PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : OverClock کردن RAM

maryam_tanha1
20-03-2005, 18:41
سلام من يك SpecTek DDR333MHz 512MB دارم و ميخواستم يك نرمفزار پدر مادر دار و امن برای OverClock کردنش بهم بگيد ممنون ميشام دوستان چون ميخوام BandWidth بيشتر ازش بگيرم راستی OverClock کردن خيلی کم رم خطری براش نداره و پی آمد هاش چيه دوست دارم نظره همه رو بدونم بازم ممنون

patal
21-03-2005, 01:05
سلام
در CD اي كه به همراه motherboard ارائه مي شه، برنامه هايي براي overclocking وجود دارد. ( اين برنامه ها توسط كمپاني motherboard ، تست شده اند و مورد تاييد اين كمپاني مي باشند. )
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
overclocking بر روي تمامي RAM ها جواب نمي ده. يعني هر RAM ي رو نمي شه overclock كرد.
overclocking باعث كاهش [ثبات] سيستم شما مي شود. يعني hang كردن و restart شدن هاي متوالي.
overclocking عمر قطعات رو كاهش مي دهد.
ممكن است، قطعه در اثر overclocking ، بميره. :shock:
overclocking رو بايد در مواقع [ضروري] و [مورد نياز] كرد و نه اين كه براي هميشه سيستم را در حالت overclock قرار داد.
نظر شخصي من در باره ي overclocking ==> اين عمل [هميشه] بد است. :shock:

خوش باشي،
©م.م.©

عبدالرضا
22-03-2005, 00:53
[با سلام
یه سوال در مورد ramداشتم لطف کنید جوابم رو بدید .
ایا میشه دوتا رم با حافظه های مختلف مثلا 256 MB:333MHZ و MB:400MHZ 512و یا 256 MB:333MHZ با رم
512 MB :333 MHZ را روی یک MB بکار برد.البته اکه درست نوشته باشم. با تشکر.

saghy
22-03-2005, 02:13
سلام
خانم مريم جوابيه پاتال عزيز درسته و اين آوركلاك كردن اگر در شرايط دشوار كاري باشه و گاها باشه ايرادي نداره ولي اضافه بار غير مجاز ضربه ميزنه به قطعه .
عبدالرضا جان شدنش ميشه و بيشتر بستگي به همخواني چيپ هاي رمها داره. من خودم بعضي وقتا سه نوع رم رو دستگام ميذارم و مشكلي براي پيش نمياد البته سه نوع مختلف .
من 256 باس 266 رو كنار 333 و 400 گذاشتم بي مشكل كار كرده .

patal
22-03-2005, 02:35
عبدالرضا جون، سلام
همون طور كه saghy عزيز گفت:
مقدار حافظه اصلا مهم نيست. شما مي توني مثلا يك RAM با حجم 2MB رو كنار مثلا يك RAM با حجم 256MB بزاريد. (كي به كيه :mrgreen: )
و اما در مورد BUS بايد گفت كه RAM ها با كوچكترين BUS كار مي كنند.
يعني وقتي شما دو RAM با مشخصات
333Hz,256MB
و
400Hz,512MB
رو در كنار هم بزاريد، هر دو RAM با 333Hz BUS كار مي كنند.

نكته ي يك ==> مثال بالا مشكل دارد. چون clock مربوط به 333Hz برابر است با 133 و اين در حاليست كه clock مربوط به 400Hz برابر است با 200

نكته ي دو ==> اين مقوله بسيار خاص مي باشد و نمي توان يك فرمول كلي ارائه داد كه تمام حالت ها رو پوشش بده. (اين كه نتيجه چي بشه، خيلي ربط داره به سخت افزار motherboard . حتي ممكن ه كه سخت افزار motherboard طوري باشه كه نتونه از چنين چيدماني استفاده كنه.)

نكته ي سه ==> براي استفاده از تكنولوژي dual channel هم BUS و هم حجم RAM ها بايد يكسان باشند.

خوش باشي،
©م.م.©

عبدالرضا
24-03-2005, 23:20
patal, ممنونم كه جوابم رو دادي

patal
24-03-2005, 23:53
خواهش

HamidFULL
31-03-2005, 20:07
بله ما مثل اينکه دير رسيديم :wink:
توضيحات کامل رو ساقی جان و پاتال جان گفتن