PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریست شدن لپ تاپ

amirara
09-07-2011, 08:39
سلام من یک لپ تاپ acer دارم زمانی که خاموش میکنم ریست میشود ویندوز راهم عوض کردم درست نشد لطفا کمکم کنید
متشکرم

Penryn
09-07-2011, 08:49
ریست با ریستارت زمین تا اسمون فرق داره بهمین دلیل علت هر کدوم هم با اون یکی زمین تا اسمون فرق داره. شما اول مشکلتون رو باید درست بیان کنین تا درست راهنمایی شین.

---------- Post added at 09:49 AM ---------- Previous post was at 09:47 AM ----------

ریست= خاموش شدن ناگهانی سیستم بدون خروج امن از ویندوز
ریستارت=خاموش شدن سیستم با خروج امن و کامل از ویندوز

amirara
09-07-2011, 09:05
سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما
منظور من ریستارت میباشد یعنی بازدن shut down سیستم خاموش و دوباره روشن میشود

Penryn
09-07-2011, 18:59
خوب. حالا شد به چیزی. چون علت ریست به مشکلات سخت افزاری و رم برمیگرده ولی این مشکل ریستارت شما فقط به تنظیمات جزئی در ویندوز!
اول بگم که شما این را هم امتحان کن و خبرش را بده: وقتی داخل ویندوز دکمه ی روشن و خاموش کردن لپتاپ را فشار میدی ببین سیستم خاموش میشه یا ریستارت یا استندبای یا هایبنت.
دوم: شما در ویندوز هفت داخل استارت منو روی دکمه ی شات داون کلیک راست کن تا پنجره ای باز شه. و در اون پنجره داخل سربرگ استارت منو باید باشی.
حالا جلوی Power button action ببین روی چی تنظیم شده؟؟ باید جلوش روی شات داون تنظیم شده باشه. اگه نبود درستش کن و ببین حل شد یا نه.
خبرش را بیار.:46:

amirara
10-07-2011, 09:28
سلام
دوست عزیز وقتی داخل ویندوز روی دکمه shut down کلیک میکنم کامپیوتر عملیات خاموش شدن را کامل اجرا میکند و خاموش میشود ولی بعد از چند لحظه دوباره روشن میشود.
دررابطه با قسمت دوم من باتوجه به راهنمایی شما عمل کردم در قسمت power button action هم گزینه shut down فعال است.

Penryn
10-07-2011, 11:07
بسیار خوب.
حالا به این مسیر برین و چک کنین:
Control panel>Power Options
حالا در نوار سمت چپ گزینه ی سوم اینه:
choose what the power buttons do
روی اون کلیک کنید تا باز شه و تنظیمات بخش شات دان را چک کنین باید حتماً بصورت زیر که علامت زدم باشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خبر این رو بیارین تا در صورتیکه حل نشد بریم مرحله ی بعد.

saeed386
10-07-2011, 21:35
بسیار خوب.
حالا به این مسیر برین و چک کنین:
حالا در نوار سمت چپ گزینه ی سوم اینه:
choose what the power buttons do
روی اون کلیک کنید تا باز شه و تنظیمات بخش شات دان را چک کنین باید حتماً بصورت زیر که علامت زدم باشه:

خبر این رو بیارین تا در صورتیکه حل نشد بریم مرحله ی بعد.
سلام ،
من هم این مشکلو امروز با لپ تاپ dell L502 پیدا کردم.
این کار ها رو کردم ولی دوباره ریستارت میشه.

amirara
10-07-2011, 22:24
سلام دوست عزیز
انجام دادم نشد .تشکر

Penryn
11-07-2011, 03:42
داخل ویندوز فقط یه جای دیگه مونده که اونم میتونین نگاه کنین. اینم چک کنین چون بعد از این دیگه داخل ویندوز جایی برای تنظیمات خاموش کردن نیست و باید رفت سراغ ریست کرد بایوس.
و اما مسیرش اینه:
سه گزینه در این پنجره وجود داره که اصطلاحاً با دکمه ی رادیویی مشخص شده:
High Performance
Balance
Power Saver
جلوی هر کدوم هم عبارت Change Plan settings وجود داره که کلیک کنین. در صفحه ی بعد یه سری تنظیمات نور و خاموش شدن نمایشگر و استندبای هست که خودش رو کار نداریم اما زیرشون این عبارت هست:
Change Advanced power settings
روی اون کلیک کنین تا پنجره ی نهایی که دنبالش بودیم باز شه(عکس زیر)

در این پنجره باید تک به تک مودهایی که با علامت قرمز مشخص شده را انتخاب کنین و در هر مود برین داخل تنظیمات پایین و قسمت فلش آبی رنگ را مطمئن شین روی شات دان باشه. اگه روی شات دان نبود روی نوشته ی آبی که کلیک کنین قابل تنظیمه و آخرش Apply کنین.
حالا امتحان کنین اگه مشکل حل نشد برین داخل بایوس سیستم.

مرحله ی بعد> ورود به بایوس
امیدوارم با چیزی به اسم تنظیمات بایوس در کامپیوترها از قبل اشنا باشین. به هر حال:
همون ابتدا که سیستم رو روشن میکنین یه پیغام کوچکی یه جای صفحه ممکنه بیاد که برای رفتن به بایوس باید چه دکمه را از صفحه کلید فشار داد. در بعضی لپتاپها با دائماً زدن دکمه ی F2 میشه رفت به داخل بایوس. در بعضی لپتاپها باید اونقدر F2 رو بزنین تا بعدش بگه F1 رو بزن و بعد میره به بایوس. مثل لپتاپهای توشیبا.
در بعضی لپتاپها باید دکمه ی Esc را هی بزنین تا بره داخل بایوس مثل لپتاپهای hp .
در بعضی لپتاپها هم ممکنه زدن دکمه ی Del اینکار رو بکنه.

باید امتحان کنین ببینین در لپتاپ شما با کدوم دکمه میشه رفت به بایوس.
داخل بایوس بگردین اگه گزینه ای برای تنظیمات شات دان وجود داشت چک کنین. اگه نداشت سعی کنین بخش مربوط به load default settings یا بعبارتی ریست کردن به حالت اول تنظیمات بایوس رو پیدا کنین و انجامش بدین و آخر سر هم تنظیمات رو ذخیره و خارج شین.

amirara
11-07-2011, 13:46
سلام دوست عزیز
با راهنمایی شما درست شد از شما متشکرم

happy2
02-11-2011, 23:04
سلام
من L502 دارم
به این مشکل بر خوردم و کارهایی که شما گفتید را انجام دادم ولی مشکلم حل نشد
در تنظیمات بایوس هم گزینه ای که گفتید نداشت
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر