PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در رزولیشن لب تاپ دل 5110

boy1367
11-07-2011, 21:48
با سلام من لب تاپ دل 5110 خریدم درایور هاشو نصب کردم ولی در مورد اندازه رزولیشن شک دارم به نظرم خیلی بزرگه اگه با نظرم موافقین لطفا راه حلشو بگین یواش یواش داره دسکتاپم پر میشه بعد همه چیز بزرگتر به نظرم میاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

boy1367
11-07-2011, 21:54
درضمن گرافیک من 1 گیگا بایت هست ولی این عکس خلاف اینو ثابت میکنه راه حل این چیه؟

alizali
12-07-2011, 07:16
شما آخرين درايور كارت گرافيك را نصب كن مشكلت حل ميشه
اين مدلهاي دل در واقع دو كارت گرافيك دارند
يكي همان يك مگي كه شما ميگي
دومي در واقع در دل سي پي يو است

boy1367
12-07-2011, 08:48
نصبشون کردم همشون ولی نمیدونم چرا اینجوریه؟
راه حل چیه میخام کوچکتر شه

boy1367
12-07-2011, 08:59
اون 64mb که اشاره کردم چرا دیتکتید شده .
یعنی چی؟ مشکل داره یا طبیعیه؟

Penryn
12-07-2011, 09:44
درضمن گرافیک من 1 گیگا بایت هست ولی این عکس خلاف اینو ثابت میکنه راه حل این چیه؟

نصبشون کردم همشون ولی نمیدونم چرا اینجوریه؟
راه حل چیه میخام کوچکتر شه

اون 64mb که اشاره کردم چرا دیتکتید شده .
یعنی چی؟ مشکل داره یا طبیعیه؟
عزیزم چرا اینقدر وسواس بیخودی داری؟؟! ایشون که گفتش.
لپتاپ شما دو تا گرافیک داره یه گرافیک به قول قدیم آنبورد و دیگری مستقله. ان عکسی که گذاشتی مربوط به اون آنبورده هست که در زمان عدم نیاز به امور سنگین گرافیک بطور خودکار فعال میشه و چون الان گرافیک آنبورد فعاله پس مشخصات اون رو داری در بخش گرافیکت میبینی. 64 مگابایت رو خود ویندوز از رم سیستم رزرو کرده برای گرافیک آنبوردت که البته مقدارش رو در بخش تنظیمات پیشرفته میتونی تغییر بدی ولی لازم نیست اینکارو بکنی چون اگه گرافیک آنبورد نیاز به رم بیشتری داشت همونطور که در عکسی که گذاشتی معلومه بطور خودکار میتونه تا 1696 مگ از رمت رو استفاده کنه.

شما آخرين درايور كارت گرافيك را نصب كن مشكلت حل ميشه
اين مدلهاي دل در واقع دو كارت گرافيك دارند
يكي همان يك مگي كه شما ميگي
دومي در واقع در دل سي پي يو است
نه عزیزم ربطی به درایور گرافیک نداره همونطور که توضیح دادم. البته آپدیت نگهداشتن درایور گرافیک به خودی خود کار خوب و لازمیه.

Penryn
12-07-2011, 09:53
با سلام من لب تاپ دل 5110 خریدم درایور هاشو نصب کردم ولی در مورد اندازه رزولیشن شک دارم به نظرم خیلی بزرگه اگه با نظرم موافقین لطفا راه حلشو بگین یواش یواش داره دسکتاپم پر میشه بعد همه چیز بزرگتر به نظرم میاد

ببین اگه رزولوشن نمایشگر لپتاپت که حتماً داخل دفترچه ی خریدش و مشخصاتش در سایت dell نوشته شده همین 1366x768 هست پس الانم داخل ویندوز درست تنظیم شده. گرچه در همین عکس پایینی که گذاشتی میتونی روزلوشن رو ببینی بیشتر میشه کرد یا نه یا بهتر میشه یا بدتر.
ولی درباره ی آیکن ها.
روی یکی از آیکنها با یکبار کلیک چپ کن تا به حالت انتخاب درآد.
حالا کلید Ctrl رو پایین نگهدار و همزمان دکمه ی گرد وسط موس(اسکرولر) رو به بالا یا پایین بچرخون تا ابعاد کل آیکنها کم یا زیاد شه و به حد مناسبی که میخوای برسه.

boy1367
12-07-2011, 11:06
دوست عزیز تشکر از لطفت !
هیچ فکر نمی کردم به این خوبی راهنمایی و کمکم کنید
مرسی

mh6230
24-07-2011, 00:08
با سلام من یک لپ تاپ dell 5110n دارم که همین مشکل رو داره فقط گرافیک آنبردشو ست می کنه یعنی همون 64مگ رو نشون میده و وقتی یک بازی یا برنامه با گرافیک نسبتا بالا رو اجرا میکنم پیام میده که سیتم شما حداقل رم گرافیک رو نداره! درضمن من آخرین ورژن درایور کارت گرافیک لپ تاپم که nvidia GT 525m هست رو از سایت دل دانلود و به درستی نصب کردم اما هنوزم مشکل فعال نشدن گرافیک انویدیا رو دارم یعنی مثلا وقتی یک بازی pes2010 رو اجرا می کنم پیام کمبود رم گرافیک رو میده ، ویندوزم 64 بیت و درایورا هم مخصوص همین نسخه نصب کردم ، لطفا اساتید کمکم کنند دارم دیونه میشم.

Sky_Jet
30-07-2011, 14:53
با سلام من یک لپ تاپ dell 5110n دارم که همین مشکل رو داره فقط گرافیک آنبردشو ست می کنه یعنی همون 64مگ رو نشون میده و وقتی یک بازی یا برنامه با گرافیک نسبتا بالا رو اجرا میکنم پیام میده که سیتم شما حداقل رم گرافیک رو نداره! درضمن من آخرین ورژن درایور کارت گرافیک لپ تاپم که nvidia GT 525m هست رو از سایت دل دانلود و به درستی نصب کردم اما هنوزم مشکل فعال نشدن گرافیک انویدیا رو دارم یعنی مثلا وقتی یک بازی pes2010 رو اجرا می کنم پیام کمبود رم گرافیک رو میده ، ویندوزم 64 بیت و درایورا هم مخصوص همین نسخه نصب کردم ، لطفا اساتید کمکم کنند دارم دیونه میشم.

سلام با دنبال کردن تصاویر زیر مشکلت حل میشه ایشالا :46:

dany_3p4u
03-09-2011, 17:27
سلام
کسی توی این تاپیک می تونه کمک کنه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

neo_666
04-09-2011, 11:50
سلام با اجازه منم یک سوال داششتم منم 5110 دارم موقع بازی مثلا کریسیس2 بدون اتصال به برق بازی ریپ میزنه ولی وقتی که به برق متصلش میکنی بازی درسات اجر میشه میخاستم بدونم این کار برای باطری و دستگاه مشکلی پیش نمییاره.
چرا 5110 این قدر داغ میکنه (زمان اجرای بازی) در حالت عادی هم یکمی گرم میشه یک سوال دیگه هم داشتم عمر مفید این دستگاه چقدره و معمولا چه مشکلی براش پیش میاد .
یکم راهنمایم کنید اخه تازه 5110 گرفتم و یکمی وسواسیم
ممنونم

V_12
08-10-2011, 16:10

سلام با دنبال کردن تصاویر زیر مشکلت حل میشه ایشالا :46:

كسي نيست ما روهم در اين رابطه راهنمايي كنه !

hamid.7003
09-10-2011, 14:19
كسي نيست ما روهم در اين رابطه راهنمايي كنه !

برای اجرای بازی ها با گرافیک nVidia رو لپ تاپ های دو گرافیکه باید روی آیکن بازی کلیک راست کنید و گزینه Run With Graghic Processor و اونجا گرافیک nVidia رو انتخاب کنید.
اگه که میخوای همیشه با گرافیک nVidia اجرا بشه روی دسکتاپ کلیک راست کن NVIDIA Control Panel تا پنجرش باز بشه از قسمت سمت چپ Manage 3D Settings از قسمت سمت راست توی تب Global Settings اون بالا گرافیک Nvidia رو انتخاب کن و تو تب Program settings بالا برنامه یا بازی مورد نظر رو انتخاب و پایین گرافیک Nvidia رو انتخاب کن اگر اون برنامه یا بازی تو لیست نبود با کلید Add به آدرس نصب شده بازی برو و فایل اجرایی بازی رو انتخاب کن و در آخر هم Apply!

و اما مشکل PES :
الان تو اکثر تاپیکا دیدم همه این مشکل رو دارن که نمیتونن PES رو رو گرافیک High اجرا کنن
حالا راه حل:
به همون آدرس که بالا دادم برید
Nvidia Control Panel>Manage 3D settings>Program settings
حالا اینجا کلید Add رو بزنید و برید به آدرسی که PES نصب شده و اون فایل Setting رو که تنظیمات PES هست Add کنید و پایین گرافیک Nvidia رو انتخاب کنید و Apply! حالا براحتی میشه تو Setting بازی Quality رو روی High بزارید و حال بازی رو ببرید

vahid2068
14-10-2011, 11:34
احتمال زیاد شما با این لپتاپ کار نکردین . چون با این کار که شما فرمودین هم مشکل حل نمیشه

hamid.7003
14-10-2011, 18:17
احتمال زیاد شما با این لپتاپ کار نکردین . چون با این کار که شما فرمودین هم مشکل حل نمیشه

فکر نمیکنم حل نشه با این راه حل!
من روی اکثر مدل های دل و ایسوس همینطوری اجرا میکنم PES رو !
5010 رو نمیدونم تست کردم یا نه ولی رو لپ تاپ هایی مثلا XPS L502 راحت اینجوری اجرا میشه

mohammad8638520
12-11-2011, 19:25
سلام دوستان.
من لپتاپ فوجیتسو دارم که الان با این مشکل روبرو هستم . توی ستینگ بازی pes سربرگ اخر میرنه vram 64 . یعنی گرافیک انویدیا رو شناسایی نمیکنه . همه چیزا رو هم نصب کردم
کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟؟
راهنمایی کنید لطفا....

4night
21-11-2011, 13:32
دوستان من لپ تاپ HP 4530S دارم اون هم همین مشکلو تو بازی pes2012 داره اما گرافیکش ATI هست اگه واسه ATI هم توضیح بدید ممنون میشم

hamid.7003
21-11-2011, 18:17
دوستان من لپ تاپ HP 4530S دارم اون هم همین مشکلو تو بازی pes2012 داره اما گرافیکش ATI هست اگه واسه ATI هم توضیح بدید ممنون میشم

لپ تاپ های ATI یه برنامه به اسم ATI CATALYST دارن که وقتی بازش میکنی راحت میتونی انتخاب کنی که کدوم گرافیک فعال باشه
بازش که کردی 2 تا گزینه داره
POWER SAVING GRAPHIC PROCESSOR
HIGH PERFORMANCE GRAPHIC PROCESSOR
گزینه دوم رو که انتخاب کنی گرافیک ATI فعال میشه

bardiairan
12-01-2012, 16:50
من هركاري كردم درست نشد همش اين ارورر رو ميده
avaliable memory is less than 15MB!

aliashoubi
22-02-2012, 09:53
برای اجرای بازی ها با گرافیک nVidia رو لپ تاپ های دو گرافیکه باید روی آیکن بازی کلیک راست کنید و گزینه Run With Graghic Processor و اونجا گرافیک nVidia رو انتخاب کنید.
اگه که میخوای همیشه با گرافیک nVidia اجرا بشه روی دسکتاپ کلیک راست کن NVIDIA Control Panel تا پنجرش باز بشه از قسمت سمت چپ Manage 3D Settings از قسمت سمت راست توی تب Global Settings اون بالا گرافیک Nvidia رو انتخاب کن و تو تب Program settings بالا برنامه یا بازی مورد نظر رو انتخاب و پایین گرافیک Nvidia رو انتخاب کن اگر اون برنامه یا بازی تو لیست نبود با کلید Add به آدرس نصب شده بازی برو و فایل اجرایی بازی رو انتخاب کن و در آخر هم Apply!

و اما مشکل PES :
الان تو اکثر تاپیکا دیدم همه این مشکل رو دارن که نمیتونن PES رو رو گرافیک High اجرا کنن
حالا راه حل:
به همون آدرس که بالا دادم برید
Nvidia Control Panel>Manage 3D settings>Program settings
حالا اینجا کلید Add رو بزنید و برید به آدرسی که PES نصب شده و اون فایل Setting رو که تنظیمات PES هست Add کنید و پایین گرافیک Nvidia رو انتخاب کنید و Apply! حالا براحتی میشه تو Setting بازی Quality رو روی High بزارید و حال بازی رو ببرید
man in karo kardam vali nashod :(
bayad chikar konam akhe?

karasystem20
12-03-2012, 10:57
سلام عزیزان منم dell 5110 i5 دارم اون رو هم هرکاری می کنم درست نمیشه هرکسی بلد لطفا بهم ایمیل کنه karasystem20@gmail.com
ممنون میشم.......

roozbeh2444
17-07-2012, 15:10
اقا این روشی که گفتی کار کرد ولی تو بازی گرافیکش کمه ولی وقتی تو setting میخوام گرافیکو high انتخاب کنم ارور میده
کسی بلده راهنماییم کنه؟

mrb323
26-11-2012, 11:34
با سلام.
منم لپ تاپ asus k53sm دارم و این روش که شما گفتید کار نکرد

mahdilm10
17-05-2014, 18:33
تو ویندوز 7 اصلا نیست :Nvidia Control Panel>Manage 3D settings>Program settings