PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیغام missing opersting system

shahab_shahoo
07-06-2006, 17:20
سلام
من وقتی ویندوز نصب می کنم بعد که کامپیو ترریستارت میشه این پیغام

missing opersting system میاد بالا ونمی تونم ویندوز رو نصب کنم
با یک هارد دیگه که کار کردم جواب داد ولی هارد خودم رو روی یک سیستم دیگه هارد به هارد کردم وتمام درایو ها در xp ویندوز اومد بالا حالا نمیدونم چکار کنم ایا هارد م یوخته یا میتونم درستش کنم

لطفن هرکی می تونه کمک کنه ممنون می شم

william
07-06-2006, 19:19
یه راه حلی است که امیدوارم بتونه مشکلت حل کنه
اولین کاری که شما می کنید یک دیسکت بوتیبل از ویندوز xp می سازید اگه از xp استفاده می کنید. بعد سیستم با دیسکت بوت و تایپ می کنید :sys c و اینتر میزنید بعد از زدن اینتر باید پیغام system transferred ظاهر بشه. اجازه می دید پراسس تموم بشه سیستم رسیتارت می کنید.
اگه مشکل حل نشد مجدد سیستم با دیسکت بوت می کنید و تایپ می کنید fdisk /mbr و اینتر می زنید این کار شما رو بر می گردونه به promp وقتی یکبار اتفاق افتاد سیستم ریستارت کنید. وقتی برید تو کار واضح
باز اگه این 2 راه جواب نداد سیستم مجدد با دیسکت بوت کنید و فرمت و reinstall کنید
فقط دیسکتتون از یک سیستم سرحال تهیه کنید

shahab_shahoo
08-06-2006, 08:22
منون به خاطره پاسختون . همه کارهایی که گفته بودید رو انجام دادم ولی تغیری نکرد .:sys c رو زدم و پیغام
system transferred اومد بالا و دوباره رفت سر مسیر وهیچ پراسس انجام نشد بقیه دستوراتو هم انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم

لطفن اگه میتونی راهنمایم کن ممنون میشم

william
08-06-2006, 11:44
سلام
این مشکل 3 دلیل می تونه داشته باشه
1- basic input/output system (BIOS نمی تونه هاردشناسایی کنه
2- هارد دیسکت خراب شده
3- مشکل MBR دارید که مخفف malformed Master Boot Record است یعنی سکتور 0 در فیزیکال هارد دیسکت یا صحیح نیست یا اینکه از فرم اصلیش خارج شده.

راه حل:
1- شما در BIOS Setting یه وارسی کن ببین که بایوس هارد شناسایی کرده یا نه که سازنده هر هارد نحوه چگونگی اینکار رو توضیح داده.

2- استفاده از دستور fixmbr در Windows XP Recovery Console برای تعمیر کردن MBR که 2 تا لینک میزارم که کامل توضیح داده. یکی نحوه استفاده و یکی هم نحوه نصب.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- تغییر دادن active partition لینکش میزارم البته لینکا انگلیسی هستند که خود شما زحمتش می کشید.

patal
08-06-2006, 23:18
سلام
shahab_shahoo جان، جواب شما، فقط و فقط در link زير ه.

در واقع مشكل از اينجا ناشي مي شه كه Drive C ت، active نيست. بايد active ش كني.

خوش باشي،
©م.م.©

william
09-06-2006, 12:35
سلام
من active partition در گزینه 3 لینکی که "گذاشتم کامل برای xp توضیح داده. چون xp با win 2000 که یکی از بچه ها گذاشته متفاوت شما باید ببینید از چه O.S استفاده می کنید. قبل از هر کار حتما و حتما از فایلای مهم یه back up تهیه کنید.
اگه از لحاظ فیزیکی هارد شما صدمه ندیده باشه مشکل حادی نیست من یکی از دوستام تقریبا یک سال پیش این مشکل داشت که با recovery console یا avtive partition تونستیم مشکلش برطرف کنیم.
امیدوارم مشکل شما هم در همین حیطه باشه و بتونید برطرفش کنید.

elias_akhavan
09-06-2006, 21:46
يا سلام
براي اينكه خيالت از بابت هاردت راحت بشه و هاردت مثل روز اولي كه خريدي بشه با برنامه زير فرمت سطح پايين كن البته بسته به ميزان هاردت بيشتر از 3-4 ساعت طول مي كشه ولي اكثر مشكلات هاردتو از بين ميبره مثل بدسكتور و ويروس
maxllf