PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7

Milad._.R
09-09-2014, 20:55
از یک تونیک تقویت موی ملایم استفاده کن
یه مکمل برای موت مثل سیستین ب6 . اکوفان . هیرویت یا .. استفاده
1 در میان هفته ای 1 بار نوروبین و هفته ای 1 هم آمپول بیوتین و بپانتن استفاده کن

ماینوکسیدل هم نمیخاد بزنی .

اینا نباید تحت نظر پزشک باشه ؟
برم یه متخصص پوست دیگه ؟

Milad._.R
09-09-2014, 21:08

الان یه جستجو کردم تو توضیحات این لوسیون ها و تونیک ها معمولا نوشته :

از تبديل تستوسترون به دي هيدروكسي تستوسترون كه از عوامل اصلي ريزش موي سر آندروژنتيك است جلوگيري كرده

من آزمایش تستوسترون دادم مشکلی نداشتم ، این به اون ربطی نداره ؟

این مکمل ها که میگید فکر کنم معمولا مکمل آهن هستند . درسته ؟ من کمبود آهن هم ندارم . ؟

در ضمن 21 سالمه

laxer
09-09-2014, 21:08

هیچکدوم تاثیری ندارن.

حدود دو سال میشه مو هام کمی کم پشت شده ، چند روز پیش آزمایش آهن ، تیرویید و تستوسترون دادم و امروز رفتم دکتر پوست ، گفت مشکلی نداری

هیچ دارویی هم نداد ! گفتم پس چرا مو هام کم پشت شده و.. گفت این دیگه دلایل ارثی میتونه داشته باشه ، اگه میخوای ماینوکسیدیل بنویسم تا آخر عمرت بزنی

یعنی هیچ راهی نیست برای تقویت مو و ... ؟

ماینوکسیدیل که برای من خیلی زوده هم سن زیادی ندارم هم زیاد مو هام کم پشت نیست و ریزش زیادی هم ندارم. ولی نمیخوام تراکم مو هام از این کمتر بشه

گفتم لیکویید آلپسین و نوع شامپو و.. تاثیری نداره ؟ گفت نه

ماینوکسیدیل رو مجبوری استفاده کنی چون اگر ارثی باشه تا کچل شدن نصف سر ( ناحیه حساس به هورمون) ریزش ادمه پیدا میکنه حالا چه سریع باشه چه آهسته.

خیلی از دوستان بنده از 16 سالگی شروع به استفاده از ماینوکسیدیل کردند مشکلی هم نبوده.

Milad._.R
09-09-2014, 21:27
هیچکدوم تاثیری ندارن.

ماینوکسیدیل رو مجبوری استفاده کنی چون اگر ارثی باشه تا کچل شدن نصف سر ( ناحیه حساس به هورمون) ریزش ادمه پیدا میکنه حالا چه سریع باشه چه آهسته.

خیلی از دوستان بنده از 16 سالگی شروع به استفاده از ماینوکسیدیل کردند مشکلی هم نبوده.

دکتر که خودش رو مایینوکسیدیل تاکیدی نداشت ، چون زیاد وضعیت مو بد نیست ، فعلا چند ماه بگذره ببینم اگه کمتر شد یه کاریش میکنم ، نمیدونم شاید بخاطر استرس و اعصاب هم باشه

راکوتان رو مو تاثیری نداره ؟

بعضی ها میگن استفاده کردن ریزش مو گرفتن و ...

ولی دکترها میگن هیچ ربطی نداره

من نیمه ی اول پارسال راکوتان میخوردم ، چون یکی دو ماه آخر رو قطع کردم امسال دوباره جوش ها شروع شدن ،دو ماه پیش رفتم دکتر ، یک ماه داکسی سایکلین ، یک ماه هم بدون قرص و با محلول و پماد و.. ادامه دادم، تقریبا جوش ها خیلی کم شدن در حد دو سه تا جوش ریز میزنم، ولی امروز دکتر گفت دوباره راکوتان باید شروع کنی برای چند ماه تا چربی پوستت کنترل بشه ، فعلا سه شب درمیون یکی

دکتر پوست و مویی که میرم هم یکی هست

laxer
09-09-2014, 23:25
دکتر که خودش رو مایینوکسیدیل تاکیدی نداشت ، چون زیاد وضعیت مو بد نیست ، فعلا چند ماه بگذره ببینم اگه کمتر شد یه کاریش میکنم ، نمیدونم شاید بخاطر استرس و اعصاب هم باشه

راکوتان رو مو تاثیری نداره ؟

بعضی ها میگن استفاده کردن ریزش مو گرفتن و ...

ولی دکترها میگن هیچ ربطی نداره

من نیمه ی اول پارسال راکوتان میخوردم ، چون یکی دو ماه آخر رو قطع کردم امسال دوباره جوش ها شروع شدن ،دو ماه پیش رفتم دکتر ، یک ماه داکسی سایکلین ، یک ماه هم بدون قرص و با محلول و پماد و.. ادامه دادم، تقریبا جوش ها خیلی کم شدن در حد دو سه تا جوش ریز میزنم، ولی امروز دکتر گفت دوباره راکوتان باید شروع کنی برای چند ماه تا چربی پوستت کنترل بشه ، فعلا سه شب درمیون یکی

دکتر پوست و مویی که میرم هم یکی هست

بنظر من از همین الان شروع کن چون همین ریزش مو خفیف هم هر روز از تراکم مو های سرت کم میکنه.

خیر روآکوتان تاثیری نداره.

laxer
09-09-2014, 23:27
من آزمایش تستوسترون دادم مشکلی نداشتم ، این به اون ربطی نداره ؟

حتی اگر تستوسترونت زیر خط فقر هم باشه و از نظر ژنتیکی مستعد باشی ریزش موی آندروژنیک میگیری.

masiha.n
11-09-2014, 20:16
سلام .دوستانی که میخوان در مورد کاشت مو ، درمانهای طاسی و .. بیشتر بدونن میتونن این اپلیکیشن رو دانلود کنن : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویژگی های برنامه :
- راه کارهای تقویت
- درمان های طاسی سر
- علل ریزش مو و راهکاری های جلوگیری از ریزش مو
- انواع مدل های مو مردانه و زنانه
- کاشت ابرو، مژه، ریش و سیبیل
- بررسی انواع کاشت مو، روش های دارویی و انواع مراقبت ها
- کلاه گیس برای خانم ها و آقایان
- انواع پیوند های طبیعی موی سر برای داشتن موهایی پر پشت
و ...

لینک دانلود رایگان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rz21
19-09-2014, 16:33
دوستان سلام..
من از شامپوی Tuning آلپسین استفاده کردم و خواستم نظرمو بگم..
موهای من 30 درصدش سفید هست (20 ساله) و در کل خیلی موهای پری دارم. یکی از ویژگی های بد موهام اینه که بعد از حمام بسیار بدریخت می شه و اگر با تافت و ژل بهش نرسم خیلی پف می کنه.
به هر حال، از این شامپو که ادعا می کنه که موها رو خوش رنگ تر می کنه و حالت بهشون میده استفاده کردم و بعد از 2 3 ماه استفاده تغییر خاصی رو در موهام مشاهده نکردم.
حالا با توجه به پف کردن موهام بعد از استحمام و حالت بسیار بدی که پیدا می کنه به نظرتون چه شامپویی بگیرم؟ (خارجی باشه بهتره و پولش مهم نیست.)
ممنون.

brad pitt
19-09-2014, 21:35
دوستان سلام..
موهای من 30 درصدش سفید هست (20 ساله) و در کل خیلی موهای پری دارم. یکی از ویژگی های بد موهام اینه که بعد از حمام بسیار بدریخت می شه و اگر با تافت و ژل بهش نرسم خیلی پف می کنه.
به هر حال، از این شامپو که ادعا می کنه که موها رو خوش رنگ تر می کنه و حالت بهشون میده استفاده کردم و بعد از 2 3 ماه استفاده تغییر خاصی رو در موهام مشاهده نکردم.
حالا با توجه به پف کردن موهام بعد از استحمام و حالت بسیار بدی که پیدا می کنه به نظرتون چه شامپویی بگیرم؟ (خارجی باشه بهتره و پولش مهم نیست.)
ممنون.

سلام
به مدت 15 ماه هر شب 1 عدد هلیله سیاه پودر شده بخور دوست عزیز
تمام موهای سفیدتون سیاه میشه

rz21
19-09-2014, 21:41
سلام
به مدت 15 ماه هر شب 1 عدد هلیله سیاه پودر شده بخور دوست عزیز
تمام موهای سفیدتون سیاه میشه

عزیز چه مزه ای هست؟؟
واقعا اثبات شده!!؟ممنون.
مشکل اصلی.من سفیدی موهام نیست..مشکل به هم ریختگی مو بعد از حمام هست.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

AliROCK
20-09-2014, 16:30
مزش تلخه :n02:

rz21
23-09-2014, 16:19
دوستان سلام..
ممنون.
کسی شامپویی رو پیشنهاد نمیکنه؟؟

brad pitt
24-09-2014, 22:22
کسی شامپویی رو پیشنهاد نمیکنه؟؟

شامپو فیتودنسیوم PHYTO
فوق فوق العاده ست
البته 55 تومنه

rz21
25-09-2014, 00:47
شامپو فیتودنسیوم PHYTO
فوق فوق العاده ست
البته 55 تومنه

گفتم که قیمت مشکلی نیست..فقط میخوام موهام خوش حالت بشه.امیدوارم جواب بده
داروخانه ها دارن؟

laxer
25-09-2014, 10:50
شامپو تاثیری در حالت موی سر بعد از حمام نداره.
میتونید از سرم مو استفاده کنید.

rz21
25-09-2014, 11:44
شامپو تاثیری در حالت موی سر بعد از حمام نداره.
میتونید از سرم مو استفاده کنید.
اولین باره از سرم مو میشنوم..بیشتر توضیح می دید؟ نحوه ی استفاده؟
ممنون.

brad pitt
25-09-2014, 14:11
گفتم که قیمت مشکلی نیست..فقط میخوام موهام خوش حالت بشه.امیدوارم جواب بده
داروخانه ها دارن؟

دوست عزیزمون درست میگند سرم مو هم خوب هست

دوست عزیزم شامپو فیتو داروخانه های بالاشهر اکثرند دارند . این شامپو عالیه
سرم مو هم سرم موی میس ادن بگیر
البته سرم مو بیشتر حالت بازسازی و احیاکنندگی داره .
سرم مو اگر خاستی بگیری سرم مو میس ادن بگیر

phyto densium hair shampoo

miss eden hair repairing serum

rz21
25-09-2014, 14:39
دوست عزیزمون درست میگند سرم مو هم خوب هست

دوست عزیزم شامپو فیتو داروخانه های بالاشهر اکثرند دارند . این شامپو عالیه
سرم مو هم سرم موی میس ادن بگیر
البته سرم مو بیشتر حالت بازسازی و احیاکنندگی داره .
سرم مو اگر خاستی بگیری سرم مو میس ادن بگیر

phyto densium hair shampoo

miss eden hair repairing serum

ممنون.قیمت سرم چنده؟؟ این اگر قیمتش زیاد هست یک مدل معمولی تر بگید.
نحوه ی استفاده چه طوری هست؟

brad pitt
25-09-2014, 15:03
ممنون.قیمت سرم چنده؟؟ این اگر قیمتش زیاد هست یک مدل معمولی تر بگید.
نحوه ی استفاده چه طوری هست؟

سرم مو 30 تومن هست
مارک دیگه هم که خوب باشه مارک انرژی energy هست ولی میس ادن فرانسویه

مارک ایرانی هم مارکهای کریستال . مای . آی پلاس و سینره هست

سرم مو بعد از اینکه موهاتون بعد از حمام حالت نیمه مرطوب داشت ( متمایل به خشک ) 4-5 قطره شو به دستتاتون میمالید به ساقه و نوک مو پخش میکنیید
بعد موهاتونو حالت میدید

البته من نظرم این هست سرم مو در مرحله دوم . با توجه به موردی که شما گفتید شما باید ماسک مو بگیرید
ماسک مو داخل حمام پس از شستشو با شامپو آب اضافی موهاتون بگیرید بعد ماسک ( حالت کرم ) داره به تمام موهاتون پخش کنید و 10 دقیقه بعد بشورید
موهاتون میشه حالت پذیر و عالی

ماسک هم فقط ماسک آبکشی داخل حمام بگیرید
اونم مارک میس ادن . آلسینا . ویگورانس . دوکری . و از ایرانی ها مارک دیترون و کالیون خیلی خوبه
مارک نلی هم ماسک مو با عصاره ی سبش خیلی خوبه

rz21
25-09-2014, 16:19
سرم مو 30 تومن هست
مارک دیگه هم که خوب باشه مارک انرژی energy هست ولی میس ادن فرانسویه

مارک ایرانی هم مارکهای کریستال . مای . آی پلاس و سینره هست

سرم مو بعد از اینکه موهاتون بعد از حمام حالت نیمه مرطوب داشت ( متمایل به خشک ) 4-5 قطره شو به دستتاتون میمالید به ساقه و نوک مو پخش میکنیید
بعد موهاتونو حالت میدید

البته من نظرم این هست سرم مو در مرحله دوم . با توجه به موردی که شما گفتید شما باید ماسک مو بگیرید
ماسک مو داخل حمام پس از شستشو با شامپو آب اضافی موهاتون بگیرید بعد ماسک ( حالت کرم ) داره به تمام موهاتون پخش کنید و 10 دقیقه بعد بشورید
موهاتون میشه حالت پذیر و عالی

ماسک هم فقط ماسک آبکشی داخل حمام بگیرید
اونم مارک میس ادن . آلسینا . ویگورانس . دوکری . و از ایرانی ها مارک دیترون و کالیون خیلی خوبه
مارک نلی هم ماسک مو با عصاره ی سبش خیلی خوبه
خیلی ممنون..واقعا کمک بزرگی دارید به من می کنید.. پس شامپو+ ماسک مو بگیرم؟ ممنون.
شما هم که همشهری هستید :دی فکر کنم داروخانه های نمازی یا معالی آباد داشته باشند درسته؟

brad pitt
25-09-2014, 17:59
خیلی ممنون..واقعا کمک بزرگی دارید به من می کنید.. پس شامپو+ ماسک مو بگیرم؟ ممنون.
شما هم که همشهری هستید :دی فکر کنم داروخانه های نمازی یا معالی آباد داشته باشند درسته؟

مخلصم عزیزم . اصلن دقت نکردم
آره
داروخانه پاکشیر اول معالی آباد ( فلکه احسان ) داره . داروخانه اول زرگری کنار مطب دکتر خدادوست داره
آره داروخانه های ملاصدرا به سمت بیست متری و .. هم باید داشته باشن

آره به نظر من شامپو و ماسک مو بگیری بهتره . همون مارکایی که گفتم بهتون خیلی خوبه
داروخانه ی پردیس وسط معالی آباد هم داره

خاهش میکنم

laxer
27-09-2014, 00:48
سرم مو سنیره به صورت معمول فروش بهتری داره.
سرم مو کریستال هم با هزینه نناسب ک کارایی بالا مد نظره خیلی ار دوستانه.

سرم مو بعد از حمام باید استفاده کنید.
مو های سر رو براق و نرم میکنه و نمیزاره پف کنن.

ninjavb
27-09-2014, 20:44
با سلام
این سواله یه دختره که من اینجا مطرحش میکنم.
موهام یکدست نیست مثلا به تار موم که دست میزنم صاف نیست بعضی جاهاش ضخیم تره . و ریزش شدید مو هم دارم و موی سفیدهم زیاد دارم و همین طور داره بیشتر میشه.(سن 25 سال)
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

laxer
27-09-2014, 22:40
عدم یکدستی مو مربوط میشه به مینیاتوری شدن و نازک شدن موها.
مو های ضخیم کم کم نازک میشن و میریزن.
برای مشکل سفیدی چیزی پیشنهاد نمیکنم ولی برای کاهش ریزش و ضخیم شدن موها ماینوکسیدیل عالیه.
نتیجه دلخواه با ماینوکسیدیل زیر 5 ماه نمایان میشه.

armin_punisher6
25-10-2014, 21:30
من بدون تجويز پزشك مانوكسيديل ٥ درصد و فيناسترايد ١ ميل خارجي استفاده ميكنم.اشكالي داره؟
٢٣ سالمه

Sent from my iPhone using Tapatalk

laxer
25-10-2014, 22:41
من بدون تجويز پزشك مانوكسيديل ٥ درصد و فيناسترايد ١ ميل خارجي استفاده ميكنم.اشكالي داره؟
٢٣ سالمه

خیر اشکال خاصی ندارد. ( اگر ریزش شما غیر هورمونی باشد فیناستراید اثری نخواهد کرد)
این نسخه نسخه ثابت همه ریزش مو های ارثی-هورمونی است.

PLAΨMID
25-10-2014, 23:10
سلام
آیا مصرف فیناستراید در طولانی مدت خطرناک نیست ؟
راستش من 3 سال پیش پیوند مو داشتم ولی دکتر بهم گفت موهات مینیاتوری شده اند و اگه فیناستراید نخوری ممکنه همین ها هم بریزند . میگفت تا 34 سالگی باید مصرف کنی . منم 3 ساله مصرف میکنم . مو ها کاملا طبیعی شدند و ریزش نواحی دیگه هم قطع شده ولی میترسم این دارو رو قطع کنم . به دکتر اصلی هم دسترسی ندارم و اینجا هر دکتری یه چیزی میگه !!!

AliROCK
26-10-2014, 00:10
مشکلی ایجاد نمیکنه. بدن باهاش سازگار میشه

laxer
26-10-2014, 10:28
سلام
آیا مصرف فیناستراید در طولانی مدت خطرناک نیست ؟
راستش من 3 سال پیش پیوند مو داشتم ولی دکتر بهم گفت موهات مینیاتوری شده اند و اگه فیناستراید نخوری ممکنه همین ها هم بریزند . میگفت تا 34 سالگی باید مصرف کنی . منم 3 ساله مصرف میکنم . مو ها کاملا طبیعی شدند و ریزش نواحی دیگه هم قطع شده ولی میترسم این دارو رو قطع کنم . به دکتر اصلی هم دسترسی ندارم و اینجا هر دکتری یه چیزی میگه !!!

دارو رو قطع کنی ریزش و مینیاتوریزه شدن مو ها از نو شروع خواهد شد.
چیزی به عنوان درمان در ریزش مو نداریم ما فقط با فیناستراید ریزش رو کنترل میکنیم! ( تا وقتی دارو مصرف کنی ریزش تحت کنترل ـه)

arnikaaa_love
26-10-2014, 11:19
اینترنت راهنمای خوبی واسه همست.
هرکسی باید درمان مناسب نوع پوست و موی خودش رو داشته باشه

ms368
26-10-2014, 13:07
بچه ها
موها که نازک بشن و زرد رنگ بشن و مشکل ریزش ارثی نداشته باشن از چی میتونه باشه؟
من حس میکنم موهام ضعیفن و نسبت به قبل حجم ندارن و حس میکنم وقتی موهام چرب میشن خیلی حجم موهام کم میشن
ریزشی به اون صورت ندارم٬ شاید وقتی دو روز موهامو نشورم٬ وقتی دستمو مثه شونه ببرم تو موهام چندتا از موهام میاد تو دستم
موهای پدرم خیلی خیلی پر پشته ٬ همینطور عموم و دایی هام که حتی تو پیشونیشون مو دارن
به پزشک مراجعه کنم یا درمان خانگی داره ؟

laxer
26-10-2014, 16:48
بچه ها
موها که نازک بشن و زرد رنگ بشن و مشکل ریزش ارثی نداشته باشن از چی میتونه باشه؟
من حس میکنم موهام ضعیفن و نسبت به قبل حجم ندارن و حس میکنم وقتی موهام چرب میشن خیلی حجم موهام کم میشن
ریزشی به اون صورت ندارم٬ شاید وقتی دو روز موهامو نشورم٬ وقتی دستمو مثه شونه ببرم تو موهام چندتا از موهام میاد تو دستم
موهای پدرم خیلی خیلی پر پشته ٬ همینطور عموم و دایی هام که حتی تو پیشونیشون مو دارن
به پزشک مراجعه کنم یا درمان خانگی داره ؟

دوست عزیز ریزش هورمونی-ارثی تنها نوع ریزش موی سر نیست.
کمبود ویتامین ها مصرف بعضی دارو ها ( ضد افسردگی ها و ..) مشکلات تیروئیدی و... از عوامل دیگه ی ریزش مو هستند.
بهتر به پزشک مراجعه کنید تا بیماری زمینه ای رو تشخیص بده.

MOHAMMAD2010
26-10-2014, 17:14
من الان 6 ماه هست که فیناستراید 1 میخورم به نظرم جلوی سرم یه کم بهتر شده و همیطور جلو سرم دیگه ریزش نداره ولی هنوز وسط سرم موهای نازک داره و ریزش هم داره به نظرتون فیناستراید تو موهای وسط سر تاثیر نداره ؟ یه جا خوندم که اتفاقا بیشترین تاثیرش رو اون ناحیه هست حالا نمیدونم چرا واسه من هنوز وسط سرم ریزش داره

Atghia
03-11-2014, 17:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

۱. کدام ریزش مو قابل برگشت است؟
وقتی مو از ساقه می‌‏شکند و می‌‏افتد، چون ریشه سالم است، پس از مدتی دوباره رشد می‌کند. اما وقتی ریزش مو ریشه‌ای است، در محل رویش مو جوشگاه ایجاد می‌شود و ریزش مو غیرقابل برگشت است. به عبارتی، بافت زمینه یا پوست سر در قسمت‌های داخلی از بین می‌رود و رگ‌ها به منطقه‌ای از سر خونرسانی نمی‌کنند. در نتیجه زندگی در این قسمت از بین می‌رود و هیچ مویی در محل وجود ندارد که بخواهد دوباره رشد کند. این نوع ریزش با ریزش مویی که باعث طاسی مردانه می‌شود، تفاوت دارد زیرا در طاسی مردانه مو وجود دارد ولی مو‌ها به شدت نازک و مینیاتوری می‌شوند. این مو‌ها را می‌توان با استفاده از برخی دارو‌ها تقویت کرد و باعث رشد آن‌ها شد.

۲. ریزش مو ارثی است؟
نمی‌توان با قاطعیت به این پرسش پاسخ داد. ریزش مو ممکن است ارثی یا غیرارثی باشد. در ریزش موی ارثی، مو‌ها از ناحیه پیشانی تا فرق یا تاج سر شروع به کم شدن می‌کنند. این حالت در آقایان به شکل طاسی و در خانم‌ها با کم‌پشتی مو‌ها جلوه می‌کند، به‌طوری که کف سر و لابلای مو‌ها دیده می‌شود. زمانی ریزش مو در خانم‌ها ارثی است که با جوش صورت، موهای زائد و اختلال‌های قاعدگی همراه نباشد چون در این صورت می‌تواند علت هورمونی داشته باشد. گاهی هم همه موهای سر با هم می‌ریزند یا دچار کاهش حجم می‌‏شوند. در این صورت علت‌های دیگری مطرح است که باید بررسی شود.

۳. رنگ کردن باعث افزایش ریزش مو می‌‏شود؟
بله، هنگام رنگ کردن مو‌ها، کوتیکول یا لایه محافظ مو شکسته می‌شود تا رنگ مو در آن نفوذ کند. در نتیجه رنگ‌ و اکسیدان داخل آن باعث خشکی و پارگی دیواره کوتیکول مو می‌شوند که در ‌‌نهایت به شکستگی، موخوره، خرد شدن مو‌ها از ساقه و کاهش حجم مو می‌‏انجامد بنابراین رنگ‌کردن یا مش مو‌ها باعث ریزش آن‌ها از ریشه نمی‌شود. به عبارتی، اگر رنگ غیراستاندارد و بی‌کیفیت و اکسیدان بسیار قوی باشد یا اگر مو‌ها بیش از حد رنگ شوند، لایه‌های کوتیکول بیشتر شکسته و مو‌ها خرد و حجمشان کم می‌شود اما خوشبختانه ریشه آن‌ها سالم است و پس از مدتی دوباره رشد خواهند کرد. رنگ موهای چینی و تقلبی که مواد داخل آن‌ها مشخص نیست در ریزش موها نقش مهمی دارند.

۴. دارو‌ها می‌توانند باعث ریزش مو شوند؟
بله، مصرف بسیاری از دارو‌ها به‌خصوص داروهای شیمی‌درمانی، داروهای فشارخون، داروهای مسکن، داروهای ضدتشنج، داروهای تیرویید و مسمومیت با ویتامین A، باعث ریزش مو می‌شود. البته تاثیر دارو‌ها در ایجاد ریزش مو تفاوت دارد. مثلا داروهای شیمی‌درمانی ۱۰ روز بعد از مصرف باعث ریزش مو می‌شوند. به این صورت که رشد مو‌ها قطع می‌شود و مو‌ها بلافاصله می‌افتند. به این نوع ریزش، ریزش موی آناژن می‌گویند. آناژن فازی است که مو در آن رشد می‌کند و نباید بریزد. برخی دارو‌ها هم ۳ ماه پس از مصرف باعث ریزش مو می‌شوند در حالی که بیمار به دنبال عوامل دیگری، می‌گردد.

۵. ریزش مو علامت فشارخون بالاست؟
نه، فشارخون بالا ربطی به ریزش مو ندارد اما مصرف داروی پروپرانولول که برای کاهش فشارخون مصرف می‌شود، می‌تواند ریزش مو را در پی داشته باشد.

۶. ماساژ دادن سر مانع ریزش مو می‌شود؟
بله، ماساژ پوست سر یا مصرف داروهای گشادکننده عروق که به کف سر مالیده می‌شوند، باعث بهبود خونرسانی به پوست می‌شود و می‌تواند جلوی ریزش موی ناشی از افزایش سن را بگیرد؛ البته به شرط اینکه علت ریزش عوامل دیگری نباشد.

۷. کمبودهای تغذیه‌ای می‌توانند باعث ریزش مو شوند؟
بله، کمبود بسیاری از مواد غذایی در بدن از جمله روی، آهن، پروتئین‌ها و... می‌تواند باعث ریزش مو شود اما این کمبود‌ها باید به اثبات برسند و کسی که رژیم غذایی عادی دارد و علامت بیماری خاصی ندارد، نمی‌تواند در این تعریف بگنجد. متاسفانه بسیاری از مردم به محض شروع ریزش مو‌ها شروع به خوردن قرص روی یا آهن می‌کنند در حالی که این کار درست نیست. مصرف زیاد ‌روی و آهن و تجمع آن‌ها در بدن باعث ایجاد مسمومیت می‌شود. اگر ریزش مو به‌دلیل کمبود تغذیه‌ای ایجاد نشده باشد، مصرف مکمل‌ها تاثیری در بهبود آن نخواهد داشت.

۸. کوتاه کردن مو جلوی ریزش مو را می‌گیرد؟
نه، ریزش مو ربطی به بلندی و کوتاهی آن ندارد. مو عمری دارد که وقتی به پایان می‌‏رسد، می‌افتد. ریزش موهای بلند بیشتر به نظر می‌رسد به همین دلیل افراد فکر می‌کنند اگر مو را کوتاه کنند ریزشش کمتر خواهد شد.

۹. سیگار می‌تواند باعث ریزش مو شود؟
بله، استعمال دخانیات باعث تنگ شدن عروق می‌شود و خونرسانی به بافت‌ها را مختل می‌کند. در نتیجه ریزش مو‌ها افزایش می‌‏یابد اما ترک ناگهانی سیگار هم فرد را عصبی می‌کند که این موضوع هم ممکن است ریزش مو‌ها را بیشتر کند. ترک سیگار باید حساب‌شده باشد.

۱۰. استرس می‌تواند باعث ریزش مو شود؟
بله، اگر اضطراب یا استرس ناگهانی باشد می‌تواند باعث ایجاد بیماری آلوپسی آره‌آتا شود که در آن مو‌ها به‌طور منطقه‌ای یا سکه‌ای یا حتی تمام موهای سر می‌ریزند اما اضطراب‌های کم و طولانی‏ مدت نیز می‌توانند به‌دلیل تنگی عروق و وارد کردن مو به فاز تلوژن یا مرگ باعث تسریع ریزش مو ‌شوند.

۱۱. اختلال‌های هورمونی، ریزش مو را تشدید می‌کنند؟
بله، وجود هورمون مردانه یکی از علت‌های مهم ریزش مو است که در مردان طبیعی است اما اگر خانمی‌ به‌دلیل افزایش هورمون مردانه دچار ریزش مو شود، باید تحت‌بررسی قرار بگیرد. این خانم‌ها معمولا علاوه بر ریزش مو از جوش صورت، موی زائد و اختلال‌های قاعدگی هم رنج می‌برند.

۱۲. بعد از کاشت مو، مو‌ها دیگر نمی‌ریزند؟
بستگی دارد! برای کاشت مو معمولا از موهای پشت سر استفاده می‌کنند. به این منطقه سر «بانک مو» می‌گویند. جالب است بدانید موهای پشت سر در کسانی که ریزش موی ارثی یا هورمونی دارند، هرگز نمی‌ریزد زیرا موهای این منطقه گیرنده هورمون ندارند و مشکلی پیدا نمی‌کنند بنابراین باید قبل از کاشت، متخصص پوست تشخیص بدهد که ریزش موی فرد ارثی است یا هورمونی. اما اگر علت ریزش مو ارثی یا هورمونی نباشد، موهایی که پیوند زده شده‌اند هم بعد از مدتی می‌ریزند.

۱۳. شانه‌ کردن، ریزش مو‌ها را بیشتر می‌کند؟
نه، شانه کردن مناسب مو‌ها باعث بهبود خونرسانی به پوست و مو می‌شود اما شانه کردن موی رنگ‌شده یا موهای بسیار خشک، باعث کنده شدن آن‌ها می‌شود بنابراین باید این مو‌ها را با شانه‌های با دندانه‌های فراخ شانه کرد.

۱۴. بستن کش‌ سر باعث ریزش مو می‌شود؟
بله، نوعی ریزش مو به نام آلوپسی کششی داریم که در اثر بستن سفت و محکم مو‌ها ایجاد می‌شود. در این حالت مو‌ها از ناحیه ریشه کشیده می‌شوند و می‌ریزند.

۱۵. داروهای ضدریزش مو باید تا پایان عمر مصرف شوند؟
به علت ریزش بستگی دارد. اگر علت ریزش ارثی باشد، فرد باید تا پایان عمر دارو مصرف کند. اگر علت اختلال هورمونی یا هر علت دیگری باشد، باید درمان را ادامه داد تا کامل شود.

۱۶. حنا و مورد برای ریزش مو مفیدند؟
تجربه نشان می‌دهد استفاده از این گیاهان در درمان ریزش مو مفید است. حنا مانند ماینوکسیدیل عمل می‌کند اما برای اینکه حنا رنگ ندهد، می‌توان آن را با ماست سنتی که حاوی اسید لاکتیک است، مخلوط کرد. ضمن اینکه اسید لاکتیک خاصیت لایه‌برداری دارد، پوست سر را تمیز و از خشک شدن مو‌ها به واسطه حنا زدن، جلوگیری می‌کند.

دکتر حمیده مروج‏فرشی - متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

منبع : جام جم سرا

Lithium-wall
06-11-2014, 01:15
سلام این حالت مو رو چجوری میشه درست کرد از داکس استفاده میکنن؟<br>حتما تافت هم میخواد؟ کلا روشی هست که سفت نشه مو ؟

Amir Hossein
06-11-2014, 20:46
سلام بچه ها...
من هرچقدر که از حمام رفتنم میگذره موهام بهتر میشه...یعنی ضاهرا هرچی چرب تر میشه بهتر میشه :31:
میخواستم بدونم چی بزنم به موهام کار همون حمام نرفتن رو میکنه
کرم موی man زدم ولی موهارو شل هم میکنه...موهام میوفته پایین...بالا نمیمونه :31:
+
موهام خیلی وز هم هست...سرم زدم...ولی از این گرونا نبود همین 10 15 تومنی ها..خیلی تآثیر نداشت
اینو چکار کنم:31:
دوستان اگه خواستین بدونین من اصن موهامو چطوری درست میکنم میتونین یه نگاه یه اینجا بندازین

facebook.com/amir.sezayesh
خــیــلــی ممنون

poria77
14-11-2014, 20:50
سلام.
خواستم بدونم محصولات مراقبتی موی رولون بهتره یا فیتو؟

rz21
15-11-2014, 00:41
شامپو برای بهتر نشون دادن موی سفید چیه؟؟
موهام نصفش سفید شده.. الپسین تونینگ زدم فرقی احساس نکردم.. فیتودنسیوم هم همینطور.
حداکثر قییمت سی و پنج هزار تومان.

Amir-Persian
23-11-2014, 01:09
سلام دوستان
چند سوال داشتم درباره بحث تلخ ریزش مو...

1. من بیش از 3 ماه میشه فینانستراید مصرف میکنم و خوشبختانه ریزش مو کمتر شده. هر روز با نظری جدید درباره این قرص روبه رو میشم. آخر نفهمیدم این قرص عارضه بلند مدت داره یا نه؟‍‍‍!!
یک مورد جدید اینکه شنیدم حتی فینانستراید 1 میلی گرم هم باعث بزرگ شدن سینه در مردان میشه! آیا این ادعا صحت داره؟؟؟
بین خود دکترها هم اختلاف هست. یک دکتر میگه با قطع دارو عارضه برطرف میشه، دکتر دیگه میگه خطرات جبران ناپذیری داره!

2. با کاشت مو باز هم باید فینانستراید مصرف کرد؟ یعنی کلا با کاشت هم ریزش ادامه داره؟!

3. ایا ماینوکسیدیل همان تاثیر فینانستراید را داره؟ یعنی میتونم بجای قرص محلول استفاده کنم و همون نتیجه یعنی ریزش کم و رویش مجدد را نتیجه داشته باشم؟

4.محلول روگین بهتر هست یافرق چندانی با ماینوکسیدیل های معمولی ایرانی نداره؟؟

ممنون :n16:

shi.irani
23-11-2014, 01:16
اگه میخوای موی قشنگی داشته باشی
تنها راهش کاشتن مو هست
این داروها گذشته از عوارضش ریزش مو رو متوقف میکنه اما به روز اول برنمیگرده
ضمن اینکه بعد از قطعشون بازم ریزش مو ادامه پیدامیکنه حتی شدیدتر هم میشه

موفق باشید

Amir-Persian
23-11-2014, 14:32
اگه میخوای موی قشنگی داشته باشی
تنها راهش کاشتن مو هست
این داروها گذشته از عوارضش ریزش مو رو متوقف میکنه اما به روز اول برنمیگرده
ضمن اینکه بعد از قطعشون بازم ریزش مو ادامه پیدامیکنه حتی شدیدتر هم میشه

موفق باشید
ممنون بابت پاسخ
به سن کاشت مو نرسیدم هنوز. حداقل 5 سال باید صبر کنم برای کاشت. اصلا دوست ندارم در این مدت موهای سرم کمتر از الان بشه

شهاب22
19-12-2014, 23:03
سلام ببخشید اینجا سوال میکنم سوالی من موهام رو شونمه مشکلی دارم من حموم میرم ریزش مو حداقل 13 تاست ولی موقع خشک کردن من اول اب گیری میکنم یعنی اینکه ریشه را میکیرم که اسیب نبینه و سپس موم لای 2 انگشت میذارم و به ارومی دستمو رو موم میکشم ابش بره اما در حین انکار حدود 20 تا 30 تا میریزه

اکه این کارم نکنم بعدا باید حتما حدود 30 تا50 تار طی چند روز بریزه میخوام بدونم این ریزش مو که در هر صور باید 50 تا ریخته شه طی چند روز ماله همون حمومه ؟ طبیعیه چون کاریم نکنم طی بایدشه

laxer
20-12-2014, 03:13
سلام ببخشید اینجا سوال میکنم سوالی من موهام رو شونمه مشکلی دارم من حموم میرم ریزش مو حداقل 13 تاست ولی موقع خشک کردن من اول اب گیری میکنم یعنی اینکه ریشه را میکیرم که اسیب نبینه و سپس موم لای 2 انگشت میذارم و به ارومی دستمو رو موم میکشم ابش بره اما در حین انکار حدود 20 تا 30 تا میریزه

اکه این کارم نکنم بعدا باید حتما حدود 30 تا50 تار طی چند روز بریزه میخوام بدونم این ریزش مو که در هر صور باید 50 تا ریخته شه طی چند روز ماله همون حمومه ؟ طبیعیه چون کاریم نکنم طی بایدشه

این اعداد مهم نیستن.
فردی که ریزش داشته باشه یه روز 10 تا میریزه یروز 100 تا یروز اصلا" هیچی نمیریزه ...
مهم اینکه خودتون متوجه کم پشت شدن موهاتون بشین. ( ناخوداگاه مجبور میشین برین دکتر)
همچنین موهای ریخته شده حالت مینیاتوری ( نازک و ضعیف) داشته باشن.

laxer
20-12-2014, 03:17
نبود جوابی??

عزیز جان اینجا فروم پزشکی شما برای سوالات آرایشی باید به فروم همسایه ("سبک زندگی") مراجعه کنید.

بهتر بود این تاپیک فقط به سوالات پزشکی و بیماری ها مو مربوط میشد.

aminreza.star
21-12-2014, 08:47
سلام دوستان.

من 21 سالمه و حدودا 8-9 ماهه که موهام ریزش شدید گرفتن. به حدی که خودم کم پشت شدم موهام رو احساس میکنم. از طرفی موهام چربه و چرب شدنشونم تشدید میکنه این داستان رو.

2 هفته پیش رفتم پیش یکی از دکترای قدیمی و معروف شهرمون. بهش گفتم متاسفانه ریزش موی ارثی داریم و پدر و برادر بزرگتر و داییم کچلن.

با ذره بین تو سرم رو نگا کرد و دست کشید تو سرم و بهم گفت یه نسخه برات مینویسم 4 ماه دیگه مجددا بیا.

برام 4 تا بسته ماینوکسیدیل 5 درصد نوشت

قرص زینک پلاس

فیناستراید 1 میلی گرم

ویتامین E ( ایویزیت )

و شامپو بچه ایروکس و الپسین کافیین سی وان

بهم گفت صبح و شب ماینوکسیدیل بزن و هر شب یدونه فیناستراید و ویتامین E بخور. روزی یدونه هم زینک پلاس بخور. ضمنا دوبار در هفته موهات رو با شامپو الپسین و هر روز با شامپو بچه ایروکس میشوری.

دوستان چیزی که منو ناراحت میکنه اینه که تو حموم خیلی مو از من میریزه :n03: یبار شمردم تقریبا 80 تار مو موقع شستشوی سر ازم میریزه. ایا این طبیعیه ؟

ضمنا این فیناستراید واقعا باعث ژنیکوماستی ( زنونه شدن سینه ها ) میشه ؟

brad pitt
21-12-2014, 13:26
80 تار مو ؟

من یه بار موهام 10 تا تارش ریخت اشک تو چشام جمع شد
ولی بعضی ریزشا بخاطر استفاده زیاد از ژل و تافت هست

من یه مدت یا هیچی به موهام نمیزنم یا سرم مو سریتا میزنم
و ماینوکسیدل 2 درصد . بهتر شده
ولی ماینوکسیدل یکم حالت موهامو تغییر داره

به نظرم بهترین قرص ویتامینی هم برای پیشگیری از ریزش خوبه ریجن دایت هست

laxer
21-12-2014, 15:06
سلام دوستان.

من 21 سالمه و حدودا 8-9 ماهه که موهام ریزش شدید گرفتن. به حدی که خودم کم پشت شدم موهام رو احساس میکنم. از طرفی موهام چربه و چرب شدنشونم تشدید میکنه این داستان رو.

2 هفته پیش رفتم پیش یکی از دکترای قدیمی و معروف شهرمون. بهش گفتم متاسفانه ریزش موی ارثی داریم و پدر و برادر بزرگتر و داییم کچلن.

با ذره بین تو سرم رو نگا کرد و دست کشید تو سرم و بهم گفت یه نسخه برات مینویسم 4 ماه دیگه مجددا بیا.

برام 4 تا بسته ماینوکسیدیل 5 درصد نوشت

قرص زینک پلاس

فیناستراید 1 میلی گرم

ویتامین E ( ایویزیت )

و شامپو بچه ایروکس و الپسین کافیین سی وان

بهم گفت صبح و شب ماینوکسیدیل بزن و هر شب یدونه فیناستراید و ویتامین E بخور. روزی یدونه هم زینک پلاس بخور. ضمنا دوبار در هفته موهات رو با شامپو الپسین و هر روز با شامپو بچه ایروکس میشوری.

دوستان چیزی که منو ناراحت میکنه اینه که تو حموم خیلی مو از من میریزه :n03: یبار شمردم تقریبا 80 تار مو موقع شستشوی سر ازم میریزه. ایا این طبیعیه ؟

ضمنا این فیناستراید واقعا باعث ژنیکوماستی ( زنونه شدن سینه ها ) میشه ؟

در حمام مو هایی که قبلا ضعیف شدن و ریختن و در سطح سر موندن روی دست میان و معلوم میشن وگرنه همه 80 تار مو در همون روز حمام نریختن.

در مورد فیناستراید نظر اکثر متخصصین غدد بر اینکه ممکن عوارض داشته باشه و در واقع ماینوکسیدیل رو بر فیناستراید ترجیح میدن.
هرچند عوارض ممکن در چند درصد از مردم رخ بده ولی به هر حال شاید شما هم جز اون چند درصد باشید.

طبق دستور پزشک فیناستراید رو مصرف کنید در صورتی که دیدین عوارض جنسی و جسمی پدیدار شده با دکتر تونن در تماس باشین.

mahmaa
21-12-2014, 23:41
سلام دوستان عزیز
اینطور که معلومه اینجا بیشتر در مورد جلوگیری از ریزش مو صحبت میشه
من حدود دو هفته اس که مو کاشتم به روش ترکیبی.
خوشحال میشم اگه اینجا کسی مثل من مو کاشته بیاد و در مورد کاشت مو هم صحبت کنیم.
اگر هم کسی سوالی داشت که من بتونم جواب بدم در خدمتم. (هر چند که تازه دو هفته اس که این عمل رو انجام دادم و هنوز نمی دونم که نتیجه اش خوب میشه یا بد)
اگر هم خواستین عکس قبل از کاشت مو و وضعیت این روزهام رو ببینین من دارم توی وبلاگم خاطرات روزانه ی عمل کاشت موهام رو می نویسم

aminreza.star
22-12-2014, 19:08
در حمام مو هایی که قبلا ضعیف شدن و ریختن و در سطح سر موندن روی دست میان و معلوم میشن وگرنه همه 80 تار مو در همون روز حمام نریختن.

در مورد فیناستراید نظر اکثر متخصصین غدد بر اینکه ممکن عوارض داشته باشه و در واقع ماینوکسیدیل رو بر فیناستراید ترجیح میدن.
هرچند عوارض ممکن در چند درصد از مردم رخ بده ولی به هر حال شاید شما هم جز اون چند درصد باشید.

طبق دستور پزشک فیناستراید رو مصرف کنید در صورتی که دیدین عوارض جنسی و جسمی پدیدار شده با دکتر تونن در تماس باشین.

ممنون از پاسختون.

الان 16 روزه که دارم استفاده میکنم تا اینجا تاثیر جنسی یا جسمی برام نداشته فیناستراید. درواقع روی میل جنسیم هیچ تاثیر خاصی نداشته.

ریزش موم نسبت به قبل بیشتر شده ! ایا این مورد طبیعیه ؟ آخه من شنیدم طی ماه اول استفاده از ماینوکسیدیل موها میریزن.

یه سوال هم درمورد استفاده از ماینوکسیدیل دارم.

اونم اینکه وقتی با قطره چکان تو سر میریزیم ایا باید با انگشت ماساژ هم بدیم یا فقط چکوندن کافیه ؟

ضمنا من وسط سرم بیشتر از بقیه نواحی خالی شده ایا باید فقط همون قسمت بزنم یا تو نواحی دیگه هم بزنم ؟ آخه از تمام سرم داره مو کم میشه و ریزش داره.

همیشه موقع استفاده بیشتر وسط سرم و یه مقدار هم تو نواحی دیگه میزنم ایا همینجوری درسته ؟

مرسی :n12:

laxer
22-12-2014, 23:52
ممنون از پاسختون.

الان 16 روزه که دارم استفاده میکنم تا اینجا تاثیر جنسی یا جسمی برام نداشته فیناستراید. درواقع روی میل جنسیم هیچ تاثیر خاصی نداشته.

ریزش موم نسبت به قبل بیشتر شده ! ایا این مورد طبیعیه ؟ آخه من شنیدم طی ماه اول استفاده از ماینوکسیدیل موها میریزن.

یه سوال هم درمورد استفاده از ماینوکسیدیل دارم.

اونم اینکه وقتی با قطره چکان تو سر میریزیم ایا باید با انگشت ماساژ هم بدیم یا فقط چکوندن کافیه ؟

ضمنا من وسط سرم بیشتر از بقیه نواحی خالی شده ایا باید فقط همون قسمت بزنم یا تو نواحی دیگه هم بزنم ؟ آخه از تمام سرم داره مو کم میشه و ریزش داره.

همیشه موقع استفاده بیشتر وسط سرم و یه مقدار هم تو نواحی دیگه میزنم ایا همینجوری درسته ؟

مرسی :n12:

تاثیر فیناستراید بعد از 6 ماه معلوم میشه.
16 روز زوده برای قضاوت.
معمولا" بسیار کم پیش میاد که عوارض داشته باشه منتها باید اوامر احتیاتی رو رعایت کرد.
خیلی ازپزشکا میگن 1 میل ولی بنظرم 1 میل بسیار کمـ.
با قطره چگان رو قسمتی که ریخته و همچنین قسمتی که ریزش داره بطور مساوی دارو رو پخش کنید.
نیازی به ماساژ با دست نیست و پیشنهاد هم نمیشه.

Greedy
23-12-2014, 00:15
در مورد بحث ریزش چند تا مو در طول روز و تعداد تارهای مویی که طبیعیه در روز بریزه و نگرانی نیست همه دکترا و متخصص های پوست و مو گفتن که ریزش 50 الی 100 تار مو در طول روز طبیعیه
ولی من که شخصا حتی یه تار مو هم میریزه ازم اعصابم خرد میشه
من از ترس همین ریختن میرم حموم موهام اینقدر اروم میشورم فقط ماساژ میدم بعد اب میکشم :دی حتی شونه هم نمیکنم یعنی شونه میکنما ولی شونه کردنم خیلی ملو هست :دی یعنی اصلا دندونه های شونه رو لای موها نمیکنم حالت ضربه ای شونه میکنم که مو رو نکنه :دی یهو میبینی 4 روز حموم نمیرم شونه هم نمیشه تو 4 روز ولی ظاهر مو رو خوب حفظ میکنم همه میگن چقدر موهات تمیزه ولی لای موهام پر شوره و چربی هست .
با این حال با اینکه موهام می ریزه و ... ولی بازم موهام خیلی پرپشته . با اینکه ده ساله میدونم میریزه و جاش در میاد باز موهام ولی میترسم باز :دی ترسناک ترین اتفاق شبانه روز واسه من دیدن موهای ریخته شدم هست حتی دوست ندارم یکی هم بریزه :دی

سلام دوستان عزیز
اینطور که معلومه اینجا بیشتر در مورد جلوگیری از ریزش مو صحبت میشه
من حدود دو هفته اس که مو کاشتم به روش ترکیبی.
خوشحال میشم اگه اینجا کسی مثل من مو کاشته بیاد و در مورد کاشت مو هم صحبت کنیم.
اگر هم کسی سوالی داشت که من بتونم جواب بدم در خدمتم. (هر چند که تازه دو هفته اس که این عمل رو انجام دادم و هنوز نمی دونم که نتیجه اش خوب میشه یا بد)
اگر هم خواستین عکس قبل از کاشت مو و وضعیت این روزهام رو ببینین من دارم توی وبلاگم خاطرات روزانه ی عمل کاشت موهام رو می نویسم
کار جالبی انجام دادی
به درد خیلیا میخوره و کسایی که میخوان این عمل انجام بدن هم میتونن با خوندن این پست هات بهتر راجع به کاشت مو مطلع شن

supermax15
26-12-2014, 16:04
من موهامو شامپوی جوانه گندم میزنم تازگی انگار ریزش خیلی بهتر شده

mahmaa
28-12-2014, 15:32
یک شنبه 7 دی 1393 ، 26 روز پس از عمل کاشت مو
بذارین اینطور شروع کنم که تنها نکته ای که تمامی دکترها و تمامی بیمارها و اصولا تمامی افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با کاشت مو روش توافق نظر دارن اینه که موهای کاشت شده 10 تا 30 روز بعد از عمل می ریزه و اگه همه چیز خوب پیش رفته باشه دوباره در میاد. خب احتمالا شما هم این نکته رو شنیدین. امااااااااا .... اما شنیدن کی بود مانند ریختن ن ن ن ن ن

بله. همونطور که انتظارش رو داشتم و تلاشم این بود که خودم رو از نظر روحی و روانی آماده کنم گویا این دوره برای من هم شروع شده و موهای عزیزی که توی سه هفته ی قبل اینهمه ه ه از دیدنشون انرژی می گرفتم دارن یکی یکی میریزن(البته یکی یکی نه ده تا ده تا). می تونم بگم هر وقت که به سرم دست می زنم چندتاشون حتما به دستم میچسبن.

خلاصه این فرایند داره با سرعت چشمگیری زیاد میشه و پیش بینی خودم اینه که طی 10 روز آینده هیچ موی کاشته شده ای رو سرم باقی نمونده باشه. البته همش به خودم می گم که حتما دوباره در میاد. هفته ی پیش هم که رفته بودم کلینیک، خود دکتر نیلفروش زاده شخصا من رو دید و بهم گفت : نترس، موهاتو محکم بشور که بریزه. این به این معنی هست که ریخته شدن این موهای کاشته شده به عنوان بخشی از پروسه کاشت مو رسمیت داره. ولی چه میشه کرد. خودتونو جای من بذارین واقعا استرس بالایی به آدم وارد میشه.

خب بذارین از وضعیت پشت سرم هم بگم. جاهای پانچ FIT دیگه تقریبا غیر قابل مشاهده هست و کاملا محو شده. اما خط بخیه هنوز معلومه. مخصوصا بالای شقیقه هام. به همین دلیل هنوز سر کار کلاه میذارم. البته اکثر وقتا که کسی پشت سرم نباشه کلاهمو در میارم. بنابر این تقریبا تمام همکارام حداقل یک بار من رو بدون کلاه دیدن و به همه هم گفتم که همینجوری موهام رو کوتاه کردم. زیاد برام دیگه مهم نیست که چه کسی چه فکری کنه. تقریبا اصلا مهم نیست و این فوق العاده حس خوبیه که توی 6 سال گذشته ازش محروم بودم. قبل از کاشت مو، وضعیتم توی سر کار خیلی نگرانم می کرد. ولی الان فوق العاده راحتم با این قضیه و این یکی از فرق های اساسی کاشت مو و کلاه گیس هست که از لحاظ روانی تو دیگه همش استرس نداری که چه کسی چه فکری می کنه.

الان دیگه تقریبا هیج جای سرم احساس بی حسی ندارم و به جز اینکه سر کار کلاه میذارم(اونم فعلا فقط به خاطر خط بخیه پشت سر) زندگی کاملا به روال عادی برگشته.

طبق فرموده ی خانوم بهرامی ماینوکسیدیل و فیناستراید فقط مصرف می کنم و دو بار استحمام. به این صورت که صبح که پا میشم اول میرم سرم رو میشورم. بعدش که خشک شد ماینوکسیدیل میزنم و با دست روی سر پخشش می کنم(خانوم بهرامی گفته بود 20 قطره ، ولی اصولا من حوصله شمردن ندارم و فکر کنم هر دفعه یه کم بیشتر می زنم.) بعدش میرم سر کار تا غروب. غروب که اومدم خونه دوباره میرم و سرم رو میشورم. بعدش، شب قبل از خواب دوباره ماینوکسیدیل میزنم و 2 تا قرص فیناستراید می خورم.

قرار بعدی، ویزیت 1 ماه هست. یعنی باید 11 دی برم ویزیت. امیدوارم تا اون موقع اصلا مویی رو سرم مونده باشه که دکتر بخواد ویزیتش کنه.

اما حسن ختام این پست دو تا نکته ی جالب که توی این مدت اتفاق افتاد:

اول اینکه کسایی که اولین پست این وبلاگ رو خوندن می دونن که من تحت تاثیر دو نفر به اسم سعید و سهیل عمل کاشت مو رو انجام دادم(که واقعااااااااا ازشون ممنونم واقعاااااا) و بعد تصمیم گرفتم که خاطراتمو توی این وبلاگ بنویسم چرا که این دو نفر خودشون این عمل رو انجام داده بودن(سعید پیش دکتر نیلفروش زاده وسهیل پیش دکتر وفایی) و با بازگو کردن خاطراتشون اعتماد من رو به عمل کاشت مو جلب کردن و انگیزه ی این کار رو در من به وجود اوردن. خب اتفاق خوب این بود که الان هر دوی این دوستان این وبلاگ رو میشناسن و بهش سر زدن و با نظر دادن توی این وبلاگ بسیار بسیار بسیار من رو خوشحال کردن. تنها آرزوم در این لحظه اینه که عمل من هم مثل اونا خوب بشه و من هم یه روزی یه جایی بشم انگیزه برای یه نفر دیگه که بتونه این مشکلش رو برای همیشه حل کنه.

خبر دوم اینکه همیشه وقتی از سیستم ترمیم مو(کلاه گیس) استفاده میکردم یکی از آرزوهام این بود که بدونم کیا می دونن که این موهای خودم نیست. چون معمولا اگر هم کسی می فهمید به روم نمیوورد. الان هر کس من رو می بینه می گه که موهاتو چرا کوتاه کردی؟؟؟؟ اما دو نفر که من رو دیدن گفتن مو کاشتی؟؟؟؟؟ خب خیلی جالبه برام. از سوالی که ازم می پرسن دقیقا می فهمم که فهمیده بودن من قبلا موهای خودم بوده یا نه. اونایی که می گن موهاتو کوتاه کردی خبر نداشتن که بابا من قبلا به اون صورت مویی نداشتم که الان کوتاهشون کرده باشم. ولی اونایی که می پرسن مو کاشتی یعنی قبلا فهمیده بودن من از سیستم ترمیم مو استفاده می کردم. حالا نکته ی جالب تر اینه که هر دوی این دوستام که ازم پرسیدن مو کاشتی خودشون خیلی کم مو هستن. نشون میده که آدمای کم مو بیشتر روی موی افراد دیگه دقیق میشن و به اصطلاح مو رو از ماست میکشن بیرون!

خب. ممنون که حوصله کردین و خوندین. از هر چه بگذریم سخت عکس خوش تر است:
(عکسها توی وبلاگ:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

aminreza.star
28-12-2014, 18:58
سلام.

دوستان ریزش موهام کلافم کرده و واقعا تو روحیم تاثیر گذاشته. تو سن 20 - 21 سالگی داره سرم سفید میشه...

فردا میخوام کلا برم کچل کنم. با نمره 3 یا 4 میخوام سرمو بزنم. دوتا مزیت داره :

1. دیگه ریزش موهام خیلی تو چشم نیست که همش از نظر روحی ازارم بده

2. موقع استفاده از ماینوکسیدیل بهتر میتونم بفهمم چه قسمتایی واقعا خالیه.

حالا نظر شما چیه ؟

پ.ن : مردم ملک و پول و ماشین و مال و منال از پدرشون به ارث میبرن منم کچلی و دیابت و فشارخون :n14:

Hossein_128
03-01-2015, 10:15
سلام

دوستان استفاده روزانه از شامپو برای موی سَر ضرر داره؟؟

M.R.S.
03-01-2015, 13:35
نه مصرف شامپوهای متداول ضرری برای مو نداره و بعضی افراد به علت داشتن موهای چرب مجبور میشن روزانه از شامپو استفاده کنن (مثل خود بنده)
ریزش موی سر علت های مختلفی داره که مصرف شامپو باعثش نیست

شهاب22
05-01-2015, 00:20
سلام مرسی جواب قبلیتون سوالی خدمتتان دارم

اقا من الان شمالم دانشجویم اما دقت به این مسله نکرده بودم مسله اینجاس ناخن با دودست به فرق سرم میکشم یه چیزایی مثل پوست

میریخت رو موم این رسوبه یا پوستمه؟ ایا با ناخن بسیار بلندم رو پوست سرم کشیدم اسیبی نمیرسونه ابته این دومین باره اینکارو میکنم با وقفه زیاد

اماخیلی از اون پوسته با ناخنم کند شد ایا این کارو کردم اسیب به مو وزیبایی مو و اسیب و ضعیف شدن مو میشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مسله دوم اینه که بنده سرم مو زدم این دومین باره من یه روز در میان حموم میرم بار اول بعد حموم سرم میزنم هیچی نمیشد بار دوم بعد حموم باز هم همین طور بار سوم ریزش شدید پیدا میکنه دیکه نزدم بعد مدتی
باز هم بار اول و دوم هیچی نشد بار سوم باعث ریزش شدید شد
در حدی که نزدیک 100 تا موم ریخت در یه شب حدود 70 تا 80

قبل این که سرم بزنم این اتفاق نمیافتاد موهام تقریبا بلنده تا شونم تقریبا

حالا این ایا باعثش سرمه ایا این موهایی که ریخته باز هم در میاد ؟؟؟؟
البته خدارو شکر تا اینجا کم حجم نشده ولیدر کل موهای سه ماهه قبلمو رو موکتم جمع کردم دوتا کیسه فریزر بزرگ شد حس میکنم دیشب خیلی از موهام رفته

دونه دونه کنده شده بعضی وقتها دست توموهام میکشیدم کنده میشد و نزدیکه 80 تا شد و بعد اون 80 تا ریختن موم دیکه قطع شد

جای نکرانی برای کم شدن حجم مو هست یا خیر خوب میشود با تشکر از لطف بی کرانتان

:n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30: :n30::n30::n30::n30::n30::n30:

شهاب22
05-01-2015, 00:42
راستی یاد م رفت بکم بعد از زدن سرم مو من که 4 روز حموم میرفتم ولی بازدن سرم مو موهام کثیف کدر میشوند و دچار ریزش بعد از دو روز از مصرف میشوم که ناجار به حموم رقتن میشوم حالا مشکل کجااس سرم یا اینها موهای ضعیف شده من هتن و به سرم ربط نداره ؟

.................................................. .........

ببخشیدد اینم یادم رفت همیشه حموم میرم بعد حموم موهام میریزه تو حموم فقط 14 تا میریزه

و بعضی وقتها اصا متوجه ریختنشون نیستم تا چشمم به موکت میافته میببنیم بعد یه ماه سیاهه

ولی همه میکن پرپشته ارایشگرم
چندتا رفتم همینو کفتن ایا به ارایشکرا میشه اطمینان کرد من پیش چندتاشون میرم همشونم یه حرف میزنن
اطمینان کنم ؟

از کجا بفهمم پر پشت تر شده موهام از عکسامم نفهیدم همه هم منو دیدن در طول ماه

ممنون

M.R.S.
05-01-2015, 14:52
سلام مرسی جواب قبلیتون سوالی خدمتتان دارم

اقا من الان شمالم دانشجویم اما دقت به این مسله نکرده بودم مسله اینجاس ناخن با دودست به فرق سرم میکشم یه چیزایی مثل پوست

میریخت رو موم این رسوبه یا پوستمه؟ ایا با ناخن بسیار بلندم رو پوست سرم کشیدم اسیبی نمیرسونه ابته این دومین باره اینکارو میکنم با وقفه زیاد

اماخیلی از اون پوسته با ناخنم کند شد ایا این کارو کردم اسیب به مو وزیبایی مو و اسیب و ضعیف شدن مو میشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مسله دوم اینه که بنده سرم مو زدم این دومین باره من یه روز در میان حموم میرم بار اول بعد حموم سرم میزنم هیچی نمیشد بار دوم بعد حموم باز هم همین طور بار سوم ریزش شدید پیدا میکنه دیکه نزدم بعد مدتی
باز هم بار اول و دوم هیچی نشد بار سوم باعث ریزش شدید شد
در حدی که نزدیک 100 تا موم ریخت در یه شب حدود 70 تا 80

قبل این که سرم بزنم این اتفاق نمیافتاد موهام تقریبا بلنده تا شونم تقریبا

حالا این ایا باعثش سرمه ایا این موهایی که ریخته باز هم در میاد ؟؟؟؟
البته خدارو شکر تا اینجا کم حجم نشده ولیدر کل موهای سه ماهه قبلمو رو موکتم جمع کردم دوتا کیسه فریزر بزرگ شد حس میکنم دیشب خیلی از موهام رفته

دونه دونه کنده شده بعضی وقتها دست توموهام میکشیدم کنده میشد و نزدیکه 80 تا شد و بعد اون 80 تا ریختن موم دیکه قطع شد

جای نکرانی برای کم شدن حجم مو هست یا خیر خوب میشود با تشکر از لطف بی کرانتان

:n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30: :n30::n30::n30::n30::n30::n30:

برای پوسته ریزی حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا با معاینه بتونه تشخیص بده چون چیزی که شما میگید هم میتونه بیماری مثل درماتیت سبوره باشه یا شایدم واکنش حساسیت پوستی باشه......
ریزش موهاتون هم میتونه ثانویه به همین پوسته روزه باشه یا ممکنه شروع ریزش موها به صورت ارثی باشه
که باشد الگوی ریختن موها و جایی که از سرتون کم میشه دقیق معاینه بشه با علت رو متوجه شد

شهاب22
06-01-2015, 23:21
اقا سلام فرمودید برم دکتر رفتم

به من کتو نازول ناژو داد به علاوه زینک پلاس

کتو نازول برای چی هست به من حرفی نزد گفت که خوبه

بعد پرسید دایی پدرت مو دارن یا نه منم کفتم نه
داییم کفتم داره یه کم البته داییم هام پرموان اشتباهی کفتم ؟؟ حالا بر اساس این حرف داروهارو نداده باشه خوبه
یه سری کفت اون شامپو برای ریزش یه سری کفت شوره الان وضعیت موی من چه جوریه اینو داده ؟
گفت اینارو مصرف کن اکه وبشد که هیچ اکه نه باید بیایی انگار وضعیتش بده اصلانمنکت کوتاه کن
ارثی بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شوخ طبع بود متوجه حرفاش نشدم چه طور باید از شامپو و کی باید استفاده نمایم ؟؟؟؟؟
شامپو همیشگیمم باید بزنم ؟؟؟؟؟
کی دوباره رویش مجدد اغاز میشه "؟؟؟؟؟؟؟؟
و تا کی طول میکش بلند بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ی چیز دیکه نمیدونم شوخ یبود جوابش یا نه ولی متوجه حرف دکتر نشدم من یه سمت راست موم احساس میکنم کم شد دکتر هم جواب درست نداد شوخی گرفت
این اتفاق میشه بیافته ؟؟؟ یا من چون و سمت راستم میخوابم اینطور به نظر میاد دستم هم توش مکنم همینه باز حالا غکسمم ضمیمه میکنم
:n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30: :n30::n30::n30::n30::n30::n30::n30:

M.R.S.
06-01-2015, 23:37
به احتمال زیاد تشخیصی که برای شما داده شده همون شوره سر هست.....یا درماتیت سبوره
این شامپو رو میتونید یک روز درمیان مصرف کنید
یا دفعات بیشتر
اما بهتره تمام روزهای هفته استفاده نشه
بهتره شما دو تا سه هفته صبر کنید و منتظر پاسخ به درمان باشید
و انتظار نداشته باشید یکدفعه وضع مو ها بهتر بشه

شهاب22
07-01-2015, 01:17
راستی یادم فت بکم که اقا من شاید خنده دار باشه ولی یه مقدار از موهام ک ریختن نشون دادم

یعنی ریختم تو کیسه

یکیش برای یه هفتهو دیگری برای سه ماه یا دو ماه که اونی که برای دو ماهه الی سه ماه بود کس=یسه فریزر بزرگی بود اون یه هفته یه مشت بود من اون یه مشت فقط نشون داد م با این که دنبالم بود

نیاز ب نشون دادن اون هم بود ؟این پستو نمایش ندیدخخخخخ

iranch
07-01-2015, 01:49
راستی یادم فت بکم که اقا من شاید خنده دار باشه ولی یه مقدار از موهام ک ریختن نشون دادم

یعنی ریختم تو کیسه

یکیش برای یه هفتهو دیگری برای سه ماه یا دو ماه که اونی که برای دو ماهه الی سه ماه بود کس=یسه فریزر بزرگی بود اون یه هفته یه مشت بود من اون یه مشت فقط نشون داد م با این که دنبالم بود

نیاز ب نشون دادن اون هم بود ؟این پستو نمایش ندیدخخخخخ
مو ها ریختی تو کیسه ، بردی برای دکتر؟ همین دیگه به شوخی گرفته :n02: :n19:

mehdig20
08-01-2015, 23:37
سلام دوستان.
بنده 25 سالم هست و حدودا شش هف ماه پیش موهام شروع به ریزش کرد،اولین بار تو حموم متوجه شدم،قبلا از اون من حتی روزی یک تار مو هم از سرم کنده نمیشد،و موهام خیلی پرپشت بود،تو این مدت هم سرم کلی کم پشت شده و دفعه پیش که رفتم آرایشگاه تو آینه دیدم که بله،فرق سرم هم شروع کرده به خالی شدن و کمی از پوست سرم معلومه،اول فقط شقیقه هام خالی شده بود،سه ماه پیش دکتر رفتم با ی ذره بین ده ثانیه به موهام نگاه کرد و گفت ریزش ارثی هورمونی داری!و فیانستراید و ماینوکسیدل و زینک و مولتی ویتامین داد گفت یک ماه مصرف کن باز بیا که من نرفتم،و دوباره همون داروها رو استفاده کردم،ماینوکسیدلش هم دارو ترکیبی بود با کافئین که خیلی بهتر از ماینوکسیدل ایرانی بود و شبها به سرم میزدم،چرب نمیکرد،دوماه اینارو استفاده کردم ولی چون حسش نبود قطع کردم،ولی تو همون دوماه موهام زخیمتر شده بود،حالا سوال این که من اگر فقط ماینوکسیدل استفاده کنم تو جلوگیری از ریزش تاثیر داره،چون دوست ندارم فیناستراید بخورم؟! و لازمه بازم دکتر برم یا همون ماینوکسیدل ترکیبی رو بگیرم؟
در ضمن من روزی بیست سی تا تار مو هم از دست نمیدم و با رنج طبیعی ریزش خیلی فاصله دارم،ولی خب سرم در حال خالی شدنه!

M.R.S.
09-01-2015, 00:01
سلام دوستان.
بنده 25 سالم هست و حدودا شش هف ماه پیش موهام شروع به ریزش کرد،اولین بار تو حموم متوجه شدم،قبلا از اون من حتی روزی یک تار مو هم از سرم کنده نمیشد،و موهام خیلی پرپشت بود،تو این مدت هم سرم کلی کم پشت شده و دفعه پیش که رفتم آرایشگاه تو آینه دیدم که بله،فرق سرم هم شروع کرده به خالی شدن و کمی از پوست سرم معلومه،اول فقط شقیقه هام خالی شده بود،سه ماه پیش دکتر رفتم با ی ذره بین ده ثانیه به موهام نگاه کرد و گفت ریزش ارثی هورمونی داری!و فیانستراید و ماینوکسیدل و زینک و مولتی ویتامین داد گفت یک ماه مصرف کن باز بیا که من نرفتم،و دوباره همون داروها رو استفاده کردم،ماینوکسیدلش هم دارو ترکیبی بود با کافئین که خیلی بهتر از ماینوکسیدل ایرانی بود و شبها به سرم میزدم،چرب نمیکرد،دوماه اینارو استفاده کردم ولی چون حسش نبود قطع کردم،ولی تو همون دوماه موهام زخیمتر شده بود،حالا سوال این که من اگر فقط ماینوکسیدل استفاده کنم تو جلوگیری از ریزش تاثیر داره،چون دوست ندارم فیناستراید بخورم؟! و لازمه بازم دکتر برم یا همون ماینوکسیدل ترکیبی رو بگیرم؟
در ضمن من روزی بیست سی تا تار مو هم از دست نمیدم و با رنج طبیعی ریزش خیلی فاصله دارم،ولی خب سرم در حال خالی شدنه!

دوست عزیز شما دچا ریزش موی مردانه یا همان واسته به هرمون شدید که البته بیماری محسوب نمیشه و طبیعی هست
روش هایی برای جلوگیری از ریزش بازگرداندن مو وجود داره
یکی از این روش ها درمان دارویی هست
فقط دو دارو هستند که اثر اونها اثبات شده و مورد تایید FDA هستند:
1-مینوکسیدیل موضعی 2-قرص فینستراید
معمولا یکی از این دو روش با توجه به شرایط مریض انتخاب میشن
نکته مهم این هست که این روش ها باید یک تا دو ماه استفاده بشن تا ابتدا رویش مجدد مو رخ بده؛بعد از این هم باید به طور مرتب استفاده بشن وگرنه با قطع درمان مو دوباره شروع به ریزش میکنه
مسئله دیگه این هست که این دارو ها فقط تا 40% موثر هستند.....یعنی رویش موی قابل ملاحضه و با تاثیر در زیبایی در 40 درصد افراد استفاده کننده ظاهر میشه
مینوکسیدیل روزی دوبار و هر بار یک سی سی با قطره چکان در نواحی کم پشت استفاده میشه.....عارضه اون بیشتر موضعی و شامل تحریک و حساسیت پوستی در سر هست
این محلول 2% و 5% داره که محلول 5% باید در آقایان استفاده بشه
ترکیبات وارداتی معملا بهتر هستند....احتمال عارضه پوستی کمتر هست و برند اصلی اون ( Rogaine ) مسلما بهتر و گرون تر هست
با
فینستراید بابد به صورت قرص 1 میلی گرمی مصرف بشه.......عارض جانبی اصلی اون کاهش میل جنسی و ایجاد ناتوانی جنسی هست....که البته اغلب با قطع دارو عارضه بهبود پیدا میکنه و در خیلی از افراد در طول مدت درمان این عارضه برطرف میشه (بدون درمان دارویی) و با تجویز سیلدنافیل نیز این عارضه بهبود پیدا میکنه............نکته مهم این هست که خانم های حامله به هیچ وجه نباید با این قرص ارتباط داشته باشن زیرا برخورد با گرد و شکسته دارو از طریق پوست هم میتونه عارضه جبران ناپذیر برای جنین بزاره
.................................................. .............................................
در ریزش موی مردانه حفظ اعتماد به نفس و دانستن اینکه شما با ریزش مو هم خوشقیافه هستید خیلی موثر هست و راه خیلی خوب استفاده از مدل موهایی هست که با موی کم پشت جور در بیاد
من خودم بعد از ریزش موهام سرم رو با ماشین کوتاه کردم و خیلی راضی هستم

mehdig20
09-01-2015, 10:56
ممنون بابت جوابتون،ولی خب اینارو قبلا خوندم،الان هم جواب سوالم رو نگرفتم که فقط مصرف ماینو کافیه یا نه؟ لازمه باز برم دکتر؟ چون مبخواد بازم همینا رو تجویز کنه. در ضمن اگر کسی دکتر خوب تو کرج میسناسه لطفا تو پخ اسم و شماره تلفنش رو بده.

M.R.S.
09-01-2015, 12:22
به هر حال از نظر دارویی همین ها موثر هست و همین ها تجویز میشه
در مورد اینکه ماینوکسیدیل استفاده بشه یا فینستراید باید بگم اثرشون تقریبا یکی هست و باید ببینین با استفاده کدوم راحت تر هستین
فقط هر دارویی استفاده میکنین باید طولانی و منظم استفاده بشه

siahkamar
13-01-2015, 22:01
درود و خسته نباشید
شامپو اورانوس تعریفشو شنیدم که از ریزش جلوگیری میکنه و ضد خارشه
تایید شده هستش؟تبلیغ یا واقعی؟
در کل نظرتون؟
سپاس

M.R.S.
13-01-2015, 23:33
درود و خسته نباشید
شامپو اورانوس تعریفشو شنیدم که از ریزش جلوگیری میکنه و ضد خارشه
تایید شده هستش؟تبلیغ یا واقعی؟
در کل نظرتون؟
سپاس

همونطور که در بالا گفتم دارویی که برای درمان ریزش موی مردانه یا همون androgenic alopecia تایید شده دو داروی ماینوکسیدیل موضعی و قرص فینستراید 1 میلی گرم هست
سایر مواد بیشتر جنبه تجاری دارند و هنوز مورد تایید FDA قرار نگرفته اند
خرش سر هم علل مختلفی داره که بر حسب اون محلول های موضعی یا شامپو خاص تجویز میشن
البته بعضی شامپوهای تجاری میتونن مواد ضدالتهاب داشته باشن تا از باعث بهبود خارش بشن
در هر حال بهتر هست در باره مشکل موی سرتون به پزشک مراجعه کنید

mahmaa
15-01-2015, 15:25
یکشنبه 21 دی 1393: 40 روز بعد از کاشت مو
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.

امروز 40 امین روز از کاشت مو رو میگذرونم و ملالی نیست جز ریزش موهای کاشته شده. طبق فرمایش خانوم بهرامی باید 10 روز پیش برای ویزیت میرفتم(ویزیت یک ماه) که بنا به مشغله زیاد تا امروز نرسیدم برم.

دیشب برای امروز وقت گرفتم و بنا شد بین 10 تا 12 کلینیک باشم. در اوج ناباوری جلوی در کلینیک جای پارک پیدا شد. وقتی رفتم بالا کلینیک زیاد شلوغ نبود. منشی بهم گفت که یه بیمار داره ویزیت میشه و باید بشینم. هنوز 2 دقیقه نگذشته بود که یه بیمار دیگه با سر پانسمان وارد شد.(احتمال قریب به اقرب دیروز عمل FIT یا FUT داشته) منشی بهش گفت بره اتاق سه(یه جورایی این اتاق سه اتاق انتظار به حساب میاد) من رفتم به منشی گفتم که نوبت من مگه نبود؟؟ ایشون فرمود که طبق دستور دکتر نیلفروش زاده بیمارانی که پانسمان دارن توی اولویتن. ناخود اگاه یاد خودم افتادم: فردای عملهای FIT و FUT چقدر سریع همینکه وارد کلینیک میشدم می رفتم اتاق دو یا سه برای ویزیت. نگو اون موقع هم یه عده تو صف بودن ولی چون من پانسمانی بودم جلو چشم اونا راست راست رفتم برای ویزیت و حرصی بود که اونا از دست من خورده بودن!

خلاصه چشتون روز بد نبینه، حدود چهار پنج نفر همینجوری جلوی چشمان غمگین من با سر پانسمان اومدن و رفتن و من حدود 45 دقیقه معطل شدم و شیرینی پیدا کردن جای پارک رسما زهر مارم شد.

بالاخره اسم من رو صدا زدن و من وارد اتاق شدم وخانوم بهرامی با چهره ی همیشه خندانش بهم خوشامد گفت. سرم رو ویزیت کرد و اذعان کرد که درصد بسیار زیادی از موها ریخته ولی گفت از این هم سرت خالی تر میشه(نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه )

بعدش گفت یه دونه جوش روی سرت هست که ایرادی نداره اما اگه تعداد جوش ها خیلی بیشتر شد حتما نوبت بگیر و دوباره بیا کلینیک.

اما سوالات و جوابای خودم رو می نویسم تا دوستان عزیز بدونن که وضعیت 40 روز بعد از کاشت مو به چه صورته

من: دقیقا از کی موها در میاد؟؟

خانوم بهرامی: شما حدود دو هفته دیگه ریزش داری، تا تمام موهای کاشته شده بریزه. از حدود 2 ماه بعدش رشد موهات شروع میشه و درصد بسیار بالایی از موهای کاشته شده هم در میاد.

من: ولی من قبل از اینکه بیام عمل کنم اینقدر سرم خالی نبوداااااا

خانوم بهرامی: خیلی از موهای خودت ریختن بعد از عمل. ولی کاملا طبیعیه چون دچار شوک شدن. همشون دونه دونه در میان نترس اصلا

من: یه سوال در مورد ماینوکسیدیل، من صبح که میزنم تا شب که از سر کار برگردم روی سرم مونده، بعدش میرم حموم، شب هم قبل خواب می زنم تا صبح. یعنی هر دفعه حدود 10 ساعت ماینوکسیدیل رو سرم هست ایرادی نداره؟؟؟؟؟

خانوم بهرامی: نه، اتفاقا دقیقا این بهترین حالت مصرفه(باز خدا رو شکر تو یه چیز بهترین حالت بودیم ما)

من: من الان روزی شیش هفت ساعت سر کار کلاه میذارم سرم، مشکلی نیست؟؟

خانوم بهرامی: نه اصلا. اکثر مریضا توی این فاز همین کار رو میکنن.

بعدش من اصلی ترین سوالی که داشتم رو مطرح کردم: من حدود 50 روز دیگه یه سفر خارج در پیش دارم. ولی عکس پاسپورتم با ترمیم مو بوده. باید چه خاکی دقیقا توی سرم بریزم اگه تو فرودگاه جلومو بگیرن بگن چرا شبیه عکس پاسپورتت نیستی؟؟؟

خانوم بهرامی(با خنده) : اولین موردی نیستی که این مسئله براش پیش میاد. ما بهت گواهی لاتین میدیم نگران نباش.(ایشالا که با یه گواهی قضیه حل شه و بیخ پیدا نکنه داستان)

خلاصه، بعد از این گفت و شنود، خانوم بهرامی توصیه های جدید رو فرمودن: اول اینکه دیگه کاملا مثل یک انسان عادی ورزش ، حمام وهمه چیز آزاده و میتونم دقیقاااااا همون کارهایی رو بکنم که 40 روز پیش می کردم.

بعدش گفتن که ویزیت بعدیت برای دو ماه دیگس ولی چون داری می ری مسافرت قبل از سفر بیا.

در نهایت گفتن که سعی کن روزی یه بار حمام بری، قرص فیناستراید رو مثل قبل بخور اما دیگه ماینوکسیدیل نزن و به جای اون یا از یک داروی فوم مانند به نام Rogaine foam استفاده کن یا از یک دارو که دست ساز خود دکتر نیلفروش زاده هست. بعدش اضافه کرد که Rogaine رو خیلی سخت می تونی پیدا کنی ولی اگه رفتی خارج اونجا حتما اونو تهیه کن و ازش استفاده کن. در نهایت من همون داروی دست ساز دکتر رو از داروخونه ی کنار کلینیک خریدم که از لحاظ شکل و قیافه شبیه ماینوکسیدیل بود.

به این ترتیب این ویزیت هم به سرامد. رفت تا حدود یک ماه و نیم دیگه یعنی تقریبا زمان 90 روز بعد از عمل من. خیلی دوست دارم بدونم اون موقع چه شکلی شدم. آیا مثلا موها یه کم درومده؟؟؟آیا یهو همه ی موها درومدن و حسابی من رو شرمنده ی خودشون کردن؟؟؟؟ آیا هنوز سرم مثل الان خالیه؟؟؟؟ خدا می دونه...باید صبر کنم صبرررر...

راستیِ یک : باز کردن این وبلاگ امر بسیار خجسته ای بود برای من. به این علت که تا همین جای کار دوستان واقعا خوبی پیدا کردم. دوستانی که بعضی هاشون قبلا عمل کردن و تجربه هاشون رو میگن، دوستانی که در مرحله تحقیق هستن و دوستانی که اطلاعات فوق العاده جامع و مفیدی دارن و با بزرگواری تمام اونها رو در اختیار من و بقیه قرار می دن. از همینجا از تک تک دوستان به خاطر ایجاد این فضای تعامل و چندصدایی تشکر می کنم و قدردان همه هستم. این وبلاگ برای من مثل یه مسافرت هست. امیدوارم هر چی زمان میگذره همسفرای بیشتری پیدا کنم. کسانی که با لحظات من در این روزها شریک هستن. امیدوارم تا آخر راه با من و این وبلاگ همراه باشن.

راستیِ دو : چند بار تا حالا سوالاتی در مورد ترمیم مو ازم شده و اینکه مدلهای جدید و پیشرفته ی ترمیم مو معایب سیستمهای قبل رو نداره و بسیار بسیار طبیعی هست و هنرپیشه های زیادی ازشون استفاده می کنن. من از همین تریبون قول میدم که پست یا پستهای آتی رو به بحث ترمیم مو اختصاص بدم و به سبک همین وبلاگ خاطرات شخصی خودم رو از تجربه ترمیم مو بگم و قضاوت رو بسپارم به دوستان. اما یه نکته کوچیک رو همین الان اشاره می کنم. یه مشکل اینه که خیلی وقتا برای نشون دادن اینکه ترمیم مو خیلی خوب و طبیعیه از اشخاصی مثال زده میشه که اون بنده خداها اصلا روحشون هم از مسئله ی ترمیم مو خبر نداره!!!!! یکی از این بزرگواران که خواجه حافظ شیرازی هم میشناستش جناب احسان علیخانی هست. شما اصولا اگه توی گوگل سرچ کنین کاشت موی احسان علیخانی قریب به دویست ملیون وبلاگ و سایت میاد و عکسای قبل و بعد کاشت موی احسان علیخانی رو میاره براتون

حالا موسسه ای که من توش ترمیم مو انجام میدادم به زور به ما می گفت که احسان علیخانی کلاه گیس داره و موهای خودش نیست و ببینین که ترمیم مو چقدر طبیعیه. سرتون رو درد نیارم، نه احسان علیخانی و نه خیلی های دیگه که به دروغ بهمون میگن اینا ترمیم مو انجام دادن، این کار رو نکردن. ترمیم مو هیچ وقت ، هیچ وقت و هیچ وقت نمی تونه مثل موهای طبیعی یا حتی کاشته شده طبیعی بشه و در بهترین شرایط از فاصله ی 17 متری قابل تشخیصه. اینکه احسان علیخانی مو کاشته یا نه بماند برای بعد ولی به قطعیت بهتون میگم ترمیم مو نکرده. این بحث اینجا بمونه تا وقتی که به قولم وفا کنم و به صورت مفصل در مورد ترمیم مو براتون بنویسم.

و اما نوبتی هم باشه نوبت عکس هست. این شما و این هم محصول مشترک جناب دکتر نیلفروش زاده و همکارانش در 40 روزگی:
(عکسها داخل وبلاگ

pedram_sad
19-02-2015, 18:21
سلام دوستان
2 تا سوال دارم
یکی اینکه مثلا اگه یه مدت از یک شامپو استفاده کردی بعد از جواب دادن باید کنار گذاشته بشه ؟
من سرم به شدت شوره میزد الان یک ماهی هست Clear گرفتم ضد شوره 2 در 1 که حالت دهنده هم هست
به کل شوره ها رو نابود کرد و اگه 5 روزم سرم رو نشورم نه شوره میزنه نه خارش
حالا باید همیشه ازش استفاده کنم ؟

سوال بعدیم هم راجع به استفاده همزمان 2 شامپو هست
مثلا همین clear شامپو دیگه هم داره برای جلوگیری از ریزش مو یا خنک کننده یا تقویت کننده
اگه بخوام اینا رو استفاده کنم باید فقط یکی رو استفاده کنم ؟ یا تو هر بار حمام یک بار سرم رو مثلا با ضد شورش بشورم اب بکشم یک بارم با تقویت کننده ؟

pedram_sad
24-02-2015, 00:44
دوستان کسی جواب سوال من رو نمیدونست ؟:n02:

Life24
24-02-2015, 12:37
سلام دوستان
2 تا سوال دارم
یکی اینکه مثلا اگه یه مدت از یک شامپو استفاده کردی بعد از جواب دادن باید کنار گذاشته بشه ؟
من سرم به شدت شوره میزد الان یک ماهی هست Clear گرفتم ضد شوره 2 در 1 که حالت دهنده هم هست
به کل شوره ها رو نابود کرد و اگه 5 روزم سرم رو نشورم نه شوره میزنه نه خارش
حالا باید همیشه ازش استفاده کنم ؟

سوال بعدیم هم راجع به استفاده همزمان 2 شامپو هست
مثلا همین clear شامپو دیگه هم داره برای جلوگیری از ریزش مو یا خنک کننده یا تقویت کننده
اگه بخوام اینا رو استفاده کنم باید فقط یکی رو استفاده کنم ؟ یا تو هر بار حمام یک بار سرم رو مثلا با ضد شورش بشورم اب بکشم یک بارم با تقویت کننده ؟

پزشکان متخصص پوست میگن برای جلوگیری از عود شوره ها پس از بهبودی مثلا هفته ای 1 تا 2 بار ضدشوره مصرف کرد. نرمال ترین ها هم شامپو های زینک پروتنیئون هست که من نمیدانم این شامپو clear چی توش هست.

M.R.S.
24-02-2015, 12:39
دوستان کسی جواب سوال من رو نمیدونست ؟:n02:

اگه ضد شوره استفاده کردین و برطرف شده دیگه نیازی به استفاده بیشتر نیست
اما بهتره برای جلوگیری از عود هرازگاهی استفاده بشه
اما شوره سر علی رغم درمان میتونه دوباره برگرده
یا حتی به شامپو مقاوم باشه و نیاز باشه داروهای دیگه استفاده کرد

در مورد سوال دوم بعضی شامپو ها و مخلول ها ممکن هست نیاز باشه مدتی روی سر بمونه و در این صورت نمیشه همزمان استفاده بشن
اما میتونین یک روز درمیان استفاده کنین

hesam_a_r
26-02-2015, 04:34
چرا کارتن خواب یا معتاد کچل و بدون ریش کم پیدا میشه همشون پر مو اند نه حموم نه آزمایش .... در ضمن چربی مو خدش از پوست و پیاز مو محافظت میکنه چون شست و شوی زیاد باعث شکنندگی میشه ودر کل 3 مدل ریزش مو داریم 1-قارچی 2-عصبی 3-ارثی .نوع 1و2 با کتوکتونازول -کورتون و... برگشت پدیراند ولی نوع 3 فقط با روی-فیناستراید کنترل میشن بقیه داروها و شامپو ها که هزینه بالایی دارن (اگر منطقی فک کنیم چه جور شامپو از پوست با نفوذ پذیری خیلی کم اثر میذاره) فقط جیب خالی میکنن

HMD64R
10-03-2015, 18:05
با سلام
من این مطلب را صرفاً برای دوستانی مینویسم که قصد پیوند مو دارند. من یکبار تجربه کاشت مو داشته ام و حدود سه سال پیش در اصفهان توسط دکتر نیلفروشزاده عمل پیوند مو انجام دادد. در حال حاضر پس از گذشت 3 سال از کاشت مو تقریباً تمامی موهای کاشته شده ریختند. تنها یادگاری که دکتر نیلفروش زاده برای من باقی گذاشت جای خط پشت سر برای من بود و اینکه قسمت اعظمی از بانک موی سر من را برای عمل احتمالی بعدی از بین برد. من پیش چند دکتر کاشت موی دیگه هم مراجعه کردم و همگی بر این نظر اتفاق داشتند که عمل بسیار بدی بر روی سر من انجام شده است. این آقای دکتر فقط و فقط پول برایش مهم است. ذره ای هم رضایت بیمار اهمیتی ندارد واسم خیلی جالبه وقتی رفتم پیشش و نارضایتی خودم رو بهش اعلام کردم خیلی راحت بهم گفت بیا یه بار دیگه برات بکارم.
واقعاً متاسفم برای همچین آدمی.
فقط خواستم بر حسب وظیفه تجربه خودم رو به دوستانی که احتمالاً قصد دارند مو بکارند بگم تا بدونند دکتر نیلفروشزاده واقعاً اونی نیست که تو برنامه های تلوزیونی خودشو نشون میده.
موفق باشید

HMD64R
10-03-2015, 18:39
با سلام
من این مطلب را صرفاً برای دوستانی مینویسم که قصد پیوند مو دارند. من یکبار تجربه کاشت مو داشته ام و حدود سه سال پیش در اصفهان توسط دکتر نیلفروشزاده عمل پیوند مو انجام دادد. در حال حاضر پس از گذشت 3 سال از کاشت مو تقریباً تمامی موهای کاشته شده ریختند. تنها یادگاری که دکتر نیلفروش زاده برای من باقی گذاشت جای خط پشت سر برای من بود و اینکه قسمت اعظمی از بانک موی سر من را برای عمل احتمالی بعدی از بین برد. من پیش چند دکتر کاشت موی دیگه هم مراجعه کردم و همگی بر این نظر اتفاق داشتند که عمل بسیار بدی بر روی سر من انجام شده است. این آقای دکتر فقط و فقط پول برایش مهم است. ذره ای هم رضایت بیمار اهمیتی ندارد واسم خیلی جالبه وقتی رفتم پیشش و نارضایتی خودم رو بهش اعلام کردم خیلی راحت بهم گفت بیا یه بار دیگه برات بکارم.
واقعاً متاسفم برای همچین آدمی.
فقط خواستم بر حسب وظیفه تجربه خودم رو به دوستانی که احتمالاً قصد دارند مو بکارند بگم تا بدونند دکتر نیلفروشزاده واقعاً اونی نیست که تو برنامه های تلوزیونی خودشو نشون میده.
موفق باشید

ha789di
10-03-2015, 19:17
سلام دوستان عزیز
من موی سرم خیلی شوره میزنه هرنوع شامپویی هم که فکرشو کنید استفاده کردم قبلنا از شامپوی head & shoulders استفاده میکردم که خیلی خوب بود ولی الان اونم جواب نمیده به نظر متخصصین عزیز باید برم دکتر یا راه حلی دارن دوستان واسم؟

Life24
10-03-2015, 19:23
سلام دوستان عزیز
من موی سرم خیلی شوره میزنه هرنوع شامپویی هم که فکرشو کنید استفاده کردم قبلنا از شامپوی head & shoulders استفاده میکردم که خیلی خوب بود ولی الان اونم جواب نمیده به نظر متخصصین عزیز باید برم دکتر یا راه حلی دارن دوستان واسم؟

سلام
من 1 سال هست شدیدا درگیر این موضوع هستم و به جایهای دیگه این مشکل هم سرایت کرده.
در قدم اول شامپو های
زینک پروتنیئون مصرف میشه که بدون نسخه هست. به من اویدرم زینک پروتنیئون دادند.
بزنید چند وقت. اگر جواب نگرفتید و وضعیت اذیتت میکنه میروید پزشک متخصص پوست
اونها اصولا با توجه به وضع و حال شامپو تجویز میکنند. که خودش چندین نوع داره و با توجه به نوع پوست و وضعیت شوره سر میدهند.
داروی موضعی هم اگر بخواهند بدهند یک کورتون + ضدقارچ موضعی میدهند
در موارد شدید و مقاوم تجویز کپسول ضدقارچ میکنند.
هر چند همه این موارد به وضعیت شما و شکایت شما از وضعیت و صلاحدید پزشک هست. حتی شامپو ها هم کلی نوع داره که ترکیب هاش متفاوت هست همچنین محلول ها و .....
استرس و اضطراب این بیماری رو شدیدا تشدید میکنه.
بنده همه مراحل رو طی کردم
:n29::n27:

hesam_a_r
12-03-2015, 15:27
سلام دوستان عزیز
فک کنم شامپوی کتوکتونازول استفاده کنی خوب شه ولی حتما یه دکتر برو شاید عصبی باشه (استرس)

hesam_a_r
12-03-2015, 15:46
سلام دوستان عزیز
فک کنم شامپوی کتوکتونازول استفاده کنی خوب شه ولی حتما یه دکتر برو شاید عصبی باشه (استرس)

shamsoddin
25-03-2015, 22:54
واقعا بعد از یک ماه استفاده از فیناستراید ایرانی سها ، توصیه میکنم اصلا ایم دارو رو برای ریزش مو مصرف نکنید، اثرش در مقایشه با فینپشیا هندی خیلی کمتر بود و عوارض بیشتر ، یکی اینکه روی پیشونی من یکم چروک بوجود اومد، صورتم هم تیره و سیاه داشت میشد، از وقتی که فینپشا رو دوباره استفاده کردم، خیلی بهتر شدم و ربزش تقریبا قطع شده

Amir-Rainman
27-03-2015, 10:45
دوستانی که ریزش مو دارن ( مطمئناً تا الآن شامپوهای زیادی مصرف کردین :n02: ) از نظر خودتون بهترین شامپو که مصرف کردین چی بوده؟!

ریزش مو ارثی ندارم ولی باز میریزه

خودم فکر میکنم از موقعی که کلیر استفاده کردم، مقدار ریزش مو بیشتر شد !!!

الآن میخوام برم سمت فولیکا ببینم چی میشه.

Alireza SM
27-03-2015, 14:04
ویزیت پزشک متخصص مو با دفترچه میشه زیر 20تومن. به نظر من اصلا ارزش نداره که آدم به خاطر 20تومن به جای دکتر رفتن، فریب تبلیغات شامپوها رو بخوره.

Amir-Rainman
27-03-2015, 15:18
ویزیت پزشک متخصص مو با دفترچه میشه زیر 20تومن. به نظر من اصلا ارزش نداره که آدم به خاطر 20تومن به جای دکتر رفتن، فریب تبلیغات شامپوها رو بخوره.

دکتر که رفتم، جز ویتامین و 2 تا شامپو چیز دیگه ای نداد، اثری هم نداشت ( فقط الکی کلی پول دارو دادم !! )

Alireza SM
27-03-2015, 16:46
دکتر که رفتم، جز ویتامین و 2 تا شامپو چیز دیگه ای نداد، اثری هم نداشت ( فقط الکی کلی پول دارو دادم !! )

ببینید ریزش مو کلی شرایط میتونه داشته باشه پزشک وقتی به یک یا چندتاشون مشکوک میشه براش دارو تجویز میکنه اگه بدونه که این داروها اثر نکردن به دلایل دیگه ای مشکوک میشه و برای اونا دارو مینویسه عفونت نیست که بلافاصله بشه نوع میکروب و آنتی بیوتک مناسب رو تشخصی داد. ضمن اینکه به هیچ وجه نمیشه گفت من ریزش مو ارثی ندارم. ممکنه ژن هاش رو بقیه اعضای خانوادتونم داشته باشن ولی بروز نداده باشن.

M.R.S.
27-03-2015, 18:10
ببینید ریزش مو کلی شرایط میتونه داشته باشه پزشک وقتی به یک یا چندتاشون مشکوک میشه براش دارو تجویز میکنه اگه بدونه که این داروها اثر نکردن به دلایل دیگه ای مشکوک میشه و برای اونا دارو مینویسه عفونت نیست که بلافاصله بشه نوع میکروب و آنتی بیوتک مناسب رو تشخصی داد. ضمن اینکه به هیچ وجه نمیشه گفت من ریزش مو ارثی ندارم. ممکنه ژن هاش رو بقیه اعضای خانوادتونم داشته باشن ولی بروز نداده باشن.

دوستمون صحیح میگن
برای تشخیص نوع ریزش الگوی ریزش خیلی کمک کننده هست
اکثر آقایون دچار ریزش موی وابسته به هورمون ( ارثی ) میشن......و چون چند ژنی هست نمیشه گفت چون در اعضای درجه خانواده وجود نداره شما هم نمیگیرین
ریزش موی قارچی هم با معاینه سر مشخص میشه
ریزش موی موضعی هم تشخیص های خودش رو داره
حتی ممکن هست ریزش مو بعلت بیماری ها داخلی مثل کم کاری تیروئید باشه

Greedy
27-03-2015, 22:58
دوستانی که ریزش مو دارن ( مطمئناً تا الآن شامپوهای زیادی مصرف کردین :n02: ) از نظر خودتون بهترین شامپو که مصرف کردین چی بوده؟!

ریزش مو ارثی ندارم ولی باز میریزه

خودم فکر میکنم از موقعی که کلیر استفاده کردم، مقدار ریزش مو بیشتر شد !!!

الآن میخوام برم سمت فولیکا ببینم چی میشه.

من که اینقدر شامپو عوض کردم همه بهم میگن کم داری :n09: تو همین یه ماه 3 تا شامپو خریدم . جمعا 45 تومن شد .
والا اخرشم نفهمیدم کدومش خوب بود
فولیکا هم زدم قبلا خوب بود ولی خوب باز عوض کردم .
روزی میتونم بگم کدوم شامپو بهترین شامپو بوده که بتونه چربی و شوره و ریزش مو هام کلا رفع کنه :n02:

shi.irani
27-03-2015, 23:15
من که اینقدر شامپو عوض کردم همه بهم میگن کم داری :n09: تو همین یه ماه 3 تا شامپو خریدم . جمعا 45 تومن شد .
والا اخرشم نفهمیدم کدومش خوب بود
فولیکا هم زدم قبلا خوب بود ولی خوب باز عوض کردم .
روزی میتونم بگم کدوم شامپو بهترین شامپو بوده که بتونه چربی و شوره و ریزش مو هام کلا رفع کنه :n02:
از یه سنی به بعد معمولا بالای سی سال ریزش مو شدت پیدا می کنه
اما برای کنترلش بهتره استراحت رو بیشتر و استرس رو کمتر و تغذیه رو بهتر کنید
و چربی سر رو که ریزش مو رو تشدید میکنه با شامپو های مخصوص شوره و چربی سر و ریزش مو مثل کتوکنازول کنترل کنید
مگراینکه از لحاظ ارثی موتون مقاوم باشه

reza4024
28-03-2015, 01:21

cliven
alpecin caffeine
hegor

Amir Hossein
08-04-2015, 14:27
دوستان مدت زمان ماندگاری کراتینه چقدر هستش...؟
بعضی جاها نوشته 2 سال... یه جا هم نوشته 6 ماه...
فرقش خیلیه... کسی نمیدونه واقعا چقدره؟

ممنون

mahmaa
13-04-2015, 21:14
دوشنبه 24 فروردین 1394 : 132 روز بعد از کاشت مو
سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان عزیز

قبل از هرچیز می خوام عید رو تبریک بگم. امیدوارم سال 94 سال خوبی باشه برای هممون. توی سال 93 و از طریق این وبلاگ دوستان بسیار بسیار خوبی پیدا کردم که یک احساس مشترک در مورد مقوله ی مو و زیبایی همه ما رو به هم مرتبط کرده بود. بسیار امیدوارم که توی سال جدید این ارتباط بیشتر و بیشتر بشه و افتخار آشنایی با دوستان بیشتری رو داشته باشم. به همین دلیل عمیقا تلاشم اینه که این وبلاگ به سیاق قبل به روز بشه و خاطرات خودم رو مثل قبل براتون بازگو کنم. مرسی از تمامی دوستانی که به این وبلاگ سر می زنن و با نظراتشون من رو دلگرم می کنن. به امید آینده بهتر و بهتر.

همونطور که می دونین چهار ماه از عمل کاشت موی بنده می گذره و امروز می خوام در مورد حال و هوای این روزهام چند خطی رو بنویسم. در ضمن طبق قولی که داده بودم توی این پست می خوام راجع به مقوله "ترمیم مو" هم صحبت کنم. دوستانی که در مورد ماهیت "ترمیم مو" کنجکاو هستن، و یا اینکه برای مشکل کم مویی به مقوله ی "ترمیم مو" هم به عنوان یک گزینه فکر می کنن، مطالبی که بعد از عکس توی این پست میذارم رو بخونن و مطمئن باشن به بسیاری از سوالاشون جواب داده خواهد شد.

توی پست قبل گفته بودم که به زودی مسافرت یکساله به خارج از کشور در پیش دارم. از مدت های مدید قبل نگران این بودم که این سفرم با برنامه ی کاشت مو تداخلی به هم نزنه. حتی دقیق یادمه که یکی از سوالایی که روز مشاوره از خانوم ستایش پرسیده بودم در همین زمینه بود. شکر خدا کوچکترین مشکلی برام پیش نیومده در این رابطه. تنها بحثی که هست در مورد داروهایی که باید مصرف کنم هست. داستان از این قراره که من توی یکی از سایتهای ایرانی خونده بودم که دوستان به شدت دنبال قرصهای اصلی(یعنی غیر تولید ایران) فیناستراید هستن. همین بحث هم در مورد ماینوکسیدیل و فوم روگین مطرح بود. برداشت شخصی من این شد که استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید خارجی باید روی نتیجه تاثیر مثبت بذاره و تنها مشکل سخت بودن تهیه ی نمونه ی خارجی این داروهاست. به همین دلیل تصمیم گرفتم که این داروها رو از ایران با خودم نیارم اینجا و از همینجا بخرمشون. اما چشتون روز بد نبینه ه ه ه ه ه از قیمت داروها. اول از همه اینکه اصولا اینجا فیناستراید رو بدون نسخه نمی دن و ثانیا قیمت فیناستراید خیلی خیلی گرونه. هر دونه ی قرص فیناستراید حدود 6 هزار تومن میشه!!!. خلاصه اینکه با کلی بدبختی یکی رو پیدا کردم که نسخه شو برام جور کنه و به اندازه ی مصرف سه ماه (یعنی 90 تا قرص) برام بخره که حدود 540 هزار تومن شد. بعد از این سه ماه دیگه نمی خوام فیناستراید خارجی تهیه کنم چون واقعا هزینه اش زیاده برام. احتمال خیلی زیاد بگم که از ایران برام بفرستن. همین قضیه در مورد فوم روگین هم مطرحه. من توی ایران قیمت کردم 145 هزار تومن بود. اینجا فوم روگین 2 درصد(فکر کنم من باید 5 درصد رو استفاده کنم تازه) 66 دلار یعنی حدود 200 هزار تومن در میاد. و فوم روگین 5 درصد بسیار بسیار گرونتر بود. خلاصه اینکه حتی اگه تاثیر داروهای خارجی خیلی بهتر باشه واقعا نمی دونم از پس هزینه هاش بتونم بر بیام یا نه. خوشحال میشم دوستانی که در این زمنیه تجربیاتی دارن من رو راهنمایی کنن.

اما بذارین از وضعیت عمومی موهای سرم براتون بگم. در یک کلمه این که خوشحالم. راضی ام. نمی تونم بگم الان اندازه ی محمد رضا گلزار مو دارم. ولی می تونم بگم احساس بهتر شدن روز به روز اوضاع احساس فوق العاده رضایت بخشیه. از ماه گذشته به این طرف موهام بیشتر شدن. موهای کاشته شده دارن در میان و الان حدود نیم سانت شدن و لابه لای موهای خودم که الان بلندترن رو کمابیش پر کردن. وقتی توی موهام دست می کشم دقیقا یه سری موی بلند(موهای قبلی خودم) و یه سری موی کوتاه(موهای کاشته شده که تازه در اومدن) رو لمس می کنم. اگه زیر نور مستقیم آفتاب یا لامپ نایستم خیلی زیاد کف سرم معلوم نیست اما اینطور هم نیست که موهام الان پر پر باشه و فکر کنم هنوز باید صبور باشم. نکته دیگه اینکه موهام خیلی زود چرب میشه. نمی دونم شاید این چرب شدن به خاطر فوم روگینه که روزی دو بار مصرف می کنم. به هر حال برای جلوگیری از چرب شدن هر روز صبح موهامو می شورم و بعد از خونه میرم بیرون. بلافاصله بعد از اینکه موهام رو می شورم و خشک می کنم ، وضعیت موهام به نظرم عالین. تا اینکه دوباره تا شب چرب شن و کم پشت تر به نظر بیان.

در مورد داروهایی که مصرف می کنم هم اگه بخوام بگم: شبی یک عدد قرص فیناستراید می خورم. شبها قبل از خواب فوم روگین می زنم و وصبح اول موهامو می شورم و بعد فوم روگین. خوشبختانه توی حمام به هیچ عنوان موهام نمی ریزه. امیدوارم این موها همونطور که متخصصین کاشت مو می گن در آینده دور هم نریزه!! هرچند اگه بخوایم در این مورد هم مطمئن بشیم باید من این وبلاگ رو تا ده سال دیگه ادامه بدم و شما هم تا ده سال دیگه بهش سر بزنین :D

خیلی کنجکاوم که بدونم یک ماه دیگه چه طور میشه؟ دو ماه دیگه چطور؟ این روند رو به رشد تا کی ادامه پیدا می کنه؟؟ اما به هر حال الان توی نقطه ای هستم که دیگه به عنوان یک انسان کچل حساب نمی شم!!!!!!!!! بلکه به عنوان کسی که موهاش کم پشت هست حساب میشم و این خوبه. یعنی عالیه. خلاصه مطلب اینکه حتی اگه این روند بهتر شدن همینجا هم متوقف بشه نتیجه ی به دست آمده و وضعیت فعلیم کاملا رضایت بخشه برام. دیگه به عنوان یه آدم 30 ساله که معیارهاش از زیبایی با یه آدم 18 ساله خیلی فرق کرده ، همین وضعیت بسیار بسیار قابل قبوله. حالا اگر در آینده شرایط بهتر هم شد که بهتر!

در مورد جای عمل پشت سرم هم بذارین یه نکته بگم: من هفته ی پیش یکی از دوستام موهام رو برام اصلاح کرد. اون نمی دونست که مو کاشتم. ولی منتظر بودم که موقع اصلاح کردن شاید جای بخیه ی پشت سرم رو ببینه و بگه این دیگه چیه. ولی ندید. چیزی ندید. حتی کسی که موهاتونو اصلاح می کنه هم بعد از چهار ماه نخواهد فهمید مو کاشتین. خیالتون تخت. هیچ اثری ازش باقی نمونده. هیچ.

خب دوستان خوبم. می دونم که همه ی این حرفا یه طرف، عکس هم یه طرف. همونطور که خودتون هم می دونین حتی آدمایی که خیلی خیلی هم مو دارن وقتی زیر نور آفتاب، یا زیر نور مستقیم لامپ قرار می گیرن کف سرشون پیدا به نظر می رسه. بنابر این زاویه ی دوربین و مقدار نور محیط تاثیر زیادی توی برداشت آدم از تراکم موهایی که توی عکس می بینه میذاره. من برای اینکه دقیق دقیق دقیق بدونین الان وضعیت موهام چه طوره دو سری عکس می ذارم. هم زیر نور مستقیم لامپ و هم توی نور معمولی اتاق

(عکسها داخل وبلاگ:

و اما بعد...

مدتها بود که دوستان زیادی ازم خواسته بودن در مورد ترمیم مو و تجربه شخصی ترمیم موی خودم اینجا بنویسم. گرفتاریهای یک ماه گذشته نذاشت که به این کار برسم تا اینکه این دفعه می خوام به وعده ی خودم عمل کنم. اگر کسی از دوستان کنجکاوه که بدونه ترمیم مو چیه یا قصد مراجعه به موسسات ترمیم مو رو داره، خوندن این چند سطر براش خالی از لطف نخواهد بود.

ترمیم مو: از صفر تا صد

اصولا اگه شما الان توی خیابون از هر انسان زن یا مرد بزرگتر از 4 سال بپرسین که آیا می دونی کلاه گیس چیه در کسری از ثانیه جواب خواهد داد که بله می دونم کلاه گیس چیه. اما اگه بپرسین ترمیم مو چیه؟ شاید خیلی ها ندونن چیه. اصولا کلمه ترمیم ، به معنای بازسازی و بهبود توی زبان فارسی استفاده می شه. مثلا عبارت ترمیم زخم چه تصویری رو برای شما ایجاد می کنه؟ تصویر زخمی که به مرور بهبود پیدا کرده و بهتر و بهتر شده. به همین دلیل در وهله ی اول عبارت ترمیم مو، این حس رو به آدم منتقل می کنه که باید در ترمیم مو، موهای از دست رفته به مرور زمان بهبود پیدا کنن و وضعیت سر پرتر و پرتر بشه. اما دریغ که اینطور نیست و کلا مخترع عبارت ترمیم مو، کلاه بزرگی سر همه ی ما گذاشته که به جای ترکیب کلاه گیس، از واژه ی ترمیم استفاده کرده.

دوستان عزیز ترمیم مو، همون کلاه گیس هست. نه بیشتر و نه کمتر، شاید فرقهای کاربردی (مثل شیوه های مختلف نصب روی سر) داشته باشه. ولی ترمیم مو همون کلاه گیس هست. کلمه ی ترمیم، در عبارت ترمیم مو هیچ نقشی رو بازی نمی کنه. قرار نیست هیچ چیزی با مرور زمان بهبود پیدا کنه. به هیچ وجه. بلکه در پروسه ی ترمیم مو ، مطابق با جنس و رنگ موی شما یک کلاه گیس ساخته میشه، و بر اساس تکنیکهای مختلف نصب، روی سر شما نصب میشه. یعنی شما مستقل از میزان موهایی که روی سر دارین(کم پشت یا طاس) در عرض چند دقیقه تبدیل به کسی میشین که در هر سانتی متر از سرش صدها تار موی مصنوعی قرار گرفته.

اما همونطور که قبلا گفته بودم من 6 سال از این سیستم استفاده کردم. شاید براتون جالب باشه که در مورد تجربه ی خودم براتون بگم. شخص بنده از دو جهت می تونم در مورد ترمیم مو اظهار نظر کنم، از نظر حقیقی(یعنی نظر و قضاوت شخصی خودم) و از نظر حقوقی(صرفا بیان تجربیاتم از ترمیم مو و واگذاری قضاوت به خواننده)

اگه نظر شخصی خودم رو بخواهین در مورد ترمیم مو بدونین در یک جمله خلاصه اش کنم و زیاد وقتتون رو نگیرم: اگر در آینده توی تصادف رانندگی باعث کشته شدن کسی نشم، سرطان نگیرم و همچنین از همسرم جدا نشم، مطمئنا تجربه ی "ترمیم مو" تلخترین و دردناک ترین تجربه ی تمام زندگیم خواهد موند. خلاص!

اما اگه بخواین مشاهداتم رو از ترمیم مو بگم و خودتون قضاوت کنین داستان از این قرار بود:

حدود شش سال پیش من یه جوون 24 ساله بودم با موهای کم پشت. فقط و فقط کم پشت همین، یعنی به هیچ عنوان طاس نبودم، اما مثل خیلی های دیگه با دید حداکثری به مقوله زیبایی نگاه می کردم و از اینکه چرا موهام مثل موهای مجری ها و بازیگرهای تلویزیون نیست عمیقا رنج می برد. کم پشت شدن موهام من رو خیلی درگیر خودش کرده بود. پیش یه دکتر پوست و مو رفتم(توی مرزداران، دکتر رضی ای ، اگه اشتباه نکنم) برام ماینوکسیدیل 2 درصد، شامپو بچه و یه داروی دیگه که اسمشو یادم نیست تجویز کرد. حدود 5 ماه استفاده کردم و کوچکترین تغییری احساس نکردم. این شد که دست به دامن اینترنت شدم. به جز سایتهای مرتبط با کاشت مو، با عبارت جدیدتری به اسم ترمیم مو هم آشنا شدم که ادعا می کردن از همه لحاظ از کاشت مو بهترن. هم اینکه قیمتش کمتره، هم اینکه درد نداره، هم اینکه سرپایی و در یک جلسه هست، هم اینکه تراکمش فوق العاده بیشتره و .... همشون هم تاکید قوی داشتن که به هیچ وجه من الوجود! ترمیم مو ، به معنای کلاه گیس نیست و یک روش خیلی جدید و خفنه! و از زمین تا زیرزمین با کلاه گیس تفاوت داره.

خب یک کم جریان مرموز به نظر میومد و دو تا سوال اساسی مطرح بود: اینکه اگه ترمیم مو اینقدر از همه نظر بهتره ، چرا دکترای کاشت مو بساطشون رو جمع نمی کنن و اونا هم ترمیم مو انجام بدن ؟؟ و اینکه با وجود همچین پدیده ی محیر العقولی که در کسری از ثانیه زیدان رو به بکهام تبدیل می کنه چرا اینهمه آدم طاس توی کوچه خیابون دیده میشه؟

اما با این حال، تبلیغ و تاکید شدید سایتهای موسسات ترمیم مو بنده رو متقاعد کرد که ترمیم مو بهترین گزینه و معجزه قرن تکنولوژیه و این شد که من راهی خیابون طالقانی شدم و به موسسه ترمیم موی "طالبی" رجوع کردم. همون اول که وارد موسسه ترمیم موی طالبی شدم یه خانوم نسبتا جا افتاده با لهجه گیلکی بهم سلام کرد و پرسید برای چی اومدم. گفتم از اینترنت با موسسه شما آشنا شدم و برای ترمیم مو اومدم. بهم نگاه کرد و گفت نه ، ترمیم مو برای شما خوب نیست شما خیلی مو داری، برو و حداقل 5 سال دیگه بیا!!!! الان که فکر می کنم واقعا میبینم اون خانوم چه انسان بزرگی بود. دمش گرم. واقعا گرم. امیدوارم هرجا که هست سلامت باشه. به خاطر پول ، من رو درگیر نکرد. واقعا درود به شرفش. من با اصرار گفتم ولی موهام کم پشته و دلم می خواد ترمیم مو کنم. بهم گفت: (دقیقااااا عین مثالی که زد رو مینویسم) بهم گفت: پسر جان، مثل این می مونه که دستت مشکلی براش پیش اومده باشه، تو که نمیایی کلا دستت رو قطع کنی که.....

ای کاش همون موقع معنی مثالش رو می فهمیدم و برای فهمیدن حرفش 6 سال اعصاب و روان و آرامشم رو هزینه نمی کردم. به هرحال امیدوارم اون خانوم که به خاطر پول حاضر نشد سر من رو شیره بماله هرجا که هست اوضاع به وفق مرادش باشه. بعد از این با موسسه "خانه موی ایران" تماس گرفتم. تقریبا تبلیغ "خانه موی ایران" رو توی تمام شماره های روزنامه همشهری می تونین ببینین. گویا از قدیمی ترین موسسات ترمیم مو هست و من هم از طریق آگهی همشهری باهاش آشنا شدم. تماس گرفتم و بهم گفتن که آدرسشون میدان ولیعصر بالاتر از سینما آفریقاست و هر روز کار مشاوره انجام میشه. و من راهی شدم. مشاوره رو یه خانوم انجام می دادن. شاید اگر کسی از مشتریهای "خانه ی موی ایران" این سطرها رو بخونه دقیقا بتونه زمان و مکان رو تصور کنه. توی مشاوره به قدری دروغ به من تحویل داده شد که فقط امیدوارم روز جزا و پاداشی وجود نداشته باشه وگرنه من به راحتی از اون خانوم نخواهم گذشت. بهم گفته شد در پروسه ترمیم مو یه لایه ی نامرئی!!!! بین موهای خودت کشیده میشه، و بدون اینکه کوچکترن آسیبی به موهات بخوره!!! در بین فضاهای خالی موهای سرت موهای طبیعی!!! قرار داده میشه. بهم گفته شد که دیگه دوره کاشت مو گذشته و اینقدر عوارض وحشنتاکی داره کاشت مو که مدتهاست کسی کاشت مو انجام نمیده و همه میان پیش ما برای ترمیم مو.

خلاصه به قدری از این دست حرفها برای من زد که من شیفته ی این شیوه ی خارق العاده شدم و خدا رو شکر کردم که در عصر شکوفایی علم و تکنولوژی دنیا اومدم که همچین پروسه ی پیچیده و محیر العقولی برای درمان کم پشتی موهای سرم کشف شده. بعد از این حرف گفت هزینه ات میشه 400 هزار تومان که 100 هزار تومنش رو همونجا ازم گرفت(این قیمت 6 سال پیش بود، الان بیش از یک میلیون تومن هست). بعدش گفت برو پیش آقای محمد برای اقادامات بعدی!!

من هاج و واج و مبهوت رفتم و از منشی سراغ آقای محمد رو گرفتم. ایشون من رو توی یه اتاق بردن و گفتن صبر کن تا بیاد. چند لحظه بعد آقای محمد اومدن با یه چسب نواری پهن و یه سری کیسه فریزر!!! توی همون نگاه اول بزرگترین سوال زندگیم برام پیش اومد: آقای محمد تقریبا کچل بود!!! چرا ؟ چرا خود این بنده خدا ترمیم مو نمی کنه پس؟؟؟؟ تقریبا مجال فکر کردن پیدا نکردم و ایشون با کیسه فریزر و چسب شروع به قالب گیری سر من کرد. بعدش هم یه مقدار از موهای پشت سرم رو جدا کرد تا مطابقش رنگ رو انتخاب کنه و بعد گفت یه هفته دیگه تماس میگیریم بیا برای ترمیم مو. خلاصه هفته بعد تماس گرفتن و من با ترس اما امید به آینده راهی موسسه شدم. بسیار کنجکاو بودم که این پروسه ی پیچیده ی ترمیم مو چه طور هست؟ آیا بی حسی داره؟ آیا درد داره؟ جراحیه؟

به هر ترتیب، وقتی رسیدم موسسه، من رو بردن پیش یه آرایشگر به اسم مصطفی که بعدها از موسسه رفت و یه آرایشگر دیگه به نام مهرداد جاش رو گرفت. هر دو هم جوون و هم سن و سال بودن. مصطفی بدون نه سلامی نه علیکی ماشین رو برداشت و کل کف سرم رو مثل سربازا از ته ته زد. من چشمام گرد شده بود که این چرا اینجوری داره می کنه؟؟؟ مگه قرار نبود یه نوار نامرئی بین موهای خودم قرار بگیره؟؟؟ هنوز از شوک در نیومده بودم که من رو بردن یه قسمت دیگه پیش سامان که مسئول بافت یا فیکس بود. سامان شروع کرد به گره زدن موهای خودم و بعد از هر دو سه تا گره با چسب قطره ای!!!!!!! گره ها رو روی سرم سفت می کرد. چسب قطره ای که به پوست سرم میرسید به شدت می سوخت و تعجب من از اتفاقاتی که داره دور و برم میفته رو صد برابر می کرد. کارش که تموم شد دیدم که یه کلاه گیس گذاشتن روی سرم و سامان کلاه گیس رو به موهای گره خورده ی سرم دوخت. باورم نمیشد که چه اتفاقایی داره اطرافم میوفته. واقعا باورم نمیشد. احساس سربازی رو داشتم که از همه طرف محاصره شده. سامان که دیده بود چشمام از حدقه در اومده شروع کرد به دلداری که اصلا نترس هیچ کی نمی فهمه. همه اولش سخته براشون ولی دو روز دیگه عادت می کنی و حال اینهمه مو رو می بری، خیلی خوش تیپ شدی دمت گرم و از این حرفها. خلاصه دوباره رفتم پیش مصطفی و موهای خودم و کلاه گیس رو اصلاح کرد تا یه دست شن. بعد هم پول اصلاح و فیکس و شیرینی!!! رو ازم گرفتن و من راهی خونه شدم. توی راه، دنیا داشت دور سرم می چرخید و باورم نمیشد که یه کلاه گیس به سرم چسبیده. تمام احساس های بد عالم یه جا توی دلم بود. نسبت به خودم احساس غریبگی می کردم و دوست نداشتم توی شیشه ی مغازه ها خود جدیدم رو ببینم.

سرتون رو درد نیارم. اون روز شروع یه دوره 6 ساله برای من بود. به این ترتیب که هر ماه یک بار می رفتم موسسه. کلاه گیس باز میشد. سرم رو میشستم، دوباره موها رو کوتاه می کردن. دوباره با موهای سرم گره درست می شد و با چسب قطره ای گره ها سفت میشد و بعد کلاه گیس به موها گره می خورد. تا یه هفته گره ها سفت بود. بعدش کم کم گره ها شل می شد و تا آخر ماه دیگه کلاه گیس خیلی روی سرم شل شده بود و دوره ی عذاب شروع میشد. چون هر بادی که می وزید، دل من هم باهاش می لرزید که الان این رو سرم تکون می خوره. به علاوه برخورد مداوم کلاه گیس با پوست سر خارش وحشتناکی به همراه داشت. مشکل بزرگ بعدی مسئله رنگ موهای مصنوعی بود. هر بار توی موسسه اونها رو رنگ می کردم اما مخصوصا توی تابستون، بعد دو هفته دوباره رنگش یه کم روشن تر میشد. این مسئله من رو دیوانه می کرد چون باید مراقب می بودم که کسی پشت سرم نباشه چون می ترسیدم ببینه که پشت موهام دو رنگ شده. توی بانک، بیمارستان، دانشگاه، همه جا و همه جا نگران بودم که کسی پشت سرم هست یا نه. مثل قاتلهایی شده بودم که شبانه روز و چهارچشمی دور و برشون رو مواظبن و از هر صدایی و از هر سایه ای دلشون خالی میشه.

هر ماه که می رفتم موسسه به جز اینکه حداقل چهار تا پنج ساعت معطل می شدم، یک دنیا انرژی منفی تحویل می گرفتم و بر میگشتم. انرژی منفی از در، از دیوار، از منشی، از سامان، از مهرداد، از لبخندهای فیک آقای محمد به قربانی های جدید، از تمامی مشتریهایی که مثل من کلاه گیس به دست نشسته بودن و همشون به زمین و زمان فحش می دادن. همشون میگفتن که بزرگترین اشتباه زندگیشون درگیر این مزخرف شدن بوده. بارها و بارها و بارها از خودم این سوال رو پرسیدم که آیا واقعا تحمل کم مو بودن سخت تر از تحمل این اتمسفر بود؟؟؟؟

به مرور زمان این روند من رو از درون داغون کرد و باعث شد اعتماد به نفسم رو از دست بدم. شبها کابوس مداوم می دیدم و باعث شد کم کم از بقیه فاصله بگیرم. نمی تونستم مسافرت برم جایی چون شستن و خشک کردن این ترکیب پیچیده ی کلاه گیس و موهای خودم مکافات عظمی بود و به همین دلیل حمام کردن برام یه کابوس بود توی مسافرت. به قدری روحیه ام تخریب شده بود که حتی داشت توی رابطه ام با همسرم هم تاثیر میگذاشت. اما بزرگترین مشکل این بود که احساس می کردم نه راه پس دارم نه راه پیش. همه عالم و آدم 6 سال من رو با اون قیافه دیدن. یهو چه طور می تونم تغیر کنم. به علاوه به خاطر اینکه کلاه گیس با گره و چسب قطره ای روی موهام نصب می شد پدر موهام در اومده بود و وضعیت از روز اول بسیار بسیار بسیار بدتر شده بود. دور تا دور سرم که جای گره و چسب بود کاملا تخریب شده بود. احساس معتادی رو داشتم که از اعتیادش بیزاره و به خاطرش احساس حقارت داره ولی راهی نداره به جز ادامه و ادامه. توی موسسه هم مجبور بودم به هر سازی که میزدن برقصم. هر روز قیمتها بالاتر میرفت. این اواخر اینطور بود که هر بار که برای اصلاح و فیکس می رفتم حدود 50 هزار تومن از من گرفته میشد. به علاوه هر چند وقت یکبار باید موهای خود کلاه گیس رو هم پر می کردیم که یه هزینه ی فوق العاده زیاد رو دستمون میذاشت. خلاصه اینکه گذشت و گذشت تا پارسال، که دیگه همسرم از این وضع خسته شد. می دید عمق رنجی که من می کشم و از گوشه گیری من کلافه شده بود. نهایتا الامر یه روز خیلی جدی گفت تمومش کن. پای همه چیز هستم اما تمومش کن. پیشنهاد کاشت رو بهم داد. اما من می ترسیدم از چاله در بیام بیفتم توی چاه. با لطمه شدیدی که کلاه گیس به موهای سرم زده بود نمی دونستم اصلا بشه کاشت مو انجام داد یا نه. توی موسسه هم مدام مهرداد و سامان آیه ی یاس می خوندن که ما کلی از مشتریهامون کاشت انجام دادن و بدتر از قبل شدن و اومدن دوباره پیش ما و تو هم اگه مو بکاری بعد یه مدت دوباره برمیگردی همینجا. خیلی می ترسیدم تا اینکه همونطور که می دونین خاطرات ساسا(سعید) رو در مورد کاشت موهاش خوندم و اعتمادم به کاشت مو جلب شد و الان که چهار ماه از کاشت موهام گذشته، بعد از 6 سال لذت راحت خوابیدن، لذت توی باد دویدن، لذت شنا کردن، لذت خشک کردن مو بعد از حمام و لذت معاشرت بدون استرس با بقیه آدمها رو تجربه می کنم. گفتم و باز هم می گم مهمترین اتفاق اینه که معیارهای زیباییم تغیر کرده و با دید حد اکثری به مقوله زیبایی نگاه نمی کنم. الان از اینکه قیافم مثل بهرام رادان نیست نه خوشحالم و نه ناراحت. یعنی اصلا به این مسئله هیچ اهمیتی نمی دم و این واقعیت رو به رسمیت میشناسم که اون از ژن های خودش تشکیل شده و من هم از ژن های خودم. فقط و فقط سعی می کنم از خودم بودن خودم لذت ببرم همین. ای کاش 6 سال پیش هم همین دید رو داشتم. ای کاش.

اگه شمایی که داری این سطرها رو می خونی از کلاه گیس، ترمیم مو (یا هر اسم دیگه ای) استفاده می کنی خوب می دونی من چه دوره ای رو گذروندم. من هم خوب می دونم شما الان توی چه وضعی هستی. امیدوارم اگه خسته شدی و فقط جسارت لازم برای کنار گذاشتنش رو نداری، بتونی با خودت کنار بیای و این کار رو انجام بدی.

ببخشید که سرتون رو درد آوردم. با آرزوی بهترینها

rz21
17-04-2015, 15:06
سلام.
دوستان چسب مو مارک خوب چی هست؟؟ پیشنهاد میشه اصلا؟!

mohsenf11
20-04-2015, 23:26
سلام.موهای بدن من پرپشت و ضخیمه.یه کرم موبر معمولی معرفی کنید که در اثر مصرف طولانی موهای بدنم را کم پشت تر و نازک تر کنه. بینهایت ممنونم.

amir hamzeh
21-04-2015, 10:46
تفاوت بین محلول آلپسین(محلول نه شامپو) و ماینوکسیدیل چیه؟

M.R.S.
21-04-2015, 12:18
سلام.موهای بدن من پرپشت و ضخیمه.یه کرم موبر معمولی معرفی کنید که در اثر مصرف طولانی موهای بدنم را کم پشت تر و نازک تر کنه. بینهایت ممنونم.
روش های از بین برنده مو دو نوع موقت و دائمی هستند
روش های موقت مثل تیغ،ماشین های اصلاح بدن،کرم و مواد مو بر هیچکدوم باعث تغییر سرعت رشد و کم پشت شدن یا پر پشت شدن مو ها نمیشه
فقط روش های دائمی هستند که برای همیشه موی ناحیه رو از بین میبرن

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

M.R.S.
21-04-2015, 12:22
تفاوت بین محلول آلپسین(محلول نه شامپو) و ماینوکسیدیل چیه؟
این محلول حاوی ویتامین و مواد معدنی و کافئین هست...ادعا شده که این محلول برای ریزش مو موثر هست
اما در حال حاضر تنها دو داروی تایید شده برای ریزش موی ارثی یا همون وابسته به هورمون وجود دارن
یکی محلول مینوکسیدیل و یکی قرص فینستراید 1 میلی گرم
مینوکسیدیل یه داروی ضد فشار خون هست که به صورت موضعی 2درصد و 5 درصد وجود داره که این محلول بعنوان درمان ریزش موی وابسته به هورمون استفاده مسشه

armin_punisher6
21-04-2015, 13:05
این محلول حاوی ویتامین و مواد معدنی و کافئین هست...ادعا شده که این محلول برای ریزش مو موثر هست
اما در حال حاضر تنها دو داروی تایید شده برای ریزش موی ارثی یا همون وابسته به هورمون وجود دارن
یکی محلول مینوکسیدیل و یکی قرص فینستراید 1 میلی گرم
مینوکسیدیل یه داروی ضد فشار خون هست که به صورت موضعی 2درصد و 5 درصد وجود داره که این محلول بعنوان درمان ریزش موی وابسته به هورمون استفاده مسشه

ما آخر سر نفهمیدیم فیناستراید عوارض جانبی داره یا نه؟هر جا یه چی میگن!

reza4024
21-04-2015, 13:54
سلام.
دوستان چسب مو مارک خوب چی هست؟؟ پیشنهاد میشه اصلا؟!

به شدت باعث ریزش مو میشه
ژل از همش کم ضرر تره ولی خب مو رو به زیبایی واکس مو نمیکنه(از نظر من)
اگه خواستی واکس مو بگیری مارک osis بهترینه و کم ضررتر

M.R.S.
21-04-2015, 16:36
ما آخر سر نفهمیدیم فیناستراید عوارض جانبی داره یا نه؟هر جا یه چی میگن!
مهمترین عارضه فینستراید یک میلی گرم که برای ریزش مو استفاده میشه اختلال عملکرد جنسی هست.اما این عارضه ماندگار نیست و به صورت نادر ممکن هست در صورت قطع دارو باقی بمونه.
در صورت ایجاد عارضه با قطع دارو عوارض هم برطرف میشن....حتی در طی درمان با دارو عوارض میتونن کم کم برطرف بشن.در صورت عدم بهبود خود به خود میشه از برخی دارو ها هم برای بهبود عملکرد جنسی استفاده کرد

armin_punisher6
21-04-2015, 20:17
مهمترین عارضه فینستراید یک میلی گرم که برای ریزش مو استفاده میشه اختلال عملکرد جنسی هست.اما این عارضه ماندگار نیست و به صورت نادر ممکن هست در صورت قطع دارو باقی بمونه.
در صورت ایجاد عارضه با قطع دارو عوارض هم برطرف میشن....حتی در طی درمان با دارو عوارض میتونن کم کم برطرف بشن.در صورت عدم بهبود خود به خود میشه از برخی دارو ها هم برای بهبود عملکرد جنسی استفاده کرد

من قبل سربازی پیش یه پزشک رفتم برای معاینه قبل خدمت.پرسید دارویی مصرف میکنی؟وقتی گفتم فیناستراید 1 میل،خیلی بد گفت ازش و گفت نازایی میاره و به هیچ وجه نخور.البته کاهش میل جنسی هم تایید کرد.تو اینترنت هم سرچ کردم یه جا میگه فقط قبل بچه دار شدن قطع کنین.

M.R.S.
21-04-2015, 21:13
نازایی نمیاره اما اختلال نعوظ،اختلال انزال و کاهش میل جنسی از عوارض اون هست

Life24
22-04-2015, 13:40
سلام
اگر کسی ریزش مو نداره.اون وقت کپسول hair vit مثلا بخوری چه تاثیری داره؟
من شنیدم مو کلفت تر و پر پشت تر میشه

siahkamar
25-04-2015, 11:13
درود
قرص یا کپسول سولفات روی تاثیر در عدم ریزش مو داره؟عوارضی هم داره؟
zink plus المانی خوبه؟
سپاس

Life24
25-04-2015, 11:31
درود
قرص یا کپسول سولفات روی تاثیر در عدم ریزش مو داره؟عوارضی هم داره؟
zink plus المانی خوبه؟
سپاس

سلام
ریزش مو فقط به خاطر زینک نیست.
از فقر اهن گرفته تا کم کاری تیروئید و هورمون و بیماری های اعصاب و ....
که تشخیص فقط بای متخصص پوست هست.

MOHAMMAD2010
29-05-2015, 15:52
من الان حدود یک سال هست فیناستراید 1 ایرانی میخورم
همین طور چند ماهی هم هست که شامپو الپسین c1 رو هم میزنم و قرص زینک هم بعضی وقتا میخورم
موهام بهتر شدن
حالا میخواستم بدونم تا کی میتونم قرص فیناستراید رو ادامه بدم ؟ ( البته مشکلی با این قرص ندارم و اون عوارضی که ازش گفته شده روی من زیادی تاثیری نداشته )
ممنون

Soroush-S
02-06-2015, 23:50
دوستان من دوسالی میشه که ریزش مو شدیدی در قسمت وسط سر داشتم . الان حدود 15 روزی میشه موهام دوباره رشد کرده و تقریبا مشکلم حل شده!! ولی یه موضوعی که خیلی نگرانم کرده سردردهای شدیدیه که اونم حدود 15 روزه شروع شده! بیشتر بعدازظهرها سردرد دارم اگه بعداز ناهار بخوابم سردردم شدید میشه اگه نخوابم سردردم بسیار کمه!!
حالا بنظر شما این رویش دوباره موهام برطی به این سردرد داره؟؟؟ نکنه تومورگرفته باشم:n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-06-2015, 07:07
دوستان من دوسالی میشه که ریزش مو شدیدی در قسمت وسط سر داشتم . الان حدود 15 روزی میشه موهام دوباره رشد کرده و تقریبا مشکلم حل شده!! ولی یه موضوعی که خیلی نگرانم کرده سردردهای شدیدیه که اونم حدود 15 روزه شروع شده! بیشتر بعدازظهرها سردرد دارم اگه بعداز ناهار بخوابم سردردم شدید میشه اگه نخوابم سردردم بسیار کمه!!حالا بنظر شما این رویش دوباره موهام برطی به این سردرد داره؟؟؟ نکنه تومورگرفته باشم:n02:سلام
برای ریزش مو دارو مصرف میکنین ؟
بهتره برای سردردتون برید دکتر متخصص . شاید بگه یک عکس یا MRI بگیربن تا خیالتون راحت بشه

Soroush-S
03-06-2015, 07:19
سلام
برای ریزش مو دارو مصرف میکنین ؟
بهتره برای سردردتون برید دکتر متخصص . شاید بگه یک عکس یا MRI بگیربن تا خیالتون راحت بشه

نه دارو مصرف نمیکنم!
هزینه MRI بدون دفترچه چقدر میشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-06-2015, 08:38
نه دارو مصرف نمیکنم!هزینه MRI بدون دفترچه چقدر میشه؟
برای سردردتون باید ببینید از چه وقت شروع شده , چه وقت درد میگیره , چه وقت بیشتر میشه
برای عکس هم الان همه ی ملت بیمه شده اند (بیمه سلامت)
اگر 20% از هزینه رو بدند , همون هم غنیمته
شما اول برید دکتر ببینید نظر دکتر چیه
سردردها خیلی علتها داره
از چائی نخوردن برای افراد معتاد به چائی گرفته تا سرماخوردگی و یا فشار خون تا کار با مواد شیمیائی و فکر و نگرانی زیاد تا میگرن و دور از جونتون غده و غیره

mosafer20052
05-06-2015, 12:02
سلام
حدود 60 درصو موهای جلو سرم ریخته...دارو هم زیاد مصرف کردم...،فینا..ماینو ک دیگه نمیزنم..نلا..زینک و....1..26 سالمه میخاستم نظرتون رو در مورد کاشت مو بدونم...
2..ی پودر پرپشت کننده مو گرفتم ک خیلی خوبه و همیشه میزنم..سوالم اینه ک استفاده هرروزش اشکال نداره؟؟
3..موهام نازک شدن و محاله ممکنه ک دست بکنم لای موهامو،مویی نکنه...چی مصرف کنم واس ضخیم تر شدنشون؟
ی سری سوال دیگم هس ک با قرار دادن عکس موهام میپرسم...ممنون از راهنماییاتون

M.R.S.
17-06-2015, 18:34
من الان حدود یک سال هست فیناستراید 1 ایرانی میخورم
همین طور چند ماهی هم هست که شامپو الپسین c1 رو هم میزنم و قرص زینک هم بعضی وقتا میخورم
موهام بهتر شدن
حالا میخواستم بدونم تا کی میتونم قرص فیناستراید رو ادامه بدم ؟ ( البته مشکلی با این قرص ندارم و اون عوارضی که ازش گفته شده روی من زیادی تاثیری نداشته )
ممنون
اصولا درمان دارویی برای ریزش موی مردانه باید برای همیشه مصرف بشه.
چه فینستراید و چه مینوکسیدیل؛چون بالافاصله بعد از قطع دارو زیرش مو شروع میشه.برای فینستراید طی 6 تا 9 ماه اصر رویشی تموم میشه و ریزش شروع میشه.
در حال حاضر یک مطالعه وسیع که به مدت 42 ماه مصرف این دارو رو در ژاپن بررسی کرده،عارضه ایخاصی در مصرف طولانی ندت مشاهده نکرده.
اما غیر از عارضه جنسی که در همه مشاهده نمیشه،یک مشاله که در مصرف طولانی مدت وجود داره اثر این دارو روی سطح PSA هست که برای بررسی سرطان پروستات ازش استفاده میشه،که فینستراید 1 میلی گرم هم سطح اون رو پایین میاره که البته این مساله در سنین بالا میتونه مشکل زا باشه و در جوانان جای توجه نیست
از طرفی نگرانی هایی در باره افزایش ریسک سرطان پستان در آقایان هست اما هنوز ارتباطش با مصرف طولانی فینستراسد مشاهده نشده.
اما در کل ادامه دادن یک دارو برای مدت طوللنی سخت هست و خیلی ها ممکن هست نتونن بیشتر از چند سال مصرف منظم رو ادامه بدن.
در کل باید گفت مصرف طولانی فینستراید ایمن هست و برای نگهداری اثر دارو بر رشد مو لازم هست.

SNOW PATROL
22-06-2015, 13:59
تجربه یک ساله من در درمان ریزش مو
نوع ریزش: ارثی
مدت درمان: نزدیک به 13 ماه
خب دوستان بنده یه مدتی بود درچار ریزش مو شده بودم و میدونستم هم دلیلش چیه :45:
اسم ماینوکسیدل رو شنیده بودم که خیلی موثره گفتم بهتره امتحانش کنم برای شروع رفتم مانوکسیدل فرانسوی Alopexy رو خریدم به قیمت 150 تومن(چون برای یک سال پیش هست مطمئن نیستم) این ماینوکسیدل چون به صورت اسپری هست (البته پمپ هم داره) استفاده ازش راحته البته فکر کنم در بازار کمیاب شده مطمئن نیستم.....
خب در یک دوره چهار ماهه هر شب محلول رو روی موهام اسپری میکردم اما حقیقتن راضیم نکرد و طی بررسی های که در سطح نت داشتم اکثرا میگفتن ماینو بهتره به صورت مایع روی سر استفاده بشه و اسپری درست به پوست سر نمیرسه و بیشتر روی موها پخش میشه

در همون حین در سطح نت تعریف محصولات الپسین رو هم شنیده بودم که روی بعضی ها خوب جواب داده ..
رفتن داروخونه اقلام زیر رو خریدم
1.ماینوکسیدیل ایرانی (پاک دارو )
2.شامپو الپسین سی وان کافئین
3.تونیک الپسین (لیکوئید کافئین) خوبی این تونیک اینه که بعد از استفاده هیچ اثری ازش بر روی موها باقی نمیمونه مثلن موها بچسبه به هم یا چرب بشه

متد استفاده از این سه تا هم اینجوری انجام میدادم که :
هر روز صبح لیکویید کافئین استفاده میکردم (خیلی بوی خوبی داره:n02:)
هر شب دوش میگرفتم و سرم رو با شامپو کافئین می شستم
و قبل از خواب هم وقتی سرم خشک میشد دیگه ماینوکسیدل میزدم
الان میشه گفت 9 ماه هست که به صورت مداوم دارم این کار رو میکنم حالا ممکنه مثلن یه روز نتونسته باشم انجام بدم ...
در این ده ماه میتونم بگم ریزش مو هام متوقف ( یا بهتره بگم عادی) شده و تا 80 درصد موهای که از دست داده بودم برگشته و اصلن هیچ اثری از ریزش مویی که داشتم نیست ... خلاصه که خواستم بگم من از این درمانی که دارم انجام میدم راضی هستم و خیلی خوب جواب گرفتم ....

مهم ترین چیز در درمان ریزش موی ارثی تداوم و پشتکار هست اوایل یکم براتون یکم مشکله اما همین که خودتون نتیجه مثبت کار رو ببینید اشتیاقتون به ادامه کار هم بیشتر میشه و اینم بگم که چیزی که مشخصه باید این درمان رو برای همیشه ادامه بدین و اینجوری نیست که اگر موهاتون در اومد ماینوکسیدل رو بگذارید کنار .. من در این مدت یکساله حتی از یکدونه قرص هم استفاده نکردم و کلا توصیه میکنم تا جایی که میشه با درمان های موضعی به هدفتون برسید

سوالی بود درخدمتم با سپاس .:n16:

iranch
22-06-2015, 16:11
درود
اگر موهامون خوب باشه اما قرص تقویت مو بخوریم مثل اکوفن و hair vit ایا موها ضخیم تر و پر پشت تر نمیشه؟

gilmor
24-06-2015, 19:54
سلام
توضیحات شما رو خوندم جالب توضیح دادین
میخواستم بدونم شما یا دیگر دوستان در مورد شامپو و محلول و قرص سیستین B6 cystine اطلاعاتی دارید ؟

a_bayan
25-06-2015, 01:02
سلام.میتونم اینجا در مورد موهای بدن سوال بپرسم؟؟؟ سوالم در مورد استفاده از "واجبی"بود...میخواستم بدونم رشد موها رو کم میکنه یا مث ژیلت رشد رو افزایش میده؟؟؟

Sent from my GT-I9082

M.R.S.
25-06-2015, 01:59
سلام.میتونم اینجا در مورد موهای بدن سوال بپرسم؟؟؟ سوالم در مورد استفاده از "واجبی"بود...میخواستم بدونم رشد موها رو کم میکنه یا مث ژیلت رشد رو افزایش میده؟؟؟

Sent from my GT-I9082
البته بهتر هست یک تاپیک حدا میزدید
اما برای اینکه پاسختون رو بدم باید بگم تمام روس های غیر دائمی از بین بردن موی زائد هیچ تاثیری در ر پشت شدن مو ها ندارن
البته گفته مشه بعضی محلول های موبر موادی دارن که باعث بشن رویش مجدد مو دیرتر اتفاق بیافته....اما این اثر اگه وجود داشته باشه بسیار کم هست
تیغ همیشه متهم بوده که باعث افزایش رشد مو و پرپشت شدن میشه....اصلا اینگونه نیست.....اصلا منطقی نیست اینطور فکر کنید....تیغ تنها کاری که میکنه کوتاه کردن مو از نزدیکترین قسمت سطح پوست هست.....و اگر اون حقیقت داشت الان همه ما باید بجای ریش،یال داشته باشیم

محلول های موبر هم باعث افزایش رشد و پرپشت شدن نمیشن

Alcatel.
25-06-2015, 03:12
جناب mrs ایا تونیک الپسین (لیکوئید کافئین) برای ریزش موی ارثی موثره؟ اگه جواب مثبته حتما باید با شامپوش استفاده بشه یا خوده تونیک به تنهایی می تونه تاثیر مثبت داشته باشه؟

M.R.S.
25-06-2015, 14:02
جناب mrs ایا تونیک الپسین (لیکوئید کافئین) برای ریزش موی ارثی موثره؟ اگه جواب مثبته حتما باید با شامپوش استفاده بشه یا خوده تونیک به تنهایی می تونه تاثیر مثبت داشته باشه؟

در حال حاضر دارویی که بعنوان درمان برای ریزش موی مردانه(همان ارثی یا وابسته به هورمون) تایید شده هست دو داروی فینستراید یک میلی گرم و محلول موضعی مینوکسیدیل 5 درصد هست که تاثیر و نحوه استفاده اش قبلا توضیح داده شده
البته نمیشه منکر تاثیر سایر مواد و محلول های موجود در بازار شد.....منتها هنوز مورد تایید به عنوان درمان نیستند و هنوز وارد منابع بیماری های پوست و مو نشده اند
البته ممکن هست شاهد این باشیم که یکی از همین محصولات هم به جمع درمان ها اضافه شه
منتها این پروسه طولانی هست......یعنی باید در مطالعات جامع اثر اون ثابت بشه،اثرش نسبت به عوارض و قیمت توجیه داشته باشه و عوارض و مدت استفاده مشخص بشه

در مورد این محصولی که شما فرمودید من از تاثیرش زیاد شنیده ام،اما راستش رو بخواین کمتر چیزی از تاثیر جامع اون در یک مطالعه وسیع ندیده ام.
شاید برخی متخصصین پوست و مو به علت تجربه تجویز و یا ارائه شدن نتایج مثبت مطالعات علمی در مورد این محصول که بهشون ارائه میشه از این هم در درمان استفاده کنن
البته تا جایی که میدونم عوارض جدی در مصرفش وجود نداره.
اما اگر بخواین نظر من رو بدونین پیشنهاد میدم اگر دنبال درمان و نتیجه بهتر و مطمئن تری هستید ابدا سراغ درمان با همین دو داروی اثبات شده برین
اگر جواب نگرفتید و یا دچار عارضه شدید بعد از این نوع محصولات تجاری استفاده کنید

MBM7
27-06-2015, 14:33
سلام به همه من نزدیک 5 ماهه که ریزش مو دارم وقتی میرم حموم نزدیک 50 تا 100 تار مو میریزه هر چقدر زودتر هم برم این ریزش کمتر میشه برای درمان این مشکل باید چه کار کنم ممنون
به نظر شما استفاده از کدوم شامپو بهتره ایروکس یا آلپسین و باتوجه به نظرات میخواستم شامپوی آلپسین کافئین و لیکوئید آلپسین رو بخرم

M.R.S.
27-06-2015, 15:16
سلام به همه من نزدیک 5 ماهه که ریزش مو دارم وقتی میرم حموم نزدیک 50 تا 100 تار مو میریزه هر چقدر زودتر هم برم این ریزش کمتر میشه برای درمان این مشکل باید چه کار کنم ممنون
به نظر شما استفاده از کدوم شامپو بهتره ایروکس یا آلپسین و باتوجه به نظرات میخواستم شامپوی آلپسین کافئین و لیکوئید آلپسین رو بخرم

سن؟ الگوی ریزش؟چقدر از موی شما کم شده؟
مشکلات دیگه مثل ریزش موی بدن،لاغری یا چاقی،عدم تحمل گرما و سرما،تغییر اشتها نداشتید؟

laxer
27-06-2015, 15:18

برا مردان:
مینوکسیدیل 1 میل 5% روزی یه بار
فیناستراید 1 میل روزی یکبار ( با در نظر گرفتن احتیاطات)

برای خانما:
مینوکسیدیل 1 میل 2% روزی یه بار

غیر از این داروی موثر دیگه ای در علم پزشکی برای این بیماری کشف یا اختراع نشده!

MBM7
27-06-2015, 15:21
سن؟ الگوی ریزش؟چقدر از موی شما کم شده؟
مشکلات دیگه مثل ریزش موی بدن،لاغری یا چاقی،عدم تحمل گرما و سرما،تغییر اشتها نداشتید؟
17 سالمه مویی از سرم کم نشده تا اون جایی که میبینم و هیچ مشکلی پیش نیومده مثل اینکه فقط تا مو میاد دستم همین وسط سرم هم مو هست و هی چ جایی خالی از مو یا کم ندارم !

laxer
27-06-2015, 15:23
17 سالمه مویی از سرم کم نشده تا اون جایی که میبینم و هیچ مشکلی پیش نیومده مثل اینکه فقط تا مو میاد دستم همین وسط سرم هم مو هست و هی چ جایی خالی از مو یا کم ندارم !

چون 17 سال سن دارید فینستراید مصرف نکنید....

اگر مشکل شما از نوع ارثی باشه همون مینوکسیدیل درمان نهاییست.

MBM7
27-06-2015, 15:24
برا مردان:
مینوکسیدیل 1 میل 5% روزی یه بار
فیناستراید 1 میل روزی یکبار ( با در نظر گرفتن احتیاطات)

برای خانما:
مینوکسیدیل 1 میل 2% روزی یه بار

غیر از این داروی موثر دیگه ای در علم پزشکی برای این بیماری کشف یا اختراع نشده!
ممنون از راهنماییتون کلا نمیخوام از قرص و دارو استفاده کنم بدون قرصا و دارو و با شماپو میشه برطرف کرد یا نه ؟! چون یکی از دوستان تو چند پست قبلی با شامپو و چند تا چیز دیگه برطرف کرده

laxer
27-06-2015, 15:34
ممنون از راهنماییتون کلا نمیخوام از قرص و دارو استفاده کنم بدون قرصا و دارو و با شماپو میشه برطرف کرد یا نه ؟! چون یکی از دوستان تو چند پست قبلی با شامپو و چند تا چیز دیگه برطرف کرده

از طرف FDA هیچ شامپو و لوسیونی به غیر از لوسیون مینوکسیدیل برای درمان بیماری شما تایید نشده

چون واقعا اثری هم نداره و پول دور ریختنه

مکانیسم این نوع ریزش مو برای ما مشخصه برای همین راه های متوقف کردنش هم برامون شناخته شدست و جز دو مورد ذکر شده بقیه فقط در حد قرص شکر تاثیر دارند! اصلا با عقل جور در نمیاد که شامپو بتونه تاثیری بر این ریزش مو داشته باشه

M.R.S.
27-06-2015, 15:42
سن شما کم هست.....هرچند در 16 درصد افراد ظهور ریزش موی ارثی(یا وابسته به هورمون) در سن 15 تا 17 سالگی هست
در مورد درمان؛در حال حاضر همین دو داروو که دوستمون ذکر کردن تایید شده هست و نحوه استفاده و درصد اثر اونها و همچنین عوارضشون مشخص شده هست

مینوکسیدیل 5 درصد ، یک میلی لیتر با اپلیکاتور موجود،دو بار در روز / فینستراید 1 میلیگرم یک بار در روز
این دارو ها باید طولانی مصرف بشن،برای شروع اثر چند هفته زمان لازم هست و برای تثبیت اثر دارو باید به صورت طولانی مصرف بشه
عارضه مینوکسیدیل بیشتر تحریک موضعی و حساسیت موضعی هست
فینستراید اثر بر روی توانایی و فعالیت جنسی داره که برگشت پذیر هست،و قابل درمان با دارو

این دارو ها با توجه به فرایند بیماری زایی ریزش موی وابسته به هورمون اثر میکنن

در مورد سایر داروها هیچکدوم اثر اثبات شده ای ندارند.....واقعا مشخص نیست مواردی که رویش مو دیده شده تاثیر دارو هست و این تاثیر واقعا چقدر واقعی هست
حتی مصرف فولیک اسید و روی و ویتامین و اینها هیچ اثر اثبت شده ای ندارن
بنظر من اگر میخواین درمانی رو شروع کنید از مینوکسیدیل 5درصد استفاده کنین
البته این نوع ریزش مو اصلا بیماری حساب نمیشه و فقط به علت مشکلات زیبایی درمان میشه

من شخصا مشکل شما رو دارم و باهاش منار اومدم و درمانی انجام ندادم

MBM7
27-06-2015, 15:43
از طرف FDA هیچ شامپو و لوسیونی به غیر از لوسیون مینوکسیدیل برای درمان بیماری شما تایید نشده

مکانیسم این نوع ریزش مو برای ما مشخصه برای همین راه های متوقف کردنش هم برامون شناخته شدست و جز دو مورد ذکر شده بقیه فقط در حد قرص شکر تاثیر دارند! اصلا با عقل جور در نمیاد که شامپو بتونه تاثیری بر این ریزش مو داشته باشه
این ریزشی که من دارم ممکنه طبیعی باشه یا بعدا منجر به کچلی میشه و نحوه استفاده از ماینوکسیدیل چطوریه ؟

MBM7
27-06-2015, 15:50
سن شما کم هست.....هرچند در 16 درصد افراد ظهور ریزش موی ارثی(یا وابسته به هورمون) در سن 15 تا 17 سالگی هست
در مورد درمان؛در حال حاضر همین دو داروو که دوستمون ذکر کردن تایید شده هست و نحوه استفاده و درصد اثر اونها و همچنین عوارضشون مشخص شده هست

مینوکسیدیل 5 درصد ، یک میلی لیتر با اپلیکاتور موجود،دو بار در روز / فینستراید 1 میلیگرم یک بار در روز
این دارو ها باید طولانی مصرف بشن،برای شروع اثر چند هفته زمان لازم هست و برای تثبیت اثر دارو باید به صورت طولانی مصرف بشه
عارضه مینوکسیدیل بیشتر تحریک موضعی و حساسیت موضعی هست
فینستراید اثر بر روی توانایی و فعالیت جنسی داره که برگشت پذیر هست،و قابل درمان با دارو

این دارو ها با توجه به فرایند بیماری زایی ریزش موی وابسته به هورمون اثر میکنن

در مورد سایر داروها هیچکدوم اثر اثبات شده ای ندارند.....واقعا مشخص نیست مواردی که رویش مو دیده شده تاثیر دارو هست و این تاثیر واقعا چقدر واقعی هست
حتی مصرف فولیک اسید و روی و ویتامین و اینها هیچ اثر اثبت شده ای ندارن
بنظر من اگر میخواین درمانی رو شروع کنید از مینوکسیدیل 5درصد استفاده کنین
البته این نوع ریزش مو اصلا بیماری حساب نمیشه و فقط به علت مشکلات زیبایی درمان میشه

من شخصا مشکل شما رو دارم و باهاش منار اومدم و درمانی انجام ندادم
ببخشید اینو میپرسم شما چند سالتونه و تو سرتون جای خالی ایجاد شده و به مشکل خاصی برنخوردید ؟ اینکه به نظرتون برای تست هم که شده شامپوی آلپسین کافئین و محلول لیکوئین آلپسین استفاده کنم شاید یه فایده ای داشت

M.R.S.
27-06-2015, 15:57
این ریزشی که من دارم ممکنه طبیعی باشه یا بعدا منجر به کچلی میشه و نحوه استفاده از ماینوکسیدیل چطوریه ؟
همونطور که گفتم ممکن هست شروع ریزش موی وابسته به هورمون باشه
اگه ریزش شما به صورت منطقه وسیع در وسط سر یا جلوی سر هست،در محل ریزش زخم نمیبینید،این الگوی ریزش موی وابسته به هورمون هست
همه چیز بستگی به ژنتیک شما داره که مقدار ریزش چقدر بشه،چند سالگی به اوج خودش برسه

درمان با مینوکسیدیل ک فینستراید هم در 40 درصد موارد در حدی هست که تاثیر چشم گیر در زیبایی داشته باشه

M.R.S.
27-06-2015, 16:01
ببخشید اینو میپرسم شما چند سالتونه و تو سرتون جای خالی ایجاد شده و به مشکل خاصی برنخوردید ؟ اینکه به نظرتون برای تست هم که شده شامپوی آلپسین کافئین و محلول لیکوئین آلپسین استفاده کنم شاید یه فایده ای داشت
من 26 سالم هست....تقریبا از 23 سالگی متوجه ریزش موم شدم
الان وسط سرم ریزش پیدا کرده و خالی شده.......که در حال حاضر بنظر میاد متوقف شده باشه
من خودم حدود یک هفته مینوکسیدیل استفاده کردم اما بخاطر حساسیت موضعی استفاده نکردم
از داروی دیگه ای تا به حال استفاده نکردم
درحال حاضر موهام رو نسبت به قبل کوتاه تر میکنم تا از نظر زیبایی مشکلی پیش نیاد

به هر حال کچل شدن هیچ چیزی از یک نفر کم نمیکنه

SNOW PATROL
27-06-2015, 16:17

سلام چرا شامپو نمیتونه بر اینگونه ریزش مو تاثیری داشته باشه ؟ مگر استفاده هر دو موضعی نیست ؟؟
شامپوی که دارای ماینوکسیدل باشه چه طور ؟ ایا اصلا هیچ مدرک تایید شده ای مبنی بر مکانیزم عملکرد ماینوکسیدیل بر ریزش مو هست؟
و در اخر ماینوکسیدیل قبل از اینه که fda تاییدش کنه عمل نمیکرد؟ :n13:

من در اون پست تجربه خودم رو گفتم شاید برای فرد دیگه ای تاثیر نداشته باشه :n26:

M.R.S.
27-06-2015, 16:42
دوست عزیز....کسی تجربه شما را رد نمیکنه
اما درمان چیز دیگه ای هست.......حرف یک نفر یا 100 نفر نیست.....مساله این هست که باید مطالعه درست انجام بشه.....باید ببینند دو گروهی که با شرایط یکسان از دراو استفاده میکنند و نمیکند،در مدت مشخص چه تفاوتی از نظر رشد مو دارند....آیا این تفاوت معنا دار هست
بعد مدت زمان مصرف مشخص بشه....نحوه مصرف مشخص بشه
الان در بازار شامپو و محلول و داروی تقویتی برای ریزش مو فراوان هست
اما FDA فقط همین دو مورد رو بعنوان دارو تایید کرده؛در رفرنس های پوست و مو هم همین دو مورد بعنوان درمان ذکر شده

مکانسیم اثر دارو ها هم مفصل هست
اما کوتاه عرض کنم؛این نوع ریزش مو در اثر تبدیل توسط آنزیم 5-alpha-reductase در فولیکول های مو تبدیل به DHT میشه
که این هورمون طی فرایندی باعث تغییری در فولیکول های مو میشه که به Follicular miniaturization معروف هست و علت ریزش موی وابسته به هورمون هست
از طرف دیگه ژنتیک هم نقش موثری در این مشکل داره

مینوکسیدیل به علت خاصیت گشادکنندگی عروق،در فولیکول های مو باعث بزرگ شدن فولیکول هایی میشه که دچار miniaturization شده اند.
فینستراید هم آنزیم 5-alpha-reductase رو مهار میکنه و باعث کاهش DHT میشه

درباره مینوکسیدیل هم میدونید که ابتدا متوجه خاصیت افزایش رویش مو در افراد مبتلا به فشار خونی که ریزش ارثی داشتند و این دارو رو مصرف میکردن شدند......
مهم نیست که مکانیسم تاثیر دارو کاملا شناخته شده هست یا خیر؛وقتی از نظر آماری اثر مثبت و اثبات شده ای داره نمیشه نسبت به اثرش شک کرد
خیلی از دارو های دیگه ای هم هستند که از طریق مکانیسم نا شناخته یا کاملا شناخته نشده عمل میکنند و به طور مدام در طب از اون ها استفاده میشه

در ضمن دوست عزیز....مطالعات in vitro برای ترویج استفاده از یک دارو کافی نیستند.....بلکه مطالعات اولیه برای ساخت داروی موثر هستند
بعد از ساخته شدن دارو باید در مطالعات جامع که به صورت RCT برگذار میشن اثر دارو اثبات بشه
اون موقع هست که استفاده از یک محصول، بعنوان دارو قابل تایید هست

mosafer20052
02-07-2015, 21:04
سلام
حدود 60 درصو موهای جلو سرم ریخته...دارو هم زیاد مصرف کردم...،فینا..ماینو ک دیگه نمیزنم..نلا..زینک و....1..26 سالمه میخاستم نظرتون رو در مورد کاشت مو بدونم...
2..ی پودر پرپشت کننده مو گرفتم ک خیلی خوبه و همیشه میزنم..سوالم اینه ک استفاده هرروزش اشکال نداره؟؟
3..موهام نازک شدن و محاله ممکنه ک دست بکنم لای موهامو،مویی نکنه...چی مصرف کنم واس ضخیم تر شدنشون؟
ی سری سوال دیگم هس ک با قرار دادن عکس موهام میپرسم...ممنون از راهنماییاتون
یکی جواب بده لطفا...:n03::n03::n03:

M.R.S.
03-07-2015, 09:07
اگر شما به داروهای متداول پاسخ نداشتید فقط دو راه برای شما باقی مونده
یکی اینکه با همین ریزش مو زندگی کنید چون ریزش مو در مردان یک مساله طبیعی هست و میتوانید با کوتاه کردن مناسب موی خودتون میتونین زیبایی لازم رو هم داشته باشین
راه دوم کاشتن مو هست که خوب پاسخ میده و البته هزینه بر هست که برای اطلاع از چگونگی اون بهتر هست به مراکز کاشت مو مراجعه کنید
2-این محصولات تجاری هستند و جنبه درمانی ندارند....بهتر هست برای مصرف منظمش به اطلاعات روی محصول مراجعه کنید اگرچه بنظر نمیاد مصرف روزانه اش ضرر داشته باشه
3-تنها دو دارو وجود داره؛محلول موضعی مینوکسیدیل 5 درصد و قرص فینستراید 1 میلی گرم

MOHAMMAD2010
17-08-2015, 17:59
شامپویی با اثر الپسین c1 میشناسین که ضد شوره هم باشه ؟ الان 6 ماهی هست میزنم به نظرم سرم یه خرده شوره پیدا کرده
قبلا clear میزدم که خودش ضد شوره هم بود
هداندشولدرز ضد ریزش بگیرم خوبه ؟ چون ضد شوره هم هست

- - - Updated - - -

شامپویی با اثر الپسین c1 میشناسین که ضد شوره هم باشه ؟ الان 6 ماهی هست میزنم به نظرم سرم یه خرده شوره پیدا کرده
قبلا clear میزدم که خودش ضد شوره هم بود
هداندشولدرز ضد ریزش بگیرم خوبه ؟ چون ضد شوره هم هست

fayyazjahani
24-09-2015, 04:06
الکی دنبال
ماینوکسیدیل نرید من دیدم دوستم استفاده میکنن و بعد 8 ماه حداکثر دیگه خسته میشن مو باز میریزه .
ریزش مو کلا ماله مرداست و با دارو حل میشه .
ریزش موی بانوان بخاطر مشکلات دیگه مثل کمبود اهن و مشکلات دیگه ای است که ریزش مو نتیجه اونه و این چیز طبیعی نیست باید با آزمایشات دنبال حل مشکل اصلی باشن .

آقایان هم بجای مصرف شامپو و این چرت و پرتا و ماینوکسیدیل که خسته کننده هست برن قرص فیناستراید 1 بخورن بعد 4 تا 6 ماه نتایجشم میبینید که فوق العادست . این رو تو هندیش به شخصه تو 8 نفر دیدم و هر 8 نفر جواب گرفتن برای فیناستراید ایرانی هنوز نتیجه نگرفتم تستش شروع شده حالا بعدا نتیجه رو میگم .

ایرانی سها و ابوریحان تولید میکنن من شنیدم ابوریحان خوبه و سها خوب نیست به علت اینکه تست نکردم من تایید نمیکنم .

فیناستراید هندی جدیدا تو بازار هم پیدا نمیشه و میگن تقلبی بید . ایرانی خواستید بخرید ابوریحان بخرید البته بعضیا از سها هم راضی هستن .

مصرف فیناستراید برای بانوان کاری احمقانست چون فیناستراید تاثیرش روی هورمون هایه جنسی هست که باعث طاسی میشن وقتی تو بدن بانوان تولید نمیشه دیگه دلیلی برای خوردنش نیست

-

masooyan
24-09-2015, 08:03
یکی جواب بده لطفا...:n03::n03::n03:

برای ضخیم شدن موهای سر میتونید از صابون رزماری استفاده کنید،برای جلوگیری از ریزش مو مصرف شلتوک برنج + برگ مورد رو توصیه میکنم.

sarafaizy3
24-09-2015, 10:43
سلام استفاده از اتو و چسب مو بعلاوه اسپری هفته ای دوبار باعث ریزش مو میشه یا نه

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

M.R.S.
24-09-2015, 13:10
الکی دنبال
ماینوکسیدیل نرید من دیدم دوستم استفاده میکنن و بعد 8 ماه حداکثر دیگه خسته میشن مو باز میریزه .
ریزش مو کلا ماله مرداست و با دارو حل میشه .
ریزش موی بانوان بخاطر مشکلات دیگه مثل کمبود اهن و مشکلات دیگه ای است که ریزش مو نتیجه اونه و این چیز طبیعی نیست باید با آزمایشات دنبال حل مشکل اصلی باشن .

آقایان هم بجای مصرف شامپو و این چرت و پرتا و ماینوکسیدیل که خسته کننده هست برن قرص فیناستراید 1 بخورن بعد 4 تا 6 ماه نتایجشم میبینید که فوق العادست . این رو تو هندیش به شخصه تو 8 نفر دیدم و هر 8 نفر جواب گرفتن برای فیناستراید ایرانی هنوز نتیجه نگرفتم تستش شروع شده حالا بعدا نتیجه رو میگم .

ایرانی سها و ابوریحان تولید میکنن من شنیدم ابوریحان خوبه و سها خوب نیست به علت اینکه تست نکردم من تایید نمیکنم .

فیناستراید هندی جدیدا تو بازار هم پیدا نمیشه و میگن تقلبی بید . ایرانی خواستید بخرید ابوریحان بخرید البته بعضیا از سها هم راضی هستن .

مصرف فیناستراید برای بانوان کاری احمقانست چون فیناستراید تاثیرش روی هورمون هایه جنسی هست که باعث طاسی میشن وقتی تو بدن بانوان تولید نمیشه دیگه دلیلی برای خوردنش نیست

-

از دوستان خواهش میکنم نظارت غیر اصولی و گمراه کننده ندهند
هیچ وقت در باره موثر یا غیر موثر بودن دارو از چرت و پرت یا کار اجمقانه استفاده نمیشه
عرض کنم که هر دو دارو چه مینوکسیدیل و چه فینستراید باید مداوم مصرف بشن و در صورت قطعشون،ریزش مو دوباره شروع میشه،
در مورد مقایسه اثر این دو،تنها چند مطالعه کوچک انجام شده،که تاثیر بیشتر فینستراید رو نشون داده،اما با این حال این دارو ، بعنوان داروی انتخابی ریزش موی آندروژنیک معرفی نشده.
بلکه انتخاب دارو بستگی به شرایط بیمار داره،بخصوص خیلی از بیماران بعلت تاثیر در فعالیت جنسی یا عدم تمایل به مصرف داروی سیستمیک ، مینوکسیدیل رو ترجیح میدن.

در مورد اثر بخشی ، ما چند نفر اطرافیان رو نمیتونیم ملاک قرار بدیم.اینطور باشه خیلی ها بهبودی خودشون رو از مصرف داروهای گیاهی میدونن که. اصولا بی اساس هست.بلکه باید مطالعه دقیق با کمترین bios و تعداد بالا انجام بشه،آن هم نه یکی دوتا.همین مطالعات کوچکی که من خدمتتون عرض تنها تعداد ۶۰ تا ۱۰۰ نمونه داشتند

دوما در مورد ریزش مو در خانم ها،همین ریزش موی وابسته به هورمون یا ریزش موی زنانه FPHL رو در خانم ها هم داریم.اتفاقا تشخیص اون هم بیشتر کلینیکی و با توجه به الگوی ریزش مو هست،اصولا در ریزش موی غیر اسکار گذار،ریزش موی الگو دار یا ریزش موی مردانه MPHL یا زنانه FPHL. هست.
معمولا در خانم ها در این تشخیص،بجز مواردی که شواهد هایپرآندروژنیسم یا همان افزایش فعالیت هورمون مردانه،نیازپبه بررسی آزمایشگاهی وجود نداره.
با اینکه فینستراید در درمان این نوع ریزش مو برای خانم ها بکار گرفته نمیشه،اما مطالعاتی هستند که اثر مثبت اون رو نشون دادن

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

fayyazjahani
29-09-2015, 00:12
از دوستان خواهش میکنم نظارت غیر اصولی و گمراه کننده ندهند
هیچ وقت در باره موثر یا غیر موثر بودن دارو از چرت و پرت یا کار اجمقانه استفاده نمیشه
عرض کنم که هر دو دارو چه مینوکسیدیل و چه فینستراید باید مداوم مصرف بشن و در صورت قطعشون،ریزش مو دوباره شروع میشه،
در مورد مقایسه اثر این دو،تنها چند مطالعه کوچک انجام شده،که تاثیر بیشتر فینستراید رو نشون داده،اما با این حال این دارو ، بعنوان داروی انتخابی ریزش موی آندروژنیک معرفی نشده.
بلکه انتخاب دارو بستگی به شرایط بیمار داره،بخصوص خیلی از بیماران بعلت تاثیر در فعالیت جنسی یا عدم تمایل به مصرف داروی سیستمیک ، مینوکسیدیل رو ترجیح میدن.

در مورد اثر بخشی ، ما چند نفر اطرافیان رو نمیتونیم ملاک قرار بدیم.اینطور باشه خیلی ها بهبودی خودشون رو از مصرف داروهای گیاهی میدونن که. اصولا بی اساس هست.بلکه باید مطالعه دقیق با کمترین bios و تعداد بالا انجام بشه،آن هم نه یکی دوتا.همین مطالعات کوچکی که من خدمتتون عرض تنها تعداد ۶۰ تا ۱۰۰ نمونه داشتند

دوما در مورد ریزش مو در خانم ها،همین ریزش موی وابسته به هورمون یا ریزش موی زنانه FPHL رو در خانم ها هم داریم.اتفاقا تشخیص اون هم بیشتر کلینیکی و با توجه به الگوی ریزش مو هست،اصولا در ریزش موی غیر اسکار گذار،ریزش موی الگو دار یا ریزش موی مردانه MPHL یا زنانه FPHL. هست.
معمولا در خانم ها در این تشخیص،بجز مواردی که شواهد هایپرآندروژنیسم یا همان افزایش فعالیت هورمون مردانه،نیازپبه بررسی آزمایشگاهی وجود نداره.
با اینکه فینستراید در درمان این نوع ریزش مو برای خانم ها بکار گرفته نمیشه،اما مطالعاتی هستند که اثر مثبت اون رو نشون دادن

دوست عزیز خواهشا این لغات قلمبه سلمبه رو بزار کنار . افرادی که اینجا هستن اومدن که یه کمکی بهشون بشه .

داداش این چیزی که شما خوندی من و 8 نفر دیگه جواب گرفتیم من اینو تو اینترنت خوندم رو خودم و 8 نفر دیگه تست شده چیزی که شما میگی یه چیزه که یه جایی دیدی برای ما کپی میکنی میگی ولی هیچ وقت نمیتونی مثل مایی که زیر این آزمایشات بودیم حرف بزنی . یعنی به شخصه 9 از 9 این داروی فیناستراید نتیجه داده.

شامپو یه چیز چرته بازم میگم چرت مزخرف !!! خرید یه شامپو برایه یه جوون میره 250 تومن میخره کلی پول قرض میکنه و امیدوارم میمونه بعد چند ماه میبینه بقیش هم ریخته .

تنها داروی مورد تایید FDA برای مو فیناسترایده .

مینوکسیدیل یه قطره باید بمالی سرت که بعد چند ماه خسته میشن . شما نمیدونی نگو خود فیناستراید نیازی به مینوکسیدیل نداره .

میگی مطالعه دقیق باید انجام بشه ؟
قبل من و شما که بخوایم نظر بدیم روی هزاران نفر اجرا شده و نتیجه بخش بوده بعد FDA تاییدش کرده . حالا منم اومدم اول رو خودم بعدم دیگران تست کردم اومدم دارم به بقیه میگم .

مینوکسیدیل تاثیر داره ولی هیچ کس نمیتونه تا آخر عمر هر روز اینو بماله به سرش اعصاب خورد کنی داره که نگو شما نمیدونی من چی میگم .

برایه خانوم ها اگه خوب هم باشه به گندش نمیارزه وقتی روی دارو نوشته برای بانوان استفاده نگردد . حالا شما از دارو ساز ها و محققین هم حتما بیشتر میدونید ؟؟

برای خانوم ها شما برید متخصص بگید موهاش میریزه اولین چیز آزمایش خون نگاه میکنه که کمبود آهن و روی ... تو خونش چجوریه . همه اینارو میبینه بعد نظر میده

داداش تجربه یه نفر و چند نفر از نظر یک میلیارد پزشک هم بالاتره . در ضمن این داروی فیناستراید رو روی تحقیقات برای مو کشف نشده افرادی که از این دارو برای پروستاتشون استفاده میکردن فهمیدن که موهاشون پرپشتت شده و طی گزارشات مردی این دارو برای موی سر عرضه شد .

M.R.S.
29-09-2015, 08:12
دوست عزیز خواهشا این لغات قلمبه سلمبه رو بزار کنار . افرادی که اینجا هستن اومدن که یه کمکی بهشون بشه نه اینکه بیان یه چیزی جایی خوندی بیای بگی .

داداش این چیزی که شما خوندی من و 8 نفر دیگه جواب گرفتیم من اینو تو اینترنت خوندم رو خودم و 8 نفر دیگه تست شده چیزی که شما میگی یه چیزه که یه جایی دیدی برای ما کپی میکنی میگی ولی هیچ وقت نمیتونی مثل مایی که زیر این آزمایشات بودیم حرف بزنی . یعنی به شخصه 9 از 9 این داروی فیناستراید نتیجه داده.

شامپو یه چیز چرته بازم میگم چرت مزخرف !!! خرید یه شامپو برایه یه جوون میره 250 تومن میخره کلی پول قرض میکنه و امیدوارم میمونه بعد چند ماه میبینه بقیش هم ریخته .

شما دکتر !!!خوبه . من میگم الکی با شامپو و این جور چیزا نباید سر مردم رو شیره ماله و اونا رو چاپید . تنها داروی مورد تایید FDA برای مو فیناسترایده .

مینوکسیدیل یه قطره باید بمالی سرت که بعد چند ماه خسته میشن . شما نمیدونی نگو خود فیناستراید نیازی به مینوکسیدیل نداره .

قبل من و شما که بخوایم نظر بدیم روی هزاران نفر اجرا شده و نتیجه بخش بوده بعد FDA تاییدش کرده . حالا منم اومدم اول رو خودم بعدم دیگران تست کردم اومدم دارم به بقیه میگم .

مینوکسیدیل تاثیر داره ولی هیچ کس نمیتونه تا آخر عمر هر روز اینو بماله به سرش اعصاب خورد کنی داره که نگو شما نمیدونی من چی میگم .

برایه خانوم ها اگه خوب هم باشه به گندش نمیارزه وقتی روی دارو نوشته برای بانوان استفاده نگردد . حالا شما از دارو ساز ها و محققین هم حتما بیشتر میدونید ؟؟

برای خانوم ها شما برید متخصص بگید موهاش میریزه اولین چیز آزمایش خون نگاه میکنه که کمبود آهن و روی ... تو خونش چجوریه . همه اینارو میبینه بعد نظر میده

داداش تجربه یه نفر و چند نفر از نظر یک میلیارد پزشک هم بالاتره . در ضمن این داروی فیناستراید رو روی تحقیقات برای مو کشف نشده افرادی که از این دارو برای پروستاتشون استفاده میکردن فهمیدن که موهاشون پرپشتت شده و طی گزارشات مردی این دارو برای موی سر عرضه شد .

- - - Updated - - -

دوست عزیز خواهشا این لغات قلمبه سلمبه رو بزار کنار . افرادی که اینجا هستن اومدن که یه کمکی بهشون بشه نه اینکه بیان یه چیزی جایی خوندی بیای بگی .

شما دکتر !!!خوبه . من میگم الکی با شامپو و این جور چیزا نباید سر مردم رو شیره ماله و اونا رو چاپید . تنها داروی مورد تایید FDA برای مو فیناسترایده .

دوست عزیز،من چیزی که از اینترنت پیدا کردم رو براتون نگفتم،من پزشک هستم و این نظر تخصصی من هست.
۹ نفر یا ۸ نفر جامعه آماری نیست که بشه از روش تصمیم گرفت.
داروی های FDA Approved برای ریزش موی وابسته به آندروژن در حال حاضر مینوکسیدیل ۵ درصد برای مردان و فینستراید یک میلی گرم هست.
اگه شما غیر از این بتونین ثابت کنین ممنون میشم.هیچ وقت از چیزی که اطلاع کامل ندارید،اینقدر با اطمینان سخن نگین.
در مورد مینوکسیدیل ،استفاده از فوم نسبت به محلول،ارجح هست.
با چرت و پرت خواندن یک دارو،نمیتونین تاثیر اثبات شده اون رو انکار کنید.
انتخاب هر یک از این دو بستگی به شرایط بیمار داره،با توجه به اثر بهتر فینستراید،انتخاب اون نسبت به مینوکسیدیل ارجح هست،اما شاید بخاطر عوارض جانبی فینستراید که اختلال در عملکرد جنسی هست،شاید در برخی افراد ترجیح بدیم درمان رو با مینوکسیدیل موضعی شروع کنیم.

عوارض جنسی اون هم چیزی نیست که افراد بتونن به سادگی از کنارش بگذرند،تاثیر زیادی در زندگی فرد خواهد گذاشت که شاید از اثر منفی ریزش مو بدتر هم باشد.البته این عوارض اغلب برگشت پذیر هستند،میتونن در طول مصرف دارو فروکش میکنن و یا در اغلب موارد با قطع دارو بهبود پیدا میکنن،یا در نهایت با تجویز دارو بهبودی حاصل میشه.تنها در موارد نادر مشاهده شده این عارضه حتی با مقطع دارو باقی مانده باشه.

در مورد ریزش مو و آزمایشات مورد نیاز باید خدمتتون عرض کنم تشخیص اصولی داره،باید با اطلاع کافی در این موارد صحبت کرد نه نگاه کردن از روی دست چند نفر.
ریزش موی الگو دار سه تشخیص داره،و برای ریزش موی وابسته به هورمون در زنان،اگه شواهد هایپرآندروژنسیم مشاهده بشه،بررسی هورمونی منطقی هست.
ریزش موی در اثر دارو یا بیماری هایی مثل اختلالات تیروئیدی یا فقر آهن مزمن،تلوژن افلوویوم نام داره که نوع ریزش موی غیر اسکار گذار و منتشر هست.

با تحقیق بیشتر متوجه میشید داروی تایید شده توسط FDA برای ریزش موی وابسته به هورمون در زنان و اولین خط درمان اون مینوکسیدیل ۲ درصد هست.

donkeyoxte
04-10-2015, 22:20
سلام دوستان

موهای پر و وزی دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل ریزش مو ندارم شایدم میریزه زیاد دقت نمیکنم
تنها مشکلم وز بودنه موهاست
دارویی چیزی هست که موها رو لخت کنه و نرم تر کنه (منظورم از لختی کمه ) و یکم به این موی پلاستیکی جون بده چون براقی هم نداره؟؟؟؟

YAHYA-PRO
10-11-2015, 10:56
در مورد مینوکسیدیل ،استفاده از فوم نسبت به محلول،ارجح هست.

میشه این فومی که میگی اسمش و عکسش بزاری ؟
کلا اگه بخوام از دارخونه بگیرم انگلیسی چی باید بگم ؟
ممنون میشم جواب بدی

am_64
15-11-2015, 22:26
قبلا برای درمان ریزش موی سرم که ارثی بود رفتم پیش متخصص برام فیناستراید یک میلی و محلول بتیس و قرص روی تجویز کرد
قکر کنم تا سه ماهی به طور مدوام از این محلول و قرص استفاده کردم بعد دیدم موهام حقیقتا ریزشش متوقف شد و ریزش سکه ای موهام به چشم نمیامد ولی به دلایلی و بدون مشورت با پزشک و به صورت خودسر درمان رو متوقف کردم اما دیدم ریزش تشدید شد ولی کم کم به حالت عادی درآمد ولی یک طرف موهای صورتم یعنی ریش هام به صورت یه سکه کوچک خالی شده و خیلی الان ناراحتم حتی ناراحتتر از زمانی هستم که موهای سرم دچار ریزش بود از دوستان سوال دارم آیا ریزش سکه ای ریش مربوط به کمبود هورمون جنسی است یا قطع درمان من قطع درمان رو احتمالش رو کم میدونم چون چهار پنچ ماه پیش درمان رو متوقف کردم ولی این ریزش سکه ای ریش هام در یک طرف صورت البته به تازگی اتفاق افتاده ممنون از دوستان عزیز

M.R.S.
16-11-2015, 00:25
قبلا برای درمان ریزش موی سرم که ارثی بود رفتم پیش متخصص برام فیناستراید یک میلی و محلول بتیس و قرص روی تجویز کرد
قکر کنم تا سه ماهی به طور مدوام از این محلول و قرص استفاده کردم بعد دیدم موهام حقیقتا ریزشش متوقف شد و ریزش سکه ای موهام به چشم نمیامد ولی به دلایلی و بدون مشورت با پزشک و به صورت خودسر درمان رو متوقف کردم اما دیدم ریزش تشدید شد ولی کم کم به حالت عادی درآمد ولی یک طرف موهای صورتم یعنی ریش هام به صورت یه سکه کوچک خالی شده و خیلی الان ناراحتم حتی ناراحتتر از زمانی هستم که موهای سرم دچار ریزش بود از دوستان سوال دارم آیا ریزش سکه ای ریش مربوط به کمبود هورمون جنسی است یا قطع درمان من قطع درمان رو احتمالش رو کم میدونم چون چهار پنچ ماه پیش درمان رو متوقف کردم ولی این ریزش سکه ای ریش هام در یک طرف صورت البته به تازگی اتفاق افتاده ممنون از دوستان عزیز
و یک تجربه جالب هم از خوردن قرص فیناستراید دارم و اون هم اینه که احساسی که در بچگی نسبت به روز جمعه داشتم در من زنده شد.
ریزش موی کلی سر که بحثش جداست و مربوط به هورمون و ارث میشه
درمانش هم با همان دارو هاست و البته مادالعمر و همه به درمان پاسخ نمیدن
در صورت قطع کردن،ابتدا ریزش شدید اتفاق میافته که البته درصد ریزش موی فرد بیشتر نمیشه

اما ریزش سکه ای بحثش کاملا جداست
علت کاملش شناخته شده نیست،اما ارتباطی به هورمون نداره
یکی از دلایلش میتونه استرس ها باشه
قابل درمان هم هست

vahidreza2007
16-11-2015, 16:03
سلام دوستان

من موهام مدتی میشه شروع به ضعیف شدن و ریختن کرده مخصوصا از پشت سر و از جلو سر کناره هاش در فامیل هم زمینه ریزش مو نداریم به اون صورت مخصوصا عمو ها و دایی ها هیچ کدوم کچل نیستند و موی خوبی دارند پدرم هم نسبت به سنش موی خوبی داره که من حسودی میکنم به موهاش :n02:

اما من فکر میکنم علت ریزش موی من با در اثر استرس و کم خوبی باشه

یه مدت از ماینوکسیدیل استافده کردم اما حوصله ام نکشید و قطعش کردم و وضعیت بد تر شد .

جدیدا دارم از شامپو کافین سریتا استفاده میکنم به نظر بد نمیاد خوبه و تنها بدیش اینکه حالت پذیری مو رو سخت میکنه

میخوام چند روز دیگه هم برای چکاپ کامل هم ازمایش موارد مربوط به مو ازمایش کامل مو بدم که شامل این موارد هستش :

1- آزمایشهای غربالگری کلسترول: کلسترول ، LDL، HDL ،تری گلیسرید-Ca(calcium) – K –Na - VLDL
2- آزمایشهای بررسی سلامت کبد: بیلیروبین،پروتئین، آلبومین ، آنزیم های کبدی،HBs Ag،HBs Ab ،GGT
3- شمارش کامل سلولهای خونCBC
4- ازمایش های بررسی عملکرد تیروئید و دیابت:قند ناشتا ، هموگلوبین A1c ، T4، TSH،T3 5 - FBS
5- ازمایش های بررسی سلامت کلیه: اوره ، کراتینین
6- آزمایش غربالگری بدخیمی: PSA, Free PSA برای پروستات
7- آهن سرم
8- TIBC
9- Ferritin
10- هموگلوبین
11- MCH
12- MCHC
13- Total testosterone
14- MCV
15- CORTISOL
16- DHT
17- Free Testostrone

بعد با جواب ازمایش ها و ...ب ه متخصص مو مراجه کنم ببینم چاره ای میشه پیدا کرد برای ریزش مو هام تقویتشون یا نه ؟

چند تا سوال داشتم :

1- کسی از دوستان میتونه بگه هزینه این ازمایشات با دفترچه بیمه تکمیلی نیرو های مسلح چقدر در میاد ؟ از 50 تومن بیشتر میشه ؟
2- الان هزینه کاشت مو چقدر هستش ؟ به هزینه اش میارزه بکاریم ؟ اگر اره بهترین دکتر در این زمینه کی هستش ؟
3- یه موردی که هست من تعرق خیلی زیادی دارم که معولا منجر به خیس شدن موهام میشد ایا این میتونه روی ضعیف شدن موهام تاثیر داشته باشه ؟
4- این شامپو کافین سریتا رو تایید میکنید مصرفش رو ؟ کنارش چیزی توصیه میکنید بزنیم ؟

سعی میکنم یه عکس از موهام بزارم تا بیشتر متوجه بشید

با توجه به عکس ها نقاط ضعف مو هام مشخصه کاملا و همینطور پشت مو هام چون بانک موی خوبی داره فکر کنم برای کاشت مورد مناسبی باشه برای جا های ریخته شده درسته ؟
بازم با توجه بعکس ها اگر توصیه ای دارید برای بهتر شدن وضعیت مو هام بگید مرسی

M.R.S.
16-11-2015, 16:46
سلام دوستان

من موهام مدتی میشه شروع به ضعیف شدن و ریختن کرده مخصوصا از پشت سر و از جلو سر کناره هاش در فامیل هم زمینه ریزش مو نداریم به اون صورت مخصوصا عمو ها و دایی ها هیچ کدوم کچل نیستند و موی خوبی دارند پدرم هم نسبت به سنش موی خوبی داره که من حسودی میکنم به موهاش :n02:

یه مدت از ماینوکسیدیل استافده کردم اما حوصله ام نکشید و قطعش کردم و وضعیت بد تر شد .

جدیدا دارم از شامپو کافین سریتا استفاده میکنم به نظر بد نمیاد خوبه و تنها بدیش اینکه حالت پذیری مو رو سخت میکنه

میخوام چند روز دیگه هم برای چکاپ کامل هم ازمایش موارد مربوط به مو ازمایش کامل مو بدم که شامل این موارد هستش :

1- آزمایشهای غربالگری کلسترول: کلسترول ، LDL، HDL ،تری گلیسرید-Ca(calcium) – K –Na - VLDL
2- آزمایشهای بررسی سلامت کبد: بیلیروبین،پروتئین، آلبومین ، آنزیم های کبدی،HBs Ag،HBs Ab ،GGT
4- ازمایش های بررسی عملکرد تیروئید و دیابت:قند ناشتا ، هموگلوبین A1c ، T4، TSH،T3 5 - FBS
7- آهن سرم
8- TIBC
9- Ferritin
10- هموگلوبین
11- MCH
12- MCHC
13- Total testosterone
14- MCV
15- CORTISOL
16- DHT
17- Free Testostrone

بعد با جواب ازمایش ها و ...ب ه متخصص مو مراجه کنم ببینم چاره ای میشه پیدا کرد برای ریزش مو هام تقویتشون یا نه ؟

چند تا سوال داشتم :

1- کسی از دوستان میتونه بگه هزینه این ازمایشات با دفترچه بیمه تکمیلی نیرو های مسلح چقدر در میاد ؟ از 50 تومن بیشتر میشه ؟
2- الان هزینه کاشت مو چقدر هستش ؟ به هزینه اش میارزه بکاریم ؟ اگر اره بهترین دکتر در این زمینه کی هستش ؟
3- یه موردی که هست من تعرق خیلی زیادی دارم که معولا منجر به خیس شدن موهام میشد ایا این میتونه روی ضعیف شدن موهام تاثیر داشته باشه ؟
4- این شامپو کافین سریتا رو تایید میکنید مصرفش رو ؟ کنارش چیزی توصیه میکنید بزنیم ؟

با توجه به عکس ها نقاط ضعف مو هام مشخصه کاملا و همینطور پشت مو هام چون بانک موی خوبی داره فکر کنم برای کاشت مورد مناسبی باشه برای جا های ریخته شده درسته ؟

ببین دوست عزیز،از روی تصاویر کاملا مشخص هست ریزش موی شما،ریزش موی وابسته به هورمون یا همان ریزش ارثی هست.
لفظ ارثی باعث میشه تصور کنید که حتما باید در خانواده این ریزش وجود داشته باشه،در حالی که اصل این نوع ریزش به واسطه وجود ژن و هورمون مردانه ایجاد میشه.
در کل تنها ۲۰ درصد مردان نژاد قفقازی که ما هستیم،دچار این نوع ریزش نمیشن

برای تشخیص این نوع ریزش،هیچگونه آزمایشی نیاز نیست
خیلی از این آزمایشاتی رو هم که ذکر کردید،برای ریزش مو درخواست نمیشن،مثلا شما در این سن اصلا نیازی به بررسی PSA ندارید

از طرفی انجام تمام این آزمایشات هزینه خیلی زیادی برای شما داره و حتی با نرخ دولتی از ۵۰ تومان بیشتر میشه

برای درمان این نوع ریزش،تنها دو دارو مورد تایید هستند،یکی ماینوکسیدیل و یکی قرص فینستراید که اثر بخشی فینستراید بهترپهست،اما در کل تفاوتی چندانی ندارن
درمان باید مادام العمر باشه و در همه رویش موی قابل توجه از نظر زیبایی رخ نمیده

تعریق سر،ارتبازی با این نوع ریزش نداره
و اثر هیج داروی دیگه ای برای این نوع ریزش مشخص نشده
استرس و کم خونی هم نقشی در ایجادش نداره

پیشنهاد من به شما این هست که این همه آزمایش بیخود رو انجام ندید،در صورتی که ریزش مو براتون مهم هست درمان دارویی رو انجام بدید و اگه نتیجه نگرفتید،ماشت مو رو امتحان کنید

اما همیشه،شرایط مو و زیبایی خودتون رو قبول کنید،پیرایش موی متاسب با وضعیت خودتون رو انتخاب کنید و باور کنید مردان کم مو هم خوشتیپ هستند.

YAHYA-PRO
16-11-2015, 23:48
[QUOTE=YAHYA-PRO;8740097]میشه این فومی که میگی اسمش و عکسش بزاری ؟/QUOTE]

دوستان لطفا بگید این خوبه ؟

بعد خارج کشور کار میکنم اینجا کلا هر داروخونه ای میرم میگن فینپشیا ندارن !!! جایگزین فینپشیا چیزی داریم ؟

موسی الرضا
17-11-2015, 11:58
سلام دوستان

1- آزمایشهای غربالگری کلسترول: کلسترول ، LDL، HDL ،تری گلیسرید-Ca(calcium)–K–Na - VLDL
7- آهن سرم
8- TIBC
9- Ferritin
10- هموگلوبین
11- MCH
12- MCHC
13- Total testosterone
14- MCV
15- CORTISOL
16- DHT
17- Free Testostrone

چند تا سوال داشتم :

سلام من میتونم کمکت کنم تا موهای سرت به صورت طبیعی و به طور کامل در بیاد 09359506370 رجبعلی زاده

~ReZa~
18-11-2015, 02:56
سلام دوستان

1- آزمایشهای غربالگری کلسترول: کلسترول ، LDL، HDL ،تری گلیسرید-Ca(calcium)–K–Na - VLDL
7- آهن سرم
8- TIBC
9- Ferritin
10- هموگلوبین
11- MCH
12- MCHC
13- Total testosterone
14- MCV
15- CORTISOL
16- DHT
17- Free Testostrone

چند تا سوال داشتم :

دوست خوبم طاسي موهاي شما چون نسبتا كمه و اينكه ماينوكسيديل بهترين تاثيرش رو تو تاج سر ميزاره و شما از تاج سر موهاتون كم پشت شده بهتون توصيه ميكنم فوم روگين رو تهيه كنين و روزي دو بار از فوم به جاهاي طاس بماليد مطمعن باشين تا ٣ الي٤ ماه جواب خواهين گرفت اما مساله مهم اينه كه چون ريزش موي شما از نوع ارثي هستش مصرف ماينوكسيديل رو تا آخر بايد ادامه بدين چون با قطع مصرف موهاي در اومده در عرض حداكثر يك ماه دوباره ميريزن!!!

- - - Updated - - -

سلام دوستان

7- آهن سرم
8- TIBC
9- Ferritin
10- هموگلوبین
11- MCH
12- MCHC
13- Total testosterone
14- MCV
15- CORTISOL
16- DHT
17- Free Testostrone

چند تا سوال داشتم :

دوست خوبم طاسي موهاي شما چون نسبتا كمه و اينكه ماينوكسيديل بهترين تاثيرش رو تو تاج سر ميزاره و شما از تاج سر موهاتون كم پشت شده بهتون توصيه ميكنم فوم روگين رو تهيه كنين و روزي دو بار از فوم به جاهاي طاس بماليد مطمعن باشين تا ٣ الي٤ ماه جواب خواهين گرفت اما مساله مهم اينه كه چون ريزش موي شما از نوع ارثي هستش مصرف ماينوكسيديل رو تا آخر بايد ادامه بدين چون با قطع مصرف موهاي در اومده در عرض حداكثر يك ماه دوباره ميريزن!!!

vahidreza2007
18-11-2015, 13:52

- - - Updated - - -

ممنون دوست عزیز
والا چون حوصله ادامه طولانی مدت ماینوکسیدیل رو ندارم و میدونم وسط کار قطعش میکنم اصلا قصد استفاده ازش رو ندارم . یه مدت صبر میکنم ( 1-2 سال ) تا کلا اون موهایی که میخواد بریزه بریزه و بعدش میرم برای کاشت مو ( با توجه به مو های پشت سرم که که هم فکر کنم تعدادشون مناسبه هم جنسشون مناسبه ) فکر کنم جواب خوبی بده .

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

ممنون دوست عزیز
والا چون حوصله ادامه طولانی مدت ماینوکسیدیل رو ندارم و میدونم وسط کار قطعش میکنم اصلا قصد استفاده ازش رو ندارم . یه مدت صبر میکنم ( 1-2 سال ) تا کلا اون موهایی که میخواد بریزه بریزه و بعدش میرم برای کاشت مو ( با توجه به مو های پشت سرم که که هم فکر کنم تعدادشون مناسبه هم جنسشون مناسبه ) فکر کنم جواب خوبی بده .

laxer
23-11-2015, 03:11
یک نسخه ناشیانه و نتایج آن!:

dutasteride 0.5mg + 1mg finasteride -> بمدت 3 ماه -> تغییری دیده نشد
سپس
dutasteride 1.0mg + 1mg finasteride + 1/4 letrozole -> بمدت 3 ماه -> ریزش در بعضی قسمت های خاص قطع و در بعضی قسمت ها کمتر شد
سپس
dutasteride 1.5mg + 1mg finasteride + 1/2 letrozole -> بمدت 2 ماه -> ریزش در کل مناطق قطع شد ولی در مناطق خاصی ریزش 2 برابر شد برای همین letrozole با tamoxifen تعویض شد...
سپس
dutasteride 1.0mg + 1mg finasteride + tamoxifen 1/2 -> بمدت 4 ماه -> ریزش قطع شد
سپس
dutasteride 1.5mg + 5mg finasteride + tamoxifen -> بمدت 5 ماه -> رویش مو در نواحی آسیب دیده به وضوح دیده میشود

و اما چرا این نسخه نتیجه بخش فاجحه بار است؟ و شخصا آن را نه تجویز و نه استفاده میکتم

اولا دستبرد و دست ورزی به بالانس هورمونی نیاز به آزمایشات خونی دارد و ریزش و رویش مو عامل خوبی برای تنظیم دوزاژ دارویی نیست.
دوما استفاده از دو داروی آنتی آندروژن به صورت همزمان عوارض زیادی دارد که بعضی ها را میشود با letrozole یا tamoxifen پیشگیری کرد ولی در کل نتایج بر عوارض نمیچربد! خود تاموکسیفن هم عوارض و ضایغات فراوان دارد....
سوما دوز های تجویز شده هر کدام 2 الی 3 برابر دوز نرمال برای بهبود بیماری هیپرلازی خوشخیم پروستات هستند :) و دلیلی ندارد فرد سالم بخواهد این هارا برای ریزش استفاده کند
چهارما قیمت تمام شده دوتاسترید در دوز 2.5 میلی گرم در هر روز بمدت یک ماه چیزی حدود 350 هزار تومان است! + هزینه فیناسترید و تاموکسیفن .... این هزینه برای بیمار افتصادی نیست

در کل به عنوان تیر خلاص میتوان از دوتاسترید تا حداکثر 2.5 mg برای ریزش مو استفاده کرد و نتایج بسیار عالی از آن دید ولی عوارض و ایمبالانس شدن هورمونی را هم باید به جان خرید مخصوصا اگر آن را با فیناسترید combo ( مخلوط) کنید.....

- - - Updated - - -

یک نسخه ناشیانه و نتایج آن!:

dutasteride 0.5mg + 1mg finasteride -> بمدت 3 ماه -> تغییری دیده نشد
سپس
dutasteride 1.0mg + 1mg finasteride + 1/4 letrozole -> بمدت 3 ماه -> ریزش در بعضی قسمت های خاص قطع و در بعضی قسمت ها کمتر شد
سپس
dutasteride 1.5mg + 1mg finasteride + 1/2 letrozole -> بمدت 2 ماه -> ریزش در کل مناطق قطع شد ولی در مناطق خاصی ریزش 2 برابر شد برای همین letrozole با tamoxifen تعویض شد...
سپس
dutasteride 1.0mg + 1mg finasteride + tamoxifen 1/2 -> بمدت 4 ماه -> ریزش قطع شد
سپس
dutasteride 1.5mg + 5mg finasteride + tamoxifen -> بمدت 5 ماه -> رویش مو در نواحی آسیب دیده به وضوح دیده میشود

و اما چرا این نسخه نتیجه بخش فاجحه بار است؟ و شخصا آن را نه تجویز و نه استفاده میکتم

اولا دستبرد و دست ورزی به بالانس هورمونی نیاز به آزمایشات خونی دارد و ریزش و رویش مو عامل خوبی برای تنظیم دوزاژ دارویی نیست.
دوما استفاده از دو داروی آنتی آندروژن به صورت همزمان عوارض زیادی دارد که بعضی ها را میشود با letrozole یا tamoxifen پیشگیری کرد ولی در کل نتایج بر عوارض نمیچربد! خود تاموکسیفن هم عوارض و ضایغات فراوان دارد....
سوما دوز های تجویز شده هر کدام 2 الی 3 برابر دوز نرمال برای بهبود بیماری هیپرلازی خوشخیم پروستات هستند :) و دلیلی ندارد فرد سالم بخواهد این هارا برای ریزش استفاده کند
چهارما قیمت تمام شده دوتاسترید در دوز 2.5 میلی گرم در هر روز بمدت یک ماه چیزی حدود 350 هزار تومان است! + هزینه فیناسترید و تاموکسیفن .... این هزینه برای بیمار افتصادی نیست

در کل به عنوان تیر خلاص میتوان از دوتاسترید تا حداکثر 2.5 mg برای ریزش مو استفاده کرد و نتایج بسیار عالی از آن دید ولی عوارض و ایمبالانس شدن هورمونی را هم باید به جان خرید مخصوصا اگر آن را با فیناسترید combo ( مخلوط) کنید.....

Alireza-m313
27-12-2015, 15:50
سلام،
والا من که از دارو های گیاهی بهتر خوشم میاد چون هر چی هشت دیگه عوارض نداره من رفتم پیش یه عطار ماهر بهم یه گیاه داد به نام بیست گیاه تقویت کننده موی سر بعدش گفت به دلیل اینکه کبدت چربه موهات میریزه
یه سری داروی دیگه هم داد برای چربی کبد خلاصه هفتاد هشتاد تومن کرد تو پاچمون!
ولی از اون روز چربی موهام خیلی خیلی خیلی بهتر شده و دیگه ریزش موهام هم یه دهم شده
حتما پیش یه عطار ماهر برید

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-12-2015, 14:25
سلام
اینجا کسی هست که خودش یا یکی از اطرافیانش محلول طلسم رو امتحان کرده باشه ؟
نتیجه چی بوده ؟
طلسم یک محلول هست که حدود 6 سال پیش وارد بازار شده و سازنده اش در تلوزیون ادعا کرد که باعث رشدِ دوباره ی موهای ریخته میشه

laxer
02-01-2016, 00:45
سلام،
والا من که از دارو های گیاهی بهتر خوشم میاد چون هر چی هشت دیگه عوارض نداره من رفتم پیش یه عطار ماهر بهم یه گیاه داد به نام بیست گیاه تقویت کننده موی سر بعدش گفت به دلیل اینکه کبدت چربه موهات میریزه
یه سری داروی دیگه هم داد برای چربی کبد خلاصه هفتاد هشتاد تومن کرد تو پاچمون!
ولی از اون روز چربی موهام خیلی خیلی خیلی بهتر شده و دیگه ریزش موهام هم یه دهم شده
حتما پیش یه عطار ماهر برید

مواظب عوارض آنتی کولینرژیک دارو ها باشید ... در 40% دارو هایی که در عطاری ها عرضه میشن عوارض آنتی کولینرژیک دیده میشن.

عطار محترم بدون توجه به اصول پزشکی و بدون اطلاع از عوارض انواع گیاهان را با هم قاطی میکند و اسمش را 20 گیاه و 30 گیاه میگذارد.

عوارض آنتی کولینرژیک: گشادی مردم چشم ، مشکلات هاضمه ، افزایش ضربان قلب ، گیجی ، خواب آلودگی و خشکی دهان و تاری دید ، توهم و مشکلات ماهیچه ای....

باور کنید ماینوکسیدیل بی ضرر تر است :)

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2016, 10:38
سلام،
والا من که از دارو های گیاهی بهتر خوشم میاد چون هر چی هست دیگه عوارض نداره
من رفتم پیش یه عطار ماهر بهم یه گیاه داد به نام بیست گیاه تقویت کننده موی سر بعدش گفت به دلیل اینکه کبدت چربه موهات میریزهیه سری داروی دیگه هم داد برای چربی کبد خلاصه هفتاد هشتاد تومن کرد تو پاچمون!ولی از اون روز چربی موهام خیلی خیلی خیلی بهتر شده و دیگه ریزش موهام هم یه دهم شده حتما پیش یه عطار ماهر برید
سلام
این طرز فکر خطرناک هست و توسط عده ای سودجو و شیاد رواج داده شده بین مردم
ترباک , مورفین , موکائین , هروئین , شیره و خیلی مواد و داروهای دیگه همگی گیاهی هست و یا منشأ گیاهی داره اما از خطرناک ترین سمها و مخدرها و اعتیادآورها و نابود کننده هاست
همه ی گیاهان بدون استثناء مواد شیمیائی مختلفی تولید میکنند که هم مفید هست و هم مضر
حتی خیلی از داروهای شیمیائی هم با تحقیقات روی گیاهان و استخراج ماده ی موثر از گیاه و ساختش در آزمایشگاه تولید شده
خیلی از داروسازیهای دنیا این اسرار رو هرگز فاش نمیکنند که داروهاشون منشأ گیاهی داره
ماده ی موثر رو از گیاه استخراج میکنند , فرمول شیمیائیش رو پیدا میکنند و در آزمایشگاه میسازنش و به تولید انبوه میرسونند و بعدش برای رد گم کردن , با یک یا چند محلول ترکیبش میکنند تا ماهیتش مخفی بمونه و میدن بازار
برعکسش هم هست
مثال:
اینجا چند سال پیش عسل آوردند از یمن (عسلهای یمن گرانترین عسلهای دنیا هست)
ادعا کردند که این عسل یمنی خیلی از بیماریها رو شفا میده مثل دردها , لاغری و بیماریهای مغز و اعصاب و غیره
بعدش معلوم شد که کورتون قاطی شده با عسل و همه رو از بازار جمع کردند
پس اصلاً اعتماد نکنید به کلمه ی " "گیاهی"
خصوصاً ایرانِ امروز که آشفته ترین دزدبازار دنیا رو داره و انواع و اقسام تقلبها و کلکها رواج گسترده داره در همه ی بخشهای تولید ایران و بازارش

Alireza-m313
02-01-2016, 16:11
به هر حال شما که بهتر میدونید ....

والا دیگه خسته شدم از دست این مو به هر کس میگی یه چیز بهت میگه
یکی میگفت پیاز بزن به موهات یکی میگفت دنبلان بزن یکی میگفت سدر بزن یکی.....
ماینوکسیدیل هم که تا وقتی مصرف کنی خوبه قطع کنی دوباره شروع میشه
یعنی یه نفر تو این دنیا یه دارویی چیزی نساخته که موهارو برای همیشه پر پشت و پر کنه ؟
من فقط بالای سرم کم پشته و پر نیست دلیلش چی میتونه باشه ایا دارویی هم هست؟
اینم بگم که من در سن بلوغ هستم ایا میتونه این دلیلی باشه؟
به هر حال اگه یه داویی بگین که برای همیشه موهام خوب بشه تا اخر عمر همش دعاتون میکنم:n29::n29:

laxer
02-01-2016, 16:25

والا دیگه خسته شدم از دست این مو به هر کس میگی یه چیز بهت میگه
یکی میگفت پیاز بزن به موهات یکی میگفت دنبلان بزن یکی میگفت سدر بزن یکی.....
ماینوکسیدیل هم که تا وقتی مصرف کنی خوبه قطع کنی دوباره شروع میشه
یعنی یه نفر تو این دنیا یه دارویی چیزی نساخته که موهارو برای همیشه پر پشت و پر کنه ؟
اینم بگم که من در سن بلوغ هستم ایا میتونه این دلیلی باشه؟
به هر حال اگه یه داویی بگین که برای همیشه موهام خوب بشه تا اخر عمر همش دعاتون میکنم:n29::n29:

روند ریزش مو های شما بعد از سن بلوغ کمتر میشه ولی متوقف نمیشه.
طرف دوتاسترید و فیناسترید نرید که برای شما مثل سم میمونه.( در این سن)
شامپو کتوکنازول + ماینوکسیدیل بهترین دارو برای شماست ...
شما تا سن 18 از ماینوکسیدیل استفاده کن بعد میتونید از دارو های خوراکی هم بهره ببرید.

محمد7966
02-01-2016, 16:52
[...........................سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-01-2016, 12:17
والا دیگه خسته شدم از دست این مو به هر کس میگی یه چیز بهت میگهیکی میگفت پیاز بزن به موهات یکی میگفت دنبلان بزن یکی میگفت سدر بزن یکی.....ماینوکسیدیل هم که تا وقتی مصرف کنی خوبه قطع کنی دوباره شروع میشه
اینم بگم که من در سن بلوغ هستم ایا میتونه این دلیلی باشه؟به هر حال اگه یه داویی بگین که برای همیشه موهام خوب بشه تا اخر عمر همش دعاتون میکنم:n29::n29:
سلام
اگر ارثی هست پس راهی جز کاشت نداره فعلاً
ما دوستان و آشنایان زیادی داریم که همگی همین مشکل رو داشتند و بعضیاشون ملیونها تومن خرج کردند و همه جور شامپو و دارو و نسخه ی عطاری رو امتحان کردند اما حالا راحت دارند زندگی میکنند و قیافشون هم بدون مو باحال و خوشتیپ هست و از مزیتهای موی کوتاه و نیروی جنسی زیاد هم بهرمند هستند
البته بنده دو نفر رو میشناسم که ریزش موی جلوی سر داشتند و با مصرف محلول طلسم مشکلشون حل شده
برای همین سوال پرسیدم تا ببینم دیگران هم مشکلشون حل شده یا نه
زیاد بهش اهمیت ندین
شما خودتون توی خیابون و کار و زندگیتون صدها نفر رو دیدین و میبینین که موی قسمتی از سرشون ریخته . آیا اهمیت دادین به اینکه موهاشون ریخته ؟ دیگران هم همینطورند وقتی شما رو میبینند
اگر هم هنوز ازدواج نکردین , اونی که شما رو نخواد به خاطر کم پشتیِ موی سر , پس همسر مناسبی برای شما نیست .
آدمها هر چی سنشون میره بالا باید معیارهاشون برای انتخاب همسر هوشمندانه تر و عاقلانه تر و منطقی تر حکیمانه تر بشه وگرنه عقلشون خوب رشد نکرده

smahdis
06-01-2016, 12:43
شما هاکدلتون خوشه از دارو استفاده میکنید. واقعا امید هم دارید؟

من از سن بلوغ به این طرف موهام خیلی شدید ریخت الان هم بالای 25 هستم و ازدواج هم نکردم. ولی دنبال دارو هم نبودم. چون هر کی یه چیزی میگه، پیاز، سیر، آب لیمو، ماینوکسیدیل و...

بهترین راه همون کاشته.

کسی قیمت نداره؟ خواهشا نگید به مقدار تاسی بستگی داره که اینطور نیست، شما کافیه وارد اتاق عمل بشی، اون وقت چه یه سر سوزن تاسی داشته باشی چه همه جلوی سرت تاس باشه یه قیمت میگیرن

یهوجایی که قسطی قبول کنن نیست، تو مشهد؟

موسی الرضا
07-01-2016, 14:08
شما هاکدلتون خوشه از دارو استفاده میکنید. واقعا امید هم دارید؟

من از سن بلوغ به این طرف موهام خیلی شدید ریخت الان هم بالای 25 هستم و ازدواج هم نکردم. ولی دنبال دارو هم نبودم. چون هر کی یه چیزی میگه، پیاز، سیر، آب لیمو، ماینوکسیدیل و...

بهترین راه همون کاشته.

کسی قیمت نداره؟ خواهشا نگید به مقدار تاسی بستگی داره که اینطور نیست، شما کافیه وارد اتاق عمل بشی، اون وقت چه یه سر سوزن تاسی داشته باشی چه همه جلوی سرت تاس باشه یه قیمت میگیرن

یهوجایی که قسطی قبول کنن نیست، تو مشهد؟

یکی از دوستانم یه کار درستش رو میشناسه
این شماره منه تماس بگیر تا ازش آدرس بگیرم بهت بگم 09359506370

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-01-2016, 09:17
سلام
در یکی از سایتها نظرات زیادی در مورد طلسم هست
80 درصدشون نوشتند که ماهها استفاده کردند و بی نتیجه بوده
20 درصد نوشته ریزش متوقف شده و موها شروع به رویش کرده
==================================
یه نفر نوشته من موهام ریزش داشت . چند سال هر کاری گفتند انجام دادم . هییییچ فایده ای هم نداشت
آخرش به این نتیجه رسیدم که درمانِ کچلی , کچلیه
موزر برداشتم همه رو زدم و راحت شدم
:20:
شیک و پیک و مرتب و بی دردسر

smahdis
08-01-2016, 13:12
سلام
در یکی از سایتها نظرات زیادی در مورد طلسم هست
80 درصدشون نوشتند که ماهها استفاده کردند و بی نتیجه بوده
20 درصد نوشته ریزش متوقف شده و موها شروع به رویش کرده
==================================
یه نفر نوشته من موهام ریزش داشت . چند سال هر کاری گفتند انجام دادم . هییییچ فایده ای هم نداشت
آخرش به این نتیجه رسیدم که درمانِ کچلی , کچلیه
موزر برداشتم همه رو زدم و راحت شدم
:20:
شیک و پیک و مرتب و بس دردسر

ولی من اگه کچل هم کنم باز هم ردش معلومه و اتفاقا بدتر میشه!

این مت دیمون تو عکس مو داره بابا....

sarah.am
21-01-2016, 02:10
سلام من25 سالمه از15 سالگی ریزش موهام شروع شد...ادرس یه دکتر خوب و درست حسابی تو تهران میخام....تغزیمم خوبه دیگه خسته شدم از این موها راه میرم میریزن......موهام نازک و خشکن امینو اسیدشون رو از دست دادن نه سوار نه دوش گرم نه نور افتاب موهامو یبار اتو نکشیدم رنگ نکردم... همرو رعایت میکنم اگه شامپو رو عوض نکنم پوست سرم سریع چرب میشه خارش بدی میگیره و شروع به ریزش میکنن.....موهام اصلا تغزیه نمیشن مگه بایه شامپو که اونم موقته باید همش عوض شه.......کسی روش مزوتراپی (تزریق مستقیم موادبه پوست سر)انجام نداده.نتیجه ای داره؟؟؟؟؟؟عوارض نداره؟؟؟؟؟حوصله داروهایی که دکترا تجویزمیکنن که اگه قطع بشه بازم ریزش موشروع بشه ندارم میخام موهام به این داروها وابسته کنم اخه تا کی ادم هزینه کنه کی حوصله داره تا اخرعمرش قطره بریزه....اگه امکان داره راهنماییم کنین ..ممنون میشم:n27:

laxer
21-01-2016, 02:13
سلام من25 سالمه از15 سالگی ریزش موهام شروع شد...ادرس یه دکتر خوب و درست حسابی تو تهران میخام....تغزیمم خوبه دیگه خسته شدم از این موها راه میرم میریزن......موهام نازک و خشکن امینو اسیدشون رو از دست دادن نه سوار نه دوش گرم نه نور افتاب موهامو یبار اتو نکشیدم رنگ نکردم... همرو رعایت میکنم اگه شامپو رو عوض نکنم پوست سرم سریع چرب میشه خارش بدی میگیره و شروع به ریزش میکنن.....موهام اصلا تغزیه نمیشن مگه بایه شامپو که اونم موقته باید همش عوض شه.......کسی روش مزوتراپی (تزریق مستقیم موادبه پوست سر)انجام نداده.نتیجه ای داره؟؟؟؟؟؟عوارض نداره؟؟؟؟؟حوصله داروهایی که دکترا تجویزمیکنن که اگه قطع بشه بازم ریزش موشروع بشه ندارم میخام موهام به این داروها وابسته کنم اخه تا کی ادم هزینه کنه کی حوصله داره تا اخرعمرش قطره بریزه....اگه امکان داره راهنماییم کنین ..ممنون میشم:n27:

شما نیاز به به یک آزمایش کامل دارید.
مخصوصا آزمایش تیروئید.

sarah.am
21-01-2016, 02:34
مخصوصا آزمایش تیروئید.

سلام ازمایش انجام دادم هم تیروئیدهم کم خونی هیچ کمبود ویتامینی هم ندارم....فقط ازمایش هورمونی ندادم که اونم بعید میدونم ....چون مشکلا هورمونی باعث رشد موهای ضخیم و بدی مخصوصاتو ناحیه صورت خانما میشه که من تا حالا چیزی ندیدم ....نمیدونم مشکل چیه تو خونه فقط من اینطورم بعیدم میدونم که ارثی باشه.......

laxer
21-01-2016, 23:32
مخصوصا آزمایش تیروئید.

سلام ازمایش انجام دادم هم تیروئیدهم کم خونی هیچ کمبود ویتامینی هم ندارم....فقط ازمایش هورمونی ندادم که اونم بعید میدونم ....چون مشکلا هورمونی باعث رشد موهای ضخیم و بدی مخصوصاتو ناحیه صورت خانما میشه که من تا حالا چیزی ندیدم ....نمیدونم مشکل چیه تو خونه فقط من اینطورم بعیدم میدونم که ارثی باشه.......

در خانواده مادری آیا کسی هست که مشکل ریزش داشته باشه؟
ناحیه ریزش به صورت یک خط از جلوی سر تا وسط سر ست؟

درمان فعلی شما فقط و فقط مینوکسیدیل هست.
اگر ژنتیکی باشه همراهش میشه اسپیرونولاکتون و کتوکونازول موضعی استفاده کرد.

sarah.am
22-01-2016, 09:32
نه کسی نیست ولی اوایل کم خواب و عصبی بودم به حدی که تا یک ماه مفصل درد شدید داشتم ازمایش روماتیسم همه رو برام نوشت که اونم دکترا تشخیص دقیقی ندادن و اخرشم دوتا امپول کورتون برامنوشتن که خوب بشم...الان مشکل بی خوابی ندارم ....

درمان فعلی شما فقط و فقط مینوکسیدیل هست.
اگر ژنتیکی باشه همراهش میشه اسپیرونولاکتون و کتوکونازول موضعی استفاده کرد.
خیلی ممنون از راهنماییتون:n16:

abdolahe
24-01-2016, 13:24
سلام
بهترین زمان مصرف زینک پلاس و بیوتین کی هست؟
هر دو همزمان استفاده بشه خوبه یا در زمان های جدا مثلا یکی صبح یکی شب !؟

laxer
25-01-2016, 12:10
سلام
بهترین زمان مصرف زینک پلاس و بیوتین کی هست؟
هر دو همزمان استفاده بشه خوبه یا در زمان های جدا مثلا یکی صبح یکی شب !؟

بیوتین رو شب مصرف کنید، زینک رو صبح.

amir hamzeh
08-02-2016, 23:49
یه سوال دارم من دستم که مژه هام یا ابروهام بخوره میفتن میخواستم سوال کنم ایا در صورت افتادن یا ریزش مژه و ابرو دوباره رویش پیدا میکنه؟ و علتش چی میتونه باشه؟

malkemid
09-02-2016, 15:35
سلام به همه کچل ها!:n02:

دوستان من یه سری دستگاه دیدم که ادعا میشه با استفاده از لیزر کم توان پیاز مو و اینها رو تحریک می کنن برای رویش مجدد مو یا کم شدن ریزش.

اولا می خواستم ببینم کسی این دستگاه ها رو تست کرده؟

ثانیا من چند تا برند دیدم که تو نت گذاشتن برای فروش و همه جور قیمتی هم براش دادن. به سایت اصلی مراجعه کردم دیدم از نظر ظاهری برای یه برند خاص، تو سایت سازنده سه مدل موجود هست که قیمت هاش از 250 دلار به بالا هست ولی اینایی که سایتهای ایرانی گذاشتن اولا قیمتش در حد 100 تومن هست، ثانیا چنین مدلی تو سایت اصلی من ندیدم. برند هرمکس چنین حالتیه.

یه سری دیگه رو چک کردم قیمتش تو آمازون حدود 20 دلار بوده و اینجا هم 70-80 میشه خریدش.

با توجه به اینکه من اخیرا یه دستگاه لیزر ipl فیلیپس خریدم و قیمتش حدود 2 تومن بوده، آیا خریدن چنین دستگاه هایی با این قیمتها اصلا فایده ای داره؟

Alireza-m313
09-02-2016, 21:52
سلام!یه سوالیه چند وقت ذهن منو مشغول کرده
من حدودا از نه ماه پیش مو هام کم پشت شده البته خودمم نفهمیدم دیگران بهم گفتن
تا شیش ماه بعدش فکر کنم ریزش مو داشتم (البته چیزی یادم نیست دقیقا)
ولی الان دو سه ماهی میشه که موهام ریزش نداره بهطوری که شاید در روز 3یا 5تا تار بریزه اونم اگر خیلی شونه کنم و در حموم هم فکر نکنم بیشتر از 10 یا 15 تا تار بریزه !
ولی همچنان موهام کم پشتن !البته روی سرم رو وقتی شونه میکنم اصلا معلوم نمیشه ولی در پشت دقیقا فرق سرم کم پشتیش معلوم میشه
و یه چیز هم بگم مو هام به شدددددددت چربه و به شددددددددت شوره داره!باورتون نمیشه از بس من رفتم حموم موهام رو شستم تو زمستونی فک کنم 4 یا 5 باری سرما خوردم که البته الان هم سرما خورده هستم
شامپو های ایرانی رو امتحان کردم نه تنها موهام رو خشک نکرده بلکه بدتر هم کرده!از شامپو های خارجی هم زیاد راضی نبودم!
الان چند وقتیه تبلیغات شامپوی اناژن رو میبینم میخواستم ببینم راسته کسی استفاده کرده؟
حالا من از شما برادران عزیز میخوام که :
1.دلیلش چیه که من ریزش مو ندارم ولی هنوز مو هام کم پشته؟
2.یه راهکاری یه چیزی بهم معرفی کنین از شر این چربی مو و سر خلاص شم(هر چی تو گوگل و اینترنت گشتم همشون بدرد نخور بود وچیزی پیدا نکردم p)
3.این شامپوی اناژن چیه چه شکلیه الکیه راستکیه؟

سرهنگ معمر قذافی
10-02-2016, 03:10
دوستان موهام شدیدا الکتریسیته داره . البته خودم احساس نمیکنم دیگران که دست میزنن به موهام اینجوری میگن. هردستی جز دست خودم موهام رو لمس کنه شدیدا درد میگیره و اشکم در مییاد! ب همین دلیل هیچوقت نمیتونم کوتاه شون کنم . کلی شامپو و .............ضدالکتریسیته استفاده کردم هیچ تاثیری ندیدم!!

این عوامل ناشی از اختلال هومورنی میتونه باشه؟!

laxer
15-02-2016, 15:57
دوستان موهام شدیدا الکتریسیته داره . البته خودم احساس نمیکنم دیگران که دست میزنن به موهام اینجوری میگن. هردستی جز دست خودم موهام رو لمس کنه شدیدا درد میگیره و اشکم در مییاد! ب همین دلیل هیچوقت نمیتونم کوتاه شون کنم . کلی شامپو و .............ضدالکتریسیته استفاده کردم هیچ تاثیری ندیدم!!

این عوامل ناشی از اختلال هومورنی میتونه باشه؟!

موهاتون رو با روغن چرب کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2016, 22:20
سلام دوستان

مویی که سیاه رشد کرده و اندازه حدود 3 سانت هست آیا میشه که یک شبه سفید بشه ؟

sarah.am
19-02-2016, 14:19
سلام این رو یه متخصص باید جواب بده ولی اگه سنتون بالای 34سال باشه طبیعیه:n02:برای منم سوالهموهای منم به شدت دارن سفید میشن اتفاقایه تار مواز جلوی موهام تازه سفیدشده موهای وسط سرم خیلی سفیدن خیلی ناراحتم ولی خودمو زدم به بیخیالی ....اگه ژنتیکی باشه چرابقیه اعضای خانواده اینطور نیستن؟چرا انقد باسرعت دارن سفید میشن؟من موهای بی نهایت ضعیفوداغونی دارم سفیدشونم ازساقه موهام شروع میشه و کم رنگه بعد کامل سفید میشه بعضی وقتا هم یه موی کوتاه و سفید یهویی در میاد بلند میشن عین سیم ظرف شویی کلفتنمن که سنی ندارم 25سالمه دخترم هستم سوالم اینه که ممکنه سفیدی موهام بخاطر ضعیفی موها باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین.....

laxer
19-02-2016, 23:06
سلام این رو یه متخصص باید جواب بده ولی اگه سنتون بالای 34سال باشه طبیعیه:n02:برای منم سوالهموهای منم به شدت دارن سفید میشن اتفاقایه تار مواز جلوی موهام تازه سفیدشده موهای وسط سرم خیلی سفیدن خیلی ناراحتم ولی خودمو زدم به بیخیالی ....اگه ژنتیکی باشه چرابقیه اعضای خانواده اینطور نیستن؟چرا انقد باسرعت دارن سفید میشن؟من موهای بی نهایت ضعیفوداغونی دارم سفیدشونم ازساقه موهام شروع میشه و کم رنگه بعد کامل سفید میشه بعضی وقتا هم یه موی کوتاه و سفید یهویی در میاد بلند میشن عین سیم ظرف شویی کلفتنمن که سنی ندارم 25سالمه دخترم هستم سوالم اینه که ممکنه سفیدی موهام بخاطر ضعیفی موها باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین.....

جدیدا آزمایش خون و تیروئید دادید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2016, 12:11
سلام
این رو یه متخصص باید جواب بده ولی اگه سنتون بالای 34سال باشه طبیعیه:n02:
برایمنم سواله . موهای منم به شدت دارن سفید میشن
اتفاقایه تار مواز جلوی موهام تازه سفیدشده موهای وسط سرم خیلی سفیدن خیلی ناراحتم ولی خودمو زدم به بیخیالی ....اگه ژنتیکی باشه چرابقیه اعضای خانواده اینطور نیستن؟
چرا انقد باسرعت دارن سفید میشن؟
من موهای بی نهایت ضعیف و داغونی دارم سفیدشونم ازساقه موهام شروع میشه و کم رنگه بعد کامل سفید میشه بعضی وقتا هم یه موی کوتاه و سفید یهویی در میاد بلند میشن عین سیم ظرف شویی کلفتن .من که سنی ندارم 25سالمه دخترم هستم سوالم اینه که ممکنه سفیدی موهام بخاطر ضعیفی موها باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین.....سلام
بنده برای خودم نپرسیدم
بعد از 22 بهمن 57 عده ای از عوامل رژیم سابق اعدام شدند
یکیشون اسمش آرش بود که در ساواک بود
در روزنامه ی سپید و سیاه عکسش رو بعد از اعدام زده بود و عکسش در جلسه های دادگاه
موهای سرش سفید شده بود
نوشته بود آرش بعد شنیدن حکم اعدامش یک شبه موهاش سفید شد (از غصه و غم یا ترس و نگرانی یا چیز دیگه)
به هر حال برای بنده سوال بود که مویی که سیاه روییده آیا میشه سفید بشه اون هم در یکی دو روز ؟
بنده گمان میکنم این امکان نداره یعنی موی روییده تغییر سفید نمیشه بلکه همونطور که شما گفتین قسمتهائی که داره درمیاد , کم کم رنگدانه هاش کم میشه تا اینکه کلاً بدون رنگدانه میشه
به نظرم آرش موهاش رو رنگ کرده بوده در جلسات دادگاه و شب قبل از اعدام موهاش رو شسته و رنگ موهاش از نوع موقت بوده که با شستن پاک میشه
اما سفید شدن مو در دهه ی دوم زندگی غیرطبیعیه که به ژنتیک , تغذیه , آلودگی هوا و یا استفاده از دارو و یا مسائل روحی و روانی و اینها بستگی داره

بنده یک بچه ی 10 ساله رو دیدم که یک نخ موهاش سفید شده بود
تحت فشار زیادی بود از طرف والدینش برای درس خواندن و شاگرد اول شدن یعنی دائم نگران و دلهره داشت که مبادا 19 بگیره دعواش کنند !!!

Life24
20-02-2016, 12:54
یه سوال دارم من دستم که مژه هام یا ابروهام بخوره میفتن میخواستم سوال کنم ایا در صورت افتادن یا ریزش مژه و ابرو دوباره رویش پیدا میکنه؟ و علتش چی میتونه باشه؟

از بیماری های سیستمیک مثل تیروئید و کم خونی و و ... تا کمبود ویتامین و مواد معدنی و بیماری های قارچی و التهابی و حتی خود ایمنی

Alireza-m313
20-02-2016, 13:52
سلام!یه سوالیه چند وقت ذهن منو مشغول کرده
من حدودا از نه ماه پیش مو هام کم پشت شده البته خودمم نفهمیدم دیگران بهم گفتن
تا شیش ماه بعدش فکر کنم ریزش مو داشتم (البته چیزی یادم نیست دقیقا)
ولی الان دو سه ماهی میشه که موهام ریزش نداره بهطوری که شاید در روز 3یا 5تا تار بریزه اونم اگر خیلی شونه کنم و در حموم هم فکر نکنم بیشتر از 10 یا 15 تا تار بریزه !
ولی همچنان موهام کم پشتن !البته روی سرم رو وقتی شونه میکنم اصلا معلوم نمیشه ولی در پشت دقیقا فرق سرم کم پشتیش معلوم میشه
و یه چیز هم بگم مو هام به شدددددددت چربه و به شددددددددت شوره داره!باورتون نمیشه از بس من رفتم حموم موهام رو شستم تو زمستونی فک کنم 4 یا 5 باری سرما خوردم که البته الان هم سرما خورده هستم
شامپو های ایرانی رو امتحان کردم نه تنها موهام رو خشک نکرده بلکه بدتر هم کرده!از شامپو های خارجی هم زیاد راضی نبودم!
الان چند وقتیه تبلیغات شامپوی اناژن رو میبینم میخواستم ببینم راسته کسی استفاده کرده؟
حالا من از شما برادران عزیز میخوام که :
1.دلیلش چیه که من ریزش مو ندارم ولی هنوز مو هام کم پشته؟
2.یه راهکاری یه چیزی بهم معرفی کنین از شر این چربی مو و سر خلاص شم(هر چی تو گوگل و اینترنت گشتم همشون بدرد نخور بود وچیزی پیدا نکردم p)
3.این شامپوی اناژن چیه چه شکلیه الکیه راستکیه؟
برادران عزیز کسی جواب سوال های منو نمیدونه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2016, 17:07
سلام!یه سوالیه چند وقت ذهن منو مشغول کردهمن حدودا از نه ماه پیش مو هام کم پشت شده البته خودمم نفهمیدم دیگران بهم گفتنتا شیش ماه بعدش فکر کنم ریزش مو داشتم (البته چیزی یادم نیست دقیقا)ولی الان دو سه ماهی میشه که موهام ریزش نداره بهطوری که شاید در روز 3یا 5تا تار بریزه اونم اگر خیلی شونه کنم و در حموم هم فکر نکنم بیشتر از 10 یا 15 تا تار بریزه !ولی همچنان موهام کم پشتن !البته روی سرم رو وقتی شونه میکنم اصلا معلوم نمیشه ولی در پشت دقیقا فرق سرم کم پشتیش معلوم میشهو یه چیز هم بگم مو هام به شدددددددت چربه و به شددددددددت شوره داره!باورتون نمیشه از بس من رفتم حموم موهام رو شستم تو زمستونی فک کنم 4 یا 5 باری سرما خوردم که البته الان هم سرما خورده هستمشامپو های ایرانی رو امتحان کردم نه تنها موهام رو خشک نکرده بلکه بدتر هم کرده!از شامپو های خارجی هم زیاد راضی نبودم!الان چند وقتیه تبلیغات شامپوی اناژن رو میبینم میخواستم ببینم راسته کسی استفاده کرده؟حالا من از شما برادران عزیز میخوام که :1.دلیلش چیه که من ریزش مو ندارم ولی هنوز مو هام کم پشته؟
2.یه راهکاری یه چیزی بهم معرفی کنین از شر این چربی مو و سر خلاص شم(هر چی تو گوگل و اینترنت گشتم همشون بدرد نخور بود وچیزی پیدا نکردم p)3.این شامپوی اناژن چیه چه شکلیه الکیه راستکیه؟
سلام
شما چاقید یا لاغر یا نرمال ؟
اگر چاقید , اضافه وزنتون چقدره ؟
سیگار و قلیون میکشید ؟ کم یا زیاد یا اصلا ؟
لبنیات چقدر میخورید روزانه و هفتگی ؟ کم یا زیاد یا اصلا ؟
شیرینی و بستنی و چقدر میخورید ؟
روغن چقدر میخورید ؟ چه روغنی ؟
چائی شیرین چقدر میخورید ؟
گوشت قرمز زیاد میخورید ؟

رابطتون با میوه و سبزی چطوره ؟
چیزهای چرب دیگه مثل روغن بادوم زمینی و ارده و گردو و اینها چی ؟

saman1330
23-02-2016, 19:42
درود
کلی تو نت گشتم واسه هزینه کاشت مو اما چیزی گیرم نیومد!!!
من گوشه سرم خالی شده و میخاستم بدونم حدودن هزینه کاشت چفدر میشه(تقریبن زیاد خالی شده از گوشه ها)
یه دکتر خوب با شرایط خوب
سپاس:n16:

abol hn
24-02-2016, 16:12
,سلام من 18 سالمه به مدت 4ماه از پریدنیزول 50 استفادده کردم اول موهام خیلی پر شده بود اما یک ماه بعداز قطع دارو بشدت ریز ش پیدا کرد حالا من چیکار کنم؟؟

siahkamar
29-02-2016, 13:10
درود
من شوره سرم رو با شامپو تالگومد از زیر مجموعه شامپوهای مای برطرف کردم ولی الان موی سرم به شدت چرب میشن یعنی فقط روز اول که سرمو میشورم چرب نیست و روز دوم به شدت چرب میشه
اگه ممکنه شامپویی معرفی کنین که چربی رو حل کنه + شوره رو هم برطرف کنه
ممنون

Katheryn
29-02-2016, 19:03
سلام
در مورد برادرم صحبت میکنم
26 سالشه و توی این چند سال اخیر شدیدا جلوی سرش خالی شده و چند وقت دیگه مطمئنا جلوی سرش خالی خالی میشه
البته خب قبلا موهای لخت و قشنگی داشت ولی به قول خودش که این چند سال اخیر استرس زیاد داشته نسبت به پدرم زودتر جلوی سرش خالی شده توی این سن

بعد اینکه میگه موهای سرش خیلی آزرده و حساس شدن ... و هر بار نیز که دست خیس میزنه به سرش کلی تار مو به دست هاش میچسبه
میخوام بدونم که ایشون راه درمانی نداره ؟ قبلا البته ماینوکسیدیل و فیناستراید استفاده میکرده که البته باز خیلی وقته دیگه مصرف نداره
بفرمایید چی مصرف بکنه الان و بعد اینکه این موهایی که از سر میریزه که بالا مشخص کردم آیا دیگه از دست میره و از تعدد تارهای مو کم میشه ؟
ممنون

Alireza-m313
02-03-2016, 13:29
درود
من شوره سرم رو با شامپو تالگومد از زیر مجموعه شامپوهای مای برطرف کردم ولی الان موی سرم به شدت چرب میشن یعنی فقط روز اول که سرمو میشورم چرب نیست و روز دوم به شدت چرب میشه
اگه ممکنه شامپویی معرفی کنین که چربی رو حل کنه + شوره رو هم برطرف کنه
ممنون
سلام
اینجوری که تعریف میکنید معلومه مثل خودم هستید
از شامپوهای دارو خونه استفاده نکنید نه تنها چربی رو از بین میبرن بلکه بیشتر هم میکنن البته شاید روز اول خوب باشه ولی از روز دوم دوباره سر چرب میشه
من خودم از دوتا محصول نتیجه گرفتم
یکی صابون گیاهی رزماری
یکی هم شامپوی آناژن فک کنم تو رادیو تبلیغ میکنن

هر دو تا هم شوره و هم چربی سرمو بردن نهایت تا یه 5 روزی راحتی

موفق باشید

Alireza-m313
02-03-2016, 13:35
سلام
شما چاقید یا لاغر یا نرمال ؟
اگر چاقید , اضافه وزنتون چقدره ؟
سیگار و قلیون میکشید ؟ کم یا زیاد یا اصلا ؟
لبنیات چقدر میخورید روزانه و هفتگی ؟ کم یا زیاد یا اصلا ؟
شیرینی و بستنی و چقدر میخورید ؟
روغن چقدر میخورید ؟ چه روغنی ؟
چائی شیرین چقدر میخورید ؟
گوشت قرمز زیاد میخورید ؟

رابطتون با میوه و سبزی چطوره ؟
چیزهای چرب دیگه مثل روغن بادوم زمینی و ارده و گردو و اینها چی ؟
سلام
یه چیزی بین لاغر و نرمال

اصلا
کم
کم
نه
هر صبح
نه میشه بگی زیاد نه کم متوسط

رابطه ام با میوه و سبزی هم خوب نیست
بادوم زمینی و ..اینا هم اصلا نمیخورم

kami13689
02-03-2016, 17:09
با سلام خدمت همه ی عزیزان
پسری 27 ساله هستم که از حدود سه سال پیش ریزش موهام شروع شد به دکتر مراجعه کردم علت ریزش را نوع ارثی اعلام کرد و ماینوکسیدیل و قرص فینستراید را تجویز کرد.
حدود دوسال استفاده کردم که نتیجه خوبی داد اما به یکباره مصرف داروها را قطع کردم که مجددا ریزش موها شروع شد
حالا سوالم این است که آیا با مصرف دوباره داروها وضعیت موها به حالت قبل برخواهد گشت با توجه به اینکه نزدیک به 1 سال از داروها مصرف نکردم مخصوصا ناحیه پشت سر؟
و آیا ماینوکسیدیل واسه ناحیه پشت سر هم اثر دارد یا خیر؟
وضعیت موهای پشت سرم خیلی آزارم میده لطفا راهنمایی بفرمایید مخصوصا دوستانی که همچین وضعیت داشته اند
با تشکر
چندتا عکس هم از وضعیت فعلی موهام قرار دادم

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-03-2016, 16:59
با سلام خدمت همه ی عزیزانپسری 27 ساله هستم که از حدود سه سال پیش ریزش موهام شروع شد به دکتر مراجعه کردم علت ریزش را نوع ارثی اعلام کرد
وضعیت موهای پشت سرم خیلی آزارم میده لطفا راهنمایی بفرمایید مخصوصا دوستانی که همچین وضعیت داشته اند با تشکرچندتا عکس هم از وضعیت فعلی موهام قرار دادمسلام دوست عزیز
بنده دکتر نیستم اما به لطف خدا تا حدی دنیا دیده ام
با این موضوع ,عادی برخورد کنید یعنی نذارید براتون تبدیل به غم و غصه بشه
صدها ملیون نفر اینجوری میشند
اول کلی خرج دوا درمان میکنند , نگرانی , غم و غصه , اندوه , مشکلات روانی مثل خود کوچک بینی , عقده ی حقارت !!! , افسردگی , کناره گیری از مردم به متلکهای عده ای بی ملاحظه و مشکلات دیگه
اما بالاخره سالها میگذره و با این موضوع کنار میان و وقتی اون روزها میافتند لبخند میزنند و میگن عجب فیلمی داشتیم اون روزها.
خلاصه نذارین این موضوع اثر منفی بذاره بر شما

دور و برتون پر هست از آدمهای کم مو و یا طاس و یا بی مو
99 درصدشون هم خوشکل و خوشتیپند
ریزش موهاشون باعث شکست در امور زندگی روزمرشون نشد مگر اینکه خودشون بد برخورد کردند با موضوع
اونی هم که شما رو نپسنده برای ازدواج چون موهاتون میریزه پس به درد شما نمیخوره . فقط همین
بنده نمیگم اصلاً نرید دنبال دوا درماناما به چشم یک مصیبت بهش نگاه نکنید . حل بشه , حل نشه غصه اش رو نخورید
بنده صدها نفر رو میشناسم که ملیونها تومن خرج کردند , انواع قرص و کپسول و آمپول و شامپو و غیره رو امتحان کردند . حالا هم دارند زندگی میکنند و دیگه موضوع براشون منتفی شده و شده جزئی از خاطره ها
اون دوا هم ظاهراً اختلالات هرمونی رو جبران میکنه و ریزش رو کاهش میده یا متوقف میکنه اما معلوم نیست در دراز مدت چه اثری بذاره بر بدن شما و مردانگی پس اگر میخواین ازش استفاده کنین سعی کنین با امنحان کردن , کمترین مقدار مصرف رو پیدا کنین و خودتون رو هم زیر نظر داشته باشین تا اگر احساس کردین دارین تغییر میکنین فوراً متوقفش کنین .
اما به نظر بنده اصلاً به ریسکش نمی ارزه که دائماً دارو مصرف کنین برای جلوگیری از ریزش مو

Reza kheyri1373
04-03-2016, 22:35
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.

یه سوال داشتم:

استفاده از کرم نرم کننده ولاستریت ضرر داره؟
یعنی مثل گلت باعث ریزش موها میشه؟

ممنون میشم کسی تجربه استفاده ازش رو در اختیارم بزاره ، مخصوصا اینکه مو ریزش پیدا میکنه یا خیر!

amir hamzeh
08-03-2016, 17:38
از بیماری های سیستمیک مثل تیروئید و کم خونی و و ... تا کمبود ویتامین و مواد معدنی و بیماری های قارچی و التهابی و حتی خود ایمنی

میتونه به کارکرد کبد هم مربوط باشه؟ آیا بعد از درمان ابروها دوباره سبز میشن؟ یا غیرقابل برگشته؟

Life24
08-03-2016, 17:56
میتونه به کارکرد کبد هم مربوط باشه؟ آیا بعد از درمان ابروها دوباره سبز میشن؟ یا غیرقابل برگشته؟

بستگی به نوع بیماری داره
مثلا التهابی باشه مثل سبوره ، خودش رشد میکنه
اما کلا رشد ابرو ها کند هست . مگر دارو بده پزشک
شما باید بروید متخصص پوست . شاید نیاز باشه یک سری ازمایشات بدهید و سر منشا پیدا بشه
شاید بیماری ساده ای باشد و سریع و کم هزینه درمان بشید
هر چه بگذره ،درمان سخت تر و پر هزینه تر

m0ota
10-03-2016, 19:04
من 21 سالمه و پسر هستم ! و از دو سال پیش مثل بقیه آقایونی که اینجا کامنت گذاشتند ریزش موهام شروع شد !

اولین کاری که کردم همون 2 سال پیش رفتم یه دکتر معروف رشت که بعد کلی در نوبت ماندن به من گفت بعد اینکه کاملا موهات ریزش کرد بیا من واست می کارم ! نه دارویی و نه فینستراید که دلمون بهش خوش باشه !

1 سال بعد که 20 سالم شد ریزش موهام اینقدر زیاد شد که کم کم پوست سرم داشت معلوم میشد پیش یه دکتر معروف دیگه رفتم .... اون از من چند تا سوال پرسید که (بابا و دایی و عمو کچل داری یا نه!) آخرش فینستراید (1) و مینوکسیدیل رو تجویز کرد ...

چند ماه که استفاده کردم دیدم هیچ تاثیری نداره ... تازه انگار ریزشم هر روز بیشتر میشد ... که کم کم نا امید شدم و از ترس دیگه استفاده نکردم ...

تو این چند ماه اخیر تقریبا جلوی سرم تا وسط سرم خالی شده و موهایی که وجود داره کاملا باریک و بی جان هست ... و هنگام ریزش روی پوست سرم درد میاد و حتی پشت و کناره های سرم و بانک مو سرم هم ریزش پیدا کرده ...
تا اینجا کامل نا امید شده بودم !
--------------------------------------

دو هفته هست که از سرُم فیتو رو استفاده میکنم . داروخونه که رفتم این سرم رو گرفتم خیلی تعریف میکرد و میگفت افرادی که می خوان موهاشونو رنگ بزارند از این سرم استفاده میکنند خیلی تاثیر خوبی داره .
منم این این سرم زدم . شاید باور نکنید ریزش موی سرم تو این دو هفته واقعا کم شده !!! دیگه از درد و ریزش پوست سرم خبری نیست ... می خاستم بدونم تو این محلول چی هست که اینقدر موثر بوده ...
اسمش اینه : phyto hule d ales / bainde brillance haute hydratation / intense hydrating oil treatment / 10 mle / 0.33 fl.oz.

abol hn
12-03-2016, 17:45
سلام من چهار ماه پریدنیزول پنجاه استفاده کردم بعد از قطع ناگهانی اون ریزش مو پیدا کردم اما حالا که دوباره استفاده کردم ریزش اون قطع شده میتونه اثرات اون باشه؟؟

Amir-Rainman
28-04-2016, 12:03
سلام

من از یه قطره ( گیاهی ) استفاده کردم، یه هفته استفاده کردم ولی بعد 2 هفته یه سری مو های ریز و نازک تو قسمتایی که قطره رو میریختم در اومده ، البته 8-9 ماه میگذره ولی هنوز این مو ها ریز و نازک هستن ، بعضی قسمتا تو این چند ماه شاید حدود 1 سانت رشد داشتن !!! البته تو این 8-9 ماه دیگه زیاد استفاده ش نکردم شاید در ماه 2-3 بار !!!

