PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

سام1988
08-05-2009, 15:31
از دوستاني كه درياره كاشت مو طبيعي در سر اطلاعات دارن كمك مي خواستم پسر عموي من بعد جور تونخ كاشتن موطبيعي تو سرشه و پرسو جو ميكنه و با وجود اين كه خود منم داره كم كم موهام ميريزه تا چند سال ديگه خودم هم نامزد كاشت مو هستم اين عمل چه جورياست . اگه از دوستان فاميل ها يا آشنايانتون كسي رو مي شناسين كه اين عمل رو انجام داده نتيجشو براي من و دوستاني كه شايد در اينده مجبور به كاشت شيم بگيد آيا اصلا كف سر رو خوب بعد عمل كاملا پوشيده ميشه ؟ هزينه اش تقريبا چقدره ؟ كدوم دكتر در داخل ايران اين عمل رو خوب انجام مي ده ؟ حالت عروسكي داره يعني كسي كه مي كاره قيافش تابلو ميشه يا نه ؟:10:

Sayam
08-05-2009, 15:31
سلام و درود بر کاربران فهیم انجمن حرفه ای P 30 w o r l d

یکی از دغدغه های ما آدما داشتن موهای زیبا و جذاب هست...

تا به حال تاپیک های زیادی با موضوع مو (اعم از ریزش ، حالت ، مراقبت و...) در این بخش از انجمن ایجاد شده بود ؛ قصد داشتم لینک اونها رو توی این تاپیک بزارم اما بنا به دلایلی این کار صورت نگرفت ؛ در صورت تمایل میتونید خودتون search کنید !

تیم مدیریت این بخش به این اعتقاد بود که بهتر است تاپیک جامعی وجود داشته باشه تا کاربران مجبور به ایجاد تاپیکهای فرعی نباشند ، به همین منظور ناظر محترم انجمن پزشکی eMer@ID این کار رو به من سپردند.

پس لطفا از این به بعد هرگونه سوال مربوط رو در اینجا مطرح کنید [ در مورد موی سر، صورت و موی زاید بدن ، راجع به ریزش ، حالت پذیری مو ، اتو مو ، تافت ، شامپو و .... ]

همچنین در تاپیک های قدیمی مشاهده شد که دوست عزیزی با نام کاربری T I G E R اطلاعات خوبی در این باره داشتند و امیدواریم که در این تاپیک هم فعالیت های خوبی رو ارائه بدند.

یادآوری میکنم ، اگر مقاله ای در مورد مو دارین و یا اگر میخاهید با ذکر منبع در خدمت کاربران فروم قرار دهید ؛ اینجا نگذارید
برای این کار به این تاپیک بروید:

دانــســتــنــی هــا و بــــهـــداشـــت پـــوســـت و مــــو
forum.p30world.com/showthread.php?t=27334

با سپاس ! :11:

reza120
09-05-2009, 07:52
با سلام من پیشنهاد می کنم اگه سرش تاسه یا 70% به بالا تاسه از روش های ترمیم مو استفاده کنه که این روش ها خیلی خوب پیشرفت کرده و اصلا معلوم نمی شه هزینش هم خیلی کمتر از کاشت مو هستش . کاشت مو در برخی افراد جواب نمیده یا اگر هم جواب بده موها خیلی کم پشت دیده میشن هزینش هم برا کاشت هر عدد تار مو 400 تومنه(تک تومنی).

سام1988
09-05-2009, 15:07
ترميم مو ديگه چه صيغه اي شما كسي رو ديدي كه ترميم مو كرده باشه فرقش با كاشت مو چيه

bingo1986a
15-12-2010, 18:10
سلام دوستان من از كنار انتهاي موهم قسمتي كه به ريشه متصل هست دونه هاي گرد و جامد چربي درمياد كه مثل توپ دور انتهاي رشه ي موهام ميچسبه (مثل گلدني كه ريشه ي گل رو در بر گرفته) و بعضي وقتا موادي از پوست سرم ترشح ميكنه كه رو پوست قرار ميگيره جامده و وقتي شامپو استفاده ميكنم اثلا پاك نميشن و باعث ريزش موهم هم ميشه.نتونشتم درمانش كنم از الپسين و تونيكش .هگور .هد شولدر استفاده كردم جواب نداده.كسي براش چنين چيزي پيش اومده؟ خيلي درگيرش شدم. 3 ساله .كلافه شدم و كلي هزينه كردم.راهنمايي كنيد

MohsenStar
13-02-2011, 23:49
سلام
دوستان پسری هستم 20 ساله که دارای موهای فوق العاده چرب و دچاره ریزش شدید موی سر هستم !
به یه متخصص هم مراجعه کردم ولی بدون معاینه و تجویز آزمایش های لازم برای بنده محلول فیناستراید 5% و فین پشیا 1 میلی تجویز کرده که فین پشیا رو هر شب 1 عدد و ماینوکسیدیل رو به دلیل محدودیت و کارم فقط شبانه بمدت 3 ماهی هست استفاده میکنم ...
تا الان که تغییری در ریزش موهای بنده بوجود نیومده !
بنظرتون باید به یه پزشگ دیگه مراجعه کنم ؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

این هم یه شات از وضعیت کچلی بنده ! :37:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Vallio
14-02-2011, 00:08
دوست عزیز ، من هم دقیقاً عین شما تازه جلوی موهام هم بیشتر خالیه ، پیش بهترین و معروف ترین دکتر اصفهان هم رفتم ، یک ماه استفاده کردم ، اثری نداشت ، دکتر گفت فقط میتونم کاری کنم که دیر تر ک...ل :دی شی ، گفت که ارثیه ، هم پدری و هم مادری ارث داری گفتم آره ، هیچی ، اگر راهی پیدا کردی به من هم خبر بده ، ممنونت میشم !

MohsenStar
14-02-2011, 00:56
سلام
جالب اینجاست من نمی دونم ریزش موهای سرم ارثی هست یا بدلیل موارد دیگر !
کسی میدونه باید چه آزمایش هایی برای فهمیدن این موضوع انجام بدم ؟

mahdirezaiyan
14-02-2011, 08:43
تنها داروي تاييد شده براي ريزش موي سر همون فيناسترايد 1 ميلي گرم و ماينوکسيديل 5 درصد هست فقط بايد هر 12 ساعت ماينوکسيديل رو بزني چون مدت اثرش 12 ساعت هست و اينکه باعث گردش بيشتر خون در رگهاي سر ميشه و خون رساني به ريشه موها تقويت ميشه اگه يک موي سر دوره ريزشش باشه بايد صبر کني اون مو بيفته ولي بعدا موي جديد بجاي اون سبز ميکنه ولي اينو بگم اين داروي شما قطعا تاثير داره ولي تاثير اون رو بعد از يک سال ميبيني و سه ماه کم هست در ضمن بايد دقيقا بعد از زدن ماينوکسيديل ماساژ هم بدي تا جذب پوست سر بشه و ماينوکسيديل شرکت پاک دارو باشه حتما صبر داشته باش جواب ميگيري دوست عزيز اين يک پروسه زمان بره نا اميد نشو.

T I G E R
14-02-2011, 13:07
1- شما ابتدا باید آزمایش بدید تا دلیل اصلی ریزش مو مشخص بشه که این تست شامل آزمایش تستسترون - آهن - تیروئید و ... هستش

2- چربی مو خودش سبب ریزش مو میشه . برای افرادی که موهای بسیار چرب دارند حمام روزانه و یا حداقل یک روز در میان واجبه

3- در کنار مصرف فین پشیا و ماینوکسیدل توصیه میکنم قرص Zinc (روی) و همچنین قرص ویتامین E بعنوان مکمل دارویی مصرف کنید

(یا اگه بودجه کافی دارید کلا از قرص Vitamins For Hair و یا کپسول اکوفن استفاده کنید)

البته مصرف روی در چند ماه اول روزانه و سپس یک روز درمیان و چند ماه بعد دو روز در میان باید مصرف بشه

4- استرس عامل اصلی ریزش مو هستش پس سعی کنید استرس خودتون ور کم کنید

در ضمن مصرف سبزیجات و مایعات در رشد موها تاثیر گذارند

5- برای ریزش مو توصیه میکنم شامپو ضد ریزش فولیکا یا شامپو ضد ریزش سریتا رو در کنار درمان دارویی مصرف کنید

البته چون موهای چربی دارید شامپو ضد ریزش سریتا گزینه بهتری برای شماست

در ضمن تونیک سریتا هم در جلوگیری از ریزش مو تاثیر گذاره (کلا معتقدم تاثیر تونیک از تاثیر شامپو بیشتره)

6- صبر و حوصله در درمان داشته باشید چون مهار ریزش مو خودش پروسه زمانبری هستش

موفق باشید

morsadr
14-02-2011, 15:23
همانطور که دوستان اشاره کردند بررسی های اولیه و انجام آزمایشات تیروئید و کم خونی بهتره که انجام بشه .
شامپوی معمولی و ساده و حتی شامپوی بچه استفاده کنید . هفته ای 2 الی 3 بار بیشتر سر خود را با شامپو نشورید و از شانه کردن موی خیس پرهیز کنید . از سشوار و ژل و اتوی مو و غیره هم استفاده نکنید .
وضعیت موها در خانواده پدری و مادری چجوریه ؟

T I G E R
14-02-2011, 17:01
هفته ای 2 الی 3 بار بیشتر سر خود را با شامپو نشورید
بر چه اساسی چنین حرفی رو میزنید؟

برای افردی که مو های چرب ندارند گفته شده که روزانه حمام نکنند و در نهایت یک روز در میان شامپو بزنند

چون که نوعی چربی مفید بر روی پوست سر ترشح میشه که در صورت شتسشوی روزانه ، میزان آن کاهش یافته و سلول های مو آسیب می بینند

اما برای افرادی که موی چرب دارند ، ترشح این چربی بیش از حد هستش و در عرض چند ساعت یا حتی دقیقه پس از حمام سریع تامین میشه

اتفاقا برای افرادی که موهای چرب دارند توصیه میکنند سعی کنند بصورت روزانه حمام کنند و کلا نگذارند مو ها چرب بشه

چون ترشح بیش از حد چربی پوست سر خودش عاملی برای ریزش موی سر هستش

پس افرادی که موهای چرب دارند ، شتسشوی روزانه نه تنها مضر نیست بلکه به سلامت مو کمک میکنه

(البته باید از شامپوی ملایم برای شستشوی روزانه استفاده کرد و در ضمن در هنگام شامپو زدن به آرامی سر رو مالش داد نه اینکه چنگ بزنیم)

~ReZa~
14-02-2011, 20:02
تنها راه فقط و فقط کاشت مو است.
خودتون رو به این داروهای شیمیایی عادت ندید بد جوری ضرر داره.هر چی باشه دارو ضرر 1 درصد هم داشته باشه باز هم خطرناکه.
میوه و سبزی زیاد بخور و استرس نداشته باش.هر چقدر هم به موهات فکر کنی بیشتر میریزه.
به حرف دکترها هم اصلا گوش نده اینا میخوان با تعداد جلسات بیشتر پول بیشتری بگیرن.:41:
این حرفا هم که هر روز نشورید و سشوار نزنید و ... همه حرفهای غیر علمی هستن مو که ارثی باشه هر جور هم مواظبش باشی باز میریزه.

pooria-ir
14-02-2011, 20:49
ای باباااا
همچی گفتی شدید فک کردم چیه :دی
بیا من رو ببین تا بفهمی ریزش چیه !
هم سن خودتم هستم
من از 3 سال قبل ریزشم شروع شد !!!
دقیقا هم ریشش 2 تا چیز بود
استرس-ارث
به اندازه ی موهای سرم :دی دکتر رفتم و مقاله خوندم
از قرص ها برای مدت طولانی استفاده نکن جون باعث تغییرات هرمونی میشن
فقط 2 تا چیز رو بهت میگم که انجام بدی
با توجه به اینکه موهاات چربه حتما یک روز در میون موهات رو با شامپو بچه بشور،چون یکی از عوامل اصلی ریزش موها چرب بودن پوست سر هستش،
توصیه دوم اینه که از ماینوکسیدیل استفاده کن،از ماینوکسیدیل نتیجه نمیگیری تا روزی 2 بار و دوازده ساعت یک بار نزنی،بعد از استفاده هم حتما باید حدود 3-4 ساعت سرت رو روی بالش نزاری یا از کلاه استفاده نکنی
اگه اینا رو رعایت کنی تضمینی میگم که 6 ماهه ریزش موهات قطع میشه و کم کم رویش موهات شروع میشه

MohsenStar
14-02-2011, 21:33
همانطور که دوستان اشاره کردند بررسی های اولیه و انجام آزمایشات تیروئید و کم خونی بهتره که انجام بشه .
شامپوی معمولی و ساده و حتی شامپوی بچه استفاده کنید . هفته ای 2 الی 3 بار بیشتر سر خود را با شامپو نشورید و از شانه کردن موی خیس پرهیز کنید . از سشوار و ژل و اتوی مو و غیره هم استفاده نکنید .
وضعیت موها در خانواده پدری و مادری چجوریه ؟

سلام
پدر بزرگم ( از طرف مادری ) کاملا ک ...ل بود ! :31:
پدرم هم الان که سنش حدود 46 هست فقط قسمت مغر سرش یکم ریزش داشته ( تقریبا مثله عکسی که در پست 1 گذاشتم )
راستی من موام شونه نمیگیره وقتی میخوام شونه کنم حتما باید از آب استفاده کنم !

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:28 PM ----------

تنها راه فقط و فقط کاشت مو است.
خودتون رو به این داروهای شیمیایی عادت ندید بد جوری ضرر داره.هر چی باشه دارو ضرر 1 درصد هم داشته باشه باز هم خطرناکه.
میوه و سبزی زیاد بخور و استرس نداشته باش.هر چقدر هم به موهات فکر کنی بیشتر میریزه.
به حرف دکترها هم اصلا گوش نده اینا میخوان با تعداد جلسات بیشتر پول بیشتری بگیرن.:41:
این حرفا هم که هر روز نشورید و سشوار نزنید و ... همه حرفهای غیر علمی هستن مو که ارثی باشه هر جور هم مواظبش باشی باز میریزه.

سلام
داداش الان بخاطره این مشکل کچلی استرس دارم و دو دول موندم برم دانشگاه یا نه ( تازه قبول شدم )
هزینه کاشت مو چقدر در میاد ؟

---------- Post added at 09:33 PM ---------- Previous post was at 09:30 PM ----------

ای باباااا
همچی گفتی شدید فک کردم چیه :دی
بیا من رو ببین تا بفهمی ریزش چیه !
هم سن خودتم هستم
من از 3 سال قبل ریزشم شروع شد !!!
دقیقا هم ریشش 2 تا چیز بود
استرس-ارث
به اندازه ی موهای سرم :دی دکتر رفتم و مقاله خوندم
از قرص ها برای مدت طولانی استفاده نکن جون باعث تغییرات هرمونی میشن
فقط 2 تا چیز رو بهت میگم که انجام بدی
با توجه به اینکه موهاات چربه حتما یک روز در میون موهات رو با شامپو بچه بشور،چون یکی از عوامل اصلی ریزش موها چرب بودن پوست سر هستش،
توصیه دوم اینه که از ماینوکسیدیل استفاده کن،از ماینوکسیدیل نتیجه نمیگیری تا روزی 2 بار و دوازده ساعت یک بار نزنی،بعد از استفاده هم حتما باید حدود 3-4 ساعت سرت رو روی بالش نزاری یا از کلاه استفاده نکنی
اگه اینا رو رعایت کنی تضمینی میگم که 6 ماهه ریزش موهات قطع میشه و کم کم رویش موهات شروع میشه

سلام
داداش من الان تو شهرم کسی بغیر از خودم ندیدم توی این سن ( 20 سالگی ) کچل باشه ! :41:
در مورد استفاده 12 ساعت هم واقعا نمیتونم چون سر کار هستم !
الان شما از ماینوکسیدیل نتیجه گرفتین ؟
میتونین یه عکس از وضعیت موهاتون برام بذارین ؟ :11:

pooria-ir
15-02-2011, 07:19
سلام
داداش من الان تو شهرم کسی بغیر از خودم ندیدم توی این سن ( 20 سالگی ) کچل باشه ! :41:
در مورد استفاده 12 ساعت هم واقعا نمیتونم چون سر کار هستم !
الان شما از ماینوکسیدیل نتیجه گرفتین ؟
میتونین یه عکس از وضعیت موهاتون برام بذارین ؟ :11:

داداشی ماینوکسیدیل یا نباید استفاده کنی یا اگه استفاده میکنی مرتب
وگرنه هیچ اثری نداره
سر کار هم باشی هیچ مشکلی نیست،ببر همونجا استعمال کن :دی
من الان حدود 4 ماهه که استفاده میکنم،ببین من پشت کلم کلا موهاش رفته بود!!! ریزش هم وحشتناک بود جوری که دست میکردم تو موهام حداقل 30 تار میومد تو دستم !الان ریزش خیلی خیلی کم شده و موهای جدید هم درومده
عکس هم نیاز نداره :دی
من کچل ترم و تحت درمان ! :27:
به هر حال تنها چیزی که میتونم بگم اگه درست استفاده بشه و مداوم همین ماینوکسیدیل هستش

actros 1843
15-02-2011, 21:09
فکر کنم ژنتیکی هستش کسی تو نزدیکان به این مشکل دچار نشده؟

خب برو پزشک پوست و مو اگه نتونستن آخرین راه کاشت مو هستش:31:

MohsenStar
16-02-2011, 00:14
کسی از هزینه کاشت مو خبر داره ؟

Vallio
16-02-2011, 00:26
کسی از هزینه کاشت مو خبر داره ؟

دیدم که بکارند ، خیلی جالب نشده بود ، بالای یک میلیون و پانصد در میاد ...

Hamid Hamid
16-02-2011, 00:43
بالای یک میلیون و پانصد در میاد ...
يكي از دوستاي من رفته كاشته ... 5 ميليون هزينه كرده ... پيش بهترين دكتر رفته ...

morsadr
16-02-2011, 15:45
برای افردی که مو های چرب ندارند گفته شده که روزانه حمام نکنند و در نهایت یک روز در میان شامپو بزنند

چون که نوعی چربی مفید بر روی پوست سر ترشح میشه که در صورت شتسشوی روزانه ، میزان آن کاهش یافته و سلول های مو آسیب می بینند

اما برای افرادی که موی چرب دارند ، ترشح این چربی بیش از حد هستش و در عرض چند ساعت یا حتی دقیقه پس از حمام سریع تامین میشه

دوست عزیز همانطور که خودتون گفتید شستشوی نهایتا یک روز درمیان که همان هفته ای 3 بار میشه توصیه شده است .
در مورد موهای چرب نیز خودتان قبول دارید که هر چه بشورید ظرف چند دقیقه یا ساعت چرب می شود پس شستشوی روزانه هم فایده ای ندارد :41: . باید عرض کنم که چربی پوست سر حاصل ترشحات طبیعی غدد جربی سر می باشد و شما هرچه که سعی کنید این چربی را از بین ببرید این غدد بیشتر تحریک به ترشح شده و مجددا پوست چرب می شود بنابر این شستشوی بیش از حد نه تنها فایده ای ندارد بلکه غد چربی را تحریک به ترشح بیشتر می کند و پوست سر سریع تر چرب میشه .

دوست عزیز کسی نگفت که با سشوار نزدن موها در میاد مساله اینه که هر چی که استرس مو را بالا ببرد احتمال ریزش را بیشتر می کند و عواملی که ذکر شد جهت کمتر کردن استرس و بدنبال آن کمتر کردن ریزش است و نه بیشتر کردن رویش مو .

پدر بزرگم ( از طرف مادری ) کاملا ک ...ل بود !
پدرم هم الان که سنش حدود 46 هست فقط قسمت مغر سرش یکم ریزش داشته ( تقریبا مثله عکسی که در پست 1 گذاشتم )
خوب پس معلومه که مشکل شما ریزش موی ژنتیک و آندروژنیک می باشد و درمان قطعی ندارد . البته بدانید که تا زمان مصرف داروها ریزش کم شده و می توان تا حد قابل قبولی موها را حفظ کرد ولی پس از قطع درمان ریزش و خالی شدن موها مجددا شروع می شود .

Sayam
17-02-2011, 00:43
مویی که بخاد بریزه، میریزه... رفتن به دکتر سرعت ریزش رو بیشتر میکنه... استفاده از شامپوهایی هم که به عنوان ضد ریزش تبلیغ میکنند به دلیل وجود ترکیبات شیمیای اصلا تاید نمیشه بهترین شامپو برای به حد اقل رساندن ریزش مو ، شامپو بچه است که هیچ گونه ترکیب شیمیایی نداره و ضمنا اگه میخاین از شامپو بچه استفاده کنین بهتره حد اقل هر دو روز یکبار موهاتونو بشورین چون شامپو بچه خاصیت تمیز کنندگیش کمه ( مخصوصا شما که موهاتون چربه )

maziarb
17-02-2011, 00:49
منم ماینوکسیدیل میزنم موهام یه مدتی بهتر شده بودن ، قطعش کردم که یه دفعه دیدم کچل دارم میشم ،حالا دوباره شروع کردم روزی 2بار زدنش، اما یه سوال؟ شما پیش دکتر که رفتید نگفت آزمایش خون هم بدید؟ چون بعضیا آهن کم دارن و تاثیرگذاره! likeme

MohsenStar
17-02-2011, 14:32
منم ماینوکسیدیل میزنم موهام یه مدتی بهتر شده بودن ، قطعش کردم که یه دفعه دیدم کچل دارم میشم ،حالا دوباره شروع کردم روزی 2بار زدنش، اما یه سوال؟ شما پیش دکتر که رفتید نگفت آزمایش خون هم بدید؟ چون بعضیا آهن کم دارن و تاثیرگذاره! likeme

داداش من فقط پیش یک متخصص پوست و مو رفتم ( خانم هم بود ) !
اصلا بمن آزمایش نداد پس کله منو دید و نسخه پیچید ! :31:

T I G E R
17-02-2011, 22:47
دوست عزیز همانطور که خودتون گفتید شستشوی نهایتا یک روز درمیان که همان هفته ای 3 بار میشه توصیه شده است .
در مورد موهای چرب نیز خودتان قبول دارید که هر چه بشورید ظرف چند دقیقه یا ساعت چرب می شود پس شستشوی روزانه هم فایده ای ندارد :41: . باید عرض کنم که چربی پوست سر حاصل ترشحات طبیعی غدد جربی سر می باشد و شما هرچه که سعی کنید این چربی را از بین ببرید این غدد بیشتر تحریک به ترشح شده و مجددا پوست چرب می شود بنابر این شستشوی بیش از حد نه تنها فایده ای ندارد بلکه غد چربی را تحریک به ترشح بیشتر می کند و پوست سر سریع تر چرب میشه .
دوست عزیز شما یک نتیجه گیری غلط کردید.

من گفتم پس از حمام برای افرادی که موهای چرب دارند ، در عرض چند دقیقه یا یک ساعت ، چربی مورد نیاز پوست سر تامین میشه

اما افرادی که مو های خشک دارند تا چندین ساعت و یک روز طول میکشه چربی مورد نیاز تامین یشه

بهمین خاطر افرادی که موهای خشک دارند نباید روزانه حمام کنند ولی افرادی که موهای چرب دارند نه تنها مضر نیست بلکه براشون مفیده

حال چرا مفیده :

چرب شدن مو بدلیل ترشح بیش از حد سبوم از غدد سباسه هستش

در افرادی که موهای عادی دارند ، میزان ترشح سبوم با یک ریتم استاندارد و ملایم هستش

اما در افرادی که موهای چرب دارند ، ترشح سبوم بیش از حد استاندارد و تند هستش

ظرفیت پوست سر برای تجمع چربی تا یه حدیه. چنانچه پوست سر با تجمع بیش از حد چربی مو مواجه بشه ، خودش عامل تشدید ریزش مو خواهد شد

فرض کنید ظرفیت استاندارد پوست سر برای تجمع چربی 100 هستش و اگر میزان چربی از این حد بالاتر بره سبب تشدید ریزش مو میشه

خب کسی که موهای پرچرب داره پس از حمام 0% از حجم مزبور پر میشه، 12 ساعت بعد 50% و 24 ساعت بعد 100% حجم مزبور پر میشه

حال هر ساعتی که میگذره میزان تجمع چند برابر شده و عاملی برای تشدید ریزش مو میشه

من گفتم حمام روزانه برای افراد فوق خوبه چون شما ظرف پوست سر رو که 100% پر از چربی شده رو خالی کرده و 0 میکنید

اینگونه شما به مو و پوست سر کمک میکنید چون فشار بیش از حد چربی رو از موی سر رفع میکنید

(البته به شرطی که برای حمام روزانه از شامپوهای ملایم و یا روزانه استفاده کنید)

اما اگه قرار باشه فرد یک روز دیگر هم با سر پر چرب طی کنه ، خب اثرات منفی اش رو تا حدودی میگذاره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
غدد چربی بیشتر بخاطر مالش تحریک میشن نه خود شامپو

بهمین خاطره که میگن هنگام شامپو زدن بیش از 1 دقیقه مالش ندید تا غدد چربی زیاد تحریک نشن

T I G E R
17-02-2011, 22:59
مویی که بخاد بریزه، میریزه... رفتن به دکتر سرعت ریزش رو بیشتر میکنه... استفاده از شامپوهایی هم که به عنوان ضد ریزش تبلیغ میکنند به دلیل وجود ترکیبات شیمیای اصلا تاید نمیشه بهترین شامپو برای به حد اقل رساندن ریزش مو ، شامپو بچه است که هیچ گونه ترکیب شیمیایی نداره و ضمنا اگه میخاین از شامپو بچه استفاده کنین بهتره حد اقل هر دو روز یکبار موهاتونو بشورین چون شامپو بچه خاصیت تمیز کنندگیش کمه ( مخصوصا شما که موهاتون چربه )
بخش اول حرفتون غیر علمی هستش ولی بخش دوم علمی هستش ولی نه برای هرفردی

اولا افراد زیادی هستند که تونستند با درمان دارویی موها شون رو پرپشت تر کنند (حداقل تاثیر درمان دارویی اینه که شدت ریزش مو رو کم میکنه )

دوما شامپوهای تخصصی ضد ریزش مو هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ تجربی حداقل برای من ثابت شده است

من هم قبلا عقیده شما رو داشتم ولی بعد که متخصص مو به من گفت یک شامپوی تخصصی ضد ریزش در کنار درمان دارویی مکمل خوبیه

در موردش تحقیق کردم و با شامپو ضد ریزش فولیکا نتیجه خوبی گرفتم

(حتی به یه دکتر دادم که مثل شما حرف میزد ولی بعد از استفاده از نتیجه اش تعجب کرد)

همچین تجربه ای رو هم با شامپو ضد ریزش سریتا داشتم

سوما شامپو بچه بیشتر برای افرادی تجویز میشه که موهاشون خشک ، معمولی یا حساس باشه

ولی برای افرادی که موهای چربی دارند شامپو بچه نه تنها فایده ای نداره ،

بلکه بدلیل عدم پاکنندگی مناسب چربی سر ، سبب تجمع بیش از حد چربی و در نهایت تشدید ریزش مو میشه

morsadr
18-02-2011, 10:36
غدد چربی بیشتر بخاطر مالش تحریک میشن نه خود شامپو

بهمین خاطره که میگن هنگام شامپو زدن بیش از 1 دقیقه مالش ندید تا غدد چربی زیاد تحریک نشن
حرفهای شما کاملا منطقی می باشد ولی شستشوی سر همیشه با مالش می باشد و معمولا افرادی که موهای چرب دارند به تصور اینکه با بیشتر و شدیدتر شستن سر مشکلشون حل میشه این کار را بیشتر از حد انجام می دهند . از طرف دیگر نوع شامپو می باشد که باز معمولا این افراد بجای استفاده از شامپوهای ملایم سراغ محصولات تجاری مختلف با قدرت های پاک کنندگی مختلف می روند . بنابر این تجربه نشان داده که اگر کلا توصیه به شستشوی بیش از حد سر نکنیم بیمار شرایط بهتری خواهد داشت .

jojonice
30-03-2011, 01:00
سلام
لطفا راهنمائی کنید تستسترون بالا باعث ریزش مو میشود یا پائین ؟
خداحافظ

morsadr
01-04-2011, 11:45
سلام
لطفا راهنمائی کنید تستسترون بالا باعث ریزش مو میشود یا پائین ؟
خداحافظ

بالا . البته دلیل نمیشه که هر کسی که ریزش مو دارد تستسترون بالا داشته باشه .

tatu66
01-04-2011, 11:51
دوست عزیز ببخشید ولی شما نباید مسایل پزشکی رو اینگونه جاها بیان کنی چون ممکنه کسی راهنمایی اشتباه کنه و شما بد تر بشی
بهتره به دکتر خوب مراجعه کنی
میگن یکی از بهترین دکتر های مو توی یزد هست
ضمن اینکه ریزش مو زنتیکی هست و به این راحتی درمان نمیشه
ببخشد دخالت کردم

MohsenStar
04-04-2011, 13:43
دوست عزیز ببخشید ولی شما نباید مسایل پزشکی رو اینگونه جاها بیان کنی چون ممکنه کسی راهنمایی اشتباه کنه و شما بد تر بشی
بهتره به دکتر خوب مراجعه کنی
ضمن اینکه ریزش مو زنتیکی هست و به این راحتی درمان نمیشه
ببخشد دخالت کردم

سلام
میشه خصوصی راهنمائی کنید نام دکتر چیه ؟

Royce
09-04-2011, 12:31
منم شنیدم یه دکتر خوب توی یزد هست که یه فرمول اختصاصی داره و میتونه از علیرضا منصوریان، عباس قادری بسازه :دی

pooria-ir
09-04-2011, 22:13
همه ی اینا رو بیخیالش
درود بر ماینوکسیدیل :دی که من تو این 2-3 ماهه اخیر عجیب ازش نتیجه گرفتم،به جرات میگم موهام 2 برابر شده از وقتی دارم درست استفاده میکنم

ittools
09-04-2011, 22:24
همه ی اینا رو بیخیالش
درود بر ماینوکسیدیل :دی که من تو این 2-3 ماهه اخیر عجیب ازش نتیجه گرفتم،به جرات میگم موهام 2 برابر شده از وقتی دارم درست استفاده میکنم

ببینم این محلول ترکیبی هست یا آماده ؟ یعنی باید بدیم داروخونه درست کنه ؟

Pami
09-04-2011, 23:06

من هم زمانی که دانشجوی یزد بودم از این دکتر زیاد شنیدم ، خیلی ها هم نتیجه خوب گرفتن
اسم و آدرس اش رو یادم نیست ولی میتونم بپرسم از دوستام

در مورد ریزش مو ، من خودم 2-3 سالی هست ریزش موی شدید دارم ، ولی حدود 5 ماهی هست که زیر نظر دکتر دارم از محصول آمریکایی Vitality استفاده میکنم به همراه قرص مولتی ویتامین Notricap و امگا 3 .
نتیجه خوبی هم گرفتم و ریزش موهام خیلی خیلی کم شده و در عوض رشد موهای جدیدم رو حس میکنم .
نسبت به ماینوکسیدیل خیلی بهتره چون دوره درمانش 4-6 ماه هست ولی ماینوکسیدیل رو باید تا آخر عمر استفاده کنین .

love2010
12-04-2011, 23:50
با سلام خدمت دوستان
میشه واسه منم آدرس اون دکتر تو یزد رو بگید
ممنون

pooria-ir
13-04-2011, 11:10
ببینم این محلول ترکیبی هست یا آماده ؟ یعنی باید بدیم داروخونه درست کنه ؟

این محلول آمادس و باید لز داروخونه بخرین

من هم زمانی که دانشجوی یزد بودم از این دکتر زیاد شنیدم ، خیلی ها هم نتیجه خوب گرفتن
اسم و آدرس اش رو یادم نیست ولی میتونم بپرسم از دوستام

در مورد ریزش مو ، من خودم 2-3 سالی هست ریزش موی شدید دارم ، ولی حدود 5 ماهی هست که زیر نظر دکتر دارم از محصول آمریکایی Vitality استفاده میکنم به همراه قرص مولتی ویتامین Notricap و امگا 3 .
نتیجه خوبی هم گرفتم و ریزش موهام خیلی خیلی کم شده و در عوض رشد موهای جدیدم رو حس میکنم .
نسبت به ماینوکسیدیل خیلی بهتره چون دوره درمانش 4-6 ماه هست ولی ماینوکسیدیل رو باید تا آخر عمر استفاده کنین .

من با اطمینان بهتون میگم به جز کاشت مو تموم درمان هایی که برای مو وجود دارن فقط تا موقع مصرف کارایی دارن و تا موقعی که میخواین مو رو سرتون بمونه باید استفاده کنین
داروی شما هم خارج از این مسئله نیست

MohsenStar
27-05-2011, 18:29
با سلام خدمت دوستان
میشه واسه منم آدرس اون دکتر تو یزد رو بگید
ممنون

درود
فکر کنم نام دکتر مذکور : دکتر محمد تقی نوربالا هست که خودم هم بهش مراجعه کردم و مبلغ 12 ت هم حق ویزیتش هست !

sia0368
27-05-2011, 18:59
موی بدن رو میشه به سر پیوند زد؟چند درصد احتمال ریزش مجدد وجود داره؟

am.sarab
17-06-2011, 13:23
1- شما ابتدا باید آزمایش بدید تا دلیل اصلی ریزش مو مشخص بشه که این تست شامل آزمایش تستسترون - آهن - تیروئید و ... هستش

2- چربی مو خودش سبب ریزش مو میشه . برای افرادی که موهای بسیار چرب دارند حمام روزانه و یا حداقل یک روز در میان واجبه

3- در کنار مصرف فین پشیا و ماینوکسیدل توصیه میکنم قرص Zinc (روی) و همچنین قرص ویتامین E بعنوان مکمل دارویی مصرف کنید

(یا اگه بودجه کافی دارید کلا از قرص Vitamins For Hair و یا کپسول اکوفن استفاده کنید)

البته مصرف روی در چند ماه اول روزانه و سپس یک روز درمیان و چند ماه بعد دو روز در میان باید مصرف بشه

4- استرس عامل اصلی ریزش مو هستش پس سعی کنید استرس خودتون ور کم کنید

در ضمن مصرف سبزیجات و مایعات در رشد موها تاثیر گذارند

5- برای ریزش مو توصیه میکنم شامپو ضد ریزش فولیکا یا شامپو ضد ریزش سریتا رو در کنار درمان دارویی مصرف کنید

البته چون موهای چربی دارید شامپو ضد ریزش سریتا گزینه بهتری برای شماست

در ضمن تونیک سریتا هم در جلوگیری از ریزش مو تاثیر گذاره (کلا معتقدم تاثیر تونیک از تاثیر شامپو بیشتره)

6- صبر و حوصله در درمان داشته باشید چون مهار ریزش مو خودش پروسه زمانبری هستش

موفق باشید

از داروههاي گياهي هم استفاره كن مثل سدر و حنا ويه محلول گياهي ديگم هست به نام سينره فقط قيمتش كمي بالاست داروخانه ها دارن در ضمن هر چي بيشتر حساس بشي بيشتر ميريزه

Переклад не
18-06-2011, 20:53
قیمت سینره 7و500 هزار تمنه (هفت هزار و پانصد تومان)
اینطور که از محافل مختلف شنیدم یک معجزه گر هستش به شرطی که واقعا مناسب فرد باشه و باید با اعتماد به نفس و در طول مدت 4 ماه استفاده شه

Mahdi/s
28-06-2011, 22:02
ســـلام..خیلی ممنون بابت تاپیک ...تاپیک های زیادی زده شده (خودمم جزء اش بودم ) تاپیک های مختلف درباره ریزش و سوالات مختلف ...... خیلی خوب شد که الان یه تاپیک جامع تری داریم....

خوب برای شروع:20: دکتر خوب و متخصص و مجرب ووووو.....تهران سراغ دارید....بی زحمت هرکسی به شخص رفته و جواب مثبت گرفته آدرس بده....ممنون..اگر هم تبلیغات میشه بی زحمت پخ کنید.

eMer@lD
29-06-2011, 15:26
با سلام
از saboosعزیز و همکاری بی شائبه شون متشکریم

با توجه به تعداد بالای تاپیک هایی که تا الان در انجمن دیده شده تصمیم گرفتیم که با ساخت تاپیک جامع بهتر به انجمن رسیدگی بشه
البته در کنار این ، فهرست تاپیک های پیشین رو برای باز نگری و رفع مشکلات اینجا می گذاریم تا در صورت سوال با دوستان مشورت و به حل و رفع سوالات بهتر و بیشتر برسیم.

ممنون از همه ی شما نازنینان:11:

شوره ي سر و راه درمان آن؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دارويي گياهي براي جلوگيري از ريزش مو ؟؟؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لوسیون تقویت مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دارويي گياهي براي جلوگيري از ريزش مو ؟؟؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای جلوگیری از ریزش مو ( کچلی ) چی کار کنم ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سئوال: چکار کنیم به ریزش مو دچار نشویم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پودر های پر پشت کننده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نقش کافئین در جلوگیری از ریزش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شامپو برای تقویت ساقه مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شوره سر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ريزش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شروع ریزش مو ! چرا ؟ راه حل ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سوال - ریزش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش مو دارم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پودر های پرپشت کننده مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موهام نازک شده! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سئوال | در مورد جلوگیری از ریزش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهترین محصول برای جلوگیری از ریزش مو ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چطور میتونم موهام رو پرپشت و تقویت کنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاشت مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سئوال | بهترین روغن برای موی سر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش مو ارثی؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دارم کچل میشم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش موی سر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش مو هنگام شستشو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
-----درمان و رفع سفیدی مو----- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش مو... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فیناستراید ایرانی یا هندی ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ریزش مو تا چه حد طبیعیه ؟؟؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آیا قطره رزماری برای ریزش مو مفید هستش؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سؤال دارم در موردِ کاشتِ مویِ قابلِ رشد !!!!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ريزش مو فقط در حمام! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آیا نرم کننده ها باعث ریزش مو می شوند؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
قرص فیناستراید و عوارض جدی ان !!!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آلوپشی آره آتا (ریزش منطقه ای مو) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لوسیون های موثر برای تقویت مو ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهترین روش یا دارو برای جلوگیری از ریزش مو چیه..؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چند سوال در مورد ریزش مو ! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از کجا بدانیم ریزش موی ارثی داریم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کچل شدن قسمتی از سر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تراشیدن موی سر با تیغ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamid_diablo
30-06-2011, 10:42
سلام

ممنون بابت تاپیک
من یه سئوال درباره سرم مو داشتم.اینکه چیه و چگونه مصرف میشه؟
اگه ممکنه از معایب و مزایاش هم بگید

Переклад не
30-06-2011, 11:16
سلام خدمت دوستان
عرض شود یکی از همکلاسیام ریزش مو داشت
قبلا تو مدت درمانش از قرص اکوفن هم استفاده میکرد
اکوفن+فیناستراید 1+و محلولها
الان از هیرتونیک سینره استفاده میکنه که دکتر براش تجویز کرده اما هیچ قرصی براش ننوشته
این اگه احیانا از این قرص اکوفن استفاده کنه مشکلی پیش میاد؟
ممنون

hamed malekpour
30-06-2011, 12:56
این شامپو جدید گلرنگ که می گه غذای کامل مو چه طوره بخرم یا نه؟

Pessimist
30-06-2011, 18:09
ممنون بابت ایجاد تاپیک من دوتا سوال دارم
1-میتونید یه شامپوی خوب برای موهای چرب به من معرفی کنید؟
2- چطور میشه چرب بودن موها رو برای همیشه از بین برد؟

eMer@lD
30-06-2011, 22:26
سلام

ممنون بابت تاپیک
من یه سئوال درباره سرم مو داشتم.اینکه چیه و چگونه مصرف میشه؟
اگه ممکنه از معایب و مزایاش هم بگید

سلام
در این تاپیکها بحث های راجع به این سوال شدهکه ممکنه به جواب سوالتون برسید:

لوسیون های موثر برای تقویت مو ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام خدمت دوستان
الان از هیرتونیک سینره استفاده میکنه که دکتر براش تجویز کرده اما هیچ قرصی براش ننوشته
ممنون

این قرص ها اغلب باید با با بدن سازگار باشند زیرا هورمونی هستند قرص یا پودر های اکوفن باعث عوارضی مثل کم خونی، تنگی نفس،بی حالی، و گاها درد های معده در بعد استفاده از این دارو دیده شده
یک شرح حال مختصر براتون می گذارم:
و بدون تجویز پزشک و معاینه ی فیس تو فیس تصمیم به مصرف نداشته باشید بهتره

داروي اكوفن چيست؟
همانطور كه قبلا نيز عنوان شد يكي از دلايل نسبتا مهم ريزش موي سر كمبودهاي تغذيه اي مي باشد.تامين اين كمبودها از راههاي مختلفي امكانپذير بوده كه از آن جمله ميتوان به رژيم غذايي مناسب و حاوي عناصر ومينرالهاي مورد نياز بدن اشاره نمود.امروزه با وجود اشكالات فروان در نوع تغيه ،نحوه تغذيه و...كه از شرايط خاص زندگيهاي مدرن و امروزي منجمله شرايط اجتماعي ،فرهنگي وعموما اقتصادي و...ناشي ميشود،سعي بر آنست كه از موادي كه بمنظور تامين اين عناصر مورد نياز بدن ،از جمله مو؛بصورت مصنوعي و با عنوان محصولات طبيعي!(كه اين روزها بيشتر مد شده)سنتز وساخته ميشود ،بهره گرفته شود.البته شرايط زماني ،اكنون اقتضا ميكندكه از مصرف اين پروداكتها بي نصيب نمانيم.

*اما داروي اكوفن كه اين روزها سر وصداي زيادي بپا كرده است، توليدي شركت بايورگا و مشتمل برفرمولي است كه تا حد امكان كمبود مينرالهاي موثر بر ريزش مو را جبران نمايد. اهم تركيبات اين داروشامل موارد ذيل مي باشد:پروتيين گندم وكنجد،اسيد آمينه سيستين،مالتو دكسترين،سيتر� �ت منيزيوم،فسفا� � كلسيم،سيترات روي، ويتامينهاي * كمپلكس ، ويتامين اي و بيوتين.

*داروي اكوفن بصورت پودر ،قرص وشامپو موجود بوده كه براي تقويت و رشد مو وناخنها موثر است.

*مصرف روزانه دو قرص با يك ليوان آب،بهمراه غذا ،در يك يا دو مرحله انجام شده وتوصيه ميشود كه درمان تا سه ماه ادامه يابد.ميتوان قرص ها رانصف كرد تا بلع آن راحتتر گردد. حداقل نتايج حاصل از آن بعداز دو ماه مصرف آشكار ميگردد.قيمت آن حدود سي يورو يعني تقريبا سي هزار تومان است.صرف نظر از قيمت آن ،چون فاقد عوارض جانبي است،بنظر ميرسد كه محصولي مفيد باشد.

*با اندكي دقت در فرمولاسيون داروي فوق مشخص ميشود كه "روي"بعنوان يكي از مهمترين عناصر در اين زمينه مي باشد."روي"با افزايش فعاليت سيستم ايمني موجب تحريك رشد مو ميگردد.لذا مصرف قرصهاي سولفات روي(بهمراه غذا) نيز در اين زمينه بي اثر نيست.

*"آهن" نيز از ديگر عناصر مفيد در اين زمينه است.كما اينكه ريزش مو در خانمها بدليل فقر آهن ناشي از حاملگي و يا عادت ماهيانه ديده ميشود.

البته لازم بذكر است بعلت تداخل دارويي بين سولفات روي وآهن از مصرف همزمان آنها(حداقل 6 ساعت) پرهيز شود وبهتر است ساير داروها نيز با حداقل دو ساعت فاصله زماني نسبت به سولفات روي مصرف شوند.

*درد قفسه سينه،تنفس كوتاه، خستگي و بي حالي غير معمول، زردي چشم، آنمي(كم خوني)، گلودرد يا تب يا لرزوزخمهاي دهاني از جمله عوارض جانبي مصرف سولفات روي بوده كه بايد به پزشك مراجعه كرد.درد شكم وناراحتي معده نيز از ديگر عوارض آنست كه از اهميت كمتري برخورداراست.

با دقت نظر در موارد ذيل ميتوان تا حد زيادي از كمبودهاي تغذيه اي را برطرف نمود: *

1-سيليسيوم موجود در حبوبات،غلات(* ويژه اگر با پوست مصرف شود)،لايه خارجي سيب زميني،فلفل *** وقرمز وخيار

2-ويتامين سي موجود در سبزيجات وميوه ها با تاثير مناسب ير روي گردش خون فوليكول موها موجب رشد مطلوب مو ميگردد.

3-ويتامين اي موجود در روغن زيتون با بهبود سيستم خونرساني فوليكول مو،اكسيژن رساني را افزايش ميدهد.

4-ويتامينهاي گروه * موجود در لوبيا،نخود،ه� �يج،گل كلم وسويا

5- منابع غني بيوتين عبارتند از: مخمر، برنج قهوه اي، بلغور، نخود سبز، عدس ،تخمه آفتابگردان

6-مصرف ويتامين آ و يد(البته در مواردي كه ريزش مو ناشي از اشكال در عملكرد غده تيروييد باشد)نيز در جلوگيري از ريزش مو موثر است

این شامپو جدید گلرنگ که می گه غذای کامل مو چه طوره بخرم یا نه؟
می تونید امتحانش کنید.

ممنون بابت ایجاد تاپیک من دوتا سوال دارم
1-میتونید یه شامپوی خوب برای موهای چرب به من معرفی کنید؟
2- چطور میشه چرب بودن موها رو برای همیشه از بین برد؟
وجود چربی در پوست و مو اکتسابی نیست و برای از بین بردنش نیاز به زمان داره ((به مرور و رشد سن از اثرات چربی مو و پوست کاسته میشه))

راههایی برای پیشگیری از چرب شدن بیش از حد مو و پوست هست:
شستشوی روزانه ی سر
استفاده از شامپوهای مخصوص موهای چرب
استفاده از آب نارنج بر روی موها و کف سر باعث پاک شدن چربی ها میشه و بعد از یک ربع ساعت موها رو آبکشی نمایید
از عطاری گل ختمی و بابونه تهیه نمایید و جوشانده ی آن رو بعد از صاف کردن از طریق صافی به کف سر بمالید و خیلی ارام ماساژ دهید
باعث رفع چربی موی سر می شود

کی قراره جواب سوالاتو بده؟

گاهی اوقات جواب سوال ها دیر میشه و این دلیلش بر می گرده به محیط آن که اگر انجمن باشه دوستان گاهی هستند و با جواب های مفیدشون سریع به کمک شما می آیند ولی گاهی هم نیستند و احتیاج به کمی صبوری داریم
مرسی:11:

T I G E R
02-07-2011, 11:36
سلام خدمت دوستان
ممنون
اکوفن یک نوعی مالتی ویتامین اختصاصی مو و ناخن هستش که سبب استحکام ناخن ها و تقویت موی سر میشه

معمولا یه دوره درمان 3 ماهه رو باهاش شروع میکنن (روزی 2 عدد) و بعد از 3 ماه میشه روزی 1 عدد و...

منهای تاثیر مثبتی که داشته بدلیل اینکه فاقد عوارض جانبي است ، استعمالش بلامانع است

این قرص ها اغلب باید با با بدن سازگار باشند زیرا هورمونی هستند قرص یا پودر های اکوفن باعث عوارضی مثل کم خونی، تنگی نفس،بی حالی، و گاها درد های معده در بعد استفاده از این دارو دیده شده
یک شرح حال مختصر براتون می گذارم:
و بدون تجویز پزشک و معاینه ی فیس تو فیس تصمیم به مصرف نداشته باشید بهتره
دوست عزیز شما از مقاله مزبور اشتباه برداشت کردی

اکوفن هورمونی نیست بلکه نوعی مالتی ویتامین اختصاصی مو هستش که عوارض خاصی نداره

خوب مقاله رو بخونید که عنوان شده فاقد عوارض جانبي است

مصرف روزانه دو قرص با يك ليوان آب،بهمراه غذا ،در يك يا دو مرحله انجام شده وتوصيه ميشود كه درمان تا سه ماه ادامه يابد.ميتوان قرص ها رانصف كرد تا بلع آن راحتتر گردد. حداقل نتايج حاصل از آن بعداز دو ماه مصرف آشكار ميگردد.قيمت آن حدود سي يورو يعني تقريبا سي هزار تومان است.صرف نظر از قيمت آن ،چون فاقد عوارض جانبي است،بنظر ميرسد كه محصولي مفيد باشد.

اشتباه شما اینجا بوده که عوارض سولفات روی رو با اکوفن اشتباه گرفتید

درد قفسه سينه،تنفس كوتاه، خستگي و بي حالي غير معمول، زردي چشم، آنمي(كم خوني)، گلودرد يا تب يا لرزوزخمهاي دهاني از جمله عوارض جانبي مصرف سولفات روي بوده كه بايد به پزشك مراجعه كرد.درد شكم وناراحتي معده نيز از ديگر عوارض آنست كه از اهميت كمتري برخورداراست.

اون عوارضی که شما بیان کردید برای مصرف سولفات روی هستش نه اکوفن

در واقع قیمت بالای اکوفن بخاطر جامع بودن مواد آن و جذب بالا و همچنین بی عارضه بودنش هستش

موفق باشید

M a R y a M i
02-07-2011, 11:48

معایب که نداره
مزایاش هم برای خشکی و موخوره و وز مو هست
بعد از حمام روی موی مرطوب استفاده میشه
برندهای متخلفی هم هست سرم مو دارن

---------- Post added at 11:48 AM ---------- Previous post was at 11:47 AM ----------

در ضمن نباید به کف سر زده بشه ( یعنی ریشه موها)

Переклад не
02-07-2011, 11:50
البته ایشون اکوفن رو یعنی 30 عدد در یک بسته رو 12 هزار تمن میخرید

T I G E R
02-07-2011, 12:06
اولین اقدام برای مقابله با ریزش مو

چنانچه احساس کردید ریزش مو پیدا کردید و یا موهاتون کم پشت اولین کاری که باید بکنید آزمایش بدید

چون وقتی دلیل ریزش مو مشخص نشه درمان قطعی براش نمی تونید پیدا کنید

دلیل اصلی ریزش مو بر دو نوع هستش : روحی - جسمی

دلایل روحی که خود فرد می تونه با کم کردن استرس و مسائل نظیر اون ، مشکلش رو برطرف کنه

ولی دلایل جسمی نیاز به مصرف دارو های مورد نیاز هستش

از جمله عوامل تاثیرگذار در ریزش مو : هورمونی (ارثی) - کمبود آهن - مشکل تیروئید - قارچ - کمبود برخی ویتامین های موردنیاز بدن و ...

شما با دادن آزمایش چنانچه هورمون تستسترون مشکلی نداشته باشه یعنی ریزش مردانه و ارثی ندارید و عامل دیگه ای دخیل هستش

اما اگه هورمون تستسترون بالا باشه یعنی ریزش مردانه شروع شده و اگه به موقع جلوش گرفته نشه یعنی طاسی و یا کم پشت شدن شدید مو

T I G E R
02-07-2011, 12:30
البته ایشون اکوفن رو یعنی 30 عدد در یک بسته رو 12 هزار تمن میخرید
در اروپا قیمت یک جعبه 60 تایی حداقل 16 دلار هستش (که تا 22 دلار هم بالا میره)

از اونجایی که شما یک بسته 30 تایی رو 12 هزارتومان خرید ، پس تقریبا درسته

T I G E R
03-07-2011, 11:37
داروهای ضد ریزش مو (و رشد مجدد ان)

در حال حاضر داروهای مختلفی در بازار تحت عنوان داروی ضد ریزش و افزایش دهنده مو ، تبلیغ میشه

اما واقعیت اینه بیشترشون تبلغاتی هستش و یا تقریبا همان کاری رو میکنند که داروهای ارزانتر انجام میدن

البته این بدین معنی نیست اصلا راه حلی نداره ... در حال حاضر با کمک برخی داروها و مکمل ها میشه با ریزش ارثی مقابله کرد

قبل از هرچیز باید گفت این روش علمی در افراد مختلف تاثیر متفاوتی داره مثلا برخی افراد با مصرفش معجزه دیدند و موهاشون رشد کرده و پرپشت شده

برخی ها صرفا ریزش موشون جلوش گرفته و برخی ها هم زیاد اثر گذار نبوده...

دیگه فرد چقدر بدشانس باشه و یا دیر اقدام کرده باشه که دارو اصلا تاثیر نداره و صرفا کاشت مو راه حلش باشه

در این پست صرفا نام این داروها عنوان میشه و در پست های بعدی به مرور معرفی مختصر و نکات مهم پیرامون آنها رو عنوان میکنیم

1- فیناستراید (این دارو صرفا برای مردان هستش و زنان داروهای مشابه خاص خود را دارند)

2- ماینوکسیدل

3- مکمل های ویتامینی و غذایی مو

4- روش های افزاینده گردش خون در پوست سر

5- نکات بهداشتی و مصرف شامپو ها و تونیک های مناسب

T I G E R
04-07-2011, 14:33
در حال حاضر تنها دو دارو در زمینه جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد ان از سوی مراکز علمی جهانی و FDA تائیدیه گرفتند

1- فیناستراید 2-ماینوکسیدل

فیناستراید

اطلاعات مختصر و مفید پیرامون قرص فیناستراید رو میتونید در اسپویلر زیر بخوانید

قرص فيناسترايد (Propecia) به مقدار يک ميلي گرم درروز داروی ديگری است كه فقط درآقايان قابل استفاده است. مکانيسم اثر فيناسترايد مهار فعاليت آنزيم 5 آلفارداکتاز در ريشه مو می باشد. 5- آلفارداكتازآنزیمی است كه برای فعالیت بعضی هورمونهای مردانه(آندروژنی)لازم است. فولیكول های مووغددچربی درپوست نسبت به هورمونهای مردانه(آندروژنی)حساس هستندوبه اثرات آنهاواکنش نشان می دهند. قوی ترین هورمون آندروژنی،تستوسترون است كه درداخل سلول های حساس(مانند فولیكول های مووغددچربی درپوست) توسط آنزیم 5- آلفاردوكتاز تبدیل به دی هیدروتستوسترون شده و سپس این ماده روی سلول اثرمی گذارد.مردان باسطح عادی یابالای این آنزیم،بیشتر احتمال دارد كه ریزش موی تیپ مردانه(آندروژنتیک)وبزرگی خوش خیم غده پروستات پیدا كنند.

فیناستراید ابتدابرای درمان بزرگی خوش خیم غده پروستات به كارمی رفت.به دنبال استفاده از آن،اثربخشی آن دردرمان ریزش موی تیپ مردانه نیزمشاهده وثابت گشت.

متعاقب مصرف فيناسترايد ميزان دی هيدروتستوسترون تا حدود 3/2 کاهش پيداکرده در حاليکه تستوسترون تغييری نمی کند لذا مصرف آن اثر قابل ملاحظه ای بر تستوسترون بدن ندارد. تأثيرپذيری قرص فيناسترايد در بهبودی ريزش مو در فرق سر بيشتر از جلوی سر و خط رويش مو بوده و نيز مصرف فيناسترايد منجر به رشد موهای ضخيم و بلندمی گردد .

اثر درمانی قرص فيناسترايد حدود 6 – 3 ماه پس ازشروع دارو مشخص شده و يكسال بعد به حداکثر خود می رسد. اين اثرات در طی سال دوم درمان ثابت مانده و يا کمی کاهش پيدا می کنند. قرص فيناسترايد بی خطر بوده و عوارض جانبی آن خفيف، اندك و اكثراً قابل برگشت می باشند. اين عوارض عمدتاً مربوط به كاهش خفیف دراعمال جنسی مردانه (مانند کاهش ميل جنسی، اختلال در نعوظ وکاهش حجم منی) بوده و اهميتی ندارند زيرا اولاً با ادامه درمان بتدريج ناپديد شده و ثانياً درصورت قطع درمان نيز ظرف مدتی ازبين می روند. درارتباط با قرص فيناسترايد هيچگونه تداخل دارويی و يا آثارسؤ برکبد، کليه، مغزاستخوان، چربی خون و تعداد اسپرم ها مشاهده نشده است. نظر به اینکه مصرف فیناستراید موجب اختلال د راندازه گیری یک ماده مربوط به تشخیص سرطان پروستات در آزمایش خون می گردد لذا فرد مصرف کننده فیناستراید در صورت مراجعه به پزشک بایستی استعمال این قرص را به ایشان اطلاع دهد.

اثرات مثبت درمانی فیناستراید و ماینوکسیدیل باقطع مصرف آنها در عرض چند ماه از دست رفته و ریزش موهای فرد دقیقاً به وضعیت اولیه یعنی حالت قبل از مصرف دارو بازمی گردد.توجه داشته باشید که با قطع مصرف این داروها ریزش موها تشدید نمی گردد بلکه موهایی که تحت اثر این داروها حفظ شده و یا ضخیم تر شده بوده اند بدلیل قطع دارو به تدریج به وضعیت اولیه خود درآمده و تحت تاثیر فرآیند طاسی مردانه دوباره دچار ضعیف شدگی و در نهایت ریزش می شوند.

عليرغم موقتی بودن اثرات مثبت داروهای فوق و مشکلات مصرف آنها، متخصصين پوست غالباً توصيه می کنندکه اين داروها در کنار کاشت موی طبيعی برای چند سال (وگاهی همه عمر) استفاده شوند. علت اين است که معمولاً بهترين نتيجه کاشت مو برای طاسی مناطق جلو و قله سر بوجود آمده و نيز بالاترين نتيجه مصرف اين داروها برای طاسی منطقه ورتکس حاصل می گردد لذا منطقی است که نتيجه بگيريم مصرف همزمان اين داروها با کاشت مو نتايج مفید پيوند مو را فوق العاده تشدید نموده و رضايتمندی بيمار و پزشک را افزايش می دهد.

در خانم هاریزش موی شبیه نوع آندروژنتیك وجود داردكه به ریزش موی تیپ زنانه معروف است با این حال استفاده از قرص فيناسترايد در خانم ها ممنوع است. فیناسترایدمی تواندروی جنین پسریك خانم حامله اثرنامطلوب داشته باشدوسبب بروز ناهنجاریهادرجنین گردد.به همین علت درخانم های باردارویاخانم هایی كه احتمال باردار بودنشان درطی دوره درمان می رود،تجویزنمی شودواستفاده از آن درخانمهای باردارممنوع است. همچنين خانم های حامله نبايستی تماس پوستی با قرص فيناسترايد داشته باشند (مثلاً با دست خود دارو را به شوهرشان ندهند).

بهرحال چند نکته مهم رو باید متذکر بشم

1- فیناستراید با نام پروپشیا در آمریکا تولید میشه ، این قرص که بهترین نوع فیناستراید هستش در ایران 30 عدد 30 هزار تومان می باشد

البته پروپشیا یک داروی مشابه هندی با نام فین پشیا داره که کیفیت خوبی داره و 30 عدد آن 7500 تومان هستش

پزشکان بدلیل گران بودن پروپشیا ، اکثرا فین پشیا رو بعنوان جایگزین مناسب تجویز میکنند

در ایران قرص فیناستراید هم ساخته میشه با دو محصول متفاوت : فیناستراید 1 میلی گرم - فیناستراید 5 میلی گرم

صرفا فیناستراید 1 میلی گرم ایرانی برای ریزش مو هستش و فیناستراید 5 میلی گرم صرفا برای سرطان خوش خیم پرستات کاربرد داره

قیمت قرص فیناستراید 1 میلی گرم ایرانی 30 عدد درحدود 1300 تومان هستش

البته اکثرا متخصصین پوست فین پشیا رو به فیناستراید 1 میلی گرم ایرانی ترجیح میدن

2- تحقیقات نشون داده مصرف روزانه 1 میلی گرم فیناستراید در مهار ریزش مو موثر هستش و بیش از این مقدار در بهبود نتیجه تاثیر نداره

بهمین خاطر مصرف بیش از 1 میلی گرم در روز برای ریزش مو اصلا توصیه نمیشه چون عوارض شدید ایجاد میکند

متاسفانه برخی پزشکان بدون بررسی علمی برای درمان ریزش مو ، فیناستراید 5 میلی گرم تجویز میکنند

فیناستراید 5 میلی گرم نه تنها تاثیر بیشتری نسبت به فیناستراید 1 میلی گرم ندارد بلکه بدلیل عوارض زیاد آن همچون عقیم سازی ، عوارض کلیوی و ... مضر هستش

مصرف روزانه 1 عدد قرص فیناستراید 1 میلی گرم در روز عارضه خاصی نداره و عوارضش زود گذره

پس برای ریزش مو روزانه بیش از 1 میلی گرم ، مصرف نکنید

3- گفته میشه بهتره فیناستراید رو بعد از غذا (بالاخص صبحانه) بخورید تا جذبش بهتر صورت بگیره (البته الزامی نداره)

4- زنان اصلا نباید تحت هیچ شرایطی فیناستراید مصرف کنند و ممنوع هستش

5- زنان حامله نباید تحت هیچ شرایطی با قرص تماس داشته باشند حتی نباید به قرص دست بزنند

بهمین خاطر به به مردانی که از فیناستراید استفاده میکنند توصیه میکنند چنانچه همسرشون حامله است

بهنگام نزدیکی حتما باید از کاندُم استفاده کنند و یا برای اطمینان بیشتر همسرشون ، موقتا مصرف دارو رو قطع کنند

شایان ذکر هستش که زوج هایی قصد بارداری دارند ، مرد باید موقتا مصرف فیناستراید رو متوقف کند

موفق باشید

.

