PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتيشن بندي هاردهاي ساتا 2 با هاردهاي معمولي فرق ميكنه؟

Aloneboy
10-06-2006, 23:32
پارتيشن بندي هاردهاي ساتا 2 با هاردهاي معمولي فرق ميكنه؟
من تازه يه هارد 250 مكستور ساتا2 گرفتم و قبلا من با هارد معمولي پاتا 80 گيگ كار مي كردم البته سيستمم جديده
اگه هارد رو اشتباه پارتيشن بندي كردم يا نيمه تموم گذاشتم هاردم ميسوزه يعني مشكلي برام پيش نمياد؟
بعد اين هارد جديدم چطوريه جامپر دو تا بيشتر نداره از بد شانسي هم جايي كه در مورد جامپر توضيح داده شده برچسب گارانتي هست. من بعد از اينكه اين هارد رو پارتيشن بندي كردم ميشه هارد معمولي به اون اضافه كرد و اطلاعات رو هارد ساتا2 انتقال داد و جامپر هارد معمولي بايد رو چي باشه؟

elias_akhavan
10-06-2006, 23:50
با سلام
پارتيشن بندي تمام هاردها يكيه و شما براي راحتي موتونيد از برنامه max Blast هاردتون رو پارتيشن بندي كنيد كه البته بايد فلاپي يا سي دي Bootable داشته باشي و اگه پارتيشن بندي رو اشتباه كني يا نيمه تموم اصلا مشكلي براي هارد پيش نمي اد از اول مي توني پارتيشن بندي كني در مورد چامپر هم همون طور كه قبلا يكي از دوستامون براي من توضيح داده بودند چامپر روي هارد sataII براي تبديل كردن اون به sataI هستش تا روي مادربوردهايي كه ساتا دو ساپورت نمي كنند جواب بده
براي دانلود برنامه MaxBlast
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aloneboy
11-06-2006, 13:47
راستش الان كه ميخواستم با fdisk پارتيشن بندي كنم مقدار فضاي هاردمو 40 گيگ نشون ميده ولي هارد من 250گيگ هستش
البته من قبلا با هارد قبلي كه 80 گيگ بود نيز اين مشكل رو داشتم وبه فروشنده كه گفتم گفت ديسك استارت اپ شما اپديت نيست و منم ازش يه ديسك اپديت شده برداشتم و مشكلم حل شد فكر كنم اينم اين جوري باشه
ولي من نميدونم بايد از كجا و چطوري ديسك اپديت شده گير بيارم؟

XFXForce
11-06-2006, 16:33
راستش الان كه ميخواستم با fdisk پارتيشن بندي كنم مقدار فضاي هاردمو 40 گيگ نشون ميده ولي هارد من 250گيگ هستش
البته من قبلا با هارد قبلي كه 80 گيگ بود نيز اين مشكل رو داشتم وبه فروشنده كه گفتم گفت ديسك استارت اپ شما اپديت نيست و منم ازش يه ديسك اپديت شده برداشتم و مشكلم حل شد فكر كنم اينم اين جوري باشه
ولي من نميدونم بايد از كجا و چطوري ديسك اپديت شده گير بيارم؟
عزیز ، باید با XP پارنیشن بندی کنی. می دونستی حتی XP معمولی هم از 130 GB بیشتر نمی شناسه باید با XP SP2 یا MCE پارتیشن بندی کنی.

Aloneboy
11-06-2006, 19:21
با کدوم بهتره ÷ارتیشن بندی کنم:
1- MCE
2-max Blast
3-WINDOWS XP
البته فکر کنم گزینه دوم هم بیشتر از 130 گیگ نمیشناسه

XFXForce
11-06-2006, 22:59
من خودم با XP Media Center ده ها بار پارتیشن بندی کردم و مشکلی نداشتم. هاردهای 400 و 320 و 200 و 160 رو باهاش به راحتی و خیلی سریع پارتیشن بندی کردم.

elias_akhavan
12-06-2006, 00:15
با کدوم بهتره ÷ارتیشن بندی کنم:
1- MCE
2-max Blast
3-WINDOWS XP
البته فکر کنم گزینه دوم هم بیشتر از 130 گیگ نمیشناسه
برنامه Max Blast «خصوص پارتيشن بندي هاردهاي maxtor و اكثر هاردها مي باشد و امكانات جالب ديگري نظير رفع بدسكتور ويروس كشي و فرمت سطح پائين داره و همچنين كار كردن باهاش اسونتره
در ضمن براي fdisk دستي بايد از floppy me استفاده كني تا كل هاردتو بشنا سه

Aloneboy
12-06-2006, 10:38
elias_akhavan و XFXForce ممنون كه كمكم مي كنيد.
من با ويندوز اكس پي سرويس پك 2 پارتيشن بندي كردم وخيلي هم راحت بود با هارد 250 كه داشتم 7 تا درايو
ساختم و بعد از اينكه ويندوز روش نصب كردم درايو هاي ديگه رو ميخواستم فرمت كنم كه دو تا از درايوها نميشد با
فت 32 فرمت كرد فقط ntfs داشت اين دو تا درايو كه eو f بود و به ترتيب 40 و 100 گيگ ظرفيتشون بود ولي بقيه گزينه فت 32 داشت حالا بايد چي كار كنم و مشكل از كجاست؟

XFXForce
12-06-2006, 15:53
عزیزم شما باید همه رو Ntfs می کردی چون خیلی بهتره هم چنین با Fat32 بیشتر از 40 Gb رو نمی شه فرمت کرد.

elias_akhavan
12-06-2006, 21:58
elias_akhavan و XFXForce ممنون كه كمكم مي كنيد.
من با ويندوز اكس پي سرويس پك 2 پارتيشن بندي كردم وخيلي هم راحت بود با هارد 250 كه داشتم 7 تا درايو
ساختم و بعد از اينكه ويندوز روش نصب كردم درايو هاي ديگه رو ميخواستم فرمت كنم كه دو تا از درايوها نميشد با
فت 32 فرمت كرد فقط ntfs داشت اين دو تا درايو كه eو f بود و به ترتيب 40 و 100 گيگ ظرفيتشون بود ولي بقيه گزينه فت 32 داشت حالا بايد چي كار كنم و مشكل از كجاست؟
با سلام
از منو run دستور cmd را تايپ كن و enter بزن و در محيط داس دستر زير را بنويس و سپس نام كامل درايوتو بنويس و سپس y را تايپ كن و سيستم را restart كن تا به ntfs تبديل بشه
convert c:/fs:ntfs
البته به جاي: c درايو مورد نظرتو بنويس