PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 91 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19

Alireza SM
03-03-2012, 21:58
منم اون زمانا هیچی نفهمیدم از شیمی پیش 2 یعنی هیچ !! رفتم کتاب فارو گرفتم واقعا راه افتادم !!!!
درضمن شیمی پیش 1 بنظرم کتاب رمزینه از همه بهتره با پاسخای تشریحی 200 صفحه نمیشه !!
جزوه دبیر مدرسه ما هم کلی تست و ... هم داره و به 50 صفحه هم نمیرسه ! ولی کیفیتش خیلی پایینه
حجم درسته نباید خیلی زیاد باشه برای دانش آموز کنکوری ( مثل کتاب شیمی 3 مبتکران ) ولی نباید مثل همین رمزینه حجمش اونقدر کم باشه که تنوع پایین و حجم پایین مثال ها و تست هاش آدمو به تسلط نرسونن .
سلول اگه خیلی بزرگ باشه میمیره چون سطحش نمیتونه نیازهای حجم رو برآورده کنه و اگه خیلی کوچیک باشه هم میتونه مواد لازم برای زندگی رو تو خودش جمع کنه
کتاب های تست شیمی هم همینطور هستن و نباید حجم و تنوع مثال هاشون از یه حدی کمتر باشه.
درکل از نظر من بهترین کتاب های شیمی در بازار اینا هستن :

مبتکران
خیلی سبز
گاج
تخته سیاه
مهر و ماه
خیلی سبز و مبتکران یه سر و گردن ( از هر لحاط ) از گاج و تخته سیاه و مهروماه بالاترن :46:

hosein29
03-03-2012, 22:15
50 ساعت ؟ :18:
38 ساعت ؟ :18:
مگه چه خبر می خوای چی کار کنی تو هفته ای 40 ساعت مداوم و پیوسته بخون من تضمین می کنم دولتی روزانه قبولی
اگه سعی کنی این 40 ساعت رو مفید بخونی نونت تو روغنه :31:

نکته مهم :
کسی از دوستان هست که هنوز شیمی مبتکران رو بخونه ؟
من قبول دارم که شیمی مبتکران قوی ترین کتاب شیمی ایران هست اما به نظر من به درد کنکور نمی خوره من تا دو هفته قبل میتکران می خوندم که شیمی پیش بالاتر از 30 نمی زدم اما اون رو کنار گذاشتم رفتم سراغ شیمی جامع گاج که حجمش خیلی کمتره آزمون قبل 60 زدم به نظرم مبتکران حجمش بیش از حد زیاد ( 500 تا تست برای بخش 3 پیش :18: ) که نهایتا 3 تا سوال ازش بیاد یا نیاد تازه اگه یک در میان تست بزنید می شه 250 تا که باز هم خیلی زیاده برای سوالات محاسباتی هم که کلا رفته تو یه فاز دیگه که سولاش بیش از حد سخته ( مثلا بحث PH دیگه شورش رو در آورده ) :31:

نتیجه گیری ( :27: ) : مبتکران برای تابستون خوبه ولی برای توی سال مخصوصا کنکور نه

سوء تفاهم : سوء تفاهم نشه درس نامه های مبتکران بی نظیرن سوالات حفظی رو که در آورده عالیه و به نظر من شاهکارا بهمن بازرگانی شیمی 2 است

:40:
:40:موفق باشید :40:

من شیمی 2 . 3و پیش ا مبتکران رو خوندم همه ی تستاشم زدم واسه پیشه 2 می خواستم برم مبتکران بگیرم دیدم گاجه سفید تو خونه هستش اونو خوندم با وجودی که حجمش کمتره ولی خیلی خوب بود من فصل اسیدو بازو که یکم از اخراش می ترسیدم وا بهاماتی واسم بود با خوندنه گاجه سفید حل شد اما راجه به مبتکران کتابه بسیار کامل که واقعا به یه بار خوندنش می ارزه من با نظرت که مبتکران واسه تابستون خوبه موافقم چونکه اگه الان کسی خواسته باشه از اول مبتکران شروع کنه ممکنه ترس و اضطرابش زیاد بشه اما گاج واقعا خوب بود تو نیمسال اول یه اشتیاه داشتم این بود که به کتابه درسی توجه کمتری می کردم اما یه تجربمه که تو هر درسی یا مبحثی که می خواید مطالعه کنید ابتدا کتاب درسیرو مطالعه کنید بعد برید دنباله کتابهایه کمک درسی حتی ریاضی اول کتابو مطالعه کنید بعد تست امیدوارم همتون موفق بشید:11:

---------- Post added at 10:15 PM ---------- Previous post was at 10:11 PM ----------

من شیمی 2 . 3و پیش ا مبتکران رو خوندم همه ی تستاشم زدم واسه پیشه 2 می خواستم برم مبتکران بگیرم دیدم گاجه سفید تو خونه هستش اونو خوندم با وجودی که حجمش کمتره ولی خیلی خوب بود من فصل اسیدو بازو که یکم از اخراش می ترسیدم وا بهاماتی واسم بود با خوندنه گاجه سفید حل شد اما راجه به مبتکران کتابه بسیار کامل که واقعا به یه بار خوندنش می ارزه من با نظرت که مبتکران واسه تابستون خوبه موافقم چونکه اگه الان کسی خواسته باشه از اول مبتکران شروع کنه ممکنه ترس و اضطرابش زیاد بشه اما گاج واقعا خوب بود تو نیمسال اول یه اشتیاه داشتم این بود که به کتابه درسی توجه کمتری می کردم اما یه تجربمه که تو هر درسی یا مبحثی که می خواید مطالعه کنید ابتدا کتاب درسیرو مطالعه کنید بعد برید دنباله کتابهایه کمک درسی حتی ریاضی اول کتابو مطالعه کنید بعد تست امیدوارم همتون موفق بشید:11:
راستی حرف از چقدر درس خوندن اومد مهم کیفیته درس خوندنه اما با همه ی این احوال من یکی رو میشناسم که روزی 18 ساعت می خونه هفتشو خودتون حساب کنید!

A.N.A.P
03-03-2012, 23:07
راستی حرف از چقدر درس خوندن اومد مهم کیفیته درس خوندنه اما با همه ی این احوال من یکی رو میشناسم که روزی 18 ساعت می خونه هفتشو خودتون حساب کنید!

به قول کاظم قلمچی تو دوران کار و زندگیش کسی رو ندیده که بتونه به طور مداوم روزانه از 13 14 ساعت بیشتر بخونه ! نفر اول کنکور 90 هم میگفت زمانی که مدرسه میرفت حدود 5 ، 6 ساعت میخونده و روزای تعطیل حدود 13 ،14 ساعت میخونده !

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 11:06 PM ----------

راستی این صحافی شیمی مبتکران برای همه انقدر آشغاله ؟ من یه دور خوندم تیکه پاره شده همه برگه هاش کنده شده در اومده ! خیلی افتضاحه
تنها مشکلی که من دیدم واسه کتاب پیش1 بود که خیلی جلد و صفحاتش نازک هست !

M . Sayid
03-03-2012, 23:26
جزوه دبیر مدرسه ما هم کلی تست و ... هم داره و به 50 صفحه هم نمیرسه ! ولی کیفیتش خیلی پایینه
حجم درسته نباید خیلی زیاد باشه برای دانش آموز کنکوری ( مثل کتاب شیمی 3 مبتکران ) ولی نباید مثل همین رمزینه حجمش اونقدر کم باشه که تنوع پایین و حجم پایین مثال ها و تست هاش آدمو به تسلط نرسونن .
سلول اگه خیلی بزرگ باشه میمیره چون سطحش نمیتونه نیازهای حجم رو برآورده کنه و اگه خیلی کوچیک باشه هم میتونه مواد لازم برای زندگی رو تو خودش جمع کنه
کتاب های تست شیمی هم همینطور هستن و نباید حجم و تنوع مثال هاشون از یه حدی کمتر باشه.
درکل از نظر من بهترین کتاب های شیمی در بازار اینا هستن :

مبتکران
خیلی سبز
گاج
تخته سیاه
مهر و ماه
خیلی سبز و مبتکران یه سر و گردن ( از هر لحاط ) از گاج و تخته سیاه و مهروماه بالاترن :46:

من آموزش شیمی پیش 1 رمزینه داشتم + تست مبتکرانم می زدم

قلم چی میانگین شیمی پیش 1 ، 83 یا 82 بودم بدترین درصدم 68 بود

D_felfelak
04-03-2012, 00:06
قرص هيدروکسی زين به جمع چهار قرص ديگر کورتونم اضافه شده بخاطر آلرژی شديد
خواب آلودگی اذيت ام ميکنه و برنامه خوابم بهم ريخته در اين دو هفته بزرگترين مشکلم شده :41:
کسی تجربه ای راهکاری داره؟

Alamate Soal
04-03-2012, 01:06
خواب آلودگی اذيت ام ميکنه و برنامه خوابم بهم ريخته در اين دو هفته بزرگترين مشکلم شده :41:

خواب شب مناسب ( بهترین زمان ممکن در زمستان : 11:30 شب تا 7 صبح ) داشته باشین نباید مشکل بیخوابی در طول روز داشته باشین
از محرک های طبیعی مثل قهوه غلیظ هم میتونین استفاده کنین ولی حواستون باشه به هیچ وجه سراغ قرص ها مخصوصا آمفتامین ها و داروهای مشابه نرین که عاقبتش پشیمونی هست

urchin7
04-03-2012, 05:02
اتفاقا الان 2 روزه همش دارم آخرای فصل سه رو که واسه چربی و آمینا هست دارم میخونم همه چی رو قاطی کردم ! :دی

مباحث حفطی و جینگلک فصل اسید و باز و فصل محلول یک طرف اون ده فصل طرف دیگه

اگه راستش رو بخوای پارسال هنک می کردم وقتی استر و امین و اینا رو می خوندم ولی امسال حله واسم

---------- Post added at 07:02 AM ---------- Previous post was at 06:59 AM ----------

50 ساعت ؟ :18:
38 ساعت ؟ :18:
مگه چه خبر می خوای چی کار کنی تو هفته ای 40 ساعت مداوم و پیوسته بخون من تضمین می کنم دولتی روزانه قبولی
اگه سعی کنی این 40 ساعت رو مفید بخونی نونت تو روغنه :31:

نکته مهم :
کسی از دوستان هست که هنوز شیمی مبتکران رو بخونه ؟
من قبول دارم که شیمی مبتکران قوی ترین کتاب شیمی ایران هست اما به نظر من به درد کنکور نمی خوره من تا دو هفته قبل میتکران می خوندم که شیمی پیش بالاتر از 30 نمی زدم اما اون رو کنار گذاشتم رفتم سراغ شیمی جامع گاج که حجمش خیلی کمتره آزمون قبل 60 زدم به نظرم مبتکران حجمش بیش از حد زیاد ( 500 تا تست برای بخش 3 پیش :18: ) که نهایتا 3 تا سوال ازش بیاد یا نیاد تازه اگه یک در میان تست بزنید می شه 250 تا که باز هم خیلی زیاده برای سوالات محاسباتی هم که کلا رفته تو یه فاز دیگه که سولاش بیش از حد سخته ( مثلا بحث PH دیگه شورش رو در آورده ) :31:

نتیجه گیری ( :27: ) : مبتکران برای تابستون خوبه ولی برای توی سال مخصوصا کنکور نه

سوء تفاهم : سوء تفاهم نشه درس نامه های مبتکران بی نظیرن سوالات حفظی رو که در آورده عالیه و به نظر من شاهکارا بهمن بازرگانی شیمی 2 است

:40:موفق باشید :40:

دوم و پیشش به نظرم عالیه! سوم رو هم کامل خوندم ولی هنوز کاملا مسلت نیستم نمی تونم نظر بدم

در مرود ph هم باید بگم اخرین تست های همه مباحث محاسباتی رو سختتر داده! درست نمی دونم سوالات آخر ph و یه چیزی شبیه این رو فوق العاده پرت داده فقط 4-5 سوال آخر

به نظرم سوالات محاسبه فصل 1 و 2 پیش رو فقط کنکور ها رو بزنی حله! ( یعنی سرعت و K ) ( خودم امتحان کردم جواب هم گرفتم )

سوالات استو کیومتری رو همه بزنی اون 20-30 تا خیلی سخت رو هم بزنی چون تو کنکور چندتا سوال خیلی خفن اومده بود که باید حواست باشه به همین خاطر می گم سوالات سخته استو رو حتما بزنی

اسید و باز به نظرم خیلی فصل حجیمیه و همین تعداد تست خوبه!

درس نامه هاش عالیه ! من برای مرور درسنامه ها و مباحث حفظی رو می خونم و بعم تست های کنکور
به نظر من خیلی جواب می ده پارسال فقط دوم و پیش رو خودنم 63 زدم سوم رو اصلا بلد نبود امتحان نهایی 7.5 گرفتم

الان تمام شیمی رو خوندم جز الکتروشیمی که پارسال خیلی خوب یاد گرفتم

زیست هم فقط 7- 8 دوم و 10 - 11 سوم و پیش9- 10 -11 رو هنوز نخوندم!

فیزیک گرما ( باید دوباره بخونم چون خوب یاد نگرفتم ) همین طور فصل مغناطیس
حرکت + موج و نوسان + الکترو مغناطیس رو خودنم
فقط باید هسته و اتم + فشار رو بردار رو بخونم

اگه تنه لش بازی در نیارم و سه ازمون جامع 7 و 18 و یکم رو خود بخونم عالی می شه کل مباحثی که خوندم دوره می شه

---------- Post added at 07:02 AM ---------- Previous post was at 07:02 AM ----------

راستی این صحافی شیمی مبتکران برای همه انقدر آشغاله ؟ من یه دور خوندم تیکه پاره شده همه برگه هاش کنده شده در اومده ! خیلی افتضاحه

کتابای من صفحه هاش نیفتاده ولی از اون جایی که باهاش مهربون بود شمی دوم داره 4 تیکه می شه فقط جلد گرفتتش! به نظر من باید تعداد جلد ها رو زیاد کنه مثلا دوم رو تو دو جلد کنه

urchin7
04-03-2012, 05:15
تا حالا عربی رو کامل خوندم از رو عربی به زبان ساده کنکور پارسالو تونستم 70 بزنم . البته بعدا باید دو 3 بار دوره کنم تا خوب مسلط باشم .
زبان که بلدم نمیخواد بخونم . زیست شناسی 5 تا درس سال دوم . فیزیک سال اول و دوم . ریاضی آمار فقط . ادبیات آرایه کامل یکمم تاریخ ادبیات . شیمی هم سال دوم رو تموم کردم .دین و زندگی هم فقط دو تا درس :-))
نمیدونم میرسم تموم کنم یا نه .
سرعتم چطور بوده تو 10 روز ؟

اسپید 99ی که!
یه هفته طول می کشه به همه تست های یه فصل معمولی رو بزنم یعنی شما دو روز یه فصل خوندی؟ دو روز یه فصل شیمی؟کمپلت یاد گرفتی؟ اگه اره پس خودت رو الان خسته نکن بذار واسه خرداد اردیبهشت اونوقت شروع کن:31:

---------- Post added at 07:15 AM ---------- Previous post was at 07:11 AM ----------

راه کار ندارم ولی هم کاری چرا
یکی از ارزو های من اینه که تا کنکور بتونم ساعت 10 بخوابم 7 بیدار شدم
ساعت 5 صبح بای تا 2 ظهر! واسه ازمون ها هم 2-3-4 ساعت می خوابم

urchin7
04-03-2012, 05:24
فیزیک 3 رو فیزیک پیش رو موازی کار کن . همینطور ژنتیک و بقیه زیست ها رو .
ریاضی هم از این به بعد قسمت اصلی وقتت رو بزار برای سال سوم که فوق العاده درصد بیار هست

زنتیک از اون فصل های که اگه خوب بخونی می تونی مطمئن باشی که همه سوالاتش رو جواب می دی
من که تا ازمون کانون که فصل ژنتیک اومد حتی نمی دونستم الل چیه و چه نسبتی با ژن داره دو هفته روزی 3 ساعت ژنتیک خیلی سبز رو خوندم الان کاملا روش تسلت دارم

---------- Post added at 07:24 AM ---------- Previous post was at 07:21 AM ----------

از گاج اصلا خوشم نمی یاد فیزیک پایه گرفتم! تست های مال زمان قاجار و اون طرافا بود ! وقتی مقایسه می کنم با خیلی سبز می بینم که نه نمی شه مقایسه کرد:D
از برکاتش یکی این بود که گرما که فصل اسونی رو خودنم ولی ...حالا باید دوباره بخونم

A.N.A.P
04-03-2012, 12:04
مباحث حفطی و جینگلک فصل اسید و باز و فصل محلول یک طرف اون ده فصل طرف دیگه

اگه راستش رو بخوای پارسال هنک می کردم وقتی استر و امین و اینا رو می خوندم ولی امسال حله واسم

---------- Post added at 07:02 AM ---------- Previous post was at 06:59 AM ----------

دوم و پیشش به نظرم عالیه! سوم رو هم کامل خوندم ولی هنوز کاملا مسلت نیستم نمی تونم نظر بدم

در مرود ph هم باید بگم اخرین تست های همه مباحث محاسباتی رو سختتر داده! درست نمی دونم سوالات آخر ph و یه چیزی شبیه این رو فوق العاده پرت داده فقط 4-5 سوال آخر

به نظرم سوالات محاسبه فصل 1 و 2 پیش رو فقط کنکور ها رو بزنی حله! ( یعنی سرعت و K ) ( خودم امتحان کردم جواب هم گرفتم )

سوالات استو کیومتری رو همه بزنی اون 20-30 تا خیلی سخت رو هم بزنی چون تو کنکور چندتا سوال خیلی خفن اومده بود که باید حواست باشه به همین خاطر می گم سوالات سخته استو رو حتما بزنی

اسید و باز به نظرم خیلی فصل حجیمیه و همین تعداد تست خوبه!

درس نامه هاش عالیه ! من برای مرور درسنامه ها و مباحث حفظی رو می خونم و بعم تست های کنکور
به نظر من خیلی جواب می ده پارسال فقط دوم و پیش رو خودنم 63 زدم سوم رو اصلا بلد نبود امتحان نهایی 7.5 گرفتم

الان تمام شیمی رو خوندم جز الکتروشیمی که پارسال خیلی خوب یاد گرفتم

زیست هم فقط 7- 8 دوم و 10 - 11 سوم و پیش9- 10 -11 رو هنوز نخوندم!

فیزیک گرما ( باید دوباره بخونم چون خوب یاد نگرفتم ) همین طور فصل مغناطیس
حرکت + موج و نوسان + الکترو مغناطیس رو خودنم
فقط باید هسته و اتم + فشار رو بردار رو بخونم

اگه تنه لش بازی در نیارم و سه ازمون جامع 7 و 18 و یکم رو خود بخونم عالی می شه کل مباحثی که خوندم دوره می شه

---------- Post added at 07:02 AM ---------- Previous post was at 07:02 AM ----------

کتابای من صفحه هاش نیفتاده ولی از اون جایی که باهاش مهربون بود شمی دوم داره 4 تیکه می شه فقط جلد گرفتتش! به نظر من باید تعداد جلد ها رو زیاد کنه مثلا دوم رو تو دو جلد کنهمگه پشت کنکوری هستی ؟ یکی از بزرگترین مشکلات پشت کنکوری های 92 ، کنار اومدن با تغییرات کتاب درسیه ! میخواستم بگم خوش بحالت که همین کتابارو میخونی !

hosein29
04-03-2012, 16:54
این سخنرانی آقای قلمچیه که من قبلنا گوش نمیدادم این اولین بارم بود واسه دورانه طلایی نوروز من که خیلی روحیه گرفتم گفتم بزارم شاید شمام روحیه گرفتید!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pository%2FOtherTab%2F13901124_6346474034552410365 26.mp3)

A.N.A.P
04-03-2012, 19:58
متن برنامه فرصت برابر با حضور سجاد صدیقی (Samba)

برنامه تلويزيوني فرصت برابر - چهارشنبه 10 اسفند ماه 90

بابک ندرخاني: امروز در ادامه بحث جلسات گذشته تکنيک هاي تست زدن را توضيح خواهم داد.

تکنيک زمان هاي نقصاني: در سر جلسه کنکور، سازمان سنجش زمان مشخصي را براي پاسخ گويي به سؤالات به دانش آموزان پيشنهاد مي دهد، به عنوان مثال در دروس عمومي 4 درس 25 سوالي است که مي شود 100 سوال، فرض کنيد براي اين 100 سوال 75 دقيقه زمان داده شده است. اين زماني که به دانش آموزان داده مي شود، تقسيم مي شود بين 4 درس؛ دين و زندگي 18 دقيقه، ادبيات 17 دقيقه که مي شود 35 دقيقه، زبان انگليسي و عربي هم هر کدام 20 دقيقه که جمعاً مي شود 75 دقيقه.

دانش آموزان در اين 75 دقيقه بايد به دروس عمومي پاسخ دهد و در درس هاي اختصاصي هم مثلاً درس شيمي براي هر سوال يک دقيقه در نظر گرفته شده است.

براي اين که دانش آموزان بتوانند زمان خود را در جلسه کنکور مديريت کنند، کانون به آن ها تکنيک هايي را آموزش مي دهد به نام تکنيک هاي مديريت زمان در سر جلسه آزمون.

تکنيک زمان هاي نقصاني: در هنگام برگزاري آزمون، براي هر درس مقداري از زمان پيشنهادي را ذخيره کنيد تا در انتهاي دفترچه زمان مناسبي را براي مرور داشته باشيد.

در تکنيک زمان هاي نقصاني ما به دانش آموزان مي گوييم که يک بخشي از زمان هاي پيشنهادي را پس انداز کند و براي آخر آزمون نگه دارد.

يعني اگر در درس ادبيات 17 دقيقه به دانش آموز پيشنهاد داده اند، دانش آموز در 15 دقيقه به سؤالات ادبيات پاسخ دهد و به محض اين که به 15 دقيقه رسيدند از درس ادبيات به سراغ درس بعدي برود و 2 دقيقه زمان را از درس ادبيات پس انداز کند.

بعد از ادبيات درس عربي است که سازمان سنجش به دانش آموزان پيشنهاد داده است که در 20 دقيقه به سؤالات اين درس پاسخ دهند، دانش آموز آن درس را هم در 15 دقيقه حل کنند و 5 دقيقه ديگر را پس انداز کنند که با 2 دقيقه از درس ادبيات مي شود 7 دقيقه.

براي درس دين و زندگي 18 دقيقه زمان داده شده است که مي توانند آن را هم در 15 دقيقه حل کنند، 3 دقيقه هم از زمان اين درس پس انداز کنند، تا اين جا مي شود 10 دقيقه.

براي درس انگليسي هم 20 دقيقه زمان در نظر گرفته شده است، آن درس را هم در 15 دقيقه پاسخ دهيد و 5 دقيقه ديگر را هم در اين جا پس انداز کنيد.

پس 2 تا 5 دقيقه و يک 3 دقيقه و يک 2 دقيقه را از دروس عمومي پس انداز کردند، يعني دانش آموز جمعاً 15 دقيقه براي درس هاي عمومي خودش ذخيره کرده است.

در اين 15 دقيقه دانش آموز فرصت دارد، تا برگردد و يک جاهايي را مرور کند.

در جلسه قبل تکنيکي را آموزش داديم به نام تکنيک ضربدر و منها که در آن دانش آموز در کنار بعضي از سؤالاتي که نمي توانند جواب دهند علامت ( x ) مي گذارند يعني وقت گير است و بعداً به سراغ آن مي روم و يا علامت ( - ) مي گذارند يعني اين سؤال را بلد نيستم.

پس اين را بدانيد که تکنيک ضربدر و منها و تکنيک زمان هاي نقصاني با هم بايد انجام شوند و پيش نياز تکنيک زمان هاي نقصاني تکنيک ضربدر و منها است.

اگر اين روش را به همين گونه که براي شما توضيح دادم انجام دهيد مي توانيد زمان هايي را پس انداز کنيد و پس انداز زمان به دانش آموز کمک مي کند که در پايان جلسه نه تنها وقت کم نمي آورند، بلکه فرصت خواهند داشت تا برگردند و مجدداً سؤال ها را مرور کنند.

مجري برنامه: آقاي سجاد صديقي اولين کسي که متوجه رتبه شما شد، چه کسي بود؟

سجاد صديقي: خودم همراه والدينم بوديم که وقتي از اينترنت نتيجه کنکور را گرفتم و گفتم که رتبه 4 منطقه و 4 کشور شده ام ، خيلي خوشحال شدند.

البته من انتظار بيشتري از خودم داشتم، چون تمام تلاشم را کرده بودم که زير 10 کشور را به دست بياورم اما متاسفانه نشد.

مجري برنامه: کانون قلم چي چه قدر در موفقيت شما در کنکور نقش داشت؟

سجاد صديقي: به نظر من مهم ترين نقش را خود دانش آموز دارد، اما اگر اين مسير را درست نرود به بيراهه خواهد رفت و کانون باعث شد که من با برنامه راه درست را بشناسم.

برنامه راهبردي براي ما حکم نقشه راه را داشت و ما با استفاده از آن توانستيم به هدفمان برسيم.

مجري برنامه: در مورد منابع آموزشي که در دوران طلايي نوروز استفاده کرديد، توضيح دهيد؟

سجاد صديقي: واقعاً اين دوران براي من طلايي بود و من حدود اً در ترازم 1200 نمره پيشرفت داشتم و در درس هايي که ضعيف بودم، مثل درس عربي توانستم در اين دوران کامل آن را مرور و جمع بندي کنم و ديگر بعد از عيد نيازي نداشتم که عربي را مطالعه کنم و در کنکور عربي را 89% زدم. من طبق آموزه هاي جناب آقاي قلم چي که مي گفتند: دانش آموزان قوي بايد روي نقاط ضعف خود تمرکز کنند، در درس عربي که خيلي احساس ضعف مي کردم تمرکز کردم و توانستم تراز خودم را بالا ببرم، همين طور در درس هندسه هم خيلي ضعيف بودم و آن را هم در اين دوران مرور کردم که باعث شد هندسه را هم در کنکور 100% بزنم.

مجري برنامه: درصد هاي شما در کنکور چه قدر بود؟

سجاد صديقي: ادبيات 64% - عربي 89% - دين و زندگي 80% - زبان 84% - رياضي 77% - فيزيک 81% - شيمي 92% -

کاظم قلم چي : ايستگاه جبراني مهم و اصلي ما در کانون ايستگاه جبراني دوران نوروز است که آقاي صديقي مي گويند در اين دوران توانستند در 2 درس پيشرفت قابل ملاحضه اي داشته باشند.

ما يک مبحثي داريم به نام "فراشناخت" يعني "مديريت تفکر" و اين که هيچ کسي به جز خود دانش آموزان نمي تواند روش هاي مطالعه خودش را در درس تشخيص دهد، آقاي صديقي توانستند به خوبي نيازهاي آموزشي خودشان را تشخيص دهند که به عنوان يک دانش آموز منحصر به فرد چه نيازي دارند و روي کدام درس بايد تمرکز کنند و کجا و چگونه بهتر نتيجه مي گيرند.

اين طور که من استنباط کردم، شما در دوران نوروز تمام نيروي خود را روي همه دروس متمرکز نکرديد، بلکه همه دروس را کار کرديد، اما روي 2 درس بيشتر متمرکز شديد و توجه ويژه داشتيد.

در دوران قبل از نوروز يعني در اسفند ماه و دوران طلاي نوروز ، شما چگونه مديريت تفکر را انجام داديد و نياز هاي خود را چگونه تشخيص داديد؟ چگونه نيازهاي خود را با برنامه راهبردي کانون تطبيق داديد؟

سجاد صديقي: به نظر من برنامه راهبردي طوري طراحي شده بود که هر وقت دانش آموزي از درسي عقب مي ماند، مي توانست در ايستگاه جبراني آن ضعف و عقب ماندگي را جبران کند.

از کارنامه هاي 2 هفته يک باري که بعد از هر آزمون از کانون دريافت مي کردم، متوجه مي شدم که در درس عربي و شيمي دچار ضعف هستم به همين دليل سعي کردم در دوران طلايي نوروز بيشتر روي اين 2 درس تمرکز داشته باشم.

کاظم قلم چي : روي ديگر سکه اين که؛ بعضي دانش آموزان نقاط ضعف خود را پيدا مي کنند و روي آن درس ها آن قدر تمرکز مي کنند که نقاط قوت خود را فراموش مي کنند و نقاط قوت آن ها تبديل به نقاط ضعف مي شود.

آيا شما در اين دوران که نقاط ضعف خود را جبران مي کرديد، توانستيد نقاط قوت خود را ثابت نگه داريد يا خير؟

سجاد صديقي: بله من ساعات مطالعه خودم را در دوران نوروز افزايش دادم و حدود 70 ساعت در هفته درس مي خواندم و تمام کارهاي ديگر را در ايام نوروز تعطيل کردم و نه تنها توانستم نقاط ضعف خودم را جبران کنم، بلکه در نقاط قوت خودم هم بيشتر پيشرفت کردم.

من در اين 2 هفته نوروز سختي کشيدم اما اين سختي ارزش رتبه اي را که کسب کردم، را داشت.

کاظم قلم چي : شما از چه زماني به کانون آمديد و ميزان پيوستگي شما با آزمون هاي کانون چه قدر بود و آيا در آزمون هاي کانون غيبت هم داشتيد؟

سجاد صديقي: من از دوم دبيرستان در آزمون هاي کانون حضور داشتم و از 67 آزمون در 66 آزمون شرکت کردم و آن يک جلسه را هم که غيبت داشتم در اردوي مدرسه بودم.

کاظم قلم چي : با توجه به اين که دانش آموز يکي از شهرهاي کوچک استان کرمانشاه بوديد، آيا هيچ وقت فکر کرده بوديد در رقابت با دانش آموزان کلان شهرها در کنکور بتوانيد چنين رتبه بالايي را کسب کنيد؟

سجاد صديقي: به نظر من کانون به دانش آموزان خودباوري مي دهد و دانش آموز مي تواند با تکيه بر آن خودباوري موفق شود و فکر مي کنم با نتايجي که در کنکور به دست آمد، دانش آموزان شهرهاي کوچک هم ثابت کردند که مي توانند موفق شوند و هيچ چيز از دانش آموزان کلان شهرها کم ندارند.

بابک ندرخاني: به دانش آموزان توصيه مي کنم که طبق برنامه در آزمون هاي نوروزي حضور داشته باشند و در دوران نوروز پيش يک و پايه را دوره کنند و اگر هنوز در آزمون هاي کانون شرکت نکردند، آزمون هاي نوروزي را از دست ندهيد.

سجاد صديقي: اميدوارم دانش آموزان در کنکوري که پيش رو دارند موفق باشند.

-------------------------------------------

تهيه و تنظيم:

گروه سايت هاي اطلاع رساني تخصصي " آتي پرس "

moh72
04-03-2012, 20:39

منو بگو بدون قرص خواب آلود شدم :13:

A.N.A.P
04-03-2012, 21:47
دوستان من الان دارم شیمی رو از مبتکران میخونم همزمان خلاصه نویسی هم میکنم ولی مشکل اینجاس که خیلی کارم کند پیش میره یا بعد یک ساعت خوندن حالم از شیمی به هم میخوره ! . میخواستم بپرسم که خلاصه نویسی تو این موقع نزدیک کنکور به دردم میخوره ؟

D_felfelak
04-03-2012, 21:49
این سخنرانی آقای قلمچیه که من قبلنا گوش نمیدادم این اولین بارم بود واسه دورانه طلایی نوروز من که خیلی روحیه گرفتم گفتم بزارم شاید شمام روحیه گرفتید!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pository%2FOtherTab%2F13901124_6346474034552410365 26.mp3)

دستت درد نکنه الا" ميخوام گوش کنم

خواب شب مناسب ( بهترین زمان ممکن در زمستان : 11:30 شب تا 7 صبح ) داشته باشین نباید مشکل بیخوابی در طول روز داشته باشین
از محرک های طبیعی مثل قهوه غلیظ هم میتونین استفاده کنین ولی حواستون باشه به هیچ وجه سراغ قرص ها مخصوصا آمفتامین ها و داروهای مشابه نرین که عاقبتش پشیمونی هست

چه خبره!!! انقدر خواب برای يه کنکوری
نه من حساسيت دارويی دارم ابدا نميتونم سراغ اين جور چيزا برم

مدير سايت فور شريف گفته بود که برنامه ی سجاد صديقی رو برای دانلود قرار ميده اما خبری نشد

راستی اين پشتيبانای قلم چی هم يه طوريشون ميشه ها
ديروز زنگ زده بود ميگفت چرا انقدر زياد ميخونی؟!!

AMIR-AIRGUNNER
04-03-2012, 21:50

من هم تجربه الرژی تابستانی رو دارم ! هر سال از ماه اردبیهشت به بعد هم شروع میشه و شربت هیدروکسی زین استفاده میکردم
البته ناگفته نماند که شربت هیدروکسی خودش خواب اور هم بود و رو شیشه نوشته بود قبل از رانندگی و کار هایی که به تمرکز نیاز دارن مصرف نشود حالا نمیدونم قرصش هم اون خاصیت رو داره یا نه !

D_felfelak
04-03-2012, 22:03
من هم تجربه الرژی تابستانی رو دارم ! هر سال از ماه اردبیهشت به بعد هم شروع میشه و شربت هیدروکسی زین استفاده میکردم
البته ناگفته نماند که شربت هیدروکسی خودش خواب اور هم بود و رو شیشه نوشته بود قبل از رانندگی و کار هایی که به تمرکز نیاز دارن مصرف نشود حالا نمیدونم قرصش هم اون خاصیت رو داره یا نه !
دوز بالای هيدروکسی زين بعنوان داروی خواب آور استفاده ميشه :13:

monaa
04-03-2012, 22:26
دوستان من الان دارم شیمی رو از مبتکران میخونم همزمان خلاصه نویسی هم میکنم ولی مشکل اینجاس که خیلی کارم کند پیش میره یا بعد یک ساعت خوندن حالم از شیمی به هم میخوره ! . میخواستم بپرسم که خلاصه نویسی تو این موقع نزدیک کنکور به دردم میخوره ؟

نظر من :
درس نامه های مبتکران + خلاصه های نکات خیلی مهم کلیدی و جمع بندی و فرمول ها + تست گاج سفید=شیمی بالای 70 :12:

moh72
05-03-2012, 12:24
چه خبره!!! انقدر خواب برای يه کنکوری
نه من حساسيت دارويی دارم ابدا نميتونم سراغ اين جور چيزا برم

مدير سايت فور شريف گفته بود که برنامه ی سجاد صديقی رو برای دانلود قرار ميده اما خبری نشد

راستی اين پشتيبانای قلم چی هم يه طوريشون ميشه ها
ديروز زنگ زده بود ميگفت چرا انقدر زياد ميخونی؟!!
از 11.5 تا 7 خیلی زیاده؟؟! کلا میشه 7.5 ساعت!! فوقش کم بخوابی 2 ساعت کم میخوابی که اونم کیفیت مطالعه رو پایین میاره

constant_boy23
05-03-2012, 14:00

من اموزش شيمي 3 رو دارم در شرف لجام گسيختگيه:31:
صحافيش جالب نيس ...ولي با اين حجم فكر كنم بايد از اول فكر منگنه كردنش بودم :20:

urchin7
05-03-2012, 20:00
نظر من :
درس نامه های مبتکران + خلاصه های نکات خیلی مهم کلیدی و جمع بندی و فرمول ها + تست گاج سفید=شیمی بالای 70 :12:

نظر من :
تالیفی مبتکران برای تسلت + (درسنامه های + تست ها و نکات حفظیش + تست های کنکور برای مرور × اونم چند بار تا غورتشون بدی) = شیمی بالای 80+ :31:

Alireza SM
05-03-2012, 20:09
نظر من :
درس نامه های مبتکران + خلاصه های نکات خیلی مهم کلیدی و جمع بندی و فرمول ها + تست گاج سفید=شیمی بالای 70 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظر من :
تالیفی مبتکران برای تسلت + (درسنامه های + تست ها و نکات حفظیش + تست های کنکور برای مرور × اونم چند بار تا غورتشون بدی) = شیمی بالای 80+ :31:

نظر من :
درسنامه مبتکران + جملات کتاب درسی + تست های تالیفی مبتکران و خیلی سبز + کنکور سراسری = شیمی بالای 90

امیدوارم نفر بعدی نیاد فرمولش رو بده و بگه بالای 100:27:

A.N.A.P
05-03-2012, 22:02
نظر من :
درسنامه مبتکران + جملات کتاب درسی + تست های تالیفی مبتکران و خیلی سبز + کنکور سراسری = شیمی بالای 90

امیدوارم نفر بعدی نیاد فرمولش رو بده و بگه بالای 100:27:

به نظر من همه اینا Within اراده شیمی 100%! من تا دیشب از فصل آخرحالم به هم میخورد الان دارم خیلی خوب میخونمش !

moh72
05-03-2012, 22:46
شیمی 2 رو میشه تو دوران طلایی (تقریبا 20 روز) کارشو تموم کرد؟
اگه نمیشه جاهایی که اسون هستن رو بگید فقط اونارو بخونم چون هیچی از شیمی 2 نمیدونم (اخه من تا قبل از پیش دانشگاهی تو کلاس اینطوری بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

این برنامه ی ازمون 7 فروردین کانونه ، مگه کنکور از عربی 2 و 3 نیست این چرا مجموعش میشه 14 تا سوال ، 11 تای دیگه از کجا میاد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A.N.A.P
05-03-2012, 23:14
اگه نمیشه جاهایی که اسون هستن رو بگید فقط اونارو بخونم چون هیچی از شیمی 2 نمیدونم (اخه من تا قبل از پیش دانشگاهی تو کلاس اینطوری بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

این برنامه ی ازمون 7 فروردین کانونه ، مگه کنکور از عربی 2 و 3 نیست این چرا مجموعش میشه 14 تا سوال ، 11 تای دیگه از کجا میاد؟

چه خبره 20 روز ؟ تو 20 روز میتونی 10 بار فقط مبتکران رو تموم کنی ! :دی

moh72
05-03-2012, 23:55
چه خبره 20 روز ؟ تو 20 روز میتونی 10 بار فقط مبتکران رو تموم کنی ! :دی
واقعا؟ :26:
خب حالا چجوری بخونم به قول کاظم فرصت برای ازمون و خطا ندارم چون کلا نخوندم باید تو این ایستگاهه جبرانی بخونم:41:
+هندسه 1و2 هم هیچی نخوندم:13: واسه اونم یه نسخه بپیچید(واسه یکیشون ، 1 یا 2)

فیزیک 2 فصل کارو انرژی ارزش خوندن داره میگن 1 تست ازش میاد؟

:19::19::19::19::19::19::19::19::19:

M . Sayid
06-03-2012, 00:04

درک مطلب + ترجمه

Alireza SM
06-03-2012, 00:40
فیزیک 2 فصل کارو انرژی ارزش خوندن داره میگن 1 تست ازش میاد؟
درک مسایل کار و انرژی برای برخی تست های حرکت شناسی لازمه . همینطور بعضی از مسایل دینامیک رو هم میشه با کار و انرژی حل کرد

urchin7
06-03-2012, 01:31
درک مسایل کار و انرژی برای برخی تست های حرکت شناسی لازمه . همینطور بعضی از مسایل دینامیک رو هم میشه با کار و انرژی حل کرد

واسه دینامیک اره ولی حرکت شناسی نه چندان

urchin7
06-03-2012, 01:58
به نظر من همه اینا Within اراده شیمی 100%! من تا دیشب از فصل آخرحالم به هم میخورد الان دارم خیلی خوب میخونمش !

منظورت الکترو شیمیe؟
اینو نگو! قصل مورد علافه منه:31:

urchin7
06-03-2012, 02:08

چه جالب منم تا پیش لول بودم:31:
شیمی 2 خیلی مهم و ساده است نام نویسی ترکیبات یونی و کواالانسی رو ازش یاد نگیری به مشکل بر می خوری
الان رفتم متبکران رو چک کردم اگه روزی -60-70 تست بزنی کلکش کندست!

hosein29
06-03-2012, 03:22
واسه دانشگاه آزاد ترازها و کارنامه های سال گذشته رو میزارم یه زمانی من خودم خیلی دنباله اینا بودم مسن می خواستم بدونم واسه پزشکی تو آزاد چه درصدایی رو باید زد (تقریبی)یا واسه دارو یا دندون اینجا واستون می زارم شاید به دردتون خورد

این نمونه درصدهایی که باید زد که نرازام توش هست با چه درصدی تقریبن ترازت چند میشه با توجه به سالهایه قبل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3566316E534E52524447753742354F735539513D/?c=1059 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffiles%2F0658034884%2Fv377727A4A6E506B7066386 E71556F4E794568376E2F64592F3566316E534E52524447753 742354F735539513D%2F%3Fc%3D1059)

این فقط ترازه اما ماله رشته هایه گروهه پزشکیه تو چند ساله مختلف ترازو که نگاه کردید اونو با بالایی مقایسه کنید ببینید درصداش حول و حوشه چنده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 434D75472B465750476D4A4266516C6B4638773D/?c=1059 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffiles%2F1128034884%2Fv36243643674585A3067574 B70466E6257486538677566684D434D75472B465750476D4A4 266516C6B4638773D%2F%3Fc%3D1059)

و اینم ادامه رشته ها(دامپزشکی زیست شناسی و ...)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4C797A7A507A474E6E6B5076552B495957746B3D/?c=1059 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffiles%2F7958034884%2Fv377727A4A6E506B7066386 B347A7A6C715A6B4142596143764C797A7A507A474E6E6B507 6552B495957746B3D%2F%3Fc%3D1059)
منبعم کانون

A.N.A.P
06-03-2012, 13:44
منظورت الکترو شیمیe؟
اینو نگو! قصل مورد علافه منه:31:
آره ولی لامذهب خیلی کند پیش میرم آخرش اعصابم خورد میشه میشینم ادبیات میخونم :دی
پ.ن : قراره مثلا تا قبل عید پیش رو تموم کنم ! فیزیک و گسسته رو نخوندم . دیفرانسیل و تحلیلی نصفشون موندن !:42:

Alireza SM
06-03-2012, 13:58
آره ولی لامذهب خیلی کند پیش میرم آخرش اعصابم خورد میشه میشینم ادبیات میخونم :دی
پ.ن : قراره مثلا تا قبل عید پیش رو تموم کنم ! فیزیک و گسسته رو نخوندم . دیفرانسیل و تحلیلی نصفشون موندن !:42:
من که هروقت ادبیات رو باز میکنم اعصابم خورد میشه میشینم شیمی میخونم :31:

----

بچه ها یادتون باشه برای کنکور باید بدونین که عدد اتمی رو رادرفورد ابداع کرده نه موزلی .
توی کتاب بهش اشاره نشده ولی ظاهرا توی کنکور ازش سول اومده و جوابش رادرفورد در نظر گرفته شده ( همونطور که مهندس بازرگان هم توی کتاب شیمی 2 گفته )

monaa
06-03-2012, 19:10
چند روزی هست که سایت قلمچی بودجه بندی سوالات کنکور رو قرار داده متنهی نامردا :31: کاری کردند که نشه چاپش کرد :18:
کسی می تونه قفلش رو برداره این جا آپولودش کنه :10:

Alireza SM
06-03-2012, 19:45
یعنی چی نشه چاپش کرد ؟
خب همونها رو خودت توی Word تایپ کن و فونتش رو درشت کن و پرینت بگیر دیگه:31:

urchin7
06-03-2012, 20:03
من که هروقت ادبیات رو باز میکنم اعصابم خورد میشه میشینم شیمی میخونم :31:

منم همینو می خواستم بگم!
ادبیات خوندن مثل عربی خوندم شکنجه به حساب می یاد

بچه ها یادتون باشه برای کنکور باید بدونین که عدد اتمی رو رادرفورد ابداع کرده نه موزلی .
توی کتاب بهش اشاره نشده ولی ظاهرا توی کنکور ازش سول اومده و جوابش رادرفورد در نظر گرفته شده ( همونطور که مهندس بازرگان هم توی کتاب شیمی 2 گفته )
اره کنکور 88 ریاضی اومده
راسی اینو گفتی یادم اومدتو فصل اسید صفحه 196 مبتکران اشتباهن گفت
قدرت بازی دی متیل امین > اتیل امین
در حالی که جدول صفحه 70 کتاب درسی
دی متیل امین < اتیل امین
تو یکی از تستا این اشتباه رو داشت نمی دونم چه تعداد از تست ها این اشتباه رو داشتن

Alireza SM
06-03-2012, 20:27
بچه ها امروز یه چیزی رو متوجه شدم که واقعا اعضابم خورد شد . فکر میکردم کسی که سابقه کیفری جنایی داشته باشه میتونه دانشگاه ثبت نام کنه ولی ظاهرا برای من باید از دادگاه حکم صادر بشه برای ثبت نام :18:
شوهر عمم که رئیس دانشگاه هست گفت اگه دانشگاه من قبول بشی من کارت رو ردیف میکنم ولی اگه بری یه شهر دیگه دانشگاه بدون مجوز دادگستری و تعهد کتبی نمیتونه ثبت نامت کنه :18: حتی دانشگاه آزاد :18:
تو عمرم انقدر اعصابم خورد نشده بود :41: درست روزی که استارت زدم و دارم روزی 11 ساعت درس میخونم همچین خبری رو بهم دادن :41:
یعنی قبول بشم هم باید برم تو دادگستری بیافتم پای این قاضی و اون قاضی تا تعهدم رو قبول کنن و بزارن درس بخونم :41:
کاش پدرم بتونه کاری برام کنه وگرنه باید ول کنم همه آرزوهام رو دو سال برم سربازی بعدش بیام برم مالزی یا هند درس بخونم :41:

constant_boy23
06-03-2012, 23:32
رفقا نمايشگاه كتاب تهران كي برگزار ميشه؟ مي ارزه از مازندران بيام اونجا ؟ اخه يه كتابايي رو اينجا نيافتم ....
تخفيف هم ميدن ؟:31:

Alireza SM
06-03-2012, 23:40
رفقا نمايشگاه كتاب تهران كي برگزار ميشه؟ مي ارزه از مازندران بيام اونجا ؟ اخه يه كتابايي رو اينجا نيافتم ....
تخفيف هم ميدن ؟:31:

نمایشگاه اواسط اردیبهشت هست
اگه کتابی رو نیافتی از اینترنت بخر اگه تا نمایشگاه صبر کنی و اون موقع کتاب رو بگیری کلا حدود 45 روز برای مطاله کتابت وقت خواهی داشت ولی اگه الان بگیری حدود 110 روز .
ضمنا کتاب مهمی در زمینه کنکور قرار نیست در نمایشگاه ارائه بشه هیچکدوم از انتشارات ها کتاب مهمی در دست چاپ ندارن که برای کنکور امسال برسه

A.N.A.P
06-03-2012, 23:45
بچه ها امروز یه چیزی رو متوجه شدم که واقعا اعضابم خورد شد . فکر میکردم کسی که سابقه کیفری جنایی داشته باشه میتونه دانشگاه ثبت نام کنه ولی ظاهرا برای من باید از دادگاه حکم صادر بشه برای ثبت نام :18:
شوهر عمم که رئیس دانشگاه هست گفت اگه دانشگاه من قبول بشی من کارت رو ردیف میکنم ولی اگه بری یه شهر دیگه دانشگاه بدون مجوز دادگستری و تعهد کتبی نمیتونه ثبت نامت کنه :18: حتی دانشگاه آزاد :18:
تو عمرم انقدر اعصابم خورد نشده بود :41: درست روزی که استارت زدم و دارم روزی 11 ساعت درس میخونم همچین خبری رو بهم دادن :41:
یعنی قبول بشم هم باید برم تو دادگستری بیافتم پای این قاضی و اون قاضی تا تعهدم رو قبول کنن و بزارن درس بخونم :41:
کاش پدرم بتونه کاری برام کنه وگرنه باید ول کنم همه آرزوهام رو دو سال برم سربازی بعدش بیام برم مالزی یا هند درس بخونم :41:

مگه چکار کردی ؟ ایشاالله درست میشه !

A.N.A.P
06-03-2012, 23:48
چند روزی هست که سایت قلمچی بودجه بندی سوالات کنکور رو قرار داده متنهی نامردا :31: کاری کردند که نشه چاپش کرد :18:

یعنی چی نشه چاپش کرد ؟ اصلا نرم افزار Adobe Reader داری ؟ اگه میخوای به Word تبدیل کنی بایدPDF to word داشته باشی . ولی کلا میشه از PDF پرینت گرفتا !

A.N.A.P
06-03-2012, 23:52
منم همینو می خواستم بگم!

اره کنکور 88 ریاضی اومده
دی متیل امین < اتیل امین
تو یکی از تستا این اشتباه رو داشت نمی دونم چه تعداد از تست ها این اشتباه رو داشتن

قدرت بازی آمین نوع دوم از قدرت بازی آمین نوع اول مگه بیشتره تو مبتکران نوشته دی آمین نوع اول از آمین نوع دوم قدرت بازیش بیشتره ! الان کدوم درسته ؟ کلا کتاب درسی چت میزنه . کافیه صفحه 324 مبتکران رو بخونید میبینید چی میگه :دی

Alireza SM
07-03-2012, 00:05
مگه چکار کردی ؟ ایشاالله درست میشه !

سه بار سابقه جرح و یه بار سابقه جنایی قتل دارم که همیشه مشکل اصلی زندگیم بودن از 2سال پیش :41:
در سال 86 از بسیج خارج شدم و قبل و بعدش هم مهر انتخابات نداره شناسنامم یعنی فاجعه هست همه سوابقم :41:
تنها امیدم پدرم هست که جانبازه و شوهر عمم که رئیس دانشگاهه .
به خدا امروز این موضوع طوری شکه کرده منو که اصلا حال و حوصله درس خوندن ندارم در حالی که دیروز 11 ساعت مفید درس خوندم

اگه فردا هم نتونم درس بخونم حتما باید برم پیش یه مشاور روانشناس یا روانپزشک که کمکم کنه
بچه ها برام دعا کنین من هیچوقت تو کمک کردن به شماها در تاپیک کوتاهی نکردم :41:

A.N.A.P
07-03-2012, 00:25
سه بار سابقه جرح و یه بار سابقه جنایی قتل دارم که همیشه مشکل اصلی زندگیم بودن از 2سال پیش :41:
در سال 86 از بسیج خارج شدم و قبل و بعدش هم مهر انتخابات نداره شناسنامم یعنی فاجعه هست همه سوابقم :41:
به خدا امروز این موضوع طوری شکه کرده منو که اصلا حال و حوصله درس خوندن ندارم در حالی که دیروز 11 ساعت مفید درس خوندم

اگه فردا هم نتونم درس بخونم حتما باید برم پیش یه مشاور روانشناس یا روانپزشک که کمکم کنه

خدایی نکرده اینا عمد که نبودن ؟ ایشالله درست میشه
... دوستان این لغت های ادبیات که ستاره ندارن لازمه بخونیم ؟

hosein29
07-03-2012, 01:23

عزیزم به هدفت فکر کن سعی کن فقط اون واست مهم باشه به هیچ چیزه دیگه ای توجهت رو معطوف نکن فقط به هدفت بهت قول میدم اگر به هدفت برسی مشکلاتم حل میشه :11:

---------- Post added at 01:23 AM ---------- Previous post was at 01:20 AM ----------

منم همینو می خواستم بگم!

اره کنکور 88 ریاضی اومده
دی متیل امین < اتیل امین
چه جالب چند ماه پیش می خواستم همین مطلبو بنویسم گفتم ننویسم نگن ... خونه:31:

hosein29
07-03-2012, 02:06
مشکلات تویه زندگیه هر کسی هست خیلی چیزا تو این زندگی هست که میشه یه جوری جبرانش کرد ولی بعضی چیزا هست که دیگه شاید جبرا ن نشه یا سخت باشه یکیشم همین کنکوره هر چیزی که قبول بشی تا اخرش تو زندگیت تورو همون میشناسن سعی کن حداکثر تلاشت رو بکنی که بعدش مثله خیلی ها افسوس نخوری روز های زندگی مثله صفحاته یه دفتر خاطراته که میرو جلو و برگشتی هم نداره سعی کن جوری بسازیش که بعدش پشیمو ن نشی حداکثر تلاشت رو بکن بچه های اینجا مثله یه خونوادن امیدوارم تو کنکوره 91 کسایی مثله سجاد صدیقی باشن که از تو همین خانواده برن بالا پس دلسرد نشو تلاشتو بیشتر کن حتی بیشتر از قبل که نابرده رنج گنج میسر نمی شود مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

به امید موفقیت واسه همتون

monaa
07-03-2012, 11:58
یعنی چی نشه چاپش کرد ؟ اصلا نرم افزار Adobe Reader داری ؟ اگه میخوای به Word تبدیل کنی بایدPDF to word داشته باشی . ولی کلا میشه از PDF پرینت گرفتا !

قسمت پرینتش غیر فعاله :41: می تونی خودت امتحان کنی ! ! !
Adobe Reader نسخه 9 است :27:

A.N.A.P
07-03-2012, 12:18
قسمت پرینتش غیر فعاله :41: می تونی خودت امتحان کنی ! ! !
Adobe Reader نسخه 9 است :27:
آهان الان که دیدم اون بالا نوشته Secured !
کلا من با گوشیم دانلود کرده بودم !

p30v
07-03-2012, 14:04

ين 3 ماهو خورده اي كه مونده خيلي مهمه .نزارين اينجوري از دست بره.اگه مي شه مشكلتونو بدين كسي ديگه اي حلش كنه و شما فقط بخونين .حتي اگه نشه برين دانشگاه(به هر دليلي)ديگه حداقل شرمنده خودتون نيستين.تو کنکور به اندازه کافی برای همه جا هست نگران نباشید.

moh72
07-03-2012, 15:31
اینم بودجه بندی برین پرینت کنین حالشو برین :27:

یه پارتیه کلفت جور کن همه چی حل میشه:10:

hermione
07-03-2012, 16:41

برای برداشتنش از این سایت می تونید استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alone one
07-03-2012, 18:03
سلام رفقا
حالتون چطوره؟
یه مدته وقت نمیکنم بیام
یه سوال درمورد عربی دارم
عربیم فوق ضعیفه،نه میدونم چطوری بخونم و نه عربی اصلا چجوریه
این درسو چجوری باید خوند؟
من عربی به زبان ساده دارم؟این کتاب چن درصد از مباحث عربیو پوشش میده؟
واسه ترجمه چیکا کنم؟
چه کتابی واسش خوبه؟
لطفا کل روشهای موفقیت تو یاد گرفتن عربیو اون دوستانی که واردن زحمت بکشن و توضیح بدن
پیشاپیش ممنون

A.N.A.P
07-03-2012, 22:11
سلام رفقا
حالتون چطوره؟
یه مدته وقت نمیکنم بیام
یه سوال درمورد عربی دارم
واسه ترجمه چیکا کنم؟
چه کتابی واسش خوبه؟
لطفا کل روشهای موفقیت تو یاد گرفتن عربیو اون دوستانی که واردن زحمت بکشن و توضیح بدن
پیشاپیش ممنون

سلام . من طبق گفته سجاد صدیقی (Samba ) که گفته بود من عربی درصدم 15 بود ولی با خوندن این کتاب درصدم تو کنکور شد 89 رفتم این کتاب رو خریدم ! حالا اگه گفتی اسمش چیه این کتاب ؟ فوت و فن عربی !

alone one
08-03-2012, 00:53
سلام . من طبق گفته سجاد صدیقی (Samba ) که گفته بود من عربی درصدم 15 بود ولی با خوندن این کتاب درصدم تو کنکور شد 89 رفتم این کتاب رو خریدم ! حالا اگه گفتی اسمش چیه این کتاب ؟ فوت و فن عربی !
فوتو فنو اصلا خوشم نمیاد البته نه اینکه پدر کشتگی باهم داشته باشیماولی زیادی سطحش واس من بالاس،یعنی اصلا بدرد من و امثال من نمیخوره
شاید بعد یه کتاب دیگه مناسب باشه اما وقتش نیس

Alireza.Malek
08-03-2012, 09:49
سلام و خسته نباشید به کل بروبکس کنکوری سایت.
مخصوصا سال دومی ها(از جمله خودم).
یه سوال مهم: کسی میدونه که زمان ثبت نام آزمونهای سنجش چندمه؟
-----------------------------------------------------------------------
ااین سه ماه رو از دست ندید!!! حتی اگه کل نه ماه قبلیشو از دست دادید.

D_felfelak
08-03-2012, 13:54
تراز 8000 گزينه دو معادل چه ترازی از کانون هست؟

monaa
08-03-2012, 16:57
اینم بودجه بندی برین پرینت کنین حالشو برین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای برداشتنش از این سایت می تونید استفاده کنید :

دمتون گرم همه ماشا... حرفه ای هستنید :31:

تراز 8000 گزينه دو معادل چه ترازی از کانون هست؟

فکر کنم حدودا بین 6500 تا 7000 هزار بشه
چون ماکسیمم گزینه 2 حدود 10000 است
ماکسیمم کانون حدود 8500 است

کلا وضیعیت خیلی خوبه :21:

---------- Post added at 05:54 PM ---------- Previous post was at 05:51 PM ----------

فوتو فنو اصلا خوشم نمیاد البته نه اینکه پدر کشتگی باهم داشته باشیماولی زیادی سطحش واس من بالاس،یعنی اصلا بدرد من و امثال من نمیخوره
شاید بعد یه کتاب دیگه مناسب باشه اما وقتش نیس

منم موافقم
دوستان اگه درصد عربیتون زیر 50 است :18: سراغ فوت و فن نرید چون مثل بچه ای می شید که راه رفتن یاد نگرفته می خواد برقصه:31:

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:54 PM ----------

سلام رفقا
حالتون چطوره؟
یه مدته وقت نمیکنم بیام
یه سوال درمورد عربی دارم
واسه ترجمه چیکا کنم؟
چه کتابی واسش خوبه؟
پیشاپیش ممنون

می تونی از ترجمه شروع کنی ، فکر کنم دی وی دی های گاج مفید هستن
بعد خوندن کل قواعد توی دو سه روز
بعد تست های مجموعه ای از 85 به بعد رو بزن
این طوری راحت می تونی 40 تا 50 درصد عربی بزنی :26::15::thumbsup:

Alireza SM
08-03-2012, 17:58
این طوری راحت می تونی 40 تا 50 درصد عربی بزنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید توی سایت گاج که هیی در مورد DVD های آموزشی بری دبیرستان نداره . شما کجا دیدین ؟
من مال عربی رو میخوام تهیه کنم

alone one
08-03-2012, 19:13
این طوری راحت می تونی 40 تا 50 درصد عربی بزنی :26::15::thumbsup:
این دی وی دیا رو یادمه گاج تو سایتش گذاشته بود واسه دانلود اگه اشتباه نکنم،یا شایدم اونا یه چیز دیگه بود
از کجا باید تهیه کرد؟

دوستان دیگه ام اگه در مورد خوندن عربی نظری دارن خوشحال میشم بشنوم

راستی ثبت نام قلم چی چطوریه؟
میشه آزمون جامع هاشو ثبت نام کرد فقط؟مثه سنجشو گزینه دو؟
چنتا آزمون جامع داره و هزینش چقدره؟
دوستان کانونی لطفا راهنمایی بفرماین

A.N.A.P
08-03-2012, 20:40
این دی وی دیا رو یادمه گاج تو سایتش گذاشته بود واسه دانلود اگه اشتباه نکنم،یا شایدم اونا یه چیز دیگه بود
از کجا باید تهیه کرد؟

آره میشه . خدا پدر مدیرمون رو بیامرزه . این آزمون های قلمچی شهر ما تو مدرسه ما برگزار میشه . قلمچی قبلا پول اجاره رو میداد به آموزش پرورش ولی مدیرمون گفت که اگه میخوای اینجا آزمون برگزار کنی باید بچه های مدرسه رو رایگان تو آزمون های باقی مونده ثبت نام کنی .قلمچی هم قبول کرد ! الان همه ثبت نام کردیم :دی هرآزمون هم دور و بر 7 8 تومن هست . ما که پول ندادیم نمیدونیم :دی
راستی امروز اعصابم همین جوری خورد بود هیچی نخوندم !

moh72
08-03-2012, 21:05
اونی که عربیش 15 بود 89 زده دو هفته مونده به عید 15 نمیزد که، اول تابستون 15 میزد (میدونی که چی میگم؟:27:)

+
دین و زندگی ایه ها یادم نمی مونن چیکار کنم؟

alone one
08-03-2012, 23:32
آره میشه . خدا پدر مدیرمون رو بیامرزه . این آزمون های قلمچی شهر ما تو مدرسه ما برگزار میشه . قلمچی قبلا پول اجاره رو میداد به آموزش پرورش ولی مدیرمون گفت که اگه میخوای اینجا آزمون برگزار کنی باید بچه های مدرسه رو رایگان تو آزمون های باقی مونده ثبت نام کنی .قلمچی هم قبول کرد ! الان همه ثبت نام کردیم :دی هرآزمون هم دور و بر 7 8 تومن هست . ما که پول ندادیم نمیدونیم :دی
راستی امروز اعصابم همین جوری خورد بود هیچی نخوندم !
رفیق چنتا آزمون جامع داره و هزینش چقدره دقیق؟
کی هس؟
چجوری باید ثبت نام کنم؟

moh72
09-03-2012, 13:04
رفیق چنتا آزمون جامع داره و هزینش چقدره دقیق؟
کی هس؟
چجوری باید ثبت نام کنم؟
برنامه ازمونا رو از kanoon.ir دانلود کن نوشته "دریافت برنامه راهبردی آزمون ها"

monaa
09-03-2012, 13:25
ببخشید توی سایت گاج که هیی در مورد DVD های آموزشی بری دبیرستان نداره . شما کجا دیدین ؟
من مال عربی رو میخوام تهیه کنم

از کجا باید تهیه کرد؟

من یکی از دوستام :10: که طوی طرح تابستون گاج شرکت کرده دی وی دی ها رو بهم داد فقط هم در مور ترجمه و تعریب کار می کنه :8:

Alireza.Malek
09-03-2012, 14:23
سلام و خسته نباشید به کل بروبکس کنکوری سایت.
مخصوصا سال دومی ها(از جمله خودم).
یه سوال مهم: کسی میدونه که زمان ثبت نام آزمونهای سنجش چندمه؟
-----------------------------------------------------------------------
ااین سه ماه رو از دست ندید!!! حتی اگه کل نه ماه قبلیشو از دست دادید.

آقا کسی جواب مارو نمیده؟؟

saeed 1428
09-03-2012, 14:34
آقا کسی جواب مارو نمیده؟؟

ثبت نام آزمون اولش تموم شده ولی دو تای دیگه رو می تونی ثبت نام کنی.

Demon_342
09-03-2012, 16:29
ثبت نام آزمون اولش تموم شده ولی دو تای دیگه رو می تونی ثبت نام کنی.

الان رفتم تو سایتش هنوز آزمون اول ثبت نام میکردا ...

XFIGHT3R
09-03-2012, 20:25
از کجا باید تهیه کرد؟

سلام ... من خودم عربیم در حد افتضاح بود ( الانم عالی نیست ) ولی واسه ترجمه میتونم این کتابو بهت پیشنهاد کنم که خودم واقعا نتیجشو گرفتم

monaa
09-03-2012, 21:05
آزمون امروز ( کانون ) چی کار کردید ؟ خوب بود ؟
من فیزیک 3 رو ترکوندم 80 درصد 7300 تراز :21:

hosein29
09-03-2012, 21:15
خوبه من میخام منابع بعضی از درسامو تغییر بدم میتونی بگی از چه کتاب کمک درسی واسه فیزیک 3 استفاده میکنی ؟

hosein29
09-03-2012, 21:22
واسه ژنتیک اگه کسی تجربه ی خوبی از یه کتاب به خصوص داره ممنون میشم بگه؟

Alireza SM
09-03-2012, 21:24

خیلی سبز و مهروماه خوبن
کدوم قسمت هاش مشکل داری ؟

alavi71
09-03-2012, 22:07

ژنتیک تخته سیاه-خیلی سبز
کتابهای خوبی هستند ولی هردو در بیشتر مباحث مسائل فرا کنکوری دارن.
وحتی سوالش بیشتر جنبه ریاضی داره تا ژنتیک ولی در هر صورت از این ها بهتر دیگه نیست فعلا چیزی....

Alireza SM
09-03-2012, 22:28
این کتاب ژنتیک مهروماه مقدمش رو که خوندم حالم از نویسندش به هم خورد :2:

hosein29
10-03-2012, 01:23
خیلی سبز و مهروماه خوبن
کدوم قسمت هاش مشکل داری ؟
یه دیده کلی رو مباحث دارم مهر و ماه بیشتره تستاشو زدم اما خیلی وقت پیش به نظره من زیاد توضیح نداده رفتم مغازه گفتم واسه ژنیک چی دارین گفت خیلی سبز من میخاستم تخته سیاه بخرم هر جا رفتم نداشتن فقط خیلی سبز موندم چیکار کنم خیلی سبز فیزیکه 3 دارم تو فصل جریان همه ی تستاشو زدم اما اون کتاب یه جور احساسه ترس بهم میده یک گام فراترم یه بار رفتم عرقم درومد دیگه نرفتم می ترسم ژنتیکه خیلی سبزم مثله اون زیاد گسترده باشه در صورتی که تستایه کنکو معمولن اونقدر سخت نیست اون تستایی که یه شکلک کشیده اشکش درومده واقعا اشک در میاد تو کتابهایی که تا حالا خوندم و واقعا هییچ ترسهم نداشتم گاج بود مثلن فصله اسید بار حدوده 470 تست داشت زدم هم استاندارد بود وهم احساسه ترس به آدم نمیداد مبتکرانم اون تستایه خیلی سختشو میشه حل کرد زمان میخواد اما خیلی سبز ...ضمنا واسه زمینم هر چند اهمیت زیادی نداره زمین شناسی خیلی سبز کم حجم و مقویه در کمترین زمان میشه ازش بیشترین استفاده هارو کرد مثلن فصله ماگماتیسم و سنگهای آذرین رو شبه آزمون گفتم بخونم که از 15 یا 20 بیشتر بزنم تو آزمون زدم 90:31: حجمش خیلی کم و مفیده از زمین شناسیش راضیم الان موندم واسه ژنتیک خیلی سبزو بگیرم یا نه؟

A.N.A.P
10-03-2012, 03:52

اوواه ! موفق باشی ! ما که بد جور کنکور 92 افتاده تو سر ما ! ولی روزی 6 ،7 ساعت میخونم . به درس اعتیاد پیدا کردم :دی

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

moh72
10-03-2012, 11:13
Alireza SM اون امضاتو عوض کن ادم نیگاش میکنه دپرس میشه :31:

اوواه ! موفق باشی ! ما که بد جور کنکور 92 افتاده تو سر ما ! ولی روزی 6 ،7 ساعت میخونم . به درس اعتیاد پیدا کردم :دی

مگه قراره 92 کنکور بدی؟سال سومی؟

Alireza SM
10-03-2012, 12:18
یه دیده کلی رو مباحث دارم مهر و ماه بیشتره تستاشو زدم اما خیلی وقت پیش به نظره من زیاد توضیح نداده رفتم مغازه گفتم واسه ژنیک چی دارین گفت خیلی سبز من میخاستم تخته سیاه بخرم هر جا رفتم نداشتن فقط خیلی سبز موندم چیکار کنم خیلی سبز فیزیکه 3 دارم تو فصل جریان همه ی تستاشو زدم اما اون کتاب یه جور احساسه ترس بهم میده یک گام فراترم یه بار رفتم عرقم درومد دیگه نرفتم می ترسم ژنتیکه خیلی سبزم مثله اون زیاد گسترده باشه در صورتی که تستایه کنکو معمولن اونقدر سخت نیست اون تستایی که یه شکلک کشیده اشکش درومده واقعا اشک در میاد تو کتابهایی که تا حالا خوندم و واقعا هییچ ترسهم نداشتم گاج بود مثلن فصله اسید بار حدوده 470 تست داشت زدم هم استاندارد بود وهم احساسه ترس به آدم نمیداد مبتکرانم اون تستایه خیلی سختشو میشه حل کرد زمان میخواد اما خیلی سبز ...ضمنا واسه زمینم هر چند اهمیت زیادی نداره زمین شناسی خیلی سبز کم حجم و مقویه در کمترین زمان میشه ازش بیشترین استفاده هارو کرد مثلن فصله ماگماتیسم و سنگهای آذرین رو شبه آزمون گفتم بخونم که از 15 یا 20 بیشتر بزنم تو آزمون زدم 90:31: حجمش خیلی کم و مفیده از زمین شناسیش راضیم الان موندم واسه ژنتیک خیلی سبزو بگیرم یا نه؟

ژنتیک خیلی سبز ممکنه این احساس رو بهت بده که برخی مطالبش ضد و نقیض هستن چون مطالب اصلی رو به صورت خیلی گسترده( از نظر حجمی نه مفهومی ) و چندین بار با تکرار توضیح داده
ولی خیلی سبز از بقیه بهتره میتونی خیلی سبز رو بخونی و مشکلی داشتی توی تاپیک رفع اشکالات بپرسی بچه ها جواب بدن

urchin7
10-03-2012, 13:10

مشکل ندارم جز چند دفعه که از مدرسه فرار می کردم :31: مهر انتخابات منتخابات هم ندارم! مشکلی پیش نیاد
انشالله مشکلت حل می شه! درست رو بخون!

farhad1122
10-03-2012, 13:49

اشتباه میکنید...:41::13:
منم مثل شما فکر میکردم دو سال قبل و گفتم بمونم پشت کنکور کلی وقت دارم میتونم خیلی کارها بکنم و کنکور سال بعد رو عالی میشم اما وقتی پشت کنکور موندم اولا دیدم که همون زیادی وقت بدتر باعث خسته شدن میشه و دوم اینکه زندگیت انگار همش رو هواست نمیدونی سال دیگه چه رشته و چه دانشگاهی میری یکسال دیگه باید این وضع رو تحمل کنی بعدش هم میبینی باز هم همون آشه و همون کاسه و باز همون درسها باز هم همون سختی ها و ... هست هیچ فرقی نمیکنه دوباره بعد عید میشه هی فکر میکنید هر چی خوندین فراموش کردین نزدیکای کنکور باز هر چی میخونید میبینید یه چیز دیگه یادتون میره و ... دقیقا همون اتفاقات سال اول میفته چون برای کنکور باید حدود 50 تا کتاب رو بخونید حالا سال اول باشه یا دوم آخرش فرقی نمیکنه و باز هم همون قدر نیاز به مرور و تکرار و ... داره پس به جای اینکه مثل من اشتباه کنید و بذارید برای سال دوم همون سال اول بخونید من خداروشکر رتبم سال دوم بد نشد اما میشد سال اول هم رتبه خوب بیارم تنبلی کردم و خودمو گول زدم...:13: مثل حالای شما! وقتی میشه سال اول قبول شد چه کاریه یه سال دیگه استرس و مکافات داشته باشین و یه سال از دوستاتون عقب بیفتین وقتی اونا دارن درس تخصصی میخونن شما باید ریاضی یک پاس کنید و شاید سال دیگه هم خدایی نکرده رتبه خوبی نیارین میتونم بگم بیشتر کسانی که پشت کنکور میمونن فکر میکنن خیلی سال دیگه خوب میشن اما برعکس رتبشون چندان بهتر نمیشه چون الان هم بیشتر تو جو درس هستین و ... به هر حال برای من یکسال پشت کنکور مثل یه قرن گذشت و پشیمونم که سال اول کنکورم فکر میکردم بهتره پشت کنکور بمونم... این کار اشتباهه... در ضمن شاید شما سال دیگه به فرض صبح کنکور سردرد گرفتین اون وقت چی؟ همه چی رو نذارید برای سال دیگه امسال هر چی میتونید تلاش کنید تا قبول شید اگه اتفاق خیلی خاصی افتاد نشد بذارید سال دیگه الان بقیه کنکوری ها هم مثل شما شرایط مشابه ای دارن و فکر میکنن نمیتونن امسال موفق شن... برد با کسیه که فکر میکنه و باور داره که امسال قبول میشه و تمام تلاشش رو میکنه... :8:فکر میکنید کنکور خیلی سخته و مباحثش زیاده؟ پس وقتی اومدین دانشگاه مثلا توی یه ترم باید فیزیک پاس کنید که به اندازه کل فیزیک دوران کنکور توی 3 ماه باید پاس کنید اون وقت چی؟ چشم به هم بزنید باید میان ترم بدین از 400 صفحه از کتاب که خیلی هم سخت تر از کنکوره... از حالا عادت کنید کاری رو نذارید برای بعدا! همه درسها همین طوره... در ضمن هیچ دلیلی برای گذاشتن برای سال دیگه وجود نداره! هیچ دلیل عاقلانه ای وجود نداره...!!:41::13::13::13:هر دلیلی بیارید دارید خودتونو گول میزنید!! همون طور که من خودمو گول زدم!! کنکور اون قدر چیز سختی نیست که فکر میکنید درسها هم اون قدر سخت نیست که فکر میکنید! که بخواید یکسال دیگه طولش بدید!! شما توی دانشگاه باید همین مقدار کتاب رو توی سه ماه بگذرونید... پس از حالا عادت کنید!
از ما گفتن بود دوست دارین هم بذارید سال دیگه ولی من اگه زمان به عقب برمیگشت همون سال اول، بیشتر تلاش میکردم، قسمت اصلی درس خوندن هم از حالا به بعده توی این چند ماه تمام تلاشم رو میکردم این 4 ماه خسته میشدم اما به جاش یکسال دیگه بلاتکلیف نمیموندم... اگه جای شما بودم...!! فکر اتفاقاتی که سال دیگه ممکنه بیفته هم باشید تا سال دیگه که بخواید کنکور بدید شاید همه چی اون طور که فکر میکنین عالی پیش نره...!! همین امسال تمام تلاش رو بکنید...به هر حال برای من یکسال پشت کنکور با وجود اینکه از درس لذت میبردم تفریح هم داشتم و ... واقعا مثل یه قرن برام گذشت البته تا آخرش رفتم و تلاش کردم اما سال خوبی نبود...!! امیدوارم شما این تجربه رو نکنید و یکسال پشت کنکور نمونید... این تصمیم اشتباهه... دیگه هر جور دوست دارید و راحتین...
موفق باشین.:11:

alone one
10-03-2012, 20:26
سلام رفقا
من سال پیش یه سایتیو اتفاقی دیدم که سوالات گزینه 2 و کانونو کارکنان سنجشو واسه سال قبلش و با حتی چن ماه قبلشو گذاشته بود،کسی سایتی چیزی نمیشناسه که واسه دانلود گذاشته باشه؟
میدونم که تو کتابای گاج هس اما میخوام هر مرحله آزمونشو یه جا داشته باشم
اونایی که گزینه 2 و کانون بودن بنظرتون کدوم یکی استاندارد تر و قوی تره؟
گزینه 2 رفتم واسه ثبت نام تو سایتش گفت دیگه ثبت نام تمام شده:41:
کانون چطوریه،میشه فقط آزمونای جامعشو که از خرداد شروع میشه رو ثبت نام کرد؟
حالا چه 3 تاش باهم ،چه مثلا یکی یا دوتاش؟

A.N.A.P
10-03-2012, 20:34
اشتباه میکنید...:41::13:
منم مثل شما فکر میکردم دو سال قبل و گفتم بمونم پشت کنکور کلی وقت دارم میتونم خیلی کارها بکنم و کنکور سال بعد رو عالی میشم اما وقتی پشت کنکور موندم اولا دیدم که همون زیادی وقت بدتر باعث خسته شدن میشه و دوم اینکه زندگیت انگار همش رو هواست نمیدونی سال دیگه چه رشته و چه دانشگاهی میری یکسال دیگه باید این وضع رو تحمل کنی بعدش هم میبینی باز هم همون آشه و همون کاسه و باز همون درسها باز هم همون سختی ها و ... هست هیچ فرقی نمیکنه دوباره بعد عید میشه هی فکر میکنید هر چی خوندین فراموش کردین نزدیکای کنکور باز هر چی میخونید میبینید یه چیز دیگه یادتون میره و ... دقیقا همون اتفاقات سال اول میفته چون برای کنکور باید حدود 50 تا کتاب رو بخونید حالا سال اول باشه یا دوم آخرش فرقی نمیکنه و باز هم همون قدر نیاز به مرور و تکرار و ... داره پس به جای اینکه مثل من اشتباه کنید و بذارید برای سال دوم همون سال اول بخونید من خداروشکر رتبم سال دوم بد نشد اما میشد سال اول هم رتبه خوب بیارم تنبلی کردم و خودمو گول زدم...:13: مثل حالای شما! وقتی میشه سال اول قبول شد چه کاریه یه سال دیگه استرس و مکافات داشته باشین و یه سال از دوستاتون عقب بیفتین وقتی اونا دارن درس تخصصی میخونن شما باید ریاضی یک پاس کنید و شاید سال دیگه هم خدایی نکرده رتبه خوبی نیارین میتونم بگم بیشتر کسانی که پشت کنکور میمونن فکر میکنن خیلی سال دیگه خوب میشن اما برعکس رتبشون چندان بهتر نمیشه چون الان هم بیشتر تو جو درس هستین و ... به هر حال برای من یکسال پشت کنکور مثل یه قرن گذشت و پشیمونم که سال اول کنکورم فکر میکردم بهتره پشت کنکور بمونم... این کار اشتباهه... در ضمن شاید شما سال دیگه به فرض صبح کنکور سردرد گرفتین اون وقت چی؟ همه چی رو نذارید برای سال دیگه امسال هر چی میتونید تلاش کنید تا قبول شید اگه اتفاق خیلی خاصی افتاد نشد بذارید سال دیگه الان بقیه کنکوری ها هم مثل شما شرایط مشابه ای دارن و فکر میکنن نمیتونن امسال موفق شن... برد با کسیه که فکر میکنه و باور داره که امسال قبول میشه و تمام تلاشش رو میکنه... :8:فکر میکنید کنکور خیلی سخته و مباحثش زیاده؟ پس وقتی اومدین دانشگاه مثلا توی یه ترم باید فیزیک پاس کنید که به اندازه کل فیزیک دوران کنکور توی 3 ماه باید پاس کنید اون وقت چی؟ چشم به هم بزنید باید میان ترم بدین از 400 صفحه از کتاب که خیلی هم سخت تر از کنکوره... از حالا عادت کنید کاری رو نذارید برای بعدا! همه درسها همین طوره... در ضمن هیچ دلیلی برای گذاشتن برای سال دیگه وجود نداره! هیچ دلیل عاقلانه ای وجود نداره...!!:41::13::13::13:هر دلیلی بیارید دارید خودتونو گول میزنید!! همون طور که من خودمو گول زدم!! کنکور اون قدر چیز سختی نیست که فکر میکنید درسها هم اون قدر سخت نیست که فکر میکنید! که بخواید یکسال دیگه طولش بدید!! شما توی دانشگاه باید همین مقدار کتاب رو توی سه ماه بگذرونید... پس از حالا عادت کنید!
از ما گفتن بود دوست دارین هم بذارید سال دیگه ولی من اگه زمان به عقب برمیگشت همون سال اول، بیشتر تلاش میکردم، قسمت اصلی درس خوندن هم از حالا به بعده توی این چند ماه تمام تلاشم رو میکردم این 4 ماه خسته میشدم اما به جاش یکسال دیگه بلاتکلیف نمیموندم... اگه جای شما بودم...!! فکر اتفاقاتی که سال دیگه ممکنه بیفته هم باشید تا سال دیگه که بخواید کنکور بدید شاید همه چی اون طور که فکر میکنین عالی پیش نره...!! همین امسال تمام تلاش رو بکنید...به هر حال برای من یکسال پشت کنکور با وجود اینکه از درس لذت میبردم تفریح هم داشتم و ... واقعا مثل یه قرن برام گذشت البته تا آخرش رفتم و تلاش کردم اما سال خوبی نبود...!! امیدوارم شما این تجربه رو نکنید و یکسال پشت کنکور نمونید... این تصمیم اشتباهه... دیگه هر جور دوست دارید و راحتین...

دوست عزیز خیلی ممنون ولی من از اول مهر شروع نکردم من از دی شروع کردم و متاسفانه تو این مدت چند بار برنامه رو عوض کردم یعنی درس اصلیم از اول اسفند شروع شد ! حالا به نظر شما میشه با این اوضاع همه درسا رو کامل و تمیز تموم کنم و دانشگاه سراسری که دوست دارم تهران باشه ، قبول شم ؟

farhad1122
11-03-2012, 16:18
دوست عزیز خیلی ممنون ولی من از اول مهر شروع نکردم من از دی شروع کردم و متاسفانه تو این مدت چند بار برنامه رو عوض کردم یعنی درس اصلیم از اول اسفند شروع شد ! حالا به نظر شما میشه با این اوضاع همه درسا رو کامل و تمیز تموم کنم و دانشگاه سراسری که دوست دارم تهران باشه ، قبول شم ؟

خواهش میکنم...!!:46:
من خیلی ها رو میشناسم که تونستن بعد عید با خوندن و زحمت زیاد توی کنکور رتبه خیلی خوبی بیارن... توی همین انجمن هم مثلا من کسی رو میشناسم که تا قبل عید به قول خودش یه دانش آموز خیلی معمولی بود اما بعد عید خیلی زحمت کشید و تلاش کرد چون میخواست حتما قبول شه و نمیخواست بذاره برا سال بعد و نتیجش رتبه ای حدود 1000 منطقه یک شد که شاید نشه باهاش شریف و تهران و امیرکبیر قبول شد اما حداقل میشه مثلا علم و صنعت یا خواجه نصیر یا دانشگاه های شهرهای دیگه مثل صنعتی اصفهان و ... قبول شد. یا خودم سال دوم که میخوندم برای کنکور بیشتر تا قبل عید تفریحی میخوندم! مباحثی که دوست داشتم بیشتر میخوندم ولی بعد عید رو دیگه تقریبا مثل یه کنکوری خوندم و رتبم بد نشد... توی سال اول کنکورم هم خیلی از همکلاسی هام بودن که اونا هم دانش آموزهای معمولی بودم فقط با 5 یا 6 ماه خوندن رتبه هایی مثل 1000 و 2000 و 3000 اوردن حتی یکیشون از تابستون شروع کرد و دو رقمی شد با اینکه قبلش اونم یه دانش آموز خیلی معمولی بود... شما شاید توی این 4 ماه نتونید دو رقمی بشید اگه دیر شروع کردین ولی میشه تا رتبه ای حدود 1000 بیارید اگه این 4 ماه خوب کار کنید و به جای یکسال دیگه بلاتکلیف موندن همین امسال یه داتنشگاه خوب تهران قبول شین...تهران، دانشگاه تهران وشریف و امیرکبیر و علم و صنعت و خواجه نصیر رو داره پس کلی دانشگاه هست برای قبول شدن اگه بومیش باشین... فکرشو بکنین مثلا یکی که توی جنوب کشور زندگی میکنه چند تا دانشگاه خوب توی شهرش هست که بره؟ :13:
تصوری که شما از پشت کنکور دارید مطمئنا تصور درستی نیست چون باید تجربش کنید تا بفهمید چی میگم! اما زندگی کوتاهه و اون قدر فرصت برای تجربه همه چی وجود نداره... پس این کار رو نکنید... الان حدود 100 روز مونده تا کنکور (گیر ندید حالا حدودی گفتم...!:31:) چند تا کتاب باید بخونید؟ مثلا ادبیات کلا 4 تا کتاب... دینی کلا 3 تا کتاب... زبان کلا 3 تا کتاب... عربی کلا 2 تا کتاب... ریاضی کلا شاید 10 تا کتاب... شیمی کلا 3 تا کتاب... فیزیک کلا 3 تا کتاب... خیلی زیاده به نظرتون؟؟ که صد روز نشه خوندشون؟ اگه زیاده پس بیاین ان شالله اومدین دانشگاه میفهمین حجم زیاد درس یعنی چی...؟!! :31: تصور شما گفتم که از پشت کنکور اشتباهه...فکر میکنید راحته اما... الان شما میگین چند بار برنامتون رو عوض کردین تو چند ماه توی یکسال چی؟ برنامتون عوض نمیشه؟ اتفاقی نمیفته؟ خسته نمیشین؟ دوستاتون همه رفتن دانشگاه شما پشت کنکور دارین برای کنکور میخونید این براتون ناخوشایند نیست؟ یکسال دیگه درس تکراری خوندن خستتون نمیکنه؟ یکسال توی خونه درس خوندن میدونید چقدر خسته کنندس؟ میدونید ماه های آخر آدم چه احساسی داره؟ فکر میکنید یکسال پشت کنکور موندن راحته؟ به نظر من همون سال اول قبول شدن خیلی راحت تره اگرچه وقتی همسن شما بودم به نظرم پشت کنکور موندن بهتر بود... من اشتباه کردم...! اشتباه منو انجام ندین...!! کنکور یه رقابته مهم نیست همه درسها رو تموم کنید یا نه و ... چون شرایط برای همه یکسانه خیلی از رتبه های سه رقمی هم نتونستن همه درسها رو بخونن و تموم کنن ولی اونایی رو که خوندن مسلط بودن 2 یا 3 تا مبحث رو هم نخوندن... ولی با تمرین دقت و سرعت خودشون رو بردن بالا... الان شما از بیشتر کنکوری ها بپرسین میگن نتونستن تا حالا زیاد خوب بخونن و راضی نیستن و بهتره بذارن برا سال بعد یا هر چی امسال قبول شدن برن... چون خیلی کنکور رو سخت میگیرن اما بدونید شرایط برای همه یکسانه و بیشتریا همین فکر اشتباهو دارن پس اگه شما ططرز فکرتون رو عوض کنید میتونید از بقیه جلو بیفتین... به جای اینکه اینکه الان میاین تو اینترنت و ... اگه عزمتون رو جزم کنید و بشینید تمام تلاشتون رو بکنید برای کنکور مطمئن باشید حتما رتبه ای خیلی خوب حتی تا 3 رقمی میتونید بیارید... همه تلاش رو بکنید اگه خدایی نکرده قبول نشدین که کارتون برای سال بعد راحت تره چون بیشتر درس خوندین و بلدین و اگه هم قبول شدین که چه بهتر...!! پس تمام تلاش رو بکنید این چند ماه... خیلی ها رو میشناسم توی چند ماه آخر خیلی تلاش کردم و رتبه خیلی خوب اوردن اگه بقیه تونستن شما هم میتونید... پشت کنکور بمونید به هر دلیلی بعدا پشیمون میشید... بازم میگم دیگه هر جور راحتین... میتونید این چند ماه آخر تمام تلاش رو بکنید توی نت نیاین اصلا و سختی بدین به خودتون به جای گذاشتن برای سال دیگه همین امسال تمام تلاش رو بکنید میتونید هم یکسال دیگه خودتون رو بلاتکلیف بذارین آخرش هم معلوم نباشه چی میشه! یکسال دیگه استرس کشیدن و بلاتکلیفی راحت نیست! دیگه هر جور راحتین!! ولی پیشنهاد میکنم روش اول رو انتخاب کنید نه مثل من روش دوم رو... چون سال اول میشه با خوندن توی ماه های آخر رتبه خیلی خوبی اورد باور ندارین امتحان کنید...:46::8: درسها و کنکور به اون سختی که فکر میکنید نیست خیلی خیلی راحت تره... :8:
اسفند 1390

A.N.A.P
11-03-2012, 17:24
واقعا ممنونم .

urchin7
11-03-2012, 17:37

ژنتیک مندل سبز! با کل اعتبار که دارم و ندارم تضمینش می کنم:31:
خودم خوندم بازده ش صد در صده
من هیچی ( نمی دونستم الل هم چیه )از ژنتیک نمی دونستم فقط دو هفته ژنتیک سبز خوندم ترازش ژنتیکم 8 هزار و خوردی شد

urchin7
11-03-2012, 17:49
راستی این اردوی نوروزی که کانون داده خوبه یا نه! کسی ازش استفاده کرده جواب می ده؟ چیزی ازش در می یاد یا نه؟

monaa
11-03-2012, 18:32
خوبه من میخام منابع بعضی از درسامو تغییر بدم میتونی بگی از چه کتاب کمک درسی واسه فیزیک 3 استفاده میکنی ؟

دوست عزیز :10:
از فیزیک خیلی سبز نوشته احمد مصلایی استفاده می کنم

farshid2002002
12-03-2012, 01:08
راستی این اردوی نوروزی که کانون داده خوبه یا نه! کسی ازش استفاده کرده جواب می ده؟ چیزی ازش در می یاد یا نه؟

سلام دوست عزیز.بهترین کار برای یه کنکوری توی عید نوروز=درس خواندن منظم و حساب شده توی خونه

موفق باشید.

A.N.A.P
12-03-2012, 02:39
مشکل رفع شد !

urchin7
12-03-2012, 02:40
سلام دوست عزیز.بهترین کار برای یه کنکوری توی عید نوروز=درس خواندن منظم و حساب شده توی خونه

موفق باشید.
ده تا دی وی دیe جایی نمی خوام برم که!

prodoctornuke
12-03-2012, 12:51
بچه ها دفتر چه و ازمون کاردانی به کارشناسی کامپیوتر کی میاد؟
ازاد و دولتیش فرق میکنه؟

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:51 PM ----------

بچه ها دفتر چه و ازمون کاردانی به کارشناسی کامپیوتر کی میاد؟
ازاد و دولتیش فرق میکنه؟

Ali Impala
12-03-2012, 16:25
سلام من بار سوم و آخرمه میخوام کنکور بدم دیگه خسته شدم از پشت کنکور موندن میدونم دیره ولی من از الان میخوام جدی شروع کنم بخونم ولی نمیدونم چطوری وبا چه کتابهایی احتمالا بیشتر کتابها عوض شدن و نمیدونم چیکار کنم الان کلا درسها یادم رفته باید هر جور شده خودم تو این مدت کوتاه هم یاد بگیرم هم بخونم رشتم ریاضی فیزیک چنتا درسو هم میخوام حذف کنم مثل ادبیات آمار گسسته جبرو احتمال. الان cd چیزی هست ریاضیاتو آموزش بده یا اگه نه کتابهایی که هم آموزش دارن هم تست دارن میتونم استفاده کنم جوری که احتیاج به کتاب های درسی هم نباشه یعنی مطالبو بخونم یاد بگیرم تستشم بزنم? :41:
اینم کتابهایی که از سال های قبل دارم:
شیمی مبتکران - فیزیک (اندیشه سازان)مبتکران چاپ های 84 و 85 - دیفرانسیل وهندسه تحلیلی کتاب کلاس رمزینه - هندسه مبتکران.
برای ریاضیات 2 و حسابان هم کتاب ندارم
دینی هم گامان - زبان مبتکران - عربی ایادفیلی

از این کتابهایی که دارم با توجه به اینکه مال یه سال قبل هم هستن اکثرشون از کدومشون میتونم برای آموزش و هم تست استفاده کنم؟

خواهش میکنم راهنمايي کنيد

A.N.A.P
12-03-2012, 16:31
از من میشنوی اصلا ادبیات رو کنار نذار . چون ضریب خیلی بالایی داره ! در ضمن مگه خوندنش چقدر طول میکشه !

moh72
12-03-2012, 18:34
سلام من بار سوم و آخرمه میخوام کنکور بدم دیگه خسته شدم از پشت کنکور موندن میدونم دیره ولی من از الان میخوام جدی شروع کنم بخونم ولی نمیدونم چطوری وبا چه کتابهایی احتمالا بیشتر کتابها عوض شدن و نمیدونم چیکار کنم الان کلا درسها یادم رفته باید هر جور شده خودم تو این مدت کوتاه هم یاد بگیرم هم بخونم رشتم ریاضی فیزیک چنتا درسو هم میخوام حذف کنم مثل ادبیات آمار گسسته جبرو احتمال. الان cd چیزی هست ریاضیاتو آموزش بده یا اگه نه کتابهایی که هم آموزش دارن هم تست دارن میتونم استفاده کنم جوری که احتیاج به کتاب های درسی هم نباشه یعنی مطالبو بخونم یاد بگیرم تستشم بزنم? :41:
شیمی مبتکران - فیزیک (اندیشه سازان)مبتکران چاپ های 84 و 85 - دیفرانسیل وهندسه تحلیلی کتاب کلاس رمزینه - هندسه مبتکران.

از این کتابهایی که دارم با توجه به اینکه مال یه سال قبل هم هستن اکثرشون از کدومشون میتونم برای آموزش و هم تست استفاده کنم؟

ادبیات رو اصلا کنار نزار
فقط کتاب ریاضی 2 و حسابان تغییرات داشتن اونم نه در اون حد چون هر چی باشه ریاضی ، ریاضیه دیگه
+اگه واقعا جدی بخونی حتما قبول میشی

alavi71
12-03-2012, 22:56

دوست من سلام
برای شروع هیچوقت دیر نیست با توجه به تجربیاتی که دارید خودتون بهترین مشاور برای خودتون هستید.پس با امید به خدا شروع کنید
در مورد معرفی کتاب دوستان توی تاپیک معرفی کتاب نوشتن.
سعی کنید تستهای کنکورهای سالهای اخر رو هم حل کنید چون سبکشون فرق کرده در برخی دروس....
اولین و بهترین منبع کتاب هست اول کتاب رو بخونید بعد از اون تست

موفق باشید...

constant_boy23
12-03-2012, 23:32
دو سوال...:5:
1. من اگه عربي رو واس كنكور ببوسم و بذارم كنار ميتونم رتبه خوب ( زير 3. 4هزار ) .بيارم ...بايد ميانگين عمومي ها و تخصصي هام چن باشه ...؟:31:

2. اگه فيزيك 2 رو هم نبوسم و بذارم كنار:31: الف - چن تا تست ازش مياد ؟ ب - چقدر مطالب پايه و لازم واس سوم و پيش داره ؟:41: ج - سوال تركيبي هم داره فيزيك ؟
ممنون:10:

Alireza SM
12-03-2012, 23:47
دو سوال...:5:
1. من اگه عربي رو واس كنكور ببوسم و بذارم كنار ميتونم رتبه خوب ( زير 3. 4هزار ) .بيارم ...بايد ميانگين عمومي ها و تخصصي هام چن باشه ...؟:31:

2. اگه فيزيك 2 رو هم نبوسم و بذارم كنار:31: الف - چن تا تست ازش مياد ؟ ب - چقدر مطالب پايه و لازم واس سوم و پيش داره ؟:41: ج - سوال تركيبي هم داره فيزيك ؟
ممنون:10:
فیزیک 2 رو نمیتونی ببوسی بزاری کنار باید فصل بردارها رو خوب خوب بلد شی تا بتونی سوال های ترکیبی حرکت شناسی پیش و همینطور الکترونیک سوم رو حل کنی
فصل حرکت شناسی و نیرو شناسیش رو توی پیش میخونی
بقیه فصل ها هم ویژگی های ماده پیش نیاز چیزی نیست ولی اگه ریاضی هستی باید فصل آخر رو بخونی و فشار و قوانین پاسکال و ... لازم هستن .
ضمن اینکه فیزیک 2 خیلی راحته بهتره نبوسی و نزاریش کنار :31:

Ali Impala
13-03-2012, 00:44
آخه وقت نیست که هم کتاب درسی رو بخونیم هم کتاب کنکور رو، وقتی کتاب کنکور کنار تست آموزش هم داره دیگه خوندن کتاب درسی احتیاجی هست؟ نمیشه فقط با کتاب کنکور هم یاد گرفت و هم تمرین و تست؟

farshid2002002
13-03-2012, 00:55
ده تا دی وی دیe جایی نمی خوام برم که!

آخه من فکر کردم که منظورت از اردو،کلاساییه که کانون برگزار میکنه.
اگه میخای dvd ببینی،فقط گزینه 2.

Ali Impala
13-03-2012, 00:59
وقت تنگه هم کتاب درسی رو بخونیم هم کتاب کنکور رو، وقتی کتاب کنکور کنار تست آموزش هم داره دیگه خوندن کتاب درسی احتیاجی هست؟ نمیشه فقط با کتاب کنکور هم یاد گرفت و هم تمرین و تست؟

Reza31001
13-03-2012, 14:40
وقت تنگه هم کتاب درسی رو بخونیم هم کتاب کنکور رو، وقتی کتاب کنکور کنار تست آموزش هم داره دیگه خوندن کتاب درسی احتیاجی هست؟ نمیشه فقط با کتاب کنکور هم یاد گرفت و هم تمرین و تست؟
بستگی به درسش داره
مثلا برای شیمی نمیتونی کتاب رو بذاری کنار ولی برای قسمتهایی از فیزیک و ریاضی میشه

alone one
13-03-2012, 16:11
سلام
رفقا من میخوام کانون و گزینه دو شرکت کنم،منتها مشکلی که هس آزمون 26 خردادشونه که باهم تداخل داره،اگه گزینه دو 26 خردادشو ثبت نام نکنم 12 خردادشم نمیشه ثبت نام کرد،اگه ثبت نام کنم که فقط آزمون 2 تیر کانونو میتونم برم(آزمون 19 خرداد کانون که با سنجش یکیه میخوام سنجشو برم)
بنظرتون چیکا کنم اساتید؟

monaa
13-03-2012, 21:57
دوستان عزیز یه درخواست
اگه میشه تابلوی نوروزی کانون رو اسکن کنید اینجا بزارید خیلی ممنون می شم :11:

alone_boy
14-03-2012, 10:05
سلام
واسه دوران طلایی نوروز به نظرتون فقط دروس پیش رو بخونیم؟

Alireza.Malek
14-03-2012, 11:54
آقا نمایشگاه کتاب کی برگزار میشه؟؟

h_r_v
14-03-2012, 12:12
دوستانی که اطلاع دارند هنوز هیئت علمی دانشگاه بچه هاشون سهمیه دانشگاه دارن؟ اگه آره چجوریه!؟

Mr. President
14-03-2012, 13:01
دوستانی که اطلاع دارند هنوز هیئت علمی دانشگاه بچه هاشون سهمیه دانشگاه دارن؟ اگه آره چجوریه!؟
چیزی که من اخیرا دیدم در مورد دانشگاه آزاد بود. دوستم دارو سازی بوشهر قبول شد ولی پدرش عضو هیئت علمی تهران بود و منتقل شد تهران.

سلام
واسه دوران طلایی نوروز به نظرتون فقط دروس پیش رو بخونیم؟
خود من تا 7 فروردین پیش 1 تموم می کنم، 8 فروردین تا 18 فروردین سال دوم.
روش در خوندنم هم طبق روش دکتر جرارد مایلسه به شکل فاز های دو روزست، هر وقت امتیاز به 100 میرسه با تست زدن صفرش میکنی. کتاب جمع بندی من نوروز قلم چی و جمع بندی قلم چی که تستاش از کتاب سی سال کنکور گرفته شده ( مشابه سبک کنکور).

Alireza SM
14-03-2012, 14:04
آقا نمایشگاه کتاب کی برگزار میشه؟؟
اردیبهشت . ولی کتاب کنکور خاصی قرار نیست عرضه بشه

A.N.A.P
14-03-2012, 16:42
چیزی که من اخیرا دیدم در مورد دانشگاه آزاد بود. دوستم دارو سازی بوشهر قبول شد ولی پدرش عضو هیئت علمی تهران بود و منتقل شد تهران.

خود من تا 7 فروردین پیش 1 تموم می کنم، 8 فروردین تا 18 فروردین سال دوم.
روش در خوندنم هم طبق روش دکتر جرارد مایلسه به شکل فاز های دو روزست، هر وقت امتیاز به 100 میرسه با تست زدن صفرش میکنی. کتاب جمع بندی من نوروز قلم چی و جمع بندی قلم چی که تستاش از کتاب سی سال کنکور گرفته شده ( مشابه سبک کنکور).
ها ای روش چی بیده ؟

oumadam
14-03-2012, 17:12
سلام
رفقا من میخوام کانون و گزینه دو شرکت کنم،منتها مشکلی که هس آزمون 26 خردادشونه که باهم تداخل داره،اگه گزینه دو 26 خردادشو ثبت نام نکنم 12 خردادشم نمیشه ثبت نام کرد،اگه ثبت نام کنم که فقط آزمون 2 تیر کانونو میتونم برم(آزمون 19 خرداد کانون که با سنجش یکیه میخوام سنجشو برم)
بنظرتون چیکا کنم اساتید؟

سلام
زمان ما ( سال 83 و 84 ) بهترین آزمون مال سنجش بود. گزینه دو هم بد نبود ( منظم تر و با کلاس تر از سنجش بود )
کانون هم که اصلا حرفی برای گفتن نداشت و مسخره بود
اون زمان میگفتن رتبه آخرین آزمون سنجش همون رتبه کنکوره
برای منم یه جورایی درست بود

alavi71
15-03-2012, 00:03

سلام دوست من دروسی مثل دین وزندگی مطالب و اصطلاحات شیمی زیست و اینجور درسها رو نمیشه کنار گزاشت
چون هرچقدر هم کتاب تست خوب باشه ولی بازهم از کتاب بهتر نیست
پس اولین منبع مطالعه کتاب درسی هست
ولی دروسی مثل ریاضی خب کتاب تست بهتر هست هرچند هم که برای تست باید مفاهیم کتاب رو بدونید
یا مثلا دروسی مثل عربی و زبان لغات اخر کتاب رو باید بخونید
موفق باشید....

A.N.A.P
15-03-2012, 00:16
دوستان امسال کتاباي سال سوم دبيرستان چه چيزايي تغيير کرده نسبت به سال هاي گذشته ؟ به غير از حسابان که پارسال عوض شد !

hosein29
15-03-2012, 02:07
دوستان عزیز یه درخواست
اینم تابلویه نوروزی اسکنر در دسترس نبود با موبایل عکس گرفتم :31:از هیچی بهتره واسه لودشم یکم صبر کن ضمنا هر دو طرفه تابلویه نوروزی متله همه

hosein29
15-03-2012, 02:37
این سخنرانی بعد از آزمون 5 اسفند که راجع به نقش پدر مادرا وعوامل زیاده دیگه تو موفقیت که مهمترین نقش بازم خوده آدمه و تابلویه نوروزی وچیزایه دیگه که ارزش یه بار گوش کردن داره ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pository%2FOtherTab%2F13901224P65534o867.mp3)

اینم سخنرانی آقای قلمچی بعد از آزمون 19 اسفند با موضوعه وضوح وشفافیت گوش کنید خودتون می فهمید یعنی چی...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pository%2FOtherTab%2F13901224P6bw4n8977.mp3)

:11:

moh72
15-03-2012, 14:31
دقت کردین اقای بهمن بازرگانی (شیمی مبتکران) چقدر شبیه robert downey ـه؟:31:

اینم اقای بازرگانی در لباس iron man :16:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم یه خرده دورهم بخندیم:10:

پ.ن:راستی این دی وی دی اموزش شیمی 2 مبتکران(بهمن بازرگانی) رو اپلود کنم؟حجمش 3 گیگ هست کسی میخواد؟خیلی خوب توضیح میده:18:

alavi71
15-03-2012, 16:04
دوستان عزیز یه درخواست

لینک مستقیمش:
البته چیز خیلی خاصی هم نداره ها ....

موفق باشید

saeed 1428
15-03-2012, 19:00
دوستان کسی سوالای خارج از کشور 90 رو نداره؟ اگه دارید اسکن یا عکس بگیرید بزارید ممنون.

alavi71
15-03-2012, 23:13
دوستان کسی سوالای خارج از کشور 90 رو نداره؟ اگه دارید اسکن یا عکس بگیرید بزارید ممنون.

سلام
از لینک زیر دانلود کنید

موفق باشید

saeed 1428
15-03-2012, 23:47
سلام
از لینک زیر دانلود کنید

موفق باشید
این سوالاش کامل نیست

A.N.A.P
16-03-2012, 13:24
دوستان من حسابان رياضي پايه رو از رو ١٠ استاد تقريبا تموم کردم فقط مثلثات مونده که چيزي بارم نيست ! به نظرتون چکار کنم ؟ چه منبعي رو پيشنهاد ميکنيد واسه آموزش کامل ؟ خوشخوان چه جوريه ؟

You & I
16-03-2012, 14:27
سلام کسی برنامه تخمین رتبه خیلی خیلی دقیق سراغ نداره ؟

A.N.A.P
16-03-2012, 14:31
خیلی دقیق که نمیشه ! مثلا تاثیر سهمیه ها این چیزا رو نمیتونی بدی ! ولی مال گزینه 2 رو نگاه کن :

pour-homme
16-03-2012, 14:35
دوستان من حسابان رياضي پايه رو از رو ١٠ استاد تقريبا تموم کردم فقط مثلثات مونده که چيزي بارم نيست ! به نظرتون چکار کنم ؟ چه منبعي رو پيشنهاد ميکنيد واسه آموزش کامل ؟ خوشخوان چه جوريه ؟

بهترین کتاب برای مثلثات به جرات میتونم بگم مثلثات قلمچی هست
حتما بگیر تو این عیدی تموم کن مطمئن باش تو تمام ریاضیات بدردت میخوره

Mr. President
16-03-2012, 16:35
سلام
کسی راه حل سریع تر تست های سطح شیب دار رو بلده (فیزیک پیش 1 فصل 2 )؟؟ تجذیه نیرو ها خیییلی وقت می بره...

Mr. President
16-03-2012, 17:22
ها ای روش چی بیده ؟
روش کار این جوریه :

اول درساتو رتبه بندی میکنی، درسایی که مهم ترن یا برات سخت ترن نمره ی پنجاه میگیرن و درسایی که بهتر بلدی یا ارزش کمتری دارن نمره ی بیست و پنج. مثلا:
زیست 50
شیمی 25
فیزیک 25
ریاضی 25

مرحله ی بعد مباحثی رو که داری میخونی یه جایی می نویسی، مثلا:
زیست پروتئین سازی، بیو تکنولوژی و...
ریاضی تابع، احتمال و...
کامل همه رو می نویسی

مرحله ی سوم روز هایی که وقت داری فاز های دو روزه تقسیم میکنی، هر دو روز مباحثی رو از تمام دروس اختصاصی می خونی و هر وقت امتیاز دروس به 100 یا 150 رسید باید سوالاشو حل کنی ( یا تست بزنی).

مثلا
امروز چهار شنبه یک مبحث شیمی، یک مبحث زیست فقط درس
فردا پنج شنبه یک مبحث فیزیک، دو مبحث ریاضی. جمع بندی ( تست)

اینکه امتیازت باید به چند برسه تا صفرش کنی دست خودته و بستگی به بازده خودت داره بازه 50 تا 500 امتیاز داره.
بازه ی من 250 تا 300 بازه شما ممکنه 350 تا 400 باشه و بازه یکی دیگه 50 تا 100، بستگی به سرعت و کیفیت خوندنت داره که درسا رو چجوری تموم کنی.

مطالب بسیار فشرده با بازده خیلی بالا وارد مغز می شن.
این روش کاملا با تابلوی نوروزی سازگاره با این تفاوت که دو سه دقیقه بیشتر وقت میگیره

A.N.A.P
16-03-2012, 17:59
بهترین کتاب برای مثلثات به جرات میتونم بگم مثلثات قلمچی هست
حتما بگیر تو این عیدی تموم کن مطمئن باش تو تمام ریاضیات بدردت میخوره

منظورم آبي قلمچي رياضي پايه هستا ! همون رو ميگي ؟

A.N.A.P
16-03-2012, 18:02
دوستان کسي اين جلد ٢ي ديفرانسيل خوشخوان رو داره ؟ ميگن آخرش همه مباحث رياضي پايه هم داره !درسته؟ به درد هم ميخوره ؟
يه سوال ديگه : واسه آمار چکار کنيم ؟

pour-homme
16-03-2012, 18:08
نه نه ریاضی پایه نیست یک کتاب نازکه آبیه روش نوشته مثلثات حتما بخر(حتی شده فقط فرمولاش رو بخونی و چند تا از مثالاش رو حل کنی )
در مورد خوشخوان هم من دارمش فقط یک قسمت آمار داره که فوق العادس تو 2 ساعت میتونی آمار رو کامل جمع کنی ولی قسمت تصاعد و لگاریتمش افتضاحه (مباحث اضافی زیاد داره مثلا اومد تو لگاریتم از تابع Lnx و انتگرال گفته )
برای تصاعد و لگاریتم من از روی گاج سفید ریاضی 2 میخونم تو آزمون های کانون برای من نتیجه داده

urchin7
16-03-2012, 18:28

بهترین روش اینه بری بین کارنامه های کنکور سال قبل که تو گزینه 2 هست بگردی!( یه کمی وقت گیره )

---------- Post added at 08:28 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

دقت کردین اقای بهمن بازرگانی (شیمی مبتکران) چقدر شبیه robert downey ـه؟:31:

پ.ن:راستی این دی وی دی اموزش شیمی 2 مبتکران(بهمن بازرگانی) رو اپلود کنم؟حجمش 3 گیگ هست کسی میخواد؟خیلی خوب توضیح میده:18:

به نظرم آپلودش نکنم حالا یه نفر پیدا شد یه کتاب و دی وی دی خوب داده بازار ! بزنیم نون و دوکونش رو تخته کنیم چه کاریه اخه! هیشکی نمی میره چند هزار تومن بده یه دی وی دی بخره
راستی اینجا ایرانه فرضا تو بتونی 3 گیگ رو آپلود کنی! حالا چند نفر پیدا می شن که بتونن 3 گیگ رو تا قبل از کنکور دانلود کنه:31:

A.N.A.P
16-03-2012, 19:36
نه نه ریاضی پایه نیست یک کتاب نازکه آبیه روش نوشته مثلثات حتما بخر(حتی شده فقط فرمولاش رو بخونی و چند تا از مثالاش رو حل کنی )
در مورد خوشخوان هم من دارمش فقط یک قسمت آمار داره که فوق العادس تو 2 ساعت میتونی آمار رو کامل جمع کنی ولی قسمت تصاعد و لگاریتمش افتضاحه (مباحث اضافی زیاد داره مثلا اومد تو لگاریتم از تابع Lnx و انتگرال گفته )
برای تصاعد و لگاریتم من از روی گاج سفید ریاضی 2 میخونم تو آزمون های کانون برای من نتیجه داده

ايول . چه جوري توضيح داده ؟
اين تصاعد و لگاريتم رو فول هستم اگه خدا بخواد !

constant_boy23
16-03-2012, 20:16
دفتر برنامه ريزي چقدر موثره ؟ (هممون ميدونيم اصل كار اراده خودمونه ولي خوب اينام وسيله ان ديگه:31: )
چقدر كمك ميكنه بهتر بخوني ؟
كدومشون بهتره؟ دفتر قلمچي ؟ خودم ميتوانم خيلي سبز؟ صفر كلوين ؟ يا ....

Mr. President
16-03-2012, 20:50
قلم چی از روش Phil O' Fox استفاده میکنه، این سری توی سال های 1912 تا اواخر سال 1980 در ایالات متحده رواج داشت، برای کسانی که اراده ی ضعیفی دارن به کار میره، در ایالات متحده برای کمک به کسانی که به معتاد سیب زمینی معروف شده بودند ایجاد شد و بعد ها یک مدیر دبیرستان گم نام در آلمان به اسم زوریچ موناستراخ تغییرش داد و تا سال 1996 در اروپا جریان پیدا کرد. در حال حاظر این سیستم در هند رواج فراوانی داره ( به نقل از مجله ی آموزشی نگرش هند)

خیلی سبز از روش QQCharts استفاده میکنه، که علاوه بر کمیت، کیفیت رو هم مورد بررسی قرار میده. این برنامه مشکل اساسی داره و اونم اجبار پیشبینی کل هفتست که برنامه کاملا بدون استفاده میشه.
در حال حاظر دو تا مشکل داره، یک اینکه الان به هیچ دردی نمیخوره چون بازه های شیش و سه ماهه داره.
دوم اینکه تغییراتی که مولف داده کاملا خرابش کرده.

در مورد صفر مطلق اطلاعاتی ندارم چون ندیدمش.

========================== روش AD=====================
روش پیشنهادی باراک اوباما برای سیستم جدید آموزشی، در سال 2010 به کنگره رفت و متاسفانه به دلایل سیاسی جمهوری خواه ها نذاشتن اجرا بشه ولی فوق العادست. روش AD خیلی سادست، بر اساس الویت بندی انجام میشه، چهار اولویت داریم که بر اساس مهم بودن درسا تعیین میشه.
اولویت ها نام P1 P2 P3 P4 نام گذاری می شن. در کل چهار اولویت داریم ( یعنی در کل 8 درس رو پوشش میده که معادل دروس تراز اول مدارس مقدماتی ایالات متحده هستند اما در ایران، دروس رشته ی انسانی خیلی بیشتره و زیاد برای رشته ی انسانی بدرد نمیخوره اما درگروه تجربی و ریاضی کاملا کارایی داره)
در هر گروه اولویت دو درس قرار میدین، P1 دو درس. P2 دو درس و..

در هر روز هر میزان که درس می خونین: ===> مثلا برای من
40% کل روز P1. ===>زیست | شیمی
30% کل روز P2. ===>فیزیک |ریاضی
20% کل روز p3. ===>ادبیات |دین و زندگی
10% کل روز p4. ===>زبان فارسی |عربی

گفتم که هر اولویت دو درس داره، در مورد هر اولویت، یکی از اون درسا رو روز فرد میخونین، یکی روز ذوج، مثال ===> روز فرد زیست، فیزیک، ادبیات، زبان فارسی
===> روز ذوج شیمی ریاضی دین و زندگی عربی
نکته ی مهم اینجاست که وقتی یه سری درسا رو برای روز فرد انتخاب کردین تا آخر برنامه حق تعویض و تغییر ندارین.

A.N.A.P
16-03-2012, 21:44
قلم چی از روش Phil O' Fox استفاده میکنه، این سری توی سال های 1912 تا اواخر سال 1980 در ایالات متحده رواج داشت، برای کسانی که اراده ی ضعیفی دارن به کار میره، در ایالات متحده برای کمک به کسانی که به معتاد سیب زمینی معروف شده بودند ایجاد شد و بعد ها یک مدیر دبیرستان گم نام در آلمان به اسم زوریچ موناستراخ تغییرش داد و تا سال 1996 در اروپا جریان پیدا کرد. در حال حاظر این سیستم در هند رواج فراوانی داره ( به نقل از مجله ی آموزشی نگرش هند)

خیلی سبز از روش QQCharts استفاده میکنه، که علاوه بر کمیت، کیفیت رو هم مورد بررسی قرار میده. این برنامه مشکل اساسی داره و اونم اجبار پیشبینی کل هفتست که برنامه کاملا بدون استفاده میشه.
در حال حاظر دو تا مشکل داره، یک اینکه الان به هیچ دردی نمیخوره چون بازه های شیش و سه ماهه داره.
دوم اینکه تغییراتی که مولف داده کاملا خرابش کرده.

در مورد صفر مطلق اطلاعاتی ندارم چون ندیدمش.

دوست عزيز شما چقدر غربي درس ميخوني ؟ يکم از کلک هاي غربي بيشتر بگو حال کنيم ! :دي

Mr. President
16-03-2012, 21:51
دوست عزيز شما چقدر غربي درس ميخوني ؟ يکم از کلک هاي غربي بيشتر بگو حال کنيم ! :دي

همه ی زندگی ما غربیه ولی خودمون خبر نداریم، نظام ترمی واحدی مدارس برای مثال از فرانسه کپی شده. شیوه ی آموزشی نوین دانشگاه تهران و شهید بهشتی اهدایی دانشگاه هاروارده که به افتخار پروفسور سمیعی اهدا شد. من فقط دنبال بهترین ها هستم، چون آخر کار ایرانیا مصرف کنندن و اونا تولید کننده پس حداقل از بهترین ها استفاده میکنم.

اکثر روش ها بلند مدت هستن و حالا که صد روز مونده اثر مخرب روی شما دارن ( این ویژگی تمام برنامه های نسل چهارمه...چون باید همه رو امتحان کنید، دیگه وقت نیست... ).
EST Charts خودمم نمیدونم چجوری طراحی میشه، فوق العاده اثر بخشه ولی فقط ملاقات کننده های حضوری که از یه آزمون ورودی قبول میشن میتونن دو تا فرم اطلاعات تحویل بدن تا بعد از سه هفته بخش برنامه ریزی پایه ی دانشگاه هاروارد برنامه رو تحوبل میده. در کل بر اساس واحد های درسیه که هر واحد 3 درس داره. خودم هنوز نفهمیدم چجوریه فقط اجراش میکنم.

Mr. President
16-03-2012, 22:38

مشکل شما اینه که رتبه ی خودتو میسنجی، فایده ای نداره. شما باید رتبه ی شهر/دانشگاهتو بسنجی یعنی باید یه بازه مورد قبول درست کنی، ( این حرفو کاظم قلم پی زده نه من ) مثلا برای من تمام درس ها 50-70 درصده تا پزشکی شهید بهشتی یا ایران قبول بشم. امروز با سخنگوی قلمچی چت میکردم، گفت که تا آخر فروردین ماه اطلاعات قبول شدهای سال 90 در قالب یادگار ماندگار 90 روی سایت قرار میگیره. خیلی اعتبارش از گزینه 2 بیشتره و کارنامه های بیشتری بررسی شده

alavi71
16-03-2012, 23:41
دفتر برنامه ريزي چقدر موثره ؟ (هممون ميدونيم اصل كار اراده خودمونه ولي خوب اينام وسيله ان ديگه:31: )
چقدر كمك ميكنه بهتر بخوني ؟
كدومشون بهتره؟ دفتر قلمچي ؟ خودم ميتوانم خيلي سبز؟ صفر كلوين ؟ يا ....

دفتر برنامه ریزی کمک خوبی میکنه
مثلا باعث میشه شما تلاشت بیشتر بشه
ساعات مطالعه خیلی کم نباشه یا خیلی به بک مبحث به اندازه زمان بزارید وغیره
قلم چی الان شاید 7-8 سالی هست که حتی یک ویرایش هم نداشته دفترش...
به نطر من گاج خوب هست
یه نگاهی بهش بزن چون جدید تر هست
وگرنه اصل همه اونها یکی هستش...
مکوفق باشید

---------- Post added at 01:41 AM ---------- Previous post was at 01:40 AM ----------

به طور تقربی هستن
فقط ازمون سنجش هست که کمی دقیق تر هست....
اونهم هر درصدی توی ازمون بزنید معادل میکنه....

Mr. President
16-03-2012, 23:47
کتاب کنکور برای درس دین و زندگی چی خوبه؟ هم نکته هم تست هرچی موشکافانه تر بهتر...خودم گاج سفید دارم ولی یه چیز بهتر و دقیقتر میخوام

alavi71
17-03-2012, 16:30
کتاب کنکور برای درس دین و زندگی چی خوبه؟ هم نکته هم تست هرچی موشکافانه تر بهتر...خودم گاج سفید دارم ولی یه چیز بهتر و دقیقتر میخوام

الان گاج بهترین هست
بعد از گاج خیلای سبز هم بد نیست یه نگاهی بهش بزنید...

Mr. President
17-03-2012, 16:57
شنیدم دین و زندگی انتشارات "انرزی اتمی "خیلی تستای خفن و سختی داره..کسی داره ازش یا میدونه چطوریه؟

urchin7
17-03-2012, 17:24
به نظر من بهترین تست واسه معارف تست های کنکوره
25تست×8کنکور×5سال= 1000 تست
سوالات معارف تکرار می شه ! مثلا یه سوال از خارج از کشور تجربی میاد داخلی ریاضی! سال بعد می ره انسانی! و همین تعداد تست کافیه!

A.N.A.P
17-03-2012, 17:47
الان گاج بهترین هست
بعد از گاج خیلای سبز هم بد نیست یه نگاهی بهش بزنید...

دوست عزيز از بقيه هم پرسيدم ميخواستم جواب شما رو بدونم . واسه مثلثات از رو چي بخونم که خيلي خوب توضيح داده باشه ؟
واسه دين زندگي هم چون گفتي گاج ميرم گاج ميگيرم ! ولي اين آبي قلمچي درسنامش چه جوريه ؟ بده مگه

moh72
17-03-2012, 18:02
سلام
کسی راه حل سریع تر تست های سطح شیب دار رو بلده (فیزیک پیش 1 فصل 2 )؟؟ تجذیه نیرو ها خیییلی وقت می بره...
باید بیشتر تمرین کنی تا سرعتت زیاد بشه راهه دیگه ای نیست

alavi71
17-03-2012, 19:07
دوست عزيز از بقيه هم پرسيدم ميخواستم جواب شما رو بدونم . واسه مثلثات از رو چي بخونم که خيلي خوب توضيح داده باشه ؟
واسه دين زندگي هم چون گفتي گاج ميرم گاج ميگيرم ! ولي اين آبي قلمچي درسنامش چه جوريه ؟ بده مگه

انتخاب کتاب بسته به شما داره....
گاج کامل تر هست-قبل از خرید هر کتابی قبل از اون نگاهی به درسنامه ها-پاسخهای تشریحی بیندازید.
کتاب ابی کانون جواب تشریحی نداره پس نمیشه اشکلات رو فهمید و علت پاسخ ها رو...
درسنامه اون نه خیلی خوب هست نه خیلی بد ولی در وقایسه با گاج جالب نیست.
در باره مثلثات هم بنده اطلاعی از رشته ریاضی ندارم-ولی دوستان گاج رو معرفی میکردن.باز هم نگاهی بهش بیندازید شاید براتون مفید باشه
موفق باشید....

---------- Post added at 09:07 PM ---------- Previous post was at 09:06 PM ----------

شنیدم دین و زندگی انتشارات "انرزی اتمی "خیلی تستای خفن و سختی داره..کسی داره ازش یا میدونه چطوریه؟

سلام
کلا انتشارات انرژی اتمی تستهای فرا کنکوری داره توی همه درسهاش

moh72
17-03-2012, 23:36
نویسنده دین و زندگی همگانان میگه(یا یکی از اون نفرای برتر که اول کتاب بود:31:) دین و زندگی 70 درصد وقتتون رو صرف مطالعه ی خود کتاب کنید و 30 درصد باقی رو هم سوالات کنکور سالهای قبل رو تمرین کنید به نظر من که کاملا حرف منطقی هست!

moh72
20-03-2012, 21:07
یه چیزی خیلی فکر منو مشغول کرده:
کنکور 90 دانشگاه محقق (اردبیل) یه رشته گذاشته بود کاردان فنی عمران روزانه به نظرتون با چه رتبه ای میشد قبول شد چون خیلی عذاب وجدان گرفتم که ای کاش اونو میزدم بعد کاردانی به کارشناسی میخوندم

alavi71
21-03-2012, 10:04
کنکور 90 دانشگاه محقق (اردبیل) یه رشته گذاشته بود کاردان فنی عمران روزانه به نظرتون با چه رتبه ای میشد قبول شد چون خیلی عذاب وجدان گرفتم که ای کاش اونو میزدم بعد کاردانی به کارشناسی میخوندم

سلام
حالا که تصمیم برای شرکت در کنکور 91 را گرفتید گزشتهها را فراموش کنید و با اراده و توکل به خدا برای اینده تلاش کنید
حتما موفق میشوید.
به گزشته فکر کردن شما ار از رشد باز میدارد.
فرضا هم اون رشته را قبول میشدید... برای کارشناسی خب باید 1 سال میخونید پس فرقی نداشتن
موفق باشید

Alireza SM
21-03-2012, 10:52
همون دانشگاه محقق رشته کارشناسی مهندسی عمران هم داره ایشالا امسال قبول میشین میاین اردبیل جای خوب و آرومیه برای درس خوندن و دانشگاه محقق هم در زیباترین نقطه شهر کنار دریاچه شورابیل فوق العاده زیباست :20:

mohammad_ali_7
22-03-2012, 18:15
سلام
این 2 تا سوال ادبیات که شمردنیه (واج و تکواژ ) کل نکته هاش تو چه کتابی هست؟ تو نت هم هست ؟ من قرابت معنایی رو ذاتی بلدم این 2 تا سوال هم اوکی بشه خیلی خوبه.

یه سوال دیگه راهی هست مجانی بریم آمریکا یا کانادا یا یه کشور اروپایی درس بخونیم؟
یعنی هیچ پولی ندیم خوابگاه بدن . دیگه فوقش پول غذامونو بدیم
کنکور دارن بریم بدیم؟

مرسی

urchin7
22-03-2012, 18:28
سلام
این 2 تا سوال ادبیات که شمردنیه (واج و تکواژ ) کل نکته هاش تو چه کتابی هست؟ تو نت هم هست ؟ من قرابت معنایی رو ذاتی بلدم این 2 تا سوال هم اوکی بشه خیلی خوبه.

یه سوال دیگه راهی هست مجانی بریم آمریکا یا کانادا یا یه کشور اروپایی درس بخونیم؟
کنکور دارن بریم بدیم؟

مرسی

اتریش المان و فرانسه دانشگاه رایگان دارند! ولی در مورد خوابگاه و خوردوخوراک نمی دونم
ولی یادم می یاد که قبل می گفتند المان دانشگاه رایگان داره با خورد و خوراک و خوابگاه! فقط تابستون با خودته!

---------- Post added at 07:28 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

عذابی که در درس نخوندن در نوروز هست در طبقه هفتم جهنم هم نیست
لامصب pes2012 عجب بازیه! 4-5 ساله که فوتبال نکردم! از Call of Duty هم برام جالب تره!
pes رو بذاری تو کاری که بعد از کنکور انجام بدی

Alireza.Malek
22-03-2012, 18:42
با سلام سال نو دوستان مبارک.
لطفا اگه نرم افزار یا دفترچه دارید سقف و کف تراز قبولی با درصد های زیر در کنکور آزاد رو بدید...مرسی!
ادبیات:60-70
معارف:60-70
عربی:50
زبان:70-80
-----------
ریاضیات:40-45
فیزیک:50
شیمی:40-45

monaa
22-03-2012, 20:27
لامصب pes2012 عجب بازیه! 4-5 ساله که فوتبال نکردم! از Call of Duty هم برام جالب تره!

آی گفـــــتـــــــی آی آی آی :19:
واقعا دیگه خسته شدم حوصله درس خوندن ندارم دارم فقط از درس فرار می کنم واقعا دیگه نمی دونم عاقبتم چی می شه :41: کاکشی می شد زندگیم به حالت عادی برگرده :45:
نمی تونم درس بخونم و از درس نخوندنمم عذاب می کشم :37:

urchin7
22-03-2012, 20:59
واقعا دیگه خسته شدم حوصله درس خوندن ندارم دارم فقط از درس فرار می کنم واقعا دیگه نمی دونم عاقبتم چی می شه :41: کاکشی می شد زندگیم به حالت عدی برگرده :45:

الان که گفتی زندگیمون به حالت عادی برگرده مغز استخونم تیر کشید! الان فکر کردم من دوسال پیش چه کارای می کردم کل زندگیم خوشگذرونی بود
از وقتی که فهمیدم دندون پزشکی بندرعباس رو با این همه سهمیه قبولم دست و دلم به درس خوندن نمی ره! الان کل دوستام از دانشگاه برگشتن که نورالا نور شده!
زیست وشیمی می خونم! و سراجبار هم معارف ( که چرت ترین کتابی که تا حالا خوندم ) این دوساعت رو هم می خونم چون با خودم می گم سه ماه مونده من کلی درس خوندم حیفه!

ila
22-03-2012, 22:30
واسه کنکور ارشد الان بهترین رشته ای که بخونیم چی هست که بازار خوبی داشته باشه و رو هوا بقاپنت
من خودم شیمی کاربردی خودم لیسانس ولی بیکارم
میخواستم ببینم واسه ارشد چی بخونم به شیمی هم ربط نداشت عیبی نداره ممنون

Alireza.Malek
22-03-2012, 22:42
واسه کنکور ارشد الان بهترین رشته ای که بخونیم چی هست که بازار خوبی داشته باشه و رو هوا بقاپنت
من خودم شیمی کاربردی خودم لیسانس ولی بیکارم
میخواستم ببینم واسه ارشد چی بخونم به شیمی هم ربط نداشت عیبی نداره ممنون

این که کاملا مشخصه:مهندسی نفت و گاز یا مهندسی مواد متالوزی.
البته اولیه بازار کارش تو ایران بهتره.

alavi71
23-03-2012, 10:17
سلام

کنکور دارن بریم بدیم؟

مرسی

کتابهای تست ادبیات به طور مختصر توضیح دادند.برای این که کاملش رو پیدا کنید کتاب تخصصی اون روبخونید
دانشگاه رایگان اگر رتبه های برت باشید یا بورسیه فقط در این صورت....

A.N.A.P
23-03-2012, 10:24
واقعا دیگه خسته شدم حوصله درس خوندن ندارم دارم فقط از درس فرار می کنم واقعا دیگه نمی دونم عاقبتم چی می شه :41: کاکشی می شد زندگیم به حالت عادی برگرده :45:

اتریش المان و فرانسه دانشگاه رایگان دارند! ولی در مورد خوابگاه و خوردوخوراک نمی دونم
ولی یادم می یاد که قبل می گفتند المان دانشگاه رایگان داره با خورد و خوراک و خوابگاه! فقط تابستون با خودته!

---------- Post added at 07:28 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

الان که گفتی زندگیمون به حالت عادی برگرده مغز استخونم تیر کشید! الان فکر کردم من دوسال پیش چه کارای می کردم کل زندگیم خوشگذرونی بود
از وقتی که فهمیدم دندون پزشکی بندرعباس رو با این همه سهمیه قبولم دست و دلم به درس خوندن نمی ره! الان کل دوستام از دانشگاه برگشتن که نورالا نور شده!
زیست وشیمی می خونم! و سراجبار هم معارف ( که چرت ترین کتابی که تا حالا خوندم ) این دوساعت رو هم می خونم چون با خودم می گم سه ماه مونده من کلی درس خوندم حیفه!
ای بابا نزنین این حرفا رو ! یکی مثل من میاد میخونه بدتر انگیزه شو از دست میده ! پیش خودمون بمونه منم انگیزه مو از دست دادم :دی ولی میخونیم !
...
راستی دوستان شما مثل من فامیل نزدیک هم سن و کنکوری دارین ؟ باور کنید من میخوام درس بخونم این نمیذاره !

ila
23-03-2012, 10:52
این که کاملا مشخصه:مهندسی نفت و گاز یا مهندسی مواد متالوزی.
البته اولیه بازار کارش تو ایران بهتره.

سخت هم هست ظاهرن؟ به شیمی هم خیلی ارتباطی نداره؟! یعد واسه منی که الا 27 سالمه یک سال کافیه چون آشنایی ندارم بخونم؟ یعنی تا کنکور امسال میرسم برسونم خودمو سخت تلاش کنم؟

Mr. President
23-03-2012, 11:23
ای بابا نزنین این حرفا رو ! یکی مثل من میاد میخونه بدتر انگیزه شو از دست میده ! پیش خودمون بمونه منم انگیزه مو از دست دادم :دی ولی میخونیم !
...
راستی دوستان شما مثل من فامیل نزدیک هم سن و کنکوری دارین ؟ باور کنید من میخوام درس بخونم این نمیذاره !

بچه ها منم اصلا درسم نمیاد! چم شده؟ :( چیکار کنیم؟ من واقعا دلم میخواد درس بخونم ولی ده دقیقه نشده حواسم کهکشان بقلیه! اصلا تمرکز ندارم. از عید متنفرم!!!!!

Alireza.Malek
23-03-2012, 11:55
سخت هم هست ظاهرن؟ به شیمی هم خیلی ارتباطی نداره؟! یعد واسه منی که الا 27 سالمه یک سال کافیه چون آشنایی ندارم بخونم؟ یعنی تا کنکور امسال میرسم برسونم خودمو سخت تلاش کنم؟

داداش من نفهمیدم چی شد؟؟ میخوای کنکور ارشد بدی یا کارشناسی؟؟

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

لطفا اگه نرم افزار یا دفترچه دارید سقف و کف تراز قبولی با درصد های زیر در کنکور آزاد رو بدید...مرسی!
-----------

کسی جواب من بینوا رو نمیده؟

A.N.A.P
23-03-2012, 11:58

راستی اگه میخوای وقت تلف کنی چرا PES بازی میکنی ؟ این همه بازی باحال تر مثل FIFA جون هست !

monaa
23-03-2012, 15:10
بچه ها منم اصلا درسم نمیاد! چم شده؟ :( چیکار کنیم؟ من واقعا دلم میخواد درس بخونم ولی ده دقیقه نشده حواسم کهکشان بقلیه! اصلا تمرکز ندارم. از عید متنفرم!!!!!

من تابستون زیاد واسه خودم فشار آوردم فکر کنم الان داره خستگی مو نشون می ده
اون طور که توی کتاب "کنکورت را قورت بده " نوشته فکر کنم دچار فرسودگی درسی شدم :2:

Mr. President
23-03-2012, 15:39
من تابستون زیاد واسه خودم فشار آوردم فکر کنم الان داره خستگی مو نشون می ده
اون طور که توی کتاب "کنکورت را قورت بده " نوشته فکر کنم دچار فرسودگی درسی شدم :2:

چی کار بایدکرد؟

Reza31001
23-03-2012, 15:41
چرا همه ول کردین؟
الان آخرین زمانی هست که میتونید تو درسها یه جهش درست حسابی داشته باشین
بعد عید دیگه همه خرخون میشن جلو زدن از بقیه یکم سخت میشه
یه نصفه روز (نه بیشتر) برید یه جای خوش آب و هوا بادی به سرتون بخوره سر حال بیاین ترجیحا کوه نوردی و اطراف شهر نه پارک سر کوچه!

هدف ها چی شد؟
آرزوهایی که آخرای تابستون تو ذهنتون بود کجا رفت؟
تخمین رتبه ها و کارنامه های بچه های سالهای قبل رو که چندماه پیش بررسی میکردین یادتون رفته؟
همه اونا تو همین 3-4 ماه رقم میخوره

حالا اون کنکور که همیشه یه جای دوری بود نزدیک شده

شما کنکوری 91 هستین دیگه؟
الان سال 91 هست
سال کنکور شما
پس بجنبین تا بقیه جای شما رو تو دانشگاه دلخواهتون نگرفتن

A.N.A.P
23-03-2012, 16:43
دوستان این عکس رو نگاه کنید خیلی باحاله عکس Paul هست که به پیروزی خیلی سبز رای داده :16:

lordfarid
23-03-2012, 17:56
بچه ها کسی شهریه آزاد پزشکی قشم رو میدونه ؟ ممنون :-)

monaa
23-03-2012, 18:45
چی کار بایدکرد؟

واقعا نمی دونم !!!! :41:

Headphone
23-03-2012, 19:07
سلام بر بچه های گل کنکوری !!!

خسته نباشید تا به اینجا!

من یه بار دیگه اومدم ( ولی نباید میومدم:31: ولی دیگه عب نداره:31:) خسته شدم گفتم یه سری هم به اینجا بزنم

در هر حال من تا آخر امشب هستم کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم

تلاشتونو 100 برابر کنید که ارزششو داره:11:

alavi71
23-03-2012, 20:49

دانشگاه بین المملش رو میخواید؟

Atefe_72
23-03-2012, 21:55
کسی میدونه نگاه به گذشته ازمون 2 شنبه از ازمون قبله(پایه یا پیش؟؟) یا همه ازمونایی ک دادیم؟؟

ila
23-03-2012, 22:10
داداش من نفهمیدم چی شد؟؟ میخوای کنکور ارشد بدی یا کارشناسی؟؟

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

کسی جواب من بینوا رو نمیده؟

ارشد داداش، چه رشته ای خوبه و کارش عالیه با این وضع خراب حتی

alavi71
24-03-2012, 10:59
کسی میدونه نگاه به گذشته ازمون 2 شنبه از ازمون قبله(پایه یا پیش؟؟) یا همه ازمونایی ک دادیم؟؟

از آزمون قبل سوال می اید.....
البته اگر تعداد سوالات اون درس بیش از 10 تا باشه که البته الان چون تقریبا جمع بندی هستن.ازمون مشابه میاد
والبته از کتاب نوروز هم سوال میاد در کل اینارا بخونی ترازتون را میتونید بالا ببرید البته کاذب ...

موفق باشید

moh72
24-03-2012, 11:02
همون دانشگاه محقق رشته کارشناسی مهندسی عمران هم داره ایشالا امسال قبول میشین میاین اردبیل جای خوب و آرومیه برای درس خوندن و دانشگاه محقق هم در زیباترین نقطه شهر کنار دریاچه شورابیل فوق العاده زیباست :20:
من خودم اردبیلم اون کاردانی رو هم واسه این میگفتم که رتبه ام بالا بود فقط ممکن بود به اون بخوره:10:

monaa
24-03-2012, 11:34
این ماهی رو انتشارات خیلی سبز به ایمیلم ارسال کرده :27:

moh72
24-03-2012, 15:30
از ریاضی 2 حسابان و دیفرانسیل هیچی نخوندم(مباحثو آشنایی دارم ولی در حد تست نیستم) گسسته و جبر هم فقط مبحث گرافو بلدم :31: یه خرده هم احتمال اینا حالا با این وضع چیکار کنم؟ میتونم 40 درصد بزنم؟:31: کدوم مباحثو بخونم؟:19:

Reza31001
24-03-2012, 16:00
از ریاضی 2 حسابان و دیفرانسیل هیچی نخوندم(مباحثو آشنایی دارم ولی در حد تست نیستم) گسسته و جبر هم فقط مبحث گرافو بلدم :31: یه خرده هم احتمال اینا حالا با این وضع چیکار کنم؟ میتونم 40 درصد بزنم؟:31: کدوم مباحثو بخونم؟:19:
عزیز من شما فقط گراف رو خوندی که یک یا نهایت دو تا تست میاد!
مباحث پر تست احتمال، مشتق و کاربردش، هندسه تحلیلی هست ببین با کدوم حال میکنی همونا رو بخون
البته هندسه پایه و تابع و آمار وانتگرال و بقیه مباحث کم تست هم اگه میبینی میتونی خوب یاد بگیری و تستا رو حل کنی خوب بخونی بهتره

کلا مباحثی رو بخون که میتونی تستش رو بزنی اگه میبینی تو یه مبحث لنگ میزنی فایده نداره باید مسلط بشی

Alireza.Malek
24-03-2012, 16:48
-----------

آقا کسی نبود جواب مارو بده؟؟؟
خیلی مهمه...... یه عمر دعاگوتون میشم:31:

urchin7
24-03-2012, 18:18
-----------

منطقه ات رو نگفتی

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:14 PM ----------

بین المللی سالی 14 که ترمی 7 بشه ( پشتیبان گفتم ترمی 6 ولی امسال تو دفترچه نوشته ترمی 7 )
شهید بهشتی و تهران و این چیزا هم سالی 14 ( ولی باید کل 14 میلیون رو مهر بدی )

D_felfelak
24-03-2012, 21:02
خيلی وقت هست به انجمن نيومدم
سال نو رو به همه تبريک ميگم سال خوبی داشته باشين
من هم هدفم رو تغيير دادم قبلا" ميخواستم يه رشته خوب اميرکبير قبول بشم اما الان دانشگاه شهر خودمون
نه به خاطر اينکه از رسيدن به دانشگاه اميرکبير نا اميد شده باشم نه!
يکم واقع بين تر دارم نگاه ميکنم به مشکلات شخصی و خانوادگی که حتی اگر برق شريف هم بيارم از شهرم به تهران يا اصفهان نميتونم برم
برق دانشگاه اينجا شبانه تراز 5500-5600 ميخواد و روزانه 6000 شبانه يا روزانه اش برام فرقی نميکنه!
متأسفانه دو هفته هست حال و روز خوش(جسمی) ندارم و درس نخوندم از شماها چه پنهون شايد چند روزش رو دست خودم بود و تنبلی کردم
عصری داشتم شيمی مبحث سينتيک ميخوندم که مجبور به قطع کردنش شدم باز به علت ناخوشی!
ولی همين دو ساعت که خوندم کلی حال داد و لذت بردم :8::8::8:
يه سؤال با توجه به اينها ميتونم برخی مباحث رو حذف کنم و اول خاطر جمع بشم که ميتونم درصدی که لازمه بيارم دوباره هدف گزاری کنم?

Alireza.Malek
24-03-2012, 22:15
داداش دستت درد نکنه ولی اینکه ماله سراسریو رتبه رو در میاره...

واسه آزاد میخوام(تراز)

A.N.A.P
25-03-2012, 13:35
دوستان فصل دو فیزیک سوم الکتریسیته ساکن اون بخش هایی که شکل داره رو چه جوری بخونم ؟ خیلی مسخرس . بهتر نیست برم خازن رو بخونم ؟

Alireza SM
25-03-2012, 14:53
دوستان فصل دو فیزیک سوم الکتریسیته ساکن اون بخش هایی که شکل داره رو چه جوری بخونم ؟ خیلی مسخرس . بهتر نیست برم خازن رو بخونم ؟

منظورت اون بارهای نقطه ای و نیروهای واردبر اونها و میدان هست ؟ خیلی راحت هستن که . از شکل های ساده شروع کن به تمرین کردن و سپس به تست های کنکور برس .
شکل های خیلی پیچیده اصلا جایی در کنکور ندارن و برای المپیاد هستن فقط

saeed 1428
25-03-2012, 15:13

واسه آزاد میخوام(تراز)

برو سایت گاج قسمت دانلود

A.N.A.P
25-03-2012, 16:40
منظورت اون بارهای نقطه ای و نیروهای واردبر اونها و میدان هست ؟ خیلی راحت هستن که . از شکل های ساده شروع کن به تمرین کردن و سپس به تست های کنکور برس .
شکل های خیلی پیچیده اصلا جایی در کنکور ندارن و برای المپیاد هستن فقط
آره اینایی که میگی راحته ولی بعضی شکل ها هستن که از نقشه ساختمان آموزش پرورش هم پیچیده تره !

Alireza SM
25-03-2012, 18:23
آره اینایی که میگی راحته ولی بعضی شکل ها هستن که از نقشه ساختمان آموزش پرورش هم پیچیده تره !

اون شکل ها از اونی که فکر کنی راحت تر هستن . اکثر بردارهای اون شکل ها همدیگه رو خنثی میکنن وبا حدف کردن میتونی حل کنی تست رو . میبینی که در نهایت 2-3 تا بردار میمونه که باید برآیند بگیری .
اگه شکل طوری باشه که بردار ها حذف نشن به هیچ وجه توی کنکور نمیاد

A.N.A.P
25-03-2012, 19:38
خيلی وقت هست به انجمن نيومدم
سال نو رو به همه تبريک ميگم سال خوبی داشته باشين
من هم هدفم رو تغيير دادم قبلا" ميخواستم يه رشته خوب اميرکبير قبول بشم اما الان دانشگاه شهر خودمون
نه به خاطر اينکه از رسيدن به دانشگاه اميرکبير نا اميد شده باشم نه!
يکم واقع بين تر دارم نگاه ميکنم به مشکلات شخصی و خانوادگی که حتی اگر برق شريف هم بيارم از شهرم به تهران يا اصفهان نميتونم برم
برق دانشگاه اينجا شبانه تراز 5500-5600 ميخواد و روزانه 6000 شبانه يا روزانه اش برام فرقی نميکنه!
متأسفانه دو هفته هست حال و روز خوش(جسمی) ندارم و درس نخوندم از شماها چه پنهون شايد چند روزش رو دست خودم بود و تنبلی کردم
عصری داشتم شيمی مبحث سينتيک ميخوندم که مجبور به قطع کردنش شدم باز به علت ناخوشی!
ولی همين دو ساعت که خوندم کلی حال داد و لذت بردم :8::8::8:
يه سؤال با توجه به اينها ميتونم برخی مباحث رو حذف کنم و اول خاطر جمع بشم که ميتونم درصدی که لازمه بيارم دوباره هدف گزاری کنم?

دوست عزیز اگه میخوای چند تا مباحث رو کنار بذارید از سایت قلمچی بودجه بندی سوالای کنکور رو بگیرید و بر مبنای اون میتونید مبحثی که تست بیشتری میاد وقت بذارید . مثلا تو ریاضیات از تابع 5 و از کاربرد مشتق 9 تا تست تو سال 90 اومده !

urchin7
25-03-2012, 19:45
راستی اگه میخوای وقت تلف کنی چرا PES بازی میکنی ؟ این همه بازی باحال تر مثل FIFA جون هست !

اره درست می گی
من چند سالی فوتبال نکردم! از دوستام پرسیدند گفتند حیفه تو دوران طلایی نوروز pes بازی کنیم! فیفا بهترe:31

moh72
25-03-2012, 20:12

واسه آزاد میخوام(تراز)

واسه ازاد من چیزی ندیدم فکر نمیکنم همچین چیزی واسه ازاد باشه

D_felfelak
26-03-2012, 10:00
الان اومدم اولويت بندی کردم
براي شيمی: پيش و سه رو ميخونم 68 درصد
اگه وقت شد يونی و کووالانس 11 درصد
بعد آ لی 5 درصد
فيزيک: فيزيک پيش بجز مکانيک و ديناميک و فيزيک يک و دو و مغناطيس 42-48 درصد
بعد قسمت هايی از مکانيک و ديناميک که برام راحت تر هست ميخونم
بعد الکتريسيته ساکن و جاری 17 درصد
رياضی:
همه اش بجز دنباله و سری و مثلثات و بردار و خط و صفحه و تشابه و مساحت و فيثاغورث که ميشه 83-4 درصد
شايد مقاطع و استدلال در هندسه و فضايی رو هم حذف کنم که ميشه 73-4 درصد
زبان فقط لغات کتاب و گرامر پيش ميخونم
ادبيات هم به جز تاريخ ادبيات و اکثر مباحث زبان فارسی(بجز ويرايش و چند جزئی که خوندم) ميخونم
بينش هم کلش رو ميخونم
عربی منصوبات و ترجمه و تعريب و مفهوم و درک مطلب با نواسخ و اعراب فکر کنم دور و بر 70 بشه
دوستان نظرتون چيه؟!
اگر روی مطالب (که ارجحيت اول اند) مسلط باشم و خوب کار کنم حول و هوش چه رتبه ای ميشم؟
بيش تر از 4000 که ديگه نميشم؟ منطقه دو

Alireza.Malek
26-03-2012, 11:28
آقا یه سوال بزرگ واسه رفع مشکل بزرگتر
یکی از دوستای من که امسال میخواد کنکور بده حسابی خر میزد الان دوماهه که دیگه از تک و تا افتاده...
موقع انتخاب رشته آزاد هم حسابی مغرور شده بود هر کاریش کردم نرفت کنکور آزاد رو ثبت نام کنه...
حتی تو نوبت دوم ثبت نام...
خلاصه ش اینکه الان حسابی ر..ده تو شلوارش که من نمیتونم کنکور بدمو قبول شمو از این حرفها با اینکه الان وضعیت درسیش خوبه ولی امیدشو به سراسری از دست داده...
دیشب پیشم بود گفت از بچه های گل اینجا بپرسم که آیا[ کنکور آزاد تو بهار وقت ثبت نام دوباره داره یا نه؟؟
خواهشا زود جواب بدین کچلم کرد از بس زنگ زد!!
ممنون.

Alireza SM
26-03-2012, 11:56
آقا یه سوال بزرگ واسه رفع مشکل بزرگتر
یکی از دوستای من که امسال میخواد کنکور بده حسابی خر میزد الان دوماهه که دیگه از تک و تا افتاده...
موقع انتخاب رشته آزاد هم حسابی مغرور شده بود هر کاریش کردم نرفت کنکور آزاد رو ثبت نام کنه...
حتی تو نوبت دوم ثبت نام...
خلاصه ش اینکه الان حسابی ر..ده تو شلوارش که من نمیتونم کنکور بدمو قبول شمو از این حرفها با اینکه الان وضعیت درسیش خوبه ولی امیدشو به سراسری از دست داده...
دیشب پیشم بود گفت از بچه های گل اینجا بپرسم که آیا[ کنکور آزاد تو بهار وقت ثبت نام دوباره داره یا نه؟؟
خواهشا زود جواب بدین کچلم کرد از بس زنگ زد!!
ممنون.

بعضی آدما هستن که صرفا برای رفع استرس از شما استفاده میکنن ؛ بهتره یه مشاور پیدا کنین بگین که فلان دوستتون رفته پیشش و خوب شده :20:

A.N.A.P
26-03-2012, 12:01
بعد آ لی 5 درصد
رياضی:
همه اش بجز دنباله و سری و مثلثات و بردار و خط و صفحه و تشابه و مساحت و فيثاغورث که ميشه 83-4 درصد
ادبيات هم به جز تاريخ ادبيات و اکثر مباحث زبان فارسی(بجز ويرايش و چند جزئی که خوندم) ميخونم
بينش هم کلش رو ميخونم
عربی منصوبات و ترجمه و تعريب و مفهوم و درک مطلب با نواسخ و اعراب فکر کنم دور و بر 70 بشه
دوستان نظرتون چيه؟!
اگر روی مطالب (که ارجحيت اول اند) مسلط باشم و خوب کار کنم حول و هوش چه رتبه ای ميشم؟

دوست عزیز با این درصدا مخصوصا ریاضی زیر 1000 میاری ! یعنی شما میتونی ریاضی رو 70 80 بزنی ؟

D_felfelak
26-03-2012, 12:09
دوست عزیز با این درصدا مخصوصا ریاضی زیر 1000 میاری ! یعنی شما میتونی ریاضی رو 70 80 بزنی ؟

نه عزيز من نگفتم 70 80 رو ميزنم بلکه تخمين زدم 70 80 درصد تست ها از مباحثی هست که من ميخوام روش مانور بدم و مسلط بشم
حالا اين که چند بزنم رو نميدونم

Alireza.Malek
26-03-2012, 12:15
بعضی آدما هستن که صرفا برای رفع استرس از شما استفاده میکنن ؛ بهتره یه مشاور پیدا کنین بگین که فلان دوستتون رفته پیشش و خوب شده :20:

اون که بله من سعی میکنم بهش امید بدم چون میدونم که وضعیت درسیش خوب فقط از نظر روحی کم اورده...
به خاطر همینم هست که میخواد بدونه آزاد بازم ثبت نام داره یانه...
تازه خیلیم پرروها...دیروز به من میگفت دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه خوبی هست یانه:18:
اگه کنکور آزاد رو ثبت نام کنه مطمینم که انتخاب اولش رو تهران میزنه...
خب حالا کسی نمیدونه جواب سوال این بنده خدا رو؟؟

farhad1122
26-03-2012, 12:15
بعد آ لی 5 درصد
رياضی:
بينش هم کلش رو ميخونم
دوستان نظرتون چيه؟!

به نظر من اصلا خوب نیست!:41::41:
شیمی که ساده ترین درس تخصصی رشته ریاضیه! ساده ترین بخشهاش هم اینا بود به نظرم خودم: شیمی دو فصل یک و دو و سه و پنج و شیمی سه فصل دوم و سوم و شیمی پیش 1 هر دو تا فصل و شیمی پیش دو فصل الکترو شیمی (اسیدها و بازها هم سخت نیست اما من زیاد خوشم نمیومد! اما الکترو شیمی:40::31:...)
فیزیک من درست متوجه نشدم جملتونو ولی اگه منظورتون اینه که فیزیک یک و دو رو نخونید پس چی رو میخواین بخونید؟!:31::41: فیزیک یک که ساده ترین هست! فیزیک دو هم قشنگه و جالبه!:40: حتی دینامیک هم فکریه باحاله ولی اگه برید تو عمقش! من تمام مباحث فیزیک به جز حرکت نوسانی رو خوندم! تازه نوسانی رو هم نصفه نیمه خوندم ولی 55 تا بیشتر نشد فیزیک بزنم! این طوری هم خیلی حساب نکنید که مثلا 60 درصد از مباحثو خوندین پس فیزیک 60 میزنید ممکنه سر جلسه خلاقیت داشته باشین و مغزتون خوب کار کنه 80 تا فیزیک بزنید ممکنه هم 30 تا بزنید و غلط زیاد بزنید! سعی کنید از حالا عادت کنید غلط نزنید اصلا! سوالی که شک دارید رو نزنید... حتی بین دو تا گزینه! زوره اما نزنید!
ریاضی هم خط و صفحه باز از راحت ترین بخش ها هست! توی دانشگاه هم به خصوص توی ریاضی دو زیاد باهاش سر و کار دارید پس بخونیدش حتما.... سوالای کنکور خط و صفحه هم یه سری سبک مشخص هست که میشه با دیدن سوالهای سال گذشته و کمی تمرین سوالهایی که امسال میاد هم حل کنید...
فارسی لغات و اعلام و تاریخ ادبیات نمیخونید؟!؟ این اشتباهه:41::41::41::41::41:
این قسمت ها اتفاقا تتها قسمت هایی از ادبیات هست که اگه بخونید میشه روش حساب کنید! روی قرابت معنایی و ... زیاد نمیشه حساب کرد حتی اگه ذوق ادبیتون فوق العاده باشه! چون اصلا سوالاشون خیلی هاش غلطه و باید ببینید مثلا طبق نظر طراح سوال کدوم گزینه درسته؟ کلا اعلام و لغات رو خوب بخونید و مدام تکرار کنید و بدید یکی ازتون بپرسه هر چند وقت یکبار... اگه نخونید اشتباه میکنید....:41::41::41::41::41:
اگه قصدتون رتبه خوبه روی مباحث شیمی و فیزیک بیشتر کار کنید چون ریاضی نسبت به اون دو تا سخت تره و ممکنه نشه خیلی درصد بالایی اورد ولی شیمی مثلا خیلی راحت تره اگه خونده باشین امکان نداره زیر 70 بزنید یا فیزیک زیر 50 بزنید اما ریاضی اگه خوب خونده باشین یه وقت میبینین اصلا 40 درصد بیشتر نمیزنید! که تازه همون هم کم نیست! ولی روی شیمی و فیزیک بیشتر میشه حساب کرد!:8::8::8:
دینی هم که همشو میخونید خوبه! مباحثو زیاد الکی حذف نکنید! مثلا مقاطع مخروطی رو حذف کنید خیلی ضرر نمیکنید اما خط و صفحه رو نه.....:41::41::41: حذف نکنید...:41::41: تشابه هم سوالاش سخت نیست خیلی وقتها یه سبک خاص داره! ولی یه خرده سر جلسه خلاقیت میخواد... شیمی هم راستی فصل 5 از شیمی دو که همون کربن و ترکیبات آلی و ... هست رو حذف نکنید! خیلی خیلی ساده هست!! حیفه...:41: مثلا از اون 2 تا سوال میاد از اسید و باز 3 تا سوال! نمیرزه یعنی فصل 5 شیمی دو رو بخونید؟ حیفه! :41:
شما اگه میخواید رتبه حدود 4000 بیارید باید در حد رتبه 2000 یا 3000 بخونید! که اگه خوب شد بشین 2000 اگه معمولی شد بشین 3000 اگه خراب کردین بشه 4000 ! اگه برای 4000 بخونید ممکنه این رتبه رو نیارید! درصد ها هم همین طور! شما مثلا باید برای 70 درصد فیزیک بخونید تا بتونید حداقل مطمئن باشید که مثلا 50 درصد میزنید! اگه هم خوب زدین که همون 70 رو میزنید چه بهتر...:8: نه اینکه 50 تا میخواید بزنید دقیقا در حد 50 درصد بخونید....:41::41::41:باید خیلی بیشتر تلاش کنید.....:8: :46: مباحث ساده و مباحثی که میشه با خوندنش مطمئن بود که میشه سوالاش رو حل کرد رو هم کنار نذارین به این راحتی!!:41::41::41::45:خیلی بیشتر از رتبه ای که باید بیارین تلاش کنید تا موقع کنکور خیالتون راحت تر باشه! :happy::rambo::thumbsup::دی 3 ماه دیگه کنکوره اگه میخواید موفق بشین تو نت نیاین و درس بخونید... زمان رو هدر ندین هیچ وقت به عقب برنمیگرده...:41:
لطفا حرفامو نقل قول نگیرین زیاد نمیام تو نت نمیتونم جواب بدم...!:8:
موفق باشین.:11::8::46:

D_felfelak
26-03-2012, 12:34
نه منظورم فيزيک پيش(بجز حرکت و نيرو) و فيزيک دو و فيزيک يک و مغناطيس
مباحثی هم که حذف کردم يا بعلت اينکه تا الا" نخوندم يا برام سخت هست مثلا" دو تا فصل اول هندسه تحليلی بردارها و خط و صفحه رو بدم مياد
مثلا" فصل اول قسمت دانشمندان رو من قاط ميزنم يا کربن و ترکيباتش رو فقط اولاش رو بلدم بقيه اش رو حتی يکبار درست و حسابی نخوندم
بهتر بگم ميخوام روی اونايی که اولويت اول اند متمرکز بشم تا به تسلط برسم بعد اگه وقت شد به ساير بپردازم

A.N.A.P
26-03-2012, 12:45
به نظر کل شیمی 2 لازمه واسه سوم و پیش !

Mr. President
26-03-2012, 13:15
اون که بله من سعی میکنم بهش امید بدم چون میدونم که وضعیت درسیش خوب فقط از نظر روحی کم اورده...
به خاطر همینم هست که میخواد بدونه آزاد بازم ثبت نام داره یانه...
تازه خیلیم پرروها...دیروز به من میگفت دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه خوبی هست یانه:18:
اگه کنکور آزاد رو ثبت نام کنه مطمینم که انتخاب اولش رو تهران میزنه...
خب حالا کسی نمیدونه جواب سوال این بنده خدا رو؟؟
ثبت نام دیگه تموم شده، فکر نمی کنم بتونه ثبت نام کنه.
شما بهترین کاری که میتونی انجام بدی اینه که به یه مشاور خوب معرفیش کنی، صد روز تا کنکور داریم هنوز وقت داره. کسی که اونقدر احساس تسلط میکنه که آزاد شرکت نمیکنه در عرض دو سه هفته میتونه برگرده به جای قبلیش.

اینکه مرتب بهش بگی تو میتونی و اینا هیچ فایده ای نداره، شما هرگز نمیتونی ایجاد انگیزه کنی، تنها کاری که میشه کرد رفع نا امیدی و اضطرابه، ببرش یه جای ساکتی باهاش جدی صحبت کن بگو هنوز زمان هست البته باید هدفگیرت پایین تر باشه این راهته و اینم شماره ی مشاور، دیگه بقیه ش با خودشه.

من چند مورد تجربه مثل این داشتم، بهترین راه کار یه شوک جدیه(همین صحبتی که گفتم) که دوباره رو روال عادی بیوفته.
یه جایی نوشته بود :

به کوه برو و فریاد بزن، آیا هنوز امیدی هست....پاسخ میشنوی که هست...هست...هست...

alone_boy
26-03-2012, 15:18
اصلا حس درس خوندن ندارم . . .:41::19:

saman-youngwriter
26-03-2012, 15:41
سلام یه مشاوره ازتون میخواستم راجع به تست دیفرانسیل 2

من یه کتاب دیفرانسیل 2 تست می خوام که درسنامه های خوبی هم داشته باشه ، مثل درسنامه های گاج ( آخه گاج دیفرانسیل 2 چاپ نکرد ) چه کتابی خوبی تهیه کنم ؟

urchin7
26-03-2012, 17:38
به نظر کل شیمی 2 لازمه واسه سوم و پیش !

به نظرم شیمی هر چه مباحث بیشتری بخونی بهتر! بیشتر مباحث که می خونیم تو یاد گیری مبحث های دیگه کمک می کنه

---------- Post added at 06:38 PM ---------- Previous post was at 06:33 PM ----------

امروز ازمون بود! رسما به گا رفتم

monaa
26-03-2012, 18:58
اصلا حس درس خوندن ندارم . . .:41::19:

سر آزمون رفتی ؟ یا مثل من نشستی خونه افسوس خوردی ؟ :41::18::whistle:

---------- Post added at 07:58 PM ---------- Previous post was at 07:57 PM ----------

من یه کتاب دیفرانسیل 2 تست می خوام که درسنامه های خوبی هم داشته باشه ، مثل درسنامه های گاج ( آخه گاج دیفرانسیل 2 چاپ نکرد ) چه کتابی خوبی تهیه کنم ؟

10 سال کنکور ریاضی کانون ولی درسنامه هاش کامل نیست اگه صرفا درس نامه می خوای رمزینه بخون ( فقط حجمش زیاده):21:

Atefe_72
26-03-2012, 19:16

رمزینه یه کم وقتتو میگیره ولی خیلی خوب توضیح داده......

کسی میدونه کنکور زبان رتبه زیر 50 چه درصدایی میخاد؟؟؟
(فقط ادبیات از 40 بالاتر نمیره)

moh72
26-03-2012, 19:20
سر آزمون رفتی ؟ یا مثل من نشستی خونه افسوس خوردی ؟ :41::18::whistle:

---------- Post added at 07:58 PM ---------- Previous post was at 07:57 PM ----------

10 سال کنکور ریاضی کانون ولی درسنامه هاش کامل نیست اگه صرفا درس نامه می خوای رمزینه بخون ( فقط حجمش زیاده):21:
من امروز ازمونو حسابی خراب کردم ولی باعث شد متحول بشم:31:

Mr. President
26-03-2012, 20:03
سلام، کسی راه سریعی در مورد شمردن واج، تکواج، واژه و ... بلده؟

alone_boy
26-03-2012, 20:12
سر آزمون رفتی ؟ یا مثل من نشستی خونه افسوس خوردی ؟
نرفتم
نرسیده بودم بخونم واسه همین تصمیم گرفتم نرم

4umbaz
26-03-2012, 20:46
نرفتم

سلام داداش
تو که الان باید ترم اخر باشی:13:
نگو که میخای دوباره بری دانشگاه:18::18:

alone_boy
26-03-2012, 20:50
سلام داداش
تو که الان باید ترم اخر باشی:13:
نگو که میخای دوباره بری دانشگاه:18::18:
:دی
مثل اینکه یوزرم باعث شده اشتباه کنین
اون alone_boyـی که شما میشناختین الان یوزرش اینــــه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Reza31001
27-03-2012, 07:52
سر آزمون رفتی ؟ یا مثل من نشستی خونه افسوس خوردی ؟ :41::18::whistle:[COLOR="Silver"]

نرفتم

فکر کنم همین پست جواب خوبی باشه:

من امروز ازمونو حسابی خراب کردم ولی باعث شد متحول بشم:31:

یعنی نخوندن و عقب موندن یک اشتباه، نرفتن به آزمون هم یه اشتباهه دیگه!

One Minute
27-03-2012, 14:53
بچه ها 2 تا سوال مهم !!

بین درس های هندسه ی تحلیلی و گسسته ، کدوم آسون تر هست ؟ میخوام تابستون یکی از اینهارو کلاس برم و نصفش رو بخونم ( میخوام سخت تره رو برم کلاس! )

و سوال دوم :
توی برنامه کانون برای تابستون پیش ، مثلا قسمت ریاضیاتش ، 2 نوع برنامه داره ، یکیش که اجباری هست و نوشته همه باید پاسخ بدهند، یکی دیگه هم اختیاری هست که میگه یکی از این 2 تارو انتخاب کن! توی ریاضیات، قسمت حسابان اجباری هست و برای اختیاری ریاضی 2 و دیف هستش ، اما من میخوام تو تابستون فقط دیف و ریاضی 2 رو بخونم چون حسابان رو امسال خوب خوندم، نمیشه اون قسمت اجباری رو نزنیم در عوضش هر 2 قسمت اختیاری رو بزنیم ؟
لطفا یکی توضیح بده

مرسی ...

alone_boy
27-03-2012, 15:00
نرفتن به آزمون هم یه اشتباهه دیگه!
اتفاقا از نظر من آزمون های کانون اصلا معیار خوبی نیستن!
سوالاش که بگذرد . . .اصلا استاندارد نیستن و از هر 50 سوالش شاید شاید نهایتش 3 تا سوالش واسه کنکور بیان.سوالاش از سطح کنکور هم بالاترن!
ضمنا کسی رو میشناسم که ترازش اکثرا 4500 بوده ولی سراسری قبول شده در حالیکه یه نفر دیگه که اکثرا ترازش 6500 بوده سراسری قبول نشده

Reza31001
27-03-2012, 15:56
اتفاقا از نظر من آزمون های کانون اصلا معیار خوبی نیستن!
سوالاش که بگذرد . . .اصلا استاندارد نیستن و از هر 50 سوالش شاید شاید نهایتش 3 تا سوالش واسه کنکور بیان.سوالاش از سطح کنکور هم بالاترن!
ضمنا کسی رو میشناسم که ترازش اکثرا 4500 بوده ولی سراسری قبول شده در حالیکه یه نفر دیگه که اکثرا ترازش 6500 بوده سراسری قبول نشده
هیچ آزمونی ( ازجمله قلمچی) معیار نیست
سوالات هیچ آزمونی ( مخصوصا قلمچی!) استاندارد نیست ( تعریف سوال استاندارد: سوالاتی که تو کنکور میاد! در نتیجه بقیه آزمونها 100% استاندارد نیستن!!)
فکر کنم اولین باریه که میبینم یکی گفته سوالات کانون از کنکور بالاتره چون همه میگن ضعیفتره از جمله خودم ... حالا کاری به اون ندارم

من یکی رو میشانسم با میانگین تراز 7400 یعنی میانگین تراز بیست و چندآزمونش ار تابستون تا دم کنکور 7300-7400 بود رتبش شد 6000!!
آزمونی که شما میری میدی غیر از شبیه سازی کنکور که غیر از سوالات شامل صبح از خواب بیدار شدن به موقع هست تا 4-5 ساعت پشت صندلی نشستن و عادت کردن بدن شما به همچین شرایطی ( که وقتی تو کنکور به سوالات اسید باز ته شیمی رسیدی هنگ نکنی) غیر از ایناها باعث میشه یه بار دیگه تو ذهنت مرور بشه که کنکوری هستی و حتی وقتی آزمون رو خراب کنی باز با خودت بگی از این شنبه یه استارت دیگه میزنم و یه جورایی برای 2-3 هفته آینده انرژیتو به دست بیاری

دنبال تراز بالا بودن مخصوصا تو قلمچی که تقلب به راحتی و بسیار زیاد انجام میشه بچگانه س
(مخاطب جمله آخر عام بود سوءتفاهم نشه:20:)

بچه ها 2 تا سوال مهم !!

بین درس های هندسه ی تحلیلی و گسسته ، کدوم آسون تر هست ؟ میخوام تابستون یکی از اینهارو کلاس برم و نصفش رو بخونم ( میخوام سخت تره رو برم کلاس! )

و سوال دوم :
توی برنامه کانون برای تابستون پیش ، مثلا قسمت ریاضیاتش ، 2 نوع برنامه داره ، یکیش که اجباری هست و نوشته همه باید پاسخ بدهند، یکی دیگه هم اختیاری هست که میگه یکی از این 2 تارو انتخاب کن! توی ریاضیات، قسمت حسابان اجباری هست و برای اختیاری ریاضی 2 و دیف هستش ، اما من میخوام تو تابستون فقط دیف و ریاضی 2 رو بخونم چون حسابان رو امسال خوب خوندم، نمیشه اون قسمت اجباری رو نزنیم در عوضش هر 2 قسمت اختیاری رو بزنیم ؟
لطفا یکی توضیح بده

مرسی ...

1- اگه کلا از جبر خوشت اومده از گسسته هم خوشت میاد
اگه با هندسه فضایی ( فکر کنم آخر هندسه 2) حال کردی با تحلیلی هم حال میکنی

البته کلی گفتم
بحث سختتر بودن هم به نظر من مطرح نیست یعنی نمیشه گفت کدوم سخت تره
فکر کنم شما میخوای سخت تره رو تو تابستون بخونی تا در ضمن سال به مشکل برنخوری
اگه اینطوره ببین با کدوم یکی بیشتر مشکل داری ( از روی همون جبر و هندسه فضایی) و اونو تو تابستون بیشتر کار کن

2- نمیشه
اگه شما ریاضی 2 و دیفرانسیل رو بزنی تو کارنامه برات حسابان رو 0% میزنه کامل ترازت رو خراب میکنه!

One Minute
27-03-2012, 16:08
هیچ آزمونی ( ازجمله قلمچی) معیار نیست
سوالات هیچ آزمونی ( مخصوصا قلمچی!) استاندارد نیست ( تعریف سوال استاندارد: سوالاتی که تو کنکور میاد! در نتیجه بقیه آزمونها 100% استاندارد نیستن!!)
فکر کنم اولین باریه که میبینم یکی گفته سوالات کانون از کنکور بالاتره چون همه میگن ضعیفتره از جمله خودم ... حالا کاری به اون ندارم

من یکی رو میشانسم با میانگین تراز 7400 یعنی میانگین تراز بیست و چندآزمونش ار تابستون تا دم کنکور 7300-7400 بود رتبش شد 6000!!
آزمونی که شما میری میدی غیر از شبیه سازی کنکور که غیر از سوالات شامل صبح از خواب بیدار شدن به موقع هست تا 4-5 ساعت پشت صندلی نشستن و عادت کردن بدن شما به همچین شرایطی ( که وقتی تو کنکور به سوالات اسید باز ته شیمی رسیدی هنگ نکنی) غیر از ایناها باعث میشه یه بار دیگه تو ذهنت مرور بشه که کنکوری هستی و حتی وقتی آزمون رو خراب کنی باز با خودت بگی از این شنبه یه استارت دیگه میزنم و یه جورایی برای 2-3 هفته آینده انرژیتو به دست بیاری

دنبال تراز بالا بودن مخصوصا تو قلمچی که تقلب به راحتی و بسیار زیاد انجام میشه بچگانه س
(مخاطب جمله آخر عام بود سوءتفاهم نشه:20:)

1- اگه کلا از جبر خوشت اومده از گسسته هم خوشت میاد
اگه با هندسه فضایی ( فکر کنم آخر هندسه 2) حال کردی با تحلیلی هم حال میکنی

البته کلی گفتم
بحث سختتر بودن هم به نظر من مطرح نیست یعنی نمیشه گفت کدوم سخت تره
فکر کنم شما میخوای سخت تره رو تو تابستون بخونی تا در ضمن سال به مشکل برنخوری
اگه اینطوره ببین با کدوم یکی بیشتر مشکل داری ( از روی همون جبر و هندسه فضایی) و اونو تو تابستون بیشتر کار کن

2- نمیشه
اگه شما ریاضی 2 و دیفرانسیل رو بزنی تو کارنامه برات حسابان رو 0% میزنه کامل ترازت رو خراب میکنه!

مرسى برادر
خب چه برنامه ى بدى داره كانون، من اگه تو هرشاخه اى بخوام درس پيش رو بخونم، سال دوم رو نميتونم بخونم، شما راه حلى ندارين؟

Reza31001
27-03-2012, 16:33
برنامه مدرسه بهترین برنامه درسی برای هر دانش آموزه
البته اگه از تابستون شروع میکنید

alone_boy
27-03-2012, 17:44

من همینجوری رو هوا نگفتم که سطحش از کنکور هم بالاتره.حتما چیزایی دیدم که میگم
میشناسم کسانی رو که مدام دارن تست(چه تالیفی و چه سراسری) کار میکنن ولی توی آزمونهای کانون از زدن 2 تا تست هم عاجزن و ترازشون هم همیشه 4500-5000ـه در حالیکه اگه همون کتاب رو بیاری جلوی دستشون حفظی تستهایی که مربوط به کنکورهای سراسری میشه رو برات حل میکنن
+
اگر سبک کاریشون جوری بود که مثلا واسه هر درس تستای کنکورهای سالهای قبل رو جمع میکردن و جلوی دست من و شما میزاشتن خیلی بهتر بود تا اینکه بیان و از یک معلم تقاضا کنن که براشون سوال طرح کنه(نظر شخصی)

lordfarid
27-03-2012, 18:08
بچه ها کسی قیمت دانشگاه آزاد قشم پزشکی رو میدونه ؟ سراسری نه ها آزاد قشم
تو سایتا زده ترمی پنج و خورده ای حالا من نمیدونم کل شهریه ترم یا نه این ثابته بعد اضافه هم میشه !
هزینه ی خوابگاه گرونه تو داشنگاه آزاد قشم ؟

alavi71
27-03-2012, 18:10
بچه ها کسی قیمت دانشگاه آزاد قشم پزشکی رو میدونه ؟ سراسری نه ها آزاد قشم
تو سایتا زده ترمی پنج و خورده ای حالا من نمیدونم کل شهریه ترم یا نه این ثابته بعد اضافه هم میشه !
هزینه ی خوابگاه گرونه تو داشنگاه آزاد قشم ؟

اگر منظورتون بین الملل ازاد هست.
ترم اول یک 10 ملیون هزینه دارید
و یک چیزی حدود6 ملیون هم هزینه یک ترمتون هست.البته این نرخ مربوط به دانشگاه سراسری هست.
خوابگاه بعید میدونم داشته باشن ....

lordfarid
27-03-2012, 18:25
نه سراسری نه . دانشگاه آزاد هم یک شعبه تو قشم داره که تراز 6200 6300 میخواد . فکرم اونه چون بنظرم ارزون تره .
پنج شش تا شهریه رو میشه روش فکر کرد . ده تا دیگه خیلی زیاده برام .

A.N.A.P
27-03-2012, 19:24
من همینجوری رو هوا نگفتم که سطحش از کنکور هم بالاتره.حتما چیزایی دیدم که میگم
میشناسم کسانی رو که مدام دارن تست(چه تالیفی و چه سراسری) کار میکنن ولی توی آزمونهای کانون از زدن 2 تا تست هم عاجزن و ترازشون هم همیشه 4500-5000ـه در حالیکه اگه همون کتاب رو بیاری جلوی دستشون حفظی تستهایی که مربوط به کنکورهای سراسری میشه رو برات حل میکنن
+
اگر سبک کاریشون جوری بود که مثلا واسه هر درس تستای کنکورهای سالهای قبل رو جمع میکردن و جلوی دست من و شما میزاشتن خیلی بهتر بود تا اینکه بیان و از یک معلم تقاضا کنن که براشون سوال طرح کنه(نظر شخصی)

دوست عزیز سوالای گزینه 2 رو ببین اونوقت متوجه میشی سخت یعنی چی !

urchin7
27-03-2012, 19:38
نه سراسری نه . دانشگاه آزاد هم یک شعبه تو قشم داره که تراز 6200 6300 میخواد . فکرم اونه چون بنظرم ارزون تره .

پارسال تراز اخرین فرد قبول شده اش 7017 بوده
فکر کنم خوابگاه پسرانه نداره!

شرایط ثبت نامه پزشکی دانشگاه بین المللی (آزاد) قشم
1 - دانشجويان تابع شرايط و ضوابط آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي مي باشند.
2 - درخواست انتقال به ساير واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي ممنوع بوده و دانشجو تا پايان دوره
تحصيل تحت هيچ شرايطي امكان انتقال به ساير واحدهاي دانشگاهي را نخواهد داشت لذا انتقال تحت
هيچ شرايطي اعم از فرزندان هيأت علمي، ازدواج دانشجويان دختر، ايثارگران و ... امكان پذير نخواهد
بود.
3 - كليه كلاس ها به صورت حضوري برگزار شده و زبان تدريس انگليسي فارسي خواهد بود.
4 - شهريه رشته پزشكي دكتري حرفه اي مركز بي نالمللي شامل شهريه ثابت و متغير براي سال اول
(شامل دو نيمسال تحصيلي) حدود 140 ميليون ريال خواهد بود كه اين مبلغ متناسب با شهريه
دور ههاي داخل در هر سال افزايش خواهد يافت.
( 0763)
5224470 و 5227136

alavi71
27-03-2012, 22:05

یک نفر از که اونجا در دولتیش درس میخوند این مبالغ رو گفت ...
الته 10 تومن فقط ترم یک هست ...
آزاد رو اطلاعی ندارم .....

از خود واحدش سوال کنید پاسخ دقیق تری بهتون میدن
موفق باشید....

---------- Post added at 11:05 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

مرسى برادر
خب چه برنامه ى بدى داره كانون، من اگه تو هرشاخه اى بخوام درس پيش رو بخونم، سال دوم رو نميتونم بخونم، شما راه حلى ندارين؟

خب با توجه به رششتون عمل کنید مثلا اگر تجربی هستید حتما زیست که تخصصی هست رو در هیچ پایه ای رها نکنید و همینجور برای بقیه رشتهها....
به نگاهی به بودجه بندی سوالات در سالهای گذشته مباحث کم اهمیت رو رها کنید....

به دروس پیش توجه زیادی داشته باشید ....

D_felfelak
28-03-2012, 11:33
تست های الکتريسيته ساکن و جاری رو در کنکور بهتر ميشه زد يا مکانيک ديناميک رو؟
برای کدوم وقت بذارم به صرفه تر هست؟
الکتريسيته ساکن و جاری رو من قشنگ ياد گرفتم با زير و بمش در حد کنکور:8: فقط هيچی تست نزدم
مکانيک ديناميک به جز پرتابه و حرکت دايره ای رو خوندم و نصف تست های گاج سفيد(تست های آموزشيش) رو زدم اما درست از پسش بر نميام اگر سؤال رو يکم سختش کنند من توش ميمونم

hermione
28-03-2012, 12:27
الکتريسيته ساکن و جاری رو من قشنگ ياد گرفتم با زير و بمش در حد کنکور:8: فقط هيچی تست نزدم
مکانيک ديناميک به جز پرتابه و حرکت دايره ای رو خوندم و نصف تست های گاج سفيد(تست های آموزشيش) رو زدم اما درست از پسش بر نميام اگر سؤال رو يکم سختش کنند من توش ميمونم

به نظر من تست های الکتریسیته می تونن متنوع و سخت تر طراحی کنن حالا شاید این نظر من باشه چون من توی کنکور خیلی راحت تر تست های سینماتیک ، دینامیک حل کردم . چون هم توی سال دوم اومده هم پیش خیلی روی مکانیک دینامیک تمرکز کنید ...
در هر صورت تست های سالهای قبل کنکورو حتما بخونید از همین الان دیگه شروع کنید ، تست های تالیفی کنار بذارید سوالای 20-30 سال اخیر کنکورو بخونید نصف موفقیت تضمینه

A.N.A.P
28-03-2012, 17:52

میدونی چرا یکم سخت ترش کنن گیر میکنی ؟ چون به احتمال زیاد واسه سوالای یکم سخت تر وقت صرف نمیکنی تا به جواب برسی ! بهتره یه بار مقدمه ای که آقای جوکار ابتدای گاج سفید نوشته رو بخونی !

دوستان میدونید تا کنکور چند روز دیگه مونده ؟ فقط 92 روز دیگه ! :-)

moh72
28-03-2012, 19:34
پشتیبان کانونو چطوری میشه عوض کرد و اینکه چقدر طول میکشه (این پشتیانم مشکلش اینه که هیچی نمیدونه ودو هفته یک بار زنگ میزنه میگه چطوری؟خوندی؟ منم میگم خوندم یا نخوندم بعد میگه باشه تو ازمون میبینمت!!)
+
فیزیک 1 فصل نور و عدسی یه کتاب میشه معرفی کنید کم حجم باشه (تست با درسنامه خوب) آبیه کانون گرفتم یعنی :2:

alavi71
28-03-2012, 22:05
پشتیبان کانونو چطوری میشه عوض کرد و اینکه چقدر طول میکشه (این پشتیانم مشکلش اینه که هیچی نمیدونه ودو هفته یک بار زنگ میزنه میگه چطوری؟خوندی؟ منم میگم خوندم یا نخوندم بعد میگه باشه تو ازمون میبینمت!!)
+
فیزیک 1 فصل نور و عدسی یه کتاب میشه معرفی کنید کم حجم باشه (تست با درسنامه خوب) آبیه کانون گرفتم یعنی :2:
+
مبحث تابع تو ریاضی که 5 تا ازش تست میاد چی هست؟:31:(میدونید اخه تابع یه چیزیه که تو کل دیفرانسیل هست چجوری ازش سوال میاد؟)

سلام
به مدیر کانون همون ناحیه که توش هستید بگید باید عوض کند.
البته اگر در همون برگه نظر سنجی که بهتون میدن بزنید عملکرد خوبی نداشته مدیر باید پیگیری کند.
متاسفانه چون کانون هزینه چندانی برای هر دانش اموز به پشتیبان نمیدهد این مسائل پیش میاد.

موفق باشید

A.N.A.P
29-03-2012, 14:56
دوستان تو عید چقدر درس میخونید ؟ من الان سه روزه فقط دارم 4 ساعت میخونم ! نمیدونم چرا حوصلم نمیگیره !

alone_boy
29-03-2012, 22:20
دوستان تو عید چقدر درس میخونید ؟ من الان سه روزه فقط دارم 4 ساعت میخونم ! نمیدونم چرا حوصلم نمیگیره !
خوش به حالت که حداقل 4 ساعتو میخونی
1 ساعتم آرزوست . . .

A.N.A.P
29-03-2012, 22:46
خوش به حالت که حداقل 4 ساعتو میخونی
1 ساعتم آرزوست . . .

امروز هیچی نخوندم !فقط تونستم ادبیات 2 رو تموم کنم با اینکه ادبیات رو تقریبا فول هستم !

monaa
30-03-2012, 11:51
امروز هیچی نخوندم !فقط تونستم ادبیات 2 رو تموم کنم با اینکه ادبیات رو تقریبا فول هستم !

منم مثل شما تو بحران بودم 7 روز اول عید ، روی هم رفته 10 ساعت نخوندم :41:
اما :31:
فهمیدم مشکلم از کجاست ؟ مشکلم این بود که یه کم از برنامه قلمچی عقب می موندم کمپلت قاطی می کردم و روحیه ام رو از دست می دادم
من اومدم کلا برنامه راهبردی و دفتر برنامه ریزی و هرچی قلمچی ملمچی بود از جلو چشم برداشتم نشستم مباحثی رو که پر سوال تر هستند رو انتخاب کردم و از اون روز دارم خیلی خوب پیش می رم :thumbsup:

تک تک درس هام برنامه ام به این ترتیبه ( لطفا نظرتون رو بگین )

ادبیات : شروع کردم به صورت جامع از 5 سال اخیر تست می زنم
عربی : باز هم جامع می زنم ( یکی از فامیلامون دبیر عربی هست با ایشون کار می کنم خیلی عالی پیش می رم )
دینی : دی وی دی های گزینه 2 عالین + گاج رو تکمیلی می خونم و تست می زنم
زبان : تو خون و رگم هست لازم ندارم بخونم :31:
ریاضی پایه و دیفرانسل : مهر و ماه جمع بندی : واقعا میگم عالیه حتما تهیه اش کنید
فیزیک 3 : خیلی سبز + دبیر خصوصی
شیمی : مهر و ماه جمع بندی + خلاصه ها ی خودم

........................
راستی بچه واسه ی گسسته کتاب آموزشی هست که خیلی پایه ای و ساده و روان درس بده لاقال امتحان پایان ترم قبول بشیم ؟ :18:

mahla jan
30-03-2012, 20:34
فهمیدم مشکلم از کجاست ؟ مشکلم این بود که یه کم از برنامه قلمچی عقب می موندم کمپلت قاطی می کردم و روحیه ام رو از دست می دادم
من اومدم کلا برنامه راهبردی و دفتر برنامه ریزی و هرچی قلمچی ملمچی بود از جلو چشم برداشتم نشستم مباحثی رو که پر سوال تر هستند رو انتخاب کردم و از اون روز دارم خیلی خوب پیش می رم :thumbsup:

عربی : باز هم جامع می زنم ( یکی از فامیلامون دبیر عربی هست با ایشون کار می کنم خیلی عالی پیش می رم )

........................
راستی بچه واسه ی گسسته کتاب آموزشی هست که خیلی پایه ای و ساده و روان درس بده لاقال امتحان پایان ترم قبول بشیم ؟ :18:
ایول.از الان به بعد ساعت مطالعه خیلیا میاد پایین یکی از دلایلم شاید همین باشه که به برنامه قلم و بقیه موسسات نمی رسن و همچنین استرس ناشی از اون.اقا این اشتباهه از الان به بعد دیگه باید تموم مشکلاتو ریشه یابی و حلشون کرد وگرنه نمی شه اونی که می خوایننننننننننننننن(به خودمم می گم)گور بابا قلم و دارودستش.ما فقط یه ازمون داریم اونم کنکورهههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههه
خیلیا با قلم پیش رفتنو پیش رفت کردن اون خیلیا همچنان به کارشون ادامه بدن ولی بقیه مثه من که قلم فقط براشون حکم یه پتکو داره بزرانش کناااااااااااار
من که به شخصه دیگه ازمون قلم نمی دم و فقط 3 تا جامع سنجشو می دم.این از من
بدم می یاد از کانون اه
:2::2:
من یکی رو می شناسم تو کانون 1 بارم بالا 7000 نشد و کنکور 800 شد:21:اینم واسه این که امید بگیرین گفتم

و

ایول به بعضی ها که تصمیم گرفتن نیان دیگه نت نیومدن و سفت و سخت می خونن.مثه esilove...
همین هومن خودمون:31:وخیلیای دیگه .من که هیچ وقت اراده نداشتم.
اما
اون موقع که زل زدی به مانیتور تا کارنامت بالا بیاد(واااااااای فکرش دیوونم می کنه)اینو به سال اولیا که تجربه ندارن می گم
می گی خدااااااااااااااااااااا جهت حفظ ابرومم که شده ابرومو نبر!!!!!!!!یه هو تو همون 3-4 سانیه تموم 12 سال تحصیلو مشکلاتش میاد جلو چشمات و خدا نکنه نباشه اونی که می خوای.اصلا برا ارامش اون لحظه هم که شده با تموم وجود از این به بعدو بخونین یعنی بخونیم
همتونو دوس دارم و امیدوارم بهترین روز زندگی هممون اون روزی باشه که همونی که خواستیم قبول شدیم:10::11:
harfe akhar be naghl az yeki
کفشاتونو در ارید و بدوید!

میدونم خسته شدید ولی چشاتونو ببندید و به لحظه ی امدن کارنامه و رتبه ی خوب یا خوشحالی پدر ومادر و...

فکر کنید.

کنکور اومد حالا نتاز کی بتاز!!

alone_boy
30-03-2012, 20:37
یه کم بیشتر در موردش بگین
اگه کتاب خوبیه تا تهیه ش کنم . . .

urchin7
30-03-2012, 23:13

........................
خوشحالم که دوباره روحیه گرفتی!
قبلا که روحیه داشتم مرور کارهای که می خواستم بکنم بهم روحیه می داد

منم بعد از 17 روز روزی 1-2 ساعت درس خوندم 4 روز درس نخواندن و دیدن 700افت تراز بجای 300 تا که لازم داشتم
امروز کتاب رو باز کردم
امیدوارم موفق باشی

pour-homme
30-03-2012, 23:29
بچه ها به نظر من اشتباه نکنید با برنامه کانون پیش برید 6 روز وقت دارید تا ازمون بعدی میشه با خر خونی جمعش کرد اصلا به تراز اهمیت ندید فقط برنامه تموم کنید همین
این 3 ماه باقی مونده حکم طلا داره اگر تو این سه ماه کاری کردید ، کردید اگر هم نکردید خب نکردید دیگه (چقدر کردن نکردن شدن : ارایه ادبیش اگه گفتین چی میشه ) .
جدی بگرید ارزشش رو داره
ازمون های سنجش هم همچین اش دهن سوزی نیست والا ما پارسال که دادیم سوال ها ساده بود نخ سوزن تخصصی ( عمومی بد نبود )

D_felfelak
30-03-2012, 23:51
هی همه ميگند ميگی اين سه ماهه مهم هست
من الا" حساب کردم ديدم تا پنج خرداد که بعدش فقط مرور خواهد بود بيش از 600 ساعت وقت دارم :8::8::8:يعنی اين طوری اکثر قريب اتفاق مطالب رو با کيفيت بالا و اون طور که دلم ميخواد ميتونم بخونم خيلی ذوقوليدم خيلی:5::5::5:
به نظر شما هماهنگی با آزمون قلم چی چقدر مهم هست؟ آخه الا" ميبنم اگه فقط آزمون 18 ام و سه تا آزمون آخر رو بدم بهتر ميتونم به برنامه ام برسم!
پ ن: تازه من وقت های کلاس مدرسه که در هفته يک روز کاملم رو ميگيره ازش کم کردم

Mr. President
31-03-2012, 00:08
من که تحت هیییییچ شرایطی حتی اگه آمریکا هم حمله کنه قلم چی رو از دست نمیدم، منم گیر کردم روی 6800 ولی ترک قلم چی یا هر آزمون دیگه یعنی فرار از مشکلات!! 12-13-14-15-16-17 شیش رووووز!! پیش 1 که چیزی نیست بابا یکم فیزیک زیاده اونم بزنین به کمرش من توی عید عربی رو تموم کردم رفت پی کاااارش، زرد قلم چی با هشت سری آزمون، درصد متوسطم شد 86 دیگه تا خرداد نمیخونم.
شما هم اگه می بینین عقب افتادین بیخیال یه آزمون بشین و به جاش بزنین به برجک کنکور اون درسی رو که ضعیفین بترکونین تا حداقل از نظر روانی یکم روحیه بگیرین.

دوستی که میگی فقط سنجش میرم، 12 تا آزمون بری بهتره یا 3 تا ؟ اصلا نمره و درسو بی خیال..یکی که مسابقه داره قبلش تمرین میکنه همین طور سر جلسه نشستن و فکر کردن روی سوالات باعث میشه سر کنکور روی اسید و باز شیمی مغزت قفل نکنه!
از ما گفتن بود...خود دانید.. ولی بعد کنکور میگی این یارو cna.sina راست میگفت..این خط این نشون! :)

هیچ وقت آزمون آزمایشی رو ول نکنین!

Reza31001
31-03-2012, 00:18
هی همه ميگند ميگی اين سه ماهه مهم هست
من الا" حساب کردم ديدم تا پنج خرداد که بعدش فقط مرور خواهد بود بيش از 600 ساعت وقت دارم :8::8::8:يعنی اين طوری اکثر قريب اتفاق مطالب رو با کيفيت بالا و اون طور که دلم ميخواد ميتونم بخونم خيلی ذوقوليدم خيلی:5::5::5:
به نظر شما هماهنگی با آزمون قلم چی چقدر مهم هست؟ آخه الا" ميبنم اگه فقط آزمون 18 ام و سه تا آزمون آخر رو بدم بهتر ميتونم به برنامه ام برسم!

آرمون رو لطفا رها نکنید فقط نسبت به تراز و رتبه و مخصوصا حرفای دوستاتون بی تفاوت باشید اصلا در مورد آزمون آزمایشی و تراز و رتبه با هیچ کس حرف نزنید که استرس زاس
به برنامه آزمون نمیرسید درست ولی به بخشی از اون که میرسید برای همون قدر که خوندین ارزش قائل بشین و آزمون رو بدین حالا 100 بودجه بندی رو نخوندین اشکال نداره با آمادگی 60-70 درصد برید سر جلسه چه اشکالی داره؟
ولی ساعت مطالعه رو ببرید بالاتر و برنامه مطالعاتیتون رو فشرده کنید و عقب موندگی ها رو جبران کنید هنوز راه زیادی در پیشه

من که تحت هیییییچ شرایطی حتی اگه آمریکا هم حمله کنه قلم چی رو از دست نمیدم، منم گیر کردم روی 6800 ولی ترک قلم چی یا هر آزمون دیگه یعنی فرار از مشکلات!! 12-13-14-15-16-17 شیش رووووز!! پیش 1 که چیزی نیست بابا یکم فیزیک زیاده اونم بزنین به کمرش من توی عید عربی رو تموم کردم رفت پی کاااارش، زرد قلم چی با هشت سری آزمون، درصد متوسطم شد 86 دیگه تا خرداد نمیخونم.
شما هم اگه می بینین عقب افتادین بیخیال یه آزمون بشین و به جاش بزنین به برجک کنکور اون درسی رو که ضعیفین بترکونین تا حداقل از نظر روانی یکم روحیه بگیرین.

درسته
آفرین
دقیقا

پ ن: تشکر خشک و خالی برای این پست کم بود!

Mr. President
31-03-2012, 00:38
دفتر برنامه ریزی قلمچی یه مطلب داره که میگه
"ناگهان همه چیز با حرکت تند پیش می رود"
"افراد از خواب بیدار می شوند"
همین افراد بخش زیادیشون ( به جر سیاهی لشگر های کنکور) تا بعد از سیزده بدر در خواب هستند، شما شیش روز وقت داری که بزنی جلو! اگه قبلیا رو از دست دادی اینا رو از دست نده! وقتی همه دارن توی دشت و دمن تخمه و هندونه می خورن و والیبال میزنن شما تست بزنی! مطمئن باش هیچ تلاش و فداکاری توی این دنیا بی ثمر نمیمونه!
ادیسون در جریان اختراع لامپ بیشتر از شیش هزار ماده ی مختلف رو تست کرد! شما توی این شیش روز تست بزن! و درس بخون اگه موفق نشدی اونوقت آزمونا رو بزار کنار

urchin7
31-03-2012, 00:39
دیگه تا سه ماه دیگه کانکت نمی شم
منی که تا 20 اسفند تا حدی قابل قبول درس خوندم ! الان بافقط چند مبحث واسه مطالعه مونه و بقیقه همش مروره!یک سال هم پشت کنکور بودم !حیفم می یاد پزشکی قبول نشم و زرشک بشم!
منی که سال اول می گفتم اگه امسال یا سال بعد پزشکی قبول نمی شم!حوصله الکی زندگی کردن به زور زنده موندن رو ندارم و خودم رو از این زندگی راحت می کنم
اگه سه ماه درس بیخونم یک عمر رستگارم
اون 12 سال درس خوندنی و نخوندنی با این سال آخر خر خونی بدون این 3 ماه یعنی هیچ! این یعنی ایفون 4s داشته باشی ولی دکمه پاور نداشته باشه
الان که 3 ماه آخر کنکور زندگیمه به علاقه و حوصله ای که سال اول داشتم فکر می کنم می خوام از شرمندگی تصعید بشم
یادم می یاد پارسال اون 5-4 ماه که درس می خوندم معمولا یک روز هفته رو درس نمی خوندم( امان از دوستان ناباب (ولی صحبتهامون درسی بود) ) در اون 6 روز همیشه 49-50 ساعت درس می خوندم!(فقط 3-4 هفته نوروز کمتر شدو مثل امسال شدم)الان شده هفته ای 15 و این هفته به زور 5 ساعت!

کاری که پارسال می کردم ولی امسال نمی کنم
1.اینترنت فقط برای کارنامه
2.اصلا فکر بیرون رفتن از خونه تو سرم نبود
3. وقتی جلو تلوزیون بودن با خودم می گفتم بلند شو ! این امتحان خداست :31: و این موقعیت هاست که مشخص می کنه کی پزشک می شه و کی زرشک! اگه بلند نشی کنکور می پره! بعدا از چند وقت تلویزیون هم رفت پی کارش
اگه تو کله کسی هم گِل باشه هیچی هم بلند نباشه تو این سه ماه هر رشته ای که خواست می تونه قبول بشه! نمی خوام بعد از کنکور به خودم بگم خر نفهم یعنی شعور و اون بادمجونی که تو سرته همین اندازه بود! یعنی نتونسی پزشکی قبول بشی! و حالا می خوای الکی بری معماری واسه خوشگذرونی پیش دوستات! برو بمیر که حیف اون اکسیژن هاس که کوفت می کنی
ساعات بالای مطالعه همه چیز رو حل می کنه هر چی بیشتر تو اتاقی که درس می خونی بمونی متوجه می شی که بیشتر درس می خونی! پس وقتی رفتی بیرون بیاد باشی که باید دوباره بری تو اتاق و شروع کنی
برنامه هامون رو باید میکرو بندی کنیم مثل کاری که همه 2 هفته اخر کنکور می کنند!به موقع می رند از اتاق واسه ناهار خوردن! که الکی معطل نشن! به خاطر کم کاری هامون باید هفته آخر کنکور رو 3 ماه زودتر شروع کنیم!
تلویزون و کامپیوتر و دوستامون ما رو دانشگاه نمی برند یادتون باشه

بیای همین جا قرار بذاریم که دیگه نیای فروم قبل از این که بدبخت بشم!! و نشه جمش کرد!و تاپیک وارد صفحه 301 نشه ! همین جا از هم خداحافظی کنیم بره واسه3 ماه دیگه ! بعد از کنکور می یام جوری که هیچ کدوممون خجالت نکشیم درصد ها و پیشبینی رتبه هامون رو به هم بگیم
جوری که بهار 91 بهترین بهار زندگیمون بشه! بهاری که زندگیمون رو تغییر داد!بهاری که نذاشت دوباره کنکور بدیم! بهاری نذاشت الکی جهت رفع تکلیف بریم رشته ای که بهش علاقه نداریم!هر وفت که اسم بهار رو شنیدیم یاد تلاشهای بهار 91 بیفتیم

Mr. President
31-03-2012, 00:56
دیگه تا سه ماه دیگه کانکت نمی شم

بیای همین جا قرار بذاریم که دیگه نیای فروم قبل از این که بدبخت بشم!! و نشه جمش کرد!و تاپیک وارد صفحه 301 نشه ! همین جا از هم خداحافظی کنیم بره واسه3 ماه دیگه ! بعد از کنکور می یام جوری که هیچ کدوممون خجالت نکشیم درصد ها و پیشبینی رتبه هامون رو به هم بگیم
جوری که بهار 91 بهترین بهار زندگیمون بشه! بهاری که زندگیمون رو تغییر داد!بهاری که نذاشت دوباره کنکور بدیم! بهاری نذاشت الکی جهت رفع تکلیف بریم رشته ای که بهش علاقه نداریم!هر وفت که اسم بهار رو شنیدیم یاد تلاشهای بهار 91 بیفتیم

منم پایم پزشکی سال 91!
اینم آخرین پست منه تا روز اعلام رتبه ها!

فردا شنبه است!! همون شنبه ای که میگی شروع میکنم! از شنبه ی دیگه!! این همونه! یا کارنامه ی پزشکی رو اسکن میکنم یا میگم یکی از بچه ها اعلامیه ترحیمو اسکن کنه! دو تا گلوله کلاش هم آماده کردم ایناهاش :

خدا حافظ هههههمگی تا روز اعلام رتبه ها!! یا اعلام نمره های اون دنیا!

Reza31001
31-03-2012, 01:22
بی خیال شدن کامپیوتر و اینترنت و سریال های تلویزیونی کار سختیه که هر کنکوری انجام نمیده ولی هر کسی هم انجام بده نتیجش رو قطعا میگیره
اگه دقت کرده باشین دو تا از بچه های همین جا از همون اوایل کار به این نتیجه رسیدن و قطعا مزدش رو هم میگیرن

فقط اگه دیدین شیطون داره گولتون میزنه بهتره کلا کامیوتر یا لپ تابتون رو جمع کنید که دیگه نشه کاری کرد
3-4 ماه زندگی بدون اینترنت هیچ کس رو نکشته مطمئن باشین :21:

D_felfelak
31-03-2012, 07:28
آرمون رو لطفا رها نکنید فقط نسبت به تراز و رتبه و مخصوصا حرفای دوستاتون بی تفاوت باشید اصلا در مورد آزمون آزمایشی و تراز و رتبه با هیچ کس حرف نزنید که استرس زاس
به برنامه آزمون نمیرسید درست ولی به بخشی از اون که میرسید برای همون قدر که خوندین ارزش قائل بشین و آزمون رو بدین حالا 100 بودجه بندی رو نخوندین اشکال نداره با آمادگی 60-70 درصد برید سر جلسه چه اشکالی داره؟
ولی ساعت مطالعه رو ببرید بالاتر و برنامه مطالعاتیتون رو فشرده کنید و عقب موندگی ها رو جبران کنید هنوز راه زیادی در پیشه

درسته
آفرین
دقیقا

خب اين طوری چطوره:
به بودجه بندی نگاه کنم اگه جزء برنامه خودم هست بخونم اگر نه نخونم و باقی وقت که قابل توجه هم هست به برنامه ريزی خودم بپردازم؟
اين طوری با آمادگيم برای شرکت در کانون کمتر هست اما آزمون رو ميدم نسبت به نتيجه با توجه به درصدی که خوندم اهميت ميدم و به برنامه خودمم ميرسم

leyli9070
31-03-2012, 08:58
سلام
سال نو مبارک
من میخوام برا کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی 91 شرکت کنم یه برنامه ریزی میخوام
کسی هست منو راهنمایی کنه ممنون میشم.

---------- Post added at 09:58 AM ---------- Previous post was at 09:57 AM ----------

کسی هست رشته اش کاکیتوتر گرایش نرم افزار باشه

---------- Post added at 09:58 AM ---------- Previous post was at 09:58 AM ----------

ببخشید کامپیوتر

Reza31001
31-03-2012, 09:14
خب اين طوری چطوره:
به بودجه بندی نگاه کنم اگه جزء برنامه خودم هست بخونم اگر نه نخونم و باقی وقت که قابل توجه هم هست به برنامه ريزی خودم بپردازم؟
اين طوری با آمادگيم برای شرکت در کانون کمتر هست اما آزمون رو ميدم نسبت به نتيجه با توجه به درصدی که خوندم اهميت ميدم و به برنامه خودمم ميرسم

خوب برنامه خودت نباید تفاوت زیادی با کانون داشته باشه
اگه خلاصه برنامه خودت رو بگی بهتر میفهمم چی به چیه
برنامه کانون هم از الان تا آخر اردیبهشت باید پیش 2 باشه درسته؟

alavi71
31-03-2012, 09:23
سلام
سال نو مبارک
من میخوام برا کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی 91 شرکت کنم یه برنامه ریزی میخوام
کسی هست منو راهنمایی کنه ممنون میشم.

---------- Post added at 09:58 AM ---------- Previous post was at 09:57 AM ----------

کسی هست رشته اش کاکیتوتر گرایش نرم افزار باشه

---------- Post added at 09:58 AM ---------- Previous post was at 09:58 AM ----------

ببخشید کامپیوتر

دوست من در تاپیک کاردانی به کارشناسی پست بزارید....

D_felfelak
31-03-2012, 09:37
دوستان و اساتيد لطفا" راهنمايی کنيد خيلی برام مهم هست

خوب برنامه خودت نباید تفاوت زیادی با کانون داشته باشه
اگه خلاصه برنامه خودت رو بگی بهتر میفهمم چی به چیه
برنامه کانون هم از الان تا آخر اردیبهشت باید پیش 2 باشه درسته؟
توی اين هفته که پيش يک رو به جز مکانيک و ديناميک و دنباله و سری و دو فصل اول هندسه تحليلی تموم ميکنم کامل کامل
همه درس ها(اعم از پيش 2 يا پايه) به جز مباحثی که روش تسلط دارم و فول ام رو ميخوام بخونم و تست بزنم حالا چه نخوندم چه تسلط ندارم
فقط از درس زبان ريدينگ و کلوز رو حذف کردم و از درس عربی معتل و صفت و مضاف و معلوم مجهول رو حذفيدم ريدينگش رو هم خرداد کار ميکنم
از رياضیجات هم مثلثات رو حذفيدم
از مکانيک و ديناميک هم ميخوام فقط چيزايی که تا الا" خوندم و تست هايی که زدم رو مسلط بشم
با حساب کتابی که کردم که نسبتا" دقيق هم هست همه ی اين کار ها رو ميرسم انجام بدم:8::8::8: يه چيز ديگه هم هست به نظرم با اين برنامه موتورم بهتر کار ميکنه:5::5::5:

ایول.از الان به بعد ساعت مطالعه خیلیا میاد پایین یکی از دلایلم شاید همین باشه که به برنامه قلم و بقیه موسسات نمی رسن و همچنین استرس ناشی از اون.اقا این اشتباهه از الان به بعد دیگه باید تموم مشکلاتو ریشه یابی و حلشون کرد وگرنه نمی شه اونی که می خوایننننننننننننننن(به خودمم می گم)گور بابا قلم و دارودستش.ما فقط یه ازمون داریم اونم کنکورهههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههه
خیلیا با قلم پیش رفتنو پیش رفت کردن اون خیلیا همچنان به کارشون ادامه بدن ولی بقیه مثه من که قلم فقط براشون حکم یه پتکو داره بزرانش کناااااااااااار
بدم می یاد از کانون اه
من یکی رو می شناسم تو کانون 1 بارم بالا 7000 نشد و کنکور 800 شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم واسه این که امید بگیرین گفتم 100 درصد با اين موافقم و در مورد من صدق ميکنه

Reza31001
31-03-2012, 10:20
دوستان و اساتيد لطفا" راهنمايی کنيد خيلی برام مهم هست

توی اين هفته که پيش يک رو به جز مکانيک و ديناميک و دنباله و سری و دو فصل اول هندسه تحليلی تموم ميکنم کامل کامل
همه درس ها(اعم از پيش 2 يا پايه) به جز مباحثی که روش تسلط دارم و فول ام رو ميخوام بخونم و تست بزنم حالا چه نخوندم چه تسلط ندارم
فقط از درس زبان ريدينگ و کلوز رو حذف کردم و از درس عربی معتل و صفت و مضاف و معلوم مجهول رو حذفيدم ريدينگش رو هم خرداد کار ميکنم
از رياضیجات هم مثلثات رو حذفيدم
از مکانيک و ديناميک هم ميخوام فقط چيزايی که تا الا" خوندم و تست هايی که زدم رو مسلط بشم
با حساب کتابی که کردم که نسبتا" دقيق هم هست همه ی اين کار ها رو ميرسم انجام بدم:8::8::8: يه چيز ديگه هم هست به نظرم با اين برنامه موتورم بهتر کار ميکنه:5::5::5:

نکته مهم همین تیکه آخر هست که اگه پشتکار اجراش رو هم داشته باشی موفقیتت رو تضمین میکنه

از الان به بعد ترتیب خوندن درسها اهمیتی نداره یعنی مهم نیست که این هفته فیزیک 3 می خونی یا هفته اول اردیبهشت نکات مهم یه سری کلیات هست مثل اینکه یه ضرب اختصاصی نخونی عمومیاها رو ول کنی یا اواخر اردیبهشت رو پیش دو که امتحاناتش رو باید بدی یکم بیشتر وقت بذاری
رو ریزه کاریها هم من میگم با برنامه آزمون پیش بری مثلا برنامه داری شیمی 2 رو مرور کنی و تست بزنی این تست زدن رو میذاری برای زمانی که قراره آزمونش رو بدی تا بعد آزمون هم ببینی که چقدر تسلط داری و رو کدوم مباحث هنوز مشکل داری

فقط اینایی رو که حذف کردی کلا حذف کردی یا نه؟
چون تو بخش زبان حیفه. این طوری 15 سوال رو میذاری کنار
یعنی کلا 40% برات میمونه که همش رو هم بزنی کمه

h0p3
31-03-2012, 10:26

درسته
آفرین
دقیقا

بدم می یاد از کانون اه
:2::2:
من یکی رو می شناسم تو کانون 1 بارم بالا 7000 نشد و کنکور 800 شد:21:اینم واسه این که امید بگیرین گفتم

و

ایول به بعضی ها که تصمیم گرفتن نیان دیگه نت نیومدن و سفت و سخت می خونن.مثه esilove...
همین هومن خودمون:31:وخیلیای دیگه .من که هیچ وقت اراده نداشتم.
اما
اون موقع که زل زدی به مانیتور تا کارنامت بالا بیاد(واااااااای فکرش دیوونم می کنه)اینو به سال اولیا که تجربه ندارن می گم
می گی خدااااااااااااااااااااا جهت حفظ ابرومم که شده ابرومو نبر!!!!!!!!یه هو تو همون 3-4 سانیه تموم 12 سال تحصیلو مشکلاتش میاد جلو چشمات و خدا نکنه نباشه اونی که می خوای.اصلا برا ارامش اون لحظه هم که شده با تموم وجود از این به بعدو بخونین یعنی بخونیم
همتونو دوس دارم و امیدوارم بهترین روز زندگی هممون اون روزی باشه که همونی که خواستیم قبول شدیم:10::11:
harfe akhar be naghl az yeki
کفشاتونو در ارید و بدوید!

میدونم خسته شدید ولی چشاتونو ببندید و به لحظه ی امدن کارنامه و رتبه ی خوب یا خوشحالی پدر ومادر و...

فکر کنید.

کنکور اومد حالا نتاز کی بتاز!!

دقیقا!!!
زیاد به تراز و رتبه های بقیه توجه نکنید و خودتون رو با خودتون مقایسه کنید!من پارسال ترازم بالای 5800 نیومد ولی شدم 2800!!!!:31::31:بیشتر سعی کنید که برای خودتون و آینده خودتون بخونید.:27:
درس هایی رو که مسلط هستین رو ول نکنین که یادتون بره و اونایی رو هم که حذف کردین حداقل یه نگاهی روش بندازین که یه چیزایی بلد باشین.آزمون هایی رو که شرکت میکنین حتما تحلیل کنین و ببینین اشکالتون کجا بوده.
کنکورهای سال قبل رو که حل میکنین،بعد از اینکه تمام شد و تصحیح کردین،نکاتی رو که داخل سوالات استفاده شده رو بیرون بیارید و بنویسید و ببینید که از کجای کتاب درسی بوده حتما و قبل از کنکور بعدی بخونیدش(و میبینین که چقدر از نکات ها دوباره استفاده شده،مخصوصا نکات کنکور خارج کشور!!!!:31:)
موفق باشید :40:

D_felfelak
31-03-2012, 10:48
نکته مهم همین تیکه آخر هست که اگه پشتکار اجراش رو هم داشته باشی موفقیتت رو تضمین میکنه

از الان به بعد ترتیب خوندن درسها اهمیتی نداره یعنی مهم نیست که این هفته فیزیک 3 می خونی یا هفته اول اردیبهشت نکات مهم یه سری کلیات هست مثل اینکه یه ضرب اختصاصی نخونی عمومیاها رو ول کنی یا اواخر اردیبهشت رو پیش دو که امتحاناتش رو باید بدی یکم بیشتر وقت بذاری
رو ریزه کاریها هم من میگم با برنامه آزمون پیش بری مثلا برنامه داری شیمی 2 رو مرور کنی و تست بزنی این تست زدن رو میذاری برای زمانی که قراره آزمونش رو بدی تا بعد آزمون هم ببینی که چقدر تسلط داری و رو کدوم مباحث هنوز مشکل داری

فقط اینایی رو که حذف کردی کلا حذف کردی یا نه؟
چون تو بخش زبان حیفه. این طوری 15 سوال رو میذاری کنار
یعنی کلا 40% برات میمونه که همش رو هم بزنی کمه

من زبانم در حد المپيک هست تقريبا" صفر حدی ام با اين وضع اگه برسم لغت و گرامر رو قشنگ بخونم شاهکار کردم
بقيه رو هم که حذفيدم به احتمال قوی نرسم بخونم و باهاش مشکل دارم
با اين اوصاف بهتر هست من آزمون های کانون رو بدم (با روش پست 2993) يا اينکه با برنامه خودم بخونم?
من قبلا" هم که خودم برای خودم برنامه ميريختم از پسش بر ميومدم ساعتی هم که نشستم حساب کردم با جزئيات تمام هست يعنی که چقدر جزوه و چقدر تست های جديد و چقدر تست های نشانه دار طول ميکشه هست يعنی تقريبا" مطمئنم که اگر مشکل حادی پيش نياد ميرسم :5::8::5:
يه ماه آخر هم ميخوام روش سه روز يکبار و مرور رو اجرا کنم
فکر کنم ففط ارزيابی پس از مطالعه و يه وقت مرورم مطالب جديد برام کم نشه
البته يه چيزم هست چون وقت زيادی تا کنکور نمونده ضريب فراموشی پايين مياد
از طرفم با توجه به وقت کم با تمرکز بيشتری می درسيم

Reza31001
31-03-2012, 15:10
[SIZE=3]
من زبانم در حد المپيک هست تقريبا" صفر حدی ام با اين وضع اگه برسم لغت و گرامر رو قشنگ بخونم شاهکار کردم
بقيه رو هم که حذفيدم به احتمال قوی نرسم بخونم و باهاش مشکل دارم/SIZE]
خوب این یه نقطه ضعف برای شماس که باید از اون ور ماجرا تبدیل به نقطه قوت کنی
یعنی سعی کنی زمانی رو که در آزمون به خاطر نزدن 15 سوال آخر زبان ( که چون ریدینگ داره وقتگیر هم هست) به دست میاری به بهترین نحو استفاده کنی خلاصه که اگه زبان رو پایین میزنی حداقل یکی از درسای دیگه عمومی رو بالا بزنی
(بسته به علاقت هر کدوم که قویتری)

برای ادامه برنامت هم هر طور که خودت فکر میکنی درسته بخون
از الان تا اول خرداد یک ماه و نیم وقته یعنی میشه 3 تا آزمون برای همین خیلی نمی خواد سختگیری کنی
ولی آزمونها رو بده و سعی کن همونایی رو که خوندی تو آزمون پیاده کنی