PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 91 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19

sanijoon92
10-01-2012, 16:48
حتما دوستان سوالتونو ندیدن ویا جوابشو نمیدونستن
سوالت چیه عزیزم؟

ممنونم دوستان جوابمو دادن:11:

constant_boy23
10-01-2012, 22:53
براي دارو سازي سراسري يا حتي پيام نور بايد چه رتبه اي بياري ؟
ديگه اون كه كدوم درسا رو بايد خوب بخونم برا دارو سازي .....

urchin7
11-01-2012, 01:44
سلام
دوستان واسه فصل 2 فیزیک پیش(دینامیک) روشی،چیزی بلد نیستین که راحتتر حالیمون بشه؟؟
بخصوص قسمت برایند نیروهاش

دینامیک سخته! ولش کن!:31: تازه اگه دیدی اینه و نور هم سخته برات اونم ولش کن!:31: اگه بازم به مشکل خوردی در خدمتم!:31:

Alireza SM
11-01-2012, 03:58
دینامیک سخته! ولش کن!:31: تازه اگه دیدی اینه و نور هم سخته برات اونم ولش کن!:31: اگه بازم به مشکل خوردی در خدمتم!:31:
دینامیک سخته ؟؟؟؟
همون سینماتیک هست ( تازه اونم از نوع مسایل راحتش ) + عوامل موثر بر حرکت و شتاب ( نیرو های وارد بر جسم )
شما کافیه فقط نیروهای وارد بر جسم و تاثیر اونها روی جشم رو بشناسین این فصل خیلی راحت میشه براتون

sanijoon92
11-01-2012, 12:45
میشه بگین چطور ی هندسه میخونین

farhad1122
11-01-2012, 14:45
کلا هندسه از بخش های سخت ریاضی کنکور هست. با اینکه خیلی جالب و قشنگه.
هندسه تحلیلی نسبت به هندسه یک و دو سبک سوالهاش طوریه که میشه خیلی راحت تر سوالهای کنکورشو حل کرد. اما هندسه یک و دو نیاز به خلاقیت بیشتری داره. و تمرین زیاد. به نظرم کتابهای هندسه یک و دو گاج سفید کتابهای خوبی بود. هم درسنامه هاش خوب بود هم سوالهای زیاد و متنوع داشت اگه کسی عاشق هندسه بود براش خیلی کتابهای جالبی بود. ولی هندسه تحلیلی گاج سفید زیاد خوب نبود به نظرم! جزوه معلممون خیلی خوب و مختصر بود اونو میخوندم بعد تستها کنکور رو حل میکردم تا روش تا حدی مسلط شده بودم. کلا هندسه یک و دو به نظرم خیلی سخت تر از هندسه تحلیلی بود!
هندسه یک و دو و گسسته سوالهاش طوری هستن که نیاز به خلاقیت دارن و سر جلسه کنکور با زمان محدود چندان حل کردنشون لذت بخش نیست! برا همین سعی کنید بیشتر رو حسابان و دیفرانسیل و ریاضی 2 و هندسه تحلیلی و احتمال و آمار وقت بذارید. بعدش رو هندسه یک و دو و گسسته بخشهایی مثل نظریه اعداد اگه براتون درصد بالای ریاضی کنکور مهمه.
البته سوالهای هندسه یک و دو و گسسته رو سر کنکور بخونید بعضی وقتها خیلی ساده هست و حتی اگه کم کار کرده باشید هم میشه جواب داد. هندسه یک و دو هم زیاد سخت نیست اما سوالهایی که ازش میدن به خصوص تو کنکور خلاقیت میخواد و وقت گیره و حل کردنشون سر جلسه کنکور به صرفه نیست مگر اینکه هندستون واقعا قوی باشه و بدونید که حتما به جواب میرسید. البته اینا نظر من بود. شاید برا من هندسه خیلی سخت بود با اینکه خیلی خوشم میومد اما برا شما راحت تر باشه. بستگی به خودتون داره. اما خلاقیتی که لازم داره با حل زیاد تمرین تا حدودی به دست میاد. اول کتاب رو بخونید و تمرین هاشو حل کنید. همه مثال ها رو مسلط بشین. بعدش اگه جزوه معلمتون خوبه اونو بخونید. و بعدش اگه وقتتون زیاده سوال های زیادی حل کنید اگه نه فقط تست های کنکور این چند سال اخیر رو حداقل حل کنید. و بعدش هر چقدر وقت بیشتر اوردین باز هم سوال حل کنید تا رو هندسه مسلط بشین.
موفق باشین.:11:

You & I
11-01-2012, 15:33
نظر منم همينه كه ديناميك سخته ولي به نظر من ولش نكن چون خيلي مهمه به نظر من در حد 50 %بخووون ولي بيشتر رو برق ها سرمايه گزاري كن چووون سخته ولي زياد يخت نمياد و قابل جواب دادنه !:31:

alone one
11-01-2012, 15:36

تو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکم واست توضیح دادم
همونجام گفتم این درسا نیاز به وقت گذاشتن داره،باید بشینی انواع سبکهای مختلف این سوالو ببینی و حلشون کنی،انقد سوالات مختلفو دیده باشی که ملکه ذهنت شده باشن
تمرین تمرین و تمرین تو هندسه جواب میده
یکم وقت بذاری رو این درس بعدا جوابشو میگیری،مخصوصا اینکه خیلیا تو کنکور این درسارو تقربا بیخیال میشن
باورکن یه مدت که بگذره عاشق این درس میشی،چراکه بعد حل هر سوال یه لذتی بهت دست میده که مرتب میخوای سوال بعدیرو حل کنی
همون کتابی که داریو روش کار کن و سوالا و مثالای مختلفو روش فکر کن و سعی کن به جواب برسی،قطعا هندست پیشرفت میکنه
به قول معلمامون اینکارو بکن،اگه نتیجه نگرفتی بیا بزن تو گوش من:31:

urchin7
11-01-2012, 15:46
دینامیک سخته ؟؟؟؟
همون سینماتیک هست ( تازه اونم از نوع مسایل راحتش ) + عوامل موثر بر حرکت و شتاب ( نیرو های وارد بر جسم )
شما کافیه فقط نیروهای وارد بر جسم و تاثیر اونها روی جشم رو بشناسین این فصل خیلی راحت میشه براتون

سینماتیک سادهe چون ملموسه!نمی دونم کجای کارم می لنگه وقتی دینامیک می خونم اصابم خورد می شه! فکر کنم به این خاطر بود که نیرو ها رو حفظ می کردم!
راستی برای فیزیک دوم چی بگیرم؟ خیلی سبز نداره که!گاج چطوره؟ کتابی می خوام شبیه و در حد خیلی سبز!

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

براي دارو سازي سراسري يا حتي پيام نور بايد چه رتبه اي بياري ؟
ديگه اون كه كدوم درسا رو بايد خوب بخونم برا دارو سازي .....

ضریب شیمی و زیست 4! ریاضی 3! فیزیک 2! زمین 1!

مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد تا پایان روز چهارشنبه 28 دی ماه تمدید گردید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alone one
11-01-2012, 15:47

نظر منم همينه كه ديناميك سخته ولي به نظر من ولش نكن چون خيلي مهمه به نظر من در حد 50 %بخووون ولي بيشتر رو برق ها سرمايه گزاري كن چووون سخته ولي زياد يخت نمياد و قابل جواب دادنه !:31:
نمیخوام تو این تاپیک درمورد کتاب صحبت کنما ولی خداییش من چون فیزیکو نمیفهمیدم خیلی ازش بدم میومد تا اینکه کتاب فارو دیدم،خداییش واس من که خیلی روون و مفهومی بود،این بخش دینامیکم فوق العاده بود توش
البته تبلیغ نشه:31:

sanijoon92
11-01-2012, 16:28
ممنون farhad ... alone one

میشه بگین کیا کنکور 90 بودن؟ درصدای ریاضیتون چقدر بود

sanijoon92
11-01-2012, 16:34
کسی اموزشگاه خوب تو تهران میشناسه
واسه ریاضی
میدونم دیر شده

farhad1122
11-01-2012, 16:50

من کنکور 90 بودم. درصد ریاضی پایین ترین درصد کنکورم بود. 35 درصد زدم. عامل پایین زدنم هم این بود که چون به جبرو احتمال و گسسته و هندسه یک و دو خیلی علاقه داشتم اینارو زیاد کار کردم در طی سال ولی حسابان و دیفرانسیل کمتر کار کردم. در حالی که اگه همین وقت رو روی حسابان و دیفرانسیل هم گذاشته بودم شاید 60 درصد ریاضی رو زده بودم. ولی من بیشتر دوست داشتم از درس لذت ببرم تا اینکه فقط برای کنکور بخونم برا همین پشیمون نیستم که علاقم رو بیشتر خوندم. البته سر جلسه کنکور چند تا سوال دیفرانسیل رو تا حد 90 درصد حل کردم اما به جواب نهایی نرسیدم و خیلی زور بود!:31: چون هم وقتم رفت هم به جواب آخر نرسیدم! ولی راحت میشه تا حدود 40 درصد ریاضی زد. من بیشتر رو فیزیک و شیمی سرمایه گذاری کرده بودم. ریاضی حدود 40 میخواستم بزنم که 35 زدم.
موفق باشین.

sanijoon92
11-01-2012, 17:29
فیزیک شیمی چند زدین شما اقا فرهاد

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

من یه سوال دارم اینائی که ریاضی فیزیک تو کنکور بالا 70 80 میزنن
چطوری مسائلو حل میکنن یعنی طبق همون روشی که ما واسه امتحانات تشریحی حل میکنیم؟
یا چون سرعتشون بالاس

A.N.A.P
11-01-2012, 17:47
دوستان من برنامه ریزی کردم که از پایه شروع کنم دیگه واسه خوندن درس های آزمون گزینه 2 نمیمونه ! چکار کنم ؟
در ضمن کتاب خوب مثل 10 استاد واسه ریاضی پایه سراغ ندارین ؟
امروز با هزار امید رفتم دیفرانسیل فصل اول رو بخونم خوب بود ولی خیلی سردرگم شدم !

You & I
11-01-2012, 18:47
اگه تا حالا نخواندید نگران نباشید بر اساس بودجه بندی بخوانید و نگران نباشید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alone one
11-01-2012, 20:44

والا من پارسال شرکت کردم اما تقریبا الکی بود،چون هیچی نخونده بودم
یه سری مشکلات شخصی داشتم که یکم فاصله افتاد تو تحصیلم

alone one
11-01-2012, 20:54
یا چون سرعتشون بالاس
از اونجایی که دوسال پیش من تو کنکور درصد فیزیکم 80 (تقریبی) و شیمی 89 شده بود باید بگم قطعا نوع جواب دادن فرق میکنه دیگه، تو سوالایی که امکانش هس از روشای تستی استفاده میشه،علاوه براین چون کار زیاد شده رو مسائل،با انواع مسئله ها آشنایی داره طرف(اونیکه خوب خونده و درصد بالا میزنه)پس بلافاصله بعد خوندن سوال بدون فوت وقت میره سرغ حلش و چون تو اکثر روشهای حل سوال خبره شده،پس وقت کمتری برای پیداکردن روش حل مسئله میذاره
البته باید بگم چون تو هدف گذاریم من بیخیال سوالات گسسته و هندسه تحلیلی شده بودم (یکی از بدترین اشتباهات زندگیم که تو اون کنکور انجام دادم) ،وقت بیشتری واس پاسخ به سوالات شیمی و فیزیک داشتم اما قول میدم اگه رو درسا تسلط داشته باشین به مشکل زمان برنخورین،این از دهن مشاور کنکور نیس،یه پشت کنکوریم که تجربشو دارم
راستی درصد ریاضیمم تو همون کنکور دوسال پیش حدود 30% بود

کسی اموزشگاه خوب تو تهران میشناسه
واسه ریاضی
میدونم دیر شده
هیچوقت دیر نیس دوست عزیز
الان شروع کنی شاید به 100% نرسی اما حداقل از اینجا که هستی ( 0 % )خیلی وضعیتت بهتره

farhad1122
11-01-2012, 22:20
فیزیک شیمی چند زدین شما اقا فرهاد

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:28 PM ----------

یا چون سرعتشون بالاس
من فیزیک و شیمی هر دو تاش هدفم بالا 70 درصد بود و در حد بالا 70 درصد خونده بودم اما تو کنکور حدودا فیزیک 55 و شیمی 65 زدم.
یکی از دوستام که ریاضی حدود 80 و فیزیک حدود 90 زده بود و رتبش دو رقمی شد به روش تشریحی حل میکرد اما خیلی سریع مینوشت! اصلا عادت کرده بود به سریع نوشتن من جزوه هاشو نگاه میکردم اصلا نمیتونستم دست خطش رو بخونم از بس بد خط مینوشت! کاملا تشریحی حل کرد اما خیلی سریع مینوشت! خودم هم کامل تشریحی حل کردم فقط من سرعتم پایین بود و کلا آروم مینویسم!:31: و برا همین سر کنکور وقت کم اوردم و در حدی که خونده بودم نتونستم بزنم اما از همین هم راضیم! :31:خداروشکر!:42::31:
ولی رتبه ها یک هر جور فکر میکنم نمیشه تشریحی حل کرده باشن!:31: آخه چطوری فیزیک و شیمی و ریاضی رو هر سه تاشو بالا 95 میزنن و یکیش رو هم معمولا صد میزنن؟! :31: اون دیگه خیلی عجیبه!:31: اونا دیگه فکر نکنم تشریحی حل کرده باشن! به هر حال اون دیگه از عجایب دنیاس!:31:
موفق باشین.

D_felfelak
11-01-2012, 22:51
سرمايه گذاری روی چه بخش هايی از گسسته به صرفه تر هست؟ (درک رياضی به نسبت بالايی دارم)
هندسه تحليلی از گسسته و هندسه پايه راحت تر هست اما حل سؤالاش يکم وقت گير هست جواباش يکم طلانی هست!!! شايد سؤالای تأليفی الگو اين طوری باشه!؟؟ کنکور چطور؟

farhad1122
11-01-2012, 23:15
سرمايه گذاری روی چه بخش هايی از گسسته به صرفه تر هست؟ (درک رياضی به نسبت بالايی دارم)
هندسه تحليلی از گسسته و هندسه پايه راحت تر هست اما حل سؤالاش يکم وقت گير هست جواباش يکم طلانی هست!!! شايد سؤالای تأليفی الگو اين طوری باشه!؟؟ کنکور چطور؟
به نظر من به ترتیب این طوری: احتمال_ ترکیبیات_ گراف_ نظریه اعداد
ولی نظریه اعداد و گراف رو خیلی بیشتر دوست داشتم. احتمال هم خیلی قشنگ بود!:31: هندسه تحلیلی سوالهاش خیلی راحت تره نسبت به گسسته و هندسه پایه چون یه سبک مشخص دارن تو کنکور. و کمتر نیاز به فکر و خلاقیت دارن. ماتریس ها یادمه طولانی بود راه حلش. فصل ها آخر هم که راه حلاش همش با ماتریس بود. خوبیش اینه به روش تشریحی صد در صد به جواب میرسید اما طولانیه یعنی اگه سر کنکور وقت زیاد اوردین حلش کنید یا اگه خیلی سریع مینویسید حلش کنید چون یه سوال ریاضی خیلی ارزش داره و ضریب 4 تخصصی هست. بخشهای بردار و خط و صفحه هم که خیلی راحته!:31: بر عکسش به نظرم مقاطع مخروطی خیلی نامفهوم بود!:31: من که برا کنکور اصلا نخوندمش! چون این همه میخوندم بعد یک یا دو تا تست ازش بیشتر نمیاد دیدم نخونمش بهتره! البته اگه برای شما راحته حتما بخونید! من که درک ریاضی پائینی داشتم!:31:
..............
پ.ن: اینجا خیلی فعاله!:31: بهتره از اینترنت اومدن کم کنید یا اصلا نیاید و درس بخونید. باور کنید حتی اگه یه تست هم الان بزنید خیلی ارزش داره و ممکنه باعث قبولی شما تو رشته و دانشگاهی که دوست دارین بشه. زمان الان براتون خیلی ارزش داره. این قدر نیاید اینجا! :31: درس بخونید! باور کنید خیلی بهتره! قید کامپیوتر و اینترنت رو بزنید این چند ماه!:31:به هر حال از ما گفتن بود!:31:
موفق باشید.:11:

Alireza SM
12-01-2012, 10:15
لطفا یکی به من بگه ریاضیات پیش دانشگاهی تجربی امسال دقیقا فصل هاش به ترتیب کدوما هستن
لطفا از روی فرهست کتاب بگین
باتشکر

Samba
12-01-2012, 16:52
سلام بچه ها

خوبین چه خبرا :دی

می بینم که فردا هم آزمون دارین !! :دی

ایشالا که موفق باشید

بیشتر از نیمه ی راه رو اومدین

دلسرد نشید

شما میتونید اگه بخواید

موفق باشید

---------- Post added at 04:52 PM ---------- Previous post was at 04:49 PM ----------

من فیزیک و شیمی هر دو تاش هدفم بالا 70 درصد بود و در حد بالا 70 درصد خونده بودم اما تو کنکور حدودا فیزیک 55 و شیمی 65 زدم.
یکی از دوستام که ریاضی حدود 80 و فیزیک حدود 90 زده بود و رتبش دو رقمی شد به روش تشریحی حل میکرد اما خیلی سریع مینوشت! اصلا عادت کرده بود به سریع نوشتن من جزوه هاشو نگاه میکردم اصلا نمیتونستم دست خطش رو بخونم از بس بد خط مینوشت! کاملا تشریحی حل کرد اما خیلی سریع مینوشت! خودم هم کامل تشریحی حل کردم فقط من سرعتم پایین بود و کلا آروم مینویسم!:31: و برا همین سر کنکور وقت کم اوردم و در حدی که خونده بودم نتونستم بزنم اما از همین هم راضیم! :31:خداروشکر!:42::31:
ولی رتبه ها یک هر جور فکر میکنم نمیشه تشریحی حل کرده باشن!:31: آخه چطوری فیزیک و شیمی و ریاضی رو هر سه تاشو بالا 95 میزنن و یکیش رو هم معمولا صد میزنن؟! :31: اون دیگه خیلی عجیبه!:31: اونا دیگه فکر نکنم تشریحی حل کرده باشن! به هر حال اون دیگه از عجایب دنیاس!:31:
موفق باشین.

خوب زدی ها :دی

نخیر عزیزم اونا هم یکی مثل تو هستن هیچ فرقی ندارن

بعضیاشون (که من باهاشون حرف زدم ) !! حتی فرمولای فیزیک رو حفظ نبودن :دی و گفتن که ما اینا رو حفظ نمی کردیم !!

One Minute
12-01-2012, 17:06
سلام بچه ها

خوبین چه خبرا :دی

می بینم که فردا هم آزمون دارین !! :دی

ایشالا که موفق باشید

بیشتر از نیمه ی راه رو اومدین

دلسرد نشید

شما میتونید اگه بخواید

موفق باشید

---------- Post added at 04:52 PM ---------- Previous post was at 04:49 PM ----------

بعضیاشون (که من باهاشون حرف زدم ) !! حتی فرمولای فیزیک رو حفظ نبودن :دی و گفتن که ما اینا رو حفظ نمی کردیم !!

سمبا جان خودت زدی رتبه برتر گرفتی حالا میای اینجا خوشحال و خندون پست میزاری ! :دی
این افراد که حتی فرمول های فیزیک رو هم حفظ نبودن پس چیجوری رتبه ی تک رقمی گرفتن ؟ خرزو خان بهشون کمک میکرد ؟ :دی

کمی توضیح بدید دیگه

پ ن : N73 رو فروختی Galaxy I9000 گرفتی ؟ :دی خوب خریدی ؟ :دی

sanijoon92
12-01-2012, 17:45
اخه مگه میشه فرمول هم بلد نباشن پس با چی حل میکردن
!!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

راستی تاریخ ازمونهای جامع قلمچی و سنجش چندمه
کدوماش تداخل دارن با هم
مرسی دوستای گلم

farhad1122
12-01-2012, 18:16

مسخره میکنی؟ :31: ای بابا! گند زدم کجاش خوب بود؟!:41: سر جلسه کنکور همه استرس داشتن ولی من زیادی آرامش داشتم! اصلا بی خیال بودم خیلی آروم حل میکردم! کمی استرس داشتم و سرعتم بالاتر بود درصدام بهتر بود چون خیلی از سوالها رو بلد بودم وقت کم اوردم!:41: اما به هر حال همین هم خداروشکر! دیگه گذشت...
:46:
نمیدونم والا! همکلاسیم هم که دو رقمی شد اونم آدم خاصی نبود فقط پشتکار داشت و خیلی زیاد درس میخوند سال کنکور! خیلی زیاد! من که اصلا حوصله اون قدر خوندن نداشتم! بیشتر بخشهایی رو میخوندم که علاقه داشتم! و ساعات مطالعم هم کم بود! ولی به هر حال آخرش صنعتی اصفهان رشته ای که دوست داشتم قبول شدم. همین هم خدا رو شکر...:8:
به هر حال اونی که رتبه یک میشه هم خیلی باهوشه هم خیلی خیلی درس خونده! مثلا معین فلاحتگر از پنج دبستان میرفته کانون و همش درس میخونده! من زندگی اون طوری که همش درس باشه رو دوست نداشتم! ترجیح میدادم کنارش ورزش بکنم. تفریح داشته باشم و ... و هنوز هم دوست ندارم فقط درس بخونم. ترجیح میدم کارهای دیگه هم بکنم مثل ورزش و ....:46: و خوب من پشتکار اونا رو که روزی 15 ساعت بخونم نداشتم تو سال کنکور خیلی کم حتی تونستم روزی 8 یا 9 ساعت بخونم. ولی خوب کسی که اون قدر درس خونده و پشتکار داشته و کنارش استعداد داشته حقش رتبه یک بوده.
اینکه گفتن فرمولا رو هم حفظ نبودن دیگه خالی بستن!:31: شاید منظورشون فرمولای دینامیک بوده که به دست میاد. یا بعضی بخش های دیگه! خوب منم اونارو حفظ نکردم! خودم سر جلسه کنکور به دست میوردم. ولی فرمولا اصلی رو که باید حفظ بود. دیگه زیادی لاف اومدن!:31:
خاص بودن رتبه های یک توی پشتکارشون برا درس خوندنه به نظرم! :46:

urchin7
12-01-2012, 18:48

اره! منم شنیدم سر کنکور بهشون وحی میشه!
اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی سوال 113 گزینه 3 ....

pour-homme
12-01-2012, 18:48
مسخره میکنی؟ :31: ای بابا! گند زدم کجاش خوب بود؟!:41: سر جلسه کنکور همه استرس داشتن ولی من زیادی آرامش داشتم! اصلا بی خیال بودم خیلی آروم حل میکردم! کمی استرس داشتم و سرعتم بالاتر بود درصدام بهتر بود چون خیلی از سوالها رو بلد بودم وقت کم اوردم!:41: اما به هر حال همین هم خداروشکر! دیگه گذشت...
:46:
نمیدونم والا! همکلاسیم هم که دو رقمی شد اونم آدم خاصی نبود فقط پشتکار داشت و خیلی زیاد درس میخوند سال کنکور! خیلی زیاد! من که اصلا حوصله اون قدر خوندن نداشتم! بیشتر بخشهایی رو میخوندم که علاقه داشتم! و ساعات مطالعم هم کم بود! ولی به هر حال آخرش صنعتی اصفهان رشته ای که دوست داشتم قبول شدم. همین هم خدا رو شکر...:8:
به هر حال اونی که رتبه یک میشه هم خیلی باهوشه هم خیلی خیلی درس خونده! مثلا معین فلاحتگر از پنج دبستان میرفته کانون و همش درس میخونده! من زندگی اون طوری که همش درس باشه رو دوست نداشتم! ترجیح میدادم کنارش ورزش بکنم. تفریح داشته باشم و ... و هنوز هم دوست ندارم فقط درس بخونم. ترجیح میدم کارهای دیگه هم بکنم مثل ورزش و ....:46: و خوب من پشتکار اونا رو که روزی 15 ساعت بخونم نداشتم تو سال کنکور خیلی کم حتی تونستم روزی 8 یا 9 ساعت بخونم. ولی خوب کسی که اون قدر درس خونده و پشتکار داشته و کنارش استعداد داشته حقش رتبه یک بوده.
اینکه گفتن فرمولا رو هم حفظ نبودن دیگه خالی بستن!:31: شاید منظورشون فرمولای دینامیک بوده که به دست میاد. یا بعضی بخش های دیگه! خوب منم اونارو حفظ نکردم! خودم سر جلسه کنکور به دست میوردم. ولی فرمولا اصلی رو که باید حفظ بود. دیگه زیادی لاف اومدن!:31:
خاص بودن رتبه های یک توی پشتکارشون برا درس خوندنه به نظرم! :46:

با این حرفتون که اونا پشتکار دارن کاملا موافقم (صد البته در کنار استعداد)

یک سوال شما پارسال چه رتبه ای اوردید با این درصد ها ؟:11:

sanijoon92
12-01-2012, 19:03
.............

mosili
12-01-2012, 19:09
بچه ها اصلا نمیتونم درس بخونم تمرکز داشته باشم
دلشوره ثبتنام دارم و مشکلم
اگه مشکلم حل میشد خیالم راحت بود

---------- Post added at 07:03 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

اینجا دختر نیست؟ چرا همه پسرننننننن
اصلا نگران نباش ! منم پارسال مثل تو بودم فکر میکردم اگه نرم دانشگاه دیگه همه چی تمومه ! ولی الان دانشگاه هم دولتی قبول شدم هم آزاد . با اینکه رفتم دانشگاه ولی هیچ چیز خوبی ندیدم ! به نظرم آدم بره کار کنه موفق تر هستش تا درس بخونه !
نمیگم درس نخون . درس شخصیت و انسانیت آدمه . ولی زیاد به فکرش نباش که بهترین جا بری ! هرجا خدا خواست خوبه !

D_felfelak
12-01-2012, 19:21

---------- Post added at 07:03 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

اینجا دختر نیست؟ چرا همه پسرننننننن

عزيز من دخترم
----------------------------------
امروز صبح شيمی پيش يک رو که روش مسلطم دوره کردم کلی وقت طول کشيد نميدونم چرا با اينکه شيم رو يادم بود دوره کردنش زمان زيادی ميبره
----------------------------------
تمامی هفته ی آينده رو امتحان ترم داريم و هنوز چند تا از امتحانای ترم رو نداديم
مجبورم زبان رو سفيد بذارم و گسسته رو نصفه و تحليلی يکی دو تا بحلم
متأسفانه تمامی هفته ی آينده رو امتحان ترم داريم
چه جوری ميتونم پايه هام رو مرور کنم و بخش هاييش رو که نرسيدم بخونم؟!!!!
---------------------------------------------
من آخرش نفهميدم که چه جوری ميشه 16 ساعت درس خوند
اگه زمان خواب و استراحت (هر 1/5 پانزده دقيقه استراحت) و غذا خوردن رو از شبانه روز کم کنيم عدد کمتری بدست مياد!
يعنی اين افراده از خوابشون ميزنند؟
-------------------------------------------
نميدونم چرا اکثرا" نقش استعداد رو مهم ميدونند
من پيش روانشناس تست ای کيو دادم 135 شده اما از خيلی از کسانی که آی کيوی کمتر دارند عقب ترم!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و خيلی از دبيرايی که از ابتدايی تا الا" داشتم بر اين تست صحه گذشتند

sanijoon92
12-01-2012, 19:39
چه خوب یه دختر هست
شما سال اولتونه؟

اره 16 ساعت غیرمنطقیه
ذهن ادم خسته میشه خوب
تازه مخصوصا کسائی که مدرسه میرن
من تا 10 ساعت تونستم درس بخونم بیشتر دیگه نمیتونم

pink oak
12-01-2012, 21:35
شما اگه روزی 6 ساعت بخوابین و 1 ساعت واسه نهار و شام. و 1 ساعت هم بین درساتون استراحت کنین میتونین روزی 16 ساعت درس بخونین.البته اگه فس مختون در نرفت:31:به نظر من این همه خر خونی لازم نیست روزی 10 ساعت خیلی عاااااااالیه.من دخترم پارسال کنکور دادم

sanijoon92
12-01-2012, 21:43
راستی میشه برای من بگین اموزش دیف رمزینه
چه جوریه ؟ میگن مثل کتاب بهمن بازرگانیه
اگه مثل اون توضیح داده باشه فکر کنم خیلی خوب میشه فهمید چون من شیمی 2 هیچی بلد نبودم با بازرگان فهمیدم

بعد این 2 جلد کتابش اموزش فقط مشتق و انتگراله؟؟ چیزی ریاضیات پایه نداره؟ مثلا تابع و دامنه و لگاریتم

نادر1368
12-01-2012, 21:55
اگه مثل اون توضیح داده باشه فکر کنم خیلی خوب میشه فهمید چون من شیمی 2 هیچی بلد نبودم با بازرگان فهمیدم

بعد این 2 جلد کتابش اموزش فقط مشتق و انتگراله؟؟ چیزی ریاضیات پایه نداره؟ مثلا تابع و دامنه و لگاریتم

من چاپ جدیدش رو دیدم شبیه بازرگانی هست نه پایه رو نیاورده ولی پیش رو مفصل توضیح داده خوب اشاراتی هم به پایه داشته ولی مستقیم نیاورده تا جایی که من دیدم!

farhad1122
12-01-2012, 22:09
تمامی هفته ی آينده رو امتحان ترم داريم و هنوز چند تا از امتحانای ترم رو نداديم
مجبورم زبان رو سفيد بذارم و گسسته رو نصفه و تحليلی يکی دو تا بحلم
متأسفانه تمامی هفته ی آينده رو امتحان ترم داريم
چه جوری ميتونم پايه هام رو مرور کنم و بخش هاييش رو که نرسيدم بخونم؟!!!!
---------------------------------------------
من آخرش نفهميدم که چه جوری ميشه 16 ساعت درس خوند
اگه زمان خواب و استراحت (هر 1/5 پانزده دقيقه استراحت) و غذا خوردن رو از شبانه روز کم کنيم عدد کمتری بدست مياد!
يعنی اين افراده از خوابشون ميزنند؟
-------------------------------------------
نميدونم چرا اکثرا" نقش استعداد رو مهم ميدونند
من پيش روانشناس تست ای کيو دادم 135 شده اما از خيلی از کسانی که آی کيوی کمتر دارند عقب ترم!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و خيلی از دبيرايی که از ابتدايی تا الا" داشتم بر اين تست صحه گذشتند

برنامه کانون که میرفتیم این طوری بود که توی امتحانا پیش دانشگاهی فقط پیش دانشگاهی رو میخوندیم تا مسلط بشیم. پیش یک رو که کامل مسلط باشین میمونه پیش 2 و پایه. پایه رو توی عید میخوندیم. پیش یک رو هم باز توی عید مرور میکردیم. پیش 2 هم توی اردیبهشت میخوندیم.
فعلا اگه پیش یک رو برا امتحانا بخونید هم امتحانا نمرتون خوب میشه هم برا کنکور هم مقداری از مبحث ها رو خوندین. و با یه تیر دو نشون زدین...
همکلاسی من تا سال سوم یه دانش آموز معمولی بود بعد پیش دانشگاهی این قدر خوند شد دو رقمی کنکور! سال پیش دانشگاهی عادت داده بود خودشو به کم خوابیدن و 4 تا 5 ساعت بیشتر نمیخوابید. ساعت 22 شب میخوابید. ساعت 4 یا 3 صبح بلند میشد تست میزد! بعد ساعت 7 میومد مدرسه تا یک (اگه کلاس تست و ... هم داشتیم که تا 3 طول میکشید) مدرسه تموم میشد تو راه ساندویچ میخورد که میاد خونه وقتش هدر نره مینشست پای درس دوباره تا 11 شب!اینو خودش میگفت و هفته ای راحت 70 ساعت میخوند. یک ماه مونده به کنکور هفته ای 90 ساعت میخوند. رتبش دو رقمی شد اما من اگه سرم رو هم میزدن حاضر نبودم این طوری درس بخونم و زندگی کنم! :13: اصلا اگه کم میخوابیدم یا بعد کلاس کمی استراحت نمیکردم سردرد میگرفتم! اون کلا کم خواب شده بود! به هر حال عجیب غریب بود!:31:
استعداد چندان اهمیتی نداره! تلاش و پشتکار و اراده مهمه! استعداد کمی کمک کننده است! اما نباشه هم با موردهای قبلی میشه جبرانش کرد! اما برعکسش امکان پذیر نیست!:31:

بهانه ها الکی نیارین! کامیپوتر و اینترنت و ... رو بذارید کنار. روی درس تمرکز کنید.
..............
شاید الان فکر کنید خیلی مونده تا کنکور. ولی چشم به هم بزنید عید شده. بعدش اردیبهشت خیلی سریع میگذره. خرداد میشه میبینید خیلی درسها مونده! خوندین یادتون رفته! نخوندین هنوز! و ... بعد تیر میشه و تا میاید به خودتون بجنبید صبح کنکور شده میرید سر جلسه فرم نظر خواهی پر میکنید و ساعت 8 سوال ادبیات رو شروع میکنید تا حدودا 12 و میاید خونه!
به این فکر کنید که چه بخواید چه نخواید چند ماه دیگه میرید سر جلسه کنکور و سوال باید حل کنید. الان از وقتتون استفاده کنید و طوری درس بخونید و برنامه ریزی کنید که وقتی نتیجه کنکور اومد پشیمون نشید که چرا فلان کار رو نکردید. یا صبح کنکور بدونید هر کاری میشده انجام دادید و دیگه استرس نداشته باشید و با آرامش برسد سر جلسه.
زمان خیلی سریع میگذره. به قول انیشتین زمان نسبیه و فعلا برای شما سریع میگذره ولی شما متوجه نمیشید! کاری به بقیه نداشته باشین که رتبه یک چیکار کرد و فلانی چیکار کرد الکی وارد حاشیه نشید کار خودتونو بکنید. با خودتون رقابت کنید و خودتونو قوی تر کنید. از زمانتون درست استفاده کنید که بعدا پشیمون نشید.
کامپیوتر و ... رو بذارید کنار و تو نت کمتر بیاید اگه میخواید یه دانشگاه خوب و رشته ای که دوست دارین قبول شین. میخواید چهار تا کتاب بخونید و یاد بگیرید و تست بزنید! موشک که نمیخواید هوا کنید این قدر سوال میپرسین!:31:
به هر حال. قدر زمانتون رو بدونید.

sanijoon92
12-01-2012, 22:12
مرسی فعلا شبتون بخیر دوستای گلم

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

بهونه نیست جدی مشکل دارم بلاتکلیفم تو این 2 3 هفته ببینم حل میشه یا نه
فعلا عمومیارو میخونم

من دیگه برمممم بای

D_felfelak
12-01-2012, 23:38
چه خوب یه دختر هست
شما سال اولتونه؟

اره 16 ساعت غیرمنطقیه
ذهن ادم خسته میشه خوب

صحبت سر کيفيت نيست سر امکان هست

برنامه کانون که میرفتیم این طوری بود که توی امتحانا پیش دانشگاهی فقط پیش دانشگاهی رو میخوندیم تا مسلط بشیم. پیش یک رو که کامل مسلط باشین میمونه پیش 2 و پایه. پایه رو توی عید میخوندیم. پیش یک رو هم باز توی عید مرور میکردیم. پیش 2 هم توی اردیبهشت میخوندیم.
فعلا اگه پیش یک رو برا امتحانا بخونید هم امتحانا نمرتون خوب میشه هم برا کنکور هم مقداری از مبحث ها رو خوندین. و با یه تیر دو نشون زدین...
همکلاسی من تا سال سوم یه دانش آموز معمولی بود بعد پیش دانشگاهی این قدر خوند شد دو رقمی کنکور! سال پیش دانشگاهی عادت داده بود خودشو به کم خوابیدن و 4 تا 5 ساعت بیشتر نمیخوابید. ساعت 22 شب میخوابید. ساعت 4 یا 3 صبح بلند میشد تست میزد! بعد ساعت 7 میومد مدرسه تا یک (اگه کلاس تست و ... هم داشتیم که تا 3 طول میکشید) مدرسه تموم میشد تو راه ساندویچ میخورد که میاد خونه وقتش هدر نره مینشست پای درس دوباره تا 11 شب!اینو خودش میگفت و هفته ای راحت 70 ساعت میخوند. یک ماه مونده به کنکور هفته ای 90 ساعت میخوند. رتبش دو رقمی شد اما من اگه سرم رو هم میزدن حاضر نبودم این طوری درس بخونم و زندگی کنم! :13: اصلا اگه کم میخوابیدم یا بعد کلاس کمی استراحت نمیکردم سردرد میگرفتم! اون کلا کم خواب شده بود! به هر حال عجیب غریب بود!:31:
استعداد چندان اهمیتی نداره! تلاش و پشتکار و اراده مهمه! استعداد کمی کمک کننده است! اما نباشه هم با موردهای قبلی میشه جبرانش کرد! اما برعکسش امکان پذیر نیست!:31:

اگر مدرسه نرم ميتونم 13 ساعت مطالعه داشته باشم از خواب و خوراکم هم نزنم
من هم ميگرن دارم و هم از داروهای کورتون استفاده ميکنم شايد برای همين هست که پس و پيش کردن خواب برام واقعا" سخت هست و بازده ام رو پايين مياره
پ ن: داروهای کورتون خواب آور اند

alone one
12-01-2012, 23:43
دقیقا مشکلت چیه خواهر؟

اره 16 ساعت غیرمنطقیه
ذهن ادم خسته میشه خوب
به مقدار ساعت مطالعه نیس،کیفیت مطالعه خیلی مهمتره
شما هرچقد خودتو محدود کنی که باید n ساعت درس بخونی،بدتره
البته نباید یه پشت کنکوری از روزی 8 ساعتم کمتر بخونه
اصلا 8 ساعت خواب،8 ساعت درس و 8 ساعتم تفریح که تا جایی که امکان داره تو سال کنکور از تفریح کاسته و به ساعات درس اضافه میکنیم

constant_boy23
13-01-2012, 00:37
عزيزاني كه انقد خوب مشاوره ميدن يكي بياد به من بگه من براي دارو سازي سراسري يا حتي پيام نورش بايد چه رتبه اي بيارم ؟
پليز يكي كمك كنه كه ميخوام عجيب بجنگم واسش :11:

alone one
13-01-2012, 05:33
دقیق دقیق مثه شیمی مبتکران نیست که ولی مثه اون شخصیت سازی کرده
اول اومده هر فصلو به چندین جلسه تقسیم کرده،به قول خودش هر جلسه ام بیشتر از یک و نیم ساعت طول نمیکشه،وسطای درسم مثالای تستی حل کرده و آخره جلسه،به تعداد کافی سوالات 4 گزینه ای داره
هرجام لازم باشه یکی از اون شخصیتا که تو کتابش تعریف شده به نمایندگی از مای خواننده کتاب به عنوان مخاطب سوال کردن و یا ازشون سوال شده

جلد 1 : دیفرانسیل و انتگرال 1
جلد 2 : دیفرانسیل و انتگرال 2
مطابق همون فصلای کتاب(البته بعضی از فصلارو چن بخش کرده)
این کتاب آموزشش بود،کتاب تستشم 3 جلده که یه جلدش ریاضی پایه اس که میتونی از درسنامش این قسمتم بخونی:11:

sanijoon92
13-01-2012, 11:14
....................

pink oak
13-01-2012, 11:15
عزيزاني كه انقد خوب مشاوره ميدن يكي بياد به من بگه من براي دارو سازي سراسري يا حتي پيام نورش بايد چه رتبه اي بيارم ؟
پليز يكي كمك كنه كه ميخوام عجيب بجنگم واسش :11:
خوب اول شما باید بدونی که پیام نور اصلا داروسازی نداره.اگه شما دختر باشی کار سخت تر میشه .چون من نمیدونم که شما چه منطقه ای هستی با رتبه کشوری میگم.لزوم 100%واسه بچه هایی که دخترن و هیچ سهمیه ای به جز مناطق ندارن اینه که رتبه کشوریشون زیر 5000 باشه.من خودم پارسال 900منطقه 1 شدم ولی چون زمین منفی زدم زیر گروه داروم خراب بود و دارو قبول نشدم.پس باید به زمین دقت کنین.البته شیمی هم مهمه واسه دارو.اگه منطقه 1 باشین دختر تقریبا زیر 1500 و پسر زیر 2500.منطقه 2 دختر زیر 2000 و پسر زیر 3000.البته یه وقت میبینین که بچه های 91 علاقه بیشتری به دارو دارن و شاید با همین رتبه هام کسی قبول نشه.در هر صورت شما سعی کن عمومی و میانگین 60 بزنی و زیست وشیمی 70-80 و زمین حداقل20ریاضی فیزیک هم مجموع 100.ان شاالله موفق باشی

moh72
13-01-2012, 13:11
بدون شرح :18:!!!!!!!!

urchin7
13-01-2012, 13:15
راستی بچه های تجربی کسی زیست پیش 90 رو تهیه کنه؟
یه دفعه نمی شه ساعات مطالعه رو بالا برد! به نظر من اگه در سال هفته 50 تا 60 سوال به صورت مدام بخونی خیلی بهتره از این که یه دفعه برسی 80 و کلی زیر رو بالا داشته باشی
می شه راخت روزی 9-10 ساعت با کیفیت HD درس خوند و کلی هم لذت ببری

urchin7
13-01-2012, 13:36
بدون شرح :18:!!!!!!!!

این نشون می ده که کانون بیشتر از این که فکر جیبمون باشه به فکر خودمونe! :دی
عمدا این کارو کردن که تو کنکور وقت کم نیاریم:D

---------- Post added at 03:36 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

راستی تو کنکور زمین رو جداگانه می دن چرا کانون این کارو نمی کنه!؟ کلی آدم هستند که به زمین دس نمی زنند و واسه پزشکی می خونند! این کار کانون باعث می شه تو کنکور وقت کم بیاری چون تو کانون بیشتر وقت داری

urchin7
13-01-2012, 13:52
کسی اخرین پذیرفته گان کنکور آزاد رو گرفته؟
این کانون چقدر گدابازی در می یاره! 420 تومن گرفته و 100 تومنش هم کتاب زوری بعد 1000 تومن 2000 گدایی می کنه!

nelly joon
13-01-2012, 13:59
راستی تو کنکور زمین رو جداگانه می دن چرا کانون این کارو نمی کنه!؟ کلی آدم هستند که به زمین دس نمی زنند و واسه پزشکی می خونند! این کار کانون باعث می شه تو کنکور وقت کم بیاری چون تو کانون بیشتر وقت داری
تا پارسال اینجوری بود که اول عمومی رو میدادن بعدش 20 دقیقه وقت میدادن که فقط زمین رو بزنی،بعدش دفترچه اختصاصی...
ولی از پارسال یعنی تو کنکور 90 ، زمین رو هم با بقیه اختصاصی ها دادن که به نظرم خیلی بهتر شد....
قلمچی هم همینکار رو میکنن.

Alireza SM
13-01-2012, 14:01
راستی بچه های تجربی کسی زیست پیش 90 رو تهیه کنه؟
یه دفعه نمی شه ساعات مطالعه رو بالا برد! به نظر من اگه در سال هفته 50 تا 60 سوال به صورت مدام بخونی خیلی بهتره از این که یه دفعه برسی 80 و کلی زیر رو بالا داشته باشی
می شه راخت روزی 9-10 ساعت با کیفیت HD درس خوند و کلی هم لذت ببری
والا زیست شناسی من که مال 88 هست دارم از روی اون میخونم . فکر نکنم تغیرات زیاد محسوس باشن برای پیش دانشگاهی

شما ریاضی پیش 90 رو دارین ؟

urchin7
13-01-2012, 14:43
والا زیست شناسی من که مال 88 هست دارم از روی اون میخونم . فکر نکنم تغیرات زیاد محسوس باشن برای پیش دانشگاهی

شما ریاضی پیش 90 رو دارین ؟

نه هنوز تهیه نکردم! ولی مهر و ماه رو 90 گرفتم که تغییرات شاملشه! یه چیزای واسه خودش گفته که تغغیر کرده و کم و زیاد شده! مثلا گفته نمی دونم تابع چی چی اضافه شده که احتمالا چون جدیده تو کنکور 91 بیاد

---------- Post added at 04:43 PM ---------- Previous post was at 04:41 PM ----------

تا پارسال اینجوری بود که اول عمومی رو میدادن بعدش 20 دقیقه وقت میدادن که فقط زمین رو بزنی،بعدش دفترچه اختصاصی...
ولی از پارسال یعنی تو کنکور 90 ، زمین رو هم با بقیه اختصاصی ها دادن که به نظرم خیلی بهتر شد....
قلمچی هم همینکار رو میکنن.

تو کنکور نمی شد از وقت زمین برای بقیه اختصاصی ها استفاده کرد ولی تو کانون می شه!

Alireza SM
13-01-2012, 14:54
نه هنوز تهیه نکردم! ولی مهر و ماه رو 90 گرفتم که تغییرات شاملشه! یه چیزای واسه خودش گفته که تغغیر کرده و کم و زیاد شده! مثلا گفته نمی دونم تابع چی چی اضافه شده که احتمالا چون جدیده تو کنکور 91 بیاد

---------- Post added at 04:43 PM ---------- Previous post was at 04:41 PM ----------

تو کنکور نمی شد از وقت زمین برای بقیه اختصاصی ها استفاده کرد ولی تو کانون می شه!

من میخوام بدونم اسم فصل های ریاضی پیش تجربی چیه به ترتیب ؟

sanijoon92
13-01-2012, 15:04
بچه ها زود تند سریع بگین واسه امتحان دیف 2 پیش چی خوبههه
فقط نمره قبولی بیاره

urchin7
13-01-2012, 15:40
من میخوام بدونم اسم فصل های ریاضی پیش تجربی چیه به ترتیب ؟

الان دیدم پی دی افش رو دارم

1.احتمال
2.توابع و معادلات
3.مشتق توابع
4.کاربرد های مشتق
5.هندسه مختصاتی و منحنی های درجه دوم
6.انتگرال

aref_m
13-01-2012, 16:02
سلام ، فقط می خواستم یه چیزو دوستانه بهتون بگمو برم . 2 تا چیز واسه یه کنکوری خیلی مضره ، یکی تلوزیون و یکی کامپیوتر . هر چی از این دو تا بتونی فاصله بگیری به نفع خودته.
مثلا موقع استراحتت با خودت میگی بذار تلوزیونو روشن کنم ، یه دفعه داره فیلم مورد علاقتو میده و 2 ساعت میشینی پای تلوزیون یا میگی بذار 5 دقیقه یه سر به فروم بزنم بعد میرم سر درس ، یهو میبینی 1 ساعت تو فرومی.
منو که میبینی یه چند تا پست صفحه های اول گذاشتمو از اون موقع دیگه نیمدم. امروزم رفتم کارنامه بگیرم یه سرم به اینجا زدم.
من خودم یه بار تجربه کردم که این حرفو میزنم. امتحانای خرداد همش تو فروم بودم به خاطر همین معدلم از 19.5 شد 17.5 :18:. اینم برای من درسی شد که هرچیزی اندازش خوبه. اگه میبینید تو خونه حواستون پرت میشه برید کتابخونه.

:40:* به امید موفقیت هممون *:40:

mahla jan
13-01-2012, 17:33
این چی می گه هی میاد خدافظی می کنه بره دوباره می یاد!
اینجام که خبری نیس نه کارنامه ای .نه نظری درمورد ازمونا ....منم که سرد و بی روح و خسته و افگار و ناامید و ..(ادامه بدم؟)
مرسی mhmعزیز خیلی حرفات قشنگه و پ.خ هات!الان خوندم گرچه شما 1 ماه پیش دادی!
دیگه فک کنم از حرفام کاملا تابلوه ترازم بد شده نه؟چند تا از دوستام پیگیر ترازاشون بودم دیگه نیستن تو مجله چن وقتیه چرااااااااااااااا؟!چقد غصه بخورم اخه من ؟!منتظر اوج گرفتنتون می مونم
اقا یکی (فقط یکیم کفایت می کنه)به من بگه اگه یه نفر خیلی بخونه (50 ساعت هفته ای با کیفیت)بعد ترازش بشه 7400 چی کار کنه این بی چاره؟سرشو بکوبه دیوار همه چی درس می شه؟؟
دوستان عزیزی که در ارتباط بودیم مایلم ببینم چه کردین این ازمونو.و گزینه ازمون داش امروز ؟داشت اگه بگین رتبه؟اینجا نمی گین پ.خ بدین.منتظرم
صرفا جهت امید دهی :
." ما به بیمارانی بر می خوریم که در اثر یک حادثه 90 درصد توان مغزی خود را از دست می دهند، اما با همان 10 درصد باقی مانده می توانند زندگی عادی داشته باشند. حتی می توانند در کنکور تمام درسهای خود را بالای 80 درصد بزنند." منبعش

alone one
13-01-2012, 18:41
اگه یه نفر خیلی بخونه (50 ساعت هفته ای با کیفیت)

فک نکنم به روزی 7 ساعت خوندن بشه گفت خیلی میخونه ها!هستن بچه هایی که دارن واس 16 ساعت تلاش میکنن(که من اصلا توصیه نمیکنم) ولی خوب 7 ساعتم بازم خوبه ولی سعی کن یک تا 2 ساعت به مرور به ساعت مطالعت اضافه کنی

اقا یکی (فقط یکیم کفایت می کنه)به من بگه اگه یه نفر خیلی بخونه (50 ساعت هفته ای با کیفیت)بعد ترازش بشه 7400 چی کار کنه این بی چاره؟

ببین دوست من تو باید بیای آزمون خودتو بررسی کنی دیگه،فک میکنم به مقدار زیاد این حرف مشاورارو شنیدی که میگن بعد از آزمون،بشینین به علت جواب ندادن و یا غلط جواب دادن و یا ... هر سوال فک کنین،یعنی آزمونتونو تحلیل کنین.
تا همین حد بسه چون تکراریه اما اگه خواستی بیشتر توضیح میدم

سرشو بکوبه دیوار همه چی درس می شه؟؟
آره،بکوبی درس میشه

alone one
13-01-2012, 18:58
میدونین مشکلم سر ثبتنامه دانشگاه ازاده من پیشم یه درس مونده
هندسه هم هست
بعد همه میگن باید بری ازاد این ترم چون رشته و دانشگاهش خوبه
میترسم ثبتنام نشم بعد استرس واسم میاره دقیقا ثبتنامشم یکی دو هفته دیگه هست
اخه چون دیدم 2 3 نفر با درسای مونده از پیش رفتن ولی تهعد دادن و رفتن سر کلاسا
گنگ توضیح دادی ولی اونجور که متوجه شدم شما یه واحد دانشگاه آزاد قبول شدی و چون تا شهریور نتونسته بودی مدرک بگیری یه ترم جاتو رزرو کردی و حالا باید یه امتحان هندسه تحلیلی بدی؟
درسته؟
همین دی امتحان هندسه داری دیگه نه؟
خوب اینکه استرس نداره خواهره من،تحلیلی زیاد سخت نیس،یکم وقت بذاری میتونی نمره قبولی بیاری و بری واسه ثبت نام،مطمئن باش ظرفیت دانشگاههای آزاد و پیام نور خالیه،برای همین واس بدست آوردن پول بیشتر حتما جاتو واست نگه میدارن.

S a r a 2 7 4
13-01-2012, 19:02
ســـــلام به همگی

من ســـارا دانشجوی پیام نورم . این ترم رو مرخصی میگیرم تا بخونم برا کنکور ، دلایلش بماند . . .

یعنی تازه میخوام شروع کنم ؛ 1 سئوال مهم دارم : چقدر کتاب ها تغییر داشته نسبت به سال قبل ؟ از کجا میتونم این تغییرات رو گیر بیارم ؟
راستی برا دین و زندگی : کتاب تست درست و حسابی ، کدوم یکی از انتشارات بهتره بنظرتون ؟

ممنون میشم اگه جوابمو بدین .
همگی موفق باشین

mahla jan
13-01-2012, 19:06
فک نکنم به روزی 7 ساعت خوندن بشه گفت خیلی میخونه ها!هستن بچه هایی که دارن واس 16 ساعت تلاش میکنن(که من اصلا توصیه نمیکنم) ولی خوب 7 ساعتم بازم خوبه ولی سعی کن یک تا 2 ساعت به مرور به ساعت مطالعت اضافه کنی

من دو هفته قبلو 50 خوندم این هفته 10 ساعت.چون خیلی ناامید بودم.کلا همیشه ناامیدم

sanijoon92
13-01-2012, 19:13
..........................

alone one
13-01-2012, 19:24
من دو هفته قبلو 50 خوندم این هفته 10 ساعت.چون خیلی ناامید بودم.کلا همیشه ناامیدم
اگه اینهمه ناامیدی چرا کنکور میدی؟
امیدواراش قبول نمیشن تو که ...

شوخی کردم اول پستو،ولی باید روحیتو عوض کنی،منتظری از آسمون یه چیز نازل بشه بعد...
یکمم تقصیره خودته دیگه
کلا آدمو دوس دارن تو یاس و ناامیدی باشن،چون اینطوری هیچ کار عملی و جسمی نمیکنن
من خودم وقتی خسته میشم و یا ناامید میشم واس درس،سعی میکنم به چیزای خوب فک کنم
مثلا به لحظه شیرین نگاه کردن به نتایج بعد یه سال درس خوندن و یا اون قبلنا هرموقه به این فرومم سر میزدن کلی انگیزه میگرفتم،برنامه های تلویزیونی مخصوص پشت کنکوریا مثه فرصت برابرم میدیدم،اونم انگیزم زیاد میشد
کلا سعی کن وقتی حوصله نداری یه درس که واست شیرینرو بخونی
انقد منفی باف نباش
اومیدوارم همه پشت کنکوری های 91 این فروم،مثه منو شما تو رشته ای که دوس داریم قبول شیم:40:

alone one
13-01-2012, 19:30
ســـــلام به همگی

من ســـارا دانشجوی پیام نورم . این ترم رو مرخصی میگیرم تا بخونم برا کنکور ، دلایلش بماند . . .

یعنی تازه میخوام شروع کنم ؛ 1 سئوال مهم دارم : چقدر کتاب ها تغییر داشته نسبت به سال قبل ؟ از کجا میتونم این تغییرات رو گیر بیارم ؟
راستی برا دین و زندگی : کتاب تست درست و حسابی ، کدوم یکی از انتشارات بهتره بنظرتون ؟

همگی موفق باشین
سارا جان ورود شمارو خوش آمد میگم

اگه بگین چه رشته ای هستین،دوستان بهتر کمکتون میکنن

درمورد راهنمایی برای کتب کمک آموزشی هم به اینجا سر بزنید

نادر1368
13-01-2012, 19:30
ســـــلام به همگی

همگی موفق باشین

رشتتون رو نگفتی!ریاضی یه کم حساب دیفرانسیل تغییر داشته باقی همونه برای دین و زندگی هم متن کتاب درسی آیات و روایات!و هر کتابی که تست دین و زندگی رو داشته باشه همون خوبه!به نظر من.شرط فقط تسلط در مفاهیم هست.

alone one
13-01-2012, 19:38
نه aloneeeee جان امتحانو نتونستم از استرس وحشتناکی که داشتم بدم حالم بد شد
سر جلسه

باید دوباره اسفند بدم

الان منتظرم کارنامه صادر بشه هفته دیگه

ولی حقیقتش اینه میخوام ببینم میشه کاری کرد منو ثبتنام کنن میدونم تا یه سال قبولیم رزرو هست
اصلا تمرکز درس خوندن ندارم
قبلا از نوع سوالات من فک میکردم کنکور 91 هستی اما الان میبینم که تا دانشگاه رفتن فقط چنتا درس فاصله داری
خواهر من ببین الکی داری جو میدی به خودت
استرست سره چیه؟ها؟
نه بگو دیگه؟
مگه سالای قبل امتحان نمیدادی؟انشالله میخونی و اسفند قبول میشی
فقط یه مشکل هس که اونم اینه که دانشگاه این ترم ثبت نامت میکنه؟
این مشکلم فقط با یه زنگ به معاونت واحد دانشگاه آزادی که قبول شدی حل میشه
اگه واحدای درسیت کم باشه و واحد دانشگاه آزادشم از واحدای اسم دار دانشگاه نباشه(چه واحد تو واحدی شد:31:) احتمال زیاد باتعهد اجازه ثبت نام میدن
یه زنگ بزنی از این بلاتکلیفی و استرسم درمیای

sanijoon92
13-01-2012, 19:44
......................

alone one
13-01-2012, 19:52
واحد درسیم کم باشه یعنی چی؟ هندسه تحلیلیه
همین

واحد دانشگاهم تهران مرکزه رشتم هم برق قبول شده بودم :(

مرسی میدونم استرسم خیلی بالاس خیلی
واسه کنکور اینقدر استرس نداشتم اصلا راحت بودم
کاش یکم تلاشتو بیشتر میکردی واس دی
اشکال نداره
هندسه همش 2 واحده،بعید میدونم گیر بدن،یکشنبه زنگ بزن و یا به جواب درستی ندادن حضوری برو
یا خواستی زمان ثبت نام برو
نگران نباش،استرستم کنترل کن
انشالله درس میشه

sanijoon92
13-01-2012, 19:58
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*M!L4D*
13-01-2012, 20:28
دوستان . من رشته ریاضیم باید از کدوم ثبت نــام کنم ؟! :-؟ ( ثبت نام آزمایشی آزاد ــه )

اولی یا آخـــری ؟!

sanijoon92
13-01-2012, 20:42
خب میلاد اگه پاره وقت هم انتخاب رشتهکردی اخری
ولی اگه پاره وقت نزدی همون اولی

*M!L4D*
13-01-2012, 20:53
خب میلاد اگه پاره وقت هم انتخاب رشتهکردی اخری
ولی اگه پاره وقت نزدی همون اولی

انتخاب رشته ؟!
من میخوام آزمایشی شرکت کنم ( سال سوم هستم ) . نیاز ب انتخاب رشته هم داره ؟
ممنون میشم توضیح بدید

sanijoon92
13-01-2012, 21:46
وا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خب باید انتخاب رشته کنی اول پس چه جوری حوزه واست تعیین کنن
سیستم ازاد اینجوریه که شما مثلا 5 6 تا رشته رو انتخاب میکنی از تو دفترچه هر رشته ای که دوس داری
مگه دفترچه شو ندارین؟ رشته و محل رشته ها تو دفترچه هست
بعد ازمون میدین
مثلا دولتی نیست که اول رتبه ها بیاد بعد از رتبه انتخاب رشته کنی
رشته های تمام وقت داریم رشته های پاره وقت داریم هرکدوم فرم انتخاب رشته ش جداس
اصله کار همون تمام وقته

kavehj4488
13-01-2012, 21:54
انتخاب رشته ؟!
من میخوام آزمایشی شرکت کنم ( سال سوم هستم ) . نیاز ب انتخاب رشته هم داره ؟
ممنون میشم توضیح بدید
اولا" کنکور آزاد بر خلاف کنکور سراسری باید قبل از ازمون رشته، شهر و دانشگاه مورد نظر رو انتخاب کنی.
6 تا انتخاب هم بیشتر نداری.
با توجه به اینکه رشتتون ریاضی هست اگه می خواین توی رشته های مجموعه علوم مهندسی شرکت کنید باید کارت اعتباری رشته های غیر پزشکی (12 هزار تومانی) رو بخری.
برای ثبت نام به دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد مخصوص رشته های پزشکی و غیر پزشکی نیاز داری که می تونی از اداره پست تهیه کنی.
بعد باید از توش کد رشته های مورد نظرت در دانشگاه های مختلف رو دربیاری. کنار بعضی از رشته ها علامت * خورده، یعنی فقط یکی از این ستاره دار ها می تونی انتخاب کنی.(مثلا" مهندسی مکانیک)
به یه عکس 3×4 اسکن شده هم نیاز داری.
در سایت azmoon.org (پس از خرید کارت اعتباری و دریافت کد ثبت نام و رمز ) وارد میشی.
اولش ازت کد دانش آموزی میخواد ولی یه گزینه داره که نوشته شرکت در آزمون برای خود آموزی که با انتخابش دیگه لازم نیست کد دانش آموزی،معدل دیپلم و... وارد کنی.
فرم رو پر می کنی.
اگه محصل هستی (مثل من) وضعیت خدمت نظام وظیفه رو عدد 7 در نظر بگیر.
اگه می خوای رشته های علوم مهندسی ثبت نام کنی مجموعه امتحانی رو عد 1(رشته های مهندسی) در نظر بگیر.
کد حوزه آزمون هم از آخر دفترچه بگیر. کد استان دو رقمی و کد شهرستان سه رقمی است.
زبان خارجی هم انگلیسی بزن مگه اینکه چیز دیگه ای بلدی.
کد چهار رقمی رشته های دلخواهت رو وارد کن.(مثلا" رشته مهندسی برق قدرت واحد تهران جنوب کدش میشه 1866) رشته اولت هم سعی کن ستاره دار باشه...
بعد از آپلود عکست یه بار اطلاعات رو بازبینی می کنی و تمام... راستی اگه چپ دست هستی checkbox مربوطه رو پر کن.
بعد از ثبت نام دو تا کد بهت میده: کد رهگیری و شماره پرونده ازشون خوب مراقبت کن.
موفق باشی.:10:

urchin7
13-01-2012, 22:42
ســـــلام به همگی

همگی موفق باشین

ایولا به نازم به ارادت!
نگفتی چه رشته ای؟
به نظر من توضیحات زیاد واسه ایات لازم نیست! همین که بفهمی نکته این ایه چیه کافیه! مثلا فلان ایه اشاره داره به اخلاص و فلان ایه اشاره داره تبدیل شدن سیات به حسنات
پشنهات من اینه که به جز تست های کنکور و سنجش سال های قبل هیچ تستی دیگه ایکار نکنی چون معارف به تست زدن زیاد نیاز نداره!وقتی یک درس رو خوندی از رو تست های کنکور تست مربوط به درست رو پیدا کن و ببین کدام ایات درس با هم قرابت دارند
من همگامان رو دارم ولی من فقط از دست های سراسری و سنجش مربوط به هر درس و تست های کنکور های سال قبل آخر کتاب و نکته اصلی هر ایه رو می خونم
به نظر الکی همگامان اومده کتاب رو کپی پیست کرده

alone one
13-01-2012, 23:35
به نظر من توضیحات زیاد واسه ایات لازم نیست! همین که بفهمی نکته این ایه چیه کافیه! مثلا فلان ایه اشاره داره به اخلاص و فلان ایه اشاره داره تبدیل شدن سیات به حسنات
البته با این پیشنهاد شما نمیشه از پس همه سوالات کنکور این درس بر اومد
شما اگه تو همین کنکور 90 شرکت کرده باشین یا اصلا کنکور همین 3 4 سال اخیرو ببینی،متوجه میشی جواب دادن به بعضی از سوالات کاملا مفهومیه،یعنی باید کامل از همه زوایا پیام آیرو درک کنین
برای مثال بعضی از آیات پیام هاشون به هم مرتبط میشن،حالا شما اگه به همه پیام های اون آیات تسلط نداشته باشی امکان نداره جز ضریب شانس به اون سوال جواب بدی

