PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانيتورهاي جديد سامسونگ با سريعترين زمان پاسخگويي

Shahryar_NEO
10-06-2006, 15:30
مانيتور جديد سامسونگ با نام ‪ BF ۱۷۵۰‬كه در اندازه ‪ ۱۷‬اينچ ساخته شده و در ايران نيز عرضه شده است ركورد زمان پاسخگويي را در جهان از آن خود ساخت.

اين مدل از مانيتور داراي قاب بسيار باريك و چيپ‌هاي ‪ RTA‬است كه باعث كاهش زمان پاسخگويي معادل ‪ ms ۲‬مي‌شود.

تكنولوژي ‪ RTA‬در مانيتورهاي سامسونگ باعث تقويت مدت زمان پاسخگويي در قسمت رنگ خاكستري كه بيشتر مورد استفاده براي بازيها و تصاوير متحرك مي باشد ، شده است . همچنين ‪ RTA‬باعث از بين بردن سايه‌هاي تصاوير متحرك نمايش داده شده ، مي شود كه موجب وضوح كامل تصاوير مي‌گردد و از هرگونه آسيب چشمي جلوگيري مي كند.

در حال حاضر در صنعت ‪ LCD‬زمان پاسخگويي بعنوان مهمترين عامل در محصولات تصويري به شمار مي‌رود. زمان پاسخگويي كه مهمترين شاخصه ‪ LCD‬بشمار مي‌رود همان زمان مورد نياز براي خاموش و روشن شدن سلولهاي كريستالي است و به مفهوم ديگر، زمان پاسخگويي فاصله زماني بين روشن‌ترين رنگها تا تيره‌ترين رنگها ( سفيد تا سياه ) است كه در زمان استفاده ‪ LCD‬براي ديدن تصاوير نوشتاري و يا صفحات وب بسيار موثر است .

در حاليكه زمان پاسخگويي در نمايش تصاوير متحرك و يا بازيها كه داراي طيف رنگي متفاوت مي‌باشند محسوس نمي‌باشد ، با اين وجود اين زمان براي رنگهايي مياني مانند خاكستري اهميت خاصي پيدا كرده است و يكي از عوامل مهم در نمايش تصاوير چند رسانه ايي از جمله بازيها و فيلم‌ها شده است .

سامسونگ براي اولين بار در ابتداي سال ‪ ۲۰۰۵‬مانيتورهايي با زمان پاسخگويي ‪ ms ۸‬و پس از آن در ژوئن ‪ ۲۰۰۵‬مانيتورهايي با زمان پاسخگويي ‪۴‬ ‪ ms‬ارائه نمود و در هرحال حاضر با عرضه مانيتورهايي با بالاترين زمان پاسخگويي ‪ ms ۲‬ركورد در اين زمينه را در سراسر جهان از آن خود ساخته است.

elias_akhavan
10-06-2006, 22:57
جادوي سبز سامسونگ

در حالي که آلودگي هوا به حدي رسيده که مي توان بزرگترين بحران را معضل فوق نام برد، سامسونگ با جادوي سبز خود هواي مطبوع کوهستاني را به منازل مي آورد.
تکنولوژي جادوي سبز سامسونگ (Magic Green ) تنها مختص مانيتور هاي سامسونگ بوده و به 3 دليل ويژه برنده جوايز جهاني شده است، همچنين اين تکنولوژي تاثير فوق العاده اي بر سلامت مصرف کنندگان دارد و از بسياري از عوارض هاي جانبي استفاده از مانيتورهاي معمول ومتداول جلوگيري مي کند.

اين 3 دليل عبارتند از:
1) ايجاد اشعه مادون قرمز: اين اشعه در پشت مانيتور توليد شده و در تمام فضاي مورد استفاده کاربر پخش مي شود و در بدن و تمام عضلات ايجاد گرما کرده و باعث سريعتر شدن گردش خون در بدن مي شود که اين امر خستگي را از بدن بدر کرده و شادي و طراوت خاصي به بدن مي بخشد.

2) آنيون : آنيون بيشتر در کنار آبشارها و در مناطق کوهستاني بوجود مي آيد و طراوت وشادابي خاصي را براي انسان به ارمغان مي آورد اين عنصر نيز در فضاي پشت مانيتور توليد شده و وظيفه آن تصفيه هوا و از بين بردن ميکروب هاي موجود است و باعث مطبوع شدن هواي محيطي که، مانيتور در آن قرار دارد مي گردد.

3) نانو سيلور: اين لايه بر روي سطح نمايشگر کشيده شده و از ذراتي از جنس نقره تشکيل شده است اين ذرات خاصيت ضد باکتري داشته و باعث از بين رفتن هر گونه موجود ذره بيني مي شود طبيعي است اين تکنولوژي باعث از بين رفتن هر گونه باکتري مي شود و محيطي بدون آلودگي را به ارمغان مي آورد.

در مجموع جادوي سبز مانيتور هاي سامسونگ را مي توان ضد سرطان ، باز دارنده از پيري زودرس، رفع کننده خستگي و برطرف کننده استرس دانست با اين تکنولوژي مي‌توان جوان ماند و در هواي مطبوع کوهستاني از مانيتورمان لذت ببريم.
برگرفته شده از سايت رايانه خبر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shahryar_NEO
11-06-2006, 13:13
دمت گرم عزيزجون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elias_akhavan
12-06-2006, 00:05
دمت گرم عزيزجون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قابل شما رو نداشت اميدوارم مفيد بوده باشه

Manager_66
24-07-2006, 11:58
دمت گرم داداش خيلي مقاله ات من رو هوايي كرد كه مونيتورم رو عوض كنم و سامسونگ بخرم

Manager_66
24-07-2006, 11:59
راستي اگه ميشه قيمت مونيتورت رو هم بگو مرسي عزيز

m654
25-07-2006, 10:38
راستي اگه ميشه قيمت مونيتورت رو هم بگو مرسي عزيز
BF 1750 MG--> 285

Samsung 17870 MG -->126

EPSON
27-07-2006, 20:42
ایول بابا پروفشنال... .

egoldfars
28-07-2006, 11:38
اگر ممکن است عکسی از این ال سیدی هم در اینجا قرار دهید مدل 1750bf سامسونگ آیا این مدلmagicgreen هست. اگر مشخصات کاملش هم بزاری ممنون میشم.

m654
30-07-2006, 13:34
اگر ممکن است عکسی از این ال سیدی هم در اینجا قرار دهید مدل 1750bf سامسونگ آیا این مدلmagicgreen هست. اگر مشخصات کاملش هم بزاری ممنون میشم.
ظاهرش مثل باقي السيديهاي سامسونگه فقط دكمه هاش بقله و ارتفاعش قابل تنظيمه كنترست 700 و ريسپانس 2 جي2جي داره...

Aminzikzak
04-08-2006, 03:02
دستتون درد نکنه ولی ...
تبلیغات برای یک شرکت خاص خلاف مقرراته...

بای. ;)

noface_king
11-09-2006, 18:52
آقا من هرچی توی نت دنبال یک سایت خارجی گشتم که این مدل سامسونگ را داشته باشه چیزی پیدا نکردم... نه توی newegg بود و نه توی tomshardware و نه توی pcworld ... حتی توی خود سایت samsung هم نتونستم چیزی ازش پیدا کنم ... کسی میدونه علتش چیه؟ نکنه محصول داخلیه؟
لطفا سریع جواب بدین ... چون این مدل یکی از گزینه‌های من برای خرید مانیتور است

noface_king
11-09-2006, 19:12
آقا من پیداش کردم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vbigdeli
12-09-2006, 13:36
آقا لطفا به جای تبلیغات این مانیتور را review کنید که بشه رو حرفتون حساب کرد.

آخه این سام سرویس خیلی عوضیه و کلان رو این جور حرفهاش نمیشه حساب کرد،ما خودمون 4 تا بی اف 1750 خریدیم که همشون روی کارتهای انویدیا کار نمی کرد و فرستادیم برای گارانتی!!

noface_king
12-09-2006, 17:39
reviewها برای این مانیتور خیلی کمه
من فقط همین یکی را پیدا کردم ... فقط به خاطر تو: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی سایت tomshardware هم 3.5 ستاره (از 5) گرفته بود.
توی pcworld هم از 100 ، 73 گرفته بود (good) که نمره خیلی خوبیه ... آخه بهترین مانیتور‌ها توی این سایت 85 میگیرن و من چیزی ندیدم که از 90 بالاتر گرفته باشه.

noface_king
13-09-2006, 18:34
vbigdeli جان، واقعا این مانیتور با کارت گرافیک‌های Nvidia کار نمیکنه؟ میشه مدل دقیق کارت گرافیکتون را بگین؟ آیا این مسئله را فقط روی کامپیوتر‌ خودتون امتحان کردین یا روی کامپیوتر‌های دیگه هم تست کردین؟
ممنون میشم دوستانی هم که از این مانیتور دارن به ما کمک کنن(البته انگار توی این انجمن کسی از این مانیتور نداره!!!) ...
باتشکر

vbigdeli
14-09-2006, 02:56
سلام

ما که چک کردیم مشکل دار دراومد،سام سرویس هم تعویض کرد..

یک هفته صبر کن شما من حتما این مدل رو میگیرم،چون الان فیلیپس 170b دارم،از لحاظ کیفیت تصویر و .... از سونی هم بهتره و هلندی هم هست،ولی خوب ریسپانس تایمش یک خورده پایینه و 8 میلی ثانیه هستش.

vbigdeli
14-09-2006, 02:58
کارتم که مشکلی نداره،7600 جی تی هستش!

vbigdeli
14-09-2006, 18:40
خب آقا این مدل را خریدم،قبلا هم فیلیپس 170 بی داشتم و از لحاظ زمان پاسخدهی هیچ فرقی احساس نکردم!
حتی تو بازیهایی مثل فلت اوت یا need 4 speed most wanted

نمایندگی شرکت می گفت که یک سری اول از این مدل با DVI مشکل داشتن که ظاهرا این ایراد برطرف شده و خط تولیدشون رو اصلاح کردن.

noface_king
18-09-2006, 09:32
vbigdeli جان ممنون از پستت.
این مطلبی را هم که شما میگید که هیچ فرقی در زمان پاسخگویی احساس نکردین قبلا شنیده بودم. 2 هفته پیش توی هفته‌نامه عصر ارتباط یک مطلب درباره زمان پاسخگویی بود که سعی میکنم برای همه دوستان آپلودش کنم. سایت بسیار معتبر pcworld هم گفته بود که این مسئله با چشم قابل تشخیص نیست. البته توی تست‌های این سایت از این مونیتور، میزان response time را average نوشته بودن. البته فرق بین 8 میلی ثانیه با 2 میلی ثانیه زیاد نیست و برای بازی هیچکدام مشکلی به وجود نمی‌آورند و تصویر حالت ghosting (شبح) پیدا نمیکنه. در ضمن به گفته عصر ارتباط هم معیار مشخصی برای اندازه‌گیری زمان پاسخگویی وجود نداره ... چون بعضی از شرکت‌ها زمان تبدیل یک کریستال خاکستری را به یک کریستال خاکستری اندازه میگیرن و به عنوانresponse time میشناسن (مثل سامسونگ در همین مانیتور 1750BF) و بعضی زمان تبدیل یک کریستال سفید به یک کریستال سیاه (معمولا شرکت lg از این معیار استفاده میکنه).
با همه این صحبت‌ها، از میان سه برند معروف بازار ایران ( یعنی سونی، LG و سامسونگ) فقط همین مانیتور تونسته بود که به عنوان مانیتوری قابل قبول در سایت pcworld معرفی بشه. البته من خودم این مانیتور را ندیدم، اما این طور که از شواهد پیداس باید مانیتور خوبی باشه.
میخواستم از دوستان (و اللخصوص vbigdeli عزیز) درباره کیفیت و رنگ تصاویر بپرسم (نه فقط در بازی‌ها) و همچنین در مورد واضح بودن متون... و همچنین اینکه آیا این مانیتور چشم را آزار نمیده؟ ... راستش بیشتر کار من برنامه‌نویسی ، گرافیک و وبگردی است و روزانه نزدیک 12 ساعت پشت کامپیوتر هستم ، به نظر شما این مانیتور انتخاب مناسبی است؟ (لطفا دلیل خودتون را هم بگین)

با تشکر

noface_king
22-09-2006, 11:28
کسی نبود جواب ما را بده؟