PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : <<انتخاب رشته ی کنکوری های 90 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت>>

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

tariran0
09-08-2011, 10:00
بچه ها به نتیجه رسیدم این یادگار ماندگار کانون مفت نمی ارزه
یه ذره روش وقت نذاشتن.
مثلا زده قدرت اراک میانه رتبه منطقه 2 : 2671
در صورتی که اصلا همچین رتبه ای تو برق اراک وجود نداره!
یعنی کسی که همیچین رتبه ای داره جاهای بهتر می ره
---
بعد تو اون یادگار ورژن قدیمی یه خورده قابل تحمل تره.
تو اون حدود 4 تا 5 هزار قبول شدن

farhad1122
09-08-2011, 10:23
کسی تصویر پاسخ نامه رو تونسته ببینه ؟

این ارور رو میده برای من وقتی فرم رو پر میکنم و جستجو رو میزنم .... Table 'kar_sarav.90insview_pas' doesn't exist
برا منم همین ارور رو میده...:13:

M A H 3 A
09-08-2011, 10:27
برا منم همین ارور رو میده...:13:
برا من اول این ارورو داد اما بعد که دوباره وارد شدم اومد!!!!!!

saeed 1428
09-08-2011, 10:32
برا من اول این ارورو داد اما بعد که دوباره وارد شدم اومد!!!!!!

بایه مرورگر دیگه وارد شو

alireza_4321
09-08-2011, 10:50
بابا جواب مارو هم بدین :کسی میدونه ظرفیت پزشکی دانشگاه ایران رو به تهران اضافه کردن یا شهید بهشتی یا هیچکدام و اینکه ایا با این عمل من با 536 منطقه 1 1_ پزشکی شهید بهشتی ورودی بهمن 2_پزشکی فردوسی ورودی مهر 3_پزشکی شیراز ورودی بهمن _ قبول مشیم . کدام. کسی میتونه بر اساس تغیرات 90 به من بگه . با تشکر

mt.live
09-08-2011, 11:43

این ارور رو میده برای من وقتی فرم رو پر میکنم و جستجو رو میزنم .... Table 'kar_sarav.90insview_pas' doesn't exist
برای منم همین ارور رو می داد. شناسنامه رو با 0 اولش وارد کردم گفت که یافت نشد بعد صفر شماره شناسنامه رو برداشتم درست شد!

bazisaz
09-08-2011, 11:47
بابا جواب مارو هم بدین :کسی میدونه ظرفیت پزشکی دانشگاه ایران رو به تهران اضافه کردن یا شهید بهشتی یا هیچکدام و اینکه ایا با این عمل من با 536 منطقه 1 1_ پزشکی شهید بهشتی ورودی بهمن 2_پزشکی فردوسی ورودی مهر 3_پزشکی شیراز ورودی بهمن _ قبول مشیم . کدام. کسی میتونه بر اساس تغیرات 90 به من بگه . با تشکر
طبق پارسال مشهد(نوبت مهر) و شیراز(نوبت بهمن) رو رو مرزید (ولی احتمالش هست ) ولی شهید بهشتی رو فکر نکنم بیاری ولی حتما تو انتخاب رشته هر سه تا رو بزن مطمئنا ضرر نمیکنی .
راستی شما ساکن کجا هستید؟
اگه مشهدی باشید که فردوسی نیمسال اول رو 80 % میارید ولی شیراز رو خیلی کم احتمالش هست.
البته فردوسی نیمسال دوم رو حتما میارید ( البته اگه ساکن مشهد باشید)

reza-atom
09-08-2011, 12:06
دوستان این دفترچه شماره 1 بی صاحب سازمان سنجش رو کسی نداره ؟ انگار غیب شده ! ممنون میشم یکی آپلود کنه ...

fmpr
09-08-2011, 12:11
يه سوال مهم داشتم لطفا جواب بديد:
اونايي كه درصداشون كمتر از اوني بود كه حساب كرده بودن كد دفترچه هاشون چي بود؟؟؟
فقط درصداي عموميشون فرق مي كرد؟؟؟؟
[البته سوالم از رياضي ها بود]

من a بودم ... هم عمومیام کمتر بود هم اختصاصیام

Hamid Hamid
09-08-2011, 12:14
سلام

دوستان تو اين آماري كه كانون فرهنگي آموزش واسه قبول شدگان داده ... تو اين جدول رتبه ي كشوري طرف رو زده يا رتبه ي سهميش رو ؟

اون يادگار ماندگار نيست ... يه چيز ديگس جديد تر از اونه.مجله ي 45

ببينيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

صفحه ي اول سمت چپ رو ميگم كه نوشته : جايگاه خود را مشخص كنيد.

الان اين رتبه ي اون طرف در سهميه رو زده يا رتبه ي كلش رو؟

fmpr
09-08-2011, 12:15

اره من نیم ساعت پیش نگاه کردم![/QUOTE]

واسه من اصلا لینکش نیست :18:

Hamid Hamid
09-08-2011, 12:15
سلام

دوستان تو اين آماري كه كانون فرهنگي آموزش واسه قبول شدگان داده ... تو اين جدول رتبه ي كشوري طرف رو زده يا رتبه ي سهميش رو ؟

ببينيد :

کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fmpr
09-08-2011, 12:17
بچه ها یه سوال ... به نظرتون کسی با 210 انسانی میتونه حسابداری بهشتی قبول شه ؟! من زیاد از بهشتی سردرنمیارم

یکی از دوستای انسانیم 900 شده بوده با سهمیه آزادگی پدرش شده 10 انسانی :13:

fmpr
09-08-2011, 12:23
بچه ها این عکس پاسخنامه رو چرا نمیاره ؟! :41:

M A H 3 A
09-08-2011, 12:29
سلام

ببينيد :

کد:

رتبه تو سهمیه منظورشه چون من که مجلشو دارم نوشته رتبه تو هر منطقه!

fmps
09-08-2011, 12:36
من a بودم ... هم عمومیام کمتر بود هم اختصاصیام

منم a بودم عمومی کم بود(شیمی هم 8 تا )

manya-atashin
09-08-2011, 12:38
من نميتونم وارد بشم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟ ميگه اشتباه هست !!!! درست وارد كردم

fmpr
09-08-2011, 12:41
منم a بودم عمومی کم بود(شیمی هم 8 تا )

تصویر پاسخنامه رو تونستی باز کنی ؟!

behdana
دوستان این دفترچه شماره 1 بی صاحب سازمان سنجش رو کسی نداره ؟ انگار غیب شده ! ممنون میشم یکی آپلود کنه ...

اگه منظورتون از دفترچه 1 همون دفترچه ثبت نام هست ، بفرمایید:

manya-atashin
اطلاعات شما صحيح وارد نگرديده است يا مجاز به انتخاب رشته نيستيد لازم است در ورود اطلاعات دقت نماييد .

آقا اين يعني چيييييييييييي؟ اطلاعات رو درست وارد كردم !
واسه پيام نور و غيرانتفائي يعني نميشه انتخاب رشته كرد ؟!!!!

fmpr
09-08-2011, 12:42
بایه مرورگر دیگه وارد شو

من هم با موزیلا و هم با اینترنت اکسپلورر وارد شدم هیچکدوم باز نشد :41:

M A H 3 A
09-08-2011, 12:44
اطلاعات شما صحيح وارد نگرديده است يا مجاز به انتخاب رشته نيستيد لازم است در ورود اطلاعات دقت نماييد .

چرا امسال سازمان سنجش اینقدر اذیت میکنه!:41:

reza-atom
09-08-2011, 12:48
اگه منظورتون از دفترچه 1 همون دفترچه ثبت نام هست ، بفرمایید:

نه عزیز ! یه دفترچه انتخاب رشته اول اومده بود منظورم اونه اگه از دوستان کسی اونو داره ممنون میشم :

دفترچه ی شماره ی 1 انتخاب رشته

Hamid Hamid
09-08-2011, 12:52

من تا حالا نرفتم اما فكر كنم چند تا راه داره ... از راه هاي ديگش هم امتحان كن ببين چي ميشه

M-N-2007
09-08-2011, 12:52
سلام
دوستان
با 3800 تجربی (منطه 1 -تهران):20: بهترین رشته هایی رو که تو تهران وشهرستان میشه قبول شد و لطف می کنید بگید؟؟

manya-atashin
09-08-2011, 12:54
مشاهده و پرينت اطلاعات رو زدم اين اومد :

در صورتي که داوطلب مجاز مي باشيد تاکنون انتخاب رشته ننموده ايد و لازم است در فرصت مقرر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نماييد
داوطلبان غير مجاز امکان انتخاب رشته نخواهند داشت

باز ميرم وارد شم
ميگه اطلاعات اشتباست ! در صورتي كه اونجا زدم درست بود !
پيام نور و غير انتفائي و مجازي هم كه مجاز هستم
چه مرگشه پس ........

---------- Post added at 01:54 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

ورود با اطلاعات كارت رو زدم .......

قسمت رمز عبور
رمز عبور من شش رقمي هست
ولي بيشتر از 5 رقم قبول نميكنه !!!!!!!!!!!!!! خداااااااااا

M A H 3 A
نه عزیز ! یه دفترچه انتخاب رشته اول اومده بود منظورم اونه اگه از دوستان کسی اونو داره ممنون میشم :

برای چه رشته ای میخواین؟

mahdi rahimi
خواهش می کنم پاسخ منو بدید :
من که به فیزیک بیشتر از کامپیوتر علاقه دارم و به کامپیوتر بیشتر به عنوان داشتن شغل در آینده نگاه می کنم ، حالا به نظر شما فیزیک رو بخونم یا کامپیوتر رو ؟
خواهش می کنم در مورد فیزیک کوانتمی و کامپیوتر که شامل چه کتابهایی می شوند هم توضیح بدبد.

Hamid Hamid
09-08-2011, 12:55
رتبه تو سهمیه منظورشه چون من که مجلشو دارم نوشته رتبه تو هر منطقه!

مرسي از جوابتون.

پس اگه اينجوري باشه احتمالش هست كه با رتبه ي 4000 منطقه ي 1 تو زيرگروه زبان ... روزانه هاي شهر هايي مثل بابلسر و رشت و كاشان و قزوين رو بيارم.

اگرم نشد به غير انتفاعي هاي قزوين هم راضيم ... اما اگه رشته هاي اين 5 تا شهر رو به اين ترتيب بيارم خيلي خوب ميشه :

تهران / قزوين / بابلسر / كاشان / رشت ...

+

راستي دوستان رشته ي زبان ... علامه طباطبايي تو نيمسال دوم براي رشته ي ادبيات انگليسي پذيرش داره در قسمت روزانه و شبانه. ظرفيت اين 2 تا روي هم 60 نفر هست اما توجه كنيد نيمسال تحصيلي دوم پذيرش داره.

manya-atashin
09-08-2011, 12:56
وارد شدم وارد شدم ! با رمز عبور 5 رقمي هم وارد شدم خيلي جالبه !!!!!!!!! در حالي كه رمز عبورم شش رقمي بود !

reza-atom
09-08-2011, 12:58
برای چه رشته ای میخواین؟

فرقی نداره هرچی شد آخه هنر هم توش هست .

manya-atashin
09-08-2011, 13:01
انتخاب رشته انجام شد ...............................

shah abas
09-08-2011, 13:07

تو این صفحه یک نوع اول هست٬ یک نوع دوم:

reza-atom
09-08-2011, 13:12
تو این صفحه یک نوع اول هست٬ یک نوع دوم:

نه ! اینم دیدم نبود !

دفترچه ی شماره 1 انتخاب رشته

alireza_4321
09-08-2011, 13:34
طبق پارسال مشهد(نوبت مهر) و شیراز(نوبت بهمن) رو رو مرزید (ولی احتمالش هست ) ولی شهید بهشتی رو فکر نکنم بیاری ولی حتما تو انتخاب رشته هر سه تا رو بزن مطمئنا ضرر نمیکنی .
راستی شما ساکن کجا هستید؟
اگه مشهدی باشید که فردوسی نیمسال اول رو 80 % میارید ولی شیراز رو خیلی کم احتمالش هست.
البته فردوسی نیمسال دوم رو حتما میارید ( البته اگه ساکن مشهد باشید)

از جوابت ممنون. من ساکن مشهدم.

Amirdb
09-08-2011, 13:38
سلام
من الان قسمت رشت های دانشگاه های بین المللی رو از رو دفترچه میخوندم چیزی ننوشته بود که مثلا بین انتخاب یک تا ده قرار داده بشه!
درسته؟
یعنی رشته های بین المللی مثل رشته های عادی توی هر انتخابی که مد نظر بود میشه جای داد دیگه؟

مثلا من چه توی انتخاب اول چه توی انتخاب صدم بذارمش فرقی نداره دیگه؟

ممنون میشم توضیح بدین!

avator20002000
09-08-2011, 13:44
سلام
من الان قسمت رشت های دانشگاه های بین المللی رو از رو دفترچه میخوندم چیزی ننوشته بود که مثلا بین انتخاب یک تا ده قرار داده بشه!
درسته؟
یعنی رشته های بین المللی مثل رشته های عادی توی هر انتخابی که مد نظر بود میشه جای داد دیگه؟

مثلا من چه توی انتخاب اول چه توی انتخاب صدم بذارمش فرقی نداره دیگه؟

ممنون میشم توضیح بدین!
پارسال که اینجوری بودش اگرم امسال نباشه اینجوری شما اوایل بزارش.میدونی چرا؟
چون نیمه متمرکز هستش اگه اونو قبول شی انتخاب بعدی هم که نمره قبولی بیاری قبولی !یعنی دو تا قبول می شی.

fmps
09-08-2011, 14:03
تصویر پاسخنامه رو تونستی باز کنی ؟!

نه نتونستم

Amirdb
09-08-2011, 14:03
پارسال که اینجوری بودش اگرم امسال نباشه اینجوری شما اوایل بزارش.میدونی چرا؟
چون نیمه متمرکز هستش اگه اونو قبول شی انتخاب بعدی هم که نمره قبولی بیاری قبولی !یعنی دو تا قبول می شی.

ممنون
بین المللی هم شرایط بومی و این چیزا داره؟
یعنی من الان بومی شیرازم شانسم برای علوم پزشکی شیراز بیشتره؟

یه چیز دیگه این که گفته مثلا دانشگاه علوم پزشکی شیراز واقع در جزیره کیش،یعنی کلاساش کیش برگزار میشه؟

هزنیش چه قدره؟این که میگند زیاده یعنی چه قدر زیاد؟

bazisaz
09-08-2011, 14:05
سلام
دوستان
با 3800 تجربی (منطه 1 -تهران):20: بهترین رشته هایی رو که تو تهران وشهرستان میشه قبول شد و لطف می کنید بگید؟؟
شما دکترای داروسازی رو خیلی احتمال قبولیتون کمه (در حد صفر) ولی سعی کنید چند تا از انتخابای اولتون رو دارو بزنید(کی به کیه شاید اوردید) البته داروی ارتش هم شنیدم داره اگه داشته باشه احتمال قبولی دارید. و بعدش هم فیزیوتراپی و دکترای دامپزشکی احتمالش هست که البته برای روزانه های دامپزشکی رو مرزی هستید ولی شبانه هاش رو حتما میارید در ضمن اگه زیست شناسی مولکولی هم میخواید میتونید بیارید (البته من خودم اطلاعاتی از این رشته ندارم )

Haniiii
09-08-2011, 14:09
خب شناسنامم صفر نداشت که بخوام برش دارم ... + فکر میکنم دارن کم کم واسه همه رو آپلود میکنن که واسه بعضی ها میاد و بقیه نمیاد ... الان برای من اومد ! ...

---------- Post added at 03:09 PM ---------- Previous post was at 03:08 PM ----------

ولی این به نظر من درست نیست .. باید تصویر پاسخ نامه رو میزاشتن نه نتایجی که از روش به دست آوردن رو !!! ...

avator20002000
09-08-2011, 14:14
ممنون
بین المللی هم شرایط بومی و این چیزا داره؟
یعنی من الان بومی شیرازم شانسم برای علوم پزشکی شیراز بیشتره؟

یه چیز دیگه این که گفته مثلا دانشگاه علوم پزشکی شیراز واقع در جزیره کیش،یعنی کلاساش کیش برگزار میشه؟

هزنیش چه قدره؟این که میگند زیاده یعنی چه قدر زیاد؟
گزینش پزشکی و دارو ناحیه ای و دندون هم قطبیه
اره میرید کیش تا اخر علوم پایه رو اونجا می خونید احتمالا.(گفتم احتمالا چون من زنگ زدم به علوم پزشکی تهران که کیش برگزار میشه گفتش تا علوم پایه کیش هستید ادامه رو خود تهران می خونیدش.)
برای علوم پزشکی تهران گفتن امسال دندون 17 تومن و دارو با پزشکی 15 تومن.البته هزینه خوابگاه و سایر امکانات از این هزینه ها جداست.هر سالم شهریه افزوده داره روش.

Amirdb
09-08-2011, 14:37
گزینش پزشکی و دارو ناحیه ای و دندون هم قطبیه
اره میرید کیش تا اخر علوم پایه رو اونجا می خونید احتمالا.(گفتم احتمالا چون من زنگ زدم به علوم پزشکی تهران که کیش برگزار میشه گفتش تا علوم پایه کیش هستید ادامه رو خود تهران می خونیدش.)
برای علوم پزشکی تهران گفتن امسال دندون 17 تومن و دارو با پزشکی 15 تومن.البته هزینه خوابگاه و سایر امکانات از این هزینه ها جداست.هر سالم شهریه افزوده داره روش.

حالا که فکر میکنم همون دانشگاه آزاد بهتره!:31:

saeed 1428
09-08-2011, 14:40
دانشگاه شاهرود چجور دانشگاهیه؟

™Symbian
09-08-2011, 14:52
سلام
دوستان یه سوال
من یه رشته ای رو مطمین هستم که قبول میشم.حالا اگه این رشته رو بزارم توی انتخاب های اخرم امکان داره که قبول نشم؟؟
میخوام اول رشته هایی که ممکنه شانس یار باشه قبول بشم رو بزنم و بعد رشته ای که حتمی قبول میشم رو بزنم

آیا این جابه جایی اصلا هیچ تاثیری تو قبولی داره یانه؟

مثلا اگه من 40 تا انتخاب اولم رو نیارم.بعد 41 رو یه چیزی بزنم که قبولی حتمی داشته باشم قبول میکنن منو؟

amirreza.13
09-08-2011, 14:56
سلام
دوستان یه سوال
من یه رشته ای رو مطمین هستم که قبول میشم.حالا اگه این رشته رو بزارم توی انتخاب های اخرم امکان داره که قبول نشم؟؟
میخوام اول رشته هایی که ممکنه شانس یار باشه قبول بشم رو بزنم و بعد رشته ای که حتمی قبول میشم رو بزنم

مثلا اگه من 40 تا انتخاب اولم رو نیارم.بعد 41 رو یه چیزی بزنم که قبولی حتمی داشته باشم قبول میکنن منو؟

هیچ تاثیری نداره حتی اگر انتخاب آخر بزنی .

خوبی انتخاب رشته سراسری همینه دیگه ولی آزاد این طوری نیست .

شما اول انتخاب های خوش بینانه رو بزن از آخر اون چیزی رو بزن که مطمئنی قبول میشی .

saeedkhaledian
09-08-2011, 14:59
آخی تموم شدش رفت پی کارش

atour
09-08-2011, 14:59
سلام
دوستان یه سوال

توي انتخاب رشته دانشگاه سراسري اول بايد بر اساس علاقت انتخاب رشته كني و هرجيزي كه بيشتر دست داري رو بالاتر بزن هرچند احتمال قبوليش صفر باشه
براي تو انتخاب رشته هات به صورت طولي و پست سر هم بررسي ميشن همين كاري رو كه الان تصميم داري انجام بده
ايشالا كه هرچي ميخواي قبول بشي

راستي يه سول دارم الان رشته هاي نيمه متمركز هنر 7تا داشنگاه مختلف تو يه رشته يه كد رشته دارن اين ججوريه كسي ميدونه؟؟؟؟

moh72
09-08-2011, 15:14
تا کی واسه انتخاب رشته فرصت هست؟؟؟؟؟

M A H 3 A
09-08-2011, 15:24

ببین از اینجا میتونی بگیری

Havbb
09-08-2011, 15:39
سلام ، من یه سوال داشتم
در چه صورتی من برای سال بعد محروم میشم ، من امسال رتبه ام خوب نشد میخوام سال دیگه کنکور بدم اگه انتخاب رشته نکنم امسال ، سال بعد محروم میشم؟ اصلا در چه صورت یه داوطلب محروم میشه....

farhad1122
09-08-2011, 15:43
سلام ، من یه سوال داشتم
در چه صورتی من برای سال بعد محروم میشم ، من امسال رتبه ام خوب نشد میخوام سال دیگه کنکور بدم اگه انتخاب رشته نکنم امسال ، سال بعد محروم میشم؟ اصلا در چه صورت یه داوطلب محروم میشه....
اگه امسال دانشگاه دولتی روزانه قبول شی سال دیگه از کنکور محروم میشی... :27:

mahdi rahimi
09-08-2011, 15:47
سلام ، دوستان رشته های علوم کامپیوتر ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی سخت افراز و کاردانی علمی - کاربردی نرم افزار چه فرقی با هم دارند ؟ وشما پیشنهاد می کنید که من کدومو بخونم .

Hamid Hamid
09-08-2011, 15:48
بچه ها اين دانشگاه بين المللي قزوين شهريش واسه رشته ي زبان چجوريه؟

من الان انتخاب 8 و 9 اما رو اينو نوشتم موردي نداره؟

من اول اومدم 13-14 تا روزانه زدم ... بعد 6 تا غير انتفاعي نزديك تهران و بعد دوباره روزانه ها رو زدم ... به نظرتون مشكلي نداره؟

moh72
09-08-2011, 15:57
سلام ، من یه سوال داشتم
اگه موقع انتخاب رشته روزانه بزنی بعد قبول شی ولی نری سال بعد محروم میشی دقت کن رشته ای که نمیخوای بری نزن ولی اون رشته و شهری که مورد علاقته بزن فوقش قبول نمیشی

ali.rajabiyan
09-08-2011, 16:01
1- اول اینکه چه کسی گفته بیشترین شرکت کننده مال منطقه 3هست؟منطقه 2 بیشترین شرکت کننده رو داره . اینو میشه از نسبت رتبه کشوری به رتبه منطقه در هر سه منطقه متوجه شد. منطقه 3کمترین شرکت کننده رو داره.
مطلب دوم اینکه پذیرش در منطقه 3 سختتره دلیلشم نمیدونم
2- اگه منطقه شما معادل سازی بشه یعنی از منطقه 1 به 3 بره رتبه شما به احتمال زیاد حدود 1000 میشه(بین 1000 تا 1100)
3-خیر رتبه کشوری شما تغییری نمیکنه

پیش از هر چیزی از پاسخت بسیار سپاسگزارم ... نماز و روزه ات قبول حق ...

اگر این پست رو دیدی لطفا سریع پاسخ بده چون بدلیل محدودیت های پی سی ورلد نمی تونم فعلا پیام خصوصی بدم و هم این که احتمالا پستم دیر ثبت میشه ...

1. اما درباره اینکه به نقل از شما کی گفته منطقه 3 بیشترین شرکت کننده رو داره ؟ بی زحمت کارنامه های گزینه 2 رو نگاه کن منطقه 1 پارسال 54601 نفر جمعیت داشت و منطقه 2 ( 141525 نفر ) و منطقه 3 هم 191556 که مجموع جمعیت میشه 392192 ... ( البته من دقیق جمع نزدم ) امسال هم زده رتبه در سهمیه من ( منطقه 3 ) بین 157957 نفر در زیر گروه 5 شده 795 ... و رتبه کشوری من ( بدون اعمای سهمیه ) در زیر گروه 5 هم شده 3326 و این یعنی در منطقه 3 ای که من شرکت کردم 157957 نفر از 323410 نفر بودند . ( و این یعنی جمعیت بیشتر منطقه 3 ) اگر اشتباه از منه که واقعا ممنون میشم که آگاهم کنی ...

در ضمن شما نوشتید :

2- اگه منطقه شما معادل سازی بشه یعنی از منطقه 1 به 3 بره رتبه شما به احتمال زیاد حدود 1000 میشه(بین 1000 تا 1100)

من به اشتباه زمان ثبت نام منطقه 3 رو زدم یعنی باید از منطقه 3 بیام به 1 ( منطقه من باید 1 باشه ) به نظر شما در پاسختون چپه نوشتید ( نوشتید از منطقه 1 برم به 3 ) ...

ایا منظورتون اینه که اگر از 3 بیام به 1 رتبه در سهمیه ام از 862 میرسه به 1000 ؟؟؟ ( روانشناسی دانشگاه فردوسی قبول میشم ؟ شما چه رشته های خوبی رو پیشنهاد می کنید در دانشگاه های بزرگ ؟ )

و در پایان آینکه آیا مطمئنا رتبه کشوری من بدون اعمال سهمیه در زیر گروه پنج 3326 ثابت خواهد ماند ؟؟

ببخشید تعداد پرسش ها زیاد شد

بازم از زمانی که برای پاسخ میگذاری واقعا سپـــــــــــــــــــــاس گزارم

saho69
09-08-2011, 16:02

من اول اومدم 13-14 تا روزانه زدم ... بعد 6 تا غير انتفاعي نزديك تهران و بعد دوباره روزانه ها رو زدم ... به نظرتون مشكلي نداره؟
دانشگاه قزوین دولتیه..

moh72
09-08-2011, 16:02
کسی نمیدونه تا کی واسه انتخاب رشته مهلت هست؟؟؟؟؟؟

مشکل خاصی نداره ولی چون انتخابات از 1 به ترتیب بررسی میشه ممکنه شما شرایط قبولی تو روزانه رو داشته باشی ولی مثلا 5 زدی غیر انتفاعی و6 روزانه چون تو انتخاب 5 قبول میشی انتخاب 6 اصلا بررسی نمیشه ولی نه اگه اون غیرانتفاعیا رو به روزانه های بعدشون ترجیح میدی هیچ مشکلی نداره

avator20002000
09-08-2011, 16:05
تا کی واسه انتخاب رشته فرصت هست؟؟؟؟؟
از تاریخ 17 ام تا 7 روز دیگش

siavash_1147
09-08-2011, 16:06
موضوع این رتبه میانه که تو یادگار ماندگار قلمچی زده چیه؟
مثلا وقتی میگه رتبه میانه 3000 بوده یعنی تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟

mrzenith
09-08-2011, 16:07
سلام دوستان
8900 منطقه 1
مکانیک-صتایع-عمران-معماری-شیمی
تهران نمیشه(روزانه-شبانه-غیرانتفاعی-نصف شب-دم صبح :D)؟؟ شهرستان کجا؟؟
دوستان یکی یه چیزی بگه :41:

pkr_legend
09-08-2011, 16:08
دوستان شهرسازی چه جور رشته ایه؟ فوق لیسانسش رو می شه معماری رفت؟ راحته یا نه؟

aliahmadi22
09-08-2011, 16:12
سلام

کسی میدونه در رشته مکانیک کدوم یک از این دانشگاه ها بهترن

دانشگاه شهید باهنر کرمان
دانشگاه سیرجان
دانشگاه جندی شاپور دزفول
دانشگاه رفسنجان
دانشگاه خلیج فارس بوشهر
دانشگاه زنجان
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه اراک

به ترتیب واسم یچینید
مرسی

Neda007
09-08-2011, 16:12
از تاریخ 17 ام تا 7 روز دیگش

تا روز دوشنبه 24

milla.online
09-08-2011, 16:29
سلام

دانشگاه شهید باهنر کرمان
دانشگاه سیرجان
دانشگاه جندی شاپور دزفول
دانشگاه رفسنجان
دانشگاه خلیج فارس بوشهر
دانشگاه زنجان
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه اراک

به ترتیب واسم یچینید
مرسی

به ترتيب بوشهر،كرمان،كرمانشاه بهترن

shifter
09-08-2011, 17:41
سلام

دانشگاه شهید باهنر کرمان
دانشگاه سیرجان
دانشگاه جندی شاپور دزفول
دانشگاه رفسنجان
دانشگاه خلیج فارس بوشهر
دانشگاه زنجان
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه اراک

به ترتیب واسم یچینید
مرسی

فقط ميدونم سطح كرمان از بقيه خيلي بالاتره...بعدش زنجان...بقيه در يه سطحن...شايد بوشهر و اراك هم در حد زنجان باشن!

hojjatinho
09-08-2011, 18:15
سلام

دانشگاه شهید باهنر کرمان
دانشگاه سیرجان
دانشگاه جندی شاپور دزفول
دانشگاه رفسنجان
دانشگاه خلیج فارس بوشهر
دانشگاه زنجان
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه اراک

به ترتیب واسم یچینید
مرسی

باهنر کرمان بهترین دانشگاه جنوب شرق و یه جورایی یک قطب حساب می شه ...
سطحش از زنجان و رازی بالاتره...

---------- Post added at 07:15 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

سلام ، دوستان رشته های علوم کامپیوتر ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی سخت افراز و کاردانی علمی - کاربردی نرم افزار چه فرقی با هم دارند ؟ وشما پیشنهاد می کنید که من کدومو بخونم .
علوم با مهندسی فرق زیادی دارند ... چیزی حدود 40 واحد شاید.
توی علوم ریاضی خیلی مهمه .
در واقع علوم کامپیوتر رشته ای بین نرم افزار و ریاضی کاربردیه.
پیشنهاد که به خودت بستگی داره...
ولی به نظرم اینا به ترتیب :
نرم افزار
سخت افزار
علوم
کاردانی

در ضمن علوم کامپیوتر توی خارج از ایران یکی از تاپ ترین رشته هاست .

lifepatogh
09-08-2011, 18:48
سلام دوستای خوبم،بارتیه 18000چه رشته هایی میشه قبول شد؟کجا(منظورم غیراننتفاعی و.....)توروخداراهنماییم کنین من دارم با گزینه دو تعیین رشته میکنم اصلا هیچ جاقبول نمیشم که اخه مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با45000مهندسی معماری غیرنتفاعی قبول شدن پارسالتوروخداکمک کنین ممنون:11::11::11:

felainy
09-08-2011, 18:52
درخواست تغيير كد رشته محل‌هاي انتخاب رشته فقط يك بار امكان‌پذير است.
خبرگزاري فارس: درخواست تغيير يا افزايش كد رشته محل‌هاي انتخابي بعد از انتخاب رشته فقط يك بار در ويرايش اطلاعات امكان‌پذير است و پس از آن به هيچ‌وجه امكان پذير نيست.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، انتخاب رشته كنكور 90 براي داوطلبان مجاز از صبح امروز آغاز شده است و داوطلبان مي‌توانند با وارد كردن شماره پرونده، كدرهگيري و شماره شناسنامه يا اطلاعات كارت اعتباري و شماره شناسنامه اقدام به انتخاب رشته كنند.

هر داوطلب اعم از اينكه در يك گروه يا دو گروه يا سه گروه آزمايشي مجاز به انتخاب رشته باشد فقط و فقط يك فرم انتخاب رشته شامل صد كد رشته محل را مي‌تواند بر اساس علاقه‌مندي خود انتخاب كند به عبارت ديگر به ازاي هر گروه آزمايشي مجاز، فرم انتخاب رشته جداگانه نخواهد داشت.

در انتخاب رشته كنكور 90 بخشي از ضوابط مانند سهميه‌هاي مناطق محروم، شهرستان‌هاي تحت پوشش مراكز پيام‌نور، بخش‌ها يا شهرستان‌هاي مورد پذيرش تربيت معلم و ... كنترل نمي‌شود.

بيشترين كد رشته‌هاي انتخابي حذف شده در سال‌هاي قبل مربوط به رشته محل‌هاي انتخابي دانشگاه پيام‌نور است كه خارج از واحدهاي تحت پوشش مطابق با ضوابط مربوطه است.

داوطلبان كنكور 90 فقط يك بار اجازه انتخاب رشته را دارند و در صورت انتخاب رشته و دريافت شماره رسيد به هيچ عنوان اجازه انتخاب رشته مجدد را ندارند.

درخواست تغيير يا افزايش كد رشته محل‌هاي انتخابي بعد از انتخاب رشته فقط يك بار در ويرايش اطلاعات امكان‌پذير است و پس از آن به هيچ وجه امكان‌پذير نيست.

داوطلبان بايد توجه داشته باشند كه فقط در صورتي اطلاعات آن‌ها به سازمان سنجش آموزش كشور رسيده است كه از سيستم يك رسيد 15كاراكتري دريافت كرده باشند، داوطلبان بايد اين رسيد را پس از انجام مراحل تكميل و ارسال اطلاعات، در يك صفحه مجزا دريافت كنند و حتماً پس از دريافت رسيد از بخش مشاهده اطلاعات، انتخاب رشته خود را كه بالاي آن رسيد 15 كاراكتري و شماره پرينت درج شده است مشاهده و پرينت تهيه كنند و آن‌را تا زمان اعلام نتايج نزد خود نگه دارند.

wayoo
09-08-2011, 18:57
با رتبه 20000 منطقه 1 شبانه مهندسی کامپیوتر یا فناوری اطلاعات یا هر مهندسی به جز کشاورزی شهرستان های نزدیک تهران قبول می شم؟
لطفا کمک کنید.

r&min
09-08-2011, 19:13
سلام
با 1500 منطقه 1 نرم افزار علم وصنعت یا پزشکی امیر کبیر قبول میشم؟
موندم بین نرم افزار علم وصنعت -برق بهشتی - مهندسی پزشکی و هوافضا امیرکبیر

شما بودین کدوم رو انتخاب میکردین؟

یه سوال دیگه من شنیدم نرم افزار و سخت افزار در مقطع لیسانس زیاد تفاوت واحد نداره کسی اطلاعی داره در این مورد؟

vahidshahi
09-08-2011, 19:40
سلام.بچه ها اگه لطف كنيد،برا من هر كدوم نرم افزار انتخاب رشته داريد بگيد تو كدوم رشته شانس قبوليم خيلي زياده؟
دختر منطقه يك -بومي تبريز
زير گروه 1 : 11488
زير گروه 2: 10320
زير گروه 3: 10227 زير گروه 4 و 5 : 11720

fmpr
09-08-2011, 19:40
بچه ها دوستم 1900 منطقه 1 شده ... رفته پیش مشاور گفته به علوم پایه فک کن ... دور پزشکی و پلیمر و معماری و صنایع رو خط بکش :18:

واقعا اینجوریه ؟!

---------- Post added at 08:40 PM ---------- Previous post was at 08:37 PM ----------

سلام

یه سوال دیگه من شنیدم نرم افزار و سخت افزار در مقطع لیسانس زیاد تفاوت واحد نداره کسی اطلاعی داره در این مورد؟

مهندسی پزشکی بیومتریال رو میتونی اما گرایشای دیگه فک نکنم قبول شی ...

کدوم بهش بیشتر علاقه دارید ؟!

منم همین سوالو دارم ...

lifepatogh
09-08-2011, 19:42
سلام دوستای خوبم،بارتیه 18000چه رشته هایی میشه قبول شد؟کجا(منظورم غیراننتفاعی و.....)توروخداراهنماییم کنین من دارم با گزینه دو تعیین رشته میکنم اصلا هیچ جاقبول نمیشم که اخه مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با45000مهندسی معماری غیرنتفاعی قبول شدن پارسالتوروخداکمک کنین ممنون:11::11::11:

shifter
09-08-2011, 19:45
سلام

در مورد سوال اخر شايد تا حدي بستگي به دانشگاه هم داشته باشه اما تو دانشگاه ما نرم و سخت فقط 17 واحد با هم تفاوت دارن...تفاوت اصلي نرم و سخت تو فوق ليسانس هست كه كلا ديگه از هم جدا ميشن!
اگر خواستين چارت نرم و سخت رو ميزارم.

siavash_1147
09-08-2011, 19:48
موضوع این رتبه میانه که تو یادگار ماندگار قلمچی زده چیه؟
مثلا وقتی میگه رتبه میانه 3000 بوده یعنی تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟

lifepatogh
09-08-2011, 19:52
خواهش میکنم جوابموبدین خیلییییییییییییییی به کمکتون نیازدارم
ممنووووووووووون

newman222
09-08-2011, 19:55
اطلاعات شما صحيح وارد نگرديده است يا مجاز به انتخاب رشته نيستيد لازم است در ورود اطلاعات دقت نماييد

من همه اطلاعات رو درست وارد میکنم.مجاز به انتخاب رشته روزانه و شبانه نیستم ولی مجاز به غیر انتفاعی و پیام نور و نيمه حضوري و مجازي و بين الملل هستم.
به خدا دارم کلافه میشم!
نمی دونم این مشکلش از کجاست:41:
رمز رو ندارم ولی از دو روش خواستم وارد بشم ولی هر دوبار همین پیام رو داد

samijavid
09-08-2011, 19:57
دوستان من کد دفترچم سر کنکور A بود حالا تو کارنامم زده C و برای من ۲۱ ریاضی نزده گرفته ولی من ۸ تا نزده داشتم ریاضی هم هستم حالا به نظرتون باید چیکار کنم دارم دیوونه میشم

felainy
09-08-2011, 20:06
اطلاعات شما صحيح وارد نگرديده است يا مجاز به انتخاب رشته نيستيد لازم است در ورود اطلاعات دقت نماييد

من همه اطلاعات رو درست وارد میکنم.مجاز به انتخاب رشته روزانه و شبانه نیستم ولی مجاز به غیر انتفاعی و پیام نور و نيمه حضوري و مجازي و بين الملل هستم.
به خدا دارم کلافه میشم!
نمی دونم این مشکلش از کجاست:41:
منم چند بار زدم همینو گفت ولی با روش سوم،ورود با شماره پرونده کد ملی سریال شناسنامه وارد شدم،در ضمن اطلاعاتت رو یه بار دیگه چک کن.:10::10:

mehrdading
09-08-2011, 20:07
یه سوال درباره رشته فیزیک سلام
می خواستم بدونم رشته کارشناسی تو فیزیک (هسته ای ، اتمی ، حالت جامد و ...) تو انتخاب گرایش ارشد تاثیر داره یا نه؟مثلا کسی که می خواد بره گرایش ذرات بنیادی(ارشد) باید حتما از یه گرایش به خصوص فیزیک باشه(کارشناسی) باشه مثلا باید حتما هسته ای خونده باشه یا از هر رشته ای باشه می تونه بره به ذرات بنیادی؟
لطفا جواب دهید
باتشکر!

felainy
09-08-2011, 20:12
می خواستم بدونم رشته کارشناسی تو فیزیک (هسته ای ، اتمی ، حالت جامد و ...) تو انتخاب گرایش ارشد تاثیر داره یا نه؟مثلا کسی که می خواد بره گرایش ذرات بنیادی(ارشد) باید حتما از یه گرایش به خصوص فیزیک باشه(کارشناسی) باشه مثلا باید حتما هسته ای خونده باشه یا از هر رشته ای باشه می تونه بره به ذرات بنیادی؟
لطفا جواب دهید
باتشکر!

در هر گرایشی بخونی فرق نمیکنه ولی باید بعدا تو امتحان ارشد اون گرایشی که میخوای بری کنکورشو بدی.

mehrdading
09-08-2011, 20:15
لطفا جواب دهید
باتشکر!

felainy
09-08-2011, 20:17
لطفا جواب دهید
باتشکر!

عزیزم یه بار گفتی دیگه،پست های تکراری ندید...:19::19::19:

mehrdad_joon
09-08-2011, 20:18
علوم کامپیوتر IT ایه؟

mehrdading
09-08-2011, 20:20
متوجه نمی شم!!!!!!!!
یعنی کنکور ارشد برای تمام گرایش های فیزیک (مثلا هسته ای ، اتمی و حالت جامد ...) یکی هست؟
یعنی آزمون کسی که هسته ای خونده با آزمون کسی که اتمی خونده فرقی نداره؟
اگه اینجور باشه پس اصلا گرایش های کارشناسی به چه دردی می خوره؟

felainy
09-08-2011, 20:23
علوم کامپیوتر IT ایه؟

علوم کامپیوتر یه رشته اس،IT یه رشه دیگه!!!!
علوم کامپیوتر بیشتر با منطق و ریاضی سرو کار داره ولی IT بیشتر جنبه مدیریتی داره.

Farshid72
09-08-2011, 20:24
خواهش میکنم جوابموبدین خیلییییییییییییییی به کمکتون نیازدارم
ممنووووووووووون

دوست عزیز شما غیرانتفاعی قبولی نگران نباش وحتی ممکنه پیام نورم قبول باشی.پس نا امید نباش.منطقه چندی ؟؟؟؟

mehrdading
09-08-2011, 20:25
لطفا جواب بدید!

felainy
09-08-2011, 20:27
متوجه نمی شم!!!!!!!!
یعنی کنکور ارشد برای تمام گرایش های فیزیک (مثلا هسته ای ، اتمی و حالت جامد ...) یکی هست؟
یعنی آزمون کسی که هسته ای خونده با آزمون کسی که اتمی خونده فرقی نداره؟
اگه اینجور باشه پس اصلا گرایش های کارشناسی به چه دردی می خوره؟

ببین الان کسی هست که کارشناسی نرم افزار خونده ولی ارشد IT رو میده
یا کس دیگه ای هست کارشناسی برق الکترونیک میخونه ولی ارشد قدرت میده.
در ضمن آزمون ها هم متفاوت هست که هر کدوم کتابای خاص خودشو داره که باید مطالعه کنی.

mehrdading
09-08-2011, 20:30
گرفتم!!!!!! !!!i got it
ممنون از راهنمایی.

omidsarab
09-08-2011, 20:31
سلام دوستان من امسال کنکور دادم و بد نوشتم:31:
حالا میخوام ببینم اگه رشته های پیام نور رو تو انخاب رشته انتخاب کنم و بعدا نرم مثل روزانه یه سال از کنکور محروم میشم:41: یا نه:31:

felainy
09-08-2011, 20:33
گرفتم!!!!!! !!!i got it
ممنون از راهنمایی.

قابلی نداشت.:cool:

---------- Post added at 09:33 PM ---------- Previous post was at 09:33 PM ----------

سلام دوستان من امسال کنکور دادم و بد نوشتم:31:
حالا میخوام ببینم اگه رشته های پیام نور رو تو انخاب رشته انتخاب کنم و بعدا نرم مثل روزانه یه سال از کنکور محروم میشم:41: یا نه:31:
نه،عزیزم فقط روزانه محرومیت داره،بقیه مشکلی نیست.
در ضمن محل سکونت:آزربایجان یا آذربایجان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omidsarab
09-08-2011, 20:37
نظرتون درمورد اینکه امسال برم پیام نور مدیرت بازرگانی و صنعتی یا یه سال بمونم درس بخونم برا رشته های بهتر
رتبه ی امسالمو نپرسین که شانسی زدم ولی مجاز شدم:19:

felainy
09-08-2011, 20:41
نظرتون درمورد اینکه امسال برم پیام نور مدیرت بازرگانی و صنعتی یا یه سال بمونم درس بخونم برا رشته های بهتر
رتبه ی امسالمو نپرسین که شانسی زدم ولی مجاز شدم:19:

اگه روحیش رو داری یه سال بدون خستگی،ناامیدی و ... و همچنین 100% به خودت اعتماد داری بمون برا سال بعد.

آزبایجان یا آذربایجان؟!!!!!!!!

lifepatogh
09-08-2011, 20:46
---------- Post added at 09:46 PM ---------- Previous post was at 09:44 PM ----------

دوست عزیز شما غیرانتفاعی قبولی نگران نباش وحتی ممکنه پیام نورم قبول باشی.پس نا امید نباش.منطقه چندی ؟؟؟؟

ممنون دوست عزیز ،منطقه 3،من همه رو مجاز شدم،ازپیام نورکه اصلا خوشم نمیادغیرانتفاعیم چون شبیه دولتیه خوبه،به نظرتو امکان قبولیم تورشته های روزانه یاشبانه وجودداره(واسه کارشناسی)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باورنمیکنی ازوقتی که باگزینه دو تعیین رشته کردم خیلی دپرس شدم :11::11::11:

felainy
09-08-2011, 20:47
[QUOTE=Farshid]دوست عزیز شما غیرانتفاعی قبولی نگران نباش وحتی ممکنه پیام نورم قبول
باشی.پس نا امید نباش.منطقه چندی ؟؟؟؟[/QUOTE
ممنون دوست عزیز ،منطقه 3،من همه رو مجاز شدم،ازپیام نورکه اصلا خوشم نمیادغیرانتفاعیم چون شبیه دولتیه خوبه،به نظرتو امکان قبولیم تورشته های روزانه یاشبانه وجودداره(واسه کارشناسی)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باورنمیکنی ازوقتی که باگزینه دو تعیین رشته کردم خیلی دپرس شدم :11::11::11:

اگه نمره ترازت تو زیر گروه یک از 5500 به بالا باشه.آره.

omidsarab
09-08-2011, 20:49
اگه روحیش رو داری یه سال بدون خستگی،ناامیدی و ... و همچنین 100% به خودت اعتماد داری بمون برا سال بعد.

آزبایجان یا آذربایجان؟!!!!!!!!
آزربایجان تورک و آذربایجان فارسیه نکته ی کلدییه
حالا بحثو سیاسی نکنیم
خب اگه درسم نخونم همین رشته حتما میتونم سال بعد قبول بشم
یه سال عمره اینم شوخی نیست
راستی منطقه 3 هستم و امسال وقت سربازیم نیست

lifepatogh
09-08-2011, 20:50
[QUOTE=lifepatogh;6346675]

اگه نمره ترازت تو زیر گروه یک از 5500 به بالا باشه.آره.
یکم از5500پایین تره ،یعنی کارشناسی روزانه یاشبانه و......قبول نمیشم؟؟؟؟؟؟

felainy
09-08-2011, 20:56
[QUOTE=felainy;6346689]
یکم از5500پایین تره ،یعنی کارشناسی روزانه یاشبانه و......قبول نمیشم؟؟؟؟؟؟

روزانه و شبانه که فکر نکنم اما غیر انتفاعی احتمالا تا قسمتی ابری بیاری.

---------- Post added at 09:56 PM ---------- Previous post was at 09:53 PM ----------

آزربایجان تورک و آذربایجان فارسیه نکته ی کلدییه
حالا بحثو سیاسی نکنیم
خب اگه درسم نخونم همین رشته حتما میتونم سال بعد قبول بشم
یه سال عمره اینم شوخی نیست
راستی منطقه 3 هستم و امسال وقت سربازیم نیست

دوست عزیز همه چیز بستگی به خودت داره،تو 2-3 روز آینده خوب فکر کن ببین میخوای چیکار کنی.اگرم این رشته ها رو دوست داری همین امسالو برو،ولی گفتم همه چیز بستگی به نظر خودت داره و هیچ کسی نمیتونه به جای تو تصمیم بگیره.

fmps
09-08-2011, 20:57
دوستان نظر شما در مورد IT چیه؟
آخه من میخوام IT بخونم و دوسش هم دارم ولی نمیدونم چرا به هر کی میگم میخوام اینو بخونم میگه آخه چرا IT ؟

omidsarab
09-08-2011, 21:01
[QUOTE=lifepatogh;6346699]

---------- Post added at 09:56 PM ---------- Previous post was at 09:53 PM ----------

دوست عزیز همه چیز بستگی به خودت داره،تو 2-3 روز آینده خوب فکر کن ببین میخوای چیکار کنی.اگرم این رشته ها رو دوست داری همین امسالو برو،ولی گفتم همه چیز بستگی به نظر خودت داره و هیچ کسی نمیتونه به جای تو تصمیم بگیره.
یه فکر بهتر دارم
اینا رو انتخاب کنم
یه ماه فکر کنم این روزا فکرم کار نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

felainy
09-08-2011, 21:04
آخه من میخوام IT بخونم و دوسش هم دارم ولی نمیدونم چرا به هر کی میگم میخوام اینو بخونم میگه آخه چرا IT ؟

بقیه که نمیخوان رشتتو بخونن.ببین تو اگه رشته ای بری که بهش علاقه داری 100% موفق تر از رشته ای که بهش علاقه نداری میشی.در ضمن تو میخوای یه عمر با رشتت زندگی کنی.

---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

[QUOTE=felainy;6346715]
یه فکر بهتر دارم
اینا رو انتخاب کنم
یه ماه فکر کنم این روزا فکرم کار نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

اینم فکر خوبیه.همین کارو کن چون اگه بعدا منصرفم شدی میتونی سال بعد کنکور بدی.:10::10:

saho69
09-08-2011, 21:05
واقعا اخه چرا IT?:31:
اوناییکه میگن اخه چرا ITنمیگن چرا ITنرو...
شاید راست میگن:27:
رتبت چند شده؟
:5:

pkr_legend
09-08-2011, 21:05
ای بابا شدیدا" موندم معماری علم و فرهنگ رو قبل از معماری شیراز بزنم یا بعدش!

M A H 3 A
09-08-2011, 21:07
دوستان من کد دفترچم سر کنکور A بود حالا تو کارنامم زده C و برای من ۲۱ ریاضی نزده گرفته ولی من ۸ تا نزده داشتم ریاضی هم هستم حالا به نظرتون باید چیکار کنم دارم دیوونه میشم
بهتره تلفنی پیگیری کنی یا تو سایت پرسش و پاسخ براشون توضیح بده!!! زودتر اقدام کن
نمیدونم چرا سازمان سنجش امسال اینقدر بی دقته !!
:41:

fmps
09-08-2011, 21:08
رتبت چند شده؟

نه نمیگن/3300 منطقه 2

lifepatogh
09-08-2011, 21:08
[QUOTE=lifepatogh;6346699]

---------- Post added at 09:56 PM ---------- Previous post was at 09:53ن.
یعنی چی تا قسمتی ابری امسال پذیرش مگه خیلی سخت شده که حتی غیرنتفاعیم معلوم نیست رشته های مهندسی اوردیانه؟؟؟؟؟؟؟؟، بودن کسایی که پارسال با45000مهندسی معماری وعمران وصنیع قبول شدن توغیرانتفاعی(بایکم اینوراونور)

ali.rajabiyan
09-08-2011, 21:13
1- اول اینکه چه کسی گفته بیشترین شرکت کننده مال منطقه 3هست؟منطقه 2 بیشترین شرکت کننده رو داره . اینو میشه از نسبت رتبه کشوری به رتبه منطقه در هر سه منطقه متوجه شد. منطقه 3کمترین شرکت کننده رو داره.

اگر این پست رو دیدی لطفا سریع پاسخ بده چون بدلیل محدودیت های پی سی ورلد نمی تونم فعلا پیام خصوصی بدم و هم این که احتمالا پستم دیر ثبت میشه ...

1. اما درباره اینکه به نقل از شما کی گفته منطقه 3 بیشترین شرکت کننده رو داره ؟ بی زحمت کارنامه های گزینه 2 رو نگاه کن منطقه 1 پارسال 54601 نفر جمعیت داشت و منطقه 2 ( 141525 نفر ) و منطقه 3 هم 191556 که مجموع جمعیت میشه 392192 ... ( البته من دقیق جمع نزدم ) امسال هم زده رتبه در سهمیه من ( منطقه 3 ) بین 157957 نفر در زیر گروه 5 شده 795 ... و رتبه کشوری من ( بدون اعمای سهمیه ) در زیر گروه 5 هم شده 3326 و این یعنی در منطقه 3 ای که من شرکت کردم 157957 نفر از 323410 نفر بودند . ( و این یعنی جمعیت بیشتر منطقه 3 ) اگر اشتباه از منه که واقعا ممنون میشم که آگاهم کنی ...

در ضمن شما نوشتید :

من به اشتباه زمان ثبت نام منطقه 3 رو زدم یعنی باید از منطقه 3 بیام به 1 ( منطقه من باید 1 باشه ) به نظر شما در پاسختون چپه نوشتید ( نوشتید از منطقه 1 برم به 3 ) ...

ایا منظورتون اینه که اگر از 3 بیام به 1 رتبه در سهمیه ام از 862 میرسه به 1000 ؟؟؟ ( روانشناسی دانشگاه فردوسی قبول میشم ؟ شما چه رشته های خوبی رو پیشنهاد می کنید در دانشگاه های بزرگ ؟ )

و در پایان آینکه آیا مطمئنا رتبه کشوری من بدون اعمال سهمیه در زیر گروه پنج 3326 ثابت خواهد ماند ؟؟

ali.rajabiyan
09-08-2011, 21:15

اگر این پست رو دیدی لطفا سریع پاسخ بده چون بدلیل محدودیت های پی سی ورلد نمی تونم فعلا پیام خصوصی بدم و هم این که احتمالا پستم دیر ثبت میشه

در ضمن شما نوشتید :

felainy
09-08-2011, 21:16
[QUOTE=felainy;6346715]
یعنی چی تا قسمتی ابری امسال پذیرش مگه خیلی سخت شده که حتی غیرنتفاعیم معلوم نیست رشته های مهندسی اوردیانه؟؟؟؟؟؟؟؟، بودن کسایی که پارسال با45000مهندسی معماری وعمران وصنیع قبول شدن توغیرانتفاعی(بایکم اینوراونور)

هر ساله ظرفیتا تغییر میکنه و به انتخاب افراد دیگه و به رشته ای که میخوای بخونی هم بستگی داره ولی فکر کنم بیاری.

---------- Post added at 10:16 PM ---------- Previous post was at 10:12 PM ----------

رتبت چند شده؟

دوست عزیز،واقعا آخه چرا دیگه چیه،اصلا به رتبه نباید زیاد کار داشت،اصل علاقه است که حرف اول رو میزنه.مثلا نفر اول کنکور 87(آقای فولادی قلعه)رفتن علوم کامپیوتر دارن میخونن.ایشون رفت دنبال علاقش پس موفقم میشه.

saho69
09-08-2011, 21:22
[QUOTE=lifepatogh;6346778]

هر ساله ظرفیتا تغییر میکنه و به انتخاب افراد دیگه و به رشته ای که میخوای بخونی هم بستگی داره ولی فکر کنم بیاری.

---------- Post added at 10:16 PM ---------- Previous post was at 10:12 PM ----------

دوست عزیز،واقعا آخه چرا دیگه چیه،اصلا به رتبه نباید زیاد کار داشت،اصل علاقه است که حرف اول رو میزنه.مثلا نفر اول کنکور 87(آقای فولادی قلعه)رفتن علوم کامپیوتر دارن میخونن.ایشون رفت دنبال علاقش پس موفقم میشه.
من خودم دارم ITمیخونم:27:

lifepatogh
09-08-2011, 21:24
[QUOTE=lifepatogh;6346778]

.
مثلامهندسی معماری(کارشناسی)یاعمران -شهرسازی وصنایع میشه؟؟؟

saho69
نه نمیگن/3300 منطقه 2

به نظرمن که اگه علاقه داری برو...
من خودم برق و عمران و...قبول بودم اما ITرفتم چون از درساش خوشم اومدهم رشته جدیدی هستش و جا واسه کار زیاد داره..
بقیه رشته ها خیلی شلوغ شده..:5:

felainy
[QUOTE=felainy;6346796]
من خودم دارم ITمیخونم:27:
خوب که چی؟؟؟؟؟؟:31:

shabeashegha
09-08-2011, 21:26
سلام
دوستان
شاید دام تهران و شهرستان+ پیراپزشکی ها البته اگه پسر باشین اگه نباشین دام تهران رو نمیارین

lifepatogh
[QUOTE=lifepatogh;6346796]
کی میدونه؟؟؟؟؟

felainy
[QUOTE=felainy;6346796]

همینطوری رو هوا که نمیشه گفت،رتبه،نمره کل،کدوم استان،فقط میخوای استان خودت بخونی؟؟؟؟؟؟؟

ahzo
09-08-2011, 21:27
با 8200 زیرگروه 4 سهمیه منطقه 1 تجربی میشه اقتصاد علامه قبول شد؟

lifepatogh
09-08-2011, 21:30
[QUOTE=lifepatogh;6346839]

همینطوری رو هوا که نمیشه گفت،رتبه،نمره کل،کدوم استان،فقط میخوای استان خودت بخونی؟؟؟؟؟؟؟
رتبه:18000-فرقی نداره یه دانشگاه خوب تویه شهری مثلامشهد

meragj2
09-08-2011, 21:33
دوستان کمک کنید:
6400 منطقه 1 بین المللی قبول میشه ؟‌
3000 منطقه 1 بورسیه ارتش دارو قبول میشه ؟

felainy
09-08-2011, 21:34
[QUOTE=felainy;6346857]

غیرانتفاعی که توی یه رشته خوب مثل برق و معماری قبولی.(از دیدگاه من)

meragj2
09-08-2011, 21:35
[QUOTE=felainy;6346857]
مشهد معماری خیام قبول میشی .
شاید رشته های وسط سجاد و دانشگاه امام رضا رو بیاری.

wayoo
09-08-2011, 21:36
با رتبه 20000 منطقه 1 شبانه مهندسی کامپیوتر یا فناوری اطلاعات یا هر مهندسی به جز کشاورزی شهرستان های نزدیک تهران قبول می شم؟ غیر انتفاعی چی؟
لطفا کمک کنید.

fmpr
09-08-2011, 21:36
در مورد سوال اخر شايد تا حدي بستگي به دانشگاه هم داشته باشه اما تو دانشگاه ما نرم و سخت فقط 17 واحد با هم تفاوت دارن...تفاوت اصلي نرم و سخت تو فوق ليسانس هست كه كلا ديگه از هم جدا ميشن!
اگر خواستين چارت نرم و سخت رو ميزارم.

میشه لطف کنید چارتتونو بذارید ؟ شما کدوم دانشگاهید ؟!

lifepatogh
09-08-2011, 21:41
[QUOTE=lifepatogh;6346871]
مشهد معماری خیام قبول میشی .
شاید رشته های وسط سجاد و دانشگاه امام رضا رو بیاری.
ممنون دوست خوبم :11::11::11:،نمیدونی روزانه یاشبانه چه رشته هایی بااین رتبه میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shabeashegha
09-08-2011, 21:44

در ضمن شما نوشتید :

خواهش میکنم وظیفم بود جواب بدم دوست عزیز
1_من که متوجه حرفاتون در مورد گزینه 2 و ... نشدم ولی شما به ضرایبه سهمیه مناطق بکنید متوجه میشین توزیع جمعیت چطوریه. رتبه 4000 کشوری توی منطقه یک حدود 1500 میشه (یعنی تعقریبا یک سوم) در منطقه دو 2000 میشه (یعنی یک دوم) و در منطقه 3 حدود 800 تا 1000 میشه (یعنی تقریبا یک چهارم)
حالا توضیح سهمیه: سهمیه یعنی شما با افراد هم سهمیه خودتون مقایسه میشین یعنی رتبه شما با افراد هم سهمیتون مقایسه میشه واسه همینه که سهمیه شاهد هر سال در ظاهر داره قویتر میشه چرا؟چون هر سال جمعیت شرکت کننده با سهمیه شاهد داره کمتر میشه برای همین رتبه 130000 شاهد یهو رتبه 700 سهمیه میاره! این به معنی این نیست که پارتی بازی شده (نمیخوام بگم شده یا نشده دنبال بحثش نیستم) به این معنیه که توی کل کسایی که سهمیه شاهد داشتن 700ام شده
حالا دوباره برگردیم سر بحث مناطق: وقتی کسی که توی کشور 4000 میشه و توی منطقه 800ام نشونه چیه؟نشونه جمعیت کمه شرکت کننده های اون منطقه است
2_ بله من اشتباه زدم از 1 به 3 برین در صورتی که شما از 3 قراره به 1 برین
با این تفاسیر رتبه شما چیزی بیشتر از 826 میشه شاید (فقط بر اساس تجربه میگم) بین 1000تا1100
3_ در مورد قبول شدنتون توی رشته مورد نظرتون چیزی نمیتونم بگم چون اطلاعی از رشته های علوم انسانی ندارم . ولی رتبه کشوری شما قطعا ثابت میمونه مگر اینکه تغییری در درصد یا معدل شما رخ بده

---------- Post added at 10:44 PM ---------- Previous post was at 10:41 PM ----------

جای نگرانی نیست . شما هرچه سریعتر تشریف ببرین تهران/ کریمخان/ سازمان سنجش آموزش. اونجا حضوری اعتراض بزنین . اینترنتی جواب سر بالا میدن

meragj2
09-08-2011, 21:51
[QUOTE=meragj2;6346889]
ممنون دوست خوبم :11::11::11:،نمیدونی روزانه یاشبانه چه رشته هایی بااین رتبه میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بستگی به قطبت داره ولی شبانه دانشگاهی مثل کرمان یا زاهدان (فرض کردم مشهدی) یا بیرجند قبول می شی 2 رشته هایی مثل مهندسی شیمی
(البته این نظر منه )

ali.rajabiyan
09-08-2011, 21:53
روی گزینه تشکر کلیک کردم ... اما خودت می دونی تشکر کمه !

ازت بسیار سپاسگزارم ... امیدوارم در تک تک مراحل زندگیت در پناه خدای بزرگ پـــــــــــــــــــیروز و سر بلند باشی ...

برام دعا کن در زمان پذیرش به مشکل نخورم ...

meragj2
09-08-2011, 21:57
_من که متوجه حرفاتون در مورد گزینه 2 و ... نشدم ولی شما به ضرایبه سهمیه مناطق بکنید متوجه میشین توزیع جمعیت چطوریه. رتبه 4000 کشوری توی منطقه یک حدود 1500 میشه (یعنی تعقریبا یک سوم) در منطقه دو 2000 میشه (یعنی یک دوم) و در منطقه 3 حدود 800 تا 1000 میشه (یعنی تقریبا یک چهارم)
حالا توضیح سهمیه: سهمیه یعنی شما با افراد هم سهمیه خودتون مقایسه میشین یعنی رتبه شما با افراد هم سهمیتون مقایسه میشه واسه همینه که سهمیه شاهد هر سال در ظاهر داره قویتر میشه چرا؟چون هر سال جمعیت شرکت کننده با سهمیه شاهد داره کمتر میشه برای همین رتبه 130000 شاهد یهو رتبه 700 سهمیه میاره! این به معنی این نیست که پارتی بازی شده (نمیخوام بگم شده یا نشده دنبال بحثش نیستم) به این معنیه که توی کل کسایی که سهمیه شاهد داشتن 700ام شده سهمیه شاهد تا 89 در حال کاهش بود اما پارسال یهو زیاد شد . امسال تعداد تقریبا اندازه پارساله.

امسال کلا سهمیه شاهد 11000 هستن (فرزندان جانباز آزاده و خانواده معزز شهدا)

Farshid72
09-08-2011, 22:01
ای بابا شدیدا" موندم معماری علم و فرهنگ رو قبل از معماری شیراز بزنم یا بعدش!
رتبه چیزاتونو لطف کنید بزارید

fmpr
09-08-2011, 22:01
بچه ها من امروز رفتم آموزش و پرورش منطقه ... آدرس یکی از مدارس رو داد و گفت اونجا انتخاب رشته میکنن ... 7500 میگیرن و راجع به تمام رشته ها برات توضیح میدن ( البته یه چندتاییشو نمیدونن چیه :دی مثل شیمی فناوری اطلاعات :دی ) و یه لیست 150 تایی از رشته هایی که بچه ها پارسال با وضعیت تو قبول شدن میدن ... خوبه به نظرم ... نمیدونم تو همه جا هست یا نه اما حتما اگه هست سربزنید و استفاده کنید :11:

Farshid72
09-08-2011, 22:03
سهمیه شاهد تا 89 در حال کاهش بود اما پارسال یهو زیاد شد . امسال تعداد تقریبا اندازه پارساله.

امسال کلا سهمیه شاهد 11000 هستن (همه مدلش روی هم)
منظورت چیه همه مدلش ؟؟؟ این آمارو از کجا گرفتی ؟

meragj2
09-08-2011, 22:16
منظورت چیه همه مدلش ؟؟؟ این آمارو از کجا گرفتی ؟
داوطلبان شاهد امسال 11000 نفر هستن .

منظورم فرزندان جانباز آزاده و خانواده معزز شهدا بود؛ همه با هم

---------- Post added at 10:16 PM ---------- Previous post was at 10:11 PM ----------

دوستان کمک کنید:
6400 منطقه 1 بین المللی قبول میشه ؟‌
3000 منطقه 1 بورسیه ارتش دارو قبول میشه ؟
دوستان اگر میتونین جواب بدین :
اینجا :

farid0485
09-08-2011, 22:19
اين نرم افزار انتخاب رشته گزينه 2 چقدر مورد اعتماده؟؟؟؟

lifepatogh
09-08-2011, 22:20
میشه راجع به قطبیت یکم توضیح بدین ؟؟؟؟/من تاحدودی اطلاع دارم،ممنون:11::11::11:

spider_man5225
09-08-2011, 22:22
سلام
بچه ها من رتبم 654 منطقه 3 شده و فقط به مکانیک و کمی به عمران علاقه دارم
فک میکنید بهترین دانشگاهی که بتونم برم کدومه؟
راستی ناحیه ی اولم(گلستان و مازندران و گیلان)
در باره ی مهندسی پزشکی کسی میتونه توضیحی بده؟
ممنون

mehdi fire
09-08-2011, 22:23
با رتبه ۵۴۰۰۰ منتطه دو میشه غیرانتفایی در اصفها
ن قبول شد حالا هر رشته ای؟ بومی خرم اباد

AHRokal
09-08-2011, 22:26
سلام

با 1500 پارسال نرم افزار علم و صنعت قبول نشدن....مهندسی پزشکی هم بیوالکتریک قبول نمیشی ولی اون دوتا گرایش دیگرشو احتمالا قبولی....برق بهشتی فکر کنم بهتر باشه ... البته بگم این حرف منه و سلیقه ی هرکس حتما با دیگری فرق داره....البته اون آمارهایی که دادم به شما مال 89 بود....امسال نمی دونم چه اتفاقی بیفته...موفق باشی!

meragj2
09-08-2011, 22:29
میشه راجع به قطبیت یکم توضیح بدین ؟؟؟؟/من تاحدودی اطلاع دارم،ممنون:11::11::11:
2 دفترچه کامل توضیح داده دربارش که.

AHRokal
09-08-2011, 22:31
[QUOTE=fmpr;6346465]بچه ها دوستم 1900 منطقه 1 شده ... رفته پیش مشاور گفته به علوم پایه فک کن ... دور پزشکی و پلیمر و معماری و صنایع رو خط بکش :18:

نه بابا...پارسال با این رتبه خیلی جاها قبول شدن....هرچند که امسال خیلی تغییرات زیاد بوده تو ظرفیتا ولی بعید می دونم با 1900 مجبور بشه به علوم پایه فکر کنه....پارسال با این رتبه شهرسازی و مواد دانشگاه تهران ، مهندسی شیمی علم و صنعت ، عمران نقشه خواجه نصیر ، هوافضا خواجه نصیر ، نرم افزار و سخت افزار بهشتی و .... رو قبول شدن!

*Necromancer
09-08-2011, 22:50
می گم وضعیت دانشگاه غیر انتفاعی چطوره؟
اگه بخوام تهران قبول شم ارزش داره بزنم غیر انتفاعی؟
شهریه ش واسه درسی مث گرافیک چقدره؟
از پیام نور بهتره؟

m6788
09-08-2011, 23:07
برو بچ یه سوال به نظرتون هوافضا مالک اشتر خوبه؟کلا دانشگاه مالک اشتر خوبه یا نه؟ آی تی صنعتی شیراز چطوره؟
کسی مهندسی اپتیک ولیزر نبوده که بدونه بازار کار داره یا نه؟و اصلا فوق و دکترا داره؟
الان شدیدا موندم بین هوافضای مالک و مکانیک باهنر!:41:

behdana
09-08-2011, 23:11
برو بچ یه سوال به نظرتون هوافضا مالک اشتر خوبه؟کلا دانشگاه مالک اشتر خوبه یا نه؟ آی تی صنعتی شیراز چطوره؟
کسی مهندسی اپتیک ولیزر نبوده که بدونه بازار کار داره یا نه؟و اصلا فوق و دکترا داره؟
الان شدیدا موندم بین هوافضای مالک و مکانیک باهنر!:41:

سلام
من یک نکته در این زمینه عرض کنم:
رشته هوافضا یکی از رشته هایی هست که دانشجوهای ایرانی نمیتونن در خارج(مثلا امریکا) ادامه تحصیل بدن. از طرفی دانشگاه مالک اشتر هم که وابسته به وزارت دفاع هست میشه قوز بالا قوز!
رشته و دانشگاه هر دو خوبند ولی اگر از کسانی هستید که علاقه به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارید قید هوافضای مالک رو بزنید.
موفق باشی

mohandes e ekhraji
09-08-2011, 23:13
سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز!من امسال برای بار سوم کنکور دادم و امسال هم باید برم دانشگاه رتبم هم جوری شده که پیام نور قبولم!خواستم بدونم پیام نورراول از لحاظ فرهنگی چجوریه؟خیلی مهمه برای من!بعد از لحاظ علمی چجوریه؟میگن سخت میگیرن!دانشگاه پیام نور بد و مورد دار مثل ازاد رودهن داریم؟من که تهران هستم میتونم شهرستان رو بزنم؟ساعت تشکیل کلاساش تو هفته چجوریه؟با تشکر:11:
به کمکتون نیازدارم کسی نیست جواب بده؟

m6788
09-08-2011, 23:28
من دفتر چه 89 رو با 90 مقایسه کردم مثلا توی 89 صنعتی اصفهان روزانه 130 تا میگرفت که تعداد زنو مرد رو مشخص نکرده.در دفترچه 90 نود نفرو مگیرن 63 به 27 تیمم مردا تیم بانوانو سوسک کرده:21:!حالا یه سوال اساسی اون موقع که چیزی از تعداد ننوشته نسبت زنها به مردا نصف و نصف بوده یا نه؟اگه اینطوری باشه امسال خانوما به شدت اوردوز میکنن بعد از نتایج!!!(دختره با 2000 میره ابرقو پسره با 20000 میره تهران)

pkr_legend
09-08-2011, 23:40
یاضی:

یک: 4812
دو:5494
سه:5566

moh72
09-08-2011, 23:50
سلام من یکی از انتخابام مهندسی کشاورزیه ولی نمیدونم کشاورزی ریاضی اونی هست که من میخوام
میخواستم بدونم از بین گرایشایی که ریاضی داره تو کدوم واقعا استینارو بالا میزنن میرن کشاورزی میکنن:31:
(منظورم اینه که مثل اقتصاد کشاورزی تئوری نباشه)

من دفتر چه 89 رو با 90 مقایسه کردم مثلا توی 89 صنعتی اصفهان روزانه 130 تا میگرفت که تعداد زنو مرد رو مشخص نکرده.در دفترچه 90 نود نفرو مگیرن 63 به 27 تیمم مردا تیم بانوانو سوسک کرده:21:!حالا یه سوال اساسی اون موقع که چیزی از تعداد ننوشته نسبت زنها به مردا نصف و نصف بوده یا نه؟اگه اینطوری باشه امسال خانوما به شدت اوردوز میکنن بعد از نتایج!!!(دختره با 2000 میره ابرقو پسره با 20000 میره تهران)
نه اون موقع هرکس رتبهش پایینتر بود اولویت داشت اینکارم دقیقا به همین خاطر کردن و اگه با همین روال پیش برن دخترا باید برن کهنه بچه بشورن :31:(مملکته داریم؟؟)

m6788
09-08-2011, 23:59
نه اون موقع هرکس رتبهش پایینتر بود اولویت داشت اینکارم دقیقا به همین خاطر کردن و اگه با همین روال پیش برن دخترا باید برن کهنه بچه بشورن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](مملکته داریم؟؟)
پس اینجوری برای بانوان شدیدا افتضاح میشه!!!
بله!مملکت ماهی هم داریم!مللکت به این میگن مملکت مردسالار
خداییشم خانوما فقط خیلی خیلی درس میخونن و جای پسرا رو اشغال میکنن ولی خلاقیت و پویایی ذهنیی رو که اونا دارن ندارن!

SepehrR
10-08-2011, 00:04
علوم با مهندسی فرق زیادی دارند ... چیزی حدود 40 واحد شاید.
توی علوم ریاضی خیلی مهمه .
در واقع علوم کامپیوتر رشته ای بین نرم افزار و ریاضی کاربردیه.
پیشنهاد که به خودت بستگی داره...
ولی به نظرم اینا به ترتیب :
نرم افزار
سخت افزار
علوم
کاردانی

در ضمن علوم کامپیوتر توی خارج از ایران یکی از تاپ ترین رشته هاست .
آقا در این ترتیب گزاری ، رشته فن‌آوری اطلاعات چه جوریاس؟

دوستان شهرسازی چه جور رشته ایه؟ فوق لیسانسش رو می شه معماری رفت؟ راحته یا نه؟
سوال منم هست. شهرسازی چه جوری رشته‌ایه؟ از نظر بازار کار و آینده و کاربردش در خارج از ایران...

در مورد عمران - نقشه برداری هم لطفاً یکم توضیحات بدین که وضعیت اون چه جوریاس....

farhad1122
10-08-2011, 00:13
ولی این تفکیک جنسیت که میگن به پسرها کمک میکنه به نظرم اشتباهه! مثلا مهندسی مکانیک صنعتی اصفهان 90 نفر میگیره که حدود 70 تا پسر و حدود 20 تا دختر میگیره! خوب سال های قبل هم که تفکیک جنسیتی نبود با همین نسبت تقریبا قبول میشدن چون رشته هایی مثل مکانیک برای بازار کار خیلی شاید برای یه دختر مناسب نباشه و دخترا زیاد نمیزنن! به خاطر کار توی شرایط سخت و دور از خونه و ....
رشته هایی که برا دخترا مناسبه هم سهمیه ها عادلانه تر تقسیم شده مثلا برا علوم پایه یا معماری نصف سهمیه پسرها و نصف سهمیه ی دخترهاست! با این وجود به نظر نمیرسه امسال شانس قبولی به نسبت سال قبل برا پسرها افزایش پیدا کنه! ... چون سال های قبل هم تقریبا به همین نسبت قبول میشدن!...

godwater1
10-08-2011, 00:18
سلام
می خواستم بدونم ایا کسی می دونه اخرین رتبه ای که سال پیش تو برق شهید رجایی شبانه شاخه قدرت یا الکترونیک شبانه رجایی در اومده چه رتبه ای داشته ؟ ایا امسال ممکنه خیلی تغییر کنه یعنی رتبه خیلی بهتر بخواد چون میگن ظرفیتای بعضی رشته ها زیادتر شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pour-homme
10-08-2011, 00:32
من اگر شبانه بزنم و نرم مطمئن باشم که مشکلی پیش نمیاد

moh72
10-08-2011, 00:34
خداییشم خانوما فقط خیلی خیلی درس میخونن و جای پسرا رو اشغال میکنن ولی خلاقیت و پویایی ذهنیی رو که اونا دارن ندارن!

با این حرفتون موافق نیستم بالاخره یه شرایطی گذاشتن هر کی اونارو داشته باشه میتونه بره دانشگاه حالا نمیشه که دبه در اورد گفت شما خلاق نیستین نمیتونین به نظر من این کارا به خاطره پویایی ذهن اینا نیست همونطور که گفتم کهنه بچه و شوهرداری و این حرفا :31:
ولی یه چیزی خیلی واسم ضد حال بود یکی از رشته های استان ما که منم مد نظرم بود دیدم فقط 45 نفر دختر برمیدارن رشتشم چی بود عمران؟؟!!!

آقا در این ترتیب گزاری ، رشته فن‌آوری اطلاعات چه جوریاس؟

سوال منم هست. شهرسازی چه جوری رشته‌ایه؟ از نظر بازار کار و آینده و کاربردش در خارج از ایران...

در مورد عمران - نقشه برداری هم لطفاً یکم توضیحات بدین که وضعیت اون چه جوریاس....
من تحقیق کردم اینارو یافتم:
● معرفی رشته مهندسی شهرسازی
مهندسی شهرسازی یکی از رشته های پر اهمیت و جذاب در مجموعه رشته های آزمون سراسری است که داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی می تواند آن را انتخاب کند.
در نیم قرن اخیر توجه بسیاری به رشته مهندسی شهرسازی شده است و دانشکده و کالجهای معروف بسیاری به آن روی آورده اند. این رشته، امروزه، کمک شایانی به حل معضلات در سطح شهر و کل جوامع کرده است و توانسته جایگاه ویژه ای برای خود کسب کند.
در کشور ما نیز نیاز بسیاری به متخصص و کارشناس در این رشته احساس شده و می شود و دانشگاههای مختلفی، سعی بر تاسیس و ایجاد این رشته نموده اند. در سطح مدیران کشور نیز کم کم، نیاز به رشته ای همچون شهرسازی احساس شده است و بسیاری از مدیران شهری سعی در فرا گرفتن این دانش، بصورت دانشگاهی و غیره داشته اند. به عنوان نمونه، در حالی که تا چند سال پیش، معدودی از شهرداران در سطح کشور، دارای تحصیلات در زمینه شهرسازی بودند، اما امروزه، این تعداد به شدت افزایش یافته و کم کم سایر مدیران نیز نیاز به کسب این دانش را احساس نموده اند.
علاوه بر انجام عملیات عمرانی، محاسبات سازه، بحثهای معماری و … که اکثرا بر روی تک بنا و یا یک محدوده مشخص متمرکز هستند، نیاز بسیار زیادی به رشته ای همچون شهرسازی احساس می شود تا بتواند علاوه بر این مباحث، در سطحی کلان تر وارد صحنه شده و بتواند مباحثی همچون اقتصاد، روان شناسی، آمار، سوانح طبیعی (زلزله و …)، مدیریت، حمل و نقل، ترافیک و … را با مسائل فوق ترکیب کرده و نتیجه ای بهینه را سبب شود.
رشته شهرسازی، در واقع مفصلی بین علوم گوناگون است، از علوم انسانی گرفته، تا علوم فنی و مهندسی، همانند عمران، تاسیسات، ترافیک، حمل و نقل و … و هنر، همانند طراحی، معماری و … .
● محورهای اصلی رشته مهندسی شهرسازی
در این رشته حداقل شش محور اصلی وجود دارد که در برنامه ریزی و طراحی شهر سرنوشت ساز است. که عبارت اند از:
۱) برنامه ریزی شهری
۲) برنامه ریزی حمل و نقل
۳) برنامه ریزی منطقه ای
۴) برنامه ریزی شبکه های زیرساختی
۵) برنامه ریزی محیط زیست
۶) طراحی شهری
ترکیب این شش دانش، متخصصان را قادر می کند که تمامیت پدیده ی شهر را مورد شناسایی قرار دهندو برای هدایت و کنترل توسعه ی آن تلاش کنند.
● بازار کار
این رشته هم اکنون در سطح جهانی دارای بازار کار فراوانی است و به علت نوپا بودن و همچنین به علت آن که دارای زمینه های کاری متفاوت و متنوعی است، هنوز بازار کار آن اشباع نشده است. به عنوان نمونه، کشور کانادا، بالاترین امتیاز را برای اشخاصی که دارای مدرک شهرسازی هستند، جهت مهاجرت و یا ادامه تحصیل، قائل است. توجه به این نکته حائز اهمیت است که تا ۵ سال پیش، این رشته تنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود داشته است و به تازگی در مقطع کارشناسی نیز فعالیتهایی صورت گرفته است، بنابراین با بازار کار اشباع از نیروی کار مواجه نیستیم.
از آن جا که این فارغ التحصیلان علاوه بر تواناییهای یک مهندس شهرساز، از نظر علمی و نظری وپژوهشی در یک زمینه خاص، معلومات بیشتری دارند، بدین جهت کارایی بیشتری نیز دارند و از مطالب فراگرفته شده می توانند در زمینه های طراحی و محاسباتی دقیق و تخصصی تر و همچنین پژوهشی ، استفاده نمایند. این گونه فارغ التحصیلان ضمن آن که می توانند در تمام محلیهای جذب فارغ التحصیلان کارشناسی مشغول به کار گردند، مسوولیتهای بالاتر و سنگین تر علمی،پژوهشی و اجرایی را به عهده می گیرند. پس از پایان دوره دکترای تخصصی ، امکان همکاری در دانشگاهها و سایر مراکز علمی و پژوهشی به عنوان عضو هیات علمی برایشان میسر می گردد.
زمینه های کاری رشته شهرسازی در ایران بسیار متفاوت و متنوع است، در بخش دولتی، در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، شهرداریها، وزارت کشور، استانداریها و سایر ارگانهای وابسته به وزارت کشور، وزارت مسکن و شهرسازی و… و در بخش خصوصی، در شرکتهای مهندسین مشاور شهرسازی، معماری، برنامه ریزی منطقه ای و … . در ذیل به برخی از زمینه های کاری اشاره می شود:
۱) تهیه طرحهای شهری و منطقه ای(جامع، تفصیلی، ساختاری، شهرستان، هادی)
۲) مشاوره در امور شهری و منطقه ای به مدیران و مسئولان رده بالا.
۳) فعالیت در شهرداریها.
۴) فعالیت در استانداریها.
۵) فعالیت در وزارتخانه های مربوطه(مسکن و شهرسازی، راه و ترابری، کشور).
۶) نظارت بر ساختمانهایی با ارتفاع بیش از ۸ طبقه بر طبق قانون.
۷) انجام پروژه های محوطه سازی، تفکیک زمین، طراحی محله و …
۸) برنامه ریزی و طراحی شهرکهای گوناگون (مسکونی، صنعتی، تجاری)
۹) برنامه ریزی و طراحی شهرهای جدید.
۱۰) مکان یابی عناصر و کاربریهای گوناگون شهری.
۱۱) توانایی راه اندازی و استفاده از سیستم GIS.
۱۲) فعالیت گروهی با سایر تخصصها در پروژه های گوناگون.
۱۳) فعالیت در مشاوران خصوصی و نیمه خصوصی شهرسازی، معماری، راه و ساختمان، طراحی شهری، برنامه ریزی منطقه ای و….
۱۴) تدریس دانشگاهی (که امروزه به علت افزایش تعداد دانشگاهها و پذیرفته شدگان در این رشته، به شدت با کمبود استاد مواجه هستیم).
۱۵) استفاده از تخصص رشته های دیگر و این رشته بصورت توام و در نتیجه افزایش کارآیی و تاثیرگذاری (همانند استفاده مشترک از رشته عمران و شهرسازی که می تواند علاوه بر مسائل سازه و عمرانی، زمینه کاری در مباحثی همچون، مطالعه طرحهای بالادست، محوطه سازی، مسائل طراحی و … را فراهم آورد).
● ادامه تحصیل
زمینه ادامه تحصیلات در مقطع دکتری در این رشته، چه در خارج و چه در داخل و بویژه بورسیه از سازمانهای گوناگون وجود دارد. لازم به ذکر است که رشته شهرسازی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ایران دانشجو می پذیرد. در مقطع کارشناسی، نخستین گروه از دانشجویان رشته شهرسازی در سال ۱۳۸۲ فارغ التحصیل شدند. ولی در مقطع کارشناسی ارشد، این رشته از سابقه طولانی برخوردار است و در مقطع دکترا نیز تعدادی از دانشگاه های کشور شروع به فعالیت کرده اند و دانشجویانی نیز فارغ التحصیل شده اند.
● توان مندی ها و ویژگی های لازم
دانشجوی رشته ی شهرسازی باید اطلاعات عمومی خوبی داشته باشد و در دانشگاه نیز به این اطلاعات عمق و وسعت بیشتری ببخشد. رشته ی شهرسازی نیاز به مطالعه ی زیاد، کارهای فیزیکی گسترده و برداشت های میدانی بسیاری دارد و به همین دلیل دانشجو باید وقت زیادی را به آن اختصاص دهد. هم چنین باید قدرت تحلیل بالایی داشته و در طراحی زبردست باشد. به خصوص دانشجویان رشته ی کارشناسی ارشد طراحی شهری که باید در طراحی توانا باشند. برای همین در آزمون کارشناسی ارشد این رشته، امتحان طراحی گرفته می شود. دانشجوی این رشته باید با طراحی و مفاهیم هنری مثل روان شناسی رنگ ها آشنا باشد و در عین حال به مفاهیم تکنیکی و اصول فنی کار مثل نقشه برداری، رسم فنی، پرسپکتیو، هندسه ی فضایی ، مدل سازی، ریاضی و مسایل انسانی و علاقه مند باشد و بداند که در طی تحصیل باید کارهای تحقیقاتی و عملی بسیاری انجام دهد.
در سطح کارشناسی از دانشجوی شهرسازی انتظار می رود که دید هندسی و درک فضا داشته باشد و بتواند در طراحی، فضا را به صورت دوبعدی و سه بعدی تصویر کند. هم چنین باید در ریاضیات به ویژه آمار مسلط باشد چون جمع آوری و تحلیل اطلاعات تحقیقات این رشته، نیاز به آمار و تحلیل آماری دارد و در نهایت تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی با کامپیوتر در دنیای امروز عامل مهمی در موفقیت یک دانشجو است.
● درس های مهم در این رشته
ضرایب و عنوان درس های اختصاصی رشته ی شهر سازی در آزمون سراسری به شرح زیر است: ریاضیات:۴، فیزیک مکانیک:۴، شیمی:۱
برخی از دروس‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل عبارت اند از: شهرشناسی،‌ درک‌ و بیان‌ محیط‌ شهری‌، بوم‌شناسی‌ طبیعی‌ و ریاضیات‌ در شهرسازی‌، کارگاه‌ بیان‌ تصویری‌، کاربرد هندسه‌ در شهرسازی‌ ،زبان‌ تخصصی‌ .کاربرد نقشه‌برداری‌، کاربرد رایانه‌ در شهرسازی‌، تاریخ‌ و فرهنگ‌ شهرنشینی‌ جهان و ایران‌، آشنایی‌ با مبانی‌ معماری‌ وساختمان‌، مبانی‌ مهندسی‌ شبکه‌ حمل‌ و نقل‌، کارگاه‌ مهندسی‌ شبکه‌ حمل‌ و نقل‌‌، مبانی‌ مهندسی‌ تأسیسات‌ شهری‌، کارگاه‌ مهندسی‌ تأسیسات‌ شهری‌، طراحی‌ و کاربرد نظام‌ اطلاعات‌ ، آمار و روش‌های‌ کمی‌ ، آشنایی‌ با مصالح‌ و ساخت‌ ، جغرافیای‌ شهری‌ ، جامعه‌شناسی‌ شهری‌ ، اقتصاد شهری‌ ، کارگاه‌ مطالعات‌ شهری‌، مبانی‌ و روش‌های‌ برنامه‌ریزی‌ شهری‌ ، مبانی‌ و روش‌های‌ طراحی‌ شهری‌ ، کارگاه‌ برنامه‌ریزی‌ شهری‌، کارگاه‌ طراحی‌ شهری‌، مبانی‌ و روش‌های‌ برنامه‌ریزی‌ مسکن‌ ، کارگاه‌ برنامه‌ریزی‌ مسکن‌، کارگاه‌ طرح‌های‌ اجرایی‌ ، شناخت‌ فضاهای‌ شهری‌ ایران‌ ، روش‌ تحقیق‌ در شهرسازی‌ ، کارگاه‌ آماده‌ سازی‌ زمین‌، کارگاه‌ برداشت‌ کاربری‌ ، طرح‌ نهایی‌.
● دانشگاه هایی که در رشته مهندسی شهرسازی پذیرش می کنند
رشته شهرسازی از سال ۱۳۶۵ در دانشگاه تهران تدریس می شود. قبل از انقلاب نیز برای مدت کوتاهی در سالهای ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ این رشته در دانشگاهها تدریس می شد. پس از دانشگاه تهران، در سال ۱۳۶۹، دانشگاه شهید بهشتی (دانشکده معماری و شهرسازی) در این رشته دانشجو پذیرفت. سپس دانشگاههای علم و صنعت، تربیت مدرس، شیراز ، هنر اصفهان و آزاد اسلامی نیز جهت تربیت کارشناسان شهرسازی اقدام به پذیرش دانشجو کردند. هم اکنون رشته مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی ارشد دو گرایش زیر را شامل می شود: برنامه ریزی شهری و طراحی شهری.
واحد دانشگاهی/ مقطع پذیرش/ سایت ایتنرنتی
دانشگاه شیراز/ کارشناسی – کارشناسی ارشد /
دانشگاه تهران/ کارشناسی – کارشناسی ارشد- دکتری/
دانشگاه تربیت مدرس/ کارشناسی ارشد/
دانشگاه شهید بهشتی/ کارشناسی ارشد/
دانشگاه علم و صنعت/ کارشناسی ارشد/
دانشگاه هنر اصفهان/ کارشناسی و کارشناسی ارشد /
دانشگاه تربیت مدرس/ کارشناسی ارشد/
دانشگاه ارومیه/ کارشناسی/
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ac.ir
دانشگاه امام خمینی قزوین/ کارشناسی/
دانشگاه گیلان/ کارشناسی/
دانشگاه مازندران (بابلسر)/ کارشناسی/
دانشگاه هنر (کرج)/ کارشناسی/
دانشگاه شهر کرد/ کارشناسی/
دانشگاه کردستان/ کارشناسی/
دانشگاه فردوسی مشهد / کارشناسی/
دانشگاه یزد/ کارشناسی/
دانشگاه بجنورد/ کارشناسی
● وقتی شهر را می سازی، روز هم باید داشته باشی…
اولین بار سال ۱۹۴۹ پروفسور کارلوس ماریا دلاپائولرا، استاد دانشگاه بوینوس آیرس آرژانتین، ۸ سپتامبر را به عنوان روز جهانی شهرسازی بنیانگذاری کرد و امسال ۵۶ سالی ست که این روز را در بیش از ۴۰ کشور دنیا جشن می گیرند. کشورهایی مثل کانادا، جامائیکا، استرالیا، ایالات متحده، هلند، انگلستان، سریلانکا، پاکستان و… از این جمله هستند کشور ما از دوسال گذشته به جمع این کشورها پیوسته است.
● چرا مهندسی شهرسازی را انتخاب می کنیم ؟
▪ جون ترکیبی از ریاضیات ، هنر و علوم محیطی است.
▪ چون هیچ فارغ التحصیل مهندسی شهرسازی به دنبال کار نمی گردد.
▪ چون امکان گرفتن بورس تحصیلی برای اعزام به خارج از کشور وجود دارد.
▪ چون امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترا در ایران وجود دارد.
▪ چون در دانشگاه شیراز در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارایه می شود.
▪ چون باعث رشد خلاقیت ، نوآوری و مهارت فردی و گروهی می شود.

● درس های رشته
۱ آشنایی با برنامه‌ریزی و طراحی محیط
۲ آشنایی با مبانی معماری و ساختمان
۳ آشنایی با مصالح و ساخت
۴ آشنایی با منظرسازی شهری
۵ آمار و روش‌های کمی در شهرسازی
۶ اقتصاد شهری
۷ انقلاب اسلامی و ریشه‌های آن
۸ بلایا و س*****تگاه‌های انسانی
۹ بوم‌شناسی طبیعی و انسانی
۱۰ تاریخ اسلام
۱۱ تاریخ و فرهنگ شهرنشینی جهان
۱۲ تربیت بدنی ۲
۱۳ جامعه شناسی شهری
۱۴ جغرافیای شهری
۱۵ حقوق و قوانین شهری
۱۶ درآمدی بر شهرشناسی
۱۷ درک و بیان محیط شهری
۱۸ روش تحقیق در شهرسازی
۱۹ زبان تخصصی
۲۰ زبان خارجی
۲۱ سمینار شهرسازی
۲۲ شناخت فضاهای شهری ایران
۲۳ طراحی و کاربرد نظام اطلاعات
۲۴ طرح نهائی
۲۵ علم و هنر شهرسازی
۲۶ فارسی
۲۷ مبانی اقتصاد
۲۸ مبانی جامعه‌شناسی
۲۹ مبانی جغرافیا
۳۰ مبانی مهندسی تاسیسات شهری
۳۱ مبانی مهندسی شبکه حمل و نقل
۳۲ مبانی و روشهای برنامه ریزی مسکن
۳۳ مبانی و روشهای برنامه‌ریزی شهری
۳۴ مبانی و روشهای طراحی شهری
۳۵ متون اسلامی (آموزش زبان عربی)
۳۶ مدیریت و سازمان اجرایی شهری
۳۷ معارف اسلامی ۲
۳۸ کاربرد رایانه در شهرسازی
۳۹ کاربرد ریاضیات در شهرسازی
۴۰ کاربرد نقشه‌برداری در شهرسازی
۴۱ کاربرد هندسه در شهرسازی
۴۲ کارگاه آماده‌سازی زمین
۴۳ کارگاه برداشت کالبدی
۴۴ کارگاه برنامه‌ریزی شهری (کاربری زمین)
۴۵ کارگاه برنامه‌ریزی مسکن
۴۶ کارگاه بیان تصویری ۱
۴۷ کارگاه بیان تصویری ۲
۴۸ کارگاه طراحی شهری
۴۹ کارگاه طرحهای اجرایی
۵۰ کارگاه مطالعات شهری
۵۱ کارگاه مهندسی تاسیسات شهری
۵۲ کارگاه مهندسی شبکه حل و نقل
منبع:چون کپی کرده بود نمیزارم(چنتا سایت عینا این مطلبو زده بودن:13:)

godwater1
10-08-2011, 00:43
سلام
می خواستم بدونم ایا کسی می دونه اخرین رتبه ای که سال پیش تو برق شهید رجایی شبانه شاخه قدرت یا الکترونیک شبانه رجایی در اومده چه رتبه ای داشته ؟ ایا امسال ممکنه خیلی تغییر کنه یعنی رتبه خیلی بهتر بخواد چون میگن ظرفیتای بعضی رشته ها زیادتر شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ثواب داره اگه بگید!:41:

حنّانه
10-08-2011, 00:55
نظرتون راجع به ادامه تحصیل در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه پیام نور چیه؟

godwater1
10-08-2011, 01:00
سلام

pour-homme
10-08-2011, 02:14
سلام

منم همین سوال را دارم

sokhanman
10-08-2011, 02:49
درود
می خواستم بدونم با رتبه ی 9759 در زیرگروه 1 ، سهمیه منطقه 2 ، رشته ریاضی، رتبه کل در سهمیه10184،پسر،بومی البرز غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران مهندسی صنایع و یا کاردانی مخابرات هواپیما (فرودگاه مهرآباد)قبول می شوم یا خیر؟
با سپاس فراوان

newman222
10-08-2011, 03:11

به خدا دارم کلافه میشم!
نمی دونم این مشکلش از کجاست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم چند بار زدم همینو گفت ولی با روش سوم،ورود با شماره پرونده کد ملی سریال شناسنامه وارد شدم،در ضمن اطلاعاتت رو یه بار دیگه چک کن.:10::10:
من هر کاری میکنم نمیشه
از روش اول و سوم سعی میکنم و این پیام رو میگیرم
مناسفانه رمز کارت رو هم ندارم که از روش دوم امتحان کنم!

saho69
10-08-2011, 04:07
نه قبلا هم همینطور بوده واسه رشته های مهندسی البته..
که بنظرم تو رشته های مهندسی یکم به نفع خانوماس...
والبته رشته های علوم پایه به ضررشون...:5:

ali.rajabiyan
10-08-2011, 04:14

به خدا دارم کلافه میشم!
نمی دونم این مشکلش از کجاست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رمز رو ندارم ولی از دو روش خواستم وارد بشم ولی هر دوبار همین پیام رو داد[/I]

من هر کاری میکنم نمیشه

برای منم همین جوری بود من از روش نخست رفتم همین پاسخ رو داد

از روش دوم رفتم که وارد شد !

از سیستم پاسخگویی سنجش استفاده کن ( هر چند زیاد پاسخگو نیست )

یا زنگ بزن به سازمان سنجش اونجا کمکت می کنند ...9 الي 88923595 - (021)

راستی حتما با مرورگر Internet Explorer وارد سایت شو .

*Necromancer
10-08-2011, 04:20
کسی اگه در مورد دانشگاه غیر انتفاعی اطلاعاتی داره بگه لطفا"

felainy
10-08-2011, 06:59
من اگر شبانه بزنم و نرم مطمئن باشم که مشکلی پیش نمیاد

100%.:10::10:

shifter
10-08-2011, 07:55
میشه لطف کنید چارتتونو بذارید ؟ شما کدوم دانشگاهید ؟!
بله..فقط چون اسكنر ندارم ازشون عكس گرفتم...مال نرم افزار هم زياد كيفيتش خوب نشده ...ببخشيد:20:
دانشگاه شهيد باهنر كرمان...

saeed 1428
10-08-2011, 08:26
بله..فقط چون اسكنر ندارم ازشون عكس گرفتم...مال نرم افزار هم زياد كيفيتش خوب نشده ...ببخشيد:20:
دانشگاه شهيد باهنر كرمان...

ین دو تا رشته چقدر باهم تفاوت دارند؟

felainy
10-08-2011, 08:27
بچه ها من الان انتخاب رشتمو کردم.اما بالای صفحه در مکان تاریخ وساعت انتخاب رشته نوشته 10:06:00 اما وقتی که من انتخابمو کردم 09:06:00 بود.این که مشکلی پیش نمیاره؟؟؟؟:10:

ahzo
10-08-2011, 08:46
من برا پیام نور کارت نخریده بودم اما الان می خوام پیام نور هم انتخاب کنم راهی نیست که الان دوباره بتونم کارت پیام نور بگیرم و انتخاب کنم

M A H 3 A
10-08-2011, 08:56
من برا پیام نور کارت نخریده بودم اما الان می خوام پیام نور هم انتخاب کنم راهی نیست که الان دوباره بتونم کارت پیام نور بگیرم و انتخاب کنم
نه نمیشه ؛ شما الان پیام نور مجاز نشدید.

farid0485
10-08-2011, 08:56

فكر نمي كنم ...آخرين مهلت زماني بود كه كارت ورود به جلسه رو دادن...

avator20002000
10-08-2011, 09:30
بچه ها من الان انتخاب رشتمو کردم.اما بالای صفحه در مکان تاریخ وساعت انتخاب رشته نوشته 10:06:00 اما وقتی که من انتخابمو کردم 09:06:00 بود.این که مشکلی پیش نمیاره؟؟؟؟:10:
نه مشکلی پیش نمی اره.احتمالا کامپیوترتون با ساعت سایت اختلاف داشته اونجوری گفته

final
10-08-2011, 09:52
سلام خسته نباشید یک سوال داشتم یکی از دوستان من رشتش تجربیه و کنکور داده
ایا پیام نور رشته حقوق میتونه بزنه ؟ چون رشتش تجربیه یا نه؟
ممنون و متشکر از رسیدگیتون

saeed 1428
10-08-2011, 10:00
با رتبه 11700 ریاضی بمونم برای سال بعد (علاقه مند به رشته کامپیوتر.کرج)؟نظرتون چیه؟

final
10-08-2011, 10:01

به خدا دارم کلافه میشم!

من هر کاری میکنم نمیشه

ببین بعضی مواقع که میخوای وارد شی این پیغام رو میده سعی کن اگه حروف کد رهگیریت بزرگه بزرگ تایپ کنی و اونایی هم که کوچیکه کوچیک و همین طور عبارت داخل کادر رو اونوقت فکر کنم درست بشه
موفق باشی

saeed 1428
10-08-2011, 10:06
انتخاب رشته مجازين كنكور سراسري با دو شيوه تحصيلي براي اولين بار
رييس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش از انتخاب رشته مجازين كنكور سراسري با دو شيوه تحصيلي براي نخستين بار در كشور خبر داد.

عبدالامير عرفي در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، با اشاره به اعلام نتايج كنكور سراسري و احتساب سوابق تحصيلي داوطلبان در كنكور اظهار كرد: كنكور امسال يك گام بسيار بزرگ در اجراي مصوبه مجلس شوراي اسلامي كه قانون گزينش دانشجو را تصويب كرده، بود.

وي افزود: با تدبير و حمايت هاي وزير آموزش و پرورش امسال براي اولين بار سوابق تحصيلي دانش آموزان در كنكور 25 درصد تأثير گذاشت.

عرفي با اشاره به اينكه ممكن است برخي داوطلبان كنكور از تاثير سوابق تحصيلي در نتيجه نهايي كنكور نگران باشند تصريح كرد: برخي داوطلبان كنكور از اين بابت كه اگر از موضوع تأثير گذاري سوابق تحصيلي در كنكور مطلع بودند، عملكرد بهتري در زمان امتحانات نهايي از خود نشان مي دادند.

وي ادامه داد: با تصميمي كه در كارگروه تشكيل شده در اين باره گرفته شد، مقرر شد بعد از اعلام نتايج كنكور، دو رتبه براي داوطلبان نمايش داده شود كه يك نمره نهايي كنكور با احتساب 25 درصد سابقه تحصيلي و يك نمره بدون احتساب سوابق تحصيلي خواهد بود.

*دانش آموزان داراي سوابق تحصيلي ضعيف نگران انتخاب رشته نباشند

عرفي با بيان اينكه با اين روش ها مجازين به انتخاب رشته مي توانند به دو شيوه تحصيلي نسبت به انتخاب رشته اقدام كنند خاطرنشان كرد: اين تصميم از آن جهت گرفته شده است كه داوطلباني كه نگراني نسبت به سوابق تحصيلي اشان داشتند اما در كنكور عملكرد خوبي داشته اند بتوانند در كنكور موفق باشند.

وي گفت: داوطلبان مي توانند از دو رتبه اعلام شده هر كدام را كه براي انتخاب رشته آنها موثرتر است برگزينند.

منبع: خبرگزاري پانا

mehrdad_ati
10-08-2011, 11:18
کجا بود 2 رتبه ؟ با ما که یدونه رو هم به زور داده :دی

M A H 3 A
10-08-2011, 11:37
بچه ها وقتی انتخاب رشته می کنی شماره کاربری میخواد ، باید کدومو وارد کنیم؟

felainy
10-08-2011, 12:00
بچه ها وقتی انتخاب رشته می کنی شماره کاربری میخواد ، باید کدومو وارد کنیم؟

کلا 3 حالت داره،من که چیزی به عنوان شماره کاربری ندیدم!!:18:
در ضمن هر داوطلب فقط یک بار قادر به ویرایش انتخاب رشته خودش هست که زمانش طبق اعلام سازمان سنجش:از تاريخ بيست و پنجم مرداد ماه 90 تا بيست و ششم مرداد ماه 90 نسبت به ويرايش اطلاعات انتخاب رشته خود اقدام نمايد.

tariran0
10-08-2011, 12:10
بچه ها کانون نرم افزار انتخاب رشته 90 نداره؟؟؟

Samba
10-08-2011, 12:22
بچه ها کانون نرم افزار انتخاب رشته 90 نداره؟؟؟

گمون نكنم ولي كانون شهر ما از نرم افزار سركان براي انتخاب رشته استفاده ميكنه

M A H 3 A
10-08-2011, 12:37
چرا داره باید یری بخری .یک پکیج که یه مجله ی معرفی رشته ها ست با سی دی انتخاب رشته .
نرم افزار سرکان به نظر من دقیق نیست چون من که رفتم مشاوره بهم گفتن بیشتر به سی دی توجه کنم تا سرکان!

tariran0
10-08-2011, 12:38

سرکان چطوره؟
مال کجاست؟
پولیه؟

M A H 3 A
10-08-2011, 12:43
سرکان چطوره؟
مال کجاست؟
پولیه؟
اره ،باید بری نمایندگی های کانون برات انتخاب رشته ی مجازی میکنن.

Haniiii
10-08-2011, 12:54
سرکان رو دونه ای نمیشه خرید ؟!

leon scott kendy
10-08-2011, 12:57
سلام بچه ها خوبید
بچه ها من به زتبم که نگاه می کنم فقط کاردانی قبولم
می خواستم یکدونه کارشناسی پیدا کنم تو رشته ی عمران هر کجای این ایران باشه ایراد نداره البته غیر انتفایی
یک جایی رو می خوام که یک احتمالیی باشه که قبول بشم درصدکم هم باشه مشکلی نیست فقط یکی باشه
یکی دنبال کارشناسی عمران یکی هم معماری یکی هم it می شه بهم بگید
رتبه ام اینه 56996
ببنید تهش شانسم چی کارشناسی میارم
چیز دیگه ای هم بود بگید ممنون می شوم

Haniiii
10-08-2011, 12:57
رتبه بندی دانشگاه های ایران

amir_rahmani
10-08-2011, 13:06
دوستان ماجرای دفترچه A را کسی شنیده؟! و اینکه چرا ماهایی که +18 شده معدلمون ستاره دار نشدیم؟

ali.rajabiyan
10-08-2011, 13:07
سلام ، از دوستان کسایی که درباره این رشته ها به صورت تجربی آگاهی دارند یا توی فامیلشون این رشته ها هست کمک می خوام تا بی زحمت برام توضیح بدهند این رشته ها چی هست ؟ وضع اشتغالش چطوره و غیره ... ( درباره این رشته ها توی اینترنت تحقیق کردم ولی کافی نیست ) از طرفی نمی خوام 25000 -15000 تومان به این مشاوران انتخاب رشته بدم ... با سپاس ... بی زحمت سریع تر پاسخ بدین تا انتخاب رشته کنم ...

رتبه سهمیه من 1000 علوم انسانی و 3600 کشوری
شهر : مشهد مقدس

علوم اجتماعی
علوم تربیتی ( مدیریت و برنامه ریزی اموزشی )
باستان شناسی
مشاوره و راهنمایی
علوم تربیتی ( تکنولوژی اموزشی )
جغرافیا و برنامه ریزی شهری
ژئومورفولوژی
آب و هوا شناسی
تاریخ

leon scott kendy
10-08-2011, 13:09
سلام بچه ها خوبید
می خواستم یکدونه کارشناسی پیدا کنم تو رشته ی عمران هر کجای این ایران باشه ایراد نداره البته غیر انتفایی
یک جایی رو می خوام که یک احتمالیی باشه که قبول بشم درصدکم هم باشه مشکلی نیست فقط یکی باشه
رتبه ام اینه 56996

بچه ها اگه ممکنه جواب من رو زود بدین به فردا نکشه زود تعین رشتم رو کامل کردم بروم

M A H 3 A
10-08-2011, 13:19
دوستان ماجرای دفترچه A را کسی شنیده؟! و اینکه چرا ماهایی که +18 شده معدلمون ستاره دار نشدیم؟
دفترچه ی منم A بود دو تا از درسام درصداش کم شده بود !:41:معدلم منم همینطور بود ولی ستاره دار نشدم میگن چون نمره ی کل علمی از نمره ی کل سوابق تحصیلی بهتره علامت ستاره نذاشتن!

ali.rajabiyan
10-08-2011, 13:20
به کمکتون نیازدارم کسی نیست جواب بده؟

سلام ، پیش از اینکه بخواید پاسخ منو آغاز به خواندن کنید باید بگم موضوعی رو که در پاسختون خواهم گفت هم کلیه و هم تجربی اما شما این موضوع رو باید تنها و تنها دیدگاه شخصی من بدونید نه هیچ چیز دیگه ای ممکنه کسایی باشند با دیدگاه متفاوت و کاملا درست تر از من ... پس شما پژوهش خودتون رو درباره پیام نور ادامه بدید و اما موضوع :

ببینید من سال 86 رتبه ام 7000 ( علوم انسانی ) شد ، حالا انتخاب رشته ام بد بود یا چی نمی دونم خلاصه بالاجبار رفتم توی این دانشگاه پیام نور ( واحد مشهد ) ... از چی چیش براتون بگم افتضاح بود افتضاح ... یادمه وقتی یک ترم تموم می شد گاهی باید صبر می کردی تا پایان یا مابین ترم بعد پاسخشو می گرفتی ... و باید بنا بر احتمال قبولیت توی اون درس انتخاب واحد می کردی که اگر قبول نشده بودی ... بگذریم !

در ترم 1 شماره صندلی خانوم ها و آقایون رو روی یک برد زده بودند اگر بدونید چه افتضاحی بود ... هر چند ترم های بعد دوباره این مسئله رو من ندیدم ...

مسئله بعد شماره کارت دانشجوییت بود و مسائل مربوط به اون که یادمه چندین بار ما رو از خونه کشیدند واسه حل این مسئله ، جایی هم که می خواست به این مسئله رسیدگی کنه شلوغ بود ... فکر کنم بزرگترین صف عمرم رو تا کنون اونجا دیدم ... یک بار هم یادمه روزه بودیم که همین بلا سرمون اومد ( پوست کندن )

مسئله بعد ورودی فراگیر ها بود که من فکر کنم در آینده نزدیک اعتبار پیام نور رو خدشه دار کنه ...

یک رویداد دیگه هم زمان تحصیل روی داد ... یادمه ترم 2 بود که روی چند تا از برد ها اینا به نظر خواسته بودن با دانشجو ارتباط بر قرار کنند روی یکیشون کاریکاتور یک پسره بود که از دختره ساعت پرسیده بود ... بالا تصویر نوشته بود : از فرصت ها استفاده کنید !!!

اینقدر از این مسائل آزار دهنده بود که گفتنش زمان زیادی رو می خواد ! خلاصه همین مسائل و یک سری مسائل دیگه باعث شد که من انصراف بدم و دوباره امسال کنکور شرکت کردم ...

از این حرف ها گذشته میگن ( میگن ) بعد از خروج من از دانشگاه خیلی از مسائل حل شده !!! و دیگه دانشجو رو مانند زمانی که من بودم پوست نمی کنن ! اینشو دیگه من نمی دونم !

درباره اون بعد 1. فرهنگی که پرسیده بودی من عمرا اصلا به هیچ وجه پیام نور رو بهت پیشنهاد نمیکنم و 100 البت به شما هم همون مسائلی رو گفتم که به دوستام گفتم که نرن ! ( البته اگر این تنها انتخابه و فکر می کنی انتخاب بهتری نخواهی داشت حتما برو ) راستی بسته به اینکه نظرت از بعد فرهنگی چی باشه !!؟ 2. از نظر علمی هم که گفتم من اطلاعات خاصی درباره پیام نور ندارم فقط یکم شاید با وجود فراگیر ها در آینده اعتبارش خدشه دار بشه ( که اینم دیدگاه منه ) باید به پژوهشت ادامه بدی و 3. من سخت گیری ای رو سر نمره ندیدم زمان ما دروس تستی کاملا به امتحان پایان ترم ربط داشت و استاد هیچ دستی در نمره دهی نداشت و امتحان های میان ترم هم عملا بی تاثیر بود ولی دروس تستی تشریحی تا حدودی داستانش فرق می کرد ... ( البته فکر کنم نحوه نمره دهی دروس هم با 3 یا 4 سال پیش فرق کرده درست نمی دونم ) 4. اصلا نام اون دانشگاهی رو که گفتی رو نشنیدم 5.ساعت کلاس ها هم در روزهای هفته متغیر بود ...

راستشو بخواین فکر می کنم نظر جامعه زیاد درباره پیام نور جالب نباشه انتخابش با خودتونه ...

اما نکته مثبتی هم داره اون چیه !؟ اون اینه که من الان چند نفر رو میشناسم که 8 سال پیش با اینکه پیام نور خوندن و وقت کمتری رو برای کلاس ها گذروندند الان دستشون از خیلی ها جلوتره ... به دیدگاه من این به خودت نگاه می کنه تا بتونی کار رو تو چنگت بگیری ... پس تا حدودی فراتر از اینکه کجا بخونید باید یادتون باشه که چطور بخونید ... اگر خوب دروس رو یاد بگیرید به دیدگاه من می تونید در بازار کار از خیلی ها که درسشون رو در دانشگاه های روزانه خوندند پیشی بگیرید ...

اگر پرسش دیگری بود در خدمتم ... پیــــــــــــــــــروز و سربلند باشید ...

Odcolon
10-08-2011, 13:20
رشته ریاضی - سهمیه شاهد
نمره کل نهايي : 4200
رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه): 150,000
رتبه کل در سهميه : 1750
آخرين رتبه مجاز در سهميه : 2404
. _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ ._
یه جایی نوشته بود با استفاده از سهمیه شاهد اگر 85% آخرین فرد قبول شده تو اون رشته رو بیاری قبول میشی .
حالا به نظرتون با این رتبه و سهمیه ای که دارم کجا رو بزنم ؟! می تونم تهران قبول بشم ؟

mehrdading
10-08-2011, 13:48
لطفا جواب دهید
باتشکر!

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:43 PM ----------

مثلا کسی که هسته ای خونده با کسی که اتمی خونده کنکور ارشد شون یکی هست؟؟
لطفا جواب بدهید!!

mehrdading
10-08-2011, 13:58
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

---------- Post added at 01:58 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ltmad
10-08-2011, 14:04
بچه ها اینکه مثلا جلوی رشته مهندسی برق دانشگاه کاشان تو پرانتز نوشته الکترونیک و قدرت یعنی توی دانشگاه هر دو تاشا می خونن؟

fmps
10-08-2011, 14:07
این دفترچه A قضیهش چیه؟ درصدای منم کم بود. چی کار کنیم/اعتراض بدیم؟

meragj2
10-08-2011, 14:12
رشته ریاضی - سهمیه شاهد
نمره کل نهايي : 4200
رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه): 150,000
رتبه کل در سهميه : 1750
آخرين رتبه مجاز در سهميه : 2404
. _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ . _ ._
یه جایی نوشته بود با استفاده از سهمیه شاهد اگر 85% آخرین فرد قبول شده تو اون رشته رو بیاری قبول میشی .
حالا به نظرتون با این رتبه و سهمیه ای که دارم کجا رو بزنم ؟! می تونم تهران قبول بشم ؟
اولا بگو کدوم شهری لطفا.
شما اگر 75 ٪ نمره نفر آخر قبول شده در یک رشته رو بیاری 2 اون رشته قبول میشی؛
البته بستگی به نوع شاهد داره ؛ شهید یا آزاده یا 25 تا 49 .
.....................................
دوستان شاهد اگر سوالی داشتن در خدمتم:20:، چون یه جورایی با مرکز مشاوره شاهد ارتباط دارم.

---------- Post added at 02:12 PM ---------- Previous post was at 02:09 PM ----------

لطفا جواب دهید
باتشکر!

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:43 PM ----------

مثلا کسی که هسته ای خونده با کسی که اتمی خونده کنکور ارشد شون یکی هست؟؟
لطفا جواب بدهید!!
شاید اینجا کمکت کنن عزیزم:

felainy
10-08-2011, 14:15
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

---------- Post added at 01:58 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عزیزم دیروز پریروز جوابتو دادم دیگه،پست های تکراری ندید:19::19::19::19:

Neda007
10-08-2011, 14:20
این دفترچه A قضیهش چیه؟ درصدای منم کم بود. چی کار کنیم/اعتراض بدیم؟
جواب اعتراضارو بعد انتخاب رشته ميدن كه با توجه به پاسخنامه خودتونه كه تو سايت گذاشتن!!
من نميدونم اين پاسخنامه رو از كجا ميارن!!
دفترچه منم D بود ولي تمام درصدامو كم دادن به جز رياضيم كه اونم چيزي نداشت كه ازش كم كنن!!!
با اين درصدايي كه ازم كم كردن بدبختم كردن.كم كمش 6000 تا رو رتبه ام گذاشتن!!:41:

farhad1122
10-08-2011, 14:22
بچه ها اینکه مثلا جلوی رشته مهندسی برق دانشگاه کاشان تو پرانتز نوشته الکترونیک و قدرت یعنی توی دانشگاه هر دو تاشا می خونن؟
یعنی اول به صورت مشترک میخونن بعد از یکی دو ترم (دقیق نمی دونم چند ترم) گرایش رو مشخص میکنن و فقط یکی از این گرایش ها رو میخونن! بیشتر دانشگاه های بزرگ و معتبر همین کار رو میکنن مثل شریف_ دانشگاه تهران_ صنعتی اصفهان_ شیراز و فردسی مشهد و....

PoseidonForce
10-08-2011, 14:23
آقا اگه من اول نرم افزار روزانه بزنم بعد نرم افزار شبانه و بعدمثلا سخت افزار روزانه و شهریور نرم افزار روزانه قبول نشم میتونم بین نرم افزار شبانه و سخت افزار روزانه یکی رو انتخاب کنم؟ یا اینکه از انتخاب سخت افزار(و انتخاب های بعد از اون) محروم میشم؟

bazisaz
10-08-2011, 14:25
.....................................
دوستان شاهد اگر سوالی داشتن در خدمتم:20:، چون یه جورایی با مرکز مشاوره شاهد ارتباط دارم.

شما نمیدونی با رتبه 402 شاهد رشته تجربی پسر پزشکی میشه قبول شد یا نه؟برای یکی از دوستام میخوام

™Symbian
10-08-2011, 14:29
ببخشید الان موقع انتخاب رشته، کد 12 رقمی سهمیه شاهد رو میخواد.من باید اون کدی رو که قبلا از سایت گرفتم وارد کنم یا باید دوباره برم سایت ایثار یه کد جدید بگیرم؟

meragj2
10-08-2011, 14:30
شما نمیدونی با رتبه 402 شاهد رشته تجربی پسر پزشکی میشه قبول شد یا نه؟برای یکی از دوستام میخوام
خوب بگین چه جور شاهدی ؟ جانباز بالای 50 و آزاده شهید یا جانباز زیر 50 ؟
اگر جانباز بالای 50 یا آزاده باشه شاید پزشکی شهرستان بیاره ولی دارو نمیاره.
لطفا نمره رو هم بگین؛ خیلی مهمه

Odcolon
10-08-2011, 14:39
حذف شود لطفا

{mohammad}
10-08-2011, 14:43
سلام دوستان
رتبه منطقه 1 8500 شده .
مهندسی کامپیوتر می خواستم .
به نظر شما دانشگاه هایی مثل تربیت معلم و رجایی که زیاد چیزی ازشون نشنیدمو بزنم یا نه
یرم دانشگاه های خوب شهرستان ها؟؟؟

sanbad_5310
10-08-2011, 14:46
كسي اطلاعاتي راجبه دانشگاه ملاير يا بناب داره احيانا؟؟؟

jadoogar5422
10-08-2011, 14:50

متاسفانه دارن حق دخترها رو ميخورن.دخترها چيزي بالاي 40 درصد قبولي داشتن تو رشته هاي رياضي.(حتي از نسبت شرکت کننده هاشونم بيشتر!) حالا با اين طرح سهميه بندي جنسيتي صرفا به خاطر زن بودنشون بهشون اجحاف ميشه.آقايوني با هوش کمتر و تلاش کمتر ميشينن رو صندلي دانشگاهي که حقشون نيست.اميدوارم به زودي اين ظلم و اجحاف تموم بشه.

hooman1371
10-08-2011, 14:51
سلام ، پیش از اینکه بخواید پاسخ منو آغاز به خواندن کنید باید بگم موضوعی رو که در پاسختون خواهم گفت هم کلیه و هم تجربی اما شما این موضوع رو باید تنها و تنها دیدگاه شخصی من بدونید نه هیچ چیز دیگه ای ممکنه کسایی باشند با دیدگاه متفاوت و کاملا درست تر از من ... پس شما پژوهش خودتون رو درباره پیام نور ادامه بدید و اما موضوع :

ببینید من سال 86 رتبه ام 7000 ( علوم انسانی ) شد ، حالا انتخاب رشته ام بد بود یا چی نمی دونم خلاصه بالاجبار رفتم توی این دانشگاه پیام نور ( واحد مشهد ) ... از چی چیش براتون بگم افتضاح بود افتضاح ... یادمه وقتی یک ترم تموم می شد گاهی باید صبر می کردی تا پایان یا مابین ترم بعد پاسخشو می گرفتی ... و باید بنا بر احتمال قبولیت توی اون درس انتخاب واحد می کردی که اگر قبول نشده بودی ... بگذریم !

در ترم 1 شماره صندلی خانوم ها و آقایون رو روی یک برد زده بودند اگر بدونید چه افتضاحی بود ... هر چند ترم های بعد دوباره این مسئله رو من ندیدم ...

مسئله بعد شماره کارت دانشجوییت بود و مسائل مربوط به اون که یادمه چندین بار ما رو از خونه کشیدند واسه حل این مسئله ، جایی هم که می خواست به این مسئله رسیدگی کنه شلوغ بود ... فکر کنم بزرگترین صف عمرم رو تا کنون اونجا دیدم ... یک بار هم یادمه روزه بودیم که همین بلا سرمون اومد ( پوست کندن )

مسئله بعد ورودی فراگیر ها بود که من فکر کنم در آینده نزدیک اعتبار پیام نور رو خدشه دار کنه ...

یک رویداد دیگه هم زمان تحصیل روی داد ... یادمه ترم 2 بود که روی چند تا از برد ها اینا به نظر خواسته بودن با دانشجو ارتباط بر قرار کنند روی یکیشون کاریکاتور یک پسره بود که از دختره ساعت پرسیده بود ... بالا تصویر نوشته بود : از فرصت ها استفاده کنید !!!

اینقدر از این مسائل آزار دهنده بود که گفتنش زمان زیادی رو می خواد ! خلاصه همین مسائل و یک سری مسائل دیگه باعث شد که من انصراف بدم و دوباره امسال کنکور شرکت کردم ...

از این حرف ها گذشته میگن ( میگن ) بعد از خروج من از دانشگاه خیلی از مسائل حل شده !!! و دیگه دانشجو رو مانند زمانی که من بودم پوست نمی کنن ! اینشو دیگه من نمی دونم !

درباره اون بعد 1. فرهنگی که پرسیده بودی من عمرا اصلا به هیچ وجه پیام نور رو بهت پیشنهاد نمیکنم و 100 البت به شما هم همون مسائلی رو گفتم که به دوستام گفتم که نرن ! ( البته اگر این تنها انتخابه و فکر می کنی انتخاب بهتری نخواهی داشت حتما برو ) راستی بسته به اینکه نظرت از بعد فرهنگی چی باشه !!؟ 2. از نظر علمی هم که گفتم من اطلاعات خاصی درباره پیام نور ندارم فقط یکم شاید با وجود فراگیر ها در آینده اعتبارش خدشه دار بشه ( که اینم دیدگاه منه ) باید به پژوهشت ادامه بدی و 3. من سخت گیری ای رو سر نمره ندیدم زمان ما دروس تستی کاملا به امتحان پایان ترم ربط داشت و استاد هیچ دستی در نمره دهی نداشت و امتحان های میان ترم هم عملا بی تاثیر بود ولی دروس تستی تشریحی تا حدودی داستانش فرق می کرد ... ( البته فکر کنم نحوه نمره دهی دروس هم با 3 یا 4 سال پیش فرق کرده درست نمی دونم ) 4. اصلا نام اون دانشگاهی رو که گفتی رو نشنیدم 5.ساعت کلاس ها هم در روزهای هفته متغیر بود ...

راستشو بخواین فکر می کنم نظر جامعه زیاد درباره پیام نور جالب نباشه انتخابش با خودتونه ...

اما نکته مثبتی هم داره اون چیه !؟ اون اینه که من الان چند نفر رو میشناسم که 8 سال پیش با اینکه پیام نور خوندن و وقت کمتری رو برای کلاس ها گذروندند الان دستشون از خیلی ها جلوتره ... به دیدگاه من این به خودت نگاه می کنه تا بتونی کار رو تو چنگت بگیری ... پس تا حدودی فراتر از اینکه کجا بخونید باید یادتون باشه که چطور بخونید ... اگر خوب دروس رو یاد بگیرید به دیدگاه من می تونید در بازار کار از خیلی ها که درسشون رو در دانشگاه های روزانه خوندند پیشی بگیرید ...

اگر پرسش دیگری بود در خدمتم ... پیــــــــــــــــــروز و سربلند باشید ...

