PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : <<انتخاب رشته ی کنکوری های 90 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت>>

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

kahkeshan6
22-07-2011, 19:15
به به ممنون که به سوالم جواب ندادین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
یعنی کسی نیست در مورد رشته ی مهندسی مواد و بازار کار و درآمدش توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

avator20002000
22-07-2011, 19:20
وای چرا شما الان اینارو بحث می کنید ما تجربی ها الان خلاص شدیم از زیر کنکور بارش!:31:
امشب باید جشن بگیریم کنکور پزشکی هم تموم شد!:26::26::26::26::26:
زیست ولی خداییش از 89 به اینور سختش کردن نامردا.ریاضی و فیزیک امروز مثل غیر تجربی خیلی اسون نبودش ولی برای شیمی درسته اسون نبود ولی بازم دمشون گرم.عمومیم که دیگه حال دادن!:7::7::7:

AB
22-07-2011, 19:21
عزیزم عرض کردم مهندسی شیمی.
مهندسی که دیگه کاربردی یا محض نداره. گرایشات مختلفی مثل پالایش پتروشیمی و گاز و غیره داره که الان همشون ادغام شدن و دیگه از این اسما نداره.
عرضم به حضورتون که من از همون اولم از این رشته خوشم نمیومد و چون اسمش خوب بود رفتم. از همون اول به پزشکی و اینا علاقه داشتم.
امسال دانشگاه آزاد امتحان دادم پزشکی قم زدم. احتمالا قبول میشم. یعنی امیدوارم. اگرم کارم بین الملل درست بشه که میرم همون بین الملل دندان پزشکی. حالا موندم کدوم برم؟ میگن انزلی بهترین واحد بین الملل رو داره.
رشته شیمی یه زمانی کار براش خیلی زیاد بود . تاهمین چند سال پیش.
الان وضع عسلویه خیلی خرابه. بیشتر خود بچه های بوشهر اونجا سهمیه دارن. استان بوشهر سرمایه گذاری زیادی روی این رشته کرده.
وضع کار در مهندسی شیمی اصلا خوب نیست.
پسرخاله خودمم شیمی خونده بود و فارغ نحصیل شده الان . الان بیکاره و هیجا کار نیست براش مگر اینکه پارتی داشته باشید.
الان بهترین رشته ها رشته های علوم پزشکی هستن مخصوصا اگر دکترا باشه. شما فرض کنید دارید رشته دندان میخونید. پس فارغ التحصیلی شما وزارت بهداشت موظفه که به مدت 1 سال و خورده ای به شکا کار بده و شما دوره طرح بگذرونید والبته حقوق هم دارید.
تو رشته شیمی من اصلا با درساش نمیتونستم کنار بیام. بازم میگم من دوست نداشتم. خیلی از بچه های دانشگاهمون هستن که درسشونم خوبه.
در س هایی مثل استاتیک ترمودینامیک 1 و2 و خیلی درسای دیگش که حالم ازش بهم میخوره. اصولا از درسای حفظی خوشم میاد.

بازم اگر سوالی درباره مهندسی شیمی دارید بپرسید. درحد دانشم پاسخ میدم. سال دوم این رشته هستم که به امید خدا امسال انصراف میدم.

فرق که میکنه. درساشم در دانشگاه مادر تشکیل نمیشه ولی خوب نمیدونم کدومشو انتخاب کنم.

ممنون بابت توضیحاتت.:11:

همه ماشالله 20 سطر 20 سطر مطلب مینویسن.منم تند تند میخوندم کلمه مهندسی رو ندیدم.:20:

عرض کردم که دروس عملی در دانشگاه های مادر تشکیل میشه اونم در صورتی که اونجا امکانات نباشه.(مخصوصا برای دندان).

avator20002000
22-07-2011, 19:28
من امروز اینجوری شد درصدام
:
زبان 100-95
فارسی 80
دینی 90
عربی 40
زیست 70
شیمی 80
فیزیک 40
ریاضی 10
به نظرتون ترازم چند میشه؟
ازمایشگاه تهرانو قبولم؟

howhow
22-07-2011, 19:32
ممنون بابت توضیحاتت.:11:

همه ماشالله 20 سطر 20 سطر مطلب مینویسن.منم تند تند میخوندم کلمه مهندسی رو ندیدم.:20:

عرض کردم که دروس عملی در دانشگاه های مادر تشکیل میشه اونم در صورتی که اونجا امکانات نباشه.(مخصوصا برای دندان).

میشه بگی کجا مهندسی شیمی میخونی؟!!من خودم سال آخر مهندسی شیمی گرایش گازم،عزیزم الان واقعا به نظرت کدوم رشته
بازار کار آلی داره تو ایران...!؟
.
.
.

چی بگم...درمورد مهندسی شیمی کسی سوالی داشت من هستیم:5:

fmpr
22-07-2011, 19:50
:
زبان 100-95
فارسی 80
دینی 90
عربی 40
زیست 70
شیمی 80
فیزیک 40
ریاضی 10
ازمایشگاه تهرانو قبولم؟

سایت 100در100 ترازتو 6667 میزنه

avator20002000
22-07-2011, 19:59
اخه اون تجربی هستش کمی تفاوت هستش.
ولی میخواستم ببینم به نظرتون امیدی داشته باشم با این درصدا به ازمایشگاه تهران؟

alishadabmehr
22-07-2011, 20:00
:
زبان 100-95
فارسی 80
دینی 90
عربی 40
زیست 70
شیمی 80
فیزیک 40
ریاضی 10
ازمایشگاه تهرانو قبولم؟
احتمال زياد علوم آزمايشگاهي رو مياري ولي كلا من از اين رشته شخصا خوشم نميادچون تا اونجايي كه من ميدونم همش با مدفوع انسان و تجزيه كردنش سروكارداره...البته ببخشيدا جسارت نباشه......
آقا از اين عدالت بكشين بيرون فقط من يه چيزي بگم بايد امكانات عالي و دانشگاههاي خوب رو به شهرستانها و جاهاي دور افتاده ببرن كه هركسي تو شهر خودش تحصيل كنه ...ميدونيد واسه چي اينو گفتم آخه همين رتبه ي يك تجربي و زبان 89 كه رستگار رحماني نام داره همكلاسيه يكي از دوستامه رفيقم ميگه درسش از وقتي اومده تهران كلي ضعيف شده و معدلش 13 هست درحاليكه رفيقم معدلش17 بود و كلا ميگه ديگه بيشتر عشق و صفا ميكنن تا درس.خودمم دانشگاه شاهد رفته بودم موقع ثبت نام 90 درصد از كوره دهات اومده بودن يكي شلوار كردي باش بود يكي از حراست سوال مي كرد كتاباشونو كي ميدن كلا تعطيل بودن حالا دخترا خوابگاهشون كجاي تهران باشه خوبه؟ جردن!!! يعني ديگه اينا 4 سال ديگه چي شن خدا ميدونه...

avator20002000
22-07-2011, 20:12
احتمال زياد علوم آزمايشگاهي رو مياري ولي كلا من از اين رشته شخصا خوشم نميادچون تا اونجايي كه من ميدونم همش با مدفوع انسان و تجزيه كردنش سروكارداره...البته ببخشيدا جسارت نباشه......
آقا از اين عدالت بكشين بيرون فقط من يه چيزي بگم بايد امكانات عالي و دانشگاههاي خوب رو به شهرستانها و جاهاي دور افتاده ببرن كه هركسي تو شهر خودش تحصيل كنه ...ميدونيد واسه چي اينو گفتم آخه همين رتبه ي يك تجربي و زبان 89 كه رستگار رحماني نام داره همكلاسيه يكي از دوستامه رفيقم ميگه درسش از وقتي اومده تهران كلي ضعيف شده و معدلش 13 هست درحاليكه رفيقم معدلش17 بود و كلا ميگه ديگه بيشتر عشق و صفا ميكنن تا درس.خودمم دانشگاه شاهد رفته بودم موقع ثبت نام 90 درصد از كوره دهات اومده بودن يكي شلوار كردي باش بود يكي از حراست سوال مي كرد كتاباشونو كي ميدن كلا تعطيل بودن حالا دخترا خوابگاهشون كجاي تهران باشه خوبه؟ جردن!!! يعني ديگه اينا 4 سال ديگه چي شن خدا ميدونه...
ممنونم ولی من روش کلی مطالعه کردم قبلش اون کار که می گید برای کاردانی ها ویکمی هم کارشناسی ها هستش دکترش که اصلا کارم نمی کنه مثل داروسازا!:31:
اره بابا همین معین فلاحتگر فامیل اشنای ماست اومده تهران راه افتاده!:31:البته درسته بچه بهشره ولی پولدارن کلا به خاطر زمیناشون.از پنجم دبستان قلمچی می رفته امادگی هم فکر کنم تو فکر کنکور بوده.
این همه سال گذشته به فکر دانشگاه زدن نیستن اصلا!
چی میشه اگه 50 60 تا دانشگاه تهران دیگه تو شهرستانا بسازن.هان؟این تحصیل کرده های شهرستانی هم که تهران اومدنو بفرستن همونجا درس بدن این دانشگاه تهران استاداشم همینطور.مگه نباید هدف خدمت به ایرانی باشه؟
خوب اون کسی هم که تو بوشهره هموطن منه اونم باید یه دانشگاه تهران و شریف نزدیک خونش داشته باشه پا نشه بیاد تهران با کلی مشکل و ...
در کل این بحث مناطقو بیخیال شید 2 هفته دیگه داره جوابا میاد.
این کنکور پزشکی هم تموم شد عجب حالی داد!
پس ازمایشگاهو قبولم دیگه 100 درصد؟

parsa700
22-07-2011, 22:01
آخه دانشگاه ساختن که الکی نیست . والا ما همین دانشگاههای تهرانو بتونیم سطحشو بالانگه داریم خیلیه دیگه دانشگاه خوب تاسیس کردن جای خودش!:41:

avator20002000
22-07-2011, 22:04
کم بودجه هدر نمی دن!با اونا تا الان مرز 100 تا رو هم می تونستن رد کنن.نمونش بازنشست کردن استادایی که نباید بازنشست می شدن زود.

ahmad72
23-07-2011, 01:15
دیگه غیبت بسه !!!:دی

بايد امكانات عالي و دانشگاههاي خوب رو به شهرستانها و جاهاي دور افتاده ببرن كه هركسي تو شهر خودش تحصيل كنه ...ميدونيد واسه چي اينو گفتم آخه همين ر ......
موافقم ...
ولی حالا کجاست کسی که این چیزا حالیش بشه و عمل کنه؟

یه سوال
پاتوق دانشجوهای این فروم کجا هست؟
بابا نصف این فروم دانشجو هستن ولی دریغ از یکم کمک ...
اگه هرکی میومد درمورد 1-رشته 2-دانشگاه خودش صحبت میکرد الآن کل رشته ها و دانشگاه های این مملکت رو میشناختیم ...
هیچ وقت اطلاعاتی رو که مثلا سازمان سنجش در مورد یه رشته میده مثل توضیح کسی که اون رشته رو لمس کرده نمیشه ...
کجان این دوستان؟
(البته تشکر میکنم از دوستانی که تا اینجا همراهیمون کردن)

اگه کسی،کسی رو میشناسه (!) که میتونه کمک کنه لطفا از اون دعوت کنه ...

:11:

juventuss
23-07-2011, 07:53
دیگه غیبت بسه !!!:دی

موافقم ...
ولی حالا کجاست کسی که این چیزا حالیش بشه و عمل کنه؟

یه سوال
پاتوق دانشجوهای این فروم کجا هست؟
بابا نصف این فروم دانشجو هستن ولی دریغ از یکم کمک ...
اگه هرکی میومد درمورد 1-رشته 2-دانشگاه خودش صحبت میکرد الآن کل رشته ها و دانشگاه های این مملکت رو میشناختیم ...
هیچ وقت اطلاعاتی رو که مثلا سازمان سنجش در مورد یه رشته میده مثل توضیح کسی که اون رشته رو لمس کرده نمیشه ...
کجان این دوستان؟
(البته تشکر میکنم از دوستانی که تا اینجا همراهیمون کردن)

اگه کسی،کسی رو میشناسه (!) که میتونه کمک کنه لطفا از اون دعوت کنه ...

100 % تایید میشه

من خودم به شخصه از 15-20 نفر دعوت ردم که بیان راجع به دانشگاشون توضیح بدن اما ...... !

F A R I D
23-07-2011, 09:47
بنده که گفتم که گفتم دانشجوی مهندسی شیمی هستم. اگر سوالی هست درخدمتم...

rpf
23-07-2011, 10:41
لطفا در مورد داروسازی بیشتر توضیح دهید_کسایی که دارو خوندن یا میخونن لطفا بیان

parsa700
23-07-2011, 10:42
اگه میشه لطفا راجه به گرایش بیوتکنولوژی مهندسی شیمی در ارشد یک کم توضیح بدید.من بیشتر به تحقیق و کارهای نظری علاقه دارم و از مسایل زیستی هم خوشم میاد.(ولی به دلایلی نمی تونم بیوتکنولوژی بخونم و رشتمم ریاضیه)ولی اینکه توی کارخونه و کنار دستگاه کار کنم رو اصلا دوست ندارم.در ضمن با مکانیک هم همیشه مشکل داشتم و اصلا تو کتم نمی ره .حالا با این تفاسیر به نظر شما با این دید که ارشد می تونم وارد شاخه ی بیوتکنولوژی بشم(تازه اون هم در صورت زمینه ها ی مشترکشون)کار عاقلانه ایه که لیسانس مهندسی شیمی بخونم؟

به نظرتون چه رشته ای می تونه به درد من بخوره؟ خود شیمی خوبه؟
رشته ی مهندسی شیمی کلا رشته ای هست که ریز بشه یا بیشتر در زمینه های کلانه؟

milla.online
23-07-2011, 11:42
=
خوب اون کسی هم که تو بوشهره هموطن منه اونم باید یه دانشگاه تهران و شریف نزدیک خونش داشته باشه پا نشه بیاد تهران با کلی مشکل و ...
=
ولي من مي خوام بيام تهران... با تمام مشكلات :دي... هرچند كه فكر نكنم بيارم رشته اي رو كه مي خوام...
دوستان يه سوال...
رشته هاي دانشگاه بايل و بابلسر تو مهندسي كدوماش خوبه و با چه رتبه اي ميگيره حدودا؟؟؟رو 4 هزار چي ميارم اونجا؟؟؟
يكي از بچه ها مي خواد بزنه پزشكي بابل منم گفتم آويزونش بشم بيام...:27:

farhad1122
23-07-2011, 13:08
اگه اینجا کسی برق میخونه حالا هر گرایشی فرق نداره لطفا بیاد و کمی در مورد رشته ای که میخونه کمی توضیح بده(در مورد درسهایی که باید بخونیم و واحدهای عملی و ...)... خیلی ممنون.:11:

shabeashegha
23-07-2011, 13:50
لطفا در مورد داروسازی بیشتر توضیح دهید_کسایی که دارو خوندن یا میخونن لطفا بیان
من دارو میخونم . در خدمتم هر سوالی داشتی بپرسین اگه بلد باشم جواب میدم
ولی کلی بخوام بگم: رشته ایه که علوم پایه اش کلی واحد شیمی میگذرونیم (شیمی عمومی/آلی 1 و 2/ تجزیه)واحدای آزمایشگاهی تا دلت بخواد داریم. میگن علوم پایه ش هتله:27: ما که ندیدم! حداقل معدل کل برای شرکت توی علوم پایه 12/برای بعد از علوم پایه 14
تا به اینجای کار سختترین درسامون شیمی و بیوشیمی بوده
آینده کاریش خوبه بازار کارشم خداروشکر تا جایی که بقیه میگن کششه خوبی داره. درآمدشم بد نیست (اگه زرنگ باشی تا 5_6تومن وگرنه 2تومن) بدترین سرانجامه یه داروساز داروخونه ست!
برای داروخونه باید امتیاز جمع کنی (که میانگین 10سال طول میکشه) ولی میتونی امتیاز کسی دیگه رو بخری یا اجاره کنی که اونم بستگی به جاش داره چند باشه
رشته ی خوبیه به خاطر اینکه راکد نیست مدام چیز جدید توش کشف میشه و پیشرفت جدید و .... اگه عاشق تحقیق و پژوهش باشی بدجوری بهت حال میده . دیگه چی میخوای بدونی؟

Rainy eye
23-07-2011, 15:10
من دارو میخونم . در خدمتم هر سوالی داشتی بپرسین اگه بلد باشم جواب میدم
ولی کلی بخوام بگم: رشته ایه که علوم پایه اش کلی واحد شیمی میگذرونیم (شیمی عمومی/آلی 1 و 2/ تجزیه)واحدای آزمایشگاهی تا دلت بخواد داریم. میگن علوم پایه ش هتله:27: ما که ندیدم! حداقل معدل کل برای شرکت توی علوم پایه 12/برای بعد از علوم پایه 14
تا به اینجای کار سختترین درسامون شیمی و بیوشیمی بوده
آینده کاریش خوبه بازار کارشم خداروشکر تا جایی که بقیه میگن کششه خوبی داره. درآمدشم بد نیست (اگه زرنگ باشی تا 5_6تومن وگرنه 2تومن) بدترین سرانجامه یه داروساز داروخونه ست!
برای داروخونه باید امتیاز جمع کنی (که میانگین 10سال طول میکشه) ولی میتونی امتیاز کسی دیگه رو بخری یا اجاره کنی که اونم بستگی به جاش داره چند باشه
رشته ی خوبیه به خاطر اینکه راکد نیست مدام چیز جدید توش کشف میشه و پیشرفت جدید و .... اگه عاشق تحقیق و پژوهش باشی بدجوری بهت حال میده . دیگه چی میخوای بدونی؟

من چندتا سوال بپرسم...البته به انتخاب رشته ربطی نداره:27:
برای شیمی آلی از چه رفرنسی استفاده کردی!؟!؟
شیمی آلیتون 1 و 2 کلاً چند واحده!؟
برای درک بهتر شیمی آلی باید چه خاکی تو سرت کنی!؟!؟:19:

brave_ie
23-07-2011, 16:15
منم قبل تر هم راجع به رشتم که صنایعه صحبت کردم
هم از دانشگام که امیرکبیره
صفحه های قبل رو ببینید
بازم سوالی داشتید بپرسید
کمکی بر بیاد دریغ نمیکنم...:10:

fmpr
23-07-2011, 16:57
از بچه ها کسی IT نمیخونه ؟! یه کم بیاد توضیح بده برامون ؟! ...:10:

mosalmanirani
23-07-2011, 17:02
امروز کلید نهایی آزمون سراسری را اعلام کردند. سوال 15 ادبیات رو حذف، سوال 46 عربی را با این عبارت جالب درج کردند« با تاثیر مثبت 4» و در تخصصیها سوال 133 هندسه تحلیلی را حذف و سوال 210 شیمی که درباره نام آلکانها بود رو گزینه های 1و2 را صحیح اعلام نمودند.
حالا میخواستم بدونم منظور این تاثیر مثبت4 دیگه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟کسی میدونه!!!!!!!!:31:

vahid-p
23-07-2011, 17:13
اگه اینجا کسی برق میخونه حالا هر گرایشی فرق نداره لطفا بیاد و کمی در مورد رشته ای که میخونه کمی توضیح بده(در مورد درسهایی که باید بخونیم و واحدهای عملی و ...)... خیلی ممنون.:11:
منم با اینکه از سه چهار سال پیش با الکترونیک سر و کله میزدم، بازم دوست دارم بیشتر بدونم.
البته بیشتر در مورد بازار کارش. چون می گن جز قدرت و مخابرات بقیه چندان بازار خوبی نداره، از طرفی علاقه شدید هم نمیذاره بریم رشته دیگه (البته اولویت های بعدی هم هست )
اما یه اطلاعات کلی که همه باید در مورد رشته ی برق بدونن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که تو لینک بالا برا هر گرایش ( به جز دیجیتال که فقط دانشگاه شریف داره ) توضیح داده شده و رو هر کدوم که کلیک کنید توضیحات بیشتری هم علاوه بر معرفی مختصرش وجود داره.

