PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 91 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

esilovexp
13-09-2011, 22:55
:40:چگونه می توان از برای موفقیت در کنکور زمان خرید؟

1) گوشی موبایل را میشه تا بعد از کنکور نداشت و این به امار نصف زمان مکالمه های یک ساله گذشته تان زمان برایتان خواهد خرید.
2) تمرکز عالی در مطالعه و تست زنی یک راهکار فوق العاده از برای اینکه به نسبت قدرت تمرکزتان چند برابر زمان نرمال را در اختیار داشته باشید.
3) به تعداد دوستانی که در طول یکسال گذشته باهاشون ارتباط داشته اید میتوانید ارتباطات خودتون را محدود کرده و زمان بیشتری را در اختیار خود داشته باشید.
4) خیلی راحت میشه بی خیال بسیاری از برنامه های تلویزیون شد و شاید هم دیدن یک برنامه فرصت برابر در روز کافی باشد.
5) در این نه ماهی که کنکور دارید خیلی محترمانه میشه بی خیال دوست دختر و اینا شد و بعدش که کنکور دادین حسابی میتونید از خجالتش در بیان
6) کتاب میخرید کتابای خوب بخرید که در حداقل زمان حداکثر استفاده را برایتان داشته باشد.
7) اینترنت و چت و فروم و فیس بوک و .... خیلی دیگه ی این برنامه ها و تفریحات نتی را میشه این یک سال بی خیال شد و کلی زمان بیشتر برای درس خوندن داشت.
8) اگر هم یاد بگیرم و به دیگران و اطرافیان بفهمانیم که امسال کنکور داریم و بسیار هم برایمان جدی هستش این شکلی هم یک جورایی جلوی بسیاری از اتلاف زمان هایی که صرف جر و بحث های الکی شاید بشود را خواهیم گرفت که هرجوری هست امسالی برایم مهم ترین کار کنکورم هستش.
9) نرمش روزانه به شکل باحال میتونه براتون زمان بخرد چرا و چه جوریش ساده است و این یکی را خودتون فکر کنید.
10) همیشه هم سعی کنید خوب بخوابید که این شکلی هم میتونی با سرحال بودناتون در طول روز بهترین فرصت هایی را که در اختیار دارید را به بهترین شکل استفاده کنید و این یعنی ممانعت حرفه ای از اتلاف زمان.

ashjaee
14-09-2011, 05:45
دوست من اگر نوشتهه ای من رو بخونید فکر کنم بد نیست.
من گفتم همه موسسات اینجوری هستند چه کانون چه گاج شما اگر نمیدونی این رو بدون دانش اموزان ممتاز رو خودکار ثبت نام میکنند.واگر بازهمبدونی زیر فرم ثبت نام نوشته کهمیتونن از نام وتصویر شما استفاده کنند پس بحث گاج نیست
شما که فرق کلمعه همه موسسات با گاج رو میدونید ؟ و این جوری نوشتید؟
شما میگید نفرات برتر ملاک هست و نتیجه کانون بوده و خوب هست حالا میگید ملاک نیست؟
این رو هم باز اگر میخوندید مطلب من رو بد نبود
شما اگر الان برنامه همه موسسات رو که توی سایتشون هست ببینید متوجه میشید که تقریبا یکی هست ....ول مال کانون اسم داره ....

اگر بحث استاندارد هست چرا شسوال های کتابهاش رو داره چرا سوالات کنکورهای قبل رو داره اینها رو که میشه بدون ازمونهم خوند
چرا گاج مشابهت سوالاش با کنکور بیشتر هست ....؟؟؟؟

شما کم کم دارین از بحث خارج میشین و به جدل می کشونین کار رو.
ببین من کسایی رو گفتم که از اول کانون بودند و در آزمون های اون در طول سال شرکت کردند نه این که به هر طریقی ثبت نام شدند و از اسمشون استفاده شده. دیگه هم دوست ندارم بحث رتبه های برتر رو ادامه بدم چون اونقدر مهم نیست.
درضمن از شما بعیده که بگین برنامه همه موسسات یکیه. گزینه 2 که پایه رو کلا کرده اختیاری به سوال های هم شماره از پیش. گاج هم فاصله آزمون هاش مثل گزینه 2 سه هفته یکبار هست و بعضا چهار هفته یکبار!
در ضمن کانون تو بعضی درس ها فقط 2 تا سوال به طور ثابت کنکور میاره که مینویسه از کتاب آبی که اون کتاب فقط سوال های کنکور رو داره.
در ضمن از نظر من استاندارد اون نیست که مشابه کنکور باشه (تعجب کردین نه؟) بلکه باید در طی آزمون ها شما رو به سطح آمادگی مورد نیاز برای کنکور برسونه. مثلا اگه شما یک مبحثی رو مثل موج برای کنکور می خونین گزینه 2 و گاج میان سوال های سخت و حرفه ای رو می زارن تو آزمونشون.(که البته غلط و خارج از بحث آمادگی برای کنکوره) حل کردنشون خوبه اما نه در قالب کنکور.
شما خودتون امسال کنکور دادین؟ آخه تا کنکور نداده باشین نمی فهمین من چی میگم . . . . البته درصد مشابهت و این جور چیز ها که گزینه دو و گاج اعلام می کنن واقعا بی معنیه. میگن مشابه فلان سوال فلان آزمون. پس تمام سوال ها مشابه آن (با تقریبی مناسب) در کتاب های کمک آموزشی هست باید بگین درصد مشابهت فلان و فلان . . . .
خواهشا یکم هم شرایط بحث رو بیشتر رعایت کنین "شما پست منو خندین؟" یا "فرق بین فلان با فلان را مب دونبد" زیاد قشنگ نیست تو بحث . . .
ممنون از شما

alavi71
14-09-2011, 09:12
شما کم کم دارین از بحث خارج میشین و به جدل می کشونین کار رو.
ببین من کسایی رو گفتم که از اول کانون بودند و در آزمون های اون در طول سال شرکت کردند نه این که به هر طریقی ثبت نام شدند و از اسمشون استفاده شده. دیگه هم دوست ندارم بحث رتبه های برتر رو ادامه بدم چون اونقدر مهم نیست.
درضمن از شما بعیده که بگین برنامه همه موسسات یکیه. گزینه 2 که پایه رو کلا کرده اختیاری به سوال های هم شماره از پیش. گاج هم فاصله آزمون هاش مثل گزینه 2 سه هفته یکبار هست و بعضا چهار هفته یکبار!
در ضمن کانون تو بعضی درس ها فقط 2 تا سوال به طور ثابت کنکور میاره که مینویسه از کتاب آبی که اون کتاب فقط سوال های کنکور رو داره.
در ضمن از نظر من استاندارد اون نیست که مشابه کنکور باشه (تعجب کردین نه؟) بلکه باید در طی آزمون ها شما رو به سطح آمادگی مورد نیاز برای کنکور برسونه. مثلا اگه شما یک مبحثی رو مثل موج برای کنکور می خونین گزینه 2 و گاج میان سوال های سخت و حرفه ای رو می زارن تو آزمونشون.(که البته غلط و خارج از بحث آمادگی برای کنکوره) حل کردنشون خوبه اما نه در قالب کنکور.
شما خودتون امسال کنکور دادین؟ آخه تا کنکور نداده باشین نمی فهمین من چی میگم . . . . البته درصد مشابهت و این جور چیز ها که گزینه دو و گاج اعلام می کنن واقعا بی معنیه. میگن مشابه فلان سوال فلان آزمون. پس تمام سوال ها مشابه آن (با تقریبی مناسب) در کتاب های کمک آموزشی هست باید بگین درصد مشابهت فلان و فلان . . . .
خواهشا یکم هم شرایط بحث رو بیشتر رعایت کنین "شما پست منو خندین؟" یا "فرق بین فلان با فلان را مب دونبد" زیاد قشنگ نیست تو بحث . . .
ممنون از شما

خب دوست من وقتی شما میگید منهم باید جواب بدم دیگهدرسته؟
من گفتم افراد مستعد در ازمونهای چند موسسه شرکت میکنند.واینکه شما میگید توی کانون هست همین اتفاق هم در مجلات گاج هستش.
خب اگه دقت کرده باشید پری روز در جواب دوستمون هم همین حرف شما رو زدم و گفتم به پایه توجه نداره که کاری جالبی نیست ولی اگر با گاج مقایسه کنید تفاوتی ندارند.کانون میخواهد سریع تموم بکنه تا فرصت برای دوره دروس هم باشه اونهم چندین بار این باعث میشه که کمی برنامه اش سنگین بشه البته خود بحث دوره کردن چیز بدی نیستش.ولی باعث سنگین شدن بیش از حد کانون به علت مرور هاش میشه ...
اگر ملاک شما از ازمکون خوب سخت بودن هستش سوالات کانون از بقیه سخت تر هست ....
بله من کنکور دادم و هم در کانون هم در گاج بودم که دارم اینها رو میگم ....
اون رو که دیدم مشابهتش رو ولی حالا که این حرف رو زدی یک نکته بگم که من امسال با مولف ژنتیک گاج کلاس داشتم.ایشون گفتند که طراح ازمونهای گاج و کتاب گاج از دست اندر کاران طراحی کنکور هست من از این بابت هستش که میگم مشابهت دارند چون به نظر من افرادی که برای گاج طراحی میکنند خیلی قویتر هستند. نسبت به کانون

بابت این موضوع هم چون بنده بارها گفتم بدون توجه به اون نوشته بودید ....
من بارها گفتم تصمیم نهایی با شماست ومن دارم مشکلاتش رو میگم طرف دوباره میگه این داره تبلیغ گاج رو میکنه من گفتم گزینه دو به پایه توجه نداره شما اونرو دوباره تکرار میکنید چرا؟
من میگم سایر موسسات اینجوری هست میگد شما داری تبلیغ گاج میکنی من چی بگم به نظر شما ؟

در هر صورت اینها نظر بنده هست دوست عزیز

موفق و پیروز باشید ....

bamce
14-09-2011, 09:23
سلام عزیز

دیگه حقیقتا برای یکی مثل شما که سمپادی هستین جای سوال هستش که یعنی به شما با آن دبیر و استادهای فوق العاده ای که دارین به شما یاد نداده اند که اصل و اساس یادگیری ریاضیات (حداقل برای ریاضی) به عملکرد فعال شما در سر کلاس درس مرتبط می باشد و در خارج از کلاس باید فقط مساله حل کرد و تمرین نمود؟!

با این حال من مطالب زیر را برایت میگم رفیق میتونی به خوبی از آنها استفاده نمایی:

اول اینکه بهتر هست که قبلش یک نگاهی به لینک هایی که در بالا گذاشته ام داشته باشی.

برای حسابان (آموزش) دو کتاب مورد توجه بوده است:

حسابان عباس امیدوار مبتکران که شامل آموزش روان و ساده می باشد که بیشتر مورد توجه دوستان بوده است.

حسابان نصیری مبتکران که چون در مطالعه این کتاب باید به سایر مباحث کتاب های این عزیز اشراف داشت استفاده ای از برای همه افراد ندارد هر چند که روند آموزش بسیار خوبی هم دارد.

از برای تست هم خیلی سبز! مجموعه ی خوبی را ارائه کرده است که شامل تست های سخت و مفهومی بسیاری می باشد.

برای ریاضی 2 که رفیق چیزی نداره که بخوای به آن فکرکنی و بیشتر نکات و مباحث آن در سایر کتاب های ریاضی تکرار می شود و هم شما با حل و تمرین بسیاری از کتاب های حسابان و دیفرانسیل و گسسته و هندسه تحلیلی می توانید به سطح تسلط خوبی بر مباحث این کتاب ریاضی 2 برسید و در آخر اگر دیگه احساس کردید که خلاء ای باقی مانده است با هم تمرین تست های کنکور چند سال گذشته تمامی نیاز شما را پاسخگو می باشد.

از برای دیفرانسیل آموزش هم به طور مکرر این کتاب دیفرانسیل 1 و 2 مهندس محمد مهربان رمزینه مورد توجه بوده است.

از برای تست جامع ریاضیات سه مجموعه زیر عالی هستند:
1) سه جلد کتاب تست ریاضیات مهندس محمد مهربان رمزینه
2) تست ریاضیات ده استاد
3) تست ریاضیات اندیشه فائق ماشاالله رضوی و یک عزیز دیگر

ممنون از جوابت ولی ظاهرا سو تفاهم شده بذار توضیح بدم
من امسال کنکور دادم و ریاضی 70و..%زدم
ضمنا علاوه بر این کتابایی که فرمودی اینارم زدم ولی از سال دوم(آخراش شروع کردم)
1.بنفش قلمچی
2. 30سال قلم چی
3.نوبل
4.دیف2 کوله پشتی
5.گاج
و.......
چنتا کتاب دیگه!

ولی مشکل اینه که میگن کتابا(حسابان و...) تغییر کردن

واسه همنن پرسیدم تا بدونم واسه کتابای جدید چه کتابای تست وآموزشی(شاید)بخرم

اگر تغییر اساسی نکرده ازهمون کتابا و جزوه هایی که دارم استفاده کنم؟

ازت ممنون میشم اگه اینو جواب بدی

Mohammaduir
14-09-2011, 09:31
نوشته شده توسط alavi71
من امسال با مولف ژنتیک گاج کلاس داشتم.ایشون گفتند که طراح ازمونهای گاج و کتاب گاج از دست اندر کاران طراحی کنکور هست من از این بابت هستش که میگم مشابهت دارند چون به نظر من افرادی که برای گاج طراحی میکنند خیلی قویتر هستند. نسبت به کانو ن

اخر ما نفهمیدیم یکی هستند یا با هم فرق می کنند !!! :27:
در ضمن همین جواب دادن های تند شما حکایت از چیزی دیگه می کنه (که اینجا لازم نیست بحثش رو باز کنیم).

alavi71
14-09-2011, 12:05
اخر ما نفهمیدیم یکی هستند یا با هم فرق می کنند !!! :27:
در ضمن همین جواب دادن های تند شما حکایت از چیزی دیگه می کنه (که اینجا لازم نیست بحثش رو باز کنیم).

چی با هم فرق میکنه؟اگه منظورت برنامه هست که اگر پستهای قبل رو بخونی نوشتم جگزینه دو به پایه توجه ندارید.
بله این رو باز هم گفتم که شما میتونید از توی ساتشون برنامه هاشون را با هم مقایسه کنید.

من کجا تند صحبت کردم
عرض کردم خدممتون که اول برید پستها رو بخونید بعد جواب بدید
وقتی پستهای قبل رو نادیده میگیرن میخوان حرف خودشون رو بزنند من نگم برید دوباره مطلب من رو بخونید؟
یکم انصاف هم خوب هست؟
در ضمن شما که خیلی خوب حرف میزنید منظورتون از این نوشتتون چیزی جز توهین نبوده؟
alavi71 مشکلت چیه؟
یکی بره گاج ثبت نام کنه تا این دلش خوش بشه و دست از سر ما برداره
چون بنده اصلا به شما شخصا اصلا نگفتم برید گاج
به سایر دوستانهم گفتم تصمیم با شماست

موفق باشید

esilovexp
14-09-2011, 17:00
ممنون از جوابت ولی ظاهرا سو تفاهم شده بذار توضیح بدم
من امسال کنکور دادم و ریاضی 70و..%زدم
ضمنا علاوه بر این کتابایی که فرمودی اینارم زدم ولی از سال دوم(آخراش شروع کردم)
1.بنفش قلمچی
2. 30سال قلم چی
3.نوبل
4.دیف2 کوله پشتی
5.گاج
و.......
چنتا کتاب دیگه!

ولی مشکل اینه که میگن کتابا(حسابان و...) تغییر کردن

واسه همنن پرسیدم تا بدونم واسه کتابای جدید چه کتابای تست وآموزشی(شاید)بخرم

اگر تغییر اساسی نکرده ازهمون کتابا و جزوه هایی که دارم استفاده کنم؟

ازت ممنون میشم اگه اینو جواب بدی

سلام دوباره به شما دوست عزیز

یک مطلبی را برات میگم میخوام که کمی در موردش فکر کن و بعد نظرت را برایم بگی لطفا:
«ریاضیات علم مجرّد هستش»

ببین رفیق
ریاضیات علمی نیست که بشود در آن تغییری داد و یا به گونه ای باشد که یک ریاضیدان بخواهد نظر و ایده های شخصی خودش را به دنیا معرفی نماید بلکه حقیقت امر این هستش که یک ریاضیدان فقط به آن سطح قدرت و نمایی که ریاضیات جهان را معنا بخشیده است دست یافته است.

شما ان شاء الله بعدا میخوای یک مهندس زبده و کاردرست بشی از این رو مهارت شما در ریاضیات یک ضرورت و امتیاز فوق العاده ی است از برای اینکه شما را تبدیل به یک فرد خاص و نامبر وان نماید. از این رو با توجه به مطالعات گسترده ای که در ریاضیات شما داشته ای به شما پیشنهاد می کنم عزیز که یک مدتی به آنچه که در ریاضیات آموخته ای فکر کنی و به ماهیت ریاضیات و ارتباط بین مفاهیم و مباحث آن بیشتر توجه کنی و همین روال را تا جایی دنبال کن که به این احساس اطمینان برسی که دیگه این یکی دو درصد تغییر در محتوای کتاب درسی تفاوت چندانی برای من نمی کند و براحتی می توانم هم با یک بررسی ساده آن سطح تسلط لازمه را هم به خوبی بدست بیاورم و هر گونه سوالی هم که طرح شود به طور حتم قادر به حل آن خواهم بود و چرا وقتم را صرف کاری کنم که قبلا به بهترین شکل انجامش داده ام و حال فقط یک تصور برایم هستش که میخواهد من را فریب بدهد!

این مساله تغییر محتوای کتاب درسی ریاضیات در واقع برای آن سری از عزیزانی هستش که این سطح مطالعه و حل تست و تمرین یکی مثل شما و من را ندارن و باید یک فکر اساسی کنند که مثلا چه کتاب یا تست جدید را بگیرن که هم عالی باشد و هم دقیق مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی باشد.

و کلام آخر رفیق
من میگم که اگر هم شما همان تعداد تست هایی که قبلا از کتاب های مختلف حل کرده اید را دوباره حل و بررسی نمایید و اشکلات خودتان را مرتفع نمایی مطمئن باش که کسب درصد بالای 91% و حتی 100% امری کاملا ممکن و شدنی برای شما خواهد بود.
حال اگر هم خیلی اصرار به این داری که یک کتاب جدید بگیری که خیالت از بابت تغییرات کتاب درسی راحت شود خوب هستش که کمی صبر کنی و ببینی که اکثر انتشارات کتاب ها و چاپ جدید خودشون را بیرون بدن و بعد میتونی با خیال راحت تر و دست بازتر یک کتاب خوب از یکی از انتشارات خیلی سبز! یا اندیشه فائق یا فار یا نشر الگو یا ده استاد یا کوله پشتی یا گاج یا رمزینه را برای خودت خرید نمایی. این طوری یک چندتایی از این دوستان همین کتاب جدیدا را رفتن گرفتن و خوندن و بعد این شکلی با اطمینان بیشتری میتونی بهترین کتاب و شاید هم آخرین کتاب ریاضی دوره پیش دانشگاهی خودت را خرید نمایی.

Aryana_b
14-09-2011, 17:26
بهترین آموزشگاه کنکور دخترونه تو تهرون فقط فقط علوم هستش تو سیدخندان

علوم گسستش نصیریه؟؟؟

bamce
14-09-2011, 19:06
سلام دوباره به شما دوست عزیز

یک مطلبی را برات میگم میخوام که کمی در موردش فکر کن و بعد نظرت را برایم بگی لطفا:
«ریاضیات علم مجرّد هستش»

ببین رفیق
ریاضیات علمی نیست که بشود در آن تغییری داد و یا به گونه ای باشد که یک ریاضیدان بخواهد نظر و ایده های شخصی خودش را به دنیا معرفی نماید بلکه حقیقت امر این هستش که یک ریاضیدان فقط به آن سطح قدرت و نمایی که ریاضیات جهان را معنا بخشیده است دست یافته است.

شما ان شاء الله بعدا میخوای یک مهندس زبده و کاردرست بشی از این رو مهارت شما در ریاضیات یک ضرورت و امتیاز فوق العاده ی است از برای اینکه شما را تبدیل به یک فرد خاص و نامبر وان نماید. از این رو با توجه به مطالعات گسترده ای که در ریاضیات شما داشته ای به شما پیشنهاد می کنم عزیز که یک مدتی به آنچه که در ریاضیات آموخته ای فکر کنی و به ماهیت ریاضیات و ارتباط بین مفاهیم و مباحث آن بیشتر توجه کنی و همین روال را تا جایی دنبال کن که به این احساس اطمینان برسی که دیگه این یکی دو درصد تغییر در محتوای کتاب درسی تفاوت چندانی برای من نمی کند و براحتی می توانم هم با یک بررسی ساده آن سطح تسلط لازمه را هم به خوبی بدست بیاورم و هر گونه سوالی هم که طرح شود به طور حتم قادر به حل آن خواهم بود و چرا وقتم را صرف کاری کنم که قبلا به بهترین شکل انجامش داده ام و حال فقط یک تصور برایم هستش که میخواهد من را فریب بدهد!

این مساله تغییر محتوای کتاب درسی ریاضیات در واقع برای آن سری از عزیزانی هستش که این سطح مطالعه و حل تست و تمرین یکی مثل شما و من را ندارن و باید یک فکر اساسی کنند که مثلا چه کتاب یا تست جدید را بگیرن که هم عالی باشد و هم دقیق مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی باشد.

و کلام آخر رفیق
من میگم که اگر هم شما همان تعداد تست هایی که قبلا از کتاب های مختلف حل کرده اید را دوباره حل و بررسی نمایید و اشکلات خودتان را مرتفع نمایی مطمئن باش که کسب درصد بالای 91% و حتی 100% امری کاملا ممکن و شدنی برای شما خواهد بود.
حال اگر هم خیلی اصرار به این داری که یک کتاب جدید بگیری که خیالت از بابت تغییرات کتاب درسی راحت شود خوب هستش که کمی صبر کنی و ببینی که اکثر انتشارات کتاب ها و چاپ جدید خودشون را بیرون بدن و بعد میتونی با خیال راحت تر و دست بازتر یک کتاب خوب از یکی از انتشارات خیلی سبز! یا اندیشه فائق یا فار یا نشر الگو یا ده استاد یا کوله پشتی یا گاج یا رمزینه را برای خودت خرید نمایی. این طوری یک چندتایی از این دوستان همین کتاب جدیدا را رفتن گرفتن و خوندن و بعد این شکلی با اطمینان بیشتری میتونی بهترین کتاب و شاید هم آخرین کتاب ریاضی دوره پیش دانشگاهی خودت را خرید نمایی.

خیلی ممنون از مطلبت کارت درسته!
فقط چرا آخرین کتاب ریاضی دوره پیش دانشگاهی؟؟؟؟اینو حتما جواب بده

حالا نمیتونم بعدا که تونستم پیغام خصوصی بدم اگه توفیق شد نظرمو بهت میگم

ومن الله توفیق

lohrasbi
15-09-2011, 18:41
خیلی عذر میخوام ولی بهتر نیست که بحث آزمون رو تموم کنیم؟ دوستان صاحب نظر و رتبه های برتر فروم، بیشترشون نظرشون رو اعلام کردن. حتی Samba (رتبه ی 4 منطقه 3 ) هم شدیدا نظرش روی قلمچی بود. در ضمن اکثر دلایلی که اوردن هم منطقی هست.

(خود من وقتی میبینم اکثریت بچه ها با من مخالفن، سعی میکنم دیگه نظرم رو پیش خودم نگه دارم و مطرحش نکنم. نه اینکه (مثل بعضی دوستان) دائم مخالفتم رو اعلام کنم. مخصوصا اینکه هیچ دلیل قانع کننده ای هم نداشته باشم.)

در کل اگه صحبت های دوستان رو جمع بندی کنیم، به این نتیجه میرسیم:

بعضی آزمون های آزمایشی شبیه به هم عمل میکنن و برنامه های مشابهی دارن و این خیلی مهم نیست که دقیقا فلان آزمون رو شرکت کنیم. و با این وضع با هر آزمونی میشه موفق شد. در ضمن آزمون های هر موسسه ای، یک یا چند برتری نسبت به آزمون های دیگه داره. در کل با در نظر گرفتن تمام شرایط، بین آزمون های مختلف، آزمون قلمچی میتونه آزمون آزمایشی خوب و مفیدتری برای همه ی بچه ها در هر سطحی باشه. به شرطی که شیوه ی آزمون دادن و بررسی آزمون و ... رو به نحو احسن انجام بدیم. بچه هایی که رتبه های خوب میخوان (مثلا زیر 2000 )، میتونن سوالات آزمون های گزینه 2 و گاج رو گیر بیارن و برای مرور و جمع بندی استفاده کنن و آزمون های جامع این موسسات رو هم شرکت کنن.

meragj2
15-09-2011, 19:39
خیلی عذر میخوام ولی بهتر نیست که بحث آزمون رو تموم کنیم؟ دوستان صاحب نظر و رتبه های برتر فروم، بیشترشون نظرشون رو اعلام کردن. حتی Samba (رتبه ی 4 منطقه 3 ) هم شدیدا نظرش روی قلمچی بود. در ضمن اکثر دلایلی که اوردن هم منطقی هست.

(خود من وقتی میبینم اکثریت بچه ها با من مخالفن، سعی میکنم دیگه نظرم رو پیش خودم نگه دارم و مطرحش نکنم. نه اینکه (مثل بعضی دوستان) دائم مخالفتم رو اعلام کنم. مخصوصا اینکه هیچ دلیل قانع کننده ای هم نداشته باشم.)

در کل اگه صحبت های دوستان رو جمع بندی کنیم، به این نتیجه میرسیم:

بعضی آزمون های آزمایشی شبیه به هم عمل میکنن و برنامه های مشابهی دارن و این خیلی مهم نیست که دقیقا فلان آزمون رو شرکت کنیم. و با این وضع با هر آزمونی میشه موفق شد. در ضمن آزمون های هر موسسه ای، یک یا چند برتری نسبت به آزمون های دیگه داره. در کل با در نظر گرفتن تمام شرایط، بین آزمون های مختلف، آزمون قلمچی میتونه آزمون آزمایشی خوب و مفیدتری برای همه ی بچه ها در هر سطحی باشه. به شرطی که شیوه ی آزمون دادن و بررسی آزمون و ... رو به نحو احسن انجام بدیم. بچه هایی که رتبه های خوب میخوان (مثلا زیر 2000 )، میتونن سوالات آزمون های گزینه 2 و گاج رو گیر بیارن و برای مرور و جمع بندی استفاده کنن و آزمون های جامع این موسسات رو هم شرکت کنن.

کاملا درسته.
اینو اضافه می کنم که :
هر کس بهتون گفت (طراح فلان کتاب یا آزمون طراح کنکوره) بدونین داره دروغ میگه احتمالا از روی نادونی.
مهمترین چیزی که آزمون برای شما داره:
1. آمادگی فیزیکی و روانی سر جلسه
2.برنامه ریزی
پس زیاد فرقی نمی کنه کدوم موسسه برین.
قلمچی رقابتش شدیدتر از بقیس.

نادر1368
15-09-2011, 21:25
جل الخالق!بالاخره دوستان تکلیف مارو روشن کنید:13:قلمچی یا سنجش!؟قلمچی؟میگن گزینه 2 از همش بهتره منظور سوالاتش!به نظرم سطح سوالات خیلی ارزشش بیشتره مگر نه!؟قلمچی هم خوبه انصافا من تعریفش رو شنیدم اما گزینه 2 انتخاب من هست.:11:شاید ازمون ملاک هست ولی خود اطرافیان که با رتبه های خوب قبول شدن هیچ ازمونی شرکت نکردن!نمی دونم بلاتکلیفم:19:فقط گزینه 2!بی برو برگشت!9 ماه و اندی برین و بریم بخونیم از پشیمونی تو جلسه کنکور منزجر خواهم بود و هستم!!شما چطور؟!:40::41:خود کرده را تدبیر نیست پادگان میریم ثبت نام می کنیم:31:

eminem never dies
15-09-2011, 21:49

نميشه واسه هر كسي يه جور نسخه پيچيد عزيز من :20:
هر كسي بايد با توجه به وضعيت خودش بهترين آزمونو بسنجه!
من نظر يه مشاورو مينويسم كه كاملا بهش اعتقاد دارم ، ديگه بقيش با خودتون..

خوب همون طور که میدونید رفتن به یک کنکور آزمایشی یکی از ارکان فرآیند کنکور به حساب میاد . کنکور آزمایشی باعث میشه تا فرد بتونه به حرکت خودش جهت بده و طبق بودجه بندی هایی خاص و استاندارد خودش رو در مقاطع مختلف زمانی ارزیابی کنه . کنکور آزمایشی تا حدی استرس سرعت مطالعه و ترتیب خواندن مباحث رو کاهش میده و باعث میشه که فرد بتونه با در نظر گرفتن شرایط خود که برای هر فرد خاص است ، برای خود برنامه ریزی های کوتاه مدت انجام بده . کنکورآزمایشی انقدر حسن داره که اگه بخوایم در مورد اون صحبت کنیم خارج از حوصله شما عزیزان است . پس پیشنهاد میشه که حتما در یک کنکور آزمایشی شرکت کنید . از پیش رفتن و شرکت در چند کنکور آزمایشی به طور همزمان خودداری کنید ولی میتوانید در صورت تمایل سوال های کنکور آزمایشی خود را با دوست دیگری عوض کنید تا هردو دو تیپ سوال داشته باشید . شرکت در آزمون های آزمایشی برای شما شرایطی رو محیا میکنه تا بتونید مسیر خود را هر چند هفته یکبار بازبینی و اصلاح کنید و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنید . از توهم این مسئله که خودم در کنکور آزمایشی شرکت نمی کنم ولی سوالات رو از دوستم میگیرم و در خانه میزنم هم بیرون بیایید . اگر برای شما شرایط مالی محیا است صد در صد بهتر است که خود حضوری در آن شرکت داشته باشید . و اما ویژگی های یک آزمون خوب . این ویژگی ها شامل : تعداد آزمون . نحوه برنامه ریزی و بودجه بندی . کیفیت سوالات . جامعه ی آماری . نحوه پشتیبانی و خدمات آزمون . تجربه موسسه ارائه دهنده آزمون . هر کدام از این فاکتورها به خودی خود مهم هستند و باید گفت متاسفانه ما در حال حاضر در کشور هیچ کنکور آزمایشی رو نداریم که دارای امتیاز قابل قبولی در همه این زمینه ها توامان باشند ؛ پس به ناچار نقد روی چند آزمون رو انجام میدهیم تا به نتیجه برسیم . آزمون آزمایشی موسسه گزینه دو : آزمونی با سابقه خوب . ارائه خدمات مشاوره ای خوب . جامعه آماری خوب . کیفیت سوالات عالی . بودجه بندی و برنامه ریزی و تعداد آزمون متوسط . آزمون آزمایشی قلم چی : آزمونی با سابقه عالی . ارائه خدمات مشاوره ای خوب . جامعه آماری عالی . کیفیت سوالات خوب . بودجه بندی و برنامه ریزی و تعداد آزمون ها خوب . آزمون آزمایشی گاج : در تمامی موارد متوسط . در مورد گاج بگویم علی رغم داشتن انتشارات قوی و در بورس بودن کتب کنکور موسسه به خصوص در دروس عمومی تا قبل از ورود انتشارات خیلی سبز به بازار ، گاج هنوز نتوانسته است که اعتماد داوطالب را به خود تا حد زیادی در مورد آزمون های سراسری خود جلب کند . به قول مشاوران ، گاج در حال سپری کردن دوران آزمون و خطای خود در نحوه برگذاری کنکور آزمایشی است . ولی در مورد گزینه دو و قلم چی . دو رقیب نام آشنا . پیشنهاد می کنم که با توجه به زمان مورد نیاز خود برای دادن آزمون و نیز میزان تعهد خود در درس خواندن یکی از آزمون ها را انتخاب کنید . اگر پیش دانشگاهی هستید و فرصت کافی برای درس خواندن ندارید و به دلایل مختلف زمان برای شما خیلی مهم است و در عین حال فاصله 3 هفته ای آزمون ها مانع حرکت و انگیزه شما نمی شود و شما کار خود را به نحو احسن انجام می دهید و دنبال تست های خاص و چالش برانگیز کنکور هستید ، گزینه دو برای شما موسسه خوبی است . اگر فارغ التحصيل هستید و زمان شما بازتر است و یا دنبال ارزیابی مستمر خود هستید و مدام دچار آشفتگی ذهنی می شويد که بی برنامه گی علت اصلی آن است . اگر از فراموش کردن مطالب می ترسيد و دنبال محک خود در بین سیر کثیری از داوطلبان هستید آزمون قلم چی گزینه مناسبی برای شماست . قلم چی و گزینه دو هر دو خوب هستند ولی با اختلافاتی قلم چی سرآمد تر است . البته نا گفته نماند برنامه ریزی قلم چی در تابستان خوب نیست و الان چند سالی است که در شیوه بودجه بندی درسی و مبحثی در کانون تییراتی ایجاد می شود که هنوز نتوانسته است که عیوب خود را به مهم ترین آنها بودجه بندی کند و ترتیب فصل به فصل آزمون هاست را برطرف کند . پیشنهاد من شرکت در طرح تابستانی گزینه دو و شرکت در آزمون های این موسسه است و با شروع سال تحصیلی ، و به قول معروف استارت از صفر و شروع رسمی قلم چی ، شرکت در آزمون های قلم چی هست . البته شرکت در آزمون های تابستانی کانون و یا طول سال گزینه دو هم بد نیست و با توجه به تیپ شخصیتی هر فرد می تواند برای او مفید باشد . در مورد آزمون های 8 مرحله ای سازمان سنجش هم باید گفت به علت هزینه پایین نسبت به دیگر آزمو ها و سوالات استاندارد به خصوص در دروس عمومی این آزمون نیز خوب است و فقط عیب بزرگ آن بودجه بندی جهشی آن و تعداد بسیار کم آزمون های مرحله ای است که فرد در صورت جا ماندن از یک برنامه آزمون تا آخر یک نقصان را با خود به دوش می کشد . اگر سوالات این آزمون به دستتان رسید خوب است که پاسخ دهید و خود را محک بزنيد .

esilovexp
16-09-2011, 11:08
:40:الإمام عليّ عليه السلام اِنَّ رَأيَكَ لا يَتَّسِعُ لِكُلِّ شَئٍ فَفَرِّغْهُ لِلْمُهِمَّ.

امام عـلى عليه‏السلام فرمود: فكر تو گنجايش هر چيز را ندارد، پس آن را براى آنچه «مهم» است، فارغ گردان.

:اينكه چه بايد خواند، چه بايد آموخت، چه بايد كرد؟ نيازمند گزينش براساس «اولويت»، «ضرورت» و «نياز» است.
:ظرفيت فكر و ذهن ما محدود است.
:دامنه آموختنى ‏ها و خواندني ها، كتب و علوم و... نيز بسيار گسترده است. چاره‏ اى جز «برخوردگزينشى» نيست.
:وقتى نمى‏ رسيم همه كتاب ها و نشريّات را بخوانيم، مفيدترين‏ ها و لازم‏ترين‏ ها را بخوانيم.
:اگر ذهن خود را از «معلومات غير مفيد»، پر كنيم، جايى براى علوم ضرورى باقى نمى‏ ماند.
:در اين زمينه، بايد از صاحبنظران هر رشته و فن نظر خواست و از تجربه و دانش آنان سود جست.
:آيا همه آنچه را در پى فراگرفتن آنيد، لازم و با اهميت و مورد نياز شما و مفيد براى زندگى‏ تان است؟
:مبادا بعدا غصه بخوريد كه چرا با مطالب كم اهميت يا بى‏ خاصيت، ذهن خود را پر كرده ‏ايد!...

milla.online
16-09-2011, 11:18
سلام به بروبکس 91....
باز هم مهر نزدیک شد و باز هم بحث و درگیری های لفظی درباره ی کنکور های آزمایشی....پارسال هم همین بحثا بود....
بنده برای کنکور 89 گزینه رفتم و برای 90 به کانون.... در مجموع از کانون راضی هستم... بنده به عنوان یک دانش آموز ضعیف با کتبی سوم 12.22 با درس خوندن به روش و برنامه گزینه و اعتماد به جزوات و... تو 89 رتبم شد 24 هزار و 90 با برنامه ریزی کانون شد 4 هزار .... کانون تو بعضی چیزا مثل ثبتنام و.. ملت رو تیغ میزنه لی به نظر من ارزشش رو داره... :دی

twilightsaeed
16-09-2011, 12:05
سلام.من عضو جدیدم و وقتی دیدن تاپیک شما چه قدر درباره ی کنکور فعاله گفتم عضو شم
منم امسال کنکوریم.رشته ی ریاضی هم هستم.ببخشید که پستم خیلی ربطی به پست های بالا نداره
می خواستم نظرتون رو در این مورد بدونم که به نظرتون میسرفه که من یه روز در هفته از کرج برم تهران آموزشگاه هدف و تو کلاس های فیزیک عربشاهی و دیفرانسیل مجید رضوی شرکت کنم؟

esilovexp
16-09-2011, 12:38
:8:لیست متداول ترین عوامل ایجاد علاقه و انگیزه و روحیه در انسان ها:
1) شناخت و بصیرت: انسان ها به هر میزان شناخت و درک بیشتر از خود و دنیای خود پیدا می کنن انگیزه های متنوع تر و بیشتری را تجربه خواهن نمود.
2) ارتباطات: یک راهکار عالی که بشود در شرایط گوناگون به انگیزه های جدید و تازه دست یافت داشتن ارتباطات قوی می باشد به خصوص با افراد سرشناس و خوش فکر و موفق در زندگی
3) عالی بودن: اساسا انسان به هر میزان که تجربه بیشتری در عالی بودن در کارهای مختلف را داشته باشد از این رو میل و علاقه و انگیزه بیشتری هم دارد که این عالی بودن را بیشتر تجربه کند
4) عاشقیت: این یکی که فوق العاده است. فقط کافی است که شما عاشق شده باشید. آن هم یک عشق پاک و زیبا که منبع فوق العاده ای است از انگیزه و روحیه و انرژی که شاید به هیچ شکل دیگر نشود آن را یافت!!!
5) تماشای فیلم های خوب: یک راهکار عالی برای آشنا شدن با افکار و فرهنگ های مختلف سرتاسر دنیا همین تماشای فیلم های خوب و برتر می باشد که به شما ایده های جدید و ناب میدهد تا بتوانید بهتر فکر کنید و ذهن سازمان یافته تر داشته باشید و این شکلی انگیزه های تمیز تری هم خواهین داشت.
6) تفریح: این یکی را که دیگه همه خوب میدونن. شما هرچه عشق و حال بیشتری توی زندگیتون داشته باشین این طوری همه جوره و در همه حال علاقه و انگیزه و روحیه برای انواع کارها و برنامه ها را خواهین داشت.
7) نظم: یک راهکار عالی و هوشمندانه که به انسان در شرایط گوناگون انگیزه برای بهتر بودن را میدهد همین داشتن نظم می باشد که حداقل آن در قالب نظم در افکار, نظم در انجام کارها و حتی نظم در محیط اطرافمان خلاصه میشود.
8) هدف روشن و مشخص: به هر میزان که ما انسان ها در طول مسیر زندگیمان هدف های روشن تر و مشخص تری داشته باشین مسلم هستش که با میل و علاقه و انگیزه و روحیات قوی تر به زندگی خود ادامه میدهیم. یعنی شاید یکی بیاد که بگوید که من میدونم در زندگیم چی میخوام و به دنبال چه هستم! ولی اگر بتونید ذهنش را بخوانید خواهید دید که آنچه که آن شخص به عنوان خواسته در ذهنش می بیند کم رنگ و دارای Opacity بالا می باشد و آنچه که باید برایش تجسم حقیقی باشد نیست!
9) موفقیت های بیشتر: در واقع این همان عالی بودن هستش که چون خییییییلی دیگه حالت برجسته و علنی پیدا می کند اسمش را میزارن موفقیت و به هر میزان که ما انسان ها در زندگی موفقیت های بیشتری در زندگی داشته باشین این طوری با قدرت و سرعت بیشتری برای دستیابی به موفقیت های بیشتر تلاش خواهیم نمود.
10) اسلام: این یکی را دیگه باید خودتان دربارش فکر کنید. فقط همین را گفته باشم که به هر میزان درک و شناخت هریک از انسان ها از اسلام بیشتر باشد دارای انگیزه های قوی تر و روحیات و نشاط بیشتری می باشن و البته درک هرچه درست تر این مساله به درک هرچه بهتر انسان از اسلام مرتبط می باشد.1
11) پول: این یکی را که دیگه همه ی شما ها خیییییییییییلی خوب میشناسین که چه داشتنش و چه خواستنش و چه حتی فکر کردن بهش به هریک از انسان ها کلی انگیزه و انرژی میدهد که سخت ترین کارهای دنیا را با قدرت انجام بدهن

M E S S I
16-09-2011, 16:04
برا کنکوری های 91،از ما که گذشت....:

چکونه نفر اول کنکور شدم

رتبه اول کنکور هنر امسال دختری است بنام "یاسمن فرازان". او متولد 1372 است، در هنرستان رشته گرافیک خوانده و سال آخر ( پیش دانشگاهی) را هم غیر حضوری در خانه به اتمام رسانده است. او تصمیم دارد در دانشگاه دو رشته بخواهد سینمای دانشگاه هنر را قبول شده و طراحی صنعتی و گرافیک را هم انتخاب کرده است.

یاسمن فرازان در گفتگو با خبرگزاری برنا از تجربه و دغدغه هایش می گوید:

کنکور هنر سخت بود؟
برای یک هنرستانی قبول شدن به عنوان رتبه یک واقعا سخت است؛چون یکسری از درس های عمومی را ما نمی خواندیم، اما در کنکور از آن درس ها سوال می آمد بنابراین باید روی آن درس ها هم اشراف داشته باشیم مثل زبان فارسی 3 عربی 3 و... در نظر بگیرید هم این درس ها را یک هنرستانی برای کنکور بخواند و هم درس های خودش را با تمام درس های عملی.

به اول شدن فکر می کردید؟
از اول فکر می کردم که رتبه خوبی بگیرم اما وسط سال کمی ناامید شدم، اما وقتی در آزمون های سنجش،اول می شدم. باز هم امیدوار شدم چون توی این آزمون ها معمولا همه شرکت می کنند و نمونه آماری خیلی خوبی است

وقتی خبردار شدی که رتبه یک را کسب کردی چه احساسی داشتید؟
می دانستم که جواب کنکور در اواسط مرداد ماه اعلام می شود و شنیده بودم قبل از اعلام تمامی نتایج رتبه نفرات برتر کنکور به صورت تلفنی به آنها خبر می دهند به همین دلیل در این خیلی نگران بودم بعضی اوقات فکر می کردم نتایج این نفرات اعلام شده و من جزء آنها نبودم. اما وقتی زنگ زدند اول با مادرم صحبت کردند و یواش یواش به خودم خبر دادند. واقعا خوشحال شدم.

چند ساعت در هفته درس می خواندید؟
فقط در یک موسسه کنکور شرکت کردم و آزمون هم می دادم در خانه هم بصورت فردی روزی 8 تا 10 ساعت در روز درس می خواندم البته گاهی به 12 یا 13 ساعت هم می‌رسید.

مادر و پدرت تشویقت می کردند که این رشته را بخوانید؟
از اول به من می گفتند که دنبال علاقه‌مندی ات برو ولی فکر نمی کردند که هنر را انتخاب کنم. وقتی دیدند که در این رشته موفق هستم خودشان هم از من حمایت می کردند و تشویقم می کردند

نظرتات راجع به خبر برنا در خصوص تبلیغ کنکوری ها برای موسسات مختلف چیست؟
خیلی اغراق شده بود و واقعی نبود یک برداشت خیلی کلی و شخصی بنظرم اصلا کنکوری ها اینطوری نیستند.

اگر یک موسسه پیشنهاد بدهد که برایشان تبلیغ کنید واکنشتان چیست؟
به من پیشنهاد نشده است که کار تبلیغی برایشان انجام دهم اما به گوشم رسیده که یک موسسه دیگر گفته که رتبه یک کنکور هنر از موسسه ما بوده است یکجورایی سوء استفاده از اسمم شده است. ولی اگر یک روز این پیشنهاد بشود من حاضر نیستم که این کار را انجام بدهم چون به نظرم گول زدن افرادی است که می خواهند کنکور بدهند.

نفر اول کنکور چه توصیه ای به کنکورهای هنر 91 دارد؟
اول برنامه ریزی داشته باشند و درس خواندن را با ساعت کم شروع کنند و هر روز سعی کنند درس های متنوع را بخواهد. استراحت هم فراموش نشود. بنظرم هنرستانی ها هم می توانند رتبه خوبی در کنکور سراسری بدست بیاورند فقط باید خودشان را باور داشته باشند و به خدا توکل کنند.

eminem never dies
16-09-2011, 17:05
سلام.من عضو جدیدم و وقتی دیدن تاپیک شما چه قدر درباره ی کنکور فعاله گفتم عضو شم
منم امسال کنکوریم.رشته ی ریاضی هم هستم.ببخشید که پستم خیلی ربطی به پست های بالا نداره
می خواستم نظرتون رو در این مورد بدونم که به نظرتون میسرفه که من یه روز در هفته از کرج برم تهران آموزشگاه هدف و تو کلاس های فیزیک عربشاهی و دیفرانسیل مجید رضوی شرکت کنم؟

نه عزيز من ،‌آخه چه كاريه؟
تو اگه همون وقت رفت و آمودتو بشيني بدرسي 200% درصد بازدش بيشتره!
اين همه آدم شركت ميكنن تو اين كلاسا فك كردي همشون درصد بالا ميارن تو اون درس؟
فقط و فقط به تلاشه خودت بستگي داره و بس!!!
باز با خودته ها! :20:

Atefe_72
16-09-2011, 20:53
من نمیدونم چطور باید ادبیات بخونم؟؟کتابایی مثل ژرف اندیشان و خیلی سبزو بخونم یا مثلا تک تک مبحثا مثل ارایه و قرابت و تاریخ ادبیاتو از رو کلک معلم بخونم؟؟؟

alavi71
16-09-2011, 21:23
من نمیدونم چطور باید ادبیات بخونم؟؟کتابایی مثل ژرف اندیشان و خیلی سبزو بخونم یا مثلا تک تک مبحثا مثل ارایه و قرابت و تاریخ ادبیاتو از رو کلک معلم بخونم؟؟؟

ببین دوست من اولین و بهترین منبع برای مطالعه کتاب درسی هست
پس اول از اون شروع کنید و لغات و تاریخ ادبیاتش رو بخونید بعد به کتاب کمک اموزشی و تست ومراجعه کنید

Samba
16-09-2011, 21:28
بابا خدايي شما بيكاريد و علافيد البته خوش بحال رقباتون چون شما ميايد اينجا پلاسد ولي اونا دارن تست ميزنن:31:

اگه ميخايد بدرسيد فروم و اينا همش برا گول زدن خودتونه !!! :دي

ديگه نيايد يا اگرم ميايد فعاليتو خيلي كم كنيد اگه ميخايد موفق شيد

از ما گفتن بود

موفق باشيد

mahla jan
17-09-2011, 14:10
بابا خدايي شما بيكاريد و علافيد البته خوش بحال رقباتون چون شما ميايد اينجا پلاسد ولي اونا دارن تست ميزنن:31:

اگه ميخايد بدرسيد فروم و اينا همش برا گول زدن خودتونه !!! :دي

ديگه نيايد يا اگرم ميايد فعاليتو خيلي كم كنيد اگه ميخايد موفق شيد

از ما گفتن بود

موفق باشيد
خوب راس می گه دیگه!!!!!!!!!!!!!!!

eminem never dies
17-09-2011, 22:46
دوستاني كه امسال تو آزمون هاي گزينه 2 شركت ميكنن اگه احيانا خواستن سوالات آزمون هاي قلم چي هم داشته باشن از لينك زير ميتونن خريد كنن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ايميلتونو وارد ميكنين با رمز يه شارژ 1000 تومنيه ايرانسل واسه هر آزمون
فرداي آزمون سوالا واستون ميل ميشه
الان 3تا آزمونو واسه فروش گذاشته ، 21 مرداد ،‌4 شهريور ،‌18 شهريور

eminem never dies
17-09-2011, 23:46

اين تاپيك كمكت ميكنه عاطفه جان :46:

اين پستم بخون حتما :20:

12p
18-09-2011, 10:45
لطفا پاسخ دهید:

1)بين کتب برنامه ريزي خودم ميتوانم سبز-صفر کلوين وگاج کدوم بهتره؟ اگر گاج لطفا ذکر کنيد کدام کتابش چون گاج چندتا داره؟

2)براي هندسه پايه گاج سفيد بايد هندسه1جدا ويه هندسه2 جدا بگيرم يعني يه کتاب که1و2 باهم باشن نداره؟

3)برای گسسته میخوام فار و گاج سفید کارکنم به نظر شما این خوبه یا خوشخوان کارکنم یا رمزینه یا مبتکران یا الگو یا سبز یا دریافت...؟؟؟؟

4)برای تحلیلی میخوام گاج سفیدکار کنم خوبه یا فار یا مبتکران یا رمزینه یا الگو یا سبز یا دریافت.....مورد دیگری؟؟؟

اگر میشه توضیح بدید.
سپاس..!:40:

h0p3
18-09-2011, 13:29
لطفا پاسخ دهید:

1)بين کتب برنامه ريزي خودم ميتوانم سبز-صفر کلوين وگاج کدوم بهتره؟ اگر گاج لطفا ذکر کنيد کدام کتابش چون گاج چندتا داره؟

2)براي هندسه پايه گاج سفيد بايد هندسه1جدا ويه هندسه2 جدا بگيرم يعني يه کتاب که1و2 باهم باشن نداره؟

3)برای گسسته میخوام فار و گاج سفید کارکنم به نظر شما این خوبه یا خوشخوان کارکنم یا رمزینه یا مبتکران یا الگو یا سبز یا دریافت...؟؟؟؟

4)برای تحلیلی میخوام گاج سفیدکار کنم خوبه یا فار یا مبتکران یا رمزینه یا الگو یا سبز یا دریافت.....مورد دیگری؟؟؟

اگر میشه توضیح بدید.

1.نمیدونم.سر رسید از همش بهتره!!!:27:
2 و 4.همون کتاب درسی از همش بهتر و کاملتره.اگه بازم میخوای بگیری گاج خوبه.
3.بازم کتاب درسی.و برای تست هم فار.اگه اموزشی میخوای رمزینه خوبه.نشر الگو هم خوبه.بستگی به خودت داره.
کلا توی هر درسی کتاب درسی رو بخونی و تمریناش رو حل کنی به نفعته.:27:برای تست هم بیشتر تست های کنکور.

alavi71
18-09-2011, 14:23
لطفا پاسخ دهید:

اگر میشه توضیح بدید.

فقط در مورد سوال اولتون بگم که کتاب برنامه ریزی هوشمند ویرایش جدید و امکانت اینتر نتی داره.
اصولا دفاتر برنامه ریزی یک روش هستند.
ولی بروزرسانی گاج قوی تر هست به طوریکه الان کانون از سال 79 حتی ویرایش در دفتر برنامه ریزیشون نداشتند .....
در مورد سوال دوم هم میتونید از8 کتاب ریاضی استفاده کنید در صورتی که میخواهید هندسه ها در یک کتاب شاند
ديفرانسيل1و2، هندسه1، هندسه2، هندسه تحليلي و جبرخطي، رياضيات گسسته و جبر و احتمال در این کتاب هست.

ولی سطح این کتاب و چگونگی خوب یا بد بودنش رو میتونید تو تاپیک معرفی کتابها سرچ کنید .....

و اینکه کتابی که میخواهید بخرید باید با توجه به نیازهای خودتون باشه
یعنی ممکن است یک کتاب برای شما مناسب و برای دیگر خوب نباشه
در هنگام خرید نگاهی به درسنامه ها و پاسخهای تشریحی بیندازید تا بعد پشیمان نشوید این رو برای همه کتابها گفتم
موفق باشید

.Masood.
18-09-2011, 18:27
سلام . برای فیزیک پیش ترکیب نشر الگو و خیلی سبز چه طوره ؟

lohrasbi
18-09-2011, 19:27
سلام . برای فیزیک پیش ترکیب نشر الگو و خیلی سبز چه طوره ؟خیلی سنگینه. کمتر کسی پیدا میشه که بتونه جفتش رو کامل بزنه. بنظر من بعد از اینکه الگو رو کامل تموم کردی و وقت اضافه اوردی (برای هر فصل میگم)، برو خیلی سبز رو یکی در میون بزن.

معرفی سایر کتاب ها در صفحه ی 41 همین تاپیک

ALt3rnA
18-09-2011, 22:28
سلام
منو که یادتونه
بعد یه مدت اومدم و سریع میرم (چند روز استراحت دارم)
چیکار کردم تو این مدت ؟
دیف 1 + مشتق 2 رو تموم کردم . + تستاش از روی خیلی سبز - فائق - خوشخوان - اندیشه سازان - و بقیه کتابایی که داشتم و دوستان یادشونه
فیزیک پیش 1 تا آخر دینامیک تقریبا تموم کردم + تستاش از 3 تا کتاب گاج سفید - گاج سبز - خیلی سبز + تستای فرا آزمون فار
شیمی پیش 1 کامل خوندم . ولی فقط تستای فصل 1 رو زدم تستای فصل دو موند
حسابان رو از کتاب خیلی سبز تموم کردم و تستاشو زدم
گراف رو تموم کردم
تحلیلی دو فصل اول رو از روی فار - گاج سفید - و الگو کامل خوندم
بقیشم خورد خورده !
مثلا 2 فصل هندسه
نصف هندسه 2
الکتریسیته ساکن فیزیک 3
الی آخر

خوش باشید

D_felfelak
18-09-2011, 22:49
سلام
منو که یادتونه
چیکار کردم تو این مدت ؟
دیف 1 + مشتق 2 رو تموم کردم . + تستاش از روی خیلی سبز - فائق - خوشخوان - اندیشه سازان - و بقیه کتابایی که داشتم و دوستان یادشونه
فیزیک پیش 1 تا آخر دینامیک تقریبا تموم کردم + تستاش از 3 تا کتاب گاج سفید - گاج سبز - خیلی سبز + تستای فرا آزمون فار
گراف رو تموم کردم
بقیشم خورد خورده !
مثلا 2 فصل هندسه
نصف هندسه 2
الکتریسیته ساکن فیزیک 3
الی آخر

خوش باشید
گرامی ميشه يه مقايسه ای بين اين سه کتاب تحليلی و ترتيبی که سراغشون رفته داشته باشين؟ :11:

eminem never dies
19-09-2011, 00:01
سلام
منو که یادتونه
چیکار کردم تو این مدت ؟
گراف رو تموم کردم
بقیشم خورد خورده !
مثلا 2 فصل هندسه
نصف هندسه 2
الکتریسیته ساکن فیزیک 3
الی آخر

خوش باشید

آره ، خوشحال ميشيم اگه لطف كني واسه هر درس كتابايي كه خونديو مقايسه كني آلترنا عزيز :46:

ALt3rnA
19-09-2011, 01:04
خیر من قبلا این اشتباهو کردم که اینجا کتاب معرفی کردم
دیگه تکرارش نمیکنم
هرکی دوست داره هر چی میخواد بخونه
من هیچ مسئولیتی در قبال کتابایی که میخرن مردم ندارن
فقط کتابایی که خودم خوندمو گفتم

دوستان یکم قدیمی تر یادشونه من هر بار هم گفتم کتابی خوبه بقیه رفتن بر عکسشو گرفتن

eminem never dies
19-09-2011, 01:13
خیر من قبلا این اشتباهو کردم که اینجا کتاب معرفی کردم
دیگه تکرارش نمیکنم
هرکی دوست داره هر چی میخواد بخونه
من هیچ مسئولیتی در قبال کتابایی که میخرن مردم ندارن
فقط کتابایی که خودم خوندمو گفتم

دوستان یکم قدیمی تر یادشونه من هر بار هم گفتم کتابی خوبه بقیه رفتن بر عکسشو گرفتن
خوب تو داري به من كمك ميكني مرد مومن :31:
بقيه رو چي كار داري؟
من بهت اعتماد دارم ، حرفتم قبول ميكنم :20:
بازم اگه دوس نداشتي اينجا بگي ، اگه زحمتي نشد واست ،‌وقت كردي ، بيكار بودي ، بهم پيغام خصوصي بده :11:

eminem never dies
19-09-2011, 01:33
دوستان يه چيزي راجع به آقاي سبزه ميداني عرض كنم خدمتتون :31:
خرداد همين امسال بود كه سر امتحان درس شيمي بود فك كنم مديرمون مارو جمع كرد
گفت يه دبير فيزيكي هست به نام آقاي سبزه ميداني (اون موقع تا حالا اسمشم نشنيده بودم :31:) بعد گفتش كه مولف سابق انديشه سازانه و اين حرفا
گفت ايشون يه سري كلاساي همايش دارن واسه كنكور 90
الان اصفهانن ،‌اگه اينجا تعداد نفرات جور بشه (90 نفر ميخواست) مياد رشت ، كه دوتا مدرسه ي ما با تيزهوشان بوديم فقط
نفريم گفت حدود 70-80 تومن
آخرم انگار نه انگار يارو سبزه ميدانيه ، هيچكي محلش نذاشت:16:
گفته بود تو 3 روز صبح تا غروب كل فيزيكو باهاتون كار ميكنم در حد 90% :18:

Atefe_72
19-09-2011, 10:58
من میخام ط.ول سال آزموتای کانونو شرکت کنم و بابرنامه ریزی اون جلو برم ولی مثل اینکه خیلی درساش جلوتره!واسه همه درساش سوال موازی هم داره؟؟؟برنامش قابل اجرلس؟؟؟

mohammad_dj_kazin
19-09-2011, 11:06
من میخام ط.ول سال آزموتای کانونو شرکت کنم و بابرنامه ریزی اون جلو برم ولی مثل اینکه خیلی درساش جلوتره!واسه همه درساش سوال موازی هم داره؟؟؟برنامش قابل اجرلس؟؟؟

نه واسه ی همه ی درساش سوالای موازی نداره
برنامش هم قابل اجراس:27:

12p
19-09-2011, 11:11
با تشکر از همه....
دوستان چنتا سوال:

1)به نظرشما می ارزه برا4یا5تست زبان فارسی دوجلد کتاب هامون سبطی بخونم یا اگه رمزینه بخونم کافیه؟در سطح هامون هست؟مثل کتاب ارایه رمزینه خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2)بین کتاب ایات الگو و گاج کدوم بهتره؟(انگار الگو کاملتره!؟؟)

3)برا هندسه پایه:گاج سفید یا مبتکران یا دریافت؟؟؟؟؟؟؟؟

4)برا گسسته میخوام فار درس وتست بخونم بعدش برا تست بیشتر گاج سفید بزنم.بنظرتون همین گاج بزنم یا بجاش کتاب ازمون فار بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

5)برا تحلیلی همون گاج سفید خوبه یا فار بگیرم مثل گسسته فار غوغا میکنه یا نه؟؟یعنی مثل کسسته فار تو تحلیلی هم عالیه یا همون گاج سفید بگیرم؟؟

6)درباره شیمی دچار شک شدم!شیمی2که مبتکران تست.شیمی3،پیش1و2 میخواستم مبتکران تست یگیرم که مطلبی منو به شک انداخت.نمیدونم خیلی سبز بگیرم؟؟؟یا مثل شیمی2 مبتکران گفتم سری کامل مبتکران تست بگیرم با همونا جلو برم،یعنی همشون یه مولف وانتشارات باشه!حالا شما میگید کامل مبتکران بگیرم یا مخلوط هم سبز هم مبتکران(این جوری گیج نمیشم؟؟)بگیرم؟لطفا اگه موافقید بگید تو چه پایه ای سبز یا مبتکران بگیرم؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!کمک!!!!!!!!!!!!!!

7)اگر باز کسی میدونه:بين کتب برنامه ريزي خودم ميتوانم سبز-صفر کلوين وگاج کدوم بهتره؟ اگر گاج لطفا ذکر کنيد کدام کتابش چون گاج چندتا داره؟

...ویه سوال ازمونی:
-کسی میدونه هزینه کامل ازمون سنجش چنده؟؟(8مرحله،کامل برا یه سال)

ممنون میشم پاسخ بدید!!

خواااااااااااااااهش میکنم......................!!!!!!!!!!!!!!!:41 ::41::41::41:

فوری فوتیه.

mahla jan
19-09-2011, 11:32
--------------------------------------------------------

Farrell
19-09-2011, 11:48

milad_face_off
19-09-2011, 13:35
من میخوام از الان شروع کنم ! رو چه درسایی تمرکز کنم بهتره ؟؟

ALt3rnA
19-09-2011, 14:55
شرمنده من اونقدر درس خوندم که واقعا دوست دارم این چند روزو هیچی از درس نشنوم
من جواب میدم در مورد کتابا ولی پلیز دیگه کسی پیغام خصوصی نزنه

برای دیف سمت خیلی سبز نرید زیادی سخته . خوشخوان بهتره حالا (اگه وضعتون عالیه ! نگفتم خوب گفتم عالی)
اگه وضعتون خوبه اندیشه فائق کتاب عالی ای هست . ترکیبش با 30 سال قلمچی برای دیف بالای 80 به نظرم کافیه
اما اگه حوصلتون سر رفت و سوالای سخت تر خواستید میکرو بانک گاج عالیه
برای سطح ضعیف پیشنهاد خاصی ندارم .

برای فیزیک کتاب گاج سبز رو آخر همه کار کنید حتما چون 90 درصد سوالا رو با تناسب و راه تستی رفته که تا بلد نباشید راه معمولیو به درد خودتون نمیخوره
بعدش من خیلی سبز رو کار کردم بعد هم تستای گاج سفید بعد هم تستای فرا آزمون فار و یک گام فراتر خیلی سبز
میتونم ادعا کنم سینماتیک و دینامیک رو امکان نداره نتونم جواب بدم تو هر آزمونی . پس شما هم امتحان کنید ...
تحلیلی من اصلا گاج سفید رو خوشم نیومد
بشینید اول آموزش فار رو بخونید بعد تستای الگو بعد آزمون فار بعد اگه وقت کردید گاج سفید برا تسلط

برای گسسته رمزینه رو بگیرید . تستای فار خوبن بعد اگه نمره ی خیلی بالا میخواید خیلی سبز چون واقعا سطحش خیلی بالاتر از کنکوره

همین دیگه ! شاد باشید و بزارید منم تا آخر این هفته استراحتمو کنم چون واقعا بش نیاز دارم

SuperSt@r
19-09-2011, 15:59
شما چه رشته ای هستید؟

Ssarshar
19-09-2011, 16:07
سلام بچه ها ...

بطور کلی چند ساعت مطالعه در روز کافیست ؟؟؟؟ برای کسیکه وضعیت متوسطی داره ...

بجای رفتن به مرکز پیش دانشگاهی مشکلی نداره برای دروس دبیر خصوصی بگیرم ؟؟؟؟؟ اینطوری بازدهی بهتری نداره ؟؟؟؟

یعنی بعنوان داوطلب آزاد امتحان بدم ...

ممنون از توجهتون

milad_face_off
19-09-2011, 17:39
من رشته ی ریاضی !! م

و به کمک همتون جدی نیاز دارم من الان میخوام شروع کنم میشه هوای مارو داشته باشید

eminem never dies
19-09-2011, 18:16
سلام بچه ها ...

بطور کلی چند ساعت مطالعه در روز کافیست ؟؟؟؟ برای کسیکه وضعیت متوسطی داره ...

بجای رفتن به مرکز پیش دانشگاهی مشکلی نداره برای دروس دبیر خصوصی بگیرم ؟؟؟؟؟ اینطوری بازدهی بهتری نداره ؟؟؟؟

یعنی بعنوان داوطلب آزاد امتحان بدم ...

ممنون از توجهتون

روزي 6-7 تا 8 ساعت مناسبه ،‌يه شرطي ساعت مطالعتو سعي كني بالا ببري! مشخصه هر چي بيشتر وقت بذاري پيشرفت بيشتري ميكني
ميتوني پيش دانشگاهي نري! ولي اصلا پيشنهاد نميشه كه دبير بگيري!! اگه ميخواستي دبير بگيري ديگه غير حضوري گرفتنت چيه؟ اينقد كتاب خوب و خود آموز تو بازار هست!
فقط بايد يه برنامه ي دقيق داشته باشي واسه خودت
جايي آزمون ميدي؟ يا قراره ثبت نام كني؟

من رشته ی ریاضی !! م

شما چي؟ آزمون؟ قلم چي ،‌گزينه 2

deaddeaddead
19-09-2011, 18:26
سلام.من امسال باز میخوام کنکور بدم(3ومین بار).سال اول ریاضی دادم اون موقع کلا تو قید درس نبودم خیلی تنبل بودم رتبم 23000 شد
امسال تجربی دادم شدم 2200
دیگه سال بعدو میخوام بترکونم شهید بهشتی قبول شم ان شا الله
ولی واقعا به یه مشاوره نیاز دارم
درسارو چطور بخونم؟همه با هم یا 2ماه 2 درس 2ماه 2درسه دیگه؟
دفتر برنامه ریزی استفاده کنم؟؟ کدومش؟
زیستم خیلی خوبه امسال 82% زدم به نظرتون از الان دوباره بخونم یا فعلن بیخیالش شم؟

faded
19-09-2011, 19:33
من احتیاج دارم که فقط دروس عمومی رو بخونم ! کتاب درسی هم ندارم! از کدام کتاب ها کمک اموزشی میشه بهترین استفاده رو کرد؟ و ایا کسی هست که تمرکزش روی دروس عمومی باشه و من رو همراهی کنه؟

eminem never dies
20-09-2011, 04:41
سلام.من امسال باز میخوام کنکور بدم(3ومین بار).سال اول ریاضی دادم اون موقع کلا تو قید درس نبودم خیلی تنبل بودم رتبم 23000 شد
زیستم خیلی خوبه امسال 82% زدم به نظرتون از الان دوباره بخونم یا فعلن بیخیالش شم؟
2 ماه 2 درس 2 ماه 2 درس ديگه ، اين ديگه چه جورشه؟ از اين ابتكارا به خرج نده قربونت برم :31:
همه درساتو بايد با هم ببري جلو!
آزمون دادن خيلي مهمه واسه جهت دادن به مطالعات شخص!
نميدونم پارسال يا سال پيشتر جايي آزمون ميدادي يا نه! ولي حتما قلم چي رو انتخاب كن چون حداقلش اينه كه برنامه ريزيه عالي اي داره
دفتر برنامه ريزي يه چيزه سمبليكه به نظرم! تو فقط بيا و يه لطفي كن با برنامه آزموناي قلم چي درساتو بخون و ببر جلو :46:
همه درسا هم با هم!!!

من احتیاج دارم که فقط دروس عمومی رو بخونم ! کتاب درسی هم ندارم! از کدام کتاب ها کمک اموزشی میشه بهترین استفاده رو کرد؟ و ایا کسی هست که تمرکزش روی دروس عمومی باشه و من رو همراهی کنه؟

آره عزيز ، به نظرم بياي تاپيك راهنماي جامع كتابها رو نگا كني جواب سوالاتو بگيري!
اگه بازم سوال داشتي در خدمتيم اونجا :20:
در ضمن بايد سطح خودتو بگي ، بايد ببيني چقد وقت داري چقد حوصله چقد ميخواي سخت بخوني تا يه كتابيو بگيري كه دردتو دوا كنه
تو همين تاپيكم صفحه ي 41 رو ميتوني نگا بندازي كه حتما كمكت ميكنه

alavi71
20-09-2011, 09:30

شما امسال کلاس چندوم هستید؟
ابتدا سعی کنید نقاط ضعفتون رو بهبود ببخشید.
و البته به دروس تخصصی در هر رشته هم توجه کنید.

---------- Post added at 10:30 AM ---------- Previous post was at 10:29 AM ----------

دروس عمومی را خوب زدن در ازمون سراسری میتونه کمک زیادی بکنه به فرد ولی دروس تخصصی مهمتر هستند پس اونها رو از دست ندهید.وفقط به دروس عمومی تکیه نکنید ......

alavi71
20-09-2011, 09:38

اینکه دروس را چه طور بخونید بستگی به توانایی های خودتون دارد.واینکه چه طور برنامه ریزی کنید.
ولی برای برنامه ریزیتون میتونید به صورت هفتگی کار کنید به نظر من بهتر هست چون یک برنامه کوتاه مدت برای خودتون ایجاد میشه در بازه های زمانی بیشتر امکان فاصله گرفتن از برنامه و هرج و مرج هستش.
دفتر برنامه ریزی بهنظر منم فید هست و انگیزه میده و باعث میشه هدفمندو روی اصول کار کنید و برای دروس عمومی و اختصاصیتونهم به طور صحیح براشون وقت بزارید.
دفتر برنامه ریزی «هفته‌های من» نسبت به سایر دفاتر بروز رسانی جدید تری داره و نیز مقلات مشاوره ای خوبی هم دارد.
اینکه شما تونستید زیست رو بالابزنید خیلی خوب هست .ولی سعی کنید که باعث غرورتون نوشد.و ان را رها نکنید تا مطالب را فراموش کنید.

موفق باشید

milla.online
20-09-2011, 13:14
سلام
یه سوال داشتم واسه یکی از دوستام که برای بار دوم می خواد کنکور تجربی بده...
میگن کتابای ریاضی و زیست پیش عوض شده...حالا واسه آزمون های کانون که از 22 مهر شروع میشه به نظر شما چه کتابی بگیره؟؟کتاب های پارسالش (خیلی سبز)جوابگو هستن؟

milad_face_off
20-09-2011, 13:17
منم میخوام الان شروع کنم ‌!!
نمیدونم روی چه چیزهایی بیشتر تمرکز کنه کنم !!
میشه یکی مارو انجا تحویل بگیره ؟؟

hermione
20-09-2011, 13:38
قبل از این که اولین آزمون مهر قلمچی بگم که از همین آزمون محکم بخونید ،آزمون قبل رو حتماَ حتماَ ارزیابی کنید (دفتر کلاسوری واسه اینکار خیلی عالیه) و 2،3 روز قبل از آزمون تست ها ، نکات و این دفتر ارزیابیو مرور کنید اگه این کارو انجام بدید ترازتون اگه بالاست که ثابت می مونه اگه هم پایینه کم کم رشد می کنید .
آزمون های قلم چی اگه به برنامه نرسید و 1،2 آزمون عقب بیوفتید سیرنزول تراز شروع میشه و آخرش فاجعه میشه
پس سعی کنید استارتتون خیلی محکم باشه
از زمان اینترنتتون کم کنید 9-10 ماه دیگه ارزش ثانیه های الانتونو درک می کنید .

milad_face_off
20-09-2011, 13:50
hermione ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرسی میشه راجب کلاسور بیشتر توضیح بدین ؟؟ ممنون میشم !

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

milad_face_off
20-09-2011, 14:02
مننون که جواب ندادی ولی مرسی از راههنماییت !

12p
20-09-2011, 14:09
لطفا هرکی میدونه جواب بده...

1)در زبان فارسی هامون شکی نیست اما من به دلیل هزینه حدود11000ت برا4تست!!!وحجم بالاحدود370ص اون رو نمیگیرم.حالا به نظرشما بعداز هامون بهترین کتاب چیه؟؟(خودم میگم رمزینه)راستی سطحم خوبه.

2)بچه ها بنظرتون کتاب بانک تست سبز براعربی کافیه؟درسنامه ش برا یادگیری کافی خوبه؟
اگرنه بین ایادفیلی وفوت وفن برا یادگیری وتست کافیه ویا کدوم برا تست بیشتر بانک یا گاج سفید؟؟؟

3)بچه های قدیمی ی اونای که91کنکور دارن برا زبان چه کردن؟ من براسوم که 3یا4تست میاد زیاد نیست کتاب اناری 3بخونم بعد بین اندریدینگ و درک اناری کدوم خوبه؟یا شما سبز و شبقره گرفتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4)گسسته تست فار بهتره یا گاج سفید برا تسلط؟

5)تحلیلی فار یا گاج سفید؟

6)برا پایه هنوز مشکلم حل نشده دریافت یا گاج یا مبتکران یا ترکیبی از دوتاشوووون؟؟؟(کسی میتونه عکس های 2جلد مبتکران هندسه 1و2 ابوالقاسمی بذاره؟؟)

7)برای شیمی خودم به مبتکران تست خیلی علاقه دارم پی دی اف خیلی سبز هم دیدم از طبقه بندی بودن مبتکران خوشم میاد که همه ازاد و سراسری داره!!
حالا شما از چه نظر میگید سبز بهتره؟(از درسنامه یا تست یا..)میشه دلیل بیارید؟

کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــمــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــک

milad_face_off
20-09-2011, 14:22
اگه عربی رو حدود 30 میزنی فوت وفن عالیه !!

---------- Post added at 02:22 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

اشتباه نکن رفیق هندسه 1.2 فقط گاج سفید !!فقط

SuperSt@r
20-09-2011, 14:43
من رشته ی ریاضی !! م

سلام دوست گل
به نظر من همه درسات رو خوب بخون ولی تو یکی دو درس سعی کن خیلی قوی باشی و درصدات توی اونا بالا باشد
مخصوصا به شما که رشتتون ریاضی هس توصیه میکنم خیلی روی ریاضی تمرکز کن چون چنتا سوال بیشتر تو درس ریاضی میتونه تاثیر چشمگیری داشته باشه و شما رو توی کنور جابجا کنه البته اگه از بقیه دروست غافل بشی ضرر میکنی و از بقیه عقب میمونی یه توصیه هم بهت میکنم که از همین الان الان شروع کن درس خوندت رو و به عقب نیندازش :46:

milad_face_off
20-09-2011, 14:48
ممنون ازت دوست عزیزمSuperSt@r ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

milad_face_off
20-09-2011, 17:46
چرا اینجا هیشکی نمیاد !!
یه بار اومدیم !!

omnia.2008
20-09-2011, 18:27
چی شده دوسان اخ یادش به خیر پارسال اینجا چقد میومدم .....بزار یه چیزی اصلیو همین اول بهتون بگم هر قدر بخونید اون اخرش مهمه که اعتماد ببه نفستو از دست ندی 9کرتونم:46:

hermione
20-09-2011, 18:40
hermione ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرسی میشه راجب کلاسور بیشتر توضیح بدین ؟؟ ممنون میشم !

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد از هر آزمون حتماَ سوالات رو یه بار دیگه حل کنید نکاتشو + تست هایی که غلط حل کردید توی دفتر - کلاسور بنویسید این خیلی کمک می کنه به اینکه دیگه اون اشتباهات تکرار نکنید و نکات جدیدیم یاد میگیرید و قبل از آزمون بعدی این دفترو مطالعه کنید .
:46::46:
ببخشید که دیر جواب دادم .

milad_face_off
21-09-2011, 08:13
ممنون از راهنماییت !! خیلی ممنون !!

javidflasher
21-09-2011, 09:21
دوستان سی دی آموزشی برای کنکور ارزش داره بخریم ؟
من تو فیزیک 3یکمی مشکل دارم.میخوام بدونم با سی دی های آموزشی رفعش کنم یا با کتاب ؟ ؟ ؟
دوستان کسی اگه خریده و استفاده کرده به ما هم بگه

farkhani*1
21-09-2011, 10:34
سلام.یه سوال دارم در مورد شیمی 3..من مسئله های استوکیومتری رو با روش کتاب حل میکنم..می خواستم بدونم روشمو عوض کنم و روش تناسب رو یاد بگیرم یا روش کتاب خوبه؟؟؟؟...البته سرعتم هم با روش کتاب خوبه.یعنی بیشتر تست های تلفیقی استوکیومتری رو در حدود 2 دقیقه حل میکنم.

milad_face_off
21-09-2011, 11:56
روش كتاب واسه امتحان خوبه بهتره مبتكرانو بخوني !!و اسه ازمونا به نكاتش توجه كني !! خيلي به كارت مياد !!

---------- Post added at 11:56 AM ---------- Previous post was at 11:55 AM ----------

فيزيك سه واسه اموزش فقط مبتكران كه رو جلدش دو تا سيمه كه بينشون جرقه زده البته اين مال طرح قديميشه !!
فك كنك اين به كارت بياد !!

mohammad_dj_kazin
21-09-2011, 13:40
سلام.یه سوال دارم در مورد شیمی 3..من مسئله های استوکیومتری رو با روش کتاب حل میکنم..می خواستم بدونم روشمو عوض کنم و روش تناسب رو یاد بگیرم یا روش کتاب خوبه؟؟؟؟...البته سرعتم هم با روش کتاب خوبه.یعنی بیشتر تست های تلفیقی استوکیومتری رو در حدود 2 دقیقه حل میکنم.

روش کتاب شاید برای حل کردن مساول استوکیومتری توی خونه مناسب باشه ولی سر کنکور اصلی نه!
البته به نظر من:20:
سر کنکور قدر روش تناسب رو میدونی:27:
موفق باشی:11:

SuperSt@r
21-09-2011, 15:03

شما بهتره بری اون روش رو هم یاد بگیری اونوقت بین این دو روش یکی رو انتخاب کن من که خودم سوالا رو خیلی راحت و سریع با تناسب حل میکردم و کلی با این روش حال کردم و اکثر سوالای استوکیومتری رو مثه اب خوردن حلش میکردم و ترس زیادی از استوکیومتری نداشتم

M-I-L-A-D
21-09-2011, 16:08
منم همینجوری فک میکنم رفقا ‍‍

urchin7
21-09-2011, 21:10
می خواستم کتاب ها و برنامه که دارم رو بگم و دوستان نظرشون رو بگن که جواب می ده یا نه
سال قبل کنکور دادم ولی از نتیجه که گرفتم راضی نبودم 5500 / پایه خیلی ضعیف است . فقط درست های که پارسال خودنم رو حالیمه و باقی صفر صفر
عربی : بسیار ضعف , در سال سوم و دوم هم نمرات پایینی می گرفتم در کنکور سال قبل فقط سوالات ترجمه رو جواب دادم که شد 25 درصد. با این که از کتاب ایادفیلی مبحث فعل رو خوندم ولی نتونستم از فعل چیزی جواب بدم چون ایادفیلی تست درست درمونی نداشت و امسال می خوام برای اولین کار مبحث فعل رو از فوت و فن عربی بخونم بعد هم کلمات اخر کتاب و بعدش خود کتاب درسی ! نمی دونم باقی مباحث رو باید چکار کنم چون از عربی هیچی حالیم نیست مثل منصوبات و مجرور رو باید چطور بخونم
زیست: از کتاب های خیلی سبز استفاده می کنم نمی دونم چرا نتیجه ای که می خواستم رو نگرفتم پارسال چون وقت کافی رو نداست و تعداد فصل ها زیاد بود تست هاش رو زود می زدم مثال صبح می خونم شب تستش رو می زدم یا شب می خوندم و فرداش می زدم امسال می خوام بعد از 2 سه روز تست هاش رو بزنم! سال قبل شدم 46 ! می خوام برای زنتیک مندل خیلی سبز رو بخرم
شیمی : مشکل خاصی ندارم سال قبل بالای 60 درصد زدم با این که کتاب سوم رو اصلا نخونده بودم امسال سوم رو می خونم و حله
فیزیک : شدید ضعیف, سال قبل فقط 2 سوال رو جواب دادم چون نمی دونستم باید چطور بخونم مبتکران داشتم که فوق العاده مسخره و حجیم بود که دست نخورده موند. پیش دو رو با آزمون های کانون و کنکور خوندم که نتیجه نگرفتم امسال فعلا فیزیک 2 رو از انتشارات الگو گرفت اگه دیدم جواب داد باقی کتاب ها از همین بگیرم بعد برای مرور و جمع بندی و تثبیت می خوام کانون آبی رو بخونم کتابی که برای پیش 2 که سال قبل کمی خوندم با توضیحاتی که دوستان دادن رمزینه است اگه 30 تا 40 تا 50 بزنم راضی هستم:D
ریاضی بازم ضعیفم! سال قبل فقط 2 تا امار و 2 تا احتمال رو جوب دادم فعلا می خوام برای یاد گیری از جزوه های گزینه 2 استفاده می کنم و تست هم ریاضی تجربی خیلی سبز! جواب می ده؟ امسال 30 تا 40 بزنم راضی هستم
زبان سال قبل 58 زدم کلمات رو بلدم و ریدینگم بد نیست ولی چون تو کنکور ساعت فراموش کرده بودم وقت کم اوردم به نظرم ریدینگ ها اسون بود امسال می خوام اول دوباره کلمات رو مرور کنم و بعد ریدینگ های کنکور های سال قبل ! کتابی خاصی برای تهیه کردن در نظر ندارم تو خونه فقط مبتکران دارم
معارف سال دوم و سوم اصلا بهش دست نمی زدنم و نمره کتبی سوم هم 8 بود اگه اشتباه نکنم درسی هست که ازش بدم می یاد و چرت و چرته ولی سال قبل خیلی خوندم شدم 70 درصد که 15 , 20 تا کنکور سال قبل رشته های مختلف خیلی کمکم کرد چون تا هفته آخر معارف رو می زدم 30 امسال هم می خوام ملایم بخونم و رو تست های کنکور های سال قبل مانور بدم
ادبیات سال قبل بد شد(25) امسال می خوام اول قرابت معنایی الگو رو بخونم و بعدش 5 مبحث زبان فارسی الگو ( تهیه کردم ) برای ارایه کتاب خاصی در نظر ندارم
کتاب های که دارم: زیست سیلی سبز/ عربی ایلدفیلی و فوت فن عربی/ زبان مبتکران چاپ 85 یا86/ ریاضی تجربی خیلی سبز / شیمی مبتکران / فیزیک الگو سال دوم / معارف همگامان / ادبیات قرابت معنایی و 5 مبحث زبان فارسی الگو/
کتاب های که می خوام بخریم
زنتیک مندل سبز / زبان؟ ... ردینگ؟/ فیزیک برای سوم و پیش + کانون آبی+ پیش 2 رمزینه( 3 فصل آخر پیش 2 رو یه کم بلدم )/ ارایه ادبیات؟
در خصوص کتاب ها اگه کتاب خاصی در نظر دارید یا به نظرتون کتابی مفید نیست و جایگزین بهتری داره لطفا بگید

urchin7
22-09-2011, 05:42
30 تا 50 درصد مباحث ساده کتاب ریاضی و فیزیک رو اگه کسی به ترتیب بگه تا کسانی مثل من که اصلا با این دو کتاب اشنا نیستند به همون ترتیب بخونند ممنون می شم
مثلا ترتیبی که خودم در نظز دارم
ریاضی: آمار, احتمال, تصاعد, لگاریتم , ماتریس ...
فیزیک :هسته , اتم , الکترومغناتیس پیش , گرما دوم , حرکت شناسی دوم و پیش
دو 3 مبحث اول هر دو رو خوندم باقی رو دوستان پیشنهاد کردند
مسلما کسی مثل من که می فهمه این دو کتاب براش سخته و نمی تونه 100 بزنه باید مطالب اسونش رو بخونه

urchin7
22-09-2011, 05:44
عربی رو باید چطور بخونم! منی که هیچی ازش بلد نیستم!اول ترجمه بخونم؟ یا اول منصوبات ؟ یا فعل و مجروز ؟ یا اسم؟ ..
ترتیبی که بنظرتون برای یک صفر کیلومتر عملی و مفیده

mannan sen
22-09-2011, 10:13
سلام بچه های کنکوری
توصیه های لازم برای درس دین زندگی و زبان خارجه

اولا کتاب دین زندگی 2 -9تست داره
دوما کتاب دین زندگی3-9 تست داره
سوما کتاب دین زندگی4-7 تست داره
خب میشه 25 تست که حدود 15 تاش مثل اب خوردنه
که میشه 60 درصد خب کتاب های لازم
کتاب نکات آیات گاچ- کتاب سبز -کم حجم قوی سبز- تست همگامان عالیه
سعی کنین آیات در حد تشخیص بلد باشین. به عربیتون هم کمک میکنه
زبان خارجه انگلیسی
10سوال گرامر ولغت واقعا اسون کلوز ریدینگ هم به نسبت سخته ولی میشه زد
کتاب شهاب اناری یا دکتر رضا کیاسلار هردوشون عالیند و جمع بندی کتاب آزمون جمع بندی شهاب اناری-ز
تخصصی
شیمی رو بگم که حدود 90 زدم
کتاب مبتکران یا کتاب سبز خوبه من که خودم قوی بودم ذهنی همه رو حل میکنم ولی کتاب تست المپیاد هم حل ا کردم (برای اونای که میخان رتبه خوب بیارن)

کارتون دو این 3 درس گیر داشت [EMAIL="mannan8063@yahoo.com"]

M-I-L-A-D
22-09-2011, 12:25
میشه راجب عربی هم بیشتر توضیح بدین دوستان ؟؟؟؟

ممنون میشم از همتون !!

bamce
22-09-2011, 12:34
سلام رفقا
انشا الله که همگی در پناه ایزد منان خوب وسلامت هستید
یه سوال دارم:
از کتابای دیف انتشارات خوشخوان و رمزینه واندیشه فایق و 10استاد و....
کدومشون ویرایش جدیدش مطابق با کتاب درسی جدید اومده؟
خواهشا اگه خبر دارید زود اطلاع بدید
به امید موفقیت همه
التماس دعا

deaddeaddead
22-09-2011, 13:47
زیست: از کتاب های خیلی سبز استفاده می کنم نمی دونم چرا نتیجه ای که می خواستم رو نگرفتم پارسال چون وقت کافی رو نداست و تعداد فصل ها زیاد بود تست هاش رو زود می زدم مثال صبح می خونم شب تستش رو می زدم یا شب می خوندم و فرداش می زدم امسال می خوام بعد از 2 سه روز تست هاش رو بزنم! سال قبل شدم 46 ! می خوام برای زنتیک مندل خیلی سبز رو بخرم
بگید

زیست رو فصل به فصل اول کتابو بخون بعد تستای خط به خط خیلی سبزو بزن بعد جوابارو چه غلط چه صحیح تشریحیاشو بخون بعد درسنامه ی خیلی سبز.اگه اینکارارو کنی موفق میشی به 80 برسونی البته با علاقه بخون

در مورد ژنتیک هم فقط کتاب گربه رو بگیر چون هم خوب یاد داده هم آسونه.من از ژنتیک متنفر بودم این کتابو 3 دور زدم کنکور همه ی تستای ژنتیک رو درست زدم.در ضمن زیستو 82 زدم

h0p3
22-09-2011, 14:02
عربی رو باید چطور بخونم! منی که هیچی ازش بلد نیستم!اول ترجمه بخونم؟ یا اول منصوبات ؟ یا فعل و مجروز ؟ یا اسم؟ ..
ترتیبی که بنظرتون برای یک صفر کیلومتر عملی و مفیده

برای ترجمه اول درسای کتاب رو بخون و ترجمه کن.بعدش برو ترجمه فعل ها رو یاد بگیر که خیلی به درد میخوره.
برای قواعد هم هر مبحثی رو که میخونی تست هاش رو بزن و اگه هم میخوای خلاصه نویسی کن ولی کم.
برای کتاب هم عربی رمزینه خوبه.فوت وفن عربی هم همینطور.گاج سفید هم برای تست خوبه.
ولی اول تست های کنکور رو بزن.ازاد رو نمیخواد.

M-I-L-A-D
22-09-2011, 14:10
میشه واسه عربی یه راهنمایی بکنید من تا خالا خوب نخوندمش !!

ولی لغتم قویه !!

در حد 10 در صدم !!
مرسی !!

urchin7
22-09-2011, 20:02
برای ترجمه اول درسای کتاب رو بخون و ترجمه کن.بعدش برو ترجمه فعل ها رو یاد بگیر که خیلی به درد میخوره.
برای قواعد هم هر مبحثی رو که میخونی تست هاش رو بزن و اگه هم میخوای خلاصه نویسی کن ولی کم.
برای کتاب هم عربی رمزینه خوبه.فوت وفن عربی هم همینطور.گاج سفید هم برای تست خوبه.
ولی اول تست های کنکور رو بزن.ازاد رو نمیخواد.

فوت و فن عربی رو دارم باهاش پیش برم جواب می ده؟ تست کافی داره؟ من ایادفیلی رو خوندم جواب نداد چون تست درست درمونی نداشت ! کتابی می خوام که به تنهایی جواب بده و لازم نباشه 10 تا کتاب رو باهم بخونم! مثلا سبکش مثل شیمی بهمن بازرگانی باشه

urchin7
22-09-2011, 20:10
زیست رو فصل به فصل اول کتابو بخون بعد تستای خط به خط خیلی سبزو بزن بعد جوابارو چه غلط چه صحیح تشریحیاشو بخون بعد درسنامه ی خیلی سبز.اگه اینکارارو کنی موفق میشی به 80 برسونی البته با علاقه بخون

در مورد ژنتیک هم فقط کتاب گربه رو بگیر چون هم خوب یاد داده هم آسونه.من از ژنتیک متنفر بودم این کتابو 3 دور زدم کنکور همه ی تستای ژنتیک رو درست زدم.در ضمن زیستو 82 زدم

ببین من اول فصلا رو دقیق می خوندم بعد تست هاش خط به خط رو می زدم !به نظرم مشکلی اصلی من زود تست زدن بود خیلی هم مرور می کردم آزمون های جامع کانون رو بالا 60 می زدم کنکور های سال های قبل خارج و داخل که نزده بودم رو هم همه بالای 60 , 70 می زدم ولی کنکور رو نتونستم
راستی برای مرور خلاصه نویسی کنم یا از روی درس قسمت های که می فهمم مهمه و تست های مهم رو دوباره بخونم

h0p3
22-09-2011, 21:08
فوت و فن عربی رو دارم باهاش پیش برم جواب می ده؟ تست کافی داره؟ من ایادفیلی رو خوندم جواب نداد چون تست درست درمونی نداشت ! کتابی می خوام که به تنهایی جواب بده و لازم نباشه 10 تا کتاب رو باهم بخونم! مثلا سبکش مثل شیمی بهمن بازرگانی باشه

بهتره برای تست همون گاج سفید رو بگیری و هر مبحثی رو بعد از اینکه کامل خوندی تست بزنی و بررسی کنی تا مسلط بشی.کتابی که به تنهایی جواب بده و تست نداشته باشه فقط کتاب درسی هست.

urchin7
22-09-2011, 21:17
بهتره برای تست همون گاج سفید رو بگیری و هر مبحثی رو بعد از اینکه کامل خوندی تست بزنی و بررسی کنی تا مسلط بشی.کتابی که به تنهایی جواب بده و تست نداشته باشه فقط کتاب درسی هست.

منظورم بود که زیاد تست داشته باشه نه اینکه نداشته باشه! تستاش به اندازی باشه که نیاز به کتاب دیگه نباشه
بعضی از دوستان می گن فوت و فن سنگینه ولی اول باید رمزینه یا الگو خوند
من فون و فن و ایادفیلی رو دارم قسمت فعلا رو هم کمی بلدم می خوام فعل رو با فوت و فن بخونم ولی برای باقی نمی دونم اول یه کتاب دیگه بگیرم یا با همون فوت و فن بخونم؟

mohammad_dj_kazin
22-09-2011, 21:46
به نظر من برای یاد گیری درس فوت و فن رو بخون ولی برای تست بورو سراغ گاج سفید
اول تست های آزاد رو بزن
چند روز بعد سراسری

ببین من اول فصلا رو دقیق می خوندم بعد تست هاش خط به خط رو می زدم !به نظرم مشکلی اصلی من زود تست زدن بود خیلی هم مرور می کردم آزمون های جامع کانون رو بالا 60 می زدم کنکور های سال های قبل خارج و داخل که نزده بودم رو هم همه بالای 60 , 70 می زدم ولی کنکور رو نتونستم
راستی برای مرور خلاصه نویسی کنم یا از روی درس قسمت های که می فهمم مهمه و تست های مهم رو دوباره بخونم

خوب باید بین تست زدن و درس خوندن فاصله باشه وگرنه فایده داره
فایده ی خلاصه نویسی برای مرور بعد نیست شما درسی رو که همزمان با خوندنش خلاصه نویسی میکنی بهتر میفهمی

urchin7
23-09-2011, 04:38
فایده ی خلاصه نویسی برای مرور بعد نیست شما درسی رو که همزمان با خوندنش خلاصه نویسی میکنی بهتر میفهمی

این جمله تون رو امروز متوجه شدموقتی داشتم ریاضی می خوندم!
راستی منبابع کنکور رو چکار کنم! کتاب های من مربوط به پارساله! امسال هم طبق گفته ایشون :

هر سه زیست تغییر کرده ! حالا من باید فقط زیست پیش جدید بگیرم یا همه این کتاب ها جز منابع کنکور هستند!
راستی بعید بدونم الان کتاب تست مطابق با این تغییرات گیر بیاد درست می گم؟
دیگه چه کتاب های تغییر کرده و جز کتب کنکوره؟

urchin7
23-09-2011, 07:47
خود درگیری که با خودم و کتاب ها داشتم فعلا حل شده :d
و به این نتیجه رسیدم که کتاب های که دارم و می خوام بخرم بهترین کتاب های موجود هست و راه موفقیت من
باقی دوستان که کتاب و روش پیشنهاد می کنند هم که می دونم از کی پول می گیرند که نذارند من موفق بشم :d

urchin7
23-09-2011, 08:38
چطور تاپیک رو پاک کنم دوستان نمی خوام اینجا اسپم بشه؟
اقای که داری متالب رو تایید می کنند!
اگه این سومین تاپیک برای تایید هست فقط دومی رو تائید کن اگه نیست اولی رو تایید کن
گله:این چه بازی که در اوردی!

12p
23-09-2011, 10:46
اگر میشه این 2سوال منو جواب بدید!

اول اینکه برا هندسه پایه من هنوز موندم مبتکران ابوالقاسمی بگیرم یادریافت ویا گاج سفید بگیرم یا ترکیبی از دوتای اونا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوم برای تسلط وتست بیشتر گسسته کتاب ازمون فار بگیرم یا گاج سفید؟؟؟درضمن برا اموزش گسسته فار میگیرم.
:5:

M-I-L-A-D
23-09-2011, 10:57
اگه در خد کتاب خوبی اثباتهارو میدونی !!

گاج سفید !!
فقط

12p
23-09-2011, 12:30
بچه ها برا تحلیلی بین فار و گاج سفید گیـــــــر کردم!!!!

لطفا کمکم کنید نمیدونم تحلیلی فار مثل گسسته ش جواب میده یانه؟؟ یا همون گاج سفید بگیرم؟؟؟؟یا اینکه هردو رو بگیرم و کار کنم؟

javidflasher
23-09-2011, 12:40
دوستان آیا رشته ای به نام هوش مصنوعی وجود داره ؟

یه جا خوندم طرف هوش مصنوعی کامپیوتر مشهد قبول شده !! نمیدونستم چنین چیزی هم هست تو شاخه علوم کامپیوتر!!

12p
23-09-2011, 13:35
بچه ها برا شیمی2که مبتکران امابرا3وپیش نمیدونم!! حالا بنظرشما کدوم بهتره مبتکران یاسبز؟

لطفا توضیح بدید ودلیل بیارید . ایا نکته ای تو سبز هست که تو مبتکران نباشه؟:32:

کمکم کنید عزیزان خواهش:42:

mohammad_dj_kazin
23-09-2011, 15:46
دوستان آیا رشته ای به نام هوش مصنوعی وجود داره ؟

یه جا خوندم طرف هوش مصنوعی کامپیوتر مشهد قبول شده !! نمیدونستم چنین چیزی هم هست تو شاخه علوم کامپیوتر!!
آره وجود داره
منم شنیدم رشته خیلی خوبیه

بچه ها برا شیمی2که مبتکران امابرا3وپیش نمیدونم!! حالا بنظرشما کدوم بهتره مبتکران یاسبز؟

لطفا توضیح بدید ودلیل بیارید . ایا نکته ای تو سبز هست که تو مبتکران نباشه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کمکم کنید عزیزان خواهش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خودم شیمی مبتکران خوندم خیلی سبز رو دیدم ولی مثل همون مبتکران هست
ولی از نظر مبتکران خیالت راحت باشه نکته ای توی کنکور نیست که توی مبتکران پیدا نشه فقط باید روش وقت بزاری:46:

این جمله تون رو امروز متوجه شدموقتی داشتم ریاضی می خوندم!
راستی منبابع کنکور رو چکار کنم! کتاب های من مربوط به پارساله! امسال هم طبق گفته ایشون :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهر سه زیست تغییر کرده ! حالا من باید فقط زیست پیش جدید بگیرم یا همه این کتاب ها جز منابع کنکور هستند!
راستی بعید بدونم الان کتاب تست مطابق با این تغییرات گیر بیاد درست می گم؟
دیگه چه کتاب های تغییر کرده و جز کتب کنکوره؟

خوب مسلما به این سرعت کتاب تست مطابق با آخرین تغییرات نمیاد
یعنی مثلا اگر توی کتاب جدید یه نکته اضافه شده شما تستی از اون نکته توی کتاب های تست پیدا نمیکنی اما حداقل کاری که میتونی بکنی اینه که کتاب های درسی رو چاپ های جدیدش رو بگیری بخونی یعنی با همین تغییرات جدید بخونی که اگه حداقل در مورد اون نکات جدید تست پیدا نکردی خودت خونده باشی اونارو.
فقط کتاب های پیش رو جدید بخون کتاب های دوم و سوم همون چاپ قدیم رو بخون.

fardinstar
23-09-2011, 17:06
سلام دوستان. من فارغ التحصیل هستم. کتاب های پیش دانشگاهی امسال رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟ ( دوست و آشنا و کسی که امسال پیش دانشگاهی بخونه ندارم ). [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad_dj_kazin
23-09-2011, 17:39
سلام دوستان. من فارغ التحصیل هستم. کتاب های پیش دانشگاهی امسال رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟ ( دوست و آشنا و کسی که امسال پیش دانشگاهی بخونه ندارم ). [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از همون جایی که کسایی که امسال میخوان برن پیش تهیه میکنن شما هم تهیه کن:20:

bamce
23-09-2011, 17:50
سلام رفقا مجبور شدم دوباره پست بدم(اشتباه نگفتم که؟!!!؟)

سلام رفقا
انشا الله که همگی در پناه ایزد منان خوب وسلامت هستید
یه سوال دارم:
از کتابای دیف انتشارات خوشخوان و رمزینه واندیشه فایق و 10استاد و....
کدومشون ویرایش جدیدش مطابق با کتاب درسی جدید اومده؟
خواهشا اگه خبر دارید زود اطلاع بدید
به امید موفقیت همه
التماس دعا
محبت کنید جواب مارو بدید

M-I-L-A-D
23-09-2011, 18:32
اره بابا هس ولی واسه ارشد !! IT هستش !!

یکی از گزایشهای ارشدشه !!

hosein_000
24-09-2011, 11:48
سلام بچه ها هر كي ميتونه يه مشاوره بده دعاش ميكنم
برا تحليلي گاج بهتره يا خوشخوان؟؟؟؟ كلا بهترين كتاب برا تحليلي كدومه
براي اينكه عربي و 70 بتوني بزني چه كتابيو پيشنهاد ميكنيد؟؟؟ اياد فيلي رو دارم ولي به نظرم به درد 70 زدن نميخوره.......تقاضا دارم يه كتابي معرفي كنيد كه تسلطمو تو ترجمه ببره بالا:13:
و تو زبانم من موندم ......خواستم برم 504 بگيرم ..كه گفتن نميتوني از پسش بر بيايو به درد كنكور نميخوره ...اين كتابا هم همش توشون قواعد ...بابا مگه چند تا قواعد مياد؟ اونام كه اسون ترين سوالاشن.... به نظر شما زبان چي بخونم...البته گاج ربانم دارم(واژگان سطر به سطر) ولي به نظرم كلمه هاش برا كنكور كافي نيس

حالا چيكار كنم:41::31:

12p
24-09-2011, 11:55
بچه ها بنظرتون با برنامه گزینه2 برم جلو یا خودم برنامه بریزم و برم جلو؟؟؟:21:

Atefe_72
24-09-2011, 14:02
سلام
من میخام دیگه ای جرفه ای درس بخونم!
1- لطفا کسایی که پارسال کنکور دادن بیان یه کمکی بکنن و اشتباهاتشونو بگن که ما دیگه تگرار نکنیم.
2- من اگه بخام با برنامه ریزی کانون درسای پایه رو بخونم چون آزموناش زیاده خسته نمیشم؟؟؟
3- کسی گزینه 2 در طول سال رفته که ازش ناراضی باشه؟؟؟
ممنون

SuperSt@r
24-09-2011, 14:12
سلام
1- لطفا کسایی که پارسال کنکور دادن بیان یه کمکی بکنن و اشتباهاتشونو بگن که ما دیگه تگرار نکنیم.
2- من اگه بخام با برنامه ریزی کانون درسای پایه رو بخونم چون آزموناش زیاده خسته نمیشم؟؟؟
ممنون

سلام
اول باید به خدا توکل کنی بعد هدفت رو مشخص کنی و پیش خودت یه تصمیم جدی بگیری که من امسال میخام چیکار بکنم و میخام به کجا برسم و بازم با توکل به خدا راهت رو آغاز بکنی و....
شرمنده که نیمه کاره موند من الان دیگه نمیتونم آنلاین باشم و یه کاری برام پیش اومده حتما امروز و یا فردا میام و چنتا از تجربیات و نکاتم را میگم امیدوارم به دردتون بخوره

12p
24-09-2011, 14:38
برا تست عربی بانک تست سبز بگیرم یا گاج سفید؟؟
فک کنم بانک سبز هم تستا کنکورا قبل رو داره؟درسته؟حالا اخرش کدوم بهتره؟:19:

avator20002000
24-09-2011, 14:59
سلام
ممنون
سلام
من یه اشتباه بزرگ کردم که خیلی بهم لطمه زدش اونم این بود مرور هفتگی نداشتم که مجبور شدم از فروردین همه رو دوباره از اول بخونم.خلاصه نویسی هم یادت نره حتی ریاضی و فیزیک.این اشتباه های من بودش گفتم بدونی برای سال بعد شما تکرار نکنی.

mohammad_dj_kazin
24-09-2011, 16:30
سلام
ممنون
گزینه 2 سوالاش خوبه ولی مشاورش خیلی ضعیفه
برنامش هم زیادی فشرده هست
کانون هم مشاوره داره هم سوالاش از گزینه دو بهتر نباشه بدتر هم نیست
برنامش هم طوری چیده شده که نیازی به مرور هفتگی نداری یعنی خودش درسا رو جوری توی آزمون ها میاره که مرور بشه برات و از هر مبحثی چند بار آزمون میدی فکر خستگی هم نباش
توی هفته یه زمانی رو برای استراحت در نظر بگیر خیلی کمکت میکنه
من خودم جمعه ها از ظهر به بعد درس تو کلم نمیرفت:31:
اگه آزمون داشتم هم که بعد از آزمون عمرا درس نمیخوندم تا شب:31:
موفق باشی:11:

بچه ها بنظرتون با برنامه گزینه2 برم جلو یا خودم برنامه بریزم و برم جلو؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه به برنامه ریزی خودت مطمئنی و میدونی میتونی تا آخرش بری خودت برنامه ریزی کن
آخه دوست من تا عید با برنامه کانون میخوند بعدش اونو ول کرد خودش برنامه ریخت اینقدر به هم ور شد :دی
با اینکه ترازاش توی کانون بالای 7000 بود رتبش شد 3800 !!

برا تست عربی بانک تست سبز بگیرم یا گاج سفید؟؟
فک کنم بانک سبز هم تستا کنکورا قبل رو داره؟درسته؟حالا اخرش کدوم بهتره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بانک سبز رو ندیدم ولی گاج سفید محشره
مخصوصا اون طبقه بندی تست های آزاد و سراسری و سنجش
که میتونی به ترتیب سطح دشواری سوالات تست بزنی

براي اينكه عربي و 70 بتوني بزني چه كتابيو پيشنهاد ميكنيد؟؟؟ اياد فيلي رو دارم ولي به نظرم به درد 70 زدن نميخوره.......تقاضا دارم يه كتابي معرفي كنيد كه تسلطمو تو ترجمه ببره بالا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و تو زبانم من موندم ......خواستم برم 504 بگيرم ..كه گفتن نميتوني از پسش بر بيايو به درد كنكور نميخوره ...اين كتابا هم همش توشون قواعد ...بابا مگه چند تا قواعد مياد؟ اونام كه اسون ترين سوالاشن.... به نظر شما زبان چي بخونم...البته گاج ربانم دارم(واژگان سطر به سطر) ولي به نظرم كلمه هاش برا كنكور كافي نيس

حالا چيكار كنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تحلیلی رو من نمیدونم چون تجربی بودم :دی
ولی برای عربی به نظر من اول از روی ایاد فیلی یا فوت فن عربی خیلی سبز بشین قواعد رو بخون بعد تست هاشو از روی گاج سفید بزن
برای زدن تست های ترجمه هم باید یه سری فوت وفن یاد بگیری که شاید 2 ساعت هم نکشه!!
همون کتاب فوت و فن عربی خیلی سبز ترجمه رو خوب گفته
در مورد زبان هم فکر نمیکنم یاد گیری لغت خارج از کتاب توی این یک سال بتونه کمکی بکنه چون هر چی لغت خارج از کتاب که توی کنکور میاد بیشتر توی colze test و reading هست برای زدن اون ها هم نیاز به بلد بودن همه ی لغات نیست اون ها هم فوت و فن داره که باید یه کتاب آموزش reading بگیری
به نظر من کتاب آموزش reading خیلی سبز خیلی خوبه
بازم خودت میدونی البته اگه خیلی وقت داری (!) 504 رو بخون.

چقدر حرف زدم:31::31:

hosein_000
24-09-2011, 16:31
براي اينكه عربي و 70 بتوني بزني چه كتابيو پيشنهاد ميكنيد؟؟؟ اياد فيلي رو دارم ولي به نظرم به درد 70 زدن نميخوره.......تقاضا دارم يه كتابي معرفي كنيد كه تسلطمو تو ترجمه ببره بالا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چيكار كنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

12p
24-09-2011, 21:33
اگه یه کتاب جامع دینی مثل همگامان،سبز یا گاج یا الگو بگیرم دیگه نیازه برا ایات و روایات کتاب الگو یا گاج بگیرم؟اگه لازمه گاج یا الگو؟

omidsarab
24-09-2011, 21:59
سلام
ممنون
رفته رفته مطالعه ت رو بیشتر کن و انگیزت رو نگهدار
اگه مدرسه میری خیلی تابع مدرسه و تکالیفش نیاش
از هیچی بهانه گیری نکن مثلا سختی درس-مکان مطالعه و ...

hosein_000
24-09-2011, 22:09
كسي نبود جواب مارو بده:41:

Atefe_72
24-09-2011, 22:48
رفته رفته مطالعه ت رو بیشتر کن و انگیزت رو نگهدار
اگه مدرسه میری خیلی تابع مدرسه و تکالیفش نیاش
از هیچی بهانه گیری نکن مثلا سختی درس-مکان مطالعه و ...

واسه چی تابعش نباشم؟؟؟؟

omidsarab
25-09-2011, 00:20
واسه چی تابعش نباشم؟؟؟؟
اونم بستگی داره
مثلا معلم های ما اونقدر امتحان می گرفتن که نه وقت داشتم برا تست نه برا مرور درسهای پایه

---------- Post added at 02:20 AM ---------- Previous post was at 02:16 AM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سال اوله کنکور میخوای کنکور بدی؟ مثل ما که می گفتیم فلانو فلان بزنم فلان درسو و فلان درصد
به نظر من اگه میخوای درصد بالا بیاری باید خیلی وقت بزاری و فوت و فن عربی خیلی سبز خوبه و برا ترجمه هم مطالب مفیدی داره...

mohammad_dj_kazin
25-09-2011, 06:01
اگه یه کتاب جامع دینی مثل همگامان،سبز یا گاج یا الگو بگیرم دیگه نیازه برا ایات و روایات کتاب الگو یا گاج بگیرم؟اگه لازمه گاج یا الگو؟
به نظر من همگامان رو بگیر بخون که آخرت کتاب هست :31: هم درسنامه هاش طبقه بندی شده و هم آیات رو خوب تحلیل کرده

كسي نبود جواب مارو بده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما صفحه قبل رو نگاه کن بنده یه چیزایی گفتم

اونم بستگی داره
مثلا معلم های ما اونقدر امتحان می گرفتن که نه وقت داشتم برا تست نه برا مرور درسهای پایه

.

کاملا تایید میشه
گاهی اوقات باید مدرسه رو پیچوند :دی

hosein_000
25-09-2011, 12:17
اونم بستگی داره

---------- Post added at 02:20 AM ---------- Previous post was at 02:16 AM ----------

سال اوله کنکور میخوای کنکور بدی؟ مثل ما که می گفتیم فلانو فلان بزنم فلان درسو و فلان درصد
به نظر من اگه میخوای درصد بالا بیاری باید خیلی وقت بزاری و فوت و فن عربی خیلی سبز خوبه و برا ترجمه هم مطالب مفیدی داره...
سال دوممه سال اول شدم 15000
عربي 35 زدم.......من بيشتر مشكلم تو ريدينگ عربي.... ميخوام يه كتابي باشه كه ريدينگ خوندنو جواب دادن به سوالاشو بهم تمرين بده ..... فوت و فن عربي هم دارم ولي همون حرفاي بقيه كتابارو گفته....تو ترجمه 5...6...سوال ترجمه كه اول سوالاست مشكلي ندارم زياد....... مشكلم تو ترجمه ريدينگ:13:

hosein_000
25-09-2011, 12:18
اونم بستگی داره

سال دوممه سال اول شدم 15000
عربي 35 زدم.......من بيشتر مشكلم تو ريدينگ عربي.... ميخوام يه كتابي باشه كه ريدينگ خوندنو جواب دادن به سوالاشو بهم تمرين بده ..... فوت و فن عربي هم دارم ولي همون حرفاي بقيه كتابارو گفته....تو ترجمه 5...6...سوال ترجمه كه اول سوالاست مشكلي ندارم زياد....... مشكلم تو ترجمه ريدينگ:13:

M-I-L-A-D
25-09-2011, 12:52
یکی بیاد راجب زبان خارجه یه چیزی بگه ؟؟؟؟؟

hosein29
25-09-2011, 13:26
سلام
منم کنکوری 91 هستم امدم اینجا یه پست بدم که مام هستیم به امیده موفقیت واسه همتون:11:

omidsarab
25-09-2011, 13:55
خب امروز رفتم و گزینه دو ثبت نام کردم
با خودم میگم اگه به وقتش ازدواج میکردیم الان دانشجو بودیم:27:(البته به تورکی نمیدونم فارسا چطور این جمله رو میگن)
حیف عمری که هدر شد جهنم یه سال دیگه هم درس میخونیم

ولی یه مشکل مثل اینکه کتاب ریاضی پیش تجربی تغیر یافته اگه دوستان تغیراتش رو میدونن بگن

Atefe_72
25-09-2011, 14:34
سلام
ممنون

منظورتون از فشرده یعنی گزیته 2 مثل گام اول قابل اجرا نیس؟؟؟؟

خب امروز رفتم و گزینه دو ثبت نام کردم
با خودم میگم اگه به وقتش ازدواج میکردیم الان دانشجو بودیم:27:(البته به تورکی نمیدونم فارسا چطور این جمله رو میگن)
حیف عمری که هدر شد جهنم یه سال دیگه هم درس میخونیم

ولی یه مشکل مثل اینکه کتاب ریاضی پیش تجربی تغیر یافته اگه دوستان تغیراتش رو میدونن بگن

شما پارسالم گزینه 2 میرفتی؟؟؟

یه چندتا سوال دیگه :
1- مثلا من که میرم مدرسه اگه ساعت 4 شروع کنم درسای همون روزو بخونم تقریبا یه ساعت ونیم میشه بعدش درسای فردارو باید تست بزنم وتمریناشو حل کنم اولا که روشم درسته؟؟ثانیا دیگه وقتی نمیمونه که بخام پایه رو بخونم؟؟؟یعنی فقط توروزای تعطیل پایه رو بخونم؟؟
2- من میخام هندسه تحلیلیو گسسته رو بالای 50 بزنم تو کنکور معلمامون هم افتضاحن......لطفا کسایی که تجربه دارن بگن واسه کمک اموزشی و تست جی بگیرم؟؟؟

omidsarab
25-09-2011, 14:36

نه
پارسال نه آزمون رفتم نه درس خوندم یه جوری میخواستم پشت کنکور بمونم
رفتم کنکور رو شانسی زدم

p000ya
25-09-2011, 14:47
گیر عربی نباشید درسای اختصاصی و بچسبید
من هفته ی آخر دم کنکور 3 روز روزی 3 ساعت عربی خوندم 40% زدم در صورتی که همیشه سفید می گذاشتم.
توی دوستام اونایی که کلاس عربی هم رفته بودن 10% - 25% زدن! در صورتی که همیشه بالای 50% بودن! :2:
وقت زیاد روش نزارید. :21:

SuperSt@r
25-09-2011, 16:17
سلام
ممنون

راستی یه نکته مهم برا موفقیت تو کنکور خلاصه نویسیه که خیلی خیلی مهمه من خودم اوایل پارسال به این خلاصه نویسی توجهی نمیکردم و بی خیالش بودم ولی کم کم که پیش رفتم به اهمیت این موضوع پی بردم و تقریبا فک میکنم اوایل ترم دوم بودکه به فکر خلاصه نویسی افتادم و آخر سال کلی خلاصه نویسی داشتم و کلی ازش استفاده کردم به خصوص تو درسای اختصاصیم مثه فیزیک که هر چند وقت یه بار فرملاش یادم میرفت و یه نگاه به اونا میکردم و همیشه برگه های خلاصه نویسیم تو کیفم بود تا به یه مشکلی برمیخوردم سراغشون میرفتم به خصوص تو آزمونایی که حجمشون زیاد بود و آزمونای جامع آخر سال خیلی ازشون استفاده کردم و انصافا خیلی خوب و منظم خلاصه نویسی کرده بودم که اکثر کسایی که خلاصه نویسیامو میدیدن کیف می کردن و حتی یکی از دوستانم بعضی هاشو گرفت و کپی کرد
خیلی حرف زدم ببخشید به خاطر این بود که خلاصه نویسی خیلی مهمه و خیلی به من کمک کرد

SuperSt@r
25-09-2011, 16:35
اونم بستگی داره

ولی خدا رو شکر معلمای ما زیاد امتحان ازمون نگرفتن دستشون درد نکنه شاید تو طول کل سال 4 5 تا امتحان دادیم:31:

mari19
25-09-2011, 16:52
سلام فقط کتابای پیش تغییر کرده یا پایه هم تغییر کرده؟؟؟ :37::37:
خواهشن جواب بدید من از استرس مردم:42::42::42:

Alireza SM
25-09-2011, 18:10
من علیرضا سید محمدی هستم :) دانش آموز بزرگسالان پیش دانشگاهی تجربی :)
سال قبل کنکوری بودم ولی متاسفانه مشکلات پدرم و رسیدگی به وضعیتش باعث شد من نتونم درسم رو بخونم . پدرم پس از 2 بار عمل جراحی در آلمان بلاخره خوب شد و خدا رو شکر نیازی به مراقبت من نداره :)
الان هم مشغول کارهای احداث چندتا مدرسه در روستاهای اطراف شهر هست :)
میخوام تنها آرزوی پدرم که دکتر شدن من هست رو برآورده کنم و به امید خدا امسال پزشکی قبول بشم . پارسال آزمون های گزینه دو رو از دی ماه نیمه تمام گذاشتم ولی امسال میخوام تا آخر همه رو بترکونم :)
البته با کمک شما دوستان عزیز :)

Alireza SM
25-09-2011, 18:19
میخوام اگه ممکن باشه تغیرات دقیق کتاب های کنکور امسال نسبت به پارسال رو بدونم :)
کتاب های سوم که امسال ازشون قراره سوال بیاد ( یعنی پارسال تغیر کردن ) برای تجربی کدوم ها هستن ؟
ریاضی 3 جدید تجربی چی هست و به جز ریاضی چه کتاب های دیگه ای تغیر کردن ؟

mari19
25-09-2011, 18:50
خواهشا بگید رشته ریاضی چه کتابای تغییر کرده تو پیش؟؟؟؟؟من دیفرانسیل چاپ90 رو دانلود کردم تغییری نسبت به پارسال نداشت که:37::37::37::37::37::37::37:

mohammad_dj_kazin
25-09-2011, 20:09

یه چندتا سوال دیگه :
1- مثلا من که میرم مدرسه اگه ساعت 4 شروع کنم درسای همون روزو بخونم تقریبا یه ساعت ونیم میشه بعدش درسای فردارو باید تست بزنم وتمریناشو حل کنم اولا که روشم درسته؟؟ثانیا دیگه وقتی نمیمونه که بخام پایه رو بخونم؟؟؟یعنی فقط توروزای تعطیل پایه رو بخونم؟؟
2- من میخام هندسه تحلیلیو گسسته رو بالای 50 بزنم تو کنکور معلمامون هم افتضاحن......لطفا کسایی که تجربه دارن بگن واسه کمک اموزشی و تست جی بگیرم؟؟؟
این برنامت بستگی داره که چه ساعتی از مدرسه بیای
اگه روز هایی که مدرسه میری 6 ساعت و روز های عادی بیشتر از 10 ساعت بخونی بعیده وقت کم بیاری
فقط توی درس های حفظی تست رو چند روز بعد از خوندن بزن توی درس های فهمیدنی هم یه قسمت از تست ها رو بعد از خوندن حل کن یه قسمتی رو هم چند روز بعد که خب تثبیت بشه
در مورد اون هندسه تحلیل هم از بچه ها ریاضی بپرس

میخوام اگه ممکن باشه تغیرات دقیق کتاب های کنکور امسال نسبت به پارسال رو بدونم :)
کتاب های سوم که امسال ازشون قراره سوال بیاد ( یعنی پارسال تغیر کردن ) برای تجربی کدوم ها هستن ؟
ریاضی 3 جدید تجربی چی هست و به جز ریاضی چه کتاب های دیگه ای تغیر کردن ؟

شما اگه سال دوم هست که کنکور میدی فقط کتاب های پیش رو باید چاپ جدید بخونی پایه همون قدیمی ها رو بخون
برات آرزوی موفقیت میکنم:40:

سلام فقط کتابای پیش تغییر کرده یا پایه هم تغییر کرده؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خواهشن جواب بدید من از استرس مردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما نگران نباش اگه سال دوم هست که کنکور میدی فقط کتاب های پیش رو جدید بخون

urchin7
25-09-2011, 22:34
خوب مسلما به این سرعت کتاب تست مطابق با آخرین تغییرات نمیاد
یعنی مثلا اگر توی کتاب جدید یه نکته اضافه شده شما تستی از اون نکته توی کتاب های تست پیدا نمیکنی اما حداقل کاری که میتونی بکنی اینه که کتاب های درسی رو چاپ های جدیدش رو بگیری بخونی یعنی با همین تغییرات جدید بخونی که اگه حداقل در مورد اون نکات جدید تست پیدا نکردی خودت خونده باشی اونارو.
فقط کتاب های پیش رو جدید بخون کتاب های دوم و سوم همون چاپ قدیم رو بخون.
به جز زیست و ریاضی کتاب دیگه هم تغییر کرده؟

hosein_000
25-09-2011, 22:36
بچه ها كتاب رياضي تست .......جديد اتاليف .......چي خوبه و جواب ميده
كتاب بانك تست انديشه فائق چطوره؟...... خيلي سبز سوالاش هيچ شباهتي به سوالاي كنكور نداره

omidsarab
26-09-2011, 10:50
سلام فقط کتابای پیش تغییر کرده یا پایه هم تغییر کرده؟؟؟ :37::37:
خواهشن جواب بدید من از استرس مردم:42::42::42:

این سوال منم هست پیش تجربی چی تغیر کرده؟
کتابشو از کجا گیر بیارم؟

12p
26-09-2011, 14:40
میگم یه کتاب ایات روایات گاج دارم مال فامیلمون داد به من چاپ89-88 سفیده اصن نو!:27:

حالا شما میگید همین خوبه یعنی چاپ نودش با این که من دارم فرق میکنه؟؟؟یا یه نودش رو برم بخرم..اصن خوب هست یا الگو بگیرم ؟الگوبهتره؟؟؟؟؟؟؟؟:21:

یه سوال دیگه برخی دوستام میگن ازمونا سنجش بریم اما بنظرم گزینه دو و قلمچی ازهمه بهترن و سنجش فقط جامع هاش خوبن؟کسی اطلاعی از خدمات جانبی و سوالات سنجش میدونه؟

omidsarab
26-09-2011, 16:18
این سوال منم هست پیش تجربی چی تغیر کرده؟
کتابشو از کجا گیر بیارم؟
خودم اینو پیدا کردم ولی زیستو نمیدونم ! اگه کسی میدونه بگه
دفتر تالیف کتب درسی اعلام نمود:
کتاب جدید ریاضی عمومی دوره پیش دانشگاهی رشته تجربی که حاصل اصلاح کتاب قبلی است شامل ۶ فصل به شرح زیر می باشد :
فصل اول – احتمال : در این فصل مبحث آمار کتاب قبل حذف شده است و تمامی فصل به مبحث احتمال اختصاص دارد .
فصل دوم – توابع و معادلات : این فصل، حاصل ادغام و اصلاح فصول دوم و سوم کتاب قبلی می‌باشد و در آن به مباحثی همچون توابع درجه دوم و رسم آنها، روابط بین ضرایب جوابهای معادله درجه دو، تابع جزء صحیح، تابع قدر مطلق، توابع صعودی و نزولی، دنباله‌ها، کاربرد توابع نمایی (رشد و زوال)، تابع نمایی طبیعی، تابع لگاریتم طبیعی و معادلات مثلثاتی می‌پردازد.
فصل سوم – مشتق : این فصل حاصل اصلاح فصل قواعد مشتق گیری کتاب قبلی است و به یادآوری و تکمیل مفهوم مشتق می پردازد .
فصل چهارم – کاربرد مشتق : در اصلاح این فصل ، فصل کاربرد مشتق حذف شده از کتاب ریاضی ۳ نیز مورد توجه قرار گرفته است .
فصل پنجم – هندسه مختصاتی و منحنی های درجه دوم : این فصل اصلاح شده ی فصل مقاطع مخروطی کتاب قبلی می باشد (اصلاحات جزئی است).
فصل ششم – انتگرال : این فصل حاصل اصلاح جزئی فصل انتگرال قبلی می باشد .

mohammad_ali_7
26-09-2011, 16:20
سلام
من داشتم درس میخوندم الان که یکی از دوستام زنگ زد گفت کنکور امسال حذف شده. منم از اخبار شنیدم مطمئن نیستم گفت کنکور آزاد حذف شده.
من کنکور 90 قبول نشدم دارم واسه 91 میخونم

کسی میدونه قضیه چیه؟
حذف بشه بدبخت میشم . معدلم کمه

RezaPhoenix
26-09-2011, 17:13
سلام من سال سومی هستم دو سال اول بدلیل یه سری مشکلات نتونستم خوب بخونم امسال می خوام حتما پزشکی قبول شم می خواستم بیبنم کدوم کتابا برای من تغییر کرده؟

خواهشا اینو به من جواب بدین

ممنون:11:

hosein_000
26-09-2011, 17:14
بچه ها كتاب رياضي تست .......جديد اتاليف .......چي خوبه و جواب ميده
كتاب بانك تست انديشه فائق چطوره؟...... خيلي سبز سوالاش هيچ شباهتي به سوالاي كنكور نداره
بابا یکی جواب بده لطفا:19:

Reza31001
26-09-2011, 17:58
میگم یه کتاب ایات روایات گاج دارم مال فامیلمون داد به من چاپ89-88 سفیده اصن نو!:27:

حالا شما میگید همین خوبه یعنی چاپ نودش با این که من دارم فرق میکنه؟؟؟یا یه نودش رو برم بخرم..اصن خوب هست یا الگو بگیرم ؟الگوبهتره؟؟؟؟؟؟؟؟:21:

یه سوال دیگه برخی دوستام میگن ازمونا سنجش بریم اما بنظرم گزینه دو و قلمچی ازهمه بهترن و سنجش فقط جامع هاش خوبن؟کسی اطلاعی از خدمات جانبی و سوالات سنجش میدونه؟

کتاب درسی که فرقی نکرده بنابراین اون کتاب هم نباید تفاوتی داشته باشه مگه اینکه ویرایشش عوض شده باشه
ضمنا الگو بهتره

جامع های سنجش فقط به خاطر جامعه آماریش معروف شده وگرنه فرقی با بقیه آزموناش نداره سوالاتش هم معمولا تکراری و سوالات کنکورای گذشتس
بهترین کار اینه که قلمچی یا گزینه 2 برید و سه تای اخری سنجش رو هم شرکت کنید

Alireza SM
26-09-2011, 18:01
سلام
من داشتم درس میخوندم الان که یکی از دوستام زنگ زد گفت کنکور امسال حذف شده. منم از اخبار شنیدم مطمئن نیستم گفت کنکور آزاد حذف شده.
من کنکور 90 قبول نشدم دارم واسه 91 میخونم

کسی میدونه قضیه چیه؟
حذف بشه بدبخت میشم . معدلم کمه

کنکور سرتسری امسال و سال آینده به طور قطع هست :20:
کنکور آزاد هم بود و نبودش خیلی فرق نداره

mari19
26-09-2011, 18:33
یعنی چی کنکور حذف شده شوخی میکنید:18::18::18:؟؟؟؟یکبار مثل بچه ادم درس نخوندما ببین چه تحولی شد کتابا تغییر کرد کنکور حذف شد من دیگه میرم خودکشی کنم

mari19
26-09-2011, 18:40
یعنی چی کنکور حذف شده شوخی میکنید:18::18::18:؟؟؟؟یکبار مثل بچه ادم درس نخوندما ببین چه تحولی شد کتابا تغییر کرد کنکور حذف شد من دیگه میرم خودکشی کنم

RezaPhoenix
26-09-2011, 19:05
سلام من سال سومی هستم دو سال اول بدلیل یه سری مشکلات نتونستم خوب بخونم امسال می خوام حتما پزشکی قبول شم می خواستم بیبنم کدوم کتابا برای من تغییر کرده؟

خواهشا اینو به من جواب بدین

ممنون:11:

یکی جوابه مارو هم بده ممنونش میشم

omidsarab
26-09-2011, 20:46
منم سال دومیم
کتابا هرچی تغیر کرده امسال کرده
مثل اینکه ریاضی پیش و احتمالا زیست تغیر کرده
ولی تغیرات پایه به کنکور امسال اثر نداره چون کسایی که الان پیش میخونن همون کتابایی که ما خوندیم رو خوندن

urchin7
27-09-2011, 08:23
کنکور امسال و سال بعد در خدمت شماست! و بعید بدونم 93 حذف بشه! بکی دوسال تمدیدش می کنند

---------- Post added at 10:23 AM ---------- Previous post was at 10:21 AM ----------

زیست پیش و ریاضی پیش تغییر کرده
باقی کتابا رو نمی دونم

M E S S I
27-09-2011, 08:33
کنکور امسال و سال بعد در خدمت شماست! و بعید بدونم 93 حذف بشه! بکی دوسال تمدیدش می کنند
تایید میکنم.
قبلنام گفتن:
1-سال 86 کنکور حذف خواهد شد.
2-سال 88 کنکور حذف خواهد شد.
3-سال 90 کنکور حذف خواهد شد.
.
.
سال 93 کنکور حذف خواد شد
.
.
.
.
.
.
و این داستان ادامه دارد.:31:

urchin7
27-09-2011, 08:38
بعضی از دوستان می گفتن قبل از خوندم فوت و فن عربی یه کتاب ساده تر رو بخوندم ولی امروز چند صفحه ازش خوندم انچنان هم کم توضیح نداده بود و توضیحاتش به اندازه بود! و مثل ایادفیلی کشش نداده بود! صفحه بندی ایادفیلی مسخرست + اینکه چرت و پرت زیاد داره ایادفیلی در مقابلش هیچی نیست
خوبیش اینه که برای هم چیزی که یاد می ده یه تست از کنکور مثال زده که خیلی کمک می کنه !! پیشنهاد می کنم همه بخونش لازم هم نیست قبلش چیزی بلد باشند چون منی که نمره کتبیم 7.5 هست متوجه می شم چی می گه ! پس همه باید متوجه باشند!اگه دوباره بخوندید یا بعد ازش خوب تست بزنی مطمئن باشی بالای 80 رو زدی
برای ریاضی تجربی چی خوبه؟من سبز رو خریدم ولی آموزش نداره! و تستاش هم کمه و اجق وجق! کسی از تجربی هست جواب بده؟

urchin7
27-09-2011, 08:49
الان اصلا رو درسام مترکز ندارم!
می دونم مدت زمانی که تمرکز رو درسا 100 درصد به بشه برای افراد متفاوت هست ولی اگه می شه بگید؟
نمی دونم باید یکی دو هفته به زور روزی 7-8 ساعت بخونم تمرکز 100 در صد می شه یا باید بعد از درس اونا رو تو مغزم مرور کنم( تا جوم تغییر کنه)؟
یک هفته ای می شه شروع کردم ولی وقتی می شینم جلو کتاب یاد می گیرما ولی می دونم یه جای کار می کلگه!
شاید دارم با اوج درس خوندم تو پارسال مقایسه می کنم والان اولشه که دارم درسش می خونم بعد از 2 سه ما ول گردیدن

urchin7
27-09-2011, 08:55
دوستان به نظر من آزمونی که شرک میکنی زیاد مهم نیست مهم اون درسی که برای آزمونت می خونی به نظر من مهمترین چز که از یک آزمون انتظار می ره برنامه ریزیشه! به به نظر من هر 2 هفته عالیه و حجمی که بده منطقی باشه! مرور رو توش داشته باشه
3 تا آزمون آخرسنجش به خاطر جامع آماری که داره رو هم شرکت کنید بد نیست

urchin7
27-09-2011, 09:11
ببین دوست من اولین و بهترین منبع برای مطالعه کتاب درسی هست
پس اول از اون شروع کنید و لغات و تاریخ ادبیاتش رو بخونید بعد به کتاب کمک اموزشی و تست ومراجعه کنید
اشتباه ترین کار در ادبیات خواندم روشیست که شما گفتی!
ادبیات تنها درسی است که باید مبحثی بخوندی! بایدبر اساس علاقه و توانایی که داری ابتدا قرابت معنای و ارایه و زبان فارسی رو خواند! بعد از عید کلمات آخر کتاب و تاریخ ادبیات واعلام ها! برای اعلام و تاریخ ادبیات هم حتما باید از کتاب مثل تاریخ ادبیات گاچ ( من اینو داشتم به نظرم کتاب های بهتری هم تو بازار گیر می یاد ولی انتظاراتی که از یک کتاب تازیخ ادبیات خواسته می شه رو برآورده می کنه) استفاده کنید چون تاریخ ادبیات ها پراکنده هستند و جا می افتند چون این مطالب فرار هستند باید بعد از عید خوند

urchin7
27-09-2011, 09:33
با تشکر از همه....
دوستان چنتا سوال:

1)به نظرشما می ارزه برا4یا5تست زبان فارسی دوجلد کتاب هامون سبطی بخونم یا اگه رمزینه بخونم کافیه؟در سطح هامون هست؟مثل کتاب ارایه رمزینه خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2)بین کتاب ایات الگو و گاج کدوم بهتره؟(انگار الگو کاملتره!؟؟)

3)برا هندسه پایه:گاج سفید یا مبتکران یا دریافت؟؟؟؟؟؟؟؟

4)برا گسسته میخوام فار درس وتست بخونم بعدش برا تست بیشتر گاج سفید بزنم.بنظرتون همین گاج بزنم یا بجاش کتاب ازمون فار بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

5)برا تحلیلی همون گاج سفید خوبه یا فار بگیرم مثل گسسته فار غوغا میکنه یا نه؟؟یعنی مثل کسسته فار تو تحلیلی هم عالیه یا همون گاج سفید بگیرم؟؟

6)درباره شیمی دچار شک شدم!شیمی2که مبتکران تست.شیمی3،پیش1و2 میخواستم مبتکران تست یگیرم که مطلبی منو به شک انداخت.نمیدونم خیلی سبز بگیرم؟؟؟یا مثل شیمی2 مبتکران گفتم سری کامل مبتکران تست بگیرم با همونا جلو برم،یعنی همشون یه مولف وانتشارات باشه!حالا شما میگید کامل مبتکران بگیرم یا مخلوط هم سبز هم مبتکران(این جوری گیج نمیشم؟؟)بگیرم؟لطفا اگه موافقید بگید تو چه پایه ای سبز یا مبتکران بگیرم؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!کمک!!!!!!!!!!!!!!

7)اگر باز کسی میدونه:بين کتب برنامه ريزي خودم ميتوانم سبز-صفر کلوين وگاج کدوم بهتره؟ اگر گاج لطفا ذکر کنيد کدام کتابش چون گاج چندتا داره؟

...ویه سوال ازمونی:
-کسی میدونه هزینه کامل ازمون سنجش چنده؟؟(8مرحله،کامل برا یه سال)

ممنون میشم پاسخ بدید!!

خواااااااااااااااهش میکنم......................!!!!!!!!!!!!!!!:41 ::41::41::41:

فوری فوتیه.
1.الگو رو بگیر کم حجمه
2. همگامان خوبه! گاجم خوبه
6. بزرگترین مبتکران مبتکران مبتکران بگیر! سال قبل دوم و پیش 1 و2 رو مبتکران خوندم 63 زدم! سوم رو هم اصلا بند بلد نبودم( نمره کتبی 7 ) ففط یکی رو غلط زدم و یکی هم جواب ندادم اگه سوم رو می خوندم بالای 90 می شدم
8.زیاد مهم نیست چی بگیری کارشون مشترکه
9. هر کدوم 8500
می تونی تو سنجش سرو نگاه کنی

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

بیاد بگید اوضاتون چطوره
چه درسی قوی هستی چه درسی ضعیفی؟
کنکور آزمایش رو فراموش نکن

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:30 AM ----------

زیست نکات ریز زیاد داره زود فراموش می شه!
ا2ماه 2 درس 2ماه 2درسه دیگه چی فیلمیه! درسا رو باید با هم بخونی
دفتر برنامه نویسی زیاد فرق نمی کنه
گه قلمجی هستی مشکل زیستت حله؟

SHAHAB-P30
27-09-2011, 12:23
سلام من رشته ریاضی سال دوممه که می خوام کنکور بدم
کتاب های ریاضی 2 و حسابان که دیدم عوض شده.
دیفرانسیل هم عوض شده ؟
برای کنکور 91 کتابهای خودمه رو بخونم یا جدیدها رو؟

M-I-L-A-D
27-09-2011, 13:41
كسي اؤ برنامه راهبرىي قلم دي كه ميخواى عوض بشه خبر نىاره !؟؟؟

12p
27-09-2011, 14:36
کسی میدونه تست هایی که تو کتابهای درس و تست گسسته و تحلیلی فار هستن مال کنکورا قبله یانه همش تالیفیه؟؟

تو کتابای ازمونشون چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omidsarab
27-09-2011, 15:00
کسی میتونه بگه که من که میخوام برا سال دوم کنکور بدم حالا که ریاضی پیش تغیر کلی کرده و زیست تغیر جزئی چیکار کنم؟

ali_si84
27-09-2011, 15:17
دوستان کی میدونه هزینه ثبت نام آزمون های قلم چی و علوی امسال چقدره؟؟؟؟:13:

mari19
27-09-2011, 15:37
با تحقیقات بسیار گسترده من اینارو درباره تغییرات کتاب درسی فهمیدم
عمومی ها پایه:
هیچ درسی تغییر نکرده به جز ادبیات که بعضی قسمتها حذف شدن که مهم نیس
تخصصی رشته ریاضی:
ریاضی2 تغییر کرده جدید باید تهیه بشه حسابان هم همینطور
دیفرانسیل فصل حدو پیوستگی یک کوچولو تغییر کرده
از گسسته و هندسه2و3 و تحلیلی خبر ندارم( دارم تحقیق میکنم هرکی میدونه بگه)
تخصصی رشته تجربی:
ریاضی 2 مثل رشته ریاضی تغییر کرده ریاضی3 ،1فصل اول کتاب اضافه شده بقیه فصل ها همون قبلیه ریاضی پیش کلی تغییر کرده جدید تهیه بشه
زیست شناسی بعضی فعالیتها حذف شده و چندتا بیشتر بدانید اضافه شده اما دوستم زیستاشو جدید گرفته شما هم اینکار رو کنید
تخصصی مشترک تجربی و ریاضی:
فیزیک و شیمی تغییری نکردن
من برای اطمینان پایه هم میخوام جدید بگیرم اما دوم چاپ88و سوم چاپ89رو پیدا نکردم چاپ90 بگیرم پایه ها رو که اشکال نداره؟؟؟؟
عمومی های پبش رو خبر ندارم تغییر کرده یا نه هر کی میدنه بگه هنوز کتابای 90(عمومی) به دستم نرسیده:31::31:
اگه جای رو نادرست گفتم شما اصلاحش کنید

M-I-L-A-D
27-09-2011, 16:06
قلم چی خدوود 300-350 بیشتر نیست !!

از علوی هم خبر ندارم !

mari19
27-09-2011, 16:10

هزینه قلمچی فکر کنم هر شهری فرق میکنه من شنیدم ازمونای علوی اصلا خوب نیست

mohammad_dj_kazin
27-09-2011, 16:28
بعضی از دوستان می گفتن قبل از خوندم فوت و فن عربی یه کتاب ساده تر رو بخوندم ولی امروز چند صفحه ازش خوندم انچنان هم کم توضیح نداده بود و توضیحاتش به اندازه بود! و مثل ایادفیلی کشش نداده بود! صفحه بندی ایادفیلی مسخرست + اینکه چرت و پرت زیاد داره ایادفیلی در مقابلش هیچی نیست
خوبیش اینه که برای هم چیزی که یاد می ده یه تست از کنکور مثال زده که خیلی کمک می کنه !! پیشنهاد می کنم همه بخونش لازم هم نیست قبلش چیزی بلد باشند چون منی که نمره کتبیم 7.5 هست متوجه می شم چی می گه ! پس همه باید متوجه باشند!اگه دوباره بخوندید یا بعد ازش خوب تست بزنی مطمئن باشی بالای 80 رو زدی
برای ریاضی تجربی چی خوبه؟من سبز رو خریدم ولی آموزش نداره! و تستاش هم کمه و اجق وجق! کسی از تجربی هست جواب بده؟
ریاضی خیلی سبز توی بخش پاسخ نامش درسنامه های خیلی خوبی داره
مختصر و مفید درس رو یاد میده + کلی نکته تستی باحال که شاید هیچ جا پیدا نشه
بعضی تست هاش ممکنه اجق وجق باشن اما حل کردن اونها رو به رو شدن با سوال های سخت رو برات آسون میکنه
به نظر من که کتاب خیلی خوبیه و خیلی هم ازت وقت نمیگیره بازم خود دانی میخوای از چند نفر دیگه هم بپرس:46:

الان اصلا رو درسام مترکز ندارم!
می دونم مدت زمانی که تمرکز رو درسا 100 درصد به بشه برای افراد متفاوت هست ولی اگه می شه بگید؟
نمی دونم باید یکی دو هفته به زور روزی 7-8 ساعت بخونم تمرکز 100 در صد می شه یا باید بعد از درس اونا رو تو مغزم مرور کنم( تا جوم تغییر کنه)؟
یک هفته ای می شه شروع کردم ولی وقتی می شینم جلو کتاب یاد می گیرما ولی می دونم یه جای کار می کلگه!
شاید دارم با اوج درس خوندم تو پارسال مقایسه می کنم والان اولشه که دارم درسش می خونم بعد از 2 سه ما ول گردیدن

همین که فکر میکنی یه جای کار میلنگه باعث میشه یه جای کار بلنگه :31:
اصلا به این چیزا فکر نکن هیچ جای کار نملینگه:31:

کسی میتونه بگه که من که میخوام برا سال دوم کنکور بدم حالا که ریاضی پیش تغیر کلی کرده و زیست تغیر جزئی چیکار کنم؟

اگه بخوای صبر کنی کتاب تست جدید مطابق با کتاب جدید بیاد شاید مجبور بشی خیلی صبر کنی :دی
یه مقدار صبر کن اگه کتاب تست و آموزش جدید نیومد یا باید دبیر بگیری با اینکه خودت یه کاریش بکنی دیگه

omidsarab
27-09-2011, 18:20
عمومی ها پایه:
تخصصی رشته ریاضی:
تخصصی رشته تجربی:
ریاضی 2 مثل رشته ریاضی تغییر کرده ریاضی3 ،1فصل اول کتاب اضافه شده بقیه فصل ها همون قبلیه ریاضی پیش کلی تغییر کرده جدید تهیه بشه
زیست شناسی بعضی فعالیتها حذف شده و چندتا بیشتر بدانید اضافه شده اما دوستم زیستاشو جدید گرفته شما هم اینکار رو کنید
من برای اطمینان پایه هم میخوام جدید بگیرم اما دوم چاپ88و سوم چاپ89رو پیدا نکردم چاپ90 بگیرم پایه ها رو که اشکال نداره؟؟؟؟
عمومی های پبش رو خبر ندارم تغییر کرده یا نه هر کی میدنه بگه هنوز کتابای 90(عمومی) به دستم نرسیده:31::31:

حالا کتابای جدید رو از کجا بگیریم؟

mari19
27-09-2011, 18:44
حالا کتابای جدید رو از کجا بگیریم؟

خب از کتاب فروشی ها/برو سایت انتشارات مدرسه اونجا مراکز فروش رو برای هر شهری شماره تلفنشو داده/ اگه تهرانی بری انقلاب راحت میتونی بخری

Alireza SM
27-09-2011, 19:15
یکی از دوستای من در اردبیل با مبلغ 178هزار تومن برای همه دروسش و آزمون هاش ثبت نام کرده ( رشته تجربی )

hosein_000
27-09-2011, 21:33
بچه ها خواهشا جان هرکی........ کمک کنید
من تو ریاضیات پایه و دیف موندم.......... چه کتاب تستی بگیرم؟؟؟......اندیشه فائق چطوره؟؟؟......برای اموزششم رمزینه میخونم
یه کتاب تست که ادم بهش اعتماد کنه و جواب بده به من معرفی کنید .....:41:

ALt3rnA
27-09-2011, 22:07
عمومی ها پایه:
تخصصی رشته ریاضی:
تخصصی رشته تجربی:

متاسفانه تحقیقات گسترده شما نصفش غلطه
اولا ادبیات سری جدید چند تا درس کلا حذف شده مثلا از سال سوم و دوم ! دوما بعضی برداشت ها و معنی ها فرق کرده که خیلی هم مهمن ! نمونش یکی از جمله های درس سیاوش معنیش رو تغییر دادن ! دیگه نمیشه باید سیاوش رو تنبیه کرد ...
تعدادی از لغت های آخر ظاهرا حذف شدن
حسابان درسته
دیفرانسیل تغییر خیلی هم کوچولو نیست
هندسه و گسسته هم بدون تغییر بودن

تغییرات دیگه ای هم بوده که شما از قلم انداختی
یکی از نمونه های مهمش یکی از شکلای فصل یک شیمی 1 هست که مراحل هیدروژناسیون رو نشون میده امسال شده 5 مرجله قبلا 4 مرحله بود (این شکل قبلا هم تغییر کرده داستان داره کلا !)

meragj2
28-09-2011, 01:44
بچه ها تلاش کنید این کنکورو خوب بدین که یه کنکور دیگه در پیش دارین...:20:

ثبت نام 2 دانشگاه از کنکورم سخت تره!:41:

eminem never dies
28-09-2011, 04:04
اولا ادبیات سری جدید چند تا درس کلا حذف شده مثلا از سال سوم و دوم ! دوما بعضی برداشت ها و معنی ها فرق کرده که خیلی هم مهمن ! نمونش یکی از جمله های درس سیاوش معنیش رو تغییر دادن ! دیگه نمیشه باید سیاوش رو تنبیه کرد ...
حسابان درسته

یکی از نمونه های مهمش یکی از شکلای فصل یک شیمی 1 هست که مراحل هیدروژناسیون رو نشون میده امسال شده 5 مرجله قبلا 4 مرحله بود (این شکل قبلا هم تغییر کرده داستان داره کلا !)

تغييراتي كه امسال تو دروس پايه يعني سال دوم و سوم ايجاد كردن تو كنكور 91 لحاظ نميشن!
مگه اينكه از چند سال پيش شروع كرده باشن
رياضي 2 و حسابان جديد رو داوطلباي 91 تو مدرسه خوندن پس تو كنكور مياد!
ولي ادبيات 2 يا 3 كه ميگين امسال بعضي جاهاش تغيير كرده كه هيچي!

از لينك زيرم ميتونين تغييراتي كه ديفرانسيل امسال كرده رو ببينين

M-I-L-A-D
28-09-2011, 13:54
میشه راجب تغیرات دیفرانسیل بگید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mari19
28-09-2011, 16:05
حسابان درسته

دوست عزیز من گفتم بعضی قسمتها حذف شدن خب طبیعی هستش که بعضی لغات حذف میشن مثلا ادبیات دوم که چاپ 88جز منابع کنکور هستش درس هدیه سال نو حذف شده یا بعضی قسمتهای جلوه های هنری اصفهان حذف شده که با حذف اینا لغتهای که توش بود حذف میشه دیگه وقتی میگم مهم نیست یعنی درس جدیدی اضافه نشده که بعد تو کنکور شونصدتا ازش سوال بیاد اما درباره سیاوش اگه منظورتون سووشون باشه که چاپ 88 هیچس تغییری توی این درس نبود اما اگه منظورتون گذر از اتش سیاوش پیش باشه من که گفتم عمومی های پیشو خبر ندارم و فقط پایه هارو گفتم تو عمومی ها
دیف تغییراتش در حدو پیوستگی هستش که متناسب با حسابان تغییر کرده
هندسه و گسسته رو گفتم که نمیدونم و مرسی که گفتید تغییر نکرده اما باز من خبری از این درسها ندارم
اما شیمی اگه کتابهاتونو نگاه کنید صفحه اول توی کادر بزرگ اینو نوشته
شیمی2: محتوای این کتاب تا سال89-88تغییر نمیکن====پس چاپ88 تغییر نکرده
شیمی3:محتوای این کتاب تا سال90-89تغییر نمیکند====پس چاپ89 تغییر نکرده
شیمی پیش: محتوای این کتاب تا سال91-90تغییر نمیکند=====پس چاپ90 نباید تغییر داشته باشه
بخاطر این من اصلا شیمی رو مورد برسی قرار ندادم اما شما که میگید تغییر کرده دیگه نمیدونم چه افکار شومی در راستای تغییر کتاب بوده
در ضمن دوستان منابع کنکور اینطوری که
سال دوم چاپ88
سال سوم چاپ89
سال پیش چاپ90
پس به جز چاپ این سالها چاپهای سال دیگه رو مورد بررسی قرار ندید
من هر پستی رو ارسال میکنم هزار سال بعد ثبت میشه چرا؟؟؟؟

M-I-L-A-D
28-09-2011, 17:22
ميشه راجب خونىن زبان خارجه واسم توضيح بدید !؟

mari19
28-09-2011, 17:59
ميشه راجب خونىن زبان خارجه واسم توضيح بدید !؟
زبان انگلیسی سولاتش بیشتر خارج از کتاب هستش که باید ریدینگتونو قوی کنید که برای اینکار تست باید زیاد بزنید و حتما حتما زبان پیش انتشارات مبتکران(فکر کنم) مولفشم شهاب اناری هستش رو تهیه کنید چون یک سی دی داره که نحوی جواب دادن به ریدینگ اموزش داده کلا نحوی خوندن زبانم توش گفته

pour-homme
29-09-2011, 00:02
کتاب دیفرانسیل سال 90 همون کتاب سال های پیشه (دوستمون لطف کردن قرار دادن ) دوستان پشت کنکوری نگران نباشن دقیقا همون مباحث هستش تا اونجایی که من دیدم فقط بعضی تعریفات عوض شده بود مثلا تعریف پیوستگی عوض شده بود ولی به معنی چیز جدیدی نبود همون تعریف سابق بود که چینشش عوض شده بود .
در کل چیزی که من دیدم این چنین بود حالا شاید تغییرات مهمی انجام شده باشه که من ندیده باشم

hosein_000
29-09-2011, 00:20
بچه ها خواهشا جان هرکی........ کمک کنید
من تو ریاضیات پایه و دیف موندم.......... چه کتاب تستی بگیرم؟؟؟......اندیشه فائق چطوره؟؟؟......برای اموزششم رمزینه میخونم
یه کتاب تست که ادم بهش اعتماد کنه و جواب بده به من معرفی کنید .....:41:
به جای کل کل جواب منو بدین بهتر نیست.بابا 10 بار اومدم پست زدم....کی اسم این انجمنو گذاشته مشاوره:2:

fouad-pes
29-09-2011, 00:22
سلام
برای ادبیات و زبان فارسی چی بخونم که امتحانشو پس داده باشه؟؟؟
برای عربی چی کار کنم؟ هیچی ازش بلد نیستم. یه کتاب میخوام که کامل از صفر شروع کرده باشه تا 100%
برای زبان چی؟ کلا زبانم خیلی خوبه. میخوام درصد خیلی بالا بگیرم ازش
مرسی

eminem never dies
29-09-2011, 04:20
به جای کل کل جواب منو بدین بهتر نیست.بابا 10 بار اومدم پست زدم....کی اسم این انجمنو گذاشته مشاوره:2:

اولا كه هر تاپيكي محل بحثه!
دوما اصل اين تاپيك مشاوره ي تخصصي كتاب كه نيست!
‌مشاوره ، برنامه ريزي و شيوه هاي برتر براي درس خوندنه!
بازم اگه ميگشتي جوابتو ميتونستي بگيري...

پست بالا راجع به كتاباي رياضيات چاپ قديمه.
واسه چاپ جديدم :

خوشخوان ، ميكرو بانك گاج ، انديشه فائق همه ي اين كتاب ها چاپ قديمشون تو بازار هست!
تنها انتشاراتي كه دس به كار شده و كتابش رو ويرايش كرده رمزينه س!
جلد 1 كتاب كلاس رمزينه (ديفرانسيل 1) الان تو بازاره!
ولي جلد 2ش هنوز چاپ نشده!
از 3تا كتاب تستشم فقط كتاب تست رياضيات پايه چاپ شده و اون دوتا هنوز تو نوبت چاپن!
به هر حال اگه كسي بيخياله و ميخواد همون چاپ قديم رو بخونه كتاب زياده!
وگرنه تنها كتاب هاي موجود تو بازار كتاباي خيلي سبزن كه چاپ جديد كتاباي رياضياتو پوشش ميدن!

سلام
برای عربی چی کار کنم؟ هیچی ازش بلد نیستم. یه کتاب میخوام که کامل از صفر شروع کرده باشه تا 100%
مرسی

ادبيات مبحثي يا درس به درس؟؟

زبان فارسي : نشر دريافت (2 جلدي)
بر خلاف تصوري كه داشتم جلداي اين كتاب همچين كلفتم نيستن!
جلد 1 ،‌ 170 و جلد 2 ، 200 صفحه
ولي همونطور كه از قبلم ميدونستم مناسب ترين و مفهومي ترين كتاب براي كنكور به حساب مياد!
من كتاب كلاس رمزينه هم گرفتم ، البته براي خواهرم!
اين كتاب بيشتر مناسبه بچه هاي سال سومه و هدف كنكوري نداره! ولي براي كسي كه ميخواد واسه زبان فارسي وقت كمي بذاره و يه چيزي جمع و جور و واقعا به زبون ساده بخونه اين كتاب عاليه! 170 صفحه هم حجم اين كتابه
پس اگه خواستين يه چيز درس حسابي بخونين به جاي اينكه برين سراغ خيلي سبز ، دريافت رو بگيرين!!!
اگه هم ميخواين سبك بخونين به جاي اين كه برين سراغ الگو ، رمزينه رو بخونين!!!
البته من احتمال ميدم كتاب انتشارات همگامان هم كتاب خوبي باشه با اين كه نديدمش! حتما به اين كتابم يه نگاهي بندازينعربي : فوت و فن + بانك تست خيلي سبز

عربي : بانك تست خيلي سبز
اگه كسي عربيش تو مدرسه تا يه سطح قابل قبولي بوده اگه بره سراغ اين كتاب ، تستاشو كامل بررسي كنه بهش قول ميدم عربي رو كمتر از 100 نميزنه!!!
اين كتاب تمامي مدل هاي سوالاتي كه در كنكورهاي آينده مطرح ميشه رو پوشش داده!
با زدن اين كتاب به آسوني هر درصدي كه دلتون بخوادو ميتونين از خودتون انتظار داشته باشين
هرچقد اين كتابو خوب بخونين همونقدم درصدتون ميره بالا!
و البته بگم تستاش تو 3 سطح متوسط ، دشوار و بسيار دشواره ،‌پس مناسب واسه هر داوطلبي نيست!
اگه كسي عربيش واقعا ضعيفه بهتره اول از كتابي مثل فوت و فن استفاده كنه
اين كتابم فوق العاده پرحجمه!! نزديكاي 530 صفحه
ولي درسنامه هاش نسبت به فوت و فن روون تره
بانك تست خيلي سبز دقيقا مبحثاي تستيش مطابق با فوت و فنه! يعني شما وقتي يه درسي از فوت و فن ميخونين ميتونين خيلي راحت برين از بانك تست تستاشو بزنين! يه جورايي اين دو تا كتاب جفته همن!
تو مقدمه كتاب نوشته شده كه مطالعه ي دقيق كتاب حدود 100 ساعت از وقت داوطلب رو ميگيره!
يعني با روزي 30 دقيقه (هفته اي 3 ساعت و نيم!) تو 200 روز امكان پذيره!
حني آخر كتاب واسه يه قسمتايي كه تو فوت و فن به صورت جدا بهش پرداخته نشده تستاي ويژه داره!
مثل نگارش جملات ، درك مطلب ، مفهوم...
اعتقاد دارم كسي كه يه ذره عربي حاليش باشه با وقت گذاشتن رو اين كتاب همه ي نيازاشو در حد 110% زدن تو كنكور رفع ميكنه!
چون زبانت خوبه جامع خيلي سبز ! + اند ريدينگ!

M-I-L-A-D
29-09-2011, 10:55
سلام
مرسی

mani geek
29-09-2011, 12:24
سلام
من کتاب های جدید دیفرانسیل و ریاضیات پایه رمزینه رو دیدم کوچکترین فرقی نسبت به چاپ پارسال نکردم اگه کسی تغییراتی دیده با جزییات لطفا بگه

javidflasher
29-09-2011, 12:27
دوستان برای شیمی من یه کتاب کانون دارم
شیمی پایه
آیا نیاز هست کتابی دیگه بگیرم یا همینم خوبه ؟
شیمی 3م خوبه فقط تو 2میلنگم

Reza31001
29-09-2011, 13:45
برای سوال پرسیدن درباره کتاب های کمک آموزشی باید برید تو تاپیک بغلی اینجا برای مشاوره و برنامه ریزیه

◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►►

M-I-L-A-D
29-09-2011, 13:50
منم فک میکنم باید یهد کتاب مبتکران شمی پایه بگیری

fouad-pes
29-09-2011, 14:39
یه کتاب واسه عربی میخوام... ازش بدم میاد خیلی کلافه ام... میخوام از صفر شروع کرده باشه.
برای ادبیات، کتاب جامع مهروماه (پنج گنج) چطوره؟ برای 50 درصد جواب میده؟

mohammad_dj_kazin
29-09-2011, 15:43
شیمی پایه

کتاب های کانون مفت گرونه :دی
برای شیمی فقط مبتکران
شک نکن:46:

یه کتاب واسه عربی میخوام... ازش بدم میاد خیلی کلافه ام... میخوام از صفر شروع کرده باشه.
برای ادبیات، کتاب جامع مهروماه (پنج گنج) چطوره؟ برای 50 درصد جواب میده؟
تست گاج سفید
آموزش فوت و فن عربی خیلی سبز یا ایاد فیلی

M-I-L-A-D
29-09-2011, 17:18
ميشه راجب برنامه راهبردي قلم چي بگيد كه تازه عوض شده !؟؟؟

One Minute
29-09-2011, 17:40
ميشه راجب برنامه راهبردي قلم چي بگيد كه تازه عوض شده !؟؟؟

برنامه رو فردا به کانونی ها سر آزمون میدن دیگه ، اگر هم فردا صبح نتونید بگیرید میتونید ظهر از پشتیبانتون بگیرید و یا برید سایت قلمچی و اسکن برنامه رو بگیرید ، مشکلی وجود داره ؟

Alireza SM
29-09-2011, 19:48
امروز بهم زنگ زدن گفتن از مدرسه اخراجی ( مدیر رو که با پدرم شوخی کرده بود کتک زده بودم ) اصلا نمیفهمم چرا اخراجم کردن :(
رفتم یه مدرسه دیگه بزرگسالان ثبت نام کردم منتها نشد که تجربی ثبت نام کنم گفتن باید بری ریاضی . منم رفتم ریاضی :(
میگم بچه ها کدوم درس های پیش ریاضی نهایی هست و چندتا تبصره داریم ؟
کلا امتحانای پیش کی برگزار میشه ؟

Alireza SM
29-09-2011, 19:59
شیمی پایه
اون کتاب رو بده به مامانت که برای بسته بندی ظروف یا شیشه پاک کردن خیلی مفیده و کیفیت کاغذش خیلی بهتر از روزنامه هست
برای خودت مبتکران یا گاج بخر :)

javidflasher
30-09-2011, 00:00
یعنی انقد کتابای کانون بدن ؟
من برای فیزیک همینو دارم تست میزنم
همینطور ادبیات 2و3 پیش وزبان فارسی

Alireza SM
30-09-2011, 13:31
کتاب های کانون فقط کتاب های خاکستری رنگشون خوبه که بهترین منبع برای سوالات امتحانی هستن
کتاب های آبیشون هم برای فیزیک پایه بد نیستن ( ولی باز هم به کتاب هایی مثل گاج و رمزینه و ... نمیرسن )
در بقیه موارد کتاب های قلمچی فقط از کاغذشون میشه به عنوان کاغذ باطله با کیفیت خوب استفاده کرد :)

p000ya
30-09-2011, 14:12

کاملا" تایید میشه ! واقعا کتاباش آشغال :2:

M-I-L-A-D
30-09-2011, 15:06
دوستان کتاب دیفرانسیل اووومد اینم لینکشه !

میتونید دانلود کنید وازش استفاده کنید !

javidflasher
30-09-2011, 17:41
این فایل باز نمیشه
encryptشده
لطفا تصحیح کنین

alavi71
30-09-2011, 21:44
یعنی انقد کتابای کانون بدن ؟
من برای فیزیک همینو دارم تست میزنم
همینطور ادبیات 2و3 پیش وزبان فارسی

همه کتابهاش رو نمیشه گفت بد هستند ولی بسته به رشته شما کتاب هم دارد البته باز هم بستگی به سه توانایی ها و سطح شما دارد.
ولی کتابهای مشابه با درسنامه قوی تره م هستند.اصولا درسنامههای جالب وبروزی ندارهخ کانون و اگر کتاب 7-8 رغا ببینید فرقی ندارد.
اگر از کتابهاتون راضی هستید نیازی به تغییر نیست

موفق باشید ....

M-I-L-A-D
01-10-2011, 12:27
من اعتراف میکنم که فایل خرابه و هنوز کسی نیومده که PDF دیفراسیل جدید رو داشته باشه !!:41:

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:22 PM ----------

ساختار کتاب عبارت است:

فصل اول - مجموعه اعداد

فصل دوم - دنباله‌ها و سری‌ها

فصل سوم - حد و پیوستگی

فصل چهارم - مشتق و کاربردها

فصل پنجم - انتگرال

اینم از سز فصل های بروز دیفرانسیل !!:5:

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

در کتاب جدیدالتألیف حساب دیفرانسیل و انتگرال ، ساختار موضوعی ، بیش از ۸۰ درصد مانند ساختار موضوعی کتاب قبلی است، اما روش آموزشی این کتاب با کتاب قبلی کاملاً متفاوت و بیشتر شبیه و هماهنگ با کتاب‌های جدیدالتألیف می‌باشد.

deaddeaddead
01-10-2011, 13:29
عربی من خیلی ضعیفه.در حد صفر.چیکار کنم؟ چجوری بخونم؟ کتاب فوت و فن دارم . طرز خوندنو یادم بدین ممنون میشم:11:

esilovexp
01-10-2011, 13:40
من اعتراف میکنم که فایل خرابه و هنوز کسی نیومده که PDF دیفراسیل جدید رو داشته باشه !!:41:

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:22 PM ----------

ساختار کتاب عبارت است:

فصل اول - مجموعه اعداد

فصل سوم - حد و پیوستگی

فصل پنجم - انتگرال

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

در کتاب جدیدالتألیف حساب دیفرانسیل و انتگرال ، ساختار موضوعی ، بیش از ۸۰ درصد مانند ساختار موضوعی کتاب قبلی است، اما روش آموزشی این کتاب با کتاب قبلی کاملاً متفاوت و بیشتر شبیه و هماهنگ با کتاب‌های جدیدالتألیف می‌باشد.

ولی ای کاش اونی که من دارم چاپ 90 جدید التالیف نبود. حال جالبیش این هستش که من تجربی ام و باز هم چون دیفرانسیل را هم میخونم گفتم این را بگیرم بهتر هستش.

M-I-L-A-D
01-10-2011, 13:42
منم خودم عربیم ضعیفه ولی میدونم که فوت وفن از پایه توضیح نداده واسه کساییه که خودشون در حد 30 درصد هستن ! اول تویه مقدمشم توضیخ داده !!

ولی به نظز من کتابو کامل بخون !! بعد برو سراغ فوت فن راحت میای بالای 70 درصد !

ahamid555
01-10-2011, 13:45
سلام دوتا سوال داشتم
١ ـ منبع تست هاي لغات ادبيات لغات اخر كتابه يا از متن دروس هم سوال مياد ؟
٢ـ تست هاي آرايه ادبيات از شعر هاي خود كتاب مياد يا خارج از كتاب هم ممكنه ؟

M-I-L-A-D
01-10-2011, 13:53
سلام دوتا سوال داشتم
اره همون لغات اخر کتاب رو بخونی خوبه ولی اگه بتونی سبز گاج روهم بگیری حیلی کامل لغات رو تفکیک کرده !

مگه بچه ای کتاب چیه از خارج میای اکثزا از خارج کتاب میاد !:27:

pour-homme
01-10-2011, 14:33

ساختار کتاب عبارت است:

فصل اول - مجموعه اعداد

فصل سوم - حد و پیوستگی

فصل پنجم - انتگرال

دوست من کتاب چاب نود رو از پست 1165 دانلود کردم اول باید یک فایل نصب کنی بعد دوباره ادبی ریدر رو نصب کنی ساختار موضوعی کتاب امسال 100 درصد مثل پارساله تو پست قبلیم گفتم چگونه تغییر کرده ویرایش جدید در سال 91 اعمال میشه من با توجه به چیزی که دانلود کردم دارم میگم

M-I-L-A-D
01-10-2011, 14:58
داداش شرمنده !!دیگه یه اشتباهی شد !! بعدا !! میرم ÷ست رو می حذفم !!

نادر1368
01-10-2011, 15:09
یک سوال اساسی ایاد فیلی بهتره یا فوت و فن!برای اونایی که مبتدی هستن و هیچی از عربی نمی دانند!:13:
کتاب دیفرانسیل تا جایی که چک کردم پس و پیش داشته ولی آن تغییری که حسابان داشته رو ندیدم!در هر صورت مهم اصل مطلب هست و البته برای اون دست که مهم هست متن کتاب خوبه که چاپ جدید رو داشته باشن من هم به راحتی دانلود کردم به وسیله فایلی راه انداز با رمز الله و اکبر 123456:31: بعدشم همونطور که دوستمون گفتن ادوب ریدر ورژن 7 به بالا میشه باز کرد.

bamce
01-10-2011, 16:12
سلام
من کتاب های جدید دیفرانسیل و ریاضیات پایه رمزینه رو دیدم کوچکترین فرقی نسبت به چاپ پارسال نکردم اگه کسی تغییراتی دیده با جزییات لطفا بگه

باسلام
آره این دوست عزیزمون راس میگه
من رفتم دیدم علاوه بر رمزینه,نوبل و خوشخوانم اومده و روش نوشته بود مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی ولی اصلا تغییری نکرده بودن

mari19
01-10-2011, 16:12
دیفرانسیل تغییر خاصی نکرده همونه فکر کنم این بحث تغییر کتابها تا روز کنکور ادامه داشته باشه

خواهشا یک کتاب خوب برای عربی بگید؟؟؟؟؟؟فوت و فن مطمئنید خوبه؟؟

mari19
01-10-2011, 16:18
ولی کتابهای پایه درسی تغییر کرده جدی تغییری نداشته کتاباشون پس همون پارسالی رو استفاده کنیم؟؟؟؟؟

amess
01-10-2011, 16:22
سلام دوستان،یه سوالی دارم.لطفا هر کی مطمئنه جواب بده
آیا با پیش ریاضی میشه کنکور تجربی(پزشکی) داد؟
یا حتما باید پیش تجربی رو گرفته باشی؟

urchin7
01-10-2011, 16:32

من قشمم و هزینه قلم چی شد 420 تومن!گفت یه پلیج کتاب داری گفتم نمی خوام گفت اجباریه! وقتی کتاب هارو گرفتی چند تا کتاب تاریخ رفته هم داشت! مثلا مربوط به 86,87 89 بود
می خواستم بپرسم باقی جاها هم420 هست یا نه؟

mari19
01-10-2011, 16:37
ازمونهای قلمچی هر شهری فرق میکنه من که پارسال فقط پول پیکیچ رو دادم کتاب نگرفتم

urchin7
01-10-2011, 16:39
همین که فکر میکنی یه جای کار میلنگه باعث میشه یه جای کار بلنگه :31:
اصلا به این چیزا فکر نکن هیچ جای کار نملینگه:31:

متوجه شدم عینکم خط افتاده و سر در دارم و به همین خاطره

---------- Post added at 06:39 PM ---------- Previous post was at 06:38 PM ----------

قلم چی خدوود 300-350 بیشتر نیست !!

از علوی هم خبر ندارم !

بهمگفت420 هست با یه پلیج کتاب هم می شه 550 بعد که واسه ثبتنام رفتم همون 420 بود با یه مشت کتاب بنجل منجل سال 86, 87 و89 که شرط می بندم رو دست مونده و از خودش در آورد که هرمزگان 420 هست! من قشمم
همجا به زور کتاب می ده؟ پارسال که از این خبرا نبود.

mari19
01-10-2011, 16:42
بهمگفت420 هست با یه پلیج کتاب هم می شه 550 بعد که واسه ثبتنام رفتم همون 420 بود با یه مشت کتاب بنجل منجل سال 86, 87 و89 که شرط می بندم رو دست مونده و از خودش در آورد که هرمزگان 420 هست! من قشمم
همجا به زور کتاب می ده؟ پارسال که از این خبرا نبود.[/QUOTE]

پارسال هم دادن پول کتاب زوری بود

urchin7
01-10-2011, 16:53
سلام
مرسی
بیاد مبحثی بگیری به هیچ عنوان درس به درس نگیر
عربی هم فوت وفن بگر چون مثل من صفری
فوت و فن نسبت به ایادفیلی محشره

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

برای شیمی فقط مبتکران
شک نکن:46:

تست گاج سفید
آموزش فوت و فن عربی خیلی سبز یا ایاد فیلی

آقا محمد فوتو فن نبست به ایادفیلی محشره! فوت و فن برای هر مبحثی که درس داده تست و نمونه داره و برای کسی که صفره عالیه

urchin7
01-10-2011, 16:59
عربی من خیلی ضعیفه.در حد صفر.چیکار کنم؟ چجوری بخونم؟ کتاب فوت و فن دارم . طرز خوندنو یادم بدین ممنون میشم:11:

منم مثل تو صفرم!
مبحث فعل رو از ایادفیلی خوندم و تو کنکور 25 درصد ترجمه رو زدم! الان که دوباره فعل رو از فوت و فن عربی رو می خونم قدرش رو می دونم! عالیه محشره

Alireza SM
01-10-2011, 17:34
بچه ها میشه بگین محتوای دورس 1 تا 7 کتاب ادبیات 2 چی هست ؟ اسم درس ها دقیقا چیه ؟
فصل 1 ریاضی پیش دانشگاهی تجربی دقیقا چیه و چیا داراه ؟

fouad-pes
01-10-2011, 19:45
سلام
کسی برنامه درس زیست شناسی آزمونهای کانون رو نداره؟
مرسی

Samba
01-10-2011, 20:15
سلام

پس از مدتها برگشتیم

این اولین پستم با نت خوابگاهه

دوستان با چند تا از بچه ها یه سایت زدیم راجع به کنکور و مسائلش !! البته من هنوز خودم توش ننوشتم ولی ایشالا به زودی شروع میکنیم به نوشتن

خوشحال میشم بهش سر بزنید

urchin7
01-10-2011, 20:18
دیفرانسیل تغییر خاصی نکرده همونه فکر کنم این بحث تغییر کتابها تا روز کنکور ادامه داشته باشه

خواهشا یک کتاب خوب برای عربی بگید؟؟؟؟؟؟فوت و فن مطمئنید خوبه؟؟

من ایادفیلی رو خوندم! فوت وفن رو هم خوندم! فوت وفن بخونی بالای 70 زدی! اگه دیدی فراموش کردی اشکال نداره چون عربی رو باید چند دفعه بخونی! اگه 2 دفعه بخونی یا خلاصه بنویسی بالای 70ی

---------- Post added at 10:18 PM ---------- Previous post was at 10:17 PM ----------

سلام
مرسی
برنامه کانون

hosein29
01-10-2011, 20:25
سلام به دوستایه گلم می خواستم ببینم واسه آمار و مدل سازی و زبان فارسی چه کتاب کمک درسی بگیرم ممنون میشم جوابمو بدید:11:

MeMri
01-10-2011, 20:43
خیر،ربطی نداره!شما می تونید با پیش ریاضی هم تجربی کنکور بدید!کاری که یکی از دوستان بنده کرد!

urchin7
01-10-2011, 20:46
ریاضی که تغییرش مهم نیست چون تست های که می زنی مبحثی هست و تغییر هم جزئیه!
من می خوام از رو زیست جدید بخونم و تست های سال قبل رو بزنم رو بزنم! جون متاطلب که تغییر کرده کمه!
راستی من سال دوممه و متوجه می شم چی تغییر کرده! مطمئنن از این تغییر تو کنکور سوال می یاد

urchin7
01-10-2011, 20:51
شیمی پایه

اگه می تونی همه شیمی ها رو مبتکران تست بگیر! اگه سبز هم داری و راضی هستی خوبه

alavi71
01-10-2011, 20:56
سلام دوستان،یه سوالی دارم.لطفا هر کی مطمئنه جواب بده
آیا با پیش ریاضی میشه کنکور تجربی(پزشکی) داد؟
یا حتما باید پیش تجربی رو گرفته باشی؟

شما با هر مدرک دیپلمی میتونید در هر رشته ای کنکور بدهید ....
ولی توانایی های خود در ان را نیز مد نظر بگیرید....

hosein29
01-10-2011, 21:15
سلام دوباره به دوستایه گلمیه سواله دیگم داشتم من فارغ التحصیلم و رشتمم تجربی هست درسارو همرو قبلن دور کردم اما تو بعضی جاها هنوز ضعیفم راستش تو کانونم هم ثبت نام کردم حالا اگه قرار باشه طبق برنامه کانون پیش برم می ترسم اونجاهایی که ضعیفم نرسم بخونم مسن تو این برنامه که این هفته کانون داده گفته مسن ریاضی عمومی فصل 1 رو بخونید در صورتی که من ضعفم تو فصله 3 هست ترسم ازینه که اگه طبق برنامه کانون پیش برم نتونم اونطور که شاید ضعفامو تقویت کنم به نظرتون چیکار کنم

Alireza SM
01-10-2011, 21:39
منم پیش ریاضی هستم ولی کنکور رو میرم تجربی ایشالا :)

lmohsen
01-10-2011, 23:22
دوستان سلام:20:
اگه یه لطفی کنید ممنون میشم:
سر فصل های کتاب ریاضی سال دوم و سوم و چهارم دبیرستان رو بگید
مطابق با کتاب درسی های جدید که برای کنکور 91 هستش
ممنون

urchin7
01-10-2011, 23:33
بچه ها میشه بگین محتوای دورس 1 تا 7 کتاب ادبیات 2 چی هست ؟ اسم درس ها دقیقا چیه ؟

کتاب های دوم و سومکه امسالتغییر کرده درکنکور نمی یاد !
تغییراتریاضی عمومی هم یا یه سرچ کوچک توگوگل و پیدا می شه 20-30 صفحه قبلهم یکی از بچه ها گفته

---------- Post added at 01:28 AM ---------- Previous post was at 01:24 AM ----------

دوستان سلام:20:
اگه یه لطفی کنید ممنون میشم:
سر فصل های کتاب ریاضی سال دوم و سوم و چهارم دبیرستان رو بگید
مطابق با کتاب درسی های جدید که برای کنکور 91 هستش
ممنون

دوم و سوم تغییر نکرده فقط ریاضی عمومی

فصل اول - احتمال : در اين فصل مبحث آمار كتاب قبل حذف شده است و تمامي فصل به مبحث احتمال اختصاص دارد .
فصل دوم – توابع و معادلات : اين فصل، حاصل ادغام و اصلاح فصول دوم و سوم كتاب قبلي مي‌باشد و در آن به مباحثي همچون توابع درجه دوم و رسم آنها، روابط بين ضرايب جوابهاي معادله درجه دو، تابع جزء صحيح، تابع قدر مطلق، توابع صعودي و نزولي، دنباله‌ها، كاربرد توابع نمايي (رشد و زوال)، تابع نمايي طبيعي، تابع لگاريتم طبيعي و معادلات مثلثاتي مي‌پردازد.
فصل سوم – مشتق : اين فصل حاصل اصلاح فصل قواعد مشتق گيري كتاب قبلي است و به يادآوري و تكميل مفهوم مشتق مي پردازد .
فصل چهارم – كاربرد مشتق : در اصلاح اين فصل ، فصل كاربرد مشتق حذف شده از كتاب رياضي 3 نيز مورد توجه قرار گرفته است .
فصل پنجم – هندسه مختصاتي و منحني هاي درجه دوم : اين فصل اصلاح شده ي فصل مقاطع مخروطي كتاب قبلي مي باشد (اصلاحات جزئي است).
فصل ششم – انتگرال : اين فصل حاصل اصلاح جزئي فصل انتگرال قبلي مي باشد .

---------- Post added at 01:33 AM ---------- Previous post was at 01:28 AM ----------

سلام

پس از مدتها برگشتیم

این اولین پستم با نت خوابگاهه

دوستان با چند تا از بچه ها یه سایت زدیم راجع به کنکور و مسائلش !! البته من هنوز خودم توش ننوشتم ولی ایشالا به زودی شروع میکنیم به نوشتن

خوشحال میشم بهش سر بزنید

صفحه اولش مثل Rss هست بهتر یه توضیح کوتاه داده بشه مثلا 6-7 خط
چون نویسنده های متفاوت هست آدم نمی فهمه از نوشته اش خوشش می یاد یا نه

lmohsen
02-10-2011, 00:04
ریاضی سال سوم سال 89 تغییر کرد
امسال هم تغییر کرده
کتاب های من قدیمی هستند(1سال پیش فارغ التحصیل شدم) .
سرفصل های ریاضی سوم رو هم اگه بگید ممنون میشم.

mari19
02-10-2011, 01:01
امسال هم تغییر کرده

من رشته ام ریاضی اما سر فصلهای ریاضی 3تجربی اینطوریه
فصل1===پدیده های تصادفی و احتمال
فصل2===تابع
فصل3===حد وپیوستگی
فصل 4===مشتق
ریاضی دوم مشترک رشته ریاضی و تجربی
فصل1==الگو ودنباله
فصل2==تابع
فصل3==توابع خاص-نامعادله وتعیین علامت
فصل4==توابع نمایی و لگاریتمی
فصل5==مثلثات
فصل6==ماتریس
فصل7==ترکیبیات

حسابان
فصل1==محاسبات جبری،معادلات و نامعادلات
فصل2==تابع
فصل3==مثلثات
فصل4==حد وپیوستگی توابع
فصل5==مشتق توابع

p000ya
02-10-2011, 08:20
ایادفیلی بخون منم صفر که خوبه منفی بودم !

M-I-L-A-D
02-10-2011, 09:21
سلام اره راس میگه ایاد فیلی بهتره یه کم پایه ای تر گفته !!
ضمنان دوستم سسایت ردن با بچه های شزیف اگه دوس دارین بهش سر بزنید !

bamce
02-10-2011, 10:21
باسلام دوباره
شرمنده یه سوال|(میدونم لوس شده ولی چاره ای نیست؟؟!!!)
برای 2مبحث دستگاه اعداد و دنباله وسری میتونم از کتابای قدیم بخونم وتست بزنم؟البته فعلا تا کاتابای جدید بیان؟
ممنون

urchin7
02-10-2011, 13:06
سلام دوباره به دوستایه گلمیه سواله دیگم داشتم من فارغ التحصیلم و رشتمم تجربی هست درسارو همرو قبلن دور کردم اما تو بعضی جاها هنوز ضعیفم راستش تو کانونم هم ثبت نام کردم حالا اگه قرار باشه طبق برنامه کانون پیش برم می ترسم اونجاهایی که ضعیفم نرسم بخونم مسن تو این برنامه که این هفته کانون داده گفته مسن ریاضی عمومی فصل 1 رو بخونید در صورتی که من ضعفم تو فصله 3 هست ترسم ازینه که اگه طبق برنامه کانون پیش برم نتونم اونطور که شاید ضعفامو تقویت کنم به نظرتون چیکار کنم

درس های که قوی هستی و می تونی تو دو هفته بخونی رو با کانون بخون و در س های که ضعیفی رو با برنامه خودت بخون!
مثلا من فیزیک و ریاضی و عربی رو با برنامه خودم می خونم

---------- Post added at 03:03 PM ---------- Previous post was at 03:02 PM ----------

امسال هم تغییر کرده

یعنی سال قبل ریاضی سوم تغییر کرده؟
کسی نمی دونه دوم هم تغییر کرده یا نه؟

---------- Post added at 03:06 PM ---------- Previous post was at 03:03 PM ----------

باسلام دوباره
برای 2مبحث دستگاه اعداد و دنباله وسری میتونم از کتابای قدیم بخونم وتست بزنم؟البته فعلا تا کاتابای جدید بیان؟
ممنون

به نظر من مباحث تغییر نکرده و بیشتر کتاب های تست هم مبحثی هست و می شه ازشون استفاده کرده الا اگه نکته ای اضافه شده باشه که تو تست های نباشه

hosein29
02-10-2011, 13:11
ممنون آرچین جونم خیلی گلی ایشالا تو هر رشته ای که دوس داری قبول شی به امید موفقیت واسه تو و همه ی دوستان:11:

M-I-L-A-D
02-10-2011, 13:19
باسلام دوباره
ممنون

به نظز منم تا کتابای جدید بیاد ! از کتابای قدیمی میتونی استفاده کنید !؟!

Alireza SM
02-10-2011, 13:33
بچه ها میشه کسایی که کتاب دارن به من جواب بدن ؟
دروس 1 تا 7 ادبیات 2 و فصل 1 ریاضی تجربی چیه ؟

mari19
02-10-2011, 13:37
ریاضی پایه چه تجربی چه رشته ریاضی تغییر داشته سرفصلها رو صفحه قبل گفتم

12p
02-10-2011, 13:40
سلام به دوستایه گلم می خواستم ببینم واسه آمار و مدل سازی و زبان فارسی چه کتاب کمک درسی بگیرم ممنون میشم جوابمو بدید:11:

امار:گاج سفید
زبان فارسی:نشر دریافت هامون سبطی (2جلد)

mari19
02-10-2011, 13:40
بچه ها میشه کسایی که کتاب دارن به من جواب بدن ؟
دروس 1 تا 7 ادبیات 2 و فصل 1 ریاضی تجربی چیه ؟
ادبیات2 تا درس7 همون قبلی هستش تغییر نکرده
ریاضی پایه هم صفحه قبل سر فصلها رو گفتم
ریاضی پیش تجربی===احتمال

mari19
02-10-2011, 13:46
اخر برای عربی چه کتابی خوبه؟؟؟؟؟؟ من کنکور90 عربی رو 45زدم برای من ایادفیلی خوبه یا فوت وفن؟؟؟؟؟؟

12p
02-10-2011, 13:56
اخر برای عربی چه کتابی خوبه؟؟؟؟؟؟ من کنکور90 عربی رو 45زدم برای من ایادفیلی خوبه یا فوت وفن؟؟؟؟؟؟

با چه کتابی 45 زدی؟؟؟؟؟؟

mari19
02-10-2011, 14:24
با چه کتابی 45 زدی؟؟؟؟؟؟
عربی همگامان

12p
02-10-2011, 14:41
من خودمم تو عربی بین ایاد فیلی و فوت وفن موندم!کدوم؟؟؟؟؟؟؟؟

تو دینی بین الگو و همگامان موندم!کدوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

lohrasbi
02-10-2011, 15:07
سلام.

در مورد درس عربی و بقیه دروس، و همچنین معرفی کتاب ها، توی صفحه ی 41 همین تاپیک توضیح کامل داده شده. (پست های Samba رو بخونید.) اینم آدرسش:

راستی در مورد تغییر کتاب های دیف و حسابان و ریاضی 2، از معلم پارسالمون (که خداییش کارش درسته) پرسیدم چیکار کنیم ، جوابش این بود:

برای حسابان و ریاضی پایه: 90 درصد مباحث همون قبلیا هستن، و حدود 10 درصد جدید اضافه شده. مثل ب.م.م و ک.م.م و بسط دو جمله ای و توابع نمایی (که امسال یه مقدار بیشتر بهش توجه شده). پس همون کتابای قبلی رو باید تست بزنیم و فقط برای اون 10 درصد، یه کتاب جدید گیر بیاریم و تستاشو بزنیم.

برای دیف: تقریبا هیچ مبحث یا نکته ی جدیدی اضافه نشده. و بعضی از قسمت ها کمرنگتر و حتی حذق شده. معلممون گفت همون کتابای قبلی رو بزن و هیچ مشکلی نیست.

hosein_000
02-10-2011, 17:09

من هم فوت و فن رو دارم هم ایاد فیلی ....... جفتشم خوندم شک نکن ایاد فیلی بهتره...همیشه وقتی فوت و فن میخوندم یه سوالایی تو ذهنم به وجود میومد که تو فوت و فن جوابش نبود ولی ایاد فیلی دقیقا به همون سوالا پرداخته بود

دینی هم گاج که تازه اومده و جلدش خاکستریه ....بهترین کتاب دین و زندگیه فقط یه بار یه نگا بهش بنداز:21:

alavi71
02-10-2011, 22:27
سلام دوتا سوال داشتم

لغات اغلب از اخر کتاب هستش و کمتر از متن بوده
ارایه ها و قرابت هم بجز یکی دو تا که از کتاب هست یقبه خارج از کتابن همه ....

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:19 AM ----------

ولی کتابهای پایه درسی تغییر کرده جدی تغییری نداشته کتاباشون پس همون پارسالی رو استفاده کنیم؟؟؟؟؟

بسته به رشتتون داره مثلا هندسه زیاد نبوده ولی ریاضی تجربی خب یه فرقهایی داشته.بهترد هست از کتاب جدید بخونید فرق اونچنانی زیاد نیست ولی مباحث کم و زیاد و جابجا شدند .....

---------- Post added at 12:22 AM ---------- Previous post was at 12:21 AM ----------

ازمونهای قلمچی هر شهری فرق میکنه من که پارسال فقط پول پیکیچ رو دادم کتاب نگرفتم

اصولا اجبار کردن برای گرفتن کتاب همرا ازمون تخلف محسوب میشود . نباید هیچ موسسه ای به اجبار فروش داشته باشه
ولی اونها به فکر جیب خودشون هستند نه شما .....

---------- Post added at 12:23 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

چند روز دیگه پی دی اف پیش روی سایتش قرار میگیره
الن سوم وجود هست اگر میخواید میتونید ببینید.....

---------- Post added at 12:24 AM ---------- Previous post was at 12:23 AM ----------

سلام
مرسی

از سایتش میتونید بگیرید .....

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

خب شما ابتدا مطتابق برنامه خود را به ازمون برسانید در صورتی که زمان اضافی داشتید به تقویت خود در جاهای لازم بپردازید
نگران نباشید دروس چند بار دوره میشوند و فرصت هست .....

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

باسلام دوباره
ممنون

اصل مباحث فرقی نکرده ولی در اونها یکسری مطالب حذف اضافه و جابجا شده .....

pour-homme
03-10-2011, 00:28
خرید کتاب تو ازمونهای کانون اجباریه حتی خود کانون هم من زنگ زدم گفت باید تهیه بشه

solo8
03-10-2011, 00:29
سلام...

اگه برنامه ی گزینه ی 2 رو دیده باشین، متوجه شدید که این آزمون مباحث درسی رو تا 15 اردبیهشت تموم میکنه!با توجه به امتحانات خرداد و اینا فک میکنم خیلی دیر باشه...اون موقع به جمع بندی و مرور نمیرسه!

بنظر شما تا قبل عید تموم کنم و واسه عید مرور و بعد عید تست های جامع بهتره یا دیر تر تموم کنم یا زود تر؟!

من با این کتاب ((خودم میتوانم)) نتوسنتم خوب برنامه ریزی کنم!بنظر شما برای بزنامه ریزی یه همچین کتایبایی لزوم داره یا نه!اگه آره چه کتابی بهتر از اینه؟!

Alireza SM
03-10-2011, 08:49
با توجه به مروری که در طول سال میشه و توصیه ای که برای مرور درس های عمومی توسط خودتون میشه ؛ بهتره که همون برنامه گزینه دو رو پیش برین و نیازی به زود تموم کردن ندارین :)
امتحانات خرداد هم اصلا مهم نیستن و هیچ تاثیری در کنکور ندارن و شما هم اگر آزمون های گزینه دو رو تونسته باشین درصدهای بالای 50 بزنین مطمعنا توی امتحانات خرداد هم نمرات بالای 15 میگیرین ( مگه اینکه سوالات تشریحی مدرن و جدید داده باشن ) . . شما تمرکزتون رو بزارین روی مرور برای کنکور نه امتحانات خرداد . هرچقدر درس برای خرداد مونده نصفش رو خرداد و بقیش رو هم ترم تابستانی امتحان بدین

farid0485
03-10-2011, 13:32

عربي رو من ميگم سفيد گاج هم بد نيست....ولي ديني تو همگامان شك نكن....

alavi71
03-10-2011, 15:06
سلام...

اگه برنامه ی گزینه ی 2 رو دیده باشین، متوجه شدید که این آزمون مباحث درسی رو تا 15 اردبیهشت تموم میکنه!با توجه به امتحانات خرداد و اینا فک میکنم خیلی دیر باشه...اون موقع به جمع بندی و مرور نمیرسه!

بنظر شما تا قبل عید تموم کنم و واسه عید مرور و بعد عید تست های جامع بهتره یا دیر تر تموم کنم یا زود تر؟!

من با این کتاب ((خودم میتوانم)) نتوسنتم خوب برنامه ریزی کنم!بنظر شما برای بزنامه ریزی یه همچین کتایبایی لزوم داره یا نه!اگه آره چه کتابی بهتر از اینه؟!

اول این بستگی به خودتون داره که الان با چه کیفیتی بخونید که در دوران جمع بندی بدونید با چه سرعنی میرسید تمو کنید.ولی همون 15 اردیبهشت هم که میگید هنوز امتحانات نهایی تو ن تمو نشده
همه موسسات پس از امتحانت دوران جمع بندی دارند...

M-I-L-A-D
03-10-2011, 18:45
خرید کتاب تو ازمونهای کانون اجباریه حتی خود کانون هم من زنگ زدم گفت باید تهیه بشه

نه بابا اجباری نیست ! اصلا !
کتاب نگیری !

One Minute
03-10-2011, 20:28
نه بابا اجباری نیست ! اصلا !
کتاب نگیری !

شما روی چه حسابی میگید اجباری نیست ؟

من زنگ زدم نمایندگی تهران و گفتند که اجباری هست و باید کتاب هارو خرید :20:

hosein29
03-10-2011, 22:13
سلام دوستان واسه ریاضی 3 و زبان فارسی چه کتاب کمک درسی توصیه می کنید اگه جواب بدید ممنون میشم:11:

hosein29
03-10-2011, 22:23
ببخشید اینکه کتابا تغییر کرده میشه بیشتر توضیح بدید یعنی مطالبه جدید اضافه کردن یا همون قبلی هاست جاهاشونو تغییر دادن :20:

Alireza SM
03-10-2011, 22:32
کانون هزینه کتاب ها اجباری هست . اگه اجباری نبود چطوری کتاباشونو میفروختن ؟ :دی