PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 91 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

moh72
13-12-2011, 12:24
آره،کد 4 رو بزن
مهم نیس،نزنیم مشکلی پیش نمیاد
معدل کل سال سوم،پایین کارنامه ، سمت راست نوشتن و معدل کتبی،پایین کارنامه سمت چپ نوشتن که براحتی قابل تفکیک هست
نترس داداش
ثبتنامه،آزمون خود کنکور که نیس
خدای نکرده اشتباهیم پیش بیاد فرصت ویرایشش هس
منم نظام وظیفه رو اشتباهی زدم اگه این پستو نمیدیدم متوجه نمیشدم :10:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Tom Clancy's
13-12-2011, 13:38
سلام دوستان
من کسر خدمت داشتم.بعد از 2 ماه آموزشی ، دوره کد خوردم که وسط دوره کد خدمتم تموم شد و برگه ترخیص موقت گرفتم اما تا بخوام کارت بگیرم هنوز فکنم چند هفته ای کار داشته باشم برای ثبت نام کنکور کدوم کد رو باید انتخاب کنم؟؟؟

BioHazard
13-12-2011, 15:54
سلام کسی خبر نداره که ثبت نام دانشگاه ازاد کی شروع میشه !
؟؟؟

منم میخواستم اینو بدونم اگه کسی میدونه بگه( تموم که نشده ؟؟؟ :19:)

Alireza SM
13-12-2011, 16:07
نخیر شروع نشده هنوز
هرسال بهمن شروع میشه امسال قراره زودتر شروع شه

Azot
13-12-2011, 18:07

27 آذر ماه شروع میشه انگار ...

kamran987456
13-12-2011, 19:38
آره،کد 4 رو بزن
مهم نیس،نزنیم مشکلی پیش نمیاد
معدل کل سال سوم،پایین کارنامه ، سمت راست نوشتن و معدل کتبی،پایین کارنامه سمت چپ نوشتن که براحتی قابل تفکیک هست
نترس داداش
ثبتنامه،آزمون خود کنکور که نیس
خدای نکرده اشتباهیم پیش بیاد فرصت ویرایشش هس
ممنون

معدل کل واقعا فکر منو مشغول کرده !
یادمه ساله قبل یه برگه دادن که باید امضا میکردم فکر کنم شما منظورت همون برگه هست که نوشتن
که من گمش کردم !
معدل کتبی رو حفظ بودم اما معدل کل رو نه !

به هر حال با اون معدل سال کارنامه خرداد ثبت نام کردم و باید هنگام ویرایش برم از مدرسه دوباره بپرسم

h_r_v
13-12-2011, 19:43
هنوز مشخص نیست ترتیب آزمون ها چجوریه!؟ مثلا زبان بعد از ریاضی هست یا قبلش!؟

alone one
13-12-2011, 22:27
منم نظام وظیفه رو اشتباهی زدم اگه این پستو نمیدیدم متوجه نمیشدم :10:

آره
منم اول فک میکردم کدا مثه دفترچه های قبله اما تغییراتی کرده
دوستان حتما دفترچرو دقیق بخونن

alone one
13-12-2011, 22:35
ممنون

معدل کل واقعا فکر منو مشغول کرده !
یادمه ساله قبل یه برگه دادن که باید امضا میکردم فکر کنم شما منظورت همون برگه هست که نوشتن
که من گمش کردم !
معدل کتبی رو حفظ بودم اما معدل کل رو نه !

به هر حال با اون معدل سال کارنامه خرداد ثبت نام کردم و باید هنگام ویرایش برم از مدرسه دوباره بپرسم
داداش مگه تو سال سوم بودی یه کارنامه اندازه کاغذ A4 بهت ندادن؟؟
خو پایین اون کارنامه دوتا معدل زده دیگه عزیزم
یکی معدل کل و یکی معدل کتبی
من سال پیش اینطوری ثبت نام کردم و مشکلی پیش نیومد چون اصلا مشکلی نبود
بازم خیالت راحت نمیشه از بقیه دوستان بپرس

alone one
13-12-2011, 22:50
الان سایت سنجشو چک کردم اما چیزی پیدا نکردم
فک کنم بعد استقرار اطلاعات تو سیستمشون بگن کی هست،یعنی نزدیکای عید یا بعدش
اما تاریخ کنکورو گفتن

---------- Post added at 10:50 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

من شماره سریال شناسنامه قدیمی رو به اشتباه درج کردم ایرادی که نداره یا باید حتما اصلاح کنم!؟؟
دقیق نمیدونم چون تاحالا همچین اتفاقی واسه نزدیکانم نیوفتاده اما رفیق وقتی فرصت اصلاح داری چرا اینکارو نکنی
ویرایشش کن بزا خیال خودتم راحت شه:11:

Samba
13-12-2011, 22:58

هر سال ترتیب اینطوری بوده

پنج شنبه صبح ریاضی
پنج شنبه عصر هنر
جمعه صبح تجربی
جمعه عصر زبان
شنبه صبح انسانی

Alireza.Malek
14-12-2011, 09:21
اقا من یه سوال دارم که بدجوری واسم مشکل درست کرده و حسابی ترسوندتم!
من متولد اسفند 71 هستم.پارسال فارغ التحصیل شدم کنکورم دادم اما امسال دوباره دارم میخونم...رفتم پیش مشاور گفت کد نظام وظیفه رو باید 5 بزنم که یعنی باید دفترچه خدمت رو پست کنم...
الان نمیدونم مشمولم یا نه؟اگه الان دفترچه رو پست کنم کی تاریخ اعزامم میشه؟قبل کنکور یا بعد از تابستون ؟تو دفتر پلیس10+ از هر کی پرسیدم جواب درست حسابی نداد!راستی هرچی زودتر دفترچه رو بفرستی تاریخ اعزامت زودتر میفته یا اصلا ربطی نداره و شانسیه؟من تا تاریخ تولدم فرصت دارم دفترچه رو بفرستم یا همین الان این کارو بکنم بهتره؟ کلا میخوام بدونم تاریخ اعزام معمولا کی میفته و اگر الان بفرستی بهتره یا یخورده لفتش بدی؟
خواهشا در این مورد یه راهنمایی خوب و کامل بکنید...خیلی دلشوره دارم!
مرسیییییی.

moh72
14-12-2011, 13:10
یه جا نوشته بود واسه قبولی از دانشگاه روزانه و شبانه باید حداقل معدل کتبی 14 باشه همچین چیزی هست؟ تو دفترچه همچین چیزی واسه اتباع خارجی پیدا کردم ولی کلا نمیدونم:41:

samba شما بودی پارسال یه رتبه خفن تو قلمچی اورده بودی کارنامتم اینجا گذاشته بودی؟ کنکور رتبه چند شدی؟ :10:

pour-homme
14-12-2011, 16:43
من متولد اسفند 71 هستم.پارسال فارغ التحصیل شدم کنکورم دادم اما امسال دوباره دارم میخونم...رفتم پیش مشاور گفت کد نظام وظیفه رو باید 5 بزنم که یعنی باید دفترچه خدمت رو پست کنم...
الان نمیدونم مشمولم یا نه؟اگه الان دفترچه رو پست کنم کی تاریخ اعزامم میشه؟قبل کنکور یا بعد از تابستون ؟تو دفتر پلیس10+ از هر کی پرسیدم جواب درست حسابی نداد!راستی هرچی زودتر دفترچه رو بفرستی تاریخ اعزامت زودتر میفته یا اصلا ربطی نداره و شانسیه؟من تا تاریخ تولدم فرصت دارم دفترچه رو بفرستم یا همین الان این کارو بکنم بهتره؟ کلا میخوام بدونم تاریخ اعزام معمولا کی میفته و اگر الان بفرستی بهتره یا یخورده لفتش بدی؟
مرسیییییی.

من پارسال دوستانم مشکلی مشابه شما داشتن
اگر برای سال دوم هست کنکور میدی باید دفترچه ارسال کنید

تاریخ اعزام ربطی به زودتر فرستادن نداره مگه صف نون بربری هرکی زودتر بره
این صفحه رو مطالعه کنید همه چی دستگیرتون میشه

Alireza SM
14-12-2011, 22:35
یه جا نوشته بود واسه قبولی از دانشگاه روزانه و شبانه باید حداقل معدل کتبی 14 باشه همچین چیزی هست؟ تو دفترچه همچین چیزی واسه اتباع خارجی پیدا کردم ولی کلا نمیدونم:41:

samba شما بودی پارسال یه رتبه خفن تو قلمچی اورده بودی کارنامتم اینجا گذاشته بودی؟ کنکور رتبه چند شدی؟ :10:

فقط برای دانشگاه های بین المللی و دانشگاه علوم قضایی و دانگاه شهید مطهری و چندتا دانشگاه دیگه شرط معدل وجود داره . برای اتباع خارجی و دیپلم تطبیقی ها هم شرط معدل هست ولی فکر میکنم 16 هست نه 14
در کل برای ایرانی ها هیچ شرط معدلی نیست من خودم معدل کتبی سال سومم 09 و معدل دیپلمم 11 هست ولی دارم برای پزشکی سراسری تلاش میکنم :31:

alone one
15-12-2011, 01:11
سلام کسی خبر نداره که ثبت نام دانشگاه ازاد کی شروع میشه !
؟؟؟

نخیر شروع نشده هنوز
هرسال بهمن شروع میشه امسال قراره زودتر شروع شه

27 آذر ماه شروع میشه انگار ...
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اشاره به تقویم آزمونی سال 91 این دانشگاه از آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی از 27 آذرماه و کارشناسی ارشد از 17 دی ماه خبر داد.
دکتر عبدالله سجادی جاغرق با بیان این مطلب افزود : ثبت نام آزمون سراسری 91 در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول از 27 آذرماه آغاز و مرحله دوم نیز از 19 بهمن ماه انجام می شود.
وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری رشته های غیرپزشکی طی روزهای 15 و 16 تیرماه 91 ، اظهار کرد: آزمون سراسری رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد نیز 29 تیرماه 91 برگزار می شود.

ضمنا به اطلاع می رساند که آزمون سراسری سال 91 ان شاء الله در روزهای 8 و 9 و 10 تیرماه 91 برگزار خواهد شد.(سراسری،آزاد نه هاا)

Alireza.Malek
15-12-2011, 09:52
من پارسال دوستانم مشکلی مشابه شما داشتن
اگر برای سال دوم هست کنکور میدی باید دفترچه ارسال کنید

تاریخ اعزام ربطی به زودتر فرستادن نداره مگه صف نون بربری هرکی زودتر بره
این صفحه رو مطالعه کنید همه چی دستگیرتون میشه

این دوستانتون که گفتین چطوری مشکلشونو حل کردن؟تاریخ اعزامشون بعد کنکور شد یا قبلش؟

bamce
15-12-2011, 11:06
سلام
شرمنده من نتونستم تمامی این صفحاتو بخونم,میخواستم ببینم این فرم شماره 2چیه؟تاکی فرصت داریم؟کدوم شهرها لازم نیس پرش کنند؟
یکی ام اینکه سایت جدید رمزینه رو کی میدونه؟
باتشکر

Majid-6120
15-12-2011, 12:41
سلام

میگم دوستان مرحله دوم ثبت نام آزمون که تو اسفند هست برای فارغ التحصیلای دی ماه ، مثل همین آذر ماهه ؟ یعنی کارت اعتباری و دفترچه و ...

یا فرق میکنه ؟ چجوریاست ؟

بعد اگه کارت اعتباری رو الان خریده باشی ، میشه تویه ثبت نام اسفند استفاده کرد ازش ؟

12p
15-12-2011, 13:55
بچه ها سلام.
من ثبت نام کردم اما برا پیام نور ثبت نام نکردم. حالا کی باید اینکارو بکنم؟؟؟؟حالا؟؟؟یا بهمن؟؟؟؟؟؟
کمکم کنید!!!:13:

BioHazard
15-12-2011, 14:43
ممنون از همتون ، بجه ها یک سوال دیگ!!!؟ دیدم میشد دانشجوهای آزاد کنکور بدن بعد جاشونو عوض کنن.... الان من سال دوم هستم ولی بدلایلی میخوام کنکور بدم و سال 3 و 4 رو توی کرج بگزرونم ... امکانش هست؟ چجوریاس و......
ممنون

urchin7
15-12-2011, 14:57
مرسیییییی.

مشکلت مشابه مشکل منه!
باید حتما دفترچه رو بفرستی چون اگه غیبت بخوری دانشگاه پر!
یه دفترچه بخر ببین تا چه تاریخی وقت داری!
من دفترچه رو فرستادم تاریخ پیشنهادی رو 18 مهر 91 زدم! باید برم پلیس+10 ببینم چی شده!
خریتم این بود مثل بچه ادم 2 تا کتاب خودم رو ننداختم

SuperSt@r
15-12-2011, 17:12
بچه ها سلام.
من ثبت نام کردم اما برا پیام نور ثبت نام نکردم. حالا کی باید اینکارو بکنم؟؟؟؟حالا؟؟؟یا بهمن؟؟؟؟؟؟
کمکم کنید!!!:13:

سلام
پارسال كه من ثبت نام كردم بايد همون موقع كارت غيرانتفاعي و پيام نور رو ميخريدي و در هنگام ثبت نام اونم وارد ميكردي و ثبت نام جداگونه اي انگار نداشت

hosein29
15-12-2011, 20:04
سلام خدمته همه ی دوستانه گلم من واسه گرفتنه کد سوابق تحصیلی تو سایت رفتم اما چون شماره شناسنامم اشتباه بود اصلاحش کردم بد یه کد پیگیری هم داد امروز واسه ثبته نام که رفتم دیدم با خطه سبز نوشته صحت اطلاعاته شما تایید شده با همون شماره شناسنامه اشتباه! کد پیگیریم که وارد می کنم میگه اشتباست حالا چیکار کنم هنوز یه خاطره این مسله ثبت نامم نکردم :41:

زهـــZAHRAــــــرا
15-12-2011, 22:51
سلام خدمته همه ی دوستانه گلم من واسه گرفتنه کد سوابق تحصیلی تو سایت رفتم اما چون شماره شناسنامم اشتباه بود اصلاحش کردم بد یه کد پیگیری هم داد امروز واسه ثبته نام که رفتم دیدم با خطه سبز نوشته صحت اطلاعاته شما تایید شده با همون شماره شناسنامه اشتباه! کد پیگیریم که وارد می کنم میگه اشتباست حالا چیکار کنم هنوز یه خاطره این مسله ثبت نامم نکردم :41:
سلام از اونجایی که ثبت نام فقط تا فردا ساعت 24 هست شما برای اخرین بار به سایت مراجعه کنین و کد سوابق رو دریافت کنین ببینین چه کدی بهتون میده بعدش با همون ثبت نامتونو انجام بدین و در مدتی که برای ویرایش می ذارن می تونین با خودسازمان در تماس باشین و اون موقع اشتباهات رو ویرایش کنین.:11:

hosein29
16-12-2011, 11:31
سلام از اونجایی که ثبت نام فقط تا فردا ساعت 24 هست شما برای اخرین بار به سایت مراجعه کنین و کد سوابق رو دریافت کنین ببینین چه کدی بهتون میده بعدش با همون ثبت نامتونو انجام بدین و در مدتی که برای ویرایش می ذارن می تونین با خودسازمان در تماس باشین و اون موقع اشتباهات رو ویرایش کنین.:11:
ولی وقتی رفتم واسه ثبته نام تو کافی نت اونا گفتن واسه ثبته نام باید 11/30 الی 12/03 بیاید چون تو دفترچم نوشته اونایی که اطلا تشون ناقصه باید اون موقع بیان کد سوابق تحصیلی رو دارم اما ثبت نام نکردم مسله اینه که من اطلا عاتم تایید شده با همون شماره شناسنامه ی اشتباه در صورتی که من تایید نکردم حتی از صفحه ی اصلاح شده عکسم کرفتم اون گفت شنبه بورو اداره اموزش پرورش ببین چی میگن امشبم ثبته نام اولیه تموم میشه الان بد جور منو استرس گرفته نمیتونم بخونم:41:

urchin7
16-12-2011, 11:39
تاریخ ویرایش کیه!
من اشتباهی بجای این که معدل کل سال سوم رو بنوستم معدل کل دبیرستان رو نوشتم!
تو فرم پیش نویس ثبت نام نوشته بود معدل کل دیپلم من فکر کنم هر سه سال رو می خواد ولی وقتی ثبت نام کردم دیدم نوشته معدل سال سوم شما ؟؟ که اشتباه نوشتم

urchin7
16-12-2011, 11:47
ولی وقتی رفتم واسه ثبته نام تو کافی نت اونا گفتن واسه ثبته نام باید 11/30 الی 12/03 بیاید چون تو دفترچم نوشته اونایی که اطلا تشون ناقصه باید اون موقع بیان کد سوابق تحصیلی رو دارم اما ثبت نام نکردم مسله اینه که من اطلا عاتم تایید شده با همون شماره شناسنامه ی اشتباه در صورتی که من تایید نکردم حتی از صفحه ی اصلاح شده عکسم کرفتم اون گفت شنبه بورو اداره اموزش پرورش ببین چی میگن امشبم ثبته نام اولیه تموم میشه الان بد جور منو استرس گرفته نمیتونم بخونم:41:

خودت رو ناراحت نکن!
2 سال پیش یکی از دوستان 2-3 هفته بعد از ثبت نام یادش اومد که اوخ فراموش کردم ثبت نام کنم! به صورت پستی ثبت نام کرد!
پس زنگ بزن سازمان سنجش ببین باید چکار کنی بعد هم به صورت پستی ثبت نام کن

Alireza.Malek
16-12-2011, 13:38
یک سوال:یکی از دوستانم که منطقه یکه و معدلش 10.23 هست امسال میخواد کنکور بده.
میخواد بدونه با این درصد ها یه رتبه ای میاره؟دوستان لطفا سریع جواب بدین.ممنون
ادبیات:70
معارف:70
عربی:30-40
زبان:80-90
ریاضی:30-40
فیزیک:50
شیمی:30-40

You & I
16-12-2011, 14:13
تاریخ ویرایش کیه!
من اشتباهی بجای این که معدل کل سال سوم رو بنوستم معدل کل دبیرستان رو نوشتم!
تو فرم پیش نویس ثبت نام نوشته بود معدل کل دیپلم من فکر کنم هر سه سال رو می خواد ولی وقتی ثبت نام کردم دیدم نوشته معدل سال سوم شما ؟؟ که اشتباه نوشتم
ناراحت نباش ميشه اصلاحش كني اصلاحيه مياد !

---------- Post added at 02:13 PM ---------- Previous post was at 02:12 PM ----------

تويه اسفند مياد

hosein29
16-12-2011, 14:36
خودت رو ناراحت نکن!
2 سال پیش یکی از دوستان 2-3 هفته بعد از ثبت نام یادش اومد که اوخ فراموش کردم ثبت نام کنم! به صورت پستی ثبت نام کرد!
پس زنگ بزن سازمان سنجش ببین باید چکار کنی بعد هم به صورت پستی ثبت نام کن
مرسی عزیزم urchin جونم:11: فردا برم آموزش وپرورش ببینم چی میشه موفق باشی
urchin جونم تاریخ دقیق ویرایشم 11/30 الی 12/3 هستش

hosein29
16-12-2011, 15:34
رفتم آموزش و پرورش کارم درست شد خدا رو شکر:20:

Alireza.Malek
16-12-2011, 15:41
یک سوال:یکی از دوستانم که منطقه یکه و معدلش 10.23 هست امسال میخواد کنکور بده.
میخواد بدونه با این درصد ها یه رتبه ای میاره؟دوستان لطفا سریع جواب بدین.ممنون
ادبیات:70
معارف:70
عربی:30-40
زبان:80-90
ریاضی:30-40
فیزیک:50
شیمی:30-40

یو هو!!!
کسی نبود جواب این بنده خدا رو بده؟:11:

lohrasbi
16-12-2011, 18:14
چون تاثیر معدل مثبته، اگه اینا رو توی کنکور 90 میزد، فکر کنم رتبه ی منطقش حدودن میشد 1200

h0p3
17-12-2011, 16:04
یو هو!!!
کسی نبود جواب این بنده خدا رو بده؟:11:

تقریبا بین 1200 تا 1500.بستگی داره به اینکه بقیه چیجور کنکور بدن.:31:

زهـــZAHRAــــــرا
17-12-2011, 18:35
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره آخرين مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1391

Alireza.Malek
17-12-2011, 22:18
شما مطمینید؟این بیچاره فکر میکر اگه شیمیش زیر 60 باشه(اخه شیمیش افتضاحه مثل خودم)امکان نداره زیر 2000 بیاد!
بازم مرسی.راستی دوستان اگه لینک نرم افزار تخمین رتبه ای یا همچین چیزی دارن لطفا اخ کنن.با تشکر.

h0p3
18-12-2011, 10:32
شما مطمینید؟این بیچاره فکر میکر اگه شیمیش زیر 60 باشه(اخه شیمیش افتضاحه مثل خودم)امکان نداره زیر 2000 بیاد!
بازم مرسی.راستی دوستان اگه لینک نرم افزار تخمین رتبه ای یا همچین چیزی دارن لطفا اخ کنن.با تشکر.

