PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لاستیک مناسب برای تیبا و ریو از نظر کارشناسی

TIBA-NAVID
16-07-2011, 08:36
با سلام دوستان
میخواستم اگر مایل باشید در مورد لاستیک مناسب برای تیبا و ریو که برای هردو سایپا از لاستیک 175/70/13
استفاده میکنه صحبت کنیم/
هم برای تیبا و هم ریو افراد زیادی اقدام به تعویض رینگ و لاستیک و یا تنها لاستیک کردن.
من خودم به شخصه با تعویض رینگ موافق نیستم و به نظرم همین شماره رینگ میشه آدم با هزینه ی کمتر اونهدفش از نرمی و ابعاد مناسب تر رو با تغییر لاستیک بدست بیاره
خودم هم تا این لحظه تحقیق هایی که کردم این گزینه ها مد نظرم هست:
الف:175/70/13 (سایز خود لاستیک روی خودرو) از برند هانکوک کره
ب:185/65/13 هانکوک کره
ج:185/70/13 هانکوک کره یا تویو ژاپن

این رو هم بگم که لاستیک بارز ایران که اکثرا در خودروهای تحویلی استفاده شده واقعا در قیاس با این موارد خیلی بی کیفیت هست و مثل سنگ میمونه و خشک هست.
خواستم یه تاپیک راه بندازیم تا با هم در مورد این موارد بیشتر حبت کنیم
به نظرتون کدوم مورد بالا مناسب تره و اون رو برتر میدونین.
ضمنا نظرات اگر ممکنه با ذکر دلیل و توضیح کامل باشه.
چه در مورد شماره لاستیک از بین گزینه های بالا
چه در مورد مارک لاستیک از بین موارد بالا.
ضمنا معتقدم عرض لاستیک برای این 2 خودرو ازین شماره ها نباید خارج بشه
چون موارد شتاب خودرو/فرمان نرم/مصرف سوخت و ..... برام اهمیت داره

total_overdose
16-07-2011, 14:10
نظر شخصیم رو میگم
شما 185 بنداز ! اگه دنبال نرمی هم هستی هانکوک بلک برد بگیر ماشینو نرم تر میکنه!
تجربه استفاده تویو هم دارم لاستیک عالی و با عمر بالایی هست ولی کمی خشکه نسبت به هانکوک بلک بیرد! اما در عوض عمرش کمی بالاتره:46:

TIBA-NAVID
16-07-2011, 21:03
نظر شخصیم رو میگم
شما 185 بنداز ! اگه دنبال نرمی هم هستی هانکوک بلک برد بگیر ماشینو نرم تر میکنه!
تجربه استفاده تویو هم دارم لاستیک عالی و با عمر بالایی هست ولی کمی خشکه نسبت به هانکوک بلک بیرد! اما در عوض عمرش کمی بالاتره:46:
ممنون دوست خوبم
برای تیبا ی آشنایی 185 دیدین که انداختان و مناسب بوده؟
کلا خواستم نظرات رو بدونم
خواستم برای خودرو مشکل سفتی فرمون و افزایش سوخت غیر متعادل و مسائل جلوبندی پیش نیاد و نرم و با دوامم باشه
بین گزینه هایی که بالا نوشتم خواستم نظرات رو بدونم
ممنون میشم دوستان مطلع نظراتتونو بدین
بازم ممنون از شما

total_overdose
16-07-2011, 22:14
ممنون دوست خوبم
برای تیبا ی آشنایی 185 دیدین که انداختان و مناسب بوده؟
کلا خواستم نظرات رو بدونم
خواستم برای خودرو مشکل سفتی فرمون و افزایش سوخت غیر متعادل و مسائل جلوبندی پیش نیاد و نرم و با دوامم باشه
بین گزینه هایی که بالا نوشتم خواستم نظرات رو بدونم
ممنون میشم دوستان مطلع نظراتتونو بدین
بازم ممنون از شما
خیر از آشناها تیبا ندارن اما کلا رو انواع ماشین هایی که تست کردم راضیتر بودم با یه سایز بزرگتر!
البته مقدار خیلی خیلی کمی رو سفتی تاثیر میزاره !

TIBA-NAVID
17-07-2011, 07:58
خیر از آشناها تیبا ندارن اما کلا رو انواع ماشین هایی که تست کردم راضیتر بودم با یه سایز بزرگتر!
البته مقدار خیلی خیلی کمی رو سفتی تاثیر میزاره !

ممنونم ازتون.
متشکر

pooria-ir
17-07-2011, 11:50
دوست عزیز
در مرود تیبا اطلاع ندارم،اما مخالف نظر شما در مورد ریو هستم
سایپا برای کاهش هزینه زینگ این ماشین رو 13 کرده،رینگ فابریک و اصلی این ماشین 14 هستش با سایز 185
و به صورت آپشنال توسط شرکت مادر (کیا) تا ابعاد 15/205 هم قابل نصب بوده،و به نظر من بهترین هندلینگ این ماشین رو سایز 15/195 هستش،که هم اتاق نمیکوبه،هم اینکه پایداری ماشین افزایش پیدا میکنه

TIBA-NAVID
17-07-2011, 12:59
دوست عزیز
در مرود تیبا اطلاع ندارم،اما مخالف نظر شما در مورد ریو هستم
سایپا برای کاهش هزینه زینگ این ماشین رو 13 کرده،رینگ فابریک و اصلی این ماشین 14 هستش با سایز 185
و به صورت آپشنال توسط شرکت مادر (کیا) تا ابعاد 15/205 هم قابل نصب بوده،و به نظر من بهترین هندلینگ این ماشین رو سایز 15/195 هستش،که هم اتاق نمیکوبه،هم اینکه پایداری ماشین افزایش پیدا میکنه

ممنون ازتون
در مورد ریوی تولید اروپا با حرفتون موافقم
اما باید بدونیم اون ریو 1500 سیسی نیست و 1600 هست
پس به نظرم سایپا خودش میدونسته چه دست گلی به آب داده که حالا رینگشو هم کوچیک کرده تا شتابش افت نکنه
از نظر فنی گفتم
اگه ظاهر براتون ملاک هست
بله ظاهر ریوی الان
دقیق همون بدنه و ظاهر تولید خارجه
اما از نظر موتوری....
بیشتر علاثه دشاتم اگر دوستانی در مورد تیبا نظری دارن اون ها هم سهیم بشن و نظرشونو بدن
ممنونم

ess_1362
17-07-2011, 13:00
به نظر حقیر با توجه به کلاس خودور تیبا بهترین تایر برای این خودرو در ایران 185-65-R14 هست پس رینگ در صورت ممکن باید با نمونه 14 اینچی تعویض بشه
برای ریو هم همون 14-60-185 هست و برای جاده های ایران رینگ 14 به بالا اصلا توصیه نمیشه

TIBA-NAVID
17-07-2011, 13:33
اما بهتره بدونیم در تعویض تایر مخصوصا در خودرویی که ترمز ای بی اس داره برای جلوگیری از ایجاد اختلال در سیستم ترمز حتما باید تا حد زیادی ارتفاع لاستیک ثابت بمونه
چون تغییر حساب نشده هم موجب به هم ریختن سیستم کیلومتر شمار و کاهش شتاب وافزایش مصرف و ... میشه
بدتر از همه سیستم ترمز رو دچار خطا میکنه
چون تیبا ترمز ای بی اس داره این نکته رو مهم تر دنستم
برای اطلاع دوستان میگم:
قطر تایر خود تیبا یعنی (175/70/13):57.52 سانتی متره
قطر همون رینگ 13 با تایر(185/65/13) :57/07 سانتی متره یعنی 4.5 میلی متر کم ارتفاع تره بلندیش از تایر اول که تغییر خیلی کمی هست
قطر همون رینگ 13 با تایر(185/70/13) :58.92 سانتی متره یعنی 1.4 سانتی متر بلند تره قطرش.یعنی 2.4 درصد خطا داره از سایز خود تیبا (قابل توجه دوستان.حداکثر خطا از سایز اصلی قابل قبول در خودرو سازی های دنیا 2.5 درصد است)(یعنی تغییر سایزی که این عدد رو بیش از 2.5 درصد عوض کنه اصلا استاندارد نیست.
قطر رینگ 14 با تایر(185/65/14) : 59.61 سانتی متر میشه.یعنی 2.1 سانت بلند تر از سایز اول.که اگر درصد خطا رو حساب کنین حدود 3.6 درصد خطا هست که کاملا در رنج غیر استاندارد است و باعث مشکلاتی در بعد خواهد شد.
----
در مورد رینگ14 بنده که به صلاح نمیدونم.
اما اگر کسی بخواد رینگ14 برای تیبا استفاده کنه.
لاستیکی که کاملا استاندارده و سایز تایر رو کاملا ثابت نگه میداره اینه:185/60/14
که اگه 1درصد بخواد کسی رینگش رو 14 کنه بهتره ازین سایز استفاده کنه
هرچند خیلی کمیاب و بهتره بگم نایابه
لاستیک پژویی یعنی 65 برای تیبا نامناسبه
البته نمیگم زیرش نمیره
اما میگم مشکلاتی مثل به هم خوردن شدید سیستم کیلومتر
مشکل در سیستم ای بی اس
سفتی فرمان
کاهش شتاب
رو از لحاظ تئوری من برای اون ماشینی که لاستیک پژویی داشته باشه پیشبینی میکنم
بازم ممنون

pooria-ir
17-07-2011, 13:45
دوست عزیز،ریو ایران 97 اسب هستش و این ریو کره :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من با اطمینان به شما میگم که کیفیت سواری ماشین با این سایزی که خدمتتون گفتم خیلی بهبود پیدا میکنه

TIBA-NAVID
17-07-2011, 15:21
در کل در مورد ریو زیاد مورد بحث من نیست
اما در مورد ریو اینو میتونم بگم که میشه ریو با انتخاب لاستیک 185/70/13 هم پارامترهای مثبت رینگ 14 رو داشته باشه
و هم معایب احتمالی این تعویض رینگ مثل هزینه تعویض رینگ
سنگین شدن رینگ ها نسبت به قبل
کمی کم شدن گشتاور خودرو
رو نداشته باشه
در کل حرفم در مورد ریو هم اینه:
میشه فواید فردی که لاستسک و رینگ 14 انداخته مثل نرم شدن .هندلینگ بهتر.و ... رو داشت
اما با همون رینگ 13
این موضوع رو با اعداد و ارقام نشون دادم
یعنی به جای اینکه رینگ بزرگ بشه و به کمک رینگ اون قطر تایر زیاد بشه و اون مزایا به وجود بیاد
میشه قطر رینگ ثابت باشه و قطر لاستیک رو افزایش داد.
و باعث نرم تر شدن هم خواهد شد.یعنی همه ی مزایای 14 رو داشته باشیم.و مزایای 13 رو هم از دست ندیم.
بحث ریو روچون بیشتر تا به حال بهش پرداخته شده زیاد مایل نیستم به سمت ریو بره بحث
بیشتر خواستم دوستانی که تغییرات لاستیک دادن یاقصدشو دارن یا صاحب نظرن نظراتشونو در مورد تیبا بگن که کمتر بهش پرداخته شده
و از طرفی با توجه به سیستم ای بی اسش همون طور که قبلا گفتم کمی حساسیت استاندارد ماندن سایزهاش کمی واجب تره
متشکرم

pooria-ir
17-07-2011, 22:53
در کل در مورد ریو زیاد مورد بحث من نیست
اما در مورد ریو اینو میتونم بگم که میشه ریو با انتخاب لاستیک 185/70/13 هم پارامترهای مثبت رینگ 14 رو داشته باشه
و هم معایب احتمالی این تعویض رینگ مثل هزینه تعویض رینگ
سنگین شدن رینگ ها نسبت به قبل
کمی کم شدن گشتاور خودرو
رو نداشته باشه

این مسئله که قرمزش کردم اصلا صحیح نیست،رینگ آلومینیومی سبک تره یا فولادی ؟؟؟:18:

TIBA-NAVID
18-07-2011, 14:18
این مسئله که قرمزش کردم اصلا صحیح نیست،رینگ آلومینیومی سبک تره یا فولادی ؟؟؟:18:
دوست عزیز فرض رو بر این روال گذاشتم که فرد رینگ 13 فولادی را با رینگ 14 فولادی عوض کند!!!!
اولا همه آنقدر در این مملکت دهک اولی نیستند!!! که بروند و 4 رینگ اسپورت استاندارد تهیه کنند با قیمت هر جفت بین 300 تا 380 تومان
اگر شما این حرکت را انجام دادید و حدود 800 تومان پرداختید و رینگ اسپورت استاندارد گرفتید بحثی نیست
کاملا خوب است
اما مشکل اینجاست اکثر رینگ های اسپورت موجود بازار به قدری غیر استاندارد هستند که فقط زیبایی دارند
100 درصد داشتن رینگ فولادی از داشتن این رینگ ها بهتر است
رینگ هایی که هم باعث ایجاد سر و صدا شوند
هم چند مشکل دیگر که برای اکثر خریدارانشان ایجاد میکنند به نظر من که آش دهن سوزی هم نیستند
بله رینگی که غیر استاندارد باشد و اسما آلومینیومی باشد و .... فط و فراوان است
اما رینگ مطمئن با استاندارد مطمئن 300 تا 380 در هر جفت قیمت دارد که من که این هزینه را نمیپردازم!
چندین رینگ اسپورت دیدم ازین انواع غیر استاندارد که حتی از رینگ فولادی هم سنگین تر بودند
به همت کشور دوست و برادر چین عزیز!!!!

TIBA-NAVID
20-07-2011, 10:17
سلام دوستان عزیز و خوبم
امروز دیگه یه چیزی دیدم که مطمئن شدم اکثریت تیبا داران با این لاستیکای ایرانی روی تیبا مشکل دارن....
یکی از کارمندای شرکتی رو میشناسم که اولین دریافتی های تیبا تو منطقه ما بود
شاید 2 3 تای اول
حدود چندین ماه بود که ماشینشو داشت
و دست به لاستیک و رینگشم نزده بود....
اون اولا که تیبا کم بود ماشینشو بیشتر میدیدم...
امروز دیدم سر محل پارک همیشگیش پارک بود و واقعا تعجب کردم که دیدم هر 4 لاستیکش عوض شده...
دیگه شما فکر کن یه نفر چه قدر میتونه از لاستیک ناراضی باشه که بعد 4 5 ماه استفاده و به ضرر زیاد لاستیکا رو حاضر بشه رد کنه و لاستیک نو بخره!!!!!
حالا وقتی ماشین 0 هست لاستیکای خودشوخوب برمیدارن
اما بعد 5 ماه استفاده !!!!!!
واجب شد حتما وقتی ببینمش حتما ازش بپرسم که چی شده بوده که بعد این همه مدت عوض کگرده!!!!
اما قبل پرسیدن حدسای خودمو براتون مینویسم:
لاستیکی که گذاشته بود این بود:
205/60/13 یعنی 3 سانت عریض تر از لاستیک خود تیبا و از مارک سومیتوهو ژاپن بود.
حدس من اینه که یا از ترمز گیری ناراضی بوده که با توجه به اینکه الان هنوز تابستونه بعیده...
احتمالات قوی تر اینه که از فرمون پذیری و کنترل ناراضی بوده.
مورد قوی تر اینه که از ظاهر شدیدا ناراضی بوده و یا از خشکی شدید لاستیکای ایرانی و سفت بودن ماشین.
و این موارد اون قدر قوی بودن که حاضر شده هزینه ی بیشتر و ارزون خریدن لاسنیکاشو که بارز بود به جون بخره و همین طور افزایش مصرف سوخت رو ارجح ندونه.
قابل تو.جه دوستانی که لاستیک عریض تا این حد رو میپسندن:
اگه احیانا دیگه میخواستین زیر تیبا 195 / یا 205 بندازین بهترین گزینه همینینه که ایشون گذاشتن.
یعنی بازم من انداختن رینگ 14 رو توصیه نمیکنم.
هم از نظر تئوری لاستیکای موجود تو بازار که با رینگ 14 بندازی خیلی از اندازه ی استاندارد ماشینو دور میکنن و احتمال داشتن مشکلات زیاد میشه
هم اینه 195/55/14 رو به چشم دیدم روی تیبا خیلی خوب نبود به نظرم....
اما اینی که امروز دیدم 205/60/13 همه فاکتوراش خوب بود .فقط اگه (اگه) میخواین لاستیک عریض بندازین اینو توصیه میکنم که این شماره استاندارد ترین لاستیک عریضه برای تیبا
ارتفاع ماشین فقط نیم میلی متر!!!!!!!!! (تعجب نکنین فقط نیم میلی متر) بالا میره
و قطر لاستیک هم 1 میلی متر بیشتر میشه یعنی 1 میل از فضای بالای لاستیک تا گلگیر کم میشه
خلاصه: لاستیک کاملا معادل لاستیک خود تیباست از نظر ارتفاع و هیچ مشکلی برای نه ترمز
نه کیلومتر شمار ایجاد نمیکنه
فقط تنها مطلب منفیش همونه که به نظر من سوخت رو زیاد میکنه و دیگه 205 و 195 برای تیبا عریضه دیگه
اما اگر عریض میخواین این بهترین سایزه برای نظر شما.
همون کاری که رینگ 14 میکنه رو براتون میکنه نه هزینه رینگ میدین.نه خرج اضافه.ظاهرشم به مراتب ازونا بهتر میشه
سنگین هم نمیشه مثل اون ها.برعکس اون ها تنظیمات رو هم اصلا به هم نمیزنه
براتون چند عکس هم گذاشتم ازین تیبایی که بعد از چندین ماه استفاده به این نتیجه رسیده که لاستیکای تیبا مشکل داره:

(اگه تونستم حتما نظرای ایشون رو خواهم پرسید و دلیلش رو خواهم پرسید)حتما حرفای ایشون که بعد از چند ماه به حرف بقیه رسیده شنیدنی خواهد بود)
(هرچند با اینکه ظاهر ماشین کاملا خوب بود به نظرم زیاده روی کرده باز و 205 دیگه شاید خیلی برا تیبا عریض باشه و مصرفو عوض کنه گرچه این سایز کاملا استاندارد هست و فقط نیم میلی متر که اصلا هیچی نیست ارتفاع رو تغییر داده و اصلا به چشم نمیاد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TIBA-NAVID
25-07-2011, 18:26
تصاویر تیبای نوک مدادی با رینگ 15 اسپورت: (خواستین در مورد این مورد هم با هم تبادل نظر میکنیم .در مورد اینکه لاستیک های خود تیبا که چند نقطه ضعف دارن شکی نیست.اما اینکه چه انتاخابی میتونه بهترین باشه قبلا هم تا جایی که تونستم سعی کردم مطالب قابل استفاده براتون بذارم.اگر بازم کسی علاقمند بود میتونیم صحبت کنیم.وگرنه که نه)

TIBA-NAVID
30-07-2011, 18:58
با سلام خدمت دوستان عزیز
امروز برای کمک کردن بهتون به منظور تصمیم گیری بهتر تصاویر تیبایی که لاستیک هاش رو با یک سایز دیگه که قبلا جزو سایزهای قابل استفاده برای تیبا مطرح کردم عوض کرده رو براتون گذاشتم.
لاستیک های تیبایی که در زیر میبینین تصاویرش رو 185/70/13 هانکوک کره هستند.
به ضورت مشروح در مورد تفاوت سایزها قبلا صحبت کردم
حالا فقط براتون تصویرش رو میذارم تا نمونه های عملی گزینه هایی که معرفی کردم رو هم ببینیبن:

تیبا با لاستیک 185/70/13 هانکوک:

همون طور که توضیح دادم در این تیبا هم تایر 185/70/13 استفاده شده بود که مشخصاتشو قبلا مفصل توضیح دادم.
نظرات خودتون رو بذارین.امیدوارم یه تاپیک مربوط به این مساله که بتونه برای دوستان بعدی کمک مشورتی خوبی باشه به وجود بیاد و بتونن دوستان ازش در مورد تیبا استفاده کنن.
تیبا خیلی مدتی نیست که اومده اما الان میتونم بگم در مورد این موارد حتی در خودروهای با سابقه تر مثل ریو و پژو هم آرشیوی به این کاملی که از نظر توضیح و تشریح تئوری و علمی و چه از نظر آرشیو تصویری به این صورت کامل وجود ندارد.

captainpersian
30-07-2011, 19:28
با سلام خدمت دوستان عزیز
امروز برای کمک کردن بهتون به منظور تصمیم گیری بهتر تصاویر تیبایی که لاستیک هاش رو با یک سایز دیگه که قبلا جزو سایزهای قابل استفاده برای تیبا مطرح کردم عوض کرده رو براتون گذاشتم.
لاستیک های تیبایی که در زیر میبینین تصاویرش رو 185/70/13 هانکوک کره هستند.
به ضورت مشروح در مورد تفاوت سایزها قبلا صحبت کردم
حالا فقط براتون تصویرش رو میذارم تا نمونه های عملی گزینه هایی که معرفی کردم رو هم ببینیبن:

تیبا با لاستیک 185/70/13 هانکوک:

همون طور که توضیح دادم در این تیبا هم تایر 185/70/13 استفاده شده بود که مشخصاتشو قبلا مفصل توضیح دادم.
نظرات خودتون رو بذارین.امیدوارم یه تاپیک مربوط به این مساله که بتونه برای دوستان بعدی کمک مشورتی خوبی باشه به وجود بیاد و بتونن دوستان ازش در مورد تیبا استفاده کنن.
تیبا خیلی مدتی نیست که اومده اما الان میتونم بگم در مورد این موارد حتی در خودروهای با سابقه تر مثل ریو و پژو هم آرشیوی به این کاملی که از نظر توضیح و تشریح تئوری و علمی و چه از نظر آرشیو تصویری به این صورت کامل وجود ندارد.

چه لاستیک زیبایی هستش. 195 70 14 هم داریم؟

TIBA-NAVID
30-07-2011, 19:44
چه لاستیک زیبایی هستش. 195 70 14 هم داریم؟

نمیدونم آیا در بازار موجوده یا نه
ولی اگرم باشه حتی 1 درصد برای تیبا توصیه نمیشه.
یعنی اصلا اگر این تایر وجود داشته باشه قابل نصب روی تیبا نیست.
من قبلا توضیح مفصل دادم در مورد لاستیک.بنا به دلایل مختلف عرض بیشتر از 185 رو برای تیبا توصیه نمیکنم.
هدف اگر زیباتر شدن و رفع مشکل کیفیت و زیبایی تیبا باشه میشه با انتخاب 185/65/13 یا همین 185/70/13
اون مشکلو رفع کرد.
اما عریض شدن بیش از حد هم فرمان رو سفت میکنه.
هم سوختو زیاد میکنه.
هم شتابو زیاد کم میکنه.
هم احتمال اختلال در ای بی اس وجود داره اون وقت.
اما اگر شما میخواین لاستیک عریض بذارین و برخی پارامترها رو از دست دادن براتون مهم نیست.
من لاستیک 205/60/13 رو توصیه میکنم بهتون چون خیلی خیلی به ابعاد استاندارد نزدیکه و مشکلی به وجود نمیاره.
اما من بازم میگم زیباترین و مناسب ترین و استاندارد ترین تایرها از همه نظرها برای تیبا هموناییه که قبلا با دلیل توضیح دادم.
اما از نظر ابعاد 205/60/13 هم استاندارده.اما مصرف سوخت و و کمی سفت شدن فرمان رو به صورت احتمال هرچند ضعیف برای این لاستیک براتون متصور میشم و پیشنهادش نمیکنم در رده های اول.
پیشنهاد های بهترین رو در تاپیک تیبا تشریح کردم که احتمالا برای جمع و جور شدن اون بحثا رو هم به اینجا منتقل خواهم کرد.

TIBA-NAVID
30-07-2011, 19:53
سلام مجدد دوستان
براتون یه عکس از لاستیک خود تیبا یعنی 175/70/13 مارک کویر تایر هم گذاشتم.
میتونین خودتون قضاوت کنین و مقایسش کنین با هر کدوم از مورد هایی که قبلا براتون گذاشتم....!!!
من در تیباهایی که دارم میبینم حدود 60 درصد همگی لاستیکاشون رو تعویض کردن
و اکثریت هم با لاستیک های خودش مشکل دارن تازه الان که فصل خشک ساله!!! جالبه بدونین در این مدت یک ترکیدگی لاستیک بارز تیبای صفر رو اون هم نه در اثر تصادف!! رو از یکی از دوستام مطلع شدم!به این میگن کیفیت!
تصویر تیبا با لاستیک اولیه تیبا(175/70/13) کویر تایر

captainpersian
30-07-2011, 19:53
نمیدونم آیا در بازار موجوده یا نه
ولی اگرم باشه حتی 1 درصد برای تیبا توصیه نمیشه.
یعنی اصلا اگر این تایر وجود داشته باشه قابل نصب روی تیبا نیست.
من قبلا توضیح مفصل دادم در مورد لاستیک.بنا به دلایل مختلف عرض بیشتر از 185 رو برای تیبا توصیه نمیکنم.
هدف اگر زیباتر شدن و رفع مشکل کیفیت و زیبایی تیبا باشه میشه با انتخاب 185/65/13 یا همین 185/70/13
اون مشکلو رفع کرد.
اما عریض شدن بیش از حد هم فرمان رو سفت میکنه.
هم سوختو زیاد میکنه.
هم شتابو زیاد کم میکنه.
هم احتمال اختلال در ای بی اس وجود داره اون وقت.
اما اگر شما میخواین لاستیک عریض بذارین و برخی پارامترها رو از دست دادن براتون مهم نیست.
من لاستیک 205/60/13 رو توصیه میکنم بهتون چون خیلی خیلی به ابعاد استاندارد نزدیکه و مشکلی به وجود نمیاره.
اما من بازم میگم زیباترین و مناسب ترین و استاندارد ترین تایرها از همه نظرها برای تیبا هموناییه که قبلا با دلیل توضیح دادم.
اما از نظر ابعاد 205/60/13 هم استاندارده.اما مصرف سوخت و و کمی سفت شدن فرمان رو به صورت احتمال هرچند ضعیف برای این لاستیک براتون متصور میشم و پیشنهادش نمیکنم در رده های اول.
پیشنهاد های بهترین رو در تاپیک تیبا تشریح کردم که احتمالا برای جمع و جور شدن اون بحثا رو هم به اینجا منتقل خواهم کرد.

من نمیخوام ماشین مثل تانک بشه و از این که هست بالاتر بره. اما چون تیبا یکم لاغره میخوام از این حالت در بیاد و کمی هم توی گلگیر پر بشه.ترجیها دوست ندارم دست به ارتفاع بزنم

TIBA-NAVID
30-07-2011, 20:06
من نمیخوام ماشین مثل تانک بشه و از این که هست بالاتر بره. اما چون تیبا یکم لاغره میخوام از این حالت در بیاد و کمی هم توی گلگیر پر بشه.ترجیها دوست ندارم دست به ارتفاع بزنم

به نظرتون از نظر ظاهر این تایر تیبای سفیدی که گذاشتم چه قدر ارتفاعو عوض کرده؟
این تایرایی که من برای تیبا تئوری نشون دادم که معادل هستن بهترین سایزها برای تیبا هستن.
اگه میخواین لاستیک کمی پهن تر بشه که هم زیباییو بیشتر کنه هم ترمز گیری بهتر بشه و مصرف زیاد نشه و فرمون سفت نشه و ارتفاعم حداقل تغییرو بکنه من 185/65/13 رو براتون مناسب میدونم.(قبلا گفتم این سایز فقط 2 میلی متر ارتفاعو تغییر میده و 2 میل کم میکنه ارتفاعو.و البته این توی گلگیرو پر نمیکنه)
اگه با این تیبای سفید رنگ که گذاشتم مشکل ندارین باید بگم این ماشین تئوری حساب میشه که ارتفاعش با تیبای اول 7 میلی متر بالاتر رفته.و البته فضای بالای گلگیر 1.5 سانت کم شده.البته باید بگم تغییر مجاز ابعاد این تایر هم در رنج استاندارده و البته لب مرز هست. اما اون بالایی اصلا میشه گفت هیچ تغییر ارتفاعی به وجود نمیاره.
دیگه 205/60/13 هم باید بگم فقط نیم میلی متر ارتفاعو میبره بالا!!!
یعنی عملا کاملا در رنج استاندارده.اما باید بگم عرض 205 مصرفو بالا میبره.و مشکلاتی که قبلا گفتمو داره.ازونا که بگذریم تغییر ارتفاع این سایز اصلا نمیده.
غیر ازین سایزا رو اصلا توصیه نمیکنم.تغییر رینگ هم من که توصیه نمیدم.اگه شتاب و این مساله ها برای کسی مهم نباشه مختاره ....