الان میخواستم بدونم اینا چی هستن واقعا ؟!! اگه مو ئه چرا رشد نمیکنن؟!! رویش این موها تو دو طرف سر هستن که خالی شده بود

mf.designing
29-04-2016, 12:57
سلام به دوستان هم درد :n02:

آقا من ریزش موی شدید دارم. چند وقتی بود (حدود 4 ماه) که ماینوکسیدل میزدم و ریز موهام قطع شده بود. اما الان یک ماهی هست که ریزش برگشته انگاری که دیگه ماینوکسیدل بی اثر شده. ماینوکسیدل انگار که خشک شده مونده کف سر و نمیره و باعث میشه ماینوکسیدل که میزنم به پوست سر نرسه !!
چاره کار چیه ؟! تجربه دوستان چی بوده در این مورد ؟

kavoshm
03-05-2016, 22:49
سلام به همه دوستان
مقداری از مطالب تاپیک رو مطالعه کردم و اطلاعاتی بدست آوردم
فقط میخواستم بدونم آیا راهی برای رویش مجدد موی سر هست یا نه ؟ البته بغیر از کاشت
ممنون و متشکر :n26:

srx190d
04-05-2016, 07:03
سلام
چند روز بعد از حمام كم كم شروع ميكنه به پوسته ريختن البته ريزش آنچناني نداره ولي هم خارش داره و هم پوسته حدود ٢ روز خوبه بعدش چرب ميشه كلا پوسته داره بعد چند روز شروع به ريختن ميكنه از حمام كه ميام بيرون پوسته ها ديده مي شن
دو سه مدل دارو و شامپو استفاده كردم مقطعي خوب شده ولي باز همين جوري از حمام بيام بيرون بازم سرم پوسته داره نميدونم چه كار كنم با اينكه زود چرب ميشه ولي بازم پوسته داره

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad

mrmmnb
27-05-2016, 21:35
سلام
من جدیدا ریزش مو پیدا کردم و دنبال دلیلش میگردم
چند سال پیش هم اینجوری شد و مو هام کم شد و شروع کردم به استفاده از تونیک طلسم و تقریبا از نتیجه راضی بودم
اما بعد از چند سال دوباره دو ماه دست به سرم بکشم کلی مو میاد به دستم هر چی هم میخوام بیخیال بشم نمیشه فعلا هم شرایطی ندرام برم موهام رو از ته بزنم یه مدت ریزش مو رو نبینم
برا همین دنبال یه دکتری بودم که به طور علمی و دقیق علل ریزش رو مشخص کنه اگه ارثی بود که کلا بیخیالش بشم و گرنه ببینم برا درمانش چیا پیشنهاد میده
توی سرچ به ادرس زیر رسیدم:
کسی امار این دکتر رو داره؟ میخوام به دکتر درست و حسابی برم فقط برا تشخیص علل ریزش مو
تو سایت فوق مخصوصا همون صفحه ای که گذاشتم اطلاعات خوبی بود که خوب شاید خیلی هاش رو هم خودم قبلا خونده بودم بیشتر اومدم اینجا بپرسم اولا کسی میشناسه اینا رو؟
دوم جاهای مطمئن دیگه هم سراغ دارید که برم و اطلاعات کامل بهم بده
با تشکر

rz21
05-06-2016, 18:49
سلام دوستان.
من 22 سال دارم و تقریبا 50 درصد از موهام سفید شده؛ می خوام برای اولین بار رنگ کنم ولی آشنایی زیادی ندارم!
اول از همه چه مارکی خوب هست و از کجا خرید کنم؟؟ یک مارک عالی می خوام صرف نظر از قیمتی که میتونه داشته باشه. بعدش هم یک توضیح بدید بعد از رنگ شدن مو توسط آرایشگر, شامپوی چی استفاده کنم؟ هر از چند مدت یک بار موهام رو باید رنگ کنم؟ در کل ممنون میشم یک توضیح کامل در این مورد بهم بدید.

vahidreza2007
10-06-2016, 14:27
دوستان اوج ریزش مو از چند سالگی شروع و تقریبا تا چند سالگی ادامه پیدا میکنه ؟ یعنی تقریبا از چند سالگی به بعد میشه گفت ریزش مو ها دیگه خیلی کم میشه ؟

Captain_America
12-06-2016, 13:55
استفاده از اتو مو برای مو ضرری در پی داره ؟
من مدل فعلی موهام جوری هست باید حتماً با اتو حالتش رو در بیارم ولی به ریشه و حتی پایین موهام نمیرسه اتو فقط همون چند سانتیمتر بالایی مو رو اتو می کشم.

ilabent
15-06-2016, 23:36
سلام خسته نباشید من یک دختر هستم که از 6-7 سال پیش موهام ریخت به صورتی که کف سرم تقریبا طاس شد و همیشه کف سرم معلومه و دکتر رفتم و سعی کردم درمانش کنم اما وقتی میدیدم 2-3 ماه از درمان گذشته و تغییر آنچنان ندیدم دیگه درمانو ول میکردم و آزمایش همه چیزم دادم سالمم فقط ویتامین D کم دارم والبته ارث هم دارم از خانواده اما 6--7 ساله که اینجوری شدم و خیلییییی به این خاطر غصه خوردم که موهام واقعا کمه و الان تقریبا 2 سال یا بیشتره که از پودر سر یعنی تاپیک استفاده می کنم و هیچ جا بدون تاپیک نمیرم و الان 2 ماهی هست که دارم از خاک سرشیرازی و روغن بادوم استفاده میکنم و این آخرین امیدمه می خواستم ببینم استفاده ازین پودر سر آیا به موهام آسیب بیشتری میزنه؟ چون من قبلا از یه دکتر پرسیدم و موادشو دیده و گفته فک نکنم مشکلی داشته باشه و میخواستم راجع به فرق ترمیم مو و کاشت مو بپرسم و بدونم بعد این عمل ها میشه تاپیک زد؟؟

ilabent
16-06-2016, 00:14
سلام نام دکترو اگه میشه بگید ممنونم از شما اگه مشکلی هست خصوصی بگید

vahidreza2007
23-06-2016, 15:28
تجربه یک ساله من در درمان ریزش مو
نوع ریزش: ارثی
مدت درمان: نزدیک به 13 ماه
خب دوستان بنده یه مدتی بود درچار ریزش مو شده بودم و میدونستم هم دلیلش چیه :45:
اسم ماینوکسیدل رو شنیده بودم که خیلی موثره گفتم بهتره امتحانش کنم برای شروع رفتم مانوکسیدل فرانسوی Alopexy رو خریدم به قیمت 150 تومن(چون برای یک سال پیش هست مطمئن نیستم) این ماینوکسیدل چون به صورت اسپری هست (البته پمپ هم داره) استفاده ازش راحته البته فکر کنم در بازار کمیاب شده مطمئن نیستم.....
خب در یک دوره چهار ماهه هر شب محلول رو روی موهام اسپری میکردم اما حقیقتن راضیم نکرد و طی بررسی های که در سطح نت داشتم اکثرا میگفتن ماینو بهتره به صورت مایع روی سر استفاده بشه و اسپری درست به پوست سر نمیرسه و بیشتر روی موها پخش میشه

در همون حین در سطح نت تعریف محصولات الپسین رو هم شنیده بودم که روی بعضی ها خوب جواب داده ..
رفتن داروخونه اقلام زیر رو خریدم
1.ماینوکسیدیل ایرانی (پاک دارو )
2.شامپو الپسین سی وان کافئین
3.تونیک الپسین (لیکوئید کافئین) خوبی این تونیک اینه که بعد از استفاده هیچ اثری ازش بر روی موها باقی نمیمونه مثلن موها بچسبه به هم یا چرب بشه

متد استفاده از این سه تا هم اینجوری انجام میدادم که :
هر روز صبح لیکویید کافئین استفاده میکردم (خیلی بوی خوبی داره:n02:)
هر شب دوش میگرفتم و سرم رو با شامپو کافئین می شستم
و قبل از خواب هم وقتی سرم خشک میشد دیگه ماینوکسیدل میزدم
الان میشه گفت 9 ماه هست که به صورت مداوم دارم این کار رو میکنم حالا ممکنه مثلن یه روز نتونسته باشم انجام بدم ...
در این ده ماه میتونم بگم ریزش مو هام متوقف ( یا بهتره بگم عادی) شده و تا 80 درصد موهای که از دست داده بودم برگشته و اصلن هیچ اثری از ریزش مویی که داشتم نیست ... خلاصه که خواستم بگم من از این درمانی که دارم انجام میدم راضی هستم و خیلی خوب جواب گرفتم ....

مهم ترین چیز در درمان ریزش موی ارثی تداوم و پشتکار هست اوایل یکم براتون یکم مشکله اما همین که خودتون نتیجه مثبت کار رو ببینید اشتیاقتون به ادامه کار هم بیشتر میشه و اینم بگم که چیزی که مشخصه باید این درمان رو برای همیشه ادامه بدین و اینجوری نیست که اگر موهاتون در اومد ماینوکسیدل رو بگذارید کنار .. من در این مدت یکساله حتی از یکدونه قرص هم استفاده نکردم و کلا توصیه میکنم تا جایی که میشه با درمان های موضعی به هدفتون برسید

سوالی بود درخدمتم با سپاس .:n16:

مطلب زیر خاکی رو بیارم بالا :n02:

داداش ممنون به خاطر مطلبی خوبی که نوشتی . میخواستم ببینم وضعیت موهات چطوره ؟

ایا همین روند رو ادامه میدی یا روند رو عوض کردی ؟

همچنان ماینوکسیدیل رو ادامه میدی ؟ تا امروز چند مدت شده از استفاده ؟

توصیه و روش جدید چیزی هست ؟

SNOW PATROL
23-06-2016, 15:35
مطلب زیر خاکی رو بیارم بالا :n02:

داداش ممنون به خاطر مطلبی خوبی که نوشتی . میخواستم ببینم وضعیت موهات چطوره ؟

ایا همین روند رو ادامه میدی یا روند رو عوض کردی ؟

همچنان ماینوکسیدیل رو ادامه میدی ؟ تا امروز چند مدت شده از استفاده ؟

توصیه و روش جدید چیزی هست ؟

اره من همینطور ادامه میدم وضعیت استیبل هست .. فقط تونیک رو دیگه استفاده نمیکنم

راضی هستم :n05:

Royce
04-07-2016, 12:09
دوستان برای رفع چربی کف سر بهترین و ثابت شده ترین راه یا شامپو چیه؟

Ali_softcenter
07-07-2016, 14:50
دوستان برای رفع چربی کف سر بهترین و ثابت شده ترین راه یا شامپو چیه؟

استفاده از شامپو های مخصوص موهای چرب
شستن روزی دو بار
استفاده نکردن از واکس مو های چرب یا کرم مو

amin_g_p
07-07-2016, 19:55
من به ماینوکسیدیل حساسیت دارم جایگزینی هست براش؟!

M.R.S.
08-07-2016, 00:27
من به ماینوکسیدیل حساسیت دارم جایگزینی هست براش؟!
درمان دارویی موثر ،اثبات شده و مورد تایید،قرص فینستراید ۱ میلی گرم و محلول.موضعی ماینوکسیدیل ۵ درصد هست؛
در صوزت بروز عوراض،پزشک به شما درمان دیگر رو پیشنهاد میده؛
که البته فینسترتید عوارض خودش رو دازه که مهمترینش،اختلال در توانایی جنسی هست

Sent from my E5823 using Tapatalk

mehdionline7
10-07-2016, 00:10
دوستان اینجا کسی از سیستئین b6 جواب گرفته ؟! حقیقتاً من از فیناستراید استفاده می کردم اما یکم باعث افسردگی و دل مردگی شد واسم ! :| یکی از دوستام هم دقیقاً همین احساسات رو تجربه کرده بود ...
ولی سیستئین b6 صرفا مکمله و یه قرص سیستمیک نیست ... نظرتون چیه ؟!

sarah.am
26-07-2016, 22:56
سلام خواستم بپرسم نرم کننده ی مو به شرط اینکه به ریشه ی موها نزنیم برای موضرری نداره من موهام خشک وکم ابه تار نازک داره ازمایشم دادم مشکی ندارم ایامواد شیمیایی نداره یا اینکه باعث کاهش مونمیشه

brad pitt
01-08-2016, 20:11
دوستان کسی شامپو مارک نلا و مارک لین استفاده کرده ؟

ممنون

Elixir1
02-08-2016, 22:20
سلام عزیزان، وقت شما بخیر.
یک هفته پیش از روی وسوسه یک حماقتی کردم که واقعا پشیمون هستم!
چند روز قبل، تبلیغ یک شامپوی جلوگیری از ریزش مو و رویش مجدد! رو در شبکه 4 صدا و سیما دیدم! اولا، هم قانع کننده صحبت می کردن، هم از طرفی شبکه رسمی مملکت هست و فکر این که بخوان دروغ تحویل مردُم کمی دور از انتظاره!
در هر حال، بنده وسوسه شدم و این شامپو رو به مبلغ 285 تومن سفارش دادم!
از این فروشگاه:
بسته ضد ریرش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هم سایتش شناخته شده هست و تبلیغش رو زیاد دیدیم، هم شبکه رسمی تلویزیون ایران تائیدش کرده!!! با تمام این توضیحات، وقتی محصول به دست بنده رسید، واقعا از این کارم پشیمون شدم و جدا باورم نمی شه که این بسته بخواد بهم کمکی بکنه!!!!
واقعا نمی دونم چرا این کار رو کردم و الآن موندم چطور امکان داره این محصول جلوی ریزش مو رو بگیره و رویش مجدد رو انجام بده!!!!
نظر شما چیه؟
واقعا فکر می کنید نتیجه بخش هست؟؟؟
یعنی شبکه رسمی مملکت هم بدون هیچ تحقیقی دروغ تحویل مردم می ده؟؟؟
به راستی که موندم توش! حتی یک درصد احتمال نمی دن جواب بده!!!
اسم شامپو و توتیک ARAS CARE هست!
این هم عکسش...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا از خودم تعجب می کنم چرا این کار رو کردم!!!!
اگر جواب نده، کی پاسخگو خواهد بود!!!! صدا و سیما؟؟؟ سایت 5040؟؟؟
موندم توش...

srx190d
02-08-2016, 22:29
ياد كرم حلزون افتادم

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad

Ghaioom
07-08-2016, 00:10
سلام

من یه پماد داشتم کارتونش نمیدونم کجا رفته خخخخ اسمشم یادم نیس. من فک میکردم تو این تاپیک نوشتمش ولی نیس! :(
کسی حدس زد بگه من سریع بگیرمش عود کرده!

ویرایش:

ایول پیداییدم :دی
سرچ زدم تو هیستوری مرورگرم پیداییدم خیلی وقته بود نپاکیده بودما هیستوری رو چ خوب شد :د

لوسیون کلوتریزون

ولی این قارچ داغونم کرده اگه میشد برای همیشه رفع میشد خوب بود! :n28:

Last Night
12-08-2016, 21:13
سلام.موهام سفید شده میخوام رنگ کنم.رنگ مویی هست که موهارو موقت رنگ کنه یا از رنگ موهایی که با اکسیدان ترکیب میشه باید استفاده کنم؟

Soroush-S
12-08-2016, 21:39
سلام عزیزان، وقت شما بخیر.
یک هفته پیش از روی وسوسه یک حماقتی کردم که واقعا پشیمون هستم!
چند روز قبل، تبلیغ یک شامپوی جلوگیری از ریزش مو و رویش مجدد! رو در شبکه 4 صدا و سیما دیدم! اولا، هم قانع کننده صحبت می کردن، هم از طرفی شبکه رسمی مملکت هست و فکر این که بخوان دروغ تحویل مردُم کمی دور از انتظاره!
در هر حال، بنده وسوسه شدم و این شامپو رو به مبلغ 285 تومن سفارش دادم!
از این فروشگاه:
بسته ضد ریرش مو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هم سایتش شناخته شده هست و تبلیغش رو زیاد دیدیم، هم شبکه رسمی تلویزیون ایران تائیدش کرده!!! با تمام این توضیحات، وقتی محصول به دست بنده رسید، واقعا از این کارم پشیمون شدم و جدا باورم نمی شه که این بسته بخواد بهم کمکی بکنه!!!!
واقعا نمی دونم چرا این کار رو کردم و الآن موندم چطور امکان داره این محصول جلوی ریزش مو رو بگیره و رویش مجدد رو انجام بده!!!!
نظر شما چیه؟
واقعا فکر می کنید نتیجه بخش هست؟؟؟
یعنی شبکه رسمی مملکت هم بدون هیچ تحقیقی دروغ تحویل مردم می ده؟؟؟
به راستی که موندم توش! حتی یک درصد احتمال نمی دن جواب بده!!!
اسم شامپو و توتیک ARAS CARE هست!
این هم عکسش...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا از خودم تعجب می کنم چرا این کار رو کردم!!!!
اگر جواب نده، کی پاسخگو خواهد بود!!!! صدا و سیما؟؟؟ سایت 5040؟؟؟
موندم توش...
داداش شما تست کن حالا ، پولم که دادی رفته . اگه نتیجه تست مثبت بود بگو ماهم بخریم .

Sent From My XPERIA M4

Greedy
15-08-2016, 20:24
سلام
موهای من چند وقته از افتضاح هم افتضاح تر شده
من چند ماه پیش عازم خدمت بودم و برای همین دو سه باری با تیغ زدم و کلاه هم زیاد میذاشتم بعدش اصلا موهام حالتش روز به روز بدتر شد . الان به محض اینکه از حموم میام و موهام خشک میشه اتوماتیک فرق وسط میشه ! جلوی موهام هر کدوم میره یه سمت و یکی میره شرق یکی میره غرب :دی البته قبل از سربازی هم تقریبا اینطور بود ولی نه با این شدت
میشه این مشکل رفع کرد ؟

rz21
16-08-2016, 16:14
ایا رنگ کردن مو باعث ریزش میشه؟ دکتر که مخالف این حرف بود.

badboys_87
16-08-2016, 16:50
بهترین برند کراتین مو چیه ؟؟؟ مارک unique advance خوبه ؟؟؟

ali 000
04-09-2016, 00:50
سلام دوستان
بهترین راه برای رفع چربی موی سر چیه؟

Mahdi11Najafi
09-09-2016, 21:34
سلام
قبل از ولاستریت اشکال داره موهامو اتو کنم؟
مرسی

darya1371
16-11-2016, 01:10
با سلام من چندتا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید من به صورت طبیعی موهای کم پشتی دارم و موهام خیلی موخوره داره یه دارویی میخوام بهم معرفی کنید که بتونه موهامو ضخیم کنه و پرپشت کنه و سالم نگه داره چون ورزشم میکنم موهام بشدت میریزه ..درباره ی اکوفان تحقیقاتی کردم اما مطمن نیستم داروییم نمیخوام که خیلی گرون باشه ولی واقعا احتیاج دارم چون افسردگی گرفتم سر موهام..دارویی باشه که بعد از قطع مصرفش موهام ب حالت اول برنگرده و واقعا تاثیر گذارباشه میشه بهم پیشنهاد کنید

hosein4151
16-11-2016, 09:35
سلام دوست عزیز،من هم مثل شما موهای کم پشتی دارم ،و نسبت به مصرف قرص هم کلا حس خوبی ندارم و خیلی سخت قرص میخورم،من در مورد محلول آلوپکسی سرچ کردم و دیدم خیلی ازش تعریف میکنن،در نهایت خریدم و الان دقیقا سه ماهه که دارم مصرفش میکنم،بعد از دو ماه نشانه های اثر بخش بودنش رو روی سرم دیدم.
روزی یک بار دارو رو مصرف میکنم و موقعی که میخوام بخوابم میزنم به ناحیه جلوی سرم ،فقط یه اشکالی که داره این دارو و اونم در بعضی افراد بروز میکنه اینه که برای بعضیا از همون روز اول سر شروع میکنه به خارش ،برای من بعد از دو ماه خارش پیدا کرد که اونم دارم تحقیق میکنم که بببنم چکار میسه کرد،در مجموع از عملکرد این محلول خیلی راضیم، اسمش رو یکبار دیگه میگم خدمتت
Alopexy 5%
قیمتش هم از 95 تا 105 متغیره، هر بسته هم برای دو ماه جواب میده(با مصرف یکبار در روز)
فقط یه چیز که هست اینه کهاگر مصرف این دارو رو قطع کنید،دوباره ریزش شروع میشه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

M.R.S.
21-11-2016, 06:56
با سلام من چندتا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید من به صورت طبیعی موهای کم پشتی دارم و موهام خیلی موخوره داره یه دارویی میخوام بهم معرفی کنید که بتونه موهامو ضخیم کنه و پرپشت کنه و سالم نگه داره چون ورزشم میکنم موهام بشدت میریزه ..درباره ی اکوفان تحقیقاتی کردم اما مطمن نیستم داروییم نمیخوام که خیلی گرون باشه ولی واقعا احتیاج دارم چون افسردگی گرفتم سر موهام..دارویی باشه که بعد از قطع مصرفش موهام ب حالت اول برنگرده و واقعا تاثیر گذارباشه میشه بهم پیشنهاد کنید
شما خانم هستید و اگر کم پشتی موی شما منتشر و در همه جای سر هست،بهتر هست ابتدا بررسی ازمایشگاهی از نظر کم کاری تیروئید و فقر انن انجام بشه

سلام دوست عزیز،من هم مثل شما موهای کم پشتی دارم ،و نسبت به مصرف قرص هم کلا حس خوبی ندارم و خیلی سخت قرص میخورم،من در مورد محلول آلوپکسی سرچ کردم و دیدم خیلی ازش تعریف میکنن،در نهایت خریدم و الان دقیقا سه ماهه که دارم مصرفش میکنم،بعد از دو ماه نشانه های اثر بخش بودنش رو روی سرم دیدم.
روزی یک بار دارو رو مصرف میکنم و موقعی که میخوام بخوابم میزنم به ناحیه جلوی سرم ،فقط یه اشکالی که داره این دارو و اونم در بعضی افراد بروز میکنه اینه که برای بعضیا از همون روز اول سر شروع میکنه به خارش ،برای من بعد از دو ماه خارش پیدا کرد که اونم دارم تحقیق میکنم که بببنم چکار میسه کرد،در مجموع از عملکرد این محلول خیلی راضیم، اسمش رو یکبار دیگه میگم خدمتت
Alopexy 5%
قیمتش هم از 95 تا 105 متغیره، هر بسته هم برای دو ماه جواب میده(با مصرف یکبار در روز)
فقط یه چیز که هست اینه کهاگر مصرف این دارو رو قطع کنید،دوباره ریزش شروع میشه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

این دارو بیشتر برای ریزش موی اندروژینک تاثیر‌داره

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Mehrdad092000
17-12-2016, 15:29
سلام
دوستان کار های زیادی میشه کرد اما موثر هاش هزینه بره
ولی اونایی که ماینو استفاده کرده چه خودش چه ترکیباتش توی شامپو محلول های دیگه .. به هیچ وج دیگه قطع نکنن چون بدتر میشه
من که استفاده نمیکنم و هر محصولیم بگیرم ترکیباتشو نگاه میکنم نداشته باشه
اما خوب fdaتایید کرده اینو فیانسترایدو
راستی بیوتین از قلم نندازین حتما مصرف کنید.همینطور اگه مشکلی با پولش ندارین تزیریقی b5وبیوتین بزنین هر دو هفته وسط هفته هم یه نوروبیون

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk

ittools
17-12-2016, 17:37
راستی بیوتین از قلم نندازین حتما مصرف کنید.همینطور اگه مشکلی با پولش ندارین تزیریقی b5وبیوتین بزنین هر دو هفته وسط هفته هم یه نوروبیون

قیمت آمپول عضلانی b5 و بیوتین چنده ؟

M.R.S.
17-12-2016, 19:49
پولت رو هدر‌ نده!
تمام ویتامین های گروه ب از طریق هر‌نوع ‌رژیم غذایی (حتی فقیرانه)‌ برای بدن تامین میشه و ذخایر‌ ویتامین های ب بدن انسان به راحتی خالی نمیشن؛
فقط در‌رژیم صرفا گیاه خواری،شرایط قحطی و برخی بیماری های کمتر‌شایع که منجر به عدم جذب ویتامین های گروه ب میشه کمبود وجود داره؛
یک فرد عادی نیازی‌به این مکمل ها نداره؛

donkeyoxte
22-12-2016, 22:01
پولت رو هدر‌ نده!
تمام ویتامین های گروه ب از طریق هر‌نوع ‌رژیم غذایی (حتی فقیرانه)‌ برای بدن تامین میشه و ذخایر‌ ویتامین های ب بدن انسان به راحتی خالی نمیشن؛
فقط در‌رژیم صرفا گیاه خواری،شرایط قحطی و برخی بیماری های کمتر‌شایع که منجر به عدم جذب ویتامین های گروه ب میشه کمبود وجود داره؛
یک فرد عادی نیازی‌به این مکمل ها نداره؛

سلام
لطفا یه شامپو ردیف که روغن نارگیل اساس مواد اولیه اش باشه معرفی کنید
و موهای من حدودا به 14-15 سانت رسیده یکی دوساعت بعد از حمام حالت ابریشمی و براق میگیره ولی سریع این حالت جاشو به موهای خشک و بی روح میده
تو یوتیوب یه سرچی زدم همه برای داشتن موهای ابریشمی و براق روغن نارگیل رو پیشنهاد میکردن, بعضی ها هم که زرده تخم مرغ رو چه تنها چه مخلوط با روغن نارگیل پیشنهاد میدادن
برای موهای من که یکمی بلنده حالت نرم و براق الزامیه
شما چی پیشنهاد میکنید؟؟؟
ممنون

reza4024
28-12-2016, 01:52
سلام
لطفا یه شامپو ردیف که روغن نارگیل اساس مواد اولیه اش باشه معرفی کنید
و موهای من حدودا به 14-15 سانت رسیده یکی دوساعت بعد از حمام حالت ابریشمی و براق میگیره ولی سریع این حالت جاشو به موهای خشک و بی روح میده
تو یوتیوب یه سرچی زدم همه برای داشتن موهای ابریشمی و براق روغن نارگیل رو پیشنهاد میکردن, بعضی ها هم که زرده تخم مرغ رو چه تنها چه مخلوط با روغن نارگیل پیشنهاد میدادن
برای موهای من که یکمی بلنده حالت نرم و براق الزامیه
شما چی پیشنهاد میکنید؟؟؟
ممنون

شامپو با روغن نارگیل نمیشناسم
ولی منم چون موهام نرمه بهت پیشنهاد میکنم یه شامپو که به موهات میسازه رو بزن(من الپسین کافئین بهم میسازه) بعد از حمام موهات که نم داره سرم مو کریستال بزن به موهات و بعد سشوار بکش(با درجه حرارت خیلی داغ نباشه که آسیب ببینه موهات)
واسه من که جواب میده

vahidreza2007
03-01-2017, 13:01
دوستان یه شامپو معرفی کنید به حداقل 244 ساعت نزاره موها به هم بچسبه و بهشون حجم بده و نزاره حداقل 24 ساعت چرب بشن

من موهام خیلی ضعیف شدن و بعد حموم چند ساعت بعد اون حالتش رو از دست میده . میخوام شامپوی باشه بهش حجم بده و 24 ساعت حالتش حفظ بشه

Amir-Rainman
03-01-2017, 15:05
کسی که موهاش بخاطر ریزش ارثی یا استرس یا اختلالات هورمونی یا کلا هر دلیلی ریخته باشه، بازم اگه مصرف ماینوکسیدیل قطع کنه، موهایی که در اومده میریزه؟؟

Mehrdad092000
08-01-2017, 05:09
قیمتش75برای5تافکرکنم

Mehrdad092000
08-01-2017, 05:10
کسی که موهاش بخاطر ریزش ارثی یا استرس یا اختلالات هورمونی یا کلا هر دلیلی ریخته باشه، بازم اگه مصرف ماینوکسیدیل قطع کنه، موهایی که در اومده میریزه؟؟
بله دوست عزیزبهتره قطع نکنیدبدترم میشه

tomy2016
09-01-2017, 21:22
سلام خدمت دوستان . دوستانی که برای خرید ماینوکسیدیل معروف فوم روگین rogaine تمایل دارند (خریداری مستقیم از آمریکا ) در خدمتشون هستم .

donkeyoxte
16-01-2017, 01:06
حذف شود...................

Farhad.Farhadi
16-01-2017, 01:10
سلام
موهای وز دارم که از خرداد تا الان موهامو کوتاه نکردم و حدودا به 15 سانت رسیده
2 ماه پیش به خاطر ریزشی که خودم حس میکنم(چون اطرافیان میگن فقط زوم کردی روش و حساس شدی و میگن موهات مثل قبل هستش) رفتم دکتر و قرص سولفات روی - زورین واسم نسخه کرد و همینطور یه محلول
که عکسش رو پایین میبینید
عکس 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حدودا 2.3 هفتس وقتی حموم میرم موهام بدجوری میریزه, نمیدونم طبیعیه؟ یعنی به خاطر اینه که موهامو دارم بلند میکنمه یا کلا اشتباهه؟
اینم یه عکس از موهام که البته توری چاه حمام کمکم کرد تو جمع کردنش, و ممکنه اندازه همین به درون چاه رفته باشه و تو توری گیر نکرده باشه
درکل یکمی چندشه, شرمنده
عکس 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Amir-Rainman
16-01-2017, 17:50
بله دوست عزیزبهتره قطع نکنیدبدترم میشه

خب تا کی روزی دو بار بزنمش به سرم؟!!!!

کسی از سبوس برنج استفاده کرده؟ !!

M.R.S.
16-01-2017, 18:17
تا آخر عمر!
اگر قطع کنید طی چند هفته دوباره ریزش ایجاد میشه
البته در مورد ریزش موی اندروزنیک یا همان مردانه یا ارثی

Amir-Rainman
16-01-2017, 22:09
تا آخر عمر!
اگر قطع کنید طی چند هفته دوباره ریزش ایجاد میشه
البته در مورد ریزش موی اندروزنیک یا همان مردانه یا ارثی

منظورتون درباره ریزش ایجاد میشه چیه؟
من موهام خب دیگه نسبتا کمه , همیشه هم کوتاه نگهش میدارم، مطمئنم قبل از اینکه مصرف ماینوکسیدیل شروع کنم ریزش مو غیر عادی نداشتم، وگرنه متوجه می‌شدم ولی الان که حدود سه هفته ست میزنم کاملا حس میکنم موهام ریزشش نسبت به قبل زیاد شده (البته خب مو هم در اومده)
الان این ریزش مو بعد از قطع ماینوکسیدیل مربوط به چیه؟ موهایی که با ماینوکسیدیل درمیان، موندگاریشون وابسته به مصرف ماینوکسیدیله؟

ارمین800
16-01-2017, 22:28
دوستان من شنیدم ماینوکسیدیل چون الکل داره باعث سفیدیه موها میشه. نمیدونم صحت داره یا خیر.

Farhad.Farhadi
16-01-2017, 22:35
سلام
موهای وز دارم که از خرداد تا الان موهامو کوتاه نکردم و حدودا به 15 سانت رسیده
2 ماه پیش به خاطر ریزشی که خودم حس میکنم(چون اطرافیان میگن فقط زوم کردی روش و حساس شدی و میگن موهات مثل قبل هستش) رفتم دکتر و قرص سولفات روی - زورین واسم نسخه کرد و همینطور یه محلول
که عکسش رو پایین میبینید
عکس 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حدودا 2.3 هفتس وقتی حموم میرم موهام بدجوری میریزه, نمیدونم طبیعیه؟ یعنی به خاطر اینه که موهامو دارم بلند میکنمه یا کلا اشتباهه؟
اینم یه عکس از موهام که البته توری چاه حمام کمکم کرد تو جمع کردنش, و ممکنه اندازه همین به درون چاه رفته باشه و تو توری گیر نکرده باشه
درکل یکمی چندشه, شرمنده
عکس 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از دوستان کسی راهنمایی نمیکنه؟؟؟

M.R.S.
16-01-2017, 22:41
از دوستان کسی راهنمایی نمیکنه؟؟؟
بهتر هست برای نتبجه گیری بهتر اولا محل ریزش و کاهش مو رو بیان کنید و تصویر از سر و موهای خودتان بگیرید؛

M.R.S.
16-01-2017, 22:42
دوستان من شنیدم ماینوکسیدیل چون الکل داره باعث سفیدیه موها میشه. نمیدونم صحت داره یا خیر.
کذب محض!

M.R.S.
16-01-2017, 23:01
منظورتون درباره ریزش ایجاد میشه چیه؟
من موهام خب دیگه نسبتا کمه , همیشه هم کوتاه نگهش میدارم، مطمئنم قبل از اینکه مصرف ماینوکسیدیل شروع کنم ریزش مو غیر عادی نداشتم، وگرنه متوجه می‌شدم ولی الان که حدود سه هفته ست میزنم کاملا حس میکنم موهام ریزشش نسبت به قبل زیاد شده (البته خب مو هم در اومده)
الان این ریزش مو بعد از قطع ماینوکسیدیل مربوط به چیه؟ موهایی که با ماینوکسیدیل درمیان، موندگاریشون وابسته به مصرف ماینوکسیدیله؟

در ابتدای شروع ماینوکسیدیل،ریزش مو افزایش پیدا میکند؛معمولا تا دو ماه متوقف میشود؛
بعد از ۴-۸ ماه رویش مو بهبود پیدا میکند و طی ۱۲-۱۸ ماه پایدار میشود؛

علت ریزش مو باید مشخص‌باشه تا درمان مناسب تجویز بشه؛مهمترین چیز در کشف علت ریزش و نوع ریزش،الگوی ریزش مو هست؛
ماینوکسیدیل تنها برای ریزش موی اندروژنیک یا همان مردانه یا ارثی کاربرد دارد؛
مکانیسم اثرش کاملا مشخص نیست اما مکانیسم فرض شده گشاد کردن عروق مربوط به پیاز مو هست؛اما علت این نوع ریزش مربوط به هورمون های مردانه هست؛

Farhad.Farhadi
16-01-2017, 23:09
بهتر هست برای نتبجه گیری بهتر اولا محل ریزش و کاهش مو رو بیان کنید و تصویر از سر و موهای خودتان بگیرید؛

خدمت شما...................... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])