PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : USB 3 و پیش نیاز های سخت افزاری

mshb_iri
23-07-2011, 21:13
با سلام خدمت دوستان
امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم.
من به تازگی هارد اکسترنالی خریدم که امکان USB 3 داره بصورت : Next Generation
حالا میخواستم ببینم آیا برای استفاده از از این امکان باید پیش نیاز سخت افزاری داشت یا با نصب یک درایور میشه ازش استفاده کرد؟
و اگه پیش نیاز سخت افزاری میخواد آیا با یک مبدل مشکل حله یا با سیستم های قدیمی ( لپ تاپ ) امکان استفاده از این نوع اتصال نیست ؟؟

ata.royalfalcon
23-07-2011, 21:18
با سلام خدمت دوستان
امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم.
من به تازگی هارد اکسترنالی خریدم که امکان USB 3 داره بصورت : Next Generation
حالا میخواستم ببینم آیا برای استفاده از از این امکان باید پیش نیاز سخت افزاری داشت یا با نصب یک درایور میشه ازش استفاده کرد؟
و اگه پیش نیاز سخت افزاری میخواد آیا با یک مبدل مشکل حله یا با سیستم های قدیمی ( لپ تاپ ) امکان استفاده از این نوع اتصال نیست ؟؟

سلام
برای اینکه بتونین از امکانات usb3 هارد اکسترنال استفاده کنین مادربردتان باید usb3 رو ساپورت کنه .
اما اگر مادربردتان usb3 نداره مشکلی نیست چون هاردهای اکسترنالی که usb3 هستن رو میتوان به پورت usb2 وصل کرد ولی دیگه نمیتونین از مزایای سرعت بالای usb3 بهرمند بشید.

mshb_iri
23-07-2011, 21:21
ممنون بابت پاسخ
متاسفانه فروشنده به من گفت با یک مبدل و آپدیت توسط اینترنت میشه از امکان سرعت بالای usb 3 هم استفاده کرد

shahabprince
23-07-2011, 21:26
سلام.
اگه مادربوردتون USB 3.0 نداره میتونید از کارتهای PCI USB 3.0 استفاده کنید.
این کارت قابلیت استفاده از USB 3.0 رو میده.
ولی مطمئن نیستم که سرعتش مثل USB 3.0 هایی باشه که مادربوردهای جدید ساپورت میکنن.
اما قطعا سرعتش از USB 2.0 بالاتره.
درضمن قیمت پایینی هم داره.

ata.royalfalcon
23-07-2011, 21:26
ممنون بابت پاسخ
متاسفانه فروشنده به من گفت با یک مبدل و آپدیت توسط اینترنت میشه از امکان سرعت بالای usb 3 هم استفاده کرد

البته شما میتونین از یه pci express usb3 سیستمتون رو مجهز به usb3 کنین یعنی تجهیزات سخت افزاری اضافی باید نصب کنین .
اگر لپتاپ شما شکاف (اسلات) 3 سانتی متری داره میتونین از pci express usb3 استفاده کنین عکس زیر که من خریدم 24 هزارتومن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای pc هم موجوده مثل عکس زیر

MY LOVE IS N5010
14-08-2011, 20:12
البته شما میتونین از یه pci express usb3 سیستمتون رو مجهز به usb3 کنین یعنی تجهیزات سخت افزاری اضافی باید نصب کنین .
اگر لپتاپ شما شکاف (اسلات) 3 سانتی متری داره میتونین از pci express usb3 استفاده کنین عکس زیر که من خریدم 24 هزارتومن

برای pc هم موجوده مثل عکس زیر
ميشه يه عكس از اين شكاف 3 سانتي بزاري؟
اسم ديگه اي نداره؟:41:

vahid javani
25-02-2012, 12:47
مگه میشه از یه پورت pci express که سرعت 2.5 Gpbs داره سرعت 5 Gpbs که 3 usb داره رو گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mjorh
25-02-2012, 13:09
مادربورد من USB3 داره ولی وقتی فلش میزنم ،سرعتش فرقی نمی کنه ! سرعت ترنسفرش...
کارخاصی باید انجام داد ؟

ata.royalfalcon
25-02-2012, 14:19
کارخاصی باید انجام داد ؟

نياز به كار خاصي نيست . مطمئنيد كه flash memory ـتان usb3 هست ؟؟
چون براي بهره مند شدن از سرعت بالا هم مادربرد و هم flash memory بايد usb3 رو ساپورت كنند .