فقط بگم که از این تایر 205/60/13 هم توی همین تاپیک عکس موجود هست.
صفحه ی قبل هست. کلا این رو یادتون باشه اینکه میگین میخوام توی گلگیر پر بشه معادل با اینه که فاق لاستیک بیشتر بشه و این یعنی همون قدر که گلگیر پر بشه نصف همون قدرم ارتفاع میره بالا.
185/65/13 که اونم خیلی خیلی از نظر ظاهر شبیه همین عکس تیبا سفیده که گذاشتم و من خودم از نزدیک فکر کردم 185/65/13 هست و متوجه نشدم در نگاه اول که 185/70/13 هست :لاستیک (185/65/13) ارتفاعو 2 میلی متر میاره پایین.گلگیرم قثط 4 میلیمتر فضاش بیشتر میشه که اینا اصلا با چشم احساس نمیشه.
185/70/13 ارتفاعو 7 میل میبره بالا. توی گلگیرو 1.5 سانت بیشتر پر میکنه.
205/60/13 ارتفاعش همون ارتفاع الان تیباست.ولی به دلیل درصد فاق کمترش پتانسیل کوبیدنو داره بعدا.همچنین پتانسیل مصرف بالاتر و فرمون سفت شدن و کاهش شتاب رو هرچند خیلی کم داره.

a5_big
31-07-2011, 09:41
سايز لاستيك تيبا نوك مدادي اسپرته چنده ؟ استانداده ؟ فقط اين سايز ماشينو خوشكل كرده ، سايز اون ماشين سفيده اصلا قيافه ماشينو تغيير نداده

vahidreza_sh
31-07-2011, 20:48
با سلام خدمت دوستان.راستش ما یه ریو ثبت نام کردیم که در شرف تحویله.میخواستم رینگ و لاستیکش رو عوض کنم و فابریک کیا رو بندازم.رینگ اسپرت فابریک کیا 14 اینچ هست و لاستیکش 185/65 ولی میخوام بجای 185/65 لاستیک 195/60 بندازم.در مورد مارک لاستیک هم اینطور که دوستان در سایر فرومها گفتن سومیتو (اگه اسمشو درست گفته باشم) یا تویو یا هانکوک هست.در مورد گیر کردن به گلگیر گفتن که شاید هانکوک گیر کنه ولی اون دو تای دیگه به هیچ وجه گیر نمیکنه و اینکه گفتن تو مصرف سوخت و شتاب و .... سومیتو اصلا" تاثیری نداره ولی هانکوک چرا.

حالا میخواستم نظر شما دوستان بخصوص نوید خان رو بدونم

TIBA-NAVID
31-07-2011, 21:30
سايز لاستيك تيبا نوك مدادي اسپرته چنده ؟ استانداده ؟ فقط اين سايز ماشينو خوشكل كرده ، سايز اون ماشين سفيده اصلا قيافه ماشينو تغيير نداده

سلام
من هم قبلا گفتم واقعا زیبا کرده ماشینشو با اون رینگ
ولی قبلا هم گفته بودم فقط زیبا کرده
یعنی جز زیبایی هیچ چیز مثبتی تو اانتخابش لحاظ نکرده و مطمئنا مشکلاتی در انتظارش خواهد بود
1:رینگ رو اصلا رفته 15 گذاشته اصلا همین یه قلم باعث لغو گارانتی جلوبندی میشه
2:لاستیک ایشون 195/55/15 هست
یعنی در عمل 3.65 درصد ایجاد خطا و تغییر سایز میکنه در استاندارد لاستیک و تغییر بیش از 2.5 درصد به هیچ وجه استاندارد نیست.
باعث ایجاد مشکل در ترمز ای بی اس میشه.
باعث سفت شدن فرمان میشه
باعث کوبیدن خودرو میشه چون فاق خبیلی کوتاهه
پس نتیجه:ایشون فقط ماشینش فوق العاده قشنگه
بعدا متوجه میشه این قشنگی چه مشکلاتی براش به وجود میاره که اولینش همون لغو گارانتی جلوبندی ماشینه
اتفاقا به نظر من که از نزدیک دیدم اون تایر 185/65/13 که دیدم و اینجا عکسش نیست و خیلی شبیه اون تیبا سفید هست که 185/70/13 داره خیلی خیلی از لاستیک های فعلی تیبا قشنگ تر هست.
دیگه عکس تیبایی که لاستیک کویر داره رو گذاشتم.
با اون قابل مقایسخه نیست از نظر زیبایی
در نظر بگیرین که چسبندگی و فرمان پذیری و کنترل و استحکام تایرهای معتبری که اسمشونو بردم به مراتب ازینایی که سایپا روی ماشین میذاره بهتره
به مراتب ماشین نرم تر میشه
به مراتب ترمزگیری بهتر میشه
در کنارش هم عرض کم لاستیک ها رفع میشه
و همین طور سوختم تغییر خاصی نمیکنه
اما اون رینگ اسپورت مشکلاتی داره که ....
دیگه رو ال 90 و سمند 15 میذارن
ایشون رو تیبا رفته 15 گذاشته ...

TIBA-NAVID
31-07-2011, 22:03
با سلام خدمت دوستان.راستش ما یه ریو ثبت نام کردیم که در شرف تحویله.میخواستم رینگ و لاستیکش رو عوض کنم و فابریک کیا رو بندازم.رینگ اسپرت فابریک کیا 14 اینچ هست و لاستیکش 185/65 ولی میخوام بجای 185/65 لاستیک 195/60 بندازم.در مورد مارک لاستیک هم اینطور که دوستان در سایر فرومها گفتن سومیتو (اگه اسمشو درست گفته باشم) یا تویو یا هانکوک هست.در مورد گیر کردن به گلگیر گفتن که شاید هانکوک گیر کنه ولی اون دو تای دیگه به هیچ وجه گیر نمیکنه و اینکه گفتن تو مصرف سوخت و شتاب و .... سومیتو اصلا" تاثیری نداره ولی هانکوک چرا.

حالا میخواستم نظر شما دوستان بخصوص نوید خان رو بدونم

سلام به شما
پیشاپیش تبریک میگم .انشالا براتون چرخش بچرخه و خوش رکاب باشه.
اما در مورد سوالتون.
در جریان هستم که لاستیک استاندارد ریو 14/185/65 هست منظور همون کیای خارجی هست.
و سایپا ریتگ 13 گذاشته روش.
الان به گمونم ریو ها هم ترمز ای بی اس دارن.
اول بگم که ترمز ای بی اس سیستمی داره که توش شماره تایر و معادل هاش تعریف میشه.
و اگر تغییر سایزی در قطر لاستیک داده بشه و در اون آلترناتیو ها(جایگزین ها) جا نداشته باشه و به صورت مشخص در حد اساندارد نباشه تغییر سایز باعث ایجاد خلل در عملکرد ای بی اس میشه.
جدا ازون تغییر سایز در حد غیر استاندارد باعث به هم خوردن سیستم کیلومتر شمار میشه.
افزایش مصرف و سفتی فرمان هم بخشی از مشکلات هست.
اما در مورد ریو با توجه به صحبت های زیادی که با آشنایان و دوستان و همکارانی داشتم که ریو داشتن و در این مورد تحقیق کردن و تعویض انجام دادن پیشنهاد ها به صورت زیر هست.
با توجه به اینکه ریویی که سایپا داره میده 1500 سی سی هست برای جلوگیری از کاهش شتاب پیشنهاد شده که رینگ 13 بمونه.
(توجه:در جریان هستم که در مدل اتوماتیک ریو رینگ 14 میذارن و لاستیک اون هم مشخص هست)
( باید بدونیم که تیبای اتوماتیک بسیار خوشنشین تر از تیبای عادی هست)
اما آیا این مساله به خاطر رینگ 14 اون هست؟؟؟
خیر.به خاظر عوض شدن پهنا و عوض شدن قطر خارجی هست که در کل این مساله به وجود اومده

خلاصه ی صحبت من:
میشه بدون عوض کردن رینگ و دادن اون هزینه رینگ با انتخاب لاستیک درست همون نرمی ، همون پایداری بهتر،همون ترمز گیری به مراتب بهتر رو داشت.اما فرمون هم سفت نشه. و ...
چه جوری:
لاستیک خود ریو 175/70/13 هست
قطرش 575 میلی متر میشه
من باشم برای ریو 2 گزینه پیشنهاد میدم و لاغیر.
1:185/65/13
2:185/70/13
برا این 14 رو نمیگم چون موتور ریوی ایران اون موتوری نیست که تو خارج رو ماشین میذارن.گیریبوکسشم اون نیست.
در ثانی تنظیمی که روی ای بی اس ست شده برای سایزهای نزدیک به 175/70/13 هست
اگه شما 185/65/14 بذاری : قطر خارجی از 575 به 596 افزایش میبابه و 3.65 درصد خطا داره که غیر استاندارده برای سیستم ترمز ای بی اس.
اگه شما 195/60/14 که گفتی بذاری: قطر به 590 میلی متر افزایش پیدا میکنه که 2.61 درصد خطاست.هرچند از قبلیه برای ترمز استاندارد تره اما بازم در رنج 2.5 درصدی نیست.
(مساله عملکرد ای بی اس الان خیلی مهمه برای خودروهای جدید و لازمه این توجه ها انجام بشه)
اگه 185/65/13 بذارین:
قطر میشه 571 میلی متر و 4 میلی متر کم میشه. و 2 میلی متر ارتفاع ماشین میاد پایین.
هرچند 2 میلی متذ در حد صفره و تغییر سایز این لاستیک 0.7 درصد هست و واقعا کمه و ناچیز.
اما چون ریو ذاتا ماشین کم ارتفاعی هست جای فکر داره یه کم.اگه با ارتفاع خود ریو مشکل ندارین که این سایز خیلی استاندارده.اگه پایینه و مشکل دارین که این رد میشه(در مورد تیبا اوضاع فرق میکنه و چون تیبا ماشین بلند تری هست و حدود 1 سانتی متر بالا تره از ریو.)
185/70/13 :
این سایز ارتفاع ماشینتونو 7 میلیمتر بالا میبره.
1.5 سانت از فضای گلگیرو بیشتر پر میکنه.
درصد تغییر سایز 2.4 درصد هست. و در رنج استاندارد هست.
نکته:
اگر ازین سایز بخواین استفاده کنین من بهتون بازم توضیه میکنم از لاستیک قالب کوچک تر مثل تویو استفاده کنین.
مثلا داریم لاستیک های اندونزی که تو هر سایز خیلی بزرگ تر از هم سایزهای شرکت های دیگن و با اونا ظاهر به هم میریزه.
در کل برای شما هم در درجه اول این 2 سایزو پیشنهاد میدم.
هم هدف شما رو براورده میکنن.
هم هزینه 14 رو نمیذین
هم برخی معایب 14 رو ندارن.
اما اگر خواستین 14 بذارین باید بگم لاستیکی که شما انتخاب کردین از 185/65/14 از نظر نگاه به ای بی اس استاندارد تره.
اما خوب مصرف سوخت هم پارامتری هست برای خودش.کاهش شتاب هم همین طور.
اینم بگم 185/65/13 شتاب صفر ماشینو از لاستیک خود ماشین کمی بیشتر میکنه.
ولی سایر گزینه ها همگی شتاب رو کمی از حالت اول کمتر میکنه.
ضمنا 205/60/13 هم از نظر ای بی اس و کیلومتر شمار و سیستم ماشین کاملا معادل لاستیک خود ریو هست.
اما بدونید که سایز 205 هم شتابو خیلی کم میکنه. هم سوختو احتمالا زیاد افزایش بده.
اما خوب نرمی و پایداریش و فرمانش هم مطلوبه. در کل توصیه رده اول نیست

vahidreza_sh
31-07-2011, 23:19
سلام به شما
پیشاپیش تبریک میگم .انشالا براتون چرخش بچرخه و خوش رکاب باشه.
اما در مورد سوالتون.
در جریان هستم که لاستیک استاندارد ریو 14/185/65 هست منظور همون کیای خارجی هست.
و سایپا ریتگ 13 گذاشته روش.
الان به گمونم ریو ها هم ترمز ای بی اس دارن.
اول بگم که ترمز ای بی اس سیستمی داره که توش شماره تایر و معادل هاش تعریف میشه.
و اگر تغییر سایزی در قطر لاستیک داده بشه و در اون آلترناتیو ها(جایگزین ها) جا نداشته باشه و به صورت مشخص در حد اساندارد نباشه تغییر سایز باعث ایجاد خلل در عملکرد ای بی اس میشه.
جدا ازون تغییر سایز در حد غیر استاندارد باعث به هم خوردن سیستم کیلومتر شمار میشه.
افزایش مصرف و سفتی فرمان هم بخشی از مشکلات هست.
اما در مورد ریو با توجه به صحبت های زیادی که با آشنایان و دوستان و همکارانی داشتم که ریو داشتن و در این مورد تحقیق کردن و تعویض انجام دادن پیشنهاد ها به صورت زیر هست.
با توجه به اینکه ریویی که سایپا داره میده 1500 سی سی هست برای جلوگیری از کاهش شتاب پیشنهاد شده که رینگ 13 بمونه.
(توجه:در جریان هستم که در مدل اتوماتیک ریو رینگ 14 میذارن و لاستیک اون هم مشخص هست)
( باید بدونیم که تیبای اتوماتیک بسیار خوشنشین تر از تیبای عادی هست)
اما آیا این مساله به خاطر رینگ 14 اون هست؟؟؟
خیر.به خاظر عوض شدن پهنا و عوض شدن قطر خارجی هست که در کل این مساله به وجود اومده

خلاصه ی صحبت من:
میشه بدون عوض کردن رینگ و دادن اون هزینه رینگ با انتخاب لاستیک درست همون نرمی ، همون پایداری بهتر،همون ترمز گیری به مراتب بهتر رو داشت.اما فرمون هم سفت نشه. و ...
چه جوری:
لاستیک خود ریو 175/70/13 هست
قطرش 575 میلی متر میشه
من باشم برای ریو 2 گزینه پیشنهاد میدم و لاغیر.
1:185/65/13
2:185/70/13
برا این 14 رو نمیگم چون موتور ریوی ایران اون موتوری نیست که تو خارج رو ماشین میذارن.گیریبوکسشم اون نیست.
در ثانی تنظیمی که روی ای بی اس ست شده برای سایزهای نزدیک به 175/70/13 هست
اگه شما 185/65/14 بذاری : قطر خارجی از 575 به 596 افزایش میبابه و 3.65 درصد خطا داره که غیر استاندارده برای سیستم ترمز ای بی اس.
اگه شما 195/60/14 که گفتی بذاری: قطر به 590 میلی متر افزایش پیدا میکنه که 2.61 درصد خطاست.هرچند از قبلیه برای ترمز استاندارد تره اما بازم در رنج 2.5 درصدی نیست.
(مساله عملکرد ای بی اس الان خیلی مهمه برای خودروهای جدید و لازمه این توجه ها انجام بشه)
اگه 185/65/13 بذارین:
قطر میشه 571 میلی متر و 4 میلی متر کم میشه. و 2 میلی متر ارتفاع ماشین میاد پایین.
هرچند 2 میلی متذ در حد صفره و تغییر سایز این لاستیک 0.7 درصد هست و واقعا کمه و ناچیز.
اما چون ریو ذاتا ماشین کم ارتفاعی هست جای فکر داره یه کم.اگه با ارتفاع خود ریو مشکل ندارین که این سایز خیلی استاندارده.اگه پایینه و مشکل دارین که این رد میشه(در مورد تیبا اوضاع فرق میکنه و چون تیبا ماشین بلند تری هست و حدود 1 سانتی متر بالا تره از ریو.)
185/70/13 :
این سایز ارتفاع ماشینتونو 7 میلیمتر بالا میبره.
1.5 سانت از فضای گلگیرو بیشتر پر میکنه.
درصد تغییر سایز 2.4 درصد هست. و در رنج استاندارد هست.
نکته:
اگر ازین سایز بخواین استفاده کنین من بهتون بازم توضیه میکنم از لاستیک قالب کوچک تر مثل تویو استفاده کنین.
مثلا داریم لاستیک های اندونزی که تو هر سایز خیلی بزرگ تر از هم سایزهای شرکت های دیگن و با اونا ظاهر به هم میریزه.
در کل برای شما هم در درجه اول این 2 سایزو پیشنهاد میدم.
هم هدف شما رو براورده میکنن.
هم هزینه 14 رو نمیذین
هم برخی معایب 14 رو ندارن.
اما اگر خواستین 14 بذارین باید بگم لاستیکی که شما انتخاب کردین از 185/65/14 از نظر نگاه به ای بی اس استاندارد تره.
اما خوب مصرف سوخت هم پارامتری هست برای خودش.کاهش شتاب هم همین طور.
اینم بگم 185/65/13 شتاب صفر ماشینو از لاستیک خود ماشین کمی بیشتر میکنه.
ولی سایر گزینه ها همگی شتاب رو کمی از حالت اول کمتر میکنه.
ضمنا 205/60/13 هم از نظر ای بی اس و کیلومتر شمار و سیستم ماشین کاملا معادل لاستیک خود ریو هست.
اما بدونید که سایز 205 هم شتابو خیلی کم میکنه. هم سوختو احتمالا زیاد افزایش بده.
اما خوب نرمی و پایداریش و فرمانش هم مطلوبه. در کل توصیه رده اول نیست

با تشکر ا شما.
فقط چند نکته میمونه :
در تاپیک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بحثی درباره رینگ و لاستیک ریو مطرح شد و من همین سوال رو اونجا پرسیدم.یکی از دوستان به نام saeid3663 سفری با ریوی صفر خود داشت که در رفت با رینگ و لاستیک فابریک بوده و در برگشت با رینگ ولاستیک 195/60/14.با توجه به دارا بودن خودروی ایشون به سیستم ABS میگفت که ماشین بسیار نرمتر و با هندلینگ بهتر و البه ترمزگیری بهتر مواجه شده و تعویض رینگ و لاستیک هیچ تاثیری تو مصرف سوخت نداشته.رینگش 14 اینچی فولادی فابریک و لاستیکش هم 195/60 سومیتو ژاپنی بوده.(پست مربوطه دو تا مونده به آخر صفحه هست)(البته پستهای دیگه قبل و بخصوص بعدش هم هست)

چند وقت پیش برای کاری به یکی از نمایندگی های سایپا که سر زدم یه ریو اونجا بود که مال مسئول فروش نمایندگی بود.لاستیکش 205 با رینگ 14 بود که به نظر من زیاد به ماشین نمیومد.گفتم مصرف رو زیاد کرده؟ گفت مصرف من در سیکل ترکیبی حدود 6.5 هست.

نوید جان با توجه به توضیحات علمی که شما دادی و با توجه به صحبتهای دوستمون (saeid3663) لطف کنین یه نتیجه گیری کلی انجام بدین تا من بتونم با توجه به راهنماییهای شما عزیزان بهترین گزینه رو انتخاب کنم.

TIBA-NAVID
01-08-2011, 00:13
با تشکر ا شما.
فقط چند نکته میمونه :
در تاپیک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بحثی درباره رینگ و لاستیک ریو مطرح شد و من همین سوال رو اونجا پرسیدم.یکی از دوستان به نام saeid3663 سفری با ریوی صفر خود داشت که در رفت با رینگ و لاستیک فابریک بوده و در برگشت با رینگ ولاستیک 195/60/14.با توجه به دارا بودن خودروی ایشون به سیستم ABS میگفت که ماشین بسیار نرمتر و با هندلینگ بهتر و البه ترمزگیری بهتر مواجه شده و تعویض رینگ و لاستیک هیچ تاثیری تو مصرف سوخت نداشته.رینگش 14 اینچی فولادی فابریک و لاستیکش هم 195/60 سومیتو ژاپنی بوده.(پست مربوطه دو تا مونده به آخر صفحه هست)(البته پستهای دیگه قبل و بخصوص بعدش هم هست)

چند وقت پیش برای کاری به یکی از نمایندگی های سایپا که سر زدم یه ریو اونجا بود که مال مسئول فروش نمایندگی بود.لاستیکش 205 با رینگ 14 بود که به نظر من زیاد به ماشین نمیومد.گفتم مصرف رو زیاد کرده؟ گفت مصرف من در سیکل ترکیبی حدود 6.5 هست.

نوید جان با توجه به توضیحات علمی که شما دادی و با توجه به صحبتهای دوستمون (saeid3663) لطف کنین یه نتیجه گیری کلی انجام بدین تا من بتونم با توجه به راهنماییهای شما عزیزان بهترین گزینه رو انتخاب کنم.

خوب من اول بهتر میدونم براتون چند مثال بزنم تا بیشتر به اهمیت صحبتای قبلیم واقف بشین
(اهمیت رنج استاندارد رو در همین کیلومتر شمار نشون میدم.بقیه به این وابسته هستن)
فرض کنیم لاستیک ریوتون همون 175/70/13 باشه.
با سرعت 100 کیلومتر حرکت میکنین.کیلومتر شمار دقیقا 100 نشون میده.شما هم دقیقا با 100 در حال حرکتی.

.(تنظیمات سیستم دور سنج بر مبنای همون رینگ 13 و اون قطر لاستیک و حدود اون تعریف شده)
حالا فرض کن لاستیک ماشینت 185/65/14 باشه:
با سرعتی میری که عقربه کیلومتر شمار 100 کیلومتر نشون بده.اما شما با 100 کیلومتر حرکت نمیکنی واقعا.
شما داری در همون لحظه با سرعت 103.7 کیلومتر حرکت میکنی.
حالا فرض کن لاستیکت 195/60/14 باشه (همون که قبلا هم گفتم ازین 185/65/14 بهتره هرچند خودشم یه مقدار بالاتر از اون خط قرمز هست یعنی 2.5 درصد خطا نهایتا...)
با سرعتی داری میری کخه کیلومتر شمار 100 نشون میده.اما عملا سرعت واقعیت 102.5 کیلومتره
حالا اگه لاستیکت 185/65/13 باشه
کیلومتر شمار 100 نشون بده ، شما داری دقیقا با 99.22 کیلومتر حرکت میکنی.
اگه لاستیکت 185/70/13 باشه
وقتی کیلومتر شمار 100 نشون بده .شما داری با 102.4 حرکت میکنی
اگه لاستیکت 205/60/13 باشه
وقتی کیلومتر شمار 100 باشه/ شما داری با 100.17 کیلومتر حرکت میکنی
.....................
این مثال ها رو براتون زدم تا به صورت عملی بدونین از نظر تئوری کدوم شماره استاندارد تره و مفهوم اون درصدهای خطایی که قبلا گفتمو ملموس تر متوجه بشین.
برای اکثر خودروهای دنیا تا رنج 2.5 درصد تغییر قطر رو قابل قبول در نظر میگیرن.هرچند بعضی سازنده ها این عدد رو تا 3 درصد قابل قبول میدونن.
اما چیزی که مسلمه.هرچه این درصد کمتر باشه.
بهتره.از نظر کیلومتر شمار که مثال زدم
در خودرویی که ترمز ای بی اس نداره فقط اگه کیلومتر شمار و این مقدارا زیاد از عرف خارج نباشه مشکلی پیش نمیاد
اما در سیستم ای بی اس برای سیستم شماره لاستیک تعریف میشه و اون عملکرد خودشو بر اساس قطر لاستیک انجام میده
و البته براش جایگزین هم گذاشتنو یه مقدار حدودی هست.مثلا چند سایز لاستیک رو با یه گزینه ا هم شامل میشه
گزینه 2 اون باز یه سری سایز دیگس که به هم نزدیک ترن
گزینه 3 باز یه سری سایز دیگه که هم قطر ترن
و الی آخر
اگر قطر لاستیک از حد استاندارد خارج باشه احتمال اینکه مثلا ای بی اس که باید در سرعت 10 کیلومتر فعال بشه در 12 کیلومتر فعال بشه هست .مثال زدم فقط.
ماشین بی ای بی اس فقط نگاه کنه که فرمان سفت نشه .
سوخت زیاد نشه.
ماشین نکوبه.
شتاب کم نشه کافیه
اما ماشین ای بی اس دار باید با کمی دقت بیشتر انتخاب کنه.
در هر صورت سایزی که میخواین از مثال های بالا که خارج نیست.
ویژگی های همشونم قبلا گفتم.
فقط بگم که 185/70/13 یه سایزی هست که اگر اینخواستید بگیرید بهتره از برندی استفاده بشه که قالب کوچک تر باشه.
بعضا در همه ی سایزها هستند لاستیک های قالب بزرگ
مثلا 175/70/13 دیدم که از لاستیک 185 عرضش بیشتره.!!!!
در مورد 185/70/13 با اینکه در رنج استاندرده اما اگه یه ذره لاستیکش قالب کوچکتر باشه استاندارد تر میشه و اگه مثل بعضیا بزرگ باشه از استاندارد خارج میشه.
185/65/13 و 205/60/13 که از نظر این توضیحات کاملا استانداردن فقط 185/65 2 میل ماشینوپایین میاره.
205 هم من که توصیه نمیکنم.البته عکس تیبا با این لاستیکو گذاشتم.
ظاهرش شاید قشنگم باشه اما من فکر میکنم از 185 یا دیگه خونه ی پرش 195 عریض تر به جلوبندی فشار میاره و مصرفو هم ...
در مورد اون دوست هم که گفتین:
195/60/14 2.6 درصد تغییر سایز داره و میشه گفت روی لب مرز هست. و قابل قبوله.اما خوب
باید دونست که کمی شتاب اولیه نسبت به 175/70/13 کاهش پیدا کرده.در ضمن اون نرمی و هندلینگ بهتر و چسبندگی و مزیت ها رو که گفتن به خاطر لاستیک بهتر نسبت به ایرانی های بی کیفیت خودمون و همین طور افزایش عرض هست.
مسلمه که پایداری خودرو و ترمز گیری وقتی لاستیک 185/ 195 205 باشه از 175 بیشتر میشه
اصلا با توجه به شتاب ریو و تیبا این لاستیک یکی از مضراتش همین کمی سطح اصطکاکشه که مخصوصا در زمستون و برف خیلی ممکنه باعث زحمت بشه و لیز بخوره و ترمز خوب نگیره.
چسبندگی لاستیکم موثره که مسلما لاستیک ژاپن و در این مورد مخصوصا کره قابل قیاس با ایرانی نیست
اما این مزایا رو با همون رینگ 13 هم میشه به دست آورد.
میشه جوری انتخاب کرد که شتابو از دست ندی.هزینه زیادم نکنی.بنزینتم زیاد نشه.فرمان پذیریتم خوب بشه.کنترلتم.و ....
همین مطالب رو مطالعه بکنین با توجه به توضیحاتی که بهتون دادم میتونین انتخاب بهتری داشته باشین.
این سایزایی که من گفتم براتون استاندارد بودن.
مثلا 14 اگه بخواین بندازین
استاندارد ترین سایزش 185/60/14 هست
اما متاسفانه خیلی کم یابه.185/65/14 هست. اما این سایز تو ایران کمه.اما اگر بود خیالتون راحت که استاندارد استاندارده.
اما بازم در مورد رینگ 13 و سایزایی که گفتم میشه بدون تغییر رینگ خیلی مشکلات رو رفع کرد.
هم ظاهر بهتر بشه.هم عملکرد بهتر بشه.
توضیحات رو سعی کردم به کامل ترین شکل ممکن بذارم

vahidreza_sh
01-08-2011, 10:30
خوب من اول بهتر میدونم براتون چند مثال بزنم تا بیشتر به اهمیت صحبتای قبلیم واقف بشین
(اهمیت رنج استاندارد رو در همین کیلومتر شمار نشون میدم.بقیه به این وابسته هستن)
فرض کنیم لاستیک ریوتون همون 175/70/13 باشه.
با سرعت 100 کیلومتر حرکت میکنین.کیلومتر شمار دقیقا 100 نشون میده.شما هم دقیقا با 100 در حال حرکتی.

.(تنظیمات سیستم دور سنج بر مبنای همون رینگ 13 و اون قطر لاستیک و حدود اون تعریف شده)
حالا فرض کن لاستیک ماشینت 185/65/14 باشه:
با سرعتی میری که عقربه کیلومتر شمار 100 کیلومتر نشون بده.اما شما با 100 کیلومتر حرکت نمیکنی واقعا.
شما داری در همون لحظه با سرعت 103.7 کیلومتر حرکت میکنی.
حالا فرض کن لاستیکت 195/60/14 باشه (همون که قبلا هم گفتم ازین 185/65/14 بهتره هرچند خودشم یه مقدار بالاتر از اون خط قرمز هست یعنی 2.5 درصد خطا نهایتا...)
با سرعتی داری میری کخه کیلومتر شمار 100 نشون میده.اما عملا سرعت واقعیت 102.5 کیلومتره
حالا اگه لاستیکت 185/65/13 باشه
کیلومتر شمار 100 نشون بده ، شما داری دقیقا با 99.22 کیلومتر حرکت میکنی.
اگه لاستیکت 185/70/13 باشه
وقتی کیلومتر شمار 100 نشون بده .شما داری با 102.4 حرکت میکنی
اگه لاستیکت 205/60/13 باشه
وقتی کیلومتر شمار 100 باشه/ شما داری با 100.17 کیلومتر حرکت میکنی
.....................
این مثال ها رو براتون زدم تا به صورت عملی بدونین از نظر تئوری کدوم شماره استاندارد تره و مفهوم اون درصدهای خطایی که قبلا گفتمو ملموس تر متوجه بشین.
برای اکثر خودروهای دنیا تا رنج 2.5 درصد تغییر قطر رو قابل قبول در نظر میگیرن.هرچند بعضی سازنده ها این عدد رو تا 3 درصد قابل قبول میدونن.
اما چیزی که مسلمه.هرچه این درصد کمتر باشه.
بهتره.از نظر کیلومتر شمار که مثال زدم
در خودرویی که ترمز ای بی اس نداره فقط اگه کیلومتر شمار و این مقدارا زیاد از عرف خارج نباشه مشکلی پیش نمیاد
اما در سیستم ای بی اس برای سیستم شماره لاستیک تعریف میشه و اون عملکرد خودشو بر اساس قطر لاستیک انجام میده
و البته براش جایگزین هم گذاشتنو یه مقدار حدودی هست.مثلا چند سایز لاستیک رو با یه گزینه ا هم شامل میشه
گزینه 2 اون باز یه سری سایز دیگس که به هم نزدیک ترن
گزینه 3 باز یه سری سایز دیگه که هم قطر ترن
و الی آخر
اگر قطر لاستیک از حد استاندارد خارج باشه احتمال اینکه مثلا ای بی اس که باید در سرعت 10 کیلومتر فعال بشه در 12 کیلومتر فعال بشه هست .مثال زدم فقط.
ماشین بی ای بی اس فقط نگاه کنه که فرمان سفت نشه .
سوخت زیاد نشه.
ماشین نکوبه.
شتاب کم نشه کافیه
اما ماشین ای بی اس دار باید با کمی دقت بیشتر انتخاب کنه.
در هر صورت سایزی که میخواین از مثال های بالا که خارج نیست.
ویژگی های همشونم قبلا گفتم.
فقط بگم که 185/70/13 یه سایزی هست که اگر اینخواستید بگیرید بهتره از برندی استفاده بشه که قالب کوچک تر باشه.
بعضا در همه ی سایزها هستند لاستیک های قالب بزرگ
مثلا 175/70/13 دیدم که از لاستیک 185 عرضش بیشتره.!!!!
در مورد 185/70/13 با اینکه در رنج استاندرده اما اگه یه ذره لاستیکش قالب کوچکتر باشه استاندارد تر میشه و اگه مثل بعضیا بزرگ باشه از استاندارد خارج میشه.
185/65/13 و 205/60/13 که از نظر این توضیحات کاملا استانداردن فقط 185/65 2 میل ماشینوپایین میاره.
205 هم من که توصیه نمیکنم.البته عکس تیبا با این لاستیکو گذاشتم.
ظاهرش شاید قشنگم باشه اما من فکر میکنم از 185 یا دیگه خونه ی پرش 195 عریض تر به جلوبندی فشار میاره و مصرفو هم ...
در مورد اون دوست هم که گفتین:
195/60/14 2.6 درصد تغییر سایز داره و میشه گفت روی لب مرز هست. و قابل قبوله.اما خوب
باید دونست که کمی شتاب اولیه نسبت به 175/70/13 کاهش پیدا کرده.در ضمن اون نرمی و هندلینگ بهتر و چسبندگی و مزیت ها رو که گفتن به خاطر لاستیک بهتر نسبت به ایرانی های بی کیفیت خودمون و همین طور افزایش عرض هست.
مسلمه که پایداری خودرو و ترمز گیری وقتی لاستیک 185/ 195 205 باشه از 175 بیشتر میشه
اصلا با توجه به شتاب ریو و تیبا این لاستیک یکی از مضراتش همین کمی سطح اصطکاکشه که مخصوصا در زمستون و برف خیلی ممکنه باعث زحمت بشه و لیز بخوره و ترمز خوب نگیره.
چسبندگی لاستیکم موثره که مسلما لاستیک ژاپن و در این مورد مخصوصا کره قابل قیاس با ایرانی نیست
اما این مزایا رو با همون رینگ 13 هم میشه به دست آورد.
میشه جوری انتخاب کرد که شتابو از دست ندی.هزینه زیادم نکنی.بنزینتم زیاد نشه.فرمان پذیریتم خوب بشه.کنترلتم.و ....
همین مطالب رو مطالعه بکنین با توجه به توضیحاتی که بهتون دادم میتونین انتخاب بهتری داشته باشین.
این سایزایی که من گفتم براتون استاندارد بودن.
مثلا 14 اگه بخواین بندازین
استاندارد ترین سایزش 185/60/14 هست
اما متاسفانه خیلی کم یابه.185/65/14 هست. اما این سایز تو ایران کمه.اما اگر بود خیالتون راحت که استاندارد استاندارده.
اما بازم در مورد رینگ 13 و سایزایی که گفتم میشه بدون تغییر رینگ خیلی مشکلات رو رفع کرد.
هم ظاهر بهتر بشه.هم عملکرد بهتر بشه.
توضیحات رو سعی کردم به کامل ترین شکل ممکن بذارم

باز هم ممنون از توضیحات شما.یه سری سوالات دیگه برام پیش اومده.شما در مورد ABS و ECU وسایر قطعات برای مچ شدن با لاستیک صحبت کردید و گفتید این قطعات با سایز لاستیک باید همخوانی داشته باشن.حرفتون کاملا" قبول.ولی همونطور که میدونید اکثر قطعات ریو وارداتی هست.همین سیستم ABS هم که چند وقتی نصبه اینطور که من از عکسهایی که داخل فوروم های دیگه دیدم،روش زده بود MANDO KIA.پس نتیجه که ABS کره ایه.در مورد ECU هم من فکر میکنم هنوز باید کره ای باشه.
حالا با این اوصاف چون ABS کره ای هست وسایز فابریک کره 185/16/14 هست به نظر شما سایز 195/60/14 مشکلی ایجاد میکنه؟

(این رو هم تو پرانتز بگم که همسایمون سال 86 سمند LX سال خریدن که جزو سری های اول ABS دار ها بود.روی ماشین از طرف کارخونه سایز 185/65/15 وصل بود.همسایمون لاستیکاشو با سایز 205/60 مارک فالکن عوض کرد و هیچ مشکلی از بابت ABS نداره یعنی خداییش اگه ماشینش ABS نداشت تا حالا 10 بار تصادف کرده بود)

TIBA-NAVID
01-08-2011, 20:52
باز هم ممنون از توضیحات شما.یه سری سوالات دیگه برام پیش اومده.شما در مورد ABS و ECU وسایر قطعات برای مچ شدن با لاستیک صحبت کردید و گفتید این قطعات با سایز لاستیک باید همخوانی داشته باشن.حرفتون کاملا" قبول.ولی همونطور که میدونید اکثر قطعات ریو وارداتی هست.همین سیستم ABS هم که چند وقتی نصبه اینطور که من از عکسهایی که داخل فوروم های دیگه دیدم،روش زده بود MANDO KIA.پس نتیجه که ABS کره ایه.در مورد ECU هم من فکر میکنم هنوز باید کره ای باشه.
حالا با این اوصاف چون ABS کره ای هست وسایز فابریک کره 185/16/14 هست به نظر شما سایز 195/60/14 مشکلی ایجاد میکنه؟

(این رو هم تو پرانتز بگم که همسایمون سال 86 سمند LX سال خریدن که جزو سری های اول ABS دار ها بود.روی ماشین از طرف کارخونه سایز 185/65/15 وصل بود.همسایمون لاستیکاشو با سایز 205/60 مارک فالکن عوض کرد و هیچ مشکلی از بابت ABS نداره یعنی خداییش اگه ماشینش ABS نداشت تا حالا 10 بار تصادف کرده بود)

دوست عزیز من تئوری وحساب شده تمام موارد مربوطه رو گفتم.
اما نگفتم ای بی اس عمل نمیکنه.
گفتم در عملکردش با گذاشتن لاستیک غیر استاندارد خلل واقع میشه
مثالم زدم.
مثلا وقتی باید رو سرعت ایکس کیلومتر حتما فعال بشه
اگه لاستیک از رنج غیر استاندارد باشه در سرعت ایکس به علاوه زد فعال میشه
حالا بسته به اون انجراف از حالت استاندارد اون مقدار خطا متفاوت خواهد بود.
حالا من ایده آل ترین حالت ها و حساب شده رو بهتونگفتم.
اگر ملاک بخواد اینجور باشه که چون پسر خاله ی من فلان کارو کرده و میگه مشکل ندارم و عالیه پس بهترین سایزه من به این نظر اعتقاد ندارم.
پرایدی دیدم که رینگ 16 اسپورت داشت.
از صاحبش میپرسیدی میگفت بهترین رینگه برای پراید.
اما عقل سلیم اونجا چیز دیگه ای میگفت.
مثال بزرگ شده زدم تا بیشتر حرفم و منظورم مشخص بشه.
ما یه موقع ایجاد خطا داریم.
یه موقع اصلا عدم عملکرد داریم.
من با توجه به همه ی جهات اون گزینه ها رو گفتم
گمان میکنین شرکت سایپا که قدرت ریو رو عوض کرده با مشابه خارجیش
آیا دیگه اینقدر بی فکر هستن که لاستیک و رینگ 13 رو با توجه به قدرت جدیدش بذارن رو ماشین و نفهمن که باید تنطیمات ای سی یو رو هماهنگ تنظیم کنن؟
فرض که 1 درصد قطعات عینا خود ریو کیا باشه که مطمئن باشین نیست
اگر بود سایپا خودش از بازار خبر داره
میدونه 14 بیشتر طرفدار داره
اما میدونه که قدرت ماشین اومده پایین
و میدونن چه کردن
که حالا رینگو 13 کردن تا شتاب افت نکنه و .....
بازم من همه ی توضیحات رو مفصل در بخش های قبل دادم.
کامل و مفصل هم توضیح دادم.
قصدم راهنمایی بود.
دیگه این شمایین که تصمیم گیرین و میتونین خودتون فکر کنین و تصمیم بگیرین.
من خودم فردی هستم که همه ی جوانب رو در نظر میگیرم همیشه و کاری انجام میدم
موفق باشید

یه توضیحماضافه کنم که ای سی یو تنظیماتش رو در کارخونه میتونن طوری ست کننکه برای رینگ 13 و اونشماره تعریف بشه
که حتی اگه این ای سی یو و سیستم ای بی اس عینا یکی باشد
مطمئن باشین تعریفی که سایپا کرده برای رینگ 13 و قطر جدید لاستیکه نه لاسنیکی که کیا گذاشته قبلا
چون اگ این کار رو نکنن خود ماشین صفر عملکرد ای بی اسش مورد دار میشه!!!
مطمئن باشین تنظیماتش رو تغییر دادن حتی اگر 1درصد قطعه عینا یکسان باشه با کیا.

vahidreza_sh
02-08-2011, 10:54
دوست عزیز من تئوری وحساب شده تمام موارد مربوطه رو گفتم.
اما نگفتم ای بی اس عمل نمیکنه.
گفتم در عملکردش با گذاشتن لاستیک غیر استاندارد خلل واقع میشه
مثالم زدم.
مثلا وقتی باید رو سرعت ایکس کیلومتر حتما فعال بشه
اگه لاستیک از رنج غیر استاندارد باشه در سرعت ایکس به علاوه زد فعال میشه
حالا بسته به اون انجراف از حالت استاندارد اون مقدار خطا متفاوت خواهد بود.
حالا من ایده آل ترین حالت ها و حساب شده رو بهتونگفتم.
اگر ملاک بخواد اینجور باشه که چون پسر خاله ی من فلان کارو کرده و میگه مشکل ندارم و عالیه پس بهترین سایزه من به این نظر اعتقاد ندارم.
پرایدی دیدم که رینگ 16 اسپورت داشت.
از صاحبش میپرسیدی میگفت بهترین رینگه برای پراید.
اما عقل سلیم اونجا چیز دیگه ای میگفت.
مثال بزرگ شده زدم تا بیشتر حرفم و منظورم مشخص بشه.
ما یه موقع ایجاد خطا داریم.
یه موقع اصلا عدم عملکرد داریم.
من با توجه به همه ی جهات اون گزینه ها رو گفتم
گمان میکنین شرکت سایپا که قدرت ریو رو عوض کرده با مشابه خارجیش
آیا دیگه اینقدر بی فکر هستن که لاستیک و رینگ 13 رو با توجه به قدرت جدیدش بذارن رو ماشین و نفهمن که باید تنطیمات ای سی یو رو هماهنگ تنظیم کنن؟
فرض که 1 درصد قطعات عینا خود ریو کیا باشه که مطمئن باشین نیست
اگر بود سایپا خودش از بازار خبر داره
میدونه 14 بیشتر طرفدار داره
اما میدونه که قدرت ماشین اومده پایین
و میدونن چه کردن
که حالا رینگو 13 کردن تا شتاب افت نکنه و .....
بازم من همه ی توضیحات رو مفصل در بخش های قبل دادم.
کامل و مفصل هم توضیح دادم.
قصدم راهنمایی بود.
دیگه این شمایین که تصمیم گیرین و میتونین خودتون فکر کنین و تصمیم بگیرین.
من خودم فردی هستم که همه ی جوانب رو در نظر میگیرم همیشه و کاری انجام میدم
موفق باشید

با سلام.بعد از خوندن مطالب شما یه سری به tuningtalk.com و اون دوستمون که لاستیک 195/60/14رو گذاشته بود تجربه رانندگب بعد از دو ماه رو گذاشت که میگفت مصرف 30 درصد بیشتر میشه.فرمون 20 درصد سفتتر میشه.لاستیکای جلو هم به گلگیر گیر میکرد و الان هم دنبال تعویض با لاستیک 185/65 هست.
توی اون فوروم هم زده بود که موتور و گیربکس ریو ایران با کره ای اصل فرق داره و به همین دلیل رینگ کوچک شده. ولی میخوام بدونم که چه فرقی بین ریو اوتومات با ریو دنده دستی هست که رینگ و لاستیکشون با هم فرق داره؟

یه سوال هم از شما داشتم.الان دو تا انتخاب دارم
1 : 185/70/13
2 : 185/65/14
آیا توی این دو سایز هیچ فرق محسوسی از لحاظ هندلینگ و پایداری وترمزگیری هست که ارزش تعویض رینگ با 14 رو داشته باشه؟
باز هم از توضیحات علمی و دقیقی که تا به حال دادین ممنونم.

TIBA-NAVID
02-08-2011, 13:29
با سلام.بعد از خوندن مطالب شما یه سری به tuningtalk.com و اون دوستمون که لاستیک 195/60/14رو گذاشته بود تجربه رانندگب بعد از دو ماه رو گذاشت که میگفت مصرف 30 درصد بیشتر میشه.فرمون 20 درصد سفتتر میشه.لاستیکای جلو هم به گلگیر گیر میکرد و الان هم دنبال تعویض با لاستیک 185/65 هست.
توی اون فوروم هم زده بود که موتور و گیربکس ریو ایران با کره ای اصل فرق داره و به همین دلیل رینگ کوچک شده. ولی میخوام بدونم که چه فرقی بین ریو اوتومات با ریو دنده دستی هست که رینگ و لاستیکشون با هم فرق داره؟

یه سوال هم از شما داشتم.الان دو تا انتخاب دارم
1 : 185/70/13
2 : 185/65/14
آیا توی این دو سایز هیچ فرق محسوسی از لحاظ هندلینگ و پایداری وترمزگیری هست که ارزش تعویض رینگ با 14 رو داشته باشه؟
باز هم از توضیحات علمی و دقیقی که تا به حال دادین ممنونم.

خوب بفرمایین....
منکه میدونم چه چیزی خدمتتون عرض کردم.
اون موقعم گفتم تجربی چیزی که کی بخره.
تازه که بخره متوجه نمیشه.خوشحاله.بعدا به مرور متوجه میشه چه خبره.
اما چیزی که خریده بشه که از نظر تئوری استاندارد باشه و قابل قبول
100 درصد تو عملم جواب میده.
همون طور که قبلا براتون گفتم.
ریو کلا ارتفاعش پایینه.15.2 سانت حداقل ارتفاعش تا زمین هست.
معمولا یه کم ریو دار ها با ارتفاعش مشکل دارن.برا همون میرن 14 میذارن.
اما گهگاه اشتباه میکنن تو خرید لاستیک و از چاله مفتن تو چاه.
من برای ریو برای حفظ نرمی فرمان.عدم افزایش سوخت( اونم به صورتی که چیزی عاید آدم نشده و الکی سوختم رفته بالا...).افزایش پایداری ماشین مخصوصا در پیچ های خطرناک و کنترل بهتر ماشین در جاده.افزایش کیفیت ترمز گیری ماشین
تایرای زیر رو بهتون پیشنهاد میدم و خاصیتاشونم میگم.البته خلاصه :"
185/70/13 :
مشخصات و اندازه ها:اگه لاستیک استاندارد باشه:قطر لاستیک و رینگ میشه 58.9 سانت
یعنی ماشین 7 میلی متر میره بالاتر.1.4 سانت هم از فضای دور گلگیر کم میشه.
نکته:این شماره یا هر شماره ای خواستین بخرین کیفیت لاستیک خیلی مهمه
مثلا داریم لاستیک 175/70/13 که قطرش اندازه 185/70/13 هست در حالتی که باید 1.4 سانت کمتر باشه.
این بارزا این طورین تا حدود زیادی.خیلی لاستیکای اندونزی و چینم این طورن.
بهشون میگن قالب بزرگ.قالبشون غیر استاندارده.روشون نوشته 185/70/13 اما بزرگ ترن.
اگه خواستین 185/70/13 بخرین که من خیلی برای ریو پیشنهادش میدم حتما یه لاستیک استاندارد بخزین.
من بهتون تویو ژاپن رو توصیه میکنم.یا مثلا میشلن.
تویو ژاپن یه ذره در حد میلی متر قالبش کوچک تره و خیلی کیفیتش عالیه.
چیزایی که شما با این شماره بدست میارین:
نرمی ماشینتون در حد ماشین اتوماتیک میشه .یعنی شاید اگه لاستیکتون مرغوب باشه خودتونم متوجه بشین در عمل از اتوماتیکم نرم تر شده.چون حساب تئوری میگه باید ازون نرم تر بشه.
مصرفتون عوض نمیشه اگرم بشه خیلی خیلی کم اما عوضش ترمزگیری و کنترل و نرمی ماشینتون زمین تا اسمون با قبلش تغییر کرده که بعد از انداختن لاستیکا خودتون متوجه حرفام میشین.
فرمونتونم سفت نمیشه
بازم به شرط اینکه لاستیک قالب بزرگ نرین بگیرین.
چون خود این سایز 1.4 افزایش قطر داره
دیگه نباید بیشتر بشه قطرش تا از استاندارد خارج نشه.
حتی بهتره قالب یه ذره کوچک تر باشه تا بیشتر نزدیکم بشه به استاندارد.
از نظر زیبایی هم مطمئن باشین به مراتب زیبا تر میشه .
تیبای سفیدی که گذاشتم همین شماره رو انداخته با مارک هانکوک.
خودتون مقایسش کنین با تیبای نوک مدادی بعدیش که کویر داره.
اما در مورد 185/65/14 :
سایز استاندارد پژو
در قیاس با لاستیک خود ریوتون قطر لاستیکش 20.9 میلی متر بالا رفته.
یعنی ارتفاع ماشین 10.5 میلی متر بالا رفته.
درصد تغییر سایز اینجا هست: 3.63 درصد
(برای قبلی اگه لاستیکت استاندارد باشه بود :2.4
اگه مثلا لاستیکش یه مارکی میبود که یه ذره قالب کوچک تر باشه میشد حدود 1.7 درصد تغییر که برای تویو این جوره.
که کاملا در رنج استاندارده همشون.)
اما 3.6 درصد در رنج استاندارد نیست.
احتمال زیاد برا ای بی اس اختلال ایجاد میکنه.
موارد دیگه ی این لاستیک:
ارتفاعو کمی بیشتر بالا میبره .
شاید به خاطر اون مقدار که قطرو بیشتر کرده ماشین نرم تر بشه و مثلا اگه 175/70/13 نرمیش تره 19.5 بگیره
اون نرمیش 19.75 بگیره
اما 185/70/13 رینگش 13 هست و بدون دادن اون پول تعویض رینگ 99 درصد اون نرمی رو داری اگه لاستیکت عالی باشه
در ثانی برای موتور فعلی ریو 14 در اولویت دومه و بهترین رینگ براش که فرمونت رو سفت نکنه 13 هست
اون دوستتون هم بیشتر سفت شدنش برا همون 14 گذاشتنشه نه 195 گذاشتنش
باید ایشون بدونه که با لاستیک 195/60/14 قطر لاستیکش 14.4 سانت بیشتر شده و ارتفاع ماشینش 7.2 میلی متر اومده بالا که مطلوبه حدودا اگه لاستیکش قالب مناسب باشه نه ازین قالب غیر استانداردا.
اما دلیل سفتی فرمونش رینگ14 هست.
و ایشون باید بدونه اگه 185/65/14 بذاره مشکلش بیشترم میشه احتمال زیاد
چون اون وقت قطر به جای 14.4 میل 20 میل زیاد میشه....
و احتمالا دیگه اون وقت مشکل ترمز هم مهم تر میشه
اما اگه رینگش همون 13 بود الان کاملا راضی بود و سفت نمیشد فرمونش.
من 185/65/14 رو پیشنهاد نمیدم.این لاستیک خیلی زیادیه تو بازار اما استاندارد پژو هست نه ریو.
رینگ 14 با توجه به هزینه ی تعویض رینگ.امکان سفت شدن فرمان.فشار آمدن به موتور و جلوبندی به مرور زمان برای ریو پیشنهاد نمیشود مگر اینکه لاستیک 185/60/14 که خیلی نایابه رو پیدا کنین و از مارک خوبیش تهیه کنین.
185/60/14 استاندارد استاندارد هست.
اما بازم به نظرم مزایایی که با این میشه بدست آورد رو میشه با همون رینگ 13 به دست آورد.
اگه نتونستین لاستیک 185/70/13 قالب استاندارد و مارک معتبری پیدا کنین
185/65/13 هم خوبه فقط باید دونست که 2 میل ماشینو میاره پایین تر.وگرنه سایزش کاملا کاملا استاندارده.ترمز گیری رو مثل 185/70/13 عالی میکنه.حتی شتابو کمی افزایش میده.
فرمان هم هیچ عوض نمیشه.
سوختم هیچ عوض نمیشه.
فقط نکتش اینه که ارتفاعو عوض نمیکنه.ارتفاعو 2 میل میاره پایین.دو میل چیزی نیست.به جایی هم بر نمیخوره.
اگه با ارتفاع الان ریوتون مشکل ندارین که اون 2 میل اصلا متوجهشم نمیشین
اگه ارتفاعش کمه و مشکل داشتین که نه پیشنهاد نمیشه.
اگه ارتفاعشون باهاش مشکل دارین بهتون توصیش نمیکنم.
در کل اگه 185/60/14 نتونستین مارک خوبی پیدا کنین بهتر فکر 14 رو از سرتون کامل بیرون کنین
چون دیگه اون وقت اصلا هیچ فاکتری نمیمونه که گیرتون بیاد و بعدا دردسر نداشته باشه براتون
میتونین همون 185/70/13 بذارین که نرمیشم مثل اون 14 میشه.
نه فرمون سفت کنه
نه هیچی

ترمزگیریتون به مراتب بهتر میشه.کنترل به مراتب بهتر میشه.مصرف ماشین تغییر خاصی نمیکنه
راستی تو صفحه قبل در جوابتون به یه سوال یه ویرایش همکردم و توضیح بیشتر اضافه کردم
میتونین ملاحظه بفرمایین

vahidreza_sh
02-08-2011, 19:17
با سپاس از شما.حالا میریم سر مارک لاستیک.اون دوستمون که 195/60 داشته مارکش سومیتومو ژاپنی بوده که میگفت سر و صدای زیادی به داخل ماشین نفوذ میکرده و کوبش زیادی داشته و میخواد لاستیکاشو عوض کنه.
یکی دیگه از بچه های اونجا مارک KUMHO KH16 رو پیشنهاد داده بود و میگفت از هر نظر عالیه.و میگفت مارک KUMHO KH 31 هم هست که سر و صدا و کوبشش بیشتر از قبلیه.

حالا میخوام نظرتون رو راجع به لاستیکهای KUMHO KH 16 - SUMITOMO - HANKOOK رو با سایز 185/70 بدونم و پیشنهادتون چیه ؟

یه سوال دیگه.جدیدا" سایپا روی سایپا X100 ها رینگ اسپرت میندازه.میخواستم بدونم اونا به ریو میخوره یا نه؟
با تشکر

TIBA-NAVID
02-08-2011, 19:43
با سپاس از شما.حالا میریم سر مارک لاستیک.اون دوستمون که 195/60 داشته مارکش سومیتومو ژاپنی بوده که میگفت سر و صدای زیادی به داخل ماشین نفوذ میکرده و کوبش زیادی داشته و میخواد لاستیکاشو عوض کنه.
یکی دیگه از بچه های اونجا مارک KUMHO KH16 رو پیشنهاد داده بود و میگفت از هر نظر عالیه.و میگفت مارک KUMHO KH 31 هم هست که سر و صدا و کوبشش بیشتر از قبلیه.

حالا میخوام نظرتون رو راجع به لاستیکهای KUMHO KH 16 - SUMITOMO - HANKOOK رو با سایز 185/70 بدونم و پیشنهادتون چیه ؟

یه سوال دیگه.جدیدا" سایپا روی سایپا X100 ها رینگ اسپرت میندازه.میخواستم بدونم اونا به ریو میخوره یا نه؟
با تشکر

من بیشترین گزینه ای که پیشنهاد میدم این مدله:
toyo teo plus چون قالبش قدری کوچک تره و همین کوچک تر بودن باعث ایده آل تر شدن اون میشه.
اما به دلیل مساله سونامی کمیابه.
از نظر کیفیت به مراتب از سومیتوهو بهتره.یعنی نرم تره.
سومیتوهو یا برند دوم شرکت سومیتوهو یعنی دانلوپ خشک هستن کمی ومقداری میکوبن.
کوموهو هایی که الان تو بازار هستن هم مشابه کوموهو های قدیم نیستن.
اکثرا چینی هستن و یا به هرحال کیفیت قبلی رو ندارن.
از یه نفر شنیدم حتی کره ای های جدیدشم تامین کننده موادشون همون چین هست.
هانکوک رو بیشتر مناسب میدونم.درسته که چینی هانکوک هم اومده.
اما هنوز هانکوک اصلی هم توی بازار هست.
ولی باید مراقب باشین که تقلبی بهتون نندازن./
احیانا اگر میشلن پیدا کردین که شک نکنین در خریدش.
تویو هم شک نکنین در خریدش.
تویو 2 پارامتر نرمی و دوامو با هم داره.
اما هانکوک که خیلی نرمه .درسته خیلی نرمه و خیلی خوش نشین میکنه ماشینو.اما عمرشم بههمین نسبت نسبت به تویو کمتره.
اما شما مطمئن باش همون سومیتوهو یا دانلوپ هم اگه تو این سایز بگیری مشکلی نخواهی داشت.
مشکل دوست شما بیشتر این بوده که رینگو عوض کرده و فاقش رو اگه حساب کنی عرضش 117 میلی متره
اما لاستیک 185/70/13 فاقش حدود 130 میلی متر فاق داره
مطمئن باش در این لاستیک همون سومیتوهو یا دانلوپم بگیری مشکل کوبیدن اصلا نخواهی داشت
ولی خوب کمی این 2 تا از تویو خشک ترن
دانلوپ هم گل قشنگی داره.من شماره تلفن از مغازه ای دارم که داره.
میتونی اونم بری ببینی
دانلوپ و سومیتوهو مال یه شرکتن
ببین هرکدوم نرم ترن همونو بگیر.
اما توصیه اول من تویو هست.
مطمئنم باش که چون فاق لاستیک شما اندازش ایده آل هست محاله بکوبه یا بد نشین باشه.
اما کره ای ها مخصوصا هانکوک خوب خیلی خیلی نرم تره از هر ژاپنی
اما عمرشون هم کمتره.
اما عمر ژاپنی ها مثل میشلن و کیفیتشون بسیار نزدیک به میشلنه.

راستی احیانا خواستی دانلوپ بگیری که توضیحشو بالا دادم اینم طرحشه که خیلی میشه گفت خوش طرح هست.

vahidreza_sh
02-08-2011, 20:53
من بیشترین گزینه ای که پیشنهاد میدم این مدله:
toyo teo plus چون قالبش قدری کوچک تره و همین کوچک تر بودن باعث ایده آل تر شدن اون میشه.
اما به دلیل مساله سونامی کمیابه.
از نظر کیفیت به مراتب از سومیتوهو بهتره.یعنی نرم تره.
سومیتوهو یا برند دوم شرکت سومیتوهو یعنی دانلوپ خشک هستن کمی ومقداری میکوبن.
کوموهو هایی که الان تو بازار هستن هم مشابه کوموهو های قدیم نیستن.
اکثرا چینی هستن و یا به هرحال کیفیت قبلی رو ندارن.
از یه نفر شنیدم حتی کره ای های جدیدشم تامین کننده موادشون همون چین هست.
هانکوک رو بیشتر مناسب میدونم.درسته که چینی هانکوک هم اومده.
اما هنوز هانکوک اصلی هم توی بازار هست.
ولی باید مراقب باشین که تقلبی بهتون نندازن./
احیانا اگر میشلن پیدا کردین که شک نکنین در خریدش.
تویو هم شک نکنین در خریدش.
تویو 2 پارامتر نرمی و دوامو با هم داره.
اما هانکوک که خیلی نرمه .درسته خیلی نرمه و خیلی خوش نشین میکنه ماشینو.اما عمرشم بههمین نسبت نسبت به تویو کمتره.
اما شما مطمئن باش همون سومیتوهو یا دانلوپ هم اگه تو این سایز بگیری مشکلی نخواهی داشت.
مشکل دوست شما بیشتر این بوده که رینگو عوض کرده و فاقش رو اگه حساب کنی عرضش 117 میلی متره
اما لاستیک 185/70/13 فاقش حدود 130 میلی متر فاق داره
مطمئن باش در این لاستیک همون سومیتوهو یا دانلوپم بگیری مشکل کوبیدن اصلا نخواهی داشت
ولی خوب کمی این 2 تا از تویو خشک ترن
دانلوپ هم گل قشنگی داره.من شماره تلفن از مغازه ای دارم که داره.
میتونی اونم بری ببینی
دانلوپ و سومیتوهو مال یه شرکتن
ببین هرکدوم نرم ترن همونو بگیر.
اما توصیه اول من تویو هست.
مطمئنم باش که چون فاق لاستیک شما اندازش ایده آل هست محاله بکوبه یا بد نشین باشه.
اما کره ای ها مخصوصا هانکوک خوب خیلی خیلی نرم تره از هر ژاپنی
اما عمرشون هم کمتره.
اما عمر ژاپنی ها مثل میشلن و کیفیتشون بسیار نزدیک به میشلنه.

راستش ما در حال حاضر پراید داریم مدل 79.حرف شما در مورد کومهو کاملا" درسته.چون موقع تحویل ماشین کومهو پاورمکس 2 زیرش بود با سایز 175/65 .کیفیتش هم عالب بود ولی بعد از 4 سال که رفتیم لاستیک بگیریم ابن مدل اصلا" نبود و میگفتن که این مدل تو بازار نیست و انحصارش دست ستیپا بود که یه سری سال 79 وارد کرد و توموم شد.بعدش اوکوهاما ژاپنی زیرش انداختیم که بدرد نمیخورد و 2 سال بیشتر عمر نکرد.بعد هانکوک زیرش انداختیم که 4 سال عمر کرد و الان دوباره هم هانکوک ریزشه. ازش راضی هستیم .متوسط کیلومتر استفاده ماشین سالی 25000 تا بوده که برا هانکوک میشه گفت بعد 100000 تا عوض شد.آیا این کیلومتر ایده آله؟
آیا عمر تویو از هانکوک با این شرایطی که گفتم بیشتره؟ و همون نرمی هانکوک را داره؟
راستی در باره رینگ جدید X100 ها نگفتین که به ریو میخوره یا نه؟
رینک 141 قدیمی ها چطور؟ (این رینگهای 6 پر رو نمیگم ار این مدل قدیمی تر که کره ای بود و دور تا دورش سوراخای ریز داشت)

و اینکه فرق ریو اتومات با ریو معمولی رو نگفتین که چرا دو نوع رینگ و لاستیک روشه؟

و یه سوال دیگه : چرا روی ال 90 دو نوع رینگ هست.مدل E0 یا E1 رینگ 14 و مدل E2 فول هم رینگ 15 آلمینیومی؟(سیستم موتوری و گیربکس همه مدلها که یکی هست)

لینک رینگ X100 ها : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TIBA-NAVID
02-08-2011, 21:31
راستش ما در حال حاضر پراید داریم مدل 79.حرف شما در مورد کومهو کاملا" درسته.چون موقع تحویل ماشین کومهو پاورمکس 2 زیرش بود با سایز 175/65 .کیفیتش هم عالب بود ولی بعد از 4 سال که رفتیم لاستیک بگیریم ابن مدل اصلا" نبود و میگفتن که این مدل تو بازار نیست و انحصارش دست ستیپا بود که یه سری سال 79 وارد کرد و توموم شد.بعدش اوکوهاما ژاپنی زیرش انداختیم که بدرد نمیخورد و 2 سال بیشتر عمر نکرد.بعد هانکوک زیرش انداختیم که 4 سال عمر کرد و الان دوباره هم هانکوک ریزشه. ازش راضی هستیم .متوسط کیلومتر استفاده ماشین سالی 25000 تا بوده که برا هانکوک میشه گفت بعد 100000 تا عوض شد.آیا این کیلومتر ایده آله؟
آیا عمر تویو از هانکوک با این شرایطی که گفتم بیشتره؟ و همون نرمی هانکوک را داره؟
راستی در باره رینگ جدید X100 ها نگفتین که به ریو میخوره یا نه؟
رینک 141 قدیمی ها چطور؟ (این رینگهای 6 پر رو نمیگم ار این مدل قدیمی تر که کره ای بود و دور تا دورش سوراخای ریز داشت)

و اینکه فرق ریو اتومات با ریو معمولی رو نگفتین که چرا دو نوع رینگ و لاستیک روشه؟

و یه سوال دیگه : چرا روی ال 90 دو نوع رینگ هست.مدل E0 یا E1 رینگ 14 و مدل E2 فول هم رینگ 15 آلمینیومی؟(سیستم موتوری و گیربکس همه مدلها که یکی هست)

لینک رینگ X100 ها : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
اگه شما یوکوهاما انداختین باید بگم واقعا عجیبه.
یوکوهاما .و کلا ژاپنی ها به عمر زیاد و خیلی عمر کردن مشهورن
یوکوهاما هم لاستیک خیلی خوبیه.حالا قدری سفت تر هست.اما عوضش عمرش خیلی زیاده
تویو از هانکوک مسلما سفت تره.اما کیفیت بسیار بالایی داره.کلا لاستیک مثل کره ای ها نرم وجود نداره.
اما خوب عمرشونم معمولا به اندازه ی بقیه نیست
من روی پژو میشلن داشتم که الان 10 ساله زیر ماشینه
ژاپنی ها در این حد عمر دارن.
حالا هانکوک در نرمیش که بحثی نیست.
اما خوب بحثی فقط اینه که کمی عمرش پایین تره.
اینکه 100 هزار کار کرده خیلی خوب بوده به نسبت هانکوک.
اما مطمئنم یه جای کار میلنگیده در مورد یوکوهاما
چون واقعا لاستیک با کیفیتیه
شاید اصلیشو بهتون ندادن.
یوکوهامای اصل شوخی نیست ...
همون طور که میشلن اصل شوخی نیست.
اینم بگمکه در سال 2010 در خیلی از پارامترهای مهم تویو در رده های دوم و سوم جهان بوده
و در کل هم در مجموع جزو 2 3 تای اول بود تا جایی که خونده بودم و خاطرمه
اما هانکوک یه 3 4 رده پایین تر بود تا جایی که یادمه
اما خوب کره ایا به نرمی بیش از حد مشهورن.
اما ژاپنی خوب چسبندگی و هندلینگ مطلوب داره و عمرشم به مراتب بالاتره و البته کمی سفت تره
در مورد رینگ بگم رینگ هایی که جا پیچ 100 دارن به تیبا میخورن.
این رینگ گمون نکنم بخوره به تیبا اگه مطمئن نیستم.
رینگ هایی اومده که گمونم 8 سوراخ بود
و دو نوع سوراخ داشتن
هم به تیبا میخورن اونا
هم به پژوها
یعنی 2 جور شماره سوراخ داشت
اما درکل رینگ با جاپیچ 100 بگین به رینگ فروش بهت میگه کدوم مناسبه
سعی کن رینگ استاندارد تهیه کنی اگر تاکید میکنم اگر
خواستی رینگ عوض کنی رینگ اسپورت یا معمولی اگه غیر استاندارد باشه بلای ماشیبن وجلوبندی میشه
هم سر و صدا زیاد داره
هم سوخت بالا میره
مخصوصا اسپورت

عرضشم از 6 اینچ کمتر نباشه.
در کل این عمر هانکوکروی پراید شما خیلی خوب بوده.
راستی اینم بگم که هانکوک هم الان کم کمک بلای کومهو داره سرش میاد تو ایران
اولا ساخت چینش تو بازار هست که داغونه
دوما مطمئن نیستم اما میگن بعضی ها که مید این کره روش زدن هم مواد چینی توش استفاده شده و یه فروشنده میگفت که فعلا چینی دارم و کره ای مواد چینی
اصلیش نمیاد
ظاهرا چون تاجر دوبی ای که وارد کننده اصلی هست قیمتو بالا برده
اینا هم به حساب خودشون تحریمش کردن تا قیمتو بیاره پایین
مغازه دار میگفت
اما در کل هانکوک اصلی پیدا میشه هنوز
اما بازم میگم یه کاسه زیر نیم کاسه یوکوهامای شما بوده
اسم ژاپنی ببری همه عالم به عمر زیادشون میشناسنشون
ممکنه سفت تر باشن نسبت به کره ایا
که تو فاق 70 و عرض 185 گمون نکنم مشکلی پیش بیاره و باعث خشکی بشه
اما تویو هم نرمه هم خیلی با دوامه
اینم بدونین لاستیکا معمولا بعد 1 سال استفاده نرم تر میشن
این ژاپنیا تا آخر عمر الستحکام و امنیتشونو حفظ میکنن
اما لاستیکی که خیلی نرم باشه بعد از 1 سال دیگه یه جوری من که فکر میکنم تو جاده و مسافرت شاید

شاید
شاید کمی استحکامشون نسبت به اینا کمتر باشه.
خواستی کره ای بگیری با همه ی توضیحات شما رو از رودستون و نکسن مخصوصا بر حذر میدارم و هانکوک رو پیشنهاد میکنم.
اما در مورد ریو اتوماتک بگم سایپاست دیگه.
حالا باز قدرت گیریبوکسای اتوماتیک میشه گفت اگه خوب باشن بهتره از معمولیا
خواستن مخاطب 14 رو هم جلب کنن ولی.
بازم میگم میشه همه ی مزایای رینگ 4 و اون لاستیک و خوبی اتوماتیکا رو داشت حتی بالاتر ازون
با هزینه ی کمتر و همین رینگ 13
و البته انتخاب درست.

vahidreza_sh
02-08-2011, 22:11
سلام
اگه شما یوکوهاما انداختین باید بگم واقعا عجیبه.
یوکوهاما .و کلا ژاپنی ها به عمر زیاد و خیلی عمر کردن مشهورن
یوکوهاما هم لاستیک خیلی خوبیه.حالا قدری سفت تر هست.اما عوضش عمرش خیلی زیاده
تویو از هانکوک مسلما سفت تره.اما کیفیت بسیار بالایی داره.کلا لاستیک مثل کره ای ها نرم وجود نداره.
اما خوب عمرشونم معمولا به اندازه ی بقیه نیست
من روی پژو میشلن داشتم که الان 10 ساله زیر ماشینه
ژاپنی ها در این حد عمر دارن.
حالا هانکوک در نرمیش که بحثی نیست.
اما خوب بحثی فقط اینه که کمی عمرش پایین تره.
اینکه 100 هزار کار کرده خیلی خوب بوده به نسبت هانکوک.
اما مطمئنم یه جای کار میلنگیده در مورد یوکوهاما
چون واقعا لاستیک با کیفیتیه
شاید اصلیشو بهتون ندادن.
یوکوهامای اصل شوخی نیست ...
همون طور که میشلن اصل شوخی نیست.
اینم بگمکه در سال 2010 در خیلی از پارامترهای مهم تویو در رده های دوم و سوم جهان بوده
و در کل هم در مجموع جزو 2 3 تای اول بود تا جایی که خونده بودم و خاطرمه
اما هانکوک یه 3 4 رده پایین تر بود تا جایی که یادمه
اما خوب کره ایا به نرمی بیش از حد مشهورن.
اما ژاپنی خوب چسبندگی و هندلینگ مطلوب داره و عمرشم به مراتب بالاتره و البته کمی سفت تره
در مورد رینگ بگم رینگ هایی که جا پیچ 100 دارن به تیبا میخورن.
این رینگ گمون نکنم بخوره به تیبا اگه مطمئن نیستم.
رینگ هایی اومده که گمونم 8 سوراخ بود
و دو نوع سوراخ داشتن
هم به تیبا میخورن اونا
هم به پژوها
یعنی 2 جور شماره سوراخ داشت
اما درکل رینگ با جاپیچ 100 بگین به رینگ فروش بهت میگه کدوم مناسبه
سعی کن رینگ استاندارد تهیه کنی اگر تاکید میکنم اگر
خواستی رینگ عوض کنی رینگ اسپورت یا معمولی اگه غیر استاندارد باشه بلای ماشیبن وجلوبندی میشه
هم سر و صدا زیاد داره
هم سوخت بالا میره
مخصوصا اسپورت

عرضشم از 6 اینچ کمتر نباشه.
در کل این عمر هانکوکروی پراید شما خیلی خوب بوده.
راستی اینم بگم که هانکوک هم الان کم کمک بلای کومهو داره سرش میاد تو ایران
اولا ساخت چینش تو بازار هست که داغونه
دوما مطمئن نیستم اما میگن بعضی ها که مید این کره روش زدن هم مواد چینی توش استفاده شده و یه فروشنده میگفت که فعلا چینی دارم و کره ای مواد چینی
اصلیش نمیاد
ظاهرا چون تاجر دوبی ای که وارد کننده اصلی هست قیمتو بالا برده
اینا هم به حساب خودشون تحریمش کردن تا قیمتو بیاره پایین
مغازه دار میگفت
اما در کل هانکوک اصلی پیدا میشه هنوز
اما بازم میگم یه کاسه زیر نیم کاسه یوکوهامای شما بوده
اسم ژاپنی ببری همه عالم به عمر زیادشون میشناسنشون
ممکنه سفت تر باشن نسبت به کره ایا
که تو فاق 70 و عرض 185 گمون نکنم مشکلی پیش بیاره و باعث خشکی بشه
اما تویو هم نرمه هم خیلی با دوامه
اینم بدونین لاستیکا معمولا بعد 1 سال استفاده نرم تر میشن
این ژاپنیا تا آخر عمر الستحکام و امنیتشونو حفظ میکنن
اما لاستیکی که خیلی نرم باشه بعد از 1 سال دیگه یه جوری من که فکر میکنم تو جاده و مسافرت شاید

شاید
شاید کمی استحکامشون نسبت به اینا کمتر باشه.
خواستی کره ای بگیری با همه ی توضیحات شما رو از رودستون و نکسن مخصوصا بر حذر میدارم و هانکوک رو پیشنهاد میکنم.
اما در مورد ریو اتوماتک بگم سایپاست دیگه.
حالا باز قدرت گیریبوکسای اتوماتیک میشه گفت اگه خوب باشن بهتره از معمولیا
خواستن مخاطب 14 رو هم جلب کنن ولی.
بازم میگم میشه همه ی مزایای رینگ 4 و اون لاستیک و خوبی اتوماتیکا رو داشت حتی بالاتر ازون
با هزینه ی کمتر و همین رینگ 13
و البته انتخاب درست.

در مورد یوکوهاما از چند نفر دیگه هم که سوال کرده بودم همشون حرف شما رو میزدن و تعجب کرده بودن که چرا اینجوری شد.
درمورد رینگ اسپرت هم من نظرم فقط و فقط رینگ اسپرتیه که سایپا خودش میزنه و رینگ اسپرت فابریک ریو کیا و اصلا" رینگهای بیرونی رو قبول ندارم هر چقدر هم که خوب باشن.

هدف من از تعویض رینگ با 14 فقط و فقط زیبایی که رینگ اسپرت به ماشین میده بوده البته در کنار سایر نکات فنی مربوط به ماشین و فقط هم نظرم روی رینگ 14 فابریک کیا ریو بوده و دیگر هیچ رینگی رو قبول ندارم.

ولی خوب،با توجه به توضیحات جامع شما همون لاستیک 185/70 رو میزارم زیر ماشین که همه شرایط رو به استثنای زیبایی رینگ فراهم کنه .شاید هم برا قشنگ شدن قالپاق ریو اتومات رو بگیرم (البته اگه سایز 13 اش باشه). این کار صرفه جویی اقتصادیش هم زیاده (قیمت هر رینگ کیا حدود 90 تومنه که میشه 360 تومن و هزینه یکسال بیمه ماشینه)
مارک لاستیک هم یا همون هانکوک کره ای رو میگیرم یا تویو ژاپنی.
الان داشتم یه سری سایتهای خارجی گشت میزدم.مشخصات ریو 2003 رو دیدم.موتورش 1600 و قدرتش 104 اسب بود ولی برا ایران 1500 و 96 اسبه ولی چیزی که عجیبه مدل هر دو موتور DOHC هست.موتور ریو که تا حالا وارداتی بوده بصورت وکیوم و از سال 90 به صورت CDK وارد میشه و اینجا مونتاژ میشه.به نظر شما کیا به سفارش ایران قدرت و حجم موتور رو کاهش داده یا دلیل دیگه ای داره؟
فقط یه سوال دیگه که ایشالا آخریشه: آیا مدل خاصی از تویو هست که نرمیش از همه بیشتر باشه یا نه،تویو فقط یه مدل داره؟ (مثلا" کومهو که چند مدل داره مثل powermaxII - Solous - Powermax 768 )

TIBA-NAVID
02-08-2011, 22:57
در مورد یوکوهاما از چند نفر دیگه هم که سوال کرده بودم همشون حرف شما رو میزدن و تعجب کرده بودن که چرا اینجوری شد.
درمورد رینگ اسپرت هم من نظرم فقط و فقط رینگ اسپرتیه که سایپا خودش میزنه و رینگ اسپرت فابریک ریو کیا و اصلا" رینگهای بیرونی رو قبول ندارم هر چقدر هم که خوب باشن.

هدف من از تعویض رینگ با 14 فقط و فقط زیبایی که رینگ اسپرت به ماشین میده بوده البته در کنار سایر نکات فنی مربوط به ماشین و فقط هم نظرم روی رینگ 14 فابریک کیا ریو بوده و دیگر هیچ رینگی رو قبول ندارم.

ولی خوب،با توجه به توضیحات جامع شما همون لاستیک 185/70 رو میزارم زیر ماشین که همه شرایط رو به استثنای زیبایی رینگ فراهم کنه .شاید هم برا قشنگ شدن قالپاق ریو اتومات رو بگیرم (البته اگه سایز 13 اش باشه). این کار صرفه جویی اقتصادیش هم زیاده (قیمت هر رینگ کیا حدود 90 تومنه که میشه 360 تومن و هزینه یکسال بیمه ماشینه)
مارک لاستیک هم یا همون هانکوک کره ای رو میگیرم یا تویو ژاپنی.
فقط یه سوال دیگه که ایشالا آخریشه: آیا مدل خاصی از تویو هست که نرمیش از همه بیشتر باشه یا نه،تویو فقط یه مدل داره؟ (مثلا" کومهو که چند مدل داره مثل powermaxII - Solous - Powermax 768 )

تویو ژاپن سایتش رو اگهنگاه کنین میبینین واقعا کیفیت از همون سایتش مشخصه.
همون سایتشو با سایت برندای دیگه مقایسه کنین بسه ...
نکته ی جالبش اینه برای هر سایز چندین جور لاستیک داره یا بهتر بگم چندین مدل
تو بازار ایران من تا حالا 2 طرح لاستیکشو در سایزهای زیر دیدم
در سایز 175/70/13 185/65/13 185/70/13
البته همه ی سایزای بالاترش و پژویی هاش و بقیه فول سایز رو قبلا دیدم تو ایران.ولی سایزای مد نظر ما اینا بود که قبلا دیدم
اما 2 مدلی که از تویو تو ایران واردش ده به نظرم و فیر اینا گمون نکنم مدل دیگه ازش اومده باشه
ایناست
toyo teo plus
و
toyo modele toyo 350
اینجور بهتون بگم که سایتش اون قدر کامل و بسیار عالیه که برای دونه دونه لاستیکاش مشخصات دقیق دقیق سایزاشو داده
یعنی ابعاد دقیقشون.
و این اصلا قبل از دیدن مشخص میکنه که لاستیکش قالب بزرگه یا قالب کوچک
با دیدن همین مقیاساست که گفتم تویو مدل تئو پلاس قالب کوچک تره و بهتره
در سایز 185/70/13 مدل تویو 350 قطر لاستیک 590 میلی متره
مدل تویو پلاس قطر لاستیک 568 میلی متره که همین 4 میلی متر باعث میشه سایز و نماش خیلی مناسب تر باشه برای هم تیباا هم ریو
(کلا اگه لاستیکی بندازین که حداقل قالبش استاندارد هم باشه مشکلی پیش نمیاد.مشکل جایی پیش میاد که لاستیکه از سایز استانداردش بره بزرگ تر باشه)
اونکه تویو 350 هست دقیق همون سایز استاندارد 185/70/13 هست.و تویو پلاس یه ذره کوچک سایز تره.
وبرای تیبا و ریو مناسب تره.
حالا اگه مثلا لاستیکای دیگه هم یه همچین اطلاعات دقیقی داشتن که عالی بود
نمیخواست اصلا ببینی
اما من لاستیک 185/70/13 زیر ریو دیدم که خیلی بزرگ بود به نظر براش
تعجب کردمچون میدونستم برای ریو طبق اندازه گیریام باید خوب باشه.
رفتم از نزدیک دیدم
یه مارک نا اشنای چینی یا تایوانی بود
اون قدر قالبش بزرگ بود که حدود1 سانت بلند تر بود از چیزی که باید باشه
همین 185/70/13 رو زیر تیبا سفیده که عکسشو گذاشتم دیدین؟
اصلا ظاهرش بزرگ نبود
اما اون لاستیک زیر ریو به قدری بد قیافه بود که حد نداشت
انگار رینگ 15 انداخته باشه.
یادم اومد
مارکش آپولوی اندونزی بود گمونم
یعنی ازین لاستیک غیر استاندارد تر ندیده بودم.
لاستیکاش بعضا 175/70/13 ش مثل 185/70/13 میمونه !
رینگ 14 رو هم اگه خواستین بندازین فقط لاستیک 185/60/14 براش بندازین
اگه تونستین پیدا کنین مارک خوبی ازش
خیلی نایابه
185/65/13 هم به نسبت 185/70/13 نایاب تره
اما بازم مثل 185/60/14 نیست به هیچ وجه تو نایابی
تویو چندین مدل داره که از شماره خارجه
تو ایران من 2 مدلشو تا حال دیدم
رینگ هم بازم میگم تیبا و ریو جفتشون رینگ جاپیچ 100 میخورن./
رینگ اسپورت بیرونم هست اما غیر استاندارد توشون زیاده.
رینگ عالی و استاندارد جفتیش حدود 400 تومنه
اگه این هزینه رو یکی داد میتونه مطمئن باشه
اما اگه ازین ارزونا خرید بدونه که هم ماشینش سوختش زیاد مصرف میکنه
هم سر و صدا دار میشه
هم جلوبندیو خراب میکنه
فقط زیبایی رو گیرشون میاد
عکس گل این 2 مدل تویو که تو ایران هست رو هم ببینین:
مدل های تئو پلاس و عکسش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمدل های تویو 350

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی در کیفیت شرکتی مثل تویو همین بس که اگه مدلاشو ببینین
حتی در یک مدل ثابت یعنی 175/70/13
2 نوع لاستیک داره !!!!
یکی 175/70/13 82H
یکی 175/70/13 82S

فرق اون اس و اچ اینه که با توجه به وزنی که میتونن تحمل کنن یکیشون مثلا تا سرعت 220 کیلومتر قابلیت داره و یکی کمتر .
و شاخص سرعت هست.
حالا یه مطلبم بگم بخندیم.
لاستیکای ایرانی با کیفیتمون کلا هر چی بزنن
هرشرکتی باشه
بارز باشه
یزد باشه
دنا باشه
کویر باشه
همشون هر لاستیکی بزنن هم شاخص تحمل بارش ماکزیممه
هم شاخص سرعتشون ماکزیممه
همه چیزی که روش میزنن ماکزیممه !!!
کلا من موندم این بارزی که زیر تیبا گذاشتن و یکی چند وقت پیش دیدم که لاستیکش در اثر یه برخورد کوچیک با یه جدول ترکیده (نه تصادف و چیزی شبیه اون)
چه جور همه شاخصاش ماکزیممه؟؟؟؟؟!!!!
ماشین صفر لاستیک بترکونه اونم این جوری والا تشویق داره.
اون وقت تویو رو ببینین که برای 1 مدل این قدر ریز لاستیک زده و حتی در یک مدل 2 نوع لاستنیک داره
کلا تویو گیرتون نیومد روی هانکوک و دانلوپ و سومیتوهو میتونین فکر کنین
اگه دانلوپ و سومیتوهو خواستین با اینکه با 185/70/13 محاله مشکل کوبیدن و سفتی احساس کنین بازم هر دوشو ببینین و نرم ترشو بخرین.
هر2 مال یه شرکتن
و موجودن.
هانکوکم که خواستیم مواظب باشین تقلبی و چینی و مواد چینب فقط بهتون ندن
وگرنه لاستیک خوبیه.

در مورد اقتصادی هم درست گفتین.
با یه انتخاب لاستیک درست میشه همه ی اون مزایای اتومات ریو رو داشت.
خرج اضافی هم نکرد.
تازه ازونم نرم تر باشه ماشین.همین طور کم مصرف تر.
حالا شما که استاندارد کیا رو گفتی نه شامل نمیشه./
بعضیا 14 غیر استاندارد میگیرن که سنگینه و مصرفو هم بالا میبره.

راستی در مورد یوکوهاما بگم بازم که من به اون لاسنیکی که بهتون دادن مشکوکم
احتمال اینکه یه کاسه زیر نیم کاسش باشه زیاده.
یوکوهامای ژاپن اسمشو پیش هرکس ببری میگه که چیه.
تویو هم همین طوره.
تو مساله ی عمر اصلا با ژاپنی نمیشه رقابت کرد.
در امنیت هم همین طور.
ممکنه کمی سفت تر باشن.که من تویو رو که دست زدم نرمیش ایذه آل بود.
مثلا مکسز کنارش بود خیلی سفت بود
اون نرم بود.

TIBA-NAVID
04-08-2011, 22:14
دوستان سلام
همون طور که در تاپیک تیبا گفتم ماشین من تحویل شد.لاستیکاش یزد تایر طرح ونوس بود.
و امروز عصر هم با لاستیک 185/70/13 تویو (مدل تئو پلاس )تعویض کردم.
توجه کنین همین شرکت تئو برای این سایز چندین مدل لاستیک داره که 2 نوعش در ایران من خودم دیدم.
با بررسی کاتالوگ ها دیدم مدل تئو پلاس قالبش کوچک تر هست.
و مدل تویو350 که اونم تو ایران هست قالبش دقیقا درست هست و در حد 1 میلی متر قالب بزرگتر هست.
خلاصه بگم بهتون که من بعد از تعویض لاستیک ها همون طور که در تئوری حساب کرده بودم با انتخاب این مدل خاص
ارتفاع ماشینم همون طور که پیشبینی میکردم تغییر خاصی نکرده و هم چشمی و هم در تئوری سایز کاملا استاندارده.
البته بگم سایز 185/70/13 سایزی هست که اگر بنا باشه این سایز تهیه بشه نهایتا برای تیبا میتونه قالبش استاندارد باشه ابعادش یعنی 185/70/13 با ابعاد نامی
ولی بهتر اینه که قالب کوچک تر باشه تا همه چی استاندارد و بهینه باشه.
فرمون من نرم تر شده که سفت نشده.
ماشینم اصلا ارتفاعش تکون نخورده.
چون تیبا کلا کمی بالاست برام مهم بود که همه چی استاندارد بمونه و ارتفاع افزایش نداشته باشه و یا کاهشی که مساله ساز بشه.
میتونم بگم اصلا با چشم متوجه نمیشین که لاستیکم با یزد تایر ونوس 175/70/13 که عوض شده ارتفاع ماشین تغییر کرده.
میتونستم 185/65/13 تویو هم همین تئو پلاس بذارم
که بازم چون این سایز کمی خودش استانداردم که باشه ارتفاعش از استاندارد 175/70/13 میاد پایین تر و تئو هم قالب کوچک تره پس این کاهش 2 چندان میشد.هم فاصله لاستیک تا گلگیر بیشتر میشد.
در خاتمه میخوام بگم اگه نمیخواستین لاستیک عوض کنین بهتره دعا کنین یزد تایر باشه لاستیکتون
چون باز قابل تحمل تر بود.
لاستیک خارجی نمیشن ایرانیا.
موقع بالانس کلی سرب زده بود شرکت که چون لاستیکا الان که خارجی گذاشتم اصلا کلی سربا اضافی بود و برداشت و تیکه های کوچیک گذاشت.
مشخص بود خیلی از عدم بالانس مال لاستیک بوده....
حالا این یزد بودکهباز خیلی از بارز بهتر بود
بارز واقعا هیچ چیز مثبتی نداشت
فقط شاید چون خشکه عمرش بیشتر از یزد باشه
وگرنه هم خیلی باریکه و میشه گفت عرضش استاندارد 175 هست
اما قدش باز بلنده ....
یزد باز عرضش عین 185 هست
باز کوتاه تره
اما نرم تره.عمرشم به همون نسبت کمتره.
میشه گفت مدل جدید یزد تایر یعنی ونوس که هم جهت دار داره هم معمولی مدل با کیفیت تری از قدیمیاش شده.
اما در کل از نظر چجسبندگی
عمر
امنیت
و ... ایرانیا خیلی مونده تا به گرد خارجیای با کیفیت برسن.
اما خوب از لاستیکایی مثل درو هانکوک چین.
آپولو اندونزی و...خیلی میشه گفت بهترن.
اما خارجیای درجه 1 خیلی فاصله دارن ....

vahidreza_sh
05-08-2011, 00:15
نوید جان ماشینتو تحویل گرفتی مبارکت باشه.ایشالا چرخش سالیان سال برات بچرخه.

اگه میشه در مورد نرمی-سفتی .هندلینگ و ... این لاستیکایی که زیر ماشین گذاشتی یه توضیح بده که چه جوریاست.

اون دوستمون که گفتم زیر ریوش 195 داشت الان185/65 هانکوک گرفت خیلی خیلی ازش راضیه.از همه لحاظ.هندلینگ.نرمی.مخصوصا" کاهش صدای کوبش به مقدار خیلی زیاد.
یعنی اینقدر بین کره و ژاپن توی کوبش و نرمی اختلافه؟
راستی مارک لاستیک قدیمیش سومیتمو بود

vahidreza_sh
05-08-2011, 00:15

اگه میشه در مورد نرمی-سفتی .هندلینگ و ... این لاستیکایی که زیر ماشین گذاشتی یه توضیح بده که چه جوریاست.

