PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک...کمک...کمک

H@$@N
09-07-2011, 13:01
سلام خدمت همه اساتید محترم، نمیدونم موضوع رو اینجا مطرح کنم یا جای دیگه! اما خواهش می کنم کمکم کنید...
من سه چهار سال پیش کنکور دادم و خوب رتبه ام بد نشد! اما متأسفانه موقع انتخاب رشته کسی نبود که منو راهنمایی کنه و بگه انتخاب رشته یعنی یکی از انتخاب های مهم زندگی. ده بیست سی چهلی یه رشته هایی رو زدم و چون اون موقع برق و مکانیک تو بورس بود، مکانیک سیالات آوردم و خلاصه رفتم دانشگاه. سال اول که درسای عمومی و پایه رو گذروندم، به دروس تخصصی رسیدم و اونجا بود که کم کم متوجه شدم که نه تنها به این رشته علاقه ای ندارم که با رفتن به ترم های بالاتر متوجه شدم که از مکانیک متنفرم! خلاصه تصمیم گرفتم مکانیک رو رها کنم و راستش با همه مخالفت هایی که از طرف خونواده و دوستان داشتم این کارو کردم! چون هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل در این رشته نداشتم.
اما بعد از رها کردن مکانیک سیالات شروع کردم به تحقیق راجع به اینکه واقعا به چه رشته یا تخصصی علاقه دارم. بیشتر به علاقمندیها و روحیاتم توجه کردم: مثلا به یاد آوردم که شب امتحان دینامیک توی سایت خوابگاه دنبال عکسای دکوراسیون داخلی می گشتم و به دنبال مطالبی در این مورد بودم، از جمله مثلا اینکه چطوری می تونم از روانشناسی رنگها توی دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنم! خلاصه اینکه متوجه شدم تمام عمرم به دکوراسیون داخلی خیلی علاقمند بودم و اونوقت رفته بودم مکانیک سیالات! همچنین به طراحی نمای ظاهری یک ساختمون و همینطور طراحی داخل یک ساختمون هم خیلی علاقه مندم و کلا به زیباسازی ظاهری یک بنا علاقه زیادی دارم و وقتی توی کوچه خیابون راه برم بیشتر از اینکه به جلوی پام نگاه کنم به ظاهر ساختمونا توجه می کنم تا ببینم چطوری طراحی شدن و از این کار لذت می برم!
با این مقدماتی که گفتم تصمیم گرفتم کنکور بخونم و برم رشته معماری! سوالی که از اساتید دارم اینه که آیا من علاقمندیهایی رو که گفتم توی معماری می تونم پیدا کنم؟ به عبارتی برای رسیدن به این علاقمندیها آیا باید معماری بخونم یا رشته دیگه ای بخونم؟نمی خوام دوباره قضیه مکانیک اتفاق بیفته و برم معماری ببینم این رشته هم اون چیزی نبود که من می خوام و با علاقمندیهام اجین نیست...
خواهش می کنم هر چه سریعتر کمکم کنید، چون اگه جوابتون مثبت بود باید به سرعت بشینم واسه کنکور سال دیگه خودمو آماده کنم...
واقعا ممنون

farshidshd
10-07-2011, 12:52
رشته معماری هم خوبه
البته رشته ی دکوراسیون داخلی هم هست ، یا طراحی صنعتی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید