PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7

ehsan-inventor
12-01-2014, 19:15
سلام کسی از دوستان تجربه آنالیز مو رو که اینجا گفته رو داره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آیا فقط تبلیغاته یا نه واقعا می تونه موثر باشه؟ تو مطالبش هم گفته خیلی برای بیماراش از ماینوکسیدل و فیناستراید استفاده نمی کنه و اغلب با روش هایی که تجویز می کنه 85 درصد جواب گرفتن !
من 9 ماه پیش ریزش موی شدیدی داشتم که به خاطر مصرف برنج هندی(آرسنیک) و استرس شدیدی بود البته تغذیه خوبی هم نداشتم قرض Cystin B6 مصرف کردم که روی و ویتامین ب 6 داره وضع قدری خوب شد تا این که دو هفته ای میشه ریزش مو هام شروع شده. نگرانم کچل شم. بیشتر سمت ورتکس و بالا سرم کم پشته و بقیه نواحی خوبه.
نظرتون چیه؟

banii
18-01-2014, 01:39
سلام دوستان
من ماه گذشته برای ریزش موهام پیش دکتر رفته بودم
یک شامپو داده که خیلی خوبه ازش راضی ام .
قرص فیناستراید هم تجویز کرده بود که بعلت بیماری کبدی ازش استفاده نکردم (پیگیر هم نشدم ببینم باس چیکار کنم!!!)
و یک تونیک ضد ریزش موی ایروکس که در موردش سوال دارم :n27: ازش استفاده که میکنم موهام خیلی زبر میشه و فرداش که دست میکشم روی موهام احساس میکنم چند تا از موها کنده میشه معمولا هر روز صبح هم هم حمام نمیرم هر 2 یا 3 روز میرم حموم .... :n27: از موقعیکه ازین استفاده میکنم حس میکنم جلوی موهام بیشتر ریخته :n27:

Greedy
07-02-2014, 20:58
سلام

کسی قرص اکوفن استفاده کرده ؟ چطور بوده نتیجش ؟
قیمتش چنده ؟

AliROCK
10-02-2014, 04:48
سلام دوستان
من ماه گذشته برای ریزش موهام پیش دکتر رفته بودم
یک شامپو داده که خیلی خوبه ازش راضی ام .
قرص فیناستراید هم تجویز کرده بود که بعلت بیماری کبدی ازش استفاده نکردم (پیگیر هم نشدم ببینم باس چیکار کنم!!!)
و یک تونیک ضد ریزش موی ایروکس که در موردش سوال دارم :n27: ازش استفاده که میکنم موهام خیلی زبر میشه و فرداش که دست میکشم روی موهام احساس میکنم چند تا از موها کنده میشه معمولا هر روز صبح هم هم حمام نمیرم هر 2 یا 3 روز میرم حموم .... :n27: از موقعیکه ازین استفاده میکنم حس میکنم جلوی موهام بیشتر ریخته :n27:
میدونم دیر جواب دارم میدم ولی
شما شب که این لوسیون رو میزنی صبح باید سرتو کامل بشوری اگه بزاری بمونه 2 یا 3 روز معلومه موها میریزه چون حالت ژل مانند به موها میده برا چی دست میکشی مثل این میمونه مویی رو که تافت یا ژل زدی هی انگولک کنی
اگه اصلا سرت بهش حساس هست لوسیون لامنین استفاده کن قیمتش 2 برابر irox هست
موی سرم زبر نمیکنه
گیاهی هم هست

mojtaba2321
10-02-2014, 14:48
من حدود 15 سالی بود موهام دیگه شوره نمیزد
تا اینکه هفته پیش موهامو ماشین کردم:n02: یه چند روزیه بشدت پوست سرم شوره زده، علتش ممکنه همین ماشین کردن موها باشه؟
حالا باید چکار کرد؟

AliROCK
13-02-2014, 04:16
لوسیون irox ضد شوره هم هست

Amir-Persian
17-02-2014, 15:41
سلام دوستان
قرص فیناستراید عوارضش چیاست؟
من آلمان هستم، مشابه این قرص بهتر هم هست که مصرف کنم؟

ممنون

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

AliROCK
18-02-2014, 05:07
کاهش میل جنسی ,کاهش حجم مایع انزالی ,ناتوانی جنسی
درصد خیلی کمی وجود داره که این عوارض نشون داده بشه برای 1 میلی بیشتر برای 5 میلی هست که به درد شما نمیخوره
کلا 1 میلی عارضه خاصی ندارد
فینستراید امتهانشو پس داده نزدیک 1 سال هست مصرف میکنم ریزش مو کامل قطع شده و موی ریز در اوردم که به مرور این موها ضخیم میشن
یه قرص دیگه هم هست متاسفانه اسمشو فراموش کردم
نوع امریکایی بهترین هست که ظرف 6 تا 7 ماه موها کامل در میان

pooria-ir
20-02-2014, 11:16
نوع آمریکایی میشه پروپشیا
توصیه نمیکنم بخورید،خیلی قویه،موها درمیاد،اما روی هرمون ها تاثیرات مشهودی میزاره،حتی صدا رو نازک میکنه ! پوست صورت رو صاف میکنه و....

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk

reza4024
27-02-2014, 14:57
سلام دوستان
من موهام خیلـــی نرم هستش اگه میشه یه شامپو معرفی کنین که موها رو نرم نکنه
موها رو زبر و خشک کنه چه یهتر
وقتی دس میکشم تو موهام مثل موی بچه ایه که تازه به دنیا اومده(البته بچه ای که به دنیا میاد کچله فقط خواستم عمق فاجعه رو برسونم:n02:)
انواع و اقسام شامپوها رو امتحان کردم. 90 درصد شامپوهای ایرانی و بسیاری هم خارجی
لیست شامپوهای خارجیو بگم که زدم و فایده نداشته املای بعضیاش اشتباهه احتمال زیاد ولی تو همین مایه هاست :n02:
crystal- panten- head & shooulders- hegur- nivea- roeral- apcelin-
شامپوهای ایرانیو که اکثرا امتحان کردم همشون تا دلت بخواد نرم کننده دارن
حتی یه بار شامپو گرفتم صد و پنجاه تومن اما باز فایده نداشت البته شامپویی که میخواین معرفی کنین این قیمتی نباشه :n02:
توجه کنین که موهام چرب نیس شامپویی که ضد چربی هست رو معرفی نکنین

AliROCK
28-02-2014, 05:02
شامپو سیر مو رو از لخت بودن در میاره البته شما ذاتی موهات اینجوری هست مشکلی نداری انگولک کنی کچل میشی ها اونوقت همین موی بچه رو هم دیگه نداری:n02:

reza4024
01-03-2014, 00:15
شامپو سیر مو رو از لخت بودن در میاره البته شما ذاتی موهات اینجوری هست مشکلی نداری انگولک کنی کچل میشی ها اونوقت همین موی بچه رو هم دیگه نداری:n02:

ممنون از راهنماییت :n02:
شامپوهای حجم دهنده مو رو زبر نمیکنن؟

AliROCK
01-03-2014, 04:08
خیر بهترینش همین سیره اصطلاحا مو رو از بی حالی در میاره

reza4024
01-03-2014, 05:46
آره مثلا شامپو سیر کریستال حرف نداشت قبلا فقط یه برچسب روش زده بودن که پروانه بهداشت بود اما از وقتی که روش نوشتن به سفارش فلان شرکت یا کارخانه فلان شهر افتضاح شده ! اصلا دیگه اون شامپو نیست
سیر پرژک هم جالب نبود یعنی به موهام نساخت

kamixray
01-03-2014, 14:27
میخواستم بدونم این فینپشیا های جدیدی که بنظر میرسه بدون تایید وارد شده ( مهر وزارت بهداشت ، یا کلا هیچ نوشته ی فارسی ای نداره ! ) ، اینا تقلبی هستن آیا ؟ فینپشیا یا پروپشیا جایی رو میشناسین که بشه تهیه کرد ؟

AliROCK
02-03-2014, 05:34
والله فیناستراید ایرانی خوبه حالا دوستان اصرار دارن امریکایی بخرن که 50 50 هست معلوم نیست اصله یا نه من موندم:n02:
کچل شدی نگی نگفتیا :n02:

tanha67music
05-03-2014, 16:41
سلام
من موهام یه مقدار ریزش مو داره بیشترم فکر کنم بخاطره استرس باشه چون قبله خدمتم این مقدار جلو موهام خالی نشده بود
دو طرفه موهام یه 4 سانت خالی شده
دکتر رفتم گفت ماینوکسیدیل و شامپو کافئین دار داد گفت اینا استفاده کن
پوسته سرم خشکه و موهام لخته و خشک
و تا بعد از حموم ماسک و ترمیم کننده مو نزنم احساسه خشکی شدید میکنم رو موهام
.
الان شامپو فولیکا ضو ریزشش گرفتم کافئین دارش با سرم سریتا و ماینوکسدیل و فینستراید با مولتی ویتامین
همینا کافیه برا قسمته جلو موهام در بیاد ؟
همون دو طرفه مردونه که میریزه فقط خالی شده

با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-03-2014, 17:36
سلام دوستان . میگن مشکل ریزش مو مثل طاسی وسط سر مردان یا بالا رفتن پیشانی هورمونی هست . چرا این هورمون/هورمونها فقط روی موهای وسط سر یا یک قسمت معین اثر میذاره ؟ مگه هورمونها از راه رگها و همراه خون در تمام بدن پخش نمیشه

Atghia
05-03-2014, 18:08
سلام دوستان . میگن مشکل ریزش مو مثل طاسی وسط سر مردان یا بالا رفتن پیشانی هورمونی هست . چرا این هورمون/هورمونها فقط روی موهای وسط سر یا یک قسمت معین اثر میذاره ؟ مگه هورمونها از راه رگها و همراه خون در تمام بدن پخش نمیشه

سلام دوست گرامی
چیزی که من فکر میکنم اینه که میتونه به این علت باشه مقاومت سلولهای پیاز مو در نقاط مختلف پوست سر یکسان نیست و در مناطقی که ذکر کردید احتمالا ضعیفتر هستند
و احتمال دیگه هم اینکه نوع سلولهای مولد مو در پوست سر یکسان نیست یعنی شاید انواع خاصی از اونها که به تغییرات هورمونی حساستر هستند در نقاطی که شما گفتید موجود هستند و این اثر هورمونی برروی اونها مشهود میشه

پ.ن: نظرات من فقط حدس بودند وگرنه منبع علمی خاصی برای تایید و ردش ندارم:n17:

Stream
08-03-2014, 05:42

چنین قاعده ای نداریم که چون یک مسئله هورمونی است پس باید در تمام بدن تاثیر یکسان داشته باشه. سرچ کردم و جواب قطعی برای سوال شما پیدا نکردم (شایعات مختلف زیاد هست)، به هر حال اسم علمی این مسئله Androgenic alopecia هست و خودتون می تونید تحقیق کنید (و اگه چیزی پیدا شد اینجا هم بگذارید تا به درد سایرینی که گذرشون در آینده به اینجا می خوره، بخوره).

V E S T A
08-03-2014, 13:40
80 درصد از موارد طاسی سر ژنتیکی هست.(نحوه توارث وابسته به چند ژن) ژن طاسی سر روی کروموزوم X قرار گرفته که از مادر به فرزند پسر ارث میرسه و احتمال طاسی رو در مردان نسبت به زنان افزایش میده (مردان 1کروموزوم x دارن که از مادر به ارث میرسه )

به تازگی ژنی کشف شده که 7 برابر احتمال طاسی رو افزایش میده و این ژن از پدر به ارث میرسه. پسری که ژن طاسی رو هم از پدر و هم از مادر دریافت کنه احتمال طاسی تا 14 بار افزایش پیدا خواهد کرد.

این قسمت ژنتیکی طاسی سر بود .

مردانی که زمینه ژنتیکی طاسی سر رو دارن :

آلوپسی آندروژنیک ، این وضعیت به طور معمول در مردانی که از نظر ژنتیکی مستعد این وضعیت هستند اتفاق می‌افتد و در واقع نوعی پاسخ فیزیولوژیک بدن آنها به آندروژن‌ها یا همان هورمون‌های مردانه می‌باشد.

موهای ناحیه سر در انسان با وجودیکه رشد غیر وابسته به هورمون جنسی مردانه (آندروژن) دارند، امّا دارای گیرندهٔ خاص هورمونهای جنسی می‌باشند و به همین دلیل این هورمونها می‌توانند بر ریزش مو موثر باشند. در مردان بخش‌های فرونتوتمپورال یعنی نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند امّا در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی می‌باشند. به همین دلیل در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو داریم و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می‌رسند.

برای درمان الوپسی مردانه از مینوکسیدیل موضعی و روشهای جراحی مختلف می‌توان سود برد. بهترین کاندیداهای درمان با مینوکسیدیل مردان با سن کمتر از ۳۰ سال هستند که کمتر از ۵ سال است دچار ریزش مو شده‌اند.

ارتباط کروموزم x و آندروژن:

ژن گیرنده آندروژن (Stu 1) بر روی کروموزوم X قرار داد که از مادر به فرزند پسر منتقل می شود ولی همانطور که گفته شد این انتقال به صورت چند ژنی است.
بر اساس برخی مطالعات ژن طاسی روی کروموزوم اتوزومال (غیرجنسی) قرار گرفته است. جایگاه دقیق آن مشخص نیست. این ژن در مردان بصورت اتوزومال غالب و در زنان اتوزوم مغلوب ظاهر می شود.

در مرحله تشکیل جنین ژن طاسی سبب می شود یک سری از فولیکولهای مو نسبت به دی هیدروتستوسترون حساس شوند و پس از بلوغ به دنبال افزایش سطح هورمونهای آندروژنی، این فولیکولهای حساس وارد مرحله کوچک سازی شده و از بین روند.

Shayestee
14-03-2014, 14:16
سلام
خسته نباشيد
من يه دختر بيست ساله م كه دكتر براي ريزش موهاي سرم فيناسترايد 5 ميلي گرم رو تجويز كرده (به همراه چندتا چيز ديگه)
موقع ويزيت و تجويز دارو ازم وضعيت تاهلم رو پرسيد كه گفتم مجردم
گفت اين قرص رو بايد تو دراز مدت (حداقل يك سال) مصرف كني و شش ماه قبل از تصميم به بارداري مصرف رو قطع كني

منم رفتم تو اينترنت سرچ كردم و ديدم جديدا اثبات شده كه اين قرص عوارض طولاني مدت پايدار داره
خب با اين وجود اين من اگه بخوام تصميم به بارداري بگيرم ممكنه اين دارو تاثير بدي روي جنين (بخصوص پسر) بذاره
به علاوه كه در مورد احتمال بروز سرطان در اثر مصرف اين دارو يه چيزهايي شنيدم

من چيكار كنم؟ بالاخره اين دارو رو مصرف كنم يا نه ؟ چقدر عوارض جانبي اش پايداره ؟

ممنون ميشم زود جواب بدين چون خيلي نگرانم ...

AliROCK
14-03-2014, 15:38
فیناستراید 5 میلی خودش داروی ضد سرطان هست چه طور ممکنه دارویی که ضد چیزی هست همون مشکل رو درست کنه.
خیر اصلا همچین چیزی نیست
عوارض بلند مدت نداره
شما اگه خیلی نگران هستید قرص 1 میلی مصرف کنید.
در ضمن این قرص برای خانومها اصولا تجویز نمیشه به یه دکتر دیگه هم مراجعه کنید اگه خواستید بگید تو pm براتون میزارم
دکتر خودم هست

==============================================
خانوم Shayestee جواب پیغامتون رو دادم امیدوارم مشکلتون رو ایشون حل کنن.

OMiD.1080p
14-03-2014, 20:47
این محلول ماینوکسیدیل 5 درصد که توی دسته ی دارویی "محرک رشد مو" قرار دارد چطوری هاست ؟

Ar@m
14-03-2014, 21:39
Minoxidil با طولانی کردن فاز رشد فولیکول های مو باعث میشه فولیکول های بیشتری مو تولید کنن و موهای ایجاد شده ضخیم تر و بلندتر باشن
اگه بعد از استفاده مداوم به مدت 2 ماه از ماینوکسیدیل تاثیرش رو مشاهده کردین حداقل باید برای 6 ماه مداوم استفاده اش کنین. بهتر اینه که تا 12 تا 18 ماه استفاده بشه چون این مدت برابر با فاز رشد مو هست و باعث تثبیت اثرات ماینوکسیدیل میشه
درمان ماینکوسیدیل باید کامل بشه وگرنه قطع دوره درمان پیش از به پایان رسیدنش باعث از بین رفتن اثرات ایجاد شده میشه
این دارو قابل استفاده هم در آقایان و هم در خانم هاست

AliROCK
14-03-2014, 22:17
این محلول ماینوکسیدیل 5 درصد که توی دسته ی دارویی "محرک رشد مو" قرار دارد چطوری هاست ؟

اگه بتونی کف روگین بگیری بهتر از اینه
روگین همون ماینوکسیدیله منتها امریکاییش گرونم هست
متاسفانه ماینوکسیدیل به سره من نساخت کاریشم نمیشه کرد پوستم بهش حساسه میسوزونه
امیدوارم رو شما خوب جواب بده

brad pitt
15-03-2014, 23:22
دوستان هلیله سیاه واقعن مفیده
برای سیاه شدن مو . (برای کسانی که موهاشون سفیده ) و رشد مو
به مدت 9 ماه ( بلند مدت ) باید مصرف کرد
من دوستم 15-20 نخ موهاش سفید شده بود الان همه برگشته . خوب شده
فقط فوق العاده تلخ هست . فوق العاده تلخ و بدمزه

mf.designing
26-03-2014, 14:04
سلام به دوستان

میخواستم بدونم که درمان ریزش موی قارچی چیه ؟! من نمیدونستم و وقتی موهام رو از ته تراشیدم دیدم جلوی سرم پوسته هاس سفید یا یه همچین چیزی دیده میشه ! ریزش مو هم دارم (بخصوص در همون قسمت)!
و سوالم بعدیم اینه که ریزشی که از طریق قارچ ایجاد شده قابل برگشت هستش ؟! اگه آره ، با دارو یا خود به خود ؟!

AliROCK
26-03-2014, 14:23
من سرباز بودم یکی همین مشکل شما رو داشت دوا درمون کرد خوب شد موهاشم سر جاشه :n02: نگران نباش فقط سریع برو دکتر
میتونم بهتون دارو معرفی کنم ولی دکتر برید بهتره.

