PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : <<انتخاب رشته ی کنکوری های 90 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت>>

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

lohrasbi
13-07-2011, 17:55
یه سوال : احتمال هم داره سال 91 نمرات نهایی پیش دانشگاهی رو تاثیر بدن؟
به نظر من احتمالش صفره. چون سال 83 به قبل، امتحانات نهایی سوم ، مثل امتحانات پیش دانشگاهی ما بود. یعنی فقط چندتا درس کشوری میشد. ولی از 84 که معدل رو تاثیر دادن، فقط نمرات همون سال (یعنی 84 به بعد) لحاظ شد و پشت کنکوریهای اون سال، معدل پیش دانشگاهیشون در نظر گرفته نشد. دقیقا مثل ما.

avator20002000
13-07-2011, 17:58
الووووووووووووووووووووووو و یکی جواب بده :19:
از این 13 نفر می تونی بپرسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینجا هم که مکان اصلی پرسش کردن برای هنری ها هستش!
:

F A R I D
13-07-2011, 21:04
دوستان کسی نمیدونه دانشجویان شعبه علوم پزشکی بین الملل شیراز که در کیش درس میخونن بعد از 2 یا 3 سال به شیراز بر میگردن یا نه؟

avator20002000
13-07-2011, 21:19
فقط علوم پایه رو اونجا میخونن

F A R I D
13-07-2011, 21:42
فقط علوم پایه رو اونجا میخونن

پس چی تو دفترچه نوشته امکان انتقالی به هیچ وجه وجود نداره؟!!!!
خود علوم پزشکی تهران که رسما در سایتش نوشته انتقال پیدا میکنن ولی بقیه علوم پزشکیا ننوشته.

AB
13-07-2011, 21:56
خود علوم پزشکی تهران که رسما در سایتش نوشته انتقال پیدا میکنن ولی بقیه علوم پزشکیا ننوشته.

تا جایی که من میدونم منظور از انتقال فقط تشکیل کلاس در تهرانه و دانشجوهای معمولی و بین الملل جدا هستن.

در ضمن تمام واحدهای بین المللی دارن برای خودشون بیمارستان و آزمایشگاه و ... میسازن که اگه تموم بشن دیگه نیازی به انتقال شهرهای بزرگ نیست.

avator20002000
13-07-2011, 22:22
شما انتقالی بهتون نمی دن برین جای دیگه به انتخاب خودتون .بقیه ادامه تحصیل بعد علوم پایه همیشه جای دیگست تو بین المللی ها

---------- Post added at 11:22 PM ---------- Previous post was at 11:21 PM ----------

تا جایی که من میدونم منظور از انتقال فقط تشکیل کلاس در تهرانه و دانشجوهای معمولی و بین الملل جدا هستن.

در ضمن تمام واحدهای بین المللی دارن برای خودشون بیمارستان و آزمایشگاه و ... میسازن که اگه تموم بشن دیگه نیازی به انتقال شهرهای بزرگ نیست.
تا به مرحله بهره برداری برسه چند سالی طول می کشه

F A R I D
13-07-2011, 23:25
شما انتقالی بهتون نمی دن برین جای دیگه به انتخاب خودتون .بقیه ادامه تحصیل بعد علوم پایه همیشه جای دیگست تو بین المللی ها

مثلا واحد بین الملل شیراز بعد از دوره علوم پایه کجاست جاش؟ از کی بپرسم؟!!
منظورم اینه که خود علوم پزشکی شیرازه یا دانشگاه دیگه ای رو درنظر گرفتن براش؟!

---------- Post added at 12:25 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

کاش یه نفر رو پیدا میکردم که در واحد بین الملل درس خونده باشه.....:41:

milla.online
13-07-2011, 23:31
بچه ها نظرتون درباره رشته علوم کامپیوتر چیه؟؟؟؟ چقدر با مهندسی نرم افزار فرق می کنه؟؟؟ آیا ارزش داره بجای نرم افزار یه دانشگاه متوسط و ضعیف بری علوم کامپیوتر دانشگاه بزرگ؟؟؟ واسه ارشد شباهتش اونقد هست که راحت بتونی کنکور نرم افزار بدی؟

meragj2
14-07-2011, 00:15
فکر میکنم اشتباه میکنین. تا جایی که من میدونم تهران از شیراز پزشکیش بالاتره. شاید منظور شما اینه که توی رشته های شیراز پزشکیش بهترینه
در مورد دندانپزشکی هم بهشتی از همه بالاتره (بازم شاید منظور شما توی رشته های دانشگاه مشهد بالاترین دندونه):46:
غیرتهرانی منظورم بود.
کم پیدایی shabeashegha؟

---------- Post added at 01:12 AM ---------- Previous post was at 01:08 AM ----------

همه دانشگاهها خوبن.
مهم اینه
آدم خودش بخواد درس بخونه.هیچ فرقی نمیکنه.
چه بسا آدم های زیادی رو دیدم که خیلی موفق بودن و در دانشگاههای حتی غیرانتفایی درس خوندن سواد خوبی هم دارن خیلی ها هم هستن که بهترین دانشگاها درس خوندن و نه شغل درست و حسابی دارن و زندگی بدرد بخوری.
4 سال میخوای بری درس بخونی چه فرقی میکنه کجا باشی.
شما صنعتی شریف هم که باشی کار نیست حالا مال هرجا که هستی.
پس باید در حین درس به فکر کار هم بود.
یکی از دوستان ما در هند درس خونده رشته دندان الان یکی از بهترین دندان پزشکان شیرازه درحالی که خیلی از کسانی که در شیراز هم درس خوندن و افتخار هم میکنم که در علوم پزشکی شیراز خوندن 1هزارم درآمد اون رو ندارن. یا خیلی از پزشکا هستن که در آزاد درس خوندن و الان خیلی موفقن بنابراین دانشگاه اصلا ملاک نیست مهم خود آدمه اینو یادتون باشه.
100 % تایید میشه

---------- Post added at 01:15 AM ---------- Previous post was at 01:12 AM ----------

بچه ها نظرتون درباره رشته علوم کامپیوتر چیه؟؟؟؟ چقدر با مهندسی نرم افزار فرق می کنه؟؟؟ آیا ارزش داره بجای نرم افزار یه دانشگاه متوسط و ضعیف بری علوم کامپیوتر دانشگاه بزرگ؟؟؟ واسه ارشد شباهتش اونقد هست که راحت بتونی کنکور نرم افزار بدی؟
در اصل (دانشگاههای خارج) همش یکیه ولی اینجا بعضی واحداش فرق داره جزیی.
مثلا یکی رو می شناختم علوم کرمان می خوند وقتی منتقل شد کلا رفت نرم افزار بیشتر واحداش هم تطبیق خورد.
فکر کنم علوم یکم بیشتر ریاضی بخونن.

milla.online
14-07-2011, 00:34
پس واسه یکی مث من که عشق خارج رفته عوم با نرم افزار زیاد فرقی نمی کنه!؟؟!؟!؟!تخصص خودم موبایله.. خارج از درس.. ریاضیم هم خوبه....

ltmad
14-07-2011, 08:50
لطفا چارت رشته های پر طرفدار مثل مهندسی(برق و مکانیک و کامپیوتر)را بگذارید

milla.online
14-07-2011, 09:02
دوستان بهرتين جايي كه ميشه علوم كامپيوتر آورد با رتبه 4-5 هزار منطقه 2 كجاست؟؟؟

avator20002000
14-07-2011, 09:42
رشترو انتخاب کن اینجا بعدش پایین صفحه:

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:35 AM ----------

مثلا واحد بین الملل شیراز بعد از دوره علوم پایه کجاست جاش؟ از کی بپرسم؟!!
منظورم اینه که خود علوم پزشکی شیرازه یا دانشگاه دیگه ای رو درنظر گرفتن براش؟!

---------- Post added at 12:25 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

کاش یه نفر رو پیدا میکردم که در واحد بین الملل درس خونده باشه.....:41:
من علوم پزشکی رو پرسیدم گفتن بقیش تو کرج می خونیم نه تو تهران خودشون جا دارن.شما هم بهتره اون دانشگاهی که می خوای ازشون بپرسی چون همیشه شرایط ثابت نیستش!

---------- Post added at 10:42 AM ---------- Previous post was at 10:39 AM ----------

پس واسه یکی مث من که عشق خارج رفته عوم با نرم افزار زیاد فرقی نمی کنه!؟؟!؟!؟!تخصص خودم موبایله.. خارج از درس.. ریاضیم هم خوبه....
دروسش ایناست:
درس‌هاي‌ اين‌ رشته‌ در طول‌ تحصيل :
دروس‌ اصلي‌ و تخصصي‌ مشترك‌ در گرايش‌هاي مختلف علوم كامپيوتر:
رياضي‌ عمومي‌، فيزيك‌ پايه‌، آمار و احتمال‌، اصول‌ كامپيوتر، اصول‌ سيستم‌هاي‌ كامپيوتري‌، جبر خطي‌ عددي‌، رياضيات‌ گسسته‌، آناليز عددي‌، ساختمان‌ داده‌ها و الگوريتم‌ها، نظريه‌ اتوماتا و زبان‌ها، كامپايلر، نظريه‌ محاسبات‌، اصول‌ طراحي‌ نرم‌افزار، منطق‌، ذخيره‌ و بازيابي‌ اطلاعات‌، پايگاه‌ داده‌ها، اصول‌ سيستم‌هاي‌ عامل‌، شبيه‌سازي‌ كامپيوتري‌، زبان‌هاي‌ برنامه‌سازي‌، اصول‌ مديريت‌، مباني‌ اقتصاد.
دروس‌ تخصصي‌ گرايش‌ محاسبات‌ علمي :
برنامه‌ريزي‌ خطي‌، برنامه‌ريزي‌ غيرخطي‌، نرم‌افزار رياضي‌، آناليز عددي‌، طراحي‌ هندسي‌ كامپيوتري‌.
دروس‌ تخصصي‌ گرايش‌ نظريه‌ الگوريتم‌ها :
برنامه‌ريزي‌ پويا، نظريه‌ گراف‌، بهينه‌سازي‌ تركيبي‌ و آناليز شبكه‌ها، نظريه‌ كدگذاري‌، سيستم‌هاي‌ صفي‌ و مدل‌هاي‌ كارآيي‌.
دروس‌ تخصصي‌ گرايش‌ سخت‌افزار :
مدارهاي‌ منطقي‌، معماري‌ كامپيوتر، ريزپردازنده‌
دروس‌ تخصصي‌ گرايش‌ سيستم‌هاي‌ اطلاعاتي :
تحليل‌ و طراحي‌ سيستم‌هاي‌ اطلاعاتي‌، متدولوژي‌ ساخت‌ سيستم‌هاي‌ اطلاعاتي‌، مديريت‌ پروژه‌هاي‌ نرم‌افزاري‌، سيستم‌هاي‌ اطلاعاتي‌ مديريت‌.

milla.online
14-07-2011, 09:53
دوستان يه سوال ديگه...
من به كامپيوتر علاقه دارم... ولي با ديدن چارت درسيش از انتخابش دارم منصرف مي شم.... چون اكثر درساش ارتباط نزديكي به گسسته و نظريه اعداد داره........ تنها جايي از رياضي كه من باهاش رابطه خوبي ندارم... برعكس انتگرال و ديفرانسيل كه توي مهندسي هاي ديگه به چش مي خوره.... به نظرتون مي تونم از پس درساي كامپيوتر بر بيام يا كلا نزنم اين رشته رو؟؟؟

avator20002000
14-07-2011, 09:59
به نظرم از اول چیزی رو انتخاب کن که بعدا مجبور به تغییر رشته نشی اذیت شی.موفق باشی

F A R I D
14-07-2011, 10:14
به نظرم از اول چیزی رو انتخاب کن که بعدا مجبور به تغییر رشته نشی اذیت شی.موفق باشی

10000000000000000000000000000000000000%
تایید میشه.

lohrasbi
14-07-2011, 13:18
من خیلی به رشته برق علاقه دارم. ولی خوب شغل و پول هم مهمه. میگن تو ایران بازارکار خوبی برای مهندسای برق نیست.نظر شما چیه؟

avator20002000
14-07-2011, 13:29
من خیلی به رشته برق علاقه دارم. ولی خوب شغل و پول هم مهمه. میگن تو ایران بازارکار خوبی برای مهندسای برق نیست.نظر شما چیه؟
َشما اگه تو رشته خودتون سرامد باشید چرا نباشه مخصوصا برق؟!!
اگرم نبود شما که دوسش داری خوب می خونیش برای ادامش می ری خارج
رشته برق هم یکی از رشته های مادر مهندسی هست کار برق نبود می ری یه رشته دیگه کار پیدا می کنی!

GENERAL_RAAAM
14-07-2011, 13:38
سلام با رتبه 3000 منطقه 1 عمران دانشگاه صنعتی اصفهان میشه قبول شد؟

avator20002000
14-07-2011, 13:44
سلام با رتبه 3000 منطقه 1 عمران دانشگاه صنعتی اصفهان میشه قبول شد؟
با 2095 قبولی بوده اونجا:

با 3200 میشه اینجا قبولید:
مهندسی عمران -دانشگاه شاهد-تهران - روزانه

البته به اینا نمیشه زیاد اعتماد کرد چون همیشه یه جور نیستش!

ahmad72
14-07-2011, 14:17
تا اونجایی که من میدونم جایی که مثلا مهندس شیمی یا عمران نیازه،برق و مکانیک هم میگیرن!!!

Peji2010
14-07-2011, 14:38

به نظر من اگه هم برق میخای هم پول(!) برو برق قدرت.اگه PLC رو هم خوب وارد باشی تو ایران پول خوبی توشه نسبت به سایر رشته های برق.ولی مثلا" تو آمریکا بعد از نفت و شیمی و هوا فضا پردرامد ترین شغل الکترونیکه.(اینو چند وقت پیش دیدم رتبه بندی کرده بودن نمیدونم مال چه سالی بود)

yarane-naghdi
14-07-2011, 14:48

یادمون باشه که وقتی علاقه باشه بدنبالش تلاش میاد و وقتی تلاش باشه احتمال عدم موفقیت خیلی خیلی کم میشه .

ضمنا باید اینو اضافه کنیم که شاید مثلا به اندازه مهندسی نفت هیچ رشته ایی پول و بازار کار نداشته باشه ولی چیزی که من مطمئنم اینکه هیچ رشته ایی از مهندسی ها بی نون و آب نیست . خصوصا برق . برق بازار کار خیلی عالی و دم دستی اگه نداره ولی با علاقه ایی که شخصی مثل شما داره میتونه خیلی هم زمینه های فعالیت متفاوت و جالبی براش بوجود بیاد

کلا علاقه بنظر من حرف اول رو میزنه چون همینه که عامل تلاش و دلگرمیه:11:

yarane-naghdi
14-07-2011, 14:53
به نظر من اگه هم برق میخای هم پول(!) برو برق قدرت.اگه PLC رو هم خوب وارد باشی تو ایران پول خوبی توشه نسبت به سایر رشته های برق.ولی مثلا" تو آمریکا بعد از نفت و شیمی و هوا فضا پردرامد ترین شغل الکترونیکه.(اینو چند وقت پیش دیدم رتبه بندی کرده بودن نمیدونم مال چه سالی بود)

من چن وقت پیش توی هفته نامه "امیدجوان" دیدم که نوشته بود که پرمتقاضی ترین رشته در کل جهان "مهندسی شیمی" بوده .

من اطلاع ندارم که جدیدا هم اینجوریه یا نه ولی جالبه که مکانیک و اعوان و انصارش رو دست همه بلند شدن :8:

avator20002000
14-07-2011, 15:34
هر جا و مکانی پرمتقاضی فرق داره.کل جهان که یه کشور نیستن!تو خود یه کشورم جا با جا فرق داره.
کلا اکثر رشته های مهندی کار واسش خوب پیدا میشه

vahid-p
14-07-2011, 15:44
من در تعجبم چرا علایقمون اینقدر شبیه همه به جز اینکه شما به مکانیک علاقه دارین ولی من هیچ وقت به عنوان رشته آیندم بهش فکر نکردم ( اصولش البته دوست دارم، ولی رشتش رو نه ). خلاصه تو این زمینه می تونم خوب راهنمایت کنم. اولا اینکه من خودم اولویت اول صد در صد برق است و اولویت های بعد کامپیوتر و ای تی و اینا. اما بذارید کامل کامل توضیح بدم.
اول اینکه اگه به برق علاقه مند هستی و با میکرو اینا هم کار کردی، متوجه شدی خیلیا ( حتی مهندسای حرفه ای ) کل کارشون رو تو این محدوده، محدود کردن و برای همین تو این زمینه خیلی اشباع شده. حالا اگه خلاقیت داشته باشی، حتما می تونی پیشرفت کنی. البته اینو بگم که رشته برق چون خیلی گستردست و اکثر مهندسا به صورت آزاد کار می کنن و بیشتر به صورت انجام پروژست برا همینه که خیلیا درآمد چندان خوبی ندارن!
یه دانشجو یا مهندس برق مطالعه آزاد باید داشته باشه و خودش بره دنبالش که یادبگیره. سعی کن هر چی یادمیگیری رو به صورت عملی هم یادبگیری که به درد کار آیندت می خوره.

کلا کسی که می خواد بره برق باید علاقش اینقدر زیاد باشه که پول براش مهم نباشه( اونطوری پوله هم خود به خود جور میشه ).
ضمنا چهار تا گرایش برق رو به ترتیب بازار کار می نویسم :
قدرت
مخابرات
کنترل
الکترونیک
که قدرت که معلومه برا پست های برق و نیروگاهها. مخابرات که مشخصه. کنترل بیشتر تو صنعت و الکترونیک شبیه کنترله ولی بازار کارش کمتره. ولی معمولا از نظر علاقه و طرفدار دقیقا از پایین به بالای بازار کار هستش که نوشتم یعنی :
الکترونیک
کنترل
مخابرات
قدرت
ضمنا معلومه که باید فصول 2،3،4،5 فیزیک سوم و فصول پیش دو به جز فصل آخر رو باید علاقه داشته باشی.

yarane-naghdi
14-07-2011, 15:48
هر جا و مکانی پرمتقاضی فرق داره.کل جهان که یه کشور نیستن!تو خود یه کشورم جا با جا فرق داره.

خودت فهمیدی چی نوشتی؟:31:

منم میدونم هر جا و مکانی هر آماری براش متفاوته
مثلا مگه نشنیدید که میگن در کل جهان شایع ترین بیماری سرطانه (البته من علم به چنین آماری ندارم و فقط برا مثال گفتم) . خب اینم ممکنه برا بعضی کشورها و جا و مکانها تفاوت بکنه ولی در کل و آمار کلی همینه
این گزارش نوشته بود که آماری که گرفته شده نشون میده در کل جهان پرمتقاضی ترین رشته در بین مهندسیا , مهندسی شیمیه

یستردی؟:11:

hermione
14-07-2011, 17:10
دوستان عزیز من دوباره یادآوری می کنم شما به دنبال علاقه خودتون برید رشته ای که فکر می کنید می تونید ابتکار ، ذهن و عملتون در اون به کار بگیرید و به موفقیت برسید مطمئناَ شما در هر رشته ای چه برق باشه چه مکانیک چه مهندسی شیمی چه هر مهندسی دیگه هر کارشناسی دیگه حتی رشته های علوم پایه !!!! موفق باشید شغلتون تضمینه پس دیگه به نظرم الان فکر بازار کار نباشید (البته یکم باشید ولی نه خیلی )
بازار کار در هر کشوری فرق داره با کشور دیگه ثانیاَ شرایط 8سال دیگه (4سال کارشناسی 2سال ارشد 2سال سربازی ) با الان خیلی فرق داره ولی من با اطمینان بهتون میگم اگه توی رشتتون تک باشید یا شغل پر درآمد واستون هست یا اگه نباشه شما با توجه به قدرت علمیتون می تونید کارراه بندازید .

hermione
14-07-2011, 17:16

با یه سرچ ساده توی ویکیپدیا می تونید چارت کامل دروس همه رشته ها رو ببینید

avator20002000
14-07-2011, 17:44
با یه سرچ ساده توی ویکیپدیا می تونید چارت کامل دروس همه رشته ها رو ببینید

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:40 PM ----------

خودت فهمیدی چی نوشتی؟:31:

منم میدونم هر جا و مکانی هر آماری براش متفاوته
مثلا مگه نشنیدید که میگن در کل جهان شایع ترین بیماری سرطانه (البته من علم به چنین آماری ندارم و فقط برا مثال گفتم) . خب اینم ممکنه برا بعضی کشورها و جا و مکانها تفاوت بکنه ولی در کل و آمار کلی همینه
این گزارش نوشته بود که آماری که گرفته شده نشون میده در کل جهان پرمتقاضی ترین رشته در بین مهندسیا , مهندسی شیمیه

یستردی؟:11:
دقیقا فهمیدم چی نوشتم:34:.تو نگرفتی؟؟؟
حالا دور از شوخی و اینا
هر رشته ای هم یه مقدار مشخصی شغل واسش هست.نمیشه همه بریزن شیمی مهندسیشو بترکونن چون شغل هستش براش!:31:
انقدرم تو پستاتون نگید درامد مهم نیست!کی میگه نیستش؟؟؟
من میگم هستش!توازن بین پول و رشته مورد علاقه بهترین سوددهی رو داره.البته اولی هرچی کف ترازو به اون سمت بره بهتره!

ssz1370
14-07-2011, 19:51
کسی میتونه یه مقایسه در باره رشته فناوری اطلاعات (it) و مهندسی کامپیوتر انجام بده؟(درمورد همه چی از درسهایی که باید بخونن تا حوزه کاری کلا فرقهاشون)
کجا میتونم دانشجو های رشته های مختلف را پیدا کنم و ازشون سوال بپرسم؟
پیشاپیش ممنون

shabeashegha
14-07-2011, 21:48
غیرتهرانی منظورم بود.
کم پیدایی shabeashegha؟

در خدمتم. توی اسارت امتحانات و درسابودم موقتا آزاد شدم:31:

fmps
14-07-2011, 22:31
سلام
من الان با نرم افزار کانون رتبه چند نفر از دانش آموزان پارسال که درصداشون رو میدونستم تخمین زدم و معلوم شد که اشتباهه
تقریبا به طور میانگین 1000 تا بالا نشون میده

milla.online
14-07-2011, 22:36
من که خود کارنامه های سایت گزینه 2 رو میزنم تو سایت خودش 1000 تا بیشتر نشون میده!!!!!!!!!!!!!!

juventuss
15-07-2011, 10:05
دوستان یه نگاه به این تاپیک ها بندازین :

مقایسه سطح دانشگاه ها

بابا بزرگا تجربشون رو در باره دانشگاه بگن = چه کارایی نباید بکنیم تا . . . .

veritaaa
15-07-2011, 13:32
من که خود کارنامه های سایت گزینه 2 رو میزنم تو سایت خودش 1000 تا بیشتر نشون میده!!!!!!!!!!!!!!

منم متوجه شده بودم.این کارو میکنن که آرمان های ما بره بالااااااااااااا

milla.online
15-07-2011, 14:23
جالب اینجاست که تو درصدای پایین دقیقا برعکس عمل می کنه....... من پارسال شدم 25 هزار... درصدام رو میدم گزینه میگه 18 هزار
اما الان که درصدام شبیه بچه های 3500 هست میزنم میگه 5 هزار

avator20002000
15-07-2011, 14:35
کسی میتونه یه مقایسه در باره رشته فناوری اطلاعات (it) و مهندسی کامپیوتر انجام بده؟(درمورد همه چی از درسهایی که باید بخونن تا حوزه کاری کلا فرقهاشون)
کجا میتونم دانشجو های رشته های مختلف را پیدا کنم و ازشون سوال بپرسم؟
پیشاپیش ممنون
شما خودتم می تونی مقایسشون کنی برو تو این ادرس:

wxy4u
15-07-2011, 15:13
سلام:31:
پسر
منطقه 3
ریاضی
شهر بوشهر
معدل کتبی 11
با این در صدها توی کنکور 90 کجاها امکان قبولی داره؟
ادبیات 55
معارف 55
عربی30
زبان خارجه 40
ریاضی 0:41:
فیزیک 5 :13:
شیمی 20:41:

avator20002000
15-07-2011, 15:24
سلام:31:
پسر
منطقه 3
ریاضی
شهر بوشهر
معدل کتبی 11
با این در صدها توی کنکور 90 کجاها امکان قبولی داره؟
ادبیات 55
معارف 55
عربی30
زبان خارجه 40
ریاضی 0:41:
فیزیک 5 :13:
شیمی 20:41:
از تو اینجا تخمین بزن:

از تو این سایتم کارنامه ها رو ببین(البته الان چند ساعت هست کار نمی کنه به خاطر بروز رسانی)

اگر زودتر به جواب می خوای برسی یادگار ماندگارو یه مرور کن از توش ببین

---------- Post added at 04:24 PM ---------- Previous post was at 04:22 PM ----------

جالب اینجاست که تو درصدای پایین دقیقا برعکس عمل می کنه....... من پارسال شدم 25 هزار... درصدام رو میدم گزینه میگه 18 هزار
اما الان که درصدام شبیه بچه های 3500 هست میزنم میگه 5 هزار
2 هفته دیگه جوابا میاد دیگه انقدر حرص نمی خوریم!:31:
هیچ نرم افزاری دقیق نیستش کانونم جزوشونه!

wxy4u
15-07-2011, 15:37
avator20002000 مرسی ولی اصلا تخمین رتبه کانون رو قبول ندارم چندتا کارنامه از گزینه دو در اوردم که رتبشون مثلا 5000 بوده ولی با تخمین کانون شدن 9 تا10 هزار
در ضمن یه سوال داشتم اونم اینه وقتی مینویسه شما در منطقه 3 رتبتون 6 هزار میشه شما نسبت به این رتبه باید انتخاب رشته کنید نه؟!
راستی با رتبه 8000 هزار منطقه 3 میشه دانشگاه خوبی در رشته مکانیک قبول شد؟!:41:

avator20002000
15-07-2011, 15:42
avator20002000 مرسی ولی اصلا تخمین رتبه کانون رو قبول ندارم چندتا کارنامه از گزینه دو در اوردم که رتبشون مثلا 5000 بوده ولی با تخمین کانون شدن 9 تا10 هزار
در ضمن یه سوال داشتم اونم اینه وقتی مینویسه شما در منطقه 3 رتبتون 654 هزار میشه شما نسبت به این رتبه باید انتخاب رشته کنید نه؟!
راستی با رتبه 8000 هزار منطقه 3 میشه دانشگاه خوبی در رشته مکانیک قبول شد؟!:41:
شما دو هفته و نیم دیگه هم صبر کنید جوابا میاد
اشتباه کانون بیشتر مربوط به هفته اول میشه که درصدای دروغ بعضی ها وارد کردن(منظورم درصدای الکیه.)
شما باید با توجه به رتبه ای که در زیر گروه رشته ای که می خواهید انتخاب رشته کنید
بعید میدونم با 8000 بشه روزانه دانشگاه خوب قبول شید ولی چون سهمیه منطقه 3 دارید می تونید امید داشته باشید چون بهتون می تونه کلی کمک کنه
موفق باشی

wxy4u
15-07-2011, 15:48
شما دو هفته و نیم دیگه هم صبر کنید جوابا میاد
اشتباه کانون بیشتر مربوط به هفته اول میشه که درصدای دروغ بعضی ها وارد کردن(منظورم درصدای الکیه.)
شما باید با توجه به رتبه ای که در زیر گروه رشته ای که می خواهید انتخاب رشته کنید
بعید میدونم با 8000 بشه روزانه دانشگاه خوب قبول شید ولی چون سهمیه منطقه 3 دارید می تونید امید داشته باشید چون بهتون می تونه کلی کمک کنه
موفق باشی
خیلی ممنون:41:
پس باید بزارم سال دیگه باز کنکور بدم:41:
منطقه 3 ارزشی نداره که وقتی شما نه امکانات داری نه دبیر خوب حالا هر چی هم بهت امتیاز بدن من اگه مثلا نمرم بشه 0008 هزار با یه تهرانی با نمره 8500 برابرم ولی مشکل اینجاست خیلی از کسایی که توی شهرهای بزرگ هستن بالاتر از این نمره ها میارن:41:

Reza31001
15-07-2011, 15:49
آقای Sadboy شما مکانیک فردوسی می خونین؟ اگه ممکنه مختصری در مورد دانشگاه فردوسی مشهد ( که از مطرحترین دانشگاههای کشوره ) بگین برا بچه های فروم، و همچنین خیلیا هم در مورد مهندسی مکانیک سوال داشتند.

با تشکر از وحید عزیز!

دلیل تاخیر در جواب یکی این بود که اصلا این پست رو ندیده بودم دوم هم کمبود وقت برای تایپ!

ضمنا اگه اطلاعات تکراریه ببخشید چون زیاد پیگیر این تاپیک نبودم

اول در مورد دانشگاه فردوسی

با تبدیل آموزشگاه عالی بهداری در سال ۱۳۲۸ به دانشکده پزشکی ، نخستین گام در راه تاسیس سومین دانشگاه ایران در شهر مقدس مشهد برداشته شد

در سال ۱۳۳۴ با صدور مجوز دیگری دانشکده ادبیات با پنج رشته جداگانه تاسیس یافت . با گسترش آموزش عالی در کشور به ترتیب دانشکده معقول و منقول (که بعدأبه الهیات تغییر نام یافت ) دانشکده علوم ، دانشکده دندانپزشکی ، دوره شبانه ، دانشکده علوم دارویی و تغذیه ، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ، دانشکده کشاورزی ، دانشکده مهندسی ، مؤسسه بینایی سنجی ، دبیرستان دانشگاه و مرکز تعلیمات به مجموعه دانشگاه مشهد که ازسال ۱۳۵۳ به دانشگاه فردوسی تغییر نام یافته بود افزوده شد .ضرورت گسترش آموزش پس از انقلاب اسلامی سبب شد که پس از تغییردر برخی واحدهاو تفکیک دانشگاه علوم پزشکی از دانشگاه فردوسی مشهد ، دانشکده علوم اداری و اقتصادی ، دانشکده دامپزشکی، آموزشکده کشاورزی شیروان ، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ، دانشکده علوم ریاضی ، دانشکده هنر نیشابور ، پژوهشکده علوم گیاهی ، مرکز تحقیقات زمین لرزه شناسی ، کالج دانشگاه ، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست ،و دانشکده معماری و شهرسلزی ، یکی پس از دیگری به مجموعه واحدهای دانشگاه اضافه شود .

در حال حاضر دانشگاه فردوسی مشهد با شش دهه تجربه آموزشی – پژوهشی و دارا بودن حدود ۱۵۳۰۴ دانشجوی کارشناسی، ۴۲۱۹ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۱۱۷۵ دانشجوی دکتری تخصصی و نزدیک به ۷۰۰ عضو هیات علمی یکی از معتبر ترین دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران است که به میمنت همجواری با بارگاه ملکوتی هشتمین اختر آسمان ولایت ، حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) و با تلاش همه استادان و مسؤولان اجرایی آن قطب عظیم علمی و فرهنگی و شاخص آموزش عالی در شمال شرق کشور است .

مدیریت دانشگاه شامل : ریاست دانشگاه و معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی ، پژوهش و فناوری ، اداری و مالی ، دانشجویی و فرهنگی وطرح و برنامه است که بر اساس تشکیلات سازمانی مصوب محور اصلی کلیه امور ، کارکردو اتخاذ تصمیمات دانشگاه می باشند .

همچنین نهادهای فرهنگی مانند : دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری ، جهاد دانشگاهی ، تشکلهای اسلامی دانشجویی ، هیأت علمی ، انجمن های علمی و قطب های علمی همگام با مدیریت ، دانشگاه را در انجام رسالت های خود یاری می نمایند .
بزرگترین دانشگاه کشور و سومین دانشگاه از لحاظ قدمت
اصلا اینا رو ولش کنید چون تو اینترنت هم پیدا میشه فقط اینو بگم دانشگاه ما دو سه برابر دانشگاه شریف فقط بیایون داره :31:
دانشکده های فنی مهندسی داروسازی ادبیات الهیات دام علوم پایه علوم پزشکی دندان پزشکی ریاضی اقتصاد کشاورزی و...
دارای زمین فوتبال سالن ورزشی زمین تنیس استخر و... که استفاده از زمین تنیس و استخر به آسانی و با حداقل قیمت ( مثلا زمین تنیس ساعتی 500 تومن که راکت و توپ هم میدن) ولی سالن گرفتن کار سختیه که باید فعالیت ورزشی زیاد داشته باشین یا پارتی

میرسیم به دانشکده خودمون ( فنی مهندسی) که دارای رشته های برق مکانیک عمران شیمی مواد صنایع کامپیوتر هست و ظرفیت پذیرش هم طبق دفترچه پارسال به ترتیب: ( عدد کوچکتر ظرفیت شبانه هست) 60+20 30+10 30+10 25+10 25+10 25+10 30+10( نصف نرم نصف سخت)
ضمنا تو دفترچه پارسال فقط گرایش های رشته کاپیوتر جدا از هم بودن و رشته های برق و مکانیک و عمران گرایش هاشون ادغام میشن و در زمان تحصیل جدا میشه ( یعنی شما اگه بخوای بری کامپیوتر از همون اول باید تعیین کنی نرم افزار یا سخت افزار ولی اگه بری برق از اول معلوم نمیشه که الکترونیک رفتی یا مخابرات چون فقط یک کد رشته وجود داره و در سال سوم تحصیل گرایش ها جدا میشن)

اینم بگم که فعلا بچه های معماری و شهرسازی به عنوان سربار دانشکده مهندسی بخشی از دانشکده رو اشغال کردن که به حول قوه الهی سال آینده از دانشکده ما اخراج میشن و به دانشکده تازه تاسیس خودشون شوت خواهند شد!
ظرفیت ها: معماری: 12+3 شهرسازی:12+3

ضمنا ظرفیت ها همگی اسمی هست و در عمل خیلی بیشتر از این رو مشاهده خواهید کرد مثلا تو مکانیک که قرار بود حداکثر 40 نفر پذیرش بشن الان ما شاهد بیش از 50 دانشجو ورودی 89 هستیم!

از امکانات دانشکده هم سایت مهندسی داریم با ظرفیت حدود 80 رایانه ( تا حالا نشمردم ولی همین قدر باید باشه) که این مخصوص دانشجو های کارشناسی هست و بچه های ارشد و دکترا سایت جداگانه دارند ضمنا هر دانشجو در طول هر ترم 6 گیگ دانلود داره که اگه سایت زیاد شلوغ نباشه می تونید با سرعت 60-70 دانلود داشته باشید
زمین فوتبال دانشکده دقیقا پشت دانشکده قرار داره و بچه های هر رشته می تونن هفته ای یه جلسه از اون استفاده کنن ( یعنی فقط لازمه 20 نفر آدم جور کنید )

سلف ، تریا، آمفی تئاتر و... هم که موجوده دیگه !

نقشه دانشگاه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نقشه هوایی دانشگاه + راهنما

استادا هم که همه جوره پیدا میشه دیگه باید بسازید

یه چیز دیگه هم بگم اونم اینه که اینجا هم مثل بیشتر جاهای دیگه خبر خاصی نیست یعنی حراست و ... برقراره از در و دیوار دانشگاه بیداری اسلامی و ... میباره همیشه برای طرح های تفریحی ورزشی مشکلاتی هست که برای طرح های ... نیست. خیلی وقت ها از دست مدیر دانشگاه یا دانشکده اعصابتون خورد میشه و...

در مورد خوابگاه تو دفترچه نوشته خوابگاه به فقط 40 درصد از دانشجویان غیربومی تعلق میگیره ولی من فکر میکنم بیشتر باشه چون بین بچه های خودمون من ندیدم کسی مشکل خوابگاه داشته باشه ضمنا شهرستانی ها می تونن یکی دو روز قبل از شروع ثبت نام بیان دانشگاه تا جزو همون 40 درصد باشن و مشکلی نباشه ضمنا با وجود خوابگاه های خودگردان و خونه های دانشجویی نزدیک دانشگاه فکر نمی کنم مشکلی از بابت سکونت باشه هزینه خوابگه هم که فکر کنم ترمی 60-70 تومن باشه که همونم می تونید وام بگیرین و در پایان دوران تحصیل یه جا پرداخت کنید

از دانشگاه که بگذریم میرسیم به رشته

اول یه سری اطلاعات عمومی بدم

برای گرفتن مدرک لیسانس تو رشته مکانیک باید 141 واحد رو بگذرونید که این 141 تا ریز میشن
برای رشته های مهندسی دیگه هم همین حدوداست ( حالا 3-4 واحد بالا پایین)
از این 141 واحد 21 واحد باید دروس عمومی باشه یعنی ( اعداد پرانتز تعداد واحد هر درس هست) زبان عمومی(3) فارسی عمومی(3) تنظیم خانواده(1) تربیت 1(1) تربیت 2 (1)و دروس دینی مذهبی (2) عمومی ها زیاد محدودیت ندارن فقط اینکه تنظیم رو تو سال اول و دوم نمی تونید بردارین و مثلا اندیشه 2 رو وقتی می تونید بردارین که اندیشه 1 رو پاس کرده باشید

ضمنا هر یک واحد به معنای 50 دقیقه کلاس در طول هفته هست یعنی اگه یه درس 2 واحدی داشته باشید هفته ای یک جلسه 100 دقیقه ای باید بگدرونید که البته اونم اسما 100 دقیقه و عملا 90 دقیقه هست
این وسط درس های عملی ساعتاشون فرق داره و در واقع بیشتره

25 واحد باید از درس های پایه رو پاس کنید یعنی درس های ریاضی 1و2 فیزیک 1و2 شیمی معادلات دیفرانسیل برنامه سازی کامپیوتر (هر کدوم 3 واحد) محاسبات عددی (2) و آزمایشگاه فیزیک 1 و 2 ( هر کدوم 1 واحد)

61 واحد دروس اصلی هست : مکانیک سیالات 1و2 ترمودینامیک 1و2 استاتیک دینامیک مقاومت مصالح 1 و 2 علم مواد دینامیک ماشین طراحی اجزا 1 و 2 ریاضی مهندسی ارتعاشات و...

21 واحد تخصصی: تو دروس تخصصی هست که تفاوت های گرایش ها بیشتر معلوم میشه مثلا تو حرارت و سیالات این درسها تخصصی هست: انتقال حرارت 2 سیستم های انتقال آب سیستم های تبرید دینامیک گازها موتورهای احتراق داخلی توربو ماشین تهویه مطبوع سوخت و احتراق و...
ولی تو طراجی جامدات: طراحی ماشین های ابزار مکانیک مواد مرکب طراحی بدنه و شاسی خودرو طراحی ماشین به کمک کامپیوتر یاتاقان و روغن کاری مقاومت مصالح 3 و ...

3 واحد کارگاه داریم: جوش کاری ،ابزار، اتومکانیک
کارگاه ریخته گری هم به عنوان درس اختیاری هست

2 واحد کارآموزی هست که تو تابستان سال سوم یا چهارم باید بگذرونیم

3 واحد پروژه هست

5 واحد هم دروس اختیاریه که تو چارت معلوم شده

نرم افزارهایی که یه مهندس مکانیک لازمه یاد داشته باشه در مورد برنامه نویسی fortran و matlab رو داریم برای طراحی هم solidworks و catia که اگه به کار با نرم افزار علاقه داشته باشید کار کردن باهاشون زیاد سخت نیست ( در مورد متلب و سالید که من کار کردم) ولی دو تا نکته داره یکی زبانتون باید خوب باشه ( این معنیش این نیست که الان باید تافل داشته باشید بلکه باید سعی کنید زبانتون رو بهتر کنید) دو اینه که تجسم سه بعدی تون باید قوی باشه
در مورد این سه بعدی بگم که خیلی خیلی مهمه و تو درس هاتون هم خیلی باهاش سروکار دارین برای همین کسی که می خوان بیان بکانیک تو بحث نیروشناسی ( استاتیک، دینامیک و...) روی قسمت اجسام سه بعدی باید قوی باشن

یکی از بچه ها هم پرسیده بود که استاتیک چیه که خیلی راحت بخوام بگم استاتیک مبحث بررسی تاثیرات نیرو بر اجسام صلب ( یعنی از لحاظ شکلی تغییر نمی کنند) و ساکن هست و دینامیک رو اجسام متحرک بحث میکنه و تو مقاومت مصالح دیگه جسممون صلب نیست ( مثلا وقتی بهش نیرو وارد بشه در قسمتی که نیرو بهش وارد بشه کمی تغییر شکل خواهیم داشت و...)
از لحاظ مباحث جدید هم تو استاتیک فقط یه مورد جدید داریم : گشتاور
خیلی هم ساده هست: حتما موقع باز کردن در دیدید که هرچه محلی که نیرو رو وارد میکنید به لولا نزدیکتر باشه نیروی بیشتری برای باز کزدن در لازمه. همین بحث ساده، بحث گشتاوره که + شرط تعادل ( جسم ساکنه=شتاب نداره=مجموع نیروهای وارده بر جسم صفر هست) درس استاتیک رو به وجود میاره اما سختی کار در بررسی انواع و اقسام جسم هاست که می تونن سه بعدی هم باشن و...

البته تخصصی ترین درس هایی که ما تاحالا داشتیم استاتیک و نقشه کشی بوده که بعضی رشته های دیگه هم دارن وبرای همین هنوز نمی تونم اطلاعات بیشتری از درس ها رو بهتون بدم

حالا انتخاب رشته
انصافا انتخاب بسیار مهمیه عوامل زیادی هم پیش روی انتخاب شماست : آینده شغلی علاقه استعداد پول شرایط خانوادگی و...

اما اینکه چه رشته ای رو انتخاب کنیم بهتره
اینایی رو که میگم نه بر اساس اطلاعاتی که پارسال جمع کردم که بر اساس تجربه 9 ماه اخیر میگم
هر کدوم از شما شرایط خاص خودتون رو دارید یکی به دنبال درآمد بیشتره یکی به دنبال علاقشه و... اینکه تلاش و پشتکار شما رو در هر رشته ای میتونه موفق کنه درسته برای همین شاید لازم نباشه در رشته ای درس بخونید که علاقه و استعداد شما در اون باشه اما چنین رشته ای انگیزه درس خوندن رو از شما میگیره و یا حداقل رغبتی رو برای درس خوندن به شما نمیده اتفاقی که من تجربه کردم و میکنم
سال کنکور خیلی زجرآوره و تلاش بسیاری رو میطلبه تا بتونید در دانشگاه دولتی قبول بشین ولی اتفاق بسیار بدی که برای من بعد از کنکور اتفاق افتاد این بود که اولا نتونستم علاقم رو پیدا کنم (در واقع الان هم نمی دونم واقعا به کدوم رشته مهندسی و چه کاری علاقه مندم و استعدادش رو دارم ) همین موضوع باعث میشه که علاقه و رغبتی برای درس خوندن پیدا نکنید و به دلیل سنگین بودن درس های دانشگاه ( به جرئت میگم که فیزیک 2 خیلی سنگین تر از 4 کتاب فیزیک دبیرستانه که باید در طول یک ترم بخونیدش) ممکنه از درس زده بشین و دچار افت بشید

بنابراین من میگم علاقه به رشته ای که می خونید باید تنها محور انتخاب شما باشه
ببینید سال پیش همین موقع اعتقاد من این بود که اگه به رشته ای که میرم علاقه زیادی هم نداشته باشم میتونم با تلاش تو اون رشته موفق بشم (شاید هم درست باشه) ولی الان میگم که اگه علاقه و وانگیزه کامل ( شاید همون هدف ) نداشته باشید نمی تونید درس بخونید چون یه سال جون کندین برای کنکور حالا اگه یه نیرو محرکه قوی و جدید نباشه دیگه آدم حس درس خوندن نداره ( مگه اینکه یکی مثل پروفسور حسابی باشی که با درس خوندن حال کنی!)
شاید بپرسین که من چرا رفتم به رشته ای که علاقه نداشتم
جواب اینه که من نتونستم علاقه اصلیم رو پیدا کنم برق و مکانیک دو رشته ای بودن که من کمابیش به اونها علاقه پیدا کرده بودم ولی هیچ کدوم از این دو تا اون چیزی که من می خواستم نبود و نیست
فکر میکنم دوستمون hermion هم همین منظور رو داره که گفت به رشته ای برید که حداقل بتونید واحداش رو پاس کنید

اما اینکه حالا شما چکاری انجام بدین تا بعدا پشیمون نشید
ببینید بعضی ها هستن که علاقشون کاملا معلومه مثلا یکی هست که از بچگی با انواع و اقسام کیت ها آشنا شده و تفریحش مدار بستن بوده با میکرو کنترلر آشنایی داره و کار میکنه. خب این فرد باید بره برق -الکترونیک
حالا هر چی هم بگن بازار کارش اشباع شده و این حرفا این فرد اگه نره برق الکترونیک یکی از بزرگترین اشتباهای زندیگشو رو انجام داده
یا ممکنه یه نفر دیگه تو دبیرستان روباتیک کار کرده باشه و الان هم علاقه مند و پیگیر باشه خب این هم باید بره رباتیک

ولی به دلیل سیستم آموزشی مزخرف ما بیش از 95% دانش آموزان وقتی که به انتخاب رشته دانشگاه میرسن نمی دونن واقعا به چی علاقه دارن و استعدادشون تو چیه ( بگذریم از کسانی که از همون اول با این که پزشکی دوست داشتن به هر دلیل رفتن رشته ریاضی)
تو این موقعیت بعد از شوک جلسه کنکور و اینکه درصد من چی شد و تخمین رتبه تو چند شده و ... کسانی که به فکر هستن میرن از تو اینترنت یکم جستجو میکنن و بعدش هم که استرس اعلام نتایج میاد و بعد از اعلام هم تا بفهمی چی شده میبینی فردا آخرین روز انتخاب رشتست و داره دیر میشه

برای همین برای بچه های ریاضی که حدود 10-12 تا رشته داریم تجربی ها هم عملا 3-4 تا بیشتر نیست
پیشنهاد من اینکه برید و از نزدیک ( ونه از اینترنت) کتاب های درسی رشته های مختلف رو ببینید
برید از نزدیک شغل هایی که یه مهندس برق ممکنه داشته باشه رو پیدا کنید و ببینید ( شده تو کارخونه یا شرکت ها و در و همسایه و فامیل و...)
این دو موضوع خیلی مهمه
وقتی من میگم درس مکانیک مواد مرکب درس تخصصی مکانیک جامدات هست خب این واقعا چقدر به شما کمک میکنه؟ چقدر ابعاد این رشته براتون روشن میکنه؟ برید و کتابش رو پیدا کنید ببینید سرفصلهاش چیه تا بتونید بیشتر با رشته آشنا بشید

خلاصه که اگه هنوز واقعا نمیدونید علاقتون کجاست و استعدادتون در چه رشته ای هست پیشنهاد من برای این یکی دوهفته اینه که پیش یه روان شناس برید و رک و پوست کنده بگید می خوام انتخاب رشته کنم ولی علایقم رو پیدا نکردم
بعد از اون هم به طور کامل و از نزدیک درباره 4-5 رشته ای که مد نظرتون هست تحقیق کنید و سعی کنید تا قبل از شروع انتخاب رشته حداقل یه پیش نویس از لیست انتخاب رشتتون آماده کرده باشید

good luck

پ ن: از نگذاشتن ویرگول ها عذر میخوام. حسش نبود :31:

avator20002000
15-07-2011, 15:57
خیلی ممنون:41:
پس باید بزارم سال دیگه باز کنکور بدم:41:
منطقه 3 ارزشی نداره که وقتی شما نه امکانات داری نه دبیر خوب حالا هر چی هم بهت امتیاز بدن من اگه مثلا نمرم بشه 0008 هزار با یه تهرانی با نمره 8500 برابرم ولی مشکل اینجاست خیلی از کسایی که توی شهرهای بزرگ هستن بالاتر از این نمره ها میارن:41:
اگر امکانات برای قبولی تو کنکور کسی تو تهران بخواد باید پول خوب خرج کنه.اینجا مدرسه عادی مساوی با مناطقه محرومه(تازه اگر عادی گیر بیاری تهران) چون معلما می خوان خرجشون دربیاد خوب درس نمی دن باید رفت اموزشگاه یا جاهای دیگه.پول تو هر جایی حرف اولو می زنه منطقه 1 و 2 و 3 نداره.اینارم که می گم عین واقعیته دوست من تو همین تهران چون باباش پول شبانه و دانشگاه های پولی نداره مجبور چرت ترین رشترو بره بخونه چون اونای دیگه باید براش پول خرج کرد برای قبولیش.ولی اگه دانشگاه زیاد خوب بودنش براتون مهم نباشه می تونین به احتمال 50 درصد یه جایی قبول شید.بازم نمیشه الان صددرصد گفت.چون بود سالی که 13 هزار پزشکی تهران قبول شده(سهمیه شهدا اینا هم نداشته).سعی کن فکراتم بکنی خوب یه سال نشستن همیشه جوابش بهتر نمی شه.امیدوارم تو همه ی مراحل زندگیت موفق باشی

wxy4u
15-07-2011, 16:26
اگر امکانات برای قبولی تو کنکور کسی تو تهران بخواد باید پول خوب خرج کنه.اینجا مدرسه عادی مساوی با مناطقه محرومه(تازه اگر عادی گیر بیاری تهران) چون معلما می خوان خرجشون دربیاد خوب درس نمی دن باید رفت اموزشگاه یا جاهای دیگه.پول تو هر جایی حرف اولو می زنه منطقه 1 و 2 و 3 نداره.اینارم که می گم عین واقعیته دوست من تو همین تهران چون باباش پول شبانه و دانشگاه های پولی نداره مجبور چرت ترین رشترو بره بخونه چون اونای دیگه باید براش پول خرج کرد برای قبولیش.ولی اگه دانشگاه زیاد خوب بودنش براتون مهم نباشه می تونین به احتمال 50 درصد یه جایی قبول شید.بازم نمیشه الان صددرصد گفت.چون بود سالی که 13 هزار پزشکی تهران قبول شده(سهمیه شهدا اینا هم نداشته).سعی کن فکراتم بکنی خوب یه سال نشستن همیشه جوابش بهتر نمی شه.امیدوارم تو همه ی مراحل زندگیت موفق باشی
اینا هم درست که شما میگید ولی اگه بیایی مثلا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رو ببینی تعجب میکنی 120 دانشجو داره که حدودا 100 نفرشون از شهرهای بزرگ و عموما منطقه 1هستن این یعنی اینکه دانشگاه ها بیشترشون پذیرای اشخاصی هستن که از مناطق مرفه هستن .
منم مجبورم از استانم برم یه جای دیگه چون همین اشخاص اومدن:41:
به هر حال مرسی بابت هم صحبتی:40:

parsa700
15-07-2011, 16:40
سلام.یه سوال داشتم ازتون sadboy012 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):(البته بعد از تشکر برای پست مفیدتون)

این که می گید سعی کنید کتاب ها رو از نزدیک ببینید و با سر فصل ها آشنا بشید چه طوری ممکنه؟من الان بین 20 تا رشته شک دارم و تنها رشته ای هم که دوست دارم بیوتکنولوژی هست که عمرا قبول بشم(من اساسا احساس می کنم زیست دوست دارم ولی نمی دون مشاید به خاطر اینه که از سال اول دیگه زیست نخوندم اینجوریه !) و با خوندن اسم درس ها هم فقط یک تصویر و احساس خیلی سطحی از تو سرم میگذره.به نظرتون چی کار می تونم انجام بدم که واقعا به یه درک کافی از درس ها برای یک انتخاب درست برسم؟

vahid-p
15-07-2011, 16:50
اینا هم درست که شما میگید ولی اگه بیایی مثلا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رو ببینی تعجب میکنی 120 دانشجو داره که حدودا 100 نفرشون از شهرهای بزرگ و عموما منطقه 1هستن این یعنی اینکه دانشگاه ها بیشترشون پذیرای اشخاصی هستن که از مناطق مرفه هستن .
منم مجبورم از استانم برم یه جای دیگه چون همین اشخاص اومدن
به هر حال مرسی بابت هم صحبتی
خیلی منفی فکر نکن. درسته گاهی اوقات سال بعد پشت کنکور موندن شاید بد بشه، ولی اکثر مواقع بهتر میشه. تلاش و کوشش بی نتیجه ندیدیم تا حالا!
البته عکس همینم هست، مثلا اگه من بومی تهران بودم، خیلی خوب میشد. ولی چون الان نه بومی تهرانم و نه قطب و نه ناحیه خیلی برام سخته قبول شدن اونجا.

milla.online
15-07-2011, 19:28
سلام دارم خدمت wxy4u عزيز... همشهري يا هم استاني خوب خودم
سال قبل درصداي من از تو بهتر بود... عموميا شبيه تو و اختصاصيا رياضي 6.. فيزيک 14 و شيمي 33 و معدلم هم تقربا با تو يکي بود.... يعني در کل نمراتم از تو بهتر بود توي منطقه 2 شدم 24800
انتخاب رشته کردم... مهندسي کشاورزي شيراز روزانه فکر کنم مي تونستم بيارم اما نزدم چون گفتم بدردم نميخوره... هر رشته اي مي شد زدم ولي شبانه تا اگه نرم مشکلي نباشه... اولويت 88 ام فيزيک دانشگاه خليج قبول شدم....
تصميم گرفتم بمونم و الان خيلي راضيم... البته دوستايي هم داشتم که موندن و رتبشون تغيير نکرد و يا حتي بدتر شد ولي مسلما به تلاششون تو طول سال برميگشت که درس نمي خوندن...
من براي موندن واسه سال بعد و شروع دوباره از همين فروم کمک گرفتم و الان هم دست تک تک بچه هاي گل اينجا رو مي بوسم...
امسال هم با اينکه چيزي که مي خواستم نشد اما بر اساس درصدام زير 5 هزار ميشه رتبم تو منطقه 2 يعني تو منطقه 3 نزديک به 1000 فک کنم...
پيشنهاد من اينه که يا آزاد بري (پيام نور و غير انتفاعي هاي بوشهر بدرد نمي خوره) و سريع درساتو بخوني و تو ارشد جبران کني(يکي از دوستام آزاد رفت و الان راضيه چون تو 2 ترم 41 واحد از عمران رو پاس کرده) يا اينکه راه منو انتخاب کني... بستگي به خودت داره.... به نظر من با توجه به فقط مثبت بودن تاثير معدل(اگه اينجوري بمونه) بمون...

tariran0
15-07-2011, 19:33
سلام دوستان
خوبه . خوش به حالتون حال تحقیق و ... دارید. من که دیگه از بعد کنکور یه سایت هم برای تحقیق باز نکردم:41:

کار دیگه ای داشتم.
کنکور 90 با همه سختی ها غم ها ، شب بیداری ها ، کله سحر بیدار شدن ها ، و... گذشت. همه ما ازش خاطره داریم.من خیلی ها رو دیدم که خاطره ی سال کنکور و روز کنکور رو می نویسن.
این اولین سایت مخصوص خاطره نویسی هست. انشالله تا چند وقت دیگه رونق می گیره. اگه شما بیایید و خاطره کنکورتون رو بنویسید ممنون میشم.

عضویت توش دنگ و فنگ نداره. اون بالای صفحه 3 تا فیلد رو پر می کنید و عضو میشید.به همین راحتی! ایمیل فعال سازی هم نداره.
خلاصه اگه بیایید خاطره کنکورتون رو بنویسید خوشحال میشم
سایت خاطره نویسی دلاهنگ >>>
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:40:

farhad1122
15-07-2011, 19:38
سلام
یه سوال دارم! کسی در مورد دو رشته خوندن همزمان با هم تو یه دانشگاه دولتی اطلاعی داره؟ مثلا برق و نفت رو یکی از فامیلامون این کارو کرد و تو 4 سال و نیم همزمان دو لیسانس گرفت. میخواستم ببینم شرایطش چطوریه؟ رتبه ی خاصی میخواد؟ مثلا زیر 100 کشور و یا زیر 500 یا ...؟ یا باید یه ترم خوند اگه معدل بالا باشه میشه دو رشته ای کرد و تقاضا داد؟ اگه اینطوریه معدل باید یالای چند باشه؟ کلا اگه در این مورد اطلاعی دارین بهم بگین. ممنون میشم جوابمو بدین.:11:

avator20002000
15-07-2011, 21:46
سلام
یه سوال دارم! کسی در مورد دو رشته خوندن همزمان با هم تو یه دانشگاه دولتی اطلاعی داره؟ مثلا برق و نفت رو یکی از فامیلامون این کارو کرد و تو 4 سال و نیم همزمان دو لیسانس گرفت. میخواستم ببینم شرایطش چطوریه؟ رتبه ی خاصی میخواد؟ مثلا زیر 100 کشور و یا زیر 500 یا ...؟ یا باید یه ترم خوند اگه معدل بالا باشه میشه دو رشته ای کرد و تقاضا داد؟ اگه اینطوریه معدل باید یالای چند باشه؟ کلا اگه در این مورد اطلاعی دارین بهم بگین. ممنون میشم جوابمو بدین.:11:
تا اونجاییه که من یادمه تو قانون خوندم رتبه های تاپ فقط می تونن اینکارو بکنن

---------- Post added at 10:46 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

سلام دارم خدمت wxy4u عزيز... همشهري يا هم استاني خوب خودم
سال قبل درصداي من از تو بهتر بود... عموميا شبيه تو و اختصاصيا رياضي 6.. فيزيک 14 و شيمي 33 و معدلم هم تقربا با تو يکي بود.... يعني در کل نمراتم از تو بهتر بود توي منطقه 2 شدم 24800
انتخاب رشته کردم... مهندسي کشاورزي شيراز روزانه فکر کنم مي تونستم بيارم اما نزدم چون گفتم بدردم نميخوره... هر رشته اي مي شد زدم ولي شبانه تا اگه نرم مشکلي نباشه... اولويت 88 ام فيزيک دانشگاه خليج قبول شدم....
تصميم گرفتم بمونم و الان خيلي راضيم... البته دوستايي هم داشتم که موندن و رتبشون تغيير نکرد و يا حتي بدتر شد ولي مسلما به تلاششون تو طول سال برميگشت که درس نمي خوندن...
من براي موندن واسه سال بعد و شروع دوباره از همين فروم کمک گرفتم و الان هم دست تک تک بچه هاي گل اينجا رو مي بوسم...
امسال هم با اينکه چيزي که مي خواستم نشد اما بر اساس درصدام زير 5 هزار ميشه رتبم تو منطقه 2 يعني تو منطقه 3 نزديک به 1000 فک کنم...
پيشنهاد من اينه که يا آزاد بري (پيام نور و غير انتفاعي هاي بوشهر بدرد نمي خوره) و سريع درساتو بخوني و تو ارشد جبران کني(يکي از دوستام آزاد رفت و الان راضيه چون تو 2 ترم 41 واحد از عمران رو پاس کرده) يا اينکه راه منو انتخاب کني... بستگي به خودت داره.... به نظر من با توجه به فقط مثبت بودن تاثير معدل(اگه اينجوري بمونه) بمون...
حرف های اخرت در مورد بستگی به فرد داره رو خیلی قبول دارم

سلام دوستان
خوبه . خوش به حالتون حال تحقیق و ... دارید. من که دیگه از بعد کنکور یه سایت هم برای تحقیق باز نکردم:41:

کار دیگه ای داشتم.
کنکور 90 با همه سختی ها غم ها ، شب بیداری ها ، کله سحر بیدار شدن ها ، و... گذشت. همه ما ازش خاطره داریم.من خیلی ها رو دیدم که خاطره ی سال کنکور و روز کنکور رو می نویسن.
این اولین سایت مخصوص خاطره نویسی هست. انشالله تا چند وقت دیگه رونق می گیره. اگه شما بیایید و خاطره کنکورتون رو بنویسید ممنون میشم.

عضویت توش دنگ و فنگ نداره. اون بالای صفحه 3 تا فیلد رو پر می کنید و عضو میشید.به همین راحتی! ایمیل فعال سازی هم نداره.
خلاصه اگه بیایید خاطره کنکورتون رو بنویسید خوشحال میشم
سایت خاطره نویسی دلاهنگ >>>
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:40:
هنوز کنکور 90 باور کنید تموم نشده اون از تاپیکش که قفل شد اینم از شما بابا تجربی ها هم ادمنا!
این هفته ما کنکور پزشکی داریم.

milla.online
15-07-2011, 22:22
منم با این که ریاضیم اما پزشکی‌ ثبت نام کردم.. زیسته ۱ رو خوندم ساله دوم که تجربی‌ بودم امام الان هیچی‌ نمیدونم ازش.. قرار بود این روزا بخونم که حوصلم نشد... میرم سر جلسه خدا کنه کناریام زیست شون خوب باشه من به اونا ریاضی‌ و فیزیک بدم اونا به من زیست...دفترچه‌های آزاد که کد گذاری نیست درسته؟

brave_ie
15-07-2011, 22:22
سلام
توی دانشگاهی که ما هستیم این امکان وجود داره
اگر ممتاز ورودی باشید 2 ترم و اگر نباشید 3 ترم معدل بالای 17 لازم دارید تا بتونید یکی از این کارا که میگمو بکنین:
1- تغییر رشته بدید یعنی از رشته ای که قبول شده بودید انصراف بدید و بدون هیچ محدودیتی هر رشته ای دوست دارید بخونید
2- رشتهای رو که میخونید ادامه بدید و همزمان یک رشته ی دیگر رو به دلخواه بخونید در هر دو حالت واحدهای مشابه گذرانده شده تطبیق شده و بقیشو باید بخونید زمان اتمام رشته دوم هم حداکثر زمانتون برای ادامه تحصیل در اولیه در واقع برای کارشناسی 6 سال معادل 10 ترمه
3- بهترین کاری که به نظر من میتونین بکنین اینه که از رشته ی مورد علاقتون 20 واحد به دلخواه بگیرید و پاس کنین...

امّا واقعا باید تلاش کنید اصلا کار ساده ای نیست...

farhad1122
15-07-2011, 22:41
توی دانشگاهی که ما هستیم این امکان وجود داره
اگر ممتاز ورودی باشید 2 ترم و اگر نباشید 3 ترم معدل بالای 17 لازم دارید تا بتونید یکی از این کارا که میگمو بکنین:
1- تغییر رشته بدید یعنی از رشته ای که قبول شده بودید انصراف بدید و بدون هیچ محدودیتی هر رشته ای دوست دارید بخونید
2- رشتهای رو که میخونید ادامه بدید و همزمان یک رشته ی دیگر رو به دلخواه بخونید در هر دو حالت واحدهای مشابه گذرانده شده تطبیق شده و بقیشو باید بخونید زمان اتمام رشته دوم هم حداکثر زمانتون برای ادامه تحصیل در اولیه در واقع برای کارشناسی 6 سال معادل 10 ترمه
3- بهترین کاری که به نظر من میتونین بکنین اینه که از رشته ی مورد علاقتون 20 واحد به دلخواه بگیرید و پاس کنین...

امّا واقعا باید تلاش کنید اصلا کار ساده ای نیست...
رتبه ی ممتاز یعنی چند؟ یعنی زیر 100 کشور؟ من فکر کنم رتبم بین 1000 تا 2000 منطقه بشه. رتبه ممتاز حساب نمیشم نه؟!:31: به دو تا رشته ی برق و فیزیک واقعا علاقه دارم. حتی به فیزیک کمی بیشتر. اگه برق صنعتی اصفهان قبول شم حتما میرم تو فکر دو رشته ای کردن چون خیلی فیزیک رو دوست دارم. و واقعا تلاش میکنم! چون به فیزیک خیلی علاقه دارم خوندنش برام سخت که نیست هیچی لذت بخش هم هست! تازه فیزیک و برق فکر کنم مباحث مشترک زیاد داشته باشن و یه سری هاشون ادغام بشه و عمومی ها هم که ادغام میشه. حالا برق هم نشد هر رشته ی مهندسی که قبول شم حتی مهندسی صنایع بازم سعی میکنم دو رشته ای کنم. راستی توی دانشگاه شما کسی دو رشته ای کرده؟ بعد یه سوال دیگه! بعد از دو رشته ای کردن هم باز شرایط خاصی داره؟ یعنی باید تا وقتی که دو تا لیسانس رو بگیرم مثلا معدلم بالا باشه یا شرایط این طوری یا دیگه بعد از دو رشته ای کردن شرایطی نداره؟ بابت پاسختون خیلی خیلی ممنونم.:11:

brave_ie
15-07-2011, 23:12
نه رتبه ممتاز به ترازتون ربط داره یادم نیست زمان ما عددش چند بود ولی از اون مقدار بهتر شی ممتازی
من خودم رتبم 700 بود تازه ممتاز شی 200 تومن هم بعدا میدن بهت :دی
منظورم از سختی اون معدل های بالای 17 ه که اولش باید بیاری
بعدم با مهندسی صنایع درست صحبت کنین که من عاشققشم
بعد از این کار هم شرایطی نداره
بله کسی کرده...

farhad1122
15-07-2011, 23:39
نه رتبه ممتاز به ترازتون ربط داره یادم نیست زمان ما عددش چند بود ولی از اون مقدار بهتر شی ممتازی
من خودم رتبم 700 بود تازه ممتاز شی 200 تومن هم بعدا میدن بهت :دی
منظورم از سختی اون معدل های بالای 17 ه که اولش باید بیاری
بعدم با مهندسی صنایع درست صحبت کنین که من عاشققشم
بعد از این کار هم شرایطی نداره
بله کسی کرده...
خیلی خیلی خیلی ممنون. البته گفتم مهندسی صنایع قصدم توهین به مهندسی صنایع نبود! منظورم این بود که اگه رتبم اون چیزی نشه که گفتم و مثلا بشه 2500 اون وقت دیگه برق و مکانیک قبول نمیشم اما مثلا صنایع رو قبول میشم و منظورم این بود! نمی دونم چه طوری بگم منظورمو (:31:) اما کلا قصدم اهانت به مهندسی صنایع نبود.:46::11:

fmps
15-07-2011, 23:57
منم با این که ریاضیم اما پزشکی‌ ثبت نام کردم.. زیسته ۱ رو خوندم ساله دوم که تجربی‌ بودم امام الان هیچی‌ نمیدونم ازش.. قرار بود این روزا بخونم که حوصلم نشد... میرم سر جلسه خدا کنه کناریام زیست شون خوب باشه من به اونا ریاضی‌ و فیزیک بدم اونا به من زیست...دفترچه‌های آزاد که کد گذاری نیست درسته؟

منم وضعیتم عین تو هست.کاش بغل دستی من هم زیست بلد یاشه

avator20002000
16-07-2011, 08:34
نه فرقی نداره.سراسری هم که فرق داشت من کناری هام باهام یکی بودش مرافقبه چک نکرده بود

---------- Post added at 09:34 AM ---------- Previous post was at 09:33 AM ----------

منم وضعیتم عین تو هست.کاش بغل دستی من هم زیست بلد یاشه
قبلش با طرف هماهنگ کنید یه عده .... هستن فقط پر می کنن!

brave_ie
16-07-2011, 13:34
خیلی خیلی خیلی ممنون. البته گفتم مهندسی صنایع قصدم توهین به مهندسی صنایع نبود! منظورم این بود که اگه رتبم اون چیزی نشه که گفتم و مثلا بشه 2500 اون وقت دیگه برق و مکانیک قبول نمیشم اما مثلا صنایع رو قبول میشم و منظورم این بود! نمی دونم چه طوری بگم منظورمو (:31:) اما کلا قصدم اهانت به مهندسی صنایع نبود.:46::11:

شوخی میکنم
ولی یه پیشنهاد دوستانه برات دارم
دلیلی نداره هر کسی رتبه ی بهتری آورد بره برق یا مکانیک
به رشته های دیگه هم جدی فکر کنید
من اینو بارها همینجا گفتم و بازم میگم که 99% وقتی وارد دانشگاه میشید دیدتون نسبت به رشته های مختلف عوض میشه الآن خیلی فکر نکنید که همه ی رشته ها رو بخوبی میشناسین خودمم شاید همه رو خوب نشناسم ولی کلا گفتم
این فقط یه پیشنهاد دوستانه بود الآن که وقت دارید این کارو بکنین:10:
این دانشگاه ما معمولا یه جلساتی برای معرفی رشته ها میذاره اگر خبردار شدم اینجا بهتون میگم...
:11:

howhow
16-07-2011, 17:26
شوخی میکنم
من اینو بارها همینجا گفتم و بازم میگم که 99% وقتی وارد دانشگاه میشید دیدتون نسبت به رشته های مختلف عوض میشه الآن خیلی فکر نکنید که همه ی رشته ها رو بخوبی میشناسین خودمم شاید همه رو خوب نشناسم ولی کلا گفتم
این دانشگاه ما معمولا یه جلساتی برای معرفی رشته ها میذاره اگر خبردار شدم اینجا بهتون میگم...

واقعا منم الان بعد از چند ترم یه جورایی نظرم عوض شده دانشگاه که آدم میره میفهمه فقط اسم رشته نیست.پاس کردنشم هست.معدل پایین تو رشته سخت هم هست.میبینه فقط یه راه و یه رشته برای موفقت وجود نداره....اینارو به داداشمم که کنکور داد امسال میگم برا انتخاب رشتش...

ahmad72
16-07-2011, 18:24
شوخی میکنم
این فقط یه پیشنهاد دوستانه بود الآن که وقت دارید این کارو بکنین

داداشم ارشد میخونه.
میگه حالا سرت داغه،وقتی بری دانشگاه میفهمی همه ی رشته ها (مهندسی ها) عین هم هستن!!!!

Aryana_b
16-07-2011, 18:39
سلام دوستان:31:
امیدوارم همه جواب زحماتشون رو بگیرند

رتبم فک نکنم پایین 3000 بشه:41: تو تهران رشته ی خوب فک نکنم قبول بشم
اخه یه مشکل بزرگم اینه که به رشته خاصی علاقه ندارم که بیشتر به خاطر نشناختن اوناست الان نمیدونم هرچی تهران قبول شدم برم یا بزارم برا سال دیگه
خودم با سال دیگه بیشتر موافقم چون میدونم اشتباهامو دوباره تکرار نمیکنم:20:
اگه میشه یه خورده راهنماییم کنید
یه سوال اگه شبانه بزم میشه ترم 2 که شد انصراف ندم مرخصی بگیرم؟ کلا یه توضیحی واسه شبانه تهران میشه بدید؟رشته هاش؟فرقش با روزانه و ...

howhow
16-07-2011, 19:05
داداشم ارشد میخونه.
میگه حالا سرت داغه،وقتی بری دانشگاه میفهمی همه ی رشته ها (مهندسی ها) عین هم هستن!!!!

کاملا تایید میشه.

lohrasbi
16-07-2011, 19:58
اخه یه مشکل بزرگم اینه که به رشته خاصی علاقه ندارم که بیشتر به خاطر نشناختن اوناست الان نمیدونم هرچی تهران قبول شدم برم یا بزارم برا سال دیگه
.
خب چرا سعی نمیکنی رشته ها رو بشناسی؟ تو همین اینترنت پر اطلاعاته. درسته، نمیشه با اینترنت اطلاعات کامل بدست اورد، ولی حداقلش اینه که میتونی با دانشجو ها و مهندسا مشورت کنی. مثلا میتونی بری تو سایت باشگاه مهندسان، در مورد رشته ها ازشون بپرسی. تازه خیلیا قبلا این کار رو کردن و تو کافیه بری بخونی.
به هیچ عنوان انتخاب رشته رو سرسری نگیر و نگو هرچی قبول شدم میرم. توی همین فروم چند صفحه قبل بچه ها چقدر توصیه کردن برید رشته ای که علاقه دارید؟؟؟؟؟؟
خلاصه به نظر من تو هم کار من رو بکن. بشین در مورد رشته ها کامل تحقیق کن ببین چی دوست داری و البته شغل و پول هم در نظر بگیر. بعد ببین امسال اون رشته رو توی دانشگاه مورد علاقت قبول میشی یا نه. اگه نشدی بزار سال دیگه . البته اگه مطمئن مطمئن مطمئن هستی که سال دیگه نتیجه دلخواهت رو میگیری.

bnmnb
16-07-2011, 20:51
سلام دوستان:31:
امیدوارم همه جواب زحماتشون رو بگیرند

یه سوال اگه شبانه بزم میشه ترم 2 که شد انصراف ندم مرخصی بگیرم؟ کلا یه توضیحی واسه شبانه تهران میشه بدید؟رشته هاش؟فرقش با روزانه و ...
دانشگاههای خوب دیگه ای هم هست که با 3000 رشته های خوبی مثل مهندسی کامپیوتر و مهندسی شیمی و صنایع و متالوژی و... رو بیاری.چرا با این رتبه خوب سال دیگه ؟؟؟؟ 1 سال خیلی زیااااااده

parsa700
16-07-2011, 21:29
سلام.یه سوال داشتم.

این که می گید سعی کنید کتاب ها رو از نزدیک ببینید و با سر فصل ها آشنا بشید چه طوری ممکنه؟من الان بین 20 تا رشته شک دارم و تنها رشته ای هم که دوست دارم بیوتکنولوژی هست که عمرا قبول بشم(من اساسا احساس می کنم زیست دوست دارم ولی نمی دون مشاید به خاطر اینه که از سال اول دیگه زیست نخوندم اینجوریه !) و با خوندن اسم درس ها هم فقط یک تصویر و احساس خیلی سطحی از تو سرم میگذره.به نظرتون چی کار می تونم انجام بدم که واقعا به یه درک کافی از درس ها برای یک انتخاب درست برسم؟

brave_ie
16-07-2011, 22:42
1 سال واقعا زمان زیادیه
اصلا سعی نکنید خرابش کنید
حتما انتخاب رشته کنین و برین دانشگاه البته میشناسم کسیو که با 1200 انتخاب رشته نکرد سال بعد 400 شد...
راجع به رشته ها هم اطلاعات ماشاالله زیاده کمکی هم از ما بیاد در خدمتیم...:11:

راه20
17-07-2011, 11:40
چرا انتخاب نكني؟

ضرر كه نداره
البته رشته هاش چنگي به دل نمي زنن
بيشترشون الهيات و علوم قرآن و اين حرفا هستن
ولی به نظر من اصلا خوب نیست

milla.online
17-07-2011, 11:52
ولی به نظر من اصلا خوب نیست
به نظر منم.........

lohrasbi
17-07-2011, 12:06
هوافضای شریف و امیرکبیر چه رتبه ای میخواد حدودا؟
دانشگاه تهران هوافضا داره؟ اگه داره چه رتبه ای میخواد؟

yarane-naghdi
17-07-2011, 12:07
این عکس رو ببینید و روحیه بگیرید .
علی دایی دوبار دانشگاه شریف قبول شده . اگه من بودم چی میشد؟! :8:

lonely--boy
17-07-2011, 12:12
سلام

دوستان يه لطف ميكنين يه سري از رشته هاي خوب تجربي كه حداقل براي آينده يه اميدي داشته باشي كه با مدركت يه لقمه نون دربياري معرفي كنين

اگرم درمورد حداقل رتبه هاي قبوليشون اطلاعي دارين بگين ممنونتتون ميشم:10:

farhad1122
17-07-2011, 12:18
شوخی میکنم
بله ولی میگم برق چون از بچگی از برق خوشم میومد و دوره راهنمایی هم یه کارهایی تو برق میکردم برا خودم، یه چند باری هم برق گرفتم ولی زنده موندم هنوز!:31: ولی باز هم از همه ی درسهای رشته ی برق خوشم نمیاد بلکه از بعضیاش خوشم میاد! مکانیک هم من سال سوم دبیرستان خوشم اومد و اونم فقط بعضی از درسهاش رو دوست دارم نه همش! تنها رشته ای که همه ی درسهاشو دوست دارم فیزیکه! (از فیزیک تو دورانی که پشت کنکور موندم خوشم اومد!:31:)اما فیزیک تو ایران که فقط میشه باهاش معلم شد که من اصلا معلمی رو دوست ندارم شاید هم نتونم دکترا بگیرم که استاد دانشگاه بشم و برا همین یا فیزیک نمیخونم یا اگه بخونم دو رشته ای میکنم یا اگه نتونستم دو رشته ای کنم کتاباشو میگیرم خودم برا تفریح کنار رشته ی اصلیم میخونمش! کلا چون از شیمی بدم میاد تمایلم به برق بیشتر از مکانیکه چون مکانیک شیمی داره ولی برق، شیمی نداره!:31: از بعضی از درسهای مهندسی مواد هم خوشم میاد!:31: هر چی هم بیشتر درباره رشته ها تحقیق میکنم بیشتر دودل میشم برا انتخاب رشته! کلا هر مهندسی رو که نگاه میکنم از بعضی از درسهاش خوشم میاد نه همه درسهاش! فعلا که نتونستم تصمیمو بگیرم. :41:

---------- Post added at 01:18 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

این عکس رو ببینید و روحیه بگیرید .
علی دایی دوبار دانشگاه شریف قبول شده . اگه من بودم چی میشد؟! :8:

بله ، علی دایی سال اول عمران شریف قبول شد اما بنا به دلایلی از دانشگاه شوتش کردن بیرون! :31:دوباره نشست خوند سال دوم متالوژی شریف قبول شد و دیگه بیشتر مراعات کرد و ننداختنش بیرون!:31:

yarane-naghdi
17-07-2011, 12:20

هوافضا اینطور که من یادمه فقط دانشگاه خواجه نصیر داشت + مالک اشتر(شاهین شهر) + دانشگاه امیرکبیر و شریف

یادگار ماندگار کانون مینویسه که برا دانشگاه شریف رتبه 500 و برا دانشگاه امیرکبیر رتبه 1200 منطقه1 لازمه .

البته رتبه هایی که یادگار ماندگار مینویسه میانه هست و ما نمونه همشهریمون داشتیم که در حالیکه یادگار ماندگار نوشته برا مهندسی شیمی دانشگاه خلیج حدود رتبه 1800 منطقه3 لازمه ولی با رتبه 3000 منطقه3 قبول شد سال 89 .

کلا میخوام بگم که همین رتبه هایی که برا هوافضای شریف و امیرکبیر نوشته میشه تا حدود دوبرابرش رو در نظر گرفت .

ضمنا باید بگم که قبولی در هوافضای خواجه نصیر از این دو دانشگاه آسونتره ولی شرمندم چون یادگار ماندگار ننوشته و تخمین رتبه گزینه2 هم از دسرس خارجه نتونستم حدودی بگم:11:

milla.online
17-07-2011, 13:12
بوشهر یه هوافضا خواجه نصیر سهمیه محروم داره که پارسال یکی از بچه ها (یه حامد نامی) با 3500 زدش رو هوا....
ولی فکر کنم بطور معمول خواجه نصیر هوافضا رو تا 1800 یا 2هزار بگیره....
بدی خواجه نصیر پراکنده بودن دانشکده هاش تو سطح شهره که همین دوستمون ازش نارحت بود... ولی قراره همش تو یه پردیس جمع بشه در سال های آینده

yarane-naghdi
17-07-2011, 16:01
بوشهر یه هوافضا خواجه نصیر سهمیه محروم داره که پارسال یکی از بچه ها (یه حامد نامی) با 3500 زدش رو هوا....
ولی فکر کنم بطور معمول خواجه نصیر هوافضا رو تا 1800 یا 2هزار بگیره....
بدی خواجه نصیر پراکنده بودن دانشکده هاش تو سطح شهره که همین دوستمون ازش نارحت بود... ولی قراره همش تو یه پردیس جمع بشه در سال های آینده

هرمزگان سهمیه داره ولی بهترین دانشگاهش که سهمیه داره "دانشگاه شیراز" هست:18:

Aryana_b
17-07-2011, 16:12
مرسی دوستان
یه سوال دیگه یه سری دورو بریام میگن برا انتخاب رشته پیش 3-4 تا مشاور توپ برو تا ضرر نکنی نظر شما چیه؟یعنی لازمه اینقدر؟ فوقش 2تا دیگه نه؟؟؟؟ اصلا خودم نمیتونم؟
راجع به انصراف ندادن دانشگاه شبانه و همزمان کنکور دادن کسی نمیدونه؟

Aryana_b
17-07-2011, 16:18
دانشگاههای خوب دیگه ای هم هست که با 3000 رشته های خوبی مثل مهندسی کامپیوتر و مهندسی شیمی و صنایع و متالوژی و... رو بیاری.چرا با این رتبه خوب سال دیگه ؟؟؟؟ 1 سال خیلی زیااااااده

تو تهران؟مثلا چه دانشگاهی؟غیرانتفاعی؟

juventuss
17-07-2011, 16:29
بچه ها این تاپیک رو دیدین ؟!!!

»»» اعتراض به سازمان سنجش در مورد یک موضوع * خیلی مهم * اگه کنکوری نیستی بازهم نگاه کن !

vahid-p
17-07-2011, 16:59
آقا من یه بار مراحلش رو گفتم. و اینکه برید کتابهاش رو ببینید جز دو مرحله آخره. قبلش شما باید برید و چارت درسی اون رشته رو ببینید. تا با عناوینش آشنا بشید و ببینید کدوما به نظرت بیشتر علاقه داری. بعد میری کتابها رو نگاه می کنی. بعدش هم از دانشجوها یا فارغ التحصیلان اون رشته در مورد رشته و آینده کاریش پرس و جو می کنید.
موفق باشید!

bnmnb
17-07-2011, 17:01
مرسی دوستان
یه سوال دیگه یه سری دورو بریام میگن برا انتخاب رشته پیش 3-4 تا مشاور توپ برو تا ضرر نکنی نظر شما چیه؟یعنی لازمه اینقدر؟ فوقش 2تا دیگه نه؟؟؟؟ اصلا خودم نمیتونم؟
راجع به انصراف ندادن دانشگاه شبانه و همزمان کنکور دادن کسی نمیدونه؟
به نظر من این کار رو بکن چه مشکلی داره مگه؟؟؟؟
100 هزار تومن هم خرج کنی ولی آخرش به 1 نتیجه خوب برسی می ارزه

vahid-p
17-07-2011, 17:18
دوست عزیز صد تا رشته تا الان عوض کردی. منم اول دوست داشتم برم هوافضا ولی بعد که چارت درسیش رو دیدم پشیمون شدم، چون که خیلی خیلی مکانیکیه و اکثرا یک آیرو قبلش اومده یعنی مکانیک در هوا!

موفق باشی.

milla.online
17-07-2011, 17:31
هرمزگان سهمیه داره ولی بهترین دانشگاهش که سهمیه داره "دانشگاه شیراز" هست:18:

اره... متاستفانه برای استانای دیگه زیاد رشته شهر های توپ نزاشتن... فقط کرمانشاه خوبه با بوشهر
کرمانشها 4 تا سهمیه برق شریف داره... فکر کنم بچه های اونجا با رتبه 500 هم بتونن بیارنش
بوشهر هم:3 تا نفت شریف،3 تا مهندسی پزشکی امیرکبیر،1 هوافضای خواجه نصیر،یه it تهران،2 تا خطوط ریلی علم و صنعت رو واسه تهران داره.... به نظر من اگه بچه های استان به ریلی علاقه دارن بزنن... چون تا چند سال دیگه بوشهر هم راه آهن دار میشه... و خب مهندسای بومی می تونن خیلی بدرد بخورن....:8:

avator20002000
17-07-2011, 22:13
بچه ها این تاپیک رو دیدین ؟!!!

»»» اعتراض به سازمان سنجش در مورد یک موضوع * خیلی مهم * اگه کنکوری نیستی بازهم نگاه کن !

بازدیدشو می دیدی می دیدی همه دیدن کاری نمیشه زیاد تو این مدت انجام داد جز اینکه زود انتخاب رشته کنی تا بقیه برات کشکش نکن

meragj2
17-07-2011, 23:31
نوشته شده توسط parsa700

اگه منظورت دکترا پیوسته بیوتکنولوژی هست که خیلی فراتر از اون چیزیه که فکر می کنی؛ یا باید المپیاد(ریاضی فیزیک زیست و ...) باشی یا رتبت زیر 100 بشه دانشگاه تهران قبول بشی، تازه اون موقع اینترویو می شی؛ سالی 10 نفر! همین.
فقط هم باید بری خارج واسه کار اینجا خبری نیس.

vahid-p
18-07-2011, 02:38
اگه منظورت دکترا پیوسته بیوتکنولوژی هست که خیلی فراتر از اون چیزیه که فکر می کنی؛ یا باید المپیاد(ریاضی فیزیک زیست و ...) باشی یا رتبت زیر 100 بشه دانشگاه تهران قبول بشی، تازه اون موقع اینترویو می شی؛ سالی 10 نفر! همین.
یعنی برا سالی ده نفر هم تو ایران کار نیست؟ بالاخره یکی دو موسسه برای پژوهش و اینا هست که. البته فکر کنم این ده نفر خیلی راحت جذب خارج میشن.

avator20002000
18-07-2011, 06:22
نه اونجریا هم نیستش چون ایران تازه اومده چند سالی انقدر کمه فارغ التحصیلاش میتونی بری هندم بخونی .

parsa700
18-07-2011, 09:01

lمنظورم همون دکترای پیوسته هست.اصلا کارشناسیش وجود نداره.اما اگر یک سری رشته ها رو کارشناسی بخونی می تونی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی بخونی که ظرفیتش هم خیلی کم نیست.

در ضمن اضافه می کنم رتبه ی زیر 100 نمی خواد.طبق دفترچه ی شماره ی 2 کنکور سراسری باید رتبه ی کشوری زیر 500 داشته باشی(بدون هیچ گونه سهمیه ای(منظورم سهمیه ی شاهد و این جور سهمیه هاست)).کودکان جشنواره ی خوارزمی هم یک شانس هایی دارند.من اگه زیر 500 می شدم مصاحبه رو قبول بودم چون خیلی این رشته رو دوست دارم قانعشون می کردم:20:.خلاصه اگر کسی زیر 500 شد بزنه که خیلی رشته ی باحالیه.رشتش کاملا تحقیقاتیه و در صنعت بیشتر توی زمینه ی دارو ها کاربرد داره.هی ما که یه سال تحقیق کردیم آخر سر کنکور رو خراب کردیم و طبق تخمینات موجود هم رتبم میشه 15000 کشوری.فقط30 برابر بیشتر!

اگر کسی سوالی در این مورد داشت می تونه از من بپرسه!

avator20002000
18-07-2011, 10:23
غیر از اون از شاخه های زیست شناسی بیوتکنولوژی هم داریم با اون کمی تفاوت داره برای لیسانس هم هستش

bnmnb
18-07-2011, 11:04
lمنظورم همون دکترای پیوسته هست.اصلا کارشناسیش وجود نداره.اما اگر یک سری رشته ها رو کارشناسی بخونی می تونی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی بخونی که ظرفیتش هم خیلی کم نیست.

در ضمن اضافه می کنم رتبه ی زیر 100 نمی خواد.طبق دفترچه ی شماره ی 2 کنکور سراسری باید رتبه ی کشوری زیر 500 داشته باشی(بدون هیچ گونه سهمیه ای(منظورم سهمیه ی شاهد و این جور سهمیه هاست)).کودکان جشنواره ی خوارزمی هم یک شانس هایی دارند.من اگه زیر 500 می شدم مصاحبه رو قبول بودم چون خیلی این رشته رو دوست دارم قانعشون می کردم:20:.خلاصه اگر کسی زیر 500 شد بزنه که خیلی رشته ی باحالیه.رشتش کاملا تحقیقاتیه و در صنعت بیشتر توی زمینه ی دارو ها کاربرد داره.هی ما که یه سال تحقیق کردیم آخر سر کنکور رو خراب کردیم و طبق تخمینات موجود هم رتبم میشه 15000 کشوری.فقط30 برابر بیشتر!

دوستمون احتمالا منظورشون رتبه 100 منطقه 1 بوده که تقریبا می شه همون 500 کشوری

parsa700
18-07-2011, 12:17
غیر از اون از شاخه های زیست شناسی بیوتکنولوژی هم داریم با اون کمی تفاوت داره برای لیسانس هم هستش

من که تا حالا ندیدم.فقط زیست شناسی سلولی-مولکولی رو دیدم که وجود داره.اگر واقعا یه رشته ی مرتبط با اون هم باشه من حتما می خونم (مهم نیست اگه تجربی هم بود شاید یه سال دیگه موندم کنکور دادم).شما اطلاعات بیشتری دارید؟

lohrasbi
18-07-2011, 13:10
بچه ها این سوال رو دوستم گفت بیام بپرسم:
اگه یکی نرم افزار خواجه نصیر قبول شه و سه ترم معدل بالا بیاره، میتونه دانشگاهش رو عوض کنه و بره نرم افزار امیر کبیر؟
کلا قضیه ی این انتقالی ها و شرایطش چیه؟

avator20002000
18-07-2011, 13:46
کلا انتقالی شرایط پیچیده ای داره تو هر جا یه جوره!از اول یه جایی بزن که می خوای که بعدش مجبور به تغییر جا نشی

brave_ie
18-07-2011, 13:54
اصلا مگه چقد این دانشگاه ها با هم فرق میکنن
امیرکبیر فعلا مهمان نمیگیره...

alirecoba2
18-07-2011, 14:23
انتقالی گرفتن دائمی از دانشگاه کوچیک به بزرگ تقریبا غیر ممکنه!خیلی سخته
مهمان میتونید بشید 1 ترم!
مثلا یکی از رفقام از بیرجند ترم قبلی اومد فردوسی مهمان شد
الان برگشت

hapoogold
18-07-2011, 14:59
سلام
من هرجارو گشتم نتونستم دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (سال 1390) رو پیدا کنم. (خودم میدونم که زمان انتخاب رشته گذشته، اما لازم دارم دفترچه رو). کسی میتونه کمک کنه؟
کسی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (سال 1390) رو داره یه جایی آپلود کنه ما دانلود کنیم؟

ممنون

vahid-p
18-07-2011, 15:00
اگه یکی نرم افزار خواجه نصیر قبول شه و سه ترم معدل بالا بیاره، میتونه دانشگاهش رو عوض کنه و بره نرم افزار امیر کبیر؟
من فقط اینو میدونم که مثلا شما مهندسی نرم افزار خواجه نصیر رو می خونید، اگه سه ترم معدلت بالای 17 بشه می تونی هر رشته ای رو تو اون دانشگاه انتخاب کنی. درسته میشه دانشگاه دیگه هم بری، ولی خب حتما شرایط داره و باید دانشگاه مقصد قبول کنه. و گرنه هر چی معدل بالای 17 باشه که در کل کشور خیلی میشه همه میرن برق شریف بخونن. حالا آیا این دانشگاه قبول می کنه؟ مسلما نه. ولی تو دانشگاه خودت فکر کنم حتما قبول کنن.

avator20002000
18-07-2011, 15:14
سلام
من هرجارو گشتم نتونستم دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (سال 1390) رو پیدا کنم. (خودم میدونم که زمان انتخاب رشته گذشته، اما لازم دارم دفترچه رو). کسی میتونه کمک کنه؟
کسی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (سال 1390) رو داره یه جایی آپلود کنه ما دانلود کنیم؟

ممنون
دانشگاه ازاد و سراسری لینکاشون تا چند سال کار می کنه اگه لینکه موقع ثبت نامو داشته باشی هم میشه

-----------------------
----------------
----------
0
این خبرم برای بچه هایی که پزشکی می خوان بدنه.28 ام ظهر کارتا میاد پزشکی و دندونو و دارو صبح 31 امتحانشونه بقیه(پیراپزشکی ها) ظهر امتحانه

hapoogold
18-07-2011, 15:18
دانشگاه ازاد و سراسری لینکاشون تا چند سال کار می کنه اگه لینکه موقع ثبت نامو داشته باشی هم میشه

-----------------------
----------------
----------

متاسفانه لینک موقع ثبت نام رو ندارم. به خاطر همین اینجا دارم میپرسم که اگه کسی داره، یا میدونه از کجا میشه دانلود کرد، کمک کنه
؟؟؟

yarane-naghdi
18-07-2011, 20:02
الان برگشت

جالبه مدتی پیش دانشگاه بیرچند یکی از دانشگاهاییی بود که متقاضیان انتقال از اون دانشگاه ها بیشترین تعداد رو داشت و در مقابلش دانشگاه فردوسی از 3 دانشگاهی بود که بیشترین متقاضی برای ورود برخوردار بود . جالبه هردوتاشون الان در مثال شما هستند :18:

meragj2
18-07-2011, 22:36

من امروز از یک مشاور پرسیدم گفت زیر 50 می خواد ؛ حالا هرچی...
تازه بعد از این واسه مصاحبه میری. امسال رتبه 7 کنکور تجربی رو از مصاحبه رد کردن! دندون تهران می خوند.
4 سال آخر دوره رو در یک کشور دیگه می گذرونین.
دوباره تاکید می کنم در صورت گرفتن PhD اگر اینجا بمونین مجبورین با هزینه خودتون کار کنین؛ چیزی اختراع کنین و هدیه کنیدش به جهاد دانشگاهی(اینو 2 تلویزیون دیدم) چیزی هم به شما نمی ماسه!
ولی شرایط کارش خارج از کشور (کانادا و آمریکا) فوق العاده است! اولین سال کارتون اندازه یک دندانپزشک درآمد خواهید داشت.
افسوس که 90 % کسایی که اینو خوندن دستشون به این رشته نمی رسه!

vahid-p
18-07-2011, 23:10
افسوس که 90 % کسایی که اینو خوندن دستشون به این رشته نمی رسه!
اگه زیر پنجاه بخواد که شاید به 100 درصد هم برسه.
یه تک رقمی داریم تو فروم که اونم ریاضیه.
البته نمی دونم از ریاضی میشه رفت یا نه.

meragj2
19-07-2011, 00:04
از ریاضی هم میشه ...
2 دوره لیسانس چند واحد ریاضی هم باید پاس کنن.
از کجا می دونی تک رقمیه؟

milla.online
19-07-2011, 00:40
من دفترچه پارسال رو چک کردم..برای phd بیوتتکنولوژی از ریاضی باید رتبه کشوری زیر 500 باشه... یا شرطای دیگه مثل المپیاد و...

parsa700
19-07-2011, 07:55

شما دقیقامی دونید چه رشته هایی هستند؟تا اون جاییکه من می دون فقط زیست شناسی سلولی-مولکولی وجود داره.زیر 500 هم کلا فرمالیته است .و بالا ترین رتبه ای که در تاریخ ثبت شده150 کشوری بوده.بچه ها اگر اطلاعاتی درمورداینکه لیسانس رو چی بخونم که بتونم برای فوق یه رشته ی شبه بیوتکنولژیایی ادامه بدم دارید بگید لطفا.

avator20002000
19-07-2011, 08:37
چرا انقدر خودتونو اذیت می کنید.اگه خیلی علاقه به این رشته دارید می تونید برید هند راحت این رشترو بخونید ایرانم قبولش داره.مدرک انگلیسی هم می گیرید که ارزشش از فارسی بیشتره!

شما دقیقامی دونید چه رشته هایی هستند؟تا اون جاییکه من می دون فقط زیست شناسی سلولی-مولکولی وجود داره.زیر 500 هم کلا فرمالیته است .و بالا ترین رتبه ای که در تاریخ ثبت شده150 کشوری بوده.بچه ها اگر اطلاعاتی درمورداینکه لیسانس رو چی بخونم که بتونم برای فوق یه رشته ی شبه بیوتکنولژیایی ادامه بدم دارید بگید لطفا.
شما اگه بیوتکنولوژی انقدر علاقه داری باید بری هند بالا هم گفتم!
بیوتکنولوژی سلولی مولکولی کمی با اون تفاوت داره

GENERAL_RAAAM
19-07-2011, 08:56
یه سوال:من به احتمال زیاد امسال مکانیک دانشگاه اصفهان قبول میشم اما دانشگاه صنعتی فکر نکنم قبول بشم به نظر شما برم دانشگاه اصفهان یا صبر کنم برای سال دیگه؟

milla.online
19-07-2011, 09:20
چرا انقدر خودتونو اذیت می کنید.اگه خیلی علاقه به این رشته دارید می تونید برید هند راحت این رشترو بخونید ایرانم قبولش داره.مدرک انگلیسی هم می گیرید که ارزشش از فارسی بیشتره!

شما اگه بیوتکنولوژی انقدر علاقه داری باید بری هند بالا هم گفتم!
بیوتکنولوژی سلولی مولکولی کمی با اون تفاوت داره

اره هند داره...
ايتاليا هم دوتا از دوستام رفتن... البته آزمون ورودي داشت... هزينش هم سالي 12 تومن فكر كنم..

shabeashegha
19-07-2011, 10:30
سلام

دوستان يه لطف ميكنين يه سري از رشته هاي خوب تجربي كه حداقل براي آينده يه اميدي داشته باشي كه با مدركت يه لقمه نون دربياري معرفي كنين

اگرم درمورد حداقل رتبه هاي قبوليشون اطلاعي دارين بگين ممنونتتون ميشم:10:
شما منظورت از یه لقمه نون چیه؟اگه صرفا در اوردن پوله که همه رشته ها پول توشون هست ولی کم و زیاد داره ولی اگه بخوایم بگیم کدوما بازار کاره بهتری داره باید بگم اول از همه رشته های دکترای حرفه ای هستن . توی دکتراها اول دندونپزشکی/ بعد داروسازی بعد پزشکی عمومی (هر سه رشته عمومی فرض شده تخصصاشون جابه جا میشن)
بعد کارشناسیا: اول از همه فیزیوتراپی/بعد اعضای مصنوعی/بعد بینایی سنجی و باقیه رشته های مرتبط به پزشکی مثل اتاق عمل و هوشبری و علوم آزمایشگاهی و .... در نهایت هم رشته های باقی مونده
بعد از اومدن نتایج کانون فرهنگی قلم چی یه مجله +یه سی دی + یادگار ماندگار میده بیرون که همه نیاز شما رو برطرف میکنه مثلا اینکه هر رشته چیه؟تا چه مقطعی میتونی ادامه تحصیل بدی؟بازار کارش چیه؟بعد از فارغ التحصیلی توی بازار دقیقا چه وظیفه ای به عهده میگیری؟بازار کارش اشباع هست یا نه؟بعضی از درسایی که میخونی توی دانشگاه و خلاصه تقریبا همه چیز رو راجبه رشته میگه (البته من مجله پارسالشو نگاه کردم همه رشته ها توش نیست. رشته های پر جمعیت رو بیشتر گذاشته)
یادگار ماندگار هم که رتبه آخرین قبولیارو میتونی ببینی :46:

bazisaz
19-07-2011, 10:36
آقا ما که گزینه 2 بودیم که یادگار ماندگار نداریم:41: کسی نمیدونه آخرین رتبه قبولی دندون اصفهان چنده؟

lifepatogh
19-07-2011, 10:36
الان برگشت
مطمئنی فقط واسه 1 ترم میشه انتفالی گرفت:18:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ا خه رئیس سازمان سنجش که اعلام کرده بود 1 ترم باید تو همون دانشگاهی که قبول شدی بخونی بعد میشه ترمایه بعدو انتقالی گرفت:11::11::11:

AB
19-07-2011, 10:48
آقا ما که گزینه 2 بودیم که یادگار ماندگار نداریم:41: کسی نمیدونه آخرین رتبه قبولی دندون اصفهان چنده؟

آخرین رتبه رو ننوشته ولی میانه رتبه در منطقه یک ۲۴۲ هست.

farhad1122
19-07-2011, 11:36
یه سوال:من به احتمال زیاد امسال مکانیک دانشگاه اصفهان قبول میشم اما دانشگاه صنعتی فکر نکنم قبول بشم به نظر شما برم دانشگاه اصفهان یا صبر کنم برای سال دیگه؟
به نظر من همین امسال برو دانشگاه اصفهان! یکسال پشت کنکور موندن زیاده و شوخی نیست! هر اتفاقی هم ممکنه بیفته تو یکسال و ممکنه سال دیگه هم نتونی رتبه دلخواهت رو بیاری! بهتره ریسک نکنی و همین امسال بری دانشگاه اصفهان. البته اختلاف رتبه قبولی برای مکانیک صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان شاید 1000 تا بیشتر نباشه و اگه مطمئنی اصفهان قبول میشی شاید شبانه صنعتی اصفهان بتونی قبول شی.به هر حال دانشگاه اصفهان هم دانشگاه خوبیه. البته مسلما صنعتی اصفهان یه چیز دیگه است! ولی اگه امسال دانشگاه اصفهان قبول شدی به نظر من شک نکن و حتما برو! :46:

avator20002000
19-07-2011, 11:40
کارتا اومد رو سایت azmoon.org الان
من بازم جای قبلیم افتادم!:31:
علوم تفریحات!:27:

brave_ie
19-07-2011, 12:13

شما اگر میخوای واقعا مکانیک بخونی که خب دانشگاه صنعتی اصفهان اگر منظورته خیلی خوبه...
اینو جدی میگم که واقعا دانشگاه اونقدرها هم تاثیر نداره هر چند بی تاثیر نیست
ولی یک سال موندن اصلا صرفه نداره...:10:

milla.online
19-07-2011, 12:28
کارت منم اومد..... کازرون صبح جمعه...با بچه ها قراره هم بریم تفریح هم آزمون... :8:

bnmnb
19-07-2011, 13:06
عزیز حتما برو دانشگاه خوبیه اگه خودت بخونی همه دانشگاهها خوب می شن
آخره تابستون هم gears of war 3 میاد نمی تونی برا کنکور درس بخونی :31:

AHRokal
19-07-2011, 14:08
دانشگاه علم و صنعت:
دانشگاه علم و صنعت بعنوان چهارمین دانشگاه برتر کشور در حوزه فنی مهندسی دارای تنوع نسبتا قابل قبولی از لحاظ رشته های موجود در دانشگاه می باشد که این رشته ها عبارتند از: 1-مهندسی برق 2-مهندسی مکانیک 3-مهندسی عمران 4-مهندسی صنایع 5-مهندسی کامپیوتر در دو گرایش 6-مهندسی شیمی 7-مهندسی راه آهن در سه گرایش 8-مهندسی مواد و متالورژی در سه گرایش 9-مهندسی خودرو 10 مهندسی معماری 11- فیزیک 12-ریاضی
درباره ی کیفیت ساختمانها موجود در دانشگاه باید گفت طی چند سال اخیر موج ساخت و ساز در دانشگاه شدت گرفته و دانشگاه بسیار از این لحاظ در شرایط خوبی قرار دارد، این ساخت و سازها در سالهای اخیر عبارتند از: 1-ساختمان دانشکده ریاضی 2-مجتمع کلاسهای علوم پایه 3-دانشکده مهندسی برق 4-دانشکده مهندسی صنایع 5-دانشکده مهندسی کامپیوتر (در شرف بهره برداری) 6-دانشکده مهندسی عمران (در شرف بهره برداری) 7-مجموعه ورزشهای آبی 8-کتابخانه ی مرکزی و مرکز اطلاع رسانی(در حال ساخت) که انصافا هم ساختمانهای جدید دانشگاه بسیار با کیفیت و شیک ساخته می شوند.
اما همه ی این تعریفها و تمجیدها که از دانشگاه کردم به این معنی نیست که شما را به انتخاب دانشگاه علم و صنعت ترغیب کنم...بلکه برعکس می خواهم خدمتتان عارض شوم اگر در پی این هستید که به یک دانشگاهی بروید که در آینده از اینکه در آن دانشگاه تحصیل می کنید احساس خوبی داشته باشید شدیدا توصیه می کنم که علم و صنعت را انتخاب نکنید... علم و صنعت را دانشجویانش به هیچ وجه دوست نمی دارند...علی رغم امکانات منحصر بفرد(به معنای واقعی کلمه منحصر بفرد)...والسلام.

hapoogold
19-07-2011, 15:01
سلام

ممنون

hermione
19-07-2011, 18:12
مطمئنی فقط واسه 1 ترم میشه انتفالی گرفت:18:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ا خه رئیس سازمان سنجش که اعلام کرده بود 1 ترم باید تو همون دانشگاهی که قبول شدی بخونی بعد میشه ترمایه بعدو انتقالی گرفت:11::11::11:
با دیدن این مطلب تصمیم گرفتم یه شرح کامل از انتقالی و مهمانی بنویسم ( به عنوان یه تجربه دار و این که توی 1سالی که گذشت مرتب پیگیرش بودم )
چون واقعاَ هیچ پست کاملی در این زمینه توی این فروم ندیدم و کمبودشو حس می کردم .
اولاَ که چیزی به نام انتقالی در همون اول وجود نداره ( به جز در موارد خاص مثلا انتقالی دائم فرزند اعضای هیئت علمی دانشگاه مقصد و همچنین یه سری تبصره و استثنا برای خانواده های شهدا ، جانبازان و ... )
پس اگه پدر و مادرتون عضو هیئت علمی دانشگاهی نیستن که تصمیم دارید برید و نه جز دومی ...چیزی به نام انتقالی دائم (قبل از مهمانی ) و نیز مهمانی در ترم 1تعریف نشده . پس با این حساب باید حداقل 1 ترم بخونید ( احتمال رخ دادن همین حداقل زیر 5درصد هست و به نظرم شما توی ذهنتون حداقل 2 ترم در نظر بگیرید که باید توی شهر قبولیتون درس بخونید)
ترم 1 آبان توی سایت سازمان سنجش فرمی تحت عنوان "مهمان مبنا" میاد
مهمانی مبنا به درد اون افرادی میخوره که حداقل 90 تا 95 درصد نمره قبولی در دانشگاه مورد نظر رو در کنکور سراسری اوردن .داشتم دوستی که رتبش 2500 شده بود و در خواست برای مکانیک صنعتی اصفهان داده بود وقبول شده بود ( فکر می کنم مکانیک صنعتی اصفهان پارسال تا 2000 گرفته بود )
پس اگه رشتتون مثلا در دانشگاه x تا رتبه 2000 گرفته و شما 5000 شدید باید قید اینو بزنید. وبرید به دنبال مهمانی عادی.
**مهمانی مبنا 1ترم هست و باقی ماندن دانشجو به نظر مقصد وابسته هست و در صورت موافقت تا هر زمانی دوره شبانه محسوب میشه و مدرک هم دانشگاه مبدا صادر میکنه **
مهمانی عادی : قبلاَ باید برای درخواست این مهمانی فرم مهمانی در دانشگاه مبدا (همونجا که داری درس می خونی ) پر میکردیم و امضای مدیر گروه ، معاونت آموزشی دانشکده ، آموزش دانشکده میگرفتیم بعد فرم رو به دانشگاه مقصد تحویل میدادیم که البته همین امضا گرفتن از مبداَ 7 خوان رستم سخت تر بود
******چون معمولاَ این دانشگاه مبداَ هست که مخالفت زیادی می کنه******
مدیر گروه میگفت اگه قرار باشه همه غیر بومی ها برن دیگه کسی اینجا نمی مونه!
با فرض موافقت در دانشگاه مبداَ فرم میرفت دانشگاه مقصد و اونجا بررسی میشد اولویت هم قرار میدن با
1- دانشجوی دختر
2-فرد متأهل
3-دانشجویی که مشکل حاد پزشکی داشته باشه (که واسش کمیسیون تشکیل میدن و سختیه خودشو داره)
4-مسافت زیاد (هر چقدر مسافت دانشگاه مبدا و مقصد -یعنی جایی که فرد ساکن بوده قبلاَ- بیشتر باشه احتمال موافقت بیشتره
5-دانشجوی با معدل بالا (که دقیقاَ همینجا یه تناقضی پیش میاد معمولاَ کسی که معدلش بالاهست دانشگاه مبداَ به این راحتی موافقت نمی کنه که اصلا بخواد به این مرحله برسه
اما الان 3ماه هست که سامانه اینترنتی تشکیل دادن و اونجا فرم پر می کنید ( برای ترم پاییز اردیبهشت سال تحصیلی قبل و برای ترم زمستان آبان ثبت نامشه ) دیگه امضا گرفتن از اون افراد توی دانشگاه مبداَ و همچنین تحویل فرم از روی دوشتون برداشتن و صدالبته که احتمال موافقت هم پایین اومده چون دیگه شما توی این پروسه نقشی ندارید و الان میگن دیگه نباید به دانشگاه مبدا ومقصد مراجعه کنید !!!!
اون اولویت هایی که برای موافقت در دانشگاه مقصد در روش قدیمی گفتم همچنان در این روش (اینترنتی) وجود داره
در صورتی که جز موارد خاص هستید مدارکتون باید اسکن و ارسال بشه.
بعد از اینکه موفق شدید مهمانی بگیرید شما حداقل 3ترم مهمان هستید و بعد از 3ترم برای شما تصمیم میگیرن که
1-شمارو برگشت بدن به دانشگاه مبداَ
2-مهمانی دائم به شما بدن
3-مهمان تبدیل بشه به انتقالی دائم
و همه ی اینا به معدل شما توی مقصد بستگی داره ( که البته قانون هر دانشگاهی فرق داره مثلاَ یه دانشگاهی میگه بایدمعدل از میانگین هم رشته و هم ورودیهات بالاتر باشه یه دانشگاه میگه باید جز 5%باشی )
حالا اگه شماره 1 اتفاق بیوفته که می تونم با جرأت بگم شما 3ترم یا 1/5 سال از وقتتون هدر دادید چون وقتی شما بر میگردید به دانشگاه مبداَ وهیچکدومتون از واحد هایی که پاس کردید توی 3ترم گذشته قبول نمی کنن
شماره 2 ، شما تا آخر کارشناسی اونجا به عنوان مهمان هستید ( یعنی دوره شبانه حساب میشید وباید پول شبانه بدید ) بعلاوه اینکه مدرکتون از دانشگاه مبدا صادر میشه .
شماره 3، بهترین حالت ممکن از دوره شبانه در میاید (روزانه میشید ) و مدرک هم دانشگاه مقصد صادر می کنه .

فقط در مورد دانشجوهای دوره شبانه که میخوان مهمانی بگیرم اطلاعی ندارم اونا وضعیتشون چی میشه و گرنه درمورددانشجوهای روزانه که قصد مهمانی( در همان رشته تحصیلی و در دانشگاهی که ساکن اون شهر هستن ) دارن سعی کردم تمام نکاتی که به خاطر دارم بگم.
اگه سوالی بود در خدمتم

ahmad72
19-07-2011, 18:40
دانشگاه علم و صنعت:
دانشگاه علم و صنعت بعنوان چهارمین دانشگاه برتر کشور در حوزه فنی مهندسی دارای تنوع نسبتا قابل قبولی از لحاظ رشته های موجود در دانشگاه می باشد که این رشته ها عبارتند از: 1-مهندسی برق 2-مهندسی مکانیک 3-مهندسی عمران 4-مهندسی صنایع 5-مهندسی کامپیوتر در دو گرایش 6-مهندسی شیمی 7-مهندسی راه آهن در سه گرایش 8-مهندسی مواد و متالورژی در سه گرایش 9-مهندسی خودرو 10 مهندسی معماری 11- فیزیک 12-ریاضی
درباره ی کیفیت ساختمانها موجود در دانشگاه باید گفت طی چند سال اخیر موج ساخت و ساز در دانشگاه شدت گرفته و دانشگاه بسیار از این لحاظ در شرایط خوبی قرار دارد، این ساخت و سازها در سالهای اخیر عبارتند از: 1-ساختمان دانشکده ریاضی 2-مجتمع کلاسهای علوم پایه 3-دانشکده مهندسی برق 4-دانشکده مهندسی صنایع 5-دانشکده مهندسی کامپیوتر (در شرف بهره برداری) 6-دانشکده مهندسی عمران (در شرف بهره برداری) 7-مجموعه ورزشهای آبی 8-کتابخانه ی مرکزی و مرکز اطلاع رسانی(در حال ساخت) که انصافا هم ساختمانهای جدید دانشگاه بسیار با کیفیت و شیک ساخته می شوند.
خوب ....

اما همه ی این تعریفها و تمجیدها که از دانشگاه کردم به این معنی نیست که شما را به انتخاب دانشگاه علم و صنعت ترغیب کنم...بلکه برعکس می خواهم خدمتتان عارض شوم اگر در پی این هستید که به یک دانشگاهی بروید که در آینده از اینکه در آن دانشگاه تحصیل می کنید احساس خوبی داشته باشید شدیدا توصیه می کنم که علم و صنعت را انتخاب نکنید... علم و صنعت را دانشجویانش به هیچ وجه دوست نمی دارند...علی رغم امکانات منحصر بفرد(به معنای واقعی کلمه منحصر بفرد)...والسلام.
جاااااااااااان؟
شما خوبی ها رو گفتی بعد یهو گفتی بده و هیچ دلیلی نیاوردی.
خب چرا بده؟

AHRokal
19-07-2011, 19:04
خوب ....

جاااااااااااان؟
شما خوبی ها رو گفتی بعد یهو گفتی بده و هیچ دلیلی نیاوردی.
خب چرا بده؟

ببینید اصلا جو دانشگاه یه جوریه که همه چیز روی مخ دانشجوهاست...از اون روز اول که معارفه شروع میشه همه چیز طوری رقم میخوره که باعث میشه دانشجوها نسبت به دانشگاه حس بدی پیدا کنند.... خیلی مسائل هست که من نمیتونم بطور کامل باز کنم تو فضای اینترنت...تمامی کلاس های عمومی و علوم پایه تفکیک جنسیتی هستند...حراست به همه چیز گیرهای الکی میده...وارد دانشگاه که میشی یه چیزی به اسم منشور پوششی زدند یه دونه واسه دانشجوهای پسر یه دونه واسه دانشچوهای دختر که یه چیزهایی توش نوشته که واقعا آدم نمی دونه چی بگه؟! ببینید از این مسائل خیلی زیاده اونجا...اینهایی که من گفتم شاید به خودی خود چیزهای بزرگی به نظر نیان ولی باعث میشن که دانشجو از دانشگاهش یه جورایی دلزده بشه...

GENERAL_RAAAM
19-07-2011, 21:22
دانشگاه صنعتی اصفهان شبانه مکانیک داره؟

farhad1122
19-07-2011, 21:40
دانشگاه صنعتی اصفهان شبانه مکانیک داره؟
پارسال که داشت. البته ظرفیتش بیشتر از 5 نفر نبود حالا دقیق یادم نیست چند تا بود اما شاید امسال بیشترش کنن.

milla.online
19-07-2011, 21:46
البته می نویسن 5 نفر... اما بیشتر میگیره...

MrGee
19-07-2011, 21:58
دوستان معلوم نمي شه كه دقيقا چه روزي از هفته اول مرداد نتايج مياد؟

يعني يه روز ثابت نيست كه هر سال همون موقع نتيجه ها بياد؟

avator20002000
19-07-2011, 22:03

هفته دوم میادش یه چند روز دیگه تو همشهری می نویسه

milla.online
19-07-2011, 22:08
به نظرم رو 12 ام بیاد.... پارسال هم همین حدودا بود

farhad1122
19-07-2011, 22:54
به نظرم رو 12 ام بیاد.... پارسال هم همین حدودا بود
مطمئنی؟ من به نظرم میاد بعد از 15 مرداد نتیجه ها رو داده بودن! شاید 18 یا 19 مرداد بود! آخه پارسال کنکور رو خراب کرده بودم زیاد خاطرش خوب نبود درست یادم نیست!:31:

milla.online
19-07-2011, 23:08
آره منم یه تاریخ 18 تو ذهنمه حالا نمی دونم تاریخ شروع انتخاب رشته بود... یا دادن کارنامه ها.......
شاید هم فکر کنم 18 مال نتیجه نهایی بود...

Rainy eye
20-07-2011, 00:07

بستگی داره شما بخواید تو چه گرایشی از بیوتکنولوژی ادامه تحصیل بدین
بیوتکنولوژی در شاخه پزشکی،بیوتکنولوژی در شاخه کشاورزی و...
مثلاً برای بیوتکنولوژی کشاورزی میتونید مهندسی کشاورزی بخونید...همینو در تخصص خودم بود گفتم:31:

B L A S T E R
20-07-2011, 00:08
استرس دارم بچه ها : دی
کی میاد نتایج ؟
12 ام ؟
بعد چقد وقت داریم واسه انتخاب رشته ؟

ahmad72
20-07-2011, 00:21
تا اونجایی که من یادمه گفتن دهه ی دوم مرداد ...

hermione
20-07-2011, 00:36
پارسال 18،19 مرداد بود که اومد نتایج اولیه
یادمه خیلی اذیت کردن تا زدن تو سایت

Haniiii
20-07-2011, 08:01
امسال باید بیشتر طول بکشه اگر با سرعت پارسال بخوان انجام بدن کار رو ..

مگه قرار نیست هر درس به طور جداگانه تاثیر داده بشه .. خب پارسال فقط معدل بود .. اما امسال این همه اطلاعات تک درس باید پردازش بشه ! ... قاعدتا باید بیشتر طول بکشه اگر سرعتشون رو افزایش ندن !

پ.ن: من هنوز نمیدونم واقعا چه رشته ای علاقه دارم ... آخه این عناوین واحد ها و اطلاعاتی که تو نت هست به نظر من واقعیت اون رشته نیست ... کاش میتونستیم ببینیم از نزدیک چه خبره !

Reza31001
20-07-2011, 08:09

تا جون به لب نکن که نمی زنن
پارسال 12 ام 13ام بود تا صبح بیدار بودم sanjesh.org رو رفرش میکردم نزدن که!
آخرش هم روزی که قرار بود ساعت 12 شب بزنن تو سایت ساعت 8:30 زدن غافلگیر کردن
البته باز چون من از سر شب تو سایت بودم زود فهمیدم ولی یادمه ساعت 10 دیگه سایت باز نمیشد

مگه قرار نیست هر درس به طور جداگانه تاثیر داده بشه .. خب پارسال فقط معدل بود .. اما امسال این همه اطلاعات تک درس باید پردازش بشه ! ... قاعدتا باید بیشتر طول بکشه اگر سرعتشون رو افزایش ندن !
مطمئن باش اگه اطلاعات زود به دستشون برسه و بخوان سریع کار کنن 2 هفته بیشتر طول نمیکشه
سیاستشون میگه یک ماه!

alishadabmehr
20-07-2011, 08:21
دوستان تو رو خدا كمك كنيد داشتم دفترچه انتخاب رشته ي 89 رو مي خوندم ديدم دانشگاه علامه نيمه حضوري هم ورميداره و اول دفترچه رو هم خوندم كه كسانيكه نيمه حضوري قبول ميشن حداكثر 2 روز در هفته مي تونن برن دانشگاه و نصف شبانه هم شهريه بايد بدن...بنده فقط چندتا سوال داشتم از دوستان: ما خودمون بايد انتخاب كنيم چه دروسي رو بريم سركلاس يا نريم؟ بعد مدركي كه ميدن توش ميزنن مه ما نيمه حضوري خونديم؟ ارزش مدرك نيمه حضوري چقدره؟ تو رو خدا كمممممممك كنيد......هرچي مي دونين بگين....

avator20002000
20-07-2011, 08:53
با دیدن این مطلب تصمیم گرفتم یه شرح کامل از انتقالی و مهمانی بنویسم ( به عنوان یه تجربه دار و این که توی 1سالی که گذشت مرتب پیگیرش بودم )
چون واقعاَ هیچ پست کاملی در این زمینه توی این فروم ندیدم و کمبودشو حس می کردم .
اولاَ که چیزی به نام انتقالی در همون اول وجود نداره ( به جز در موارد خاص مثلا انتقالی دائم فرزند اعضای هیئت علمی دانشگاه مقصد و همچنین یه سری تبصره و استثنا برای خانواده های شهدا ، جانبازان و ... )
پس اگه پدر و مادرتون عضو هیئت علمی دانشگاهی نیستن که تصمیم دارید برید و نه جز دومی ...چیزی به نام انتقالی دائم (قبل از مهمانی ) و نیز مهمانی در ترم 1تعریف نشده . پس با این حساب باید حداقل 1 ترم بخونید ( احتمال رخ دادن همین حداقل زیر 5درصد هست و به نظرم شما توی ذهنتون حداقل 2 ترم در نظر بگیرید که باید توی شهر قبولیتون درس بخونید)
ترم 1 آبان توی سایت سازمان سنجش فرمی تحت عنوان "مهمان مبنا" میاد
مهمانی مبنا به درد اون افرادی میخوره که حداقل 90 تا 95 درصد نمره قبولی در دانشگاه مورد نظر رو در کنکور سراسری اوردن .داشتم دوستی که رتبش 2500 شده بود و در خواست برای مکانیک صنعتی اصفهان داده بود وقبول شده بود ( فکر می کنم مکانیک صنعتی اصفهان پارسال تا 2000 گرفته بود )
پس اگه رشتتون مثلا در دانشگاه x تا رتبه 2000 گرفته و شما 5000 شدید باید قید اینو بزنید. وبرید به دنبال مهمانی عادی.
**مهمانی مبنا 1ترم هست و باقی ماندن دانشجو به نظر مقصد وابسته هست و در صورت موافقت تا هر زمانی دوره شبانه محسوب میشه و مدرک هم دانشگاه مبدا صادر میکنه **
مهمانی عادی : قبلاَ باید برای درخواست این مهمانی فرم مهمانی در دانشگاه مبدا (همونجا که داری درس می خونی ) پر میکردیم و امضای مدیر گروه ، معاونت آموزشی دانشکده ، آموزش دانشکده میگرفتیم بعد فرم رو به دانشگاه مقصد تحویل میدادیم که البته همین امضا گرفتن از مبداَ 7 خوان رستم سخت تر بود
******چون معمولاَ این دانشگاه مبداَ هست که مخالفت زیادی می کنه******
مدیر گروه میگفت اگه قرار باشه همه غیر بومی ها برن دیگه کسی اینجا نمی مونه!
با فرض موافقت در دانشگاه مبداَ فرم میرفت دانشگاه مقصد و اونجا بررسی میشد اولویت هم قرار میدن با
1- دانشجوی دختر
2-فرد متأهل
3-دانشجویی که مشکل حاد پزشکی داشته باشه (که واسش کمیسیون تشکیل میدن و سختیه خودشو داره)
4-مسافت زیاد (هر چقدر مسافت دانشگاه مبدا و مقصد -یعنی جایی که فرد ساکن بوده قبلاَ- بیشتر باشه احتمال موافقت بیشتره
5-دانشجوی با معدل بالا (که دقیقاَ همینجا یه تناقضی پیش میاد معمولاَ کسی که معدلش بالاهست دانشگاه مبداَ به این راحتی موافقت نمی کنه که اصلا بخواد به این مرحله برسه
اما الان 3ماه هست که سامانه اینترنتی تشکیل دادن و اونجا فرم پر می کنید ( برای ترم پاییز اردیبهشت سال تحصیلی قبل و برای ترم زمستان آبان ثبت نامشه ) دیگه امضا گرفتن از اون افراد توی دانشگاه مبداَ و همچنین تحویل فرم از روی دوشتون برداشتن و صدالبته که احتمال موافقت هم پایین اومده چون دیگه شما توی این پروسه نقشی ندارید و الان میگن دیگه نباید به دانشگاه مبدا ومقصد مراجعه کنید !!!!
اون اولویت هایی که برای موافقت در دانشگاه مقصد در روش قدیمی گفتم همچنان در این روش (اینترنتی) وجود داره
در صورتی که جز موارد خاص هستید مدارکتون باید اسکن و ارسال بشه.
بعد از اینکه موفق شدید مهمانی بگیرید شما حداقل 3ترم مهمان هستید و بعد از 3ترم برای شما تصمیم میگیرن که
1-شمارو برگشت بدن به دانشگاه مبداَ
2-مهمانی دائم به شما بدن
3-مهمان تبدیل بشه به انتقالی دائم
و همه ی اینا به معدل شما توی مقصد بستگی داره ( که البته قانون هر دانشگاهی فرق داره مثلاَ یه دانشگاهی میگه بایدمعدل از میانگین هم رشته و هم ورودیهات بالاتر باشه یه دانشگاه میگه باید جز 5%باشی )
حالا اگه شماره 1 اتفاق بیوفته که می تونم با جرأت بگم شما 3ترم یا 1/5 سال از وقتتون هدر دادید چون وقتی شما بر میگردید به دانشگاه مبداَ وهیچکدومتون از واحد هایی که پاس کردید توی 3ترم گذشته قبول نمی کنن
شماره 2 ، شما تا آخر کارشناسی اونجا به عنوان مهمان هستید ( یعنی دوره شبانه حساب میشید وباید پول شبانه بدید ) بعلاوه اینکه مدرکتون از دانشگاه مبدا صادر میشه .
شماره 3، بهترین حالت ممکن از دوره شبانه در میاید (روزانه میشید ) و مدرک هم دانشگاه مقصد صادر می کنه .

فقط در مورد دانشجوهای دوره شبانه که میخوان مهمانی بگیرم اطلاعی ندارم اونا وضعیتشون چی میشه و گرنه درمورددانشجوهای روزانه که قصد مهمانی( در همان رشته تحصیلی و در دانشگاهی که ساکن اون شهر هستن ) دارن سعی کردم تمام نکاتی که به خاطر دارم بگم.
اگه سوالی بود در خدمتم
این پست حیفه فقط تو این تاپیک باشه.تو این تاپیک نقل و انتقالم می زاشتی همه استفاده کنن:

saeed 1428
20-07-2011, 08:59
یاد ماندگار کانون دقیق هست ؟میشه به رتبه رشته هاش اعتماد کرد؟

lifepatogh
20-07-2011, 08:59
استرس دارم بچه ها : دی
کی میاد نتایج ؟
12 ام ؟
بعد چقد وقت داریم واسه انتخاب رشته ؟

نه دوستان پارسال درست دهم اومد:11::11::11:

AB
20-07-2011, 09:06
یاد ماندگار کانون دقیق هست ؟میشه به رتبه رشته هاش اعتماد کرد؟

نه خیلی زیاد.چون هر سال با سال قبلش متفاوته.یکی رو میشناسم که سال ۸۷ با رتبه ۱۳۰۰ از رشته دلخواهش قبول نشد و سال بعد با رتبه ۱۵۰۰ (فکر کنم ۱۴۸۰ بود)از همون شهر و دانشگاه قبول شد.

Haniiii
20-07-2011, 09:26
نمیدونم تازه اومده یا نه ولی من الان دیدم ... یادگار ماندگار امسال اومده !

kanoon.ir سمت راست پایین

AB
20-07-2011, 09:31
امسال باید بیشتر طول بکشه اگر با سرعت پارسال بخوان انجام بدن کار رو ...

تمام این عملیات بیشتر از ۲-۳ روز وقت نمیبره.حالا بگین بخان ۳ بار اصلاح کنن بشه ۱۰ روز.بقیش فقط برای عذاب دادنه.

AB
20-07-2011, 09:37
آخرین رتبه رو ننوشته ولی میانه رتبه در منطقه یک ۲۴۲ هست.

اینی که نوشتم از دفترچه راهنمای انتخاب رشته قلمچی بود نه یادگار ماندگار.

اینم سطح دشواری سوالات نسبت به سال قبل.(به درصد)

bazisaz
20-07-2011, 10:31
این تراز 7000 کانون تقریبا نمره و رتبش چند سراسری میشه ؟

reza4024
20-07-2011, 10:40
سلام خدمت همه
من یه نرم افزار تخمین رتبه کنکور 90 واسه رشته ریاضی نوشتم(منطقه 1 و 2 و3 ) که واسه دانلود در تاپیک دیگری گذاشتمش که اقای avator گفتن در این تاپیک هم قرارش بدم
واسه دانلود به این تاپیک برین:

parsa700
20-07-2011, 10:51
میشه لطفا بگید که این برنامه رو بر اساس چه معیاری نوشتید؟دیتابیس شما چی بود؟
برای من که خیلی امیدوار کننده بود!

AB
20-07-2011, 11:07
این تراز 7000 کانون تقریبا نمره و رتبش چند سراسری میشه ؟

برای تجربی منطقه ۱ حدودا ۶۰۰-۷۰۰

برای ۵۰۰۰ هم رتبه ۱۵۰۰۰

احتمالا رشته های دیگه هم همین طوره.یکی از دوستان لطف کنه یه نگاهی به دفترچه بندازه بگه.

farshidshd
20-07-2011, 11:07
نرم افزار تخمین رتبه کنکور 90 رشته ریاضی طرحی از reza4024 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای دانلود در پست اول همین تاپیک گذاشته شد

با تشکر

parsa700
20-07-2011, 11:20
برای تجربی منطقه ۱ حدودا ۶۰۰-۷۰۰

برای ۵۰۰۰ هم رتبه ۱۵۰۰۰

احتمالا رشته های دیگه هم همین طوره.یکی از دوستان لطف کنه یه نگاهی به دفترچه بندازه بگه.

رشته ی ریاضی:

میانگین رتبه ی منطقه ی یک:2200
میانگین رتبه ی منطقه ی دو:1000
میانگین رتبه ی منطقه ی سه:150

اینا رو از دفترچه ای که بالا دوستان گذاشتند گفتم.

gozine2
20-07-2011, 11:47
سلام خدمت همه
من یه نرم افزار تخمین رتبه کنکور 90 واسه رشته ریاضی نوشتم(منطقه 1 و 2 و3 ) که واسه دانلود در تاپیک دیگری گذاشتمش که اقای avator گفتن در این تاپیک هم قرارش بدم
واسه دانلود به این تاپیک برین:

رشته های دیگه رو درست نمی کنید؟

fmps
20-07-2011, 12:12
مطمئنید این نرم افزار درسته؟

avator20002000
20-07-2011, 12:53
مطمئنید این نرم افزار درسته؟
تا مقداری سعی کردن که نزدیک به چیزی که باید بشه در بیاد
اگه دقیق می خواهید نرم افزاری وجود نداره 2 هفته دیگه کارنامه ها میاد

farhad1122
20-07-2011, 15:27
اینی که نوشتم از دفترچه راهنمای انتخاب رشته قلمچی بود نه یادگار ماندگار.

اینم سطح دشواری سوالات نسبت به سال قبل.(به درصد)

من اصلا نفهمیدم چی به چیه!:31: اگه میشه بگین بر اساس این جدول تو رشته ی ریاضی چه درس هایی نسبت به سال قبل سخت تر بوده و چه درسهایی ساده تر بوده؟ به نظر خودم که هم کنکور 89 و هم کنکور 90 رو شرکت کردم کنکور 90 خیلی ساده تر بود! توی همه ی درسها!:31:

fmpr
20-07-2011, 16:01
نمیدونم تازه اومده یا نه ولی من الان دیدم ... یادگار ماندگار امسال اومده !

kanoon.ir سمت راست پایین

این قدیمی نیست ؟! قبلا هم بود انگار ... واسه 89 نیست ؟!

---------- Post added at 05:01 PM ---------- Previous post was at 04:57 PM ----------

من اصلا نفهمیدم چی به چیه!:31: اگه میشه بگین بر اساس این جدول تو رشته ی ریاضی چه درس هایی نسبت به سال قبل سخت تر بوده و چه درسهایی ساده تر بوده؟ به نظر خودم که هم کنکور 89 و هم کنکور 90 رو شرکت کردم کنکور 90 خیلی ساده تر بود! توی همه ی درسها!:31:

خب اونایی که قرمز کرده یعنی امسال با درصد کمتری تراز بالاتری میشه آورد ... پس سختتر بودن و اونایی که سبز کرده امسال آسونتر بودن ...:27:

farhad1122
20-07-2011, 16:04
این قدیمی نیست ؟! قبلا هم بود انگار ... واسه 89 نیست ؟!
نه! قدیمی نیست! جدیده! اسم همکلاسیای سال قبلم رو داخلش دیدم! مال پارساله و جدیده!:46:

---------- Post added at 05:04 PM ---------- Previous post was at 05:02 PM ----------

خب اونایی که قرمز کرده یعنی امسال با درصد کمتری تراز بالاتری میشه آورد ... پس سختتر بودن و اونایی که سبز کرده امسال آسونتر بودن ...:27:
راس میگیا!:31: ممنون.

AB
20-07-2011, 16:05

اینا میانگین درصدهایی هست که کانونی ها امسال و پارسال زدن.

برای مثال میانگین ادبیات رشته ریاضی پارسال ۳۸ درصد بود ولی امسال ۳۴ درصده.یعنی سخت تر بود.

قرمزها یعنی امسال سخت تر بود.

ahmad72
20-07-2011, 16:12
به نظر خودم که هم کنکور 89 و هم کنکور 90 رو شرکت کردم کنکور 90 خیلی ساده تر بود! توی همه ی درسها!
یه رفیقی دارم،مثل شما هر دو سال رو شرکت کرده،میگفت امسال فوق العاده سخت تر بود!!
میذاریم به حساب اینکه شما خیلی بهتر درسا رو یاد گرفته بودی !!!:دی

farhad1122
20-07-2011, 16:19
اینا میانگین درصدهایی هست که کانونی ها امسال و پارسال زدن.

برای مثال میانگین ادبیات رشته ریاضی پارسال ۳۸ درصد بود ولی امسال ۳۴ درصده.یعنی سخت تر بود.

قرمزها یعنی امسال سخت تر بود.
راستی اصلا یه سوال! هنوز که نتیجه کنکور سراسری نیومده! از کجا کانون میدونه که مثلا تراز 7000 امسال شیمی 76 درصد زده؟!؟!

یه رفیقی دارم،مثل شما هر دو سال رو شرکت کرده،میگفت امسال فوق العاده سخت تر بود!!
میذاریم به حساب اینکه شما خیلی بهتر درسا رو یاد گرفته بودی !!!:دی

نه! خداییش امسال ساده تر بود. شاید فقط ادبیات سخت تر شده بود. و فیزیک هم مثل پارسال بود و سطحش تغییر نکرده بود. ولی شیمی و ریاضی خیلی ساده تر از سال قبل بود. البته اینا نظر منه. ولی خوب خیلی بیشتر از سال قبل درس خونده بودم شاید هم به خاطر این به نظرم ساده تر بود. نمیدونم!:31:

fmpr
20-07-2011, 16:36
راستی اصلا یه سوال! هنوز که نتیجه کنکور سراسری نیومده! از کجا کانون میدونه که مثلا تراز 7000 امسال شیمی 76 درصد زده؟!؟!

فک کنم رو حساب درصدایی که روزای اول بچه ها وارد کردن اینو گفته :27:

ahmad72
20-07-2011, 17:24

فک کنم رو حساب درصدایی که روزای اول بچه ها وارد کردن اینو گفته
درسته،به همین دلیل روی این مقایسه ی کانون اصلا حساب باز نکنید ...

نه مثل اینکه واقعا" یادگار ماندگاره جدیده.بچه های پارسال ...
یه پیشرفت هایی هم داشته ...
فقط نمیدونم چرا صفحه سفید توی یادگار ماندگار ریاضی اینقدر زیاده !

یه سوال خیییلی مهم:
چرا اینقدر رتبه ها پایین تر اومده؟
مثلا توی منطقه 2 :
مهندسی شیمی تهران سال 88 رتبه 1537 قبول شده،سال بعد 825 آخرین نفر بوده ...
عمران تهران 88 رتبه 938 قبول شده ، سال بعد 467 آخرین نفر بوده. ...
چرا واقعا"؟

راستی احتمال ناقص بودن هم هست.آخه اسم یکی از رفقا رو نتونستم پیدا کنم ...

Haniiii
20-07-2011, 17:31
راستی احتمال ناقص بودن هم هست.آخه اسم یکی از رفقا رو نتونستم پیدا کنم ...

خب باید هم ناقص باشه ... تو این فقط اسم کسایی رو باید پیدا کنی که تو آزمون های قلم چی شرکت کردن ... بقیه ورودی ها رو نمیشه پیدا کرد

برای همین برای آخرین فرد قبول شده نمیشه از این استفاده کرد ولی میشه مطمئن بود که بزرگتر یا مساوی بزرگترین عدد هست !

ahmad72
20-07-2011, 17:52
خب باید هم ناقص باشه ... تو این فقط اسم کسایی رو باید پیدا کنی که تو آزمون های قلم چی شرکت کردن ...
دیگه اینقدرها هم که پرت نیستم.کانونی بوده طرف.مرتب هم شرکت میکرده ...

بقیه ورودی ها رو نمیشه پیدا کرد

برای همین برای آخرین فرد قبول شده نمیشه از این استفاده کرد ولی میشه مطمئن بود که بزرگتر یا مساوی بزرگترین عدد هست !
خب نه دیگه اینقدر ...
شما ببین مثال هایی که زدم،نصف شدن رتبه ها ...

parsa700
20-07-2011, 18:05
یه سوال.اینی که شما میگید جدیده یاقدیمیه یعنی چی؟
من اوایل آبان که رفتمت و سایت کانون اون فرمت پایینی فایل و بعدا (بعد از عید)فرمت بالایی فایل که چند تا ازده تا داره اومد به نظر من الان این فایل تلفیقی از2 تا شونه.(که چون قالب سایت رو عوض کرده بودند از بین رفته بود و حالا هم با ترکیب دو تای قدیمی این فایل رو گذاشتند)

شمامی گید این برای کنکوره 89 هست وجدیده ؟:18:پس نتیجه می گیریم قبلی هایی که من راجع بهش صحبت کردم مال 88هست؟
اینی که الات ما بعدا(بعد از اعلام نتایج) باید ازش برای انتخاب رشته استفاده کنیم همینه یا...؟

milla.online
20-07-2011, 18:25
نه اون قبلیا فقط چند صفحه اول رو داشت که میانه رتبه و درصدهای رشته شهر ها بود... اما این تو حدود 300 صفحه اسم و رتبه هم شخص تو کانون رو هم گذاشته...
البته ناقصه... مکانیک خلیج فارس پارسال یکی از بچه ها با 5 هزار آورد که کانونی هم بود... اما تو لیست نیستش... اون افرادی هم که پایین صفحه ها نوشته اکثرا سهمیه شاهد داشتن یا کم تو آزمونا شرکت می کردن...

artist5
20-07-2011, 18:46
سلام.شب و روز همه بخیر.
من دارم میرم مالزی برای کارشناسی .میخوام IT بخونم.بین 2 تا رشته موندم.حقیقتشو بخواهید
اطلاعتم کم است راجع به هر 2 تا رشته.ممنون میشم اگر هم کمکم کنید و بگویید کدام بهتر است؟

1)INFORMATION TECHNOLOGY

2)INFORMATION TECHNOLOGY WITH A SPECIALISM IN INFORMATION SYSTEMS SECURITY
شما کدام را انتخاب میکنید؟؟؟؟ممنون

fmpr
20-07-2011, 19:00
بچه ها چرا تو این یادگار ماندگار it شریف و تهران نیست ؟! یعنی پارسال کسی از کانون قبول نشده ؟! راستی این مطمینم کامل نیس ... یکی از دوستام مکانیک میخونه تو اصفهان اسمش اینجا نیس ...

milla.online
20-07-2011, 19:32
بازم خدا رو شکر که الان یه چیزی گذاشتن که تو چند روز انتخاب رشته سر در گم نباشیم...

ALt3rnA
20-07-2011, 20:02
آقا این تخمین رتبه قلمچی چرا اینجوریه !؟ من همه درصدا رو 80 میزنم میگه بین 200-300 ! باید دست کم نصف این شه !
این نرم افزارم زیر 500 رو نمیتونه حساب کنه

fmps
20-07-2011, 20:43
آقا این تخمین رتبه قلمچی چرا اینجوریه !؟ من همه درصدا رو 80 میزنم میگه بین 200-300 ! باید دست کم نصف این شه !
این نرم افزارم زیر 500 رو نمیتونه حساب کنه
این نرم افزار کلا پرته
تو رتبه های بالای 1000 هم دست کم 1200 تایی بیشتر نشون میده

ahmad72
20-07-2011, 21:20
یه سوال خیییلی مهم:
چرا اینقدر رتبه ها پایین تر اومده؟
مثلا توی منطقه 2 :
مهندسی شیمی تهران سال 88 رتبه 1537 قبول شده،سال بعد 825 آخرین نفر بوده ...
عمران تهران 88 رتبه 938 قبول شده ، سال بعد 467 آخرین نفر بوده. ...
چرا واقعا"؟
کسی نظری نداشت؟

bnmnb
20-07-2011, 23:27
کسی نظری نداشت؟
این به این علته که از پارسال دانشگاههای بزرگ مثل تهران ظرفیت رشته هاشون نصف شد .:31:

avator20002000
20-07-2011, 23:45
یعنی امسالم باز نصف میشه?
سال اول یه رشته رو یه دانشگاه برگزار کنه به نظرتون ترازش کمتر از اونای دیگه هست برای قبولی?

ahmad72
20-07-2011, 23:58
این به این علته که از پارسال دانشگاههای بزرگ مثل تهران ظرفیت رشته هاشون نصف شد
دستشون مرسی واقعا" !!!!:13:
چرا آخه؟
در پی چه سیاستی؟
ظرفیت ها رو زیاد میکنن که هرچی احمق هست یه مدرک لیسانس داشته باشه ولی از اون طرف ظرفیت دانشگاه های خوب رو کم میکنن که اونایی که مستحق درس خوندن توی یه دانشگاه خوبن از حقشون محروم بشن؟

یعنی امسالم باز نصف میشه?
اینجور که دیگه هیچ چیزش نمیمونه ...

سال اول یه رشته رو یه دانشگاه برگزار کنه به نظرتون ترازش کمتر از اونای دیگه هست برای قبولی?
آره به نظرم ...
هرچی باشه ناشناخته بودنش تو این امر کمک میکنه ...

Reza31001
21-07-2011, 06:48
سیاست یکی دو سال اخیر اینه که از ظرفیت های کارشناسی دانشگاههای خوب کم کنند وبه ظرفیت ارشد اونا اضافه کنن
کلا می خوان به سمتی برن که دانشگاههای برتر فقط ارشد و دکترا داشته باشن

( سال پیش ظرفیت دانشگاههای تهران امیرکبیر صنعتی اصفهان فردوسی و چند تای دیگه تو رشته های مختلف 30-40% کاهش داشت ولی ظرفیت دانشگاه شریف تقریبا ثابت موند و جتی تو یکی دو رشته یکم افزایش هم داشت)

در مورد سوال دیگه هم یکی همین کاهش ظرفیتها موثر بوده و یکی دیگه پایین بودن جامعه آماری کانون نسبت به کل کنکور
مثلا تو یه رشته که ظرفیتش 40 نفر بوده کانون 15-16 تا قبولی داشته خب طبییعیه که اون نفر آخر ممکنه نفر 25 امی بوده که تو اون رشته قبول شده باشه یا نفر 40 ام و این وسط تفاوت رتبه ها زیاد میشه

parsa700
21-07-2011, 07:51
سلام.شب و روز همه بخیر.
من دارم میرم مالزی برای کارشناسی .میخوام IT بخونم.بین 2 تا رشته موندم.حقیقتشو بخواهید
اطلاعتم کم است راجع به هر 2 تا رشته.ممنون میشم اگر هم کمکم کنید و بگویید کدام بهتر است؟

1)INFORMATION TECHNOLOGY

2)INFORMATION TECHNOLOGY WITH A SPECIALISM IN INFORMATION SYSTEMS SECURITY
شما کدام را انتخاب میکنید؟؟؟؟ممنون

سلام.به نظر من دومیه بهتر هست.بستگی داره شماعلاقتون تو چه زمینه ای باشه.مثلا برای دومی شغلی که شما در آینده خواهید داشت Computer security specialist هست.کلا شما بهتر ه اسم همین رشته ها را به انگلیسی درگوگل سرچ کنید و مطالبش رو بخونید .البته بهترین منبع هم سایت خود دانشگاهی هست که می خواهید برید چون حتی بعضی مواقع مباحث و آینده ی شغلی رشته ی تدریس شده در اون دانشگاه با همون رشته در دانشگاه های دیگه فرق می کنه.واحد های هر دو رشته رو با دقت نگاه کنید.به نظرم هم بهتره که سوالتون رو در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مطرح کنید(البته اگه این کار رو تا حالاانجام ندادید که بعید می دونم!).

کلا من خودم هم تخصص ندارم.ولی توی اون سایته آدم های متخصص بیشتری پیدامی شند.

parsa700
21-07-2011, 08:47
پس ما باید ازروی همین یادگار ماندگار انتخاب رشته کنیم.

hermione
21-07-2011, 10:10
سیاست یکی دو سال اخیر اینه که از ظرفیت های کارشناسی دانشگاههای خوب کم کنند وبه ظرفیت ارشد اونا اضافه کنن

( سال پیش ظرفیت دانشگاههای تهران امیرکبیر صنعتی اصفهان فردوسی و چند تای دیگه تو رشته های مختلف 30-40% کاهش داشت ولی ظرفیت دانشگاه شریف تقریبا ثابت موند و جتی تو یکی دو رشته یکم افزایش هم داشت)

در مورد سوال دیگه هم یکی همین کاهش ظرفیتها موثر بوده و یکی دیگه پایین بودن جامعه آماری کانون نسبت به کل کنکور
مثلا تو یه رشته که ظرفیتش 40 نفر بوده کانون 15-16 تا قبولی داشته خب طبییعیه که اون نفر آخر ممکنه نفر 25 امی بوده که تو اون رشته قبول شده باشه یا نفر 40 ام و این وسط تفاوت رتبه ها زیاد میشه

کاملاَ درسته وتأیید میشه
البته یه هدف دیگه هم از کاهش ظرفیت دانشگاههای تهران بود و اونم به قول خودشون تمرکز زدایی از پایتخت بود .
فقط اینکه فکرنکنید مثلا ظرفیت دانشگاه امیرکبیر یا تهران و شریف کم بشه به حال اونایی که رتبشون 11000 شده تأثیری نداره
اتفاقا هر چقدر رتبه بدتر شده باشه تأثیرش بیشتره
اگه ظرفیت تهران کم بشه اون کسی که تاپارسال میتونسته بره تهران امسال باید بره امیرکبیر اونی که امیرکبیر میورده حالا باید بره یه دانشگاه دیگه ( مثلا خواجه نصیر ...) و خلاصه همینطوری مثل دومینو میادبه اونیکه رتبش 11000 شده میرسه تا سال 88 مکانیک ماشین آلات صنعتی اصفهان + نساجی صنعتی اصفهان + کشاورزی میورده 89هیچکدومو نمیاره .

AB
21-07-2011, 10:23
دوستانی که یادگار دارن بی زحمت یه نگاهی بکنین.بیشترین رتبه داروسازی که از منطقه ۱ قبول شده کدوم شهر و دانشگاه هست؟

fmpr
21-07-2011, 10:26
بچه ها شما خودتون میخواید انتخاب رشته کنید یا پیش مشاوری چیزی میرید ؟!

اگه مشاور خوبی میشناسید به ما هم معرفی کنید ... :10:

صدالبته توی تهران باشه :دی

EngineeR EhsaN
21-07-2011, 11:04
بچه ها کسی در مورد دانشگاه علوم قضایی اطلاعی داری؟ چطوریه؟ مصاحبش چجوره؟ دانشگاهش کجاست؟

farshidshd
21-07-2011, 11:27
اعلام تاريخ انتشار نتايج اوليه كنكورسراسري سال 90

گروه آزمون و سنجش: معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج اوليه كنكور سراسري 90 در دهه دوم مرداد ماه خبر داد.

سيد جلال طباطبايي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه نتايج اوليه كنكور 90 در دهه دوم مرداد ماه اعلام مي‌شود، اظهار كرد: 3 يا 4 روز پس از اعلام نتايج، انتخاب رشته مجازين كنكور آغاز خواهد شد.

وي با تاكيد بر اينكه داوطلبان بايد در يك هفته به صورت الكترونيكي نسبت به انتخاب رشته اقدام كنند، در خصوص تعداد رشته‌هاي انتخابي، گفت: داوطلبان مي‌توانند 100 رشته را انتخاب و در فرم انتخاب رشته درج كنند.

معاون سازمان سنجش با اشاره به تعداد مجازين كنكور امسال، اظهار كرد: در سال گذشته حدود 900 هزار داوطلب، مجاز به انتخاب رشته شده بودند كه پيش‌بيني مي‌شود تعداد مجازين امسال هم در همين حدود باشد.

طباطبايي در خاتمه با اشاره به اعلام نتايج نهايي داوطلبان در نيمه دوم شهريور ماه، گفت: بيش از 627 هزار و 214 داوطلب در كنكور امسال پذيرفته مي‌شوند.

Samba
21-07-2011, 12:05
بچه ها شما خودتون میخواید انتخاب رشته کنید یا پیش مشاوری چیزی میرید ؟!

اگه مشاور خوبی میشناسید به ما هم معرفی کنید ... :10:

صدالبته توی تهران باشه :دی

مشاور همش كشكه شما 100تا انتخاب داريد مطمئن باشيد همشو هم نمي توني دپر كنيد(مراجعه كنيد به دفتر برنامه ريزي قلمچي)

آره يكي هست:31: آقاي پور دستمالچي:2:

fmpr
21-07-2011, 12:28
مشاور همش كشكه شما 100تا انتخاب داريد مطمئن باشيد همشو هم نمي توني دپر كنيد(مراجعه كنيد به دفتر برنامه ريزي قلمچي)

آره يكي هست:31: آقاي پور دستمالچي:2:

البته یه چیز هم هستا ... با اینکه خودم بعد انتخاب رشته حتما به یه مشاور نشون میدم اما یکی از دوستام کنکور داشت پارسال و موقع انتخاب رشته رفت پیش نیکخو ... با 1800 هیچ مهندسی ای تو تهران قبول نشد ...

Samba
21-07-2011, 12:32
البته یه چیز هم هستا ... با اینکه خودم بعد انتخاب رشته حتما به یه مشاور نشون میدم اما یکی از دوستام کنکور داشت پارسال و موقع انتخاب رشته رفت پیش نیکخو ... با 1800 هیچ مهندسی ای تو تهران قبول نشد ...

دوستت خيليي ..... بوده تهران چندتا دانشگاه داره(نميدونم )شما بگير 10 تا هركدوم 7-8 تا مهندسي نداشتن كه كلا ميشه80 تا مهندسي پس يا خيلي بدشانس بوده يا ....

reza71_teh
21-07-2011, 13:04
دوستانی که یادگار دارن بی زحمت یه نگاهی بکنین.بیشترین رتبه داروسازی که از منطقه ۱ قبول شده کدوم شهر و دانشگاه هست؟

اگه پسرباشی و تهران باشی 2100 دارو زنجان قبول شده البته زیر گروه 2 رو ننوشته

vahid-p
21-07-2011, 13:22
تأثیر سوابق تحصیلی برای کنکوریهای 90 مثبت ارزیابی می شود

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرده است که تأثیر سوابق تحصیلی برای کنکوریهای سال 90 به صورت مثبت در نظر گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع کلیه داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی (دیپلمه‌های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی) که دیپلم خود را طی سالهای 84 تا 89 اخذ کرده‌اند، رسانده است که براساس مصوبه جلسه شانزدهم کارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو، سوابق تحصیلی موجود داوطلبان به میزان حداکثر 25درصد و به صورت تأثیر مثبت در آزمون سراسری سال 1390 لحاظ می‌شود.

به این ترتیب که برای داوطلبان مشمول دو نمره کل یکی صرفاً باتوجه به نمره آزمون سراسری و دیگری با ترکیب نمره آزمون سراسری و سوابق تحصیلی با تأثیر 25درصد ساخته می شود و نمره کل بالاتر ملاک گزینش داوطلب قرار می‌گیرد.

---------- Post added at 02:22 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

آخر کار خودشون رو کردن:weird:. حلالشون نمی کنم اگه با اینکارشون حقم رو نگیرم. :37:
حالا من هیچ، خیلیای دیگه هم هستن.
این طرح کاملا بی عدالتیه. :13:

bazisaz
21-07-2011, 13:48
عجب که اینطور چی بگم والا... یعنی اگه یه نفر فرضا یه درسی رو تو کنکور 80 بزنه و کتبیش 19 باشه تاثیر زیادی نداره نسبت به کسی که 50 زده و کتبیش 18 باشه یعنی اینجا ترکیب نمرات شخص دوم که بهتر از درصدشه به نفعشه ولی شخص اول با اینکه نمره کتبیش بیشتر بوده ولی ترکیب نمرش زیاد تاثیری براش نداره درسته بچه ها؟ :41:

MrGee
21-07-2011, 13:55
حالا خوبه به طور مثبت ارزیابی میشه

milla.online
21-07-2011, 14:32
وای بچه ها فردا کنکور دارم........ استرسسسسسسسس....:31:
بچه ها هزینه یه ترم پزشکی آزاد و همچنین هوشبری آزاد چند میشه حدودا؟!؟!؟!

ahmad72
21-07-2011, 15:26

مثلا طرف میتونسته شیراز بخونه،حالا باید بره کرمان ...
تفاوت از زمینه تا آسمون ...

کاملاَ درسته وتأیید میشه
البته یه هدف دیگه هم از کاهش ظرفیت دانشگاههای تهران بود و اونم به قول خودشون تمرکز زدایی از پایتخت بود .
فقط اینکه فکرنکنید مثلا ظرفیت دانشگاه امیرکبیر یا تهران و شریف کم بشه به حال اونایی که رتبشون 11000 شده تأثیری نداره
اتفاقا هر چقدر رتبه بدتر شده باشه تأثیرش بیشتره
اگه ظرفیت تهران کم بشه اون کسی که تاپارسال میتونسته بره تهران امسال باید بره امیرکبیر اونی که امیرکبیر میورده حالا باید بره یه دانشگاه دیگه ( مثلا خواجه نصیر ...) و خلاصه همینطوری مثل دومینو میادبه اونیکه رتبش 11000 شده میرسه تا سال 88 مکانیک ماشین آلات صنعتی اصفهان + نساجی صنعتی اصفهان + کشاورزی میورده 89هیچکدومو نمیاره .
کم غصه ی کنکور بدم داشتم،اینم اضافه شد ...

چه آرزوها که نداشتم !!!:41:
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااا !!!!:19:

farhad1122
21-07-2011, 15:42

مطمئن باش اگه اطلاعات زود به دستشون برسه و بخوان سریع کار کنن 2 هفته بیشتر طول نمیکشه
سیاستشون میگه یک ماه!

به این ترتیب که برای داوطلبان مشمول دو نمره کل یکی صرفاً باتوجه به نمره آزمون سراسری و دیگری با ترکیب نمره آزمون سراسری و سوابق تحصیلی با تأثیر 25درصد ساخته می شود و نمره کل بالاتر ملاک گزینش داوطلب قرار می‌گیرد.

اینا هم ما رو کشتن با این سیاستا!!:2:

alishadabmehr
21-07-2011, 16:15
تأثیر سوابق تحصیلی برای کنکوریهای 90 مثبت ارزیابی می شود

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرده است که تأثیر سوابق تحصیلی برای کنکوریهای سال 90 به صورت مثبت در نظر گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع کلیه داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی (دیپلمه‌های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی) که دیپلم خود را طی سالهای 84 تا 89 اخذ کرده‌اند، رسانده است که براساس مصوبه جلسه شانزدهم کارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو، سوابق تحصیلی موجود داوطلبان به میزان حداکثر 25درصد و به صورت تأثیر مثبت در آزمون سراسری سال 1390 لحاظ می‌شود.

---------- Post added at 02:22 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

آخر کار خودشون رو کردن:weird:. حلالشون نمی کنم اگه با اینکارشون حقم رو نگیرم. :37:
حالا من هیچ، خیلیای دیگه هم هستن.
این طرح کاملا بی عدالتیه. :13:
ببين دوست عزيز اگه سازمان سنجش يه كار خوب كرده باشه همين كاره چون نگاه كن من يه رفيق داشتم معدلش 18 بود سال دوم دبيرستان ولي سال بعد كه نمرات كتبيش واسه كنكور تاثير داده ميشه معدلش شد 11 ميدوني واسه چي؟ چون درست 3 خرداد باباش فوت كرد و اون ديگه اصلا نتونست امتحاناشو خوب بده در حاليكه تو كل سال واقعا نمراتش خوب بود حالا حق ايشون نمراتش تو كنكور 25 درصد تاثير داده بشه ؟؟؟يا شما كسي رو در نظر بگير كه به هر دليل نتونسته امتحانات سال سوم رو خوب بده بايد 25 درصد آيندش از دست بره؟ من خودم وقتي شنيدم تاثير معدل امسال 25 درصده با بچه ها مي خواستيم بريم جلوي سازمان سنجش اعتراض كنيم ولي خوب بدلايل مختلف نشد ولي از اين اقدامشون نهايت تشكر رو دارم كه عدالت رو اجرا كردن دمشون گرم.

vahid-p
21-07-2011, 16:18
حالا خوبه به طور مثبت ارزیابی میشه
کجاش خوبه؟ برا یکی که معدل یا همون نمرش کم شده خیلی خیلی خوبه ولی برا یکی که معدلش بالاست خوب نیست. چون کسی که نمراتش بالاست به هر حالا این تاثیر معدل چه مثبتش رو در نظر بگیریم چه منفی در اکثر مواد براش مثبته تاثیرش و در عوض برا خیلیا هم تاثیر منفی میذاره که باعث میشه رتبه ها جابه جا بشه. ولی الان اونایی که نمرشون خوبه همون وضعیت قبلی رو دارن، ولی کسانی که نمرشون پایینه خیلی به نفعشون میشه و رتبشون بدتر نمیشه. یعنی مثل اینه تو یه مسابقه دو صد متر اگه نیرویی باشه رو به جلوه، اگه نباشه که هیچ. ولی نیرو رو به عقب نداریم که باعث تفکیک بیشتر بشه.
کلا به نظر شما میشه طرحی بیاد که به نفع همه باشه؟ جایی که رتبه بندی باشه و ملاک مقایسست نه خود نمره؟ مسلما نه. پس باید اگه میخوان عدالت برقرار باشه، کسی که نمرش خوب شده تاثیر مثبت باشه و کسی که بد هم تاثیر منفی. خلاصه نمی دونیم چقدر تاثیر میذاره ( یعنی اینکه تاثیرش سرنوشت ساز است یا نه ) ولی کارشون مشکل فنی داره.

farhad1122
21-07-2011, 16:25
این طرح کاملا بی عدالتیه! این که میگید یه شخصی باباش فوت کرده یه استثناس! شما به صورت کلی در نظر بگیر! حق چند هزار نفر ضایع میشه و حق یه عده ی محدود رعایت میشه! عدالت باید برای اکثریت باشه! نه برای یه عده انگشت شمار! من سال سوم پدر خودمو در اوردم تا نمره هام شد حسابان 19 و شیمی 19 و فیزیک 18.5 و ... اون وقت یکی از دوستام هم بود اصلا درس نمیخوند کال آو دیونی بازی میکرد و نمره هاش همه 15 و 16 بود. حالا امسال دو تامون کنکور دادیم درصدامون شبیه همه! یعنی باید رتبمون یکی بشه؟!؟! من که سال سوم درس خوندم و اون هیچ فرقی نداریم و این عدالت نیست! این که سازمان سنجش هر روز طرحشو عوض میکنه و یه چیز میگه کجاش عدالته! مسخره است.:41:

vahid-p
21-07-2011, 16:27
ببين دوست عزيز اگه سازمان سنجش يه كار خوب كرده باشه همين كاره چون نگاه كن من يه رفيق داشتم معدلش 18 بود سال دوم دبيرستان ولي سال بعد كه نمرات كتبيش واسه كنكور تاثير داده ميشه معدلش شد 11 ميدوني واسه چي؟ چون درست 3 خرداد باباش فوت كرد و اون ديگه اصلا نتونست امتحاناشو خوب بده در حاليكه تو كل سال واقعا نمراتش خوب بود حالا حق ايشون نمراتش تو كنكور 25 درصد تاثير داده بشه ؟؟؟يا شما كسي رو در نظر بگير كه به هر دليل نتونسته امتحانات سال سوم رو خوب بده بايد 25 درصد آيندش از دست بره؟ من خودم وقتي شنيدم تاثير معدل امسال 25 درصده با بچه ها مي خواستيم بريم جلوي سازمان سنجش اعتراض كنيم ولي خوب بدلايل مختلف نشد ولي از اين اقدامشون نهايت تشكر رو دارم كه عدالت رو اجرا كردن دمشون گرم.
ببینید شما دارین احساسی برخورد می کنین. امیدواریم برا کسی چنین اتفاقی نیافته ولی ببینید شاید یکی باشه که یکی از اقوام نزدیکش شب کنکور فوت کنه. حالا اون داوطلب کل کنکور رو از دست می ده. این درمانی نداره ولی این مثالی که شما زدین راه درمان داره و نیازی به این جور طرح های سازمان سنجش نیست، و اون اینه که چند ماه صبر می کرد و خیلی راحت تو امتحانات جبرانی شرکت می کرد تا نمرات واقعیش رو به دست بیاره.
پس این مثالها نمیشه دلیل برقراری عدالت. تازه خیلیا می بینی روز کنکور مریض میشن، و صدها مشکل دیگه که یکسال زحمتشون هدر میره، دیگه اونوقت این عدالته که یکسال دیگه بشینن پشت کنکور؟
اگه تونستید جواب سوال زیر رو بله بدین با دلیل، اونوقت این طرح می تونه عادلانه باشه، و در غیر این صورت این طرح عادلانه نیست.

کلا به نظر شما میشه طرحی بیاد که به نفع همه باشه؟ جایی که رتبه بندی باشه و ملاک مقایسست نه خود نمره؟

vahid-p
21-07-2011, 16:40
این طرح کاملا بی عدالتیه! این که میگید یه شخصی باباش فوت کرده یه استثناس! شما به صورت کلی در نظر بگیر! حق چند هزار نفر ضایع میشه و حق یه عده ی محدود رعایت میشه! عدالت باید برای اکثریت باشه! نه برای یه عده انگشت شمار! من سال سوم پدر خودمو در اوردم تا نمره هام شد حسابان 19 و شیمی 19 و فیزیک 18.5 و ... اون وقت یکی از دوستام هم بود اصلا درس نمیخوند کال آو دیونی بازی میکرد و نمره هاش همه 15 و 16 بود. حالا امسال دو تامون کنکور دادیم درصدامون شبیه همه! یعنی باید رتبمون یکی بشه؟!؟! من که سال سوم درس خوندم و اون هیچ فرقی نداریم و این عدالت نیست! این که سازمان سنجش هر روز طرحشو عوض میکنه و یه چیز میگه کجاش عدالته! مسخره است.:41:

دقیقا. من پارسال برای امتحان نهایی با برنامه خوندم ( در طول سال ) و معدلم حدودا 19.30 شد. الان اون همه زحمتی که کشیدم و به نظرم خیلی برام با ارزش بود، الان با این کارشون کم ارزشش کردن ( نمی گم بی ارزش ). تازشم وقتی روند به صورتیه که داره کنکور حذف میشه و معدل جایگزین میشه که باعث میشه واقعا علم فرد در نظر گرفته بشه ( البته اینکه برگزاری امتحانات نهایی در امنیت و سلامت باشه بحثش جداست ) و عواملی مثل نداشتن سرعت در تست زنی باعث نشه یه دانش آموز مستعد از حقش بی بهره بشه، چطور چنین طرحی رو میان اجرا می کنن؟؟؟

ahmad72
21-07-2011, 16:43
شما هم ببین دوست من ...
من خودم نمره هام اونقدر خوب نشده که بخوام بنازم بهش ولی ...
ولی اون دوست شما خیلی بد شانس بوده.خدا صبرش بده.ما داریم کسی که سر جلسه ی کنکور هم پاسخنامش کثیف بشه.یا اصلا باباش فوت کنه.خب اینا استثنان.نمیشه که به خاطر اینا حق بقیه رو خورد.
در مورد نمره.من خودم کاملا از اینکه تاثیر رو بعد برگزاری امتحانات زیاد کردن ناراضیم؛ولی اگه فقط تاثیر مثبت بدن دیگه بدتر هم میشه.چرا؟چون من قول میدم بیشتر از 99% کسایی که کنکورشون بهتر از نمره ی کتبیشون میشه سال سوم سهل انگاری کردن.باباشون فوت نکرده،برگشون اشتباه نشده و ...(خوبه که نمره گرفتن از امتحان کتبی آسون تره؛والا!)
ولی کسی که هم نمره ی سال سومش خوب شده،هم کنکورش،قطعا 2 سال تلاش کرده.
به نظر خود شما حقه کسی که سال سوم بکوب خونده و مثلا شیمیش شده 19.5 و کنکورشو 75 زده،با کسی که سال سوم رفته عشق و صفا و شیمیش شده 13 و سال پیش بکوب خونده و شیمی رو 80 زده برابر بشن؟

یه بار دیگه هم میگم:
سود یه عده در کنار ثابت بودن وضعیت یه عده دیگه،برابر ضرر عده ی دومه ...

یعنی باید رتبمون یکی بشه؟!؟!
نه دوست من.رتبه ی شما بهتر میشه.ولی نه اونقدر بهتر که حقتونه ...
این هم یه نمونه از حرفی که زدم)

Haniiii
21-07-2011, 17:28
راستش من نظری درباره ی این طرح سازمان سنجش ندارم که درسته یا غلط .. ولی به نظر خودتون اگر معدلتون 12 باشه و بهتون بگن سال دیگه تاثیر 40 درصد هست ... شما بیخیال درس نمیشین ؟! ... یه جور دلسرد نمیشین ؟ ... نمیگین ای کاش میتونستم برگردم عقب و درستش کنم ؟! ... خب مشکل همینجاست و سازمان سنجش برای حل مشکل مثلا اومده کمک کنه .. من خیلی ها رو توی آموزش پرورش میدیدم که گریه میکردن وقتی شنیده بودن 25 درصد شده ( البته دختر بودن ! ) .. حالا اینا باید قید زندگی رو بزنن ؟! ... یه جوری برای این افراد همه چیز دانشگاه رفتنه ... اگر نتونن برن چیکار کنن ؟! .... از طرفی سازمان سنجش به فکر کسایی که دوست ندارن برگردن عقب و از نمره هاشون راضی هستن نبوده ! ... به نظر من بهتره کلا سوابق تحصیلی رو بیخیال بشن ! ... اصلا عدالت نداره توش !

پ.ن: البته با این طرحشون یه جور دارن نشون میدن که نمیشه کنکور رو حذف کرد !

Samba
21-07-2011, 17:37
من اين بحث شما رو قبول ندارم:13:

من امتحان نهايي رو در واقع گند زدم(البته مصحح ها به گندش كشيدن)

شمايي كه بچه كلان شهري يا دبيراي خوب دارين من شهرستاني در حقم اجحاف شد وقتي يه معلم كه هنوز توي دودوتاش مونده مياد ورقه منو تصحيح ميكنه معلومه نتيجش چي ميشه(مثلا براي دروسي مثل هندسه و عربي و ادبيات كه نظر همكار صائب است) من براي هندسه بايد 20 ميشدم چون همه رو كاملا صحيح نوشتم ولي امان از دست بي سوادي اون يارو مصححه ميدوني چي كار ميكنه(برا تجديد نظر) مياد تند و تند تيك ميزه و رد ميشه چون به قول معلم رياضيم كدوم آدمي(البته به جز باوجداناش) مياد 6 صفحه ورقه هندسه رو دوباره تصحيح كنه يا مثلا عربي خدا شاهده من عربي رو با جواباي آموزش و پرورش تطبيق دادم مينيمم نمرم مي شد 19 حالا به نظرتون نمرم شد چند شد 14.25 من چي بگم!؟؟!؟!؟:41:

يا امسال تو امتحان نهايي دين و زندگي(پيش دانشگاهي ترم2) من دقيقا 2نمره غلط داشتم شدم 20 حالا چرا بايد اينطور بشه و چرا اين اتفاق تو سال سوم رخ نداد

من ترم اول پيش فيزيكم كه 20 ميشدم برام زده بودن11 خدايي سه روز دنبالش بودم تا فهميدم كه نمره منو نفر بالاييم جابجا شده شايد بگي اينا همش اتفاقيه و بعيده كه تكرار بشه شايدم حق با شما باشه :13:

از شماي داوطلب مي پرسم به نظر شما چند نفر با زدوبند و پارتي بازي و رشوه نمره گرفتن والا كه من زياد ديدم حالا اينجا حق من دانش آموز ضايع نميشه شايد بگيد كه اينا كمه ولي مطمئن باشيد اونقدري هست كه حق من و تو رو ضايع كنه.

حالا كنكور مياد اين شرايط رو فراهم ميكنه تا هركي به حق خودش برسه و امكان ناحقي به كمترين مقدار ممكن برسه حالا مني كه دارم براي تك شدن(منطقه اي) دعا:31: مي كنم رقابتم با معدل 20 هاست كه قطعا اين كار نه به سود منه نه به ضررم چون اونها تاثير مثبت خودشونو مي گيرن و لي ما هيچي

كلا خواستم يه دردودلي بكنم

موفق باشيد:20:

F A R I D
21-07-2011, 18:28
دوستان کسی نظری درباره واحد بین الملل آبادان در رشته دندان پزشکی نداره؟
کسی رو سراغ ندارید که اونجا رفته باشه؟
کلا می خواستم یه تحقیقی دربارش بکنم.

avator20002000
21-07-2011, 19:28
ببینید شما دارین احساسی برخورد می کنین. امیدواریم برا کسی چنین اتفاقی نیافته ولی ببینید شاید یکی باشه که یکی از اقوام نزدیکش شب کنکور فوت کنه. حالا اون داوطلب کل کنکور رو از دست می ده. این درمانی نداره ولی این مثالی که شما زدین راه درمان داره و نیازی به این جور طرح های سازمان سنجش نیست، و اون اینه که چند ماه صبر می کرد و خیلی راحت تو امتحانات جبرانی شرکت می کرد تا نمرات واقعیش رو به دست بیاره.
پس این مثالها نمیشه دلیل برقراری عدالت. تازه خیلیا می بینی روز کنکور مریض میشن، و صدها مشکل دیگه که یکسال زحمتشون هدر میره، دیگه اونوقت این عدالته که یکسال دیگه بشینن پشت کنکور؟
اگه تونستید جواب سوال زیر رو بله بدین با دلیل، اونوقت این طرح می تونه عادلانه باشه، و در غیر این صورت این طرح عادلانه نیست.
چرا شما بی عدالتی در نظر می گیرید انقدر. خود کنکور خودش خیلی بی عدالتیه!
روش برگزاریش.ضریب درساش همه چیزش مشکل داره...
نمونش ضریب درس هاست.من نمی دونم کدوم ادمی این ضریب ها رو تعیین می کنه ولی حتما منظوری چیزی داره
تو رشته ی زبان باید زبان ضریبش اخرین حد باشه نه فارسی!
من از اون پسره که نفر اول زبان شده بود هم بیشتر زدم زبانمو ولی چون فارسی و عربی اون از من بالاتر زده بود اول شده بود. اونوقت من شبانه شهرمو به زور شاید مترجمی زبان انگلیسی قبول شم.این عدالته؟
کلا از ریشه کنکور مشکل داره.......

---------- Post added at 08:28 PM ---------- Previous post was at 08:27 PM ----------

به دانشگاهش زنگ بزن بپرس حتما!
من خودم قبلا به علوم پزشکی زنگ زدم بین المللیش شرایطشو اینجا گفتم

avator20002000
21-07-2011, 19:41

شمايي كه بچه كلان شهري يا دبيراي خوب دارين من شهرستاني در حقم اجحاف شد وقتي يه معلم كه هنوز توي دودوتاش مونده مياد ورقه منو تصحيح ميكنه معلومه نتيجش چي ميشه(مثلا براي دروسي مثل هندسه و عربي و ادبيات كه نظر همكار صائب است) من براي هندسه بايد 20 ميشدم چون همه رو كاملا صحيح نوشتم ولي امان از دست بي سوادي اون يارو مصححه ميدوني چي كار ميكنه(برا تجديد نظر) مياد تند و تند تيك ميزه و رد ميشه چون به قول معلم رياضيم كدوم آدمي(البته به جز باوجداناش) مياد 6 صفحه ورقه هندسه رو دوباره تصحيح كنه يا مثلا عربي خدا شاهده من عربي رو با جواباي آموزش و پرورش تطبيق دادم مينيمم نمرم مي شد 19 حالا به نظرتون نمرم شد چند شد 14.25 من چي بگم!؟؟!؟!؟:41:

يا امسال تو امتحان نهايي دين و زندگي(پيش دانشگاهي ترم2) من دقيقا 2نمره غلط داشتم شدم 20 حالا چرا بايد اينطور بشه و چرا اين اتفاق تو سال سوم رخ نداد

من ترم اول پيش فيزيكم كه 20 ميشدم برام زده بودن11 خدايي سه روز دنبالش بودم تا فهميدم كه نمره منو نفر بالاييم جابجا شده شايد بگي اينا همش اتفاقيه و بعيده كه تكرار بشه شايدم حق با شما باشه :13:

از شماي داوطلب مي پرسم به نظر شما چند نفر با زدوبند و پارتي بازي و رشوه نمره گرفتن والا كه من زياد ديدم حالا اينجا حق من دانش آموز ضايع نميشه شايد بگيد كه اينا كمه ولي مطمئن باشيد اونقدري هست كه حق من و تو رو ضايع كنه.

حالا كنكور مياد اين شرايط رو فراهم ميكنه تا هركي به حق خودش برسه و امكان ناحقي به كمترين مقدار ممكن برسه حالا مني كه دارم براي تك شدن(منطقه اي) دعا:31: مي كنم رقابتم با معدل 20 هاست كه قطعا اين كار نه به سود منه نه به ضررم چون اونها تاثير مثبت خودشونو مي گيرن و لي ما هيچي

اون اولین حرفتون درست ولی نه اونجوری که شما فکر می کنید!
معلمای اینجا چیزی که تو مدارس عادی به بچه ها یاد میدن با روستای X ته شهر y فرقی نداره.باور کنید!
معلمی که میاد تو یه مدارس ما اولین فکرش خصوصی هستش(99 درصد اینجورین).اونوقت از اون چه انتظاریه!؟؟
من دبیرستان سر همین کارای معلما که خصوصی نمی گرفتمشون نمره ی خودمو نمی دادن اذیت می کردن.
ورقه تصیح کردن که همه جا یه جوره چون ورقه ای (فکر کنم 50 تومن بود) برای معلم حساب می کنن.معلم انقدر وقت واسه هر ورق نمی زاره چون با ماشینش یه دور بزنه بیشتر از اون پول در میاره!پس انتظاری از اونا نبیاد داشته باشید.
نمرات نهایی که همش کشکه کشکه با این اوضاع تقلب و ... که توش بوده
حالا باز کنکور یه کم بهتره.البته تو ورودی دانشگاه هم اینجوریه ها خیلی ها با پول و پارتی بدون کنکور می رن دانشگاه(نه فقط ازاد حتی سراسری!)
کلا اموزش تو ایران رو عدالت نیستش هیچ وقت. فقط امیدوارم هر کس به حقش برسه.

kahkeshan6
21-07-2011, 19:42
سلام.
بعد از مدت ها به این فروم برگشتم.و زیاد هم نمیمونم فقط یه سوال دارم که اگه جواب بدبن میرم و پشت سرمو هم نگاه نمیکنم.
اگه جوابمو هم ندین بازم میرم و پشت سرمو هم نگاه نمیکنم.
میخواستم در مورد بازار کار و درآمد مهندسی مواد یه خورده توضیح بدین.
راستش من به جز مهندسی نفت به رشته ی خاصی علاقه ندارم.ولی بنا به بعضی دلایل نمیتونم به این رشته برم.
واسه همین به یه رشته ی دیگه میخوام برم.
یا کهندسی مکانیک یا مهندسی مواد یا مهندسی پلیمر.مهندسی شیمی هم باید در موردش تحقیق کنم.
مهندسی مواد دانشگاه شیراز واسه منطقه سه چه رتبه ای میخواد؟

alishadabmehr
21-07-2011, 19:44
ببينيد همونطور كه دوستان گفتن عدالت كامل اصلا حرف مسخره و نشدنيه چون ببينيد من تو تهران بهترين استاد و بهترين امكانات رو دارم نه مشكل مالي دارم نه سدي جلوي درس خوندنم ولي يكي تو شهرستانه ممكنه هزارتا مشكل داشته باشه ولي چيكار مي تونن واسش بكنن؟بعد سوابق تحصيلي رو 25درصد گذاشتن مگه از سال 84 تا 89 سطح سوالات نهايي يكي بوده؟با حرفهاي دوستمون avator هم كاملا موافقم همين خواهر من تو كنكور 88 زبان امتحان داد رتبش 3000 شد درحاليكه زبان تخصصي رو صفر زده بود عمومي ها رو تركونده بود اين كجاش درسته؟
يه بنده خدايي رو هم ميشناسم تو محلمون چندسال قبل كنكور داشت بعد از كنكور كه اومد خونه رفته بود تو اتاق درو بسته بود و درجا سكته كرد و فوت كرد ولي تلويزيون و هيچ جاي ديگه حرفي ازش زده نشد اينم گفتم كه كنكور تلفات جاني هم گرفته ....

F A R I D
21-07-2011, 19:52
نوشته شده توسط sina_2000 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به دانشگاهش زنگ بزن بپرس حتما!
من خودم قبلا به علوم پزشکی زنگ زدم بین المللیش شرایطشو اینجا گفتم

ممنون از پاسختون ولی شرلیط همشون تقریبا یکیه. من منظورم کیفیتشون هست.
به نظرتون واسه دندان با توجه به اینکه دو واحد بین الملل رو بیشتر نمیتونم انتخاب کنم کجا بزنم؟ خودم ساکن شیرازم.
کیش؟ بم؟ یزد؟ انزلی؟ آبادان؟ کجا؟!!!!!!!!!!!

kahkeshan6
21-07-2011, 19:54
کجاش خوبه؟ برا یکی که معدل یا همون نمرش کم شده خیلی خیلی خوبه ولی برا یکی که معدلش بالاست خوب نیست. چون کسی که نمراتش بالاست به هر حالا این تاثیر معدل چه مثبتش رو در نظر بگیریم چه منفی در اکثر مواد براش مثبته تاثیرش و در عوض برا خیلیا هم تاثیر منفی میذاره که باعث میشه رتبه ها جابه جا بشه. ولی الان اونایی که نمرشون خوبه همون وضعیت قبلی رو دارن، ولی کسانی که نمرشون پایینه خیلی به نفعشون میشه و رتبشون بدتر نمیشه. یعنی مثل اینه تو یه مسابقه دو صد متر اگه نیرویی باشه رو به جلوه، اگه نباشه که هیچ. ولی نیرو رو به عقب نداریم که باعث تفکیک بیشتر بشه.
کلا به نظر شما میشه طرحی بیاد که به نفع همه باشه؟ جایی که رتبه بندی باشه و ملاک مقایسست نه خود نمره؟ مسلما نه. پس باید اگه میخوان عدالت برقرار باشه، کسی که نمرش خوب شده تاثیر مثبت باشه و کسی که بد هم تاثیر منفی. خلاصه نمی دونیم چقدر تاثیر میذاره ( یعنی اینکه تاثیرش سرنوشت ساز است یا نه ) ولی کارشون مشکل فنی داره.
کاملا موافقم.
این طرح کاملا بی عدالتیه.
مگه قرار نیست 2 سال دیگه کنکور حذف بشه؟؟؟؟؟؟
دو سال دیگه که فقط نمرات امتحانات تاثیر داره چیکار میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟

avator20002000
21-07-2011, 20:10
ببينيد همونطور كه دوستان گفتن عدالت كامل اصلا حرف مسخره و نشدنيه چون ببينيد من تو تهران بهترين استاد و بهترين امكانات رو دارم نه مشكل مالي دارم نه سدي جلوي درس خوندنم ولي يكي تو شهرستانه ممكنه هزارتا مشكل داشته باشه ولي چيكار مي تونن واسش بكنن؟بعد سوابق تحصيلي رو 25درصد گذاشتن مگه از سال 84 تا 89 سطح سوالات نهايي يكي بوده؟با حرفهاي دوستمون avator هم كاملا موافقم همين خواهر من تو كنكور 88 زبان امتحان داد رتبش 3000 شد درحاليكه زبان تخصصي رو صفر زده بود عمومي ها رو تركونده بود اين كجاش درسته؟
يه بنده خدايي رو هم ميشناسم تو محلمون چندسال قبل كنكور داشت بعد از كنكور كه اومد خونه رفته بود تو اتاق درو بسته بود و درجا سكته كرد و فوت كرد ولي تلويزيون و هيچ جاي ديگه حرفي ازش زده نشد اينم گفتم كه كنكور تلفات جاني هم گرفته ....
کسی که تو شهرستان پول داشته باشه می تونه معلم بگیره کاری کنه ولی کسی که چه تو تهران چه شرستان دور و کوچیک زندگی کنه و پول نداشته باشه شرایطش خیلی بد هستش.من خودمم پارسال سر جواب کنکور کارم به امبولانسو بیمارستان کشید چون کلی قرص خوردم برایه... ولش کن.کلا این جهان همش بی عدالتیه این نمونشم که دیگه بدتره!

ممنون از پاسختون ولی شرلیط همشون تقریبا یکیه. من منظورم کیفیتشون هست.
به نظرتون واسه دندان با توجه به اینکه دو واحد بین الملل رو بیشتر نمیتونم انتخاب کنم کجا بزنم؟ خودم ساکن شیرازم.
کیش؟ بم؟ یزد؟ انزلی؟ آبادان؟ کجا؟!!!!!!!!!!!
شما اول باید ببینی کجا احتمال قبولیشو داری بعد تصمیم بگیری .شرایط همشون یکی نیست کمی فرق دارن.

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

کاملا موافقم.
این طرح کاملا بی عدالتیه.
مگه قرار نیست 2 سال دیگه کنکور حذف بشه؟؟؟؟؟؟
دو سال دیگه که فقط نمرات امتحانات تاثیر داره چیکار میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟
اون از کنکورم نامردی تره!
کم تقلب می کنن تو امتحانات؟

Samba
21-07-2011, 20:48
اون اولین حرفتون درست ولی نه اونجوری که شما فکر می کنید!
معلمای اینجا چیزی که تو مدارس عادی به بچه ها یاد میدن با روستای X ته شهر y فرقی نداره.باور کنید!
معلمی که میاد تو یه مدارس ما اولین فکرش خصوصی هستش(99 درصد اینجورین).اونوقت از اون چه انتظاریه!؟؟
من دبیرستان سر همین کارای معلما که خصوصی نمی گرفتمشون نمره ی خودمو نمی دادن اذیت می کردن.
ورقه تصیح کردن که همه جا یه جوره چون ورقه ای (فکر کنم 50 تومن بود) برای معلم حساب می کنن.معلم انقدر وقت واسه هر ورق نمی زاره چون با ماشینش یه دور بزنه بیشتر از اون پول در میاره!پس انتظاری از اونا نبیاد داشته باشید.
نمرات نهایی که همش کشکه کشکه با این اوضاع تقلب و ... که توش بوده
حالا باز کنکور یه کم بهتره.البته تو ورودی دانشگاه هم اینجوریه ها خیلی ها با پول و پارتی بدون کنکور می رن دانشگاه(نه فقط ازاد حتی سراسری!)
کلا اموزش تو ایران رو عدالت نیستش هیچ وقت. فقط امیدوارم هر کس به حقش برسه.

درست يه كم پيازداغشو زياد كردم:31: ولي حق خيلي ضايع ميشه ولي به نظر من كنكور از همش بهتره چون اگه دانشگاهي بشه ديگه ميشه پارتي بازي كلي اين سوابق تحصيلي هم همش كشكه چون از چندين و چند نفر كه دارن دكترا ميخونن و دانشجوي دانشگاه هاي تاپ كشور هستن پرسيدم بيشترشون ميگن كه همش كشكه

معلم رياضيمون ميگفت يه برگه هندسه كه 6 برگه يا شايدم بيشتر با يه برگه دين و زندگي كه حداكثر 1/5 صفحه بشه دستمزدش برابره دليلي هم نداره كه معلم وقتشو بذاره واسه دقيق تصحيح كردن(خدا از معلممون راضي باشه چون خط منو مي شناخت!!!!(يه نوع پارتي بازي:31:) هر درسيو كه تصحيح مي كرد 20 ميشدم ولي خدايي بهم نمره نمي داد بلكه راه حل هاي جديد رو هم در نظر مي گرفت نه مثل بعضيا .... )

كلا بهتره بي خيال اين بحث بشيم چون به قول سعدي

بيدل گمان نكنم نصيحت كند قبول ***** من گوش استماع ندارم لمن تقول

موفق باشيد

vahid-p
21-07-2011, 20:52
شمايي كه بچه كلان شهري يا دبيراي خوب دارين من شهرستاني در حقم اجحاف شد وقتي يه معلم كه هنوز توي دودوتاش مونده مياد ورقه منو تصحيح ميكنه معلومه نتيجش چي ميشه(مثلا براي دروسي مثل هندسه و عربي و ادبيات كه نظر همكار صائب است)
اکثر کسانی که اینجا دارن نظر میدن شهرستانیا. من که دیگه منطقه 3 ام. ولی به هر حال این مسائل وجود داره و همه جا هست. حتی میبینی یکی دست خطش خوب نیست و مصحح نمرش رو کم می کنه. اینا همه قبول ولی اصل مشکل فعلی هنوز بی جواب مونده و اینا دلیلی بر بی عدالتی دیگری نمیشن.
ببنید دوستان اومدن در مورد بی عدالتی بودن کنکور صحبت کردن. اولا مطمئنم که کنکور خیلی عادلانه تر از امتحان نهاییه چون حداقل اشتباهات تصحیح رو به حداقل می رسونه و نمرات جابه جا نمیشن. ( مگر مواردی خیلی خیلی استثنا ) . مثلا من همین کنکور اونی که آب میگردوند چند قطره ای آب رو پاسخبرگم ریخت و امیدوارم که مشکلی پیش نیاد ( بلاخره هر چه دقت بشه، مشکلاتی وجود داره و به گفته ای "ایده آل دست نیافتنیست"، و فقط باید سعی کرد بهتر و بهتر بشه )

به نظرت تقصیر کار اصلی کنکوره؟ به نظر من که خونوادشونه. نباید اینقدر تحت فشار قرارش میدادن. بعضی ها هستن که سر هر امتحان تو مدرسه غش می کنن، حالا امتحان هم نگیرن؟ کلا باید فرهنگسازی بشه که همه چیز دانشگاه نیست.

کلا این جهان همش بی عدالتیه این نمونشم که دیگه بدتره!
کسی نمی گه بی عدالتی وجود نداره تو سیستم آموزشی، حتما هست. ولی خب در مورد کنکور، ضریب دروس، احتمال افزایش درصد و... همش اطلاع داده شده بوده و دیگه بیای کل وقتت رو یه درس بذاری و از بقیه غافل بشی، تقصیر کار خود فرده.
ولی در مورد تاثیر مثبت معدل تازه بعد کنکور که دست همه کوتاه شده خبر دادن و مطمئنا موافقینش بیشتر از مخالفینن چون اونایی که معدل به نفعشون خیلی کمتر از اونایی هستن که معدل به ضررشونه، ولی خب رقابت تو رتبه های پایینه که معدل براشون مهمه.

Amirdb
21-07-2011, 20:57
گوشه‌ای از عدالت در کنکور:*

ـــ دانش‌آموزی شهرستانی منطقه 3 که به دلیل پولداری خانواده از تمام امکانات ممکن برخوردار است و همچنین از سهمیه منطقه

ــــ دانش‌آموز فقیر تهرانی که از کوچکترین امکانات دور است و سهمیه‌ای هم ندارد

*به نقل از یکی از پیج های فـــیس بوک

avator20002000
21-07-2011, 21:06
اکثر کسانی که اینجا دارن نظر میدن شهرستانیا. من که دیگه منطقه 3 ام. ولی به هر حال این مسائل وجود داره و همه جا هست. حتی میبینی یکی دست خطش خوب نیست و مصحح نمرش رو کم می کنه. اینا همه قبول ولی اصل مشکل فعلی هنوز بی جواب مونده و اینا دلیلی بر بی عدالتی دیگری نمیشن.
ببنید دوستان اومدن در مورد بی عدالتی بودن کنکور صحبت کردن. اولا مطمئنم که کنکور خیلی عادلانه تر از امتحان نهاییه چون حداقل اشتباهات تصحیح رو به حداقل می رسونه و نمرات جابه جا نمیشن. ( مگر مواردی خیلی خیلی استثنا ) . مثلا من همین کنکور اونی که آب میگردوند چند قطره ای آب رو پاسخبرگم ریخت و امیدوارم که مشکلی پیش نیاد ( بلاخره هر چه دقت بشه، مشکلاتی وجود داره و به گفته ای "ایده آل دست نیافتنیست"، و فقط باید سعی کرد بهتر و بهتر بشه )

به نظرت تقصیر کار اصلی کنکوره؟ به نظر من که خونوادشونه. نباید اینقدر تحت فشار قرارش میدادن. بعضی ها هستن که سر هر امتحان تو مدرسه غش می کنن، حالا امتحان هم نگیرن؟ کلا باید فرهنگسازی بشه که همه چیز دانشگاه نیست.

کسی نمی گه بی عدالتی وجود نداره تو سیستم آموزشی، حتما هست. ولی خب در مورد کنکور، ضریب دروس، احتمال افزایش درصد و... همش اطلاع داده شده بوده و دیگه بیای کل وقتت رو یه درس بذاری و از بقیه غافل بشی، تقصیر کار خود فرده.
ولی در مورد تاثیر مثبت معدل تازه بعد کنکور که دست همه کوتاه شده خبر دادن و مطمئنا موافقینش بیشتر از مخالفینن چون اونایی که معدل به نفعشون خیلی کمتر از اونایی هستن که معدل به ضررشونه، ولی خب رقابت تو رتبه های پایینه که معدل براشون مهمه.
dعنی چی؟
یعنی من که زبانم از اون یارو بهتره حقم ضایع نمی شه؟
عربی کسی نخواد بخونه باید چی کار کنه؟!!!هان؟!!!
من میگم می خوام برم زبان انگلیسی نه ادبیات و مترجمی عربی!
اون ماله انسانیه!
این کنکور زبانه نه عربی!
هیچ فرقی نداره قبلش می گفتن می خواستی چی کار کنی؟!

گوشه‌ای از عدالت در کنکور:*

ـــ دانش‌آموزی شهرستانی منطقه 3 که از به دلیل پولداری خانواده از تمام امکانات ممکن برخوردار است و همچنین از سهمیه منطقه

*به نقل از یکی از پیج های فـــیس بوک

دقیقا.من خیلیا رو تو منطقه 3 می شناسم والا وضعشون 100 تا پولدارای تهرانو می خوره.
دوست منم تو تهرانه ولی وضعش افتضاحه چون باباش نداره بهش پول بده چون داداشش دانشجوه
از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه!
کلا رو هواییم!

Samba
21-07-2011, 21:22
dعنی چی؟
یعنی من که زبانم از اون یارو بهتره حقم ضایع نمی شه؟
عربی کسی نخواد بخونه باید چی کار کنه؟!!!هان؟!!!
من میگم می خوام برم زبان انگلیسی نه ادبیات و مترجمی عربی!
اون ماله انسانیه!
این کنکور زبانه نه عربی!
هیچ فرقی نداره قبلش می گفتن می خواستی چی کار کنی؟!

دقیقا.من خیلیا رو تو منطقه 3 می شناسم والا وضعشون 100 تا پولدارای تهرانو می خوره.
دوست منم تو تهرانه ولی وضعش افتضاحه چون باباش نداره بهش پول بده چون داداشش دانشجوه
از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه!
کلا رو هواییم!

تاييد ميشه شديد با اينكه به نفع خودمه:31: ولي باهاش مخالفم من كنكور زبان رو عمومياشو بالاي 90 زدم اختصاصيش رو زدم 50-60 ولي چون عموميا خوبه آدمو بالا ميشكه ولي حق بچه هايي كه زبانشون خوبه ضايع ميشه !!

يه مثال عيني ، يكي از همكلاسيامون كه تو پول شنا ميكنن:31: خرداد و شهريور افتاد (همه درسا) ولي با خريدن بعضي از مراقبا و يه تقلبي(سوالا رو بيرون مي برد يكي بيرون منتظرش بود و سوالا رو واسش جواب مي داد و ...) آخه اين عدالته!:41:

كلا كله پائيم!

hermione
21-07-2011, 21:27
من اینو توی یه تاپیک دیگه هم نوشته بودم بعضی از بچه ها هم اشاره کردن به همین چه تأثیر مثبت بدن فقط چه هر جوری تأثیر بدن به ضرر اونه که نمرش پایین شده چون به هر حال برای اونی که نمرش بالاتر شده تأثیر مثبت میدن و رتبش بالاتر میشه
مثل اینه که یه عده از شما جلومیزنن شما خوشحال اینی که عقب نرفتی و ثابت موندید
کنکور نمره بندی نیست رتبه بندیه یه نفر از شما جلو بزنه فرقی نداره با اینکه شما عقب بری .

Rainy eye
21-07-2011, 21:29
تاپیک انتخاب رشته رو با بحث عدالت به انحراف نکشید لطفاً:31:
بعد انتخاب رشته و یه رشته افتضاح قبول شدن فرق بین منطقه 3 و 1 بودنو می فهمید!!!حاضرید معدل،رتبه خوب، شهر ، همه امکاناتی که داشتینو بدین به جاش منطقه 3 بودین!!!:27:
وقتی از شهر خودت که منطقه یکه با رتبه 4 رقمی زیر 5000 یه شهرستان منطقه 2 قبول شدی(فقط به خاطر اینکه همه انتخابای قبلیت که شهر خودت بوده رد شدی چون بچه های منطقه 2 و 3 قبول شدن) و با رتبه 32000 منطقه 3 همکلاس شدی که حتی از لحاظ سطح علمی هم در حد تو نیست عدالت برات جا میوفته!!!اونوقت میفهمی همه اون امکاناتی هم که داشتی کشک بوده!!!

hermione
21-07-2011, 21:34
تاپیک انتخاب رشته رو با بحث عدالت به انحراف نکشید لطفاً:31:
بعد انتخاب رشته و یه رشته افتضاح قبول شدن فرق بین منطقه 3 و 1 بودنو می فهمید!!!حاضرید معدل،رتبه خوب، شهر ، همه امکاناتی که داشتینو بدین به جاش منطقه 3 بودین!!!:27:
وقتی از شهر خودت که منطقه یکه با رتبه 4 رقمی زیر 5000 یه شهرستان منطقه 2 قبول شدی(فقط به خاطر اینکه همه انتخابای قبلیت که شهر خودت بوده رد شدی چون بچه های منطقه 2 و 3 قبول شدن) و با رتبه 32000 منطقه 3 همکلاس شدی که حتی از لحاظ سطح علمی هم در حد تو نیست عدالت برات جا میوفته!!!اونوقت میفهمی همه اون امکاناتی هم که داشتی کشک بوده!!!

کاملاَ تأیید میشه همه اون رتبه نجومی ها شبانه میان ...
خلاصه خیلی اعصاب خوردیه میبینی 30تا شبانه گرفته 30 تا روزانه ، از این 30 تا شبانه 29تاش بومی اونجان همه هم با رتبه های نجومی ...بعد هی حرص می خوریدو مدام این فکر که کی الان داره توی دانشگاه شهر من درس می خونه

fmps
21-07-2011, 22:00
بابا خــیــــــــلــــــــــِی روحیه میدین
من که با دبدن یادگار ماندگار جدید کانون کلا بی خیال دانشگاه شدم

Rainy eye
21-07-2011, 22:15
چندتا توصیه کنم بهتون :27:
اصلاً انتخاب رشتتونو دست مشاور جماعت ندین،به این نرم افزارای انتخاب رشته هم زیاد اهمیت ندین ،میتونه بهتون کمک کنه ولی انتخاب نهایی رو خودتون انجام بدین،چون حتماً یه جوری انتخاب رشته میکنن که قبول بشید...همیشه علاقتونو در نظر بگیرید،زیاد به شهرش توجه نکنید،البته به خاطر یه رشته بیخود به یه شهر پرت هم نرید...مثلاً کی فکرشو میکرد که دندونپزشکی اردبیل تو کنکور 89خالی بمونه؟!؟!یعنی اگه یه رتبه 5 رقمی هم این رشته رو میزد قبول میشد... مهم اینه که دندونپزشکی تو یه دانشگاه دولتی قبول شدی!!!در آینده بیمارت ازت نمیپرسه مدرکتو از کدوم دانشگاه گرفتی!؟!؟:31:
من خودم انتخاب رشتمو اینجوری انجام دادم،اگه سال اول هم براین اساس انجام میدادم خودم رو در سطح بالا نمیدیدم از رشته ای که الان میخونم بالا تر قبول میشدم
1. بهترین رشته ها رو تو بهترین شهرا بزنید
2بهترین رشته ها رو تو شهرای منطقه 2 بزنید
3.رشته های متوسطو تو بهترین شهرا بزنید
4.رشته های متوسطو تو شهرای منطقه 2 و 3 بزنید
5.رشته های پایینو تو بهترین شهرا بزنید
6.رشته های پایینو تو شهرای منطقه 2 و 3 بزنید
و بعد برید سراغ پیام نو رو...
نظرم اینه که اولویتو بدین به رشته بعد شهر...
البته بازم به شرایط خودتون برمیگرده که بتونید به شهر دیگه برید یانه...
پسرارو فک نمیکنم مشکلی داشته باشن،دخترا هم که قربونشون برم(خودم تو خوابگاه نمونشو زیاد دیدم) از استان فارس با 24 ساعت راه تا مازندران میرن:31:
باز هم تاکید میکنم...حتی اگه بدترین رتبه رو دارین بهترین رشته و شهرو بزنید
100 تا انتخابه چیزی نمیشه،ولی بعداً حسرتشو نخورید

fmps
21-07-2011, 22:48
در ضمن یه چیز هم بگم که تخمین رتبه کانون بدجوری حالمو گرفته بود.الان از سایت گزینه 2 ده تا کارنامه منطقه 2 زدم دیدم 2000 تا زیاد نشون میده.
اگه اینجوری باشه عالـــــــــــیه

ahmad72
22-07-2011, 00:36
در ضمن یه چیز هم بگم که تخمین رتبه کانون بدجوری حالمو گرفته بود.الان از سایت گزینه 2 ده تا کارنامه منطقه 2 زدم دیدم 2000 تا زیاد نشون میده.
اگه اینجوری باشه عالـــــــــــیه
:دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی
گزینه 2 درصدای توی خود سایت رو توی تخمین رتبش وارد کن 500 تا بالاتر نشون میده!
:دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی :دی

Haniiii
22-07-2011, 08:02
به نظر من نباید به فکر این باشیم که 100 تا رو پر کنیم .. مهم چیزی هست که انتخاب میکنی و علاقه داری بهش و بقیه رشته ها رو باید بزاریم کنار ... و به شهر اون رشته ( یا 2 ، 3 رشته ) ای که علاقه داریم فکر کنیم ... اگر قبول نشدیم بهتر از اینه که چیزی بریم که اصلا علاقه ای بهش نداریم و همچنین 1 سال پشت کنکور موندن بهتر از 4 سال وقت تلف کردن هست فکر کنم !

پ.ن: من هیچ جوری نمیتونم مشابه درصد هام رو پیدا کنم .. !!
پ.ن2: دقیقا اعلام نکردن چه روزی نتیجه میاد ؟

parsa700
22-07-2011, 10:01

منم خیلی ازدوستام میگن که نمره های نهاییشون اشتباه شده ولی برای من تاحالا نشده از نمرهایی که فکر می کردم کمتربشه . فیزیک پیش ترم اول 20 دقیقه مونده به آخر جلسه مراقب در اتاق رو بست و گفت تقلب کنید! تازه اینجا مثلا پایتخت این کشوره!ناگفته نمونه که بنده خیلی عصبانی به مراقب گفتم این چه وضعشه و مگه من مسخره ام که درس می خونم؟؟البته بچه ها منو هو کردن و خوب اغلب کسایی هم که اونجا بودن هم مدرسه ایام بودن که بعدش حسابی از خجالت ما در اومدند!تازه علاوه بر ناعدالتی علیه ما یک سری دانش آموزای ساده ی ضعیف هم که جلسه رو ترک کرده بودند ضرر کردند.پس اساسا عدالتی وجود نداره!!هیچ اعتراضی هم وارد نیست وقتی خود جناب آموزش پرورش به مراقبا توی امتحان های نهایی همچین اجازه ای رو میده!در ضمن بعدا خبر رسید که در همه ی امتحانا مراقبا برگه ی بچه ای زرنگ رو میدیدند برای بچه های ضعیف می بردند.

younes ebrahimi
22-07-2011, 10:35
با سلام ، لطفا در مورد چگونگی تاثیر سوابق تحصیلی توضیح بدید .منظورم اینه که چگونه 25 درصد رو تاثیر میدن...مثلا معدل 17.5کتبی چه قدر تاثیر داره و چقدر میتونه رتبه را جابه جا کنه.با تشکر.

fmps
22-07-2011, 11:09
با سلام ، لطفا در مورد چگونگی تاثیر سوابق تحصیلی توضیح بدید .منظورم اینه که چگونه 25 درصد رو تاثیر میدن...مثلا معدل 17.5کتبی چه قدر تاثیر داره و چقدر میتونه رتبه را جابه جا کنه.با تشکر.

سلام
نمره تک تک درس ها تراز میشه .یعد تراز درس ها که تو کنکور زدین ضرب 3 میشه + تراز نمره امتحان نهایی بعد تقسیم بر 4 میشه.این میشه تراز نهایی اون درس.
در مورد تاثیر اینجور میتونم بگم که به نمره اون یکی دانش آموزان بستگی داره.مثلا احتمال داره تو درس حسابان نمره 16 خیلی باشه و ترازش مثلا 6000 باشه ولی نمره 17 ترازش 8000 باشه.چون تعداد کمتری از دانش آموزان 17 گرفتن

fmpr
22-07-2011, 11:33
منم خیلی ازدوستام میگن که نمره های نهاییشون اشتباه شده ولی برای من تاحالا نشده از نمرهایی که فکر می کردم کمتربشه . فیزیک پیش ترم اول 20 دقیقه مونده به آخر جلسه مراقب در اتاق رو بست و گفت تقلب کنید! تازه اینجا مثلا پایتخت این کشوره!ناگفته نمونه که بنده خیلی عصبانی به مراقب گفتم این چه وضعشه و مگه من مسخره ام که درس می خونم؟؟البته بچه ها منو هو کردن و خوب اغلب کسایی هم که اونجا بودن هم مدرسه ایام بودن که بعدش حسابی از خجالت ما در اومدند!تازه علاوه بر ناعدالتی علیه ما یک سری دانش آموزای ساده ی ضعیف هم که جلسه رو ترک کرده بودند ضرر کردند.پس اساسا عدالتی وجود نداره!!هیچ اعتراضی هم وارد نیست وقتی خود جناب آموزش پرورش به مراقبا توی امتحان های نهایی همچین اجازه ای رو میده!در ضمن بعدا خبر رسید که در همه ی امتحانا مراقبا برگه ی بچه ای زرنگ رو میدیدند برای بچه های ضعیف می بردند.

دقیقا همین وضعیت برای ما هم اتفاق افتاد ... من و یکی از بچه ها که فیزیکمون خیلی خوب بود سریع برگه رو پر کردیم و اومدیم بیرون ... بعدا بچه ها که اومدن بیرون میگفتن مراقبه در رو بسته و همشون با هم سوالا رو حل کردن ...

این عدالته ...

F A R I D
22-07-2011, 11:43
شما اول باید ببینی کجا احتمال قبولیشو داری بعد تصمیم بگیری .شرایط همشون یکی نیست کمی فرق دارن.

فکر میکنید با رتبه حدود 4000 منطقه 2 انزلی دندان قبول میشم؟

---------- Post added at 12:43 PM ---------- Previous post was at 12:39 PM ----------

بچه ها خواهشا این بحث نمره و عدالتو و غیره رو تمام کنید.
همیشه خدا رو شاکر باشید بخاطر چیزهایی که دارید.
متاسفانه اینجا ایرانه و هیچیمون درست نیست.
از من درس بگیرید هر رشته ای رو که بهش علاقه دارید برین چون اگر غیر از این عمل کنید مطمئن باشید پشیمون میشد. نمونش خودم که الان دوباره برگشتم سر خونه اول.

AB
22-07-2011, 11:44
دقیقا همین وضعیت برای ما هم اتفاق افتاد ... من و یکی از بچه ها که فیزیکمون خیلی خوب بود سریع برگه رو پر کردیم و اومدیم بیرون ... بعدا بچه ها که اومدن بیرون میگفتن مراقبه در رو بسته و همشون با هم سوالا رو حل کردن ...

این عدالته ...

بله.عدالت تو ایران یعنی همین.:2:

ماجرای این که یکی میخاست ابرو برداره زد چشم طرفو کور کرد همینه.

خاستن با تاثیر نمرات عدالت رو اجرا کنن تقلب و بی عدالتی بیشتر شد.فقط نمره رو تو این مملکت نمیخریدن که اونم فروشی شد.

---------- Post added at 12:44 PM ---------- Previous post was at 12:43 PM ----------

از من درس بگیرید هر رشته ای رو که بهش علاقه دارید برین چون اگر غیر از این عمل کنید مطمئن باشید پشیمون میشد. نمونش خودم که الان دوباره برگشتم سر خونه اول.

رشتت چی بود؟

alishadabmehr
22-07-2011, 12:10
فکر میکنید با رتبه حدود 4000 منطقه 2 انزلی دندان قبول میشم؟

---------- Post added at 12:43 PM ---------- Previous post was at 12:39 PM ----------

دوست عزيز احتمال قبولي شما 1 به هزاره ......در ضمن كاملا به اين حرفتون اعتقاد دارم كه علاقه از همه چيز مهمتره اينو اكثرا تو ترم 3 دانشگاه متوجه ميشن من خودم رفيق دارم حقوق مي خونه دو ترم مشروط شده اصلا هم علاقه به دروسش نداره فقط بخاطر اسمش و بازاركارش رفت حقوق الان بدبخته .يكي ديگه رو هم ميشناسم اصلا درس نمي خونه و داره تئاتر كار ميكنه خيلي هم خوشحال و راضيه از كارش .
يكي رو هم ميشناسم ليسانسه مكانيك داره ولي چون خوشش نمي اومد رفت از اول مهندسي خاكشناسي رو خوند ..........

hermione
22-07-2011, 12:25
اگه شهر دیگه انتخاب میکنید حتماَ رشته مورد علاقتون باشه یه رشته سطح پایین خوندن توی شهر خودتون بهتر از خوندن رشته ای که فقط اسم داره و علاقه ندارید توی شهر دیگست
*******تـــــــنها چیزی که آدمو توی شهر دور نگه میداره علاقه به رشته تحصیلیه همین و بس*******
شمایی که توی شهر بزرگ زندگی می کنی حواست باشه آداب و رسوم فرهنگ و نحوه ی زندگی شهرهای کوچک فرق داره یه کمی
حتماَ اینو در نظر بگیرید( از صمیم قلب گفتم)
برعکسشم هست اما من فقط اونو تجربه کردم.

ahmad72
22-07-2011, 12:35
من اين بحث شما رو قبول ندارم

شمايي كه بچه كلان شهري يا دبيراي خوب دارين من شهرستاني در حقم اجحاف شد وقتي يه معلم كه هنوز توي دودوتاش مونده مياد ورقه منو تصحيح ميكنه معلومه نتيجش چي ميشه(مثلا براي دروسي مثل هندسه و عربي و ادبيات كه نظر همكار صائب است) من براي هندسه بايد 20 ميشدم چون همه رو كاملا صحيح نوشتم ولي امان از دست بي سوادي اون يارو مصححه ميدوني چي كار ميكنه(برا تجديد نظر) مياد تند و تند تيك ميزه و رد ميشه چون به قول معلم رياضيم كدوم آدمي(البته به جز باوجداناش) مياد 6 صفحه ورقه هندسه رو دوباره تصحيح كنه يا مثلا عربي خدا شاهده من عربي رو با جواباي آموزش و پرورش تطبيق دادم مينيمم نمرم مي شد 19 حالا به نظرتون نمرم شد چند شد 14.25 من چي بگم!؟؟!؟!؟

يا امسال تو امتحان نهايي دين و زندگي(پيش دانشگاهي ترم2) من دقيقا 2نمره غلط داشتم شدم 20 حالا چرا بايد اينطور بشه و چرا اين اتفاق تو سال س ......

منم خیلی ازدوستام میگن که نمره های نهاییشون اشتباه شده ولی برای من تاحالا نشده از نمرهایی که فکر می کردم کمتربشه . فیزیک پیش ترم اول 20 دقیقه مونده به آخر جلسه مراقب در اتاق رو بست و گفت تقلب کنید! تازه اینجا مثلا پایتخت این کشوره!ناگفته نمونه که بنده خیلی عصبانی به مراقب گفتم این چه وضعشه و مگه من مسخره ام که درس می خونم؟؟البته بچ ...

دقیقا همین وضعیت برای ما هم اتفاق افتاد ... من و یکی از بچه ها که فیز....
اینجور که شماها میگین حوزه ی ما زیادی پاک بوده!!!
خاک بر سر اون مراقبی بکنن که ....

خندم از این میگیره که توی حوزه های شما از این خبرا بوده،اونوقت دبیر گسسته ی ما با اینکه گسسته هماهنگ نبود و طرح سوال با خودش بود،اومد 5 نمره اثبات داد !!!:13:

هی روزگـــــــــــــــــــار ..........

milla.online
22-07-2011, 12:41
بچه ها من امروز رفتم یه سر کازرون آزمون پزشکی دادم و اومدم...:8:
با ماشین بچه ها و یه راننده حرفه ای تو 1 ساعت و نیم رفتیم و تو همین زمان برگشتیم...
تعداد دخترا 10 برابر پسرا بود(نیمدونم خونواده ها با چه امیدی می خوان ترمی یکی 2 تومن پول بدن...
فقط یه های بای دادن :18:... کیفیت آزمون افتضاح..مراقبا بالای سر من همش حرف میزدن.. بهشون گفتم لطفا ساکت بعدش شروع کرد دقیقه ای یه گیری دادن... از نحوه نشستن... با مداد پر کردن پایین پاسخنامه... صلوات نفرستادن...:41:
اما بیخیال.. آزمون خوبی بود..
ادبیات مثل همیشه ساده
عربی یکم سخت تر
دینی ماست بود
زبان کلوز و پسیجش یکم مفهومی تر
ریاضیش هم چنتا سوال خوب و سخت داشت اما 20 تاش من 15 تاشو با 100% اطمینان زدم
فیریک آسون... 100 میزنم:31:
شیمیش یکم سخت تر بود...رو 60 میزنم...:8:
زیست:من رشته ریاضی بودم... 3 ساله کتاب زیست از نزدیک ندیده بودم....اما خب از سال دوم که تجربی بودم یه چیزایی یادم بود... 15 تاشو تقریبا 2 به شک و... زدم...:27:.. میدونم پزشکی نمیارم.. اما خب واسه تفریح بد نبود...:21:
راستی اون سوال که گفته بود فلان چیز چی نداره....:31: (چی گفتم) همون که فکر کنم اسم یه گیاه بود... میشد کلروفیل؟؟

reza71_teh
22-07-2011, 12:57
بچه ها من امروز رفتم یه سر کازرون آزمون پزشکی دادم و اومدم...:8:
با ماشین بچه ها و یه راننده حرفه ای تو 1 ساعت و نیم رفتیم و تو همین زمان برگشتیم...
تعداد دخترا 10 برابر پسرا بود(نیمدونم خوندواده ها به چه امدید می خوان ترمی یکی دو میلیون بدن:27:)
فقط یه های بای دادن :18:... کیفیت آزمون افتضاح..مراقبا بالای سر من همش حرف میزدن.. بهشون گفتم لطفا ساکت بعدش شروع کرد دقیقه ای یه گیری دادن... از نحوه نشستن... با مداد پر کردن پایین پاسخنامه... صلوات نفرستادن...:41:
اما بیخیال.. آزمون خوبی بود..
ادبیات مثل همیشه ساده
عربی یکم سخت تر
دینی ماست بود
زبان کلوز و پسیجش یکم مفهومی تر
ریاضیش هم چنتا سوال خوب و سخت داشت اما 20 تاش من 15 تاشو با 100% اطمینان زدم
فیریک آسون... 100 میزنم:31:
شیمیش یکم سخت تر بود...رو 60 میزنم...:8:
زیست:من رشته ریاضی بودم... 3 ساله کتاب زیست از نزدیک ندیده بودم....اما خب از سال دوم که تجربی بودم یه چیزایی یادم بود... 15 تاشو تقریبا 2 به شک و... زدم...:27:.. میدونم پزشکی نمیارم.. اما خب واسه تفریح بد نبود...:21:
راستی اون سوال که گفته بود فلان چیز چی نداره....:31: (چی گفتم) همون که فکر کنم اسم یه گیاه بود... میشد کلروفیل؟؟

اره دقیقا مراقبا خیلی فک میزدن زبانش سخت بود؛آره کلروپلاست میشد

brave_ie
22-07-2011, 13:10
دوستان برای آشنایی با رشته ها میتونین به دانشگاه های شهرتون هم سر بزنین و از اساتید مشاوره بگیرید
روش خوبیه...

yarane-naghdi
22-07-2011, 14:26
ـــ دانش‌آموزی شهرستانی منطقه 3 که به دلیل پولداری خانواده از تمام امکانات ممکن برخوردار است و همچنین از سهمیه منطقه

کلا رو هواییم!

بنظر من این دیدگاه واقع بینانه نیست . کنکور اگه با پول بابای آدم بود که همه میرفتیم پیام نور بخونیم تا بره . وضعیت منطقه3 اگه گل و بلبل بود که بهش نمیگفتن منطقه3 کشور . شنیدید میگن بهترین مشاور برا یه کنکوری چه در کنکور و چه در انتخاب رشته یه دانشجوی موفقه؟ کسی که سرد و گرم رو چشیده؟ خب . ما منطقه3 اییها که داریم تجربه میکنیم وضعیت رو میفهمیم چقدر وضعیت نسبت به یه مدرسه عادی در تهران متفاوته . بهترین امکانی که برا ما فراهم میشه در منطقه مون دبیر خوبه . اینم اتفاقا به ندرت .

ضمنا مهمترین چیزی که منطقه3 ازش رنج میبره چون اصولا همه شهرهای کوچک هستن , نبودن یه جو مناسب کنکوریه . مثلا تا دانش آموز خودش بفکر نیوفته دبیراش بفکر نمیوفتن . مشکل اینجاست که دبیرای ما کنکوری و آینده نگر کمتر هستن . برخلاف دبیرهای شهر نشین .

اگه به پول بود که باید داوطلبان جزیره کیش کل دانشگاه های تهران رو اشغال کرده بودن . چرا نشده این؟ اینایی که توی این جزیره زندگی میکنند وضعشون همش عالیه . امکاناتشون عالیه . ولی معلومه به چیزای دیگه ایی هم ربط داره .

اساسا منطقه بندی کشور بخاطر ضعف امکاناتی هست که در منطقه ما وجود داره .

ضمنا برا قبول شدن در دانشگاه انشالله التفات دارید که برا هر سهمیه تعدادی مشخص شده برای همه رشته ها .

یه نکته نوشتید که : از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه!

این رو منم دیدم . حتی از شهر ما زیادن که میرن شیراز درس میخونند و با روشهایی دیپلم منطقه3 میگیرن . ولی بنظر من کسی که برا کنکور میخونه تلاش خودش رو اول و آخر پیدا میکنه . درسته امکانات مهم هست ولی بنظر من همین منطقه بندی و اختصاص سهمیه تا حدودی این مضیقه امکانات رو جبران میکنه .

ضمنا باید توجه داشت که تعداد افرادی که : از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه! . معدوده .

reza71_teh
22-07-2011, 14:50
بچه ها به نظرتون به این یادگارماندگار میشه اعتماد کرد؟رتبه هایی که زده درسته؟مثلا ص71تجربیا یکی با رتبه2243از مشهد دندون گرگان قبول شده!!!!!!بومی ناحیه گرگان هم نبوده!!!!:18:

alishadabmehr
22-07-2011, 15:30
بنظر من این دیدگاه واقع بینانه نیست . کنکور اگه با پول بابای آدم بود که همه میرفتیم پیام نور بخونیم تا بره . وضعیت منطقه3 اگه گل و بلبل بود که بهش نمیگفتن منطقه3 کشور . شنیدید میگن بهترین مشاور برا یه کنکوری چه در کنکور و چه در انتخاب رشته یه دانشجوی موفقه؟ کسی که سرد و گرم رو چشیده؟ خب . ما منطقه3 اییها که داریم تجربه میکنیم وضعیت رو میفهمیم چقدر وضعیت نسبت به یه مدرسه عادی در تهران متفاوته . بهترین امکانی که برا ما فراهم میشه در منطقه مون دبیر خوبه . اینم اتفاقا به ندرت .

ضمنا مهمترین چیزی که منطقه3 ازش رنج میبره چون اصولا همه شهرهای کوچک هستن , نبودن یه جو مناسب کنکوریه . مثلا تا دانش آموز خودش بفکر نیوفته دبیراش بفکر نمیوفتن . مشکل اینجاست که دبیرای ما کنکوری و آینده نگر کمتر هستن . برخلاف دبیرهای شهر نشین .

اگه به پول بود که باید داوطلبان جزیره کیش کل دانشگاه های تهران رو اشغال کرده بودن . چرا نشده این؟ اینایی که توی این جزیره زندگی میکنند وضعشون همش عالیه . امکاناتشون عالیه . ولی معلومه به چیزای دیگه ایی هم ربط داره .

اساسا منطقه بندی کشور بخاطر ضعف امکاناتی هست که در منطقه ما وجود داره .

ضمنا برا قبول شدن در دانشگاه انشالله التفات دارید که برا هر سهمیه تعدادی مشخص شده برای همه رشته ها .

یه نکته نوشتید که : از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه!

این رو منم دیدم . حتی از شهر ما زیادن که میرن شیراز درس میخونند و با روشهایی دیپلم منطقه3 میگیرن . ولی بنظر من کسی که برا کنکور میخونه تلاش خودش رو اول و آخر پیدا میکنه . درسته امکانات مهم هست ولی بنظر من همین منطقه بندی و اختصاص سهمیه تا حدودی این مضیقه امکانات رو جبران میکنه .

ضمنا باید توجه داشت که تعداد افرادی که : از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه! . معدوده .

ببين من با كليت حرفت مشكلي ندارم ولي نگاه كن تو ميگي مدرسه ي معمولي تو تهران خيلي امكاناتش از منطقه 3 ايها بيشتره من خودم سال اول دبيرستان تو تهران يه مدرسه اي بودم كه بچه ها با دمبايي ميو مدن مدرسه تو حياط سيگار ميكشيدن حتي يكي از بچه هامون باباش رو كشته بود داده بود يه افغانيه تيكه تيكه كنه ببره بريزه كوه هاي شهران!!!يا يكي روز اول مهر اومده بود دم مدرسه شاخ بازي درآورده بود هفته ي بعد تو باغ كنار مدرسه دارش زده بودن !!!مي دونم باورتون نميشه ولي اگه خواستين آدرس ميدم اون مديرمون تو يه مدرسه منطقه 5 تهران هنوز داره كار ميكنه برين ازش سوال كنيد...و يكي از بچه ها ادرار خودشو ريخته بود تو مشمبا وسط راهرو ها ميچرخيد ...بازم دوست داري بگم...خوب اين مدرسه هم تو تهران هست اساتيد هم باور كن يا معلومات نداشتن يا انقدر جو بد بود كه نمي تونستن درس بدن .البته مي دونم الان ميگين خيلي نادره مدرسه اينطور باشه اما تو جنوب شهر اين نوع مدارس به وفور يافت ميشه.

ببخشيد اگه حرفام بي ادبي بود ولي عين واقعيت...

vahid-p
22-07-2011, 16:21
حالا بیا درستش کن!
من از یه طرح انتقاد کردم و گفتم این بی عدالتیه، حالا بقیه اومدن و هر جا و هر چی که عدالت توش رعایت نشده رو ردیف کردن. انجمن آمار و ارقام بی عدالتی های بین المللی! :31:

دوستانی که مثال سهمیه و کلاس و معلم خصوصی و تقلب سر جلسه و تصحیح اوراق و... آوردن بگم حداقل برا من و همکلاسی هام و هر کی تو منطقست ( به صورت کلی، شاید یکی دو نفر صدق نکنه براشون ) از سهمیه منطقه سه استفاده می کنیم، ولی نه کلاس فوق برنامه داشتیم، نه معلم خصوصی و البته از طرفی سرجلسه تقریبا میشه گفت هیچ تقلبی نبود و تصحیح اوراق به جز موارد محدودی درست بوده. خب . با این اوصاف اگه ما رو با منطقه 2 یا منطقه 1 قاطی می کردن، واقعا نمی تونستیم حقمون رو بگیریم.چون اینجا اصلا کلاس و معلم آنچنانی وجود نداره که حالا پول داشته باشی یا نداشته باشی که بری سر کلاس. و تازشم اکثر کتابها رو هم اینترنتی یا از شهر های دیگه خریدیم و اینجا دم دست نبوده.
کلا می خوام بگم اینکه یکی بیاد بگه ای کاش همه امکانات و معلم و مدرسه و... منطقه 1 رو بذاریم کنار و بریم منطقه 3 خیلی به نفعمونه، حرف ناسنجیده ای هست. می دونید چرا، چون الان می بینن چقدر راحت مثلا درصد 50 یا 60 تو دروس تخصصی میارن، بعد می بینن تو منطقه سه با همین درصدا چه رتبه هایی میشه آورد. خب اگه شما هم همینجا بودین، دیگه اون درصد 50 یا 60 رو به این راحتی نمی آوردین.
یکی از آشنایان میره کلاس شیراز. میگه دروسی که اینجا هنوز درس ندادن، یا کمی روش زوم نشده، دانش آموزای اونجا مثل آب خوردن فرمولاش رو بلدن و... . حالا اون تو یکی دو جلسه از همه عقب می مونه و نشون میده که آمادگی دانش آموزای مناطق مختلف تو یک سطح نیست و نه هوششون. یعنی نمی تونی بگی هوش و استعداد به منطقه ربط داره. برای همینه که دانش آموزای منطقه سه وقتی وارد دانشگاه میشن پا به پای دانشجوهای دیگه پیش میرن و کم نمیارن.
البته قبول دارم شهر ها رو درست سهمیه بندی نکردن، ولی خب سعی کردن که درست باشه. منظورم اینه که مثلا یه روستای کوچیک می بینی کنار یه شهر بزرگه. حالا از امکانات شهر بزرگ به راحتی استفاده می کنه و از سهمیه روستای خودشون. خب اینا به گفته ای با اینکه ناعدالتیه ولی کاریش هم نمی شه کرد.
ولی یه چیزی که ربطی به امکانات نداره ( فقیر و غنی نمیشناسه ) و خیلی هم موثره که

همونطور که دوستمون گفتن هستن کسانی که طول سال میرن یه شهر بزرگ درس می خونن و تو شهر خودشون امتحان میدن و البته این کار غیر قانونیه ولی میشه دیگه. ولی با اینحال از این افراد کمن و نباید ملاک اینا رو قرار داد. چون بعضی کارها امکان نداره بشه جلوش رو گرفت.

حالا اگه موافق باشین بیشتر در مورد این موضوعات بحث نکنیم و در مورد اصل موضوع بحث بشه، یا هم اصلا بحث نشه. چون این بحث ها به نتیجه ای نمی رسه وقتی که یکی از منطقه 1 در مورد منطقه 3 نظر میده و یکی از منطقه 3 در مورد منطقه 1. ( منطقه 2 ایی ها جون سالم به در بردن :27: )

F A R I D
22-07-2011, 16:45
رشتت چی بود؟ مهندسی شیمی.

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:43 PM ----------

دوست عزيز احتمال قبولي شما 1 به هزاره ......در ضمن كاملا به اين حرفتون اعتقاد دارم كه علاقه از همه چيز مهمتره اينو اكثرا تو ترم 3 دانشگاه متوجه ميشن من خودم رفيق دارم حقوق مي خونه دو ترم مشروط شده اصلا هم علاقه به دروسش نداره فقط بخاطر اسمش و بازاركارش رفت حقوق الان بدبخته .يكي ديگه رو هم ميشناسم اصلا درس نمي خونه و داره تئاتر كار ميكنه خيلي هم خوشحال و راضيه از كارش .
يكي رو هم ميشناسم ليسانسه مكانيك داره ولي چون خوشش نمي اومد رفت از اول مهندسي خاكشناسي رو خوند ..........دوست من
من واحد بین الملل انزلی رو گفتم نه روزانه.

ahmad72
22-07-2011, 17:11
یکی از آشنایان میره کلاس شیراز. میگه دروسی که اینجا هنوز درس ندادن، یا کمی روش زوم نشده، دانش آموزای اونجا مثل آب خوردن فرمولاش رو بلدن و... . حالا اون تو یکی دو جلسه از همه عقب می مونه و نشون میده که آمادگی دانش آموزای مناطق مختلف تو یک سطح نیست و نه هوششون. .

( منطقه 2 ایی ها جون سالم به در بردن )
بذا من هم از منطقه 2 بگم واست!
یه دوست داشتم همیشه 5 نفر آخر کلاس بود.سال آخر رفتن تهران.
گزینه 2 ثبت نام کرد.
همیشه جزو 500 نفر اول شد!
چطور؟هان؟
میگفت فقط میتونم به سوالای پیش جواب بدم سر آزمون ها.پایه خیلی بد تره وضعیتم.
میگفت دبیر ما میاد سر کلاس میگه من این 10 تا سوالو بهتون میدم.اگه توی کنکور 5 تا سوال کاملا شبیه اینا نیومد پولتون رو پس میدم!!!!(پول اضافه داده بودن که کلاس فوق العاده بگیرن)
نمیگم همش کار دبیر بوده،ولی ببینید چقدر تاثیر داره.
نمیگم کل منطقه 1 اینجوره.ولی اکثرش که اینجوره ...

از بابای تهرونی میپرسن چقد میخونی هفته ای؟میگه 7 ساعت میانگین.همون آقا میشه 150 کشور.
اونوقت دوست من ازسال دوم میانگین هفته ای 10-11 ساعت باید بخونه که شاااااااااید دو رقمی منطقه 2 بتونه بیاره.

اصلا مگه یکی از اساسی ترین نیاز های دانش آموز کنکوری مشاور نیست؟
من می خواستم تغییر رشته بدم،گریم گرفته بود از بس مشاورهای کل شهر احمق بودن و هیچی نمیفهمیدن...:13:
گریم میگرفت وقتی دوستام توی شهرای دیگه میگفتن مشاورشون برنامه ی درسیشون رو همیشه بررسی میکنه و دائم برنامه میده بهشون.اونوقت مشاور مدرسه ی ما (بهترین مدرسه ی شهر) فقط پنج شنبه ها (که تعطیل بودیم) میرفت مینشست توی مدرسه و نهایتا با 5 نفر صحبت میکرد.میرفت تا پنج شنبه ی بعد ...

یعنی نمی تونی بگی هوش و استعداد به منطقه ربط داره برای همینه که دانش آموزای منطقه سه وقتی وارد دانشگاه میشن پا به پای دانشجوهای دیگه پیش میرن و کم نمیارن.
راس میگه،دوستم 3 سال قبل 13 کشور شد،ولی الآن نفر اول برق شریف هست ...

خب همونطور که دوستمون گفت دیگه بهتره بحث این چیزا رو نکنیم.(من هم که میبینید ادامه دادم فقط و فقط منظورم تشریح وضعیت منطقه 2 بود!!!!:دی)
بی فایدس به خدا ...

milla.online
22-07-2011, 17:14
ولی باید قبول کنیم که به طور کلی امکانات در منطقه 1 بیشتره... یه مثال میزنم:
من تو منطقه دو هستم.... مرکز استان هم هست...
اما خب این شهر یه کتابخونه درست حسابی نداره...
کتاب خونه هایی که 6 بعد از ظهر ببندن به نظر شما اصلاارزش دارن..؟؟؟ بوشهر کلا شاید 3 تا کتابخونه عمومی هم نداره..که اونا هم یا مال پژهشسرا هستن یا تربیت معلم و...
یکی از دوستام اصفهان بود اونجا کتابخونه ها تا ساعت 11 شب باز بود و مشکلی هم نداشتن...
من و چندتا از دوستام بخاطر همین مشکل مجبور بودیم قاچاقی بریم تو دانشگاه خلیج... اونم با اون حراست گیرش... آخر کار هم بعد از 1 سال بهمون مجوز رفت و آمد دادن... فقط هم واسه این میرفتیم که به خونمون نزدیک بود تا 11 شب باز بود....
یا موجود بودن کتاب تو منطقه 3 رو با جاهای دیگه مقایسه کنید... خصوصا تو سال ها قبل....
خیلی از چیزای دیگه هم هست... من با سهمیه مناطق موافقم اما با شاهد و.. نه. سال قبل دوستانی داشتن که نصف منم تلاش نکردن اما چون باباشون سابقه جبهه و فلان داشت بهترین دانشگاها رفتن.. یکی از بچه ها که رتبش حدودا 5 هزار می شد با شاهد 3 رقمی شد و کلی بنرش رو زدن تو در و دیوار... اگه کسی رفته جنگ مسلما باید به شخص خودش سهمیه ای داده بشه... آیا این تقصیر منه که بابای من نرفته جنگ؟!!؟!؟!؟ آیا آدمایی که رفتن جنگ برای سهمیه بچه هاشون یا حقوق بنیاد شهید رفتن جنگ؟؟
اینا بی عدالتیه....

AB
22-07-2011, 17:16
مهندسی شیمی.

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:43 PM ----------

دوست من
من واحد بین الملل انزلی رو گفتم نه روزانه.

کاربردی یا محض؟بهتره یه خورده توضیح بدی که علت پشیمونیت چی بوده.چون میدونم خیلی ها هستن که شیمی مد نظرشونه.

در مورد بین المللی هم بگم که فکر نمیکنم زیاد با هم فرقی داشته باشن.چون استادا از دانشگاه مادر میرن و تقریبا تمام دروس عملی در واحد مادر تشکیل میشه.دانشگاه های اصلی رو به زور رده بندی میکنن چه برسه به بین المللی!!!

F A R I D
22-07-2011, 17:38
کاربردی یا محض؟بهتره یه خورده توضیح بدی که علت پشیمونیت چی بوده.چون میدونم خیلی ها هستن که شیمی مد نظرشونه.عزیزم عرض کردم مهندسی شیمی.
مهندسی که دیگه کاربردی یا محض نداره. گرایشات مختلفی مثل پالایش پتروشیمی و گاز و غیره داره که الان همشون ادغام شدن و دیگه از این اسما نداره.
عرضم به حضورتون که من از همون اولم از این رشته خوشم نمیومد و چون اسمش خوب بود رفتم. از همون اول به پزشکی و اینا علاقه داشتم.
امسال دانشگاه آزاد امتحان دادم پزشکی قم زدم. احتمالا قبول میشم. یعنی امیدوارم. اگرم کارم بین الملل درست بشه که میرم همون بین الملل دندان پزشکی. حالا موندم کدوم برم؟ میگن انزلی بهترین واحد بین الملل رو داره.
رشته شیمی یه زمانی کار براش خیلی زیاد بود . تاهمین چند سال پیش.
الان وضع عسلویه خیلی خرابه. بیشتر خود بچه های بوشهر اونجا سهمیه دارن. استان بوشهر سرمایه گذاری زیادی روی این رشته کرده.
وضع کار در مهندسی شیمی اصلا خوب نیست.
پسرخاله خودمم شیمی خونده بود و فارغ نحصیل شده الان . الان بیکاره و هیجا کار نیست براش مگر اینکه پارتی داشته باشید.
الان بهترین رشته ها رشته های علوم پزشکی هستن مخصوصا اگر دکترا باشه. شما فرض کنید دارید رشته دندان میخونید. پس فارغ التحصیلی شما وزارت بهداشت موظفه که به مدت 1 سال و خورده ای به شکا کار بده و شما دوره طرح بگذرونید والبته حقوق هم دارید.
تو رشته شیمی من اصلا با درساش نمیتونستم کنار بیام. بازم میگم من دوست نداشتم. خیلی از بچه های دانشگاهمون هستن که درسشونم خوبه.
در س هایی مثل استاتیک ترمودینامیک 1 و2 و خیلی درسای دیگش که حالم ازش بهم میخوره. اصولا از درسای حفظی خوشم میاد.

بازم اگر سوالی درباره مهندسی شیمی دارید بپرسید. درحد دانشم پاسخ میدم. سال دوم این رشته هستم که به امید خدا امسال انصراف میدم.

در مورد بین المللی هم بگم که فکر نمیکنم زیاد با هم فرقی داشته باشن.چون استادا از دانشگاه مادر میرن و تقریبا تمام دروس عملی در واحد مادر تشکیل میشه.دانشگاه های اصلی رو به زور رده بندی میکنن چه برسه به بین المللی!!!فرق که میکنه. درساشم در دانشگاه مادر تشکیل نمیشه ولی خوب نمیدونم کدومشو انتخاب کنم.

hermione
22-07-2011, 18:06
حالا منطقه 3 که به کنار چون واقعاَ همه قبول دارن که امکانات نداره
به نظرم اگه میخواید بحث کنید درمورد منطقه 2بحث کنید که چرا ارزش رتبش از منطقه 1 پایین تره با اینکه امکاناتشم از منطقه 1 کمتره ؟؟
یا سر بقیه سهمیه ها:دی چطوری میشه که 10هزار منطقه1 میره پزشکی دانشگاه تهران :دی اینا جذاب ترن

fmpr
22-07-2011, 18:10
ولی باید قبول کنیم که به طور کلی امکانات در منطقه 1 بیشتره... یه مثال میزنم:
من تو منطقه دو هستم.... مرکز استان هم هست...
اما خب این شهر یه کتابخونه درست حسابی نداره...
کتاب خونه هایی که 6 بعد از ظهر ببندن به نظر شما اصلاارزش دارن..؟؟؟ بوشهر کلا شاید 3 تا کتابخونه عمومی هم نداره..که اونا هم یا مال پژهشسرا هستن یا تربیت معلم و...
یکی از دوستام اصفهان بود اونجا کتابخونه ها تا ساعت 11 شب باز بود و مشکلی هم نداشتن...
من و چندتا از دوستام بخاطر همین مشکل مجبور بودیم قاچاقی بریم تو دانشگاه خلیج... اونم با اون حراست گیرش... آخر کار هم بعد از 1 سال بهمون مجوز رفت و آمد دادن... فقط هم واسه این میرفتیم که به خونمون نزدیک بود تا 11 شب باز بود....
یا موجود بودن کتاب تو منطقه 3 رو با جاهای دیگه مقایسه کنید... خصوصا تو سال ها قبل....
خیلی از چیزای دیگه هم هست... من با سهمیه مناطق موافقم اما با شاهد و.. نه. سال قبل دوستانی داشتن که نصف منم تلاش نکردن اما چون باباشون سابقه جبهه و فلان داشت بهترین دانشگاها رفتن.. یکی از بچه ها که رتبش حدودا 5 هزار می شد با شاهد 3 رقمی شد و کلی بنرش رو زدن تو در و دیوار... اگه کسی رفته جنگ مسلما باید به شخص خودش سهمیه ای داده بشه... آیا این تقصیر منه که بابای من نرفته جنگ؟!!؟!؟!؟ آیا آدمایی که رفتن جنگ برای سهمیه بچه هاشون یا حقوق بنیاد شهید رفتن جنگ؟؟
اینا بی عدالتیه....

دوست ندارم این بحث ادامه پیدا کنه اما باید بگم اینو ... من خودم حتی بسیج هم ندارم به عنوان سهمیه !! اما دوست من اینجوری قضاوت نکنید ... من اول دبیرستان هم همین فکرو میکردم تا اینکه با وضعیت چند تا از این بچه ها آشنا شدم ... شما اگه یکم توی زندگیشون دقیق بشی میبینی همون جبهه رفتن چقد آزار میده اونا رو ... من دوستی دارم که پدرش توی جبهه موجی شده ... انقد توی خونشون جنگ اعصابه که این یه مدت قرار بود توی روزبه ( بیمارستان اعصاب و روان توی تهران ک احتمالا بچه های تهرانی میشناسن ) بستری بشه ... آیا به نظرت این وضعیتش واسه درس خوندن خیلی خوبه ؟ اما اینو قبول کنید که اینا بعدا کم میارن مثلا من یکی از دوستای صمیمی دوران ابتداییم کاملا خنگ بود تو درس و خبری ازش نداشتم تا آزمون ورودی نمونه واسه دبیرستان که دیدم پنجم شده ( باسهمیه جانبازی ) و دقیقا فقط سال اول توی مدرسه دووم آورد و اخراج شد ... به جرات میتونم بگم همه ی اونایی که اینجوری با سهمیه اومدن قاطی ماهایی که راهنمایی هم نمونه دولتی بودیم یا سال اول اخراج شدن یا با تعهد موندن و رفتن انسانی ( بخاطر پایین بودن نمراتشون ) ...

یه چیز هم درمورد مشاور بگم ... اصلا فک نکنید منطقه 1 همه چیز عالیه ... من مدرسم نمونه دولتی بود اما میتونم دست روی قرآن بذارم که مشاورمونو نمیدیدم هیچ وقت ... اصلا هم پیشش نرفتم ... اکثر بچه های ریاضی وضع منو داشتن ... مشاور هیچ کاره ست به نظرم توی درس خوندن ...
فک کن شما مشاوری که موقع انتخاب رشته آزاد میگفت من آخرشم نفهمیدم این آزاد باید 4 تا انتخاب کنیم یا 5 تا !! ( جالب اینکه دختر خودش هم امسال کنکور داشت ) ... حرف زیاده ... بیخیال ... گذشت و رفت ...

vahid-p
22-07-2011, 18:18
بازم اگر سوالی درباره مهندسی شیمی دارید بپرسید. درحد دانشم پاسخ میدم. سال دوم این رشته هستم که به امید خدا امسال انصراف میدم.
من نمی خوام برم مهندسی شیمی، ولی خب برام جالبه بدونم چرا می خواهید انصراف بدید؟

vahid-p
22-07-2011, 18:24
خب همونطور که دوستمون گفت دیگه بهتره بحث این چیزا رو نکنیم.(من هم که میبینید ادامه دادم فقط و فقط منظورم تشریح وضعیت منطقه 2 بود!!!!)
ممنون.
امیدوارم هر کسی حقش رو حالا چه با طرح تاثیر مثبت معدل چه بدون اون بگیرن، و برا کسی مشکلی پیش نیاد.
و فکر نکنم هم اونقدرا دیگه معدل موثر باشه چون تو یه رنج خاص رتبه مثلا سه رقمی اکثرا معدلشون نزدیک همه و تاثیرش زیاد نخواهد بود و

همه چی دو هفته دیگه مشخص میشه!!!

Rainy eye
22-07-2011, 18:51
بچه ها این بحث عدالت ،سهمیه ، منطقه و ... رو ول کنید دیگه!!!واقعاً دیگه داره بحث لوث و تکراری میشه!!!هر کی میاد دوباره همون حرفای قبلی رو میزنه
تاپیک موضوعش چیز دیگه ایه...در مورد انتخاب رشته میشه خیلی بحثای خوب و مفیدی کرد!!!

yarane-naghdi
22-07-2011, 19:01
بچه ها این بحث عدالت ،سهمیه ، منطقه و ... رو ول کنید دیگه!!!واقعاً دیگه داره بحث لوث و تکراری میشه!!!هر کی میاد دوباره همون حرفای قبلی رو میزنه
تاپیک موضوعش چیز دیگه ایه...در مورد انتخاب رشته میشه خیلی بحثای خوب و مفیدی کرد!!!

البته نمیشه زیاد بی ربط فرض کرد . ولی کلا این یکی از انواع بحثهای انتخاب رشته به هیچ جا نمیرسونه ما رو (البته اگه وزیر از خویشاوندانمون نباشه:31:) . بخاطر همین منم موافقم ادامه ندیم .

فکر نکنم هم اونقدرا دیگه معدل موثر باشه چون تو یه رنج خاص رتبه مثلا سه رقمی اکثرا معدلشون نزدیک همه و تاثیرش زیاد نخواهد بود

کپی رایت چی شد؟ :21: