PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو تا مشكل سخت افزاري ((لطفا كمك كنيد))

*Batman*
08-06-2006, 07:39
سلام دوستان.
كارت صداي من بعضي وقتا تو پخش صدا پرش ((يا لرزش )) ايجاد ميكنه.
اين اتفاق در مدت زماني مشخص و متوالي رخ ميده.مثلا هر سه ثانيه يك بار صدا براي يه لحظه دچار لرزش ميشه و كلافم كرده.البته بعضي مواقع((به ندرت)) هم اينطور نيست و سالمه.

مشكل دوم اين كه به تازگي متوجه شدم كه كيس برق داره.((البته ضعيفه)).
آيا اين طبيعيه ؟ اگه نيست راه حلش چيه؟

پيشاپيش از ياري شما تشكر ميكنم.

dezfouli
08-06-2006, 08:36
مشاهده شده که منبع تغذیه (power supply) نامناسب روی کارتهای صدا (بخصوص on board) تاثیراتی مخربی را بهمراه داشته!!!
لذا ابتدا پیشنهاد میکنم ابتدا یک Power supply خوب (Green ver.2.0 که در بازار موجود و گارانتی دارد) را روی سیستم خود امتحان نمائید که قطعا" مشکل دوم شما برطرف خواهد گردید(البته استفاده از کابل های برق و یک سه راهی کلید دار استاندارد الزامی میباشد.)
چنانچه مشکل کارت صدا با تعویض power supply برطرف نگردید:
1- اگر کارت صدا on board نیست:
الف: ویندوز و درایورهای مادربرد و کارت صدا مجددا" نصب گردند. چنانچه مشکل برطرف نگردید (مرحله ب)
ب : کارت صدا تعویض گردد. چنانچه مشکل برطرف نگردید (مرحله ج )
ج : مادر برد شما بدرستی کار نمیکند! برای تعمیر و یا تعویض اقدام گردد.(با در نظر گرفتن گارانتی)
2- اگر کارت صدا on board میباشد :
الف: ویندوز و درایورهای مادربرد و کارت صدا مجددا" نصب گردند. چنانچه مشکل برطرف نگردید (مرحله ب)
ب : مادر برد شما بدرستی کار نمیکند! برای تعمیر و یا تعویض اقدام گردد.(با در نظر گرفتن گارانتی)

اگر توانایی مراحل بالا را در خود نمی بینید لطفا" از یک متخصص کمک بگیرید.

موفق باشید.

dezfouli
08-06-2006, 08:54
در ضمن پیشنهاد میکنم در مرحله الف برای تست کارت صدا فقط از یک پخش کننده مطمئن استفاده گردد. (بار گذاری version مناسب برای DirectX جهت پخش کننده های صوتی-تصویری نیز الزامی میباشد!! شما میتوانید version مناسب را روی CD مادربرد و یا CD کارت گرافیک خود جستجو نمائید.)

موفق باشید.

*Batman*
09-06-2006, 01:31
ممنون از راهنمايي.
من ويندوز رو عوض ميكنم ببينم چي ميشه.

blackbird
13-06-2006, 11:07
اول به سایت سازنده مادر برد برو ببین این مورد در bios جدید مطرح شده اگه بود bios رو بروز کن بد ببین سازنده چیپ صدا کی هست درایور جدید رو از سایتش یگیر .....