یه سایت خوب هم که هر چی مهندس برقه اونجا جمعن :

یا یه سایتهای دیگه هم هستن :

البته از این همه اطلاعات میشه یه دید نسبتا خوبی پیدا کرد، ولی تا یکی از مهندسین برق نیاد کامل توضیح بده، نمیشه کامل مطمئن شد. حالا اگه کسی نیومد، خودم میرم ازشون دعوت میکنم تا بیان توضیح بدن.

milla.online
23-07-2011, 17:19
بچه ها من امروز با یکی از بچه ها که خواهرش معماری میخونه حرف زدم.. می گفت زیاد نیازی به درس خوندن نداره.. اکثر درساش برعکس مکانیک آسونه... فقط هزینش واسه خریدن وسایل بالاست و درس استاتیکش سخته... درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farhad1122
23-07-2011, 17:24
بچه ها من امروز با یکی از بچه ها که خواهرش معماری میخونه حرف زدم.. می گفت زیاد نیازی به درس خوندن نداره.. اکثر درساش برعکس مکانیک آسونه... فقط هزینش واسه خریدن وسایل بالاست و درس استاتیکش سخته... درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما یکی از آشناهامون داره معماری میخونه بیشتر از اینکه درس بخونه باید ماکت و این جور چیزها بسازه! عمران بیشتر محاسباتیه و سخته اما معماری بیشتر کارهای عملیه...:46:

راستی الان اخبار علمی کانال 4 زیر نویس کرد که نتایج اولیه کنکور تا 15 مرداد اعلام میشه!! فکرشو بکنین نتیجه ماه ها تلاش و بدبختی کشیدن یه هو میاد جلو آدم!!!:41:

Rainy eye
23-07-2011, 17:29
دوستان عزیز...اونایی که دنبال بازار کار خوبن بیشتر رشته هایی رو انتخاب کنید که اگه یه روزی کار براتون پیدا نشد خودتون بتونید کارآفرینی کنید:27:
شرایط 4 سال دیگه رو در نظر بگیرید!!با لیسانس چکاری میتونید انجام بدین!؟؟! البته تا 4 ساله دیگه با لیسانس هیچ کاری نمیتونید انجام بدین
بعضی ها دنبال علاقه هستن ،نمیشه گفت چون رشته ای که بهش علاقه دارن اشباع شده و دیگه کار براش نیست نباید اون رشته رو بخونه...الان بیشتر رشته ها تو جامعه اشباع شدن،نمیشه دست رو دست گذاشت ...
منتظر نباشید جایی استخدام بشین هرچیزی اگه با علاقه باشه میتونه موفقیت آمیز باشه!!!

ً

vahid-p
23-07-2011, 18:15
راستی الان اخبار علمی کانال 4 زیر نویس کرد که نتایج اولیه کنکور تا 15 مرداد اعلام میشه!! فکرشو بکنین نتیجه ماه ها تلاش و بدبختی کشیدن یه هو میاد جلو آدم!!!
اینکه خوبه. مردیم از انتظار.
هر چه سریعتر نتایج رو ببینیم که یکم از دودلی در بیایم. ولی بازم برا نتایج نهایی باید منتظر باشیم. اون نتیجه دیگه آخر استرسه :27:

Haniiii
23-07-2011, 19:40
اینکه خوبه. مردیم از انتظار.
هر چه سریعتر نتایج رو ببینیم که یکم از دودلی در بیایم. ولی بازم برا نتایج نهایی باید منتظر باشیم. اون نتیجه دیگه آخر استرسه :27:
من فکر میکنم اولی استرسش بیشتر باشه ... دومی رو از قبل هم میشه حدودی حدس زد ! ...

brave_ie
23-07-2011, 20:34
ولی دومی اگر اشتباه در بیاد شوکش بیشتره...

farhad1122
23-07-2011, 20:39
---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:38 PM ----------

ولی دومی اگر اشتباه در بیاد شوکش بیشتره...
حالا اولی بیاد تا دومی برسه خدا بزرگه...:31:

Samba
23-07-2011, 20:47
---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:38 PM ----------

حالا اولی بیاد تا دومی برسه خدا بزرگه...:31:

جفتش كه مياد ولي در نظر بگيريد ساعت 00:00 هستش و شما داريد هي refresh ميزنيد رو صفحه سازمان سنجش

آخر استرسه خدايي

vahid-p
23-07-2011, 21:00
جفتش كه مياد ولي در نظر بگيريد ساعت 00:00 هستش و شما داريد هي refresh ميزنيد رو صفحه سازمان سنجش
اگه میخوای اونوقت بری، نیازی به رفرش نداره. همیشه سه چهار ساعت زودتر از اونی که میگن نتایج میاد.
پارسال یادمه نتیجه برادرم ساعت 9 یا 9 و خورده ای نگاه کردیم. تا ساعت 00:00 دیگه سرورشون هنگ میکنه و شاید الاف بشین :27:

farhad1122
23-07-2011, 21:09

آخر استرسه خدايي
من پارسال که کنکور داده بودم میدونستم که رتبم خوب نمیشه اما سازمان سنجش یه کاری کرد که جونم به لبم رسید!:31: یادمه گفته بودن فلان روز نتیجه ها میاد بعد شب قبلش ساعت 8 شب دوستم زنگ زد گفت نتیجه ها رو سایته! اول فکر کردم شوخی میکنه بعد گفتم حالا یه نگاه به سایت سنجش بندازم ضرر نداره! دیدم جدی جدی نتیجه ها اومده! همین مسخره بازیاشونه که اعصاب آدمو خرد میکنه! مثل آدم بگن فلان روز فلان ساعت نتیجه ها میاد و دقیقا همون موقع نتیجه ها رو اعلام کنن. نمیکنن که!:31: مریضن!:31: هر وقت اعلام کردن فلان روز نتیجه ها میاد آدم باید از دو روز قبلش هی بره سایت سنجش رفرش بزنه!:31:

Samba
23-07-2011, 21:17
اگه میخوای اونوقت بری، نیازی به رفرش نداره. همیشه سه چهار ساعت زودتر از اونی که میگن نتایج میاد.
پارسال یادمه نتیجه برادرم ساعت 9 یا 9 و خورده ای نگاه کردیم. تا ساعت 00:00 دیگه سرورشون هنگ میکنه و شاید الاف بشین :27:

يادمه پارسال يكي از بچه ها گفتش كه نتايج حدوداي13-14 مرداد مياد ولي فك كم 11 مرداد بود ساعت 12/5 اس داد كه رتبم شده 20 راستي من الآن برم سايت ببينم نتايج نيومده:31:

fmpr
23-07-2011, 21:21
بچه ها کلید نهایی اومده توی سایت ... باز برید درصد بگیرید ... سوال 15 ادبیات حذف شده ... 46 عربی رو حذف نکردن :41:

133 ریاضی هم حذف شده ...

همه ی اینایی که حذف شده رو من درست زده بودم :دی

Samba
23-07-2011, 21:26
بچه ها کلید نهایی اومده توی سایت ... باز برید درصد بگیرید ... سوال 15 ادبیات حذف شده ... 46 عربی رو حذف نکردن :41:

133 ریاضی هم حذف شده ...

منم همين طور نميشد چندتا از غلطاي مارو حذف كنن:31:

راستي يه چيزي سوال210 كه من اون همه روش ويراژ دادم :31: اينم اون عكس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر دوتا گزينه درسته ؟؟؟ يعني هر هر كدومو زده باشه درست حساب مي كنن يا سوال حذفه!!!؟؟؟

vahid-p
23-07-2011, 21:49
راستي يه چيزي سوال210 كه من اون همه روش ويراژ دادم اينم اون عكس
خب حالا خوبه هر دو تا درسته دیگه. می دونی چرا هر دو گزینه درسته، چون یکی فکر کنم طبق استاندارد های بین المللی درسته یعنی همونی که تو مبتکران گفته، یکی هم طبق اطلاعات کمی که کتاب برای نام نویسی داده. باز خوبه هر دو تا رو درست گرفتن.

میگم کسی نمی دونه دقیقا کدوم سوالا کلیدش تغییر کرده؟ ( برا رشته ریاضی )
این تاثیر مثبت برای 4 شیوه جالبیه. یعنی نمره منفی نداره و فقط مثبت، نه؟

میگم کسی این سوال 15 ادبیات رو جواب داده اینجا؟ Samba شما جواب دادین؟ چون اولا پنجاه و... واقعا وقت گیره، و دوما هر کی حساب کرده واقعا در حقش ظلم شده که الان سوال حذف شده.

Samba
23-07-2011, 21:52
میگم کسی این سوال 15 ادبیات رو جواب داده اینجا؟ Samba شما جواب دادین؟ چون اولا پنجاه و... واقعا وقت گیره، و دوما هر کی حساب کرده واقعا در حقش ظلم شده که الان سوال حذف شده.

من دوبار شمردم !!!! تو دفترچهA زدم گزينه 4 كه حالا زده حذف چه وضعشه:41:

Haniiii
23-07-2011, 22:00
میگم کسی نمی دونه دقیقا کدوم سوالا کلیدش تغییر کرده؟ ( برا رشته ریاضی )

من یه نگاه سطحی مقایسه ای انداختم .. تغییری به جز مواردی که معلومه ( 2 تا حذف و 1 تاثیر مثبت و 1 دو جوابی ندیدم ) ... ولی سوال فیزیک که پرتابه از روی هوا پرتاب میشد باید حذف میشد ؟! تو خود سوال گفت از سطح زمین ... خوب از سطح زمین که توی زیر زمین نرفته !

farhad1122
23-07-2011, 22:11

133 ریاضی هم حذف شده ...

15 ادبیات رو حذف کردن؟!؟! نه ه ه ه ه ه ه
چرا آخه؟ نامردا!! اون از تاثیر معدل اینم از این....
من از کنکور اومده بودم کلیدو دو روز بعدش نگاه کردم گزینه درستو زده بودم. عربی هم همین طور! عجب! پس هیچی دیگه. امسال میرم دانشگاه آزاد. آخه انتخاب اول آزاد رو هم عمران زدم که خوشم نمیاد. پس امسال میرم خدمت....:31:

Samba
23-07-2011, 22:16
من یه نگاه سطحی مقایسه ای انداختم .. تغییری به جز مواردی که معلومه ( 2 تا حذف و 1 تاثیر مثبت و 1 دو جوابی ندیدم ) ... ولی سوال فیزیک که پرتابه از روی هوا پرتاب میشد باید حذف میشد ؟! تو خود سوال گفت از سطح زمین ... خوب از سطح زمین که توی زیر زمین نرفته !

منظورت سوال چنده تو فيزيك؟؟؟ به نظر من كه سوالاي فيزيك امسال با مسما!!!!!! طراحي شده بود طوري كه افراد فول كنتاكت!!!:31: ميتونستن به سوالا جواب بدن

mahsa1469
23-07-2011, 22:21
چرا برای رشته ی تجربی هیچ سوالی را حذف نکردن:41:آخه دو تا سوال دو گزینه ی درست داشت!!!!!

مهسا72
23-07-2011, 22:22
واااای من که حسابی خراب کردم کنکورو

Haniiii
24-07-2011, 07:07
منظورت سوال چنده تو فيزيك؟؟؟ به نظر من كه سوالاي فيزيك امسال با مسما!!!!!! طراحي شده بود طوري كه افراد فول كنتاكت!!!:31: ميتونستن به سوالا جواب بدن
همون 160 ( من این سوال رو حل کردم ) .... اما سوال رو بخون... از سطح زمین رو به بالا ... خب حالا اون سهمی رو رسم کن ... این میره تو زمین میاد بالا ! ! به نظر من باید این سوال رو غلط اعلام میکردن !!..

جالبه توی پاسخ نامه ای که گاج منتشر کرد سهمی رو برعکس رسم کرد که بشه سوال رو حل کرد !!!

alishadabmehr
24-07-2011, 08:09
همون 160 ( من این سوال رو حل کردم ) .... اما سوال رو بخون... از سطح زمین رو به بالا ... خب حالا اون سهمی رو رسم کن ... این میره تو زمین میاد بالا ! ! به نظر من باید این سوال رو غلط اعلام میکردن !!..

جالبه توی پاسخ نامه ای که گاج منتشر کرد سهمی رو برعکس رسم کرد که بشه سوال رو حل کرد !!!
اصلا حذف كردن سوالو فكرشم نكن سال 87 يا 88 تو كنكور تجربي زيست 2 سوال جوابش غلط بوده 4 سوال غير استاندارد و 2 تاسوال خارج از كتاب.

milla.online
24-07-2011, 09:18
اون سوال فيزيك رو حذف نكنن بهتره...من درست جواب دادم... :دي

Samba
24-07-2011, 10:19

شما سروته نيگا كن اصولا گاهي بايد آدم كله پا بشه!! تا بتونه به موفقيت دست پيدا كنه

ولي اين سوال يه كمي مسخره بود چون اگه از x فاكتور مي گرفتي و ريشه رو به دست مي آوردي تموم بود يه سري آدم بي سواد رو بردن سوال طرح كنن 1سال هم روشن حالا خدايي زور داره سوال غلط طرح كنن

البته اگه غير اين بود بايد شك مي كرديم

fmpr
24-07-2011, 10:45
بچه ها یه سوال بپرسم ؟! سوال 158 رو مگه با سطح زیر نمودار نباید حل کنیم ؟! من هرکاری کردم جواب نداد سر جلسه فک کنم 6-7 دقیقه وقتمو گرفت ... اخر هم با جایگذاری گزینه ها حل کردم :دی

---------- Post added at 11:44 AM ---------- Previous post was at 11:43 AM ----------

شما سروته نيگا كن اصولا گاهي بايد آدم كله پا بشه!! تا بتونه به موفقيت دست پيدا كنه

ولي اين سوال يه كمي مسخره بود چون اگه از x فاكتور مي گرفتي و ريشه رو به دست مي آوردي تموم بود يه سري آدم بي سواد رو بردن سوال طرح كنن 1سال هم روشن حالا خدايي زور داره سوال غلط طرح كنن

البته اگه غير اين بود بايد شك مي كرديم

دقیقا من هم با این سوال به مشکل خوردم ... اعصابمو سرجلسه خورد کرده بود منم گفتم توکلت علی الله ... ضرب در منفی کردم و حل کردم :31:

---------- Post added at 11:45 AM ---------- Previous post was at 11:44 AM ----------

منم با عرض شرمندگی جواب دادم ... 2بار شمردم اما جفت شمردنام یک دقیقه هم نشد روی هم و گزینه ی 4 رو هم زدم که الان حذف شده ...

پس سوال 14 هم که دریافت میگفت غلطه چرا حذف نشد آخه ؟! هرچی من درست زدم حذف شده هر چی غلط زدم مونده :دی

Samba
24-07-2011, 10:51
بچه ها یه سوال بپرسم ؟! سوال 158 رو مگه با سطح زیر نمودار نباید حل کنیم ؟! من هرکاری کردم جواب نداد سر جلسه فک کنم 6-7 دقیقه وقتمو گرفت ... اخر هم با جایگذاری گزینه ها حل کردم :دی

---------- Post added at 11:44 AM ---------- Previous post was at 11:43 AM ----------

دقیقا من هم با این سوال به مشکل خوردم ... اعصابمو سرجلسه خورد کرده بود منم گفتم توکلت علی الله ... ضرب در منفی کردم و حل کردم :31:

---------- Post added at 11:45 AM ---------- Previous post was at 11:44 AM ----------

منم با عرض شرمندگی جواب دادم ... 2بار شمردم اما جفت شمردنام یک دقیقه هم نشد روی هم و گزینه ی 4 رو هم زدم که الان حذف شده ...

پس سوال 14 هم که دریافت میگفت غلطه چرا حذف نشد آخه ؟! هرچی من درست زدم حذف شده هر چی غلط زدم مونده :دی

اون سوال رو منم همين جوري گرفتم روش شكر خدا درست دراومد:31:

هييي روزگار شانسه داريم بريم لب دريا آّب دريا برقكافت ميشه سديم!!!! توليد مي كنه:31:

Samba
24-07-2011, 11:00
چرا برای رشته ی تجربی هیچ سوالی را حذف نکردن:41:آخه دو تا سوال دو گزینه ی درست داشت!!!!!

شما تجربيا كه شانس دارين مثل ما نيستين:31:

يه چيزي

بچه ها اگه ديديد سواليو نمي تونيد حل كنيد از روش بگذريد مثل من بهتون مياد اگه نگذريد(البته من گذاشتم دور آخر ازش نگذشتم:31:)

يه سوال بود كه 15 دقيقه روش وقت گذاشتم آخر سر هم حل نشد پس وقتتون رو سوالايي كه مي دونيد تلف نكنيد

shabeashegha
24-07-2011, 12:05
من چندتا سوال بپرسم...البته به انتخاب رشته ربطی نداره:27:
برای شیمی آلی از چه رفرنسی استفاده کردی!؟!؟
شیمی آلیتون 1 و 2 کلاً چند واحده!؟
برای درک بهتر شیمی آلی باید چه خاکی تو سرت کنی!؟!؟:19:
خواهش میکنم. برای شیمی آلی 1 که موریسون رو معرفی کردن. انصافا درسه سختیه. باید هر جلسه که درس میده بری بخونی و چیزی رو برای شبه امتحان نذاری. ما خودمون هر جلسه میومد کوییز میگرفت واسه همین مجبور بودیم بخونیم
روی هم رفته شیمی آلی 1و 2 با هم 6واحد تئوری داریم 2واحد عملی :41:

yarane-naghdi
24-07-2011, 13:31

یادمه دبیر ادبیاتمون هیچوقت رد نکرد که این تست رو حل کنیم . همیشه میگفت که با اینکه سخته ولی یه چشم داشته باشین بهش . که آخر هم توی کنکور نه خودم و نه رفقام هیچکدوم حلش نکردیم . چون ذهنیتمون هیچوقت نسبت بهش خوب نشد

من خودم به شخصه استعداد زبان فارسی ندارم . توی نهایی سوم هم کمتریم نمرم همین درس بود (زبان نه ادبیات فارسی) . بخاطر همین همیشه سوالا و قسمتهایی که فکر میکنم بلدم رو روش کار میکردم

ltmad
24-07-2011, 13:40
لطفا در مورد نحوه ی پذیرش دانشگاه ها توسط کامپیوتر بگید منظورم اینه که کامپیوتر از لیست صد تایی چطوری میگه کدوما قبولی از انتخاب اول می خونه میره پایین و هر کدوما قبول شدی روش متوقف می شه یا جور دیگه ایست؟ لطفا کامل کامل توضیح بدید دانستن این مکانیزم تو انتخاب رشته خیلی کمکم می کنه!!!

parsa700
24-07-2011, 13:45
sina2000@
اگه میشه لطفا راجه به گرایش بیوتکنولوژی مهندسی شیمی در ارشد یک کم توضیح بدید.من بیشتر به تحقیق و کارهای نظری علاقه دارم و از مسایل زیستی هم خوشم میاد.(ولی به دلایلی نمی تونم بیوتکنولوژی بخونم و رشتمم ریاضیه)ولی اینکه توی کارخونه و کنار دستگاه کار کنم رو اصلا دوست ندارم.در ضمن با مکانیک هم همیشه مشکل داشتم و اصلا تو کتم نمی ره .حالا با این تفاسیر به نظر شما با این دید که ارشد می تونم وارد شاخه ی بیوتکنولوژی بشم(تازه اون هم در صورت زمینه ها ی مشترکشون)کار عاقلانه ایه که لیسانس مهندسی شیمی بخونم؟

Rainy eye
24-07-2011, 14:40
خواهش میکنم. برای شیمی آلی 1 که موریسون رو معرفی کردن. انصافا درسه سختیه. باید هر جلسه که درس میده بری بخونی و چیزی رو برای شبه امتحان نذاری. ما خودمون هر جلسه میومد کوییز میگرفت واسه همین مجبور بودیم بخونیم
روی هم رفته شیمی آلی 1و 2 با هم 6واحد تئوری داریم 2واحد عملی

انتشاراتش چیه!؟!؟و مترجم!؟؟!
من کتاب مک موری و جی اوئلت رو خوندم،البته قورت دادم+حدود 200 صفه خلاصه ای از جزوات کلاسی+کوییزهای پی در پی!!!ولی متاسفانه شیمی رو افتادم!!! البته جلسه آخرو نبودم و 6 فصلو خلاصه درس داد و گفته بود از روی منابع مطالعه کنید که من چندروز قبل از امتحان فهمیدم!!کلاً درس خیلی سختیه و من امیدی ندارم که ترم بعدم بتونم پاس کنم!!!
74 نمره امتحان پایانی بود 1 ماهم نگذشته، دیشب اون سوال کنکورو که بچه ها گذاشته بودن میخواستم نام گذاری کنم کلی سوتی دادم!!!!10 جور نامگذاری کردم!!!آخرش به سختی فهمیدم چطوره!!!:27:
سرفصلای ما ایناست،شما بی زحمت چک کن توی اون کتاب اینا هست یا نه که تهیه کنم
1.ساختار ترکیب های آلی
2.خواص ترکیب های آلی
3.آلکان ها و آلکانهای حلقوی
4.آلکن و آلکین
5.ترکیبات آروماتیک
6.شیمی فضایی
7.واکنشها ی جانشینی هسته دوستی و حذفی
8.الکل ها و فنل ها
9.اترها و اپوکسیدها
10.آلدهید و کتونها
11.اسید های کربوکسیلیک و اسیدها
در راستای زنده نگهداشتن اهداف تاپیک یه توصیه کنماینکه دوستان عزیز دانشگاه شوخی نیست!!!هرکی بهتون گفت کنکورو بده میری دانشگاه راحت میشی روم به دیوار بیخود گفت!!!
تازه دانشگاه ما یه دانشگاه کاملاً معمولیه !!!ولی رسمه رتبه های الف هم درس شیمی آلی رو میوفتن:18:
مثلاً خودم سال اول که کنکور دادم شیمی رو حدود 80 زدم !!!همیشه فک میکردم در زمینه شیمی مسلطم!!چون خیلی هم علاقه دارم!!!نتیجش این شد که شیمی عمومی رو که70 درصدش شیمیه دبیرستان بود به سختی پاس کردم

saeedkhaledian
24-07-2011, 15:31
این کلید نهایی چقدر خوب بو د.زبانومو از 50 برد رو 76.خلاقیت نمایشیم رو هم از 28 برد 50.امیدمو زیاد کرد

---------- Post added at 04:31 PM ---------- Previous post was at 04:28 PM ----------

در ضمن یک رشته گزینشش کشوری باشه به کجای کارنامه باید توجه کنیم .یعنی باید به رتبه کشوری توی سهمیه نگاه کنیم یا رتبه کل کشوری ؟
دوستان منو روشن کنن

vahid-p
24-07-2011, 15:31
کلا دیگه کلید نهایی اومده و دیگه اصلا نمیشه کاریش کرد. اگه اعتراضی داشتین هم همون موقع باید میگفتین.
ولی خوشحالم سوال خازن حذف نشد :8:

yarane-naghdi
24-07-2011, 15:47
من کتاب مک موری و جی اوئلت رو خوندم،البته قورت دادم+حدود 200 صفه خلاصه ای از جزوات کلاسی+کوییزهای پی در پی!!!ولی متاسفانه شیمی رو افتادم!!! البته جلسه آخرو نبودم و 6 فصلو خلاصه درس داد و گفته بود از روی منابع مطالعه کنید که من چندروز قبل از امتحان فهمیدم!!کلاً درس خیلی سختیه و من امیدی ندارم که ترم بعدم بتونم پاس کنم!!!
74 نمره امتحان پایانی بود 1 ماهم نگذشته، دیشب اون سوال کنکورو که بچه ها گذاشته بودن میخواستم نام گذاری کنم کلی سوتی دادم!!!!10 جور نامگذاری کردم!!!آخرش به سختی فهمیدم چطوره!!!:27:
1.ساختار ترکیب های آلی
2.خواص ترکیب های آلی
4.آلکن و آلکین
5.ترکیبات آروماتیک
6.شیمی فضایی
8.الکل ها و فنل ها
9.اترها و اپوکسیدها
10.آلدهید و کتونها
در راستای زنده نگهداشتن اهداف تاپیک یه توصیه کنماینکه دوستان عزیز دانشگاه شوخی نیست!!!هرکی بهتون گفت کنکورو بده میری دانشگاه راحت میشی روم به دیوار بیخود گفت!!!
تازه دانشگاه ما یه دانشگاه کاملاً معمولیه !!!ولی رسمه رتبه های الف هم درس شیمی آلی رو میوفتن:18:
مثلاً خودم سال اول که کنکور دادم شیمی رو حدود 80 زدم !!!همیشه فک میکردم در زمینه شیمی مسلطم!!چون خیلی هم علاقه دارم!!!نتیجش این شد که شیمی عمومی رو که70 درصدش شیمیه دبیرستان بود به سختی پاس کردم

یه همشهری ما الان دارن توی دانشگاه شیراز دکتری شیمی آلی میخونند . ایشون با رتبه 200 رفتن شیمی محض دانشگاه شیراز . ارشد رو در بوعلی خوندن . با اینکه بوعلی حاضر بود بدون کنکور برا دکترا او رو جذب کنه ولی کنکور داد و برگشت دانشگاه شیراز

parsa700
24-07-2011, 18:49
لطفا در مورد نحوه ی پذیرش دانشگاه ها توسط کامپیوتر بگید منظورم اینه که کامپیوتر از لیست صد تایی چطوری میگه کدوما قبولی از انتخاب اول می خونه میره پایین و هر کدوما قبول شدی روش متوقف می شه یا جور دیگه ایست؟ لطفا کامل کامل توضیح بدید دانستن این مکانیزم تو انتخاب رشته خیلی کمکم می کنه!!!

بستگی داره رشتش چه جوری باشه.متمرکز نیمه متمرکز- کشوری ناحیه ای قطبی استانی-که از دفترچه ی شماره ی 2 بخونیدش. اگر کامپیوتر به رشته های نیمه متمرکز بخوره اونا رو رشته حساب نمی کنه و از اولین رشته ی متمرکز شروع به مقایسه ی رتبه و ... می کنه. به همین خاطر میگن رشته های نیمه متمرکز رو اول بزنید. چون اگه توی یک رشته ی متمرکز قبل از اون قبول بشید دیگه برای رشته ی نیمه متمرکز در نظر گرفته نمیشید و شانسی ندارید.و اولین رشته ی متمرکزی که شما قبول شدید انتخاب رشته متوقف میشه و انتخاب های زیری در نظر گرفته نمیشه و کلا پرونده ی شما مختوم در نظر گرفته میشه.و اسمتون از لیست همه ی رشته های دیگه حذف میشه.

F A R I D
24-07-2011, 18:53
sina2000@

سلام
عرض کنم خدمت دوست خودم که من خیلی تو فضای ارشد نیستم ولی پسرخالم که خوند واسه ارشد میگفت بیوتکنولوژی قبولیش به نسبت راحتره در ارشد. البته خودش مهندسی شیمی گرایش آلی خوند.
یه مدتی هم میگفتن در عسلویه کاروبار براش خیلی خوبه. ولی من خیلی از ارشدش خبر ندارم.ضمنا اینکه خودمم امسال به احتمال زیاد انصراف میدم.البته امیدوارم که بشه.:42::42:
مهندسای شیمی درواقع همون مهندسین مکانیکن ولی با یکم تفاوت. مثلا یادم میاد ما در ردس استاتیک فصل سه بعدیش رو نمیخوندیم و استادمون میگفت واسه بچه های مکانیکه که البته سختره. یکم رشته مکانیک سختره.
رشته مهندسی شیمی در ارشد بله خیلی ریز میشه. مثلا در کارشناسی شما درسی بنام ترمودینامیک رو طول دو ترم میخونید و بعد در ارشد همین درس در فضای سه بعدی بررسی میشه.
من خودم از این رشته خوشم نمیاد یعنی از اولشم خوشم نمیومد ولی چون اسم و رسم داشت رفتم که اشتباه کردم.
درباره اینکه چه رشته ای بخونید هرکس نظر خودش رو داره ولی من اگر خودم دوباره میخواستم یکی از رشته های مهندسی رو انتخاب کنم میرفتم مهندسی صنایع.

farhad1122
24-07-2011, 19:06
من اگر خودم دوباره میخواستم یکی از رشته های مهندسی رو انتخاب کنم میرفتم مهندسی صنایع.
چرا؟ از چه نظر مهندسی صنایع بهتره؟ چه درسهایی از مهندسی صنایع جالب تره و بیشتر خوشت اومده؟ کلا از مهندسی صنایع بگو...:31:

F A R I D
24-07-2011, 19:42
چرا؟ از چه نظر مهندسی صنایع بهتره؟ چه درسهایی از مهندسی صنایع جالب تره و بیشتر خوشت اومده؟ کلا از مهندسی صنایع بگو...:31:

من اصلا نگفنم بهتره فقط گفتم من انتخابش میکردم.
در طول این دوسال با چنتا از بچه ها آشنا شدم که صنایع میخوندن.
اول اینکه خیلی آسونتره.
دوم درسای حفظی زیاد دارن. یه چیزی شبیه مدیریت هستش. من خودم درکل از درسای حفظی خیلی خوشم میاد. ضمن اینکه اسم مهندسی هم داره. البته درسای محاسباتی رو هم داره.
وس وم کار براش بهتره. تو این مملکت فقط کافیه شما لیسانس داشته باشید.
صنایع رشته ای هستش که هم اسم مهندسی داره و هم از بقیه آسونتره و هم بازار کارش بد نیست. هرچند بازار کار برای هیچ رشته ای خوب نیست درواقع اصلا کار نیست.

farhad1122
24-07-2011, 21:03
من اصلا نگفنم بهتره فقط گفتم من انتخابش میکردم.

منظور منم این بود که چرا شما انتخابش کردی؟ منظور منم این نبود که چرا بهتره. ببخشید منظورمو درست بیان نکردم.:11: از این به بعد باید تو انتخاب کلماتم بیشتر دقت کنم.:46: اما خیلی ممنون بابت پاسختون.:46:

...........................................
راستی بچه ها یه سوال! این تخمین رتبه گزینه دو فقط مال کسانیه که گزینه دو شرکت کردن؟ من گزینه دو نبودم اگه فقط مال داوطلبای گزینه دو هست اگه اینجا گزینه دو ای داریم من درصدامو میگم اگه میشه برام داخل تخمین رتبه گزینه دو بزنید ببینید رتبم چند میشه.:11: درصدای کنکور سراسری من ایناس: ریاضی 35 فیزیک 55 شیمی 65 زبان 70 سه تا عمومی رو هم نمیدونم دقیقا اما در بهترین حالت اینه ادبیات 65 عربی 65 دینی 65 و در بدترین حالت اینه ادبیات 50 عربی 50 دینی 50 اگه میشه در هر دو حالت برام تخمین رتبشو بزنید. :40::11::46:

howhow
24-07-2011, 21:37
سلام
عرض کنم خدمت دوست خودم که من خیلی تو فضای ارشد نیستم ولی پسرخالم که خوند واسه ارشد میگفت بیوتکنولوژی قبولیش به نسبت راحتره در ارشد. البته خودش مهندسی شیمی گرایش آلی خوند.
یه مدتی هم میگفتن در عسلویه کاروبار براش خیلی خوبه. ولی من خیلی از ارشدش خبر ندارم.ضمنا اینکه خودمم امسال به احتمال زیاد انصراف میدم.البته امیدوارم که بشه.:42::42:
مهندسای شیمی درواقع همون مهندسین مکانیکن ولی با یکم تفاوت. مثلا یادم میاد ما در ردس استاتیک فصل سه بعدیش رو نمیخوندیم و استادمون میگفت واسه بچه های مکانیکه که البته سختره. یکم رشته مکانیک سختره.
رشته مهندسی شیمی در ارشد بله خیلی ریز میشه. مثلا در کارشناسی شما درسی بنام ترمودینامیک رو طول دو ترم میخونید و بعد در ارشد همین درس در فضای سه بعدی بررسی میشه.
من خودم از این رشته خوشم نمیاد یعنی از اولشم خوشم نمیومد ولی چون اسم و رسم داشت رفتم که اشتباه کردم.
درباره اینکه چه رشته ای بخونید هرکس نظر خودش رو داره ولی من اگر خودم دوباره میخواستم یکی از رشته های مهندسی رو انتخاب کنم میرفتم مهندسی صنایع.

عزیزم چی میگی!؟؟مهندسی شیمی اصلا گرایش آلی نداره و نداشته!!!:18:

vahid-p
24-07-2011, 21:56
راستی بچه ها یه سوال! این تخمین رتبه گزینه دو فقط مال کسانیه که گزینه دو شرکت کردن؟ من گزینه دو نبودم اگه فقط مال داوطلبای گزینه دو هست اگه اینجا گزینه دو ای داریم من درصدامو میگم اگه میشه برام داخل تخمین رتبه گزینه دو بزنید ببینید رتبم چند میشه. درصدای کنکور سراسری من ایناس: ریاضی 35 فیزیک 55 شیمی 65 زبان 70 سه تا عمومی رو هم نمیدونم دقیقا اما در بهترین حالت اینه ادبیات 65 عربی 65 دینی 65 و در بدترین حالت اینه ادبیات 50 عربی 50 دینی 50 اگه میشه در هر دو حالت برام تخمین رتبشو بزنید.
بله اینجا گزینه دویی هستن. یکیش خودم. :31:

farhad1122
24-07-2011, 22:00
بله اینجا گزینه دویی هستن. یکیش خودم. :31:
خوب اگه میشه برام تخمین رتبشو بزن.:31: معدل کتبی هم اگه میخواد 18.5 هست. (منطقه 2)

sina3000m
24-07-2011, 23:03
راستی بچه ها یه سوال! این تخمین رتبه گزینه دو فقط مال کسانیه که گزینه دو شرکت کردن؟ من گزینه دو نبودم اگه فقط مال داوطلبای گزینه دو هست اگه اینجا گزینه دو ای داریم من درصدامو میگم اگه میشه برام داخل تخمین رتبه گزینه دو بزنید ببینید رتبم چند میشه. درصدای کنکور سراسری من ایناس: ریاضی 35 فیزیک 55 شیمی 65 زبان 70 سه تا عمومی رو هم نمیدونم دقیقا اما در بهترین حالت اینه ادبیات 65 عربی 65 دینی 65 و در بدترین حالت اینه ادبیات 50 عربی 50 دینی 50 اگه میشه در هر دو حالت برام تخمین رتبشو بزنید.
در بهترین حالت!: حدود نمره اکتسابی : 10070 حدود رتبه اکتسابی : 1300-1400
در بدترین حالت!: حدود نمره اکتسابی : 9750 حدود رتبه اکتسابی : 1900-2000
البته گزینه 2 معدل رو تاثیر نمیده.

farhad1122
24-07-2011, 23:10
البته گزینه 2 معدل رو تاثیر نمیده.
خیلی خیلی ممنون. :11::40:
رشته ای که دوست دارم زیر 1100 میخواد. پس حتی در بهترین حالت هم قبول نمیشم!:37::45: بازم ممنون...

ahmad72
24-07-2011, 23:29
اگه میشه در هر دو حالت برام تخمین رتبشو بزنید.

خیلی خیلی ممنون. اما من منطقه 2 هستم.
عزیز پیش بینی که دوستمون گذاشته،مربوط به منطقه 2 هست.
منم اولش که دیدم تعجب کردم.گفتم شاید اشتباه کرده.ولی دیدم نه،درسته.
به هر حال به نظر من با این درصدا رتبت 200 - 300 تا پایین تر از این چیزیه که گزینه 2 پیش بینی کرده.

راستی!عمومیات رو 57 گذاشتم شد این:.

حدود نمره اکتسابی :9890 حدود رتبه اکتسابی :1600-1700

kahkeshan6
25-07-2011, 00:25
یادمه دبیر ادبیاتمون هیچوقت رد نکرد که این تست رو حل کنیم . همیشه میگفت که با اینکه سخته ولی یه چشم داشته باشین بهش . که آخر هم توی کنکور نه خودم و نه رفقام هیچکدوم حلش نکردیم . چون ذهنیتمون هیچوقت نسبت بهش خوب نشد

من خودم به شخصه استعداد زبان فارسی ندارم . توی نهایی سوم هم کمتریم نمرم همین درس بود (زبان نه ادبیات فارسی) . بخاطر همین همیشه سوالا و قسمتهایی که فکر میکنم بلدم رو روش کار میکردم
اتفاقا من جواب دادم وقتمو هم گرفت
فکر کنم گزینه 2 زدم.البته گزینه 2 دفترچه D
من که پاسخنامه رو نگاه نکردم

avator20002000
25-07-2011, 02:04
کیسی اینجا پزشکی کنکور نداده؟چه جوری بود؟
میشه درصداتونو بنویسید

F A R I D
25-07-2011, 08:02
کیسی اینجا پزشکی کنکور نداده؟چه جوری بود؟
میشه درصداتونو بنویسید

پزشکی آزاد؟

---------- Post added at 09:02 AM ---------- Previous post was at 08:59 AM ----------

مال من انتخاب اولم رو قم زدم شاید شانس قبولیم بیشتر بشه: درصدای پزشکی آزاد من:)
ادبیات: 80
عربی: 90
دینی: 75
زبان: 65
فیزیک: 95
شیمی: 90 شیمیش سختر شده بود.
زیست: 80
ریاضی: 70

به نطرتون قبول میشم؟

F A R I D
25-07-2011, 08:17
یه مردی پیدا بشه بره توسایت گزینه 2 ببینه رتبه من در منطقه 2 چند میشه؟
ادبیات: 22
دینی: 45
عربی: 45
زبان :60
ریاضی: 45
فیزیک: 22
زیست: 45
شیمی: 50
منطقه 2 هستم.
واقعا نمیدونم چرااینقدر کنکور سراسریمو خراب کردم؟:41::41::41:

Mohammaduir
25-07-2011, 08:38
منطقه 2 هستم.

زمینت رو هم صف زدی دیگه. اره؟

حدود نمره اکتسابی : 8840 حدود رتبه اکتسابی : 8800-9000

F A R I D
25-07-2011, 09:20
زمینت رو هم صف زدی دیگه. اره؟

حدود نمره اکتسابی : 8840 حدود رتبه اکتسابی : 8800-9000

آره زمین صفر شد.
نه بابا چرا اینقدر کم شده.
من با نرم افزار کانون طبق کارنامه های پارسال یعنی سال 89 که درصدارو وراد میکنم میزنه بین 4500 تا 5000 که البته امسال کمتر میشه چون هرسال بدون استثنا افت رتبه با درصدای یکسان داریم.

farhad1122
25-07-2011, 09:46
عزیز پیش بینی که دوستمون گذاشته،مربوط به منطقه 2 هست.
منم اولش که دیدم تعجب کردم.گفتم شاید اشتباه کرده.ولی دیدم نه،درسته.
به هر حال به نظر من با این درصدا رتبت 200 - 300 تا پایین تر از این چیزیه که گزینه 2 پیش بینی کرده.

راستی!عمومیات رو 57 گذاشتم شد این:.

حدود نمره اکتسابی :9890 حدود رتبه اکتسابی :1600-1700
نه. ایشون اول منظقه یک گذاشته بودن بعد ویرایش کردن منطقه 2 گذاشتن من هم پستمو ویرایش کردم. حالا مهم نیست بگذریم.:31:
چند درصد عمومی چقدر رتبه رو بالا پایین میکنه! از رو 1300 میبره رو 2000. حالا باز گزینه دو کمی امیدوارمون کرد. سایت کانون برام تخمین رتبه 2000 تا 2500 زده بود. بیشتر امیدم به نمره ها سال سومم بود که خیلیا کمتر از من شدن ولی با تاثیر مثبت سنجش نمیدونم رتبمو میکشه بالا یا نه. سر کنکور هم درست وقتمو تنظیم نکردم وقت کم اوردم چون میتونستم ریاضی و شیمی رو 10 درصد بیشتر بزنم اگه فقط 5 دقیقه بیشتر وقت داشتم. ولی خوب دیگه گذشت. سوال ادبیات هم که 2 بار تکواژ هاشو شمردم و کلی وقتمو گرفت هم که حذف شد.:41:ولی خوب تا کمتر از دو هفته دیگه نتیجه ها میاد راحت میشیم. :8::46::11:

ltmad
25-07-2011, 10:15
لطفا تفاوت رشته های متمرکز و نیمه متمرکز را بگید

F A R I D
25-07-2011, 11:05
لطفا تفاوت رشته های متمرکز و نیمه متمرکز را بگید

رشته های متمرکز قبولی شما در شهریور ماه مشخص میشه ولی نیمه متمرکز اسمتون در شهریمور ماه در میاد بعد باید برید واسه مصلحبه اگر در مصاحبه قبول شدید اونوقت میتونید شروع کنید.
رشته های نیمه متمرکز در بهمن ماه کلاساش شروع میشه.

Peji2010
25-07-2011, 11:32
سلام
بی زحمت یه نفر این درصدا رو تو گزینه2 بزنه، این قلم چی آدمو نا امید میکنه!
عربی 43 ---زبان 64 ---ریاضی 52 ---فیزیک 48 ---شیمی 50
در بهترین حالت: ادبیات 76 ---دینی 67
در بدترین حالت: ادبیات 71--- دینی 64
لطفا هر دوتاشو بزنین ممنون میشم.:11:
(منطقه1)

F A R I D
25-07-2011, 11:50
سلام
(منطقه1)

گزینه دو هم بدرد نمیخوره اینا بر اساس کارنامه خودشون پیش بینی میکنن.
برو تو سایت گزینه 2 براساس کارنامه های پارسال منطقه 1 حدود رتبت دستت میاد.

rpf
25-07-2011, 12:05
سلام
(منطقه1)

from GOZINE2
بهترین حالت :حدود نمره اکتسابی : 10050
حدود رتبه اکتسابی : 2100-2200
=======================

بدترین حالت :

حدود نمره اکتسابی : 9970
حدود رتبه اکتسابی : 2300-2400
:27::27::27:

GENERAL_RAAAM
25-07-2011, 12:09
این درصدا را هم اگه لطف کنین گزینه 2 بزنین ممنون میشم:ریاضی 45 فیزیک 50 شیمی 55 ادب 64 عربی 64 دینی 68 زبان 64 .ممنون

rpf
25-07-2011, 12:15
منطقه 2 هستم.

زمین 0

حدود نمره اکتسابی : 8840
حدود رتبه اکتسابی : 8800-9000
=============

زمین 50

حدود نمره اکتسابی : 9630
حدود رتبه اکتسابی : 4200-4300
============
شیمی 100 زمین50:27::27:
حدود نمره اکتسابی : 10430
حدود رتبه اکتسابی : 1500-1600

Peji2010
25-07-2011, 12:16
from GOZINE2
بهترین حالت :حدود نمره اکتسابی : 10050
حدود رتبه اکتسابی : 2100-2200
=======================

بدترین حالت :

حدود نمره اکتسابی : 9970
حدود رتبه اکتسابی : 2300-2400
:27::27::27:

خیلی ممنون، با این حساب به احتمال زیاد باید قید تهرانو بزنم...:37:
کارنامه ها رو هم نگاه کردم احتمالا همین حدودا میشه..
حالا چرا میخندی؟!:31:

rpf
25-07-2011, 12:19
این درصدا را هم اگه لطف کنین گزینه 2 بزنین ممنون میشم:ریاضی 45 فیزیک 50 شیمی 55 ادب 64 عربی 64 دینی 68 زبان 64 .ممنون

Mantaghe 1:

حدود نمره اکتسابی : 10000
حدود رتبه اکتسابی : 2200-2300

================

mantaghe 2:

حدود رتبه اکتسابی : 1400-1500:10:

vahid-p
25-07-2011, 12:28

منطقتون رو نگفتید که تو هر سه منطقه می نویسم :

حدود رتبه اکتسابی منطقه 1: 2200-2300
حدود رتبه اکتسابی منطقه 2: 1400-1500
حدود رتبه اکتسابی منطقه 3: 250-300

---------- Post added at 01:28 PM ---------- Previous post was at 01:25 PM ----------

خیلی ممنون، با این حساب به احتمال زیاد باید قید تهرانو بزنم...
نخمین رتبه گزینه دو تقریبا دقیقه، مگه اینکه یکم معدل تاثیر می ذاره و بالا و پایین میشه.
ولی کلا از نتایج امسال اصلا نمیشه برا سال قبل استفاده کرد. چون امسال خیلی از دروس سختتر از سال قبل شدن و از طرفی شیمی آسونتر که نتیجه دقیقی رو بهتون نمی ده. حالا می تونید ده روز دیگه ببینید که رتبتون با رتبه تخمینی چقدر فاصله داشته
موفق باشید.

vahid-p
25-07-2011, 12:38
خیلی ممنون، با این حساب به احتمال زیاد باید قید تهرانو بزنم...
نخمین رتبه گزینه دو تقریبا دقیقه، مگه اینکه یکم معدل تاثیر می ذاره و بالا و پایین میشه.
ولی کلا از نتایج امسال اصلا نمیشه برا سال قبل استفاده کرد. چون امسال خیلی از دروس سختتر از سال قبل شدن و از طرفی شیمی آسونتر که نتیجه دقیقی رو بهتون نمی ده. حالا می تونید ده روز دیگه ببینید که رتبتون با رتبه تخمینی چقدر فاصله داشته
موفق باشید.

F A R I D
25-07-2011, 13:00
شما دوستانی که براساس گزینه 2 انتخاب رشته میکنید مگه گزینه 2 براساس چی تخمین میزنه؟
براساس کارنامه داوطلبانش در کنکور های آزمایشی دیگه.(شایدم براساس اظهارات خود بچه ها)
امتحان های آزمایش خیلی براساس خود کنکور فرق میکنه.

---------- Post added at 02:00 PM ---------- Previous post was at 01:58 PM ----------

ضمنا شما برید در سایت گزینه 2 در قسمت کارنامه ای سال 88
ببنید مثلا رتبه 2 هزار با چه درصدایی حدودا آوردن...
حالا برید در سال 89 تقیربا با همون درصدا بلکه حتی کمتر هم رتبه 2 هزار رو آوردن....
اینکه میگم با درصد کمتر بخاطر اینه که هرسال کنکور سختر میشه و شما با درصدای کمتری رتبه بهتری رو میارین.

F A R I D
25-07-2011, 13:08
شما حتی انتخاب رشته هم میکنید مجبورین بر اساس پارسال انتخاب کنین.... نه براساس گزینه 2
من هیچ کدوم از این موسسات رو قبول ندارم.

farhad1122
25-07-2011, 13:11
اینکه میگم با درصد کمتر بخاطر اینه که هرسال کنکور سختر میشه و شما با درصدای کمتری رتبه بهتری رو میارین.
اما به نظر میرسه امسال بر عکس سال های قبل بیشتر درسها به نسبت سال قبل ساده تر بوده.... اما سال 89 خیلی سخت تر از سال 88 بود...

F A R I D
25-07-2011, 13:19
اما به نظر میرسه امسال بر عکس سال های قبل بیشتر درسها به نسبت سال قبل ساده تر بوده.... اما سال 89 خیلی سخت تر از سال 88 بود...

هم به سختی و هم به میزان تعداد داوطلبان بستگی داره.
بجاش سال 89 پذیرش خیلی راحت بود.

vahid-p
25-07-2011, 13:22
شما دوستانی که براساس گزینه 2 انتخاب رشته میکنید مگه گزینه 2 براساس چی تخمین میزنه؟
براساس کارنامه داوطلبانش در کنکور های آزمایشی دیگه.
امتحان های آزمایش خیلی براساس خود کنکور فرق میکنه.
اصلا اینطور نیست. بر اساس کنکور سال قبل تخمین میزنه و نه کنکور امسال یا آزمون های آزمایشی امسال.
نوشته تخمین نمره و رتبه بر اساس کنکور 89 . که اونم از کارنامه های سال قبل استفاده میشه و دقیقه. ولی خب امسال چی بشه بحثش چیز دیگریست چون سبک و سختی سوالات متفاوته.

همین دیگه. ما هم همینو میگیم. دوستان از ما تخمین رتبه مطابق 89 می خوان که ما هم همینکار رو کردیم. و اصلا نگفتیم که ارتباطی با کنکور امسال داره. خود گزینه دو هم چنین ادعایی نمی کنه.
فقط اگه فرض کنیم کنکور سال به سال سختتر میشه، خب پس رتبشون هم از این تخمین ها بهتر میشه که خودش نکته مثبتیه.

---------- Post added at 02:22 PM ---------- Previous post was at 02:20 PM ----------

اصلا اینطور نیست. فقط شیمی و زبان رو قطعی میشه گفت آسونتر بود و بقیه اصلا. فیزیک هم هم سطح بود.
نمی دونم کی گفته ریاضی امسال از سال قبل آسونتر بوده، یا عربی یا ادبیات؟ دین و زندگی من میگم سختتر بوده امسال چون واقعا کنکور 89 دین و زندگیش برام آسون بود و دین و زندگی امسال برام آسون نبود، با این حال چون دوستان تاکید دارن که آسون بوده، من رای ممتنع میدم.

F A R I D
25-07-2011, 13:32
پس چرا من تو سایت گزینه 2 که میرم کارنامه بچه های سال قبل با درصدای تقریبا مساوی و درس زمینشون هم صفر هستش رتبشون شده 4000 خورده ای ولی شما میگین بین 8800 تا 9000 ؟؟؟
:sad::sad::sad::sad::sad:

ahmad72
25-07-2011, 13:47
اصلا قیول ندارم.
گزینه 2 بالاتر نشون میده.کانون خیلی بالاتر نشون میده.
برای مثال:
این درصدای کسیه که گزینه 2 خودش گذاشته و رتبش توی منطقه 2 شده 989.
72
68
61.4
76
43.3
50.4
59.1

اما گزینه 2 میگه 1200-1300 :27:
معدل رتبه های زیر 2000 تقریبا مث هم هست.

mahsa1469
25-07-2011, 13:58
به نظر من بهتره همه صبر کنن چند روز دیگه نتایج می یاد این تخمین رتبه ها یا خیلی ادمو خوشحال می کنن یا ناامید ...

F A R I D
25-07-2011, 14:32
به نظر من بهتره همه صبر کنن چند روز دیگه نتایج می یاد این تخمین رتبه ها یا خیلی ادمو خوشحال می کنن یا ناامید ...

دقیقا الان منم حالم بد شد.

milla.online
25-07-2011, 14:45
اصلا اینطور نیست. فقط شیمی و زبان رو قطعی میشه گفت آسونتر بود و بقیه اصلا. فیزیک هم هم سطح بود.
نمی دونم کی گفته ریاضی امسال از سال قبل آسونتر بوده، یا عربی یا ادبیات؟ دین و زندگی من میگم سختتر بوده امسال چون واقعا کنکور 89 دین و زندگیش برام آسون بود و دین و زندگی امسال برام آسون نبود، با این حال چون دوستان تاکید دارن که آسون بوده، من رای ممتنع میدم.

F A R I D
25-07-2011, 14:50
به نظر منم فیزیک تجربی نسبت به پارسال خیلی سختر بود....
بچه های تجربی یه نظری بدن....

mitra_em
25-07-2011, 15:26
به نظر منم فیزیک تجربی نسبت به پارسال خیلی سختر بود....
بچه های تجربی یه نظری بدن....

آره به نظر منم فیزیک تچربی امسال از پارسال سختر بود

rpf
25-07-2011, 17:00
کلا سوالات امسال سخت تر بود از پارسال(تجربی) _ظاهرش خیلی راحت بود ولی وقتی میرفتی داخلش می افتادی تو دام تستی و کلی وقت میگرفت_فیزیک و ریاضی هم سخت بود ؛فیزیک89 که همه میگفتن سخته بسیار بهتر از 90 بود،ریاضی هم فقط 3 سوالش آسون بود یعنی 10% پس خواهشن دوستان نگن آسون بوده کنکور 90

F A R I D
25-07-2011, 17:30
کلا سوالات امسال سخت تر بود از پارسال(تجربی) _ظاهرش خیلی راحت بود ولی وقتی میرفتی داخلش می افتادی تو دام تستی و کلی وقت میگرفت_فیزیک و ریاضی هم سخت بود ؛فیزیک89 که همه میگفتن سخته بسیار بهتر از 90 بود،ریاضی هم فقط 3 سوالش آسون بود یعنی 10% پس خواهشن دوستان نگن آسون بوده کنکور 90

گروه تجربی که خیلی سختر بود ولی اونطور که بچه ها میگن گروه ریاضی فکر کنم متعادل تر بوده نسبت به تجربی ....

howhow
25-07-2011, 17:31
بچه ها کسی از مهندسی ایمنی و گرایشاش اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟:6:

bazisaz
25-07-2011, 18:00
بچه ها به نظرم امسال هر کی ریاضی فیزیک تجربی رو مجموع 100 میزد عالی بود واقعا سخت تر از پارسال بود به هر حال باید چند روزدیگه میصبریم

farhad1122
25-07-2011, 18:39
نتايج اوليه كنكور تا 13 مردادماه اعلام مي‌شود...
(منبع: سایت گزینه دو!)

reza71_teh
25-07-2011, 19:41
تجربی 90 که خیلی سخت بود!تو اختصاصیاش فقط شیمی متوسط بود؛بقیش سخت بود؛مخصوصا ریاضیش؛عمومی ها هم عربیش وحشتناک بود؛تجربی رو بایدم سخت بگیرند چون جمعیتش بیشتره

parsa700
25-07-2011, 20:45
سلام!!!این هم معرفی بیشتر رشته های مهندسی که پاورپوینته و به صورت کاملا اتفاقی پیداش کردم.مطالبش تکراری نیست.(با حفظ کپی رایت!).حالشو ببرید.

shabeashegha
25-07-2011, 21:32
1.ساختار ترکیب های آلی
2.خواص ترکیب های آلی
4.آلکن و آلکین
5.ترکیبات آروماتیک
6.شیمی فضایی
8.الکل ها و فنل ها
9.اترها و اپوکسیدها
10.آلدهید و کتونها
شرمنده کمی دیر اومدم دستم جایی بند بود. باید بگم که من این کتاب رو از کتابخونه دانشکده گرفتم و الانم دستم نیست که نگاه کنم . ولی قول میدم توی اولین فرصت همه سوالای شمارو جواب بدم. سعی میکنم ببینم کدوم یکی از بچه ها اصل کتاب رو خریدن

shabeashegha
25-07-2011, 21:38
1.ساختار ترکیب های آلی
2.خواص ترکیب های آلی
4.آلکن و آلکین
5.ترکیبات آروماتیک
6.شیمی فضایی
8.الکل ها و فنل ها
9.اترها و اپوکسیدها
10.آلدهید و کتونها
شرمنده کمی دیر اومدم دستم جایی بند بود. باید بگم که من این کتاب رو از کتابخونه دانشکده گرفتم و الانم دستم نیست که نگاه کنم . ولی قول میدم توی اولین فرصت همه سوالای شمارو جواب بدم. سعی میکنم ببینم کدوم یکی از بچه ها اصل کتاب رو خریدن

hermione
25-07-2011, 22:05
نتايج اوليه كنكور تا 13 مردادماه اعلام مي‌شود...
(منبع: سایت گزینه دو!)

خب به سلامتی

فقط یه چیزی فکر نکنید دیگه درس خوندن تموم شد حالا که دانشگاه قبول شدم باید استراحت کنم :31::31:
درس خوندن تازه شروع شده ( اونم با چه شدت و وسعتی :دی) و حواستون باشه 2ترم اول معدلتونو بیارید بالا که دیگه بعدش نمیشه :46:
ولی نه نمی خوام بترسونمتون با روزی فقط 45دقیقه درس خوندن میشه معدلو اورد بالای 15
امیدوارم که همتون رتبه هاتون بهتر از رتبه هایی که انتظار دارید بشه و رشته و دانشگاهی که دوست دارید قبول بشید
اگه هم اینطور نشد اشکالی نداره من قول به همتون میدم بعد از چند وقت به دانشگاهتون (که اولش مورد علاقه نبوده) علاقه مند و وابسته میشید که نگو و نپرس :8:

avator20002000
25-07-2011, 22:39
رشته های بین المللی یا یه سری رشته ها شندیم باید جز 20 انتخاب اول باشه.درسته؟

F A R I D
25-07-2011, 22:46
رشته های بین المللی یا یه سری رشته ها شندیم باید جز 20 انتخاب اول باشه.درسته؟
آره برخی هم باید در انتخاب اول تا ده باشه.
اگر میخواید بین الملل رو انتخاب کنبد در انتخاب اولتون انتخاب کنبد و بهد روزانه ها رو بزنید ...

avator20002000
25-07-2011, 22:53
قبلا کانون ترازای دانشگاه ازادو گذاشته بود.الان نیستش.کسی داره؟رشته تجربی.پزشکی؟

F A R I D
25-07-2011, 23:46
قبلا کانون ترازای دانشگاه ازادو گذاشته بود.الان نیستش.کسی داره؟رشته تجربی.پزشکی؟

یه سر بزن اینجا

ahmad72
25-07-2011, 23:49
امروز دوستم یه چیز جالب می گفت.

می گفت با تصویب تاثیر صرفا مثبت،دیگه تاثیر نمرات نهایی عملا برداشته شده،حد اقل برای دانش آموزای همیشه خوب.آخه چون نمرات محدودن و نمره بگیر زیاد،تراز خیلی پایین میاد و این تراز کم معمولا در کنار ترازی که داوطلب توی کنکور بدست میاره کم میاره و چون فقط تاثیر مثبته،در نظر گرفته نمیشه ...

نظرتون چیه؟

avator20002000
26-07-2011, 00:07
در مورد این موضوع بحث کردن بیفایده هستش چون سنجش فرمولی چیزی نگفته بشه حساب کرد چی به چیه.۱۳ ام معلوم میشه چه جوری حساب کردن.راستی ازادم میخواد مثل سراسری تاثیر بده?

Antonio Andolini
26-07-2011, 00:50
سلام!
غرض از مزاحمت خواستم این لینک بسیار مفید در مورد معرفی رشته مهندسی کامپیوتر رو پیشنهاد کنم ... من خودم پارسال مهندسی کامپیوتر مقبول گردیدم و می تونم بگم این پی دی اف واقع گرایانه ترین صحبت رو در مورد این رشته و دانشگاه های کشور رو کرده ..و این که چه جوری یک دانشجوی خوب باشیم(فارغ این که اصلا می خواید برید کامپیوتر یا نه!)... توصیه می کنم حتما ببینیدش:

البته نگاه نکنید به این که 62 صفحه هست و کی این همه رو می خونه؟ .... خیلی از جاهاش فعلا به دردتون نمی خوره و صفحات 10-35 رو بخونید، خیلی از چیزهایی را که باید در مورد دانشجو شدن بدونید رو می خونید.
اگر هم خودم بخوام توضیحی در مورد این رشته بدم اینه که اساس کار شما توی مهندسی کامپیوتر تفکر منطقی و این که بتونید تفکر محاسباتی(computational thinking) داشته باشید هست ... یه چیزی شبیه به ریاضیات گسسته( که البته همین درس رو به عنوان یک درس سه واحدی در ترم 2 زیارت خواهید کرد) که بیشتر به نوع تفکر شما بستگی داره و مثل هندسه تحلیلی یا حساب دیفرانسیل پر از فرمول و اینا نیست ... بیش تر شیوه ی اثبات ها مهم هستند.
ولی اگه می خواید درک بسیار خوبی داشته باشید بهتره چارت درسی رو پیدا کنید و در مورد درس هایی که قراره بخونید یه خورده تحقیق کنید!
اگه روی سایت دانشگاه امیرکبیر هم برید یه پی دی اف در مورد رشته کامپیوتر هست که البته من فعلا اون رو توصیه نمی کنم چون بیش تر در مورد گرایش های ارشد و مبحث های تخصصی صحبت کرده.
امیدوارم موفق باشید و رشته و دانشگاه مورد علاقتون رو قبول بشید:10:

vahid-p
26-07-2011, 02:05
ولی نه نمی خوام بترسونمتون با روزی فقط 45دقیقه درس خوندن میشه معدلو اورد بالای 15
من خیلی دوست دارم تو دانشگاه یکی اینکه خوب درس بخونم(:31:) و نذارم برا شب امتحان و دوم اینکه در مورد رشتم مطالعه آزاد داشته باشم و مهندس واقعی بشم(:5:). حالا برا اینکارا چیکار باید کرد؟
برای اینکه معدلم بالای 17 بشه به فرض رشته برق چیکار باید بکنم؟ :21:

*Necromancer
26-07-2011, 03:26
من خیلی دوست دارم تو دانشگاه یکی اینکه خوب درس بخونم() و نذارم برا شب امتحان و دوم اینکه در مورد رشتم مطالعه آزاد داشته باشم و مهندس واقعی بشم(). حالا برا اینکارا چیکار باید کرد؟
برای اینکه معدلم بالای 17 بشه به فرض رشته برق چیکار باید بکنم؟

نظر منو اگه بخوای باید بگم چون تو ایران زمینه کاری برای استفاده از تمام مهارت و دانش فارق التحصیلان وجود نداره، بیشتر درسی که می خونی اصلا سوخت می شه!
مثلا" مکانیک و استاتیک و دینامیک بخونی
آخر بشی مهندس برق
بری توانیر کار کنی
کار دفتری و این چیزا
کجا می خوای از دانش استفاده کنی اخه؟ :د ی
البته هر کسی می تونه خودش دست به کار بشه و کارای پیمانکاری انجام بده و به یه جایی برسه
که بستگی به جنم هر کسی داره!

hermione
26-07-2011, 04:40
من خیلی دوست دارم تو دانشگاه یکی اینکه خوب درس بخونم(:31:) و نذارم برا شب امتحان و دوم اینکه در مورد رشتم مطالعه آزاد داشته باشم و مهندس واقعی بشم(:5:). حالا برا اینکارا چیکار باید کرد؟
برای اینکه معدلم بالای 17 بشه به فرض رشته برق چیکار باید بکنم؟ :21:

2تا موضوعه کاملاَ متفاوته این که توی دانشگاه موفق باشی ( نمرات خوبی داشته باشی) و اینکه مهندس واقعی بشی
البته محقق شدن هر 2 همزمان هم امکان پذیره
برای گرفتن نمره و معدل بالا درس خوندن زیادشرط لازمه (ولی متأسفانه کافی نیست) یعنی شما حداکثر تلاشتو بکن اون مرجع هایی که بهتون معرفی کردن مطالعه کنید تا از نظر علمی چیزی کم نداشته باشید
اما متأسفانه توی دانشگاههای ما غیر از درس خوندن کارای دیگه هم باید انجام بدید تا نمرتون بالا بره ( همه چیز دست استاده ، ...دیگه یه جوری همیشه توی دید استاد باشی به نوعی خودتونو فعال نشون بدی)
مثلا من دوستی دارم که این 2ترم اول نمره هاش 16،17شد (نمره های موقتش ولی انصافاَ سر تمام کلاسا حاضر بود)
بعد از این که نمره های موقتشو میدید میرفت پیش استادا میگفت من شاگرد اول میخوام بشم و از این حرفا اون استادا هم اکثراَ اضافه میکردن بهش (الان معدل کلش حدود 18هست)
شما هرچقدر که از نظر علمی قوی باشید مطمئن باشید سوالایی هست که برای امتحان طرح می کنن و هیچکس به جواب آخر نمیرسه
ولی بدون کارای دیگه اگه استاد + امتحانش نرمال باشه با درس خوندن کافی میشه 17گرفت
محض اطلاعتون بعضی موقع ها که استاد نرمال نیست احتمال افتادن حتی اونایی که درس خوندن هم هست(نمونشو من خودم تجربه کردم)
برای مهندس واقعی شدن همونطوری که خودتون گفتید باید اطلاعات روز علمی در مورد رشتتون کسب کنید حالا می تونه مطالعه آزاد باشه یا شرکت در کلاس و ...
بستگی به هدفتون داره شما ببینید 4یا 6سال دیگه کلا می خواید چه زمینه ی شغلی فعالیت کنید توی همون زمینه مطالعتونو پیش ببرید .
چون معمولا درس های دانشگاهی کلی هستن ( و رشته هایی مثل برق 1000تا شاخه شده ) این شما هستید که باید ببینید به چه موضوعی علاقه مندید و ادامه بدید...

parsa700
26-07-2011, 07:04
سلام!
غرض از مزاحمت خواستم این لینک بسیار مفید در مورد معرفی رشته مهندسی کامپیوتر رو پیشنهاد کنم ... من خودم پارسال مهندسی کامپیوتر مقبول گردیدم و می تونم بگم این پی دی اف واقع گرایانه ترین صحبت رو در مورد این رشته و دانشگاه های کشور رو کرده ..و این که چه جوری یک دانشجوی خوب باشیم(فارغ این که اصلا می خواید برید کامپیوتر یا نه!)... توصیه می کنم حتما ببینیدش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته نگاه نکنید به این که 62 صفحه هست و کی این همه رو می خونه؟ ....

سلام.من میخوام وارد رشته ی بیوانفورماتیک شم و در اون زمینه کار کنم.به نظر شما مهندسی برق شاخه ی الکترونیک بهتره یا مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)یا مهندسی کامپیوتر (چه شاخه ای؟)؟

دوستان دیگه هم اگه می تونند کمک کنند دریغ نکنید:20:

ous karim
26-07-2011, 10:42
واسه اونایی که میخوان در زمینه دام و کشاورزی ادامه تحصیل بدن...
دانشگاه پردیس ابوریحان از زیر مجموعه های دانشگاه تهران واقع در شهرستان پاکدشت
این دانشگاه در کیلومتر 25 جاده خاوران قرار داره اگه ساکن تهران باشین رفت و آمدتون خیلی راحته چون دانشگاه در حاشیه جاده تهران مشهد قرار داره و اتوبوس و تاکسی های زیادی به وفور از تهران به این شهر رفت و آمد میکنن رشته هایی مانند گیاه پزشکی باغبانی اصلاح نباتات و رشته هایی در زمینه ی دام و طیور در این دانشگاه تدریس میشه امسال یه خوابگاه شیک وتازه ساخت به امکانات این دانشگاه اضافه شده اگه ان شا الله رتبه حدود زیر 3000 میارین و در انتخاب رشتتون کمی دقت کنید حتما در این دانشگاه پذیرفته میشین

hermione
26-07-2011, 11:01
سلام.من میخوام وارد رشته ی بیوانفورماتیک شم و در اون زمینه کار کنم.به نظر شما مهندسی برق شاخه ی الکترونیک بهتره یا مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)یا مهندسی کامپیوتر (چه شاخه ای؟)؟

برق گرایش الکترونیک اشباع شده
مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار 80% واحداشون با الکترونیک یکیه
نرم افزار اطلاعی در موردش ندارم
بیوالکتریک هم به نظر من گرایش خیلی جالبیه از برق (توی ارشد مهندسی پزشکی از گرایش های برق میشه)
ولی خب بازار کار اینجا نداره ولی کشور های دیگه چرا .
البته بستگی به دانشگاه هم داره ولی بافرض اینکه این 3تا رشته توی یه دانشگاه (مثل دانشگاه اصفهان) باشه من بیوالکتریک میرفتم
ولی از بین مثلاَ کنترل یا مخابرات برق و بیوالکتریک برق انتخاب می کردم .

راه20
26-07-2011, 11:29
سلام
کتاب های سطح بالا
فیزیک 2 انرژی اتمی و مبتکران

rpf
26-07-2011, 12:37
سلام
کتاب های سطح بالا
فیزیک 2 انرژی اتمی و مبتکران

خب این چه ربطی داره به انتخاب رشته؟؟؟؟:27::27:

ous karim
26-07-2011, 12:48
اگه کسی در مورد دانشگاه های دولتی استان همدان اطلاعاتی داره لطفا ارایه کنه هر چی باشه مهم نیست من لازم دارم

meragj2
26-07-2011, 14:05
در مورد این موضوع بحث کردن بیفایده هستش چون سنجش فرمولی چیزی نگفته بشه حساب کرد چی به چیه.۱۳ ام معلوم میشه چه جوری حساب کردن.راستی ازادم میخواد مثل سراسری تاثیر بده?

در یکی از شماره های مجله گزینه 2 در مورد لحاظ نمره و محاسبه اون توضیح داده بود.
آرشیوش 2 سایت گزینه 2 هست. ولی یادمهه فرمولش طولانی بود.

vahid-p
26-07-2011, 15:48
ولی بدون کارای دیگه اگه استاد + امتحانش نرمال باشه با درس خوندن کافی میشه 17گرفت
منظور منم این بود که درس خوندن کافی برای تو دانشگاه یعنی چقد؟ نمی خوام ترم اول رو گند بزنم، بعد متوجه بشم چقد لازم داره درس بخونم. خلاصه می خوام حدودی بدونم درس خوندن تو دانشگاه چطوریاست.

hermione
26-07-2011, 19:58
منظور منم این بود که درس خوندن کافی برای تو دانشگاه یعنی چقد؟ نمی خوام ترم اول رو گند بزنم، بعد متوجه بشم چقد لازم داره درس بخونم. خلاصه می خوام حدودی بدونم درس خوندن تو دانشگاه چطوریاست.

خب دیگه حد نهایت درس خوندنو در نظر بگیر
برای دروس عمومی کتابشونو همشو حفظ باشید + تحقیق آماده کنید
برای دروس پایه (مثل ریاضی عمومی 1 و 2 و فیزیک و...)
اولا اینکه جزوه خود استاد و استادای دیگه (که احتمال میدید سوالارو طرح کنن) بخونید ،سعی کنید سوالای امتحانی سال های قبل دانشگاه بدست بیارید.
تا اونجاییکه میشه سوال از کتاب های مرجع که معرفی میکنن حل کنید .
ولی باهمه اینها هم هیچ تضمینی نیست.
دانشگاه کلاَهمه چیز فرق داره تقریباَ می تونم بگم خیلی بی قاعدست .

Antonio Andolini
26-07-2011, 20:51

والله من در این زمینه اطلاعاتی ندارم .... ولی در مورد رشته مهندسی پزشکی پارسال که خودم می خواستم انتخاب رشته کنم، از بچه های دانشگاه امیرکبیر که پرسیدم خیلی از این رشته راضی نبودند و می گفتند توی ایران خیلی کاربردی نداره ... یکی از دوستانم هم مهندسی پزشکی خونده بود و می گفت توی زمان دانشجوییش سعی کرد از طریق آکادمیک پیشرفت کنه و طرح و اینا بده ولی به جایی نرسید یعنی که کسی تحویلش نگرفت و الان یه تعمیرکار معمولی توی بیمارستان هست با یک حقوق و زندگی عادی و می گفتش که توی ایران خیلی آینده ای نداره ولی توی کشورهای خارجی جای پیشرفت زیادی داره
در کل بهتره خودتون یه تحقیقی بکنید.

موفق باشید
:10:

vahid-p
26-07-2011, 21:16
اولا اینکه جزوه خود استاد و استادای دیگه (که احتمال میدید سوالارو طرح کنن) بخونید ،سعی کنید سوالای امتحانی سال های قبل دانشگاه بدست بیارید.
برادرم امسال سال اولش بوده و تو دو ترم سه جلد ریاضی سیلورمن خوندن + فیزیک هالیدی و اینا . اصلا جزوه ای هم در کار نبود.
مطمئنی اکثر استادا جزوه می گن؟
ولی کلا گرفتم چی شد. یعنی معدل 17 برا دانشگاه از اون معدل بالاهاست. نه؟
حالا ببینیم چی میشه ولی کلا امیدوارم که بتونیم از پسش بر بیایم. اگه همه دوستان کنکوری مثل این یکسال که با هم بودیم، تو دوران دانشجویی این فروم رو فراموش نکنن خیلی خوبه. مطمئنم با روحیه ای که میدن میشه معدل رو بالا برد.

ltmad
26-07-2011, 22:11
لطفا اگه کسی فایل pdf معرفی رشته مهندسی مکانیک را داره بگذاره خواهشا اونی نباشه که تو سایت گزینه 2 و سنجش است چون همه جا از روش کپی کردن یه چیز جدید باشه!

howhow
26-07-2011, 22:25
بچه ها کسی از مهندسی ایمنی و گرایشاش اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟:6:

کسی نیست؟؟؟:41: :19:
مهندسی راه آهن چی؟کسی اطلاعی داره؟؟؟

M0rrigan
26-07-2011, 22:57
نتایج که اومد من احتمالن با این حقیقت روبرو میشم که باید یه سال دیکه بخونم - چون بسیار کم توقع فقط تهران میخوام و فقط سراسری - بعد حالم خیلی بد میشه یه مدت، اون قدر که میزنم تو جو افسردگی و اصلن گور پدر دانشگاه و دست از سرم بردارید.. حوالی مهر پیش بینی میکنم که باز این جا پیدام شه در حالی که در آستانه اقدام به فوت ـم و اصلن نمیدونم باید چی کار کنم.. قول میدین اون موقع کمکم کنید که خودمو جمع کنم؟ : دی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

avator20002000
26-07-2011, 23:09
کسی نیست؟؟؟:41: :19:
مهندسی راه آهن چی؟کسی اطلاعی داره؟؟؟

---------- Post added at 12:09 AM ---------- Previous post was at 12:07 AM ----------

لطفا اگه کسی فایل pdf معرفی رشته مهندسی مکانیک را داره بگذاره خواهشا اونی نباشه که تو سایت گزینه 2 و سنجش است چون همه جا از روش کپی کردن یه چیز جدید باشه!
همه ی سایتای معتر (سنجش.گزینه 2 و... کپی هستش!)
بگرد دنبال وبلاگ بچه های مکانیک تو وبلاگاشون خوب می نویسن
می تونی واقع بینانه تر هم رشتتو بشناسی
موفق باشی

F A R I D
26-07-2011, 23:23
برادرم امسال سال اولش بوده و تو دو ترم سه جلد ریاضی سیلورمن خوندن + فیزیک هالیدی و اینا . اصلا جزوه ای هم در کار نبود. همه استادا در هر دانشگاهی بخصوص برای دروس محاسباتی جزوه میگن. این بستگی به خودتون داره که چقدر از صحبتهای استاد رو نت برداری کنی و هرکسی معمولا جزوه مخصوص خودشو داره. دخترا خوب جزوه مینویسن :27:
استاد که نمیگه شما حتما باید جزوه بنویسی. دوست داشتی مینویسی دوست نداشتی نمی نویسی.
در نهایت اگر میخوای نمره خوبی بیاری باید جزوه نمونه سوالات بهمراه کتاب مرجع رو خوب بخونی و مطمئن باش با این کارا نمرت زیر 18 نمیشه حتی اگر استاد سخت بگیره مگر اینکه دیگه استادش واقعا بخواد حال گیری کنه که اون وقت ممکنه یه بلایی سر ماشین نازنینش بیاد!!!:27::27::27:

---------- Post added at 12:23 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

معمولا اینطوریه حتی نمره بالاتر هم داریم. ولی خوب تعداد اینجور دانشجوها بعد 2 یا 3 ترم خیلی زیاد نیست و اکثرا تو همون معدل 14 15 و 16 هستن.

avator20002000
26-07-2011, 23:33
با این درصد ها تراز بالای 5800 میشه اوردش؟
ریاضی 10
فیزیک 20
شیمی 70-80
زیست 60
زبان 100-95
دینی 85
فارسی 80
عربی 35

eshghe abi
27-07-2011, 00:06
بچه ها اینکه با سه ترم معدل بالا 17 میشه دو رشته رو همزمان خوند توی همه ی دانشگاه های سراسری هست؟یا بستگی به دانشگاه داره؟:31:

gozine2
27-07-2011, 00:26
بچه ها اینکه با سه ترم معدل بالا 17 میشه دو رشته رو همزمان خوند توی همه ی دانشگاه های سراسری هست؟یا بستگی به دانشگاه داره؟:31:
اگه سازمان اعلام کرده باشه برای همه جا یکسانه

hermione
27-07-2011, 01:06
برادرم امسال سال اولش بوده و تو دو ترم سه جلد ریاضی سیلورمن خوندن + فیزیک هالیدی و اینا . اصلا جزوه ای هم در کار نبود.
مطمئنی اکثر استادا جزوه می گن؟
حالا ببینیم چی میشه ولی کلا امیدوارم که بتونیم از پسش بر بیایم. اگه همه دوستان کنکوری مثل این یکسال که با هم بودیم، تو دوران دانشجویی این فروم رو فراموش نکنن خیلی خوبه. مطمئنم با روحیه ای که میدن میشه معدل رو بالا برد.

همه دروس مطمئناَ استاد میاد درس میده مثال و تمرین حل می کنه وقتی همینایی که استاد میگه بنویسی میشه جزوه .
شما تلاشتو بکنی مطمئناَ نمرت از میانگین کلاس بالاتر میشه .
خوندن درس توی دانشگاه رابطه ی زیادی با علاقه به دانشگاه و رشته داره کلاَ انگیزه لازمه
چیزی که من نداشتم امسال.
امیدوارم شما از دانشگاه و رشتتون لذت ببرید اون موقع خود به خود همه کلاسا حاضر میشید درس می خونیدو...

online_amin
27-07-2011, 07:23
آقا نتایج کنکور 90 کی میاد؟ انتخاب رشته کی هست؟

h0p3
27-07-2011, 07:51
نتايج تو دهه دوم مياد.دور و ور 13 مرداد.
3-4 روز بعدش هم انتخاب رشته هست.

F A R I D
27-07-2011, 08:06
با این درصد ها تراز بالای 5800 میشه اوردش؟
ریاضی 10
فیزیک 20
شیمی 70-80
زیست 60
زبان 100-95
دینی 85
فارسی 80
عربی 35
تجربی یا پزشکی؟!!
ولی به احتمال خیلی خیلی زیاد آره تو هردوش بالای 5800 میشه.

behnamrizi
27-07-2011, 10:23
سوال 46 عربی رشته ریاضی که نوشته با تاثیر+4 یعنی چه؟ یعنی حذف شده یا نه؟!

MrGee
27-07-2011, 10:33
فکر کنم اگه به این سوال درست جواب داده باشی به جای اینکه 3 نمره مثبت بده 4 نمره می ده

behnamrizi
27-07-2011, 10:35
خب اونوقت جواب درست کدوم گزینه است؟!

avator20002000
27-07-2011, 10:41
تجربی یا پزشکی؟!!
ولی به احتمال خیلی خیلی زیاد آره تو هردوش بالای 5800 میشه.
ترازم چند میشه؟
پزشکی منظورم بودش

MrGee
27-07-2011, 10:47
خب اونوقت جواب درست کدوم گزینه است؟!

من که فقط به اون یکی دو سوال اول عربی نگاه کردم و فکر کنم فقط یکیش رو زدم
حالا من اصلا روی این سوال رو ندیدم تا بخوام بدونم جوابش چیه:5:

Samba
27-07-2011, 10:54
سوال 46 عربی رشته ریاضی که نوشته با تاثیر+4 یعنی چه؟ یعنی حذف شده یا نه؟!

نه حذف نشده (قبلا vahid-p) به اين سوال جواب داده بود چرا سوال تكراي مي پرسيد!!!!؟؟!

منظورش اينه كه اگه گزينه 4 رو زده باشيد براتون درست حساب ميشه و اگه غلط زده باشيد اونوقت براتون حساب نميشه

vahid-p
27-07-2011, 15:02
همه دروس مطمئناَ استاد میاد درس میده مثال و تمرین حل می کنه وقتی همینایی که استاد میگه بنویسی میشه جزوه .
شما تلاشتو بکنی مطمئناَ نمرت از میانگین کلاس بالاتر میشه .
خوندن درس توی دانشگاه رابطه ی زیادی با علاقه به دانشگاه و رشته داره کلاَ انگیزه لازمه
چیزی که من نداشتم امسال.
امیدوارم شما از دانشگاه و رشتتون لذت ببرید اون موقع خود به خود همه کلاسا حاضر میشید درس می خونیدو...
آقا ممنون خیلی روحیه دادی. خوبیش اینجاست که من انتخاب رشته رو فقط اون رشته هایی که خیلی دوست دارم و دانشگاه هایی رو که دوست دارم انتخاب میکنم، و تمام. ( نشد سال دیگه )

yarane-naghdi
27-07-2011, 15:30
تور مجازی 360 درجه دانشگاه علم و صنعت ایران با فراهم آوردن 327 موقعیت تصویری که امکان حضور مجازی را برای دانشجویان و داوطلبان تحصیل در این دانشگاه فراهم می کند، افتتاح شد. به گزارش خبرنگار مهر، این تور با فراهم آوردن 327 موقعیت تصویری از دانشگاه علم و صنعت ایران امکان حضور مجازی در فضای دانشگاه را به کاربر می دهد و تصاویر آن با قابلیت چرخش 360 درجه در هریک از موقعیت های تصویری و با فناوری خاص تهیه شده است.
تور مجازی دانشگاه علم و صنعت این امکان را به بازدید کننده می دهد تا بدون نیاز به حضور فیزیکی در دانشگاه بتواند در فضای آن حرکت کرده و در صورت نیاز از داخل ساختمان ها و اتاق ها هم بازدید کند.
در این سفر مجازی، کاربر می تواند با دانشکده ها، امکانات آموزشی و پژوهشی آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، اماکن و تسهیلات عمومی از جمله خوابگاه، امکانات ورزشی، سالن های غذاخوری و اماکن فرهنگی به طور کامل آشنا شده و در محوطه دانشگاه و در مسیر دلخواه حرکت کند.
یکی از ویژگیهای این تور مجازی که در دانشگاههای سایر کشورهای جهان هم راه اندازی شده، امکان جذب دانشجوی خارجی است.
نرم افزار این تور مجازی با ارائه نقشه سه بعدی دانشگاه و لینک موقعیت تصویری منتخب روی آن، امکان حرکت بر فراز نقشه سه بعدی دانشگاه و انتخاب یک موقعیت تصویری خاص را هم به مخاطب می دهد.

در حال حاضر دسترسی به تور مجازی (Virtual Tour) دانشگاه علم و صنعت ایران از طریق آدرس vt.iust.ac.ir فراهم شده است.

تنها در یک یا دو دانشگاه بزرگ کشور تور مجازی راه اندازی شده است اما دانشگاه علم و صنعت این تور را تحت وب نیز قرار داده در حالیکه تور مجازی این دانشگاهها فضای مجازی روی لوحهای فشرده در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

با سلام خدمت دوستان . کسی خبر نداره این طرح چجوریه؟ برا همه قابل دسرسه یا فقط دانشجوها؟ کلا یه تعریف خودمونی ازش بنویسه هرکی میدونه

متشکریم! :11:

F A R I D
27-07-2011, 18:01
ترازم چند میشه؟
پزشکی منظورم بودش
برید تو سایت 100dar100.net

hermione
27-07-2011, 19:26
با سلام خدمت دوستان . کسی خبر نداره این طرح چجوریه؟ برا همه قابل دسرسه یا فقط دانشجوها؟ کلا یه تعریف خودمونی ازش بنویسه هرکی میدونه

متشکریم! :11:

من که دیدمش جالب بود
همه می تونن ببینن
ای کاش همه دانشگاهها یه همچین چیزی داشت

ous karim
27-07-2011, 19:35
در مورد دور نمای شغلی رشته های مدیریت(همه گرایش ها) و زیست شناسی سلولی ملکولی اطلاعات کمی دارم لطفا اگه چیزی در مورد این رشته ها میدونین ارایه بدین در ضمن اگه کسی میتونه بعضی دروس تدریسی این رشته ها رو در دانشگاه معرفی کنه لطفا دریغ نکنه :12:مرسی پیشاپیش

avator20002000
27-07-2011, 21:25
برید تو سایت 100dar100.net
تخمین ریاضیش بهتره تا تجربیش

samar2
27-07-2011, 23:41
کسی میدونه سوالات کنکور ازاد امسال کجا میشه پیدا کرد؟

avator20002000
28-07-2011, 00:22
انتشارات راه اندیشه میزنه هفتهدیگه فکر کنم.۱۶۰۰ پولش بشه.اگه تهرتن هستید برید انقلاب بگیرید

yarane-naghdi
28-07-2011, 03:50
الان نصف شبه دارم وبگردی میکنم :46:

Hamid Reza
28-07-2011, 09:51
سلام
اين سايت 100dar100.net واقعا تخمين رتبه اش خيلي غير استاندارد هست
فقط رشته رو ميپرسه و تخمين رو ميزنه
اصلا به اين توجه نميكنه كه خيلي از رشته ها ضريبش فرق داره
نفت و شيمي و پليمر و اينا شيمي ضريب 4هست
بعضي رشته ها شيمي ضريب 2هست
بعضي رشته ها فيزيك 2هست بعضياشون فيزيك 4
بعضيام كه شيميش ضريب 1هست
بدون در نظر گرفتن اينا الكي تخمين ميزنه :D

avator20002000
28-07-2011, 10:20
سلام
اين سايت 100dar100.net واقعا تخمين رتبه اش خيلي غير استاندارد هست
فقط رشته رو ميپرسه و تخمين رو ميزنه
اصلا به اين توجه نميكنه كه خيلي از رشته ها ضريبش فرق داره
نفت و شيمي و پليمر و اينا شيمي ضريب 4هست
بعضي رشته ها شيمي ضريب 2هست
بعضي رشته ها فيزيك 2هست بعضياشون فيزيك 4
بعضيام كه شيميش ضريب 1هست
بدون در نظر گرفتن اينا الكي تخمين ميزنه :D
سایتش فقط حدودی در می اره ترازو نه دقیق!
ولی مال تجربی که از اون بدتره درس زمین شناسی رو نزاشته!:31:

Samba
28-07-2011, 12:19
نکاتي براي انتخاب رشته کنکوري ها

دانش آموزان بيش از اين که به رتبه و نمره و تراز فکر کنند بايد به علايق و انگيزه هاي خود و امکانات شغلي فکر کنند.
داوطلبان براي بحث انتخاب رشته دانشگاه سراسري، کار تقريبا راحتي را بايد انجام دهند و آن هم اين که رشته هاي خود را بر مبناي ترجيح فردي که شاخص مهم تري است نسبت به علاقه فردي انتخاب نمايند.
در ترجيح فردي، موضوعات مهم تري از جمله علاقه فردي، محل سکونت و همين طور نظر اوليا و شانس قبولي در آن در نظر گرفته مي شود.
داوطلبان بايد ترجيحات فردي خود را از بهترين به بدترين انتخاب مرتب کنند و اين تنظيمات را با دقت انجام دهند.
براي اين که اين کار خيلي خوب و درست انجام شود، ما به داوطلبان توصيه مي کنيم که:
40 انتخاب اول دانش آموزان بهتر است انتخاب هاي خوش بينانه باشد که از انتخاب اول تا انتخاب چهلم را منظور خواهند کرد.
البته بهتر است که شانس قبولي هم داشته باشند، يعني فاصله رتبه آن ها از آن رشته خيلي زياد نباشد.
چهل انتخاب بعدي داوطلبان، انتخاب متعادل است. در اين جا دقيقا رشته هايي مطرح هستند که دانش آموزاني با رتبه اين شخص سال گذشته آن رشته ها را قبول شدند.
آخرين انتخاب ها که 20 انتخاب انتهايي است به نام رشته هاي کف قابل قبول مطرح خواهند بود. نهايتا داوطلبان 40 انتخاب خوش بينانه خود را به ترتيب علاقه فردي خود مرتب مي کنند، بعد از آن از انتخاب 41 تا 80 را در بازه متعادل را مرتب مي کنند و بعد از آن انتخاب انتهايي 20 انتخاب کف را مرتب مي کنند.
يکبار ديگر به اين انتخاب ها نگاه مي کنند، شايد يک انتخابي در انتخاب هاي متعادل وجود داشته باشد که دانش آموز حتي آن را بيش از انتخاب هاي خودش دوست داشته باشد، شانس قبولي هم در آن رشته زياد است، اما در رده هاي پايين تري قرار گرفته است.
نهايتا اين 100 انتخاب بر اساس ترجيح فردي مرتب شود، پس طبيعي و منطقي اين است که دانش آموزان هر رشته اي را بيشتر دوست دارند، بالاتر قرار دهند.
داوطلبان چگونه اطلاعات را به دست بياورند؟
کانون فرهنگي آموزش براي همه داوطلبان با توجه به رتبه دانشگاه و با توجه به ميانگين تراز آزمون هاي کانون، به کمک سي دي و مجله آزمون، بازه هاي خوش بينانه، بازه هاي متعادل و بازه هاي کف قابل قبول را مشخص کرده است که داوطلبان مي توانند نسبت به تهيه و انتخاب آن ها اقدام کنند.

منبع :

farhad1122
28-07-2011, 12:49
نتايج کنکور از 10 تا 15 مرداد اعلام مي شود

دکتر محمدحسين سرورالدين افزود: سعي مي شود نتايج اوليه کنکوردر روزهاي 10 تا 15 مرداد اعلام شود و نتايج نهايي نيز شهريورماه اعلام خواهد شد.
وي خاطرنشان کرد: نزديک به 30 هزار نفر از داوطلبان کنکور سراسري سوابق تحصيلي ندارند که با توجه به تصميم کارگروه ماده 4 حذف کنکور مبني بر اعمال تاثير مثبت سوابق تحصيلي، براي اين افراد تنها ملاک نمره آزمون کنکور خواهد بود.
سرورالدين يادآور شد: به دليل اينکه تنها تاثير مثبت و حداکثر 25 درصد براي سوابق تحصيلي در کنکور 90 اعمال مي شود مشکل آن دسته از داوطلبان کنکور که سوابق تحصيلي نداشتند نيز حل شد.
وي گفت: براي اين گروه تنها ملاک نمره آزمون است و اگر سوابق تحصيلي داشته باشند نيز مي توانند ارائه دهند.
بنابراين گزارش، يک ميليون و 132 هزار و 877 نفر در 5 گروه آزمايشي علوم رياضي، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي در روزهاي 9 تا 11 تيرماه با هم به رقابت پرداختند.
منبع: سایت کانون
یعنی هیچی دیگه! از دهم باید هی بریم سایت سنجش رفرش بزنیم تا پونزدهم...:41::31:

mitra_em
28-07-2011, 13:19
[
یعنی هیچی دیگه! از دهم باید هی بریم سایت سنجش رفرش بزنیم تا پونزدهم...:41::31:[/QUOTE]

همون دهم میاد
وای چقدر استرس دارم.........

mohmrg
28-07-2011, 14:14
خیلی حال داد این تاثیر مثبت معدل دمش گرم

من که معدلم فاجعه ست

تنظیم کنید شیفتی رفرش بزنیم :دی

hermione
28-07-2011, 14:36

من که معدلم فاجعه ست

تنظیم کنید شیفتی رفرش بزنیم :دی

خدا صبرتون بده پارسال که خوب مارو دست انداختن می گفتن به نظرم ریلکس باشید رفرش هم نکنید نتایج که بیاد با فاصله 5دقیقه مطلع میشید.

ساش
28-07-2011, 15:03
درود دوستان

به نظرتون تراز دانشگاه آزاد پزشکی بین المللی قشم که ترازش پارسال ( اولین سال فعالیتش) 6200 بود امسال چقدر می شه ؟؟؟

vahid-p
28-07-2011, 15:24

من که معدلم فاجعه ست

تنظیم کنید شیفتی رفرش بزنیم
با سطر اول مخالفم با سطر سوم موافق.
صفحه رو اینقدر رفرش می کنیم که هنگ کنه. پی سی هم میایم اسپم میدیم :27:
پارسال تاپیک کنکوریای 89 وقتی نتایج میومد رو دنبال می کردم. واقعا اسپم بازار شده بود!

saho69
28-07-2011, 16:19
سلام
هر کی سوالی در مورد انتخاب رشته ومسائل مربوط بهش داشت ..در خدمتم...
البته بچهای ریاضی ...

vahid-p
28-07-2011, 16:52
به نظرتون تراز دانشگاه آزاد پزشکی بین المللی قشم که ترازش پارسال ( اولین سال فعالیتش) 6200 بود امسال چقدر می شه ؟؟؟
آزاد که نمیشه تغییرش داد که ترازش رو لازم داری. به نظرم خیلی بالا پایین نمیشه.

ساش
28-07-2011, 18:08
آزاد که نمیشه تغییرش داد که ترازش رو لازم داری. به نظرم خیلی بالا پایین نمیشه.

یعنی چی نمی شه تغییرش داد ؟؟؟

milla.online
28-07-2011, 19:05
بچه ها دندون پزشکی آزاد شیراز چه ترازی می خواد؟؟؟؟؟ من فکر کنم حدود 6800 بشم... میتونم بیارم؟؟؟

vahid-p
28-07-2011, 19:21
یعنی چی نمی شه تغییرش داد ؟؟؟
منظورمه تراز و اینا مربوط به اونوقت بوده که ثبت نام کردی. الان کار از دستت بر نمیاد.
ضمنا می دونی که دانشگاه آزاد اولویت رو به انتخاب اول میده و شانس انتخابای دیگت کم میشه. پس مهمه کدوم انتخابت باشه و تراز مورد نیاز هم تغییر می کنه.

leon scott kendy
28-07-2011, 19:36
سلام بچه ها یک سوال داشتم دقیق می شه بگید که جواب کنکور سراسری کی می آید و اومخد باید چه کنیم ممنونم بچه ها
شرمنده اگه نتونستم صفحه های قبل رو بخونم

ساش
28-07-2011, 19:38
منظورمه تراز و اینا مربوط به اونوقت بوده که ثبت نام کردی. الان کار از دستت بر نمیاد.
ضمنا می دونی که دانشگاه آزاد اولویت رو به انتخاب اول میده و شانس انتخابای دیگت کم میشه. پس مهمه کدوم انتخابت باشه و تراز مورد نیاز هم تغییر می کنه.

آره می دونم تراز سال به سال عوض می شه

چون سال قبل اولین سالش بود تراز 6200 بود
و مطمینا این تراز پایدار نیست چون برای سال اول بود

امکان داره امسال تراز این دانشگاه برای الویت اول تغییر کنه

می گم شاید کسی تجربه ی تغییر تراز های سال اول داشته باشه بتونه بگه بالا می ره یا نه

ممنون

AB
28-07-2011, 20:39
درود دوستان

اصلا نمیشه گفت.اگه امسال خواهانش بیشتر باشه مسلما ترازش هم بالاتر میره.

بچه ها دندون پزشکی آزاد شیراز چه ترازی می خواد؟؟؟؟؟ من فکر کنم حدود 6800 بشم... میتونم بیارم؟؟؟

پارسال آخرین قبولی 7240 بود.

AB
28-07-2011, 20:44
سلام بچه ها یک سوال داشتم دقیق می شه بگید که جواب کنکور سراسری کی می آید و اومخد باید چه کنیم ممنونم بچه ها
شرمنده اگه نتونستم صفحه های قبل رو بخونم

یه صفحه میزدی عقب کافی بود.:31:

ساش
28-07-2011, 21:01
اصلا نمیشه گفت.اگه امسال خواهانش بیشتر باشه مسلما ترازش هم بالاتر میره.

پارسال آخرین قبولی 7240 بود.

درسته ولی اگر خوهانش بالاتر بره احتمال این که تراز بره بالاتر زیاد می شه

احتمال داره تراز نفر اول 6500 بشه تراز نفر آخر 6400 بشه اونوقت تراز می شه 6400

پس هر رشته ای خواهان بالاتری داشته باشه احتمال اینکه ترازش بالاتر بره بیشتره

milla.online
28-07-2011, 21:24
ای بابا یپس ما قبول نمیشیم...انتخاب دومم هوشبری تهرانه... اون چه ترازی می خواد؟؟؟؟؟

ساش
28-07-2011, 22:20
ای بابا یپس ما قبول نمیشیم...انتخاب دومم هوشبری تهرانه... اون چه ترازی می خواد؟؟؟؟؟

انتخاب اولت چی بود مگه ؟؟؟
چرا فکر می کنی قبول نمی شی

انتخاب دوم هوشبری 6500 بالاتر می زنه

milla.online
28-07-2011, 22:30
انتخاب اول دندون شیراز
انتخاب دوم هوشبری تهران
سوم اتاق عمل تهارن
چهارم پرستاری بندر عباس
در ضمن رشتم ریاضیه و همینجوری کنکور دادم...سال دوم تجربی بودم و یه چیزایی بلد بودم از زیست...
عمومیا ادبیات و دینی رو بالا 90 میزنم...
عربی و زبان هم بالای 60
ریاضی رو حدود 60-70
فیزیک رو 100
شیمی رو 60
زیست هم فکر کنم به 20-30 برسه...:27:
میزنم تو تخمینتراز این سایته میزنه 6900
اما فکر نکنم این قدرا بشم...
اصلا نمیدونم منی که این همه ضعف دارم تو زیست و اصلا بلد نیستم... حتی اگه قبول بشم برم؟؟؟؟؟ آزاد با شهریه بالا... یا مهندسی دولتی که کاملا مجانیه و توش سررشته دارم...؟!؟!؟!؟!؟!؟!

ساش
28-07-2011, 23:03
انتخاب اول دندون شیراز
انتخاب دوم هوشبری تهران
سوم اتاق عمل تهارن
چهارم پرستاری بندر عباس
در ضمن رشتم ریاضیه و همینجوری کنکور دادم...سال دوم تجربی بودم و یه چیزایی بلد بودم از زیست...
عربی و زبان هم بالای 60
ریاضی رو حدود 60-70
فیزیک رو 100
شیمی رو 60
اصلا نمیدونم منی که این همه ضعف دارم تو زیست و اصلا بلد نیستم... حتی اگه قبول بشم برم؟؟؟؟؟ آزاد با شهریه بالا... یا مهندسی دولتی که کاملا مجانیه و توش سررشته دارم...؟!؟!؟!؟!؟!؟!

دندون را فکر نکنم ولی هوشبری را 100% قبولی اگر همین درصدا را زده باشی

AB
28-07-2011, 23:29
انتخاب اول دندون شیراز
انتخاب دوم هوشبری تهران
سوم اتاق عمل تهارن
چهارم پرستاری بندر عباس
عربی و زبان هم بالای 60
ریاضی رو حدود 60-70
فیزیک رو 100
شیمی رو 60

تراز دندون رو که گغتم.

برای هوشبری در انتخاب دوم پارسال ۶۹۲۸ بود و سال ۸۸ شده بود ۷۱۳۴.پرستاری بندرعباس هم حدود ۵۵۰۰.

رتبه سراسریت حدودا چند میشه؟

ahmad72
29-07-2011, 00:18
ینی واقعا شک داری؟
جالبه!:21:

خب چی باعث میشه به ادامه ی تحصیل توی رشته های تجربی فک کنی؟

avator20002000
29-07-2011, 02:01
شما رشته خودتو تو سراسری بچسبی موفق تری
راستی تا یادم نرفته بگم انتخاب پرستاریتون احتمالا حذف میشه چون ازاد پرستاری فقط زن میگیره نه مرد!:31:

---------- Post added at 03:01 AM ---------- Previous post was at 03:01 AM ----------

راستی امسال این ازمایشگاه تهران ترازش چه حدودایی میشه برای انتخاب اول؟

milla.online
29-07-2011, 12:25
ینی واقعا شک داری؟
جالبه!:21:

خب چی باعث میشه به ادامه ی تحصیل توی رشته های تجربی فک کنی؟

کلاس پزشکی:31:.......... یه بنده ی خدایی هم پزشکی می خواد بره... :11:

milla.online
29-07-2011, 12:33
تراز دندون رو که گغتم.

برای هوشبری در انتخاب دوم پارسال ۶۹۲۸ بود و سال ۸۸ شده بود ۷۱۳۴.پرستاری بندرعباس هم حدود ۵۵۰۰.

رتبه سراسریت حدودا چند میشه؟

سراسری که ریاضی دادم... فکر کنم حدود 4 هزار بشم.. شهر هم بوشهر....:8:
اگه بخوام برم بوشهر دانشگاه احتمال زیاد مکانیک یا معماری....:46:
شیراز هم که معماری نمیارم... it میزنم...:31:
تهران هم هر رشته مهندسی خوبی رو که محروم باشه و بشه آورد رو میزنم...
فقط بچه ها یه سوال... کسی درباره رشته راه آهن اطلاعاتی داره؟؟نمیدونم بزنم یا نه... راه آهن بوشهر فکر کنم تا چند سال دیگه راه بیفته... پارسال 2 نفر سهمیه محروم داشت دانشگاه علم و صنعت...با رتبم فکر کنم بتونم بیارمش...
بچه ها درباره دانشگاه بابل و بابلسر هم اگه اطلاعاتی دارید بگید...معماری و it رو با چه رتبه ای میگیره از منطقه 2؟ میتونم بیارم؟؟؟بومی اونجا نیستما...:13:..... یکی از دوستام می خواد بره پزشکی اونجا...:11: منم گفتم برم...:31:

eshghe abi
29-07-2011, 12:44
سلام بچه ها.
3 واحد پروژه رشته مکانیک چیه؟مثل پایان نامس؟تحقیقه یعنی؟یا عملیه؟ دفاع و از این حرفا هم داره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جزو واحدای سال آخره؟کلا یه توضیح میدین؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shabeashegha
29-07-2011, 12:57
درود دوستان

معمولا هر سال به خاطر سیستم دانشگاه آزاد (که وسط سال که هیچ کس دقیقا نمیدونه چه کارست) بچه ها به ترازای پارسالش نگاه میکنن و سعی میکنن تراز پایین تر هارو انتخاب کنن که قبولیشون قطعی تر باشه سر همین ماجرا معمولا یه سال در میون ترازا بالا پایین میشه. سالی که تراز یه رشته شهر 6800 هست بچه ها ازش فرار میکنن میاد رو 6600 در عوض سالی که یه رشته شهر 6200 هست بچه ها بهش هجوم میارن میشه 6500. ولی در مجموع هیچ تضمینی نیست که چی بشه ولی احتمال بالارفتن تراز این رشته شهر که شما فرمودین بیشتره

moh72
29-07-2011, 13:58
سلام کسی میدونه جوابا کی میان؟:19:

ساش
29-07-2011, 14:02
معمولا هر سال به خاطر سیستم دانشگاه آزاد (که وسط سال که هیچ کس دقیقا نمیدونه چه کارست) بچه ها به ترازای پارسالش نگاه میکنن و سعی میکنن تراز پایین تر هارو انتخاب کنن که قبولیشون قطعی تر باشه سر همین ماجرا معمولا یه سال در میون ترازا بالا پایین میشه. سالی که تراز یه رشته شهر 6800 هست بچه ها ازش فرار میکنن میاد رو 6600 در عوض سالی که یه رشته شهر 6200 هست بچه ها بهش هجوم میارن میشه 6500. ولی در مجموع هیچ تضمینی نیست که چی بشه ولی احتمال بالارفتن تراز این رشته شهر که شما فرمودین بیشتره

درود
کاملا درسته ولی این دانشگاه فرق می کنه این دانشگاه بینالمللی هست و ترمی 6 میلیون پول می خواد

هجوم کمتر از دانشگاه های دیگست
گر چه یکی از بچه ها می گفت که بچه بفهمند که اینقدر پولش فرار می کنند بجای هجوم

خیلی ها نمی دونند که هزینش چقدره

mahsa1469
29-07-2011, 14:14
10 تا 15 دقیقا معلوم نیست

avator20002000
29-07-2011, 17:38
13 ام گفتن

saho69
29-07-2011, 17:47
13 ام گفتن
معمولا از اون چیزی که میگن زودترمیاد...
میدونم بچهای کنکوری چحالی دارن :13:بچها غصه نخورین چشم بهم بزنین نتایج میاد...
تااونجا که یادمه 88و89
حولو حوش 9و10و11اومد

avator20002000
29-07-2011, 18:23
خدا کنه امسال افزایش ظرفیت بدن حداقل کم نکنن مثله پارسال

farhad1122
29-07-2011, 18:28
باز صد رحمت به سازمان خدماتی سنجش!! آزمون ها جامع سنجش حداقل 3 یا 4 روز بعدش درصدا رو اعلام میکرد آدم میدونست حدودا چند میشه! حالا سنجش نمیخواد مثل کانون 3 ساعت بعدش رتبه و درصد و تراز و همه چیو بزنه اما حداقل میتونه درصدا رو اعلام کنه که! از آخرای تیر درصدامونو میدونن حالا شاید تاثیر معدل و این جور چیزا کمی طول بکشه اما درصدا که راحته حساب کردنش! حتی سازمان خدماتی سنجش دیگه تا 10 روز بعدش همه چیو اعلام میکرد. سنجش از اون هم کندتره... چیکار میکنن مگه؟!؟! حالا باز کنکور خوبه! یکی از فامیلامون فراگیر پیام نور امتحان داده حدودای اردیبهشت بود بعد نتیجه هاشون شهریور میاد! ای کاش همون نهم یا دهم نتیجه ها بیاد! البته از سازمان سنجش بعیده! حتما باید دل آدمو خون کنه تا نتیجه بده... من که دیگه خسته شدم....:41::45::24:

ahmad72
29-07-2011, 19:43
کلاس پزشکی..........
اول :31:
ولی بعدش :41:
قرار نیست که به خاطر کلاس پزشکی و یه بنده خدایی آیندتو خراب کنی.
حتما یه انگیزه ای داشتی که تجربی رو ول کردی پاشدی اومدی ریاضی ...
زیست هم که نسبت به بقیه خیلی عقبی ...
رتبت هم خوبه نسبتا برا رشته ی ریاضی.سراسری قبولی.
فک نمیکنم عاقلانه باشه به آزاد پزشکی فکر کنی ...

یه بنده ی خدایی هم پزشکی می خواد بره...
شهرش مهم تره؛خیلی مهم تر از رشته.اگه خیلی مایلی برو به شهری که میره ...:11:

باز صد رحمت به سازمان خدماتی سنجش!! آزمون ها جامع سنجش حداقل 3 یا 4 روز بعدش درصدا رو اعلام میکرد آدم میدونست حدودا چند میشه! حالا سنجش نمیخواد مثل کانون 3 ساعت بعدش رتبه و درصد و تراز و همه چیو بزنه اما حداقل میتونه درصدا رو اعلام کنه که! از آخرای تیر درصدامونو میدونن حالا شاید تاثیر معدل و این جور چیزا کمی طول بکشه اما درصدا که راحته حساب کردنش! حتی سازمان خدماتی سنجش دیگه تا 10 روز بعدش همه چیو اعلام میکرد. سنجش از اون هم کندتره... چیکار میکنن مگه؟!؟! حالا باز کنکور خوبه! یکی از فامیلامون فراگیر پیام نور امتحان داده حدودای اردیبهشت بود بعد نتیجه هاشون شهریور میاد! ای کاش همون نهم یا دهم نتیجه ها بیاد! البته از سازمان سنجش بعیده! حتما باید دل آدمو خون کنه تا نتیجه بده... من که دیگه خسته شدم....
مطمئن باش اگه بخوان میتونن از کانون هم سریع تر عمل کنن ...
اما چه سیاستی پشتش خوابیده خدا میدونه ...:13:

bnmnb
29-07-2011, 20:28
سلام بچه ها.
3 واحد پروژه رشته مکانیک چیه؟مثل پایان نامس؟تحقیقه یعنی؟یا عملیه؟ دفاع و از این حرفا هم داره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جزو واحدای سال آخره؟کلا یه توضیح میدین؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همه ی رشته های مهندسی 3 واحد پروژه دارن
2 نوع هست
1) آزمایشگاهی
2)تحقیقاتی
در نوع اول
انجام آزمایشهای متعدد و دقیق مدنظر هست
در نوع دوم
تحقیقات و برنامه نویسی مد نظر هست
در کل همه چی به شما بستگی داره که 1چیز خوب ازش می خواین یا 1 نمره الکی که فقط پاسش کنین می تونین نتایجتون رو در سایتهای معتبر چاپ کنین یا فقط ازش نمره بگیرین
بر همین اساس می تونین پروژه رو از سال دوم یا از آخرین ترم شروع کنین:10:

ساش
29-07-2011, 21:18
درود دوستان

این تخمین تراز سایت 100 در 100 چقدر دقیقه ؟؟؟

این قسمت تجربیش برای غیر پزشکی هست یا پزشکی یا اصلا فرقی نداره ؟؟؟؟

avator20002000
29-07-2011, 21:36
درود دوستان

این تخمین تراز سایت 100 در 100 چقدر دقیقه ؟؟؟

این قسمت تجربیش برای غیر پزشکی هست یا پزشکی یا اصلا فرقی نداره ؟؟؟؟
تخمینش حدودیه نه دقیق
اون احتمالا پزشکی هستش چون زمین نزاشتن توش

hp722
29-07-2011, 22:19
دوستان میخواستم بدونم نتایج بیان میگن چه رشته هایی میتونیم قبول شیم؟

meragj2
29-07-2011, 22:23
باز صد رحمت به سازمان خدماتی سنجش!! آزمون ها جامع سنجش حداقل 3 یا 4 روز بعدش درصدا رو اعلام میکرد آدم میدونست حدودا چند میشه! حالا سنجش نمیخواد مثل کانون 3 ساعت بعدش رتبه و درصد و تراز و همه چیو بزنه اما حداقل میتونه درصدا رو اعلام کنه که! از آخرای تیر درصدامونو میدونن حالا شاید تاثیر معدل و این جور چیزا کمی طول بکشه اما درصدا که راحته حساب کردنش! حتی سازمان خدماتی سنجش دیگه تا 10 روز بعدش همه چیو اعلام میکرد. سنجش از اون هم کندتره... چیکار میکنن مگه؟!؟! حالا باز کنکور خوبه! یکی از فامیلامون فراگیر پیام نور امتحان داده حدودای اردیبهشت بود بعد نتیجه هاشون شهریور میاد! ای کاش همون نهم یا دهم نتیجه ها بیاد! البته از سازمان سنجش بعیده! حتما باید دل آدمو خون کنه تا نتیجه بده... من که دیگه خسته شدم....:41::45::24:
نتیجه انتخابات 40 میلیونی رو شبش می گن؛
ولی نتایج کنکور یک میلیونی 1 2 ماه طول می کشه!:2:
چه حکمتیه؟

far2009
29-07-2011, 22:48
نتیجه انتخابات 40 میلیونی رو شبش می گن؛
ولی نتایج کنکور یک میلیونی 1 2 ماه طول می کشه!:2:
چه حکمتیه؟
این مقایسه شما اشتباه است ( کاری به مسائل سیاسیش ندارم )
این 2 تا نحوه تصحیحشون فرق می کنه . انتخابات تو هر حوزه شمرده میشه نتیجه اش کامپیوتری به مرکز ارسال میشه در صورتی که کنکور همه پاسخنامه ها از نقاط مختلف کشور با پست معمولی میره تهران و آنجا صحیح میشه ( البته اگر اشتباه نکنم. )

ولی حکمتش هر چی که هست من باهاش موافقم . این طوری هر دانش آموزی می توانه حداقل یک ماهی را بدور از استرس نتایج به تفریحش بپردازه که اگر زودتر اعلام می شد و آن فرد به خواسته اش نمیرسید نمی توانست از این مدت یک ماه لااقل لذت ببره.

avator20002000
29-07-2011, 23:01
دوستان میخواستم بدونم نتایج بیان میگن چه رشته هایی میتونیم قبول شیم؟
نه جواب میاد مجازی یا نه برای انتخاب رشته. رتبه خودتو نوشته که با توجه به اون فرم 100 رشته رو پر کنید

ahmad72
30-07-2011, 00:08
این 2 تا نحوه تصحیحشون فرق می کنه . انتخابات تو هر حوزه شمرده میشه نتیجه اش کامپیوتری به مرکز ارسال میشه در صورتی که کنکور همه پاسخنامه ها از نقاط مختلف کشور با پست معمولی میره تهران و آنجا صحیح میشه ( البته اگر اشتباه نکنم. )
منم کاری به درست و غلطش ندارم ولی جواب شما اشتباهه.:دی
نه اینکه اشتباه میگید،منظورم اینه خب به فرض اینجوره که شما میگی،این کار چقد طول میکشه؟1 مـــــــــــــاه؟

باز یه بحث انحرافی دیگه راه افتاد.خواهشا" دیگه ادامه ندید.من همینجا تسلیم میشم!:دی

milla.online
30-07-2011, 00:10
اول :31:
ولی بعدش :41:
قرار نیست که به خاطر کلاس پزشکی و یه بنده خدایی آیندتو خراب کنی.
حتما یه انگیزه ای داشتی که تجربی رو ول کردی پاشدی اومدی ریاضی ...
زیست هم که نسبت به بقیه خیلی عقبی ...
رتبت هم خوبه نسبتا برا رشته ی ریاضی.سراسری قبولی.
فک نمیکنم عاقلانه باشه به آزاد پزشکی فکر کنی ...

شهرش مهم تره؛خیلی مهم تر از رشته.اگه خیلی مایلی برو به شهری که میره ...:11:

آره شهرش مهمه..... اما من هرجا برم اونم اونجا میره........ یکی از دوستام میخواد پزشکی بزنه بابل دولتی..واسه همین منم مهندسی بابل میزنم...شاید اوردم..

mohmrg
30-07-2011, 01:52
به نظرم بهتره دیر اعلام میکنن الان نه من حساب کردم چند درصد زدم و نه میدونم چی میشه بیخیال سه ماه تابستون رو فکر کنیم با این درصدا که اوردیم چه رتبه ای میاریم خراب کنیم ؟

این روزای اخر جنون امیزه... :دی

doost4
30-07-2011, 03:51
سراسری که ریاضی دادم... فکر کنم حدود 4 هزار بشم.. شهر هم بوشهر....:8:
اگه بخوام برم بوشهر دانشگاه احتمال زیاد مکانیک یا معماری....:46:
شیراز هم که معماری نمیارم... it میزنم...:31:
تهران هم هر رشته مهندسی خوبی رو که محروم باشه و بشه آورد رو میزنم...
فقط بچه ها یه سوال... کسی درباره رشته راه آهن اطلاعاتی داره؟؟نمیدونم بزنم یا نه... راه آهن بوشهر فکر کنم تا چند سال دیگه راه بیفته... پارسال 2 نفر سهمیه محروم داشت دانشگاه علم و صنعت...با رتبم فکر کنم بتونم بیارمش...
بچه ها درباره دانشگاه بابل و بابلسر هم اگه اطلاعاتی دارید بگید...معماری و it رو با چه رتبه ای میگیره از منطقه 2؟ میتونم بیارم؟؟؟بومی اونجا نیستما...:13:..... یکی از دوستام می خواد بره پزشکی اونجا...:11: منم گفتم برم...:31:

بهش فک نکن . یه جورایی راه آهن و نساجی و معدن تو یه مایه هستن . در ضمن در اینکه بابل و بابلسر دانشگاههای خوبین شک نکن اما به دردت نمیخورن ! میدونی از بوشهر چقد راهه تا بابل ! از من میشنوی شهرایی رو بزن که از بوشهر اتوبوس مستقیم داشته باشن ! این یه تجربه دانشجویی به شدت اثبات شدست ! اگرم نمیخوای که بیا سمنان پیش خودمون :31: راستی امسال برای اولین بار در کشور دانشگاه سمنان مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی میگیره !

بابل هم معماری و آی تی هم تا 5-6 هزار میگیره غیر بومی .

howhow
30-07-2011, 09:13
بهش فک نکن . یه جورایی راه آهن و نساجی و معدن تو یه مایه هستن . در ضمن در اینکه بابل و بابلسر دانشگاههای خوبین شک نکن اما به دردت نمیخورن ! میدونی از بوشهر چقد راهه تا بابل ! از من میشنوی شهرایی رو بزن که از بوشهر اتوبوس مستقیم داشته باشن ! این یه تجربه دانشجویی به شدت اثبات شدست ! اگرم نمیخوای که بیا سمنان پیش خودمون :31: راستی امسال برای اولین بار در کشور دانشگاه سمنان مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی میگیره !

آقا من شنیدم راه آهن اینفدر بازار کارش خوبه که شرکتها نمیذارن بچه ها حتی مدرک کارشناسیشون رو بگیرن!!3 تا گرایش داره یکیش یه جورایی به مکانیک ربط داره(ماشین های ریلی) یکیش یا جورایی عمرانه (فکر کنم خطوط)و یکیش یه جورایی صنایع هستش(حمل و نقل ریلی)
چرا گمراه میکنی بچه مردمو!؟!منبعت برای حرفت چیه شما؟

اما میگم این شنیده های منه،کاش یکی یه آمار از این رشته داشت خودش،چون استان ما هم سهمیه داره براش،کسی نمیتونه کمک کنه؟؟؟؟؟:13:

ahmad72
30-07-2011, 09:32
فقط بچه ها یه سوال... کسی درباره رشته راه آهن اطلاعاتی داره؟؟نمیدونم بزنم یا نه...

بچه ها درباره دانشگاه بابل و بابلسر هم اگه اطلاعاتی دارید بگید..
خوشم میاد سوالات سوالای من هم هست!:20:

بهش فک نکن . یه جورایی راه آهن و نساجی و معدن تو یه مایه هستن .
جدی؟شما آشنایی باهاش؟
اگه کسی اطلاعات دقیق از این رشته ی راه آهن داره بیاد بگه،شاید به درد بخور بود ...

در اینکه بابل و بابلسر دانشگاههای خوبین شک نکن
من هم شنیدم "بابل" دانشگاه خوبی داره.اگه اطلاعات تکمیلی بدین ممنون میشم ...

این پسته که دادم یه جوریه!:دی

alishadabmehr
30-07-2011, 09:33
از بچه هايي كه شيمي ميخونن،يه سوال داشتم
اگه كسي ارشد شيمي آلي بخونه ميتونه تو مقاطع بالاتر شيمي دارويي بخونه؟؟

saho69
30-07-2011, 09:33

کی گفته راه اهن مثل معدنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

howhow
30-07-2011, 09:51
رشته جدیدیه کاش یکی اطلاعی داشت ازش،دفترچه کی میاد؟میترسم اون 2-3 تا سهمیه های مارو از دانشگاه های خوب کم کرده باشن...

saho69
30-07-2011, 10:07
رشته جدیدیه کاش یکی اطلاعی داشت ازش،دفترچه کی میاد؟میترسم اون 2-3 تا سهمیه های مارو از دانشگاه های خوب کم کرده باشن...
شماها چقدر عجولین:31:
بابا بشینین استراحت کنین ..نتایج که اومد اونوقت راجبه انتخاب رشته بحث کنین...
یکی از خوبیای راه اهن اینکه تو ایران چند تا دانشکاه بیشتر نمیگیره

milla.online
30-07-2011, 10:14

اينكه تا بوشهر فاصله داره درسته..... اما خب اگه يه رفيق توپ هم اونجا داشته باشي خوبه...در ضمن من مشكلي بابت دوري از خونه و.. ندارم... همين الانشم مجردي زندگي مي كنم يه جورايي...:20:..يعني سالي يه بار هم نرم خونه مشكلي ندارم...
بعدشم راه اهن فكر كنم بهتر از معدن و نساجي باشه... بهرحال علم و صنعت تنها دانشكده راه آهن تو خاورميانه رو داره... تو ارشد هم گرايشاي خوبي داره... تو هر جاي دنيا هم كار واسش هست...فكر كنم گرايشي كه به مكانيك نزديك تره بهتر از بقيه باشه....
راستي من از بچه هاي شمالي پرسيدم مي گفتن بابلسر از بابل بهتره شهرش.. دانشگاهش هم همينجوريه؟؟؟؟

B L A S T E R
30-07-2011, 10:26
راستي من از بچه هاي شمالي پرسيدم مي گفتن بابلسر از بابل بهتره شهرش.. دانشگاهش هم همينجوريه؟؟؟؟
بابلسر شهر توریستی و قشنگیه ! اما دانشگاهش ( دانشگاه مازندران ) واسه رشته های مهندسی تعریفی نداره !
بهترین دانشگاه مازندران واسه مهندسی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابله که با بابلسر 20 دقیقه فاصله داره : دی
منم امیدوارم همونجا بتونم قبول شم:دی

EngineeR EhsaN
30-07-2011, 10:51
کسی از مهندسی برق ارومیه خبر نداره؟ کسی نمیخواد بیاد اینجا:31:؟ ایشالله اگه زیر 5000 بیارم میرم همین دانشگاه برق میخونم وگرنه عمران یا معماری میخونم

tariran0
30-07-2011, 10:57
بچه ها دقیقا نتایج کی میاد؟
چند روز برای انتخاب رشته فرصت داریم؟

saho69
30-07-2011, 11:02
اينكه تا بوشهر فاصله داره درسته..... اما خب اگه يه رفيق توپ هم اونجا داشته باشي خوبه...در ضمن من مشكلي بابت دوري از خونه و.. ندارم... همين الانشم مجردي زندگي مي كنم يه جورايي...:20:..يعني سالي يه بار هم نرم خونه مشكلي ندارم...
بعدشم راه اهن فكر كنم بهتر از معدن و نساجي باشه... بهرحال علم و صنعت تنها دانشكده راه آهن تو خاورميانه رو داره... تو ارشد هم گرايشاي خوبي داره... تو هر جاي دنيا هم كار واسش هست...فكر كنم گرايشي كه به مكانيك نزديك تره بهتر از بقيه باشه....
دانشگاه اصفهانم داره که پارسال تا6000 میگرفته...
دانشگاه نوشیروانی بابل خیلی بهتره...

mohmrg
30-07-2011, 11:05
رشته روباتیک هم سمنان اولین بار در ایران بود ولی هنوز بعد 9 سال رشته روباتیک مقطع کارشناسی ارشد توی ایران نداره

این هوش مصنوعی هم که شما میگید حالا خدا میدونه کی میخوان مقطع ارشد هم اضافه کنن.

ahmad72
30-07-2011, 11:11
کسی از مهندسی برق ارومیه خبر نداره؟
از چه لحاظ؟
توی یادگار مانگار یه نفر از "نقده" با 6064 قبول شده (برق قدرت)

بهترین دانشگاه مازندران واسه مهندسی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابله که با بابلسر 20 دقیقه فاصله داره
خب سطحش چجوریاست؟

دانشگاه اصفهانم داره که پارسال تا6000 میگرفته...
دانشگاه نوشیروانی بابل خیلی بهتره...
اصفهان < نوشیروانی
یا
بابلسر < نوشیروانی

؟؟

tariran0
30-07-2011, 11:15
بچه ها دودل شدم که کامپیوتر و IT نرم:41:
شاید برم عمران یا برق یا مکانیک.
چند تا دلیل دارم. (نظراتتون رو هم بگید)
1- احتمالش زیاده که با رتبه ای که بیارم کامپیوتر یا IT دانشگاه های معتبر مثل اصفهان و شیراز قبول نشم. ولی با اون می تونم رشته های تاپ شهرمون قبول شم
2- تازگی ها فهمیدم من نمی تونم زیاد با کامپیوتر ور برم و برنامه نویسی کنم. کلا من حال انجام دادن مداوم یه کار رو ندارم. مثلا یک ساعت با سایتم ور می رم یک ساعت کارهای گرافیکی می کنم. منظورم اینه که نمی تونم مداوم رو یه کار باشم که خیلی برای یه مهندس کامپیوتر یا IT بده

نظرتون چیه؟

farhad1122
30-07-2011, 11:53
بچه ها دقیقا نتایج کی میاد؟
چند روز برای انتخاب رشته فرصت داریم؟
تاریخ دقیق اعلام نتایج هم مثل ظهور امام زمانه و کسی جز خدا از زمان دقیق اون اطلاع نداره!!...کذب الوقاتون! کذب الوقاتون... کذب الوقاتون...:31: اما اگه بخوان مثل پارسال که کنکور دادم عمل کنن 2 یا 3 روز قبل از اعلام نتیجه رتبه های یک و دو و سه کشوری رو در رشته های مختلف از طرف سازمان سنجش بهشون زنگ میزنن و توی اخبار هم اسمشونو میگن. برا همین فعلا لازم نیست برید سایت سنجش رفرش بزنید!! ولی به جاش هر روز اخبار ساعت 2 کانال یک رو نگاه کنید و هر وقت اسمشونو گفتن (و این خبر تلخو فهمیدین که یک و دو و سه نشدین...:31:) دو یا سه روز بعدش نتایج میاد!! باز هم باید اخبار نگاه کنید هر وقت گفت که فردا نتایج میاد بدونید به احتمال نود درصد به فردا نمیکشه و همون شب نتایج میاد و اون شب هر چی به ساعت نه شب نزدیک میشید بهتره تعداد رفرش کردنتون در واحد زمان افزایش پیدا کنه... پارسال که نتایج این طوری اومد!!...:46:

MrGee
30-07-2011, 12:06
1- احتمالش زیاده که با رتبه ای که بیارم کامپیوتر یا IT دانشگاه های معتبر مثل اصفهان و شیراز قبول نشم. ولی با اون می تونم رشته های تاپ شهرمون قبول شم
2- تازگی ها فهمیدم من نمی تونم زیاد با کامپیوتر ور برم و برنامه نویسی کنم. کلا من حال انجام دادن مداوم یه کار رو ندارم. مثلا یک ساعت با سایتم ور می رم یک ساعت کارهای گرافیکی می کنم. منظورم اینه که نمی تونم مداوم رو یه کار باشم که خیلی برای یه مهندس کامپیوتر یا IT بده

نرم افزار بیشتر به برنامه نویسی ربط داره ولی IT به مدیریت و تجارت حالا شما که نمی تونی برنامه نویسی کنی اگه می خوای رشته مرتبط با کامپیوتر بخونی بهتره بری IT البته باید بازار کارش رو هم در نظر بگیری

milla.online
30-07-2011, 12:15
آره پارسال من ساعت 10 بيرون بودم يكي از بچه ها ديدم گفت 100 هزار شده گفتم مگه اومده؟؟؟گفت آره:31:
منم يا سرعت نور نه ولي با سرعت صوت خودمو رسوندم خونه.... رتبه رو ديدم... خوشبختانه فقط يه كيبورد رو خورد كردم...:27:
دعا كنيد زير 5 هزار بشم خسارت نزنم به در و ديوار...:46:

---------- Post added at 01:13 PM ---------- Previous post was at 01:12 PM ----------

نظرتون چیه؟

من بابت ور رفتن در زمان طولاني مشكلي ندارم... اما اشباع شدن اين دو رشته منو نگران كرده و همچنين پايه قوي گسسته...
من از گسسته متنفر و عاشق ديفرانسيل و انتگرالم...واسه همين مي خوام برم رشته هاي نزديك به مكانيك...

---------- Post added at 01:15 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

نرم افزار بیشتر به برنامه نویسی ربط داره ولی IT به مدیریت و تجارت حالا شما که نمی تونی برنامه نویسی کنی اگه می خوای رشته مرتبط با کامپیوتر بخونی بهتره بری IT البته باید بازار کارش رو هم در نظر بگیری

it هم به اندازه خودش برنامه نويسي داره...:13:
يكي از بچه ها ترم 1 هست و برنامه نويسي افتاد....:19:

AB
30-07-2011, 12:17
کسی لینکی از یادگار ماندگار 89 داره؟(بی زحمت اگه دارین آپ کنین.چند مگ بیشتر نمیشه.)

mahsa1469
30-07-2011, 12:19
ولی به جاش هر روز اخبار ساعت 2 کانال یک رو نگاه کنید و هر وقت اسمشونو گفتن (و این خبر تلخو فهمیدین که یک و دو و سه نشدین...:31:) دو یا سه روز بعدش نتایج میاد!! :46:
ولی پارسال همون روزی که نفرات برترو اعلام کردن شبش نتایج اومد:46:

MrGee
30-07-2011, 12:35
من بابت ور رفتن در زمان طولاني مشكلي ندارم... اما اشباع شدن اين دو رشته منو نگران كرده و همچنين پايه قوي گسسته...
من از گسسته متنفر و عاشق ديفرانسيل و انتگرالم...واسه همين مي خوام برم رشته هاي نزديك به مكانيك...

IT رو نمی دونم ولی نرم افزار برای کسی که به دنبال کار هست به این راحتی ها اشباع نمی شه
شما کافیه یه نگاهی به نیازمندی ها بزنی و ببینی هر روز به چند نفر برنامه نویس احتیاجه

تنفر از گسسته مشکل بزرگی هست که اگه حل نشه نباید بری نرم افزار

it هم به اندازه خودش برنامه نويسي داره...
يكي از بچه ها ترم 1 هست و برنامه نويسي افتاد....
نمی گم نیست می گم تاکید بیشتر روی سایر جنبه هاست
یه نفر که IT می خونه مثل یه پیمانکاره که می گه باید که کارهایی انجام بشه و چه برنامه هایی نوشته بشه
که باید خودش هم کمی برنامه نویسی بلد باشه تا بدونه باید چه جوری پروژه رو مدیریت کنه

EngineeR EhsaN
30-07-2011, 12:47
کسی لینکی از یادگار ماندگار 89 داره؟(بی زحمت اگه دارین آپ کنین.چند مگ بیشتر نمیشه.)

صفحه اول سایت کانون ، سمت راست نسخه جدیدشو زده

saho69
30-07-2011, 12:57
رشته روباتیک هم سمنان اولین بار در ایران بود ولی هنوز بعد 9 سال رشته روباتیک مقطع کارشناسی ارشد توی ایران نداره

این هوش مصنوعی هم که شما میگید حالا خدا میدونه کی میخوان مقطع ارشد هم اضافه کنن.
دوست عزیز چند ساله هوش مصنوعی ارشد داره...

AB
30-07-2011, 13:12

ممنون.نگاه کردیم و بسی مایوس گشتیم.:27::19:

برای تجربی رتبه آخرین قبولی ها خیلی کمتر شده.سال 87 آخرین رتبه ای که پزشکی تهران قبول شده بود(منطقه 1) 312 بود ولی پارسال شده 100.تقریبا همه رشته ها همینطورن.

ROBOTICS
30-07-2011, 13:21

1- رباتیک را اولین بار دانشگاه صنعتی شاهرود در سال 1381 آورد
2- کی گفته رباتیک کارشناسی ارشد نداره ! پس دانشگاه امیرکبیر چیه ؟ نکنه امیر کبیر را دانشگاه به حساب نمی آوری
3- هوش مصنوعی چندین سال است که دارای ارشد است تازه دارن کارشناسی اش را می آورند
4- جهت اطلاعات بیشتر از مهندسی رباتیک به آدرس زیر مراجعه کنید

saho69
30-07-2011, 13:48

نظرتون چیه؟
اولم شهر خودتو بچسب...هیجا شهرخودت نمیشه...
دوما بهترین کار تو زمانانتخاب رشته...اینکه با چند نفر که تو اون رشته درس میخونن والبته از رو اگاهی رفتن تو اون رشته و تو اونرشته هم موفقن مشورتکنی و کار مهم دیگه اینکه چارت درسی رشترو بخونی...مثلا خود من..با اینکه ریاضیم بدنبود..اما از ریاضی زیاد خوشم نمیومد...واسه همین ITرفتم چون حدا اقلش تو ارشد بجز گسسته سوال ریاضی نداره که اونم 8 تا سوال...البته از ITهم خیلی خوشم اومد چون بازار کارش تازه داره جون میگیرو تقریبا همه جا باهش سروکار دارن...ضمن اینکه فارغ تحصیلای دولتیش زیر 1000تا هستن...بازم بزار نتایج بید بعد بیشتر تحقیق کن..:31:

mjorh
30-07-2011, 13:51
رشته ای هس که یه جورایی آخرش برسه به بازی سازی (computer game?

MrGee
30-07-2011, 14:01

ممنون.نگاه کردیم و بسی مایوس گشتیم.

ممنون نگاه کردیم بسی امیدوار شدیم:31:

MrGee
30-07-2011, 14:11
اولم شهر خودتو بچسب...هیجا شهرخودت نمیشه...
دوما بهترین کار تو زمانانتخاب رشته...اینکه با چند نفر که تو اون رشته درس میخونن والبته از رو اگاهی رفتن تو اون رشته و تو اونرشته هم موفقن مشورتکنی و کار مهم دیگه اینکه چارت درسی رشترو بخونی...مثلا خود من..با اینکه ریاضیم بدنبود..اما از ریاضی زیاد خوشم نمیومد...واسه همین ITرفتم چون حدا اقلش تو ارشد بجز گسسته سوال ریاضی نداره که اونم 8 تا سوال...البته از ITهم خیلی خوشم اومد چون بازار کارش تازه داره جون میگیرو تقریبا همه جا باهش سروکار دارن...ضمن اینکه فارغ تحصیلای دولتیش زیر 1000تا هستن...بازم بزار نتایج بید بعد بیشتر تحقیق کن..

در ضمن تو چند صفحه قبل یکی از دوستان یه فایل pdf از معرفی نرم افزار گذاشته بود که 62 صفحه داشت اگه اون رو هم بخونی می تونه مفید باشه

parsa700
30-07-2011, 15:02
@ pesar.sabz.shad
آیا می دانید رباتیک با مکاترونیک متفاوت است؟
آیا می دانید هدف رباتیک خودمختارسازی (اتونوموس) و هدف مکاترونیک خودکارسازی (اتوماسیون) است؟

دوست عزیز حالا فرق این خودمختارسازی و خودکار سازی چیه؟به زبان ساده؟
@MR Cracker
تنفر از گسسته مشکل بزرگی هست که اگه حل نشه نباید بری نرم افزار[/QUOTE]

جدا؟من نه اینکه از گسسته متنفر باشم ولی ازش خوشم نمیاد.درس رو کاملامی فهمم ولی راه هایی از خودم و خلاقیت و استعداد در این زمینه ندارم.نرم افزار زیاد به دردم نمی خوره؟

AB
30-07-2011, 15:41
ممنون نگاه کردیم بسی امیدوار شدیم:31:

به احتمال ۹۹.۹٪ رشتت ریاضیه.واسه همین امیدوار گشتی.:27:

بیچاره تجربی ها.....

MrGee
30-07-2011, 15:45
@ pesar.sabz.shad
آیا می دانید رباتیک با مکاترونیک متفاوت است؟
آیا می دانید هدف رباتیک خودمختارسازی (اتونوموس) و هدف مکاترونیک خودکارسازی (اتوماسیون) است؟

@MR Cracker
تنفر از گسسته مشکل بزرگی هست که اگه حل نشه نباید بری نرم افزار

جدا؟من نه اینکه از گسسته متنفر باشم ولی ازش خوشم نمیاد.درس رو کاملامی فهمم ولی راه هایی از خودم و خلاقیت و استعداد در این زمینه ندارم.نرم افزار زیاد به دردم نمی خوره؟

اتفاقا طبق گفته اون pdf خلاقیت یکی از ملزومات این رشته و برنامه نویسی هست

شما اگه اون فایل رو بخونی فکر کنم بیشتر متوجه بشی که نرم افزار به دردت می خوره یا نه

---------- Post added at 03:45 PM ---------- Previous post was at 03:42 PM ----------

به احتمال ۹۹.۹٪ رشتت ریاضیه.واسه همین امیدوار گشتی.

پس چی چرا نشم؟:21:
طرف اومده با 10 در صد ریاضی و فیزیک و 20 درصد شیمی نرم افزار شبانه سمنان قبول شده تازه فکر کنم منطقه 2 هم هست

yarane-naghdi
30-07-2011, 15:47
ممنون.نگاه کردیم و بسی مایوس گشتیم.:27::19:

برای تجربی رتبه آخرین قبولی ها خیلی کمتر شده.سال 87 آخرین رتبه ای که پزشکی تهران قبول شده بود(منطقه 1) 312 بود ولی پارسال شده 100.تقریبا همه رشته ها همینطورن.

یادگار ماندگار "میانه" رتبه رو میگه لذا زیاد ناامید نباشین . البته در عمل هم ثابت شده برا ما . دوست ما با 3000 منطقه3 رفت مهندسی شیمی خلیج فارس بندر بوشهر . در حالیکه کانون در یادگار ماندگار نوشته بود برا مهندسی شیمی دانشگاه خلیج از منطقه3 رتبه ی 1800 لازمه .

کلا میخوام بگم کنکور از بس کاملا یه جای رقابتیه بین همه داوطلبان و مقایسه ایی , نمیشه پیش گویی درستی کرد.

milla.online
30-07-2011, 16:02
یادگار ماندگار "میانه" رتبه رو میگه لذا زیاد ناامید نباشین . البته در عمل هم ثابت شده برا ما . دوست ما با 3000 منطقه3 رفت مهندسی شیمی خلیج فارس بندر بوشهر . در حالیکه کانون در یادگار ماندگار نوشته بود برا مهندسی شیمی دانشگاه خلیج از منطقه3 رتبه ی 1800 لازمه .

کلا میخوام بگم کنکور از بس کاملا یه جای رقابتیه بین همه داوطلبان و مقایسه ایی , نمیشه پیش گویی درستی کرد.

خب خلیج 50 تا شیمی میگیره در سال... حالا کانون 20 نفر رو هم گذاشته باشه...که خیلیایی که نذاشته رتبه ی بدتری داشتن...

ROBOTICS
30-07-2011, 16:36
@ pesar.sabz.shad

به زبان ساده توضیحش در آدرس زیر نوشته شده

اگر متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح دهم

یک مثال دیگر علاوه بر متن بالا :

اگر من بگویم ، سرت را به دیوار بکوب ، این کار را نخواهی کرد چون اختیار داری ، پس شما خودمختار هستید.
اگر معده ی شما خالی شد به طور خودکار گشنه خواهید شد این جا شما اختیار ندارید بنابراین معده ی شما خودکار هست.

چراغ راهنمایی بهترین مثال در مورد خودکار سازی و خودمختار سازی است که در متن بالا درج شده است.

رباتیک و مکاترونیک محل اصلی کارشان کارخانجات تولیدی است. چون نمی دانم تا چه حد با ماشین آلات صنعتی آشنایی دارید. مثالی از صنعت نزدم. اگر تا حدودی می شناسید . می توانم در آن جا هم مثال بزنم.

bazisaz
30-07-2011, 16:37
رشته ای هس که یه جورایی آخرش برسه به بازی سازی (computer game?
سلام فکر کنم باید بری نرم افزار بخونی الآن چند تا از دوستام که بازیسازن می خوان برن نرم افزار.

tariran0
30-07-2011, 17:04
بچه ها نظرتون راجع به مهندسی مخابرات چیه؟

milla.online
30-07-2011, 17:08
بچه ها اگه من برم مهندسی راه آهن علم و صنعت با سهمیه محروم...
بعدش اگه مععدلم خوب باشه می تونم تغییر بدم به یه رشته تو همونجا که محروم نداشته؟؟چنین کاری امکان داره؟؟؟:31:

AHRokal
30-07-2011, 17:53
بله این امکان وجود داره من خودم چندین نمونه دیدم...ولی تو علموص هیچ تضمینی نیست که معدلتون خوب باشه...من پیشنهاد میکنم به رشته ای بروید که از اول اونو دوست دارید...موفق باشید.

Peji2010
30-07-2011, 18:31
الان داشتم یه چی لحیم می کردم بوی اون که در اومد یاد قدیما افتادم.راهنمایی که بودم عشق الکترونیک و برق بودم. هنوزم که هنوزه از بوش خیلی خوشم میاد. تاحالا حس کردید؟منظورم بوی قطعات الکترونیکیه!

آخ گفتی..
به خصوص وقتی روغن لحیم تو کار باشه ...:27:
منم که یه چند وقتیه فقط قطعاتو رو برد بورد میزارم دلم واسه هویه تنگ شده..
حالا چرا راهنمایی؟یعنی الان به الکترونیک علاقه ای نداری؟!

songilgook
30-07-2011, 18:50
سلام دوستان90 ی :31:
این دفترچه ها هستن که جوابای کنکورو زودتر از خود سنجش میدن بیرون واسه هنرشو که خودم کنکورشو داشتم گرفتم ببینم چجوریاس!!!!!!!!!!!! دیدم نوشته3 تا سوال کلا خودشون ایراد دارن پس جوابی نمیشه داد:18:
بعد 1 سوالم که 2تا جواب داشت:18:
واقعا اینجوری دانشجو قبول میکنن؟
کار این دفترچه درسته ها چون سالهاس که داره غلط غلوطای سنجش رو میگیره و سنجشم پشیزی به روی خودش نمیاره:2:
پ ن پ بیاره که آبروش بره؟!:21:
شما ها هیچکدوم در جریان ماجرا هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
من میخوام کارگردانی نمایش بخونم اما درمورد آزمون عملیش هیچ اطلاعی ندارم هیچکی هم نیس جوابمو بده:19:

parsa700
30-07-2011, 18:55
سلام دوستان90 ی :31:
این دفترچه ها هستن که جوابای کنکورو زودتر از خود سنجش میدن بیرون واسه هنرشو که خودم کنکورشو داشتم گرفتم ببینم چجوریاس!!!!!!!!!!!! دیدم نوشته3 تا سوال کلا خودشون ایراد دارن پس جوابی نمیشه داد:18:
بعد 1 سوالم که 2تا جواب داشت:18:
واقعا اینجوری دانشجو قبول میکنن؟
کار این دفترچه درسته ها چون سالهاس که داره غلط غلوطای سنجش رو میگیره و سنجشم پشیزی به روی خودش نمیاره:2:
پ ن پ بیاره که آبروش بره؟!:21:
شما ها هیچکدوم در جریان ماجرا هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
من میخوام کارگردانی نمایش بخونم اما درمورد آزمون عملیش هیچ اطلاعی ندارم هیچکی هم نیس جوابمو بده:19:

جوابای آخری سنجش رو نگاه کردید؟برای هنر کلی فرق داره از سوالای کلید اولیه!!!!

tariran0
30-07-2011, 18:55
آخ گفتی..
به خصوص وقتی روغن لحیم تو کار باشه ...:27:
منم که یه چند وقتیه فقط قطعاتو رو برد بورد میزارم دلم واسه هویه تنگ شده..
حالا چرا راهنمایی؟یعنی الان به الکترونیک علاقه ای نداری؟!
نه اینکه علاقه ندارم ، مثل اون موقع نیستم
زمینه ساز علاقم قسمت الکترونیک حرفه و فن بود. از معلم علوم اون موقعمون کتابای الکترونیک رشته فنی حرفه ای هنرستان می گرفتم و کلی اطلاعات داشتم (در حد اون موقع)
کارم شده بود هرروز یه کیت می ساختم.یه تلویزیون قدیمی داشتیم خراب بود. بازش کردم همه قطعاتش رو در آوردم . هنوزم دارمشون.خلاصه اون موقع اعصاب همه رو خورد کرده بودم تا اینکه پای کامپیوتر باز شد......
الان که دارم این رو می نویسیم نظرم اینه که احتمالا نرم کامپیوتر.هم اعصابم خورد میشه هم کم تحرکی و ... هزار تا بیماری.
ولی هنوز قطعی نمی دونم. ببینیم خدا چی می خواد

Samba
30-07-2011, 20:25
سلام

پيش بيني كانون هم اومد!!

لينك PDF