PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : <<انتخاب رشته ی کنکوری های 90 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت>>

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

farshidshd
29-09-2010, 08:53
با سلام و عرض خسته نباشید به همه ی کنکوری های عزیز سال 90 . :20:

امیدوارم همه ی دوستانی که کنکور دادن ، در همه ی مراحل ، موفق باشن

لطفا" برای بحث و راهنمایی در مورد انتخاب رشته ی کنکور 90 ( هم سراسری و هم آزاد ) فقط از این تاپیک استفاده کنید

نرم افزار تخمین رتبه کنکور 90 رشته ریاضی ::

طراحی از :: reza4024 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آموزش تخمین رتبه :

با تشکر از همه ی شما.

Havbb
10-07-2011, 11:47
یه سوال دارم ، به نظر شما این رشته های خاص که اطلاعیه زده رو انتخاب کنیم یا نه؟

avator20002000
10-07-2011, 11:50
با سلام و عرض خسته نباشید به همه ی کنکوری های عزیز سال 90 . :20:

امیدوارم همه ی دوستانی که کنکور دادن ، در همه ی مراحل ، موفق باشن

لطفا" برای بحث و راهنمایی در مورد انتخاب رشته ی کنکور 90 ( هم سراسری و هم آزاد ) فقط از این تاپیک استفاده کنید

با تشکر از همه ی شما.
ممنون اقا فرشید برای ایجاد تاپیک جدید
به امید قبولی همه ی بچه های p30 تو کنکور

bnmnb
10-07-2011, 11:50
دوستان عزیزی که می خوان دانشگاه شیراز رو محل ادامه تحصیل خودشون در نظر بگیرن من چند نکته می گم که شاید بدونن بهتر باشه:
1.شهر شیراز :این شهر یکی از مهمترین شهر های ایران هست.مکانهای گردشگری زیادی داره و مکانهای تفریحی هم زیاد هست(حوصلتون تو این شهر سر نمی ره) تابستوناش خیلی گرمه زمستوناش ملایمه و بهار فوق العاده زیبایی داره:20:

2.دانشگاه شیراز:از قدیمیترین دانشگاههای کشور هستو در رده بندی اخیر دانشگاههای ایران در رده اول دانشگاههای غیر تهرانی قرار گرقته یعنی بهترین دانشگاه غیر تهرانی.:21:
هسته اصلی دانشگاه و دانشکده های ربان و حقوق و الهیات در پردیس ارم (بهنرین نقطه شهر)واقع هست.دانشکده رشته مواد و پردیس مهندسی در میدان نمازی اقع هست و دانشکدههای کامپیوتر مکانیک و شیمی نفت گاز پتروشیمی و عمران در خیابان ملاصدرا هستن.دانشکده علوم پایه و ادبیت درچهار راه ادبیات واقع شده و دانشکده معماری در معالی آباد هست.کلا همه جا پخش شده و به همین خاطر دانشگاه برای جابه جایی دانشجویان ازاتوبوسهای مخصوص دانشگاه استفاده کرده.
محیط دانشگاه بسیار سر سبز هست و واقعا زیبا

این دانشگاه نسبت به دانشگاههای دیگه استادهای فوقالعاده سختگیرتری داره و در نمره دادن خیلی سختگیر هستن.:41:

شما باید زبان انگلیسیتون قابل قبول باشه چون:
امتحانات تخصصی به زبان انگلیسی هست
کتابهای تخصصی به زبان انگلیسی هست
محل خوابگاه پسر ها درتپه ارم هست و کل شهر زیر پاشونه :8:
این دانشگاه قطب مهندسی ایران هست و به تازگی یک دانشکده زیبا و بزرگ برای این رشته تاسیس شده که واقعا زیبا و مدرن هست.

avator20002000
10-07-2011, 11:51
اگه شرایطش بهتون می خوره حتما اره

milla.online
10-07-2011, 11:53

بستگي به علاقه مندي هاتون داره... بيشتر دولتي و نظامين... مثل مالك اشتر... من كه انتخاب نمي كنم....

bnmnb
10-07-2011, 11:53
لطفا دوستان دیگه در مورد شهر و دانشگاههای دیگه اطلاع رسانی کنن

MrGee
10-07-2011, 11:54
چرا انتخاب نكني؟

ضرر كه نداره
البته رشته هاش چنگي به دل نمي زنن
بيشترشون الهيات و علوم قرآن و اين حرفا هستن

avator20002000
10-07-2011, 11:58
بستگي به علاقه مندي هاتون داره... بيشتر دولتي و نظامين... مثل مالك اشتر... من كه انتخاب نمي كنم....
ارزش نداره زیاد به نظر منم

چرا انتخاب نكني؟

ضرر كه نداره
البته رشته هاش چنگي به دل نمي زنن
بيشترشون الهيات و علوم قرآن و اين حرفا هستن
رشته هایی که کلا بورسیه می شید جالب نیست تا بازنشستگی در دستان اونایید باید فقط برای اونا کار کنید.

MrGee
10-07-2011, 12:02
مگه استعفا و انصراف و از اين چيزا ندارن؟؟

lohrasbi
10-07-2011, 12:02
بچه ها من اگه شما رو نداشتم باید چیکار میکردم؟؟؟ کاش تو فروم کنار تشکر یه تشکر ویژه هم داشت. کاری که به اونصورت از من بر نمیاد فقط میتونم بگم دمتون داغ
نظرات شما رو که مثل همیشه منطقی و صادقانه هست رو چند بار خوندم. اگه صحبت های شما رو خیلی خیلی فشرده کنیم، به این ها میرسیم:
*ما فقط یک بار زندگی میکنیم بهتره بریم دنبال چیزی که بهش علاقه داریم!
*اکثر داوطلب ها به مجموعه ای از رشته ها علاقه دارن و نه صرفا تک رشته خاص. پس خیلی از حالا خوتون رو محدود نکنید.
*برو ولی سعی کن تا دکترا ادامه بدی و همچنین سعی کن معلم یا مدرس خوبی بشی تا قدرت رو بدونن.
*درست رو اون قدر ادامه بده تا بري تو شريف همكار شهشهاني بشي
*دبیرای دبیرستان زندگیشون رو فقط با حقوق آموزش پرورش میگذرونن؟ جواب در مورد خیلی هاشون منفیه.کافیه یکم مطرح بشن تا ....
*سی سالگی رو که رد کنید ، تشکیل خانواده که دادید ، پول در آوردن از همه چیر مهم تر میشه
*مکانیک بهشت ریاضیات است
*منم تا حدی با نظر دوستمون موافقم
*توازن داشته باشید بین علاقه و پول!
*(نقل از کتاب برو پی کارت) : ... تحقیقی روی 1500 نفر خارجی انجام شد. 83 درصد آنها گفته بودن که حقوق مهمترین عامل در انتخاب شغلشان بوده. 17 درصد بقیه هم علاقشون رو مهمترین عامل میدونستن. در نتیجه بیشتر آدم ها میخواستند پولدار شوند. 20 سال بعد دوباره به سراغ آن 1500 نفر رفتند و دیدند که 101 نفر از آنها خرپول شدن. وقتی بیشتر بررسی کردند دهانشان نیم متر باز ماند و همونطوری باز ماند بنده های خدا! چون 100 نفر از میلیونر ها جزو 17 درصد بودند و فقط یک نفر جزو آن 83 درصد...
.
.
.
من هم در مورد پشت کنکور موندن یه نظری دارم که میدونم فقط بدرد خودم میخوره! آدم اگه مطمئن باشه که با پشت کنکور موندن موفق میشه و به چیزی که میخواد میرسه، در ضمن حوصله و علاقه هم داره که بمونه، بهتره بمونه. چرا ؟ چون تو دانشگاه که آش نمیدن. چه فرقی داره اصلن؟ این هم یه دوره از زندگی ماست دیگه. من قبول ندارم که با این کار یه سال آدم عقب میمونه.

با این اوصاف من به یه نتیجه رسیدم ( که البته باید حالا حالاها روش فکر کنم). یه سال پشت کنکور میمونم چون دوتا فایده برام داره. اولا که میرم رشته و دانشگاه دلخواهم. دوما که با کتابهای درسی جدید آشنا میشم (اگه بخوام معلم شم لازمه). بعد ایشالله میرم امیرکبیر مکانیک میخونم. در حین دوران دانشجویی، میرم دبیرستان خودمون و به بچه هایی که نیاز دارن، تدریس خصوصی میکنم . مجانی. این کار دوتا فایده داره. یکی این که میفهمم که به درد معلمی میخورم یا نه. دوم این که اگه کارم خوب باشه، شاید تو همون مدرسه مشغول به تدریس شدم. بعد از چهار پنج سال تدریس خصوصی کردن و مکانیک خوندن، دیگه میتونم راحت مسیر آینده رو با دید بازتر انتخاب کنم. شاید هم دوتا شغل رو با هم پیش ببرم. خدا رو چه دیدی...

در مورد سوال آقا وحید: شکم تو این دو مورد بود: 1. امسال برم امیرکبیر ریاضی بخونم و بعد معلم شم. 2. یک سال پشت کنکور بمونم و برم مکانیک امیرکبیر و پولدار شم! چون امسال نمیتونم با این درصدا برم مکانیک امیرکبیر.

avator20002000
10-07-2011, 12:03
لطفا دوستان دیگه در مورد شهر و دانشگاههای دیگه اطلاع رسانی کنن
خب من دانشگاه هایی که میشناسم رو بگم
اول شریفو می گم چون هم به من نزدیکه هم خونه فامیلمون اونجاست خوب می شناسمش.
اگه از شهرستان برای شریف می زنید نگران جا و مکانش نباشید غیر از خوابگاه های دانشگاه می تونین پانسیون برید که امکانات خوبی هم داره نزدیکه دانشگاه هم هست.
دانشگاه تهران هم خیلی برای خارج رفتن دانشجوهاش سعی می کنه تو اعلامیه های بردش همش نوشته مشاوره رایگان برای پذیرشو اینجور چیزا.خیلی هوای بچه ها رو تو این مورد داره.کلا دانشگاه های روزانه یه چیز دیگست

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
کسی اگه اینجا در مورد دانشگاه های بین المللی چیزی میدونه بگه ما هم استفاده کنیم منظورم رشته های پزشکیه.شرایطش شهریش
درسته میگن مدرک زبان مهم نیست اگه درصد زبانمون خوب باشه؟
شهریه +مکان چند در میاد مثلا کیش به نظرتون امسال؟

solo8
10-07-2011, 12:17
تو اون تاپیک که فقط یه نفر زحمت کشید جواب داد!

لطفا جواب منم بدید!:42::42:

ممنون از همه ی دوستانی که در مورد دانشگاه شیراز به من اطلاعات دادن...

بیخیالش شدم! هم خیلی دوره (1300-1400 کیلومتر) هم اینکه نمی ارزه این رتبه به این بالایی! تهران هم نزدیک تره هم رتبه اش خوب تره...(راحتتره)

اقا واسه دانشگاه تهران مهندسی مکانیک ( اونی که با موتور خودرو سر و کار داره) و برق یا الکترونیک چه رتبه ای لازمه؟

شیراز یعنی اینقد خفنه که واسه مکانیک سیالات 600 میخواد؟! تهران چقدر میخواد؟

avator20002000
10-07-2011, 12:20
تو اون تاپیک که فقط یه نفر زحمت کشید جواب داد!

لطفا جواب منم بدید!:42::42:

ممنون از همه ی دوستانی که در مورد دانشگاه شیراز به من اطلاعات دادن...

بیخیالش شدم! هم خیلی دوره (1300-1400 کیلومتر) هم اینکه نمی ارزه این رتبه به این بالایی! تهران هم نزدیک تره هم رتبه اش خوب تره...(راحتتره)

اقا واسه دانشگاه تهران مهندسی مکانیک ( اونی که با موتور خودرو سر و کار داره) و برق یا الکترونیک چه رتبه ای لازمه؟

شیراز یعنی اینقد خفنه که واسه مکانیک سیالات 600 میخواد؟! تهران چقدر میخواد؟
اینجا رو ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

milla.online
10-07-2011, 12:21
خب منم يكم درباره دانشگاه خليج فارس بوشهر توضيح بدم
در سال 71 تاسيس شده...
در منطقه 2 بوشهر قرار داره(بهمني)... توي خيابان شهيد ماهيني... فضاي بزرگ و قابل قبولي داره....
فاصله بسيار كمي از ساحل داره...(كمتر از 500 متر)
داراي 4 دانشكده اصلي هست كه همشون تو يه محوطه چند هكتارين...و پياده راحت ميشه بينشون رفت و آمد كرد...
دانشكده ها عبارتند از:ادبيات و علوم انساني،علوم پايه،فني مهندسي،معماري و شهرسازي
دانشكده فني مهندسي ساختمون 1 طبقه و قديمي داره.... البته الان دارن يه ساخمون 3-4 طبقه ميسازن كنارش...
كتابخونه جديدي هم توي محوطه اصلي در حال ساخته كه نسبتا بزرگه...
دانشكده نفت و پتروشيمي رو هم داره شركت نفت ميسازه يكي از گوشه هاي دانشگاه كه ميشه گفت بزرگترين و شيك ترين دانشكده اين دانشگاه و دانشگاهاي استانه...( 4 طبقه با معماري نسبتا خوب) پارسال قول افتتاحش رو آقاي استاندار داد و مارو كلي خوشحال كرد اما آقاي استاندار جاشو به يكي ديگه دادو قول هم عملي نشد... اما ميگم امسال دانشجو ميگيره...
وضعيت سرويس و خوراكش معمولي رو به ضعيفه.... كيفيت غذاهاش پايينه... صبحونه و شام هم اينجور كه من ميديدم همش تخم مرغ جوش داده ميدن و نون....:13: آشپزا هم كافور جزو ماده اوليه حياتيشونه...:21:
3 تا در داره... كه خب در هاي پشت از نظر گير دادن نگهباني به هر دليلي بهترن... البته خب ميديدميه خانم رو هم ميزاشتن در پشت كه هركي خوشگله رو بگيره....:21:
رياست دانشگاه الان دست آقاي تاجيكه.... معونت هم فكر كنم دست آقاي خزاعي باشه(آدم خوبيه... اقواممونه):8:
از نظر خوابگاه كلي خوابگاه خصوصا براي دخترا داره... بهترين خوابگاهش خوابگاه فاطميه هست كه دخترونست.. اما پسرونه امام خميني هم بدك نيست.... اينترنت وايرلس هم كل محيط دانشگاه و خوابگاهها وجود داره.... اما خوب بابت خوابگاه ترمي حدود 100 تومن هم ميگيرن... خوباگاه هاي دخترنه كه يكم از دانشگاه دور هست هميشه تو محوطه اصلي دانشگاه ميني بوس و اتوبوس هست و ميبره و مياره....
خوابگاه هاي مستقل هم زياده نزديك دانشگاه... از اين بابت خيالتون راحت باشه... وقتي وارد خيابون بشين اول مهر اونقد آدرس و تبليغ خوابگاه مي بينيد كه نمي دونيد كدوم رو بريد...:27:
از نظر رشته ها هم توي فني مهندسي مكانيكش حرف اول رو ميزنه كه رتبتون بايد بين 1700 تا 3 هزار باشه تا بياريد... بعد از اون عمران... شيمي... معماري.. كامپيوتر...و...
راستي يه دانشكده هم توي شهرستان جم داره كه به فارس خيلي نزديكه... اون مهندسي صنايع و نرم ازفار ميگيره...
تو رشته هاي پايه و مديريت هم دانشجو هاي خوبي ميگيره... خصوصا فيزيك و مديريت مالي و اقتصاد و امار
از نظز جو سياسي هم اين دانشگاه بيشتر دست برداراست و زياد كسي حق حرف زدن نداره.. البته انجمن اسلامي فعالي داره ولي فقط در حد صدور بيانيه...:27:.. ك البته خيليا دوس ندارن همونم باشه....
ولي دركل براي درس خوندن بي دغدغه جاي بسيار مناسبيه...
اميدوارم كه مفيد باشه....
دعا كنيد اگه جاي بهتر قبول نشم مكانيك يا معماري همينجا بيارم..

alirah71
10-07-2011, 12:45
با رتبه 15000 امكان قبولي تو چه رشته هايي و چه شهرهايي وجود داره ؟؟؟

graphmax
10-07-2011, 12:46
من با رتبه 25 هزار میتونم رشته مهندسی عمران پیوسته شبانه ( دانشگاه دولتی باشه مکانش و اسمش برام مهم نیست) قبول شم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه مورده بالا نشد کاردانی عمران شبانه یا روزانه(دانشگاه دولتی باشه مکانش و اسمش برام مهم نیست) احتمال قبولیم هست یا نه ؟
و اگر دو مورده بالا نشد موسسه غیر انتفاعی ایوانکی میتونم قبول شم(عمران پیوسته)؟؟؟؟
در ضمن منطقه 1 هستم و جنس پسر
اگر جواب بدین ممنون میشم

avator20002000
10-07-2011, 12:50
با رتبه 15000 امكان قبولي تو چه رشته هايي و چه شهرهايي وجود داره ؟؟؟
نگفتین چه رشته و منطقه ای؟!
اینجا رو قبلش یه چک کنید:

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:46 PM ----------

من با رتبه 25 هزار میتونم رشته مهندسی عمران پیوسته شبانه ( دانشگاه دولتی باشه مکانش و اسمش برام مهم نیست) قبول شم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه مورده بالا نشد کاردانی عمران شبانه یا روزانه(دانشگاه دولتی باشه مکانش و اسمش برام مهم نیست) احتمال قبولیم هست یا نه ؟
و اگر دو مورده بالا نشد موسسه غیر انتفاعی ایوانکی میتونم قبول شم(عمران پیوسته)؟؟؟؟
در ضمن منطقه 1 هستم و جنس پسر
اگر جواب بدین ممنون میشم
رتبه کشوریتون 25 هزاره دیگه؟
اگه اره اینجا احتمالش هست قبول شی:

MrGee
10-07-2011, 13:21
آخرين رتبه قبولي براي نرم افزار روزانه يا شبانه تو منطقه 3 چنده؟؟

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:18 PM ----------

مهندسی كامپیوتر با مهندسی نرم افزار فرق مي كنه؟؟؟؟؟؟؟؟

graphmax
10-07-2011, 13:22
نه متاسفانه رتبه سهمیه 25 هزاره.
میتونم شبانه کاردانی عمران دولتی قبول شم ؟؟
و یا کارشناسی عمران شبانه؟؟
شهر اصلا برام مهم نیست وسطه کویرم باشه میرم فقط میخوام دولتی باشه .
با تشکر

avator20002000
10-07-2011, 13:23
جزو اخرینهاست برای روزانه رشته مهندسی کامپیوتر

alirah71
10-07-2011, 13:23
منطقه 1.نرم افزار كامپيوتر
بعضي هاش خيلي عجيبه .مثلا طرف با 13000 مهندسي نفت دانشگاه تهران قبول شده.عجيب نيست؟

avator20002000
10-07-2011, 13:27
آخرين رتبه قبولي براي نرم افزار روزانه يا شبانه تو منطقه 3 چنده؟؟

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:18 PM ----------

مهندسی كامپیوتر با مهندسی نرم افزار فرق مي كنه؟؟؟؟؟؟؟؟
نه فرقی ندارن
نرم افزار زیر شاخه کامپیوتر هستش

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

با تشکر
اینجارو خودتم یه چک کن:

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

منطقه 1.نرم افزار كامپيوتر
بعضي هاش خيلي عجيبه .مثلا طرف با 13000 مهندسي نفت دانشگاه تهران قبول شده.عجيب نيست؟

نمی شه گفت امسالم با پارسال برابره.سوالا که یکی نبوده!
بعضی سال ها استثنا هم داریم

M a R y a M i
10-07-2011, 13:29
این امار گزینه 2 اصلا درست نیس!!!

با رتبه 50 60 هزار زده مهندسی نساجی امیرکبیر خیلی مسخره س
درسته رشته خیلی جالی نیس
ولی مطمئن باشین همه میزنن چون دانشگاهش امیرکبیره

اونوقت یکی با رتبه به این داغونی میاد اونجا درس میخونه؟
معلوم نیس چه جوری واسه خودشون کارنامه درس کردن گذاشتن تو سایت

هه!

avator20002000
10-07-2011, 13:37

درسته رشته خیلی جالی نیس

هه!
شما مطمئن باش برای دانشگاهشم کسی اونجارو زیاد نمی زنه.شما خودت حاضری؟اگه حاضری بزن قبول می شی ایشالا.ولی بازار کار همه چی براش تعطیله

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

درسته رشته خیلی جالی نیس

هه!
برای ازادشم این حالتا پیش میاد تا چند سال پیش تراز ازماشگاه 4000 الی 3800 بود اما حالا؟!!!
چون بازار کارش خوبه همه اونو زدن ترکوندنش!:31:

MrGee
10-07-2011, 13:40
با تشکر

25 هزار اون هم منطقه 1 ؟؟
پيام نور شايد بشه

جزو اخرینهاست برای روزانه رشته مهندسی کامپیوتر
خوبه يه كم اميدوار شديم
حالا كجا قبول شده؟
شبانه چي؟

اتفاقا معلموم هم مي گفت طرف با 13000 پزشكي تهران قبول شده

نمی شه گفت امسالم با پارسال برابره.سوالا که یکی نبوده!
بعضی سال ها استثنا هم داریم

حالا اگه دستهايي تو كار نباشه به احتمال زياد شانسي هست و فكر نكنم به سوالها بستگي داشته باشه

avator20002000
10-07-2011, 13:45
25 هزار اون هم منطقه 1 ؟؟
پيام نور شايد بشه

خوبه يه كم اميدوار شديم
حالا كجا قبول شده؟
شبانه چي؟

اتفاقا معلموم هم مي گفت طرف با 13000 پزشكي تهران قبول شده

حالا اگه دستهايي تو كار نباشه به احتمال زياد شانسي هست و فكر نكنم به سوالها بستگي داشته باشه
اره پیام نور می تونه
ملایر(همدان) فکر کنم روزانه هم بود
دقیقا بعضی سال ها پیش میاد.خدایا برای ما هم رشته هایی که ارزومونه تو دانشگاه های خوب مثل دانشگاه تهران پیش بیار!:31:
سوال ها کمی ولی دست ها همیشه هستن پشته پرده!
یادت میاد 2 3 سال پیش رشته ها رو بچه ها همینجوری قبول شده بودن؟
پسره تو تلویزیون نشون میداد جوابشو مامایی تهران قبول شده بود می خندید گزارشگره!:27:

ulsss
10-07-2011, 13:48
چه ها کسی میدونه اگه من بخوام انشا الله برای کارشناسی ارشد GIS شرکت کنم بهتره الان عمران بخونم یا معماری یا شهر سازی؟:42:

milla.online
10-07-2011, 13:50
بچه ها من اگه شما رو نداشتم باید چیکار میکردم؟؟؟ کاش تو فروم کنار تشکر یه تشکر ویژه هم داشت. کاری که به اونصورت از من بر نمیاد فقط میتونم بگم دمتون داغ
نظرات شما رو که مثل همیشه منطقی و صادقانه هست رو چند بار خوندم. اگه صحبت های شما رو خیلی خیلی فشرده کنیم، به این ها میرسیم:
*اکثر داوطلب ها به مجموعه ای از رشته ها علاقه دارن و نه صرفا تک رشته خاص. پس خیلی از حالا خوتون رو محدود نکنید.
*برو ولی سعی کن تا دکترا ادامه بدی و همچنین سعی کن معلم یا مدرس خوبی بشی تا قدرت رو بدونن.
*دبیرای دبیرستان زندگیشون رو فقط با حقوق آموزش پرورش میگذرونن؟ جواب در مورد خیلی هاشون منفیه.کافیه یکم مطرح بشن تا ....
*سی سالگی رو که رد کنید ، تشکیل خانواده که دادید ، پول در آوردن از همه چیر مهم تر میشه
*مکانیک بهشت ریاضیات است
*(نقل از کتاب برو پی کارت) : ... تحقیقی روی 1500 نفر خارجی انجام شد. 83 درصد آنها گفته بودن که حقوق مهمترین عامل در انتخاب شغلشان بوده. 17 درصد بقیه هم علاقشون رو مهمترین عامل میدونستن. در نتیجه بیشتر آدم ها میخواستند پولدار شوند. 20 سال بعد دوباره به سراغ آن 1500 نفر رفتند و دیدند که 101 نفر از آنها خرپول شدن. وقتی بیشتر بررسی کردند دهانشان نیم متر باز ماند و همونطوری باز ماند بنده های خدا! چون 100 نفر از میلیونر ها جزو 17 درصد بودند و فقط یک نفر جزو آن 83 درصد...
.
.
.
من هم در مورد پشت کنکور موندن یه نظری دارم که میدونم فقط بدرد خودم میخوره! آدم اگه مطمئن باشه که با پشت کنکور موندن موفق میشه و به چیزی که میخواد میرسه، در ضمن حوصله و علاقه هم داره که بمونه، بهتره بمونه. چرا ؟ چون تو دانشگاه که آش نمیدن. چه فرقی داره اصلن؟ این هم یه دوره از زندگی ماست دیگه. من قبول ندارم که با این کار یه سال آدم عقب میمونه.

با این اوصاف من به یه نتیجه رسیدم ( که البته باید حالا حالاها روش فکر کنم). یه سال پشت کنکور میمونم چون دوتا فایده برام داره. اولا که میرم رشته و دانشگاه دلخواهم. دوما که با کتابهای درسی جدید آشنا میشم (اگه بخوام معلم شم لازمه). بعد ایشالله میرم امیرکبیر مکانیک میخونم. در حین دوران دانشجویی، میرم دبیرستان خودمون و به بچه هایی که نیاز دارن، تدریس خصوصی میکنم . مجانی. این کار دوتا فایده داره. یکی این که میفهمم که به درد معلمی میخورم یا نه. دوم این که اگه کارم خوب باشه، شاید تو همون مدرسه مشغول به تدریس شدم. بعد از چهار پنج سال تدریس خصوصی کردن و مکانیک خوندن، دیگه میتونم راحت مسیر آینده رو با دید بازتر انتخاب کنم. شاید هم دوتا شغل رو با هم پیش ببرم. خدا رو چه دیدی...

در مورد سوال آقا وحید: شکم تو این دو مورد بود: 1. امسال برم امیرکبیر ریاضی بخونم و بعد معلم شم. 2. یک سال پشت کنکور بمونم و برم مکانیک امیرکبیر و پولدار شم! چون امسال نمیتونم با این درصدا برم مکانیک امیرکبیر.

با نظرت موفقم... یه دوست هم خودم دارم که مکانیک خلیج میره 2-3 ساله... کم کم داره یکی از دبیرای مطرح ریاضی میشه تو شهر... باباش تو آموزش پرورش بود واسه همین چند سری هم کلاسای مدیریت کلاس درس رو رفته... کارش حرفه ای شده.. تو این سن یه کلاس کنکور زده و کلی هم داره پول در میاره...:31:
تازه جدیا واسه بچه های آزاد که درسشون ضعیفه هم کلاس میزاره تو درسای تخصصی.... توی خود دولتی هم کلاس رفع اشکال میزاره از دانشگاه پول میگیره...
البته اگه علاقت به رشته باشه به نظر من یک سال نمون بخاطر یه دانشگاه خوب فکر کنم رتبت حدود 2-3 هزار باشه که میگی ریاضی امیر کبیر میارم...
با این رتبه می تونی یه جا مثل شهر ما مکانیک راحت قبول بشی... تو چنین شهرایی فرصت برای جا افتادن به عنوان یه دبیر خوب هم خیلی زیاده... حتی خود دانشگاه هم دانشجو ها رو به عنوان کار دانشجویی می فرسته به مدارس واسه تدریس...
من یک سال موندم... ادم از فردای خودش خبر نداره... اما خوب واسه من بهتر شد.. حس میکنم چیزی رو هم از دست ندادم... اطمینان هم دارم همزمان با بقیه دوستام که پارسال رفتن دانشگاه و ترم 15 تا واحد بیشتر نمی تونن پاس کنن تموم می کنم...
باز هم تصمیم با خمودته....

avator20002000
10-07-2011, 13:54
با نظرت موفقم... یه دوست هم خودم دارم که مکانیک خلیج میره 2-3 ساله... کم کم داره یکی از دبیرای مطرح ریاضی میشه تو شهر... باباش تو آموزش پرورش بود واسه همین چند سری هم کلاسای مدیریت کلاس درس رو رفته... کارش حرفه ای شده.. تو این سن یه کلاس کنکور زده و کلی هم داره پول در میاره...:31:
تازه جدیا واسه بچه های آزاد که درسشون ضعیفه هم کلاس میزاره تو درسای تخصصی.... توی خود دولتی هم کلاس رفع اشکال میزاره از دانشگاه پول میگیره...
البته اگه علاقت به رشته باشه به نظر من یک سال نمون بخاطر یه دانشگاه خوب فکر کنم رتبت حدود 2-3 هزار باشه که میگی ریاضی امیر کبیر میارم...
با این رتبه می تونی یه جا مثل شهر ما مکانیک راحت قبول بشی... تو چنین شهرایی فرصت برای جا افتادن به عنوان یه دبیر خوب هم خیلی زیاده... حتی خود دانشگاه هم دانشجو ها رو به عنوان کار دانشجویی می فرسته به مدارس واسه تدریس...
من یک سال موندم... ادم از فردای خودش خبر نداره... اما خوب واسه من بهتر شد.. حس میکنم چیزی رو هم از دست ندادم... اطمینان هم دارم همزمان با بقیه دوستام که پارسال رفتن دانشگاه و ترم 15 تا واحد بیشتر نمی تونن پاس کنن تموم می کنم...
باز هم تصمیم با خمودته....
راست میگه میلا شهر دیگه یا جای دیگه بزنید اگه براتون امکان داره قبول شید بره پی کارش
البته پشت کنکور موندن مزایا و معایب داره با توجه به خوده فرد .به هر حال تصمیمه اخر رو خودتون می گیرید.موفق باشید

M a R y a M i
10-07-2011, 14:01
مطمئن باش میزنم و زدم با اینکه رتبهههههه م خیلی بهتر از این رتبه ای که قبول شده پارسال بود :D
ولی قبول نشدم

من میشناسم یکی فقط واسه اینکه بره علامه زد رشته کتابداری
اخه کتابداری چیه؟؟؟؟؟!!!

حالا مهندسی که جای خود داد

اگه میخواین از رتبه و ... اگاه تر بشین
فقط یادگار مطمئن تر هم هست

اصلا فقط اون نیس رشته های دیگه ش مخصوصا انسانی واقعا خنده دارهههههه

milla.online
10-07-2011, 14:02

درسته رشته خیلی جالی نیس

هه!

نه بابا... من قبلا دیدم کارنامه های نساجی رو.... 5-6 هزار بوده نه پنجاه شصت هزار
بچه ها به نظر شما نساجی و معدن ارزش فکر کردن دارن؟؟؟ معدن که می ترسم ازش... خطرناکه بابای یکی از دوستام هم مهندس معدن بود 2-3 ماهی یبار میومد خونه... بیخیاله معدن....
اما نساجی... من بابام تو کاره فرشه(فروش فرش و موکت و پتو و...) منم 3-4 سالی تو مغازش پادویی کردم کلی از این چیزا سرم میشه... اما علاقم خیلی نیست بهش... به نظر شما به نساجی فکر کنم؟!؟!؟!؟

graphmax
10-07-2011, 14:04
یعنی من با این رتبه حتی غیر انتفاعی هم امید ندارم :41:
من خودم تهرانیم میتونم غیرانتفاعی کارشناسی پیوسته عمران خیام مشهد یا ایوانکی قبول شم؟

avator20002000
10-07-2011, 14:09
مطمئن باش میزنم و زدم با اینکه رتبهههههه م خیلی بهتر از این رتبه ای که قبول شده پارسال بود :D
ولی قبول نشدم

اخه کتابداری چیه؟؟؟؟؟!!!

یعنی پارسال زدی قبول نشدی؟
شاید دخترارو نمی گرفتن!:31:
من یادگارو دیدم ولی اونم یسری چیزاش پرت بودش.در کل ولی باید تا 3 هفته دیگه تا جوابا بیاد صبر کنیم بعد بیشتر روش فکر کرد.
ولی رو کانونو گزینه نمی شه زیاد حساب کرد چون همه ی سال ها رتبه ها مثل هم نیست.استثنا ها هم که همیشه هستن.سهمیه ها هم که کنار دستشون !

---------- Post added at 03:08 PM ---------- Previous post was at 03:05 PM ----------

نه بابا... من قبلا دیدم کارنامه های نساجی رو.... 5-6 هزار بوده نه پنجاه شصت هزار
بچه ها به نظر شما نساجی و معدن ارزش فکر کردن دارن؟؟؟ معدن که می ترسم ازش... خطرناکه بابای یکی از دوستام هم مهندس معدن بود 2-3 ماهی یبار میومد خونه... بیخیاله معدن....
اما نساجی... من بابام تو کاره فرشه(فروش فرش و موکت و پتو و...) منم 3-4 سالی تو مغازش پادویی کردم کلی از این چیزا سرم میشه... اما علاقم خیلی نیست بهش... به نظر شما به نساجی فکر کنم؟!؟!؟!؟
معدن اگه پارتی خوب داشته باشی پولسازه.نساجی؟ اخه چه قدر بازار کار داره؟
بچه ها جفتشون بازار کار کمی دارن ولی اگه می خواهید اش خور نشید یا مزدوج نشید می تونن انتخاب های به عنوان راه فرار باشن

---------- Post added at 03:09 PM ---------- Previous post was at 03:08 PM ----------

من خودم تهرانیم میتونم غیرانتفاعی کارشناسی پیوسته عمران خیام مشهد یا ایوانکی قبول شم؟
شما بهر حال نا امید نشو بزن شاید قبول شی

meragj2
10-07-2011, 14:16

پارسال یکی از دوستای من با 5 درصد فیزیک و 20 درصد ریاضی معماری خیام قبول شد؛ خیلی درپیته.

avator20002000
10-07-2011, 14:17
پارسال یکی از دوستای من با 5 درصد فیزیک و 20 درصد ریاضی معماری خیام قبول شد؛ خیلی درپیته.
معماری یکم سطحش پایین تره ولی می تونن به اونجا امید داشته باشن

yarane-naghdi
10-07-2011, 14:17
ما خوشبختانه امسال و انشالله سال بعد از مواد دانشگاه شیراز سهمیه 6 نفره ایی برا پسرها داریم که قبول شدنش زیاد سخت نیست . منم جدیدا که فکر میکنم میبینم بین مکانیک(مهندسی شیمی) و متالوژی به متالوژی خیلی بیشتر علاقه دارمو اینطور که دبیر فیزیکمون میگفت منطقه جنوب کشور بهشت فارغ التحصیلان رشته مواد هست :46:
من امسال زیاد امیدوار نیستم وگرنه اگه دانشگاه شیراز قبول میشدم یه شب جمعه همه بچه ها دعوت من بودید :31:

ولی فعلا ناامید هم نیستم و سعی میکنم که با در نظر گرفتن اینکه در کنکور اصل بر مقایسه بین افراد هست شاید رتبم بد نباشه . این رفیقم همیشه در گوشم میگه که تو داری گولم میزنی تا وقتی رتبت خوب شد غافلگیرم کنی . با این نظرش معلومه خوب فکرم رو زده چون من این قصد رو داشتم ولی متاسفانه احتمال زیاد نمیتونم این رو عملی کنم :27:

alishadabmehr
10-07-2011, 14:24
ولی قبول نشدم

اخه کتابداری چیه؟؟؟؟؟!!!

خوب دوست عزيز يكي اگه از روي علاقه و با اطلاعات قبلي مثلا كتابداري رو بزنه و بتونه تا دكتري بخونه مطمئنن كار واسش ريخته .بچه ها وقتي يه رشته اي رو ميزارن قبلش بازار كار و تمام زوايا رو تعريف كردن.
يه سوالي هم از دوستان داشتم بنظرتون با رتبه ي بين 7 تا 9 هزار سهميه منطقه 1 ميشه مديريت كسب و كار كوچك يكي از دانشگاه هاي تهران روزانه يا شبانه قبول شد؟ اگه نميشه سمنان روزانه ميشه با اين رتبه مديريت كسب و كار كوچك قبول شد؟آخه من خيلي خيلي به اين رشته علاقه دارم اولين انتخابمم ميزنمش.اگه كمك كنيد واقعا ممنون ميشم.

M a R y a M i
10-07-2011, 14:29
خوب دوست عزيز يكي اگه از روي علاقه و با اطلاعات قبلي مثلا كتابداري رو بزنه و بتونه تا دكتري بخونه مطمئنن كار واسش ريخته .بچه ها وقتي يه رشته اي رو ميزارن قبلش بازار كار و تمام زوايا رو تعريف كردن.

نه صرف مدرک و یونی رفت وگرنه ایشون نقاشه :دی

eshghe abi
10-07-2011, 14:53

واقعا؟:41:

===
آقا سال ديگه تاثير معدل بيشتر شه من پدرم در مياد كه :31:
===
بچه ها به جز دانشگاه تهران ديگه كدوما بهترن واسه اينكه ارشد يا دكتري رو خارج بخوني؟(هم از نظر پشتيباني خود دانشگاه و هم اعتبارش؟) :31:

milla.online
10-07-2011, 15:01
نه صرف مدرک و یونی رفت وگرنه ایشون نقاشه :دی

به نظر من رشته های هنر و زبان و مدیریت ها یا همین کتابداری واسه دخترا خیلی خوبه... هم نمی خوان چند سال الکی پشت کنکور بمونن چون قبولی توش آسونه... هم آینده کاریش واسه یه زن خیلی بهتر از یه رشته مثل مهندسی کشتی سازیه.. هم واسه مهندسیا جا واسه آقایون بیشتر باز میشه...

shifter
10-07-2011, 15:43
خب منم در مورد دانشگاهم توضیحاتی بدم... ایشالا که مفید باشه برای بچه هایی که امسال انتخاب رشته میکنن!
:40:دانشگاه شهید باهنر کرمان...:40:
تو سال 51 تاسیس شده توسط مهندس افضلی پور...
دانشگاه بزرگ و سرسبزیه...2 قسمت داره...دانشکده فنی و مهندسیش که معماری خیلی قشنگی داره تو خیابون جمهوری کرمان هست که بهترین جای شهره ! و بقیه دانشکده ها اعم از معماری -علوم-پزشکی-اقتصاد و ... تو محل اصلی دانشگاه که فاصله نسبتا زیادی از مرکز شهر داره هستن...البته بین این 2 قسمت سرویس گذاشتن هرچند اتوبوس هاش ...:13:
البته این نکته رو در نظر داشته باشین که سیاست دانشگاه بر متمرکز کردن همه دانشکده ها تو پردیس اصلی هست...بنابراین دارن ساختمون های جدید میسازن و تا چند سال دیگه هم دانشکده فنی رو کلا منتقل میکنن به همونجا...همین الانش هم بخش مهندسی برق-مهندسی کامپیوتر و عمران منتقل شده به پردیس اصلی دانشگاه!
من سال پیش که قبول شدم اینو نمیدونستم:41:
خوابگاه به سختی میدن! و البته خوابگاه های خود دانشگاه اونجور که شنیدم کیفیت خوبی ندارن و قدیمی هستن...البته خوابگاه خودگردان های زیادی هست تو سطح شهر که میتونین از اونا استفاده کنین!
کیفیت علمی دانشگاه خوبه نسبتا...یعنی بعد از دانشگاه های تهران و شیراز و اصفهان و مشهد و... به نظرم کرمان میتونه اظهار وجود کنه...دانشکده ریاضیش هم همونطور که میدونین تو کشور قطبه و خیلی سخت میگیرن:41: تو رشته های مهندسیش هم فک کنم برق و مکانیکش بالا باشن + رشته مهندسی اپتیک و لیزر که جدیدا اوردن...خودمم سال پیش با 9000 منطقه 2 مهندسی کامپیوتر-سخت افزار شبانه شو قبول شدم!!
حراست وحشتناکی داره...:18: ترجیح میدم چیزی نگم در موردش..
سلف دانشگاه هم بگیر نگیر داره...یه هفته غذاش خوبه یه هفته بد...البته یه بار سوسک دیده شد تو سلف دخترا که سر همین اعتصاب کردیم:31:
شیرازی هم فراوون داریم تو دانشگاه!:31: مثلا ورودی ما 37 % شیرازی بودن 36 % کرمانی تو کل دانشگاه:18::31:

milla.online
10-07-2011, 15:55
خب منم در مورد دانشگاهم توضیحاتی بدم... ایشالا که مفید باشه برای بچه هایی که امسال انتخاب رشته میکنن!
:40:دانشگاه شهید باهنر کرمان...:40:
تو سال 51 تاسیس شده توسط مهندس افضلی پور...
دانشگاه بزرگ و سرسبزیه...2 قسمت داره...دانشکده فنی و مهندسیش که معماری خیلی قشنگی داره تو خیابون جمهوری کرمان هست که بهترین جای شهره ! و بقیه دانشکده ها اعم از معماری -علوم-پزشکی-اقتصاد و ... تو محل اصلی دانشگاه که فاصله نسبتا زیادی از مرکز شهر داره هستن...البته بین این 2 قسمت سرویس گذاشتن هرچند اتوبوس هاش ...:13:
البته این نکته رو در نظر داشته باشین که سیاست دانشگاه بر متمرکز کردن همه دانشکده ها تو پردیس اصلی هست...بنابراین دارن ساختمون های جدید میسازن و تا چند سال دیگه هم دانشکده فنی رو کلا منتقل میکنن به همونجا...همین الانش هم بخش مهندسی برق-مهندسی کامپیوتر و عمران منتقل شده به پردیس اصلی دانشگاه!
من سال پیش که قبول شدم اینو نمیدونستم:41:
خوابگاه به سختی میدن! و البته خوابگاه های خود دانشگاه اونجور که شنیدم کیفیت خوبی ندارن و قدیمی هستن...البته خوابگاه خودگردان های زیادی هست تو سطح شهر که میتونین از اونا استفاده کنین!
کیفیت علمی دانشگاه خوبه نسبتا...یعنی بعد از دانشگاه های تهران و شیراز و اصفهان و مشهد و... به نظرم کرمان میتونه اظهار وجود کنه...دانشکده ریاضیش هم همونطور که میدونین تو کشور قطبه و خیلی سخت میگیرن:41: تو رشته های مهندسیش هم فک کنم برق و مکانیکش بالا باشن + رشته مهندسی اپتیک و لیزر که جدیدا اوردن...خودمم سال پیش با 9000 منطقه 2 مهندسی کامپیوتر-سخت افزار شبانه شو قبول شدم!!
حراست وحشتناکی داره...:18: ترجیح میدم چیزی نگم در موردش..
سلف دانشگاه هم بگیر نگیر داره...یه هفته غذاش خوبه یه هفته بد...البته یه بار سوسک دیده شد تو سلف دخترا که سر همین اعتصاب کردیم:31:
شیرازی هم فراوون داریم تو دانشگاه!:31: مثلا ورودی ما 37 % شیرازی بودن 36 % کرمانی تو کل دانشگاه:18::31:

دانشگاه خوبی به نظر میاد... فقط میگم خود کرمان چطوره وضعیت شهریش.... یعنی پاساژ ماساژ داره واسه ما عشق پاساژا:21:
ریگی میگی نمان تو اون منطقه سرمون رو ببرن؟؟؟ در کل امنیت منطقه از نظر مواد مخدر و.. چطوره؟؟؟؟
حراستش از خلیج هم بیشتر پاچه میگیرن؟؟؟؟ من پارسال هر تیپی می رفتم تو خلیج آخرش یه گیری میدادن... سال دیگه اگه برم خلیج هروز با زیرشلواری میرم...میخوام حال این نگهبانه و این حاج خانمه که دم در وایمسه هرکی میاد رو میگیره بگیرم.:27::21:

Sorosh MAX
10-07-2011, 15:57
سلام بچه ها ...

میشه اخرین رتبه ی قبولی مکانیک شریف پارسالو بذارید ؟ ؟

milla.online
10-07-2011, 16:06
سلام بچه ها ...

میانه رتبه ها تو یادگار ماندگار:منطقه 1 :66... منطقه 2:92

اینم یه کارنامه گزینه 2 با رتبه 131 منطقه 1

Sorosh MAX
10-07-2011, 16:25
آخرین نفر چی ؟

sina3000m
10-07-2011, 16:27
سلام دوستان ... به نظرتون با رتبه حدودا 4 الی 5 هزار منطقه یک بهترین جاهایی که میشه مکانیک یا برق قبول شد کجاها هستند؟ اصلا با همچین رتبه ای میشه یه مرکزاستان تو یکی ازاین دو رشته قبول شد؟

Amir_oscar
10-07-2011, 16:38
سلام دوستان ... به نظرتون با رتبه حدودا 4 الی 5 هزار منطقه یک بهترین جاهایی که میشه مکانیک یا برق قبول شد کجاها هستند؟ اصلا با همچین رتبه ای میشه یه مرکزاستان تو یکی ازاین دو رشته قبول شد؟
مکانیک سنندج رو میاری حتما.

avator20002000
10-07-2011, 16:47
به نظر من رشته های هنر و زبان و مدیریت ها یا همین کتابداری واسه دخترا خیلی خوبه... هم نمی خوان چند سال الکی پشت کنکور بمونن چون قبولی توش آسونه... هم آینده کاریش واسه یه زن خیلی بهتر از یه رشته مثل مهندسی کشتی سازیه.. هم واسه مهندسیا جا واسه آقایون بیشتر باز میشه...
بقیش رو کاری ندارم ولی در مورد زبان و هنر!کی گفته اینو؟
دانشکده هنر یا زبان یه سر بزن.پسرا هم تو این کارا بد نیستنا!
هنر ولی دانشگاه خوب قبول شدنش مشکله!قبلتر از دبیرستان باید به فکرش باشی.

آخرین نفر چی ؟
به اون رتبه تعداد ظرفیتو اضافه کن اخرین نفرو تقریبا به دست می اری

====================
بهترین نفر کنکور پی سی کسی هست که گزینه اخر رو بزنه:

Sorosh MAX
10-07-2011, 16:53

کد:

نه ربطی نداره و هر کس با توجه به خودش اسونی و سختیو میگه و ممکنه یکی به 30 راضی باشه بگه اسون اون یکی به 80

milla.online
10-07-2011, 17:26
بقیش رو کاری ندارم ولی در مورد زبان و هنر!کی گفته اینو؟
دانشکده هنر یا زبان یه سر بزن.پسرا هم تو این کارا بد نیستنا!
هنر ولی دانشگاه خوب قبول شدنش مشکله!قبلتر از دبیرستان باید به فکرش باشی.

به اون رتبه تعداد ظرفیتو اضافه کن اخرین نفرو تقریبا به دست می اری

====================

درسته.. پسرا هم خیلی علاقه دارن.. حتی خود من.. اگه شرایطش مهیا بود و پول داشتم که نگران شغل آیندم نباشم از نظر مالی... میرفتم هنر.... سوالاشو که دیدم دلم هوسشو کرد.. اما خوب باید یه سهمیه های اختصاص بدن به دخترا واسه رشته هایی که می تونن بهتر خودشونو توش نشون بدن... و واسه پسرا هم همینطور.. رشته هایی که بتونن کارای صنعتی و... رو انجام بدن سهمیه بهشون بدن.. دختر دایی خود من مهندسی برق داره... الان تو اداره برق تلفنچیه... تازه بعد از دو سال دنبال کار بودن........:10:

vahid-p
10-07-2011, 17:57
*مکانیک بهشت ریاضیات است
.
.
.

با نظر شما موافقم و با نظر avatar20002000 یکم موافق و بیشتر مخالف. به نظرم دوستان جو رو زیادی اومدن مادیش کردن و همه چیز رو زیر سایه مادیات بردن. من به رشته ای علاقه دارم که همیشه می گفتن این رشته پولی توش نیست، ولی اصلا بی انگیزه نشدم و مطمئن باشید اگه واقعا واقعا علاقه مند باشی و کوشا هر رشته کم درآمدی می تونه پولدارت کنه. به نظرم کسانی که زیادی پول پول می کنن چندان به علم توجهی ندارن که وضعیتشون با شما و بچه های این فروم شباهتی نداره.

خب سعی می کنم مختصر و مفید یکم این دودلی که شما دارین رو برطرف کنم.
اولا اینکه برای سال بعد موندن اونقدرا که می گن هم بد نیست. (خود من ولی حوصله سال دیگه رو ندارم و فکر می کنم امسال اونی که میخوام قبولم ). و باید بگم اکثرا ( نه همیشه ) نتیجه سال بعد خیلی بهتر از سال قبل میشه. شاید برا شما صدق بکنه و شایدم نه که انشالله با تلاشتون می تونید عملیش کنی.
اما باید ببینی به چه قیمتی و برای چی؟
اگه هدفت مکانیکه، خب ببین اگه بتونی یه دانشگاه خوب قبول شی و حالا امیرکبیر نباشه، به نظرم یه سال دیگه نمون پشت کنکور. ولی اگه با رتبه امسال امیدی به دانشگاه خوب نداری، بهتره یه سال دیگه بمونی. البته اینو هم بگم که شنیدم ( مطمئن نیستم ) مکانیک امیرکبیر از شریف بالاتره و احتمالا قبولیش خیلی خیلی سخت باشه.
اگر هدفت ریاضی باشه اوضاع فرق می کنه، چون فکر کنم امسال با این درصدات رتبه ی لازم رو بیاری.

پس به هر چیزی راضی نشو و تا دوست نداشته باشی انتخاب نکن و بذار برا سال بعد. پس ملاک رو این بذار که اون انتخاب رو دوست داشته باشی، نه به این دلیل که حتما امسال بری دانشگاه. ضمنا عمر طلاست، درسته و می تونی از این عمر استفاده کنی و یه سال پشت کنکور بمونی تا به علاقت برسی یا هم بری دانشگاهی که دوست نداری فقط به خاطر اینکه دو ترم جلو تر بیفتی!

یه سال پشت کنکور میمونم چون دوتا فایده برام داره. اولا که میرم رشته و دانشگاه دلخواهم. دوما که با کتابهای درسی جدید آشنا میشم (اگه بخوام معلم شم لازمه). بعد ایشالله میرم امیرکبیر مکانیک میخونم. در حین دوران دانشجویی، میرم دبیرستان خودمون و به بچه هایی که نیاز دارن، تدریس خصوصی میکنم . مجانی. این کار دوتا فایده داره. یکی این که میفهمم که به درد معلمی میخورم یا نه. دوم این که اگه کارم خوب باشه، شاید تو همون مدرسه مشغول به تدریس شدم. بعد از چهار پنج سال تدریس خصوصی کردن و مکانیک خوندن، دیگه میتونم راحت مسیر آینده رو با دید بازتر انتخاب کنم. شاید هم دوتا شغل رو با هم پیش ببرم. خدا رو چه دیدی...
به نظرم بهترین تصمیم رو گرفتی با این توصیفاتی که قبلا گفته بودی. خود من ( ببخشید که هی خودم رو مثال میزنم چون وضعیت مشابهی داریم ) هم خیلی دوست دارم حداقل تجربه معلمی داشته باشم. همچنین هر رشته ای که برم سعی می کنم جز دروس همون رشته به دروسی که قبلا علاقه داشتم هم برسم و تو وقت آزاد دنبالش رو بگیرم یکی مثل ریاضی و یکی هم فیزیک ( :40: ) و حتی شعر و ادبیات! ( قرار نشده مهندس شدی دیگه دنبال کتاب شعر نری که ). پس اگه به چیزی علاقه دارید، حتی بعدا هم میشه به صورت مطالعه آزاد اونو یادگرفت یا تو وقت آزاد اونو انجام داد. اتفاقا دو شغله بودن به نظرم خیلی خوبه و برای جامعه مفیدتر خواهی بود :46:

میرم دبیرستان خودمون و به بچه هایی که نیاز دارن، تدریس خصوصی میکنم . مجانی.
منم با چند تا از دوستان قرار شده سعی کنیم و برای حوزه گزینه دو شهرمون و دبیرستانمون به صورت مشاوره و اینا فعلا فعالیت کنیم ( به خاطر علاقمون و سعی برای پیشرفت بچه های مدرسه و شهر و مفتی باشه و نه برای کسب درآمد و بتونیم قسمتی از زحمتای دبیرامون رو جبران کنیم) و مطمئنا تجربه ی یه کنکوری خیلی بهتر از کسیه که سالهاست از کنکور دور شده.

کلام آخر اینکه : تصمیم درستی گرفتی به نظرم و اگه مرد تلاش و کوشش هستی، از چیزی نترس و همه اینها محقق می شه و بدون : گر به شوق کعبه خواهی زد قدم *** سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

---------- Post added at 06:57 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

آخرین رتبه رشته ها رو نمی تونی از تو اینترنت گیر بیاری. باید از کسی که پارسال قبول شده بپرسی تا بهت بگه آخرین نفر کلاسشون تو اون سهمیه چه رتبه ای آورده. ولی اگه فکر می کنی رتبت تو سهمیه زیر 100 میشه احتمال 90 درصد قبولی.

vahid-p
10-07-2011, 18:03
آخرین رتبه رشته ها رو نمی تونی از تو اینترنت گیر بیاری. باید از کسی که پارسال قبول شده بپرسی تا بهت بگه آخرین نفر کلاسشون تو اون سهمیه چه رتبه ای آورده. ولی اگه فکر می کنی رتبت تو سهمیه زیر 100 میشه احتمال 90 درصد قبولی.

solo8
10-07-2011, 18:09
یه سوال فنی!

یعنی چی منطقه 1 و فلان و بهمان!؟

ما که الان گرگان زندگی میکنیم میخوایم طهران درس بخونیم چجوری حساب میشه؟

راستی رتبه ی منطقه و رتبه کلی جریانش چیه؟

shifter
10-07-2011, 18:18
دانشگاه خوبی به نظر میاد... فقط میگم خود کرمان چطوره وضعیت شهریش.... یعنی پاساژ ماساژ داره واسه ما عشق پاساژا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ریگی میگی نمان تو اون منطقه سرمون رو ببرن؟؟؟ در کل امنیت منطقه از نظر مواد مخدر و.. چطوره؟؟؟؟
حراستش از خلیج هم بیشتر پاچه میگیرن؟؟؟؟
كرمان شهر خوبيه...تاييد ميشه!:31:
اره حراستش خفن گيربازاره...

به نظرتون با رتبه حدودا 4 الی 5 هزار منطقه یک بهترین جاهایی که میشه مکانیک یا برق قبول شد کجاها هستند؟ اصلا با همچین رتبه ای میشه یه مرکزاستان تو یکی ازاین دو رشته قبول شد؟
علاوه بر مكانيك سنندج+ مكانيك يزد و كرمان(البته احتمال روزانه شايد كمتر باشه اما شبانه اش 100%) همچنين مكانيك بوشهر رو ميدونم كه سال پيش با اين رتبه قبول شدن...:20:

خب كل كشور منطقه بندي شده...شهر هاي بزرگ مثلا تهران و شيراز و اصفهان و...جزو منطقه 1 هستن...بقيه شهرا كه اكثرا مركز استانها هستن جزو منطقه 2 حساب ميشن و بقيه شهراي كوچيك ميشن منطقه 3!
هر چند تا استان كنار هم يه قطب رو تشكيل ميدن...مثلا شما كه گرگان هستي تو قطب استان تهران حساب ميشي پس شانست براي قبولي تو دانشگاهاي تهران بيشتر از كسيه كه مثلا تو بوشهر هست!:20:

milla.online
10-07-2011, 18:36
كرمان شهر خوبيه...تاييد ميشه!:31:
اره حراستش خفن گيربازاره...

علاوه بر مكانيك سنندج+ مكانيك يزد و كرمان(البته احتمال روزانه شايد كمتر باشه اما شبانه اش 100%) همچنين مكانيك بوشهر رو ميدونم كه سال پيش با اين رتبه قبول شدن...:20:

خب كل كشور منطقه بندي شده...شهر هاي بزرگ مثلا تهران و شيراز و اصفهان و...جزو منطقه 1 هستن...بقيه شهرا كه اكثرا مركز استانها هستن جزو منطقه 2 حساب ميشن و بقيه شهراي كوچيك ميشن منطقه 3!
هر چند تا استان كنار هم يه قطب رو تشكيل ميدن...مثلا شما كه گرگان هستي تو قطب استان تهران حساب ميشي پس شانست براي قبولي تو دانشگاهاي تهران بيشتر از كسيه كه مثلا تو بوشهر هست!:20:

البته باید در مورد بوشهر بگم شانس قبولی بچه های بوشهر تو تهران واسه چند رششته خاص مثل نفت شریف.. یا صنعت نفت.. یا مهندسی پزشکی امیر کبیر و هوافضای امیر کبیر از همه بچه های ایران بیشتره......
چون بوشهر منطقه محرومه و هر سال چند نفر با رتبه های پرت مثل 3-4 هزار اینجاها قبول میشن....
بچه های بوشهر اگه اینجا هستین جاااااااااان من هوافضا خواجه نصیر نزنید اگه رتبتون بهتر از من شد..... پزشکی امیر کبیر هم نزنید بیو الکتریک رو...اوکی؟؟؟ :42: من دوست دارم برم....:22:

bnmnb
10-07-2011, 18:45
واقعا؟:41:
بچه ها به جز دانشگاه تهران ديگه كدوما بهترن واسه اينكه ارشد يا دكتري رو خارج بخوني؟(هم از نظر پشتيباني خود دانشگاه و هم اعتبارش؟) :31:
بله همینطوریه
علتش هم اینه که می خوان برای بورس شدن تو دانشگاههای خارجی آماده بشی:8:

lohrasbi
10-07-2011, 19:08
با نظر شما موافقم و با نظر avatar20002000 یکم موافق و بیشتر مخالف. به نظرم دوستان جو رو زیادی اومدن مادیش کردن و همه چیز رو زیر سایه مادیات بردن. من به رشته ای علاقه دارم که همیشه می گفتن این رشته پولی توش نیست، ولی اصلا بی انگیزه نشدم و مطمئن باشید اگه واقعا واقعا علاقه مند باشی و کوشا هر رشته کم درآمدی می تونه پولدارت کنه. به نظرم کسانی که زیادی پول پول می کنن چندان به علم توجهی ندارن که وضعیتشون با شما و بچه های این فروم شباهتی نداره.

اولا اینکه برای سال بعد موندن اونقدرا که می گن هم بد نیست. (خود من ولی حوصله سال دیگه رو ندارم و فکر می کنم امسال اونی که میخوام قبولم ). و باید بگم اکثرا ( نه همیشه ) نتیجه سال بعد خیلی بهتر از سال قبل میشه. شاید برا شما صدق بکنه و شایدم نه که انشالله با تلاشتون می تونید عملیش کنی.
اگه هدفت مکانیکه، خب ببین اگه بتونی یه دانشگاه خوب قبول شی و حالا امیرکبیر نباشه، به نظرم یه سال دیگه نمون پشت کنکور. ولی اگه با رتبه امسال امیدی به دانشگاه خوب نداری، بهتره یه سال دیگه بمونی. البته اینو هم بگم که شنیدم ( مطمئن نیستم ) مکانیک امیرکبیر از شریف بالاتره و احتمالا قبولیش خیلی خیلی سخت باشه.
اگر هدفت ریاضی باشه اوضاع فرق می کنه، چون فکر کنم امسال با این درصدات رتبه ی لازم رو بیاری.

پس به هر چیزی راضی نشو و تا دوست نداشته باشی انتخاب نکن و بذار برا سال بعد. پس ملاک رو این بذار که اون انتخاب رو دوست داشته باشی، نه به این دلیل که حتما امسال بری دانشگاه. ضمنا عمر طلاست، درسته و می تونی از این عمر استفاده کنی و یه سال پشت کنکور بمونی تا به علاقت برسی یا هم بری دانشگاهی که دوست نداری فقط به خاطر اینکه دو ترم جلو تر بیفتی!

به نظرم بهترین تصمیم رو گرفتی با این توصیفاتی که قبلا گفته بودی. خود من ( ببخشید که هی خودم رو مثال میزنم چون وضعیت مشابهی داریم ) هم خیلی دوست دارم حداقل تجربه معلمی داشته باشم. همچنین هر رشته ای که برم سعی می کنم جز دروس همون رشته به دروسی که قبلا علاقه داشتم هم برسم و تو وقت آزاد دنبالش رو بگیرم یکی مثل ریاضی و یکی هم فیزیک ( :40: ) و حتی شعر و ادبیات! ( قرار نشده مهندس شدی دیگه دنبال کتاب شعر نری که ). پس اگه به چیزی علاقه دارید، حتی بعدا هم میشه به صورت مطالعه آزاد اونو یادگرفت یا تو وقت آزاد اونو انجام داد. اتفاقا دو شغله بودن به نظرم خیلی خوبه و برای جامعه مفیدتر خواهی بود :46:

منم با چند تا از دوستان قرار شده سعی کنیم و برای حوزه گزینه دو شهرمون و دبیرستانمون به صورت مشاوره و اینا فعلا فعالیت کنیم ( به خاطر علاقمون و سعی برای پیشرفت بچه های مدرسه و شهر و مفتی باشه و نه برای کسب درآمد و بتونیم قسمتی از زحمتای دبیرامون رو جبران کنیم) و مطمئنا تجربه ی یه کنکوری خیلی بهتر از کسیه که سالهاست از کنکور دور شده.

کلام آخر اینکه : تصمیم درستی گرفتی به نظرم و اگه مرد تلاش و کوشش هستی، از چیزی نترس و همه اینها محقق می شه و بدون : گر به شوق کعبه خواهی زد قدم *** سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
آقا وحید خیلی خیلی منو شرمنده کردی. این استدلال منطقی تو، دوباره منو به وجد اورد!:11::11::11:
برات یه پیغام خصوصی فرستادم. بروو بخون.

graphmax
10-07-2011, 19:17
--------------------------------------------------------------------------------

سلام
رتبه من شده 25 هزاره منطقه 1 و متولد تهرانم و پسر .
خواهش میکنم کمک کنید

توی کدومشون میتونم قبول شم ؟؟؟؟؟

1.مهندسی پزشکی دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا مشهد

2.مهندسی عمران موسسه غیر انتفاعی ایوانکی (پیوسته)

3.مهندسی IT دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا مشهد

4.مهندسی صنایع موسسه غیرانتفاعی سجاد مشهد

5.مهندسی عمران موسسه غیرانتفاعی سجاد مشهد(پیوسته)

alishadabmehr
10-07-2011, 19:41

---------- Post added at 06:57 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

ببين دوست عزيز من خودم كنكوري 89 بودم موندم واسه 90 و خواهرم هم كنكوري 87 بود موند واسه 88 ولي جفتمون از موندنمون تقريبا زياد راضي نيستيم چون به اون نتيجه اي كه ميخواستيم نرسيديم سال دوم يه سري بدبختيهايي داره مثلا استرس اينكه تو سال دومي هستي وبايد اين سال قبول شي اون چيزي رو كه ميخواي و فشار خانواده و فاميل .همچنين دروس انقدر واست تكراري ميشه كه حالت بهم ميخوره از كتابهات البته نمي خوام بگم موندن بشت كنكور اشتباهه ميگم آدم بايد تا ميتونه زورشو بزنه تو همون سال اول اون رشته ي مورد علاقشو تو دانشگاه سراسري نشد آزاد قبول شه بره .در مورد اينكه آدم بايد رشته ي مورد علاقشو بخونه منم 100 درصد موافقم ولي اكثر كنكوريها از رشته ها اطلاعات خيلي كلي دارن و اطلاعاتشون جامع نيست و بخاطر همين ممكنه بعدا دچار مشكل شن مثلا به يكي از دوستان گفتم رشته ي مديريت بازرگاني رو بزن گفت ازش بدم مياد گفتم چرا جالبه واقعا جواب قانع كننده اي گرفتم گفت از اسمش خوشم نمياد !!!!
من يكي از رفيقام عشق شيمي بود رشتش تجربي چون شيمي تهران قبول نشد روانشناسي علامه سراسري رو رفت دو ترم متوالي مشروط شد اصلا هم خوشش نمياد از اين رشته انگار به زور ننه باباش ميره دانشگاه خوب اين ليسانسم بگيره ديگه بايد بره سراغ يه كار ديگه.

البته يادم رفت بگم كه شايد بگين سال دوم اگه زياد بخونيم حتما ميتونيم رشته ي مورد علاقمون رو قبول شيم خواهر من يه سال موند سال اول رتبش تو منطقه يك تجربي شش هزار شد سال دوم 4 هزار با اينكه سال اول روزي 4 ساعت مي خوند و سال دوم روزي 8 تا 10 ساعت ولي صيح كنكور انقدر استرس گرفت كه ميگفت سر كنكور دست راستم ميلرزيد نمي تونستم با دست راست تست ها رو بزنم با دست چب ميزدم .

Alamate Soal
10-07-2011, 20:04
بچه ها در مورد رشته هاي علوم پزشكي هر سوالي داشتين من در تاپيك و در خارج از تاپيك در خدمتتونم
فعلا به همه توصيه ميكنم كه پزشكي نخونين و به دندان و دارو فكر كنين . مگر اينكه وضع ماليتون در حد لاليگا باشه

milla.online
10-07-2011, 20:16
ببين دوست عزيز من خودم كنكوري 89 بودم موندم واسه 90 و خواهرم هم كنكوري 87 بود موند واسه 88 ولي جفتمون از موندنمون تقريبا زياد راضي نيستيم چون به اون نتيجه اي كه ميخواستيم نرسيديم سال دوم يه سري بدبختيهايي داره مثلا استرس اينكه تو سال دومي هستي وبايد اين سال قبول شي اون چيزي رو كه ميخواي و فشار خانواده و فاميل .همچنين دروس انقدر واست تكراري ميشه كه حالت بهم ميخوره از كتابهات البته نمي خوام بگم موندن بشت كنكور اشتباهه ميگم آدم بايد تا ميتونه زورشو بزنه تو همون سال اول اون رشته ي مورد علاقشو تو دانشگاه سراسري نشد آزاد قبول شه بره .در مورد اينكه آدم بايد رشته ي مورد علاقشو بخونه منم 100 درصد موافقم ولي اكثر كنكوريها از رشته ها اطلاعات خيلي كلي دارن و اطلاعاتشون جامع نيست و بخاطر همين ممكنه بعدا دچار مشكل شن مثلا به يكي از دوستان گفتم رشته ي مديريت بازرگاني رو بزن گفت ازش بدم مياد گفتم چرا جالبه واقعا جواب قانع كننده اي گرفتم گفت از اسمش خوشم نمياد !!!!
من يكي از رفيقام عشق شيمي بود رشتش تجربي چون شيمي تهران قبول نشد روانشناسي علامه سراسري رو رفت دو ترم متوالي مشروط شد اصلا هم خوشش نمياد از اين رشته انگار به زور ننه باباش ميره دانشگاه خوب اين ليسانسم بگيره ديگه بايد بره سراغ يه كار ديگه.

البته يادم رفت بگم كه شايد بگين سال دوم اگه زياد بخونيم حتما ميتونيم رشته ي مورد علاقمون رو قبول شيم خواهر من يه سال موند سال اول رتبش تو منطقه يك تجربي شش هزار شد سال دوم 4 هزار با اينكه سال اول روزي 4 ساعت مي خوند و سال دوم روزي 8 تا 10 ساعت ولي صيح كنكور انقدر استرس گرفت كه ميگفت سر كنكور دست راستم ميلرزيد نمي تونستم با دست راست تست ها رو بزنم با دست چب ميزدم .
با حرفتون هم موافقم هم مخالف
من خودم 1 سال موندم و از اینکه موندم خوشحالم... البته من پل های پشت سرم رو خراب کردم سال اول و آزاد ثبتنام نکردم... بعدا کلی به خودم فحش دادم.. ولی الان که فکر می کنم می بینم کارم درست بوده.......
پارسال 24 هزار شدم ولی امسال قطعا زیر 6 هزار میشم....
امسال بیشتر درس خوندم اما نا اونقد که میگن... من میانگین ساعات مطالعم حدود 5 ساعت در روز بود.... فقط ظهر تا شب میرفتم کتابخونه....
ولی خب درس خوندنم مداوم بود و لذت می بردمم... هیچ وقت تو دوران مطالعم به هدف فکر نکردم... حتی روزای آخر.....
روز کنکور بهترین روز توی زندگیم هم نبود توی ماه بود واسم.... اصلا استرس نداشتم چون همه چی رو گرفتم به بیخیالی... گفتم فوقش اینه که قبول نشم... دنیا به آخر نمیرسه که... آزاد خیلی صفاش و... بیشتره..:31: باور کنید سر جلسه یکی از بهترین لحظه های عمرم بود... با اینکه همه آموخته هام رو نتونستم رو برگه پیاده کنم... اما در کل راضیم چون از سال قبلم بهتر شده... من سال قبل فیزیک شبانه قبول شدم... انتخاب 97 ام بود...:8:
تو طول سال هم اصلا استرس نداشتم.... سعی میکردم دنبال راه های جدید باشم واسه سوالا تو درسایی که می خوندم.. و تو درسا خلاقیت بخرج میدادم... چون زیاد هم سالای قبل درس نمی خوندم درسا برام جدید بودن اکثرا........اما خب بعضی از دوستام مشکل تکراری بودن درسا رو داشتن.
البته خیلی از دوستام هم که تو طول ال چندین بار بردین الان پشیمونن... یکی از دوستام پارسال 15 هزار شد و عمران شبانه آورد.. اما نرفت.. امسال خودش می گه 20 هزار هم نمی شه....
اگه کسی می خواد بمونه برای سال دیگه بنظر من باید مثبت بودن یا نبودن تاثیر معدلش رو در نظر بگیره و اگه موندنی شد حتما به کانون بره.. حتی اگه سال قبلش اونجا بوده...

graphmax
10-07-2011, 20:17
درباره رشته مهندسی پزشکی اطلاعی دارید ؟
بازاره کار ؟ درسها ؟ و....
و اینکه ارزش خوندن تو غیرانتفاعی معتبر داره یا نه؟
شهریه اش در غیر انتفاعی چقدر در می آد؟

avator20002000
10-07-2011, 20:48
یه سوال فنی!

راستی رتبه ی منطقه و رتبه کلی جریانش چیه؟
شما احتمالا منطقه 3 حساب میشید.یعنی سهمیه خوبی برای جاهای خوب قبول شدن دارید

بچه ها در مورد رشته هاي علوم پزشكي هر سوالي داشتين من در تاپيك و در خارج از تاپيك در خدمتتونم
فعلا به همه توصيه ميكنم كه پزشكي نخونين و به دندان و دارو فكر كنين . مگر اينكه وضع ماليتون در حد لاليگا باشه
سلام!من در مورده پزشکی سوالی ندارم پدرم پزشکه همه معایبشو می دونم با رشته های مرتبطشو ولی می خواستم بدونم شما در مورد دانشگاه های بین المللی چیزی می دونی؟
شهریش؟
پوله جاش؟
شرایط اصلیش(منظورم اینه مدرک زبانه الزامی هست در صورتی که درصد زبان خوب باشه؟)
رتبم باید زیر چند هزار بشه؟
کلا هر چی در موردشون بگی ممنونت می شم خیلی!:11::11::11::11::10:

F A R I D
10-07-2011, 20:49
سلام
بچه ها سوالی ازتون دارم.
من در گروه تجربی امسال با مشاهده کلید اولیه این درصدهارو بدست آوردم:
ادبیات:22
عربی:49
دینی:44
زبان:59
فیزیک:22
شیمی:50
زیست:47
ریاضی:44

فکر نمیکنم روزانه قبول بشم. به نظرتون واحد بین الملل دندان پزشکی قبول میشم؟
کیفیت خوبی این دانشگاهها دارن؟ من از چند نفر شنیدم میگن که خوبه و فرقی با دانشگاههای دیگه نداره و همش به خودم آدم بستگی داره.

بیشتر از کیفیت این دانشگاهها بگید
با تشکر...

milla.online
10-07-2011, 20:51
درباره رشته مهندسی پزشکی اطلاعی دارید ؟
بازاره کار ؟ درسها ؟ و....
و اینکه ارزش خوندن تو غیرانتفاعی معتبر داره یا نه؟
شهریه اش در غیر انتفاعی چقدر در می آد؟

مهندسی پزشکی از مهندسی های خوبه تو دنیا و تو ایران
خودش 3 شاخه داره
بیومکانیک که از همه مهمتره و رابطه نزدیکی با رشته اعضا مصنوعی داره
بیو الکتریک هم بیشتر تو تجهیزات برقی پزشکی کاربرد داره و تو بیمارستانا امکان استخدامش خیلی بالاست به عنوان تعمیرکار و... به گمونم
بیو ماتریال هم بیشتر برای واحد های صنعتی پزشکی مثل سرنگ سازی و.. کاربرد داره... در کل علم خوبیه ... بازار کاریش هم اگه علاقه مند باشی مسلما خوبه...

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:49 PM ----------

سلام
بچه ها سوالی ازتون دارم.

کیفیت خوبی این دانشگاهها دارن؟ من از چند نفر شنیدم میگن که خوبه و فرقی با دانشگاههای دیگه نداره و همش به خودم آدم بستگی داره.

با تشکر...
این واحد ها کیفیت خوب و قابل قبولی دارن... اما خوب هزینه بالایی داره....
به نظر من درباره این واحد ها و آزاد تحقیق کن... سعی کن تو این روزا هم یهه مرور کلی به آزاد داشته باشی تو پزشکی آزاد یه چیز خوب بیاری...

avator20002000
10-07-2011, 21:13
سلام
بچه ها سوالی ازتون دارم.

با تشکر...

مهندسی پزشکی از مهندسی های خوبه تو دنیا و تو ایران
خودش 3 شاخه داره
بیومکانیک که از همه مهمتره و رابطه نزدیکی با رشته اعضا مصنوعی داره
بیو الکتریک هم بیشتر تو تجهیزات برقی پزشکی کاربرد داره و تو بیمارستانا امکان استخدامش خیلی بالاست به عنوان تعمیرکار و... به گمونم
بیو ماتریال هم بیشتر برای واحد های صنعتی پزشکی مثل سرنگ سازی و.. کاربرد داره... در کل علم خوبیه ... بازار کاریش هم اگه علاقه مند باشی مسلما خوبه...

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:49 PM ----------

این واحد ها کیفیت خوب و قابل قبولی دارن... اما خوب هزینه بالایی داره....
به نظر من درباره این واحد ها و آزاد تحقیق کن... سعی کن تو این روزا هم یهه مرور کلی به آزاد داشته باشی تو پزشکی آزاد یه چیز خوب بیاری...

اینجا یه سری اطلاعات داده:

princeofpersia_7
10-07-2011, 21:17
بچه ها این سوال رو من قبلا هم پرسیدم کسی جواب نداد :41:

این دفعه دیگه تو رو خدا یکی تحویل بگیره:31:

سوال اینه که با رتبه ای بین 15-20 هزار منطقه یک ، برای رشته های شاخه مدیریت ، در دانشگاه های اطراف تهران مثل سمنان و قزوین و قم و زنجان ....میشه قبولی داشت یا نه؟ حالا هم شبانه و هم روزانه...:46:

ممنون میشم یکی کلا راهنمایی کنه...:11:

avator20002000
10-07-2011, 21:19

سوال اینه که با رتبه ای بین 15-20 هزار منطقه یک ، برای رشته های شاخه مدیریت ، در دانشگاه های اطراف تهران مثل سمنان و قزوین و قم و زنجان ....میشه قبولی داشت یا نه؟ حالا هم شبانه و هم روزانه...:46:

شما قبلش یه سر اینجا بزن:

milla.online
10-07-2011, 21:24

دانشگاه بوشهر مدیریت مالی شبانه تا 18 هزار راحت میگیره.. اما خوب به تهران نزدیک نیست.. اما باید شبانه جاهایی مثل سمنان و همدان هم روی همین حدود باشه...

ahmad72
10-07-2011, 22:22
میگم برا تهران هم سهمیه ی بومی لحاظ میشه؟

Reza31001
10-07-2011, 22:36
دمتون داغ
*مکانیک بهشت ریاضیات است
.
.
.

با این اوصاف من به یه نتیجه رسیدم ( که البته باید حالا حالاها روش فکر کنم). یه سال پشت کنکور میمونم چون دوتا فایده برام داره. اولا که میرم رشته و دانشگاه دلخواهم.

تا اینجا ok

دوما که با کتابهای درسی جدید آشنا میشم (اگه بخوام معلم شم لازمه)
این تیکش زیاد درست نیست چون قرار نیست که کتابها تغییرات عجیبی داشته باشند علم و دانش که عوض نمیشه فقط یکم ویرایش کتابها عوض میشه و مباحث بالا پایین میشن وگرنه تا بوده و هست برای پیدا کردن ماکسیمم مینیمم باید مشتق بگیری مساوی صفر قرار بدی

بعد ایشالله میرم امیرکبیر مکانیک میخونم
اینجا یکم حساسه
بعضی ها سال اول کنکور میدن و خراب می کنن 5 رقمی میشن و یا 7-8 هزار میارن سال بعد تلاش میکنن و زیر 3 هزار میارن و جایی که می خوان قبول میشن بعضی های دیگه هم هستن مثل شما که سال اول رتبشون نسبتا خوبه ولی نتیجه دلخواهشون نیست و دوباره می خوندد برای 3 رقمی یا 2 رقمی به نظر من دسته دوم کارشون خیلی سخت تره و با توجه به همون تغییرات کتابها کار افرادی که می خوان سال 91 دوباره کنکور بدن باز سخت تر هم میشه ( نگین حرفش تناقض داره چون قراره تست طرح بشه یه نکته کوچیک هم برای غلط زدن تست کافیه)

در حین دوران دانشجویی، میرم دبیرستان خودمون و به بچه هایی که نیاز دارن، تدریس خصوصی میکنم . مجانی. این کار دوتا فایده داره. یکی این که میفهمم که به درد معلمی میخورم یا نه. دوم این که اگه کارم خوب باشه، شاید تو همون مدرسه مشغول به تدریس شدم. بعد از چهار پنج سال تدریس خصوصی کردن و مکانیک خوندن، دیگه میتونم راحت مسیر آینده رو با دید بازتر انتخاب کنم. شاید هم دوتا شغل رو با هم پیش ببرم.
می تونی از موسسات خصوصی هم استفاده کنی

در آخر هم اگه به معلمی علاقه زیادی داری می تونی به دانشگاههای تربیت معلم ( مشخصا شهید رجایی تهران) هم فکر کنی
منم به معلمی علاقه زیادی دارم و به این گزینه هم فکر میکردم ولی چون برام مقدور نبود تهران برم، نشد
منتها اگه این کار رو بکنی تهش معلم میشی نه مهندس یا چیز دیگه
البته من دبیری داشتم که تو تربیت معلم درس خونده بود و حالا شاید در سن 32-33 سالگی به طور میانگین روزی 200-300 تومن از کلاس های خصوصیش در میاورد یه دبیر دیگه هم داشتم که عمران شریف خونده بود و علاوه بر داشتن یه شرکت عمرانی درس هم میداد ( خودش میگفت علاقه داره) و خوب معلم معروفی هم هست یعنی شرایطی که شما دوست داری
در کل منظور اینکه هر دوراهی که پیش روت هست خوبه و آینده روشنی داره ولی تو راه دوم یه قدم عقب تری و باید یه سال دیگه سخت تلاش کنی چون رتبه 2000-3000 رو به زیر 500 آوردن کار سختیه

----------------------------------------------------------------------------------------------

اینم بگم که خیلی برای فکر کردن وقت نداری چون وقتی نتایج اولیه بیاد 2-3 روز بعدش انتخاب رشته شروع میشه و اگه دانشگاه دولتی بزنی و قبول شی دیگه راهی برای کنکور دوباره دادن نیست بنابراین تو این 2-3 هفته کامل فکراتو بکن و از بزرگترها مشورت بگیر که هم بعدا از انتخابت پشیمون نشی و هم تا قبل از اومدن نتایج لیست انتخابات تقریبا معلوم باشه چون اون موقع کارها عجله ای میشه و میدونی که عجله هم کار شیطونه :31:

brave_ie
10-07-2011, 22:38
شدیدا به بچه های ریاضی پیشنهاد میکنم
رشته های برق و مکانیک رو به خاطر اسمشون انتخاب نکنین...
شدیدا توصیه یکنم

leon scott kendy
10-07-2011, 23:13
سلام بچه ها این تاپیک رو دیدم اومدم سریع
ببنم چی بید تا اطلاعاتم رو زیاد کنم ممنون از صحبت هایتان یک چیز هایی گرفتم
من خودم عملا دنبال یک رشته عادی هستم که نه زیاد سخت باشه و بشه کنارش کار کرد
شما به نظرت چی خوبه
خوب خودم از عمران و معماری و طراحی و انمیشن و اینجور چیز ها خوشم می آید یا کاغذی یا کامپیوتری به نظرتون باسه من چی خوبه ؟

ahmad72
11-07-2011, 02:17
دوستانی که این تاپیکو نخوندن حتما بخوننش ...

رفتن به دانشگاه از «الف» تا «ی» (ثبت نام ،کتاب ،خوابگاه و...)

songilgook
11-07-2011, 06:26
سلام
من امسال کنکوری بودم هنر هم سراسری هم آزاد.
سراسری که میخوام نمایش (کارگردانی) رو بزنم آزاد هم که ازاول زدم نمایش:5:
اما نمیدونم که عملیشون چجوریه؟ آزاد که شنیدم عملی نداره.
چه کتابها و منابعی برای عملی سراسری باید بخونم؟ چیا باید بلد باشم؟
راستی من سوره رو هم انتخاب کرده بودم که متاسفانه سینما داشته نه نمایش ولی حالا همینجوری سینما رو هم زدم ولی قبول شدم که میشم نمیرم:31: یا نه برم درسای مشترک نمایش رو پاس کنم بعدش تغییر رشته بدم برم بقیشو بخونم؟ :18:
خلاصه نئیدونم........ این مشاوره ها هم که خودشون بیشتر به مشاوره نیاز دارن.
هرچی میپرسی میگن بذار دفترچه ی انتخاب رشته بیاد بعدا.......بعد که دفترچه میاد هیچی بلد نیستن بگن!
تایادم نرفته من شهرستانی هستم :2:( این شکله واسه اینه که همش باید مثه عقب مونده ها باشیم چرا اینقدر فرق میذارن)
پیش پیش ممنون از جوابتون:11:

avator20002000
11-07-2011, 08:38
دوستانی که این تاپیکو نخوندن حتما بخوننش ...

رفتن به دانشگاه از «الف» تا «ی» (ثبت نام ،کتاب ،خوابگاه و...)

ممنون ولی این که ماله الان نیست!ماله بعد از قبولیه!:31:

graphmax
11-07-2011, 08:42
سلام
رتبه من شده 25 هزاره منطقه 1 و متولد تهرانم و پسر .
خواهش میکنم کمک کنید

توی کدومشون میتونم قبول شم ؟؟؟؟؟

1.مهندسی پزشکی دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا مشهد

2.مهندسی عمران موسسه غیر انتفاعی ایوانکی (پیوسته)

3.مهندسی IT دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا مشهد

4.مهندسی صنایع موسسه غیرانتفاعی سجاد مشهد

5.مهندسی عمران موسسه غیرانتفاعی سجاد مشهد(پیوسته)

lohrasbi
11-07-2011, 09:31
هر دوراهی که پیش روت هست خوبه و آینده روشنی داره ولی تو راه دوم یه قدم عقب تری و باید یه سال دیگه سخت تلاش کنی چون رتبه 2000-3000 رو به زیر 500 آوردن کار سختیه

اینم بگم که خیلی برای فکر کردن وقت نداری چون وقتی نتایج اولیه بیاد 2-3 روز بعدش انتخاب رشته شروع میشه
بسیار بسیار ممنون از صحبت های حساب شده ی شما. :11:
من سه تا سوال برام پیش اومده. یکی اینکه شما از کجا میدونستی که من رتبم 2 - 3 هزار میشه و میخوام سال دیگه بشم زیر 500 ؟ آخه من این رو تو فروم نگفته بودم! شما از خودم هم دقیقتر تخمین زدی! معلومه که خیلی با هوشی:46:
دوم اینکه دقیقن چند روز واسه انتخاب رشته فرصت داریم؟ مثلا اگه 10 مرداد نتایج اولیه بیاد، مگه تا آخر مرداد فرصت نداریم؟
سوم اینکه شما رشتت ریاضیه؟ آخه یادمه روز کنکور ساعت 07:57 پست داده بودی!:21:
راستی بازم ممنون از پستت.:11::11::11:

Amir_oscar
11-07-2011, 09:33

من وکیل ایشون هستم. مکانیک فردوسی می خونه ایشون. از خرخونای کنکور 89 فروم تشریف دارن... :دی

alishadabmehr
11-07-2011, 09:51
شدیدا توصیه یکنم

اتفاقا يكي رو ميشناسم ليسانسه مكانيك داره چون خوشش نمي اومد رفته مهندسي خاكشناسي رو از صفر شروع كرده الان 30 سالشه ترم 4 خاكشناسي رو تموم كرده واقعا واسم تعجب برانگيز بود...

milla.online
11-07-2011, 09:59
بچه ها يه سوال...
معماري داخلي زير شاخه مهندسي معماري هست يا خودش يعه رشته جداگونست؟؟؟ توي ارشد چي؟؟؟يعني اصلا زير شاخه هاش چطوره؟؟؟

ahmad72
11-07-2011, 11:32
ممنون ولی این که ماله الان نیست!ماله بعد از قبولیه!
خواهش ...
ولی قبولیم دیگه؛مگه نیستیم؟ :دی

AB
11-07-2011, 12:06
اگه تکراریه ببخشین

تخمین رتبه قلمچی

saeed 1428
11-07-2011, 12:21
با 14000 منطقه 2 کامپیوتر اردبیل -قم یا سمنان میشه قبول شد؟

vahid-p
11-07-2011, 12:32

عزیز من، نوشته بودم که اکثر مواقع نه همیشه. خواهر شما گفتین با اون استرس شدید تونسته 2000 تا رتبش رو بهتر کنه، حالا اگه استرس نداشت، من شرط می بندم به نزدیکای 1000 می رسید. یعنی نتیجه این که سطح علمیش رو تو سال دوم تونسته خیلی بالا ببره ولی اعتماد بنفسش کم بوده و نتونسته به دانسته هاش اطمینان کنه.
خیلی از دوستام خیلی خواب آرومی نداشتن شب کنکور ولی من چون خونده بودم و به دونسته هام اعتماد داشتم، خیلی خیلی راحتتر از شب های دیگه خوابم برد و 10 دقیقه بیشتر بیدار نبودم که خوابم رفت!!! خلاصه این استرس رو هم می تونست با دارو ضد استرس رفع کنه و من استرس رو عاملی نمی بینم که یه سال پشت کنکور نمونی.
شما یه مثال زدین، منم یه مثال می زنم. برادرم دو سال قبل سراسری اونی که می خواست قبول نشد، و آزاد قبول شد. همه می گفتن برو آزاد. ولی من حمایتش کردم و گفتم اصلا زیر بار نرو. سال بعد موند و با یکم مطالعه بیشتر ( 5 ماه هم بیشتر نخوند ) و تست بیشتر، تونست مهندسی کشتی امیرکبیر که خیلی هم علاقه داره قبول شد. و الان هم خیلی خیلی راضیه و میگه اگه این یه سال رو پشت کنکور نمی موند الان خیلی خیلی پشیمون میشد. چون یکی از دوستاش همونی که سال قبلش قبول شد تو آزاد رو رفته و برادرم می گه هیچی نمی خونن و اصلا جو خوندن و کسب علم وجود نداره. الان این کشتی امیرکبیر خوشبختانه تو استان خودمونه و خب از همه لحاظ به نفعش شده .
پس نتیجتا گاهی درسته شاید بد بشه ( مثلا یکی از دبیرامون یه سال مونده بوده پشت کنکور، 1000 تا رتبش بدتر شده، ولی میگفت چون سال بعد کمتر خونده ، پس بی علت نبوده ) ولی مثال هایی مثل این مثال و خیلیای دیگه براشون زمین تا آسمون فرق می کنه. بازم مثال دارم. مثلا چند نفری بودن سال اول شاید پرستاری یا علوم آزمایشگاهی و این چیزا قبول می شدن ولی با یه سال خوندن همه پزشکی قبول شدن. یا دو نفر بودن که سال اول رتبشون خوب نشده بود ولی سال بعد هر دو برق شیراز قبول شدن.
این مثال ها همگی اینو می گه اگه همت کنی سال بعد از سال اول رتبت بهتر خواهد شد ( مگر در مواردی استثنا که می دونیم همیشه استثنا وجود داره، ولی آیا باید استثناها رو مورد سنجش کار خودمون قرار بدیم؟ )

alishadabmehr
11-07-2011, 13:15
عزیز من، نوشته بودم که اکثر مواقع نه همیشه. خواهر شما گفتین با اون استرس شدید تونسته 2000 تا رتبش رو بهتر کنه، حالا اگه استرس نداشت، من شرط می بندم به نزدیکای 1000 می رسید. یعنی نتیجه این که سطح علمیش رو تو سال دوم تونسته خیلی بالا ببره ولی اعتماد بنفسش کم بوده و نتونسته به دانسته هاش اطمینان کنه.
خیلی از دوستام خیلی خواب آرومی نداشتن شب کنکور ولی من چون خونده بودم و به دونسته هام اعتماد داشتم، خیلی خیلی راحتتر از شب های دیگه خوابم برد و 10 دقیقه بیشتر بیدار نبودم که خوابم رفت!!! خلاصه این استرس رو هم می تونست با دارو ضد استرس رفع کنه و من استرس رو عاملی نمی بینم که یه سال پشت کنکور نمونی.
شما یه مثال زدین، منم یه مثال می زنم. برادرم دو سال قبل سراسری اونی که می خواست قبول نشد، و آزاد قبول شد. همه می گفتن برو آزاد. ولی من حمایتش کردم و گفتم اصلا زیر بار نرو. سال بعد موند و با یکم مطالعه بیشتر ( 5 ماه هم بیشتر نخوند ) و تست بیشتر، تونست مهندسی کشتی امیرکبیر که خیلی هم علاقه داره قبول شد. و الان هم خیلی خیلی راضیه و میگه اگه این یه سال رو پشت کنکور نمی موند الان خیلی خیلی پشیمون میشد. چون یکی از دوستاش همونی که سال قبلش قبول شد تو آزاد رو رفته و برادرم می گه هیچی نمی خونن و اصلا جو خوندن و کسب علم وجود نداره. الان این کشتی امیرکبیر خوشبختانه تو استان خودمونه و خب از همه لحاظ به نفعش شده .
پس نتیجتا گاهی درسته شاید بد بشه ( مثلا یکی از دبیرامون یه سال مونده بوده پشت کنکور، 1000 تا رتبش بدتر شده، ولی میگفت چون سال بعد کمتر خونده ، پس بی علت نبوده ) ولی مثال هایی مثل این مثال و خیلیای دیگه براشون زمین تا آسمون فرق می کنه. بازم مثال دارم. مثلا چند نفری بودن سال اول شاید پرستاری یا علوم آزمایشگاهی و این چیزا قبول می شدن ولی با یه سال خوندن همه پزشکی قبول شدن. یا دو نفر بودن که سال اول رتبشون خوب نشده بود ولی سال بعد هر دو برق شیراز قبول شدن.
این مثال ها همگی اینو می گه اگه همت کنی سال بعد از سال اول رتبت بهتر خواهد شد ( مگر در مواردی استثنا که می دونیم همیشه استثنا وجود داره، ولی آیا باید استثناها رو مورد سنجش کار خودمون قرار بدیم؟ )
اين چيزي كه شما گفتين كاملا به برو بچه هاي رياضي صدق ميكنه ولي واسه تجربي هاي بيچاره كه فقط چندتا رشته ي خوب دارن و بايد زير 2 بيارن تا يه رشته ي خوب تو دانشگاه خوب قبول شن صدق نمي كنه من مثال ميزنم يكي 5 هزار مياره تو تجربي و خيلي علاقه به بزشكي داره آيا اين بمونه و خيلي هم درس بخونه ميتونه قبول بشه؟ من ميگم بالاي 80 درصد نه چون ميدونه قبول شدن تو اين رشته بسيار سخته و رتبه ي خيلي عالي ميخواد همين استرس زاست اما اين جورمسائل فقط مخصوص تجربي هاست و اونايي كه به يكي از رشته هاي دارو سازي و بزشكي و دندون علاقه دارن و به اميد قبول شدن ميمونن ولي باز هم قبول نميشن .
من يكي رو ميشناسم با رتبه ي 800 منطقه يك چون بزشكي تهران قبول نشد موند واسه سال ديگه آيا شما كسي رو سراغ دارين كه با اين رتبه تو رشته ي رياضي بمونه واسه سال بعد؟؟؟؟

yarane-naghdi
11-07-2011, 14:42
بچه ها يه سوال...
معماري داخلي زير شاخه مهندسي معماري هست يا خودش يعه رشته جداگونست؟؟؟ توي ارشد چي؟؟؟يعني اصلا زير شاخه هاش چطوره؟؟؟

یکی از دوستان میگفت بنظرش مهندس معمار واقعا مهندسه . تو حتما باهاش موافقی نه؟ :31:

برا سوالی که کردی میتونی به لینک زیر مراجعه کنی

توی این متن خبری از گرایشی بنام معماری داخلی نیست

hermione
11-07-2011, 14:47
لطفا موقع انتخاب رشته جوگیر نشید !!!!بــــرق و مکـــانیک هیچ خبری نیست!!!
با این جمله که من میرم دنبال رشته مورد علاقم دلتونو خوش نکنید با اطمینان بهتون میگم شما الان هیچ اطلاعی از علاقتون ندارید :31:
هر رشته ای که می خواید انتخاب کنید برید چارت درسیشو ببینید بعدش انتخاب کنید بعضی رشته ها چارتشون هیچ ربطی به اسمشون نداره ( مثل مهندسی شیمی )
خلاصه خیلی شانسیه !!!
دانشگاه با اونی که توذهنتونه خیلی فرق داره ( نمی دونم محل علم و تحصیل و یه مشت دانشمند و می خوام تا دکترا با معدل 19 برم )
به نظر من یه رشته ی آسون برید که لا اقل اگه علاقه بهش نداشتید بتونید واحداشو پاس کنید ...

yarane-naghdi
11-07-2011, 14:56
شدیدا توصیه یکنم

جانا سخن از زبان ما میگویی :11:

واقعا کسانی که گول خوردن یا در معنای بهتری بی دقتی کردن زیاد هستن . در انتخاب رشته باید علاقه شخصی خودت رو ملاک قرار بدی بیشتر از هر چیزی . من شخصا کل تلاشم اینه که بعد دانشگاه رفتن از این لحاظ حالم بد نشه .

مثلا آدم هست که رفته شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان خونده تا ارشد ولی الان داره دبیری میکنه توی منطقه ما در حالیکه رتبش هم خیلی خوب بوده . معلومه خوب انتخاب رشته نکرده که حالا تقریبا توی کارش مونده .
یه نفر دیگه هم داریم که دوباره شیمی محض خونده و الان داره دکترا رو در دانشگاه شیراز میخونه ولی ظاهرا آدم موفقیه و قراره در دانشگاه کار کنه
از این دومثال برداشتم اینه که نفر اول توجهی به علاقه و تواناییهاش نکرده چون کسی که موفق هست میتونه از همین ارشد بفکر کار در دانشگاه و ... باشه مثل نفر دوم . حکایت برق و مکانیک هم همینه . بدون توجه به علاقت انتخاب کنی آخرش حتما توی کارت میمونی

یکی از دوستان ما که میخواد بره برق هربار که میخواد حرفی از برق بیاره وسط میگه که این رشته پولی درش نیست . ولی چون علاقش زیاده موفق میشه و خودش هم خیلی مطمئنه . کلا "علاقه نداشته باشی و با اسم انتخاب کنی = ماندن در کار" :13:

کلا حواس هممون جمع :46:

milla.online
11-07-2011, 15:00
یکی از دوستان میگفت بنظرش مهندس معمار واقعا مهندسه . تو حتما باهاش موافقی نه؟ :31:

برا سوالی که کردی میتونی به لینک زیر مراجعه کنی

توی این متن خبری از گرایشی بنام معماری داخلی نیست

اره... مهندسی معماری زیر شاخه نداره...
یه مدته از معماری خوشم اومده... خصوصا از طرح برج ها و روش ساخت اونا...(دقت کرده باشین آواتارم هم عکس حسین امانته.. معمار برج شهیاد)... البته همیشه از خاک و سیمان متنفر بودم و علاقم به وسایل برقی بوده و الان هم تو کار موبایلم....واسه همین دودل هستم... میترسم برم و بعد پشیمون بشم..... از طرفی کامپیوتر و it هم با اینکه علاقه دارم اما خلیلیا میگن آینده شغلی نداره... البته به نظر من راست می گن... شما یه نگا تو یادگار ماندگار بندازید... چندتا دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور و آزاد تو ایران سالانه نرم افزار میگیره.... به نظر من که این دانشجو ها نمی تونن در آینده شغل مرتبط به دانششون رو گیر بیارن....
معماری داخلی هم یه رشته جداست که بیشتر موسسه های غیر انتفاعی بصورت کاردانی می گیرن و مهندسی نیست..:8:

brave_ie
11-07-2011, 15:16
با این جمله که من میرم دنبال رشته مورد علاقم دلتونو خوش نکنید با اطمینان بهتون میگم شما الان هیچ اطلاعی از علاقتون ندارید :31:
هر رشته ای که می خواید انتخاب کنید برید چارت درسیشو ببینید بعدش انتخاب کنید بعضی رشته ها چارتشون هیچ ربطی به اسمشون نداره ( مثل مهندسی شیمی )
خلاصه خیلی شانسیه !!!
دانشگاه با اونی که توذهنتونه خیلی فرق داره ( نمی دونم محل علم و تحصیل و یه مشت دانشمند و می خوام تا دکترا با معدل 19 برم )
به نظر من یه رشته ی آسون برید که لا اقل اگه علاقه بهش نداشتید بتونید واحداشو پاس کنید ...

خیلی باهات موافقم
من خودم الآن رشتمو خیلی دوس دارم
ولی تو همین رشته زمینه های کاری مورد علاقم با حتی 1 سال پیشم فرق میکنه...:10:

yarane-naghdi
11-07-2011, 15:17

رییس دانشگاه بوعلی هم گفته دانشکده شیمی شون ساختمانش سال بعد افتتاح میشه . یادمه قبلتر میخواستیم بریم شیمی دانشگاه بوعلی . ولی جدیدا اعلام شد که این دانشگاه خوابگاه نمیده . بعدش فهمیدیم میتونیم رشته های بهتری قبول شیم . بعدش عده ایی از دلسوزان از رشته های علوم پایه نهی مون کردن . بعدش کمی منصرف شدیم . بعدش نفهمیدیم چیکار کنیم . حالا تا 98 درصد منصرف هستیم :13:

رییس دانشگاه بوعلی دبیر انجمن شیمی ایرانه . من به دوستان توصیه دارم که اگه قراره شیمی برن این دانشگاه رو هم مدنظر داشته باشن . این رییس دانشگاه عجیب هوای رشته شیمی دانشگاهش رو داره چون خودش دکترای شیمیه . بگفته یکی از دوستان همه مصاحبه های ریسس دانشگاه بوعلی به شیمی ربط داره :27:

brave_ie
11-07-2011, 15:23
اگر معماری برین به نظرم خیلی خوبه
حداقلش اینه که دوران دانشجویی خوبی خواهید داشت :46:
رشتشم اگر به کارای هنری و اینا علاقه داشته باشین که عالیه
بازارشم همچین بد نیست

---------- Post added at 04:23 PM ---------- Previous post was at 04:20 PM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدرییس دانشگاه بوعلی هم گفته دانشکده شیمی شون ساختمانش سال بعد افتتاح میشه . یادمه قبلتر میخواستیم بریم شیمی دانشگاه بوعلی . ولی جدیدا اعلام شد که این دانشگاه خوابگاه نمیده . بعدش فهمیدیم میتونیم رشته های بهتری قبول شیم . بعدش عده ایی از دلسوزان از رشته های علوم پایه نهی مون کردن . بعدش کمی منصرف شدیم . بعدش نفهمیدیم چیکار کنیم . حالا تا 98 درصد منصرف هستیم :13:

رییس دانشگاه بوعلی دبیر انجمن شیمی ایرانه . من به دوستان توصیه دارم که اگه قراره شیمی برن این دانشگاه رو هم مدنظر داشته باشن . این رییس دانشگاه عجیب هوای رشته شیمی دانشگاهش رو داره چون خودش دکترای شیمیه . بگفته یکی از دوستان همه مصاحبه های ریسس دانشگاه بوعلی به شیمی ربط داره :27:

نخندینا ولی این رشته ی رییس دانشگاه خیلی توی حمایت از دانشجو و رشته تاثیر داره
جدا عرض میکنم ما که دیدیم

yarane-naghdi
11-07-2011, 15:36
اگر معماری برین به نظرم خیلی خوبه
حداقلش اینه که دوران دانشجویی خوبی خواهید داشت :46:
رشتشم اگر به کارای هنری و اینا علاقه داشته باشین که عالیه
بازارشم همچین بد نیست

---------- Post added at 04:23 PM ---------- Previous post was at 04:20 PM ----------

نخندینا ولی این رشته ی رییس دانشگاه خیلی توی حمایت از دانشجو و رشته تاثیر داره
جدا عرض میکنم ما که دیدیم

در مورد معماری منم باهات موافقم بشدت . کلا اینطور که از کنکوریها برآیندی هست احتمالا همه یه خورده علاقه ایی به معماری دارن :5:

ضمنا باید اضافه کنم که اینطور که یادمه رییس دانشگاه خلیج بوشهر هم دکترای شیمی هستش

milla.online
11-07-2011, 15:46
کی دکتر تاجیک؟؟؟ نمیدونم شیمیه یا نه... اما بهش میگن دکتر..:31:
در مورد معماری هم موافقم با دوستان... جان هم همتون نرید معماری بزنیدا.. میترسم نیارم...:31:
درباره شمی هم بگم که قبلا دانشگاه رازی کرمانشاه تو شیمی خیلی حرفا واسه گفتن داشت... هنوزم داره؟؟؟؟ چنتا از دبیرای شیمیمون اونجا بودن خیلی ازش تعریف می کردن...

masih eia
11-07-2011, 15:48
سلام
امیدوارم همگی خسته نباشید.
منم دیدم یه اطلاعاتی در مورد دانشگاهمون بدم.
دانشگاه شهرکرد.
اولا در مورد حراستش بگم که خیالتون از این بابت راحت.خوابند اکثرا.
خوابگاهاشم واقعا عالیه.سه تا مجموعه خوابگاهی واسه پسرا داره که 2 تاش 1 ساله ساخته شده.
کیفیت غذاشم متوسطه.
تمام استادای اختصاصیش اهل اصفهانند.
70 درصد دانشجو هاشم اصفهانید.
فاصله شهرکرد تا اصفهانم 1:15 هست.
واسه مکانیکشم که من میخونم پارسال حداکثر تا 5100 گرفت.
سوالی بود در خدمتم.

milla.online
11-07-2011, 15:57
سلام
دانشگاه شهرکرد.
خوابگاهاشم واقعا عالیه.سه تا مجموعه خوابگاهی واسه پسرا داره که 2 تاش 1 ساله ساخته شده.
کیفیت غذاشم متوسطه.
سوالی بود در خدمتم.

پیداست دانشگاه خوبیه... من چند سال پیش اومدم شهرکرد... یکم سرده ولی جای باصفاییه (خصوصا سامانش اگه اشتباه نکنم)
فقط چنتا سوال.... از رشته مکانیک راضی هستی؟درسته تو 1 سال بیشتر درسای عمومی و پیش نیاز خوندی اما خوب دید کلی بچه های مکانیک به رشتشون چیه؟؟ من یکی از بچه هایی هستم که نمی دونم برم مکانیک یه نه... علاقه خاصی هم ندارم بدم هم نمیاد.. لطفا از خودت تو موقع انتخاب رشته بگو...:10:

yarane-naghdi
11-07-2011, 16:00
کی دکتر تاجیک؟؟؟ نمیدونم شیمیه یا نه... اما بهش میگن دکتر..:31:
در مورد معماری هم موافقم با دوستان... جان هم همتون نرید معماری بزنیدا.. میترسم نیارم...:31:
درباره شمی هم بگم که قبلا دانشگاه رازی کرمانشاه تو شیمی خیلی حرفا واسه گفتن داشت... هنوزم داره؟؟؟؟ چنتا از دبیرای شیمیمون اونجا بودن خیلی ازش تعریف می کردن...

شیمی دانشگاه های تبریز و شیراز و بوعلی الان فکر میکنم حرف اول رو میزنند . پارسال یا سال قبلش بود که سه نفر از اساتید شیمی دانشگاه بوعلی نمونه شدن . یکی از اساتید بنام نعمت اللهی در جهان اسلام دانشمند نمونه شناخته شده بود . جالبه آقای نعمت اللهی کارشناسی رو در کاشان و ارشد و دکترا رو در تبریز خونده بود(منظورمه دانشگاه خارج نخونده بود مثل بقیه اساتید بوعلی در حالیکه از بقیه موفق تر بود) .

ضمنا همین آقای نعمت اللهی میتونه یه نمونه علاقه و انگیزه به رشته باشه که با علاقه و تلاش پیشرفت کرده .

vahid-p
11-07-2011, 16:00
خلاصه خیلی شانسیه !!!
واقعا تعجب می کنم از قشر دانشجو و گفتن این حرفا. یعنی چی برین یه رشته آسون که بتونید واحدهاشو پاس کنید؟
برق و مکانیک برای کسی که علاقه نداره مطمئنا خبری نیست، ولی برای کسی که علاقه داره خیلی هم خبره. یه سایت معرفی می کنم ببینید اکثرا دانشجو و علاقه مند به رشته برق هستند و همیشه دنبال پروژه های نو :

دوستان لطف کنن نظر شخصیشون یا نظر یکی دو نفر رو به همه تعمیم ندن که باعث بشه بعضیا به علاقشون نرسن و در آینده پشیمون بشن.
تنها راه استفاده درست از امکانات در دسترس برای شناسایی رشته ها و پیدا کردن سه چهار مورد رشته مورد علاقه با ملاک ها و معیار هایی که در نظر دارند.
برای اینکار هم به نظرم چند تا مرحله رو انجام بدین.
1- دروسی که در دبیرستان بیشتر علاقه داشتید رو در نظر بگیرید.
2- حدس می زنید به چه زمینه هایی علاقه مند باشید. ( شاید ده مورد یا بیشتر هم باشه )
حالا می تونید برید و یه سایت خوب یا از دانشجو ها یا شاغلین رشته های مختلف اطلاعات جمع آوری کنید. به نظرم اطلاعات رو به صورت مکتوب و منظم گردآوری کنید که بخشیش باید چارت کامل دروس اصلی و تخصصیش باشه و بخشی هم بازار کار و... - در مورد دانشگاهها هم همینطور.
وقتی تونستین برای 10 تا رشته یا بیشتر این کار رو انجام بدین، یه چندتاش طبیعتا از دور خارج میشه. بعد از اون سه چهارتای باقی مونده اولویت بندی ( همراه با دانشگاه ) رو انجام می دین. سعی کنید اینجا به خودتون برگردین و ببینید دوست دارید شغل آیندتون چی باشه(برای اینکار حتما لازمه چند نفری که تو این زمینه ها کار می کنن و هم موفق ها رو در نظر بگیرید و هم ناموفق ها رو ). ضمنا چون رشته ریاضی مورد بحثم هست، و اکثرا کار عملی داره، باید سعی کنید جوانب عملی کار رو هم در نظر بگیرید. خلاقیت هر رشته هم در نظر داشته باشید. بعضی رشته ها
باید خلاق باشید و دوست داشته باشید برای هر پروژه ای فکر کنید و بعضی از کارها یه روند تکراری داره.
به علاوه همین این گفته ها همونطور که دوستمون گفتن به اسم رشته نگاه نکنید. مثلا کسی که به شیمی علاقه داره، شاید به مهندسی شیمی علاقه داشته باشه و یا نه، چون مهندسی شیمی رشته ای نزدیک به مهندسی مکانیک هست با یه سری تفاوت های جزئی. و یا خیلی رشته های دیگه که وقتی تو اون مراحلی که گفتم چارت درسی و زمینه های کاری هر رشته رو بدونید، راحتتر به نتیجه می رسید.
موفق باشید.

milla.online
11-07-2011, 16:03
رییس دانشگاه خلیج (دکتر حسن تاجیک) در سال 88 :ا درشوراي دانشگاه خليج فارس پذيرش دانشجو در رشته هاي مهندسي نفت، مخازن هيدروکربني، مهندسي شيلات، مهندسي باغباني، روانشناسي و حقوق در مقطع کارشناسي ارشد تصويب شده است که براي تصويب نهايي به شوراي گسترش اعلام شده است و از سال آينده دانشجو در اين رشته ها پذيرش خواهد شد.
جالب اینجاست که تو سال نود هستم و هنوز این رشته ها نیومده... معلوم نیست اینا چه می کنن....:13:
امیدوارم امسال به دفترچه انتخاب رشته اضافه بشن...
منبع:

vahid-p
11-07-2011, 16:08
یکی از دوستان میگفت بنظرش مهندس معمار واقعا مهندسه . تو حتما باهاش موافقی نه؟
حالا هی بیا حرف من رو به همه بگو :46:. با اینکه به معماری علاقه دارم ولی خودم نمی رم این رشته ( بیشتر دوست دارم به صورت تجربی یاد بگیرم ) ولی همیشه اینو گفتم تو ذهنم مهندس معمار رو واقعا مهندس می دونم. ولی در عوض خیلی مهندسای رشته های دیگه رو می بینی که اصلا تو کارشون شاید یه بار هم از دانسته های مهندسیشون استفاده نکنن یا حتی لازم نشه.

---------- Post added at 05:08 PM ---------- Previous post was at 05:05 PM ----------

خیلی باهات موافقم
من خودم الآن رشتمو خیلی دوس دارم
ولی تو همین رشته زمینه های کاری مورد علاقم با حتی 1 سال پیشم فرق میکنه...
رشتتون چیه؟ دلیل اینکه رشتتون رو دوست دارین چیه؟ از اول فکر می کردین دوست دارین رشتتون یا الان فهمیدین؟

Peji2010
11-07-2011, 16:19
با این جمله که من میرم دنبال رشته مورد علاقم دلتونو خوش نکنید با اطمینان بهتون میگم شما الان هیچ اطلاعی از علاقتون ندارید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه همیشه هم اینطوری نیست.
من قبلا" هم گفتم به الکترونیک علاقه دارم اما به نظر خودم که اطلاعات کافی رو دربارش دارم.
چندتا کتاب هم مثل اصول الکترونیک1و2 و کتاب نشلسکی و چند تا دیگه رو هم خوندم و میکروکنترلر هم که چند سالیه شام و ناهارمه..:27:
صحبتهای آقا وحید هم تایید میشه.

yarane-naghdi
11-07-2011, 16:24
رییس دانشگاه خلیج (دکتر حسن تاجیک) در سال 88 :ا درشوراي دانشگاه خليج فارس پذيرش دانشجو در رشته هاي مهندسي نفت، مخازن هيدروکربني، مهندسي شيلات، مهندسي باغباني، روانشناسي و حقوق در مقطع کارشناسي ارشد تصويب شده است که براي تصويب نهايي به شوراي گسترش اعلام شده است و از سال آينده دانشجو در اين رشته ها پذيرش خواهد شد.
جالب اینجاست که تو سال نود هستم و هنوز این رشته ها نیومده... معلوم نیست اینا چه می کنن....:13:
امیدوارم امسال به دفترچه انتخاب رشته اضافه بشن...
منبع:

متاسفانه این روسای دانشگاه از نظر وعده و وعید اقلا مثل بقیه مسئولین کشور هستند . این دانشکده نفت که داره توسط وزارت نفت در بوشهر احداث میشه بصورت موازیش و همزمانش در دانشگاه هرمزگان هم در حال اجراست و جالبه هر دوشون هم مشکل تامین اعتبار دارن .

واقع بینانه نمیشه هم ازشون انتظاری داشت . چون مثلا وقتی دانشگاه هرمزگان چندین روز برق و غذاشون مشکل داشته دیگه چجوری بفکر کارهای عمرانیشون باشن؟:19:

masih eia
11-07-2011, 16:29
فقط چنتا سوال.... از رشته مکانیک راضی هستی؟درسته تو 1 سال بیشتر درسای عمومی و پیش نیاز خوندی اما خوب دید کلی بچه های مکانیک به رشتشون چیه؟؟ من یکی از بچه هایی هستم که نمی دونم برم مکانیک یه نه... علاقه خاصی هم ندارم بدم هم نمیاد.. لطفا از خودت تو موقع انتخاب رشته بگو...
والا منم خیلی با آگاهی انتخاب رشته نکردم.شاید باورت نشه ولی فقط چون برادرم مکانیک بود منم رفتم این رشته.هنوزم که 2 ترم خوندم هیچ احساسی نسبت بهش ندارم.فقط داریم میخونیم.عین دبیرستان و این یعنی فاجعه!!!!

veritaaa
11-07-2011, 16:33

میلا جان من که بزور اومدم ریاضی دلم میخواست هنر شرکت کنم ولی چه کنیم اسم مهندسی یچی دیگست درسته مهندس زیاده ولی باز یچی دیگست(خانواده و این حرفا)
واسه همین من 2 ساله همون یه ذره درسیم که خوندم به خاطر معماری هدفمم معماری دانشگاه هنر تهران واقع در کرج بود (کلا دوست داشتم دانشگاه هنر برم) ولی رتبه های خوب رو میگیره دیگه...
بچه ها کسی از دانشگاه غیر انتفاعی شمال آمل اطلاعاتی نداره؟ تا اونجا که میدونم رتبه های افتضاح رو هم میگیره ولی میگن دانشگاه خوبیه

vahid-p
11-07-2011, 16:34
آقای Sadboy شما مکانیک فردوسی می خونین؟ اگه ممکنه مختصری در مورد دانشگاه فردوسی مشهد ( که از مطرحترین دانشگاههای کشوره ) بگین برا بچه های فروم، و همچنین خیلیا هم در مورد مهندسی مکانیک سوال داشتند.

milla.online
11-07-2011, 16:37
منم داداشم مهندسی شیمی خونده.... و تقریبا با دروسش آسنا هستم و حتی کارش... توی زبان تخصصی و... هم واسه ارشد کمکش کردم... اما خودم هیچ علاقه ای به مهندسی شیمی ندارم... ولی مهندسی شیمی خلیج فارس رو اکیدا به دوستان پیشنهاد می کنم... جزو بهترین های این رشته در کشور هست... ارشد هم همونجا داره که ظرفیتش واسه ارشد 7 نفره در سال

vahid-p
11-07-2011, 16:38
veritaaa شما که خودتون می گفتین کنکور رو خوب دادین؟ چرا به فکر غیرانتفاعی افتادین؟ این همه دانشگاه دولتی و این همه معماری.
اونوقت بری غیرانتفاعی؟

brave_ie
11-07-2011, 16:43
رشتتون چیه؟ دلیل اینکه رشتتون رو دوست دارین چیه؟ از اول فکر می کردین دوست دارین رشتتون یا الان فهمیدین؟

رشتم مهندسی صنایعه
توی این رشته زمینه های کاری فراوونه و برعکس همه ی رشته ها که دید میکروسکوپی دارن این رشته دید ماکروسکوپی داره
توی عمل رشته ی ملموسیه و عین خیلی چیزا فقط تئوری محض نیست
راستش وقتی دانشگاه (یونی:46:) اومدم دیدم به رشته ها خیلی عوض شد
الآن اگر بخوام انتخاب رشته کنم صنایع و IT در صدر جدول قرار دارن...:11:

lohrasbi
11-07-2011, 16:56
اين چيزي كه شما گفتين كاملا به برو بچه هاي رياضي صدق ميكنه ولي واسه تجربي ها .....

وحید در جواب سوال من اون مطالب رو نوشته بود. من هم ریاضی هستم. :46::11:

howhow
11-07-2011, 17:09
بچه ها با 1000 منطقه 3 تقریبا 10000 کشوری جایی نفت قبول میشه شد؟!!

alishadabmehr
11-07-2011, 17:14
دوستان من به رشته ي مديريت كسب و كارهاي كوچك علاقه دارم نظرتون راجع به اين رشته چيه؟ تو گزينه دو و كانون تخمين رتبه زدم يه چيزي تو مايه هاي 7 يا 8 هزار منطقه يك ميارم بنظرتون با اين رتبه ميشه تو يكي از دانشگاه هاي علامه يا تهران يا بهشتي مديريت كسب و كار كوچك قبول شد؟ روزانه و شبانش فرقي نميكنه .راستي با اين رتبه ديگه سمنان روزانه ميشه قبول شدديگه؟ چون خودم اهل تهرانم بومي حساب ميشم شانسم ميره بالا.رشتمم ديگه تابلو ديگه انساني.

milla.online
11-07-2011, 17:20
دوستان من به رشته ي مديريت كسب و كارهاي كوچك علاقه دارم نظرتون راجع به اين رشته چيه؟ تو گزينه دو و كانون تخمين رتبه زدم يه چيزي تو مايه هاي 7 يا 8 هزار منطقه يك ميارم بنظرتون با اين رتبه ميشه تو يكي از دانشگاه هاي علامه يا تهران يا بهشتي مديريت كسب و كار كوچك قبول شد؟ روزانه و شبانش فرقي نميكنه .راستي با اين رتبه ديگه سمنان روزانه ميشه قبول شدديگه؟ چون خودم اهل تهرانم بومي حساب ميشم شانسم ميره بالا.رشتمم ديگه تابلو ديگه انساني.

اصلا این مدیریت کسب و کارهای کوچک چی هست؟؟؟ ینوع بیسکویته؟؟؟!:27:
میشه یکم دربارش توضیح بدی شاید ماهم علاقه مند شدیم.... اسم باحالی داره......:31:

yarane-naghdi
11-07-2011, 17:27
وحید در جواب سوال من اون مطالب رو نوشته بود. من هم ریاضی هستم. :46::11:

اشتباه میکنی :11:. اون جواب رو وحید به شما نداده بود . نوعا و بدون اینکه مصداقی بگیم نظر هردوشون درسته

alishadabmehr
11-07-2011, 17:53
اصلا این مدیریت کسب و کارهای کوچک چی هست؟؟؟ ینوع بیسکویته؟؟؟!:27:
میشه یکم دربارش توضیح بدی شاید ماهم علاقه مند شدیم.... اسم باحالی داره......:31:
اگه قول بدي تو انتخاب رشته نزني بهت ميگم چيه هه هه هه...
ببين در اصل همون كار آفرينيه يعني تو چطور مي توني تو يه مدت كم با يه فكر عالي مولتي ميلياردر شي؟چطوري از ابزار و سرمايت بيشترين استفاده رو بكني.مثلا تو باورت ميشه آيس بك رو يه نفر كه تو زندان بوده ايدشو داده؟ يعني يارو رو گرفته بودن بخاطر قرض و بدهي كه داشته و اين تو زندان با خودش فكر ميكنه كه چطوري مايه دار شم و يه ابتكاري به خرج ميده ميگه من ميخوام يه چيزي بسازم كه نه آبميوه باشه نه بستني يه چيزي بين اين دوتا و توش همه چيز بزارم مثل اسمارتيس يا شكولات و تزيينش كنم واسه اينكه بچه ها بهش جذب شن و واسه خوردنش هم يه ني بزرگ گذاشت و خودش روز اول وقتي اولين آيس بك رو درست كرد تو خيابون به اونايي كه رد ميشدن گفت بيايد من يدونه از اين چيزايي كه خودم درست كردم بهتون ميدم مجاني بخوريد فقط اگه خوشتون اومد بايد يه دونه ازم بخريد و به يك نفر ديگه هم بگين كه بياد از من بخره و اينطوري اون طرف تو چند ماه تونست ميليونر بشه و اين عين واقعيته اگه كار آفريني رو ديدين ميتونيد ازش صحت و صغم اين رويداد رو ازش سوال كنيد. حال كردين رشته رو؟ تو رو قرآن فقط نزنيدش كه خودم مي خوام برم .

solo8
11-07-2011, 17:57
سلام بچه ها ...

چند تا سوال:

توی این عکس اونحایی که دورش کادر نارنجی کشیدم درصد های طرف رو نشون داده؟(اخه یارو رتبه اش خیلی خوب شده...فک کنم زیر هزار بود!!!)

راستی سال 89

فرق این دوتا رتبه چیه؟

yarane-naghdi
11-07-2011, 18:04
با اینکه خودم رشته تجربی نیستم ولی از اطلاعاتی که از خواهرم بدستم اومده براتون درباره دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس مینویسم :

× این دانشگاه متمرکز نیست و کلا دانشجوها برا واحدهای عملیشون با بیمارستان عظیم شهید محمدی بندرعباس سروکار دارن .
×حراست این دانشگاه سختگیر نیست و زیاد گیر الکی به دانشجوها نمیده .
×این دانشگاه از نظر برنامه های تفریحی و فرهنگی فعالیت مطلوبی داره و دانشجوها رو با روحیه خوبی پرورش میده .
×دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس یک پردیس مرکزی شیک و خوش ساخت داره که جدیدا افتتاح شده و تعداد زیادی از کلاسهای مهم , کارگاهها و آزمایشگاه های دانشجوها به همین پردیس منتقل شده
× این دانشگاه از نظر امکانات خوابگاهی وضع مناسبی داره . دو خوابگاه بزرگ یکی برای خواهران و دیگری برای برادران . از اونجا که با خوابگاه خواهران آشنایی دارم به شکل سوییت های کوچک ساخته شده . هرخوابگاه متشکل از چند ساختمان چهار پنج طبقه هست و همیشه مسئولین خوابگاه دانشگاه سعی میکنند که دانشجوهای پزشکی رو امکانات بهتری بدن بهشون .
×خوابگاه به همه دانشجوهای غیر بندرعباسی که متقاضی باشن تعلق میگیره . متاسفانته من ترمهایی که خوابگاه میدن رو نمیدونم .
×سال 89 90 برای سکونت در خوابگاه ماهانه 56 هزار تومان وجه دریافت میشده از دانشجویان .
× حراست دانشگاه خصوصا برای امنیت اخلاقی و فضای امن خوابگاه دختران خیلی سختگیری میکنه
×از نظر غذا وضع این دانشگاه متوسط و تا حدود کمتری خوب ارزیابی میشه .
×دانشکده های پرستاری و مامایی . پزشکی داروسازی و دندانپزشکی . پیراپزشکی و ... جداگانه هستند که در مکانهای مختلفی از شهر بندرعباس واقع شدن
× از نظر امکانات ورزشی هم دانشگاه هم در خوابگاه و هم در بیرون خوابگاه امکاناتی رو برای دانشجویان فراهم کرده . یک استخر در اختیار دانشگاه است و تیم های ورزشیش در رشته های مختلف فعالیت دارن .
× اساتیدش به طورکلی در سطح "خوب" ارزیابی میشن . نمره دادنشون راحت نیست و برخورد واحد آموزش دانشگاه در قبال نمره بسیار سختگیرانه بوده تابحال .
اگه سوالی باشه در خدمتم

tariran0
11-07-2011, 18:05
سلام بچه ها ...

چند تا سوال:

توی این عکس اونحایی که دورش کادر نارنجی کشیدم درصد های طرف رو نشون داده؟(اخه یارو رتبه اش خیلی خوب شده...فک کنم زیر هزار بود!!!)

راستی سال 89

فرق این دوتا رتبه چیه؟

خوب معلومه دیگه
یکی کشوریه یکی سهمیه
اولی که اصلی هم هست رتبه تو رو بین تمام داوطلبانی که در منطقه تو بوده اند مشخص می کند(مثلا منطقه 2)
دومی هم که رتبه رو بین کل داوطلبان کشور مشخص می کند.
رتبه ای که اصلی و پیشفرض هست(منظورم اینه که مثلا هرکس می گه فلان رشته فلان رتبه رو می خواد ) رتبه سهمیه هست

parsa700
11-07-2011, 18:07
سلام.لطفا گه میشه رشته هایی رو که به هم نزدیک هستندو در یک گروهند رو معرفی کنید.مثلا مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک.فکر می کنم خیلی به درد بخورباشه چون برای کارشناسی ارشد اگراز رشتتون خوشتون نیومد می تونید در همان گروه و مجموعه در رشته ی دیگری ادامه تحصیل بدید.

یا رشته هایی که مادر هستند.مثلا معلممون می گفت اگر صنایع و مکانیک و برق بخونید بعدا خیلی راحت تر می تونید به خیلی رشته های دیگر هم وارد شوید.به نظر شما با این تفکر خوندن این رشته ها کار درستیه؟

ممنونم

veritaaa
11-07-2011, 18:33
veritaaa شما که خودتون می گفتین کنکور رو خوب دادین؟ چرا به فکر غیرانتفاعی افتادین؟ این همه دانشگاه دولتی و این همه معماری.
اونوقت بری غیرانتفاعی؟

آقای وحید من کی گفتم کنکورمو خوب دادم؟ من آزاد رو خوب دادم سراسری کی گفتم خوب دادم؟ متاسفانه به خاطر پدرم ناچارم یا تهران برم(که در حدش نیستم) یا آمل و بابل و بابلسر وگرنه آره میدونم میشه روزانه معماری قبول شد.ولی همین بابلسر هم رتبه هایی تا 5000 و شبانش تا 8000 گرفته
بابلم تا اونجایی که میدونم عمران داره فقط
حالا خدا بزرگه...:31:

bnmnb
11-07-2011, 18:39
دوستان من تا جایی که می تونم درسهای دبیرستان رو به رشته های دانشگاهی ربط می دم شاید کمک کنه:
بخش الکتریسیته و مغناطیس فیزیک 1 و 3 و پیش :رشته برق
بخش استاتیک و دینامیک فیزیک 2 و پیش :مکانیک و عمران
بخش سیالات و ترمودینامیک فیزیک 2 و 3 :مهندسی شیمی و مکانیک سیالات
بخش الکتریسیته و مغناطیس فیزیک 1 و 3 و پیش و درس کامپیوتر :رشته کامپیوتر
درس شیمی :شیمی محض
درس فیزیک:فیزیک محض
قسمتهای استدلالی و غیر دیفرانسیلی ریاضی مثل جبر :ریاضی محض
هنر و بخش هندسه ریاضیات :معماری

hermione
11-07-2011, 21:54
سلام
دانشگاه شهرکرد.
کیفیت غذاشم متوسطه.
سوالی بود در خدمتم.

منم تقریباَ شناخت کاملی از این دانشگاه دارم خیلی از فامیلامون اونجا درس خوندن و خودم هم خیلی اومدم اونجا
دانشگاه آروم وخوبیه ولی تازه تأسیسه و مونده تا تجربه کسب کنه
چیزایی که خودم دیدم : یکی کیفیت غذای قابل قبول سلفش بود ولی امکانات خوابگاهاش واقعا کمه (مخصوصا اون 2تا خوابگاه های جدید که دور از محوطه دانشگاهه ) سرویس حمل نقل ازخوابگاه داره به سلفش ولی مثلا از درب اصلی دانشگاه نداره به دانشکده ها !!(این به همون دلیل بی تجربه بودن دانشگاهه باید بگذره تا نیازای دانشجو رو بشناسن ) و اینکه تنها دانشگاهیه که فکر کنم به هیچ عنوان اجازه تردد اتومبیل شخصی نداره دانشگاههای دیگه کارت تردد میدن ...
دانشکده های فنی و علومشو دیدم خوب بود ولی بقیه دانشکده هاش واقعاَ فضاش کم بود ...
این که میگید 70%درصد دانشجو هاش اصفهانین واقعاَ حرف الکیه چون نصف ظرفیت شبانه میگیره و شبانه هم 90درصد بومی هستن یعنی مثلا اگه یه رشته 100 نفر بگیره 50نفر شبانه میشن و به فرض که 50 نفر روزانه اصفهانی باشن از اون 50نفر شبانه حداقل 40نفر بومی اون منطقه هستن ...
استادای برق اختصاصی من زیاد میشناسم ازاونجا مثلاَ استاد مغناطیس اهل بروجنه و خیلی افراد دیگه لطفا اطلاعات اشتباه ندید
درسته که فاصله اصفهان شهرکرد کمه ولی اتوبوساشون واقعاَ افتضاحه .

avator20002000
11-07-2011, 21:55
بچه هایی که مثل من دنبال دانشگاه های بین المللی بودن.
امروز پرسیده شد شرایطش:
16 میلیون دندون و 14 تا دارو با پزشکی قیمتشه
مدرک زبانه زیاد مهم نیست اول کاری
معدل کتبی بالای 16 هم باید باشه!
دانشگاه بین المللی علوم پزشکی ایران

hermione
11-07-2011, 21:57
دوستان من تا جایی که می تونم درسهای دبیرستان رو به رشته های دانشگاهی ربط می دم شاید کمک کنه:

اینا کاملا درسته ولی رشته برق به جز این الکتریسیته مغناطیس و مدار بخش زیادیش مربوط میشه به ریاضی (انتگرال ) و همچنین درس معادلات دیفرانسیل که توی دانشگاه می خونید (تبدیل لاپلاس )

hermione
11-07-2011, 22:14
رشتم مهندسی صنایعه
توی این رشته زمینه های کاری فراوونه و برعکس همه ی رشته ها که دید میکروسکوپی دارن این رشته دید ماکروسکوپی داره
توی عمل رشته ی ملموسیه و عین خیلی چیزا فقط تئوری محض نیست
راستش وقتی دانشگاه (یونی:46:) اومدم دیدم به رشته ها خیلی عوض شد
الآن اگر بخوام انتخاب رشته کنم صنایع و IT در صدر جدول قرار دارن...:11:

دقیقا منظوره منم از رشته آسون همین رشته هایی هست که دید ماکروسکوپی دارن من وقتی اومدم دانشگاه تازه به این رشته هاعلاقه مندشدم البته علاقه ی اصلیم سر جاش هست (برق) ولی خب مثلاَ قبل از اینکه بیام دانشگاه فکر می کردم رشته فقط برق بقیش دیگه رشته نیست شما اینجوری فکر نکنید ...
شما توی هر رشته ای تک باشید واستون کار هست زیاد به آینده شغلی فکر نکنید بازار کاری که یک رشته الان داره 6 سال دیگه نداره ممکنه هم داشته باشه همیشه
بهترین کاری که می تونید انجام بدید برید چارت 140 واحدی رشتتون ببینید اینارو قراره توی 4سال بخونید ...
همیشه برای افرادی که توی رشتشون از بقیه بیشتر می دونن کار هست حالا می خواد رشته های علوم پایه باشه چه هر مهندسی ...

milla.online
11-07-2011, 22:41

من علاقه ام تو دبیرستان به اینا بوده....
توی ریاضی عاشق دیفرانسیل و انتگرال بودم و از گسسته و احتمال و آمار متنفر بودم....... هندسم قدیما خوب بود اما واسه کنکور نتونستم خوب بخونم.....
توی فیزیک به موج و موج مکانیکی و فیزیک جدید،نرو هندسی،ترمودینامیک علاقه داشتم
توی الکتریسیته و مغناطیس یکم میلنگیدم.... دینامیکم هم بد نبود یعنی خوب بود....
تو شیمی هم شیمی پیش رو خیلی حرفه ای بودم و اطلاعاتم بالا بود... شیمی 2 هم خوب بودم ولی از شمی 3 و خصوصا از بخش 3 متنفر بودم..
به نظر شما برم معماری؟؟؟؟؟ هندسم مثل دیفرانسیلم خوب نبوده... اما قدرت تحلیل خوبی داشتم تو دوم و سوم دبیرستان....

bnmnb
11-07-2011, 22:43
اینا کاملا درسته ولی رشته برق به جز این الکتریسیته مغناطیس و مدار بخش زیادیش مربوط میشه به ریاضی (انتگرال ) و همچنین درس معادلات دیفرانسیل که توی دانشگاه می خونید (تبدیل لاپلاس )
بله درست می فرمایید
باید این رو هم می گفتم که همه ی رشته های گفته شده خیلی خیلی زیاد به ریاضی بستگی دارن مخصوصا برق

solo8
11-07-2011, 22:57
سلام بچه ها ...

چند تا سوال:

راستی سال 89

به اینم لطفا جواب بدین...

masih eia
11-07-2011, 23:04
اجازه تردد اتومبیل شخصی نداره
عزیزم من هر روز میرم و میام یه بار بیا تا سوارت کنم ببین اجازه داریم یا نه؟؟؟منتها از در اول[

این که میگید 70%درصد دانشجو هاش اصفهانین واقعاَ حرف الکیه
امسال مکانیکش به عنوان مثال 70 نفر گرفت که 40 تا روزانه و 30 تا شبانه بود که از 40 تا روزانه 8 نفر بومی بودند و 17 تا از شبانه ها اومدند که 12 نفرشون بومی بودند

استادای برق اختصاصی من زیاد میشناسم ازاونجا مثلاَ استاد مغناطیس اهل بروجنه و خیلی افراد دیگه لطفا اطلاعات اشتباه ندید از 12 نفر هیئت علمی مکانیکش 10 نفر اصل اصفهانیند.اون استاد مغناطیسم که گفتی بروجنیه میشناسم برو ازش بپرس اصفهان میشینه یا یروجن؟؟!!!

درسته که فاصله اصفهان شهرکرد کمه ولی اتوبوساشون واقعاَ افتضاحه
عزیزم با 1.200 انتظار داری هواپیما بندازن زیر پات؟؟؟!!!هرکس نمیخواد میتونه 4.500 بده با تاکسی بره خب.

امکانات خوابگاهاش واقعا کمه
اگه داخل اتاقاش رفته باشی میبینی که واقعا تمیزه و ظرفیت اتاقام که 4 نفره هست(که معمولا همیشه یکی دو نفر اصفهانند)که کافیه.من خوابگاه های دانشگاه های دیگه مثل کاشان و یزد و همدان را دیدم پیش اونا خداسسسسسس.

در ضمن از این به بعد بگو فامیلاتون اطلاعات کامل بدن بهت.

milla.online
11-07-2011, 23:32
عزیزم با 1.200 انتظار داری هواپیما بندازن زیر پات؟؟؟!!!هرکس نمیخواد میتونه 4.500 بده با تاکسی بره خب.
واقعا 1200 تومنه؟
از دم خونه ما تا دانشگاه خلیج که هزار تومن میگیرن با تاکسی....
تازه تاکسی واسه دانشگاه آزاد بوشهر که 15 کیلومتر با بوشهر فاصله داره کم کم 2 تومن میگیره.......
البته بوشهر نسبت به تمام شهرای ایران گرونه.... لندنیه واسه خودش
ولی اگه من بیام شهرکرد هر هفته چند بار میروم اصفهان یه دور میزنم...:دی

bnmnb
12-07-2011, 00:39
من علاقه ام تو دبیرستان به اینا بوده....
توی ریاضی عاشق دیفرانسیل و انتگرال بودم و از گسسته و احتمال و آمار متنفر بودم....... هندسم قدیما خوب بود اما واسه کنکور نتونستم خوب بخونم.....
توی فیزیک به موج و موج مکانیکی و فیزیک جدید،نرو هندسی،ترمودینامیک علاقه داشتم
توی الکتریسیته و مغناطیس یکم میلنگیدم.... دینامیکم هم بد نبود یعنی خوب بود....
تو شیمی هم شیمی پیش رو خیلی حرفه ای بودم و اطلاعاتم بالا بود... شیمی 2 هم خوب بودم ولی از شمی 3 و خصوصا از بخش 3 متنفر بودم..
به نظر شما برم معماری؟؟؟؟؟ هندسم مثل دیفرانسیلم خوب نبوده... اما قدرت تحلیل خوبی داشتم تو دوم و سوم دبیرستان....
اگه خلاقیت هم مثل تحلیلت خوبه و از هنر خوشت میاد آره چرا که نه برو حالشو ببر
ولی باز هم بیشتر تحقیق کن شاید نظرت عوض شد:10:

ahmad72
12-07-2011, 02:12
از دوستان کسی عمران هست؟
چجوریاست؟ چه چیزایی میخونن؟
بازار کارش چطوره؟

yarane-naghdi
12-07-2011, 02:25
واقعا 1200 تومنه؟
از دم خونه ما تا دانشگاه خلیج که هزار تومن میگیرن با تاکسی....
تازه تاکسی واسه دانشگاه آزاد بوشهر که 15 کیلومتر با بوشهر فاصله داره کم کم 2 تومن میگیره.......
البته بوشهر نسبت به تمام شهرای ایران گرونه.... لندنیه واسه خودش
ولی اگه من بیام شهرکرد هر هفته چند بار میروم اصفهان یه دور میزنم...:دی

بحث کمی انحرافی شده (جریان انحرافی:31:) ولی باید عرض کنم در دانشگاه آدم باید حتی المقدور از وسایل نقلیه دانشگاه استفاده کنی . بعدش اتوبوس های خط . بعد تاکسی . تاکسی هم تاکسی های زرد و سبز و نه شخصی .

اینا رو گفتم چون چن روز پیش توی شیراز خوب توسط پول بگیرها شسته شدیم و با جیب خالی روبرو شدیم :19:

F A R I D
12-07-2011, 07:35
امروز پرسیده شد شرایطش:

از رتبه های قبولی چیزی نپرسیدید؟ حدودا چه رتبه هایی قبول میشن؟

F A R I D
12-07-2011, 08:00
امروز پرسیده شد شرایطش:

راستی من شنیدم که این دانشگاهها بعد از اینکه دانشجو 2 یا سال3 اونجا درس خوند منتقلشون میکنن به دانشگاه مادر. درسته؟
بیشتر درباره شیراز شنیده بودم.نمیدونم درست باشه یا نه.
البته تو سایت دانشگاه تهران که نوشته دانشجویان بعد ازقبولی در دوره علوم پایه به تهران منتقل میشن.البته نه خود دانشگاه علوم پزشکی تهران بلکه در جایی دیگه.
فکر میکنم بخاطر نبود امکانات و همچنین کمبود استاد دانشجوهارو به شهرهای اصلی منتقل میکنن.

masih eia
12-07-2011, 08:42
واقعا 1200 تومنه؟
بله .واسه همینه که میگم.وقتی یه اتوبوس بین شهری 1200 باشه چه انتظاری باید ازش داشت؟؟؟؟؟؟؟

eshghe abi
12-07-2011, 09:26
آقای Sadboy شما مکانیک فردوسی می خونین؟ اگه ممکنه مختصری در مورد دانشگاه فردوسی مشهد ( که از مطرحترین دانشگاههای کشوره ) بگین برا بچه های فروم، و همچنین خیلیا هم در مورد مهندسی مکانیک سوال داشتند.
تاييد مي شود :31:

بچه ها کسی از دانشگاه غیر انتفاعی شمال آمل اطلاعاتی نداره؟ تا اونجا که میدونم رتبه های افتضاح رو هم میگیره ولی میگن دانشگاه خوبیه

سايتش: (همينه ديگه دانشگاهش اگه اشتباه نكنم :31: )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددرباره دانشگاه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگالري عكس:

آقای وحید من کی گفتم کنکورمو خوب دادم؟ من آزاد رو خوب دادم سراسری کی گفتم خوب دادم؟ متاسفانه به خاطر پدرم ناچارم یا تهران برم(که در حدش نیستم) یا آمل و بابل و بابلسر وگرنه آره میدونم میشه روزانه معماری قبول شد.ولی همین بابلسر هم رتبه هایی تا 5000 و شبانش تا 8000 گرفته
بابلم تا اونجایی که میدونم عمران داره فقط
حالا خدا بزرگه...:31:
يادش بخير منم آخرين انتخابم قرار بود اون جاها باشه :31:
به هر حال چو از اين كوير وحشت به سلامتي گذشتي ، به شكوفه ها به باران برسان سلام ما را :31:

آقا من فيزيك پيش رو كلا دوست دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمراتمم توش خوب شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولي فيزيك سه پر برق و مغناطيس و مدار و ايناس خوشم نمياد نمرمم خوب نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رياضي تو ديفرانسيل ضعيفم شايد امسال قويش كنم از هندسه اصلا خوشم نمياد چه تحليلي چه پايه ولي جبر و گسسته به جز نظريه اعداد نسبتا دوست دارم با اينكه سخته كمي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مكانيك فكر كنم به دردم ميخوره نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milla.online
12-07-2011, 09:55
گالري عكس:

جاي باصفايي بنظر مياد حيف كه بوشهر چند هزار كيلومتري فاصله داره...:19:

راستي منم چندتا چيز از دانشگاه خليج بزارم....:8:
اين آدرس سايتشه
خاك تو سرشون دانشگاه به اين بزرگي 4 تا عكس نزاشتن ازش....:13:
خودم چندتا عكس در آوردم واستون
اين عكس از داخل دانشكده ادبيات گرفته شده :
راستي بگم كه دانشكده اديبات اين دانشگاه رو نسبت به بقيه جاهاش بيشتر مي پسندم... (محيط راحتتره)
اينم غروب تو يكي از گوشه كناراي دانشگاه
اينم سالن مطالعه تفكيك جنسيتي شده
البته يه سالن مطلاعه به اسم شهريار داره كه توي زير زمينه و خلي جايه توپيه واسه درس خوندن... من تو طول سال اونجا ميرفتم...
اينم نمايي از دانشكده مهندسي(البته دارن يه بهترشو ميسارن)
اين عكس هم از سكوي پرديس اصلي گرفته شده كه سمت راست دانكده پايه و سمت چپ هم دانشكده نفت و شيمي رو كه داره شركت نفت ميسازه رو نشون ميده...(همون كه سايه بوم داره)
اينم يه عكس از محيط بيرون سلف...

milla.online
12-07-2011, 10:02
يه دست نوشته درباره دانشجو هاي دانشگاه خليج... از طرف يه دانشجو... باحاله....:8: تقربيا با تمام شناختي كه من دانشجوهاش دارم صدق مي كنه...:31:

- رشته ي مديريت:‌كساني كه در دانشكده ي ادبيات با افتخار ميگن ما رشتمون مديريته.

- حسابداري: به آينده و موقعيت شغلي بسيار اميدوارند. خيلي خوبه

- زبان و ادبيات عرب: كساني كه با علاقه به اين رشته اومدن!

- زبان: قصد دارن خارجي بشن...

- كتابداري: ‌دانشجوياني كه فقط دو سال رنگ دانشكده ادبيات رو ميبينن. چه حيف شد!!!

- رشته اقتصاد: نظری ندارم. همین هم خودشون خواستار بیانش شدن

دانشكده ي علوم پايه:

- فيزيك: دنبال سمينار و تحقيقات علمي و شوخ طبع

- شيمي: مثل فيزيكي ها ولي اينا توي يه مولكول كوچولو موندن

- رياضي محض: اينا كساني هستند كه با منطق رياضي حرف ميزنن هيچ نظري در موردشون ندارم

- آمار: دوستاني كه در بين دانشكده ادبيات و علوم پايه، پايه رو ترجيح دادند.

دانشكده ي مهندسي:

- برق: سردر گم دروس خودشون، تازه دانشگاهي ها

- شيمي: دانشجوياني از83ي هايش تا كنون،‌ شهر آشوب

- كشتي: حاميان معكوس شيمي ها، شناخته هاي دانشگاه مهندسي

- عمران: درگيران مترگيري دانشگاه

- معماري: جدا افتادگان از هر نظر از مهندسي

- مكانيك: نسل فرهيخته و اصولا همه خرخون مهندسي

منظورش درباره ي مهندسي معماري اينه كه دانشكدشون از دانشكده مهندسي دوره....:10:
منبع:

eshghe abi
12-07-2011, 10:04
جاي باصفايي بنظر مياد
آره :31:
من علاوه بر اون سوالم كه تو پست قبل گفتم مكانيك به دردم ميخوره يا نه دو تا سوال ديگه هم دارم :31:
در مورد درس تربيت بدني (نه رشته تربيت بدني ! همون درس تربيت 1 و 2 )
- تربيت 1 اين مسافت آزمون دو واسه آقايون چقدر و تو چه زمانيه؟:31: از 500 و خورده اي دبيرستان بيشتر شده؟:31:
- تربيت 2 اغلب دانشگاه ها رشته شنا دارن؟ميخوام برم شنا ياد بگيرم :31: دانشگاهي هم هست شنا نداشته باشه؟ملاك مهميه ها :27:
آها راستي ورزش بسيار هوازي شطرنج چي؟:31: تو كدوم دانشگاه ها هست؟ :31:

:11:

avator20002000
12-07-2011, 10:48
از رتبه های قبولی چیزی نپرسیدید؟ حدودا چه رتبه هایی قبول میشن؟

راستی من شنیدم که این دانشگاهها بعد از اینکه دانشجو 2 یا سال3 اونجا درس خوند منتقلشون میکنن به دانشگاه مادر. درسته؟
بیشتر درباره شیراز شنیده بودم.نمیدونم درست باشه یا نه.
البته تو سایت دانشگاه تهران که نوشته دانشجویان بعد ازقبولی در دوره علوم پایه به تهران منتقل میشن.البته نه خود دانشگاه علوم پزشکی تهران بلکه در جایی دیگه.
فکر میکنم بخاطر نبود امکانات و همچنین کمبود استاد دانشجوهارو به شهرهای اصلی منتقل میکنن.
رتبه زیر 5 هزار می خوان گفت بعد از دوره ی علوم پایه می فرستنت تهران برای ادامش البته بعد از اینکه امتحان جامع علوم پایش رو قبول شی!

---------- Post added at 11:44 AM ---------- Previous post was at 11:40 AM ----------

این سر فصل درس های هر رشته یه لینکی داشت.اگه میشه اینجا بزارید
با رتبه 10000 زیر گروه یک تجربی میشه علوم پایه تو یه شبانه یا روزانه تهران قبول شد؟برای غیر انتفاعی میشه میکروبیولوژی قبول شد تهران؟

---------- Post added at 11:48 AM ---------- Previous post was at 11:44 AM ----------

F A R I D
12-07-2011, 10:58
رتبه زیر 5 هزاررتبه زیر 5 هزار چی؟
کشوری؟ منطقه 1؟ منطقه 2؟ منطقه 3؟

خودم فکر میکنم منطقه 1 باشه. شایدم کشوری باشه.
ای کاش پرسیده بودین.

hermione
12-07-2011, 11:05
عزیزم من هر روز میرم و میام یه بار بیا تا سوارت کنم ببین اجازه داریم یا نه؟؟؟منتها از در اول[

امسال مکانیکش به عنوان مثال 70 نفر گرفت که 40 تا روزانه و 30 تا شبانه بود که از 40 تا روزانه 8 نفر بومی بودند و 17 تا از شبانه ها اومدند که 12 نفرشون بومی بودند
از 12 نفر هیئت علمی مکانیکش 10 نفر اصل اصفهانیند.اون استاد مغناطیسم که گفتی بروجنیه میشناسم برو ازش بپرس اصفهان میشینه یا یروجن؟؟!!!

اگه داخل اتاقاش رفته باشی میبینی که واقعا تمیزه و ظرفیت اتاقام که 4 نفره هست(که معمولا همیشه یکی دو نفر اصفهانند)که کافیه.من خوابگاه های دانشگاه های دیگه مثل کاشان و یزد و همدان را دیدم پیش اونا خداسسسسسس.

در ضمن از این به بعد بگو فامیلاتون اطلاعات کامل بدن بهت.

دوست عزیز من که با دانشگاه شما مشکلی ندارم فقط چیزایی که به چشم دیدم رو گفتم این لحن حرف زدن درست نیست مطمئن باش خیلی بیشتر از اونی که فکر می کنی این دانشگاهو میشناسم خودتم می دونی که دقیقاَ روی ضعف و قوتای اصلیه این دانشگاه دست گذاشتم
من در مورد رشته ی مکانیک دانشگاه هیچ نظری ندارم چون هیچکسی از مکانیک ( چه دانشجو چه استاد )اونجا نمی شناسم پس بحث سر رشته کنار بذار لطفاَ .
این که میگی شما هرروز با ماشین شخصی میری اونجامن فقط میتونم سکوت کنم دوستم اونجا داره ارشد برق (قدرته فکر کنم ) می خونه به اون که اجازه ورود ماشین نمی دادن (حتی کارت تردد هم گرفته بود ولی می گفت با نگرفتنش فرقی نداره ) خلاصه از این بابت خیلی اعصابش خورد بود حالا شما اگه راه ورودشو می دونید بیا پیغام خصوصی بگو تا منم به اون بگم .
درسته خوابگاه جدیدش که کنارش زمین چمن بود اتاقاش عالی بود ولی خوابگاه قدیمش که نزدیک دانشکده هاست تعریفی نداشت ...
من خودم ترم 1 می خواستم مهمان بشم دانشگاه شهرکرد واسه همین خیلی تحقیق کردم آخرشم اومدم یزدواقعاَ محیط خوابگاهی که یزد داره حرف نداره (شما هم بهتره یه سر به اونجا بزنید در اسرع وقت )
بازم میگم غذای سلفش قابل قبول بود ولی مثلا بوفه ی دانشگاه اصلاَ تعریفی نداشت و در حد صفر بود (اگه اشتباه میگم درستش کن )و یه بوفه کلا 50متری برای 5، 6هزار دانشجو جواب میده ؟؟؟
توی کل دانشگاه فقط 3تا نیمکت جلوی خوابگاه قدیم و 2تا نیمکت هم جلوی دانشکده فنی بود و فضای سبز دانشگاه هم جالب نبود ..
سرویس حمل و نقل از درب اصلی دانشگاه اصلا نداشت به دانشکده ولی از خوابگاهای جدید به سلف داره و از خوابگاه جدید به سایت کامپیوتری همداره تا 11 شب و اینش خوبه
از دانشگاه به ترمینال مسیرخوبی داره
در مورد اتوبوس درسته که 1200 (و فکر کنم اصفهان به شهرکرد 1300) فکر می کنی خیلی کمه در حالی که قیمت همینه اصفهان شهرکرد 90 کیلومتره 1300 میگیرن اصفهان - یزد 300 کیلومتره 5تومن میگیرن تازه با اتوبوس اسکانیا (فکر نکن خبریه )
در مورد اینترنت اونجا هر دانشجو 30 ساعت سرویس میدن ( اونم به سال اولیا نمیدن و از ترم 3 به بعد باز میشه اشتراک ) در حالی که دانشگاه یزد خوابگاهاش محدودیت برای استفاده وایرلس نداره .
دیگه در مورد چیه دانشگاه بگم که شما مطمئن بشی من اطلاعات کامل دارم در مورد دانشگاهتون ؟؟؟

avator20002000
12-07-2011, 11:08
رتبه زیر 5 هزار چی؟

ای کاش پرسیده بودین.
منظور زیر گروه یک تجربی بودش .زیر گروهم 1 چون من گفتم از تهرانم

avator20002000
12-07-2011, 11:35
با این درصدا بهترین چیزایی که میشه تو تهران قبول شد چیه؟گسی میدونه؟
زبان اختصاصی 47
دینی 35
عربی 0
زبان عمومی 75
فارسی 15

---------- Post added at 12:35 PM ---------- Previous post was at 12:33 PM ----------

من علاوه بر اون سوالم كه تو پست قبل گفتم مكانيك به دردم ميخوره يا نه دو تا سوال ديگه هم دارم :31:
- تربيت 1 اين مسافت آزمون دو واسه آقايون چقدر و تو چه زمانيه؟:31: از 500 و خورده اي دبيرستان بيشتر شده؟:31:
- تربيت 2 اغلب دانشگاه ها رشته شنا دارن؟ميخوام برم شنا ياد بگيرم :31: دانشگاهي هم هست شنا نداشته باشه؟ملاك مهميه ها :27:

همه اینایی که گفتی به دانشگاهت بستگی داره که چقدر بودجه بزاره وسط برای دانشجوهاش
شطرنچ رو هم خودت بخر یدونه ببر با بچه ها بزن
شنا هم نری بهتر.بعدش موهات سبز میشه چشماتم خشکی توری میگیره در اثر اوره.رعایت نمی کنن تو اب یه عده pee(:31:) می کنن اون به چشمت بخوره در دراز مدت حتی ممکنه کورت کنه
دو هم به استادش بستگی داره اهل حال باشه می تونی بیشتر قسمت هاشو دودر کنی

avator20002000
12-07-2011, 11:40
از دوستان کسی عمران هست؟
بازار کارش چطوره؟
رشته خوب و بازار کا داریه الان(ممکنه چند سال دیگه اینطوری فراوون نباشه)
سر فصل های رشترو نگاه کنی دستت میاد

ltmad
12-07-2011, 11:57
لطفا اگه کسی چارت دروس مهندسی مکانیک و برق را داره بگذاره و اگه کسی اطلاعی داره فرق مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار و مهندسی برق گرایش الکترونیک را هم بگه

avator20002000
12-07-2011, 12:12
لطفا اگه کسی چارت دروس مهندسی مکانیک و برق را داره بگذاره و اگه کسی اطلاعی داره فرق مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار و مهندسی برق گرایش الکترونیک را هم بگه

سخت افزار کمتر تخصصی میشه تو برق ولی اونیکی برعکس.البته کسی که این رشته رو خونده بیشتر می تونه کمکت کنه
اون بالایی هم برای سوال اولت گذاشتم.جواب سوال دومت هم توشه تقریبا

veritaaa
12-07-2011, 12:12
با تشکر از عشق آبی
دیدم سایتشو کلا دانشگاه خوبیه خواستم بدونم کسی چیزی بیشتر میدونه یا نه .من خودم یادگار ماندگار 88 رو که دیدم 23000 منطقه دو هم قبول شده بود.
من که اگه بابلسر قبول نشم میرم همین دانشگاه قبول شدن توش یه جورایی حتمیِ

کلا هزینه ی دانشگاه های غیرانتفاعی نسبت به آزاد چقدر تفاوت داره؟ آخه من آزاد هم احتمالا تهران قبول میشم

avator20002000
12-07-2011, 12:13
با تشکر از عشق آبی
دیدم سایتشو کلا دانشگاه خوبیه خواستم بدونم کسی چیزی بیشتر میدونه یا نه .من خودم یادگار ماندگار 88 رو که دیدم 23000 منطقه دو هم قبول شده بود.
من که اگه بابلسر قبول نشم میرم همین دانشگاه قبول شدن توش یه جورایی حتمیِ

کلا هزینه ی دانشگاه های غیرانتفاعی نسبت به آزاد چقدر تفاوت داره؟ آخه من آزاد هم احتمالا تهران قبول میشم
بستگی به رشته مورد نظرتون داره

meragj2
12-07-2011, 12:15
رتبه زیر 5 هزار چی؟

ای کاش پرسیده بودین.

دانشگاه بین المللی علوم پزشکی مشهد که قرار بود 2 سرخس باشه کنسل شد.سال دیگه شروع به کار میکنه
نه امسال.
داروسازی بین المللی بم یا رامسر چه رتبه ای می خواد تقریبا؟ من شنیدم هر سال رتبش بالا میره.لطفا کمک کنید!

gozine2
12-07-2011, 12:31
اقای اواتور 20002000 میشه به منم کمک کنید اینجا .درس های رشته عمران چی هست؟لینک؟ادرس؟جایی؟

alishadabmehr
12-07-2011, 12:38

آهاي... كمممممممك ...

vahid-p
12-07-2011, 12:44
امروز پرسیده شد شرایطش:

برای کل ترم ها یا برای یک سال؟ فکر کنم برا یک سال باشه، نه؟ چون اگه برا کل ترم ها باشه که خیلی خوبه، همه میرن.

avator20002000
12-07-2011, 12:57
دانشگاه بین المللی علوم پزشکی مشهد که قرار بود 2 سرخس باشه کنسل شد.سال دیگه شروع به کار میکنه
نه امسال.
داروسازی بین المللی بم یا رامسر چه رتبه ای می خواد تقریبا؟ من شنیدم هر سال رتبش بالا میره.لطفا کمک کنید!
جایی که من گفتم زیر 5 هزار می خواد.اونجا ها هم رو همین شعاع 500 تا بالا پایین

برای کل ترم ها یا برای یک سال؟ فکر کنم برا یک سال باشه، نه؟ چون اگه برا کل ترم ها باشه که خیلی خوبه، همه میرن.
برای هر سال تحصیلی بدون جا و مکان و غدا و دیگر چیزها هستش!به نظرت اونوقت کسی اینجور چیزی رو میره؟

---------- Post added at 01:57 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

شما اگه مشکله مالی ندارید رو اروپای شرقی حساب کنید

bnmnb
12-07-2011, 13:17

بله اگه به ترمودینامیک و سیالاتو دینامیک و استاتیک علاقه داربد انتخاب خوبیه
دانشگاه شیراز که من هستم امتحاناش 10 تا بارفیکس بود 50 تا درازنشست 1600 مترهم دو بود(4 دور زمین فوتبال)
رشته شنا برا کسایی خوبه که خودشون بلد باشن
پینگ پنگ از همش بهتره:27:

avator20002000
12-07-2011, 13:20
اقای اواتور 20002000 میشه به منم کمک کنید اینجا .درس های رشته عمران چی هست؟لینک؟ادرس؟جایی؟
برید به این لینک:

milla.online
12-07-2011, 13:25

برای هر سال تحصیلی بدون جا و مکان و غدا و دیگر چیزها هستش!به نظرت اونوقت کسی اینجور چیزی رو میره؟

---------- Post added at 01:57 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

بله اروپای شرقی خصوصا مجارستان دانشگاهای بین المللی خوبی داره... استاداش اکثرا مجارن اما دانشجو های چینی ایرانی و اسپانیاییش زیاده.. یکی از دوستام داره پزشکی می خونه اونجا هزینش هم هر سال حدود 12 میلیونه......

avator20002000
12-07-2011, 13:46
نه امسال.

رو کنسل شدنش حساب نکنید حتما به دانشگاه زنگ بزنید دقیق اطلاع بگیرید.
برای مثال من قبلش تو سایتشون خونده بودم دندون 14.200 ولی زنگ زدم گفتن 16 تومنه برای علوم پزشکی!

vahid-p
12-07-2011, 13:46

نه بابا. برا خودم که نپرسیدم، همین طوری محض اطلاع. من که امیدم به دانشگاه دولتی خوبه، و ضمنا رشتمم ریاضیه.

آها راستي ورزش بسيار هوازي شطرنج چي؟ تو كدوم دانشگاه ها هست؟
بپا از نفس نیفتی. من پایم برا شطرنج!

شنا هم که دوستان نهی کردن، وگرنه شنا رو خیلی دوست دارم. ولی خب میشه یکی دو بار رفت.
ضمنا شنا یادگرفتن، زحمتی نداره ها. یکم به خودت اعتماد کن، بپر تو آب. از دو حالت خارج نیست: یا یاد میگیری، یا هم ... :37:

دانشگاه شیراز که من هستم امتحاناش 10 تا بارفیکس بود 50 تا درازنشست 1600 مترهم دو بود(4 دور زمین فوتبال)
پینگ پنگ از همش بهتره
آقا 10 تا بارفیکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18:
حالا 50 تا دراز نشست مشکلی نیست. 1600 متر هم یه خورده زیاده. ولی امیدوارم اینایی که نوشتی شوخی باشه.

bnmnb
12-07-2011, 14:02
حالا 50 تا دراز نشست مشکلی نیست. 1600 متر هم یه خورده زیاده. ولی امیدوارم اینایی که نوشتی شوخی باشه.
نه واقعا گفتم
من 2 ترم قبل داشتم با بدبختی ازش نمره گرفتم

juventuss
12-07-2011, 14:17
دوستان یه سری هم به این تاپیک بزنین !

Haniiii
12-07-2011, 14:32
کسی دفترچه انتخاب رشته پارسال رو داره ؟! .. .لینکش رو میشه بزارین ؟!

مرسی

yarane-naghdi
12-07-2011, 14:53
شنا هم که دوستان نهی کردن، وگرنه شنا رو خیلی دوست دارم. ولی خب میشه یکی دو بار رفت.

ای خدار :27:
خودت کم مونده همه رو نهی کنی حالا دوستان نهی ات کردن؟:21:

yarane-naghdi
12-07-2011, 15:08
نه واقعا گفتم
من 2 ترم قبل داشتم با بدبختی ازش نمره گرفتم

واقعا توی همه دانشگاه ها سخت میگیرن یا مختص دانشگاه شیرازه؟ ضمنا اگه من یه وقت دانشگاه شیراز قبول شدم با 100 کیلو وزن با این ورزشها چیکار کنم؟:19:

ahmad72
12-07-2011, 15:16
از دوستان کسی عمران هست؟
بازار کارش چطوره؟

رشته خوب و بازار کا داریه الان(ممکنه چند سال دیگه اینطوری فراوون نباشه)
سر فصل های رشترو نگاه کنی دستت میاد
میدونی چیه؟میخوام یه نفر که خودش رفته و درگیر شده بیاد بگه،نه این کتاب ها و مقاله های رسمی.

دوستم کتاب آقای پوردستمالچی رو خونده بود میگفت با خوندنش آدم حتی به کتابداری و مدیریت هم علاقه مند میشه.چون همه ی رشته ها هم درآمد خوبی دارن،هم با روحیت سازگارن!!!!

AB
12-07-2011, 15:20

هزینه نفس کشیدن هم رو ۱۶ میلیونه یا جدا میگیرن؟!!!:blink:

دو سال پیش ۱۲ میلیون بود الان شده ۱۶ میلیون.:2:

yarane-naghdi
12-07-2011, 15:51
واقعا توی همه دانشگاه ها سخت میگیرن یا مختص دانشگاه شیرازه؟ ضمنا اگه من یه وقت دانشگاه شیراز قبول شدم با 100 کیلو وزن با این ورزشها چیکار کنم؟:19:

من 100 کیلو نیستما:31:

کسانی که تجربه دارن دانشگاه ها در کنار برنامه های درسی و علمیشون برنامه های تفریحی شون چجوریاست؟

avator20002000
12-07-2011, 16:02
نه بابا. برا خودم که نپرسیدم، همین طوری محض اطلاع. من که امیدم به دانشگاه دولتی خوبه، و ضمنا رشتمم ریاضیه.

ضمنا شنا یادگرفتن، زحمتی نداره ها. یکم به خودت اعتماد کن، بپر تو آب. از دو حالت خارج نیست: یا یاد میگیری، یا هم ... :37:

نگران نباش همه جا ها و همیشه تو هر جا یه جور نیستش.ممکنه طرف با بچه ها کنار بیاد.بالاخره اون هم ادمه دیگه!

دوستان یه سری هم به این تاپیک بزنین !

من اطلاع دقیق در موردشون ندارم.بهتر بود همینجا می پرسیدی سوالتونو ممکنه به احتمال زیاد مدیر ها پاکش کنن بحث انتخاب رشته پراکنده نشه.موفق باشی

کسی دفترچه انتخاب رشته پارسال رو داره ؟! .. .لینکش رو میشه بزارین ؟!

مرسی
لینک سال پیش ماله خودت سایت اگه بدونی فکر کنم هنوز کار کنه

ای خدار :27:
خودت کم مونده همه رو نهی کنی حالا دوستان نهی ات کردن؟:21:
شنا اصلــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــا نباید برید.این یه دستوره!:31:

همیشه که یه جور نیست ممکنه شانست کسی بیفته که باهات راه بیاد
بستگی به قدتم داره .قدت کوتاست؟

میدونی چیه؟میخوام یه نفر که خودش رفته و درگیر شده بیاد بگه،نه این کتاب ها و مقاله های رسمی.

دوستم کتاب آقای پوردستمالچی رو خونده بود میگفت با خوندنش آدم حتی به کتابداری و مدیریت هم علاقه مند میشه.چون همه ی رشته ها هم درآمد خوبی دارن،هم با روحیت سازگارن!!!!
صد البته اونجوری که بهتره.منم از چیزایی که دیدم و شنیدم گفتم وگرنه کسی که رشتش اینه بهتر بهتون توضیح میده.

هزینه نفس کشیدن هم رو ۱۶ میلیونه یا جدا میگیرن؟!!!:blink:

دو سال پیش ۱۲ میلیون بود الان شده ۱۶ میلیون.:2:
هزینه نفس کشیدن هم احتمالا جداست اونم بزن 2 میلیون سالی!:27:
اره دیگه تورم اینا هم هی میکشن بالا.حالا امسال تازه اینجوری از سال های دیگه و ترم های دیگه ببین دیگه چی میشه!:31:

bnmnb
12-07-2011, 16:06
من 100 کیلو نیستما:31:

کسانی که تجربه دارن دانشگاه ها در کنار برنامه های درسی و علمیشون برنامه های تفریحی شون چجوریاست؟
مهم نیست 1 واحده با 15 یا 16 پاسش می کنی میره :31:
تو دانشگاهی که من هستم تقریبا هر 5شنبه جمعه ملتو می برن جاهای تفریحی استان هر ماه هم 1 اردو مناطق زیارتی و مناطق جنگی می برن برای 1 درس مشخص هم می تونین با استاد هماهنگ کنین برید فیلد:8:

avator20002000
12-07-2011, 16:10
تو دانشگاهی که من هستم تقریبا هر 5شنبه جمعه ملتو می برن جاهای تفریحی استان هر ماه هم 1 اردو مناطق زیارتی و مناطق جنگی می برن برای 1 درس مشخص هم می تونین با استاد هماهنگ کنین برید فیلد:8:
این دانشگاه اسم نداره؟

bnmnb
12-07-2011, 16:19
[QUOTE=avator20002000;6257201]این دانشگاه اسم نداره؟[/QUOTE
قبلا گفته بودم دانشگاه شیراز

yarane-naghdi
12-07-2011, 16:33

اگه برنامه هاشون وقت مناسبی داشته باشه خوبه . مثلا علوم پزشکی بندرعباس برا نمایشگاه کتاب دانشجوها رو میبرده با امکانات خوبی به تهران . ولی متاسفانه خیلی فشرده . اصلا وقت استراحت نداشتن در طول سفر

Haniiii
12-07-2011, 16:37
دفترچه 89

avator20002000
12-07-2011, 16:42
[QUOTE=avator20002000;6257201]این دانشگاه اسم نداره؟[/QUOTE
قبلا گفته بودم دانشگاه شیراز
ok قبلش حواسم نبود.موفق باشی

اگه برنامه هاشون وقت مناسبی داشته باشه خوبه . مثلا علوم پزشکی بندرعباس برا نمایشگاه کتاب دانشجوها رو میبرده با امکانات خوبی به تهران . ولی متاسفانه خیلی فشرده . اصلا وقت استراحت نداشتن در طول سفر
اونا که برنامه تفریحی نیست زجر کشیه.از بندرعباس تا تهران لابد اونم با اوتوبوس!
برنامه تفریحی های دانشگاه تهرانو نمی دونم ولی به فکر دانشجوهاش خیلی هست.یه سر به برداشون بزنی پر از چیزای مختلفه.تو ازاد تهران جنوب دانشکده هاش ... اونوقت دیدم اونجا زده بود مشاوره رایگان اعزام به خارج.کلاس فلان کلاس... کلا اگه دانشگاه تهرانو کسی زد خیلی برد می کنه.دانشگاه های دیگه به این خوبی نیستن

---------- Post added at 05:42 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

دفترچه 89

ممنون ولی متاسفانه همه لینکاش از کار افتاده.فایلا حذف شدن

eshghe abi
12-07-2011, 16:45
همه اینایی که گفتی به دانشگاهت بستگی داره که چقدر بودجه بزاره وسط برای دانشجوهاش
شطرنچ رو هم خودت بخر یدونه ببر با بچه ها بزن
شنا هم نری بهتر.بعدش موهات سبز میشه چشماتم خشکی توری میگیره در اثر اوره.رعایت نمی کنن تو اب یه عده pee([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می کنن اون به چشمت بخوره در دراز مدت حتی ممکنه کورت کنه
دو هم به استادش بستگی داره اهل حال باشه می تونی بیشتر قسمت هاشو دودر کنی
شطرنج بردن مشكلي نيست ولي استاد يه وقت نميگن ممكنه بهمون فشار بياد ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدشم كسي هم نيس واسه بازي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مگه اينكه رشتشو بزارن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله اگه به ترمودینامیک و سیالاتو دینامیک و استاتیک علاقه داربد انتخاب خوبیه
پینگ پنگ از همش بهتره:27:
ترموديناميك و سيالات كه نه ولي فيزيك پيش به خصوص فصل 1 و 2 + امواج بله :31: (البته شايد چون كمي آسونه :31: دانشگاه پدرمون در نياد :31: )
10 تا بارفيكس كه ايول :20: ببينم بارفيكس خوابيده ديگه؟:31:
50 درازنشست هم حله
ولي مدرسه 500 و خورده اي بود دانشگاه 1600 كه پدرمون در مياد :31: تو چه مدت بايد بري؟شما خودت نظرت چيه همه همكلاسيات تونستن برن؟:31: اصلا امكانش در جوامع امروز بشري هست 1600 متر دو؟:31:
اونوقت بخواي 10 بگيري چقدر بدويي بسه؟:31:آقا كم بگو مشتري شيم : دي
ئه مگه ياد نميدن تو دانشگاه شنا؟:13: بلد نباشيم چي :13: بعد آخر ترم شنا امتحان ميگيرن؟:لول
پينگ پنگ بلد نيسم اصلا هر چي هم سعي كردم تو مدرسه نشد :31:اين توپ فسقلي چي سريع ميره :لول

خب به هر حال زندگي سخته ديگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همه اين دوران رو ميگذرونن : دي

ضمنا شنا یادگرفتن، زحمتی نداره ها. یکم به خودت اعتماد کن، بپر تو آب. از دو حالت خارج نیست: یا یاد میگیری، یا هم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب ديگه به جز اينا رشته اي نميتونم برم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

avator20002000
12-07-2011, 16:48
یه سوال واسم پیش اومده جایی خوابگاههاش تک نفره هستش؟

---------- Post added at 05:48 PM ---------- Previous post was at 05:46 PM ----------

دفترچه 89

دفترچه های 89 انتخاب رشته اینا هم هستش

دفترچه شماره 2 - راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1388

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مقدمه و نکات مهم : ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توضيحات و شرایط و ضوابط كلي پذیرش دانشجو
کارنامه نتايج علمي (اولیه)
گزینش دانشجو
انتخاب ‌رشته

جدول زیرگروه‌ها، ضرایب، ظرفیت و کدرشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی علوم انسانی

جدول زیرگروه‌ها، ضرایب، ظرفیت و کدرشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

جدول زیرگروه‌ها، ضرایب، ظرفیت و کدرشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی علوم تجربي

جدول زیرگروه‌ها، ضرایب، ظرفیت و کدرشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی هنر

جدول زیرگروه‌ها، ضرایب، ظرفیت و کدرشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی زبان‌های خارجی

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پیوست‌ها:
جداول کارایی لازم اعضاء در رشته‌های مختلف تحصیلی.
شرایط و ضوابط رشته‌های تحصيلي ستاره‌دار و مراکز تربیت‌معلم.
جداول شهریه‌های دوره‌ها و دانشگاه‌های مختلف.
شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي.
جداول نام واحدها و مراکز دانشگاه‌های پیام‌نور و شهرستان‌های تحت پوشش هر مركز يا واحد.
فرم پيش‌نويس انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1388

پیوست گروه تحصیلی علوم انسانی و هنر و زبان های خارجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پیوست گروه تحصیلی علوم ریاضی و فنی و هنر و زبان های خارجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پیوست گروه تحصیلی علوم تجربی و هنر و زبان های خارجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pink oak
12-07-2011, 16:55
سلام.یه خواهشی دارم از بچه های تهرونی:31:لطفا بگین توی تهرون کی خوب انتخاب رشته میکنه؟ شماره دکترجعفرقلی و شماره دکتر ذاکر رو هم اگه دارین لطفا به من بدین

Haniiii
12-07-2011, 16:58
ممنون ولی متاسفانه همه لینکاش از کار افتاده.فایلا حذف شدن

من چطوری دانلود کردم پس ؟ !

لینک های صفحه اول کار میکنن

avator20002000
12-07-2011, 17:00
سلام.یه خواهشی دارم از بچه های تهرونی:31:لطفا بگین توی تهرون کی خوب انتخاب رشته میکنه؟ شماره دکترجعفرقلی و شماره دکتر ذاکر رو هم اگه دارین لطفا به من بدین
شماره اینارو از 118 بگیر
اگه غرب تهران هستی بیا اریاشهر اونجا اکثر تخمین رتبه ها هستن.

---------- Post added at 06:00 PM ---------- Previous post was at 05:59 PM ----------

من چطوری دانلود کردم پس ؟ !

لینک های صفحه اول کار میکنن
اره من اوش فکر کردم اخری ها منظورت بوده.اولی ها کار می کرد مرسی:10::31:

Amir_oscar
12-07-2011, 17:02

من مکانیک سیالات می خونم. فرقش با با بقیه ی گرایش های مکانیک، فقط 6 واحده.
کلا مکانیک ارتباط خیلی خیلی کمی با مباحث سیالات و ترمودینامیک داره...

Amir_oscar
12-07-2011, 17:10
هنوز هم قویه.
راجع به مهندسی شیمی هم یه چیزی بگم: خیلی خیلی واحدهاش به مهندسی مکانیک شبیه هست و اختلافشون در حد 10، 12 واحده. اگر بتونید مهندسی شیمی یک دانشگاه و مهندسی مکانیک دانشگاه دیگه که سطحش پایین تره قبول بشین، حتما مهندسی شیمی رو انتخاب بکنید. برای شرکت توی ارشد رشته ی مکانیک هم ضعفی ندارین...

vahid-p
12-07-2011, 17:11
پينگ پنگ بلد نيسم اصلا هر چي هم سعي كردم تو مدرسه نشد اين توپ فسقلي چي سريع ميره :لول
پینپنگ خیلی باحاله. ولی از بس همیشه تو مدرسه دوم بودم، ازش زده شدم. نمیدونم یه حسی داره این پینگ پنگ که فقط نفر اول کیف می کنه :13:

آقا هر کی در مورد دانشگاه یا دانشگاههای استانش یا دانشگاهی که دانشجوی اونه، بنویسه لطفا. در مورد رشتتون هم همینطور. هر چی اطلاعات بیشتری بذارید بهتر.
منتظریم. من خودمم دارم مینویسم، آماده که شد پست می کنم.

lohrasbi
12-07-2011, 17:11
اگه میشه اون کتابی که گفتی رو معرفی کن و بگو واسه کدوم انتشارات هست. :11:

avator20002000
12-07-2011, 17:17
از الان دیگه باید به فکر یه جای خوب واسه انتخاب رشته باشیم.من منتظرم دوستم ببینم کجا میره منم برم اخه اون جاهای خوبی میره همیشه!:31:
راستی من سنجش انتخاب رشتشو پارسال استفاده کردم.کسی اینجا استفاده کرده قبلا .راضی بودید؟
شماها خودتون کجاها میرید!

bnmnb
12-07-2011, 17:17
آقا هر کی در مورد دانشگاه یا دانشگاههای استانش یا دانشگاهی که دانشجوی اونه، بنویسه لطفا. در مورد رشتتون هم همینطور. هر چی اطلاعات بیشتری بذارید بهتر.

دوستان عزیزی که می خوان دانشگاه شیراز رو محل ادامه تحصیل خودشون در نظر بگیرن من چند نکته می گم که شاید بدونن بهتر باشه:
1.شهر شیراز :این شهر یکی از مهمترین شهر های ایران هست.مکانهای گردشگری زیادی داره و مکانهای تفریحی هم زیاد هست(حوصلتون تو این شهر سر نمی ره) تابستوناش خیلی گرمه زمستوناش ملایمه و بهار فوق العاده زیبایی داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

2.دانشگاه شیراز:از قدیمیترین دانشگاههای کشور هستو در رده بندی اخیر دانشگاههای ایران در رده اول دانشگاههای غیر تهرانی قرار گرقته یعنی بهترین دانشگاه غیر تهرانی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
هسته اصلی دانشگاه و دانشکده های ربان و حقوق و الهیات در پردیس ارم (بهنرین نقطه شهر)واقع هست.دانشکده رشته مواد و پردیس مهندسی در میدان نمازی اقع هست و دانشکدههای کامپیوتر مکانیک و شیمی نفت گاز پتروشیمی و عمران در خیابان ملاصدرا هستن.دانشکده علوم پایه و ادبیت درچهار راه ادبیات واقع شده و دانشکده معماری در معالی آباد هست.کلا همه جا پخش شده و به همین خاطر دانشگاه برای جابه جایی دانشجویان ازاتوبوسهای مخصوص دانشگاه استفاده کرده.

این دانشگاه نسبت به دانشگاههای دیگه استادهای فوقالعاده سختگیرتری داره و در نمره دادن خیلی سختگیر هستن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

محل خوابگاه پسر ها درتپه ارم هست و کل شهر زیر پاشونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](14).gif
این دانشگاه قطب مهندسی ایران هست و به تازگی یک دانشکده زیبا و بزرگ برای این رشته تاسیس شده که واقعا زیبا و مدرن هست.

avator20002000
12-07-2011, 17:19
پینپنگ خیلی باحاله. ولی از بس همیشه تو مدرسه دوم بودم، ازش زده شدم. نمیدونم یه حسی داره این پینگ پنگ که فقط نفر اول کیف می کنه :13:

اگه میشه اون کتابی که گفتی رو معرفی کن و بگو واسه کدوم انتشارات هست. :11:
شما دوتا یکی نیستید احیانا!؟؟عکساتون شبیه هم ادم اشتباه میگیرتتون

---------- Post added at 06:19 PM ---------- Previous post was at 06:18 PM ----------

1.شهر شیراز :این شهر یکی از مهمترین شهر های ایران هست.مکانهای گردشگری زیادی داره و مکانهای تفریحی هم زیاد هست(حوصلتون تو این شهر سر نمی ره) تابستوناش خیلی گرمه زمستوناش ملایمه و بهار فوق العاده زیبایی داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2.دانشگاه شیراز:از قدیمیترین دانشگاههای کشور هستو در رده بندی اخیر دانشگاههای ایران در رده اول دانشگاههای غیر تهرانی قرار گرقته یعنی بهترین دانشگاه غیر تهرانی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دانشگاه نسبت به دانشگاههای دیگه استادهای فوقالعاده سختگیرتری داره و در نمره دادن خیلی سختگیر هستن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محل خوابگاه پسر ها درتپه ارم هست و کل شهر زیر پاشونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوابگاه هاش چند نفرست؟

bnmnb
12-07-2011, 17:28
خوابگاه هاش چند نفرست؟
4 تا 6 نفره

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

من مکانیک سیالات می خونم. فرقش با با بقیه ی گرایش های مکانیک، فقط 6 واحده.
کلا مکانیک ارتباط خیلی خیلی کمی با مباحث سیالات و ترمودینامیک داره...
مگه شما اینا رو پاس نمی کنین؟؟
ترمودینامیک 1
ترمودینامیک 2
آزمایشگاه ترمودینامیک
مکانیک سیالات1
مکانیک سیالات 2
انتقال حرارت 1
انتقال حرارت 2
آزمایشگاه مکانیک سیالات
به اینا میگین خیلی خیلی کم؟؟؟؟؟؟

avator20002000
12-07-2011, 17:37
4 تا 6 نفره

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

ترمودینامیک 1
ترمودینامیک 2
آزمایشگاه ترمودینامیک
مکانیک سیالات1
مکانیک سیالات 2
انتقال حرارت 1
انتقال حرارت 2
آزمایشگاه مکانیک سیالات
چقدر هستش جاش که 4 6 نفر توشن؟
بچه هایش خوبن .شما تو خوابگاهی؟

nelly joon
12-07-2011, 17:41
میکروبیولوژی/روانشناسی بالینی/روانشناسی دانشگاه تهران روزانه یا شبانه تا چه رتبه ای قبول میشی؟
منطقه 2-دختر
ممنون:11:

bnmnb
12-07-2011, 17:46
چقدر هستش جاش که 4 6 نفر توشن؟
بچه هایش خوبن .شما تو خوابگاهی؟
هم آدمای خوب داره هم بد تعدادشون خیلی زیاده
نه خوابگاهی نیستم ولی کلا تو خوابگاهم :31:
همون 6 نفر هستن

ahamid555
12-07-2011, 19:02
من با رتبه 2000 منطقه 2 زیر گروه 2 بهترین دانشگاهی که می تونم قبول شم کدومه؟(رشته های مهندسی شیمی پلیمر نفت محل زندگی استان آش)

Amir_oscar
12-07-2011, 20:43
ترمودینامیک 1
ترمودینامیک 2
آزمایشگاه ترمودینامیک
مکانیک سیالات1
مکانیک سیالات 2
انتقال حرارت 1
انتقال حرارت 2
آزمایشگاه مکانیک سیالات
حق با شماست. می شه 14 واحد از 142 واحد...
در کل توصیه می کنم کنکورردکرده های عزیز چارت هر رشته رو از الآن خوب بررسی بکنید تا با درس ها آشنا بشین و مثل من ضایع نشین! :دی

bnmnb
12-07-2011, 20:50
حق با شماست نمی شه 6 واحد. می شه 14 واحد از 142 واحد...
در کل توصیه می کنم کنکورردکرده های عزیز چارت هر رشته رو از الآن خوب بررسی بکنید تا با درس ها آشنا بشین و مثل من ضایع نشین! :دی
دوست من 142 واحد تخصصی دارین شما ؟70تاش پایه و عمومیه که همه مهندسیا اونا رو دارن این درسایی هم که گفتم می شن 22 یا 23 واحد که پیش نیاز خیلی درسای دیگه هم هستن
درکل اگه کسی بخواد بره مکانیک سیال باید ترمو و مکانیک سیالات رو دوست داشته باشه در کنار استاتیک و دینامیک:10:

Amir_oscar
12-07-2011, 20:56
دوست من 142 واحد تخصصی دارین شما ؟70تاش پایه و عمومیه که همه مهندسیا اونا رو دارن این درسایی هم که گفتم می شن 22 یا 23 واحد که پیش نیاز خیلی درسای دیگه هم هستن
درکل اگه کسی بخواد بره مکانیک سیال باید ترمو و مکانیک سیالات رو دوست داشته باشه در کنار استاتیک و دینامیک:10:
دو تا مکانیک سیالات رو حساب نکردم! می شه 22 واحد! آقا اصلا من غلط کردم اومدم مشاوره دادم! :دی
(من گفتم 142 واحد تخصصی داریم؟!!! کل واحدها رو گفتم!)
(البته این دروس به جز اینکه پیش نیاز خودشون هستن بعضیاشون، دیگه پیش نیاز درس دیگه ای نیستن.)

bnmnb
12-07-2011, 20:59
دو تا مکانیک سیالات رو حساب نکردم! می شه 22 واحد! آقا اصلا من غلط کردم اومدم مشاوره دادم! :دی
نه آقا این چه حرفیه :10:
آخه شاید بچه ها گیجمی شدن
شما هرچی بگی همونه:31:

milla.online
12-07-2011, 20:59

مگه کل واحدا 152 واحد نیست؟؟؟ مهندسی شیمی دادشم میره میگه 152 تاست.... نکنه می خواد واسه 6 سال تو دانشگاه ول چرخیدنش بهونه بیاره:27:

Amir_oscar
12-07-2011, 21:07
مگه کل واحدا 152 واحد نیست؟؟؟ مهندسی شیمی دادشم میره میگه 152 تاست.... نکنه می خواد واسه 6 سال تو دانشگاه ول چرخیدنش بهونه بیاره:27:
رشته های مختلف، تعداد واحدهاشون فرق داره...

milla.online
12-07-2011, 21:13
ولی خوب میگن که شیمی و مکانیک خیلی به هم شبیهن... 10 واحد یکم زیاد نیست واسه اختلاف؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم دادشم الکی گفته........

avator20002000
12-07-2011, 22:21
من با رتبه 2000 منطقه 2 زیر گروه 2 بهترین دانشگاهی که می تونم قبول شم کدومه؟(رشته های مهندسی شیمی پلیمر نفت محل زندگی استان آش)
ببخشید استان اش کجای ایرانه؟من تا به حال اسمشم نشنیدم!

bnmnb
12-07-2011, 22:24
ولی خوب میگن که شیمی و مکانیک خیلی به هم شبیهن... 10 واحد یکم زیاد نیست واسه اختلاف؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم دادشم الکی گفته........
نه 10 واحد چیزی نیست شما ترمی 20 واحد پاس میکنی :46:
تازه 10 واحدم اختلافش بیشتره

Amirdb
12-07-2011, 22:25
میکروبیولوژی/روانشناسی بالینی/روانشناسی دانشگاه تهران روزانه یا شبانه تا چه رتبه ای قبول میشی؟
منطقه 2-دختر
ممنون:11:
سلام

دانشگاه تهران از گروه تجربی روانشناسی نمی گیره (پارسال این طور بوده)

اما از دانشگاه های شهر تهران شهید بهشتی،علامه،شاهد و تربیت معلم کرج روانشناسی بالینی میگیرند!

شهید بهشتی و علامه تا حدود 2000 منطقه 1 (حالا یه خورده بالا تر یا پایین تر)
شاهد و تربیت معلم هم تا حدود 5 هزار و خوردی منطقه 2 هم گرفتند پارسال!

راستی الزهرا هم هست که اونم فقط مال دختراست از رتبه هاش خبری ندارم!

موفق باشی :11:

rahool.comany
12-07-2011, 22:47
اگه يه كمي به مغزت فشار بياري مي بيني هست = استان محترم آذربايجان شرقي

Haniiii
12-07-2011, 22:48
ببخشید استان اش کجای ایرانه؟من تا به حال اسمشم نشنیدم!

احتمالا منظورش آذربایجان شرقی بود !

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

دوستان ... حتما توی سایت های مختلفی دنبال معرفی رشته و ... هستید ! ... لطفا اینجا هم آدرسش رو بزارین شاید به درد ما هم خورد !

Peji2010
12-07-2011, 23:32
2.دانشگاه شیراز:از قدیمیترین دانشگاههای کشور هستو در رده بندی اخیر دانشگاههای ایران در رده اول دانشگاههای غیر تهرانی قرار گرقته یعنی بهترین دانشگاه غیر تهرانی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی از صنعتی اصفهان بهتره؟!!

mjorh
12-07-2011, 23:57
یه رشته میخواسم معرفی کنید که یه جورایی بتونم برم تو خط بازی سازی (video game)

bnmnb
13-07-2011, 00:07
یله دوست من:10:
میتونید توی آخرین رده بندی دانشگاههای ایران چکش کنید

meragj2
13-07-2011, 00:10

کلا دانشگاههای اروپای شرقی و هند از بین المملی هزینش بهتر در میاد. ولی این در صورتی است که طرف homesick نشه:19:.admission گرفتن هم راحته.
ولی فقط مدرک تعداد کمی از دانشگاههای این کشورها مورد تایید وزارت علوم ایران هست.
کشورهای اندونزی و مالزی خیلی مدارکشون معتبرتره و ممکنه ارزونتر هم دربیاد ولی خوب اونجاها فقط باید درس بخونید دیگه, تبعید خودخواسته.:21:

---------- Post added at 01:09 AM ---------- Previous post was at 01:09 AM ----------

شیراز فقط رشته پزشکیش بهترینه.
علوم انسانی فردوسی اوله.
دندان هم مشهد .
مهندسی ها هم بستگی به رشته فرق می کنه.
البته غیر تهرانی دیگه.

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:09 AM ----------

یله دوست من:10:
میتونید توی آخرین رده بندی دانشگاههای ایران چکش کنید

میشه آدرسشو بدین؟

bnmnb
13-07-2011, 00:14
دانشگاه تهران
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه علم و صنعت ایران
دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)
دانشگاه شیراز
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
دانشگاه تبریز
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM)
دانشگاه اصفهان
دانشگاه مازندران
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
دانشگاه بوعلی سینا (همدان)
دانشگاه گیلان
دانشگاه علوم پزشکی ایران (منحل شده)
دانشگاه رازی (کرمانشاه)
دانشگاه شهید باهنر کرمان
دانشگاه ارومیه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
دانشگاه تربیت معلم تهران
دانشگاه الزهرا (س)
دانشگاه آزاد اسلامی (واحد علوم تحقیقات)
انستیتو پاستور ایران
دانشگاه یزد
دانشگاه شهید چمران (اهواز)
دانشگاه زنجان
دانشگاه پیام نور
دانشگاه سیستان و بلوچستان
دانشگاه شاهد
پژوهشگاه مواد و انرژی
دانشگاه صنعتی شاهرود

meragj2
13-07-2011, 00:15
سوالات دانشگاه آزاد غیرپزشکی 90 رو جایی هست بتونم دانلود کنم؟

bnmnb
13-07-2011, 00:27
این هم 1 منبع دیگه که دوستان می تون چک کنن

[U]آخرین آمارتولیدعلم ایران/ برترین دانشگاهها و شاخص‌ترین دانشمندان ایران

meragj2
13-07-2011, 00:36
دانشگاه تهران
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه علم و صنعت ایران
دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)
دانشگاه شیراز
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
دانشگاه تبریز
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM)
دانشگاه اصفهان
دانشگاه مازندران
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
دانشگاه بوعلی سینا (همدان)
دانشگاه گیلان
دانشگاه علوم پزشکی ایران (منحل شده)
دانشگاه رازی (کرمانشاه)
دانشگاه شهید باهنر کرمان
دانشگاه ارومیه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
دانشگاه تربیت معلم تهران
دانشگاه الزهرا (س)
دانشگاه آزاد اسلامی (واحد علوم تحقیقات)
انستیتو پاستور ایران
دانشگاه یزد
دانشگاه شهید چمران (اهواز)
دانشگاه زنجان
دانشگاه پیام نور
دانشگاه سیستان و بلوچستان
دانشگاه شاهد
پژوهشگاه مواد و انرژی
دانشگاه صنعتی شاهرود

این رنکینگ فقط به فعالیت های علمی نظری مثل مقالات و اینا توجه کرده و خیلی فاکتورها رو در نظر نگرفته مثل فضای آموزشی امکانات آزمایشگاهی و غیره
به قول منبع:

- تعداد مقالات و پرونده های علمی منتشر شده بر مبنای بانک داده اسکوپوس (Scopus)2- همکاری های بین المللی در پروژه های تحقیقاتی بر مبنای مقالات مشترک با موسسات وابسته از دو یا چند کشور
3- نبست تاثیر علمی بر مبنای Impact factor مقالات منتشر شده یک دانشگاه نسبت به تاثیر متوسطی که دانشگاه های دیگر در همان زمینه تحقیقاتی در دنیا داشتند (پارامتری به نام اثر نرمال شده یا NI)
4- مقالات بسیار با کیفیت منتشر شده بر مبنای انتشار مقاله هایی با ارجاع (citation) بسیار بالا در ژورنال های برتر (در 25% بالای جدول) در هر زمینه تحقیقاتی
فکر نمی کنم کافی باشه، حداقل پژوهش های عملی و اختراعات رو لحاظ می کرد.

این رده بندی فقط وفقط براساس مقالات منتشرشده مراکز پژوهشی هست

ahmad72
13-07-2011, 00:39
اگه میشه اون کتابی که گفتی رو معرفی کن و بگو واسه کدوم انتشارات هست.
راهنمای آشنایی با رشته های دانشگاهی
انتشارات ما و شما

bnmnb
13-07-2011, 00:39
این رنکینگ فقط به فعالیت های علمی نظری مثل مقالات و اینا توجه کرده و خیلی فاکتورها رو در نظر نگرفته مثل فضای آموزشی امکانات آزمایشگاهی و غیره
به قول منبع:

فکر نمی کنم کافی باشه، حداقل پژوهش های عملی و اختراعات رو لحاظ می کرد.
خوب دوست من این ملاکه رده بندی کل دانشگاههای جهانه و فکر کنم باید قبولش داشته باشیم
این هم یک لینک دیگه:
فهرست 20 دانشگاه برتر اعلام شد
رتبه بندي دانشگاه‌هاي ايران

meragj2
13-07-2011, 00:52
خوب دوست من این ملاکه رده بندی کل دانشگاههای جهانه و فکر کنم باید قبولش داشته باشیم
این هم یک لینک دیگه:
فهرست 20 دانشگاه برتر اعلام شد
رتبه بندي دانشگاه‌هاي ايران

نه این ملاک رده بندی این موسسه هست معیارها خیلی زیاده؛ حتی رنکینگ بر اساس کیفیت فست فود مکدونالد دانشگاه هم داریم!
نمونش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچند مدل رنکینگ دارن.

---------- Post added at 01:50 AM ---------- Previous post was at 01:47 AM ----------

---------- Post added at 01:52 AM ---------- Previous post was at 01:50 AM ----------

اگه اینجا برین میبینید که :
1. دانشگاه تهران
2. فردوسی
3. علوم پزشکی تهران

bnmnb
13-07-2011, 00:59
نه این ملاک رده بندی این موسسه هست معیارها خیلی زیاده؛ حتی رنکینگ بر اساس کیفیت فست فود مکدونالد دانشگاه هم داریم!
نمونش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچند مدل رنکینگ دارن.

---------- Post added at 01:50 AM ---------- Previous post was at 01:47 AM ----------

---------- Post added at 01:52 AM ---------- Previous post was at 01:50 AM ----------

اگه اینجا برین میبینید که :
1. دانشگاه تهران
2. فردوسی
3. علوم پزشکی تهران

ok دیگه به اندازهکافی صحبت شد دوستان خودشون قضاوت می کنن

yarane-naghdi
13-07-2011, 02:23
فعالیتهای bnmnb رو خیلی حال میکنم:10:

دست همگیمون درد نکنه که اینهمه به هم کمک میکنیم . دست bnmnb بیشتر درد نکنه :31:

Reza31001
13-07-2011, 07:58
بسیار بسیار ممنون از صحبت های حساب شده ی شما. :11:
من سه تا سوال برام پیش اومده. یکی اینکه شما از کجا میدونستی که من رتبم 2 - 3 هزار میشه و میخوام سال دیگه بشم زیر 500 ؟ آخه من این رو تو فروم نگفته بودم! شما از خودم هم دقیقتر تخمین زدی! معلومه که خیلی با هوشی:46:
دوم اینکه دقیقن چند روز واسه انتخاب رشته فرصت داریم؟ مثلا اگه 10 مرداد نتایج اولیه بیاد، مگه تا آخر مرداد فرصت نداریم؟
راستی بازم ممنون از پستت.:11::11::11:

رتبه امسالت رو از درصدهای و اینا حدس زدم زیر 500 رو هم به خاطر اینکه مکانیک امیرکبیر پارسال که زیر 400 می خواست حالا حدودی من گفتم زیر 500

نه خیر اگه 10 مرداد نتایج بیاد شما از 12-13 مرداد وقت دارین تا 16-17 مرداد

آخریش هم که دوستان گفتن ( البته نه چندان دقیق!)

خلاصه خیلی شانسیه !!!

آقا این پست هم شدیدا تایید میشه ها
خود دانید :31:

avator20002000
13-07-2011, 08:47
کلا دانشگاههای اروپای شرقی و هند از بین المملی هزینش بهتر در میاد. ولی این در صورتی است که طرف homesick نشه:19:.admission گرفتن هم راحته.
ولی فقط مدرک تعداد کمی از دانشگاههای این کشورها مورد تایید وزارت علوم ایران هست.
کشورهای اندونزی و مالزی خیلی مدارکشون معتبرتره و ممکنه ارزونتر هم دربیاد ولی خوب اونجاها فقط باید درس بخونید دیگه, تبعید خودخواسته.:21:

---------- Post added at 01:09 AM ---------- Previous post was at 01:09 AM ----------

علوم انسانی فردوسی اوله.
دندان هم مشهد .
البته غیر تهرانی دیگه.

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:09 AM ----------

میشه آدرسشو بدین؟
homesick؟؟؟
من اینجور احساسی رو هیچ وقت تو خودم نمی بینم!:31::27:
مالزی از اعتبار افتاد خیلی از مدرکاش دیگه قبول نیست
برای اینکه بدونی کدوماش قبولن برو مرکزش تو شهرک غرب(فکر کنم اونجا بود) بپرس

gozine2
13-07-2011, 09:13

واقعا دست اینجور بچه های فروم درد نکنه.مخصوصا mila.online با avator20002000 که خیلی پست های مفیدی می زارن

h0p3
13-07-2011, 09:41
به نظر شما کامپیوتر کجا خوبه؟البته با رتبه بین 2000 تا 3000؟

parsa700
13-07-2011, 09:53
یکی سوال من رو هم جواب بده.من توی دوره ی آزمایشی عضویتم پستی که 3 روز پیش زدم تازه اومده.سوالم صفحه ی 12 هست.

یه بار دیگه هم اینجا میزارمش

سلام.لطفا گه میشه رشته هایی رو که به هم نزدیک هستندو در یک گروهند رو معرفی کنید.مثلا مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک.فکر می کنم خیلی به درد بخورباشه چون برای کارشناسی ارشد اگراز رشتتون خوشتون نیومد می تونید در همان گروه و مجموعه در رشته ی دیگری ادامه تحصیل بدید.

یا رشته هایی که مادر هستند.مثلا معلممون می گفت اگر صنایع و مکانیک و برق بخونید بعدا خیلی راحت تر می تونید به خیلی رشته های دیگر هم وارد شوید.به نظر شما با این تفکر خوندن این رشته ها کار درستیه؟

هر چند که باز هم فایده ای نداره...چون تازه 2روز دیگه این پست تایید میشه و دوباره هیچ کی نمیبینتش.

lohrasbi
13-07-2011, 09:57
آقا این پست هم شدیدا تایید میشه ها
خود دانید :31:
ای کاش یه کم راجب رشتت (مکانیک) صحبت میکردی. :19:

milla.online
13-07-2011, 10:12
دانشگاه شيراز.. البته بستگي به محل سكونتتون هم داره... صنعتي اصفهان هم خوبه اما نمي دونم چه رتبه اي مي خواد

avator20002000
13-07-2011, 10:19
چه منطقه و شهری هستید؟

ای کاش یه کم راجب رشتت (مکانیک) صحبت میکردی. :19:
شما این تاپیکو بخونی قبلش توش زیادم بحث شده:
forum.p30world.com/showthread.php?t=438820

دانشگاه شيراز.. البته بستگي به محل سكونتتون هم داره... صنعتي اصفهان هم خوبه اما نمي دونم چه رتبه اي مي خواد
تاءید میشه!

bnmnb
13-07-2011, 10:42

خواهش می کنم دوست من امیدوارم همتون موفق باشید و بهترین انتخابها رو انجام بدید:10:
دست دوستای دیگه هم درد نکنه

hermione
13-07-2011, 10:43

دانشگاه شیراز و صنعتی اصفهان که راحت میاری

milla.online
13-07-2011, 10:56
محمدحسین سرورالدین، رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه در حال حاضر پاسخنامه داوطلبان كنكور 90 در قرنطینه دوم در حال قرائت است، گفت: احتمالا قرائت پاسخنامه داوطلبان كنكور تا 25 تیرماه به پایان میرسد.

وی با اشاره به لحاظ سوابق تحصیلی برای نخستین بار در گزینش كنكور سراسری گفت: امسال برای نخستین بار سوابق تحصیلی داوطلبان لحاظ شد. بر این اساس 25 درصد سوابق تحصیلی داوطلبان و 75 درصد نمره آزمون داوطلبان برای گزینش لحاظ میشود.

رئیس سازمان سنجش آموزش كشور افزود: امسال با توجه به اینكه برای نخستین بار سوابق تحصیلی داوطلبان اعمال میشود این سوابق بر اساس تأثیر مثبت در نظر گرفته میشود یعنی اگر نمره آزمون داوطلبی بیشتر از نمره كسب شده از طریق سوابق تحصیلی باشد و سوابق تحصیلی میانگین نمره آزمون وی را كاهش دهد، این سوابق در آزمون داوطلب لحاظ نمیشود.
دوستان يه سوال؟؟؟ يعني نمره سوم رو تبديل به درصد مي كنن و اگه بيشتر بود تاثير ميدن؟؟؟ يا نه ترازش رو تاثير مي دن؟؟؟؟

avator20002000
13-07-2011, 10:58
یکی سوال من رو هم جواب بده.من توی دوره ی آزمایشی عضویتم پستی که 3 روز پیش زدم تازه اومده.سوالم صفحه ی 12 هست.

یه بار دیگه هم اینجا میزارمش

هر چند که باز هم فایده ای نداره...چون تازه 2روز دیگه این پست تایید میشه و دوباره هیچ کی نمیبینتش.
اول از همه عضویتتون در سایتو بهتون تبریک می گم!
رشته فیزیک هم تو ارشد میشه تغییر رشته داد ولی سعی کنید از الان تصمیم تون برای رشته ای که می خواهید رو بگیرید تا 4 سال دیگه شرایط مثل الان نمی مونه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تو این هر رشته درساشو گفته می تونی اونایی که دراشون شبیه هم هستو ببینی.

hermione
13-07-2011, 10:59
نه 10 واحد چیزی نیست شما ترمی 20 واحد پاس میکنی :46:
تازه 10 واحدم اختلافش بیشتره

ترمی 20 واحد؟؟؟!!!!!!چه خبره ؟؟اصلا امکان 20واحد در هر ترم برای رشته های برق و مکانیک وجود نداره
مثلا ترم 2 ، میشه اینارو برداشت (رشته برق )
ریاضی 2 ، معادلات ، آمار و احتمال مهندسی ، فیزیک 2 ، آزمایشگاه فیزیک 2 ، مبانی کامپیوتر +4واحد عمومی
ولی هیچکـــــــس همچین بی عقلی نمی کنه چون احتمال مشروط شدن میل میکنه به بی نهایت ...
همه میانگین 17واحد میگیرن .ولی رشته ای مثل عمران دوستایی دارم که 20واحد پاس می کنن .
در ضمن هیچ رشته ای من ندیدم کارشناسی 152 واحد داشته باشه حداکثر 144 واحده که 11واحد فکر کنم اختیاریه می تونید از گرایش های دیگه یا کلا هر رشته ی دیگه انتخاب کنید تا برای تغییر گرایش یا رشته توی ارشد راحت تر باشید .

avator20002000
13-07-2011, 11:00
محمدحسین سرورالدین، رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه در حال حاضر پاسخنامه داوطلبان كنكور 90 در قرنطینه دوم در حال قرائت است، گفت: احتمالا قرائت پاسخنامه داوطلبان كنكور تا 25 تیرماه به پایان میرسد.

وی با اشاره به لحاظ سوابق تحصیلی برای نخستین بار در گزینش كنكور سراسری گفت: امسال برای نخستین بار سوابق تحصیلی داوطلبان لحاظ شد. بر این اساس 25 درصد سوابق تحصیلی داوطلبان و 75 درصد نمره آزمون داوطلبان برای گزینش لحاظ میشود.

رئیس سازمان سنجش آموزش كشور افزود: امسال با توجه به اینكه برای نخستین بار سوابق تحصیلی داوطلبان اعمال میشود این سوابق بر اساس تأثیر مثبت در نظر گرفته میشود یعنی اگر نمره آزمون داوطلبی بیشتر از نمره كسب شده از طریق سوابق تحصیلی باشد و سوابق تحصیلی میانگین نمره آزمون وی را كاهش دهد، این سوابق در آزمون داوطلب لحاظ نمیشود.
دوستان يه سوال؟؟؟ يعني نمره سوم رو تبديل به درصد مي كنن و اگه بيشتر بود تاثير ميدن؟؟؟ يا نه ترازش رو تاثير مي دن؟؟؟؟
مگه سال های قبل تاثیر نمی دادن که اولین باره گفته.
خوب اگه تاثیر ندن که دیگه نمره ای از 25 درصد نمی گیریم این کجاش نفع داره؟

meragj2
13-07-2011, 11:07
مگه سال های قبل تاثیر نمی دادن که اولین باره گفته.
خوب اگه تاثیر ندن که دیگه نمره ای از 25 درصد نمی گیریم این کجاش نفع داره؟
امسال اولین باره که بصورت تکدرس تاثیر میدن. پارسال می خواستن اینجوری کنن ولی نمره ها نرسید!
.........................
کسی نمی دونه نمره تغییر رشته ای ها رو چه جوری تاثیر می دن ؟
.....................
سوالای غیرپزشکی آزاد امسال رو از کجا می تونم دانلود کنم؟

milla.online
13-07-2011, 11:09
اگه قرار باشه بر اساس نمرات تاثير بدن كه خيلي مسخرست... من فيزيك رو 50 زدم... ولي كتبي سومم 12 هست... با اين كه كمه اما خب بازم تاثير ميكنه..... به نظر من بايد بر اساس تراز و سطح نمره بين بقيه داوطلبا مقايسه بشه

avator20002000
13-07-2011, 11:11
امسال اولین باره که بصورت تکدرس تاثیر میدن. پارسال می خواستن اینجوری کنن ولی نمره ها نرسید!
.........................
کسی نمی دونه نمره تغییر رشته ای ها رو چه جوری تاثیر می دن ؟
.....................
سوالای غیرپزشکی آزاد امسال رو از کجا می تونم دانلود کنم؟
سوالاتش برای دانلود هنوز نیست.می تونی از انقلاب بگیرید روزنامه فروشی ها هم 1600 اوردن راه اندیشه
تغییر رشته ای ها تو پیک سنجش گفته بود قبلا کمتر میشه نمراتشون حدودا البته هر رشته به رشته فرق داره.

---------- Post added at 12:11 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

اگه قرار باشه بر اساس نمرات تاثير بدن كه خيلي مسخرست... من فيزيك رو 50 زدم... ولي كتبي سومم 12 هست... با اين كه كمه اما خب بازم تاثير ميكنه..... به نظر من بايد بر اساس تراز و سطح نمره بين بقيه داوطلبا مقايسه بشه
مگه قرار نبود امسال تقریبا کنسل کنن چرا نشد؟
امتحان کتبی های هر سالم یکی نبوده که!خب چرا پیشو یا معدل کل دیپلومو تاثیر نمیدن!؟؟؟

bnmnb
13-07-2011, 11:36
ترمی 20 واحد؟؟؟!!!!!!چه خبره ؟؟اصلا امکان 20واحد در هر ترم برای رشته های برق و مکانیک وجود نداره
مثلا ترم 2 ، میشه اینارو برداشت (رشته برق )
ریاضی 2 ، معادلات ، آمار و احتمال مهندسی ، فیزیک 2 ، آزمایشگاه فیزیک 2 ، مبانی کامپیوتر +4واحد عمومی
ولی هیچکـــــــس همچین بی عقلی نمی کنه چون احتمال مشروط شدن میل میکنه به بی نهایت ...
همه میانگین 17واحد میگیرن .ولی رشته ای مثل عمران دوستایی دارم که 20واحد پاس می کنن .
در ضمن هیچ رشته ای من ندیدم کارشناسی 152 واحد داشته باشه حداکثر 144 واحده که 11واحد فکر کنم اختیاریه می تونید از گرایش های دیگه یا کلا هر رشته ی دیگه انتخاب کنید تا برای تغییر گرایش یا رشته توی ارشد راحت تر باشید .
رشته مهندسی شیمی که گرایش نداشته باشه (یعنی هم گاز هم پتروشیمی هم پالایش)تعداد واحداش 146 تاس که 3 تاش اختیاریه ولی 152 تا آره زیاده.
اگه کسی بخواد می تونه 20 واخحد پاسکنه ولی قبول دارم سنگینه

milla.online
13-07-2011, 11:55
من شنيدم دانشگاه آزاد گچساران واسه دانشجوهاش يه كار كرده... چند واحد اضافي گزاشته واسه شيمي... و فارغ اتحصيلاش هر 3 گرايش رو با هم دارن!اگه واقعيت داره؟؟؟ توي دانشگاهاي دولتي هم از اين كارا مي كنن؟

lohrasbi
13-07-2011, 12:03
بچه ها اگه اطلاعاتی در مورد بازار کار و دانشگاه هایی که رشته های زیر رو تدریس میکنن (تهران) دارین، بگین لطفا:31:
مهندسی اپتیک و لیزر
مهندسی مکاترونیک (مکانیک + الکترونیک)
مهندسی رباتیک

bnmnb
13-07-2011, 12:04
من شنيدم دانشگاه آزاد گچساران واسه دانشجوهاش يه كار كرده... چند واحد اضافي گزاشته واسه شيمي... و فارغ اتحصيلاش هر 3 گرايش رو با هم دارن!اگه واقعيت داره؟؟؟ توي دانشگاهاي دولتي هم از اين كارا مي كنن؟
پست 236 رو بخون عزیزم:10:

h0p3
13-07-2011, 12:56
اگه شیراز باشه که عالیه.چون محل سکونتم شیرازه!
میشه بعضی از واحدهای نرمافزار رو هم بنویسین؟مثلا مثل علوم کامپیوتر واحد اندروید داره؟
ممنون

shabeashegha
13-07-2011, 13:21

علوم انسانی فردوسی اوله.
دندان هم مشهد .
البته غیر تهرانی دیگه.

فکر میکنم اشتباه میکنین. تا جایی که من میدونم تهران از شیراز پزشکیش بالاتره. شاید منظور شما اینه که توی رشته های شیراز پزشکیش بهترینه
در مورد دندانپزشکی هم بهشتی از همه بالاتره (بازم شاید منظور شما توی رشته های دانشگاه مشهد بالاترین دندونه):46:

F A R I D
13-07-2011, 13:45
همه دانشگاهها خوبن.
مهم اینه
آدم خودش بخواد درس بخونه.هیچ فرقی نمیکنه.
چه بسا آدم های زیادی رو دیدم که خیلی موفق بودن و در دانشگاههای حتی غیرانتفایی درس خوندن سواد خوبی هم دارن خیلی ها هم هستن که بهترین دانشگاها درس خوندن و نه شغل درست و حسابی دارن و زندگی بدرد بخوری.
4 سال میخوای بری درس بخونی چه فرقی میکنه کجا باشی.
شما صنعتی شریف هم که باشی کار نیست حالا مال هرجا که هستی.
پس باید در حین درس به فکر کار هم بود.
یکی از دوستان ما در هند درس خونده رشته دندان الان یکی از بهترین دندان پزشکان شیرازه درحالی که خیلی از کسانی که در شیراز هم درس خوندن و افتخار هم میکنم که در علوم پزشکی شیراز خوندن 1هزارم درآمد اون رو ندارن. یا خیلی از پزشکا هستن که در آزاد درس خوندن و الان خیلی موفقن بنابراین دانشگاه اصلا ملاک نیست مهم خود آدمه اینو یادتون باشه.

avator20002000
13-07-2011, 14:30
فکر میکنم اشتباه میکنین. تا جایی که من میدونم تهران از شیراز پزشکیش بالاتره. شاید منظور شما اینه که توی رشته های شیراز پزشکیش بهترینه
در مورد دندانپزشکی هم بهشتی از همه بالاتره (بازم شاید منظور شما توی رشته های دانشگاه مشهد بالاترین دندونه):46:
کلا منظورشون غیر از تهران بوده نه تهران!

yarane-naghdi
13-07-2011, 15:45
یه سوال : احتمال هم داره سال 91 نمرات نهایی پیش دانشگاهی رو تاثیر بدن؟

bnmnb
13-07-2011, 16:12
احتمال هر چیزی هست
اگه بخوان این کار رو بکنن از سالی که کشوری شده و تصحیح اون در حوزه انجام شده باشه نمره ها رو در نظر می گیرن:10:

vahid-p
13-07-2011, 16:16
ملاک کل سنجش های سازمان سنجش تراز هست. از این بابت خیالتون تخت. اول نمرات هر درس رو با نمرات همون درس دیگر داوطلبان تراز می کنن، بعد از طرف دیگه درصدهای کنکورت رو در هر درس جداگونه با دیگر داوطلبان تراز می کنن بعد اگه تراز نمره امتحان نهاییت از تراز کنکورت بهتر بود اونوقت اون به میزان 25 درصد تاثیر می دن که این میشه تاثیر مثبت. اگه فقط تاثیر می دادن و به مثبت و منفی بودنش توجهی نمی کردن، دیگه با تراز کنکورت مقایسه نمی کردن و مستقیم به میزان 25 درصد تاثیر می دادن.
اگرم در مقایسه تراز نمره امتحان نهاییت در اون درس کمتر بود اونو تاثیر نمی دن و تراز درصد کنکورت صد در صد تاثیر می دن.
خب حالا شما اگه فیزیک رو 12 گرفتی مطمئنا ترازت خیلی پایین می شه که اگه مثلا درصد کنکورت 30 باشه ترازت خیلی بالاتر از تراز نمرت خواهد بود و فقط تراز درصدت تو کنکور در نظر می گیرن. و این به نفع شما خواهد بود و به ضرر ما.
کلا برای کسانی که نمرشون خوب شده به ضرر خواهد بود و به نفع کسانیه که نمرشون بد شده. درسته به نفع هر دو قشره ولی تاثیرش اینقدر کم میشه که در یک کلام میشه گفت به ضرر درس خوناست.

songilgook
13-07-2011, 16:22
سلام
من امسال کنکوری بودم هنر هم سراسری هم آزاد.
سراسری که میخوام نمایش (کارگردانی) رو بزنم آزاد هم که ازاول زدم نمایش:5:
اما نمیدونم که عملیشون چجوریه؟ آزاد که شنیدم عملی نداره.
چه کتابها و منابعی برای عملی سراسری باید بخونم؟ چیا باید بلد باشم؟
راستی من سوره رو هم انتخاب کرده بودم که متاسفانه سینما داشته نه نمایش ولی حالا همینجوری سینما رو هم زدم ولی قبول شدم که میشم نمیرم:31: یا نه برم درسای مشترک نمایش رو پاس کنم بعدش تغییر رشته بدم برم بقیشو بخونم؟ :18:
خلاصه نئیدونم........ این مشاوره ها هم که خودشون بیشتر به مشاوره نیاز دارن.
هرچی میپرسی میگن بذار دفترچه ی انتخاب رشته بیاد بعدا.......بعد که دفترچه میاد هیچی بلد نیستن بگن!
تایادم نرفته من شهرستانی هستم :2:( این شکله واسه اینه که همش باید مثه عقب مونده ها باشیم چرا اینقدر فرق میذارن)
پیش پیش ممنون از جوابتون:11:
الووووووووووووووووووووووو و یکی جواب بده :19:

avator20002000
13-07-2011, 16:32

احتمال هر چیزی هست
اگه بخوان این کار رو بکنن از سالی که کشوری شده و تصحیح اون در حوزه انجام شده باشه نمره ها رو در نظر می گیرن:10:
بحثش بود قبل کنکور برای امسال ولی نشد ساله دیگه میشه

juventuss
13-07-2011, 16:33
دوستان یه نکته ی مهمی رو که باید هنگام استفاده از " یاد گار ماندگار " کانون مد نظر داشته باشند.

درصد قبولی دانش آموزان کانونی در اون رشته محل هستش.

مثلا در رشته ریاضی ( 89 ) تنها 59 نفر از 125 نفر کانونی بودن و میانگین رتبشون تو منطقه ها به ترتیب 33 - 26 - 6 شده.

در 80 درصد رشته ها تعداد قبولی های کانونی کمتر از 50 درصد هستش.

-------------------------------------------------------------------
*** چیزی از این دانشگا ها میدونی بیا تو این تاپیک و بگو.

دانشگاه های دولتی (روزانه و شبانه )

1-دانشگاه تفرش

2-صنعتی ارومیه

3-فنی گلپایگان

4-خلیج فارس - جم

5-صنعتی بیرجند

6-بجنورد

7-کردستان

8-بو علی سینا

9-دامغان

10-تربت حیدریه

غیر انتفاعی :

1-علم و فرهنگ تهران

2-صنعتی فولاد اصفهان

3-فرزانگان اصفهان

آزاد :

1- نجف آباد

»»» خواهشا هرکی هر اطلاعاتی داره هر قدر هم که کم باشه دریغ نکنه !

vahid-p
13-07-2011, 17:41
من که تو هر رتبه بندی که دیدم شیراز رتبش بهتر بود. اگه اختراعات رو هم ملاک قرار بدن، از کجا معلوم دانشگاه شیراز بالاتر نباشه؟
البته یه چیزی رو هم می دونیم که هر رشته ای ممکنه تو یکی از دانشگاهها بهترین باشه و باید به قطب بودن رشته توجه کرد.

---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:37 PM ----------

آقای songilgook در مورد رشته هنر که جواب نمی دن چون اگه دقت کنید به نظرسنجی تاپیک

توجه کنید، معلومه داوطلبای هنر خیلی کمن اینجا. برای همین چنین سوالات تخصصی کسی نیست که جواب بده. مگر اینکه دانشجوی این رشته ها رو پیدا کنی.