PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 91 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19

Alireza SM
31-03-2012, 15:27
بچه ها حال پدرم دوباره خراب شده بازم باید ببرمش آلمان :41: معافیت خدمتم رو هم که گرفتم اگه بازم وقت نشد برای کنکور دیگه اصلا ایران برنمیگردم میرم مالزی یا هند درس بخونم :20:

bina22
31-03-2012, 15:36
دوستان معماری تبریز قبول شدنش سخته؟
رتبه بالایی میخواد؟
ببخشید اینجا پرسیدم دیدم زود جواب میدید بازم معذرت

D_felfelak
31-03-2012, 19:45
خوب این یه نقطه ضعف برای شماس که باید از اون ور ماجرا تبدیل به نقطه قوت کنی
یعنی سعی کنی زمانی رو که در آزمون به خاطر نزدن 15 سوال آخر زبان ( که چون ریدینگ داره وقتگیر هم هست) به دست میاری به بهترین نحو استفاده کنی خلاصه که اگه زبان رو پایین میزنی حداقل یکی از درسای دیگه عمومی رو بالا بزنی
(بسته به علاقت هر کدوم که قویتری)

برای ادامه برنامت هم هر طور که خودت فکر میکنی درسته بخون
از الان تا اول خرداد یک ماه و نیم وقته یعنی میشه 3 تا آزمون برای همین خیلی نمی خواد سختگیری کنی
ولی آزمونها رو بده و سعی کن همونایی رو که خوندی تو آزمون پیاده کنی

من ادبيات و بينش ام نسبتا" خوب هست:8: عربيم هم معمولی رو به بالا:20:
اما اين زبان...:41::13:

constant_boy23
31-03-2012, 21:21
اقا اين صحافي كتاباي خيلي سبز واس شمام انقدر اشغاله ؟:19:
من سومين باره كه دارم فيزيك 3 احمد مصلايي رو روزنامه وار ورق ميزنم...ولي الان 8 تا از ورقه هاش در اومده ...:18:
خدا كنه بقيه كتابام مث اين نشه ...تا كنكور چيزي از كتابا نميمونه:41:شايد منگنشون كردم :19:

pouyacapitan
31-03-2012, 21:27
من سومين باره كه دارم فيزيك 3 احمد مصلايي رو روزنامه وار ورق ميزنم...ولي الان 8 تا از ورقه هاش در اومده ...:18:
خدا كنه بقيه كتابام مث اين نشه ...تا كنكور چيزي از كتابا نميمونه:41:شايد منگنشون كردم :19:

سلام
بده بیرون سیم کنن
هیچیشون نمی شه اون وقت!
۱۲۰۰ تومن من دادم واسه کتابایی مثله شیمی ۳ خیلی سبز.
اصلا خراب نمی شن

alavi71
31-03-2012, 22:57

کلا کتابهای پر حجم همین جوری هستند....

منگنه هم نمیخورن اغلب .....

One Minute
01-04-2012, 01:04
اتفاقا به نظر من جرخوردن يك كتاب لذت بخشه، به آدم اعتماد به نفس ميده! مثلا من وقتى حسابان گاجم رو ميبينم كه تمام جلد و برگه هاش پاره پوره شدن كلى اعتماد به نفسم بالا ميره :دى

aazp
01-04-2012, 10:20
یه نصیحت دارم برا بچه هایی که تو درسای عمومی مشکل دارن ، من خودم سال 88 تا بعد از عید فقط معارف دوم رو اونم دست و پا شکسته خونده بودم اما از 14ام تا اوایل خرداد با روزی یک ساعت خوندن و نیم ساعت تست زدن تو کنکور 86 درصد زدم پس مطمئن باشید اگر تو درسای عمومی هنوز لنگ میزنید به راحتی میتونید به نقطه قوت تبدیلش کنید و وقت هم زیاده تا کنکور البته اگه روزی حدود 10 ساعت درس بخونید و امتحانای پیش2 رو هم اگه پیش هستید جدی بگیرید چون میتونید در عرض دو هفته پیش2 رو کلا برای کنکور جمع کنید

moh72
01-04-2012, 20:53
دوستان معماری تبریز قبول شدنش سخته؟
رتبه بالایی میخواد؟
ببخشید اینجا پرسیدم دیدم زود جواب میدید بازم معذرت
پس میخواستی کجا بپرسی؟ :31:
کاش میگفتی منطقه چندی
دانشگاه تبريز منطقه 1: 3600 منطقه 2: 3400 رتبه كشوري 7700
دانشگاه هنر تبريز-نيمسال دوم منطقه 1: 6900 منطقه 2: 4500 منطقه 3: 2200 رتبه كشوري 14000
برو از سایت کانون یادگار ماندگار قلمچی رو دانلود کن همه ی رشته ها و شهرهارو نوشته

One Minute
02-04-2012, 14:20
گاج سفيد با نقره اى چه فرقى ميكنه؟

pour-homme
02-04-2012, 16:38
گزینه دو این تخمین رتبه اش رو برداشته کسی از بچه ها اگر عضو گزینه دو هست میشه این درصد ها رو برام بزنه
-------------------------------------------
ادبیات : 21
عربی : 0
معارف : 0
زبان : 78
ریاضی : 15.5
فیزیک : 38.5
شیمی : 23
----------------------------------
ادبیات : 60
عربی : 50
معارف : 50

M A M M U T
02-04-2012, 16:39
دوستان سلام...
با تو جه به این که سوالهای ادبیات(مثل عربی) چینش خاصی دارن و از هر مبحث معمولا تعداد مشخصی سوال میاد دوتا سوال اساسی دارم.
زبان فارسی تو کنکور حدودا 4 یا 5 تا(اگه اشتباه نکنم) تو کنکور سوال داره.... تا جایی که من نگاه کردم:
1-یه دونه تکواژ شماری میاد
2-یدونه شمارش صفات
3-یدونه شمارش مرکب و مشتق و ...
4- یه دونه نگارش
خواستم ببینم شما تاحالا دیدن که مثلا از متن درس ها هم سوال بیاد؟ مثلا در مورد انواع نوشته ها(تشریحی و .... ) ؟یعنی اون ها رو هم باید بخونیم؟
سوال دیگم در مورد در آمد های کتاب ادبیات هست.ممکنه از بخش هایی مثل نوشته های تعلیمی یا این که انواع نوشته های غنایی و اینها سوال بیاد.؟

Alireza SM
02-04-2012, 16:59
گزینه دو این تخمین رتبه اش رو برداشته کسی از بچه ها اگر عضو گزینه دو هست میشه این درصد ها رو برام بزنه
-------------------------------------------
ادبیات : 21
عربی : 0
معارف : 0
----------------------------------
ادبیات : 60
عربی : 50
معارف : 50

کدوم منطقه ؟

alavi71
02-04-2012, 17:52
دوستان سلام...
با تو جه به این که سوالهای ادبیات(مثل عربی) چینش خاصی دارن و از هر مبحث معمولا تعداد مشخصی سوال میاد دوتا سوال اساسی دارم.
زبان فارسی تو کنکور حدودا 4 یا 5 تا(اگه اشتباه نکنم) تو کنکور سوال داره.... تا جایی که من نگاه کردم:
2-یدونه شمارش صفات
4- یه دونه نگارش
خواستم ببینم شما تاحالا دیدن که مثلا از متن درس ها هم سوال بیاد؟ مثلا در مورد انواع نوشته ها(تشریحی و .... ) ؟یعنی اون ها رو هم باید بخونیم؟
سوال دیگم در مورد در آمد های کتاب ادبیات هست.ممکنه از بخش هایی مثل نوشته های تعلیمی یا این که انواع نوشته های غنایی و اینها سوال بیاد.؟

سلام
ببینید برای کنکور اولین و مهمترین مرجع کتاب درسی هست.
وبا توجه به اینکه هر چند سال یکبار سبک سوالات تغییر میکنه پیش بینی اینده کمی سخت هست واسه اینکه ببینیم چه جوری سوال میاد.
ولی در کل نکات کتاب درسی مثلا زبان فارسی با مثال های اون هست.
پس توصیه میشه ابتدا کتاب رو بخونید بعد از اون با تستهای سال گذشته اشنا بشید
موفق باشید...

alavi71
02-04-2012, 18:01
دوستان سلام...
2-یدونه شمارش صفات
4- یه دونه نگارش

سلام
وبا توجه به اینکه هر چند سال یکبار سبک سوالات تغییر میکنه پیش بینی اینده کمی سخت هست واسه اینکه ببینیم چه جوری سوال میاد.
موفق باشید...

alavi71
02-04-2012, 18:13
دوستان سلام...
2-یدونه شمارش صفات
4- یه دونه نگارش

سلام
موفق باشید...

pour-homme
02-04-2012, 22:35
کدوم منطقه ؟

منطقه 2 هستم

Arashdn
03-04-2012, 10:06
سلام
دوستان واسه من که 3 روز آدم شدم و درسو شروع کردم چه ایده ای دارید ؟
تا الان تو تعطیلات بودم و درس نمیخوندم (ترازم تو قلمچی حدود 5700 هست)
چه راهکاری برام دارید که تو این سه ماه مونده تمام مباحث رو در سطح قابل قبولی بخونم؟
کتاب کم حجم و مفید چی بهم پیشنهاد میکنید
نمیخوام بمونم پشت کنکور و باید امسال یه جای خوب قبول بشم
شدیدا منتظر ایده هاتون هستم
ممنون

D_felfelak
03-04-2012, 11:47
نرم افزار يا سايتی برای تخمين رتبه سراغ دارين؟! مشابه گزينه دو

h0p3
03-04-2012, 12:20
سلام
موفق باشید...

قطعا بهترین منبع برای خوندن کتاب درسی هست.:27:
ایده ها رو نمیشه پیش بینی کرد ولی بعضی ایده ها رو اول تو کنکور خارج کشور میارن و سال های بعدش تو کنکور داخل.البته بیشتر ایده ها، ایده های مثال ها و تمرین های کتاب هستن،برای همین هم هست که میگن تمرین ها و مثال های کتاب رو حتما حل کنین(حتی شده که عین تمرین کتاب رو سوال کنکور بدن :دی ) :27:

alavi71
03-04-2012, 16:26
قطعا بهترین منبع برای خوندن کتاب درسی هست.:27:
ایده ها رو نمیشه پیش بینی کرد ولی بعضی ایده ها رو اول تو کنکور خارج کشور میارن و سال های بعدش تو کنکور داخل.البته بیشتر ایده ها، ایده های مثال ها و تمرین های کتاب هستن،برای همین هم هست که میگن تمرین ها و مثال های کتاب رو حتما حل کنین(حتی شده که عین تمرین کتاب رو سوال کنکور بدن :دی ) :27:

برای همین هست میگم کنکور غیر قابل پیش بینی
در سال قبل از سوالات خارج از کشور ها نسبت به قبل خیلی خیلی سوالت کمتر تکرار شد
در ضمن در برخی دروس مثل شیمی تکرار داره نه همه دروس پس نمیشه به عنوان یک منبع مهم بحساب اوردش ....

موفق باشید

h0p3
03-04-2012, 17:20
برای همین هست میگم کنکور غیر قابل پیش بینی
در سال قبل از سوالات خارج از کشور ها نسبت به قبل خیلی خیلی سوالت کمتر تکرار شد
در ضمن در برخی دروس مثل شیمی تکرار داره نه همه دروس پس نمیشه به عنوان یک منبع مهم بحساب اوردش ....

موفق باشید

پارسال که کلا همه چی عوض شد(هیچ وقت 3 تا سوال اول ادبیات یادم نمیره! + انتخاب رشته!)!!!:31::31:
اگه کنکور قابل پیش بینی باشه که کنکور نیست!!! :31::27:
ولی از رو یه بار عوض شدن شیوه سوالات نمیشه برای سال بعد تصمیم گرفت که چی میشه :31: :20:
تکرار شدن یه سوال که زیاد اتفاق نمیفته ولی ایده سوال چرا!نمیگم منبع مهم ولی نباید خیلی هم دست کمش گرفت،بالاخره اونم کنکور هست دیگه،مثل کنکورهای داخل سال قبل :20:

A.N.A.P
03-04-2012, 18:40
دوستان هر چی برنامه ریختم بهش نتونستم عمل کنم ! واسه همین انگیزم کم شده نهایتا روزی 5 ساعت میخونم ! به نظرتون چکار کنم ؟ گزینه 2 و اینا مشاوره میکنن ؟ 86 روز دیگه مونده ! بهتر نیست الان تا امتحانای خرداد بشینم کل پیش رو بخونم ؟

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

monaa
03-04-2012, 19:48
دوستان هر چی برنامه ریختم بهش نتونستم عمل کنم ! واسه همین انگیزم کم شده نهایتا روزی 5 ساعت میخونم ! به نظرتون چکار کنم ؟ گزینه 2 و اینا مشاوره میکنن ؟ 86 روز دیگه مونده ! بهتر نیست الان تا امتحانای خرداد بشینم کل پیش رو بخونم ؟

نه فکر کنم بتونی رو پایه مسلط شی خیلی به نفعته :20:

A.N.A.P
03-04-2012, 20:13
یه مورد دیگه : تو 45 روز میشه فیزیک پیش رو از رو گاج تموم کرد ؟ 2660 تا تست داره ولی با آموزشش زیاد حال نکردم ! کتاب کم حجم و مفید تری سراغ دارین ؟

alavi71
03-04-2012, 22:42
پارسال که کلا همه چی عوض شد(هیچ وقت 3 تا سوال اول ادبیات یادم نمیره! + انتخاب رشته!)!!!:31::31:
اگه کنکور قابل پیش بینی باشه که کنکور نیست!!! :31::27:
ولی از رو یه بار عوض شدن شیوه سوالات نمیشه برای سال بعد تصمیم گرفت که چی میشه :31: :20:
تکرار شدن یه سوال که زیاد اتفاق نمیفته ولی ایده سوال چرا!نمیگم منبع مهم ولی نباید خیلی هم دست کمش گرفت،بالاخره اونم کنکور هست دیگه،مثل کنکورهای داخل سال قبل :20:

دوست عزیز
شما میگ قبلش توی خارج از کشورها میاد توضیح دادم نه همیشه اینجوری نیست توی پست اول هم همین رو گفتم
چون سبک سوالات عوض میشن پس باید به کتاب درسی تکیه کرد بعد سایر منابع ...

موفق باشید

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

یه مورد دیگه : تو 45 روز میشه فیزیک پیش رو از رو گاج تموم کرد ؟ 2660 تا تست داره ولی با آموزشش زیاد حال نکردم ! کتاب کم حجم و مفید تری سراغ دارین ؟

سلام دوست عزیز
اگر اراده کنید سختترین کارها هم ساده میشود
پس امیدوار باشید و به خدا توکل کنید
کتابهای توی بازار اغلب پر حجم هستند.
ولی نیازی نیست همه تستهای اون زده بشه ....
تستهای سالهای اخیر در اولیت هستند ...
بصورت گلچین از هر مبحث چند تست بزنید
موفق باشید

moh72
04-04-2012, 00:18

احتمالا موقع برنامه ریزی جو گیر شدی گفتی روزی 12 ساعت میخونم من که خودم همش اینجوری میشم :31:
به نظر من رو قسمتایی که قوی هستی و یا فکر میکنی راحتتر میتونی یاد بگیری و سوال خیز هستن بیشتر تمرکز کن مثلا من از ریاضی مباحث احتمال ، تابع ، حد ، مشتق ، دایره ، هندسه فضایی ، و هندسه تحلیلی رو انتخاب کردم

A.N.A.P
04-04-2012, 11:00
دوست عزیز
شما میگ قبلش توی خارج از کشورها میاد توضیح دادم نه همیشه اینجوری نیست توی پست اول هم همین رو گفتم
چون سبک سوالات عوض میشن پس باید به کتاب درسی تکیه کرد بعد سایر منابع ...

موفق باشید

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

سلام دوست عزیز
اگر اراده کنید سختترین کارها هم ساده میشود
پس امیدوار باشید و به خدا توکل کنید
کتابهای توی بازار اغلب پر حجم هستند.
ولی نیازی نیست همه تستهای اون زده بشه ....
تستهای سالهای اخیر در اولیت هستند ...
بصورت گلچین از هر مبحث چند تست بزنید
موفق باشید
آخه گاج سفید پیش دانشگاهی تستاش ستاره دار نیست نمیدونم کدومو بزنم ! چه کار کنم ؟ تست های قلمچی آبی رو بزنم ؟

alavi71
04-04-2012, 16:21
آخه گاج سفید پیش دانشگاهی تستاش ستاره دار نیست نمیدونم کدومو بزنم ! چه کار کنم ؟ تست های قلمچی آبی رو بزنم ؟

ببینید با توجه به درسنامه هایی که داره شما توی اون مبحث چند تا تست رو بزن ...

قبلش سعی کن مسلط شده باشی ...

از هر درسنامه تا درسنامه بعد چندتا بزن
ونکته دیگه ببین توی اون مبحث چقدر سوال توی کنکور اومدی به این ترتیب میتونی مباحث مهمتر رو متوجه بشی و بیشتر کار کنی.در مورد کانون هم فقط یکم جواب تشریحی هاش جالب نیست

موفق باشید

Arashdn
05-04-2012, 07:46
سلام
دوستان واسه من که 3 روز آدم شدم و درسو شروع کردم چه ایده ای دارید ؟
تا الان تو تعطیلات بودم و درس نمیخوندم (ترازم تو قلمچی حدود 5700 هست)
چه راهکاری برام دارید که تو این سه ماه مونده تمام مباحث رو در سطح قابل قبولی بخونم؟
کتاب کم حجم و مفید چی بهم پیشنهاد میکنید
نمیخوام بمونم پشت کنکور و باید امسال یه جای خوب قبول بشم
شدیدا منتظر ایده هاتون هستم
ممنون
کسی نظری نداره برام ؟

lohrasbi
05-04-2012, 11:44
سلام. مهم ترین چیز اینه که شروع کنی و یه استارت مشتی بزنی. و در ضمن انگیزه داشته باشی و فکر پشت کنکور نباشی. خداروشکر تو این دوتا رو باهم داری. پس فقط میمونه برنامه و کتاب و اینا.

اگه یکم فکر کنی میبینی که بیشتر چیزای لازم رو خودت میدونی. انقد مشاورا توی تی وی و اینور اونور برامون حرف زدن که دیگه حفظ شدیم. و نکته ی مشاوره ای خاصی از فضا وارد نشده!

نباید هیچ مبحثی رو بصورت عمده تست بزنی. باید مختصر و مفید بخونی. ازین به بعد هم بیشتر باید تستای کنکور رو کار کنی. جزوه ای هم که میخوای بخونی حدالامکان باید جزوه ای باشه که قبلن یه بار خوندیش. مباحثی رو هم که اصلن نخوندی از روی یه جزوه ی مختصر مفید بخونی. نه اینکه مثلن واسه دیفرانسیل بشینی همه ی رمزینه رو بخونی. واسه بعضی از درسا اینا به ذهنم میرسه: عربی: نشر الگو جمع بندی - دینی: فقط کتاب درسی + آیات و نکات - تحلیلی و شیمی: آبی قلمچی (چاپ 90 به بعد) گسسته: تست های ستاره دار گاج

راستی من فرض کردم که رشتت ریاضیه!

در مورد دروس دیگه هم باید بگی در چه سطحی هستی تا اینجا بچه ها بتونن یه جواب درست و حسابی بهت بدن.

A.N.A.P
05-04-2012, 13:25
سلام. مهم ترین چیز اینه که شروع کنی و یه استارت مشتی بزنی. و در ضمن انگیزه داشته باشی و فکر پشت کنکور نباشی. خداروشکر تو این دوتا رو باهم داری. پس فقط میمونه برنامه و کتاب و اینا.

اگه یکم فکر کنی میبینی که بیشتر چیزای لازم رو خودت میدونی. انقد مشاورا توی تی وی و اینور اونور برامون حرف زدن که دیگه حفظ شدیم. و نکته ی مشاوره ای خاصی از فضا وارد نشده!

نباید هیچ مبحثی رو بصورت عمده تست بزنی. باید مختصر و مفید بخونی. ازین به بعد هم بیشتر باید تستای کنکور رو کار کنی. جزوه ای هم که میخوای بخونی حدالامکان باید جزوه ای باشه که قبلن یه بار خوندیش. مباحثی رو هم که اصلن نخوندی از روی یه جزوه ی مختصر مفید بخونی. نه اینکه مثلن واسه دیفرانسیل بشینی همه ی رمزینه رو بخونی. واسه بعضی از درسا اینا به ذهنم میرسه: عربی: نشر الگو جمع بندی - دینی: فقط کتاب درسی + آیات و نکات - تحلیلی و شیمی: آبی قلمچی (چاپ 90 به بعد) گسسته: تست های ستاره دار گاج

راستی من فرض کردم که رشتت ریاضیه!

در مورد دروس دیگه هم باید بگی در چه سطحی هستی تا اینجا بچه ها بتونن یه جواب درست و حسابی بهت بدن.

ببخشید الان واسه دیفرانسیل من تازه دارم رمزینه میخونم ! پس میگید چی بخونم ؟ شیمی رو هم تازه میخوام از مبتکران بخونم ! میگید از آبی قلمچی بخونم ؟ در ضمن اگه اگه چیزی بلد نباشیم رو آموزش های آبی قلمچی میشه حساب کرد ؟

راستی واسه تحلیلی من هم گاج سفید دارم هم آبی قلمچی . کدومش بهتره ؟

Alireza.Malek
05-04-2012, 17:50
سلام. کسی میدونه کی باید بریم کارت ورود به جلسه رو بگیریم؟

Reza31001
05-04-2012, 18:14
کارت ورود به جلسه معمولا هفته آخر توزیع میشه (اینترنتی)

lohrasbi
06-04-2012, 12:37
ببخشید الان واسه دیفرانسیل من تازه دارم رمزینه میخونم ! پس میگید چی بخونم ؟ شیمی رو هم تازه میخوام از مبتکران بخونم ! میگید از آبی قلمچی بخونم ؟ در ضمن اگه چیزی بلد نباشیم رو آموزش های آبی قلمچی میشه حساب کرد ؟

راستی واسه تحلیلی من هم گاج سفید دارم هم آبی قلمچی . کدومش بهتره ؟
اگه برای اولین بار توی این زمان میخوای دیفرانسیل رو از رمزینه بخونی بنظرم اشتباهه. مگر اینکه خیلی فول باشی و سرعتت عالی باشه.

از روی یه جزوه مثل جزوه ی معلمتون بخون و تستهای آبی قلمچی رو بزن یا اینکه نصفش رو بزن. تستهای سطح 1 میکرو بانک گاج هم میتونه خوب باشه ولی شنیدم دیگه این کتاب توی بازار نیست!

همه ی این حرفام واسه شیمی هم صدق میکنه! اگه شیمی پیش 1 و شیمی 2 و شیمی 3 رو چیزی بلد نباشی، احتمالن همون گزیده نکات آبی قلمچی (که خیلی مختصر و مفید و جمع و جوره) کفایت میکنه. (نویسندش (انوشه) پارسال دبیرمون بود). البته حواست باشه که حتمن باید کتاب درسی رو بخونی. اگه توی بعضی قسمتاش دچار مشکل شدی، مثلن اگه جواب یه فکر کنید رو بلد نبودی و یا نیاز به توضیح داشتی، اونوقت برو همون قسمت رو از مبتکران بخون.

واسه شیمی پیش2 هم نظر خاصی ندارم!

اگه تحلیلیت خوب نیست و زیاد بلد نیستی و نخوندی، همون آبی قلمچی خوبه. گاج واسه این زمان خیلی زیاد و وقتگیره.

A.N.A.P
06-04-2012, 15:10
اگه برای اولین بار توی این زمان میخوای دیفرانسیل رو از رمزینه بخونی بنظرم اشتباهه. مگر اینکه خیلی فول باشی و سرعتت عالی باشه.

از روی یه جزوه مثل جزوه ی معلمتون بخون و تستهای آبی قلمچی رو بزن یا اینکه نصفش رو بزن. تستهای سطح 1 میکرو بانک گاج هم میتونه خوب باشه ولی شنیدم دیگه این کتاب توی بازار نیست!

همه ی این حرفام واسه شیمی هم صدق میکنه! اگه شیمی پیش 1 و شیمی 2 و شیمی 3 رو چیزی بلد نباشی، احتمالن همون گزیده نکات آبی قلمچی (که خیلی مختصر و مفید و جمع و جوره) کفایت میکنه. (نویسندش (انوشه) پارسال دبیرمون بود). البته حواست باشه که حتمن باید کتاب درسی رو بخونی. اگه توی بعضی قسمتاش دچار مشکل شدی، مثلن اگه جواب یه فکر کنید رو بلد نبودی و یا نیاز به توضیح داشتی، اونوقت برو همون قسمت رو از مبتکران بخون.

واسه شیمی پیش2 هم نظر خاصی ندارم!

اگه تحلیلیت خوب نیست و زیاد بلد نیستی و نخوندی، همون آبی قلمچی خوبه. گاج واسه این زمان خیلی زیاد و وقتگیره.
دوست عزیز من یکم گیج شدم . شما فکر کن من هیچی دیفرانسیل بلد نیستم . از آبی قلمچی میشه خوند ؟
من رمزینه جلد 1 رو خوندم . به نظرت تا امتحانای خرداد میشه جلد 2 رو تموم کرد ؟
شیمی مبتکران پیش2 رو هم تموم کزدم فقط میمونه جلد 1 ! نظرتون درباره این چیه ؟

lohrasbi
06-04-2012, 16:25
اگه دیف1 رو از رمزینه خوندی و فهمیدی، خیلی هم خوبه و با تستای کنکور جمع بندی میکنی و مشکلی نداری. اما دیف2 رو اگه بخوای بشینی همه ی رمزینه رو توی این زمان بخونی، واسه درسای دیگت وقت کم میاری و بعیده به امتحانا برسی.

اینکه دیفرانسیل رو میشه از آبی قلمچی خوند یا نه بستگی به این داره که حسابان و دیف1 رو چقدر فهمیده باشی و هوش ریاضیت چقدره. اگه حسابان و دیف1 رو خوب فهمیدی و هوش ریاضیت هم خوبه، آره میشه از آبی خوند. اما اگه نه، باید از یه جزوه ی مفصل تر بخونی. حالا این جزوه میتونه جزوه ی معلمتون باشه یا هر جزوه ی دیگه ای. ولی نه اونقدر مفصل که تمام نکات ریز و درشت و بعضن خارج از محدوده رو مطرح کنه ( مثل رمزینه) .

شیمی رو هم که شاخش رو شکوندی (پیش2 رو میگم). بقیش سرازیریه. نظرم اینه که برای پیش1 کتاب درسی رو باز کن و شروع کن خوندن. جاهایی رو که متوجه نمیشی ، برو ایستگاه های درس و نکته ی مبتکران که مربوط به اون قسمت میشن رو بخون تا متوجه بشی. منظورم اینه که تا به مشکل بر نخوردی، سراغ درسنامه های مبتکران نرو چون خیلی وقتت رو میگیره. در آخر هم تستای مبتکران رو یکی درمیون بزن. آخر سر اگه بازم وقت داشتی (که خیلی بعیده) نصفه ی دیگش رو بزن.

ببخشید زیاد حرف زدم!

A.N.A.P
06-04-2012, 18:46
اگه دیف1 رو از رمزینه خوندی و فهمیدی، خیلی هم خوبه و با تستای کنکور جمع بندی میکنی و مشکلی نداری. اما دیف2 رو اگه بخوای بشینی همه ی رمزینه رو توی این زمان بخونی، واسه درسای دیگت وقت کم میاری و بعیده به امتحانا برسی.

اینکه دیفرانسیل رو میشه از آبی قلمچی خوند یا نه بستگی به این داره که حسابان و دیف1 رو چقدر فهمیده باشی و هوش ریاضیت چقدره. اگه حسابان و دیف1 رو خوب فهمیدی و هوش ریاضیت هم خوبه، آره میشه از آبی خوند. اما اگه نه، باید از یه جزوه ی مفصل تر بخونی. حالا این جزوه میتونه جزوه ی معلمتون باشه یا هر جزوه ی دیگه ای. ولی نه اونقدر مفصل که تمام نکات ریز و درشت و بعضن خارج از محدوده رو مطرح کنه ( مثل رمزینه) .

شیمی رو هم که شاخش رو شکوندی (پیش2 رو میگم). بقیش سرازیریه. نظرم اینه که برای پیش1 کتاب درسی رو باز کن و شروع کن خوندن. جاهایی رو که متوجه نمیشی ، برو ایستگاه های درس و نکته ی مبتکران که مربوط به اون قسمت میشن رو بخون تا متوجه بشی. منظورم اینه که تا به مشکل بر نخوردی، سراغ درسنامه های مبتکران نرو چون خیلی وقتت رو میگیره. در آخر هم تستای مبتکران رو یکی درمیون بزن. آخر سر اگه بازم وقت داشتی (که خیلی بعیده) نصفه ی دیگش رو بزن.

ببخشید زیاد حرف زدم!

زیاد حرف زدین چیه ؟ حرف های شما رو باید گل (Gol) گرفت ! بسیار ممنون که وقتتون رو در اختیار گذاشتین !راستی رتبه شما چند بود ؟

D_felfelak
06-04-2012, 19:09
گرامی من فصل جدول تناوبی شيمي دو رو نخوندم و بلد نيستم ولی به گوشم خورده و تا حدودی درک کردم
اگر بخوام کامل کامل از مبتکران بخونم 12 ساعت وقت ميبره!
با اين حال توصيه ميکنيد از يه منبع کم حجم تر استفاده کنم؟
همين طور برای خيلی درس های ديگه البته قبلش رو مطالبی که قبلان خوندم به تسلط ميرم بعد
من نشستم حساب کردم ديدم تا 5 خرداد 550 ساعت زمان هست ميشه خيلی کارهاااا کرد (با حساب روزی 13 ساعت و کسر زمان آزمون و مرور پنجشنبه)
8-9 تا سؤال از مکانيک ديناميک مياد چندتاش آسون هست؟ و راحت ميشه زد؟

omidsarab
06-04-2012, 19:49
سلام به دوستایی که خودشونو این روزا میکشن تا فردا دکتر مهندس شن
من فارغ التحصیلم و حدود سه ماه اول یعنی پاییز رو خوب درس می خوندم ولی بخاطر اینکه مجبور شدم 10 روزی درس نخونم دیگه تا امروز که میخوام درس بخونم به قول خودمون لای کتاب هم باز نکردم حالا یه برنامه ای دارم میخواستم نظرشماها رو بدونم اونم اینه که تو این حدود 80 روز باقیمانده چهل روز اول رو فقط اختصاصی + زبان بخونم و چهل روز دوم رو عمومی+اختصاصی بخونم البته همه جای کتاب رو نه بیشتر اون قسمتهایی که تو دبیرستان خوب خوندم و با یه مرور ساده میتونم کامل یادم بگیرم.
البته اینم بگم برام خیلی مهم نیست که رتبم بالا یا پایین باشه و بخاطر مشکلاتی که دارم همین پیام نور شهر خودمون هم قبول بشم خیلی ناراحت نمیشم البته سال قبل هم قبول شدم ولی به امید اینکه بتونم معافیت پزشکی بگیرم پشت کنکور موندم
اگه تجربه ای در مورد کنکور در کمترین زمان دارید بگید ما هم استفاده کنیم

lohrasbi
06-04-2012, 19:51
زیاد حرف زدین چیه ؟ حرف های شما رو باید گل (Gol) گرفت ! بسیار ممنون که وقتتون رو در اختیار گذاشتین !راستی رتبه شما چند بود ؟

نه داداش این چه حرفیه. لطف داری.

پارسال رتبم 5531 شد. انتخاب رشته نکردم و الانم پشت کنکوریم. ( البته بدآموزی نشه هاااا !!!! )

گرامی من فصل جدول تناوبی شيمي دو رو نخوندم و بلد نيستم ولی به گوشم خورده و تا حدودی درک کردم
اگر بخوام کامل کامل از مبتکران بخونم 12 ساعت وقت ميبره!
با اين حال توصيه ميکنيد از يه منبع کم حجم تر استفاده کنم؟
همين طور برای خيلی درس های ديگه البته قبلش رو مطالبی که قبلان خوندم به تسلط ميرم بعد
من نشستم حساب کردم ديدم تا 5 خرداد 550 ساعت زمان هست ميشه خيلی کارهاااا کرد (با حساب روزی 13 ساعت و کسر زمان آزمون و مرور پنجشنبه)
8-9 تا سؤال از مکانيک ديناميک مياد چندتاش آسون هست؟ و راحت ميشه زد؟

12 ساعت واسه یه فصل شیمی 2 بنظرم زیادی زیاده! من واسه شیمی 2 ، آبی قلمچی رو خیلی قبول دارم. پارسال بعد عید گزیده نکاتش رو خوندم و تو کنکور شیمی 2 ها رو زدم. راستش دقیق نمیدونم چقدر از حفظیات متن کتاب درسی شیمی 2 توو کنکور مطرح میشه. ولی فکر میکنم اگه گزیده نکات آبی رو بخونی و نصف تستای مبتکران رو بزنی کافی باشه.

یادش بخیر منم پارسال ازین محاسبات زیاد انجام میدادم! پدر ماشین حسابارو دراورده بودم! بیشتر این محاسبات هم عملی نشد. دلیل اصلیش هم این بود که ساعت مطالعم رو زیاد درنظر میگرفتم . مثلن همون 12 - 13 ساعت و نمیتونستم اجرا کنم و همه ی درسام نصفه نیمه باقی میموند. کلن پارسال بعد عید یادمه فقط یک روز تونستم 13 ساعت بخونم! ولی امسال باتجربه تر عمل کردم و الان روزی 10 ساعت برنامه ریختم و روز قبل آزمون رو هم خالی میزارم. (البته بین خودمون بمونه بازم نمیتونم اجرا کنم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .

البته میدونم که شما خیلی با انگیزه تر و با پشتکار تری. و مطمئنم که اشتباهای پارسال منو تکرار نمیکنی.

در مورد دینامیک هم دقیقن نمیدونم! آخه بستگی داره به چه سوالی بگیم سخت. ولی میدونم اگه یه مقدار فیزیک پیش1 سخت باشه، عوضش پیش2 آسونتره و اینا همدیگرو جبران میکنن.

D_felfelak
06-04-2012, 20:58
12 ساعت واسه یه فصل شیمی 2 بنظرم زیادی زیاده! من واسه شیمی 2 ، آبی قلمچی رو خیلی قبول دارم. پارسال بعد عید گزیده نکاتش رو خوندم و تو کنکور شیمی 2 ها رو زدم. راستش دقیق نمیدونم چقدر از حفظیات متن کتاب درسی شیمی 2 توو کنکور مطرح میشه. ولی فکر میکنم اگه گزیده نکات آبی رو بخونی و نصف تستای مبتکران رو بزنی کافی باشه.

یادش بخیر منم پارسال ازین محاسبات زیاد انجام میدادم! پدر ماشین حسابارو دراورده بودم! بیشتر این محاسبات هم عملی نشد. دلیل اصلیش هم این بود که ساعت مطالعم رو زیاد درنظر میگرفتم . مثلن همون 12 - 13 ساعت و نمیتونستم اجرا کنم و همه ی درسام نصفه نیمه باقی میموند. کلن پارسال بعد عید یادمه فقط یک روز تونستم 13 ساعت بخونم! ولی امسال باتجربه تر عمل کردم و الان روزی 10 ساعت برنامه ریختم و روز قبل آزمون رو هم خالی میزارم. (البته بین خودمون بمونه بازم نمیتونم اجرا کنم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .

البته میدونم که شما خیلی با انگیزه تر و با پشتکار تری. و مطمئنم که اشتباهای پارسال منو تکرار نمیکنی.

در مورد دینامیک هم دقیقن نمیدونم! آخه بستگی داره به چه سوالی بگیم سخت. ولی میدونم اگه یه مقدار فیزیک پیش1 سخت باشه، عوضش پیش2 آسونتره و اینا همدیگرو جبران میکنن.

قبول دارم اين حساب کتاب ها کمال گرايانه هست :31:
اما اگه آدم وقت تلف نکنه و واقعا" و شديد بخونه عملی هست 13 ساعت درس خوندن برام سخت نيست :46::5:
گرامی نگفتين که به نظرتون سراغ مطلب و فصل جديد برم يا نه؟ :21::11:

lohrasbi
06-04-2012, 21:11
گرامی دقیقن کیه؟! منم؟!! :27:
والا طبق برنامه ی قلمچی که همه قبولش دارن و مشاورا تنظیمش کردن، تا 5 خرداد هم میشه مباحث جدید خوند. البته با رعایت قوانین! مثلن باید به مباحث آسون و پرتست بیشتر بها داد و ... . در کل به نظرم تا حدود 20 اردیبهشت همش تموم شه عالیه.

D_felfelak
06-04-2012, 21:46
گرامی دقیقن کیه؟! منم؟!! :27:
والا طبق برنامه ی قلمچی که همه قبولش دارن و مشاورا تنظیمش کردن، تا 5 خرداد هم میشه مباحث جدید خوند. البته با رعایت قوانین! مثلن باید به مباحث آسون و پرتست بیشتر بها داد و ... . در کل به نظرم تا حدود 20 اردیبهشت همش تموم شه عالیه.

غير از توجه به اولويت بندی (بر حسب شدت سختی و بلد بودن) و بودجه بندی چيز ديگه ای هم هست که بايد بهش توجه کنم؟
بله دقيقا" منظورم شما بود نه کاربر همسايه
از راهنماييتون سپاس گزارم بايد دقيق و محکم عمل کنم اصلا" وقت برای اشتباه کردن نيست

aliabolhasni
06-04-2012, 21:49
سلام به دوستایی که خودشونو این روزا میکشن تا فردا دکتر مهندس شن
من فارغ التحصیلم و حدود سه ماه اول یعنی پاییز رو خوب درس می خوندم ولی بخاطر اینکه مجبور شدم 10 روزی درس نخونم دیگه تا امروز که میخوام درس بخونم به قول خودمون لای کتاب هم باز نکردم حالا یه برنامه ای دارم میخواستم نظرشماها رو بدونم اونم اینه که تو این حدود 80 روز باقیمانده چهل روز اول رو فقط اختصاصی + زبان بخونم و چهل روز دوم رو عمومی+اختصاصی بخونم البته همه جای کتاب رو نه بیشتر اون قسمتهایی که تو دبیرستان خوب خوندم و با یه مرور ساده میتونم کامل یادم بگیرم.
البته اینم بگم برام خیلی مهم نیست که رتبم بالا یا پایین باشه و بخاطر مشکلاتی که دارم همین پیام نور شهر خودمون هم قبول بشم خیلی ناراحت نمیشم البته سال قبل هم قبول شدم ولی به امید اینکه بتونم معافیت پزشکی بگیرم پشت کنکور موندم
اگه تجربه ای در مورد کنکور در کمترین زمان دارید بگید ما هم استفاده کنیم
سلام دوست من
آقا چقدر مشکلت مثل منه منم از دانشگاه انصراف دادم و رفتم دنبال معافی پزشکی الان هم مثل شما برنامه ریختم 30روز اختصاصی 30روز عمومی 20 روز هم تست (فکر نفر اول شدن هم هستم:31::31::26::26:)

omidsarab
06-04-2012, 21:59
سلام دوست من
آقا چقدر مشکلت مثل منه منم از دانشگاه انصراف دادم و رفتم دنبال معافی پزشکی الان هم مثل شما برنامه ریختم 30روز اختصاصی 30روز عمومی 20 روز هم تست (فکر نفر اول شدن هم هستم:31::31::26::26:)

برا دومی فک کن!
مهم اینه که آدم خودشو نبازه من اگه تموم دنیا رو هم از دست بدم ممکنه مدتی ناراحت باشم ولی باز پشیمان گذشته نیستم. و از نو شروع میکنم.
خدا بزرگه

aliabolhasni
06-04-2012, 22:05
برا دومی فک کن!
مهم اینه که آدم خودشو نبازه من اگه تموم دنیا رو هم از دست بدم ممکنه مدتی ناراحت باشم ولی باز پشیمان گذشته نیستم. و از نو شروع میکنم.
خدا بزرگه
به نظر من درس هایی که ضریب بیشتری دارن رو بخون و وقت نذار روی دروسی که ضریب کمتری دارن من که رشتم ریاضی زبان با عربی رو کنار گذاشتم چون ضریب 2 دارن و بجاش ریاضی 12 و فیزیک 9 و شیمی6 و ادبیات 4 داره دارم میخونم صرفه جویی در وقت:8:

A.N.A.P
06-04-2012, 23:08
نه داداش این چه حرفیه. لطف داری.

پارسال رتبم 5531 شد. انتخاب رشته نکردم و الانم پشت کنکوریم. ( البته بدآموزی نشه هاااا !!!! )

ببخشید من هنوز شیمی 3 رو نخوندم ! میخوام بعد خرداد بخونم. واسه اون چه پیشنهادی دارین ؟

moh72
06-04-2012, 23:22
ببخشید من هنوز شیمی 3 رو نخوندم ! میخوام بعد خرداد بخونم. واسه اون چه پیشنهادی دارین ؟
من برنامه ریزی کردم که از فردا شیمی 2 و 3 رو که تو برنامه قلمچی زوج کتابن باهم بخونم (+ادبیات 2 و3 -دین و زندگی 2 و 3)

سلام دوست من
آقا چقدر مشکلت مثل منه منم از دانشگاه انصراف دادم و رفتم دنبال معافی پزشکی الان هم مثل شما برنامه ریختم 30روز اختصاصی 30روز عمومی 20 روز هم تست (فکر نفر اول شدن هم هستم)
منم از دانشگاه مرخصی گرفتم :31:

omidsarab
06-04-2012, 23:27
به نظر من درس هایی که ضریب بیشتری دارن رو بخون و وقت نذار روی دروسی که ضریب کمتری دارن من که رشتم ریاضی زبان با عربی رو کنار گذاشتم چون ضریب 2 دارن و بجاش ریاضی 12 و فیزیک 9 و شیمی6 و ادبیات 4 داره دارم میخونم صرفه جویی در وقت:8:

درسته ولی رشته ی من تجربیه ولی ریاضی رو بدون اینکه یه صفحه بخونم 20 درصد میزنم و واسه من که خیلییه و میتونم با 2 روز وقت گذاشتن 35 کنم البته هزار روزم وقت بزارم نمیتونم بیشتر کنم بخاط این بهتر نیست أدم تو نقاط قوتش کار کنه تو این فرصت کم؟

farhad1122
07-04-2012, 11:07
کنار گذاشتن یک درس در کنکور به طور کامل کار اشتباهیه...:13:دو تا درس که دیگه هیچی...:41:
شما اگه همه درسها رو درصد خوبی بزنید و در حد رتبه 1000 مثلا بزنید ولی زبان و عربی رو صفر بزنید رتبتون بهتر از بیست هزار و سی هزار نمیشه...
حداقل زبان لغت ها رو بخونید که کتابهای خوبی هم در بازار هست مثل گاج و ... که لغتهای زبان دوره دبیرستان رو کامل در یه کتاب جمع کردن با معنیشون و روزی چند صفحشو بخونید تا کنکور چند دور لغتها رو خوندین و حداقل 20 یا 30 درصد زبان میزنید حتی اگه تمرینی نکنید روی زبان...
عربی هم ترجمه کار کنید برای ترجمه معمولا نیازی به دونستن معنی لغتهای عربی ندارین و با یه سری قواعد مثل ضمیر و زمان فعل و ... میشه همشو حل کرد حداقل قواعد سادشو بخونید که ترجمه بتونید باز 20 یا 30 درصد عربی بزنید. اون وقت حداقل رتبه بدی نمیارید اگه درسهای دیگه رو درصد بالایی کسب کنید.
عربی و زبان با کمی وقت گذاشتن میشه 20 و 30 درصد زد حداقل. تا تراز خیلی کمی در این درسها نداشته باشین. اگه صفر یا منفی بزنید تراز خیلی پایینی میده و اگرچه ضریبش کمه ولی خیلی رتبه رو خراب میکنه...
به هر حال اگه زبان و عربی رو صفر بزنید یا منفی هر چقدر هم درسها دیگه رو خوب بزنید انتظار رتبه خوب یا قبول شدن در دانشگاه دولتی رو نداشته باشید...شما که میخواید چند ماه زحمت بکشید خوب کمی هم برا زبان و عربی هم وقت بذارید که 20 یا 30 درصد حداقل بزنید... :46:
موفق باشین.

lohrasbi
07-04-2012, 11:38
غير از توجه به اولويت بندی (بر حسب شدت سختی و بلد بودن) و بودجه بندی چيز ديگه ای هم هست که بايد بهش توجه کنم؟
بله دقيقا" منظورم شما بود نه کاربر همسايه
از راهنماييتون سپاس گزارم بايد دقيق و محکم عمل کنم اصلا" وقت برای اشتباه کردن نيست

باید به اینا بیشتر بها بدی: نقطه قوت ها ، درسای پر تست و کم حجم ، درسای آسون ، درسایی که بیشتر بهشون علاقه داری. و این اولویت بندی ها رو بیشتر باید توی درسایی اعمال کنی که تا حالا زیاد نخوندی یا اصلن نخوندی.

و یه چیز مهم اینه که درس ها رو تا یه تاریخ معین تموم کنی. مثلن همون اواسط (یا اواخر) اردیبهشت. در غیر اینصورت دچار آشفتگی ذهنی میشی و این خودش بی انگیزگی و افسردگی و در نتیجه بیخیال درس شدن رو در پی داره.

راستی شما خیلی میای اینجا! عزمت رو جزم کن و دیگه نیا . یا اینکه هر دوهفته یه بار بیا . 80 روز کامپیوترت خاموش باشه چیزی ازت کم نمیشه.

alone_boy
07-04-2012, 12:42
سلام
کتابی هست که تست های مهم دروس اختصاصی رو داشته باشه؟
واسه اون یک ماه مونده به کنکور میخوام.خودم گاج و اینا رو دارم ولی مثلا گاج فیزیک باید بشینی سوالات رو گلچین کنی و بزنی.

راستی امتحانهای 4 تا درس دین و زندگی،ادبیات،دیفرانسیل و فیزیک نهایی هستن

aliabolhasni
07-04-2012, 14:59
کنار گذاشتن یک درس در کنکور به طور کامل کار اشتباهیه...:13:دو تا درس که دیگه هیچی...:41:
شما اگه همه درسها رو درصد خوبی بزنید و در حد رتبه 1000 مثلا بزنید ولی زبان و عربی رو صفر بزنید رتبتون بهتر از بیست هزار و سی هزار نمیشه...
حداقل زبان لغت ها رو بخونید که کتابهای خوبی هم در بازار هست مثل گاج و ... که لغتهای زبان دوره دبیرستان رو کامل در یه کتاب جمع کردن با معنیشون و روزی چند صفحشو بخونید تا کنکور چند دور لغتها رو خوندین و حداقل 20 یا 30 درصد زبان میزنید حتی اگه تمرینی نکنید روی زبان...
عربی هم ترجمه کار کنید برای ترجمه معمولا نیازی به دونستن معنی لغتهای عربی ندارین و با یه سری قواعد مثل ضمیر و زمان فعل و ... میشه همشو حل کرد حداقل قواعد سادشو بخونید که ترجمه بتونید باز 20 یا 30 درصد عربی بزنید. اون وقت حداقل رتبه بدی نمیارید اگه درسهای دیگه رو درصد بالایی کسب کنید.
عربی و زبان با کمی وقت گذاشتن میشه 20 و 30 درصد زد حداقل. تا تراز خیلی کمی در این درسها نداشته باشین. اگه صفر یا منفی بزنید تراز خیلی پایینی میده و اگرچه ضریبش کمه ولی خیلی رتبه رو خراب میکنه...
به هر حال اگه زبان و عربی رو صفر بزنید یا منفی هر چقدر هم درسها دیگه رو خوب بزنید انتظار رتبه خوب یا قبول شدن در دانشگاه دولتی رو نداشته باشید...شما که میخواید چند ماه زحمت بکشید خوب کمی هم برا زبان و عربی هم وقت بذارید که 20 یا 30 درصد حداقل بزنید... :46:
موفق باشین.
با شما موافقم نگفنم که صفر بزنم 20درصد رو میزنم دیگه هرچی باشه همه درس ها سه چهار بار بیشتر خوندیم.:31::46::46:

bina22
07-04-2012, 15:31
دوستان من الان میتونم دیف و حسابانو بخونم و تو کنکور درصد خوبی بزنم؟ من تقریبا غیر از ریاضی و تقریبا عربی همه درسارو فول هستم.

راستی از دوست عزیزم ممنون که واسه دانشگاه تبریز راهنماییم کردن.واقعا منطقه 3 بودن بدبختیه!!!!

alavi71
07-04-2012, 18:57
دوستان من الان میتونم دیف و حسابانو بخونم و تو کنکور درصد خوبی بزنم؟ من تقریبا غیر از ریاضی و تقریبا عربی همه درسارو فول هستم.

راستی از دوست عزیزم ممنون که واسه دانشگاه تبریز راهنماییم کردن.واقعا منطقه 3 بودن بدبختیه!!!!

سلام
اگر تلاش کنید مطمئنا به آنچه میخواهید خواهید رسید ....

ببینید منطقه ها توی کنکور فرق چندانی با هم ندارند.و اینکه میبینید رتبه های پذیرششون فرق داره فقط به علت جمعیت داوطلبان ان منطقه است البته در بین این 3 منطقه 3 از همه بهتر هستش ...

موفق باشید

moh72
08-04-2012, 00:00
واسه مبحث احتمال یه کتاب کم حجم و مقوی (:31:) واسم معرفی میکنین فقط مبحث احتمال رو میخوام بخونم

سلام
کتابی هست که تست های مهم دروس اختصاصی رو داشته باشه؟
واسه اون یک ماه مونده به کنکور میخوام.خودم گاج و اینا رو دارم ولی مثلا گاج فیزیک باید بشینی سوالات رو گلچین کنی و بزنی.

راستی امتحانهای 4 تا درس دین و زندگی،ادبیات،دیفرانسیل و فیزیک نهایی هستن
کانون از اینجور کتابا زیاد داره از جمله کتاب نوروز و اشتباهات متداول; کتاب زرد اختصاصی هم شامل سوالای کنکورهای چند سال اخیر هست حالا دوستان دیگه هم نظر بدن

farhad1122
08-04-2012, 19:10
زیاد تا کنکور نمونده چشم به هم بزنید میرسه. ولی کنکور چیز سختی نیست مثل یه امتحان معمولیه!:8: فقط شاید حجم درساش نسبتا زیاد باشه و تنوع زیادی داشته باشه ولی اون غولی که خیلیها فکر میکنن نیست!:jealous: من وقتی میخواستم کنکور بدم فکر میکردم کنکور خیلی سخته و اگه کسی توی کنکور موفق شه حتما توی زندگیش هم موفقه و همون استقامت و ... رو در زندگی داره اما دیدم کنکور نسبت به خیلی چیزها اصلا سخت نیست. تازه درس خوندن برای کنکور لذت بخشه. من چند ماه آخر واقعا از درس لذت میبردم.:35: تمام تلاشتون رو بکنید توی این چند ماه از وقت درست استفاده کنید. توی نت و ... نیاید یا اگه میاید خیلی کم بیاید و بیشتر فقط برای گرفتن کارنامه آزمونها که میرید یا خبری چیزی توی سایت سنجش بیاید تو نت چون توی نت اومدن باعث میشه شما فکرتون مشغول بشه تا حدودی و تمرکزتون کم میشه در حالی که این چند ماه آخر باید با تمرکز کامل بخونید تا بازدهیتون بالا باشه روی رقیباتون رو کم کنید... :4:اگه میخواید تفریح کنید هر وقت خسته میشید برید با دوستاتون بیرون یه قدمی بزنید این طوری هم هوایی میخورید هم بعد که میاید خونه فکرتون مشغول نیست ولی نت فکرتون رو مشغول میکنه...
اینم بگم که همه چی کنکور نیست که بخواید خیلی استرس داشته باشین! دانشگاه خوب کمک میکنه به شما که موفق تر بشین! چون استادا بهتری داره. دانشجوهای بهتری داره. امکانات بهتری داره. و همین طور اعتبار دانشگاه برای اپلای گرفتن در خارج و ... کمک میکنه اما دلیل نمیشه شما حتما موفق بشید. من خیلی ها رو میشناسم توی همین دانشگاه خودم (صنعتی اصفهان) که طرف خودشو کشته سه رقمی اورده زده برق اما حالا میبینه برق اون چیزی نیست که دوست داشته! و نصفشون افسردگی دارن! و بی خود و بی جهت میان دانشگاه بدون هیچ علاقه ای به رشتشون! این یه جور خیانته! شاید یکی دوست داشته برق بخونه و علاقه داشته ولی این شخصی که الان قبول شده ظرفیت رو پر کرده دیگه کسی که علاقه داشته قبول نشده. نه حودش موفقه نه گذاشت کسی که دوست داره این رشته رو بخونه. برای خارج رفتن و ... هم در کنار دانشگاه شما باید مقاله آی اس آی یا اختراع و تافل و آیلز با نمره بالا داشته باشید تا اپلای بدن و همین که دانشگاه خوبی باشین کافی نیست! خیلی ها هم میشناسم دانشگاه سطح پایین میرن چون کنکور رو به هر دلیلی خراب کردن اما حالا توی دانشگاه با علاقه درس میخونن. این آدمها هم موفق ترن هم زندگی شادی دارن. هر کسی بره دانشگاه سطح بالا موفق نیست هر کسی هم بره دانشگاه پایین شکست خورده نیست. فقط دانشگاه کمک کننده است. چیزی که شما رو موفق میکنه خودتون هستید. پس این چند ماه تمام تلاش رو بکنید و موقع کنکور به خدا توکل کنید! و بدونید هر اتفاقی که بیفته و هر رتبه ای که بیارید حتما حکمتی داشته! ولی این برای وقتیه که تمام تلاش رو بکنید اگه تنبلی کنید خراب کنید این دیگه حکمت خدا نیست تنبلی شماست...
توی انتخاب رشته هم باید تحقیق کنید اگه فلان رشته رو زدین دیدین اشتباه کردین بازم حکمت خدا نیست! این اشتباه شماست!! ولی برای انتخاب رشته حتما دقت کنید برید دنبال علاقه. البته حالا مونده... فعلا فقط باید برای کنکور بخونید...به هر حال، حالا با تلاش سعی کنید رتبه ای بیارید که رشته مورد علاقتون رو بتونید قبول شید. :rambo:و برای انتخاب رشته خیالتون راحت تر باشه. الان تلاش کنید دانشگاه که بیاید خیلی باحال تر میشه درسا. کاربردی تره. و جالب تر. همه چی با آزمایشگاهه و به صورت عملی همه چی رو میبینید. و بیشتر خوش میگذره... :rolleye:

با شما موافقم نگفنم که صفر بزنم 20درصد رو میزنم دیگه هرچی باشه همه درس ها سه چهار بار بیشتر خوندیم.:دی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

ببخشید که منظورتون رو درست متوجه نشده بودم.:11:
پس حالا که در حد 20 و 30 درصد هستید در عربی و زبان سعی کنید به 50 برسونید.:31: :46:جدی میگم! من خودم عربی رو تا یکماه قبل کنکور 10 درصد به زور میزدم یکماه آخر تست عربی زیاد میزدم از عمومی های رشته های مختلف چند سال اخیر (هنر و تجربی و ریاضی و زبان) و عربی به زبان ساده ایاد فیلی رو مدام مرور میکردم جاهاییش رو که با ماژیک علامت زده بودم. همین یکماه آخر باعث شد عربی رو تو کنکور 50 بزنم. زبان هم وقتی شما 20 و 30 میتونید بزنید یعنی لغتها رو بلدین. پس روی درک مطلب و کلوز تست هم تمرین کنید و با افزایش سرعتتون اونا رو هم بزنید بازم زبان رو میتونید برسونید به 50. اینا زیاد وقت نمیبره وقتی هم که میبره به نتیجش میرزه...;):)
عربی چون خیلی ها توش ضعیفن اگه شما خوب بزنید تراز بالایی میده. توی کانون که میرفتم هر وقت درسی ساده بود 90 درصد هم که میزدم تراز 6000 به زور میداد ولی یه درس که سخت بود 40 درصد هم میزدم تراز 7000 میداد. عربی هم درسیه که نقطه ضعف خیلی هاست.. برعکسش دینی رو خیلی ها خوب میزنن. چون راحت تره. عربی درسته ضریبش پایینه ولی چون همه توش مشکل دارن اگه شما حتی 50 درصد هم بزنید خیلی رتبه شما رو بهتر میکنه... ترازهایی که هر درس میده چون کنکور رقابته بستگی به تراز بقیه داره. هر چی یه درس رو بقیه کمتر بزنن و براشون سخت باشه اون درس تراز بیشتری میده! اینو تو کانون همیشه میدیدم...
اتفاقا عربی و ادبیات رو وقتی خسته بودم تست میزدم بهم حال میداد! بخش قرابت معنایی ادبیات و ترجمه عربی! وقتی ناامید بودم ریاضی و فیزیک میخوندم دوباره سرحال میشدم! هر وقت خوشحال بودم شیمی میخوندم! هر وقت حوصله نداشتم دینی میخوندم چون راحت بود! قرابت معنایی و ترجمه عربی رو برای استراحت بین درس خوندن میزدم تست هاشو! البته کنکور این طوریه! بعد از کنکور برا استراحت کارهای جالب تری میشه انجام داد!:31:....

واسه مبحث احتمال یه کتاب کم حجم و مقوی (:دی) واسم معرفی میکنین فقط مبحث احتمال رو میخوام بخونم

من رفتم پیش دانشگاهی فکر میکردم احتمال چقدر سخته!:29: جبر و احتمال سال سوم رو 18.5 شده بودم اما احتمال برام سخت بود اما یه کتاب بود مال مبتکران نوشته فرزاد جودی (جلدش هم سیاه بود) خریدم اون احتمال رو خیلی مفید و خلاصه در پاسخنامش توضیح داده بود سوالاش هم زیاد نبود 100 تا تشریحی داشت 100 تا کنکور سراسری و شاید 100 تا هم آزاد یعنی 300 تا تست ولی وقتی که یادش بگیرید خیلی براتون جذاب میشه! یه جورایی تست هوشه و من خوشم میومد. البته این مبتکران که گفتم فقط احتمال رو از روش خوندم گراف و نظریه اعداد رو از گاج سفید خوندم به نظرم بهتر بود ولی احتمال رو گاج سفید خیلی سختش کرده بود ولی مبتکران خیلی خوب توضیح داده بود. من با خوندنش توی کنکور 89 و 90 که شرکت کردم توی هر دو سال سوالهای احتمال کنکور رو کامل و راحت حل کردم. با خوندن همین احتمال مبتکران. زیاد هم وقت نمیگیره توی یکی دو روز میتونید کامل بخونیدش و چون حدود 2 یا 3 تا سوال از احتمال میاد (چون هم تو گسسته بود هم جبر و احتمال) برا همین کاملا ارزششو داره. سبک سوالا احتمال هم یه جور به خصوصی هست و سبک مشخصی داره و خیلی سر جلسه خلاقیت نمیخواد به خرج بدین اگه سوالهای کنکور سالهای قبل رو خوب کار کرده باشید و نکته هاش تو ذهنتون مونده باشه...:8:
برید کتابفروشی کتاب مبتکران فرزاد جودی رو ببینید بخش احتمالش رو اگه شما هم دیدین به نظرتون خوب توضیح داده ازش استفاده کنید برای من خیلی مفید بود. احتمال رو با اون یاد گرفتم...:46: و من خودم با خوندن این کتاب توی بخش احتمال در کنکور موفق بودم. البته بازم خودتون کتابو ببینید هر کسی با یه کتاب حال میکنه!:46:
.................................................. ...................................
لطفا حرفامو نقل قول نگیرین این چند روز نمیتونم بیام تو نت...
ببخشید که سرتون رو درد اوردم...
موفق باشین.:11:

moh72
08-04-2012, 20:18
گوگل سرچ کردم فرزاد جودی ، جودی ابوت اورد :16:
اینه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مبتکران که ظاهرا تموم کرده نداره:13:

softday
08-04-2012, 21:12
بچه يه سوال من زبانم خوبه سال دوم هميشه97 درصد ميزدم الام كه سومم 85 هميشه يه دو سه تايي غلط ميزنم از بيست ها ,من علاقه دارم به زبان ,اگه خوب كار كنم با توجه به اينكه كلاس زبان ميرفتم ميتونم تهران قبول شم سراسري

aloutte
08-04-2012, 21:40
سلام.من می خوام کنور هنر بدم.رشته ی آهنگسازی.می خواستم بدونم ساز تخصصیم می خواد یا نه؟بعد اینکه نوازندگی جهانی هارمونی می گیرن یا نه؟
لطفا جواب کامل بدین.....

One Minute
08-04-2012, 22:23
تحليلى سخت تره يا گسسته؟ :دى

saeed 1428
08-04-2012, 22:44
تحليلى سخت تره يا گسسته؟ :دى

بستگی داره یه فصلهایی از گسسته(نظریه اعداد) سخته یه فصلهایی از تحلیلی(ماتریس دترمینان) درکل تحلیلی راحتره نسبت به گسسته. البته این نظر من بود.

D_felfelak
08-04-2012, 22:58
گسسته سخت تر از تحليلی هست ابتکار و تا حدودی هوش رياضی ميخواد ولی برای کسانی که متوجه ميشن فوق العاده لذت بخش و جالبناک هست به نظر من گراف و رابطه ها آسون هست نظريه اعداد سخته و احتمال معمولی هست برای کسی ام که تو جبر خوب کار کرده و آناليز بلده آسون آسون هست بلد بودن کامل آناليز برای گراف و احتمال و رابطه ها خيلی مهم هست
تحليلی آسون تر هست اما جالب نيست فصل دومش نياز به درک فضايی داره برای من دو فصل اولش سخت هست ماتريس و دترمينال و حل دستگاه هم آسون هست
البته يادم رفت بگم که ماتريس ها که ميگم برام آسون هست سال دوم اين مبتکران صورتی (قبلی) رو کامل جويدم
ولی کلا" اين ماتريس ها به نظرم بی آزار و بی مزه هست

One Minute
09-04-2012, 00:03
پس با اين حساب من تو تابستون ديف و گسسته رو پيشخوانى ميكنم كه در طول سال تحصيلى وقتم بازتر باشه!
راستى، كتاباى پيش رو از كتاب فروشى ها ميشه خريد؟ من يادمه 2 سال قبل كتاب هاى پيش رو مدرسه ميداد به بچه ها! قضيش چيه؟

و يه افسوس! كاش تجربه هايى كه الان دارم (پايان سال سوم هستم) رو اول سال داشتم، قطعا خيلى بيشتر پيشرفت ميكردم، خيلى از اشتباهاتى كه نبايد ميكردم اما كردم ...
شما تجربه ى مهمى دارين كه بهم تو سال كنكور كمك كنه؟
مرسى

D_felfelak
09-04-2012, 07:25
اگر تابستون تدريس و کلاس نميريد فکر کنم بهتر باشه روی پايه ها کار کنين مگر اينکه پايه رو 100 درصد بلد باشين
به نظرم يکم زود هست تا ما سال اولی های کنکور اشتباهاتمون و کم و کاستی هامون رو بگيم بعد از کنکور هم وقت ما آزادتر هست اما به پايان اين راه رسيديم و قضاوت بهتر و سنجيده تر ميشه کرد
دو فصل اول فيزيک يعنی مکانيک ديناميک هم دشوار هست مگر اينکه سال دوم خيلی خيلی خوب کار کرده باشين

alavi71
09-04-2012, 09:14
بچه يه سوال من زبانم خوبه سال دوم هميشه97 درصد ميزدم الام كه سومم 85 هميشه يه دو سه تايي غلط ميزنم از بيست ها ,من علاقه دارم به زبان ,اگه خوب كار كنم با توجه به اينكه كلاس زبان ميرفتم ميتونم تهران قبول شم سراسري

salam
با توجه به اینکه درصد های خوبی میتونید بزنید .امیدوار باشید اگر درصدتون در زبان تخصصی کنکور رو میگفتید بهتر میتونستم کمکتون کنم....
یکی از کنکورهای زبان رو بزنید ....

---------- Post added at 10:14 AM ---------- Previous post was at 10:11 AM ----------

سلام.من می خوام کنور هنر بدم.رشته ی آهنگسازی.می خواستم بدونم ساز تخصصیم می خواد یا نه؟بعد اینکه نوازندگی جهانی هارمونی می گیرن یا نه؟
لطفا جواب کامل بدین.....

لطفا در تاپیک مربوط پس بزارید.
ولی این بار رو پاسخ میدم خدمتتون :
این رشته ها چون بصورت نیمه متمرکز هستند.اگر در مرحله اول قبول شوید میبایست ازمون دیگری هم که عملی و فرهنگی هست رو قبول بشوید
در این ازمون باید یکسری ساز را بلد باشید یا در بازیگری و سینما هم با توجه به اون رشته ازمون دارند....

ماده50 داوطلبان موسیقی هنر باید ازمون عملی شمال ساز-سلفژ-و تئوری موسیقی و مصاحبه فرهنگی را نیز انجام نمره حد نصاب را کسب نمایند.....

موفق باشید

One Minute
14-04-2012, 13:42
بچه ها يه سوال
وقتى امتحانات نهايى تموم شد، توى دفعه اول فقط نمره ها مياد يا معدل هم داده ميشه؟
مرسى

Alireza SM
14-04-2012, 14:13
بچه ها يه سوال
وقتى امتحانات نهايى تموم شد، توى دفعه اول فقط نمره ها مياد يا معدل هم داده ميشه؟
مرسى
اول نمرات نهایی توی یه کارنامه کوچیک میاد وقتی هم که اعتراض ها تموم شد کارنامه کامل شامل مستمر و نهایی و معدل و ... میاد

A.N.A.P
14-04-2012, 20:38
خبرگزاري پانا: معاون وزير و رييس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي گفت: تمام کتاب هاي درسي به همراه کتب پايه هاي دوم و ششم ابتدايي اول مهرماه در دست دانش آموزان خواهد بود.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، محي الدين بهرام محمديان امروز در حاشيه مراسم افتتاح نخستين نمايشگاه تکنولوژي و محصولات آموزشي که در مصلاي امام خميني (ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام گرفته درباره کتب درسي اظهار کرد: کتاب پايه اول ابتدايي که سال قبل توليد محتوا شده را امسال در صورت وجود اشکالات بر طرف کرده ايم.
وي افزود: کتب پايه دوم ابتدايي نيز در حال حاضر توليد محتوا شده است و محتواي آن در ويراس نهايي قرار دارد و آنها را براي دوره هاي تربيت مدرس آماده سازي مي کنيم.
محمديان به تاليف کتب پايه تازه تاسيس ششم ابتدايي هم اشاره و خاطرنشان کرد: کتب پايه ششم ابتدايي توليد محتوا شده و در حال اعتبار بخشي به آنها هستيم و از صاحب نظران و معلمان استاني هم نظر خواهي مي کنيم.
وي با اشاره به اينکه تمام کتب درسي اول مهرماه در دست تمام دانش آموزان قرار خواهد گرفت، تصريح کرد: کتاب هاي دوم و ششم ابتدايي هم مانند ديگر کتب در موعد مقرر در اختيار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
رييس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي اضافه کرد: کتاب ها آماده شده و اعتبار بخشي نسبت به کتابها هم انجام گرفته و به عبارت ديگر رفت و برگشت کارشناسانه بين معلمان و مولفان انجام و با نهايي شدن برنامه ريزي به گونه اي تنظيم شده که تا پايان خردادماه پرينت اوليه آنها عمل شود.
وي در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري پانا مبني بر اينکه کتاب هاي تازه تاليف براي اعتبار بخشي به استانها ارسال شده است چه زماني به دست مولفان خواهد رسيد گفت: کتب دوم ابتدايي به دست مولفان برگشته است و جمع بندي کرده ايم و کتب ششم ابتدايي هم تا 5 ارديبهشت ماه باز خواهد گشت.
معاون وزير آموزش و پرورش در پاسخ به اين سوال که امسال چقدر تغييرات در کتب درسي خواهيم داشت، خاطرنشان کرد: به معناي کلي براي تغيير در پايه هاي ديگر تغييرات نداريم و فقط اصلاحات جزئي در مقاطع دبيرستاني خواهيم داشت.
محمديان افزود: چند جلد کتاب جديدالتاليف در رشته فني و حرفه اي خواهيم داشت که آن هم با توجه به تغييرات استانداردهاي شغلي خواهد بود.

یعنی تا چقدر تغییر میکنه ؟ یه جور نشه که دهن فارغ التحصیل ها سروریس بشه !

moh72
14-04-2012, 21:08
3 روز پیش کلی به خودم اومدم الان دارم 8 ساعت میخونم(رو به افزایشه:5:) از اینکه عیدو درست و حسابی نخوندم خیلی پشیمونم میتونستم چنتا از کتابارو تموم کنم :41:

یعنی تا چقدر تغییر میکنه ؟ یه جور نشه که دهن فارغ التحصیل ها سروریس بشه !
نه بابا گفته تغییر جزئی مثلا عکساشو عوض میکنن :31: اصلا این خبر ماله کی ـه؟

اول نمرات نهایی توی یه کارنامه کوچیک میاد وقتی هم که اعتراض ها تموم شد کارنامه کامل شامل مستمر و نهایی و معدل و ... میاد
کارنامه کوچیکه مارو اوایل پیش دانشگاهی دادن فک کنم یادشون رفته بود :31:

A.N.A.P
15-04-2012, 16:47
دوستان میخوام کل درسای تخصصی رو از رو این کتابا تا قبل امتحانای ترم دوم تموم کنم :

دیفرانسیل : آبی قلمچی 30 سال
فیزیک : آبی قلمچی 30 سال
تحلیلی : گاج سفید
گسسته : گاج سفید
شیمی : آبی قلمچی

کلا واسه کتابای بالا چه پیشنهادی دارین ؟ واسه تحلیلی و گسسته کتاب بهتر و کم حجم تر سراغ ندارین ؟

---------- Post added at 04:47 PM ---------- Previous post was at 04:47 PM ----------

نه بابا گفته تغییر جزئی مثلا عکساشو عوض میکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اصلا این خبر ماله کی ـه؟
تو صفحه اول سایت قلمچی بود !

D_felfelak
16-04-2012, 11:19
سطح کتاب انديشه فائق در چه حدی هست؟
تستاشو خوب ميزنم ميخوام ببينم در چه حدی ام! :8::10:

The Sniper
16-04-2012, 12:40
بچه ها سلام .
من دانش آموز پیش دانشگاهی و داوطلب تجربی هستم ولی خیلی از درسم عقب افتادم و مطمعنم برای امسال کاری نمیتونم بکنم دلم میخواد سال بعد کنکور بدم . تنها مشکلم توی دروس عربی و ادبیات هستن . عربی رو که نمیتونم اصلا بخونم ادبیات رو هم نمیتونم تست بزتم .
اگر میشه برای من کمک کنید باتشکر

Reza31001
16-04-2012, 13:47
دوستان میخوام کل درسای تخصصی رو از رو این کتابا تا قبل امتحانای ترم دوم تموم کنم :

دیفرانسیل : آبی قلمچی 30 سال
فیزیک : آبی قلمچی 30 سال
گسسته : گاج سفید
شیمی : آبی قلمچی

من زیاد کتابهای خوب بازار رو نمشناسم ولی حداقل آبی قلمچی تعریفی نداره مخصوصا 10 سال و 30 سال که بعضی تستهای خیلی قدیمی داره که زیاد جالب نیست
ولی اگه طبق برنامت پیش بری و تو خرداد تستهای داخل و خارج 4-5 سال اخیر کنکور رو کار کنی بازم عالیه :11:

12p
16-04-2012, 18:42
درود..

2سوال:ازمون های خارج از کشور (عمومی)برای همه رشته ها یکسانه؟؟؟؟؟یعنی ازمون عمومی خارج ازکشور سال 89 برای ریاضی و تجربی و هنر و انسانی یه ازمونه اما تخصصیاشون فرق میکنه ولی میشه شیمی و فیزیک تجربی رو بزنم چون با ریاضی فرقی نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!درسته؟؟؟

---برای تاریخ ادبیات کتاب همایش سبطی یا رمزینه؟؟؟!!؟!:41:

Reza31001
16-04-2012, 18:54
درود..

2سوال:ازمون های خارج از کشور (عمومی)برای همه رشته ها یکسانه؟؟؟؟؟یعنی ازمون عمومی خارج ازکشور سال 89 برای ریاضی و تجربی و هنر و انسانی یه ازمونه اما تخصصیاشون فرق میکنه ولی میشه شیمی و فیزیک تجربی رو بزنم چون با ریاضی فرقی نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!درسته؟؟؟

:41:
درود
نه
شیمی فیزیک تجربی با ریاضی فرق داره

اتفاقا این منبع ( شیمی و فیزیک خارج، رشته غیر اصلی) آخرین منبعی هست که خیلیا از وجودش بی خبرن و برای تسلط کامل بعد از تمام منابع قبلی کاملا توصیه میشه
آفرین به این نکته سنجی:46:

A.N.A.P
17-04-2012, 16:40
سطح کتاب انديشه فائق در چه حدی هست؟
تستاشو خوب ميزنم ميخوام ببينم در چه حدی ام! :8::10:
تستاش همه واسه کنکور هست !

The Sniper
17-04-2012, 17:25
بچه ها به نظرتون تاثیر سوابق رو در سال 92 افزایش میدن ؟ کاش باز هم مثبت باشه وگرنه من کارم خیلی سخت میشه نمرات نهاییم اکثرا زیر 10 هستن اونم درس هایی که توی آزمون ها بالای 80 میزنمشون

A.N.A.P
17-04-2012, 19:35
بچه ها به نظرتون تاثیر سوابق رو در سال 92 افزایش میدن ؟ کاش باز هم مثبت باشه وگرنه من کارم خیلی سخت میشه نمرات نهاییم اکثرا زیر 10 هستن اونم درس هایی که توی آزمون ها بالای 80 میزنمشون
شک نکن که طبق همین روال میمونه !

AEZ_Best
17-04-2012, 21:29
سلام

من هر از چندگاهی میام اینجا یه سر میزنم
با اینکه کنکور ندارم ولی استرس کنکور گرفتم دلم آشوب شده!!!

دوستانی که میگن از الان میخوایم بریم پشت کنکور حتما این کنکورشونو جدی بگیرن و خوب بخونن یه جوری بخونین ک الان بهترین رتبه رو بیارین از الان واسه سال بعدتون برنامه نریزین

اگه الان درست بخونین و یه بند تا دم کنکور بخونین میتونین 15000 کشوری بیارین .
فقط باید درست بخونین و درصدایی رو که میخواین بزنین رو متعادل کنین و درسایی که میتونین بزنین رو جدا کنین و بخونین

من اگه بودم مثلا
شیمی و زبان رو زیاد وقت میزاشتم واسه کلش
عربی رو روی عربی 2 کار میکردم
فیزیک 3 رو میخوندم با فیزیک 2 و پیش 2
جبر و احتمال و احتمال گسسته تحلیلی دیفرانسیل مبحث حد رو هم از حسابان هم از دیف بعد هم مشتق
البته شایدم وقت نمیشد همه رو بخونم!
دینی و ادبیاتم یه کاریش میکردم

اینا رو گفتم که بگم اگه همشو بالای 20 بزنین
2تا 60 70 داشته باشین و یکی هم 40 50 واقعا عالیه
درست تصمیم بگیرین شاید همین امسال روزانه قبول شدینو نرفتین پشتش!

The Sniper
18-04-2012, 17:58
بچه ها من کنکوری 91 هستم ولی میدونم که قطعا خواهم موند برای کنکور 92 .
شما جای من بودین چیکار میکردین ؟

D_felfelak
19-04-2012, 08:18
بارم بندی امتحانات ترم دوم رو ميخواستم؟ مخصوصا" درس تحليلی و شيمی
عربی سه رو کامل تست(بانک تست) زدم ولی عربی دو مونده
با توجه به وقت باقی ماندی عربی دو رو از آبی کانون تست بزنم يا بانک تست سبز؟

saeed 1428
19-04-2012, 11:26
بچه ها من کنکوری 91 هستم ولی میدونم که قطعا خواهم موند برای کنکور 92 .
شما جای من بودین چیکار میکردین ؟
رشتت چیه؟ اگه ریاضی هستی که ارزششو نداره .

The Sniper
19-04-2012, 14:17
رشتت چیه؟ اگه ریاضی هستی که ارزششو نداره .

نه دوست عزیز ریاضی بودم که کافی بود فقط رتبه زیر 8000 بیارم !
من تجربی هستم و اگه از الان همه وقتم رو استفاده کنم رتبه ای بین 5000 و 6000 میارم شاید بیشتر
دلم میخواد رتبه سه رقمی بیارم و اگه هم که عربی و ادبیاتم خوب بشه میتونم هم بیارم.

کلا همه توصیه هاشون رو برام بنویسند لطفا:40:

nelly joon
19-04-2012, 16:39
من تجربی هستم و اگه از الان همه وقتم رو استفاده کنم رتبه ای بین 5000 و 6000 میارم شاید بیشتر
دلم میخواد رتبه سه رقمی بیارم و اگه هم که عربی و ادبیاتم خوب بشه میتونم هم بیارم.

یک سال از عمرت رو هدر نده...
تو همین 2 ماه بخون،ازکجا معلوم رتبه ات زیر 1000 نشه؟؟؟
بذار رو راست بگم بهت تو داری خودت رو گول میزنی که امسال نمیتونی به رشته ی دلخواهت برسی که این 70 روز رو درس نخونی...
کاری که منم کردم...
ولی باور کن پشت کنکور بودن خیلی سخته و ارزشش رو نداره...
اگه من بجات بودم بدون توجه به اینکه چند روز تا کنکور مونده و قراره بعدش چی بشه،این 70 روز رو تا جایی که میتونستم میخوندم،بعدش که نتیجه کنکور اومد اونموقع فکر میکردم که حالا برم یا بمونم...
هرچند که اکثر آدم میخوان خودشون تجربه کنن ولی امیدوارم شما اینکارو نکنی...
باور کن هرچی الان بخونی تا کنکور همه اش یادت میمونه،سال بعدم خیلی فرقی با امسال نمیکنه
میدونم الان آرزو میکنی این چند روز زودتر بیاد و بره و تموم شه ولی عمر آدم خیلی با ارزشه مخصوصا روزای جوونی،انقدر راحت 1 سال از زندگیت رو هدر نده...
"افسوس زندگی همان روزهایی بود که زود گذشتنشان را آرزو کردیم"

moh72
19-04-2012, 17:32

سال اول به اندازه کافی اعصاب خرد کنه پشت کنکور بمونی مدرسه ام نداری واقعا کسل کننده میشه سعی کن همین امسال قبول شی هر کاری میخوای سال بعد بکنی امسال بکن

saeed 1428
19-04-2012, 20:50

پشت کنکور موندن خیلی سخته . من خودم سال دوممه واین تجربه رو دارم .

Alireza SM
19-04-2012, 20:52
بچه ها من بدون موافقت قوه ضاییه نمیتونم دانشگاه ثبت نام کنم !!
شنبه اط ظریق وکیلم پیگیری میکنم که ببینم چی میشه

The Sniper
19-04-2012, 20:58
سال اول به اندازه کافی اعصاب خرد کنه پشت کنکور بمونی مدرسه ام نداری واقعا کسل کننده میشه سعی کن همین امسال قبول شی هر کاری میخوای سال بعد بکنی امسال بکن
من به دلیل شرایط سنی که دارم مجبورم امسال غیرانتفایی ثبت نام کنم و بعد از عید انصراف بدم برای کنکور 92
مشکل کسل شدن هم ندارم یعنی اگه آزمون قلمی ثبت نام کنم و باهاش پیش برم مشکلی نخواهم داشت.

یک سال از عمرت رو هدر نده...
تو همین 2 ماه بخون،ازکجا معلوم رتبه ات زیر 1000 نشه؟؟؟
بذار رو راست بگم بهت تو داری خودت رو گول میزنی که امسال نمیتونی به رشته ی دلخواهت برسی که این 70 روز رو درس نخونی...
کاری که منم کردم...
ولی باور کن پشت کنکور بودن خیلی سخته و ارزشش رو نداره...
اگه من بجات بودم بدون توجه به اینکه چند روز تا کنکور مونده و قراره بعدش چی بشه،این 70 روز رو تا جایی که میتونستم میخوندم،بعدش که نتیجه کنکور اومد اونموقع فکر میکردم که حالا برم یا بمونم...
هرچند که اکثر آدم میخوان خودشون تجربه کنن ولی امیدوارم شما اینکارو نکنی...
باور کن هرچی الان بخونی تا کنکور همه اش یادت میمونه،سال بعدم خیلی فرقی با امسال نمیکنه
میدونم الان آرزو میکنی این چند روز زودتر بیاد و بره و تموم شه ولی عمر آدم خیلی با ارزشه مخصوصا روزای جوونی،انقدر راحت 1 سال از زندگیت رو هدر نده...
"افسوس زندگی همان روزهایی بود که زود گذشتنشان را آرزو کردیم"
نه دوست عزیز من دارم سخت درس میخونم و مخصوصا زیست شناسی رو تازه شروع کردم به خوندن موضوع اینه که من پیش دانشگاهی ریاضی میخونم و کنکور ریاضی هم شرکت کنم با اینکه رتبه خیلی خوبی نمیارم ولی رتبم طوری میشه که میتونم باهاش مهندسی قبول بشم ولی سعی و تلاش من برای کنکور تجربی هست که ثبت نام کردم و چون زیست و شیمی رو تازه شروع کردم بعیده بتونم برسم .
اتفاقا برنامه ریزی من طوری هست که این 2 ماه بیشترین حجم درس رو خواهم خوند و از مهرماه کمتر وقت خواهم داشت . در حال حاضر روزانه حدود 7-8 ساعت درس میخونم ولی به زودی میرسه به 12 ساعت و کل تابستان همینطور خواهد بود و فکر میکنم از مهر که برم دانشگاه دوباره برگردم به روزی 7-8 ساعت ولی به هر حال همه تلاشم رو خواهم کرد که حداقل رتبه سه رقمی بیارم .
راستی با این درصدها میشه سه رقمی آورد ؟

ادبیات : 40
عربی:40
معارف:85
زبان: 90
ریاضی:5
زمین:0
زیست: 85
شیمی:85
فیزیک:60

nelly joon
19-04-2012, 21:20
من به دلیل شرایط سنی که دارم مجبورم امسال غیرانتفایی ثبت نام کنم و بعد از عید انصراف بدم برای کنکور 92
مشکل کسل شدن هم ندارم یعنی اگه آزمون قلمی ثبت نام کنم و باهاش پیش برم مشکلی نخواهم داشت.

نه دوست عزیز من دارم سخت درس میخونم و مخصوصا زیست شناسی رو تازه شروع کردم به خوندن موضوع اینه که من پیش دانشگاهی ریاضی میخونم و کنکور ریاضی هم شرکت کنم با اینکه رتبه خیلی خوبی نمیارم ولی رتبم طوری میشه که میتونم باهاش مهندسی قبول بشم ولی سعی و تلاش من برای کنکور تجربی هست که ثبت نام کردم و چون زیست و شیمی رو تازه شروع کردم بعیده بتونم برسم .
اتفاقا برنامه ریزی من طوری هست که این 2 ماه بیشترین حجم درس رو خواهم خوند و از مهرماه کمتر وقت خواهم داشت . در حال حاضر روزانه حدود 7-8 ساعت درس میخونم ولی به زودی میرسه به 12 ساعت و کل تابستان همینطور خواهد بود و فکر میکنم از مهر که برم دانشگاه دوباره برگردم به روزی 7-8 ساعت ولی به هر حال همه تلاشم رو خواهم کرد که حداقل رتبه سه رقمی بیارم .
راستی با این درصدها میشه سه رقمی آورد ؟

ادبیات : 40
عربی:40
معارف:85
زبان: 90
ریاضی:5
زمین:0
زیست: 85
شیمی:85
فیزیک:60
شما امسال کنکور تجربی امتحان میدین یا ریاضی؟

با این درصدها رتبه تون حدودا بین 600-700 میشه...

شما از اول مهر با وجود رفتن به دانشگاه میخواین روزی 7-8 ساعت بخونین؟
من شما رو نمیشناسم ولی فقط میتونم بگم همیشه شرایط اونجوری که پیش بینی میکنیم پیش نمیره...

صرف رفتن به آزمون قلمچی هم باعث نمیشه که از کسل شدن شما جلوگیری کنه...

من نمیخوام انرژی منفی بهتون بدم فقط میخوام یکم واقع بینانه تر فکر کنین.

attractive_girl
19-04-2012, 21:59
سلام
من دانشجوی ترم 6 علوم کامپیوتر شیخ بهایی هستم . به دلیل اینکه برنامه نویسیم ضعیفه و توی یه سری از واحدام موندم و هیچ کاری هم بلد نیستم چون درسام به قدری سخت بودن که وقتی نداشتم،میخوام تغییر رشته بدم و یه رشته ی راحت رو انتخاب کنم که وقت داشته باشم برای کارآموزی و برم سراغ کارای عملی
میخوام امسال کنکور کاردانی به کارشناسی بدم و رشته ی مدیریت بازرگانی رو بخونم .
میخواستم نظرتون رو راجع به این تصمیمم بدونم

The Sniper
19-04-2012, 23:03
شما امسال کنکور تجربی امتحان میدین یا ریاضی؟

با این درصدها رتبه تون حدودا بین 600-700 میشه...

شما از اول مهر با وجود رفتن به دانشگاه میخواین روزی 7-8 ساعت بخونین؟
من شما رو نمیشناسم ولی فقط میتونم بگم همیشه شرایط اونجوری که پیش بینی میکنیم پیش نمیره...

صرف رفتن به آزمون قلمچی هم باعث نمیشه که از کسل شدن شما جلوگیری کنه...

من نمیخوام انرژی منفی بهتون بدم فقط میخوام یکم واقع بینانه تر فکر کنین.

امسال تجربی و زبان ثبت نام کردم .
راستش رو بخواین من شاغل بودم و اگه امسال زودتر از کارم کنار میکشیدم میتونستم بیشتر درس بخونم و همین الان برای کنکور تجربی شاید آماده بودم . منتها زیست شناسی خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرش رو میکردم ازم وقت گرفت . من از همین الان که شروع کرد به طور جدی برای 92 بخونم ؛ اگر با همین وضعیت ادامه بدم و طبق برنامه پیش برم تا قبل از زمستون کل درس هام ( به جز عربی و ادیات ) تموم میشن و من میتونم بعد عید رو ( که بیشتر از روزی 12 ساعت ) وقت خواهم داشت رو اختصاص بدم به مرور درس ها .

بله امسال احتمالا شبانه یا غیرانتفایی میخونم و برخی واحدها رو حذف میکنم طوری که هفته ای فقط 3-4 روز دانشگاه باشم و اگه روزهایی که دانشگاه هستم بتونم بعد از خونه اومدن 5 ساعت درس بخونم و روزهایی که دانشگاه نیستم بتونم 10 ساعت بخونم ( جمعه ها من تا 14 ساعت هم میخونم حتی ) میشه به طور متوسط حداقل روزانه 7-8 ساعت . بعد از عید هم اگه درسم در حد رتبه سه رقمی نبود انصراف میدم تا بیشتر مرور کنم و ماهرتر بشم .
تنها مشکل من عربی و ادبیات هستن که هیچی نخوندم ازشون اگه اینها رو خوب خونده بودم همین امسال شاید میتونستم رتبه حدود 3000 منطقه دو بیارم و امیدوار باشم برای پزشکی ( هرچند برای پزشکی 3000 خیلی بعیده )

nelly joon
19-04-2012, 23:58
امسال تجربی و زبان ثبت نام کردم .
راستش رو بخواین من شاغل بودم و اگه امسال زودتر از کارم کنار میکشیدم میتونستم بیشتر درس بخونم و همین الان برای کنکور تجربی شاید آماده بودم . منتها زیست شناسی خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرش رو میکردم ازم وقت گرفت . من از همین الان که شروع کرد به طور جدی برای 92 بخونم ؛ اگر با همین وضعیت ادامه بدم و طبق برنامه پیش برم تا قبل از زمستون کل درس هام ( به جز عربی و ادیات ) تموم میشن و من میتونم بعد عید رو ( که بیشتر از روزی 12 ساعت ) وقت خواهم داشت رو اختصاص بدم به مرور درس ها .

بله امسال احتمالا شبانه یا غیرانتفایی میخونم و برخی واحدها رو حذف میکنم طوری که هفته ای فقط 3-4 روز دانشگاه باشم و اگه روزهایی که دانشگاه هستم بتونم بعد از خونه اومدن 5 ساعت درس بخونم و روزهایی که دانشگاه نیستم بتونم 10 ساعت بخونم ( جمعه ها من تا 14 ساعت هم میخونم حتی ) میشه به طور متوسط حداقل روزانه 7-8 ساعت . بعد از عید هم اگه درسم در حد رتبه سه رقمی نبود انصراف میدم تا بیشتر مرور کنم و ماهرتر بشم .
تنها مشکل من عربی و ادبیات هستن که هیچی نخوندم ازشون اگه اینها رو خوب خونده بودم همین امسال شاید میتونستم رتبه حدود 3000 منطقه دو بیارم و امیدوار باشم برای پزشکی ( هرچند برای پزشکی 3000 خیلی بعیده )
امیدوارم به هدفی که دارین برسین
تو دنیا هیچ چیزی با ارزشتر از این نیست که آدم به اون چیزی که واقعا دوست داشته و براش تلاش کرده، برسه...

عربی و ادبیاتم درسای خیلی سختی نیستن ...
بازم بچه های دیگه بیشتر میتونن کمکتون کنن...

hamid-p71
20-04-2012, 13:08
با دونستن کل لغات زبان سوم و پیش دانشگاهی در آزاد تا چند درصد میشه زد ؟

alavi71
20-04-2012, 17:49
سلام
من دانشجوی ترم 6 علوم کامپیوتر شیخ بهایی هستم . به دلیل اینکه برنامه نویسیم ضعیفه و توی یه سری از واحدام موندم و هیچ کاری هم بلد نیستم چون درسام به قدری سخت بودن که وقتی نداشتم،میخوام تغییر رشته بدم و یه رشته ی راحت رو انتخاب کنم که وقت داشته باشم برای کارآموزی و برم سراغ کارای عملی
میخوام امسال کنکور کاردانی به کارشناسی بدم و رشته ی مدیریت بازرگانی رو بخونم .
میخواستم نظرتون رو راجع به این تصمیمم بدونم

سلام
برای رفتن به یک رشته خاص این شما هستید که با توجه به تئاناای های فردی و علایقتون تصمیم میگیرید.
اگر میدونید در رشته ای که الان تحصیل میکنید علاقه ندارید و نمیتونید موفق باشید به رشته مورد نظرتون برید ....

موفق باشی

constant_boy23
20-04-2012, 18:25
كنكور تا 97 تمديد شده ؟ يا اين كه گفتن منظورشون فقط در مورد مدارس و سال چهارمي شدنه ؟‌

alavi71
21-04-2012, 10:23
كنكور تا 97 تمديد شده ؟ يا اين كه گفتن منظورشون فقط در مورد مدارس و سال چهارمي شدنه ؟‌

سلام

این که چه زمانی کنکور حذف بشه مشخص نیست گمانه زنی های زیادی هست
ولی قبل از اون باید جواب سوالهای زیادی داده بشه و رفع ابهام بشود که هنوز نشده
در ضمن درصد معدل در کنکور هم هنوز مشخص نیست برای سال اینده چقدر هست
پس غیر قابل پیش بینی هست....

The Sniper
21-04-2012, 17:30
به نظر من تا وقتی برگه های امتحانی رو معلم های آموزش پرورش اصلاح میکنن و خطای انسانی زیادی توش هست نباید حتی تاثیر سوابق رو زیاد کنن چه برسه به اینکه کنکور رو حذف کنن.
من زبان 3 رو در سال نیمسال دوم 88 پاسش کردم که نمره اولم توی برگه امتحانی 9.5 بود اولش گفتم حتما اشتباه شده توی شماره صندلی و ... ولی وقتی اعتراض دادم دیدم شد 11 اصلا باورم نمیشد کسی که در آژمون IELTS خیلی راحت نمره 5.5 گرفته توی امتحان زبان بگیره 11 ! بعدش رفتم از سایت گزینه دو سوالات رو دانلود کردم و با پاسخ هایی که داده بودم مقایسه کردم دیدم بین 19.25تا19.75 میگیرم و بعد رفتم توی بخش ارزشیابی و سنجش اداره آموزش پرورش حضوری اعتراض کردم و گفتن که نمیشه ورقه رو دوباره اصلاح کرد منم گفتم ازتون شکایت میکنم :13: خلاصه بعدش نمره زبانم رو کردن 17.75 . موضوع اینجا بود که من ظاهرا جمله های پاسخنامه رو چسبیده نوشته بودم و معلم ها از این سبک نوشتن خوششون نمیاد چون خیلی طول میکشه کلمات رو بخونن و اصلاح کنن به همین خاطر نخونده ردش میکنن و نمره بهش نمیدن:13:
من بهتون اطمینان میدم از این خطاها خیلی سر هممون اومده و حتی خیلی هاشون رو متوجه نشدیم. معلم ها زیاد خطا میکنن هم در تصحیح هم در ارفاق.
اصلا اساس اینکه کنکور حذف بشه در حال حاضر غلطه چون کسی که از درس چیزی نفهمیده ( مثل من ) و فقط رفته تمرین های کتا درسی رو با پاسخ هاشون از روی منتشران حفظ کرده خیلی راحت میتونه 7.5 بگیره و واحد رو پاس کنه ولی من هرگز نمیتونم با حفظ کردن تمرینات کتاب درسی معدل درصدی اون نمره که میشه حدود 40درصد رو در کنکور بیارم همینطور در مورد بقیه درس ها.
خدا کنه تاثیر سوابق امسال هم مثبت باشه وگرنه خیلی حق از من میره من الان میتونم شیمی 3 رو بالای 90درصد بزنم ولی اون روز که امتحان شیمی داشتم به دلیل بیماری آماده نبودم و نمره من زیر 10 شده. ملاک باید الان باشه نه 2 سال پیش

moh72
21-04-2012, 21:44
راستی عمران به درد بساز بفروشی میخوره؟:31:

بله که میخوره چه جورم :31: مخصوصا اگه سرمایه اولیه با 4 سال سابقه بیمه داشته باشی:20:
مهندسی معماری چطور با اونم میشه؟

اتفاقا برنامه ریزی من طوری هست که این 2 ماه بیشترین حجم درس رو خواهم خوند و از مهرماه کمتر وقت خواهم داشت . در حال حاضر روزانه حدود 7-8 ساعت درس میخونم ولی به زودی میرسه به 12 ساعت و کل تابستان همینطور خواهد بود و فکر میکنم از مهر که برم دانشگاه دوباره برگردم به روزی 7-8 ساعت ولی به هر حال همه تلاشم رو خواهم کرد که حداقل رتبه سه رقمی بیارم

به نظر من همون ترم اول از دانشگاه مرخصی بگیر یا 12 واحد بردار که وقت زیاد داشته باشی (ترم اول کلا زیاد سخت نیست)

به نظر من تا وقتی برگه های امتحانی رو معلم های آموزش پرورش اصلاح میکنن و خطای انسانی زیادی توش هست نباید حتی تاثیر سوابق رو زیاد کنن چه برسه به اینکه کنکور رو حذف کنن.
من زبان 3 رو در سال نیمسال دوم 88 پاسش کردم که نمره اولم توی برگه امتحانی 9.5 بود اولش گفتم حتما اشتباه شده توی شماره صندلی و ... ولی وقتی اعتراض دادم دیدم شد 11 اصلا باورم نمیشد کسی که در آژمون IELTS خیلی راحت نمره 5.5 گرفته توی امتحان زبان بگیره 11 ! بعدش رفتم از سایت گزینه دو سوالات رو دانلود کردم و با پاسخ هایی که داده بودم مقایسه کردم دیدم بین 19.25تا19.75 میگیرم و بعد رفتم توی بخش ارزشیابی و سنجش اداره آموزش پرورش حضوری اعتراض کردم و گفتن که نمیشه ورقه رو دوباره اصلاح کرد منم گفتم ازتون شکایت میکنم :13: خلاصه بعدش نمره زبانم رو کردن 17.75 . موضوع اینجا بود که من ظاهرا جمله های پاسخنامه رو چسبیده نوشته بودم و معلم ها از این سبک نوشتن خوششون نمیاد چون خیلی طول میکشه کلمات رو بخونن و اصلاح کنن به همین خاطر نخونده ردش میکنن و نمره بهش نمیدن:13:
من بهتون اطمینان میدم از این خطاها خیلی سر هممون اومده و حتی خیلی هاشون رو متوجه نشدیم. معلم ها زیاد خطا میکنن هم در تصحیح هم در ارفاق.
اصلا اساس اینکه کنکور حذف بشه در حال حاضر غلطه چون کسی که از درس چیزی نفهمیده ( مثل من ) و فقط رفته تمرین های کتا درسی رو با پاسخ هاشون از روی منتشران حفظ کرده خیلی راحت میتونه 7.5 بگیره و واحد رو پاس کنه ولی من هرگز نمیتونم با حفظ کردن تمرینات کتاب درسی معدل درصدی اون نمره که میشه حدود 40درصد رو در کنکور بیارم همینطور در مورد بقیه درس ها.
خدا کنه تاثیر سوابق امسال هم مثبت باشه وگرنه خیلی حق از من میره من الان میتونم شیمی 3 رو بالای 90درصد بزنم ولی اون روز که امتحان شیمی داشتم به دلیل بیماری آماده نبودم و نمره من زیر 10 شده. ملاک باید الان باشه نه 2 سال پیش

اره اصلا حذف کنکور خوب نیست نمیدونم چرا میخوان حذفش کنن( یه زمانی داوطلبا زیاد شده بودن و ظرفیتا کم بود مردم خیلی از دست کنکور شاکی بودن میگفتن کنکورو حذف کنین همینطوری بریم دانشگاه :31:)

بچه ها من بدون موافقت قوه ضاییه نمیتونم دانشگاه ثبت نام کنم !!
شنبه از طریق وکیلم پیگیری میکنم که ببینم چی میشه
انشالله درست میشه:46:

The Sniper
22-04-2012, 14:35
یکی از مسئولین سامان سنجش گفته بود که برای برخی رشته ها که ظرفیت زیاده کنکور حذف بشه ولی بقیه رشته های پررقابت کنکور براشون باشه به نظر من اینطور بشه خیلی عالیه .

A.N.A.P
22-04-2012, 14:49
دوستان میخوام از رو ده استاد فصل حد و پیوستگی رو بخونم . به نظرتون میشه کامل یاد گرفت یا از رمزینه بخونم ؟

ابید
22-04-2012, 16:20
سلام لطفا یکی بیاد به من کمک کنه می خواستم بدونم با معدل 18خورده ای امکان قبولی تو رشته معماری چقدره مخصوصا معماری گیلان یا اصفهان
عربی رو معمولا بالای 60 یا 70 میزنم ادبیات هم 70-80 دینی 6--70 زبان 70-80
ریاضی ولی پایه ام خیلی خوبه ولی پیش نه به خاطر همین به 20 درصد فکر میکنم همین طور فزیک ولی شیمی تا65-75 میرسه
باید چیکار کنم؟

A.N.A.P
22-04-2012, 18:46
سلام لطفا یکی بیاد به من کمک کنه می خواستم بدونم با معدل 18خورده ای امکان قبولی تو رشته معماری چقدره مخصوصا معماری گیلان یا اصفهان
ریاضی ولی پایه ام خیلی خوبه ولی پیش نه به خاطر همین به 20 درصد فکر میکنم همین طور فزیک ولی شیمی تا65-75 میرسه
باید چیکار کنم؟

رتبت میشه زیر 1000 منطقه 2 !

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

M O B I N
22-04-2012, 19:44
دوستان میخوام از رو ده استاد فصل حد و پیوستگی رو بخونم . به نظرتون میشه کامل یاد گرفت یا از رمزینه بخونم ؟

سلام دوست عزیز

این مبحث خیلی مبحث سختی نیست شما هر تستی از هر کتابی که میزنی باید 3 چیز رو مد نظر داشته باشین :

1. انسجام رو رعایت کنین و کلیات مبحث رو بدونین
2. مهارت شناختن سوالات رو بدست بیارید
3. سرعت عملتون بره بالا

من فکر میکنم رمزینه بهتر باشه :46:

A.N.A.P
23-04-2012, 19:52
دوستان 2 فصل اول تحلیلی رو از چه کتابی بخونم که مختصر و مفید باشه ؟
اینا رو دارم : رمزینه - گاج سفید - آبی قلمچی
گاج سفید که به درد الان نمیخوره و نسبتا سخته . حال حوصله رمزینه هم ندارم . پس میمونه آبی قلمچی ! یکی از دوستام میگه 2 فصل اول رو خیلی خوب توضیح داده . به نظرتون خوبه ؟ یعنی میشه مطلب خوب گرفت ؟
کتابای دیگه چی پیشنهاد دارین که مختصر و مفید باشه ؟

خیییلیییی ممنون !

moh72
24-04-2012, 14:58
باید چیکار کنم؟
به نظر من رو بعضی مباحث ریاضی و فیزیک که یه خرده بلدی بیشتر کار کن اینطوری راحت نذارشون کنار . اینم بودجه بندی:

10 استادو ندیدم ولی خودم دارم همین مبحثو از رمزینه میخونم راضیم
+
داشتم تو فروم میگشتم از قسمت بانک کارنامه ها ، کارنامه پارسالمو پیدا کردم :31:

Alireza.Malek
24-04-2012, 21:10
سلام بچه های چطورین خوبین؟؟
خر میزنین یا نه؟؟
منم خیلی وقته که نیومدم اینجا از بس خر میزنم...خودمم موندم چطوری روزی 7-8 ساعت میخونم!!!!
بگذریم میخواستم بپرسم کسی میدونه تو بهار 91 بازم امکان ثبت نام وجود داره یا نه؟
ممنون میشم دقیق و سریع جواب بدین...خیلی مهمه!

به سلامتی و موفقی همه بچه کنکوریای 91(مخصوصا ریاضیا)

ابید
26-04-2012, 10:52
رتبت میشه زیر 1000 منطقه 2 !

واقعا ولی توی سنجس خوب نیومد البته تا اخر سر جلسه ننشستم و شیمی و اصلا نزدم فزیکم فقط دو صفحه ی اول رتبم شد 4000
سوالای سنجش چقدر شبیه کنکور سراسریه؟؟؟؟؟؟

moh72
26-04-2012, 18:04
واقعا ولی توی سنجس خوب نیومد البته تا اخر سر جلسه ننشستم و شیمی و اصلا نزدم فزیکم فقط دو صفحه ی اول رتبم شد 4000
تو که میگی شیمیت خوبه شیمی رو نزدی در واقع فقط ریاضیت که خیلی خوب نیستو زدی!!:13:

alavi71
26-04-2012, 19:33
سلام بچه های چطورین خوبین؟؟
خر میزنین یا نه؟؟
منم خیلی وقته که نیومدم اینجا از بس خر میزنم...خودمم موندم چطوری روزی 7-8 ساعت میخونم!!!!
بگذریم میخواستم بپرسم کسی میدونه تو بهار 91 بازم امکان ثبت نام وجود داره یا نه؟
ممنون میشم دقیق و سریع جواب بدین...خیلی مهمه!

به سلامتی و موفقی همه بچه کنکوریای 91(مخصوصا ریاضیا)

سلام

برای کنکور سراسری اخرین فرصت در اسفند بود پس امکان ثبت نام دیگر نیست تا سال اینده
پیروز باشید

saeed 1428
26-04-2012, 22:24

میشه کارنامت رو بذاری؟

Mahdi_Co_1368
26-04-2012, 23:17
سلام

برادرم چند تا سوال داره که ممنون میشم جواب بدین :

1- امتحانات سال چهارم تو چه بازه ی زمانی برگزار میشه ؟ تو شهر ما (بندر انزلی) تا اوخر خرداد ادامه داره

2- برای قرابت معنایی ادبیات کتابی که فقط تست داشته باشه چی پیشنهاد میکنین؟ مثل نشر دریافت نباشه ( فقط تست قرابت میخوام)

Reza31001
27-04-2012, 06:39
سلام

1- امتحانات سال چهارم تو چه بازه ی زمانی برگزار میشه ؟ تو شهر ما (بندر انزلی) تا اوخر خرداد ادامه داره

2- برای قرابت معنایی ادبیات کتابی که فقط تست داشته باشه چی پیشنهاد میکنین؟ مثل نشر دریافت نباشه ( فقط تست قرابت میخوام)
سلام
1- چند تا امتحان نهایی و کشوری هست (البته تو کنکور تاثیر نداره) که معمولا 25 اردبیهشت تا 5 خرداده چند تا درس دیگه رو هم خود مدرسه تصمیم می گیره که قبل امتحان نهایی برگزار کنه یا بعدش

2- نشر الگو
البته فکر کنم قرابت + آرایه ها باشه

helia760
27-04-2012, 20:07
سلام.من دانش آموز پیش دانشگاهی رشته ی تجربی هستم،معدل کتبیم 19.90 شد.میخواستم بدونم در کنکور 90 با درصدای زیر،چه رتبه ای میارم؟
ادبیات 80
عربی 80
دینی 80
زبان 80
زمین 65
ریاضی 80
فیزیک 80
زیست 80
شیمی 85

دیباا
27-04-2012, 20:25
سلام من می خواستم بدونم با این درصدا رتبم حدودا چقدر میشه یا کجا ها قبولم
ادبیات 55
عربی 55
دینی 55
زبان70
ریاضی 20
فزیک 20
شیمی 60

ابید
27-04-2012, 20:51
سلام.من دانش آموز پیش دانشگاهی رشته ی تجربی هستم،معدل کتبیم 19.90 شد.میخواستم بدونم در کنکور 90 با درصدای زیر،چه رتبه ای میارم؟
ادبیات 80
عربی 80
دینی 80
زبان 80
زمین 65
ریاضی 80
فیزیک 80
زیست 80
شیمی 85

این نظر منه و تخصصی نیست ولی فکر کنم شهید بهشتی قبولی چون معمولا فزیک و ریاضی و کم میزنن

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:47 PM ----------

سلام

1تا 10 خرداد مال ریاضی تا 9 مال تجربی این چندتا نهاییه

A.N.A.P
27-04-2012, 21:12
این نظر منه و تخصصی نیست ولی فکر کنم شهید بهشتی قبولی چون معمولا فزیک و ریاضی و کم میزنن

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:47 PM ----------

1تا 10 تیر مال ریاضی تا 9 مال تجربی این چندتا نهاییه
عزیز من 8 تیر کنکور ریاضیه بعد چه جوری 1 تا 0 تیر امتحان میذارن ؟

---------- Post added at 09:12 PM ---------- Previous post was at 09:11 PM ----------

ادبیات 80
عربی 80
دینی 80
زبان 80
زمین 65
ریاضی 80
فیزیک 80
زیست 80
شیمی 85
شما اگه میتونید ریاضی رو 80 بزنید چرا رفتید تجربی ؟
با این درصدا تو منطقه 1 رتبه تون زیر 50 هست !

ابید
27-04-2012, 21:29

---------- Post added at 09:12 PM ---------- Previous post was at 09:11 PM ----------

مرسی درست کردم اشتباه شد خرداد منظورمه

Alireza SM
27-04-2012, 21:33

چرا نیاد تجربی مگه تجربی چشه ؟ :18:
کسی بتونه ریاضی رو توی تجربی 80 بزنه میتونه دندانپزشکی قبول بشه و درآمدش اندازه 5تا مهندس باشه !

vahid-p
28-04-2012, 00:07
چرا نیاد تجربی مگه تجربی چشه ؟ :18:
کسی بتونه ریاضی رو توی تجربی 80 بزنه میتونه دندانپزشکی قبول بشه و درآمدش اندازه 5تا مهندس باشه !
علی آقا چیکار میکنی؟
ترازت چنده؟
علی جان میدونی چرا دوستمون گفتن کسی که ریاضی میتونه 80 بزنه چرا رفته تجربی؟
چون قبل کنکور متاسفانه همه به فکر رتبن و اینکه رتبه چند میشه خیلی براشون مهمه. ولی درصورتی که رشته خیلی مهمتره. من خودم ریاضی بودم به دلیل علاقم، ولی همیشه میگم دندون پزشکی و پزشکی خیلی رشته های خوبین و واقعا علاقه هم دارم. تازه درآمدشون هم عالیه نسبت به مهندسیا.
این وسط ما شدیم مهندس پزشکی که دیگه بین مهندسا و پزشکا صلح و آشتی برقرار کنیم :31:

vahid-p
28-04-2012, 00:22
دوست عزیز من کنکور 90 ای بودم و دقیق یادم نمیاد ولی فکر کنم تمام حد و پیوستگیا رو زدم. و کامل هم ده استاد خوندم. چون فصل خاصی نیست این حد و پیوستگی پس چرا باید بری خودت رو مشغول کنی به رمزینه خوندن که طول میکشه؟؟؟ وقت زیادی که نداری مطمئنا وقتی که تازه میخوای بخونی. البته اگه دور دومته، اونوقت وضعیت فرق میکنه.

Alireza SM
28-04-2012, 02:25
علی آقا چیکار میکنی؟
ترازت چنده؟
علی جان میدونی چرا دوستمون گفتن کسی که ریاضی میتونه 80 بزنه چرا رفته تجربی؟
چون قبل کنکور متاسفانه همه به فکر رتبن و اینکه رتبه چند میشه خیلی براشون مهمه. ولی درصورتی که رشته خیلی مهمتره. من خودم ریاضی بودم به دلیل علاقم، ولی همیشه میگم دندون پزشکی و پزشکی خیلی رشته های خوبین و واقعا علاقه هم دارم. تازه درآمدشون هم عالیه نسبت به مهندسیا.
این وسط ما شدیم مهندس پزشکی که دیگه بین مهندسا و پزشکا صلح و آشتی برقرار کنیم :31:
مرسی وحید آقا قربان شما . درصدهام خوب هستن معارف و زبان رو بالای 90 میزنم :20:
والا کسی که ریاضی رو بتونه 80 بزنه من بهش توصیه میکنم بیاد تجربی تا اینکه بره مهندسی بخونه و وارد صنعت کشوری بشه که آیندش به جهت وابستگی شدید به دولت اصلا معلوم نیست . البته پزشکی که اصلا درآمد نداره ولی دندون و دارو چندین برابر مهندسی ها درآمد دارن و دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی و بینایی سنجی و فیزیوتراپی و ... وضعیتشون از مهندسی ها بهتره .
به هر حال علاقه خیلی مهمتره

A.N.A.P
28-04-2012, 19:15
دوستان اگه اعلال عربی رو نخونم درصد زیادی رو از عربی از دست میدم ؟ اصلا ارزش داره اعلال رو بخونیم ؟

saeed 1428
28-04-2012, 21:40
دوستان اگه اعلال عربی رو نخونم درصد زیادی رو از عربی از دست میدم ؟ اصلا ارزش داره اعلال رو بخونیم ؟

یه سوال که مستقیم از اعلال میاد. به جز اون کاربرد زیادی نداره.فقط انواع معتل رو بلد باشی برا سوال تحلیل کافیه.

h_r_v
28-04-2012, 22:15
دوستان کسی نرم افزار تخمین رتبه کنکور 91 رو نداره؟ هر چی میگردم نیست.. لینکا همه داغونه

alavi71
28-04-2012, 22:50
دوستان کسی نرم افزار تخمین رتبه کنکور 91 رو نداره؟ هر چی میگردم نیست.. لینکا همه داغونه

salam
ghablan kanoon to sitesh dasht
vali dige nadare

faght gozene 2 dare
on ham faghat vase afrdadi ke toye azmoon hash hastan mitoonam estefade konan

movafagh bashid

moh72
29-04-2012, 08:35
قبل از کنکور نرم افزار نمیدن بیرون کانون که از سال 89_84 داره خواستی درصد +منطقتو بگو من واست بزنم البته اگه ریاضی هستی
راستی کنکور 89 ریاضی معلومه خیلی سخت بوده چون تو نرم افزار درصدایی که واسه همه سالا میزنم ، تو سال 89 رتبه از همه کمتر میاد

The Sniper
29-04-2012, 10:48
این سوال رو قبلا پرسیدم ولی خیلی ها جواب ندادن

اگه زمان برگرده عقب و شما برگردین به پارسال برای مطالعه کنکور چه تغیری در خودتون ایجاد میکنین و چه اشتباهی رو سعی میکنین تکرار نکنین ؟

h_r_v
29-04-2012, 13:08
قبل از کنکور نرم افزار نمیدن بیرون کانون که از سال 89_84 داره خواستی درصد +منطقتو بگو من واست بزنم البته اگه ریاضی هستی
راستی کنکور 89 ریاضی معلومه خیلی سخت بوده چون تو نرم افزار درصدایی که واسه همه سالا میزنم ، تو سال 89 رتبه از همه کمتر میاد

حاجی ممنون میشم بزنی برام.. رشتم ریاضیه و منطقه 2 :

ادبیات 40 درصد
دینی 40 درصد
عربی 35 درصد
زبان 90 درصد
ریاضی 25 درصد
فیزیک 30 درصد
شیمی 30 درصد

ابید
29-04-2012, 22:51
سلام من می خواستم بدونم با این درصدا رتبم حدودا چقدر میشه یا کجا ها قبولم
ادبیات 55
عربی 55
دینی 55
زبان70
ریاضی 20
فزیک 20
شیمی 60

سلام فکر کنم رتبت بین 2000 تا 4000 بیاد البته اگه کنکور مثل پارسال باشه ئوستم تقریبا با رتبه ها ی کمی بالاتر 3200اورد منطقه ی دو
بازم بقیه بهتر میدونن

nelly joon
30-04-2012, 00:35
حاجی ممنون میشم بزنی برام.. رشتم ریاضیه و منطقه 2 :

ادبیات 40 درصد
دینی 40 درصد
عربی 35 درصد
زبان 90 درصد
ریاضی 25 درصد
فیزیک 30 درصد
شیمی 30 درصد

من با نرم افزار تخمین رتبه گزینه 2 زدم ، شد بین 7000-8000

mh_rayaneh
30-04-2012, 14:37
سلام بچه ها
چن تا سوال
ی دختر منطقه ی 1 با معدل دیپلم 15 رشته انسانی باید چه رتبه ای برای ادبیات دانشگاه های تهران بیاره؟
در ضمن توی این فرصت کم باقی مونده چه درس هایی و چه مبحث هایی بخونه بهتره؟
ممنون

ابید
30-04-2012, 17:15
من با نرم افزار تخمین رتبه گزینه 2 زدم ، شد بین 7000-8000

سلام یه سوال نرم افزار گزینه ی دو تو خود سایته یا دانلود کردید میشه اگه دانلود کردید برای من بفرستید

One Minute
30-04-2012, 17:25
بچه ها مدرسه ما میخواد طرح کنکور بزاره
1 تومن میگیره

از 5 تیر شروع میشه، برای همه ی درس ها
بچه ها یا باید تو همه درس ها شرکت کنن یا اصلا شرکت نکنن!

به نظرتون برم ؟
اخه دیگه دینی و زبان فارسی که نیاز به کلاس تست ندارن !
دارن ؟

Reza31001
30-04-2012, 17:54
1 تومن میگیره

به نظرتون برم ؟
دارن ؟
برو
کلاس کنکوری که تو مدرسه محل تحصیل باشه بهترین کلاس هست

دینی و زبان فارسی کلاس کنکور نمی خوان درست ولی بقیه که میخوان :31:

nelly joon
30-04-2012, 18:29
سلام یه سوال نرم افزار گزینه ی دو تو خود سایته یا دانلود کردید میشه اگه دانلود کردید برای من بفرستید
توی خود سایته و مخصوص کاربرای سایته فقط ...
:11:

h_r_v
30-04-2012, 18:53
توی خود سایته و مخصوص کاربرای سایته فقط ...
:11:

بسیار شرمنده... ممنون میشم تخمین این چند تا رو هم بهم بگید.. البته اگه زحمتی نیست :31:

ریاضی منطقه 2

ادبیات 40 درصد
دینی 45 درصد
عربی 55 درصد
زبان 90 درصد
ریاضی 45 درصد
فیزیک 40 درصد
شیمی 40 درصد

کسی نمیدونه اگر توی کنکور زبان.. زبان تخصصی رو 85% بزنی حدودا رتبه در چه حد میشه؟

A.N.A.P
30-04-2012, 19:15
بسیار شرمنده... ممنون میشم تخمین این چند تا رو هم بهم بگید.. البته اگه زحمتی نیست :31:

ریاضی منطقه 2

ادبیات 40 درصد
دینی 45 درصد
عربی 55 درصد
زبان 90 درصد
ریاضی 45 درصد
فیزیک 40 درصد
شیمی 40 درصد

کسی نمیدونه اگر توی کنکور زبان.. زبان تخصصی رو 85% بزنی حدودا رتبه در چه حد میشه؟

Alireza SM
30-04-2012, 19:49
در سایت و مخصوص کاربران خودشون هست

1 تومن میگیره

به نظرتون برم ؟
دارن ؟

به نظر من نرو . همین یه تومن رو اگه 160 تومنش رو بدی آزمون گزینه دو ثبت نام کنی و با برنامه ریزیش جلو بری و یه 300 تومن هم کتاب بخری بهتره:31:
اینجور برنامه ها رو برای این نمیزارن که دانش آموز قوی بشه و بره رتبه دورقمی بیاره . دبیرایی مثل ادبیات و معارف و زبان که ساعات تدریس کمی بهشون میرسه؛ با اینجور برنامه ها میخوان که براشون جبران کنن

h_r_v
30-04-2012, 20:01
البته دینی و عربی رو جا به جا زدید ولی ممنون

A.N.A.P
30-04-2012, 20:41
البته دینی و عربی رو جا به جا زدید ولی ممنون

ابید
30-04-2012, 20:49

سلام می خواستم ببینم کجای سایت گزینه ی دو تخمین رتبه داره مثل همی بالا؟؟

Alireza SM
30-04-2012, 21:05
سلام می خواستم ببینم کجای سایت گزینه ی دو تخمین رتبه داره مثل همی بالا؟؟
برای داوطلبان آزمون های گزینه دو هست فقط
باید با شماره داوطلبی و شماره شناسنامه لاگین کنین

lohrasbi
30-04-2012, 21:06
فقط مخصوص اوناییه که آزموناشو ثبت نام کردن.

(شرمنده بالایی رو ندیدم!!!)

ابید
01-05-2012, 08:15
برای داوطلبان آزمون های گزینه دو هست فقط
باید با شماره داوطلبی و شماره شناسنامه لاگین کنین

بله بچه ها گفتن منم مال دوستمو گرفتم ولی نمی دونستم باید کدوم قسمت برم؟اگه دقیق بگید ممنون میشم

ابید
01-05-2012, 08:26
فقط مخصوص اوناییه که آزموناشو ثبت نام کردن.

(شرمنده بالایی رو ندیدم!!!)

lبله بقیه هم گفتن بخاطر همین می خواستم بدونم کجای سایت شماره داوطلبی و شناسنامه ی دوستمو گرفتم ولی نمی دونم دقیقا کجای سایت هست؟

Alireza SM
01-05-2012, 10:50
بله بچه ها گفتن منم مال دوستمو گرفتم ولی نمی دونستم باید کدوم قسمت برم؟اگه دقیق بگید ممنون میشم
شما اول به سایت گزینه دو مراجعه کنین

سپس در همون صفحه اول در سمت راست در شماره داوطلبی و شماره شناسنامه رو وارد کنین .

برای استفاده ار خدمات کارنامه و وارد کردن ساخنامه آزمون های غیرحضوری باید به بخش کنترل پنل برین . اگه میخواین از خدمات تخمین رتبه و مشاهده کارنامه های قبول شده ها استفاده کنین باید به همون صفحه اصلی سایت برگردین و کادرهای زرد رنگ که پس از وارد کردن شماه داوطلب ظاهر شدن رو انتخاب کنین .

پیشنهاد میکنم از FireFox استفاده کنین برای سایت گزنه دو

A.N.A.P
01-05-2012, 13:02

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سپس در همون صفحه اول در سمت راست در شماره داوطلبی و شماره شناسنامه رو وارد کنین .

برای استفاده ار خدمات کارنامه و وارد کردن ساخنامه آزمون های غیرحضوری باید به بخش کنترل پنل برین . اگه میخواین از خدمات تخمین رتبه و مشاهده کارنامه های قبول شده ها استفاده کنین باید به همون صفحه اصلی سایت برگردین و کادرهای زرد رنگ که پس از وارد کردن شماه داوطلب ظاهر شدن رو انتخاب کنین .

وقتی یوزر پس هم وارد کرد بگو بره اینجا :
[/URL][url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mh_rayaneh
01-05-2012, 13:58
سلام بچه ها
چن تا سوال
ی دختر منطقه ی 1 با معدل دیپلم 15 رشته انسانی باید چه رتبه ای برای ادبیات دانشگاه های تهران بیاره؟
در ضمن توی این فرصت کم باقی مونده چه درس هایی و چه مبحث هایی بخونه بهتره؟
ممنون

بچه ها اینم میشه جواب بدید.مرسی

saeed 1428
01-05-2012, 15:22
بچه ها اینم میشه جواب بدید.مرسی

می تونی بری سایت کانون یاد ماندگار 89 رو بگیری (انسانی) .اونجا هم در صد هارو زده هم رتبه رو.

A.N.A.P
01-05-2012, 20:31
دوستان کتاب دور دنیا در 4 ساعت گاج جلد 1 ، اگه دارید واسه شما هم جنسش کاهی هست ؟

h_r_v
01-05-2012, 21:53
کارت های آزمون جامع سنجش رو چقدر قبل از آزمون میدن؟! یک هفته؟

Howard24
01-05-2012, 23:15
کارت های آزمون جامع سنجش رو چقدر قبل از آزمون میدن؟! یک هفته؟
سه روز (سه شنبه همون هفته).

ابید
02-05-2012, 08:24

ممنون از راهنماییتون

---------- Post added at 09:24 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

وقتی یوزر پس هم وارد کرد بگو بره اینجا :
[/URL][url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرسی از کمکتون حل شد

12p
02-05-2012, 09:32
بچه ها لطفا جواب بدین

برای تاریخ ادبیات رمزینه یا کتاب همایش سبطی یا...؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمکم کنید:42:

One Minute
02-05-2012, 17:30
بچه ها به نظرتون دروس عمومی نیاز به طرح کنکور داره ؟
تو طرح کنکور مدرسه شرکت کنم ؟

من میخوام تابستون فقط کلاس شیمی و فیزیک و ریاضیات برم
لطفا کمکم کنید

The Sniper
02-05-2012, 17:54
بچه ها به نظرتون دروس عمومی نیاز به طرح کنکور داره ؟
تو طرح کنکور مدرسه شرکت کنم ؟

من میخوام تابستون فقط کلاس شیمی و فیزیک و ریاضیات برم
لطفا کمکم کنید

رشتت چیه ؟

در ضمن به نظر من به جز عربی بقیه دروس اگه کتاب های درجه 1 رو مطالعه کنی نیازی به کلاس ندارن . اگه معلم عربیتون طوری هست که همه مباث رو خوب بهت یاد میده و میتونی از مهر تا تیر کتاب های عربی ایاد فیلی و گاج رو تموم کنی خیلی عالیه . برای زبان هم که اصلا نیازی به کلاس نیست کدوم کلاسی بهتر از کتاب مبتکران و کدوم دبیری بهتر از دکتر شهاب اناری هست ؟

One Minute
02-05-2012, 18:24
رشتت چیه ؟

در ضمن به نظر من به جز عربی بقیه دروس اگه کتاب های درجه 1 رو مطالعه کنی نیازی به کلاس ندارن . اگه معلم عربیتون طوری هست که همه مباث رو خوب بهت یاد میده و میتونی از مهر تا تیر کتاب های عربی ایاد فیلی و گاج رو تموم کنی خیلی عالیه . برای زبان هم که اصلا نیازی به کلاس نیست کدوم کلاسی بهتر از کتاب مبتکران و کدوم دبیری بهتر از دکتر شهاب اناری هست ؟

رشتم ریاضیه

واسه زبان انگلیسی که اصلا مشکلی نیست برادر من
دیپلم زبان دارم

عربی هم مشکلی نیست ، تو عید عربی رو کامل بستم !

بقیه درس های دیگه کلاس نمیخواد ؟ ( بجز 3 تا اختصاصی )
مثلا یکی از بچه ها میگفت بریم کلاس دینی ! معلم یه روش میگه که یه درس دینی رو توی 15 دقیقه میخونیم بعد میریم آزمون بالا 80 میزنیم !!!
اینا حقیقت داره ؟

بچه های سال بالایی لطفا کمک کنید

Reza31001
02-05-2012, 18:33
مثلا یکی از بچه ها میگفت بریم کلاس دینی ! معلم یه روش میگه که یه درس دینی رو توی 15 دقیقه میخونیم بعد میریم آزمون بالا 80 میزنیم !!!
اینا حقیقت داره ؟
شب آزمون همون درس دینی رو بخون و آزمون رو 100 بزن
یه درس مبحثی رو بالا زدن تو دینی آب خوردنه

از این به بعد از این چیزا زیاد می شنود، هر وقت هم شنیدی یه پوزخند بزن و رد شو

اگه معلم های مدرست معلم های تاپ شهرتون هستن میارزه کلاس بری وگرنه برای هر درس یه کتاب تاپ تو بازار ( که راحت هم پیدا میشه) بگیره حله
اصل کار خوندنه حالا چه با کتاب چه با معلم
رستگار رحمانی رو که احتمالا میشناسی ( نفر اول زیان و تجربی 88 شایدم 87 بود یادم نیس :31:)
بچه روستا بود و می گفت تو طویله ( درسته طویله!) خونمون درس می خوندم

خودت تا تهش بخون

The Sniper
02-05-2012, 18:36
رشتم ریاضیه

واسه زبان انگلیسی که اصلا مشکلی نیست برادر من
دیپلم زبان دارم

عربی هم مشکلی نیست ، تو عید عربی رو کامل بستم !

بقیه درس های دیگه کلاس نمیخواد ؟ ( بجز 3 تا اختصاصی )
اینا حقیقت داره ؟

بچه های سال بالایی لطفا کمک کنید

خب بستگی داره اون معلم دینی چی بگه که بتونی دینی رو بالای 80 بزنی . من تا حالا دینی رو در قلمچی و گزینه دو زیر 79 نزدم و تنها دلیلش هم این بوده که روی آیات مسلط بودم ولی متاسفانه مشکلی که داشتم این بود که مرور نمیکردم و همه آیه هایی که بلد بودم دوماه بعد از ذهنم ر پاک میشدن .
فکر میکنم زمانی رو که برای رفتن و برگشتن از کلاس اختصاص میدی برای خوندن بیشتر کتابهای خوب اختصاص بدی بسیار بهتره.

One Minute
02-05-2012, 18:58
شب آزمون همون درس دینی رو بخون و آزمون رو 100 بزن
یه درس مبحثی رو بالا زدن تو دینی آب خوردنه

از این به بعد از این چیزا زیاد می شنود، هر وقت هم شنیدی یه پوزخند بزن و رد شو

اگه معلم های مدرست معلم های تاپ شهرتون هستن میارزه کلاس بری وگرنه برای هر درس یه کتاب تاپ تو بازار ( که راحت هم پیدا میشه) بگیره حله
اصل کار خوندنه حالا چه با کتاب چه با معلم
رستگار رحمانی رو که احتمالا میشناسی ( نفر اول زیان و تجربی 88 شایدم 87 بود یادم نیس :31:)
بچه روستا بود و می گفت تو طویله ( درسته طویله!) خونمون درس می خوندم

خودت تا تهش بخون

آره رستگار رحمانی رو میشناسم ، مصاحبه تصویریش توی برنامه ماه عسل رو هم توی کامپیوترم دارم ، اما ببین ، من خودم رو میشناسم ، من توی ریاضیات بدون معلم نمیتونم درصد بالای 70 بزنم !
ببین ، من برای تابستون 3 تا کلاس خصوصی برم کافیه ؟ شیمی ، فیزیک و ریاضی

دقیقا میخوان معلم های تاپ شهر رو بیارن توی مدرسه برای طرح کنکور، اما تابستون هر روز باید تا ساعت 12 یا 2 مدرسه باشیم ، ( بجز 5شنبه )
این بد نیست ؟
وقتم گرفته نمیشه ؟

خب بستگی داره اون معلم دینی چی بگه که بتونی دینی رو بالای 80 بزنی . من تا حالا دینی رو در قلمچی و گزینه دو زیر 79 نزدم و تنها دلیلش هم این بوده که روی آیات مسلط بودم ولی متاسفانه مشکلی که داشتم این بود که مرور نمیکردم و همه آیه هایی که بلد بودم دوماه بعد از ذهنم ر پاک میشدن .
فکر میکنم زمانی رو که برای رفتن و برگشتن از کلاس اختصاص میدی برای خوندن بیشتر کتابهای خوب اختصاص بدی بسیار بهتره.

مثلا بچه ها میگن معلم دینی میاد 4 تا نکته واسه آیه ها میگه ، بعد میری آزمون بالا 80 میزنی!!
من دینی رو معمولا توی قلمچی بالای 70 میزنم ، تنها راهش رو هم حفظ کردن خط به خط میدونم !

The Sniper
02-05-2012, 19:11
آره رستگار رحمانی رو میشناسم ، مصاحبه تصویریش توی برنامه ماه عسل رو هم توی کامپیوترم دارم ، اما ببین ، من خودم رو میشناسم ، من توی ریاضیات بدون معلم نمیتونم درصد بالای 70 بزنم !
ببین ، من برای تابستون 3 تا کلاس خصوصی برم کافیه ؟ شیمی ، فیزیک و ریاضی

دقیقا میخوان معلم های تاپ شهر رو بیارن توی مدرسه برای طرح کنکور، اما تابستون هر روز باید تا ساعت 12 یا 2 مدرسه باشیم ، ( بجز 5شنبه )
این بد نیست ؟
وقتم گرفته نمیشه ؟

مثلا بچه ها میگن معلم دینی میاد 4 تا نکته واسه آیه ها میگه ، بعد میری آزمون بالا 80 میزنی!!
من دینی رو معمولا توی قلمچی بالای 70 میزنم ، تنها راهش رو هم حفظ کردن خط به خط میدونم !

نه تنها وقتت گرفته نمیشه بلکه توی مسیر درس خوندن هم قرار میگیری تابستون رو .
تا ساعت 2 باشه که عالیه . میتونی بیای خونه و یه 4-5 ساعتی هم خودت دروس عمومی بخونی و خونده های قبلی رو مرور کنی .

حواست باشه که همه پول شهریه رو از الان ندی صبر کن اولین جلسه شروع بشه و دبیر ها رو چک کن ببین همونی هستن که خواستی یا نه. من قبلا یه کلاس کنکور ثبت نام کردم که گفتن آقای معلم ریاضیشون آقای پناهی که بهترین دبیر شهر ماست قراره باشه ولی بعدا یه نفر دیگه رو آوردن و من چون هنوز پولم رو نداده بودم از دادن پول امتناع کردم هرکاریم کردن نتونستن ازم پول بگیرن :27:
راستی برنامه ریزی دبیرتون هم مهمه مخصوصا توی شیمی. مثلا فصل 1 شیمی پیش نیاز زیادی به دبیر نداره اگه طوری برنامه ریزی کنن براتون که این فصل جلستاش کم باشه ولی در عوض فصل های بعدی شیمی پیش بیشتر بهشون رسیدگی بشه خیلی خوبه و ارزش وقتت رو داره .

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

راستی اون مصابه تصویری رستگار رحمانی رو از کجا میشه گیر آورد دانلود کرد ؟ من سال 88 هرچی برنامه ماه عسل رو دنبال کردم که ایشون رو بیارن اصلا ندیدم

One Minute
02-05-2012, 19:15
نه تنها وقتت گرفته نمیشه بلکه توی مسیر درس خوندن هم قرار میگیری تابستون رو .
تا ساعت 2 باشه که عالیه . میتونی بیای خونه و یه 4-5 ساعتی هم خودت دروس عمومی بخونی و خونده های قبلی رو مرور کنی .

حواست باشه که همه پول شهریه رو از الان ندی صبر کن اولین جلسه شروع بشه و دبیر ها رو چک کن ببین همونی هستن که خواستی یا نه. من قبلا یه کلاس کنکور ثبت نام کردم که گفتن آقای معلم ریاضیشون آقای پناهی که بهترین دبیر شهر ماست قراره باشه ولی بعدا یه نفر دیگه رو آوردن و من چون هنوز پولم رو نداده بودم از دادن پول امتناع کردم هرکاریم کردن نتونستن ازم پول بگیرن :27:
راستی برنامه ریزی دبیرتون هم مهمه مخصوصا توی شیمی. مثلا فصل 1 شیمی پیش نیاز زیادی به دبیر نداره اگه طوری برنامه ریزی کنن براتون که این فصل جلستاش کم باشه ولی در عوض فصل های بعدی شیمی پیش بیشتر بهشون رسیدگی بشه خیلی خوبه و ارزش وقتت رو داره .

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

راستی اون مصابه تصویری رستگار رحمانی رو از کجا میشه گیر آورد دانلود کرد ؟ من سال 88 هرچی برنامه ماه عسل رو دنبال کردم که ایشون رو بیارن اصلا ندیدم

سال 88 رستگار رحمانی رو آوردن ، تو یه برنامه دیگه هم رتبه 2 و 3 ریاضی رو آوردن با 1 انسانی !
برنامش رو توی سایت تبیان میتونی به صورت تیکه تیکه پیدا کنی ، من خودم از اونجا گرفتم
برنامه سال 90 هم رو هم به صورت کامل از سایت بووق ( فکر کنم همین بود ) دانلود کردم

ببین ، من توی روز های تعطیل میتونم خیلی درس بخونم و خیلی بازدهیم بالاتر میره
اما اگه تا 2 کلاس باشم ، باید تا 4-5 بخوابم تا بتونم با دقت درس بخونم
در نتیجه در روز 4-5 ساعت مفید بیشتر نمیتونم بخونم
این خیلی بده !

The Sniper
02-05-2012, 19:28
سال 88 رستگار رحمانی رو آوردن ، تو یه برنامه دیگه هم رتبه 2 و 3 ریاضی رو آوردن با 1 انسانی !
برنامش رو توی سایت تبیان میتونی به صورت تیکه تیکه پیدا کنی ، من خودم از اونجا گرفتم
برنامه سال 90 هم رو هم به صورت کامل از سایت بووق ( فکر کنم همین بود ) دانلود کردم

ببین ، من توی روز های تعطیل میتونم خیلی درس بخونم و خیلی بازدهیم بالاتر میره
اما اگه تا 2 کلاس باشم ، باید تا 4-5 بخوابم تا بتونم با دقت درس بخونم
در نتیجه در روز 4-5 ساعت مفید بیشتر نمیتونم بخونم
این خیلی بده !

یعنی هم سال 88 و هم پارسال اومده ماه عسل ؟

خب وقتی از مدرسه برگشتی تا ساعت 4 بخواب بعد بیدار شو آبی به دست و صورتت بزن و بعدش یه 4 ساعت درس بخون .
اگر فرض کنیم که در مدرسه 5 ساعت درس خوندی و در منزل هم 4 ساعت مجموعا میشه 9 ساعت که برای تابستون خیلی کافیه

One Minute
02-05-2012, 19:40
یعنی هم سال 88 و هم پارسال اومده ماه عسل ؟

خب وقتی از مدرسه برگشتی تا ساعت 4 بخواب بعد بیدار شو آبی به دست و صورتت بزن و بعدش یه 4 ساعت درس بخون .
اگر فرض کنیم که در مدرسه 5 ساعت درس خوندی و در منزل هم 4 ساعت مجموعا میشه 9 ساعت که برای تابستون خیلی کافیه

تو مدرسه كه اصلا نميشه درس خوند، آدم تو خونه به مهارت ميرسه
نه، سال 90 رتبه يك رياضى 90 و چند نفر ديگه رو آوردن

h_r_v
02-05-2012, 23:03
دوستان برای تست زنی.. تست کتاب های سخت رو بزنم بهتره یا مثلا گاج سفید؟! چون مثلا خیلی سبز فیزیک رو میزنم ناامید میشم از خودم :دی

D_felfelak
02-05-2012, 23:08
به نظر من يه براورد بکن
اگر همون وقت رو در منزل بگذاری چقدر بازده داره ?و اگر همون وقت رو سر کلاس دبير با احتساب خستگی و وقت اتلافی بذاری چقدر بازدهش هست? و در آخر کدوما ميچربه!
يه اشتباهی که خيلی بين هم کلاسی هام ديدم بعضی ها عشق کلاس رفتن و عشق استاد ميگرتشون و هر چی کلاس هست ميرند بعضی هم از روی غد گری کلاسی که بهش نياز دارند رو نميرند

Alireza SM
02-05-2012, 23:18
تو مدرسه كه اصلا نميشه درس خوند، آدم تو خونه به مهارت ميرسه
نه، سال 90 رتبه يك رياضى 90 و چند نفر ديگه رو آوردن
اگه تابستون رفتی مدرسه سعی کن از قبل دروس رو از روی مبتکران و خیلی سبز خوب پیش مطالعه کنی بعدا تو مدرسه اشکالاتت رو بپرسی و مثال ها و تمرین ها رو زودتر از بقیه حل کنی

دوستان برای تست زنی.. تست کتاب های سخت رو بزنم بهتره یا مثلا گاج سفید؟! چون مثلا خیلی سبز فیزیک رو میزنم ناامید میشم از خودم :دی
تست تالیفی سخت حل نکن فقط وقت هدر دادنه . تست های تالیفی خیلی سبز و همینطور تست هایی که از امتحانات آموزش پرورش توش گذاشته واقعا حل کردنشون اشتباهه اصلا نباید وقتت رو با این چیزا تلف کنی

برای فیزیک گاج سبز بزن و آبی قلمچی

ابید
03-05-2012, 10:33
بچه ها لطفا جواب بدین

هیچ کتابی برای تاریخ ادبیات نگیر وقت تلف کردن اعلام و بالای درسا رو خوب خوب بخون از اون بیشتر که تو کنکور نمی خوان
من اول از کتابی که معلممون منتشر کرده بود می خوندم بعد خودش گفت اینا اضافست اعلام بخون و بالای کتاب

moh72
03-05-2012, 11:14
بچه ها لطفا جواب بدین

فکر میکنم از تاریخ ادبیات 2 تا سوال میاد (تازه اونم از شاعرای معروف میاد نه از قسمتای پرت):31:

---------------------------------------------

پ.ن: رفتم سوالات کنکور سالهای قبلو بررسی کردم دیدم بعضی سالها 4 تا تاریخ ادبیات داره بعضی سالا هم از قسمتای پرت سوال داده پس حرفمو پس میگیرم:31:

مثلا این سوال:این اثار متعلق به چه کسانی هستند؟
زادالعارفین -کمال نامه -لمعات -مکاتیب -وجه دین

(من که فقط زادالعارفینو میدونستم:31:)

The Sniper
03-05-2012, 11:21
کلا بودجه بندی موضوعی ادبیات چیه دوستان ؟
بودجه بندی موضوعی عربی چطوره ؟

saeed 1428
03-05-2012, 11:37
کلا بودجه بندی موضوعی ادبیات چیه دوستان ؟
بودجه بندی موضوعی عربی چطوره ؟

یه نمونه سوال عمومی کنکور رو بررسی کن همه چیزو می فهمی.

alone_boy
03-05-2012, 12:56
نمیفهمم این چه طرز راهنمایی کردنه!
دوستمون اومده سوال پرسیده؛اگه جوابش رو بلدین که طوری جوابشو بدین تا کارش راه بیفته،اگرم بلد نیستین جوابشو ندین دیگه!

The Sniper
03-05-2012, 14:29

خیلی متشکرم کارم راه افتاد واقعا :27:

دوستان کسی هست یه نمونه سوال عمومی کنکور رو بررسی کرده باشه همه چیز رو فهمیده باشه؟
من میخوام بدونم از عربی و ادبیات کذوم مباحث ( نه فصل ها ) چقدر سوال میاد.
کتب تست چیزی ننوشتند

Reza31001
03-05-2012, 14:48
اتفاقا راهنمایی خوبی کردن
یه نمونه سوال میذارم خودتون بررسی کنید (زبان 88)
zaban.omoomi.zip - 2.8 MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا برای اینکه خوشحال بشی حدودی میگم :31:
ادبیات:
3 واژگان
3 آرایه
2 املا
9 قرابت معنایی
5 زبان فارسی
3 تاریخ ادبیات

عربی
8 ترجمه
8 گرامر
4 درک مطلب
5 تحلیل صرفی و اعراب

همش حدودی هست

12p
04-05-2012, 10:51
هیچ کتابی برای تاریخ ادبیات نگیر وقت تلف کردن اعلام و بالای درسا رو خوب خوب بخون از اون بیشتر که تو کنکور نمی خوان
من اول از کتابی که معلممون منتشر کرده بود می خوندم بعد خودش گفت اینا اضافست اعلام بخون و بالای کتاب

حالا به جز کتاب درسی بین رمزینه و سبطی و الگو و .......کدومش..!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

A.N.A.P
04-05-2012, 10:53
دوستان من به خاطر کنکور اصلا درسای پیش دانشگاهی رو نخوندم یعنی وقت نکردم بخونم . الانم تو درسای گسسته و تحلیلی خیلی ضعیفم ( چرا ؟ چون هر دو درس رو یک معلم اینجوری :2: تدریس میکنه ) جزوه فیزیک هم به دلیل سمبل کردن خیلی چرته . فکر کنید موج 1 رو تو 2 صفحه درس داده !:18:
رفتم کتاب گاج مشکی رو گرفتم دیدم اونم مالی نیست . بگید چکار کنم ؟

Alireza SM
04-05-2012, 11:04
دوستان من به خاطر کنکور اصلا درسای پیش دانشگاهی رو نخوندم یعنی وقت نکردم بخونم . الانم تو درسای گسسته و تحلیلی خیلی ضعیفم ( چرا ؟ چون هر دو درس رو یک معلم اینجوری :2: تدریس میکنه ) جزوه فیزیک هم به دلیل سمبل کردن خیلی چرته . فکر کنید موج 1 رو تو 2 صفحه درس داده !:18:
رفتم کتاب گاج مشکی رو گرفتم دیدم اونم مالی نیست . بگید چکار کنم ؟

گاج مشکی برای چی گرفتی ؟ پولت رو دور ریختی رسما:27:
اگه فقط تست میخوای : گاج سفید ( تست هاش آزاد و سراسری و سنجش و مفهومی های گزینه دو هستند )
اگه تست + آموزش میخوای : خیلی سبز ( تست های به درد نخور توش زیاده )
اگه آموزش عمیق و مفهومی میخوای : میتکران ( مثال های دوره ای و تمرینات اخر فصلش رو لازم نیست حل کنی )
اگه آموزش برای امتحان نهایی میخوای : کتاب درسی + گام به گام دروس طلایی

A.N.A.P
04-05-2012, 11:08
گاج مشکی برای چی گرفتی ؟ پولت رو دور ریختی رسما:27:
اگه فقط تست میخوای : گاج سفید ( تست هاش آزاد و سراسری و سنجش و مفهومی های گزینه دو هستند )
اگه تست + آموزش میخوای : خیلی سبز ( تست های به درد نخور توش زیاده )
اگه آموزش عمیق و مفهومی میخوای : میتکران ( مثال های دوره ای و تمرینات اخر فصلش رو لازم نیست حل کنی )
اگه آموزش برای امتحان نهایی میخوای : کتاب درسی + گام به گام دروس طلایی
واسه امتحان میخوام . این گام به گام هم دارم . چه جوری بخونم ؟ این همش خلاصه هست ؟
این همه واسه کتابای دیگه پول دور ریختیم اینم روش ! تازه این قیمتی نداشت !:41:

Alireza SM
04-05-2012, 12:52
واسه امتحان میخوام . این گام به گام هم دارم . چه جوری بخونم ؟ این همش خلاصه هست ؟
این همه واسه کتابای دیگه پول دور ریختیم اینم روش ! تازه این قیمتی نداشت !:41:
تمرین ها و فعالیت های کتاب درسی رو از روی گام به گام کار کن

One Minute
04-05-2012, 19:33
آقایون خلاصه ما طرح کنکور مدرسه شرکت نکنیم ؟

فردا آخرین مهلت هست !

Alireza SM
04-05-2012, 19:52

فردا آخرین مهلت هست !

اگه در فهم مطالب درسی مشکل نداری نه ثبت نام نکن.
خودت برو کتاب های کمک درسی رو بخر و از همین فردا شروع کن به درس خوندن.

One Minute
04-05-2012, 20:03
اگه در فهم مطالب درسی مشکل نداری نه ثبت نام نکن.
خودت برو کتاب های کمک درسی رو بخر و از همین فردا شروع کن به درس خوندن.

راستی بهترین برنامه واسه 2 هفته بین آزمون ها چیه ؟ (منظورم تو تابستون هست)
مثلا هفته اول آموزش ، هفته دوم تست ، یا ... ؟

یکی از آشنایان ما توی کنکور 2 رقمی آورده بود میگفت روزی 4-5 تا درس رو میخوند !
اینجوری بهتره ؟ بازدهی پایین نمیاد ؟

xUltimatex
04-05-2012, 20:28

اقا قبله هرچی بگم امضات خیلی مشته دمت گرم ای ول داری ب خدا............
راجبه اینکه چجوری بخونی یا ترکیب دروس مطالعاتیت چه جوری باشه باید بگم هرکسی برا خودش یه روش خاصی داره که شاید فقط واس اون جواب بده یا نه واس افراد دیگه هم موثر باشه.... رتبه 1 تجربی امسال تو مصاحبه ای که داشت گفته بود دروس رو روزانه به صورت ترکیبی میخونده که خسته کننده نباشه یعنی دقیقا مثه همون اشناتون مثلا صب یکی دو تا درس بعدظهر چندتادرس شبم........... ولی بازم میگم بستگی ب خودت داره من خودم خیلی زور بزنم بتونم 3 تا درس بخونم تو یه روز این دیگه فوق فوقشه ولی این سه تا درسو فوت اب میشم دیگه......... بستگی ب خودت داره
موفق باشی

Alireza SM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان داداش این کتاب فیزیک مبتکران مولفش همون محمودزادس؟! این کتاب اگه مسلط مسلط شم میتونم تو کنکور بالای 80 بزنم؟! البته فقط آموزشش برام مهمه ینی با اموزش این کتاب و تستای گاج سفید میتونم به بالای 80 برسم؟ چون کتاب ب دردبخور تو بازار برا فیزیک تا حالا ندیدم............

moh72
04-05-2012, 21:24
من از عربی هیچی نمیدونم بنظرتون رو کدوم مبحث تمرکز کنم؟ ترجمه چطوره؟(فقط از اعلال یه چیزایی میدونم:41:)

فردا آخرین مهلت هست !
فقط اگه گفتن باید همه درسارو ثبت نام کنی بهشون بگو :12: و هر درسی رو مشکل داری فقط اونو ثبت نام کن کلا به مدرسه نباید زیاد رو داد:31:

A.N.A.P
04-05-2012, 22:39
من از عربی هیچی نمیدونم بنظرتون رو کدوم مبحث تمرکز کنم؟ ترجمه چطوره؟(فقط از اعلال یه چیزایی میدونم:41:)

فقط اگه گفتن باید همه درسارو ثبت نام کنی بهشون بگو :12: و هر درسی رو مشکل داری فقط اونو ثبت نام کن کلا به مدرسه نباید زیاد رو داد:31:

رو ترجمه و تعریب و مفهوم خیلی راحت میتونی حساب باز کنی . کتاب ترجمه و تعریب و مفهوم عربی نشر الگو رو بگیر حدود 5 تومن هست . خیلی به دردت میخوره ! راه دیگه اینکه سوالای کنکور چند سال اخیر رو اگه خوب بررسی کنی راحت میتونی عربی رو بالای 50 بزنی .

Alireza SM
04-05-2012, 22:47

اگه منظورت آزمون های آزمایشی هستن باید اون موسسه ای که ثبت نام کردی طبف برنامه خوددش پیش بری
برای آزمون های فاز اول گزینه دو که همگی برای هفته آخر ( معمولا هفته سوم ) مرور و تست بودن .

مطمعن باش این دوره تابستونی اگه برای این بود که دانش آموزان برای کنکور آماده بشن قطعا بهتون اجازه میدادن که در درسی که احساس نیاز میکنین ثبت نام کنین . همین موضوع که این اجازه رو ازت گرفتن یعنی آینده درسیت براشون اهمیت نداره و این کار یه فعالیت تجاری هست نه آموزشی.

راجبه اینکه چجوری بخونی یا ترکیب دروس مطالعاتیت چه جوری باشه باید بگم هرکسی برا خودش یه روش خاصی داره که شاید فقط واس اون جواب بده یا نه واس افراد دیگه هم موثر باشه.... رتبه 1 تجربی امسال تو مصاحبه ای که داشت گفته بود دروس رو روزانه به صورت ترکیبی میخونده که خسته کننده نباشه یعنی دقیقا مثه همون اشناتون مثلا صب یکی دو تا درس بعدظهر چندتادرس شبم........... ولی بازم میگم بستگی ب خودت داره من خودم خیلی زور بزنم بتونم 3 تا درس بخونم تو یه روز این دیگه فوق فوقشه ولی این سه تا درسو فوت اب میشم دیگه......... بستگی ب خودت داره
موفق باشی

Alireza SM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان داداش این کتاب فیزیک مبتکران مولفش همون محمودزادس؟! این کتاب اگه مسلط مسلط شم میتونم تو کنکور بالای 80 بزنم؟! البته فقط آموزشش برام مهمه ینی با اموزش این کتاب و تستای گاج سفید میتونم به بالای 80 برسم؟ چون کتاب ب دردبخور تو بازار برا فیزیک تا حالا ندیدم............

بله مولفش محمودزاده هست که بهترین نویسنده فیزیک در ایران هست و در تالیف کلیه کتاب های علوم و فیزیک از ابتدایی تا پیش دانشگاهی مشارکت داشته.
با خوندنش کل مفهوم درس رو میفهمی و اگه تست هاش رو حل کنی قطعا به فیزیک مسلط میشی ولی اگه درصد خیلی بالا میخوای باید خیلی بیشتر تست بزنی چون این مبتکران کتاب تست نیست تست هاش آموزشی هستن. من در کنارش کتاب های سفید گاج رو هم توصیه میکنم.

م.
.
.
.
.
.

دقیقا!
کلا اینجور کلاس ها برای دبیرانی هست که در طول سال درآمدشون از مدرسه کمتر از اون چیزی بود که انتظار داشتن. بیشتر برای راضی کردن دبیرانی مثل معارف و ادبیات و زبان و ... معمولا ساعات تدریس کمی بهشون میرسه میخوان اینجوری براشون جبران کنن .

alavi71
04-05-2012, 22:51
سلام دوستان
توجه جهت خرید کتاب از نمایشگاه .....
یک نکته ای رو واسه دوستانی که قصد خرید کتاب از نمایشگاه رو دارن عرض کنم ....
موقع خرید حتما به چاپ کتاب توجه کنید چون دیده شده بعضا کتاب با چاپ 2 سال قبل رو که روی دستشون مونده میفروشن.
و این مورد در 2 انتشارات کانون(قلم چی) و برخی دروس مبتکران بیشتر هست.
پس موقع خرید توجه داشته باشید که حتما کنکور 90 رو هم درش باشه

موفق و پیروز باشید .......

moh72
05-05-2012, 12:32
این یارو (:31:) تو سی دی "همه چیز در مورد دوران جمع بندی" که کانون داده بود اومد یه چیزایی گفت ترسوند منو میگه تعاریف حد و مشتق تو کتاب حسابان جدید عوض شده!!(بعد میگفت سی دیه مارو بخرین اونارو توضیح میدیم!)منم دیفرانسیلو از کتاب رمزینه میخونم که چاپ 89 هست حالا مشکلی پیش نیاد؟ اخه مگه تعریفم عوض میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alireza SM
05-05-2012, 12:43
این یارو (:31:) تو سی دی "همه چیز در مورد دوران جمع بندی" که کانون داده بود اومد یه چیزایی گفت ترسوند منو میگه تعاریف حد و مشتق تو کتاب حسابان جدید عوض شده!!(بعد میگفت سی دیه مارو بخرین اونارو توضیح میدیم!)منم دیفرانسیلو از کتاب رمزینه میخونم که چاپ 89 هست حالا مشکلی پیش نیاد؟ اخه مگه تعریفم عوض میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آره تا اونجایی که من میدونم تعریف ها عوض شده اصلا خودمم به خاطر همین که اطلاع نداشتم سال 90 امتحان نهایی حسابان رو افتادم :31:
ماجرا اینه که برای پیوسته بودن تابع لازم نیست که در هر دو طرف حد داشته باشه اگه در یه طرف حد داشته باشه کافیه .
نمیدونم به جز این هم موردی هست یا نه ولیمن چون از این خبر نداشتم نمرم پرید :31:

xUltimatex
05-05-2012, 15:13
من کتابای ادبیات دکتر سبطی رو از نمایشگاه کتاب گرفتم........... کتاباش فوق العادس! رد خورنداره رودست اینا فک نکنم برا ادبیات کتاب تو بازار باشه............ ولی حواستون باشه کتابا رو که میگیرید کتابای چاپ قدیم شون رو بتون قالب نکنن!

hosseinf722
05-05-2012, 17:01
سلام
یه سوال زیست دارم: هم یوغی و هم جوشی یکیه؟

One Minute
05-05-2012, 17:59
آره تا اونجایی که من میدونم تعریف ها عوض شده اصلا خودمم به خاطر همین که اطلاع نداشتم سال 90 امتحان نهایی حسابان رو افتادم :31:
ماجرا اینه که برای پیوسته بودن تابع لازم نیست که در هر دو طرف حد داشته باشه اگه در یه طرف حد داشته باشه کافیه .
نمیدونم به جز این هم موردی هست یا نه ولیمن چون از این خبر نداشتم نمرم پرید :31:

خیلی عوض شده، عمده ترین چیزاش که به ما گفتن این بوده :

کلمه حد نداره بیشتری جاها روی نمودار غلط در میاد ، باید بگیرم شرایط بحث در رابطه با حد چپ یا راست رو نداره
یا مثلا تو دوره شما اگه تابع فقط حد چپ داشت میگفتین حد نداره ، اما ما میگیم حد داره و حدش در اون نقطه برابر حد چپه به شرطی که طرف دیگش تعریف نشده باشه : دی

خلاصه خیلی عوض شده !

One Minute
05-05-2012, 18:06
موفق باشی

تک درس نمیشه
باید همه درس هارو باهم رفت

مطمعن باش این دوره تابستونی اگه برای این بود که دانش آموزان برای کنکور آماده بشن قطعا بهتون اجازه میدادن که در درسی که احساس نیاز میکنین ثبت نام کنین . همین موضوع که این اجازه رو ازت گرفتن یعنی آینده درسیت براشون اهمیت نداره و این کار یه فعالیت تجاری هست نه آموزشی.

دقیقا!
کلا اینجور کلاس ها برای دبیرانی هست که در طول سال درآمدشون از مدرسه کمتر از اون چیزی بود که انتظار داشتن. بیشتر برای راضی کردن دبیرانی مثل معارف و ادبیات و زبان و ... معمولا ساعات تدریس کمی بهشون میرسه میخوان اینجوری براشون جبران کنن .

فکر نکنم!

تمام این دبیرای عمومی که دارن میارن توی سال 30-40 میلیون درآمد از کلاس خصوصی دارن
مثلا یه دبیر زبان 150 نفر شاگرد ریاضی پیش داره که 350 تومن از هر کدومشون میگیرن تا 90 تا تست پیشش بزنن
پس نیاز مالی ندارن! بیشترشون با اکراه دارن قبول میکنن

پ ن : شرمنده 2 تا پست شد، حواسم نبود

h_r_v
05-05-2012, 18:24
آقا من دینی رو از روی خیلی سبز میخونم.. درسنامه اش که خیلی خوبه!! تست هاش به نظر شما خوبه؟ کلا برای تست آبی قلمچی دینی چطوره؟

ابید
05-05-2012, 19:12
بچه ها دینی رو از تخته سیاه بخونین خیلی خوب بود
یه سوال امتحان نهایی تو کنکور ما امسال اثر داره منظورم نهایی پیشه؟

A.N.A.P
05-05-2012, 20:59
بچه ها دینی رو از تخته سیاه بخونین خیلی خوب بود
یه سوال امتحان نهایی تو کنکور ما امسال اثر داره منظورم نهایی پیشه؟
خیر .

کلمه حد نداره بیشتری جاها روی نمودار غلط در میاد ، باید بگیرم شرایط بحث در رابطه با حد چپ یا راست رو نداره
یا مثلا تو دوره شما اگه تابع فقط حد چپ داشت میگفتین حد نداره ، اما ما میگیم حد داره و حدش در اون نقطه برابر حد چپه به شرطی که طرف دیگش تعریف نشده باشه : دی

خلاصه خیلی عوض شده !
دوستان سال بعد چه جوری عوض میشه ؟ یعنی هر چی کتاب دارم بریزم دور دوباره چاپ جدید بخرم ؟ کمرم شکست ...

moh72
06-05-2012, 01:02

خلاصه خیلی عوض شده !

خوب شد اینو الان فهمیدم

تک درس نمیشه
باید همه درس هارو باهم رفت

الان شما به سیاسته :12: توجه نمیکنین!:31:

اینو ببینید :16: (کارنامه نفر برتر ازمون 15 اردیبهشت دوم ابتدایی)
حالا مامانش با افتخار میگه پسرم بخوانیم بنویسیمشو 100 زده :16: ای خدا:16:
از اینجا زدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا با این کاراشون علم اموزی و اموزش تحلیلی و همراه با تفکرو از بین بردن:13: از اول ابتدایی فقط به نمره و تست اهمیت میدن. 10~15 سال دیگه مردم ایران فقط بلدن تست بزنن!:18: میتونیم به کشورایه دیگه تست زن صادر کنیم!

A.N.A.P
06-05-2012, 10:09
این بیچاره ها باید دلشون به اینا خوش باشه دیگه ! مثل ما که نمره 20 . 19 . 10 . 9 نداشتن که حال کنن . اینا خوب ، خیلی خوب ، عالی و این چرت و پرتا رو دارن !

eshghe abi
06-05-2012, 12:59
سلام بچه ها.
یه سوال مهم لطفا جواب بدید.

سال دوم کنکورمه از اونایی که امسال سال اول کنکورشونه سوال دارم.فکر کنم شیمی دوم دبیرستان باید چاپ سال 88 باشه که بچه هایی که سال اولشونه دارن.

تو کتاب درسی من شیمی دوم دبیرستان صفحه 104 پاراگراف آخر اومده:
گرافيت دگِر شكل ديگر كربن، ساختارى لايه ای دارد. در هر لايه، هر اتم كربن با سه پيوند و با آرايش سه ضلعى مسطح به سه اتم كربن ديگر متصل شده است.

تو کتاب چاپ 90 همون صفحه مثل اینکه اومده:
گرافيت دگِر شكل ديگر كربن، ساختارى لايه ای دارد. در هر لايه، هر اتم كربن با چهار پيوند و با آرايش سه ضلعى مسطح به سه اتم كربن ديگر متصل شده است.

میخواستم ببینم تو کتابی که منبع امسال کنکوره چی اومده؟سه پیوند یا چهارتا؟
ممنون.:11:

petr-cech
06-05-2012, 13:22
سلام بچه ها.
یه سوال مهم لطفا جواب بدید.

سال دوم کنکورمه از اونایی که امسال سال اول کنکورشونه سوال دارم.فکر کنم شیمی دوم دبیرستان باید چاپ سال 88 باشه که بچه هایی که سال اولشونه دارن.

تو کتاب درسی من شیمی دوم دبیرستان صفحه 104 پاراگراف آخر اومده:
گرافيت دگِر شكل ديگر كربن، ساختارى لايه ای دارد. در هر لايه، هر اتم كربن با سه پيوند و با آرايش سه ضلعى مسطح به سه اتم كربن ديگر متصل شده است.

تو کتاب چاپ 90 همون صفحه مثل اینکه اومده:
گرافيت دگِر شكل ديگر كربن، ساختارى لايه ای دارد. در هر لايه، هر اتم كربن با چهار پيوند و با آرايش سه ضلعى مسطح به سه اتم كربن ديگر متصل شده است.

میخواستم ببینم تو کتابی که منبع امسال کنکوره چی اومده؟سه پیوند یا چهارتا؟
ممنون.:11:

چاپ 88 ( منبع کنکور 91 )

گرافیت دگرشکل کربن ساختاری لایه ای دارد. در هر لایه ، هر اتم کربن با سه پیوند و با آرايش سه ضلعى مسطح به سه اتم كربن ديگر متصل شده است.

Alireza SM
06-05-2012, 16:57
خوب شد اینو الان فهمیدم

الان شما به سیاسته :12: توجه نمیکنین!:31:

اینو ببینید :16: (کارنامه نفر برتر ازمون 15 اردیبهشت دوم ابتدایی)
حالا مامانش با افتخار میگه پسرم بخوانیم بنویسیمشو 100 زده :16: ای خدا:16:
از اینجا زدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] blic%2FTopStudents.aspx%23)

واقعا با این کاراشون علم اموزی و اموزش تحلیلی و همراه با تفکرو از بین بردن:13: از اول ابتدایی فقط به نمره و تست اهمیت میدن. 10~15 سال دیگه مردم ایران فقط بلدن تست بزنن!:18: میتونیم به کشورایه دیگه تست زن صادر کنیم!

والا ما خودمون هم همینطوری بزرگ شدیم !
من از سوم تا پنجم ابتدایی کتاب آزمون هوشمند داشتم و باهاش تیزهوشان و نمونه دولتی قبول شدم و از راهنمایی هم که دیگه 250 جور کتاب تست خریدیم هر سال :31:

D_felfelak
06-05-2012, 18:00
دوستان نظرتون راجع به دی وی دی های جمع بندی (که کانون تبليغ ميکنه) چی هست؟
کسی ديده؟
به نظرم بد نمياد ادبيات و زبانش رو بگيرم و وقتايی که مريضم و نميتونم درس بخونم ببينم

moh72
07-05-2012, 00:24
والا ما خودمون هم همینطوری بزرگ شدیم !
من از سوم تا پنجم ابتدایی کتاب آزمون هوشمند داشتم و باهاش تیزهوشان و نمونه دولتی قبول شدم و از راهنمایی هم که دیگه 250 جور کتاب تست خریدیم هر سال :31:
والا من کلا درس خوندنو از دی ماه 90 شروع کردم :31: بعد از اینکه یک بار کنکور دادم

Mehran14233
07-05-2012, 10:11
سلام دوستان . یه سوال راجهع به کنکور ارشد مکانیک دارم :
توی بسته های آموزشی و کتاب هایی که موسسات مختلف می فروشن کدوم یکی از همه بهتره ؟ نصیر ؟ مدرسان شریف ؟ علوی ؟ .... ؟ چون من نمی خوام کلاس برم و می خوام خودم بخونم .
دوستان اگه کسی میدونه ما رو در جریان بزاره :10:

Alireza SM
07-05-2012, 14:55
توی بسته های آموزشی و کتاب هایی که موسسات مختلف می فروشن کدوم یکی از همه بهتره ؟ نصیر ؟ مدرسان شریف ؟ علوی ؟ .... ؟ چون من نمی خوام کلاس برم و می خوام خودم بخونم .
اینجا کسی از ارشد خبر نداره :31: ما بچه های کنکور سراسری هستیم:31:

moh72
07-05-2012, 22:34
دیگه نمیشه از این به بعد واسه پیام نور شرکت کرد؟

m-asadabadi
08-05-2012, 00:29

علوی مگه ارشد داره ؟؟؟
تو رشته خودم یعنی برق که نصیر خیلی بهتر از مدرسان بود !
پارسه کلاسهاش و آزمونش رو بهتر از نصیر برگزار میکرد ولی جزوه های نصیر از پارسه بهتر بود

h_r_v
08-05-2012, 07:50
آقا این سنجش کارت ما رو نمیده.. میگه داوطلب یافت نشد!! :دی.
واسه چیه؟ همیشه از این اشکالا داره..!؟ شاید چون فامیلم با "هـ" شروع میشه دیرتر بیاد کارته روی سرورشون؟!

saeed 1428
08-05-2012, 09:17
واسه چیه؟ همیشه از این اشکالا داره..!؟ شاید چون فامیلم با "هـ" شروع میشه دیرتر بیاد کارته روی سرورشون؟!

با شماره پرونده بزن حتما باز می کنه.

A.N.A.P
08-05-2012, 11:02
مگه الان باید کارت گرفت ؟

Mehran14233
08-05-2012, 12:00
علوی مگه ارشد داره ؟؟؟
تو رشته خودم یعنی برق که نصیر خیلی بهتر از مدرسان بود !
پارسه کلاسهاش و آزمونش رو بهتر از نصیر برگزار میکرد ولی جزوه های نصیر از پارسه بهتر بود
آره من غرفه شو توی نمایشگاه دیدم . مکانیکش رو دیدم بسته آموزشی رو با تخفیف میداد 155 تومن . ولی نمی دونم کتاباش خوبه خوب درس داده یا نه .

hp722
08-05-2012, 12:10
زمان پرینت کارت ورود به جلسه آزمون کی هست؟

h_r_v
08-05-2012, 12:13
با شماره پرونده بزن حتما باز می کنه.
زدم باز نکرد..
زنگ زدم بهشون.. گفت تا فردا کامل میشه.. اگه فردا اسمت نبود دوباره زنگ بزن

Alireza SM
08-05-2012, 12:29
زمان پرینت کارت ها که الان نیست اوایل تیر کارت های آزمون سراسری میاد.
الان برای علمی کاربردی رو دارن توزیع میکنن

saeed 1428
08-05-2012, 12:57
زمان پرینت کارت ها که الان نیست اوایل تیر کارت های آزمون سراسری میاد.
الان برای علمی کاربردی رو دارن توزیع میکنن

منظور دوستان آزمون جامع سنجش هست

hosseinf722
09-05-2012, 00:29
منظور دوستان آزمون جامع سنجش هست

منم میزنم میگه: داوطلب مورد نظر يافت نشد

alavi71
09-05-2012, 10:19

سلام
اصولا سنجش با حروف اسم و فامیل خیلی حساس هست با شماره پرونده بزنید راحتتر هست.موردی هم نیست من چک کردم

موفق باشید

12p
10-05-2012, 10:45
بچه ها تاریخ ادبیات فار دیدید؟؟؟؟؟؟ افاردئونی

حالا برا تاریخ ادبیات بین رمزینه و افاردئونی و جلد دوم سبطی همایش موندم؟؟؟؟!!:18:

lohrasbi
11-05-2012, 10:18
نمیدونم تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه رو دیدی یا نه، ولی من دیدم بنظرم از این بهتر نمیشه.

A.N.A.P
11-05-2012, 11:40
نمیدونم تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه رو دیدی یا نه، ولی من دیدم بنظرم از این بهتر نمیشه.
آره همون کتابه کوچیکه 1500 تومنه ؟ خیلی توپه واقعا عالیه !

h_r_v
11-05-2012, 11:54
کارنامه های سنجش کی میاد

lohrasbi
11-05-2012, 15:48
آره همون کتابه کوچیکه 1500 تومنه ؟ خیلی توپه واقعا عالیه !
راستش اینی که من میگم کوچیک نیس. قیمتشم 6 - 7 تومنه. جلدش آبی رنگه و با نقاشی توضیح داده. البته شاید ویرایش جدیدش اینی که شما میگید باشه.

A.N.A.P
11-05-2012, 19:28
راستش اینی که من میگم کوچیک نیس. قیمتشم 6 - 7 تومنه. جلدش آبی رنگه و با نقاشی توضیح داده. البته شاید ویرایش جدیدش اینی که شما میگید باشه.
من اینو میگم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alavi71
11-05-2012, 22:49
کارنامه های سنجش کی میاد

کارنامه های سنجش چیزی حدود 1 هفته به بعد بسته به حوزه امتحانیتون توی سایت میره
موفق باشید

eminem never dies
13-05-2012, 06:07
بچه ها تاریخ ادبیات فار دیدید؟؟؟؟؟؟ افاردئونی
حالا برا تاریخ ادبیات بین رمزینه و افاردئونی و جلد دوم سبطی همایش موندم؟؟؟؟!!:18:
سلام
مال فار همچين كامل نيست
اون موقع بهت گفتم تخته سياه،اما الان ميگم هامون!
واسه اينكه مطمئن بشي اينم تو pdf بررسي سوالاي ادبيات خارج 90 كه تازه گذاشتن رو سايتشون نوشته :
"نقد پرسش هاي 6 تا 8: این سه پرسشِ تاریخ ادبیات در سطحی دشوار طراحی شده بودند به ویژه پرسش 6؛ این پرسش از مطالب فرهنگ اعلام کتاب ادبیات سال سوم طرح شده بود و پرسش 7 از فرهنگ اعلام کتاب ادبیات سال دوم. (سفارش من این است که به هیچ وجه از پاسخ گفتن به این سه تست صرف نظر نکنید، زیرا امکان اشتباه در پاسخ گفتن به آن ها -در صورتی که مطالب را یادگرفته باشید- خیلی کم تر از مباحث ديگر است. از همین حالا هم اگر به کمک آن چه در « جلد دوم کتاب همایش ادبیات » نوشته ام، کار را آغاز کنید، بدون شک بر تاریخ ادبیات مسلط خواهید شد و این سه تست را در زمانی کوتاه به درستی پاسخ خواهیدداد.)"
موفق باشي

moh72
13-05-2012, 17:13
اونایی که رتبه تک رقمی میارن واسشون بورسیه اینا میاد از دانشگاههای درست و حسابی؟ یا تو ایران میخونن؟ خودشون درخواست بدن چی؟

Alireza SM
13-05-2012, 18:51
اونایی که رتبه تک رقمی میارن واسشون بورسیه اینا میاد از دانشگاههای درست و حسابی؟ یا تو ایران میخونن؟ خودشون درخواست بدن چی؟
بورسیه برای رتبه های تک رقمی خیلی وقته از بین رفته .

D_felfelak
13-05-2012, 20:27
تا حالا کسی شيمی 2 و پيش دو رو خلاصه کرده؟
دلم ميخواد خلاصه کنم اما نميدونم فايده داره يا نه؟ و نميدونم چه جوری؟

lohrasbi
13-05-2012, 21:34
معمولن خلاصه نویسی توو شیمی جواب نمیده. چون آدم هرچی نگاه میکنه ، نمیتونه چیزی رو از قلم بندازه و در نهایت باید همه ی کتاب درسی رو نوشت!

به نظرم بجای این کار شیمی 2 آبی قلمچی رو بگیر. گزیده نکاتش خیلی مختصر و مفید و خوبه و مطالبی که توو کنکور اهمیت ندارن رو ننوشته. من خودمم میخوام همین کارو کنم + نصف تستای مبتکران.

moh72
13-05-2012, 23:21

چرا میشه مثلا من فصل 2 پیش 1 رو تو یک ورق نوشتم(بقیه شو حوصلم نکشید:31:)
مثلا تعریف های کلی و فرمولا یا هر چیز دیگه که بنظرت مهمه رو بنویس فایدش اینه که وقتی یه نگاه بهش میدازی کل فصل مرور میشه به شرطی که قبلا دقیق خونده باشی
یکی دو فصل بنویس ببین به دردت میخوره یا نه (حتما بعد از اینکه فصلو خوب فهمیدی بنویسا همینطوری خلاصه نویسی نکن و هر فصل از 2 3 صفحه بیشتر نشه)
البته اگه امسال قراره کنکور بدی واسه خلاصه دیر شده:11:

saeed 1428
14-05-2012, 07:31

می تونی از کتابهای جمع بندی استفاده کنی .مثل شیمی آخر مهر وماه(واقعا کتاب خوبیه)

12p
14-05-2012, 10:48
کسی ابنجا تاریخ ادبیات رمزینه یا جلد2همایش هامون سبطی یا افاردئونی فار رو نداشته؟؟؟؟؟یا ندیده:18:؟؟؟؟؟

عیبی نقصی ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نظری ؟؟کدوم کاملتره؟؟؟؟؟یعنی هیشکی رمزینه یا سبطی ی افاردئونی(البته میدونم جدیده!)مصرف نکرده!!؟مارو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟
ممنون:21:

saeed 1428
14-05-2012, 10:56
کسی ابنجا تاریخ ادبیات رمزینه یا جلد2همایش هامون سبطی یا افاردئونی فار رو نداشته؟؟؟؟؟یا ندیده:18:؟؟؟؟؟

عیبی نقصی ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نظری ؟؟کدوم کاملتره؟؟؟؟؟یعنی هیشکی رمزینه یا سبطی ی افاردئونی(البته میدونم جدیده!)مصرف نکرده!!؟مارو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟
ممنون:21:

شما الان چند روزه دنبال کتاب می گردی .تا الان نصف تاریخ ادبیاتو خونده بودی به نظر من وقتتو تلف نکن یه کتاب بگیر اونو بخون تا اونجایی که خود هامون سبطی ادعا می کنه کتابش خیلی کامله.

surikazemi
14-05-2012, 11:31
برای کلاسهای کارشناسی ارشد برق به نظرم استادای مدرسان شریف خیلی بهتر و قوی ترند.
دکتر جبه دار، دکتر لسانی، دکتر کاشی..
به نظرم اگه کسی میخواد کلاس بره اونجا رو انتخاب کنه، استادای پارسه که همه استاد دانشگاه آزاد شهرری هستن، ماهانم که اصلا معلوم نیست استادن یا دانشجو!

Alireza SM
14-05-2012, 11:45
برای کلاسهای کارشناسی ارشد برق به نظرم استادای مدرسان شریف خیلی بهتر و قوی ترند.
دکتر جبه دار، دکتر لسانی، دکتر کاشی..
به نظرم اگه کسی میخواد کلاس بره اونجا رو انتخاب کنه، استادای پارسه که همه استاد دانشگاه آزاد شهرری هستن، ماهانم که اصلا معلوم نیست استادن یا دانشجو!

اینجا تاپیک کنکور سراسری هست کسی ارشد نداره اینجا :20:

h_r_v
14-05-2012, 21:44
دوستان بهترین کتاب کمک درسی فقط تاریخ ادبیات چیه؟
ارزش داره کلمات 3 تا کتاب ادبیات رو بخونم ؟ تستاش رو میشه زد؟
زدن این تست های تکواژ و واژه ریسک نیست؟ همه میزنن؟

Headphone
15-05-2012, 11:13
سلام بچه ها ( چقد دلم واستون تنگ شده بود:31:)

درصدای سنجش اومده

من شیمی حدود 65 میزدم چرا اینطوری شده !!!:18:

دوستان بهترین کتاب کمک درسی فقط تاریخ ادبیات چیه؟
ارزش داره کلمات 3 تا کتاب ادبیات رو بخونم ؟ تستاش رو میشه زد؟
زدن این تست های تکواژ و واژه ریسک نیست؟ همه میزنن؟
بهترین رو که نمیدونم ولی من گاج رو میخونم بدک نیست ، همه رو آورده کنار هم ، دیگه میخواد چی بشه
آره حتما حتما کلمات آخر کتاب رو حفظ کن ( همه ی معنیاشون رو )
چرا ریسکه ، همه که نمیزنن ، شما اون سوال ها رو بذار آخر اگه وقت آوردی روی اونم فک کن

h_r_v
15-05-2012, 11:28
منم شیمی 10 درصد زده بودم.. زده صفر درصد..!!!! حال ما رو گرفته :دی
نخندینا!! :دی

Demon_342
15-05-2012, 12:19

درصدای سنجش اومده

بهترین رو که نمیدونم ولی من گاج رو میخونم بدک نیست ، همه رو آورده کنار هم ، دیگه میخواد چی بشه
چرا ریسکه ، همه که نمیزنن ، شما اون سوال ها رو بذار آخر اگه وقت آوردی روی اونم فک کن

سلام خوبی احوالات ؟ :)

ترکوندی

میگم این آزمون 19 خرداد رو ثبت نام کردید یا کانون میرید ؟

من الان نمیدونم کدومو برم ... :(

Headphone
15-05-2012, 12:37
سلام خوبی احوالات ؟ :)

ترکوندی

میگم این آزمون 19 خرداد رو ثبت نام کردید یا کانون میرید ؟

من الان نمیدونم کدومو برم ... :(

به به!
ممنون بدک نیستم ، تو خوبی ؟

فک کنم بشه کانون رو بعد از ظهر رفت . . . اگر هم نشد که همون سنجش رو میرم

ابید
15-05-2012, 12:55

درصدای سنجش اومده

سلام میشه بگید ریاضی (منظورم دیفرانسیل و تحلیلیه)از رو چی می خونید و تست میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Headphone
15-05-2012, 14:50
سلام میشه بگید ریاضی (منظورم دیفرانسیل و تحلیلیه)از رو چی می خونید و تست میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیف : الگو و فائق . بعضی قسمت ها هم میکروبانک گاج

h_r_v
15-05-2012, 17:40
منم شیمی 10 درصد زده بودم.. زده صفر درصد..!!!! حال ما رو گرفته :دی
نخندینا!! :دی

دوستان کسی نمیدونه با این درصدا حدودا رتبه ام تو سنجش چقدر میشه؟ رتبه کل

moh72
16-05-2012, 00:13
اینو تو سایته کانون گذاشتن ،به نظرتون اون قسمتی که نشون دادم یه خرده اشتباه نشده؟ 100 تا تراز ، 1000 تا رتبه رو کم کرده

+
این ازمون سنجش جامع بود؟

The Sniper
16-05-2012, 08:05
بچه ها در یک سایت دیگه برنامه مطالعاتی گروهی دروس پایه و بخش هایی از پیش رو برای تابستون داریم تدارک میبینیم .
کسایی که مایل هستن در موردش اطلاعات کسب کنن روی پروفایل من پیام بزارن تا لینک رو تقدیم کنم.

Samba
16-05-2012, 09:26
به به!
ممنون بدک نیستم ، تو خوبی ؟

فک کنم بشه کانون رو بعد از ظهر رفت . . . اگر هم نشد که همون سنجش رو میرم

اوه اوه !!

نبینم این کارو بکنی ها دهنت صاف میشه دی

فقط یکیشو برو

Alireza SM
16-05-2012, 10:13
کسی اطلاع داره شهریه رشته های کارشناسی کشاورزی توی دانشگاه دولتی ( شبانه ) چقدر هست ؟
رشته های کارشناسی علوم انسانی غیرانتفایی چطور هستن ؟

Headphone
16-05-2012, 12:40
اوه اوه !!

نبینم این کارو بکنی ها دهنت صاف میشه دی

فقط یکیشو برو

آره فقط یکیشون رو میرم

میگم درصد شیمیه هم درست شد ... 81% از درستم یکم اونور تر! فک میکردم 65-75 بزنم:31: