PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 91 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

.Masood.
22-08-2011, 09:33
سلام دوستان .
من زبان فارسی خیلی سبز دارم . الان می خوام بعضی قسمت های مهم روبخونم اما هم تستاش زیاده و هم حجم کتاب . ( اون موقع که خریدم از بقیه کتاب ها اطلاعی نداشتم ) به نظر شما همین رو کار کنم برم یا دریافت بگیرم ؟
برای زبان پیش شبقره یا خیلی سبز یا مبتکران ؟
راستی ژنتیک تخته سیاه رو هم کامل خوندم . نیازی هست برم چیز دیگه ای مثل خیلی سبز بخونم .
لطف می کنید اگه جواب بدید

POUYOL
22-08-2011, 10:34
سلام دوستان .
من زبان فارسی خیلی سبز دارم . الان می خوام بعضی قسمت های مهم روبخونم اما هم تستاش زیاده و هم حجم کتاب . ( اون موقع که خریدم از بقیه کتاب ها اطلاعی نداشتم ) به نظر شما همین رو کار کنم برم یا دریافت بگیرم ؟
راستی ژنتیک تخته سیاه رو هم کامل خوندم . نیازی هست برم چیز دیگه ای مثل خیلی سبز بخونم .

زبان فارسی سبز رو من ندیدم ولی زبان فارسی نشر دریافت که عالیه به نظر من.دکتر هامون سبطی خیلی خوب توضیح داده.:46:

برای زبان هم کتابهای دکتر شهاب اناری(مبتکران) شامل درک متن به زبان ساده و پیش دانشگاهی مبتکران و زبان سوم هم مبتکران.

esilovexp
22-08-2011, 11:18
سلام دوستان .

سلام عزیز

1) زبان فارسی خیلی سبز برای فردی که قبلا هیچ سابقه مطالعه ی در مباحث زبان فارسی نداشته است سنگین هستش به خصوص در زدن تست هایش و بهترین حالت این هستش که شما قبلش در مباحث زبان فارسی (که فقط 5 مبحث آن بسیار مهم می باشند) تسلط کامل پیدا نمایی و بعدش بری سراغ این کتاب خیلی سبز!. با توجه به توافق خیییییییییییییییلی از دوستان و نظر شخصی خودم بهترین کتاب برای یادگیری زبان فارسی کتاب زبان فارسی دکتر هامون سبطی در دو جلد از نشر دریافت می باشد که به شکل روان و صمیمی مطلب را برایت توضیح میدهد که خود شما میتونی بری داخل سایت بخشی از کتاب را دانلود کنی و خودت نسبت به آن بهترین قضاوت را از برای خود داشته باشی.
2) از برای زبان هم هر سه این کتاب ها عالی هستند هم دکتر رضا کیاسالار (شبقره) هم دکتر علیرضا جابری (خیلی سبز!) و هم دکتر شهاب اناری (اندیشه سازان-مبتکران), و شاید بشود گفت که بر خلاف سایر درس ها که شاید تنوع و اختلاف بین کتاب هایش زیاد باشد و در مورد زبان این سه استاد هر سه عالی هستند و با هریک که پیش بروی مطمئن باش که می توانی به آن سطح عالی از زبان که توقع داری که البته با همت و تلاش خودت هم ترکیب شود, خواهی رسید ان شاء الله. ولی بنده هم کتاب زبان انگلیسی جامع خیلی سبز! را خوانده ام که حاوی یک حجم زیاد از تست های تالیفی می باشد که هم به خوبی به گرامر توجه شده است که شامل یک توضیح کافی و روان از گرامر در ابتدای هر درس می باشد و بعد هم تست های آموزشی گرامر را به دنبالش دارد که با تمرین آنها می توان بر گرامر به خوبی تسلط یافت و بعدش تا جایی که دلت بخواهد و حال کنی تست لغت دارد که اگر مثل من به لغت و یادگیری اصطلاحات انگلیسی علاقه داشته باشی خیییلی با این حجم سنگین تست های لغت که از ساده به خیییییییلی سخت رشد دارند حال خواهی نمود و در آخر هر درس هم چندین Reading و Cloze متنوع هم آورده شده است که چیدمان آن ها هم از ساده به سخت می باشد که در پاسخ های تشریحی هم خییلی عالی متن ها ترجمه و گزینه ها هریک بررسی و یک روند آموزشی عالی از برای پیشرفت سطح زبانی داوطلب ایجاد می کند. در پاسخ تشریحی اش این را هم بگم که حاوی نکات در قالب کادرهایی به نام زبون درازی می باشد که همراه با زیرخط کشی نکات مهم و استفاده از فونت های متنوع به خوبی یادگیری را برایتان ساده و شیرین خواهد نمود. و همچنین این را بزار بگم: روال چیدمان تست ها در هر درس هم به شکل مستقل نیست و هر درس که پیش بری به نکات درس های قبلی هم توجه شده است و شما زمانی که به درس 1 تسلط پیدا نمایی زمانی که به سراغ درس 2 می روی با اطمینان هم از برای تسلط بر این درس 2 مبحث را دنبال کن چرا که به خوبی درس 1 را هم برایت مرور و یادآوری می کند و همین روال تا انتها ادامه خواهد داشت. و در آخر هم تست های زبان کنکور های مختلف آورده شده است که حقیقتا این پروسه بهترین نوع و عملکرد در استفاده از تست های کنکور به خصوص تست های کنکور سراسری می باشد و به نظر نویسنده و حتی نظر شخصی خودم اگر تست های زبان در میان تست های هر درس که جنبه آموزشی هم دارند آورده شوند چیزی جز حرام کردن تست های کنکور برای داوطلب نخواهد بود چرا که در پاسخ به تست های کنکور باید به یک سطح تسلط همه جانبه بر روی تمامی دروس و مباحث رسید و این عملکرد را دکتر علیرضا جابری در کتاب خودش به بهترین شکل رعایت نموده است. راستی این یکی داشت یادم میرفت: در این کتاب زبان جامع دکتر علیرضا جابری در انتها در یک درس تمام به زبان انگلیسی 3 اختصاص داده شده است و به خوبی تمامی نکات آن یک کتاب مورد توجه و بررسی قرار گرفته شده اند. بنده همچنین کتاب های قدیم دکتر شهاب اناری از اندیشه سازان همراه با تالیف دکتر شهرام اناری را هم خوانده ام و در قضاوت نسبت به کتاب دکتر شهاب اناری باید بگویم که فوق العاده است و با این که آن کتابی که من خوانده ام از نظر چیدمان تست ها و پاسخ های تشریحی به خوبی این کتاب دکتر علیرضا جابری نمی رسد ولی چون مبنای اصلی من فقط یادگیری بودش خیییییییییلی با خوندن کتاب حال کرده ام و خییییلی هم برایم استفاده داشته است که البته دیگه ضرورتی نمی بینم که بیشتر از این در مورد این کتاب برایت توضیح بدهم. ولی در مورد این یک کتاب تک جلدی زبان پیش دانشگاهی دکتر شهاب اناری هم هرچند که خییییییییییلی از دوستان بر فوق العاده بودن این کتاب تاکید اکید دارند ولی در این بین نظر شخصی خودم هم, نخوانده همین هستش که البته در حال حاضر دو کتاب دیگر دکتر شهاب اناری را میخوانم که یکیش این کتاب درک متن به زبان ساده اش هستش و دیگر کتاب زبان و اصطلاحات زبان تخصصی می باشد که اگر بخواهم بر اساس مطالعه همین دو کتاب این کتاب جدید دکتر شهاب اناری را مقایسه نمایم من هم باید به اطمینان به شما بگویم که دکتر هییییییییچ حرفی برای گفتن و هم بهتر گفتن از آن را برای دیگری باقی نگذاشته است. به خصوص اینکه در این کتاب خود یک DVD هم قرار داده شده است که خود دکتر به خوبی به شما روال اصولی متن خوانی و درک مطلب و چگونگی پاسخ دهی راحت و سریع به آن ها در کنکور را آموزش میدهد که در واقع همین مطالب کتاب درک مطلب به زبان ساده دکتر هستش که حال آن را به زبان خودش برایت توضیح می دهد و حتی گفته می شود همین نکات را به شکل ضرورت نیاز در میان پاسخ های تشریحی این کتاب زبان 4 (پیش دانشگاهی) تمام گفته است. در مورد این کتاب دکتر رضاکیاسالار هم فقط باید بگویم که تعریفش را بارها و بارها از بسیاری از دوستان شنیده ام ولی بنده به شخصه هیچ تجربه ای در مطالعه کتاب های این عزیز نداشتم.
3) در مورد این کتاب ژنتیک تخته سیاه هم باید برایت بگویم که شما بهترین کتاب موجود در مبحث ژنتیک را خوانده اید و دارید. و بنده با این که کتاب ژنتیک دکتر حامد اختیاری مهروماه را خوانده ام و برایم بهترین کتاب ژنتیک میباشد و با اینکه که بارها تعریف این کتاب ژنتیک دکتر آرام فر تخته سیاه را از بسیاری از دوستان شنیده ام خییییییییلی برایم هیجان دارد که اگر امکانش فراهم شد یک نگاهی هم به این کتاب دکتر آرام فر داشته باشم. هم شما دوست عزیز همین یک کتاب ژنتیک دکتر آرام فر را بخوانید و کامل بر روی آن تسلط پیدا نمایی و بعد هم بری تست های زیست خیلی سبز! برادران نصری را بزنی دیگه فکر نمی کنم که هیییییییییییچ نکته ای برایت باقی مانده باشد که شما از آن مطلع نباشی و شما به یک سطح آمادگی عالی در پاسخ به هرگونه تست ژنتیک رسیده ای. که البته این را هم گفته باشم که این میتواند برای شما تا سطح حدود 91% باشد که برای رسیدن به درصدی بالاتر از این به طور کلی در زیست شما می بایست خود خود خود کتاب های درسی را هم قورت داده باشی.

شاید بهتر است این را هم برایت گفته باشم عزیز که بنده تمامی این 760 صفحه تاپیک معرفی کتاب را خط به خط خوانده ام و نتیجه آن را به شکل خلاصه در آرشیو شخصی خود دارم.

Headphone
22-08-2011, 11:34
راستی زمانی که من اومدم پاسخ سوالات شما را بدم پست این دوستمون POUYOL نبودش و در مدت زمانی که من داشتم این پست را می نوشتم این عزیز هم به سوال شما پاسخ داده است.
تقریبا 50 دقیقه وقت گذاشتی این پستو نوشتی!:18:

بجای این کارا بشین درستو بخون :31: به من مربوط نیست! برای خودت میگم!!:11:

پ.ن : تقریبا من هر وقت اومدم شما آن بودی!:13:

esilovexp
22-08-2011, 12:27
تقریبا 50 دقیقه وقت گذاشتی این پستو نوشتی!:18:

بجای این کارا بشین درستو بخون :31: به من مربوط نیست! برای خودت میگم!!:11:

پ.ن : تقریبا من هر وقت اومدم شما آن بودی!:13:

عزیز اینقدر بی انصاف نباش: من هنوز دارم دوران ریکاوری و نقاهت خودم را می گذرونم کمی هم به من حق بده.
در حال حاضر هم بیش از سه ساعت درس نمیخونم. شرایط درسی فعلی ام رضایت بخش می باشد و هم فقط باید از برای عربی و فیزیک یک فکری کنم که چندین بار از دوستان از برای این شرایط عربی و فیزیک خودم پست دادم و تا حد قابل قبولی از برای عربی راضی شده ام و دیگه خوب میدونم که برای عربی چه کنم ولی هنوز فیزیک برایم یک معما است که لطف می کنید که اگر من را یک راه نشان بدهی.

نادر1368
22-08-2011, 14:31
واقعا من هر چقدر از این عربی زده باشم بازم کمه!چرا چون اصلا نمی دونم چکار دارم می کنم!معانی و متن رو بخونم!قواعد رو بخونم احساس می کنم قواعد یه طور دیگس من یه طور دیگه می خونم!لطف کنین بگین مستقیم از قواعد چند سوال میاد؟ترجمه که ربطی به قواعد نداره؟متن چطور؟

ALt3rnA
22-08-2011, 15:43
بچه ها من خداحافظی میکنم از همتون
امروز آخرین روزیه که آن میشم
کارنامه رو هم در طول سال نخواهم گذاشت اینجا . فایده ی خاصی نداره برام .

من دارم ماکسیمم تلاشمو میکنم . ساعت مطالعه ی فعلیم 12 ساعت هست که از هفته ی دیگه با دوستم قراره برسونیمش به 14
ولی اگه رتبه ام دو رقمی نشد دیگه کلا آن نمیشم !
دعا کنید پلیز برام . میگن خدا به دعای بچه ها گوش میده :دی

با آرزوی موفقیت برای همه تون
محمد

پی نوشت : حالت مخفی رو برداشتم .

mahla jan
22-08-2011, 18:06
ALt3rnA آفرین بهترین کارو می کنی منم می خوام همین کارو بکنم شاید تا اخر امشب شایدم تا فردا ولی ولی کم کمک دیگه نمی یام .کلا می خوام سیستمو جمع کنم . ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
esilovexp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون ازت بابت همه چی .منم قبول دارم من هر وقت و بی وقت اومدم ان بودی.با خودت ولی کمتر بیای به نفعته
کلا از برو بچ اینجا ممنون .امیدوارم همتون(ببخشید هممون):دی موفق باشیم.:10::40::40::11::11::40:

ahzo
22-08-2011, 18:32

من دارم ماکسیمم تلاشمو میکنم . ساعت مطالعه ی فعلیم 12 ساعت هست که از هفته ی دیگه با دوستم قراره برسونیمش به 14

محمد

نمی دونم احساس می کنم خیلی مغروری ببخشیدا اینو نمی گفتم می ترکیدم

POUYOL
22-08-2011, 18:36
کسی تاریخ ادبیات رمزینه (شهریار قبادی) رو خونده؟چجوریه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کتاب هندسه شریف خطیبی (نشر دریافت) چطوره؟

ALt3rnA
22-08-2011, 18:46
نمی دونم احساس می کنم خیلی مغروری ببخشیدا اینو نمی گفتم می ترکیدم
هستم ! : دی
امیدوارم آخرش وقتی نتایجو دادن بی مورد نباشه
مرسی از صداقت ! : دی

POUYOL
22-08-2011, 18:48
واقعا من هر چقدر از این عربی زده باشم بازم کمه!چرا چون اصلا نمی دونم چکار دارم می کنم!معانی و متن رو بخونم!قواعد رو بخونم احساس می کنم قواعد یه طور دیگس من یه طور دیگه می خونم!لطف کنین بگین مستقیم از قواعد چند سوال میاد؟ترجمه که ربطی به قواعد نداره؟متن چطور؟

اصلا عربی کنکور همش قواعده.!!!!:13:

حتی اون 8 یا 9 تست ترجمه هم اسمشه که ترجمه هست و هرکی ندونه فکر میکنه که باید داوطلب تمام لغات کتاب درسی رو حفظ باشه درصورتی که اگه شما قواعد عربیتون خوب باشه با رد گزینه به جواب میرسید.

فقط یک عدد تست از ترجمه هاست که مربوط به مفهوم عبارته که برای حلش باید جملات و اصطلاحات کتاب درسیو خوب بلد باشید.(به نظر من زیاد ارزش نداره به خاطر یه تست به خودت خیلی فشار بیاری.)
البته خوشبختانه کتاب ایاد فیلی جملات مهم و اصطلاحات کتابهای درسی دوم و سوم رو داره)

9تا تست هم از متن میاد که 4تاش دقیقا به متن ربط داره و باید درک مطلبتون تو عربی قوی باشه. 5تا تست دیگه هم مال مربوط به قواعده.

بقیه تستها هم که مستفیم مربوط به قواعده.

Headphone
22-08-2011, 19:04

محمد

نههههه!! نروووو!!:31:

برو خدا به همرات!! منم دیگه یواش یواش باید بند و بساطمو جمع کنم! تا چند روز آینده منم میرم!:41:( از روز شنبه )

ان شا... که موفق باشی!:11::40:

ahzo
22-08-2011, 19:06
هستم ! : دی
امیدوارم آخرش وقتی نتایجو دادن بی مورد نباشه
مرسی از صداقت ! : دی

خواهش اما خدایی دیگه مطمئن شدم مغروری:11: چون اگه ادا در می آوردی ناراحت میشدی و بهت بر می خورد :31:
امیدوارم موفق باشی که حتما هستی:10::10:

Gam3r
22-08-2011, 19:21

محمد

برو خدا به همرات!! منم دیگه یواش یواش باید بند و بساطمو جمع کنم! تا چند روز آینده منم میرم!:41:( از روز شنبه )

کجا میرین !!! نرین !!!
شما برین کی به سوال های بی پایان من جواب بده ؟ :31:
حداقل هر جمعه شب یه سری بزنین باو !!!

خواهش اما خدایی دیگه مطمئن شدم مغروری:11: چون اگه ادا در می آوردی ناراحت میشدی و بهت بر می خورد :31:
امیدوارم موفق باشی که حتما هستی:10::10:

دفعه اول حسش نبود جواب بدم اما دفعه دوم دیگه گفتم نقل قول کنم جواب بدم !!
من نمیگم محمد غرور نداره ! اما از اون غرور ها هم نیست که آدم حالش از طرف مقابل به هم بخوره !! غروری هست که خوشاینده و هر دانش آموزِ قوی ای همچین غروری رو داره !

نادر1368
22-08-2011, 20:07
اصلا عربی کنکور همش قواعده.!!!!:13:

حتی اون 8 یا 9 تست ترجمه هم اسمشه که ترجمه هست و هرکی ندونه فکر میکنه که باید داوطلب تمام لغات کتاب درسی رو حفظ باشه درصورتی که اگه شما قواعد عربیتون خوب باشه با رد گزینه به جواب میرسید.

فقط یک عدد تست از ترجمه هاست که مربوط به مفهوم عبارته که برای حلش باید جملات و اصطلاحات کتاب درسیو خوب بلد باشید.(به نظر من زیاد ارزش نداره به خاطر یه تست به خودت خیلی فشار بیاری.)
البته خوشبختانه کتاب ایاد فیلی جملات مهم و اصطلاحات کتابهای درسی دوم و سوم رو داره)

9تا تست هم از متن میاد که 4تاش دقیقا به متن ربط داره و باید درک مطلبتون تو عربی قوی باشه. 5تا تست دیگه هم مال مربوط به قواعده.

بقیه تستها هم که مستفیم مربوط به قواعده.

من فکر می کردم لغات رو حفظ بشم نصف سوالارو جواب دادم:13: زهی خیال باطل:13:پس باید رو این درس فسقلی:31:وقت صرف کنیم!

Headphone
22-08-2011, 23:08

از اونجایی که ممکنه من شنبه یادم بره که دیگه نمیخوام آن شم:31: پس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..................... سلام بر همه ........................

من دیگه آن نمیشم ، تاکی ؟ تا یه روز قبل از کنکور 91

برای همتون آرزوی موفقیت دارم ! امیدوارم که همه به هدفشون تو کنکور برسن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برام دعا کنید که تک رقمی بشم!
خدانگهدار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gam3r
22-08-2011, 23:37
ای بابا ! مثل اینکه تصمیم ها جدی هستش ! : |

شما اینکار هارو میکنین من الان جوگیر شدم برم درس بخونم ! : دی
خلاصه ، هدفون و آلترنای عزیز ، به امید خدا هر 2 تاتون جزو تک رقمی های کنکور 91 میشین و سال بعد میاین به امثال من خط میدین !! : دی
منم میرم پیش همه پُز میدم که دو تا رفیقام تک رقمی شدن !! : دی

انشاا... همه بچه های تاپیک تک رقمی و دو رقمی بیارن و توی دانشگاه های تاپ قبول بشن ...

ALt3rnA
23-08-2011, 00:07
کارای منم تموم شد !
امروز رو یکم استراحت کردم برای شروع طوفانی فردا ! : دی
یه تاپ10 هم دادم تو انجمن موسیقی انشالله چند هفته بعد ناظر اونجا لطف میکنه و به جای من میزاره برای بازمانده گان :دی
همین دیگه ! سیستمو الان بر میدارم !

زت زیاد ! :دی (املاش اگه غلط بود ببخشید هنوز ادبیاتو شروع نکردم :دی)

lohrasbi
23-08-2011, 02:27
پست های تاپیک 90 ، تقریبا نصف پست های 89 شد. اینطور که بوش میاد امسالم نصف سال دیگه میشه. این موضوع بد نیست که هیچ، خیلی هم عالیه. چون اینجا بیشتر وقت تلف میشه. مثلا همین صفحه رو یه نگاه کنید! فقط 10 درصدش مفیده!

Samba راست میگفت. بهترین روش استفاده از فروم، اینه که بزاریم سوال هایی که برامون پیش میاد رو 10 روز یکبار بپرسیم. تازه همه که مثل Gam3r نیستن یه دنیا سوال داشته باشن!!! بالاخره بعد یه مدت آدم خودش هرچی لازم باشه رو متوجه میشه.

Samba
23-08-2011, 10:07
به اميد اينكه اين آخرين پست تو اين تاپيك باشه:31: كه البته محاله

امروز 1 شهريور هست و شما 3فصل و 1ماه و حدود8روز تا كنكور فاصله داريد واين مدام كمتر ميشه پس ...

با آرزوي موفقيت براي همه و اينكه هر كسي به اندازه اي كه تلاش كرده و حقشه نتيجه مي گيره

براي مفيد بودن اين پست!

براي عربي هم غير از 4تا تست درك مطلب بقيه تستا با قواعد حل ميشه براي ترجمه ها هم كارگاه ترجمه لازم و كافيه

pooya2012
23-08-2011, 10:43
سلام دوستان
چه غم انگیز !!!!!!!!!!!!

حالا که اینجوری شد منم دیقه!!!! اینجا نمیام
من امسال تو کنکور1800 منطقه2 شدم فقط ریاضی ام خیلی ضعیف بود و زیر50بود
به این امید اومدم که کمکم کنید تا اونم به 70-80برسونم ولی مثل اینکه قسمت نشد و کسی نخواست که کمکمون کنه!!:41:

به هرحال اگه هر بدی و خوبی و.....دید حلال کنید
به امید موفقیت همگی شما
یاعلی

POUYOL
23-08-2011, 13:51
کسی تاریخ ادبیات رمزینه (شهریار قبادی) رو خونده؟چجوریه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کتاب هندسه شریف خطیبی (نشر دریافت) چطوره؟

اگه کسی چیزی میدونه ،کمک کنه خواهشا!!!:11:

esilovexp
23-08-2011, 16:56
فقط از برای همه دوستانی که شاید تا مدت ها دلتنگ پست های قشنگشون باشیم.

دیوونه ی نگات شدم

آه

عاشق خنده هات شدم

شونه برای گریه هات

من خاک زیر پات شدم

تو اون فرشته ی خدا

که اومدی از قصه ها

اون که از اولین نگاه

عشقو با من کرد آشنا

نه نگو نمیشه

بمون واسه همیشه

نگو که شاید باید جدا شیم

نگو نمیشه من و تو ما شیم

نگو که شاید قسمت همین بود

که با سکوت شب آشنا شیم

نگو شکستی عهدی که بستی

به اون خدایی که می پرستی

نگو که تنها گل بهارم

فقط تو بودی فقط تو هستی

ahzo
23-08-2011, 17:43
ببخشبد سمبا رتبه ات چند شد؟

نادر1368
23-08-2011, 19:37
شدیدا پیشنهادم اینه که اگر قصد خوندن برای کنکور دارین و آدم جو گیری نیستین برین شروع کنین چون تو یه چشم بهم زدن میبینی نشستی رو صندلی ناراحت کنکور!و هی من به خودم فحش می دم که چرا قدر انقدر وقت رو تلف کردم (اینجا ایران هست بهترین تفریحش چیه مگه!گمان نکنم سایر ممالک انقدر نت نقش داشته باشه تو زندگی مردمانش!مگر این که بابام صاحب کارخونه باشه اون موقع دیگه درس رو میخوام دارم سواحل هاوایی حوری دوانی میکنم:31:)و کاش زمان بر می گشت و چند صفحه بیشتر میخوندم!:13::19:
من خودم کاملا این حس رو درک کردم!زمان واقع برای من کم هست یعنی دیگه فرصتی برای من یکی نمونده از دست بدم!موفق باشیم :10::11:سال دیگه همین موقع ها منتظر باشیم نتایج بیاد برای من برق تبریز کافیه:31:

esilovexp
23-08-2011, 22:26
:40:چگونه میشه در کنکور سراسری فیزیک را 100 زد؟
(بررسی اول به مورخه 1 شهریورماه 1390)

دوستان به پیشنهاد eshkene عزیز قصد این را دارم که از تجربیات همه ی شما دوستان استفاده کنم و این سوال را به شکل هرچه بهتر و دقیق تر بررسی نماییم که چگونه می شود در کنکور سراسری 91 فیزیک را 100 زد. و در ابتدا قصد این را دارم که بهترین کتاب و منابع آموزش فیزیک را معرفی نمایم و سطح سختی و روال آموزشی و کیفیت تالیف هریک را بررسی نماییم و در این بین به نکاتی که میتواند مورد توجه قرار گیرد اشاره شود.

ابتدا من برنامه ای که خودم برای فیزیک میخوام دنبال کنم را میگم و شما هم همین در تعامل با برنامه خودتان بررسی کرده و هرکجا لازم میدونید نظر خودتان را راحت بگید و بگید که چرا این بخش قابل پذیرش می باشد و چرا نه و اگر نه می باشد نظر شما چه هستش که بتواند نتیجه بهتری به دنبال داشته باشد و درباره اش هم کمی توضیح بدهید عالی می شود.

1) ابتدا قصد دارم که کتاب فیزیک 1 نشر الگو از سید مجتبی سادات را بخونم که فکر می کنم از برای یادگیری و تسلط بر مبحث اُپتیک کافی و رضایت بخش باشد.
2) سپس قصد این را دارم که فیزیک 2 غلامعلی محمود زاده مبتکران را بخونم که هرچند کتاب سنگین می باشد ولی برای من که کمی در فیزیک پایه ضعیف هستم بهترین کتاب می باشد.
3) سپس میخواهم که فیزیک 3 رمزینه ونکاله را بخونم که بنا بر گفته بسیاری از دوستان بهترین کتاب در آموزش فیزیک 3 همین کتاب می باشد به خصوص برای یکی مثل من که در فیزیک پایه چندان قوی نیستم.
4) و سپس بعد از تسلط بر روی این سه کتاب میخواهم که تست های فیزیک پایه نشر الگو که در دو جلد می باشند را بزنم و این طوری به تسلط خوبی در فیزیک پایه برسم. (یکی اش تست و یکی اش هم پاسخنامه است)
5) سپس میخواهم که سه جلد کتاب فیزیک پیش فار را بخونم که هرچند گفته می شود حجم مطالب گفته شده زیاد می باشد ولی بازهم برای یکی مثل من در فیزیک قوی نیستم بهترین منبع می باشد.
6) و بعد هم میخواهم که تست های فیزیک پیش 1 و 2 گاج سفید جوکار که این هم در دو جلد می باشد را بزنم
7) و اینجا هستش که به یک سطح آمادگی حداقل 83% خواهم رسید.
8) بعد از این قصد این را دارم که برای فیزیک 3 کتاب سید مجتبی سادات را هم بخونم.
9) و بعد هم میخواهم که تست های فیزیک 3 خیلی سبز! را بزنم.
10) و بعد هم اگر فرصت شد سه جلد کتاب های فیزیک نشر الگو رضا خالو را هم بخونم.
11) در این جا هستش که به آمادگی بالای 91% رسیده ام و قصد دارم که با هم حل های مکرر تست های همان دو منبع تست فیزیک پایه نشر الگو و فیزیک 3 خیلی سبز! و فیزیک پیش گاج سفید جوکار خودم را به آمادکی 100 در فیزیک برسانم.

البته eshkene عزیز بیشتر ذهنیتش این هستش که دوستان در مورد سختی کتاب ها نظر بدهند که این را هم در ادامه خواهیم گفت و هر چند همین پست را تکرار و نکاتی که دوستان در ادامه خواهند گفت را به آن اضافه خواهم نمود تا جایی برسیم که با توافق تمامی دوستان و عزیزان به اطمینان کامل در یک پروسه فوق العاده از برای کسب فیزیک 100 در کنکور سراسری تاکید نماییم. ان شاء الله.

حال این نظر شخصی خودم از نظر سختی کتاب های فیزیک می باشد که البته فقط یک نظر شخصی می باشد و این نیستش که خودم تمامی این کتاب ها را خوانده ام:
1) فیزیک غلامعلی محمود زاده شاید ساده ترین کتاب های فیزیک باشند همراه با توضیحات بسیار که اساسا بر مبنای ریاضیات بوده و بیشتر هم برای امتحان تشریحی مناسب می باشند و انگاری خیلی مفهومی کار کرده است ولی جنبه کنکوری آن ضعیف هستش.
2) فیزیک انتشارات فار (رضا سبزمیدانی، آرش زاهدی، بابک جوانمرد) به عنوان مفهومی ترین کتاب های فیزیک هستند که هرچند حاوی توضیحات بسیار می باشد ولی برای فردی که از ابتدا در درک مفاهیم چندان راحت نیست خیلی عالی کار شده است و به خوبی مطلب را برایت جا می اندازد و سبک آموزش هم روان و ساده و قابل فهم می باشد.
3) فیزیک احمد مصلایی جز بهترین کتاب های فیزیک بر اساس آموزش بر مبنای حل تست می باشد که به شکل سخت و سطح بالا و بسیار قابل فهم برای فرد پیش رفته است به خصوص این کتاب فیزیک 3 اش که مورد مطالعه بسیاری از دوستان هم بوده است و انگاری این کتاب فیزیک 1 پیش خیلی سبز هم از احمد مصلایی می باشد.
4) فیزیک ونکاله که شاید به خوبی فیزیک احمد مصلایی و مولفین فیزیک فار و رضا خالو نرسد ولی به احتمال قوی از فیزیک غلامعلی محمود زاده و حتی شاید از فیزیک سید مجتبی سادات نشر الگو هم بهتر می باشد و به خوبی تواسنته است در تفهیم مطلب به داوطلب عمل نماید.
5) فیزیک رضا خالو هم به عنوان یکی از بهترین منابع فیزیک برای کسب درصدهای بالا می باشد که توانسته است با سبک آموزش دقیق و تست های سخت خود فرد را بخوبی در فیزیک جان سخت نماید.
6) فیزیک خوشخوان را هم بنده فقط از سختی و سطح بالا بودن آن مطلع هستم و چندان نظر و شناخت خاصی درباره آن ندارم.
7) فیزیک دکتر فرین کمانگر اندیشه سازان-مبتکران که این کتاب هم از بهترین کتاب های اموزش فیزیک 3 بر مبنای ارائه تست های سخت و قوی همراه با پاسخ های تشریحی عالی می باشد.
8) فیزیک گاج سفید جوکار هم به عنوان کتاب مورد توافق و مورد استفاده ی بسیاری از داوطلبان در چندین سال گذشته بوده است و برای یک فردی که در فیزیک در یک سطح متوسط به بالا است کافی و رضایت بخش برای کسب درصدهای بالا می باشد.

دوستان خواهشا اصل مطلب را فقط مبنا قرار دهند و به حاشیه نپردازند و به اینکه من چه گفتم و چگونه گفتم و چه نظری دارم در حد یک مطالعه نگاه کنند و سعی کنند با تامل بیشتر نظر عالیه خود را برای همگان منعکس نمایند.

با تشکر از همه ی شما دوستان

MicrosoftH
23-08-2011, 23:41
کاش یکی بود PDF چیزی درباره اینکه چطور صحیح مطالعه کنیم آپ میکرد

nelly joon
24-08-2011, 00:15
سلام به همگی
من تقریبا کل این 78 صفحه رو خوندم و بعد تصمیم گرفتم تجربیات خودمم بگم شاید به درد کسی بخوره

1-حتما آزمون قلمچی ثبت نام کنید ولا غیر!
من خودم گزینه 2 میرفتم و بعد کنکور فهمیدم که خیلی اشتباه کردم.
دلایل:
الف:برنامه ریزیش واقعا افتضاحه ، همچنین برنامه اش شما رو مقید نمیکنه که توی طول سال درسای پایه رو بخونید ، یعنی اگه درسای پایه رو نخوندین میتونید فقط به سوالای پیش دانشگاهی جواب بدین و امتیازی از شما کسر نمیشه.
ب:کارنامه اش 1 روز بعد آزمون میاد و این واقعا خیلی بده فقط یادمه آزمون اول ساعت 6 غروب دادن اونم فقط واسه تبلیغات.
پ:آزموناش 3 هفته 1 باره و شما هرچی بیشتر آزمون بدین به نفعتونه.
ت:رقیباتون خیلی درس خون نیستن.یعنی به نظر من تو قلمچی بیشتر بچه ها درس میخونن.

2-اگه پشت کنکور هستین حتما 3-4 تا از درساتون رو کلاس برین (ترجیحا دروس تخصصی).
دلایل:
اگه کلاس نرین واسه تون وقت زیادی میمونه و بخاطر همین خوندن درساتون رو کش میدین و حجمی که باید تو 1 ساعت میخوندین رو تو 5 ساعت میخونین و چون از همه ی ظرفیت مغزتون استفاده نکردین خیلی کمتر یاد میگیرین و هی برمیگردین دوباره میخونین و بعد از یه مدتی وسواسی میشین.
معمولا آدم ها وقتی کاملا از ظرفیت مغزشون استفاده میکنن که وقت کمی دارن.
همچنین وقتی تو فضای کلاس قرار میگیرین یه جو رقابتی تو کلاس بوجود میاد که باعث میشه بیشتر درس بخونین و در ضمن میبینید که شما تنها نیستید که قراره درس بخونید و کلی آدم دیگه هم مثل شما هستن و خستگیتون کمتر میشه.

3-حتما یه باشگاه ورزشی هم ثبت نام کنید و 1 روز در میون ورزش کنید.

پ.ن : خودمم معرفی کنم : من دیپلم ریاضی دارم و تا سال سوم رشته ریاضی بودم (معدل نهایی : 51/18) ولی پیش دانشگاهی رفتم رشته تجربی و همون سال رتبه ام 4000 شد،موندم پشت کنکور اوایا خیلی خوب پیش میرفتم،کارنامه هام رو هم تو همین سایت میزاشتم یادمه تو آزمونای گزینه 2 یه بار شدم 47 تو کشور و وقتای دیگه هم زیر 500 میشدم معمولا،اما کم کم بریدم و از عید به بعد کلا تعطیل کردم و رتبه ام تو کنکور 90 شد: 6600

تجربیاتم رو صادقانه گفتم به این امید که شما استفاده کنید و مثل من خودتون تجربه نکنید،ضمنا اگه کمکی ازم بر بیاد خوشحال میشم چون تا سر مهر بیکارم!!!

vahid-p
24-08-2011, 11:11
خب ما هم از بیست شهریور به بعد کمتر میایم مثل سمبا و اینا ( کلاس رو حال کردین ؟ :31: )
ولی باور کنید اول میگفتم بعد حتما خیلی به پی سی سر میزنم ولی بعد کنکور و مخصوصا بعد اعلام نتایج کم کم کارا شروع میشه و حوصله برا آدم نمی زاره. دانشگاه هم که دیگه جای خود دارد.
من فقط باز پیشنهاد می کنم این پست هایی که لینکشون تو امضام هست رو حتما بخونید و امیدوارم این راهنمایی بهتون کمک کنه و ما تونسته باشیم قدری از دینمون رو ادا کنیم.

کتابهای پیشنهادی کنکوریای 90 ( vahid-p,lohrasbi, samba ) برای کنکوریای 91 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نحوه استفاده از گام اول :

nelly joon
24-08-2011, 12:43

اگه من به جای شما بودم،حتما یه کلاس خوب واسه فیزیک میرفتم که این همه کتاب و این همه وقت رو صرف فقط یادگیری نکرده باشم،و برای تست هم،تست های دبیرتون با یه کتاب تست خوب فیزیک (مثل گاج سفید یا هرکتابی که به نظر خودتون خوبه و از خوندنش لذت میبرید) کفایت میکنه.
شما با خوندن این کتابها میخواید کاری کنید که دیگه هر ماهی یی که بهتون دادن واسه تون شناخته شده باشه در صورتی که اگه ماهی گیری رو خوب یاد میگرفتین نیازی نبود که همه ی ماهی ها رو خوب بشناسید.
و با این کار سر کنکور فقط از حافظه تون استفاده کردین،در حالی که حافظه خیلی قابل اعتماد نیست،ولی اگه کاملا روی مبحثی تسلط داشته باشید با چند تا فرمول ساده میتونید سر کنکور همه ی سوالها رو حل کنید.

تجربه من و خیلی از دوستای دیگه ام که پشت کنکور بودن میگه که اکثر بچه ها اول سال برنامه های خیالی زیاد مینویسن،به نظر شما خوندن این همه کتاب اونم فقط برای یک درس امکان پذیره؟؟؟
اگر سطح شما در فیزیک خیلی بالا بود،شاید این کار امکان پذیر میشد،چون خیلی از مباحث صرفا به جهت مرور بود ولی خودتون گفتید که در سطح خیلی بالایی نیستید در این درس.

گاهی اوقات بلند پروازی کار دست آدم میده،منم مثل شما پارسال واسه خودم کلی کتاب جمع کرده بودم که میخواستم همه رو بخونم و مثل شما میخواستم همه ی درسامو 100 بزنم در حالی که اگه اینقدر بلند پروازی نکرده بودم الان حتما به رشته ای که دوست دارم رسیده بودم.

esilovexp
24-08-2011, 13:11
اگه من به جای شما بودم،حتما یه کلاس خوب واسه فیزیک میرفتم که این همه کتاب و این همه وقت رو صرف فقط یادگیری نکرده باشم،و برای تست هم،تست های دبیرتون با یه کتاب تست خوب فیزیک (مثل گاج سفید یا هرکتابی که به نظر خودتون خوبه و از خوندنش لذت میبرید) کفایت میکنه.
شما با خوندن این کتابها میخواید کاری کنید که دیگه هر ماهی یی که بهتون دادن واسه تون شناخته شده باشه در صورتی که اگه ماهی گیری رو خوب یاد میگرفتین نیازی نبود که همه ی ماهی ها رو خوب بشناسید.
و با این کار سر کنکور فقط از حافظه تون استفاده کردین،در حالی که حافظه خیلی قابل اعتماد نیست،ولی اگه کاملا روی مبحثی تسلط داشته باشید با چند تا فرمول ساده میتونید سر کنکور همه ی سوالها رو حل کنید.

تجربه من و خیلی از دوستای دیگه ام که پشت کنکور بودن میگه که اکثر بچه ها اول سال برنامه های خیالی زیاد مینویسن،به نظر شما خوندن این همه کتاب اونم فقط برای یک درس امکان پذیره؟؟؟
اگر سطح شما در فیزیک خیلی بالا بود،شاید این کار امکان پذیر میشد،چون خیلی از مباحث صرفا به جهت مرور بود ولی خودتون گفتید که در سطح خیلی بالایی نیستید در این درس.

گاهی اوقات بلند پروازی کار دست آدم میده،منم مثل شما پارسال واسه خودم کلی کتاب جمع کرده بودم که میخواستم همه رو بخونم و مثل شما میخواستم همه ی درسامو 100 بزنم در حالی که اگه اینقدر بلند پروازی نکرده بودم الان حتما به رشته ای که دوست دارم رسیده بودم.

ممنون عزیز از این پست قشنگ و صادقانه ات

ببین رفیق قصد بلند پروازی نیست فقط کسب اطمینان از عملکردی است که بهترین نتیجه را برای من و حتی سایر دوستان داشته باشد که در این جا منظور صرف فیزیک می باشد.

اساسا منظور من این هستش که «روش درست فکر کردن در فیزیک را یاد بگیرم»

smjhh
24-08-2011, 13:30
سلام به همه کنکوریهای 91
امیدوارم همه تون به اون چیزی که حقتون هست برسید
من رتبه 398 ریاضی منطقه 1 سال 90 هستم
اگه سوال یا درخواست یا مشاوره ای یا ... خواستین من در خدمتم
اگه هم خواستین میتونید تو یاهو بپرسید ای دی یاهو تو پروفایلم هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelly joon
24-08-2011, 14:16
ممنون عزیز از این پست قشنگ و صادقانه ات

ببین رفیق قصد بلند پروازی نیست فقط کسب اطمینان از عملکردی است که بهترین نتیجه را برای من و حتی سایر دوستان داشته باشد که در این جا منظور صرف فیزیک می باشد.

اساسا منظور من این هستش که «روش درست فکر کردن در فیزیک را یاد بگیرم»
خواهش دارم :31:
شاید این روشی که گفتین باعث بشه فیزیک رو 100 بزنید ولی شما وقت زیادی ندارین
تازه از اونجایی که رشته تون تجربی یه فیزیک درس اصلیتون نیست که واسش انقدر وقت بذارید
برای اینکه تو کنکور رتبه ی خوبی بیارید باید همه ی درسها رو خوب بزنید.

hermione
24-08-2011, 16:24

تشکر بابت وقتی که گذاشتی برای نوشتن این پست
اما موضوعی که هست اینه که فکر نمی کنم فیزیک دبیرستان به اندازه کتاب و جزوه و این همه اسم که گفتی پیچیده باشه اصلا انقدر مطلب نداره !!!
ببینید کنکور و تستایی که قراره 9-10ماه دیگه سر جلسه حل کنید اصلا و ابداَ انقدر دردسر لازم ندارن .
نگاه به وضعیت الان بکنید ببینید مثلا مبحث حرکت شناسی و دینامیک خوب بلدید ؟ اگه بلدید که برید سراغ تست تگه هم نه شما در مرحله اول نیاز دارید که مبحث به طور کامل بفهمید حالا میشه از روی کتاب درسی و جزوه معلم و حداکثر 1 کتاب کمک درسی این کار صورت بگیره و بعد از اون شما میرید سراغ تست و متوجه میشید که توی تستا تمرکز بیشتر روی چه نکته هایی هست تمرین می کنید آزمون میدید ، نکاتی که جدید یادگرفتید جایی یادداشت می کنید
و بعد از تموم شدن چند مبحث تست های جامع حل می کنید از تمامی فصل ها . و من این قول میدم که درصد بالایی کسب کنید
اینکه 100% بزنیمو این حرفا نمیگم امکان پذیر نیست ولی خب میشه یکم بلند پروازانه در نظر گرفت .
هنر این نیست که یه مسئله کوچیک خیلی بزرگش کنید هنر اینه که مسأله های بزرگ ساده کنید .
من سال 89 کنکور دادم سالی هم که گذشت در کنار درس خوندنم مشاور کانون بودم توی یکی از شهرهای کوچک (اینو برای این گفتم که یعنی از کنکور و مسائلش دور نبودم )

POUYOL
24-08-2011, 19:43
سلام به همه کنکوریهای 91

سلام

واقعا بهتون تبریک میگم:11:

میخواستم بدونم شما برای ریاضی و فیزیک چه کار کردید؟ چگونه مطالعه کردید؟چه کتابهای کمک اموزشی خوندید؟

پیشاپیش ممنون:11:

smjhh
24-08-2011, 19:56
سلام

واقعا بهتون تبریک میگم:11:

میخواستم بدونم شما برای ریاضی و فیزیک چه کار کردید؟ چگونه مطالعه کردید؟چه کتابهای کمک اموزشی خوندید؟

پیشاپیش ممنون:11:

برای ریاضی و فیزیک باید مطالب رو با تمرین زیاد و با تکرار مداوم یاد گرفت مثلا نباید برای مبحثی مثل مشتق بک دفعه 100 تا تست زد
میشه 25 تا شهریور 25 تا آذر 25 تا اسفند و 25 تا اردیبهشت.
سعی بیشتر رو تمرین باشه تا خوندن
تست هایی که نکته خاصی دارن حتما مشخص کن تا بعد مرور کنی

کتاب های پیشنهادی :

دیفرانسیل : میکروبانگ گاج
تحلیلی : آبی کانون
گسسته : سفید گاج

واسه فیزیک هم من فقط گاج سفید رو حل کردم

واسه شیمی پایه مبتکران و پیش خیلی سبز

واسه دینی کتاب همگامان خوبه

واسه بقیه عمومی ها تست های کنکور سال های اخیر

lohrasbi
24-08-2011, 20:32
سلام به همه کنکوریهای 91
بسیار ممنون بابت گذاشتن کارنامه. اگه میشه برای کاملتر شدن کارنامه، معدل کتبی سوم رو هم بگید. ممنون. :11:

smjhh
24-08-2011, 20:48
بسیار ممنون بابت گذاشتن کارنامه. اگه میشه برای کاملتر شدن کارنامه، معدل کتبی سوم رو هم بگید. ممنون. :11:
معدل امتحان نهایی 19.34

esilovexp
24-08-2011, 23:54
سلام به همه کنکوریهای 91

سلام رفیق
ابتدا بابت قبولی و این رتبه عالی که آوردی به شما تبریک میگم و آرزوی موفقیت بیش از این را برایت دارم.

شما فیزیک را 77% زدید و این درصد بسیار خوبی آن هم در کنکور ریاضی هستش. حال میشه بگی که چطور شد که نتونستی فیزیک را بهتر از این بزنی و اگر بخوای و شرایط کنکور برایت دوباره تکرار شود از برای اینکه در فیزیک درصد بهتری را کسب کنی چگونه عمل می کردی؟

با تشکر فراوان از شما دوست و همشهری عزیز

mka703
25-08-2011, 06:27

با تشکر از همه ی شما دوستان

اگه تجربی هستی نیازی نیس 100 بزنی. رو 70 یا 60 یا حتی 50 هم نگه داری خوبه. یعنی شما این وقت رو رو زیست یا شیمی بذاری به صرفه تره! فیزیک رو کم بزنی میتونی با درسای دیگه جبران کنی.ولی زیست رو کم بزنی فاجعه س. کاریش نمیشه کرد! این یک طرف قضیه. از طرف دیگه تقریبا غیرممکنه. فیزیک کنکور به اندازه کافی سخت و شاید هم وقتگیر هست. یعنی شاید یکی دو نفر صد بزنن خیلی خیلی سخته. ولی اگه میخوای زیر 20 و این حدودا شی خب اون یه بحث دیگه س.
** برای موفقیت تو کنکور باید هدفدار بخونی! یعنی بدونی چی و چه قدر بخونی.
3 تا شاهد:
دو تا کارنامه از سایت گزینه 2 دیدم بذارم بد نیس.البته واسه پارساله. کنکور 89
خودم هم فیزیک رو 50 و خوردی زدم رتبه زیرگروه یکم شد 60 و خوردی. البته کنکور 90 !

vahid-p
25-08-2011, 07:08
معدل امتحان نهایی 19.34

چه جالب. منم دقیقا معدل کتبی سومم شده 19.34 .
ولی خب رتبم اندازه شما جالب نشده. 280 منطقه 3 - ولی باز در مقابل دو سه ساعتی که می خوندم از سرم هم زیاده :31: -

smjhh
25-08-2011, 11:24
سلام رفیق
ابتدا بابت قبولی و این رتبه عالی که آوردی به شما تبریک میگم و آرزوی موفقیت بیش از این را برایت دارم.

شما فیزیک را 77% زدید و این درصد بسیار خوبی آن هم در کنکور ریاضی هستش. حال میشه بگی که چطور شد که نتونستی فیزیک را بهتر از این بزنی و اگر بخوای و شرایط کنکور برایت دوباره تکرار شود از برای اینکه در فیزیک درصد بهتری را کسب کنی چگونه عمل می کردی؟

با تشکر فراوان از شما دوست و همشهری عزیز

تو درس فیزیک همه نوع سوالایی هست
سوالهای پرکار و وقت گیر
سوالهای ابتکاری و خلاقیتی
سوالای آسون

من خودم تواناییم فیزیک 78 درصد بود به نظرم اون سوالایی که نزدم بلد نبودم فقط همین.

esilovexp
25-08-2011, 12:59
تو درس فیزیک همه نوع سوالایی هست
سوالهای پرکار و وقت گیر
سوالهای ابتکاری و خلاقیتی
سوالای آسون

من خودم تواناییم فیزیک 78 درصد بود به نظرم اون سوالایی که نزدم بلد نبودم فقط همین.

ممنون رفیق

شاید دونستن چند نکته باعث شود که بهتر بتوانی من را راهنمایی کنی:
1) اول اینکه من در مورد زیست و شیمی و ریاضی و زبان در شرایط خوب و رضایت بخش می باشم.
2) دوم اینکه منظور از فیزیک 100 هم فقط شفاف سازی راه و روشی است که بشود با پیروی از آن به «بالاترین سطح ممکن» در فیزیک رسید نه اینکه به طور حتم خواسته باشم فیزیک را 100 بزنم (شاید هم آره)
3) من از برای فیزیک فرصت و زمان کافی دارم هم فقط نمیدونم از این فرصتی که دارم چه جوری برایش استفاده کنم حال چه شما بگی فیزیک 20 چه فیزیک 60 و چه فیزیک 90

حال میشه بگی که همان چند سوال فیزیک را که جواب ندادی اگر خواسته باشی پاسخ بدهی بر فرض برای امسالی چگونه عمل می کردی؟ یعنی آیا سعی می کردی که بیشتر تست بزنی؟ یا کمی در درک مفاهیم بهتر و عمیق تر عمل کنی؟ یا اینکه کنکور آزمایشی بیشتر و بهتر شرکت کنی؟ یا اینکه از سایر دوستان کمک بخوای؟ یا اینکه زمان مطالعه ات را از برای فیزیک بیشتر می کردی و توجه ی بیشتری به آن میداشتی؟ یا ........

یا اساسا و واقعا چه کار می کردی رفیق؟

bina22
25-08-2011, 13:36
دوست عزیز esilovexp بابا ول کن فیزیک چند بزنی نزنی ، من که اصلا هدفم این درصدا نیست، به جای اینکه فکر کنی من چجوری فیزیک 100 بزنم فک کن ببین چجوری میتونی روزی 10 ساعت فیزیک بخونی!!!! درصد مرصدو ولش کن درستو بخون بعدا تو کنکور خودت راحت تری !!!! هر روز بیای اینجا وقتتو تو نت بگذرونی موقع کنکور به جای اینکه بگی چجوری 100 بزنم میگی کاش این وقتارو درس میخوندم.بچسب به درست.... من اولای تابستون مثل شما بودم الان اقتادم رو غلطک . اصلا به درصد فکر نمی کنم فقط به لذتی که از خوندن ریاضی و فیزیک و درگیر شدنه باهاشون میبرم فکر میکنم! مگه فیزیک چیه که انقد خودتو میترسونی؟؟؟؟ یه فیزیک 1 داریم که آینه هاست ، چیزه زیادی نیست ، فیزیک 2 رو که بیشترشو پیش میخونی + چنتا بخش درباره دما و حالت ماده که آبه ، فیزیک 3 رو هم که نمی گم چون واقعا آسونه + من کنارش تستای خیلی سبز رو میزدم کلی لذت میبردم الانم دیگه نیازی ندارم فیزیک 3 رو بخونم چون موقعش خوب خوندم.میمونه فیزیک 1و2 پیش که اونارم لازم نیست الان فکر خودتو درگیر کنی!
بازم میگه بشین درستو بخون!!! واسه خودت میگم....
به نظر من هیچ چیزی زیبا تر از درگیر شدن با یه مسئله نیست. نتو ببوس بذار کنار، اصلا بگو یکی برات پس بذار رو PC دیگه نتونی بری سراغش، یه هفته عذاب میکشی اما عادت میکنی

bina22
25-08-2011, 15:06
راستی دوستان الان فهمیدم که فرصت برابر هم شروع شده، هر روز ساعت 17 البته احتمالا میدونستید ولی واسه اونایی گفتم که شاید مثل من ندونن.

esilovexp
25-08-2011, 17:24
دوست عزیز esilovexp بابا ول کن فیزیک چند بزنی نزنی ، من که اصلا هدفم این درصدا نیست، به جای اینکه فکر کنی من چجوری فیزیک 100 بزنم فک کن ببین چجوری میتونی روزی 10 ساعت فیزیک بخونی!!!! درصد مرصدو ولش کن درستو بخون بعدا تو کنکور خودت راحت تری !!!! هر روز بیای اینجا وقتتو تو نت بگذرونی موقع کنکور به جای اینکه بگی چجوری 100 بزنم میگی کاش این وقتارو درس میخوندم.بچسب به درست.... من اولای تابستون مثل شما بودم الان اقتادم رو غلطک . اصلا به درصد فکر نمی کنم فقط به لذتی که از خوندن ریاضی و فیزیک و درگیر شدنه باهاشون میبرم فکر میکنم! مگه فیزیک چیه که انقد خودتو میترسونی؟؟؟؟ یه فیزیک 1 داریم که آینه هاست ، چیزه زیادی نیست ، فیزیک 2 رو که بیشترشو پیش میخونی + چنتا بخش درباره دما و حالت ماده که آبه ، فیزیک 3 رو هم که نمی گم چون واقعا آسونه + من کنارش تستای خیلی سبز رو میزدم کلی لذت میبردم الانم دیگه نیازی ندارم فیزیک 3 رو بخونم چون موقعش خوب خوندم.میمونه فیزیک 1و2 پیش که اونارم لازم نیست الان فکر خودتو درگیر کنی!
به نظر من هیچ چیزی زیبا تر از درگیر شدن با یه مسئله نیست. نتو ببوس بذار کنار، اصلا بگو یکی برات پس بذار رو PC دیگه نتونی بری سراغش، یه هفته عذاب میکشی اما عادت میکنی

ببین دوست عزیز
دلم میخواد که برای چند لحظه خودت را جای من تصور کنی:
1) زیست و شیمی و ریاضی و زبان را مسلط باشی در حدی که سابقه تدریس هم داشته باشی.
2) ادبیات و عربی و معارف هم برایت روشن و مشخص باشد که با مطالعه دقیق و مرورهای منظم میشه به بهترین شرایط ممکن در هریک رسید.
3) قصد ادامه تحصیل در رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران را هم داشته باشی
4) دیپلم ریاضی هستی ولی با شرکت در کنکور تجربی 90 رتبه خوبی هم کسب کرده باشی به طوری که می توانی پزشکی مشهد و شیراز و اصفهان و تبریز و حتی شاید تهران هم پذیرفته شوی.
5) و حال در این بین فقط در عربی و فیزیک ضعف داشته باشی و عربی برایت حل شده باشد و در این بین هم فقط فیزیک برایت باقی مانده باشد.
6) و در آخر اینکه: با اینکه از برای کنکور 91 میخواهی بار دیگر درس بخوانی ولی از هم اکنون این را به خوبی میدانی که حتی اگر رتبه تک رقمی هم بیاری احتمال این هستش که در رشته مورد علاقه ات پذیرفته نشوی.

حال شما جای من باشی چه فکری خواهی کرد؟

METACORTEX
25-08-2011, 17:42
سلام. البته میدونم بحث نحوه خواندن فیزیک داغه داغه. ولی اگه دوستان موافق باشند یه پست مبسوط درباره ی نحوه ی مطالعه شیمی کنکور بزارم؟؟

hermione
25-08-2011, 19:42

دقیقاَ همینه ذهنتونو از الان با درصد و رتبه و دانشگاه و رشته مشغول نکنید تا جایی که باعث انگیزه دادن بشه خوبه اما شما هدفتونو فعلاَ یادگیری تمام مباحث و تسلط اونا بذارید .
درصد یه درسی توی کنکور به شرایط دیگه ای هم بستگی داره (به جز مسئله علمیش) و همه چیز باید دست به دست هم بده تا 100% بزنه
هرچقدر هم که آمادگی توی درسی داشته باشید آمادگی روانی داشته باشید که ممکنه سوالی طرح بشه که واقعاَ پیچیده باشه بعضی موقع ها مثلا 60% هم کولاکه .
متناسب با هم رشته ای هاتون بخونید اونی که تجربی هست اولویت اول زیست بعد شیمی و بعد فیزیک
ریاضی هم که به ترتیب ریاضی و فیزیک و شیمی .

سلام. البته میدونم بحث نحوه خواندن فیزیک داغه داغه. ولی اگه دوستان موافق باشند یه پست مبسوط درباره ی نحوه ی مطالعه شیمی کنکور بزارم؟؟

آره حتما ، فکر کنم به اندازه کافی بحث شد دیگه در مورد فیزیک .

ahzo
25-08-2011, 20:46

به نظر من برا شیمی اول از همه باید رو فصل 2 و 3 و4 شیمی 2 و همچنین فصل 1 شیمی 3 اون قسمت مربوط به واکنش ها یعنی تا شروع استوکیومتری رو کاملا مسلط شد البته خوب استوکیومتری رو هم بخونیم برا مسائل ترکیبی فصل 1 شیمی پیش خوبه .بعد که اینا رو مسلط شدی شیمی پیش رو شروع کنی.اما اونایی که پشت کنکورن و خودشون درس می خونن از همون اول شیمی 2 شروع کنن برن جلو .در مورد کتاب هم بهمن بازرگان عالی دیگه.البته میکرو گاج اون کتاب گنده که هر 3 سال رو هم داره عالی .

ahzo
25-08-2011, 21:38
من درسته امسال رتبم زیاد خوب نشد اما با این حال که زیست رو کامل نخونده بودم اما 53 زدم به همین خاطر به خودم اجازه می دم که یه سری توصیه برای دوستان تجربی برا زیست داشته باشم
1-اصلا بخش بندی نکنین که مثلا این ماه می خوام ژنتیک فقط بخونم یا گیاهی یا ... منظورم اینه که باید از فصل 1 زیست دوم شروع کنین و برین جلو چون مباحث خیلی به هم ارتباط دارن و یه نکته مهم اینه که فصل 1 و2 و3 زیست دوم بسیار مهمن و پایه ی تمام زیست شناسی هستن پس هر چقدر توان دارین روش وقت بزارین و کامل بفهمین درسته که تست به خصوص فصل 1 و 2 زیاد نداره اما به شدت مهم هستن این 3 فصل
2-برا نکته پیدا کردن اصلا به کتاب تست متکی نباشین یعنی جوری کتاب رو بخونین که کامل نکته هاش رو خودتون پیدا کنین چون مطمئن باشین که اگه بخواین نکته حفظ کنین انقدر نکته داره که به زور 30 درصدش هم کامل یادتون بمونه اما اگه خودتون به نکته برسین حتما برا همیشه تو ذهنتون می مونه
3-برا ژنتیک اول فصل 5و6و7و8 زیست دوم رو کامل از کتاب درسی یاد بگیرین بعد دیگه تست نزنین برین و آرام فر رو بخونین بعد کامل که شد از کتاب تستتون تست بزنین
4-اصلا برای فصل 1 پیش فرمول حفظ نکنین .الگوش رو بدونین بعد رو تست که تعداد داد بیاین و از اون الگو استفاده کنین .البته زیاد سوال عددی تو کنکور از اون بخش نمیاد
5-یه توصیه برا دوستان پشت کنکوری که با برنامه ی خودشون درس می خونن اینه که از الان تا آخر پاییز زیست 1 و 2 رو کامل بخونین و کاری به پیش نداشته باشین .من خودم برنامم رو دز این مورد میگم البته امسال می خوام اجرا کنم .1 فصل رو می خونم بعد از کتاب مهر و ماه تستاش رو می زنم .این روند رو تا نیمه ی آذر میرم یعنی تا نیمه ی آذر زیست 1 و 2 رو با تست مهر وماه کامل می کنم .15 روز دیگه آذر 1 دور دیگه کامل فقط از کتاب درسی مرور می کنم که کامل تثبیت شه تو ذهنم بعد از اول زمستون زیست پیش رو شروع می کنم و مثل همون برنامه برا زیست 1 و 2 می رم جلو تا آخر بهمن و در کنارش از 8000 تست گاج تستای زیست 1 و 2 رو میزنم .اسفند ماه هم 8000 تست گاج برا پیش رو میزنم که تا عید کامل زیست رو ببندم .بعد از اون هم تو 15 روز عید هر 3 تا کتاب رو 1 بار دیگه مرور می کنم کامل .
دوستان نظرشون رو هم در این مورد برام بگن ممنون میشم

bina22
26-08-2011, 12:53
ببین دوست عزیز
دلم میخواد که برای چند لحظه خودت را جای من تصور کنی:
1) زیست و شیمی و ریاضی و زبان را مسلط باشی در حدی که سابقه تدریس هم داشته باشی.
2) ادبیات و عربی و معارف هم برایت روشن و مشخص باشد که با مطالعه دقیق و مرورهای منظم میشه به بهترین شرایط ممکن در هریک رسید.
3) قصد ادامه تحصیل در رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران را هم داشته باشی
4) دیپلم ریاضی هستی ولی با شرکت در کنکور تجربی 90 رتبه خوبی هم کسب کرده باشی به طوری که می توانی پزشکی مشهد و شیراز و اصفهان و تبریز و حتی شاید تهران هم پذیرفته شوی.
5) و حال در این بین فقط در عربی و فیزیک ضعف داشته باشی و عربی برایت حل شده باشد و در این بین هم فقط فیزیک برایت باقی مانده باشد.
6) و در آخر اینکه: با اینکه از برای کنکور 91 میخواهی بار دیگر درس بخوانی ولی از هم اکنون این را به خوبی میدانی که حتی اگر رتبه تک رقمی هم بیاری احتمال این هستش که در رشته مورد علاقه ات پذیرفته نشوی.

حال شما جای من باشی چه فکری خواهی کرد؟
والا دوست عزیز من که نفهمیدم شما کنکور دادی رتبت خوبه ( در حد پزشکی مشهد حتی تهران !!!! ) دیگه واسه چی میخوای دوباره کنکور بدی؟؟؟ میبینی سال بعد بد دادی دیگه چن ساله عمرت میره به فنا ها !!!! .
شما که تو غیر از فیزیک همه چیو مسلطی، همرو 80-90 % بزن فیزیک رو 60 بزن من قول میدم دانشگاه تهران التماست میکنه ...
به نظر من اگه یکی از الان فکر کنه رو درسی تسلط داره در آینده ضررشو میبینه !!! نظر من بود !!!!

METACORTEX
26-08-2011, 13:52
سلام دوستان.

قرار شد یه سری مطالب مفصل درباره ی شیمی بگم.

اول بگم که خودم شیمی کنکور (ریاضی)90 رو 94% زدم.

البته به اینترنت درست ودرمون دسترسی ندارم.بخوام کارنامه ام رو آپ کنم 2ساعت طول میکشه!!!!

اما در باره ی شیمی.

کلا تو شیمی واسه کنکور باید 2 تا فاکتور مهم رو رعایت کنید.

1.قسمت های حفظی رو بسیار دقیق بخونین به طوری که بتونیین خیلی سریع سوال ها رو حل کنید.

2.حل مسئله . که مشکل اصلی اکثر بچه هاست.

برای منابع هم جزوه معلم + کتاب درسی +شیمی 2و3وپیش مبتکران.

پیشنهاد مطالعاتی: ابتدا جزوه معلم یا کتاب آموزشی که از روش مطالعه می کنید بخونید(خلاصه نویسی به هیچ وجه فراموش نشود) بعد کتاب درسی(کتاب درسی خیلی مهمه که اکثر بچه ها به هوای اینکه جزوه یا کتاب های تست رو می خونن از روش خیلی راحت می گذرند) کتاب درسی رو باید خط به خط خوند دقیق و ریزبینانه.تمامی شکل ها و نمودارها قابلیت طرح سوال رو دارد.تمامی زیر نویس شکلها رو باید دقیق خوند.حل تمامی مثال های حل شده و فکر کنید ها شدیدا توصیه می کنم.باور کنید خوندن دقیق کتاب درسه ارجح به تست زدن.اول یادگیری بعد تست!!!

برای تست زدن هم یه توصیه خوب دارم که اول که مبحث رو خوب خوندید کتاب رو باز کنید شروع کنید به حل تست ها بدون اینکه ایستگاهای آموزشی رو بخونید این جوری 2 فایده مهم داره 1.یهو با کوهی از نکته بدون دلیل مواجه نمیشید 2.اگه نکته رو خوب نخونده باشید با بی اهمیت تلقی کرده باشید و یا قسمتی رو نخونده باشید چون تست رو غلط حل کرده اید یا نتونستید حل کنید این قسمت در ذهن شما ثبت می شود که مثلا فلان قسمت میشود از این نکته رو درآورد واین خیلی بهتر از اینکه یه عالمه نکته رو فقط حفظ کنید سعی کنید نکات ریز کتاب درسی رو خودتون استخراج کنید من هم تو این پست تا اونجایی که تونستم نکات ریز و مهمی که برای خودم آزاردهنده بود این جا آوردم .ایشالاه که واسه شما هم مفیده.

شیمی 2.

کتاب شیمی 2 کلا کلید موفقیت شیمی تو کنکوره چون مسئله نداره و سوال ها رو میشه خیلی سریع حل کرد و وقت اضافه رو بین سوالات مسئله پخش کرد. و حدود 12 سوال ازش میاد یعنی یک سوم سوالات کنکور.شیمی 2 رو باید خیلی دقیق و مفهومی خوند چون کلا مطلب زیاد داره ولی معمولا سوالات کنکور تو یه چهار چوب خاص میاد.به شدت توصیه می کنم خلاصه نویسی کنید خصوصا توفصول1و2و5 چون مطالب شبیه هم وفرار زیاد داره.فایده این خلاصه رو توی خرداد ماه خواهید فهمید و قتی توی 1.5 کل سه تا کتاب شیمی ها رو مرور می کنید.

فصل1

فصل 1 شیمی2 ابتدا با یه سری نکات حفظی شروع میشه به متن کتاب وشکلها خیلی خیلی اهمیت بدین. برای اینکه دانشمندا و اکتشافاتشون رو قاطی نکنید توصیه می کنم همه رو تو یه برگه بنویسید و مثل تاریخ ادبیات باهاش برخورد کنید.به این دانشمندان هم توجه بیشتر کنید(رادرفورد و تامسون و چادویک و موزلی)ویه نکته دیگه که تویه صفحه از کتاب درسی روند کشف عدد اتمی رو توضیح داده کارهای رادرفورد رو با موزلی قاطی نکنید.به مدل های اتمی و افراد نظریه دهندهشان وبند های نظریه های توجه بسیار کنید خصوصا نظریه دالتون و تامسون وبور.

مسئله های جرم متوسط اتمی شانس کمی برای مطرح شدن در سوالات کنکور دارد در عین حال روش مسلط باشید.

*بعد به آرایش الکترونی می رسیم و مبحث اوربیتال.حواستون باشه که تو این قسمت لایه و زیرلایه و عدد کوآنتومی اسپینی و مغناطیسی و.. با هم اشتباه نکنید.(جون میده واسه طرح سوال جاخالی یا به قول بهمن بازرگانی "مین")و ترجیحا گروه های 13-18 رو کامل حفظ باشید + 1و2 رو.به استثنا ها دقت کنید تو آرایش الکترونی در پر شدن زیرلایه ها.و خیلی یه الکترون های جفت شده و جفت نشده توجه کنید تازگی خیلی مورد توجه است خصوصا 89و90 خارج وداخل.

فصل2

این فصل هم 2 تا 3 تا سوال داره اول یه حالی به مندلیف و اکابور و اکاسیلیسیم و.. بدین و خواصشون رو یاد بگیرد (نام و فرمول اکسید و کلرید و حدود دمای ذوب و جوش (بالا یا پایین))

.تا حالا خیلی کم ازش سوال طرح شده و جا واسه طرح سوال داره.بعد روند های جدول تناوبی فوق العاده مهم وساده به این خصوصیت ها توجه بیشتری بکنید(الکترونگاتیوی و شعاع اتمی و یونی وواکنش پذیری)

ویه تیپ از سوال تو این فصل هست که درسته که آسونه ولی هر سال میاد.(تفاوت شمار نوترون و پروتون تو عنصر.....)فقط حواستون باشه که همیشه تعداد نوترون از پروتون بیشتر یا مساوی است جز توی هیدروژن که نوترون نداره.ضمنا به تفاوت آرایش الکترونی آنیون و کاتیون ها با عنصر خنثی دقت کنید خیلی مهمه.باز هم میگم به فرق زیرلایه و لایه توجه کنید.

فصل3

این فصل در بهترین حالت 1تا2 سوال درکنکور داره کلا فصل آسونیه و نکته و مشکل خاصی نداره.توصیه می کنم متن کتابودقیق بخونید اوایل فصل درباره ی آرایش اکتت و جامد ورساناهای یونی است و یه سری نکات حفظی. موضوع مهم بعدی بحث انرژی شبکه است که اونم مشکلی نیست فقط به 2 موضوع برای مقایسه انرژی شبکه توجه کنید (1.بار یون 2.شعاع یونی) مبحث بعدی نام گذاری یون ها وترکیبات یونی و کوالانسی است.فقط نام مواد درون کتاب رو یاد بگیری و چون از چیزهای دیگر سوال نمی آید.به تفاوت ها بین ترکیب ها مانند (نیترات و نیتریت و نیتریدو....)توجه بسیار کنید.به مثال های حل شده ی کتاب توجه کنید.

فصل4

این فصل از مهم ترین و مفهومی ترین فصول شیمی 2است.

مطالب مختلف و پراکنده ای دارد.اول با توضیح پیوند کوالانسی شروع میشود

به شکل تعادلی اتم هیدروژن توجه کنید چند سالی است ازش سوال طرح نشده و شانس طرح مجدد سوال رو دارد.مطلب مهم بعدی ساختار لوییس است و حواشی آن.

21 ساختارلوییس توی کتاب درسی + دی نیتروژن اکسید + نیتروژن دی اکسید+نیتروژن اکسید + کربن مو نواکسید+اوزون+دی نیتروژن پنتا اکسید رو باید چشم بسته رسم کنید نیاز به چیز دیگه هم نیست حالا اگه معلمتون رسم اکسی اسیدها و هیدراسیدها و بنیان اسیدها و گروه اسید های کلر رو هم بهتون گفته که بهتر ولی اگه بلد هم نباشید مشکلی پیش نمیاد.

شدیدا به قلمرو الترونی و نظریه "وسپر" دقت کنید.و جفت الکترون های پیوندی و غیر پیوندی ونوع پیوند ها وداتیو و 2 گانه و3گانه و هیدروژنی وشرایط به وجود آمدنش توجه کنید.

مبحث مهم بعدی مولکول های قطبی وناقطبی است که مبحث آسونی است ولی درحد کنکورزیاد نمی خواهد استثناهاشو یاد بگیرید ولی اینو بدونید که اوزون قطبیه!!!

مهمترین قسمت بخش4 ساختار هندسی و زاویه پیوندی است که هرسال ازش سوال میاد به تفاوت بین 4 وجهی منتظم ومسطح توجه کنید واینو بدونی که زاویه پیوندی دقیق آمونیوم 107 درجه است که تو کتاب درسی مستقیما گفته شده.

آخرین مبحث مهم تغییرات دمای ذوب و جوش ترکیبات هیدروژن دار گروهای 13-17 است و اون نمودار آخر فصل 4 که فوق العاده مهمه.

فصل5

این فصل مهم و درعین حال سبکی است و در کنکور 2 سوال دارد.در ابتدا به نحوی کشف استیلن از کلسیم کاربید و تفاوت های بین الماس و گرافیت خیلی توجه کنید خصوصا تفاوت بین زاویه پیوندی و نوع آرایش و کاربرد شان.

مبحث خیلی مهم بعدی گروهای عاملی است که کاملا باید بتونید گروهای عاملی رو ازهم تشخیص بدید و در این زمینه همون جدول آبی رنگ کتاب درسی کفایت می کنم.پیشنهاد می کنم خودتون هم جدولی تنظیم کنید وجدول کتابو منتقل کنید داخلش با اضافه کردن چند تا مثال و نکته های ریز به جدول کتاب.

مطلب مهم بعدی نامگذاری ایوپاک ترکیبات هیدروکربنی است و توجه به آلکن ها وآلکین ها وآلکانها و نکته ی مهم تشخیص شاخه ی اصلی توی این ترکیبات که مطمئنا همتون از من بهتر بلدید.ضمنا به ترتیب نام گذاری از چپ و یا راست و ترتیب الفبایی نام گذاری شاخه ها بر حسب الفبای انگلیسی خیلی دقت کنید چون همیشه توی سوالات کنکور تله تستی های مرگباری تو تیپ از سوالات موجود است.و توی کل کتابهای شیمی به ایزومر ها وساختارشون دقت فراوانی کنید که تو این فصل جا برای طرح سوال دارد.( ریاضی90- سوال211-خودم تستشو نزدم!!!؟؟)

آخرین قسمت مهم آسپیرین و توضیحاتش و نفتالن است که باید دقیقا فرمول ساختاری و نوشتاری وکاربرشو بدونید.

ضمنا به تفاوت بین فنول و الکل ها توجه داشته باشید گروه OH متصل به حلقه بنزنی الکل و در غیر این صورت فنول است.

ضمناهر 6 ضلعی هم بنزن نیست بلکه باید پیوند 2 گانه یکی در میان داشته باشد.

در آزمایشگاه

چیز خاصی ندارد به تفاوت بین بالن و ارلن در نگه داری وگرم کردن مایع ها توجه کنید.

وبه تفاوت بین پیپت حبابدار و مدرج خیلی دقت کنید چون خیلی شبیه به هم است.

این از شیمی2.

چون حجمش زیاد شد شیمی 3 و پیش رو بعدا می گذارم.

Jalal @ A.gh
26-08-2011, 14:54
تغييرات كتاب هاي درسی زيست شناسي در سال 90-91

esilovexp
26-08-2011, 15:40
:20:کاش همیشه یادمان باشد که Quality را فدای Quantity نکنیم!

POUYOL
26-08-2011, 16:06
از دوست عزیزمون ،smjhh، سوال داشنم :

شما برای هندسه ، و مباحث حرکت شناسی و دینامیک فیزیک کنکور چه کار کردید؟

gggmail
26-08-2011, 18:11
دوستان من امسال کنکور انسانی دادم رتبم شد 304 در منطقه 1 تهران
من اطلاعات زیادی در مورد کتب کمک آموزشی دارم هم عمومی که با بچه های ریاضی و تجربی یکی هستیم و هم اختصاصی
سوالی بود در خدمتم

smjhh
26-08-2011, 19:45
از دوست عزیزمون ،smjhh، سوال داشنم :

شما برای هندسه ، و مباحث حرکت شناسی و دینامیک فیزیک کنکور چه کار کردید؟

بحث هندسه بحت خاصی هست که فراگیری آن باتست و تمرینهای متعدد ممکن میشود.
حرکت شناسی رو معلممون با روش های خاصی تشریح کرد که نوعی از روش های نموداری در کتاب گاج سبز هست
دینامیک هم باید تست زیاد حل کرد تا از هر نوع سوال ممکن حل کرده باشیم چونکه سوالات دینامیک کلیشه ای هست و اگر با سوال جدید روبرو شویم به دلیل وقت گیر بودن و محاسبات طولانی اختصاص دادن زمان یرای فکر کردن رو مسئله غیر معقول است

esilovexp
26-08-2011, 22:07
دوستان قدر خودتون و دوستان و این تاپیک را بدونید.

من علاوه بر این فروم در فروم کنکوری های 91 المپیادی ها (irysc.com) هم عضو هستم و بحث و صحبت های آن ها را هم مرور می کنم ولی این را جدی می گم این تاپیک خییییییییییییلی باحال هستش و همه هر جوری که میتوانند به هم کمک می کنند و همه نوع پست با هر نوع سوال و پاسخ در این جا از برای کمک به دیگری یافت می شود و یک محیط باحال و صمیمی است که شاید در کمتر فروم دیگری بشود آن را یافت.

واقعا میگم بچه ها قدر این فروم و این دوستان را بدونید. تک تک هریک از این عزیزان عالی هستند و استفاده از تجربیات هریک می تواند حداقل استفاده اش برایتان این باشد که بدانید یکی مثل خودتان از جنس خودتان همیشه باشماست.

هم فقط کافی است هم چند صفحه قبل را یک مرور کرده باشید:
ahzo عزیز به زیست و روش مطالعه آن توجه کرده است
gggmail عزیز آمادگی خودش را به عنوان یک رتبه برتر کنکور انسانی در دروس عمومی معرفی کرده است.
smjhh عزیز همه جوره خواسته است که تجربیات خودش را به عنوان یک رتبه برتر ریاضی به سایر دوستان انتقال بدهد.
Jalal َA.gh به حذفیات زیست در چاپ جدید کتاب درسی زیست پرداخته است
METACORTEX با درصد بالایی که در شیمی کسب کرده است نحوه و روش مطالعه شیمی را گفته است
bina22 عزیز بارها لطف و توجه خودش را با پست هایش به یکی چون من نشان داده است
nelly joon عزیز را هم که از قبل می شناسم صادقانه و صمیمانه تجربیات خودش را برای همگان بیان کرده است
و سایر دوستان POUYOL و lohrasbi و samba و Mineworld و Vahid-P و D_felfelak و Gam3r و AL3trnA و Headphone و eshkene و .Masoud. و Mahla Jan و بسیار دیگر از سایر دوستان که هریک از آنها عزیز و محترم می باشند.

bina22
27-08-2011, 00:34
دوستان قدر خودتون و دوستان و این تاپیک را بدونید.

من علاوه بر این فروم در فروم کنکوری های 91 المپیادی ها (irysc.com) هم عضو هستم و بحث و صحبت های آن ها را هم مرور می کنم ولی این را جدی می گم این تاپیک خییییییییییییلی باحال هستش و همه هر جوری که میتوانند به هم کمک می کنند و همه نوع پست با هر نوع سوال و پاسخ در این جا از برای کمک به دیگری یافت می شود و یک محیط باحال و صمیمی است که شاید در کمتر فروم دیگری بشود آن را یافت.

واقعا میگم بچه ها قدر این فروم و این دوستان را بدونید. تک تک هریک از این عزیزان عالی هستند و استفاده از تجربیات هریک می تواند حداقل استفاده اش برایتان این باشد که بدانید یکی مثل خودتان از جنس خودتان همیشه باشماست.

هم فقط کافی است هم چند صفحه قبل را یک مرور کرده باشید:
ahzo عزیز به زیست و روش مطالعه آن توجه کرده است
gggmail عزیز آمادگی خودش را به عنوان یک رتبه برتر کنکور انسانی در دروس عمومی معرفی کرده است.
smjhh عزیز همه جوره خواسته است که تجربیات خودش را به عنوان یک رتبه برتر ریاضی به سایر دوستان انتقال بدهد.
Jalal َA.gh به حذفیات زیست در چاپ جدید کتاب درسی زیست پرداخته است
METACORTEX با درصد بالایی که در شیمی کسب کرده است نحوه و روش مطالعه شیمی را گفته است
bina22 عزیز بارها لطف و توجه خودش را با پست هایش به یکی چون من نشان داده است
nelly joon عزیز را هم که از قبل می شناسم صادقانه و صمیمانه تجربیات خودش را برای همگان بیان کرده است
و سایر دوستان POUYOL و lohrasbi و samba و Mineworld و Vahid-P و D_felfelak و Gam3r و AL3trnA و Headphone و eshkene و .Masoud. و Mahla Jan و بسیار دیگر از سایر دوستان که هریک از آنها عزیز و محترم می باشند.

کاملا درسته !!! کاش میشد همه دور هم جمع شیم با هم درس بخونیم( البته میگن وقتی با دوستا درس میخونین نتیجه نمی گیرین اما وقتی 2-3 تا دیوونه درس دور هم جمع شن مطمئنا بهترین نتیجه رو میگیرن)
+
به نظر من خوندن درس فیزیک خیلی به علاقه مربوط میشه! مثلا شما به یه آهنگ داریوش علاقه دارین ( مخصوصا این جدید همون دیوار ) 2-3 بار گوش میدین اتوماتیک میره تو مغزتون !!! همش به خاطر علاقس، اگه به یه درسی هم اینجور غلاقه داشته باشیم میره تو مغزمون !!!! کلا به نظر من درسایی مثل ریاضی یا فیزیک راحت تر از ادبیات یا عربی ( که هیچی ازش نمی فهمم ) هستند! چون هم علاقه بیشتره هم هم یه روش یاد میگری باهاش پیش میری ولی این عمومیا مثل عربی یه چیزی یاد میگیری یه چیز دیگه میزنه بیرون !!!

بازم میگم اول علاقرو ایجاد کنید بعد درس بخونید! حتی عربی یا فیزیک ( هیچ جای دنیا انقد فیزیکو مثل ایران مسخره یاد نمیدن !!! باور کنید!!! یا حسابان که ماساعت دینیمون باهاش یکیه... هفته ای 4 ساعت )

+
ساعت 1.30 بد جور خوابم میاد !!! ولی علاقست دیگه چیکار کنیم.دی:
فداتون

Fratricide
27-08-2011, 11:55
راستی دوستان الان فهمیدم که فرصت برابر هم شروع شده، هر روز ساعت 17 البته احتمالا میدونستید ولی واسه اونایی گفتم که شاید مثل من ندونن.

ببخشید ، چه شبکه ای این برنامه ی فرصت برابر رو پخش میکنه ؟
امروز ساعت 17 میده ؟

12p
27-08-2011, 12:46
سلام بچه ها
لطف کنین یه لیست توپ بزارید!
رشته ریاضی

POUYOL
27-08-2011, 13:03
ببخشید ، چه شبکه ای این برنامه ی فرصت برابر رو پخش میکنه ؟
امروز ساعت 17 میده ؟

از ساعتش دقیقا نمیدونم ولی شبکه 7(شبکه اموزش) این برنامه رو نشون میده.
برنامه خوبیه من که سال گذشته دیدمش. انصافا دبیران خوبی میاره مثل دکتر شهاب اناری و مهندس مهربان و ...

مشاوراش هم خوبن. مخصوصا دکتر رامین نیکخو و دکتر ذاکر.

bina22
27-08-2011, 13:19
همون ساعت 17 از شبکه آموزش پخش میشه ( جمعه ها پخش نمیشه ) + دبیراش و مشاوراش خیلی خوبه ( مثله اون بی مصرفای گزینه دو نیستن )

12p
27-08-2011, 13:23
لطف کنین یه لیست کتاب های توپ برا کنکور بزارید!
رشته ریاضی
ممنون از همتون

esilovexp
27-08-2011, 15:12
کاملا درسته !!! کاش میشد همه دور هم جمع شیم با هم درس بخونیم( البته میگن وقتی با دوستا درس میخونین نتیجه نمی گیرین اما وقتی 2-3 تا دیوونه درس دور هم جمع شن مطمئنا بهترین نتیجه رو میگیرن)
+
به نظر من خوندن درس فیزیک خیلی به علاقه مربوط میشه! مثلا شما به یه آهنگ داریوش علاقه دارین ( مخصوصا این جدید همون دیوار ) 2-3 بار گوش میدین اتوماتیک میره تو مغزتون !!! همش به خاطر علاقس، اگه به یه درسی هم اینجور غلاقه داشته باشیم میره تو مغزمون !!!! کلا به نظر من درسایی مثل ریاضی یا فیزیک راحت تر از ادبیات یا عربی ( که هیچی ازش نمی فهمم ) هستند! چون هم علاقه بیشتره هم هم یه روش یاد میگری باهاش پیش میری ولی این عمومیا مثل عربی یه چیزی یاد میگیری یه چیز دیگه میزنه بیرون !!!

بازم میگم اول علاقرو ایجاد کنید بعد درس بخونید! حتی عربی یا فیزیک ( هیچ جای دنیا انقد فیزیکو مثل ایران مسخره یاد نمیدن !!! باور کنید!!! یا حسابان که ماساعت دینیمون باهاش یکیه... هفته ای 4 ساعت )

+
ساعت 1.30 بد جور خوابم میاد !!! ولی علاقست دیگه چیکار کنیم.دی:
فداتون

باز هم همانند همیشه ممنون رفیق
واقعا ای کاش میشد هممون میتونستیم با هم درس بخونیم یا حداقل جوری میشد که حداقل هفته ای یک بار یک جایی بودیم و با هم در مورد درس هایی هایی که خوندیم بحث می کردیم و این طوری خییییلی باحال اشکالات همدیگر را رفع می کردیم.

بابت راهنمایی هایی هم که برای فیزیک به من داشتی ممنون هستم و حال میخوام برنامه امسالی خودم را بگم خوشحال میشم نظر شما و سایر دوستان را هم بدونم و این را هم بگم این برنامه فقط از برای کسب بالاترین درصد ممکن در کنکور سراسری می باشد:
زیست: بیش از حداقل 5 بار کتاب درسی را دور کردم و تست های زیست کنکور گاج سفید تک جلدی را اکثرا زده ام و دو کتاب ژنتیک مهروماه و زیست گیاهی مهروماه از دکتر حامد اختیاری را هم خوانده ام و حال برای امسال میخواهم که همین مطالب را مرور کنم و چهار کتاب زیست خیلی سبز! را هم بگیرم و تست هایش را بزنم. روش مطالعه ام هم در زیست به خوبی برایم رضایت بخش هستش و دقیق میدونم که چه کنم بتوانم تا قبل از عید به آن تسلط کامل که از زیست انتظارش را دارم برسم. یعنی به خوبی در زیست یاد گرفته ام که چگونه بخوانم که هیییییییییییییییچ نکته ای از هیچ صفحه کتاب درسی از هیچ کتابی و از هیچ تست (به خصوص تست های سراسری) از دستم خارج نشود. یعنی این طوری بگم که من از برای تک تک درس ها ثبت پیشرفت روشن و مشخص دارم و دقیق برایم مشخص هستش که بر روی چه بخش هایی تسلط دارم و بر روی چه بخش های باید بیشتر کار کنم تا مسلط بشوم و بر روی چه بخش هایی ضعیف هستم و باید خیلی بیشتر کار کنم.
ریاضی: از برای ریاضی هم مبنا و مرجع اصلیم کتاب ریاضیات جامع تجربی مهروماه می باشد و هم فقط 3881 تست را می زنم و درصد میگیرم و تا زمستان هم برنامه ی دیگری برای ریاضی ندارم.
شیمی: از برای شیمی فقط همین 4862 تست های کتاب مهندس بازرگان را میزنم که از الان که تا عید 205 روز باقی مانده است روزی 24 تست ازش بزنم کامل هم تست هایش را دقیق زده ام و نکات و یادداشت برداری هایی که باید داشته باشم را هم انجام داده ام.
ادبیات: همین کتاب ادبیات جامع مهروماه را که دارم را تا مهر و آبان میخونم و بعد میخوام این سه کتاب قرابت معنایی و زبان فارسی و املاء دکتر هامون سبطی را بگیرم و بخونم و تست های ادبیات خیلی سبز را بگیرم بزنم و تمرین کنم. احتمالا کتاب آرایه رمزینه را هم خواهم گرفت.
دین و زندگی: بیشتر میخوام که با تمرکز بیشتر وقتم را بر روی کتاب درسی صرف نمایم که واقعا امسالی فهمیدم که نسبت به کتاب درسی معارف حسابی کم لطفی کردم و بیشتر این کتاب دین و زندگی جامع گاج را خوندم و تست زدم ولی تازه فهمیدم که بیشتر باید کتاب درسی را بخونم و بعد کتاب دیگه و تست بزنم. و به احتمال زیاد این کتاب دین و زندگی همگامان را هم میخوام بگیرم و بخونمش.
زبان: برای زبان هم همین کتاب زبان جامع خیلی سبز دکتر علیرضا جابری را میخونم همراه با سه کتاب درک متن به زبان ساده و لغات و اصطلاحات تخصصی و گرامر کاربردی دکتر شهاب اناری از برای کنکور زبان
عربی: از برای عربی هم همین کتاب عربی ایاد فیلی را میخونم و مسلط میشم و بعد میخوام که دو کتاب گاج سبز از برای عربی 2 و عربی 3 کتاب درسی را بخونم و بر روی ریز نکات هردرس مسلط بشوم و در آخر هم میخوام تست های سخت عربی جامع خیلی سبز! را آنقدر بزنم تا به تسلط کامل و همه جانبه در عربی برسم.
زمین شناسی: تا زمستان هم فقط میخوام که همین دو کتاب درسی را بخونم.

فیزیک: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
فیزیک را تا به حال حداقل دو بار از خود کتاب درسی خوندم و حتی درک و برداشت خودم را از آنچه فهمیدم و یادگرفته ام را نوشته ام و این کتاب فیزیک 1 و 3 و پیش نشر الگو و فیزیک 2 غلامعلی محمودزاده را هم دارم حال با اینکه هر روز دارم بهش فکر می کنم که با فیزیک چه کنم هنوز برایش مطمئن نیستم و برنامه روشن و مشخصی مثل سایر درس ها ندارم.
فیزیک را هم خیالی نیست. فعلا هر جوری هست همین کتاب های درسی را میخونم تا بالاخره یک جرقه ای یک تلنگری یه چیزی در ذهنم ایجاد می شود که بدونم چه جوری باقی راه را مطمئن تا انتها برم.

این را هم گفته باشم. یک زمان یکی فکر نکند که اگر من از برای دروسی مثل ریاضی و شیمی میشینم تست میزنم بی خیال کتاب درسی میشوم, نه عزیز این طوری ها نیست. من قبلا از برای تک تک دروس به جز معارف و عربی و فیزیک کتاب درسی را قورت داده ام و از برای همین هستش از هم اکنون مطمئن میتونم بشینم تست های ریاضی و شیمی و زیست را بزنم و یک نیم نگاهی هم به یادداشت هایی که از قبل داشته ام داشته باشم.

یک تجربه ای هم من سال گذشته داشتم که خییییییییلی برایم استفاده داشته است و برای شما دوستان هم میگم که فکر می کنم میتونه استفاده های خوبی برایتان داشته باشد.
دفتر همه چیز نویس: من تقریبا بعد از عید بودش که رفتم یک دفتر خوشگل 200 برگ گرفتم و چون میخواستم در نهایت تمرکز ممکن درس بخونم از همان لحظه اول این دفتر در کنارم بود و هر درسی را که مرور می کردم و هر تستی که میزدم این دفتر همراه با یک خودکار کنارم آماده بود. حال حدس بزن که این دفتر چه استفاده ای برایم داشت؟ این دفتر برایم شده بود دفتر همه چیز نویس, یعنی مثلا داشتم زیست تست می زنم یک دفعه یک چیزی ذهنم را اشغال می کرد که باید برم عصر نون بگیرم یا به فلان دوستم یک زنگی بزنم یا اینکه شبی مهمان داریم یا اینکه چند روز هستش gf ام را ندیدم یا پس فردا نوبت دکتر پوست دارم و ........ و هزار فکر دیگر که ممکن بود به ذهنم خطور کند ولی اینها هییییییییچ یک مانع مطالعه و کار من نمیشدند. اگه گفتی چرا؟ چونکه راحت راحت همه این ها را داخل دفتر مینوشتم و ابتدا یک خط میکشیدم و بعد تاریخ میزدم و بعد همه این فکرهای انحرافی را یادداشت می کردم و در آخر اگر واقعا یک توجه زمان خاص نیاز بود بر روی یک کاغذ مینوشتم و میزدم بر روی صفحه مانیتور کامپیوترم ولی اگر دیدم اصلا مهم نیست و فعلا فقط درسم مهم هستش خیلی راحت میگفتم بی خیال و بدون هیچ نگرانی درسم را ادامه میدادم.

Fratricide
27-08-2011, 17:24
از ساعتش دقیقا نمیدونم ولی شبکه 7(شبکه اموزش) این برنامه رو نشون میده.
برنامه خوبیه من که سال گذشته دیدمش. انصافا دبیران خوبی میاره مثل دکتر شهاب اناری و مهندس مهربان و ...

مشاوراش هم خوبن. مخصوصا دکتر رامین نیکخو و دکتر ذاکر.

برای ما کلا 5 شبکه بیشتر نیستش !

شبکه آموزش نداریم !
باید چیکار کنم که از این برنامه محروم نباشم ؟ : |

Jalal @ A.gh
27-08-2011, 18:02
برای ما کلا 5 شبکه بیشتر نیستش !

شبکه آموزش نداریم !
باید چیکار کنم که از این برنامه محروم نباشم ؟ : |
سلام برا ما هم همینطوری هست ولی مطالب آرشیو سال 89 فرصت برابر و 90 اینجا هستش که هرز چندگاهی آپدیت میشه به هر حال از هیچی بهتر هستش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشی.

Fratricide
27-08-2011, 19:19
یعنی هیچ سایتی برنامه فرصت برابر رو به صورت روزانه آپ نمیکنه ؟
خود برنامه هیچ سایتی نداره ؟

Jalal @ A.gh
27-08-2011, 19:46
نه هیچ سایتی نداره.

bina22
27-08-2011, 21:52
ای بابا خوب یه ماه..وا..ره بگیرین توش نگاه کنین یا از یکی بخواین که داره براتون ضبط کنه!!! کلا از دست ندید.امروز در باره کنکور ریاضی داشت حرفه میزید.میگفت تو رشته ریاضی 58000 نفر ریاضی رو منفی میزنن.اگه این آمار درست باشه واقعا واسه ریاضیه کشورمون متاسفم.!!!!
یا میگفت تو انسانی اگه 2 درصد ریاضی بزنید میتونید قبول شید میانگین ریاضی واسه رشته ریاضی هم 20 درصد بود!!! باورتون میشه؟؟؟

hermione
28-08-2011, 00:53
ای بابا خوب یه ماه..وا..ره بگیرین توش نگاه کنین یا از یکی بخواین که داره براتون ضبط کنه!!! کلا از دست ندید.امروز در باره کنکور ریاضی داشت حرفه میزید.میگفت تو رشته ریاضی 58000 نفر ریاضی رو منفی میزنن.اگه این آمار درست باشه واقعا واسه ریاضیه کشورمون متاسفم.!!!!
یا میگفت تو انسانی اگه 2 درصد ریاضی بزنید میتونید قبول شید میانگین ریاضی واسه رشته ریاضی هم 20 درصد بود!!! باورتون میشه؟؟؟

خب این آمار که به نظر طبیعی میاد فکر می کردم ریاضی میانگینش توی کل کشور منفی باشه (برای رشته ریاضی )
اینجور نگاه نکنید فقط به خودتونو دوستاتونو ... یه عده ای که تعدادشونم کم نیست به نوعی سیاهی لشگرن و به قول معروف ( معروف بین کنکوریا ) برای کیک و بیسکویت خشکشون سر جلسه میرن
اما موضوع اینجاست که وقتی این سیاهی لشگر هارو کنار بزنین 10تا 20هزار تا کنکوریه با هدف هستن که رقابت اصلیه شما با ایناست .

lohrasbi
28-08-2011, 02:29
خب این آمار که به نظر طبیعی میاد فکر می کردم ریاضی میانگینش توی کل کشور منفی باشه (برای رشته ریاضی )
اینجور نگاه نکنید فقط به خودتونو دوستاتونو ... یه عده ای که تعدادشونم کم نیست به نوعی سیاهی لشگرن و به قول معروف ( معروف بین کنکوریا ) برای کیک و بیسکویت خشکشون سر جلسه میرن
اما موضوع اینجاست که وقتی این سیاهی لشگر هارو کنار بزنین 10تا 20هزار تا کنکوریه با هدف هستن که رقابت اصلیه شما با ایناست .
داداش شوخیت گرفته؟؟!! :11: منظورت از این حرفا اینه که میانگین بیست درصد طبیعیه؟؟؟؟!!!
پارسال یعنی سال 89، میانگین درصد ریاضی 6 درصد بود. (انتهای سنجش آخر گاج نوشته.) درسته امسال یه مقدار ریاضیش آسونتر بود ولی دیگه نه تا این حد!!! من فکر میکردم امسال میانگین حدود 8 درصد باشه. به احتمال بسیار زیاد اون مشاوره توی فرصت برابر حرف الکی زده.

METACORTEX
28-08-2011, 02:35
سلام دوستان برای دانلود پاسخ تشریحی سوالات کنکور 90 به لینک زیر بروید!

hermione
28-08-2011, 10:14
داداش شوخیت گرفته؟؟!! :11: منظورت از این حرفا اینه که میانگین بیست درصد طبیعیه؟؟؟؟!!!
پارسال یعنی سال 89، میانگین درصد ریاضی 6 درصد بود. (انتهای سنجش آخر گاج نوشته.) درسته امسال یه مقدار ریاضیش آسونتر بود ولی دیگه نه تا این حد!!! من فکر میکردم امسال میانگین حدود 8 درصد باشه. به احتمال بسیار زیاد اون مشاوره توی فرصت برابر حرف الکی زده.

من که گفتم فکر می کردم میانگین ریاضی اصلاَ منفی باشه :31: این دوستمون فکر می کردن که این 20 درصد هم کمه منم در جوابش گفتم درصدای کم طبیعیه
اون مشاور حرفش درست نبوده .

12p
28-08-2011, 10:15
سلام به همه خیلی ببخشید اگه میشه یه لیست کامل از کتاب های که لازمه تو کنکور ریاضی موفق شد با بیان دلیل برا هر کتاب بنویسید!
خواهش میکنم

کی میدونه برای زبان مبتکران(پیش وسوم)بهتره یا شبقره یا خیلی سبز؟ برای ریدینگ خیلی سبز یا دکتر اناری؟
برا عربی ایاد فیلی مبتکران یا فوت وفن ؟
برا ادبیات سفید گاج یا سه جلد ادبیات خیلی سبز و برای چه مباحثی لازمه کتاب مو ضوعی بخونم؟
برا شیمی مبتکران یا خیلی سبز؟
برا هندسه و گسسته و....چی؟
دفتر برنامه ریزی بجز قلمچی چی بگیرم؟
لطفا اگه جواب دادید با دلیل برتری یه کتاب به کتابی دیگر!

میدونم خیلی توقعم بالاست اما خیلی سردرگمم کـــــمــــکـــــــــــــ ـــــــــــــم کنیـــــــــــــــد!

Jalal @ A.gh
28-08-2011, 10:17
نفر پنجم کنکور ریاضی:
تمرکز در کلاس درس کمک شایانی به موفقیت در کنکور می‌کند

اصفهان - خبرگزاری مهر: نفر پنجم کنکور ریاضی با اشاره به مطالب ارائه شده توسط معلمان در کلاس درس گفت: تمرکز هنگام تدریس معلم و پاسخگویی سریع به سئوالات، تمرین مناسبی جهت یادگیری و تنظیم وقت پاسخگویی به سئوالات آزمون سراسری است.

احمدرضا مومنی دانش آموز دبیرستان غیرانتفاعی پسرانه امام صادق(ع) در اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه دانش آموزانی که از لحاظ درسی در وضعیت مطلوبی هستند با کمی پشتکار می‌توانند بدون حضور در کلاسهای آمادگی کنکور، در آزمون ورودی دانشگاه موفق شوند، افزود: این کلاسها به دانش آموزانی که از لحاظ درسی در سطح پایین‌تری قرار دارند، کمک می‌کند تا با آمادگی بیشتری در آزمون سراسری شرکت کنند.

وی همچنین در خصوص نتایج کلاسهای آموزشی نیز تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی دانش‌آموزان را خسته می‌کند.

مومنی همچنین در ادامه در خصوص نحوه درس خواندن جهت شرکت در کنکور سراسری اظهار داشت: از سال سوم دبیرستان به طور جدی برای موفقیت در کنکور تلاش کردم و مطالعه درسی داشتم چنانچه در تابستان سال گذشته روزانه نزدیک به هشت ساعت در روز مطالعه داشتم.

این نفر پنجم کنکور ریاضی سال 90 تلاش خود دانش‌آموزان برای موفقیت در کنکور را مهم تلقی کرد و ادامه داد: موفقیت در کنکور سراسری به تلاش خود دانش‌آموزان بستگی دارد و این افراد باید درک خود را نسبت به دروس مختلف افزایش دهند.

آزمونهای کنکور آموزشی در موفقیت دانش آموزان موثر است

وی همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش کنکور‌های آزمایشی یادآور شد: این آزمونها قدرت تست‌زنی دانش‌آموزان را افزایش خواهد داد چنانچه می‌توان با شرکت در این آزمونها چگونگی تنظیم زمان را یاد گرفت.

مؤمنی تصریح کرد: یادگیری هنر تست‌زنی برای موفقیت در کنکور سراسری از اهمیت زیادی برخوردار است و دانش‌آموزان باید آمادگی رویارویی با هر سئوالی را داشته باشند.

esilovexp
28-08-2011, 10:54
من
:: ریاضیات را در سر کلاس درس و با حل مسائل بسیار یاد گرفتم
:: شیمی را با مهندس بهمن بازرگانی یاد گرفتم
:: عربی را سر کلاس مقدمات و با ایاد فیلی به شکل کنکوری یاد گرفتم
:: زیست را هم فقط از روی کتاب درسی و یادداشت برداری های مکرر و علاقه بسیاری که بهش داشتم یاد گرفتم
:: زبان را با عشق یاد گرفتم
:: دین و زندگی را با اصلاح روش مطالعه ام از روی کتاب درسی یاد گرفتم
:: ادبیات را با تمرین و افزایش شمّ ادبی ام و از دکتر الهی قمشه ای یاد گرفتم
:: فیزیک: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای فیزیک نه معلمی خوبی داشتم و نه علاقه ی زیادی بهش داشتم و نه کتاب خوبی براش داشتم از برای همین هنوز «فیزیک را یاد نگرفتم!»

این بود آن پروسه ای که «من به معنای واقعی یاد گرفتم»

alavi71
28-08-2011, 11:00
همون ساعت 17 از شبکه آموزش پخش میشه ( جمعه ها پخش نمیشه ) + دبیراش و مشاوراش خیلی خوبه ( مثله اون بی مصرفای گزینه دو نیستن )

برخی از دبیرانش مثل دین و زندگی زیاد جالب نیست.میاد یه نکات ویکسری تست میده که اصلا مشابه کنکور نیستن.
ولی در مجموع برنامه خوبی هست...

alavi71
28-08-2011, 11:12

از توی قسمت ارشیو سایت شبکه اموزش میتونید پیدا کنید.

javidflasher
28-08-2011, 11:43
سلام دوستان عزیز
من تا الان هیچی نخوندم
بنظرتون میشه تو ایام مدرسه یعنی پیش دانشگاهی درسای سوم و دوم رو هم خوند ؟؟؟؟

alavi71
28-08-2011, 11:43
این هم لینک ممسقیم ارشیو برنامه

avator20002000
28-08-2011, 12:04
سلام دوستان عزیز
من تا الان هیچی نخوندم
شما از اول زمستون هم شروع کنی عقب نیفتادی ولی اول زمستون که گفتم اخزین فرصته برای شروع شما که الان می خوای شروع کنی خوبه هیچی هم عقب نمی افتی می تونی دروس پایه هم همراه پیش بخونی فقط باید یه کم تلاشتو بیشتر از سال های دیگه درس خوندنت کنی.

zizi_b
28-08-2011, 12:17
دوستان من امسال کنکور انسانی دادم رتبم شد 304 در منطقه 1 تهران
من اطلاعات زیادی در مورد کتب کمک آموزشی دارم هم عمومی که با بچه های ریاضی و تجربی یکی هستیم و هم اختصاصی
سوالی بود در خدمتم

سلام من دانش اموز انسانی هستم،بدبختانه تا الانم چیزی نخوندم:41:
فکر میکنم وقت کم دارم،واسه درسهای اختصاصی کتابایی میخوام که حجمش زیاد نباشه که بتونم سریع تمومش کنم

ممنون میشم اگر کمکم کنید

javidflasher
28-08-2011, 12:30
من باید فعلا چه درسایی رو بخونم ؟؟؟؟

Jalal @ A.gh
28-08-2011, 12:33
رشته تون چیه؟

javidflasher
28-08-2011, 12:51
من ریاضیم
معدلمم خرابه کتبیم15.5

esilovexp
28-08-2011, 13:25
به پیشنهاد بعضی دوستان نمونه فایل هایی از کتاب های رمزینه را در اختیارتان قرار میدم برید بگیرید و حالش را ببرید

Jalal @ A.gh
28-08-2011, 14:06
من ریاضیم
معدلمم خرابه کتبیم15.5
حسابانو حتما خوب بخون هم به درد کنکورت میخوره،هم برا سال بعد نیازش داری
معارف دوم،سوم رو هم 1 دور بخون،
لغت و تاریخ ادبیات رو هم 2 دور بخون+معنی ابیات
عربی رو ترجمه کار کن،
شیمی و فیزیکم رو بخش های مهم کار کن:
بودجه بندی سوالات:

hermione
28-08-2011, 14:23
سلام دوستان عزیز
من تا الان هیچی نخوندم

من ریاضیم
معدلمم خرابه کتبیم15.5

درسته که این 2ماهی که گذشت از دست دادی ولی اگه با برنامه ریزی کارتو شروع کنی و اراده قوی داشته باشی شک نکن که موفق میشی
شما اول برای هر درس فکر کن که چه مبحثایی مشکل جدی داری (دروس پایه ) و یه لیست بنویس
اگه می خوای نتیجه واقعاَ عالی بگیری باید تا طرفای آذر و دی این بیشتر این مشکلات حل بشه
پس با برنامه ریزی ( برنامه ای که خیلی هم سنگین نباشه ) در کنار درس های سال چهارم که همزمان با استاد پیش میری ضعف های پایه رو از بین میبری و البته قسمتی هم باید اختصاص بدی تا اون مباحثی از پایه که مشکل نداری مرور کنی که از یادت نره
بعد از اون هم باید یادگیری و تسلط دروس سال چهارم و مرور آموخته هاتو ادامه بدی

فعلا از اون ضعف های اصلیت شروع کن اولویت درس هم اول ریاضی و فیزیک و شیمی (اگه هم تسلط کامل روی هر کدوم داری برو بعدیشو بخون)

bina22
28-08-2011, 15:40
من که گفتم فکر می کردم میانگین ریاضی اصلاَ منفی باشه :31: این دوستمون فکر می کردن که این 20 درصد هم کمه منم در جوابش گفتم درصدای کم طبیعیه
اون مشاور حرفش درست نبوده .

من درباره چیزی فکر نکردم ( لطفا پستمو کامل بخونید ) !!! چیزایی که اون آقاهه گفت رو نقل قول کردم
در ضمن اصلا برام اهمیتی نداره این میانگینو این چیزا چون واقعا اگه یکی فکرش این باشه که من تو رشته ریاضی ، ریاضیو 6 درصد بزنم قبولم واقعا بدبخته....

javidflasher
28-08-2011, 15:41
من بخش مشتقات حسابان رو نمیفهمم .معلممون هم آخر کار وقت کم آورد سریع درس داد و رد شد نفهمیدیم چی شد . . .
به نظرتون چی خوبه واسه مشتق ؟

Atefe_72
28-08-2011, 17:25
یه سوال:
اگه یه نفر 3سال اول دبیرستانشو منطقه2 باشه بعد واسه پیش بره یه دبیرستان منطقه1 تو کنکور سهمیه منطقه2 داره یا نه؟
ممنون از کمکتون

Jalal @ A.gh
28-08-2011, 17:33
یه سوال:
اگه یه نفر 3سال اول دبیرستانشو منطقه2 باشه بعد واسه پیش بره یه دبیرستان منطقه1 تو کنکور سهمیه منطقه2 داره یا نه؟
ممنون از کمکتون
نه،
سهمیه منطقه 1.

esilovexp
28-08-2011, 18:25

Atefe_72
28-08-2011, 20:03
نه،
سهمیه منطقه 1.

مطمئنی ؟؟؟؟؟؟

zotso
28-08-2011, 20:08
ممنون از راهنماییتون

javidflasher
28-08-2011, 20:33
فک کنم منطقه دیپلمت حساب میشه

javidflasher
28-08-2011, 21:00
دوستان یه سوال .
ما که امسال داریم پیش معدل پیش رو تو کنکور تاثیر مید ن ؟ ؟ ؟؟

zizi_b
28-08-2011, 21:24
یعنی کسی نیست که رشتش انسانی باشه جواب منو بده؟؟؟:41:
اگر کسی پیدا شد لطفا بگه واسه تاریخ ادبیات چه کتاب تستی بگیرم؟ میشه این دو تا کتاب بذارم واسه بعد عید؟

METACORTEX
28-08-2011, 22:04
دوستان یه سوال .
ما که امسال داریم پیش معدل پیش رو تو کنکور تاثیر مید ن ؟ ؟ ؟؟

سلام.
سال 89و90 که تاثیر ندادند ولی ممکنه واسه کنکور 91 تاثیر بدن.
ولی شما خوب بخونی با 1تیر 2 نشون رو میزنی هم امتحانات نهایی رو خوب میدی و هم واسه کنکور خوب خوندی.

Demon_342
28-08-2011, 23:33
امروز رسما مدرسمون شروع شد ...

تحلیلی یکم درس داد با دیفرانسیل ...

چقد مدرسه رفتن به روحیه کمک میکنه کلی خندیدیم :)

از اساتید بگن این آزمونای مرحله ای سنجش ( جامعاش نه ) بدرد میخوره ؟

METACORTEX
29-08-2011, 00:27
تو یه کلمه بخواهی نه!!!:41:
گزینه2 و سنجش یا حتی گاج ارجح به آزمونهای مرحله ای سنجش.:21:
البته از حق نگذریم کیفیت سوالات عمومیش بد نیست ولی اختصاصیاش اصلا خوب نیست علی الخصوص
ریاضیش.:2:
جامعه آماریش هم چندان بالا نیست در بهترین حالت 26000 نفر.
میتونی بری سایت انتشارات دریافت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اونجا خودت نقد آزموناش رو توی هر درس بخون.:5:

ØПЗ МiПцТЗ
29-08-2011, 03:16
جامعه آماریش هم چندان بالا نیست در بهترین حالت 26000 نفر.

جامعه آماری قلمچی از همه بیشتر هست ، درسته ؟

جامعه آماری قلمچی به صورت میانگین چقدر هست ؟
الان برای تابستون تقریبا 7-8 هزار نفر بیشتر نیست !

12p
29-08-2011, 09:31
ممنون از کسانی که پاسخ مرا دادن واقعا سپاس.......:40:
فقط موندم که برا2یا3 تست باید یه کتاب جدا مال شهاب اناری بخونم یا.. چیکار کنم؟؟؟؟
فرق اند ریدینگ با درکمطلب به زبان ساده چیه؟
برای تست جامع ادبیات سفیدگاج یا سه جلد خیلی سبز؟
تفاوت ایاد فیلی با فوت وفن چیه؟
دینی خیلی سبز یا نشرالگو یا..چی خوبه؟
برا شیمی پایه مبتکران پیش سبز یا همش مبتکران بگیرم(مبتکران فقط تست کافیه؟)
برا گسسته خوبه فار+سفید گاج یانه چی کار کنم؟
برا هندسه و امار هم کمک کنـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــد!:33:

بازم از همتون ممنونم..
ببخشید سرتونو درد اوردم!:24:

gggmail
29-08-2011, 11:03
یعنی کسی نیست که رشتش انسانی باشه جواب منو بده؟؟؟:41:
اگر کسی پیدا شد لطفا بگه واسه تاریخ ادبیات چه کتاب تستی بگیرم؟ میشه این دو تا کتاب بذارم واسه بعد عید؟
چرا پیدا میشه
این دو کتاب بسیار مهم هستند
با ضریب 4 در مجموع 8 سوال در ادبیات اختصاصی
شما باید و باید هر دو تا کتابو حداکثر تا عید تموم کنی و بعد عید مرور کنی
و کتاب تست ادبیات اختصاصی کلک معلم رو برای تست استفاده کن

mka703
29-08-2011, 11:08

پارسال از مهر واسه تجربی و ریاضی بین 40 هزار و 50 هزار بوده

alavi71
29-08-2011, 12:02
امروز رسما مدرسمون شروع شد ...

تحلیلی یکم درس داد با دیفرانسیل ...

چقد مدرسه رفتن به روحیه کمک میکنه کلی خندیدیم :)

fازمونهای سنجش توصیه نمیشود.
چون برنامه ازمونها و میزان منابع برای اون ازمونش استاندارد نیست یعنی یکفرد نمیتونه خودش رو بروسنه یه ازمون چون چند تا از درسهاش از ازمون اول کل کتاب هست(میتونید برنامه ازمونهاش رو از روی سایت سنجش سرو ببینید)

و سولاات چندان استانداردی هم نداره.

حتی ازمونهای جامع اون هم زیاد جالب نیست.
چون سوالات زیادی ازش مال کنکورهای گذشته است.
3 ازمون جامع اون زمانبندی خوبی ندارندو ازمون اول و دوم اون زمانی هست که دانش اموز جمع بندی نکرده است ...

alavi71
29-08-2011, 13:32
سلام دوستان عزیز
من تا الان هیچی نخوندم

ببینید شدن یا نشدنش بستگی به خودتون دارهکه چقدر تلاش کنید.

توی این فرصت باقی مونده سعی کنید دروس مهم پایه رو مطالعه کنید...

hermione
29-08-2011, 15:09
موفقیت توی شیمی کنکور چند تا فاکتور مهم داره
اول اینکه : خط به خط کتابهای درسی حفظ باشید
دوم : حفظ کردن جدول تناوبی (عناصر 1 تا 40 جدول تناوبی) و بدست اوردن سریع ردیف و گروه از عدد اتمی
و در آخر محاسبات سریع برای استوکیومتری و اون روش تناسب .
به نظر من درسیه که اگه وقت بذارید روش حتما (100%) نتیجه میده
مطالبو خوب یاد بگیرید و تست نمی خواد زیاد کار کنید ( به جز استوکیومتری که واقعاَ لازم هست) فقط تست های کنکور سالهای پیش کار کنید و سراغ تست های تألیفی اصلاَ توی این درس نرید .
کتاب جز کتاب درسی مبتکران واقعاَ عالیه من توی شیمی 2 مشکل اساسی داشتم (انواع پیوندها ) با این کتاب تونستم ضعفمو از بین ببرم .

METACORTEX
29-08-2011, 15:42

سلام
ماله سنجش از همه بیشتره(جامعاش خصوصا سومی)پارسال حدودا 80000 نفر بود. وسال قبل هم 95000 نفر بود.
قلمچی هم بین 40 تا 55 هزارتا میچرخه طی سال.

eblisandenzo
29-08-2011, 15:52
دوستان یه سوال
دفتر برنامه ریزی مهمه که واسه چه انتشاراتی باشه؟؟؟

ØПЗ МiПцТЗ
29-08-2011, 17:07
دوستان یه سوال

زیاد مهم نیست ،

من این دفتر های برنامه ریزی رو تا حالا از نزدیک دیدم و باهاشون کار کردم :
قلمچی
گاج
خیلی سبز
صفر کلوین ( تخته سیاه )

برای قلمچی با اینکه معروف هست اما خیلی ساده و بی رنگ و رو هست ، اما دفتر گاج خیلی شیک هست و خیلی حرفه ای تر هست ، امکاناتش از دفتر قلمچی خیلی بهتر هست و هوشمند هم هست !
در کل گاج رو پیشنهاد میکنم ، با گاج میتونید خیلی بهتر زمان رو مدیریت کنید

METACORTEX
29-08-2011, 18:14
همین الان TV اعلام کرد نتایج 20 ام شهریور میاد.

پارسال که 16ام اومد تا 24 ام ثبت نام بود امسال لابد تا 27 یا 28 ام ثبت نامه.بعد میخوان 26 ام کلاسها رو شروع کنند!!!!!!!!

alavi71
29-08-2011, 21:05
سلام
ماله سنجش از همه بیشتره(جامعاش خصوصا سومی)پارسال حدودا 80000 نفر بود. وسال قبل هم 95000 نفر بود.
قلمچی هم بین 40 تا 55 هزارتا میچرخه طی سال.

جامعه اماری سنجش فقط در تک ازمون جمع بندی اخری این مقدار هست که میگید.
در سایر مراحلش امارش پایین هست.

---------- Post added at 10:05 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

دوستان یه سوال

دفتر برنامه ریزی rقلم چی از سال 79 به این طرف ویرایش و تغییر درش ایجاد نشده.
گاج بروز تر هست.

ØПЗ МiПцТЗ
29-08-2011, 21:13
دفتر برنامه ریزی گاج از سال 79 به این طرف ویرایش و تغییر درش ایجاد نشده.
گاج بروز تر هست.

دفتر برنامه ریزی گاج ، جدول 168 و جدول نمرات امتحانی هفته داره که واقعا توی مدیریت دروس به آدم کمک میکنه ، مخصوصا اگه دروس حجیم و متنوع باشن ...
به نظر من که با این 4 دفتر برنامه ریزی کار کردم ، بهترین گاج هست !

lohrasbi
29-08-2011, 21:24
دفتر برنامه ریزی گاج از سال 79 به این طرف ویرایش و تغییر درش ایجاد نشده.
گاج بروز تر هست.
منظورت کاظمه دیگه ؟! دقت کن عزیز من! :11:

METACORTEX
29-08-2011, 21:43
[QUOTE=alavi71;6415038]جامعه اماری سنجش فقط در تک ازمون جمع بندی اخری این مقدار هست که میگید.
در سایر مراحلش امارش پایین هست.]
آره در بقیه مراحل خیلی پایین تره.:27:

دوستانی که دانشگاه شاهد رو توی انتخاب زدن یه سر برن سایت سنجش.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

D_felfelak
29-08-2011, 22:09
من دو تا مشکل دارم:
تست حسابان خيلی سبز رو با درصد متوسط 80 درصد ميزنم با اينکه دفعله اولم هست که تست ميزنم
اما بعضی اوقات برای يه سؤال وقت زيادی رو صرف فکر کردن ميکنم برای همين يکم کند پيش ميرم
ميشه رو يه سؤال يه ربع فکر کنم
البته واقعا" غرق در يه سؤال ميشم و فکر ميکنم اين نيست که ور برم و بازی کنم

اول تابستون از تموم نکردن پايه تا پايان تابستون ميترسيديم
حالا برخی از فصل ها رو نرسيديم تموم کنم يا شروع کنم حس بدی دارم ناراحت و مضطربم
ميترسم که تا قبل از عيد نرسم همه رو تموم کنم

smjhh
29-08-2011, 22:29
من دو تا مشکل دارم:
تست حسابان خيلی سبز رو با درصد متوسط 80 درصد ميزنم با اينکه دفعله اولم هست که تست ميزنم
اما بعضی اوقات برای يه سؤال وقت زيادی رو صرف فکر کردن ميکنم برای همين يکم کند پيش ميرم

درصدت خوبه و چند تا آزمون آزمایشی بدی دستت میاد وقت رو تنظیم کنی
آزمونهای پیشنهادی : گزینه 2 - کانون - گاج
دوست عزیز نگران نباش من تا کنکور به 90 درصد مطالب رسیدم
هیچ وقت هم به برنامه ریزی هایی که میکردم نرسیدم
رتبه ام هم در کنکور ریاضی 90 شد 375 منطقه 1
کارنامه ام هم در صفحات قبل هست میتونید ببینید

alavi71
30-08-2011, 10:10
دفتر برنامه ریزی گاج ، جدول 168 و جدول نمرات امتحانی هفته داره که واقعا توی مدیریت دروس به آدم کمک میکنه ، مخصوصا اگه دروس حجیم و متنوع باشن ...
به نظر من که با این 4 دفتر برنامه ریزی کار کردم ، بهترین گاج هست !

ببخشید منظورم از گاج اول قلم چی بود.
منهم صحبتهای شما را تایید میکنم

---------- Post added at 11:10 AM ---------- Previous post was at 11:07 AM ----------

منظورت کاظمه دیگه ؟! دقت کن عزیز من! :11:

بله همین کاظم قلم چی ......

12p
30-08-2011, 13:04
در ابتدای سخن جادار ازesilovexp تشکر کنم که با حوصله به پرسش های من پاسخ دادند..
ولی من پاسخ بعضی پرسش هایم را دریافت نکردم:

1)با توجه به اینکه از زیان3 2یا3 تست می اید من شهاب اناری فقط پیش بگیرم وسال سومشو نگیرم یا جامع خیلی سبز؟لطفا توضیح دهید!
2)برای هندسه پایه وتحلیلی کمک کنید گج خوبه یا فار یا هردو؟!!!
3)گسسته به نظر شمافقط فار یا فقط سفید گاج یا هردو روبگیرم؟
4)برای تست بیشتر عربی سفید گاج یا بانک تست سبز؟
5)بین کتب برنامه ریزی خودم میتوانم سبز-صفر کلوین وگاج کدوم بهتره؟ اگر گاج لطفا ذکر کنید کدام کتابش چون گاج چندتا داره؟

کتاب های رمزینه درکل برای چه درس هایی خوبن؟و کدوم نوعش خوبه؟

دراخر یه بار دیگه ازesilovexp تشکر میکنم....!:40::40::40:

esilovexp
30-08-2011, 14:39

lohrasbi
30-08-2011, 20:39
2)برای هندسه پایه وتحلیلی کمک کنید گاج خوبه یا فار یا هردو؟!!!
5)بین کتب برنامه ریزی خودم میتوانم سبز-صفر کلوین وگاج کدوم بهتره؟ اگر گاج لطفا ذکر کنید کدام کتابش چون گاج چندتا داره؟

سلام. اول برای معرفی کتابها، برو صفحه ی 41 همین تاپیک، پست های Samba رو بخون.

2. واسه هندسه پایه و تحلیلی، گاج خوبه. ولی قبل از اینکه بخوای بگیری، حتما توضیحاتی که توی همون صفحه ی 41 نوشتیم رو بخون. این کتاب میتونه واسه شما خیلی خوب باشه و میتونه نباشه. اگه بخونی متوجه میشی.
3. من سطح علمی شما رو نمیدونم و نمیدونم معدلتون چند شده و واسه ی چه رتبه ای میخونید. همه ی اینا برای خرید یه کتاب مهمه. ولی توصیه میکنم فقط یک کتاب بگیرید. و تا وقتی کامل تستاش رو نزدید، نرید سراغ کتاب دیگه. من فارو ندیدم ولی گاج رو خوندم خیلی راضی هستم. در مورد کتابای گسسته تو ص. 41 توضیح کامل دادیم.

انتشارات رمزینه بیشتر کتاباش خوبن (کتابای کلاس). ولی دلیل نمیشه بری همشو بخری. چون توی هر درس، یه انتشارات قوی تر از بقیست.

12p
31-08-2011, 10:54
سلام دوست عزیز

میخواستم ببینم برای سایر مباحث چه کردی؟
یعین صفحه 41 را خوندی و تصمیمت چی شد؟

من الان on هستم و esilovexp هم ID من در Yahoo هستش و اگر همین الان on بشی میتونیم یک صبحتی با هم داشته باشیم.
سلام (من نمیتونم پیغام خصوصی بدم) نه هنوز صبر کردم اخرای شهریور بخرم ولی هنوز تصمیم نهایی نگرفتم مثلا برا زبان اناری خوبه ولی برا 2یا3تست باید یه کتاب بخونم ...یا...
دیگه دینی نمیدونم
هندسه؟
دفتر برنامه ریزی:صفرکلوین خیلی سبز گاج؟اگه گاج بگو کدومش چون گاج چندتا داره
صفحات قبلی رو خوندم اما اگه یه لیست با توضیح کامل بنویسی خیلی خوبه!!!
ممنون از پیگیریت..

esilovexp
31-08-2011, 17:14
:11:عید فطر به همه ی شما عزیزان مبارک
و امیدوارم که این ماه رمضان امسال بار دیگر به خوبی این را به همه ماها یاد داده باشد که از مهم ترین رموز پیشرفت و موفقیت در هر امری صبر است و استقامت

و حال یک نکته شاید مفید برای همه شما دوستان
هر زمان که فکرم خوب کار می کند از هر خط و از هر لغت می توانم مفاهیم بسیاری را استنباط نمایم و ساعت ها به آن فکر کنم و دربارش مطلب بنویسم. چیزی شبیه کاری که بارها و بارها از برای زبان انگلیسی انجام داده ام. و زمانی هم که حوصله فکر کردن ندارم شاید از مطالعه چندین صفحه از یک کتاب خوب و روان هم چیز چندانی برایم نداشته باشد و این اصل و اساس روش یادگیری و مطالعه من می باشد.
باید ابتدا بتوانم فکر کنم و حداقل درباره یک نکته ای که از قبل خوانده ام برای خودم یک توضیح داشته باشم و سپس این توضیح را تا جایی ادامه میدهم که به یک سوال ختم شود که حسابی من را درگیر خود نماید و این موقع هست که پروسه مطالعه خودم را دنبال می کنم.

esilovexp
01-09-2011, 01:56
در ابتدای سخن جادار ازesilovexp تشکر کنم که با حوصله به پرسش های من پاسخ دادند..
ولی من پاسخ بعضی پرسش هایم را دریافت نکردم:

1)با توجه به اینکه از زیان3 2یا3 تست می اید من شهاب اناری فقط پیش بگیرم وسال سومشو نگیرم یا جامع خیلی سبز؟لطفا توضیح دهید!
2)برای هندسه پایه وتحلیلی کمک کنید گج خوبه یا فار یا هردو؟!!!

دراخر یه بار دیگه ازesilovexp تشکر میکنم....!:40::40::40:

سلام دوباره به شما دوست عزیز
انگاری این سوال اولت از دستم در رفته بود ولی این را بگم این عین خود حکمت خداست که این از دید من خارج شود که الان بتونم یک جواب خوب و رضایت بخش برایت داشته باشم.

ببین رفیق
همانطوری که خود شما مطلع هستید از زبان 3 بیش از 2 یا 3 تست طرح نمی شود و بنده خودم قبلا کتاب زبان 3 اندیشه سازان دکتر شهاب اناری را خوندم و دیگه الان هم ندارمش (یعنی یک روز پیش دختر همسایه جور گیر شدم کتاب را دادم رفت که رفت .....) ولی با این حال دیگه هم نیاز چندانی بهش ندارم چرا که هم سطح زبانم خوب افزایش پیدا کرده است و هم اینکه بعدش این کتاب زبان جامع دکتر علیرضا جابری خیلی سبز! را خوندم که به خوبی این زبان 3 را هم پوشش میدهد. (یعنی با توجه به همین تعداد تست اندک مطرح باز هم یک مطالعه قابل توجه نسبت به زبان 3 لازم هستش به خصوص اینکه اگر خواهان کسب درصدای بالا در زبان کنکور سراسری هم باشی!)

حال در ابتدا میشه گفت که بهترین کتاب از برای زبان 3 همین کتاب دکتر شهاب اناری اندیشه سازان-مبتکران می باشد.
حال با توجه خاص به این زبان 3 خواسته باشیم بین این دو کتاب شهاب اناری و تک کتاب دکتر علیرضا جابری یکی را انتخاب کنیم باید کمی تامل نمود:
1) اگر فرض بگیرم که شما فرصت کافی را دارید. (منظور از فرصت کافی اساسا به معنای داشتن یک برنامه دقیق و مشخص هستش که همه کارها در بهترین شکل خود به انجام خواهند رسید حال در اینجا میشود داشتن وقت زیادی را هم ازش استنباط نمود) شاید خواندن این دو کتاب شهاب اناری بهتر باشد ولی با این حال این خود کتاب دکتر علیرضا جابری که شامل 496 صفحه می باشد همان نتیجه ای را برای شما خواهد داشت که از مطالعه 724 (480+244) صفحه دو کتاب دکتر شهاب اناری بدست خواهید اورد. (یعنی شما اینجا راحت و آزاد هستید که هر کدوم را که حال می کنید انتخاب کنید)
2) ولی شاید فرصت کافی نداشته باشید.
از این رو در گزینه اول مطالعه همین کتاب دکتر علیرضا جابری میتواند برایتان به صرفه تر باشد و از برای این هم که از تجربیات دکتر شهاب اناری در پاسخ به سوالات درک مطلب بی بهره نمایید بهتر است که آن یک کتاب درک متن به زبان ساده دکتر را هم بخوانید.
ولی یک گزینه دوم هم می تواند وجود داشته باشد که این همان نکته ی قابل توجه ای هستش که در ابتدا برایت گفتم:
یعنی من اینجا خودم را جای شما میزارم و اگر بخوام راحت از برای زبان یک فکر باحال و اساسی کرده باشم که هم فال باشد و هم تماشا و هم مطمئن از برای کسب درصد بالا در ترکیب با همت و تلاش خودم هم فقط به خرید و مطالعه دو کتاب زیر اکتقا می کردم:
1) زبان انگلیسی سال چهارم دکتر شهاب اناری: که همین یک کتاب همه جوره تمامی مطالب سال چهارم (پیش] را به خوبی پوشش میدهد و هم اینکه نیاز شما در بهره وری از مطالب کتاب درک متن به زبان ساده را با همان DVD همراه پاسخگو می باشد.
2) حال زبان 3 : شما میتوانید با یک بررسی اجمالی در هنگام خرید این کتاب زبان 3 جدید و داغ داغ از تنور در آمده فار را بررسی و بخرید و مطالعه نمایید که یک کتاب کوچولو و جمع و جور هستش و در یک فرصت نه چندان زیاد آن سطح نیاز شما از زبان 3 را پاسخگو خواهد بود.

پس به طور ساده میشود گفت که شما از برای زبان کنکور 91 سه انتخاب خواهید داشت:
1) زبان 3 دکتر شهاب اناری مبتکران + زبان سال چهارم دکتر شهاب اناری مبتکران
2) زبان انگلیسی جامع دکتر علیرضا جابری خیلی سبز! + درک متن به زبان ساده دکتر شهاب اناری مبتکران
3) زبان سال چهارم دکتر شهاب اناری مبتکران + زبان 3 فار

ببین رفیق شاید نشه گفت که کدوم یک از این سه مجموعه دارای اولویت می باشد ولی همین را مطمئن باش که شما بر روی هریک از این مجموعه ها که «کاملا مسلط بشوید» و خود کتاب درسی را هم خونده باشید و در این بین همت خود را هم دریغ نکرده باشید می بایستی خود را شایسته کسب درصد بالا در زبان کنکور سراسری 91 بدانید. (حال شاید اینجا به خودت بگویی که اگر به تسلط رسیده باشم همت دیگه به چه کار میاد دیگه: که حال شما باید توجه داشته باشید که هم در ابتدا و هم در میان و هم در ادامه بعد از تسلط تا کسب نتیجه مطمئن از عملکرد عالیه خود بدون شک مستلزم «همت و تلاش خود» هستید)

در پایان احساس می کنم که شاید متن یکسری اشتباهات داشته باشد ولی اصل مطلب را بچسب و باقی را بی خیال و برای سایر دروس هم شاید نیاز هست که بیشتر فکر کنم پس فعلا تا بعد .........

D_felfelak
01-09-2011, 10:01
من دو تا مشکل دارم:

کس ديگه ای نيست جواب من رو بده :41:
حس بد و ناميد کننده ای پيدا کردم
يکم هم کمال گرايی خودم مقصر هست :13:

bina22
01-09-2011, 11:01
دوستان کسی آموزش حسابان مبتکران رو استفاده کرده ؟ ممنون میشم سریع جواب بدید.مرسی

lohrasbi
01-09-2011, 11:14
من دو تا مشکل دارم:

1. تست حسابان خيلی سبز رو با درصد متوسط 80 درصد ميزنم با اينکه دفعله اولم هست که تست ميزنم

2. اول تابستون از تموم نکردن پايه تا پايان تابستون ميترسيديم

1. خوب اینم شد مشکل؟! این که خیلی هم خوبه.من هم پارسال مثل تو، وقتی دیفرانسیل خوشخوان رو حل میکردم، اصلا گذر زمان رو حس نمیکردم و همیشه سعی میکردم هر سوال رو از چند روش حل کنم. و البته از این کار لذت می بردم. این کار خیلی وقتم رو میگرفت. بخاطر همین، فقط وقت کردم خوشخوان رو کار کنم نتونستم از کتاب های دیگه هم تست بزنم. این در شرایطی بود که میدونستم دوستام دارن دو سه تا کتاب با هم دیگه پیش میبرن. تازه اینم میدونستم که رتبه ی خفن، خودشون رو به یک کتاب محدود نمیکنن. ولی با این حال به کار خودم ادامه دادم.

نتیجه ی این کارم: همیشه توی آزمون های قلمچی، دیف رو تو کلاس از همه بیشتر میزدم. (تراز دیف بین 7300 تا 8100 ) . توی کنکور هم اکثر سوال های دیفرانسیل رو حل کردم. ولی چون گسسته کمتر خونده بودم، ریاضی 60 زدم. الانم دارم دیفرانسیل تدریس خصوصی میکنم. :21:

البته اینم بگم که حواست باشه از اول سال عمومی بخونی و نذاری واسه بعد عید. (من این اشتباه رو کردم و مجبور شدم امسال پشت کنکور بمونم.)

تازه، یه بار دیگه چیزی که نوشتی رو بخون. خودت میگی با این که دفعه ی اولته و خیلی سبز هم سخته، داری 80 میزنی. این که نگرانی نداره دادا !

2. اولا که خداوکیلی بگو چند نفر رو میشناسی که توی تابستون، کل پایه رو تموم کرده باشه؟ اصلا به فرض که کل دنیا پایه رو توی تابستون تموم کرده باشن! ما تو کلاسمون یه نفر داشتیم که تا آخر سال شاید هر کتاب رو 5-6 بار خوند و تست زد، ولی رتبش 5 رقمی شده! خدایی راس میگم. کیفیت درس خوندن خیلی مهمتره. شما با این شیوه ی درس خوندن که داری، من مطمئن هستم که موفق تر از کسی هستی که توی تابستون پایه رو بسته. به شرط این که از این به بعد (تا تیر) در کنار درست درس خوندن، برنامه ی درستی هم داشته باشی. و تنبلی هم نکنی!

یه تذکر دوستانه : پیشنهاد میکنم تو هم مثل محمد و عرفان، زودتر بار و بندیلو ببند یا اینکه فقط ماهی یکبار بیا اینجا. :11:

yarane-naghdi
01-09-2011, 12:48
البته اینم بگم که حواست باشه از اول سال عمومی بخونی و نذاری واسه بعد عید. (من این اشتباه رو کردم و مجبور شدم امسال پشت کنکور بمونم.)

بشدت مورد تایید است البته بدون اینکه وارد جزییات بشیم . در کلیات شدت تایید زیاد است :11:

PNC
01-09-2011, 16:08
بچه ها یه سوال نمیدونستم کجا بپرسم بهترین جا فکر کنم همین جا هستش
فرمول محاسبه درصد مگه این نیست ؟
(تعداد پاسخهای درست ضربدر 3) منهای (تعداد پاسخهای غلط)
کل عدد بالا تقسیم بر (تعداد کل سوالات ضربدر 3)
پاسخ کل ضربدر 100
من مثلا ۲۰ تا تست رو حساب می کنم طرف ۱۰ تا تست درست زده ۱۰ تا تست رو اصلا نزده مگه نباید ۵۰ درصد بشه نتیجه ؟
من حساب می کنم اصلا یه چی دیگه در میاد
چطوریاس ؟‌:D

мØндммдÐ
01-09-2011, 21:53
من مثلا ۲۰ تا تست رو حساب می کنم طرف ۱۰ تا تست درست زده ۱۰ تا تست رو اصلا نزده مگه نباید ۵۰ درصد بشه نتیجه ؟

نه نباید 50 درصد بشه ! از بس درس خوندی قاطی کردی !! : دی

وقتی 50 درصد میشه که هر پاسخ غلط ، یک دونه پاسخ درست رو از بین ببره ، اما توی محاسبات ما هر 3 پاسخ غلط یک پاسخ درست رو از بین میبره ، گرفتی ؟ برای همین 50 درصد نمیشه !

alavi71
01-09-2011, 22:03
بچه ها یه سوال نمیدونستم کجا بپرسم بهترین جا فکر کنم همین جا هستش
فرمول محاسبه درصد مگه این نیست ؟
(تعداد پاسخهای درست ضربدر 3) منهای (تعداد پاسخهای غلط)
کل عدد بالا تقسیم بر (تعداد کل سوالات ضربدر 3)
پاسخ کل ضربدر 100

چرا دیگه درست هستش.

10 تا درست داره یعنی ضربدر 3 میشه که میشود 30
کلا اگه همه رو درست میزد میشد 60

حالا 30 تا از 60 رو زده میشود 50% دیگه ....

.Masood.
02-09-2011, 00:47
سلام .

دوستان نظرتون درباره ی کتاب های بانک تست زیست مهر و ماه و تخته سیاه چیه ؟

موفق باشید

---------- Post added at 01:47 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

سلام .

موفق باشید

alavi71
02-09-2011, 08:03
سلام .

موفق باشید

---------- Post added at 01:47 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

سلام .

موفق باشید

سلام کتابهای خوبی هستند.البته این بستگی به خودت و سطحت داره یک نگاه به کتابش بنداز ببین ازش خوشت میاد یا نه؟

ولی ژنتیک خوبی داره.

12p
02-09-2011, 10:12
بازم ازesilovexp ممنونم با حوصله به پرسش های من پاسخ دادند..

چندتا سوال:
1)برای هندسه پایه وتحلیلی کمک کنید گاج خوبه یا فار یا هردو؟!!!یا اگه کتاب دیگه ای میشناسین مثلا خوشخوان؟برای هندسه پایه گاج سفید باید هندسه1جدا ویه هندسه2 جدا بگیرم یعنی یه کتاب که1و2 باهم باشن نداره؟نظرتون درباره پایه و تحلیلی نشر دریافت چیه؟

2)دینی اگه برا ایات نشرالگو بگیرم جامع هم نشر الگو بگیرم یا چیز دیگه ای کمک!!!!توضیحی برا گاج طوسیه-سبز-همگامان بدید.

3)گسسته به نظر شمافقط فار یا فقط سفید گاج یا هردو روبگیرم؟یا اگه کتاب دیگه ای میشناسین مثلا خوشخوان؟

4)برای تست بیشتر عربی سفید گاج یا بانک تست سبز؟برا اموزش هم یا ایاد فیلی یا فوت وفن بگیرم؟ یا فقط یکی کافیه؟؟؟؟

کتاب های رمزینه برای چه درس هایی خوبن؟و کدوم نوعش خوبه؟

بعد اگه ممکن لیست کامل بدید خودتون نتیجه گیری کنین که در اخر کدوم کتاب بهتره!
شرمندهesilovexp هستم........!:20:

hermione
02-09-2011, 10:51
حذف شود ..............

.Masood.
02-09-2011, 15:06
سلام

دوستان نیاز هست برای کنکور سراسری تست های دانشگاه آزاد رو هم کار کنیم ؟

javidflasher
02-09-2011, 15:44
بشدت مورد تایید است البته بدون اینکه وارد جزییات بشیم . در کلیات شدت تایید زیاد است :11:

واقعا ؟؟؟من میخواستم این کار رو بکنم.چرا اخه؟ ؟ ؟ ؟
میشه توضیح بدید

Atefe_72
02-09-2011, 15:54
سلام
میدونید یزد منطقه 1 هست یا2؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vahid-p
02-09-2011, 16:31

من کاملا نه ولی تا حد زیادی مخالفم.
من میگم بستگی به فرد داره. من خودم بعد نوروز شروع کردم عمومی ها رو خوب خوندم و نتیجه خوبی هم دیدم به نظر خودم ( قبلش خیلی کم می خوندم ). حالا شاید برا هر کسی اوضاع متفاوت باشه. ولی کلا عمومی ها فعلا ضروری نیست چون بعدا سریع می شه جبران کرد، ولی تخصصی جبرانش بعدا اصلا امکان پذیر نیست.
البته نه اینکه کلا عمومی رو بذارین کنار، نه، یعنی مثلا دین و زندگی الان نمی خواد بخونین یا تاریخ ادبیات یا کلمات و... . البته کلمات زبان رو از الان کم کم بخونین خوبه.

بشدت مورد تایید است البته بدون اینکه وارد جزییات بشیم . در کلیات شدت تایید زیاد است
اینقدر به عمومیا چسبیدی که نتیجت خوب نشد دیگه.
یا هم لهراسبی که اصلا به عمومیا توجه نکرده بود. حالا میترسم امسال زیادی به عمومیا اهمیت بده تخصصیا فدا بشن.
هر دو رو باید در نظر گرفت ولی الان با اینکه میگم یکم عمومی لازمه ولی خب میشه خلاصش کرد، تخصصی فعلا خیلی خیلی مهمه.

gggmail
02-09-2011, 17:34
کلا عمومی ها فعلا ضروری نیست چون بعدا سریع می شه جبران کرد
ببخشید میشه بپرسم شما عربی رو چند زدید؟

D_felfelak
02-09-2011, 18:00
تا آخر تابستون بينش دو و سه رو تموم ميکنم بدون اينکه به خوندن اختصاصی هام يا عممی های مهمتر صدمه زده باشم
مثلا" 11 تا 12 که حوصلم به فيزيک و رياضی و شيمی نميرسه بينش ميخونم

bamce
02-09-2011, 18:05
سلام
من به تازگی با اینجا آشنا شدم و اکثر پستها رو از اول تا اینجا خوندم(واقعا عالیه)
فقط امیدوارم به این سوالم هرچه سریعتر جواب بدید
چون توهفته فقط یکی دو روز میتونم بیام نت!
درمورد حسابان و ریاضی 2 ودیف کتاب کمک آموزشی وتست میخوام(معدل کتبی ام تعریفی نداره و ضمنا میخوام امسال رتبه زیر200 بیارم)
چون تازه از دست المپیاد راحت شدم و میخوام واسه کنکور شروع کنم فقط احساس میکنم خیلی دیر شده
خواهش میکنم در این مورد هم راهنمایی ام کنید

مییییسسسسی

yarane-naghdi
02-09-2011, 18:52
اینقدر به عمومیا چسبیدی که نتیجت خوب نشد دیگه.
یا هم لهراسبی که اصلا به عمومیا توجه نکرده بود. حالا میترسم امسال زیادی به عمومیا اهمیت بده تخصصیا فدا بشن.

جهت روشن شدن ذهن دوستان این رو عرض میکنم که : جناب وحید فقط و فقط برای اینکه برای تفریط لهراسبی عزیز یک نمونه از افراط داشته باشن اسم من رو مطرح کردن . البته این افراط و تفریط نظر وحید است . من نمیدونم ولی گویا جناب لهراسبی به عمومیا اهمیتی نداده بودن .
من اگه از خودم خبر دارم میدونم که هیچوقت به عمومی ها اهمیت آنچنانی ندادم . کلا بنظرم دوستان بیشتر در اظهارنظرهاشون دقت کنند . من اگه عدم موفقیتم در کنکور از توجه به عمومیاست پس درصدهام حتما اشتباه شده که اینهمه کم هستن :41:

کسانی که ادعاشون میشه اینجا دارن به دیگران کمک میکنند نباید در اسم بردن و مثال زدن اینهمه سهل انگار باشن . اونی که نوشتم بشدت تایید میکنم منظورم اون قسمت از نوشته های لهراسبی عزیز بود که گفته بودن عمومیا رو باید از اول کار بهشون توجه کرد . گرچه اعتقاد من اینه که تا قبل نوروز باید 85 به 15 یا 90 به 10 به عمومی ها توجه کرد .

من از این پس در پی سی حضور خیلی کمی دارم و امیدوارم که انشالله در سال آینده اینجا باشم و بعنوان یک کنکوری موفق فعالیت کنم:11:

lohrasbi
02-09-2011, 20:31
دوستان نیاز هست برای کنکور سراسری تست های دانشگاه آزاد رو هم کار کنیم ؟به نظر من به هیچ عنوان نیاز نیست. اگه بجاش تست های تالیفی کار بشه خیلی بهتره.

واقعا ؟؟؟من میخواستم این کار رو بکنم.چرا اخه؟ ؟ ؟ ؟
میشه توضیح بدید حرفایی که میخوام بزنم صرفا تجربه ی خودمه. نه پیشنهاد. لطفا همه بخونن.

اول از همه بگم من پارسال کنکور دادم و عمومی ها رو (بجز عربی) افتضاح زدم و اختصاصی ها رو نسبتا خوب. اینم درصدام: ادبیات 16 دینی 18 عربی 64 زبان 28 ریاضی 60 فیزیک 49 شیمی 26 . رتبه منطقه 1: 5500

من از ابتدای سال توجه بسیار کمی به عمومی داشتم و تقریبا 95 درصد اوقات اختصاصی میخوندم. چون فکر میکردم بعد از اسفند، راحت میتونم عمومی ها رو بخونم (البته این طرز فکرم غلط نبود و هنوز قبولش دارم). در ضمن علاقه زیاد به دروس ریاضی (و فیزیک) باعث میشد این درسها رو بیشتر بخونم. هموونطور که توی پست قبلیم گفتم، بخاطر علاقه به دیفرانسیل، سعی کردم همه ی تستای خوشخوان رو عمیقا یاد بگیرم و چند بار تو طول سال حل کنم که این خودش باعث میشد وقت کمتری برای خوندن عمومی پیدا کنم. تا اواسط بهمن ماه، میانگین تراز اختصاصی قلمچیم 6950 بود و عمومی 5300 .

همینطور پیش رفت تا اینکه به دلایلی از اواسط بهمن ساعت مطالعم به شدت کم شد. بیست روز اول فروردین رو دوباره با تمام توان درس خوندم و بعد از اون برگشتم به روال قبل.

استراتژی من از اول سال این بود که بعد از اسفند عمومی بخونم. ولی دقیقا همون زمان بود که درس خوندنم تعطیل شد. شاید بگید خوب تو استثنایی هستی و این یه اتفاق بوده. ولی خیلی از کنکوری ها به این وضع دچار میشن. با شروع زمستون، دوران ناامیدی و دلسردی کنکوری ها فرا میرسد. این جمله رو توی یکی از مجله های بعد آزمون قلمچی نوشته بود.

من این موضوع رو از اول سال میدونستم. ولی فکر میکردم که محاله برای من همچین اتفاقی بیفته. بخاطر همین یکبند تا وسط بهمن درس خوندم ، بدون اینکه تفریحی داشته باشم و در نهایت ... .

حالا میخوام حرف اصلی رو اینجا بزنم:

یکم بیاین منطقی باشیم. ببینید یه نفر ممکنه مثل پارسال من، بیاد بگه از همه نظر به نفع آدمه که عمومی رو بعدا بخونه. ولی ما که از اتفاقات آینده خبر نداریم... . آدم وقتی میخواد یه برنامه ریزی کلی برای طول سال داشته باشه، همه ی شرایط رو در نظر میگیره. ولی چون اکثر بچه ها، همین وقتا (اوایل سال) استراتژی طول سال خودشون رو مشخص میکنن، به این گرفتاری دچار میشن. چون الان همه انرژی دارن و به قولی جوگیر هستن و نمیتونن و نمیخوان که یه نگاهی هم به تجربه ی بقیه بندازن.

پس بیاین عاقلانه تصمیم بگیریم و از همین اول سال به عمومی ها توجه داشته باشیم.

این شد دلیل اول من برای اینکه از اول سال عمومی بخونیم. و اما دلیل دوم:

من پارسال فکر میکردم که اگه الان عمومی بخونم، تا چند ماه دیگه یادم میره. تقریبا درست فکر میکردم ولی نه کاملا. من پارسال ماه رمضون، 60 درصد کتاب املا و لغت هامون سبطی رو خوندم و تا آخر سال بیشتر سوال های املا رو جواب میدادم (تو قلمچی). چون شیوه ی نگارش کتاب به صورتی بود که میرفت تو ذهن. یا مثلا من برای امتحان نهایی سوم، دینی 3 رو خیلی کامل و توپ خوندم و شدم 19.75 . باور کنید توی آزمونای قلمچی نصف سوالاش رو یادم بود و جواب میدادم. پس ببینید اگه نمیخواید عمومی بخونید، یه جاهایی رو میشه خوند که کمتر از ذهن آدم بپره و جنبه ی حفظی کمتری داشته باشه. مثل: آرایه ، املا ، زبان فارسی ، قواعد عربی ، مفهوم آیات و ... .

در ضمن من معتقدم که درس هایی مثل دین و زندگی رو فقط با مرور کردن و تکرار میشه یاد گرفت. راه دیگه ای نداره. یعنی بنظر من نمیشه توی دو سه ماه سه تا کتاب دین و زندگی رو خوند و درصد بالای 50 زد. همین طور برای لغات زبان.

حالا ممکنه بگید چجوری میشه هم عمومی خوند هم اختصاصی. این رو دیگه من نمیدونم! بستگی به وضعیت شخص داره.

ولی همیشه ضرایب رو در نظر داشته باشید. مثلا اگه زمان برنامه ریزی، متوجه شدید که مجبورید بین درس زبان و هندسه تحلیلی باید یکی رو کمتر بخونید، 100 درصد باید زبان رو کمتر بخونید.

ولی کلا عمومی ها فعلا ضروری نیست چون بعدا سریع می شه جبران کرد، ولی تخصصی جبرانش بعدا اصلا امکان پذیر نیست.
با توجه به حرفایی که زدم، با قسمت قرمز 60 درصد مخالفم و با قسمت سبز 100 درصد موافق.

حالا میترسم امسال زیادی به عمومیا اهمیت بده تخصصیا فدا بشن.
نه دیگه! حواسم هست. ایشاالله دیگه اشتباهای پارسال رو تکرار نمیکنم.

کسانی که ادعاشون میشه اینجا دارن به دیگران کمک میکنند نباید در اسم بردن و مثال زدن اینهمه سهل انگار باشن .
آقا عبدالله کاش این حرف رو نمیزدی! حالا یه اشتباه کوچیک پیش اومده دیگه!
اگه دقت کنی من و تو و وحید، اختلاف نظرمون خیلی زیاد نیست. پس بیخیال این حرفا. من از تو و آقا وحید خیلی ممنونم که میاین اینجا و تجربه هاتون رو در اختیار بقیه میزارین و راهنمایی میکنین.

درمورد حسابان و ریاضی 2 ودیف کتاب کمک آموزشی وتست میخوامبرو صفحه ی 41 همین تاپیک.

من از این پس در پی سی حضور خیلی کمی دارم و امیدوارم که انشالله در سال آینده اینجا باشم و بعنوان یک کنکوری موفق فعالیت کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شما همین الانم یه کنکوری موفق هستی. ایشاالله که جفتمون موفق باشیم! :11:

Reza_994
02-09-2011, 21:11
دوستان آخر معلوم نشد معدل رو چه جوری تاثیر میدن برای 91؟

یعنی همون 25 درصد یا بیشتره ؟ یا اینکه کنکور 100 باقی میمونه و مدل فقط کمک کننده میشه ؟

بنظرتون میشه با معدل 17... رتبه ی دو رقمی آورد ؟
( اگه آخه یه جورایی نا امید میکنه ! )

alavi71
02-09-2011, 22:00
سلام

دوستان نیاز هست برای کنکور سراسری تست های دانشگاه آزاد رو هم کار کنیم ؟

سبک سوالت اختصاصی خصوصا شیمی دانشگاه ازاد متفاوت با کنکور ساسری هستش.ونیازی به خوندنش نیست.
در دروس عمومی هم سوالاتد سخت دیده نمیشود ....

---------- Post added at 11:00 PM ---------- Previous post was at 10:58 PM ----------

دوستان آخر معلوم نشد معدل رو چه جوری تاثیر میدن برای 91؟

یعنی همون 25 درصد یا بیشتره ؟ یا اینکه کنکور 100 باقی میمونه و مدل فقط کمک کننده میشه ؟

بنظرتون میشه با معدل 17... رتبه ی دو رقمی آورد ؟
( اگه آخه یه جورایی نا امید میکنه ! )

فعلا که گزارشی از سازمان سنجش در این باره نیومده.
ولی سنجش فکر نکنم حالا حالاها بخواد اعلام کنه....
یعنی سالهای قبل اونقدر دیر میگه که .وقتی که امتحانتا تموم میشه تازه درصد تاثیرش رو میگه.
ولی شما تلاشتون را بکنید.

در ضمن امسال نیز تاثیر نمرات به صورت مثبت اعمال شد

موفق باشید.

мØндммдÐ
02-09-2011, 22:10
استراتژی من از اول سال این بود که بعد از اسفند عمومی بخونم. ولی دقیقا همون زمان بود که درس خوندنم تعطیل شد. شاید بگید خوب تو استثنایی هستی و این یه اتفاق بوده. ولی خیلی از کنکوری ها به این وضع دچار میشن. با شروع زمستون، دوران ناامیدی و دلسردی کنکوری ها فرا میرسد. این جمله رو توی یکی از مجله های بعد آزمون قلمچی نوشته بود.

ببخشید یه سوال ،
با این دوران دلسردی و ناامیدی چیجوری باید مقابله کرد ؟

D_felfelak
02-09-2011, 22:11
اکثر کسانی که کنکور دادند و مشاور ها ميگند زمستان دوران رکود و يأس هست
برای اينکه دچار اين رکود نشيم؟ يا شدت و احتمالش رو کاهش بديم چکار بايد بکنيم؟

پ ن: جا داره از لهراسبی:40: و smjhh:40:مجددا" تشکر ميکنم :11::11::11:
ايشااللّه اين اميد و انگيزه که اين دو و بقيه به من ميدند رو بتونم بازتاب بدم
به نظرم از مهمترين کارکرد های اين تاپيک همين مورد هست

SuperSt@r
02-09-2011, 23:45

من كه يادم نمياد پارسال دچار ركود شده باشم همين طور عادي درسمو خوندم اميدوارم اين صحبتها كه دوره فلان .......... هست باعث نشه روي شما و بقيه بچه ها تاثير منفي بذاره و باعث تلقين بشه :46:

meragj2
03-09-2011, 00:56

پ ن: جا داره از لهراسبی:40: و smjhh:40:مجددا" تشکر ميکنم :11::11::11:
ايشااللّه اين اميد و انگيزه که اين دو و بقيه به من ميدند رو بتونم بازتاب بدم
به نظرم از مهمترين کارکرد های اين تاپيک همين مورد هست

اینا همش تلقینه!‌
فقط درس بخونین. خودتون واسه خودتون برنامه ریزی کنین به حرف مشاور هم گوش نکنین.:41:

زمستان فصل رکود نیست ؛‌ فقط کسایی که درس نخوندن بلند اعلام می کنن که درس نخوندیم ، :13:
کارنامه هاتون رو هم تا عید اینجا بذارین رقابت زیاد بشه .:46:

esilovexp
03-09-2011, 01:41
امير المؤمنين عليٌّ عليه‏السلام :
مَن أكثَرَ الفِكرَ فيما تَعَلَّمَ أتقَنَ عِلمَهُ ، وفَهِمَ ما لم‏يَكُن يَفهَم .

امام على عليه‏السلام :
هر كه در آنچه آموخته است ، بسيار انديشه كند ، دانش خود را استوار گرداند و آنچه را نمى‏ فهميده ‏است، بفهمد.
غرر الحكم : 8917 منتخب ميزان الحكمة : 454

امير المؤمنين عليٌّ عليه‏السلام :
غايَةُ العِلمِ السَّكِينَةُ والحِلم .

امام على عليه‏السلام :
نـهايـت دانـش، آرامـش و بردبارى است .
غرر الحكم : 6380 منتخب ميزان الحكمة : 604

yarane-naghdi
03-09-2011, 02:09
اگه دقت کنی من و تو و وحید، اختلاف نظرمون خیلی زیاد نیست. پس بیخیال این حرفا. من از تو و آقا وحید خیلی ممنونم که میاین اینجا و تجربه هاتون رو در اختیار بقیه میزارین و راهنمایی میکنین.

شما همین الانم یه کنکوری موفق هستی. ایشاالله که جفتمون موفق باشیم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولا که شما لطف دارین . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوما باید عرض کنم که هنوز هم بنظر من این جر و مشاجره یه سوتفاهم و ناشی از نگرفتن منظور هم است . وگرنه من بهترین رفیقم همین وحید هست و همیشه هم میگیم که اکثر نظرات ما درباره کنکور حاصل بحثهایی هست که همیشه میکردیم . یعنی اینقدر در هم تنیده شده این نظرات که حق کپی رایت برا ما تعریف نشده . کلا من اگه بدخلقی کردم از همه خصوصا وحید عذر میخوام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نظرات شما رو که خوندم کاملا بر این اطمینان پیدا کردم که بهترین مشاور برا کنکور یه نفر هست که خودش کنکور داده باشه . بنظر من عمومیا باید مطالعه بشن از همین اول سال . البته شرایط فرق میکنه برا هرکسی . مثلا من بالقوه خیلی اطلاعات از عمومی ها توی ذهنم است خصوصا در دینی و ادبیات . بخاطر همین هم فکر میکنم از اول سال اگه مرور ساده و اجمالی ایی کنم ضمن اینکه وقت خیلی خیلی کمی ازم میگیره خیلی بدردم خواهد خورد . بنظر من امسال به هیچ وجه به شخصه نباید این اشتباه رو تکرار کنم که اختصاصیا رو دست کم بگیرم . بخاطر همین هم من امسال حتم دارم که تا بهمن ماه کاملا درگیر فیزیک و ریاضی ها خواهم بود . حرفی که من دارم اینه که در بین همین مقطعی (تا بهمن ماه) که کاملا میخوام به ریاضی ها و فیزیک اختصاص بدم باید این چیزایی که بالقوه در ذهنم هست رو هم مروری کوتاه بکنم چونکه در حین اینکه وقتی نمیگیره خیلی مفید هست .

این برنامه کلی برا کنکور 91 خودم ترسیم کردم . باز میگم که من اختصاصی ها رو امسال هدف اصلیم هست . ریاضی و فیزیک نه یک کلمه کم و شاید یه حرف زیاد( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که نیاز به راهنمایی دارم هنوز . در یه جمله ساده میدونین چی میخوام بگم؟ من برا خودم میگم از هر 8 ساعت مطالعه حداقل بیشتر از هفت ساعتش باید ریاضی ها و فیزیک باشه

در مورد عمومی ها این مشکل رو دارم که عربی باید بخونم . حالا این نیاز به راهنمایی شماست که من این عربی رو در کجای برنامم جا بدم؟ ( با این توضیح که من فیزیک و ریاضیات رو اقلا تا بهمن ماه باید طبق همون تناسب هشت ساعتی که گفتم باید بخونم)

جدا خودمون از آقای پوردستمالچی بیشتر بدرد کنکوریا میخوریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bamce
03-09-2011, 10:49
سلام
رفقای عزیز آخه چرا جواب نمیدید؟؟؟؟
منتظرما
توروخدا جوابمو بدین دیقه!
میخوام رتبه زیر200 بیارم واسه دیف و پایه چی بخونم؟؟
:33::21:

12p
03-09-2011, 10:51
پاسخ بدیــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــد لطفا!!

چندتا سوال:
1)برای هندسه پایه وتحلیلی کمک کنید گاج خوبه یا فار یا هردو؟!!!یا اگه کتاب دیگه ای میشناسین مثلا خوشخوان بگید ؟برای هندسه پایه گاج سفید باید هندسه1جدا ویه هندسه2 جدا بگیرم یعنی یه کتاب که1و2 باهم باشن نداره؟نظرتون درباره پایه و تحلیلی نشر دریافت چیه؟

2)دینی اگه برا ایات نشرالگو بگیرم جامع هم نشر الگو بگیرم یا چیز دیگه ای کمک!!!!توضیحی برا گاج طوسیه-سبز-همگامان بدید.

3)گسسته به نظر شمافقط فار یا فقط سفید گاج یا هردو روبگیرم؟یا اگه کتاب دیگه ای میشناسین مثلا خوشخوان بگید؟

4)برای تست بیشتر عربی سفید گاج یا بانک تست سبز؟برا اموزش هم یا ایاد فیلی یا فوت وفن بگیرم؟ یا فقط یکی کافیه؟؟؟؟نظربدید کدوم بهنروکافیه؟؟

کتاب های رمزینه برای چه درس هایی خوبن؟و کدوم نوعش خوبه؟ به نظر شما ارایه و زبان فارسیش خوبه؟کامله؟

6)برا املا لغت لازمه یه کتاب(هامون)بگیرم یا خوندن خود متن نیاز املا ولغت رو برطرف میکنه؟

7)ازبین تست جامع ادبیات گاج سفید و 3جلد خیلی سبز میخوام خیلی سبز بگیرم!نظرتون چیه؟؟؟؟؟

8)شیمی تست مبتکران با توجه به سابقه درخشانش بگیرم یا خیلی سبز (چون هردو کامل و خوب هستن)بگیرمـــ؟؟

واااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااای چقدر حرف زدم واقعا ببخشیــــــــد!!:18:

بعد اگه ممکن لیست کامل بدید خودتون نتیجه گیری کنین که در اخر کدوم کتاب بهتره!
شرمندهesilovexp هستم........!

K!NG007.TNT001
03-09-2011, 16:20
سلام به شما دوستان . من همش تعجب میکردم که چرا 12p گرامی تو دوتا تاپیک یک پست رو مشابه مینویسه ، چون یکیش اضافس دیگه ! اما الان که خودم جوابمو تو تاپیک راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی نگرفتم ، کاملا درکش میکنم ! :13: :13: :13:

من میخواستم اینجا هم سوالم را مطرح کنم و از هم دوره های عزیزم کمک بخوام :

1 - من توی فیزیک 2 ، خیلی ضعیفم . از طرفی فیزیک پیش 1 ، هم شامل همین مباحث است ، البته کامل تر . حالا میخوام ازتون بپرسم که برای دانش آموزی با این شرایط فیزیکی! ، چه کتاب آموزشی ای پیشنهاد میکنید ؟؟؟
پس : من ازتون میخوام برای پیش 1 ، بهترین کتاب آموزشی و برای پیش 2 ، بهترین و پرتست ترین منبع را معرفی کنید .

2 - معلم گسسته ما یک مقداری که نه ، خیلی بد درس میده ! می خواستم خواهش کنم یک کتاب آموزشی گسسته خیلی خیلی خوب که نتیجه داده باشه را معرفی کنید .

3 - برعکس گسسته ، معلم تحلیلی مون خیلی خوب درس میده ! ، اینه که میخواستم بپرسم بهترین و پرتست ترین کتاب تحلیلی چیست ؟؟؟ کتابی که تستای خوب و پاسخنامه ای نکته ای و کنکوری داشته باشه ! :5: :20:

امیدوارم اینجا یک عزیز خیر کتاب دار و کتاب دان پیدا بشه و جوابمو درست و حسابی بده :41: :41: :41:

موفق باشید .

lohrasbi
03-09-2011, 17:39
ببخشید یه سوال ،
با این دوران دلسردی و ناامیدی چیجوری باید مقابله کرد ؟

ایشاالله فردا میام یه توضیح مختصر میدم. الان فقط در همین حد که اصلا بهش فکر نکنید و به قول دوستان تلقین نکنید چون فایده نداره.

alavi71
03-09-2011, 21:53
پيری برای جمعی سخن میراند...

لطيفه ای برای حضار تعریف کرد همه دیوانه وار خندیدند.

بعد از لحظه ای او دوباره همان لطيفه را گفت و تعداد کمتری از حضار خندیدند.

او مجدد لطيفه را تکرار کرد تا اینکه دیگر کسی در جمعیت به آن لطيفه نخندید.

او لبخندی زد و گفت: وقتی که نمیتوانید بارها و بارها به لطيفه ای یکسان بخندید، پس چرا بارها و بارها به گریه و افسوس خوردن در مورد مسئله ای مشابه ادامه میدهید؟

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:52 PM ----------

پيری برای جمعی سخن میراند...

لطيفه ای برای حضار تعریف کرد همه دیوانه وار خندیدند....

بعد از لحظه ای او دوباره همان لطيفه را گفت و تعداد کمتری از حضار خندیدند.

او مجدد لطيفه را تکرار کرد تا اینکه دیگر کسی در جمعیت به آن لطيفه نخندید.

او لبخندی زد و گفت: وقتی که نمیتوانید بارها و بارها به لطيفه ای یکسان بخندید، پس چرا بارها و بارها به گریه و افسوس خوردن در مورد مسئله ای مشابه ادامه میدهید؟???????

Rhodes
04-09-2011, 08:52
سلام.با اجازه من جواب بدم :

1 - من توی فیزیک 2 ، خیلی ضعیفم . از طرفی فیزیک پیش 1 ، هم شامل همین مباحث است ، البته کامل تر . حالا میخوام ازتون بپرسم که برای دانش آموزی با این شرایط فیزیکی! ، چه کتاب آموزشی ای پیشنهاد میکنید ؟؟؟
پس : من ازتون میخوام برای پیش 1 ، بهترین کتاب آموزشی و برای پیش 2 ، بهترین و پرتست ترین منبع را معرفی کنید .

به نظر من بهترین فیزیک 1 پیش رو رمزینه داره.با عنوان کتاب-کلاس.
متاسفانه تست رو نمیدونم.

2 - معلم گسسته ما یک مقداری که نه ، خیلی بد درس میده ! می خواستم خواهش کنم یک کتاب آموزشی گسسته خیلی خیلی خوب که نتیجه داده باشه را معرفی کنید .

نگران نباش معمولا بیشتر گسسته ها بد درس میدن.:40:

کتاب های خوشخوان کتاب خوبی هست.ولی اگه میخوای یکم حرفه ای بشی کتاب نشر الگو ( انرژی اتمی ) هم خوبه.این دو تا مکمل خوبی برای هم هستن.

3 - برعکس گسسته ، معلم تحلیلی مون خیلی خوب درس میده ! ، اینه که میخواستم بپرسم بهترین و پرتست ترین کتاب تحلیلی چیست ؟؟؟ کتابی که تستای خوب و پاسخنامه ای نکته ای و کنکوری داشته باشه !

یه کتاب نوبل داره.اون پر تسته یه کتاب مشکی هست.(زیاد مطمئن نیستم.خودت هم یه نگاهی بهش بنداز.)

برای دیفرانسیل :

همه ما میدونیم که کتاب های کتاب-کلاس رمزینه عالین.برای تستش هم بازم همه میدونیم که اندیشه فائق تکه.

برای دینی (همه میگن بده - - - ولی من بهت تضمین میدم.) کتاب دینی جمع بندی کلک معلم هست.ی کتاب نارنجی کوچیک.جمله بندی نداره (تقریبا) و جمله هاش مثل سوالای کنکوره.اولش حالت بد میشه ولی بعدش به عالی بودنش پی میبری.

برای شیمی هم من خودم مبتکران میخوندم و جمع بندی کلک معلم.( اصلا همه جمع بندی های کلک معلم رو بگیر )

برای زبان : انتشارات کتاب سبز کافیه.همین.
برای عربی ( عشقمه) نظری ندارم.

بازم سوالی بود در خدمتم.

alavi71
04-09-2011, 09:26
نتایج دانشگاه ازاد اسلامی سال 90 زودتر از موعد اعلام شد

از طریق لینک زیر وارد شوید....

javidflasher
04-09-2011, 09:59
دوستان یه سوال .
من برای تست فیزیک 3کتاب قلمچی رو دارم از سال 57تا 86که تستای پیامنور و آزاد هم با سرایری قاطین.
آیا من باید تستای آزاد و پیامنورش رو هم بزنم ؟ ؟
بعد یه چی دیگه.
مثلا یه دانشگاه مثل دانشگاه ارومیه یه رشته مثل نرم افزار رو تا 10000میگیره برای منطقه 2.
آیا کسی که منطقه 2ارومیه درس خونده با کسی که مثلا بندر عباس درس خونده و منطقه 2هم هست و رتبه هر دوشون 10000بشه.فرق داره ؟یعنی اونی که تو بندر عباس درس خونده با این رتبه میتونه وارد دانشگاه ارومیه بشه ؟ ؟شانس براش کمتر نیست ؟ ؟

samar2
04-09-2011, 10:19
دوستان یه سوال .
من برای تست فیزیک 3کتاب قلمچی رو دارم از سال 57تا 86که تستای پیامنور و آزاد هم با سرایری قاطین.
بعد یه چی دیگه.
مثلا یه دانشگاه مثل دانشگاه ارومیه یه رشته مثل نرم افزار رو تا 10000میگیره برای منطقه 2.
آیا کسی که منطقه 2ارومیه درس خونده با کسی که مثلا بندر عباس درس خونده و منطقه 2هم هست و رتبه هر دوشون 10000بشه.فرق داره ؟یعنی اونی که تو بندر عباس درس خونده با این رتبه میتونه وارد دانشگاه ارومیه بشه ؟ ؟شانس براش کمتر نیست ؟ ؟

سواله اولت اگه زدی چه اشکال داره اگه وقت داری بزن اما اگه وقت نداری رو سراسریاش.در مورد سوال دومت اره فرق میکنه چون بومی گزینی هست 60 درصد بومی گزینی واسه رشتهای خوبه

alavi71
04-09-2011, 10:27
دوستان یه سوال .
بعد یه چی دیگه.

به نظر من هر چه تست های نزدیکتر به سال 90 رو بخونید بهتر هست.
چون سبک سوالات ودرجه سخت بودنشون تغییر کرده.
پس اولویت اولت تستهای چند سال اخیر باشد
در کنارش تستهای ازاد رو میتونید بزنید ولی سبک طراحی سوالات ازاد با سراسری متفاوت هست.

در مورد سوال دوم شما رجوع کنید به دفتر چه انتخاب رشته و ابتدای اون رشته یمورد نظرتون رو پیدا کنید جلوی اون نوع گزینش رو نوشته مثلا کشوری ناحیه ای قطبی که بسته به اینها داره.
مثلا اگر ناحیه ای باشد شانس شما که در ارومیه هستید بیشتر فردیست که در مشهد هست.
در ضمن جدول مربوط به ناحیه و قطب ها را نیز جهت اطلاع در همون دفترچه هست

موفق باشید

javidflasher
04-09-2011, 10:34
یعنی چی ؟
مثلا من که بندر عباسم زیاد تفاوت داره ؟؟من از رویه یه دفترچه قبول شدگان 89رو دیدم زده بود نرم افزار ارومیه 10000طرف قبول شده بود خودش هم ارومیه ای بود.
حالا منی که بندر عباسیم باید چن شم ؟؟ ؟

amin0261
04-09-2011, 10:46
منم موندم برای سال بعد . فقط اگه میشه یکی راهنمایی کنه کدوم کمک اموزشی و کدوم ازمون ثبت نلم کنم

alavi71
04-09-2011, 10:47
یعنی چی ؟
مثلا من که بندر عباسم زیاد تفاوت داره ؟؟من از رویه یه دفترچه قبول شدگان 89رو دیدم زده بود نرم افزار ارومیه 10000طرف قبول شده بود خودش هم ارومیه ای بود.

شما دفترچه رو ببینید.نوع گزینشش رو بعد باید گفت که شانس کی بیشتر هست.

alavi71
04-09-2011, 11:08
منم موندم برای سال بعد . فقط اگه میشه یکی راهنمایی کنه کدوم کمک اموزشی و کدوم ازمون ثبت نلم کنم

سلام دوست من پست های زیر رو در باره قلم چی و گاج ببینید.

کد:
کد:
کد:
کد:
کد:

واسه کمک اموزشی رشتتون چی هست؟
توی فروم معرفی کتاب هم یه سری بزنید

samar2
04-09-2011, 11:14
یعنی چی ؟

نمیشه اینجوری گفت اما به هر حال بومی گزینی تاثیر داره

amin0261
04-09-2011, 13:13
tajrobiam
tnx

---------- Post added at 03:13 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

سلام دوست من پست های زیر رو در باره قلم چی و گاج ببینید.

کد:
کد:
کد:
کد:
کد:

واسه کمک اموزشی رشتتون چی هست؟
توی فروم معرفی کتاب هم یه سری بزنید
reshtam tajrobie tnx

12p
04-09-2011, 14:48
یکی جواب مارو بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:33::33::33::33::33::33::33::33::33::33::33:

کمــــــــــــــــک :17::17::17::17::17::17:

elmira2011
04-09-2011, 15:47
سلام. من دوره پیش دانشگاهی گروه ریاضی رو تموم کردم ولی از پیش یه درس افتلده دارم. در کنکور سراسری سال 90 هم شرکت کردم و همچنین انتخاب رشته هم کردم. تمامی انتخاب هام دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی بوده. میخواستم بپرسم اگه این درس رو نتونم تو این شهریور پاس کنم دیگه نمیتونم ثبت نام دانشگاه و موسسه های غیرانتفاعی کنم؟ باید بمونم کنکور سال بعد؟ بعضی ها گفتن که به احتمال زیاد نمیتونی ثبت نام کنی. خیلی استرس دارم. اگه اینطور باشه کلا نمیتونم ثبت نام کنم یا این که بعد از پاس کردن این درس در اولین فرصت بعد از شهریور ماه میتونم از ترم دوم دانشگاه ثبت نام کنم؟ خواهش میکنم کمک کنید. خیلی میترسم نتونم برم دانشگاه. لطفاگه کسی میدونه بگه. مرسی.

alirecoba2
04-09-2011, 16:43
سلام
در صورت انصراف از دانشگاه ملی روزانه چند سال از کنکور سراسری محروم میشیم؟
یکی از دوستام 2 ترم خونده بعد مرخصی گرفته الان هم میخواد انصراف بده و از اول مهر نره دانشگاه(سال پیش قبول شد 2 ترم اول رو رفت.یه کنکور هم که گذشت که تو مرخصی تحصیلی بود)
میتونه سراسری شرکت کنه یا میره برا سال بعد؟
مشکل نظام وظیفه هم نداره

K!NG007.TNT001
05-09-2011, 10:46
یکی جواب مارو بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:33::33::33::33::33::33::33::33::33::33::33:

کمــــــــــــــــک :17::17::17::17::17::17:

دوست عزیز ، شمام دیگه شورشو درآوردیا !!!! تو دوتا تاپیک پست میذاری و سوال میکنی ، هیچکدومم نمیخونی !! :13: :13:

لطفا به لینک زیر مراجعه کن : ( سه تا پست بعد از پستی که شما سوالاتو مطرح کردی ، تو تاپیک ◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►►

alavi71
05-09-2011, 12:10
سلام
در صورت انصراف از دانشگاه ملی روزانه چند سال از کنکور سراسری محروم میشیم؟
یکی از دوستام 2 ترم خونده بعد مرخصی گرفته الان هم میخواد انصراف بده و از اول مهر نره دانشگاه(سال پیش قبول شد 2 ترم اول رو رفت.یه کنکور هم که گذشت که تو مرخصی تحصیلی بود)
میتونه سراسری شرکت کنه یا میره برا سال بعد؟
مشکل نظام وظیفه هم نداره

2اگر روزانه دولتی در میخونند.2 سال محروم میشوند.یعنی 4 ترم

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:09 PM ----------

سلام. من دوره پیش دانشگاهی گروه ریاضی رو تموم کردم ولی از پیش یه درس افتلده دارم. در کنکور سراسری سال 90 هم شرکت کردم و همچنین انتخاب رشته هم کردم. تمامی انتخاب هام دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی بوده. میخواستم بپرسم اگه این درس رو نتونم تو این شهریور پاس کنم دیگه نمیتونم ثبت نام دانشگاه و موسسه های غیرانتفاعی کنم؟ باید بمونم کنکور سال بعد؟ بعضی ها گفتن که به احتمال زیاد نمیتونی ثبت نام کنی. خیلی استرس دارم. اگه اینطور باشه کلا نمیتونم ثبت نام کنم یا این که بعد از پاس کردن این درس در اولین فرصت بعد از شهریور ماه میتونم از ترم دوم دانشگاه ثبت نام کنم؟ خواهش میکنم کمک کنید. خیلی میترسم نتونم برم دانشگاه. لطفاگه کسی میدونه بگه. مرسی.

دانشگاهای دولتی خیر
ولی دانشگاه ازاد رو فکر کنم بشود مهلت بگیرید. از دانشگاهتون باید سوال کنید

alirecoba2
05-09-2011, 13:59
2اگر روزانه دولتی در میخونند.2 سال محروم میشوند.یعنی 4 ترم---

نظر به اينكه پذيرفت ه شدگان دوره هاي روزانه (اعم از رشت ه هاي تحصيلي متمركز و يا نيم ه متمركز) آزمون سراسري سال 1389 حتي با انصراف
قطعي از تحصيل، حق ثب ت نام و شركت در آزمون سال 1390 را نخواهند داشت، لذا به داوطلبان اكيداً توصيه مي شود كه در انتخاب رشته به اين
امر توجه داشته باشند.

اینو تو دفترچه سال 89 نوشته
یعنی فقط کنکور سال بعدی رو نمیتونی شرکت کنی
شما منبع حرفت کجاس؟
ممنون

vahid-p
05-09-2011, 15:05
ببخشید میشه بپرسم شما عربی رو چند زدید؟

واقعا دست گذاشتید رو نقطه ضعفم ( البته خودم نقطه ضعف نمی بینم چون کنکور امسال عربیش زیادی سخت بود ). خلاصه پایینترین درصدم همین عربی بود 30 شد. امیدوارم ازش سوء استفاده نکنید ( :31: ) چون گفتم که شدیدا سخت بود مخصوصا منهج که منم رو منهج حساب باز کرده بودم و گرنه برای 60 درصد آمادگی لازم رو داشتم. کلا عمومیام اینطوری بود : 72-30-50-50

جهت روشن شدن ذهن دوستان این رو عرض میکنم که : جناب وحید فقط و فقط برای اینکه برای تفریط لهراسبی عزیز یک نمونه از افراط داشته باشن اسم من رو مطرح کردن . البته این افراط و تفریط نظر وحید است .
خب منم نظر خودم رو گفتم. تازه من که "جناب وحید فقط و فقط برای اینکه برای تفریط لهراسبی عزیز یک نمونه از افراط داشته باشن اسم من رو مطرح کردن ." رو به این خاطر که گفتی، نگفتم، حالا شاید شما از ما به خود ما اعلم ترید. من این اندازه ای که شما میگید اهمیت چندانی بهش ندادین، از نظر من افراط بود و تفریط تو عمومی خوندن رو هم لهراسبی خودش به من گفته و از درصداش پیداست ( یعنی بین تخصصی هاش که خیلی عالی بودن عمومیاش اینطور نبود )

کلا بنظرم دوستان بیشتر در اظهارنظرهاشون دقت کنند .
اگه شما به این حرفتون پایبند بودین، این بحثا پیش نمی اومد. خب من دقیقا در جواب اون پستی که نقل قول کرده بودین نوشتم و اظهار نظرتون کاملا ابهام گونه بود. و گرنه من تو نظراتم کاملا سعی کردم شفاف بگم.

من اگه عدم موفقیتم در کنکور از توجه به عمومیاست پس درصدهام حتما اشتباه شده که اینهمه کم هستن
درصدا نسبیه. نمی شه گفت امسال که عمومی ها سخت بودن و درصد همه از جمله شما پایین اومده دیگه دلیل میشه به عمومی توجهی نکرده بودین که. کلا معلومه امسال عمومیا سخت بوده، پس درصد پایین ملاک عدم توجه نیست. همش نسبیه.

کسانی که ادعاشون میشه اینجا دارن به دیگران کمک میکنند نباید در اسم بردن و مثال زدن اینهمه سهل انگار باشن.
این نظر شماست ولی من ادعایی ندارم، نظراتمو میگم، هر کی به نظرش خوبه استفاده کنه هر کی نه هم که هیچ. خودم به نظرم نتیجه گرفتم از اینا گفتم شاید به درد بقیه بخوره.قضاوت هم با دوستانه. هدف من اینه که دوباره حرفا مثل مشاورا نشه که جز ایجاد ترس و دلهره های واقعا الکی بیان یه سال داوطلب رو سر کیسه کنن. خودم دیدم که کنکور چه جوریه و مشاورا چه حرفهای مفتی که نمی زدن. برا همینم اینجا نظرات شخصیم رو میگم و امید است که به کار بیاد.:20:

نه اشکال نداره. اینجا آزادی بیان وجود داره:31:

اونی که نوشتم بشدت تایید میکنم منظورم اون قسمت از نوشته های لهراسبی عزیز بود که گفته بودن عمومیا رو باید از اول کار بهشون توجه کرد . گرچه اعتقاد من اینه که تا قبل نوروز باید 85 به 15 یا 90 به 10 به عمومی ها توجه کرد .
خب همینجا مشکل پست شما معلوم میشه. شما گفتید " به شدت تایید می کنم " و حرف لهراسبی رو نقل قول کردین. خب یکی از دوستان مثل javidflasher ( و حتی خود من ) هم براش سوء تفاهم میشه و واقعا هم حق بهش میدم. ولی خب وقتی این همه با شدت تایید کردین بعد بگین 85 به 15 یا 90 به 10، من اینو تناقض میبینم. برا همینم تو پستی که دادم کاملا باهات مخالفت کردم. حالا اگه شدت تایید میشه 85 به 15، خب ما هم حرفمون همینه :27:

من از این پس در پی سی حضور خیلی کمی دارم و امیدوارم که انشالله در سال آینده اینجا باشم و بعنوان یک کنکوری موفق فعالیت کنم
با امید اینکه این بحث ادامه پیدا نکنه و دوستان فقط جنبه نکات آموزشیش رو در نظر بگیرن و نه حواشی، منم از این به بعد کمتر میام و شما ( همه کنکوریای 91 منظورمه ) کمتر بیاین رو نت و هر چی باید می دونستین تا حالا فهمیدین. شما برای کنکور و ما هم تو دانشگاه باید بشینیم درس بخونیم و هدف همینه نه چیزایی که اینجا می نویسیم.
خلاصه من بیشتر تو تاپیک کنکوریای 90 فعالم و اینجا کمتر سر میزنم، اگه سوالی بود هم با پ.خ بفرستین.
موفق باشید :11:

gggmail
05-09-2011, 15:16
واقعا دست گذاشتید رو نقطه ضعفم ( البته خودم نقطه ضعف نمی بینم چون کنکور امسال عربیش زیادی سخت بود ). خلاصه پایینترین درصدم همین عربی بود 30 شد. امیدوارم ازش سوء استفاده نکنید چون گفتم که شدیدا سخت بود مخصوصا منهج که منم رو منهج حساب باز کرده بودم و گرنه برای 60 درصد آمادگی لازم رو داشتم. کلا عمومیام اینطوری بود : 72-30-50-50
این نشون میده اگر به قول دوستان داوطلب عمومی رو خوب از قبل عید شروع کنه درصد موفقیتش خیلی بیشتره

amir001103
05-09-2011, 15:29
سلام بچه ها...
من امسال سال دوممه میخوام کنکور بدم... ولی نیمه دوم 71 هستم اگه نرم دانشگاخ باید برم سربازی..
من آزاد تغذیه قبول شدم..
میخوام ترم اول رو برم بعد از دانشگاه مرخصی بگیرم که بخونم برای کنکور 91...
اگخ سال دیگه قبول شدم یه رشته بهتر برای سربازیم مشکلی پیش نمیاد؟
مثلا از تغذیه انصراف بدم برم دانشگاخ جدید نگن برو سربازی...؟؟؟

در ضمن من امسال رتبم 5700 شد و میخوام شدید بخونم که سال دیگه دندونپزشکی قبوا شم... میتونید یه مشاور عالی که بشه بهش اعتماد کرد یهم معرفی کنید؟؟ مشاور تو تهران...
خیلی ممنون اگه به جفت سوالام جواب بدین...
مرسی

vahid-p
05-09-2011, 16:26
یعنی چی ؟
سلام هم استانی. خوبی؟
ببین بستگی به رشته داره. دفترچه رو باز کن و ببین کدوم رشته چه نوع گزینشی رو براش گذاشته. مثلا سخت افزار که گزینشه کشوریه فرقی نمی کنه اون رشته تو استان خودت رو انتخاب کنی یا تو هر استان دیگه ای. شانست با اونی که تو همون استانه یکیه. ولی برا نرم افزار که مثال زدی وضعیت متفاوته. ناحیه ای میگیره و برا چند استان اطرافش شانسشون بیشتره. و برا شما به صورت آزاد پذیرش داره. مثلا اونوقت شما بومی شیراز میشین.

sajjad hosieni
05-09-2011, 20:41
سلام بچه ها من امسال غيرانتفاعي نرم افزار قبول شدم برم يا 91 كنكور بدم

MeMri
05-09-2011, 21:05
سلام بچه ها من امسال غيرانتفاعي نرم افزار قبول شدم برم يا 91 كنكور بدم

پشت کنکور موندن 1 سال خیلی سخته!شما باید خودت تصمیم بگیری که کشش درس خوندن بیشتر و مداوم رو داری یا نه!اگه نمی تونی همین غیرانتفاعی رو برو!من خودم 1سال پشت کنکور موندم ولی واقعا بعضی وقت ها سخت می شه برای ادامه!در کل شما باید خودت با خودت رو راست باشی بعد تصمیم بگیر!

موفق باشی:20:

MeMri
05-09-2011, 21:10
سلام بچه ها...
من امسال سال دوممه میخوام کنکور بدم... ولی نیمه دوم 71 هستم اگه نرم دانشگاخ باید برم سربازی..
من آزاد تغذیه قبول شدم..
میخوام ترم اول رو برم بعد از دانشگاه مرخصی بگیرم که بخونم برای کنکور 91...
اگخ سال دیگه قبول شدم یه رشته بهتر برای سربازیم مشکلی پیش نمیاد؟
مثلا از تغذیه انصراف بدم برم دانشگاخ جدید نگن برو سربازی...؟؟؟

در ضمن من امسال رتبم 5700 شد و میخوام شدید بخونم که سال دیگه دندونپزشکی قبوا شم... میتونید یه مشاور عالی که بشه بهش اعتماد کرد یهم معرفی کنید؟؟ مشاور تو تهران...
خیلی ممنون اگه به جفت سوالام جواب بدین...
مرسی

لازم به این کارا نیست عزیز!سربازی هم قرار نیست برید!شما دفترچه رو ارسال کنید برای نظام وظیفه اونا براتون تاریخ اعزام رو مهر بعد سال 91 رد می کنند و شما احتیاجی به مرخصی ندارید اگه قصد دارید برای سال بعد بخونید:20:

alavi71
05-09-2011, 21:46
نظر به اينكه پذيرفت ه شدگان دوره هاي روزانه (اعم از رشت ه هاي تحصيلي متمركز و يا نيم ه متمركز) آزمون سراسري سال 1389 حتي با انصراف
قطعي از تحصيل، حق ثب ت نام و شركت در آزمون سال 1390 را نخواهند داشت، لذا به داوطلبان اكيداً توصيه مي شود كه در انتخاب رشته به اين
امر توجه داشته باشند.

اینو تو دفترچه سال 89 نوشته
یعنی فقط کنکور سال بعدی رو نمیتونی شرکت کنی
شما منبع حرفت کجاس؟
ممنون

این قانون دانشگاها هستش که فردی که در رشته روزانه پذیرفته بشود تا 2 سال از شرکت در کنکور سراسری محروم هست.

توی دفترچه و از سایر مشاورین میتونید بپرسید.

alirecoba2
05-09-2011, 21:52
این قانون دانشگاها هستش که فردی که در رشته روزانه پذیرفته بشود تا 2 سال از شرکت در کنکور سراسری محروم هست.

توی دفترچه و از سایر مشاورین میتونید بپرسید.
فرقی نداره کی انصراف بده؟
دوستم امسال کنکور شرکت نکرد ولی دانشجو بود
الان انصراف بده میتونه سال 92 شرکت کنه؟
یا نه از موقع انصراف حساب میشه این 2 سال محرومیت؟

alavi71
05-09-2011, 22:00
فرقی نداره کی انصراف بده؟
دوستم امسال کنکور شرکت نکرد ولی دانشجو بود
الان انصراف بده میتونه سال 92 شرکت کنه؟
یا نه از موقع انصراف حساب میشه این 2 سال محرومیت؟

برای شرکت در کنکور 92 لازم نیست الان انصراف بده
میتونه الان یکدروس مشترکش رو هم بخونه برای بعد قبول میکنن بعضی هاش رو .....
از زمان شرکت در کنکور سراسری که در دوره روزانه قبول شده اند باید 2 سال بگذرد.

موفق باشید

alirecoba2
06-09-2011, 00:10
برای شرکت در کنکور 92 لازم نیست الان انصراف بده
میتونه الان یکدروس مشترکش رو هم بخونه برای بعد قبول میکنن بعضی هاش رو .....
از زمان شرکت در کنکور سراسری که در دوره روزانه قبول شده اند باید 2 سال بگذرد.

موفق باشید
وافعا ممنون:40:
کمک بزرگی کردی:46:

bamce
06-09-2011, 08:10
سلام یه سوال دارم
که فکرکنم ربطی به این تاپیک نداره ولی ممنون میشم اگه جواب بدین
من یه دوستی دارم امسال کنکور داد و رتبه نسبتا خوبی اورد ولی انتخاب رشته نکرد و میخواد یه سال دیگه بمونه91کنکور بده خودشم متولد نیمه اول 1372 هس
حالا سربازی رو چی کار کنه؟ خواهش میکنم به طور مفصل وکامل جواب بدید
درمورد دفترچه و....
ممنون

alavi71
06-09-2011, 09:35
سلام یه سوال دارم
که فکرکنم ربطی به این تاپیک نداره ولی ممنون میشم اگه جواب بدین
من یه دوستی دارم امسال کنکور داد و رتبه نسبتا خوبی اورد ولی انتخاب رشته نکرد و میخواد یه سال دیگه بمونه91کنکور بده خودشم متولد نیمه اول 1372 هس
حالا سربازی رو چی کار کنه؟ خواهش میکنم به طور مفصل وکامل جواب بدید
درمورد دفترچه و....
ممنون

متولدین نیمه اول 72 مشکلی ندارند.
فقط نیمه دوم 71 باید دفتر چه پست کنن که میتونند یکسال معافیت تحصیلی بگیرند.

yarane-naghdi
06-09-2011, 10:50
با امید اینکه این بحث ادامه پیدا نکنه و دوستان فقط جنبه نکات آموزشیش رو در نظر بگیرن و نه حواشی، منم از این به بعد کمتر میام و شما ( همه کنکوریای 91 منظورمه ) کمتر بیاین رو نت و هر چی باید می دونستین تا حالا فهمیدین. شما برای کنکور و ما هم تو دانشگاه باید بشینیم درس بخونیم و هدف همینه نه چیزایی که اینجا می نویسیم.
خلاصه من بیشتر تو تاپیک کنکوریای 90 فعالم و اینجا کمتر سر میزنم، اگه سوالی بود هم با پ.خ بفرستین.
موفق باشید :11:

سوالی بود برا صندوق پستی تون پست میکنیم فقط پول خرید تمبر نداریم :31:

فکر نکنم منم جز اینکه شما نوشتیم توی جمله آخرم چیزی گفته باشم . در هر حال موفق باشید و انشالله برق تهران مرکزی که قبول شدید حتما برید و بتونید به امت اسلامی کمک کنید . دانشگاه آزاد جای شما دبستانی هاست! :21:

بدور از شوخی هم به همه کنکوریای 91 که تابحال شروع نکردند توصیه میکنم که از اول مهر یا همی الان شروع کنند به خوندن . بنظر من باید هم خوندن زیاد باشه و بابرنامه و هم انشاالله با آتیه . هرچی باشه این کنکور به سرنوشت ما ربط داره و می ارزه کمتر از یه سال براش ریاضت شدیدی بکشیم

arezu71
06-09-2011, 11:49
فقط از برای همه دوستانی که شاید تا مدت ها دلتنگ پست های قشنگشون باشیم.

دیوونه ی نگات شدم

آه

عاشق خنده هات شدم

شونه برای گریه هات

من خاک زیر پات شدم

تو اون فرشته ی خدا

که اومدی از قصه ها

اون که از اولین نگاه

عشقو با من کرد آشنا

نه نگو نمیشه

بمون واسه همیشه

نگو که شاید باید جدا شیم

نگو نمیشه من و تو ما شیم

نگو که شاید قسمت همین بود

که با سکوت شب آشنا شیم

نگو شکستی عهدی که بستی

به اون خدایی که می پرستی

نگو که تنها گل بهارم

فقط تو بودی فقط تو هستی

سلام به همگی
من تقریبا کل این 78 صفحه رو خوندم و بعد تصمیم گرفتم تجربیات خودمم بگم شاید به درد کسی بخوره

1-حتما آزمون قلمچی ثبت نام کنید ولا غیر!
من خودم گزینه 2 میرفتم و بعد کنکور فهمیدم که خیلی اشتباه کردم.
دلایل:
الف:برنامه ریزیش واقعا افتضاحه ، همچنین برنامه اش شما رو مقید نمیکنه که توی طول سال درسای پایه رو بخونید ، یعنی اگه درسای پایه رو نخوندین میتونید فقط به سوالای پیش دانشگاهی جواب بدین و امتیازی از شما کسر نمیشه.
ب:کارنامه اش 1 روز بعد آزمون میاد و این واقعا خیلی بده فقط یادمه آزمون اول ساعت 6 غروب دادن اونم فقط واسه تبلیغات.
پ:آزموناش 3 هفته 1 باره و شما هرچی بیشتر آزمون بدین به نفعتونه.
ت:رقیباتون خیلی درس خون نیستن.یعنی به نظر من تو قلمچی بیشتر بچه ها درس میخونن.

2-اگه پشت کنکور هستین حتما 3-4 تا از درساتون رو کلاس برین (ترجیحا دروس تخصصی).
دلایل:
اگه کلاس نرین واسه تون وقت زیادی میمونه و بخاطر همین خوندن درساتون رو کش میدین و حجمی که باید تو 1 ساعت میخوندین رو تو 5 ساعت میخونین و چون از همه ی ظرفیت مغزتون استفاده نکردین خیلی کمتر یاد میگیرین و هی برمیگردین دوباره میخونین و بعد از یه مدتی وسواسی میشین.
معمولا آدم ها وقتی کاملا از ظرفیت مغزشون استفاده میکنن که وقت کمی دارن.
همچنین وقتی تو فضای کلاس قرار میگیرین یه جو رقابتی تو کلاس بوجود میاد که باعث میشه بیشتر درس بخونین و در ضمن میبینید که شما تنها نیستید که قراره درس بخونید و کلی آدم دیگه هم مثل شما هستن و خستگیتون کمتر میشه.

3-حتما یه باشگاه ورزشی هم ثبت نام کنید و 1 روز در میون ورزش کنید.

پ.ن : خودمم معرفی کنم : من دیپلم ریاضی دارم و تا سال سوم رشته ریاضی بودم (معدل نهایی : 51/18) ولی پیش دانشگاهی رفتم رشته تجربی و همون سال رتبه ام 4000 شد،موندم پشت کنکور اوایا خیلی خوب پیش میرفتم،کارنامه هام رو هم تو همین سایت میزاشتم یادمه تو آزمونای گزینه 2 یه بار شدم 47 تو کشور و وقتای دیگه هم زیر 500 میشدم معمولا،اما کم کم بریدم و از عید به بعد کلا تعطیل کردم و رتبه ام تو کنکور 90 شد: 6600

تجربیاتم رو صادقانه گفتم به این امید که شما استفاده کنید و مثل من خودتون تجربه نکنید،ضمنا اگه کمکی ازم بر بیاد خوشحال میشم چون تا سر مهر بیکارم!!!
خیلی خوب بود

vahid-p
06-09-2011, 12:30
فکر نکنم منم جز اینکه شما نوشتیم توی جمله آخرم چیزی گفته باشم . در هر حال موفق باشید و انشالله برق تهران مرکزی که قبول شدید حتما برید و بتونید به امت اسلامی کمک کنید . دانشگاه آزاد جای شما دبستانی هاست!
من قرار نیست برم دانشگاه آزاد. اون آزاد رو هم تفریحی امتحان دادم و تفریحی هم برق تهران مرکزی قبول شدم. در صورتی که هدفم دولتی و دولتی تهران یا شیراز قبول میشم چه دلیلی برم آزاد؟(پول زیادی هم ندارم :13: ) ( البته دانشگاه آزاد هم تهران و شیرازش وشهرهای بزرگش خیلی خوبه ولی من قصد ندارم برم )

javidflasher
06-09-2011, 13:14
سلام
آره ارزش داره آدم ریاضت بکشه .ولی مهمتر اینه که آدم حرفه ای بخونه.
دوستان کسی میدونه سوال ها چجوری میاد ؟مثلا فیزیک چند تا سال اول؟چند تا دوم و سوم و چند تا پیش ؟؟ کسی آماری داره راجع ب این موضوع ؟

vahid-p
06-09-2011, 14:15
سلام
آره ارزش داره آدم ریاضت بکشه .ولی مهمتر اینه که آدم حرفه ای بخونه.
دوستان کسی میدونه سوال ها چجوری میاد ؟مثلا فیزیک چند تا سال اول؟چند تا دوم و سوم و چند تا پیش ؟؟ کسی آماری داره راجع ب این موضوع ؟
بودجه بندی دقیقترش منتشر میکنن گزینه دو یا کانون ولی خب برا فیزیک :
4 تست فصول نور و آینه اول.
6 تست فیزیک 2
11 یا 12 تست از فیزیک 3
23 تست از فیزیک پیش که فصل یک و دو پیش 1 معمولا 11 تاش رو تشکیل میدن.
-------------------
جمعا 45 تست فیزیک کنکور رو تشکیل میده.
البته اینو بگم که حدودا اینجوریه. تازه فیزیک 2 خیلی از مباحثش تو پیش تکرار میشه برای همین تفکیک بین این دو یکم مشکله.
موفق باشید

bamce
06-09-2011, 14:52
متولدین نیمه اول 72 مشکلی ندارند.
فقط نیمه دوم 71 باید دفتر چه پست کنن که میتونند یکسال معافیت تحصیلی بگیرند.

ممنون از جواب شما دوست عزیز
یعنی لازم نیس دفترچه تهیه وارسال بشه؟همینجوری بدون اینکه دفترچه رو پر و یاکار دیگه ای انجام بده مشمول معلافیت هس دیگه نه؟
:11::11:
ممنون

fardinstar
06-09-2011, 17:14
سلام بچه ها. تاثیر سوابق در کنکور 91 چند درصد هست ؟
-----------
تغییرات کتاب درسی رشته تجربی نسبت به سال 90 رو یکی از عزیزان اگه اطلاعاتی دارند لطف کنن بگن. :11:

ببخشید که پست دادم .. نتونستم تاپیک رو بگردم !!!

amir001103
06-09-2011, 18:59
آقا منم نیمه 2 71 هستم....یه بار رفتم میدون سپاه اصلا جواب درست حسابی ندادن..
رفتم پلیس +10 گفتن شاید 1 سال معاف شی شایدم بهت بگن بری سربازی..
حالا منم میخوام سال دیگه بخونم...به نظرتون اینکه دفترچه رو پست کنم ریسگ نداره؟؟
این کار بهتره یا این که برم امسال دانشگاه بعد مرخصی بگیرم که اگرم سال دیگه قبول نشدم لااقل اینو داشته باشم..؟؟
میشه دقیقا بگید برای عقب انداختن سربازی تا سال دیگه باید چیکارا رو بکنم؟؟

تشکر پیش پیش....:)

METACORTEX
06-09-2011, 21:30
زمان حذف قطعی کنکور

آزمون سراسری تا سال 93 به طور کل حذف خواهد شد و سابقه تحصیلی2 سال آخرتحصیلی دانش آموزان ملاک پذیرش در دانشگاهها خواهد بود.
به گزارش واحد مرکزی خبر معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش در گردهمایی معاونان آموزش و پروش متوسطه کشور در همدان افزود: پیش بینی شده آموزش و پرورش در سالهای آینده امتحانات 2سال پایانی متوسطه را به صورت نهایی برگزار کند و این نمرات را به تدریج در اختیار سازمان سنجش قرار دهد تا این سازمان بااعمال ضرایب خاص ، نمرات را مبنای قبولی در دانشگاهها قرار دهد.

او گفت: درسال تحصیلی گذشته سوابق تحصیلی دانش آموزان در پایه سوم متوسطه دراختیار سازمان سنجش قرارگرفت که نمرات امتحان نهایی دانش آموزان تا 25درصد در ارتقاء رتبه های کنکور و نمرات آن تأثیر مثبت داشت و همچنین کارگروه حذف کنکور برای سال آینده - کنکور91 - هنوز تصمیمی برای تعیین درصد تاثیر سوابق تحصیلی نگرفته است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: بنا داریم با یک نوبته شدن مدارس، کلاسهای تقویتی – جبرانی و کنکوری را در نوبت دوم تمامی مدارس کشور گسترش دهیم و بخشنامه برگزاری این کلاسها از امروز به تمام ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ شده است.

سحرخیز گفت: شرکت در این کلاسها به صورت مشارکت داوطلبانه و تمایل دانش آموز خواهد بود و هزینه های برگزاری کلاسها نیز حدود50 درصد هزینه های کلاسهای بخش خصوصی خواهد بود.

METACORTEX
06-09-2011, 21:37
این کار بهتره یا این که برم امسال دانشگاه بعد مرخصی بگیرم که اگرم سال دیگه قبول نشدم لااقل اینو داشته باشم..؟؟

دوست عزیز لطفا سوال های مربوط به نظام وظیفه رو در تاپیک خودش مطرح کنید.

meragj2
07-09-2011, 11:51
-----------
تغییرات کتاب درسی رشته تجربی نسبت به سال 90 رو یکی از عزیزان اگه اطلاعاتی دارند لطف کنن بگن. :11:

سوابق هنوز معلوم نیست. به امتحانات بستگی داره.:13:
2 رشته تجربی؛ ریاضی تغییر اساسی کرده و کلا عوض شده؛ کتابهای جدید تهیه فرمایید.ریاضی عمومی پیش هم به احتمال 95٪ تغییر می کنه.
از کتاب زیست 2 هم یه قسمتهای کمی حذف شده.
2 اختصاصی تغییر دیگه ای نداریم.

alavi71
07-09-2011, 12:00
ممنون از جواب شما دوست عزیز
یعنی لازم نیس دفترچه تهیه وارسال بشه؟همینجوری بدون اینکه دفترچه رو پر و یاکار دیگه ای انجام بده مشمول معلافیت هس دیگه نه؟
:11::11:
ممنون

اگر متولد نیمه اول 72 هستید.
و پیش دانشگاهی رو بصورت حضوری اتمام کرده اید.
نیازی به ارسال نیست

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

دوست من اصلا به سپاه ربطی ندارد.

باید به پلیس +10 یا خود نظام وظیفه بروید.
سوال هم نمیخواد بپرسید.
بگید میخوام یکسال برای کنکور بخونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم.
چرا ریسک داشته باشه؟زمان اعزامت یکسال عقب میوفته که اگر سال بعد دانشگاه قبول شدی میری دانشگاه
موفق باشید

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

-----------

در رشته تجربی کتابهای ریاض 3 سال اخر یعنی دوم/سوم/پیش تغییر داشته اند
برای اطلاعات بیشتر باید منتظر اعلام منابع کنمور 91 توسط سنجش بود...

vahid-p
07-09-2011, 13:11
حذف قطعی کنکور در سال 93
آزمون سراسری تا سال 93 به طور کل حذف و سابقه تحصیلی2 سال آخرتحصیلی دانش آموزان ملاک پذیرش در دانشگاهها خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش در گردهمایی معاونان آموزش و پروش متوسطه کشور در همدان افزود: پیش بینی شده آموزش و پرورش در سالهای آینده امتحانات 2سال پایانی متوسطه را به صورت نهایی برگزار کند و این نمرات را به تدریج در اختیار سازمان سنجش قرار دهد تا این سازمان بااعمال ضرایب خاص ، نمرات را مبنای قبولی در دانشگاهها قرار دهد.

سحرخيز گفت:در سال تحصیلی گذشته سوابق تحصیلی دانش آموزان در پایه سوم متوسطه دراختیار سازمان سنجش قرارگرفت که نمرات امتحان نهایی دانش آموزان تا 25درصد در ارتقای رتبه های کنکور و نمرات آن تأثیر مثبت داشت.

وي افزود: بنا داریم با یک نوبته شدن مدارس، کلاسهای تقویتی – جبرانی و کنکوری را در نوبت دوم تمامی مدارس کشور گسترش دهیم و بخشنامه برگزاری این کلاسها از امروز به تمام ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: شرکت در این کلاسها به صورت مشارکت داوطلبانه و تمایل دانش آموز خواهد بود و هزینه های برگزاری کلاسها نیز حدود50 درصد هزینه های کلاسهای بخش خصوصی خواهد بود.

SuperSt@r
07-09-2011, 13:25
زمون سراسری تا سال 93 به طور کل حذف و سابقه تحصیلی2 سال آخرتحصیلی دانش آموزان ملاک پذیرش در دانشگاهها خواهد شد.

پس تكليف اونايي كه بعد از چند سال ميخان دوباره كنكور بدن و وارد دانشگاه بشن چيه؟؟؟؟
در صورتي كه مثلا همينايي كه امثال كنكور دادن و قبول نشدن كه امتحاناي سال دومشون كه نهايي نبوده پس اگه حالا به هر دليلي بخوان سال 93 دوباره وارد دانشگاه بشن چه بايد بكنن؟؟؟ كسي خبر داره؟

alavi71
07-09-2011, 15:27
پس تكليف اونايي كه بعد از چند سال ميخان دوباره كنكور بدن و وارد دانشگاه بشن چيه؟؟؟؟
در صورتي كه مثلا همينايي كه امثال كنكور دادن و قبول نشدن كه امتحاناي سال دومشون كه نهايي نبوده پس اگه حالا به هر دليلي بخوان سال 93 دوباره وارد دانشگاه بشن چه بايد بكنن؟؟؟ كسي خبر داره؟

اونهایی که امتحانتشون نهایی بوده سال سوم یعنی از 84 بع این طرف تاثیر داده میشوند.
ولی اگر بخواهند تاثیر یک سال دیگر را مثلا پیش رو هم بهش اضافه کنند برای افرادی که امتحاناتشون نهایی نبوده تاثیر نمیدهند.
البته باید منتظر سازمان سنجش بود....

vahid-p
07-09-2011, 16:20

مسئله اصلی این نیست. اینو راحت می شه حلش کرد. مثلا خب 4 درس از هر ترم تو پیش که نهایی بوده.
ولی مسئله اصلی صحت برگزاری و کیفیت سوالا و تصحیح است که فعلا اقدامی براش انجام نشده و خود رئیس سازمان سنجش هم گفته تا وقتی استاندارد سازی امتحانات از هر لحاظ به کنکورهای سازمان سنجش نرسه، نمیشه امتحانات نهایی رو ملاک قرار داد. حالا یعنی می تونن تو این مدت کم به این سطح استاندارد برسن، بعید می دونم.
خلاصه از نوع سوالا بگیر تا تصحیحش در حال حاضر کاملا غیراستاندارد و سلیقه ایه. پس مطمئن باشید اگه بتونن برا استاندارد سازیش کار انجام بدن، برا این مسئله ای که شما گفتین هم میشه کاریش کرد.

SHAHAB111
07-09-2011, 17:02
بچه ها کسی برنامه ی قلم چی برای بعد از مهر رو نداره؟همین طور سوال های سال قبلش رو از کجا میشه گیر آورد؟

мØндммдÐ
07-09-2011, 17:32
کسایی که امسال کنکور دارن معدل سومشون چقدر تاثیر داره برای کنکور 91 ؟

amir001103
07-09-2011, 17:42

سوال هم نمیخواد بپرسید.
چرا ریسک داشته باشه؟زمان اعزامت یکسال عقب میوفته که اگر سال بعد دانشگاه قبول شدی میری دانشگاه
موفق باشید

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:55 PM ----------

البته من گفتم میدان سپاه (نظام وظیفه اونجاست) .... با سپاه کاری ندارم...:) :) :)
ولی مرسی که جواب دادی...
آره باید یه بار دیگه برم پلیس +10 تتوشو در بیارم...:)
alavi71
07-09-2011, 20:10

سوال هم نمیخواد بپرسید.
موفق باشید

البته من گفتم میدان سپاه (نظام وظیفه اونجاست) .... با سپاه کاری ندارم...:) :) :)
ولی مرسی که جواب دادی...
آره باید یه بار دیگه برم پلیس +10 تتوشو در بیارم...:)

اگر هم دیدید نتونستند جوابتون را بدهند ازش یک دفتر چه بگیرید.
توی خود دفترچهنوشته فارق التحیلان میتونن یکسال تا زمان اعلام نتایج کنکور سال بعد به عقب بیندازندوخدمتشون رو .....

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:08 PM ----------

کسایی که امسال کنکور دارن معدل سومشون چقدر تاثیر داره برای کنکور 91 ؟

فعلا که مشخص نیست

سازمان سنجش همواره این مطالب رو خیلی دور میگد.یعنی مثلا الان که سال سومی ها امتحان دادند هنوز نمیدونن چقدر تاثیر داره هنوز نمیدونن پیش تاثیر داره یا نه

باید منتظر سازمان سنجش بود .....

alavi71
07-09-2011, 20:15
بچه ها کسی برنامه ی قلم چی برای بعد از مهر رو نداره؟همین طور سوال های سال قبلش رو از کجا میشه گیر آورد؟

چرا قلم چی؟؟

برنامه هاشون که زیاد تغییری ندارند نسبت به قبل

ولی من توصیه میکنم کانون نروید....
پستهای زیر رو بخونید.

کد:
کد:
کد:
کد:
کد:
این شما هستید که انتخاب نهایی رو میکنید.
حق انتخاب با شما هست که قرار هست هزینه بکنید.

SHAHAB111
07-09-2011, 23:58
چرا قلم چی؟؟

برنامه هاشون که زیاد تغییری ندارند نسبت به قبل

ولی من توصیه میکنم کانون نروید....
پستهای زیر رو بخونید.

کد:
کد:
کد:
کد:
کد:
این شما هستید که انتخاب نهایی رو میکنید.
حق انتخاب با شما هست که قرار هست هزینه بکنید.
ببین دوست عزیز من اصلا برام مهم نیست که تو رو بخوام قانع کنم قلم چی خوبه .اصلا هم حوصلششو ندارم.من پارسال کانون بودم بدی ازش ندیدم..
یه سوال پرسیدم اگه کسی هست جواب بده لطفا.میخوام ببینم سوالای آزمون پارسال رو کسی داره یا نه.

ØПЗ М!ПцТЗ
08-09-2011, 09:29
دوستان درصد تاثیر معدل سال سوم دبیرستان در کنکور 91 کی اعلام میشه ؟

Jalal @ A.gh
08-09-2011, 09:36
3-4 ماه دیگه......................

bina22
08-09-2011, 14:00
ببین دوست عزیز من اصلا برام مهم نیست که تو رو بخوام قانع کنم قلم چی خوبه .اصلا هم حوصلششو ندارم.من پارسال کانون بودم بدی ازش ندیدم..
فقط به درد این میخوره که آدم با فضای تست زنی آشنا شه+ واسه اونایی که درس نمی خونن یه فشاری باشه وگرنه واسه یه آدم درس خون و منظبط تاثیری نداره چون اکثره سوالاش از کتابای میاد که تو خیلی از مناطق به زور غال آدم میکنن طرفم میخونه درصدای بالا میاره کیف میکنه
واسه آدمه درس خون اینا همش چرته!!!

M E S S I
08-09-2011, 15:27
منم با bina22 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مواقم.

ashjaee
08-09-2011, 18:01
فقط به درد این میخوره که آدم با فضای تست زنی آشنا شه+ واسه اونایی که درس نمی خونن یه فشاری باشه وگرنه واسه یه آدم درس خون و منظبط تاثیری نداره چون اکثره سوالاش از کتابای میاد که تو خیلی از مناطق به زور غال آدم میکنن طرفم میخونه درصدای بالا میاره کیف میکنه

بد نیست بدونین خیلی از رتبه های برتر کانونی هستند که خودم میشناسم و الکی نیست. زیر هزار که فراوونه. من برنامه گزینه 2 رو نگاه کردم. شبیه پارساله. خیلی بده. پایه اگثر دروس اختیاری هست تا آزمون های جامع. پارسال تو کلاس ما هرکی رفت گزینه 2 تو پایه میلنگید.

bina22
08-09-2011, 20:22
لطفا پاک شود!!!

mahla jan
09-09-2011, 19:20
من کتابای پیشو می خوام .از کجا گیر بیارم؟

gomnam23
09-09-2011, 20:20
من کتابای پیشو می خوام .از کجا گیر بیارم؟

اون کتابایی که عوض نشده رو می تونی از بچه های سال پیش بگیری یا یه سری کتاب فروشیها دارن. واسه ی کتابای امسال هم باید صبر کنید تا مدرسه بهتون بده

Demon_342
09-09-2011, 21:57
دیدین کتابای امسالو ؟

برگه های بیشتر کتابا کاهی شده ... مثه جبر سوم ////

یه بوی خاصی هم گرفتن ... جلد کتابا مقوایی شده ، یعنی کتابو باز کنی دیگه خودش بسته نمیشه

( حالا حداقل کتابای ما که این طوریه ، کتابای شما هم این طوریه ؟)

اینارو گفتم نه اینکه الکی غر بزنم !

از نظر روانشناسی اینا خیلی تو علاقه ی آدم نسبت به یه کتاب و یادگیری تاثیر داره ...

changeit70s
09-09-2011, 22:02
دیدین کتابای امسالو ؟

برگه های بیشتر کتابا کاهی شده ... مثه جبر سوم ////

یه بوی خاصی هم گرفتن ... جلد کتابا مقوایی شده ، یعنی کتابو باز کنی دیگه خودش بسته نمیشه

( حالا حداقل کتابای ما که این طوریه ، کتابای شما هم این طوریه ؟)

اینارو گفتم نه اینکه الکی غر بزنم !

از نظر روانشناسی اینا خیلی تو علاقه ی آدم نسبت به یه کتاب و یادگیری تاثیر داره ...

اینجا هم اینجوریه (گیلان)

javidflasher
09-09-2011, 22:12
دوستان کسی پی دی اف کتابی ازرمزینه رو نداره ؟کتاب پیش باشه حالا هر درسی فرقی نداره

Haniiii
09-09-2011, 22:37
دیفرانسیل امسال خیلی تغییر کرده !؟ ...

خب دیدم بد نیست یه پست هم اینجا بدم ... بچه های پارسال هم همینطور کمکون کردن ... بهتره این سنت رو ادامه بدیم ... !

یه نکته که بعد از کنکور بهتر میفهمین اینه که کاش میدونستم آخرش اینطوریه ! .. بیشتر بچه ها نمیدونن قراره چه اتفاقی بیفته .. مثلا میدونن قراره عید امسال هم درس بخونن اما دقیقا نمیدونن چطوری ... یا اگر نخونن چطور میشه ! ... نمیدونن بعد از عید که میگن باید جمع بندی کنید یعنی چی و ... شاید الان میگین که من اینا رو میدونم ... ولی باور کنید که تا موقعش پیش نیاد درست متوجه نمیشین ... برای همین هم هست که خودم اگر قرار بود کنکور 91 رو بدم سعی میکردم از آخر برنامه ریزی کنم ! ... بدونم آخر کار قرار هست دقیقا چه اتفاقی بیفته .. از بچه های پارسال راجع به آخرش بپرسم و خودم رو برای اون اماده کنم ! ... منظورم اینه که یه دید کلی تر داشته باشین ... فقط به فکر 2 هفته ای ( یا بیشتر ) که وقت دارین نباشین ... 2 ماه بعد رو هم از همین امروز پیش بینی کنید ... فکر میکنم اینطوری بهتر میتونید پیشرفت کنید ...

......

حتما این نکته یادتون باشه که عملا نیمسال دوم که به نظر من خیلی مهم هست وقت به اندازه نیمسال اول ندارین .. به فکر بعد از عید نباشین که اون موقع کارها خیلی فشرده میشه و کیفیت کار یه خرده پایین میاد ... اگر واقعا میخواین تو نیمسال دوم وقت کم نیارید نیمسال اول و پایه 2 یا 3 که انتخاب کردین رو انقدر خوب بخونید که تو نیمسال دوم مطلب به تسلط نرسیده ای از اون ها باقی نمونده باشه ...

......

بعضی ها میگن که بعد از عید وقت حذف کردن بخش های نخونده هست .... راستش من یه خرده با این مخالفم ... به نظرم اگر واقعا میبینید که تو بخشی از درسی نمیتونید اونقدر قوی باشین که تو وقت تعیین شده تستش رو درست بزنین بهتره بزارینش کنار و برین دنبال قوی کردن بخشی از درس دیگه ... یادتون باشه که اگر اون مبحث رو غلط بزنید هم وقتی که صرف حل کردنش صرف کردین رو از دست دادین و هم نمره منفی داره ... اما اگر به جای اینکه 2 تا غلط داشته باشین 1 سوال درست بتونین جواب بدین خیلی جلو میفتین ...
ولی منظورم این نیست که برین مثلا کل یک کتاب رو حذف کنین ... بهتره برین دنبال بودجه بندی که معمولا اسفند یا فروردین تو مجله آزمون کانون یا بقیه موسسات چاپ میشه و با دقت از همین الان به فکر بخش هایی که بهتر میتونین عمل کنید باشین ...

.....

یه نکته که خیلی بهم کمک کرد در مورد مبحثی که خیلی رو اعصابم بود یا اینکه نمیتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم تکه تکه کردن اون مبحث بود ... خب شما حتما شده که از یه چیزی که باهاش مشکل پیدا کردین تو 15 دقیقه اول خوندش زیاد خسته نشین ... خب میتونین با تکه تکه کردنش ... به بهتر یاد گرفتن اون مبحث کمک کنید ... چون اگر حس خوندن اون مبحث رو نداشته باشین فقط دارین وقت خودتون رو تلف میکنین ...

حتما چند مورد دیگه بود که الان یادم نمیاد ! ...

meragj2
10-09-2011, 13:20
بچه هایی که کتابها رو دیدن...
ریاضی عمومی تجربی تغییر کرده ؟

alavi71
10-09-2011, 18:56
بچه هایی که کتابها رو دیدن...
ریاضی عمومی تجربی تغییر کرده ؟

ریاضی عمومی پیش هنوز توزییع نشده است.

Atefe_72
10-09-2011, 22:19
من میخام فصل و2و3و4 فیزیک 2 رو الان نخونمش,چون تو پیش تکرار میشه.........مشکلی پیش میاد؟؟؟؟

gomnam23
10-09-2011, 22:33
من میخام فصل و2و3و4 فیزیک 2 رو الان نخونمش,چون تو پیش تکرار میشه.........مشکلی پیش میاد؟؟؟؟

بهتره بخونی چون هم پایت قویتر میشه هم اینکه یه سری موضوعات مثل حرکت آسانسور تو پیش نیست

alavi71
11-09-2011, 10:52

مشکل که خیر .میتونه بهتون کمک هم بکنه چون در پیش یک فصل مشابه سال دوم دارید که راهت میتونید بفهمید وتستهاش رو هم بزنید .....

M4dridista
11-09-2011, 22:43
بچه ها امروز نتایج اومدو مردود شدم.
میخوام بخونم واسه ی سال دیگه.
صفره صفر نیستم ولی بگم چیزی هم نخوندم. رتبمم خیلی زیاد شد.
فقط الان نمیدونم دقیقا باید از کجا شروع کنم.
میشه کمکم کنید؟

.Masood.
12-09-2011, 18:23
سلام . چند روز پیش تلویزیون تبلیغ یه بسته اموزشی برای کنکور رو کرد . یه چیزی تو مایه های گروه ۱۰۰ بود . کسی شماره ای یا سایتی ازش نداره ؟

gozine2
12-09-2011, 19:01
منم می خوام با یه برنامه شروع کنم درسو ولی حالشو ندارم الان چی کار کنم که خوب پیش برم؟

M4dridista
12-09-2011, 20:03
بچه ها دو پست پیش سوال پرسیدم و الان میخوان دقیق تر برسم امید وارم بتونید کمکم کنید.

گفتم که من سال اول نخوندم زیاد. تابستون رو که اصلا نخوندم. فقط یه کلاس هندسه پایه رفتم. تا دی هم فقط درسای مدرسه رو میخوندم و درکنارش امتحان تافل هم داشتم به اون باید می رسیدم. تا بخودم جنبیدم امتحان های ترم اول بود و اصل درس خوندن رو من از اوایل اسفند شروع کردم. عید عالی نبودم و متوسط خوندم. بعد عید کم کم به درس عادت کرده بودم و اردیبهشت رو میشه گفت نه خیلی عالی ولی خوب خوندم و اصل خوندن من هم همونجا بود. از بعدئ امتحانا یش هم به شدت نا امید شدم و وقتی نمیذاشتم. عمومیهاو تونستم تموم کنم و اختصاصیا هم با کمک حدف یه چیزایی خوندم ولی خب نه رتبم خوب شد نه به چیزی که میخواستم رسیدم. یعنی بیشتر امیدم به کنکور زبان بود که 3000 شده بودم. ولی اونم چون عمومیام پایین زده بودم خوب نشدم و قبولم نشدم.

پارسال فقط یک کلاس دیفرانسیل خوب رفتم و میتونم بگم یه جزوه پربار دارم ولی فقط به همون جزوه اکتفا می کدم و نمیخوندم. موقعی هم که از مدرسه میومدم خونه میخوابیدم و بعدشم همون درسای فردا. اما من پیش 2 رو به خاطر همین غیر حضوری کردم و باعث شد یکمی جلو بیفتم.

آزمون هم گاج میدادم که آزمونای خوبی بود و خیلی هم سخت و تحلیلی بود. ولی ازونجایی که معمولا به بودجه بندی نمیرسیدم برام مفید نبود.

و اما امسال.... تصمیم گرفتم بیشتر بخونم تا بخوام وقتم رو با کلاس ر کنم. یعنی اینطوری راهتماییم کردن. عمومی هارو که خودم میخونم ولی یه سری درسها مثل گسسته یا فیزیک پیش رو مشکل دارم .

سوال من اینه که :
1- به نظرتون درسایی که ضعف دارم رو کلاس برم یا این که با یه جزوه و کتاب خوب شروع کنم به خوندن. من خودم ازون آدمام که واسه خوندن وقت میزارم ولی مسلما اگه قابل تفهیم باشه و مشکل نداشته باشم. به نظر شما میشه؟

2- به نظر شما آموزشگاه خوب دخترونه تهران کدومها هستند؟ تعریف بعثت و فکور رو زیاد شنیدم ولی دقیقا نمیدونم علت تعریفاشون چیه.

3- تصمیم گرفتم امسال آزمون قلم چی بدم. به نظرتون تصمیم درستیه؟ تا حالا هم اصلا آزمونای قلم چی ندادم. در طول دبیرستان هم گزینه و مرات میدادم.

چهارمم سوالم راجه به کتاب هاست که بعدا میخوام ازوتون بپرسم. باید یه سری اصلاحات :دی تو کتابام انجام بدم.

gomnam23
12-09-2011, 21:38
سوال من اینه که :
1- به نظرتون درسایی که ضعف دارم رو کلاس برم یا این که با یه جزوه و کتاب خوب شروع کنم به خوندن. من خودم ازون آدمام که واسه خوندن وقت میزارم ولی مسلما اگه قابل تفهیم باشه و مشکل نداشته باشم. به نظر شما میشه؟

2- به نظر شما آموزشگاه خوب دخترونه تهران کدومها هستند؟ تعریف بعثت و فکور رو زیاد شنیدم ولی دقیقا نمیدونم علت تعریفاشون چیه.

3- تصمیم گرفتم امسال آزمون قلم چی بدم. به نظرتون تصمیم درستیه؟ تا حالا هم اصلا آزمونای قلم چی ندادم. در طول دبیرستان هم گزینه و مرات میدادم.

چهارمم سوالم راجه به کتاب هاست که بعدا میخوام ازوتون بپرسم. باید یه سری اصلاحات :دی تو کتابام انجام بدم.

1) باید ببینید در چه حدی ضعف دارید، اگه یه مبحثیه که به طور کلی نمی دونید داستان چیه باید کلاس برید ولی اگه میدونی که اگه خودت بخونی میتونی بفهمی و تست بزنی پس لازم نیست با کلاس وقت تلف کنی

2) نمی دونم

3) من خودم از قلمچی راضی بودم. آزموناش سوالای متنوعی داره و به نظرم خوبه. هر چند اگه بتونی یه نگاهی هم به سوالات گزینه دو بندازی بد نیست.

samijavid
13-09-2011, 02:13
دوستان من تعدادی کتاب کنکور نو و دست نو دارم که از پارسال مونده هرکی خواست پخ کنه تا لیستش رو بهش بدم

eminem never dies
13-09-2011, 02:46
سلام
من هومنم
پست اولمه :31:
خوشحالم كه به جمع شماها پيوستم دوستان! :20:
راستش من دو سه ماهي ميشه اين تاپيكو خيلي از تاپيكاي ديگرو دنبال ميكنم ولي به صورت سايلنت!

من سال 89-90 پيش بودم ، از بعد عيد استارت شروع رو زدم ،‌ارديبهشت موتورم روشن شد :45:

رتبه كنكورم شد 5000 منطقه 2! رشته رياضي
ولي من لياقتم زير 200 حداقلشه!
بچه رشتم!
رتبه 8 كنكور امسال ،‌دانيال درويش هم كلاسي و رفيق صميمي خودمه! :5:
از مدرسه پروفسور رضا! پارسال هم رتبه 13 كشور يعني موسي متقي از اسكول ما بود
البته سعيد مفيديم كاملا ميشناختم ،‌اون تيزهوشان ميدرسيد! در واقع مدير تيزهوشان رشت آقاي ديلمي پروفسور رضارو تاسيس كرد همه دبيراي تيزهوشانم آورد اينجا ،‌يه جورايي تيزهوشان 2ايم :21:
امسالم همه مشاوره هاي لازمو از دني گرفتم تا پيش كنم به سوي كنكور 91 :31:

البته اينم بگم تابستون هيچي نخوندم! ميخوام از مهر با برنامه گزينه 2 برم جلو
اگه سوالي بود در خدمتم :46:

alavi71
13-09-2011, 08:50
منم می خوام با یه برنامه شروع کنم درسو ولی حالشو ندارم الان چی کار کنم که خوب پیش برم؟

شما سعی کن از الان شروع کنید و با ساعات مطالعه کم و به تدریج ضمن تطبیق خود با شرایط ساعات را بالا ببرید....

---------- Post added at 09:50 AM ---------- Previous post was at 09:46 AM ----------

بچه ها امروز نتایج اومدو مردود شدم.
میخوام بخونم واسه ی سال دیگه.
صفره صفر نیستم ولی بگم چیزی هم نخوندم. رتبمم خیلی زیاد شد.
فقط الان نمیدونم دقیقا باید از کجا شروع کنم.
میشه کمکم کنید؟

ابتدا از دروس پایه و دروسی که در انها ضعف دارید شروع کنید.
و با داشتن یک برنامه ریزی مستمر تا کنکور راه موفقیت را پیش روید.

alavi71
13-09-2011, 09:00
سلام . چند روز پیش تلویزیون تبلیغ یه بسته اموزشی برای کنکور رو کرد . یه چیزی تو مایه های گروه ۱۰۰ بود . کسی شماره ای یا سایتی ازش نداره ؟

ادرس سایتشون
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هستش.
قیمت های اون هم در سایتش موجود هست
ولی در مورد کیفیتن اون اطلاعی ندارم ....

در صورتی که خریداری کردید نظر خود را در باره اونها بگذارید تا بقیه هم مطلع شوند.

bamce
13-09-2011, 10:03
سلام رفقا
امیدوارم که حال همتون خوب باشه
من دفعه پیشم این سوال رو پرسیدم ولی بغیر از یکی دو نفر کسی جواب نداد وبا وجود احترامی که برای اون عزیزان قایلم جوابشون واسم خوب بود ولی دو سه موردو جواب ندادن
(شرمنده اگه بی ادبی کردم)
اگه براتون زحمت نی یه بار دیگه سوالمو جواب بدین
واسه حسابان یه کتاب آموزشی عالی سرغ دارین؟(مثلا آموزش خیلی سبز و گاج سبز ونشر الگو و..... شنیدم به نظرتون کدومشون واسه درصد بالای 80مناسبه؟
کتاب تست چی ؟(گاج سفید و خیلی سبز و نشرالگو.....)
اگه میشه به ترتیب از ساده به سخت جوابمو بدین
ضمنا در مورد دیف و کتابای جدید انتشارات مختلف خبر دارین؟ زحمته! اگه میشه اینم بگین
شرمنده ها
میسی

eminem never dies
13-09-2011, 11:32
بچه ها پيغام داديد كه ايميل دنيل رو ميخواين! اولا كه من قبل ده تا پست نميتونم پيغام خصوصي بدم :31::13:
دوما كه من ايميلو آيديشو ندارم،ولي فيسبوك مياد :20:
اگه خواستين ميتونين ادش كنين
اگرم واستون مقدور نيست تا جايي كه خودم ازش پرسيدمو ميدونم ميتونم بهتون كمك كنم :46:

eminem never dies
13-09-2011, 11:42
در ضمن دوستان من اينجا نيومدم گنده بازي در بيارم
كوچيك تر از اين حرفام بخوام به كسي مشاوره بدم ، اومدم ياد بگيرم ازتون :20:

alavi71
13-09-2011, 14:38
بد نیست بدونین خیلی از رتبه های برتر کانونی هستند که خودم میشناسم و الکی نیست. زیر هزار که فراوونه. من برنامه گزینه 2 رو نگاه کردم. شبیه پارساله. خیلی بده. پایه اگثر دروس اختیاری هست تا آزمون های جامع. پارسال تو کلاس ما هرکی رفت گزینه 2 تو پایه میلنگید.

شما هم بد نیست بدونید رتبه های برتر رو همه موسسات میگن مال ما هست چون که توی سایت هر کدوم برید یه مصاحبه با افراد برتر دارند که معرفی خودشون هست چه کانون چه گاج
این دلیل نیست
چون این موسسات افراد برتر رو به طور رایگان ثبت نام میکنند پس هم کانون و هم گاج میگن مال ما هستند این دلیل نیست ....
بله گزینه دو یکم روی دروس پایه زیاد کار نمیکنه ..... که کار خیلی اشتبا هی هست .

من نمیدونم چرا شما میخواید از کانون طرفدتاری کنید با همه مشکلش ....

---------- Post added at 03:38 PM ---------- Previous post was at 03:36 PM ----------

درسته واقعا افراد درس خون هم زیاد توش موفق نیستند چون هدفش اینه سریع درسها رو تموم کنه برنامش سنگین هست و افاردی هم که میان اگر کمی از برنامه بیفتند عقب روحیه شون رو از دست میدهند......

در مورد سوالات کتابهاش هم که اصلا حرفی نیست توش ....

SuperSt@r
13-09-2011, 14:47
شما هم بد نیست بدونید رتبه های برتر رو همه موسسات میگن مال ما هست چون که توی سایت هر کدوم برید یه مصاحبه با افراد برتر دارند که معرفی خودشون هست چه کانون چه گاج
این دلیل نیست
چون این موسسات افراد برتر رو به طور رایگان ثبت نام میکنند پس هم کانون و هم گاج میگن مال ما هستند این دلیل نیست ....

---------- Post added at 03:38 PM ---------- Previous post was at 03:36 PM ----------

درسته واقعا افراد درس خون هم زیاد توش موفق نیستند چون هدفش اینه سریع درسها رو تموم کنه برنامش سنگین هست و افاردی هم که میان اگر کمی از برنامه بیفتند عقب روحیه شون رو از دست میدهند......

سلام
من خودم کانون بودم و راضی بودم . نمیخام از کانون طرفداری کنم ولی خودم چندتا از رتبه های برتر رو اسم و یا عکسشون رو تو مجله کانون قبل از کنکور 90 که تو طول سال به همه شرکت کننده ها بعد از آزمون ها میدادن رو دیدم
آخه تو طول سال کسایی که ترازشون خوب میشه و رتبه های برتر توی آزمونهای کانون هستند توی هر سه منطقه تو تمام رشته ها رو سه نفر اول عکسشون و بقیه رو اسامیشون رو میزنن

alavi71
13-09-2011, 15:38
سلام
من خودم کانون بودم و راضی بودم . نمیخام از کانون طرفداری کنم ولی خودم چندتا از رتبه های برتر رو اسم و یا عکسشون رو تو مجله کانون قبل از کنکور 90 که تو طول سال به همه شرکت کننده ها بعد از آزمون ها میدادن رو دیدم
آخه تو طول سال کسایی که ترازشون خوب میشه و رتبه های برتر توی آزمونهای کانون هستند توی هر سه منطقه تو تمام رشته ها رو سه نفر اول عکسشون و بقیه رو اسامیشون رو میزنن

بله دوست من بنده هم همین رو گفتم.شما الان گاج رو هم ببینید همین کار رو کرده است ....

ashjaee
13-09-2011, 15:38
این دلیل نیست

من گفتم خودم میشناسمشون که شما اینو نگی . . . این رتبه های برتری که من می گم از اول سال آزمون های کانون می رفتن (یعنی با برنامه کانون پیش رفتن) حالا شاید 2 تا آزمون گزینه دو یا گاج دادن اما کانونی بودند. در ضمن به نظر من اصلا نفرات برتر ملاک نیست چون اونها یا از سال های قبل برنامه داشتند یا نابغه هستند. ملاک برنامه خوب کانون هست که بارها و بارها امتحان شده و نتیجش رو پس داده. سوال های آزمونش هم بیشتر از گزینه 2 و گاج استاندارد هست (گفتم استاندارد نه مشکل)
من به این دلیل از کانون طرفداری می کنم که خودم با برنامه کانون از اول مهر پیش رفتم و نتیجه گرفتم. باور کنین من هم پارسال که کنکور دادم اوایل مهر از این که کانون ثبت نام کردم پشیمان شده بودم حتی رفام گفتم پولم رو پس بدین می خوام برم گزینه 2! که ندادند اما الان خوشحالم که کانون موندم.

SuperSt@r
13-09-2011, 15:50
بله دوست من بنده هم همین رو گفتم.شما الان گاج رو هم ببینید همین کار رو کرده است ....

عزیزم میگم قبل از برگزاری کنکور تو سال تحصیلی تو ازمونهای کانون بعد از هر آزمون این مجله رو میدادن من تا اسامی سه نفر برتر اومد رفتم و از مجله هایی که خودم تو طول سال از قبل داشتم اسامی چنتاشون رو دیدم
نه اینکه بعد از کنکور اون مجله ها بیاد این مجله ها مال قبله کنکوره

Mohammaduir
13-09-2011, 16:48
alavi71 مشکلت چیه؟
یکی بره گاج ثبت نام کنه تا این دلش خوش بشه و دست از سر ما برداره :19:

Lj Wallace
13-09-2011, 18:13
به نظر شما آموزشگاه خوب دخترونه تهران کدومها هستند؟ تعریف بعثت و فکور رو زیاد شنیدم ولی دقیقا نمیدونم علت تعریفاشون چیه

بهترین آموزشگاه کنکور دخترونه تو تهرون فقط فقط علوم هستش تو سیدخندان

M4dridista
13-09-2011, 21:02
بهترین آموزشگاه کنکور دخترونه تو تهرون فقط فقط علوم هستش تو سیدخندان

ممنون دوست عزیز که جوابمو دادی

میشه خوبی هاشم بهم بگی .

بچه ها خواهش میکنم من تا آخر این هفته باید تصمیم بگیرم و دیگه شروع کنم وگرنه همین الانشم دیر شده

alavi71
13-09-2011, 22:00
من گفتم خودم میشناسمشون که شما اینو نگی . . . این رتبه های برتری که من می گم از اول سال آزمون های کانون می رفتن (یعنی با برنامه کانون پیش رفتن) حالا شاید 2 تا آزمون گزینه دو یا گاج دادن اما کانونی بودند. در ضمن به نظر من اصلا نفرات برتر ملاک نیست چون اونها یا از سال های قبل برنامه داشتند یا نابغه هستند. ملاک برنامه خوب کانون هست که بارها و بارها امتحان شده و نتیجش رو پس داده. سوال های آزمونش هم بیشتر از گزینه 2 و گاج استاندارد هست (گفتم استاندارد نه مشکل)
من به این دلیل از کانون طرفداری می کنم که خودم با برنامه کانون از اول مهر پیش رفتم و نتیجه گرفتم. باور کنین من هم پارسال که کنکور دادم اوایل مهر از این که کانون ثبت نام کردم پشیمان شده بودم حتی رفام گفتم پولم رو پس بدین می خوام برم گزینه 2! که ندادند اما الان خوشحالم که کانون موندم.

دوست من اگر نوشتهه ای من رو بخونید فکر کنم بد نیست.
من گفتم همه موسسات اینجوری هستند چه کانون چه گاج شما اگر نمیدونی این رو بدون دانش اموزان ممتاز رو خودکار ثبت نام میکنند.واگر بازهمبدونی زیر فرم ثبت نام نوشته کهمیتونن از نام وتصویر شما استفاده کنند پس بحث گاج نیست
شما که فرق کلمعه همه موسسات با گاج رو میدونید ؟ و این جوری نوشتید؟
شما میگید نفرات برتر ملاک هست و نتیجه کانون بوده و خوب هست حالا میگید ملاک نیست؟
این رو هم باز اگر میخوندید مطلب من رو بد نبود
شما اگر الان برنامه همه موسسات رو که توی سایتشون هست ببینید متوجه میشید که تقریبا یکی هست ....ول مال کانون اسم داره ....

اگر بحث استاندارد هست چرا شسوال های کتابهاش رو داره چرا سوالات کنکورهای قبل رو داره اینها رو که میشه بدون ازمونهم خوند
چرا گاج مشابهت سوالاش با کنکور بیشتر هست ....؟؟؟؟

---------- Post added at 10:58 PM ---------- Previous post was at 10:57 PM ----------

عزیزم میگم قبل از برگزاری کنکور تو سال تحصیلی تو ازمونهای کانون بعد از هر آزمون این مجله رو میدادن من تا اسامی سه نفر برتر اومد رفتم و از مجله هایی که خودم تو طول سال از قبل داشتم اسامی چنتاشون رو دیدم
نه اینکه بعد از کنکور اون مجله ها بیاد این مجله ها مال قبله کنکوره

دوست من شما هم نوشته من رو بخونید تو جواب قبلی هم گفتم

من گفتم همه موسسات اینجوری هستند چه کانون چه گاج شما اگر نمیدونی این رو بدون دانش اموزان ممتاز رو خودکار ثبت نام میکنند.واگر بازهمبدونی زیر فرم ثبت نام نوشته کهمیتونن از نام وتصویر شما استفاده کنند پس بحث گاج نیست
شما که فرق کلمعه همه موسسات با گاج رو میدونید ؟ و این جوری نوشتید؟

البته این رو هم بگم که افراد مستعد در اغلب ازمونها شرکت میکنند.

---------- Post added at 11:00 PM ---------- Previous post was at 10:58 PM ----------

alavi71 مشکلت چیه؟
یکی بره گاج ثبت نام کنه تا این دلش خوش بشه و دست از سر ما برداره :19:

کسی به شما کاری نداره شما هر کاری و هر جایی میخوای برو ثبت نام کن.
اگر نوشته من رو میخوندید متوجه میشدید من گفتم این اشکالات رو داره و اینجوری هست
تصمیم نهایی با خود شماست
این رو زیر همشون نوشتم
حالا شما هر جا دوست داری برو ثبت نام کن ...