اون دوستمون که گفتم زیر ریوش 195 داشت الان185/65 هانکوک گرفت خیلی خیلی ازش راضیه.از همه لحاظ.هندلینگ.نرمی.مخصوصا" کاهش صدای کوبش به مقدار خیلی زیاد.

TIBA-NAVID
05-08-2011, 09:00

من که به شما گفتم وحید رضا جان
درسته لاستیکای کره ای مخصوصا هانکوک به مراتب از ژاپنی ها نرم تر یا بهتر بگم شل ترن.
دست بزنی بهشون با انگشت میرن داخل ....
اما به همون نسبت عمرشون هم کمتره.
بعضی ژاپنی ها مقداری سفتیشون زیاد تره و با اینکه بسیار خوبن ولی باز کمتر توصیه میشن.
بعضی ژاپنیا ولی هر 2 خاصیتو با هم دارن.
هم نرمی.هم چسبندگی بالا و نرمی و هندلینگ مناسب.
و هم عمر بسیار زیاد.
اینم بگم لاستیک ها همه بعد 1 سال نرم تر میشن.
ژاپنی که نرم تر بشه تا اون آخر عمرش هم از همه نظر عالی میمونه.امنیت و استحکامش ....
اما کره ای ای که اینقدر نرم باشه .
دیگه ازین نرم تر بشه میبینین سال که گذشت کم کم از ریخت میفتن.
لاستیک کره برای رالی خیلی مطلوبه.
اما تو شهری که مدام داری کلاج دنده عوض میکنی و استهلاک زیاده زود عمرشون به پایان میرسه....
اینا نظرای من بود
به نظرای خودم اکتفا نمیکنم
آمار رو میگم
رده بندی لاستیک جهان رو در سال قبل براتون از نظر پارامترهای مختلف میذارم.
تا ببینین کره ای ها و کلا برند های برتر کجا هستن ...
رتبه بندی برترین لاستیک های جهان از نظر کیفیت لاستیک ها در سال 2010 :

شاخص بهره وری سوخت :

رده بندی بهترین عملکرد لاستیک ها از جمیع جهات:

به هر حال اگه یکی فقط نرمی بخواد.لاستیک کره ای بگیره چون حتی نرم ترین ژاپنی ها هم در نرمی به اونا نمیرسن.
اما یه چیزی رو باید بدونیم که این نرمی بیش از حد که برای ما شاخص مهمیه اصلا توی رده بندی بهترین تایرهای دنیا اصلا شاخصی براش در نظر نگرفتن.
عوضش امنیت.چسبندگی.کیفیت ساخت.بهره وری سوخت همه شاخص هستن در جهان.ایرانو نمیگم.این رده بندی ها هم همه مال برترین های 2010 بود.
اما به صورت مختصر در مورد دوستتون بگم.
ایشون بازم اشتباه کردن ...
ممکنه اینبار اشتباشون در حد اون بار نباشه.اما بازم اشتباه کردن.
نمیدونم ااینبار کی به نتیجهع ای که الان بهتون میگم میرسن ...
نمیدونم.شاید اصلا نرسن.
اما رینگ 14 برای ریوی ایران و اونم با لاستیک 185/65/147 نه 185/60/14 کمی ایجاد خلل در عملکرد ای بی اس و همین طور کاهش شتاب رو براشون هدیه آورده ....
کمی هم سفتی فرمان.
حالا ایشون داره ماشینو با قبلش مقایسه میکنه.خوشحاله...
برا همین شاید متوجه نشه که هنوزم خیلی چیزا رو از دست داده ....
لاستیکش 185/60/14 بود نه مشکلی نداشت.
بگذریم.
در مورد ماشین خودمم هنوز تازه دیروز گرفتم .اما میتونم بگم نرمی فرمان که اصلا تکون نخورده.
قبلشم خیلی نرم بود و از قصد 50 تا با ماشین راه رفتم و بعد عوض کردم...
بقیه شاخصا رو هم چون دیشب ساعت 7 تازه تایر عوض شد و کمی فقط باهاش راه رفتم عصر و فقط فرمونو چک کردم نمیتونم الان دقیق حرف بزنم.
ظاهرم بگم چون یزد تایر عرضش یه لاستیک 175/70/13 عریض بود و با 185/70/13 مو نمیزد اصلا عرض لاستیکم زیاد نشده.
یعنی 2 لاستیکو کنار هم بذاری مو نمیزنن.
خیلی ازین جهت خوشحخالم.چون این مهر تاییدیه بر اینکه سوخت ماشینم هیچ عوض نخواهد شد.
بلکهع بهخاطر کیفیت خوب تر تویو حتی ممکنه مصرف سوخت کاهش هم دشاته باشه.
میتونم بگم یزد تایزای جدید رو میشه هانکوک ایران لقب داد.
چون خیلی نرمیشون زیاد شده.
ظاهرشم که کپی طرح لاستیک یوکوهاما و تویو شده....
در کل با اختلاف زیادی از بارز اونا رو بهتر میدونم.حداقل بدون تعویض به 185 خودش عرض 185 داره !!!!
اما خوب احتمالا به خاطر نرمی زیادش عمرش مثل بارز نخواهد بود.
راستی بگم که سومیتوهو و برند دومش دانلوپ رو با اینکه لاستیک های معتبری هستن اما باید گفت جزو ژاپنی های سفت تر هستند اما بسیار با دوام و خوبن کلا.
حالا تویو یه مقدار ازشون نرم تره ...
اما باید دونست دانلوپ الان لاستیک اورجینال ماشینایی مثل بی ام و سال و تویوتا سال هست .
انشالا برسم بیشتر بعدا در مورد عملکرد لاستیکام خواهم نوشت...

vahidreza_sh
05-08-2011, 10:16

TIBA-NAVID
05-08-2011, 14:22

TIBA-NAVID
05-08-2011, 15:24
چند تصویر از لاستیک های قبلی ماشین تیبای من (مارک یزد تایر)
در کنار چند تصویر از لاستیک های جدید ماشین با برند تویو ژاپن.
ابتدا چند تصویر از لاستیک های قبلی :

اینا تصاویر یزد تایر بود که همون طور که بارها گفتم عرضش از بارزا بیشتره و اندازه 185 عرض داره.

---------- Post added at 05:23 PM ---------- Previous post was at 05:19 PM ----------

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:23 PM ----------

اینم مقایسه ی 2 لاستیک یزد و تویو در حالی که اینجا یزد زیر ماشینه :

TIBA-NAVID
05-08-2011, 15:34
اینم مقایسه لاستیک یزد و تویو ژاپن در حالی که تویو زیر ماشینه.
(میبینین که در این نماها مشخصه که لاستیک یزد از نظر ابعاد عریضه و اصلا در استاندارد 175 جا نداره و هم عرض لاستیک تویو 185 هست.)

به زودی به امید خدا براتون نماهای دیگه رو هم اپلود میکنم.

a5_big
06-08-2011, 08:43
نويد جان مبارك باشه .
ميشه بگي لاستيك يزدتايرو چند فروختي و تويو رو چند خريدي ؟

TIBA-NAVID
06-08-2011, 18:30
نويد جان مبارك باشه .
ميشه بگي لاستيك يزدتايرو چند فروختي و تويو رو چند خريدي ؟

تویو ژاپن رو 160 گرفتم جفتی
و یزد تایرو اونجا که رفتم تعویض کنمگفت برمیدارم.
وقتی رسید پای حساب برداشت گفت جفتی 70 !!!!
بهش گفتم عجب !!!
فکر کردی از پشت کوه اومدم دیگه؟درسته 4 حلقش زیر ماشین رفته اما ماشین 10 تا کار نکرده.
برداشتم بردم لاستیکا رو.
جای دیگه باهاش صحبت کردم با مغازه دیگه
فعلا اون گفت 100 میفروشم
حدود 90 95 میخرم ازتون
هنوز به یک آشنا که میشناسم مراجعه نکردم

vahidreza_sh
06-08-2011, 23:48
با سلام دوباره نوید خان.دوباره یه صحبتهایی شنیدم که وسوسه تعویض رینگ با 14 رو برام داره.
یکی از بچه های فوروم (-----------) میگفت که قدرت چسبندگی و هندلینگ و ترمز رینگ 14 اصلا" با 13 قابل قیاس نیست حتی با لاستیک 185/70/13. و میگفت شاید رینگ 14 شتاب رو یه درصد خیلی جزئی بیاره پایین و مصرف رو خیلی جزئی ببره بالا ولی ترمز و ... خیلی بهتر از رینگ 13 داری.
شما که لاستیک 185 داری و تیبا و ریو از این حیض(رینگ) با هم مشترکن لطف میکنی و یه توضیحی به ما میدی.
سایز لاستیکش هم که اون پسره وصل کرد 185/65 بود.

TIBA-NAVID
07-08-2011, 12:27
با سلام دوباره نوید خان.دوباره یه صحبتهایی شنیدم که وسوسه تعویض رینگ با 14 رو برام داره.
یکی از بچه های فوروم (-----------) میگفت که قدرت چسبندگی و هندلینگ و ترمز رینگ 14 اصلا" با 13 قابل قیاس نیست حتی با لاستیک 185/70/13. و میگفت شاید رینگ 14 شتاب رو یه درصد خیلی جزئی بیاره پایین و مصرف رو خیلی جزئی ببره بالا ولی ترمز و ... خیلی بهتر از رینگ 13 داری.
شما که لاستیک 185 داری و تیبا و ریو از این حیض(رینگ) با هم مشترکن لطف میکنی و یه توضیحی به ما میدی.
سایز لاستیکش هم که اون پسره وصل کرد 185/65 بود.

سلام به شما
به هر حال کسی که انتخاب میکنه شما هستین
یکی از دوستانی که تیبایی هستن و از بچه های تاپیک تیبا هستن
توضیحات منو خونده بودن.در یه جایی اسامی لاستیکای برتر رو گفته بودم و گفته بودم افرادی که تیبا دارن اگر بخوان 185/70/13 بندازن باید و باید و باید تایر تویو مدل تئو پلاس بندازن.یا مارکی که مثل این قالبش کمی کوچک تر باشه.
و در مورد 185/65/13 هیچ حساسیتی وجود نداره .
مثلا من خودم 185/70/13 تویو همین مدل گرفتم.میتونم بگم فرمون ماشین با انگشت کنترل میشه و میچرخه.
185/70 هم هستا. اما همون نکته ظریفه که گفتم باید استاندارد کمترین تغییرو داشته باشه توش رعایت شده.
حالا اون دوستمون رفته بوده خرید.
من تو اون صحبتم چند تا مارک رو مشخصاتشو توضیح داده بودم.
و مثلا گفته بودم یه ریو دیده بودم قبلا که 185/70/13 مارک آپولو مثلا با اینکه سایزش با اون مدل تویو کهگفتم یکیه
ولی اون قدر قالبش بزرگه که زیر اون ماشین ریو فکر میکردی رینگ 14 یا 15 انداختن
و لاستیکا چسبیده بود به گلگیر
و هم خیلی بدریخت بود
هم مطمئنم هخم میکوبه هم ماشینش سفت میشه فرمونش و هندلینگش
حالا این بنده خدا پریروز نامه داد
گفت رفته بازار،مغازه تویو بسته بوده رفته مغازه کنارش.
طرف آپولو داشته.اینم فکر کرده آپولو جزو مارکایی بوده که تعریف کردم ازش .
خلاصه رفته آپولو گرفته.
همون تا انداخته میگفت هم میکوبیده هم بد بوده ...
اینه که میگم این تاکیدایی که کردم علت داشتن.
من 185/70/13 انداختم.فرمونم با یه انگشت میچرخه.
از اولشم نرم تر شده.
اما چرا ؟؟؟ دلیلشو قبلا گفتم
لاستیک 175/70/13 یزد تایرمو اگه بذارم کنار این تویو که گرفتم اصلا در عرض که مو نمیزنن با هم چون یزده غیر استاندارد بود عرضش و بزرگ تر از 175 بود.
ارتفاعشم که درصد خیلی خیلی کم فرق دارن و با چشم متوجه نمیشی.این بود فلسفه اون که میگفتم برای تیبا باید این انتخاب بشه و اگر نخواست کسی باید 185/65 بگیره.
حالا برا شما هم قضیه مشابه هست.
لاستیک 185/60/14 اگه پیدا کردی کاملا استاندارده
قضینه ی رینگ رو میکنی.لاستیک این سایز هم اگه گیرت اومد نوع خوب و نرم و با استحکامشو میگیری.عالی هم هست.رینگتم 14 میشه که ظاهرا خیلی دوست داری.
اما 185/65/14 چی ؟ نسبت به لاستیک استاندارد خود ماشین 20.9 میلی متر بلند تر میشه لاستیکت. دیگه این سایز مثل 185/70/13 لاستیک قالب کوچک پیدا نمیشه که بری بندازی و مشکلی پیش نیاد.... این 21 میلی متر که ماشین لاستیکش قطرش بیشتر میشه یعنی چی؟
یعنی 1 سانت ارتفاع ماشین میاد بالا.2.1 سانت از فاصله بالای گلگیر پر میشه...
دیگه یعنی چی؟ یعنی سایز لاستیکت نسبت به اول 3.6 درصد عوض شده
تعریف تغییر سایز مجاز و استاندارد اینه که نهایتا تا 2.5 درصد تغییر بدی.
مثلا من وقتی میگم برای تیبا 185/70/13 اگه خواستن بندازن چرا میگم فلان مدل حتما باشه؟؟؟ چون اگه استاندارد استاندارد باشه سایزش 2.4 درصد تغییر سایز داره.از استاندارد خارج نیست.
اینو گفتم که قالب کوچک تر باشه تا اختلافش با ماکزیمم مجاز بیشتر باشه.
اون لاستیک تویو که گفتم 1.5 درصد تغییر ساز محاسباتی داره.
اما من که خریدم میبینم چشمی که نگاه میکنی لاستیکا رو بغل هم گذاشتم.چون اون تایر ایرانیا از استاندارد بزرگ ترن اصلا سایزاشون با هم تفاوت محسوسی نداره.
حالا 185/65/13 3.6 درصد تغییر سایز داره.
نمیگم نمیشه انداخت.
اما شما که میخوای بندازی از قبل خودت رو برای مصرف بیشتر سوخت به دلیل افزایش وزن رینگ ها .
سفت شدن فرمان به دلیل تغییر در سایز رینگ و همین تغییر غیر استاندارد 3.6 درصدی
اختلال در عملکرد ترمز ای بی اس به خاطر همین 3.6 درصد خطا
و کاهش شتاب خودرو باز هم به همین دلیل
آماده داشته باش.
درصد هر کدوم از موارد بالا رو نمیگم چه قدره.
ممکنه بسته به نوع لاستیک و جنسش این موارد بیشتر یا کمتر باشن.
حسش کنی یا نکنی.
اما مطمئن باشین اگه دقیق باشین محاله این مواردو متوجه نشین.ممکنه اول بگین خیلی عالیه .

اما مثل همون دوستی کهگفتین قبلا لاستیک15 انداخته بود گمونم./بعدا متوجه میشیم که شاید دیر شده باشه.
بازم میگم برای ریوی ایران بهترین شماره رینگ 13 هست.
اما میشه با بازی کردن با سایز لاستیک اونم در حد استاندارد به همه ی چیزی که با 14 میرسن برسین ولی با هزینه ی کمتر.
هزینه فقط پولی نیست.
همون پارامترایی که بالا از دست میدین به بهای 14 داشتن هم جزو هزینه هاست.
من باشم برای ریو شک نمیکنم در انداختن 185/70/13
اگه خیلی خیلی به نرمی اهمیت میدینو میخواین دیگه خیلی نرم بشه. و عمرش براتون زیاد مهم نیست.
هانکوک کره بندازین.
اما اگه کمی از دست دادن نرمی به بهای عمر بیشتر تایر و دوام زیاد اون.چسبندگی خوب رو هم میخواین همین مدل تویو رو بهتون پیشنهاد میکنم.
دانلوپ یا سومیتومو هم هردو از یه شرکتن.هرکدوم مدلش رو بیشتر خواستین و نرم تر بود جنسش از 2 تای بالا در مقام بعدی قرار میگیره تقریبا با اختلاف خیلی کم.
من بودم همین کارو میکردم.
حالا شما بازم نظر نظر خودته.
امیدوارم هر تصمیمی میگیرین هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت راضی باشین ازش از ته دل

vahidreza_sh
07-08-2011, 18:19
سلام به شما
به هر حال کسی که انتخاب میکنه شما هستین
یکی از دوستانی که تیبایی هستن و از بچه های تاپیک تیبا هستن
توضیحات منو خونده بودن.در یه جایی اسامی لاستیکای برتر رو گفته بودم و گفته بودم افرادی که تیبا دارن اگر بخوان 185/70/13 بندازن باید و باید و باید تایر تویو مدل تئو پلاس بندازن.یا مارکی که مثل این قالبش کمی کوچک تر باشه.
و در مورد 185/65/13 هیچ حساسیتی وجود نداره .
مثلا من خودم 185/70/13 تویو همین مدل گرفتم.میتونم بگم فرمون ماشین با انگشت کنترل میشه و میچرخه.
185/70 هم هستا. اما همون نکته ظریفه که گفتم باید استاندارد کمترین تغییرو داشته باشه توش رعایت شده.
حالا اون دوستمون رفته بوده خرید.
من تو اون صحبتم چند تا مارک رو مشخصاتشو توضیح داده بودم.
و مثلا گفته بودم یه ریو دیده بودم قبلا که 185/70/13 مارک آپولو مثلا با اینکه سایزش با اون مدل تویو کهگفتم یکیه
ولی اون قدر قالبش بزرگه که زیر اون ماشین ریو فکر میکردی رینگ 14 یا 15 انداختن
و لاستیکا چسبیده بود به گلگیر
و هم خیلی بدریخت بود
هم مطمئنم هخم میکوبه هم ماشینش سفت میشه فرمونش و هندلینگش
حالا این بنده خدا پریروز نامه داد
گفت رفته بازار،مغازه تویو بسته بوده رفته مغازه کنارش.
طرف آپولو داشته.اینم فکر کرده آپولو جزو مارکایی بوده که تعریف کردم ازش .
خلاصه رفته آپولو گرفته.
همون تا انداخته میگفت هم میکوبیده هم بد بوده ...
اینه که میگم این تاکیدایی که کردم علت داشتن.
من 185/70/13 انداختم.فرمونم با یه انگشت میچرخه.
از اولشم نرم تر شده.
اما چرا ؟؟؟ دلیلشو قبلا گفتم
لاستیک 175/70/13 یزد تایرمو اگه بذارم کنار این تویو که گرفتم اصلا در عرض که مو نمیزنن با هم چون یزده غیر استاندارد بود عرضش و بزرگ تر از 175 بود.
ارتفاعشم که درصد خیلی خیلی کم فرق دارن و با چشم متوجه نمیشی.این بود فلسفه اون که میگفتم برای تیبا باید این انتخاب بشه و اگر نخواست کسی باید 185/65 بگیره.
حالا برا شما هم قضیه مشابه هست.
لاستیک 185/60/14 اگه پیدا کردی کاملا استاندارده
قضینه ی رینگ رو میکنی.لاستیک این سایز هم اگه گیرت اومد نوع خوب و نرم و با استحکامشو میگیری.عالی هم هست.رینگتم 14 میشه که ظاهرا خیلی دوست داری.
اما 185/65/14 چی ؟ نسبت به لاستیک استاندارد خود ماشین 20.9 میلی متر بلند تر میشه لاستیکت. دیگه این سایز مثل 185/70/13 لاستیک قالب کوچک پیدا نمیشه که بری بندازی و مشکلی پیش نیاد.... این 21 میلی متر که ماشین لاستیکش قطرش بیشتر میشه یعنی چی؟
یعنی 1 سانت ارتفاع ماشین میاد بالا.2.1 سانت از فاصله بالای گلگیر پر میشه...
دیگه یعنی چی؟ یعنی سایز لاستیکت نسبت به اول 3.6 درصد عوض شده
تعریف تغییر سایز مجاز و استاندارد اینه که نهایتا تا 2.5 درصد تغییر بدی.
مثلا من وقتی میگم برای تیبا 185/70/13 اگه خواستن بندازن چرا میگم فلان مدل حتما باشه؟؟؟ چون اگه استاندارد استاندارد باشه سایزش 2.4 درصد تغییر سایز داره.از استاندارد خارج نیست.
اینو گفتم که قالب کوچک تر باشه تا اختلافش با ماکزیمم مجاز بیشتر باشه.
اون لاستیک تویو که گفتم 1.5 درصد تغییر ساز محاسباتی داره.
اما من که خریدم میبینم چشمی که نگاه میکنی لاستیکا رو بغل هم گذاشتم.چون اون تایر ایرانیا از استاندارد بزرگ ترن اصلا سایزاشون با هم تفاوت محسوسی نداره.
حالا 185/65/13 3.6 درصد تغییر سایز داره.
نمیگم نمیشه انداخت.
اما شما که میخوای بندازی از قبل خودت رو برای مصرف بیشتر سوخت به دلیل افزایش وزن رینگ ها .
سفت شدن فرمان به دلیل تغییر در سایز رینگ و همین تغییر غیر استاندارد 3.6 درصدی
اختلال در عملکرد ترمز ای بی اس به خاطر همین 3.6 درصد خطا
و کاهش شتاب خودرو باز هم به همین دلیل
آماده داشته باش.
درصد هر کدوم از موارد بالا رو نمیگم چه قدره.
ممکنه بسته به نوع لاستیک و جنسش این موارد بیشتر یا کمتر باشن.
حسش کنی یا نکنی.
اما مطمئن باشین اگه دقیق باشین محاله این مواردو متوجه نشین.ممکنه اول بگین خیلی عالیه .

اما مثل همون دوستی کهگفتین قبلا لاستیک15 انداخته بود گمونم./بعدا متوجه میشیم که شاید دیر شده باشه.
بازم میگم برای ریوی ایران بهترین شماره رینگ 13 هست.
اما میشه با بازی کردن با سایز لاستیک اونم در حد استاندارد به همه ی چیزی که با 14 میرسن برسین ولی با هزینه ی کمتر.
هزینه فقط پولی نیست.
همون پارامترایی که بالا از دست میدین به بهای 14 داشتن هم جزو هزینه هاست.
من باشم برای ریو شک نمیکنم در انداختن 185/70/13
اگه خیلی خیلی به نرمی اهمیت میدینو میخواین دیگه خیلی نرم بشه. و عمرش براتون زیاد مهم نیست.
هانکوک کره بندازین.
اما اگه کمی از دست دادن نرمی به بهای عمر بیشتر تایر و دوام زیاد اون.چسبندگی خوب رو هم میخواین همین مدل تویو رو بهتون پیشنهاد میکنم.
دانلوپ یا سومیتومو هم هردو از یه شرکتن.هرکدوم مدلش رو بیشتر خواستین و نرم تر بود جنسش از 2 تای بالا در مقام بعدی قرار میگیره تقریبا با اختلاف خیلی کم.
من بودم همین کارو میکردم.
حالا شما بازم نظر نظر خودته.
امیدوارم هر تصمیمی میگیرین هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت راضی باشین ازش از ته دل

ممنون از توضیحاتت.من خیلی تمایل به رینگ 14 ندارم(از بعد صحبتهای شما در پستهای قبلی و اینکه فهمیدم ریو ایران موتورش مل 2001 هست).ولی چون اون دوستمون گفت که با 14 هندلینگ و نرمی و خصوصا"ترمز خیلی خیلی بهتر از 13 داره ودرصد تغییرات سوخت و شتاب خیلی کمه،بخاطر همین ازتون پرسیدم که چیکار کنم و اینکه آیا 185/70/13 شرایط ترمزش با 185/65/14 یکی هست یانه.چون اگه باشه حتما" همین سایز رو میگیریم و خرج اضافی هم نمیکنم.
در مورد مارک لاستیک هم تویو رو انتخاب میکنم.منظور شما از تویو همون تویو پلاس هست یا تویو 350؟

TIBA-NAVID
07-08-2011, 20:41
ممنون از توضیحاتت.من خیلی تمایل به رینگ 14 ندارم(از بعد صحبتهای شما در پستهای قبلی و اینکه فهمیدم ریو ایران موتورش مل 2001 هست).ولی چون اون دوستمون گفت که با 14 هندلینگ و نرمی و خصوصا"ترمز خیلی خیلی بهتر از 13 داره ودرصد تغییرات سوخت و شتاب خیلی کمه،بخاطر همین ازتون پرسیدم که چیکار کنم و اینکه آیا 185/70/13 شرایط ترمزش با 185/65/14 یکی هست یانه.چون اگه باشه حتما" همین سایز رو میگیریم و خرج اضافی هم نمیکنم.
در مورد مارک لاستیک هم تویو رو انتخاب میکنم.منظور شما از تویو همون تویو پلاس هست یا تویو 350؟

ببینین برای ریوی ایران منکه بهترین گزینه رو 13 میدونم و نه 14.اما اگر
اگر
اگر بخواین 14 بذارین
لاستیکی که بهترین گزینه هست برای رینگ 14 :185/60/14 هست
نه 185/65/14
185/65/14 برای خانواده ی پژو ساخته شده نه ریو
اصلا به نظر من که تغییر دادن ابعاد استاندارد لاستیک به اندازه ی 3.6 درصد محاله مشکل زا نباشه بعدا
حالا ما بی خبر شما با خبر
ببینین شاید یه زمانی باز دوستتون مکتوجه شد که بازم یه اشتباهی انجام داده که اگر فلان میکرد بهتر بود...
پژو سبکش اصلا با ریو متفاوته
ببینین شما تکلیف خودتونو مشخص کنین.
اگه نرمی زیاد میخواین و عمر براتون مهم نیست که کمتر باشه.میخواین ماشینتون تا حد بینهایت نرم باشه ولی مهم نیست کم عمر تر باشه تایر بهترین انتخاب براتون هانکوک 185/70/13 هست.
حروف برجسته هست و تصویر یه تیبا به این سایزو گذاشتم.
البته اصل کره.
اما اگه هم نرمی و چسبندگی و هندلینگ خوب میخواین و هم عمر زیاد و امنیت بیشتر تایر من بهتون تویو رو پیشنهاد میکنم یا مثلا سومیتومو یا برند دوم شرکتش دانلوپ که گزینه ی اول رو تویو میدونم .
تویو خیلی کم یاب شده.مخصوصا به دلیل سونامی زاپن
پیشنهاد میکنم اگه قصد خرید دارین زودتر اقدام کنین چون اندک مغازه هایی که این تایرو دارن دارن تمومش میکنن با انبوه تیبا و ریویی که همه متقاضی تایر با کیفیت در این سایز هستن.
برای تیبا اگه 185/70/13 کسی بخواد بخره من میگم حتما باید مدل تئو پلاس بخره.
چون تیبا هم در عقب و هم در جلو یک فنر داره و برای اینکه هیچ مشکلی حتی احتمالش هم وجود نداشته باشه باید سایز تایر در حد استاندارد باشه از نظر بلندی و تغییرش بسیار محدود باشه.
مثلا من تویو تئو پلاس 185/70/13 گذاشتم
اصلا محاله لاستیک یزد و اینوکنار هم بذارین و متوجه بشین با چشم که اینا سایزشون یکی 185/70 هست و دیگری 175/70
چون لاستیکای ایران هیچ کدومشون سایزاشون درست نیست و همشون بزرگ ترن از اونچیزی که روشون نوشته
اما برای ریو
شما چه مدل 350 بگیری
چه مدل تئو پلاس تفاوتی نداره
تئو پلاس ارتفاعش خیلی خیلی با لاستیک خودت برابره.
اما چون برای ریو تفاوتی نداره میتونی 185/70/13 350 هم بذاری برای ریوت. (تکرار میکنم برای ریو) نه تیبا
مدل 350 تویو دقیقا سایزش استاندارده و سایزش مثل تئو کوچک تر نیست.
البته یادمه یه جایی عکس از ریو با این لاستیکو هم دیده بودم
فقط بازم میگم اگه خیلی عاشق نرمی بیش از حد هستین همون هانکوک بندازین البته اصلش
اما بدون که مثلا امروز سیلو دیدم با هانکوک اصل کره
درجه بادشو رو 30 تنظیم کرد
برداشت گفت آقا چرا این رو زمینه
باد کم داره
بعد اومد تست کرد دید درسته
گفت هوا گرمه
لاستیکت نرمه
این میخوابه رو زمین
اما لاستیک من کاملا صاف وایستاده
نه شکم داره
نه هیچ
نرمیشم مناسبه از نظر من
نه اون قدر سفته که ...
نه اون قدر نرمه که ...
خودت میتونی دست بزنی به لاستیک و مقایسش کنی
فقط بگم چه هانکوک میخوای
چه تویو
باید زود تر خرید کنی
چون مثلا من کنار دستم داشت طرف
ماشین دیر اومد دیر رفتم
تموم کرد
مجبور شدم ازین ور اون ور برا خودم تایر جور کنم و بخرم و بیارم

راستی بگم اگهچسبندگی مثلا با لاستایک 14 کلا بهش نمره 20 رو بدی
تایر 185/70/13 نوع خوب و جنس مناسب 19.75 میگیره
حالا این که آیا این ارزش داره که شما شتابو از دست بدی
مصرف رو حتی بگیر خیلی کم زیاد کنی
فشار به جلو بندیت بیاری
3.6 درصد تغییر سایز بدی که احتمال خلل در عملکرد ای بی اس ماشین باشه
احتمال گیر کردن در دست انداز های شدیدم هرچند 0.5 درصد باشه
اگه شما اینا رو قبول میکنی برای اون 0.5 چسبندگی بیشتر من حرفی ندارم
فقط مهم اینه از تایرت چی میخوای
در دنیا لاستیک به نرمی هانکوککره نداریم
بی نهایت نرمه
یزد تایرم از نظر من هانکوک ایرانه
تو نرمی خیلی نرمن.عمرشون به همون میزان کمتره.
مثلا اندک ایرادی تو جلوبندیت بشاه و فرمون تنظیم نباشه تا بیای بفهمی میبینی لاستیک صاف صافه
اما ژاپنی با کیفیتو متعادل نه ژاپنی سفت و خشک که چند مارک هستن عمر زیاد و امنیت تایر رو با چسبندگی با هم داره
در حد متعادلش

vahidreza_sh
07-08-2011, 21:55
ببینین برای ریوی ایران منکه بهترین گزینه رو 13 میدونم و نه 14.اما اگر
اگر
اگر بخواین 14 بذارین
لاستیکی که بهترین گزینه هست برای رینگ 14 :185/60/14 هست
نه 185/65/14
185/65/14 برای خانواده ی پژو ساخته شده نه ریو
اصلا به نظر من که تغییر دادن ابعاد استاندارد لاستیک به اندازه ی 3.6 درصد محاله مشکل زا نباشه بعدا
حالا ما بی خبر شما با خبر
ببینین شاید یه زمانی باز دوستتون مکتوجه شد که بازم یه اشتباهی انجام داده که اگر فلان میکرد بهتر بود...
پژو سبکش اصلا با ریو متفاوته
ببینین شما تکلیف خودتونو مشخص کنین.
اگه نرمی زیاد میخواین و عمر براتون مهم نیست که کمتر باشه.میخواین ماشینتون تا حد بینهایت نرم باشه ولی مهم نیست کم عمر تر باشه تایر بهترین انتخاب براتون هانکوک 185/70/13 هست.
حروف برجسته هست و تصویر یه تیبا به این سایزو گذاشتم.
البته اصل کره.
اما اگه هم نرمی و چسبندگی و هندلینگ خوب میخواین و هم عمر زیاد و امنیت بیشتر تایر من بهتون تویو رو پیشنهاد میکنم یا مثلا سومیتومو یا برند دوم شرکتش دانلوپ که گزینه ی اول رو تویو میدونم .
تویو خیلی کم یاب شده.مخصوصا به دلیل سونامی زاپن
پیشنهاد میکنم اگه قصد خرید دارین زودتر اقدام کنین چون اندک مغازه هایی که این تایرو دارن دارن تمومش میکنن با انبوه تیبا و ریویی که همه متقاضی تایر با کیفیت در این سایز هستن.
برای تیبا اگه 185/70/13 کسی بخواد بخره من میگم حتما باید مدل تئو پلاس بخره.
چون تیبا هم در عقب و هم در جلو یک فنر داره و برای اینکه هیچ مشکلی حتی احتمالش هم وجود نداشته باشه باید سایز تایر در حد استاندارد باشه از نظر بلندی و تغییرش بسیار محدود باشه.
مثلا من تویو تئو پلاس 185/70/13 گذاشتم
اصلا محاله لاستیک یزد و اینوکنار هم بذارین و متوجه بشین با چشم که اینا سایزشون یکی 185/70 هست و دیگری 175/70
چون لاستیکای ایران هیچ کدومشون سایزاشون درست نیست و همشون بزرگ ترن از اونچیزی که روشون نوشته
اما برای ریو
شما چه مدل 350 بگیری
چه مدل تئو پلاس تفاوتی نداره
تئو پلاس ارتفاعش خیلی خیلی با لاستیک خودت برابره.
اما چون برای ریو تفاوتی نداره میتونی 185/70/13 350 هم بذاری برای ریوت. (تکرار میکنم برای ریو) نه تیبا
مدل 350 تویو دقیقا سایزش استاندارده و سایزش مثل تئو کوچک تر نیست.
البته یادمه یه جایی عکس از ریو با این لاستیکو هم دیده بودم
فقط بازم میگم اگه خیلی عاشق نرمی بیش از حد هستین همون هانکوک بندازین البته اصلش
اما بدون که مثلا امروز سیلو دیدم با هانکوک اصل کره
درجه بادشو رو 30 تنظیم کرد
برداشت گفت آقا چرا این رو زمینه
باد کم داره
بعد اومد تست کرد دید درسته
گفت هوا گرمه
لاستیکت نرمه
این میخوابه رو زمین
اما لاستیک من کاملا صاف وایستاده
نه شکم داره
نه هیچ
نرمیشم مناسبه از نظر من
نه اون قدر سفته که ...
نه اون قدر نرمه که ...
خودت میتونی دست بزنی به لاستیک و مقایسش کنی
فقط بگم چه هانکوک میخوای
چه تویو
باید زود تر خرید کنی
چون مثلا من کنار دستم داشت طرف
ماشین دیر اومد دیر رفتم
تموم کرد
مجبور شدم ازین ور اون ور برا خودم تایر جور کنم و بخرم و بیارم

راستی بگم اگهچسبندگی مثلا با لاستایک 14 کلا بهش نمره 20 رو بدی
تایر 185/70/13 نوع خوب و جنس مناسب 19.75 میگیره
حالا این که آیا این ارزش داره که شما شتابو از دست بدی
مصرف رو حتی بگیر خیلی کم زیاد کنی
فشار به جلو بندیت بیاری
3.6 درصد تغییر سایز بدی که احتمال خلل در عملکرد ای بی اس ماشین باشه
احتمال گیر کردن در دست انداز های شدیدم هرچند 0.5 درصد باشه
اگه شما اینا رو قبول میکنی برای اون 0.5 چسبندگی بیشتر من حرفی ندارم
فقط مهم اینه از تایرت چی میخوای
در دنیا لاستیک به نرمی هانکوککره نداریم
بی نهایت نرمه
یزد تایرم از نظر من هانکوک ایرانه
تو نرمی خیلی نرمن.عمرشون به همون میزان کمتره.
مثلا اندک ایرادی تو جلوبندیت بشاه و فرمون تنظیم نباشه تا بیای بفهمی میبینی لاستیک صاف صافه
اما ژاپنی با کیفیتو متعادل نه ژاپنی سفت و خشک که چند مارک هستن عمر زیاد و امنیت تایر رو با چسبندگی با هم داره
در حد متعادلش

حرفت رو در باره نرمی هانکوک قبول دارم.چون الان که پراید داریم و لاستیک 175 هانکوک زیرشه یه روز دیدم انگار باد لاستیک کمه.بردم تنظیم کنم.مرده که درجه رو زد گفت میزانه.
در مورد نمره دهی به رینگ 14 و 13 که فقط 0.25 درصد اختلاف داشته باشن عاقلانه ترین کار داشتن رینگ 13 و گرفتن لاستیک 185/70 هست.
در مورد مارک لاستیک هم از فردا میرم دنبالش تا تموم نشده.

بابت کلیه راهنماییهات از ابتدا تا الان ممنون.

TIBA-NAVID
07-08-2011, 22:30
حرفت رو در باره نرمی هانکوک قبول دارم.چون الان که پراید داریم و لاستیک 175 هانکوک زیرشه یه روز دیدم انگار باد لاستیک کمه.بردم تنظیم کنم.مرده که درجه رو زد گفت میزانه.
در مورد نمره دهی به رینگ 14 و 13 که فقط 0.25 درصد اختلاف داشته باشن عاقلانه ترین کار داشتن رینگ 13 و گرفتن لاستیک 185/70 هست.
در مورد مارک لاستیک هم از فردا میرم دنبالش تا تموم نشده.

بابت کلیه راهنماییهات از ابتدا تا الان ممنون.

خواهش میکنم وظیفه بود.
پس همون طور کهگفتم اگه نرمی بی اندازه میخواین و اون چیزای دیگه که گفتم اگهکمتر باشه براتون مهم نیست هانکوک اصل کره بگیرین
وگرنه تویو و کمی بعدش سومیتومو یا دانلوپ که از یه شرکتن و هرکدوم نرم تر و از طرحش بهتر خوشت اومد و کیفیتشو بهتر حس کردی بگیرش هردوشون مال یه جا هستن.
امیدوارم کارت به گزینه های دیگه نرسه
از طرفی چون ریو دارین هر دو مدل 185/70/13 تویو یعنی تویو 350 و تویو تئو پلاس براتون خوبه
دیگه ببین کدوم مدلو نرم تر و خوش طرح تر میدونی و تاریخ جدیدتر و بهتر.
کمی تئو پلاس قالبش کوچک تره.
در حد 4 میلی متر
من باشم برا ریو هم تئو پلاس رو بهتر میدونم
چون برا تیبا هم خودم تستش کردم و به هیچ وجه هیچ مشکلی نداره و عالیه از هر نظر.
شکمم به هیچ وجه ذره ای نمیده و کاملا مستحکم به نظر میرسه لاستیکش.
اما خوب هانکوکا دیگه تو گرما میخوابن.
اگه تهرانی من برای زاپاس که گیرم نیومد از طریق این نمایندگی سفارش دادم و برام ارسال کرد.
یعنی فقط اینجا رو پیدا کردم که داشت.
البته واقعا هنر کردم
خیلیا کل تهرانوگشتن و نتونستن پیدا کنن
من پیدا کردم
خواستی تلفن تماسشو بدم

بتونی تئو پلاس گیرت بیاد قبل ازینکه همه لاستیکای اینم تموم بشه شانس اوردی ...
وگرنه چون ریو هست ماشینت 350 هم مناسبه براتون.

a5_big
08-08-2011, 10:34
اقا نويد اين لاستيك تئو پلاسي كه گرفتي تاريخش دوهزارو چنده ؟

TIBA-NAVID
08-08-2011, 18:31
اقا نويد اين لاستيك تئو پلاسي كه گرفتي تاريخش دوهزارو چنده ؟

تاریخ لاستیکی که من گرفتم 2011 هست.
البته به شدت نایاب شده جدیدا.
چون بر اثر سونامی ژاپن فعلا واردات این لاستیک کاملا متوقف شده
و هرچی هم که تو بازار بوده هم دارن تیبا ها و هم ریو ها علنا جاروش میکنن
چون مناسب ترین لاستیک و سایزه برای تیبا مخصوصا از هر نظر

Mr. Tiba
13-08-2011, 23:53
مرسی نوید جان. یه مرور کلی کردم این تاپیک رو. میگم چه جالب برای شما لاستیک یزد تایر گذاشتن رو تیبا. خدا کنه برای منم همین لاستیک رو بزارن دیگه مجبور نباشم عوضش کنم

TIBA-NAVID
13-08-2011, 23:59
مرسی نوید جان. یه مرور کلی کردم این تاپیک رو. میگم چه جالب برای شما لاستیک یزد تایر گذاشتن رو تیبا. خدا کنه برای منم همین لاستیک رو بزارن دیگه مجبور نباشم عوضش کنم

خواهش میکنم عزیز.وظیفم بود.
برای من یزد تایر بود.درسته میگم یزد تو تایرای ایران از همه بهتره.
اما از نظر ایمنی و عمر و چسبندگی و هندلینگ هیچ مارک ایران با لاستیکای مطرح جهان قابل مقایسه نیستن.
من تایری که به دوستان پیشنهاد دادم و بعد گذاشتم رو ماشین واقعا از همه نظر عالیه برای تیبا و واقعا حساب شده انتخابش کردم
تیبا ماشین پر شتابیه.
لاستیک 175 براش با توجه به شتابش از نظر ترمز گیری اصلا امنیت نداره
بارز و کویرم دقیقا همون تایر عرض خیلی کم و نا امن هستن.
باز یزد از نظر عرضی 175 غیر استاندارده و اندازه 185 تقریبا عرض داره
درسته طرح و آجش بهنوعیه که به نظر سطح تماسش اندازه همون 175 بیشتر نیست
اما بالاخره تایرش عرضش بیشتره و بهتر از بارز و کویره هرچی که باشه
اما لاستیکای با کیفیتی که من گذاشتم اصلا داد میزنه که چه قدر طراحیش حساب شدس و طراحی آجش برای حداکثر چسبندگی انجام شده.
کلا خارجیا کجا هستن.
ما کجا.
اما باز تو ایران یزد از بقیه بهتره.

TIBA-NAVID
17-08-2011, 11:24
سلام دوستان
قبلا براتون از تیبایی که رینگ 15 گذاشته بود تصویر گذاشته بودم و توضیح داده بودم که ایشون دیر یا زود متوجه میشن که چه انتخاب اشتباهی انجام دادن و دیر یا زود به بی فکریشون پی خواهند برد...
اون زمان زیاد طول نکشید.
چند روز پیش دیدم همون خودرو رینگ 13 زیرش هست
امروز که مجدد از کنارش رد شدم دیدم رینگ 13 با لاستیک 175/70/13 رفته گذاشته....
البته خارجی.مارکشو نتونستم متوجه بشم.گمونم تایوانی بود.بالاخره تایرش بدک نبود اما نکته مفید چیه؟
اینکه اون قدر اون رینگ و تایر که فقط از سر خوشگلی رفته بود خریده بود و یه دو هزاری هم براش فکر نکرده بود اون قدر بهش فشار آورده بوده که آخرش مجبور شده بره تایر 175/70/13 بندازه ! یعنی دیگه ترسیده نکنه اگه 185 هم بگیره باز مشکل داشته باشه
اینجاست که میگن کدام عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی
هم اون موقع اشتباه کرد و تایرو رینگ با اون قیمت و اون وضعو خرید.دید مشکل حاد داره حتما
به ماه نکشید رفت عوض کرد...
اما حالا دیگه ترسیده و از ترس که بازم مشکل داشته باشه همون تایر خود تیبا رو رفته خارجی خریده ...
بالاخره اگه اگه اگه رینگش جنس استاندارد باشه الان کارش مشکل نداره.
مخصوصا که تایرش خارجی بود و به نظر درشت قالب تر میومد و کمی بهتر از خود تایر تیباست مسلما.
اما به نظرم برای تیبا 175 ترمز گیریش زیاد مطمئن نیست با توجه به پر شتاب بودن تیبا....
به نظرم این انتخابش فقط از سر ترس بوده کمی...
وگرنه میتونست انتخاب بهتریم بکنه...
براتون عکسشو میذارم...
ببینین خودتون ...
در کل تایر خارجی حتی در همون سایز خود تیبا که 175 هم هست زمین تا آسمون با تایرای خود تیبا فرق داره.اما بازم به نظرم میشه انتخاب های بهتری برای این ماشین داشت که نه استاندارد خودرو به هم بخوره.و همین طور مواردی مثل ترمز گیری و کنترل و فرمان پذیری هم بهتر بشه و روی شتاب هم مشکلی نداشته باشه.بلکه همه موارد رو با هم به نحو خوبی داشته باشه.
منتهی کمی فکر و حساب کتاب لازم داره که لازمه فرد فقط به ظاهر نگاه نکنه و ابعاد رو دقیق و حساب شده مد نظر داشته باشه چون همون موارد به ظاهر ساده واقعا مهمن.
مثلا من واقعا الان از نرمی و ترمزگیری و کلا همه موارد و جنس تایرام بینهایت راضی هستم.

alisahaf70
22-08-2011, 08:38
سلام مجدد دوستان
براتون یه عکس از لاستیک خود تیبا یعنی 175/70/13 مارک کویر تایر هم گذاشتم.
میتونین خودتون قضاوت کنین و مقایسش کنین با هر کدوم از مورد هایی که قبلا براتون گذاشتم....!!!
من در تیباهایی که دارم میبینم حدود 60 درصد همگی لاستیکاشون رو تعویض کردن
و اکثریت هم با لاستیک های خودش مشکل دارن تازه الان که فصل خشک ساله!!! جالبه بدونین در این مدت یک ترکیدگی لاستیک بارز تیبای صفر رو اون هم نه در اثر تصادف!! رو از یکی از دوستام مطلع شدم!به این میگن کیفیت!
تصویر تیبا با لاستیک اولیه تیبا(175/70/13) کویر تایر

بچه ها یه سوال که شاید زیادم مربوط نباشه
من ریو رو یه ساله دارم و 9000 تا رفته (تو طرح اصلی ترافیکم سخت می شه بیای بیرون :دی) ولی لاستیکاش مثل همین تیبا یه حالت نارنجی رنگ پیدا کرده می خواستم بدونم چرا اینجوری میشه و این یعنی الان باید عوض کنم لاستیکمو؟

TIBA-NAVID
22-08-2011, 08:47
بچه ها یه سوال که شاید زیادم مربوط نباشه
من ریو رو یه ساله دارم و 9000 تا رفته (تو طرح اصلی ترافیکم سخت می شه بیای بیرون :دی) ولی لاستیکاش مثل همین تیبا یه حالت نارنجی رنگ پیدا کرده می خواستم بدونم چرا اینجوری میشه و این یعنی الان باید عوض کنم لاستیکمو؟

تغییر رنگ لاستیک لزوما به معنی ایجاد مشکل و خراب بودن اون نیست.
ممکنه در اثر رفتن در محل خاصی لاستیک تغییر رنگ داده باشه.
البته نمیدونم چرا تو تموم تایرایی که این مدت دیدم و داشتم فقط این کویرتایر و احیانا بارز اینقدر زرد میشن!!

تایر شما چه مارکیه؟
برداشت من اینه...این تیبا که میبینین رنگ تایرشو تازه تحویله.پس لاستیکش قاعدتا باید خوب باشه...
اما خوب بعضی شرکتا کلا لاستیکشون این رنگی میشه.
بسته به موادی هست که مواد اولیشونه و ....
شما به آج لاستیکت و نرمیش و موارد دیگه بیشتر توجه کنین.
موفق باشید

alisahaf70
22-08-2011, 11:51
تغییر رنگ لاستیک لزوما به معنی ایجاد مشکل و خراب بودن اون نیست.
ممکنه در اثر رفتن در محل خاصی لاستیک تغییر رنگ داده باشه.
البته نمیدونم چرا تو تموم تایرایی که این مدت دیدم و داشتم فقط این کویرتایر و احیانا بارز اینقدر زرد میشن!!

تایر شما چه مارکیه؟
برداشت من اینه...این تیبا که میبینین رنگ تایرشو تازه تحویله.پس لاستیکش قاعدتا باید خوب باشه...
اما خوب بعضی شرکتا کلا لاستیکشون این رنگی میشه.
بسته به موادی هست که مواد اولیشونه و ....
شما به آج لاستیکت و نرمیش و موارد دیگه بیشتر توجه کنین.
موفق باشید
ممنون
لاستیکش فابریکه بارز

TIBA-NAVID
22-08-2011, 11:53
ممنون
لاستیکش فابریکه بارز

حدس میزدم...
کلا جنسشون اینجوریه احتمالا.
عیبی نداره.اگه تاریخش نگذشته خیلی و آج هم قدر اطمینان داره مشکلی نداره.قابل استفادس.
کلا این 2 تایر خیلی اینجوری دیده میشن.علت مشخص نیست زیاد...

vahidreza_sh
22-08-2011, 13:00
سلام نوید جان.یادته چند وقت پیش گفته بودم که زیر پرایدمون لاستیک اوکوهاما داشتیم که 2سال عمر کرد و آجش صاف شد.هسمایمون هم سمند LX‌سال 86 داره.اون موقعی که ماشینو تحویل گرفت لاستیک 205/60 فالکن انداخت زیرش که اونم ژاپنیه. کلا" اینا زیاد از ماشین استفاده نمیکن و بیشتر برا مسافرت با ماشین میرن بیرون.از 86 تا الان حدود 57000 تا کارکرد و آجش تقریبا"10 درصد مونده.این مارک از ژاپنی ها هم که زود آجش تموم شد.البته برای ما خیلی بیشتر از مال همسایمون آج داره .اگه مال اونا 10 درصده برای ما 20 درصد آج داشت.
حالا میخوام بپرسم که این مارک تویو چجوریاست فقط و فقط از نظر سایش؟ (بقیه موارد رو شما گفتی و عالی بود)

soheilbalini
22-08-2011, 19:53
دوستان عزیزم من فردا این ماشین رو تحویل میگیرم راستش چندتا سوال داشتم که یه جورایی به لاستیک و رینگ مربوط می شه.
من معایب لاسیک پهن رو خوب می دونم و در واقع این ماشین 6ومین ماشینی هست که می خرم. برای این ماشین دنبال رینگ و لاستیکی هستم که یک: فضارو کاملا پر کنه دوم اینکه پهناش به صورتی باشه که ار پهنای ماشین بیشتر باشه و بزنه بیرون . من خودم 14 65 205 رو مد نظر دارم.

آبا رینگ اسپورت کارخونه ای ریو بهش می خوره؟ اصولا چه رینگی بهش می خوره

با توجه به رینگ لاستیک انتخابی میزان ارتفاع زدن رو چفدر تایین می کنید در حالتی که کمترین باشه اما برخوردم پیش نیاد و اینکه چه فنری بهش می خوره

ببخشبن خیلی زیاد شد:11::11::11::11:
اگه میشه نظرتون رو بگید که چه رنگی بگیرم (با عرض ببخشید اگه خلاف مقرراته)
نقره ای خوبه؟

vahidreza_sh
22-08-2011, 22:02
دوستان عزیزم من فردا این ماشین رو تحویل میگیرم راستش چندتا سوال داشتم که یه جورایی به لاستیک و رینگ مربوط می شه.
من معایب لاسیک پهن رو خوب می دونم و در واقع این ماشین 6ومین ماشینی هست که می خرم. برای این ماشین دنبال رینگ و لاستیکی هستم که یک: فضارو کاملا پر کنه دوم اینکه پهناش به صورتی باشه که ار پهنای ماشین بیشتر باشه و بزنه بیرون . من خودم 14 65 205 رو مد نظر دارم.

با توجه به رینگ لاستیک انتخابی میزان ارتفاع زدن رو چفدر تایین می کنید در حالتی که کمترین باشه اما برخوردم پیش نیاد و اینکه چه فنری بهش می خوره

نقره ای خوبه؟

با سلام به شما دوست عزیز و تبریک به مناسبت تحویل ماشین.(ما هم شنبه پول دعوتنامه رو ریختیم به حساب ایشالا تا هفته دیگه اینطور که نمایندگی گفت تحویل میشه)راستش طبق صحبتهای اقا نوید و تحقیقاتی که کردم اصلا" سایز بالاتر از 185/65 رو مناسب ریو نمیدونم.البته اگه 185/60 گیر بیاری که استاندارده استاندارده.یکی از دوستان 195/60 زده بود که سر پیچ ها به گلگیر گیر میکرد و خطرناک بود ایشون هم رفت و لاستیک رو عوض کرد و تبدیل کرد به 185.

راستی مگه سایپا برا ریو رینگ اسپرت میزنه؟
یا اینکه منظورتون رینگ اسپرت فابریک کیا برا ریو هست؟

soheilbalini
22-08-2011, 23:13
بنده خودم ریو داشتم و سایز 205 هم بود کمی شتاب کم شده بود و مصرف بالا اما گیر کردن به گلگیر نبود. من راجع به تیبا این سوال رو پرسیدم. اونجوری که من خوندم 205 هم زیر تیبا میره و گیر نمی کنه. من خرابی جلو بندی و مصرف واسم مهم نیست فقط می خوام تیبا از این شکل در بیاد و ارتفاع بزنم و لاستیک پهن بندازم

والا نمایندگی های سایپا یه رینگ اسپورت با اسم کیا رو می فروشن

TIBA-NAVID
23-08-2011, 04:03
سلام نوید جان.یادته چند وقت پیش گفته بودم که زیر پرایدمون لاستیک اوکوهاما داشتیم که 2سال عمر کرد و آجش صاف شد.هسمایمون هم سمند LX‌سال 86 داره.اون موقعی که ماشینو تحویل گرفت لاستیک 205/60 فالکن انداخت زیرش که اونم ژاپنیه. کلا" اینا زیاد از ماشین استفاده نمیکن و بیشتر برا مسافرت با ماشین میرن بیرون.از 86 تا الان حدود 57000 تا کارکرد و آجش تقریبا"10 درصد مونده.این مارک از ژاپنی ها هم که زود آجش تموم شد.البته برای ما خیلی بیشتر از مال همسایمون آج داره .اگه مال اونا 10 درصده برای ما 20 درصد آج داشت.
حالا میخوام بپرسم که این مارک تویو چجوریاست فقط و فقط از نظر سایش؟ (بقیه موارد رو شما گفتی و عالی بود)
سلام به شما.
ببین من فالکن رو اصلا توصیه نمیکنم.
اگرم دقت کرده باشین اصلا توی پیشنهاد هام اسمی ازش نبردم.
پیشنهادهام محدود بودن برای تیبا.
معتقدم بهترین شماره سایزها و همین طور بهترین مارک ها رو عنوان کردم به ترتیب و اولویت گذاشتم...
همون طور که مثلا اون آقا رینگ اسپورت گذاشت و روز اول گفتم مطمئنم به مشکل میخوره و خورد ....
همچین هرجور دل آدم بکشه نیست و حساب کتاب داره کمی شماره سایز و این حرفا.حتی مارک همخیلی مارک ها واقعا خوب نیستن برای ماشین نرم تیبا.
ببینین مشکل سابیدن یک دفعه ی آج لاستیک اونم به شکلی که شما میگین ماشین کم راه بره یک دفعه لاستیک عاجش بشه 10 درصد تکلیفش مشخصه
یعنی حتی لاستیک ایرانی هم اینجور یک دفعه عاجش نیست و نابود نمیشه....
من احتمال میدم هم ماشین شما ، هم ماشین اون همسایتون یکی از مشکلات زیر رو داشته والان متوجه نیستین.احتمالا اگر بررسی دقیق بشه توسط فرد متخصصش بهتون خواهد گفت:
1:یا از نظر جلوبندی.شامل کمک و یا بقیه سیستم جلوبندی مشکلی دارد.
2:رینگ ها بالانس نیستند و یا تاب خوردگی دارند.(کما اینکه خودروی 0 من یک رینگش تاب داشت و چون همان روز اول مراجعه کردم برای تعویض لاستیک خودم رینگ معیوب را عوض کردم.یا ممکن است بالانس نباشد و بحث سایش را افزایش دهد.
3:بحث تنظیم باد و عدم تنظیم بودن لاستیک در فشار باد مناسب.
به نظرم خودرویی که آنقدر زود عاجش از بین رود یک مشکل مخفی و پنهانی دارد.
حالا من برداشتم از صحبت شما این هست.
در مورد تویو بخوام بگم من خودم با توجه به بررسی از نزدیک و پرسیدن نظرات و همین طور خوندن کاتالوگ دقیق این تایر این مدل تویو رو پیشنهاد دادم(یعنی تئو پلاس)
تویو خیلی از مدلای دیگه هم دارد.
محض اطلاع میگم چند روز پیش وقتی داشتم نگاه میکردم سایت رو اتفاقی با تاپیکی روبرو شدم که بحثش همین لاستیک بود.
برام جالب بود افرادی اونجا بحث کرده بودند که هم از هانکوک استفاده کرده بودن.هم از سایر مارک های معتبر.
و هم ازین مدل پیشنهادی من استفاده کرده بودن.
همشون بدون استثناء گفته بودن فقط تویو اونم فقط مدل تئو پلاس.
هم از نظر عمر و کیفیتش کلی تعریف کرده بودن.
همگفته بودن برعکس ژاپنیای دیگه لاستیک واقعا نرم وخوبیه.
خیلی بحثش مفصل هست.من ابتدا که این تاپیکو راه انداختم هدفم برای تیبا و ریو بود و فقط از نظر تئوری و با توجه به استانداردها براشون تایر انتخاب کردم و سایز مناسب این 2 خودرو روگفتم و گفتم ازین سایز ها خارج احتمال به مشکل برخوردن زیاده...
بر اساس همین حساب کتابا هم گفتم تویو و این مدل...
کاتالوگ و طراحی تایرشو خوندم.
خیلی مفصله اما اگه یه زمان تونستم براتون ترجمه میکنم و میذارم خلاصه بحثش رو.
تویو مدل تئو پلاس در طراحیش چندین لایه اومده بود ومثلا وظیفه ی یه لایه داخلش حذف نویز بود.
چند لایه بود که هر قسمت محض فلان کار طراحی شده بود.
برام این همه طراحی درست واقعا جالب بود.
در کل بهتون بگمحاضرم قول بدم اگر ماشین مشکل از نظر جلوبندی نداشته باشه.
رینگش درست باشه.تاب نداشته باشه.کاملا بالانس باشه.
با ماشین بازی نشده باشه که ببریش پایین یا ببریش بالا و به حساب خودت طرح فضایی داده باشی!!!!
کلا اگه همه چیز روبرو باشه
تویو لاستیکیه که هم تا حد لزوم نرم و با کیفیته.همعمرش رو به هیچ وجه نمیشه با هانکوک و امثال هانکوک مقایسه کرد.
یعنی به هیچ عنوان.
محض توصیه میگم هر تایری داشته باشین.اگر بتونین از نیتروژن استفاده کنین عمر لاستیکتون بیشتر خواهد شد.
نرمی لاستیکتون هم بیشتر خواهد شد.
کلا گرم شدن لاستیک کاهش پیدا میکنه و ...
برای تیبا بنده فشار باد 33 رو برای هر 4 چرخ توصیه میکنم .چیزی که استاندارد شرکت هست.
کلا اینو بدونیم اگه همه چیز استاندارد باشه و طرح فضایی از خودمون ندیم هیچ مشکلی پیش نمیاد.
من دارم بنا به شاخص و اعداد و ارقام و کیفیت حرف میزنم.
اما در اون تاپیک مقایسه ها توسط افرادی انجام شده بود که این تایرها رو استفاده کرده بودن.
همشون بدون استثنا گفته بودن تویو اون هم گل تئو پلاسش بهترینه.بعد ازون هانکوک کره
من هانکوک رو رد نکردم.
گفتم لاستیک نرم خوبیه.اما از نظر خودم نرمی حدی داره.
نه تایر اون قدر سفت باشه مثل بعضی تایرا...
نه هم باید اون قدر شل و نرم باشه ...
به هر حال هانکوک هم مارکخوبیه اما برای تیبا اگر 185/70/13 بخواد انداخته بشه باید کمی از قالب اصلی کوچک تر باشه و فقط تویو و این مدل این خاصیتو داره
و مثلا هانکوک قالب بزرگ تره.
نه این 2 سانت با هم فرق کنن.
نه
همه حرف ها در حد میلی متره.
مثلا نیم سانت لاستیک هم سایز این 2 شرکت با هم فرق داره.
همون نیم سانت باعث میشه مثلا درصد تغییر سایز هانکوک مثلا 2.5 درصد باشه و تویو تئو پلاس 1.6
نمیگم مشکل پیش میاره هانکوک اما من ترجیه دادم که لحاظ همه چی رو بکنم و کاملا استاندارد کار کنم.
الانمراضی هستم.
هم از نرمی تایرم.
هم از جنسش.
اصلا مشخصه جنسش چه جنسی هست ...
فقط بگم هانکوکمثلا نرمیش تا اون حده که تو تابستون حالتش به هم میخوره و مثلا میخوابه لاستیک که فکر میکنی پنچره
اما این تایر هم نهمثل بقیه ژاپنیا سفت و خشکه
و همچنین نرمیشم اندازه هست و همیشه شکل و قالب و ظاهر خودشو حفظ میکنه.
دیگه این از پیشنهاد من بود...
چند نفر دیگه از دوستان تیبا دار همین تایرو گذاشتن که همشون راضی هستن خدا رو شکر.
از نظر فرمونپذیری و ترمز گیری و امنیت تایر که کیفیتش مثال زدنی هست.
عمرشم میتونم به طور قطع بگم قابل مقایسه نیست با تایرایی مثل هانکوک یا ....
اما اینم بگم اگه مشکلی در جلو بندی و کلا سیستم تعلیق باشه
لاستیک اگه لاستیک تراکتور هم باشه زود خراب میشه
این چیزا شوخی نیست.
عدم تنظیم بودن فرمون.مشکل رینگ.عدم بالانس.
مشکل جلوبندی
اینا همشونمشکل به وجود میارن و .......
موفق باشید

TIBA-NAVID
23-08-2011, 04:30
بنده خودم ریو داشتم و سایز 205 هم بود کمی شتاب کم شده بود و مصرف بالا اما گیر کردن به گلگیر نبود. من راجع به تیبا این سوال رو پرسیدم. اونجوری که من خوندم 205 هم زیر تیبا میره و گیر نمی کنه. من خرابی جلو بندی و مصرف واسم مهم نیست فقط می خوام تیبا از این شکل در بیاد و ارتفاع بزنم و لاستیک پهن بندازم

سلام به شما.
اگر در تاپیک نگاه کرده باشید تیبا با تایر 205/60/13 گذاشتم ....
اگه میگن 205 جا میره 185 جا میره 175 جا میره باید به سایز مشخصات هم توجه کرد
عرض کردم برای تیبا 205/60/13 مناسبه البته بگم بنده به هیچ وجهبا دستکاری ارتفاع و این مسائل موافق نیستم.
حتی با این سایز 205/60/13 همموافق نیستم.
205/60/13 فقط اندر خواصش بگم که از نظر ارتفاع و قطر دقیقا ارتفاعش اندازه تایر خود تیباست ولی خود عرضش 3 سانت بیشتره !!
خوب مسلما ظاهر اینقدر پهن رو بعضیا بیشتر میپسندن و همون طور که عکسشو گذاشتم بد نشده ظاهرش.
اما از الانش بگم که 205/60/13 شدیدا کاهش شتابش نسبت به تایرایی که پیشنهاد دادم محسوسه
شدیدا افزایش مصرفش محسوسه
مقداری سفت شدن فرمونشم محسوسه.
از طرفی اگر فردی خواست این تایر رو انتخاب کنه حتما حتما باید به قطر خود رینگ توجه کند
اینطور که من یادمه قطر رینگ تیبا(منظورم 13 و 14 نیست... منظورم پهناشه)
پهنای رینگ تیبا و ریو 5.5 اینچ هست.
پیشنهادمیشه به نظرم برای لاستیک 205 عرض کمتر از 7 اینچ نباشه...
نمیگم نمیشه جا انداخت.چرا میشه.
اما بدونین که لاستیک چه جوری توی رینگ جا رقته دیگه ...
مثل اینه پاتون شمارش 44 باشه
بذارین تو کفش 42
ممکنه جا بشه
اما بعدا مشکل پیش میاره.
خدای نکرده احتمال میگم احتمال مشکل درست کردن در سرعت بالا هست.
پس احیانا اگر خواستین سایزی تا این حد عریض بذارین احتمال میدم تعویض رینگ هم لازم باشه.
مساله دوم بحث رینگه.
من برای تیبا به هیچ وجه توصیه نمیکنم کسی تعویض رینگ به 14 و 15 و .... داشته باشه
این حرفم چند وقت پیش اثبات شد.
فردی که رینگ اسپورت و حساب نشده گذاشت به ما نشده رفت رینگشو پس داد و13 گرفت باز ....
دیگه من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پند گیر و خواه ملال
من توی این تاپیک خیلی سعی کردم کامل و با حساب و کتاب برای همه ی دوستان بحث رو بکنم و براشون مسائلو باز کنم.
اگه تایری گفتم مناسبه همه ی پارامترا رو لحاظ کردم توش
نه مصرفو خواستم بالا ببره.
نه شتابو افت کنه.
نه فرمون به هم بریزه.
نه ....
در جریان باشین احیانا اگر خواستید سایز 205 یذارین همون طور که گفتم قابل انداختن هست 205/60/13 روی تیبا اما همون طور که گفتم از دست دادن اون پارامترا رو باید قبول کنین.
به رینگ باید توجه کنین...
من که برای تیبا بیشتر از 185 رو اصلا توصیه نمیکنم.
حالا این نظر منه و براش در صفحات تاپیک دلیل مطرح کردم.
من خودم 185/70/13 تویو مدل تئو پلاس گذاشتم رو ماشین.
چند نفر دیگه از دوستان تیبایی هم همینو گذاشتن.
وهمه الان واقعا راضی هستن ازش.
نمیگم اندازه ی 205 و اون عکس تیباهه پهن شده.
اما واقعا برا ماشین عرضش استاندارده.
در نظر بگیرین هر ماشینی استانداردی داره.
دیگه نمیشه لاستیک تراکتورو آدم بذاره زیر زانتیا ...
منکه سعی میکنم همیشه استاندارد ها رو رعایت کنم.
به دوستان هم با رعایت همه چیز بهشون توصیه کردم ....
شما هم اگه به من باشه اگه بخوای ارتفاعت بیاد پایین و تایرت استاندارد باشه 185/65/13 رو توصیه میکنم البته بدون فاصله بالای گلگیر 2 میلی متر زیاد میشه
یا اگه همین ارتفاع برات مناسبه 185/70 /13 تئو پلاس تویو پیشنهاد اولمه و بعد ازون همین شماره هانکوک
من توی پیشنهادهام 205/60/13 نیست بنا به دلایلی که قبلا گفتم
اصلا به هیچ وجهم تغییر ارتفاعو توصیه نمیکنم
به شما هم تذکر میدم الان تیبا از نظر قطعاتش تو بازار مشکل داره فعلا ....
اگر کاری بکنین که بعدا مشکلی به وجود بیاره هم باعث به هم زدن گارانتیتون میشین
هم اینکه قطعاتش پیدا نمیشه راحت
مثلا نمونش یه بنده خدا کمکش مشکل داشته هنوز که هنوزه گیر نیاورده
حالا با همه این حرفا اگه میخوای این کارا رو بکنی قبلش خواستم حرفای منو بخونی و بعد کار خودتو بکنی که بعدا اگه مثل اون بنده خدا رسیدی به حرف من لا اقل یادت باشه این زمان که چی پیشنهاد دادم و ....
من 185/70/13 تویو تئو پلاس گذاشتم و به نظرم از نظر ظاهر واقعا قشنگهست و عرضش متناسبه..
نه اون قدر عریضه که مشکل پیش بیاره
نه اون قدر باریکه که ظاهرش خوب نباشه
ترمز گیریش مطمئن نباشه و ....
من از 185 عریض تر رو پیشنهاد نمیدم.اما گفتم چه سایزی استاندارده برای اونایی که میخوان خیلی عریض بدازن با دونستن همه ی مشکلاتش... فقط یادتون باشه باید به رینگ توجه کرد...
اینطور نیست که هر لاستیک با هر عرضی گذاشته بشه و اصلا فقط بگی رینگ 13 باشه تمومه
رینگ 13 داریم با پهنی 5 اینچج
6 اینچ
5.5 اینچ
و بالاتر که برا تایرای پهنه.
نمیگم لزوما لازه این تعویض رینگ اما باید بررسی بشه که پهنای رینگ با اون عرض تطابق داشته باشه.بازم میگم جا خوردن مهم نیست.
مطمئن باشین جا میخوره.
مثل همون قضیه کفشه....
خدای نکرده توسرعت بالا اگه مشکلی پیش بیاد اون وقت نه اون تایرفروش جواب شما رو میده
نه ....
این حرفا هم که میزنم که استاندارد حفظ بشه برا اینه که
تیبا ترمزش ای بی اسه
واقعا مهمه استاندارد حفظ بشه
خدای نکرده اگه اختلالی پیش بیاد که علتش همین دستکاری در ارتفاع ماشین یا تایر غیر استاندارد باشه و فرمون و ترمز عملکرد خودشونو در موقع بحرانی نداشته باشن چیزی میشه که شاید جبران نشه کردش
به هر حال من گفتنی ها رو گفتم
لزومی به تکرار نمیبینم
همین صفحات تاپیک تایرمون رو ورق بزنین کاملا راهنمایی میشین
بعضا با تصویر و عکس میتونین ظاهرها رو هم ببینین.
من پیشنهادمو دادم ....نظرممگفتم.
دیگه شمایی که انتخاب میکنی
موفق باشین

TIBA-NAVID
23-08-2011, 04:37

همون ور که گفتممن بهترین رینگ برای تیبا رو 13 میدونم
و اگر بخواد 14 گذاشته بشه تنها و تنها و تنها لاستیک مناسبش 185/60/14 هست که فوق العاده کمیابه و نایابه
اگه تونستین اینو پیدا کنین عیبی نداره
اما اگه بخواد 185/65/14 یعنی پژویی گذاشته بشه همین الان بگمکه مشکل خواهید داشت.
حالا یکی هست خیلی زود متوجه میشه
یکی هم هست ممکنه اول بگه عالیه ولی به مرور خودش میفهمه ....
من برا تیبا بهترین رینگو13 میدونم.
معتقدم مشکل ظاهر و عدم اطمینان تیبا در ترمز گیری رو میشه با انتخاب تایر مناسب رفع کرد
نیاز نیست بری پول رینگ بدی و خیلی پارامترا رو هم از دست بدی ....
با همون13 میشه تایری گذاشت که هم ظاهر خوب بشه.
هم چیزی رو از دست ندی....
هم هزینه الکی نکنی و به هرچی با 14 میرسی برسی بدون اینکه خاصیتی رو فدا کنی...
نظر من بود.
در مورد این مباحث در این تاپیک مفصل بحث شده.
کمی اگر مطالعه کنین صفحات رو راهنمایی میشین
بازم قویا میگم با هرگونه تغییر در ارتفاع ماشین و دستکاری فنر و ... مخاف شدید هستم
دیگه این قضیه مثل همون حرفی هست که اون بنده خدا رینگ اسپورت غیر استاندارد گذاشت و بعد 20 روز رفت عوضش کرد....
هرچی پیش بیاره کسی جوابگوش نیست
ضمنا احتمال حذف گارانتی 2 ساله هم خیلی خیلی زیاده ....
......................
در اخر هم بگم من بنا به سلیقه شخصیم تیبای نقره ای رو اصلا اصلا قشنگ نمیدونم.
برای تیبا به نظرم رنگ های تیره نمود بهتر دارند.
البته خودم در ثبت نام تولیه نقره ای بود درخواستم که بعد عوض کردم درخواستمو وقتی از نزدیک دیدم ماشینا رو...

TIBA-NAVID
23-08-2011, 05:04

نقره ای خوبه؟

نکته و حرف اخر ما:
داشتم میرفتم که ناخود آگاه چشمم به سایزی خورد که شما گفتیم خودم مد نظرمه:
بی مقدمه میگم.چون قبلا توضیح داده بودم به یه نفر و گوش نکرد و خودش همون طور که گفتم 20 روز طول نکشید که رفت رینگ و لاستیکشو پس داد و نتونست با اون ماشین راه بره.
فقط مخصوص این سایزی که شما گفتین بگم:
شما با این سایز 5 سانت !!!!! دقت کنین 5 سانتقطر تایر ماشینتون بیشتر میشه !!!!!!یعنی 2.5 سانت میره بالاتر ماشین...یعنی 5 یانت باید گلگیر خالی باشه !!!! که عمرا نیست.تیبا هم عقب و هم جلوش فنر داره.
دلیل اونکه اون قدر محاسبه میلی متری من برای دوستان کردم هم همین مسائله.
شرط میبندم شما بری این کارو بکنی اولا نمیره..اگرم بره پشیمونی براتون پیش میاد که 2 هفته نشده برمیگردین ازون حالت اگه البته بخوای ماشین برات ماشین بشه.
اگه فقط مخصوص دکور باشه و نخواد راه بره که مهم نیست !!
اصلا این تایر زیر ماشین تیبا نمیره.
محاله بره.
اگه یه درصد طبق حرف خودتون با جلوبندی و ارتفاع ماشین و فنرش کاری کنین که این تایر یا امثال این تایرهای غیر استاندارد برن زیر ماشین
حاضرم همین جا شرط ببندم اون ماشین اصلا ماشین دیگه نمیشه
یعنی منخودم باشم تیبا ببینم اینکارو کرده و اینقدر تو آفساید انتخاب تایر کرده فقط میشینم و نگاه میکنم که کی اون فرد متوجه میشه که چه اشتباهی کرده
هرچند میگم اصلا این سایز زیر تیبا نمیره که نمیره.
1 درصد اگر بازی کردید و بردیدش زیر تیبا قول میدم اگر اون آقا 3 سانت افزایش قطر داشت سر 20 روز رسید به حرف من
شما 1 هفته نشده
1 روز نشده
خودت میفهمین چه اشتباه بزرگی کردید !!! دیگه 5 سانت افزایش قطر چیزی هست که اولا زیر ماشین نمیره.دوما کلا ازون ماشین توقع ترمزگیری که نداشته باشین بهتره.
توقع فرمونم نداشته باشین بهتره. کلا به نظرم فقط اونماشینو باید گذاشت تو دکور ادم نگاش کنه.... فقط همین...من دارم سر میلی متر برای دوستان میگم فلان تایر 185/70/13 هست مارکش اینه پس اینو پیشنهاد میدم چون قالبش کوچک تره و استاندارد تره چون استانداردش بیشتر میشه .اون وقت 5 سانت افزایش قطر !!!!!! یعنی فقط بگم هیچی نمیتونم بگم به شما !!!!
به من مربوط نیست اما سعی کردم از اشتباه درتون بیارم.
اماخودتون مختارین
امیدوام موفق باشید

soheilbalini
23-08-2011, 05:29
دوست عزیز بنده اشتباه نوشتم و منظورم 13 60 205 یا 13 65 205 (اگه هست) بود. بنده در واقع پرسشم اینه . برای پر کردن فاصله گلگیر با لاستیک و پهن کردن شما چه سایزی رو پیشنهاد می کنید. من گل داشتم و راستش به لاستیک پهن عادت دارم. شما بدون در نظر گرفتن مصرف چه سایزی رو پیشنهاد می کنید؟

رینگ و لاستیک 15 50 195 قکر می کنم موجوده؟ فاصله گلگیر و لاستیک در تیبا چقدره؟ و با چه لاستیکی پر میشه...

ممنون یاز. من برای مشورت اومدم عزبز و اصلا با این ماشین آشنایی ندارم.

TIBA-NAVID
23-08-2011, 06:10
دوست عزیز بنده اشتباه نوشتم و منظورم 13 60 205 یا 13 65 205 (اگه هست) بود. بنده در واقع پرسشم اینه . برای پر کردن فاصله گلگیر با لاستیک و پهن کردن شما چه سایزی رو پیشنهاد می کنید. من گل داشتم و راستش به لاستیک پهن عادت دارم. شما بدون در نظر گرفتن مصرف چه سایزی رو پیشنهاد می کنید؟

رینگ و لاستیک 15 50 195 قکر می کنم موجوده؟ فاصله گلگیر و لاستیک در تیبا چقدره؟ و با چه لاستیکی پر میشه...

ممنون یاز. من برای مشورت اومدم عزبز و اصلا با این ماشین آشنایی ندارم.

تیبا یه مقدار فاصله داره گلگیرش با لاستیک.که البته خیلی لعنتی نیست ها...
اما مشکل اصلیش باریک بود تایرش هست نه فاصله گلگیرش.
اما از طرفی به 2 دلیل بزرگ نمیتونین زیاد قطر تایر رو افزایش بدین.
1: اینکه هم در عقب و هم در جلو یه سیستم فنر داره که فاصله ی اون فنرها با تایر زیاد نیست.شما به فاصله با گلگیر نگاه نکن.
چون اگه بنا باشه تایر غیر استاندارد باعث گیر کردن بشه قبل ازون که به گلگیر بخواد گیر کنه تایر به اون فنر گیر میکنه ....
2:ترمز ای بی اس داره و برای ترمز ای بی اس در همه جای دنیا روی قطر تایر استاندارد تعریف میکنن و عبور از اون خط قرمز ها باعث میشه در عملکرد ای بی اس بدون هیچ بحث و اما اگری اختلال ایجاد بشه.
اگه بخواین تایر عریض بذارین و کاهش شتاب و افزایش مصرف و احتمالا کمی ...کمی کوبش و مقداری سفت شدن فرمون رو قبول دارین که همون 205/60/13 باید بگم لاستیک عریض و استاندارد برای تیبا هستش.
اما بدونین که قطر و گلگیر رو اندازه همین تایر خود تیبا پر میکنه
اصلا برای همین که قطرش زیاد متفاوت نیست میگم استاندارد هست و میشه انداخاتش...
اتفاقا از تیبایی که این تایرو انداخته من عکسم گذاشتم.
اما اگه میخواین یه کم.یعنی تا جایی که اصلا و اصلا و اصلا سایز تایر رو از استاندارد خارج نمیکنه گلگیرتون بیشتر پر بشه.
اگه میخواین مصرف ماشین تغییر نکنه
اگه میخواین فرمونتون سفت نشه و بلکه نرم ترم بشه
اگه میخواین کنترل و هندلیگ و ترمز گیری به مراتب عالی باشه
شتابتونم افت نکنه
من 185/70/13 رو توصیه میکنم.اگه برات مهمه که کمی بیشتر گلگیرت پر بشه که میتونی هانکوک بذاری.
اما اگه حرف من که امتحان کردم برات مهمه من تویو گذاشتم مدل تئو پلاس 185/70/13 کمی قطرش از 185/70/13 کمتره و برای تیبا هم همین 2 3 میلی متر باعث میشه کاملا این تایر براش استاندارد باشه و من کاملا اونو تایید میکنم.
اما باز هانکوک مثلا برعکسه و 2 3 میلی متر از 185/70/13 بزرگ تره.
هانکوک نرم تره.
اما من ایمنی.جنس.کیفیت.پایداری.ترم زگیری.فرمان پذیری این مدل خاص تویو رو به مراتب بیشتر تضمین میکنم.
ضمنا بگم فرمون من مثلا با انگشت کوچیکت داره میچرخه و از نظر من اینه معنی لذت بردن از سواری ماشین
از نظر من مهمه که ماشین ترمز گیریش مطمئن باشه.
مهمه که تو عملکرد ای بی اس خللی وارد نشه
مهمه که شتاب ماشین تغییر نکنه
مهمه که مصرف ماشینم تغییر نکنه
مهمه که فرمون ماشین سفت نشه.
برای همین چون اینا همشون برام مهم بودن و کنار همشون ظاهرم برام مهم بود اینو انتخاب کردم
حالا اگه برا شما اون بحث گلگیر خیلی بیش از حد مهمه به قیمت اینکه کمی ...فقط کمی بعضی ازین ها کمتر بشه میتونی هانکوک بذاری.البته باز نرمیش بیشتره.ولی عمر و اون پارامترای دیگش به مراتب کمتر ازون مدل تویو هست.
اما اگه از من میپرسی مشکل تیبا فاصله گلگیرش نیست
کاملا هم اون خوبه
اما مشکلش عرض کم لاستیکش و بی کیفیت بودن تایرشه
من 185/70/13 تویوگذاشتم اصلا کلاس ماشین واقعا از دور با تیباهای دیگه متفاوته
مثل اون 205 خیلی پهن نیست که بزنه بیرون.اما اونچیزایی که من برام مهم بود همه تامین شده.
شما اگه میخواین بزنه تایرتون بیرون ! 205 /60/13 بذارین.با علم به اینکه اون مواردی کهگفتم رو کمی ممکنه از دست بدین
چون گفتین فاصله گلگیر مهمه پس 185/65/13 رو توصیه نمیکنم چون این تایر 2 میلی متر فاصله رو بیشتر میکنه....
از طرفبی بازم میگم من بهترین رینگ رو برای تیبا 13 میدونم
در ضمن بگم احیانا خواستین 205 بذارین حتما باید قطر رینگ در استاندارد لاستیک باشه.
نمیگم اگه عرضت 5.5 اینچ باشه جا نمیخوره 205
حرفم اینه شرکت سازنده تایر یه چیزی میدونسته که مثلا گفته تایرت که 185 بود عرضت باید 5 تا 6 اینچ باشه عرضش
175 بود عرضش باید به فرض 4.75 تا 5.75 باشه و ....
اون ها بیراه چیزی نگفتند.
اینکه 205 رو روی رینگ با عرض کم بذاری استاندارد نیست.
نظر من که اینه
ممکنه مغازه ای که برین اصلا هم به این ها توجه نکنه و بگه اصلا فرق نداره.
اما حرفی که هست حساب جونه و حساب امنیت و ...
هیچ وقت از این استانداردها خارج نشین.
موفق باشید

vahidreza_sh
23-08-2011, 11:50
سلام به شما.
ببین من فالکن رو اصلا توصیه نمیکنم.
اگرم دقت کرده باشین اصلا توی پیشنهاد هام اسمی ازش نبردم.
پیشنهادهام محدود بودن برای تیبا.
معتقدم بهترین شماره سایزها و همین طور بهترین مارک ها رو عنوان کردم به ترتیب و اولویت گذاشتم...
همون طور که مثلا اون آقا رینگ اسپورت گذاشت و روز اول گفتم مطمئنم به مشکل میخوره و خورد ....
همچین هرجور دل آدم بکشه نیست و حساب کتاب داره کمی شماره سایز و این حرفا.حتی مارک همخیلی مارک ها واقعا خوب نیستن برای ماشین نرم تیبا.
ببینین مشکل سابیدن یک دفعه ی آج لاستیک اونم به شکلی که شما میگین ماشین کم راه بره یک دفعه لاستیک عاجش بشه 10 درصد تکلیفش مشخصه
یعنی حتی لاستیک ایرانی هم اینجور یک دفعه عاجش نیست و نابود نمیشه....
من احتمال میدم هم ماشین شما ، هم ماشین اون همسایتون یکی از مشکلات زیر رو داشته والان متوجه نیستین.احتمالا اگر بررسی دقیق بشه توسط فرد متخصصش بهتون خواهد گفت:
1:یا از نظر جلوبندی.شامل کمک و یا بقیه سیستم جلوبندی مشکلی دارد.
2:رینگ ها بالانس نیستند و یا تاب خوردگی دارند.(کما اینکه خودروی 0 من یک رینگش تاب داشت و چون همان روز اول مراجعه کردم برای تعویض لاستیک خودم رینگ معیوب را عوض کردم.یا ممکن است بالانس نباشد و بحث سایش را افزایش دهد.
3:بحث تنظیم باد و عدم تنظیم بودن لاستیک در فشار باد مناسب.
به نظرم خودرویی که آنقدر زود عاجش از بین رود یک مشکل مخفی و پنهانی دارد.
حالا من برداشتم از صحبت شما این هست.
در مورد تویو بخوام بگم من خودم با توجه به بررسی از نزدیک و پرسیدن نظرات و همین طور خوندن کاتالوگ دقیق این تایر این مدل تویو رو پیشنهاد دادم(یعنی تئو پلاس)
تویو خیلی از مدلای دیگه هم دارد.
محض اطلاع میگم چند روز پیش وقتی داشتم نگاه میکردم سایت رو اتفاقی با تاپیکی روبرو شدم که بحثش همین لاستیک بود.
برام جالب بود افرادی اونجا بحث کرده بودند که هم از هانکوک استفاده کرده بودن.هم از سایر مارک های معتبر.
و هم ازین مدل پیشنهادی من استفاده کرده بودن.
همشون بدون استثناء گفته بودن فقط تویو اونم فقط مدل تئو پلاس.
هم از نظر عمر و کیفیتش کلی تعریف کرده بودن.
همگفته بودن برعکس ژاپنیای دیگه لاستیک واقعا نرم وخوبیه.
خیلی بحثش مفصل هست.من ابتدا که این تاپیکو راه انداختم هدفم برای تیبا و ریو بود و فقط از نظر تئوری و با توجه به استانداردها براشون تایر انتخاب کردم و سایز مناسب این 2 خودرو روگفتم و گفتم ازین سایز ها خارج احتمال به مشکل برخوردن زیاده...
بر اساس همین حساب کتابا هم گفتم تویو و این مدل...
کاتالوگ و طراحی تایرشو خوندم.
خیلی مفصله اما اگه یه زمان تونستم براتون ترجمه میکنم و میذارم خلاصه بحثش رو.
تویو مدل تئو پلاس در طراحیش چندین لایه اومده بود ومثلا وظیفه ی یه لایه داخلش حذف نویز بود.
چند لایه بود که هر قسمت محض فلان کار طراحی شده بود.
برام این همه طراحی درست واقعا جالب بود.
در کل بهتون بگمحاضرم قول بدم اگر ماشین مشکل از نظر جلوبندی نداشته باشه.
رینگش درست باشه.تاب نداشته باشه.کاملا بالانس باشه.
با ماشین بازی نشده باشه که ببریش پایین یا ببریش بالا و به حساب خودت طرح فضایی داده باشی!!!!
کلا اگه همه چیز روبرو باشه
تویو لاستیکیه که هم تا حد لزوم نرم و با کیفیته.همعمرش رو به هیچ وجه نمیشه با هانکوک و امثال هانکوک مقایسه کرد.
یعنی به هیچ عنوان.
محض توصیه میگم هر تایری داشته باشین.اگر بتونین از نیتروژن استفاده کنین عمر لاستیکتون بیشتر خواهد شد.
نرمی لاستیکتون هم بیشتر خواهد شد.
کلا گرم شدن لاستیک کاهش پیدا میکنه و ...
برای تیبا بنده فشار باد 33 رو برای هر 4 چرخ توصیه میکنم .چیزی که استاندارد شرکت هست.
کلا اینو بدونیم اگه همه چیز استاندارد باشه و طرح فضایی از خودمون ندیم هیچ مشکلی پیش نمیاد.
من دارم بنا به شاخص و اعداد و ارقام و کیفیت حرف میزنم.
اما در اون تاپیک مقایسه ها توسط افرادی انجام شده بود که این تایرها رو استفاده کرده بودن.
همشون بدون استثنا گفته بودن تویو اون هم گل تئو پلاسش بهترینه.بعد ازون هانکوک کره
من هانکوک رو رد نکردم.
گفتم لاستیک نرم خوبیه.اما از نظر خودم نرمی حدی داره.
نه تایر اون قدر سفت باشه مثل بعضی تایرا...
نه هم باید اون قدر شل و نرم باشه ...
به هر حال هانکوک هم مارکخوبیه اما برای تیبا اگر 185/70/13 بخواد انداخته بشه باید کمی از قالب اصلی کوچک تر باشه و فقط تویو و این مدل این خاصیتو داره
و مثلا هانکوک قالب بزرگ تره.
نه این 2 سانت با هم فرق کنن.
نه
همه حرف ها در حد میلی متره.
مثلا نیم سانت لاستیک هم سایز این 2 شرکت با هم فرق داره.
همون نیم سانت باعث میشه مثلا درصد تغییر سایز هانکوک مثلا 2.5 درصد باشه و تویو تئو پلاس 1.6
نمیگم مشکل پیش میاره هانکوک اما من ترجیه دادم که لحاظ همه چی رو بکنم و کاملا استاندارد کار کنم.
الانمراضی هستم.
هم از نرمی تایرم.
هم از جنسش.
اصلا مشخصه جنسش چه جنسی هست ...
فقط بگم هانکوکمثلا نرمیش تا اون حده که تو تابستون حالتش به هم میخوره و مثلا میخوابه لاستیک که فکر میکنی پنچره
اما این تایر هم نهمثل بقیه ژاپنیا سفت و خشکه
و همچنین نرمیشم اندازه هست و همیشه شکل و قالب و ظاهر خودشو حفظ میکنه.
دیگه این از پیشنهاد من بود...
چند نفر دیگه از دوستان تیبا دار همین تایرو گذاشتن که همشون راضی هستن خدا رو شکر.
از نظر فرمونپذیری و ترمز گیری و امنیت تایر که کیفیتش مثال زدنی هست.
عمرشم میتونم به طور قطع بگم قابل مقایسه نیست با تایرایی مثل هانکوک یا ....
اما اینم بگم اگه مشکلی در جلو بندی و کلا سیستم تعلیق باشه
لاستیک اگه لاستیک تراکتور هم باشه زود خراب میشه
این چیزا شوخی نیست.
عدم تنظیم بودن فرمون.مشکل رینگ.عدم بالانس.
مشکل جلوبندی
اینا همشونمشکل به وجود میارن و .......
موفق باشید

سلام نوید جان.از توضیحاتت ممنون.من شکم روی تویو پلاس شاید 10 درصد بود ولی با این توضیحات جامع تر و کاملتری که دادی و گفتی نسبت به بقیه ژاپنی ها سرتره دیگه 100 درصد شد همین مارک.