ahmad91521
08-08-2014, 16:06
سلام دوستان من تواهواز زندگی می کنم می شه بگید از کجا این کارت ها رو خریدید
این شمارم هست اگه کسی رو سراغ داشتید که قصد فروش کارت خود رو داره بگید باهام تماس بگیره
09378791521

ahmad91521
08-08-2014, 16:10
از کجا خریدید

mettikoman
28-12-2015, 16:28
کارخاصی باید انجام داد ؟

سلام!
اگر خود مادربورد داشته باشه بالای کیس نصب شده و رنگش توش آبیه!
اگر بله حتما درایور اش نصب نیست.
اگر نه و پایین به صورت افقی مثل کارت گرافیک و مودم و 2 تا کنار هم هست و رنگش آبیه باز هم 2 تا حالت داره
یا کابل برق اش رو متصل نکردید و یا درایور اش نصب نشده.
که احتمالا به نظر بنده اگر اینچونین باشه شما سوکت برق کارت رو نصب نکردید که سرعت اش پایینه فقط!
مرسی.

abbasg4
12-05-2016, 22:11
درود بر شما من کارت usb3 رو نصب کردم اما سیستم کارت رو نمیشناسه بهم گفتن اگه سیستم اتوماتیک کارت رو نشناخت باید بری تئ تنظیمات
میشه بفرمایید که ه جوری فغالش بکنم
ممنونم

ata.royalfalcon
12-05-2016, 23:14
درود بر شما من کارت usb3 رو نصب کردم اما سیستم کارت رو نمیشناسه بهم گفتن اگه سیستم اتوماتیک کارت رو نشناخت باید بری تئ تنظیمات
میشه بفرمایید که ه جوری فغالش بکنم
ممنونم

با سلام .
باید درایور رو هم نصب کنید که در CD/DVD که به همراهش ارائه میشه موجوده .

abbasg4
13-05-2016, 16:03
با سلام .
باید درایور رو هم نصب کنید که در CD/DVD که به همراهش ارائه میشه موجوده .
درایور هم نصب شده

ata.royalfalcon
13-05-2016, 19:41
درایور هم نصب شده

زمانیکه کارت رو نصب کردین ، Device manager رو چک کردین که آیا سخت افزار جدید شناسایی شده ؟

یه فلش مموری بهش متصل کنید و ببینید فلش مموری توسط ویندوز شناسایی میشه یا خیر .

abbasg4
14-05-2016, 12:39
زمانیکه کارت رو نصب کردین ، Device manager رو چک کردین که آیا سخت افزار جدید شناسایی شده ؟

یه فلش مموری بهش متصل کنید و ببینید فلش مموری توسط ویندوز شناسایی میشه یا خیر .
فلش مموری توسط usb 2 شناسایی میشه ولی این کارت usb 3 رو سیستم هنوز نشناخته

ata.royalfalcon
14-05-2016, 12:51
فلش مموری توسط usb 2 شناسایی میشه ولی این کارت usb 3 رو سیستم هنوز نشناخته

شما فلش مموری رو به پورتهای USB3 این کارتی که تازه خریدید متصل کنید و بعد ببینید فلش مموری در ویندوز دیده میشه یا خیر ؟

اگر بتونید به محتوای فلش مموری دسترسی داشته باشید پس کارت USB3 هم توسط سیستم بدرستی شناسایی شده و کار میکنه . اگر فلش مموری USB3 یا هارد اکسترنال USB3 دارید میتونید تست سرعت بگیرید تا از کارکردش مطمئن بشید .

اگر موارد گفته شده منفی بود کارت رو روی اسلات دیگه مادربرد و حتی روی سیستم دیگه هم تست کنید و در صورتیکه مشکل همچنان برقرار هست به فروشنده مرجوع کنید .

dione
26-09-2017, 07:16
هیچ \یش نیازی نمیخواد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])