MOHAMMAD2010
05-04-2014, 16:34
من به دلیل ریزش مو الان حدود 1 هفته هست فیناستراید 1 رو شروع کردم
از همون روز اول احساس میکنم درد در قسمت معده دارم و کلا احساس میکنم گوارشی به هم ریختم
میخواستم ببینم به خاطر همین قرصه ؟ ( چون تو عوارض این قرص همچین چیزی ندیدم )
و آیا خوب میشه یا نه ؟

AliROCK
05-04-2014, 18:09
خیر
فیناستراید به هیچ عنوان عارضه ای برای دستگاه گوارشی ندارد.

فیناستراید به صورت قرص‌های ۱ میلی گرمی استفاده می‌شود و میزان هورمون دی هیدروتستوسترون سر را تا ۶۴ درصد و سرم را تا ۶۸ درصد کاهش می‌دهد. بعد از ۱۲ ماه مصرف این قرص موهای کامل و ضخیم سر افزایش یافته و موهای نازک کاهش می‌یابد. فیناستراید به خوبی می‌تواند باعث متوقف شدن پدیده مینیاتوری شود و رشد مجدد موها شروع می‌گردد. قرص بطور روزانه میل می‌شود و در عرض ۴ تا ۶ ماه اثرات آن ظاهر می‌شود. معمولاً بعد از ۲۴ ماه ماکزیموم اثر در موها ایجاد می‌شود. اثر فیناستراید تا زمانی است که مصرف می‌شود.[۸] فیناستراید می‌تواند همراه غذا یا با معده خالی مصرف شود
عوارض فیناستراید

رایج‌ترین عارضهٔ جانبی مصرف فیناستراید عوارض جنسی است. کاهش میل جنسی در ۲درصد مردان، اشکال در نعوظ در ۱/۳ درصدو کاهش مقدار مایع منی از عوارض مشاهده شدهٔ این دارو در دوز ۱ میلی گرمی آن است. وقتی فرد با این عوارض مواجه می‌شود در صورت قطع مصرف داروعوارض ایجاد شده از بین می‌روند. علاوه بر اینها در تعدادی از مردان بزرگی و حساسیت زیاد سینه مشاهده شده‌است

منبع ویکی پدیا

موفق باشید

MOHAMMAD2010
05-04-2014, 18:40
عجیبه ! آخه از همون روز بعد از مصرف این دل درد و مشکل گوارشی شروع شد !

AliROCK
05-04-2014, 21:38
خارجی مصرف میکنید یا ایرانی؟
اگه هندی یا امریکایی هست سعی کنید ایرانی بگیرید
اگه ایرانی هست مشکل دارید هنوز به دکترتون و یه دکتر داخلی(ترجیحا تخصص گوارش ) مراجعه کنید ولی من مطمئن هستم مشکل چیز دیگست

MOHAMMAD2010
05-04-2014, 21:43
خارجی مصرف میکنید یا ایرانی؟
اگه هندی یا امریکایی هست سعی کنید ایرانی بگیرید
اگه ایرانی هست مشکل دارید هنوز به دکترتون و یه دکتر داخلی(ترجیحا تخصص گوارش ) مراجعه کنید ولی من مطمئن هستم مشکل چیز دیگست
نه ایرانی مصرف میکنم
نمیدونم حالا میخوام یه مدت هندی مصرف کنم ببینم تفاوتی داره یا نه

AliROCK
05-04-2014, 21:55
اشتباه نکن ایرانی رو ادامه بده
اگه سرت به هندی عادت کنه و کاره دیگه یهو دیگه هندی گیرت نیاد ایرانی به سرت دیگه مثله قبل جواب نمیده
و احتمال اینکه هندی تقلبی باشه هم هست
حالا اگه اصرار داری میخوای مصرف کن

kkevinloren2006
06-04-2014, 00:29
سلام
خسته نباشيد
من يه دختر بيست ساله م كه دكتر براي ريزش موهاي سرم فيناسترايد 5 ميلي گرم رو تجويز كرده (به همراه چندتا چيز ديگه)
موقع ويزيت و تجويز دارو ازم وضعيت تاهلم رو پرسيد كه گفتم مجردم
گفت اين قرص رو بايد تو دراز مدت (حداقل يك سال) مصرف كني و شش ماه قبل از تصميم به بارداري مصرف رو قطع كني

منم رفتم تو اينترنت سرچ كردم و ديدم جديدا اثبات شده كه اين قرص عوارض طولاني مدت پايدار داره
خب با اين وجود اين من اگه بخوام تصميم به بارداري بگيرم ممكنه اين دارو تاثير بدي روي جنين (بخصوص پسر) بذاره
به علاوه كه در مورد احتمال بروز سرطان در اثر مصرف اين دارو يه چيزهايي شنيدم

من چيكار كنم؟ بالاخره اين دارو رو مصرف كنم يا نه ؟ چقدر عوارض جانبي اش پايداره ؟

ممنون ميشم زود جواب بدين چون خيلي نگرانم ...

عجیبه فیناستراید 5؟؟ خیلی زیاده. اولا فیناستراید برای مردا میدن نه دخترها. دوما اگرم تجویز کنند یک میلی میدن. شما کدوم شهر ایرانی؟ عجب دکتر نفهمی بوده.

kkevinloren2006
06-04-2014, 00:34
دوستان کسی قیمت کف روگین و پروپشیا آمریکایی رو داره؟

banii
06-04-2014, 11:25
عجیبه فیناستراید 5؟؟ خیلی زیاده. اولا فیناستراید برای مردا میدن نه دخترها. دوما اگرم تجویز کنند یک میلی میدن. شما کدوم شهر ایرانی؟ عجب دکتر نفهمی بوده.
تایید میشه.

فیناستراید 5 برای درمان پروستات تجویز میشه نه برای ریزش مو !

به پزشک دیگری بایست مراجعه بفرمایید .

MOHAMMAD2010
06-04-2014, 20:03
اشتباه نکن ایرانی رو ادامه بده
اگه سرت به هندی عادت کنه و کاره دیگه یهو دیگه هندی گیرت نیاد ایرانی به سرت دیگه مثله قبل جواب نمیده
و احتمال اینکه هندی تقلبی باشه هم هست
حالا اگه اصرار داری میخوای مصرف کن

بابا این دل درد و مشکل گوارشی اینقدر شدیده که اصلا شاید یه چند روزی قرص رو مصرف نکنم ببینم خوب میشه یا نه !

AliROCK
07-04-2014, 00:45
چی بگم شما اولین موردی هستی که شنیدم میگه به خاطر این قرص دچار مشکل شده :blink:

MOHAMMAD2010
09-04-2014, 13:11
چی بگم شما اولین موردی هستی که شنیدم میگه به خاطر این قرص دچار مشکل شده :blink:

من از همون روز که گفتم دل درد شدید دارم هندی رو شروع کردم
الان حدود 5 روز هست که دارم هندی میخورم و مشکلی نداشتم
دیگه همینو ادامه میدم
اگه هندی همیشه گیرم بیاد و بخورم مشکلی که نداره ؟
فکر نکنم هندی از ایرانی بدتر باشه

OMiD.1080p
09-04-2014, 23:47
قرص های زینک من تمام شده بود .
به مادرم سفارش کرده بودم که واسم تهیه بکنه .
داروخانه هم یک مدل متقاوت داده بهش , حالا هم میترسم مصرفش کنم .
یک جعبه که شامل سه ورق با تعداد 10 کپسول هستش .
روش هم نوشته : " فولایرون + زینک
باز پایینش نوشته : " فروس سولفات . فولیک اسید + زینک سولفات .

مصرف بکنم آیا ؟
اگر جواب مثبته آیا من که قبلا از اون مدل های دیگه که مصرف میکردم ( یک نمونه بود که کپسول زرد مانند بود ) مشکلی از لحاظ سازگاری واسم اینجاد نمیکنه ؟
البته اینکه فیناستراید نیز مصرف میکنم .

AliROCK
10-04-2014, 04:50
اگه هندی همیشه گیرم بیاد و بخورم مشکلی که نداره ؟

هیچ مشکلی نداره فقط از جای مطمئن بگیرید تقلبی نفروشن بهت

reza4024
10-04-2014, 13:52
دوستان یه سوال فنی :n02:
من اصلا نه ژل میزنم نه چسب مو نه ....
اما دوسال پیش یه عروسی بود که اسپری زدم تا حالت موهام به هم نخوره از اونجا که عروسی تو شهر خودمون نبود و نشد شب برگردیم اون شبو بدون شستن موهام خوابیدم
موهام شروع کرد به ریختن بیش از حد عجیــــــب
صبح که بیدار میشدم بالشتم کلا مو
رفتم دکتر (اشتباه کردم که بعد از سه ماه رفتم) دو سال پیش یه شامپو واسم نوشت صدوپنجاه تومن یه تونیک دویست تومنی و یه قرص آمریکایی که ویتامینهای مورد نیاز مو بود که شد هفتاد تومن
در عرض یکی دو هفته ریزش موهام تموم شد اما به گفته دکتر کامل مصرف کردم داروها رو. تا الان هم دیگه ریزش نداشتم خدا رو شکر
اما یه اتفاق خنده دار افتاد اونم این بود که این دو گوشه جلو مو که مال خیلی ها میریزه توی اون ریزشی که داشتم یه گوشه ریزشش بیشتر از سمت دیگه بوده !!!
الان موهام کم پشت نیست به هیچ عنوان اما یه گوشه بیشتر ...
راهی هست که این سمت که بیشتر ریخته فقط مو در بیاد؟ :n02: اخه واسه این بعضی مدل ها رو نمیتونم بزنم یعنی خوب نمیشه
یه بار یه تبلیغ توی یو*تی*.*وب دیدم که اسپری چنین چیزی هست البته چون انگلیسیم خیلی قوی نیست کامل متوجه نشدم چند روز پیش هرچی گشتم دنبال تبلیغ پیداش نکردم
خلاصه مطلب چنین چیزی امکان داره؟ فراهم کردن دارو از آمریکا هم واسم مقدوره

majidli
11-04-2014, 09:57
دوستان کسی ازین پودر های پرپشت کننده استفاده کرده؟:n02:
چه مارکی خوبه؟
چه قیمته و از کجا بگیرم بهتره
OMiD.1080p
11-04-2014, 10:38
باو مثلا سوال پرسیدم .

این همون کاربرد زینک رو داره ؟
مصرف بکنم آیا ؟

toolesag
11-04-2014, 10:51
ميگم محلول خرگوشك چطوره؟؟ واقعاً اثر داره آيا؟ كسي مصرف كرده؟؟
من ١-٢ ماهه دارم ميزنم، ولي چيز خاصي نشده، موهام پر پشت تر نشده. اگه كسي مصرف كرده و نتيجه داده، چقدر و چه مدت بايد مصرف بشه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

raana
11-04-2014, 14:50
قرص های زینک من تمام شده بود .
به مادرم سفارش کرده بودم که واسم تهیه بکنه .
داروخانه هم یک مدل متقاوت داده بهش , حالا هم میترسم مصرفش کنم .

مصرف بکنم آیا ؟
اگر جواب مثبته آیا من که قبلا از اون مدل های دیگه که مصرف میکردم ( یک نمونه بود که کپسول زرد مانند بود ) مشکلی از لحاظ سازگاری واسم اینجاد نمیکنه ؟
البته اینکه فیناستراید نیز مصرف میکنم .

فروس سولفات . فولیک اسید + زینک سولفات

ترکیب آهن+اسید فولیک که به جذب بهتر آهن کمک میکنه+زینک.............معمولا برای مواردی که فرد دچار فقر آهن هست استفاده میشه.....

بله همون تاثیر زینک رو داره.....مصرف کن مشکلی نیست........

اون زینک هایی هم که به صورت کپسول زرد رنگ هست....زینک+ویتامین c هست......تاثیر خوبی هم داره......

مشکلی نیست...همه دارای ترکیبات زینک هست.....که در کنارش یک سری ویتایمن یا مواد معدنی دیگر هم قرار داره.....

OMiD.1080p
11-04-2014, 15:16
مشکلی نیست...همه دارای ترکیبات زینک هست.....که در کنارش یک سری ویتایمن یا مواد معدنی دیگر هم قرار داره.....
باید قرص های ریزش مو رو بلند مدت مصرف کنم , واسه همینه که باید از یک نوع قرص استفاده کنم .
به قول معروف تا میام به یک قرص عادت کنم باز باید یک قرص جدید رو جایگزین کنم .
منظورم بدنم هست . آیا توی سازگاری مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ ( بین قرص های قبلی و جدید )

rz21
15-04-2014, 19:59
کسی از عوارض شامپو رنگ اطلاعی داره؟؟رنگ مو بدتره یا شامپو رنگ؟ من الان بیست سالمه و تقریبا نیمی از موهام داره سفید میشه.

AliROCK
15-04-2014, 21:24
دوستان قبلا تو همین تاپیک گفتن هلیله سیاه رنگ مو رو برمیگردونه من ازش چیزی نمیدونم فقط شنیدم
ولی در مورد رنگ مو
چه برا خانوما چه برا اقایون باعث ریزش مو میشه منتها تو اقایون شدید تر
شما بزاری موهات سفید شه خیلی بهتره تا اینکه کلا کچل شی.

rz21
15-04-2014, 21:49
دوستان قبلا تو همین تاپیک گفتن هلیله سیاه رنگ مو رو برمیگردونه من ازش چیزی نمیدونم فقط شنیدم
ولی در مورد رنگ مو
چه برا خانوما چه برا اقایون باعث ریزش مو میشه منتها تو اقایون شدید تر
شما بزاری موهات سفید شه خیلی بهتره تا اینکه کلا کچل شی.

رنگ مو آره..ولی اون روز شبکه سلامت از شامپو رنگ مو تعریف میکرد!من مشکل زیادی ندارم با سفیدی موهام! فقط از این بدم میاد که همه فکر میکنن 5 6 سال پیرتر از سن واقعیم هستم.

AliROCK
16-04-2014, 01:09
من متوجه هستم 3 تا پسر دایی دارم هر 3 تا مشکل شما رو دارن یکیشون 35 سالشه انگاره 42 ارثی هست متاسفانه حالا شما این هلیله سیاه رو هم مصرف کن شاید جواب داد فقط خیلی تلخه
شامپو رنگ خوبه ولی بروشر داخلشو حتما مطالعه کنید
اگر هم سرتون خیلی حساسه مثلا شامپوهای معمولی استفاده میکنین میسوزونه اینم برا سرتون خوب نیست ولی اگه حساسیت ندارید مشکلی نیست ژل آلوئه‌ورا و مصرف ویتامین e هم جلوی سفید شدن رو میگیره

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-04-2014, 09:30
سلام . کسی اینجا هست که داروی پُرپشت کننده ی مو که اسمش طلسم هست و مدتی تو تلوزیون تبلیغش میشد و خودِ سازنده اش هم ازش مصرف کرده و با موهای پرپشت تی تلوزیون باهاش مصاحبه کردند رو امتحان کرده باشه ؟

Amir-Persian
22-04-2014, 18:54
سلام
آقا من نفهمیدم فیناستراید عوارضش دائمی هست یا نه؟!
هر سایتی میرم یه حرف متفاوت زده! جالب اینجاست دکترها هم نظرهای گوناگونی دارند در مورد این قرص! یکی میگه مصرفش بدون عوارض دائمی هست یه دکتر دیگه میگه عوارض طولانی مدت هم داره!
محلول ماینوکسیدیل به تنهایی جلوگیری میکنه از ریزش؟
یه محلولی به اسم روگن هست که میخواستم بدونم نظرتون چیه؟ چون قیمتش بالاست میخوام اگه واقعا موثر هست استفاده کنم.

سپاس:n16:

AliROCK
22-04-2014, 19:20
سلام
آقا من نفهمیدم فیناستراید عوارضش دائمی هست یا نه؟!
هر سایتی میرم یه حرف متفاوت زده! جالب اینجاست دکترها هم نظرهای گوناگونی دارند در مورد این قرص! یکی میگه مصرفش بدون عوارض دائمی هست یه دکتر دیگه میگه عوارض طولانی مدت هم داره!
محلول ماینوکسیدیل به تنهایی جلوگیری میکنه از ریزش؟
یه محلولی به اسم روگن هست که میخواستم بدونم نظرتون چیه؟ چون قیمتش بالاست میخوام اگه واقعا موثر هست استفاده کنم.