من همگامان رو دارم ولی من فقط از دست های سراسری و سنجش مربوط به هر درس و تست های کنکور های سال قبل آخر کتاب و نکته اصلی هر ایه رو می خونم
خوب دوست عزیز باید دقیقا همون مطلب کتابو کپی کنه دیگه،دین و زندگی ماهیت درسش اینطوری هس
منتها همگامان با کادر بندی و چارت بندی اومده همون مطالب کتابو آورده
حالا خوبیش چیه؟
چون مطالب مهمو یا اصطلاحا نکات درسو کادربندی کرده پس بهتر تو ذهن میمونه
البته تو تستای آموزشیش یکم زده گاراژ:31:
البته من از گاج سفید سابق(خاکستری فعلی) هم قبلا استفاده کردم،انصافا اونم کتاب خوبیه،چون حداقل دخل و تصرف رو تو مطالب کتاب داشتن

nafe-bandar
13-01-2012, 23:39
اولا" کنکور آزاد بر خلاف کنکور سراسری باید قبل از ازمون رشته، شهر و دانشگاه مورد نظر رو انتخاب کنی.
6 تا انتخاب هم بیشتر نداری.
با توجه به اینکه رشتتون ریاضی هست اگه می خواین توی رشته های مجموعه علوم مهندسی شرکت کنید باید کارت اعتباری رشته های غیر پزشکی (12 هزار تومانی) رو بخری.
برای ثبت نام به دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد مخصوص رشته های پزشکی و غیر پزشکی نیاز داری که می تونی از اداره پست تهیه کنی.
بعد باید از توش کد رشته های مورد نظرت در دانشگاه های مختلف رو دربیاری. کنار بعضی از رشته ها علامت * خورده، یعنی فقط یکی از این ستاره دار ها می تونی انتخاب کنی.(مثلا" مهندسی مکانیک)
به یه عکس 3×4 اسکن شده هم نیاز داری.
در سایت azmoon.org (پس از خرید کارت اعتباری و دریافت کد ثبت نام و رمز ) وارد میشی.
اولش ازت کد دانش آموزی میخواد ولی یه گزینه داره که نوشته شرکت در آزمون برای خود آموزی که با انتخابش دیگه لازم نیست کد دانش آموزی،معدل دیپلم و... وارد کنی.
فرم رو پر می کنی.
اگه محصل هستی (مثل من) وضعیت خدمت نظام وظیفه رو عدد 7 در نظر بگیر.
اگه می خوای رشته های علوم مهندسی ثبت نام کنی مجموعه امتحانی رو عد 1(رشته های مهندسی) در نظر بگیر.
کد حوزه آزمون هم از آخر دفترچه بگیر. کد استان دو رقمی و کد شهرستان سه رقمی است.
زبان خارجی هم انگلیسی بزن مگه اینکه چیز دیگه ای بلدی.
کد چهار رقمی رشته های دلخواهت رو وارد کن.(مثلا" رشته مهندسی برق قدرت واحد تهران جنوب کدش میشه 1866) رشته اولت هم سعی کن ستاره دار باشه...
بعد از آپلود عکست یه بار اطلاعات رو بازبینی می کنی و تمام... راستی اگه چپ دست هستی checkbox مربوطه رو پر کن.
بعد از ثبت نام دو تا کد بهت میده: کد رهگیری و شماره پرونده ازشون خوب مراقبت کن.
موفق باشی.:10:

میگم من که حوصله خوندن جدولو نداشتم
کد 7 مال فارغ التحصیل هاست، من که هنوز دیپلمم رو نگرفتم سومم
مهمه که کدوم رو زده باشم؟
5رو زدم!! :31:

Samba
14-01-2012, 00:32

بهانه ها الکی نیارین! کامیپوتر و اینترنت و ... رو بذارید کنار. روی درس تمرکز کنید.
..............
شاید الان فکر کنید خیلی مونده تا کنکور. ولی چشم به هم بزنید عید شده. بعدش اردیبهشت خیلی سریع میگذره. خرداد میشه میبینید خیلی درسها مونده! خوندین یادتون رفته! نخوندین هنوز! و ... بعد تیر میشه و تا میاید به خودتون بجنبید صبح کنکور شده میرید سر جلسه فرم نظر خواهی پر میکنید و ساعت 8 سوال ادبیات رو شروع میکنید تا حدودا 12 و میاید خونه!
به این فکر کنید که چه بخواید چه نخواید چند ماه دیگه میرید سر جلسه کنکور و سوال باید حل کنید. الان از وقتتون استفاده کنید و طوری درس بخونید و برنامه ریزی کنید که وقتی نتیجه کنکور اومد پشیمون نشید که چرا فلان کار رو نکردید. یا صبح کنکور بدونید هر کاری میشده انجام دادید و دیگه استرس نداشته باشید و با آرامش برسد سر جلسه.
زمان خیلی سریع میگذره. به قول انیشتین زمان نسبیه و فعلا برای شما سریع میگذره ولی شما متوجه نمیشید! کاری به بقیه نداشته باشین که رتبه یک چیکار کرد و فلانی چیکار کرد الکی وارد حاشیه نشید کار خودتونو بکنید. با خودتون رقابت کنید و خودتونو قوی تر کنید. از زمانتون درست استفاده کنید که بعدا پشیمون نشید.
کامپیوتر و ... رو بذارید کنار و تو نت کمتر بیاید اگه میخواید یه دانشگاه خوب و رشته ای که دوست دارین قبول شین. میخواید چهار تا کتاب بخونید و یاد بگیرید و تست بزنید! موشک که نمیخواید هوا کنید این قدر سوال میپرسین!:31:
به هر حال. قدر زمانتون رو بدونید.

اینی که میگی دو رقمی شده ریاضی بود؟؟

اگه آره کجا قبول شد ؟

Alireza SM
14-01-2012, 10:29
میگم من که حوصله خوندن جدولو نداشتم
کد 7 مال فارغ التحصیل هاست، من که هنوز دیپلمم رو نگرفتم سومم
مهمه که کدوم رو زده باشم؟
5رو زدم!! :31:
کد اصلا توی سراسری هم مهم نیست چه برسه به آزاد !
هر کدی بزنی بعدا وقتی میخوای ثبت نام کنی از روی مدارکت وضعیتت رو تشخیص میدن نه از روی کدی که زدی !
موقع ثبت نام قراره مشاور نگاه کنه مدارکت رو و ببینه که وضعیتت چطوریه و خودش بقیه کارها رو میکنه

farhad1122
14-01-2012, 11:04
اینی که میگی دو رقمی شده ریاضی بود؟؟

اگه آره کجا قبول شد ؟
با پیغام خصوصی جواب دادم...:46:

Alireza SM
14-01-2012, 13:19
بچه ها امتحان نهایی انتگرال1 پیش ( جبرانی ) کی برگزار میشه و تا کجای کتاب امتحان میاد ؟

nelly joon
14-01-2012, 14:16
فکر کنم شما پارسال کنکور ندادی...احتمالا سالهای قبلش کنکور دادی...
چون پارسال این قضیه تغییر کرد و زمین رو با دفترچه اختصاصی همزمان سر کنکور دادن...
من اگه مطمئن نباشم حرفی رو نمیزنم،بهتره از یکی که پارسال کنکور داده بپرسی.

cesc.cesar
14-01-2012, 14:28
چون پارسال این قضیه تغییر کرد و زمین رو با دفترچه اختصاصی همزمان سر کنکور دادن...

چند ساله که دیگه دفترچه کنکور اختصاصی و زمین شناس باهمه،دیگه جدا نیست
اگه رتبه کل برات مهمه و رشته زمین شناسی حتما روی زمین وقت بزارید وگرنه که هیچ
40 درصد زمین شناسی میتونه یه رتبه ی 4هزارو تا 2 هزار تغییر بده و یه رتبه ی 800 رو تا 500

princesoroush
14-01-2012, 14:53
سلام. من دوم ریاضی هستم. میخوام بدونم اگه به تجربی تغییر رشته بدم نمرات درس هایی که برای تغییر رشته باید امتحان بدم تو کارنامه تاثیری داره ؟

alone one
14-01-2012, 14:59
بچه ها امتحان نهایی انتگرال1 پیش ( جبرانی ) کی برگزار میشه و تا کجای کتاب امتحان میاد ؟
شنبه : 1390/12/06

منابع: 1.دستگاه اعداد 2.دنباله ها و سری ها 3.حد و پیوستگی 4.مشتق 1
*فصل چهارمو مطمئن نیستم ولی از کتاب رمزینه ام که دیدم،مشتق 1 رو تو دیف1 گذاشته بود

Alireza SM
14-01-2012, 15:54
ممنون ؛ کسی انتگرال 1 رو از پیش 1 نتونه توی جبرانی پاس کنه چی میشه ؟ میتونه پیش 2 رو شروع کنه ؟

Alireza SM
14-01-2012, 15:59
سلام. من دوم ریاضی هستم. میخوام بدونم اگه به تجربی تغییر رشته بدم نمرات درس هایی که برای تغییر رشته باید امتحان بدم تو کارنامه تاثیری داره ؟
اگه سراسری باشه 100%
ولی اگه غیر حضوری بخونین اصلا امتحان تغیر رشته نمیدین

alavi71
14-01-2012, 17:13
ممنون ؛ کسی انتگرال 1 رو از پیش 1 نتونه توی جبرانی پاس کنه چی میشه ؟ میتونه پیش 2 رو شروع کنه ؟

امسال شدن سالی واحدی یعنی باسد شما پیش یک و دو رو با هم پاس کنید مثل سال سوم ......

Alireza SM
14-01-2012, 17:31
امسال شدن سالی واحدی یعنی باسد شما پیش یک و دو رو با هم پاس کنید مثل سال سوم ......
یعنی چطور دقیقا ؟ من متوجه منظورتون نشدم

من بزرگسال هستما

alone one
14-01-2012, 18:15

من بزرگسال هستما
خب یا میتونی جبرانی انتگرالو تو دی امتحان بدی ،همراه با انتگرال 2
مشکلی نداره
نخواستیم میتونی خرداد یا تیرو یا شهریور امتحان بدی
اینجوری نیس که تا دیف 1 رو پاس نکرده باشی،دیف 2 نتونی انتخاب واحد کنی،باهم میتونی،یا یکیشو اسفند امتحان بدی و اون یکیرم تو نوبتهای بعد

alone one
14-01-2012, 18:21
نه برادر من ،کی همچین حرفی زده!
امتحان دیفرانسیل و انتگرال 1 10 دی بود،دیفرانسیل و انتگرال 2 هم فرداس(بزرگسالان)

sanijoon92
14-01-2012, 18:53
جبرانی اسفند کی شروع میشه:(
واسه هندسه ش رو میدونین؟

S a r a 2 7 4
14-01-2012, 19:36
سارا جان ورود شمارو خوش آمد میگم

اگه بگین چه رشته ای هستین،دوستان بهتر کمکتون میکنن

درمورد راهنمایی برای کتب کمک آموزشی هم به اینجا سر بزنید

رشتتون رو نگفتی!ریاضی یه کم حساب دیفرانسیل تغییر داشته باقی همونه برای دین و زندگی هم متن کتاب درسی آیات و روایات!و هر کتابی که تست دین و زندگی رو داشته باشه همون خوبه!به نظر من.شرط فقط تسلط در مفاهیم هست.

ایولا به نازم به ارادت!
نگفتی چه رشته ای؟
پشنهات من اینه که به جز تست های کنکور و سنجش سال های قبل هیچ تستی دیگه ایکار نکنی چون معارف به تست زدن زیاد نیاز نداره!وقتی یک درس رو خوندی از رو تست های کنکور تست مربوط به درست رو پیدا کن و ببین کدام ایات درس با هم قرابت دارند

ممنون از همگــــــــی ،
آخ آخ ببخشید ؛ رشتـــه ام ! ! ! :blush: حواس نمونده برام . من ریاضی بودم و همینو کنکور میدم .

urchin7 و نادر1368 عزیز حرفتون درست که کتاب شرط ِ و باید مسلط بود . امـــا اینو قبول کنین که من دیگه وقت آنچنان ندارم . بیشتر تمرکزمم هم فعلا رو اختصاصی هاست . این تست های معتبر و کنکور های سال قبل در واقع یه جور میانبر شانسی ِ ! ! ! یه جورایی نکات مهم تر و مورد توجه طراحان رو میخوام مارک کنم ، دیگه نمیتونم همه مطالب رو با یک دقت و توجه بخونم ، حداقل تا زمانی که به یک آمادگی نسبی رسیده باشم تو همه دروس !

alone one ممنون بابت لینک . حقیقتش تا الان به همگامان فکر نکرده بودم . . .

من خودم گاج خوندم برا دینی ولی توصیه اش نمیکنم [ البته ویرایش جدیدش رو نمیدونم ] برا همین پرسیدم کدوم کتاب . . . راستی کسی از دینی خیلی سبز خبری داره ؟

sanijoon92
14-01-2012, 20:30
گاج خاکستری خوندی؟ من خودم گاج سفید دارم ولی میگن خاکستریه بهتره

SaЁeD
14-01-2012, 21:27
من خودم گاج خوندم برا دینی ولی توصیه اش نمیکنم [ البته ویرایش جدیدش رو نمیدونم ] برا همین پرسیدم کدوم کتاب . . . راستی کسی از دینی خیلی سبز خبری داره ؟
سلام.من کنکوری نیستم وامسال قبول شدم تو رشته و دانشگاه مورد علاقم..من معارف خیلی سبز رو خوندنم.معارف رو هم فکر کنم 78 درصد زدم.
کتاب خیلی عالی ایه.
البته گاج سبز معارف رو هم داشتم.آنچنان فرقی ندارن تو درسنامه هرچند بازم خیلی سبز یکم بهتره.تست ها هم تستای خیلی سبز نسبت بهش بهتره.
موفق باشید.ایشالا تو رشته ی مورد نظرتون قبول شید:11:

alavi71
14-01-2012, 22:01

من بزرگسال هستما

اگر طبق نظام پارسال باشید
مشکلی نیست یعنی اگر یک رو پاس نکرده باشید میتنید دو رو امتحان بدید حتی اگر اونیکی را نمره نیاورده باشید ....

A.N.A.P
14-01-2012, 22:13
دوستان خواهشا جواب بدین سوالای منو دیگه :
دوستان من اگه بخوام تو ریاضی حدود 30 40 درصد بزنم باید چه موضوع هایی رو بخونم که کمتر از این نزنم ؟ یعنی نمیخوام تموم موضوعات رو بخونم . بلکه میخوام یه سری موضوعات رو فقط روش کار کنم که بتونم حدود 40 درصد بزنم . ممنون !

alone one
14-01-2012, 22:26
جبرانی اسفند کی شروع میشه:(
واسه هندسه ش رو میدونین؟
امتحانات از اول اسفند با درس معارف شروع میشه که کشوری هس
هندسه ام چون امتحان داخلیه بستگی به مدرستون داره که کی بندازه

alone one
14-01-2012, 22:38
ســـــلام به همگی

همگی موفق باشین

ممنون از همگــــــــی ،
آخ آخ ببخشید ؛ رشتـــه ام ! ! ! :blush: حواس نمونده برام . من ریاضی بودم و همینو کنکور میدم .

urchin7 و نادر1368 عزیز حرفتون درست که کتاب شرط ِ و باید مسلط بود . امـــا اینو قبول کنین که من دیگه وقت آنچنان ندارم . بیشتر تمرکزمم هم فعلا رو اختصاصی هاست . این تست های معتبر و کنکور های سال قبل در واقع یه جور میانبر شانسی ِ ! ! ! یه جورایی نکات مهم تر و مورد توجه طراحان رو میخوام مارک کنم ، دیگه نمیتونم همه مطالب رو با یک دقت و توجه بخونم ، حداقل تا زمانی که به یک آمادگی نسبی رسیده باشم تو همه دروس !

alone one ممنون بابت لینک . حقیقتش تا الان به همگامان فکر نکرده بودم . . .

امیدوارم کنکور 91 موفق باشین و به رشته و دانشگاه مورد نظرتون برسین
بجز حسابان و یکمم دیفرانسیل و انتگرال (ریاضی2 رو مطمئن نبودم که بگم) بقیه کتابا تغییری نداشتن،میتونین از همون منابع قبلیتون استفاده کنینن
تو دیفرانسیلم تغییرات آنچنان زیاد نبوده
واس معارفم باید بگم من همگامان الان دارم،گاج سفیدم قبلا داشتم،گاج خاکستری جدید هم اتفاقا دیروز دیدم و 10 دقیقه قشنگ ببرسیش کردم
واقعا یه فرق خیلی تابلو که بگیم مثلا کتاب A بهتره وجود نداره،اصلا دین و زندگی ماهیت به ناشرا همچین اجازه ایرو نمیده
هرکدوموشو بگیرین فرقی نمیکنه اما چون خودم همگامان دارم،اینو توصیه میکنم،بنظر من بهتره،چه پیام آیات و چه درسنامه و تستاش(البته بعضی تست تالیفیا جاده خاکی زده)
اون گاج سفید قبلیروهم اگه دارین ،اونم بخونین ضرر نمیکنین
تو همین پی سی ورلد یه نظر سنجی درمورد درس دین و زندگی بود که گاج بیشترین آرارو آورده بود
بازم توصیه میکنم خودتم این دوتا کتابو ببینی و بعد اقدام به خرید کنی

alone one
14-01-2012, 22:45
دوستان من اگه بخوام تو ریاضی حدود 30 40 درصد بزنم باید چه موضوع هایی رو بخونم که کمتر از این نزنم ؟ یعنی نمیخوام تموم موضوعات رو بخونم . بلکه میخوام یه سری موضوعات رو فقط روش کار کنم که بتونم حدود 40 درصد بزنم . ممنون !
رششتتو نگفتی اما اگه ریاضی هستی:
دیفرانسیل + هندسه تحلیلی + آمارو خوب بخونی به این درصد میرسی که هیچ،بالاترم میری
البته چون نمیتونی به همه سوالات این دروس پاسخ درست بدی پس همون 30 تا 40 % میشه آخرسر

گسسته هم به جز فصل نظریه اعداد،اگه رو بقیه فصلا یکم وقت بزاری حتما بازم درصدتو میتونی ببری بالا،چون زیاد سخت نیس
.
.
.
.
.
صب کن
اگه رو هندسه پایه ام خوب کار کنی بازم درصدت بالاتر میره ها:31:

You & I
15-01-2012, 00:46
دیفرانسیل + هندسه تحلیلی + آمارو خوب بخونی به این درصد میرسی که هیچ،بالاترم میری
البته چون نمیتونی به همه سوالات این دروس پاسخ درست بدی پس همون 30 تا 40 % میشه آخرسر

گسسته هم به جز فصل نظریه اعداد،اگه رو بقیه فصلا یکم وقت بزاری حتما بازم درصدتو میتونی ببری بالا،چون زیاد سخت نیس
.
.
.
.
.
صب کن

باور کن اگه روی هندسه تحلیلی و ریاضیات پایه و دیفراسیل _ امار مدلسازی کار کنی بی شک میتونی 40 در صد بزنی . حتی اگه همرو هم درست نزنی !

AMIR-AIRGUNNER
15-01-2012, 00:54
البته به نظر من از هندسه 1 و 2 (مخصوصا خط و صفحه و بخش فضایی اخرش ) غافل نشین
چون از تحلیلی خیلی راحتر و زمان کمتری هم میبرن
+ جبر و احتمال سوم هم خیلی راحتر از بعضی فصل های گسسته هست و میشه خیلی راحت زد
+2 تا سوال امار هم میاد که البته به شخصه سال قبل نفهمیدم اصلا متن سوال ها چی بود !:41:
این طور بود که ما زدیم درصد مون شد 28 و موندیم واسه سال بعد!!

SuperSt@r
15-01-2012, 00:55

هونطور كه گفته شد هندسه تحليلي و ديفرانسيل و امار +به نظر من روي جبر و احتمال هم ميتوني وقت بذاري به خصوص روي احتمال كه چنتا ازش مياد

hamid-p71
15-01-2012, 01:04
کسی درباره مهندسی شیمی - طراحی فرآیند های صنایع نفت اطلاعاتی داره به نظرتون خوبه ؟
و مهندسی فیزیک - حالت جامد چی هستش؟

Alireza SM
15-01-2012, 06:35
کسی درباره مهندسی شیمی - طراحی فرآیند های صنایع نفت اطلاعاتی داره به نظرتون خوبه ؟
و مهندسی فیزیک - حالت جامد چی هستش؟
مهندسی شیمی - طراحی فرآیندهای صنایع نفت یه گرایش از مهندسی شیمی هست که باهیدروکربن ها و ارتباط اونها با صنعت کار میکنه تا اونجایی که من شنیدم گرایش ارشد هست نه کارشناسی :31:
مهندسی فیزیک حالت جامد هم که فکر میکنم فقط دانشگاه آژاد برای کارشناسی ارائه میده یک رشته هست که از فیزیک + دروس مشترک رشته های مهندسی الکترونیک + کامپیوتر تشکیل شده و تمرکز بیشترش روی ابررسانا ها و ... هست

Samba
15-01-2012, 08:17
باور کن اگه روی هندسه تحلیلی و ریاضیات پایه و دیفراسیل _ امار مدلسازی کار کنی بی شک میتونی 40 در صد بزنی . حتی اگه همرو هم درست نزنی !

8+22+2=32
32/55=0.58

58% درصد تستا رو اینا تشکیل میدن :دی

پس می ارزه

A.N.A.P
15-01-2012, 09:13

.
.
.
.
.
صب کن
ممنون از همه . ذهنیتم نسبت به شما ها عوض شد :10:!

alone one
15-01-2012, 11:29
ممنون از همه . ذهنیتم نسبت به شما ها عوض شد :10:!
ذهنیت عوض شد؟!
داداش چی فک میکردی درمورد ما:31:
بگو ما طاقت شنیدنشو داریم:31:

sanijoon92
15-01-2012, 13:55
یه چیزی لازمه رو اثباتا مسلط باشیم؟
مثلا تو گسسته قضیه داده بعد اثباتش کرده یا مثلا تو دیف

بعضیاشم اصلا ادم نمیفهمه مجبوره حفظ کنه

مثل فیزیک نیست :(

SALVATION1
15-01-2012, 13:59
سلام به همگی یک سوال
برای قبولی در دانشگاه علوم پزشکی تهران (دارو سازی) آخرین تراز کانون باید چند باشه؟
فکر کنم 6900 درسته؟
بعدش کسی می دونه زمین شناسی چقدر تاثیر داره؟

hamid-p71
15-01-2012, 14:01
مهندسی شیمی - طراحی فرآیندهای صنایع نفت یه گرایش از مهندسی شیمی هست که باهیدروکربن ها و ارتباط اونها با صنعت کار میکنه تا اونجایی که من شنیدم گرایش ارشد هست نه کارشناسی :31:
مهندسی فیزیک حالت جامد هم که فکر میکنم فقط دانشگاه آژاد برای کارشناسی ارائه میده یک رشته هست که از فیزیک + دروس مشترک رشته های مهندسی الکترونیک + کامپیوتر تشکیل شده و تمرکز بیشترش روی ابررسانا ها و ... هست

حالا به نظرتون مهندسی نرم افزار دماوند بهتره یا یکی از از این 2 تا رشته را برم

Alireza SM
15-01-2012, 15:03
مهندسی نرم افزار :20:

alone one
15-01-2012, 17:57
یه چیزی لازمه رو اثباتا مسلط باشیم؟
مثلا تو گسسته قضیه داده بعد اثباتش کرده یا مثلا تو دیف

بعضیاشم اصلا ادم نمیفهمه مجبوره حفظ کنه

مثل فیزیک نیست :(
یکی از معلمای ریاضیمون یادمه همیشه به ما اینو میگفت،باید همه اثباتای ریاضیات و فیزیکو یاد بگیرین(با حفظ کردن فرق میکنه)
اما تجربه شخصیم بهم ثابت کرده یادگیری اثبات فقط تو بعضی از مسائل کمک میکنه که تعدادشم کمه،و 100 البته سوالاتی که مستقیما از اثبات ها سوال میشه که اینم تعدادش خیلی محدوده
پس
اگه تونستی یه اثباتو بفهمی و یادبگیری بد نیس اما اگه قراره حفظش کنی جز سوالاتی که مستقیما ازت اثباتو میخواد بدردت نمیخوره(که اونم من تو سوالات کنکور ندیدم)،پس الکی به حافظت نسبر و یه جایی از مغزتو اشغال نکن،البته اگه میخوای حفظ کنی

alavi71
15-01-2012, 18:19

سلام دوست من ال بگید ریاضی رشته تجربی یا ریاضی ؟؟؟
ریاضی یکسری دروسش به هم پیوسته هستند مثل حد-مشتق-انتگرال
مثلا ار حد 1 تست میاد ولی چون مرتبط هست باید یلد باشید تا بتونید مشتق رو که 5-6 تست میاد بزنید....

موفق باشید ....

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:16 PM ----------

این که چه رشته ای بروید بسته به علاعق شما و بازار کار اون داره ....
ببینید به کدوم بیشتر علاقه دارید و در اون موفق تر هستید ....
مطمئنا موفق خواهید شد ....

farhad1122
15-01-2012, 20:19
:19::18::41:
دوست عزیز قبلا هم پرسیدین گفتم که این سوال که از ما بپرسین چه رشته ای برای شما بهتره سوالی هست که از بیخ و بن غلطه!:41::13: و هیچ کس نمیتونه جواب درستی به شما بده! :13:به جز خودتون!
شما میخواین برید حداقل 4 تا 5 سال اون رشته رو بخونید تا لیسانس بگیرید شاید بخواید ادامه بدید 2 تا 3 سال ارشد هست شاید باز بخواید ادامه بدید...
اون وقت میتونید رشته ای که علاقه ندارید رو بخونید؟ امکان نداره! تو دانشگاه ما خیلی ها هستن برق و مکانیک هستن خودکشی میکنن! چرا؟ چون خودشون هم نفهمیدن چه انتخاب رشته ای کردن! چون رتبشون خوب شد زدن برق و مکانیک! بعد دیدن اصلا علاقه ندارن! ناامید میشن! مشروط میشن! بعد یکی دو ترم هم خودکشی میکنن! :13:
آخه رشته مهندسی شیمی و فیزیک و نرم افزار چه ربطی به هم دارن؟ شما برو چارت های درسی رو از اینترنت پیدا کن مال هر رشته رو و ببین به چی علاقه داری! و هی از بقیه نپرس چه رشته ای خوبه! فقط خودت باید انتخاب کنی! چون خودت باید بری دانشگاه! اون رشته ای رو توش موفقی که بهش علاقه داشته باشی بعدش استعداد و در نتیجه اونا تلاش و پشتکار تو اون رشته پیدا میکنید و موفق میشید. رشته مهم نیست. یکی فیزیک میخونه میشه انیشتین یکی برق بهترین دانشگاه ها رو میخونه خودشو میکشه. کدوم موفق بوده؟!؟! چرا؟:13:
فقط خودتون میتونید بفهمید چه رشته ای برای شما بهتره!
ببخشید این طوری حرف زدم. هزار بار گفتم هیچ کس گوش نمیکنه! منم اعصاب ندارم!:31: شما خودتون ببینید به چی علاقه دارین و تو چی استعداد دارین همون رشته رو برید. شما خودتون رو بهتر از بقیه میشناسین و هیچ کس شما رو صد در صد نمیشناسه چه برسه به ما! پس چطوری بگیم چه رشته ای برای شما بهتره! کاری به اسم رشته نداشته باشین علاقه و استعداد رو برید اون وقت موفقید.
این که همه میپرسن برق بهتره یا مکانیک یا ... سوالهای درستی نیست!:41: و فقط تو ایران همچین سوالهایی پیدا میشه! چون فرهنگ مردم غلطه! هیچ جای دنیا کسی نمیره دانشگاه برای اسم رشته یا... میرن برای علاقشون! و به خاطر همینه ایران عقب مونده هست و کشورهای اروپا وآمریکا پیشرفت میکنن! چون برای علاقشون به یاد گرفتن میرن اون رشته ای که دوست دارن. بعد هم شغلی رو میرن که مرتبط با رشتشون هست. به هر حال. از ما گفتن بود.:13:
:41::41::41:

S a r a 2 7 4
15-01-2012, 20:46
گاج خاکستری خوندی؟ من خودم گاج سفید دارم ولی میگن خاکستریه بهتره

سلام.من کنکوری نیستم وامسال قبول شدم تو رشته و دانشگاه مورد علاقم..من معارف خیلی سبز رو خوندنم.معارف رو هم فکر کنم 78 درصد زدم.
کتاب خیلی عالی ایه.
البته گاج سبز معارف رو هم داشتم.آنچنان فرقی ندارن تو درسنامه هرچند بازم خیلی سبز یکم بهتره.تست ها هم تستای خیلی سبز نسبت بهش بهتره.
موفق باشید.ایشالا تو رشته ی مورد نظرتون قبول شید

امیدوارم کنکور 91 موفق باشین و به رشته و دانشگاه مورد نظرتون برسین
بجز حسابان و یکمم دیفرانسیل و انتگرال (ریاضی2 رو مطمئن نبودم که بگم) بقیه کتابا تغییری نداشتن،میتونین از همون منابع قبلیتون استفاده کنینن
تو دیفرانسیلم تغییرات آنچنان زیاد نبوده
واس معارفم باید بگم من همگامان الان دارم،گاج سفیدم قبلا داشتم،گاج خاکستری جدید هم اتفاقا دیروز دیدم و 10 دقیقه قشنگ ببرسیش کردم
واقعا یه فرق خیلی تابلو که بگیم مثلا کتاب A بهتره وجود نداره،اصلا دین و زندگی ماهیت به ناشرا همچین اجازه ایرو نمیده
هرکدوموشو بگیرین فرقی نمیکنه اما چون خودم همگامان دارم،اینو توصیه میکنم،بنظر من بهتره،چه پیام آیات و چه درسنامه و تستاش(البته بعضی تست تالیفیا جاده خاکی زده)
اون گاج سفید قبلیروهم اگه دارین ،اونم بخونین ضرر نمیکنین
تو همین پی سی ورلد یه نظر سنجی درمورد درس دین و زندگی بود که گاج بیشترین آرارو آورده بود
بازم توصیه میکنم خودتم این دوتا کتابو ببینی و بعد اقدام به خرید کنی

ممنونم از همه . حتما یه سر میزنم بهشون . . .

sanijoon92
15-01-2012, 21:01
اما خودم الان فکر میکنم همون همگامان بهتره انگار

البته من تستاشو نمیدونم همگامان هم تست کنکور و سنجش و داره؟
مثل گاج؟

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 09:00 PM ----------

منظورت چیه تو جاده خاکی زده ؟

alavi71
15-01-2012, 22:48

مثل گاج؟

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 09:00 PM ----------

-همه کتبا ها تست های کنکر ها رو دارن ولی سنجش رو بعضی ها دارن....
و همون طور که قبلا گفتن کتابها برای افراد و سلایق و سطحشون فرق داره....

قبل از خرید هر کتاب ابتدا نگاهی به درسنامه و پاسخ تشریحی بیندازید بعد خرید کنید ...
موفق باشید .......

alone one
15-01-2012, 23:50

مثل گاج؟

منم فک میکنم همگامان بهتره
درمورد تستاشم......
اصلا بذار کامل بگم:
اول اومده هدفنامه درس رو کادر بندی کرده
بعد اگه مقدمه داشت درس همینکارم واس مقدمه کرده
بعد اومده درسنامشو نوشته البته به یه سبک جالب که به نظر من تو این درس بهتر تو ذهن میمونه،یعنی اومده درختی مباحثو گفته،یا بقول مولف مطالبو دسته بندی کرده(خودت باید ببینی تا متوجه بشی چی میگم)
بعد تستای تالیفی آموزشیو آورده
و درآخرم تستای کنور سراسری و آزادو سنجش

تو بعضی از سوالات تالیفی(تاکید میکنم بعضی)سوالات یکم با سبک کنکور فرق میکنه اما خود مولفم تاکید کرده این قسمت سوالات جنبه آموزشی دارن،پس نباید زیاد به این قضیه گیر داد

از نظر من همگامان عالیه ولی حتما حتما حتما خودت قبل خرید نگا بش بندا
یه موقع نخری خوشت نیاد بعد بمن فحش بدی:31:

urchin7
16-01-2012, 01:52

چرا 90 کنکور داشتم!
چه جالب! پس چرا من فکر می کنم زمین جدا بود!یک ورقه که از وسط ته شده بود با 15 یا 20 دقیقه وقت جداگانه!از اون جایی که مطمئن نیستم به نظر می رسه باید حرفتون رو قبول کنم:31:
اگه این جوری باشه که عالیه:8:! من می ترسیدم که وقت کم بیارم

---------- Post added at 03:49 AM ---------- Previous post was at 03:48 AM ----------

چند ساله که دیگه دفترچه کنکور اختصاصی و زمین شناس باهمه،دیگه جدا نیست
اگه رتبه کل برات مهمه و رشته زمین شناسی حتما روی زمین وقت بزارید وگرنه که هیچ
40 درصد زمین شناسی میتونه یه رتبه ی 4هزارو تا 2 هزار تغییر بده و یه رتبه ی 800 رو تا 500

برام دندون پزشکی اولویت داره
بعد ازش پزشکی و دارو

---------- Post added at 03:51 AM ---------- Previous post was at 03:49 AM ----------

Alireza SM عزیر
گفته بودی که کتابات قدیمیه
زیست سوم 88 گفته مایع مغزی-نخاعی بین عنکبوتیه و نرم شامه قرار داره ولی تو کتاب جدید گفته بین سخت شامه و نرم شامه

---------- Post added at 03:52 AM ---------- Previous post was at 03:51 AM ----------

تازه آناتومی ماهی صفحه 48 سوم 88 هم نام گزاری شده

Alireza SM
16-01-2012, 06:19
Alireza SM عزیر
گفته بودی که کتابات قدیمیه
زیست سوم 88 گفته مایع مغزی-نخاعی بین عنکبوتیه و نرم شامه قرار داره ولی تو کتاب جدید گفته بین سخت شامه و نرم شامه

---------- Post added at 03:52 AM ---------- Previous post was at 03:51 AM ----------

تازه آناتومی ماهی صفحه 48 سوم 88 هم نام گزاری شده

منبع ما 89 هست برای سال سوم :20: آیا 89 هم گفته بین سخت شامه و نرم شامه هست ؟

hamid-p71
16-01-2012, 16:50
من انتخاب اول تمام وقت رو مهندسی نرم افزار دماوند زدم با تراز 4463 و انتخاب اول پاره وقت را هم زدم برق-قدرت دماوند با تراز 4469 می خواستم بپرسم چون ترازها به هم نزدیک هستش مشکلی پیش نمیاد

یک سوال دیگه اگه انتخاب دوم تمام وقت را معدن - اکتشافات تهران را با تراز 4531 بزنم ایرادی نداره

urchin7
16-01-2012, 17:01

من شخصا کتاب 89 رو ندارم ولی از این لینک می شه فهمید تغییر در سال 89 اعمال شده
من که نتونستم کتاب 89 رو پیدا کنم
بجاش 90 گرفتم
بعد از رو این لینک
تغییرات 90 رو دست می کنم از رو کتاب 88تم

hamid-p71
16-01-2012, 19:02
برق - الکترونیک فرقش با برق - قدرت چی هستش ؟

alone one
16-01-2012, 19:48

گرایش قدرت
بهینه کردن کارماشینهای الکتریکی ، نحوه تحریک ماشینهای الکتریکی ، بررسی پدیده های مختلف درماشینهای الکتریکی تولید و بهره برداری انرژی برق و ...
گرایش الکترونیک
طراحی مدارهای الکتریکی برای دستگاههای مختلف صنعتی ، پزشکی و ... ،یا کارهای تحقیقاتی میکروپروسسورها ( ومیکروکامپیوترها ) و یا عناصر نیمه هادی و ...

Alireza SM
16-01-2012, 20:10
فرقشون از نظر محتوا و کاربرد رو که دوستمون زحمت کشیدن
فرقشون از نظر بازار کار و درآمد هم کاملا به نفع برق قدرت هست , برق قدرت در حال حاضر تنها رشته مهندسی هست که با اطمینان میشه گفت آینده کاری داره .

sanijoon92
16-01-2012, 20:22
دوستاننننننننننننن تورووخدا بگین چطوری واسه عمومیا باید خوند

مثلا عربی وقتی رو ایاد مسلطی چه طوری تست عربی بزنی کی بزنی

یا ادبیات

یا دین و زندگی

من نمیدونم کی و چه جروی باید باهاشون تست زد

در کل روشهای خودتون رو بگین تو هر درس

alone one
16-01-2012, 22:33
فرقشون از نظر محتوا و کاربرد رو که دوستمون زحمت کشیدن
فرقشون از نظر بازار کار و درآمد هم کاملا به نفع برق قدرت هست , برق قدرت در حال حاضر تنها رشته مهندسی هست که با اطمینان میشه گفت آینده کاری داره .
من کاملا با علیرضا خان موافقم و قدرت رو تایید میکنم اما برای پیدا کردن کارهم رقابت زیادی بین فارغ التحصیلای این گرایش هس
این مطلبم فک کنم مفید باشه

آینده شغلی و بازار كار

رشد سالانه اقتصاد دنیا تا سال 2020 حدود 3% پیش بینی شده است . در حالی كه رشد صنعت الكترونیك 7% و رشد صنعت نیمه رسانا 15% است. در كشور ما نیز سال 79 میزان درآمدی كه بابت صادرات و فروش تجهیزات و خدمات فنی مهندسی برق به كشورهای دیگر به دست آمده است، حدود 65 میلیون دلار بوده كه به گفته مسئولان ذیربط این رقم برای سال 80 به میزان 80 میلیون دلار رسیده است.

حال سؤال اینجاست كه چرا با وجود این كه رشته مهندسی برق در جهان از رشته های پر رونق بوده و در كشور ما نیز از بازار كار خوبی برخوردار است ، بعضی از فارغ التحصیلان این رشته حتی با وجود داشتن مدرك كارشناسی ارشد نیز نتوانسته اند كاری در ارتباط با رشته خویش پیدا كنند.

امروزه با توسعه صنایع كوچك و بزرگ در كشور، فرصت های شغلی زیادی برای مهندسین برق فراهم شده است و اگر می بینیم كه با این وجود بعضی از فارغ التحصیلان این رشته بیكار هستند، به دلیل این است كه این افراد یا فقط در تهران دنبال كار می گردند و یا در دوران تحصیل به جای یادگیری عمیق دروس و در نتیجه كسب توانایی های لازم، تنها واحدهای درسی خود را گذرانده اند.

همچنین یك مهندس خوب باید، كارآفرین باشد یعنی به دنبال استخدام در مؤسسه یا وزارتخانه ای نباشد، بلكه به یاری آگاهی های خود، نیازهای فنی و صنعتی كشور را یافته و با طراحی سیستم ها و مدارهای خاصی این نیازها را برطرف سازد. كاری كه بعضی از فارغ التحصیلان ما انجام داده و خوشبختانه موفق نیز بوده اند.

اگر یك فارغ التحصیل برق دارای توانایی های لازم باشد، با مشكل بیكاری روبرو نخواهد شد. در حقیقت امروزه مشكل اصلی این است كه بیشتر فارغ التحصیلان توانمند و با استعداد این رشته به خارج از كشور مهاجرت می كنند و ما اكنون با كمبود نیروهای كارآمد در این رشته روبرو هستیم.

طبق نظر كارشناسان و متخصصان انرژی در كشور، با توجه به نیاز فزاینده به انرژی در جهان كنونی و همچنین نرخ رشد انرژی الكتریكی در كشور، سالانه باید حدود 1500 مگاوات به ظرفیت تولید كشور افزوده شود كه این نیاز به احداث نیروگاههای جدید و همچنین فارغ التحصیلان متخصص برق و قدرت دارد.

فرصت های شغلی یك مهندس كنترل نیز بسیار گسترده است چون در هر جا كه یك مجموعه عظیمی از صنعت مهندسی مثل كارخانه سیمان، خودروسازی، ذوب آهن و ... وجود داشته باشد، حضور یك مهندسی كنترل ضروری است.

و بالاخره یك مهندس مخابرات یا الكترونیك می تواند جذب وزارتخانه های پست و تلگراف و تلفن، صنایع دفاع و سازمانهای مختلف خصوصی و دولتی شود.

بطور کلی می توان گفت لازمه بازار کار برای فارغ التحصیلان برق ، برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه است .

طرح ملی پیوند راهی برای برقراری همین ارتباط بوده است . طرحی که مبنای آن بر طراحی مدار مجتمع I.C و وسایل و تجهیزات مورد نیاز در این زمینه قرار دارد و شرایطی ایجاد کرده است تا بخشی از دانشجویان بخصوص دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بتوانند در داخل کشور مشغول بکار شوند با توجه به حجم بازار الكترونیك و بازار صنعت نیمه رسانا در دنیا و نیز كشور ما كه رشد 7% و 15% دارد، آینده روشنی را برای این رشته پیش بینی می كنند.

h0p3
16-01-2012, 22:54
دوستاننننننننننننن تورووخدا بگین چطوری واسه عمومیا باید خوند

مثلا عربی وقتی رو ایاد مسلطی چه طوری تست عربی بزنی کی بزنی

یا ادبیات

یا دین و زندگی

من نمیدونم کی و چه جروی باید باهاشون تست زد

در کل روشهای خودتون رو بگین تو هر درس

عربی رو به نظر من باید بعد از اینکه خوندی تست بزنی تا تو ذهنت بمونه و بهش مسلط بشی. :27:
ادبیات رو من خودم مشکل داشتم :31:
دینی رو باید خیلی بخونی.مفهومی هم بخون.مخصوصا آیه ها و پیام هاش که از همه مهمتره.تست هم خیلی بزن.من خودم مثلا 2 یا 3 تا درس رو میخوندم بعدتستاش رو میزدم.دینی رو راحت میشه بالای 70 زد.درس رتبه بیاری هم هست. :5:

Samba
17-01-2012, 00:55
عربی رو به نظر من باید بعد از اینکه خوندی تست بزنی تا تو ذهنت بمونه و بهش مسلط بشی. :27:
ادبیات رو من خودم مشکل داشتم :31:
دینی رو باید خیلی بخونی.مفهومی هم بخون.مخصوصا آیه ها و پیام هاش که از همه مهمتره.تست هم خیلی بزن.من خودم مثلا 2 یا 3 تا درس رو میخوندم بعدتستاش رو میزدم.دینی رو راحت میشه بالای 70 زد.درس رتبه بیاری هم هست. :5:

به اینا مراجعه کنید ....

کتابهای پیشنهادی کنکوریای 90 ( vahid-p,lohrasbi, samba ) برای کنکوریای 91 :

petr-cech
17-01-2012, 13:23

مایع مغزی-نخاعی فضای بین سخت شامه و نرم شامه رو پر می کنه .

صفحه 43 خط 6 و 7

زیست 2 سال 89

eminem never dies
17-01-2012, 15:42
خسته نباشيد به دوستان فعال تاپيك!
بچه ها بهينه سازي هم از حسابان حذف شده؟

constant_boy23
17-01-2012, 18:06
كل فيزيك 1 توي كنكور (تجربي ) مياد يا فقط 2 فصل اخرش‌؟‌

sanijoon92
17-01-2012, 18:56
کسی یمدونه اقای براتی فیزیکو تو کدوم موسسه ها تدریس میکنه

نادر1368
17-01-2012, 22:05

خوب فیزیک مباحثش کلهم اجمعین!در طول تحصیل شما در حال تکامل هست مگر دو فصل اخر که طبعا تنها فصولی هستند که قاطی نمیشن!و باید فقط این دو رو از فیزیک 1 بخونیم تا تکرار مکررات نباشد چقدر طولانی شد:11:!

cesc.cesar
18-01-2012, 00:28

آره همش میاد،مثلا پارسال یه سوال از قسمت سوخت های تجدید پذیر و ناپذیر واسه تجربی داده بودند و یه سوال از نتیجه ی یکی از تمرین های آخر فصل سال اول رو واسه ریاضیا(مسئله سد)

eminem never dies
18-01-2012, 14:13
بچه ها بهينه سازي هم از حسابان حذف شده؟
مرسي از دوستان مطلعي كه پرسه ميزنن اينجا!!! :31:
خسته نباشين :20:
خلاصه اگه خبرم نداشتين بدونين كه از اين خبراس

sanijoon92
18-01-2012, 14:14
دوستان که ازاد ثبتنام کردن
یه راهنمائی میخوام
اونایی که تهرانن

این کد حوزه امتحانی چی باید زد
اخه کد دو رقمی استان زده 29
کد حوزه زده 100

کدوم ؟

alone one
18-01-2012, 16:51
مرسي از دوستان مطلعي كه پرسه ميزنن اينجا!!! :31:
خسته نباشين :20:
خلاصه اگه خبرم نداشتين بدونين كه از اين خبراس
سلام هومن جان
چه عجب یه سر اومدی اینجا،خوشحالمون کردی:31:
فک کنم اکثر بچه ها نمیدونن،شما فهمیدی به بقیه بچه ها هم بگو تا فیضی ببریم همگی

poriya ap
18-01-2012, 21:31
[QUOTE=sanijoon92;6781770]دوستان که ازاد ثبتنام کردن
یه راهنمائی میخوام
اونایی که تهرانن

کد حوزه زده 100

کدوم ؟[/QUOTE

سلام دوست عزیز
کد حوزه برای تهران 100 می باشد البته برا ثبت نامم که بری همون جا میتونی با انتخاب شهر مورد نظر کدشو ببینی:10:

eminem never dies
19-01-2012, 01:56
سلام هومن جان
چه عجب یه سر اومدی اینجا،خوشحالمون کردی:31:
فک کنم اکثر بچه ها نمیدونن،شما فهمیدی به بقیه بچه ها هم بگو تا فیضی ببریم همگی
سلام آقا نويد
والا فك كنم بچه ها اكثرا" نسل جديدن،همين كتاب جديدم خوندن واسه همين اصلا نداشتن از اول
ولي آره حذف شده، جالبه كه رمزينه هم حذفش نكرده
شايد دلش نيومده :31: آخه خيلي مايه گذاشته بود واسش

alavi71
19-01-2012, 08:34
دوستان که ازاد ثبتنام کردن
یه راهنمائی میخوام
اونایی که تهرانن

کد حوزه زده 100

کدوم ؟

سلام جلوی همون گزینه زده جستجو....
استانتون را بزنید کدش ذو نشون میده
موفق باشید

sanijoon92
19-01-2012, 16:12
ممنونم

راستی من شیمی 3 کتاب ندارم بعد الان میخوام مبتکران بخرم به نظرتون کتاب تستشو بخرم فقط؟ اموزشش رو نخرم؟؟؟

توضیحاتشون مثل هم هست؟

urchin7
19-01-2012, 16:31
دوستانی که کتاب زیست پیش 89 رو دارن حتما زیست 90 رو بخرند کلی تغییر ریز و درشت در پیش 2 داره! در حدی که دیگه تاژکداران چرخان دیگه فتوسنتز نمی کنند!!! کلی از بیشتر بدانید های کتاب شده متن اصلی می تونید از لینک زیر اون بیشتر بدانید های رو ببینید
چند مدت که اصلا این کتاب گیر نمی یومد ولی الان که پیداش کردم کتابی که 1000 تومن هم نبود شده7000 تومن! چون می گفت فروش آزادش ممنوعه
حدود 1 - 1.5 ساعت نشستم کل تغییرات رو نوشتم ولی وقتی ارسال زدم اینترنت قطع شده بود و متن پرید!:D

---------- Post added at 06:31 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

ممنونم

راستی من شیمی 3 کتاب ندارم بعد الان میخوام مبتکران بخرم به نظرتون کتاب تستشو بخرم فقط؟ اموزشش رو نخرم؟؟؟

توضیحاتشون مثل هم هست؟

به نظر من که توضیحات مبتکران به اندازه کافی هست! حتی اگه صفر باشی

eminem never dies
19-01-2012, 18:00
دوستانی که کتاب زیست پیش 89 رو دارن حتما زیست 90 رو بخرند کلی تغییر ریز و درشت در پیش 2 داره!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
urchin جان اينو آقاي نصري تو وبلاگ خيلي سبز گذاشته

برای سال ۹۰ کتاب‌های درسی زیست هر ۳ سال (دوم، سوم و پیش) تغییرات جزئی داشته‌اند، اما برای کنکور تغییرات کتاب پیش‌دانشگاهی اهمیت دارد و نه تغییرات زیست ۱ و ۲ . به همین دلیل بر آن شدیم که این تغییرات جزئی را به دوستان خوبمان اعلام کنیم تا خدای نکرده به خاطر این تغییرات جزئی، سؤالی را غلط نزنند.

خیلی نگران نباشید. بسیاری از این تغییرات بی‌تأثیر و تعدادی دیگر کم‌تأثیر هستند و تعداد کمی از آن‌ها در حد کلمه ولی مؤثر هستند.

پیشنهاد ما این است که همین الآن این تغییرات را در کتابتان با مارکر مشخص کنید و بعداً هم چند بار این pdf (یا پرینت آن) را بخوانید، به خصوص شب قبل از کنکور حتماً آن را دوره کنید تا مطالب را بر اساس آخرین تغییرات یاد گرفته باشید.

sanijoon92
19-01-2012, 18:06
پس کتاب تستشو میخرم مرسی

در مورد کتاب تاریخ ادبیات مصور چی کسی یمدونه ویرایش جدیدش کتابو کامل کرده؟ همه میگن ناقص بوده بعضی چیزا رو نداشته

eminem never dies
19-01-2012, 18:15
در مورد کتاب تاریخ ادبیات مصور چی کسی یمدونه ویرایش جدیدش کتابو کامل کرده؟ همه میگن ناقص بوده بعضی چیزا رو نداشته
خيلي كامل شده!
خيلي از تصاويرش تكميل و ترميم شدن :31:
اون كتابايي هم كه نميتونستن مصور شن،آخر كتابم به عنوان نكات تكميلي اومده بودن،الان بلافاصله بعد تصاوير آورده شدن كه ديگه همه رو با هم بخوني
تستاشم آپديت با كنكوراي 90
راستي لازمم نيست قبل عيد واسش وقت بذاري!

alone one
19-01-2012, 21:57
ممنونم

توضیحاتشون مثل هم هست؟
توضیحات کتاب تستش که در غالب درسنامه هس خیلی کامله
اگه کلا جزو شیمی نداشتی و یا سرکلاس ننشستی و یا ... کتاب آموزششو بگیر درغیر اینصورت لازم نیس

---------- Post added at 09:57 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

خيلي كامل شده!
خيلي از تصاويرش تكميل و ترميم شدن :31:
اون كتابايي هم كه نميتونستن مصور شن،آخر كتابم به عنوان نكات تكميلي اومده بودن،الان بلافاصله بعد تصاوير آورده شدن كه ديگه همه رو با هم بخوني
تستاشم آپديت با كنكوراي 90
راستي لازمم نيست قبل عيد واسش وقت بذاري!
یعنی هومن جان من برم چاپ جدیدرو بگیرم؟
درکل رو دست این واس تاریخ ادبیات که نیومده،من که ندیدم حداقل
شما دیدی؟

alavi71
19-01-2012, 22:55
ممنونم

توضیحاتشون مثل هم هست؟

salam
این بسته به سطح علمی شما داره ولی همون کتاب تستش واقعا قوی و خوب هست....
قبل از خرید نگاهی به کتاب توضیحات ودرسنامه هاش بیندازید بعد خرید کنید ....
موفق باشید ...

constant_boy23
20-01-2012, 13:02
تجربي هستم ...مشكل اساسي دارم با هندسه 1 ..ميخوام كلا ببوسمش بذارمش كنار ...ميخواستم بدونم اگه اين كارو كنم چن تا تست و كامل از دس ميدم ...يعني از هندسه چن تا تست مياد كنكور ؟؟

M A M M U T
20-01-2012, 13:36
تجربي هستم ...مشكل اساسي دارم با هندسه 1 ..ميخوام كلا ببوسمش بذارمش كنار ...ميخواستم بدونم اگه اين كارو كنم چن تا تست و كامل از دس ميدم ...يعني از هندسه چن تا تست مياد كنكور ؟؟

4 تست میاد

dina70
20-01-2012, 14:51
خوب.به اميد خدا ما هم دوباره کنکوري شديم.اميدوارم همه بچه هاي فروم موفق باشن.سلام به کنکور 91.:40:

گریم گرفتش بخدا...بدجور اوضاع روحیم خرابه....danesgjuie sale2 computeram baz mikham konkur bedam 2nbale ye pa hastam......dina702007@gmail:41:

alone one
20-01-2012, 19:19
گریم گرفتش بخدا...بدجور اوضاع روحیم خرابه....danesgjuie sale2 computeram baz mikham konkur bedam 2nbale ye pa hastam......dina702007@gmail:41:
چرا دوست عزیز؟
لطفا شهرتون و شرایطتونو واسم پ.خ کنید تا امکان داشت باهم درس بخونیم
روحیتم حفظ کن داداش،هنوزم میتونی موفق باشی:11:

sanijoon92
21-01-2012, 12:34
سلام
میگم شما نظریه اعداد رو میخونین؟؟؟؟؟؟؟

اخه خیلی مشکله
از گراف و نظریه خیلی بدم میاد

farhad1122
21-01-2012, 13:57
سلام

اخه خیلی مشکله
اتفاقا گراف و نظریه اعداد به خاطر فکری بودنشون از معدود بخشهایی هست که تو دوره دبیرستان واقعا ریاضیه و خیلی خیلی قشنگه. اینکه شما بدتون میاد شاید دلیلش اینه که خوب این بخشها رو بلد نیستید. وقتی یاد بگیرید و بتونید با خلاقیت سوالهاشو حل کنید از زیباترین بخشهای ریاضیه. شما اگه به حرف من شک دارین اول فصل نظریه اعداد کتاب رو بخونید نوشته همه معلم ها و دانش آموزها وقتی این بخش رو خوب کار میکنن عاشقش میشن. در ضمن دقیق یادم نیست ولی حدود 4 تا سوال از این بخشهایی که گفتین تو کنکور سوال میاد و 4تا سوال با ضریب 4 اختصاصی شوخی نیست!
هندسه یک و دو و گسسته واقعا ریاضی هستن و سوالهای قشنگشون نیاز به خلاقیت و ابتکار داره ولی سر جلسه کنکور شاید با زمان محدود کمی سخت باشه حلشون. ولی به هر حال از لذت سوال حل کردن تو این درسها غافل نشین! وقتی این درسها رو خوب یاد بگیرین اصلا دیگه دوست دارین فقط اینارو بخونید و بی خیال خوندن برا کنکور بشین! چون واقعا قشنگن! همه ی درسها قشنگن وقتی که خوب یادشون بگیرین و خیلی مزخرفن وقتی درست بلد نباشید و بخواید تست بزنید ازشون. من که زمان کنکور با این درسها خیلی حال میکردم!:31:

alone one
22-01-2012, 00:05
سلام

اخه خیلی مشکله
بخون خواهر من
بخون
اولش سخته
طرف 100% مطالبو میخونه به 50% نمیتونه جواب بده بعد شما ....:31:
شوخی کردم
ولی وقت بذاری پشیمون نمیشی

زهـــZAHRAــــــرا
22-01-2012, 01:11
سلام
دوستان سراسری این ویرایش چه زمانی بود؟ سنجش که از بین رفت وبجاش اون یکی سایتش میاد ... لینک ویرایشو دارین بذارین لطفا... سپاس

You & I
22-01-2012, 11:02
توی اسفند میاد وقت ویرایش اون موقع هستش !

hp722
22-01-2012, 11:10
دوستان من کنکور91 ثبت نام نکردم.آخرین مهلت ثبت نام از چندم تا چندم بهمنه؟

sanijoon92
22-01-2012, 13:45
ثبتنام و ویرایش و همه چی از اخرای بهمنه

lordfarid
22-01-2012, 16:43
کنکور آزاد تجربی غیر پزشکی با پزشکی از نظر سوالات و منابع چه فرقی باهم دارند ؟

lordfarid
22-01-2012, 17:43
یه سوال . قبول شدن آزاد پزشکی تنکابن یا شهرستانا راحتتر از تهران هست ؟ چرا ؟ بعضا میگن راحتتره اخه من اخرین نفر هر دوتا رو که نگاه میکنم ترازشون رو 7000 هست . خوب چه فرقی میکنه که راحتتر باشه

زهـــZAHRAــــــرا
22-01-2012, 23:01
توی اسفند میاد وقت ویرایش اون موقع هستش !
ok...ممنون یه لحظه ترسیدم و جا خوردم سایت اونجوری شده.:31:

urchin7
23-01-2012, 01:54

سوالاتشون فرق می کنه !
غیر پزشکی زمین هم داره

alavi71
23-01-2012, 12:56

از نظر منابع که بکب هست.ولی تفائتش بی ضریب بودن زمین در رشته های پزشکی هستش....

و یکم هم سوالتش سخت تر از غ پزشکی هست منظور از سختتر یعنی اینکه کمتر به سوالاتش خندتون میگیره .....

Tabasom.Sweet
23-01-2012, 23:09
سلام

کسی که دیپلمش ریاضی بوده و حتی پیش رو هم در همین رشته ی ریاضی پاس کرده

ایا میتونه کنکور سراسری تجربی شرکت کنه؟

alone one
23-01-2012, 23:11
سلام

صرف نظر از عنوان دیپلمی که داری میشه با داشتن مدرک پیش تو هر رشته ای کنکور بدی

Tabasom.Sweet
23-01-2012, 23:15
صرف نظر از عنوان دیپلمی که داری میشه با داشتن مدرک پیش تو هر رشته ای کنکور بدی

ممنونم از لطفت

حتی اگر پیشت رو هم در رشته ی ریاضی پاس کرده باشی؟

نیاز به هیچ ازمونی نیست که زیست ها رو پاس کنی؟

pink oak
24-01-2012, 10:30
ممنونم از لطفت

حتی اگر پیشت رو هم در رشته ی ریاضی پاس کرده باشی؟

نیاز به هیچ ازمونی نیست که زیست ها رو پاس کنی؟
بله.اگه توی رشته ای قبول بشی که زیست لازمش باشه توی دانشگاه بهت واحد میدن

Alireza SM
24-01-2012, 12:19
سلام

من دیپلم ریاضی داریم و پیش ریاضی میخونم و کنکور تجربی شرکت کردم
حتی میتونستم انسانی هم شرکت کنم در صورت تمایل ؛ با دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی ؛ میشه در تمام گروه ها کنکور داد

Tabasom.Sweet
24-01-2012, 13:41
من دیپلم ریاضی داریم و پیش ریاضی میخونم و کنکور تجربی شرکت کردم
حتی میتونستم انسانی هم شرکت کنم در صورت تمایل ؛ با دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی ؛ میشه در تمام گروه ها کنکور داد

یک دنیا ممنون و سپاس:11:

با توجه به اینکه خودت این وضعیت رو داشتی ، ایا یک دانش اموز قوی رشته ی ریاضی که عمومی هاش و فیزیک و شیمی و ریاضیش درصد های خوبی داره تو 5 ماه خودشو به زیست تجربی برای پزشکی برسونه؟
شما از کاری که کردی نتیجه گرفتی؟

Alireza SM
24-01-2012, 14:56
یک دنیا ممنون و سپاس:11:

با توجه به اینکه خودت این وضعیت رو داشتی ، ایا یک دانش اموز قوی رشته ی ریاضی که عمومی هاش و فیزیک و شیمی و ریاضیش درصد های خوبی داره تو 5 ماه خودشو به زیست تجربی برای پزشکی برسونه؟
شما از کاری که کردی نتیجه گرفتی؟

همه چیز بستگی داره به میزان تسلط شما روی ریاضی . اگه بتونین توی ریاضی درصد بالای 50 کسب کنین و با توجه به اینکه همه دانش آموزهای خوب میتونن توی فیزیک و زیست و شیمی درصد خوب کسب کنن ؛ قطعا شما میتونین پزشکی قبول بشین .
من خودم ریاضیم در حد 50درصد کنکور نیست ولی فیزیک و شیمیم خیلی خوبن و توی زیست هم مشکل خاصی ندارم .
شما سعی کنین تا عید زیست 2 و زیست پیش رو تموم کنین ( فقط به صورت یاد گیری دقیق مفاهیم ) و بعد از عید شروع کنین و از زیست سال دوم به صورت عمیق و مفهومی همه چیز رو یاد بگیرین و تست های ترکیبی رو هم کل کنین . در این صورت میتونین به درصد بالای 45-50 زیست امیدوار باشین که همه دانش آموزهای خوب کسبش میکنن و شما اونطورکه گفتین ریاضیتون قوی هست میتونین راحت باهاشون رقابت کنین .
اگر روی کتاب های ژنتیک هم کار کنین درصد زیستتون بیشتر هم میشه

Tabasom.Sweet
24-01-2012, 16:57
همه چیز بستگی داره به میزان تسلط شما روی ریاضی . اگه بتونین توی ریاضی درصد بالای 50 کسب کنین و با توجه به اینکه همه دانش آموزهای خوب میتونن توی فیزیک و زیست و شیمی درصد خوب کسب کنن ؛ قطعا شما میتونین پزشکی قبول بشین .
من خودم ریاضیم در حد 50درصد کنکور نیست ولی فیزیک و شیمیم خیلی خوبن و توی زیست هم مشکل خاصی

تو عمومی ها میتونم تقریبا خودم رو به میانگین 70 -80 برسونم (زبان و معارفم قوی تره) تو اختصاصی ها هم فیزیک و شیمی و ریاضیم بالای 50 هست فیزیک و شیمیم معمولا به 80 میرسه
ولی تا الان یک کلمه هم زیست نخوندم ، اگر طبق روالی که گفتی شروع کنم و با توجه به اینکه سهمیه منطقه 3 دارم فکر میکنی امکان قبولی در تهران هست؟یعنی اصلا در این حد قابل دسترس هست که بشه با این شرایط براش جنگید؟

mahla jan
24-01-2012, 22:44
تو عمومی ها میتونم تقریبا خودم رو به میانگین 70 -80 برسونم (زبان و معارفم قوی تره) تو اختصاصی ها هم فیزیک و شیمی و ریاضیم بالای 50 هست فیزیک و شیمیم معمولا به 80 میرسه
ولی تا الان یک کلمه هم زیست نخوندم ، اگر طبق روالی که گفتی شروع کنم و با توجه به اینکه سهمیه منطقه 3 دارم فکر میکنی امکان قبولی در تهران هست؟یعنی اصلا در این حد قابل دسترس هست که بشه با این شرایط براش جنگید؟.کنکور تجربی رتبه اوردن یکم سخت تر از ریاضیه ولی فقط یکم!این که شیمیت خوبه خیلی عالیه.ببین تو با زیست و شیمی بالا 80 و ریاضی فیزیک 50 عمومیاتم که خوبه می تونی زیر 800 اینا بشی تقریبا.زیادم به تهران بودنش گیر نده .پزشکی تهران اوردن واقعا سخته مثه ریاضی نیست که 100 تا مهندسی داشته باشه .اینجا همه هجوم می یارن به پز و دندون و اینا بعد دیگه دیگه!! شیمی ریاضیت 80 باشه شیمی تجربیت شک نکن بالا 92 می شه .اخه خودتم حتما متوجه شدی که شیمی تجربیا بیشتر تحلیلیه ولی رریاضیا بیشتر محاسباتی داره که وقت گیرتره و حال گیرتر.ریاضی بچه های ریاضیو 50 بزنی تجربی رو بالا85 می زنی چون کمی تا قسمتی ماسته .!ولی ولی (اینجاش مهمه ها خوب دقت کن) زیست خیلی مهمه خیلی بیش از خیلی.روزی 5-6 ساعت باید بخونیش و خیلی مفید اگه یکم اولش سخته برات یه جوریه نگران نباش خیلی زود برات قشنگ می شه .من همیشه می گفتم چی می گن این بچه تجربیا زیست شیرینه و ......ولی الان خودمم بش رسیدم که خیلی درس با نمکیه ! اونقد عمق نداره که نتونی تو این 5 ماه مونده بخونیش .مثه علوم راهنمایی :دی که خیلی سطحی از کنار فیزیک رد شده بود حتی فرمولاشم با نماد نبود .با 8000 گاج شروع کن یکی دو فصلی رو بخون بعد که راه افتادی خیلی سبز.واسه زیست سوم که سبز درسنامه نداره هم همون گاجو بخون.اول دو فصل اول دومو بخون (چون این دوتا فصلو نفهمی اصلا زیستو نمی فمی .بعدشم ترکیبی بخون.تو سایت نشر دریافت داره فصلایی که ترکیبینو .)واسه ژنتیکم تخته سیاهو بخون.ژنتیک جمعیت:زیست پیش 1 تخته سیاه (سبز یه جوریه) .زمینم چند تا فصل پرسوالشو بخون که در حد 15 اینا بزنی .خلاصه که 0 نزنش.ولی اگه ریاضی ثبت نام کردی و برنامه ویژه ای واسه دکتر شدنت نداری همون ریاضیو بده .ادم یه موقعس یه راهیو انتخاب کرده بعد یه مدتی شک می کنه به هدفش برسه یا نه مثه بچه کنکوریایی که دی بهمن می گن از الان بخونیم می رسیم؟!فقطم دلشون می خواد یکی بگه اره می رسی می شه .ولی این که هنوز انتخاب نکرده باشی قضیه یکم دیفرنته.جای فکر داره .به هر حال......... .یه نفربا رتبه 2500 پزشکی اورده پسرم بوده:دی دخترا تا 2000 می تونن پزشکی بیارن ولی باید قید دانشگاه خوبو بزنن.قبلا جوابتو دادم او.مدم ثبت کنم برق رفت .غم بزرگی بود......: بسیار سخن راندیم باشد که مقبول افتد.:دی یه سوالم داشتم دوستان انخاب رشته دانشگاه ازادو می شه اصلاحش کرد؟

D_felfelak
27-01-2012, 14:25
سر آزمون و امتحان ها فرمول ها رو فراموش ميکنم اگه اين فراموشی نباشه درصدهام رشد چشمگيری ميکنه
چکار کنم؟!

Alireza.Malek
27-01-2012, 15:12
دوستان من کنکور91 ثبت نام نکردم.آخرین مهلت ثبت نام از چندم تا چندم بهمنه؟

سلام. من هم همین سوال رو دارم؟:20:

alavi71
27-01-2012, 22:59

سلام دوست من سال گذشته 28 بهمن تا 4 اسفند مهلتش بود....
برای امسالی خبری هنوز اعلام نشده است ....

موفق باشید

A.N.A.P
27-01-2012, 23:55
سلام دوست من سال گذشته 28 بهمن تا 4 بهمن مهلتش بود....
برای امسالی خبری هنوز اعلام نشده است ....

موفق باشید
4 اسفند دیگه ؟

h0p3
28-01-2012, 11:58
سر آزمون و امتحان ها فرمول ها رو فراموش ميکنم اگه اين فراموشی نباشه درصدهام رشد چشمگيری ميکنه
چکار کنم؟!

اول از همه سعی کن فرمول ها رو مفهومی یاد بگیری.بعضی از فرمول ها رو هم اگه از رو اثبات یاد بگیری بد نیست.:27:
بعد اینکه میتونی بنویسیشون رو کاغذ،بزنی رو در و دیوار تا هر وقت به در و دیوار نگاه میکنی ببینیشون و تو ذهنت بمونه :31:

hosein29
28-01-2012, 13:03
30بهمن تا 3 اسفند

alavi71
28-01-2012, 13:10
4 اسفند دیگه ؟

بله تا 4 اسفند.ویرایش شد ....

moh72
28-01-2012, 14:50
دوستان من متولد 72 هستم و داشجوی غیرانتفاعی میخواستم بدونم وضعیت نظام وظیفه رو چی باید بزنم؟ فک کنم 6 زدم
(دارم دوباره کنکور میدم)

urchin7
29-01-2012, 02:49
دو 3 تست فیزیک دیگه نیاز دارم!
از بین نور و اینه , الکتزیسته ساکن و جاری و القا , دینامیک و و حرکت دایره ای به نظرتون چی بخونم؟فصط دو3 سوال باشه! کدوم ساده تره به نظرتون؟
به جز دینامیک( که مقداری خوندم وخوشم نیومد! )هیچی از این مطالب نمی دونم یعنی ضفر

راستی تو ریاضی چیز خوبی جز آمار , انالیز , احتمال , تصاعد , لگاریتم , رشد و زوال سراغ دارید؟
خیلی ممنون می شم اگه نظرتون رو بگید

eminem never dies
29-01-2012, 06:05
از بین نور و اینه , الکتزیسته ساکن و جاری و القا , دینامیک و و حرکت دایره ای به نظرتون چی بخونم؟فصط دو3 سوال باشه! کدوم ساده تره به نظرتون؟
به جز دینامیک( که مقداری خوندم وخوشم نیومد! )هیچی از این مطالب نمی دونم یعنی ضفر

صد در صد نور!
پربازده ترين فصل فيزيك كنكوره! پربازده يعني در مدتي كوتاه خالص ترين فرآورده رو توليد ميكنه (خالص ترين يعني همه سوالاشو ميتوني جواب بدي)
از نظر آماريم اگه بخواي به قضيه نگا كني با 3 تستي كه واسه تجربيا مياد از ساكن،القا و حركت دايره اي بيشتره! با جاري برابري ميكنه! (تازه واسه اينكه جاري رو بخواي بخوني بايد ساكنو بلد باشي)
ديناميكم كه سنگينه، شمام خوشت نمياد!

lordfarid
29-01-2012, 11:16
یه سوال مهم
میشه الان انتخاب رشته ی آزاد عوض کرد یا یه راهی داره ؟ خیلی واجب
اگه بشه میخوام شهرمو عوض کنم / خداکنه بشههه

S a r a 2 7 4
29-01-2012, 19:35
چکار کنم؟!

بنظـــر منم تکرار کن . خیلی زیــــــــــــــاد ، اونقدر که مثل جدول ضرب [!] حفظ شی .
میدونم زمان بر ِ و حوصله میخواد ، امـا تا کنکور وقت کافی برا اینکار هست .

موفق باشی

D_felfelak
29-01-2012, 21:13
صد در صد نور!
پربازده ترين فصل فيزيك كنكوره! پربازده يعني در مدتي كوتاه خالص ترين فرآورده رو توليد ميكنه (خالص ترين يعني همه سوالاشو ميتوني جواب بدي)
از نظر آماريم اگه بخواي به قضيه نگا كني با 3 تستي كه واسه تجربيا مياد از ساكن،القا و حركت دايره اي بيشتره! با جاري برابري ميكنه! (تازه واسه اينكه جاري رو بخواي بخوني بايد ساكنو بلد باشي)
ديناميكم كه سنگينه، شمام خوشت نمياد!

من دو تا فصل آخر فيزيک يک رو مشکل اساسی دارم
اگه بيام اول فيزيک مبتکران رو بخونم بعد جزوه تستی دبيرمون(جزوش مختصر و مفيد و تستی و کاربردی هست) بعد بيام درسنامه گاج سفيد بعد تست های ستاره دار گاج سفيد بزنم مشکلم کامل حل ميشه?

mrzenith
29-01-2012, 21:50
دوستان من متولد 72 هستم و داشجوی غیرانتفاعی میخواستم بدونم وضعیت نظام وظیفه رو چی باید بزنم؟ فک کنم 6 زدم
(دارم دوباره کنکور میدم)
شما چون هنوز مشمول نیستی می توانی مثل پارسال انتخاب کنی حتی یعنی متولد تا آخر سال 72

eminem never dies
29-01-2012, 23:01
من دو تا فصل آخر فيزيک يک رو مشکل اساسی دارم
اگه بيام اول فيزيک مبتکران رو بخونم بعد جزوه تستی دبيرمون(جزوش مختصر و مفيد و تستی و کاربردی هست) بعد بيام درسنامه گاج سفيد بعد تست های ستاره دار گاج سفيد بزنم مشکلم کامل حل ميشه?

والا من نه جزوه ي دبيرتونو ديدم نه مبتكرانو دارم! خوب بستگي به خودت داره
ولي اگه نظر منو بخواي،با گاج سفيدم راحت مشكلت حل ميشه!
فقط چون مشكلت اساسيه خودتو محدود به تستاي ستاره دارش نكن؛ اونقد تست بزن كه مسلط شي
راستي يادتم باشه اين دوتا فصل پرن از فرمولا و نكته هاي جورواجور، هرچي ذهنتو خلوت تر نگه داري به نفعته!

moh72
30-01-2012, 12:41
(دارم دوباره کنکور میدم)

شما چون هنوز مشمول نیستی می توانی مثل پارسال انتخاب کنی حتی یعنی متولد تا آخر سال 72

خب حالا شماره چندو بزنم؟(یه بارم یه درخواست مرخصی موقت به پلیس +210 فرستادم)

lordfarid
30-01-2012, 13:02
بچه ها لطفا یکی جواب منم میده ؟ مرسیییی

Alireza SM
30-01-2012, 13:11
خب حالا شماره چندو بزنم؟(یه بارم یه درخواست مرخصی موقت به پلیس +210 فرستادم)
دوست عزیز وقت و اعصاب خود رو بیخودی برای این شماره هدر نده
هر شماره ای بزنی هیچ قرفی به حالت نداره ؛ همه چیز در مورد خدمت و نظام وظیفه توسط مشاور دانشگاه شما بررسی خواهد شد در هنگام ثبت نام
این کد فقط برای آمارگیری از داوطلبان و ... هست و ربطی به تعین تکلیف وضعیت نظام وظیفه شما نداره و اصلا در اختیار نظام وظیفه و ... قرار نخواهد گرفت
من که اصلا یادم نیست چه کردی زدم ! شما هرچی رو که احساس میکنی بهت میخوره بزن اصلا هم مهم نیست

moh72
30-01-2012, 14:43

راستی تو ریاضی چیز خوبی جز آمار , انالیز , احتمال , تصاعد , لگاریتم , رشد و زوال سراغ دارید؟
خیلی ممنون می شم اگه نظرتون رو بگید
فقط از اون قسمتایی که گفتی باشه؟ فیزیک هسته ای هم راحته 2 تا تست ازش میاد(البته واسه ریاضی اگه تجربی باشی نمیدونم)

hp722
30-01-2012, 17:25
از دوستان کسی اطلاع دقیق نداره که من کی میتونم برای کنکور91 سراسری ثبت نام کنم؟
میدونم زمانش آذر ماه بود ولی همیشه یه وقت دیگه هم برای ثبت نام میذارن واسه اونایی که نتونستن ثبت نام کنن یا کد سوابق تحصیلیشون رو نداشتن

زمان دقیق رو میدونید؟

ممنون میشم کمکم کنید

:10:

saeed 1428
30-01-2012, 18:13
از دوستان کسی اطلاع دقیق نداره که من کی میتونم برای کنکور91 سراسری ثبت نام کنم؟
میدونم زمانش آذر ماه بود ولی همیشه یه وقت دیگه هم برای ثبت نام میذارن واسه اونایی که نتونستن ثبت نام کنن یا کد سوابق تحصیلیشون رو نداشتن

زمان دقیق رو میدونید؟

ممنون میشم کمکم کنید

:10:

آغاز مرحله دوم ثبت‌نام كنكور؛ ۳۰ بهمن

حسین توکلی در گفت‌وگو با فارس، درباره‌ی زمان ثبت‌نام مرحله دوم کنکور سراسری سال ۹۱ توضیح داد: مرحله اول ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۹۱ از ۱۶ آذرماه آغاز شد و داوطلبان براساس ضوابط از طریق شبکه‌ی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به این‌که ۹۶۷ هزار و ۱۴۰ نفر در مرحله‌ی اول ثبت‌نام، تقاضانامه الکترونیکی خود را تکمیل کردند، افزود: با توجه به برنامه‌ی زمان‌بندی شده، مجددا اطلاعات کارت تقاضانامه ثبت‌نام داوطلبان از ۳۰ بهمن تا ۳ اسفندماه سال جاری روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

توکلی اضافه کرد: ‌ از داوطلبانی که ثبت‌نام کرده‌اند، دعوت می‌شود تا در تاریخ فوق به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اطلاعات تقاضانامه تکمیل شده خود را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: از تاریخ ۳۰ بهمن تا ۳ اسفندماه سال جاری از متقاضیانی که نتوانستند در کنکور سراسری کار‌شناسی سال ۹۱ ثبت‌نام به‌عمل آورند، ثبت‌نام انجام خواهد شد.

وی افزود: ثبت‌نام مرحله‌ی دوم کنکور سراسری سال ۹۱ همزمان با قرار دادن اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامی مرحله‌ی اول به منظور ویرایش است.

براساس این خبر، ‌ کنکور سراسری سال ۹۱ همانند سال گذشته در یک مرحله و در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۹ تیر و صبح شنبه ۱۰ تیرماه سال ۹۱ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود

h0p3
30-01-2012, 19:40
بچه ها لطفا یکی جواب منم میده ؟ مرسیییی

فکر نکنم بشه.آخه منم پارسال میخواستم عوض کنم ولی نشد.

brad pitt
30-01-2012, 21:02
بچه ها فقط بخونین

ایشالا موفق بشین

urchin7
30-01-2012, 21:20
فقط از اون قسمتایی که گفتی باشه؟ فیزیک هسته ای هم راحته 2 تا تست ازش میاد(البته واسه ریاضی اگه تجربی باشی نمیدونم)

اره مابقی مطالب رو یا خوندم یا می خونم از سه فصل آخر 3-4 سوال می یاد تو تجربی

M . Sayid
31-01-2012, 09:30
تو کنکور آزاد انسانی برای هر درس چند سوال میاد ؟
مثلا اقتصاد چند سوال میاد ؟ بقیشونم بگین !
نه به تفکیک کتابا

Alireza.Malek
01-02-2012, 11:46
سلام. میخواستم بپرسم برای ویرایش اطلاعات کنکور فقط اطلاعات شخصی هست یا میشه انتخاب رشته رو هم تغیر داد؟

Alireza.Malek
02-02-2012, 09:54
سلام. میخواستم بپرسم برای ویرایش اطلاعات کنکور فقط اطلاعات شخصی هست یا میشه انتخاب رشته رو هم تغیر داد؟

ای بابا چرا کسی جواب نمیده؟ کجایید؟

moh72
02-02-2012, 11:02
ای بابا چرا کسی جواب نمیده؟ کجایید؟
تا جایی که من میدونم میتونی علاقه مندی اضافه کنی ولی متاسفانه تغییر رشته رو نمیدونم

pooya2012
02-02-2012, 14:33
سلام دوستان عزیزم
بالاخره بعد از یه مدت(فک کنم6ماه)نسبتا طولانی برگشتم!

ویه سوال اساسی دارم در مورد زبان,من زبانم در حد صفره میخوام ببینم چه کتاب واژه نامه ای به دردم میخوره؟گاج,خیلی سبز,مبتکران,شبقره و...؟
برای عربی بانک تست چه جوریه؟اونایی که استفاده میکنن یا حتی در موردش شنیدن ,ممنون میشم نظرتون رو بدونم

به امید موفقیت همگی شما عزیزان

bamce
02-02-2012, 14:42
سلام
من معدل کل دیپلم 18/16ولی موقع ثبت نام اشتباهی زدم18/21 حالا چی کار باید کنم؟

Samba
02-02-2012, 17:15
نیمسال دوم آغازی مهم تر ؟؟؟

سلام به دوستان گلم
مدتی بود نبودم !!
حتما اینو زیاد شنیدین که میگن نیمسال دوم آغازی مهم تر!؟!
ولی واقعا اینطوریه؟
بیاید بررسیش کنیم :دی با یه داستان واقعی!!!
دو نفر بودن تو آزمونهای پارسال که تا نزدیکای عید یکیشون تو آزمونا خیلی خوب بود و همیشه ۱ و۲ میشد(منطقه!) و اون یکی همیشه زیر ۶(منطقه!)
اونی پایین تر بود تصمیم گرفت که دیگه درس بخونه و آدم بشه (!!!:دی) و با قاطعیت شروع کرد به درس خوندن و خودشو بالا کشید ولی اونی که بالا تر بود همون طور پیش رفت و حتی کمتر هم درس خوند (دلیلش رو نمیگم!) نتیجه این شد که تو آزمونها ی بعدی اونی که پایین تر بود خیلی نتیجه خوبی گرفت و تونست جای اونی که بالاتر بوده رو غصب! کنه

تا کنکور همین طور پیش رفت و اونی که پایین تر بود نتیجش از اونی که بالا تر بود بهتر شد !!
قصه ما به سر رسید ….!!!
این داستان حقیقیه و بررسی مصداقیش با خودتون.
ببینید کلا تا کنکور چقدر وقت داریم؟ حدود ۴ونیم ماه ! یعنی اینکه بیشتر راه رو اومدین و فقط چند ماه بیشتر نمونده توی مسابقات دو اگه توجه کرده باشین همیشه لحظات پایانی سرنوش ساز ترن یا مثلا پرسپولیس دقیقه ۹۶ قهرمان شد !! پس نباید نا امید بشید و بگید نمیتونم و این حرفا …!
شما تو نیمسال دوم ایام عید رو دارید ! حکم طلا رو براتون داره شما الان دیگه آدم دیگه شدین !! دیگه اشتباه های گذشته رو تکرار نمی کنین میدونین تو چی ضعیفین تو چی قوی !
به خودشناسی رسیدین و دیگه میتونید مسیر راهتون تا کنکور رو مشخص کنید
دیر نشده تو میتونی حتما … اگه بخوای
سعی کردم کم بگم !! مشکلی بود بگین تو نظرا

زندگی در قله عادتتان باد …

منبع :

hosseinf722
02-02-2012, 18:39
سلام دوستان عزیزم

ویه سوال اساسی دارم در مورد زبان,من زبانم در حد صفره میخوام ببینم چه کتاب واژه نامه ای به دردم میخوره؟گاج,خیلی سبز,مبتکران,شبقره و...؟
برای عربی بانک تست چه جوریه؟اونایی که استفاده میکنن یا حتی در موردش شنیدن ,ممنون میشم نظرتون رو بدونم

سلام من برای زبان کتاب دکتر کیاسالار خریدم فکر کنم همون شبقره است خیلی کتاب خوبیه پارسال تو کنکور حدود 75 زدم زبانو
امسال هم تو قلمچی 50-70 می زنم ، البته دیگه امسال اندازه ی پارسال زبان نمی خونم

alone one
03-02-2012, 01:01
سلام
من معدل کل دیپلم 18/16ولی موقع ثبت نام اشتباهی زدم18/21 حالا چی مار باید کنم؟
هیچی
منتظر میمونی زمان ویرایش اطلاعات و تصحیح میکنی معدلتو

alavi71
03-02-2012, 12:21
سلام
من معدل کل دیپلم 18/16ولی موقع ثبت نام اشتباهی زدم18/21 حالا چی مار باید کنم؟

احتمالا خود سازمان سنجش تطابق بدهد و اصلاح بشود.ولی اگر تا موقع ویرایش اطلاعاتتون درست نشده بود شما تغییرش بدهید ....

A.N.A.P
03-02-2012, 12:31
دوستان من هرکار میکنم نمیتونم این شیمی 2 فصل 1 رو یاد بگیرم . هر وقت میرم بخونمش اعصابم خورد میشه 2 ساعت نمیتونم درس بخونم ! چکار کنم ؟ بخونم یا نه ؟

Alireza SM
03-02-2012, 13:43
دوستان من هرکار میکنم نمیتونم این شیمی 2 فصل 1 رو یاد بگیرم . هر وقت میرم بخونمش اعصابم خورد میشه 2 ساعت نمیتونم درس بخونم ! چکار کنم ؟ بخونم یا نه ؟
تو قسمت دانشمندا و نطریه ها مشکل داری یا تو قسمت اوربیتال ها و ... ؟

Alireza.Malek
03-02-2012, 13:53

کسی نیست جواب من رو بده؟ بده در راه خدا...:31:

bamce
03-02-2012, 14:18
خیلی ممنون از دوستانی که جواب سوال منو دادن
فقط یه سوال دیگه:من این معدل رو توسایت آموزش و پرورش زدم و موقع ثبت نام تو سایت سنجش خودش اتوماتیک اومد ومن نتونستم تغییرش بدم,
با این وجود بازم میشه تو بهمن اصلاحش کرد؟
سپاس

urchin7
03-02-2012, 14:25
سلام دوستان عزیزم

برای زبان تیک ایت گاج! اصلاحات اخرش عالیه هیچ جای دیگه گیر نمی یاد

alone one
03-02-2012, 16:50
دوست عزیز حتما کسی نمیدونه وگرنه ...
مطمئن نیستم ولی تا اونجایی که یادم میاد نمیشه
فقط قسمت اطلاعات شخصی هس که میشه ویرایش کرد(تا اونجایی که خاطرم هس)

---------- Post added at 04:50 PM ---------- Previous post was at 04:49 PM ----------

منبعتون چی هس؟
کتاب کمک آموزشی (اسمشم بگید) و یا جزوء و یا کتاب درسی؟

Alireza.Malek
03-02-2012, 18:00
خب حالا اگه من بخوام انتخاب رشته مو تغییر بدم میتونم موقع ثبت نام(بهمن ماه) دوباره یه کارت دیگه بخرم تا دوباره ثبت نام کنم؟موقع امتحان و گرفتن کارت ورود به جلسه هم از شماره پرونده این کارت جدیدم استفاده کنم که مشکلی پیش نیاد ها؟
میشه این کار رو کرد؟ مشکل قانونی نداره اگه بفهمن؟ منظورم اینه که روز امتحان دوتا صندلی برای من رزرو میشه امه من سر این جدیده میرم هان؟

alone one
03-02-2012, 22:43
خب حالا اگه من بخوام انتخاب رشته مو تغییر بدم میتونم موقع ثبت نام(بهمن ماه) دوباره یه کارت دیگه بخرم تا دوباره ثبت نام کنم؟موقع امتحان و گرفتن کارت ورود به جلسه هم از شماره پرونده این کارت جدیدم استفاده کنم که مشکلی پیش نیاد ها؟
میشه این کار رو کرد؟ مشکل قانونی نداره اگه بفهمن؟ منظورم اینه که روز امتحان دوتا صندلی برای من رزرو میشه امه من سر این جدیده میرم هان؟
دوباره!
ابدا
مشکل داره اونم قانونی،واسه اینکه مطمئن بشی دوست عزیز یه تماس با مرکز آزمون دانشگاه آزاد بگیر تا خیالت راحت شه اما اصلا به دوباره ثبت نام کردن فک نکن که نمیشه،فک کنم اصلا سیستم اجازه نده

AEZ_Best
04-02-2012, 00:31

سلام

اولین کار اینه که این دیدتو عوض کنی
حتی اگه فصلش رو اعصابته یه مدت دست بهش نزن

هر وقت از لحاظ ذهنی راحتی بخونش

برای خوندنم من میگم که:

برای مباحث مرتبط با دانشمندان
مبتکران رو بخونی
کتاب درسی رو بخونی
تستای مبتکران رو بزنی و از کتاب درسی رفع اشکال کنی

اون اوربیتال ها هم که ساده اند یه چند تا استثنا داره و یکم مفهوم
نمیفهمی به یکی بگو نیم ساعت بهت توضیح بده

همین
به همین راحتی به همین خوشمزگی

A.N.A.P
04-02-2012, 10:31
منبعتون چی هس؟
کتاب کمک آموزشی (اسمشم بگید) و یا جزوء و یا کتاب درسی؟

سلام

اولین کار اینه که این دیدتو عوض کنی
حتی اگه فصلش رو اعصابته یه مدت دست بهش نزن

هر وقت از لحاظ ذهنی راحتی بخونش

برای خوندنم من میگم که:

برای مباحث مرتبط با دانشمندان
مبتکران رو بخونی
کتاب درسی رو بخونی
تستای مبتکران رو بزنی و از کتاب درسی رفع اشکال کنی

اون اوربیتال ها هم که ساده اند یه چند تا استثنا داره و یکم مفهوم
نمیفهمی به یکی بگو نیم ساعت بهت توضیح بده

همین
به همین راحتی به همین خوشمزگی
سلام . ممنونم از همه تون ! همون موقع که اون پست رو دادم رفتم مثل بچه آدم نشستم خوندم خیلی خوب هم متوجه شدم !
منبعم هم مبتکران بود !

---------- Post added at 10:31 AM ---------- Previous post was at 10:29 AM ----------

تو قسمت دانشمندا و نطریه ها مشکل داری یا تو قسمت اوربیتال ها و ... ؟
مشکلم تو اوربیتال بود ! خیلی فرار و گیج کننده بود ! اما به لطف مبتکران یاد گرفتم !

Alireza.Malek
04-02-2012, 12:18
خب پس به هیچ وجه امکان تغییر تو انتخاب رشته وجود نداره؟

alavi71
04-02-2012, 15:24

salam
دانشگاه ازاد در زمان ویرایش نمیتونید انتخاب ها را تغییر بدهید
درصرت لزوم میتوانید مجدد ثبتنام کنید ...

Alireza.Malek
04-02-2012, 15:39
خب آخه این رفیقمون گفت که مشکل قانونی داره... نداره؟
راستی مهلت ثبت نام دوباره چه روزیه؟

urchin7
04-02-2012, 15:40
salam
دانشگاه ازاد در زمان ویرایش نمیتونید انتخاب ها را تغییر بدهید

مشکل پیش نیاد چند بار چند بار ثبت نام کنیم؟

alone one
05-02-2012, 00:09
همون موقع که اون پست رو دادم رفتم مثل بچه آدم نشستم خوندم خیلی خوب هم متوجه شدم !
منبعم هم مبتکران بود !
باریکلا
اینو یکم بخونی میبینی از ساده ترین و شیرین ترین مباحث شیمی هس

مشکلم تو اوربیتال بود ! خیلی فرار و گیج کننده بود ! اما به لطف مبتکران یاد گرفتم !
خداییش مبتکران یه چیز دیگس،شیمی دوشم که دیگه نگو
من با همین کتاب عاشق شیمی شدم

---------- Post added at 12:09 AM ---------- Previous post was at 12:07 AM ----------

salam
مطمئنی داداش؟:18:
من یه بار مصاحبه تلویزیونی یکی از مسئلین مرکز آزمون دانشگاه آزادو دیدم گفتم این کار غیر قانونیه ها!
البته واسه یکی دوسال پیش بود،امسالو ...

prodoctornuke
05-02-2012, 00:50
توی این وقت باقی مونده میشه شروع کرد و نتیجه گرفت؟
این داداش ما کشتمون منتظر اون شنبه هه بیاد بشینه درس بخونه

urchin7
05-02-2012, 05:08

مواظب باش چون دوستم پارسال شنبه ه اش از ابان تا یک ماه قبل از کنکور نیومد
از الان خوب بخونی هر رشته ای که بخوای قبول می شی!

eblis_boy1386
05-02-2012, 06:33

بهتر از هیچی هست که !

--

آقا زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای کی هست؟
:8:

---------- Post added at 06:33 AM ---------- Previous post was at 06:31 AM ----------

مواظب باش چون دوستم پارسال شنبه ه اش از ابان تا یک ماه قبل از کنکور نیومد
از الان خوب بخونی هر رشته ای که بخوای قبول می شی!
:31::31:

خیلی باهال گفتی

لامصب این شنبه ه نمیاد:13:

hopee
05-02-2012, 09:04
سلام دوستاي گلم :10:
اميدوارم حالتون خوب باشه و تا اين لحظه درساتونو خوب خونده باشين.
منم پارسال مثه شما پشت كنكوري بودم ...
خدا رو شكر رشته و دانشگاهي كه ميخواستم قبول شدم.
الان تقريبا دركتون ميكنم :دي
اين حرفا رو كه شنبه و سر ماه شروع ميكنم و كل عيدو ميشينم ميخونم و .... رو جون من ول كنيد :دي
بعد از خوندن اين پست من بريد سر درساتون.
هنوز دير نشده ، اگه همين الان شروع كنين ميتونين برسين.
هفته هاي قبل از كنكور واقعا حسرت اين روزا رو ميخورين و مثلا ميگين اي كاش الان 16 بهمن بود !!!
كنكورم زياد سخت نيست ، نترسين ازش ... :46:
موفق باشيد. :11:

Alireza.Malek
05-02-2012, 10:37
آقا من چیکار کنم بالاخره؟؟؟
میتونم بدون مشکل قانونی دوباره ثبت نام کنم؟
تاریخ مهلت مجدد ثبت نام کیه؟

alone_boy
05-02-2012, 14:58
سلام
اگه کسی یه درسی رو بیفته چیکار باید بکنه؟
سال چهارم که تبصره و اینا نداره.چاره ش چیه؟

Alireza SM
05-02-2012, 17:36
من از یه ماه دیگه شروع خواهم کرد به طور جدی خوندن رو
تا الان فقط کتاب خریدم و لاشون رو هم باز نکردم
البته زبان و دین و زندگی رو خوندم ولی از عید شروع میکنم و در عرض 3 ماه طوفانی خودم رو برای کنکور آماده میکنم

METACORTEX
05-02-2012, 19:32
سلام دوستان عزیزم

سلام دوست عزیز
من خودم 89 زبان 86 زدم 90 ام 100 زدم.
کتاب اناری رو بهت پیشنهاد کتاب خوب وکاملی مخصوصا کتاب پیشش.
واسه متن و ریدنگ هم باز کتاب اناری خوبه.من خیلی راضی بودم.
:20::20:

A.N.A.P
05-02-2012, 19:33
دوستان از موقعی که شروع کردم درس خوندن چشمم ضعیف شده !:41:

hajemadi
05-02-2012, 20:28
آقا من چیکار کنم بالاخره؟؟؟
میتونم بدون مشکل قانونی دوباره ثبت نام کنم؟
تاریخ مهلت مجدد ثبت نام کیه؟

در دانشگاه آزاد دقت کنید گفتم آزاد شما می توانید چند بار ثبت نام کنید و مشکلی ندارد و آخرین ثبت نام شما بررسی میشه اما در کنکور سراسری این کار تخلف است:41::41::41::41:
در مورد وقتش باید ببینی کی برای ثبت نام مجدد زمان می دن احتمالا بعد عیده
موفق باشید:5:

hajemadi
05-02-2012, 20:36

ببین شما می تونی از همین حالا هم شروع کنی در س خوندنو درسته زمان رو از دست دادی ولی بهت اطمینان می دم می تونی پیشرفت قابل توجهی کنی من خودم پارسال کنکور دادم از بعد از عید جدی درس خوندم رتبه سراسری 9000 و تراز آزادمم 6800 شد تازه اون که داره از الان می خونه صد در صد رتبش بهتر موفق باشید:40::40:

SuperSt@r
05-02-2012, 20:54

منم كه پارسال برا كنكور ميخوندم عينكي شدم حالا شايد برا كنكور يا هر چيز ديگه باشه ولي به هر حال شدم البته عيبي نداره ديگه شما يه هدف داري كه ميخاي بهش برسي پس بايد يه چيزايي رو هم از دست بديد
اميدوارم موفق باشيد

Alireza.Malek
05-02-2012, 22:12
در دانشگاه آزاد دقت کنید گفتم آزاد شما می توانید چند بار ثبت نام کنید و مشکلی ندارد و آخرین ثبت نام شما بررسی میشه اما در کنکور سراسری این کار تخلف است:41::41::41::41:
در مورد وقتش باید ببینی کی برای ثبت نام مجدد زمان می دن احتمالا بعد عیده
موفق باشید:5:

مرسی دوست عزیز. ولی شما مطمین مطمینید؟ بعدا از خودشون قانون در نیارن که اجازه تحصیل بهت نمیدیدیم؟
ببینم کسی شماره ای یا ادرسی نداره که به اینجور سوالها جواب بدن؟

alone one
05-02-2012, 23:19
سلام
از مدرستون بپرسی دقیقتر جواب میدن اما فک کنم اگر بالای 7.5 بشی میتونی تک ماده بزنی البته فقط تو یه درس

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:10 PM ----------

من از یه ماه دیگه شروع خواهم کرد به طور جدی خوندن رو
تا الان فقط کتاب خریدم و لاشون رو هم باز نکردم
البته زبان و دین و زندگی رو خوندم ولی از عید شروع میکنم و در عرض 3 ماه طوفانی خودم رو برای کنکور آماده میکنم
چرا از الان شروع نمیکنی دوست عزیز
من تجربه پشت کنکوری دارم
منم مثه شما فک میکردم که الان ...
درصورتیکه سال اول راحت میتونستم قبول شم
اشتباه نکن،زمان برنمیگرده،با تمام وجود میگم

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

سلام دوست عزیز
من خودم 89 زبان 86 زدم 90 ام 100 زدم.
کتاب اناری رو بهت پیشنهاد کتاب خوب وکاملی مخصوصا کتاب پیشش.
واسه متن و ریدنگ هم باز کتاب اناری خوبه.من خیلی راضی بودم.
:20::20:
100% تایید میشه
کتاب دکتر اناری خیلی راه گشاست

---------- Post added at 11:19 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

یکم طبیعی هس
ولی چنتا پیشنهاد
نور مطالعه ات باید خوب باشه،یعنی سطح کتاب خیلی خوب باید روشن باشه
فاصلت با کتاب باید مناسب باشه
خیره نشی به مطلب
هویج زیاد بخوری
خواب مناسبی داشته باشی
و...

اگه این ضعیف شدنا از مقطعی بودن به دائمی شدن تبدیل شده باشه،حتما به چشم پزشک مراجعه کن

hosseinf722
06-02-2012, 00:00
منم كه پارسال برا كنكور ميخوندم عينكي شدم حالا شايد برا كنكور يا هر چيز ديگه باشه ولي به هر حال شدم البته عيبي نداره ديگه شما يه هدف داري كه ميخاي بهش برسي پس بايد يه چيزايي رو هم از دست بديد
اميدوارم موفق باشيد

چه جالب از برکات پارسال که برای کنکور می خوندم همین عینکی شدنم بود

monaa
07-02-2012, 23:06
بچه ها در مورد این سی دی های مهندس امیر مسعودی چیزی شندین من نزدیک بود 100 هزار ناقابل رو به باد بدم بعد توی یکی از انجمن ها من رو پشیمون کردند :18:

نادر1368
08-02-2012, 00:47
بچه ها در مورد این سی دی های مهندس امیر مسعودی چیزی شندین من نزدیک بود 100 هزار ناقابل رو به باد بدم بعد توی یکی از انجمن ها من رو پشیمون کردند :18:

در چه ارتباطیه اگه سوالات کنکور 91 رو با پاسخ تشریحی ارائه داده خوبه اگه 100 تومن دادی وگرنه نه:31:شوخی کردم!ببخشید ولی فریب تبلیغات پر زرق و برق (توخالی)رو نخوریم هم خوبه!؟

Alireza SM
08-02-2012, 01:27
هیچ CD ارزشمندی در بازار وجود نداره

lifepatogh
08-02-2012, 12:46
هیچ CD ارزشمندی در بازار وجود نداره

این دوست عزیزم راست میگه فقط بایدتسلط کامل رو کتابای دزسیت داشته باشی منم که پارسال کنکورداشتم به این نتیجه بزرگ دست یافتم؛مخصوصا الان که کنکورمفهومی شده:46:

Alireza SM
08-02-2012, 21:28
من از امروز خوندن برای کنکور رو شروع کردم و در اولین روزم 8 ساعت خوندم
اگه به 10 ساعت در روز برسونمش قبول هستم صددرصد
اگه پدرم موافق استفاده از سهمیه جانبازیش بود الان از قبول شدن خیالم راحت بود

alavi71
08-02-2012, 23:36
خب آخه این رفیقمون گفت که مشکل قانونی داره... نداره؟
راستی مهلت ثبت نام دوباره چه روزیه؟

موردی ندارد-فقط موقع ثبت نامش یک یاداوری بکنید به من تا بازه مبپرسم
ولی این روال همه یاله بوده اونه توی دانشگاه ااد موزدی ندارد ....

موفق باشید

---------- Post added at 01:35 AM ---------- Previous post was at 01:34 AM ----------

مشکل پیش نیاد چند بار چند بار ثبت نام کنیم؟

سلام

ج قبل رو بخونید

---------- Post added at 01:36 AM ---------- Previous post was at 01:35 AM ----------

سلام

شما مجاز هستید یکدرس رو تک ماده کنید انهم بالای 7

shahabprince
09-02-2012, 00:05
بچه ها من این دین و زندگی لعنتی رو چه جوری بخونم که یادم نره؟
مخصوصا آیه ها رو
واقعا درس مزخرفیه

A.N.A.P
09-02-2012, 01:21
من از امروز خوندن برای کنکور رو شروع کردم و در اولین روزم 8 ساعت خوندم
اگه به 10 ساعت در روز برسونمش قبول هستم صددرصد
اگه پدرم موافق استفاده از سهمیه جانبازیش بود الان از قبول شدن خیالم راحت بود

تبریک . وقتی میگی 8 ساعت خوندم یعنی مفید ؟
من خودم همیشه کنارم ساعت میذارم و مثلا اگه خواستم 2 دقیقه استراحت کنم وقت رو نگه میدارم . اینجوری میگن مفید نه اینکه بگی( البته منظورم شما نیست )من از 12 خوندم تا 10 واسه نهار و شام 1 ساعت کم میکنم 1 ساعت هم استراحت بشه 8 ساعت مفید ! که باز هم خیلی ناخالصی داره . اینا رو تو دفتر برنامه ریزی به روش قلمچی نوشته بود .

A.N.A.P
09-02-2012, 01:23
بچه ها من این دین و زندگی لعنتی رو چه جوری بخونم که یادم نره؟
مخصوصا آیه ها رو
واقعا درس مزخرفیه

بهترین کار خلاصه نویسیه . در ضمن اگه بتونی عمق و مفهوم آیه رو بفهمی نیاز به حفظ کردن نیست .

Alireza SM
09-02-2012, 01:38
تبریک . وقتی میگی 8 ساعت خوندم یعنی مفید ؟
من خودم همیشه کنارم ساعت میذارم و مثلا اگه خواستم 2 دقیقه استراحت کنم وقت رو نگه میدارم . اینجوری میگن مفید نه اینکه بگی( البته منظورم شما نیست )من از 12 خوندم تا 10 واسه نهار و شام 1 ساعت کم میکنم 1 ساعت هم استراحت بشه 8 ساعت مفید ! که باز هم خیلی ناخالصی داره . اینا رو تو دفتر برنامه ریزی به روش قلمچی نوشته بود .
بله منم همین کارو میکنم ولی نه با این دقتی که شما میکنین :20:
تقریبا 9 ساعت بود امروز که بین 7:45 تا 8:15 باید مفید بوده باشه .
من روی میز تحریرم 3تا کرنومتر دارم و حتی زمان هایی که برای چک کردن پاسخ تست های زماندار میزارم رو هم جزء مطالعه حساب نمیکنم .

monaa
09-02-2012, 09:28
آقا یکی به ما کمک کنه
کلا هنک کردم نمی نونم درس بخونم روحیه ام خرابه ترازم از 5800 شده 5000 ساعت مطالعه ام از 10 ساعت رسیده به صفر درس خوندنم نمی آید نامید شده ام :19:

monaa
09-02-2012, 09:49
راستی یه نکته دارم در حد المپیک
در آینه مقعر ( در شکل زیر ) جسم هر کجا باشه تصویرش می افته جایی که جمع اعداد بشه 8 و اگه عدد تصویر بزرگتر بود یعنی تصویر از جسم بزرگتره به این می گن نکته :31:

alone_boy
09-02-2012, 10:06
سلام
واسه این دروس تخصصی کتابهایی نیستن که نکات مهم کنکوری رو گفته باشن؟؟
به سبک کتابهای جمع بندی منظورمه.اگه میشناسین معرفی کنین بیزحمت

mo_ho321
09-02-2012, 10:30
آقا یکی به ما کمک کنه
کلا هنک کردم نمی نونم درس بخونم روحیه ام خرابه ترازم از 5800 شده 5000 ساعت مطالعه ام از 10 ساعت رسیده به صفر درس خوندنم نمی آید نامید شده ام :19:

به خودت یک روز استراحت کامل بده

زیاد روی تراز حساس نشو چون حساسیت بالا استرس رو بالا میبره و خودت آسیب میبینی

چند تا هدف کوتاه مدت واسه خودت تعریف کن هدف های کوتاه مدت و جایزه دار

اینا باعث ایجاد انگیزه میشه :27: