PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : <<انتخاب رشته ی کنکوری های 90 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت>>

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24

felainy
10-08-2011, 17:56
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص شرايط واگذاري خوابگاه در دانشگاههاي شيراز، كردستان، شهيد باهنركرمان و مازندران:

لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Peji2010
10-08-2011, 18:07
به منظور آشنايي داوطلبان کنکور؛
سمينار آشنايي با رشته‌هاي مهندسي و دانشكده فني دانشگاه تهران برگزار مي‌شود
فردا چهارشنبه 19 مرداد از ساعت 9 الي 13 در پرديس مرکزي دانشکده‌هاي فني دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.حائزين رتبه‌هاي 1 تا 1000 منطقه يک و 1 تا 500 منطقه 2 در رشته رياضي مي‌توانند با در دست داشتن اصل کارنامه اعلام نتايج آزمون در اين سمينار شرکت كنند.

کسی از بچه ها به این سمینار رفته؟
چه چیزایی گفتند؟
خواهشا هرکسی رفته برای استفاده بچه های انجمن اینجا مطرح کنه.

اینو من نمیدونم اما اوایل خرداد از طرف کانون مارو بردن به یه مراسمی برای معرفی رشته ها شبیه همین که تو دانشکده متالوژی دانشگاه تهران بود(پردیس)و اولش که یه آزمون دادیم بعد رفتیم تو یه سالن که اعضای هیئت علمی دانشگاه اومدن برای هررشته مفصل توضیح دادن و کیک و ساندیس و بعدشم رفتیم سالن غذاخوری یه چیز عجیب غریب(چندتیکه گوشت و بادمجون و هندونه:31:)خوردیم و بعد بچه ها رو قرارشد ببرن آزمایشگاههای رشته های مختلفو نشون بدن که البته سر ظهر بود من کار داشتم خیلی هم گرم بود من رفتم خونه!
احتمالا" اینم همینجوریه(غیر از آزمونش)
2 روز پیش هم یه sms اومد برام که رتبه های 1 تا 3000 میتونن ثبت نام کنن واسه مراسم معرفی رشته ها در دانشگاه شریف که البته من حوصلشو ندارم!

tariran0
10-08-2011, 18:08
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص شرايط واگذاري خوابگاه در دانشگاههاي شيراز، كردستان، شهيد باهنركرمان و مازندران:

لینک:

یه سوال از دوستان
مثلا دانشگاه شیراز رشته مهندسی شهرسازی
زده که کلا 21 پسر می گیره و 9 تا دختر
خوابگاه هم به 11 تا مرد میده
یعنی امکان داره گیرمون نیاد؟
منظورم اینه که نسبت بیش از 10 به 11 (بومی به مهاجر) برقرار میشه؟
++++++++++++++++++++++
مثلا قبولی های سال 88 تو 18 نفری که از کانون بودن فقط 10 نفرشون شیرازی بودن. حالا امکان داره که مهاجر ها بیشتر شن؟

ali.rajabiyan
10-08-2011, 18:13
سلام دوست عزیز منم مثل شما امسال کنکور رشته انسانی دادم (اولینبار)میخاستم از تجربیات شما از دانشگاه پیام نور بپرسم
من امسال که کنکور دادم بنابر شانس بدم رتبم 50000 شد که با این حساب غیرانتفاعی پیام نور مجاز شدم حالا میخاستم بدونم که این دانشگاه پیام نور درسارو با جزوه میخونن یا همش کتابه بعدش اینکه این 5 ساعت کلاسایی که میزارن بدرد بخور هست یعنی میشه چیزی فهمید من خودم انتخابای اول رشتمو غیرانتفاعی زدم چون زیاد از پیام نور آگاهی ندارم ولی فکر میکنم که ادم تو دانشگاه پیام نور چیزی حالیش نمیشه (به خاطر 5 ساعت کلاس) اونم فکر کنم همش بخان دانشجوها سوال بپرسن حالا چه برسه به یاد دادن
در کل من با اینکه آگاهی از پیام نور ندارم فکر میکنم دانشگاه آزاد از پیام نور بهتر باشه اخه بدون کلاس که آدم حس دانشجو بودن نداره همش باید خونه باشه نظر شما چیه؟

سلام بر شما

همان گونه که پیش از این گفتم گفته های منو شما به عنوان دیدگاه های یک دوست با آگاهی کم بذارید و تنها به همین گفته ها اعتماد نکنید به جاش پژوهشتون رو بیشتر کنید ... ( گفتگو با شما رو به شیوه داستانی ادامه میدم تا هم شما لذت بیشتری ببرید و خسته نشید و هم تاثیرش بیشتر بشه ) بگذریم بریم سر اصل داستان :

یک نکته مشترک بین من و شما هست می دونید چیه !!؟ نقطه مشترک ما رتبه سال نسخت ماست ... منم اون سال 50000 هزار شدم راستش در گذشته اصلا اهل درس نبودم ( میگم اصلا شما بخونید اصلا ) در واقع با عوض شدن مدرسه معدل درسی منم سال به سال کم شد حال اینکه قبل از دبیرستان درسخون بودم ... خلاصه بعد اون سال تصمیم گرفتم تا بیشتر به درس اهمیت بدم تنها 3 ماه از سال رو پیوسته و جدی خوندم ( 6 ماه نخست رو پرت و پلا و نامنظم خونده بودم ) سال دوم رتبه ام در زیر گروه اقتصاد شد 5900 ...
همونطور که خوندید بنا به دلایلی انصراف دادم ... قرار شد برم سربازی که خدای بزرگ کمکم کرد و همون هفته اول آموزش مرخصی گرفتم و معاف شدم ... پس تصمیم گرفتم اینبار جدی تر بخونم 9 ماه خوندم 6 ماه پیوسته ولی سبک و 3 ماه سنگین از خدا خواستم خودش راهی رو که می خواد جلو پام بذاره پیوسته ذکری که به لبم بود این بود ( و ما توفیقی الا بالله علیه توكلت و الیه انیب ) در پایان خدا کمکم کرد و با اینکه معدلم 10 بود و کمی مریض احوال بودم رتبه ام شد 1000 ... ( در ضمن هیچ گونه کلاس آموزشی هم تا به حال برای آموزش کنکور نرفتم فقط کتاب های درسی و کتاب تست )

به گفته حافظ شیرین سخن :

در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی

می دونید هدف من از گفتن این داستان چیه !!؟ هدفم اینه که هرگز دست از تلاش بر ندارید شما هنوز سال اولید و راه زیادی رو پیش رو دارید چرا 1 سال دیگه رو به خوندن اختصاص نمی دید !!؟ به دیدگاه من شما اگر یک سال درست زمان بگذارید و بخونید و واقعا به خدا توکل کنید و از معنویات کمک بگیرین هم آرامشتون بیشتر میشه و هم 100% موفق خواهید شد ...

و اما پاسخ پرسش هاتون 1. سه سال پیش تا اونجایی که ذهنم یاری میکنه همش با کتاب بود یعنی شما کتاب رو می خوندی و بعد می رفتی امتحان می دادی ... دروس تستی تشریحی رو هم که خب استاد در نمره دهی دخالت داشت به شما برخی از استاد ها پژوهش می دادند که این خودش به افزایش نمره میان ترمت کمک میکرد و برخی ها هم نه ( همون میان ترم بود و امتحان نهایی ) 2. درباره کافی بودن زمان کلاساش هم می تونم بگم آره هم نه ... یعنی کمک کننده هست اما کافی نیست برای برخی دروس ... البته اونجوری هم نیست که همش دانشجو ها پرسش کنند و درس داده نشه ... به دیدگاه من که چند ترم بیشتر پیام نور نخوندم بیشتر دروس زمان تدریسش اگر خوب نباشه نمیشه گفت کمه ( جدا از برخی دروس ) 3. با دیدگاه پایانیت درباره اینکه آزاد بهتر از پیام نوره موافقم ... هم کلاسش بهتره و هم تعداد شرکت کننده ها در کلاس و هم دید مردم و هم ... هر چند به نظر من بخون تنها و تنها برای دولتی ... ازاد هم مشکل های خاص خودش رو داره هر چند به نظر من بازم از پیام نور خیلی بهتره 4. درباره غیر انتفاعی هم اطلاعاتی ندارم ( اما الان دوستم پای تلفن میگه : به شما بگم خیلی غیر انتفاعی از پیام نور بهتره ولی بیشتر غیر انتفاعی ها یک مقداری کوچک اند و خیلی هاشون جو دانشگاه رو ندارند )

الان یک چیزی خیلی مهمی از پیام نور یادم اومد که واقعا نمیدونم باید چی بگم ... یادمه تعداد دانشجویان از ظرفیت کلاس ها بیشتر بود یعنی اگر دیر می اومدی اصلا بهتر بود نمی اومدی چرا ؟ چون بیشتر از ظرفیت کلاس ها دانشجو پذیرفته بودند گاهی باید کلاس رو از پشت شیشه دنبال می کردی ... وحشتناکه نه !!! گاهی هم که شانس باهت یار بود صندلی رو از کلاس دیگه ای بر می داشتی و می گرفتی بالای سرت و از بین خیل عظیم دانشجو عبور می کردی و یک جای خالی گیر می آوردی و می نشستی ( اگر بخت باهت یار بود ) ... سلفش رو که دیگه نگو غذاش افتضاح بود ...

اگر قرار باشه در دو واژه همه گفته هام رو خلاصه کنم همینه که دوست گلم : دوباره بخون

پیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــروز و سرفراز باشی

*Necromancer
10-08-2011, 18:17
آقا این انتخاب رشته گزینه 2 که هنر نداره :13:
الان نرمافزار انتخاب رشته سنجش رو چجوری می تونم استفاده کنم(هیچ جا نیبود)؟ اون هنر داره؟

ali.rajabiyan
10-08-2011, 18:23
سلام ، از دوستان کسایی که درباره این رشته ها به صورت تجربی آگاهی دارند یا توی فامیلشون این رشته ها هست کمک می خوام تا بی زحمت برام توضیح بدهند این رشته ها چی هست ؟ وضع اشتغالش چطوره و غیره ... ( درباره این رشته ها توی اینترنت تحقیق کردم ولی کافی نیست ) از طرفی نمی خوام 25000 -15000 تومان به این مشاوران انتخاب رشته بدم ... با سپاس ... بی زحمت سریع تر پاسخ بدین تا انتخاب رشته کنم ...

رتبه سهمیه من 1100 علوم انسانی و 3600 کشوری
شهر : مشهد مقدس

علوم اجتماعی
علوم تربیتی ( مدیریت و برنامه ریزی اموزشی )
باستان شناسی
مشاوره و راهنمایی
علوم تربیتی ( تکنولوژی اموزشی )
جغرافیا و برنامه ریزی شهری
ژئومورفولوژی
آب و هوا شناسی
تاریخ

felainy
10-08-2011, 18:30
آقا این انتخاب رشته گزینه 2 که هنر نداره :13:
الان نرمافزار انتخاب رشته سنجش رو چجوری می تونم استفاده کنم(هیچ جا نیبود)؟ اون هنر داره؟

سنجش امسال نرم افزار انتخاب رشته نداره.:19::19:

*Necromancer
10-08-2011, 18:44
بخشکی شانس!
ینی مجبورم خودم انتخاب کنم؟ :13:

یه سوال: از کجا بدونیم سهمیه منطقه 1 ایم یا 2 یا 3؟

songilgook
10-08-2011, 18:47
سلام
برای گزینش شرایط خاص دانشگاه سوره زده برای خواهران23 مرداد... آخه اینم وقته گذاشتن من نمیتونم برم که هم ماه رمضونه هم شهرستانیم راهم دوره... سیستم پاسخگویی سنجشم که اصلن نمیشه چیزی نوشت میگه از کاراکتر های غیر مجاز استفاده شده و ثبت نمیشه یعنی سیستمش کلن مثه خودشون مشکل داره.... خود سوره هم که جواب نمیده ... حالا من چیکار کنم؟
اگه فردا زنگ بزنم بنظرتون هستند؟ اخه میگن5 شنبه ها تعطیلن!

felainy
10-08-2011, 18:48
بخشکی شانس!

تو کارنامت نوشته...:10::10::5:

songilgook
10-08-2011, 18:49
بخشکی شانس!

آره واقعن که هنرو اصلن بها نمیدن.

توی کارنامه ای که گرفتی نوشته سهمیه ی منطقه ی چندی.

ltmad
10-08-2011, 19:02
بچه ها من رتبم تو منطقه 2 شده 2675 هم مهندسی برق کاشان قبولم هم سخت افزار صنعتی اصفهان به نظرتون کدوما بالاتر بزنم؟

*Necromancer
10-08-2011, 19:08
آره واقعن که هنرو اصلن بها نمیدن.

توی کارنامه ای که گرفتی نوشته سهمیه ی منطقه ی چندی.

تو کارنامه من یه جا نوشته: "ناحیه بومی یک" :13:

الان یه فایل صوتی از سایت گزینه 2 دانلود کردم:

که توش گفته رشته های هنر چون به طور کلی کم هستن و تنوع خاصی دارن(موسیقی، سینما، گرافیک و...) که باعث می شه رشته های مورد نظر داوطلب ها محدود باشه، ما تو مشاوره انتخاب رشته نذاشتیمشون

هر کی خواست دانلودش کنه 13 مگ بیشتر نیست چیزای خوبی توش می گه

M A H 3 A
10-08-2011, 19:08
شما اول خودت حساب کن ببین چند درصد زدی بعد اگه اختلاف داشت اعتراض بزن که بعدا پشیمون نشی ...

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

منبع عکس ها رو بدید با لینک مستقیمش ...
منبع عکس ها یادگار ماندگار کانون سال 89

bnmnb
10-08-2011, 19:56
یه سوال از دوستان
مثلا دانشگاه شیراز رشته مهندسی شهرسازی
زده که کلا 21 پسر می گیره و 9 تا دختر
خوابگاه هم به 11 تا مرد میده
یعنی امکان داره گیرمون نیاد؟
منظورم اینه که نسبت بیش از 10 به 11 (بومی به مهاجر) برقرار میشه؟
++++++++++++++++++++++
مثلا قبولی های سال 88 تو 18 نفری که از کانون بودن فقط 10 نفرشون شیرازی بودن. حالا امکان داره که مهاجر ها بیشتر شن؟
هم پارسال هم 2 سال پیش همین اعلامیه رو تو سایت زده بودن ولی تاجایی که من می دونم به دوستان غیر شیرازی خوابگاه دادن

ehsan_j70
10-08-2011, 20:55
دوستان يه سوال داشتم

ميخواستم بدونم اگه رشته پيام نور برم براي كارشناسي ارشد ميتونم ازمون سراسري ارشد امتحان بدم يا ديگه نميتونم و فقط ميتونم ازمون هاي پيام نور شركت كنم

و اين كه اگه غيرانتفاعي برم براي كنكور ارشد ميتونم سراسري امتحان بدم يا يه امتحان ديگه داره

باتشكر

leon scott kendy
10-08-2011, 21:03
:leon scott kendy
قبول کن که وضعیتت ناجوره پیام نور که قبولی.غیر انتفاعی احتمالا:
مهندسی شهر سازی فریدون کنار
IT هاتف زاهدان
IT شیراز (مجازی)
به نظر من که اگه میخوای فقط رشته هایی که گفتی بری بمون واسه سال بعد وگرنه کاردانیشونم قبولی.

اخه نمی شه بذارم سال دگه سربازی نمی زاره

می خوام کاردانی بزنم ولی دنبال یک کارشناسی درست می گردم که حد اقل بشه بزنم یک احتمال کمی بشه قبول شم
بعد یک سوال این قضیه که می گن
مثلا یک رشته تو یک داشنگاه دانجو کم بیاره چیه
از این چیزا به ما می خوره ؟؟؟؟؟

خوب این رشته ها نمی شه یک چیزی بگو بشه ببنم می صرفه برم کارشناسی اون رشته نمی صرفه بزنم کاردانی
یک چیزی رفیق می خواستم بدونم
من کاردانی عمران ساختمان بتون سازی بخونم باسه لیسانس می تونم عمران سازه ای چیزی بکنم
اصلا این بتون چیه ؟؟

رفیق می گم دانشگاه خوب چیه می تونم نزدیک قبول شم
منظورم اسمشون بید یک چند تا جا بگو باسه ی کاردانی که خوب باشه
و بتونم ادامه بدم
ممنون می شوم
هر چه به تهران نزدیک تر بهتر بید
می گم رفیق من تو این انتخابام یک کارشناسی بزنم که احتمالش باشه قبول شم خوبه نظرت چیه ؟؟؟؟

shabeashegha
10-08-2011, 21:16
دوستان کمک کنید:
6400 منطقه 1 بین المللی قبول میشه ؟‌
3000 منطقه 1 بورسیه ارتش دارو قبول میشه ؟
با6400منطقه یک احتمالش هست بتونه بین المللی قبول شه
3000 هم میتونه بورسیه ارتش قبول شه

fmpr
10-08-2011, 21:27
دوستان ماجرای دفترچه A را کسی شنیده؟! و اینکه چرا ماهایی که +18 شده معدلمون ستاره دار نشدیم؟

آقا قضیه ی این دفترچه a چیه ؟!

redlover66
10-08-2011, 21:33
سلام
دوستان سازمان سنجش کجا اسامی چند برابر ظرفیت و اعلام کرده؟
گفتن 18 می زارند اما هنوز نگذاشتند یا گذاشتن من پیدا نکردم
می شه بگید گذاشتن یا نه و اگه گذاشتن لینکش و بگذارید
ممنون

shabeashegha
10-08-2011, 21:54
منم با نظرت موافقم .مثلا پارسال دوست خودم با رتبه ی 2900 تجربی رشته ی پزشکی بندر عباس قبول نشد اما یه پسر با رتبه ی 6700 قبول شد این اصلا انصاف نیست که دوست من به خاطر علاقش به پزشکی یک سال پشت کنکور بمونه وصندلی های دانشگاه رو کسایی پر کنند که رتبشون خیلی بدتره :41:
پزشکی و دندانپزشکی بندرعباس مخصوص داوطلبای بومی بندرعباسه واسه همینه که رتبه ها اینقدر عجیب و غریبه . اون دوست شما بومی کدوم شهره؟
من خودم با رتبه 2100 هیچ کدوم از اینارو نیاوردم چون بومی بندرعباس نیستم

M A H 3 A
10-08-2011, 21:57
پزشکی و دندانپزشکی بندرعباس مخصوص داوطلبای بومی بندرعباسه واسه همینه که رتبه ها اینقدر عجیب و غریبه . اون دوست شما بومی کدوم شهره؟
من خودم با رتبه 2100 هیچ کدوم از اینارو نیاوردم چون بومی بندرعباس نیستم

دوست منم بومی بود اما دندانپزشکی نزد ولی پزشکی بندرعباس بومی نیست مثل سایر شهراست

fmpr
10-08-2011, 21:59
با 1200 منطقه 1 تجربی توی تهران چی میشه خوند ؟!

من ریاضیما :دی این واسه دوستمه :دی

jimrako
10-08-2011, 22:10
دوستان رتبه سهمیه در زیر گروه مهم هست یا رتبه کشوری (بدون سهمیه) در زیر گروه ؟
لطفا سوال من رو دقیق بخونید و بعد جواب بدید من سیرجانی هستم اگر بخوام یک رشته توی اصفهان رو انتخاب کنم کدوم یک از این موارد مهم هست ؟

moh72
10-08-2011, 22:25
منبع عکس ها رو بدید با لینک مستقیمش ...
مگه من عکسارو زدم؟:31:
+
دیگه این بحثو ولش کنید تاپیک اسپم میشه ادم نمیتونه جوابشو پیدا کنه

س-م
10-08-2011, 22:30
کسی می دونه سال قبل دقیقا کی تایج نهایی رو اعلام کردند؟:46:

bnmnb
10-08-2011, 22:31
لطفا سوال من رو دقیق بخونید و بعد جواب بدید من سیرجانی هستم اگر بخوام یک رشته توی اصفهان رو انتخاب کنم کدوم یک از این موارد مهم هست ؟
دوست من شما هر جا باشی و هر چیزی رو هم بخوایی انتخاب کنی رتبه در سهمیه مهم هست :10:

howhow
10-08-2011, 23:18
بچه ها بین مکانیک شهر نزدیک خودمون و سازه های ریلی علم و صنعت موندم تورو خدا کمکم کنید،مخصوصا در مورد مهندسی سازه های ریلی،نمی دمنم کدوم رو برم:19::19::19::19::19:

felainy
10-08-2011, 23:26
بچه ها بین مکانیک شهر نزدیک خودمون و سازه های ریلی علم و صنعت موندم تورو خدا کمکم کنید،مخصوصا در مورد مهندسی سازه های ریلی،نمی دمنم کدوم رو برم:19::19::19::19::19:

نظر من:مکانیک،به خصوص به خاطر اینکه هم رشتش خوبه و هم به شهرتون نزدیکه.

ALt3rnA
10-08-2011, 23:28
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بچه ها بین مکانیک شهر نزدیک خودمون و سازه های ریلی علم و صنعت موندم تورو خدا کمکم کنید،مخصوصا در مورد مهندسی سازه های ریلی،نمی دمنم کدوم رو برم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مکانیک بدون شک !
هیچ وقت رشته رو فدای دانشگاه نکن

howhow
10-08-2011, 23:32
نظر من:مکانیک،به خصوص به خاطر اینکه هم رشتش خوبه و هم به شهرتون نزدیکه.

[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]
مکانیک بدون شک !
هیچ وقت رشته رو فدای دانشگاه نکن

جدی؟؟؟!!پس مهندسی مکانیک سر تره از سازه های ریلی؟اصلا زیاد نمیدونم از سازه های ریلی:41:

felainy
10-08-2011, 23:33
اخه نمی شه بذارم سال دگه سربازی نمی زاره

می خوام کاردانی بزنم ولی دنبال یک کارشناسی درست می گردم که حد اقل بشه بزنم یک احتمال کمی بشه قبول شم
بعد یک سوال این قضیه که می گن
مثلا یک رشته تو یک داشنگاه دانجو کم بیاره چیه
از این چیزا به ما می خوره ؟؟؟؟؟

خوب این رشته ها نمی شه یک چیزی بگو بشه ببنم می صرفه برم کارشناسی اون رشته نمی صرفه بزنم کاردانی
یک چیزی رفیق می خواستم بدونم
من کاردانی عمران ساختمان بتون سازی بخونم باسه لیسانس می تونم عمران سازه ای چیزی بکنم
اصلا این بتون چیه ؟؟

رفیق می گم دانشگاه خوب چیه می تونم نزدیک قبول شم
منظورم اسمشون بید یک چند تا جا بگو باسه ی کاردانی که خوب باشه
و بتونم ادامه بدم
ممنون می شوم
هر چه به تهران نزدیک تر بهتر بید
می گم رفیق من تو این انتخابام یک کارشناسی بزنم که احتمالش باشه قبول شم خوبه نظرت چیه ؟؟؟؟

ببین دوست من هیچ وقت هیچ کسی نمیتونه جواب قطعی بده به خصوص امسال که نسبت به سال های قبل نحوه پذیرش طبق گفته سنجش تغییرات زیادی کرده.

MILAD MGH
10-08-2011, 23:35
سلام.موقع ثبتنام برا کنکور پیام نور و غیرانتفاعی رو انتخاب نکردم!
دیگه نمیشه توشون انتخاب رشته کنم؟

shabeashegha
10-08-2011, 23:40
با 1200 منطقه 1 تجربی توی تهران چی میشه خوند ؟!

من ریاضیما :دی این واسه دوستمه :دی
احتمال قبول شدن داروی تهران (البته اگه پسر باشه) +دام تهران در غیر اینصورت فقط دام و پیراپزشکی ها(علوم آزمایشگاه رادیولوژی و ...)

blackops
10-08-2011, 23:48
سلام
در مورد رشته فیزیک و گرایش هاش فیزیک هسته ای و حالت جامد .......
کسی اطلاعی داره ؟ چجوریاس

این رشته های مجازی مدرکشون چجوره معتبره ؟

sina3000m
10-08-2011, 23:56
دوستان به نظرتون برای رشته مکانیک دانشگاه های زنجان سمنان اراک رو به چه ترتیبی بزنم؟ میانه رتبشون تو یادگار ماندگار که تقریبا یکی بود...کسی اطلاعی داره کدوم ازنظر امکانات و خوابگاه بهتره؟

یه سوال دیگه...باتوجه به اینکه تو دانشگاه کرمان تعداد کسانیکه خوابگاه بهشون تعلق میگیره تقریبا به صفر میل میکنه! ملت بایدچیکارکنن؟خوابگاه خودگردان برا همه هست دیگه؟نریم اونجا سرگردون شیم!:19:
ممنون:10:

mjorh
11-08-2011, 00:13
مهنسی شیمی کارش تو کدوم شهراس؟ میخوام ببینم اگه از شهر خودم دور باشه محل کارش انتخابش نکنم . تو زنجان هس؟

fmpr
11-08-2011, 00:13
احتمال قبول شدن داروی تهران (البته اگه پسر باشه) +دام تهران در غیر اینصورت فقط دام و پیراپزشکی ها(علوم آزمایشگاه رادیولوژی و ...)

نه دختره :11:

mjorh
11-08-2011, 00:18
صنعتیا چه فرقی دارن ؟ مثلا کرمانشاه با ص کرمانشاه چه فرقی داره؟

salehmax
11-08-2011, 00:26
سلام بچه ها من اومدم تو این تاپیک واسه اینکه بهم کمک کنید. من رتبه 700 سهمیه شهد اوردم. اگر اطلاع دارید بگید برق دولتی کجاها قبولم. کاردانی الکترونیک هواپیما تهران رو هم میارم.
اینم ایمیلم salehmax2010@yahoo.com:40:

mehrdad_joon
11-08-2011, 00:30
آقا من اعتراض زدم ولی هنوز نتیجش نیومده!!!
چقدر دیگه میدن؟!

meragj2
11-08-2011, 00:31
اقا این قضیه ی دختر و پسر رو ول کنید.یکی این رو جواب بده
ببخشید الان موقع انتخاب رشته، کد 12 رقمی سهمیه شاهد رو میخواد.من باید اون کدی رو که قبلا از سایت گرفتم وارد کنم یا باید دوباره برم سایت ایثار یه کد جدید بگیرم؟

فکر کنم همون قبلی رو باید بدی؛ برو 2 سایت ایثار ببین شماره جدید میده ؟

2 دفترچه اینو نوشته
داوطلبان واجد شرايط استفاده از تسهيلات مربوط به فرزند و يا همسر جانباز 25 تا 49 درصد در صورتي كه مجاز به انتخاب رشته گردند، لازم است پس از
در زمان تكميل فرم انتخاب رشته اينترنتي بند مربوط به فرزند و يا همسر جانباز 25 الي 49
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید : دريافت كد 12 رقمي از سايت ايثار، به نشاني
درصد را علامت گذاري نموده و كد رهگيري 12 رقمي را در محل مربوط در سايت درج نمايند.

mjorh
11-08-2011, 00:35
تو دفترچه مهندسی شیمی گرایشی نزده ،معنیش چیه؟

meragj2
11-08-2011, 00:36
با6400منطقه یک احتمالش هست بتونه بین المللی قبول شه
3000 هم میتونه بورسیه ارتش قبول شه
واقعا آخر فروم بازی ...
حالا یه سوال واسه خودم:
دندانپزشکی مشهد بزنم یا تهران ؟
ساکن مشهدم.
نمرم به هر دو میرسه

shahab_f
11-08-2011, 00:47
مهنسی شیمی کارش تو کدوم شهراس؟ میخوام ببینم اگه از شهر خودم دور باشه محل کارش انتخابش نکنم . تو زنجان هس؟
اگه توی اطراف شهرتون کارخونه باشه، هر کارخونه ای به مهندسی شیمی احتیاج داره. جای دیگه هم میادین نفت و گازه که خب در سطح کشور مشخصه کجاها هست فکر نکنم زنجان باشه. پالایشگاه و پتروشیمی هم یکی دیگه از محل های کارشه. کار داخل شرکتی هم داره، مثه عمران که هم سر مکان در حال ساخت کار هست و هم در دفتر برای طراحی.

چند سالیه سعی شده در مقطع کارشناسی گرایش خاصی در مدرک زده نشه، بنابراین توی دفترچه گرایش نداره و شما هم که مدرکت رو بگیری نوشته مهندسی شیمی فقط، که برای پیدا کردن کار خیلی کمک میکنه. چون مثلا کسی که گرایش صنایع غذایی خونده در پیدا کردن کار توی شرکت نفتی(به عنوان مثال) دچار مشکل میشه، برای همین در مقطع لیسانس برش داشتند.

meragj2
11-08-2011, 00:47
دوستان به نظرتون برای رشته مکانیک دانشگاه های زنجان سمنان اراک رو به چه ترتیبی بزنم؟ میانه رتبشون تو یادگار ماندگار که تقریبا یکی بود...کسی اطلاعی داره کدوم ازنظر امکانات و خوابگاه بهتره؟

یه سوال دیگه...باتوجه به اینکه تو دانشگاه کرمان تعداد کسانیکه خوابگاه بهشون تعلق میگیره تقریبا به صفر میل میکنه! ملت بایدچیکارکنن؟خوابگاه خودگردان برا همه هست دیگه؟نریم اونجا سرگردون شیم!:19:

کرمان :اونجا می تونید خوابگاه خصوصی بگیرید(اصلا توصیه نمیشه! ممکنه معتاد بشی:5:)
یا چند نفری خونه اجاره کنید که زیاد بالا نیست؛ یکی از دوستام اونجا خونه گرفت راضی بود, ولی خوابگاهاشو می گفت خیلی افتضاحه...

bazisaz
11-08-2011, 00:53
واقعا آخر فروم بازی ...
حالا یه سوال واسه خودم:
ساکن مشهدم.
نمرم به هر دو میرسه
به نظر من مشهد بمونی بهتره البته اگه حالشو داری بری 6 سال تهران بخونی برو
راستی کارنامت رو هم بذار ببینیم.

mjorh
11-08-2011, 00:53
اگه توی اطراف شهرتون کارخونه باشه، هر کارخونه ای به مهندسی شیمی احتیاج داره. جای دیگه هم میادین نفت و گازه که خب در سطح کشور مشخصه کجاها هست فکر نکنم زنجان باشه. پالایشگاه و پتروشیمی هم یکی دیگه از محل های کارشه. کار داخل شرکتی هم داره، مثه عمران که هم سر مکان در حال ساخت کار هست و هم در دفتر برای طراحی.

چند سالیه سعی شده در مقطع کارشناسی گرایش خاصی در مدرک زده نشه، بنابراین توی دفترچه گرایش نداره و شما هم که مدرکت رو بگیری نوشته مهندسی شیمی فقط، که برای پیدا کردن کار خیلی کمک میکنه. چون مثلا کسی که گرایش صنایع غذایی خونده در پیدا کردن کار توی شرکت نفتی(به عنوان مثال) دچار مشکل میشه، برای همین در مقطع لیسانس برش داشتند.

ها اره دمت گرم ،من همش میترسم یه موقع از همون اول گرایشش صنایع غذایی باشه .

پس گرایشش بعدن تعیین میشه؟

jimrako
11-08-2011, 00:55
سلام.موقع ثبتنام برا کنکور پیام نور و غیرانتفاعی رو انتخاب نکردم!
دیگه نمیشه توشون انتخاب رشته کنم؟
نه دیگه موقع انتخاب رشته نمیشه غیر انتفاعی و پیام نور رو انتخاب کرد اتفاقا همین اواخر یه لینک توی سایت سنجش اومده بود که کسانی که اعلام علاقه مندی برای پیام نور و غیر انتفاعی نکردن میتونستن اعلام علاقه مندی کنن اگر شما اعلام نکردید نمیتونید انتخاب کنید ولی توجه کنید که نیمه دوم مهرماه همیشه دانشگاه هایی که ظرفیتشون تکمیل نشده اعلام تکمیل ظرفیت میکنن و اگر دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی هم تکمیل ظرفیت داشته باشن اون موقع یعنی نیمه دوم مهرماه میتونید انتخابشون کنید نیمه دوم مهرماه سایت سنجش خودش اعلام میکنه که چه رشته هایی و کدوم دانشگاه ها تکمیل ظرفیت دارن و میتونید حتی غیر انتفاعی و پیام نور هم انتخاب کنید !!!:20:

parya220
11-08-2011, 01:14

یه وقت
منم این سوال و پارسال تو همچین تاپیکی پرسیدم !یا جوابشو نمیدونستن یا میگفتن گرایش ها رو برداشتن !در حالی که اینطور نبود و بعد از اینکه قبول شدم و رفتم دانشگاه فهمیدم گرایشم صنایع گازه !و دروس تخصصی گاز هم داریم .

حتما قبل از انتخاب با دانشگاه تماس بگیرید و بپرسید که چه گرایشی دارن !یه وقت مثلا صنایع غذایی نباشه !منم شانس اوردم چون اگه اینو قبول نمیشدم میرفتم مهندسی شیمی دزفول که بعدها فهمیدم صنایع غذاییه!

در مورد اشتغالش هم که بگم که هر کارخونه به مهندسی شیمی احتیاج داره و جای خاصی نداره لبته اگه بخواید مرتبط به گرایش باشه که مثلا گاز بوشهر نفت خوزستان و....

mahya78
11-08-2011, 01:49
یه سوال
توی این مجله های انتخاب رشته جدید کانون . مثلا رشته ریاضی رو دیدم برای مثلا رتبه های فلان در مناطق مختلف اومده میانگین تراز نوشته . این میانگین تراز یعنی چی ؟ بعدش مثلا دوست من با فلان رتبه ترازش بالاتر از اون میانگین ترازی هست که برای همین رتبه اونجا زده !
متوجه این نمیشم .
یه سوال دیگه ، الان رشته ای که بخوایم انتخاب کنیم بر حسب زیرگروه و نمره تراز زیر گروه باشه ؟ یعنی این رتبه و رشته قبولی که مثلا توی ماندگار هستش بر حسب رتبه زیرگروهه یا رتبه اصلیه ؟
مثلا با زیرگروه 25هزار من در نظر بگیرم که ایشون کجا رو میاره یا با رتبه اصلی 30 هزار ؟

sokhanman
11-08-2011, 02:08
درودی دیگر بار
آقا کسی نمی خواد جواب منو بده؟!اگر جواب بده لطف کرده!

درود
می خواستم بدونم با رتبه ی 9759 در زیرگروه 1 ، سهمیه منطقه 2 ، رشته ریاضی، رتبه کل در سهمیه10184،پسر،بومی البرز غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران مهندسی صنایع قبول می شوم یا خیر؟
با سپاس فراوان

mehrdad_ati
11-08-2011, 02:13
آقا این رتبه های منطقه و زیر گروه های ما نهاییه ؟! یعنی این رتبه دیگه تعییر نمیکنه !!!! ؟؟

آخه این یارو امشب داشت یه طوری صحبت می کرد تو شبکه 2 انگار هنوز تاثیر معدل رو ندادن و این رتبه ها هنوز نهایی نیست ! می گفت برای همینه که امسال انتخاب رشته مجازی نذاشتیم !!!! چون سوابق تحصیلی امسال تاثیر داره ؟!!! من پاک گیچ شدم یعنی رتبه ای که باید بر اساس اون انتخاب رشته کنیم همینی که سنجش اعلام کرده نیست ؟! هست ؟ هر 2 گزینه ؟ هیچکدام ؟ سوال انحرافی ؟ :دی

خلاصه اگر کسی اطلاعی داره ما رو از گیجی در بیاره .

mjorh
11-08-2011, 02:35
یه وقت
منم این سوال و پارسال تو همچین تاپیکی پرسیدم !یا جوابشو نمیدونستن یا میگفتن گرایش ها رو برداشتن !در حالی که اینطور نبود و بعد از اینکه قبول شدم و رفتم دانشگاه فهمیدم گرایشم صنایع گازه !و دروس تخصصی گاز هم داریم .

حتما قبل از انتخاب با دانشگاه تماس بگیرید و بپرسید که چه گرایشی دارن !یه وقت مثلا صنایع غذایی نباشه !منم شانس اوردم چون اگه اینو قبول نمیشدم میرفتم مهندسی شیمی دزفول که بعدها فهمیدم صنایع غذاییه!

در مورد اشتغالش هم که بگم که هر کارخونه به مهندسی شیمی احتیاج داره و جای خاصی نداره لبته اگه بخواید مرتبط به گرایش باشه که مثلا گاز بوشهر نفت خوزستان و....

حتی تو دفترچه هم گرایششو ننوشته بود؟
الان تو دفترچه جلو بضی رشته ها گرایششو زده واسه بضیا نزده ،مثلا واسه زنجان هیچ گرایشی نزده ....
حالا شماره دانشگاه از کجا گیر بیارم!!؟

parya220
11-08-2011, 02:41
حتی تو دفترچه هم گرایششو ننوشته بود؟
الان تو دفترچه جلو بضی رشته ها گرایششو زده واسه بضیا نزده ،مثلا واسه زنجان هیچ گرایشی نزده ....
حالا شماره دانشگاه از کجا گیر بیارم!!؟

نه دیگه .پارسال واسه مهندسی شیمی تو هیچ دانشگاهی گرایش نزده بود !
الان دانشگاه هایی مثل تهران و شریف و... هم در واقع گرایش ندارن اما دانشگاه دیگه مثل دانشگاه خودم یا اراک یا کرمان گرایش دارن !که تو دفترچه نزده بود !

شماره دانشگاه رو میتونید از سایتشون بگیرید !در ضمن تو یادگار ماندگار قلمچی که قبولی های پارسالشو زده گفته مثلا مهندسی شیمی فلان جا گرایش ...از اونجا هم میتونید مطلع بشید !

اینا رو گفتم که مثل من موقع ثبت نام غافلگیر نشید .بهرحال کار از محکم کاری عیب نمیکنه!

songilgook
11-08-2011, 02:51
تو کارنامه من یه جا نوشته: "ناحیه بومی یک" :13:

الان یه فایل صوتی از سایت گزینه 2 دانلود کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه توش گفته رشته های هنر چون به طور کلی کم هستن و تنوع خاصی دارن(موسیقی، سینما، گرافیک و...) که باعث می شه رشته های مورد نظر داوطلب ها محدود باشه، ما تو مشاوره انتخاب رشته نذاشتیمشون

هر کی خواست دانلودش کنه 13 مگ بیشتر نیست چیزای خوبی توش می گه
شما ستون سوم رو دیدی برو ستون اول از سمت چپ اولی نوشته.
راستی تشکر برای فایل 14 مگه بود.

mehrdad_ati
11-08-2011, 03:11
شما به سینمات رسیدی ؟ تو این جدیدا اعلام نشد ؟

mahya78
11-08-2011, 03:13
یه سوال
توی این مجله های انتخاب رشته جدید کانون . مثلا رشته ریاضی رو دیدم برای مثلا رتبه های فلان در مناطق مختلف اومده میانگین تراز نوشته . این میانگین تراز یعنی چی ؟ بعدش مثلا دوست من با فلان رتبه ترازش بالاتر از اون میانگین ترازی هست که برای همین رتبه اونجا زده !
متوجه این نمیشم .
یه سوال دیگه ، الان رشته ای که بخوایم انتخاب کنیم بر حسب زیرگروه و نمره تراز زیر گروه باشه ؟ یعنی این رتبه و رشته قبولی که مثلا توی ماندگار هستش بر حسب رتبه زیرگروهه یا رتبه اصلیه ؟
مثلا با زیرگروه 25هزار من در نظر بگیرم که ایشون کجا رو میاره یا با رتبه اصلی 30 هزار ؟

اینجا منظور م از رتبه اصلی همون رتبه در سهمیه است . یعنی مثلا با رتبه 30هزار زیر گروهاش میشه 25000 و 29000 و 35000 و 30000 .
اینا فرضی بود . خوب حالا من برای اینکه با ماندگار کانون مقایسه کنم زیرگروه ها رو مقایسه کنم یا رتبه کا 30 هزارو ؟
آخه یادم بود که با توجه به زیرگروه ها و رشته مربوط به زیرگروه ها انتخاب رشته میکردیم .
جواب منم بدین لطفا .............................

Odcolon
11-08-2011, 03:24
حذف شود لطفا

songilgook
11-08-2011, 05:04
شما به سینمات رسیدی ؟ تو این جدیدا اعلام نشد ؟
سینما نبود داداش... اشتب زدی که؟! :31: نمایش بود :5:
هی... دارم میرسم یه کم دیگه مونده دستم برسه بهش :27: یه چیز دیگه گذاشتن جاش اونو زدم... یعنی بجای کارگردانی زدم بازیگری کارگردانی :40:
میشه ولی اگه نشد آزاد زدم نمایش :11:

felainy
11-08-2011, 07:42
اطلاعيه سوم سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با اصلاحيات دفترچه راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) آزمون سراسري سال 1390:

redlover66
11-08-2011, 08:51
سلام
دوستان چند برابر ظرفیت برای رشته های شرایط خاص اعلام شده یا نه؟
قرار بود سه شنبه اعلام بشه اما هنوز روی سایت نزدن که!

shifter
11-08-2011, 08:58
اره كرمان خوابگاه فقط به روزانه ها و اونم حداكثر به نصفشون ميده فقط !!البته خوابگاه هاي خود دانشگاه زياد جالب نيستن...
اما جاي نگراني نيست...خوابگاه خودگردان به مقدار كافي:31: تو شهر ريخته !! كه اگه بگردي خوابگاه هاي خوب هم توشون پيدا ميشه ...
پيشنهاد خودم هم اينه كه خونه بگيري(من خودم اونجا خونه گرفتم) ...هزينه يه خوابگاه خوب هم با يه خونه برابري ميكنه!

howhow
11-08-2011, 09:11
آقا این رتبه های منطقه و زیر گروه های ما نهاییه ؟! یعنی این رتبه دیگه تعییر نمیکنه !!!! ؟؟

آخه این یارو امشب داشت یه طوری صحبت می کرد تو شبکه 2 انگار هنوز تاثیر معدل رو ندادن و این رتبه ها هنوز نهایی نیست ! می گفت برای همینه که امسال انتخاب رشته مجازی نذاشتیم !!!! چون سوابق تحصیلی امسال تاثیر داره ؟!!! من پاک گیچ شدم یعنی رتبه ای که باید بر اساس اون انتخاب رشته کنیم همینی که سنجش اعلام کرده نیست ؟! هست ؟ هر 2 گزینه ؟ هیچکدام ؟ سوال انحرافی ؟ :دی

خلاصه اگر کسی اطلاعی داره ما رو از گیجی در بیاره .

دقیقا آره آره:18: منم تعجبب کردم اینارو شنیدم!!!!!!

ali.rajabiyan
11-08-2011, 09:35
سلام دوست عزیز منم مثل شما امسال کنکور رشته انسانی دادم (اولینبار)میخاستم از تجربیات شما از دانشگاه پیام نور بپرسم
من امسال که کنکور دادم بنابر شانس بدم رتبم 50000 شد که با این حساب غیرانتفاعی پیام نور مجاز شدم حالا میخاستم بدونم که این دانشگاه پیام نور درسارو با جزوه میخونن یا همش کتابه بعدش اینکه این 5 ساعت کلاسایی که میزارن بدرد بخور هست یعنی میشه چیزی فهمید من خودم انتخابای اول رشتمو غیرانتفاعی زدم چون زیاد از پیام نور آگاهی ندارم ولی فکر میکنم که ادم تو دانشگاه پیام نور چیزی حالیش نمیشه (به خاطر 5 ساعت کلاس) اونم فکر کنم همش بخان دانشجوها سوال بپرسن حالا چه برسه به یاد دادن
در کل من با اینکه آگاهی از پیام نور ندارم فکر میکنم دانشگاه آزاد از پیام نور بهتر باشه اخه بدون کلاس که آدم حس دانشجو بودن نداره همش باید خونه باشه نظر شما چیه؟

سلام بر شما

همان گونه که پیش از این گفتم گفته های منو شما به عنوان دیدگاه های یک دوست با آگاهی کم بذارید و تنها به همین گفته ها اعتماد نکنید به جاش پژوهشتون رو بیشتر کنید ... ( گفتگو با شما رو به شیوه داستانی ادامه میدم تا هم شما لذت بیشتری ببرید و خسته نشید و هم تاثیرش بیشتر بشه ) بگذریم بریم سر اصل داستان :

یک نکته مشترک بین من و شما هست می دونید چیه !!؟ نقطه مشترک ما رتبه سال نسخت ماست ... منم اون سال 50000 هزار شدم راستش در گذشته اصلا اهل درس نبودم ( میگم اصلا شما بخونید اصلا ) در واقع با عوض شدن مدرسه معدل درسی منم سال به سال کم شد حال اینکه قبل از دبیرستان درسخون بودم ... خلاصه بعد اون سال تصمیم گرفتم تا بیشتر به درس اهمیت بدم تنها 3 ماه از سال رو پیوسته و جدی خوندم ( 6 ماه نخست رو پرت و پلا و نامنظم خونده بودم ) سال دوم رتبه ام در زیر گروه اقتصاد شد 5900 ...
همونطور که خوندید بنا به دلایلی انصراف دادم ... قرار شد برم سربازی که خدای بزرگ کمکم کرد و همون هفته اول آموزش مرخصی گرفتم و معاف شدم ... پس تصمیم گرفتم اینبار جدی تر بخونم 9 ماه خوندم 6 ماه پیوسته ولی سبک و 3 ماه سنگین از خدا خواستم خودش راهی رو که می خواد جلو پام بذاره پیوسته ذکری که به لبم بود این بود ( و ما توفیقی الا بالله علیه توكلت و الیه انیب ) در پایان خدا کمکم کرد و با اینکه معدلم 10 بود و کمی مریض احوال بودم رتبه ام شد 1000 ... ( در ضمن هیچ گونه کلاس آموزشی هم تا به حال برای آموزش کنکور نرفتم فقط کتاب های درسی و کتاب تست )

به گفته حافظ شیرین سخن :

در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی

می دونید هدف من از گفتن این داستان چیه !!؟ هدفم اینه که هرگز دست از تلاش بر ندارید شما هنوز سال اولید و راه زیادی رو پیش رو دارید چرا 1 سال دیگه رو به خوندن اختصاص نمی دید !!؟ به دیدگاه من شما اگر یک سال درست زمان بگذارید و بخونید و واقعا به خدا توکل کنید و از معنویات کمک بگیرین هم آرامشتون بیشتر میشه و هم 100% موفق خواهید شد ...

و اما پاسخ پرسش هاتون 1. سه سال پیش تا اونجایی که ذهنم یاری میکنه همش با کتاب بود یعنی شما کتاب رو می خوندی و بعد می رفتی امتحان می دادی ... دروس تستی تشریحی رو هم که خب استاد در نمره دهی دخالت داشت به شما برخی از استاد ها پژوهش می دادند که این خودش به افزایش نمره میان ترمت کمک میکرد و برخی ها هم نه ( همون میان ترم بود و امتحان نهایی ) 2. درباره کافی بودن زمان کلاساش هم می تونم بگم آره هم نه ... یعنی کمک کننده هست اما کافی نیست برای برخی دروس ... البته اونجوری هم نیست که همش دانشجو ها پرسش کنند و درس داده نشه ... به دیدگاه من که چند ترم بیشتر پیام نور نخوندم بیشتر دروس زمان تدریسش اگر خوب نباشه نمیشه گفت کمه ( جدا از برخی دروس ) 3. با دیدگاه پایانیت درباره اینکه آزاد بهتر از پیام نوره موافقم ... هم کلاسش بهتره و هم تعداد شرکت کننده ها در کلاس و هم دید مردم و هم ... هر چند به نظر من بخون تنها و تنها برای دولتی ... ازاد هم مشکل های خاص خودش رو داره هر چند به نظر من بازم از پیام نور خیلی بهتره 4. درباره غیر انتفاعی هم اطلاعاتی ندارم ( اما الان دوستم پای تلفن میگه : به شما بگم خیلی غیر انتفاعی از پیام نور بهتره ولی بیشتر غیر انتفاعی ها یک مقداری کوچک اند و خیلی هاشون جو دانشگاه رو ندارند )

الان یک چیزی خیلی مهمی از پیام نور یادم اومد که واقعا نمیدونم باید چی بگم ... یادمه تعداد دانشجویان از ظرفیت کلاس ها بیشتر بود یعنی اگر دیر می اومدی اصلا بهتر بود نمی اومدی چرا ؟ چون بیشتر از ظرفیت کلاس ها دانشجو پذیرفته بودند گاهی باید کلاس رو از پشت شیشه دنبال می کردی ... وحشتناکه نه !!! گاهی هم که شانس باهت یار بود صندلی رو از کلاس دیگه ای بر می داشتی و می گرفتی بالای سرت و از بین خیل عظیم دانشجو عبور می کردی و یک جای خالی گیر می آوردی و می نشستی ( اگر بخت باهت یار بود ) ... سلفش رو که دیگه نگو غذاش افتضاح بود ...

اگر قرار باشه در دو واژه همه گفته هام رو خلاصه کنم همینه که دوست گلم : دوباره بخون

پیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــروز و سرفراز باشی

---------- Post added at 10:35 AM ---------- Previous post was at 10:35 AM ----------

سلام ، از دوستان کسایی که درباره این رشته ها به صورت تجربی آگاهی دارند یا توی فامیلشون این رشته ها هست کمک می خوام تا بی زحمت برام توضیح بدهند این رشته ها چی هست ؟ وضع اشتغالش چطوره و غیره ... ( درباره این رشته ها توی اینترنت تحقیق کردم ولی کافی نیست ) از طرفی نمی خوام 25000 -15000 تومان به این مشاوران انتخاب رشته بدم ... با سپاس ... بی زحمت سریع تر پاسخ بدین تا انتخاب رشته کنم ...

رتبه سهمیه من 1000 علوم انسانی و 3600 کشوری

علوم اجتماعی
باستان شناسی
مشاوره و راهنمایی
ژئومورفولوژی
آب و هوا شناسی
تاریخ

redlover66
11-08-2011, 09:46
سلام
دوستان چند برابر ظرفیت برای رشته های شرایط خاص اعلام شده یا نه؟
قرار بود سه شنبه اعلام بشه اما هنوز روی سایت نزدن که!
دوستان یعنی هیچکس اینجا نیست که بخواد هنر گرایش سینما شرکت کنه؟
تاریخ شرکت توی مصاحبه رو اعلام کردن اما اسامی رو اعلام نکردن
کسی اینجا چیزی در این مورد نمی دونه:19:

alavi71
11-08-2011, 09:56
بخشکی شانس!

شما همون موقع ثبت نام زدید سهمیه رو ....

شهر های بزرگ منطقه 1
شهرهای متوسط منطقه 2

روستاها منطقه 3

---------- Post added at 10:54 AM ---------- Previous post was at 10:52 AM ----------

دوستان يه سوال داشتم

ميخواستم بدونم اگه رشته پيام نور برم براي كارشناسي ارشد ميتونم ازمون سراسري ارشد امتحان بدم يا ديگه نميتونم و فقط ميتونم ازمون هاي پيام نور شركت كنم

و اين كه اگه غيرانتفاعي برم براي كنكور ارشد ميتونم سراسري امتحان بدم يا يه امتحان ديگه داره

باتشكر

شما هر دانشگاهی که بروید میتونید در ازمون سراسری حتی در رشته دیگر شرکت کنید.

---------- Post added at 10:56 AM ---------- Previous post was at 10:54 AM ----------

رتبه در سهمیه مهم هستش
شما باید رشته ای رو که میخواید در سیر جان بزنید برید اول دفتر چه رو نگاه کنید و نوع گزینش اون را ببینید که ناحیه ای هست منطقه ای یا کشوری ؟

س-م
11-08-2011, 10:00
شما می تونید پاسخ نامه تون رو مشاهده کنیدواینکه چرا من نمی تونم؟

MEHDI FARZIN MEHR
11-08-2011, 10:17
دوستان نرم افزار انتخاب رشته واسه هنر میخوام لطفا کمکم کنید چون هر جارو گشتم پیدا نکردم.

avator20002000
11-08-2011, 10:18
حتما رتبه شما بالای 75000 بوده

felainy
11-08-2011, 10:19

پاسخ نامه برای افرادی هست که رتبه کشوری کمتر از 75000 کشوری در سه گروه ریاضی،تجربی،انسانی و زیر 10000 کشوری برای دو گروه دیگر است،حتما رتبه کشوری شما از این رقم ها بیشتره.

avator20002000
11-08-2011, 10:23
دوستان نرم افزار انتخاب رشته واسه هنر میخوام لطفا کمکم کنید چون هر جارو گشتم پیدا نکردم.
یکی از جاهایی که برای هنر انتخاب رشته می کنه این سایته:
msbook.ir
البته 2500 تومن پولش میشه.من دفترچشو 2 روز پیش گرفتم دیروز وارد کردم اطلاعاتمو 5 ساعت دیگه انتخاب رشتمو حاضر می کنن.برای انتخاب رشتش باید 36 ساعت وایستید چون میگن دستیه و دقیق!

shabeashegha
11-08-2011, 10:23
واقعا آخر فروم بازی ...
حالا یه سوال واسه خودم:
ساکن مشهدم.
نمرم به هر دو میرسه
ما مخلصیم:31:
من جات باشم مشهد رو میزنم. چون هم مشهد شهر خوبیه چیزی کم نداره هم اینکه وقتی از خونه دور باشی یه سری مشکلات خود به خود داری. مثلا مشکل غذا. رفت و آمد . هزینه ها ولی خونه باشی خود به خود غذات آماده ست مشکل رفت و آمد به خونه نداری و هزارتا چیز دیگه . البته این نظر منه شاید کسی پیدا شه بگه تهران رنکینگش بالاتره و... ولی تا زمانی که نخوای از ایران خارج شی رنکینگ معنی نداره

shabeashegha
11-08-2011, 10:32
یه سوال
متوجه این نمیشم .

این میانگین تراز برای بچه های کانونیه . ترازی که زده همون تراز آزمونای کانونه که سال پیش بچه ها با این تراز تونستن این رشته رو بیارن .
یادتون باشه تراز قلم چی با تراز کنکور سراسری فرق داره مثلا یکی توی قلم چی میانگین ترازش 6800 هست توی کنکور سراسری 10900 میشه مثلا نمیشه گفت تراز این داوطلب بالاتر از میانگین ترازیه که قلم چی توی مجله زده. این ترازایی که زده برای بچه های قلم چی راهنمای خوبیه ولی بقیه بچه هارو گیج میکنه
هر رشته ای که میخواین انتخاب کنین به زیرگروهش توجه کنین و نمره و رتبه اون زیرگروه. مشکل اصلی مجله قلم چی اینه که فقط رتبه اصلی رو اورده و صحبتی از رتبه زیرگروه نکرده البته یه سی دی همراه اون مجله میفروختن پارسال که رتبه های زیرگروه رو هم نشون میداد

meragj2
11-08-2011, 10:57
رشته ریاضی - سهمیه شاهد
نمره کل نهايي : 4200
رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه): 150,000
رتبه کل در سهميه : 1750
آآخرين رتبه مجاز در سهميه : 2404
................................

استان بومی :گلستان.اما محل زندگی تهران هست.جانباز بالای 50% هست پدرم که تو سهمیه نوشته شده شاهد
حالا با توجه به اینکه نمرم شده 4200،کجا رو بزنم که بتونم 75% نمره آخرین نفر رو بیارم ؟اصلا میتونم روزانه یا شبانه قبول بشم؟
روزانه و شبانه امکانش خیلی خیلی کمه...به صفر میل می کنه.
غیر انتفاعی و پیام نور میاری.

رتبه سهمیه من 1000 علوم انسانی و 3600 کشوری

علوم اجتماعی
باستان شناسی
مشاوره و راهنمایی
ژئومورفولوژی
آب و هوا شناسی
تاریخ

علوم اجتماعی رشته ای هست که به خبرنگاری و اینا ختم میشه و اکثرا انگیزه افراد 2 این رشته خبرنگار شدنه
علوم تربیتی هم که میره 2 مایه معلمی و معلم پرورشی
باستان شناسی رشته فوق العاده ای هست که خیلی پرطرفداره ولی خیلی محدوده و مشهد هم فکرنکنم داشته باشه ولی اگه بری پشیمون نمیشی...عالیه بهد از ایان دوره میرین کاوش های باستانی و ....
بقیه هم که دیگه تقریبا معلومه؛ ژئو هم نمی دونم آخرش چی از آب در میاد

final
11-08-2011, 11:03
سلام خسته نباشید یک سوال داشتم یکی از دوستان من رشتش تجربیه و کنکور داده
ایا پیام نور رشته حقوق میتونه بزنه ؟ چون رشتش تجربیه یا نه؟
ممنون و متشکر از رسیدگیتون

MEHDI FARZIN MEHR
11-08-2011, 11:07
یکی از جاهایی که برای هنر انتخاب رشته می کنه این سایته:
msbook.ir
البته 2500 تومن پولش میشه.من دفترچشو 2 روز پیش گرفتم دیروز وارد کردم اطلاعاتمو 5 ساعت دیگه انتخاب رشتمو حاضر می کنن.برای انتخاب رشتش باید 36 ساعت وایستید چون میگن دستیه و دقیق!

دوست عزیز میشه بگی باید کجای سایت برم و دقیقا چکار کنم. ممنون میشم راهنمائیم کنی.

javad026
11-08-2011, 11:08
كسی میدونه دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی برای دوره شبانه رشته های فنی مهندسی مثل برق یامكانیك برای افراد عادی هم پذیرش میكنه یانه چون برای روزانه نوشته ویژه فرهنگیان اما برای شبانش چیزی ننوشته

avator20002000
11-08-2011, 11:24
دوست عزیز میشه بگی باید کجای سایت برم و دقیقا چکار کنم. ممنون میشم راهنمائیم کنی.
بعد از اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته اینارو گرفتید از پستخونه پایینش یه رمز داره اونو میرید تو اینجا:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قسمت تکمیل فرم وارد می کنید.بعدش اطلاعاتتونو می دید به سایت 36 ساعت بعد جواب میاد براتون.

yekleh
11-08-2011, 11:31
رتبه بندي دانشگاه ها رو تو رشته مهندسي نرم افزار ميخواستم بدونم ؟؟؟

tariran0
11-08-2011, 11:56
سلام دوستان
کسی هست درمورد نقشه برداری اطلاعاتی داشته باشه؟
یا مثلا کسی رو میشناسه که بتونه کمکم کنه؟
سوالام هم زیاد پیشرفته نیست. مثلا اینکه آیا طراحی (ساختمون ، پلو..) هم تو نقشه برداری هست؟

jimrako
11-08-2011, 12:00
رتبه در سهمیه مهم هستش
شما باید رشته ای رو که میخواید در سیر جان بزنید برید اول دفتر چه رو نگاه کنید و نوع گزینش اون را ببینید که ناحیه ای هست منطقه ای یا کشوری ؟ توی دفترچه نوع گزینش رو نوشته کشوری یعنی رتبه سهمیه در زیر گروه مهم نیست ؟ یکی کمک کنه !!!
کمک کنید !!!

meragj2
11-08-2011, 12:30
بچه ها حتما این اصلاحیه رو بخونین شاید شامل حال شما هم بشه مخصوصا ریاضی ها :

leon scott kendy
11-08-2011, 12:48
بچه ها من کاردانی چی وردارم
که بتونم باسه کارشناسی
عمران سازه و از این چیز ها بخونم
:10:
بین کاردانی معماری و it عمران چی رو انتخاب می کنید
نظرتون چیه کدوم بهتره ؟؟؟؟؟؟

بعد بچه ها عمران کارهای ساختمانی و عمران ساختمان های بتونی کدومش بهتره
بزنم بروم

meragj2
11-08-2011, 13:20
محض اطلاع :

: سیدصدرالدین شریعتی در گفتگو با مهر، با اعلام این خبر اضافه کرد: “دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی به دو دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده ارتباطات تفکیک می شود.”
وی افزود: “به همین منظور، کلنگ احداث زده و قرارداد تاسیس ساختمان این دو دانشکده نیز منعقد شده است.”
به گفته رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، این دو دانشکده در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجوی ارتباطات و علوم اجتماعی می پذیرد.
شریعتی درباره اعلام زمان ظرفیت و پذیرش دانشجو، تاکید کرد: “پذیرش دانشجو در این دو دانشکده از سال تحصیلی آینده صورت می گیرد و ظرفیت نیز پیش از تاسیس ساختمان این دو دانشکده اعلام می شود.”
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: “به منظور گسترش رشته های جدید ارتباطات در مقطع دکتری بهتر دیدیم این دانشکده ها از یکدیگر جدا شوند.”
گفتنی است در هفته گذشته حذف چنیدن رشته علوم انسانی از دانشگاه علامه جنجال برانگیز شد که سرانجام وزارت علوم و سازمان سنجش رشته های حذف شده را بازگرداندند.

Odcolon
11-08-2011, 13:44
الان سهمیه من شاهد هست.فرقی نمی کنه کدوم شهر رو انتخاب کنم؟ یعنی سهمیه بومی دیگه به حساب نمیاد؟

Odcolon
11-08-2011, 13:52
شروع نیمسال اول و دوم از کی هست؟
مثلا من میخوام شبانه انتخاب کنم . اکثر شبانه ها هم از نیمسال اول پذیرش دارن . یعنی اگر شبانه قبول بشم باید صبر کنم تا بهار سال دیگه ؟

M A H 3 A
11-08-2011, 14:18
بچه ها یه سوال این فیزیوتراپی دانشگاه شیراز دکترا حرفه ایه یا کارشناسی؟

felainy
11-08-2011, 14:18
توی دفترچه نوع گزینش رو نوشته کشوری یعنی رتبه سهمیه در زیر گروه مهم نیست ؟ یکی کمک کنه !!!
کمک کنید !!!

اینایی که گفتی نمیدونم ولی مهم ترین فاکتور در انتخاب رشته نمره کل و رتبه در زیرگروهی که میخوای رشتتو انتخاب کنی هست.:10:

PoseidonForce
11-08-2011, 14:20
آقا اگه من اول نرم افزار روزانه بزنم بعد نرم افزار شبانه و بعدمثلا سخت افزار روزانه و شهریور نرم افزار روزانه قبول نشم میتونم بین نرم افزار شبانه و سخت افزار روزانه یکی رو انتخاب کنم؟ یا اینکه از انتخاب سخت افزار(و انتخاب های بعد از اون) محروم میشم؟
کسی نمی دونست؟

felainy
11-08-2011, 14:23
کسی نمی دونست؟

فکر کنم همونی که خودت گفتی درسته (محروم میشی)

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:21 PM ----------

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص ارزش مدارك فارغ التحصيلي دانشگاه پيام نور:

meragj2
11-08-2011, 14:25
توی دفترچه نوع گزینش رو نوشته کشوری یعنی رتبه سهمیه در زیر گروه مهم نیست ؟ یکی کمک کنه !!!
کمک کنید !!!

داوطلبان عزیز لطف کنید دفترچه رو کامل بخونید:13: : ثواب داره

- دسته بندي رشته هاي تحصيلي:
- دسته بندي رشته هاي تحصيلي : رشته هاي مختلف تحصيلي با توجه به ماهيت و گستر ش در سطح كشور به 4 دسته و به شرح جدول زير، تقسيم بندي مي شوند.
رشته هاي
استاني
رشته هاي استاني به رشته هايي اطلاق مي شود كه در اكثر استا ن ها گسترش داشته يا از نظر ك اربردي به متخصصان بومي نياز دارن د . اينگونه
رشته ها در جدول (رشته هاي تحصيلي، زيرگرو ه ، مقاطع تحصيلي و نوع گزين ش ) هر يك از گرو ه هاي آزمايشي مختلف در اين دفترچه راهنما
مشخص گرديد هاند.
رشته هاي
ناحيه اي
به رشته هايي اطلاق مي شود كه در اكثر استا ن ها وجود نداشت ه ولي در چند استا ن مجاور كه به عنوان يك ناحيه بومي تلقي مي شود (مطابق
جدول صفحه بعد در رابطه با دست ه بندي نواحي بوم ي ) موجود است . اينگونه رشته ها در جدول (رشته هاي تحصيلي زيرگرو ه ، مقاطع تحصيلي و
نوع گزينش) هر يك از گرو ههاي آزمايشي مختلف در اين دفترچه راهنما مشخص گرديد هاند.
رشته هاي
قطبي
به رشت ه هايي اطلاق مي شود كه در اكثر نواح ي وجود نداشته ولي در چند ناحي ه بومي مجاور كه به عنوان قطب بومي تلق ي مي شود (مطابق
جدول صفحه بعد در رابطه با دسته بندي قطب هاي بومي) موجود است . اينگونه رشته ها در جدول (رشته هاي تحصيلي، زيرگرو ه ، مقاط ع
تحصيلي و نوع گزينش) هر يك از گرو ههاي آزمايشي مختلف در اين دفترچه راهنما مشخص گرديد هاند.
رشته هاي
كشوري : به رشته هايي اطلاق مي شود كه در اكثر قط ب هاي بومي وجود نداشت ه و تنها در تعدادي از دانشگاه ها و مؤسسا ت آموزش عالي ارائه مي شود .
اينگونه رشته ها در جدول (رشته هاي تحصيلي، زيرگرو ه ، مقاطع تحصيلي و نوع گزين ش ) هر يك از گرو ه هاي آزمايشي مختلف در اين دفترچه
راهنما مشخص گرديد هاند.
-

یعنی چون فقط تعدادی از دانشگاهها این رشته ها رو دارند بومی گزینی 2 این رشته ها اعمال نمیشه.

felainy
11-08-2011, 14:30
کارشناسی...

Peji2010
11-08-2011, 14:32
بچه ها به نظرتون برق تبریز بهتره یا فردوسی؟؟
من انتخاب رشته کردم و غیر از تهرانو اینجوری زدم:
صنعتی اصفهان-شیراز-تبریز-فردوسی-...
به نظرتون خوبه؟الان بیشتر بین تبریز و فردوسی شک کردم که اصلاحش کنم یانه.

alavi71
11-08-2011, 14:37

فقط مجازین انتخاب رشته میتونن پاسخنامه رو ببین.
75 هزار نفر اول تجربی ریاضی
10 هزار نفر اول هنر و زبان میتونن ببینند.
و اگه مجاز شدید با اینترنت اکسپلوره استفاده کنید ....

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:33 PM ----------

تو نت که نیست
مراکز انتخاب رشته بعضیهاشون زبان و هنر هم دارند.

---------- Post added at 03:37 PM ---------- Previous post was at 03:33 PM ----------

اگر دکترا باشد که جلو کد رشته نوشته شده ...

felainy
11-08-2011, 14:38

Peji2010 عزیز به نظر من انتخابای خوبی کردی.من بودم بهش دست نمیزدم.(ا ین نظر من بود):7::7::12::12:

panizir
11-08-2011, 14:43
رتبه بندي دانشگاه ها رو تو رشته مهندسي نرم افزار ميخواستم بدونم ؟؟؟

دانشگاه تهران اول بدون گرایش میگیره بعد دو سال بچه ها تعیین گرایش میکنن
اول که شریفه . بعد اگه منظورتون دقیقا گرایش نرم افزاره امیرکبیر . بعد علم و صنعت . جلوتر میخواین یا کافیه؟

تا جایی که من میدونم اصن فیزیوتراپی دکترای پیوسته نداره.

بستگی داره به کجا نزدیکتر باشین و بوم کجا باشین . اگه ترک نیستین رفتن به دانشگاه تبریز یه کم سخته.

آقا اگه من اول نرم افزار روزانه بزنم بعد نرم افزار شبانه و بعدمثلا سخت افزار روزانه و شهریور نرم افزار روزانه قبول نشم میتونم بین نرم افزار شبانه و سخت افزار روزانه یکی رو انتخاب کنم؟ یا اینکه از انتخاب سخت افزار(و انتخاب های بعد از اون) محروم میشم؟

هر کدوم بالاتر زده باشین و نمره شو اورده باشین قبول میشین چیزی که قبول میشین بهتون اعلام میشه. بقیه ش هم فقط میفهمین قبول شدین یا نه. نمیتونین اگه قبول شدین بینشون انتخاب کنین.

jimrako
11-08-2011, 14:46
کمک کنید !!!

Peji2010
11-08-2011, 14:51
بستگی داره به کجا نزدیکتر باشین و بوم کجا باشین . اگه ترک نیستین رفتن به دانشگاه تبریز یه کم سخته.ترک که نیستم.بومی تهرانم.از چه لحاظ سخته؟
فاصلشون هم که تقریبا" یکیه(فکرکنم یه مقدار تبریز نزدیکتره)
نکنه استادا ترکی حرف میزنن؟:31:

jimrako
11-08-2011, 14:55
ترک که نیستم.بومی تهرانم.از چه لحاظ سخته؟
نکنه استادا ترکی حرف میزنن؟:31:
اگر استادا ترک باشن ناخواسته تا ترکی یادتون ندن ولتون نمیکنن :31:
من خودم دانشجو یه دانشگاه بودم که اساتید اون همه ترک بودن شخصا ترکی یاد گرفتم اونجا !!!

siam2010
11-08-2011, 15:23
سلام دوستان یه چند تا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم
1-کاردانی عمران تو دانشگاه تبریز رشته خوبی هست ؟
2-فیزیک یا کشاورزی دانشگاه ارومیه چه جور رشته ای هستن؟
3-حدود هزینه برای هر ترم تو دوره شبانه چقدر هست؟
4-از کاردانی به کارشناسی امتحان بدیم امکان قبولی تو روزانه یا شبانه از این کنکور سخت تره یا راحت تر؟
5-رشته کاردانی تبریز تو دانشگاه تبریزه یا نه مثله فنی ها با دانشگاه تبریز فرق میکنه؟
یکم زیاده ولی خواهشا جواب بدین
ممنون

Aryana_b
11-08-2011, 15:27
كسی میدونه دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی برای دوره شبانه رشته های فنی مهندسی مثل برق یامكانیك برای افراد عادی هم پذیرش میكنه یانه چون برای روزانه نوشته ویژه فرهنگیان اما برای شبانش چیزی ننوشته
سوال منم هست لطفا جواب بدید:20:

saeedkhaledian
11-08-2011, 15:45
کمک کنید !!!

احتمالا کشوری توی زیر گروه رو حساب کنن
نمیشه که منه منطقه 3 رو با یکی که منطقه یک هست تو یه ردیف بذارن.نامردیه
راستی نمودار دفترچه قسمت کشوریش نوشته

*Necromancer
11-08-2011, 16:02
(داوطلبان علاقه مند رشته های دارای شرایط خاص گروه هنر مجددا نتیجه خود را کنترل نمایند 90/05/20)
ای بابا اینا چرا شل کن سفت کن در آوردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]الان باید دوباره از اول همه چیو بررسی کنم

شرایط خاص یعنی چی؟

tariran0
11-08-2011, 16:13
سلام دوستان
کسی هست درمورد نقشه برداری اطلاعاتی داشته باشه؟
یا مثلا کسی رو میشناسه که بتونه کمکم کنه؟
سوالام هم زیاد پیشرفته نیست. مثلا اینکه آیا طراحی (ساختمون ، پلو..) هم تو نقشه برداری هست؟

کسی نمی دونست؟

sepehr_x50
11-08-2011, 16:16
عباسپور چجور دانشگاهیه؟

vahid-p
11-08-2011, 16:28
اگر استادا ترک باشن ناخواسته تا ترکی یادتون ندن ولتون نمیکنن
من خودم دانشجو یه دانشگاه بودم که اساتید اون همه ترک بودن شخصا ترکی یاد گرفتم اونجا !!!
خب اينكه خوبه. يه زبون هم به صورت اتوماتيك ياد ميگيري :46:
راستي من نميدونستم تبريز بالاتر از فردوسيه،‌ البته بيشتر منظورم در مورد برقش بود.
يه مزيت كه داره از اول گرايش ها رو جدا كرده كه البته خيليا اينو مزيت نمي دونن، ولي خب من ميگم اگه كسي واقعا از الان مطمئن باشه به چي علاقه داره،‌ بعدا نميخواد خودش رو بكشه تا معدلش بالا بشه و بتونه گرايشي كه ميخواد بره.

vahid-p
11-08-2011, 16:39
عباسپور چجور دانشگاهیه؟
تاريخچش رو بهتره از تو ويكيپديا بخوني. ولي كلا اين دانشگاه اول علمي كاربردي بوده ، بعدش شده دانشگاه كه باز تا سال قبل به صورت مهندسي علمي - كاربردي عمران مثلا مي گرفت كه امسال با كمي تغيير شده مهندسي عمران. ( البته يه دونه جداگونه علمي كاربردي داره ). كلا تو دروس تا قبل از اين متفاوت بوده و گرايش ها هم همينطور‌( مثلا گرايش برق سال قبل و امسال از توزيع و اينجور چيزا تغيير كرده به كنترل و قدرت ). الان ديگه از نظر رشته مثل دانشگاههاي ديگست با يكسري كلاس هاي كاربردي كه خب خوبه.
از نظر كيفيت چندان دانشگاه مطرحي نيست از بين دانشگاههاي تهران و البته از خيلي از دانشگاههاي شهرستان ها بالاتره. از نظر موقعيت جغرافيايي شرق تهران و حومه شهر هست و دقيقا روبروي دانشگاه امام حسين(ع) ( فكر كنم دانشگاه نظامي باشه ، دقيق نمي دونم ).
بهتره خودتون هم تحقيقي بكنيد چون مطمئن نيستم اين اطلاعاتي كه گفتم صحيح باشه.

felainy
11-08-2011, 16:43
عباسپور چجور دانشگاهیه؟

دانشگاه شهید عباسپور از یک طرف عضوی تمام عیار در مجموعه آموزش عالی كشور است، و از سوی دیگر، مورد حمایت صنعت آب و برق کشور مي‌باشد، كه وظیفه برآورده کردن نیازهای آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق کشور را عهده‏دار است.

AB
11-08-2011, 17:01
ترک که نیستم.بومی تهرانم.از چه لحاظ سخته؟
نکنه استادا ترکی حرف میزنن؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که خودتون هم گفتین برق تبریز از فردوسی بالاتره.فاصله تهران تا تبریز 590 کیلومتره که با اتوبان کوتاهتر هم شده ولی مشهد حدود 900 کیلومتره.:24:

اگر استادا ترک باشن ناخواسته تا ترکی یادتون ندن ولتون نمیکنن :31:

چه بهتر.یه زبون دیگه یاد گرفتی:31:

alavi71
11-08-2011, 17:04
کمک کنید !!!

رتبه در زیر گروه هر رشته ملاک هست .

alireza3500
11-08-2011, 17:08
با سلام
از شما اعضای محترم سایت عاجزانه تقاضا دارم،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تا این دانشگاهها را بر اساس سطح علمی در رشته ی مکانیک مرتب کنید:(بسیار مهم است)البته تاکید می کنم که فقط از لحاظ علمی نه لحاظ های دیگر.

دانشگاه اراك
دانشگاه صنعتي بابل
دانشگاه سمنان
دانشگاه قم
دانشگاه تبريز
دانشگاه شهركرد
دانشكده فني ومهندسي اراك
دانشگاه گيلان -رشت
دانشكده فني ومهندسي گلپايگان
دانشگاه تفرش
دانشگاه شاهرود
دانشگاه يزد
دانشگاه تربيت معلم اذربايجان- تبريز
دانشگاه اروميه
دانشگاه ملاير
دانشگاه بناب

پیشاپیش از زمانی که صرف کردید، متشکرم

javad026
11-08-2011, 17:20
كسی اطلاعی نداره

ساش
11-08-2011, 17:29
درود من هم زبان قبوبل شدم و هم تجربی

الان انتخاب رشته ی تجربی را کردم

زبان چجوری باید انجام بدم

بهم که شماره پرونده و رمز عبور نداده دوباره برای زبان انتخاب رشته کنم

چکار کنم ؟؟

Reza31001
11-08-2011, 17:32

چکار کنم ؟؟

این جور وقتا بین رفقا میگیم: گول خوردی :31:

فقط همون یه فرم بوده که شما باید انتخابهای زبانت رو هم تو اون 100 تا میاوردی

Aryana_b
11-08-2011, 17:49
من با 3800 بین علوم کامپیوتر -مهندسی صنایع تربیت معلم-عمران شبانه رجایی موندم
صنایع رو بیشتر از بقیه دوست دارم اما میگن دانشگاهه جایه پرتیه :13:مثل اینکه خوب هم نیست (اگه کسی اونجا میره لطفا بگه چنتا سوال دارم)
اصلا قبول میشم اینارو؟؟؟؟:41: بهترشم که فک نکنم قبول بشم نه؟

avator20002000
11-08-2011, 18:31

چکار کنم ؟؟

یعنی دفترچه رو شما نخونده بودید!؟؟چه گولی!:31:
فکر کنم یه جا شنیدم فرصت یه بار تصیح دارید اگه دارید شاید بشه با اون کاریش کرد.

jimrako
11-08-2011, 20:10
ای بابا اینا چرا شل کن سفت کن در آوردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]الان باید دوباره از اول همه چیو بررسی کنم

شرایط خاص یعنی چی؟
دوست من ما سه نوع رشته داریم یکی رشته های متمرکز یکی رشته های نیمه متمرکز و یکی هم رشته های دارای شرایط خاص !!!
رشته های دارای شرایط خاص مثل رشته های نیمه متمرکز امتحان و مصاحبه بعد از معرفی شدن دارن ولی با این فرق که معرفی برای مصاحبه و امتحان عملی زودتر از نیمه متمرکز صورت میگیره توی سایت سنجش یه لینک اومده بود برای ثبت رشته های دارای شرایط خاص اگر شما با استفاده از اون لینک رشته و دانشگاه دارای شرایط خاص انتخاب نکرده باشید توی انتخاب رشته هم نمیتونید اون رشته دارای شرایطظ خاص رو انتخاب کنید و اگر انتخاب کنید توی ببرسی انتخاب رشته شما اون رو حذف میکنن و موردهای بعدی انتخاب شده توسط شما رو بررسی میکنن !!!

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:08 PM ----------

رتبه در زیر گروه هر رشته ملاک هست .
چرا کسی متوجه حرف من نمیشه ما دو تا رتبه زیر گروه داریم یکی رتبه های سهمیه در زیر گروه و یکی هم رتبه های کشوری (بدون سهمیه ) در زیر گروه حالا کدومها مهم هست ؟

felainy
11-08-2011, 20:19
دوست من ما سه نوع رشته داریم یکی رشته های متمرکز یکی رشته های نیمه متمرکز و یکی هم رشته های دارای شرایط خاص !!!
رشته های دارای شرایط خاص مثل رشته های نیمه متمرکز امتحان و مصاحبه بعد از معرفی شدن دارن ولی با این فرق که معرفی برای مصاحبه و امتحان عملی زودتر از نیمه متمرکز صورت میگیره توی سایت سنجش یه لینک اومده بود برای ثبت رشته های دارای شرایط خاص اگر شما با استفاده از اون لینک رشته و دانشگاه دارای شرایط خاص انتخاب نکرده باشید توی انتخاب رشته هم نمیتونید اون رشته دارای شرایطظ خاص رو انتخاب کنید و اگر انتخاب کنید توی ببرسی انتخاب رشته شما اون رو حذف میکنن و موردهای بعدی انتخاب شده توسط شما رو بررسی میکنن !!!

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:08 PM ----------

چرا کسی متوجه حرف من نمیشه ما دو تا رتبه زیر گروه داریم یکی رتبه های سهمیه در زیر گروه و یکی هم رتبه های کشوری (بدون سهمیه ) در زیر گروه حالا کدومها مهم هست ؟

رتبه های سهمیه در زیر گروه.100%شک نکن:12::12::12::12:

gomnam23
11-08-2011, 20:24
كسی اطلاعی نداره

بله دوره ی شبانش آزاده و همه میتونن برن ولی مثل سایر شبانه ها خوابگاه نداره

jimrako
11-08-2011, 20:43
رتبه های سهمیه در زیر گروه.100%شک نکن:12::12::12::12:
دستت درست ممنون :20:

ساش
11-08-2011, 20:45

نوشته 24 و 25 می تونیم ویرایش کنیم

باید بعد از انتخاب های تجربی بزنم یا اول باید انتخاب های زبان بزنم ؟؟؟

با 7000 هزار زبان فقط پیام نور می شه قبول شد ؟؟؟

METACORTEX
11-08-2011, 20:55
سلام
یه سوال ضروری یکی از دوستان تازه فهمیده که تو فرم ثبت نام به جای معدل کل سال سوم معدل کل دیپلمشو نوشته حالا باید چه کار کنه؟؟
معدل کتبی رو درست وارد کرده.سوابقش هم درسته.
رتبش هم خوبه حتما روزانه قبول میشه.بهش اجازه ثبت نام نمی دند ؟؟؟
لطفا هرکی اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.

mjorh
11-08-2011, 21:10
دانشگاهای صنعتی چه فرقی دارن ؟ مثلا صنعتی قم با خود قم چه فرقی داره ؟
الان من نمیدونم عمران صنعتی قم رو جلوتر بزارم یا عمران شبانه زنجان ؟

lohrasbi
11-08-2011, 22:03
دوره های شبانه ی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی فقط مخصوص فرهنگیاست؟
اگه واسه همست، کسی میتونه بگه با رتبه 5300 میشه رفت برق الکرونیک ؟

gomnam23
11-08-2011, 22:09
دوره های شبانه ی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی فقط مخصوص فرهنگیاست؟
اگه واسه همست، کسی میتونه بگه با رتبه 5300 میشه رفت برق الکرونیک ؟

نه خیر مخصوص فرهنگیا نیست. اگه منطقه 1 هستید بله میشه

mahdi bg
11-08-2011, 23:45
سلام
سایتی هست که بشه توش پیدا کرد پارسال چه رتبه های ، چه رشته های و کجا رو قبول شدن؟

songilgook
11-08-2011, 23:55
دوستان یعنی هیچکس اینجا نیست که بخواد هنر گرایش سینما شرکت کنه؟
تاریخ شرکت توی مصاحبه رو اعلام کردن اما اسامی رو اعلام نکردن
کسی اینجا چیزی در این مورد نمی دونه:19:
من هستم عزیز :5: شما کجا بودی من داشتم میمردم از تنهایی تو فروم :18:
گزینش که23 مرداد برای خواهرا و24 برای برادرا هستو میگی؟
شما دخملی یا پسمل؟

songilgook
12-08-2011, 00:01

شرایط خاص یعنی چی؟
واقعــــــــــــــــــن؟؟ ؟
الان دیدمش...
شرایط خاص همون غیرانتفاعی میشه کارت جداگرفتیم واسش.... مثله سوره

shabeashegha
12-08-2011, 00:28
سلام خسته نباشید یک سوال داشتم یکی از دوستان من رشتش تجربیه و کنکور داده
ایا پیام نور رشته حقوق میتونه بزنه ؟ چون رشتش تجربیه یا نه؟
ممنون و متشکر از رسیدگیتون
اگه توی دفترچه ی تجربی رشته حقوق پیام نور رو اورده که میتونین بزنین وگرنه نمیشه . کلا وقتی از طریق فراگیر میشه رفت حقوق ولی از طریق کنکور سراسری نمیدونم

---------- Post added at 01:28 AM ---------- Previous post was at 01:26 AM ----------

کمک کنید !!!
ببینین برای این نوع رشته ها رتبه زیر گروه کشوری مد نظر قرار میگیره نه منطقه . اگه دقت کنین برای هر زیر گروه 2تا رتبه زده. یکی منطقه یکی کشوری

فیزیوتراپی کارشناسیه ولی بهترین رشته کارشناسی تجربیاست که قبولی توش یه مقدار ستخته انگار تا رتبه 3500 بیشتر نمیگیره

shabeashegha
12-08-2011, 00:44
سلام
سایتی هست که بشه توش پیدا کرد پارسال چه رتبه های ، چه رشته های و کجا رو قبول شدن؟
سایت که نه ولی یادگار ماندگار قلم چی هست که توی سایت قلم چی میتونین دانلودش کنین:

mjorh
12-08-2011, 00:56
یکی ج مارو بده ،خیلی مهمه

jimrako
12-08-2011, 02:08
سلام
یه سوال ضروری یکی از دوستان تازه فهمیده که تو فرم ثبت نام به جای معدل کل سال سوم معدل کل دیپلمشو نوشته حالا باید چه کار کنه؟؟
معدل کتبی رو درست وارد کرده.سوابقش هم درسته.
رتبش هم خوبه حتما روزانه قبول میشه.بهش اجازه ثبت نام نمی دند ؟؟؟
لطفا هرکی اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.

سوالتون رو از بخش پرسش و درخاست سایت سنجش بپرسید نگران نباشید پیگیر شما نمیشن :20:
اما اول از همه کارنامه نتایج کنکورتون رو یک نگاه دوباره کنید یه بخش هست که نوشته (مشمول سوابق تحصیلی) که جلوش نوشته آره یا خیر اگر خیر بود که صد در صد مشکلی نیست اگر بله بود باید از دیگران جویا شوید !

mahddi
12-08-2011, 05:00
پیام نور بهتر یا غیرانتفاعی؟ با رتبه ی 80000:31:

felainy
12-08-2011, 07:45
غیر انتفاعی که بهتره از پیام نور ولی با رتبه شما غیر انتفاعی بعیده یه رشته ی خوب قبول شی ولی پیام نور بهتره.

alavi71
12-08-2011, 08:15

چه رشته ای هستید و میخواید چه رشته ای بروید؟

این رو بدونید که هزینه غیر انتفاعی دست کمیئ از دانشگاه ازاد نداره.

felainy
12-08-2011, 08:26
میزان شهریه ها از گران به ارزان:
1-بین الملل
2-مجازی
3-دانشگاه آزاد
4-غیر انتفاعی
5-شبانه
6-پیام نور و نیمه حضوری
7- روزانه

tariran0
12-08-2011, 09:15
دوستان. تصویر انتخاب رشتم رو می زارم اگه نظری دارید بگید ممنون میشم:20:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza3500
12-08-2011, 09:16
با سلام
از شما اعضای محترم سایت عاجزانه تقاضا دارم،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تا این دانشگاهها را بر اساس سطح علمی در رشته ی مکانیک مرتب کنید:(بسیار مهم است)البته تاکید می کنم که فقط از لحاظ علمی نه لحاظ های دیگر.

دانشگاه اراك
دانشگاه صنعتي بابل
دانشگاه سمنان
دانشگاه قم
دانشگاه تبريز
دانشگاه شهركرد
دانشكده فني ومهندسي اراك
دانشگاه گيلان -رشت
دانشكده فني ومهندسي گلپايگان
دانشگاه تفرش
دانشگاه شاهرود
دانشگاه يزد
دانشگاه تربيت معلم اذربايجان- تبريز
دانشگاه اروميه
دانشگاه ملاير
دانشگاه بناب

پیشاپیش از زمانی که صرف کردید، متشکرم

سلام
ببخشید،خواهش می کنم کسانی که از رتبه بندی دانشگاهها باخبر هستند،جواب بنده را بدهند.
با تشکر

alivw71
12-08-2011, 09:51
من رفتم سایت انتخاب رشته چرا رشته مجازی نداشت؟
من 32 کد رشته زدم همه پیام نور امکان قبولی هست ؟
80452 رتبه منه همون 80000

bnmnb
12-08-2011, 09:57
من رفتم سایت انتخاب رشته چرا رشته مجازی نداشت؟
من 32 کد رشته زدم همه پیام نور امکان قبولی هست ؟
80452 رتبه منه همون 80000
به نظر من 100 تاشو پر میکردی ضرر نداشت

fmps
12-08-2011, 10:03
بابا من خودمو کشتم 20 تا شد

fabregasmm
12-08-2011, 10:10
:10::10:دوستان این قضیه احتمال قبولی گزینه دو چیه یعنی اونایی که بالا می زنه قبولی یا نه از بالا اونا رو که احتمال کمی داره تا پایین با احتمال زیاد ردیف می کنه ؟؟؟

bnmnb
12-08-2011, 10:10
دوستان چارت درسی همه ی رشته ها رو اینجا زده اگه خواستبد برید 1 نگاه بندازید (تو قسمت دانشکده ها رشته ها رو می تونین پیدا کنین کلا برای همه ی رشته ها هست)
[

felainy
12-08-2011, 10:32
منم همینطور کلا 13 تا تونستم انتخاب کنم.

Haniiii
12-08-2011, 10:41
منم همینطور کلا 13 تا تونستم انتخاب کنم.

من 19 تا به زور ! ... همه میگن حداقل 40 تا بزن !!!

دوستان من گیلان هستم ... بعد از دانشگاه های تهران موندم کدوم رو بزنم ! ... صنعتی اصفهان سطحش از دانشگاه گیلان بالاتره ولی نسبت به اینجا خیلی دور هست + مسائل خوابگاه و ... هم هست ! ... + تبریز ، مشهد بیشتر بومی هستن ... مخصوصا تبریز ... اینا رو اصلا تو انتخاب رشتم نیاوردم ! این انتخاب هام هست تا اینجا ... البته راجع به بالا پایین بودن بعضی هاشون شک دارم !

508 منطقه 3

tariran0
12-08-2011, 11:04
من 19 تا به زور ! ... همه میگن حداقل 40 تا بزن !!!

دوستان من گیلان هستم ... بعد از دانشگاه های تهران موندم کدوم رو بزنم ! ... صنعتی اصفهان سطحش از دانشگاه گیلان بالاتره ولی نسبت به اینجا خیلی دور هست + مسائل خوابگاه و ... هم هست ! ... + تبریز ، مشهد بیشتر بومی هستن ... مخصوصا تبریز ... اینا رو اصلا تو انتخاب رشتم نیاوردم ! این انتخاب هام هست تا اینجا ... البته راجع به بالا پایین بودن بعضی هاشون شک دارم !

508 منطقه 3
شما مکانیک شریف رو بعد نرم شریف زدی
خود به خود حذف میشه

pkr_legend
12-08-2011, 11:22
بین معماری و عمران به شک افتادم! راستی چرا روانشناسی رو هیچ دانشگاهی ارایه نمی ده؟

avator20002000
12-08-2011, 11:25
بین معماری و عمران به شک افتادم! راستی چرا روانشناسی رو هیچ دانشگاهی ارایه نمی ده؟
کی میگه ارائه نشده؟:31:
شما پی دی اف چند گروه رو باز کن اونجا نوشته.روانشناسی جز گروه مشترک هستش.

farhad1122
12-08-2011, 11:30
من با رتبه 2900 منطقه 54 تا انتخاب پر کردم!:31: با کاهش ظرفیت ها بهتره یه خرده بدبینانه تر انتخاب رشته کنیم...البته خوب سال دوم بود که کنکور دادم و باید میرفتم خدمت! برا همین این قدر انتخاب کردم که دیگه حتما قبول شم...:31:

pkr_legend
12-08-2011, 11:38
کی میگه ارائه نشده؟:31:
شما پی دی اف چند گروه رو باز کن اونجا نوشته.روانشناسی جز گروه مشترک هستش.

یعنی همون روانشناسی که دانشگاه های انسانی می دن ریاضی هم می تونه بره؟

Aryana_b
12-08-2011, 11:48
صنایع رو بیشتر از بقیه دوست دارم اما میگن دانشگاهه جایه پرتیه :13:مثل اینکه خوب هم نیست (اگه کسی اونجا میره لطفا بگه چنتا سوال دارم)
اصلا قبول میشم اینارو؟؟؟؟:41: بهترشم که فک نکنم قبول بشم نه؟

کمک کنید دوستان لطفا:10:
عباسپور چی؟قبول میشم؟؟؟؟؟؟

morteza3245
12-08-2011, 12:00
سلام
دوستان من واقعا نمیدونم چیکار کنم، امسال هم میخوام برم دانشگاه، ممنون میشم کمک کنید
رتبه من: 121 هزار
شهر: زاهدان
منطقه:2
رشته: تجربی

سوال 1-من روزانه مجاز نشدم، اما گزینه دو در انتخاب رشته مجازیش واسه من دانشگاه زابل رشته مهندسی کشاورزی روزانه زده، آیا صحت داره و میتونم تحصیل کنم در اونجا؟

سوال2- آیا من میتوانم با این رتبه در دانشگاه پیام نور شهرمون مدیریت دولتی یا بازرگانی انتخاب کنم، قبول میشم بنظرتون؟

سوال3- چه رشته هایی رو میتونم در چه دانشگاههایی برم؟

ممنون میشم کمک کنید، دعاتون خواهم کرد

Haniiii
12-08-2011, 12:13
شما مکانیک شریف رو بعد نرم شریف زدی
خود به خود حذف میشه
میدونم که حذف میشه ... فقط برای پرشدن انتخابش کردم ! ... من رشته اولم کامپیوتر هست ... نمیتونم مکانیک رو بالای اون بزارم !

fabregasmm
12-08-2011, 12:35
چند درصد می شه به انتخاب رشته گزینه 2 اعتماد کرد ( احتمال قبولی شو می گم ) ؟؟؟

3700 برق بندر عباس می شه قبول شد ؟؟ سال گذشته تا 6000 گرفته حالا با این کم شدن ظرفیت ما رو تو شک انداخته .

fabregasmm
12-08-2011, 12:40
سلام
دوستان من واقعا نمیدونم چیکار کنم، امسال هم میخوام برم دانشگاه، ممنون میشم کمک کنید

سوال 1-من روزانه مجاز نشدم، اما گزینه دو در انتخاب رشته مجازیش واسه من دانشگاه زابل رشته مهندسی کشاورزی روزانه زده، آیا صحت داره و میتونم تحصیل کنم در اونجا؟

سوال2- آیا من میتوانم با این رتبه در دانشگاه پیام نور شهرمون مدیریت دولتی یا بازرگانی انتخاب کنم، قبول میشم بنظرتون؟

در مورد گزینه 2 چون تیک روزانه رو می زنی اونم یه چی می گه و نباید تیک روزانه رو بزنی چون اصلا نیاوردی و به طور حتم نمی تونی روزانه تحصیل کنی
پیام نور هم چون بومی می گیره احتمال داره بیاری و بهترین جا با این رتبه هم پیام نور بومی اونم با احتمال کم ..

pkr_legend
12-08-2011, 12:56

سوال دیگه اینکه دانشگاه های خارج از کشور چقدر مدرک علم و فرهنگ رو قبول دارند؟

morteza3245
12-08-2011, 12:57
در مورد گزینه 2 چون تیک روزانه رو می زنی اونم یه چی می گه و نباید تیک روزانه رو بزنی چون اصلا نیاوردی و به طور حتم نمی تونی روزانه تحصیل کنی
پیام نور هم چون بومی می گیره احتمال داره بیاری و بهترین جا با این رتبه هم پیام نور بومی اونم با احتمال کم ..

یعنی احتمالش کمه که در شهر خودم با این رتبه پیام نور مدیریت بازرگانی قبول بشم؟ پس چی میگن بومی پذیری شده و پذیرش زیاد شده؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

جای هست که بگه با این رتبه سالهای قبل چه رشته هایی آوردن؟

fabregasmm
12-08-2011, 13:21
یعنی احتمالش کمه که در شهر خودم با این رتبه پیام نور مدیریت بازرگانی قبول بشم؟ پس چی میگن بومی پذیری شده و پذیرش زیاد شده؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

جای هست که بگه با این رتبه سالهای قبل چه رشته هایی آوردن؟
بله تقریبا پیام نور همه بومی می گیره و احتمال هم داره بیاری من از این رو گفتم احتمال کم که یکی از دوستان با تقریبا همین رتبه ها پیام نور کشاورزی یکی از شهرتان های استان نه مرکز استان قبول شده بود و ولی امسال که نگاه می کنم ظرفیت پیام نور خیلی بیشتر شده و امکان داره مرکز استان و رشته که می خوای رو بیاری ..

morteza3245
12-08-2011, 13:24
با این رتبه میشه روی دانشگاه های بین المللی فکر کرد؟
مثلا چابهار که یکی از شهرهای استانمون هست، چون بین المللی هم قبول شدم،بنظرتون با همچین رتبه ای عقلانی هست قبولی در بین الملل؟
اگر نه پس چرا میزنن که بین المللی قبول شدم؟ بیکارن؟

howhow
12-08-2011, 13:31
بچه ها چی شد آخرش این اوضاع تفکیک تو دفترچه بع نفع پسراس یا دخترا؟؟؟
یعنی ممکنه ....؟

پس یعنی امکان داره مثلا رشته ای که با 1000 قبول میشدیم سال پیش امسال با 2000 قبول شد؟؟؟؟:31::31:

felainy
12-08-2011, 13:38
با این رتبه میشه روی دانشگاه های بین المللی فکر کرد؟
مثلا چابهار که یکی از شهرهای استانمون هست، چون بین المللی هم قبول شدم،بنظرتون با همچین رتبه ای عقلانی هست قبولی در بین الملل؟
اگر نه پس چرا میزنن که بین المللی قبول شدم؟ بیکارن؟

به بین الملل که فکر نکن.با کمی ارفاق تا 30000 شاید بگیره.

---------- Post added at 02:38 PM ---------- Previous post was at 02:38 PM ----------

یعنی ممکنه ....؟
بیشتر به نفع پسرا شده،دست سازمان درد نکنه آخرش یه کار + کردن.آخه دخترا دانشگاه رفتن میخوان چیکار؟(به جز عده ای که برن بسشونه نه همشون)

mjorh
12-08-2011, 13:43
__________________...

felainy
12-08-2011, 13:45
__________________...
منم اطلاع کمی دارم ولی فکر کنم صنعتی ها سطحشون بالاتر هستش چون فقط رشته های فنی میگیرن و ارتباط خوبی باصنعت و بیرون دارن.

mjorh
12-08-2011, 13:49
شرایط انتقالی گرفتن چجوریاس؟

parya220
12-08-2011, 13:51
__________________...
صنعتی قم طرفدار بیشتری داره .دانشگاه قم با همه اعتبارش و سابقه اش چون تفکیک جنسیتی داره عین دبیرستان میمونه !

صنعتی قم احتمالا قوی بشه اما بهرحال تازه تاسیسه.شبانه زنجان و جلوتر بزنید !

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:50 PM ----------

زیاد بهش فکر نکنید !مخصوصا که پسرید .

اگه هم شبانه قبول شید که اصلا بهش فکرر نکنید .مگه اینکه پارتی و ....

felainy
12-08-2011, 13:53

اصلا به انتقالی فکر نکن چون شرایطش خیلی سخته و به همین راحتی نمیشه انتقالی گرفت تازه اگرم پسر باشی...
و در اینجا دختران ارجحیت دارند ولی برای اونا هم سخته ولی در کل به فکر انتقالی نباش(این نظر من بود.)

The master
12-08-2011, 13:59
دوستان شبانه ها خوابگاه داره؟؟؟
مثلا شبانه فردوسی؟؟
به نظرتون با 4500 احتمال مکانیک شبانه مشهد هست؟؟؟

mjorh
12-08-2011, 14:00
پس قم بیخیال !!
میگفتم اگه درام ،میتونم انتقالی بگیرم ک ...

bazisaz
12-08-2011, 14:00
خب بچه ها منم همین الآن انتخاب رشته رو کردم به سلامتی :7:
یه ذره شانس چاشنیش بشه که دیگه زدم تو گوشش :46:

mjorh
12-08-2011, 14:02
چه چیزایی باید آماده کنیم واسه انتخاب رشته ؟ مدارک و اینجورچیزا.....

felainy
12-08-2011, 14:08
چه چیزایی باید آماده کنیم واسه انتخاب رشته ؟ مدارک و اینجورچیزا.....
سه راه داره:
1-شماره پرونده،کد رهگیری،شماره شناسنامه.
2-اطلاعات کارت و شماره شناسنامه.
3-شماره پرونده،کد ملی،سریال شناسنامه.

mjorh
12-08-2011, 14:11
حالا چه اطلاعاتی باید وارد کنیم؟

felainy
12-08-2011, 14:14
حالا چه اطلاعاتی باید وارد کنیم؟
روش 1 و 3 که بالا گفتم ولی اگه از روش 2 میخوای انتخاب رشته کنی:
شماره پرونده-رمز ورود-شماره شناسنامه

mjorh
12-08-2011, 14:20
روش 1 و 3 که بالا گفتم ولی اگه از روش 2 میخوای انتخاب رشته کنی:
شماره پرونده-رمز ورود-شماره شناسنامه

پس این چیزایی ک گفتی با رشته هارو فقط باید وارد کنیم ،دیگه؟ منظورم اینه ک یه موقع گیج نشیم ؟

felainy
12-08-2011, 14:23
پس این چیزایی ک گفتی با رشته هارو فقط باید وارد کنیم ،دیگه؟ منظورم اینه ک یه موقع گیج نشیم ؟
نه بابا خیلی راحتتر از اون چیزیه که فکرشو بکنی.:10::10:

The master
12-08-2011, 14:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوستان شبانه ها خوابگاه داره؟؟؟
مثلا شبانه فردوسی؟؟

Aryana_b
12-08-2011, 14:30
صنایع رو بیشتر از بقیه دوست دارم اما میگن دانشگاهه جایه پرتیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مثل اینکه خوب هم نیست (اگه کسی اونجا میره لطفا بگه چنتا سوال دارم)
به نظرتون اینارو با چه ترتیبی بزنم؟؟؟بهتر چیزی هست که برم؟؟؟؟؟

felainy
12-08-2011, 14:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوستان شبانه ها خوابگاه داره؟؟؟
مثلا شبانه فردوسی؟؟
شبانه ها هیچ تعهدی در مقابل خوابگاه ندارن شاید به صورت خود گردان داشته باشن.
برای فردوسیم برو صفحه 130 دفترچه رو نگاه کن اونجا نوشته.

ساش
12-08-2011, 14:38
نوشته 24 و 25 می تونیم ویرایش کنیم

باید بعد از انتخاب های تجربی بزنم یا اول باید انتخاب های زبان بزنم ؟؟؟

با 7000 هزار زبان فقط پیام نور می شه قبول شد ؟؟؟

یکی بگه چیکار کنم

sepehr_x50
12-08-2011, 14:41
دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان هردوشون خوبن؟!

کدوم سطحش بالاتره؟

Aryana_b
12-08-2011, 14:45
دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان هردوشون خوبن؟!

کدوم سطحش بالاتره؟

من از همه شنیدم صنعتی اصفهان خیلی بهتره

meragj2
12-08-2011, 14:46
میدونم که حذف میشه ... فقط برای پرشدن انتخابش کردم ! ... من رشته اولم کامپیوتر هست ... نمیتونم مکانیک رو بالای اون بزارم !
خود فارغ های نرم افزار میگن کلا کامپیوتر امیرکبیر از شریف بهتره...
من یه نفر رو می شناختم 110 شد نرم امیر کبیر زد.

sepehr_x50
12-08-2011, 14:59
من از همه شنیدم صنعتی اصفهان خیلی بهتره

خود اصفهان چطوره؟ نسبت به بابل - تبریز و ...

M A H 3 A
12-08-2011, 15:01
ویرایش انتخاب رشته کیه؟ میشه بعضی از رشته هایی که انتخاب کردی حذف کنی؟

felainy
12-08-2011, 15:05
اطلاعيه سازمان سنجش اعلام كرد:
رتبه داوطلبان ملاك واگذاري خوابگاه در دانشگاه‌هاي شيراز، كردستان و كرمان:
رتبه داوطلبان ملاك واگذاري خوابگاه در دانشگاه‌هاي شيراز، كردستان و كرمان

خبرگزاري فارس: سازمان سنجش آموزش كشور با صدور اطلاعيه‌اي شرايط واگذاري خوابگاه در دانشگاه‌هاي شيراز، كردستان، شهيد باهنركرمان و مازندران را اعلام كرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، سازمان سنجش آموزش كشور با صدور اطلاعيه‌اي شرايط واگذاري خوابگاه در دانشگاه‌هاي شيراز، كردستان، شهيد باهنركرمان و مازندران را اعلام كرد.

متن كامل اين اطلاعيه به شرح ذيل است:

بدينوسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبان آزمون سراسري سال 1390 كه علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه‌هاي شيراز، كردستان و شهيد باهنركرمان هستند مي‌رساند به علت محدوديت ظرفيت خوابگاه در اين دانشگاه‌ها به تعداد محدودي از پذيرفته‌شدگان آن دانشگاه‌ها خوابگاه داده مي‌شود. همچنين دانشگاه مازندران فاقد هرگونه امكانات خوابگاهي است.

ملاك تخصيص خوابگاه به پذيرفته‌شدگان غيربومي اين دانشگاه‌ها رتبه داوطلبان است كه به ترتيب از رتبه‌هاي برتر آغاز مي‌شود. بديهي است، اين دانشگاه‌ها براي ساير پذيرفته‌شدگان هيچ‌گونه امكانات خوابگاهي در اختيار ندارند.

متقاضيان جهت اطلاعات بيشتر در مورد وضعيت خوابگاه‌هاي اين دانشگاه‌ها به پايگاه‌هاي اينترنتي اين دانشگاه‌ها مراجعه كنند.

---------- Post added at 04:05 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

ویرایش انتخاب رشته کیه؟ میشه بعضی از رشته هایی که انتخاب کردی حذف کنی؟
بله،اعلام کردن 24 تا 25 ولی تو سایت نوشته 25 تا 26.
:18::18:

Aryana_b
12-08-2011, 15:07

از بابل که فک کنم بهتره اما تبریز رو مطمن نیستم

felainy
12-08-2011, 15:08
هم میشه اصلاح کرد هم میشه حذف کرد.فکر کنم از 24فرصت ویرایشو بدن.

felainy
12-08-2011, 15:14
25 مرداد؛ آخرين مهلت ارائه سوابق تحصيلي كنكوري‌ها به مركز سنجش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صدای ایران : در بخشنامه‌اي كه از سوي عبدالامير عُرفي رئيس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها صادر شده، آمده است: با توجه به اعلام نتايج آزمون سراسري سال 90 از سوي سازمان سنجش آموزش كشور و نيز مراجعه برخي از داوطلبان به مناطق آموزش و پرورش در خصوص «سوابق تحصيلي»، ضروري است پس از بررسي سوابق داوطلبان، اطلاعات خواسته شده به يكي از روش‌هاي ارائه شده حداكثر تا تاريخ 25 مرداد 90 به مركز سنجش آموزش و پرورش ارسال شود.

بر اساس نخستين روش تشريح شده در اين دستورالعمل، ابتدا بايد سوابق داوطلب در «سامانه احراز هويت تحصيلي» (ساهت) بررسي شده و چنانچه داوطلب در اين سامانه داراي سابقه باشد و فرم شماره 3 را نيز همراه با نمرات دريافت كرده باشد، اطلاعات مورد نظر شامل «شماره پرونده، كد ملي،‌ كد دانش‌آموزي، كد منطقه اخذ ديپلم، كد مليت (ايراني، كُد «يك» و اتباع بيگانه، كُد «دو»)، كد نوع ديپلم و كد منطقه مراجعه شده» درج شود.

همچنين بر اساس روش دوم ارائه شده در اين دستورالعمل، چنانچه داوطلب مشمول اعمال سوابق تحصيلي باشد، اما تاكنون سابقه‌اي در سامانه ساهت نداشته است، ضروري است تا ضمن وارد كردن سابقه تحصيلي وي در اين سامانه، اطلاعات مورد نظر در روش نخست در فايل «اكسل» نيز درج شود.

redlover66
12-08-2011, 15:16
من هستم عزیز :5: شما کجا بودی من داشتم میمردم از تنهایی تو فروم :18:
گزینش که23 مرداد برای خواهرا و24 برای برادرا هستو میگی؟
شما دخملی یا پسمل؟
دخمل که نیستم!:31: باید 24 برم ببینم چی می شه:5:
بدیش اینه من باید از مشهد بکوبم برم:41:
حالا شما نمی دونی قرار بریم اونجا چه کنیم؟آزمون مصاحبه است فقط امارگیری چی؟
یه بدبختی دیگه هم داره که باید بین 10 تا اول باشه انتخابش اینجوری خیلی محدود می شیم بخصوص من که انسانی هم شرکت کردم:41:

gomnam23
12-08-2011, 15:21

خود اصفهانم از دانشگاههایی که گفتی بهتره ولی نسبت به فردوسی و شیراز پایین تره

howhow
12-08-2011, 15:57
یعنی ممکنه ....؟

پس یعنی امکان داره مثلا رشته ای که با 1000 قبول میشدیم سال پیش امسال با 2000 قبول شد؟؟؟؟:31::31:

avator20002000
12-08-2011, 16:09
یه سوال داشتم از کسایی که جنوبی هستن.بوشهر بهتره دانشگاهاش یا بندر عباس؟

gomnam23
12-08-2011, 16:10
یعنی ممکنه ....؟

تو اون رشته هایی که دختر وپسر تعدادش مشخص شده خیلی به نفع پسرهاست البته نه در این حد که شما گفتی. ولی تو اون رشته هایی که دختر وپسر مشخص نشده پسرا سختتر قبول می شن

meragj2
12-08-2011, 16:17
بچه ها کردم تموم شد!

fmpr
12-08-2011, 16:25
تو اون رشته هایی که دختر وپسر تعدادش مشخص شده خیلی به نفع پسرهاست البته نه در این حد که شما گفتی. ولی تو اون رشته هایی که دختر وپسر مشخص نشده پسرا سختتر قبول می شن

دانشگاههای تاپ مثل شریف تعداد مشخص نکردن و این باعث میشه پسرا به سختی خیلی زیادی اونجا قبول شن :27:

پس خیلی خوشحال نباشید :21:

meragj2
12-08-2011, 16:30
انتخاب کردم تموم شد :

بقیشم دارو تهران بهشتی مشهد و اصفهان و شیراز و تبریز زدم.

avator20002000
12-08-2011, 16:39
موضوع حل شدش الان!
راستی الان که میگه سایت شلوغه نمی شه شما کی رفتید تو سایت؟دقیق 60 دقیقه وقت گزاشتن برای انتخاب رشته یا کمتر از این حرفاست؟

milla.online
12-08-2011, 16:48

خب می دونی که من بوشهرم... بوشهر از نظر من بهتره :دی
هوای بوشهر بهتره یعنی گرماش کمتر یکم....
از نظر شهر جو خوبی داره.... یعنی بسیار شهر امن و سالمیه... (البته من بندر عباس رو نمی دونم)
دانشگاه خلیج تو رشته های مکانیک و مهندسی شیمی بسیار قوی هستن و حرفای زیادی برای گفتن دارن...
جو دانشگاه با اینکه یکم سیاسی هست هم بیشتر مناسبه برای درس
خوابگاه و امکانات رفاهیش به اندازه کافی هست...
استاداش بد نمره میدن :دی این از معایبه :21:
حراستش یکم گیر هست ولی در کل قابل تحمله
80 % دانشجو هاش بچه های استان فارس و شیراز هستن...:20: اما حتی دانشجو از تبریز هم توش دیدم
از نظر شهری خب بندر عباس یه سرگردن تو تجارت و کار بالاتره و ارتباطش با تهرون بیشتر..اما بوشهر واسه تهرون هر روز 2 تا پرواز و چندین اتوبوس داره.. بوشهر شهر نسبتا گرونیه خصوصا تو خونه و ...
دانشگاه تو منطقه شهریه اما از مرکز شهر بوشهر فاصله داره(بوشهر به 2 قسمت بزرگ تقسیم شده که بینشون یه پایگاه هواییه:دی:8:

hp722
12-08-2011, 18:09
یه سوااااااااااااااال

من یکی از انتخاب هام رو اشتباه زدم.وقت ویرایش داره؟

meragj2
12-08-2011, 18:30
یه سوااااااااااااااال

من یکی از انتخاب هام رو اشتباه زدم.وقت ویرایش داره؟
بلی 24 و 25 مرداد

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

موضوع حل شدش الان!
راستی الان که میگه سایت شلوغه نمی شه شما کی رفتید تو سایت؟دقیق 60 دقیقه وقت گزاشتن برای انتخاب رشته یا کمتر از این حرفاست؟

کلا 20 دقیقه نیم ساعت بیشتر طول نمی کشه , سایت هم خیلی روون و خوب بود.
فقط دقت کنید با ویپی ان و این چیزا نرین که ممکنه گیر بده...

avator20002000
12-08-2011, 18:55
بلی 24 و 25 مرداد

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

کلا 20 دقیقه نیم ساعت بیشتر طول نمی کشه , سایت هم خیلی روون و خوب بود.
فقط دقت کنید با ویپی ان و این چیزا نرین که ممکنه گیر بده...
از فایرفاکس استفاده کردی ؟
اره خوب شد گفتی من اونموقعی با چیز بودم نزاشتش.

avator20002000
12-08-2011, 19:04
خب می دونی که من بوشهرم... بوشهر از نظر من بهتره :دی
هوای بوشهر بهتره یعنی گرماش کمتر یکم....
از نظر شهر جو خوبی داره.... یعنی بسیار شهر امن و سالمیه... (البته من بندر عباس رو نمی دونم)
دانشگاه خلیج تو رشته های مکانیک و مهندسی شیمی بسیار قوی هستن و حرفای زیادی برای گفتن دارن...
جو دانشگاه با اینکه یکم سیاسی هست هم بیشتر مناسبه برای درس
خوابگاه و امکانات رفاهیش به اندازه کافی هست...
استاداش بد نمره میدن :دی این از معایبه :21:
حراستش یکم گیر هست ولی در کل قابل تحمله
80 % دانشجو هاش بچه های استان فارس و شیراز هستن...:20: اما حتی دانشجو از تبریز هم توش دیدم
از نظر شهری خب بندر عباس یه سرگردن تو تجارت و کار بالاتره و ارتباطش با تهرون بیشتر..اما بوشهر واسه تهرون هر روز 2 تا پرواز و چندین اتوبوس داره.. بوشهر شهر نسبتا گرونیه خصوصا تو خونه و ...
دانشگاه تو منطقه شهریه اما از مرکز شهر بوشهر فاصله داره(بوشهر به 2 قسمت بزرگ تقسیم شده که بینشون یه پایگاه هواییه:دی:8:
خیلی ممنون از راهنمایی.همون هواپیما داشته باشه خیلی خوبه با اوتوبوس من تا قزوین برم مردم تا اونجا که جسدمم نمی رسه!:31:خب با این حساب بوشهر رو قبل از بندر عباس میزنم.بازم خیلی ممنون برای راهنمایی:11:

black metal 2007
12-08-2011, 19:06
تبریز ادرس دانشگاه بین المللیشو کجا نوشته؟

shabeashegha
12-08-2011, 19:15
میزان شهریه ها از گران به ارزان:
1-بین الملل
2-مجازی
3-دانشگاه آزاد
4-غیر انتفاعی
5-شبانه
6-پیام نور و نیمه حضوری
7- روزانه
جدی مجازی از آزاد گرونتره؟

---------- Post added at 08:15 PM ---------- Previous post was at 08:11 PM ----------

سلام

مگه تا چه رتبه ای مجاز به انتخاب رشته ست؟121 هزار فکر کنم مجاز نباشه اشتباه نمیکنین شما؟

samar2
12-08-2011, 19:32
کسی در مورد دانشگاه شهید رجایی میدونه؟شبانش فقط فرهنگیا میتونن بزنن؟

Amirdb
12-08-2011, 19:34
دوستان تا کی فرصت انتخاب رشته هست؟

من هنوز هیچ تصمیمی نگرفتم درست!!

samar2
12-08-2011, 19:36

خوب اصفهان سومین شهر پر جمعیت ایرانه و یه شهر توریستیه. شهر خوبیه.

bnmnb
12-08-2011, 19:53
خیلی ممنون از راهنمایی.همون هواپیما داشته باشه خیلی خوبه با اوتوبوس من تا قزوین برم مردم تا اونجا که جسدمم نمی رسه!:31:خب با این حساب بوشهر رو قبل از بندر عباس میزنم.بازم خیلی ممنون برای راهنمایی:11:
خوب البته بگما شما چه بخوایی چه نخوایی مطمئن باش نمیشه همش باهواپیما رفت :41:
ولی خوش بختانه رویال سفر رو گذاشتن برا این موقع :8:

---------- Post added at 08:53 PM ---------- Previous post was at 08:50 PM ----------

دوستان تا کی فرصت انتخاب رشته هست؟

من هنوز هیچ تصمیمی نگرفتم درست!!
تا دوشنبه بود فکر کنم
فقط نندازین روزای آخر دیگه فردا تممومش کنید بره :10:

shabeashegha
12-08-2011, 20:12
انتخاب کردم تموم شد :

بقیشم دارو تهران بهشتی مشهد و اصفهان و شیراز و تبریز زدم.
ایشالا همون انتخاب دومت رو میاری ولی حقش بود بهشتی رو بالاتر از تهران بزنی . دندون بهشتی بهتر از دندون تهرانه . موفق باشی

pkr_legend
12-08-2011, 20:18

سوال دیگه اینکه دانشگاه های خارج از کشور چقدر مدرک علم و فرهنگ رو قبول دارند؟

این دو تا رو کسی پاسخ نمی ده؟!
بعد راجع به دانشگاه علم و فرهنگ می تونین یه مقدار اطلاعات بدین ؟(رشته ی معماری)

morteza3245
12-08-2011, 20:20
[QUOTE=felainy;6355149]به بین الملل که فکر نکن.با کمی ارفاق تا 30000 شاید بگیره.

خوب اگه قبول نمیشم چرا میزنن رتبه آوردم، ببخشید، میخوان وعده سره خرمن بدن؟ دلیلی داره؟

vahid-p
12-08-2011, 20:39
دانشگاههای تاپ مثل شریف تعداد مشخص نکردن و این باعث میشه پسرا به سختی خیلی زیادی اونجا قبول شن :27:

پس خیلی خوشحال نباشید :21:

برا رشته ریاضی حرف شما رو قبول ندارم. درسته حالا امسال نفرات اول دخترا بیشتر هستن تو ریاضی، ولی کلا پسرا معمولا تو رشته ریاضی هم بیشتر هستن و هم رتبه های بهتری رو میارن. تجربی عکس این مطلب براش صدق میکنه.
به نظر من درستش هم همینه که برا رشته ریاضی پسرا بیشتر قبول شن و از طرفی تجربی دخترا بیشتر، که اینجا یکم اشتباه کردن در ظرفیت های رشته تجربی . البته رشته های علوم پزشکی اکثرا ظرفیت براش مشخص نکردن.( که همون 40 درصد برا هر دو جنسیت و 20 درصد آزاد که همیشه همینطور بوده)

M A H 3 A
12-08-2011, 20:44
بچه ها اینجا کسی نمیدونه آخرین رتبه ی قبولی دختر رشته ی علوم تغذیه تو دانشگاه شیراز ، اصفهان یا کرمان چنده؟؟؟:11:

M A H 3 A
12-08-2011, 20:49
کسی لینک یادگار ماندگار سال 88 نداره؟

Haniiii
12-08-2011, 20:55
کسی لینک یادگار ماندگار سال 88 نداره؟
چه رشته ای ؟

M A H 3 A
12-08-2011, 20:57
چه رشته ای ؟
رشته ی تجربی

Haniiii
12-08-2011, 21:23
رشته ی تجربی

herfei2008
12-08-2011, 21:34
سلام ، دوستان میتونید لطف کنین دانشگاه های زیر رو به طور نسبی در رشته فناوری اطلاعات مرتب کنید . ممنونم .

سمنان ، شاهرود ، تحصیلات تکمیلی زنجان ، صنعتی همدان ، صنعتی کرمانشاه ، ارومیه ، فسا

Aryana_b
12-08-2011, 21:45
دوستان میدونم تصمیم اخر رو نهایتن خودم باید بگیرم اما منو یه راهنمایی بکنید
به نظر شما عمران شبانه رجایی(یا عباسپور) رو بزنم یا مدیریت دانشگاه تهران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M0rrigan
12-08-2011, 21:51
دوستان، کسی میدونه لطفن،

که شیمی فناوری اطلاعات دیگه چه کوفتی ـه؟!
و صنعتی قم چطوره؟! من خیر سرم میخوام بعد لیسانس برم از ایران. حتا مطمئن نیستم علوم پایه سراسری تهران قبول شم.. شیمی میخوام فقط و حالا چنگ زدم به مواد قزوین و پلیمر قم.. پیشنهادی توصیه ای فحشی دارید؟!

فکر میکنم آزاد قبول شم. همونقد که میدونستم سراسری گند زدم فکر میکنم آزاد خوب دادم. پلیمر علوم تفریحات! زدم. با توجه به همون قضیه رفتن بعد لیسانس، آزاد رو توصیه میکنید؟

و در آخر، میرزه آدم بره رشته ای که دوست نداره در ازای این که یه سال دیگه نخونه؟!

ممنونم زیاد.

gomnam23
12-08-2011, 21:51
دوستان میدونم تصمیم اخر رو نهایتن خودم باید بگیرم اما منو یه راهنمایی بکنید
به نظر شما عمران شبانه رجایی(یا عباسپور) رو بزنم یا مدیریت دانشگاه تهران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عباسپور شبانه نداره. تربیت دبیر هم که سطح دانشگاهش تعریفی نداره. من اگه بودم می رفتم مدیریت مالی دانشگاه تهران

sanbad_5310
12-08-2011, 22:27
دوره ي شبانه ي دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي هم مثه روزانش فقط ماله فرهنگياس آيا؟؟؟

M A H 3 A
12-08-2011, 22:29
تفاوت رتبه ها ی منطقه دو با سایر مناطق چه جوریه؟ برای رشته هایی که گزینششون کشوریه کدوم رتبه ملاکه؟؟

hompoil
12-08-2011, 22:51
سلام
رشته ی فیک اتمی بهتره یا فیزیک هسته ای یا اصلا مهندسی ها بهتره؟؟؟ (دانشگاه تبریز)

meragj2
12-08-2011, 23:01
از فایرفاکس استفاده کردی ؟
اره خوب شد گفتی من اونموقعی با چیز بودم نزاشتش.
آره فایرفاکس 5 تم مشکی :31:

تبریز ادرس دانشگاه بین المللیشو کجا نوشته؟

واقع در منطقه آزاد ارس جلفا صفحه 101 دفترچه شماره 2

mehrdad_ati
12-08-2011, 23:04

من خودم بندرعباسم . اینجا شاید از نظر شهری خوب باشه اما درسی مالی نیست :دی حداقل تو فنی ها که مالی نیست .

راستی ما هم انتخابیدیم :

WOLF PACK
12-08-2011, 23:22
دوستان با رتبه 8000 تجربی منطقه یک میشه مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران شهید بهشتی قبول شد؟

Aryana_b
12-08-2011, 23:27
بین مدیریت ها کدوما بهتره؟؟؟
بازرگانی-مالی یا صنعتی؟؟؟

avator20002000
12-08-2011, 23:50
صنعتی بهتره

pour-homme
12-08-2011, 23:53
اگر امسال شبانه شهرستان برم میتونم دوباره سال اینده کنکور بدم یا مثل روزانه محرومیت داره خواهشا جواب بدیم خیلی مهمه(جوابتون 100 در 100 درست باشه)

morteza3245
12-08-2011, 23:53
دوستان هرچه در جدول انتخاب بیایم درصد قبولی کمتر میشه؟
مثلا من میدونم در مدیریت دولتی پیام نور قبولم، ولی میخوام خودمو تست کنم ببینم آیا رشته های بین المللی هم قبولم یا نه، میترسم اگر انتخاب اول رو مدیریت دولتی نزنم و رشته بین المللی بزنم از اون ور درصد قبولی مدیریت دولتی بیاد پایین، آره؟ همینطوره؟ یا نه اصلا تفاوتی نمیکنه؟

meragj2
13-08-2011, 00:00
اگر امسال شبانه شهرستان برم میتونم دوباره سال اینده کنکور بدم یا مثل روزانه محرومیت داره خواهشا جواب بدیم خیلی مهمه(جوابتون 100 در 100 درست باشه)

نه عزیزم برای سال دیگه محروم نمیشی

---------- Post added 13-08-2011 at 12:00 AM ---------- Previous post was 12-08-2011 at 11:57 PM ----------

مثلا من میدونم در مدیریت دولتی پیام نور قبولم، ولی میخوام خودمو تست کنم ببینم آیا رشته های بین المللی هم قبولم یا نه، میترسم اگر انتخاب اول رو مدیریت دولتی نزنم و رشته بین المللی بزنم از اون ور درصد قبولی مدیریت دولتی بیاد پایین، آره؟ همینطوره؟ یا نه اصلا تفاوتی نمیکنه؟
درصد قبولی نمیاد پایین ...
اگر یه درس رو 100 امین انتخاب بزنی و قبلی هاش رو قبول نشی شانس قبولیت با اینکه اول بزنیش فرقی نداره.:5:

bazisaz
13-08-2011, 00:02
نه دیگه ربطی نداره شما اگه نمرت به اون رشته برسه چه انتخاب اول بزنی چه انتخاب صدم فرقی نداره یعنی اولویت رشته ها هیچ تاثیری تو قبول شدن ندارن .

morteza3245
13-08-2011, 00:11
و آخرین سوال من
آیا رشته های پزشکی (پرستاری یا ...، در هر شهری) برای رتبه 120 هزار هست؟:18: امیدی هست؟:18:
دانشگاهی جایی واسه ما تنبلا هست؟ مثلا بین الملل یا ...؟
واسه من زده بین الملل مجاز، خوب وقتی نتونم توش هیچ رشته ای از بین الملل رو لنتخاب کنم دلم خوشه که مجاز شدم؟ کسی میدونه شاید بشه جایی رو انتخاب کرد؟ آره؟ اینا که الکی نمیگن مجازی...

ساش
13-08-2011, 00:20
باید بعد از انتخاب های تجربی رشته های زبان بزنم یا اول باید انتخاب های زبان بزنم بعد تجربی ؟؟؟

بابا یکی بگه دیگه

WOLF PACK
13-08-2011, 00:22
یکی کمممممممممممککککککککککک کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amirdb
13-08-2011, 00:22
باید بعد از انتخاب های تجربی رشته های زبان بزنم یا اول باید انتخاب های زبان بزنم بعد تجربی ؟؟؟

بابا یکی بگه دیگه

هیچ فرقی نمیکنه!
میتونی لا به لای همدیگه هم بزنی!!

meragj2
13-08-2011, 00:24
دوستان من امروز شنیدم بین الملل هم بومی گزینی داره ... اونم 80 به 20 ... راسته ؟

خوب یه شهری مثل مشهد که اصلا بین المللی نداره چی ؟ جزو کدوم واحد حساب میشه؟

متاسفانه توزیع دانشگاهها و رشته ها در شرق کشور افتضاحه.

morteza3245
13-08-2011, 00:26
و آخرین سوال من
آیا رشته های پزشکی (پرستاری یا ...، در هر شهری) برای رتبه 120 هزار هست؟:18: امیدی هست؟:18:
واسه من زده بین الملل مجاز، خوب وقتی نتونم توش هیچ رشته ای از بین الملل رو لنتخاب کنم دلم خوشه که مجاز شدم؟ کسی میدونه شاید بشه جایی رو انتخاب کرد؟ آره؟ اینا که الکی نمیگن مجازی...

هیچکس این سوالو جواب نمیده؟
جون من کارشناسی شده جواب بدین، رتبم اینقدر افتضاحه که جای ریسک ندارم...

Amirdb
13-08-2011, 00:31
و آخرین سوال من

ببین پزشکی رو بی خیالش!

مثلا تا 29 هزار روزانه میشه مجاز شد (منطقه 1) ولی به نظرت چند نفر میتونند روزانه قبول بشند؟

حالا شما هر جا دوست داری بزن چه ضرری داره؟با بین المللی که محروم نمیشی که!فقط روزانست که محرومیت داره اگه نری!!

ضمنا غیر از روزانه و شبانه بقیه دوره ها رو همه داوطلبا مجاز میشند به شرطی که موقع ثبت نام تیکش رو زده باشی (غیر انتفای و پیام نور)....بین المللی و مجازی هم فکر کنم همه مجاز میشند!!

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:28 AM ----------

دوستان من امروز شنیدم بین الملل هم بومی گزینی داره ... اونم 80 به 20 ... راسته ؟

خوب یه شهری مثل مشهد که اصلا بین المللی نداره چی ؟ جزو کدوم واحد حساب میشه؟

متاسفانه توزیع دانشگاهها و رشته ها در شرق کشور افتضاحه.

بین المللی بومی گزینی نداره!

طبق دفترچه...
قسمت بین المللی رو بخونید:

WOLF PACK
13-08-2011, 00:34
دوستان یکی لطفا جواب بده لطفا!!!!
دوستان با رتبه 8000 تجربی منطقه یک میشه مدیریت بازرگانی یا صنعتی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبول شد؟

morteza3245
13-08-2011, 00:36
ببین پزشکی رو بی خیالش!

مثلا تا 29 هزار روزانه میشه مجاز شد (منطقه 1) ولی به نظرت چند نفر میتونند روزانه قبول بشند؟

حالا شما هر جا دوست داری بزن چه ضرری داره؟با بین المللی که محروم نمیشی که!فقط روزانست که محرومیت داره اگه نری!!

ضمنا غیر از روزانه و شبانه بقیه دوره ها رو همه داوطلبا مجاز میشند به شرطی که موقع ثبت نام تیکش رو زده باشی (غیر انتفای و پیام نور)....بین المللی و مجازی هم فکر کنم همه مجاز میشند!!

---------- Post added at 01:31 AM ---------- Previous post was at 01:28 AM ----------

ممنونم، بنظرت بهترین رشته ای که من در تجربی میتونم بزنم چیه؟ به علاقه مندی خودم کار نده، فقط بهترین نظر رو بده لطفا با رتبه 120هزار

ارادت

Amirdb
13-08-2011, 00:41
ممنونم، بنظرت بهترین رشته ای که من در تجربی میتونم بزنم چیه؟ به علاقه مندی خودم کار نده، فقط بهترین نظر رو بده لطفا با رتبه 120هزار

ارادت
خواهش میکنم!
راستش من رشته خاصی نمیتونم پیشنهاد بدم!
ولی نظر من اینه که
چون رشته های محدودتری میتونید انتخاب کنید شما از بهترین رشته که پزشکی و دندون پزشکی هست بگــــــیر تا پایین هرچی دوست داری بزن!
پزشکی دندون دارو و . . .

اگه غیرانتفاعی و پیام نور هم قبلا ثبت نام کردید و الان مجاز شدید هر رشته خوب کارشناسی اونجا میخواید از بهترین رشته و بهترین جا که تهران باشه شروع کنید به انتخاب کردن!
همین!

shabeashegha
13-08-2011, 00:43
و آخرین سوال من
خیلی خیلی بعیده. من فکر میکنم شما اگه رشته ای قبول شین توی پیام نور قبول میشین نه چیز دیگه. رشته های پیام نور رو هم درست نمیدونم چیه

بابا یکی بگه دیگه
دفترچه رو بخونین زودتر به جواب میرسین ظاهرا کسی اینجا اطلاع نداره

meragj2
13-08-2011, 00:48
ببین پزشکی رو بی خیالش!

بین المللی بومی گزینی نداره!

طبق دفترچه...
قسمت بین المللی رو بخونید:

خدا خیریت بده خانواده ای رو از عزا در آوردی ...

خدا لعنت کنه این مشاور های بی سوادو

Aryana_b
13-08-2011, 00:50
دانشکده مدیریت دانشگاه تهران چه جورجاییه؟تا چه رتبه ای توش قبول میشه شد؟
به مهندسی دانشگاه بیخود (شبانه رجایی) میارزه؟
...

mehrdad_ati
13-08-2011, 01:01

بابا یکی بگه دیگه

آقا فرقی نداره میخوای همشو ربان بزن میخوای همشو تجربی میخوایم در هم بزن !

alphacino
13-08-2011, 01:02
با رتبه 26000 تجربي منطقه 1 بهترين رشته اي كه ميشه قبول شد از نظر اينده شغلي چيه ؟ نوع دانشگاه و شهرشم مهم نيست.

mehrdad_ati
13-08-2011, 01:04
با رتبه 26000 تجربي منطقه 1 بهترين رشته اي كه ميشه قبول شد از نظر اينده شغلي چيه ؟ نوع دانشگاه و شهرشم مهم نيست.

فکر می کنم اتاق عمل باشه .