سپاس:n16:
عوارض بعد از قطع کردن قرص از بین میره دائمی نیست اصلا عوارض نداره :n02:
2. خیر
3.روگین=ماینوکسیدیل خارجی هست عوارض کمتری داره
عوارض کمتری داره روگین به تنهایی کافی نیست

Amir-Persian
22-04-2014, 21:03
عوارض بعد از قطع کردن قرص از بین میره دائمی نیست اصلا عوارض نداره :n02:
2. خیر
3.روگین=ماینوکسیدیل خارجی هست عوارض کمتری داره
عوارض کمتری داره روگین به تنهایی کافی نیست

ممنون از پاسختون
مگه ماینوکسیدل هم عوارض داره؟ منظورتون همون احساس خارش و حساسیت پوستی هست؟
قرص فیناسترایدخارجی خیلی گرونه. میخوام بدونم نوع ایرانیش را مصرف کنم مشکلی نداره؟ خیلی ها گفتن که مشکلی خاصی تاحالا گذارش نشده اما خوب همین که تو ایران تولید میشه با توجه به حساسیت موضوع باید مطمئن باشم که مشکلی بوجود نمیاره.
حالا با توجه به مصرف قرص مذکور و همچنین محلول رویگن امید به جلوگیری از ریزش هست؟ بعد از چند وقت حداقل از ریزش جلوگیری میکنه؟

باز هم سپاس:n16:

AliROCK
22-04-2014, 21:32
نوع ایرانی فیناستراید مشکلی نداره
بله همون خارش و سوزش منظورم بود تو روگین کمتر هست
اگه کنار ماینوکسیدیل یه لوسیون هم مصرف کنید عالی میشه قرصهای ویتامینه هم کمک میکنه مثله silica q10 و اکوفن

Amir-Persian
22-04-2014, 22:48
نوع ایرانی فیناستراید مشکلی نداره
بله همون خارش و سوزش منظورم بود تو روگین کمتر هست
اگه کنار ماینوکسیدیل یه لوسیون هم مصرف کنید عالی میشه قرصهای ویتامینه هم کمک میکنه مثله silica q10 و اکوفن

توی تبلیغ روگین نشون میده که بعد از 12 هفته مو دوباره درمیاد. حالا نمیدونم راست هست یا صرفا ترفند تبلیغاتیشون هست.
چه نوع لوسیونی مثلا؟ یه چیزی بگید که بتونم اینجا پیدا کنم. :)
برای خارش سر ناشی از ماینوکسیدیل چه نوع شامپوی میشه استفاده کرد؟

:n16:

AliROCK
23-04-2014, 02:55
برای خارش اگه خیلی اذیت میکنه بتامتازون مصرف کنید اگه فقط خارش هست سوزش نداره نیازی نیست بتا مصرف کنید
بله روگین زود جواب میده اگه به سر بسازه
لوسیون alpecin

.misagh.
13-05-2014, 16:11
سلام دوستان...لطفا همه تا آخر بخونن و نظر بدن چون تو شرایط خیلی بدی هستم..پیشاپیش ممنون از همه
من 21 سالمه و موهای خیلی خوب و پرپشتی داشتم بدون کوچکترین ریزشی حتی خداشاهده دوستام بهم میگفتن ک ب موهات حسودیمون میشه
تا اینکه2سال پیش برادر 17سالمو از دست دادم و از نظر روحی داغون شدم..تقریبا 2 ماهی تغذیه خوبی نداشتم ک متوجه شدم ریزش مو گرفتم...خیلی حساس شدم و رفتم دکتر
دکتر دوتا محلول بهم داد ک وقتی میزدم شاید نزدیک 2هزار مو ازم میریخت همون موقع..رفتم پیش دو-سه تا دکتر دیگه ولی متاسفانه خیلی بدتر شد وضعیت موهام
الان نزدیک 2سال میشه ک ب طور مداوم شامپو عوض میکنم.از شامپوهای ایرانی و خارجی و هرچی ک فکرشو کنید..اینم بگم ک پدرم و یکی از برادرام مو ندارن ولی 2تا داداشام موهای خیلی پرپشتی دارن
فکرنمیکنم ارثی باشه چون بعد از ضربه روحی اینجوری شد و تا الان خوب ک نزدیک 2سال میشه خوب نشده.تقریبا 45درصد موهام ریخته
اگه 24ساعت نرم حمام پوست سرم خیلی چرب میشه..الان شامپو نیوا استرانگ پاور میزنم..هداندشولدرز مرکبات و شامپوهای دیگه هم دارم
توروخدا کمکم کنید چون ریزش مو خیلی تو زندگیم تاثیر گذاشته
ممنون از همه

Amir-Persian
13-05-2014, 16:20
سلام دوستان...لطفا همه تا آخر بخونن و نظر بدن چون تو شرایط خیلی بدی هستم..پیشاپیش ممنون از همه
من 21 سالمه و موهای خیلی خوب و پرپشتی داشتم بدون کوچکترین ریزشی حتی خداشاهده دوستام بهم میگفتن ک ب موهات حسودیمون میشه
تا اینکه2سال پیش برادر 17سالمو از دست دادم و از نظر روحی داغون شدم..تقریبا 2 ماهی تغذیه خوبی نداشتم ک متوجه شدم ریزش مو گرفتم...خیلی حساس شدم و رفتم دکتر
دکتر دوتا محلول بهم داد ک وقتی میزدم شاید نزدیک 2هزار مو ازم میریخت همون موقع..رفتم پیش دو-سه تا دکتر دیگه ولی متاسفانه خیلی بدتر شد وضعیت موهام
الان نزدیک 2سال میشه ک ب طور مداوم شامپو عوض میکنم.از شامپوهای ایرانی و خارجی و هرچی ک فکرشو کنید..اینم بگم ک پدرم و یکی از برادرام مو ندارن ولی 2تا داداشام موهای خیلی پرپشتی دارن
فکرنمیکنم ارثی باشه چون بعد از ضربه روحی اینجوری شد و تا الان خوب ک نزدیک 2سال میشه خوب نشده.تقریبا 45درصد موهام ریخته
اگه 24ساعت نرم حمام پوست سرم خیلی چرب میشه
توروخدا کمکم کنید چون ریزش مو خیلی تو زندگیم تاثیر گذاشته
ممنون از همه

خدا برادرتون را رحمت کنه...
با توجه به اینکه ریزش مو در نزدیکانتون هست احمال ارثی بودن بالاست.
اگر به متخصص مو مراجعه کنید متوجه خواهید شد که ارثی هست یا نه.
من هم ریزش مو دارم و اینکه در زمان استرس یا تنش ریزش بیشتر بشه عادی هست.
شاید مصرف قرص از ادامه ریزش ها جلوگیری کنه

.misagh.
13-05-2014, 16:35
خدا برادرتون را رحمت کنه...
با توجه به اینکه ریزش مو در نزدیکانتون هست احمال ارثی بودن بالاست.
اگر به متخصص مو مراجعه کنید متوجه خواهید شد که ارثی هست یا نه.
من هم ریزش مو دارم و اینکه در زمان استرس یا تنش ریزش بیشتر بشه عادی هست.
شاید مصرف قرص از ادامه ریزش ها جلوگیری کنه

ممنون داداشی..
خیلی بده آدم تو سن جوونی اونم 20-21سالگی ریزش مو بگیره و موهاشو از دست بده..
اعصاب نمیذاره واسه آدم
دکتر 3-4تا رفتم ولی تاثیر نداشت وبدتر میشد..

Amir-Persian
13-05-2014, 18:47
ممنون داداشی..
خیلی بده آدم تو سن جوونی اونم 20-21سالگی ریزش مو بگیره و موهاشو از دست بده..
اعصاب نمیذاره واسه آدم
دکتر 3-4تا رفتم ولی تاثیر نداشت وبدتر میشد..

منم مثل شما نگران این موضوع هستم. پی آر پی هم انجام دادم اما زیاد تاثیر نداشت. الان هم تقریبا انواع اقسام داروها و محلول های گیاهی و دارویی را امتحان کردم نتیجه نداد. فکر کنم تنها راه قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل باشه. البته فکر کنم بعد از چند سال نیاز باشه کاشت مو انجام بگیره، البته بعد از دوره ی کامل ریزش.

Atghia
13-05-2014, 21:37
هشدار درباره درمان ریزش مو با داروی مرگبار

متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه تجویز داروی "فلوتاماید" برای ریزش مو با خطر مرگ برای بیمار همراه است، گفت: به رغم اثرات درمانی مناسب این دارو در رویش مجدد موها، مصرف این دارو هرگز توصیه نمی شود.

دکتر ریحانه مهرگان ضمن اعلام این خبر، با اشاره به اینکه در کشور برخی از پزشکان از داروی فلوتاماید جهت درمان ریزش مو استفاده می‌کنند، گفت: استفاده از این دارو در کشورهای اروپایی و آمریکایی ممنوع شده است.

او گفت: کاربرد درمانی این دارو در سرطان پروستات است ولی به طور تجربی اثرات آن در رویش مجدد موها مشاهده است.

این متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه استفاده از این دارو به طور جدی زندگی بیماران را تهدید می کند، گفت: استفاده از فلوتاماید در برخی بیماران اعم از زن و مرد موجب بروز عوارض کبدی شدید و نهایتا منجر به مرگ می‌شود.

مهرگان با بیان اینکه سمیت کبدی شدید پس از مصرف این دارو به اثبات رسیده است، گفت: تجویز این دارو برای ریزش مو در سراسر جهان منسوخ شده است.

او گفت: هر چند تجویز داروی فلوتاماید موجب رویش مجدد موها می شود ولی تجویز این دارو با توجه به احتمال مرگ بیمار هرگز جایز نیست.

منبع: مهرنیوز

XXS
13-05-2014, 22:22
سلام دوستانه گرامی
وقتی میرم زیرافتاب پوسته سرم شدیدن میخاره خیلی وقته اینجوریم.بعضی وقتام همش حس میکنم یه چیزی توسرم حرکت میکنه دوستان به نظرشما چه جوری ازشر این خارش راحت شم؟؟:n14:

AliROCK
13-05-2014, 22:51
hair tonic irox ضد خارش هست شب مصرف کنید صبح بشورید
ولی اینکه میگید یه چیزی حرکت میکنه ممکنه کم خونی یا کمبود خواب و حتی مشکل در گوش میانی هم باعث این مشکل میشه زیر افتاب کمتر وایسین افتاب شدید مدام باعث ریزش مو میشه

XXS
14-05-2014, 15:36
نه حرکت که نمیکنه چجوری بگم مثل حالته سوزن فرو کنید یه جایی یه سوزشی داره همینجوریه ولی با سوزش کمتر درتمام نقاط سرم اینجوریه.
اینیکه معرفی کردین واقعا موثره؟ این تونیک سریتا نظرتون درمورداین چیه؟

AliROCK
14-05-2014, 18:12
بله irox یکی از کاراش همینه خارش سرو از بین میبره خودم ازش استفاده میکنم اون سوزش مربوط به مو میشه چیزی نیست

hsh_4321
15-05-2014, 17:50
سلام
می خواستم بدونم تهران داروخانه ای سراغ دارین که فوم روگین داشته باشه؟
چند سالی میشه این ماینوکسیدیل رو ندیدم....یکی دوسال اخیر هرچی خریدم ایرانی بوده و تاثیری هم نداشتن:n29:

XXS
15-05-2014, 22:30
سلام
پوسته های بزرگ زرد رنگ توی سرنشانه چیه؟؟من الان روزی دوبارسرم رو میشورم بازم این پوسته ها هستن!

toolesag
16-05-2014, 00:02
نه حرکت که نمیکنه چجوری بگم مثل حالته سوزن فرو کنید یه جایی یه سوزشی داره همینجوریه ولی با سوزش کمتر درتمام نقاط سرم اینجوریه.
اینیکه معرفی کردین واقعا موثره؟ این تونیک سریتا نظرتون درمورداین چیه؟

اون سوزش مال التهاب ريشه مو هست و بعد از ١-٢ روز خود به خود رفع ميشه. چيز خاصي نيست.

AliROCK
16-05-2014, 04:40
سلام
می خواستم بدونم تهران داروخانه ای سراغ دارین که فوم روگین داشته باشه؟
چند سالی میشه این ماینوکسیدیل رو ندیدم....یکی دوسال اخیر هرچی خریدم ایرانی بوده و تاثیری هم نداشتن:n29:

والله اگه نظره منو بخوای ماینوکسیدیل بیشتر صدمه میزنه به مو

Amir-Persian
16-05-2014, 10:47
والله اگه نظره منو بخوای ماینوکسیدیل بیشتر صدمه میزنه به مو

یعنی باعث ریزش مو میشه؟ حتی روگین؟

AliROCK
16-05-2014, 14:40
من پسر داییم نمونه بارز هست موهاش بیشتر ریخت روگین همون ماینوکسیدیل هست عوارض کمتری داره موهای شما موقتی زیاد میشه
لوسیونهای گیاهی خیلی بهترن عوارض هم ندارن

Amir-Persian
16-05-2014, 14:52
من پسر داییم نمونه بارز هست موهاش بیشتر ریخت روگین همون ماینوکسیدیل هست عوارض کمتری داره موهای شما موقتی زیاد میشه
لوسیونهای گیاهی خیلی بهترن عوارض هم ندارن

لوسیون گیاهی چی مثلا؟
من الان فینانستراید میخورم اما خیلی طول میکشه تا اثر کنه. نمیدونم چه محلولی خوب هست برای کمک به رشد مجدد.

toolesag
16-05-2014, 16:15
لوسیون گیاهی چی مثلا؟
من الان فینانستراید میخورم اما خیلی طول میکشه تا اثر کنه. نمیدونم چه محلولی خوب هست برای کمک به رشد مجدد.

خرگوشك خوبه، من دارم مصرف ميكنم، ريزشم خيلي كمتر شده. اگه هم پول زياد ميتوني بدي، طلسم بگير و ٢-٣ دوره هم تجديدش كن. ريزشت بدون برگشت قطع ميشه.

AliROCK
16-05-2014, 22:37
لوسیون گیاهی چی مثلا؟

اکثر لوسیونهای گیاهی ترکیب یکسانی دارن اگه این موارد توش باشه کافیه مارک مهم نیست
گزنه,بابونه,رزماری
شاید فینانستراید طول بکشه و دائم باید مصرف بشه ولی اثر خوبی داره

Rossin
18-05-2014, 11:35
سلام
من موهام خیلی فره ولی وز نیست.
چند سال پیش برای صافی از گلت و ولااستریت استفاده کردم و متاسفانه موهام بدجوری ریزش پیدا کرد با اینکه از نرم کننده و سروم مو و چیزای دیگه استفاده میکردم.
الان چند سال میگذره از این قضیه و این موی فر یکمی اذیت میکنه توی شستشو و نگهداری با اینکه خیلی بهش میرسم ولی شونه که بشن وز میشن و پف میکنن بخاطر همین دوباره میخوام که صافشون کنم،
بهم گفتن کراتینه کنم.
کسی این کارو کرده؟بلایی سر مو میاره؟

AliROCK
18-05-2014, 12:20
عوارض جانبی کراتینه کردن مو با اولین شستشوی مو که معمولا 72 ساعت پس از انجام درمان است، دیده می شود.

مهمترین عوارض آن عبارتند از:

خطر سرطان

فرمالدئید، یک ماده سرطان زا است که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است.
در ضمن این کار بیشتر از 2 ماه جواب گو نیست و دوباره باید انجام بدید
باعث تخریب کامل ساختار مو میشه

Rossin
18-05-2014, 12:59
عوارض جانبی کراتینه کردن مو با اولین شستشوی مو که معمولا 72 ساعت پس از انجام درمان است، دیده می شود.

مهمترین عوارض آن عبارتند از:

خطر سرطان

فرمالدئید، یک ماده سرطان زا است که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است.
در ضمن این کار بیشتر از 2 ماه جواب گو نیست و دوباره باید انجام بدید
باعث تخریب کامل ساختار مو میشه

وای :|
اینجوری که پیداس باید با همین موهای فرفری سر کنم و چاره ای ندارم :(

brad pitt
19-05-2014, 15:15
سلام

بهترین مارک اتوی مو چی هست تا 150 تومن اینها ؟

میگن مکس خیلی خوبه . آره ؟

toolesag
19-05-2014, 16:04
سلام

بهترین مارک اتوی مو چی هست تا 150 تومن اینها ؟

میگن مکس خیلی خوبه . آره ؟

من pro-max دارم، عاليه

brad pitt
19-05-2014, 18:58
من pro-max دارم، عاليه

ممنون از پاسختون
ببخشید میشه بگید کدوم مدلش ؟ و اینکه دقیقن چه روشی بعد از اینکه موهاتون وقتی خشک هست موهاتون اتو میکنید ؟

hasanoooooooo
21-05-2014, 19:10
دوستان یه مدت هست ریزش موی من شدید شده! قبلا زیاد به چشم نمیومد الان هر کاری میکنم یک نخ مو هم میبینم.. چیزی که مطمعنم از قبل بیشتر شده و شامپو هم الان چند سالی بود بصورت نسبتا طولانی شامپو سیر میزدم که از وقتی دیدم ریزش مو دارم شامپو رو سدر کردم که اونم فایده ای نداشت! تغذیه ای هم اوکی هستم و حمام هم میانگین هر یک روز در میان حتما میرم.. از ژل و این چیزها استفاده نمیکنم فقط به مدت 2 ماهی از کتیرا استفاده کردم حدود 6 ماه پیش!

Rossin
21-05-2014, 20:26
دوستان یه مدت هست ریزش موی من شدید شده! قبلا زیاد به چشم نمیومد الان هر کاری میکنم یک نخ مو هم میبینم.. چیزی که مطمعنم از قبل بیشتر شده و شامپو هم الان چند سالی بود بصورت نسبتا طولانی شامپو سیر میزدم که از وقتی دیدم ریزش مو دارم شامپو رو سدر کردم که اونم فایده ای نداشت! تغذیه ای هم اوکی هستم و حمام هم میانگین هر یک روز در میان حتما میرم.. از ژل و این چیزها استفاده نمیکنم فقط به مدت 2 ماهی از کتیرا استفاده کردم حدود 6 ماه پیش!

تا اونجایی که میدونم کتیرا باعث ریزش نمیشه بلکه تقویت کننده هم هست.
در کل سعی کنید از استرس دور باشید چون دلیل عمده ریزش مو استرسه،تغذیه اوکی بودن یعنی مواد غذایی که مصرف میشه علاوه بر طبیعی بودن درست مصرف بشه،زمان دریافت ویتامین های غذایی و مکمل از جمله آهن و روی ویتامین ها خیلی مهمه.
اگر موهای بلندی دارین کمی کوتاه کنید
از شامپوهای درمانی استفاده کنید مثل اکوفن که هم قرصش هست هم شامپو.
علاوه بر این اینایی که گفتم اگر آقا هستید یه پیگیری ژنتیکی بکنید چون ممکنه از یه سنی به بعد بر حسب ژنی که دارید دچار ریزش مو بشید. اگر اینجوری بود از شامپوهایی که ضد ریزش های ارٍثی هستند استفاده کنید.

rz21
22-05-2014, 09:24
من وقتی میرم حموم و بعدش میام بیرون موهام پف می کنه و خشک خشکه و حالت سیخ سیخی پیدا می کنه..مگر این که ژل بزنم با دردسر درست میشه..راه حلش چیه که بهتر بشه؟

AliROCK
22-05-2014, 11:08
اگه ارثی باشه تغذیه هیچ اثری روش نداره دکتر(متخصص مو) برید یه ازمایش خون مینویسه بعد از اون فیناستراید رو شروع میکنه ازمایش برا اینه که فیناستراید به غدد بدنتون میسازه یا خیر
شامپو سیر برای ریزش ارثی اثری نداره
کم خونی استرس ,شدید شستن مو(چنگ زدن با ناخن) سشوار کشیدن تمام اینها به ریزش مو کمک میکنه.

من وقتی میرم حموم و بعدش میام بیرون موهام پف می کنه و خشک خشکه و حالت سیخ سیخی پیدا می کنه..مگر این که ژل بزنم با دردسر درست میشه..راه حلش چیه که بهتر بشه؟
حالت طبیعی مو هست مشکلی نداره ژل باعث پوسته زدن و خارش سر میشه به مدت طولانی
اگه به سرتون میسازه شامپو alpecin مشکل شما رو برطرف میکنه

rz21
22-05-2014, 12:26
حالت طبیعی مو هست مشکلی نداره ژل باعث پوسته زدن و خارش سر میشه به مدت طولانی
اگه به سرتون میسازه شامپو alpecin مشکل شما رو برطرف میکنه
مشکل من همینه که طبیعی نیست! روم نمیشه بعد از حموم برم بیرون از بس که موهام مثل کیف پف می کنه و داغون میشه. الان شامپو آیروکس پروویتا اف می زنم..اینی که شما گفتی رو می گیرم و امتحان می کنم..ممنون.