من خودم با این درصد ها البته بعضی هاش کمتر و بیشتر 2800 اوردم.:31:البته امسال با این درصد ها به احتمال خیلی زیاد زیر 2000 میاورد.
نرم افزار تخمین رتبه هم اگه پیدا کنم (یا به کسی نداده باشم) اپلود میکنم و لینکش رو میزارم.:27:

hosein29
18-12-2011, 13:35
بچه ها کانون کلاس گذاشته واسه اونایی که تو بعضی درسا ضعیفن من ریاضیم اونطور که باید خوب نیست به نظرتون ارزش داره واسه ریاضی برم کلاس؟

Alireza.Malek
18-12-2011, 14:53
بچه ها کانون کلاس گذاشته واسه اونایی که تو بعضی درسا ضعیفن من ریاضیم اونطور که باید خوب نیست به نظرتون ارزش داره واسه ریاضی برم کلاس؟

منم در مورد درس شیمی همین سوال رو دارم.
راستی ثبت نام کنکور ازاد شروع شده؟ اخه میگفتن از 27 آذر شروع میشه....

alone one
19-12-2011, 00:41
یکی از معاونین دانشگاه آزاد که یادم نیس کی بود گفته از 27 ثبت نامه
چن صفحه قبل خبر کاملشو گذاشتم

Alireza SM
19-12-2011, 00:56
بستگی به دبیراتون داره . اگه دبیرای خوب شهرتون هستن و کلاس ها فشرده هست ( مثلا دو جلسه پشت سر هم ) ارزشش رو داره

ALt3rnA
19-12-2011, 02:25
سلام خدمت دوستان .
هفته ی دیگه امتحانای ترم شروع میشه . این دوران از عید هم طلایی تره پس بهترین استفاده رو ببرید . بعدم که دو تا آزمون ویژه و دوره ای هست که بینهایت مهمن .
این هفته بلاخره اختصاصیا تموم شدن از تعداد عدیدی کتاب هم تستاشون زده شد . کار بسیار دشواری بود و رسما فکم صاف شد . از آزمون های ویژه به بعد اونایی که اسمم رو میدونن میتونن جویای رتبه ام باشن چون سعی میکنم با برنامه ی قلمچی بخونم تا یه دور دیگه دوره شه .
در ضمن مرگانی فامیلی شناسنامه ایم نیست .
نکته ی دیگه اینکه من دیگه پیسی ورلد نمیام . نه به خاطر کنکور . کلا به دلایل شخصی نت نمیام . بعد از کنکور کارنامه ام رو میدم یکی بزاره تو سایت ولی .
به دلایل الطاف بسیار زیادی که دوستان داشتن !! من سیمکارت و گوشی و ... جمع کردم رفت . زحمت اس دادن نکشید .
خداحافظی ها رو خیلی قبلنا کردم و تا همین الانم قاچاقی بودم اینجا پس حرفی نمیزنم .

با آرزوی موفقیت برای همه

h0p3
19-12-2011, 09:48

برای کلاس بازم بستگی به خودتون داره.اگه واقعا فکر میکنین که لازمه پس برین.البته بستگی به دبیرهاش هم داره.:27:

سلام خدمت دوستان .
هفته ی دیگه امتحانای ترم شروع میشه . این دوران از عید هم طلایی تره پس بهترین استفاده رو ببرید . بعدم که دو تا آزمون ویژه و دوره ای هست که بینهایت مهمن .
این هفته بلاخره اختصاصیا تموم شدن از تعداد عدیدی کتاب هم تستاشون زده شد . کار بسیار دشواری بود و رسما فکم صاف شد . از آزمون های ویژه به بعد اونایی که اسمم رو میدونن میتونن جویای رتبه ام باشن چون سعی میکنم با برنامه ی قلمچی بخونم تا یه دور دیگه دوره شه .
نکته ی دیگه اینکه من دیگه پیسی ورلد نمیام . نه به خاطر کنکور . کلا به دلایل شخصی نت نمیام . بعد از کنکور کارنامه ام رو میدم یکی بزاره تو سایت ولی .
به دلایل الطاف بسیار زیادی که دوستان داشتن !! من سیمکارت و گوشی و ... جمع کردم رفت . زحمت اس دادن نکشید .
خداحافظی ها رو خیلی قبلنا کردم و تا همین الانم قاچاقی بودم اینجا پس حرفی نمیزنم .

با آرزوی موفقیت برای همه

من حتما جویا میشم!!!:31:موفق باشی.:40:

Samba
19-12-2011, 10:07
سلام خدمت دوستان .

با آرزوی موفقیت برای همه

آخی ..

موفق باشی

urchin7
19-12-2011, 13:24

دوست من شیمی خیلی سادس! حیفه نخونی!
من نمره کتبی من 7.5 بود سال دوم هم معلممون امتحان ساده می گرفت که 10-11 گرفتم اصلا درس نمی خوندم
وقتی پیش بودی بدون این که حتی کتاب درسی رو بخونم 63 زدم! فقط کتاب مبتکران دوم و پیش رو خوندم!
اون 36 درصد رو نزدم چون اصلا کتاب سوم رو نخوندم خیلی راحت میشه بالا 80-90 زد

Alireza SM
19-12-2011, 15:06
دوست من شیمی خیلی سادس! حیفه نخونی!
من نمره کتبی من 7.5 بود سال دوم هم معلممون امتحان ساده می گرفت که 10-11 گرفتم اصلا درس نمی خوندم
وقتی پیش بودی بدون این که حتی کتاب درسی رو بخونم 63 زدم! فقط کتاب مبتکران دوم و پیش رو خوندم!
اون 36 درصد رو نزدم چون اصلا کتاب سوم رو نخوندم خیلی راحت میشه بالا 80-90 زد

اگه به جز مبتکران کتاب دیگه میخوندی نمیتونستی اینطور بزنی
سوم خیلی تاثیر داره محصوصا فصل اولش و حفظ بودن اون 50 تا واکنش :13:

hamid-p71
19-12-2011, 20:25
اگه در کنکور آزاد فقط درس های عمومی را مثلا حدود 30 تا 60 درصد بزنم رتبم به نظرتون چجوری میشه

alavi71
19-12-2011, 21:46
سلام به همه دوستان

پس از وقفه چند ماهه دوباره اومدم ......

اول یه عذر خواهی به اونهایی که چند تا پ.خ گذاشته بودن ومن جوابشون را ندادم والان همدیگه جوابشون بدرشون نمیخوره چون بیشتر در بار رشته های نیمه مترکز و اینا بود.

دوم هم یه خسته نباشید ب ههمتون میگم.....

سوم هم دیگه چیزی یادم نیست که بگم

تا بعدا .....

---------- Post added at 11:46 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

اگه در کنکور آزاد فقط درس های عمومی را مثلا حدود 30 تا 60 درصد بزنم رتبم به نظرتون چجوری میشه

سلام دوست من
این بستگی به رشته وشهر مورد نظرتون داره که باید به ترازش توجه کرد
ولی در کل تجربه میگه زدن درسهای تخصصی مثلا زیست در تجربی کمک خیلی خیلی زیادی میکند به فرد
و با توجه به این که زمان مربوط به دروس اختصاصی و عمومی در جلسه هممجزا هست پس باید به فکر اخ ها هم بود .....

موفق باشید

prodoctornuke
20-12-2011, 02:01
فروش دفترچه ازاد توی مراکز پستی از کی شروع میشه؟

alavi71
20-12-2011, 10:12
فروش دفترچه ازاد توی مراکز پستی از کی شروع میشه؟

سلام
هنوز اعلام نکردند ولی حدود یکماه دیگه هستش ...

زهـــZAHRAــــــرا
21-12-2011, 14:56
فهرست كتب منبع سؤالات آزمون سراسري سال 1391

alone one
22-12-2011, 00:26
خیلی وقته درباره نحوه مطالعه دروس هیچ بحثی راه نیفتاده
دوستان که دروس اختصاصیشون تو ریاضی قویه میشه یکم مارو راهنمایی کنن چجوری سطح علمیمونو تو دیف،گسسته،هندسه بالا ببریم؟

AMIR-AIRGUNNER
22-12-2011, 20:22
سلام دوستان کنکوری 91
من یه سوال داشتم نمیدونم به این تایپک ربط داره یا نه !
تو صفحه اول ثبت نام کنکور سراسری گزینه دیپلم 84 به بعد رو انتخاب کردم و کد سوابق تحصیلی رو وارد کردم
اما تو صفحه دوم موارد 1 تا 14 که باید خودشون پر میشدن خالی بودن و من دستی وارد کردم
تایید رو که زدم دیدم وای !! تو صفحه اخر که نوشته اطلاعات رو پرینت کنید
جلوی کد سوابق تحصیلی خالیه و وارد نشده و من اصلا توجه نکرده بودم و همین امروز متوجه شدم !
الان سوالم اینه که این گزینه رو میتونم تو زمان ویرایش وارد کنم یا نه ؟

mohammad_ali_7
22-12-2011, 22:43
سلام دوستان کنکوری 91
تو صفحه اول ثبت نام کنکور سراسری گزینه دیپلم 84 به بعد رو انتخاب کردم و کد سوابق تحصیلی رو وارد کردم
اما تو صفحه دوم موارد 1 تا 14 که باید خودشون پر میشدن خالی بودن و من دستی وارد کردم
جلوی کد سوابق تحصیلی خالیه و وارد نشده و من اصلا توجه نکرده بودم و همین امروز متوجه شدم !

منم الان دیدم منم کد سوابق تحصیلی رو نزدم
من معمولا پرینت نمیگیرم کل صفحه رو ذخیره کردم.
مال دوستمم من ثبت نام کردم مال اونو نگاه کردم وارد کرده بودم.

اشکالی نداره زمان ویرایش وارد میکنیم.

eminem never dies
22-12-2011, 23:37
سلام دوستان کنکوری 91

منم الان دیدم منم کد سوابق تحصیلی رو نزدم
من معمولا پرینت نمیگیرم کل صفحه رو ذخیره کردم.
مال دوستمم من ثبت نام کردم مال اونو نگاه کردم وارد کرده بودم.
اشکالی نداره زمان ویرایش وارد میکنیم.
دوستان اوني كه تو صفحه ي اولِ پرينته كد پيگيري سوابق آموزش و پرورش ِ،با كد سوابق تحصيلي فرق داره!
برگه ي پرينت كنكور پارسالمو كه نگاه كردم اين پارسال بود، يه عدد 16 رقميم هست! امسال كلا" واسه هيچكي نيومده! مهمم نيست چون اصلا يه چيز ديگس،كسي هم خودش وارد نميكنه خود سايت بايد اين كد رو ميداده كه مثل اينكه امسال نخواسته بده! اگه كد سوابق تحصيليتونو وارد نميكردين كه اصلا ثبت نامتون انجام نميشد!

Alireza SM
22-12-2011, 23:54
بچه ها ثبت نام کنکور آزاد به تعویق افتاده گفتن که خمسه اول یا دوم دی شروع میشه

AMIR-AIRGUNNER
22-12-2011, 23:57
دوستان اوني كه تو صفحه ي اولِ پرينته كد پيگيري سوابق آموزش و پرورش ِ،با كد سوابق تحصيلي فرق داره!
برگه ي پرينت كنكور پارسالمو كه نگاه كردم اين پارسال بود، يه عدد 16 رقميم هست! امسال كلا" واسه هيچكي نيومده! مهمم نيست چون اصلا يه چيز ديگس،كسي هم خودش وارد نميكنه خود سايت بايد اين كد رو ميداده كه مثل اينكه امسال نخواسته بده! اگه كد سوابق تحصيليتونو وارد نميكردين كه اصلا ثبت نامتون انجام نميشد!
یعنی چطور ؟
من کلا متوجه نشدم یعنی جلوی گزینه کد پیگیری سوابق اموزش و پرورش ماله همه خالی هست ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه سوال دارم
تو دفترچه نوشته واسه ثبت نام اگه اون کد سوابق رو وارد کنید از موارد 1 تا 14 خودشون وارد میشن
که ماله من اینطوری نبود و اون 14 تا گزینه رو هم خودم پر کردم

eminem never dies
23-12-2011, 00:21
یعنی چطور ؟
من کلا متوجه نشدم یعنی جلوی گزینه کد پیگیری سوابق اموزش و پرورش ماله همه خالی هست ؟
یه سوال دارم
تو دفترچه نوشته واسه ثبت نام اگه اون کد سوابق رو وارد کنید از موارد 1 تا 14 خودشون وارد میشن
من مطمئن نيستم مال هم خاليه يا نه! پارسال من داشتم،امسال ندارم!
ولي ميدونم كه اصلا با كد سوابق تحصيلي فرق داره! اينجوري مينويسنش 0000 -0000 - 0000 - 0000
و اينكه خود سايت اين كد رو ميده! پارسال من اصلا همچين چيزي وارد نكردم كه بخواد بياد تو صفحه ي پرينتم!
بعدشم كي گفته همه 14تا بند خودشون ميان؟ منم دستي وارد كردم! فقط 4-5 تاي اول بود كه اومدن واسم

alone one
23-12-2011, 05:21
یعنی چطور ؟
یه سوال دارم

ولي ميدونم كه اصلا با كد سوابق تحصيلي فرق داره! اينجوري مينويسنش 0000 -0000 - 0000 - 0000
و اينكه خود سايت اين كد رو ميده! پارسال من اصلا همچين چيزي وارد نكردم كه بخواد بياد تو صفحه ي پرينتم!
بعدشم كي گفته همه 14تا بند خودشون ميان؟ منم دستي وارد كردم! فقط 4-5 تاي اول بود كه اومدن واسم
داداش باید جلوی اون کد یه شماره 14 رقمی باشه(واس من که اینطوری بود)
اگه تو بالای همین صفحه که سیو کردی و یا پرینت گرفتی یه گزینه وجود داشت به نام کد رهگیری که 15 کاراکتر داشت(واس من که اینطوری بود) بدون که ثبت نامت مشکی نداشته
دوستانی که کد سوابق تحصیلی ندارن نگران نباشن،حتما زمان ویرایش اطلاعات میشه اون کدو وارد کرد.حداقل خبالشون جمه که ثبت نام شدن چون سیستم بهشون کد رهگیری داده:11:

AMIR-AIRGUNNER
23-12-2011, 07:45
اگه تو بالای همین صفحه که سیو کردی و یا پرینت گرفتی یه گزینه وجود داشت به نام کد رهگیری که 15 کاراکتر داشت(واس من که اینطوری بود) بدون که ثبت نامت مشکی نداشته
دوستانی که کد سوابق تحصیلی ندارن نگران نباشن،حتما زمان ویرایش اطلاعات میشه اون کدو وارد کرد.حداقل خبالشون جمه که ثبت نام شدن چون سیستم بهشون کد رهگیری داده:11:
شماره 14 رقمی یا 16 رقمی ؟
کد رهگیری رو که گرفتم
من ساله دوم هست که کنکور میدم شاید به خاطر اون باشه

درسته :11:
ماله من هم سال پیش یه شماره 16 رقمی به این حالت داده بود
اون 14 بند رو هم ظاهرا من اشتباه کردم نوشته بعضی ها شون باید وارد میشدن

Alireza.Malek
23-12-2011, 14:09
خیلی وقته درباره نحوه مطالعه دروس هیچ بحثی راه نیفتاده
دوستان که دروس اختصاصیشون تو ریاضی قویه میشه یکم مارو راهنمایی کنن چجوری سطح علمیمونو تو دیف،گسسته،هندسه بالا ببریم؟

من که ریاضیم خیلی خوب نیس اما یه راهنمایی میکنم شاید بدردتون بخوره در مورد کنکور آزاد:
همه میدونیم که تو کنکور آزاد از درس آمار یه تست میاد و چون سه درصد هم هست اکثر بچه های فکر میکنن اگه کل کتاب امار بخورن میتونن اون یه تستو بزنن اما اگر یکمی دقت کنید میبینید که تو 5 دوره آخر کنکور آزاد(صبح-عصر)از درس آمار فقط مبحث واریانس میاد نه چیز دیگه ای.یعنی ااگه شما بیای یه روز خود مبحث رو بخونی و یه روز دیگه تستاشو بزنی و یه روز دیگه هم مربوط بشه بهتسلط و رفع اشکال برای خودت 3 درصد ریاضی خریدی!این خیلی بهتره تا بیای این سه روز رو کل امار رو بخونی و اخرسر هم از میزان تسلطط رو تمام مباحثش زیاد مطمین نباشی.چون همونطور که میدونید:10 تست رو ده بار زدن خیلی بهتر از 100 تست رو یک بار زدنه
اینم از راهنمایی ما بود خدا کنه که بدردتون بخوره.
دوستان اگه راهنمایی های در مورد دروس ریاضی دارن بنده حقیر رو بی نصیب نزارن.:20:

eminem never dies
23-12-2011, 14:45

ماله من هم سال پیش یه شماره 16 رقمی به این حالت داده بود
اون 14 بند رو هم ظاهرا من اشتباه کردم نوشته بعضی ها شون باید وارد میشدن

مشخص شد ديگه!
كد آموزش پرورش فقط تو پرينت كسايي ِ كه الان سال چهارمن! پشت كنكوريا ندارنش
مثل من و آقا امير

alavi71
23-12-2011, 15:46
مشخص شد ديگه!
كد آموزش پرورش فقط تو پرينت كسايي ِ كه الان سال چهارمن! پشت كنكوريا ندارنش
مثل من و آقا امير

سلام
باید از همه توی اون باشه و مسئله به اینکه الان پیش یا پشت کنکوری هستید نیست
توی زمان ویرایش اصلاح کنیدشون ....

eminem never dies
23-12-2011, 16:43
سلام
باید از همه توی اون باشه و مسئله به اینکه الان پیش یا پشت کنکوری هستید نیست
توی زمان ویرایش اصلاح کنیدشون ....
داداش فقط من نيستم كه! اين همه آدم اين كدو ندارن يعني همه ناقص ثبت نام كردن؟
در ضمن من چيو بايد اصلاح كنم؟
شما كد آموزش پرورش خودتو از كجا ميدوني؟ كسي اينجا هست كدشو خودش وارد كرده باشه بعد اومده باشه تو صفحه ي پرينتش؟
اصلا تو بندا اشاره اي به كد آموزش پرورش شده بود؟
فكر نميكنم!
ما فقط يه كد سوابق تحصيلي داشتيم كه همه ارقامشم با كد آموزش پرورش متفاوته!
اونم وارد كرديم،اگه نميكرديم ثبت نام انجام نمي شد!

نادر1368
23-12-2011, 17:30
میشه بدون تسلط به شیمی 3 شیمی پیش رو خوند!؟تستهاش رو زد؟من اینطور میدونم که شیمی کلا به هم پیوسته هستن!:eh:
عربی 1 قواعدش همگی باید خونده بشه؟!:23:
فیزیک 1 مگر فقط دوتا فصل اخر ازش سوال طرح نمیشه؟:blink:

mahla jan
23-12-2011, 17:37
شما كد آموزش پرورش خودتو از كجا ميدوني؟ كسي اينجا هست كدشو خودش وارد كرده باشه بعد اومده باشه تو صفحه ي پرينتش؟
فكر نميكنم!
اره خوب همینه!واسه منم این کده نیومده اول فک کردم اشتباه شده اما دیدم مال خیلی از دوستام همین طوریه.

هومن من کتاب گاجو دارم خلاصشم داره خوب .تنکس.باریکلا اصلا به فکرمم نمی رسید واسسه ازمون چی کار کنم.
راستی مجله قلم با دانیال مصاحبه کرده.نازی چقد مظلوم می زنه:31:من خیلی این نابغه ها رو دوس دارم:40:باعث افتخارن

:46:
خواهشا یکی بگه ثبت نام دانشگاه ازاد چه موقس؟(البته خدا نکنه دانشگاه ازادی بشیم.واقعا برا یه پشت کنکوری زشته):31: محض احتیاط
بهترین- قشنگ ترین- جذاب ترین-شیرین ترین -با نمک ترین قسمت دوران کنکور جمع بندیه:31:من از بچگی کلا جمع بندیو دوس داشتم ....مخصوصا ازمونای جامعشو (البته الان خیلیم جامع نیس)...حسابی لذت ببرید ازاین دوران:20::40::40::40::40:خود روز کنکورم خیلی قشنگه(من چم شده امروز؟!!!!) ولی واقعا همین طوره .به این شرط که با تموم وجود خونده باشین
هی می خوام نت نیام نمی شه :31:
از این به بعد سعی می کنم بشه .

مجله ازمون چقد اصفهانیاش زیاد شدن(تجربیا):31:باریکلللللللل لللللللللا به اصفهانیای عزیز
ایشالا که امسال کلی تک داشته باشه

Reza31001
23-12-2011, 17:45
میشه بدون تسلط به شیمی 3 شیمی پیش رو خوند!؟تستهاش رو زد؟من اینطور میدونم که شیمی کلا به هم پیوسته هستن!:eh:

اگه منظور از تسلط توانایی حل مسئله هاست که خوب برای پیش لازم نیست
چیزی که لازمه آشنایی با واکنش ها و عنصر هاست ( جدول تناوبی) طوری که در پیش وقتی یه واکنش رو میبیند بتونید مواد رو شناسایی کنید قسمت های حفظی شیمی 3 مثل کلوئیدها و... هم مختص همون ساله

عربی 1 رو بلد نباشید همیشه تو عربی لنگ میزنید مطمئن باشین

کل کتاب فیزیک 1 جزو منابع کنکوره ولی غیر از دو فصل آخرش بقیه فصول تو سالهای بالاتر تکرار و تکمیل میشه برای همین مثلا اگه سوالی در مورد مدار و مقاومت و... بیاد میگن از فیزیک 3 اومده نه فیزیک 1

alavi71
23-12-2011, 18:03
فكر نميكنم!

دوست عزیز شما اینجا 2 نفر اینجوری هستید.... همه کجا بود
بعد هم شما از بقیه بپرس از دوستانت یا کافی نتی ها
کد سوابق تحصیلی در همون صفحه سازمان سنجش هست
همون کد سوابق تحصیلی رو باید میزدید.....

من توی پشت کنکوریها زیاد دیدم مشکلی نبود
حتی چندتا هم خودم واسشون ثبتنام کردم مشکلب نبود.

موفق باشید ..........

eminem never dies
23-12-2011, 18:18
اره خوب همینه!واسه منم این کده نیومده اول فک کردم اشتباه شده اما دیدم مال خیلی از دوستام همین طوریه.

هومن من کتاب گاجو دارم خلاصشم داره خوب .تنکس.باریکلا اصلا به فکرمم نمی رسید واسسه ازمون چی کار کنم.
راستی مجله قلم با دانیال مصاحبه کرده.نازی چقد مظلوم می زنه:31:من خیلی این نابغه ها رو دوس دارم:40:باعث افتخارن

:46:
خواهشا یکی بگه ثبت نام دانشگاه ازاد چه موقس؟(البته خدا نکنه دانشگاه ازادی بشیم.واقعا برا یه پشت کنکوری زشته):31: محض احتیاط
بهترین- قشنگ ترین- جذاب ترین-شیرین ترین -با نمک ترین قسمت دوران کنکور جمع بندیه:31:من از بچگی کلا جمع بندیو دوس داشتم ....مخصوصا ازمونای جامعشو (البته الان خیلیم جامع نیس)...حسابی لذت ببرید ازاین دوران:20::40::40::40::40:خود روز کنکورم خیلی قشنگه(من چم شده امروز؟!!!!) ولی واقعا همین طوره .به این شرط که با تموم وجود خونده باشین
هی می خوام نت نیام نمی شه :31:
از این به بعد سعی می کنم بشه .

مجله ازمون چقد اصفهانیاش زیاد شدن(تجربیا):31:باریکلللللللل لللللللللا به اصفهانیای عزیز
ایشالا که امسال کلی تک داشته باشه
بفرما alavi‌ جان! ديگه 2 نفر نيستيم كه! دوستاش خيلي زيادن :31:
من اصلا نميدونستم واسه ديني چي داريا،به هر حال فبها!
جدي ميگي؟ از من تشكر نكرده؟ :31: ديگه دني كلاسش به ما نميخوره،با كاظم قلمچي ميپره
نت نيا ديگه،منم ديگه نميام تا بعد آزمون جمع بندي ترم 1! اين يكي ديگه با بقيه فرق داره
ببينم چه ميكني

mahla jan
23-12-2011, 18:30
احتمالا بدونید ولی واسه اونایی که نمی دونن
اقای اناری ازمون می گیرین .بشنوید از خودشون:آزمون آنلاین بعدی که از کل زبان پیش دانشگاهی ۱ و نصف کتاب زبان ۳ طرح می شود (آزمون نیمه جامعی است) روز ۳۰ دی برگزار خواهد شد
به عزیزانی که در آن آزمون حائز درصد ۱۰۰ شوند، یک عدد بلیط همایش جمع بندی زبان انگلیسی دکتر اناری در خرداد ۹۱ (به ارزش ۵۵۰۰۰ تومان) هدیه داده خواهد شد
البته فک کنم واسه تهرانیا باشه نمی دونم شایدم جاهای دیگه جمع بندی دارن به هر حال گفتم بدونید و اگاه باشید
اینم اادرسش برا کسایی که نمی دونن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamid-p71
23-12-2011, 20:09
می خواستم بپرسم درصد هایی که از هر درس پایه و پیش { مثلا درصد فیزیک دوم یا درصد فیزیک 2 پیش} در کنکور آزاد میاد را از کجا میشه پیدا کرد

D_felfelak
23-12-2011, 20:33
تو اين آزمون 500 تا ترازم پيشرفت کرده
اما خودم ناراضی ام اگه ديروز حالم خوب بود و مرور ميکردم خيلی بهتر از اين ميشد

urchin7
23-12-2011, 21:51

من فقط یه کد دارم:
كد پيگيري سوابق آموزش و پرورش مربوط به داوطلبين سال 84 و بعد از آن :
که همون کد سوابق تحصیلیه
یک نکته متمایزکننده ایشون با بقیه اینه که وقتی مصاحبه کننده حرف تو دهنش می زاش زیاد همراش نمی شد
مصاحبه هاشون همه تکراریه! با سوالاتشون حرف تو دهن این تک رقمی ها می زارند!
تنها مبحث مفید در این مجله قسمتی هست که رتبه های تک رقمی در مرود مبحثی خاص صحبت می کنند

urchin7
23-12-2011, 21:59

نه نیازی به سوم نیست!
فقط انرژی فعال سازی و دلتا H که تو همون پیش یاد می گیری! من پارسال بدون این که حتی یک صفحه از صوم رو بخونم تمام سوالات پیش رو جواب دادم
از دوم فقط اینه و نور و از این چیزا می یاد

alone one
23-12-2011, 23:02
شماره 14 رقمی یا 16 رقمی ؟
واس من " كد پيگيري سوابق آموزش و پرورش مربوط به داوطلبين سال 84 و بعد از آن " یه شماره 14 رقمیه

*M!L4D*
23-12-2011, 23:08
برادران اهل فن , استفاده از ماشین حساب در کنکور سراسری آزاد ـــه ؟!

D_felfelak
23-12-2011, 23:43
ثبت نام دانشگاه آزا دتا کی وقت داره؟

SuperSt@r
23-12-2011, 23:47
برادران اهل فن , استفاده از ماشین حساب در کنکور سراسری آزاد ـــه ؟!

نه بابا اگه اينجوري بود كه خيلي خوب بود

Alireza SM
24-12-2011, 03:52
ثبت نام دانشگاه آزا دتا کی وقت داره؟

دو سه هفه بعد از شروع ثبت نام :20:

D_felfelak
24-12-2011, 08:14
دو سه هفه بعد از شروع ثبت نام :20:
مگه شروع نشده؟ :18:

birang1357
24-12-2011, 14:03
عربی حسابی با مشکل برخوردم اصلا نمی تونم خوب تست بزنم با اینکه ایاد فیلی دارم ولی درسنامش راضیم نمی کنه

Alireza.Malek
24-12-2011, 14:06
یک سوال مهم:میشه بارتبه 1500 دانشگاه شهید بهشتی رشته معماری قبول شد؟؟
لطفا سریع جواب بدین.مرسی.

Alireza SM
24-12-2011, 19:08
مگه شروع نشده؟ :18:
نه هنوز . یه 10 - 12 روز دیگه شروع میشه :20:

alavi71
24-12-2011, 21:48
عربی حسابی با مشکل برخوردم اصلا نمی تونم خوب تست بزنم با اینکه ایاد فیلی دارم ولی درسنامش راضیم نمی کنه

من قبلا هم گفتم کتابها برای سطحهای مختلف و حتی سبک خوندنها فرق میکنه یعنی ممکن هستش که یک کتاب برای دو دانش اموز قوی مناسب نباشه
حتما قبل از خرید کتاب نگاهی به درسنهمه تست ها و توضیحات تشریحی اون بیندازید ....

موفق باشید....

زهـــZAHRAــــــرا
24-12-2011, 21:53
بچه های سال گذشته یه نیگا بندازین شاید شما بودین:

- فهرست پذيرفته شدگان به ترتيب نام خانوادگي ( الف - ز ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- فهرست پذيرفته شدگان به ترتيب نام خانوادگي ( س - ي ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alireza.Malek
25-12-2011, 12:02

کسی جواب سوال مارو نداشت؟

tonypb
25-12-2011, 20:54
سلام.
من هنوز به صورت جدی شروع به خوندن برای کنکور نکردم...نا امیدم...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

moh72
25-12-2011, 21:00
یه بار سایتی رفته بودم اونجا اعضا با هم سر درس خوندن با هم مسابقه میدادن و هرکی ترازش بیشتر میشد اون برنده میشد سایتم یه جایزه بهش میداد (البته مسابقش خوابیده بود :31:)نظرتون چیه مام اینجا یه مسابقه بزاریم؟اینطوری ادم حس رقاب پیدا میکنه و کمک میکنه بهتر درس بخونیم :10:(جایزه هم یک دستگاه ساعت مچی عمو پورنگ:5:)

+
من وقتی میشینم درس بخونم (مخصوصا فیزیک و ریاضی)میگم 2 ساعت میخونم بعد میگم بزار این مبحثو کامل بخونم میبینی نشستم 3-4 ساعته دارم فیزیک میخونم حالا اگه سر اون ساعت تعیین شده بزارمش کنار ناقص میشه اگرم زیاد بخونم هم بی برنامه میشه هم اینکه از حوصله میرم چیکار کنم:13:؟
پ.ن الان که اینو مینوشتم یادم افتاد میتونم بعد اینکه یه درسه دیگه خوندم برم اون درسو ادامه بدم :31:

نوشته شده توسط Alireza.Malek
یادگار ماندگار قمچی رو نگاه کردی؟ شاید اوجا باشه (برو از سای کانون دانلود کن) اینجام به خاطر امتحانات فک کنم خلوت شده

سلام.
نا امید نباش من پارسال مثل تو نخونده بودم گفتم اخه تو 4 ماه چقد میشه خوند؟ بعد فهمیدم که خیلی میشه خوند:19:
تو هم بشین از الان عین ... درس بخون حتما قبول میشی از ما گفتن بود

alone one
26-12-2011, 02:45
سلام.

یه بار سایتی رفته بودم اونجا اعضا با هم سر درس خوندن با هم مسابقه میدادن و هرکی ترازش بیشتر میشد اون برنده میشد سایتم یه جایزه بهش میداد (البته مسابقش خوابیده بود :31:)نظرتون چیه مام اینجا یه مسابقه بزاریم؟اینطوری ادم حس رقاب پیدا میکنه و کمک میکنه بهتر درس بخونیم :10:(جایزه هم یک دستگاه ساعت مچی عمو پورنگ:5:)

+
من وقتی میشینم درس بخونم (مخصوصا فیزیک و ریاضی)میگم 2 ساعت میخونم بعد میگم بزار این مبحثو کامل بخونم میبینی نشستم 3-4 ساعته دارم فیزیک میخونم حالا اگه سر اون ساعت تعیین شده بزارمش کنار ناقص میشه اگرم زیاد بخونم هم بی برنامه میشه هم اینکه از حوصله میرم چیکار کنم:13:؟
پ.ن الان که اینو مینوشتم یادم افتاد میتونم بعد اینکه یه درسه دیگه خوندم برم اون درسو ادامه بدم :31:

یادگار ماندگار قمچی رو نگاه کردی؟ شاید اوجا باشه (برو از سای کانون دانلود کن) اینجام به خاطر امتحانات فک کنم خلوت شده

نا امید نباش من پارسال مثل تو نخونده بودم گفتم اخه تو 4 ماه چقد میشه خوند؟ بعد فهمیدم که خیلی میشه خوند:19:
تو هم بشین از الان عین ... درس بخون حتما قبول میشی از ما گفتن بود
منم این نظر دوستمونو تایید میکنم
جو تاپیک خیلی سرد شده
باید یکاری کرد که هرکی میاد تو تاپیک یه جوری شارژ بشه که حداقل بره یه روز توووووپ درس بخونه و دوباره روز بعد بیاد اینجا و .....
دوستان نظرشون چیه؟
چیکا کنیم تاپیک گرم بشه؟
فندک بگیریم زیرش؟:31:

Alireza.Malek
26-12-2011, 10:31
آره اونجاروهم نیگا کردم.هیچجا آخرین رتبه قبولی معماری دانشگاه بهشتی سال 90 رو نداره؟؟؟!!!
راستی یه سوال دیگه:من برای گسسته یه کتاب کمک درسی میخوام فوری!
یه چیزی که هم تست زیاد داشته باشه. هم پاسخ تشریحی تستو داشته باشه.هم درسنامه ش قوی و ساده باشه.
کسی همچین چیزی سراغ داره واسه ما؟؟امروز میخوام برم انقلاب.یه کمکی به ما بکنید. یه عمر دعا گوتون میشم.

moh72
26-12-2011, 12:23
منم این نظر دوستمونو تایید میکنم
جو تاپیک خیلی سرد شده
باید یکاری کرد که هرکی میاد تو تاپیک یه جوری شارژ بشه که حداقل بره یه روز توووووپ درس بخونه و دوباره روز بعد بیاد اینجا و .....
دوستان نظرشون چیه؟
چیکا کنیم تاپیک گرم بشه؟
فندک بگیریم زیرش؟:31:
زمستونه هوا سرده مدیرام یه بخاری روشن نمیکن :31:
راجع به مسابقه مثلا وقتی شما میای میگی مثلا با فلانی که ترازش 6000 ـه میخوام مسابقه بدم مجبوری پایه حرفت وایسی و در حد 6000 بخونی :27:(وگرنه جلوی کل فروم ضایع میشی :5:)
اگه دوستان موافقن میتونیم یه گروه واسه مسابقه درست کنیم بریم اونجا که این تاپیکم زیاد شلوغ نشه

آره اونجاروهم نیگا کردم.هیچجا آخرین رتبه قبولی معماری دانشگاه بهشتی سال 90 رو نداره؟؟؟!!!
یه چیزی که هم تست زیاد داشته باشه. هم پاسخ تشریحی تستو داشته باشه.هم درسنامه ش قوی و ساده باشه.
کسی همچین چیزی سراغ داره واسه ما؟؟امروز میخوام برم انقلاب.یه کمکی به ما بکنید. یه عمر دعا گوتون میشم.
کتابو برو از این تاپیک بپرس سریع تر جواب میگیری
◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►►

lohrasbi
26-12-2011, 12:47
منم موافقم!!! خوب دیگه یکی شروع کنه!

farhad1122
26-12-2011, 14:05
سلام
این چیزهایی که گفتی درباره کتاب ریاضی گسسته دقیقا منو یاد یه کتاب انداخت. کتاب ریاضی گسسته و جبر و احتمال گاج سفید تالیف منصف شکری. کتابش حرف نداشت. هم تست زیاد داره. هم درسنامه خیلی خوب داره. همه درسنامش باحاله و مثل شیمی مبتکران توش شوخی و از این حرفا هم داره خسته نمیشی. هم پاسخ تشریحیش خیلی خوبه. یادش بخیر. خیلی ریاضی گسسته رو دوست داشتم. عاشق نظریه اعداد بودم! یادش بخیر...:41:

12p
26-12-2011, 14:47
سلام.
میخواستم بدونم تو شهر شما کتاب پیش2 شیمی مبتکران تست و شیمی3تست مبتکران علاوه بر اینکه چاپ 90 است به همراه سوالات کنکور 90هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مثل شیمی2 و شیمی پیش1 .
لطفا بگین.ممنون!

Alireza.Malek
26-12-2011, 16:34
سلام
این چیزهایی که گفتی درباره کتاب ریاضی گسسته دقیقا منو یاد یه کتاب انداخت. کتاب ریاضی گسسته و جبر و احتمال گاج سفید تالیف منصف شکری. کتابش حرف نداشت. هم تست زیاد داره. هم درسنامه خیلی خوب داره. همه درسنامش باحاله و مثل شیمی مبتکران توش شوخی و از این حرفا هم داره خسته نمیشی. هم پاسخ تشریحیش خیلی خوبه. یادش بخیر. خیلی ریاضی گسسته رو دوست داشتم. عاشق نظریه اعداد بودم! یادش بخیر...:41:

مرسی دوست عزیز.یکی دیگه از بچه ها کتاب فار رو برای گسسته پیشنهاد کرده بود. نظر شما چیه؟

moh72
26-12-2011, 16:45
یه گروه ساختم بیاید اونجا
از اسمش خوشم نمیاد :31: کسی پیشنهاد بهتری داشت بگه

Samba
26-12-2011, 20:06
جمعش کنید بابا این حرفا چیه !! :دی

بابا اگه میخواین پیشرفت کنید با خودتون مسابقه بدید نه با بقیه

شاید زیاد شنیده باشین ولی حرف کاملا درستیه از این فکرا بیاین بیرون و درستونو بخونید مثه بچه آدم

موفق باشید

Alireza.Malek
27-12-2011, 11:05
آقا یعنی تو این سایت به این بزرگی هیچکس آخرین رتبه قبولی معماری شهید بهشتی سال 90 رو نمیدونه؟؟

h0p3
27-12-2011, 12:52

شاید زیاد شنیده باشین ولی حرف کاملا درستیه از این فکرا بیاین بیرون و درستونو بخونید مثه بچه آدم

موفق باشید

دقیقا.بدترین کار اینه که خودتون رو با بقیه مقایسه کنید. :41:
نمره ها یا رتبه هاتون رو فقط با خودتون و با توجه به اینکه چقدر خوندید و چند گرفتید مقایسه کنید. :27:
با ارزوی موفقیت

moh72
27-12-2011, 15:48
نمره ها یا رتبه هاتون رو فقط با خودتون و با توجه به اینکه چقدر خوندید و چند گرفتید مقایسه کنید. :27:
با ارزوی موفقیت
بابا مقایسه نیست که!!!
از اون جایی که استقبال خیلی گرمی شد :31: بیخیال شدم :27:
موفق باشید :10:

Alireza SM
27-12-2011, 16:38
بچه ها کسی اگه یه درس پیش دانشگاهی 1 ( انتگرال 1 ) رو توی جبررانی اسفندماه قبول نشه میتونه پیش دانشگاهی 2 رو شروع کنه ؟

Alireza.Malek
27-12-2011, 16:48
آقا یعنی تو این سایت به این بزرگی هیچکس آخرین رتبه قبولی معماری شهید بهشتی سال 90 رو نمیدونه؟؟

یووووو هووووو!!! ؟

urchin7
27-12-2011, 22:20

متاسفانه گزینه 2 قسمت کارنامه های قبول شدگان رو از دسرس عموم قطع کردe و فقط اعضای گزینه 2 می تونند ازش استفاده کنند! اگه کسی می شناسی که گزینه 2 می ره و یوزر پسوردش رو بهت می ده می تونی بری با 10 دقیقه گشتن بفهمی اخرین نفر با چه رتبه ای قبول شده

---------- Post added at 12:20 AM ---------- Previous post was at 12:18 AM ----------

بچه ها کسی اگه یه درس پیش دانشگاهی 1 ( انتگرال 1 ) رو توی جبررانی اسفندماه قبول نشه میتونه پیش دانشگاهی 2 رو شروع کنه ؟

فکر کنم بشه! فکر کنم یکی از دوستام همین کارو کرد ولی مطمئنe مطمئن نیستم

alone one
28-12-2011, 00:16
راجع به مسابقه مثلا وقتی شما میای میگی مثلا با فلانی که ترازش 6000 ـه میخوام مسابقه بدم مجبوری پایه حرفت وایسی و در حد 6000 بخونی :27:(وگرنه جلوی کل فروم ضایع میشی :5:)
اگه دوستان موافقن میتونیم یه گروه واسه مسابقه درست کنیم بریم اونجا که این تاپیکم زیاد شلوغ نشه

موفق باشید

با ارزوی موفقیت

بابا مقایسه نیست که!!!
از اون جایی که استقبال خیلی گرمی شد :31: بیخیال شدم :27:
موفق باشید :10:
منم با این بحث تاحدی موافقم و تاحدی مخالف
بارقابت با دیگران مخالف،البته این روش خیلی صرفه هاییم داره اما ضرراش بیشتره
اما موافقم که یه بحثی یا یه کاری بکنیم که انگیزه همه بچه های تاپیک بره بالا
مثلا دوستانی که دسترسی دارن چن وقت یه بار کارنامه نفرات برتر بیان بزارن یا کارنامه خودشون تو آزمونایی که شرکت میکنن یا مطالب روانشناختی جالب که تو سایتای دیگه بهش برخورد میکنن و ...
خلاصه تاپیکو انقد گرم کنیم تا بسوزه:31:
اساتید چی میگن؟

Alireza SM
28-12-2011, 01:28

12p
28-12-2011, 11:42
سلام.
میخواستم بدونم تو شهر شما کتاب پیش2 شیمی مبتکران تست و شیمی3تست مبتکران علاوه بر اینکه چاپ 90 است به همراه سوالات کنکور 90هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مثل شیمی2 و شیمی پیش1 .
لطفا بگین.ممنون!

چی شد پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پا سخ بدید:42:

hosein_000
28-12-2011, 13:07
سلام دوستان
اقا بدجور گیر کردم
این گاج تستای هندسش خوبه ولی قشنگ توضیح نداده به خصوص فصل دوم تحلیلی که تو فضا مضا باید بری:31:
تحلیلی این فصلرو چه کتابی خوب و مفهمومی گفته؟
بعد فیزیک 2 پایه رو از رو چی بخونیم من یه بار از رو گاج پایه خوندم احساس میکنم نخوندم:31: اخه تستاش مال زمان خشایار خدا بیامرزه.....ازاد 74 سراسری 53......
خیلی سبزم که فیزیک پایه 2 رو نداره مسخره.....یه کتاب معرفی کنید تستای سراسری و سنجش و تالیفی اپدیت داشته باشه
با تشکر

alavi71
28-12-2011, 13:43
چی شد پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پا سخ بدید:42:

مبتکران بروز رسانی داشته یعنی این چاپ نود میتونه مال قبل کنکور 90 باشه پس باید اخرین چاپش رو بگیرید تاکنکور 90 را هم اضافه کرد هباشن
موفق باشید.

Alireza.Malek
28-12-2011, 13:54
فیزیک پایه میخوای بروی تخته سیاه بگیر. حرف نداره!

pour-homme
28-12-2011, 15:49
سلام دوستان
اقا بدجور گیر کردم
این گاج تستای هندسش خوبه ولی قشنگ توضیح نداده به خصوص فصل دوم تحلیلی که تو فضا مضا باید بری:31:
بعد فیزیک 2 پایه رو از رو چی بخونیم من یه بار از رو گاج پایه خوندم احساس میکنم نخوندم:31: اخه تستاش مال زمان خشایار خدا بیامرزه.....ازاد 74 سراسری 53......
خیلی سبزم که فیزیک پایه 2 رو نداره مسخره.....یه کتاب معرفی کنید تستای سراسری و سنجش و تالیفی اپدیت داشته باشه
با تشکر

به نظر من برای تحلیلی الگو کتاب خیلی خوبیه مخصوصا اموزشش من تو کانون از هر ده تا سوال تحلیلی به 8 یا 9 تا پاسخ میدم
در مورد فیزیک هم همون کتاب را خوب بخون نتیجه میگیری درسته تستاش قدیمیه ولی تست های جدید رو به راحتی جواب میدی من از رو همین کتاب میخونم بقیه کتاب ها تست های قدیمی دارن مگه هر سوال از فیزیک 2 تو کنکور چندتا تست میاد در ضمن اخر کتاب هم تست ها تقریبا جدید رو تو قالب ازمون اورده

نادر1368
28-12-2011, 17:26
دوستان این فصل اول حساب دیفرانسیل چقدر پر پیچ و خم هست!من کتابم منطبق با چاپ قدیم هست کتاب چاپ جدید این قسمت فرقی نکرده هر چقدر میخونم یه جای کار میلنگه!بیشتر مربوط به پایس چکار کنم تا کامل بفهممش اخه من از حسابان پریدم به خاطر برنامه گزینه 2 به حساب دیفرانسل و با ذهنیتی که دارم نمی دونم آیا قسمت اول ربط زیادی به پایه داره؟!:41::11:

نادر1368
28-12-2011, 18:14

من نگاه کردم تا 1700 دانشگاه هنر تهران قبولی داشته یه کم پایینتر علم و صنعت هم بود شهرهای دیگه مثل اصفهان تا 2500 و شیراز تا 3000 و خرده ای!البته کارنامه ها تعدادشون محدود هست و چندان هم ملاک نباید باشه من شهید بهشتی رشته معماری نیافتم بین کارنامه های گزینه 2!:11:

alone one
28-12-2011, 22:26
آره میشه
میتونی تو خرداد و بعد جبرانی تیر و اگه بازم قبول نشده باشی تو جبرانی شهریورم امتحان بدی

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

سلام دوستان
اقا بدجور گیر کردم
تحلیلی کتاب فارم خوبه
بازم یه نگاه هم به الگو و هم به فار بندا ببین کدوم به سلیقت نزدیک تره:11:

alone one
28-12-2011, 22:35
دوستان این فصل اول حساب دیفرانسیل چقدر پر پیچ و خم هست!من کتابم منطبق با چاپ قدیم هست کتاب چاپ جدید این قسمت فرقی نکرده هر چقدر میخونم یه جای کار میلنگه!بیشتر مربوط به پایس چکار کنم تا کامل بفهممش اخه من از حسابان پریدم به خاطر برنامه گزینه 2 به حساب دیفرانسل و با ذهنیتی که دارم نمی دونم آیا قسمت اول ربط زیادی به پایه داره؟!:41::11:
دوست عزیز از چه کتاب کمک درسی استفاده میکنی؟
این لینکی که گذاشتم جزوه دستگاه اعداد
یه نگا بهش بندا و با کتاب کمک آموزشیت مقایسه کن ببین کجای کار میلنگه:31:
درضمن تو ریاضیات همه چی به هم ربط داره،مسلما اگه پایت ضعیف باشه،تو دیفم یکم به مشکل میخوری(مثه من):11:

alone one
28-12-2011, 22:42
آقا بنظرم یه زنگ به خود دانشگاه بزنی و یکمم سمج باشی میتونی به جوابت برسیا!
من خودم یه سوال مشابه داشتم که زنگ زدم دانشگاه شریف،بعد منو وصل کردن قسمت مربوطه و جوابمو دادن(یعنی بزور گرفتم:31:)

D_felfelak
29-12-2011, 09:59
برای هندسه تحليلی گاج بهتر هست يا الگو؟
الگو رو دارم و بعضی بخش هاشو خوندم گاج رو دست دوستم ديدم حس کردم الگو مفهوميتر کار کرده تا گاج ضمن اينکه حجمش نصف اون هست

h0p3
29-12-2011, 11:34
برای هندسه تحليلی گاج بهتر هست يا الگو؟
الگو رو دارم و بعضی بخش هاشو خوندم گاج رو دست دوستم ديدم حس کردم الگو مفهوميتر کار کرده تا گاج ضمن اينکه حجمش نصف اون هست

هر کدوم رو که میبینی بهتر توضیح داده و بهتر میفهمی رو انتخاب کن.ولی اول از همه کتاب درسی رو بخون یا حداقل تمریناش رو حل کن.:27:

hosein_000
29-12-2011, 14:18
کسی جزوه گرامر زبان نداره؟؟

veritaaa
29-12-2011, 18:43
سلام به همه ی کنکوری های 91.. چطورین خوبین؟ راستش بعد مدت ها اومدم اینجا

من پارسال کنکور داشتم و هرروز اینجا بودم.از هم دیگه کلی چیز یاد میگرفتیمو به هم کمک میکردیم

میخواستم بهتون بگم خودتون رو درگیر حاشیه نکنین اصلا

من انقدر دنبال حاشیه ها بودم از خود درس عقب موندم

به این فکر نکنین با چه رتبه ای کجا میشه قبول شدو من که الان ترازم زیر 7000 چی میشه و این حرفا

من الان دارم یه دانشگاه غیر انتفاعی درس میخونم.یه چیزم بهتون بگم که دانشگاه های دولتی اونقدرم آش دهن سوزی نیستن.من که نمیرم ولی دوستام خیلی راضی نیستن.پس توقعتون رو بیارین پایین آمادگیشو داشته باشین

درباره ی رشته ی معماری هم اگه سوالی دارین واسم پیام خصوصی بذارین.مرسی و موفق باشین

نادر1368
30-12-2011, 17:35
دوست عزیز از چه کتاب کمک درسی استفاده میکنی؟
این لینکی که گذاشتم جزوه دستگاه اعداد
یه نگا بهش بندا و با کتاب کمک آموزشیت مقایسه کن ببین کجای کار میلنگه:31:
درضمن تو ریاضیات همه چی به هم ربط داره،مسلما اگه پایت ضعیف باشه،تو دیفم یکم به مشکل میخوری(مثه من):11:

من کتاب عباس مرادی انتشارات کوله پشتی رو میخونم فکر کنم خوبه رمزینه چطوره؟این قسمت مال کدوم کتاب قرار دادین؟!یه کتابی میخوام که بهتر از کتاب حاضر باشه خوشخوان چطوره؟گسسته و فیزیک پیش خوشخوان میخونم و راضیم حساب دیفرانسیل خوب یا حسابان فوق خوب بخونم چی بخونم؟پلیز هلپ می:31::11:

You & I
30-12-2011, 18:16
من کتاب عباس مرادی انتشارات کوله پشتی رو میخونم فکر کنم خوبه رمزینه چطوره؟این قسمت مال کدوم کتاب قرار دادین؟!یه کتابی میخوام که بهتر از کتاب حاضر باشه خوشخوان چطوره؟گسسته و فیزیک پیش خوشخوان میخونم و راضیم حساب دیفرانسیل خوب یا حسابان فوق خوب بخونم چی بخونم؟پلیز هلپ می:31::11:
اگه ديف خيلي مسلط هستي ميتوني از خيلي سبز واسه حسابان يا رمزينه استفاده كني ! سطحشون بالاس البته كمي !

hosein_000
30-12-2011, 18:45
کسی گرامر زبان نداره بزاره برا دانلود؟
راستی ریاضی پایه مبحث لگاریتم و معادله درجه 2 ..... کتاب اموزشی چی خوبه ؟؟؟؟/؟؟؟ (تست دارم )
:19: با تشکر

alavi71
30-12-2011, 21:37
راستی ریاضی پایه مبحث لگاریتم و معادله درجه 2 ..... کتاب اموزشی چی خوبه ؟؟؟؟/؟؟؟ (تست دارم )
:19: با تشکر

سلام واسه گرامر خب من خودم تا حالا یه کتاب ندیدم که خیلی جامه و خوب توضیح داده باشه چون معمولا برخی مباحث رو برخی کتاب ها کامل ندارن.....
یه سرچ تو نت بزن ...
ریاضی توضیحی والسه کنکور جزه نیست ولی درسنامه ها رو میتونی بخونی گاج و مبتکران رو دیدم خوب بودند ....

موفق باشی....

SuperSt@r
30-12-2011, 22:14
سلام
درباره گرامر زبان دبير ما از روي تجربه اي كه داشت يه صفحه اچار به ما گرامر گفته بود به صورت خيلي خلاصه و گفته بود فقط همين بخونيد برا سراسري(نه ازاد) و زيادم اصرار نميكرد كه تست اضافي بزنيد و بيشتر همون كنكورها رو ميزديم منم همين كار رو كردم و نتيجش رو هم ديدم

moh72
31-12-2011, 11:20
اینجا مشاوره و برنامه ریزیه واسه کتاب برید این تاپیک که اینجا زیاد شلوغ نشه:

XFIGHT3R
31-12-2011, 12:07

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fpage%3Dminor%2Fenglishdvd)

moh72
31-12-2011, 12:27
زبان 80 درصد سوالات مربوط به لغات هست اون 20 درصد گرامرم اگه دامنه لغاتت زیاد باشه یه کاریش میکنی :31:
پیشنهاد میکنم vocabulary رو اولویت قرار بدین:27:
+
اینجارم منحرف نکنید:31: برید اینجا

mohammad_ali_7
31-12-2011, 14:36
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از روز شنبه 17 دی ماه در این کنکور ثبت نام کنند.

به گزارش میگنا، دکتر عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با مهر، افزود: ثبت نام در این آزمون برای متقاضیان از طریق سایت اینترنتی مرکز آزمون امکان پذیر می شود.

وی گفت: نوع پذیرش در این کنکور در مقایسه با سالهای گذشته تغییری نکرده است.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اظهار داشت: کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اردیبهشت ماه 91 برگزار می شود.

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لیست مواد درسی و ضرایب آن را در سامانه اطلاع رسانی خود به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار داده است.

You & I
31-12-2011, 16:00
اگه خيلي ديف مسلط هستيد ميتونيد انديشه فائق رو يه نگاه بندازي خيلي خفنه !!

eshkene
31-12-2011, 19:40
سلام بچه ها خویبد میخواستم بپرسم ترم 1 پیش امتحان هماهنگ دارن اگه آره چه روزی؟

D_felfelak
31-12-2011, 20:06
يکی از بچه ها ميگفت هرچند سال يکبار از شعرهای حفظی سؤال مياد و بايد شعرها رو حفظ کرد يعنی مثلا" از يه بيت چند کلمه رو جا ميندازند
صحت داره؟

eshkene
31-12-2011, 20:41
يکی از بچه ها ميگفت هرچند سال يکبار از شعرهای حفظی سؤال مياد و بايد شعرها رو حفظ کرد يعنی مثلا" از يه بيت چند کلمه رو جا ميندازند
صحت داره؟

بله صحت داره ولی چون تستیه از روی وزنش رتحت میشه حدس زد

alavi71
31-12-2011, 21:58
شروع ثبت نام دانشگاه ازاد از 12 دی ماه شروع میشود .......

alavi71
31-12-2011, 22:34
صحت داره؟

سلام
الان چندین سال متوالی هستش که دیگه این سبک نداریم شاید به علت شادیگ تستش باشه چون اگه چند بار هم از روی شعر خونده باشی میتونه بیت 2 را بگی ....

You & I
01-01-2012, 00:08
اگه تا حالا شروع نکردید ناراحت نباشید بر طبق بودجه بندی بخوانید
فیزیک :

alone one
01-01-2012, 00:16
قبل اینکه بگم رمزینه چطوره بهت پیشنهاد میکنم همون کتابیو که داری و تاحالا باهاش جلو اومدیو ادامه بدی،والا کتابا معجزه نمیکنن:19:
اما درمورد دیف رمزینه بگم(آموزشیش)خیلی روون اومده درسو توضیح داده،مثالم به صورت سوالای تستی آورده و دروسو جلسه بندی کرده و آخر هر جلسه یه سری تست آورده
نقطه قوت دیف رمزینه اینه که با زبان ساده خواسته ریاضیرو به مخاطبش یاد بده.واسه همینه که این کتاب بیشتر بدرد کسایی میخوره که ریاضیاتشون متوسط و یا ضعیف هس و سعی میکنن خودشونو بالا بکشن(البته این به این معنی نیستا بدرد بچه زرنگا نمیخوره:31:)
اگه دیفت خوبه و نمیخوای مباحث از ساده به سخت توضیح داده بشه،بهتره کتابایی که سطحشون بالاتره مثه خیلی سبز و ... استفاده کنی(درمورد این کتابا تجربه شخصی ندارم)
بعدشم اگه واقعا ریاضی پایه و حسابانت ضعیفه و با خوندن دیفرانسیلم جبران نمیشه الگو و خیلی سبز کتاب حسابان(آموزش) دارن
نگا کن باتوجه به حجم و زمان و نیازت کدوم بدردت میخوره:11:

alone one
01-01-2012, 00:38

You & I
01-01-2012, 13:11
[QUOTE=alone one;6739025]دوست عزیز واس درسای دیگه ام داری؟
از سایت گزینه دو گرفتین اینارو؟

نه يعني نميدونم يكي ار دوستان داد !
ولي خيلي خوبه براتوون ميزارم درساي ديگه هم !

urchin7
01-01-2012, 18:23
تجربی
حداقل و حداکثر
حرکت نوسانی و موج 1 و موج 2 تعداد سوالات 5-6
بردار و حرکت شناسی 4-5
سه فصل آخر پیش 3-4
دینامیک 2
هر سال یک سوال از تکانه یا حرکت دایره ای می یاد
من موج 1 , حرکت نوسانی و حرکت شناسی رو خوندم! کنکور های چند سوال گذشته چک کردم! از هر کدوم 3-4 سوال خیلی ساده می یاد فقط یکی دوتا هستند که برای حل کردنشون نسبتا به درس مسلط باشی
مثلا کنکور 90 که 6 سوال از موج 1و2 و نوسان امده! 3 سوال از موج 2 و سه سوال از نوسان و موج 1 بود! سه سوالی از موج 1 و نوسان بود هر سه فوق العاده ساده !حدس می زنم از اون سه سوالی که از موج 2 بودی 1-2 تا هم ساده باشه ( یکی شدت صوت می یاد )
سوال بردار هم ساده بود از حرکت شناسی هم 2 سوال فوق العاده ساده

eblisandenzo
01-01-2012, 22:02
سلام دوستان ! میشه یه نفر لطف کنه دفترچه تراز دانشگاه آزاد رو برای رشته انسانی بهم بده !

alone one
01-01-2012, 22:51
[QUOTE=alone one;6739025]دوست عزیز واس درسای دیگه ام داری؟
از سایت گزینه دو گرفتین اینارو؟

نه يعني نميدونم يكي ار دوستان داد !
ولي خيلي خوبه براتوون ميزارم درساي ديگه هم !
دسته گلت درنکنه

دوستان اگه کارنامه نفرات برتر همین کنکور 90 ام دارن لطف کنن بذارن

moh72
02-01-2012, 17:38
پشتیبان کانون چند بار بین دو ازمون باید تماس بگیره؟

AMIR-AIRGUNNER
02-01-2012, 17:59
پشتیبان کانون چند بار بین دو ازمون باید تماس بگیره؟
والا پشتیبان ما باید نداره !!
به زور یه بار تماس میگیره
میگه سوالی نداری منم میگم نه ! قطع میکنم :31:

.................................................. ..................................................
دوستان تو ثبت نام ازمون دانشگاه ازاد با چه معیاری انتخاب رشته میکنید ؟!
یه راهنما تو دفتر برنامه ریزی داره که من هیچی نفهمیدم

Alireza SM
02-01-2012, 18:13
والا پشتیبان ما باید نداره !!
به زور یه بار تماس میگیره
میگه سوالی نداری منم میگم نه ! قطع میکنم :31:

.................................................. ..................................................
دوستان تو ثبت نام ازمون دانشگاه ازاد با چه معیاری انتخاب رشته میکنید ؟!
یه راهنما تو دفتر برنامه ریزی داره که من هیچی نفهمیدم
معیار خاص نداره دانشگاه آزاد باید رشته مورد علاقه خودت رو از اول تا آخر ( تعدادش بستگی به آزمونی که شرکت کردی داره ) مرتب کنی و فقط این نکته رو توجه کنی که اگه مثلا رشته مندسی برق دانشگاه تهران جنوب توی اولویت اول شماست و همون رشته توی اولویت دوم یه نفر دیگه ؛ اگه امتیازها و همه چیز برابر شد ، اونوقت شما رو انتخاب میکنن چون که در این صورت میزان علاقه به اون رشته هم در رقابت تاثیر کذاره

AMIR-AIRGUNNER
02-01-2012, 18:27
معیار خاص نداره دانشگاه آزاد باید رشته مورد علاقه خودت رو از اول تا آخر ( تعدادش بستگی به آزمونی که شرکت کردی داره ) مرتب کنی و فقط این نکته رو توجه کنی که اگه مثلا رشته مندسی برق دانشگاه تهران جنوب توی اولویت اول شماست و همون رشته توی اولویت دوم یه نفر دیگه ؛ اگه امتیازها و همه چیز برابر شد ، اونوقت شما رو انتخاب میکنن چون که در این صورت میزان علاقه به اون رشته هم در رقابت تاثیر کذاره
من فردا می خوام تو رشته ازمون غیر پزشکی ثبت نام کنم
تو دفتر برنامه ریزی نوشته انتخاب اول خیلی خیلی مهمه و 90 درصد همون تو انتخاب اول ادم باید قبول بشه و شانس بقیه رشته ها خیلی کمه
معیار منظورم اینه که مثلا از این لحاظ که رشته ها با تراز توی کانون رابطه شون چطوره
مثلا من تراز میانگینم 6100 هست با این حساب بزنم مکانیک تبریز میتونم قبول بشم یا نه

cesc.cesar
02-01-2012, 19:08
تو دفتر برنامه ریزی نوشته انتخاب اول خیلی خیلی مهمه و 90 درصد همون تو انتخاب اول ادم باید قبول بشه و شانس بقیه رشته ها خیلی کمه
معیار منظورم اینه که مثلا از این لحاظ که رشته ها با تراز توی کانون رابطه شون چطوره
مثلا من تراز میانگینم 6100 هست با این حساب بزنم مکانیک تبریز میتونم قبول بشم یا نه

دوست عزیز نحوه ی گزینش دانشگاه آزاد به اینصورت هست که با توجه به نمره ای که در آزمون کسب کرده اید شرکت کنندها رتبه بندی میشوند،بعد با توجه به ترتیب انتخاب های شما گزینش انجام میشه،به این صورت که ابتدا به سراغ اولین انتخاب شما میروند،اگر شما با توجه به تعداد افرادی که از شما نمره ی بیشتری کسب کرده اند و انتخاب اول انها نیز همین رشته بوده در ان رشته پذیرفته میشوید که شما پذیرفته اید وگرنه سراغ انتخاب دوم شما میروند و باز همین سری تکرار میشه!
هرچند با تراز کانون نمیشه گفت کجا قبول میشید چه در دانشگاه آزاد چه سراسری،مخصوصا اینکه رشته تجربی نباشید و بخواد ریاضی امتحان بدید،هیچ تضمینی نیست،شما فعلا باید درستون رو بخونی و کاری به این مسئله که قبول میشی یا نه نداشته باشی،چون واقعا تضمینی وجود نداره
این نکته هم توجه کنید که به این خاطر گفتن که شانس قبولی رشته اول بالا هست چون معمولا رشته ها چند برابر ظرفیت قبولی اعلام میکنند در دانشگاه آزاد،چون خیلی ها سراسری هم قبول میشن،پس شما باید اول معیار علاقه و بهتر بودن رشته رو در نظر بگیری نه اینکه هرکدوم شانس قبولی بیشتر بود رو بزنی اول!حواست باشه

amir 777
03-01-2012, 11:32
سال های قبل هم معدل تو دانشگاه زاد تاثیر داشت یا نه من قبلا فکر میکرم معدل فقط برای کنکور سراسری هست ولی دیروز گفت که برای ازاد هم تاثیر داره
راستی یه سوالا دیگه من رشته تجربیه میخواستم ببینم میتونم ازاد ریاضی هم بدم

cesc.cesar
03-01-2012, 13:05
سال های قبل هم معدل تو دانشگاه زاد تاثیر داشت یا نه من قبلا فکر میکرم معدل فقط برای کنکور سراسری هست ولی دیروز گفت که برای ازاد هم تاثیر داره

پارسال هم معدل 25 درصد تاثیر داشت ولی به صورت مثبت،یعنی نمره تراز شما در هر درس بدون در نظر گرفتن معدل محاسبه میشه و همینطور تراز نمره شما با احتساب معدل،بعد هرکدوم از این دو که بهتر بود برای شما در نظر گرفته میشه.پس نگران معدل نباش اصلا

در کنکور آزاد ریاضی هم میتونی شرکت کنی،توصیه من هم انتخاب رشته ای مثل مهندسی پزشکی رشته ریاضی در دانشگاه آزاد هست که رشته خوبیه و دوستانم راضی هستن

---------- Post added at 01:05 PM ---------- Previous post was at 01:00 PM ----------

البته این رو هم باید اضافه کنم در سال های قبلش هم میگفتند تاثیر داره (مثلا 15 درصد) ولی ما چیزی ندیدیم

alavi71
03-01-2012, 13:10

سلام
پارسال هم تاثیر داشت البته مدت زیادی نیس که ازاد تاثیر سوابق رو گزاشته...
تاثیر مثبت هم مال سراسری هستش و ازاد من نشنیدم کسی گفته باشه تاثیر مثبت ....از یکی از دوستان میپرسم خبرش رو میدم ....
در ضمن بدون توجه به مدرکتون در هر رشته ای میتونید ثبت نام کنید هم ازاد هم سراسری ولی توجه داشته باشید که برای قبولی در رشتهه ای تاپ باید دروس اخ رو بالا بزنید ....
موفق باشید

alirecoba2
03-01-2012, 16:16
سلام
آقا دوست ما دیپلم برق داره
دو سال پیش گرفته
سربازی هم معافه
میخواد کنکور هنر و زبان شرکت کنه میشه؟
آراد چی؟
پیش دانشگاهی باید بره بخونه؟
کسی توضیح میده؟
فوریه
ممنون

moh72
03-01-2012, 19:11
اره بابا
منکه پارسال با تراز 4500:31: مهندسی شیمی تبریز زدم قبول شدم حالا با 6100 سراسریشم قبول میشی :27:
(یه بارم سوم ازمایشی شرکت کرده بودم حالا کلی دروس پیش دانشگاهیم نخونده بودم همون مکانیک تبریز زدم کمون مونده بود قبول شم :21: حدود 10 نفر با اخرین قبول شده فاصله داشتم)

سلام
دو سال پیش گرفته
سربازی هم معافه
آراد چی؟
کسی توضیح میده؟
فوریه
ممنون
تا جایی که من اطلاع دارم باید واسه شرکت تو کنکور هنر و زبان مدرک پیش داشته باشی ازادم همین طور حالا دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن

D_felfelak
03-01-2012, 21:15
ثبت نام دانشگاه آزاد تا کی وقت داره؟
خبری از اينکه ديفرانسيل 2 ميکرو گاج و کلاس رمزينه کی منتشر ميشه نيست؟ تا بعد از امتجان دی ماه مياد؟

Alireza.Malek
03-01-2012, 21:57
آقا یه خبری شنیدم تشتکم پرید هوا!!!
میگن دانشگاه سراسری هم پولی شده.به این صورت که بعد از فارغ التحصیلی یا باید تعهد به خدمت برای دانشگاه رو داشته باشی یا پول بدی مدرکتو بخری.(برای کسایی که میخوان برای ادامه برن اونور) یکی از دوستای خودم میگفت:من که سراسری شیراز نرم افزار میخوندم برای آزاد سازی مدرک 8.5 میلیون ازم گرفتن.من اولش یه خورده تردید داشتم. یذره تحقیق کردم دیدم بببببببببله!
تازه با یه قانون جدید ورودی های 89 به بعد 4برابر شده این پول!!یذره دیگه تحقیق کردم دیدم آزاد اینجوری نیس.در واقع ملت اون پولو به صورت خورد خورد طی 4سال میدن
من بدبخت پارسال آیتی تهران قبول شده بودم نرفتم صبر کردم شاید امسال بتونم رشته مورد علاقم رو سراسری قبول شدم تا الان که.....
فقط یه سوالی:اگه کسی از دوروبریاتون هست یا همچین کیسی برخورد کردید ازش بپرسید برای حل این مشکل چیکار باید کرد؟؟

cesc.cesar
03-01-2012, 22:31
میگن دانشگاه سراسری هم پولی شده.به این صورت که بعد از فارغ التحصیلی یا باید تعهد به خدمت برای دانشگاه رو داشته باشی یا پول بدی مدرکتو بخری.(برای کسایی که میخوان برای ادامه برن اونور) یکی از دوستای خودم میگفت:من که سراسری شیراز نرم افزار میخوندم برای آزاد سازی مدرک 8.5 میلیون ازم گرفتن.من اولش یه خورده تردید داشتم. یذره تحقیق کردم دیدم بببببببببله!
تازه با یه قانون جدید ورودی های 89 به بعد 4برابر شده این پول!!یذره دیگه تحقیق کردم دیدم آزاد اینجوری نیس.در واقع ملت اون پولو به صورت خورد خورد طی 4سال میدن
من بدبخت پارسال آیتی تهران قبول شده بودم نرفتم صبر کردم شاید امسال بتونم رشته مورد علاقم رو سراسری قبول شدم تا الان که.....
فقط یه سوالی:اگه کسی از دوروبریاتون هست یا همچین کیسی برخورد کردید ازش بپرسید برای حل این مشکل چیکار باید کرد؟؟

والا نشنیده بودم ولی مثلا ما بچه های پزشکی این شرایط رو داریم که بعد از فارق التحصیلی دوسال باید برای دولت هرجا که بگن کار کنیم،بچه های دندون پزشکی هم همینجوریاست ولی من دوستم فیزیک میخوند اون هم از اونور باید میرفت بعد اتمام چند سال کار میکرد براشون،ولی اونچه که قطعیه اگه توی طول تحصیل از بورسیه تحصیلی استفاده کنی باید حتما بعدش چندسال کار کنی براشون،که میشه برگردوندن هزینه تحصیل.

prince_fable
03-01-2012, 22:38
سلام
یه نفر میتونه دفترچه تراز انتخاب رشته دانشگاه آزاد 91 همونی که قلمچی یا هر جای دیگه میده بزاره واسه دانلود؟
هر چی تو گوگل سرچ میکنم خبری نیست
ممنون

alone one
03-01-2012, 23:23

پارسال هم معدل 25 درصد تاثیر داشت ولی به صورت مثبت،یعنی نمره تراز شما در هر درس بدون در نظر گرفتن معدل محاسبه میشه و همینطور تراز نمره شما با احتساب معدل،بعد هرکدوم از این دو که بهتر بود برای شما در نظر گرفته میشه.پس نگران معدل نباش اصلا

در کنکور آزاد ریاضی هم میتونی شرکت کنی،توصیه من هم انتخاب رشته ای مثل مهندسی پزشکی رشته ریاضی در دانشگاه آزاد هست که رشته خوبیه و دوستانم راضی هستن

---------- Post added at 01:05 PM ---------- Previous post was at 01:00 PM ----------

البته این رو هم باید اضافه کنم در سال های قبلش هم میگفتند تاثیر داره (مثلا 15 درصد) ولی ما چیزی ندیدیم

سلام
تاثیر مثبت هم مال سراسری هستش و ازاد من نشنیدم کسی گفته باشه تاثیر مثبت ....از یکی از دوستان میپرسم خبرش رو میدم ....
در ضمن بدون توجه به مدرکتون در هر رشته ای میتونید ثبت نام کنید هم ازاد هم سراسری ولی توجه داشته باشید که برای قبولی در رشتهه ای تاپ باید دروس اخ رو بالا بزنید ....
موفق باشید

من تو شبکه خبر از دهن معاون اجرایی(یا همچین چیزایی،یادم نی دقیق)شنیدم که معدل 25% تاثیر مثبت داره.از سایتشم سعی کردم پیگیری کنم اما چیزی پیدا نکردم(واقعا سایت مسخره ای دارن،حداقل تو سایت سازمان سنجش اگه مسئولی حرفی بزنه میشه متن خبرشو پیدا کرد اما تو آزاد ...:41:)

eminem never dies
04-01-2012, 00:51
خبری از اينکه ديفرانسيل 2 ميکرو گاج و کلاس رمزينه کی منتشر ميشه نيست؟ تا بعد از امتجان دی ماه مياد؟

هردوتاش اومدنا
كتاب كلاس كه خيلي وقته،گاجم مثل اينكه تازگيا

درسته
خواهرزاده ي شوهر عمه م با پسر دختر خاله ي مامانم :31: هر دوتا برق شريف خوندن! اولي فوق ليسانس شريف قبول شد،دومي رتبه ش 24 يا 25 شد از اول شريف خوند
الان هر دوتا آمريكان! وقتي واسه ادامه تحصيل ميخواي بري اينا ازت يه مبلغ بالايي تعهد ميگيرن،مثلا 20 تا 30 ميليون كه حتما دوباره برگردي ايران! اگه برنگردي پولت ميره!
واسه كسايي كه ميرن اونور چيز مهمي نيست چون خيلي بيشتر از اين پولا گيرشون مياد!
اينا فقط مي خوان يه منبع درآمد از دانشگاهاي دولتي هم داشته باشن!!
من داخل ايرانو خبر ندارم

Alireza SM
04-01-2012, 05:14

سلام ؛ این یه مساله جدید نیست و از اولین روزی که دانشگاه تاسیس شده توی ایران بوده
شما وقتی فازغ التحصیل میشین مدرکتون رو بهتون نمیدن و معادلش رو میدن ؛ شما اگه میخواین در خارج از کشور از ترجمه مدرکتون استفاده کنین باید " مدرکتون رو آزاد کنین "

آزاد کردن مدرک اینطوریه که اصولا کسی که مدرک میگیره باید یه مدتی توی ایران کار کنه و سابقه کار داشته باشه فکر میکنم برای کارشناسی 2یا3 سال باشه شما اگه این مدت توی ایران کار کرده باشین ( هرجا و هر شرکت و سازمانی ) شما میتونین سوابق بیمه خودتون رو ببرین به دانشگاه نشون بدین و مدرکتون رو آژاد کنین
اگه هم کار نکرده باشین میتونین در ازای یه مبلغ مشخص مدرکتون رو آزاد کنین .

وقتی شما مدرکتون رو آزاد نکرده باشین نسخه اصل مدرک رو نمیدن بهتون ولی در کل کشور از همه مزایای مدرکتون میتونین استفاده کنین .

طرح نیروی انسانی ( که مجبور هستین برین 2 سال برای وزارت بهداشت کار کنین ) فقط برای رشته های علوم پزشکی هست و برخی رشته های خاص مهندسی هم دارن این طرح رو ولی هم مدتش خیلی کوتاه هست و هم نیازی به این کار نیست برای دولت ؛ معمولا کسی دنبالش رو نمیگیره .

lohrasbi
04-01-2012, 07:16
بچه ها اگه کسی تراز آخرین نفر قبول شده توی دانشگاه های آزاد تهران رو داره، یه لطفی کنه بزاره. رشته های نرم افزار و برق رو میخوام. مرسی.

Alireza SM
04-01-2012, 08:27
هردوتاش اومدنا
كتاب كلاس كه خيلي وقته،گاجم مثل اينكه تازگيا

درسته
خواهرزاده ي شوهر عمه م با پسر دختر خاله ي مامانم :31: هر دوتا برق شريف خوندن! اولي فوق ليسانس شريف قبول شد،دومي رتبه ش 24 يا 25 شد از اول شريف خوند
الان هر دوتا آمريكان! وقتي واسه ادامه تحصيل ميخواي بري اينا ازت يه مبلغ بالايي تعهد ميگيرن،مثلا 20 تا 30 ميليون كه حتما دوباره برگردي ايران! اگه برنگردي پولت ميره!
واسه كسايي كه ميرن اونور چيز مهمي نيست چون خيلي بيشتر از اين پولا گيرشون مياد!
اينا فقط مي خوان يه منبع درآمد از دانشگاهاي دولتي هم داشته باشن!!
من داخل ايرانو خبر ندارم

اینی که شما میگین وثیقه ای هست که برای خدمت سربازیش گذاشته ؛ مبلغش هم 15 ملیون تومن نقد هست .
در ضمن این فامیل های شما که خواستن برن خارج از کشور قبلش باید یا سابقه کار با بیمه نشون دانشگاه میدادن یا ممدرکشون رو میخریدن ( برای قبل از سال های 84 و ... ) این مبلغ خیلی کم هست در حدود چند ملیون تومن الان زیاد شده ولی .
این موضوع که این دوست عزیزمون پرسیده بودن یه مرحله قبل از اون هست ؛ چون بخوای مدرکت رو ببری خارج از کشور باید مدرکت رو آژاد کنی و ببری ترجمش کنی و سفارت هم مهرش کنه که برای اینها همونطور که گفتم یا باید اون مبلغ رو پرداخت کنی یا سابقه کار نشون بدی

eminem never dies
04-01-2012, 11:16
اینی که شما میگین وثیقه ای هست که برای خدمت سربازیش گذاشته ؛ مبلغش هم 15 ملیون تومن نقد هست .
در ضمن این فامیل های شما که خواستن برن خارج از کشور قبلش باید یا سابقه کار با بیمه نشون دانشگاه میدادن یا ممدرکشون رو میخریدن ( برای قبل از سال های 84 و ... ) این مبلغ خیلی کم هست در حدود چند ملیون تومن الان زیاد شده ولی .
این موضوع که این دوست عزیزمون پرسیده بودن یه مرحله قبل از اون هست ؛ چون بخوای مدرکت رو ببری خارج از کشور باید مدرکت رو آژاد کنی و ببری ترجمش کنی و سفارت هم مهرش کنه که برای اینها همونطور که گفتم یا باید اون مبلغ رو پرداخت کنی یا سابقه کار نشون بدی
يكيشون مال 4-5 سال پيش بود،اون يكي امسال!
اينا با دانشگاه مشكلي نداشتن
پولي بابت خريد مدرك ندادن، سابقه كارم كه نداشتن
بورسيه ي هر دوتاشونم خود استادا جور كردن!
تو دانشگاه هاي سطح بالا،مخصوصا وقتي پاي استادي وسط باشه اين حرفا معني نداره

Alireza.Malek
04-01-2012, 11:45
مرسی از جوابهای درست و کاملتون(علیرضا و امینم عزیز).
پس یعنی من یه سال الکی صبر کردم ها!!!! چون در واقع همون پول رو(یا شایدم خیلی کمتر!)به صورت خورد خورد تحت عنوان شهریه به آزاد بدم خیلی بهتره.راستی دانشگاه آزاد که از بازیها واسه آزاد سازی مدرک نداره هان؟
خدا کنه نداشته باشه... چون من قصد نداشتم ایران بمونم(فکر ازاد رفتن واسم به صرفه تر شه) میخواستم بپرسم اگه بخوام تا مقطع کارشناسی اینجا بخونم و برای ادامه تحصیل برم واقعا لیسانس دولتی با آزاد خیلی تفاوت میکنه یا نه؟آخه آزاد تهران قبول شدن خیلی راحتتر از دولتی معتبر قبول شدنه!!!یا اصلا مدرک کارشناسی آزاد رو(مثلا تهران جنوب یا باراجین) جایی قبول میکنن؟

Alireza SM
04-01-2012, 11:54
يكيشون مال 4-5 سال پيش بود،اون يكي امسال!
اينا با دانشگاه مشكلي نداشتن
پولي بابت خريد مدرك ندادن، سابقه كارم كه نداشتن
بورسيه ي هر دوتاشونم خود استادا جور كردن!
تو دانشگاه هاي سطح بالا،مخصوصا وقتي پاي استادي وسط باشه اين حرفا معني نداره

دوست عزیز بورسیه بحثش کاملا جداست و هیچ ربطی به موضوی که من عرض کردم نداره .
بورسیه رو که میگیری درواقع هزینه هات رو یه نهادی تامین میکنه که بورسیه رو داده بهت ؛ اون هم حق داره ازت تهد و ... بگیره
من منظورم کار یا ادامه تحصیل به صورت عادی در خارج از کشور ( و کلا همه کارهایی که نیاز به اصل مدرکت داشته باشی ) بود . در این صورت باید مدرکت رو آزاد کنی و بابتش یا پول برای خریدن مدرکت لازم داری یا سابقه کار با شرکت های معتبر با سابقه بیمه

Alireza SM
04-01-2012, 12:04
پس یعنی من یه سال الکی صبر کردم ها!!!! چون در واقع همون پول رو(یا شایدم خیلی کمتر!)به صورت خورد خورد تحت عنوان شهریه به آزاد بدم خیلی بهتره.راستی دانشگاه آزاد که از بازیها واسه آزاد سازی مدرک نداره هان؟
خدا کنه نداشته باشه... چون من قصد نداشتم ایران بمونم(فکر ازاد رفتن واسم به صرفه تر شه) میخواستم بپرسم اگه بخوام تا مقطع کارشناسی اینجا بخونم و برای ادامه تحصیل برم واقعا لیسانس دولتی با آزاد خیلی تفاوت میکنه یا نه؟آخه آزاد تهران قبول شدن خیلی راحتتر از دولتی معتبر قبول شدنه!!!یا اصلا مدرک کارشناسی آزاد رو(مثلا تهران جنوب یا باراجین) جایی قبول میکنن؟
همه دانشگاه ها همینطور هستند و تعهد برای تمام مقاط دارند
مدرک اکثر رشته های کارشناسی مهندسی دانشگاه آزاد رو قبول میکنن ؛ تهران جنوب که اصلا توی داخل کشور هم اعتبارش از دانشگاه های سراسری مثل رشت و اردبیل و ... بیشتر هست !

mohammad_ali_7
04-01-2012, 13:35
سلام
دوستم رشتش ریاضیه میخواد تو آزاد رشته ی تربیت بدنی رو انتخاب کنه من الان سایت نگاه کردم تربیت بدنی رو فقط برای رشته ی انسانی گذاشتن پارسال هم یکی دیگه از بچه ها میخواست حسابداری انتخاب کنه اونم فقط برای انسانی بود
یعنی نمیشه از ریاضی رفت آزاد تربیت بدنی؟
چطور سراسری میشه

Alireza.Malek
04-01-2012, 14:09
همه دانشگاه ها همینطور هستند و تعهد برای تمام مقاط دارند
مدرک اکثر رشته های کارشناسی مهندسی دانشگاه آزاد رو قبول میکنن ؛ تهران جنوب که اصلا توی داخل کشور هم اعتبارش از دانشگاه های سراسری مثل رشت و اردبیل و ... بیشتر هست !

یعنی اگه امسال معماری تهران جنوب(که انتخاب اولمه) قبول شم بازم همین مشکل آزاد سازی مدرک رو دارم؟
آخه یکی میگفت اگه معاف شی یا بعد از پایان خدمت بری مدرکتو بدون مشکل یا تعهد یا دریافت هزینه بهت تحویل میدن درسته؟

alone one
04-01-2012, 15:57
تفاوت که یکم قائل میشن،اینو با توجه به تحقیقی که داشتم واس خارج از کشور میگم اما بستگی به کشور پذیرنده هم داره
نکته مهم تر معدل شما تو کارشناسیه،اگه احیانا بخواین خلایی که از نظر اعتباری بین دانشگاهها هستو جبران کنین باید خوب درس بخونین،ولی بازم میگم به کشور و رشته و دانشگاهی که میخواین تشریف ببیرین خیلی بستگی داره
مثال میزنم
طرف با نمره 16 به بالای دانشگاههای دولتی ازجمله پیام نور میتونه تو بهترین دانشگاههای مالزی تحصیل کنه اما تو اروپا و آمریکا شاید غیر ممکن باشه واسه اون پیام نوری(البته میشه اما شرایط سخته و باید ویژگی های دیگه ایم داشت که جاش نیس درموردش اینجا بحرفیم)یا اگه بشه تو دانشگاههای معتبر نیس،چون اساسا اکثر دانشگاههای بزرگ خیلی درمورد دانشگاههای جهان سومی مثه ما اطلاعات ندارن(البته بجز دانشگاههایی که دانشجو ایرانی توش زیاده)و ملاک اصلیشون نمرس
البته این واحدهای دانشگاه آزادی که شما گفتین جز معتبرای داخلین
خلاصه بحث و مثال خیلیه اما نتیجه گیری اینکه از هردانشگاهی میشه رفت تو خارج تحصیل کرد،منتها باید درس خوند و معدل خوبی داشت:11:

tonypb
04-01-2012, 17:00
سلام...
تو ثبت نام آزاد پاره وقت چیه؟؟؟
نیاز ثبت نام پاره وقت هم بکنم؟؟؟

moh72
04-01-2012, 17:01
من الان حدود سه هفته است که شروع کردم و تو ازمونای کانون شرکت میکنم میخواستم بدونم من که شیمی ادبیات و دین و زندگی رو نخوندم اگه بخوام با برنامه کانون پیش برم از این به بعد باید از بین دوم و سوم یکی رو انتخاب کنم؟:19:
این شیمی و ادبیات و دین زندگی مخصوصا خیلی مهمن روشون خیلی حساب باز کردم:19:

A.N.A.P
04-01-2012, 17:59
- طبق ضرایب هر درس برای اون درس زمان در نظر بگیرید.
ادبیات 4 - عربی 2 - بینش 3 - زبان 2 - ریاضی 12 - فیزیک 9 - شیمی 6 = کل 38
یعنی در یک هفته 4/38 زمان کل را برای ادبیات و 12/38 را برای ریاضی و ... در نظر بگیرید.
عزیز من اینجوری که میشه 38/38 . یعنی کل 24 ساعت رو باید خوند ! ولی بازم ممنون واسه این توصیه خیلی جالب بود . با این روش تونستم واسه 10 ساعت درس روزانه برنامه ریزی کنم !

moh72
04-01-2012, 18:38
- طبق ضرایب هر درس برای اون درس زمان در نظر بگیرید.
ادبیات 4 - عربی 2 - بینش 3 - زبان 2 - ریاضی 12 - فیزیک 9 - شیمی 6 = کل 38
یعنی در یک هفته 4/38 زمان کل را برای ادبیات و 12/38 را برای ریاضی و ... در نظر بگیرید.

عزیز من اینجوری که میشه 38/38 . یعنی کل 24 ساعت رو باید خوند ! ولی بازم ممنون واسه این توصیه خیلی جالب بود . با این روش تونستم واسه 10 ساعت درس روزانه برنامه ریزی کنم !

مجموع ضرایب میشه 38 حالا تو ضریب هر درس رو تقسیم بر 38 کن بعد ضرب در کل ساعت مطالعه مثلا 70 ساعت
اینطوری واسه ریاضی میشه 22=70*12/38
38/38 میشه 1 که اونم ضرب در کل ساعت مطالعه میشه خود ساعات مطالعه:31:

Samba
04-01-2012, 20:14
سلام به همگی

امیدوارم که تا اینجای راه رو به سلامت اومده باشید

مدتی بود نبودم درگیر امتحانا بودم (الانم هستم ها !! فردا امتحان دارم :دی) خدا قسمت همتون کنه

الان به دوره ای رسیدید که خیلیا می برن چون تقریبان وسط مسابقس برنده اونیه که تا آخر دووم بیاره و نبره و مطمئن باشه که با توکل و تلاش میتونه به هدفی که داره برسه

احتمالا خیلیاتون ناامید شدین ، شاید که حجم کتابا زیاده ، نمی رسم تموم کنم، ترازم پایینه و … ولی مطمئن باشید که دارید به خودتون انرژی منفی می دید … رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود (بقیش که همه حفظین …) پس بدونید که برای موفقیت باید تلاشتون رو زیاد کنید و ناامید نشید

الان دوره امتحاناس و وقت خوبیه برای جبران عقب ماندگیاتون ، تو این ایام چون آزمون ندارد به راحتی می تونید خودتون رو برسونید(اگه نرسیدید اقلا نزدیک شید!) . برنامه ریزی کنید رو درسایی که توشون ضعف دارید و اونا رو به نقطه قوت تبدیل کنید اگه نشد کاریش کنید که بهتون ضربه نزنه برای مثال من خودم پارسال تو این ایام رو گسسته خیلی کار کردم و برام تبدیل به یه نقطه قوت شد طوری که قبل این ایام همیشه گسسته رو ۵۰-۶۰ میزدم ولی بعدش همیشه ۱۰۰%

پس مهمه تو ایامی که شاید خیلیا احساس ناامیدی میکنن نا امید نشید و به خودتون امیدوار باشید و بدونید که میتونید از بقیه سبقت بگیرید(البته اینجاشو قبول ندارم خودم :دی چون رقابت با خودتون خیلی مهم تره !!!) … زیاد این کلمه رو شنیدید –> امید

مطمئن باشید که فقط شعار نیس و شما میتونید موفق باشید اگر که امیــــــــــــــــد داشته باشید

زندگی در قله عادتتان باد …

منبع :

mohammad_ali_7
04-01-2012, 22:19
سلام
دوستم رشتش ریاضیه میخواد تو آزاد رشته ی تربیت بدنی رو انتخاب کنه من الان سایت نگاه کردم تربیت بدنی رو فقط برای رشته ی انسانی گذاشتن پارسال هم یکی دیگه از بچه ها میخواست حسابداری انتخاب کنه اونم فقط برای انسانی بود
چطور سراسری میشه

کسی میدونه؟

A.N.A.P
04-01-2012, 22:29
مجموع ضرایب میشه 38 حالا تو ضریب هر درس رو تقسیم بر 38 کن بعد ضرب در کل ساعت مطالعه مثلا 70 ساعت
اینطوری واسه ریاضی میشه 22=70*12/38
38/38 میشه 1 که اونم ضرب در کل ساعت مطالعه میشه خود ساعات مطالعه:31:
دقیقا ! اگه 70 ساعت باشه یعنی روزی 10 ساعت که من همین جوری برنامه ریزی کردم . یعنی عددی که واسه 24 ساعت در خوندن بدست اومد رو به 24/10 که میشه 2.4 ضرب کردم عددی که بدست اومد یعنی شما باید اینقدر درس بخونید واسه این درس .

با توجه به این روش اگه شما میخواین مثل من روزی 10 ساعت بخونید اینجوریه :
ادبیات: 1:00
عربی: 00:30
دینی: 00:50
زبان: 00:30
ریاضیات: 3:10
فیزیک: 2:30
شیمی : 1:30
مجموع : 10 ساعت

این برنامه ریزی هفتگی انجام بشه بهتره چون همه درس ها رو نمیشه تو یک روز خوند بنابراین در هفته باید 70 ساعت بخونید به این ترتیب :

ادبیات: 7:00
عربی: 3:30
دینی: 5:50
زبان: 3:30
ریاضیات: 22:10
فیزیک: 17:30
شیمی : 10:30
مجموع : 70 ساعت

اینجوری میتونید زمان ها رو تو کل هفته تقسیم کنید . مثلا تو یه روز کلک دینی و عربی رو بکنی :دی

آروزی موفقیت واسه همه کنکوری ها 91 از جمله خودم !:40:

alavi71
04-01-2012, 23:54
من الان حدود سه هفته است که شروع کردم و تو ازمونای کانون شرکت میکنم میخواستم بدونم من که شیمی ادبیات و دین و زندگی رو نخوندم اگه بخوام با برنامه کانون پیش برم از این به بعد باید از بین دوم و سوم یکی رو انتخاب کنم؟:19:
این شیمی و ادبیات و دین زندگی مخصوصا خیلی مهمن روشون خیلی حساب باز کردم:19:

بله به صورت زوج کتاب هستند یکشون را انتخواب کنید ...

در فرصتهای اتی میتونید جبران کنید نگران نباشید فعلا روی دروس پیش تاکید داشته باشید ...

alavi71
04-01-2012, 23:59

آزاد فعلا تا 21 وقت داره
موفق باشید...

alone one
05-01-2012, 00:05
این برنامه ریزی هفتگی انجام بشه بهتره چون همه درس ها رو نمیشه تو یک روز خوند بنابراین در هفته باید 70 ساعت بخونید به این ترتیب :

ادبیات: 7:00
عربی: 3:30
دینی: 5:50
زبان: 3:30
ریاضیات: 22:10
فیزیک: 17:30
شیمی : 10:30
مجموع : 70 ساعت

منم یه مطلبو جایی خوندم،اساتید برتر کنکور تو درس خودشون،میزان مطالعه در هفترو پیشنهاد میکنن،گفتنش خالی از لطف نیست
ادبیات ، دکتر سبطی ، : 6 تا 9 ساعت
عربی ، ایاد فیلی : فارغ التحصیل=7تا 8 ساعت
دانش آموز=3 تا 4 ساعت
زبان ، مفتون! : 3 تا 4 ساعت
معارف ،کاغذی : 6 ساعت
فیزیک ، قمری : هرچه بیشتر بهتر
شیمی ، بازرگان :6 تا 8 ساعت
دیفرانسیل ، ماشاءا... رضوی : 10 ساعت
هندسه و گسته ،قندچی :8 ساعت

اینجوری میتونید زمان ها رو تو کل هفته تقسیم کنید . مثلا تو یه روز کلک دینی و عربی رو بکنی :دی
اصلا اینجوری توصیه نمیشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به هیچ وجه نباید کل ساعات مطالعه درسو تو یه روز در هفته خلاصه کرد
یا باید تو کل هفته ساعاتو پخش کنیم یا حداقل یک روز در میون اون درسو بخونیم،اینطوری به یادگیری تدریجی درس و نشستن مفاهیم تو لایه های عمیق تر مغز کمک میکنیم

Alireza.Malek
05-01-2012, 09:13
یعنی اگه امسال معماری تهران جنوب(که انتخاب اولمه) قبول شم بازم همین مشکل آزاد سازی مدرک رو دارم؟
آخه یکی میگفت اگه معاف شی یا بعد از پایان خدمت بری مدرکتو بدون مشکل یا تعهد یا دریافت هزینه بهت تحویل میدن درسته؟

ما که آخرسر نفهمیدیم دانشگاه آزاد هم مثل دولتی این مشکل تعهد به خدمت و آزاد سازی مدرک رو داره یا نه؟

alavi71
05-01-2012, 09:50
ما که آخرسر نفهمیدیم دانشگاه آزاد هم مثل دولتی این مشکل تعهد به خدمت و آزاد سازی مدرک رو داره یا نه؟

ببینید اصل مدرک رو نمیدهند ولی مدرک موقت میدند که معتبر هستش برای همه جا .....

اگر دولتی باشید چون هزینه ندادی باید چند سال سابقه داشته باشید در غیر اینصورت راحتتر هستش ....
ولی با همون مدرک موقت کار راه میفته نگران نباشید ...

mohammad_ali_7
05-01-2012, 12:03
سلام
چطور سراسری میشه

من مجبورم این سوال هر صفحه که عوض میشه بپرسم چون شاید کسی صفحات قبل نبینه

Alireza.Malek
05-01-2012, 14:14
ببینید اصل مدرک رو نمیدهند ولی مدرک موقت میدند که معتبر هستش برای همه جا .....

اگر دولتی باشید چون هزینه ندادی باید چند سال سابقه داشته باشید در غیر اینصورت راحتتر هستش ....
ولی با همون مدرک موقت کار راه میفته نگران نباشید ...

خب چیکار باید بکنم که اصل مدرکو بگیرم؟(برای ادامه تحصیل در خارج از کشور)
یکی میگفت کارت پایان خدمت سربازی رو میخواد درسته؟یا مثل دولتی باید پول بدم؟
تو رو خدا با یه جواب دقیق و کامل کمکم کنید.یه عمر دعاگوتون میشم.:40:

A.N.A.P
05-01-2012, 19:33
منم یه مطلبو جایی خوندم،اساتید برتر کنکور تو درس خودشون،میزان مطالعه در هفترو پیشنهاد میکنن،گفتنش خالی از لطف نیست
ادبیات ، دکتر سبطی ، : 6 تا 9 ساعت
عربی ، ایاد فیلی : فارغ التحصیل=7تا 8 ساعت
دانش آموز=3 تا 4 ساعت
زبان ، مفتون! : 3 تا 4 ساعت
معارف ،کاغذی : 6 ساعت
فیزیک ، قمری : هرچه بیشتر بهتر
شیمی ، بازرگان :6 تا 8 ساعت
دیفرانسیل ، ماشاءا... رضوی : 10 ساعت
هندسه و گسته ،قندچی :8 ساعت

اصلا اینجوری توصیه نمیشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به هیچ وجه نباید کل ساعات مطالعه درسو تو یه روز در هفته خلاصه کرد
یا باید تو کل هفته ساعاتو پخش کنیم یا حداقل یک روز در میون اون درسو بخونیم،اینطوری به یادگیری تدریجی درس و نشستن مفاهیم تو لایه های عمیق تر مغز کمک میکنیم

عزیز من منم منظورم همین بود که این علامت :دی رو گذاشتم یعنی جدی نگیر !

...

دوستان یه سوال : من بخوام رشته ICT یا IT قبول بشم چه درسهایی رو باید بالا بزنم ؟ این درسهایی که پیشنهاد میکنید رو چند باید بزنم که یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم ؟ در کل ICT یا IT رتبه چند میتونی تهران قبول شیم ؟

سوال بعد : من اگه بخوام ریاضی رو بالای 60 بزنم اول باید چکار کنم ؟ به فرض اینکه هیچی بارم نیست ! کلاس خصوصی خوبه ؟
در کل من تازه 2 هفتس دارم به شدت میخونم یعنی تقریبا روزی 7:30 ساعت واقعا مفید . خیلی انگیزه دارم ! به نظرتون یکی از دانشگاهای تهران میتونم قبول شم رشته IT یا ICT ؟ جون هر کی رو دوست دارین به امثال ماها فقط امید بیدین امید !:11:

alavi71
05-01-2012, 21:47
سلام
دو سال پیش گرفته
سربازی هم معافه
آراد چی؟
کسی توضیح میده؟
فوریه
ممنون

سلام با دیپلم فنی نیز میتواند در کنکور ازاد شرکت کند.ولی تنها از یک مجموعه قادر به انخواب رشته خواهد بود...

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

سلام
موفق باشید

بله برای ازاد هم به صورت تاثیر مثبت اعمال میشود

موفق باشید ....

---------- Post added at 11:47 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

خب چیکار باید بکنم که اصل مدرکو بگیرم؟(برای ادامه تحصیل در خارج از کشور)
یکی میگفت کارت پایان خدمت سربازی رو میخواد درسته؟یا مثل دولتی باید پول بدم؟
تو رو خدا با یه جواب دقیق و کامل کمکم کنید.یه عمر دعاگوتون میشم.:40:

ببینید با همون مدرک موقت هم میتونید مانند مدرک اصل استفاده کنید ...
ولی افرادی که به صورت رایگان رشته های روزانه تحصیل کردند....
ولی اگر نخواهید که سابقه برویدد...باید هزینه معادل با دوره شبانه اون را پرداخت کنید....

ولی با همون مدرک موقت کارتون راه خواهد افتاد از واحد دانشگاهییتون بپرسید توضیح دقیق تر میدند....

موفق باشید...

farid55
06-01-2012, 00:45
سلام
سوال:تو دفترچه آزاد امسال،به تفكيك رشته ها ننوشته كه چه رشته اي رو كدوم شهر ها دارن؟تو نسخه اينترنتيش كه نبود!!!
كي حال داره 50 صفحه شهر/رشته رو بالا پايين كنه:13:

Alireza SM
06-01-2012, 10:03
.
.
.
.

ببینید با همون مدرک موقت هم میتونید مانند مدرک اصل استفاده کنید ...
ولی افرادی که به صورت رایگان رشته های روزانه تحصیل کردند....
ولی اگر نخواهید که سابقه برویدد...باید هزینه معادل با دوره شبانه اون را پرداخت کنید....

ولی با همون مدرک موقت کارتون راه خواهد افتاد از واحد دانشگاهییتون بپرسید توضیح دقیق تر میدند....

موفق باشید...

سلام ؛ این دوست عزیزمون گفتن که برای تحصیل در خارج از کشور میخوان مدرک بگیرن و بنابراین با مدرک موقت کارشون راه نمیافته حتی اگه دانشگاه بگه که راه میافته بازم راه نخواهد افتاد ؛ دانشگاهی که در خارج از کشور میخواین توش تحصیل کنین باید نظر بده که راه میافته یا نه ؛ که نظرش هم معلومه و راه نمیافته . برای تحصیل در خارج از کشور ترجمه + اصل مدرک که مهر سفارت هم داشته باشه لازمه که شما برای دریافتش باید اصل مدرک رو به دادگستری و وزارت خارجه ارائه کنین تا ترجمه مدرکتون رو تایید کنن و بتونین ازش استفاده کنین .
دادگستری هم فقط زمانی مدرک شما رو تایید میکنه که هویت شما و آزاد شده بودن مدرکتون براشون تایید شده باشه از سوی وزارت علوم یا وزارت بهداشت .
پس با مدرک موقت به هیچ وجه نمیشه در خارج تحصیل کرد ( البته قبلا هم گفتم که بورسیه و اعزام توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت کاملا بحثش جداست و اونها کاری با دادگستری ندارن )

برای آزاد کردن مدرک هم اگر سابقه کار یا دلیل موجه برای بیکاری ( شنیدم چندتا دلیل میشه برای بیکاری آورد و مدرک رو با درخواست وزارت کار و امور اجتماعی آزاد کرد ) نداشته باشین باید هزینه ای رو پرداخت کنین که معمولا به مراتب بیشتر از شهریه شبانه اون رشته هست ( رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی اصلا شبانه ندارن ) . کلا هم هزینه ای که پرداخت میکنین برای شهریه نیست در واقع دینی هست که شما به جامعه دارین . مثلا برای رشته پزشکی ( دکترای حرفه ای پزشکی ) شما باید 14 یا 12 سال ( مقدار دقیقش یادم نیست ) سابقه کار برای کشورتون داشته باشین که اگه نداشته باشین به ازای هر سال از این مدت ( منظورم مدت 12-14 سال هست نه تحصیل ) معادل با سالی فلان قدر باید هزینه به وزارت بهداشت پرداخت کنین تا مدرکتون آزاد بشه .

alavi71
06-01-2012, 11:19
سلام ؛ این دوست عزیزمون گفتن که برای تحصیل در خارج از کشور میخوان مدرک بگیرن و بنابراین با مدرک موقت کارشون راه نمیافته حتی اگه دانشگاه بگه که راه میافته بازم راه نخواهد افتاد ؛ دانشگاهی که در خارج از کشور میخواین توش تحصیل کنین باید نظر بده که راه میافته یا نه ؛ که نظرش هم معلومه و راه نمیافته . برای تحصیل در خارج از کشور ترجمه + اصل مدرک که مهر سفارت هم داشته باشه لازمه که شما برای دریافتش باید اصل مدرک رو به دادگستری و وزارت خارجه ارائه کنین تا ترجمه مدرکتون رو تایید کنن و بتونین ازش استفاده کنین .
دادگستری هم فقط زمانی مدرک شما رو تایید میکنه که هویت شما و آزاد شده بودن مدرکتون براشون تایید شده باشه از سوی وزارت علوم یا وزارت بهداشت .
پس با مدرک موقت به هیچ وجه نمیشه در خارج تحصیل کرد ( البته قبلا هم گفتم که بورسیه و اعزام توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت کاملا بحثش جداست و اونها کاری با دادگستری ندارن )

برای آزاد کردن مدرک هم اگر سابقه کار یا دلیل موجه برای بیکاری ( شنیدم چندتا دلیل میشه برای بیکاری آورد و مدرک رو با درخواست وزارت کار و امور اجتماعی آزاد کرد ) نداشته باشین باید هزینه ای رو پرداخت کنین که معمولا به مراتب بیشتر از شهریه شبانه اون رشته هست ( رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی اصلا شبانه ندارن ) . کلا هم هزینه ای که پرداخت میکنین برای شهریه نیست در واقع دینی هست که شما به جامعه دارین . مثلا برای رشته پزشکی ( دکترای حرفه ای پزشکی ) شما باید 14 یا 12 سال ( مقدار دقیقش یادم نیست ) سابقه کار برای کشورتون داشته باشین که اگه نداشته باشین به ازای هر سال از این مدت ( منظورم مدت 12-14 سال هست نه تحصیل ) معادل با سالی فلان قدر باید هزینه به وزارت بهداشت پرداخت کنین تا مدرکتون آزاد بشه .

من همین رو گفتم شاید کارشون با مدرک موقت راه بیفتده و گفتم برای اطمینان میطونن سوال کنن از واحدشون.
ایشئن گفتن هر جوری شده میخوان بنده هم گفتم باید هزینش رو پرداخت کنن اگر در روزانه تحصیل کردند..

---------- Post added at 01:19 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

سلام
سوال:تو دفترچه آزاد امسال،به تفكيك رشته ها ننوشته كه چه رشته اي رو كدوم شهر ها دارن؟تو نسخه اينترنتيش كه نبود!!!
كي حال داره 50 صفحه شهر/رشته رو بالا پايين كنه:13:

میتونید توی قسمت مجموعه ها لیست کامش رو ببینید اول دفترچه ولی اینکه کدوم رشته رو کدوم شهر داره باید به صفحه مورد نظر استانتون برید .....

moh72
06-01-2012, 11:37
من غیر انتفاعی ثبت نام نکردم دیگه نمیشه ثبت نام کرد مثلا زمان اصلاح ؟

pour-homme
06-01-2012, 12:10

چرا عزیزم میشه زمان اصلاح کارت خرید و اضافه کرد

alavi71
06-01-2012, 16:32

پارسال به این صورت بود که موقع پرینت کارت هم میشد غیر انتفاعی و پیام نور را کراتش رو بخرید ...

alone one
06-01-2012, 19:55
پارسال به این صورت بود که موقع پرینت کارت هم میشد غیر انتفاعی و پیام نور را کراتش رو بخرید ...
اصلا به اونجام فک نکنم برسه
فک کنم اوایل اسفد زمان ویرایش اطلاعات و ثبت نام کساییه که کد سوابق تحصیلی نداشتن
همون موقع میشه این علاقه مندیارو اضافه کرد

Alireza.Malek
06-01-2012, 20:50

خب این که شما گفتی درست... ام میخوام بدونم آزاد هم اینطوریه یا نه؟

nafas
06-01-2012, 20:51
بچه ها یه سوال
امسال تو دفترچه چیزی نوشته بوده که کسایی که شبانه هستن نمیتونن ثبت نام کنن یا کنکور بدن یا نه ؟

برا کسی میخوام مرسی

A.N.A.P
06-01-2012, 21:56
عزیز من منم منظورم همین بود که این علامت :دی رو گذاشتم یعنی جدی نگیر !

...

دوستان یه سوال : من بخوام رشته ICT یا IT قبول بشم چه درسهایی رو باید بالا بزنم ؟ این درسهایی که پیشنهاد میکنید رو چند باید بزنم که یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم ؟ در کل ICT یا IT رتبه چند میتونی تهران قبول شیم ؟

سوال بعد : من اگه بخوام ریاضی رو بالای 60 بزنم اول باید چکار کنم ؟ به فرض اینکه هیچی بارم نیست ! کلاس خصوصی خوبه ؟
در کل من تازه 2 هفتس دارم به شدت میخونم یعنی تقریبا روزی 7:30 ساعت واقعا مفید . خیلی انگیزه دارم ! به نظرتون یکی از دانشگاهای تهران میتونم قبول شم رشته IT یا ICT ؟ جون هر کی رو دوست دارین به امثال ماها فقط امید بیدین امید !:11:
دوستان کسی نبود به ما کمک کنه ؟

alavi71
06-01-2012, 22:49
بچه ها یه سوال
امسال تو دفترچه چیزی نوشته بوده که کسایی که شبانه هستن نمیتونن ثبت نام کنن یا کنکور بدن یا نه ؟

برا کسی میخوام مرسی

سلام این یه قانون کلی هستش که کسانی که در رشتهه ای روزانه پذیرفته شوند ولی نروند تا سال محروم هستند.در غیر ین صورت اگه شبانه باشه مشکلی نیست ومیتونن ثبت نام کنند.
برای ازاد هم کلا مشکل نداره ....:biggrin:

پیروز باشید

hamid-p71
06-01-2012, 22:51
می خواستم بپرسم زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد کی هستش ؟ میشه تو زمان ویراش ثبت نام انجام داد اگه تو این مدت نتونستم ثبت نام کنم ؟

alavi71
06-01-2012, 22:52
اصلا به اونجام فک نکنم برسه
فک کنم اوایل اسفد زمان ویرایش اطلاعات و ثبت نام کساییه که کد سوابق تحصیلی نداشتن
همون موقع میشه این علاقه مندیارو اضافه کرد

منظورم ین بود که وقت برای علاقه مندی تا خود کنکور هم هست ......

M A M M U T
07-01-2012, 00:00
دوستان تو ثبت نام کنکور یه جایی نوشته بود معدل کل.... این معدل کل یعنی جمع همه ی معدل های دبیرستان؟ یا یعنی فقط معدل کل سال سوم؟

alone one
07-01-2012, 00:58
منظورم ین بود که وقت برای علاقه مندی تا خود کنکور هم هست ......
بعید میدونما،شما تجربشو داری
واس اضافه کردن علاقه مندی حتما باید کارتشو بخرین که سنجش حتی به صورت اینترنتی همیشه کارتارو نمیفروشه و فقط تو زمانهای مشخص هس
تازه اینجا ایرانه،تو چیزایی که اعلام رسمی میشه نمیشه حساب کرد،چه برسه به چیزی که رسما هم اعلام نشده:41:

دوستان تو ثبت نام کنکور یه جایی نوشته بود معدل کل.... این معدل کل یعنی جمع همه ی معدل های دبیرستان؟ یا یعنی فقط معدل کل سال سوم؟
معدل کل سال سوم
که پایین کارنامه سمت راست نوشته شده
اصلا یادم نمیاد معدل کل دبیرستانو جایی نوشته باشن یا تو گواهی پایان دوره دبیرستان یا همون دیپلم ذکر کرده باشن!

hamid-p71
07-01-2012, 01:01
ثبت نام مجدد دانشگاه آزاد چه زمانی هستش اگه تو این مدت نتونم ثبت نام کنم

Alireza SM
07-01-2012, 01:48
ثبت نام آزاد مگه شروع شده ؟
من که تصمیم دارم اصلا ثبت نام نکنم :31:

M A M M U T
07-01-2012, 09:50
معدل کل سال سوم
اصلا یادم نمیاد معدل کل دبیرستانو جایی نوشته باشن یا تو گواهی پایان دوره دبیرستان یا همون دیپلم ذکر کرده باشن!
متاسفانه من اصلا گواهی دیپلم رو ندیدم چون دست مدرسه هست... اما مدیر ما اومد و معدل های کل رو برامون خوند که همون معدل کل سال سوم(همونی که سمت راست کارنامه ی سال سوم نوشته بود)هست اما وقتی تو سایت سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد میرم معدل کل من رو یه چیز دیگه نوشته که تقریبا برابر جمع همه ی معدل های سه سال دبیرستان من هست... حالا خیلی گیج شدم...
یه مشکل دیگه هم هست.... من خرداد سال 90 دیپلم گرفتم قاعدتا من در سال 89-90 دیپلم گرفتم اما این سایت آزاد نوشته 90-91.....

alavi71
07-01-2012, 12:19
بعید میدونما،شما تجربشو داری
واس اضافه کردن علاقه مندی حتما باید کارتشو بخرین که سنجش حتی به صورت اینترنتی همیشه کارتارو نمیفروشه و فقط تو زمانهای مشخص هس
تازه اینجا ایرانه،تو چیزایی که اعلام رسمی میشه نمیشه حساب کرد،چه برسه به چیزی که رسما هم اعلام نشده:41:

پارسال اینجوری بود ....

---------- Post added at 02:19 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

[QUOTE=M A M M U T;6754032]دوستان تو ثبت نام کنکور یه جایی نوشته بود معدل کل.... این معدل کل یعنی جمع همه ی معدل های دبیرستان؟ یا یعنی فقط معدل کل سال سوم؟

معدل کل سال سوم ......

AMIR-AIRGUNNER
07-01-2012, 13:01
من هم این معدل رو تو ثبت نام کنکور سراسری اشتباهی وارد کردم !! و باید ویرایش کنم
معدل کل دیپلم فکر کنم منظورشه که من معدل کل سال سوم رو وارد کردم
تو ثبت نام دانشگاه ازاد هم تو بخش سوابق تحصیلی معدل رو نوشته و تو هنگام ثبت نام هم خودش وارد میکنه

AMIR-AIRGUNNER
07-01-2012, 13:48
متاسفانه من اصلا گواهی دیپلم رو ندیدم چون دست مدرسه هست... اما مدیر ما اومد و معدل های کل رو برامون خوند که همون معدل کل سال سوم(همونی که سمت راست کارنامه ی سال سوم نوشته بود)هست اما وقتی تو سایت سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد میرم معدل کل من رو یه چیز دیگه نوشته که تقریبا برابر جمع همه ی معدل های سه سال دبیرستان من هست... حالا خیلی گیج شدم...
یه مشکل دیگه هم هست.... من خرداد سال 90 دیپلم گرفتم قاعدتا من در سال 89-90 دیپلم گرفتم اما این سایت آزاد نوشته 90-91.....
خب با کدومش تو سراسری ثبت نام کردی ؟
ولی سایت دانشگاه ازاد درست زده و معدل کل دیپلم یا همون 3 ساله دبیرستان مد نظر هست (هم واسه ثبت نام سراسری و هم دانشگاه ازاد )

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:44 PM ----------

[QUOTE=alone one;6754174]

معدل کل سال سوم ......

معدل کل سال سوم

تو ثبت نام دانشگاه ازاد تو بند 22 که نوشته معدل کل دیپلم !!
همون معدل کل سال سوم هست ؟!!!

moh72
07-01-2012, 14:04

در کل من تازه 2 هفتس دارم به شدت میخونم یعنی تقریبا روزی 7:30 ساعت واقعا مفید . خیلی انگیزه دارم ! به نظرتون یکی از دانشگاهای تهران میتونم قبول شم رشته IT یا ICT ؟ جون هر کی رو دوست دارین به امثال ماها فقط امید بیدین امید !
میتونی درصدا رو از یادگار ماندگار قلمچی ببینی:

منم سه هفته است میخونم :31: میخوام هوا فضا بخونم :40:
+
ازاد و غیرانتفاعی رو حتما ثبت نام کنید هرکی نکرده پشیمون شده دیدم که میگم

alavi71
07-01-2012, 14:14
ثبت نام مجدد دانشگاه آزاد چه زمانی هستش اگه تو این مدت نتونم ثبت نام کنم

شاید بهمن واسفند که برای اصلاح افرادی که نمراتشون درست نبوده ...
ولی الان تا 21 مهلت داره تصمیمتون را بگیرید در صورت تمایل ثبت نام کنید کار را به ام و اگرها نکشانید .

موفق باشید..

alone one
07-01-2012, 14:38
این که سال اخذ مدرکو اشتباه نوشته حتما پیگیری کن تا درستش کنن ولی اگه معدلو خودشون تو فرم ثبت نام وارد کردن که دیگه بحثی توش نمیمونه

alone one
07-01-2012, 14:38
اصلاحیه

معدل کل سال سوم

من هم این معدل رو تو ثبت نام کنکور سراسری اشتباهی وارد کردم !! و باید ویرایش کنم
معدل کل دیپلم فکر کنم منظورشه که من معدل کل سال سوم رو وارد کردم
تو ثبت نام دانشگاه ازاد هم تو بخش سوابق تحصیلی معدل رو نوشته و تو هنگام ثبت نام هم خودش وارد میکنه

خب با کدومش تو سراسری ثبت نام کردی ؟
ولی سایت دانشگاه ازاد درست زده و معدل کل دیپلم یا همون 3 ساله دبیرستان مد نظر هست (هم واسه ثبت نام سراسری و هم دانشگاه ازاد )
تو ثبت نام دانشگاه ازاد تو بند 22 که نوشته معدل کل دیپلم !!
همون معدل کل سال سوم هست ؟!!!

از همه دوستان که راهنمایی غلط کردم معذرت میخوام
درستش اینه که الان میگم
به همه دوستان که میخوان برن مقطع پیش دانشگاهی یه کارنامه میدن که کارنامه کل مقطع دبیرستان هس،از اول تا سوم دبیرستان
پایین اون کارنامه،سمت چپ یه معدل به اسم معدل کل نوشته شده،هر نمره ای که جلوش نوشته همون معدل کل دوره دیپلم شما یا همون سه ساله دبیرستانه
من جای معدل و بقیرو درس میگفتم اما اشتبام این بود که بالای کارنامرو ندیدم که ذکر شده کارنامه فارغ التحصیلی
تو این کارنامه همه نمرات سه سال هس و معدلم ذکر شده
ضمنا تو گواهی پایان دوره دبیرستان میدن،معدل کل دیپلم هس که من به اشتباه گفتم مال سال سومو ذکر کردن
بازم از همه عزیزان واسه این راهنمایی غلط معذرت میخوام
حتما دوستانی که معدل سال سومو وارد کردن ویرایشش کنن(البته تو سراسری،آزاد که خودش وارد میکنه)(البته تو سراسریم واس من خود سیستم وارد کرده بود)

hamid-p71
07-01-2012, 15:58
---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

مهندسی برق- قدرت بهتره یا مهندسی صنایع - تولید صنعتی

M A M M U T
07-01-2012, 16:31
دوستانی که الآن پیش دانشگاهی هستن ممکنه برن ببینن در سایت دانشگاه آزاد قسمت سوابق تحصیلی،سال اخذ دیپلم رو چه سالی زده؟ 89-90 یا 90-91 (منظورم بند 13 هست)

---------- Post added at 04:31 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

اصلاحیه

از همه دوستان که راهنمایی غلط کردم معذرت میخوام
درستش اینه که الان میگم
به همه دوستان که میخوان برن مقطع پیش دانشگاهی یه کارنامه میدن که کارنامه کل مقطع دبیرستان هس،از اول تا سوم دبیرستان
پایین اون کارنامه،سمت چپ یه معدل به اسم معدل کل نوشته شده،هر نمره ای که جلوش نوشته همون معدل کل دوره دیپلم شما یا همون سه ساله دبیرستانه
من جای معدل و بقیرو درس میگفتم اما اشتبام این بود که بالای کارنامرو ندیدم که ذکر شده کارنامه فارغ التحصیلی
تو این کارنامه همه نمرات سه سال هس و معدلم ذکر شده
ضمنا تو گواهی پایان دوره دبیرستان میدن،معدل کل دیپلم هس که من به اشتباه گفتم مال سال سومو ذکر کردن
بازم از همه عزیزان واسه این راهنمایی غلط معذرت میخوام
حتما دوستانی که معدل سال سومو وارد کردن ویرایشش کنن(البته تو سراسری،آزاد که خودش وارد میکنه)(البته تو سراسریم واس من خود سیستم وارد کرده بود)
پس یعنی منظور از معدل کل دیپلم ؛ معدل کل سه سال دبیرستان هست.درسته؟
البته برای دانشگاه سراسری من فکر میکنم باید به عنوان معدل کل باید معدل کل سال سوم رو وارد میکردیم..شما به پرینت ثبت نام خودتون در سراسری بند 11 دقت کنید...نوشته:معدل کل سال سوم نظام جدید
اما به نظر میرسه در کنکور آزاد باید معدل کل سه سال رو به عنوان معدل کل وارد کنیم.... حالا اگه گفته های من غلط هست لطفا تصحیح کنین..ممنون

tonypb
07-01-2012, 16:47
سراسری رو نوشته معدل کل سال سوم.
آزاد نوشته معدل کل دیپلم که میشه معدل ۳ سال.

moh72
07-01-2012, 17:30
خب نمیشه که گفت کدوم بهتره مثل اینکه بخوای بگی موس بهتره یا مانیتور :31:
راجع به مهندسی برق هم اطلاعی ندارم ولی درسای مهندسی صنایع راحت تر از مهندسیای دیگه است بازار کارشم الان خوبه

AMIR-AIRGUNNER
07-01-2012, 18:15
اقا کلا این جریان معدل قاطی پاتی شده !!
من سال دوم هست که کنکور میدم
سال قبل وقتی که کد پیگیری سوابق رو زدم خودش معدل رو وارد کرد
ولی امسال که ساله دوم بود ثبت نام میکردم خودش معدل رو وارد نکرد!
الان هم تو دانشگاه ازاد باز خودش وارد کرده که عددش مثله ثبت نام کنکور ساله قبله !
یعنی به عبارتی : معدل کل دیپلم (که تو دانشگاه ازاد نوشته ) = معدل کل سال سوم نظام جديد يا ديپلم نظام قديم (که تو سراسری نوشته )
ماله همه اینطوری هست ؟! یعنی اون معدلی رو تو ثبت نام سراسری زدید همون معدلی هست که دانشگاه ازاد به عنوان معدل کل دیپلم معرفی کرده ؟

alone one
07-01-2012, 18:25
پس یعنی منظور از معدل کل دیپلم ؛ معدل کل سه سال دبیرستان هست.درسته؟
البته برای دانشگاه سراسری من فکر میکنم باید به عنوان معدل کل باید معدل کل سال سوم رو وارد میکردیم..شما به پرینت ثبت نام خودتون در سراسری بند 11 دقت کنید...نوشته:معدل کل سال سوم نظام جدید
اما به نظر میرسه در کنکور آزاد باید معدل کل سه سال رو به عنوان معدل کل وارد کنیم.... حالا اگه گفته های من غلط هست لطفا تصحیح کنین..ممنون
بله حق با شماست
متاسفانه پارادوکس داره
تو صفحه 15 دفترچه راهنمای آزمون سراسری 91 ،بند 11 نحوه تکمیل تقاضانامه اینترنتی ،اینو نوشته:
در رديف 11 : داوطلب بايد معدل كل ديپلم نظام جديد و يا ديپلم نظام قديم خود را در اين محل درج نمايد (به صورت اعداد صحيح و اعشار).
بعد تو بند 11 پرینت اطلاعات ثبت نام ،نوشته :
11 - معدل کل سال سوم نظام جديد يا ديپلم نظام قديم :

البته یه چیزی بگم
اونایی که با کد سوابق تحصیلی وارد شدن،تا بند 14 رو فک میکنم خود سیستم واسشون وارد کرده بود
من یادم نمیاد خودم معدلامو وارد کرده باشم
اما درمورد آزاد همچین تناقضایی نیس
معدل کل دیپلم رو میخواد که خود سیستم وارد کرده

نادر1368
07-01-2012, 21:44
---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

برق قدرت رشته خوبیه بازار کار بهتری داره صنایع هم همچنین!مهم اینه که کدوم رو علاقه دارین برق همه گرایش هاش سخت هست فیزیک دیگه توامان با ریاضی اسمش آدم رو فریب می ده:31:صنایع هم که به قول دسوتمون آسونتره رشته خوبی هم هست.

M A M M U T
07-01-2012, 22:04
اقا کلا این جریان معدل قاطی پاتی شده !!
من سال دوم هست که کنکور میدم
سال قبل وقتی که کد پیگیری سوابق رو زدم خودش معدل رو وارد کرد
ولی امسال که ساله دوم بود ثبت نام میکردم خودش معدل رو وارد نکرد!
الان هم تو دانشگاه ازاد باز خودش وارد کرده که عددش مثله ثبت نام کنکور ساله قبله !
یعنی به عبارتی : معدل کل دیپلم (که تو دانشگاه ازاد نوشته ) = معدل کل سال سوم نظام جديد يا ديپلم نظام قديم (که تو سراسری نوشته )
ماله همه اینطوری هست ؟! یعنی اون معدلی رو تو ثبت نام سراسری زدید همون معدلی هست که دانشگاه ازاد به عنوان معدل کل دیپلم معرفی کرده ؟
نخیر معدل سال سوم بنده با معدل کل دیپلم سه سال دبیرستانم متفاوته...
در بند یازده پرینت ثبت نام دانشگاه سراسری نوشته:معدل کل سال سوم
اما در قسمت سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد معدل کل دیپلم من رو یه چیز دیگه ثبت کرده که تقریبا برابر میانگین نمرات سه سال دبیرستان من هست.به این دلیل گفتم تقریبا چون معدل سال دومم رو حفظ نیستم....
در کل به نظرم بهتره به دبیرستان پارسالتون مراجعه کنین و از مدیرش به طور کامل سوال کنین....

D_felfelak
07-01-2012, 22:43
دانشگاه آزاد رشته ی پزشکی چه ترازی ميخواد؟ (اگه ميشه حد اقل و حداکثرشو ذکر کنيد)

myum
07-01-2012, 23:24
سلام دوستان
من تازه براي 91 شروع كردم و امسال سال دومم هست كه كنكور ميدم و رشتم تجربي هستش
ميخواستم بدونم كه رشته ي اتاق عمل دانشگاه دولتي مشهد رتبه ي چند ميخواد ؟ و من با چه برنامه ريزي ميتونم توي اين رشته قبول بشم ؟ اصلا اميدي هست يا نه ؟
در ضمن من ورودي بهمن دانشگاه آزاد هستم ، اما اصلا به رشتم علاقه اي ندارم ، شهريش رو هم پرداخت كردم !
حالا به نظر شما اين ترم رو برم يا كلا انصراف بدم ؟

Alireza SM
08-01-2012, 05:09

معلومه که برق
برق-قدرت تنها رشته ای هست که بازارکار نسبتا مناسبی در ایران داره

farhad1122
08-01-2012, 11:17

تنها چیزی که باعث میشه یه رشته بهتر باشه علاقه ی خودته و پشتکارت. میگن فیزیک به درد نمیخوره ولی یکی فیزیک میخونه میشه آلبرت اینشتین و میگن برق و مکانیک بازار کارش خوبه خیلی از تاکسی هایی که سوار میشی اگه درد و دل کنن میگن لیسانس برق و مکانیک و ... هستن. در ضمن شما میخوای بری تو اون رشته برای لیسانس حدود 140 واحد پاس کنی. میتونی بدون علاقه به یه رشته صرفا به خاطر چیزهای دیگه 5 سال کتابهای مرتبط با اون رشته رو بخونی و نمره خوب بیاری؟! اگه میگی آره الان داغی متوجه نیستی!
یکی میره رشته معدن، با محاسباتش یه معدن طلا کشف میکنه کلی پول درمیاره. یکی مندسی مواد میخونه یه نانوکمپوزیت میسازه میلیاردر میشه. یکی میره فیزیک کلی نظریه ارائه میده تو ناسا کار میکنه کلی بهش پول میدن. اینا فقط بستگی به خلاقیت و علاقه خود طرف داره. رشته هیچ اهمیتی نداره! در ضمن آدم بره رشته ای که علاقه نداره خیلی هم پول دربیاره اما به کارش و رشتش علاقه نداشته باشه هیچ ارزشی نداره و فقط زندگیشو هدر داده. بازار کار هر رشته ای خیلی عالیه اگه اون شخص تو اون رشته علاقه و تلاش و استعداد داشته باشه. خود رشته اهمیتی نداره! قبلا مهندسی راه و ساختمان تو مد بود (که الان بهش میگن عمران) بعدش برق مد شد. حالا مکانیک داره مد میشه. رتبه یک کنکور هم که الکی میره برق شریف آدم موفقی نیست! اون آدمی موفقه که رشته ی مورد علاقشو پیدا کنه و اون رشته رو انتخاب کنه. رشته مهم نیست خود آدم مهمه! البته اینا نظر منه. موفق باشی.

eshghe abi
08-01-2012, 11:39
سلام.
یه سوال فوری
سامانه اصلاح سوابق برای دانشگاه آزاد هم همون dipcode.medu.ir هست دیگه؟
من درخواست اصلاح دادم و برای ثبت نام سراسری افتادم واسه دور بعدی ... تو سایت آزمون (ثبت نام آزاد) هم نگاه کردم هنوز اصلاح نشده پس برای آزاد هم مثل سراسری ثبت نامم میفته نوبت دوم دیگه؟
ممنون :11:

D_felfelak
08-01-2012, 12:15
يه سؤال رشته رياضی هستم
اگه آزاد پزشکی شرکت کنم و زيست رو صفر بزنم شانسی برای قبولی هست؟ (پزشکی کاشان)

AgentSpn
08-01-2012, 12:15
دوستان به نظر شما به ترتیب اولویت از نظر درآمد و پیدا کردن کار کدام خوبه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید فقط اونی که مطمئنه و 100 درصد کار پیدا میشه واسش .
1- مهندسی شیمی 2- مهندسی متالوژی-مواد 3- مهندسی صنایع
مهندسی مکانیک هم توی لیستم بود ولی گفتن برق و مکانیک خیلی سخته بیخیالش شدم . بعد این مهندسی شیمی توی تهران بزنم گرایش ایناشو کی باید انتخاب کنیم و اینکه همه دانشگاه ها همه گرایش هاشو دارند از کجا بفهمیم .
ممنون .

Alireza SM
08-01-2012, 14:12
يه سؤال رشته رياضی هستم
اگه آزاد پزشکی شرکت کنم و زيست رو صفر بزنم شانسی برای قبولی هست؟ (پزشکی کاشان)

شاید برای دندونپزشکی و داروسازی امیدی نباشه ولی برای پزشکی چرا . اتفاقا توی هیچکدم از واحدهای دانشگاه آزاد ظرفیت پزشکی تکمیل نمیشه ( به جز تهران ) . اگه بقیه درس های تخصصی رو حدود 90 بزنین و دروس عمومیتون هم خوب باشه قبول میشین . فقط بهتون پیشنیاز میخوره و توی دانشگاه باید پیشنیاز پاس کنین
در ضمن از الان شروع کنین و زیست شناسی رو بخونین تا کنکور دانشگاه آژاد میتونین خودتون رو تا مرز 50درصد برسونین

ashjaee
08-01-2012, 14:28
دوستان به نظر شما به ترتیب اولویت از نظر درآمد و پیدا کردن کار کدام خوبه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید فقط اونی که مطمئنه و 100 درصد کار پیدا میشه واسش .
مهندسی مکانیک هم توی لیستم بود ولی گفتن برق و مکانیک خیلی سخته بیخیالش شدم . بعد این مهندسی شیمی توی تهران بزنم گرایش ایناشو کی باید انتخاب کنیم و اینکه همه دانشگاه ها همه گرایش هاشو دارند از کجا بفهمیم .
ممنون .

100 درصد که هیچ وقت نمیشه اما به نظر من صنایع.
البته این رشته ها زمین تا آسمون با هم فرق می کنند مخصوصا صنایع با اون دو تا دیگه. به نظرم اگه دنبال علاقتون باشین موفق ترید.

urchin7
08-01-2012, 15:51
دانشگاه آزاد رشته ی پزشکی چه ترازی ميخواد؟ (اگه ميشه حد اقل و حداکثرشو ذکر کنيد)

من کمترین ترازی که پزشکی 90 قبول شده 6871 پزشکی قم بود!( اخرین نفر قول شده )
کسی هزینه هر ترم پزشکی ازاد رو می دونه! معمولی نه بین المللی مثلا ( یزد )
من از پشتیبانم پرسدم گفت بین المللی قشم ترمی 6 میلیون و
بین المللی شیراز و شهید بهشتی و بندرعباس شعبه قشم ترمی7 میلیون که باید پول دو ترم رو یک جا بدی!14 میلیون هر مهر

---------- Post added at 05:51 PM ---------- Previous post was at 05:47 PM ----------

شاید برای دندونپزشکی و داروسازی امیدی نباشه ولی برای پزشکی چرا . اتفاقا توی هیچکدم از واحدهای دانشگاه آزاد ظرفیت پزشکی تکمیل نمیشه ( به جز تهران ) . اگه بقیه درس های تخصصی رو حدود 90 بزنین و دروس عمومیتون هم خوب باشه قبول میشین . فقط بهتون پیشنیاز میخوره و توی دانشگاه باید پیشنیاز پاس کنین
در ضمن از الان شروع کنین و زیست شناسی رو بخونین تا کنکور دانشگاه آژاد میتونین خودتون رو تا مرز 50درصد برسونین

غیر ممکنه با زیست صفر پزشکی آزاد قبول بشی! یعنی عمرن
از کجا می گی هیچ کدوم از پزشکی های شهرستان ها ظرفیت پر نمی شه؟

Alireza SM
08-01-2012, 18:27
من کمترین ترازی که پزشکی 90 قبول شده 6871 پزشکی قم بود!( اخرین نفر قول شده )
کسی هزینه هر ترم پزشکی ازاد رو می دونه! معمولی نه بین المللی مثلا ( یزد )
من از پشتیبانم پرسدم گفت بین المللی قشم ترمی 6 میلیون و
بین المللی شیراز و شهید بهشتی و بندرعباس شعبه قشم ترمی7 میلیون که باید پول دو ترم رو یک جا بدی!14 میلیون هر مهر

---------- Post added at 05:51 PM ---------- Previous post was at 05:47 PM ----------

غیر ممکنه با زیست صفر پزشکی آزاد قبول بشی! یعنی عمرن
از کجا می گی هیچ کدوم از پزشکی های شهرستان ها ظرفیت پر نمی شه؟

کاملا هم ممکنه . شما اگه شهرستانی رو پیدا کردین که پزشکی دانشگاه آزادش پر شده باشه اسمش رو بگین
تبریز و شیراز حتی پر نمیشن چه برسه به کاشان !

مردم 50 ملیون تومن شهریه پزشکی نمیدن که آخرش هم با حقوق ماهی 450هزار تومن کار کنن !
قبلنا که متخصص شدن صرف میکرد باز هم یه امیدی برای متخصص شدن بین دانشجوهای آزاد بود ولی الان دیگه اونم ندارن و خانواده ها به راحتی نمیزارن فرزندشون 50 ملیون تومن به حساب دانشگاه آزاد واریز کنه در حالی که با این پول میشه بدون کنکور در هند پزشکی رو تموم کرد.

الان دیگه کسایی که زیاد زحمت میکشن هدفشون یا دارو هست یا دندون ( آزاد رو میگما ) شاگرد زرنگ های سال سوم هم نیستن که برای افزایش روحیه بیان و شرکت کنن و پزشکی انتخاب کنن !

پزشکی دانشگاه آزاد الان قبول شدنش خیلی راحته

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:24 PM ----------

ممنون .
هر 3 تا رشته ای که گفتین بعد از رشته کشاورزی ؛ رشته هایی هستن که بیشترین بیکارها رو دارن .
البته بازهم برای مهندسی شیمی جا هست که راحت بتونه مهاجرت کنه خارج از کشور چون خوب جذب میکنن در خارج از کشور

alone one
08-01-2012, 19:20
هر 3 تا رشته ای که گفتین بعد از رشته کشاورزی ؛ رشته هایی هستن که بیشترین بیکارها رو دارن .
البته بازهم برای مهندسی شیمی جا هست که راحت بتونه مهاجرت کنه خارج از کشور چون خوب جذب میکنن در خارج از کشور
الیته پیداشدن کار برای این رشته ها به واحد دانشگاه آزادی که قبول میشن هم ربط داره،مثلا پسر دایی من و دوست ایشون که فارغ اتحصیل باراجین هستن تو دوتا شهر مختلف کار گیر آوردن ولی خوب ترافیک دانشجو تو این رشته ها زیاده دیگه:41:

AgentSpn
08-01-2012, 19:23
شما کدوم رشته ها رو پیشنهاد میدید که مناسب باشه ؟ پس شیمی رو هم در نظر داشته باشم چون میگید جذب میکنند .

alone_boy
08-01-2012, 21:30
سلام
دوستان واسه فصل 2 فیزیک پیش(دینامیک) روشی،چیزی بلد نیستین که راحتتر حالیمون بشه؟؟
بخصوص قسمت برایند نیروهاش

farhad1122
08-01-2012, 21:53
ممنون .
سلام
یه چیزی رو اول بگم اینکه بیشتر بچه های اینجا پشت کنکور هستن یا فوقش دانشجو هستن (مثل خودم!:31:) و تو کار و این حرفا نبودن که صد در صد اطلاعات کامل بدن!
همه چیز بازار کار و درآمد نیست! علاقه و بعدش پشتکار و بعدش استعداد توی اون رشته مهم تر از همه چیزه! شما به چی علاقه دارین؟ شما که از سختی مکانیک میترسی 70 درصد درسهای مهندسی شیمی همون درسهای رشته مکانیکه!
مهندس مکانیک باید بتونه یه جسم رو طراحی کنه و یه مهندس مواد باید بتونه بگه اون جسمی که مهندس مکانیک طراحی کرده مثلا با چه آلیاژی ساخته بشه مناسب تره. هر قسمت جسم یه ماده ای براش مناسبه با توجه به فشاری که تحمل میکنه. حرارتی که تحمل میکنه و ...
پس چون مهندس مواد با مهندس مکانیک سر و کار داره. باز هم درسهای مشترک زیاد دارن. مهندسی مواد هم استاتیک و مقاومت مصالح و نقشه کشی صنعتی و ... داره. به اضافه ی اینکه باید شیمیتون خوب باشه.
مهندسی مواد به نظرم از مهندسی شیمی و صنایع رشته تحقیقاتی تری هست. یعنی اگه علاقه به تحقیق و پژوهش داشته باشین خیلی جا برای کار داره. مثلا گرایش نانو مواد که تو ارشد برید خیلی توی بورسه و جای کار زیاد داره. یا مثلا بیو مواد با پزشکها و دندون پزشکها و مهندسی پزشکی باید همکاری کنید و یکی از استادامون پروفسور بیومواد هست که خیلی حال میکنه و درآمد خوبی هم داره.
من خودم عاشق رشته مواد هستم و به نظرم خیلی جالبه!:31:
مهندسی صنایع اطلاعات خوبی ندارم اما به هر حال هر رشته ای سختی خودشو داره.
شما باید توی همه ی این رشته ها ریاضی یک و دو ریاضی مهندسی و معادلات و فیزیک یک و فیزیک دو و خیلی درسهای مشترک دیگه پاس کنید. پس همشون سختی خودشونو داره! مهندسی صنایع کارش ولی راحت تر از مکانیک و ... هست انگار! و تو پروژه ها بیشتر کارهای دفتری و مدیریتی انجام میدن!
شما باید با کسانی که سر کار میرن و تو پروژه ها هستن مشورت کنید. تا متوجه بشین هر رشته ای چه بازار کاری داره. و کاملا درسهای اون رشته رو بشناسید و الکی انتخاب رشته نکنیدو در ضمن حالا که خیلی مونده تا کنکور! حالا درس بخونید که رتبتون خوب شه! بعدا برا انتخاب رشته تحقیق کنید!
اگه بتونید یکی از دانشگاه های برتر کشور (مثل شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان و ...) برید واقعا فرق داره با دانشگاه های معمولی! اینو جدی میگم! پس فعلا خوب درس بخونید!:31:
رشته هم ملاک اصلیتون علاقه باشه! این یه نصیحت برادرانه بود! نه بازار کار و اسم رشته و ... و اینکه کمتر کسی شناخت کامل به رشته ها داره. پس خودتون هم خوب تحقیق کنید!
موفق باشید.
:11:

Alireza SM
09-01-2012, 03:01
سلام
دوستان واسه فصل 2 فیزیک پیش(دینامیک) روشی،چیزی بلد نیستین که راحتتر حالیمون بشه؟؟
بخصوص قسمت برایند نیروهاش
دینامیک که چیزی نیست که اونم ساده ترین بخشش یعنی برآیند نیروها !
نیروها رو در راستای هم تجذیشون کن و جمع جبری کن ! همین !

---------- Post added at 05:01 AM ---------- Previous post was at 04:59 AM ----------

شما کدوم رشته ها رو پیشنهاد میدید که مناسب باشه ؟ پس شیمی رو هم در نظر داشته باشم چون میگید جذب میکنند .
هم خود رشته شیمی و هم مهندسی شیمی برای مهاجرت رشته های خوبی هستن .

در داخل کشور رشته برق-قدرت بهترین بازار کار رو داره و بدون پارتی هم میشه در کمتر از 2 سال کار گیرآورد .
بعد از اون نرم افزار و مکانیک و IT و ... هستن .

tonypb
09-01-2012, 10:08
سلام.
مهندسی نرمافزار آزاد
خوراسگان بهتره یا نجف آباد؟

alone one
09-01-2012, 10:36

ممنون .

سلام.
مهندسی نرمافزار آزاد
خوراسگان بهتره یا نجف آباد؟

دوستان گل این تاپیک فک کنم بیشتر بدردتون بخوره

چون اینجا اکثر دوستان کنکوری و یا دانشگاهین و کمتر با رشته ها و بازار کار آشنایی دارن

alone_boy
09-01-2012, 11:00
دینامیک که چیزی نیست که اونم ساده ترین بخشش یعنی برآیند نیروها !
نیروها رو در راستای هم تجذیشون کن و جمع جبری کن ! همین !

من بیشتر با این مشکل دارم که بردار یا جسم میده و نمیدونم کدومشون میشه F1Cosx و کدومشون میشه F1Sinx

farhad1122
09-01-2012, 11:28
من بیشتر با این مشکل دارم که بردار یا جسم میده و نمیدونم کدومشون میشه F1Cosx و کدومشون میشه F1Sinx
تو دینامیک بدترین کار اینه که فرمول ها رو حفظ کنی. بهترین کار اینه که فرمول ها رو حفظ نکی!:31: و خودت به دستشون بیاری! سینوس یک زاویه مگه نمیشه ضلع مقابل به اون زاویه به وتر؟ و کسینوس هم میشه ضلع مجاور به وتر!
در کل برای دینامیک:
اول یک جسم رو انتخاب کنید که میخواید حرکتش و نیروهایی که بهش وارد میشه رو بررسی کنید. بعد از انتخاب جسم، مرحله بعدی انتخاب جهت بردار های x و y هست که بتونید بر اساس اون جهت مثبت و منفی رو برای خودتون مشخص کنید. که بردار ها رو بهتره در جهتی انتخا کنید که جهت حرکت جسم هست یا اینکه بیشتر نیروهای وارد بر جسم در اون راستا مثبت بشن و هم اینکه در اون جهت کمترین نیاز به تجزیه بردار ها باشه. وبردار ها خودشون در همون راستا باشن.
مرحله بعد کشیدن نمودار جسم آزاد جسم هست. یعنی نیروهایی که بر جسم وارد میشه رو مشخص کنید. زاویه ها رو هم مشخص کنید. زاویه ها که خیلی کم از هندسههم استفاده میشه. مثل روابط زاویه ها در خطوط موازی و ...
بعدش نوشتن فرمول معروف f=ma یا همون استفاده از قانون دوم نیوتون در راستای محورهایی که داریم یعنی x و y و روابط رو برای همه ی جسم ها به دست میاریم. بعدش روابط به دست اومده رو میشماریم. اگه مثلا 3 تا معادله و 4 تا مجهول شد خوب پس یه معادله کم داریم و مسئله حل نمیشه. میگردیم دنبال اون یه معادله و با فکر به دستش میاریم...
برا بردار هم اگه فرض کنیم یه بردار با زاویه آلفا (نسبت به افق) داشته باشیم. اگه بردار رو به دو مولفه ی عمودی و افقی تجزیه کنیم. مولفه ی عمودی میشه بردار ضربدر سینوس آلفا و مولفه ی افقی اون بردار میشه بردار ضربدر کسینوس آلفا.(که بیشتر تو سوالای سطح شیب دار کاربرد داره!:31:) ولی یه بار با تجزیه و تحلیل با استفاده از همون روابط سینوس و کسینوس که اول گفتم به دست بیارید تا تو ذهنتون بمونه و بفهمید که اصلا اینا از کجا اومده. برای دینامیک اول باید بردار رو کامل فهمیده باشید. بعدش برید سراغ دینامیک. و با سوالهای زیاد و متنوع حل کردن ازش میتونید تو این مبحث قوی بشید. من خودم تمام سوالهای بخش دینامیک گاج سفید رو حل کرده بودم زمان کنکور و خوب خیلی خوشم اومده بود وقتی یادش گرفتم. و با اون همه سوالی که حل کردم تا حدی رو این مبحث مسلط شدم. اومدین دانشگاه تو فیزیک یک هم این مباحث رو دارین پس خوب روش کار کنید.
موفق باشید.:11:

sanijoon92
09-01-2012, 13:26
دوستان واسه مهندسی برق دانشگاه تهران منطقه اول چه حدود رتبه میخواد

و چه حدود درصدی

hamid-p71
09-01-2012, 13:58
در مرحله دوم ثبت نام آزاد{ ویرایش} آیا میشه رشته های انتخابی را تغییر داد کسی این کارو کرده؟

sanijoon92
09-01-2012, 14:07
یکی جواب بده تازه واردا رو تحویل نمیگیرن

نادر1368
09-01-2012, 14:29

*hasti*
09-01-2012, 15:03
مرسی یعنی با 238 برق اورده؟ سال 90؟

alavi71
09-01-2012, 15:12

بسته به شهر داره 6900 تقریبا مینیمم هستش.

---------- Post added at 05:12 PM ---------- Previous post was at 05:09 PM ----------

مرسی یعنی با 238 برق اورده؟ سال 90؟

بله-البته با رتبه هبا بیشتر هم شانس قبولی هست ولی کمتر میشه شانس ....

نادر1368
09-01-2012, 16:46
رشته برق رشته تاپی هست و علاقمند زیاد داره رتبه بالایی هم میطلبه.

sanijoon92
09-01-2012, 17:02
متشکرم
منم فکر کردم دانشگاه تهران تا 130 150 میگیره

SuperSt@r
09-01-2012, 17:10
یکی از دوستام 300 منطقه دو رو اورد که فک کنم بشه 600 700 کشوری الان داره برق علم و صنعت میخونه

sanijoon92
09-01-2012, 17:26
ممنون منظورم منطقه اول بود

alone one
10-01-2012, 03:11
حتما دوستان سوالتونو ندیدن ویا جوابشو نمیدونستن
سوالت چیه عزیزم؟

Alireza SM
10-01-2012, 07:35

متاسفانه پست های تازه واردها باید تایید بشن به همین دلیل ممکنه وقتی تایید میشن چند پست و حتی چند صفحه عقب تر نمایش داده بشن و به همین دلیل پست های تازه واردها خیلی وقتها سهوا نادیده گرفته میشه

Alireza SM
10-01-2012, 07:48
دیروز سازمان سنجش بهم SMS فرستاده میگه داوطلب گرامی رته تحصیلی شما با آزمون انتخابی شما تطابق ندارین لطفا بررسی کنید و در صورت نیاز اصلاح کنید .
زنگ زدم بهشون میگم جریان چیه ؟ میگه شما ریاضی میخونین ؟ میگم آره ! میگه مطمعنین که میخواین تجربی شرکت کنین ؟ :31:
میخواستم بهشون بگم پـَ نه پـَـ من میخوام ریاضی شرکت کنم منتها چون میخوام اطلاعاتم بره بالا و با سوالات تجربی آشنا بشم کنکور آزمایشی و کتب تست و .... رو همشون رو تجربی انتخاب کردم !