PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به روزآوري Bios مادربرد Acorp لطفا كمك كنيد

pouyapasiani
20-03-2005, 11:15
اگه ممكنه يك نفر بايوس مادربرد acorp با ويژگي زير :
6BX/via/ZX86
چون من نمي تونم هارد با گنجايش بيش از 20 رو به اون معرفي كنم
متشكرم

patal
20-03-2005, 14:28
سلام
من متوجه سوال شما نشدم.
منظورت اينه كه BIOS شما HDD هاي بالاي 20GB رو detect نمي كنه و شما مي خواي با flash كردن BIOS ، اين قابليت رو به BIOS اضافه كنيد؟

لطفا درخواست خودتون رو كامل و خوانا دوباره بيان كنيد.
حتما حتما حتما، مشخصات كامل دستگاهت رو بنويس. ( همه چيز، حتي monitor تون :shock: )
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~
خوب، حالا من يه توضيحات كلي بدم.
اولا اين كه شما مي خواي با flash كردن BIOS تون يه قابليت به اون اضافه كنيد، ايده ي خيلي خوبي ه، ولي مستلزم اينه كه كمپاني BIOS شما، يه همچين flash ي رو نوشته باشه. ( يعني بايد يه همچين flash ي وجود داشته باشه. )
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~
دوما براي پيدا كردن يك flash خاص، بايد به WEB site كمپاني BIOS خودتون برين. بعد از مشخص كردن مدل BIOS تون، اونجا كلي flash مي بينيد، و معمولا در كنار هر flash ي، تغييراتي رو كه اون flash بر BIOS شما اعمال مي كنه، نوشته.
سوما به كمك قابليت Plug&Play كه در windows هاي XP و 2000 به خوبي support مي شه، مي توان از يك HDD استفاده كرد بدون اينكه BIOS اين HDD رو detect كرده باشه.
حالا يعني چي.
با يك مثال، اين مطلب رو بيان مي كنم.
فرض كنيد يك computer داريم كه BIOS اون HDD هاي بالاتر از 9GB رو detect نمي كنه.
همچنين فرض كنيد HDD اصلي اين computer داراي حجم 6.4GB است. ( منظور از HDD اصلي همون HDD اي كه windows روش نصب ه )
حالا فرض كنيد يه HDD با حجم 80GB اومده دستتون و مي خوايد اين HDD رو در كنار HDD اصلي، به computer تون متصل كنيد.
مسلما در مرحله اي كه شما داريد اين HDD رو به BIOS تون مي شناسونيد، BIOS شما گير مي كنه و سيستم hang مي كنه. ( يا اينكه بدون اينكه HDD رو detect كنه، از اين مرحله عبور مي كنه. ) و نتيجه اين كه BIOS شما تحت هيچ شرايطي اين HDD رو detect نمي كنه و شما بي خيال اين هارد به هارد مي شيد.
ولي من مي خوام بگم كه اگه شما بي خيال مرحله ي شناسوندن HDD به BIOS بشين و بدون هيچ تغييري در BIOS وارد windows شويد، خود windows اين HDD رو detect مي كنه.

نكته ي يك: كابلي كه HDD با حجم 80GB رو روي اون نصب مي كنيد، بايد خالي باشد يعني فقط اين HDD بر روي كابل سوار باشد.

نكته ي دو: بهتر است HDD در وضعيت master باشد. ( خدايي معلوم نيست، بعضي وقت ها slave بهتره :shock: . اصلا شما همه ي حالت ها رو امتحان كنيد. :lol: )

نكته ي سه: ممكنه اين روش ٪100 جواب نده. ( تجربه ي شخصي من مي گه كه اين روش در ٪90 موارد جواب مي ده. )
چهارما توضيحاتي در مورد flash كردن BIOS مي نويسم:

flash كردن BIOS يعني اينكه يك نسخه از اطلاعات BIOS رو درون BIOS كپي كني.
براي flash كردن بايد فايل flash رو داشته باشي.[كه معمولا exe است.]
فايل flash رو مي توني توي CD مادربردت پيداكني.
فايل flash رو مي توني از سايت مادربردت DL كني.
بعد روي يك floppy كه BOOT مي باشد، اين فايل را كپي مي كني و بعد دستگاه را با اين floppy بالا مي ياري. بعد فايل flash روي اجرا مي كني. بعد از چند لحظه اطلاعات روي BIOS كپي مي شود. حال بايد دستگاه را restart كني. از اين به بعد سيستم شما با BIOS جديد كار مي كند.
نكته ي 1: معمولا سايت هاي chipset ها هر از چندگاهي يك update براي BIOS هاي خود مي گذارند. دقيقا مانند nVIDIA كه براي كارت هاي گرافيك خود driver هاي جديد ارائه مي دهد.

نكته ي 2: اين كار بسيار خطر ناك مي باشد، بنابراين بهتر است كه قبل از flash كردن BIOS خود، يك نسخه از BIOS خود برداريد تا در صورتي كه update جواب نداد، بتوانيد به حالت قبلي برگرديد.

خوش باشي،
©م.م.©

pouyapasiani
22-03-2005, 14:30
سلام
آقا كارت حرف نداره
خيلي كامل و درست
راستش من يك هارد 80 دارم كه ميخوام به كامپيوترم وصل كنم اما حتي اگر تنها به يك كابل وصلش كنم فقط 30 گيگ بيشتر را از اين هارد نميشناسه ولي روي كامپيوتر ديگه همه اونو ميشناسه
مدل مادربرد من acorp 6bx/via/zx86 مي باشد لطفا كمكم كنيد
مرسي

patal
22-03-2005, 16:55
سلام
والا اصول كار هموني ه كه [بالا] گفتم.
فقط مي مونه search كردن براي يك فايل flash مناسب. (كه زحمتش پاي خودت :wink: )
براي search كردن، به نظر من، اول مدل BIOS، بعد لغات bios update، بعد لغت problem و بعد لغت HDD رو بزار. يعني:

acorp 6bx/via/zx86 + bios update + problem + HDD
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
من يه search ساده كردم كه چون شناختي روي motherboard ت و BIOS ت نداشتم، مسلما search خوبي از آب در نيومد.
در آدرس زير مشكل شما بيان شده ولي پاسخي به اون داده نشده. :shock:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آدرس زير مربوط به كمپاني motherboard ت ه.
فقط كافيه در آدرس زير مدل motherboard ت رو مشخص كني. تمام فايل هاي flash رو بهت مي ده.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
در آدرس زير [كلي] فايل flash وجود داره براي motherboard هاي ACORP

در آدرس زير [تعدادي] فايل flash وجود داره براي motherboard هاي ACORP

Acorp Slot1 6BX/VIA/ZX86 alaplap AT/ATX, 3xSD, AGP, 3xPCI, 2xISA, USB, PS/2, 6x szorzó. P3 800Mhz procit elkezel.

در آدرس زير در مورد Jumper Setting مربوط به motherboard شما صحبت شده.

يه فايل flash براي BIOS شما

يه فايل flash براي BIOS شما

ديگه پيدا كردن يه flash مناسب پاي خودت :wink:

خوش باشي،
©م.م.©