سلام دوست عزیز منم مثل شما امسال کنکور رشته انسانی دادم (اولینبار)میخاستم از تجربیات شما از دانشگاه پیام نور بپرسم
من امسال که کنکور دادم بنابر شانس بدم رتبم 50000 شد که با این حساب غیرانتفاعی پیام نور مجاز شدم حالا میخاستم بدونم که این دانشگاه پیام نور درسارو با جزوه میخونن یا همش کتابه بعدش اینکه این 5 ساعت کلاسایی که میزارن بدرد بخور هست یعنی میشه چیزی فهمید من خودم انتخابای اول رشتمو غیرانتفاعی زدم چون زیاد از پیام نور آگاهی ندارم ولی فکر میکنم که ادم تو دانشگاه پیام نور چیزی حالیش نمیشه (به خاطر 5 ساعت کلاس) اونم فکر کنم همش بخان دانشجوها سوال بپرسن حالا چه برسه به یاد دادن
در کل من با اینکه آگاهی از پیام نور ندارم فکر میکنم دانشگاه آزاد از پیام نور بهتر باشه اخه بدون کلاس که آدم حس دانشجو بودن نداره همش باید خونه باشه نظر شما چیه؟

tariran0
10-08-2011, 14:56
بچه ها شاید شنیده باشید که تحصیل در رشته معماری خرج زیاد داره
می خوام بدونم شهرسازی هم اینطوریه؟
اصلا چه خرجی داره؟ این خرجا برای چه وسایلیه؟ چه قدر هستن؟
ممنون

meragj2
10-08-2011, 14:56

این قصه سر درازی دارد و دیگه نباید ادامه پیدا کنه ولی:

به نظر من 2 یک جمعیت یک میلیون نفری از خانمها و آقایون نمیشه گفت کدوم جنس خلاقتره یا کدوم خرخون تره؛

مگه کم خانوم دانشمند داریم که در زمینه های مختلف جزو خلاقترین انسان های کره زمین هستن ؟
مثلا خانم مریم میرزاخانی استاد دانشگاه میشیگان که هنوز 35 سالش نشذه ولی فول پروفسور هندسه هزلولوی هست.
لطفا دیگه کشش ندین

AB
10-08-2011, 14:58
من فکر میکردم قضیه دفترچه A شایعه هست.منم بعضی درسام بیست سی درصد از پیش بینیم کمتر بود.زبانم رو گذاشته بودم 96 شده 73.چی کار میشه کرد؟

M A H 3 A
10-08-2011, 15:00
متاسفانه دارن حق دخترها رو ميخورن.دخترها چيزي بالاي 40 درصد قبولي داشتن تو رشته هاي رياضي.(حتي از نسبت شرکت کننده هاشونم بيشتر!) حالا با اين طرح سهميه بندي جنسيتي صرفا به خاطر زن بودنشون بهشون اجحاف ميشه.آقايوني با هوش کمتر و تلاش کمتر ميشينن رو صندلي دانشگاهي که حقشون نيست.اميدوارم به زودي اين ظلم و اجحاف تموم بشه.
منم با نظرت موافقم .مثلا پارسال دوست خودم با رتبه ی 2900 تجربی رشته ی پزشکی بندر عباس قبول نشد اما یه پسر با رتبه ی 6700 قبول شد این اصلا انصاف نیست که دوست من به خاطر علاقش به پزشکی یک سال پشت کنکور بمونه وصندلی های دانشگاه رو کسایی پر کنند که رتبشون خیلی بدتره :41:

alavi71
10-08-2011, 15:10
منم با نظرت موافقم .مثلا پارسال دوست خودم با رتبه ی 2900 تجربی رشته ی پزشکی بندر عباس قبول نشد اما یه پسر با رتبه ی 6700 قبول شد این اصلا انصاف نیست که دوست من به خاطر علاقش به پزشکی یک سال پشت کنکور بمونه وصندلی های دانشگاه رو کسایی پر کنند که رتبشون خیلی بدتره :41:

دوست من علت این موارد به چند نکته بر میگیرده اگر دفترچه رو به دقت خونده باشید میبینید که بعضی رشته حداقل 30 تا 40 درصد پزیرش از هر جنس هست.
2-به انتخاب رشته هم مربوط میشه و اینی که شما میگید در همه رشته ها هست...
3-رتبه منطقه و بومی بودن هم میتونه تفاوت رتبه در سر یک کلاس رو داشته باشه.
4-و چون تعداد دختران شرکت کننده زیاد هست خب رقابتشون بیشتر هم هست ولی چون نیاز کشور هست حداقل پزیرش رشته های خاص اینجوری هست.

---------- Post added at 04:05 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

من فکر میکردم قضیه دفترچه A شایعه هست.منم بعضی درسام بیست سی درصد از پیش بینیم کمتر بود.زبانم رو گذاشته بودم 96 شده 73.چی کار میشه کرد؟

شما میتونید اعتراض بزنید ...

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:05 PM ----------

ممنون

این رشته چون واحد های عملی ترسیمی و ابزار کار دارن هزینه تحصیلشون زیاد هست.

meragj2
10-08-2011, 15:10

دوست عزیز نمی خوام گیر الکی بدم ولی با 6700 کسی پزشکی نمیاره؛ محض اطلاع
پسرا با 1800 به زور قبول میشن، مگه اینکه منظورت بین الملل باشه... که اونم بعیده

felainy
10-08-2011, 15:11
به نظر من کار سازمان سنجش خیلیم درسته،به 1001 دلیل که چند تاشو میگم:

1-دخترا سربازی ندارن و میتونن پشت سر هم هی کنکور بدن.

2-بیشتر دختر خانوما به خاطر کلاس اومدن و رقابت پیش دیگران میرن دانشگاه.

3- بیشتر دختر خانوما بالاخره ازدواج میکنن و دیگه کار نمیکنن.

4-این پسرای بدبخت هستند که باید خرج زندگی رو در بیارن.
و...
:10::10::7::7::3::3:

AB
10-08-2011, 15:12
شما میتونید اعتراض بزنید ...

همون سیستم پاسخگویی الکترونیکی هست؟

e.khafan!
10-08-2011, 15:13
با 4010 رتبه منططقه يك زير گروه 1 چند درصد احتمال قبولي مكانيك قزوين هست ؟

milla.online
10-08-2011, 15:17
ممنون

سوال منم هست....

alavi71
10-08-2011, 15:21

مقایسه کنید دفترچه 89 با 90 را اکثر رشته هایی که ازاد بودن یعنی مثلا 30 تا دختر و پسر میگرفتن اومدن امسال تعداد دختر ها رو زیاد کردن و اگه قرار باشه کسی اعتراض کنه پسر ها باید باشن نه شما چون اونها باید رتبه بهتری داشته باشن برای نشتن سر اون کلاس نسبت به دختر ها...

---------- Post added at 04:21 PM ---------- Previous post was at 04:19 PM ----------

سوال منم هست....

ببینید
این رشته چون واحد های عملی- ترسیمی و ابزار کار دارن هزینه شون زیاد هست
مثلا ابزار نقشه کشی اونها که برای هر درس مختلف هست و وسیله مربوط به خودش رو داره بسار گران هست

AB
10-08-2011, 15:22
بله از طریق سایت سنجش اقدام کنید ولی کمی زمانبر هست ...

همه دروس رو برای بازبینی مجدد انتخاب کنم؟

یهو درصدام کم نشه؟؟من شانس ندارم.:27:

™Symbian
10-08-2011, 15:40
اقا این قضیه ی دختر و پسر رو ول کنید.یکی این رو جواب بده

ببخشید الان موقع انتخاب رشته، کد 12 رقمی سهمیه شاهد رو میخواد.من باید اون کدی رو که قبلا از سایت گرفتم وارد کنم یا باید دوباره برم سایت ایثار یه کد جدید بگیرم؟

alavi71
10-08-2011, 15:49

Aشما اگر درصد هاتون را چک کردید و خودتون میدونید چند درصد زدید
اونی رو که با درصد خودتون فرق میکنه رو اعتراض بزنید.

farhad1122
10-08-2011, 15:58

واقعا ممکنه اعتراض کنیم، بعد از بازبینی درصدا کمتر شه؟!؟

moh72
10-08-2011, 16:03
سواله منم جواب بدین کشاورزی تو رشته ریاضی چطوریه؟ بعد از فارغ التحصیل شدن چی کار میکنن؟؟

کار از محکم کاری عیب نمیکنه:46:

M A H 3 A
10-08-2011, 16:03
دوست عزیز نمی خوام گیر الکی بدم ولی با 6700 کسی پزشکی نمیاره؛ محض اطلاع
پسرا با 1800 به زور قبول میشن، مگه اینکه منظورت بین الملل باشه... که اونم بعیده
من هیچ وقت حرفی رو تا مطمئن نشم نمیزنم اینم مدرکش

اینم برای دنداننپزشکی

mjorh
10-08-2011, 16:04
دانشگاهای تربیت معلم از نظر امکانات( خوابگاه) چجورین؟

moh72
10-08-2011, 16:07
من هیچ وقت حرفی رو تا مطمئن نشم نمیزنم اینم مدرکش

اینم برای دنداننپزشکی

:18: حتما میخوان دخترا پایشون قوی بشه چه اشکالی دار :31:

leon scott kendy
10-08-2011, 16:16
سلام بچه ها خوبید
رتبه ام اینه 56996

یعنی این سوال من اینقدر سخته که هیچ کس جواب نمی ده خوبه حالا ما خرخون نیستیم
بچه ها یک دو تا جا رو معرفی م یکنید الووووو

felainy
10-08-2011, 16:20
یعنی این سوال من اینقدر سخته که هیچ کس جواب نمی ده خوبه حالا ما خرخون نیستیم
بچه ها یک دو تا جا رو معرفی م یکنید الووووو
منطقه؟
تراز زیر گروه 1؟

tariran0
10-08-2011, 16:27
بچه ها کسی در باره دانشگاه هنر اصفهان اطلاعات داره؟
آدرسش کجاست؟

Homayun Khan
10-08-2011, 16:36
به نظر من کار سازمان سنجش خیلیم درسته،به 1001 دلیل که چند تاشو میگم:

1-دخترا سربازی ندارن و میتونن پشت سر هم هی کنکور بدن.

2-بیشتر دختر خانوما به خاطر کلاس اومدن و رقابت پیش دیگران میرن دانشگاه.

3- بیشتر دختر خانوما بالاخره ازدواج میکنن و دیگه کار نمیکنن.

4-این پسرای بدبخت هستند که باید خرج زندگی رو در بیارن.
و...
:10::10::7::7::3::3:

کاملا موافقم مخصوصا با مورد دوم

leon scott kendy
10-08-2011, 16:56
منطقه؟
تراز زیر گروه 1؟

خوب منطقه یک
بیا اینم کارنامه دنبال یک رشنته کارشناسی بیدم که احتمالش باشه قبول شم باسه ی عمران و معماری یا it

parya220
10-08-2011, 16:56
دانشگاهای تربیت معلم از نظر امکانات( خوابگاه) چجورین؟

بستگی به دانشگاهش داره !

دانشگاه تربیت معلم سبزوار که امکانات خوابگاهی خیلی خوبی داره که حتی پارسال به عنوان نمونه ازش تجلیل شد !

البته اسم این دانشگاه قراره بعد از ماه رمضون تغییر کنه انشالله !دیگه تربیت معلم اسمش نباشه !

felainy
10-08-2011, 16:57
بچه ها کسی در باره دانشگاه هنر اصفهان اطلاعات داره؟
آدرسش کجاست؟

نشاني دانشگاه: اصفهان - خیابان حکیم نظامی - چهارراه خاقاني - صندوق پستی: 1744

tariran0
10-08-2011, 17:02
نشاني دانشگاه: اصفهان - خیابان حکیم نظامی - چهارراه خاقاني - صندوق پستی: 1744

خیلی ممنون ولی من این رو خودم یه جا دیگه دیدم
اگه میشه یه کم دقیق تر آدرس بدید
یعنی جور که من که تو یه شهر دیگه هم بتونم پیداش کنم از رو گوگل ارت
مثلا کدوم طرفه؟
نزدیک کجاست؟

alavi71
10-08-2011, 17:06
خیلی ممنون ولی من این رو خودم یه جا دیگه دیدم
اگه میشه یه کم دقیق تر آدرس بدید
یعنی جور که من که تو یه شهر دیگه هم بتونم پیداش کنم از رو گوگل ارت
مثلا کدوم طرفه؟
نزدیک کجاست؟

ببین شما اخر دفترچه رو که بخونی ادرس کامل دارد.
ورودی شهر رو که از شهرکرد میاد را مستقیم بگیری بیای جلو بهش میرسی. تو گوگل بیمارستان بقیه اله را که پیدا کنی توی همون خیابان هستش.

این دانشگاه اصفهان هست. فکر کردم اصفهان رو میخواید ....

felainy
10-08-2011, 17:08
:leon scott kendy
قبول کن که وضعیتت ناجوره پیام نور که قبولی.غیر انتفاعی احتمالا:
مهندسی شهر سازی فریدون کنار
IT هاتف زاهدان
IT شیراز (مجازی)
به نظر من که اگه میخوای فقط رشته هایی که گفتی بری بمون واسه سال بعد وگرنه کاردانیشونم قبولی.

alavi71
10-08-2011, 17:12

شما اول خودت حساب کن ببین چند درصد زدی بعد اگه اختلاف داشت اعتراض بزن که بعدا پشیمون نشی ...

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

:18: حتما میخوان دخترا پایشون قوی بشه چه اشکالی دار :31:

منبع عکس ها رو بدید با لینک مستقیمش ...

فرشاد $
10-08-2011, 17:18
یه سوالی دارم: با رتبه 45106 منطقه 1 پسر بچه تهران فقط میخام برم سه تا شهر شمالی و شیراز.
میشه مهندسی کامپیوتر یا IT قبول شد؟ کجا؟ کدوم دانشگاه؟
راستی فقط روزانه و شبانه و غیر انتفاعی.
اولویت اول کارشناسی نشد کاردانی هم میرم.
دم همتون گرم این سوال منو جواب بدین:46:

felainy
10-08-2011, 17:26
به منظور آشنايي داوطلبان کنکور؛
سمينار آشنايي با رشته‌هاي مهندسي و دانشكده فني دانشگاه تهران برگزار مي‌شود
فردا چهارشنبه 19 مرداد از ساعت 9 الي 13 در پرديس مرکزي دانشکده‌هاي فني دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.حائزين رتبه‌هاي 1 تا 1000 منطقه يک و 1 تا 500 منطقه 2 در رشته رياضي مي‌توانند با در دست داشتن اصل کارنامه اعلام نتايج آزمون در اين سمينار شرکت كنند.

کسی از بچه ها به این سمینار رفته؟
چه چیزایی گفتند؟
خواهشا هرکسی رفته برای استفاده بچه های انجمن اینجا مطرح کنه.

Aryana_b
10-08-2011, 17:27
دانشگاه تربیت معلم تهران فقط اسمش معلم داره یا نه باید دانشجوهاش طرح بگذرونند؟؟
من با 3800 مهندسی صنایع اونجارو قبول میشم؟؟؟دانشگاه بهتر (تهران یا نزدیک تهران) چی؟؟؟

felainy
10-08-2011, 17:29
خبرگزاري دانشجويان ايران - كرمانشاه
سرويس: آموزشيISNA

يک مشاور تحصيلي به داوطلبان توصيه كرد که انتخاب رشته خود را بدون آگاهي و بر اساس احساس انتخاب نکنند.
احسان سبز جو در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه کرمانشاه در خصوص انتخاب رشته به مجازين انتخاب رشته تاكيد كرد: هر داوطلب مجاز، براي آنکه بتواند آينده کاري خوبي در رشته تحصيلي خود بدست آورد نيازمند يک انتخاب رشته صحيح بر اساس آگاهي و به دور از احساسات و صحبت‌هاي اطرافيان است.
وي افزود: متاسفانه بسياري از داوطبان نسبت به رشته انتخابي خود هيچ آگاهي ندارند و بر اساس آنکه رشته يک اسم مهندس يا دکتر در ابتداي خود دارد اين رشته ها را انتخاب مي کنند.
سبز جو ادامه داد: بسياري از داوطلبان از اينکه 25درصد سوابق تحصيلي در رتبه داوطلب تاثير داشت شکايت کردند واين علت ديگري است که داوطلب امسال بخصوص در استان کرمانشاه افت را در کسب رتبه برتر داشته باشد.
اين مشاور تحصيلي در پايان گفت: امسال ظرفيت دانشگاه‌ها افزايش يافته بطوريکه در رشته پزشکي افزايش 546 نفري را در دانشگاه خواهيم داشت و بايد اميدوار باشيم مسئولين تدابيري را براي خروجيان از نظر بازار کار در نظر بگيرند.
ISNA

فرشاد $
10-08-2011, 17:30
یه سوالی دارم: با رتبه 45106 منطقه 1 پسر بچه تهران فقط میخام برم سه تا شهر شمالی و شیراز.
دم همتون گرم این سوال منو جواب بدین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

felainy
10-08-2011, 17:34
دم همتون گرم این سوال منو جواب بدین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روزانه،شبانه رو بیخیال شو; کاردانی غیر انتفاعی که قبولی هرجایی.ولی مهندسی سخته قبول شدنش.

فرشاد $
10-08-2011, 17:41
روزانه،شبانه رو بیخیال شو; کاردانی غیر انتفاعی که قبولی هرجایی.ولی مهندسی سخته قبول شدنش.
به نظرت من قبول میشم با نه؟

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

امکان داره کارشناسی غیر انتفاعی قبول بشم؟

felainy
10-08-2011, 17:46
به نظرت من قبول میشم با نه؟

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

امکان داره کارشناسی غیر انتفاعی قبول بشم؟

سخته ولی امکانش هست،هر رشته مهندسی که میخوای بری تمام غیرانتفاعی های استان خودتو بزن اگرم میخوای استان دیگه بری اونجا هارم بزن.هرچی خدا بخواد همون میشه.توکلت به خدا باشه.:10:

m-a-88
10-08-2011, 17:47
بچه ها يه سوال !

دانشكده صدا و سيما تو چه رشته هايي و از چه گروههايي دانشجو ميگيره ؟

من فقط مال گروه هنر را ديدم. از تجربي يا رياضي نميگيره ؟؟

felainy
10-08-2011, 17:49
بچه ها يه سوال !

دانشكده صدا و سيما تو چه رشته هايي و از چه گروههايي دانشجو ميگيره ؟

من فقط مال گروه هنر را ديدم. از تجربي يا رياضي نميگيره ؟؟

سوال اولتو نمیدونم ولی سوال دومت،نه فقط از هنر میگیره.

Aryana_b
10-08-2011, 17:50
دانشگاه تربیت معلم تهران فقط اسمش معلم داره یا نه باید دانشجوهاش طرح بگذرونند؟؟
من با 3800 مهندسی صنایع اونجارو قبول میشم؟؟؟دانشگاه بهتر (تهران یا نزدیک تهران) چی؟؟؟

شبانه رجایی تهران چطور؟توی روزانش فقط فرهنگی میگیره اما برا شبانش ننوشته .اونم معمولیه؟