PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : » مـشـاوره برای خرید تبـلت هـای اندرویـد

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

PersiAndroid
21-02-2011, 17:08
:40: | مشاوره برای خرید تبلت های اندرویدی | :40:

لطفا سوالات خود را تنها در این تاپیک بپرسید و از ایجاد تاپیک مجزا برای مشاوره خودداری کنید!

tanatos
21-02-2011, 17:28
Galaxy Tab 10.1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تبلت صفحه نمایشی ۱۰.۱ اینچی دارد و سیستم عامل آن هم نسخه جدید آندروید با نام هانی کام یا Android 3.0 tablets است. بر خلاف آنچه در شایعات نام این تبلت را Galaxy Tab II اعلام کرده بودند، سامسونگ آن را با نام Galaxy Tab 10.1 به بازار عرضه خواهد کرد.

قلب تپنده این تبلت زیبا هم یک پردازنده یک گیگاهرتزی Tegra 2 دو هسته ای خواهد بود. علاوه بر یک دوربین ۲ مگاپیکسلی در قسمت جلوی گالاکسی تب جدید، دوربین ۸ مگاپیکسلی پشت آن هم به همراه فلش LED دیگر جای صحبتی باقی نمی گذارد. گالاکسی تب ۱۰.۱ با دو ظرفیت ۱۶ و ۳۲ گیگابایت عرضه خواهد گردید . همانگونه که پیش بینی شده بود، صفحه نمایش ۱۰.۱ اینچی این تبلت دارای کیفیت ۱۲۸۰x۸۰۰ پیکسل بوده و از نوع TFT است.

این تبلت دوست داشتنی توانایی ضبط تصاویر ویدیویی با کیفیت فول اچ دی 1080p و سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه را دارد. همچنین می تواند تصاویر ویدیویی با کیفیت 1080p FullHD با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه را هم پخش کند. مشخصات فنی کامل این محصول را در تصویر زیر می توانید ببینید:

این تبلت خوش دست تنها ۵۹۹ گرم وزن و ۰.۴ اینچ ضحامت دارد. به گمانم از این نظر دیگر جای عرض اندامی برای آی پد ۶۸۰ گرمی و زوم موتورولای ۷۲۵ گرمی باقی نمی ماند. برخی از ورودی های کناری این تبلت عبارت اند از ورودی سیم کارت، ورودی شارژ ویژه سامسونگ و جک هدفون ۳.۵ میلیمتری. اما متاسفانه هیچ جایی برای پورت یو اس بی و HDMI در آن به چشم نمی خورد.

Galaxy Tab 10.1 از ماه مارس به طور همزمان در آسیا و اروپا عرضه خواهد شد و Vodafone اولین اپراتور ارائه کننده آن خواهد بود‫.‬ اما هنوز از قیمت و زمان ارائه آن در آمریکا خبری منتشر نشده است‫.‬

tanatos
21-02-2011, 18:10
خوب هر کسی نظرات متفاوتی داره منتها به نظر من انداره ی 10 اینچی برای تبلت یه خورده بزرگه!
صفحه ی نمایش با کیفیت TFT خوب طبعا در حد و اندازه های آمولد نیست و فوق العاده میشد اگه همونطور که در گالکسی اس 2 از سوپر امولد استفاده شده در این تبلت هم از این صفحه ی نمایش استفاده میشد.
اما ضبط و پخش تصاویر با کیفیت FullHD به مدد پردازنده ی دوهسته ای به کار رفته در اون عالیه و دوربین ۸ مگاپیکسلی پشت اون هم به همراه فلش LED اون برای یک تبلت فوق العاده است.
دیگه اینکه وزن 599 گرم وزن و ضخامت 0.4 اینچ هم که دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیزاره.
در مورد کابل HDMI هم فکر کنم مثل گالکسی اس2 یه راه حلی مثل تبدیل جک 3.5 به HDMI مشکل رو حل میکنه.
در مورد یو اس بی دیگه نمیدونم میخوان چی کار کنن ولی طولی نمیکشه که یه راهی براش پیدا بکنن.

tanatos
21-02-2011, 18:17

تبلت جدید7 اينچی آن را با نام Flyer بشناسید. بعضی مشخصات این تبلت، با هم رده هایش تفاوت بسیار دارد. پردازنده 1.5 گیگاهرتزی (تک هسته ای) – یک گیگابایت رم و 32 گیگابایت حافظه فلش را با رزولوشن مانيتور 1024x600 جمع ببندید تا بیشتر با سخت افزار این تبلت آشنا شوید. بدنه آلومینیومی و نسخه بهینه سازی شده رابط Sence هم، از مشخصات خوب Flyer است. این تبلت یک قلم خازنی حساس به فشار هم به همراه دارد که می توانید در آینده آن را برای مصارف مختلف به کار ببرید. نامی که اچ.تی.سی به این تکنولوژی داده است: "تجربه ای رو به جلو با قلم" می باشد. پس باید منتظر عملکرد خوبی باشیم.

یک دوربین 5 مگاپیکسلی در عقب و یک دوربین 1.3 مگاپیکسلی در جلو این تبلت قرار دارند و تمام این ها با یک باتری 4000 میلی آمپری پشتیبانی می شوند. با وجود این باتری می توانید برای 4 ساعت مداوم به دیدن ویدئو بپردازید. لازم به ذکر است که حافظه این تبلت هم با کمک درگاه MicroSD قابل ارتقاء می باشد.

Flyer در فصل دوم امسال با اندروید 2.4 به فروش خواهد رسید. البته اچ.تی.سی میگوید، اندروید 2.4 تقریبا از 2.3 غیر قابل تشخیص است و فرق زیادی با هم ندارند. بنابر این به علت برتری های فنی این نسخه جدید، در تبلت Flyer از آن استفاده شده است. اما همه ما میدانیم که نسخه 2.4 برای تلفن های همراه ارائه شده و هرگز نمی تواند به خوبی نسخه 3 هانی کام باشد که منحصرا مخصوص تبلت هاست. اما نگران نباشید. چرا که محاسن رابط کاربری Sence برکسی پوشیده نیست و می توان انتظار داشت که نسخه بهینه سازی شده آن برای تبلت، بتواند شما را در اینترفیس، یاری بسیار دهد. هر چند هنوز نمیدانیم که باید دقیقا منتظر چه چیزی باشیم؛ اما اچ.تي.سي در اين مورد خوش سابقه است.

محیط نرم افزاری هم کمی پیشرفت داشته است. سرویس بازی تحت کلود OnLive هم با این تبلت؛ به صورت یک اپلیکیشن عرضه شده است که بتوانید با این سرویس جذاب، خستگی را از تن خود بیرون کنید. اپلیکیشن Watch هم تغییراتی کرده است. از جمله اضافه شدن سرویس Saffron Digital که استریم و دانلود فیلم های بیشتری را به شما هدیه خواهد داد.

آلومینیومی کردن قسمت اعظم بدنه باعث دوام و استحکام بالای این تبلت شده، در عین حال با وجود پردازنده ي 1.5 گیگاهرتزی؛ این تبلت در قدرت هم چیزی برای شما کم نخواهد گذاشت. هر چند که نمونه های قدرتمند تری مثل زوم هم وجود دارند که رقیبانی جدی برای این محصول محسوب می شوند. این تبلت نسبت به گلکسی تب، سنگین تر است و البته زرق و برق کمتری هم دارد. استفاده از اندروید 2.4 می تواند نقطه ضعفی برای Flyer محسوب شود. اما هم رابط کاربری Sence طرفداران خود را دارد و هم HTC و طرح هایش.

tanatos
21-02-2011, 18:52
در مورد تبلت Flyer شرکت اچ تی سی هم باید گفت که برخلاف تبلت جدید سامسونگ اندازه ی مناسبی داره.
اما در حد و اندازه های اون نیست.
یه پردازنده ی تک هسته ای توش به کار رفته که در مقابل پردازنده های دو هسته ای دیگه جدید محسوب نمیشه.
بدنه ی آلومینیومی هم استحکام خوبی برای این تبلت ایجاد کرده.
در مورد قلم نمیدونم تجربه ی خوبی برای کار با تبلته یا نه!
در مورد استفاده از نسخه ی 2.4 آندروید اون هم روی یک تبلت برای من هم مثل انگجت یکمی عجیب و غریبه ولی باید منتظر بود و دید که این نسخه ی آندروید که تا به حال روی تبلتها به کار گرفته نشده چطور عمل میکنه.
ولی من هم مثل انگجت اعتقاد دارم که طرفدارای رابط کاربری HTC Sence کم نیستند به خصوص اگه این تبلت هم مثل گوشیهایی مثل دیزایر اچ دی قابلیت استفاده از سایت HTC Sence و مزایای فوق العادش داشته باشه.

tanatos
21-02-2011, 19:07

مثل اینکه ال جی هم تصمیم گرفته که قدرتمندانه وارد بازار تبلت ها شود. چون در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۱۱ بارسلونا با یک تبلت سه بعدی به میدان آمده است. Optimus Pad (که در آمریکا با نام جی- اسلیت شناخته می شود) یک آندرویدی تمام عیار است که از Honeycomb استفاده می کند. پردازشگر یک گیگاهرتزی دو هسته ای تگرا۲، چنان این تبلت را قدرتمند ساخته که توسط دو دوربین پشتی اش، با کیفیت فول اچ دی 1080p سه بعدی برای تان فیلم برداری می کند.
البته صفحه نمایش ۸.۹ اینچی این تبلت به تنهایی توانایی پخش فیلم های سه بعدی را ندارد و برای تماشای ویدیوهای تان نیاز به خرید یک عینک سه بعدی دارید. حافظه داخلی این تبلت ۳۲ گیگابایت است و دارای امکاناتی از قبیل ژیروسکوپ، شتاب سنج، وای فای و پورت HDMI خواهد بود.

دوربین های پشتی این تبلت که برای ضبط ویدیوهای سه بعدی به کار می روند ۵ مگاپیکسل کیفیت دارند و توسط یک فلش LED همراهی می شود. در قسمت جلوی اپتیموس پد هم یک دوربین ۲ مگاپیکسلی برای ویدیو کنفرانس و ویدیو چت پیش بینی شده است.
قیمت اپتیموس پد ال جی هنوز نامعلوم است و قرار است در ماه مارس همراه با سرویس های T-Mobile در آمریکا عرضه گردد.
گفته می شود که اپتیموس پد قرار است در آلمان به قیمت ۱۳۵۰ دلار به فروش برسد. اگر ۱۹ درصد مالیات این کشور را از آن کم کنیم، به قیمت تقریبی ۱۰۷۵ دلار می رسیم.

tanatos
21-02-2011, 19:46
گفتم که نمیدونم استفاده از قلم نوری در یک تبلت تجربه ی موفق و رضایت بخشی هست یا نه.
اما بدون شک تری دی بودن یک تبلت تجربه ی جالبیه که Optimus Pad، تبلت جدید و جنجالی الجی این تجربه ی جالب رو با خودش به همراه داره.
با پردازشگر دو هسته ای، فیلمبرداری با کیفیت Full HD 3D با استفاده از دو دوربین پشتی، ژیروسکوپ، شتاب سنج، وای فای و پورت HDMI میشه گفت که این تبلت حرفهای زیادی برای گفتن داره.
اگر چه اندازش از نظر من یکمی بزرگه و بدون عینک نمیتونید تصاویر رو سه بعدی ببینید ولی این چیزی از جذابیتهای اون کم نمیکنه.

tanatos
21-02-2011, 19:57

در نمایشگاه CES امسال، Viliv هم به یک تبلت راضی نبود. پس X7 و X10 را معرفی کرد تا شانس خود را برروی تبلت های اندرویدی نیز امتحان کند. این کمپانی توانست با طراحی های پر زرق و برق و قابلیت های جذاب محصولاتش، نظر عده زیادی را به خود جلب کند.
آوازه تبلت X10؛ بیش از همه به خاطر باتری 8300 میلی آمپری آن بلند شد. عمر مفید این باتری برای عملکرد بیش از 10 ساعت است. مطمئن باشید که برای استفاده های طولانی مدت و بدون شارژ، در حال حاضر این تبلت بهترین نمونه ی موجود است. بهترین بخش این باتری اینجاست که باعث ضخیم شدن طراحی این تبلت نشده است و بزرگی آن شما را اذیت نخواهد کرد. تبلت X7 هم یک مدل هفت اینچی می باشد که کاملا آشنا به نظر می رسد. طراحی آن تفاوت های خیلی کمی با مدل X70 دارد. به طوری که به نظر می رسد این تبلت همان x70 است؛ اما با سیستم عامل اندروید. هر دوی این تبلت ها از پردازنده Cortex A8 با فرکانس یک گیگاهرتز استفاده می کنند. دوربین جلویی آن ها 1.3 مگاپیکسل و دوربین اصلی شان 3 مگاپیکسل است. پشتیبانی از شبکه های نسل سوم هم برای هر دو میسر است. ضمنا در نمایشگاه، هر دوی این تبلت ها با نسخه Froyo کار می کردند. اما اعلام شده که قرار است با سیستم عامل اندروید Gingerbread به فروش برسند.

هر چند امکانات دو تبلت یاد شده، نسبتا خوب و مناسب است، اما جای خالی: پشتیبانی از نسل چهارم – نسخه Honeycomb – پردازنده های Tegra 2 و دوربین هایی با رزولوشن بالاتر در آن ها احساس می شود. شاید همین ها هم نقطه ضعف این تبلت ها در برابر رقبانشان به شمار روند. گر چه هنوز قیمت این دو تبلت اعلام نشده است، اما با قیمت مناسب، این دو تبلت هم پتانسیل پیدا کردن جای مناسبی در بازار را دارند.

senaps
21-02-2011, 20:16
دستت درد نکنه....امیدوارم که سونی هم هرچه سریع تر یه تبلت بده بیرون...فعلا این شرکت ها ابروی هر چی تبلته بردن!

tanatos
22-02-2011, 12:18
ما چاکریم داداش.
اشاا... که تبلت سونی رو هم ببینیم.

tanatos
22-02-2011, 15:52
در مورد تبلتهای شرکت Viliv هم باید بگم که به نظر من بغیر از باتری فوق العاده در مدل X10، حرفی برای گفتن ندارند.

abbas_m367
22-02-2011, 15:58
با سلام !
با همه ایت تبلت ها میشه مثل گالاکسی تب سامسونگ مکالمه کرد ؟
یعنی من تبلت رو میخوام جایگزین گوشی کنم ، فکر میکنم 7 اینچ بزرگتر هم خیلی بزرگه!

tanatos
22-02-2011, 16:08

تبلت ها اصلی ترین محصولاتی بودند که CES امسال حول آنها می گشت. شرکت Velocitymicro هم بی کار ننشسته و با عرضه سه مدل 7، 8 و 10 اینچی تصمیم گرفته که بازاری مناسب برای خودش دست و پا کند.

نمایشگر مدل L37، از نوع خازنی بوده و با 7 اینچ و رزولوشن 1024x600 خود نمایی می کند. به غیر از آن باید به وای فای و 4GB حافظه داخلی آن اشاره نمود. دوربین های جلو و عقب و شبکه 3G و GPS و بلوتوث و HDMI، همه و همه در این تبلت وجود دارند. مدل P38 هم کم و بیش همین امکانات را عرضه می کند. تنها فرق آن در نمایشگر 8 اینچی با رزولوشن 1024x768 پیکسلی آن می باشد. البته GPS هم در این تبلت وجود ندارد.

وقتی که L510 وارد می شود، دو مدل بالا هیچ کدام به چشم نخواهند آمد. این مدل با نمایشگر 10 اینچی خود و رزولوشن 1366x768 پیکسل ارائه خواهد شد و مجهز به چیپست Tegra 250 و یک پردازنده دو هسته ای و یک گیگاهرتزی می باشد. امکانات دیگر آن: دوربین های عقب و جلو، پشتیبانی از شبکه های سه بعدی، بلوتوث 2.1 – GPS و قطب نمای دیجیتالی – خروجی HDMI، سیستم عامل اندروید 2.2 یا 2.3 و اپلیکیشن از پیش نصب شده Kindle آمازون می باشد.

تبلت L510 هم یکی دیگر از مدعیان رقابت است.

tanatos
22-02-2011, 18:00
اینا هم حرفی برای گفتن ندارند.
(یکی نیست بگه اگه حرفی برای گفتن ندارند پس واسه چی درجشون میکنی!)

mahdis_apex
23-02-2011, 01:29
مرسی واسه پستای مفیدتون
فک میکنم بد نباشه اگه از galaxy tab 7 inch سامسونگ هم بنویسین.

tanatos
23-02-2011, 20:31
فکر کردم به خاطر اینکه تقریبا همه با این تبلت آشنایی دارند بهتره به تبلتهای جدیدتر بازار بپردازیم ولی حالا که تمایل دارید اونم به چشم!

4870x2
23-02-2011, 21:55
گفتم که نمیدونم استفاده از قلم نوری در یک تبلت تجربه ی موفق و رضایت بخشی هست یا نه.
اما بدون شک تری دی بودن یک تبلت تجربه ی جالبیه که Optimus Pad، تبلت جدید و جنجالی الجی این تجربه ی جالب رو با خودش به همراه داره.
با پردازشگر دو هسته ای، فیلمبرداری با کیفیت Full HD 3D با استفاده از دو دوربین پشتی، ژیروسکوپ، شتاب سنج، وای فای و پورت HDMI میشه گفت که این تبلت حرفهای زیادی برای گفتن داره.
اگر چه اندازش از نظر من یکمی بزرگه و بدون عینک نمیتونید تصاویر رو سه بعدی ببینید ولی این چیزی از جذابیتهای اون کم نمیکنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

senaps
23-02-2011, 22:35
با همه ایت تبلت ها میشه مثل گالاکسی تب سامسونگ مکالمه کرد ؟

متاسافنه،در مقام مقایسه،تبلت های 7 اینچی،برای تبلت بودن خیلی کوچیکن...دوست من که خوره ی اپل هستش و من و اون معمولا دستگاه هامون رو با هم مقایسه میکنیم،از ایپدش،خیلی بیشتر از من کار میکشه و یکی از دلایلش،همون بزرگ تر بودن صفحه اش هست....
در مورد مکالمه،خوب اینا همه وایرلس دارن و میشه با گوگل ویس با رفقای امریکایی،و با اسکایپ با رفقای بین المللی مکالمه کرد!!سیم کارت خور بودن هم احتمالا میخورن...

هنوز تبلت های اندرویدی زیاد جدی گرفته نشدن...متاسفانه اندروید تبلت های چه میدونم سه بعدی و دو هسته ای داره میده بیرون،ولی هنوز کلا اندروید برای اینها کاربردی نداره...بعد از یه سال هم خوب دستگاه های جدید میان..تا اون موقع هم،هیچ اپ خاصی نیست....
در حال حاضر،به نظر من خرید گوشی یا تبلت دو هسته ای اصلا به صرفه نیست...مثلا فوقش انگری برد اچ دی رو سریعتر لود کنی!!به هر صورت،در تبلت های معمولی هم مشکلی باهاش نخواهی داشت...حتی با فلای تاچ چینی...

4870x2
23-02-2011, 22:44
متاسفانه اندروید تبلت های چه میدونم سه بعدی و دو هسته ای داره میده بیرون،ولی هنوز کلا اندروید برای اینها کاربردی نداره...بعد از یه سال هم خوب دستگاه های جدید میان..تا اون موقع هم،هیچ اپ خاصی نیست....
فکر کنم شما از اون دسته کاربر هایی باشی که روی Galaxy Tab اندروید رو تجربه کردی
گوگل رسما گفته Android 2.2 برای تبلت ها نیست ولی کو گوش شنوا برای سامسونگ
کمی صبر کن و ببین Android 3.0 میتونه پلتفرم فوق العاده ای باشه برای تبلت ها یا نه
+
سخت افزار قویتر یعنی فقط بازی بهتر؟
1080P HDMI
1080P Recorder
سرعت بشتر توی محاسبات
....

senaps
23-02-2011, 23:58
اره خوب....اینی که شما میگی(کیفیت بالاتر فیلم و اینا!!)...
ولی راستش،من بالاترین کیفیت ویدیویی که توی تبلتم دیدم،ویدیو ی جان لنون "تصور کن" بودش که کیفیت 720 بودش...اهل فیلم دیدن با کیفیت 1080 نیستم و بیشتر 720 دارم ....هیچ صحنه ی خاصی هم نیست که من،به فیلم برداری بالای 480 پی براش نیاز داشته باشم!!که اگر نیاز باشه،حتمی دوربین حرفه ایم همراهمه که برای فیلم برداری ساخته شده...

البته این هم هست که تنها استفاده کننده من نیستم!!و دیگری ممکنه دلش بخواد مونیتورش رو موقع فیلم دیدن بغل کنه...راستش ایده ی خیلی جالبیه مخصوصا اگه بازیگرش انجی باشه!!!:27::21:
ولی کلا چیزی نیست که مثلا وقتی میشنوی بگی"واو!! پس یعنی 1080 پی اومد؟!"
از این لحاظ گفتم که دو هسته ای و سه بعدی،بیشتر برا بازی ها هستش....
ضمن اینکه باید به یاد داشته باشیم که دولوپر ها،معمولا یه حد وسط رو در نظر میگیرن...مثلا،من برای یکی از رفیقام یه فلای تاچ چینی خریدم،چیزی که منو ناراحت میکنه اینه که 95 درصد برنامه های گلکسی تب من،روی تبلت درب و داغون اون هم اجرا میشن...!!
موزیک ویدیو میذاره ادم میخواد کیف کنه...قیافه ی دستگاهش هم که شبیه ایپده....
رویو های هانی کامب رو دیدم و واقعا ازش لذت بردم....تبلت،بخش جدایی ناپذیره زندگی ماست و در حال حاضر،باید لپ تاپ ها رو فراموش،و کوله ی گنده ی لپ تاپ 5 کیلویی رو با یه تبلت ناز 10 اینچی،و یه نت بوک پر کنیم...البته اگه کارای کد نویسی میکنید نیازه که نت بوک بذارین تو کوله!!!

در کل،به نظرم تا برای تبلت های اندرویدی،نرم افزارهایی در حد نرم افزارهای ایپد نیاد،تبلت های اندرویدی از یک کتاب خوان،با قابلیت پخش ویدیو با کیفیت بالا جلو تر نخواهند رفت...
خوندن نشریه های سان اقای مرداخ و گرفتن جدید ترین خبر های بی بی سی از تبلت،با اپ های مخصوص واقعا لذت بخشه!!
روزنامه ها و مجلاتی که نسخه ی تبلتیشون برای ایپد و ایفونیشون برای ایفون هست...یا کلی نرم افزار اختصاصی دیگه...
ولی برای اندروید،هنوز مجبوریم برنامه ها رو مشترکن استفاده کنیم....
به قول شما این سامسونگ هم که حالیش نیست این اندویی که نصب میکنه،به درد تبلت نمیخوره!!
سونی هم که هر چی میل میزنیم که اقا تبلت بزن،قر میده و میگه بعدا باخمار شدنتون که یه تبلت 800 تومنی رو بهتون 1.5 غالب کنیم!!(عادت سونی رو هم که میدونین؟!)

موتو هم که از محصولاتش خوشم نمیاد....ال جی رو هم که قبول ندارم،اچ تی سی هم که دستگاهش مثل دخترا میمونه!!با یه اشتباه،برای همیشه پشیمون میشی!!:19:

Pami
24-02-2011, 01:13
مثل همیشه سونی آخرین برند هست که یک تکنولوژی رو پیاده میکنه ، و مثل همیشه هم یکی از بهترین ها خواهد بود .
کمی صبر کنید سونی برگ برنده اش رو رو کنه ، مطمئن باشید یه تبلت خفن رو از سونی میبینیم .

tanatos
24-02-2011, 10:52

داره خاک می خوره این تاپیک ؟؟: دی
زنگ تفریح به روش ال جی
.

آقا من هم اگه گفتم که اندازش از نظر من بزرگه خوب نظر خودمه دیگه و نظر من اینه که اندازه ی مناسب واسه ی یه تبلت 7 اینچه و بس!
از این عکسهایی هم که گذاشتی نه کاملا به این نتیجه رسیدیم که کوچیک خوبه و نه بزرگ!

tanatos
24-02-2011, 11:15
این هم بررسی Galaxy Tab که یکی از دوستان خواسته بودند:

تفاوت های Galaxy Tab با iPad در همان نگاه اول به روشنی به چشم می آید تفاوت هائی که شاید مهمترین آنها به ابعاد و سایز بسیار کوچکتر دستگاه باز گردد. ابعاد این تبلت برابر 11.98×120.45×190.09 میلیمتر با وزن 380 گرم است که با اینکه برای دستگاهی با وظیفه برقراری تماس بسیار بزرگ و سنگین به نظر می رسد اما اگر آن را با iPad با ابعاد 13×190×243 میلیمتر با وزن 680 گرم مقایسه کنیم به روشنی به ابعاد مینیاتوری این تبلت زیبا پی خواهیم برد. ‏

بدنه پلاستیکی این مدل در بخش رویی و کناره ها به رنگ مشکی یا خاکستری و پشت تبلت نیز کاملا سفید رنگ است عدم جذب اثر انگشت در بیشتر قسمت های دستگاه علیرغم استفاده از قطعات کاملا براق از نکات ویژه قابل ذکر در طراحی بدنه Galaxy Tab است. صفحه نمایش این تبلت 7 اینچی مقاوم از نوع ‏Gorilla است. وضوح نمایشگر 600×1024 پیکسل است که علیرغم استفاده از فناوری TFT بجای SuperAMOLED از کیفیت راضی کننده ای برای یک نمونه LCD برخوردار است. تراکم پیکسلی این صفحه نمایش برابر 192dpi است که بدین ترتیب در قیاس با Apple iPad نیز با نمونه نسبتا مناسبی روبرو هستیم هرچند که در مسئله زاویه دید همچنان برتری از آن رقیب اپلی است. ‏
‏از دیگر نکات نسبتا منفی این صفحه نمایش باید به پدیده Ghosting یا جا ماندن پیکسل های صفحه نمایش در دنبال کردن تصاویر سریع اشاره کرد که در این لحظه سایه ای از تصویر قبلی بروی تصویر جدید باقی می ماند این پدیده که البته تنها در موارد خاص می توان اثر آن را مشاهده کرد بعلت سرعت پاسخگوئی نچندان بالای این صفحه نمایش که عددی حول و حوش 16 میلی ثانیه است رخ می دهد. در سوی مقابل حساسیت صفحه نمایش بعلت استفاده از فناوری خازنی در سطح بسیار بالائی به سر می برد و کوچکترین اشاره به صفحه نمایش برای اجرای دستور مورد نظر بیش از اندازه کافی به نظر می رسد. ‏
‏بالای صفحه نمایش محل دوربین دوم تماس های ویدئویی و سنسور تنظیم نور است و نگفته پیداست که عدم استفاده از اسپیکر برقراری تماس و به طبع آن Proximity Sensor برای غیر فعال کردن صفحه نمایش بعلت ابعاد بزرگ گوشی (که فکر نزدیک کردن آن به صورت در حین تماس را نیز از سر کاربران خارج می کند) کاملا طبیعی به نظر می رسد‪.‬ بدین ترتیب برقراری تماس بوسیله Galaxy Tab بعلت نبود اسپیکر برقراری تماس از طریق اسپیکر اصلی گوشی صورت می گیرد و برای استفاده خصوصی تر و عدم پخش صدای مخاطب از اسپیکر اصلی دستگاه می بایست از هدست استفاده نمود. زیر صفحه نمایش نیز چهار کلید همیشگی اسمارت فون های آندرویدی به چشم می خورند این کلیدهای لمسی خازنی به ترتیب از چپ به راست شامل منو، Home، بازگشت و جستجو هستند که در میزان حساسیت با نمایشگر در یک سطح به سر می برند. اگر بخواهیم در یک نگاه آن را با آی پد مقایسه کنیم این جدول بسیار مفید خواهد بود. هر چند در ادامه بیشتر با امکانات سخت افزاری اش آشنا میشویم.

میکروفون برقراری تماس تنها زینت بخش سمت چپ Galaxy Tab است اما در سوی دیگر و در حاشیه سمت راست موارد متعددی به چشم می خورد در این قسمت علاوه بر Rocker تنظیم صدا و کلید دوگانه Power/Lock دو محفظه جداگانه دیگر یکی برای کارت حافظه Micro SD و دیگری برای جایگذاری سیم کارت در نظر گرفته شده است که این هر دو با پوشش پلاستیکی ویژه ای محافظت می شوند. بر بالای دستگاه جک 3.5 میلیمتری هدست کاملا متمایل به سمت چپ جای دارد و در بخش پائینی نیز بجز اسپیکرهای استریوی حاضر در دو سوی این قسمت محلی برای اتصال پورت اختصاصی 30 پینی USB دیده می شود. نحوه چینش اسپیکرهای این قسمت و مخصوصا استفاده از پورت 30 پین اختصاصی برای اتصال کابل USB شباهت بی نظیری به هر چهار نسل Apple iPhone دارد. پورت 30 پینی حاضر در این قسمت علاوه بر اتصال به کابل USB برای اتصال دیگر افزونه های در نظر گرفته شده برای Galaxy tab همچون خروجی HDMI یا کیبورد خارجی بکار می رود. ‏

اما بدون شک یکی از جذاب ترین بخش های Galaxy Tab از لحاظ طراحی به قسمت پشتی آن تعلق دارد در اینجا از رنگ سفید براقی استفاده شده که در برابر اثر انگشت تا حدودی مقاوم بوده و ظاهر بسیار ویژه ای به دستگاه بخشیده است. بر بالای این قسمت دوربین 3.15 مگاپیکسلی اتوفوکوس تبلت در کنار تک فلش LED آن دیده می شود که هر دو متمایل به سمت چپ و بدون هیچ پوشش محافظی و کاملا هم سطح به بدنه قرار گرفته اند. ساختار منویی این دوربین شباهت کاملی با نمونه موجود در Galaxy S دارد جائیکه کلیه تنظیمات به ستون عمودی سمت چپ تصویر منتقل شده اند. کیفیت تصاویر به ثبت رسیده توسط این دوربین از لحاظ میزان نویز، سطح جزئیات و بازسازی رنگ ها در سطح بسیار راضی کننده ای برای یک نمونه 3.15 مگاپیکسلی قرار دارد و شاید تنها مشکل قابل اشاره در این دوربین نقطه صورتی رنگ نسبتا مشهود حاضر در مرکز تصویر باشد که مخصوصا در سوژه های با فاصله نزدیک اثر ناخوشایندی از خود برجای می گذارد. ‏
‏فیلمبرداری این دوربین با وضوح D1 یا 480×720 پیکسل با 30 فریم در ثانیه صورت می گیرد که از کیفیت مناسب و جزئیات مطلوبی برخوردار است اما در این میان راهی برای تغییر کنتراست یا افزایش سطح Saturation در میان تنظیمات این قسمت در نظر گرفته نشده است. در مجموع پیداست که هدف طراحان Galaxy Tab از تعبیه دوربین در این تبلت بیش از آنکه تبدیل آن به یک Camera Phone پیشرفته باشد، برای افزایش تعداد برنامه های قابل نصب و بهره گیری از Application های متعددی است که برای اجرا به دوربین احتیاج دارند.

باتری در نظر گرفته شده برای Galaxy Tab قابل دسترسی توسط کاربران به شیوه معمول نیست و در زمان نیاز به تعویض این باتری می بایست به Service Center های سامسونگ مراجعه شود. این باتری 4000mAh بگفته سامسونگ قادر به پخش بیش از 7 ساعت ویدئو با یک بار شارژ است که برای دستگاهی با صفحه نمایش 7 اینچی نسبتا مناسب به نظر می رسد. زمان مکالمه ویدئویی با یک بار شارژ باتری به 4.6 ساعت می رسد و دوام باتری در حالت Stand-by نیز برابر 27.6 ساعت است که البته در هر دو مورد با توجه به ظرفیت بسیار بالای باتری انتظار دستیابی به زمان های بیشتری می رود. گرم شدن مشهود و بیش از اندازه دستگاه در حین پخش ویدئو و استفاده از مرورگر اینترنتی دستگاه به روشنی نمایانگر مصرف بالای سخت افزارهای تعبیه شده در این مدل است. تمام اینها در کاهش دوام باتری نقش موثری ایفا می کنند. ‏

سیستم عامل این مدل نسخه ی Froyo آندروید است که در صفحه نمایش بزرگ Galaxy Tab جلوه بی نظیری از خود به نمایش گذاشته است؛ علاوه بر این همچون همیشه از پوسته کلاسیک TouchWiz سامسونگ با اندکی تغییرات برای افزایش کارائی و ارتقا جذابیت های بصری اینترفیس استفاده شده است. پردازنده گوشی همان نمونه یک گیگاهرتزی Hummingbird سامسونگ بر پایه پلتفرم ARM Cortex A8 است که پیش از این در Galaxy S و S8500 Wave نیز از آن استفاده شده بود. پردازشگر گرافیکی قدرتمند SGX540 همچون Galaxy S در این مدل نیز دیده می شود. حافظه RAM و فلش این گوشی هر کدام 512 مگابایت بوده و حافظه داخلی آن نیز در دو نسخه 16و 32 گیگابایتی طراحی شده است حافظه ای که با کمک کارت Micro SD تا 32 گیگابایت دیگر نیز امکان ارتقا دارد.

یکی از اولین کارکردهای یک تبلت استفاده آسان و سریع از شبکه اینترنت است جائیکه بجای حمل لپ تاپ های بزرگ و حجیم،دستگاه کوچک و پرتابلی در اختیار کاربران قرار دارد که به راحتی هر چه تمام تر تقریبا کلیه نیازهای آنلاین آنها را برطرف می سازد از این رو میزان کیفیت و عملکرد بی نقص مرورگر اینترنتی موجود در ساختار تبلت ها یکی از اولین فاکتورهای نرم افزاری برای سنجش میزان محبوبیت یک تبلت تلقی می شود. مرورگر اینترنتی حاضر در Galaxy Tab دقیقا همان چیزی ست که در سایر اسمارت فون های دارای سیستم عامل Froyo می توان مشاهده کرد؛ یک صفحه سفید با محلی برای وارد کردن آدرس که به محض اسکرول کردن صفحه رو به پائین این Address bar نیز ناپدید می شود. ‏
‏ابعاد بزرگ و مناسب صفحه مطمئنا بزرگترین نکته مثبت قابل اشاره در رابطه با این مرورگر است جائیکه در اکثر مواقع بدون نیاز به زوم در محتوا می توان به شیوه عادی به مطالعه صفحه مورد نظر پرداخت. در مواقع نیاز به زوم نیز امکان استفاده بی نقص و سریع از Pinch Zoom به راحتی هر چه تمام تر با دور و نزدیک کردن دو انگشت به یکدیگر قابل انجام است. پشتیبانی از گشودن Tab های متعدد، امکانات گسترده برای Bookmark کردن صفحات و جستجو در محتوا از دیگر موارد مثبت این مرورگر است. اما شاید جذاب ترین نکته در رابطه با مرورگر اینترنتی Galaxy Tab به پشتیبانی آن از محتوای فلش برخلاف آی پد باز گردد جائیکه این بار بجای استفاده از نسخه سبک Flash Lite، از همان ورژن دسک تاپی Adobe Flash 10.1 استفاده شده که بدین ترتیب گشوده شدن تمامی صفحات هماهنگ با این محتوا کاملا تضمین می شود. البته گشودن سایت های هماهنگ با محتوای فلش همیشه نیز کامل و بی عیب و نقص نیست. اشکلات به عدم به سازی همه المان های فلش برای استفاده در یک ابزار تمام لمسی و منابع سخت افزاری بسیار بالای مورد نیاز برای پشتیبانی کامل از فلش بر میگردد. حتی پردازنده سریع و قدرتمند Galaxy Tab که در پخش ویدئو از وضوح 1080p پشتیبانی می کند گاهی در پخش محتوای 720p فلش به مشکل بر می خورد. حضور فلش در این مرورگر اینترنتی علیرغم مشکلات حاضر در آن برتری محسوسی نسبت به نزدیک ترین رقیب این مدل یعنی Apple iPad که به کل اعتقادی به استفاده از فلش ندارد، ایجاد می کند. در مجموع با در کنار هم قرار دادن نکات مثبت و منفی این مرورگر اینترنتی، نمره نسبتا مناسبی را در قیاس با سایر رقبا می توان به آن اختصاص داد. در کنار گردش در اینترنت نباید امکان فوق العاده خواندن کتاب های الکترونیک را روی این تبلت فراموش کنید.

گزینه های ارتباطی تبلت گلکسی در سطح یک اسمارت فون پیشرفته است در اینجا از هر چهار باند GSM و سه فرکانس اصلی شبکه های نسل سوم برای برقراری تماس تلفنی استفاده می شود و گزینه های تحت شبکه آن نیز شامل GPRS و EDGE در کنار اتصال پر سرعت 3G تا 7.2Mbps می گردد. بنابراین این تبلت جایگزین تلفن همراه شما هم خواهد بود. گیرنده Wi-Fi با پشتیبانی از استاندارد های 802.11b/g/n، بلوتوث نسخه سوم و گیرنده GPS سایر راه های ارتباطی در این نبلت را تشکیل می دهند. ‏

tanatos
24-02-2011, 12:05
خوب اما نظرم درباره ی این تبلت:
این تبلت دیگه همون اندازه ای که من دوست دارم!
یه تبلت 7 اینچی با وزن 380 گرم و قابلیت های کامل تماس برای یک گوشی .GSM
یهصفحه نمایش لمسی این تبلت خازنیه با کیفیت TFT و به شیشه ضدخش Gorilla مجهزه که ترجیح میدادم مثل گالکسی اس امولد میبود. سیستم عاملی که روی این تبلت نسب شده نسخه 2.2 آندرویده که به تازگی خبرهایی از آبدیتش به Gingerbread به گوش میرسه، یه پردازشگر 1 گیگاهرتزی داره و 512 مگابایت هم حافظه ی رم.
دروبینش یه دوربین 3.2 مگاپیکسلیه که خیلی جالب نیست و حالا دیگه از رقابت عقب افتاده.
مدلهای مخلتفی از این تبلت با حافظه های 16 و 32 تولید شده اگر چه قابلیت استفاده از Micro SD رو هم داره.
بلوتوثش هم که نسخه ی سیه آهان یه چیز جالب دیگه هم اینکه به نوشتار Swype هم مجهزه که باید تجربه ی جالبی باشه.
خوب همه ی این تفاصیر یه تبلت خوب رو تداعی میکنه که الان بسته به گارانتیهای مختلف با یه قیمتی بین 700 تا 800 هزار تومن میتونید اون و داشته باشید.
اگر چه انگاری میثم خیلی باهاش حال نکرده.

tanatos
24-02-2011, 18:25

شرکت چینی SmartQ هم تصمیم گرفته که به دنیای تبلت ها وارد شود و یکی از مهمترین قدم هایش معرفی این تبلت اندرویدی است که مشخصات نسبتا خوبی دارد. این تبلت با سیستم عامل اندروید فرویو عرضه خواهد شد. 512 مگابایت رم ، 8گیگابایت حافظه و پردازشگر کرتکس A9 با پردازنده گرافیکی Mail 400 از مشخصات خوب آن به شمار می رود.
وقتی به صفحه نمایش می رسیم، باید از ابعاد 9.7 اینچ صحبت کنیم که به 1024x768 پیکسل مزین شده است! نوع نمایشگر هم Super TFT یا IPS می باشد. البته اولین دستگاه اندرویدی ای نیست که از این نوع نمایشگر پشتیبانی می کند، چون جدش R10 هم (که در دسامبر 2010 با اندروید 2.1 و 720 مگاهرتز پردازنده ارائه شده بود) همین مشخصات را داشت. GPS و 3G هم که دیگر در تبلت ها عادی شده اند!

tanatos
24-02-2011, 18:47
خوب تنها چیزی که در این تبلت نظر من رو به خودش جلب کرد صفحه Piezoelectric این تبلت بود. که مهمترین ویژگیش پشتیبانی از مولتی تاچ 10 نقطه ایه. با این تفاوت که برخلاف صفحات لمسی خازنی، فقط محدود به دست و اجسام رسانا نیست. یعنی شما کارایی ای به خوبی صفحه های خازنی را رو دارید اما با قیمت ارزون تر.

tanatos
24-02-2011, 20:00

اسمت رو هم نمیدونم که به اسمت خطابت کنم شرمنده
منتها میشه این عکسهایی که گذاشتی رو یه توضیح بدی که بفهمیم خلاصه کدوم اندازه برتری پیدا کرده؟

senaps
25-02-2011, 00:00
در مورد گلکسی تب،دکتر مجیدی در وبلاگ یک پزشک رویو کرده تبلت خودش رو که تنها دلیلی شد که من تبلت خریدم...البته فک کنم اونم مثل من با سامسونگ حال نمیکنه و به فکر خریدن ایپده!

Stream
25-02-2011, 15:20
سلام

به نظر می رسه Honeycomb (برعکس بقیه نسخه های اندروید) پشتیبانی نسبتا خوبی از زبان فارسی و کلا RTL ها داره... فقط مشکل فونت هست که اون هم قاعدتا باید برطرف بشه:

سایز کامل اسکرین شات رو هم اتچ کردم به همین پست.

tanatos
25-02-2011, 16:33
خوب دلیلش رو هم بگو که چرا باهاش حال نکردی شاید یه سری بخوان بخرن و پشیمون شن!

senaps
25-02-2011, 21:40
بازار تبلت ها که گرمه...تبلت رو هم که نمیشه همینجوری گرفت تو دست و برد بیرون!!تو کیف لپ تاپ هم با هم دعواشون میشه و وقتی میرسی مقصد میبینی همدیگه رو لت و پار کردن!!
پس اگه یه تبلت 7 اینچی دارین،یا میخوای بخرین،یا دوستتون یه تبلت 7 اینچی داره،پیشنهاد میکنم که این متن رو بخونین!!
اینو الان تو مشبل دیدم و گفتم زیر نویسش کنم برا دوستان!

گلکسی تب خودم،تبلت دل،و اینا!(لینک به اینا میره به این زیر!!:)

1. Belkin Merge ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینو میتونین از اینجا پیدا کنین و خودتون مستقیم،یا به کمک سعید در انجمن اندو ایرانی بخرید!!قیمتش هم زده 25 دلار!

2. PDAir Brown Leather Case ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-PDAir-Brown-Leather-Case)
اختصاصی برای گلکسی تب ساخته شده!!58 دلار هم قیمت دار!!

3. Case Crown Suede Sleeve ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-Case-Crown-Suede-Sleeve)
صورتی،مشکلی و قهوه ای و چند تا رنگ خوشکل دیگه داره که میتونید انتخاب کنید از بینشون!! مهم تر از همه،قیمت 19 دلاریشه!

4. M-Edge Touring Sleeve ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-MEdge-Touring-Sleeve)
این کیس 30 دلاری،همونیه که خودم خوشم میاد ازش! داخلش رو با پشم!! ساختن که باعث میشه تبلتتون تو یه جای گرم و نرم به سر ببره!!

5. Belkin Transfer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-Belkin-Transfer)
این کیس 25 دلاری زیبا،با ظاهر خوشکلش،جای مناسبی برای صفحه نمایش با ارزش و زیبای شماست!!

tanatos
28-02-2011, 09:02
هنوز که داخل کشور نیومدند نه؟

tanatos
28-02-2011, 09:26
یه سری از دوستان سوال کرده بودند که تبلت بهتره یا لپ تاپ؟ و اینکه چطوره لپ تاپشون رو بفروشند و تبلت بخرند؟
خوب هر کدومشون مزایا و معایب خاص خودشون رو دارند و این کاملا مربوط میشه به کاربرد شما از لپ تاپ یا تبلت.
مثلا میثم تو یکی از تاپیکها که فکر کنم مال گالکسی اس بود داشت درباره ی سرکلاس بردن تبلت یا لپ تاپ صحبت میکرد که قطعا در این مورد تبلت چیز مناسبتریه. (البته اگه نخواید باهاش تایپ کنید) (یه البته ی دیگه اینکه اگه اندازه ی تبلتتون بزرگه و تایپ رو به روش ایگلز انجام نمیدید و ده انگشتی تایپ می کنید پرانتز قبلی رو بیخیال شید)
خوب درباره ی قابل حمل بودنش که شکی نیست تبلت بهتر از لپ تاپه!
اما شما با لپ تاپتون چه کاری انجام میدید؟
این مهمترین گزینه ایه که این وسط وجود داره!
اگه فقط باهاش وبگردی میکنید و بازی شکی نیست که تبلت گزینه ی بهتری برای شماست.
اما اگه از برنامه های زیادی استفاده میکنید که نظیرش رو تو آندروید ندیدید یا اینکه کار با اون برنامه ها توان سخت افزاری بالایی رو طلب میکنه بیخیال تبلت ها بشید.
من خودم یه چیزی بین اینهام.
یعنی ممکنه تا چند وقت نیازی به برنامه نویسی یا استفاده از برنامه های سنگین نداشته باشم یا اگه داشته باشم یه پی سی تو خونه هست.
در مورد بازیها هم اگه مثل من بازیخورید بیخیال تبلت بشید خوب تابلو دیگه چرا؟!
آهان به تبلتها قابلیتهای دیگه ای مثل دوربین و امکان مکالمه رو اضافه کنید!
ولی جدا از همه ی اینها تبلتها نیومدند که جای لپ تاپها رو بگیرند؛ اونها اومدند تا فاصله ی بین گوشیها و لپ تاپها رو پر کنند.

tanatos
28-02-2011, 17:01
اینم یه مطلب کلی برای دوستانی که میخواند لپ تاپشون رو بفروشند و تبلت بخرند:

تبلتها از نظر حجم هاردشون با لپ تاپها قابل مقایسه نیستند پس اگه توی لپ تاپتون مثل من یه عالمه اطلاعات دارید تبلتی رو انتخاب کنید که حداقل پورت یو اس بی داشته باشه که بتونید یه چنین هاردی بندازید روش که خیالتون از بابت حافظه راحت بشه!

در مورد سیستم عامل اگه تصور جالبی از کار با آندروید به روی تبلت ندارید و فکر میکنید نمیتونه جای ویندوز رو براتون بگیره یا برنامه هایی رو که تحت ویندوز باهاشون کار میکردید یا مشابهشون رو براتون به همراه داشته باشه میتونید یکی از تبلتهای تحت ویندوز7 یا 8 رو بگیرید یا منتظر آیپد2 بمونید که دیگه نگران اون هم نباشید.
یه چیزی مثل این:

یه پیشنهاد دیگه میتونید منتظر بمونید که شاید نوکیا یه تبلت بده چون حالا دیگه داره با مایکروسافت همکاری میکنه!

*

اگه به کیبرد مجازی عادت ندارید میتونید این تبلت رو خریداری کنید.
شرکت ایسوس این تبلت 10.1 اینچی رو با یک کیبرد مخفی تولید کرده که طرح جالبیه!

tanatos
01-03-2011, 10:22

به گمانم داشتن یک تبلت که دارای دو سیستم عامل باشد در بسیاری از مواقع کاملا کاربردی و مشکل گشا خواهد بود. ویو سونیک بر روی این تبلت اش از دو سیستم عامل آندروید ۲.۲ (سیستم عامل اصلی) و ویندوز7 هوم پرمیوم بهره می برد. گفته می شود در این تبلت برای راحتی کار و اینکه هنگام جابجایی بین دو سیستم عامل نیازی به ریبوت کردن سیستم نداشته باشیم، از Google OS به عنوان یک شبیه ساز استفاده شده است.

این تبلت صفحه نمایش ۱۰.۱ اینچی چند لمسی خازنی با کیفیت ۱۰۲۴x۶۰۰ پیکسل دارد. این صفحه نمایش از نوع LED‪-‬backlit است. از دیگر امکانات آن می توان به بلوتوث، 3G، وای فای و عمر باطری بیش از ۶ ساعت اشاره کرد. ویو پد همچنین از اولین تبلت هایی است که از پلتفرم Oak Trail شرکت اینتل (پردازنده های Atom ویژه تبلت) بهره می برد.
هنوز درباره قیمت و مشخصات فنی دقیقتر این تبلت خبری منتشر نشده است و فقط می دانیم که قرار است در ماه می به بازار عرضه گردد.
منبع:
نارنجی

tanatos
03-03-2011, 12:58
خوب میرسیم به هیولای آندرویدی موتو:

XOOM

بعد تبلتهایی که در پستهای قبل معرفی و بررسی کردم میخوام به هیولای جدید آندرویدی ها بپردازم:
نقاط قوت : سیستم عامل اندروید جدید مخصوص تبلت. سخت افزار قوی. قابلیت های بیشتر از آیپد. پورت USB و HDMI
نقاط ضعف : قیمت بالا . وزن زیاد و بیشتر از آیپد.

با صفحه ی ده اینچی شاید زوم بزرگتر از آیپد به نظر برسد ولی گوشه های کوچکتر باعث کوچکتر شدن آن شده رزولوشن صفحه 1280 در 800 با نسبت WXGA است. با توجه به صفحه طراحی زوم کشیده تر است و افقی گرفتن آن راحتتر است. البته با چرخش حالت صفحه به صورت خودکار تنظیم می شود. فضای دور صفحه در زوم 0.5 اینچ است در مقابل 0.75 اینچ در آیپد که جای دست را کمتر کرده. وزن زوم کمی بیشتر از آیپد به نظر می رسد که کمی از راحتی اش کم کرده. کیبورد مجازی زوم بسیار عالی است کلید ها با فاصله از هم قرار گرفته اند و تایپ کردن را کار بسیار ساده ای کرده. در زیر بدنه ی زوم پورت های Micro-USB و Micro-HDMI به همراه سوکت آداپتور برق و سوراخ میکروفون قرار دارند. پورت HDMI زوم کمی گمراه کننده است چون برای خروجی ویدئو حتما باید داک HD speaker را به قیمت 129 دلار بخرید. وقتی این پایه را بخرید انروید کامل را می توانید روی تلویزیون ببینید. برنامه هایی مثل YouTube و Maps روی تلویزیون بسیار جالب هستند. در بالای زوم پورت های هدفون و microSD قرار دارند. پورت microSD تا 32 گیگابایت مموری را پشتیبانی می کند. در آخر هم پشت تبلت زوم دوربین 5 مگاپیکسلی با دو فلش و اسپیکرها و دکمه ی Sleep قرار دارند. تبلت به شکلی طراحی شده که آن را افقی در دست بگیرید. کیفیت دوربین شبیه کیفیتی است که در گوشی های هوشمند قوی دیده اید. کیفیت فیلمبرداری هم خوب است و تا رزولوشن 720p فیلم می گیرد. البته به دست گرفتن زوم به عنوان دوربین واقعا نامناسب است مخصوصا اگر در فضای عمومی بیرون این کار را بکنید. دوربین جلو 2 مگاپیکسلی است و برای ویدئو چت بسیار مناسب است. مخصوصا به همراه برنامه گوگل تاک همراه اندروید.

درون موتورولا زوم پر از چیز های جدید است. پردازنده ی دو هسته ای با یک گیگابایت رم و سرعت 1 GHz وقتی با زوم کارکنید این قدرت را متوجه می شوید برنامه ها واقعا سریع اجرا می شوند و حتی اجرای چندین برنامه با هم سرعت را کم نمی کند. همچنین قابلیت های بلوتوث 2.1 برای انتقال صدا و وسایل اضافه مثل کیبورد . وای فای 802.11n . سنسور روشنایی . شتاب سنج . جایروسکوپ و فشارسنج (اگرچه هنوز هیچ برنامه ای از آن استفاده نمی کند).

تا به حال تمامی تبلت های اندرویدی خیلی شبیه گوشی موبایل بودند فقط صفحه ی بزرگتری داشتند. گوگل و تمامی برنامه ساز های اندروید برنامه ها را برای صفحه های کوچک می ساختند ولی الان با ورژن جدید اندروید یعنی Honeycomb گوگل علاقه اش را به تبلت ها نشان داده. البته هنوز مشکل برنامه های مخصوص تبلت های اندروید پابرجاست. مشکلی دیگر سختی کارکردن با اندروید است. حتی کسانی که سالها از اندروید استفاده می کنند برای عادت کردن به اندروید جدید زمان نیاز دارند. چیز هایی که دیگر وجود ندارند مثل چهار کلید اصلی زیر صفحه و چیز های جدید مثل نشانگر های جدید در پایین . منوهای جدید در بالا از دلایل این مشکل هستند.

اولین تفاوت اندروید 3.0 با iOS اپل مقدار اطلا عات نشان داده شده در صفحه ی اصلی است که در اندروید بسیار بیشتر است. ویجت ها برای ایمیل . توییتر . فیس بو ک . یو تیو ب . و بسیاری دیگر صفحه ی اصلی را پر کرده. گفته شده پیچیدگی اندروید شمشیری دو لبه است از طرفی سیستم عامل های موبایل را به دسکتاپ شبیه تر می کند و از طرفی سادگی سیستم عامل اپل را ندارد.

باتری زوم برای پخش ویدئو حدود 10 ساعت است مثل آیپد . البته هنوز زوم از فایل های فلش پیشتیبانی نمی کند قابلیتی که به مصرف بالای باتری معروف است. موتورولا قول داده که آپدیت فلش تا چند هفته ی دیگر آماده می شود با پردازنده ی زوم سازگار است.

زوم بسیاری از قابلیت هایی را دارد که آیپد ندارد ولی هنوز قابلیت هایی هستند که موتورولا و گوگل ندارند. مثل برنامه های مخصوص تبلت. در آیپد شما فقط باید برنامه های را دانلود کنید و به قول اپل برای هر کاری برنامه ای وجود دارد. حدود 60000 برنامه مخصوص تبلت در فروشگاه برنامه ی اپل وجود دارند. کمبود بعدی نبود آیتیونز است برنامه ای که چه بخواهید چه نخواهید بزرگترین برنامه ی فروش موسیقی و فیلم آنلاین است. با صفحه ی با کیفیت زوم جای چنین فیلم هایی کم است. مشکل دیگر این است که هنوز پردازنده ی قوی زوم کاربردی ندارد. انجام دادن کار های روزانه با آیپد تقریبا در همان سرعت انجام می شود.
منبع:
afzarnama

tanatos
03-03-2011, 13:15
صبر کردم تا آیپد2 عرضه بشه بعد بررسی این تبلت رو درج کنم.
و حالا آیپد2 بعد از جنجالهای زیاد تبلیغاتی مخصوص شرکت اپل عرضه شد.
من این موضوع رو در تاپیک خود آیپد2 هم عنوان کردم اینجا هم درجش میکنم:
به شخصه از آیپد2 انتظار چیز بهتری رو داشتم
تبلتها در حال فراگیر شدن هستند و حافظه ی پایین موجود در اونها برای کسانی که میخوان از اونها به عنوان جانشینی برای لپ تاپ استفاده کنند (البته تبلتها نیومدند که جای لپ تاپها رو بگیرند بلکه اومدند تا فاصله ی بین گوشیهای هوشمند و لپ تاپها رو پر کنند) مشکل ساز میشه و اینجا شما نیاز به پورتی دارید که بتونید به وسیله ی اون حافظه ی جانبیی رو به تبلتتون وصل کنید که بتونید این مشکل رو حل کنید و در اینجاست که نداشتن پورت USB به چشم خواهد اومد! مشکلی که تبلت Xoom موتو اون رو به سادگی حل کرده!
وقتی که دوربین به تبلت ها اضافه شد طبعاً جدال بر سر کیفیت اون به میون میاد و وقتی که تبلت آیپد2 باید در مصاف با تبلتهای دیگه ی موجود در بازار قدرت خودش رو نشون بده در مقایسه با تبلتی مثل زوم که یه دوربین 5 مگاپیکسلی داره از رقابت عقب افتاده!(گذشته از اینکه دوربین مهمترین مشخصه ی تبلت ها نیست مهمترین مشخصه ی دوربینهای دیجیتاله!)
نظر من اینه که تنها چیزی که آیپد2 میتونه بهش متکی باشه طرفداران وفادار شرکت اپله و گرنه در برابر تبلتی مثل زوم حرفی برای گفتن نداره!

tanatos
05-03-2011, 09:32
ولی این داخل کشور اومده خیلی هم خوشگله منتها مال هفت اینچیها نیست مال 10 اینچیهاست:

tanatos
05-03-2011, 11:53

tanatos
06-03-2011, 22:01
آقا یه خبر جدید!
من نظرم درباره ی اندازه ی تبلت کلا عوض شد همین 10 اینچی خوبه!

senaps
07-03-2011, 02:55
نه نیومدن!!ولی میشه سفارش داد و اورد!!
من خودم از این کیس میس ها خوشم نمیاد!! وگرنه حتمی می خریدم!
30 تومنی که بدم به یه کیس،میدمش چارتا کتاب در مورد برنامه نویسی و اینجور چیزا میخرم!!

tanatos
07-03-2011, 15:44
تو که کارت درسته کلاً!!

tanatos
11-03-2011, 19:21
این هم یه مقایسه ی جالب از سایت سی نت بین چند تبلت آندرویدی از جمله گالکسی تب و زوم با آیپد!

اکثر مقایسه هایی که در مورد تبلت ها دیده ایم در مورد مشخصات سخت افزاری مانند قدرت پردازشگر و اندازه نمایشگر و سیستم عامل بوده است. حالا سایت سی نت چند فاکتور مهم دیگر را بین تبلت های موجود کنونی در عمل آزمایش کرده است که دیدین نتایج آن اطلاعات جالبی را در اختیارمان قرار میدهد.

در این بررسی تبلت ها ابتدا از نظر طول عمر باطری هنگام پخش ویدیو مورد بررسی قرار گرفته اند. روی هر کدام کارتون داستان اسباب بازی ۳ به صورت 720p با روشنایی نمایشگر یکسان پخش شده است. در این ازمایش ای پد برنده رقابت شده و توانسته ۱۲.۶ ساعت ویدیو پخش کند. رتبه دوم در طول عمر باطری را موتورولا زوم به دست اورده با ۹.۳ ساعت.

سپس سی نت سراغ تست مرورگرها رفته تا ببیند کدام تبلت صفحات وب را سریع تر باز می کند. این بار موتورولا زوم برنده بوده با زمان ۶ ثانیه و رتبه دوم در این رقابت به تبلت ۷ اینچی استریک دل رسیده است.

ازمایش سوم در مورد حداکثر میزان روشنایی نمایشگر بوده که با یک سنسور مخصوص اندازه گیری شده. در این بررسی ای پد با عدد ۳۸۸ برنده بوده و رتبه دوم گلکسی تب بوده با عدد ۳۶۴.

یک بررسی جالب دیگر محاسبه میزان contrast نمایشگرها بوده که در این آزمایش هم موتورولا زوم با کنتراست 1200:1 پیروز میدان بوده است.

با این جدول هم میتونید بقیه ی تبلتها رو با هم مقایسه کنید!

Atropates
11-03-2011, 21:04
ین هم یه مقایسه ی جالب از سایت سی نت بین چند تبلت آندرویدی از جمله گالکسی اس و زوم با آیپد!

اولا گالکسی اس نه دوست عزیز , گالکسی تب , دوما همونطور که توو تاپیک بغلی گفتم این مقایسه اشتباهه , چون زوم رو نیومده با تبلت های جدید ساموسنگ و اپل مقایسه کنه و رفته سراغ قدیمی هاش , شاید موقع این مقایسه به اونا دسترسی نداشتن که جواب اینه باید صبر میکردن وگرنه این مقایسه ارزش چتدانی نداره

tanatos
12-03-2011, 10:45
اون که اشتباه تایپی بود شرمنده پیش میاد دیگه! تصحیح میکنم.
در مورد مقایسه هم اینکه اشتباهه یا نه بستگی به برداشتت داره سایت سی نت سایت غیر معتبری نیست اونها هم نگفتن که براساس این رده بندی شرکت موتورولا با تبلت زومش برتر از سامی یا اپل عمل کرده اونها فقط این تبلتها رو با هم مقایسه کردند.
البته از یه بابت هم نظر شما درسته چون که زوم تبلتیه که هنوز ریلیز نشده و باید با تبلتهایی مقایسه میشد که همزمان با عرضه ی خودش عرضه میشدند منتها شاید سی نت دلایل خودش رو برای این کار داشته

senaps
12-03-2011, 11:35
خوب پست من چرا پاک شد؟!

tanatos
12-03-2011, 17:32
و این هم مقایسه‌ای که منبعش سایت انگجته و در مورد طول عمر باتری در تبلت های مختلف انجام شده:

The last remaining
12-03-2011, 18:51
پستهای من که الان چند روزه داره پاک میشه.

tanatos
13-03-2011, 08:46
شما که تازه واردی
این میثم و که میبینی یه عمره اینجا خاک صحنه خورده باز پستاش پاک میشه
شما خیلی تو بهرش نرو

senaps
13-03-2011, 11:21
این میثم و که میبینی یه عمره اینجا خاک صحنه خورده باز پستاش پاک میشه
:5:

اقا این تایم بندی های انگجت هم چیزایی میگه ها...والا ما تا گلکسی تب رو داشتیم،همین یه هفته ی پیش،این جونش در میومد،به 5 ساعت کار کردن نمیرسید...من فقط باهاش موزیک گوش میکردم و کتاب میخوندم و حالا یه تویتی هم میکردم...

tanatos
13-03-2011, 12:16
احتمالا مال تو جنس خوبش نبوده :31:

senaps
13-03-2011, 19:23
احتمالا مال تو جنس خوبش نبوده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه بابا...خودم با دستای خودم از دست دختره گرفتمش...نیم ساعت منت فروشنده رو کشیدم که تبلت رو خودش نیاره و بده دست دختره!فک کرد عقده ایم!!دو سه تا مغازه انداختنم بیرون، تا اخریش دیگه اصلا فروشنده یه خانوم خوشکل بود که باعث شد تبلت خیلی خوب هم کار کنه!

tanatos
13-03-2011, 21:02
تو کلا فکر میکنی گجت ها وقتی خوب کار میکنند که دست یه دختر خوشگل بهشون خرده باشه درسته؟ :31:

tanatos
28-03-2011, 16:17
آقا این هم یه مطلب دیگه درباره ی تبلتهای 8.9 و 10.1 اینچی سامی:

تبلت های جدید در سایز 8‪.‬9 و 10‪.‬1 اینچی هستند و اگه بهشون نگاه کنید متوجه میشید که از آی پد ۲ هم باریک ترند. هر دو تبلت از اندروید Honeycomb استفاده می کنند و سامسونگ یک رابط کاربری جدید به نام TouchWiz UX براشون ساخته. ‏

ضخامت هر دوی این تبلتها 0.83 سانتیمتره در حالی که آی پد2 0.86 ضخامت دارد. و تفاوتشون در حد ۳ صدم سانتی متره. انگار که سامسونگ همه ی تلاشش رو کرده که تبلتهایی بسازه که در تبلیغاتش بتونه ادعا کنه از آیپد2 باریک ترند.

وزن مدل ۱۰ اینچی ۵۹۴ گرم و مدل کوچک تر ۴۶۷ گرمه. البته سامسونگ هنوز طراحی این دو تبلت را نهایی نکرده و ممکنه وزن اونها در انتها کمی تغییر کنه. ‏

هر دو تبلت ورودی کارت حافظه میکرو SD و هدفون ۳.۵ میلیمتری دارن و هر دو قابلیت درج سیم کارت دارند. البته برای هر دو سایز مدل WiFi هم ارایه میشه که فاقد سیم کارته. ‏

هر دو تبلت دوربین های مشابهی هم دارند. ۳ مگاپیکسلی با فلاش ال ای دی در عقب و یک ۲ مگاپیکسلی در جلو. ‏

پردازنده این دو تبلت ۱ گیگاهرتزی از نوع ۲ هسته ای است و حدس زده می شه که تگرا ۲ باشند اما هنوز تایید نشده. سامسونگ ادعا می کند طول عمر باطری هر دو تبلت ۱۰ ساعت برای پخش ویدیوه. این تبلت ها با حافظه های ۱۶ و ۳۲ گیگابایتی وارد بازار خواهند شد. ‏

مدل WiFi از تبلت 10‪.‬1 اینچی سه ماه دیگه به بازار میاد. ۱۶ گیگابایتیش ۴۹۹ دلار و ۳۲ ، ۵۹۹ دلار قیمت خواهند داشت. ‏

مدل ۸.۹ اینچی ۴۶۹ دلار برای ۱۶ گیگابایتی و ۵۶۹ دلار برای ۳۲ گیگابایته. اما از تاریخ عرضش هنوز خبری نیست. ‏

منبع:نارنجی

tanatos
29-03-2011, 11:09
خوب من قول داده بودم تبلتهای جنجالی Asus رو که با طراحی خاصشون طرفدارای زیادی پیدا کردن رو هم در این تاپیک نقد کنم.
این اولین تبلت از این سریه!
اسمش هم هست:

Eee Pad Slider

تبلت Eee Pad Slider که یک نمونه ۱۰٫۱ اینچیه مجهز به پردازنده Tegra 2 از انویدیاست.

قطرش حدود ۱٫۲ سانتیمتر و با وزن کمتر از یک کیلوگرم فقط یه خورده از آی پد سنگین تره.

این تبلت مجهز به دو دوربین در جلو و عقبه‬ یک دوربین ۱٫۲ مگاپیکسلی در جلو و یک ۵ مگاپیکسلی با قابلیت فوکوس خودکار در عقبش قرار گرفته.‬

این تبلت یک پورت mini USB، یک پورت mini HDMI و یک اسلات کارت حافظه Micro SD هم داره.

Eee Pad اسلایدر با وجود کیبورد مخفی ای که داره باز هم خیلی باریک به نظر میرسه‫.‬

senaps
29-03-2011, 13:38
یعنی واقعا ایسوس فکر میکنه که کسی میاد با این کیبرد نیم ساعت مداوم بتایپه؟!!!

tanatos
29-03-2011, 15:31
میثم کلید کردیا!
به خدا تبلت برای تایپ کردن متنهای دانشگاه ساخته نشده!
قبلا که میگفتی با کیبرد مجازی تایپ کردن حال نمیده و بیشتر از یه خط نمیشه باهاش تایپ کرد و این حرفها؛ این هم که حالا حل کردن باز گیر دادی!
ولی جدا از شوخی انصافا نظرت درباره ی این یکی چیه؟
انصافا فوق العاده نیست؟
به نظر من که هست!

tanatos
29-03-2011, 15:47
آهان میثم یه ویدیو هم همین الان ازش دیدم اونقدر که فکر میکردم طراحیش فوق العاده نیست ولی باز هم فوق العادست.

4870x2
29-03-2011, 21:23
ضخامت هر دوی این تبلتها 0.83 سانتیمتره در حالی که آی پد2 0.86 ضخامت دارد. و تفاوتشون در حد ۳ صدم سانتی متره. انگار که سامسونگ همه ی تلاشش رو کرده که تبلتهایی بسازه که در تبلیغاتش بتونه ادعا کنه از آیپد2 باریک ترند.
شایدم این حرفاش یه دروغ باشه از سامی...
مدرک:.

tanatos
30-03-2011, 17:59
جریان چیه؟
مشکل از سامیه یا از منبع من؟

tanatos
30-03-2011, 18:07
خوب! این هم تبلت دوم از سری تبلتهای Asus با نام:

Eee Pad Transformer

دومین تبلت اندرویدی ایسوس که همونطور که گفتم اسمش رو Eee Pad Transformer گذاشتند مثل Eee Pad Slider از آندروید3 استفاده می کنه. در ساخت این تبلت هم از پردازنده Tegra 2 استفاده شده و دو دوربین 5 و 1.2 مگاپیکسلی به ترتیب در جلو و عقبش تعبیه شدند.

این تبلت بر خلاف Eee Pad Slider که به یه کیبورد مخفی مجهزه، از دو قسمت تشکیل شده و بر روی یک کیبورد کامل سوار می شه که در صورت نصبش، با استفاده از باتریی که در قسمت کیبورده، تا 16 ساعت میشه ازش استفاده کرد. در ضمن این تبلت یه اس اس دی 32 گیگی و یک گیگابایت حافظه ی رم داره.

tanatos
30-03-2011, 18:25
این هم یه خبر جدید دیگه:

طبق برخی گزارش های غیر رسمی، گوگل در حال کار با LG برای تولید یک دستگاه با برند مشترک است. البته این بار به جای اسمارت فون صحبت از یک تبلت است. بر روی Google Nexus Tablet (که نام احتمالی این گجت است) اندروید 3‪.‬0 نصب خواهد شد و صحبت از ارائه آن در میانه تابستان است.

درباره این پروژه هنوز همه چیز در حد شایعه است و چیزی هم درمورد مشخصات سخت افزاری دستگاه و یا شیوه فروش و ارائه آن اعلام نشده است. فقط می دانیم که احتمالا باید منتظر تبلتی با لوگوی Google باشیم.

tanatos
30-03-2011, 18:34
‎این هم کیبورد داک سامسونگ برای تبلتاش.

4870x2
31-03-2011, 13:49
جریان چیه؟
ادعای نازک تر بودن Galaxy Tab 8.9 از iPad 2 یه دروغ از سامی بودش

درباره این پروژه هنوز همه چیز در حد شایعه است و چیزی هم درمورد مشخصات سخت افزاری دستگاه و یا شیوه فروش و ارائه آن اعلام نشده است. فقط می دانیم که احتمالا باید منتظر تبلتی با لوگوی Google باشیم.
البته چندان هم سخت نیست فهمیدنش
یه تبلت 8.9 اینچی 3D با Tegra 2

senaps
31-03-2011, 14:24
همه تبلت دادن حتی نکسوس تب رو هم میشه دید تا چند وقت دیگه،اونوقت سونی ...!!!

tanatos
31-03-2011, 16:02
سونی اگه میدونست تو انقدر منتظر تبلتشی حتماً یه کاری برات میکرد!

4870x2
31-03-2011, 17:05
سونی Ebook Reader های خوبی داره....درباره تبلت هم یه تبلت 2 صفحه ای 9.7 اینچی داره میزنه...
کمی صبر:دی

Lavoro
04-04-2011, 11:49
دوستان اگه تبلت من ورودی usb داشته باشه میشه گیرنده دیجیتال تی وی براش وصل کرد؟

tanatos
04-04-2011, 15:19
ببین چون هنوز پورت USB در تبلتها فراگیر نشده نمیشه گفت با این پورت چه کارهایی میشه کرد و چه کارهایی امکان اعمال ندارند!
هنوز در مورد اینکه با این پورت میشه با IDSL کار کرد یا تی وی تماشا کرد اطلاعی نداریم!

senaps
04-04-2011, 20:27
یه خبر خوش برا خودم....
تا قبل تابستون،تبلت سونی میاد بیرون....خبر تایید شده هستش!

همه صف ببینیدن که شیرینی میدم!

tanatos
04-04-2011, 21:15
قربونت من شیرینی خامه ای میخورم!
خوب داداش یه منبعی یه خبر کاملتری یه ...

4870x2
04-04-2011, 22:18

hajoo
04-04-2011, 23:40
سایت انگجت خبر رو به روز کرده: قراره که تبلت سونی تا پایان سال میلادی جاری عرضه بشه.

اطلاعاتی که فعلا در موردش هست اینه که دارای سیستم عامل آندورید 3 ،نمایشگر 9.4 اینچی و پردازنده tegra 2 خواهد بودم.

Pami
04-04-2011, 23:56
مگر اینکه سونی یه تبلت بزنه شاخ اپل رو بشکنه .
مثل همیشه آخرین برند در ارائه تکنولوژی پس از دیدن نتیجه ارائه اون به بازار و تثبیت شدن .

tanatos
06-04-2011, 21:02
خوب شروع فروشش هم از آمریکاست!

The last remaining
07-04-2011, 19:18
از بقیه چیزاش خبر ندارین؟
اندازه صفحه؟
دوربین؟
پورتاش؟
قیمت؟

adrenalin
08-04-2011, 10:55
ولی اگه سونی تبلتشو با ندروید بده خیلی بد میشه
همون جوری که خبر دارید اندروید 3 خیلی برنامه و بازی کم تولید شده:2: که این می تونه واسش یه ضعف باشه

R@R#M@N
08-04-2011, 11:40
احمد جان آندروئیده ها :دی
اندکی صبر سحر نزدیک است :دی فعلاً فقط یه موتو زووم این سیستم عاملو داره
واستا 4 تا تبلت (ایسر و ایسوس و سامسونگ) بیان همچین برنامه میاد واسش :دی
هانی کوم فعلاً سورسش بستس !گوگل گفته وقتی ورژن بعدی بیاد سورسش رو باز میکنم (بستنی رو میگه :دی)
ضمن اینکه ورژن آیس کیریم (بستنی) میخاد همه ی ورژنهای آندو رو یکی کنه !
هم برای گوشی هست هم برای تبلت !

tanatos
12-04-2011, 20:29
درسته که نوکیا کلا به آندروید ربط نداره ولی اینو درج میکنم که بدونید که نوکیا هم وارد بازار تبلتها شده!
شركت نوكيا براي بهبود حضور خود در بازار جهاني گوشي‌هاي هوشمند چندي پيش از انعقاد قراردادي با مايكروسافت خبر داد اما كارشناسان اعلام كرده‌اند كه اين شركت فنلاندي بدون حضور مايكروسافت نيز مي‌تواند وارد بازار جهاني رايانه‌هاي لوحي شود و در آن به موفقيت برسد.
به گزارش فارس به نقل از رويترز، شركت نوكيا هم‌اكنون در حال بررسي استراتژي‌هاي خود براي ورود به بازار جهاني رايانه‌هاي لوحي است كه منابع آگاه اعلام كرده‌اند در اين استراتژي‌هاي جديد مايكروسافت نقشي ندارد و شركت مذكور قصد دارد به تنهايي اين عرصه را بپيمايد.
خبرگزاري رويترز به نقل از منبع آگاهي كه نخواست نامش فاش شود در گزارشي توضيح داد كه نوكيا اين روزها استراتژي‌هاي خود براي ورود به بازار جهاني رايانه‌هاي لوحي را بسيار مورد بررسي قرار داده است و احتمال مي‌رود كه اين شركت به عنوان بزرگترين توليدكننده تلفن‌همراه در جهان، در آينده نزديك نخستين رايانه لوحي خود را توليد كند.
اين منبع آگاه در اين خصوص توضيح داد: «ممكن است كه در اين اقدام نوكيا از مايكروسافت هم كمك بگيرد. اما آنچه كه از هم‌اكنون مشخص شده اين است كه نوكيا تمايلي به همكاري با مايكروسافت براي توليد رايانه لوحي ندارد».
سيستم‌عامل اصلي كه نوكيا آن را براي رايانه لوحي خود مناسب مي‌داند MeeGo است. اين پلتفورم متن‌باز در شركت نوكيا به توليد رسيده و با همكاري شركت اينتل تكميل شده است.
هنوز به درستي مشخص نشده است كه نوكيا از چه زماني توليد نمونه‌هاي اوليه از رايانه لوحي مذكور را آغاز مي‌كند و چه زمان آن را به توليد انبوه مي‌رساند.

tanatos
12-04-2011, 20:47
به تازگی شرکت گوگل نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد بازی کردن با تبلت‌ها، محبوبترین کاربرد در این دستگاه‌های لمسی است.
به گزارش فارنت، موسسه AdMob که در سال ۲۰۰۹ از سوی گوگل خریداری شد با هدف درک بهتر اینکه کاربران از تبلت‌های خود چگونه استفاده می‌کنند یک نظرسنجی در بین ۱۴۰۰ دارنده این گونه دستگاه‌ها انجام داد و البته مهمترین دلیل آن این نکته می‌تواند باشد که استفاده کاربران از تبلت در شبکه این شرکت در طی ۶ ماه گذشته در حدود ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.
خلاصه نتایج این نظرسنجی به شرح ذیل است:
- ۴۳ درصد از پرسش‌شوندگان، زمان بیشتری را با تبلت در قیاس با رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ خود می‌گذرانند.
- از هر ۳ پرسش‌شونده، یک نفر از آنان، ترجیح می‌دهد تا بیشتر اوقات خود را با تبلت سپری کند تا اینکه بخواهد به تماشای تلویزیون بنشیند.
- محبوبترین فعالیت از دید کاربران در تبلت، بازی‌کردن (۸۴ درصد)، جستجو برای بدست آوردن اطلاعات (۷۸ درصد) و خواندن نامه‌های الکترونیکی (۷۴ درصد) است.
- پایین‌ترین محبوبیت در میان کاربردهای تبلت از دید کاربران، خرید آنلاین (۴۲ درصد)، خواندن کتاب‌های الکترونیکی (۴۶ درصد) و سرگرمی‌های متفرقه (۵۱ درصد) است.
- ۶۸ درصد از پرسش‌شوندگان حداقل یک ساعت از اوقات خود در طی شبانه‌روز را با تبلت سپری می‌کنند.
- ۸۲ درصد از پاسخ‌دهندگان اولویت کاری خود در منزل را استفاده از تبلت عنوان کرده‌اند.
- ۷۷ درصد از پرسش‌شوندگان گزارش کرده‌اند که رایانه رومیزی و نوت‌بوک خود را بعد از خرید تبلت به فروش رسانده و یا اینکه دیگر گرد و غبار فراموشی بر سر و روی آنها نشسته است.
- ۲۸ درصد از پرسش‌شوندگان نیز پاسخ داده‌اند که استفاده از تبلت را بر استفاده از رایانه رومیزی و یا نوت‌بوک خود ترجیح می‌دهند.
به خوبی مشخص است که دیگر رفته‌رفته رایانه‌های رومیزی و نوت‌بوک‌ها به کلکسیون‌ها پیوسته و تبلت‌ها جای آنها را پرمی‌کند.
ما از نتایج این نظرسنجی که ۸۴ درصد از کاربران عاشق بازی کردن در تبلت خود هستند، شگفت‌زده نشدیم و به خوبی معلوم است که تولید بازی برای تبلت‌ها نیز به یک صنعت سودآور تبدیل خواهد شد.

tanatos
14-04-2011, 12:22
این هم یه خبر خوش برای طرفدارای سونی:
تبلت جدید سونی یه تبلته که مهمترین مشخصش بازیه یا به عبارت دیگه یه تبلت پلی استیشنه!

tanatos
27-04-2011, 09:52
این هم خبر کامل از تبلت جدید سونی:

این مقاله رو هم به نقل از نارنجی براتون درج میکنم که در واقع از گیزمودو گرفته شده!

خوب سونی بالاخره در یک کنفرانس خبری تبلتهای خودش رو معرفی کرد. برخلاف تصور ما که فکر میکردیم قراره فقط یک تبلت توسط این شرکت عرضه بشه، سونی این بار دو تبلت رو عرضه کرده!
با دو تبلت اندرویدی این شرکت به نام های S1 و S2 آشنا بشید. ‏
‏هر دو تبلت از نسخه هانی کام اندروید استفاده میکنن و پردازشگر Tegra2 دارند. اما در دو شکل متفاوت طراحی شدند. تبلت S1 با دو دوربین و در سایز 9‪.‬4 اینچی است و قسمت بالاش یه زاویه داره که اون و شبیه یه مجله میکنه که تا شده. مدل S2 هم دو نمایشگر 5‪.‬5 اینچی داره و مثل کتاب بسته می شه. سونی نرم افزار کتابخوانش رو هم به شکلی طراحی کرده که هر صفحه رو بتونین روی یه نمایشگر ببینید. درست مثل یه کتاب واقعی. ‏

سونی گفته که نمایشگرهای S2 عملکرد ترکیبی دارند. وقتی وبگردی می کنید هر دو نمایشگر یکی می شن و صفحه ی نمایش بزرگی رو میسازند. اما وقتی ایمیل چک می کنید یا یادداشت می کنین نمایشگر پایین به صورت مجزا عمل می میکنه و مثلا تبدیل به کیبرد میشه. ‏

این دو تبلت با فروشگاه دانلود سونی به بازار ارایه میشند پس یه گزینه های عالی برای موسیقی، فیلم و کتاب هستند. ضمنا هر دو تبلت گواهی پشتیبانی از پلی استیشن رو هم دارند. ‏

تبلت S1 سونی میتونه به عنوان کنترل از راه دور محصولات مختلف سری براویا این شرکت مثل تلویزیون و پخش کننده بلو-ری هم عمل کنه. یا اینکه برعکس صوت و تصویر رو از روی خودش روی تلویزیون بفرسته. ‏

سونی در کنفرانس امروزش خیلی در مورد مشخصات فنی یا تاریخ عرضه و قیمت صحبت نکرده. اما چیزهایی که لو رفته اینه که هر دو تبلت از WiFi و شبکه های 3G و 4G پشتیبانی می کنند. در مورد قیمت هم از منابع غیر رسمی خبر رسیده که مدل S1 با قیمت ۵۹۹ دلار و S2 با قیمت ۶۹۹ دلار به بازار ارایه میشند. ‏

tanatos
27-04-2011, 20:35
تبلت ها بزرگ شده ی تلفن های همراه و کوچک شده ی نت بوک ها هستند. بزرگ ترین کمبودی که می توان به تبلت ها وارد کرد، نداشتن صفحه کلید واقعی ست که البته این مشکل با اتصال یک صفحه کلید خارجی رفع می شود.

شرکتی به نام Kosmaz Technologies با درک این موضوع و آینده ی دستگاه های پرتابل طرحی را آماده کرده تا بتوان به راحتی یک گوشی، تبلت و نت بوک را باهم در اختیار داشت. در این طرح ابتکاری، تلفن همراه به صورت همیشگی قابل استفاده است. برای استفاده از تبلت، گوشی را درون تبلت قرار می دهیم. در حقیقت تلفن همراه تنها نقش برقرار کننده ی ارتباط از طریق شبکه و پردازشگر را بازی می کند. حال می توان به راحتی از تبلت استفاده کرد و دیگر نیازی نیست تلفن خود را در جیب خود قرار دهیم. حال اگر در وضعیت مناسبی باشیم و نیاز به صفحه کلید داشته باشیم، کافی ست تبلت را درون یک کیس قرار دهیم. این کیس تنها دارنده ی یک صفحه کلید است و البته یک رابط برای ارتباط با تبلت. قسمت پشتی این کیس طوری طراحی شده که بتواند تبلت را در حالت عمودی نگه دارد. حالا کاربر در حقیقت از یک نت بوک استفاده می کند. مجموعه ی طراحی شده، به بهترین وجه باهم هماهنگ هستند و از این بابت مشکلی در عدم تطابق وجود ندارد.

از مشخصاتی که برای این مجموعه در نظر گرفته شده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پردازنده ی دو هسته از نوع NVIDIA Tegra 2 با فرکانس یک گیگاهرتز
یک گیگابایت حافظه*ی در حال اجر و ۱۶ گیگابایت حافظه*ی اصلی
صفحه نمایش گوشی: ۴ اینچ با رزولوشن ۶۴۰×۹۶۰، صفحه نمایش تبلت ۱۰.۱ اینچ با رزولوشن ۷۶۸×۱۰۲۴
سیستم عامل اندروید نسخه ی ۳
پشتیبانی از شبکه های GSM و WCDMA
پشتیبانی از بلوتوث، Wi-Fi، NFC و A-GPS
دوربین ۵ مگاپیکسل به همراه فلاش

نام این گجت جالب Compufon است. هنوز در مورد زمان ورود به بازار و یا قیمت آن حرفی به میان نیامده است.

منبع:
---------.ir

tanatos
05-05-2011, 09:06
مدتی است شرکت کره ای و نه چندان معروف Hardkernel با محصولات اندرویدی خود از تبلت گرفته تا کنسول بازی جای پای خود را میان تبلت سازان باز نموده است.
به گزارش ایتنا، آخرین محصول این شرکت تبلتی با نام ODROID-A است که از سیستم عامل اندروید ۲.۳ (Gingerbread) استفاده می کند.

این تبلت با صفحه نمایش ۱۰ اینچی وضوح تصویری برابر 736*1366 دارد که در میان تبلت های مشابه وضوح بسیار بالایی محسوب می شود.
ODROID-A از پردازنده دو هسته ای Exynos ۴۲۱۰ با مدل ARM Cortex-A۹ محصول سامسونگ استفاده می کند .
به گزارش ایتنا، این تبلت مجهز به دو درگاه MicroSD، مودم HSPA+، خروجی HDMI، و یک درگاه USB ۲.۰ است.
این محصول از یک دوربین ۱.۳ مگاپیکسلی در جلو و یک دوربین ۳ مگاپیکسلی در پشت نیز استفاده می کند.
قدرت باتری های این تبلت نیز به ۹۰۰۰ mAh می رسد که در میان رقیب های خود میزان قابل توجهی به حساب می آید.
از ویژگی های دیگر سخت افزاری ODROID-A می توان به ۱ گیگابایت رم DDR۲، و حسگر ژیروسکوپ و شتاب سنج ۳ محوره محوره اشاره کرد.
محصول Hardkernel با قیمت ۷۵۰ دلار به زودی عرضه خود را در بازارهای جهانی آغاز می کند.
منبع:
---------.ir

tanatos
05-05-2011, 09:34
در کنفرانس خبری اخیر، توشیبا اعلام کرد که قصد دارد اولین کامپیوتری خود که با نام AT300 Regza شناخته شده است ٬ در ماه ژوئن در ژاپن عرضه کند. نام رسمی برای عرصه تبلت در ایالات متحده اعلام نشده است، هر چند گزارشات بسیاری باور این دارند که با نام Toshiba Thrive عرضه می شود. عرضه جهانی این تبلت انتظار می رود همان زمان اعلامی عرضه آن در ژاپن باشد. توشیبا در نمایشگاه CES در در ماه ژانویه از آن رونمایی کرد. تبلت با سیستم عامل کرد آندروید ۳(مدل لانه زنبوری) قابل اجرا خواهد بود و با صفحه نمایش ۱۰٫۱ اینچی٬ پردازنده NVIDIA Tegra 2٬ دوربین های جلو و عقب٬ قابلیت ذخیره سازی ۱۶ گیگابایتی و حاقظه یک گیگابایتی همراه است. گزینه های قابل اتصال به تبلت شامل USB و miniUSB ٬ کابل هایHDMI و اسلات کارت SD می باشد. انتظار می رود تبلت شامل سیستم اینترنت وای فای ۸۰۲٫۱۱b/g/n Wi-Fi و بلوتوث باشد. تبلت توشیبا همچنین دارای باتری هشرده قابل برداشت می باشد. باتری با طول عمر جزء لوازم جانبی اختیاری. خواهد بود

علاوه بر تبلت آینده، توشیبا در حال برنامه ریزی برای عرضه لپ تاپ هایی با عینک های سه بعدی است که که با استفاده از لنز های نازک در مقابل صفحه نمایش همراه با دوربین٬ تجربه تماشای سه بعدی را برای کاربران آن فراهم می آورد. تاریخ انتشار رسمی برای این لپ تاپ که انتظار می رود که بخشی از خط تولید Qosmio باشد٬ هنوز مشخص نیست.
منبع:
---------.ir

iMosi
06-05-2011, 09:47
شایدم این حرفاش یه دروغ باشه از سامی...
مدرک:.

ادعای نازک تر بودن Galaxy Tab 8.9 از iPad 2 یه دروغ از سامی بودش

البته چندان هم سخت نیست فهمیدنش
یه تبلت 8.9 اینچی 3D با Tegra 2

جریان چیه؟

سلام...ببخشید این تاپیک رو بالا آوردم...ولی دیدم به سامسونگ ستم (:31:)شده کسی جوابی نداده...

دوستان عزیز سامسونگ یه تبلت 10 اینچی 14 فوریه معرفی کرد ....همون کلفته:31:..دوربین 8 مگاپیکسل!!!:18:

بعد 22 مارس بود (فکر کنم )دو تا تبلته دیگه معرفی کرد ...

یه چند تا فیلم هست ببینید:

تو این عکس خود سامسونگ داره میگه دو نوع تبلته...ضخامتشون فرق میکنه:

حالا نکته این تبلت نازک ها چی بود...نکته اش این بود که سامسونگ نمیذاشت روشن شن...:31:

به همین دلیل همه شک کرده بودن که عمرا یه چیز سالم بیآد بیرون....!!!:31:

تا اینکه چند وقت پیش یه سایت ویتنامی یه فیلمی رو منتشر کرد که زد تو دهن یاوه گویان اپلی :31:

اینم فیلم :

الان این قراره تا 1 ماه دیگه بیاد ولی از نسخه 3 جی اش خبری نیست....البته من که برام فرقی نمیکنه....اینترنت گوشی رو میدی رو تبلت:31:

ولی به نظر من بهترین تبلت بعد از آیپد 2 قطعا اینه....اگر HoneyComb برنامه داشت که بهتر از آیپد 2 بود...:21::40:

amirlovely
08-05-2011, 22:38
سلام

من تبلت archos 10 اینچ گرفتم

سایت های فارسی رو درست نشون نمیده چیکار کنم

tohid_rasa
09-06-2011, 17:16
سلام دوستان عزیز

من یه گالاکسی تب 16 گیگ خریدم جدیدا ولی موقعی که با یو اس بی وصلش می کنم به کامپیوتر، اونو نمیشناسه!!

از دوستانی که تو این زمینه تجربه دارن درخواست می کنم که لطف کنن و منو راهنمایی کنن

ممنون

siavashvoip2009
08-07-2011, 21:13
دوست عزیز من یه 32 گیگ دارم و ÷س از نصب سی دی همراهش (Samsung Kies) به راحتی کامپیوتر مثل 1 درایو جدید شناختش ، برنامشو نصب کردین ؟

LOCOMOTIVE
11-07-2011, 21:19
برو به این آدرس و درایور گالاکسی رو دانلود کن.پس از نصب این درایور کامپیوتر گوشی رو مثل یه درایو جدید میشناسه.این درایور برای win7 32bit هستش.

Stream
23-07-2011, 17:38
درود

مشاوره برای خرید لپ تاپ های اندروید در این تاپیک صورت می گیرد. :20: سوالات فنی خود را می توانید کمکاکان در تاپیک های اختصاصی هر برند مطرح کنید ولی در صورتی که برای خرید بین دو محصول نیاز به مشاوره دارید اینجا محل ارسال سوالات شماست.

با تشکر

Notorious098
25-07-2011, 23:51
خیلی ممنون که چنین بخشی رو تو انجمن زدید
من میخواستم بدونم الان تبلت P1010 بگیرم بهتره یا صبر کنم تبلت P8.9 سامسونگ ارزون بشه بعد بگیرم (نظر خودم اینه که الان P1010 رو بگیرم بهتره چون به نظرم سایزش برای من استاندارد تره و فکرم نمیکنم P8.9 به قیمت 430 تومان برسه نظر شما چیه ؟)
آیا این دو نسل از تبلت های سامسونگ P1010 و P8.9 تفاوت آنچنانی دارند (غیر از Cpu و سیستم عامل؟)
امکان honeycomb برای P1010 ریلیز بشه ؟
راستی چه جوری میشه با P1010 رفت نت با اینکه سیم کارت نمیخوره ؟
ممنون

biostar
26-07-2011, 10:00
خیلی ممنون که چنین بخشی رو تو انجمن زدید
من میخواستم بدونم الان تبلت P1010 بگیرم بهتره یا صبر کنم تبلت P8.9 سامسونگ ارزون بشه بعد بگیرم (نظر خودم اینه که الان P1010 رو بگیرم بهتره چون به نظرم سایزش برای من استاندارد تره و فکرم نمیکنم P8.9 به قیمت 430 تومان برسه نظر شما چیه ؟)
آیا این دو نسل از تبلت های سامسونگ P1010 و P8.9 تفاوت آنچنانی دارند (غیر از Cpu و سیستم عامل؟)
امکان honeycomb برای P1010 ریلیز بشه ؟
راستی چه جوری میشه با P1010 رفت نت با اینکه سیم کارت نمیخوره ؟
ممنون

P 8.9 گرون تر از این حرفاست ، چیزی حدود 700 تومان قیمت خواهد داشت.
رام های هانی کامب برای P1010 هست ، به سایت XDA developers رجوع شود!

با وایرلس میرند اینترنت!!!

Notorious098
26-07-2011, 13:14
پس شما میگید همین P1010 رو بگیرم بهتره ؟
امیدی نیس که P8.9 قینتش به 400 برسه ؟
میشه بگین کدوم قسمت XDA باید برم ؟
نمیشه با کامپیوتر share کرد بعد بری اینترنت ؟
ممنون

sdsab22
26-07-2011, 15:13
کسی میدونه تبلت thrive toshiba تو ایران اومده یا نه و قیمتش چنده؟

velvet revoulver
26-07-2011, 20:23
من شدیدا بین انتخاب samsung galaxy tab 10.1 و ASUS eee pad tranformer گیر کردم هر کدوم مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن..بین انتخاب این دو تا گیر کردم نمی دونم کدومو انتخاب کنم ..کسی نظری نداره؟

biostar
27-07-2011, 00:01
ممنون

چرا می تونی با اینترنت گوشی ( 3G و یا GPRS ) و یا کامپیوتر share کنی و استفاده کنی....

یک تبلت 700 تومانی هیچ وقت 400 نمی شه ،

مگر اینکه اولیش قیمتش 500 باشه

biostar
27-07-2011, 00:08
من شدیدا بین انتخاب samsung galaxy tab 10.1 و ASUS eee pad tranformer گیر کردم هر کدوم مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن..بین انتخاب این دو تا گیر کردم نمی دونم کدومو انتخاب کنم ..کسی نظری نداره؟

مدل ایسوس چیز خاصی نداره که دلت بهش گیر کنه... فقط قیمت مناسبی داره

اول گالاکسی و بعدش زوم

4870x2
27-07-2011, 00:48
EEE Pad چرا چیز خاصی نداره ؟
قیمت و امکانات به این خوبی...شما P/P رو مقایسه کن !
+
امیدوارم قبوا داشته باشین Asus برند خیلی معتبری هستش !

shahabprince
27-07-2011, 09:13
سلام.
دوستان نظرتون راجع به تبلت Sony S1 چیه؟
میتونه در هنگام ورود به بازار رقیب سختی واسه بقیه برندها باشه؟

velvet revoulver
27-07-2011, 11:12
مدل ایسوس چیز خاصی نداره که دلت بهش گیر کنه... فقط قیمت مناسبی داره

اول گالاکسی و بعدش زوم

اقا تو رو خدا نگید:31: این اسوس همه چیزاش خاصه..
مدل اسوس از لحاظ امکانات جانبی بین اکثر تبلتهایی که به بازار اومدن تقریبا کاملترین بوده..micro sd , خروجی HDMI ,قابلیت استفاده از کیبورد که باتری داخلی داره(که 16 ساعت به شارژ دستگاه اضافه میکنه )..یه ورودی usb 2.0 هم روی کیبورد وجود داره...صفحه نمایش با پنل IPS که کیفیت نسبتا خوبی داره (که البته خوانایی خوبی زیر نور افتاب نداره)...دوربین 5 (البته بدون فلاش ) که البته دوربینش زیاد قوی نیست...وقیمت خوبش رو هم به همه ی این امکانات اضافه کنید...
از اونطرف گلکسی سامسونگ طراحی بهترو زیباتری داره..سبکتر و ظریفتره...کیفیت صفحه نمایشش عالیه و همینطور زیر نور مستقیم افتاب هم قابل خوندن هست (تقریبا بهترین صفحه نمایش رو تو تبلتها داره) ..دوربینش با اینکه 3 هست اما تو رویوها خوندم که کیفیت عکس و مخصوصا فیلمبرداریش از اسوس بهتره (هرچند که دوربین تو تبلتها زیاد مهم نیست)...
امکانات اسوس خیلی وسوسه کننده س از طرف دیگه سامسونگ هم کیفیت دستگاهش بالاست و تبلتی نیست که بشه راحت ازش چشم پوشی کرد..بهر حال بدجوری گیر کردم ..

biostar
27-07-2011, 11:30
EEE Pad چرا چیز خاصی نداره ؟
قیمت و امکانات به این خوبی...شما P/P رو مقایسه کن !
+
امیدوارم قبوا داشته باشین Asus برند خیلی معتبری هستش !

هیچ وقت به دید امکانات سخت افزاری مقایسه نکن! همین الانش از نظر من آیپد 1 از اینها جلو تر هست ....

ایسوس معتبره دلیل نمیشه همه ی چیز های تولیدیش هم معتبر باشه
این دستگاه پر از لگ هست
اینجا رو بخون :

تو خیلی تاپیک ها ازش می نالند ، مشکلاتی از جمله reboot شدن بی جا و..... اشاره شده
مثل اینکه یک سری ش اصلا خراب بوده و وارد بازار شده...

یک سری مشکلات دیگه هم داشته که یکم رفع شده ، مثل بالانس نبودن اسپیکر ها

mehdi30nema
27-07-2011, 14:48
بچه ها نظرتون در مورد Acer Iconia A500 چیه . ؟
من هنوز تو ایران ندیدم ولی اگه بیاد مطمئنا میخرم . چون امکاناتش به نظرم خیلی عالی هست .

4870x2
27-07-2011, 15:42
تو خیلی تاپیک ها ازش می نالند ، مشکلاتی از جمله reboot شدن بی جا و..... اشاره شده
مثل اینکه یک سری ش اصلا خراب بوده و وارد بازار شده...

یک سری مشکلات دیگه هم داشته که یکم رفع شده ، مثل بالانس نبودن اسپیکر ها
خوب همه این ها مشکلات نرم افزاری هستش...خوشبختانه Asus انقدر معتبر هستش که بهتون قول میدم تو آپدیت بعدی همه باگ های درست بشن...

من هنوز تو ایران ندیدم ولی اگه بیاد مطمئنا میخرم . چون امکاناتش به نظرم خیلی عالی هست .
توی YouTube یه فیلم دیدم...توی پخش 720P خیلی ضعیف بود...در حالی که همون فیلم رو Xoom مثه هلو پخش می کرد: دی
ولی این که Usb بهش وصل میشه خیلی وسوسه کنندست...فلاش مموری رو مستقیم بهش وصل می کنی...به این میگن نوآوری: دی

biostar
27-07-2011, 15:46

بنظرم خوب میرسه...

mehdi30nema
27-07-2011, 18:40
توی YouTube یه فیلم دیدم...توی پخش 720P خیلی ضعیف بود...در حالی که همون فیلم رو Xoom مثه هلو پخش می کرد: دی
ولی این که Usb بهش وصل میشه خیلی وسوسه کنندست...فلاش مموری رو مستقیم بهش وصل می کنی...به این میگن نوآوری: دی

بنظرم خوب میرسه...

منم بیشتر به خاطر یو اس بی میگم . واقعا قابلیت خوبی هست .
البته من تو سایت Mobiletechreview که بررسی این تبلت را دیدم فقط تو 1080 p مشکل داشت و 720p را خوب نشون داد .

البته امروز هایپراستار بودم و یه قسمت گذاشته که تبلت میفروشه . ایسوس با داکت 915 بود و بدون داکت 715 . ظاهرش خیلی خوب و با کیفیت بود ( البته اجازه نمیدادن روشن کنیم ، فقط ظاهرش را دیدم . ) اما خیلی حیف که بدون داکت نه یو اس بی داره نه مایکرو یو اس بی

biostar
27-07-2011, 21:32
منم بیشتر به خاطر یو اس بی میگم . واقعا قابلیت خوبی هست .
البته من تو سایت Mobiletechreview که بررسی این تبلت را دیدم فقط تو 1080 p مشکل داشت و 720p را خوب نشون داد .

البته امروز هایپراستار بودم و یه قسمت گذاشته که تبلت میفروشه . ایسوس با داکت 915 بود و بدون داکت 715 . ظاهرش خیلی خوب و با کیفیت بود ( البته اجازه نمیدادن روشن کنیم ، فقط ظاهرش را دیدم . ) اما خیلی حیف که بدون داکت نه یو اس بی داره نه مایکرو یو اس بی

ببین اینا تفاوت خاصی با هم ندارند ، همشون فقط خواستن یه تبلتی زده باشند ! همشون هم مشخصات سخت افزاری دقیقا یکسانی دارند و سیستم عامل هم که یکسان هست....

اگر از اکثر کاربران تبلت های اندرویدی بپرسی میگند که فعلا حرفی برای گفتن نداره .
تعداد برنامه های اصلی تبلت هنوز به 100 تا نرسیده و بقیه همشون برنامه های گوشی هستند

شرکت TabCo حرف های جالبی راجع به تبلت های اندرویدی میزنه ، پیشنهاد میکنم مطالعش کنید.

اما فکر کنم آینده ی خوبی در انتظار تبلت های اندرویدی باشه ، البته امیدوارم.

ایسر و ایسوس و ... زیاد فرقی با هم ندارند.
نظر شخصی خودم روی زوم هست ، البته بعد از گالاکسی تب که هنوز تو بازار جا نیفتاده و گرونه

شرکت های سازنده ی گوشی ها فعلا موفق تر از شرکت های کامپیوتری سازنده تبلت هستند :46:

shahabprince
27-07-2011, 23:14
به نطرم من که باید یه فرقی بین ایسوس و بقیه باید باشه البته در اینده
چون محصولات مختلف ایسوس از مادربورد و گرافیک بگیر تا لپتاپ همشون خاصن
و اگه دقت کرده باشین تکنولوژیهای مخصوصی رو واسه محصولاتش استفاده میکنه که خودش ابداع کرده
و به نظر من حتما در اینده ای نه چندان دور این تکنولوژِیها به تبلت هم میرسه

alireza20202003
28-07-2011, 09:02
تبلت ایسوس امکانات سخت افزاری خوب به همراه قیمت مناسب داره اما متاسفانه از این امکانات سخت افزاری استفاده بهینه نشده و در نتیجه زوم با همون سخت افزار تونسته نتایج خیلی بهتری رو به ارمغان بیاره.

در کل اندروید چون اپن سورس هست من حتی انتظار نداشتم بیش از یک سال روی گوشی ها دووم بیاره اما حالا میبینیم که به تبلتها هم رسیده و این میتونه نشانگر آینده خوبی برای اندروید باشه اما به نظر من اپل در زمینه نرم افزار آینده روشن تری خواهد داشت همونطور که تا حالا داشته :

اندروید هر روز تعداد نرم افزارهاش بیشتر و بیشتر میشه اما با یک چالش اساسی روبرو هست و اونم اینه که هر فردی که یک تبلت اندرویدی داره لزوما نمیتونه از تمامی نرم افزارهایی که برای تبلت های اندرویدی عرضه شده استفاده کنه (مثلا همین الان نسخه 3 برای خیلی از تبلتها به طور رسمی عرضه نشده درحالیکه تعداد نرم افزارهایی که فقط روی نسخه 3 نصب میشن هر روز در حال زیاد شدنه) اما iOS این مشکل رو نداره و خریدار میدونه که هر چه نرم افزار برای تبلت iOS عرضه شده باشه رو میتونه استفاده کنه.

با تمام این تفاصیر الان P1010 به عنوان یک گزینه مناسب موجوده مخصوصا اینکه در بعضی موارد با قیمت های پایین فروخته میشه (مثلا تو PT با گارانتی اصلی 370 هم میفروختن) ولی بعدش اگه خواستین طرف زوم برین به iOS هم فکر کنین بد نیست.

amin148
28-07-2011, 12:11
بچه ها ایسوس رو تو شیراز با گارانتی یک ساله ویستا بدون داک میدن 640.
در ضمن او باگ و مشکلات نرم افزاری که میگین ایسوس داره خیلی هاش توی ورژن 3.1 حل شده میتونین بربن توی engadget , anandtech بخونین.
و اگه واقعا فکر میکنید کیفیت صفحه زوم با ایسوس یکیه برین از نزدیک صفحه ایسوس رو ببینین.
واقعا کییفیت طبیعی بودن رنگها فوق العاده است.و اگه فکر میکنید زوم مشکل اصلا باگ و مشکل نرم افزاری نداره واقعا اشتباه میکنید.
و هنوزم من دلیل محبوبیت زوم رو توی ایران نمیدونم. مطفا قبل از اینکه جبهه بگیرین برین ریویوهای gsmarena , engadget , anandtech , notebookchech , gizmodo v, بخونین (هم ریویوهای زوم هم ایسوس ) و به مقایسه کیفیت صفحه ها هم توجه کنین بعد بیاین منو دعوا کنید.
راستی شیرازیا توی پاساژ pc center توی فروشگاه سان بایت میتونن ایسوس دست بگیرن و باهاش کار کنن.

Notorious098
28-07-2011, 18:42
بچه ها من بین دو تا مطلب گیر کردم تبلت بگیرم یا نه ؟
من امسال پیشم بعد لپ تاپ و تبلتم ندارم سال دیگه که رفتم دانشگاه هم میخوام تبلت داشته باشم و هم لپ تاپ میخواستم بدونم امسال P1010 خوبه بخرم یا سال دیگه یه تبلت با مدل بالاتر ؟
تا سال دیگه P1010 خیلی قدیمی میشه ؟
البته برا کارام مسلم همیشه لپ تاب بهتره و بیشتر تبلت رو باسه فیلم و دیدن PDF و استفاده از اون در کلاس میخواستم
حالا با این وضعیت و قیمت مناسب P1010 امسال تبلت بخرم یا سال بعد ؟

biostar
28-07-2011, 21:01
بچه ها من بین دو تا مطلب گیر کردم تبلت بگیرم یا نه ؟
من امسال پیشم بعد لپ تاپ و تبلتم ندارم سال دیگه که رفتم دانشگاه هم میخوام تبلت داشته باشم و هم لپ تاپ میخواستم بدونم امسال P1010 خوبه بخرم یا سال دیگه یه تبلت با مدل بالاتر ؟
تا سال دیگه P1010 خیلی قدیمی میشه ؟
البته برا کارام مسلم همیشه لپ تاب بهتره و بیشتر تبلت رو باسه فیلم و دیدن PDF و استفاده از اون در کلاس میخواستم
حالا با این وضعیت و قیمت مناسب P1010 امسال تبلت بخرم یا سال بعد ؟

سال بعد !!! :دی
تبلت یک کالای تجملی بین لپتاپ و گوشی هست :دی فقط بدرد سرگرمی میخوره ، همین :46:

Maziar_69
28-07-2011, 23:57
دوستان تبلت به درد جزوه نوشتن تو کلاس هم میخوره؟
یا مثلا طراحی؟
کلا تو کارهای دانشجویی چقدر کاربرد داره؟

velvet revoulver
29-07-2011, 03:40
سال بعد !!! :دی
تبلت یک کالای تجملی بین لپتاپ و گوشی هست :دی فقط بدرد سرگرمی میخوره ، همین :46:

البته قبول دارم که فعلا وجود تبلت ها تو زندگی ما ضروری نیست..در حقیقت هر کاری که تبلت ها میتونن انجام بدن گوشی های هوشمند نسل جدید هم میتونن انجام بدن...شاید تنها تفاوت تو سایز صفحه نمایش باشه...اما شخصا خیلی ها رو میشناسم که لپتاپ میخرن تا باهاش برن تو نت و یا موزیک گوش کنن یا فیلم ببینن یا نهایتا چند تا بازی ساده انجام بدن ویا چند تا برنامه ساده مثل دیکشنری هم استفاده میکنن...برای اینجور ادمها به نظرم تبلت انتخاب بهتریه...سبک تر و جمع جور تره..دردسرهای لپتاپ رو نداره...کار کردن باهاش راحت تره...من همیشه به کسانی که میخوان این استفاده ها رو از لپتاپشون بکنن تبلت رو پیشنهاد میکنم...
البته تبلت میتونه وسیله بسیار مفیدی برای جزوه نوشتن و نت برداری باشه مخصوصا که جدیدا استفاده از قلمهای مخصوص تبلت ها داره فراگیرتر میشه...میشه به عنوان کتابخوان ازش استفاده کرد.. با فراگیر شدن روزنامه اینترنتی استفاده از تبلتها هم فراگیر تر میشه... خیلی ها ترجیح میدن مطالب روزنامه ها و اینترنت رو تو یه صفحه 10 اینچی مطالعه کنن تا یه صفحه ی 3 یا 4 اینچی موبایل...سایز بزرگ صفحه ی نمایش تبلتها هست که میتونه باعث برتری تبلتها نسبت به موبایل ها باشه در عین حال سبکی و جمع و جوری و راحت تر بودن استفاده از تبلت ها میتونه برگ برنده شون در مقابل لپ تاپ ها باشه گرچه تبلتها "فعلا" قدرت لپتاپها رو ندارن اما همونطور که گفتم برای استفاده های ساده و روزمره گزینه ی بسیار مناسبی هستن..... جایی خوندم که تا 3.4 سال دیگه همه ی دانش اموزهای کره ای از تبلت استفاده خواهند کرد واحتمالا کاغذ وقلم دیگه جمع میشه.....

Aryan007
29-07-2011, 04:44
دوستان ارزونترین تبلت های بازار چه مدل هایی هستند و چقدر قیمت دارند؟ (همینجوری پرسیدم:31:).

تبلت چینی هم اومده؟ اگر اومده چقدر قیمت داره؟ (همینجوری بگیریم برای کلاسش:31:).

دوستان خودم یه سرچ کردم دیدم تبلت چینی اومده با این مشخصات:

ظاهر:iPad

سیستم عامل:Android

Galaxy Tab سامسونگ هم چینی اومده قیمت تو سایت خارجی 92 دلار.

دوستان اگر کسی در مورد تبلت های چینی و قیمت های آن چیزی میدونه بگه.

biostar
29-07-2011, 10:30
دوستان ارزونترین تبلت های بازار چه مدل هایی هستند و چقدر قیمت دارند؟ (همینجوری پرسیدم:31:).

دیگه قرار نیست تبلت تا این حد داغون آدم بخره :دی

تبلت های ارزون قیمت و معتبر هم هستند مثل Archos

mehdi30nema
29-07-2011, 11:03

با این مشخصاتی که شما میخواین Archos 70 internet Tablet انتخاب مناسبی برای شما هست .
آندروید 2.2 داره و 8 گیگ حافظه داخلی . کیفیت ساختش شاید به سامسونگ نرسه ولی در مقابل این چینی خیلی سرتره .
قیمتشم خوبه حدوده 360 هزار تومان .

راستی بچه ها کسی نمیدونه چه طور میشه از آمازون خرید کرد ؟
آخه تبلت ایسر A500 را گزاشته 395 دلار و تبلت ایسوس هم گزاشته 375 دلار . بعد اینجا دارن 700 هزار تومان میفروشن .

ebinem173
29-07-2011, 17:13
nمن میخواستم لپتاپ بخرم
اما پشیمون شدم و میخوام حالا تبلت بخرم
دلم میخواد چیزی بخرم که بتونه از طریق hdmi فایلها رو روی تلویزیون پخش کنه البته ویدیوهای 1080p رو
یکی دیگه هم اینکه یو اس پی داشته باشه تا به راحتی و بدون نیاز به کامپیوتر بشه عکس ها و فیلمها رو از هارد اکسترنال پخش کنه
همچین چیزی هست؟

Notorious098
29-07-2011, 19:40
به نظرم فعلا صبر کنیم بهتره چون تبلت ها میشه گفت هنوز تازه کارن
تو امریکا شنیدم دارن در بعضی مدارس از iPAD به عنوان دفتر استفاده میکنن (البته به صورت آزمایشی )
بچه ها میشه گفت با اینکه اپل هر سال یه محصول میده بیرون بهترین محصوله مثلا الان ipad 2 بهتره یا لپ تاپ های مشابه P10.1 و Zoom ?
تو صفحه نمایش ها ها فک کنم اپل بهترینه بعد تو نقد و بررسی zoom خوندم که این تبلت نبست به سخت افزارش کندتره حالا با این اوضاع میشه گفت اپل بهترینه ؟

sahandmsh
29-07-2011, 20:43
سلام دوستان یکی از دوستانم تبلت آندرویدی می خواست بگیره... من نظرم رو Xoom ...
به نظر شما بهترین مدل ممکن همینه؟!

---------- Post added at 09:43 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

راستی ، بودجش 1 تومنه...

h_r_v
29-07-2011, 22:10

---------- Post added at 09:43 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

راستی ، بودجش 1 تومنه...

کلا معروف ترین تبلت آندروید Xoom هست..از طرفی اولین هم هست..ولی من باهاش کار کردم.. خیلی خوبه.. پشیمون نمیشی..

ravani_13
29-07-2011, 22:55

راستی ، بودجش 1 تومنه...

سلام

قدرت پردازشی موتورولا بخاطر استفاده از یک پردازنده دو هسته ای بر مبنای چیپ ست تگرا ۲ بسیار بالاست و تقریبا میشه گفت قدرتمند ترین نمونه تولید شده هست .

دوربین ۵ مگاپیکسلی هم که یک مزیت دیگه هست

ولی اگه ظرافت و سبکی و خوش دست بودن کمی بر دیگر انتظارات شما میچربه سامسونگ گزینه ی بهتری خواهد بود مخصوصا با داشتن صفحه نمایش بهتر

موفق .

biostar
29-07-2011, 23:30
با این مشخصاتی که شما میخواین Archos 70 internet Tablet انتخاب مناسبی برای شما هست .
آندروید 2.2 داره و 8 گیگ حافظه داخلی . کیفیت ساختش شاید به سامسونگ نرسه ولی در مقابل این چینی خیلی سرتره .
قیمتشم خوبه حدوده 360 هزار تومان .

راستی بچه ها کسی نمیدونه چه طور میشه از آمازون خرید کرد ؟
آخه تبلت ایسر A500 را گزاشته 395 دلار و تبلت ایسوس هم گزاشته 375 دلار . بعد اینجا دارن 700 هزار تومان میفروشن .

تقریبا میتونم بگم نمی تونی خرید کنی ، حتی اگر مستر و یا ویزا کارت هم داشته باشی باز ارسال به ایران ندارند ، و حتی اگر ارسال به ایران داشته باشند ، نمی فرستند چون می دونن نمی تونی شکایتی داشته باشی.

می تونی از ایران دلیور خرید کنی

picher_s
30-07-2011, 06:40
درود

دوستان من یک Eee Pad Transformer Android 3.1 Mobile Docking TF101 16GB با گارانتی ویستا خریدم.

و ازش خیلی هم راضیم. نه هنگ میکنه نه ریست میشه!! اصلا قابل مقایسه با گالاکسی نیست!!

من برای جلسه های ادارم گرفتم که همیشه می بایست 100 تا نمودار رنگی را چاپ بگیرم ببرم تو جلسه و توضیح بدم.

الان دیگه همه نمودارهام و ... با این می برم تو جلسه! من واقعا ازش راضیم.

لپ تاپم با اینکه Vaio Z 570 است رو گذاشتم تو خونه یا اداره، همیشه اینو همرام بر میدارم.

mehdi30nema
30-07-2011, 09:23
درود

دوستان من یک Eee Pad Transformer Android 3.1 Mobile Docking TF101 16GB با گارانتی ویستا خریدم.

و ازش خیلی هم راضیم. نه هنگ میکنه نه ریست میشه!! اصلا قابل مقایسه با گالاکسی نیست!!

من برای جلسه های ادارم گرفتم که همیشه می بایست 100 تا نمودار رنگی را چاپ بگیرم ببرم تو جلسه و توضیح بدم.

الان دیگه همه نمودارهام و ... با این می برم تو جلسه! من واقعا ازش راضیم.

لپ تاپم با اینکه Vaio Z 570 است رو گذاشتم تو خونه یا اداره، همیشه اینو همرام بر میدارم.

شما با کیبورد گرفتی یا بدون کیبورد ؟

از اونجایی که پورت usb روی کیبورد هست اگه بدون کیبورد بگیریم هیچ جوری نمیشه usb بهش وصل کرد ؟

4870x2
30-07-2011, 12:42
ایول...Asus Pad رو یکی خریده ...
میشه بگین فارسی رو چجوری پشتیبانی می کنه .... یه PDF بالای 1000 صفحه ی فارسی مثلا ...

t_tanhayam
30-07-2011, 15:23
ایول...Asus Pad رو یکی خریده ...
میشه بگین فارسی رو چجوری پشتیبانی می کنه .... یه PDF بالای 1000 صفحه ی فارسی مثلا ...

-در تبلت هايي بر مبناي هاني كمب كلا شما ميتونيد زبان منوها رو هم حتي فارسي كنيد بدون هيچ نرم افزار اضافه اي

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:18 PM ----------

شما با کیبورد گرفتی یا بدون کیبورد ؟

از اونجایی که پورت usb روی کیبورد هست اگه بدون کیبورد بگیریم هیچ جوری نمیشه usb بهش وصل کرد ؟

-فقط از طريق داك كيبورد ميسر هست
-روي خود تبلت تنها يك slot micro sd هست

---------- Post added at 04:23 PM ---------- Previous post was at 04:20 PM ----------

قدرت پردازشی موتورولا بخاطر استفاده از یک پردازنده دو هسته ای بر مبنای چیپ ست تگرا ۲ بسیار بالاست و تقریبا میشه گفت قدرتمند ترین نمونه تولید شده هست .

تقريبا تمامي برند هاي معروف مثل اين چيپست (تگرا 2 ) بكار رفته

acer iconia
tab 10.1
transformer
zoom

متاسفانه نقص اونها عدم پشتيباني از اجراي كانتينرهاي 1080p mkv هست

ninos
30-07-2011, 17:39
سلام من مي خوام يه تبلت بخرم كه قيمتش حدودا 700 تومن باشه به نظرتون بهترين انتخاب چيه؟
دوربينش برام مهمه و ورژن اندرويدش مر30

mehdi30nema
30-07-2011, 19:11
دو تا سوال :

1 - تبلت Acer Iconia A500 ورودی usb داره . یعنی میشه بهش فلش مموری یا کیبورد یا مثلا دوربین دیجیتال وصل کرد و عکس ها را مستقیم از دوربین به تبلت منتقل کرد ؟
2 - این تبلت ایسر تو مشخصاتش کیفیت صفحه نمایش را 256000 زده نه 16 میلیون . به نظرتون چه تفاوتی توی صفحه نمایش با تبلت های دیگه داره ؟

t_tanhayam
30-07-2011, 20:32
سلام من مي خوام يه تبلت بخرم كه قيمتش حدودا 700 تومن باشه به نظرتون بهترين انتخاب چيه؟
دوربينش برام مهمه و ورژن اندرويدش مر30

-تقريبا تمام تبلت هاي بازار در همين رنج قيمتي هستند
ورژن هم هاني كمب 3.1
ودر ايسوس و ترانسفورم 3.2
و در بقيه هم به زودي اپديت مياد

---------- Post added at 09:32 PM ---------- Previous post was at 09:29 PM ----------

دو تا سوال :

1 - تبلت Acer Iconia A500 ورودی usb داره . یعنی میشه بهش فلش مموری یا کیبورد یا مثلا دوربین دیجیتال وصل کرد و عکس ها را مستقیم از دوربین به تبلت منتقل کرد ؟
2 - این تبلت ایسر تو مشخصاتش کیفیت صفحه نمایش را 256000 زده نه 16 میلیون . به نظرتون چه تفاوتی توی صفحه نمایش با تبلت های دیگه داره ؟

1-بله اقا مهدي Usb فول سايز داره علاوه بر اون hdmi هم فول سايز هست
به راحتي فلش هارد و كيبورد رو دتكت ميكنه
2-خوب ديگه تنها تبلت 16 ميليون هاني كمب تب 10.1 هست
مقداري رنگ ها washed out هست

mehdi30nema
30-07-2011, 20:52
-2-خوب ديگه تنها تبلت 16 ميليون هاني كمب تب 10.1 هست
مقداري رنگ ها washed out هست

یعنی با توجه به اینکه ایسر 16 میلیون رنگ نیست ، تماشای یک فیلم HD در این تبلت چه فرقی با یک تبلت 16 میلیونی داره ؟

ninos
30-07-2011, 21:00
نظرتون در مورد blackberry playbook چيه؟

t_tanhayam
30-07-2011, 21:27
یعنی با توجه به اینکه ایسر 16 میلیون رنگ نیست ، تماشای یک فیلم HD در این تبلت چه فرقی با یک تبلت 16 میلیونی داره ؟

-مسلما رنگ ها مقداري بي روح تر هست و شادابي 16 ميليون تب 10.1 رو نداره ولي در كل قابل قبول هست
-دقت داشته باشين خبري از اجراي 1080p روي چيپست هاي تگرا 2 نيست عزيز
-روي تب 10.1 سامي هست كه اون هم با كدك mpeg4 بايد باشه نه كدك ديگه اي

mehdi30nema
30-07-2011, 21:44
-مسلما رنگ ها مقداري بي روح تر هست و شادابي 16 ميليون تب 10.1 رو نداره ولي در كل قابل قبول هست
-دقت داشته باشين خبري از اجراي 1080p روي چيپست هاي تگرا 2 نيست عزيز
-روي تب 10.1 سامي هست كه اون هم با كدك mpeg4 بايد باشه نه كدك ديگه اي

راستش من الان گالکسی اس دارم و از تجربه سامسونگ بسیار حرسندم . توی پخش فایل های تصویری بی نظیر هست .
در مورد تبلت هم حتما تا یکی دو ماه دیگه میخام بخرم ولی گالکسی 10.1 که اسلات کارت حافظه نداره . به خاطر همین زیاد روش نظر ندارم .
گالکسی 8.9 فکر کنم گزینه بهتری باشه . راستی از نظر اتصالات و ورودی یو اس بی یا فنآوری usb on the go تب 8.9 چه طوره ؟

t_tanhayam
30-07-2011, 22:03
راستش من الان گالکسی اس دارم و از تجربه سامسونگ بسیار حرسندم . توی پخش فایل های تصویری بی نظیر هست .
در مورد تبلت هم حتما تا یکی دو ماه دیگه میخام بخرم ولی گالکسی 10.1 که اسلات کارت حافظه نداره . به خاطر همین زیاد روش نظر ندارم .
گالکسی 8.9 فکر کنم گزینه بهتری باشه . راستی از نظر اتصالات و ورودی یو اس بی یا فنآوری usb on the go تب 8.9 چه طوره ؟

-من هم گالكسي اس دارم و متوجه منظورتون هستم
در مورد اسكرين كه بهترين انتخاب تب 10.1 هست با توجه به رويو هاي سايت هاي معتبر
-در مورد اجراي فايل ها متاسفانه قضيه فرق ميكنه در تبلت هاي هاني كمب استفاده از چيپ ست هاي تگرا 2 باعث ميشه كه در اين مورد زياد اميدوار نباشين يك مشكل سخت افزاري هست نه نرم افزاري
-هر چند من اين مورد رو با استريم و نرم افزارهايي مثل splashtophd از روي pc حل كردم كه خوب نياز به يك سيستم دارين و بدون واسطه نميتواند اجرا كند
در مورد تب 8.9 مقداري پورت ها گويا كامل تر هستند

ravani_13
30-07-2011, 22:30
نظرتون در مورد blackberry playbook چيه؟

سلام

عزیزم اینجا تاپیک اندروید هست و شما باید سوالتون رو در بخش " سایر تبلت ها " بپرسین

موفق

Notorious098
30-07-2011, 23:09
-من هم گالكسي اس دارم و متوجه منظورتون هستم
در مورد اسكرين كه بهترين انتخاب تب 10.1 هست با توجه به رويو هاي سايت هاي معتبر
-در مورد اجراي فايل ها متاسفانه قضيه فرق ميكنه در تبلت هاي هاني كمب استفاده از چيپ ست هاي تگرا 2 باعث ميشه كه در اين مورد زياد اميدوار نباشين يك مشكل سخت افزاري هست نه نرم افزاري
-هر چند من اين مورد رو با استريم و نرم افزارهايي مثل splashtophd از روي pc حل كردم كه خوب نياز به يك سيستم دارين و بدون واسطه نميتواند اجرا كند
در مورد تب 8.9 مقداري پورت ها گويا كامل تر هستند
دوست عزیز به نظرت من الان P1010 بگیرم بهتره یا صبر کنم P8.9 ارزون بشه بعد اونو بگیرم ؟
الان P8.9 چنده ؟
مسئله ای که برام خیلی مبهمه و من بین P8.9 و P1010 موندم سایز صفحه نمایش و Honeycomb و Cpu دو هسته ای هست البته به نظر خودم 7 اینچه باید بهتر از 9 اینچ باشه چون 7 اینچ رو از نزدیک دیدم بازم بزرگ بود
میخواستم بدونم ارزش داره بخاطر اینا صبر کنم P8.89 بگیرم ؟

t_tanhayam
30-07-2011, 23:23
دوست عزیز به نظرت من الان P1010 بگیرم بهتره یا صبر کنم P8.9 ارزون بشه بعد اونو بگیرم ؟
الان P8.9 چنده ؟
مسئله ای که برام خیلی مبهمه و من بین P8.9 و P1010 موندم سایز صفحه نمایش و Honeycomb و Cpu دو هسته ای هست البته به نظر خودم 7 اینچه باید بهتر از 9 اینچ باشه چون 7 اینچ رو از نزدیک دیدم بازم بزرگ بود
میخواستم بدونم ارزش داره بخاطر اینا صبر کنم P8.89 بگیرم ؟

-قطعا 8.9 گزينه بهتري هست وقابل مقايسه نيست با p1010
سيستم عامل هاني كمب و بستر نرم افزاري كارامد و قابليت هاي زياد اون رو به تقريبا به لپ تاپ ها نزديك ميكنه (هر چند فاصله زياد داره)
-هنوز به صورت رسمي وارد نشهد ولي ميتونيد از سايت هايي مثل ايران دليورpre-order كنيد

SonyEricsson
31-07-2011, 09:43
نظرتون درباره Tablet viewsonic viewpad 10 چیه؟ دو تا سیستم عامل داره!!

t_tanhayam
01-08-2011, 09:16
نظرتون درباره Tablet viewsonic viewpad 10 چیه؟ دو تا سیستم عامل داره!!

-از نظر من سيستم عامل ويندوز با توجه به ساختار وماهيت بدرد تبلت نميخوره (تا امدن ورژن 8 كه بهينه شده براي تبلت ها )
وزن زياد-مصرف باتري بالا مهمترين عوامل براي بازدارندگي از خريد تبلت هايي مبتني بر سيستم عامل ويندوز هست

alil1369
01-08-2011, 15:57
سلام من میخوام ترنسفورمر بخرم و چندتا سوال دارم :
تو تهران کجا میشه رفت با دستگاه کار کرد ؟
قیمت 32 و 16 با داک چند هست (من میخوام 16 گیگ با داک بگیرم) ؟
کجا رو برای خرید پیشنهاد میدید
مواردی که باید توجه کرد در هنگام خرید ؟؟

ممنون

t_tanhayam
01-08-2011, 19:43

ممنون

من تهران نيستم متاسفانه اطلاعي ندارم
مجتمع پايتخت بازار كامپيوتر علاالدين و.....
32 800
16 700

بدون داك
وبا داك نزديك 110-150 قيمت اضافه ميشه

سالم بودن و پيكسل سوخته نداشتن هم شايد مهم باشه (چون با گارانتي ميگيريد بايد پاسخ گو باشند)

picher_s
02-08-2011, 11:50

ممنون

اگر آشنا داشته باشی بدون داک 16 ، 650 و با داک 16 رو میتونی 760 بخری.

منم تهران نیستم.

اما خودم یک TF101 با داک خریدم. اگه سوالی داری در خدمتتم.

songilgook
04-08-2011, 04:10
سلام به همگی^^
دوستان درمورد گالکسی تب p1000 نظرتون چیه؟

mehdi30nema
04-08-2011, 20:56
دوستان من در نظر دارم که یه تبلت برای خودم تا یکی دو ماهه دیگه بگیرم .
فاکتور خیلی مهم برام پورت USB هست که تو تبلت های موجود بیشتر روی این سه مورد نظر دارم که البته هنوز خیلی گسترده تو بازار های بین المللی پخش نشدند .
1 - Acer Iconia Tab A500
2 - Toshiba Thrive
3 - Archos G9 10inch

ولی خوب بعضی وقت ها وسوسه میشم میگم به جای تبلت یه مینی لپ تاپ بگیرم ( البته یه لپ تاپ خوب دارم ) هم هزینه کمتری میکنم هم حداقل پورت usb داره و 250 گیگ هارد هم دارند .
نظرتون چیه
؟

regnew
05-08-2011, 10:03
دوستان تبلتی که بتونه اکثر فرمتهای ویدیویی را پخش کنه کدومه؟

songilgook
05-08-2011, 22:08
سلام به همگی^^
دست گلتون درد نکنه هیچکی نظری نداره دیگه؟

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:07 PM ----------

منم دنبال همچین چیزی بودم p1000 فوق العاده است از همه نظر... فقط اینجا هم گفتم که کسی نظری داره بگه که...

t_tanhayam
06-08-2011, 00:52
سلام به همگی^^

-عزيز اين تبلت براي اجراي فايل هاي mkv مناسب هست منتها سيستم عامل فرويو و اندرويد با اين رزولوشن مقدار ناهماهنگ هست
و قابليت هايي كه در هاني كمب داريم رو مسلما نميشه اينجا تصور كرد
با توجه به اين اگر نيازتون اجراي فرمتهاست و يا قابليت تماس گزينه مناسبيه در غير اين صورت سراغ تبلت هاي 10.1 برين

---------- Post added at 01:52 AM ---------- Previous post was at 01:51 AM ----------

p1000-1010 قابليت اجراي اكثر فرمت ها رو از جمله mkv رو داره واز اين نظر بي نظيره

songilgook
06-08-2011, 02:43
-عزيز اين تبلت براي اجراي فايل هاي mkv مناسب هست منتها سيستم عامل فرويو و اندرويد با اين رزولوشن مقدار ناهماهنگ هست
و قابليت هايي كه در هاني كمب داريم رو مسلما نميشه اينجا تصور كرد
با توجه به اين اگر نيازتون اجراي فرمتهاست و يا قابليت تماس گزينه مناسبيه در غير اين صورت سراغ تبلت هاي 10.1 برين

---------- Post added at 01:52 AM ---------- Previous post was at 01:51 AM ----------

p1000-1010 قابليت اجراي اكثر فرمت ها رو از جمله mkv رو داره واز اين نظر بي نظيره
پس میشه عکسی ازش بذارین؟
درسته که رادیو نداره؟
چقدر خوب که mkv هم اجرا میکنه :8: قیمتشم بگین ممنون :11:

t_tanhayam
06-08-2011, 09:02
پس میشه عکسی ازش بذارین؟
درسته که رادیو نداره؟
چقدر خوب که mkv هم اجرا میکنه :8: قیمتشم بگین ممنون :11:

منظورتون چه عكسيه بزرگوار ؟
با توجه به سيستم عالم اندرويد اصلا نيازي به راديو ندارين شما ميتونيد از راديوهاي اينترنتي با بيس هاي بالاي 40000 ايستگاه به راحتي استفاده كنيد نرم افزارهايي مثل resco radio -pandorama ,.....
در مورد قيمت هم 16/32 داره كه يك چيزي بين 450-550 هست

MVP77
06-08-2011, 11:01
دوستان لطف کنید تو این نظرسنجی شرکت کنید و نظرتون رو بگین . ممنون

iranarman
06-08-2011, 13:04
کسی میدونه تبلت thrive toshiba تو ایران اومده یا نه و قیمتش چنده؟
منتظر باش، احتمالا دیجی کالا این رو تو ایران عرضه کنه،

iranarman
06-08-2011, 13:18
ممنون
$469 for 16GB
$569 for 32GB
این قیمت های جهانی هست...70 هزار هم بزار روش، تو ایران دیگه کمتر از این مقدار نمیشه

EMIN3M1404
07-08-2011, 03:21
راهی هست بشه به galaxy tab فلش و در حالت کلی usb وصل کرد؟

mehran gorji
07-08-2011, 14:21
دوستان سلام.
قصذ خرید tablet slate 500 hp
رو دارم برای یکی از دوستانم.
ایا میشه بهش usb وصل کرد تا از simreader بهره برد؟

ایا شما این مدل hp را مناسب میدانید؟

قیمت حدودش چنده؟

ایسر لپ تاپ هاش که خرابی نداره.
تبلت هاش رو تایید میکنید؟
مشابه این مدل hp چه مدلی از ایسر رو تایید میکنید؟
نهایت هزینه 800 تومن

R@R#M@N
07-08-2011, 14:42
دوستان سلام.
قصذ خرید tablet slate 500 hp
رو دارم برای یکی از دوستانم.
ایا میشه بهش usb وصل کرد تا از simreader بهره برد؟

ایا شما این مدل hp را مناسب میدانید؟

قیمت حدودش چنده؟

ایسر لپ تاپ هاش که خرابی نداره.
تبلت هاش رو تایید میکنید؟
نهایت هزینه 800 تومن

دوست عزیز این تبلت فوق العاده هست ! ولی عمراً شما بتونی 800 گیر بیاری : )) ! قیمت اونور 800$ هست ! شما باید بالای 1 تومن تو ایران واسش هزینه بدی :دی
تبلت های MSI سری windpad هم هستن ! همچنین iconia W500 از شرکت ایسر که فکر میکنم سایت دیجیکالا 900 تومن میفروشه و گروه ایران دلیور 750 تا 800 تومن میفروشند ! البته قدرتش به مراتب کمتر از اچ پی هست !:11:

mehran gorji
07-08-2011, 15:08
ممنون پس شما tablet slate 500 hp رو تایید میکنید.

1 تومن هم باشه میتونم راضیش کنم.

صحبت سر این است که تو این رنج بهتر از این مدل اچ پی گیر میاد؟
اصلا تو بازار هست؟

در مورد usb که سوال کرده بودم.
ایا این پایه زیر تبلت اچ پی تو بازار موجود است؟
یا همراه دستگاه ارایه میشه؟
برای استفاده از usb باید از اداپتور استفاده کرد؟

---------- Post added at 03:08 PM ---------- Previous post was at 03:04 PM ----------

ممنون.
پس این مدل پیشنهادی من مناسبه.

تا 1 میتونم راضیش کنم مشکلی نیست.فقط چند تا سوال.

تو بازار موجوده؟
پایه نگهدارنده تبلت را جداگانه باید بخریم یا تو بسته تبلت موجود است؟
اگر نبود پایه فقط باید برای خودش باشه یا مشابه روسون سوار میشه؟
کسی در این مورد اطلاع داره توضیح بدهد.

برای استفاده از usb توضیح میخوام

R@R#M@N
07-08-2011, 15:18
اول از همه یه نکته بگم که اینجا کلوپ مشاوره برای خرید تبلتهای اندرویده
قیمت گروه ایران دلیور 1.110.000 تومنه !
این تبلت اچ پی یدونه پورت USB داره ! داک (همین پایه) فکر نکنم گیر بیاد ولی میتونید بوسیله سایت ایران دلیور از اونور سفارش بدین که یچیزی تو مایه های 2 برابر قیمتش در میاد :دی

خوب راستش الان به یه تبلت از شرکت گیگابایت برخوردم ! واقعاً امکانات عالی ای داره و قیمتش هم مناسبه ! 950 تومن (البته از سایت ایران دلیور) ! حتی ازین HP هم بهتره !
اول از همه CPU دوال کور داره !
بعدش رمش هست که DDR3 هست
هارد درایو که 320 گیگ هست :دی

پورت USB3.0 داره + یدونه پورت USB2.0
میکروفون داخلی + کارت ریدر هم داره
بلوتوث ورژن 3.0 هم داره !
بنظرم این واقعاً قدرتمنده

Gigabyte S1080-CF1 10.1

اینجا مشخصاتشو ببین :

---------- Post added at 03:18 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

mehran gorji
07-08-2011, 16:17
اهان
واقعا ممنون.
من همینو میخوام خود خودشه همینی که من میخواستم.

باز هم ممنون.

lord arthas
07-08-2011, 21:40
سلام

من یک تبلت می‌خوام برا وب گردی و بازی یک تبلت ساده و معمولی‌ میخوام پول هم کم دارم شما چی‌ پیشنهاد می‌کنین قیمت اینور و اونور رو بگین لطفا

R@R#M@N
07-08-2011, 22:09
دوست عزیز شما بودجتونو بفرمائین راهنمایی کنم :دی

arash820
08-08-2011, 12:05
با سلام به بچه های گل
یه تبلت خوب بین :blush:300 تا نهایت 400 اگه هست لطف کنید و معرفی کنید

mpeg
08-08-2011, 12:21
سلام دوستان
آقا 1 مشورت میخوام کنم
تا دو هفته دیگه برای ادامه تحصیل دارم میرم ایتالیا
الان 1 تبلت میخوام
خودم گلکسی تب p1000 داشتم رنگ رو ش رفته بود فروختم الیته خودم دست دو خریده بودم
و واقعا هم ارش راضی بودم و دوست دارم دوباره بخرمش
الان من کلا 450 پول دارم
تبلت اندروید میخوام و سیم کارت خور یعنی موبایلم باشه نور الا نور میشه
حالا سوالم اینه چی کار کنم 1 دونه از ایران بخرم برم یا برم اونجا بخرم
مثلا من همین گلکسی تب خودم رو رفتم تو سایت سامسونگ ایتالیا دیدم 500 خورده ای یورو میشه
حالا موندم چی کار کنم من با یور 1700 به پول خودمون حساب کردم از ایران هم گرون تره
فضیه چیه چرا قمیت ایران رو هم به دلار یا یورو تیدیل کنی ارزون تر در میاد
نظر شما چی از کجا دستگاه رو بگیرم
الان اگه از ایران بدون گارانتی بگیرم ایا مشکلی داشت دستگاه نمایندگی سامسونگ مثلا تو ایتالیا شامل گارانتی میشه
حتی این قضیه رو از سامسونگ ایران مثلا پارس مایکروتل پرسدم گفت نمیدونم خلاصه دو هفته دیگه بیشتر تهران نیستم
از همه بدتر نه نوت بوک دارم و نه نت بوک ونه تبلت
موندم چی کار کنم برم

Emad HD
08-08-2011, 13:11
سلام
دوستان من بین ایپد 2 و گلکسی سامسونگ موندم کدوم بهتره؟
مرسی

iMosi
08-08-2011, 14:35
سلام
دوستان من بین ایپد 2 و گلکسی سامسونگ موندم کدوم بهتره؟
مرسی

آیپد2...:10:

AC_POP
08-08-2011, 16:16
آقا من یه سایتی ایرانی خوندم تبلت Pandigital Nova قیمتش 169 دلاره و 5 اینچ هست با رزولوشن 800*600 و آندروید 2.3 . حالا این تبلت با این همه چیز اونم فقط 169 دلار واقعا خوبه ؟؟؟؟ اگه خوب نیست یه تبلت با قیمت مناسب (کمتر از 400 تومن اگه هست !!!) معرفی کنین . (نمیخوام زیاد خرج کنم) . مرررررررررررررررسی :11:

mehdi30nema
08-08-2011, 18:20
بهترین گزینه برای شما با کمتر از 400 هزار تومان تبلت Archos 70 Internet Tablet هست که صفحه نمایش 7 اینچی داره با 8 گیگ حافظه داخلی و آندروید 2.2 . البته تا 32 گیگ هم مموری میخوره .
قیمتش هم حدوده 350 تا 360 هست .

AC_POP
08-08-2011, 22:06
بهترین گزینه برای شما با کمتر از 400 هزار تومان تبلت Archos 70 Internet Tablet هست که صفحه نمایش 7 اینچی داره با 8 گیگ حافظه داخلی و آندروید 2.2 . البته تا 32 گیگ هم مموری میخوره .
قیمتش هم حدوده 350 تا 360 هست .

خیلی خیلی خیلی ممنونم . بازم ارزون تر از این هست ؟؟؟

Emad HD
09-08-2011, 10:51
آیپد2...:10:
مرسی ولی دلیلتون چیه؟

mehdi30nema
09-08-2011, 16:09
خیلی خیلی خیلی ممنونم . بازم ارزون تر از این هست ؟؟؟

ارزون تر از این هم هست ، اما برندهای متفرقه که ضعف های بی شماری هم دارند .
من ویدئو Review از این مدل آرچوس زیاد دیدم . به نظرم همه چیزش عالی هست با توجه به قیمتش ، مخصوصا فرمت های مختلف تصویری که میتونه ساپورت کنه .

lord arthas
10-08-2011, 16:58
کم....شما فک کن 1000t کم ترینشو بگو

AC_POP
10-08-2011, 21:45
ارزون تر از این هم هست ، اما برندهای متفرقه که ضعف های بی شماری هم دارند .
من ویدئو Review از این مدل آرچوس زیاد دیدم . به نظرم همه چیزش عالی هست با توجه به قیمتش ، مخصوصا فرمت های مختلف تصویری که میتونه ساپورت کنه .

داخل ایران میفروشنش ؟؟؟
سایتی واسه خریدش هست ؟؟ من ارومیه هستم و فکر نکنم اینجا پیدا بشه

mehdi30nema
10-08-2011, 21:54
داخل ایران میفروشنش ؟؟؟
سایتی واسه خریدش هست ؟؟ من ارومیه هستم و فکر نکنم اینجا پیدا بشه

سایت دیجی کالا داره ، اتفاقا هم 10 اینچی داره هم 7 اینچی را .

milad_takjoo
11-08-2011, 00:14
تبلت های کریتیو هم هستن...البته نمیدونم خوب هستن یا نه...

alil1369
12-08-2011, 04:12
سلام قیمت روز asus transformer رو میخوام
16 و 32 با پایه و پارانتی ویستا
ممنون
(قیمت بدون داک نمیخوام)
بازم ممنون

thelastblack
13-08-2011, 19:09
سلام
ميخواستم بدونم با 400 تومن ميشه يه تبلت 10 اينجي كرفت؟
يه سوال هم دارم؛ ميشه با تبلت؛ يعني مروركرهاش؛ تو هر سايتي رفت؟ واضحتر بكم؛ ميشه تو سايتي كه با وردبرس درست شده؛ نوشت؟ يعنو بست داد؟

ببخشيد؛ دارم با موبايل مينويسم و فارسي ندارم؛ دي

Farshid72
13-08-2011, 20:35
دوسته عزیز شما 400 تومنو بدی یه ipod بگیری به نظر خودت بهتر نیست ؟؟؟

pedram_2009
13-08-2011, 22:09
سلام
ميخواستم بدونم با 400 تومن ميشه يه تبلت 10 اينجي كرفت؟
يه سوال هم دارم؛ ميشه با تبلت؛ يعني مروركرهاش؛ تو هر سايتي رفت؟ واضحتر بكم؛ ميشه تو سايتي كه با وردبرس درست شده؛ نوشت؟ يعنو بست داد؟

ببخشيد؛ دارم با موبايل مينويسم و فارسي ندارم؛ دي

سلام

با این بودجه میشه تبلت Archos گرفت ولی در مورد پشتیبانی از زبان فارسی خبر ندارم کلا فعلا تبلتهای اندروید برای نوشتن مطلب پر حجم در سایتها زیاد مناسب نیستن یعنی اذیت میکنن ولی بعضی مدل هاشون همراهشون کیبورد دارند که البته قیمتشون زیاد هست اگه شما استفادتون بیشتر تایپ هست اگه یه نت بوک با این بودجه بگیرید مناسب هست
مشخصات چند تبلت Archos با قیمت در سایت دی جی کالا هست که فکر کنم با قیمت 400 همشون 7 اینچ باشن

تبلت samsung P1010 Galaxy Tab Wi-Fi هم 450 هست

و اما نت بوک شما میتونید نت بوک ها رو تو قسمت مشاوره از بچه های لپتاپ بپرسید ولی من این مدل رو پیشنهاد میدم که قابلیت پخش فیلم hd رو هم داره ولی بیخیال انجام چند کار با هم بشید منظورم مولتی تسکینگ هست asus 1015b
تو این تایپیک مشخصاتش رو نوشتم

قیمتش با
cpu c50=490
cpu c30=400
والبته فکر کنم با رم 2 گیگ و هارد 500

vahid_crab708
14-08-2011, 01:08
سلام من یک تبلت می خواهم که امکان برقراری تماس و مکالمه داشته باشد نظرم روی سامسونگ گالکسی تبp1000 است آیا مدل دیگری هست در کل تبلت خوبی است معایب و مزایایش را بگید؟

thelastblack
14-08-2011, 11:58
منظورتون asus transfomer هست که کیبرد داره؟ گرونه فعلا... ولی همین archos هم کیبرد میخوره هم usb هم bluetooth
ipod به کارم نمیاد. صفحه اش کوچیکه بدردم نمیخوره. میخوام یه صفحه ۱۰ اینچی بگیرم. واسه این میخوام که دیگه هم لپتاپو اینور اونور نکنم و هم کارامو باهاش بتونم انجام بدم.
فعلا با همین لپتاپ ۱۴ اینچی خودم سر میکنم تا پول دستم بیاد بتونم تکنولوژی خودم رو پیشرفت بدم! :دی
مرسی از همه

iraj_2_7
15-08-2011, 12:09
سلام
بین این چن تا تبلت معروف حال حاضر شما برای کارهای زیر کدومو پیشنهاد میدید ؟

1- فیلم و سریال (که اکثر دایویکس و در بدترین حالت 720p ! بیشتر نخواستیم !:31:)
2- اینترنت - که ترجیحا با سیم کارت راه بیفته ! wifi هم داشته باشه بهتره !
3- حتما پورت usb داشته باشه ! واسه نصب کردن هارد اکسترنال !
4- در مورد شماره 1 ، کلا با زیرنویس فارسی مورد پیدا نکنم ! همه فرمتهای زیرنویس رو ساپورت کنه بهتره ! (اعم از srt,idx,ass,...)
5- واسه کتاب خوندن هم مناسب باشه !(فارسی یادتون نره!)
6- دووم باتری هم هر چی بیشتر بهتر !
7- خروجی hdmi هم داشته باشه !

قیمت هم حدودا بگیر ممنون میشم !

alil1369
15-08-2011, 21:59
سلام قیمت روز asus transformer رو میخوام
16 و 32 با پایه و پارانتی ویستا
ممنون
(قیمت بدون داک نمیخوام)
بازم ممنون

کسی اطلاعی نداره ؟؟

t_tanhayam
15-08-2011, 22:13
کسی اطلاعی نداره ؟؟

علي جان 16 با داك حدود 700 بازار گير مياد 32 هم نزديك 800 با داك بدون داك هم 100 توماني كم كن

alil1369
16-08-2011, 00:42
مرسی ولی تو همه سایت ها زده 760 تومن 16 گیگ با داک رو ؟ اگه واقعا 700 باشه که عالیه !! جایی تو تهران یا سایت انلاین سراغ نداری با همون قیمت حدود 700 ؟

alil1369
16-08-2011, 02:14
نمیدونم ولی با اینکه حسابی قبولت دارم و میدونم حرفه ای هستی ولی داری تو قیمت ها اشتباه میکنی ؟؟
راستی تو 3.2 مشکل دیدن ویدیو رفع شده ،1080 رو چطور نشون میده
من بیشتر برای اینترنت و ریدر و نوت برداری میخوام ! با مقایسه همه به این نتیجه رسیدم که همین بهترینه و عمر باطریش هم بالاس + اینکه داک و کیبوردش عالیه !

t_tanhayam
16-08-2011, 02:30
نمیدونم ولی با اینکه حسابی قبولت دارم و میدونم حرفه ای هستی ولی داری تو قیمت ها اشتباه میکنی ؟؟
راستی تو 3.2 مشکل دیدن ویدیو رفع شده ،1080 رو چطور نشون میده
من بیشتر برای اینترنت و ریدر و نوت برداری میخوام ! با مقایسه همه به این نتیجه رسیدم که همین بهترینه و عمر باطریش هم بالاس + اینکه داک و کیبوردش عالیه !

علي جان اين قيمت بازار نه سايت و منبع معتبري دوستي از علاالدين فكر ميكنم تونسته بود با چونه تهيه كنه
البته فكر ميكنم قيمت همون حدودي هست كه خودت ميدوني توي سايت هاي فروش اينترنتي
مشكل 1080p مربوط به چيپست تگرا2 ميشه كه فعلا متاسفانه نميتونه اجرا كنه (البته در تب 10.1 سامي وزوم گويا با كدك mpg4 ميتونه اجرا كنه ) ولي كانتينر mkv رو خير من روي گالكسي تب 10.1 تست زدم اجرا نكرد
-در مورد باطري بين تبلت هاي هاني كمب هم بهترين عملكرد مربوط به تب 10.1 سامي هست (البته تفاوت فاحشي با ترانسفورمر نداره )

alil1369
16-08-2011, 03:09
علي جان اين قيمت بازار نه سايت و منبع معتبري دوستي از علاالدين فكر ميكنم تونسته بود با چونه تهيه كنه
البته فكر ميكنم قيمت همون حدودي هست كه خودت ميدوني توي سايت هاي فروش اينترنتي
مشكل 1080p مربوط به چيپست تگرا2 ميشه كه فعلا متاسفانه نميتونه اجرا كنه (البته در تب 10.1 سامي وزوم گويا با كدك mpg4 ميتونه اجرا كنه ) ولي كانتينر mkv رو خير من روي گالكسي تب 10.1 تست زدم اجرا نكرد
-در مورد باطري بين تبلت هاي هاني كمب هم بهترين عملكرد مربوط به تب 10.1 سامي هست (البته تفاوت فاحشي با ترانسفورمر نداره )

مرسی از کمکت و اینکه با 720 چی مشکل نداره ؟ روان و راحت نشون میده ! تجربه وب گردی باهاش چطوره ؟
حالا میدونم خودت یه مدت دنبال سامی بودی و الان ایسوس گرفتی !
حالا فکر کن خودت الان 1 تومن پول داری میخوای بری تبلت بگیری بین این سه تا کدوم رو میگرفتی ؟
1-ترنسفورمر 2-گلکسی 3-زوم !!؟؟
من خودم برا وب و افیس و نوت برداری میخوام که با کیبوردی که ایسوس داره کارم راه میوفته و باطری اضافه داک هم عالی میشه !
راستی داک چطوری شارژ میشه ؟ جداگونه یا .......

t_tanhayam
16-08-2011, 11:08
مرسی از کمکت و اینکه با 720 چی مشکل نداره ؟ روان و راحت نشون میده ! تجربه وب گردی باهاش چطوره ؟
حالا میدونم خودت یه مدت دنبال سامی بودی و الان ایسوس گرفتی !
حالا فکر کن خودت الان 1 تومن پول داری میخوای بری تبلت بگیری بین این سه تا کدوم رو میگرفتی ؟
1-ترنسفورمر 2-گلکسی 3-زوم !!؟؟
من خودم برا وب و افیس و نوت برداری میخوام که با کیبوردی که ایسوس داره کارم راه میوفته و باطری اضافه داک هم عالی میشه !
راستی داک چطوری شارژ میشه ؟ جداگونه یا .......

ببين اگر فرمت ها استاندارد باشه موردي نداره ولي mkv كلا گير هست من با پليرها وكدك هاي مختلفي تست كردم ولي باز هم ريپ ميزد
در مورد وب گردي و مسئل مربوط به اون تبلت ها بي نظير هستند لذتي ميبريد كه قبلا تجربه نكردين
من الان ترانسفورمر هم ندارم واحتمالا يك تب 10.1 بگيرم بخاطر تجربه متفاوت
منتها من نقصي در ايسوس نميبينم تنها ايرادش از نظر من وزنش هست
داك هم مچزا شارژ ميشه و ورودي ها و قابليت هاي خوبي بت ميده
اگر سوال ديگه اي در موردش داشتي توي تاپيكش بپرس كه بحث ها يكجا باشه براي بقيه دوستان

djnileh
16-08-2011, 12:29
این همه از تبلت ها گفتین ولی کسی از ep 121 هرفی نزد نظره همه رو درباره تبلت عوض میکنه

t_tanhayam
16-08-2011, 13:48
این همه از تبلت ها گفتین ولی کسی از ep 121 هرفی نزد نظره همه رو درباره تبلت عوض میکنه

- تا زمانيكه ويندوز 8 رو روي تبلت ها نبينيم بقيه سيستم عامل ها بخاطر بهينه نبودن و طراحي نشدن با اين قابليت با اين پتنت (تبلت) زياد كارايي ندارند -وزن زياد-مصرف باتري بالا و..... (البته نظر شخصيم هست )

blacktiger
18-08-2011, 09:02
برای خرید تبلت 7 اینچی که gprs رو هم ساپورت کنه و با فارسی مشکلی نداشته باشه بغیر از گلکسیp1000 چه گزینه هایی پیش رو داریم؟
ممنون که جواب میدین

t_tanhayam
18-08-2011, 10:37
برای خرید تبلت 7 اینچی که gprs رو هم ساپورت کنه و با فارسی مشکلی نداشته باشه بغیر از گلکسیp1000 چه گزینه هایی پیش رو داریم؟
ممنون که جواب میدین

فكر ميكنم فلاير بهترين گزينه ممكن باشه براي شما

siamak_mu
18-08-2011, 11:21
آندروید میتونه فایل های اکسل و ورد و اینا رو باز کنه؟ چه فرمت های مهمی هست که ساپورت نمیکنه؟

روی تبلت هایی که ویندوز 7 دارن میشه بعداً ویندوز 8 ریخت یا همین نسخه بتای ویندوز 8 رو ریخت؟ تبلت ها مثل PC ها و لپتاپ ها نیستن که هر سیستم عاملی بخوای روش بریزی؟ مثلاً روی PC هم میشه ویندوز ریخت هم لینوکس. میخوام ببینم روی تبلت های آندروید میشه ویندوز 7 یا 8 ریخت؟ آخه برای ویندوز دست آدم بازتره خیلی از لحاظ برنامه.

مرسی.

t_tanhayam
18-08-2011, 19:15
آندروید میتونه فایل های اکسل و ورد و اینا رو باز کنه؟ چه فرمت های مهمی هست که ساپورت نمیکنه؟

روی تبلت هایی که ویندوز 7 دارن میشه بعداً ویندوز 8 ریخت یا همین نسخه بتای ویندوز 8 رو ریخت؟ تبلت ها مثل PC ها و لپتاپ ها نیستن که هر سیستم عاملی بخوای روش بریزی؟ مثلاً روی PC هم میشه ویندوز ریخت هم لینوکس. میخوام ببینم روی تبلت های آندروید میشه ویندوز 7 یا 8 ریخت؟ آخه برای ویندوز دست آدم بازتره خیلی از لحاظ برنامه.

مرسی.

سيامك عزيز تمامي فرمت هاي document رو باز مكينه و همينطور e-book ها با فرمت هاي epub و....

ميشه ارتقا داد بستگي به سخت افزار تبلت داره

- هاني كامب ها چنين بستر سخت افزاري رو ندارند
البته
ubuntu رو جايي ديده بودم روي تب 10.1 پورت كرده بودند

kasi58
18-08-2011, 22:00
آقا بالاخره galaxy tab 10.1 چند شد تو بازار ایران ..؟

siamak_mu
18-08-2011, 22:03
سيامك عزيز تمامي فرمت هاي document رو باز مكينه و همينطور e-book ها با فرمت هاي epub و....

ميشه ارتقا داد بستگي به سخت افزار تبلت داره

- هاني كامب ها چنين بستر سخت افزاري رو ندارند
البته
ubuntu رو جايي ديده بودم روي تب 10.1 پورت كرده بودند

مرسی از پاسختون.
از طریق نصب برنامه مجزا میتونن فایل های آفیس رو بخونن یا گوگل پیش فرض این قابلیت رو برای آندروید گذاشته؟
یعنی میخواین بفرمایین تبلت های آندروید چون برای این سیستم عامل که سبک تر هست طراحی شدن از لحاظ سخت افزار ضعیف هستن ویندوز 7 روشون نصب نمیشه و اگه قوی بودن نصب میشد؟ اگه بله هـــــــــیچ تبلت هانی کامی نیست که از نظر سخت افزار برای نصب ویندوز یاری بده؟ (قیمت مهم نیست)
لینوکس مد نظرم نیست فقط جهت مثال عرض کردم.
هانی ها با نوشتن فارسی در آفیس و جاهای دیگه مشکلی ندارن؟

t_tanhayam
18-08-2011, 22:14
مرسی از پاسختون.
از طریق نصب برنامه مجزا میتونن فایل های آفیس رو بخونن یا گوگل پیش فرض این قابلیت رو برای آندروید گذاشته؟
یعنی میخواین بفرمایین تبلت های آندروید چون برای این سیستم عامل که سبک تر هست طراحی شدن از لحاظ سخت افزار ضعیف هستن ویندوز 7 روشون نصب نمیشه و اگه قوی بودن نصب میشد؟ اگه بله هـــــــــیچ تبلت هانی کامی نیست که از نظر سخت افزار برای نصب ویندوز یاری بده؟ (قیمت مهم نیست)
لینوکس مد نظرم نیست فقط جهت مثال عرض کردم.
هانی ها با نوشتن فارسی در آفیس و جاهای دیگه مشکلی ندارن؟

چرا پيش فرض كلي برنامه هست document to go , polaris و....برنامه هايي كه وجود داره هم نهايت 1 مگ بيشتر حجم ندارند و نگران اين مطلب نباشين اصلا
بحث اين نيست كه ممكن هست يا نه همونطور كه ديدين سيستم عامل هايي نصب شده ولي چون بهينه نيست براي اينگونه تبلت ها عمر و مصرف باتري اجراي اونها (با توجه به رزولوشن متفاوت نياز به چيپست هاي متفاوت گرافيكي و...) و موارد بسيار ديگري عملا اينكار بيهوده است

تبلت هاني كمب خير ولي تبلت هايي هستند كه به صورت پيش فرض با سيستم عامل ويندوز هستند

Shippuden
19-08-2011, 15:02
سيلام يه سري سوال داشتم گفتم اينجا بپرسم بهتره
1-تبلت پي سي اندوريد كه بتونه فتوشاپ رو اجرا كنه چي ميشناسيد ؟
3-مدلاي خوب چي هست ؟

يه تبلت پي سي اندوريد كه بتونه فتوشاپ رو اجرا كنه و همچنين بتونه فايلاي ويدئويي با زيرنويس اجرا كنه(مثلا برنامه KM رو اجرا كنه بعدش بتونه زيرنويس رو هم اجرا كنه) و بتونه توي وب بريم و اينا مي تونيد معرفي كنيد ؟
كلا يه كامپيوتر كامل اما به شكل تبلت منظورم اين ميشه

alil1369
19-08-2011, 16:42
سيلام يه سري سوال داشتم گفتم اينجا بپرسم بهتره
1-تبلت پي سي اندوريد كه بتونه فتوشاپ رو اجرا كنه چي ميشناسيد ؟
3-مدلاي خوب چي هست ؟

يه تبلت پي سي اندوريد كه بتونه فتوشاپ رو اجرا كنه و همچنين بتونه فايلاي ويدئويي با زيرنويس اجرا كنه(مثلا برنامه KM رو اجرا كنه بعدش بتونه زيرنويس رو هم اجرا كنه) و بتونه توي وب بريم و اينا مي تونيد معرفي كنيد ؟
كلا يه كامپيوتر كامل اما به شكل تبلت منظورم اين ميشه

1- تبلت پی سی اندروید ؟ نداریم که بتونه فتوشاب رو اجرا کنه ولی تبلت پی سی ویندوز داریم که فتوشاب رو نصب میشه ولی عملا زیاد به کار نمیاد !
باید بگردی دنبال یه تبلت ویندوزی که قدرت بالایی داشته باشه

mmx_2020
19-08-2011, 17:34
سلام

من چند وقتی است که در مورد تبلت تو وب سرچ میکنم و به نکات جالبی رسیدم

1. تبلت های اندروید 2.2 زیاد جالب نیستند و از نظر سخت افزاری ضعیف هستند .

2. تبلت های آندروید 3 هم که دارای سی پی یو انویدیا تگرا 2 هسته ای هستند باز هم نسبت به اینتل ضعیف هستند .

3. تبلت های ویندوز 7 به دلیل اینکه ویندوز 7 برای تبلت طراحی نشده زیاد لمسی توشون کاربرد نداره.

کلاً به نظر من اگه تبلت با پردازنده ایتنل 1.5g n550 بگیرید چون دو هسته ای هست و قدرتش نسبت به بقیه بهتره گزینه خوبی است چون بعدا میشه روش ویندوز 8 رو هم نصب کرد البته میتونید آندروید x86 2.2 رو روش نصب کنید که 2.3 هم داره تست میشه و بزودی براش میاد و 3 هم قراره براش بیاد. گزینه خوبی به نظر میاد .

البته من خودم به نتیجه دیگری رسیدم .

کمپانی Archos . داره یه تبلت جدید با پردازنده 1.5 گیگ 2 هسته ای میزنه که نسبت به پردازنده تگرا 50 درصد سرعتش بشتره و آندروید 3.2 داره و قیمت عالی البته اگه اینجا با قیمت مناسب عرضه بشه. بهترین گزینه است .
ضمناً ویندوز 8 هم فکر کنم نسخه ای داره که روی این پردازنده ها نصب میشه

هر کمپانی ، براساس یکسری محصولات بوجود می آید و با بعضی از محصولات دیگر نامشان برسر زبان ها می افتد.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ، کمپانی Archos که ابتدا با تبلت ۷ اینچی ۹۹ دلاری آندرویدی خود ، بر سر زبان ها افتاد ، این بار دو تبلت جدید هانی کامب خود را به نام های Archos 80 G9 و Archos 101 G9 معرفی کرد.
[][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر چند روز نمی توان چشم از درج خبری از سیستم عامل گوگل ، آندروید بست ، حتی گوگل به لوازم خانگی هم رحم نکرده و پای سیستم عامل محبوبش را هم به یخچال ها نیز باز کرده است.
سیستم عامل باز گوگل یک فرصتی برای کمپانی های ناشناس و کوچک بوجود آورد تا بتوانند با بکاربردن تمامی تلاش خود ، با این سیستم عامل خودی نشان دهند.
کمپانی Archos نیز از جمله این کمپانی هاست و می داند در این بازار باید با غول های بزرگی رقابت کند.
طراحی دو تبلت جدید این کمپانی جدا از الگوی تکراری تبلت های دیگر است و این یکی از دلایل محبوبیت پیدا کردن این دو محصول می تواند باشد.
مشخصات سخت افزاری این دو مدل به ترتیب عبارت است از:
مدل Archos 101 G9 :
1- صفحه نمایش: ۱۰٫۱ اینچ Super Clear Back-light LED (با ۱۶ میلیون رنگ) با پشتیبانی از رزولوشن (یعنی ۸۰۰ * ۱۲۸۰ پیکسل)
۲- پردازنده : پردازنده دو هسته ای ۱٫۵GHz مدل ARM Cortex A9
3- حافظه رم: بیان نشده
۴- هارد: ۱۶GB + 25۰GB
5- دوربین: دوربین ۲ مگاپیکسل با قابلیت HD
۶- وزن: ۶۴۹ گرم یا ۷۵۵ گرم (با هارد ۲۵۰ گیگ)
۷- اندازه: ۲۷۶ * ۱۶۷٫۳ * ۱۲٫۶ میلیمتر
۷- امکانات جانبی: USB 3.0 port , IEEE 802.11b/g/n Wi-Fi , Bluetooth 3.0+EDR , SD card slot , 2 x USB 2.0 ports
8- قیمت: ۳۴۹ دلار
———————————————— —————————-————————————————
مدل Archos 80 G9 :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۱
1- صفحه نمایش: ۸ اینچ Super Clear Back-light LED (با ۱۶ میلیون رنگ) با پشتیبانی از رزولوشن (یعنی ۷۶۸* ۱۰۲۴ پیکسل)
۲- پردازنده : پردازنده دو هسته ای ۱٫۵GHz مدل ARM Cortex A9
3- حافظه رم: بیان نشده
۴- هارد: ۱۶GB + 25۰GB
5- دوربین: دوربین ۲ مگاپیکسل با قابلیت HD
۶- وزن: ۴۶۵ گرم یا ۵۹۹ گرم (با هارد ۲۵۰ گیگ)
۷- اندازه: ۲۲۶ * ۱۵۵٫۳ * ۱۱٫۷ میلیمتر
۷- امکانات جانبی: USB 3.0 port , IEEE 802.11b/g/n Wi-Fi , Bluetooth 2.1+EDR , SD card slot , 2 x USB 2.0 ports
8- قیمت: ۲۷۹ دلار

منبع

t_tanhayam
19-08-2011, 18:13
بدون هيچ بحثي وبدون شك اركاس هاي فرانسوي G9 بهترين هستند
منتها ضعف عمده اين تبلت ها رو اشاره نكردين (متاسفانه كيفيت صفحه نمايش قابل قبولي ندارند البته اميدوارم در سري هاي جديد اين مشكل رو نداشته باشند هر جند فكر نميكنم )

Shippuden
19-08-2011, 22:34
1- تبلت پی سی اندروید ؟ نداریم که بتونه فتوشاب رو اجرا کنه ولی تبلت پی سی ویندوز داریم که فتوشاب رو نصب میشه ولی عملا زیاد به کار نمیاد !
باید بگردی دنبال یه تبلت ویندوزی که قدرت بالایی داشته باشه
ببينيد من يه تبلتي مي خوام كه فتوشاپ نصب بشه و بشه اجرا كرد
مثلا الان تو كامپيوتر من فتوشاپ نصب مي كنم و باهاش كارمو اجرا مي كنم
من يه همچين تبلتي مي خوام كه روش نصب كنم و كارمو بكنم
حالا ويندوز باشه

mmx_2020
19-08-2011, 23:16
یه توضیح بدم دوستان اشتباه نکنند

تبلت پی سی مانیتورهایی هستند که تاچ هستند و ویندوز روشون نصبه .

شما تبلت نوت بوک میخواید
اسوس یه مدل داره با پردازنده اینتل n455 که ویندوز 7 استارتر روش نصبه که میتونی ویندوزش رو عوض کنی و روش آندروید 2.2 x86 هم نصب کنی فتوشاپ هم روش جواب میده

ولی بهتره که دو هسته ای بگیری اسوس یه مدل داره پردازندش یادم نیست حدود 800
و dell هم یه مدل جدید داده با پردازنده n550 که فکر کنم بهترین گزینه با قیمت کمتر از 1 میلیون است آلان 750 تومان هست تو نت . البته بگردی تو بازار شاید تا 720-730 هم بتونی گیر بیاری .

اگه خواستی سرچ کنی تو گوگل tablet notebooke تایپ کن.

mmx_2020
19-08-2011, 23:28
یه نکته رو کلی خدمت دوستان بگم.

بازار نوت بوک دیگی خیلی دچار تحول نمیشه و قیمتها زیاد بالا و پایین نمیشه.

ولی بازار تبلت و تبلت پی سی جوان است و بسرعت در حال رشد و بیشتر کمپانیها دارند مدلهای جدیدتر تولید می کنند سونی هم داره وارد این بازار میشه با 2 تبلت که اولین تبلتهای سونی هستند پس اگه عجله ای ندارید چند ماهی صبر کنید تا بعد از کریسمس مدلهای جدید بیاد و قیمتها هم متعادل بشه.

آلان هر چی بخرید مطمئنا تا چند ماه آینده تبلت شما نسبت به تبلتهای روز خیلی ضعیف به نظر خواهد رسید.

ضمناً از این به بعد هر شرکتی که بخواهد تبلت جدید آندروید عرضه کند طبق درخواست گوگل باید تا 18 ماه سخت افزارش آندروید جدید رو پشتیبانی کند.

آلان آندروید جدید هم در راه است با نام بستنی حصیری که فقط تبلتهای جدید اونو ساپورت میکنند.
Ice Cream Sandwich

amirrasa kateb
21-08-2011, 11:22
یه نکته رو کلی خدمت دوستان بگم.

بازار نوت بوک دیگی خیلی دچار تحول نمیشه و قیمتها زیاد بالا و پایین نمیشه.

ولی بازار تبلت و تبلت پی سی جوان است و بسرعت در حال رشد و بیشتر کمپانیها دارند مدلهای جدیدتر تولید می کنند سونی هم داره وارد این بازار میشه با 2 تبلت که اولین تبلتهای سونی هستند پس اگه عجله ای ندارید چند ماهی صبر کنید تا بعد از کریسمس مدلهای جدید بیاد و قیمتها هم متعادل بشه.

آلان هر چی بخرید مطمئنا تا چند ماه آینده تبلت شما نسبت به تبلتهای روز خیلی ضعیف به نظر خواهد رسید.

ضمناً از این به بعد هر شرکتی که بخواهد تبلت جدید آندروید عرضه کند طبق درخواست گوگل باید تا 18 ماه سخت افزارش آندروید جدید رو پشتیبانی کند.

آلان آندروید جدید هم در راه است با نام بستنی حصیری که فقط تبلتهای جدید اونو ساپورت میکنند.
Ice Cream Sandwich
اینو مطمئنید؟ من تاحالا نشنید بودم
یعنی Ice Cream Sandwiches برای زوم و ترنسفورمر و آیکونیا و غیره میاد؟
اگه بیاد عااااااااالیه:8:

biostar
22-08-2011, 21:07
ببينيد من يه تبلتي مي خوام كه فتوشاپ نصب بشه و بشه اجرا كرد
مثلا الان تو كامپيوتر من فتوشاپ نصب مي كنم و باهاش كارمو اجرا مي كنم
من يه همچين تبلتي مي خوام كه روش نصب كنم و كارمو بكنم
حالا ويندوز باشه

فتوشاپ فقط برای سیستم عامل های ویندوز و مکینتاچ عرضه میشه.
پس بیخیال آندروید باش.

الان تبلت های ویندوزی در بازار زیاد هستند و از 900 تومان تا 1200 قیمت دارند.
ایسر سری W یکی از همین تبلت ها هست.

liverpooli
23-08-2011, 12:23
سلام.
1. میشه روی تبلت های اندرویدی ویندوز هم نصب کرد ؟ در این صورت نتیجه خوبی خواهد داشت؟
2. بین کدامیک از تلبت های اندرویدی و ویندوزی میشه از صفحه لمسی شون بهتر استفاده کرد یعنی برنامه های تبلت های ویندوز قابلیت صفحه لمسی رو به خوبی دارند؟

biostar
23-08-2011, 16:16
سلام.
1. میشه روی تبلت های اندرویدی ویندوز هم نصب کرد ؟ در این صورت نتیجه خوبی خواهد داشت؟
2. بین کدامیک از تلبت های اندرویدی و ویندوزی میشه از صفحه لمسی شون بهتر استفاده کرد یعنی برنامه های تبلت های ویندوز قابلیت صفحه لمسی رو به خوبی دارند؟

خیر ! ویندوز اوپن سورس نیست که بشه همچین کاری روانجام داد ! ولی روی تبلت های ویندوزی میشه آندروید و یا میگو رو نصب کرد چون هر دو اوپن سورس هستند(البته نه به راحتی ! دنگ و فنگ زیادی داره)
سیستم عاملی که برای تبلت طراحی میشه ، 100 درصد قابلیت استفاده ی بهینه از تاچ و مولتی تاچ رو داره و تفاوت زیادی بین سیسنم عامل های موجود نیست.

شاید بشه گفت IOS و اندروید کمی جلو تر و بهینه تر هستند

liverpooli
23-08-2011, 18:14
خیر ! ویندوز اوپن سورس نیست که بشه همچین کاری روانجام داد ! ولی روی تبلت های ویندوزی میشه آندروید و یا میگو رو نصب کرد چون هر دو اوپن سورس هستند(البته نه به راحتی ! دنگ و فنگ زیادی داره)
سیستم عاملی که برای تبلت طراحی میشه ، 100 درصد قابلیت استفاده ی بهینه از تاچ و مولتی تاچ رو داره و تفاوت زیادی بین سیسنم عامل های موجود نیست.

ممنون. از نظر نرم افزار چی ؟ نرم افزار هایی که ( به خصوص بازی و سرگرمی ) که هروز به مقدار زیادی برای اندروید منتشر میشه برای تبلت های ویندوزی هم به همین شکله؟

biostar
23-08-2011, 22:11
ممنون. از نظر نرم افزار چی ؟ نرم افزار هایی که ( به خصوص بازی و سرگرمی ) که هروز به مقدار زیادی برای اندروید منتشر میشه برای تبلت های ویندوزی هم به همین شکله؟

مطمئن باش آینده ویندوز 8 و تبلت هاش خیلی بهتر از چیزی هست که میشه تصور کرد !
اما هم اکنون IOS اپل بهترین و کاربردی ترین برنامه ها رو داره
و بعدش هم آندروید

mehdi30nema
24-08-2011, 10:16
دوستان من قصد خرید تبلت دارم و بودجه ام هم 700 تومان هست . البته بیشتر هم میتونم هزینه کنم ولی نمیخام تا 700 بیشتر برای تبلت بدم .
انتظاراتم هم بیشتر شامل فیلم دیدن ، موزیک گوش کردن ، وب گردی و یه جورایی آلبومی برای عکسام باشه .
البته مهمترین انتظارم داشتن پورت USB هست که بشه فلش مموری یا هارد اکسترنال یا دوربین دیجیتال و ... را بهش وصل کرد .
تبلت Acer A500پورت USB داره ولی review هایی که از این تبلت دیدم چندان از کیفیت صفحه نمایشش خوشم نیومد . از اون طرف ایسوس با داک هم پورت USB داره ولی وزنش زیاد میشه و نمیشه همه جا حملش کرد .
واقعا موندم بین این دو مدل کدوم را بگیرم .
ممنون میشم منو راهنمایی کنید و بگید اصلا مدل دیگه ایی هم هست ( مثلا گالکسی تب 10.1 یا هر تبلت دیگه ایی ) که بشه با تبدیل دارای پورت usb بشه ؟

sms11
24-08-2011, 10:24
زوم هم پورت یو اس بی داره
افت قیمت هم کرده
میتونید به عنوان یه گزینه درنظر بگیرید

liverpooli
24-08-2011, 15:49
1.نرم افزار هایی که برای موبایل های اندرویدی تولید میشه رو تبلت ها هم جواب میده یا نرم افزار های مخصوص خودشو داره؟
2. سوای قیمت تبلت 7 اینچی بهتره یا 10 اینچی ؟ کلا این تفاوت 3 اینچ تا چه اندازه میتونه موثر باشه؟

F R E E M A N
24-08-2011, 21:41
اگر تبلت 12 اینچی سراغ دارید معرفی کنید.

Notorious098
27-08-2011, 18:06
'گلکسی تب P1010 همه برنامه های آندروید رو اجرا میکنه ؟

biostar
27-08-2011, 21:22
اگر تبلت 12 اینچی سراغ دارید معرفی کنید.

خیر نداریم
البته تبلت نوت بوک 12 اینچی زیاد داریم. مثلا لنوو X200 حدود 2 میلیون قیمت داره

biostar
27-08-2011, 21:27
'گلکسی تب P1010 همه برنامه های آندروید رو اجرا میکنه ؟

بله مشکلی نداره ، برنامه های موبایلی تماما روش نصب میشه

ANDROYD3
29-08-2011, 11:08
کسی هست اینجا یکی از تبلت های archos رو داشته باشه یا باهاش کار کرده باشه؟
اگه هست یه راهنمایی بکنید ممنون میشم
میخوام یه archos70 بگیرم 250 گیگابایتشو
نمی دونم چطوره
از نظر نرم افزار سخت افزار ساخت و ...

راهنمایی بکنید ممنون میشم
درضمن توی تهران نمایندگی داره؟

liverpooli
29-08-2011, 11:36
1.نرم افزار هایی که برای موبایل های اندرویدی تولید میشه رو تبلت ها هم جواب میده یا نرم افزار های مخصوص خودشو داره؟
2. سوای قیمت تبلت 7 اینچی بهتره یا 10 اینچی ؟ کلا این تفاوت 3 اینچ تا چه اندازه میتونه موثر باشه؟

Notorious098
29-08-2011, 11:47
بهرتن جا برای خرید تبلت تو تهران کجاست ؟
دیجی کالا خوبه ؟
قیمتاش از قیمت بازار بالاتره ؟

bleu2u4u
29-08-2011, 14:55

1-بیشتر برنامه ها اجرا میشن ولی چون برای تبلت نوشته نشدن کیفیت پاینتری نسبت به موبایل ها دارن
2-همین سه اینچ تقریبا باعث میشه تا مساحت صفحه تون دو برابر بشه

liverpooli
29-08-2011, 18:04
1-بیشتر برنامه ها اجرا میشن ولی چون برای تبلت نوشته نشدن کیفیت پاینتری نسبت به موبایل ها دارن
2-همین سه اینچ تقریبا باعث میشه تا مساحت صفحه تون دو برابر بشه

پس 10 اینچی بگیریم بهتره؟
نظرتون در مورد ویو پد شرکت سونیک چیه که همزمان هر دو سیستم عامل ویندوز7 و اندروید روشه؟

mehdi30nema
29-08-2011, 20:00
کسی هست اینجا یکی از تبلت های archos رو داشته باشه یا باهاش کار کرده باشه؟
اگه هست یه راهنمایی بکنید ممنون میشم
میخوام یه archos70 بگیرم 250 گیگابایتشو
نمی دونم چطوره
از نظر نرم افزار سخت افزار ساخت و ...

راهنمایی بکنید ممنون میشم
درضمن توی تهران نمایندگی داره؟

اتفاقا منم خیلی پایه این تبلت ها شدم ، امروز بازار رضا بودم و دیدم تبلت های آرچوس با گارانتی شرکت بانیان پخش شده .
قیمت هاش خیلی مناسبند ولی نمیدونم از نظر کارائی چه طور هستند .

bleu2u4u
29-08-2011, 21:38
نظرتون در مورد ویو پد شرکت سونیک چیه که همزمان هر دو سیستم عامل ویندوز7 و اندروید روشه؟

ویندوز 7 برای تبلت ها بهینه نشده
بخاطر همین اینکه میتونه همزمان این دو تا سیستم عامل رو اجرا کنه بیشتر ضعف تا نکته قوت

ANDROYD3
29-08-2011, 23:59
پس 10 اینچی بگیریم بهتره؟

این که 10 اینچ بهتره بستگی به خودتون داره
من با 7 اینچ تو دستم راحت ترم تا 10 اینچ

باید همون مدلی که می خواهید بخرید رو ببینید تو دستتون چه جوریه

EMIN3M1404
31-08-2011, 02:40
اتفاقا منم خیلی پایه این تبلت ها شدم ، امروز بازار رضا بودم و دیدم تبلت های آرچوس با گارانتی شرکت بانیان پخش شده .
قیمت هاش خیلی مناسبند ولی نمیدونم از نظر کارائی چه طور هستند .

قیمتاش چند بود؟

mehdi30nema
31-08-2011, 11:23
قیمتاش چند بود؟

آرچوس 10 اینچی 16 گیگ : 480
آرچوس 10 اینچی 8 گیگ : 420

brave_ie
31-08-2011, 13:51
یه سری از این تبلتها تاچشون مقاومتیه
فکر کنم این آرکوس ها هم همینطورن
پیشنهاد من اینه سراغ خازنی ها برید

ANDROYD3
31-08-2011, 14:59
آرچوس 10 اینچی 16 گیگ : 480
آرچوس 10 اینچی 8 گیگ : 420

سایت دیجی کالا قیمت هارو زده فقط یه ذره گرون تره نسبت به بازار

ANDROYD3
31-08-2011, 15:08
یه سری از این تبلتها تاچشون مقاومتیه
فکر کنم این آرکوس ها هم همینطورن
پیشنهاد من اینه سراغ خازنی ها برید

برای چی تو سر مال میزنی
صفحش خازنیه

درسته قیمتش کمه ولی دلیل براین نیست بد باشه
البته کیفیت ساختش اصلا خوب نیست

brave_ie
31-08-2011, 15:17
برای چی تو سر مال میزنی
صفحش خازنیه

درسته قیمتش کمه ولی دلیل براین نیست بد باشه
البته کیفیت ساختش اصلا خوب نیست

نه دوست عزیز شما اشتباه متوجه شدید بنده همچین قصدی ندارم به هیچ وجه:10:
ولی این مدلها هم موجوده همین آرکوس داره کریتیو هم داره...
کیفیت ساخت هم نمیدونم شاید یه سریا فکر کنن سلیقه ایه ولی خب وقتی دستت میگیری باید حس خوبی بدده بهت بالاخره:46:
به هر حال اگر ناراحت شدی عذر میخوام قصدم این بود بگم تاچ مقاومتی نخرین:11:

ANDROYD3
31-08-2011, 15:42
نه دوست عزیز شما اشتباه متوجه شدید بنده همچین قصدی ندارم به هیچ وجه:10:
ولی این مدلها هم موجوده همین آرکوس داره کریتیو هم داره...
کیفیت ساخت هم نمیدونم شاید یه سریا فکر کنن سلیقه ایه ولی خب وقتی دستت میگیری باید حس خوبی بدده بهت بالاخره:46:
به هر حال اگر ناراحت شدی عذر میخوام قصدم این بود بگم تاچ مقاومتی نخرین:11:

نه بابا برا چی ناراحت بشم

آره موافقم باید باحاش راحت باشی

Notorious098
31-08-2011, 20:59
دیجی کالا خوبه ؟
????????????????????????

bleu2u4u
04-09-2011, 06:56
دیجی کالا خوبه ؟

بهترین جایی وجود نداره
باید بری پایتخت یا پل حافظ اونجا بگردی تا قیمت کف بازار رو گیر بیاری
دیجی کالا هم اگه حس بازار نداره خوبه ولی بدون دیجی اصولا رو هر 500 تومن 50 تومن بالاتر از بازار میده

farshid14
04-09-2011, 08:31
دوستان عزیز ، نمی تونم تصمیم بگیرم بین این دو تا تبلت کدوم رو بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کمک لطفا !

Samsung Galaxy tab 10.1 3G-16GB
Apple ipad 2 Wifi-3G-32GB

از نظر قیمت فرق چندانی نمیکنن و اهمیتی نداره . از نظر ساپورت adobe flash و رزولوشن صفحه و داشتن کارت خوان و کیفیت دوربین و ساپورت فرمتهای بیشتری برای فیلم و موسیقی هم که سامسونگ بهتره .

از نظر اسپیکر آیپد 2 رو نوشته اسپیکر داخلی و سامسونگ بلنگوهای استریو . صدای آیپد برای دیدن فیلم بدون هدفون تا چه اندازه ای هست ؟ اصلا میشه بدون هدفون ازش استفاده کرد ؟

GPRS تو تبلتها به چه دردی میخوره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سامسونگ داره و آیپد نه .

در کل به نظر امکانات سامسونگ بهتره به جز عمر باتری که زیاد هم کمتر از آیپد نیست فقط میمونه مسئله اصلی یعنی سیستم عامل ! از یک طرف دردسر های نصب بازی و برنامه برای آیپد و از طرفی ناراضی بودن بیشتر کاربرها از اندروید ( ولی نمیدونم چرا اندروید رو بهترین سیستم عامل برای تبلت معرفی کردن ! ) .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
با تشکر .

ALINAZARIPN
04-09-2011, 10:57

با استفاده از نرم افزار
Citrix Receiver
می توانید اپلیکیشنهای مختلف (از جمله ویندوز) را روی دستگاههای پرتابل (گوشی و تبلت) داشته باشید.
تصویر زیر اجرای نرم افزار SolidWorks روی یک تبلت را نشان می دهد.

ALINAZARIPN
04-09-2011, 11:38
gprs برای اتصال به اینترنت از طریق سیمکارت ایرانسل یا همراه اول هستش.
مواقعی که دسترسی به WiFi ندارید (مثلا در سفر ) به عنوان یک اتصال اینترنت با سرعت حداکثر 128 کیلوبیت می تونید به اینترنت وصل بشید.
هر 2 مدل ساپورت سیمکارت و gprs را دارند.

امین لفتافی
04-09-2011, 15:49
کسی می دونه چرا ارم اندروید اینطوریه به نظر من یعنی زندگی هوشمند

alil1369
04-09-2011, 17:13
من سرچ کردم ولی خوب چیزی زیادی که رسمی باشه و تایید شده باشه نبود
ولی سبز رنگ طبیعت هست و شرکت موزیلا هم که بنیان گزار اپن سورس بودن اول از همه لوگو دایناسور سبز رو داشتن
روبوتی که شبیه انسان هم هست میشه گفت دخالت تکنولوژی با زندگی و طبیعت هست که همه رو یکی میکنه و نشون میده که دارن یکی میشن
به هرحال بازم میگردم ! چیزی پیدا کردم میگم بهت

Mig33
04-09-2011, 19:31
شکلش معنی خاصی نداره دوست عزیز

Irina Blok created the little green robot (known as the "bugdroid" among Android team members) in the fall of 2007. She was a member of Google's marketing communications team, which was helping us out with copywriting and graphic design in preparation for the announcement of the Open Handset Alliance on November 5, 2007 and the early look SDK on November 12th.

We already had the Android logotype but wanted a purely graphic logo. Several other concepts had been floating around – but once we saw her design, there was no further debate. I shared it with Andy, and he approved it on the spot.

منبع :

biostar
04-09-2011, 20:22
اگه منظورت از آرم همون logo هست در اصل این علامت برای یک بازی قدیمی آتاری بوده

malkemid
04-09-2011, 20:45
خود کلمه Android رو من آخر فیلم blade runner مال سال 1982 دیدم...ظاهرا تو اسم یه کتابی به کار رفته....نمی دونم لغت معمولی هست یا اینکه از اون موقع به وجود اومده...

farshid14
05-09-2011, 10:15
gprs برای اتصال به اینترنت از طریق سیمکارت ایرانسل یا همراه اول هستش.
مواقعی که دسترسی به WiFi ندارید (مثلا در سفر ) به عنوان یک اتصال اینترنت با سرعت حداکثر 128 کیلوبیت می تونید به اینترنت وصل بشید.
هر 2 مدل ساپورت سیمکارت و gprs را دارند.
ممنون از راهنماییتون . والا تو دیجی کالا آیپد 2 رو فاقد GPRS نوشته .

biostar
05-09-2011, 12:19
به هر حال هم آرمش و هم اسمش و هم سیستم عاملش قبلا وجود داشته و گوگل اون رو خریده و توسعه داده

SALVATION1
06-09-2011, 16:29
سلام دوستان:20:

این تبلت به نظرم کاراییش خوبه! :18:
نظر شما درباره ی این تبلت چیه؟

گوشی من htc legend هست ، به نظرتون ارزش داره بفروشم این رو بخرم؟
نظرتون درباره ی کیفیت صفحه اش چیه؟ تقریبا در چه حدیه؟

منتظر نظراتون هستم:11:

Immunology
06-09-2011, 17:09
سلام دوستان:20:

این تبلت به نظرم کاراییش خوبه! :18:
نظر شما درباره ی این تبلت چیه؟

گوشی من htc legend هست ، به نظرتون ارزش داره بفروشم این رو بخرم؟
نظرتون درباره ی کیفیت صفحه اش چیه؟ تقریبا در چه حدیه؟

منتظر نظراتون هستم:11:

به نظر من تبلت باید صفحش بالای 7 اینچ باشه که وبگردی و فیلم اینا توش حال بده.این 4.3 اینچیه زیاد نمیچسبه.به فکر مدل 101 اینا باش:10:

Rhodes
06-09-2011, 20:12
من یه ریویو ازش خوندم که با ipod touch 4 مقایسش کرده بود.
و گفته بود حتی در بیشتر جهات بهتره.ولی مشکل اصلیش صفحشه.تاچش بده.
4dthinker.blogspot.com
این جا بود.
یه چیز خیلی توپی که داره اینه که زیرنویس همه نوع میخونه ختی sub/idx هم میخونه و usb host هم مثل اینکه داره.

Rhodes
06-09-2011, 20:15
بدون شک و مطمئنا Ipad 2 بهترینه.شک داری برو مقایسه هاشون رو بخون.
باتری - قدرت گرافیکی - و البته سیستم عامل Ios تکه.

Rhodes
06-09-2011, 20:31
مگه میـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــشه ؟ ؟ ؟ ؟

sms11
06-09-2011, 21:57
والا به نظرم خیلی بعیده که نرم افزار سنگینی مثه سالیدورک روی تبلت اجرا بشه.به نظر من تصویر fake هست