راستی نوید جان یه سوال متفرقه: ماشینت بعد از واریز وجه و ارائه فیش به نمایندگی چند روزه رسید دستت؟ (البته همونطور که میدونی برای ما ریو هست).(ما شنبه پول رو واریز کردیم و فیش رو هم به نمایندگی دادیم و اونا هم همون لحظه ثبتش کردن)

در کل بابت همه چیز ممنونتم.

soheilbalini
23-08-2011, 13:33
ممنونم نوید جان من 3تا سوال دیگه بپرسم و دیگه مزاحم نشم:)

1. اگه بخوام اسپرت کنم رینگو رینگ 14 بندازم؟ پهن ترین لاستیک استاندارد رو 14 چنده؟
2. اکه بخوام همین 205 . بندازم به خاطر کوچیکی رینگ چه رینگی بندازم که خوب پر کنه لاستیک رو
3. 13. 60. 195 هم نیاز به عوض کردن رینگ داره داداش؟

شرمندم که انقد سوال می پرسم من حدود 700 800 واسه رینگ لاستیک دارم و واسم زیبایی هم خیلی مهمه واسه این وقتتو گرفتم

TIBA-NAVID
23-08-2011, 14:24
ممنونم نوید جان من 3تا سوال دیگه بپرسم و دیگه مزاحم نشم:)

1. اگه بخوام اسپرت کنم رینگو رینگ 14 بندازم؟ پهن ترین لاستیک استاندارد رو 14 چنده؟
2. اکه بخوام همین 205 . بندازم به خاطر کوچیکی رینگ چه رینگی بندازم که خوب پر کنه لاستیک رو
3. 13. 60. 195 هم نیاز به عوض کردن رینگ داره داداش؟

شرمندم که انقد سوال می پرسم من حدود 700 800 واسه رینگ لاستیک دارم و واسم زیبایی هم خیلی مهمه واسه این وقتتو گرفتم

سلام به شما.
ببینین اگه بخواین 14 بندازین فقط و فقط باید لاستیک 185/60/14 بندازین.
تایر دیگه به دردش نمیخوره چون بعدا ماشینتون میکوبه. حتی 185/65/14 هم به درد نمیخوره از نظر من .هرچند خیلی همون جور که میگین رینگو پرر میکنه اما احتمالش زیاده اون قدر پر کنه که یه سرعت گیر بخوای رد کنی یا بخوای دور بزنی گیر کنه .
برا همون رینگ 14 فقط و فقط 185/60/14 که بسیار بسیار کمیابه
اگه تونستی این تایر رو پیدا کنی.میتونی 14 اسپورت بندازی.
اما رینگ اسپورت اگه غیر استاندارد باشه بعدا هم مشکل صدا داره.هم کوبیدن.هم جلوبندی رو .....
اگه بنا بود اسپورت بگیری فقط رینگ استاندارد پدر مادر دار. لاستیک 14 هم فقط 185/60/14 که فوق العاده کم یابه...
اما اگه خواستی 13 بندازی.
منکه بازم میگم 185/70/13 بنداز.میگم14 هم ننداز.
خیلی برات مهمه که گلگیرت پر شه؟خوب برو هانکوک بنداز به جای تویو.درسته که چون از 185/70/13 استاندارد کمی قالب بزرگ تره اما بازم توی رنج استاندارده.
خارج که نمیره...
اما تویو که کمی قالبش کوچک تره کاملا تو رنج استاندارده و کیفیتشم بهتره.
رینگ اسپورت خوبم دیدی میتونی همین 13 رو اسپورت بگیری.برای لاستیک 185 عرض رینگ خود تیبا مناسبه.
اسپورتم خواستی بگیری هم عرض با همین باشه خوبه.
اما خواستی 205 بندازی میتونی 205/60/13 بندازی که گفتم فقط میتونم بگم سایزش دقیقا از نظر قطر با تایر تیبا یکیه فقط عرضش زیاده و به گمونم براش بهتره رینگ عریض تر باشه.اما خودم عکس از تیبا گذاشتم که همین 205/60/13 داره و رینگشم رینگ خود تیباست.
ضمنا تیبا که رینگ اسپورت 13 داره هم عکسشوگذاشتم تو همین تاپیک.
ضمنا تیبا با 185/70/13 هم تویو و هم هانکوکم گذاشتم بازم تو همین تاپیک.
شدیدا بهت توصیه میکنم روی این بحث گلگیر پرکردن زیاد کلید نکن و بیشتر به عرض تایر توجه کن.
چون تیبا مثل ماشینای دیگه نیست که فقط یه ورش فنر داره
تیبا هم عقب و هم جلوش فنر داره
فنراشم بسیار نزدیکن به خود لاستیک
نگاه فاصله لاستیک با گلگیر نکن.
از داخل گیر میکنه نه از بالا....
در نهایت اگه خیلی گیر دادی 205/60/13 بنداز اما بازم میگم اگه فرمونت سفت شد.اگه ماشینت کوبید.اگه شتابت کم شد.اگه مصرفت خیلی زیاد شد. بدونی که انتخاب خودت بود.
رینگ14 هم که گفتم تنها لاستیک استاندارد برای تیبا 185/60/14 هست و لا غیر...(اگه اینو پیدا کردی که مشکلی نداره.)
من الان 185/70/13گذاشتم باور کن از همه چیزش راضیم.هم فرمونم نرمه که از نرمیش هرچی بگم کمه.
هم ظاهرش بهتر شده.
هم ترمز گیریش عالیه.
هم کنترلش خیلی بهتر شده.
هم ماشین نرمه.
اما شما به صرف کمی پهنی بیشتر و گلگیر پر کردن خیلی چیزا رو حواست باشه از دست ندی.

در ضمن اگر به فرض توضیحات منوخوندی و بازم خواستی 205/60/13 بندازی باید بگم شما کمترین عرض رینگتون باید 6 اینچ باشه.
و البته تا 7 و 7.5 اینچ قطر هم قابل قبوله. اما 6 اینچ کفایت داره و ایده اله.

TIBA-NAVID
23-08-2011, 14:38
سلام نوید جان.از توضیحاتت ممنون.من شکم روی تویو پلاس شاید 10 درصد بود ولی با این توضیحات جامع تر و کاملتری که دادی و گفتی نسبت به بقیه ژاپنی ها سرتره دیگه 100 درصد شد همین مارک.

راستی نوید جان یه سوال متفرقه: ماشینت بعد از واریز وجه و ارائه فیش به نمایندگی چند روزه رسید دستت؟ (البته همونطور که میدونی برای ما ریو هست).(ما شنبه پول رو واریز کردیم و فیش رو هم به نمایندگی دادیم و اونا هم همون لحظه ثبتش کردن)

در کل بابت همه چیز ممنونتم.

کیفیت این مدل تویو که طراحی جدید شرکتشونه رو واقعا میشه گفت حرف نداره.
اینو فقط من نمیگم.
تاپیک ال 90 و سمند رو دیدم که همشون یک پارچه میگفتن بهترین لاستیک تویو فقط مدل تئو پلاس هست و بعد ازون هانکوک رو بهتر میدونستن.
بازم من ویژگی هانکوکو هم گفتم
دقیق ویژگی اینو همگفتم.
خودتون تصمیم میتونین بگیرین...
شرکت تویو از چند سال پیش اون قدر کارش با کیفیت شده که جزو تنها لاستیکایی هست که الان ازون روکش پلاستیک ندارن.
اونم به خاطر اینه که استاندارد محیط زیست داره و برای اون اون روکش پلاستیک رو حذف میکنن.
الان فقط میشلن. تویو.یوکوهاما این مساله توشون هست.
کلا بخوام بگم لاستیکیه که از خیلی نظر ها طبق رده بندی جهانی اون رده اول هاست.
بهتون توصیه میکنم اگه اینوگرفتین جلو و عقب باد 33 نیتروژن بزنین و بعد لذت ببرین ...
تویو برعکس ژاپنیای دیگه اون قدر سفت و خشک نیست.
هم نرمیشو قدر اینکه لازمه داره.
هم کیفیت و جنسش عالیه.
بازم اگه فقط دنبال نرمی هستین میتونین هانکوک بگیرین که البته گفتم کمی از نظر قالب با این فرق داره و ...
اونم اگهخواستین فقط اصل کره اش ...
ما که خیلی از بچه ها اینوگرفتن.
خیلی هم کم یاب و نایابه.
البته نمایندگیش اخرین دوستو که فرستادم پیشش تموم کرد.
یکی دیگه از بچه ها هممیخواست که بهش گفت 1 هفته 10 روز دیگه میاد برام باز.
موفق باشی

vahidreza_sh
30-08-2011, 14:57
نوید خان عزیز ماشینمون رو امروز تحویل گرفتیم.لاستیکاش مارک Kumho Powermax STAR بود و کره ای هم بود.این کارک رو من تا حالا تو بازار ندیده بودم.اتفاقا" یه تیبای صفر اونجا بود و اونم همین مارک رو داشت.

آبا با اینکه کره ای هست و سایزش 175/70 هست نیازی به تعویض هستبا یک سایز بالاتر؟

TIBA-NAVID
31-08-2011, 10:48
نوید خان عزیز ماشینمون رو امروز تحویل گرفتیم.لاستیکاش مارک Kumho Powermax STAR بود و کره ای هم بود.این کارک رو من تا حالا تو بازار ندیده بودم.اتفاقا" یه تیبای صفر اونجا بود و اونم همین مارک رو داشت.

آبا با اینکه کره ای هست و سایزش 175/70 هست نیازی به تعویض هستبا یک سایز بالاتر؟

خوب از نظر کیفیت و جنس که بخوای حساب کنی تایرای کومهو اگه اصل کره باشن خیلی مارک خوبی هست و جزو مارکای خوب کره هست.
یعنی اون جنس بد رو دیگه در موردشون نداریم.
چیزی که هست فقط میمونه ظاهرش که بگو چه جوریه نسبت به بارز یا یزد؟
و دوم میمونه اینکه با توجه به پرشتاب بودن تیبا در ترمز گیری و کنترل و پیچ و ... ایا عرض 175 برای تیبا مطمئن هست یا نه.
به نظرم کیفیت رو خیلی خوب ارتقا دادن.
شاید بشه گفت فقط اگه 185/70/13 مارک مناسبی جایگزینش بشه شاید از نظر ظاهر کمی بهبود داشته باشه و کنترل و ترمز گیریش بهتر بشه
البته انتخاب تایرش با لحاظ کردن موارد قبل مهمه.
البته یادم رفته بود شما ریو دارین. و الان روی تیبا هم همینو میذارن...
شاید بشه گفت ریو ارتفاعش کمتره و برای ریو بیشتر مزایای 185/70/13 به چشم خواهد اومد.
حداقلش اینه ماشین کمی بالاتر میره.
نه اینقدر که استاندارد به هم بریزه.
نه هم اینکه مشکلی پیش بیاد.
در کل توی تایرای قبلی به نظرم تایر خیلی بهتری گذاشتن.
همون طور که گفتم میمونه بحث ظاهر و مقداری نرمی بیشتر و امنیت بیشتر ماشین با 185/70/13 چون فاقش بلند تره.
و همین طور ترمزگیری و کنترلش بیشتره چون عرضش1 سانت بیشتره.
اما دیگه بیشتر باید سبک سنگین کرد که ایا ارزش دارن این موارد که هزینه کنین یا نه.
قبلا تایرا خیلی افتضاح بودن.
کلا اصلا مورد مثبت نداشتن.
اما الان جنسشون مناسبه وکیفیتشون خوبه.

کلا اگه تونستین چند تا عکس بذارین ببینیم از نظر ظاهری چه طوره این تایر....
اما بازم بگم کمی میشه گفت ریو پایینه. حداقل ارتفاعش 15.1 سانت هست.
اما به نظرم جنس این تایرا اگه اصل باشن خوب هستن...

vahidreza_sh
31-08-2011, 11:28
خوب از نظر کیفیت و جنس که بخوای حساب کنی تایرای کومهو اگه اصل کره باشن خیلی مارک خوبی هست و جزو مارکای خوب کره هست.
یعنی اون جنس بد رو دیگه در موردشون نداریم.
چیزی که هست فقط میمونه ظاهرش که بگو چه جوریه نسبت به بارز یا یزد؟
و دوم میمونه اینکه با توجه به پرشتاب بودن تیبا در ترمز گیری و کنترل و پیچ و ... ایا عرض 175 برای تیبا مطمئن هست یا نه.
به نظرم کیفیت رو خیلی خوب ارتقا دادن.
شاید بشه گفت فقط اگه 185/70/13 مارک مناسبی جایگزینش بشه شاید از نظر ظاهر کمی بهبود داشته باشه و کنترل و ترمز گیریش بهتر بشه
البته انتخاب تایرش با لحاظ کردن موارد قبل مهمه.
البته یادم رفته بود شما ریو دارین. و الان روی تیبا هم همینو میذارن...
شاید بشه گفت ریو ارتفاعش کمتره و برای ریو بیشتر مزایای 185/70/13 به چشم خواهد اومد.
حداقلش اینه ماشین کمی بالاتر میره.
نه اینقدر که استاندارد به هم بریزه.
نه هم اینکه مشکلی پیش بیاد.
در کل توی تایرای قبلی به نظرم تایر خیلی بهتری گذاشتن.
همون طور که گفتم میمونه بحث ظاهر و مقداری نرمی بیشتر و امنیت بیشتر ماشین با 185/70/13 چون فاقش بلند تره.
و همین طور ترمزگیری و کنترلش بیشتره چون عرضش1 سانت بیشتره.
اما دیگه بیشتر باید سبک سنگین کرد که ایا ارزش دارن این موارد که هزینه کنین یا نه.
قبلا تایرا خیلی افتضاح بودن.
کلا اصلا مورد مثبت نداشتن.
اما الان جنسشون مناسبه وکیفیتشون خوبه.

کلا اگه تونستین چند تا عکس بذارین ببینیم از نظر ظاهری چه طوره این تایر....
اما بازم بگم کمی میشه گفت ریو پایینه. حداقل ارتفاعش 15.1 سانت هست.
اما به نظرم جنس این تایرا اگه اصل باشن خوب هستن...

در مورد نرمی و ترمز ماشین که دیروز از نمایندگی تا خونه که آوردمش و حدودا" 8 کیلومتر بود که 3-4 کیلومتری تو اتوبان بودیم و داخل ماشینم که 4 نفر. البته زیاد سرعت نرفتم.دنده 4 50-60 تا میومدم.ترمزش که عالی بود.نرمی فرمون هم که فوق العاده
اما در مورد افزایش ارتفاع با مشا موافقم.اگه این لاستیکا ایرانی بود پدرم گفته بود که همون جا عوضش کنیم ولی وقتی دید کره ایه گفت نمیخواد

راستی وقتی لینک عکسا رو میزارم یه قسمتشو "-------" نشون میده.کلا" همشو rarکردم و تو مدیافایر آپلو کردم و میتونی یکجا بگیری.

TIBA-NAVID
31-08-2011, 12:15
در مورد نرمی و ترمز ماشین که دیروز از نمایندگی تا خونه که آوردمش و حدودا" 8 کیلومتر بود که 3-4 کیلومتری تو اتوبان بودیم و داخل ماشینم که 4 نفر. البته زیاد سرعت نرفتم.دنده 4 50-60 تا میومدم.ترمزش که عالی بود.نرمی فرمون هم که فوق العاده
اما در مورد افزایش ارتفاع با مشا موافقم.اگه این لاستیکا ایرانی بود پدرم گفته بود که همون جا عوضش کنیم ولی وقتی دید کره ایه گفت نمیخواد

راستی وقتی لینک عکسا رو میزارم یه قسمتشو "-------" نشون میده.کلا" همشو rarکردم و تو مدیافایر آپلو کردم و میتونی یکجا بگیری.

سلام
در مورد طرح و قالبش باید بگم 90 درصد به بالا کپی طرح لاستیک تویو منه...
از نظر طرح و ظاهر مثل تویو ژاپن من زده.
اما از نظر عرض باید بگم ظاهرا اونجور که از عکس معلومه قالب پهنه.
یعنی مثل یزد تایر که تو ایرانیا با اینکه 175 هست.زیاد کم از 185 نداره.
اما باید بگم فاقش خیلی کوتاهه.
یعنی این تایر از نظر جنس و همه چی قابل مقایسه با ایرانیا نیست.
فقط نقطه ضعفش برا ریو کوتاه بودنشه که ارتفاع ماشین همون طور که گفتم به نظرم برا ریو زیاد پایینه.
و نکته دوم اینکه هم برا ریو
هم برا تیبا.
چون فاق کوتاه هست و از نظر ارتفاع کم ارتفاع هست حتی به نظرم از بارز 175/70/13 هم کوتاه تره کمی اون فاصله ی بالای گلگیر مخصوصا تو تیبا تو ذوق میزنه.
برا ریو حالا این شاید زیاد به چشم نیاد.اما خود ارتفاع ماشین پایینه.
روی هم رفته به نظرم چون جنسش باز جنس خوبیه. شاید بشه زیاد ارزش هزینه کردن نداشته باشه که پارامترای دیگه رو هم بگیری...
اگه ایرانی بود که شک نکن باید عوض میکردی...
حالا باز تو ایرانیا یزد تایر باز قابل تحمله ..اما بقیه داغونن...
در کل برام جالب بود از نظر گل کپی گل تویو پلاس من هست.
اما خوب ارتفاع و فاقش کمتره. همین باعث میشه از نظر ظاهر مناسب تر باشه 185/70 و همیم طور نرم تر باشه به دالیل فاق بیشتر.
مثلا دیدین پراید خیلی پستی بلندی و اینا رو خیلی نشون میده؟؟
نمیگم سایز 175/70/13 به اون شدت هست.
اما تایر پراید فاقش 65/165هست. و بسیار فاق کوتاهی داره.همون کوتاهیش باعث میشه زیاد نشون بده وقتی مثلا از یه چیز کوچیک رد میشه.اما باز 175/70 ازون به مراتب بهتره و حرفم به اون شدت نیست.
باز 185/70 چون کمی فاقش بیشتره اصلا این مساله به چشم نمیاد توش.
در کل تایر خوبی هست...

ولی هرچی نگاش میکنم به نظرم این تایر اون معضل خالی بودن داخل گلگیر رو مخصوصا توی تیبا به شکل بسیار حادی نشون میده....
ازون تایرای قالب پهن و قد کوتاه هست ......
فاقش خیلی کوتاهه و در عوض باز عرضش تقریبا میشه گفت کمی تا 185 فاصله داره...
میشه کاملا مشابه یزد تایر ایران دونستش...
اما فاق اون ازین بیشتره.
به نظرم ارتفاع ریو تا زمین با این نباید به 15 برسه ....
مشکل ارتفاع ریو تا زمین تو این بیشتر خودشو نشون میده.
مشکل ظاهری و خالی بودن گلگیرا هم بیشتر با این خودشو تو تیبا نشون میده.
اما در هیچ کدوم مشکل هندلینگ و ترمز گیری و فرمان به هیچ وجه نخواهد داشت.
در تیبا فقط مشکل خالی بودن گلگیر و این بخش زیبایی رو داره.
در ریو هم کمی همین مساله هم اونجا هست به علاوه ارتفاع پایین تر از پایین ریو که با این تشدید میشه
وگرنه تایرش مشخصه از نظر نرمی و هندلینگ و فرمان هیچ مشکلی برا هیچ کدوم نداره.
تنها مساله هاش این 2خواهد بود.
والسلام.عرضش میشه گفت خیلی نزدیک به 185 هست.گلش هم میشه گفت خیلی خیلی شبیه گل تویو پلاس ژاپنه.
فقط نکته منفیش فاق کوتاه ترشه.

vahidreza_sh
31-08-2011, 14:53
سلام
در مورد طرح و قالبش باید بگم 90 درصد به بالا کپی طرح لاستیک تویو منه...
از نظر طرح و ظاهر مثل تویو ژاپن من زده.
اما از نظر عرض باید بگم ظاهرا اونجور که از عکس معلومه قالب پهنه.
یعنی مثل یزد تایر که تو ایرانیا با اینکه 175 هست.زیاد کم از 185 نداره.
اما باید بگم فاقش خیلی کوتاهه.
یعنی این تایر از نظر جنس و همه چی قابل مقایسه با ایرانیا نیست.
فقط نقطه ضعفش برا ریو کوتاه بودنشه که ارتفاع ماشین همون طور که گفتم به نظرم برا ریو زیاد پایینه.
و نکته دوم اینکه هم برا ریو
هم برا تیبا.
چون فاق کوتاه هست و از نظر ارتفاع کم ارتفاع هست حتی به نظرم از بارز 175/70/13 هم کوتاه تره کمی اون فاصله ی بالای گلگیر مخصوصا تو تیبا تو ذوق میزنه.
برا ریو حالا این شاید زیاد به چشم نیاد.اما خود ارتفاع ماشین پایینه.
روی هم رفته به نظرم چون جنسش باز جنس خوبیه. شاید بشه زیاد ارزش هزینه کردن نداشته باشه که پارامترای دیگه رو هم بگیری...
اگه ایرانی بود که شک نکن باید عوض میکردی...
حالا باز تو ایرانیا یزد تایر باز قابل تحمله ..اما بقیه داغونن...
در کل برام جالب بود از نظر گل کپی گل تویو پلاس من هست.
اما خوب ارتفاع و فاقش کمتره. همین باعث میشه از نظر ظاهر مناسب تر باشه 185/70 و همیم طور نرم تر باشه به دالیل فاق بیشتر.
مثلا دیدین پراید خیلی پستی بلندی و اینا رو خیلی نشون میده؟؟
نمیگم سایز 175/70/13 به اون شدت هست.
اما تایر پراید فاقش 65/165هست. و بسیار فاق کوتاهی داره.همون کوتاهیش باعث میشه زیاد نشون بده وقتی مثلا از یه چیز کوچیک رد میشه.اما باز 175/70 ازون به مراتب بهتره و حرفم به اون شدت نیست.
باز 185/70 چون کمی فاقش بیشتره اصلا این مساله به چشم نمیاد توش.
در کل تایر خوبی هست...

ولی هرچی نگاش میکنم به نظرم این تایر اون معضل خالی بودن داخل گلگیر رو مخصوصا توی تیبا به شکل بسیار حادی نشون میده....
ازون تایرای قالب پهن و قد کوتاه هست ......
فاقش خیلی کوتاهه و در عوض باز عرضش تقریبا میشه گفت کمی تا 185 فاصله داره...
میشه کاملا مشابه یزد تایر ایران دونستش...
اما فاق اون ازین بیشتره.
به نظرم ارتفاع ریو تا زمین با این نباید به 15 برسه ....
مشکل ارتفاع ریو تا زمین تو این بیشتر خودشو نشون میده.
مشکل ظاهری و خالی بودن گلگیرا هم بیشتر با این خودشو تو تیبا نشون میده.
اما در هیچ کدوم مشکل هندلینگ و ترمز گیری و فرمان به هیچ وجه نخواهد داشت.
در تیبا فقط مشکل خالی بودن گلگیر و این بخش زیبایی رو داره.
در ریو هم کمی همین مساله هم اونجا هست به علاوه ارتفاع پایین تر از پایین ریو که با این تشدید میشه
وگرنه تایرش مشخصه از نظر نرمی و هندلینگ و فرمان هیچ مشکلی برا هیچ کدوم نداره.
تنها مساله هاش این 2خواهد بود.
والسلام.عرضش میشه گفت خیلی نزدیک به 185 هست.گلش هم میشه گفت خیلی خیلی شبیه گل تویو پلاس ژاپنه.
فقط نکته منفیش فاق کوتاه ترشه.

نوید جان الان رفتم فاصله ها رو اندازه گرفتم :

فاصله لبه گلگیر جلو تا زمین 62 سانت
فاصله لبه گلگیر عقب تا زمین 63.5 سانت
فاصله لبه رکاب تا زمین(منظور از لبه رکاب اون جایی که دهنه جک میره داخلش) 19 سانت
فاصله اکسل عقب تا زمین 15 سانت

آیا این فاصله ها خوبه؟ و اگه تویو ژاپن میومد زیرش بیشتر میشد؟ تا چقدر؟

در مورد فاصله اکسل عقب الان ماشینای دیگه مثل مگان و ال 90 رو که دیدم اونا هم اکسل عقبشون پایینه.مثل اینکه مده :20:

TIBA-NAVID
31-08-2011, 17:39
نوید جان الان رفتم فاصله ها رو اندازه گرفتم :

فاصله لبه گلگیر جلو تا زمین 62 سانت
فاصله لبه گلگیر عقب تا زمین 63.5 سانت
فاصله لبه رکاب تا زمین(منظور از لبه رکاب اون جایی که دهنه جک میره داخلش) 19 سانت
فاصله اکسل عقب تا زمین 15 سانت

آیا این فاصله ها خوبه؟ و اگه تویو ژاپن میومد زیرش بیشتر میشد؟ تا چقدر؟

در مورد فاصله اکسل عقب الان ماشینای دیگه مثل مگان و ال 90 رو که دیدم اونا هم اکسل عقبشون پایینه.مثل اینکه مده :20:

ببین صحبتی که من کردم روی کمترین فاصله ماشین تا زمین بود
در تیبا کمترین فاصله تا زمین 16 سانته
اما ریو ماشین پایینی هست
15:2 فاصله حداقلش با زمینه
یعنی پایین ترین محل....
همون طور که چشمی دیدم از تو عکس.حدسم درست بود....
اگه اندازه گیری شما درست و دقیق باشه 2 میل این تایر کوتاه تره از تایر استاندارد 175/70/13 و یه کم از ایرانیا کم ارتفاع تر ولی پهن تره.
با تایر تویو ژاپن مدل تئوپلاس که به نظرم برای ریو هم مناسبه حداقل فاصله ماشین تا زمین حدود 15.7 الی 15.8 سانتی متر میشه و فاصله ی بالای گلگیرم حدود 1 سانت بیشتر از تایر ایرانی و 1.2 سانت بیشتر از این تایر پر خواهد بود.
اما در کل میگم این تایر تایر خیلی خوبیه.
جنسا میگم... از ایرانیا بهتره به مراتب.

mjdk
11-01-2014, 18:23
دوستان سلام
درمورد رینگ 14 تیبا بهم بگید خوبه یا بده یا اصلا نمیشه
یه جا یکی میگه خیلی خوبه هندلینگ خوب داره و ...یه جا میگن بده ترمز رو بهم میریزه کیلومتر شماردرست ندارهو ....
راستی تایر 14 مسافت بیشتری نسبت به 13 میره یا نه؟
ممنون

mjdk
12-01-2014, 18:13
کسی نمیخواد جواب بده احیانا خدای نکرده زبونم لال روم به دیوار گلاب به روی همه دوستان............

behrooz.safari
11-03-2014, 18:50
ممنون از راهنماییت اگر لطف کنین این عکسارو بزارین من عکسارو نمیتونم بزارم:n04:

behrooz.safari
11-03-2014, 21:31
ممنون از راهنماییت اگر لطف کنین این عکسارو بزارین من عکسارو نمیتونم بزارم:n04:

abedsaffar
17-08-2014, 15:24
سلام دوست عزیز
میخواستم نظرتو در مورد لاستیک رودستون 185/70/13 برای تیبا بدونم؟
درکل میخوام بدونم رودستون چجوری لاستیکی هست در مقایسه با تویو و هانکوک و دانلوپ و کومهو ؟؟؟؟؟

kasra2002
18-08-2014, 12:37
سلام دوست عزیز
میخواستم نظرتو در مورد لاستیک رودستون 185/70/13 برای تیبا بدونم؟
درکل میخوام بدونم رودستون چجوری لاستیکی هست در مقایسه با تویو و هانکوک و دانلوپ و کومهو ؟؟؟؟؟
بهتره والتون رو در تاپیک
راهنمای خرید رینگ و لاستیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بپرسید بهتر جواب کمی گیرید