AMIR MOHAMMAD . M
22-05-2014, 12:36
سلام

من وقتی بعد از چند روز میرم حموم خیلی موهام میریزه ولی اگه فاصله حموم رفتنم کم بشه خیلی کمتر موهام میریزه.

موهام چرب و نازک هست و هیچ چیزی به سرم نمیزنم ( ژل ، تافت ، ...)

میخواستم بدونم این دیر حموم رفتن تاثیر داره تو ریزش موهام یا اینکه فرقی نمیکنه ؟ ( مثلا بعد 4 روز یه بار برم حموم 100 تار مو میریزه ولی اگه تو 4 روز 2 بار برم حموم در مجموع 50 تار مو میریزه؟ )

Amir-Persian
22-05-2014, 12:37
سلام
برای مصرف قرص فینانستراید حتما باید آزمایش خون داد؟

AliROCK
22-05-2014, 12:54
سلام

من وقتی بعد از چند روز میرم حموم خیلی موهام میریزه ولی اگه فاصله حموم رفتنم کم بشه خیلی کمتر موهام میریزه.

موهام چرب و نازک هست و هیچ چیزی به سرم نمیزنم ( ژل ، تافت ، ...)

میخواستم بدونم این دیر حموم رفتن تاثیر داره تو ریزش موهام یا اینکه فرقی نمیکنه ؟ ( مثلا بعد 4 روز یه بار برم حموم 100 تار مو میریزه ولی اگه تو 4 روز 2 بار برم حموم در مجموع 50 تار مو میریزه؟ )
بله اثر داره خصوصا اگه نوع مو چرب باشه اگه موتون ریزش هم داره شامپو گزنه irox اگه میخواین ضد ریزش مو باشه و مو خوش حالت بشه مثله اینکه واکس مو زدید alpecin استفاده کنید برا موی چرب و خشک هر نوعی که موتون هست بگیرید فقط alpecin یکم گرونه حدودا 35 تومن هست

سلام
برای مصرف قرص فینانستراید حتما باید آزمایش خون داد؟

حتما باید ازمایش داد

Amir-Persian
22-05-2014, 13:39
راستش من تا سه ماه آینده نمیتونم آزمایش بدم. تا اون موقع هم حجم بیشتری از موها میریزه. بنظرتون چه کار باید کنم؟

AMIR MOHAMMAD . M
22-05-2014, 15:04
بله اثر داره خصوصا اگه نوع مو چرب باشه اگه موتون ریزش هم داره شامپو گزنه irox اگه میخواین ضد ریزش مو باشه و مو خوش حالت بشه مثله اینکه واکس مو زدید alpecin استفاده کنید برا موی چرب و خشک هر نوعی که موتون هست بگیرید فقط alpecin یکم گرونه حدودا 35 تومن هست

موهام که ریزش داره! و البته خیلی کف سرم میخاره:n13:

موهای برادرم هم همینطوره ، البته شدت ریزش موهاش بیشتره و چرب تر و نازک تر از من . من و اون شامپو هامون یکیه.

فرمودین برای موی چرب و ریزش مو Irox ; و Alpecin برای چی ؟!

میشه تلفظ فارسیش رو هم بنویسید.

AliROCK
22-05-2014, 16:19
موهام که ریزش داره! و البته خیلی کف سرم میخاره:n13:

موهای برادرم هم همینطوره ، البته شدت ریزش موهاش بیشتره و چرب تر و نازک تر از من . من و اون شامپو هامون یکیه.

فرمودین برای موی چرب و ریزش مو Irox ; و Alpecin برای چی ؟!

میشه تلفظ فارسیش رو هم بنویسید.
اون خارش مربوط به شروع ریزش مو میشه خون به پیاز مو کم میرسه باعث خارش سطحی میشه
شامپو گزنه ایروکس خوبه مخصوص موهای چرب
لوسیون ضد ریزش موی ایروکس هم جلوی خارش رو میگیره هم ریزش مو, بعد از 6 ماه هر جای سر مو ریخته باشه موها دوباره شروع به رشد میکنه 6 ساعت باید رو سر باشه اگه طی روز نمیتونید استفاده کنید 4 ساعت قبل از خواب استفاده کنید صبح بشورید خیلی عالی هست موهای خودم چربه+ ریزش داره+ خارشم داشت الان همش برطرف شده
اون که میگید برادرتون هم موهاش میریزه پس معلومه ارثی هست یه ازمایش غدد بدید بعد با خیال راحت مصرف فیناستراید رو شروع کنید هر دوتون

راستش من تا سه ماه آینده نمیتونم آزمایش بدم. تا اون موقع هم حجم بیشتری از موها میریزه. بنظرتون چه کار باید کنم؟
شما میتونید از شامپو ها و لوسیونها و سرم مو استفاده کنید تا حدی جلوی ریزش گرفته بشه بعد 3 ماه که گفتید یه ازمایش و تمام.
سشوار و ژل و از این جور چیزا هم استفاده نکنید.

Amir-Persian
22-05-2014, 16:55
شما میتونید از شامپو ها و لوسیونها و سرم مو استفاده کنید تا حدی جلوی ریزش گرفته بشه بعد 3 ماه که گفتید یه ازمایش و تمام.
سشوار و ژل و از این جور چیزا هم استفاده نکنید.

ممنون بابت توضیحات
والا من از ماینوکسیدیل و قرص های تقویتی استفاده کردم اما همچنان ریزش مو ادامه پیدا داره...
در حال حاضر هم دسترسی به دکتر برای معاینه مجدد و همچنین آزمایش خون ندارم. حجم مو در قسمت پشت نسبت به قبل خیلی کم شده که اگر بیش از این ریزش داشته باشه کاملا او قسمت خالی میشه...
حدود دو هفته میشه که روزی یک عدد قرص فینانستراید خوردم اما اصلا در جریان نبودم که بایستی آزمایش خون داد چون جایی هم ندیده بودم و از کسی نشنیده بودم...
حدود 9 ماه پیش پی ار پی انجام دادم که برای این منظور مقداری خون ازم گرفته شد. حالا نمیدونم آیا آزمایشی هم انجام داده اند که من پیگیر نتیجه بشوم یا کلا برای مصرف این قرص باید مجدد آزمایش بدهم...
به جز قرص فینانستراید محلول، سرم و شامپویی که تا حدی نتیجه بخش باشه و در بازار ایران موجود لطفا معرفی کنید .

سپاس

AliROCK
22-05-2014, 20:49
اما اصلا در جریان نبودم که بایستی آزمایش خون داد چون جایی هم ندیده بودم و از کسی نشنیده بودم.
اگه خود سر مصرف بشه و به بدن نسازه باعث لاغری شدید میشه که رو غدد اثر میزاره
شما اگه 2 هفته خوردی مشکلی نداشتی ادامه بده
سراغ هر دارو , لوسیون,... برید حداقل به 2 تا 3 ماه نیاز داره تا ریزش کاملا متوقف بشه خارجی ایرانی فرقی نداره

به جز قرص فینانستراید محلول، سرم و شامپویی که تا حدی نتیجه بخش باشه و در بازار ایران موجود لطفا معرفی کنید .
کاشت مو اخرین راه هست
یه درمان دیگه وجود داره تو ایران هم انجام میشه مقداری خون از شما میگیرن یه محلولی از خوده خون شما درست میکنن بدون چیزه اضافی بعد به قسمتی که مو ریخته تزریق میشه .
ولی بازم میگم کاشت مو ,عمل و.... از هر کسی بپرسین بلاخره یه عوارضی داره بهترین همون قرص و لوسیون هست

Alcatel.
24-05-2014, 16:58
سلام
شنیدم برای کاشت مو باید منتظر بشی ریزش کامل بشه بعد بکاری !
به ندرت کسی زیره 30 سال ریزش موهاش کامل بشه . طرف عکساشو میبینی از 22 تا 50 سالگی همینطور ریزش داشته . هر ادمی ام که مو بخواد فکر میکنم قبل از 30 سالگی لازمش بشه بعد از 30 دیگه کی وقت داره به مو فکر کنه و کلا تو این فازا نیس .. مو بین 20 تا 30 نیازه (به نظره من)
گاهی به چشمم خورده گفتن اونایی که هنوز ریزششون کامل نشده دکتر میبینه و با توجه به شواهدی که موجوده حدس میزنه خط ریزش طرف تا کجاست .. بعد تا همونجا با استفاده از لیزر موهایی که مثلا به DHT حساس هستن رو از بین میبره و دیگه نیازی نیست تا 50 سالگی صبر کنی تا ریزش کامل بشه !!!
اگه کسی همچین کاری کرده یا شنیده یا اطمینان داره فلان جا انجام میدن بگه.

.misagh.
25-05-2014, 15:06
دوستان ی شامپو با کیفیت ک نرم کننده نداشته باشه معرفی کنید..موهام لخته و میخوام زبر و محکم بشن:n02:
راستی کسی میدونه شامپو نیوآ استرانگ پاور نرم کننده داره یا نه؟؟؟وقتی میزنم موهام نرم و خوش حالت میشه فقط حیف ک یکم کم پشت شدن:n27:
ترکیباتشو میذارم اگه ازون مواد خطرناک ک تو پست هایی قبلی اشاره کردید چیزی داخلش هست بگید:n24:

معرفی شامپو فاقد نرم کننده ک موهارو از حالت لختی دربیاره یادتون نره:n12::n12::n12:
اینم ترکیبات نیوآ:
aqua
sodium laureth sulfate
cocamidopropyl
betaine
sodium chloride
polyquaternium-10
oryzanol
maris sal
clycerin
peg-40
hydrogenated castor oil
citric acid
sodium benzoate
linalool
parfum

brad pitt
25-05-2014, 22:18
روغن آملا هندی مارک مرحبا + روغن جوجوبا برای مو خیلی عالیه
با روغن زیتون مخلوط کنید و به مدت 2 ساعت یا شب تاصبح روی موهاتون بگذارید

.misagh.
26-05-2014, 12:05
کسی نبود جواب مارو بده؟

foozhan
27-05-2014, 12:34
با سلام خدمت دوستان
میشه واسه منم آدرس اون دکتر تو یزد رو بگید
ممنون

محمد تقی نوربالا
برای نوبت و آدرس هم میتونی تو گوگل سرچ کنی

.misagh.
28-05-2014, 14:56
شامپو دارمو داروگر ک از قدیم بوده بنظرتون خوبه؟؟؟
همه میگن اونا بهتر از همه ب سر میوفته
داریم کچل میشیم..:n03:

brad pitt
29-05-2014, 22:15
شامپو دارمو داروگر ک از قدیم بوده بنظرتون خوبه؟؟؟
همه میگن اونا بهتر از همه ب سر میوفته
داریم کچل میشیم..:n03:

شامپو داروگر تخم مرغی خوب هست
شامپو بچه هم خیلی خوبه . مارک ایروکس یا چیکو

شما باید از مواد گیاهی استفاده کنی
گیاه جینسینگ کره ای بگیر . پودر کن و با حنا (حنای بیرنگ ) و سدر و مورد مخلوط کن به موهاتون بزنید
پس از شستشو شب تا صبح محلول خرگوشک + روغن زیتون و کرچک به موهاتون بزنید ماساژ بدید تا صبح روی سرتون باشه

صبح با شامپو بچه یا تخم مرغی شستشو بدید
پس از 5 ماه اثر متفاوتی خواهید دید

mf.designing
29-05-2014, 22:32
سلام به دوستان
بهترین شامپو برای موهای چرب (شدید) که ریزش هم داره ، چیه ؟!

AliROCK
29-05-2014, 23:45
شامپو گزنه ایروکس
یا
شامپو سریتا برا موهای چرب

.misagh.
30-05-2014, 01:31
شامپو داروگر تخم مرغی خوب هست
شامپو بچه هم خیلی خوبه . مارک ایروکس یا چیکو

شما باید از مواد گیاهی استفاده کنی
گیاه جینسینگ کره ای بگیر . پودر کن و با حنا (حنای بیرنگ ) و سدر و مورد مخلوط کن به موهاتون بزنید
پس از شستشو شب تا صبح محلول خرگوشک + روغن زیتون و کرچک به موهاتون بزنید ماساژ بدید تا صبح روی سرتون باشه

صبح با شامپو بچه یا تخم مرغی شستشو بدید
پس از 5 ماه اثر متفاوتی خواهید دید

سلام دوست عزیز
حتما کارهایی ک فرمودی انجام میدم..
فقط من پوست سرم چربه ولی موهام خشکه
شامپو بچه میتونه پوست سر رو خوب پاک کنه؟؟؟؟
چند روز پیش شامپو بچه گلرنگ زدم خیلی افتضاح بود ..

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2014, 03:30
سلام دوستان.
محصولی به نام sanburst که در کانالهای ماهــــواره ای خصوصاً ناشنال جئوگرافیکِ عربی تبلیغش میشه و از 100 تا 150 دلار قیمتشه در کشورهای مختلف , چیزی نیست جز یک کلاهبرداریِ ماهــواره ای دیگه مثل 99% تبلیغات ماهــــواره ای و هیچ تاثیری برای رشد موهای ریخته نداره .
این هم یک صفحه در گوگل که مردم عرب زبان نظرات و تجاربشون رو در مورد این محصول نوشتند و تقریباً همگی میگن یا موهاشون بدتر شد یا بی تاثیر بود یا یه چند تار موی نازک دراومد اما اونها هم دوباره ریخت باوجودیکه ماهها استفاده کردند و صدها دلار از پولشون به هدر رفت .

بقیه ی این جور شامپوها و کریمها هم همش کلاهبرداریه تنها چیزی که واقعاً چند نفر رو دیدم امتحان کردند و نتیجه گرفتند همون محصول ایرانی "طلسم" هست که قبلاً هم سازنده اش اومد توی تلوزیون و خودش هم ازش استفاده میکرد و موهای پر پشتی داشت البته اینکه آیا عوارضی داره یا نه , بنده اطلاعی ندارم .

اگر کسی اینجا هست که خریده و امتحان کرده لطف کنه تجربه اش رو بنویسه .

brad pitt
30-05-2014, 08:33
سلام دوست عزیز
حتما کارهایی ک فرمودی انجام میدم..
فقط من پوست سرم چربه ولی موهام خشکه
شامپو بچه میتونه پوست سر رو خوب پاک کنه؟؟؟؟
چند روز پیش شامپو بچه گلرنگ زدم خیلی افتضاح بود ..

سلام
شامپو بچه ی گلرنگ چی هست ؟ افتضاح
شامپو بچه ی ایروکس خیلی خوبه و متخصصان پوست هم قبولش دارند

فقط شما باید از شامپو بچه بعد از استفاده از مواد گیاهی استفاده کنی
این روغنها که گفتمتون از عطاری معتبر که خالص باشه بگیرید . البته روغنهای خالص دیگه مانند مورد و رزماری و فندق هم میتونی اضافه کنی
بعد از چند ماه معجزه میکنه و باید بور باشی ایشالا

من خودم اینا که میگمت نتایجشو دیدم و الان 9 ماه هست از هیچ شامپویی استفاده نکردم ( جز شامپو بچه که خنثی هست پی اچ ش )

در تغذیه ت هم میتونید از زینک و غذاهای حاوی مس بادام هندی خام استفاده کنی
پودر جینسینگ هم مو رو دوباره جوان میکنه و رشد میده

بله من هم موهام خشکه ولی کف سرم چرب هست . مشکلی نیست با شامپو بچه که موهاتو بشوری روغن ها و .. پاک میشه

laxer
30-05-2014, 12:51
دوستان حنا تاثیر فوقالعاده عالی داره.
البته رنگش یکم ناجور هست ولی میشه بی رنگش کرد.

brad pitt
30-05-2014, 13:00

سلام
بله
حنا فوق العاده ست . در بالا هم گفتم
البته گیاهان دیگر هم هست که کلن میشه 20 گیاه . اگر کسی خواست بگه تا نامشونو ببرم

الان تقریبا 1 ساله که حنای بیرنگ اومده بخصوص برای آقایان بسیار مناسبه

مواد گیاهی اثر گذاری طولانی تری داره ولی عوارض نداره و جواب دهی ش هم دوام بالایی داره

nesa77
30-05-2014, 13:08
سلام. به نظر من حنای بی رنگ بی تاثیر .اگه میخوای حنا بزاری ولی نمیخوای موهات رنگ قرمز بگیر قهوه یا چای بزن عالی میشه:n02::n02:

AliROCK
30-05-2014, 15:19

حنا برا چی دقیقا خوب هست:n13:
اگه برا ریزش مو میگین اصلا اثر نداره (از دکتر پرسیدم)

brad pitt
30-05-2014, 16:26
حنا برا چی دقیقا خوب هست:n13:
اگه برا ریزش مو میگین اصلا اثر نداره (از دکتر پرسیدم)

حنا باعث خنک کنندگی مو و تقویت اون میشه
ابتدا باید در ریزش مو ریزش مو را متوقف کرد سپس بدنبال رشد بود

.misagh.
31-05-2014, 05:01
سلام
شامپو بچه ی گلرنگ چی هست ؟ افتضاح
شامپو بچه ی ایروکس خیلی خوبه و متخصصان پوست هم قبولش دارند

فقط شما باید از شامپو بچه بعد از استفاده از مواد گیاهی استفاده کنی
این روغنها که گفتمتون از عطاری معتبر که خالص باشه بگیرید . البته روغنهای خالص دیگه مانند مورد و رزماری و فندق هم میتونی اضافه کنی
بعد از چند ماه معجزه میکنه و باید بور باشی ایشالا

من خودم اینا که میگمت نتایجشو دیدم و الان 9 ماه هست از هیچ شامپویی استفاده نکردم ( جز شامپو بچه که خنثی هست پی اچ ش )

در تغذیه ت هم میتونید از زینک و غذاهای حاوی مس بادام هندی خام استفاده کنی
پودر جینسینگ هم مو رو دوباره جوان میکنه و رشد میده

بله من هم موهام خشکه ولی کف سرم چرب هست . مشکلی نیست با شامپو بچه که موهاتو بشوری روغن ها و .. پاک میشه

سلام سالار
دمت گرم بابت راهنمایی هات..
این مواردی ک فرمودی حتما میگیرم و استفاده میکنم
من درمورد ریزش مو خیلی تحقیق کردم..چندتا نسخه قدیمی و خیلی خوب هم پیدا کردم ک خیلیا ازش نتیجه گرفتن
اگه امکانش هست آیدی یاهو یا شماره تلفنت رو تو پیام خصوصی واسم بذار ک بیشتر در ارتباط باشیم در این مورد و از تجربیات شما هم بتونیم استفاده کنیم..
نظرت در مورد سدیم لوریل سولفات چیه؟؟؟شامپو بچه ایروکس این ماده رو داره؟؟؟
چ تو سایتای خارجی چ ایرانی این ماده رو خطرناک اعلام کردن البته هنوز اثبات نشده ولی ب گفتهمتخصصین باعث ریزش مو میشه و سرطان زا هست
ک متاسفانهبیشتر شامپوها دارن

saadaat2
31-05-2014, 18:01
سلام.خسته نباشید.میشه لطف کنید یه شامپوی خیلی خوب واسه موهای خشک معرفی کنین.قیمت تا حدود 60تومن
یه سرم مو هم تا 20-30 ت معرفی کنین لطفا
ممنون:n16::n01:

AliROCK
31-05-2014, 18:13
سرم مو
کریستال اصل فرانسه
22 تومن
شامپو آووکادو و ویتامین F سینره

saadaat2
31-05-2014, 18:30
سرم مو
کریستال اصل فرانسه
22 تومن
شامپو آووکادو و ویتامین F سینره

از هر دوتاش استفاده کردم راضی نبودم:n27:

reza4024
31-05-2014, 22:38
کریستال اصل فرانسه

من از سه سال پیش به مدت دو سال سیر کریستال میزدم و عالی بود اون موقع یه لیبل فقط روش بود که پروانه بهداشتو این چیزا بود
بعد یهو دیگه گیر نیومد تا یه مدت بعدش باز اومد تو بازار که سیر با بو سیر بی بو باز خودش تقسیم میشد به دو نمونه دیگه کارخونه شیراز و اصفهان
خلاصه افتضاح شد مزخــــــرف یعنی مفتش هم گرون
شامپو زیاد عوض کردم حتی شامپوهای بالا صد هزارتومن
الان بهترین شامپو واسه من الپسین کافئین هستش
خیلی جالبه من الپسین مخصوص مو چرب که زدم سریع تر موهام چرب شد! فک کنم چون موهام نرم هستش و شامپوهای مخصوص مو چرب یکم اسیدی هستن برای موهای چربی که نرم یا نازک هستن جواب نمیده
خلاصه پیشنهاد من الپسین کافئین

AliROCK
01-06-2014, 02:35
مشکل اینجاست الپسین به سره همه نمیسازه

saadaat2
01-06-2014, 07:47
اره منم یکیشو امتحان کردم خوب نبود.کلا همه شامپوهای ایرانی بیشتر خشک میکنن.نمیدونم چرا اینطوریه.:n13: باز اگه پیشنهادی داشتین ممنون میشم بگین.
در ضمن شامپو مردانه و زنانه فرق داره؟اقایونی که پیشنهاد میدین من دخترم:n17:خسته شدم انقد شامپو عوض کردم:n29:
شامپویی که الان استفاده میکنم اورئال هست خوبه ها نرم هم میکنه اما نمیدونم چرا 1روز نگذشته سرم خارش میگیره...
قبل این هدشوولدر میزدم که کلی شوره دراومد رو سرم!!!!
حالا باز اگه نظری هست من سروپا گوشم:n01:

reza4024
01-06-2014, 14:07
مشکل اینجاست الپسین به سره همه نمیسازه

آره خب اینم هست :n01:

باز اگه پیشنهادی داشتین ممنون میشم بگین.

80 درصد شامپوهای ایرانی و تعداد زیادی شامپوهای خارجی رو امتحان کردم
همونجور که آقا علی گفتن باید دید چه شامپویی به موهاتون سازگاری داره
من پیشنهادم الپسین کافئین و هگور(hegor) هستش
این دوتا واسه موهای من خیلی خوب جواب میده

.misagh.
03-06-2014, 13:36
اره منم یکیشو امتحان کردم خوب نبود.کلا همه شامپوهای ایرانی بیشتر خشک میکنن.نمیدونم چرا اینطوریه.:n13: باز اگه پیشنهادی داشتین ممنون میشم بگین.
در ضمن شامپو مردانه و زنانه فرق داره؟اقایونی که پیشنهاد میدین من دخترم:n17:خسته شدم انقد شامپو عوض کردم:n29:
شامپویی که الان استفاده میکنم اورئال هست خوبه ها نرم هم میکنه اما نمیدونم چرا 1روز نگذشته سرم خارش میگیره...
قبل این هدشوولدر میزدم که کلی شوره دراومد رو سرم!!!!
حالا باز اگه نظری هست من سروپا گوشم:n01:

در میان شامپوهای ایرانی شامپو اوه پیشنهاد میشه و شامپو بچه ایروکس
از شامپوهای خارجی هم شامپوهای کلوران بر پایه گیاهی هستند و پیشنهاد میکنم استفاده کنی..همچنین محصولات ایروشه..ارگانیک و گیاهی هستند

saadaat2
04-06-2014, 08:35
در میان شامپوهای ایرانی شامپو اوه پیشنهاد میشه و شامپو بچه ایروکس
از شامپوهای خارجی هم شامپوهای کلوران بر پایه گیاهی هستند و پیشنهاد میکنم استفاده کنی..همچنین محصولات ایروشه..ارگانیک و گیاهی هستند

lمرسی از جوابتون
شامپو خز کلوران استفاده کردم که فکر کنم اشتباه بهم داد و واسه موهای خشک نبود.خوشم نیومد.شاید برم انبه شو بگیرم.
چند سال پیش هم دکتر رفته بودم هگور بهم داد که افتضاح بود
شاید رفتم چندتا شامپویی که دوستان اینجا پیشنهاد دادن رو گرفتم ببینم کدومش خوبه:n02:
ممنون از همه:n16:

در ضمن کسی تاحالا اسم شامپو شون (schon) رو شنیده؟؟چند روز پیش دیدم یکی اومد دارو خونه میخواس بخره خیلی تعریفشو میکردن!!!

moslem47
05-06-2014, 10:23
دوستان موهای من خیلی بدحالت است . وقتی کوتاه میکنم سیخ میشه و موقعی هم که موهام بلند میشه پف داره.
پیشنهادی دارید لطفا بفرمایید
سرم مو به نظرتون مفید هست؟ چی بخرم؟

rz21
05-06-2014, 14:01
دوستان موهای من خیلی بدحالت است . وقتی کوتاه میکنم سیخ میشه و موقعی هم که موهام بلند میشه پف داره.
پیشنهادی دارید لطفا بفرمایید
سرم مو به نظرتون مفید هست؟ چی بخرم؟
منم دقیقا بعد از حمام رفتن این طوری میشم..دوستان شامپوی الپسین رو معرفی کردند که یک مقدار گرونه. 40 تومن.

moslem47
05-06-2014, 17:11
منم دقیقا بعد از حمام رفتن این طوری میشم..دوستان شامپوی الپسین رو معرفی کردند که یک مقدار گرونه. 40 تومن.

خب نتیجه گرفتین؟

rz21
05-06-2014, 20:17
خب نتیجه گرفتین؟
من همین چند روز پیش این شامپو بهم پیشنهاد شده و هنوز سراغش نرفتم..شما اگه رفتی و نتیجه گرفتی خبر بده به ما :دی

reza4024
06-06-2014, 00:07
ااپسین که سی تومنه
اگه موهاتون سیخه الپسین نگیرین اخه الپسین یکم حجم میده فک کنم بدتر شه
من خودم شامپو الپسین رو به شدت میپسندم (کافئینشو)
اما اگه میخواین موهاتون نرم بشه شامپو لورال( ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])loreal) بگیرین. من موهام نرمه وقتی این شامپو رو زدم یعنی جوری بود که انگار اتو مو کشیدم ! به هیچ عنوان هم نمیشد بزنم بالا موهامو
شامپو رو دادم به یکی از دخترا فامیل که موهاش زبر و موج داره استفاده کرد شد شامپو همیشگیش ! اما من حالم از شامپو لورال به هم خورد انگار تا تونستن نرم کننده ریختن داخلش. اما باعث ریزش مو یا زود چرب شدنو این چیزا نشد
اگه موهاتون زبره استفاده کنین جواب میده :n02:

moslem47
06-06-2014, 08:31
ااپسین که سی تومنه
اگه موهاتون سیخه الپسین نگیرین اخه الپسین یکم حجم میده فک کنم بدتر شه
من خودم شامپو الپسین رو به شدت میپسندم (کافئینشو)
اما اگه میخواین موهاتون نرم بشه شامپو لورال(loreal) بگیرین. من موهام نرمه وقتی این شامپو رو زدم یعنی جوری بود که انگار اتو مو کشیدم ! به هیچ عنوان هم نمیشد بزنم بالا موهامو
شامپو رو دادم به یکی از دخترا فامیل که موهاش زبر و موج داره استفاده کرد شد شامپو همیشگیش ! اما من حالم از شامپو لورال به هم خورد انگار تا تونستن نرم کننده ریختن داخلش. اما باعث ریزش مو یا زود چرب شدنو این چیزا نشد
اگه موهاتون زبره استفاده کنین جواب میده :n02:
ممنون بابت توضیح
کدوم مدل لورال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza4024
06-06-2014, 10:09
شامپو آنتی کَسِه لورآل

brad pitt
06-06-2014, 19:06
سلام
دوستان کسی شامپو تیونینگ آلسپین استفاده کرده ؟

زده به مرور باعث افزایش رنگدانه ی مو میشه

ممنون

rz21
07-06-2014, 13:40
سلام
دوستان کسی شامپو تیونینگ آلسپین استفاده کرده ؟

زده به مرور باعث افزایش رنگدانه ی مو میشه

ممنون

یعنی موهای سفید رو مشکی میکنه؟؟!!!!!!

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-06-2014, 14:32

سلام .

در کانالهای ماهـــواره ایِ عربی و سایتهای عربی , تبلیغ این چیزها چند برابر کانالها و سایتهای ایرانیه .

بنده انواع سیاه کننده های مو رو در گوگل سرچ کردم .

همه میگن همش دروغ و کلاهبرداریه و تاثیری بر سیاه شدنِ موهایِ سفیدی که تازه در میاد نداره .
فقط بعضیهاش دارای کمی رنگِ مویِ سیاه هست که باعث هاکستری شدنِ موهایِ روئیده میشه .
همه نوشته اند موقع شستشو با این باصطلاح سیاه کننده ها فقط آب سیاه رنگی میریزه از موها . فقط همین .
تازه خدا میدونه , شاید ضرر هم داشته باشه .

عربها هم تعدادشون از ما خیلی بیشتره هم قدرتِ خریدشون بیشتره هم ساده لوحیشون بیشتره .

برای همین قربانیانشون و فریب خورده هاشون هم بیشترند .
برای همین تعداد مطالب در مورد این کلاهبرداریها هم در سایتهای عربی بیشتره .

فریب این چیزها رو نخورین .

همه ی این آگهی ها میگن :

هر کسی باید یک بار امتحان کنه تا تاثیرش رو ببینه .
فقط یک بار امتحان کنین

همون یک بار امتحان کردن , دهها یا حتی صدها میلیارد تومن میریزه به جیبشون و میزنند به جیب و به ریش خریدارها هم میخندند .

بیشتر خریدارها هم یا میگن رویِ ما تاثیر نداشت یا یه مشت غُر و لُند میدند و میریزنش دور .

فروشنده ها هم یک محصول رو فروختند بعدش میرند تو خط فروش یه محصول دیگه

دمپائی افزایش قد

انواع چاق کننده ها

انواع دراز کننده

انواع لاغر کننده ها ( کرم , قرص , پودر , صابون , برچسب !!! , دستگاه و غیره ) .

انواع بزرگ کننده و کوچیک کننده !!!!

انواع سفید کننده و سیاه کننده !!!

انواع مواد برای برداشتن مو یا رویش مو بدونِ بازگشت
انواع چروک بَر

و هزار و یک کلاهبرداری دیگه .

توی کویت خودکار لاغری فروختند دونه ای 150000 تومن !!!

میگفتند بوش کنین اشتهاتون کم میشه لاغر میشین !!!

به نظرم حداقل 10-20 میلیون دلار فقط روی همین خودکاره خوردند .
بنده خانواده ای رو میشناختم که خودش و زنش و دو تا پسرش از دسته ی مافوقِ سنگین وزن بودند .

چهار تاش رو با هم خریدند !!! و چهار تا رو هم چند روز بعد با هم انداختند دور و گفتند بوش تهوع آوره .

تا امروز تنها محصولی که برای رنگ مو اختراع شده و کارائی داره فقط رنگِ موی دائمی هست که با شستشو هم پاک نمیشه .

و رنگ موی موقتی که با شستشوی مو راحت پاک میشه .
هر دو هم تاثیری بر موهایی که داره در میاد نداره .
چند روز پیش توی یک روزنامه ی اینترنتی خودم که :

روسها موفق شدند با تزریقِ خونِ فردِ جوان به یک پیرمرد , پیریِ اون رو معکوس کنند یعنی جوان شد .

منتظر کلاهبرداری جدید با استفاده از این خبر باشید .

قرص جوانی حاوی موادِ موجود در سلولهای افراد جوان .

100% گیاهی و طبیعی
فقط یک بار امتحان کنید

brad pitt
07-06-2014, 15:28

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

فک کنم بیشتر برای کسایی باشه که تعداد کمی از موهاشون سفیده

اینم آلپسین مدعی شده که مسلمن نمیاد با اعتبارش بازی کنه

زده به مرور و زده این شامپو حاوی رنگدانه نیست

brad pitt
08-06-2014, 21:06
دوستان ببخشید مثلن کسی موهاش ریزش نداره یا سفید هم نشده میتونه از شامپوهای آلپسین استفاده کنه ؟
برای مصرف معمولی ؟
مثلن من میخام برای مصرف عادی شامپو tuning alpecin بگیرم
موردی نداره که ؟

samisamo
08-06-2014, 21:56
دوستان من موهامو رنگرکرددم سوخته کاملا وز شده.تقویتی چی سراغ دارین بزنم.لطفا باقیمت بگین

hossein blak
09-06-2014, 16:11
سلام
اگه کسی سرش در طول 3 ماه خارش داشته باشه و از هر دارو وشامپویی که در دسترس بوده استفاده کرده با شه و نتیجه نگرفته باشه تکلیف چیه؟ راه در مانی براش هست؟یا از نشانه های رفتن به دوره نوجوانی هست...!

AliROCK
09-06-2014, 18:23
دوستان ببخشید مثلن کسی موهاش ریزش نداره یا سفید هم نشده میتونه از شامپوهای آلپسین استفاده کنه ؟
برای مصرف معمولی ؟
مثلن من میخام برای مصرف عادی شامپو tuning alpecin بگیرم
موردی نداره که ؟

شامپو برای مصرف روزانش مشکلی نداره
شامپو لامنین هم خوبه

rz21
10-06-2014, 11:04
شامپوی تونینگ آلپسین رو خریدم و بعد از چند بار استفاده نظرمو می گم.:n16:

brad pitt
10-06-2014, 14:57
شامپوی تونینگ آلپسین رو خریدم و بعد از چند بار استفاده نظرمو می گم.:n16:

سلام
من هم خریدم . بنده هم نظرمو میگم یه حدود 2 هفته دیگه

banii
10-06-2014, 15:12
سلام من چند ماه پیش رفته بودم دکتر برام فیناستراید تجویز کرده بودش
بعد زمانیکه بروشورش رو خوندم نوشته بود افراد دارای ناراحتی کبدی نباید استفاده کنند
چون قبلا سایقه نارسایی کبدی داشتم استفاده نکردم
به دلیل تنبلی و کمبود وقت 2 ماه بعدش برای آزمایش رفتم ...
بعدش نتیجه آزمایشا خوب بودند و مشگلی نداشتم ...
حالا خودم شوروع کنم به مصرفشون ؟
البته ناگفته نماند چون اون دکتر متخصص پوست و مو گفته بود یک ماه دیگه بیا رفتم و گفتم بخاطر این موضوع قرصها رو مصرف نکردم
و فقط همون تونیک و شامپو ی شما رو استفاده کردم ... گفت خب باید آزمایشا رو میرفتی میدادی و میومدی پیش من ...
بعد تو این مراجعه دوم ماینوکسیدیل هم تجویز کرده بود...

حالا اگه بخوام شروع کنم اول باید فیناستراید و شروع کنم و بعد ماینوکسیدیلو یا برعکس ؟ تفاوتی هم داره ؟
هم زمان که نباید استفاده بشند نه ؟

AliROCK
10-06-2014, 17:33
فیناستراید فرقی نداره فقط باید مرتب مصرف بشه مثلا 2 ماه استفاده کنی 1 ماه نخوری اصلا فایده نداره

hajoo
10-06-2014, 22:45
فیناستراید رو باید بیش از 6 ماه مصرف کنید تا اثر بزاره.
از عوارض اون اختلالات جنسی (کاهش میل جنسی و انزال و ارکشن ) است که البته شیوع کمی داره و با قطع دارو برگشت پذیره.
همونطور که گفتید ندرتا ممکنه اختلال کبدی ایجاد بکنه.

XXS
19-06-2014, 15:54
توی نت که سرچ کردم محلول نلانازول رو معرفی کردن برای جلوگیری ازپوسته شدن سر.دوستانه محترم کسی استفاده نکرده اینو؟

reza4024
21-06-2014, 00:52
دوستان کار سرم مو دقیقا چیه؟ عوارض نداره؟

laxer
21-06-2014, 10:54
دوستان کار سرم مو دقیقا چیه؟ عوارض نداره؟

نرم کردن و درخشندگی مو های خشک و زبر. ( بیشتر یک محصول آرایشی هست تا طبی)

خیر عوارض ندارد.

MOHAMMAD2010
24-06-2014, 11:40
اینجا کسی هست که قرص روی بخوره ؟ میخواستم ببینم مقدار مصرفش در روز چقدر باید باشه ؟

brad pitt
27-06-2014, 10:17
سرم مو چه مارکی خیلی خوبه که هم تقویتی باشه و هم موهارو درخشان کنه ؟

سینره یا کریستال یا ... ؟

ممنون

laxer
27-06-2014, 13:10
سرم مو چه مارکی خیلی خوبه که هم تقویتی باشه و هم موهارو درخشان کنه ؟

سینره یا کریستال یا ... ؟

ممنون

بستگی به دلیلی مصرف داره.
کریستال فقط مو هارو براق , مرطوب و خوش حالت میکنه ولی سینره علاوه بر این موارد باعث جلوگیری از ریزش مو نیز میشه.

hajoo
27-06-2014, 15:40
مارك كريستال خيلي معروفه و قيمت مناسبي داره.
سرم انواع مختلفي داره : سرم حالت دهنده ، درخشان كننده ، مرطول كننده ، ترميم كننده و ..
من خودم شخصا از مارك كريستال خوشم نمياد. براي حالت دهندگي روغن مو رو ترجيح ميدم.

brad pitt
27-06-2014, 19:11
بستگی به دلیلی مصرف داره.
کریستال فقط مو هارو براق , مرطوب و خوش حالت میکنه ولی سینره علاوه بر این موارد باعث جلوگیری از ریزش مو نیز میشه.

ممنون از پاسختون
یعنی همون سینره هم موها رو براق و خوش حالت میکنه ؟ + اینکه تقویتی هم هست ؟

ممنون

laxer
27-06-2014, 19:15
ممنون از پاسختون
یعنی همون سینره هم موها رو براق و خوش حالت میکنه ؟ + اینکه تقویتی هم هست ؟

ممنون

بنا به گفته سازنده, بله.

هرچند من کریستال رو ترجیح میدم.

brad pitt
27-06-2014, 19:40
بنا به گفته سازنده, بله.

هرچند من کریستال رو ترجیح میدم.

آخه سینره خیلی گرونه
اما کریستا 20 تومنه و سینره 50 تومن

a6543210
29-06-2014, 09:39
سلام. طاعات قبول حق

بنده پسر مجرد 26 ساله می باشم.
مدتی هست احساس می کنم که قسمت وسط سرم موهام داره هی کم پشت تر می شه(البته اینو دیگران هم می گن) . اینو بگم که ریزش مو ندارم.ولی بین موهام فرق سرم داره خالی تر می شه. ولی موهای اطراف سرم مثل پشت و کنار گوشام وضعیتشون خوبه.

من هفته ای به طور متوسط 2بار حموم می رم و سرمو بار اول با شام زرد رنگ های ساده می شورم.
(عکس شامپو : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
سری بعد هم با شامپو نرم کننده صدر صحت می شورم . به خاطر خشک بودن موهام که بعد حموم تا حدودی نرم بشن.
(عکس شامپو: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد حموم هم اندازه ناخن به موهام روغن بادام تلخ یا روغن زیتون به همراه همون اندازه ژل استفاده می کنم( ژل از نوع خوب و به اصلاح خارجی هست. وقتی ژل که می زنم این خالی بودن بین موها واضحه)
در مورد خصوصیات شخصی بگم که تا حدودی خودم احساس می کنم ژنی باشه این ریزش. چون دایی بنده موهاش قسمت دو طرف پیشونیون مثل عکسی که مشخص کردم خالیه. از یه طرف موهای عموهام هم همینطور. فقط یه عمو دارم که قسمت وسط سرشون تقریبا کاملا بی مو هست.
تو یه محیط استرس زا نیز خودم تا حدودی فعالیت دارم.
ممنون می شم دلیلشو رو بفرمایید.راهکارهای جلوگیری رو بفرمایید که باید شامپو رو عوض کنم یا چیز خاصی استفاده کنم.

laxer
29-06-2014, 12:38
سلام. طاعات قبول حق

مدتی هست احساس می کنم که قسمت وسط سرم موهام داره هی کم پشت تر می شه(البته اینو دیگران هم می گن) . اینو بگم که ریزش مو ندارم.ولی بین موهام فرق سرم داره خالی تر می شه. ولی موهای اطراف سرم مثل پشت و کنار گوشام وضعیتشون خوبه.

من هفته ای به طور متوسط 2بار حموم می رم و سرمو بار اول با شام زرد رنگ های ساده می شورم.
(عکس شامپو : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
)
سری بعد هم با شامپو نرم کننده صدر صحت می شورم . به خاطر خشک بودن موهام که بعد حموم تا حدودی نرم بشن.
(عکس شامپو: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
)

بعد حموم هم اندازه ناخن به موهام روغن بادام تلخ یا روغن زیتون به همراه همون اندازه ژل استفاده می کنم( ژل از نوع خوب و به اصلاح خارجی هست. وقتی ژل که می زنم این خالی بودن بین موها واضحه)
در مورد خصوصیات شخصی بگم که تا حدودی خودم احساس می کنم ژنی باشه این ریزش. چون دایی بنده موهاش قسمت دو طرف پیشونیون مثل عکسی که مشخص کردم خالیه. از یه طرف موهای عموهام هم همینطور. فقط یه عمو دارم که قسمت وسط سرشون تقریبا کاملا بی مو هست.
ممنون می شم دلیلشو رو بفرمایید.راهکارهای جلوگیری رو بفرمایید که باید شامپو رو عوض کنم یا چیز خاصی استفاده کنم.

احتمال ریزش آندروژنیک (ژنتیکی - هورمونی) هست و ربطی به شامپو ندارد.

میتونید از مینوکسیدیل استفاده کنید.

مصرف روغن و ژل رو هم قطع کنید.

hajoo
29-06-2014, 17:12
ريزش موي شما female pattern هست.
استرس و ارث دو عامل مهم ريزش مو در شماست.
در مورد قطع مصرف روغن و ژل توي كتاب رفرنس نوشته تاثيري نداره ! ولي هيچ كي قبولش نداره و متخصص هاي پوست هم ميگن بايد قطع بشه

reza4024
29-06-2014, 18:37
سلام. طاعات قبول حق

(عکس شامپو : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
(عکس شامپو: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من موهام به شدت به شامپویی که میزنم حساس هستش
هر دو شامپویی که شما گذاشتین من زدم اگه یه ماه ادامه میدادم دیگه مویی نداشتم
واسه اطمینان شامپو رو هم عوض کنین

amir0098hd
02-07-2014, 09:32
دلیل ریزش مو سر به صورت دایره؟ .................................................. ..........

laxer
02-07-2014, 13:48
دلیل ریزش مو سر به صورت دایره؟ .................................................. ..........

آلوپسی آره آتا

بیماری های سیستمیک یا مشکلات تیروئیدی و ...

amir0098hd
02-07-2014, 17:40
اگه میشه راه درمانشم بگین.

laxer
02-07-2014, 18:40
اگه میشه راه درمانشم بگین.

به احتمال زیاد با گذر زمان بهبود پیدا میکنه و نیازی به دارو ندارد.
از کورتیکواستروئید ها و ماینوکسیدیل هم میشه استفاده کرد. (در موارد شدید)

brad pitt
02-07-2014, 21:08
من دیروز سرم موی ویگورانس گرفتم
به نظرم که خیلی عالی بود

Amir-Persian
02-07-2014, 22:46
سلام دوستان
حدود دو ماهی میشه که فینانستراید مصرف میکنم اما اثرگذاریش طول میکشه.
میخواستم بپرسم اگر محلول روگین را هم استفاده کنم موهای ریخته شده مجدد رویش میکنه یا نه؟

ممنون

laxer
02-07-2014, 23:17
سلام دوستان
حدود دو ماهی میشه که فینانستراید مصرف میکنم اما اثرگذاریش طول میکشه.
میخواستم بپرسم اگر محلول روگین را هم استفاده کنم موهای ریخته شده مجدد رویش میکنه یا نه؟

ممنون

روگین تقریبا" همون ماینوکسیدیل ـه البته با کمی تغییرات.
مصرف ماینوکسیدیل خیلی بهتر از روگین هست چون 90% روگین های داخل بازار ایران تقلبی هستند. ( الکل و مقدار بسیار کم گلیسیرین)

Soroush HD
02-07-2014, 23:47
چند وقته مو هام زیاد شوره میزنه....چه چیزایی مفیده واسه مو هام که بتونه از بین ببرتش؟

laxer
03-07-2014, 11:42
چند وقته مو هام زیاد شوره میزنه....چه چیزایی مفیده واسه مو هام که بتونه از بین ببرتش؟

شامپو "ضد شوره pz+ سریتا" برای نتیجه گیری بهتر باید هفته اول درمان هر روز یا یک روز در میان و سپس در هفته های آتی هر هفته یک بار سرتون رو باهاش شستشو بدید.

شامپو کتوکونازول هم تاثیر بسیار خوبی دارد.

laxer
04-07-2014, 01:22
یکی از دوستام که ریزش مو آندروژنیک داشت بمدت چند ماه قطره چشمی زالاتان ( لاتاناپروست) روی یک ناحیه کوچیک از سرش میریخت. ( پروستاگلندین باعث گشادی رگ ها میشه در نتیجه مو ها رشد بهتری پیدا میکنند)
بنا به گفته خودش بعد از چند ماه دیگه ریزش نداشته و حتی مو های جدیدی هم شروع به رشد کردند.

منم تحقیقاتی داشتم , از سال 2012 دارند رو این دارو کارو میکنند و تست های انسانیش نتایج امیدوار کننده ای داشته , شاید در چند سال آینده شاهد دارو بهتری (هم از نظر زمان درمان و هم از نظر بهبودی) برای ریزش مو باشیم.

( این پست جنبه خبری داشت , لطفا" بعد از خوندن این پست نرید بشکه زالاتان ـو رو سرتون خالی کنید چون عوارض و عواقبش به عهده خودتونه)

hajoo
04-07-2014, 01:29
من با شما موافق نيستم چون اصولا ريزش مو به دليل كمبود خونرساني نيست و در واقع تحت تاثير آندروژن ها فوليكول هاي موي ترمينال تبديل به ولوس ميشند و اين برگشت ناپذيره. شايد تا حدود كمي بتونه جلوي ريزش مو رو بگيره ولي باعث رويش مجدد موهاي ريخته شده نميشه.
در رفرنس پوستي تقريبا فقط روي فيناسترايد و ماينوكسيديل تمركز كرده

Amir-Persian
04-07-2014, 02:36
مصرف ماینوکسیدیل خیلی بهتر از روگین هست چون 90% روگین های داخل بازار ایران تقلبی هستند. ( الکل و مقدار بسیار کم گلیسیرین)
البته من دسترسی به روگین اصل دارم اما قیمتش خیلی بالاست.
روگین اصل تاثیرگذاریش خوبه؟

laxer
04-07-2014, 02:51
من با شما موافق نيستم چون اصولا ريزش مو به دليل كمبود خونرساني نيست و در واقع تحت تاثير آندروژن ها فوليكول هاي موي ترمينال تبديل به ولوس ميشند و اين برگشت ناپذيره. شايد تا حدود كمي بتونه جلوي ريزش مو رو بگيره ولي باعث رويش مجدد موهاي ريخته شده نميشه.
در رفرنس پوستي تقريبا فقط روي فيناسترايد و ماينوكسيديل تمركز كرده

من نمیتونم تایید کنم که رشد مجدد مو داشته ولی خب خودش میگه ریزش قطع شده و رشد هم داشته.

فکر کنم علاوه بر لاتاناپروست, بیماتوپروست هم موثر باشه در جلوگیری از ریزش مو.

در همین رابطه سوالی برام پیش اومده که چرا در کمبود تستوسترون ( مثلا" هیپوگنادیسم) هم گاهی ریزش مو داریم؟ گویا سطح دی هیدرو تستوسترون چند برابر میشه.

laxer
04-07-2014, 02:59
البته من دسترسی به روگین اصل دارم اما قیمتش خیلی بالاست.
روگین اصل تاثیرگذاریش خوبه؟

محلول زندروکس رو به جای مینوکسیدیل و روگین پیشنهاد میکنم.

brad pitt
04-07-2014, 08:14
دوستان اکوفان یا ریجن دایت کدوم برای افزایش ضخامت مو و مقاومت مو بهتره ؟

ممنون

brad pitt
04-07-2014, 08:26
میشه مثلن بجای روزی 2 تا اکوفان روزی 1 عدد اکوفان و 1 عدد ریجن دایت بخوریم ؟

amir0098hd
04-07-2014, 09:45
شامپو ضد شوره اویدرم هم تاثیر داره؟

laxer
04-07-2014, 12:31
دوستان اکوفان یا ریجن دایت کدوم برای افزایش ضخامت مو و مقاومت مو بهتره ؟

ممنون

اکوفان. ( البته بستگی به سازگاری فرد با درمان داره)

اگر برای ریزش مو میخواید پروویلوس و پروسرین از اینا بهترن.

brad pitt
04-07-2014, 12:52
اکوفان. ( البته بستگی به سازگاری فرد با درمان داره)

اگر برای ریزش مو میخواید پروویلوس و پروسرین از اینا بهترن.

ممنون از پاسختون
ریزش موی آنچنانی ندارم اما موهای نازک هست

این پراسرین و اگر ریزش مو زیاد نداشته باشیم هم مشکل نداره ؟ میتونه باعث تقویت و پرپشت شدن بشه ؟

بیشتر میخام موهام پرپشت و ضخیم بشه که تا دست میبری توی مو حالت بدی چندتاش نریزه

ممنون

Amir-Persian
04-07-2014, 13:21
محلول زندروکس رو به جای مینوکسیدیل و روگین پیشنهاد میکنم.
محلول زندروکس چی هست؟ بهتر از روگینه؟ قیمتش چی؟
ممنون

laxer
04-07-2014, 14:54
محلول زندروکس چی هست؟ بهتر از روگینه؟ قیمتش چی؟
ممنون

همون مینوکسیدیل ـه ولی قدرتش بیشتره. ( گویا خاصیت آنتی DHT هم داره)
( به صورت دو محلول جداگونه روز و شب است, یک محلول رو باید شب استفاده کنید و یه محلول رو روز)
قیمتش حول و حوش 50 تومانه.

ممنون از پاسختون
ریزش موی آنچنانی ندارم اما موهای نازک هست

این پراسرین و اگر ریزش مو زیاد نداشته باشیم هم مشکل نداره ؟ میتونه باعث تقویت و پرپشت شدن بشه ؟

بیشتر میخام موهام پرپشت و ضخیم بشه که تا دست میبری توی مو حالت بدی چندتاش نریزه

ممنون

البته ذکر کنم که قیمت پراسرین بسیار بالاست.

اگر ریزش مو آندروژنیک داشته باشید بهتره از همین الان پیشگری کنید و درمان رو شروع کنید.
اگر ریزش غیر از آندروژنیک دارید بهتره برای مدتی دارو های بی کمپلکس و زینک پلاس مصرف کنید.

brad pitt
04-07-2014, 17:26
همون مینوکسیدیل ـه ولی قدرتش بیشتره. ( گویا خاصیت آنتی DHT هم داره)
( به صورت دو محلول جداگونه روز و شب است, یک محلول رو باید شب استفاده کنید و یه محلول رو روز)
قیمتش حول و حوش 50 تومانه.

البته ذکر کنم که قیمت پراسرین بسیار بالاست.

اگر ریزش مو آندروژنیک داشته باشید بهتره از همین الان پیشگری کنید و درمان رو شروع کنید.
اگر ریزش غیر از آندروژنیک دارید بهتره برای مدتی دارو های بی کمپلکس و زینک پلاس مصرف کنید.

ممنون از پاسختون
از کجا باید متوجه بشم ریزش مو ارثی هست یا غیر ارثی ؟

مگه قیمتش چنده پروسرین ؟

m@ry@m1998
04-07-2014, 21:08
شامپو ضد شوره ی اویدرم برای درمان شوره ی موی سر تاثیر داره؟

laxer
04-07-2014, 22:54
ممنون از پاسختون
از کجا باید متوجه بشم ریزش مو ارثی هست یا غیر ارثی ؟

مگه قیمتش چنده پروسرین ؟

مو ها از وسط تا شقیقه سر ریزش پیدا میکنند. ( آندروژنیک)

قیمت تک محصولش 35$ الی 100$ و قیمت پکیج هاش از 200$ تا 500$.

Mostafa360
05-07-2014, 10:45
سلام
من قبلا ریزش مو پیدا کردم و موهام کم پشت شد. یه شامپو زد شوره کلییر و هدشولدرز مصرف کردم و همراهش زینک پلاس هم میخوردم و بعد از 5 ماه کاملا موهام پر پشت شد و ریزش کاملا قطع شد در حدی که موقع حموم کردن یه مو هم از سرم جدا نمیشد.

اما بعد از چند ماه پوست سرم قرمز شد و تکه تکه پوست انداخت و خارش شدید پیدا کرد، ریزش موهام خیلی شدید شد و موقع حموم دستم پر مو میشه. الان پوست سرم خیلی پوست میندازه و خارش داره، دکتر رفتم گفت سبروئیک پوست سر داری و یه نوع قارچه که درمان کامل نمیشه فقط میشه کنترلش کرد. کمکم به ابروهام و موهای سینه م هم انتقال پیدا کرد. بعد از مصرف داروهایی مثل: مومتازون، کلوتریزون، فولیکوفر، سیتریزین و شامپو هایی مثل سریتا، کلییر، کتوکونازول، سلنیوم سولفاید کمی بهتر شد ولی همچنان بیماری ادامه داره و تقریبا نا امید شدم.

البته بگم که موهام خیلی چربه و اصلا سابقه ریزی موی خانوادگی نداریم و ارثی نیست.

آیا راهی رو میشناسید که موثر باشه؟ ممنون میشم کمک کنید. :)

hoseinelnino
05-07-2014, 11:05
سلام دوستان
بنده مدت ها سابقه شوره مو سر را داشتم ولی چند سال بود که با کمک شامپو های ضد شوره از قبیل سلونیم سولفاید ، کل تار و غیره برطرف شده بود . متاسفانه از حدود یک سال قبل دوباره روی مو هام شوره اومد ولی هر شامپویی حتی خارجی هم استفاده کردم موثر نبود . چند وقتی هست به این پی بردم که اصلا شوره نیست پوست سرم هست احتمالا . به این صورت که حتی روی ابروهام و ریش هام هم این سفیدک ها وجود داره و هر روی باید استحمام کنم تا از بین برم حتی اگه فاصله به دو روز هم بیفته باز هم به شکل خیلی بدی این سفیدک ها نمایان میشه . یکی گفت موهات چنگ نزن مالش بده ولی در هر صورت افاقه نکرد خواستم سوال کنم که این علائم بیماری خاصی هست ؟؟ راه حل درمانش چیه؟

hajoo
05-07-2014, 11:12
سلام
من قبلا ریزش مو پیدا کردم و موهام کم پشت شد. یه شامپو زد شوره کلییر و هدشولدرز مصرف کردم و همراهش زینک پلاس هم میخوردم و بعد از 5 ماه کاملا موهام پر پشت شد و ریزش کاملا قطع شد در حدی که موقع حموم کردن یه مو هم از سرم جدا نمیشد.

اما بعد از چند ماه پوست سرم قرمز شد و تکه تکه پوست انداخت و خارش شدید پیدا کرد، ریزش موهام خیلی شدید شد و موقع حموم دستم پر مو میشه. الان پوست سرم خیلی پوست میندازه و خارش داره، دکتر رفتم گفت سبروئیک پوست سر داری و یه نوع قارچه که درمان کامل نمیشه فقط میشه کنترلش کرد. کمکم به ابروهام و موهای سینه م هم انتقال پیدا کرد. بعد از مصرف داروهایی مثل: مومتازون، کلوتریزون، فولیکوفر، سیتریزین و شامپو هایی مثل سریتا، کلییر، کتوکونازول، سلنیوم سولفاید کمی بهتر شد ولی همچنان بیماری ادامه داره و تقریبا نا امید شدم.

البته بگم که موهام خیلی چربه و اصلا سابقه ریزی موی خانوادگی نداریم و ارثی نیست.

آیا راهی رو میشناسید که موثر باشه؟ ممنون میشم کمک کنید. :)
آيا سابقه بيماري نورولوژيك مثل ضربه به سر ، پاركينسون داريد ؟
سابقه بيماري خاص ؟
سابقه رفتار جنسي پرخطر يا ايدز؟
براي درماتيت سبورييك مقاوم معمولا از ضدقارچ خوراكي و كورتون هاي قوي تر استفاده ميشه

hajoo
05-07-2014, 11:16
سلام دوستان
بنده مدت ها سابقه شوره مو سر را داشتم ولی چند سال بود که با کمک شامپو های ضد شوره از قبیل سلونیم سولفاید ، کل تار و غیره برطرف شده بود . متاسفانه از حدود یک سال قبل دوباره روی مو هام شوره اومد ولی هر شامپویی حتی خارجی هم استفاده کردم موثر نبود . چند وقتی هست به این پی بردم که اصلا شوره نیست پوست سرم هست احتمالا . به این صورت که حتی روی ابروهام و ریش هام هم این سفیدک ها وجود داره و هر روی باید استحمام کنم تا از بین برم حتی اگه فاصله به دو روز هم بیفته باز هم به شکل خیلی بدی این سفیدک ها نمایان میشه . یکی گفت موهات چنگ نزن مالش بده ولی در هر صورت افاقه نکرد خواستم سوال کنم که این علائم بیماری خاصی هست ؟؟ راه حل درمانش چیه؟
بیماری شما میتونه عفونت های قارچی باشه یا درماتیت سبورییک و پسوریازیس اسکالپ . به متخصص پوست مراجعه کنید .

brad pitt
05-07-2014, 14:14
مو ها از وسط تا شقیقه سر ریزش پیدا میکنند. ( آندروژنیک)

قیمت تک محصولش 35$ الی 100$ و قیمت پکیج هاش از 200$ تا 500$.

ممنون از پاسختون
خیلی بزرگوارید

این قرص و داروخانه ها دارن ؟ کجا گیر میاد ؟

ممنون

laxer
05-07-2014, 14:31
ممنون از پاسختون
خیلی بزرگوارید

این قرص و داروخانه ها دارن ؟ کجا گیر میاد ؟

ممنون

فر نکنم در ایرن اصلش گیر بیاد.
باید از سایتش سفارش بدید.

قرص های مشابه در بازار ایران زیاده.

reza4024
05-07-2014, 16:23
دوستان یه سوال غیرفنی :n02:
یه چیزی معرفی کنین که بزنم به موهام و حالت موهام حفظ بشه
من موهام به شدت نرمه(لخت نیست) یعنی یه دس بکشم راحت حالت موهام عوض میشه یه باد بیاد باز ...
واسم مهم نیس مو رو براق کنه یا نکنه
اسپری معرفی نکنین چون به کف سر میخوره و ضرر داره
چیزی باشه واسه حفظ حالت . نه برای حالت دادن
ضرر نداشته باشه و از همه مهمتر ایراد نداشته باشه شبو باهاش بخوابم(یه روز در میون میرم حمام)
قیمتش هم مهم نیس
ممنون

Mostafa360
05-07-2014, 18:52
آيا سابقه بيماري نورولوژيك مثل ضربه به سر ، پاركينسون داريد ؟
سابقه بيماري خاص ؟
سابقه رفتار جنسي پرخطر يا ايدز؟
براي درماتيت سبورييك مقاوم معمولا از ضدقارچ خوراكي و كورتون هاي قوي تر استفاده ميشه

ممنون از پاسختون
نه سابقه این بیماریهارو ندارم خوشبختانه.
اگه منظورتون از نورولوژیک بیماری هایی روحی روانی مثل افسردگی هم هست آره این بیماری رو دارم.

بازم به متخصص پوست مراجعه کنم یا از تجربیات دیگران استفاده کنم؟
آیا استحمام های بیشتر میتونه جلوی این بیماری رو بگیره؟
نوع غذاهایی که میخورم تاثیر داره تو بیماری؟
اسم اون ضدقارچ های قوی تر و کرتون ها چیه و آیا با این ها درمان قطعی میشه؟
چرا من به صورت ناگهانی با این بیماری مواجه شدم و بعد از مثلا 20 سال این بیماری نمایان شده؟ به خاطر عدم رعایت بهداشت یا چی؟

ببخشید زیاد سوال کردم

hajoo
05-07-2014, 20:59
اين سوابقي كه پرسيدم باعث تشديد بيماري ميشن.
غذا و بهداشت تاثيري نداره
اين جا قرار نيست براي شما دارو تجويز كنيم فقط شما رو راهنمايي ميكنيم. مجددا به متخصص پوست مراجعه كنيد و احتمالا دارو شما رو عوض كنن.
در صورت عدم پاسخ بررسي جهت بيماري هاي ديگه انجام ميشه.

supermax15
06-07-2014, 00:54
یه روش ساده و سنتی واسه جلوگیری از ریزش مو میگید؟

laxer
06-07-2014, 01:59
یه روش ساده و سنتی واسه جلوگیری از ریزش مو میگید؟

مینوکسیدیل.

PariSa.r
07-07-2014, 15:16
سلام دوستان ،خسته نباشيد.راستش من ١ سال و ٣ماه پيش موهام شروع به ريزش شديد كرد يه شوك عصبي داشتم و بعدش كاهش وزن زياد البته قبلش هم كاهش وزن داشتم و همچنين استرس امتحانات .دكتر رفتم و برام قرص اكوفن و شامپو و محلول سيستين ب٦ تجويز كردند ازمايش خون هم دادم مشكلي نبود فقط يه مقداري كم خون هستم .شامپو و محلولو استفاده كردم ولي خوب بايد بگم قرص فقط يه بسته استفاده كردم و ديگه نخوردم چون هيچ تغييري نميديدم و ميدونم كه عجول بودم وًتوقع داشتم زود اثر كنه .بعدش هم چند وقت يه بار از محلولهاي گياهي استفاده كردم . راستش فكر ميكنم همين ريزش مو رو كه ميبينم رو اعصابم تاثير ميزاره.ولي الان مدت ١ هفتس كه دارم قرص اكوفن ،قرص اهن و محلول سيستين ب٦ استفاده ميكنم ،خواستم اگه ممكنه باز راهنمااييم كنين .

laxer
07-07-2014, 18:14
سلام دوستان ،خسته نباشيد.راستش من ١ سال و ٣ماه پيش موهام شروع به ريزش شديد كرد يه شوك عصبي داشتم و بعدش كاهش وزن زياد البته قبلش هم كاهش وزن داشتم و همچنين استرس امتحانات .دكتر رفتم و برام قرص اكوفن و شامپو و محلول سيستين ب٦ تجويز كردند ازمايش خون هم دادم مشكلي نبود فقط يه مقداري كم خون هستم .شامپو و محلولو استفاده كردم ولي خوب بايد بگم قرص فقط يه بسته استفاده كردم و ديگه نخوردم چون هيچ تغييري نميديدم و ميدونم كه عجول بودم وًتوقع داشتم زود اثر كنه .بعدش هم چند وقت يه بار از محلولهاي گياهي استفاده كردم . راستش فكر ميكنم همين ريزش مو رو كه ميبينم رو اعصابم تاثير ميزاره.ولي الان مدت ١ هفتس كه دارم قرص اكوفن ،قرص اهن و محلول سيستين ب٦ استفاده ميكنم ،خواستم اگه ممكنه باز راهنمااييم كنين .

برای همه ریزش ها از مینوکسیدیل استفاده میکنن.
میتونید ب کمپلکس و زینک پلاس هم برای مدت محدود استفاده کنید.

taknavaz123
08-07-2014, 10:55
با سلام.

من موهام خیلی بد حالته.یعنی اصلا مو نیست .از پشم گوسفندم بدتره.

موی من تا به چند سانت میرسه به شکل u در میاد و واقعا فرمت بدی داره.

آیا راهی هست برای کمی بهتر کردن این مو؟

laxer
08-07-2014, 20:59
با سلام.

من موهام خیلی بد حالته.یعنی اصلا مو نیست .از پشم گوسفندم بدتره.

موی من تا به چند سانت میرسه به شکل u در میاد و واقعا فرمت بدی داره.

آیا راهی هست برای کمی بهتر کردن این مو؟

سرم مو استفاده کنید.

taknavaz123
09-07-2014, 08:33
سرم مو استفاده کنید.

اوکی.این سرم مو رو باید آماده تهیه کرد؟
برندهای مختلفی داره؟ توضیح تکمیلی براش هست؟

laxer
11-07-2014, 13:07
اوکی.این سرم مو رو باید آماده تهیه کرد؟
برندهای مختلفی داره؟ توضیح تکمیلی براش هست؟

سرم مو "کریستال" رو از دارو خونه تهیه کنید.

-
-

دوستانی که ریزش مو داشتند تا حالا آزمایش تستوسترون دادند؟

hajoo
11-07-2014, 13:42
براي ريزش مو نيازي به آزمايش تستوسترون نيست و حتي انتظار بالا بودن تستسترون رو هم نداريم!
و حتي فيناسترايد هم ميزان تستسترون رو پايين نمياره بلكه با بلاك آنديم ٥- آلفا ردوكتاز تبديل تستوسترون به dht (شكل با پتانسيل بالا) رو مهار ميكنه.
البته در موارد خاص شايد اندازه گيري بشه ولي بصورت روتين نيازي نيست.

laxer
11-07-2014, 14:43
براي ريزش مو نيازي به آزمايش تستوسترون نيست و حتي انتظار بالا بودن تستسترون رو هم نداريم!
و حتي فيناسترايد هم ميزان تستسترون رو پايين نمياره بلكه با بلاك آنديم ٥- آلفا ردوكتاز تبديل تستوسترون به dht (شكل با پتانسيل بالا) رو مهار ميكنه.
البته در موارد خاص شايد اندازه گيري بشه ولي بصورت روتين نيازي نيست.

دارم در مورد کمبود تستوسترون و ریزش موی سر تحقیق میکنم.

مثلا" خیلی ها که به هیپوگنادیسم (بدلیل آسیب های ثانویه بیضه) مبتلا هستند دچار ریزش مو شدید میشن.
این افراد تقریبا" مقدار DHT کمی هم دارند و عملا" موجب ریزش نمیشه پس علت میتونه چی باشه؟

brad pitt
14-07-2014, 14:31
دوستان برای افزایش ضخامت و قوق و جوندار شدن مو باید چکار کرد ؟
بخصوص افزایش ضخامت تارهای مو
موهام خیلی نازکه

AliROCK
16-07-2014, 03:14
روغن جوجوبا

smahdis
16-07-2014, 07:40
دوستان در مورد کاشت مویی که رشد نمیکنه کسی هست اطلاعاتی داشته باشه؟ بیشتر منظورم قیمت هست.

البته اگر بشه دکتری یافت که از این موها بکاره. چون همشون زدن تو کار موی قابل رشد و خداتومن هم پول میگیرن.

brad pitt
16-07-2014, 18:47
روغن جوجوبا

ممنون
کجا گیر میاد اصلش ؟

Amir-Persian
17-07-2014, 02:03
سلام دوستان
من 2 ماه بیشتر میشه که فیناستراید میخورم اما باز ریزش مو دارم! زیاد تغییری نکرده ریزشش! چرا؟؟؟؟؟؟ :n13:

bijandarbari
18-07-2014, 10:26
سلام

یک محلول موضعی رقیق که خاصیت مشابه پماد تریمانسینولون داشته باشه معرفی کنید که بشه برای پوست سر استفاده کرد!!!
من سرم شوره داره و میدونم با این دارو مشکلم حل میشه.

badboys_87
19-07-2014, 20:54
برای تقویت ریشه مو و صاف شدن موهای مواج چه روشی رو پیشنهاد میکنید که موثر و دائمی باشه و بدون ضرر؟

laxer
20-07-2014, 21:32
سلام دوستان
من 2 ماه بیشتر میشه که فیناستراید میخورم اما باز ریزش مو دارم! زیاد تغییری نکرده ریزشش! چرا؟؟؟؟؟؟

درمان را تا شش ماه ادامه بدید.
اگر باز اثر نکرد به احتمال زیاد ریزش موی شما هورمونی نیست.

hajoo
21-07-2014, 11:52
قرار نيست ١٠٠ درصد جلوي ريزش مو رو بگيره. و نميشه چنين نتيجه اي گرفت !
متخصصان پوست يك جمله معروفي دارن:
اگه مو بخواد بريزه ميريزه و هيچي نميتونه جلوشو بگيره .
دارو مصرف كنيد ريزش مو رو كمتر ميكنه و به تعويق ميندازه ولي هيچ دارويي ١٠٠ درصد جلوي ريز موي ارثي رو نميگيره

محمد قدیمی
21-07-2014, 12:21
من جایی رو میشناسم مرکز تخصصصی کاشت و درمان هست چون شاید اصلا نیاز به کاشت نداشته باشی تقویت و درمان کفایت کنه هزینه هاش هم خیلی مناسبه

آرنولد بابام زینگر
30-07-2014, 14:35
سلام ببخشید برای رشد مو و استحکام مو شامپو کافئین C1 ALPECIN بهتره یا شامپو ریوایوژن ؟
کسی شامپو ریوایوژن استفاده کرده ؟ مرسی

oxin50
05-08-2014, 01:15

با سلام دوست خوبم ما حدود چندماه در انجمن دیگه در حال تبادل تجربیات هستیم

دوستانی دلیل چی هست می گید رویگن خوب نیست جواب نمی ده ما دو نوع روگین یکی فوم و یکی الکلی به نظر شما کدوم بهتر هست

تجربه خودم بگم
بنده نوع ریزش من از نوع نازکی و کوتاه شدم هست از شقیقه 2 سانت کشید قبمت و خط مو 1 سانت و فرق سر گردی کوچیک ایجاد شد با این الان 23 سالم هست درمان زود شروع کردم از وقتی نازک شد یعنی 5 ماه پیش ولی درمان اصلی تاثیری روی بنده نداشت این نازکی اصلا ضخیم نشد مخصوصا قسمت جلو نازک و ووزو شده اصلا کاریش نمی شه کرد من حتی یک تار مو هم ریزش ندارم فقط نازک شدن و هی عقب می ره

مصرف درمانی روز 1 عدد فین پیشیا هندی اصل که تقلبیش زیاد هست فرقش بعدا می گم
مانیو الوپکسی گرفتم که الکل خالص بود تقبلی از امد در امد
و یک زنیک نیرچمد

فعلا هیمن توی این 5 ماه مصرف کردم بدتر شد

و الان می خوام درمان 6 ماهه خودم انجام بدم
به نظر شما روگین فوم بگیرم چی ماینوی بگیرم بهتر هست و چه قرص های پیشنهاد می دید برای ضخیم شدن جلوی سر
محلول تقویتی چی پیشینهاد می دید

-------------------------------------------------
نظرات دوستان در انجمن دیگه این بود
ریژوان بیگرم
از محصولات تقویتی جی اف لارزتیک استفاده کنم که برند گرونی هست اصلا در ایران گیر نمی یاد که یکی ادعا می کرد موهاش با همین محلول ها تقویت کرده

MƐΛИĪИƓĿƐSS
05-08-2014, 13:09
با سلام خدمت دوستان.سر من مقدار کمی شوره داره و میخوام این شوره رو ریشه کن کنم. میخواستم بدونم بهترین شامپوی ضد شوره چیه؟
شامپویی که شما استفاده کردید و ازش راضی بودید.
من خودم شامپوی ایروکس ضد شوره استفاده کردم و خوب بود.

Atghia
05-08-2014, 13:53
► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+

شامپوهای ضد شوره کلیر ((با توجه به نوع موهاتون که چرب هست یا معمولی و...)) واقعا موثر هستند:n17:

sansa
05-08-2014, 14:26
من شوره سر بسیار بسیار شدید داشتم ... یعنی موهامو شونه میکنم کلی شوره داشتم . دو هفته قبل شامپوری سیر پرژک گرفتم به قیمت 4500 تومان . الان برطرف شده خیلی عالی بود .

Rossin
06-08-2014, 21:34
سلام دوستان
من موهایی خشک و فر دار دارم و کف سرم حالتی معمولی داره نه خشکه نه چرب!
الان حدودا یک ماه و نیمه که کف سرم خارش میگیره خارش وحشتناک و کلافه کننده،جدن نمیدونم چرا تا حالا به پزشک مراجعه نکردم!شاید از ترس مصرف داروی شیمیایی ...
بگذریم.
اول نرم کننده ام رو عوض کردم اما درست نشد بعد شامپو رو عوض کردم باز هم خارش ادامه داره،حتی ماسک مو رو هم مصرفش رو قطع کردم مدتی.
خارش حالتی مقطعی داره یعنی همیشه نیست و اغلب بعد از حمام و وقتی که موهامو خیس خیس میبندم ایجاد میشه و قطع نمیشه! ولی شده که موهام خشک بوده و یهو خارش گرفته.
نمیدونم دقیقا دلیلش چیه چون توی این مدت همه جور شامپو و نرم کننده ایرانی و خارجی مناسب با موهام استفاده کردم.
درمان گیاهی نداره؟چیزی مثل بابونه سدر یا هرچی؟

یه سوال دیگه اینکه
موهای من تار نازکی داره که همین نازک بودن باعث میشه بهم گره بخورن و موقع شانه کردن به مشکل بخورم!
از ماسک موی انرژی آلوئورا و موس نیوا استفاده میکنم و شامپو هم برای موهای نازک استفاده کردم اما جواب نداد
ریزش مو و موخوره هم ندارم.
پیشنهادتون برای رفع نازکی مو و خوش حالتیش چیه؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون:n16:

kamalisaeed
10-08-2014, 11:11
از دوستاني كه درياره كاشت مو طبيعي در سر اطلاعات دارن كمك مي خواستم پسر عموي من بعد جور تونخ كاشتن موطبيعي تو سرشه و پرسو جو ميكنه و با وجود اين كه خود منم داره كم كم موهام ميريزه تا چند سال ديگه خودم هم نامزد كاشت مو هستم اين عمل چه جورياست . اگه از دوستان فاميل ها يا آشنايانتون كسي رو مي شناسين كه اين عمل رو انجام داده نتيجشو براي من و دوستاني كه شايد در اينده مجبور به كاشت شيم بگيد آيا اصلا كف سر رو خوب بعد عمل كاملا پوشيده ميشه ؟ هزينه اش تقريبا چقدره ؟ كدوم دكتر در داخل ايران اين عمل رو خوب انجام مي ده ؟ حالت عروسكي داره يعني كسي كه مي كاره قيافش تابلو ميشه يا نه ؟:10:

سلام دوست عزیز..متاسفانه این دغدغه اکثر مردای خوشتیپه :n02: منم دچار این مشکل بودم و شاید بتونم کمکتون کنم...از نظر تابلو بودن که باید بگم که نه عروسکی نمیشه اصلا و من کاملا راضی هستم میتونم دکتر خودمو به شما پیشنهاد بدم که یه سر بهش بزنین
من از روش prp استفاده کردم و از اونجایی که حساسیت خانمها رو میدونی همسرم بعد از کلی تحقیق به قول خودش منو فرستاد پیش بهترین کسی که prp درست میکنه و استثنا باهاش تو این مورد موافق بودم :n07:
من تلفن پزشکمو براتون میزارم امیدوارم که تونسته باشم کمکت کنم
۲۲۶۰۲۸۵۱ – ۲۲۶۴۹۱۴۹ دکتر قنبری

سلام دوست عزیز به نظرم بد نیست به وب سایت دکتر قنبری مراجعه کنید مطمئنم جواب خوبی برای پرسشتتون میگیرید
شما قسمت 1
۱ – تلوژن افلوویوم( Telogen Effluvium ) رامطالعه کنید

rozaahmadi82
11-08-2014, 12:25
سلام
دوستان پسری هستم 20 ساله که دارای موهای فوق العاده چرب و دچاره ریزش شدید موی سر هستم !
به یه متخصص هم مراجعه کردم ولی بدون معاینه و تجویز آزمایش های لازم برای بنده محلول فیناستراید 5% و فین پشیا 1 میلی تجویز کرده که فین پشیا رو هر شب 1 عدد و ماینوکسیدیل رو به دلیل محدودیت و کارم فقط شبانه بمدت 3 ماهی هست استفاده میکنم ...
تا الان که تغییری در ریزش موهای بنده بوجود نیومده !
بنظرتون باید به یه پزشگ دیگه مراجعه کنم ؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

این هم یه شات از وضعیت کچلی بنده ! :37:

سلام
خیلی دیتیل نگفتی ولی فک نمیکنم چربی مو تنها دلیلش باشه قرص خاصی میخوری ؟

hjamali106
11-08-2014, 12:42
سلام دوست عزیز به نظرم بد نیست به وب سایت دکتر قنبری مراجعه کنید مطمئنم جواب خوبی برای پرسشتتون میگیرید
شما قسمت 1
۱ – تلوژن افلوویوم( Telogen Effluvium ) رامطالعه کنید

کمالی سعید ممنون از اطلاع رسانیتون به من که خیلی کمک کرد مطالعش البته که در نوشتن تا عمل کردن به نوشته ها راهی بس طولانی در پیش است :n01:

hjamali106
11-08-2014, 12:45
سلام دوستان
من 2 ماه بیشتر میشه که فیناستراید میخورم اما باز ریزش مو دارم! زیاد تغییری نکرده ریزشش! چرا؟؟؟؟؟؟ :n13:

بعید میدونم مصرف زیادش خوب باشه دکتر بهت تجویز کرده ؟

kamalisaeed
11-08-2014, 12:52
کمالی سعید ممنون از اطلاع رسانیتون به من که خیلی کمک کرد مطالعش البته که در نوشتن تا عمل کردن به نوشته ها راهی بس طولانی در پیش است :n01:

امیدوارم که همینطور باشه دوست عزیز

oxin50
11-08-2014, 15:09
سلام دوست عزیز..متاسفانه این دغدغه اکثر مردای خوشتیپه :n02: منم دچار این مشکل بودم و شاید بتونم کمکتون کنم...از نظر تابلو بودن که باید بگم که نه عروسکی نمیشه اصلا و من کاملا راضی هستم میتونم دکتر خودمو به شما پیشنهاد بدم که یه سر بهش بزنین
من از روش prp استفاده کردم و از اونجایی که حساسیت خانمها رو میدونی همسرم بعد از کلی تحقیق به قول خودش منو فرستاد پیش بهترین کسی که prp درست میکنه و استثنا باهاش تو این مورد موافق بودم :n07:
من تلفن پزشکمو براتون میزارم امیدوارم که تونسته باشم کمکت کنم
۲۲۶۰۲۸۵۱ – ۲۲۶۴۹۱۴۹ دکتر قنبری

سلام عزیز شما می گید پی ار پی جواب می ده برای کسایی که موهاشون نریخته این دکتر قنبری که می گید خیلی نونش داغ کرده پی ارپی 1800 ت می خواد

pooria-ir
13-08-2014, 09:38
سلام عزيزان

موهاي من ريزش شديدي داره،جايي نيست كه كامل خالي باشه اما كاملا بيخ سرم مشخصه و خيلي تابلو شده ديگه :)))
كم كم دارم ميرم تو فكر كاشت مو،٢٣ سالمم هست

حالا سوالي كه دارم.اين ايران فيت كه تو تلويزيون تبليغ ميكنه فاميلمونه ! برم پيش همين يا نه ؟
كسي تجربه يا شنيده اي از كارشون داره؟
به ٢ شيوه fit و fut كار ميكنن انگار

چون فاميله نميشه مورو از ماست كشيد،يا بايد بدون سوال جواب از خودش برم اونجا،يا كلا قيدش رو بزنم و برم جاي ديگه

brad pitt
15-08-2014, 21:53
سلام
کسی میدونه برا اینکه مشخص بشه ریزش مو ی یک فرد هورمونی ست یا ناشی از کمبود ویتامین
اسم آزمایشها چی هست ؟؟

خواهر زنم رفته بود دکتر براش اینارو نوشته بوده :

TIBC, ESR 1hr, CBC, TSH, T4, T3, T-up, FTI, FSH, LH, Testo, 17 OH prog, DHEA SO4

برای آقایان چی هست ؟

ممنون

hajoo
15-08-2014, 23:14
هزاران آزمايش ميشه براي ريزش مو نوشت. پزشك بر اساس شرح حال و معاينه آزمايشات هدفمند درخواست ميكنه.

AliROCK
15-08-2014, 23:37
سلام
کسی میدونه برا اینکه مشخص بشه ریزش مو ی یک فرد هورمونی ست یا ناشی از کمبود ویتامین
اسم آزمایشها چی هست ؟؟

خواهر زنم رفته بود دکتر براش اینارو نوشته بوده :

TIBC, ESR 1hr, CBC, TSH, T4, T3, T-up, FTI, FSH, LH, Testo, 17 OH prog, DHEA SO4

برای آقایان چی هست ؟

ممنون
اکثره ازمایش اقایون باسه تستسترون هست مثله اینکه ما ها ویتامین و غیره احتیاج نداریم:n15::n09:

brad pitt
16-08-2014, 14:48
هزاران آزمايش ميشه براي ريزش مو نوشت. پزشك بر اساس شرح حال و معاينه آزمايشات هدفمند درخواست ميكنه.

ممنون
دکتر پوست و مو متوجه میشه تا مو رو ببینه که ریزش ارثی هست یا هورمونی یا کمبود ویتامین ؟

ممنون

hajoo
16-08-2014, 17:13
ممنون
دکتر پوست و مو متوجه میشه تا مو رو ببینه که ریزش ارثی هست یا هورمونی یا کمبود ویتامین ؟

ممنون

]ريزش موي ارثي معمولا الگوي خاصي داره . ٩٠ درصد ريزش مو ارثي هست و با شرح حال مختصر مخصوصا در مورد سابقه خانوادگي و معاينه ساده دارو رو شروع ميكنه.
كمبود ويتامين ها توي دنياي امروزي خيلي كم اتفاق ميوفته و علايم مهمتر و پر سروصداتري نسبت به ريزش مو دارن

a6543210
16-08-2014, 18:10
سلام
دوستان استفاده از شامپوی بدن به جای شامپو موی سر ممکنه به موها ضرر بزنه یا نه؟دوستان اگه تجربه یا اطلاع دارن ممنون می شم اطلاع بدن!:n15:

AliROCK
17-08-2014, 12:44
]ريزش موي ارثي معمولا الگوي خاصي داره . ٩٠ درصد ريزش مو ارثي هست و با شرح حال مختصر مخصوصا در مورد سابقه خانوادگي و معاينه ساده دارو رو شروع ميكنه.
كمبود ويتامين ها توي دنياي امروزي خيلي كم اتفاق ميوفته و علايم مهمتر و پر سروصداتري نسبت به ريزش مو دارن
از یه راه ساده تر هم میشه فهمید ارثی هست یا نه اگه پدر بزرگوار کچل شده شما هم میشی :n09:

hajoo
17-08-2014, 12:51
منظور من از سابقه خانوادگي همين بود :)

AliROCK
17-08-2014, 16:44
سلام
دوستان استفاده از شامپوی بدن به جای شامپو موی سر ممکنه به موها ضرر بزنه یا نه؟دوستان اگه تجربه یا اطلاع دارن ممنون می شم اطلاع بدن!:n15:
من تا حالا از کسی نشنیدم که ضرر داشته باشه چون بعضی مارکها هست برا هر دو استفاده میشه

eman619rv
20-08-2014, 07:16
سلام دوستان:n16:

من چندین سال هست که موی بلند دارم 2 سال اول ریزش معمولی داشت، اما الان ریزش مو هام وحشتناک شدید شده ، پوست سرم هم به شدت چربه و خب چون میبندم موهامو خط رویش مو م بالا تر رفته ، از طرفی ماهی چند بار هم اتو میکشم . و متاسفانه پیاز مو بسیار ضعیف شده و تار ها بسیار نازک. خودم دلم نمیاد کوتاهش کنم.
راه حلی و یا پیشنهادی ندارین؟
از نظر ارثی هم که دایی هام همه کچل:n02: پدر ولی خب نسبتا موی خوبی رو داره.

راستی امکان اینکه بعد از کوتاه کردن مو های بلند ، به صورت طبیعی تراکم مو بیشتر بشه هست؟ یه جورایی مویی که ریخته میشه امکان داره جاش پیاز جدیدی رشد کنه؟

laxer
20-08-2014, 14:34

من چندین سال هست که موی بلند دارم 2 سال اول ریزش معمولی داشت، اما الان ریزش مو هام وحشتناک شدید شده ، پوست سرم هم به شدت چربه و خب چون میبندم موهامو خط رویش مو م بالا تر رفته ، از طرفی ماهی چند بار هم اتو میکشم . و متاسفانه پیاز مو بسیار ضعیف شده و تار ها بسیار نازک. خودم دلم نمیاد کوتاهش کنم.

راستی امکان اینکه بعد از کوتاه کردن مو های بلند ، به صورت طبیعی تراکم مو بیشتر بشه هست؟ یه جورایی مویی که ریخته میشه امکان داره جاش پیاز جدیدی رشد کنه؟
به احتمال 101% ریزش ارثی دارید.
درمان ثابت این نوع ریزش: فیناستراید 1 و ماینوکسیدیل 5

AliROCK
20-08-2014, 17:57

بی خیال اتو بشو صدمه شدیدی به مو میزنه
کوتاه کردن مو کمک به گردش خون محیطی میکنه بله تاثیر داره
لوسیون های گیاهی که توش بابونه داره برای سره شما خوبه چون سرت چربه
ممکنه همون چربی باعث ریزش باشه احتمال اخر هم ارث هست.

shamsoddin
22-08-2014, 12:52
دوستانی که فیناستراید مصرف میکنن بهترین مارکش چیه ؟ شنیدم سها خوبه، درسته؟
دوم اینکه عوارض معمولیش رو همه میدونیم و من هم باش مشکلی ندارم ، ولی اثرش رو استقامت و قدرت بدنی چقده؟ چون من فوتسال و ورزش رو خیلی پیگیرم
و اینکه ناحیه که خیلی معلوم شده مثل فرق سر تا چقد بهتر میشه؟

brad pitt
22-08-2014, 13:35
میگن قرص گلیکوویت درماسب خیلی خوبه

AliROCK
22-08-2014, 19:58
دوستانی که فیناستراید مصرف میکنن بهترین مارکش چیه ؟ شنیدم سها خوبه، درسته؟
دوم اینکه عوارض معمولیش رو همه میدونیم و من هم باش مشکلی ندارم ، ولی اثرش رو استقامت و قدرت بدنی چقده؟ چون من فوتسال و ورزش رو خیلی پیگیرم
و اینکه ناحیه که خیلی معلوم شده مثل فرق سر تا چقد بهتر میشه؟

بله سها خوبه روی استقامت و قدرت بدنی هیچ تاثیری نداره کلا موها رشد میکنه بعد از یه سال کامل پر میشه

shamsoddin
22-08-2014, 21:46
فیناستراید رو پزشک عمومی تجویز میکنه؟ که یکم صرفه جویی بشه تو هزینه:)

AliROCK
22-08-2014, 23:07
چرا که نه قرص خاصی نیست

MOHAMMAD2010
24-08-2014, 12:42
بله سها خوبه روی استقامت و قدرت بدنی هیچ تاثیری نداره کلا موها رشد میکنه بعد از یه سال کامل پر میشه

من الان 5 ماهی هست میخورم
اول ابوریحان میخوردم الان دو ماهی هست سها میخورم
هنوز به نظرم اونقدر تاثیری نداشته !

ms368
24-08-2014, 15:41
لطفا حذف شود ...

reza4024
24-08-2014, 17:35
شامپو هم هدان‌شولدر استفاده میکنم .

این شامپو خیلی خوب بود الان میگن همش تقلبیه نمیدونم درسته یا نه چون خیلی وقت پیش میزدم
در مرحله اول یه شامپو خوب بزن مثل alpecin caffeine یا hegor
البته الپسین بهتره

toolesag
24-08-2014, 20:33
شامپوهاي sabal و argeal از شركت ducray چطورن؟ ضد چربي و سبوره هستند. من از وقتي كه ميزنم تو سرم جوش و دونه زياد ميزنه. كسي تجربه يا نظري داره؟؟

brad pitt
29-08-2014, 11:19
سلام
دوستان شامپو جینسینگ هگور (آنتی ایج ) برای تقویت مو خیلی عالیه
37 تومن
اما خیلی عالیه

Alcatel.
08-09-2014, 18:46
سلام
قرصو دارویی هستکه رشد موهای سر رو افزایش بده؟ (به غیر از فیناستراید)
میخوام همراه با ماینوکسیدیل استفاده کنم تا زودتر تراکم مورد نظرم رو داشته باشم.

brad pitt
08-09-2014, 21:25
سلام

یه محلول تقویت مو گرفتم . REXSOL HAIR AID
محلول تقویت مو رکسول
خیلی کم گیر میومد . تو سایتهای خارجی خیلی ریوویوهای مثبت نوشته بودن

ببینیم چی میشیم با این

Milad._.R
09-09-2014, 19:54
حدود دو سال میشه مو هام کمی کم پشت شده ، چند روز پیش آزمایش آهن ، تیرویید و تستوسترون دادم و امروز رفتم دکتر پوست ، گفت مشکلی نداری

هیچ دارویی هم نداد ! گفتم پس چرا مو هام کم پشت شده و.. گفت این دیگه دلایل ارثی میتونه داشته باشه ، اگه میخوای ماینوکسیدیل بنویسم تا آخر عمرت بزنی

یعنی هیچ راهی نیست برای تقویت مو و ... ؟

ماینوکسیدیل که برای من خیلی زوده هم سن زیادی ندارم هم زیاد مو هام کم پشت نیست و ریزش زیادی هم ندارم. ولی نمیخوام تراکم مو هام از این کمتر بشه

گفتم لیکویید آلپسین و نوع شامپو و.. تاثیری نداره ؟ گفت نه

brad pitt
09-09-2014, 20:13
حدود دو سال میشه مو هام کمی کم پشت شده ، چند روز پیش آزمایش آهن ، تیرویید و تستوسترون دادم و امروز رفتم دکتر پوست ، گفت مشکلی نداری

هیچ دارویی هم نداد ! گفتم پس چرا مو هام کم پشت شده و.. گفت این دیگه دلایل ارثی میتونه داشته باشه ، اگه میخوای ماینوکسیدیل بنویسم تا آخر عمرت بزنی

یعنی هیچ راهی نیست برای تقویت مو و ... ؟

ماینوکسیدیل که برای من خیلی زوده هم سن زیادی ندارم هم زیاد مو هام کم پشت نیست و ریزش زیادی هم ندارم. ولی نمیخوام تراکم مو هام از این کمتر بشه

گفتم لیکویید آلپسین و نوع شامپو و.. تاثیری نداره ؟ گفت نه

از یک تونیک تقویت موی ملایم استفاده کن
یه مکمل برای موت مثل سیستین ب6 . اکوفان . هیرویت یا .. استفاده
1 در میان هفته ای 1 بار نوروبین و هفته ای 1 هم آمپول بیوتین و بپانتن استفاده کن

ماینوکسیدل هم نمیخاد بزنی .