T I G E R
06-07-2011, 14:21
ماینوکسیدیل

اطلاعات و نکات مهم پیرامون ماینوکسدیل (1)

ماینوکسیدیل محبوب ترین دارو برای رویش مجدد موی سر و جلوگیری از ریزش آن است که تائیدیه FDA رو هم گرفته

این محلول عموما با دو غلظت 2% , 5% عرضه میشه (البته در خارج با غلظت بیشتر هم عرضه میشه ولی معمولا بیش از 5% توصیه نمیشه)

تأثیر غلظت ۵ درصد آن تا 40 درصد بیشتر از غلظت ۲ درصد می باشد (البته این صرفا در مورد ماینوکسیدیل اصل خارجی عنوان میشه)

به زنان توصیه میشه صرفا از محلول 2% ان استفاده کنند و همچنین مردان برای شروع از ماینوکسیدیل 2% استفاده کنند و بعد به محلول 5% افزایش بدند

ماینوکسیدیل با نام تجاری روگین (Rogaine) به دو صورت محلول موضعی و کف (Foam) عرضه میشه

ماینوکسیدیل بصورت کف (Foam) تا 50% تاثیر بهتری نسبت به ماینوکسدیل محلول دارد

همچنین ماینوکسیدیل بصورت کف (Foam) نسبت به نوع محلول عوارض کمتری دارد و در ضمن موها را چرب نمیکند

در ضمن جذب ماینوکسیدیل بصورت کف (Foam) زودتر از نوع محلول آن است

ماینوکسیدیل اصل خارجی قیمتی درحدد 30 تا 35 هزار تومان دارد

البته ماینوکسیدیل در ایران توسط دو شرکت پاکدارو و ناژو نیز تولید میشه

که قیمت ماینوکسدیل پاکدارو 1300 تومان و ماینوکسیدیل ناژو حدود 3000 تومان می باشد

ماینوکسیدیل ناژو در بسته خود یک اسپری برای استفاده راحت تر از ماینوکسیدیل دارد

البته معمولا توصیه میکنند بصورت اسپری استفاده نشه (بهمین خاطر در اروپا هیچوقت اسپری اون ساخته نمیشه)

منهای تفاوت کیفیت ماینوکسیدیل خارجی (بالاخص بصورت کف) نسیت به ماینوکسیدیل ایرانی ، مدت زمان جذب انها هم متفاوت است

تا زمان جذب ماینوکسیدیل نباید سرتان را روی بالشت گذاشته و یا کلاه بگذارید و تا زمان جذب کامل آن نباید حمام کنید

در ماینوکسیدیل خارجی بعد از نیم ساعت می توانید سرتان را روی بلاشت گذاشته و یا کلاه بگذارید

و بعد از 1 ساعت و نیم تا 2 ساعت متوانید حمام کنید یا سرتان را شامپو بزنید

اما در ماینوکسیدیل ایرانی حداقل 2 ساعت بعد از مصرف می توانید سرتان را روی بالش گذاشته و یا کلاه بگذارید

(البته 3 ساعت بعد گزینه بهتر و مناسب تری هستش) و در ضمن حداقل 4 ساعت بعد از مصرف نباید حمام کنید

ماینوکسیدیل رو میشه بالافاصله بعد از حمام مصرف کرد به شرطی که موها کاملا خشک باشند

البته تلفظ اصلی Minoxidil بصورت مینوکسیدیل هستش یعنی min OX i dil و من هنوز نفهمیدم چرا شرکت های ایرانی با نام ماینوکسیدیل معرفی میکنند!!

موفق باشید

nazkhat00n
07-07-2011, 13:00
برای محکم شدن ریشه مو کچل کنم خوبه با تیغ
دخترم.

T I G E R
07-07-2011, 16:51
برای محکم شدن ریشه مو کچل کنم خوبه با تیغ
دخترم.
محکم شدن ریشه مو هیچ ربطی به کوتاه کردن مو نداره

بلکه تغذیه ی مو و ژنتیک فرد موثره و در صورت ریزش مو درمان دارویی توصیه میشه

بهرحال کوتاه کردن مو بدلیل اینکه نظافت و تغذیه مو راحت تر صورت میگیره ، به هنگام ریزش مو توصیه میشه

ولی در خانمها نیازی نیست که کچل کنند و کوتاه کردن مو کافیه (حتی اگه زیاد کوتاه نکنید)

ولی یادتون باشه هیچوقت تیغ نزنید چون ریشه مو و جنس اون رو داغون میکنه (این موضوع رو متخصصین بارها عنوان کردند)

من خودم به شخصه افرادی رو دیدم که موهای خوبی داشتند و یکی دو بار تیغ زدند و حالا موهاشون بد شده

بهرحال توصیه میکنم روزانه یک عدد مالتی ویتامین مصرف کنید ... سبزیجات و مصرف آب هم به شادابی مو کمک میکنند

T I G E R
07-07-2011, 17:24
اطلاعات و نکات مهم پیرامون ماینوکسدیل (2)

- ماینوکسیدل حاوی اندکی الکل هستش بهمین خاطر بلافاصله پس از استعمال آن نباید از وسایلی مثل سرشوار با جریان هوای گرم استفاده کنید

از استعمال دخانبات در هنگامیکه میخواهید ماینوکسیدیل رو به موهایتان بزنید ، اجتناب کنید

- در ابتدای شروع درمان با ماینوکسدیل تا یکی دو هفته ریزش مو بییشتر خواهد شد ولی پس از آن تاثیر ماینوکسیدل شروع میشود

اگر چنانچه پس از دو هفته ریزش مو همچنان زیادتر شد ، به پزشک متخصص رجوع کنید

- حداقل زمان مورد نیاز برای مشاهده تاثیر ماینوکسیدل 6 ماه هستش

و تا یکسال شاهد رشد مجدد مو ها بصورت کرک های ریز هستید که به مرور زمان ضخیم تر شده و تبدیل به موهای کامل میشوند

یادتان باشد وقتی موهای کرکی شکل ظاهر شدن ، باید مراقب موهایتان باشید

یعنی پس از حمام بصورت ملایم موهایتان را خشک کنید و زیاد سرشوار با جریان هوای گرم نزنید

- ماینوکسیدیل داروییست که باید همیشه مصرف کرد و اگر مصرف آن را قطع کنید ، پس از چند وقت (2-3 ماه) مجددا ریزش مو شروع میشود

- قبل و بعد از استفاده از ماینوکسیدیل ، دست های خود را کاملا بشورید تا تمیز باشند

- ماینوکسیدیل باید هر 12 ساعت یکبار مصرف بشه (یعینی صبح و شب)

- چنانچه میخواهید موهاتون رو رنگ کنید تا 24 ساعت قبل ، مصرف ماینوکسیدل رو قطع کنید

آیا مصرف ماینوکسیدیل سبب اعتیاد مو به آن میشود

تصور اشتباهیست که بسیاری میگویند ماینوکسیدیل موها رو معتاد میکنه

و اگر مصرف ماینوکسیدل قطع شود ، ریزش مو بسیار شدیدتر از قبل از شروع مصرف ماینوکسیدل خواهد بود

در واقع این حرف اشتباه است و حقیقت چیز دیگریست

با قطع مصرف ماینوکسیدیل ، پس از چند مدت ریزش موی فرد با همان سیکل سابق شروع میشه

در این بین بسیاری از موها که باید قبلا مییرختند ولی به کمک ماینوکسیدیل شما انها را حفظ کردید

بدلیل عدم وجود ماینوکسیدیل به مرور زمان سست شده و آنها هم میریزند

یعنی خیلی از این موها به کمک ماینوکسیدیل حفظ شدند و تا زمانیکه مصرف کنید باقی می مونند

حال که شما ماینوکسیدیل مصرف نمیکنید این موها بهمراه موهایی که بطور معمول میریختند ، باهم میریزند و شما تصور میکن ریزش بسیار بیشتر شده

موفق باشید

badboy2008
08-07-2011, 12:45
دکتر برای ریزش موی من شامپو ضد ریزش ایورشه رو داده (قیمتش 10 هزارتومانه) ... موهای من هم خیلی چربه

می تونم ابتدا موهام رو با یه شامپوی معمولی بشورم تا چربیش از بین بره و بعد شامپوی اصلی رو بزنم؟

یا نه باید صرفا یک شامپو در یک نوبت زده بشه ؟

ممنون

M i L @ D
09-07-2011, 16:08
دوستان سشوار کشیدن به ریشه ی مــو آسیب میرسونه ؟

مــــمنون ... !

T I G E R
09-07-2011, 19:05
دکتر برای ریزش موی من شامپو ضد ریزش ایورشه رو داده (قیمتش 10 هزارتومانه) ... موهای من هم خیلی چربه

می تونم ابتدا موهام رو با یه شامپوی معمولی بشورم تا چربیش از بین بره و بعد شامپوی اصلی رو بزنم؟

یا نه باید صرفا یک شامپو در یک نوبت زده بشه ؟

ممنون
باید دوستان متخصص دیگه در این زمینه نظر بدن اما بر اساس اونچه که من میدونم ، میشه و مورد خاصی نداره

البته معمولا توصیه میکنند اگه میخواهید دو شامپوی مختلف بزنید ، از یه مارک باشه بهتره چون اینگونه هر دو شامپو مکمل هم میشن

بالاخص اگه بخواهید دو شامپوی قوی همزمان مصرف کنید

چون فرض کنید فردی میخواد شامپوی Minoxa (ماینوکسیدیل)را بهمراه یک شامپوی تقویت کننده حاوی Zinc (یا روی ) مصرف کنه

اینگونه ماده ماینوکسیدیل با Zinc دچار واکنش میشن و ممکنه سر ملتهب بشه

البته معمولا چنین چیزی کم رخ میده بالاخص اگه بخواهید یک شامپوی ملایم رو در کنار یک شامپوی قوی بزنید فرقی نداره از یک شرکت باشند

موفق باشید

morsadr
10-07-2011, 09:57
دوستان سشوار کشیدن به ریشه ی مــو آسیب میرسونه ؟

مــــمنون ... !

بله . سشوار کشیده زیاد و طولانی مدت میتونه به مو آسیب بزند .

T I G E R
10-07-2011, 16:57
نحوه مصرف ماینوکسیدیل

1- ابتدا دست های خود را شسته و خشک کنید ... موهایتان هم باید تمیز و خشک باشد

2- موی فرق سر و یا جایی که موها بیشتر ریخته رو باز میکنید

3- با استفاده از قطره چکان 1cc معادل 20 قطره از محلول ماینوکسیدیل رو به پوست سر بریزید (نه روی مو)

قسمت هایی که ریزش بیشتری داشتند رو بیشتر بریزید و در هر بار مصرف بیشتر از 1cc و یا 20 قطره لازم نیست

4- با استفاده از قسمت نرم نوک انگشتان (نباید با ناخن بمالید) به آرامی پوست سر را بمدت 3-4 دقیقه مالش داده تا دارو پخش و جذب شود

می توانید پوست سر رو بصورت دورانی ماساژ بدید که جریان خون بهتر جاری بشه و جذب ماینوکسیدیل راحت تر رخ بده

5- پس از ماساژ مو ، دستان خود را کاملا بشورید

نکات تکمیلی :

الف - کسانیکه موهای بسیار چرب دارند روزانه یکبار حمام ، میزان جذب ماینوکسدیل در هنگام مصرف را افزایش میدهد

کسانیکه که هم موهاشون کثیف شده توصیه میکنند پیش از مصرف ابتدا سرتون رو شسته و خشک کنید

ب - در ماینوکسیدیل ایرانی حداقل تا 4 ساعت پس از مصرف نباید سرتان را آب زده و یا حمام کنید (در ماینوکسیدل خارجی 2 ساعت)

ج - در ماینوکسدیل ایرانی حداقل تا 2 ساعت بعد از مصرف نباید سریتان را روی بالش گذاشته و یا کلاه بگذارید (در ماینوکسیدل خارجی نیم ساعت )

د - ماینوکسیدیل حاوی مقداری الکل است بهمین خاطر در هنگامم استعمال آن از مصرف دخانیات پرهیز کنید

و یا بلافاصله پس از آن از سشوار با جریان هوای گرم استفاده نکنید

ه - ماینوکسدیل با Zinc بصورت موضعی (مثل شامپوهای حاوی روی) واکنش نشان میدهد بهمین خاطر تا زمان جذب ماینوکسیدل نباید مصرف بشه

و یا ساعتی زودتر از استعمال ماینوکسیدل مصرف بشه

موفق باشید

T I G E R
11-07-2011, 16:53
شامپو کتوکونازول

شامپو نیزورال که بنام شامپو کتوکونازول در ایران تولید میشه یک شامپوی تخصصی ضد قارچ ، ضد شوره سر و درمان تيناورسيكالر ( پيتي ريازيس ) کاربرد دارد

البته این دارو تحت شرایطی جلوی ریزش مو را میگیرد

پزشکان متخصص مو این دارو رو در کنار داروی هایی مثل ماینوکسیدیل و فیناستراید تجویز میکنند

اینگونه با 1 تیر دو نشان میزنند

1- این شامپو اثرات ناشی از استعمال ماینوکسیدیل یعنی پوسته شدن سر و شوره سر را برطرف میکند

2- شامپوی کتوکونازول ۲% به عنوان درمان کمکی با فیناستراید برای مهار کامل تر دی هیدروتستوسترون (DHT) و جلوگیری از ریزش مو موثر است

در این زمینه به مقاله زیر رجوع کنید

درمان ترکیبی ریزش موی ارثی
اتصال دی هیدروتستوسترون به گیرنده های آندروژنی (AR) در فولیکول های مو عمدتا به عنوان اولین مرحله میناتوری شدن فولیکول های مو در آندروژنیک آلوپسیا محسوب می شود . تستوسترون در اثرآنزیم ۵ آلفاردوکتاز به دی هیدروتستوسترون DHT)) تبدیل می شود . فیناستراید یک داروی مهارگر ۵ آلفاردوکتاز است که دی هیدروتستوسترون (DHT) را بلوک می کند و معمولا در درمان آندروژنیک آلوپسیا مورد استفاده قرار می گیرد . این مهار کامل نیست اما کاهش سیستمیک دی هیدروتستوسترون (DHT) نیاز به تکمیل در ناحیه پوست سر دارد . کتوکونازول به طورکلینیکی در درمان آندروژنیک آلوپسیا موثر است . در این مقاله شواهد این فرضیه را که شامپوی کتوکونازول ۲% دارای یک اثر اختلالی در مسیر دی هیدروتستوسترون (DHT) است . به نظرمی رسد که شامپوی کتوکونازول ۲% به عنوان درمان کمکی با فیناستراید برای مهار کامل تر دی هیدروتستوسترون (DHT) مورد استفاده قرار گیرد و لذا برای درمان بهتر آندروژنیک آلوپسیا استفاده همزمان این دوتوصیه می شود.

● مقدمه
آندروژنیک آلوپسیا (AGA) به طور معمول به الگوی ریزش موی مردانه یا الگوی ریزش موی زنانه در مردان و زنانی که از نظر ژنتیکی مستعد هستند، اطلاق می گردد(۱). ظریف شدن قطر مو و مینیاتوری شدن انتهای فولیکول مو شاخص آندروژنیک آلوپسیا هستند(۱). با گذر زمان فولیکولهای موی مینیاتوری شده تولید موی کوتاه تر و ظریف تر می کند (۲و۳). آغاز آندروژنیک آلوپسیا در هر دو جنس بین سنین ۱۲ و ۴۰ سالگی رخ می دهد (۱). تا کنون روشهای درمانی اندکی برای موهای ظریف شده وجود دارد . درمان های مورد تأیید FDA برای ریزش مو معتبر است . اما این رژیم ها دارای محدودیت هایی هستند .این موارد نیاز به تحقیق مستمر برای ارزیابی کارایی موثر تر آنها دارند .

● چرخه ی مو
به منظور درک بهتر فیزیولوژی آندروژنیک آلوپسیا ، درک اصول پایه مو ضروری است . مو دارای سه فاز در چرخه زندگی خود است : آناژن(فاز رشد) ، کاتاژن (فاز گذر(انتقال))و فاز تلوژن (فازاستراحت) (۴). در هر زمان حدود ۹۵ ۹۰ درصد فولیکول های مو در فاز آناژن هستند (۵). باقیمانده ۱۰ ۵درصد موها در فاز تلوژن با بخش کوچکی از فولیکول ها هستند و در حدود ۱% موها در فاز کاتاژن هستند (۵). هنگامی که فاز تلوژن فولیکول ها به پایان می رسد ، موها دچار ریزش می شود و این امر با فاز آناژن آغاز می شود و لذا چرخه مو کامل می شود . فازهای متفاوت سیکل مو دارای مدت زمانهای مختلف هستند : آناژن معمولا ۶ ۲ سال ، کاتاژن ۳ ۲ هفته و تلوژن ۳تا۲ ماه طول می کشد . در مدت زمان فاز آناژن اندازه طول مو و قطر ، با لب مو ضخامت و را تعیین می کند (۱). بنابراین ، فولیکول موی مینیاتوری شده که دارای فاز آناژن کوتاه شده است تولید یک موی کوتاه و ظریف خواهد کرد . درمان آندروژنیک آلوپسیا به طور ایده آل با هدف طولانی کردن فاز آناژن و پیشگیری از مینیانوری شدن و بنابراین برگشت و ترمیم اندازه فولیکول مو است .

● آندروژنیک آلوپسیا
آندروژنیک آلوپسیا نتیجه اثرات آندروژن ها به صورت ژنتیکی در افراد مستعد می باشد(۶). تبدیل محیطی تستوسترون به وسیله آنزیم ۵ آلفاردوکتاز به طور بالقوه به دی هیدرو تستوسترون (DHT) نشان دهنده نقش آندروژن در پیشرفت آندروژنیک آلوپسیا است .
اگرچه تستوسترون و دی هیدرو تستوسترون هردو در حضور یک گیرنده آندروژنی(AR) عمل می کنند ، اما دی هیدرو تستوسترون دارای تمایل بسیار بالایی برای این گیرنده است . علاوه بر این ، به نظر می رسد که اتصال دی هیدرو تستوسترون برای فعالیت بیماری زایی در بافت های مانند پروستات و فولیکول های مو ضروری است (۷). مردانی که به طور ژنتیکی فاقد ۵ آلفاردوکتاز (۵a R) هستند دچار آندروژنیک آلوپسیا نمی شوند ، و این امر فرضیه نقش دی هیدرو تستوسترون را در آندروژنیک آلوپسیا تأیید می کند(۸). علاوه بر این ، مطالعات نشان می دهد که در افرادی که دچار آندروژننیک آلوپسیا می شوند میزان ۵ آلفاردوکتاز در فولیکولهای موی آنها بسیار زیاد است (۹). همچنین به نظرمی رسد اتصال دی هیدرو تستوسترون به آندروژن که باعث فعال سازی ژنهایی که مسئول مینیاتوری شدن فولیکول های مو می شود (۱و۳).این فولیکول های مینیاتوری شده در عوض مسئول ایجاد موهای ظریف در آندروژنیک آلوپسیا هستند .
تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون به وسیله ایزو آنزیم های تیپ &#۶۱۴۷۲; ۵آلفاردوکتاز صورت می گیرد . مطالعات بیو شیمیایی نشان داده است که ۵آلفاردوکتاز ایزو فرم غالب در اسکالپ سر است . مطالعات هیستو شیمی انجام شده برای تعیین توزیع دقیق دو ایزوفرم نشان می دهد که۵ آلفاردوکتاز انحصارا" در غدد سباسه است و در حالیکه ۵آلفاردوکتاز درون داخلی ترین لایه غلاف ریشه خارجی فولیکول مو قرار دارد و تا غلاف داخلی ریشه مو به طرف نواحی پروکسیمال فولیکول مو ادامه می یابد .
مکانیسم آندروژنیک آلوپسیا به نظر نمی رسد محدود به سطوح دی هیدرو تستوسترون باشد . تعداد گیرنده آندروژن موجود در هر فرد ممکن است بر آندروژنیک آلوپسیا به خوبی تأثیر بگذارد . ثابت شده است که افراد مبتلا به آندروژنیک آلوپسیا دارای سطوح بیشترین آندروژن هستند .همچنین در تمام مقایسه نواحی کم پشت، دارای آندروژن بیشتری نسبت به نواحی پر پشت مو در ناحیه سر هستند.

● فیناستراید
فیناستراید یک مهارگر رقابتی عمدتا" ۵ آلفا ردوکتاز تیپ II ، ۵ آفا ردوکتاز عمدتا در ریشه غلاف موجود است . در نتیجه تجویز فیناستراید از تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون جلوگیری می کند . کاهش میزان کلی دی هیدرو تستوسترون موجود، اتصال کلی دی هیدرو تستوسترون به گیرنده های آندروژن را کاهش می دهد . از آنجاییکه فیناستراید تمایلی به رسپتور های آندروژنی ندارد،تنها قادر به مهار تولید دی هیدرو تستوسترون است و از اتصال دی هیدرو تستوسترون به آندروژن در فولیکول مو جلوگیری نمی کند .
دز مطلوب فیناستراید برای درمان آندروژنیک آلوپسیا (mg/day) تعیین شده است . فیناستراید سطوح سرمی به میزان ۴/۷۱% و در ناحیه اسکالپ سر ، سطوح دی هیدرو تستوسترون را به میزان ۱/۶۴ % کاهش می دهد. فیناستراید به طور آماری کاهش قابل توجهی بر روی غلظت سرمی تستوسترون ندارد ، اما باعث افزایش ۴۱ درصدی غلظت تستوسترون در ناحیه اسکالپ می گردد . انتخابی بودن فیناستراید برای ۵آلفاردوکتاز همراه با غالب بودن ۵آلفاردوکتاز در ناحیه اسکالپ باعث شده است تا محققین کارآیی فیناستراید را در درمان آندروژنیک آلوپسیا مورد بررسی قرار دهند و حداقل تا حدی به مهارموضعی ۵آلفاردوکتاز در فولیکول مو مربوط بدانند . کارآیی فیناستراید خوراکی در درمان آندروژنیک آلوپسیا به خوبی اثبات شده است.
در سه آزمایش تصادفی دو سویه کور کنترل شده با پلاسبو نشان داده شده است که فیناستراید به طور قابل توجهی ، تعداد موها را افزایش می دهد و پوشش اسکالپ را بهبود می بخشد . بعد از دو سال درمان با فیناستراید حدود۳/۲ از مردان بهبود مشخصی در اسکالپ نشان دادند ، حدود۳/۱ پوشش موی خود را حفظ کردند، و تنها یک درصد از آنها کاهش در موی خود نشان دادند . اعتقاد بر این است که از زمان مینیاتوری شدن فولیکولهای مو سالها طول می کشد و بازگشت این فرایند نیز نیاز به سالها درمان دارد . فیناستراید نشان داده است که درمان غیر مؤثری در آندروژنیک آلوپسیا در خانم ها می باشد . آزمایشات کلینیکی در زمان پس از یائسگی که فیناستراید ۱mg در هر روز به مدت ۱ سال دریافت می کردند هیچ تأثیر مثبتی از فیناستراید نشان نداد .

● کتوکونازول
کتوکونازول یک ترکیب ضد قارچ وسیع الطیف و مهارگر بیوسنتز استروئیدی است .کتوکونازول در دزهای بالا(۴۰۰ میلی گرم سه بار در روز) بیوسنتز آندروژن های غدد تناسلی آقایان وآدرنالین را متوقف می کند . توان بالقوه کاهش دهندگی آندروژن ها توسط کتوکونازول در دزهای بالا باعث استفاده از آن در درمان سرطان پروستات پیشرفته می گردد. مکانیسم عمل دزهای بالای کتوکونازول از طریق مهار سیتوکروم P۴۵۰ صورت می گیرد ،که شامل سنتز و تخریب استروئیدها ،شامل پیش سازهای تستوسترون است . مطالعات اخیر نشان داده است که درمان با دزهای بالای کتوکونازول می تواند باعث تولید پاسخ های قابل توجه در بیشتر بیماران مبتلا به سرطان پروستات گردد . به نظر می رسد در درمان سرطان پروستات کتوکونازول دارای پروفایل سمیت مستدلی باشد . جدی ترین تأثیرات مضر بالقوه این دارو را می توان با روش های ساده بهبود داد .
کتوکونازول همچنین درمان مؤثری برای آندروژنیک آلوپسیا می باشد . استفاده طولانی مدت شامپوهای حاوی ۲% کتوکونازول تراکم ،اندازه و تناسب فولیکولهای آناژن را در مردان ۲۱ تا ۳۳ ساله افزایش می دهد .در این مطالعه ، ۲۷ نفر شامپو کتوکونازول ۲% را انحصارا" ۴ ۲ بار در هفته به مدت ۲۱ هفته مورد استفاده قرار دادند . ۱۲ نفر باقیمانده در گروه کنترل، از شامپوهای معمولی استفاده کردند . اندکس پیلاری (PI) برای اندازه گیری آندروژنیک آلوپسیا استفاده می شود . اندکس پیلاری با ضرب کردن تعداد فولیکولها در آناژن با متوسط قطر ساقه های مو(PI ۱/۴ A۳D) محاسبه می شود. گروه کنترل کاهش خطر در اندکس پیلاری (r ۱/۴o:۵۶,p<۰/۰۵) در اثر زمان رانشان دادند در مقابل گروه کتوکونازول افزایش پیشرونده اندکس پیلاری را نشان داد.
اگرچه اثرات کتوکونازول بر روی ۵آلفاردوکتاز ثابت شده است ،اما نویسندگان این تحقیق نتیجه گیری کردند که فواید آن مربوط به اثرات آن برروی عفونت های قارچی اسکالپ در افرادی است که از نظر ژنتیکی مستعد هستند. آنها نتیجه گیری کردند که آندروژنیک آلوپسیا دارای پاتوژنز چند عاملی استو دارای یک واکنش التهابی در اثر عفونت قارچ ملاسزیا است. همچنین نتیجه گیری شد که اثرات درمان آن با کاهش التهاب از طریق خواص ضد التهابی و با پاک سازی در بر طرف کردن عفونت های قارچی صورت می گیرد. بررسی جنبه التهابی آندروژنیک آلوپسیا تا حد زیادی بر اساس نتایج بدست آمده ازبیوپسی در مطالعه ای که توسط Jaworsky و همکاران انجام شد، می باشد. آنها نشان دادند که بیماران مبتلا به آندروژنیک آلوپسیا دارای علائم انتشار سلولهای T در اپی تلیوم سلولهای بنیادی فولیکول می باشند . با وجود این، نتیجه گیری های محدودی از مطالعه Jaworsky قابل استنتاج است .زیرا تنها ۴ نفر در تحقیق شرکت کردند و۳ نفر آنها مرد هستند .

● بحث
ایجاد آندروژنیک آلوپسیا در افرادی که به طور ژنتیکی مستعد هستند ، به تولید بسیار زیاد ۵آلفاردوکتاز و تعداد بالای رسپتور آندروژنی مربوط است. بنابراین درمانی که دو جزء را تحت شعاع قرا ر دهد در حالیکه پروفایل اثرات جانبی قابل توجهی نداشته باشد بسیار مفید خواهد بود.
معقولانه است که نتیجه گیری شود که کارایی بالینی شامپو کتوکونازول در درمان آندروژنیک آلوپسیا به طور اولیه عملکرد مسیرهای DHT را سریعتر از اثرات ضدالتهابی خود دچار وقفه می کند. در مطالعات انجام شده بر روی موش صحرایی کتوکونازول باعث مهار ۵ آلفا ردوکتاز گردید. علاوه بر این در انسان کتوکونازول همچنین باعث مهار اتصال ۵ آلفا ردوکتاز به گلوبولین های هورمون جنسی می گردد.این مطالعات کلینیکی نشان می دهد که کتوکونازول مانند فیناستراید ممکن است باعث مهار تولید DHT گردد.
برخلاف فیناستراید کتوکونازول همچنین از اتصال DHT به گیرنده آندروژنی جلوگیری می کند. بنابراین اثر کتوکونازول ممکن است مضاعف باشد: مهار DHT و مهار اتصال DHT به گیرنده آندروژنی. هر کدام از اینها یا هردوی این خصوصیات در کاهش اتصال DHT به گیرنده آندروژنی و مسیرهایی که منجر به مینیاتوری شدن فولیکولهای مو می شوند را مهار می کند. اگر چه فیناستراید یک مهرگر رقابتی با ۵آلفاردوکتاز است اما به نظر نمی رسد که افزایش دز(dose) فیناستراید برای مهار بیشتر DHT در درمان آندروژنیک آلوپسیا مفید باشد. سطوح DHT ناحیه اسکالب سر به ترتیب دراثر درمان با فیناستراید ۱ و ۵ میلی گرمی ۶۴.۱ درصد و ۶۹.۴ درصد کاهش نشان می دهد در حالیکه سطوح آن در سرم ۷۱.۴ درصد و ۷۲.۲ درصد کاهش نشان می دهد. محققان در یافتند که بهبود ۷۵ درصد و ۶۸ درصد در میزان آندروژنیک آلوپسیا با مصرف فیناستراید ۱ و ۵ میلی گرمی به ترتیب دیده می شود.
از نظر بالینی دز ۵ میلی گرمی فیناستراید ارجحیتی بر دز ۱ میلی گرمی فیناستراید در درمان آندروژنیک آلوپسیا ندارد. علاوه بر این کاهش اثرات DHT در فولیکولهای مو ممکن است همچنین به مهار DHT به گیرنده آندروژنی نیاز باشد. یکی از استدلال های علیه استفاده از کتوکونازول خوراکی برای آندروژنیک آلوپسیا ، نیاز به غلظت بالای کتوکونازول برای تاثیر بر اتصال DHT به گیرنده آندروژنی است که در این حالت میزان کتوکونازول بیشتر از میزان بی خطر خوراکی آن خواهد بود. از آنجائیکه تنها بافتی که نیاز به غلظت بالای کتوکونازول دارد فولیکول مواست. بنابراین استفاده موضعی کتوکونازول به شکل شامپو می تواند بسیار مناسب باشد.
در این روش روش مسمومیت سیستمیک وجود ندارد و کتوکونازول می تواند مستقیما به ناحیه مورد نظر ارائه شود. مرور مقالات موجود در این تحقیق حاکی از آن است که هیچ مطالعه ای دال بر غلظت سیستمیک کتوکونازول هنگامی که به صورت شامپو کتوکونازول ۲ درصد استفاده می شود، وجود ندارد. آزمایشات کلینیکی برای ارزیابی بیشتر تاثیرات شامپوکتوکونازول در درمان آندروژنیک آلوپسیا مورد نیاز است. این آزمایشات باید سعی در تشریح روش عملکردی مسئول این نتایج نمایند. هم التهاب و مسیر DHT لازم است که موردتوجه قرار گیرد.

● نتیجه گیری
فیناستراید در کاهش سطح DHT اسکالپ موثر است. اما قادر به مهار از اتصال باقی مانده DHT به گیرنده آندروژنی بسیار زیاد در بیماران آندروژنیک آلوپسیا نیست. کتوکونازول ۲% موضعی می تواند به طور بالقوه تولید DHT و اتصال DHT به گیرنده آندروژنی را مهار کند. درمان با فیناستراید همراه با شامپوکتوکونازول می تواند به طور بالقوه مسیر DHT را به طور کامل تر مسدود کند، آزمایشات کلینیکی بیشتری برای بررسی این امر مورد نیاز است.

نحوه مصرف :

- موهای خود را خیس کرده شامپو کتوکونازول رو به موهای خود زده تا کف کند و به مدت 1 دقیقه مالش داده و سپس آب بکشید

- عمل فوق رو مجددا تکرار کرده و این بار 3 دقیقه بگذارید کف ان بر روی سر بماند و بعد با آب گرم آب بکشید

- کتوکونازول حدکثر هفته ای دو بار مصرف میشود و حداقل 3 روز بین استفاده از آن باید فاصله باشه

- این شامپو نباید بصورت طولانی مدت استفاده شود که در اینصورت توصیه میکنند زیر نظر پزشک متخصص باشد

موفق باشید

reza2pars
15-07-2011, 17:13
سلام
میخواستم بدونم کدام روش کاشت مو بهتره؟ اگه دلیل خاصی دارید یا تجربه شخصی دارید لطف کنید.

faded
19-07-2011, 19:53
تاثیر هرمون استروئید بر مو چی هست؟

hts1369
20-07-2011, 19:07
من یه جون 21 ساله هستم کمی موی سفید تو سرم دارم(شاید 50 تا ) امروز دیدم یه تاره ی موی ریشم هم سفید شده!!!
لطفا کمک کنید بگید چم شده

Sayam
21-07-2011, 21:27
من یه جون 21 ساله هستم کمی موی سفید تو سرم دارم(شاید 50 تا ) امروز دیدم یه تاره ی موی ریشم هم سفید شده!!!

سفید شدن مو در جوانی معمولا به دلایل ارثی مربوطه

+

این تاپیک رو مطالعه بفرمایین ، دوست دیگری نیز همین سوال شما رو پرسیدند

درمان و رفع سفیدی مو
forum.p30world.com/showthread.php?t=434254

hts1369
22-07-2011, 11:14
سفید شدن مو در جوانی معمولا به دلایل ارثی مربوطه

+

این تاپیک رو مطالعه بفرمایین ، دوست دیگری نیز همین سوال شما رو پرسیدند

درمان و رفع سفیدی مو
forum.p30world.com/showthread.php?t=434254
اره داش بابای من هم زود موهاش سفید شده ولی برا من مساله این ریشه (محاسن) اونه سفید شده

تموم
22-07-2011, 21:36
سلام
ببخشيد مي خواستم بدونم كه كوتاه نكردن ريش و سبيل چه فوايد و چه مضراتي داره.
من 16 سالمه ولي هنوز به ريشام دست نزدم. ادامه بدم يا نه؟!:31:
و اين كه آيا كوتاه نكردنشون(چه با تيغ و چه با وسايل ديگه) براي مردان به كم تر رشد كردنشون در آينده و نرم موندنشون كمك ميكنه يا نه ...
ممنون

Rainy eye
23-07-2011, 15:21
آیا آب و هوا میتونه رو ی حالت موها یا حتی رنگشون تاثیر بزاره!؟!؟
مثلاً آب و هوای شرجی باعث بشه موهای نرم و صاف به فر و وز تبدیل بشه؟!؟
و رنگش کلاً عوض بشه!؟؟ یا باعث ریزش و یا رشد سریع موها بشه!؟؟!
اگه اینطوره راه درمانش چی میتونه باشه!؟!؟

shabnam1986
23-07-2011, 17:25
مثلاً آب و هوای شرجی باعث بشه موهای نرم و صاف به فر و وز تبدیل بشه؟!؟

اینو قبول دارم ولی بقیش رو نه

---------- Post added at 07:25 PM ---------- Previous post was at 07:24 PM ----------

در ضمن بعضی از دارو ها از جمله داروهای هورمونی میتونن رنگ مو رو روشن تر کنن

آرش-19
23-07-2011, 18:50
من حدود 2 ساله دارم ماینوکسیدیل و فیناسراید استفاده میکنم, از نتیجش که خیلی راضیم
تو این مدتم شامپوهایی مثل الپسین سی یک و اکوفن و چندتا دیگه رو با کتوکونازول به صورت تناوبی استفاده کردم
حالا سوالم اینه چه شلمپوهایی دیگه ای هم هست که بتونم استفاده کنم, میخوام تنوع بدم تا به موهام شوک وارد کنم :31:
بهترین شامپوها برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو کدومان؟
استفاده چه ویتامین هایی برای مو توصیه میشه؟

Sayam
23-07-2011, 19:03
و اين كه آيا كوتاه نكردنشون(چه با تيغ و چه با وسايل ديگه) براي مردان به كم تر رشد كردنشون در آينده و نرم موندنشون كمك ميكنه يا نه ...
نظر دقیق و علمی ای ندارم

فقط پیشنهاد میکنم با تیغ و ژیلت نزنید ، به همه ثابت شده که تیغ زخیم میکنه ریش رو

این تاپیک هم شاید به دردتون بخوره

forum.p30world.com/showthread.php?t=485537

موفق باشید :40:

Sayam
23-07-2011, 19:18
بهترین شامپوها برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو کدومان؟
البته بستگی به نوع مو هم داره (چرب ، خشک ، معمولی ....)

البته من ریزش موی به خصوصی نداشتم ، خیلی جزئی بود اما اون موقع ها از شامپوهای سیر پرژک و فولیکا (مخصوص ریزش ، قرمز رنگ) استفاده میکردم خوب بود

در ضمن پیشنهادی که من همیشه برای ریزش مو دارم شامپو بچه ست ، خودم الان چند وقته که شامپو بچه استفاده میکنم

اما به شرط اینکه موهای چرب نداشته باشین ، به دلیل از بین نرفتن چربیها و عدم پاک کنندگی خوب شامپو بچه

استفاده چه ویتامین هایی برای مو توصیه میشه؟
تا جایی که من اطلاع دارم ویتامین B و ویتامین E

موفق باشید :)

T I G E R
24-07-2011, 13:50
تاثیر هرمون استروئید بر مو چی هست؟
علت اصلی ریزش موی مردان انزیم بسیار فعالی به نام ۵ الفا ردوکتاز است که در پوست موی سر وجود دارد

این آنریم سبب تبدیل تستسترون ( هورمون مردانه که نسبتا غیر فعال است ) به دی هیدرو تستسترون ( هورمون مردانه بسیار فعال ) میشود

هورمون دی هیدرو تستسترون با مکانیسم های مختلف سبب تضعیف ریشه مو شده که به مرور زمان سبب طاسی میگردد

پس تجمع زیاد هورمون دی هیدرو تستسترون در پوست سر سبب ریزش میشه

(البته افرادی هستند که موهای اونها نسبت به افزایش هورمون مردانه مقاوم هستش و ریزش پیدا نمیکنند و ما این دسته رو از بحث خارج میکنیم)

استروئید ها از مشتقات هورمونهای مردانه یا تستوسترون میباشد

با مصرف استروئید ها شاهد افزایش گسترده هورمون DHT یا دی هیدرو تستسترون در بدن خواهیم بود

این امر سبب تجمع زیاد هورمون دی هیدرو تستسترون در پوست سر شده که خود سبب ریزش مو میشوند

هرچند در افرادی که موهای انها نسبت به هورمون مردانه مقاوم است اتفاق خاصی رخ نمیده

ولی برای اکثر افراد که موهای انها به میزان هورمون مردانه حساس است سبب افزایش چند برابری سرعت ریزش موی فرد میشود

عوارض ناشی از استروئید ها عموما برگشت ناپذیر هستند

البته میتوان با استفاده از داروهای ضد ریزش مو و آنتی استروژن ها تا حدودی عوارض زیاد استروئید ها را کاهش داد

موفق باشید

AMIR.KIK
24-07-2011, 18:11
سلام.
موهای من خیلی شوره داره هر شامپویی که استفاده کردم بی فایده بوده.
اگه میشه راهی برای رفع شوره بهم بگین.
با تشکر

ehsan_update
24-07-2011, 18:38
منم مثل شما بودم ، 1 ماه از شامپوی Head And Shoulders استفاده کردم درست شد.
اگه اون جواب نداد میتونید از شامپو یا محلول سلنیوم سولفات استفاده کنید، اگه با اونم جواب نگرفتید شامپوی کتوکنازول که ضد قارچه میتونه مفید باشه

MOHAMMAD2010
24-07-2011, 18:41
اگه اون جواب نداد میتونید از شامپو یا محلول سلنیوم سولفات استفاده کنید، اگه با اونم جواب نگرفتید شامپوی کتوکنازول که ضد قارچه میتونه مفید باشه

آره درسته Head And Shoulders کاملا شوره رو از بین میبره ولی خب یه مشکلی هست به دلیل نحریم این شامپو اصلا دیگه هیچ جایی پیدا نمیشه :41: ( اگه کسی جایی سراغ داره به من بگه حاضرم ازش بخرم ! )

AMIR.KIK
24-07-2011, 18:46
دوست عزیز مرسی الان یه هفته هستش که از این شامپو استفاده میکنم.ولی زیاد واسه من پاسخو نبوده.:41:

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:44 PM ----------

آره درسته Head And Shoulders کاملا شوره رو از بین میبره ولی خب یه مشکلی هست به دلیل نحریم این شامپو اصلا دیگه هیچ جایی پیدا نمیشه :41: ( اگه کسی جایی سراغ داره به من بگه حاضرم ازش بخرم ! )
من بابام رفت عراق یکی واسم اورده اصل هستش میخوای تا بهت بدم :31:

peaceful1
24-07-2011, 19:46
این موضوع
Sodium Lauryl Sulfate و Sodium Laureth Sulfate راسته ؟
من شامپو Clear استفاده میکردم یه ایمیل برام اومده که میگه فروش این شامپو رو تو دبی ممنوع کردند؟!
.
.
.

Glad Boy
24-07-2011, 23:34
سلام

من مدت نسبتا زیادی از هد اند شولدرز استفاده می کنم. موهام خیلی خوب بودن، هم رشدشون هم پرپشتی شون !
تازگی ها احساس می کنم موهام کم پشت تر شده ! چه علتی می تونه داشته باشه !
اگه شامپوم رو عوض کنم می تونه از ریزش مو جلوگیری کنه !؟ چه شامپویی برای جلوگیری از ریزش مو خوبه !؟

M . Sayid
25-07-2011, 00:57
سلام

من مدت نسبتا زیادی از هد اند شولدرز استفاده می کنم. موهام خیلی خوب بودن، هم رشدشون هم پرپشتی شون !
تازگی ها احساس می کنم موهام کم پشت تر شده ! چه علتی می تونه داشته باشه !
اگه شامپوم رو عوض کنم می تونه از ریزش مو جلوگیری کنه !؟ چه شامپویی برای جلوگیری از ریزش مو خوبه !؟

برو دكتر !! من كف سرم معلوم بود رفتم دكتر از بس ازين گليكوزان گلد و رد و گرين و بيوكلين و فيتو و رينفولتيل ..... نوشت الان موهام خيلي خوب شده
ديگه كم كم بايد مصزف فيناسترايدو قطع كنم !!
اونام كه گفتم نوشته زدم به موهام شوره برطرف شد فقط يه كم كماكان ريزش داره موقع شستشو !!!

faded
26-07-2011, 18:55
تاثر سدر (گیاه سدر) بر مو چیه؟ اصلا اثری داره؟

rz21
27-07-2011, 17:28
بچه ها دقت کردین این روزا چه قدر جوون های 17-18 ساله هستند که موهاشون داره سفید میشه!:دی
یکیش خود من!!!
من الان 5% موهام سفیده.الان بهم میاد.سال دیگه که بهم نمیاد!حالا رفتم دکتر عمومی.آزمایش دادم چیزی نبود.فقط گفت یکم هورمون تستسترونت ضعیفه که گفت مشکلی نیست!حالا به نظر شما من چی کار کنم؟برم دکتر پوست یا بزارم سفید بشه!!!!؟

M a R y a M i
30-07-2011, 16:51
خب برو دکتر غدد!

این محصولات پلانتور هم خیلی خوبه
من نمیدونم واسه اقایون داره یا نه
ولی من شامپوش رو دارم 20 تومن
تونیکش هم 20 تومن
عالیه

تو ایرانیا ایروکس و فولیکا خوبن البته فولیکا هم خوب و بد ازش شنیدم

در مورد کلیر هم درست شنیدین

ولی محصولات ولا هم خوب هست Wella واسه اقایون هم دارههههههه

aazp
30-07-2011, 22:09
سلام من 19 سالمه قسمت زیر چون ام ریش در نیومده وقتی ریش میزارم چون این یه تیکه ریش نداره خیلی زشت میشه آیا روشی وجود یا دارویی وجود داره که این مشکل رو حل کنه تو رو خدا کمک کنین:19::19:

Ganji1985
30-07-2011, 22:27
سلام دوست عزیز
این کار را بکن:
صبح به صبح صورتت را کامل با صابون بشور و بعد از خشک کردن، یک لیموی تازه را از وسط دو نیم کن و آبشو خوب روی صورتت ماساژ بده اولش یه کم احساس سوزش داری ولی سریع خوب میشه، اگر لیموی تازه نبود از اب لیمو استفاده کن، اگر بتونی این کار را به غیر از صبحها، شبها هم انجام بدی خیلی بهتره، انشالا بعد از یک یا دو ماه نتیجه مطلوبی میگیری، فقط خواهشا اصلا دنبال کرم یا داروی شیمیایی نرو،
بای

(@.@)
31-07-2011, 13:49
سلام
من از موهام متنفرم
علت:
هميشه خدا سيخ و پف کرده و پرحجم و بد حالته. موقعي که از يه حدي کوتاه ميشه سيخ ميشه و اصلا با ژل هم نمي خوابه. بعد از حموم هم خيلي پف ميکنه (2-3 برابرميشه)
خلاصه اينکه همش بايد ژل بزنم و حتي بعد از چند ساعت زل هم کم مياره
دوستان اگه راه حلي دارند لطفا کمک کنند.

Big-Boss
31-07-2011, 16:45
احتمالا تو سن بلوغ نیستی؟اگه هستی طبیعیه فرم موهات بعدش عوض میشه.

دوستان میگن فشن سنز!!! من خوبه یه چند تا راهنمایی که به نظرم مفیده میکنم:
برو پیش یه آرایشگر خوب (نه اینا که جدیدا مدلهای من درآوردی میزنن) به مدل زیبا برات کوتاه کنه.
بعدش از وسایلی مثل اتو مو و سشوار استفاده نکن (موهات رو با حوله خشک کن)
ژل و تافت برای موهای شما جواب نمیده بجاش از واکس (اون هم خیلی کم) استفاده کن
شب ها که میخوای بخوابی هم موهات رو با روغن های گیاهی چرپ کن

اینا رو رعایت کنی به مرور زمان موهات فرم بهتری به خودش میگیره.

(@.@)
01-08-2011, 16:28
احتمالا تو سن بلوغ نیستی؟اگه هستی طبیعیه فرم موهات بعدش عوض میشه.

دوستان میگن فشن سنز!!! من خوبه یه چند تا راهنمایی که به نظرم مفیده میکنم:
برو پیش یه آرایشگر خوب (نه اینا که جدیدا مدلهای من درآوردی میزنن) به مدل زیبا برات کوتاه کنه.
بعدش از وسایلی مثل اتو مو و سشوار استفاده نکن (موهات رو با حوله خشک کن)
ژل و تافت برای موهای شما جواب نمیده بجاش از واکس (اون هم خیلی کم) استفاده کن
شب ها که میخوای بخوابی هم موهات رو با روغن های گیاهی چرپ کن

اینا رو رعایت کنی به مرور زمان موهات فرم بهتری به خودش میگیره.
دوست عزیز من 26 سالم هست
از موقعی که یادمه موهام همین طوری بوده و تغییری نکرده. واقعا هیچ راه حلی نداره؟

HOJ-JAT
03-08-2011, 10:29
من موهام خیلی زود چرب میشه کمتر از 12 ساعت چکار کنم شماپو clear استفاده میکنم...چه شماپویی خوبه؟

mfcivil
04-08-2011, 11:28
سلام دوروزه به اندازه دو ماه موهام ريخته همين جور در حال ريختنه اگه اين روند ادامه پيدا كنه تا آخر هفته هيچي مو نميمونه نميدونم علتش چيه بايد چيكار كنم؟ تغييري تو وضعيت غذا وشامپو نداشتم خواهش ميكنم كمك كنين:41:

Pessimist
04-08-2011, 11:40
سلام دوروزه به اندازه دو ماه موهام ريخته همين جور در حال ريختنه اگه اين روند ادامه پيدا كنه تا آخر هفته هيچي مو نميمونه نميدونم علتش چيه بايد چيكار كنم؟ تغييري تو وضعيت غذا وشامپو نداشتم خواهش ميكنم كمك كنين[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تا اونجایی که من میدونم ریزش مو سه تا علت داره:

1-فقر آهن

2-ارثی(که شایع ترین علت ریزش مو هست)

3-ناراحتی های روحی و روانی

شما ببین کدوم یک از این مشکلات رو داری بعد به فکر درمان باش البته ای کاش میگفتی چند سالته!

من موهام خیلی زود چرب میشه کمتر از 12 ساعت چکار کنم شماپو clear استفاده میکنم...چه شماپویی خوبه؟

ببین یه شامپوی ایرانی هست به اسم پرمون که برای موهای چربه مارک داخلیه اما فوق العادست.اگه موهات خیلی زود چرب میشه باید هر روز موهاتو بشوری تا این چرب بودن درصدش کمتر بشه.

mfcivil
04-08-2011, 11:49
20سالمه آخه من با موهام مشكلي نداشتم اين خيلي ناگهانيه البته چند روز پيش يه فشار عصبي داشتم ولي قبلا با بدتر از اين هم اينجوري نريخته بود الان كه ناراحتي ندارم داره ميريزه

Pessimist
04-08-2011, 12:11
20سالمه آخه من با موهام مشكلي نداشتم اين خيلي ناگهانيه البته چند روز پيش يه فشار عصبي داشتم ولي قبلا با بدتر از اين هم اينجوري نريخته بود الان كه ناراحتي ندارم داره ميريزه

عزیزم من خودم مشکل ریزش مو دارم خیلی هم شدید الان نزدیک به 2 سال میشه که موهام بدجوری میریزه اون اوایل فکر میکردم به خاطر فقر آهن باشه به خاطر همین زیاد قرص آهن مصرف میکردم اما نتیجه ای نگرفتم تا اینکه فهمیدم ریزش موی من به خاطر ناراحتی روحی هست چون تو اون روزها خیلی دغدغه فکری داشتم.الان سعی میکنم استرس رو از خودم دور کنم و تقریبا نتیجه هم گرفتم چون تو کاهش ریزش خیلی تاثیر داره.شما سعی کن استرس و تنش رو از خودت دور کنی میتونی بری ورزش کنی خلاصه یه کاری که نشاط آور باشه.

Sayam
04-08-2011, 13:39
سلام دوروزه به اندازه دو ماه موهام ريخته همين جور در حال ريختنه
...
با این اوصافی که شما میگین ، من حدس میزنم به دلیل نشستن مو در طی مدتی بیشتر از حد معمول ، چربی بیش از حد و... باشه

کثیفی مو یکی از مهمترین علل ریزش مو ... :20:

mfcivil
04-08-2011, 16:02
نه موهام هم تميزن هم جنسشون خشكه و چربي پوست سرمم كمه اصلا اين ريزش كاملا غير طبيعيه در هرحال ممنون بايد برم دكتر فقط فكر ميكنين اميدي به برگشت موهاي ريخته شده هست:41:

Pessimist
04-08-2011, 18:24
نه موهام هم تميزن هم جنسشون خشكه و چربي پوست سرمم كمه اصلا اين ريزش كاملا غير طبيعيه در هرحال ممنون بايد برم دكتر فقط فكر ميكنين اميدي به برگشت موهاي ريخته شده هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست من انقدر نگران نباش یه دفعه بیا موهای منو ببین وحشت میکنی!
یه چیز رو یادم رفت بگم تو فصل بهار و تابستان روزها نسبت به پاییز و زمستان طولانی تره که نا خودآگاه خواب آدم کم میشه همین باعث ریزش میشه جدا از دکتر رفتن خواب خودت رو هم بیشتر کن (حداقل 8ساعت در شبانه روز)

Pessimist
13-08-2011, 17:37
دوستان من یه سوال دارم:

رفتم آرایشگاه طرف به من گفت پوست سرت خیلی نازکه کسی میدونه نازک شدن پوست سر به خاطر چیه؟
اگه امکانش هست راه درمانش رو هم بگید
ممنون

hamid_diablo
14-08-2011, 14:53
سلام
من هر موقع حمام میرم یا اینکه موی سرم رو میشورم بعد از خشک کردنش به شدت پــــــــــف میکنه.مخص.صا اگه بلند باشه که خیلی زشت میشه.به خاطر همین همیشه مجبورم از اتوی مو استفاده کنم که شنیدم خیلی ضرر داره

دوستان راه حل اساسی برای این مشکل وجود داره؟

Ultra_Black
14-08-2011, 18:51
سلام
من هر موقع حمام میرم یا اینکه موی سرم رو میشورم بعد از خشک کردنش به شدت پــــــــــف میکنه.مخص.صا اگه بلند باشه که خیلی زشت میشه.به خاطر همین همیشه مجبورم از اتوی مو استفاده کنم که شنیدم خیلی ضرر داره

دوستان راه حل اساسی برای این مشکل وجود داره؟

سلام
سرم مو تا حدودی مشکلتون رو حل میکنه...
میتونید از مارکهای معتبر مثل Crystal، Cinere و... تهیه کنید و بعد از شستشوی موهاتون زمانی که موهاتون هنوز کمی نم داره به موهاتون بزنید تا هم موهاتون صاف بشه و هم پف نکنه (من هردوشون رو امتحان کردم از سینره راضی تر هستم.)

موفق باشید...

hamid_diablo
15-08-2011, 09:58
سرم م هم استفاده کردم

خوب اگه جایی باشیم که به سرن دسترسی نداشته باشیم چی؟
مثلا مسافرت.اونوقت با موهای پف کرده چی کار باید کرد.موهای منو همیشه بلنده و بد فرم میشه

reza2t
16-08-2011, 00:50
بهترین کار اینه که موهاتو همیشه کوتاه مگه داری . منم دقیقا مشکل تورو دارم

SIMON137
22-08-2011, 22:44
محلولی که عموما برای رویش مو استفاده میشه ماینوکسیدیل هست ، اخیرا محلولی رو دیدم به نام طلسم که شرکتی اقدام به توزیع اون می کنه که به دلیل تبلیغات نمیشه اسمش رو برد.

می خوام ببینم کسی استفاده کرده یا راجع بهش اطلاعاتی داره ؟
مثل اینکه تنها تفاوتش اینه که برای مو وابستگی ایجاد نمی کنه

real2
23-08-2011, 13:53
سلام . داداش سر جدت این دکتر رو معرفی کن به من
کچل شدیم رفتاااا

white-man
27-08-2011, 11:40
سلام . میخواستم بئونم چطوری میشه قارچ رو روی پوست سر تشخیص داد؟
من پوست سرم خارش داره و ریزش مو دارم. ولی هیچ نشونه ای نداره مثل قرمزی یا ... .
دکترم رفتم ولی مشکلم حل نشده ؟
ممکنه قارچ باشه؟

white-man
27-08-2011, 11:51
اولین اقدام برای مقابله با ریزش مو

چنانچه احساس کردید ریزش مو پیدا کردید و یا موهاتون کم پشت اولین کاری که باید بکنید آزمایش بدید

چون وقتی دلیل ریزش مو مشخص نشه درمان قطعی براش نمی تونید پیدا کنید

دلیل اصلی ریزش مو بر دو نوع هستش : روحی - جسمی

دلایل روحی که خود فرد می تونه با کم کردن استرس و مسائل نظیر اون ، مشکلش رو برطرف کنه

ولی دلایل جسمی نیاز به مصرف دارو های مورد نیاز هستش

از جمله عوامل تاثیرگذار در ریزش مو : هورمونی (ارثی) - کمبود آهن - مشکل تیروئید - قارچ - کمبود برخی ویتامین های موردنیاز بدن و ...

شما با دادن آزمایش چنانچه هورمون تستسترون مشکلی نداشته باشه یعنی ریزش مردانه و ارثی ندارید و عامل دیگه ای دخیل هستش

اما اگه هورمون تستسترون بالا باشه یعنی ریزش مردانه شروع شده و اگه به موقع جلوش گرفته نشه یعنی طاسی و یا کم پشت شدن شدید مو
برای دادن آزمایش باید چیکار کنیم؟!؟!؟!؟؟!

T I G E R
28-08-2011, 14:51
سلام . میخواستم بئونم چطوری میشه قارچ رو روی پوست سر تشخیص داد؟
من پوست سرم خارش داره و ریزش مو دارم. ولی هیچ نشونه ای نداره مثل قرمزی یا ... .
دکترم رفتم ولی مشکلم حل نشده ؟
ممکنه قارچ باشه؟

برای دادن آزمایش باید چیکار کنیم؟!؟!؟!؟؟!
کافیه برید یه دکتر و بگید تمام آزمایش های موردنیاز رو برات بنویسه : آهن ، تیروئید ، تستسترون ، کمبود برخی ویتامین ها ، قارچ و ...

البته فکر کنم آرمایش قارچ رو میشه بدون نسخه رفت گرفت فقط باید قبلش دو روز نری حمام

hamid_diablo
31-08-2011, 18:40
سلام دیروز تو یکی از برنامه های تلویزیونی گفت که برای جلوگیری از پف کردن مو بعد از حمام کردن.موها رو با آب کاملا سرد شسته و حوله رو روی سرتون بکشید و اصلا رو موهاتون دست نکشید که اصطحکاک باعث پف کردن مو میشه

far2009
05-09-2011, 09:53
سلام دوستان

نمی دانم حتما شما هم تو جوانی و نوجوانی تعداد اندکی موی سفید در سر داشتید ، می خواستم بدونم با این چند تا تار موی سفید چکار باید کرد ؟ کندش باعث میشه تعدادشون بیشتر بشه ؟

farhadd
05-09-2011, 10:19
دوست عزیز جسارت نشه بشما ولی این خرافات عوامه و منم زیاد شنیدم که میگن با کندن موی سفید بقیه ی موها نیز سفید میشه!!! :31: هیچ مویی به موی بقلی کاری نداره!! تازه اگه بیولوژی ندونیم عقل سلیم داریم که میگه:با کندن یک مو جا و غذای بیشتری به موهای دیگه میرسه و باید بهتر رشد و تغذیه کنن نه اینکه سفید شن و بریزن!:46: این مشکل که در بعضی جوانان مشاهده میشه فقط به ژنتیک ربط داره(توجه کنید:ژنتیک لزوماً بمعنی ارثی بودن نیست) و یه زمانی ناگهانی یا ندریجاً شروع میکنن موها سفید شدن و کندن یا نکندن تأثیری نداره.البته اینم بگم فشار عصبی و نوع تغذیه و بهداشت مو و.... هم در سفید شدن زودرس مو تأثیرات خاص خودشو داره ولی اون مسأله ی ژنتیک یه موضوع دیگریه و نمیشه جلوشو گرفت فقط سرعتش رو شاید از راههای علمی بشه کمی کندتر کرد.

shabnam1986
05-09-2011, 10:25
در اثر چه عواملی غیر از استرس مو سفید میشه؟

shabnam1986
05-09-2011, 10:28
رنگ موهای من از کلاغی داره به قهوه ای تیره بر میگرده من اصلا از این رنگ خوشم نمیاد
استروژن مصرف میکنم و دکترم گفته بود احتمال داره یه ذره تغییر ایجاد بشه ولی الان چند ساله من مصرف میکنم و این اتفاق تازه شروع شده باید چی کار کنم؟

F l o w e r
05-09-2011, 12:16
در اثر چه عواملی غیر از استرس مو سفید میشه؟ کمبود فلزاتی مثه منگنز / تیتانیوم / آهن / مس از عوامل اصلی سفید شدن و شکنندگی موها هستن ..

+

سیگار کشیدن / عوامل ارثی / بیماری تیروئید / رژیم های سخت و طولانی / بعضی از بیماری ها / افزایش گلبول های سفید خون باعث زود سفیـد شدن موها میشن

babelirani
05-09-2011, 12:19
رنگ موهای من از کلاغی داره به قهوه ای تیره بر میگرده من اصلا از این رنگ خوشم نمیاد
استروژن مصرف میکنم و دکترم گفته بود احتمال داره یه ذره تغییر ایجاد بشه ولی الان چند ساله من مصرف میکنم و این اتفاق تازه شروع شده باید چی کار کنم؟

سلام

توی علائم زیر علامتی هست که داشته باشید ؟

توده پستاني يا، درد يا حساسيت پستان ها؛ افزايش حجم پستان ها؛ تورم پاها؛ افزايش وزن سريع ؛ حركات ناگهاني غيرارادي ؛ شكم درد؛ درد ماهيچه پشت ساق پا يا درد قفسه سينه ؛ تنگي نفس ناگهاني ؛ سردرد شديد ناگهاني ، تغيير در تكلم يا بينايي ، ضعف يك دست يا پا؛ زردي پوست يا چشم ها و خونریزی واژن

از مدركسي پروژسترون هم استفاده میکنید ؟

چند ساله استفاده میکنید ؟
روزی چند قرص ؟
اگه دلیل استفاده تون رو هم بگید خوبه

babelirani
05-09-2011, 12:29
اضافه کنم کم خونی های شدید ، کمبود ویتامین B12 هم باعث سفید شدن موها میشه

shabnam1986
05-09-2011, 13:39
استروژن کونژوکه
روزی یک عدد 1.25

از سال 87 استفاده میکنم

خدا رو شکر هیچ کودوم از این مشکلات رو ندارم...

babelirani
05-09-2011, 14:38
استروژن کونژوکه
روزی یک عدد 1.25

از سال 87 استفاده میکنم

خدا رو شکر هیچ کودوم از این مشکلات رو ندارم...

خوب بوجود اومدن عوارض خفیف چون عوض شدن رنگ موها به میزارن کم از عوارض شایع استروژن هستش اگر واقعا" مجبور به خوردن استروژن هستید با عوارضش رو هم با جون و دل بپزیرید ولی میتونید با مشورت با دکتر رنگ شاید قرصتون رو عوض کنن .
استروژن محصول پر عوارضی هستش

hes25
05-09-2011, 15:49
سلام

همه چیزایی که دوستان گفتن درسته

اما من هم نظرم با شما یکی هست هر چند اهل علمم اما می دونم که به دلیل خاصی نباید موی سفید و کند نمی دونم زیاد میشه یا نه اما اینو میدونم که سه دسته آدما هستن که عوارض بدی در انتظار شونه! (این و جدی گفتما الان رو اون کانال نیستم)

1-اونایی که موی سفیدشون و میکنن
2-اونیی که ...
3-و اونایی که...

تخقیقات نشون داده که این سه دسته دچار افسردگی و بیماریهایی از این قبیل میشن(اسمش یادم رفت)

Mr.Crow
05-09-2011, 16:30
ارثی هم میتونه باشه ؟! من از همون 18،19 سالگی چند تا تار موی سفید داشتم و الآن هم یه تعدادی هست ! پدرم هم همین طوری بوده !
البته کلآ خیلی باهاش حال میکنم ! :دی یه حالت شیکی داره ! :دی برخلاف 5،6 تا دوست صمیمی ـم که به جز یه نفر بقیه ـشون موهاشون داره میریزه هم تا حالا یه تار مو از سرم کم نشده !

Puneh.A
05-09-2011, 16:34
1-اونایی که موی سفیدشون و میکنن
2-اونیی که ...
3-و اونایی که...
بقیه اش سانسوری بود ؟؟ :دی

حالا راه مقابله با این سفیدی ها چیه ؟؟ کسی نمی دونه ؟ منظورم پیشگیری نبود / راه درمان

hes25
05-09-2011, 17:08
بقیه اش سانسوری بود ؟؟ :دی

حالا راه مقابله با این سفیدی ها چیه ؟؟ کسی نمی دونه ؟ منظورم پیشگیری نبود / راه درمان

1- متاسفانه بله!... اما من چون طفل معصومم نمی تونم وارد این قضایا بشم!درک می کنین که!

2-تحقیقات نشون داده کسانی که در کودکی زیاد چک می خوردن در بزرگ سالی کمتر به بیماری های عجیب و غریب مبتلا می شوند!هنوزم دانشمندا علت دقیق این موضوع رو نمی دونن!؟
مثلا من یکی رو می شناسم خیلی چک می خورد! الان که بزرگ شده اصلا موهاش یه دونه هم سفید نشده! (بازم راست گفتما )

SIMON137
05-09-2011, 22:43
توی کودکی موهام کاملا طلایی بوده ولی الان کاملا تیره شده ، قهوه ای تیره شده .

به خاطر نوع تغذیه هست ؟ راهی هست رنگش برگرده ؟ :دی

در این حد برگرده خوبه :دی

farhadd
05-09-2011, 22:59
توی کودکی موهام کاملا طلایی بوده ولی الان کاملا تیره شده ، قهوه ای تیره شده .

به خاطر نوع تغذیه هست ؟ راهی هست رنگش برگرده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در کودکی موها ظریف و بهمین دلیل در عبور نور کمی شفاف تر دیده میشه درست مثل موهای کرک مانند بزرگسالان و بقول شما طلاییتر دیده میشه.
اون تیپی هم که گذاشتی ریشه در عرضهای کم نورتر شمالی داره دقیقتر بگم ریشه ی اصلی اون به کشور دانمارک برمیگرده.در علت پدیداریش هم باید بدونی کمبود نور آفتاب و جهش ژنتیکی در همین راستا دست بدست هم داده و باعث سازگاری بیشتر اون تیپ در اون شرایط شده تا برای ساخت ویتامین D و پوک نشدن استخوانها به پوستشون آفتاب بیشتری بتونه برسه.
هر چی به عرضهای میانی بیای بعلت آفتاب شدیدتر مو هم به تیرگی و ضخامت بیشتر گراییده تا در مقابل پرتور فرابنفش خورشید محافظت لازم صورت بگیره.
یه چیزی شبیه حیوانات عرضهای شمالی که همگی رنگ روشن دارن برعکس عرضهای میانی.البته در حیوانات مسأله بیشتر به سازگاری در استتار برمیگرده نه مثل انسان که عمدتاً بعلت نیازهای مادر به جذب آفتاب بیشتر بوده.
البته دلایل مثل سوء تغذیه یا دور بودن از نور هم میتونه باعث موقتاً رنگ مو رو روشن کنه مثل زندانیهای جنگ دوم یا..... که وقتی از سلولهای تاریک و نمور غار مانندشون خارج میشدن یه همچو قیافه هایی داشتن.

SIMON137
05-09-2011, 23:31
در کودکی موها ظریف و بهمین دلیل در عبور نور کمی شفاف تر دیده میشه درست مثل موهای کرک مانند بزرگسالان و بقول شما طلاییتر دیده میشه.
اون تیپی هم که گذاشتی ریشه در عرضهای کم نورتر شمالی داره دقیقتر بگم ریشه ی اصلی اون به کشور دانمارک برمیگرده.در علت پدیداریش هم باید بدونی کمبود نور آفتاب و جهش ژنتیکی در همین راستا دست بدست هم داده و باعث سازگاری بیشتر اون تیپ در اون شرایط شده تا برای ساخت ویتامین D و پوک نشدن استخوانها به پوستشون آفتاب بیشتری بتونه برسه.
هر چی به عرضهای میانی بیای بعلت آفتاب شدیدتر مو هم به تیرگی و ضخامت بیشتر گراییده تا در مقابل پرتور فرابنفش خورشید محافظت لازم صورت بگیره.
یه چیزی شبیه حیوانات عرضهای شمالی که همگی رنگ روشن دارن برعکس عرضهای میانی.البته در حیوانات مسأله بیشتر به سازگاری در استتار برمیگرده نه مثل انسان که عمدتاً بعلت نیازهای مادر به جذب آفتاب بیشتر بوده.
البته دلایل مثل سوء تغذیه یا دور بودن از نور هم میتونه باعث موقتاً رنگ مو رو روشن کنه مثل زندانیهای جنگ دوم یا..... که وقتی از سلولهای تاریک و نمور غار مانندشون خارج میشدن یه همچو قیافه هایی داشتن.

تا اول دبستان موهام کاملا طلایی بود بعدش رفته رفته رنگش عوض شد.

بسیار از این قسمت آخر سپاسگذاری می کنم ، من یک غار نشین ساده ام ، پشت دریاها شهری است ، قایقی خواهم ساخت :31::31::31:

pershianix
06-09-2011, 21:03
سلام. من به خاطر ریزش موهام از ماینوکسیدیل استفاده میکنم. موهام لخته و به خاطر نگه داشتنشون مجبورم که از نگه دارنده ها مثل چسب مو یا ژل و غیره استفاده کنم که به دلیل چسبیده شدن موها به هم، موهامو کم پشت نشون میده.

حالا چند وقتیه که به این فکر افتادم که از اسپری مو اسفاده کنم تا موهارو به هم نچسبونه و فقط نگهشون داره. سوالم اینه که با توجه به اینکه اسپری مو بر پایه ی الکله، آیا تداخلی با ماینوکسیدیل داره یا نه.

ممنون

J1 1J
06-09-2011, 23:30
سلام. من به خاطر ریزش موهام از ماینوکسیدیل استفاده میکنم. موهام لخته و به خاطر نگه داشتنشون مجبورم که از نگه دارنده ها مثل چسب مو یا ژل و غیره استفاده کنم که به دلیل چسبیده شدن موها به هم، موهامو کم پشت نشون میده.

حالا چند وقتیه که به این فکر افتادم که از اسپری مو اسفاده کنم تا موهارو به هم نچسبونه و فقط نگهشون داره. سوالم اینه که با توجه به اینکه اسپری مو بر پایه ی الکله، آیا تداخلی با ماینوکسیدیل داره یا نه.

ممنون
خوب دوست عزیز شما که میگین موهاتون ریزش داره دیگه چرا اسپری و ... میزنید
اینا به خودی خود باعث ریزش میشه ... :20:

pershianix
07-09-2011, 12:51
خوب موهام از وقتی ماینوکسیدیل میزنم کمتر میریزه. بالاخره باید چیزی بزنم که بتونم به موهام حالت بدم دیگه

shabnam1986
07-09-2011, 15:03
با نظر دکتر 625 رو شروع کردم اما میترسم رنگ موهام دیگه درست نشه...

babelirani
07-09-2011, 15:40
خوب موهام از وقتی ماینوکسیدیل میزنم کمتر میریزه. بالاخره باید چیزی بزنم که بتونم به موهام حالت بدم دیگه

سلام

خوب شما ماینوکسیدیل رو میزنید که ریزش موهاتون کم بشه بعد با اسپری های مختف که شاید بزنید اثر این ماده رو از بین میبرید بعضی از این مواد حتی باعث اسیدی شدن سطح پوست سر میشن که کلا" اثر ماینوکسیدیل رو معکوس میکنن

یا حق

farhadd
07-09-2011, 16:50
1- متاسفانه بله!... اما من چون طفل معصومم نمی تونم وارد این قضایا بشم!درک می کنین که!

2-تحقیقات نشون داده کسانی که در کودکی زیاد چک می خوردن در بزرگ سالی کمتر به بیماری های عجیب و غریب مبتلا می شوند!هنوزم دانشمندا علت دقیق این موضوع رو نمی دونن!؟
مثلا من یکی رو می شناسم خیلی چک می خورد! الان که بزرگ شده اصلا موهاش یه دونه هم سفید نشده! (بازم راست گفتما )
دوست عزیز ببخشین ولی اینجا انجمن پزشکی و علمیه یا انجمن نظرات superstitions من دراوردی و خرافات شخصی؟ شما فکر کردین خرافات چطوری زاییده میشه؟ یکی مثل شما میاد میگه هر کی رو تو گوشی بزنیم موهاش سفید نمیشه!!!:18::39: 4 تا عوام و بیسواد هم ممکنه پیدا شن که پیروی کنن!خواهشاً دو صفحه مطالعه داشته باشین و این حرفا رو نزنین.من نمیدونم والا خودم از خجالت آب میشم بخوام این حرفا رو به کسی بزنم نمیدونم شما چطور روتون شد اینجا اونم توی انجمن علمی پزشکی بنویسین! البته امیدوارم از لحنم ناراحت نشده باشین قصد جسارت نداشتم:11:

hes25
08-09-2011, 22:23
دوست عزیز ببخشین ولی اینجا انجمن پزشکی و علمیه یا انجمن نظرات superstitions من دراوردی و خرافات شخصی؟ شما فکر کردین خرافات چطوری زاییده میشه؟ یکی مثل شما میاد میگه هر کی رو تو گوشی بزنیم موهاش سفید نمیشه!!!:18::39: 4 تا عوام و بیسواد هم ممکنه پیدا شن که پیروی کنن!خواهشاً دو صفحه مطالعه داشته باشین و این حرفا رو نزنین.من نمیدونم والا خودم از خجالت آب میشم بخوام این حرفا رو به کسی بزنم نمیدونم شما چطور روتون شد اینجا اونم توی انجمن علمی پزشکی بنویسین! البته امیدوارم از لحنم ناراحت نشده باشین قصد جسارت نداشتم:11:

اما بهتر این بود قبل اینکه از حرفم تعجب کنین بیاین بگین که، اگه شما راست میگی دلیل بیار تا معلوم نشه خرافه هستش!

من قبلا هم گفتم اهل علمم هر چیزی رو الکی نمی گم خیلی از چیزایی که من بهش رسیدم (درباره مو مخصوصا) امکان نداره کسی اینجا بدونه چون من تو 18 سالگی موهام شروع به ریزش کردن طوری که پیش دانشگاهی که بودم همه بچه ها بخاطر این موضوع دائم بهم تذکر میدادن که برم دکتر و ... !!)

الان که من تو سن 30 سالگی هستم تونستم راز کچلی مردان رو کشف کنم و بعد از 10 سال تحقیق و این در و اون در زدن بلاخره فهمیدم علتش چی بوده و الان دو سه ساله که دیگه اصلا موهام ریزش انچنانی نداره و متوقف شده و امید دارم تا آخر هم همین قدر باقی بمونه!

محض اطلاع هم بگم که من همه جوره دارویی هم مصرف کردم اما دارو فقط تا یه مدتی درمان و نگه میداره آدم همش که نمی تونه قرص بخوره و هی دوا بماله به کلش که...!

اما درباره این چیزی که نوشتم :
اول اینکه من نگفتم شما برو ببین کی می خواد موهاش سفید نشه یا اینکه نریزه بعدم بیاد با دوتا کشیده درمونش کنی که!من حرفم این بود : کسی که در دوران کودکی به اندازه کافی تنبیه میشه احتمال اینکه به عوارض مربوط به زیبایی چهره مبتلا بشه خیلی کم هست یا خیلی دیر آثارش پیدا میشه شاید توی میانسالی تازه بخواد کم مو بشه مثلا،که این کاملا طبیعی هستش.

اما چرا وقتی کودک چک میخوره هیچ وقت مریض نمیشه یا سلامتی اون مدت بیشتری دوام داره؟!!

تحقیقات نشون داده که زمانی که چکی به صورت یک انسان نواخته میشه! صوتی سوت دار در مغزش می پیچه، که وقتی همراه با سیگنال های درد هم وارد قسمت پردازش میشه، مغز ماده ای ترشح میکنه، تا اعلام وضعیت غیر عادی در مغز رو هشدار بده! حالا مغز با ترشح این ماده غدد چشمی و بعضی از غدد داخلی رو تحریک میکنه تا آثار این بی نظمی رو دفع کنه( که اگه دقت کنین بچه هم گریه میکنه و هم مدام میگه که من دستشویی دارم و ...!)

وقتی این سیکل در بدن دائم تکرار بشه یعنی روزی یک بار حداقل ،محصولات واکنشی بدن که در قبال دفع عامل محرک تولید میشه، در فرایند لایروبی نسوج و مویرگ های ریز بدن از جمله سر بسیار موثر هست، یعنی با این کار شستشوی رسوبات ناشی از فعل و انفعالات شیمیایی از همان کودکی آغاز میشه و تمام غدد درونی و بیرونی تحت هشدارهای الکتریکی و شیمیایی قوی ای که بهشون صادر میشه فوق العاده فعال میشن و به محض بروز هر گونه عارضه ای بلافاصله دفع مرض میکنن.(این و میشه به یک آماده باش نظامی در درون بدن تشبیه کرد)

همون طور که می بینین خوردن چک خیلی فایده داره، اما متاسفانه من زیاد چک نخوردم چون بچه درسخون بودم و بابام هی منو ناز میکرد اما داداش بزرگم چون خیلی تنبل بود و هی دائم، هم از بابام و هم از معلما و مدیرای مدرسه چک می خورد، اصلا یه دونه از موهاشم تا حالا نریخت! چون دایم بدنش در فعالیت های پاک سازی بود (اون 34 ساله هست و بعید میدونم تا آخر عمر با این مو که من می بینم ریزشی داشته باشه و البته هنوز سیاهه)

حالا شما بیاین هی قرص بخورین هی قرص بخورین مگه موهاتون دوباره در میاد! نه واقعا درمیاد! موهای سفیدتونم دیگه سیاه نمیشه چون چک الان کار اون چک دوران بچگی رو نمی کنه یعنی بی فایده هست!

---------------------------
حالا من از زبان حال خودم و همه شما یک شعری رو سرودم که تقدیم میکنم بلکه گوشه ای از آه و افسوس یار از دست رفته رو جبران که نه ولی حداقل تا حدودی جای خالی اون رو پر کنه ...هی خدا هی... یعنی میشه...

یعنی میشه یه روزی ،جای همه دواها چک باشه
یا که جای همه کپسولا کلا همش چک باشه
یادم میاد اون روزا دوا و دکتر نبود
بابام بهم چک میداد دیگه حالم بد نبود
تو این دوره زمونه بچه ها همه لوس شدن
بجای خوردن دوتا چک،با آمپولا دوس شدن
مردم خبر ندارن این دوتا چک چکارن
اگه یه روز بدونن دکترا همگی بیچارن
حالا شما بچه ها گوش بکنین به حرفام
به جای این دواها چک بخورین صبح تا شام!

البته این چند بیت از شعر اصلی بود اما امیدوارم خوب بوده باشه

با آرزوی سلامتی برای تمام شما بیماران مریض.

پیروز باشید

genius_islamic
10-09-2011, 11:48
سلام یک سوال ببخشید چیکار باید بکنیم که رشد مو زیاد شه یعنی من سرچ کردم توی تالارتون مثل اینکه در مورد مو چیزی نبود من موهام کوتاه شده یکم و این خیلی منو ناراحت میکنه میخواستم بدونم چیکار کنم که دوباره موهام زودتر بلند شه و اینکه رشد مو در روز یا در هفته یا در ماه چقدره یعنی جقدر رشد میکنه؟

morsadr
10-09-2011, 15:05
سلام یک سوال ببخشید چیکار باید بکنیم که رشد مو زیاد شه یعنی من سرچ کردم توی تالارتون مثل اینکه در مورد مو چیزی نبود من موهام کوتاه شده یکم و این خیلی منو ناراحت میکنه میخواستم بدونم چیکار کنم که دوباره موهام زودتر بلند شه و اینکه رشد مو در روز یا در هفته یا در ماه چقدره یعنی جقدر رشد میکنه؟

دوست عزیز رشد مو به نوع مو و ژنتیک شما و همچنین به تغذیه شما بستگی دارد . در موارد سوء تغذیه رشد موها کاهش می یابد . البته به وضعیت کلی بدن . بیماریهای زمینه ای و سن نیز مرتبط می باشد . هیچ دارویی بصورت کوتاه مدت و سریع در افزایش رشد مو تاثیر چندانی ندارد .
رشد مو بصورت میانگین حدود 1.25 سانتیمتر در ماه می باشد .

ba maram
10-09-2011, 15:34
من 23 سالمه!
موهام چند سالیه داره میریزه! تقریبا 2 ساله بیشتر شده و خیلی وقتا پوسته میداد یا خارش شدید داشتم! الانم سرم داره میخاره با این که همین 1 ساعت پیش شسته بودم موهامو
شاید به خاطر آبو هوای بد تهرانه! نه؟!
به نظرتون چه دارو یا ... مصرف کنم؟!:41:

Переклад не
11-09-2011, 00:06

دوست عزیز قصد جسارت ندارم ولی بهتره یکم تو حرف زدن و نوشتنمون دقت کنیم.چون این نوشته ها باید از رو مغز بیاد نه از معده و سوء هاضمه بودن و تخلیه ی کلی حرص و جوش
این افراد بیسوادی که مدنظرتونه چه به انجمن تخصصی؟؟؟! .امیدوارم مخاطباتونو مد نظر قرار نداشته باشید

من 23 سالمه!
موهام چند سالیه داره میریزه! تقریبا 2 ساله بیشتر شده و خیلی وقتا پوسته میداد یا خارش شدید داشتم! الانم سرم داره میخاره با این که همین 1 ساعت پیش شسته بودم موهامو
به نظرتون چه دارو یا ... مصرف کنم؟
تو این مواقع بهترین کار مراجعه به یک متخصص پوست هستش.کسی که در همچین مواقعی برای کسی که هیچ معاینه ای توسطش نشده ، معرفی کردن دارو نوعی خودنمایی و نامردیه

اینجا که کسی به ما جواب نداد. حداقل یه انجمن پزشکی معرفی میکنید؟ ممنون
به این حرف چی میگن؟ آره بی انصافی.درست فهمیدی.جواب شما داده شده راهنمایی شدید اما کم لطفی میکنید

morsadr
11-09-2011, 08:51
من 23 سالمه!
به نظرتون چه دارو یا ... مصرف کنم؟!:41:

بهتره که به پزشک مراجعه کنید تا پوست سر شما از نزدیک بررسی شود تا بتوان بهترین درمان را انجام داد .
التهاب پوست سر چه حساسیتی و چه قارچی از عوامل مهم خارش سر و ریزش مو می تونن باشند .

smsa1
11-09-2011, 16:05
مدتی است سرم میخارد ومن پس از خاراندن دردستم چند شاخه مو میبینم . دو طرف پیشانیم هم خیال میکنم عقب رفته
جلوی سرم هم یک شیار ایجاد شده که خالی از موست 17 ساله هستم آیا این واقعا همان گری است یا طبیعی است؟

J1 1J
11-09-2011, 18:03
مدتی است سرم میخارد ومن پس از خاراندن دردستم چند شاخه مو میبینم . دو طرف پیشانیم هم خیال میکنم عقب رفته
جلوی سرم هم یک شیار ایجاد شده که خالی از موست 17 ساله هستم آیا این واقعا همان گری است یا طبیعی است؟

مطمئنا طبیعی نیست:46:

hes25
11-09-2011, 23:07

سلام جدید چطوری ...!

متاسفانه منم همسن تو بودم که این وضعیت برام پیش اومد (البته اگه علت دیگه ای نباشه)

اما اگه من برگردم به سن تو دقیقا می دونم چیکار کنم خوب گوش کن!!!

1-من از یک واکس موی نامرغوب استفاده میکردم چون موهام خیلی پر پشت بودن شونه و سشوار حریفش نمی شدن ! آقا یه سال نشد که قسمت جلویی فرق سرم هویدا شد! اگه از من میشنوی و واکس مو استفاده می کنی سریعا مصرفش و قطع کن.

2-با این وضعیت، موی سرت و ماشین کنی بهتره ، ریزش مو بیشتر میشه اگه مو بلندم باشه که بدتر!

3-برو عطاری بگو من حنای بیرنگ میخوام بعدم هفته ای دو دفعه قبل خواب به سرت بزن صبحم اونو بشور.اینی که گفتم واقعا مهمه اما متاسفانه من دیر متوجه شدم

4-اگه رفتی دکتر مطمئنا بهت محلول میده با چندتا قرص و ... من بهت بگم تنها چیزی که در دنیا پزشکا فعلا تونستن بسازن و عملی هم باشه همیناست! امـــــــا... این و بگم که من اول آذر ماه سرم و هر هفته ماشین صفر میکردم تا دو هفته مونده به عید ، سه چهارتا محلول استفاده میکردم با کلی قرص! حـــــــا لا نتیجه چی شد ؟!

رشد موهای جدید بین سی تا 35 درصد افزایش پیدا میکنه اگه دقیقا همه روزه رعایت کنی! اما بهار دیگه من استفاده نمی کردم جون مو که بلند میشد مصرفش مشکل بود برام بعدم که سه ماه نمی شد دوباره مثل سابق ریزش میکرد! همون میشد!!!!!!!

5-یه چیز دیگه هم که لازمه بدونی اینه که محلولایی مثل ریوایووژن و پودر نمی دونم چی چی و فلان و ... در حد پولی که براش میدین نیست و اصلا ندیدم پزشکی اونو تجویز کنهباز خودت میدونی، بخوای نخوای دوباره مثل سابق میشه!

----------------------------------------
6-یه چیز دیگه هم میگم که سهم زیادی در ریزش زود هنگام مو در جوانان داره خیلی زیاد و اونم نا امیدی هست باور کنین (منظورم جنبه روحیه) این میتونه از خانواده-نداشتن دوست خوب-بروز نکردن اسنعداد درسی_ ورزشی در بین دوستان و همکلاسی ها-زیبا نبودن- داشتن شخصیتی نامتعادل و ... باشه،راه حل فقط خودباوری و گشتن به دنبال استعدادهای نهفته در خود آدم هست همین!

7-اینم بگم که کسانی که زیاد میخندن کمتر دچار ریزش مو میشن!و همینطور کسانی که کمتر حرف میزنن هم به ندرت دچار این امراض میشن!

مسائل بسیار مهم دیگه ای هم هست که جز محدوده روح و روان میشه که طبعا اینجا جاش نیست هر کی حوصله بحث داشت بیاد تو پروفایلم با هم صحبت میکنیم .

مرسی

hamed malekpour
12-09-2011, 13:45
آیا ژل باعث ریزش مو می شه من امروز یه ژل مو به نام prestigeبه قیمت 4هزار تومان خریدم ؟

J1 1J
13-09-2011, 23:12
آیا ژل باعث ریزش مو می شه من امروز یه ژل مو به نام prestigeبه قیمت 4هزار تومان خریدم ؟

آره من امتحان کردم ،باعث ریزش مو میشه :)
چون مو ها رو به هم میچسبونه و یک حالت سفت میشه ...

hamed malekpour
16-09-2011, 16:00
پس به جای ژل از چه چیزی برای حالت دادن به مو استفاده کنیم؟

danial_848
17-09-2011, 07:14
پس به جای ژل از چه چیزی برای حالت دادن به مو استفاده کنیم؟
میتونی به جاش روغن نارگیل و از این چیزا استفاده کنی حالت میده ولی البته زیاد پایدار نیست

mf.designing
17-09-2011, 13:05
سلام خدمت دوستان بخش مفید پزشکی
دوستان من چند وقتی هست که دچار ریزش مو هستم که علت ژنتیکی نداره ! آزمایش خون هم چند بار اخیرا دادم ، هیچ کم خونی و فقر آهنی هم ندارم ( البته کمی غلظت خون دارم !) علت ریز موم هم احتمالا به خاطر استرس و فشارهای شدیدی هست که داشتم و کار استرسزام ! شایدم علل دیگه ! موهام کم پشت شدن شدید و انگاری ریششون هم ضعیف شده و زود کنده میشه ! اصلا این حالت نیست که از جلو موها کم بشه کلا کم پشت داره میشه ! حالا میخوام بدونم که :

- اولا چطوری علل اصلیش رو تشخیص بدم ؟
- چطوری پیش گیری کنم ؟
- چه شامپوهایی بهتره ؟! ( الا از ERIKEH ضد ریزش با سرم موش استفاده می کنم )
- استفاده از تخم مرغ کار درستیه ؟! نحوه استفاده درستش چطوریه ؟!
- حنا تاثیری داره ؟!
- چطوری باید عامل استرس و اضطراب و فشار عصبی رو میشه کنترل کرد ؟!
- سردرد و احساس فشار در سر میتونه باعث بشه ؟

و سوال از همه مهم تر !
آیا بعد از طول مدتی امکان رویش مجدد موها وجود داره ؟! یعنی موهام به حالت عادی برمیگردن یا حداقل رویش نرمال موهای جدید و جایگزین خواهم داشت ؟!

ممنون از دوستانی که کمکم میکنن :11:

sahel625
17-09-2011, 19:23
با سلام
چند تا سوال داشتم:
من در سن 20 سالگی موهای خیلی پر پشتی داشتم.الان در سن 30 سالگی تعداد موهام نصف شده.
بدن من خارش شدید دارد که به موهام نیز منتقل شده بسیاری از داروهایی که دوستان گفته شده نیز مصرف شده مثل ماینوکسیدیل تاثیر کمی هم دیدم ولی این دارو را باید تمام عمر مصرف کرد اون هم روزی 2 بار
1-برای خارش سر (مخصوصا در حین دوش گرفتن و بعد از حمام) چه شامپو یا دارویی مصرف کنم؟
2-آیا کسی اطلاعی از داروی جدید طلسم داره چون به عنوان یک اختراع برای ریزش موی سر از داروسازی قزوین معرفی شده ویکی از دوستان هم در پست های قبل سوال کردن و جواب داده نشد؟؟
3-آیا مصرف ماینوکسیدیل حتما باید همراه قرص فیناستراید باشد یا خیر؟؟

Переклад не
17-09-2011, 23:39
آقا قضیه ی این آمپول 1و نیم ملیون تمنی رشد مو چیه؟؟
از دوستان شنیدم یکی رفته از این استفاده کرده و مو در اوورده.یعنی مثله امپول و سوزن و اینا تزریق شده و نتیجه این شده

fredrick
18-09-2011, 00:07
آقا قضیه ی این آمپول 1و نیم ملیون تمنی رشد مو چیه؟؟
از دوستان شنیدم یکی رفته از این استفاده کرده و مو در اوورده.یعنی مثله امپول و سوزن و اینا تزریق شده و نتیجه این شده

بله این قضیه درسته

فعلا برای جبران طاسی در آقایان دو راه وجود داره:

اولین راه که متداول ترین روشه , کاشت مو هستش

دومین راه هم همینی هستش که خودتون فرمودید اما طی چند مرحله

تزریق انجام میشه و داروهایی هم غیر از آمپول باید مصرف کنید.

morsadr
18-09-2011, 09:27
دوست عزیز با توجه به مطالبی که شما ذکر کردید بیشتر به نظر می رسد ریزش مو منشا عصبی داشته باشد .

- تشخیص علت اصلی با بررسی و رد کردن علل مختلف مانند کم خونی تغییرات هورمونی کمبود های تغذیه ای و ژنتیک صورت می گیرد . این کار توسط پزشک متخصص انجام می شود .
- پیشگیری از ریزش مو با مراقبت خوب از مو صورت می گیرد . جلوگیری از وارد آمدن استرس شدید به موها . عدم استفاده از ژل رنگ مو سشوار و مواردی که به هر صورت به مو و ریشه مو آسیب می زند .
- هیچ شامپویی برای درمان ریزش وجود ندارد . شامپوها فقط برای شستشو می باشند و اگر نامناسب و غیر استاندارد باشند در افزایش ریزش موثرند ولی در درمان ریزش خیر .
- تخم مرغ تاثیری ندارد . تغذیه مو از طریق عروق خونی می باشد و نه پوست سر .
- حنا را هم نمی دانم . فکر نکنم تاثیر داشته باشد :41:
- کنترل استرس هم که یک امر پیچیده و دقیق می باشد و با یک جمله نمی توان خلاصه کرد . ولی بحث بسیار مهم و موثری در کنترل بیماریهای مختلف می باشد .
- سردر خودش باعث ریزش مو نمی شود . بستگی به علت دارد . گاهی اوقات علت این دو مورد می تواند مشترک باشد .
- رویش مجدد موها بستگی به علت ان دارد . بسیاری از علل ریزش مو غیر قابل برگشت می باشند .

mf.designing
18-09-2011, 10:15
ممنون از جواباتون

- تشخیص علت اصلی با بررسی و رد کردن علل مختلف مانند کم خونی تغییرات هورمونی کمبود های تغذیه ای و ژنتیک صورت می گیرد . این کار توسط پزشک متخصص انجام می شود .
من یه آزمایش خون اخیرا دادم اما کم خونی و امثال اون برام نبود ! میشه عنوانهای آزمایشهای دیگه ای رو که انجام میشه بگید ؟

- پیشگیری از ریزش مو با مراقبت خوب از مو صورت می گیرد . جلوگیری از وارد آمدن استرس شدید به موها . عدم استفاده از ژل رنگ مو سشوار و مواردی که به هر صورت به مو و ریشه مو آسیب می زند .

چطوری از استرس برا موها میشه جلوگیری کرد ؟!
استفاده از ژل و امثال اون که در گذشته بوده میتونه دلیل ریزش موی امروز باشه ؟! برگشت پذیر نیست ؟!
سشوار تا چه حد ؟! اینی که من تو مدت زمان کم و از فاصله دور با درجه حرارت کم استفاده می کنم مضرره ؟!

- هیچ شامپویی برای درمان ریزش وجود ندارد . شامپوها فقط برای شستشو می باشند و اگر نامناسب و غیر استاندارد باشند در افزایش ریزش موثرند ولی در درمان ریزش خیر .
یعنی مارکهای خارجی خیلی گران قیمت و سرم های موی همراهشون بی تاثیر هستن ؟

- تخم مرغ تاثیری ندارد . تغذیه مو از طریق عروق خونی می باشد و نه پوست سر .
چه مواد غذائی توصیه میشه ؟

- رویش مجدد موها بستگی به علت ان دارد . بسیاری از علل ریزش مو غیر قابل برگشت می باشند .
در چه حالت برگشت پذیره ؟

ممنون

Переклад не
18-09-2011, 10:56
خب این آمپول مشخصاتش چیه؟
واقعا مورد تائید بهداشت جهانی هستش؟(منظورم اون سازمانیه که باید دارو به تائیدش برسه)

hamid_diablo
18-09-2011, 19:53
سلام
دویتان نظرتون درباره یرکه سیب چیه؟برای مو مفیده؟

Sayam
20-09-2011, 03:09
سلام
دویتان نظرتون درباره سرکه سیب چیه؟برای مو مفیده؟

سرکه سیب به منظور درخشندگی و شفافیت مو ها میتونه استفاده بشه ...

مقدار کمی (در حد یک قاشق) رو در یک لیوان آب حل کنید و بعد از شامپو زدن روی موهاتون بریزید ...

:)

Переклад не
22-09-2011, 23:21
بلخره کسی درمورد این آمپول حرفی نزد
منظورم آمپولیه که برای رویش مو تزریق میه و دوستان بهش اشاه کردن
من قسمت های کناریم یه دو سانتی عقب رفته (ریزش کرده) و نمیخوام درآینده طاس دکر هم رفتم الان 2 ساله دکتر میرم آخرین داروش همین محلول سینره بوده که الان نزدیک 6 ماهه استفاده میکنم و احساس میکنم (با کمی شک) موهام بهتر شدن .درحالت کلی میوام از آخرین و موثر ترین راه استفاده کنم
چه روش هایی هست واسه این کار؟
این آمپول چطوره؟

---------- Post added at 11:21 PM ---------- Previous post was at 11:20 PM ----------

بله این قضیه درسته

فعلا برای جبران طاسی در آقایان دو راه وجود داره:

اولین راه که متداول ترین روشه , کاشت مو هستش

دومین راه هم همینی هستش که خودتون فرمودید اما طی چند مرحله

تزریق انجام میشه و داروهایی هم غیر از آمپول باید مصرف کنید.
هزینش چقده؟
چطوری از کجا تزریق میشه؟
اسمش چیه؟
آیا کسیو راغ دارید که تجربه کرده؟
برای من امکان استفادش هست؟ یعنی من ای که وضع موهامو گفتم
مممنون

shabnam1986
24-09-2011, 22:29
بالاترین سن احتمال شروع ریزش موی ارثی چندسالگیه؟

(@.@)
03-10-2011, 14:09
دوستان
موهام خیلی بد حالت هستند و همیشه باید ژل بزنم تا حالت بگیره. در ضمن خیلی دوست دارم که موهام کوتاه باشه ولی متاسفانه از یه حدی که کوتاه تر میشه سیخ میشه و حتی با ژل هم نمی خوابه. بعد از حمام هم خیلی پف میکنه . لطفا راهنمایی کنید.
linkinpark20
03-10-2011, 15:30
با سلام من الان یک سال و نیم هست که به توصیه پزشک پوست و مو از درمان های تقویتی مو استفاده میکنم من به طور ارثی ریزش مو دارم و تا 10 ئاه ماینوکسیدیل 2% میزدم و الان 6و7 ماهی میشه کردمش 5% و برای شستشوی سرم هم از شامپو بچه و شامپوی تقویت موی فولیکا استقاده میکنم اما الان یک ماهی هست که قسمت جلوی سرم دچار خارش شده به نظر شما چرا اینجوری شدم؟ممنون میشم جواب بدین

(@.@)
04-10-2011, 11:42
دوستان لطفا کمک کنید.....................

linkinpark20
04-10-2011, 13:55
گویی اینجا همه خواب هستند و کسی برای جواب دادن نیست تعطیل کنید تاپیک رو

T I G E R
04-10-2011, 20:49
با سلام من الان یک سال و نیم هست که به توصیه پزشک پوست و مو از درمان های تقویتی مو استفاده میکنم من به طور ارثی ریزش مو دارم و تا 10 ئاه ماینوکسیدیل 2% میزدم و الان 6و7 ماهی میشه کردمش 5% و برای شستشوی سرم هم از شامپو بچه و شامپوی تقویت موی فولیکا استقاده میکنم اما الان یک ماهی هست که قسمت جلوی سرم دچار خارش شده به نظر شما چرا اینجوری شدم؟ممنون میشم جواب بدین
خب باید به پزشک مراجعه کنید ... شاید سرتون به ماینوکسیدل 5% حساس شده

پزشکان در این حالت یا ماینوکسیدل رو قطع کرده و یه جایگزین براش میدن (چنانچه مشکل از ماینوکسیدیل باشه)

یا اینکه شامپو کتوکونازول رو تجویز میکنن ( که حداکثر هفته ای دو بار مصرف میشه)

البته من هم چنین حالتی داشتم ولی با شامپو ضدریزش سریتا هم خارش و هم چربی موم پس از مدتی برطرف شد

(شامپوی گیاهی هستش که میتونه روزانه هم مصرف بشه)

خب این موضوع شاید بخاطر سازگاری کامل موی من با این شامپو بوده ... شاید چنین تاثیر بر روی شما نزاره

در ضمن اگه جنس موهاتون چرب نیست شامپو بچه برای شستشوی مناسبه ولی اگه چرب باشه شامپو بچه مناسب نیست

چون قادر نیست چربی روی سر رو به خوبی رفع کنه که همین چربی سبب ریزش و خارش میشه

موفق باشید

linkinpark20
08-10-2011, 10:28
خب باید به پزشک مراجعه کنید ... شاید سرتون به ماینوکسیدل 5% حساس شده

پزشکان در این حالت یا ماینوکسیدل رو قطع کرده و یه جایگزین براش میدن (چنانچه مشکل از ماینوکسیدیل باشه)

یا اینکه شامپو کتوکونازول رو تجویز میکنن ( که حداکثر هفته ای دو بار مصرف میشه)

البته من هم چنین حالتی داشتم ولی با شامپو ضدریزش سریتا هم خارش و هم چربی موم پس از مدتی برطرف شد

(شامپوی گیاهی هستش که میتونه روزانه هم مصرف بشه)

خب این موضوع شاید بخاطر سازگاری کامل موی من با این شامپو بوده ... شاید چنین تاثیر بر روی شما نزاره

در ضمن اگه جنس موهاتون چرب نیست شامپو بچه برای شستشوی مناسبه ولی اگه چرب باشه شامپو بچه مناسب نیست

چون قادر نیست چربی روی سر رو به خوبی رفع کنه که همین چربی سبب ریزش و خارش میشه

موفق باشید

بسیار متشکرم از اینکه وقت گذاشتین من موهام اتفاقا چرب هست یک مقداری ولی خوب قبلا هم شامپو بچه میزدم اتفاقی نمی افتاد ولی الان دچار خارش شدم پس من حتما میرم دکتر ببینم چه کار کنم بازم از شما ممنونم

Переклад не
08-10-2011, 23:10
ماینوکسیدل 100 درصد هم داریم؟

T I G E R
10-10-2011, 20:53
ماینوکسیدل 100 درصد هم داریم؟
اصولا در ایران ماینوکسیدیل 2% و 5% داریم اما در خارج با درصدهای مختلفی ارائه میشه

2% - 5% - 7% - 10% - 12.5%

پس عملا بیش از 12.5% ممکن نیست چون عوارض شدیدی داره چه برسه 100% که دیگه غیرممکنه

درضمن پزشکان معمولا بیش از 5% رو تجویز نمیکنند چون با افزایش غلظت مانیوکسیدل به بیش از 5%

به میزان افزایش غلظت ، تاثیر گذاری اون چندان افزایش پیدا نمیکه و برعکس عوارض بیشتری تولید میکنه... بگذارید توضیح بدم

فرض کنید با ماینوکسیدیل 5% ماهانه 18 موی جدید در ماه رویش کند با افزایش غلظت ماینوکسیدیل به دو یا سه برابر

صرفا 24 تار مو در ماه رویش میکند (این ارقام فرض هستند) یعنی با افزایش غلظت ماینوکسیدیل انچنان تاثیر بیشتری مشاهده نشده

حال بماند که چه عوارضی ممکنه ایجاد کنه

هرچند به تازگی ترکیب مناسبی از ماینوکسیدیل 12.5% بدست امده که در برخی افراد بسیار خوب جواب داده و به مراتب بهتر از 5% هستش

اما اولا این ماینوکسیدل باید اصل باشه نه دست ساز و ساخت هر کشوری

دوما برای همه افراد تاثیر گذاری نداره و سوما زیر نظر پزشک باشه چهارما در ایران نیست

موفق باشید

Переклад не
18-10-2011, 21:34
این محلول تقویت کننده ی سینره چطوره بنظرتون؟
بعد از چندماه تاثیرشو نشون میده و برای تاثیر بهتر گرفتن ازش باید چقد صبر و استفاده کنیم؟
ممنون

mehdi30nema
21-10-2011, 19:18
بچه ها یه سوال در مورد موهام دارم :

من 26 سالمه و موهای خیلی پری داشتم اما از حدوده 5 ساله پیش احساس کردم که موهام داره کم میشه . تا دو ساله پیش هم اوضاع خوب بود طوری که وقتی ژل میزدم اصلا کف سرم معلوم نمیشد . از دو ساله پیش هم تا الان که ژل میزدم شاید یه کمی کف سرم دیده میشد ولی بازم خیلی خالی نبود .
تا دو ماهه پیش که بالای سرم ( یعنی قسمتی که فرق مو وجود داره ، منظورم پشت سر هست اون قسمتی که پیچ مو شروع میشه ) خیلی کم شد که اگه میخواستم ژل بزنم اون تیکه خیلی خالی میشد ،
به خاطر همون دیگه واکس موی مات میزنم که حداقل مثل ژل سر رو خالی نشون نده .
ولی واقعا نمیدونم چی کار کنم ؟ به نظرتون من کچل خواهم شد ؟ و یا اصلا راهی هست بشه جلوی این کارو گرفت ؟

T I G E R
22-10-2011, 15:35
این محلول تقویت کننده ی سینره چطوره بنظرتون؟
بعد از چندماه تاثیرشو نشون میده و برای تاثیر بهتر گرفتن ازش باید چقد صبر و استفاده کنیم؟
ممنون
محصول خوبیه و چون گیاهی هستش با سایر داروهای ریزش مو تداخل نداره

البته نباید انتظار زیادی ازش داشته باشید چون روی سر همه جواب نمیده درضمن حداقل 4 ماه بعد تاثیرش رو نشون میده

بیشتر روی خانومها و پسران جوان تاثیرگذاره

کسانیکه که دچار ریزش ارثی و هورمونی شدند باید از درمان دارویی استفاده کنند و این تونیک صرفا بعنوان یک مکمل برای درمان دارویی مناسب هستش

T I G E R
22-10-2011, 15:49
بچه ها یه سوال در مورد موهام دارم :

من 26 سالمه و موهای خیلی پری داشتم اما از حدوده 5 ساله پیش احساس کردم که موهام داره کم میشه . تا دو ساله پیش هم اوضاع خوب بود طوری که وقتی ژل میزدم اصلا کف سرم معلوم نمیشد . از دو ساله پیش هم تا الان که ژل میزدم شاید یه کمی کف سرم دیده میشد ولی بازم خیلی خالی نبود .
تا دو ماهه پیش که بالای سرم ( یعنی قسمتی که فرق مو وجود داره ، منظورم پشت سر هست اون قسمتی که پیچ مو شروع میشه ) خیلی کم شد که اگه میخواستم ژل بزنم اون تیکه خیلی خالی میشد ،
به خاطر همون دیگه واکس موی مات میزنم که حداقل مثل ژل سر رو خالی نشون نده .
ولی واقعا نمیدونم چی کار کنم ؟ به نظرتون من کچل خواهم شد ؟ و یا اصلا راهی هست بشه جلوی این کارو گرفت ؟
ریزش مو اگه ارثی نباشه به راحتی میشه جلوش و گرفت و موها رو به حالت اول برگردوند

چنانچه ریزش مو ارثی باشه اگه به موقع جلوش گرفته بشه ، درمان پذیره البته درمانش نیاز به صبر و حوصله داره

در ریزش ارثی اگر فرد بدشانس نباشه با درمان دارویی حتی میشه مجددا موها رو پرپشت کرد

اما اگه بدشانس باشه حداقل درمان دارویی سبب میشه شدت ریزش مو کاهش پیدا کنه

بهرحال توصیه میکنم تا دیر نشده به به متخصص پوست و موی خوب برید

و ازشون بخواهید یه آزمایش کامل برای ریزش مو (شامل : آهن - تیروئید - تستسترون - قارچ و ...) براتون بنویسه

تا دلیل ریزش مو مشخص بشه و در راستای اون درمان دارویی رو شروع کنید

در ضمن ریزش چنانچه از بالای سر یا به اصطلاح قله سر باشه درمانش راحت تر از حالتی هستش که کچلی از جلوی سر باشه

چون بیشتر داروهای موجود تاثیر خوبی جهت جلوگیری از ریزش موها در بالای سر دارند در حالیکه در جلوی سر و کنار پیشانی تاثیر کمتری دارند

موفق باشید

.

mehdi30nema
23-10-2011, 22:32

چنانچه ریزش مو ارثی باشه اگه به موقع جلوش گرفته بشه ، درمان پذیره البته درمانش نیاز به صبر و حوصله داره

در ریزش ارثی اگر فرد بدشانس نباشه با درمان دارویی حتی میشه مجددا موها رو پرپشت کرد

و ازشون بخواهید یه آزمایش کامل برای ریزش مو (شامل : آهن - تیروئید - تستسترون - قارچ و ...) براتون بنویسه

در ضمن ریزش چنانچه از بالای سر یا به اصطلاح قله سر باشه درمانش راحت تر از حالتی هستش که کچلی از جلوی سر باشه

چون بیشتر داروهای موجود تاثیر خوبی جهت جلوگیری از ریزش موها در بالای سر دارند در حالیکه در جلوی سر و کنار پیشانی تاثیر کمتری دارند

موفق باشید

.

ممنون بابت توضیح کاملتون .
فقط یه سوال دیگه ، من علاوه بر اینکه یه روز در میون حمام میرم هر روز صبح هم موهام را میشورم تا بتونم بهتر حالت بدم .
به نظرتون شستشوی زیاد برای مو بده ؟

mf.designing
24-10-2011, 12:00

موفق باشیدممنون از توضیحاتتون . واسه من خیلی امیدوار کننده بود. اما چنتا سوال داشتم :

- اینی که چطوری میشه تشخیص داد ارثی هست یا نه ؟
- در مورد آزمایشاتی که گفتید علل اختلال در اون پارامترها چیه ؟! مثل تستسترون و ... ؟! آزمایش همه اینا در واقع در آزمایش خون مشخص میشه ؟!
- آیا کوتاه بودن مو تو کاهش ریزش موثره ؟
- قرص های ProstaFit و Finasteride توصیه میشن ؟!

در مورد خودم هم اینطوری هست که موها عقب نرفته اصلا اما در کل موهای کف سرم کم شده ! از موقعی هم ماینوکسیدل استفاده کردم خیلی شدید شده به طوری که با تکون دادن سر کلی مو میریزه ! تا حالا هم 3 تا نسخه از دکترهای متفاوت استفاده کردم اما بی تاثیر بوده و چیزی که برام عجیبه هیچ کدوم آزمایش ننوشتن برام !

ممنون از کمکاتون

Хоссейн
26-10-2011, 20:04
سلام دوستان
استرس باعث ریزش موی سر میشه؟
من یه مدت استرس خیلی شدید داشتم تا این حد که رو خوابمم تاثیر گذاشته بود از همون دورانم موهام ریزش پیدا کرد البته خیلی کم مثلا تو موهام که دست می کشم یکی دوتا مو کنده میشه یکی دو دفه اول مو تو دستم میاد ولی ایگه این کارو تکرار کنم دیگه مویی به دستم نمیچسبه ولی تو حموم خیلی ریزش داره دست که به موهام میکشم 7 8 تار مو به دستم میچسبه.جدیدا بیشتر شده و وسط سرمم کم مو شده حالا مشکل چیه؟
قابل درمان هست؟
من موهام خیلی پرپشت بود از همون دوران به این شکل درومد
بعد پدربزرگمم طاسه می تونه ارثی باشه؟بابام که موهش پرپشته یعنی همه تو فامیل همینجورین فقط بابابزرگم مو نداره :دي حالا می تونه ارثی باشه؟

T I G E R
27-10-2011, 16:30
ممنون بابت توضیح کاملتون .
فقط یه سوال دیگه ، من علاوه بر اینکه یه روز در میون حمام میرم هر روز صبح هم موهام را میشورم تا بتونم بهتر حالت بدم .
به نظرتون شستشوی زیاد برای مو بده ؟
برای افرادی که موهاشون چرب نیست ، نباید موهاشون رو روزانه بشورند و بهتره یک روز در میان باشه

افرادی که موهاشون چربه ، شستشوی روزانه هیچ ایرادی نداره

برای اونهایی که موهای بسیار چربی دارند ، شستشوی روزانه مفید هستش چون چربی بیش از حد پوست سر خودش عامل ریزش هستش

البته چنانچه روزانه موهاتون رو میشورید باید از شامپوهای روزانه و ملایم استفاده کنید

موفق باشید

T I G E R
27-10-2011, 17:12
ممنون از توضیحاتتون . واسه من خیلی امیدوار کننده بود. اما چنتا سوال داشتم :

- اینی که چطوری میشه تشخیص داد ارثی هست یا نه ؟
- در مورد آزمایشاتی که گفتید علل اختلال در اون پارامترها چیه ؟! مثل تستسترون و ... ؟! آزمایش همه اینا در واقع در آزمایش خون مشخص میشه ؟!
- آیا کوتاه بودن مو تو کاهش ریزش موثره ؟
- قرص های ProstaFit و Finasteride توصیه میشن ؟!

در مورد خودم هم اینطوری هست که موها عقب نرفته اصلا اما در کل موهای کف سرم کم شده ! از موقعی هم ماینوکسیدل استفاده کردم خیلی شدید شده به طوری که با تکون دادن سر کلی مو میریزه ! تا حالا هم 3 تا نسخه از دکترهای متفاوت استفاده کردم اما بی تاثیر بوده و چیزی که برام عجیبه هیچ کدوم آزمایش ننوشتن برام !

ممنون از کمکاتون
1) با استفاده از یک آرمایش خون میشه علت ریزش مو رو فهمید :

- مشکل غده تیروئید : کم کاری یا پرکاری غده تیروئید عاملی میشه برای ریزش مو و تا این مشکل رفع نشه ، ریزش مو قطع نمیشه

- فقدان آهن : این معضل که بیشتر در خانوم ها مشاهده میشه عامل تاثیرگذاری در ریزش شدید مو هستش

- هورمون تستسترون : این بخش مشخص میکنه که ریزش مو ارثی (یا هورمونی) هستش یا نه
......................... افزایش هورمون تستسترون عامل اصلی ریزش مو در مردان هستش که همان ریزش ارثیه

- قارچ : وجود برخی قارچ ها در پوست سر خودش عامل ریزش مو هستش و تا این آلودگی رفع نشه ، ریزش ادامه داره
........ البته کم پیش میاد قارچ عامل ریزش مو باشه ... درضمن آزمایش قارچ پوست سر از طریق خون نیست
........ بلکه یه آزمایش ساده و نمونه برداشتن بخش کوچکی از پوست سر هستش (در ضمن دو روز قبل از آزمایش نباد سرتون رو بشورید)

- کمبود روی (Zinc) ، ویتامین هایی مثل B و E و ... هم در ریزش مو موثرند
البته نیازی به آزمایش خون ندارند و با استفاده مکمل های دارویی که معمولا پزشکان تجویز میکنند ، رفع مشه

2) در زمینه کوتاه بودن مو و تاثیر اون در ریزش مو در پست زیر توضیح دادم

3) صرفا چنانچه علت ریزش مو ارثی باشه قرص فیناستراید تجویز میشه که در برابر ریزش ارثی مو بسیار موثر عمل کرده

البته این قرص صرفا برای مردان هستش و خانومها از داروهای دیگه ای باید استفاده کنند ... در پست زیر پیرامونش توضیح دادم

فقط یادتون باشه اگه فیناستراید در جلوگیری از ریزش موی شما ، موفق عمل کرد دیگر هیچوقت قطعش نکنید و روزانه یک عدد مصرف کنید

چون خیلی ها با فیناستراید ابتدا نتیجه گرفتن بهمین خاطر قطعش کردند یا یک روز در میان مصرف کردند و ریزش موشون برگشت

و بعد با اونکه مجددا فیناستراید رو شروع کردند ولی مثل بار اول مفید نشد

4) ماینوکسیدیل داروی بسیار موثری برای رویش مجدد مو هستش

البته چنانچه ریزش مو هورمونی یا ارثی باشه معمولا به تنهایی اثر گذار نیست و باید بهمراه فیناستراید (یا فینپشیا) استفاده کنید

پیرامون ماینوکسیدیل در سه پست زیر توضیح دادم

موفق باشید

T I G E R
27-10-2011, 17:28
سلام دوستان
استرس باعث ریزش موی سر میشه؟
من یه مدت استرس خیلی شدید داشتم تا این حد که رو خوابمم تاثیر گذاشته بود از همون دورانم موهام ریزش پیدا کرد البته خیلی کم مثلا تو موهام که دست می کشم یکی دوتا مو کنده میشه یکی دو دفه اول مو تو دستم میاد ولی ایگه این کارو تکرار کنم دیگه مویی به دستم نمیچسبه ولی تو حموم خیلی ریزش داره دست که به موهام میکشم 7 8 تار مو به دستم میچسبه.جدیدا بیشتر شده و وسط سرمم کم مو شده حالا مشکل چیه؟
قابل درمان هست؟
من موهام خیلی پرپشت بود از همون دوران به این شکل درومد
بعد پدربزرگمم طاسه می تونه ارثی باشه؟بابام که موهش پرپشته یعنی همه تو فامیل همینجورین فقط بابابزرگم مو نداره :دي حالا می تونه ارثی باشه؟
اصلا استرس عامل اصلی ریزش مو در مردان و زنان هستش

حتی درمانهای دارویی ریزش مو تنها در حالتی کاملا اثرگذار میشن که شما بتونید استرس رو رفع کنید

ابتدا سعی کنید استرس و فشارهای روانی رو کاهش بدید ... اگه بسیار حاد هستش به نزد روانشناس برید تا بتونید این معضل رو حل کنید

بهرحال وقتی کسی موهاش کم پشت میشه بهترین کار اینه که به یه متخصص پوست و موی خوب مراجعه کنه

در ضمن چون مشخص نیست علت ریزش مو ارثی باشه یا نه یه آزمایش برای مشخص شدن علت ریزش مو بده که شامل : تستسترون - تیروئید - آهن و ... هستش

موفق باشید

Sub007
27-10-2011, 17:58
سلام به همه دوستان.
یه سوال:
میشه سنی رو برای اینکه فهمید آیا ریزش موی ارثی داریم یا نه تعیین کرد؟ یا من که تا الان ریزش مو نداشتم ممکنه چند سال دیگه بصورت ارثی ریزش مو پیدا کنم؟:13:

T I G E R
29-10-2011, 23:35
سلام به همه دوستان.
یه سوال:
میشه سنی رو برای اینکه فهمید آیا ریزش موی ارثی داریم یا نه تعیین کرد؟ یا من که تا الان ریزش مو نداشتم ممکنه چند سال دیگه بصورت ارثی ریزش مو پیدا کنم؟:13:
اگه میخواهید بدونید که در چند سالگی کچل میشید کافیه به سایت زیر رفته و با پاسخ دادن به سوالات ، بفهیمد در چند سالگی کچل میشید

البته چون هنوز ریزش موی شما شروع نشده با رعایت نکات بهداشتی و درمانی ، از تاسی و کم پشت شدن شدید مو پرهیز کنید

ریزش مو عوامل متعددی داره ولی مهمترین عاملش استرس هستش ، با پرهیز از استرس شدید از ریزش موهاتون جلوگیری کنید

با بهداشت مناسب به تقویت ریشه مو کمک کنید مثلا سعی کنید یک روز درمیان موهاتون رو با شامپوی مناسب بشورید

در رژیم غذایی خودتون سبزیجات رو قرار بدید ... روزانه حداقل 4-6 لیوان آب میل کنید

درصورتیکه رژیم غذایی کاملی ندارید با استفاده از مالتی ویتامین ، ویتامین های مورد نیاز بدن و مو رو تامین کنید

تونیک های گیاهی هم برای تقویت مو موثرند

درهرحال به محض اینکه متوجه شدید ریزش مو شروع شده نزد متخصص پوست و مو برید ،

چون درمان ریزش ارثی قبل از کم پشت شدن زیاد موها بسیار بهتر جواب میده

موفق باشید

Хоссейн
30-10-2011, 10:59
3) صرفا چنانچه علت ریزش مو ارثی باشه قرص فیناستراید تجویز میشه که در برابر ریزش ارثی مو بسیار موثر عمل کرده

من رفتم دکتر نه آزمایشی نوشت نه چیزی فقط به موهام نگاه کرد و دوتا قرص فیناستراید (5 میلی گرم) و پومئول نوشت و یه تونیک آلپسین
تو این تاپیک گفته شده که فیناستراید 5 میلی گرم عوارض زیادی داره

بعد فیناستراید رو گفته 1 روز در میون مصرف کنم.اینجوری عوارض کم نمیشه؟
حالا با ابن عوارض بدش ادامه بدم یا نه؟
+
بدون آزمایش میشه فهمید ریزش مو ارثیه یا نه؟

T I G E R
30-10-2011, 18:51
من رفتم دکتر نه آزمایشی نوشت نه چیزی فقط به موهام نگاه کرد و دوتا قرص فیناستراید (5 میلی گرم) و پومئول نوشت و یه تونیک آلپسین
تو این تاپیک گفته شده که فیناستراید 5 میلی گرم عوارض زیادی داره
بعد فیناستراید رو گفته 1 روز در میون مصرف کنم.اینجوری عوارض کم نمیشه؟
حالا با ابن عوارض بدش ادامه بدم یا نه؟
+
بدون آزمایش میشه فهمید ریزش مو ارثیه یا نه؟
دوست عزیز در پست زیر عمده توضیحات رو عنوان کردم

فیناستراید 5 میلی گرم عوارض جنسی فراوانی داره درضمن مصرف بدون مورد آن احتمال سرطان پروستات رو افزایش میده

این درحالیکه که میزان تاثیرگذاری فیناسراید 5 میلی گرم برای درمان ریزش مو بیشتر از نوع 1 میلی گرم اون نیست

یعنی همان کاری رو که فیناستراید 1 میلی گرم بدون عارضه خاصی انجام میده ، فیناستراید 5 میلی گرم با عوارض و ریسک زیاد انجام میده

حتی اگه پزشکان فیناستراید 5 میلی گرم به بیمارانشون تجویز کنند عموما بصورت 1/4 قرص در روز تجویز میکنند ( یعنی 1/25 میلی گرم در روز)

بنظر من فیناستراید 1 میلی گرم در هر روز مصرف کنید

(پروپشیا بهترین نوعش هستش ولی فن پشیا هم خوب هستش ، آخرین گزینه نوع ایرانیش هستش)

البته بهترین کار اینه که نزد یه متخصص دیگه برید ... و ازشون بخواهید آزمایش کامل برای ریزش مو بنویسه

بهتره اول مطمئن بشید ریزش مو ارثی یا هورمونی هستش یا نه و بعد درمان رو شروع کنید

موفق باشید

mf.designing
07-11-2011, 13:19
سلام خدمت دوستان انجمن پزشکی:11:
من به خاطر ریزش موی شدیدی که تو چند ماهه گذشته گرفتم و هیچ محلول تقویتی ، شامپو ، مولتی ویتامین افاقه نکرد با تجویز دکتر جدیدم این داروهارو دریافت کردم :

. قرص Finasteride Tablets USP 1 mg روزانه 2 عدد در وعده صبح
. قرص ProstaFit روزانه 1 عدد
. یه محلول که نمیدونم چیه برای مالیده شدن روی سر
. و آخرم شامپو Minoxa 1%

اما با چنتا از دوستام که صحبت میکردم منو شدید نگران که این قرصها عوارض زیادی داره ! حالا میخواستم بدونم که عوارضش چیه و چه توصیه ای به من میشه ؟! البته با توجه به این که ریزش موهام خیلی کم شده خیلی .

ممنون :40:

morsadr
07-11-2011, 14:57
سلام خدمت دوستان انجمن پزشکی:11:
من به خاطر ریزش موی شدیدی که تو چند ماهه گذشته گرفتم و هیچ محلول تقویتی ، شامپو ، مولتی ویتامین افاقه نکرد با تجویز دکتر جدیدم این داروهارو دریافت کردم :

. قرص Finasteride Tablets USP 1 mg روزانه 2 عدد در وعده صبح
. قرص ProstaFit روزانه 1 عدد
. یه محلول که نمیدونم چیه برای مالیده شدن روی سر
. و آخرم شامپو Minoxa 1%

اما با چنتا از دوستام که صحبت میکردم منو شدید نگران که این قرصها عوارض زیادی داره ! حالا میخواستم بدونم که عوارضش چیه و چه توصیه ای به من میشه ؟! البته با توجه به این که ریزش موهام خیلی کم شده خیلی .

ممنون :40:

در مورد تجویز و عوارض دارو فقط به پزشک خودتان اعتماد کنید . قطعا از نظر پزشک تاثیر دارو مهم تر از عوارض آن بوده است . در هر صورت اگر ریزش مو اینقدر کلافتون کرده بنابر این باید دارو را طبق نظر پزشکتون مصرف کنید . :11:

babak_zizou
08-11-2011, 12:11
آقا سلام.ریزش مو 100% ارثی.من بابام تاسه داداشم هم تاسن.اما من 22 سالمه موهام مثل موهای براد پیت.:5:.اما من از روغن بادام تلخ استفاده میکنم همیشه که بسیار موثر هست.

Переклад не
09-11-2011, 20:48
این ارث رو نمیدونم کی به دهن ملت انداخته . دراصل طبق جدید ترین یافته ها ریزش مو به دلیل اختلال در سلول های بنیادی هستش که هنوز دارن برای پیدا کردن راه حل جون میکنن:دی.میتونید خودتون یه سرچی کنید
================
دوستان من ریزش مو داشتم الانم احساس میکنم دیگه ریزش ندارم که هیچی یکمم بهتر شده و رشد کرده و اینچیزا. ولی بعضی وقتا انقدر نا امید میشم که میخوام خودمو بکشم.فکر میکنم ریزش مو دارم
همچنین صد درصد معلومه که سطح ناخونهام البته دو سه تاش (ناخن دست) ظاهری زبر و دندانه دندانه دارن
به نظرتون قرص آهن برام خوبه؟

shabgard1373
20-11-2011, 16:22
دوستان مو های من موج داره و بعضی موقعا خوش حالت موج میزنه ولی الان یه مدتی هست که بد حالت شده
در ضمن از اتو یا سشوار هم استفاده میکنم بعد از حموم دوباره مثل اولش میشه
کسی راه حلی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟

majidrabiei
20-11-2011, 22:27
سلام
امروز کلی داروخانه تو شهرمون رفتم تا میانوکسیدیل بگیرم البته از نوع کف مانندش ، ولی بندگان خدا اسمش هم به گوششون نخورده بود !
حالا دو تا سوال دارم . این ماینوکسدیل کفی ! تو تهران پیدا میشه تا از اونجا تهیه کنم ؟ 2 - شرکتهای داخلی هم این نوعش را تولید می کند یا فقط نوع قطره ای دارند ؟

shabgard1373
23-11-2011, 20:13
دوستان مو های من موج داره و بعضی موقعا خوش حالت موج میزنه ولی الان یه مدتی هست که بد حالت شده

کسی اینجا نیست؟:19:
قسمت پزشکی کم فعالیته؟؟؟؟؟!!!!

hamed malekpour
24-11-2011, 21:42
یه سوال من مو ها به تازگی نازک می شه ومیریزه چی کار کنم من 21 سالمه واز شامپو دارموی داروگر استفاده می کنم؟

shabnam1986
25-11-2011, 00:28
رنگ موی پادینا برای موها ضرر داره؟

T I G E R
25-11-2011, 11:12
این ارث رو نمیدونم کی به دهن ملت انداخته . دراصل طبق جدید ترین یافته ها ریزش مو به دلیل اختلال در سلول های بنیادی هستش که هنوز دارن برای پیدا کردن راه حل جون میکنن:دی.میتونید خودتون یه سرچی کنید
================
دوستان من ریزش مو داشتم الانم احساس میکنم دیگه ریزش ندارم که هیچی یکمم بهتر شده و رشد کرده و اینچیزا. ولی بعضی وقتا انقدر نا امید میشم که میخوام خودمو بکشم.فکر میکنم ریزش مو دارم
همچنین صد درصد معلومه که سطح ناخونهام البته دو سه تاش (ناخن دست) ظاهری زبر و دندانه دندانه دارن
چرا میگن ریزش ارثی : چون ژن فرد عامل بسیار تاثیرگذاری هستش

در واقع ژن فرد تاثیر بسزایی در تغییرات هورمون تستسترون در بزرگسالی و حنس و استحکام موها داره

حالا این ژن چگونه به آدم میرسه ؟ از طریق ارث (از پدر ، دایی ، عمو ، پدربزرگ و ...)

بهمین خاطر به اصطلاح میگن ریزش ارثی
==================================================

در زمینه سوالتون ابتدا نزد پزشک متخصص برید و حتما بگید آزمایش کامل برای مو بنویسه که شامل آهن هم باشه

آهن رو سرخود مصرف نکنید چون اکثر مردان مشکل کمبود آهن ندارند (بیشتر برای خانوم هاست)

اما اگه کمبود اهن باشه به راحتی با مصرف قرص اهن موهای از دست رفته برمیگرده

یه سوال من مو ها به تازگی نازک می شه ومیریزه چی کار کنم من 21 سالمه واز شامپو دارموی داروگر استفاده می کنم؟
اولین کاری که باید انجام بدید اینه نزد یه متخصص برید و بخواهید آزمایش کامل براتون بنویسه (شامل آهن ، تیروئید ، تستسترون و ....)

در هر حال استفاده از مالتی ویتامین برای تقویت مو مناسبه

زینک (روی) ویتامین E و B از جمله مواد کلیدی مورد نیاز مو هستند

تغییر شاامپو هم می تونه گزینه مناسب باشه (مثلا شامپو ضد ریزش فولیکا یا سریتا)

T I G E R
25-11-2011, 11:41
سلام
امروز کلی داروخانه تو شهرمون رفتم تا میانوکسیدیل بگیرم البته از نوع کف مانندش ، ولی بندگان خدا اسمش هم به گوششون نخورده بود !
حالا دو تا سوال دارم . این ماینوکسدیل کفی ! تو تهران پیدا میشه تا از اونجا تهیه کنم ؟ 2 - شرکتهای داخلی هم این نوعش را تولید می کند یا فقط نوع قطره ای دارند ؟
در سایت زیر نوع فوم ( یا کف) ماینوکسیدیل رو میفروشند

البته من تاکنون از سایت فوق خریدی نکردم که بخوام با اطمینان بگم

Переклад не
25-11-2011, 13:50
نظرتون درمورد شامپو آلپسین کافئین چیه؟

Sayam
25-11-2011, 14:28

در مورد اتو و سشوار که به شخصه موافق نیستم ، چون به مرور زمان تعداد مو ها خیلی خیلی کم میشه

از تافت ، یخ مو و ... استفاده کنید اما شاید ریزش مو پیدا کنید ... :41:

پیشنهادم اینه که یک شامپوی خوب مناسب با این نوع مو پیدا کنید و ازش استفاده کنید

و آخرین باری که سرتونو میشویید توی حمام با آب سرد بشویید

اگه خواستید شامپو تونو عوض کنید ، در مورد راهنمایی خرید شامپو هم تاپیک داریم :)

T I G E R
25-11-2011, 17:40
نظرتون درمورد شامپو آلپسین کافئین چیه؟
خب این شامپو مدتی هستش که به دلیل ارائه متد جدید ضدریزش مو یعنی استفاده از کافئین ، مطرح شده

تجربه ای که من داشتم این بود که برای تاثیرگذاری مناسب، حتما باید از هردو محصول شامپو + لوسیون استفاده کرد

اما اگه فقط بخواهید صرفا شامپوش رو مصرف کنید ، چندان نباید انتظار خاصی داشته باشید

در این حالت من شامپو ضدریزش فولیکا و شامپو ضد ریزش سریتا رو به شامپو آلپسین ترجیح میدم

چون قیمتشون پائینن تر از آلپسین هستش (تقریبا 1/3 آلپسین) و تاثیرگذاریشون در همون حد آلپسین هستش

البته اگه بخواهید شامپو آلپسین رو بهمراه تونیکش مصرف کنید شرایط فرق داره و کیفیت بالاتری دارند

اما یادتون باشه ممکنه یه شامپو به سر یکی بسازه و حسابی موهاش رو تقویت کنه ولی برعکس برای فرد دیگری اصلا نسازه

پس در مورد شامپو نمیشه بطورقطع نظر داد

mf.designing
25-11-2011, 17:41
سلام.
سوالاتی در مورد ریزش مو داشتم
دکتر برای من به خاطر ریزش مو برا ماه اول و دوم درمان Finpecia Finasteride Tablets USP 1mg نوشت که برا صبح ها 2 قرص روزانه مصرف کنم و انصافا هم تو کم کردن ریزش خیلی نقش داشته. در کنار این قرص ProstaFit تجویز کرده و برای این ماهم هم قرص ZINK PLUS . حالا سوالات و نگرانی هائی که برا من مطرح هستن اینان :

1- آیا تاثیر مثبت قرص finastride در کم کردن ریزش مو نشان ارثی بودن قطعی ریزش هست ؟!
2- آیا شایعاتی که در مورد عقیم سازی توسط این قرص هست صحت داره و اگه درسته چه مقدار و زمان مصرف باعث میشه ؟!
3- اینی که میگن کیفیت قرص هندی پایین تره و تاثیر منفی زیاد داره درسته ؟!
4- علت تجویز 2 قرص بعدی چی هست ؟
5- آیا این داروها میتونن ریزش رو عقب بندازن یا قطع کردن همانو بازگشت ریزش همان ؟!
6- اصولی ترین نحوه مصرف اینا چطوری هستش و حداکثر دوره درمان ؟!
و هر نکته ای که باید توجه کرد ...

خیلی خیلی ممنون

morsadr
26-11-2011, 00:32
سلام.
سوالاتی در مورد ریزش مو داشتم
دکتر برای من به خاطر ریزش مو برا ماه اول و دوم درمان Finpecia Finasteride Tablets USP 1mg نوشت که برا صبح ها 2 قرص روزانه مصرف کنم و انصافا هم تو کم کردن ریزش خیلی نقش داشته. در کنار این قرص ProstaFit تجویز کرده و برای این ماهم هم قرص ZINK PLUS . حالا سوالات و نگرانی هائی که برا من مطرح هستن اینان :

1- آیا تاثیر مثبت قرص finastride در کم کردن ریزش مو نشان ارثی بودن قطعی ریزش هست ؟!
2- آیا شایعاتی که در مورد عقیم سازی توسط این قرص هست صحت داره و اگه درسته چه مقدار و زمان مصرف باعث میشه ؟!
4- علت تجویز 2 قرص بعدی چی هست ؟
5- آیا این داروها میتونن ریزش رو عقب بندازن یا قطع کردن همانو بازگشت ریزش همان ؟!
6- اصولی ترین نحوه مصرف اینا چطوری هستش و حداکثر دوره درمان ؟!
و هر نکته ای که باید توجه کرد ...

خیلی خیلی ممنون

1. تاثیر آن نشانه آندروژنیک بودن ریزش مو بوده و باید بدانیم که ریزش موی آندروژنیک معمولا ارثی می باشد .
2. خیر این مطالب فقط شایعه می باشد .
3. در این مورد باید همکاران داروساز و یا کسانی که در این مورد تجربه خاصی دارند نظر بدهند .
4. این دو دارو مکمل های ویتامینی و ترکیبات روی می باشند که در روند درمان ریزش مو معمولا تاثیر خوبی دارند .
5. تا زمان مصرف دارو ها وضعیت رضایت بخش می باشد و پس از قطع دارو ها مشکل مجددا ایجاد می شود .
6. قرص فیناسترید روزانه 1 میلی گرم و در صورت لزوم مکملها و شاید داروی موضعی ماینوکسیدیل .

*mhm*
27-11-2011, 20:57
سلام

من تقریبا 1 ماه قبل برای درمان ریزش مو پیش یکی از معروف ترین دکترهای پوست و مو رفتم .

دکتر برای من فین پشیا تجویز کرد .برای 3 ماه اول روزی 2 عدد صبح وشب و برای بعد از اون روزی یک قرص.
بعلاوه ی محلول روگین

با توجه به تحقیقاتی که من کردم فهمیدم که این محلول تضمینی نداره که اصل باشه و ممکنه تقلبی باشه و در ضمن قیمت بالایی هم داره.

1-آیا مصرف فین پشیا اون هم 2 قرص در روز مشکلی ایجاد نمی کنه؟
2-به دلیل موارد بالا من نمی خوام روگین رو مصرف کنم.کیفیت ماینوکسیدیل ایرانی چقدر با روگین تفاوت داره ؟
من ماینوکسیدیل چند درصد معادل روگین هست؟(2 یا 5)

ممنون

---------- Post added at 08:57 PM ---------- Previous post was at 08:53 PM ----------

================

عزیزم مهم ترین دلیل ریزش مو ارث هست .حرف من نیست حرف پزشکان هست .حالا نمی دونم شما این حرف ها رو از کجا دراوردین.

T I G E R
27-11-2011, 21:32
قرص فیناستراید 1 میلی گرم که مخصوص ریزش مو هستش سه نوع هستش

1- پروپشیا : قرص اصلی و بهترین نوع آن برای ریزش مو که امریکاییست ولی گرونه

2- فین پشیا : هندی ها از پروپشیای آمیریکایی نمونه برداری کردند و این قرص رو منتشر کردند
قیمت مناسبی داره (30 عدد 7500 تومان) و عملکرد خوبی هم از خودش نشون داد

3- فیناستراید 1 میلی گرم ایرانی : ارزانترین نوع فیناستراید و به نوعی پایین ترین نوع (30 عدد 1200 تومان)

اتفاقا نمونه هندی اعتبارش از نمونه ایرانی بیشتره

SIMON137
27-11-2011, 21:35
بازخورد این طلسم چه طوری بوده ؟

T I G E R
27-11-2011, 21:46
سلام

من تقریبا 1 ماه قبل برای درمان ریزش مو پیش یکی از معروف ترین دکترهای پوست و مو رفتم .

دکتر برای من فین پشیا تجویز کرد .برای 3 ماه اول روزی 2 عدد صبح وشب و برای بعد از اون روزی یک قرص.
بعلاوه ی محلول روگین

با توجه به تحقیقاتی که من کردم فهمیدم که این محلول تضمینی نداره که اصل باشه و ممکنه تقلبی باشه و در ضمن قیمت بالایی هم داره.

1-آیا مصرف فین پشیا اون هم 2 قرص در روز مشکلی ایجاد نمی کنه؟
2-به دلیل موارد بالا من نمی خوام روگین رو مصرف کنم.کیفیت ماینوکسیدیل ایرانی چقدر با روگین تفاوت داره ؟
من ماینوکسیدیل چند درصد معادل روگین هست؟(2 یا 5)

1- اصولا قرص فین پشیا یا فیناستراید 1 میلی گرم ، روزانه فقط 1 عدد تجویز میشه یعنی 1 میلی گرم در روز

البته در برخی آزمایشات مشخص شده تا 2.25 میلی گرم در روز ، ضرر چندانی وارد نمیکنه ولی موضوع اینه که این مقدار تقریبا همون تاثیر 1 میلی گرم رو داره

از این رو معمولا پزشکان بیخود ریسک نمی کنند که بیمار عوارض بیشتری پیدا کنه و همون 1 میلی گرم رو تجویز میکنن

2- کیفیت روگین به مراتب بهتر از ماینوکسیدیل ایرانی هستش

چون محصول خود کاشف ماینوکسیدیل هستش و همواره با بهترین کیفیت مواد و بیشترین کنترل تولید میشه

در ضمن ماینوکسیدیل ایرانی 3400 تومانه ولی روگین 30 تا 35 هزار تومانه

پس تفاوت قیمت چندان بی دلیل نیست

البته ماینوکسیدیل ایرانی هم محصول خوبیه و ما اینجا خوب و عالی رو از هم جدا کردید

3- روگین نام تجاری مانیوکسیدیله که با درصد های مختلف منتشر میشه که در پست زیر عنوان کردم

اصولا برای شروع استفاده از ماینوکسیدیل ابتدا چند وقت با ماینوکسیدیل 2% شروع کنید

و چنانچه تاثیر نداشت بعد برید ماینوکسیدیل 5% استغمال کنید

Amir Hossein
30-11-2011, 13:39
سلام
میخواستم بدونم که گلد کردن موهارو چه کار میکنه
جدا از کوتاه کردن مو تا چه مدت تآثیر داره

hamed malekpour
11-12-2011, 21:02
بهترین شامپو از نظر شما برای جلوگیری از ریزش ونازک شدن مو چییه +تقویت ریشه ی مو+قیمت؟

mahyarSAMSUNG
11-12-2011, 22:54
واقعا از شوره سر خسته شدم ... خیلی شدیده .. از شامپو 850 تومنی بگیر تا head and shoulders با قیمت 6500 استفاده کردم ... دکتر رفتم شامپو کتوکونازول 2% و .... داده ولی هیچ کدوم خوب نمیکه ... من نمیتونم حتی یه لحظه دست به سرم بزنم یه برفی از شوره از سرم میریزه ... شاید توی این همه شامپور head and shoulders بهترینش بوده که 50 درصد شوره سرمو کم کرده ... ایا درمان قطعی داره ؟ ایا ممکنه به آب حموم ربط داشته باشه ؟ یه به اینکه با آب سرد یا گرم موها رو بشوریم ؟ چون من با آب گرم موهامو میشورم...

Переклад не
11-12-2011, 23:34
دوست عزیز منم مشکل شبیه به مشکل شمارو داشتم و علتشو پیدا کردم
موهامو تمیز و کامل نمی شستم و سرم همیشه بوی شامپو میداد و شوره ی زیاد
البته این علت تجربی بود که گفتم نه علت علمی و پزشکی
یه بار سرمو تراشیدم تا به پوستش دسترسی کامل داشته باشم .فعلا که موهام خوبن و شوره اصلا ندارن
معمولا وقتی چرب میشن ، بعد از شستن شوره پدیدار میشه و به شامپو و ... ربطی نداشت(تجربی)

Greedy
12-12-2011, 11:29
من چند ساله که که از چربی و پوسته زدن شدید موهام در عذابم البته ریزش مو هم همراه هست البته نمیدونم این ریزش مو طبیعی هست یا نه چون ریزش 100 مو در روز میگن طبیعیه و منم کلا از شونه کردن خوشم نمیاد میترسم موهام بریزه حتی موقع شامپو زدن هم از چنگ زدن پرهیز میکنم و ماساژ میدم و برای همین هر شب حداقل ده تار مو رو متکام میبینم صبح پامیشم چون شونه نمیکنم موهامو احتمالا این موها بینشون میمونه و موقع حموم و خواب میریزه ده بیستایی ...
خلاصه پارسال همش تو خونه بودم گفتم موهام از ته بزنم با تیغ زدم و بعد دو سه روز دیدم یه پوسته هایی باز رو موهام میزنه و سریع کلم چرب میشه با اینکه از ته زدم گذاشتم دو سه هفته بلند شد و باز با تیغ زدم و باز همینطور شد خلاصه تا تابستون امسال دو سه بار دیگه با تیغ زدم و دیگه نزدم الان بلنده دیگه یکی دوماه پیش که این پوسته ها بدتر شد ( پوسته های چرب و بزرگی هست ) رفتم مختصص
برام شامپو سریتا و تالگومد مای نوشت و گفت هر دفعه میری حموم یه بار در میون از این شامپو استفاده کن یعنی امروز رفتی حموم از سریتا استفاده کردی پس فردا میری از تالگومد استفاده کن که عادت نکنه به سیستم این شامپو . تو این مایه صحبت ها کرد
الان یه ماه هست میزنم اینا رو فکر میکنم پوسته های سرم کم شده ولی تو صورت و ابروهام الان پوسته میزنه و خشک میشه خیلی بد شده نمیدونم ادامه بدم یا نه
این درماتیت سبوره نیست ؟
در ضمن اینم بگم که من تالاسمی مینور دارم . برای ریزش مو باید ازمایش خون بدم ؟

mahyarSAMSUNG
14-12-2011, 23:03
دوست عزیز منم مشکل شبیه به مشکل شمارو داشتم و علتشو پیدا کردم
موهامو تمیز و کامل نمی شستم و سرم همیشه بوی شامپو میداد و شوره ی زیاد
البته این علت تجربی بود که گفتم نه علت علمی و پزشکی
یه بار سرمو تراشیدم تا به پوستش دسترسی کامل داشته باشم .فعلا که موهام خوبن و شوره اصلا ندارن
معمولا وقتی چرب میشن ، بعد از شستن شوره پدیدار میشه و به شامپو و ... ربطی نداشت(تجربی)

این چیزی که گفتید رو من خیلی وقته شنیدم ... من موقعی که سرمو با شامپو میشورم کامل کامل میشورمش که اصلا شامپو توش نمونه و شوره بزنه ... من موهای خشکی دارم و کلا پوست خشکی دارم ... این شوره توی ریش هام هم هست ... طوری که وقتی ریش هامو میزنم توی صورتم پر از پوسته هستش که با دست روی لپم میکشم همش توی هوا پخش میشه ... لب هام هم خشکه شدید میزنه که براش یه تاپیک جدا باز کردم که البته امیدی هم ندارم درمان شه ... من الان 22 سالمه و 18 19 ساله که با خشکلی لب و 5 6 سالی با شوره سر دست و پنجه نرم میکنم ...:41:

(@.@)
15-12-2011, 00:37
این چیزی که گفتید رو من خیلی وقته شنیدم ... من موقعی که سرمو با شامپو میشورم کامل کامل میشورمش که اصلا شامپو توش نمونه و شوره بزنه ... من موهای خشکی دارم و کلا پوست خشکی دارم ... این شوره توی ریش هام هم هست ... طوری که وقتی ریش هامو میزنم توی صورتم پر از پوسته هستش که با دست روی لپم میکشم همش توی هوا پخش میشه ... لب هام هم خشکه شدید میزنه که براش یه تاپیک جدا باز کردم که البته امیدی هم ندارم درمان شه ... من الان 22 سالمه و 18 19 ساله که با خشکلی لب و 5 6 سالی با شوره سر دست و پنجه نرم میکنم ...:41:
یه شامپو هم من معرفی میکنم یه راهنما داخلش هست حتما بخونید
TALGOMED مارک MY

طریقه مصرف هم یک شب در میان از شامپو فوق طبق دستور مصرف استفاده کن. وقتی شوره سرت رفع شد از شامپو آلوورا مای در کنارش استفاده کن

jalal5092
15-12-2011, 14:59
سلام خانوم یا اقای tiger لطفا جواب این سوال من هم بدید من ابتدا تا سن 20 سالگی اصلا ریزش نداشتم ولی یه چند بار تاف زدم و سرم شروع به ریزش کرد ولی نه در حدی که بخواد باعث کم پشت شدن بشه و حتی می تونم بگم اصلا در میزان حجم موم هیچ تاثیری نگذاشت ولی بعد از 2 سال و نیم دچار بیماری دستگاه گوارشی شدم به طوریکه هرچیزی رو که می خوردم فورا دفع میشد و شکمم خیلی روان بود که بیشتر دلیل این بیماری رو عصبی می دونستن این موضوع هم اوایل در ریزش سرم اصلا تاثیر نگذاشت یا من متوجه نشدم ولی بعد از گذشت 4 ماه یه مقدار تغذیه ام بد شد و در عرض 2 الی 3 هفته حدود 15 کیلو کم کردم و ریزش شدید به خصوص عقب سر یا به قول شما قله سر که از جلو کم پشت تر شد ولی کف سرم معلوم نبود بعد از مدتی یکی از ماینوکسیدیل پیشنهاد داد و گفت توایل ریزش زیاد و بعد از دو سه هفته کم میشه رشد مجدد شروع میشه مام زدیم ولی ریزش زیاد شد و اصلا قطع نشد هیچ باعث شد مو هام فوق العاده نازک و قله سرم کف سر تا حدودی معلوم بشه به همین خاطر مصرف رو قطع کردم و از محلول فولیکا استفاده کردم ریزش کمتر شد ولی دیگه اون قسمت سرم پر پشت نشد الان یه مدته دارم فینپشیا به همراه قرص اکوفن و شامپو و محلول (Erikeh) استفاده میکنم به همراه چوشانده چلتوک (سبوس برنج) که میگن پر از ویتامین B هستش این موارد مصرفی رو چطور می دانید ایا اصلا ریزش مو هام ارثیه و باید فینپشیا بخورم یا نه در ضمن یه قرص که ادامه دهنده راه فینپشیا هست تازه تولید شده به اسم دوتاستراید خریدم که میگن بهتر از فینپشیا هستش ولی جرات نکردم مصرف کنم نظرتون چیه

*mhm*
21-12-2011, 15:41
سلام

دوستان عوارض مصرف فین پشیا چیه؟

من امروز یه جت خوندم که باعث بزرگی سینه میشه و بعد از 18 ماه مصرف باعث چین و چروک های شدید در پوست میشه به طوری که سن طرف رو خیلی بالاتر نشون میده.حقیقت داره؟

T I G E R
22-12-2011, 17:45
سلام خانوم یا اقای tiger لطفا جواب این سوال من هم بدید من ابتدا تا سن 20 سالگی اصلا ریزش نداشتم ولی یه چند بار تاف زدم و سرم شروع به ریزش کرد ولی نه در حدی که بخواد باعث کم پشت شدن بشه و حتی می تونم بگم اصلا در میزان حجم موم هیچ تاثیری نگذاشت ولی بعد از 2 سال و نیم دچار بیماری دستگاه گوارشی شدم به طوریکه هرچیزی رو که می خوردم فورا دفع میشد و شکمم خیلی روان بود که بیشتر دلیل این بیماری رو عصبی می دونستن این موضوع هم اوایل در ریزش سرم اصلا تاثیر نگذاشت یا من متوجه نشدم ولی بعد از گذشت 4 ماه یه مقدار تغذیه ام بد شد و در عرض 2 الی 3 هفته حدود 15 کیلو کم کردم و ریزش شدید به خصوص عقب سر یا به قول شما قله سر که از جلو کم پشت تر شد ولی کف سرم معلوم نبود بعد از مدتی یکی از ماینوکسیدیل پیشنهاد داد و گفت توایل ریزش زیاد و بعد از دو سه هفته کم میشه رشد مجدد شروع میشه مام زدیم ولی ریزش زیاد شد و اصلا قطع نشد هیچ باعث شد مو هام فوق العاده نازک و قله سرم کف سر تا حدودی معلوم بشه به همین خاطر مصرف رو قطع کردم و از محلول فولیکا استفاده کردم ریزش کمتر شد ولی دیگه اون قسمت سرم پر پشت نشد الان یه مدته دارم فینپشیا به همراه قرص اکوفن و شامپو و محلول (Erikeh) استفاده میکنم به همراه چوشانده چلتوک (سبوس برنج) که میگن پر از ویتامین B هستش این موارد مصرفی رو چطور می دانید ایا اصلا ریزش مو هام ارثیه و باید فینپشیا بخورم یا نه در ضمن یه قرص که ادامه دهنده راه فینپشیا هست تازه تولید شده به اسم دوتاستراید خریدم که میگن بهتر از فینپشیا هستش ولی جرات نکردم مصرف کنم نظرتون چیه
بنظرم کمبود برخی ویتامین ها و املاح موردنیاز بدن در کنار استرس و مشکل عصبی شما عامل اصلی این معضل بوده

البته ابتدا باید ازمایش بدید (آهن ، تیروئید ، تستسترون و ...) تا دلیل ریزش مو مشخص بشه

اگه مشکل شما هورمون تستسترون نیست (عامل ریزش ارثی) نیازی به مصرف به داروهای هورمونی مثل فین پشیا و دوتاستراید نیست

اما اگه ارثی بود اونوقت قرص های هورمونی بسیار مفید هستند

دوتاستراید قویتر و تاثیرگذار تر از فیناستراید (فینپشیا) هستش و تاثیر بیشتری در رویش مجدد مو داره

اما توصیه من اینه که زیرنظر پزشک مصرف بشه یعنی پزشک کم کم فین پشیا رو قطع کنه و بعد دوتاستراید رو تجویز کنه

(راستی دوتاستراید رو چند خریدید؟)

منهای درمان دارویی برای افرادی مثل شما استفاده از مالتی ویتامین ها توصیه میشه

البته اکوفن خودش یه مالتی ویتامین محسوب میشه و تقریبا تمام مواد مورد نیاز مو رو تامین میکنه

موفق باشید

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

سلام

دوستان عوارض مصرف فین پشیا چیه؟

من امروز یه جت خوندم که باعث بزرگی سینه میشه و بعد از 18 ماه مصرف باعث چین و چروک های شدید در پوست میشه به طوری که سن طرف رو خیلی بالاتر نشون میده.حقیقت داره؟
فین پشیا یا همون فیناستراید 1 میلی گرم عوارض خاصی نداره فقط تا 2.5% میل جنیسی رو بطور موقت کاهش میده

کلا با قطع فیناستراید 1 میلی گرم (تاکید میکنم نوع ا میلی گرم نه 5 میلی گرم) عوراض اون به مرور رفع میشه

البته بزرگ شدن سینه ها و لب ها از عوارض فیناستراید هستش که نادر هستش و درضمن تغییراتش آنچنان قایل مشاهده نیست

قرص جدیدی تحت عنوان دوتاستراید منتشر شده که چون قدرت بیشتری نسبت به فیناستراید داره عوارضش هم بیشتره

حتی این دارو هم عوارض حادی نداره

سایر چیزهایی که در مورد فیناستراید 1 میلی گرم میگن علمی نیست و یا اشتباها عوارض نوع 5 میلی گرم اون رو با 1 میلی گرم یکی میکنند

موفق باشید

jalal5092
22-12-2011, 17:58
بنظرم کمبود برخی ویتامین ها و املاح موردنیاز بدن در کنار استرس و مشکل عصبی شما عامل اصلی این معضل بوده

البته ابتدا باید ازمایش بدید (آهن ، تیروئید ، تستسترون و ...) تا دلیل ریزش مو مشخص بشه

اگه مشکل شما هورمون تستسترون نیست (عامل ریزش ارثی) نیازی به مصرف به داروهای هورمونی مثل فین پشیا و دوتاستراید نیست

اما اگه ارثی بود اونوقت قرص های هورمونی بسیار مفید هستند

دوتاستراید قویتر و تاثیرگذار تر از فیناستراید (فینپشیا) هستش و تاثیر بیشتری در رویش مجدد مو داره

اما توصیه من اینه که زیرنظر پزشک مصرف بشه یعنی پزشک کم کم فین پشیا رو قطع کنه و بعد دوتاستراید رو تجویز کنه

(راستی دوتاستراید رو چند خریدید؟)

منهای درمان دارویی برای افرادی مثل شما استفاده از مالتی ویتامین ها توصیه میشه

البته اکوفن خودش یه مالتی ویتامین محسوب میشه و تقریبا تمام مواد مورد نیاز مو رو تامین میکنه

موفق باشید

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

فین پشیا یا همون فیناستراید 1 میلی گرم عوارض خاصی نداره فقط تا 2.5% میل جنیسی رو بطور موقت کاهش میده

کلا با قطع فیناستراید 1 میلی گرم (تاکید میکنم نوع ا میلی گرم نه 5 میلی گرم) عوراض اون به مرور رفع میشه

البته بزرگ شدن سینه ها و لب ها از عوارض فیناستراید هستش که نادر هستش و درضمن تغییراتش آنچنان قایل مشاهده نیست

قرص جدیدی تحت عنوان دوتاستراید منتشر شده که چون قدرت بیشتری نسبت به فیناستراید داره عوارضش هم بیشتره

حتی این دارو هم عوارض حادی نداره

سایر چیزهایی که در مورد فیناستراید 1 میلی گرم میگن علمی نیست و یا اشتباها عوارض نوع 5 میلی گرم اون رو با 1 میلی گرم یکی میکنند

موفق باشید سلام این دوتاسترایدی که من گرفتم وقتی بارکدش رو بررسی کردم دیدم مربوط به کشور ترکیه هستش من 42 هزار گرفتم در ضمن من وقتی دکتر میرم ازمایش نمی نویسن و میگن هرچی خودمون تشخیص بدیم میخاستم خودم برم از مایشگاه و این ازمایشات رو بگم ازم بگیرن ولی ندونستم در مورد تستسترون بگم چه ازمایشی بگیره اگه میشه شما اسم این نوع ازمایش رو بگید تا برم ازمایش بدم ممنون

Переклад не
22-12-2011, 18:05
دوستان طرز صحیح شستن موها چیه؟
فقط شاهمپو بایدبزنیم؟ صابون هم باید مورد استفاده قرار بگیره؟
ممنون

T I G E R
22-12-2011, 23:52
سلام این دوتاسترایدی که من گرفتم وقتی بارکدش رو بررسی کردم دیدم مربوط به کشور ترکیه هستش من 42 هزار گرفتم در ضمن من وقتی دکتر میرم ازمایش نمی نویسن و میگن هرچی خودمون تشخیص بدیم میخاستم خودم برم از مایشگاه و این ازمایشات رو بگم ازم بگیرن ولی ندونستم در مورد تستسترون بگم چه ازمایشی بگیره اگه میشه شما اسم این نوع ازمایش رو بگید تا برم ازمایش بدم ممنون
اگه شما از دکتر بخواهید حتما می نویسه
بهرحال اسمش همونه یعنی آزمایش تستسترون
شما باید حداقل سه آزمایش آهن ، آزمایش تیروئید و آزمایش تستسترون رو بدید
(گفتند که برای چی بگو بخاطر مشخص شدن دلیل ریزش موهام میخوام آزمایش بدم)
هر سه بویسله خون مشخص میشه و با یه بار خون گرفتن هر سه رو انجام میدن
البته بهتره قبل از آزمایش تستسترون یکی دو روز قرص های هورمونی رو قطع کنی

یه آزمایش دیگه هستش برای قارچ سر که من فکر میکنم برای شما نیازی نیست
آرمایش ساده ای هستش 3 روز سرت رو نمیشوری و بعد میری آزمایشگاه یه نمونه از پوست سر رو برای آزمایش قارچ برمیدارن ، همین

jalal5092
24-12-2011, 13:45
اگه شما از دکتر بخواهید حتما می نویسه
بهرحال اسمش همونه یعنی آزمایش تستسترون
شما باید حداقل سه آزمایش آهن ، آزمایش تیروئید و آزمایش تستسترون رو بدید
(گفتند که برای چی بگو بخاطر مشخص شدن دلیل ریزش موهام میخوام آزمایش بدم)
هر سه بویسله خون مشخص میشه و با یه بار خون گرفتن هر سه رو انجام میدن
البته بهتره قبل از آزمایش تستسترون یکی دو روز قرص های هورمونی رو قطع کنی

یه آزمایش دیگه هستش برای قارچ سر که من فکر میکنم برای شما نیازی نیست
آرمایش ساده ای هستش 3 روز سرت رو نمیشوری و بعد میری آزمایشگاه یه نمونه از پوست سر رو برای آزمایش قارچ برمیدارن ، همین بازم ممنون برا این اهن و تیروئید هم قرص اهن و مکمل های غذاییی مثل مولتی ویتامین و اکوفن و ... رو هم باید قطع کرد یا لازم نیست در ضمن یه سوالی قرص سیستین B6 خوبه یا همون اکوفن:10:

T I G E R
24-12-2011, 16:08
بازم ممنون برا این اهن و تیروئید هم قرص اهن و مکمل های غذاییی مثل مولتی ویتامین و اکوفن و ... رو هم باید قطع کرد یا لازم نیست در ضمن یه سوالی قرص سیستین B6 خوبه یا همون اکوفن:10:
بله ، وقتی میخواهید آزمایش بدید مصرف مکمل ها رو قطع بکنید تا آزمایش شما دقیق باشه

در زمینه بهتر بودن قرص سیستین B6 یا قرص اکوفن نمی تونم نظر بدم

البته هر دوی این قرص ها به نوعی مالتی ویتامین هستن که مخصوص مو و ناخن ساخته شدن

چنانچه علت ریزش موهای شما هورمونی باشه این مالتی ویتامین ها صرفا یک مکمل دارویی برای شما به حساب میان

یعنی اگه شما از درمان دارویی ضد ریزش ارثی مو استفاده میکنید اونوقت مهم نیست چه نوع مالتی ویتامینی مصرف میکنید

مهم اینه که مواد موردنیاز موهاتون تامین کنه

miss mahsa
26-12-2011, 23:44
سلام
می شه یکی برام توضیح بده فلسفه ی مو روی بدن چیه ؟
از یکی از اساتیدم پرسیدم ٰ گفت :‌به تبادل حرارت بدن کمک می کنه.............

mf.designing
28-12-2011, 01:09
سلام.
من 3 ماهه در حال مصرف داروهای معمول ریزش مو هستم که تو این تاپیک هم در موردش سوال کردم . حالا سوالم اینه که اینا تا کی باید مصرف بشن ؟! آیا دقیقا بعد قطع مصرف ریزش برمیگرده ؟! اگه اینطوری پس این دوره درمانهای 6 ماهه یا 1 ساله یا 2 ساله که واسه این داروها میگن واسه چیه ؟! و اینی که دکتر من گفته چند سالی میشه ریزش موهارو عقب انداخت چه معنی میده ؟!!

ممنون

masoudtr
31-12-2011, 00:32
سلام.
من 3 ماهه در حال مصرف داروهای معمول ریزش مو هستم که تو این تاپیک هم در موردش سوال کردم . حالا سوالم اینه که اینا تا کی باید مصرف بشن ؟! آیا دقیقا بعد قطع مصرف ریزش برمیگرده ؟! اگه اینطوری پس این دوره درمانهای 6 ماهه یا 1 ساله یا 2 ساله که واسه این داروها میگن واسه چیه ؟! و اینی که دکتر من گفته چند سالی میشه ریزش موهارو عقب انداخت چه معنی میده ؟!!

ممنون
شما اگه فیناستراید مصرف میکنی چون هورمونی است حداکثر استفاده مداومش 6 ماه است و باید باز یک مدتی قطع شود مثلا 6 ماه وگرنه عوارض دارد
البته در دوره درمان هم یک مقدار از عوارض اش کاملا مشخص میشه
ولی ماینوکسیدیل را باید همیشه و بطور مرتب مصرف کنی حتی مایندوکسیدیل بعد از یک دو سال نتایج اش را نشان میده که البته نباید صد در صد بهش امید بست
قرص های اهن و مولتی ویتامین و زینک هم دکتر ها میدن که مثلا بعد از هر بار که به دکتر مراجعه کنی یک تنوعی توش میدن
ولی بطور کل نمیتونه تاثیر خیلی زیادی داشته باشه مخصوصا اگر ارتی باشه فقط چند سالی به تعویق میندازدش
و اینکه یکی از مهم ترین عوامل زیزش مو استرسه

Rainold
04-01-2012, 02:45
واقعا از شوره سر خسته شدم ... خیلی شدیده .. از شامپو 850 تومنی بگیر تا head and shoulders با قیمت 6500 استفاده کردم ... دکتر رفتم شامپو کتوکونازول 2% و .... داده ولی هیچ کدوم خوب نمیکه ... من نمیتونم حتی یه لحظه دست به سرم بزنم یه برفی از شوره از سرم میریزه ... شاید توی این همه شامپور head and shoulders بهترینش بوده که 50 درصد شوره سرمو کم کرده ... ایا درمان قطعی داره ؟ ایا ممکنه به آب حموم ربط داشته باشه ؟ یه به اینکه با آب سرد یا گرم موها رو بشوریم ؟ چون من با آب گرم موهامو میشورم...
من به شامپو هگور ضد شوره استفاده کنی 16000 تومنه ولی عالیه

Mehran-King
08-01-2012, 21:55
دوستان یه شامپو خوب میشناسین؟ آخه من از سدر صحت استفاده میکنم بعد شستن موهام باهاش موهام سفت میشه و اصلا نمیشه شونه زد! مشکل از کجا میتونه باشه؟ یه شامپویی سراغ ندارین موهارو نرم و لطیف کنه؟ آخه اعصاب آدمو خورد میکنه وقتی سخت و سفت میشه! اصلا نمیشه تکونش داد ، حتی وقتی میخوام شونه بزنم باعث درد ریشه موهام میشه!

hamed malekpour
09-01-2012, 14:57
دوستان یه شامپو خوب میشناسین؟ آخه من از سدر صحت استفاده میکنم بعد شستن موهام باهاش موهام سفت میشه و اصلا نمیشه شونه زد! مشکل از کجا میتونه باشه؟ یه شامپویی سراغ ندارین موهارو نرم و لطیف کنه؟ آخه اعصاب آدمو خورد میکنه وقتی سخت و سفت میشه! اصلا نمیشه تکونش داد ، حتی وقتی میخوام شونه بزنم باعث درد ریشه موهام میشه!
می تونید یکمی نرم کننده به شامپو اضافه کنید .

Greedy
09-01-2012, 15:03
شامپو جوانه گندم سینره بهترین شامپو هست نرم میکنه موها رو کلا حس خوبی داری بعد شستن موهات

Переклад не
09-01-2012, 17:42
دوستان معمولا موی سر رو مگه با شامپو نمیشوریم؟ خب
اگه صابون هم بزنیم چی میشه؟

Mehran-King
09-01-2012, 17:51
دوستان معمولا موی سر رو مگه با شامپو نمیشوریم؟ خب
اگه صابون هم بزنیم چی میشه؟

شما بریزین با ما بگین :دی

دوست عزیز توی شامپو و صابون مواد بکار برده شده فرق میکنن! و مخصوص مو ها هست این شامپو ....:11:

hamed malekpour
10-01-2012, 12:24
الان بهترین شامپوی موجود تو بازار ایران کدوم شامپو است وچرا؟

Mehran-King
11-01-2012, 12:48
الان بهترین شامپوی موجود تو بازار ایران کدوم شامپو است وچرا؟

سلام بیشترشون که خوبن هرشامپویی بستگی به موی شما داره یعنی موی شما باید باهاش سازگار باشه!
مثلا بعضی شامپو هاهستن که چون موی سر با اون شامپو سازگاری نداره موهاتون میریزن!

نمیشه که کدوم شامپو خوبه یا بد! بستگی به نوع سازگاری موی شما با شامپوی مورد نظر داره موفق باشین:11:

hamed malekpour
11-01-2012, 13:14
نظرتون در مورد شامپو سیر پرژک چییه بخر یا نه به نظر من که شامپوی خبیه نظر شما چییه؟

Sub007
11-01-2012, 14:45
نمیشه که کدوم شامپو خوبه یا بد! بستگی به نوع سازگاری موی شما با شامپوی مورد نظر داره موفق باشین

احسنت.دقیقا حرف آقا مهران رو من بهش رسیدم.
من موهام لَخته و زود چرب میشد و خیلی هم خوب حالت نمیگرفت.شامپو هم زیاد امتحان کردم.از اَوِن بگیر تا همین شامپوهای داروگر(بهشون میگن تخم مرغی:31:)اما یه مدت خوب بود و بعد به دوباره روز از نو روزی از نو.
دوست آرایشگرم بهم شامپوی آووکادوی سینره رو معرفی.خیلی عالی بود برای من.بعد از اون بهم کریستال سیر(با بو)رو معرفی کرد.بهترین شامپوییه که به موی من سازگاره.الان به راحتی موهام حالت میگیره.
البته چربی موی من با کم شدن چربی پوستم کمتر شد.

YAHYA-PRO
11-01-2012, 17:26
دوستان برای موی چرب چه شامپویی پیشنهاد میکنید ؟
چند تا شامپو امتحان کردم
آخریش فیفول بود فکر کنم که ظاهرا اصلا برای موی چرب نبود!
موهام دیگه افتضاح چرب میشه صبح برم حموم شب کاملا چرب شده ! دیگه بریدم از بس شستمش:19:
کلا هر شامپویی میزنم موهام سه برابر میشه :31: و بجز جلو به هیچ صراتی مستقیم نیست:31:
بعدش پدرم یه خورده کم مو هست و داییم
غموهام همشون ماشاله موهاشون پر پشت هست خفن
منم تا دو سال پیش موهام خیلی خیلی پرپشت بود ولی الان حسابی کم داره میشم
الان که تو آینه شکل ماهمو:31: میبینم متوجه میشم پوست سرم معلومه!
تا اینجا رو که خوندم توصیه دکتر داده بودین
منم همون دکترو برم؟ظاهرا بجز زینک و معرفی یه شامپو کاری نمیکنن !

Sub007
11-01-2012, 17:44
دوستان برای موی چرب چه شامپویی پیشنهاد میکنید ؟
چند تا شامپو امتحان کردم
آخریش فیفول بود فکر کنم که ظاهرا اصلا برای موی چرب نبود!
موهام دیگه افتضاح چرب میشه صبح برم حموم شب کاملا چرب شده ! دیگه بریدم از بس شستمش:19:
کلا هر شامپویی میزنم موهام سه برابر میشه :31: و بجز جلو به هیچ صراتی مستقیم نیست:31:
بعدش پدرم یه خورده کم مو هست و داییم
غموهام همشون ماشاله موهاشون پر پشت هست خفن
منم تا دو سال پیش موهام خیلی خیلی پرپشت بود ولی الان حسابی کم داره میشم
الان که تو آینه شکل ماهمو:31: میبینم متوجه میشم پوست سرم معلومه!
تا اینجا رو که خوندم توصیه دکتر داده بودین
منم همون دکترو برم؟ظاهرا بجز زینک و معرفی یه شامپو کاری نمیکنن !

نظر من رو بخواین بهترین کار اینه که اول جلوی ریزش مو رو بگیرین.چون ریزش مو اگه برطرف نشه دیگه مویی به اون صورت باقی نمیمونه که بخواد چرب باشه یا خشک.:31:
در مورد دکتر به خصوص برای پوست و مو یه مقدار وسواس داشته باشین.سعی کنین توی کمترین فرصت بهترین دکتر متخصص رو پیدا کنید و درمان رو شروع کنین.

hamed malekpour
12-01-2012, 11:28
من دیروز شامپو سیر پرژک را خریدن واستفاده کردم واقعا که عالییه قیمت مناسب وکیفیت زیاد.

Mehran-King
12-01-2012, 21:27
من دیروز شامپو سیر پرژک را خریدن واستفاده کردم واقعا که عالییه قیمت مناسب وکیفیت زیاد.

بهترین شامپو برای تقویت مو چیه ؟

شامپو سیر پرژک!برای موهای چرب را می گویم كه اكثر موارد در این مورد صدق می كند
شامپو سیر پرژك بهترین نوع شامپو است كه با توجه به انواع موها هم چربی بر هست هم موخوره را از بین می بره هم اینكه می توانید برای سر خود پوست شادابی داشته با شید
از حساسیت های مویی و پوستی و انواع قارچ های پوست سر در اما ن باشید :11:

توضیحات:

سیر به عنوان یک عطر دهنده و طعم دهنده به غذا و همچنین به عنوان یک دارو شناخته می شود. برای بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون بالا, رماتیسم, سرماخوردگی و پیشنهاد می شود و اخیرا در شامپو ها مورد استفاده قرار می گیرد.شامپو های بسیاری اکنون در بازار مصرف یافت می شود ولی شاید خیلی از مردم به علت ترس از بوی سیر از این شامپو ها استفاده نکنند ولی در حقیقت عصاره استفاده شده در این شامپو بوزدایی شده است این بدین معناست که مو های شما در هنگام استفاده از شامپو بو نمی گیرد.

عصاره مصرفی در این شامپو نچرال و و ارگانیک می باشد.
مواد موثره موجود در شامپو سیر پرژک باعث تحریک گردش خون در سطح پوست سر شده و با تغذیه بهتر پیاز مو, مواد مغذی و موثر به سرعت به بافت مو نفوذ کرده و قسمت های اسیب دیده را از داخل و خارج ترمیم و به تار مو استحکام نرمی و لطافت می بخشد.

نوع مو:
مناسب برای کلیه مو هاخصوصا مو های شکننده و اسیب دیده

نوع شامپو:
این شامپو سبب اعتدال ترشحات غدد چربی پوست سر می شود.

شامپو سیر به علت حضور ترکیبات گوگردی مانند الی سین اثر ضد عفونی کننده, ضد باکتری و وقارچ دارد.در تحقیقات ازمایشگاهی نشان داده شده که الی سین بر روی باکتری های گرم مثبت و گرم منفی و همچنین قارچ ها مانند کاندیدا البیکانس اثر دارد.با مصرف شامپو سیر یکی از اصلی ترین مشکلات مو و پوست سر از قبیل شوره های چرب قارچی به طور عادی بر طرف می گردد.
پتاسیم موجود در سیر موجب تنظیم گردش خون می گردد و در این شامپو باعث افزایش گردش خون در مویرگ ها می شود که این افزایش موجب رشد بهتر مو ها و وبهبودوضع سفیدی مو ها می شود.
این شامپوسبب اعتدال ترشحات غدد چربی پوست سر می شود.
بر اساس تحقیقی که در سال 2007 توسط ژورنال India Journal of Dermatology , Venerology and Loprology چاپ شدژل سیر می تواند در درمان Alopecia areata که یک بیماری شایع ریزش مو است مورد استفاده قراز گیرد.
سلنیم موجود در شامپو سیر موجب افزایش نرمی و خاصیت کشسانی پوست و گردیده و از شکنندگی مو جلوگیری و وباعث درخشندگی بیشتر مو ها می گردد.
روی و ویتامین A موجود در سیر با یکدیگر اثر مطلوبی بر خشکی مو و چربی پوست سر دارند.
اهن و سیلیم موجود در در سیر باعث تقویت استحکام و کاهش ریزش مو می گردد.
مصرف مداوم سیر از سفید شدن زودرس موی سر جلوگیری می نماید زیرا سیر سر شار از ویتامین C,B1,B2 میباشد.
عصاره سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی است.
عصاره طبیعی موجود در شامپو پرژک باعث :
• جلوگیری از ریزش مو • تنظیم چربی پوست سر
• ترمیم موهای آسیب دیده • تقویت پیاز مو
• رفع شوره سنگین سر • ضد باکتری و ضد قارچ

طریقه مصرف:
شامپو بزرگسال پرژک را با ملایمت روی سر ماساژ دهید (2-3) دقیقه روی سر بماند سپس موها را آبکشی نمائید. (دو مرتبه در هر استحمام )

pink oak
12-01-2012, 22:08
شامپو sun silk به شدت نایاب شده کسی نمیدونه چرا؟

hamed malekpour
13-01-2012, 15:56
شامپو sun silk به شدت نایاب شده کسی نمیدونه چرا؟
فکر کنم دیگه ئارد نمی کنند شاید هم تحریم شده.

Переклад не
14-01-2012, 01:00
دوستان این تونیک ها که به موهای آسیب دیده زده میشه، ریزش اولیش طبیعیه؟
من دوستم ریزش داشت 4 ماهه از این محلول سینره میزنه الان میگه جاهایی که زدم موهاش ریخته

Greedy
14-01-2012, 16:08
دوستان این تونیک ها که به موهای آسیب دیده زده میشه، ریزش اولیش طبیعیه؟
من دوستم ریزش داشت 4 ماهه از این محلول سینره میزنه الان میگه جاهایی که زدم موهاش ریخته

نه دیگه اسیب نمیزنه اگه فایده نداشته باشه اتفاقا من 3 ماه تونیک سینره میزنم ولی تاثیر خاصی نداشته
کلا این چیزا فایده نداره

hamed malekpour
14-01-2012, 20:43
آیا ژل زدن باعث ریزش مو می شه یا نه؟

Переклад не
14-01-2012, 21:21
نه دیگه اسیب نمیزنه اگه فایده نداشته باشه اتفاقا من 3 ماه تونیک سینره میزنم ولی تاثیر خاصی نداشته
کلا این چیزا فایده نداره

دوست عزیز زمان حداقلی درمان بیش از 4 ماهه و برخی وقتها بیش از 6-7 ماه تا یه سال! شما چطوری فورا به این نتیجه رسیدید؟

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

این شامپوهای آلپسین چطورن؟c1 ها

Greedy
14-01-2012, 21:46
دوست عزیز زمان حداقلی درمان بیش از 4 ماهه و برخی وقتها بیش از 6-7 ماه تا یه سال! شما چطوری فورا به این نتیجه رسیدید؟

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

این شامپوهای آلپسین چطورن؟c1 ها
من چند سال پیش هم زده بودم کلا من انواع شامپوها و تونیک ها و هر چی بگی راجع به مو تست کردم
از تونیک رویان و سینره و ... بگیر تا ماینوکسیدل
حدود 4 ماه هم الپسین c1 استفاده کرد گرونم هست 13 تومنه ولی خریدم دو بار چیز به خصوص و معجزه ای ندیدم مثه بقیه شامپوها
به جرات میگم همه شامپوها رو تست کردم کریستال و سینره و الپسین و هداندشولدرز و پنتین تا شامپو تخم مرغی :دی
سه ماه پیشم رفتم دکتر واسه شوره پوسته ریزی شدید موهام و چربی دو تا شامپوی تالگومد مای و سریتا نوشت بعد چون به تجربه ثابت کرده این جور شامپوها اغلب ریزش مو به دنبال داره یه تونیک سینره خریدم که شاید بشه جلوگیری کرد چیز خاصی ندیدم
موهام که میریزه ولی نمیدونم این طبیعیه یا غیرطبیعی من از سن 14 سالگی کلا توهم ریزش مو دارم یه مو هم بریزه اعصابم خرد میشه کلا هم موهام شونه نمیکنم از ترس ریزش برای همین موهای ریخته شده لای موهام میمونه چون موهام بلنده بعد بریزه اعصابم خرد میشه
از 12-13 سالگی من اعصابم کلا واسه موهام خرده ولی بزنم به تخته :دیموهای بلندو پرپشتی دارم به جز ناحیه شقیقه که اکثرا مردا ریخته واسشون و اونم میشه با ترفندهایی پوشوند قسمتای دیگه پره پره

Переклад не
14-01-2012, 22:53
مرده حسابی اگه تو یکی از این روشها تداوم داشتی الان نتیجه خیلی بهتر بود.مثله اینکه غذا میخوری یه قلب نوشابه ودو قلب آبلیمو و از هر غدا یه تیگه اصلا آخرش معلوم نمیشه چی خوردی و بدترشم اینه که مسموم میشی

Greedy
15-01-2012, 12:33
مرده حسابی اگه تو یکی از این روشها تداوم داشتی الان نتیجه خیلی بهتر بود.مثله اینکه غذا میخوری یه قلب نوشابه ودو قلب آبلیمو و از هر غدا یه تیگه اصلا آخرش معلوم نمیشه چی خوردی و بدترشم اینه که مسموم میشی
کلا این روشا جواب نمیده فقط کاشت مو :دی

Переклад не
15-01-2012, 16:03
کلا این روشا جواب نمیده فقط کاشت مو :دی

باز که شد همون قضیه ی غذاهای قروقاطی :دی
انقدر یه ذره از این غذا یه ذره اون غذا میشه که آخرش به این نتیجه میرسی فقط مرغ بریان:دی

میبینی چه استدلالی اووردم هر چی به اف ایکسش بدی جواب میده بیرون:دی

a.h.gh
20-01-2012, 18:33
با سلام !...
دوستان من موهام خشک و بد حالته ، بنظرتون چیکار کنم ؟!... ( بعد از شستن سر بد تر هم میشه )
دیگه دارم دیوونه میشم ، خواهشن یکی کمکم کنه !... ( 18 سالمه )
موفق باشید !...

a.h.gh
22-01-2012, 00:40
کسی نبود یه کمکی به ما بکنه ؟!...
خودکشی کنم مقصرش شما میشیدا !...:5:

Mehran-King
22-01-2012, 14:51
با سلام !...
دوستان من موهام خشک و بد حالته ، بنظرتون چیکار کنم ؟!... ( بعد از شستن سر بد تر هم میشه )
دیگه دارم دیوونه میشم ، خواهشن یکی کمکم کنه !... ( 18 سالمه )
موفق باشید !...

سلام خب بهتره که با یه شامپوی خوب سرتون رو بشورین و قشنگ و مرتبش کنین چیز عجیبی نیست!

منم صبح بیدار میشم موهام بدحالت میشه :happy:

CRIS Joon CR7
22-01-2012, 15:14
جلوی ریزش مو رو چجوری و تا چه حدی میشه گرفت؟
روش ها شم بگین:11:

Mehran-King
22-01-2012, 15:46
جلوی ریزش مو رو چجوری و تا چه حدی میشه گرفت؟
روش ها شم بگین:11:

با سلام ریزش مو در ابتدا بستگی به شامپو و نحوه شست و شوی موهاتون بستگی داره

1- اگه موهاتون چرب حالت هستن بهتره با یه شامپوی سیر شست و شو دهین.(استفاه از شامپو خوب)
2- سعی کنین موهاتون رو با آب نسبتا ملایم (نزدیک به سرد) شست و شو دهین.
3- وقتی از ژل و یا دیگر لوازم آرایشی موهاتون استفاده میکنین فقط به خود مو بمالین (مواظب باشین به ریشه موهاتون نزنین! چون ممکنه اون قسمت از ریشه به علت نرسیدن اکسیژن و هوای آزاد خفه بشه بعدش دیگه از اون سمت مویی در نمیاد!
4- 3 بار شست و شو در هفته
5- تغذیه مناسب

این مواردو رعایت کنین از ریزش مو جلوگیری خواهد شد، سلامت باشین.

CRIS Joon CR7
22-01-2012, 16:10
ممنون اسم شامپو سیر های خوب رو میشه بگین
اگه تبلیغ میشه پیغام بدید
مو هام لخته لخته و هیچی بهشون نمیزنم ولی وقتی دست میکنم توشون تقریبا 10 تا مو میاد تو دستم خیلی نگران شدم:19:

Переклад не
22-01-2012, 17:16
اگه میخوای درمانو شروع کنی این استرس و نگرانیتو بذار کنار والا کار بیهوده ای خواهد بود

CRIS Joon CR7
22-01-2012, 17:23
با منی؟:19:
خب نگران شدم الان دو هفته اینجوری شده میترسم فراگیر شه یه کمکی بکنید:11:

Переклад не
22-01-2012, 17:51
با منی؟:19:
خب نگران شدم الان دو هفته اینجوری شده میترسم فراگیر شه یه کمکی بکنید:11:

آره
نه دیگه نترس .اگه درمان رو شروع کنی این موهای ضعیف اکثرشون میریزه و بجاش موی جدید میاد ولی باید پشتکار داشته باشی و نا امید نشی اصلا.زیاد به فکرش نباشی و فقط تلاش
حالا اولین قدم مراجع به یه متخصص پوست و مو هستش و باید ازش بخوای برات آزمایش تیروئید بنویسه بعدشم همه چی معلومه

---------- Post added at 05:51 PM ---------- Previous post was at 05:49 PM ----------

درضمن من زیاد دیدم کسایی که با کامپیوتر زیاد کار میکنن موهاشو بیشتر میریزه!:18:
حالا وقت کردم میشینم ببینم توضیح علمی اثباتی چیزی داره یا نه