PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 91 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

pour-homme
03-10-2011, 22:58
در مورد کانون به هیچ وجه زیر بار نرید من خودم کانون ثبت نام کردم موقعی ثبت نام گفت که کتاب ها رو برات عوض میکنم (مسئول اموزشگاه خودش کتاب فروشی هم داره ) به خاطر همین پولش رو گرفت ولی موقعه تحویل دبه در اورد گفت باید همین کتاب ها رو ببری منم عصبی شدم به طرف توپیدم طرف نقدی پول رو پس داد 45 تومن (5 تومن به خاطر دفتر برنامه ریزی کم کرد)
در مورد قیمت هم توی هر شهری و شعبه ای فرق داره از 320 تومن هست تا 380 اگر هر زیر بار هم نرید که 50 تومن کم میشه هر کتابی رو که گفت بگید دارم

Alireza SM
04-10-2011, 02:22
من این فروش اجباری کتاب رو یه توهین بزرگ به شخصیت دانش آموز میدونم واقعا
اگه کسی کتاب بخواد خب خودش میره میخره دیگه . اخه مگه کتاب شیمی کانون از کتاب مبتکران بهتره ؟ مگه کتاب زیستش جلوی خیلی سبز میتونه شاخ بشه ؟ کتاب عربیش به کتاب مبتکران میرسه مگه ؟ کدوم دانش آموزی دلش میخواد کتابای انگلیسی مبتکران رو ول کنه بیاد مال کانون رو بخونه ؟
اینا اصلا به دانش آموز اختیار دانش آموزی نمیدن چطور میخوان براش برنامه ریزی کنن ؟

birang1357
04-10-2011, 10:46
دوستان سلام
چطوری می تونم کل آزمونهای آزد (پزشکی و غیر پزشکی) از سال 80 تا 90 را تهیه کنم؟؟؟

M-I-L-A-D
04-10-2011, 13:23
دوستان سلام
چطوری می تونم کل آزمونهای آزد (پزشکی و غیر پزشکی) از سال 80 تا 90 را تهیه کنم؟؟؟

دنبالش تو نت نباش !

برو تو كتابا ؟!

اگه نهرانيانقلاب هست !

Mohammaduir
04-10-2011, 13:39
بچه ها هر کسی مبخواد کانون ثبت نام کنه و کتاباش رو هم نگیره میتونه از طرف مدرسه ثبت ام کنه.
یعنی مدرسه با کانون قرارداد میبنده و میگه که مثلا من این کتاب ها رو برای دانش اموزام نمی خوام.
از اون طرف هم یه تخفیف 10 تا 20 هزار تومنی به خاطر اینکه از مدرسه ثبت نام کردی بهت میدن.

M-I-L-A-D
04-10-2011, 13:52
این فکر خوبیه !!

urchin7
04-10-2011, 15:14
دوستان من دیروز رفتم کتاب های یکی از دوستان که امسال می ره پیش رو دیدم! متوجه شدم کتاب زیست 2 دوسال پیش و زیست 3 سال قبل تغییر کرده ( مطالبی که باعث سر درگمی می شه ازش کم شده!) همین طور ریاضی 3 و 2. ریاضی و زیست پیش هم تغییر کرده ولی هنوز ندیدم! پس دوستان که سال قبل پیش تجربی بودن باید کتاب جدید بگیرند
یعنی زیست 3 89 و زیست 2 88
باید کتاب های رو خرید که دانش اموزی که امسال می یاد پیش خونده باشه
من قبلا به اشباه گفته بودم لازم نیست زیست و ریاضی دوم و سوم رو تهیه کنید
همون طور که گفتم زیست 2 رو چاپ 88 ,89 90 گرفت زیست 3 هم چاپ 89 , 90
ریاضی دوم رو باید چاپ 88 ,89 90 داشت ظاهرش هم کلا تغییر کرده:
1.الگو و دنباله
2.تابع
3.توابع خواص- نامعادله و تعیین علامت
4.توابع نمایی و لگاریتمی
5.مثلثات
6.ماتریس
7. ترکیبات

ریاضی سوم هم چاپ 89 , 90
1. پدیده های تصادفی و احتمال
2.تابع
3.حد و پیوستگی
4.مشتق

ریاضی پیش ( نوضیحاتی که در اینترنت وجود داره و شخصا این کتاب رو ندارم )
فصل اول - احتمال : در اين فصل مبحث آمار كتاب قبل حذف شده است و تمامي فصل به مبحث احتمال اختصاص دارد .
فصل دوم – توابع و معادلات : اين فصل، حاصل ادغام و اصلاح فصول دوم و سوم كتاب قبلي مي‌باشد و در آن به مباحثي همچون توابع درجه دوم و رسم آنها، روابط بين ضرايب جوابهاي معادله درجه دو، تابع جزء صحيح، تابع قدر مطلق، توابع صعودي و نزولي، دنباله‌ها، كاربرد توابع نمايي (رشد و زوال)، تابع نمايي طبيعي، تابع لگاريتم طبيعي و معادلات مثلثاتي مي‌پردازد.
فصل سوم – مشتق : اين فصل حاصل اصلاح فصل قواعد مشتق گيري كتاب قبلي است و به يادآوري و تكميل مفهوم مشتق مي پردازد .
فصل چهارم – كاربرد مشتق : در اصلاح اين فصل ، فصل كاربرد مشتق حذف شده از كتاب رياضي 3 نيز مورد توجه قرار گرفته است .
فصل پنجم – هندسه مختصاتي و منحني هاي درجه دوم : اين فصل اصلاح شده ي فصل مقاطع مخروطي كتاب قبلي مي باشد (اصلاحات جزئي است).
فصل ششم – انتگرال : اين فصل حاصل اصلاح جزئي فصل انتگرال قبلي مي باشد .

alavi71
04-10-2011, 15:17
دوستان سلام

سال 90 ک ههنوز موجود نیست یا کم هست
ولی کتابهای تست توی بازار کاملش رو دارند ولی با توجه به بودجه بندیهاشون در فصل ها توضیع شدند یعنی همه 20 تا سوالش کنار هم نیستند.
مگر اینکه کتا ب بگیرید که فقط ازمونهای کنکور توش باشه .....

---------- Post added at 05:17 PM ---------- Previous post was at 05:15 PM ----------

خرید کتاب تو ازمونهای کانون اجباریه حتی خود کانون هم من زنگ زدم گفت باید تهیه بشه

من برای کانون بارها گفنم به فکر جیبش هست اینهم یکموردش از الان داره این کار رو میکنه
پس بدونید ازمونهاش هم به فکر خودش هست نه شما
حالا ببینید وقتی موسسه برای شما ارزشی قائل نمیشه بلکه برای پول شما ارزش قائل میشه میتونه بهتون کمک کند؟

urchin7
04-10-2011, 15:30
سال 90 ک ههنوز موجود نیست یا کم هست
ولی کتابهای تست توی بازار کاملش رو دارند ولی با توجه به بودجه بندیهاشون در فصل ها توضیع شدند یعنی همه 20 تا سوالش کنار هم نیستند.
مگر اینکه کتا ب بگیرید که فقط ازمونهای کنکور توش باشه .....[COLOR="Silver"]

راه اندیشه جزوه کنکور 90 رو داره

urchin7
04-10-2011, 15:57
من برای کانون بارها گفنم به فکر جیبش هست اینهم یکموردش از الان داره این کار رو میکنه
پس بدونید ازمونهاش هم به فکر خودش هست نه شما
حالا ببینید وقتی موسسه برای شما ارزشی قائل نمیشه بلکه برای پول شما ارزش قائل میشه میتونه بهتون کمک کند؟

این حرف شما رو باید با طلا قاب کردم گذاشت رو سر و حلوا حلوا کرد!
سوال قبل عجب کولی بازی در اورد!
من رفتم تابستانه ثبت نام کنم گفت تابستانه تنها نمی شه گفتم چطور تا یه هفته قبل که دوستام ثبت نام کردن شده گفت الان خبر دادن که برای مهر تنها ثبت نام نکن کلی جر و بحث کردم بعد (با خودم گفتم پول تابستان رو می دم و می گم مهر هم ثبتنام می کنم و ولی پولش رو نمی دم و و نمی یام )بهش گفتم پول الان پول تابستان رو می دم و بعد پول مهر رو می دم اونم قبول کرد هزینه تابستان فکر کنم 70 تومن بود منم یه تراول 100 تومنی دادم اونم باقی پولم رو نداد گفت باشه برای هزینه مهر!
امسال می خواستم ثبت نام کنم بهش زنگ زدم گفت 420 هزینه ازمون + 130 تومن پکیج کتاب که اجباری هست !بعد از یک هفته دیگه رفتم واسه ثبت نامه اگه گفت پکیجه اجباری هست و بدون اون ثبت نام نمی کنم می یام بیرون و مستقیم می رم گزینه 2 ثبت نام می کنی ولی وقتی رفتم گفت 420 تومن
بعد یه مشت کتاب 76 , 87 بهم داد

Alireza SM
04-10-2011, 17:15
این حرف شما رو باید با طلا قاب کردم گذاشت رو سر و حلوا حلوا کرد!
سوال قبل عجب کولی بازی در اورد!
من رفتم تابستانه ثبت نام کنم گفت تابستانه تنها نمی شه گفتم چطور تا یه هفته قبل که دوستام ثبت نام کردن شده گفت الان خبر دادن که برای مهر تنها ثبت نام نکن کلی جر و بحث کردم بعد (با خودم گفتم پول تابستان رو می دم و می گم مهر هم ثبتنام می کنم و ولی پولش رو نمی دم و و نمی یام )بهش گفتم پول الان پول تابستان رو می دم و بعد پول مهر رو می دم اونم قبول کرد هزینه تابستان فکر کنم 70 تومن بود منم یه تراول 100 تومنی دادم اونم باقی پولم رو نداد گفت باشه برای هزینه مهر!
امسال می خواستم ثبت نام کنم بهش زنگ زدم گفت 420 هزینه ازمون + 130 تومن پکیج کتاب که اجباری هست !بعد از یک هفته دیگه رفتم واسه ثبت نامه اگه گفت پکیجه اجباری هست و بدون اون ثبت نام نمی کنم می یام بیرون و مستقیم می رم گزینه 2 ثبت نام می کنی ولی وقتی رفتم گفت 420 تومن
بعد یه مشت کتاب 76 , 87 بهم داد

شما همون گزینه دو رو ثبت نام میکردین بهتر بود . هم هزینش کمتره ( 168 تومنه فقط ) و هم واقعا بهتون میرسن و به فکر جیبشون نیستن . امسال هزینه آزمون باید میشد 17 تومن برای هر آزمون ( یعنی کلا 204 تومن ) ولی مدیر روابط عمومیشون گفت که به خاطر گرون شدن کتاب ها و جزوه هایی که بچه ها میخرن برای آزمون 36 تومن تخفیف در نظر گرفته شده تا داوطلبا راحت باشن
اونوقت قلمچی میاد فلان قدر پور زور میگیره که در عوضش به آدم کتاب هایی رو بندازه که تنها کاربردشون مصارف بهداشتی و .... هست . من اگه فرصت کردم بهتون عکسش رو نشون میدم که از کتاب شیمی2 کانون چه استفاده ای میکنم :31:

alavi71
04-10-2011, 17:18
راه اندیشه جزوه کنکور 90 رو داره

دولتی رو بله انتشار شده گاج هم داره ولی دوستمون ازاد رو میخواهند که کم گیر میاد خصوصا پزشکیش ....

One Minute
04-10-2011, 17:25
بچه ها من برنامه فرصت برابر رو نمیتونم ببینم ، شبکه آموزش رو چیجوری میشه گرفت ؟

urchin7
04-10-2011, 17:29
فیزیک دوم رو الگو گرفت خیلی توضیح داشت که حوصله می خواست ولی برای پیش سبز رو گرفتم که سبکش مثل شیمی مبتکران است به نظر من حجم توضیحات فیزیک خیلی سبز خوبه و نکته گفته نه که 400 صفحه توضیح داشته باشه مثل الگو

javidflasher
04-10-2011, 18:39
سلام
دوستان من شنیدم دیفرانسیل کتابیه که اومده بعضی از مباحث حسابان رو باز کرده+یه سری مبحث جدید آورده.
تو مبحث حد آیا نیازه من برا تست برم تستای حسابان رو هم بزنم ؟
یه مباحث مشابه دیگه مثل مشتق ..

mari19
04-10-2011, 22:17
خیلی به ازمونای ازمایشی گیر ندید باور کنید درس نخونید به هیچ جا نمیرسید قلمچی برای کسایی که با زور درس میخونن خوبه اما بزرگترین عیبش اینکه اول هزینه ازمونش زیاده و این به زور کتاب دادنش ادمو دیونه میکنه بعد میگه تمام هزینه ها صرف امور خیریه میشه
گزینه دو خوبه فقط عیبش اینکه ازموناش 3هفته یکباره یا 1ماه یکباره و فقط به درد کسی میخوره که واقعا درس بخونه و با برنامه اش پیش بره و اینکه خوندن پایه اجباری نیس این باعث تنبلی برای پایه میشه

alavi71
04-10-2011, 23:11
بچه ها من برنامه فرصت برابر رو نمیتونم ببینم ، شبکه آموزش رو چیجوری میشه گرفت ؟

توی سایتش ارشیو دارد.

bamce
05-10-2011, 10:05
سلام
دوستان عزیز
میشه راهنمایی ام کنید که چطوری تو تاپیک کارنامه مو بذارم؟

alavi71
05-10-2011, 10:18
سلام
دوستان عزیز

میتونید ادرس عکس رو بزارید.
و یا عکستون را در یکی از سایت ها اپ کنید و لینکش رو بزارید

---------- Post added at 12:14 PM ---------- Previous post was at 12:11 PM ----------

سلام
كسي تغييرات كتاب ها براي كنكور 91 نسبت به 90 رو ميدونه؟دقيق لطفا :10:

چه رشته ای؟
در رشته ریاضی
ریاضی 2 و3 و ریاضی عمومی 1و2 پیش‌دانشگاهی ادبیات3 برای کنکور 91 نسبت به کنکور 90 تغییر کرده

---------- Post added at 12:18 PM ---------- Previous post was at 12:14 PM ----------

برای همه آرزوی موفقیت دارم !

+

پلیز ! یکی به من میاد این سهمیه ها رو توضیح بده ؟ به خدا دعاش میکنم شخصا !

+
دوستانی که یادشون هست ... بعد از 3 یار اعتراض بلاخره حسابانم از 17 شد 19 ! بعد برید بگید نهایی تصحیحش کشک نیست :|

سهمیه مناطق هستش که به 3 منطقه تقسیم میشه
منطقه یک کلان شهر ها
منطقه 2 سایر شهرها
منطقه 3 روستاهه و حومه شهر ها
---------------------------------------
سهمیه جانباز ویژه افاردی که پدرشون بالای 25% جانباز باشه
--------------------------------------
سهمیه بسیج هم اصلا در کنکور نیستش
-------------------------------------
سهمیه های معلمان ویژه دانشگاههای تربیت معلم
-----------------------------------
سهمیه بهیاران در رشته تجربی
----------------------------------
سهمیه خود افراد جانباز و ازاده ......

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید ......

M-I-L-A-D
05-10-2011, 11:48
سلام
دوستان عزیز

شما میتونید ! کارنامتونو اپلود کنید ! بعد با ! اسفاده از دکمه وارد نمودن عکس از لینک بالا !
لینک ا÷لود عکستو بزاری بعد با تایید ! عکست تو پست نمایش پیدا میکنه !؟

farid0485
05-10-2011, 15:18
دوستان سلام

با کتب جمع بندی میشه....مث دور دنیا در 4 ساعت یا کتاب زرد....

M-I-L-A-D
05-10-2011, 17:39
اره منم فک کنم فقط بتونی تو کتابای جکع بندی گیر بیاری !

araz1991
05-10-2011, 18:09
دوستاني كه امسال تو آزمون هاي گزينه 2 شركت ميكنن اگه احيانا خواستن سوالات آزمون هاي قلم چي هم داشته باشن از لينك زير ميتونن خريد كنن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ايميلتونو وارد ميكنين با رمز يه شارژ 1000 تومنيه ايرانسل واسه هر آزمون
فرداي آزمون سوالا واستون ميل ميشه
الان 3تا آزمونو واسه فروش گذاشته ، 21 مرداد ،‌4 شهريور ،‌18 شهريور

آره من هم رفتم گرفتم 8 مهر روهم گذاشته بود . خیلی عالی بود .

urchin7
05-10-2011, 23:53
دوستان به نظر شما لایتنر کردن کلمات آخر کتاب عربی لازم هست! برای ترجمه 7-8 سوال اول که مربوط به قواعد هست و کلمات لازم نیست ! ترجمه ردینگ رو بیخیال شدم! می خواستم بپرسم ایا کلمات آخر کتاب به درد سوالات قواعد می خوره یا نه؟ یا یه دفعه خوندن بسه؟

One Minute
06-10-2011, 09:30
دوستان به نظر شما لایتنر کردن کلمات آخر کتاب عربی لازم هست! برای ترجمه 7-8 سوال اول که مربوط به قواعد هست و کلمات لازم نیست ! ترجمه ردینگ رو بیخیال شدم! می خواستم بپرسم ایا کلمات آخر کتاب به درد سوالات قواعد می خوره یا نه؟ یا یه دفعه خوندن بسه؟

بهترین کار ممکن اینه که کلمات آخر کتاب رو به خوبی یاد بگیرین ، طوری که تا کنکور فرموشش نکنین ( البته بجز کلمه های تخیلی!! ) ، بعضی از سوالهای قواعد وابسته به ترجمه هستند و اگر ترجمه کنید خیلی سریعتر به جواب میرسید ، بهتره از کتاب عربی به زبان ساده ایاد فیلی استفاده کنید و در قسمتش ترجمه اش ، کلمات و اصطلاحات مهم رو حفظ کنید ...

alavi71
06-10-2011, 10:10

برای پاسخگویی به سوالات قواعد نیز شما باید معنی و مفهمو جمله را بدانید و پیش نیازش همون کلمات هستند

موفق باشید .....

birang1357
06-10-2011, 10:48
سلام به همه دوستان
من 14 سال پیش دیپلم تجربی گرفتم و لیسانس دارم.امسال به دلایلی تصمیم گرفتم در کنکور آزاد شرکت کنم در رشته تجربی و هدف من فقط یک رشته خاص در مقطع لیسانس از آزمون پزشکی است.
دوستان هر توصیه ای برای اینجانب دارند ممنون می شوم بیان کنند.

One Minute
06-10-2011, 10:54
سلام به همه دوستان
من 14 سال پیش دیپلم تجربی گرفتم و لیسانس دارم.امسال به دلایلی تصمیم گرفتم در کنکور آزاد شرکت کنم در رشته تجربی و هدف من فقط یک رشته خاص در مقطع لیسانس از آزمون پزشکی است.

اگر میخواد آزاد شرکت کنید مشکل چندانی ندارید، توصیه ای جز مفهومی خوندن و تست زدن نیست !

pour-homme
06-10-2011, 12:20
سلام به همه دوستان
اگر در مورد موضوع خاصی نیاز به اطلاعات یا راهنمایی دارید بفرمایید تا دوستان کمک کنن

One Minute
06-10-2011, 13:42
دوستان سال بالایی ، لطفا اگه امکانش هست به این تاپیک هم مداوم سر بزنید و مشاوره بدید چون خیلی ها به کمک شما عزیزان نیاز دارند همونطوری که شما هم قبلا به کمک سال بالایی ها نیاز داشتید ، مرسی

لینک تاپیک :

M-I-L-A-D
06-10-2011, 13:44
سلام به همه دوستان

واسه انتخاب رشته باید با یه کسی که خیلی کار بلد تشریف داره بحرفید !

urchin7
06-10-2011, 14:16
سلام به همه دوستان

چون می خوای برای آزاد بخونی زیست رو خیلی سبز بگیر و فقط تست های خط به خط رو بزن
دین و زندگی رو هم فقط با تست های آزاد رو بزن چون زمین تا اسمان با باقی تست ها فرق داره
می تونی کتاب های آزاد راه گاج رو هم ببینی چطوره!

urchin7
06-10-2011, 14:24
بهترین کار ممکن اینه که کلمات آخر کتاب رو به خوبی یاد بگیرین ، طوری که تا کنکور فرموشش نکنین ( البته بجز کلمه های تخیلی!! ) ، بعضی از سوالهای قواعد وابسته به ترجمه هستند و اگر ترجمه کنید خیلی سریعتر به جواب میرسید ، بهتره از کتاب عربی به زبان ساده ایاد فیلی استفاده کنید و در قسمتش ترجمه اش ، کلمات و اصطلاحات مهم رو حفظ کنید ...

برای پاسخگویی به سوالات قواعد نیز شما باید معنی و مفهمو جمله را بدانید و پیش نیازش همون کلمات هستند

موفق باشید .....

نتیجه می گیریم که کلمات آخر کتاب رو خوب یاد بگیرم و آیا لایتنر کردن بهترین راه برای یاد گیریش هست ؟
من می گم الان لایتنر کنم اصل معنی رو بفهمم بعد این کلمات که در جمله اومد مسلما همشون در همین باب و صیغه نیستند! خود ادم متوجه می شه که معنیش چی می شه درسته؟
کلمات تخیلی چه جور کلماتی هستند؟:D

birang1357
06-10-2011, 15:06
اگر در مورد موضوع خاصی نیاز به اطلاعات یا راهنمایی دارید بفرمایید تا دوستان کمک کنن
ممنون از شما و بقیه دوستان
فیزیک و ریاضی بخصوص ریاضی چقدر در تراز دانشگاه آزاد تاثیر داره.من بررسی که کردم دیدم اونایی که این دو درسو بالاتر میزنن حتی با زیست و شیمی پایین تر تراز بهتری دارن

aref_m
06-10-2011, 15:12
سلام دوستان کسی میدونه سوالای گزینه 2 رو از کجا میتونم دانلود کنم یا مثل همین دوستمون که یه سایت معرفی کردن که سوالای قلمچی رو ارسال میکنه. اگه میدونید لطفا بگید. (قلمچی شرکت میکنم میخوام سوالای گزینه 2 رو هم بزنم.)

One Minute
06-10-2011, 16:40
نتیجه می گیریم که کلمات آخر کتاب رو خوب یاد بگیرم و آیا لایتنر کردن بهترین راه برای یاد گیریش هست ؟
من می گم الان لایتنر کنم اصل معنی رو بفهمم بعد این کلمات که در جمله اومد مسلما همشون در همین باب و صیغه نیستند! خود ادم متوجه می شه که معنیش چی می شه درسته؟

من خودم چند ماهی میشه که لاینتر دارم اما هنوز ازش استفاده نکردم ، من برای عربی 1 ، درس به درس لغت هارو از پشت کتاب خارج میکردم و روی یه کاغذ مینوشتم و حفظشون میکردم ، بعد هرشب فقط به مدت 10 دقیقه لغت هارو مرور میکردم ، یه مدت میتونستم عربی سلیم صحبت کنم ! : دی

در مورد سوال دوم ، شما باید معنی اصلی کلمه رو بلد باشی که بتونی وقتی بر باب های دیگه رفت معنیش کنی ، وگرنه برای هر باب که نمیتونی معنیش رو حفظ کنی !

بچه ها یه سوال خیلی مهم ، چند ماهه دنبال جواب این سوال میگردم !
سوالم اینه : درس فیزیک یک درس مفهومی هست و داوطلبای حرفه ای اکثرا مشکلی دارن به نام فراموشی فرمول های فیزیک ! اما به نظر من اگه مثلا داوطلب واژه ی انگلیسی هر کلمه ی انگلیسی رو بدونه خیلی بیشتر بهش کمک میشه ، مثلا اگه بدونه d که به معنی جا به جایی هست در انگلیسی همون دیستنس هست یا مثلا بدونه h که به معی ارتفاع هست همون هیت هست ، به نظرم این خیلی به داوطلب کمک میکنه ...
کسی از دوستان منبعی میدونه که واژه ی انگلیسی تمام کلمات فیزیک رو نوشته باشه ؟

ali_si84
06-10-2011, 18:28
من خودم چند ماهی میشه که لاینتر دارم اما هنوز ازش استفاده نکردم ، من برای عربی 1 ، درس به درس لغت هارو از پشت کتاب خارج میکردم و روی یه کاغذ مینوشتم و حفظشون میکردم ، بعد هرشب فقط به مدت 10 دقیقه لغت هارو مرور میکردم ، یه مدت میتونستم عربی سلیم صحبت کنم ! : دی

در مورد سوال دوم ، شما باید معنی اصلی کلمه رو بلد باشی که بتونی وقتی بر باب های دیگه رفت معنیش کنه ، وگرنه برای هر باب که نمیتونی معنیش رو حفظ کنی !

بچه ها یه سوال خیلی مهم ، چند ماهه دنبال جواب این سوال میگردم !
سوالم اینه : درس فیزیک یک درس مفهومی هست و داوطلبای حرفه ای اکثرا مشکلی دارن به نام فراموشی فرمول های فیزیک ! اما به نظر من اگه مثلا داوطلب واژه ی انگلیسی هر کلمه ی انگلیسی رو بدونه خیلی بیشتر بهش کمک میشه ، مثلا اگه بدونه d که به معنی جا به جایی هست در انگلیسی همون دیستنس هست یا مثلا بدونه h که به معی ارتفاع هست همون هیت هست ، به نظرم این خیلی به داوطلب کمک میکنه ...

آخر همه کتاب های درسی فیزیک انگلیسی کلمات رو نوشته برو از رو کتاب درسیت بخونشون.

One Minute
06-10-2011, 19:14
آخر همه کتاب های درسی فیزیک انگلیسی کلمات رو نوشته برو از رو کتاب درسیت بخونشون.

آب در کوزه بود و ما چندین ماه داشتیم توی موتور های جستجو دنبال آب میگشتیم ! این چندمین بار هست که خیلی دنبال یک چیز میگردم بعد میفهمم که دقیقا کنار چشمم بود ! جالب اینه که من خودم چندین بار حاشیه و همه جاهای کتاب فیزیک رو خونده بودم اما اصلا به این توجه نکرده بودم !!!

مرسی، خیلی ممنون ...

javidflasher
07-10-2011, 08:54

این مشکل میتونه از دبیر فیزیکتون یا خود شما موقع گوش دادن ب درس باشه
من از اول دبیرستان تا الان هرچی فرمول فیزیک خوندم یادمه ب جز فصل آخر فیزیک 3 ک سر کلاس نمیرفتم

Alireza SM
07-10-2011, 11:29
منم به جز فرمول های فیزک 1 بیه فرمول ها رو که از روی کتاب اقای مبتکران انتشارات محمودزاده خوندم یادم هست
چونکه فرمول ها رو به صورت حفظی یاد نداده و آدم رو طوری راهنمایی کرده که همه رو قدم به قدم خودش بتونه به دست بیاره . مخصوصا فرمول های حرکت و... رو تا آخر عمر یادم نمیره اصلا

hermione
07-10-2011, 13:45
فعلا حذف بشه

eblisandenzo
07-10-2011, 13:49
سلام دوستان یه سوال !

من خواهرم کنکور انسانی میخواد شرکت کنه ! تو آزمون گزینه 2 هم هست !

ام یه مشکلی هست!

متون نظمو نثر برای نمیه دومن سال هستش و عروض و قافیه برای نیمه اول سال ! اما تو آزمون گزینه از هر 2 تا سوال میاد و مبحث هم ستاره دار نیست که مخصوص فارغ التحصیل ها باشه ! حالا چه کنه ؟

باید با هم بخونه ! اخه تو مدره عروض درس میدن !

لطفا ارجاع ندین به تاپیک گزینه 2 . اونجا جواب نمیدن !

urchin7
07-10-2011, 14:07
سلام دوستان یه سوال !

من خواهرم کنکور انسانی میخواد شرکت کنه ! تو آزمون گزینه 2 هم هست !

ام یه مشکلی هست!

متون نظمو نثر برای نمیه دومن سال هستش و عروض و قافیه برای نیمه اول سال ! اما تو آزمون گزینه از هر 2 تا سوال میاد و مبحث هم ستاره دار نیست که مخصوص فارغ التحصیل ها باشه ! حالا چه کنه ؟

باید با هم بخونه ! اخه تو مدره عروض درس میدن !

لطفا ارجاع ندین به تاپیک گزینه 2 . اونجا جواب نمیدن !

به نظر من نخونه! و باقی مطالب رو کامل بخونه بهتره! چون وقتی بهشون درس بدن در زمان کمتری یاد می گیره و وقتش الکی حدر نمی ره! یادت باشه هدف اصلی آزمن گزینه دو نیست

eblisandenzo
07-10-2011, 14:45
به نظر من نخونه! و باقی مطالب رو کامل بخونه بهتره! چون وقتی بهشون درس بدن در زمان کمتری یاد می گیره و وقتش الکی حدر نمی ره! یادت باشه هدف اصلی آزمن گزینه دو نیست

بله ! هدف موقثیت هستش مرسی

12p
07-10-2011, 14:58
لطفا بگین تو بخش ریاضیات چند تست از هندسه 1 و2 چنتا از تحلیلی گسسته و..........میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Reza31001
07-10-2011, 16:42
لطفا بگین تو بخش ریاضیات چند تست از هندسه 1 و2 چنتا از تحلیلی گسسته و..........میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از 55 تا حدودا:
24 تا از ریاضی 2 حسابان و حساب دیفرانسیل
3تا هندسه 1
5 تا هندسه 2
8 تا تحلیلی
2تا آمار
6 تا جبر
7 تا گسسته

البته اینا دقیقا طبق کنکور 89 بود که برای کنکور های دیگه میشه گفت حدودا همین مقدار هست

birang1357
08-10-2011, 08:56
کسی فایل پی دی اف کتابهای درسی دبیرستان رو داره؟یه سری دانلود کردم ولی همگی پسوردشون کار نمی کنه

alavi71
08-10-2011, 09:44

به نظر من شما یک نگاه به سوالات کنکورهای گذشته بینداز تا ببینی که میتونی به سوالات قواعد پاسخ بدهی یا نه.
و اینکهدر معنی ها هم ببین که کلمات به چه صورتی هستند
یعنی معنی نزیدک را میدهند که اگر خوب نخونده باشی با هم اشتباهشون میکنن.
پس برای بهتر متوجه شدن یک نگاه به کنکورهای گذشته بینداز

موفق باشید ....

urchin7
08-10-2011, 14:13
به نظر من شما یک نگاه به سوالات کنکورهای گذشته بینداز تا ببینی که میتونی به سوالات قواعد پاسخ بدهی یا نه.
و اینکهدر معنی ها هم ببین که کلمات به چه صورتی هستند
یعنی معنی نزیدک را میدهند که اگر خوب نخونده باشی با هم اشتباهشون میکنن.
پس برای بهتر متوجه شدن یک نگاه به کنکورهای گذشته بینداز

موفق باشید ....

پیشنهاد خوبی دادی! اگه راستش رو بخوای من هیچ اطلاعی از این که قواعد چی هستند و در کنکور چطور می یاد تا یک ساعت قبل نداشتم چون با خودم می گفتم که من که هیچی از عربی نمی فهمم و به دردم نمی خوره کنکور رو ببینم
در مورد کلمات هم دیروز کلمات آخر کتاب رو خوندم دیدم کلماتی هستند که اگه نخونده باشی معنا رو اشتباه می گیری
*
الان من بررسی که داشتم این جوری بود

8 سوال اول ترجمه! ( سال 89 مبحث عدد هم در ترجمه بود)
4 سوال ردینگ
2سوال حرکت گذاری
2 سوال هم تجزیه و تحلیل فعل
1سوال تجزیه و تحلیل اسم
( 17 سوال اول ثابت هست )
در 90 مبحث عدد در قواعد اومده ( 1 سوال)
هم در 89 هم در 90 سوالی اومده /اعراب که با بقیه فرق داره رو مشخص کنید (این اعرابه چیه؟)
هر دو سال در مورد «لا» سوال اومده همچنین از معتلات
سال 90 سوالی در موردن «من »( نکره ) اومده و دیگری کدوم فعل ماضی محلا مجرور نیست
دو سوال از 90 رو متوجه نشدم
1. عین ما فیه الممنوع من الصرف اکثر
2. عین صاحب الحال مرفوعا
89 هم
1 سوال که کدوم جمله همه مجزوم هستند
1 مجهول
1؟عین ما فیه تاکید للفعل
1 در مورد تمییز
1. منادا

Reza31001
08-10-2011, 15:55
سوالات عربی ثابتن:
8 تا ترجمه
4 تا درک مطلب
2 تا حرکت گذاری
3 تا تحلیل صرفی
8 تا هم قواعد

اون بحث عدد هم که شما گفتی احتمالا تو مورد اول از معناش سوال اومده ( مثل اینه عدد مورد نظر ترتیبیه یا اصلی) و تو مورد دوم از قواعد مربوط به اعداد سوال اومده

دو تا سوالی هم که متوجه نشدی:
1- گزینه ای را تعیین کنید که در آن بیشترین ممنوع از صرف وجود دارد ( یادم رفته به ممنون من الصرف چی میگفتیم :31:)
2- گزینه ای رو تعیین کنید که در آن صاحب حال مرفوع است

اعراب که با بقیه فرق داره رو مشخص کنید (این اعرابه چیه؟)
اعراب همون نقش کلمست ( حال ، فاعل و...)
به تبع نقش، اعراب تعیین کننده مرفوع، مجرور و ... بودن کلمه هم هست

Samba
08-10-2011, 17:26
سلام بچه ها
چه خبر درسا رو خوب میخورید یا نه؟؟
امیدوارم که همگی موفق باشید
من خیلیه به فروم سر نمیزنم خدایی اینجا خیلی وضعمون داغونه از یه پشت کنکوری هم باید بیشتر بدرسیم
غرض از مزاحمت اینکه گفتم از بچه ها هر کدوم تراز کانونش بالای هفت هزاره یا تو گزینه دو بالای یازده هزار ما در خدمتیم هر سوالی دارید
بقیه دوستان هم اگه سوالی دارید چون من زیاد فروم نمیام تو سایتی که تو امضام هست بیاسد حتما اونجا جوابتونو میگیرید

موفق باشید
زندگی در قله عادتتان باد

Alireza SM
08-10-2011, 21:14
fبچه های قلم چی آزمون ندادین هنوز ؟ پارسال هر ازمونی که بچه ها میدادن کارنامه میزاشتن :)

urchin7
08-10-2011, 22:07
fبچه های قلم چی آزمون ندادین هنوز ؟ پارسال هر ازمونی که بچه ها میدادن کارنامه میزاشتن :)

این جمعه آزمون نبود آزمون هفته بعده!
از اونجایی که دوستان درسشون خوبه ! به شخصه علاقه ندارم اسپم کنم

mahla jan
09-10-2011, 11:55
سلام بچه ها
چه خبر درسا رو خوب میخورید یا نه؟؟
امیدوارم که همگی موفق باشید
من خیلیه به فروم سر نمیزنم خدایی اینجا خیلی وضعمون داغونه از یه پشت کنکوری هم باید بیشتر بدرسیم
غرض از مزاحمت اینکه گفتم از بچه ها هر کدوم تراز کانونش بالای هفت هزاره یا تو گزینه دو بالای یازده هزار ما در خدمتیم هر سوالی دارید
بقیه دوستان هم اگه سوالی دارید چون من زیاد فروم نمیام تو سایتی که تو امضام هست بیاسد حتما اونجا جوابتونو میگیرید

موفق باشید
زندگی در قله عادتتان باد
پس بقیه چی؟فقط بالا 7000 اااا:31:

moh72
10-10-2011, 21:45
دوستان حسابان و ریاضی 2 چقدر عوض شده؟تغییر محسوسی داشته یا فقط شکلش عوض شده؟

urchin7
10-10-2011, 22:37

ریاضی 2 در ظاهر کاملا تغییر کرده! رنگی شده و سیب و موز بهش اضافه شده! فکر نکنم تغییر کرده باشه یعنی همون مباحث هست و جاهاش تغییر کرده!
من کتاب ریاضی ماه و مهر رو گرفتم که بر اساس تغییرات جدید هست و زیاد علاقمند به خوندن ریاضی از کتاب درسی نیستم

aQoaa
11-10-2011, 09:43
میشه راجب عربی بیشتر بگید !؟
من الان تازه میخوام واسه عربی دست به مکار شم !
به نظرتون میرسم !؟

نادر1368
11-10-2011, 13:12

تغییرات که از قبلی خوشگلتر شده واقعا ادم کیف میکنه وقتی متنش رو میخونه چون خیلی اسونتره و اون سردی کتاب قبلی رو نداره! فکر نمی کردم بتونم ریاضی 2 رو انقدر با شوق و ذوق از متن کتاب درسی بخونم!قستمی از مباحث کتاب قبلی منتقل شده به کتاب حسابان بخشی حذف شده همون احتمالات و دیگه اینکه برخی مباحث پس و پیش داره کلا به نظر من ساده تر شده حسابانم همینطور!اصلا هم دلیلی نداره حتما کتابی منطبق با چاپ جدید بگیرین برای من که اونطوره چون مهم مباحث هست و این که باید همگی را فرا بگیریم!:46:

hosein_000
11-10-2011, 13:45
اقا مثلا تو بودجه بندی ازمون گاج گفته مثلا ریاضی 2 فصل 1 2 3و حسابان فصل 1 2
خب من الان باید از چه کتابی بخونم.....چون کتابای چاپ قدیم فصل بندیشون به این شکل نیست.....جابه جا شده دیگه.......
رمزینه پایه 90 چجوریه ؟ اومده؟ مطابق با تغیرات؟؟ منظورم فصل بندیشه...........................
اگه کسی هم از درصد تاثیر ثوابق تحصیلی خبری داره بگه بهمون.........:41: ممنون

aQoaa
11-10-2011, 14:18
میشه کسی به پست ما جواب بده ! ثواب داره !

prodoctornuke
11-10-2011, 14:35
تغییرات رشته تجربی توی کتابا از سال 89 چی بوده؟

hosein_000
11-10-2011, 17:25
به نظرتون میرسم !؟

عربیت خوبه؟ در چه حدی هستی ....البته اگه صفرم باشی از الان شروع کنی میرسی میتونی درصد خوبی هم بزنی
کتاب برا عربی ...... یا فوت و قن خیلی سبز یا مبتکران ( ایاد فیلی) ......

mani geek
11-10-2011, 17:34
یک توصیه فرصت برابر شبکه 7 رو هروز ساعت 4:30 ببینید.
یک سوال :گاج توی تبلیغات شیمی پیشش داخل سایتش گفته کتاب درسی شیمی پیش تغییرات داشته.ایا کسی از تغییراتش خبر داره؟من مبتکران چاپ 89 رو دارم ایا به درد نمیخوره؟

نادر1368
11-10-2011, 18:34
کتاب شیمی از سال اینده تغییراتی درش اعمال میشه من چاپ 88 دارم(داخلش نوشته شده!) فیزیک پیش هم چاپ 84 تغییرات که میگن حذف و اضافه هاست وگرنه به کل که نمی تونن دگرگون کنن!پس زیاد قابلیت توجه را ندارد!

birang1357
11-10-2011, 19:08
دوستان راهنمایی کنند واسه قبولی دانشگاه آزاد ترازی حدود 6000 نیاز دارم چطوری بخونم.بخصوص عربی و ریاضی وفیزیک(15 سال پیش دیپلم گرفتم).البته من کار می کنم.رشتم تجربی آزمون پزشکی آزاد شرکت می کنم.

Reza31001
11-10-2011, 19:16
فرصت برابر رو هر روز ببینید و اینترنت رو کنار بذارین
علاوه بر اینکه چندین و چند برابر اینجا مشاوره و راهنمایی میگیرید وقتتون هم تلف نمیشه

به نظرتون میرسم !؟
عربی رو میشه بعد از عید هم خوند و به درصد بالا رسید نگران نباش!
توضیحات کامل از lohrasbi:

aQoaa
11-10-2011, 19:37
عربیت خوبه؟ در چه حدی هستی ....البته اگه صفرم باشی از الان شروع کنی میرسی میتونی درصد خوبی هم بزنی
کتاب برا عربی ...... یا فوت و قن خیلی سبز یا مبتکران ( ایاد فیلی) ......

خيلي ممنون ! مرسي !
ميشه راجب زبان انگليسي هم بگيد !؟

One Minute
11-10-2011, 19:47
فرصت برابر رو هر روز ببینید و اینترنت رو کنار بذارین
علاوه بر اینکه چندین و چند برابر اینجا مشاوره و راهنمایی میگیرید وقتتون هم تلف نمیشه

تلویزیون ما 5 شبکه بیشتر نمیگیره که آموزش توشون نیست !

شبکه آموزش رو چیجوری بیارم ؟ باید به چه کسی مراجعه کنم ( یا مثلا چه مغازه ای ؟ چی بخرم ؟ هزینه اش میدونین چقدر میشه ؟ )
درضمن ، با کارت TV نمیشه شبکه آموزش رو گرفت ؟

iHaXe
11-10-2011, 20:23
اگه نت درس درمون داری برو اینجا ببین:

One Minute
11-10-2011, 21:24

این همه سریال های مزخرف تلویزیون ایران رو با 5-6 تا فرمت مختلف توی سایت های دانلود فیلم ، آپلود میکنن ،
واقعا هیچ سایتی هر قسمت برنامه فرصت برابر رو آپلود نمیکنه ؟!!

من کلی توی گوگل سرچ کردم ، تنها چیزی که پیدا کردم یه سری PDF به درد نخور بود که توی سایت خود شبکه آموزش بود !

Reza31001
12-10-2011, 07:42
خيلي ممنون ! مرسي !
توضیه هایی کلی از چند کنکوری موفق در کنکور نود و صد البته p30ورلدی!

دروس عمومی:

دروس اختصاصی:

نکات مهم:

کلیه دروس:

توضیح:
samba رتبه یک رقمی کنکور90
vahid-p رتبه سه رقمی کنکور 90
lohrasbi رتبه چهار رقمی کنکور 90
ashjaee رتبه سه رقمی کنکور 90

شبکه آموزش رو چیجوری بیارم ؟ باید به چه کسی مراجعه کنم ( یا مثلا چه مغازه ای ؟ چی بخرم ؟ هزینه اش میدونین چقدر میشه ؟ )

کارت tv رو نمیدونم که میگیره یا نه
ولی میتونی یه گیرنده دیجیتال بگیری با کیفیت آینه!
قیمتش هم از 50-60 تومن هست به بالا
البته اگه هدفت فقط گرفتن شبکه هاست همون مدلهای ارزونش هم کفایت میکنه اختلاف قیمت معمولا به خاطر پلیر دستگاه هاست

مشاوره و راهنمایی جهت خرید گیرنده ی دیجیتال

hosein_000
12-10-2011, 09:50
خيلي ممنون ! مرسي !

برای زبان باید اول لغاتو فول باشی که تقریبا همه اول کتاب tick8 گاج رو معرفی میکنن .....بعد از اون باید همراه لغات شروع کنی ریدینگ و کلوز و تست کار کردن.... کتاب برای ریدینگم به نظر من نشر شبقره ( نترسیم از متن) عالیه

iHaXe
12-10-2011, 11:18
برای زبان مبتکران شهاب اناری چطوره ؟
در صد بالا میخوام

p000ya
12-10-2011, 13:30
در صد بالا میخوام

من 77% زدم .
شهاب اناریو نمی دونم
من خیلی سبز خوندم ولی نه همشو . حجمش خیلی زیاده
مولفشم یه دکتر هست اسمشو نمی دونم :13:

iHaXe
12-10-2011, 13:53
من مبتکران گرفتم
شهاب اناری
خیلی حجیمه
نمیدونم واقعا خوبه و میشه درصدی خوبی ازش گرفت یا نه!! :-؟؟

Alireza SM
12-10-2011, 15:50
من مبتکران گرفتم
شهاب اناری
خیلی حجیمه
نمیدونم واقعا خوبه و میشه درصدی خوبی ازش گرفت یا نه!! :-؟؟

کتاب قرار نیست براتون درصد بیاره این خود شما هستین که درصد رو کسب خواهین کرد
اگر خوب بخونینش و نقاط ضعفتون رو توش پیدا کنین و برطرف کنین مطمعنا نتیجه خوبی میگیرین :)

hosein_000
12-10-2011, 17:18
زبانو به نطر من مبحث مبحث بخونی بهتر باشه........کسی هست که بدون رفتن به کلاس زبان... درصد خوبی از زبان گرفته باشه؟

mohammad_dj_kazin
12-10-2011, 22:47
من 77% زدم .
شهاب اناریو نمی دونم
من خیلی سبز خوندم ولی نه همشو . حجمش خیلی زیاده
مولفشم یه دکتر هست اسمشو نمی دونم :13:

مولفش دکتر علیرضا جابری هست
کتاب خیلی خوبیه
پیشنهاد میشه

mari19
12-10-2011, 22:56
در صد بالا میخوام

کتاب خوبیه من که راضی ام

urchin7
13-10-2011, 02:38

سال 89 کتاب ها تغییر کرده من کتاب ها رو چند رو پیش خریدم :
مثلا:
کتاب دوم:
صفحه 43 : جمله شاید بتوان سادترین نوع زایش را در این جانور ( ولوکس ) مشاهده کرد/ حذف شده/ با جمله سادترین نوع تولید مثل در باکتریهاست(کتاب سوم) اشتباه گرفته می شده
48: دسته بندی ها احمقانه این صفحه حذف شده
87: گرانولوسیت , و مونوسیت ها و تعداد کمی از لنفوسیت ها در مغز استخوان ساخته می شوون.بیشتر لنفوسیت ها به وسیله بافت لنفی به وجود می آیند/ با زیست سوم فصل یک کات می زد/ جالبه زیست خیلی سبز این جمله رو نادیده گرفته و جمله زیست سوم رو چسبیده
...
کتاب سوم:
37: عملکرد برخی از مواد مخدر ( کل صفحه حذف شده
44:پارا گراف آخر جمله اول قبل از بافتهای دیگر «مویرگهای» اضافه شده
48: لب های مغز ماهی نام گذاری شده
....

urchin7
13-10-2011, 02:50
0
خيلي ممنون ! مرسي !
من پارسال زبان رو 60 زدم و نسبت به وقتی که گذاشتم خیلی خوبه مسلما امسال میخوام ببرمش بالای 90 !پارسال تنها کاری که کردم این بود که کلمات رو از آخر کتاب شهاب اناری رو لایتنر کردم و ردینگ های کانون و کنکور های سال قبل! هیچ تست دیگه ای نزدم! سرعت ردینگم هم خوب بود ولی چون کنکور فراموش کردم ساعت ببرم ردینگ دوم رو نرسیدم یعنی 4 تست + 2 تست گرامر که عمدم نخوندم! به نظر من ردینگ های کانون از ریدیگ کنکور سخت تر بود
من پیشنهاد می کنم کلمات رو خوب بخون + آزمون های کانون + کنکور های 2 سه سال قبل (88 89 90 می شه 48 تا ردینگ ) اینا تو رو تا 70 می رسونه!
به نظر من معاف هم تست های 4 سال قبل رو بزنی کافیه ! چون من دین و زندگیم خیلی ضعف بود ( نمره سوم 9 ) دو دفعه از رو همگامان خوندم تو آزمون های نتیجه نمی گرفتم ( آزمون های جامع کنکور یکی شدم 35 بعدی28 و 33 ) هفته آخر کنکور های 2 سال قبل رو خوندم زدم 70 ( همش تکراره ! مثلا از 88 هنر رفته 89 تجربیخارجاز کشورو .. همین جور می چرخه و همه آیات مورد سوال قرار نمی گیره معمولا)
دوستان من اند ردینگ خیلی سبز رو دارم اون یکی کتاب فقط تست کلمه و گرامر داره یا چیز دیگه ای هم هست؟

urchin7
13-10-2011, 03:07
زبانو به نطر من مبحث مبحث بخونی بهتر باشه........کسی هست که بدون رفتن به کلاس زبان... درصد خوبی از زبان گرفته باشه؟

می شه تو زمانی که کلاس رفت تو خونه نشست و دوبرابر کلاس نتیجه گرفت
من بهت قول می دم با کنکور های سه سوال قبل و آزمون های کانون + لغات و اند ردینگ می شه بالای 90 زد

birang1357
13-10-2011, 08:18
دوستان راهنمایی کنند واسه قبولی دانشگاه آزاد ترازی حدود 6000 نیاز دارم چطوری بخونم.بخصوص عربی و ریاضی وفیزیک(15 سال پیش دیپلم گرفتم).البته من کار می کنم.رشتم تجربی آزمون پزشکی آزاد شرکت می کنم.
یکی پیدا نمیشه جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aQoaa
13-10-2011, 10:51

اين كه همون شبكه هاي ايران بئدم بابا چه ربطي به كنكور 91 داشت !!

urchin7
13-10-2011, 15:17
دوستان راهنمايي کنند واسه قبولي دانشگاه آزاد ترازي حدود 6000 نياز دارم چطوري بخونم.بخصوص عربي و رياضي وفيزيک(15 سال پيش ديپلم گرفتم).البته من کار مي کنم.رشتم تجربي آزمون پزشکي آزاد شرکت مي کنم.
رياضي
آمار و احتمال و اناليز ترکيبي و تصاعد و ماتريس و لگارتيم و دستگاه و تالس و فيثاغورس رو بخون/ کتاب مهروماه رو بخر چون آموزش داده! + تست دانشگاه آزاد و سراسري/هر مبحث رو کامل بخون يعني آزاد + سراسري تا مطمئن شي آزاد رو مي توني جواب بدي
فيزيک هم
گرما سال دوم + مغناطيس + حرکت + فيزيک هسته + فيزيک اتمي + الکترومغناطيس + حرکت نوساني رو بخون در سراسري مي شه 50 درصد آزاد رو نمي دونم
عربي هم کتاب فوت و فن عربي رو بخون يک دفعه بخوني مطمئن باش 100 مي زني آزاد رو
راستي آخر ويرايش شهاب اناري چه سالي هست؟

aQoaa
13-10-2011, 15:29
ميشه راجب انگليسي اگه بخواي از صفر شروع كني بايد چيكار كني !؟

iHaXe
13-10-2011, 17:43
مال من 89هه

XFIGHT3R
13-10-2011, 21:05
آخر ويرايش شهاب اناري چه سالي هست؟

چاپ سی و نهم ( 1390 )

urchin7
13-10-2011, 21:14
ميشه راجب انگليسي اگه بخواي از صفر شروع كني بايد چيكار كني !؟

زبان 96 درصدش ترجمه هست! یک جعبه لایتنر لازم و لغات رو لازم داری! اگه شهاب اناری رو داری آخرش نوشته! ( حدود 1500 کلمه داره که 200-300 تاش ساده هست!) اگه نداری یهTick 8 بخر!( حدود 2500-3000 کلمه داره اگه اشتباه نکم فکر کنم اول و دوم رو هم داره که لازمه) روزی 10-20-30 ( خودم روزی 10 کمله رو اضافه می کردم) کلمه اضافه کن و تست های هر درس رو اگه خواستی از سبز یا شهاب اناری بزن اگه مرتب کار کنی تا بهمن کل کلمات رو یاد گرفتی! ( اگه خواستی پیش رو پیشاپیش بخون )
ردینگ های آزمون رو هم بعد از آزمون تو خونه بخون! وقتی کلمات تموم شد کتاب اند ردینگ سبز و بعدش کنکور های 3-4 سال قبل که 50 تایی می شه رو بخون!( بعضی از دوستان می گن بهتر روش برای یادگیری لغات خواندن در جمله هست )

urchin7
13-10-2011, 21:19
چاپ سی و نهم ( 1390 )

من ویراست دوم رو دارم! می تونی صفحه اول کتاب رو ببینی که ویراست چندمه؟
راستی کتاب های که من دارم جداگانه ست اینی که تو داری جامع کنکور ه؟

Alireza SM
13-10-2011, 21:40
سال 89 کتاب ها تغییر کرده من کتاب ها رو چند رو پیش خریدم :
مثلا:
کتاب دوم:
صفحه 43 : جمله شاید بتوان سادترین نوع زایش را در این جانور ( ولوکس ) مشاهده کرد/ حذف شده/ با جمله سادترین نوع تولید مثل در باکتریهاست(کتاب سوم) اشتباه گرفته می شده
48: دسته بندی ها احمقانه این صفحه حذف شده
87: گرانولوسیت , و مونوسیت ها و تعداد کمی از لنفوسیت ها در مغز استخوان ساخته می شوون.بیشتر لنفوسیت ها به وسیله بافت لنفی به وجود می آیند/ با زیست سوم فصل یک کات می زد/ جالبه زیست خیلی سبز این جمله رو نادیده گرفته و جمله زیست سوم رو چسبیده
...
کتاب سوم:
37: عملکرد برخی از مواد مخدر ( کل صفحه حذف شده
44:پارا گراف آخر جمله اول قبل از بافتهای دیگر «مویرگهای» اضافه شده
48: لب های مغز ماهی نام گذاری شده
....

تغیرات کتاب سوم فقط همینا هستن ؟ یعنی در مورد مواد مخدر همه چی حذف شده ؟ فعالیت های کتاب رو هم بررسی کردی ؟
راستی کتاب زیست 1 باید چاپ سال 88 رو بخونی نه 89 . زیست سال 89 رو سعی کن نخونی

One Minute
13-10-2011, 21:46
اين كه همون شبكه هاي ايران بئدم بابا چه ربطي به كنكور 91 داشت !!

ایشون لطف کردند و به سوال من در رابطه با نحوه ی گرفتن شبکه آموزش پاسخ دادند ، شما حق نظر دادن دارید اما دلیل نمیشه با لحن بد به دیگران توهین کنید

urchin7
13-10-2011, 22:29
تغیرات کتاب سوم فقط همینا هستن ؟ یعنی در مورد مواد مخدر همه چی حذف شده ؟ فعالیت های کتاب رو هم بررسی کردی ؟
راستی کتاب زیست 1 باید چاپ سال 88 رو بخونی نه 89 . زیست سال 89 رو سعی کن نخونی
نه تغییرات بیشتر از اینه!مثل فصل9 یه جدول در مورد رده بندی گیاهان گذاشته
من پارسال پیش بودم واسه همین مجبور شدم کل زیست های رو 90بگیرم نمی دونی زیست دوم سال 89 یا 90 مجددا ویرایش شده یا نه اگه شده باید88 روپیدا کرد همین طور زیست2 نمی دونی سال 89 یا 90 دوباره ویرایش شده؟

alavi71
13-10-2011, 23:40

ریاضی هر 3 پایه عوض شده
و ادبیات تغیرات جزئی داشته ...

---------- Post added at 01:38 AM ---------- Previous post was at 01:38 AM ----------

یک سوال :گاج توی تبلیغات شیمی پیشش داخل سایتش گفته کتاب درسی شیمی پیش تغییرات داشته.ایا کسی از تغییراتش خبر داره؟من مبتکران چاپ 89 رو دارم ایا به درد نمیخوره؟

اگر باشد در حد حظف هست و مطلب جدید نداره ....

باز هم خبر دقیقش رو میدم خدمت دوستان

---------- Post added at 01:40 AM ---------- Previous post was at 01:38 AM ----------

نه کارت تی وی و غیره تداره در قسمت تنظیمات شبکه جستجو را بزنید وقتی بهش رسیدید سیوش کنید همین ...

hosein_000
13-10-2011, 23:48
می شه تو زمانی که کلاس رفت تو خونه نشست و دوبرابر کلاس نتیجه گرفت
من بهت قول می دم با کنکور های سه سوال قبل و آزمون های کانون + لغات و اند ردینگ می شه بالای 90 زد

به نطرت این کتابای پر حجم که اومده قواعدو گفته به درد میخوره؟ اخه قواعد کلا 4 5 تا میاد
یا لغات و خوندن کافیه؟ کتابی که گرامرو مفید و مختصر گفته باشه سراغ داری شما

Alireza SM
14-10-2011, 09:44
نه تغییرات بیشتر از اینه!مثل فصل9 یه جدول در مورد رده بندی گیاهان گذاشته
من پارسال پیش بودم واسه همین مجبور شدم کل زیست های رو 90بگیرم نمی دونی زیست دوم سال 89 یا 90 مجددا ویرایش شده یا نه اگه شده باید88 روپیدا کرد همین طور زیست2 نمی دونی سال 89 یا 90 دوباره ویرایش شده؟

نمیدونم والا زیست 2 من مال سال 86 هست :31: ولی تو اگه سال 87 رو داری صفحه 2 ( قبل از عکس .....) رو نگاه کن ببین آیا نوشته که این کتاب تا سال چند تغیر نمیکند ؟
میشه لطفا همه تغیرات زیست سوم رو به طور دیق بزاری ؟ اون جدولی که میگی لطفا یه عکس ازش بگیر یا اسکنش کن بزار
مرسی:11:

aQoaa
14-10-2011, 14:02
ایشون لطف کردند و به سوال من در رابطه با نحوه ی گرفتن شبکه آموزش پاسخ دادند ، شما حق نظر دادن دارید اما دلیل نمیشه با لحن بد به دیگران توهین کنید

توهين چي چي ميگي ؟!

امروز یه کم دینو زندگی خیلی سخت نبود تو ازمون قلم چی !؟

rpf
14-10-2011, 21:31
سلام دوستان_
به هیچ وجه کتاب زیست سال دوم و سوم که جدید چاپ شده رو نخرین!
چون اینا مخصوص کنکور 92 هست و به ماها ربطی نداره_فقط زیست سال چهارم و ریاضی عمومی برای کنکوریای 91 عوض شده نه همه کتابا!! سایر تغیرات برای کنکور92

rpf
14-10-2011, 21:37
در ضمن این سوالای قلم چی یه جوری بود اصلا شباهت به کنکور نداشت!
ادبیاتشو با کنکور خودمون(90)مقایسه کنید یا دینی(افتضاح) زیست زیاد روش کار نشده بود شیمی هم متوسط بود _یا فیزیک!! آخه فیزیک کنکور اینطوریه؟؟؟
نظرتون چیه؟؟

12p
15-10-2011, 12:05
بچه ها سلام!
باتوجه به اینکه تو شهرما(اهواز)کتاب جدید گسسته وتحلیلی فار نیست حتی89 فقطچاپ اول88هست واز یکی از دبیران بنام تهران دربارشون پرسیدن تاییدشون نکرد.شما میگید چیکار کنم؟برا هر کدوم هم فقط یه کتاب میخوام یعنی نه یه تحلیلی فار بگیرم بعد گاج.

با این حرفا یرا گسسته گاج سفید یا صبر کنم شاید ویرایش جدیدشو فرستادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟ها؟؟؟
براتحلیلی هم تازه میخوام تحلیلی شروع کنم گاج یا صبرکنم فار شاید بیاد(البته اگه هم خواستم یه مدت صبر میکنم اگه نیومد گاج میگیرم)سطحم هم بد نیست راستی فقطم یکی میخوام نه اول فلان بعدش بهمان.
یه چیزه دیگه همون دبیر برا گسسته و هندسه گاج سفید رو تایید کرد.

ممنونم:18:

Alireza SM
15-10-2011, 14:56
در ضمن این سوالای قلم چی یه جوری بود اصلا شباهت به کنکور نداشت!
ادبیاتشو با کنکور خودمون(90)مقایسه کنید یا دینی(افتضاح) زیست زیاد روش کار نشده بود شیمی هم متوسط بود _یا فیزیک!! آخه فیزیک کنکور اینطوریه؟؟؟
نظرتون چیه؟؟
سوالای کانون هیچوقت مشابه کنکور نبودن . یه بخشی از سوالاش که روی هلو رو سفید کرده :31: یه بخش دیگه هم عین جمله های کتاب درسی هستن :27: یه بخش دیگه هم عینا از کتاب دوسالانه مطرح میکنن تازه با افتخار هم مینویسن که از کتاب دوسالانه طرحش کریم ! :13:
کانون سوال سخت نداره اگه داشته باشه هم 90% سختیش به خاطر محاسبات پیچیده هست نه به خاطر مفهومی بودن
توی کنکور مساله اینه که تو چطور از مسایل کار و انرژی در پرتاب جسم استفاده کنی نه اینکه یه معاله حرکت رادیکالی رو بتونی حساب کنی
فقط بعضی وقتا سوالای زبان کانون خوب از آب درمیاد که اونم به طراحش انار شهابی ( نویسنده مبتکران ) هست

ArtXlll
15-10-2011, 16:37
سلام دوستان .
من چنتا سوال در مورد کنکور زبان دارم :

1.زمان برگزاریش کی هست ؟
2.من رشته ی ریاضی ام ... دیپلم برای رفتن به دانشگاه از طریق کنکور زبان کافیه ؟ یا باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشم ؟
3.اگه ممکنه در موردش یکم توضیح بهم بدید ... :31:

ALt3rnA
15-10-2011, 17:04
سوالای کانون هیچوقت مشابه کنکور نبودن . یه بخشی از سوالاش که روی هلو رو سفید کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه بخش دیگه هم عین جمله های کتاب درسی هستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه بخش دیگه هم عینا از کتاب دوسالانه مطرح میکنن تازه با افتخار هم مینویسن که از کتاب دوسالانه طرحش کریم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کانون سوال سخت نداره اگه داشته باشه هم 90% سختیش به خاطر محاسبات پیچیده هست نه به خاطر مفهومی بودن
توی کنکور مساله اینه که تو چطور از مسایل کار و انرژی در پرتاب جسم استفاده کنی نه اینکه یه معاله حرکت رادیکالی رو بتونی حساب کنی
فقط بعضی وقتا سوالای زبان کانون خوب از آب درمیاد که اونم به طراحش انار شهابی ( نویسنده مبتکران ) هست
شما خودت کانون میدی ؟
سوالای دیروزش واقعا سخت بود
مثلا گسسته از جایگشت دوری داده بودن ! یا پاسکال
فیزیک پیشش من با 87 ترازم شد 8100 ! یدونه مشتق داده بود من دقیقا تو فرا آزمون فار حل کرده بودم نمونشو
دیفرانسیل هم 1-2 تا سوال جدید و واقعا قشنگ داشت که کمتر کسی میتونست بزنه . کاملا هم مفهومی بودن . مثلا یه حل هندسی معادله
من قبلا کاملا ضد قلمچی بودم اما الان میفهمم واقعا تمام کاراشون با دلیله و برنامه ریزی ! حتی اون دو سالانه که شما مسخرش میکنی من تو تابستون میگفتم کار بیخودیه سوالای کنکور رو حفظ میشه آدم الان خودم فهمیدم چه اشتباهی کردم شروع کردم به خوندنش

نتیجه اینه که کانون واقعا برنامه ریزا و مشاورای با تجربه ای داره . هر کس کنکورت را قورت بده خونده باشه نباید به این راحتی به خودش اجازه بده کل هستی کانون رو ببره زیر سوال
پارسال سال سوم 4 نفر کانون بودیم حدود 40 نفر گزینه 2 ! الان ازون 40 نفر فقط 3 نفرشون گزینه 2 موندن

Alireza SM
15-10-2011, 17:48
شما خودت کانون میدی ؟
سوالای دیروزش واقعا سخت بود
مثلا گسسته از جایگشت دوری داده بودن ! یا پاسکال
فیزیک پیشش من با 87 ترازم شد 8100 ! یدونه مشتق داده بود من دقیقا تو فرا آزمون فار حل کرده بودم نمونشو
دیفرانسیل هم 1-2 تا سوال جدید و واقعا قشنگ داشت که کمتر کسی میتونست بزنه . کاملا هم مفهومی بودن . مثلا یه حل هندسی معادله
من قبلا کاملا ضد قلمچی بودم اما الان میفهمم واقعا تمام کاراشون با دلیله و برنامه ریزی ! حتی اون دو سالانه که شما مسخرش میکنی من تو تابستون میگفتم کار بیخودیه سوالای کنکور رو حفظ میشه آدم الان خودم فهمیدم چه اشتباهی کردم شروع کردم به خوندنش

نتیجه اینه که کانون واقعا برنامه ریزا و مشاورای با تجربه ای داره . هر کس کنکورت را قورت بده خونده باشه نباید به این راحتی به خودش اجازه بده کل هستی کانون رو ببره زیر سوال
پارسال سال سوم 4 نفر کانون بودیم حدود 40 نفر گزینه 2 ! الان ازون 40 نفر فقط 3 نفرشون گزینه 2 موندن

تنها دلیل و برنامه ریزی که کانون داره درآمد زایی و تیغ زدن جیب دانش آموزا هست نه کمک به اونها .
من سوالات سال 88 و 89 ( تا فروردین ) کانون رو خریدم و همشون رو تک تک بررسی کردم و پارسال و امسال هم گزینه 2 هستم و در مقایسه با سوالات گزینه 2 و کنکور سراسری میبینم که سوالات کانون هیچ نوع آمادگی برای من ایجاد نمیکنن حالا ممکنه نظر شما متفاوت باشه ولی این نظر من بود .

جالبه که در مدرسه شما داوطلبای گزینه 2 کمتر شدن چون در همه جای کشور داوطلبان کانون حتی به نصف هم تقلیل پیدا کردن ( داوطلبانی که پول دادن و ثبت نام شدن منظورمه نه داوطلبان دبیرستان های سمپاد که به صورت رایگان و فلّه ای تور شدن و قراراه روی بیلبوردهای تبلیغاتی کانون باشن ) . اصلی ترین دلیلیش هم افزایش چشمگیر هزینه هاش و مخصوصا فروش اجباری کتاب بوده .

برنامه ریزی و سوالات کانون اصلا ابل قیاس با گزینه 2 نیست . حتی اکثر داوطلبان کانون هم دنبال سوالات گزینه 2 هستن !

urchin7
15-10-2011, 18:32
به نطرت این کتابای پر حجم که اومده قواعدو گفته به درد میخوره؟ اخه قواعد کلا 4 5 تا میاد
یا لغات و خوندن کافیه؟ کتابی که گرامرو مفید و مختصر گفته باشه سراغ داری شما

من پارسال قواعد پیش + یک قاعده سوم رو خوندم 3-4 تونستم جواب بدم مثلا be going to , کی Ing ,of می گیره و زمان رو نخوندم
کتاب حاصی که فقط قواعد باشه یرغ ندارم ! در مورد لغات هم بستگی به خود آدم داره مسلما که تست کلمات رو بزنی بهتره!

---------- Post added at 08:29 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

سلام دوستان_
به هیچ وجه کتاب زیست سال دوم و سوم که جدید چاپ شده رو نخرین!
چون اینا مخصوص کنکور 92 هست و به ماها ربطی نداره_فقط زیست سال چهارم و ریاضی عمومی برای کنکوریای 91 عوض شده نه همه کتابا!! سایر تغیرات برای کنکور92

مثل زیست دوم 88 و زیست سوم 89 گیر می یاد تو بازار؟

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

نمیدونم والا زیست 2 من مال سال 86 هست :31: ولی تو اگه سال 87 رو داری صفحه 2 ( قبل از عکس .....) رو نگاه کن ببین آیا نوشته که این کتاب تا سال چند تغیر نمیکند ؟
میشه لطفا همه تغیرات زیست سوم رو به طور دیق بزاری ؟ اون جدولی که میگی لطفا یه عکس ازش بگیر یا اسکنش کن بزار
مرسی:11:

زیست سوم من 88 و زیست دوم من 87 هست!
متاسفانه تغییراتی که من گفت از رو کتاب 90 بود و جوری که دوستمون می گه برای کنکور 92 هست و باید مثلا زیست سوم رو 89 خرید

Samba
15-10-2011, 19:37
تنها دلیل و برنامه ریزی که کانون داره درآمد زایی و تیغ زدن جیب دانش آموزا هست نه کمک به اونها .
من سوالات سال 88 و 89 ( تا فروردین ) کانون رو خریدم و همشون رو تک تک بررسی کردم و پارسال و امسال هم گزینه 2 هستم و در مقایسه با سوالات گزینه 2 و کنکور سراسری میبینم که سوالات کانون هیچ نوع آمادگی برای من ایجاد نمیکنن حالا ممکنه نظر شما متفاوت باشه ولی این نظر من بود .

جالبه که در مدرسه شما داوطلبای گزینه 2 کمتر شدن چون در همه جای کشور داوطلبان کانون حتی به نصف هم تقلیل پیدا کردن ( داوطلبانی که پول دادن و ثبت نام شدن منظورمه نه داوطلبان دبیرستان های سمپاد که به صورت رایگان و فلّه ای تور شدن و قراراه روی بیلبوردهای تبلیغاتی کانون باشن ) . اصلی ترین دلیلیش هم افزایش چشمگیر هزینه هاش و مخصوصا فروش اجباری کتاب بوده .

برنامه ریزی و سوالات کانون اصلا ابل قیاس با گزینه 2 نیست . حتی اکثر داوطلبان کانون هم دنبال سوالات گزینه 2 هستن !

سلام به همه

دوستان بعضیا قرار نبود دیگه فروم بیاد حالا اومدن :-D
دوستان از سوالاا یکانون بد میگن و میگن هاسونه قبول دارم سوالای کانون راحت تر از گزینه دو هست ولی کانون نمیاد سوالای کنکور رو با تغییر عدد بده
من کانون رو برای برنامه ریزیش شدیدا قبول دارم و البته میدونم که بعضی از نمایندگیها خیلی مسخره برخورد میکنن شما درستونو بخونید
البته اگه تونستین تو طول سال سوالای گزینه دو رو بگیرین و بزنین

موفق باشید

ALt3rnA
15-10-2011, 20:07
نها دلیل و برنامه ریزی که کانون داره درآمد زایی و تیغ زدن جیب دانش آموزا هست نه کمک به اونها .

گزینه 2 یعنی اصلا به فکر پول نیست ؟ صلواتی ثبت نام میکنه ؟ تبلیغم که اصلا نمیکنه !! به فکر پول بودن که اشکالی نداره
چیزی که این وسط حتی کسانی که گزینه 2 میدن هم موافقن اینه که برنامه ریزی کانون بی نظیره
نظر شخصی شما به خودتون مربوطه اما چرا شایعه درست میکنید ؟
من سمپادم و دقیقا مثل بقیه پول دادم برای آزمونا بدون هیچ تخفیفی . کتابا رو هم هیچکس ما رو مجبور نکرد که بخریم .
نه فقط مدرسه ما که از مدارس دیگه هم با خبرم . و تازه نه فقط شهر ما .

سلام به همه

دوستان بعضیا قرار نبود دیگه فروم بیاد حالا اومدن :-D
دوستان از سوالاا یکانون بد میگن و میگن هاسونه قبول دارم سوالای کانون راحت تر از گزینه دو هست ولی کانون نمیاد سوالای کنکور رو با تغییر عدد بده
من کانون رو برای برنامه ریزیش شدیدا قبول دارم و البته میدونم که بعضی از نمایندگیها خیلی مسخره برخورد میکنن شما درستونو بخونید
البته اگه تونستین تو طول سال سوالای گزینه دو رو بگیرین و بزنین

موفق باشید
جون سجاد گقتم الان از آسمون نازل میشی گیر میدیا ! :دی به عرفانم میگی ازین حرفا ؟ :دی
من کارناممو دیروز نشد بگیرم امروز گرفتم . ولی باشه میرم الان ! :دی

Reza31001
15-10-2011, 20:22
درباره کانون و گزینه 2 دعوا نکنید که نه به این تاپیک مربوطه و نه سرانجامی داره!

فقط بدونید که موسسات مختلف هر کدوم نکات + و - دارن و باید در کل به اونا نگاه کرد نه فقط به سوالات یا کتاب یا برنامه ریزی

Arash_K7
15-10-2011, 21:41
سلام!
واقعا ازمون 22 مهر قلمچی خیلی سخت بود.
ریاضی پایه اش و دیفرانسیلش خیلی از سطح کنکور بالاتر بود
تو درسای عمومی هم که معارف رو فوق سخت طرح کردن :(

rpf
16-10-2011, 02:24
سلام!
واقعا ازمون 22 مهر قلمچی خیلی سخت بود.
ریاضی پایه اش و دیفرانسیلش خیلی از سطح کنکور بالاتر بود
تو درسای عمومی هم که معارف رو فوق سخت طرح کردن :(

ببخشید میشه بگین کجاش سخت بود؟
مسخره ترین بود که عمرا تو کنکور بیاد ولی دوستم دینی پیش 100 زده بود ترازش حدودای 6000 بود_
شاید برای بقیه راحت بوده باشه!!

Samba
16-10-2011, 09:26
دوستانی که میگن آزمون 22 مهر کانون سخت بوده

سخت نبوده بلکه سبکش عوض شده نسبت به سوالای تابستون بهتون شک وارد شده:31:

پارسال هم آزمون 23 مهر اینطور بود تقریبا غافلگیر کرد بچه ها رو

آزمونهای بعدی از این بهتره مطمئن باشید

بعدش دیگه هی نیاید اینجا بگید فلان و بهمان به جاش بشینیددرستونو بخونید

Alireza SM
16-10-2011, 16:37
گزینه 2 یعنی اصلا به فکر پول نیست ؟ صلواتی ثبت نام میکنه ؟ تبلیغم که اصلا نمیکنه !! به فکر پول بودن که اشکالی نداره
چیزی که این وسط حتی کسانی که گزینه 2 میدن هم موافقن اینه که برنامه ریزی کانون بی نظیره
نظر شخصی شما به خودتون مربوطه اما چرا شایعه درست میکنید ؟
من سمپادم و دقیقا مثل بقیه پول دادم برای آزمونا بدون هیچ تخفیفی . کتابا رو هم هیچکس ما رو مجبور نکرد که بخریم .
نه فقط مدرسه ما که از مدارس دیگه هم با خبرم . و تازه نه فقط شهر ما .

جون سجاد گقتم الان از آسمون نازل میشی گیر میدیا ! :دی به عرفانم میگی ازین حرفا ؟ :دی
من کارناممو دیروز نشد بگیرم امروز گرفتم . ولی باشه میرم الان ! :دی
گزینه 2 به فکر پول نیست چون کتاب های بنجول منتشر نمیکنه و زورکی به کسی نمیفروشتش . همین تخصص رو داره و اون هم آزمونه که داره برگزار میکنه . تبلیغاتش هم فقط یه برنامه تلوزیونیه که 90%ش نکته های آموزشی و 10% تبلیغاته . از نظر تیغ زدن و پول صرف تبلیغات کردن کانون هزاران برابر گزینه دو هستت .از قوطی کبریت گرفته تا بیلبورد های مسابقه فوتبال این کانون براشون پول تبلیغات داده در این موارد نمیشه کانون رو مقایسه با گزینه 2 کرد .
برنامه ریزیش هم اصلا جالب نیست چون وقتی میاد تعداد آزمون زیاد میزاره برای اینکه پول بیشتری تیغ بزنه از داوطلبا ؛ شما نمیتونین در مورد برنامه ریزی توش صحبت کنین .
من شایعه درست نکردم شما اطلاعاتتون ناقص هست . شهر خود ما نمونه دولتی رو مجانی ثبت نام کردن و دخترانه سمپاد هم میخواستن ثبت نام کنن که مدیرشون گفت هم سوم رو ثبت نام کنین و هم پیش رو ولی کانون گفته بود که فقط پیش رو مجانی ثبت نام میکنیم
شما وقتی فروش اجباری کتاب رو انکار میکنین یعنی هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارین یا دارین جانبدارانه قضاوت میکنین متاسفانه توی نمایندگی های کانون طبق دستور دفتر مرکزی تهران فروش اجباری پکیج کتاب ها وجود داره :)

ashjaee
16-10-2011, 18:50
گزینه 2 به فکر پول نیست چون کتاب های بنجول منتشر نمیکنه و زورکی به کسی نمیفروشتش . همین تخصص رو داره و اون هم آزمونه که داره برگزار میکنه . تبلیغاتش هم فقط یه برنامه تلوزیونیه که 90%ش نکته های آموزشی و 10% تبلیغاته . از نظر تیغ زدن و پول صرف تبلیغات کردن کانون هزاران برابر گزینه دو هستت .از قوطی کبریت گرفته تا بیلبورد های مسابقه فوتبال این کانون براشون پول تبلیغات داده در این موارد نمیشه کانون رو مقایسه با گزینه 2 کرد .
برنامه ریزیش هم اصلا جالب نیست چون وقتی میاد تعداد آزمون زیاد میزاره برای اینکه پول بیشتری تیغ بزنه از داوطلبا ؛ شما نمیتونین در مورد برنامه ریزی توش صحبت کنین .
من شایعه درست نکردم شما اطلاعاتتون ناقص هست . شهر خود ما نمونه دولتی رو مجانی ثبت نام کردن و دخترانه سمپاد هم میخواستن ثبت نام کنن که مدیرشون گفت هم سوم رو ثبت نام کنین و هم پیش رو ولی کانون گفته بود که فقط پیش رو مجانی ثبت نام میکنیم
شما وقتی فروش اجباری کتاب رو انکار میکنین یعنی هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارین یا دارین جانبدارانه قضاوت میکنین متاسفانه توی نمایندگی های کانون طبق دستور دفتر مرکزی تهران فروش اجباری پکیج کتاب ها وجود داره :)

آخی. بگردم این گزینه 2 رو.:31: اصلا به فکر پول نیست تو تلویزیون تبلیغ میده. برنامه تلویزیونش هم 10 درصد تبلیغ نیست بلکه 100 تبلیغ هست. اون مطالب شبه آموزشی هم تبلیغه.
اتفاقا شما نمی تونین درباره برنامه کانون نظر بدین چون تجربش رو ندارین. من که یکسال با این برنامه سر و کله زدم و دوستام رو میدیدم که با برنامه کانون یا گزینه 2 پیش رفتن و نتیجه رو هم دیدم می تونم بگم. نمی خوام وارد مسائل جزئی اشکالات برنامه گزینه 2 مثل دروس پایه، بودجه بندی آزمون های بعد عید، سوالات بسیار بسیار افتضاح فیزیک یا زمان پایان آزموناش بشم (یک جوری تموم میکنه که بچه برن مرور آخر) اما بدونین گزینه 2 امسال هم برنامه غلط پارسالش رو پیش گرفته.
کلا یک جمله شعاری هست که می گن موفقیت اتفاقی نیست شما هم بدونین که موفقیت کانون تو این سالها اتفاقی نبوده و اگه مثل گزینه 2 با تبلیغات بود بعد چند سال کنار می رفت.
راستی شما که پارسال می خواستین از عید به بعد شروع کنین به خوندن دو رقمی تجربی بشین. . . . به هر حال اگه امسال از الان شروع کردین حتما تک رقمی میشین نه؟

aQoaa
16-10-2011, 19:25
[QUOTE=Samba;6551085]دوستانی که میگن آزمون 22 مهر کانون سخت بوده

سخت نبوده بلکه سبکش عوض شده نسبت به سوالای تابستون بهتون شک وارد شده:31:

پارسال هم آزمون 23 مهر اینطور بود تقریبا غافلگیر کرد بچه ها رو

آزمونهای بعدی از این بهتره مطمئن باشید

بعدش دیگه هی نیاید اینجا بگید فلان و بهمان به جاش بشینیددرستونو بخونید[/QUOTE

منم با این samba موافقم !

Reza31001
16-10-2011, 19:27
شما وقتی فروش اجباری کتاب رو انکار میکنین یعنی هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارین یا دارین جانبدارانه قضاوت میکنین متاسفانه توی نمایندگی های کانون طبق دستور دفتر مرکزی تهران فروش اجباری پکیج کتاب ها وجود داره
اینو چند جا دیدم بچه ها نوشتن
اگه هنوز ثبت نام نکردین و به این خاطر مشکل دارین دو راه وجود داره:
1- برید اونجا و بگین ما پشیمون شدیم و میخوایم تو آزمونهای گاج و ... ( حتما نام ببرید) شرکت کنیم با کله قبولتون میکنن
2- برید پیش مدیر نمایندگی ( البته با به همراه پدر) و یه کوچولو عصبانیت به خرج بدین و بگین این چه وضعیه و ما اصلا نخواستیم مال خودتون باز هم با کله قبول میکنن و میگن حالا به خاطر شما استثنائا کتاب رو حذف میکنیم!

پ ن: راه حل فوق تجربه شدست :31:

چون وقتی میاد تعداد آزمون زیاد میزاره برای اینکه پول بیشتری تیغ بزنه از داوطلبا
:18::13:
لطفا کلا بی خیال شید
هر کی خواست میره کانون هر کی خواست میره گزینه2 و...
هم کانون یه رقمی و دو رقمی داره هم گزینه 2
هم کانون 5 رقمی و 6 رقمی داره هم گزینه 2
این وسط یکی درس میخونه و موفق میشه یکی هم نمی خونه و هیچی هم نمیشه
ثبت نام تو کانون یا گزینه 2 از شما دانشجو شریف و تهران و... درست نمیکنه
تموم!

lohrasbi
16-10-2011, 20:13
سلام بچه ها!

به نظر منم آزمون 2 روز پیش، خیلی آزمون خوبی بود. اصلا از قلمچی بعید بود که همچین سوالایی تو آزمونش مطرح بشه! کلا خیلی حال کردم. ای کاش آزمون های بعدیش هم همینجوری باشه.
بجز ادبیات ، تقریبا همه ی درسا سوالاش خوب بود و سوالای جدید و جالب داشت. اینم کارنامه من:

(من ادبیات رو توی کنکور 90 ، 16 درصد زدم. الان توی قلمچی 100 زدم!!!!!! ادبیاتش خدایی چرت و پرت بود!)

Alireza SM
16-10-2011, 20:40
آخی. بگردم این گزینه 2 رو.:31: اصلا به فکر پول نیست تو تلویزیون تبلیغ میده. برنامه تلویزیونش هم 10 درصد تبلیغ نیست بلکه 100 تبلیغ هست. اون مطالب شبه آموزشی هم تبلیغه.
اتفاقا شما نمی تونین درباره برنامه کانون نظر بدین چون تجربش رو ندارین. من که یکسال با این برنامه سر و کله زدم و دوستام رو میدیدم که با برنامه کانون یا گزینه 2 پیش رفتن و نتیجه رو هم دیدم می تونم بگم. نمی خوام وارد مسائل جزئی اشکالات برنامه گزینه 2 مثل دروس پایه، بودجه بندی آزمون های بعد عید، سوالات بسیار بسیار افتضاح فیزیک یا زمان پایان آزموناش بشم (یک جوری تموم میکنه که بچه برن مرور آخر) اما بدونین گزینه 2 امسال هم برنامه غلط پارسالش رو پیش گرفته.
کلا یک جمله شعاری هست که می گن موفقیت اتفاقی نیست شما هم بدونین که موفقیت کانون تو این سالها اتفاقی نبوده و اگه مثل گزینه 2 با تبلیغات بود بعد چند سال کنار می رفت.
راستی شما که پارسال می خواستین از عید به بعد شروع کنین به خوندن دو رقمی تجربی بشین. . . . به هر حال اگه امسال از الان شروع کردین حتما تک رقمی میشین نه؟

تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد .
کاش قبل از اینکه سکوتتون رو بشکنین اول فکر میکردین :) من در پست های قبلی گفتم تجربه کانون رو دارو ( ار سال 86 تا 88 ) و سوالات 88 و 89 رو هم گرفتم ( فقط برای مقایسه ) و سال قبل هم اگه یادتون باشه من اول قلمچی ثبت نام کرده بودم ( سختمان نمایندگیشون توی شهر ما مال پدرمه ) و بعد به خاطر برنامه نامناسبش رفتم گزینه دو :)

شما اگه یه سال سر و کله زدین من 3 سال مستقیم و یه سال غیرمستقیم سروکله زدم پس شما تجربه ندارین :46:
چه عجب یه نفر پیدا شد جرات داشته باشه که به سوالات گزینه دو ایراد بگیره اونم فیزیک :18::27:
شجاعتتون کاملا قابل تحسین هست :31: منم موافقم که سوالات گزینه دو مخصوصا فیزیک خیلی افتضاحن به طوری که همه داوطلبای قلمچی که سوالای گزینه دو رو میخوان به خاطر فیزیک این کارو میکنن و همینطور با وجود فروش سوالات قلمچی و ممنوع بودن فروش سوالات گزینه دو ؛ باز هم کتاب هایی مثل گاج میان از سوالات گزینه دو هم توی کتاب های میکروطبقه بندی فیزیک استفاده میکنن . :27:

نمیدونم چطور به یه برنامه آموزشی توی تلوزیون که به جز داوطلبای کنکور کسی تماشاش نمیکنه میگن تبلیغات ولی قوطی کبریت و تبلیغات دور استادیوم رو آگهی توی همه جراید کشور رو کسی نمیگه تبلیغات ! تازه اگه گزینه دو یه برنامه 30 دقیقه ای اونم فقط توی یه کانال داره قلمچی هر روز ده ها آگهی توی همه کانال ها داره که جمعش کنی چندین ساعت میشه :27:
من امسال یکی از بهترین تجربی های فروم خواهم بود و تنها آرزوم هم قبول شدن پزشکی هست به خاطر اینکه آرزوی پدرمه . این هم که میخواستم پارسال از عید شروع کنم یه مساله شخصیه که اگه از بچه های فروم بپرسین دلیلش رو میفهمین و میبینین که طرز فکرتون اشتباهه و هر چیزی قابل تمسخر نیست :46:

Alireza SM
16-10-2011, 20:50
اینو چند جا دیدم بچه ها نوشتن
اگه هنوز ثبت نام نکردین و به این خاطر مشکل دارین دو راه وجود داره:
1- برید اونجا و بگین ما پشیمون شدیم و میخوایم تو آزمونهای گاج و ... ( حتما نام ببرید) شرکت کنیم با کله قبولتون میکنن
2- برید پیش مدیر نمایندگی ( البته با به همراه پدر) و یه کوچولو عصبانیت به خرج بدین و بگین این چه وضعیه و ما اصلا نخواستیم مال خودتون باز هم با کله قبول میکنن و میگن حالا به خاطر شما استثنائا کتاب رو حذف میکنیم!

پ ن: راه حل فوق تجربه شدست :31:

:18::13:
لطفا کلا بی خیال شید
هر کی خواست میره کانون هر کی خواست میره گزینه2 و...
هم کانون یه رقمی و دو رقمی داره هم گزینه 2
هم کانون 5 رقمی و 6 رقمی داره هم گزینه 2
این وسط یکی درس میخونه و موفق میشه یکی هم نمی خونه و هیچی هم نمیشه
ثبت نام تو کانون یا گزینه 2 از شما دانشجو شریف و تهران و... درست نمیکنه
تموم!

من مشکلی ندارم از بابت هزینه ؛ اینا ساختمان نمایندگیشون رو از خود ما اجاره کردن پارسال هم که ثبت نام کردم ازم پول نگرفت مدیرشون . مشکل اینه که قلمچی هدفش از این کار تیغ زدن بچه هاست . من با این مشکل دارم نه با هزینه بالا . اگه هزینه 2 ملیون تونم هم باشه و قلمچی به خاطر خدمت بیشتر به داوطلبا این پول رو بخواد من میدم .
کاری که در مورد کتاب ها کردن کاملا تابلوئه که برای تیغ زنیه و هیچ کسی هم جرات نداره از این کار قلمچی دفاع کنه چون همه میدونن که هم کتاب های کانون فط به درد کاغذ توالت و ساندویچ و شیشه پاک کنی و ... میخورن و هم این که کتاب هاشون رو دستشون مونده و فردا پس فردا که کنکور حذف شد باید هزینه بازیافت کاغذ بدن ؛ به همین خاطر اومدن فروش کتاب رو اجباری کردن .
این یعنی تیغ زنی و مبلغ این تیغ زنی تقریبا با 60 درصدکل هزینه گزینه دو برابره
حتی اگه کتاب هاشون کیفیتشون از مبتکران و خیلی سبز هم بیشتر باشه باز هم حق ندارن اجباری بفروشن . میزان رای داوطلبان است نه زور و قدرت موسسه مربوطه !

ashjaee
16-10-2011, 21:46
تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد .
کاش قبل از اینکه سکوتتون رو بشکنین اول فکر میکردین :) من در پست های قبلی گفتم تجربه کانون رو دارو ( ار سال 86 تا 88 ) و سوالات 88 و 89 رو هم گرفتم ( فقط برای مقایسه ) و سال قبل هم اگه یادتون باشه من اول قلمچی ثبت نام کرده بودم ( سختمان نمایندگیشون توی شهر ما مال پدرمه ) و بعد به خاطر برنامه نامناسبش رفتم گزینه دو :)

شما اگه یه سال سر و کله زدین من 3 سال مستقیم و یه سال غیرمستقیم سروکله زدم پس شما تجربه ندارین :46:
چه عجب یه نفر پیدا شد جرات داشته باشه که به سوالات گزینه دو ایراد بگیره اونم فیزیک :18::27:
شجاعتتون کاملا قابل تحسین هست :31: منم موافقم که سوالات گزینه دو مخصوصا فیزیک خیلی افتضاحن به طوری که همه داوطلبای قلمچی که سوالای گزینه دو رو میخوان به خاطر فیزیک این کارو میکنن و همینطور با وجود فروش سوالات قلمچی و ممنوع بودن فروش سوالات گزینه دو ؛ باز هم کتاب هایی مثل گاج میان از سوالات گزینه دو هم توی کتاب های میکروطبقه بندی فیزیک استفاده میکنن . :27:

نمیدونم چطور به یه برنامه آموزشی توی تلوزیون که به جز داوطلبای کنکور کسی تماشاش نمیکنه میگن تبلیغات ولی قوطی کبریت و تبلیغات دور استادیوم رو آگهی توی همه جراید کشور رو کسی نمیگه تبلیغات ! تازه اگه گزینه دو یه برنامه 30 دقیقه ای اونم فقط توی یه کانال داره قلمچی هر روز ده ها آگهی توی همه کانال ها داره که جمعش کنی چندین ساعت میشه :27:
من امسال یکی از بهترین تجربی های فروم خواهم بود و تنها آرزوم هم قبول شدن پزشکی هست به خاطر اینکه آرزوی پدرمه . این هم که میخواستم پارسال از عید شروع کنم یه مساله شخصیه که اگه از بچه های فروم بپرسین دلیلش رو میفهمین و میبینین که طرز فکرتون اشتباهه و هر چیزی قابل تمسخر نیست :46:

الان هنر من معلوم شد؟
سکوت چیه بابا مگه قبل از این از من سوالی شده بود که من سکوت کرده باشم؟ قبلا حسش نبود جواب بدم امشب حسش اومد. همین
قوطی کبریت و استادیوم چیه بابا. هم کانون هم گزینه 2 همه تلاششون برای اینه که افراد بیشتری بیان اگه کانون تبلیغ تلویزیونی نداره برای اینه که زورش نمی رسه. برنامه زنده تلویزیونی که شوخی نیست.
شما احتمالا تو پایه کانونی بودین. کانون کنکورش تا پایه زمین تا آسمون فرق داره. اگه با کانون ادامه میدادین می فهمیدین چی میگم من خودم پارسال رفتم دعوا گفتم می خوام برم گزینه 2 پولم رو پس بدین اما وقتی پس ندادن و تا آخر سال کانون موندم بعد عید فهمیدم کنکوری های قبلی چی می گفتن. در ضمن درباره برنامه کانون هم که همه قبول دارن که عالیست دیگه جای بحث نداره اما با این برنامه افتضاح گزینه 2 درباره پایه و اون حرکت های مسخرش بعد عید (کل درس های سال دوم تو 2 یا 3 هفته !!!!) همه رو گیج میکنه.
در مورد فیزیک هم میتونم نمونه بیارم. مخصوصا مخصوصا تو فیزیک پیش 2 که خودش فرمول نوشته از همون هم میاره اصلا هم در حد کتاب و کنکور نیست. میتونم مثال هم بیارم.
به عنوان یک کانونی که سوالات گزینه 2 رو هم می گرفت باید بگم که سوال های کانون برای کنکور مناسب تر (مناسب تر نه سخت تر) هست چون جا رو برای پیشرفت باز میزاره اما گزینه 2 نه.
در ضمن من برام مهم نیست برای چی پارسال دو رقمی نشدین یا امسال چه رتبه ای میارین از کسی هم نمی پرسم. قصد جسارت هم نداشتم. اگه جسارتی کردم ببخشید.
دیگم حوصله بحث ندارم والسلام :31:

lohrasbi
17-10-2011, 07:06
راستی دو روز پیش فرصت برابر رو میدیدم، داشت برای کانون تبلیغ میکرد و میگفت آزمون های ما خیلی خوبه و ... و خلاصه داشت در مورد برنامه هاش توضیح میداد. و گفت از این به بعد برنامه فرصت برابر و کانون با هم پیش خواهند رفت. خلاصه دیگه کانون از نظر برنامه تلویزیونی هم مشکل نداره!

Reza31001
17-10-2011, 09:53
من مشکلی ندارم از بابت هزینه ؛ اینا ساختمان نمایندگیشون رو از خود ما اجاره کردن پارسال هم که ثبت نام کردم ازم پول نگرفت مدیرشون . مشکل اینه که قلمچی هدفش از این کار تیغ زدن بچه هاست . من با این مشکل دارم نه با هزینه بالا . اگه هزینه 2 ملیون تونم هم باشه و قلمچی به خاطر خدمت بیشتر به داوطلبا این پول رو بخواد من میدم .
کاری که در مورد کتاب ها کردن کاملا تابلوئه که برای تیغ زنیه و هیچ کسی هم جرات نداره از این کار قلمچی دفاع کنه چون همه میدونن که هم کتاب های کانون فط به درد کاغذ توالت و ساندویچ و شیشه پاک کنی و ... میخورن و هم این که کتاب هاشون رو دستشون مونده و فردا پس فردا که کنکور حذف شد باید هزینه بازیافت کاغذ بدن ؛ به همین خاطر اومدن فروش کتاب رو اجباری کردن .
این یعنی تیغ زنی و مبلغ این تیغ زنی تقریبا با 60 درصدکل هزینه گزینه دو برابره
حتی اگه کتاب هاشون کیفیتشون از مبتکران و خیلی سبز هم بیشتر باشه باز هم حق ندارن اجباری بفروشن . میزان رای داوطلبان است نه زور و قدرت موسسه مربوطه !

همه گفتن منم بگم دیگه:31:

1- اصل کار سر سوالات کانونه
تا یکی دو سال پیش گزینه 2 خودش رو می کشت که سوالات ما 75% مشابه کنکوره (شاید الان هم بگه)
تازه وقتی به ریز درصدها هم نگاه میکردی تو رشته تجربی و ریاضی بالای 80-85% تشابه بود و دلیل اینکه میانگینش شده بود 75 ، درس هایی مثل تاریخ و جغرافی رشته انسانی بود
همه هم میدونن که میانگین 60 تو رشته ریاضی یعنی 3رقمی منطقه 1

حالا سوال من از کنکوریها اینه که چرا یکسال خودتون روبا آزمونهای مختلف این موسسه و اون یکی الاف میکنید؟
چرا تو جمع بندی سوالات کنکورهای قبل رو میزنید؟
خب فقط کافیه که تو ماه آخر سوالات گزینه 2 رو حل کنید!
تازه برای اطمینان سوالات سال قبل رو هم بگیرید و هر کدوم رو 2-3 بار حل کنید که اگر هم نفهمیدین لااقل حفظ بشید!
اون وقت در حالت بدبینانش هم با درصد 60-70 تو بهترین دانشگاهها قبول میشین

ولی واقعا این کار شدنیه؟
اگه میشه بسم الله این شما و این هم گزینه 2 ( میدونید که مهمترین ویژگی گزینه 2 همین سوالاتشه که همیشه رو اونا مانور میده)

سوالات یک آزمون آرمایشی آخرین فاکتوریه که اهمیت داره (حداقل افرادی که یه بار کنکور دادن اینو میدونن)
تنها چیزی که اهمیت داره اینه که سوالات به حدی آسون نباشه که تعداد زیادی از شرکت کننده ها بتونن به همه سوالات جواب بدن
در درجه بعد هم باید به نحوی طرح بشه که بعضی سوالات آسون بعضی متوسط و تعدادی هم سخت باشند
چرا؟ چون تو آزمونهای به سبک کنکور درصد اهمیتی نداره و تراز ملاکه و اگر سوالات طوری طرح بشن که هر کس به میزان تواناییش بتونه درصد کسب کنه هدف اصلی آزمون برقرار شده

حالا این وسط کانون سوالات آسونش زیاده و گزینه 2 سوالات سختش در حالی که کنکور معمولا سوالات متوسطش زیاده! و این موضوع هم اصلا اهمیتی نداره چون اگه سوالات مهم بود همون طور که گفتم دیگه نیازی به این همه دعوا نبود میتونید همون سوالات مشابه رو بخونید و نتیجه بگیرید
تنها مشکل سوالات کانون در این موضوع بحث سوالات دینی هست که تعداد زیادی معمولا این درس رو صد میزنن که البته اگه بودجه بندی کمی رو که تو یه آزمون هست رو در نظر بگیریم این هم قابل توجیه هست

2- کتاب های کانون:
همین کتاب های بی ارزشی که میگید
کتاب های دوسالانه بهترین منبع برای امتحان نهایی و به طور کلی امتحانات تشریحی و بالا بردن معدله
کتاب های آبی بهترین منبع برای کسانی هست که تازه تست زدن رو شروع میکنند ( دانش آموزان سوم و یا کنکوریهایی که ضعیف تر هستند)
البته در کل کتاب های کانون به پای دیگر انتشارات نمیرسن و این کتاب اجباری هم کار اشتباهی هست
گرچه مطمئنا اونا هم این کار برای فروش کتاب های خودشون و از دست ندادن این بازار انجام دادن
به هر حال اینجا ایرانه و فقط اسم ایرانی و مسلمون رو ماها هست هر کس به فکر خودشه

3- گزینه جوان: سال دوم و سوم دبیرستان بیش از 90% قسمت های این برنامه رو دیدم
برخلاف اون چیزی که به چشم میاد بیش از حد تبلیغی هست
اول، در زمان خرداد ماه یعنی ماهی که مهمترین زمان برای یه داوطلب ورود به دانشگاهه این برنامه فقط به دانش آموزان سوم اختصاص داره
چرا؟ چون دیگه نمی تونه از کنکوری های همون سال پولی بگیره و باید روی منابع جدید سرمایه گذاری کنه!
دوم، در برنامه هایی که مشاور در اون ها حضور داره صحبت هایی میشه ( که صد البته درست و به جا هستن) و در آخر برنامه با بیان برنامه گزینه 2 نتیجه گیری میشه که این آزمون بهترینه و به طور کامل مورد توجه مشاوران و... هست
سوم، این برنامه کلا در مقابل فرصت برابر هیچی برا گفتن نداره ( دوست دارم بی طرفانه برای مدتی مثلا یک ماه هر دو برنامه رو ببینید) و حرفاش کاملا تکراری هست چون دو سال برنامه رو دیدم میگم

4- لطفا سوابق رو بررسی کنید
درسته که کانون هم کارهای کثیفی انجام میده و مثلا کسی رو که فقط یه بار اونم تو آزمون های آزمایشی چند هفته مونده به کنکور میاد کانون شرکت میکنه کانونی نشون میده ولی حداقل تعداد یک رقمی ها و دو رقمیها و سه رقمیهایی که حداقل یک سال تو کانون بودن رو با گزینه 2 مقایسه کنید
ضمنا نگید که اینا از طرف مدرسه به زور شرکت کردن چون نمیشه تعیین کرد که واقعا این طور بوده یا نه
نمیشه تعیین کرد گزینه 2 هم همین کار رو میکنه یا نه
حداقل اگه اون دو تا رو بشه تعیین کرد بازم شما نمی تونید تعیین کنید فلانی که رتبه دو رقمی شد و تو کانون به خاطر ثبت نام از طرف مدرسه شرکت میکرد از کانون راضی نبوده و یا تو آزمون دیگه ای هم شرکت میکرده!

5- یه پیشنهاد: اگه به دنبال سوالات تاپ و مفهومی هستید من آزمون مرآت رو بهتون پیشنهاد میدم
طراحان این آزمون دبیران مدارس انرژی اتمی ( که هر سال یکی دو تا یه رقمی میارن) و در واقع بهترین دبیران کشور هستن که سوالاتشون به معنای واقعی کلمه مفهومی هست بیشتر طراحان کتاب های نشر الگو هم هستن
سوالات آزمون مرآت شباهتی رو که آزمونهایی مثل گزینه 2 یا گاج ادعاشون رو دارن با کنکور نداره ولی کسی که سوالات مرآت رو بفهمه و حل کنه دلیلی نداره که سوالات کنکور رو هم حل نکنه چون وقتی شما درس رو یاد بگیرید و به تکنینک های تست زنی هم آشنا باشید مطمئنا در کنکور به نتیجه دلخواه میرسید

ویرایش:
چون دیدم بحث پولکی بودن هم مطرحه به نقل از خود سایت کانون میگم که این بنیاد تا به حال نزدیک به 6 میلیارد تومن خرج ساختن مدرسه و کتابخونه کرده که واقعا ایول داره ( حالا بورسیه هاش به کنار)

+

یک خبر کنکوری از سایت کانون

زمان برگزاري کنکور 91 اعلام شد

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان ثبت‌نام کنکور سراسري سال 91 و زمان دقيق برگزاري آزمون گفت: ثبت‌نام داوطلبان کنکور سراسري سال 91 از روز 16 آذرماه سال 90 آغاز مي‌شود و همچون سال گذشته ثبت‌نام به صورت اينترنتي خواهد بود.

به گزارش مهر،‏ دکتر محمدحسين سرورالدين افزود: آزمون سراسري سال 91 در روزهاي 8، 9 و 10 تيرماه سال 91 برگزار مي‌شود.

وي درباره تغييرات احتمالي درباره وزن سوابق تحصيلي در کنکور سراسري سال 91 گفت: تصميم‌گيري درباره وزن سوابق تحصيلي کنکور 91، در اختيار کارگروه ماده 4 است که اين کارگروه هنوز جلسه جديدي را تشکيل نداده است.

سرورالدين اظهار داشت: بر اساس تصميمي که براي کنکور سال 90 اتخاذ شده بود وزن سوابق تحصيلي در کنکور 25 درصد و با تاثير مثبت بود که هنوز براي سال 91 تغيير خاصي اعلام نشده است.

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: انتظار مي‌رود که تغييراتي در اين حوزه داشته باشيم اما تا زمان برگزاري جلسه کارگروه ماده 4 کنکور تغييري اعلام نمي‌شود.

وي يادآور شد: هيچ جاي نگراني براي داوطلبان نيست و در صورت اعلام هر نوع تغييري به موقع به اطلاع داوطلبان کنکور سراسري سال 91 مي‌رسد.

Alireza SM
17-10-2011, 13:27
سوالات یک آزمون آرمایشی آخرین فاکتوریه که اهمیت داره (حداقل افرادی که یه بار کنکور دادن اینو میدونن)

میتونستم بگم که شما اول برو تکلیفت رو با خودت مشخص کن بعدا بیا نظر بده ولی دیدم اینطوری بی احترامی میشه و خواستم جوابت رو بدم :)
حالا ممکنه بعدا بیای و این رو تفسیر کنی و بگی منظورت یه چیز دیگه بوده ولی مشخصه که منظورت چی بوده :)

2- کتاب های کانون:
همین کتاب های بی ارزشی که میگید
کتاب های دوسالانه بهترین منبع برای امتحان نهایی و به طور کلی امتحانات تشریحی و بالا بردن معدله
کتاب های آبی بهترین منبع برای کسانی هست که تازه تست زدن رو شروع میکنند ( دانش آموزان سوم و یا کنکوریهایی که ضعیف تر هستند)
البته در کل کتاب های کانون به پای دیگر انتشارات نمیرسن و این کتاب اجباری هم کار اشتباهی هست
گرچه مطمئنا اونا هم این کار برای فروش کتاب های خودشون و از دست ندادن این بازار انجام دادن
به هر حال اینجا ایرانه و فقط اسم ایرانی و مسلمون رو ماها هست هر کس به فکر خودشه

شما اصلا برداشت صحیحی از کتاب کمک اموزشی ندارین . کتاب های آبی قلمچی کجاشون بهترین منبع برای کسیه که تازه داره تست میزنه ؟ یعنی مثلا فیزیکشون از رمزینه بهتره ؟ شما اصلا فیزیک 3 رمزینه و آبی کانون رو مقایسه کردین ؟ کتاب های آبی قلمچی اتفاقا اگه فط به یه درد بخورن اون هم مروره نه برای کسی که داره تازه شروع میکنه تست زدن .

تا یکی دو سال پیش گزینه 2 خودش رو می کشت که سوالات ما 75% مشابه کنکوره (شاید الان هم بگه)
تازه وقتی به ریز درصدها هم نگاه میکردی تو رشته تجربی و ریاضی بالای 80-85% تشابه بود و دلیل اینکه میانگینش شده بود 75 ، درس هایی مثل تاریخ و جغرافی رشته انسانی بود
همه هم میدونن که میانگین 60 تو رشته ریاضی یعنی 3رقمی منطقه 1
خب وقتی دارین از چیز صحبت میکنین که هیچ اطلاعاتی ازش ندارین همین میشه دیگه
اولا گزینه 2 نگفته 75 درصد ، گفته 84 درصد . ثانیا این مطلبی هم که میفرمایین باد هواست و شما خبر ندارین از این که درس ها و سوال های همه آزمون ها یکی یکی توی یه دفترچه مقایسه شدن و به داوطلبا داده شدن . سوالای همه درس های همه رشته ها با هم مقایسه شدن و دروس انسانی ربطی به ریاضی و تجربی ندارن .

حالا سوال من از کنکوریها اینه که چرا یکسال خودتون روبا آزمونهای مختلف این موسسه و اون یکی الاف میکنید؟
چرا تو جمع بندی سوالات کنکورهای قبل رو میزنید؟
خب فقط کافیه که تو ماه آخر سوالات گزینه 2 رو حل کنید!
تازه برای اطمینان سوالات سال قبل رو هم بگیرید و هر کدوم رو 2-3 بار حل کنید که اگر هم نفهمیدین لااقل حفظ بشید!
اون وقت در حالت بدبینانش هم با درصد 60-70 تو بهترین دانشگاهها قبول میشین

شما اصلا پرت هستی از موضوع ؛ حرف خودت رو داری نقض میکنی
اول میگی اصل کار سوال هست حالا میگی سوال رو بزارین همون 2 ماه اخر حل کنین !!
در ضمن ؛ این موضوع رو اصلا متوجه نشدی شما :

سوال های آزمون های گزینه دو با سوالات کنکور بعد از اون تشابه پیدا میکنن نه کنکور قبل از اون ! با فونت درشت نوشتم که اگه کسی مشکلی داره راحت تر بخونه و نگه که سوالای سال های قبل هستن ! توی هر آزمون گزینه 2 یکی دوتا سوال برای هر درس هستن که مشابه کنکور سال قبلن و اگه سوالات قلمچی رو مقایسه کنین میبینین علاوه بر سوالای مشابه کنکور های قبل ؛ سوالات عینا تکرار شده از کتاب های کانون وجود داره اون هم به وفور ! پس در این مورد نمیشه به گزینه دو انتقادی گرفت . تازه گزینه دو اگه چیزی رو تکرار میکنه سوالاتی هستن که قبلا در کنکور ها به دفعات تکرار شدن نه سوالات مهمل کتاب های کانون .

4- لطفا سوابق رو بررسی کنید
درسته که کانون هم کارهای کثیفی انجام میده و مثلا کسی رو که فقط یه بار اونم تو آزمون های آزمایشی چند هفته مونده به کنکور میاد کانون شرکت میکنه کانونی نشون میده ولی حداقل تعداد یک رقمی ها و دو رقمیها و سه رقمیهایی که حداقل یک سال تو کانون بودن رو با گزینه 2 مقایسه کنید
ضمنا نگید که اینا از طرف مدرسه به زور شرکت کردن چون نمیشه تعیین کرد که واقعا این طور بوده یا نه
نمیشه تعیین کرد گزینه 2 هم همین کار رو میکنه یا نه
حداقل اگه اون دو تا رو بشه تعیین کرد بازم شما نمی تونید تعیین کنید فلانی که رتبه دو رقمی شد و تو کانون به خاطر ثبت نام از طرف مدرسه شرکت میکرد از کانون راضی نبوده و یا تو آزمون دیگه ای هم شرکت میکرده!

برای شما که اطلاعات صحیحی در این مورد ندارین شاید اینطور باشه ولی برای کسایی که اطلاعات دقیق دارن کاملا مشهود هست که بسیاری از مدارس تاپ کشور توسط قلمچی با تخفیف های بالای 90درصد یا به صورت رایگان ثبت نام شدن . من فقط آمار شهر خودم رو بدم که تا سال قبل به مدت 2 سال مدارس نمونه دولتی و سما پسرانه اینطور بودن و پسر عمه خودم که اسمش روی بیلبورد تبلیغاتی کانون بود فقط آزمون های پیش دانشگاهی رو داده بود ولی باز هم نوشته بودن از سال سوم توی کانون
شما اگه موردی دیدین که گزینه دو مدرسه ای رو رایگان ثبت نام کرده و مدیرانش هم گفتن که نمرات آزمونتون رو براتون مستمر رد میکنیم اونوقت بیا بحث کنیم . اقای پناهی دبیر ریاضی مدرسه نمونه دولتی پسرانه اردبیل به خاطر همین موضوع از سمتش استعفا داد و منتقل شد به دبیرستان شاهد .
این کار هم توی اکثر شهرهای کشور انجام میشه شما اططلاعات ندارین دلیل برای رد کردن این موضوع نیست

3- گزینه جوان: سال دوم و سوم دبیرستان بیش از 90% قسمت های این برنامه رو دیدم
برخلاف اون چیزی که به چشم میاد بیش از حد تبلیغی هست
اول، در زمان خرداد ماه یعنی ماهی که مهمترین زمان برای یه داوطلب ورود به دانشگاهه این برنامه فقط به دانش آموزان سوم اختصاص داره
چرا؟ چون دیگه نمی تونه از کنکوری های همون سال پولی بگیره و باید روی منابع جدید سرمایه گذاری کنه!
دوم، در برنامه هایی که مشاور در اون ها حضور داره صحبت هایی میشه ( که صد البته درست و به جا هستن) و در آخر برنامه با بیان برنامه گزینه 2 نتیجه گیری میشه که این آزمون بهترینه و به طور کامل مورد توجه مشاوران و... هست
سوم، این برنامه کلا در مقابل فرصت برابر هیچی برا گفتن نداره ( دوست دارم بی طرفانه برای مدتی مثلا یک ماه هر دو برنامه رو ببینید) و حرفاش کاملا تکراری هست چون دو سال برنامه رو دیدم میگم

من نمیدونم چشم و گوش بسته نظر دادن برای چیه ؟
اولا که در زمان خرداد همه برنامه های گزینه جوان مال امتحانات نهایی نیست ( امتحانات نهایی 25 درصد کنکور هست و احتمالا امسال بالای 40درصد کنکور باشه ) و فقط روزهایی که فرداش امتحان نهایی وجود داره برای سومی هاست . شما برین از توی آرشیو سایت گزینه د یکی یکی برنامه ها رو نگاه کنین ببینین چقدر آقای پوردستمالچی رو آوردن در مورد زمان تست زدن و تنظیم بهتر خواب برای کنکور و تغذیه و .... حرف زده !

ثانیا اصلا قبول کنیم که از کل این همه برنامه های گزینه جواب همش تبلیغات بوده
آیا کانون به اندازه یک نانوثانیه برنامه تلوزیونی رایگان داره برای مشاوره در خصوص کنکور ؟
همین برنامه گزینه جوان رو اگه بدون جانبداری در موردش قضاوت کنیم میبینیم حرف های آقای خراط ها و آقای پوردستمالچی ، اون هم فقط حرف های رایگانشون به کل برنامه ریزی کانون میارزن !

12p
17-10-2011, 14:15
بچه ها کدوم برتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1.درک متن به زبان ساده.شهاب اناری
2...ونترسیم از متن.رضاکیاسالار
3.اند ریدینگ.علیرضا جابری

-لطفا هر کسی نظرشو بادلیل و کامل بگه و ذکر کنه چرا از دوتای دیگه بهتره!(میتونین اولویت بندی هم بکنین البته با دلیل و توضیح ودلیل برتری بر بقیه)
ممنون

Reza31001
17-10-2011, 14:30
میتونستم بگم که شما اول برو تکلیفت رو با خودت مشخص کن
منظور؟

حالا ممکنه بعدا بیای و این رو تفسیر کنی و بگی منظورت یه چیز دیگه بوده ولی مشخصه که منظورت چی بوده
منظور من کمک به افرادی که میخوان تو کنکور شرکت کنن و ممکنه اطلاعات من به دردشون بخوره مثل تاپیک کنکور 90
حالا شما چی برداشت کردی نمیدونم

شما اصلا برداشت صحیحی از کتاب کمک اموزشی ندارین . کتاب های آبی قلمچی کجاشون بهترین منبع برای کسیه که تازه داره تست میزنه ؟ یعنی مثلا فیزیکشون از رمزینه بهتره ؟ شما اصلا فیزیک 3 رمزینه و آبی کانون رو مقایسه کردین ؟ کتاب های آبی قلمچی اتفاقا اگه فط به یه درد بخورن اون هم مروره نه برای کسی که داره تازه شروع میکنه تست زدن .
1- هر کس نظری داره و دلیل بر درست یا غلط بودنش نیست
2- هر وقت من گفتم کتاب کانون از رمزینه یا بقیه بهتره شما بازخواست کن
به نظر من کتاب آبی کانون میتونه دست گرمی مناسبی برای افرادی که می خوان تازه وارد تست زدن و کنکور بشن باشه

خب وقتی دارین از چیز صحبت میکنین که هیچ اطلاعاتی ازش ندارین همین میشه دیگه
اولا گزینه 2 نگفته 75 درصد ، گفته 84 درصد . ثانیا این مطلبی هم که میفرمایین باد هواست و شما خبر ندارین از این که درس ها و سوال های همه آزمون ها یکی یکی توی یه دفترچه مقایسه شدن و به داوطلبا داده شدن . سوالای همه درس های همه رشته ها با هم مقایسه شدن و دروس انسانی ربطی به ریاضی و تجربی ندارن .
من هیچ وقت بدون اطلاعات نظر نمیدم
گفتم یکی دو سال پیش
اون موقع مدرسه ما تو گام اول ثبت نام کرد
تو تبلیغات گزینه دو هم همینی بود که گفتم یعنی به طور کلی حساب کرده بودن 75% و و بعد همه دروس هر سه رشته جدول بندی کرده بودن و میانگینش شده بود 75% حالا شما میگی 84% الان همین شده
ضمنا مگه من گفتم دروغ میگه؟
منم بررسی های تست به تستش رو دیدم و میدونم
ولی بحث من یه چیز دیگست

شما اصلا پرت هستی از موضوع ؛ حرف خودت رو داری نقض میکنی
اول میگی اصل کار سوال هست حالا میگی سوال رو بزارین همون 2 ماه اخر حل کنین !!
در ضمن ؛ این موضوع رو اصلا متوجه نشدی شما :
الان فهمیدم منظورت چی بوده
می خوای قبول کن میخوای نکن
من گفتم اصل کار سر سوالات کانونه یعنی اصل اختلاف نظری که اینجا به وجود اومده به خاطر سوالات کانونه
فکر کنم 99.9% کنکوری ها میدونن که سوالات کانون به خودی خود ارزش چندانی ندارن

سوال های آزمون های گزینه دو با سوالات کنکور بعد از اون تشابه پیدا میکنن نه کنکور قبل از اون ! با فونت درشت نوشتم که اگه کسی مشکلی داره راحت تر بخونه و نگه که سوالای سال های قبل هستن ! توی هر آزمون گزینه 2 یکی دوتا سوال برای هر درس هستن که مشابه کنکور سال قبلن و اگه سوالات قلمچی رو مقایسه کنین میبینین علاوه بر سوالای مشابه کنکور های قبل ؛ سوالات عینا تکرار شده از کتاب های کانون وجود داره اون هم به وفور ! پس در این مورد نمیشه به گزینه دو انتقادی گرفت . تازه گزینه دو اگه چیزی رو تکرار میکنه سوالاتی هستن که قبلا در کنکور ها به دفعات تکرار شدن نه سوالات مهمل کتاب های کانون .
فکر کنم شما نگرفتی

گزینه 2 میگه ( به قول شما) 84% سوالات من شبیه کنکوره ( حالا این بررسی برای کنکور قبل بوده ولی منظور اینه که برای کنکور بعد هم با یکم بالا پایین این تشابه وجود داره وگرنه چه ارزشی داره که بدونیم کنکور 90 مشابه سوالات گزینه 2 هست وقتی قراره تو کنکور 91 شرکت کنیم؟!) به هر حال من میگم اگه این تشابه ارزش واقعی و کاربردی داره و یه کلک تبلیغاتی نیست شما در ماه آخر بشینید و تمام آزمونهای گزینه 2 رو در سال تحصیلی 90-91 حل کنید و با دقت تموم اونا رو بررسی کنید طبق ادعای این موسسه بالای 80% یا حداقل بالای 70% سوالات کنکور 91 مشابه آزمونهای این موسسه هستن پس شما میتونید با کسب همچین درصدی تو کنکور به رتبه ای خوبی برسید
حالا اگه شما فکر میکنید این برنامه میتونه عملی بشه خوب انجام بدین
واضح بود؟

برای شما که اطلاعات صحیحی در این مورد ندارین شاید اینطور باشه ولی برای کسایی که اطلاعات دقیق دارن کاملا مشهود هست که بسیاری از مدارس تاپ کشور توسط قلمچی با تخفیف های بالای 90درصد یا به صورت رایگان ثبت نام شدن . من فقط آمار شهر خودم رو بدم که تا سال قبل به مدت 2 سال مدارس نمونه دولتی و سما پسرانه اینطور بودن و پسر عمه خودم که اسمش روی بیلبورد تبلیغاتی کانون بود فقط آزمون های پیش دانشگاهی رو داده بود ولی باز هم نوشته بودن از سال سوم توی کانون
شما اگه موردی دیدین که گزینه دو مدرسه ای رو رایگان ثبت نام کرده و مدیرانش هم گفتن که نمرات آزمونتون رو براتون مستمر رد میکنیم اونوقت بیا بحث کنیم . اقای پناهی دبیر ریاضی مدرسه نمونه دولتی پسرانه اردبیل به خاطر همین موضوع از سمتش استعفا داد و منتقل شد به دبیرستان شاهد .
این کار هم توی اکثر شهرهای کشور انجام میشه شما اططلاعات ندارین دلیل برای رد کردن این موضوع نیست
نمیدونم شاید شما آمار کل کشور رو داشته باشید ولی یکی از بچه های سمپادی این فروم همچین موضوعی رو نقض کرده
نمونه گزینه 2 هم بخواید یه مدل دیگه دارم:
تو همون آزمونهای گام اول یکی از بچه ها با تقلب ( قبل آزمون کلید سوالات رو از دفتر مدرسه دیده بود) تونست رتبه 56 کشور بشه و این اتفاق هم فقط برای یه آزمون بود
مدرسه ما برای ادامه سال با گزینه 2 قرارداد نبست ولی خود گزینه 2 این رفیق ما رو به صورت 100% رایگان تو آزمونهاش ثبت نام کرد!
تازه میشه گفت یه جورایی به زور چون خودش که اصلا برای ثبت نام نرفت بلکه به خونشون زنگ زدن و ...

من نمیدونم چشم و گوش بسته نظر دادن برای چیه ؟
اولا که در زمان خرداد همه برنامه های گزینه جوان مال امتحانات نهایی نیست ( امتحانات نهایی 25 درصد کنکور هست و احتمالا امسال بالای 40درصد کنکور باشه ) و فقط روزهایی که فرداش امتحان نهایی وجود داره برای سومی هاست . شما برین از توی آرشیو سایت گزینه د یکی یکی برنامه ها رو نگاه کنین ببینین چقدر آقای پوردستمالچی رو آوردن در مورد زمان تست زدن و تنظیم بهتر خواب برای کنکور و تغذیه و .... حرف زده !
اگه این طور شده که خیلی پیشرفت کرده!
زمانی که من نگاه می کردم در ماه خرداد شاید 2-3 برنامه به کنکور همون سال مربوط میشد اونم بعد از امتحان نهایی

ثانیا اصلا قبول کنیم که از کل این همه برنامه های گزینه جواب همش تبلیغات بوده
آیا کانون به اندازه یک نانوثانیه برنامه تلوزیونی رایگان داره برای مشاوره در خصوص کنکور ؟
همین برنامه گزینه جوان رو اگه بدون جانبداری در موردش قضاوت کنیم میبینیم حرف های آقای خراط ها و آقای پوردستمالچی ، اون هم فقط حرف های رایگانشون به کل برنامه ریزی کانون میارزن !
تبلیغات مگه بده؟
من میگم به طور کلی دیدن برنامه فرصت برابر ارزش بیشتری رو نسبت به دیدن این برنامه داره
یه دلیلش تبلیغات بیش از اندازه و یه دلیلش هم حرف های تکراری هست که تو این برنامه زده میشه

پ ن: آقای Alireza SM ، نه شما و نه هیچ موجود دیگه ای حق نداره به من توهین کنه
اگه نمی تونید لحن صحبتتون رو درست کنید لطفا تحت هیچ شرایطی پست ندین

Alireza SM
17-10-2011, 15:03
پ ن: آقای Alireza SM ، نه شما و نه هیچ موجود دیگه ای حق نداره به من توهین کنه
اگه نمی تونید لحن صحبتتون رو درست کنید لطفا تحت هیچ شرایطی پست ندین __________________

انتقاد همینه و قرار نیست قربون صدقه کسی برم که داره جانبدارانه از کانون حمایت میکنه و فکر میکنه که اگه از گزینه دو انتاد نه خیلی کار بزرگی کرده . اگه توهینی مشاهده میکنین با فونت قرمز اینجا نشونش بدین تا همه ببینن . این که اطلاعات غلط و ناکافی شما رو مورد انتقاد قرار میدم توهین نیست . اگه بلد نیستین انتقاد انجام بدین خودتون پست ندین .
اگه توهینی مشاهده کردین همینجا یا توی پیام خصوصی کپی کنین تا ببینم و ببینیم و ببینند .
توهین رو قشنگ کپی کنین تا مشخص بشه کجا توهین بهتون شده .

تبلیغات مگه بده؟
من میگم به طور کلی دیدن برنامه فرصت برابر ارزش بیشتری رو نسبت به دیدن این برنامه داره
یه دلیلش تبلیغات بیش از اندازه و یه دلیلش هم حرف های تکراری هست که تو این برنامه زده میشه

همینه میگم تکلیفت معلوم نیست دیگه . بلاخره کدوم حرفتون رو باور کنیم ؟ تبلیغ خوبه یا بده ؟
در ضمن همون حرف های تکراری هم برای 90درصد داوطلبا جدید هستن . شما اشراف به همه مطالب آموزشی داری دلیل نمیشه که برنامه برای بقیه بد باشه

گه این طور شده که خیلی پیشرفت کرده!
زمانی که من نگاه می کردم در ماه خرداد شاید 2-3 برنامه به کنکور همون سال مربوط میشد اونم بعد از امتحان نهایی
من قبل از شما این برنامه رو تعقیب میکردم و با اطمینان خاطرم هست که اون موقع هم همینطور بوده و حتی یادم هست آقای پوردستمالچی در سال 87 گفت که از چطور شروع کنین از امروز هر روز یه کنکور بدین و ....
همیشه برنامه های گزینه جوان مخصوصا در خردادماه مفیده بوده نه فقط برای نهایی ها

نمیدونم شاید شما آمار کل کشور رو داشته باشید ولی یکی از بچه های سمپادی این فروم همچین موضوعی رو نقض کرده
نمونه گزینه 2 هم بخواید یه مدل دیگه دارم:
تو همون آزمونهای گام اول یکی از بچه ها با تقلب ( قبل آزمون کلید سوالات رو از دفتر مدرسه دیده بود) تونست رتبه 56 کشور بشه و این اتفاق هم فقط برای یه آزمون بود
مدرسه ما برای ادامه سال با گزینه 2 قرارداد نبست ولی خود گزینه 2 این رفیق ما رو به صورت 100% رایگان تو آزمونهاش ثبت نام کرد!
تازه میشه گفت یه جورایی به زور چون خودش که اصلا برای ثبت نام نرفت بلکه به خونشون زنگ زدن و ...
حرف کاملا بی ربطی بود . مدرسه شما قرارداد بسته بود یعنی با زور همتون رو شرکت داده بودن به صورت رایگان ؟ مصداق زور چی بود ؟
گزینه دو اگه فرد با استعدادی رو پیدا کنه و رایگان ثبت نام کنه خیلی کار خوبیه ولی اگه مثل قلمچی بیاد تور پهن کنه روی نمونه دولتی و تیزهوشان کار خلی زشتی کرده

فکر کنم شما نگرفتی

گزینه 2 میگه ( به قول شما) 84% سوالات من شبیه کنکوره ( حالا این بررسی برای کنکور قبل بوده ولی منظور اینه که برای کنکور بعد هم با یکم بالا پایین این تشابه وجود داره وگرنه چه ارزشی داره که بدونیم کنکور 90 مشابه سوالات گزینه 2 هست وقتی قراره تو کنکور 91 شرکت کنیم؟!) به هر حال من میگم اگه این تشابه ارزش واقعی و کاربردی داره و یه کلک تبلیغاتی نیست شما در ماه آخر بشینید و تمام آزمونهای گزینه 2 رو در سال تحصیلی 90-91 حل کنید و با دقت تموم اونا رو بررسی کنید طبق ادعای این موسسه بالای 80% یا حداقل بالای 70% سوالات کنکور 91 مشابه آزمونهای این موسسه هستن پس شما میتونید با کسب همچین درصدی تو کنکور به رتبه ای خوبی برسید
حالا اگه شما فکر میکنید این برنامه میتونه عملی بشه خوب انجام بدین
واضح بود؟
اتفاقا شما نگرفتی و نمیخوای هم بگیری .
بزار یکم راحت تر بگم ( هرچند باز هم نمیخوای بگیری )

ببین برادر من ؛ وتی گزینه دو داره آزمون برگزار میکنه ؛ همواره سوالات آزمونش مشابه کنکوری هست که قراره اون سال برگزار بشه . یعنی من که دارم امسال سوالات آزمون های سال تحصیلی 90-91 رو شرکت میکنم ؛ قراراه این سوال ها مشابه سوال های کنکوری باشه که قراره شرکت کنم .

همه میدونن قضیه چیه ولی خب حالا شما دلت نمیخواد بدونی ایرادی نداره ازش میگذریم . اگه کسی دیگه ای هم بود که نمیدونست موضوع چیه باز هم توضیح میدم

من هیچ وقت بدون اطلاعات نظر نمیدم
گفتم یکی دو سال پیش
اون موقع مدرسه ما تو گام اول ثبت نام کرد
تو تبلیغات گزینه دو هم همینی بود که گفتم یعنی به طور کلی حساب کرده بودن 75% و و بعد همه دروس هر سه رشته جدول بندی کرده بودن و میانگینش شده بود 75% حالا شما میگی 84% الان همین شده
ضمنا مگه من گفتم دروغ میگه؟
منم بررسی های تست به تستش رو دیدم و میدونم
ولی بحث من یه چیز دیگست

آدم از خودش آمار دربیاره کار بزرگی نکرده
گزینه دو به تفکیک رشته ها میانگین سوالات مشابه رو به دست آورده و این میانگین شده 84 درصد برای امسال . پارسال هم 75 نبود پارسال هم بالای 80 بود . این میانگین هم برای همه رشته ها هست . رشته تحصیلی خود من ( تجربی ) 83.1 درصد هست
75درصدی در کار نیست از خودتون آمار تولید نکنین

1- هر کس نظری داره و دلیل بر درست یا غلط بودنش نیست
2- هر وقت من گفتم کتاب کانون از رمزینه یا بقیه بهتره شما بازخواست کن
به نظر من کتاب آبی کانون میتونه دست گرمی مناسبی برای افرادی که می خوان تازه وارد تست زدن و کنکور بشن باشه

این عذر بدتر از گناه هست دیگه . همین که تاکید میکنی که کتاب های آبی کانون برای کسی که میخواد شروع به تست زدن کنه خوبه ( !! ) یعنی شما یا داری جانبدارانه قضاوت میکنی یا اطلاعاتی از کتاب های تست نداری .
حالا اگه آمار بیاری که حتی کتاب هایی که داری و خوندیشون به اندازه من هم باشه ؛ باز هم وقتی میگی کتاب ابی کانون برای شروع تست زدن خوبه ؛ یعنی اعتقاد به یه راه کاملا غلط و پوچ و باطل داری

محض اطلاع شما این رو عرض کنم که کتاب خوب برای شروع تست کتابیه که بیاد شروع کنه به تمرین تشریحی حل کردن و سپس راه های سوال اومدن از اون سوال به صورت تستی رو نشون بده .
درست مثل کتاب های " کتاب کلاس " رمزینه نه تست های مروری کتاب ابی قلمچی ! شما اگه یه یه موردی توی یکی از کتاب های آبی کانون دیدی که برای شروع تست خوب بود بیارش تا بچه ها ببینن .

منظور من کمک به افرادی که میخوان تو کنکور شرکت کنن و ممکنه اطلاعات من به دردشون بخوره مثل تاپیک کنکور 90
حالا شما چی برداشت کردی نمیدونم
شما اول از گزینه دو انتقاد میکنی به خاطر تبلیغات بودن برنامه گزینه حوان . وقتی هم که صحبت از آگهی های ملیونی کانون برای تبلیغات میشه میای میگی تبلیغات کجاش بده ؟
شما اول میگی اصل کار سواله توی آزمون . بعدش که میبینی نمیشه کیفیت سوالات کانون رو با گزینه دو مقایسه کرد میگی سوالات آخرین چیزی هستن که توی یه آزمون مهمن !

من توی همین گزینه دو هم کلی انتقاد کردم . هرجا موردی ببینم انتقاد میکنم . حتی در مورد تغذیه ای که توی آزمون بهم دادن با مدیر روابط عمومی گزینه دو صحبت کردم و انتقاد خودم رو بهش گفتم

---------- Post added at 05:03 PM ---------- Previous post was at 04:58 PM ----------

بچه ها کدوم برتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2...ونترسیم از متن.رضاکیاسالار

-لطفا هر کسی نظرشو بادلیل و کامل بگه و ذکر کنه چرا از دوتای دیگه بهتره!(میتونین اولویت بندی هم بکنین البته با دلیل و توضیح ودلیل برتری بر بقیه)
ممنون

اند ریدینگ یه کتاب خیلی نازک با مطالب کم هست
تست آنچنانی هم توش وجود نداره که بزنیش و ارزشیابی کنی آموخته هات از کتاب رو
همون درک متن دکتر انار شهای رو بگیری بهتره :)

Reza31001
17-10-2011, 15:10
من دیگه اینجا با شما بحث نمیکنم
چون به این تاپیک مربوط نیست!

----------------------------------------------------------------------------------
ویرایش، جواب پست پایین:
یعنی خوشم میاد اصلا با دقت حرفای منو نمیخونی!
من نوشته دیگه اینجا باشما بحث نمیکنم
ننوشتم کم آوردم و ... :20:

Alireza SM
17-10-2011, 15:15
شما اگه حرف منطقی با دلیل قانع کننده داشته باشین حتما هم بحث میکنین
عاقبت ورود به بحث هایی که اطلاعات کافی ازش نداشته باشین همین میشه دیگه .
آزمون های آزمایشی و برنامه ریزی و ... چیزی نیستن که بشه فقط ار روز نظر در موردشون بحث کرد
اطلاعات کافی + تجربه + قابلیت انتقاد و انتقاد پزیری و جنبه بالا هم لازم داره

موفق باشین

mani geek
17-10-2011, 16:48
تاپیک جای کل کل کردن نیست.لطفا بی تعصب هر حرفی که مربوط به کنکور میشه را بزنیدو بشنوید.

aQoaa
17-10-2011, 20:07
سلام
لطفا ميشه راجب دين و زندگي ! بگيد ؟ اين ازمون خيلي دين و زنگي رو پيچونده بودن !
ميشه راجب اين بگيد !

mari19
18-10-2011, 02:10
اینجا چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:23::9:
کسی میدونه این کتاب کنکورت را قورت بده انتشارات خیلی سبز چه کتابیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :33::33:

mani geek
18-10-2011, 09:59
اینجا چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:23::9:
کسی میدونه این کتاب کنکورت را قورت بده انتشارات خیلی سبز چه کتابیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :33::33:
یک کتاب مشاورهای هست که هر چیز مربوط به مطالعه و کنکور و برنامه ریزی و... رو توضیح داده.

Alireza SM
18-10-2011, 11:44
سلام
لطفا ميشه راجب دين و زندگي ! بگيد ؟ اين ازمون خيلي دين و زنگي رو پيچونده بودن !
ميشه راجب اين بگيد !
اکثر سوالاتی که توی دین و زندگی نمیتونیم جواب بدیم به خاطر عدم برداشت صحیح مفاهیم آیه ها و ارتباط نکات اونها هستن و همینطور رابطه علت معلولی بین نکات درس
( بعد از این که درس رو کامل خوندی ) باید بیایو آیات رو مرور کنی و هر ایه ای که میخونی بری و نکاتش رو از روی کتاب کمک آموزشی دربیاری و ببینی با کدوم مباحث درس ارتباط داره :)

Mohammaduir
18-10-2011, 14:49
حق با بقیه دوستان هست.
یعنی چی که دارید با هم بحث می کنید. انگار موسس های دو تا موسسه دارن با هم بحث می کنن.
هر ازمونی یک نقطه مثبت و یک نقطه منفی داره.
من با تعصب صحبت نمی کنم. ولی 80% از برنامه گزینه جوان تبلیغات هستش.
به علاوه این شباهت سوالات هم مسخره بازی هستش. ما با یچه ها، اوقات بیکاریمون رو میشینیم و به این تشابهاتش می خندیم.
خوب که فکرش رو بکنید میبینید کار مسخره ای هست. اگه دوست داشتید در این زمینه باهاتون صحبت می کنم.
راستی نظر هر کسی مورد احترام هست. پس با هم کل کل نکنید.

javidflasher
18-10-2011, 15:40
بچه ها سلام!
باتوجه به اینکه تو شهرما(اهواز)کتاب جدید گسسته وتحلیلی فار نیست حتی89 فقطچاپ اول88هست واز یکی از دبیران بنام تهران دربارشون پرسیدن تاییدشون نکرد.شما میگید چیکار کنم؟برا هر کدوم هم فقط یه کتاب میخوام یعنی نه یه تحلیلی فار بگیرم بعد گاج.

با این حرفا یرا گسسته گاج سفید یا صبر کنم شاید ویرایش جدیدشو فرستادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟ها؟؟؟
براتحلیلی هم تازه میخوام تحلیلی شروع کنم گاج یا صبرکنم فار شاید بیاد(البته اگه هم خواستم یه مدت صبر میکنم اگه نیومد گاج میگیرم)سطحم هم بد نیست راستی فقطم یکی میخوام نه اول فلان بعدش بهمان.
یه چیزه دیگه همون دبیر برا گسسته و هندسه گاج سفید رو تایید کرد.

ممنونم:18:

سلام
من برا گسسته و تحلیلی هردو گاج دارم
اما وحشتناک حجیمه و تنوع سوالیش خیلی زیاده بیشترش تالیفیه
من فقط دارم تستای سالای قبل رو باهاش پیش میبرم . . .

aQoaa
18-10-2011, 18:00
کسی اسنجا واسه دیفرانسیل ده استاد خونده اگه اگه خوب بخونی نتیجه داره >؟

aQoaa
18-10-2011, 18:15
سلام
من برا گسسته و تحلیلی هردو گاج دارم
اما وحشتناک حجیمه و تنوع سوالیش خیلی زیاده بیشترش تالیفیه
من فقط دارم تستای سالای قبل رو باهاش پیش میبرم . . .

میتونی یکی در میون بزنی !

javidflasher
19-10-2011, 00:44
میتونی یکی در میون بزنی !

نه ممنون
اینجوری راحتترم :31::31::31::31:

eshghe abi
19-10-2011, 11:35
سلام.
آقا چند سوال در مورد تغییرات فیزیک :31:
(تو همین تاپیک "تغییرات فیزیک" رو سرچ کردم 6 تا پست آورد که یه پست گفته بود فیزیک تغییر نکرده و تو یه پست دیگه اکثر مطالب اون پست تکذیب شده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
تغییرات 4 کتاب درسی فیزیک اول تا پیش دانشگاهی از کنکور 90 به 91 یعنی
تغییرات فیزیک پیش دانشگاهی سال 90 نسبت به 89
تغییرات فیزیک سوم سال 89 نسبت به 88
تغییرات فیزیک دوم سال 88 نسبت به 87
تغییرات فیزیک اول سال 87 نسبت به 86

- چیا بوده؟اصلا تغییری داشته؟(اگه آره تغییراتش رو کسی میدونه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

- میزان تغییرات اونقدری هست که لازم به تهیه کتب جدید باشه؟
- اسامی انتشاراتی که تغییرات رو اعمال کردند رو هم اگر میدونید لطفا بگید.
ممنونم.

12p
19-10-2011, 14:42
بچه ها دو پرسش دارم.
اول:من کتاب زبان کنکور شبقره دارم بعد برای ریدینگ کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟
2....ونترسیم از متن.رضاکیاسالار
:19:

دوم:من کتاب جامع دین و زندگی الگو دارم کدوم برا ایات بهتره؟؟؟
1.ایات الگو
2.ایات گاج
-لطفا هر کسی نظرشو بادلیل و کامل بگه و ذکر کنه چرا از دوتای دیگه بهتره!

ممنون از همتون که پاسخ میدید.دم همتون گرم!:27:

pour-homme
19-10-2011, 14:44
سلام.
(تو همین تاپیک "تغییرات فیزیک" رو سرچ کردم 6 تا پست آورد که یه پست گفته بود فیزیک تغییر نکرده و تو یه پست دیگه اکثر مطالب اون پست تکذیب شده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

- چیا بوده؟اصلا تغییری داشته؟(اگه آره تغییراتش رو کسی میدونه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

ممنونم.

من کتاب فیزیک 1 و فیزیک پیش را بررسی کردم تغییراتی ندیدم اصلا

aQoaa
19-10-2011, 20:11
بچه ها دو پرسش دارم.
اول:من کتاب زبان کنکور شبقره دارم بعد برای ریدینگ کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟
2....ونترسیم از متن.رضاکیاسالار
:19:

دوم:من کتاب جامع دین و زندگی الگو دارم کدوم برا ایات بهتره؟؟؟
1.ایات الگو
2.ایات گاج
-لطفا هر کسی نظرشو بادلیل و کامل بگه و ذکر کنه چرا از دوتای دیگه بهتره!

ممنون از همتون که پاسخ میدید.دم همتون گرم!:27:
نترسيم از متن خيلي سطحش بالاس !
ميتوني end reding بگيري واسه شروع خوبه ولي اگه سطحت خوبه ميتوني از متن نترسيم بگيري !

mani geek
20-10-2011, 00:39
توی وبلاگ خیلی سبز اومده که شیمی پیش 1 امسال تغییراتی داشته ولی چرا این تغییرات توی کتابهای مبتکران اعمال نشده؟

Alireza SM
20-10-2011, 14:37
شمی پیش 1 چه تغیری داشته ؟ مال من که کتاب 2 سال پیشه و مبتکرانم هم مال پارساله

---------- Post added at 04:37 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

6 نفر از داوطلبان گزینه دو رفتیم و به محل آزمون که محل پارسال بود اعتراض کردیم و بهمون زنگ زدن گفتن محل آزمون به داانشگاه آزاد انتقال پبدا کرده :31:

pour-homme
20-10-2011, 15:09
تغییرات شیمی پیش کسی میدونه چیه

Atefe_72
20-10-2011, 15:47
بچه ها من واقعا گیج شدم نمیدونم تشریحی بخونم یا تستی؟؟؟یکی بگه چیکار کنم؟؟

aQoaa
20-10-2011, 16:59
توی وبلاگ خیلی سبز اومده که شیمی پیش 1 امسال تغییراتی داشته ولی چرا این تغییرات توی کتابهای مبتکران اعمال نشده؟

نه بابا همش حرفه !!
تغییرش کجا بوود !

ولی اگه بوود میتونی بیای دقیق بگی کجا ها تغییر کرده !

Alireza SM
20-10-2011, 17:06
سال چندم هستین ؟

aQoaa
20-10-2011, 17:37
اگه پیشی خب باید تستی بخونی اگه سال اول و دوم سومی ! بازم باید تست بخونی ولی اول تشریحی بعد تستی !:31:

javidflasher
20-10-2011, 18:31
دوستان این شیمی چرا انقد فراره ؟
کلی خوندم تستاش رو هم زدم بعد دو هفته همه چی یادم رفته . . .
شیطونه میگه نخونم تا دمه کنکور ,اونموقع

Alireza SM
20-10-2011, 18:52

کدوم مبحث شیمی براتون اینطوریه ؟

Rhodes
20-10-2011, 18:59
خدا به همتون صبر بده . . .

aQoaa
20-10-2011, 19:08

نیگاه کنه !
با تمرکز بخووون !
یه دفه همه چیزو نخون ! ! !

eshghe abi
20-10-2011, 19:20
نه بابا همش حرفه !!
تغییرش کجا بوود !

ولی اگه بوود میتونی بیای دقیق بگی کجا ها تغییر کرده !

حذف و اضافه!

دوست من، سلام

کتاب درسی شیمی پیش‌دانشگاهی یه تغییرای جزئی‌ای داشته که با توجه به اون ما باید چندتا تغییر کوچولو توی کتاب پیش (۱) ِ مون بدیم. اصل تغییر کتاب درسی توی بحث فرایند هیدروژن‌دارشدن اتنِ. متأسفانه یا خوشبختانه کتاب درسی هر سال این فرایند رو یه جوری می‌گه!

این بار هوس کرده که این فرایند رو ۵ مرحله‌ای بگه (پارسال گفته بود ۴ مرحله). به جز این تغییر، چندتا تغییر دیگه هم توی شکل‌ها و نمودارهای کتاب داشتیم که نه روی یادگیری مؤثره و نه در جواب‌دادن به تست‌ها.

ما با توجه به این تغییر کتاب درسی، تغییرات کتاب شیمی پیش (۱) خیلی سبز رو توی این فایل پی‌دی‌اف آوردیم که می‌تونید ببینید و توی کتاباتون تغییر بدین. مواردی که ترام قرمز دارن، باید حذف شن و اونایی که با رنگ سبز نوشته شدن مطالبی هستند که باید اضافه شن.

البته ما چون کتاب‌مون قبل از اومدن کتاب درسی چاپ شده بود، نتونستیم توی خود کتاب عوضش کنیم وگرنه تو چاپ‌های بعدی حتماً عوضش می‌کنیم. قربون همه‌تون برم من!

PDF تغییرات شیمی پیش‌دانشگاهی ۱

منبع:

تو اون پی دی اف تغییراتش هست... :31:

One Minute
20-10-2011, 19:26
دوستان یه سوال ،

من سال سوم هستم و قلمچی میرم ، اما با راه حل های تشریحی اصلا امکانش نیست که بشه به همه ی سوالات تخصصی پاسخ داد یا حداقل همشون رو یه دور خوند ، مثلا من توی شیمی همه ی سوالهارو کامل بلد بودم اما برای هر سوال 3-4 وقت لازم بود که اینجوری 10 تا تستش رو هم نمیشد حل کرد !!! برای این آزمون ها چیکار کنم ؟ وقت خیلی کمه !

javidflasher
20-10-2011, 19:44
کدوم مبحث شیمی براتون اینطوریه ؟

فصل یک شیمی 2

با مبتکران هم دارم پیش میرم

Alireza SM
20-10-2011, 19:49
فصل یک شیمی 2

با مبتکران هم دارم پیش میرم
تنها قسمت فرارش همون دانشمندان و کارهایی که کردن هستن
اگه با مبتکران تست ( قهوه ای رنگ ) پیش برین دلیلی برای فراموش کردن نداره . خود کتاب بخش تست های تلفیقی داره و تست های کنکور هم در بخش آخر کتاب هستن دلیلی برای فراموشی ندارین . حتما مرور نمیکنین مطالب رو :)
در ضمن بهتره در مورد دانشمندا و کارهایی که کردن بیاین از نت هم تحقیق کنین که مثلا رادرفورد چطور آزمایش رقه طلا رو انجام داد و چادویک چطور نوترون رو کشف کرد و ....
راستی یه نکته هم در مورد فصل 1 بگم که توی متن درس به طور صریح نیومده ولی کاشف عدد اتمی رو باید رادرفورد در نظر بگیرین نه موزلی

aQoaa
20-10-2011, 20:22
منبع:

تو اون پی دی اف تغییراتش هست... :31:

ممنون ! دستت درد نكنه !
ولي گويا لينكش خرابه امتحانش كن !

javidflasher
20-10-2011, 20:24
تنها قسمت فرارش همون دانشمندان و کارهایی که کردن هستن
اگه با مبتکران تست ( قهوه ای رنگ ) پیش برین دلیلی برای فراموش کردن نداره . خود کتاب بخش تست های تلفیقی داره و تست های کنکور هم در بخش آخر کتاب هستن دلیلی برای فراموشی ندارین . حتما مرور نمیکنین مطالب رو
ممنون دوست من
اتفاقا منم با همین کتاب پیش میرم .
خودمم احساس میکنم هفته ای 1بار مرور داشته باشم شاید به قولی ملکه ذهنم شه.

aQoaa
20-10-2011, 20:30
جاويد جان اگه خيلي با دقت خط به خط حفظش كني واقعا جواب ميده !
تو هم ميتوني !با دقت بخونيش بع ار رويه مبتكران تست هاي ميكروطبقه بنديش رو بزني دو بار تمومه !
خيلي راخت ميتوني ياددش بگيري با هم قاطيش نكني !

Atefe_72
20-10-2011, 20:39
سال چندم هستین ؟

پیشم.....

اگه پیشی خب باید تستی بخونی اگه سال اول و دوم سومی ! بازم باید تست بخونی ولی اول تشریحی بعد تستی !:31:

یعنی کلا بیخیال تشریحی و امتحانای تشریحی مدرسه شم؟؟؟؟امتحانای اخر سال هیچ اثری تو کنکور نداره؟فقط نمزه ی قبولی میخان؟؟

mani geek
20-10-2011, 20:47
کسی شیمی پیش1 مبتکران نوبت چاپ 92 الی 106 رو اگر داره لطف کنه بگه که این اصلاحاتی که وبلاگ خیلی سبز گفته در این کتاب اعمال شده یا نه؟مرسی

Alireza SM
20-10-2011, 21:03
پیشم.....

یعنی کلا بیخیال تشریحی و امتحانای تشریحی مدرسه شم؟؟؟؟امتحانای اخر سال هیچ اثری تو کنکور نداره؟فقط نمزه ی قبولی میخان؟؟

تشریح رو فقط برای قبولی بخونین کافیه
فقط تست :)

javidflasher
20-10-2011, 21:50
منم از همین میترسم . . .

eshghe abi
21-10-2011, 01:45
ممنون ! دستت درد نكنه !
ولي گويا لينكش خرابه امتحانش كن !
خواهش میکنم.
برای من که سالمه...خودم از این جا دانلود کردم.الانم دوباره تست کردم.سالمه :31:
به هر حال براتون آپ کردمش:

:11:

One Minute
21-10-2011, 11:23
دوستان یه سوال ،

من سال سوم هستم و قلمچی میرم ، اما با راه حل های تشریحی اصلا امکانش نیست که بشه به همه ی سوالات تخصصی پاسخ داد یا حداقل همشون رو یه دور خوند ، مثلا من توی شیمی همه ی سوالهارو کامل بلد بودم اما برای هر سوال 3-4 وقت لازم بود که اینجوری 10 تا تستش رو هم نمیشد حل کرد !!! برای این آزمون ها چیکار کنم ؟ وقت خیلی کمه !

دوستان کسی منت نمیزاره جواب بده ؟

ali_si84
21-10-2011, 13:10
خدایی در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
تأثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 91

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور از تأثیر مثبت 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 91 خبر داد.
خبرگزاری فارس: تأثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 91

ابراهیم خدایی، قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس از آخرین مصوبه کارگروه کنکور مبنی بر تأثیر مثبت 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 91 خبر داد و گفت: بعید است که در مهلت باقی‌مانده تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ شود.

به گفته وی ثبت‌نام کنکور 91 از 16 آذرماه آغاز می‌شود و داوطلبانی که تا این تاریخ موفق به دریافت دیپلم خود نشده‌اند می‌توانند در بهمن‌ماه ثبت‌نام کنند.

hosein_000
21-10-2011, 14:21
سلام کسی ازمون گاجی هست؟
این ازمونش چطور بود؟

Alireza SM
21-10-2011, 15:44
امسال هم تاثیر 25 قراره اعمال بشه اونم مثبت ؟ :31: دلم میخواست بگم که کجام عروسیه ولی مقررات فروم اجازه نمیده :31:
خیلی خوشحالم

راستی امروز آزمون اول گزینه دو بود . انتظار داشتم فیزیک و شیمی بالای 70 باشم که جفتشونم روی یه اشتباه بچگانه که پارسال هم در آزمون اول مرتکب شده بودم ( فراموش کردن وارد کردن سوالات آزمون پایه در پاسخبرگ ) فکر کنم درصدهام دور و بر 30-40 باشن . البته تقصیر رو گردن چیزی نمیندازم چون باید پاسخنامه رو یه بار مرور میکردم که مثلا گزینه ای مخدوش نباشه و ..... و متوجه میشدم که در بخش دروس اختصاصی پاسخ های سفید زیادی وجود دارن

ریاضی و زمین شناسی و عربی و ادبیات رو که اصلا نخونده بودم و فعلا هم برنامه ای براشون ندارم :)

زبان رو 100 زدم و دینی رو فکر کنم 89 زده باشم و زیست هم احتمالا بالای 75 باشه

کارنامه تا یکی دو ساعت دیگه میاد رو سایت . چه سایتی برای آپلود عکس دارین که کارنامه رو بتونم بزارم ؟

urchin7
21-10-2011, 16:24
من کتاب شیمی مبتکران و فایل پی دی اف خیلی سبز رو مقایسه کردم تفاوت چندانی نداشت فقط باید قبل از «سپس رادیکال اتیل تولید شده ..» نوشت مرحله چهار و مرحله چهار رو هم کرد مرحله پنج
کسی هست یه اسکرین شات از این صفحه کتاب بگیره؟

birang1357
21-10-2011, 16:57
کدوم بهتره:خواهش می کنم حتما راهنمایی کنید
1.زیست 80 ٪ + ریاضی0 ٪
2.زیست 60٪ +ریاضی 20٪

Alireza SM
21-10-2011, 17:31
1.زیست 80 ٪ + ریاضی0 ٪
2.زیست 60٪ +ریاضی 20٪

حالت اول خیلی بهتره چون بخوایم تسهیم به نسبت بکنیم 20 تفاضل برای این دو مورد یکسان نیست
حالت دوم حدود 85 درصد حالت اول ارزش داره

birang1357
21-10-2011, 17:44
حالت اول خیلی بهتره چون بخوایم تسهیم به نسبت بکنیم 20 تفاضل برای این دو مورد یکسان نیست
پس این تراز چطوری حساب میشه؟؟؟بالاخره درصد مهمه یا تراز؟؟

ashjaee
21-10-2011, 17:44

1.زیست 80 ٪ + ریاضی0 ٪
2.زیست 60٪ +ریاضی 20٪

اشتباه می کنید. حالت دوم به مراتب بهتر هست. هیچ درسی رو تو کنکور به هیچ عنوان سفید نگذارید. در من الان بحث درمورد درصد خیلی زود هست. الان فقط بخونین و برین آزمون بدین و تا جایی که میتونین سوال ها رو جواب بدین
اگر هم شک دارید با تخمین رتبه گزینه 2 چک کنید.( آزموناش که به درد نمی خوره اما تخمین رتبش خوبه :31: )
من همه رو زدم 50 ریاضی 0 زیست 80 رتبه 1800-2000 اما همه 50 ریاضی 20 زیست 60 رتبه 1000-1200

پس این تراز چطوری حساب میشه؟؟؟بالاخره درصد مهمه یا تراز؟؟
تراز اما هر سال نسبت به بفیه تراز داده میشه الان فقط بخونین اگه دیدین توی یک درسی ضعیف هستین فصل های آسون رو فعلا بخونین

birang1357
21-10-2011, 17:49
اشتباه می کنید. حالت دوم به مراتب بهتر هست. هیچ درسی رو تو کنکور به هیچ عنوان سفید نگذارید. در من الان بحث درمورد درصد خیلی زود هست. الان فقط بخونین و برین آزمون بدین و تا جایی که میتونین سوال ها رو جواب بدین
اگر هم شک دارید با تخمین رتبه گزینه 2 چک کنید.( آزموناش که به درد نمی خوره اما تخمین رتبش خوبه :31: )
من همه رو زدم 50 ریاضی 0 زیست 80 رتبه 1800-2000 اما همه 50 ریاضی 20 زیست 60 رتبه 1000-1200

تراز اما هر سال نسبت به بفیه تراز داده میشه الان فقط بخونین اگه دیدین توی یک درسی ضعیف هستین فصل های آسون رو فعلا بخونین
آقا من گیج شدم:2:یکی مستند راهنمایی کنه

---------- Post added at 05:49 PM ---------- Previous post was at 05:47 PM ----------

ریاضی تجربی فصلهای آسونش رو میشه بگید

Alireza SM
21-10-2011, 17:58

نخیر شما اشتباه میکنید
اگر ضریب ریاضی با زیست برابر بود اونوقت حق با شما بود ولی ضریب زیست حداقل 2 برابر ریاضی هست
یعنی این 20 درصدی که از زیست کم شده بالای 40درصد ریاضی ( و همینطور فیزیک ) ارزش داره

ashjaee
21-10-2011, 18:55
نخیر شما اشتباه میکنید
اگر ضریب ریاضی با زیست برابر بود اونوقت حق با شما بود ولی ضریب زیست حداقل 2 برابر ریاضی هست
یعنی این 20 درصدی که از زیست کم شده بالای 40درصد ریاضی ( و همینطور فیزیک ) ارزش داره

برادر من درصد رو که حساب نمی کنن تراز ملاک رتبه بندیه. فرق تراز صفر با 20 خیلی بیشتره تا 60 تا 80 اون قدر بیشتر که ضریب رو کاملا میپوشونه.
تخمین رتبه گزینه 2 هم حرف من رو تایید می کنه مشاور های حسابی هم همین رو می گن.
من مستدل حرف زدم (تخمین رتبه گزینه 2) اما شما غیر مستدل. (بازم میگم درصد ملاک نیست ملاک ترازه. جون من این بار رو الکی بحث نکنین وقتی حرف حق می شنوید خاشع بشید)

یا حق

من رشتم ریاضبه. تو ریاضی که لگاریتم و تصاعد از ریاضی آسون بود تجربی رو نمی دونم.

farhad1122
21-10-2011, 19:19
دوستان یه سوال ،

سال سوم بیشتر باید تشریحی کار کنید چون امتحان های نهایی که میدین تو کنکور تاثیر میدن! (البته این تاثیر مثبت رو که نه خودشون میفهمن چیکار میکنن نه ما فهمیدیم چی شد!:31:) ولی بعد از اینکه تشریحی خوب کار کردین بعدش برید سراغ تست! درسهای مهم رو سعی کنید بعد از تشریحی خوندن زیاد تست بزنید مثل حسابان یا فیزیک! چون اگه این جور درسها رو از الان تستی هم کار کنید سال پیش دانشگاهی کارتون راحت تر هست! نگران کم اوردن وقت و احیانا تراز نه چندان بالای کانون هم نباشید! من همکلاسی دوران دبیرستانم سال سوم کانون میرفت. ترازاش حدود 5500 تا 6000 بود. اون هم بیشتر تشریحی کار میکرد ولی درسهای مهم رو مثل فیزیک یا حسابان زیاد تست میزد. نتیجش این شد که معدل کتبی سال سومش 19.30 شد و توی حسابان و فیزیک هم قوی بود. تا سال سوم رو تموم کردیم شروع کرد به تست زدن! دیگه هر چی تست تو دنیا وجود داشت میزد! سال پیش دانشگاهی هم همش تست میزد و دیگه اصلا تشریحی نخوند چون برا ما نمره پیش دانشگاهی تو کنکور تاثیر نداشت(فکر کنم هنوز هم برا شما نداره) البته تست میزد نه اینکه تستی حل میکرد درس رو کامل مفهومی یاد میگرفت و خوب کتاب و جزوه رو میخوند و بعدش شروع میکرد تست زدن. معدل پیش دانشگاهیش خیلی بالا نشد اما به جاش رتبه دو رقمی کنکور شد. البته سال پیش دانشگاهی واقعا زحمت کشید. سوالهای کنکور کاملا مفهومی هست. پس اول خوب درس رو یاد بگیرید بعدش تشریحی کار کنید فعلا ، بعدش تست بزنید. محاسبات رو که انجام میدین با سرعت بالا انجام بدین اگه حتی سوال رو به روش تشریحی حل کنید اگه سرعت نوشتنتون بالا باشه میتونید درصد خوبی کسب کنید تو آزمون ها و هم تو کنکور. ولی الان حتما بعد از تشریحی خوندن تست هم کار کنید به خصوص تو درسهای مهم مثل فیزیک و حسابان و ... برا این باید تشریحی هم کار کنید چون برا امتحان نهایی خوب بلد باشید که چطور تشریحی بنویسید. ولی درسها مهم رو تست هم بزنید که هم سال دیگه کارتون راحت باشه هم این درسها رو باید از الان تستی هم یاد بگیرید. یعنی با یه تیر دو تا نشون بزنید!:31: البته اینا نظر من بود. موفق باشید...:11:

آقا من گیج شدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gifیکی مستند راهنمایی کنه
شما میتونید توی آزمون های آزمایشی امتحان کنید یه درس رو یه بار صد بزنید یه درس رو صفر. دفعه بعدش یه درس رو 50 بزنید یه درس دیگه هم 50. میبینید که ترازتون در حالت دوم بیشتر میشه چون یه درس صفر خیلی تراز رو میکشه پایین. به هیچ وجه یه درس رو نباید تو کنکور صفر بذارید! (مگر همون زمین شناسی! که من رشتم ریاضی بوده زیاد خبر ندارم از تجربی!) به هر حال هر درسی یه مقدار سوال خیلی ساده میدن که بقیه راحت حل میکنن اگه درس رو صفر بزنید ترازتون رو خیلی میکشه پایین چون بقیه تونستن حداقل چند تا حل کنن. به نظر من هم اگه یه درس رو صفر نزنید خیلی بهتره! حداقل سوالهای سادش رو حل کنید! یا با افزایش سرعتتون اون درس رو حتی یه درصد نسبتا خوب بزنید و درسی که قوی هستید رو عالی بزنید. به هر حال من از هر کی شنیده بودم هم میگفت هیچ درسی رو تو کنکور صفر نذارین! اینا هم باز نظر من بود...
:11:

hermione
21-10-2011, 19:28
به نظرم منم هیچ درسیو سفید نذارید.( حداقل اگه به رشته خوب و دانشگاه سراسری فکر می کنید اینو از ذهنتون بیرون کنید )
مطمئن باشید درسی که حتی هیچ چیزی ازش نمی دونید یه جزوه خوب ازش مطالعه کنید + حل تست های کنکور سال های قبل به راحتی می تونید بالای 20-30 درصد بزنید .(همه درس ها ارزش وقت گذاشتن دارن و به اندازه کافی هم همتون وقت دارید )
پیش داوری در مورد هیچ درسی نکنید .

deaddeaddead
21-10-2011, 21:11
تو شهر ما که منطقه 3اه یکی از بچه ها ریاضی 0 گذاشته بود بقیه رو 80 زد رتبش شد 50 ! البته زیست رو 90 زد

hosein_000
21-10-2011, 21:20
بچه ها شیمی 3 به نظرتون مسئله هاش مثل محدود کننده و درصد خلوصو اینارو حذف کنی بهتر نیست؟

hermione
21-10-2011, 22:10
تو شهر ما که منطقه 3اه یکی از بچه ها ریاضی 0 گذاشته بود بقیه رو 80 زد رتبش شد 50 ! البته زیست رو 90 زد

اگه ریاضی رو با حداقل خوندن و وقت گذاشتن ( چه قبل از کنکور چه سر جلسه ) می تونست 20-30 درصد بزنه با این حساب رتبه بهتری کسب می کرد . ( البته در قبولی رشته فرقی نداشته ) ولی خب در کل به موضوع نگاه کنی برای فرد معمولی خیلی بهتره که سفید نده .

بچه ها شیمی 3 به نظرتون مسئله هاش مثل محدود کننده و درصد خلوصو اینارو حذف کنی بهتر نیست؟

اگه محاسبات ذهنی و نوشتنیتون سرعت خوبی داره با اون روش تناسب + حل زیاد مسئله میشه امیدوار بود به حل تست ها سر کنکور .
برای کنکور ریاضی که کلا باید محاسبات سریع داشته باشید از ماشین حساب اصلا و ابدا استفاده نکنید حتی توی مسائل روزمره .

Alireza SM
21-10-2011, 22:18

نه نظر من هم به نظر دوست بالایی مون نزدیکتره :27:
ضمن اینکه اگه میخواین این کار رو بکنین حداقل تعارف و تمارین بنیادیش رو تمرین کنین چون توی شیمی پیش دانشگاهی این مبحث رو به طور کامل لازم دارین

---------- Post added at 12:18 AM ---------- Previous post was at 12:16 AM ----------

مگه این بحث تراز مال دانشگاه آزاد نبود ؟
یعنی مال سراسریه ؟؟

لططفا اینو دقیق توضیح بدین
مرسی

ALt3rnA
22-10-2011, 00:00
سلام
با عرض معذرت از سجاد عزیز به خاطر آن شدنم ! :دی
بچه ها یه سوال فوری پیش اومده برام

ثبت نام سراسری اینترنتی دیگه ؟ چه مدارکی میخواد دقیق ؟
مدرسه ما کارنامه دیپلممونو هنوز ندادن بمون !
از طرفی من نه اسکنر دارم نه کامپیوتر ! (با موبایل آن میشم ) . کافی نت هم میشه رفت ؟ طرف کد داوطلبی اینا رو اگه برداشت یهو بدبخت نشیم ؟
بعد از کجا میشه فهمید ثبت ناممون درسته و کامل انجام شده ؟

ممنون

Samba
22-10-2011, 07:46
سلام

از طرفی من نه اسکنر دارم نه کامپیوتر ! (با موبایل آن میشم ) . کافی نت هم میشه رفت ؟ طرف کد داوطلبی اینا رو اگه برداشت یهو بدبخت نشیم ؟

ممنون

سلام
واقعا که !!!

یعنی تو مدرسه شما کسی ثبت نام نمی کنه فقط تو ثبت نام کمی کنی!!!!

مدارکش تا اونجا که یادمه یه کد برای هر دانش آموز هست (نمرات امتحان نهایی) اونو اینترنتی میگیرین بعدش میری پست بانک یه چیزی میخری:31: بعدشم یه قطعه عکس اسکن میکنی!!! بعدش ثبت نم

به همین سادگی

من خودم کافی نت ثبت نام کردم چون مثه بعضیا نت نمیومدم کامپیترمو برداشته بودم :31: مشکلی نیس بری کافی نت فقط خودت انجام بده

موفق باشی

راستی تو پ خ اسم پشتیبان ویژتو برام بفرست

birang1357
22-10-2011, 11:01
این چندمین باره سوال می کنم برای ریاضی تجربی چی بخونم و چه مبحثی که بتونم 5 تا تست سالم بزنم.تورو خدا یکی کمک کنه:2:

Alireza SM
22-10-2011, 11:03
سلام

ممنون

برای ثبت نام فقط کد دانش آموزی و شماره ملی لازمه . کد دانش آموزی همون سریال قرمز رنگ شناسنامه تون هست و توی کارنامه هم قید شده .
کارنامه لازم ینست ولی شما میتونین از دفتردار مدرسه یه کپی از وضعیت بگیرین ( که یه کاغذ آ4 هست و همه نمراات از اول دبیرستان توش قید شده ) و باهاش بررسی کنین که نمراتتون توی سایت سنجش هنگام ثبت نام فر نکنه با اون نمرات

وقتی کد ره گیری بهتون داده بشه اونوقت ثبت نام تکمیله . چرا اتفاقا کافی نت ممکنه برای سوء استفاده و فضولی و کرم ریختن و ... این کار رو بکنه . شما همون گوشی موبایل رو وصل کنین به کامپیوتر و باهاش بیاین اینترنت و ثبت نام کنین .

از الان هم یه چیزی بگم بچه ها که کداعتباری ثبت نام رو فقط از پست بخرین از اینترنت نخرینش . پارسال من از اینترنت خریده بودم ولی کد اشتباه بود خود سازمان سنجش رو هم متقاعد کردم که کد اشتباهه ولی کد جدید بهم ندادن فرستادنم دنبال نخود سیاه وقتی رفتم از پست کد جدید گرفتم و ماجرا رو براشون تعریف کردم گفتن که یه مورد دیگه هم مثل من داشتن :19:

urchin7
22-10-2011, 13:46
آقا من گیج شدم:2:یکی مستند راهنمایی کنه

---------- Post added at 05:49 PM ---------- Previous post was at 05:47 PM ----------

آمار= 2-3 / تصاعد=1/لگاریتم =1/ آنالیز ترکیبی و احتمال =2-3

---------- Post added at 03:46 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

این چندمین باره سوال می کنم برای ریاضی تجربی چی بخونم و چه مبحثی که بتونم 5 تا تست سالم بزنم.تورو خدا یکی کمک کنه:2:

ریاضی مهر و ماه بخون! عالیه

نادر1368
22-10-2011, 13:58
امار کتاب چی بخونیم کل کتاب رو حفظ کنیم جزوه گزینه جوان رو دارم مختصر و مفید کفایت میکنه!؟یا کتاب بخرم؟تست چی کار کنم!کتاب بخرم؟:31:بعضا فراموش می کنم که هست!

urchin7
22-10-2011, 14:22

من که پارسال این فصل رو نخوندم امسال هم فعلا علاقه ای به خوندن این فصل ندارم مثلا استوکیومتری نمی تونم واکنش ها رو بنویسم
شیمی درسی هست که می شه نمره کامل هر چی خوندی رو گرفت! مثلا من فقط پارسال دوم و پیش رو خوندم 63 درصد زدم فقط یک غلط و یک سفید! فقط استوکیومتری 4-5 سوال می یاد یعنی می شه بدونش 90 درصد زد

pour-homme
22-10-2011, 14:22
امار کتاب چی بخونیم کل کتاب رو حفظ کنیم جزوه گزینه جوان رو دارم مختصر و مفید کفایت میکنه!؟یا کتاب بخرم؟تست چی کار کنم!کتاب بخرم؟:31:بعضا فراموش می کنم که هست!

برای امار گاج یه کتاب خیلی کم حجم داره که خوبه در جلد دوم کتاب دیفرانسیل خوشخوان هم اورده شده که اون هم خوبه به نظر من بخونی خوبه 1 سوال هم 1 سواله

urchin7
22-10-2011, 14:26

اگه تجربی هستی مهر و ماه کل ریاضیی تجربی رو داره! بعد ریاضی خیلی سیز کامل می شه

12p
22-10-2011, 15:30
عزیزان درود!
من یه سوالی کردم کسی جز یک یادونفر جواب ندادن لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه برا ریدینگ زبان درک متن شهاب اناری یا نترسیم از متن رضا کیا سالار بگیرم؟؟ کتاب زبان کنکور شبقره رو دارم.(باذکردلیل لطفا):13:
برا ایات دینی الگو یا گاج بگیرم؟؟ جامع الگو هم دارم.(باذکردلیل لطفا):41:
جواب بدید دمتان داغ!:11:
هلپ می..!

نادر1368
22-10-2011, 15:43
دوستان چند سوال هم در مورد دروس عمومی دارم کتاب ایاد فیلی بجز بخش های خاص انسانی همگی رو باید بخونیم؟کتاب عربی صفر تا صد تضمین دانش تا بحال به گوشتون خورده!؟کلا دروس و مقطع تفکیک شده هست به نظرم خوبه!

یک سوال در مورد اعلام های اخر کتاب ادبیات 2و3 داشتم که ایا باید حفظ کنیم؟

12p
22-10-2011, 17:14
دوستان چند سوال هم در مورد دروس عمومی دارم کتاب ایاد فیلی بجز بخش های خاص انسانی همگی رو باید بخونیم؟کتاب عربی صفر تا صد تضمین دانش تا بحال به گوشتون خورده!؟کلا دروس و مقطع تفکیک شده هست به نظرم خوبه!

این کتابو نشنیدم.
اعلام هارو هم باید بخونی.

hermione
22-10-2011, 19:25
من که پارسال این فصل رو نخوندم امسال هم فعلا علاقه ای به خوندن این فصل ندارم مثلا استوکیومتری نمی تونم واکنش ها رو بنویسم
شیمی درسی هست که می شه نمره کامل هر چی خوندی رو گرفت! مثلا من فقط پارسال دوم و پیش رو خوندم 63 درصد زدم فقط یک غلط و یک سفید! فقط استوکیومتری 4-5 سوال می یاد یعنی می شه بدونش 90 درصد زد

این حرف شما دقیقا مثل اینه که بگی ادبیات فقط زبان فارسیش سخته اون 5 تا سوالو بیخیال میشه بدونش 80% زد ولی چند نفر ادبیات 90 رو 80% به بالا زدن ؟
البته من قبول دارم زبان فارسیو تست هاشو اصلا نمیشه زد ولی مسائل استوکیومتری بعضیاشون خیلی راحتن ( کنکور 89 که خودم بودم اینجور بود )
همه درس هارو حداقل یه بار جزوشو بخونید + تست های کنکور سراسری تا اگه تست ساده ای اومد و یا مشابه کنکور های قبل بود رو هوا جواب بدید .

SuperSt@r
22-10-2011, 21:19

به نظر من نه. میتونید سوالای مسئله ای رو بذارید انتهای درس شیمی حل کنید
اگه شما تناسب رو بلد باشید به راحتی سوالای استو رو میتونید حل کنید من که خودم با این روش سوالای استو برام به یکی از اسون ترین سوالا تبدیل شده بود و از حل کردنش لذت میبردم

pink oak
23-10-2011, 08:10
کتاب ایاد فیلی بجز بخش های خاص انسانی همگی رو باید بخونیم؟ اگه عربی 100 میخوای....بله چون واقعا عالیه

aQoaa
23-10-2011, 14:29
عزیزان درود!
من یه سوالی کردم کسی جز یک یادونفر جواب ندادن لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه برا ریدینگ زبان درک متن شهاب اناری یا نترسیم از متن رضا کیا سالار بگیرم؟؟ کتاب زبان کنکور شبقره رو دارم.(باذکردلیل لطفا):13:
هلپ می..!

واسه ريدينگ شما ميتوني خيلي سبز رو بخوني 2 بار بعد واسه اسفند از ممتن نترسيم رو بگيري 4 تا ريدينگ اب دار داره !
بخونيش بري و كنكور رو له كني !
:5:

hosein_000
23-10-2011, 19:16
عزیزان درود!
هلپ می..!

من نترسیم از متنو گرفتم ....برای هر درس پیش چند تا ریدینگ داره یعنی یهو نیومده ریدینگی که به واژگان زیادی نیاز داررو بزاره....گاماس گاماس......
دینی هم من که گاج دارم ..اومده عین متن کتابو اورده ....ترجمه ایاتشم خوبه ....مفهوم بندیشم خوبه مثلا یه ایه و یه حدیث و شعر و باهم میاره میگه اینا همه مثلا به سرشت خدا اشنا اشاره دارن:21:
دینی رو راحت میشه بالای نود زد ولی یه شرطی داره اونم اینه که تمام ایه هاشو حفظ باشی چه اندیشه و تحقیق و چه بررسی کنید ......این خیلی مهمه.......

lohrasbi
23-10-2011, 19:26
چندتا سوال:

1. شیمی پیش بجز اون مراحل هیدروژن دار شدن، جای دیگش تغییر نکرده؟ اگه کرده ، شماره صفحه رو بگید خیلی ممنون میشم.

2. بچه هایی که کتاب زبان جامع کنکور خیلی سبز (علیرضا جابری) رو زدن، به نظرتون تست ها و متن های این کتاب به کنکور نزدیکه؟ منظورم اینه که آسون تره یا سخت تره؟

3. کتاب درک متن شهاب اناری چی؟ در حد کنکور هست؟ آخه من متن های کتاب خیلی سبز رو تقریبا بدون مشکل میزنم، ولی وقتی درک متن اناری رو میزنم، احساس میکنم هیچی بلد نیستم.

4. تو کنکور، توی هر متن حدودا چنتا لغت جدید استفاده میشه؟

ممنون.

Alireza SM
23-10-2011, 20:07
2. بچه هایی که کتاب زبان جامع کنکور خیلی سبز (علیرضا جابری) رو زدن، به نظرتون تست ها و متن های این کتاب به کنکور نزدیکه؟ منظورم اینه که آسون تره یا سخت تره؟در بخش گرامر تست هاش به کنکور نزدیک هستن در مورد لغت بننا به دلایلی نمیتونم اظهار نظر کنم

یه حسن خوب که این کتاب داره اینه که تست هایی نداره که مثلا توی تست درس 1 ؛ لغت های درس های دیگه اومده باشن و شما با دیدن تنها لغت درس 1 جواب تست رو به دست بیارین ! خودش اومده اون تست ها رو گذاشته آخر درس که آدم نتونه خودشو گول بزنه
کلا اگه میخواین در کنار مبتکران- انار شهابی یه کتاب دیگه تهیه کنین این کتاب خوبه . حتی به نظر من سطحش از گاج سبز هم بالاتره

4. تو کنکور، توی هر متن حدودا چنتا لغت جدید استفاده میشه؟کاملا بستگی داره به سلیقه طراح به نظر من نمیشه اظهار نطر کرد ولی خب یه 3-4 تایی حداقل استفاده میشه معمولا . بعضی لغت های جدید که تابلو هست معنیشون و اکثرا اسم فاعل و مفعول و مشتق کلمات داخل کتاب هستن :)

eminem never dies
24-10-2011, 07:55
چندتا سوال:

1. شیمی پیش بجز اون مراحل هیدروژن دار شدن، جای دیگش تغییر نکرده؟ اگه کرده ، شماره صفحه رو بگید خیلی ممنون میشم.

2. بچه هایی که کتاب زبان جامع کنکور خیلی سبز (علیرضا جابری) رو زدن، به نظرتون تست ها و متن های این کتاب به کنکور نزدیکه؟ منظورم اینه که آسون تره یا سخت تره؟

3. کتاب درک متن شهاب اناری چی؟ در حد کنکور هست؟ آخه من متن های کتاب خیلی سبز رو تقریبا بدون مشکل میزنم، ولی وقتی درک متن اناری رو میزنم، احساس میکنم هیچی بلد نیستم.

4. تو کنکور، توی هر متن حدودا چنتا لغت جدید استفاده میشه؟

ممنون.

1) صفحه 26 خود را بيازماييد ببين اون شكلش تغيير كرده يا نه! من كتاب جديدو نتونستم تهيه كنم فعلا وگرنه چك ميكردم
2 و 3) من پارسال كل اين كتابو تو 4 روز تموم كردم! يه كم زبانم خوبه :31: از نظر تست لغت كتابش خيلي عاليه! ولي از نظر متن،نه!
جواب تستاشم خيلي ريلكس داده،يعني فقط معني جمله رو نوشته بعد زير كلمه اي كه جواب ميشد خط كشيده! اين كتاب جوريه كه اول بايد اون درسو مسلط باشي بعد بياي باهاش كار كني! كلا مدلش اينجوريه كه تو واژه نامه خيلي سبزو بخوني واسه يه درس بعد بياي از رو اين تست بزني! البته نه بلافاصله!! گرامرم كه خيلي عالي توضيح داده در سطح كنكور!
البته من نه كتاب شهاب اناريو ديدم نه كتاب شبقره! ولي با همين كنكور 90و 92 زدم! بازم نميتونم بگم خيلي به اين كتاب ربطي داشت چون فقط يه دور نشستم پاش همه تستاشو زدم، هيچ وقتم دوره نكردم
ولي از نظر متن خوب نيست! چون متنو اول بايد فوت و فنشو از يه جا ياد بگيري يعني با چندتا مثال! حالا ميخواد اند ريدينگ باشه ميخواد كتاب نترسيم از متن باشه بعدشم فقط تمرين كني، هيچ راهه ديگه اي نداره! هرچيم متنات سخت ترو جون دار تر باشن كارت تو كنكور راحت ميشه!
4) فك نكنم يه چيز روتين باشه! بستگي به متنش داره، يعني اينا اينقد كارشون دقيقه كه بيان حساب كنن چندتا لغت خارج از كتاب تو اين متنه كه ما داريم ميديم؟؟ :18: بابا اينا تست ميدن جوابش تو گزينه ها نيست چه برسه به... :31:
كلا فكرتو رو اين چيزا نذار

lohrasbi
24-10-2011, 08:36
بچه ها دمتون گرم.:11:
فقط اگه ممکنه یکی بیاد به من بگه این کتاب درک متن اناری با شبقره چقدر فرق داره و کدوم به کنکور نزدیکتره. چون در حال حاضر متن های سخت و عجیب غریب اصلا به کار من نمیاد. اناری رو دارم میخوام ببینم ارزش داره برم شبقره رو بگیرم یا نه. مرسی.

birang1357
24-10-2011, 13:17
بهترین کتاب برای گرامر انگلیسی چه کتابیه؟؟؟ تاکید می کنم گرامرررررررررر

aQoaa
24-10-2011, 13:30
سلام خوبيد ؟!
من واسه تحليلي ! گاج سفيد و سبز دارم به نطزتون اون همه تست گاج سفيد رو بزنم ارزش داره يا .... ؟

ashjaee
24-10-2011, 14:18

به نظر من زبان جامع خیلی سبز (کتاب های دیگه رو نخوندم اما اینو که خوندم خیلی راضی بودم)

12p
24-10-2011, 14:23

من شبقره دارم خوبه در سطح کنکور گفته!این برا گرامر

برای ریدینگ هم اگه بخوایی یا درک متن به زبان ساده یا نترسیم از متن بگیر چون خودمم تو دوراهی گیر کردم کدومو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟:46:

urchin7
24-10-2011, 14:58

اعلام رو به هیچ وجه از اخر کتاب درسی نخون به یک کتاب کمک آموزشی بخر!
چون بعضی از کتاب های فلان نویسنده چندتاش در اعلام کتاب ذوم یکی در تاریخ ادبیات کتاب سوم و 2تا در بیاموزیم پیش

SuperSt@r
24-10-2011, 15:24

دبير ما از روي تجربه اي كه داشت يه صفحه اچار به ما گرامر گفته بود به صورت خيلي خلاصه و گفته بود فقط همين بخونيد برا سراسري(نه ازاد) و زيادم اصرار نميكرد كه تست اضافي بزنيد و بيشتر همون كنكورها رو ميزديم

hosein29
24-10-2011, 17:28
سلام خدمت همه ی دوستایه گلم میشه کسی بگه واسه اینکه سر جلسه آزمون وقت کم نیارم چیکار کنم ممنون :11:

lohrasbi
24-10-2011, 19:15
سلام خوبيد ؟!
من واسه تحليلي ! گاج سفيد و سبز دارم به نطزتون اون همه تست گاج سفيد رو بزنم ارزش داره يا .... ؟
ببین من پارسال تقریبا همه ی تستاش رو زدم و 100 % نتیجه گرفتم. (میانگین تراز کانونم توی تحلیلی 7400 بود). امسال هم برای تحلیلی دارم دوباره گاج رو میزنم.

پس از نظر ارزش داشتن که مطمئنا ارزش داره وقت بزاری. ولی اگه یکی از این دوتا مشکل رو داری، بیخیالش شو:
1. وقتت بسیار کمه و از برنامه ی آزمون هات هم خیلی عقبی. 2. اگه پایه ی ریاضیت خیلی خوب نیست، این کتاب رو بیخیال شو. ولی اگه هوش ریاضیت خوبه، این کتاب واست عالیه.

اگه هر کدوم از این مشکل ها رو داری، رمزینه میتونه برات مفید باشه.

urchin7
24-10-2011, 21:10
سلام خدمت همه ی دوستایه گلم میشه کسی بگه واسه اینکه سر جلسه آزمون وقت کم نیارم چیکار کنم ممنون :11:

یک ساعت نیاز داری!
اولا اگه درست رو خوب بلد باشی سوالات رو در زمان خودش جواب می دی! دوم سوالات وقت گیر رو بذار برای آخر کار

eshghe abi
24-10-2011, 23:16
سلام.
اولا که من اینو پرسیدم :31: :

سلام.

ممنونم.
فقط یک جواب گرفتم برای فیزیک 1 و پیش :31: :

من کتاب فیزیک 1 و فیزیک پیش را بررسی کردم تغییراتی ندیدم اصلا
سایر عزیزان نظری ندارند؟ :31:

یه سوال دیگه...ما سال پیش قبل ثبت نام کنکور باید میرفتیم تو یه سایتی سوابق تحصیلیمونو تایید میکردیم و یه کد بهمون میداد.درسته؟خب ما که سال قبل تایید کردیم امسال هم باید این کارو بکنیم؟از کی شروع میشه؟:31:

یه سوال هم تو تاپیک کتب پرسیده بودم لطفا یه نگاه بندازید : :31:

متشکر :11:

aQoaa
25-10-2011, 12:03
ببین من پارسال تقریبا همه ی تستاش رو زدم و 100 % نتیجه گرفتم. (میانگین تراز کانونم توی تحلیلی 7400 بود). امسال هم برای تحلیلی دارم دوباره گاج رو میزنم.

پس از نظر ارزش داشتن که مطمئنا ارزش داره وقت بزاری. ولی اگه یکی از این دوتا مشکل رو داری، بیخیالش شو:
1. وقتت بسیار کمه و از برنامه ی آزمون هات هم خیلی عقبی. 2. اگه پایه ی ریاضیت خیلی خوب نیست، این کتاب رو بیخیال شو. ولی اگه هوش ریاضیت خوبه، این کتاب واست عالیه.

اگه هر کدوم از این مشکل ها رو داری، رمزینه میتونه برات مفید باشه.

ممنون حيلي دمت گرم !
واسه كسسته چي؟ !

nelly joon
25-10-2011, 12:10
تو کانون چه ترازایی پشتیبان ویژه دارن؟؟؟

aQoaa
25-10-2011, 12:15
تو کانون چه ترازایی پشتیبان ویژه دارن؟؟؟

فك كنم بايد مينگين تراز يه فصلت تويه 100 نفر برتر اون فصل كه اسمشون تويه مجله ازمون مياد اخر هر فصل باشه ! بعد يكي هم شزايط با خودت اگه منطقه سه باشي نفرات برتر منطقه 3 بهت پشتيباني ميدن !

nelly joon
25-10-2011, 12:30
فك كنم بايد مينگين تراز يه فصلت تويه 100 نفر برتر اون فصل كه اسمشون تويه مجله ازمون مياد اخر هر فصل باشه ! بعد يكي هم شزايط با خودت اگه منطقه سه باشي نفرات برتر منطقه 3 بهت پشتيباني ميدن !
فکر نکنم اینجوری باشه دیگه.... راستی واسه منطقه 2 پرسیدم....
کس دیگه ای نمیدونه؟؟؟

aQoaa
25-10-2011, 12:42

شما هم بايد از تكنيك ضبدر و منهاو زمانهاي نقصاني استفاده كني ؟!
كه از پشتيبانت در موردش بپرس !

---------- Post added at 12:42 PM ---------- Previous post was at 12:39 PM ----------

فکر نکنم اینجوری باشه دیگه.... راستی واسه منطقه 2 پرسیدم....
کس دیگه ای نمیدونه؟؟؟

من دوستم پارسال رتبه4 رياضي منطقه اورد با 3 زبان اون خودش الان پشتيبان ويژه هستش !
اره مطمئن باش شزايطش همينه !
به پشتيبان ويژه هم واسه هر تماس 3 تومن كارت شارز و ه ر دانش اموز رو هدايت كنه 50 دلار !:27:

hosein29
25-10-2011, 12:47
یک ساعت نیاز داری!
اولا اگه درست رو خوب بلد باشی سوالات رو در زمان خودش جواب می دی! دوم سوالات وقت گیر رو بذار برای آخر کار
من همیشه وقت کم میارم تکنیکه ضربدر منهارم تا حالا اجرا نکردم مسن تو همین آزمون 22 مهر من واسه زبان انگلیسی وقت کم آوردم که تو همون 5 دقیقه 60 درصد زدم اما اگه وقت کم نمی اوردم می تونستم 90 یا حتی 100 بزنم واسه اختصاصیام که با وجودی که شیمی رو خوب خونده بودم و حتی می تونستم 100 بزنم بازم وقت کم آوردم وخیلی پایین زدم وبه خاطره همین ترازم اونجوری که می خواستم نشد بازم ممنون از پاسخت urchin جونم خیلی گلی:11:

hermione
25-10-2011, 15:10
من همیشه وقت کم میارم تکنیکه ضربدر منهارم تا حالا اجرا نکردم مسن تو همین آزمون 22 مهر من واسه زبان انگلیسی وقت کم آوردم که تو همون 5 دقیقه 60 درصد زدم اما اگه وقت کم نمی اوردم می تونستم 90 یا حتی 100 بزنم واسه اختصاصیام که با وجودی که شیمی رو خوب خونده بودم و حتی می تونستم 100 بزنم بازم وقت کم آوردم وخیلی پایین زدم وبه خاطره همین ترازم اونجوری که می خواستم نشد بازم ممنون از پاسخت urchin جونم خیلی گلی:11:

اگه تسلط کامل روی درس داشته باشی با حل کردن تعداد زیاد تست این مشکل خود به خود رفع میشه .
وقتی زیاد تست بزنی سختی و آسونی سوالا از ظاهرشون می تونی بفهمی و سر جلسه سوالای وقت گیر علامت می زنی برای آخر کار .

Alireza SM
25-10-2011, 16:17
کارنامه آزمون اول گزینه دو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SuperSt@r
25-10-2011, 16:46

من که تجربی نبودم ولی فک مینم اگه یه کمی بیشتر روی ریاضی کار کنید میتونید موفق تر باشید و تراز و رتبه بهتری کسب کنید همچنین سعی کنید عربی و ادبیاتتونم بیشتر بزنید در ضمن شیمی هم درسی هس که میشه بیشتر از این زد (من خودم گزینه 2 نبودم که بدونم سطح شیمیش رو) معارف و زبان و زیست رو هم که خوب زدید آفرین:11:
در کل بد نیس خوبه امیدوارم موفق باشید:46:

aQoaa
25-10-2011, 16:51
واسه فیزیک 3 یه مبتکران دارم !
گاج سفید هم دارم !
به نظرتون واسه یه ادم مبتدی !
فیزیک رو از رو کدوووم بخونم !؟

Alireza SM
25-10-2011, 17:34
من که تجربی نبودم ولی فک مینم اگه یه کمی بیشتر روی ریاضی کار کنید میتونید موفق تر باشید و تراز و رتبه بهتری کسب کنید همچنین سعی کنید عربی و ادبیاتتونم بیشتر بزنید در ضمن شیمی هم درسی هس که میشه بیشتر از این زد (من خودم گزینه 2 نبودم که بدونم سطح شیمیش رو) معارف و زبان و زیست رو هم که خوب زدید آفرین:11:
در کل بد نیس خوبه امیدوارم موفق باشید:46:
شیمی و فیزیک من خیلی بهتر از این درصد هستن ایشالا این آزمون اشتباهاتم رو تکرار نمیکنم و بهتر میزنم
عربی چون هیچی بلد نیستم نمیتونم بزنم ادبیات هم وقت نشد که مطالعه کنم اصلا
ممنون از نظرتون و ایشالا این آزمون رتبه بهتری به دست میارم:11:

hosein29
25-10-2011, 17:43
اگه تسلط کامل روی درس داشته باشی با حل کردن تعداد زیاد تست این مشکل خود به خود رفع میشه .
وقتی زیاد تست بزنی سختی و آسونی سوالا از ظاهرشون می تونی بفهمی و سر جلسه سوالای وقت گیر علامت می زنی برای آخر کار .
ممنون از راهنماییتون:20:

x11416
25-10-2011, 18:47

من سوالای گزینه 2 رو ندیدم ولی با مقایسه ستون( نمره خام)مال تو با ستون ( میانگین نمره خام نفرات برتر در سهمیه) میشه گفت که تو درس های زیست و دین و زندگی و زبان عالی هستی اگه تو همین دو ستون به در س فیزیک نگاه کنی میفهمی که تو درس فیزیک هم عالی هستی و با دقت در ( میانگین نمره خام نفرات برتر در سهمیه) در درس فیزیک میتوان تشخیص داد که سوالات درس فیزیک بسیار مشکل بوده است و تو خیلی خوب از پس اون براومدی.:5:
اگه کارنامه دیگه ای بود یه شماره حساب بانکی بهتون میدم تا براتون آنالیز کنم!!!!:31:

Alireza SM
25-10-2011, 19:22
من سوالای گزینه 2 رو ندیدم ولی با مقایسه ستون( نمره خام)مال تو با ستون ( میانگین نمره خام نفرات برتر در سهمیه) میشه گفت که تو درس های زیست و دین و زندگی و زبان عالی هستی اگه تو همین دو ستون به در س فیزیک نگاه کنی میفهمی که تو درس فیزیک هم عالی هستی و با دقت در ( میانگین نمره خام نفرات برتر در سهمیه) در درس فیزیک میتوان تشخیص داد که سوالات درس فیزیک بسیار مشکل بوده است و تو خیلی خوب از پس اون براومدی.:5:
اگه کارنامه دیگه ای بود یه شماره حساب بانکی بهتون میدم تا براتون آنالیز کنم!!!!:31:
من در درس شیمی از بقیه دروس بهتر هستم منتها به دلیل اشتباهات حواسم نبود سوالات پایه رو وارد پاسخنامه کنم همینطور فیزیک
درصد واقعی من در فیزیک و شیمی یکیشون 71 و اونیکی 72 بود

Attractive Boy
25-10-2011, 20:09
واسه فیزیک 3 یه مبتکران دارم !
گاج سفید هم دارم !
به نظرتون واسه یه ادم مبتدی !
فیزیک رو از رو کدوووم بخونم !؟

اگه سطحتون پایینه میتونید مبتکرانو به همون ترتیبی که تویه مقدمش گفته یخونی ! مطمئن باش جواب میده !

urchin7
25-10-2011, 21:49

منظورم نبود که رو شیمی و زیان تسلت کافی نداشتی منظورم این بود که وقتت رو روی باقی درس ها تلف می شه! به همین خاطر گفتم سوالات سخت رو بذار واسه آخر تا به زبان و شیمی برسی
خواهش می کنم کاری نبود

javidflasher
26-10-2011, 04:07
سلام
دوستان تو ریاضیات رشته ریاضی مباحثی هست که بتونم با گذاشتن وقت بیشتر روشون جواب خوب بگیرم؟
ینی چطور میتونم تضمینی ریاضی رو حدود20-25رصد بزنم؟؟؟
چون اصلا ازش خوشم نمیاد و نمیخوام زیاد روش وقت بزارم.

Reza31001
26-10-2011, 07:40
احتمال تصاعد لگاریتم آمار گراف
البته باید ببینی با کدوم مباحث بیشتر میتونی کنار بیای و اونا رو بخونی
اینایی که من گفتم معمولا و نه همیشه سوالاتی دارن که یه دانش آموز اگه کار کرده باشه میتونه بیشترش رو جواب بده
قسمت های کاربرد مشتق انتگرال و نظریه اعداد هم جزو قسمت های خیلی سخت محسوب میشن

javidflasher
26-10-2011, 12:33
ممنون دوست خوبم
من حدم هم خوبه . . .
تست از این قسمت میاد ؟؟؟

از دنباله ها و همرگا واگرا بودن

Attractive Boy
26-10-2011, 14:11
میشه راجب کسسته یه کم توضیح بدبد !
اگه میتونید بگید این همه تستهای گاج می ارزه بزنید !
ها؟
ممنون

SuperSt@r
26-10-2011, 15:46
ممنون دوست خوبم
من حدم هم خوبه . . .
تست از این قسمت میاد ؟؟؟

بله احتمالا میاد ازش که زیادم سخت نیس و معمولا میشه حلش کرد که خیلی از موارد با هوپیتال میشه حلش کرد(البته حالا که انگار کتابا عوض شده نمیدونم چه جوری سوال طرح بکنن)همینطور که یکی از دوستان گفته بود تصاعد و لگاریتم هم میشه زد من خودم انتگرال رو که خیلی دوست داشتم و روش حساب باز کرده بودم توی کنکور.
در کل شما که رشته ریاضی هستید خیلی درس ریاضی تو کنکورتون مهمه سعی کنید بیشتر بهش اهمیت بدید و خیلی براش وقت بذارید چون واقعا خیلی خیلی تو رتبتون میتونه تاثیر بذاره. از ما گفتن بود.....:5:
امیدوارم موفق باشی و به اونچه میخواهی برسی:11:

Arashdn
26-10-2011, 15:55
دوستان کسی منت نمیزاره جواب بده ؟
شیمی 3 فصل 1 سوالات مربوط به استکیومتری و فرومول تجربی کلا طولانیه و نمیشه کاریش کرد
تو کنکور هم 3-4 تا سوال اینطور وقت گیر میشه نگران نباش .....

SuperSt@r
26-10-2011, 16:32
شیمی 3 فصل 1 سوالات مربوط به استکیومتری و فرومول تجربی کلا طولانیه و نمیشه کاریش کرد
تو کنکور هم 3-4 تا سوال اینطور وقت گیر میشه نگران نباش .....

به نظرم با روش تناسب خیلی خیلی مسائل استو راحت میشه و فقط یه کم محاسبات ممکنه داشته باشه ولی میشه حلش کرد

Attractive Boy
26-10-2011, 16:54
میشه راجب کسسته یه کم توضیح بدبد !
اگه میتونید بگید این همه تستهای گاج می ارزه بزنید !
ها؟
ممنون

تو رو خدا به این پست جواب بدید

javidflasher
26-10-2011, 18:01
بله احتمالا میاد ازش که زیادم سخت نیس و معمولا میشه حلش کرد که خیلی از موارد با هوپیتال میشه حلش کرد(البته حالا که انگار کتابا عوض شده نمیدونم چه جوری سوال طرح بکنن)همینطور که یکی از دوستان گفته بود تصاعد و لگاریتم هم میشه زد من خودم انتگرال رو که خیلی دوست داشتم و روش حساب باز کرده بودم توی کنکور.
در کل شما که رشته ریاضی هستید خیلی درس ریاضی تو کنکورتون مهمه سعی کنید بیشتر بهش اهمیت بدید و خیلی براش وقت بذارید چون واقعا خیلی خیلی تو رتبتون میتونه تاثیر بذاره. از ما گفتن بود.....
دمت گرم رفیق
والا من دارم با دبیر پیشمون پیش میرم مباحث رو وتستاش رو هم میزنم
گسسته و تحلیلی هم میزنم .
ولی احساس میکنم ریاضیات رو تو کنکور از دست میدم برای همین رو بعضی قسمتا میخوام بیشتر تمرکز کنم تا دست کم 20درصدی ازش بگیرم

monaa
26-10-2011, 19:04
سلام یه روشی برای حفظ جدول تناوبی تو اینترنت پیدا کردم جالبه

Samba
26-10-2011, 19:24
تو رو خدا به این پست جواب بدید

سلام

آره می ارزه حتما بزنید

Attractive Boy
26-10-2011, 19:30
سلام

آره می ارزه حتما بزنید

ممنون !

ميشه بگيد اگه من بخوام از الان واسه ازمون بعد قلم چي اماده شم ! ميشه منو راهنمايي كنيد راجب درسايي كه به نظز خودتون لازم دارن كه راهنمايي كنيد ميشه بگيد ؟؟
اگه من واسه ازمون 6 ابان نه ازمون بعيش ثبت نام كردم ميتونيد منو راهنمايي كنيد ؟؟
يه سز خط اساسي بديد تا منم شمارو دعا كنم !؟
ممنون !

lohrasbi
27-10-2011, 08:23
ممنون خيلي دمت گرم !
واسه گسسته چي؟ !
عذر میخوام که دیر شد. چند روز نبودم. شرمنده.

من بین دروس ریاضی، گسستم از همه ضعیفتر بود که بیشتر بخاطر تنبلی بود. بخاطر همین آخر سر مجبور شدم بعد عید نظریه اعداد و ترکیبیات رو بزارم کنار.
ببین گراف رو بیشتر کتابا خوب گفتن. من که گاج رو خوندم خیلی خیلی راضی بودم.

واسه نظریه اعداد هم من گاج رو خوندم بازم راضی بودم. کلا کتابای آقای منصف شکری حرف نداره. فقط یادت باشه نظریه اعداد رو از الگو (OTN) نخونی که شنیدم افتضاحه! گاج خوبیش اینه که وقتی میخونی، خسته نمیشی. نه که نشیا! منظورم اینه که کتابای دیگه نظریه اعداد رو یه جوری خشک و خالی گفتن که آدم زود خسته میشه. ولی گاج نه.

راستی یه چی یادت باشه. یه قسمتی هست توی نظریه اعداد توی بخش اعداد اوله. این قسمت رو هیچ کتابی (حتی گاج) نتونسته خوب بگه. پس اگه خوندی عصبانی نشی یه وقت!

واسه ترکیبیات هم نظری ندارم چون تا حالا لاشو باز نکردم!
راستی بد نیست به اینم یه نگیا بندازی:

ریاضیات گسسته و جبر و احتمال (تقریبا همه ی کتاب های توی بازار خوب هستن! ما فقط یه توضیح کوچولو میدیم.)

خیلی سبز: برای کسایی که هم درک ریاضیشون قویه و هم از اون آدمایی هستن که میخوان چندتا کتاب تست بزنن. (تعداد تست هاش بیش از حد زیاده) به نظر من(samba) مي تونه مكمل خوبي براي گاج سفيد باشه(براي اونايي كه ميخوان گسسته رو 100 بزنن)

کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز: میتونه کتاب خیلی خوبی باشه از نظر جزوه. باید یه کتاب تست مثل آبی قلمچی هم کنارش باشه.

گاج سفید: یه کتاب مختصر و مفید برای کسایی که میخوان تو وقت کم، بهترین نتیجه رو بگیرن. (چون تستهای مادر و اصله کاری رو ستاره دار کرده، در ضمن درس رو تو قالب درسنامه تو پاسخ تشریحی گفته. به زبون ساده.)

=> نظر vahid-p در مورد این کتاب: کتاب خوبیه، نویسندش هم باحاله و از نوشتنش خیلی خوشم میاد، ولی خب دقیقا اونی نبود که می خواستم.

=< نظر samba در مورد اين كتاب : يك كتاب عاليييي با يه شخصيت مجازي!!! به نظرم به سطح قابل قبولي از آمادگي مي رسونه شمارو و غول گسسته رو ميشكونه

نشر الگو : کتاب خوبیه! هم توضیح درسش خوبه هم تستهاش. (جبر و احتمالش تو یه جلد جداست)

خوشخوان: این هم مثل نشر الگو ، با این تفاوت که یکم سطحش بالاتره و بدرد بچه های باهوش میخوره.

Attractive Boy
27-10-2011, 10:36
عذر میخوام که دیر شد. چند روز نبودم. شرمنده.

من بین دروس ریاضی، گسستم از همه ضعیفتر بود که بیشتر بخاطر تنبلی بود. بخاطر همین آخر سر مجبور شدم بعد عید نظریه اعداد و ترکیبیات رو بزارم کنار.
ببین گراف رو بیشتر کتابا خوب گفتن. من که گاج رو خوندم خیلی خیلی راضی بودم.

واسه نظریه اعداد هم من گاج رو خوندم بازم راضی بودم. کلا کتابای آقای منصف شکری حرف نداره. فقط یادت باشه نظریه اعداد رو از الگو (OTN) نخونی که شنیدم افتضاحه! گاج خوبیش اینه که وقتی میخونی، خسته نمیشی. نه که نشیا! منظورم اینه که کتابای دیگه نظریه اعداد رو یه جوری خشک و خالی گفتن که آدم زود خسته میشه. ولی گاج نه.

راستی یه چی یادت باشه. یه قسمتی هست توی نظریه اعداد توی بخش اعداد اوله. این قسمت رو هیچ کتابی (حتی گاج) نتونسته خوب بگه. پس اگه خوندی عصبانی نشی یه وقت!

واسه ترکیبیات هم نظری ندارم چون تا حالا لاشو باز نکردم!
راستی بد نیست به اینم یه نگیا بندازی:

ممنون میشه راجب تازه شروع کردن هم یه توضیحی بدید !؟
اگه میشه یه سر خط اساسی به من بدید تا خودم شروع کنم ایشالا !
ممنون از رهنماییتون !
دسستت خوش !

hosein_000
27-10-2011, 12:48
بچه ها به نظرتون با اندیشه فائق میشه دیفرانسیل و ریاضی پایرو 50 زد.....خودمم وقتم ازاده یعنی پیش دانشگاهی نیستم
یه کتاب اموزشی ریاضی پایه هم معرفی کنید خواهشا

pour-homme
27-10-2011, 13:56
سلام یه روشی برای حفظ جدول تناوبی تو اینترنت پیدا کردم جالبه

یادش بخیر دبیر ما دو سال پیش اینطوری عنصر ها رو یادمون داد

12p
27-10-2011, 14:01
بچه ها به نظر شما برا هندسه پایه نشر دریافت بگیرم یا هندسه1وهندسه2گاج سفید ؟؟؟؟
سطحمم خوبه و بنظر خودم نمیصرفه دو کتاب گاج برا8تا تست .تازه گاج سوالا المپیاد امریکاهه !

لطفا کسای که دارن نشر دریافت تستاش ماله کنکورا قبله مثلا90 یا؟؟؟؟اگه میشه یه توضیح درباره نشر دریاف یا کسایی که گاج دارن بگن از کدوم راضین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من چی بگیرم؟؟:11:

lohrasbi
27-10-2011, 14:02
ممنون میشه راجب تازه شروع کردن هم یه توضیحی بدید !؟
اگه میشه یه سر خط اساسی به من بدید تا خودم شروع کنم ایشالا !
ممنون از رهنماییتون !
دسستت خوش !
والا چی بگم! آخه چرا منو تو این موقعیت قرار میدید؟! :27:
سر خط اساسی واسه شما میتونه برنامه ی راهبردی آزمونی باشه که میخواید شرکت کنید. مثلا اگه کانون آزمون میدید، سر خط اساسی شما همون برنامه ی آزمون هاست. فقط نقطه ضعفات رو جدی بگیر و براشون بیشتر وقت بزار. در ضمن حتما ضرایب دروس رو درنظر بگیر. حواست باشه داری برنامه ریزی میکنی، نگی عمومی ها رو بعد عید میخونم و .... از این حرفا دیگه! :31: (وقت کردی برو صفحه ی 41 همین تاپیک، آخرین پست رو بخون.)

بچه ها به نظر شما برا هندسه پایه نشر دریافت بگیرم یا هندسه1وهندسه2گاج سفید ؟؟؟؟
سطحمم خوبه و بنظر خودم نمیصرفه دو کتاب گاج برا8تا تست .تازه گاج سوالا المپیاد امریکاهه !

لطفا کسای که دارن نشر دریافت تستاش ماله کنکورا قبله مثلا90 یا؟؟؟؟اگه میشه یه توضیح درباره نشر دریاف یا کسایی که گاج دارن بگن از کدوم راضین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من چی بگیرم؟؟:11:
اولا که ارزش 8 تا تست ریاضی خیلی خیلی زیاده. اگه بخوای اینطوری فکر کنی، آخر به این نتیجه میرسی که باید همه ی مباحث رو بزاری کنار! چون از گسسته هم 8 تا میاد، از الکتروشیمی 4 تا میاد و ... . پس هیچی رو نزار کنار.

دوما اگه تستای هندسه پایه دو سه سال کنکور اخیر رو یه نگاه بندازی، خواهی دید که دست کمی از تست های المپیاد آمریکا ندرن. اتفاقا این تست های آمریکایی (!) باعث شدن که این دوتا کتاب خیلی خوب از آب دربیان. خلاصه اینکه گاج با اون تستای خفن، پاشو زیاد هم از کنکور فرا نذاشته. هندسه پایه ذاتن سخته و نمیشه کاریش کرد. من که گاج رو زدم خیلی راضیم.

فقط حواست باشه که نکته های اضافی گاج رو حفظ نکنی. بجز بعضی چیزاش که توی کتاب هم مطرح شده، سعی کن بقیه نکات رو با اثباتش یاد بگیری.

Attractive Boy
27-10-2011, 14:25
والا چی بگم! آخه چرا منو تو این موقعیت قرار میدید؟! :27:
سر خط اساسی واسه شما میتونه برنامه ی راهبردی آزمونی باشه که میخواید شرکت کنید. مثلا اگه کانون آزمون میدید، سر خط اساسی شما همون برنامه ی آزمون هاست. فقط نقطه ضعفات رو جدی بگیر و براشون بیشتر وقت بزار. در ضمن حتما ضرایب دروس رو درنظر بگیر. حواست باشه داری برنامه ریزی میکنی، نگی عمومی ها رو بعد عید میخونم و .... از این حرفا دیگه! :31: (وقت کردی برو صفحه ی 41 همین تاپیک، آخرین پست رو بخون.)

اولا که ارزش 8 تا تست ریاضی خیلی خیلی زیاده. اگه بخوای اینطوری فکر کنی، آخر به این نتیجه میرسی که باید همه ی مباحث رو بزاری کنار! چون از گسسته هم 8 تا میاد، از الکتروشیمی 4 تا میاد و ... . پس هیچی رو نزار کنار.

دوما اگه تستای هندسه پایه دو سه سال کنکور اخیر رو یه نگاه بندازی، خواهی دید که دست کمی از تست های المپیاد آمریکا ندرن. اتفاقا این تست های آمریکایی (!) باعث شدن که این دوتا کتاب خیلی خوب از آب دربیان. خلاصه اینکه گاج با اون تستای خفن، پاشو زیاد هم از کنکور فرا نذاشته. هندسه پایه ذاتن سخته و نمیشه کاریش کرد. من که گاج رو زدم خیلی راضیم.

فقط حواست باشه که نکته های اضافی گاج رو حفظ نکنی. بجز بعضی چیزاش که توی کتاب هم مطرح شده، سعی کن بقیه نکات رو با اثباتش یاد بگیری.

خيلي ممنون كه گفتيد !
واقعا به كارم اومد !
ميشه يه كمي راجب انگليسي و عربي بگيد وايه اونا چه جوري برنامه بريزم !؟

toranj20000
27-10-2011, 14:40
با سلام

لطفا در خصوص شیوه خواندن درس فیزیک توضیح دهید.

ممنون/

future.doctor
28-10-2011, 00:20
سلام
كسي تغييرات كتاب ها براي كنكور 91 نسبت به 90 رو ميدونه؟دقيق لطفا :10:
برای تجربی فقط ریاضی تعغیر کرده !