PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حیوانات خانگی

صفحه ها : [1] 2

sara_sk
19-06-2011, 18:56
گفتگو در مورد حیوانات خانگی.

چون خودم چند وقت پیش یه ایگوانا گرفتم پس :

تمام خانواده ایگواناها بر روی خشکی زندگی میکنند به جز ایگواناهای جزایر گالاپاگوس که برای تهیه غذا ( جلبک ) به درون دریا می روند . همه ایگواناها تخم گذار بوده و در هر بار تولید مثل بین 30 تا 50 تخم میگذارند.بچه ایگواناها در بدو تولد در حدود 20 تا 25 سانتیمتر می باشند و از همان ابتدا به مادر نیاز ندارند و خودشان طبق غریزه به دنبال گیاهان برای تغذیه می روند.

رشد این خزنده تا 7 سال به طول می انجامد و تا 1 متر و 80 سانتی متر رشد میکنند . ایگواناها همگی گیاهخوارند و در طبیعت از گیاهان و گلها تغذیه میکنند ولی در اسارت از انواع میوه و سبزیجات تغذیه میکنند .

آنها در حدود 3 تا 4 سالگی به بلوغ میرسند و آماده جفت گیری میشوند . از لحاظ رفتاری ، خزندگانی بسیار آرام و بی آزار میباشند . از معروفترین رنگهای ایگوآناها میتوان به ایگوانای سبز و قرمز اشاره کرد که در دنیا طرفداران بسیاری دارند.

مرجع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Comba3
20-06-2011, 20:22
من سگ رو بیشتر میپسندم تا این چیزا رو
اردکم خیلی دوست دارم ولی حیف که خرابکاریش زیاده :D

Steps-Rap
21-06-2011, 10:31
حبوون خونگی فقط سگ ... ینی من میمیرم واسه سگ ..
حیف که ما خونمون آپارتمانیه وگرنه یه سگ واسه خودم میخردم :41:

Comba3
21-06-2011, 10:50
اره منم سگ رو خیلی دوست دارم
ولی تو خونه ما مادرم دشمن شدید حیوونات خانگی
چه برسه به سگ که اسم نجس روی پیشونیشه
ولی در کل ایشاالله خودم رفتم اونور اب یکدونه واسه خودم میخرم :46:

ata.royalfalcon
21-06-2011, 12:54
سلام
راستش براي اولين باري هست كه اسم ایگوانا رو ميشنوم بعدش فهميدم كه ..........:13:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Steps-Rap
21-06-2011, 13:02
ایگوانا هم حیوون جالبیه ... همش عین یه مجسمه یه گوشه میشینه و سالی 1 بار تکون میخوره :31:
من بیشترین حیونایی که تو کل دنیا بیشتر از همه دوس دارم سگ و دلفین هستش...واقعا حیوونای با محبت و باحالی هستن...

Ezel
21-06-2011, 18:09
راستش براي اولين باري هست كه اسم ایگوانا رو ميشنوم بعدش فهميدم كه ..........[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته این عکسی که شما گذاشتید به نظر نوزاد ایگوانا میاد ، بسیار بزرگتر از این اندازه میشه بعد از رشد /

shabnam1986
21-06-2011, 18:31
در مورد اصول نیگهداری گربه ها میشه مطلب بذارین؟

rami_hemi
22-06-2011, 09:44
در مورد اصول نیگهداری گربه ها میشه مطلب بذارین؟
من مطلب علمی ندارم ولی بنا به تجربه 20 ساله خودم تو نگهداری گربه میتونم بگم گربه تنها حیوانی هستش که قابل پیش بینی نیست . در عین حال کاملا آروم و ساکت هستش ولی میتونه بی دلیل کلافه باشه
نباید زیاد سر به سرش گذاشت تنها زمانی که خودش میخواد باید باهاش بازی کرد .
بر خلاف تصور هیچ مریضی حادی از جمله آسم رو نداره چون گربه حیوانی هستش که زیاد به تمیزی و پاکیزگی پوستش اهمیت میده .
در مورد اینکه گربه نر و ماده باشه هم فرق میکنه
گربه های نر بازی گوشتر کمی شرورتر حساستر هستن . گربه های ماده آروم و ساکت هستن ولی زیاد هم تو قید بند نیستن شاید روزی رفت و ناومد زدینش ناراحت نشد ولی تججربه من نشون میده گربه نر خیلی در مورد بد رفتاری حساس هستش روزها شده قهر کرده و حتی چیزی نخورده . گربه حیوان مغروری هستش اینطوری نیست که صداش کنید زود بیاد هر وقت گرسنه باشه و یا حال و حوصله شما رو داشته باشه میاد .
خیلی در مورد غذا انتخاب گر هستش . نمیشه گفت چون این گربه از این غذا خوشش میاد پس همشون دوس دارن. گوش انواع مختلفش که جای خود داره ولی شاید یه گربه از شیر خوشش بیاد ولی اونیکی نه و یا یکی ماست بخوره ولی اون یکی نه. گاهی این مورد تو انواع گوشت هم اتفاق میافته مثلا گربه ای داشتم که گوشت پخته نمیخورد ولی گوشت مرغ میخورد (خامشون محبوبتره ) .
از دادت استوخان بهش خود داری کنید چربی نمیخوره مثلا دنبه بدید لب نمیزنه پوست مرغ رو فقط برای بازی دوس داره .
و اما نگهداری و تمیزی و بهداشت
نگران تمیزیش نباشید اون خودش رو میشوره اگه هم دوس دارید ببرید حموم اصلا به صورتش اول آب نزنید از کتفاش شروکنید اول به پاهاش آب نخوره کف پاهاش زیاد حساسه به آب .
از شاموپو استفاده نکنید و بعد شستوشو تو یه حوله بپیچید فشار ندید و با نوزش کمی خشکش کنید بعد بذارید بره یه گوشه خودش رو بلیسه .
تازگیا واکسن هم براشون دارن ولی خب من تا حالا احتیاجی ندیدم .
بهداشت روانی گربه از همه مهمتره
هیچوقت سرش داد نکشید نزنیدش و حبسش نکنید . شبا سعی کنید بذارید بره بیرون بگرده . بذارید دعوا کنه با گربه های دیگه . و بذارید شکار رو یاد بگیره .
حبس کردنی نیست بذارید خودش بره و خودش بیاد
آخریش رو که تا 5 ماه پیش باهام بود و خودش رفت . از وقتی به دنیا اوده بود پیشم بود . گربه نر 3 ساله بود (این نگته رو بگم :گربه های نر تو سه سالکی به سن بلوغ میرسن و درست سال سوم زندگیشون رفتارهای تولید مثلی از خودشون نشون میدن و بیشتر تو ماهای بهمن و اسفند تا اردیبهشت)
بسیار حساس بود ولی همیشه آزاد بود کمی حسود عادات جالبی داشت وقتی تشنه میشد کیشد فهمید با کارهای ادم رو جلوی شیر آب میکشید آب خنک دوست داشت بخوره گازهای وشحتناکی میگرفت از بغل کردن زیاد خوشش نمی اومد ولی ناز کردن رو دوس داشت بخصوص پشت کردن و گلوش رو . عادت داشت که لازم میشد نصفه شب هم می اومد بیدارم میکرد تا ببرمش بیرون . پشت در مینشست و صدا میکرد تا در رو باز کنم بیاد تو .
در کل حیوان خوبی هستش بر خلاف تصور خیلی ها اصلا هم وحشی و ترسناک نیست پاکیزه
راستی بذارید بره بیرون و خودش رو خاک مالی کنه .

shabnam1986
22-06-2011, 14:39
من مطلب علمی ندارم ولی بنا به تجربه 20 ساله خودم تو نگهداری گربه میتونم بگم گربه تنها حیوانی هستش که قابل پیش بینی نیست . در عین حال کاملا آروم و ساکت هستش ولی میتونه بی دلیل کلافه باشه
نباید زیاد سر به سرش گذاشت تنها زمانی که خودش میخواد باید باهاش بازی کرد .
بر خلاف تصور هیچ مریضی حادی از جمله آسم رو نداره چون گربه حیوانی هستش که زیاد به تمیزی و پاکیزگی پوستش اهمیت میده .
در مورد اینکه گربه نر و ماده باشه هم فرق میکنه
گربه های نر بازی گوشتر کمی شرورتر حساستر هستن . گربه های ماده آروم و ساکت هستن ولی زیاد هم تو قید بند نیستن شاید روزی رفت و ناومد زدینش ناراحت نشد ولی تججربه من نشون میده گربه نر خیلی در مورد بد رفتاری حساس هستش روزها شده قهر کرده و حتی چیزی نخورده . گربه حیوان مغروری هستش اینطوری نیست که صداش کنید زود بیاد هر وقت گرسنه باشه و یا حال و حوصله شما رو داشته باشه میاد .
خیلی در مورد غذا انتخاب گر هستش . نمیشه گفت چون این گربه از این غذا خوشش میاد پس همشون دوس دارن. گوش انواع مختلفش که جای خود داره ولی شاید یه گربه از شیر خوشش بیاد ولی اونیکی نه و یا یکی ماست بخوره ولی اون یکی نه. گاهی این مورد تو انواع گوشت هم اتفاق میافته مثلا گربه ای داشتم که گوشت پخته نمیخورد ولی گوشت مرغ میخورد (خامشون محبوبتره ) .
از دادت استوخان بهش خود داری کنید چربی نمیخوره مثلا دنبه بدید لب نمیزنه پوست مرغ رو فقط برای بازی دوس داره .
و اما نگهداری و تمیزی و بهداشت
نگران تمیزیش نباشید اون خودش رو میشوره اگه هم دوس دارید ببرید حموم اصلا به صورتش اول آب نزنید از کتفاش شروکنید اول به پاهاش آب نخوره کف پاهاش زیاد حساسه به آب .
از شاموپو استفاده نکنید و بعد شستوشو تو یه حوله بپیچید فشار ندید و با نوزش کمی خشکش کنید بعد بذارید بره یه گوشه خودش رو بلیسه .
تازگیا واکسن هم براشون دارن ولی خب من تا حالا احتیاجی ندیدم .
بهداشت روانی گربه از همه مهمتره
هیچوقت سرش داد نکشید نزنیدش و حبسش نکنید . شبا سعی کنید بذارید بره بیرون بگرده . بذارید دعوا کنه با گربه های دیگه . و بذارید شکار رو یاد بگیره .
حبس کردنی نیست بذارید خودش بره و خودش بیاد
آخریش رو که تا 5 ماه پیش باهام بود و خودش رفت . از وقتی به دنیا اوده بود پیشم بود . گربه نر 3 ساله بود (این نگته رو بگم :گربه های نر تو سه سالکی به سن بلوغ میرسن و درست سال سوم زندگیشون رفتارهای تولید مثلی از خودشون نشون میدن و بیشتر تو ماهای بهمن و اسفند تا اردیبهشت)
بسیار حساس بود ولی همیشه آزاد بود کمی حسود عادات جالبی داشت وقتی تشنه میشد کیشد فهمید با کارهای ادم رو جلوی شیر آب میکشید آب خنک دوست داشت بخوره گازهای وشحتناکی میگرفت از بغل کردن زیاد خوشش نمی اومد ولی ناز کردن رو دوس داشت بخصوص پشت کردن و گلوش رو . عادت داشت که لازم میشد نصفه شب هم می اومد بیدارم میکرد تا ببرمش بیرون . پشت در مینشست و صدا میکرد تا در رو باز کنم بیاد تو .
در کل حیوان خوبی هستش بر خلاف تصور خیلی ها اصلا هم وحشی و ترسناک نیست پاکیزه
راستی بذارید بره بیرون و خودش رو خاک مالی کنه .

ممنون خیلی کامل بود

در مورد دستشویی رفتن چه جوری آموزشش بدم؟

rami_hemi
22-06-2011, 15:02
باید یه مدت هی پیش باشید
ولی جایی که میخوابه یه سطل ظرف شن بذارید
و اگه باغچه دارید با خودتون ببرید بیرون و ولش کنید توی باغچه بازی کنه
کم کم خودش شروع به کندن زمین میکنه و یاد میگیره کجا باید دستشویی کنه.
من گربه هام نزاد خاصی نداشتن گربه خیابونی میگیم بهش یه نژاد مخلوط پرشین حساب میشه
در واقع بیشت
ربه های ایران پرشین هستن
ولی نژاد خالص نه

ملا نصرالدین
22-06-2011, 19:34
راستش من قیمت هام رو اپدیت نکردم :31: ولی اصولا جوجه ها رو گرون تر میفروشند الته نه خیلی گرون و اینکه اکثر جوجه ها مشکل دارند برای مثال 1 سال پیش بیشتر جوجه های وارداتی بیماری داشتند که هرکی می خرید زود میمرد.
300 باید داشته باشی حداقل ولی الان فکر کنم ارزون تر شده { دقیق قیمت هاش رو ندارم ولی اگه یک سرچ بکنی دستت میاد امار }

چه نوع گربه ای داشتید ؟؟
یکی از اشناهامون گربه پرشین داره که مثل عروسک یکجا هست :دی اصلا تکون نمی خوره و خیلی ناز و خوشگله شاید منم یکی بخرم اخه خیلی ملوس هستند :31:
با توجه به این زمان که سگ گردی ممنون شده بهترین چیز یک گربه وحشی هست :27: حالا ما ارومش رو می خریم:31:

ولی به نظر من گربه پرشین نخرید.این گربه های پرشین مثل ماست می مونند.الان توی انجمن حمایت از حیوانات کلی از این بچه گربه هایی که اسما خیابونی هستند ولی واقعا خوشگل و ناز و شیطون و بامزه هستند وجود دارن که نیاز به کمک ما دارند.میتونید سرپرستی یکی از اینا رو قبول کنید هم رایگانه.هم ثواب داره هم هوششون از گربه پرشین خیلی خیلی بیشتره.در ضمن همشون سالم و واکسن زده هستند.واقعا اونا محبت رو درک میکنند.من به چشم خودم دیدم

Alamate Soal
13-07-2011, 10:32
من ميخوام همستر بگيرم راهنمايي كنين پليز :D

shabnam1986
15-07-2011, 20:09
خواهرم چار تا توله گربه گرفته اورده خونه ازشون نگهداری میکنه ماده گربه ی من قهر کرده چند روزه پیداش نیس
چی کار کنم؟

ملا نصرالدین
16-07-2011, 09:22
خواهرم چار تا توله گربه گرفته اورده خونه ازشون نگهداری میکنه ماده گربه ی من قهر کرده چند روزه پیداش نیس
چی کار کنم؟

توله ها چند وقتشون هست؟مادرشون کجا بوده وقتی پیدا کردید؟
اگر توله ها از شیر خوردن افتاده اند و میتوانند پبرون زندگی کند نباید به زندگی توی خونه عادتشون بدید.چون اکثر ما ایرانی ها حیوانات را تا کوچک هستند دوست داریم وقتی بزرگ بشوند از چشممون میوفتند و میخواهیم ردشون کنیم بروند پس تا جایی که میشه زیاد سر به سرشون نذار .بذار به محیط بیرون عادت کنند.البته غذا و... بهشون بده.نگاه کن ببین چشمشون عفونت نکرده باشه.فقط امیدوارم برای ماده گربه ات اتفاقی نیوفتاده باشه.توی کوچه و پشت بام و انجایی که گربه ها را پیدا کردی نگاه کن.باید تا حالا برمیگشت

shabnam1986
16-07-2011, 11:11
الان میتونن غذا بخورن

تو رو خدا بگین گربم قهر کرده؟

امروز دومین روزه که ازش بی خبرم میترسم برا همیشه رفته باشه
من حریف خواهرم نمیشم که بچه گربه ها رو از خونه بیرون کنه

rami_hemi
16-07-2011, 13:30
گربه حیوان حسودی هست این موارد برای منم پیش می اومد
دو تا گربخ نر داشتم باهم برادر بودن وقتی یکیشون رو برای کاری تنبیه میکردم اون یکی هم قهر میکرد و میرفتن
به احتمال قوی بر میگرده
راستی دیشب هر کاری کردم نتونستم یه بچه گربه رو بگیرم بیارم با خودم تفلی مونده بود بلوار وسط خیابون یه عده نفهم هم با سرعت تمام حتی داشتن من رو هم زیر میگرفتن
من یه کار کردم بره وسط بوته های بلوار رفتم یه شیر کوچیک گرفتم ساعت 10 شب داشتم بهش شیر میدادم .
الان نگران شدم

ملا نصرالدین
16-07-2011, 16:59
الان میتونن غذا بخورن

تو رو خدا بگین گربم قهر کرده؟

امروز دومین روزه که ازش بی خبرم میترسم برا همیشه رفته باشه
من حریف خواهرم نمیشم که بچه گربه ها رو از خونه بیرون کنه

من نگفتم از خونه بیرون کنه.گفتم داخل خونه نیاریدش.بذار توی حیاط باشه واسه خودش هرجا میخواد بره .ازادی حیوان را ازش نگیر.وقت هایی که میاد توی حیاط باهاش بازی کن و بهش غذا بده.

Ezel
17-07-2011, 09:27
دوستان سلام :

برای پرندگان ، تاپیک مجزا و قدیمی و بسیار خوبی ( به جا مونده از متفرقه ی سابق ) داریم در متفرقه :

پرسش و پاسخ درباره پرندگان زینتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از این به بعد مباحث مربوط به پرندگان رو در تاپیک فوق مطرح کنید .

پستهایی هم که راجع به پرندگان در این تاپیک داده شده به زودی منتقل میشن به تاپیک فوق .

ممنون از توجه شما .

shabnam1986
17-07-2011, 18:16
نگهداری حیوون وحشی تو خونه جرمه؟
مثلا بچه روباه

Alamate Soal
17-07-2011, 22:34
نگهداری حیوون وحشی تو خونه جرمه؟
مثلا بچه روباه
روباه از نظر قانوني جرم نيست ولي اگه ثابت بشه كه شما روباه نگه داشتي همه مسئوليت هاش به گردن شماست .
الان من سنجاب دارم و به خاطر در معرض انقراض بودنش نگه داريش جرم هست و تا 100هزار توكمن جريمه داره :دي . ولي كسي اهميت نميده .

shabnam1986
18-07-2011, 15:46
خوب من تو شهرستانم امکان فهمیدنش بیشتره نه؟

Alamate Soal
19-07-2011, 10:35
متوجه منظورتون نشدم ولي بهتره اگه ميخواين روباه نگه داري كنين حتما توي يه فضاي بزرگ اين كار رو انجام بدين كه بعدا اگه گندي زد مسئوليتش متوجه شما نباشه و بتونين بهونه بيارين كه خودش اومده اينجا !
در ضمن روباه به هيچ وجه اهلي نخواهد شد

shabnam1986
20-07-2011, 18:33
بچه های مختار نامه یه گراز رو اهلی کرده بودن...:46:

---------- Post added at 08:33 PM ---------- Previous post was at 08:33 PM ----------

علت بوی بد دهن گربه چیه؟
عفونت معده یا نوع غذا؟

shabnam1986
20-07-2011, 19:02
یه سوال دیگه هم داشتم عفونت هلیکوباکتر پیلوری میتونه بین حیوونای خونگی مث سگ و گربه با انسان مشترک باشه؟

و بیماریها مشترک بین گربه و انسان غیر از توکسوپلاسموز چیه؟

avator20002000
20-07-2011, 19:47
روباه از نظر قانوني جرم نيست ولي اگه ثابت بشه كه شما روباه نگه داشتي همه مسئوليت هاش به گردن شماست .
الان من سنجاب دارم و به خاطر در معرض انقراض بودنش نگه داريش جرم هست و تا 100هزار توكمن جريمه داره :دي . ولي كسي اهميت نميده .
درسته همینجوره

خوب من تو شهرستانم امکان فهمیدنش بیشتره نه؟
ریسکش که بیشتره!کسی تو تهرانو نمی اد بگرده که مردم خودشون به نون شب محتاجن حیونو بیارن تو اپارتمان که چی اخه!؟؟؟

متوجه منظورتون نشدم ولي بهتره اگه ميخواين روباه نگه داري كنين حتما توي يه فضاي بزرگ اين كار رو انجام بدين كه بعدا اگه گندي زد مسئوليتش متوجه شما نباشه و بتونين بهونه بيارين كه خودش اومده اينجا !
در ضمن روباه به هيچ وجه اهلي نخواهد شد
شما یه سایت های دامپزشکی فارسی رو نگاه کنید بد نیستش
روباه کامل رام نمی شه
ولی اگه بچه هستش می تونین مثل سگ بهش یاد بدین کجا خراب کاری کنه
ولی بزرگ شه یکم دردسر ساز میشه اونوقت
به نظرم اگه فکر می کنی حیون مریضه یا بهت احتیاج داره نگهش دار وگرنه تو محیط زیستش ازادش کن

Alamate Soal
20-07-2011, 22:06
شما یه سایت های دامپزشکی فارسی رو نگاه کنید بد نیستش
روباه هيچ ربطي به دامپزشكي نداره . دامپزشكي علميه كه در مورد دام بحث ميكنه نه گربه ساناني مثل روباه

ولی اگه بچه هستش می تونین مثل سگ بهش یاد بدین کجا خراب کاری کنه
اگه از شيرخوارگيش باشه شايد بشه . ولي احتمالش خيلي خيلي كمه .

بچه های مختار نامه یه گراز رو اهلی کرده بودن...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كار خيلي سختي نكردن گراز اهلي از شير اهلي هم بيشتره .

avator20002000
20-07-2011, 23:36
روباه جز دام نیست می دونم ولی نو سایت دامپزشکی ایران برین توش نگهداری جانوران خاص روباه رو نوشته همچنین جوجه تیغی با چند حیوون دیگه.خودتونم سایتشو میتونید چک کنیدش.
اصول و روش داره یاد دادن بهش تو سایتم گفته.

rami_hemi
22-07-2011, 10:34
روباه هيچ ربطي به دامپزشكي نداره . دامپزشكي علميه كه در مورد دام بحث ميكنه نه گربه ساناني مثل روباه

دامپزشکی تنها به گاو و گوسفند ربط نداره خیلی از دامپزشکا هستن که تخصصشون حیوانات وحشی هستش و توی سازمان محیط زیست کار میکنن .

faded
27-07-2011, 15:45

اگه از شيرخوارگيش باشه شايد بشه . ولي احتمالش خيلي خيلي كمه .

كار خيلي سختي نكردن گراز اهلي از شير اهلي هم بيشتره .
[/COLOR]
روباه از تیره سگ سانان هست .

shabnam1986
29-07-2011, 04:15
کسی نیست جواب سوال منو بده؟

علت بوی بد دهن گربه مال چیه؟

faded
29-07-2011, 11:07

معمولا توی فروم ها شاید زیاد وارد نباشن شما از متخصص دامپزشکی سوال کنید
در کتاب اصول نگهداری از حیوانات خانگی نوشته علتش تورم لثه و ناراحتی ریه می تونه باشه .

shabnam1986
30-07-2011, 17:34
برای افزایش اشتهای گربه چه دارویی باید تهیه کرد؟

Electronic-Arts
01-08-2011, 14:01

به دلیل اسید فلور بسیار قوی که معده گربه داره دهنش بو میده و کاری هم نمیشه کرد فقط میشه با تشویقی و غذاهایی که برای کم کردن بوی دهن هست کم ترش کرد و نمیشه کلا از بین برد
گربه خود من هم همین طوره

معمولا توی فروم ها شاید زیاد وارد نباشن شما از متخصص دامپزشکی سوال کنید
در کتاب اصول نگهداری از حیوانات خانگی نوشته علتش تورم لثه و ناراحتی ریه می تونه باشه .
همیشه این طور نیست اگر دهنش بو میده باید لثه ها و دندان هاش رو نگاه کنید یا اگر وارد نیستید ببرید دامپزشک نگاه کنه اگر لثه ها و دندان ها مشکلی نداشته باشه علتش مورد بالا هست که گفتم

برای افزایش اشتهای گربه چه دارویی باید تهیه کرد؟
غذاهای خشکی هستن که برای گربه های بد اشتها و بد غذا هستن از اونا بخرید و تشویقی هم براش بخرید به احتمال زیاد جواب میده
در ضمن چه نوع غذایی بهش میدین؟

shabnam1986
02-08-2011, 17:12
مرسی از محبتتون جیگر و سر مرغ

اگه هم بشه یواشکی بعضی اوقات از گوشت غذای خونه....:46:

ملا نصرالدین
03-08-2011, 09:29
یادتان باشد غذایی که به سگ و گربه داده می شود حتما باید پخته باشد وگرنه انگل میگیرند

shabnam1986
03-08-2011, 11:03
اوووه براشون تو توستر آماده میکنم
در ضمن چند بار مبندازول درمانی شدن...:46:

---------- Post added at 01:03 PM ---------- Previous post was at 01:03 PM ----------

راستی یه سوال گوشت مرغ خام هم حاوی انگله؟

Electronic-Arts
03-08-2011, 12:26
مرسی از محبتتون جیگر و سر مرغ

اگه هم بشه یواشکی بعضی اوقات از گوشت غذای خونه....:46:

اوووه براشون تو توستر آماده میکنم
در ضمن چند بار مبندازول درمانی شدن...:46:
راستی یه سوال گوشت مرغ خام هم حاوی انگله؟
اگر گربتون رو دوست دارید دیگه جیگر ندید بهش ندید به دو دلیل
1-گربه وقتی که به مدت طولانی یه غذای ثابت بهش بدید از اون غذا زده میشه
2-جیگر رو وقتی به مدت طولانی میدید باعث ایجاد غده در معده گربه میشه (خام یا پخته فرقی نداره اگر خام بدید علاوه بر غده , انگل هم میگیره)
دیگه هم سر مرغ بهش ندید که خیلی برای گربه بد هست (یه چیزی مثل کله پاچه برای کسایی که دوست ندارن)
غذای خشک گربه براش بخرید ترجیها از نوع آلمانی و فرانسوی که آلمانی میشه bosch و فرانسوی میشه friskies و یک نصیحت اصلا از غذاهای خشکی که گیاهی هستن و یا با سویا درست شدن نگیرین که اصلا دوست نداره و نمیخوره (گربه من که این جوریه)
این هم یک نوع که آشنا بشید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(تبلیغ نمیکنم فقط برای آشنایی شما گفتم)
این بالایی رو گفتم برای این که گفتید بد اشتها هست که تو توضیحاتش هم نوشته
همیشه غذای خشک ندید گوشت هم بهش بدید , سوسیس , کالباس , ماست , بستنی , اگر گربتون نون هم میخوره اون رو هم بهش بدید (گربه من علاقه شدیدی به نون داره)
مثلا من صبح ها برای صبحانه بهش غذای خشک میدم و ظهر ها بهش گوشت یا سوسیس و یا کالباس میدم و شب هم مثل ظهر , بین این ها هم ماست و بستنی و نون و غذای خشک میدم
شیر هم اصلا بهش ندید که گربه فقط و فقط شیر مادرش رو میخوره و شیر های ما رو که میخوره اسهال میگیره
در مورد سوال آخر هم بله گوشت هر نوع حیوانی اگر خام باشه حاوی انگل هست و شما قرص های انگل که به گربه میدید فقط درمان انگلی میکنید و گربه در برابر انگل مصون نمیشه فقط اگر انگل داشته باشه انگلش از بین میره و اگر دوباره غذای حاوی انگل بخوره باید درمان انگلی بکنید
غذای خام هم اگر یک زمانی خواستید بدید به مقدار بسیار بسیار کم بدید موردی نداره (در حد یه انگشت)
راستی چند تا گربه دارید؟
خونتون حیاط داره یا آپارتمان؟
گربه رو از کوچه اوردید یا خریدید؟

shabnam1986
05-08-2011, 21:09
2-جیگر رو وقتی به مدت طولانی میدید باعث ایجاد غده در معده گربه میشه (خام یا پخته فرقی نداره اگر خام بدید علاوه بر غده , انگل هم میگیره)

میشه بیشتر توضیح بدین؟

faded
05-08-2011, 21:58
میشه بیشتر توضیح بدین؟
تا جایی من شنیدم چون جگر(کبد) محل تصفیه خون بدن هست و سموم ازش عبور میکنه مقدار زیادی سم درش باقی می مونه , پرورش مرغ به شکل صنعتی که با دارو و انتی بیوتیک انجام میشه باعث که داروهای در جگر مرغ تجمع کنه که خوردنش چه برای انسان چه حیوان خطرناکه مخصوصا اگر به صورت مستمر باشه

shabnam1986
06-08-2011, 19:54
ماده گربه من بیش از حد بازیگوشه فکر کنم از نر ها هم شیطون تره

برای آروم تر کردنش داروی خاصی هست؟

آخه یک سره خسارت وارد میکنه سیم شارژرم رو قطع کرده یا مامان بابام که میان تو اتاقم گازشون میگیره و فرار میکنه

rami_hemi
07-08-2011, 13:44
گربه ذاتش اینه
البته باید بپرسم چند سالشه یا چند ماهه هستش
به نظر کوچیک میاد
هیچ دارویی نیست باید باهاش بازی کنید البته بازی های خطرناکی میکنه باهاتون که توصیه میکنم یه عروسک پشم الو بدین بهش بازی کنه داغونش کنه
بذارید بره بیرون زیاد تو اتاق زندانی نکنیدش
بره بازی کنه

Electronic-Arts
07-08-2011, 14:05
ماده گربه من بیش از حد بازیگوشه فکر کنم از نر ها هم شیطون تره

برای آروم تر کردنش داروی خاصی هست؟

آخه یک سره خسارت وارد میکنه سیم شارژرم رو قطع کرده یا مامان بابام که میان تو اتاقم گازشون میگیره و فرار میکنه
در مورد جیگر که دوستمون کامل توضیح دادن ولی در مورد بازی گوشی باید بگم که بعضی از گربه ها ذاتا این جوری هستن مثلا گربه من اکثرا خوابه یا وقتی که بیداره فقط داره این طرف و اون طرف میدوه و یا مثلا وقتی ساعت 12 1 شب که میشه شروع میکنه به بازی کردن با اسباب بازی هاش و نمیذاره ما بخوابیم بعد هم دوباره 4 5 صبح بیدار میشه و شروع میکنه به بازی کردن و بعد از 1 ساعت بازی کردن میخوابه
اگر براش اسباب بازی نگرفتین حتما اسباب بازی مخصوص گربه بگیرین و حتما توپ نرم کوچیک بخرین براش تا باهاش بازی کنه و اون توپ رو هم بعد از یه مدتی تیکه تیکه میکنه باز براش توپ نرم بخرین
چیزهای دراز مثل سیم و ... رو هم از دم دست وردارین که دوست داره بازی کنه همچنین در مورد چیز هایی که آویزونه
در ضمن جواب سوال های من رو هم تو پست قبل ندادید
سنش رو هم نگفتید

Amin-Nasim
07-08-2011, 20:33
سلام
نظرتون راجع به خرید کاسکو چیه ؟
کاسکو بهتره یا گربه ؟

ملا نصرالدین
08-08-2011, 09:30
دوست عزیز این یه چیز کاملا شخصیه.باید ببینی به چه حیوانی علاقه داری.در ضمن نگهداری حیوانات به این سادگی نیست.هر موجود زنده ای درست عین یه بچه زحمت داره.حیوانات اسباب بازی ما نیستند که هر وقت دلمون نخواست بیندازیمش دور.

به هر حال اگر خواستی گربه بگیری پرشین نگیر.پرشین ها خیلی لوس و تنبل هستند.توی انجمن های حمایت از حیوانات کلی گربه رایگان واگذار میکنند که خیلی خیلی ناز و شیرین و شیطان هستند.در ضمن ثواب هم داره

rami_hemi
09-08-2011, 12:31
((این خبر خیلی ناراحتم کرد))
هيچ كس تاكنون حاضر نشده اين بچه گربه ناز را پذيرفته و بزرگ كند، چرا كه مانند هيتلر دستش را بالا آورده و سلام نظامي مي‌دهد.
ديلي ميل نوشت: مركز مراقبت از حيوانات در كمبريج شاير منطقه گادمنچستر با مشكل بزرگي روبرو شده است. اين مركز كه سالانه 5 هزار و 500 حيوان را به خانواده‌هاي علاقمند مي‌سپارد، گربه ناز و ملوسي دارد كه تنها 6 هفته از عمرش مي‌گذرد و ضمن اينكه كاملا شبيه هيتلر بوده، دستش را نيز مانند وي بالا آورده و سلام نظامي مي‌دهد.
به گفته تارا داندون سخنگوي مركز آنها گربه را (نامش را كيتلر گذاشته اند)در جاده‌اي متروك پيدا كردند و بعدا متوجه شدند احتمالا صاحب آن گربه بيچاره را رها كرده و رفته است. وي افزود گربه از گرسنگي در حال مرگ بود و آنها با مراقبت توانستند وي را به زندگي عادي بازگردانند. والدين گربه مشخص نيستند و بدليل بالا بردن دستش، تا كنون كسي حاضر نشده تا وي را پذيرفته و به خانه خود ببرد.
جالب اينجاست كه روي صورت گربه چيزي شبيه سبيل مسواكي هيتلر وجود دارد كه وي را مشابه صورت هيتلر كرده و با ادا درآوردن سلام نظامي هيتلر باعث شده تا مردم جرات نكنند وي را به خانه خود ببرند. در واقع اين بچه گربه به نوعي توقيف شده است و علي‌رغم اينكه اين مركز اطلاعيه داده تا شايد صاحب جديدي برايش پيدا شود، اما در واقع گربه در اين مركز غير مستقيم محبوس شده است!

shabnam1986
09-08-2011, 17:29
میشه عکس چند تا غذای گربه با قیمت بذارین؟

Amin-Nasim
09-08-2011, 18:24
سلام
گربه کثیف کاریش زیاده یا کم ؟

msm43njn
11-08-2011, 12:34
بچه گربه من مریض هست و من نمی دونم که چه مریضی گرفته. نشانه هاش اینه که اول بچه گربه ضعیف میشه و اصلا بازی نمی کنه و سعی نمیکنه از مامانش بزور شیر بگیره. دندوناش قهوه ای رنگ میشه. پوزش کثیف میشه و تمیزش نمیکنه. غذا نمی خوره و کلی لاغر میشه. دهنش رو باز می کنم میبینم که انتهای دهنش انگار عفونت کرده. لثش صورتی نیست. تیره هست و انتهاش لایه زرد رنگ کثیفی پوشونده. لبهاش انگار داره می پوسه. در جریان باز کردن دهنش که زور میزنم تا توش مایعات بریزم لبش به راحتی زخمی میشه. یک بچه گربه دیگه داشتم که اون هم مثل این بود ولی اون دهنش یک بوی غیر قابل تحمل میداد و در آخر سر یک قسمت بزرگ از دهانش رو بر اثر عفونت از دست داد. (اون قسمت دهنش از موضع جدا شد و قیافش شده بود مثل زامبی آخرش هم مرد) میترسم این یکی هم بمیره. کسی تا حالا همچین مرضی از بچه گربه ها دیده. لطفا راهنمایی کنید که چطوری مداوا میشه.

B U L U T
11-08-2011, 12:37
بچه گربه من یک مریض هست و من نمی دونم که چه مریضی گرفته. نشانه هاش اینه که اول بچه گربه ضعیف میشه و اصلا بازی نمی کنه و سعی نمیکنه از مامانش بزور شیر بگیره. دندوناش قهوه ای رنگ میشه. پوزش کثیف میشه و تمیزش نمیکنه. غذا نمی خوره و کلی لاغر میشه. دهنش رو باز می کنم میبینم که انتهای دهنش انگار عفونت کرده. لثش صورتی نیست. تیره هست و انتهاش لایه زرد رنگ کثیفی پوشونده. لبهاش انگار داره می پوسه. در جریان باز کردن دهنش که زور میزنم تا توش مایعات بریزم لبش به راحتی زخمی میشه. یک بچه گربه دیگه داشتم که اون هم مثل این بود ولی اون دهنش یک بوی غیر قابل تحمل میداد و در آخر سر یک قسمت بزرگ از دهانش رو بر اثر عفونت از دست داد. (اون قسمت دهنش از موضع جدا شد و قیافش شده بود مثل زامبی آخرش هم مرد) میترسم این یکی هم بمیره. کسی تا حالا همچین مرضی از بچه گربه ها دیده. لطفا راهنمایی کنید که چطوری مداوا میشه.
فقط یه توصیه دارم بهت دست نزن بهش

msm43njn
11-08-2011, 13:56
فقط یه توصیه دارم بهت دست نزن بهش

این که نشد راهکار بدید.

ملا نصرالدین
11-08-2011, 16:08
بچه گربه من مریض هست و من نمی دونم که چه مریضی گرفته. نشانه هاش اینه که اول بچه گربه ضعیف میشه و اصلا بازی نمی کنه و سعی نمیکنه از مامانش بزور شیر بگیره. دندوناش قهوه ای رنگ میشه. پوزش کثیف میشه و تمیزش نمیکنه. غذا نمی خوره و کلی لاغر میشه. دهنش رو باز می کنم میبینم که انتهای دهنش انگار عفونت کرده. لثش صورتی نیست. تیره هست و انتهاش لایه زرد رنگ کثیفی پوشونده. لبهاش انگار داره می پوسه. در جریان باز کردن دهنش که زور میزنم تا توش مایعات بریزم لبش به راحتی زخمی میشه. یک بچه گربه دیگه داشتم که اون هم مثل این بود ولی اون دهنش یک بوی غیر قابل تحمل میداد و در آخر سر یک قسمت بزرگ از دهانش رو بر اثر عفونت از دست داد. (اون قسمت دهنش از موضع جدا شد و قیافش شده بود مثل زامبی آخرش هم مرد) میترسم این یکی هم بمیره. کسی تا حالا همچین مرضی از بچه گربه ها دیده. لطفا راهنمایی کنید که چطوری مداوا میشه.

هرچه سریع تر ببریدش دکتر ببیندش.احتمالا باید انتی بیونیک بخوره.دستی دستی حیوان بیچاره را به کشتن ندهید.

HESAM_5700
14-08-2011, 19:58
سلام من از گربه هايي كه قيافه جالب و شيريني دارن و شيطونن خيلي خوشم مياد . دركل گربه دوس دارم اما خونمون طبقه دومه حياطش دست ما نيست ! + مامانم به شدت از حيوانات خانگي متنفره :|| نميدونم چرا :31:
يه همستر داشتم اينقد بد گفتن از اين بدبخت رفتم پسش دادم !
حالا براي داشتن گربه چه راهكاري هست برا من ؟ :31:

Sent from my iPod touch using Tapatalk .

Alamate Soal
14-08-2011, 20:46
بچه ها جگر مرغ به هیچ وجه به حیوانات خانگی ندین . خودتون هم نخورینن که خطرناکه

HESAM_5700
14-08-2011, 21:26
سلام ...

دوستان اطلاعاتی راجع به این ایگوانا ممکنه بدید !؟

از رنگاش و قیافش خیلی خوشم اومده :دی
چجوریه نگهداری و ایناش ؟!

Alamate Soal
15-08-2011, 06:26
سلام ...

دوستان اطلاعاتی راجع به این ایگوانا ممکنه بدید !؟

از رنگاش و قیافش خیلی خوشم اومده :دی
چجوریه نگهداری و ایناش ؟!

rami_hemi
15-08-2011, 12:30
بچه ها جگر مرغ به هیچ وجه به حیوانات خانگی ندین . خودتون هم نخورینن که خطرناکه
فکر میکنم تازگی ها به خاطر وضعیت هوا خوب نگهداری نمیشن و جگر مرغ هم زود فاسد میشه
یکی هم یادتون باشه کلا کبد عضو حساسی هستش و خیلی زود مریض میشه واسه همین ویروس داشته باشه ممکنه حیوانات رو هم زود مبتلا کنه
در مورد گربه خیلی احتیاط کنید بخصوص بچه گربه نگید گربه هستش و چیزیش نمیشه . خیلی موجود حساسی هستن یه گوشه انباری تو خاک و خل جا ندینشون تا زمانی که شیر میخورن
حتی توی انباری هم برای بچه گربه ها و مادرشون یک جعبه اختصاص بدید و کمتر بهشون دست بزنید تا بیشتر مادرشون لیسشون بزنه
اگه زیاد دست بزنید دیگه مادرشون لیسشون نمیزنه و این یعنی بیماری های بدی میتونه سراغ گربه شما بیاد

Alamate Soal
15-08-2011, 12:43
فکر میکنم تازگی ها به خاطر وضعیت هوا خوب نگهداری نمیشن و جگر مرغ هم زود فاسد میشه
یکی هم یادتون باشه کلا کبد عضو حساسی هستش و خیلی زود مریض میشه واسه همین ویروس داشته باشه ممکنه حیوانت رو هم زود مبتلا کنه

فاسد شدنش که به جای خود ، جگر مرغ سم خالص هست !
هرچی هورمون و مواد شیمیایی که برای رشد سریع به مرغ ها میدن میره توی جگرشون انباشته میشه .
خوردش باعث بروز جهش های سرطان زا برای تمام موجودات میشه .

البته مرغ های دهات و مرغ هایی که تو حیاط خونه بزرگ میکنن فرق میکنه اونا ضرری ندارن .

Electronic-Arts
15-08-2011, 12:58
خوب دوست عزیز خودت گربه رو به کشتن دادی!!!! به جای این که ببری پیش دامپزشک گذاشتی همین جوری بمونه و خودت هم حداقل درمانش نکردی در ضمن اگر توانایی نگه داری گربه رو ندارین بذارین تو همون کوچه بمونه بهتر از اینه که بیارین تو خونه و بکشینش
طور خاصی هم مداوا نمیشه باید پیش دامپزشک ببرید

HESAM_5700
15-08-2011, 19:58
من تصمیممو گرفتم برای گرفتن گربه !

فقط به نظر شما خریدن این گربه های پرشین گرون قیمت ( 600-700 تومن ) بهتره یا گرفتن سرپرستی یکی از این گربه ها که معمولاً میگن خیابونی ؟! ( البته پول هم ندارم بدم گربه :دی از لحاظ سلامت و ایناش میگم ! )

rami_hemi
15-08-2011, 20:42
من توصیه میکنم یه گربه بی سرپرست خیابونی رو بیارید پرشین ها ارزش ندارن
همینا رو کمی برسید ببریدش دامپزشک واکسن بزنن از هزار تا پرشین با نمکترن من تا حالا 10 15 تا داشتم همشونم کلی باهام موندن

shabnam1986
15-08-2011, 20:47

فقط به نظر شما خریدن این گربه های پرشین گرون قیمت ( 600-700 تومن ) بهتره یا گرفتن سرپرستی یکی از این گربه ها که معمولاً میگن خیابونی ؟! ( البته پول هم ندارم بدم گربه :دی از لحاظ سلامت و ایناش میگم ! )

منم موافقم گربه های خیابونی که بهشون برسی هر چقد زشت باشن بازم ناز میشن

---------- Post added at 10:47 PM ---------- Previous post was at 10:46 PM ----------

گربه من قهر کرده رفته چی کار کنم برگرده؟

HESAM_5700
15-08-2011, 23:11
اره شنيدم پرشين ها خيلي لوس ان و شيطون نيستن ! گربه بازيگوشش خوبه :31:
بعد زياد كثيف كاري نداره ؟ چون نميشه ٢٤ ساعته تو حياط نگه دارم اكثرا بايد تو اتاق باشه و چند وساعتم ببرم تو كوچه بگرده :دي

به نظر شما اگه بچه گربه باشه خوبه يا بزرگ باشه ؟! چند ماهه باشه خوبه ؟! ( خيلي كوچيك نميخوام كه سخت باشه نگه داريش در حدي كه رو پاي خودش باشه و مادر نخواد ديگه )
اول خواستم ايگوانا بگيرم اما ديدم خيلي سخته نگه داريش و يه جورايي ترسناكه ! :دي اما گربه خوبه !

Sent from my iPod touch using Tapatalk .

Alamate Soal
15-08-2011, 23:30
بچه گربه های توی پارک رو اگه آدم به سرپرستی قبول کنه خیلی بهتره هم یه کار ثواب کرده هم گربه های بهتری از آب درمیان
پرشین ها بچه سوسول هستن اگخ ویتامین دی و کلیسیمشون رو ندی از بالای مبل بیافت رو فرش دست و پاشون میشکنه :39:
گربه های خوشگل ( مخصوصا رنگ سیاه و سفید ناحالص ) به شرط اینکه کم سن باشه بیارین و مرتب بهش برسین و تمیز نگش دارین مطمعن باشین خیلی از این نونور های پرشین بهتر هست

faded
16-08-2011, 20:23

من از بدو تولد با گربه بزرگ شدم هیچ کدوم هم نه واکسن زده بودن نه چیزی بعضی وقتا از دیوار هم گربه میاد پایین تا حالا هم چیزی نشدم .

Amin-Nasim
17-08-2011, 20:30
سلام
گربه خیابونی رو از کجا بگیرم ؟
تو خیابون که گربه سر جاش نمیشینه که من برم بگیرمش

Alamate Soal
18-08-2011, 06:59
سلام
گربه خیابونی رو از کجا بگیرم ؟
تو خیابون که گربه سر جاش نمیشینه که من برم بگیرمش

گربه ای که میارین باید سنش پایین باشه سعی کنین فصل بهار برین جایی که گربه هاش زیاد هستن و یه لونه شناسایی کنین و یه بچه ازش کش برین :31: من بچه که بودم زیاد این کارو کردم :27:
فقط باید دستکش باغبانی دستت کنی که هم خودش و هم مادرش وحشی هستن در اینگونه موارد :21:

ملا نصرالدین
18-08-2011, 10:59
عمو محسن از شما انتظار نداشتم.:41:دوست عزیز هیچ وقت این کارو نکن:18:.اولا بچه ها تا زمانی که سیر میخورند نباید از مادر گرفته بشوند.دوما یه سری به انجمن های حمایت از حیوانات یا سایت های اونها بزنید اونجا هر شهری که باشید گربه واسه واگذاری هست.توی نت هم سرچ کنید گربه یا سگ یا ... واگذاری پیدا میشه

Alamate Soal
18-08-2011, 11:10
ملا جون اولا عرض کنم که بچه گربه هایی که توی ایجور آشیانه ها هستن 50%شون تلف میشن و اصلا بزرگ نمیشن
ثانیا کجاش نقض حقوق حیوانات هست وقتی گربه رو میبری تو ناز و نعمت بزرگش میکنی و همیشه هم با خودت میبریش توی پارک و خیابون .
چه اشکالی داره گربه به جای آشغال ها که اینروزا دیگه همشون الوده و شیمیایی هستن ؛ غذای مناسب بخوره و زمستون ها مشکل تغذیه نداشته باشه و از سرما هم تلف نشه ؟

s-a-l-i-m
19-08-2011, 12:10
گربه ای که میارین باید سنش پایین باشه سعی کنین فصل بهار برین جایی که گربه هاش زیاد هستن و یه لونه شناسایی کنین و یه بچه ازش کش برین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من بچه که بودم زیاد این کارو کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط باید دستکش باغبانی دستت کنی که هم خودش و هم مادرش وحشی هستن در اینگونه موارد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عمو محسن از شما انتظار نداشتم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوست عزیز هیچ وقت این کارو نکن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اولا بچه ها تا زمانی که سیر میخورند نباید از مادر گرفته بشوند.دوما یه سری به انجمن های حمایت از حیوانات یا سایت های اونها بزنید اونجا هر شهری که باشید گربه واسه واگذاری هست.توی نت هم سرچ کنید گربه یا سگ یا ... واگذاری پیدا میشه
بهتره که اگر می خواید همچین کاری کنید 1 ماه از سن بچه گذشته باشه - اینطوری میتونید خودتون هم بهش شیر بدید .
مشکل زیادی نداره فقط همین که شاید چند هفته بیشتر با مادرش باشه بعدش راهش رو جدا می کنه و میره پی زندگیش ولی اینکه خیلی زود بگیرید امکان زیاد مشکلاتی براش به وجود میاد.

sara_sk
19-08-2011, 20:40
Indian Star Tortoise

لاکپشت ایندین استار

اسم علمی : Geochelone elegans
نوع :‌ خزندگان
دسته (طبقه) : ‌ لاکپشت ها ی آبی و خاکی
طبقه‌ بندي‌ فرعي‌ : لاکپشت های گردن صاف یا معمولی
خانواده : لاکپشت ها ی خاکی
زیستگاه : جنوب شرقی پاکستان – هند و سری لانکا
درجه سختی نگهداری : متوسط
حداکثر اندازه : 38 سانتیمتر.

نر ها کوچک تر ،دارای دم بلند تر،پوسته نرم تر و صاف تر , و زیر شان(تقریبا وسط) مقعر و تو رفته است.
تراریوم مناسب جنگلی با کف پوش خاک با عمق حدود 10 سانتیمتر است.مکانی برای basking ،ظرف آبی برای خوردن و ظرف آبی برای حمام کردن فراهم کنید.
سایز تراریوم مناسب برای 1جفت بالغ 100*150*50 سانتیمتر است . دمای مناسب شان 26-32 درجه سانتیگراد ، در شبها 18-22 درجه و basking آنها 38 درجه است.به رطوبت نیازی ندارد. نیاز به روشنایی12-14 ساعت دارند. فعالیت اصلی شان در روز است.

نیاز به Uv 5 دارند.حساس به افت گرما و سرد شدن است.گونه هایی که از طبیعت گرفته میشوند بسختی در اسارت عادت میکنند.در تابستان میتواند بیرون از تراریوم
باشد،در جایی که هم آفتاب باشد هم سایه.تا هم بخوبی گرما بگیرد هم از گرمای بیش از حد در امان باشد.

تغذیه شان: اکثر سبزی ها ، میوه جات حداکثر هفته ایی 1بار. نیاز شدید به کلسیم دارند.

- سایز تراریوم ها طبق استاندارد هایی است که در بهترین شرایط برای حیوان می توانید در نظر بگیرید

shabnam1986
21-08-2011, 18:17
Indian Star Tortoise

لاکپشت ایندین استار

اسم علمی : Geochelone elegans
نوع :‌ خزندگان
دسته (طبقه) : ‌ لاکپشت ها ی آبی و خاکی
طبقه‌ بندي‌ فرعي‌ : لاکپشت های گردن صاف یا معمولی
خانواده : لاکپشت ها ی خاکی
زیستگاه : جنوب شرقی پاکستان – هند و سری لانکا
درجه سختی نگهداری : متوسط
حداکثر اندازه : 38 سانتیمتر.

نر ها کوچک تر ،دارای دم بلند تر،پوسته نرم تر و صاف تر , و زیر شان(تقریبا وسط) مقعر و تو رفته است.
تراریوم مناسب جنگلی با کف پوش خاک با عمق حدود 10 سانتیمتر است.مکانی برای basking ،ظرف آبی برای خوردن و ظرف آبی برای حمام کردن فراهم کنید.
سایز تراریوم مناسب برای 1جفت بالغ 100*150*50 سانتیمتر است . دمای مناسب شان 26-32 درجه سانتیگراد ، در شبها 18-22 درجه و basking آنها 38 درجه است.به رطوبت نیازی ندارد. نیاز به روشنایی12-14 ساعت دارند. فعالیت اصلی شان در روز است.

نیاز به Uv 5 دارند.حساس به افت گرما و سرد شدن است.گونه هایی که از طبیعت گرفته میشوند بسختی در اسارت عادت میکنند.در تابستان میتواند بیرون از تراریوم
باشد،در جایی که هم آفتاب باشد هم سایه.تا هم بخوبی گرما بگیرد هم از گرمای بیش از حد در امان باشد.

تغذیه شان: اکثر سبزی ها ، میوه جات حداکثر هفته ایی 1بار. نیاز شدید به کلسیم دارند.

- سایز تراریوم ها طبق استاندارد هایی است که در بهترین شرایط برای حیوان می توانید در نظر بگیرید

خیلی قشنگه
قیمتش تو ایران چنده؟

---------- Post added at 08:17 PM ---------- Previous post was at 08:15 PM ----------

گربه کوچیک تازه به دنیا اومده بعد از چه مدت بالغ میشه؟

sara_sk
22-08-2011, 13:29
منبع هم سایت

180 تومن باید باشه

s-a-l-i-m
23-08-2011, 01:56
180 تومان ادم لاک پشت بخره ...
بابا بیخیال :دی
برید یک تیمنه بخرید حالش بیشتره یا یک گربه پدر و مادر دار.

shabnam1986
23-08-2011, 11:24
تیمنه چیه؟؟

ba maram
23-08-2011, 16:54
کسی اگه گربه خونگی نازو 2.3 ماهه و خرگوش میخواد به سرپرستی قبول کنه بهم پیغام بزاره
مکان هم تهران

Ezel
23-08-2011, 17:37
کسی اگه گربه خونگی نازو 2.3 ماهه و خرگوش میخواد به سرپرستی قبول کنه بهم پیغام بزاره

سلام /

حداقل 2-3 تا عکس هم بگذارید تا دوستانی که علاقه دارند دیتای بیشتری داشته باشند .

s-a-l-i-m
24-08-2011, 16:48
تیمنه چیه؟؟
طوطی های کاسکو که دو نوع هستند :
1- کنگو : که دم هاشون قرمز رنگه
2- تیمنه : دم هاشون شکلاتی رنگ هست.

البته در بین اینها موارد خاص هم دیده شده مثلا تیمنه ای که دمش قرمزه .

ba maram
24-08-2011, 18:14
سلام /

حداقل 2-3 تا عکس هم بگذارید تا دوستانی که علاقه دارند دیتای بیشتری داشته باشند .

shabnam1986
25-08-2011, 18:16
خرگوش های زینتی و خیلی قشنگ رو از کجا میشه گیر آورد؟

Alamate Soal
26-08-2011, 09:06
خرگوش های زینتی و خیلی قشنگ رو از کجا میشه گیر آورد؟

تقریبا همه جا ؛ خیابان مولوی که پره
قیمتش هم خیلی ارزونه . 10 تومن .
منتها اگه از این خرگوش های چینی بخوای که مثل گربه های پرشین هستن و پشمالون قیمتشون بالای 300 تومنه

rami_hemi
28-08-2011, 15:18
بلوغ گربه؟ منظورتون یعنی وقتی که جفت گیری میکنن ؟ یا از شیر گرفته میشن ؟ بچه گربه ها تقربا تو 3 ماهگی مادرشون از شیر میگره گربه ماده تو 1-2 سالگی بالغ میشه و شروع به جفت یابی میکنه گربه نر تو سه سالگی بالغ میشه .

Mohammad_es66
28-08-2011, 15:27
کسی مار خوب سراغ نداره؟؟

s-a-l-i-m
28-08-2011, 16:58
مار خوب منظورت چیه ؟؟
الان ایران اعلام کرد نگه داری مار در خونه ممنوع هست و جریمه داره و اینکه کار هر کسی نیست داداش.
مثلا اینکه نباید به مار غذای زنده داد و این حرفا کلی دردسر داره چون ممکنه برات مشکل افرین بشه .

sara_sk
30-08-2011, 15:22
نگهداری از شوگر گلایدر sugar glider

معرفی

شوگر گلایدر ها پستاندارانی کیسه دار هستند که در سر تا سر جهان به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند.
این کیسه داران اگر از کودکی به انسان ها عادت کنند فوق العاده اهلی خواهند شد و از بازی با انسان ها لذت می برند.
شوگر گلایدر ها موجوداتی شب زی هستند به همین دلیل نباید سر و صدای زیادی در محل زندگی آن ها وجود داشته باشد.
این حیوانات موجوداتی فوق العاده اجنتماعی هستند به همین دلیل خیلی بهتر است که از این حیوانات به صورت تکی نگهداری نکنید و شوگر گلایدر ها حداقل 2 تا باشند.
اگر از یک شوگر گلایدر به صورت تنها نگهداری کنید مجبورید روزی 3 تا 4 ساعت با شوگر گلایدر بازی کنید مگر نه افسرده می شود.
شوگر گلایدر ها حیواناتی فوق العاده جالب و دوست داشتنی هستند پس اگر تا به حال از این کیسه داران کوچک نگهداری نکرده اید و شرایط اش را دارید حتما نگهداری از آن ها را تجربه کنید.

خانه سازی

قفس شوگر گلایدر ها نباید ارتفاعی کمتر از حدود 1 متر عرضی کمتر از حدود نیم متر و طولی کمتر از حدود 700 سانتی متر داشته باشد.
توجه داشته باشید در ایران شما می توانید از قفس ماکائو ها استفاده کنید یا می توانید خودتان یکی بسازید. یا چند قفس کوچکتر را با هم ادغام کنید.
توجه داشته باشید که تهیه قفس برای شوگر گلایدر ها آن قدر هم که فکر می کنید سخت نیست .
برای شوگر گلایدر ها ارتفاع خیلی مهم است تا بتوانند پرواز کنند بالا بروند و ...
شما می توانید از چیز هایی که دیگر در خانه استفاده نمی کنید و نمی تواند به شوگر گلایدر آسیب بزند در قفس آن ها استفاده کنید.
شما می توانید در قفس آن ها محلی برای خواب - شاخه های درخت نردبان کوچک و ... برای بالا رفتن - چرخ برای سرگرمی و هر چیزی که بتوان از آن بالا رفت و روی آن پرید و استراحت کرد.
بهتر است ظرف غذا و ظرف آب را در قفس آن ها آویزان کنید.
شما می توانید خودتان محلی نرم و راحت برای خواب و استراحت آن ها بسازید این محل نباید دارای انواع موادی که سمی است یا برایشان خطرناک است باشد.
نکته ی مهم این است که قفس هر چه بزرگ تر باشد بهتر است.

تغذیه

تغذیه شوگر گلایدر ها نباید فسفر زیاد داشته باشد. همینطور نباید چربی زیادی داشته باشد.
بهترین برنامه غذایی برای شوگر گلایدر ها 25% سبزیجات 25% میوه جات و 50% پروتئین است.
شوگر گلایدر ها در طبیعت از حشرات تغذیه می کنند به همین دلیل آن ها حشرات زنده مثل انواع کرم و جیرجیرک را خیلی دوست دارند. اگر نمی توانید به آن ها حشرات زنده دهید می توانید از حشرات یخ زده استفاده کنید.
همیشه سعی کنید غذا های مختلف به شوگر گلایدر بدهید.

رابطه شما با شوگر گلایدر

شوگر گلایدر ها بعد از مدتی به شما وابسته می شوند و اگر مورد بی توجهی قرار بگیرند افسرده خواهند شد.
بهترین راه برای دوستی با شوگر گلایدر این است که آن را کنار قلب خود قرار دهید طوری که صدای قلب تان را بشنوند.
آن ها پس از مدتی صدای قلب خود را با قلب شما هماهنگ می کنند و شما را به عنوان والدین می پذیرند.عجیب است اما حقیقت دارد!
شما می توانید روز ها وقتی به مکان های مختلف می روید شوگر گلایدر خود را در جیب تان با خودتان بروید.
بعد از مدتی شوگر گلایدر ها عادت می کنند که به راحتی در جیب شما بخوابند.
شوگر گلایدر ها به محبت و توجه نیاز دارند.
شوگر گلایدر ها نیاز دارند تا مدت زیادی ( 2 ساعت به بالا) با شما بازی کنند اگر نمی توانید انقدر با آن ها بازی کنید باید 2 شوگر گلایدر بگیرید.

منبع :

s-a-l-i-m
30-08-2011, 18:45
قیمتش چنده ؟؟؟ عاشق این شوگر گلایدر شدم .
طوطیم رو شاید بدم به یکی { نمی خوام بفروشمش ولی فعلا پیشم نباشه چون لج کرده با من و بجا حرف زدن صوت میزنه } :دی
این رو بخرم :دی

ba maram
30-08-2011, 20:04
آقا خداییش روزی 2 3 ساعت حال داری باهاش بازی کنی!
بابا همه الان اعصاب خودشونم ندارن چه برسه به این یکی...
معذرت بابت کشت باقالی

sara_sk
30-08-2011, 23:22
برای اطلاع از قیمت ها میتونی به :

بری :46:

Alamate Soal
31-08-2011, 00:29
قیمتش چنده ؟؟؟ عاشق این شوگر گلایدر شدم .
طوطیم رو شاید بدم به یکی { نمی خوام بفروشمش ولی فعلا پیشم نباشه چون لج کرده با من و بجا حرف زدن صوت میزنه } :دی
این رو بخرم :دی
شوگرگلایدر اصلا اونطوری نیست که تعریف میکنن و همیشه هم عادت داره بره جاهایی بخوابه که شما زیاد تردد میکنین و معمولا زیر پا له میشه . ضمن اینکه فوق العاده کثیف هست و مدفوع خواری هم توشون تقریبا عادیه .
ولی وقتی بهت وابسته بشن خیلی راه میان باهات :)
قیمت شوگرگلایدر بستگی به این داره که طرف خودش وارد کرده باشه یا از دلال گرفته باشه ( از 100تومن تا 250 تومن ) متغیره

shabnam1986
31-08-2011, 11:56
مار خوب منظورت چیه ؟؟
الان ایران اعلام کرد نگه داری مار در خونه ممنوع هست و جریمه داره و اینکه کار هر کسی نیست داداش.
مثلا اینکه نباید به مار غذای زنده داد و این حرفا کلی دردسر داره چون ممکنه برات مشکل افرین بشه .

منظور ایشون مارهای آکواریومیه
فک نمیکنم مشکلی داشته باشه چون خرید و فروش میشه

sara_sk
31-08-2011, 12:17
شوگرگلایدر اصلا اونطوری نیست که تعریف میکنن و همیشه هم عادت داره بره جاهایی بخوابه که شما زیاد تردد میکنین و معمولا زیر پا له میشه . ضمن اینکه فوق العاده کثیف هست و مدفوع خواری هم توشون تقریبا عادیه .
قیمت شوگرگلایدر بستگی به این داره که طرف خودش وارد کرده باشه یا از دلال گرفته باشه ( از 100تومن تا 250 تومن ) متغیره
این چه حرفیه ؟!!!!!!!!!!!!!! اولا که باید داخل قفس باشن . دوما که مگه تیله هست که بره زیر دست و پا ؟؟؟!!!! اتفاقا چون حیئنی هست که در طبیعت هم اکثر اوقات در ارتفاع هست کمتر بر روی زمین میاند.
به هیچ عنوان هم مدفوع خواری ندارند.!!!!!! نمیدونم این یکی رو از کجا در اوردین !!!!!!!!!! هر حیونی که کمبود مواد معدنی - ویتامین - کلسیم پیدا بکنه امکان داره مدفوع خودش رو بخوره مثل سگ ها و همه حیوانات پس تغذیه اون درست نبوده ونیست که چنین کاری میکنه.

اگه جایی سراغ دارین 100تومن میده بهم معرفی کنید . خیلی مفته . من چندتایی میگیرم.

Alamate Soal
31-08-2011, 14:14
این چه حرفیه ؟!!!!!!!!!!!!!! اولا که باید داخل قفس باشن . دوما که مگه تیله هست که بره زیر دست و پا ؟؟؟!!!! اتفاقا چون حیئنی هست که در طبیعت هم اکثر اوقات در ارتفاع هست کمتر بر روی زمین میاند.
به هیچ عنوان هم مدفوع خواری ندارند.!!!!!! نمیدونم این یکی رو از کجا در اوردین !!!!!!!!!! هر حیونی که کمبود مواد معدنی - ویتامین - کلسیم پیدا بکنه امکان داره مدفوع خودش رو بخوره مثل سگ ها و همه حیوانات پس تغذیه اون درست نبوده ونیست که چنین کاری میکنه.

اگه جایی سراغ دارین 100تومن میده بهم معرفی کنید . خیلی مفته . من چندتایی میگیرم.
کاملا اشتباه میکنین .
حیواناتی مثل سنجاب و شوگر گلایدر تنها چیزی که علاقه دارن بالا رفتن از در و دیواره . به هیچ وجه نباید توی قفس باشن مگر اینکه بیماری یا پوکی استخوان شدید داشته باشن . قناری نیست که تو قفس بشه نگهش داشت .

اون نکته رو از تجربیات چندین ساله ـم در زمینه حیوانات خانگی به دست آوردم قبل از اینکه شوگرگلایدر وارد ایران بشه پسرعموی خودم که بزرگترین قاچاقچی حیوانات خانگی در ایران هست بارها و بارها از این حیوانات بهم داده و من تجربه همه شون رو دارم و هر شوگر گلایدری دیدم ؛ همشون مدفوع خواری داشتن . حالا شاید شما یکی وتا داشتین که به طور اتفاقی رفتارشون تغیر داشته یا شما متوجه مدفوع خواریشون نشدین .

100 تومن قیمت عمدش پیش قاچاقچی ها هست که بدون نگاه کردن به جنس تعداد میدی بهت تحویل میدن . از اینا اگه بخوای باید بری خیابان مولوی سراغ عمده فروش ها رو بگیری یا بری سردشت و ماکو و کردستان از دلال هایی که سنجاب ها رو قاچاق میکنن بخری . ولی اگه بخوای بگیری که نگهداری کنی حتما باید درست و حسابیش رو بگیری از اینایی که توی قفس به دنیا اومدن و دستی هستن و شیرخوارگیشون رو کامل تموم کردن . قیمتش دور و بر 200 هست اگه اگه دلتون خواست پیام خصوصی بدین که من آدرس و شماره فروشندش رو بهتون بدم.

باز هم از شما و همه کسایی که به اینجور حیوانات علاقه دار خواهش میکنم که اینگونه حیوانات رو به هیچ وجه داخل قفس نگهداری نکنین . اگه میخواین ازشون نگهداری کنین باید آزادی بهش بدین . اگه براتون میسر نیست که خارج از قفس نگهداری کنین برین سراغ حیوانات دیگه .

s-a-l-i-m
31-08-2011, 22:48
آقا خداییش روزی 2 3 ساعت حال داری باهاش بازی کنی!
بابا همه الان اعصاب خودشونم ندارن چه برسه به این یکی...
معذرت بابت کشت باقالی توی خونه وقتی ازادش بزاری دیگه نیازی نیست فقط تو باهاشون بازی کنی.
من همین الان کاسکو دارم که همه تقریبا میدونند بعد عادت کردن چقدر حساس میشند نسبت به اینکه بهشون محل نزاری و اینا اما کاسکوی خودم رو طوری تربیت کردم که اگر 2 روز هم من رو نبینه اصلا به چیزشم نیست :دی
ولی وقتی من یا اعضای خانواده رو میبینه شروع میکنه به خوشحالی و ...
و اینکه توی خونمون هم پرواز می کنه و برا خودش می چرخه و جاش رو هم یاد گرفته خودش بر میگرده سر جاش و البته گاهی هم میره روی مبل خونه :دی

قیمت شوگرگلایدر بستگی به این داره که طرف خودش وارد کرده باشه یا از دلال گرفته باشه ( از 100تومن تا 250 تومن ) متغیره مدفوع خواری که خیلی بد هست :(
فکر نکنم در حالت عادی مدفوع خواری کنند و حتما از روی کمبود ویتامین و غذا هست .

Alamate Soal
01-09-2011, 06:48
مدفوع خواری که خیلی بد هست :(
فکر نکنم در حالت عادی مدفوع خواری کنند و حتما از روی کمبود ویتامین و غذا هست .
تا حالا هیچکدوم از حیواناتی که من نگهداری کردم مشکل غذا و ویتامین ! نداشتن .
مدفوع خواری باعث بیماری های عفونی و انگلی میشه .

Atusa 021
01-09-2011, 07:18
هر حیونی که کمبود مواد معدنی - ویتامین - کلسیم پیدا بکنه امکان داره مدفوع خودش رو بخوره مثل سگ ها و همه حیوانات پس تغذیه اون درست نبوده ونیست که چنین کاری میکنه.
گربه هم همينطوريه ؟؟؟

s-a-l-i-m
01-09-2011, 21:46
تا حالا هیچکدوم از حیواناتی که من نگهداری کردم مشکل غذا و ویتامین ! نداشتن .
مدفوع خواری باعث بیماری های عفونی و انگلی میشه .
نمیدونم چی بگم چون تا حالا نداشتمش.

گربه هم همينطوريه ؟؟؟
هر حیوونی این کار رو انجام میده در شرایط ضروری حتی اون داستان رو هم خیلی ها شنیدید که سربازی در بیابان در نبود اب .... :2:
حیوانات هم همین طور هستند . سگ ها که هستند حتما گربه ها هم هستند دیگه .

Arrowtic
01-09-2011, 23:42
دوستان من قصد خرید همستر کوچولوی ناز دارم:31:
ولی نمیدونم چیا باید انجام بدم.قفسش چه جوری باشه طرز نگه داری درستش چیه؟
درضمن جایی شنیدم که عادت به مدفوع خواری دارن(و بعضی وقتا بچه خودشونو میخورن؟!:18:) البته اینا صرفا از خاله ها بوده که مخالفن با رید این حیوون جیگر!بعد 2 تا بخرم بهتره یا یکی؟

درضمن راهکار برای کم کردن تنفر مادر از همستر بگید لطفا:31:

Alamate Soal
02-09-2011, 09:54
دوستان من قصد خرید همستر کوچولوی ناز دارم:31:
ولی نمیدونم چیا باید انجام بدم.قفسش چه جوری باشه طرز نگه داری درستش چیه؟
درضمن جایی شنیدم که عادت به مدفوع خواری دارن(و بعضی وقتا بچه خودشونو میخورن؟!:18:) البته اینا صرفا از خاله ها بوده که مخالفن با رید این حیوون جیگر!بعد 2 تا بخرم بهتره یا یکی؟

درضمن راهکار برای کم کردن تنفر مادر از همستر بگید لطفا:31:
سلام . همستر رو توی قفس نگه نمیدارن باید ظرف آکواریوم بزرگ بخری و توش خاک اره پر کنی و وسایل جویدن و وسایل بازی براشون بزاری . یه تونل و سرسره های های مخصوص و چرخ مخصوص دارن که توش میدوون همش :31:
البته خونه ِ آماده برای همستر هم هست قیمتش 20 تومنه اندازش هم مناسبه .
تقریبا همه همستر ها بچشون رو میخورن . تنها علاجش اینه که همستر حامله رو جدا از بقیه همستر ها توی تاریکی مطلق بزاریش و اونوقت ممکنه چندتا از بچه همستر ها رو نخوره . به هیچ وجه هم نباید دست به بچشون بزنی . اصلا هم نباید قفس ( یا خونه ) رو باز کنی حتی برای تمیز کردن . فقط از دور براش غذای مخصوص بزاری .

بهتره همستر نر بگیری 2-3 تا ( دونه ای 5 تومنه ) رنگ هاشون هم روشن باشه خوشگل میشن معمولا :)

اگه از این خونه های آماده که همه جاشون بسته هست و چندتا در دارن بگیری مامانت مخالفتی نمیکنه چون ممکن نیست خونه رو کثیف کنن .

در مورد همستر اگه خونه شون بزرگ باشه و خاک اره توش ریخته باشی اصلا مدفوع خواری نمیکنن ( مگه اینکه عصبی و مریض باشن ) و همیشه هم یه گوشه قفس رو به عنوان دسشویی اتخاب میکنن و همشون از اونجا استفاده میکنن . همستری اگه مدوف خواری داشت باید یه مدت دور از بقیه همستر ها باشه چون ممکنه اونا هم ازش تقلید کنن و برن مدفوع بخورن .

در ضمن غذاشون هم باید به نسبت 75% کاهو و هویج آبدار و 25% غذاهای دیگه باشه . آب نباید بهشون داد که ضرره . به جز همستر حامله که هم آب لازم داره هم غذاهای پروتئینی زیاد .

در مورد غذای همستر اگه سوالی داشتی حتما جواب میدم :20:

Arrowtic
02-09-2011, 11:38
یک دونه بگیرم ایرادی داره؟
اصلا حال دیدنه خورده شدن بچه ها رو ندارم!یک نر!

Alamate Soal
02-09-2011, 12:51
یک دونه بگیرم ایرادی داره؟
اصلا حال دیدنه خورده شدن بچه ها رو ندارم!یک نر!
یه دونه باشه کمتر عمر میکنه و فعالیتش هم کمتره . بهتره 3 تا بگیری :)

در ضمن روزها اکثرا میخوابن و از غروب خورشید شروع میکنن به بیدار شدن و بازی کردن :31:

Arrowtic
02-09-2011, 14:53
نظرم کلا عوض شد نمیگیرم!بچه خواری؟!:2:
حتی اگه نر باشن همه در نظر بگیر یکیشون تو دستته با خودت فکر میکنی یه بچه همستر به این بدی خوردش!:31:

Arrowtic
02-09-2011, 19:32
دوستان با اینکه منصرف شده بودم دیدم نمیشه:31:
پسرداییم هم امروز یک عدد همستر نر خوشگل بهم داد ببینه خوشم میاد یا نه!سفیده فقط چندتا خال خال خیلی کمرنگ قهوه ای داره!:31:
گویا 3 ماهشه اگه اشتباه نکنم!غذا چی بهش باید داد؟

Saeed System
02-09-2011, 19:37
دوستان با اینکه منصرف شده بودم دیدم نمیشه:31:
پسرداییم هم امروز یک عدد همستر نر خوشگل بهم داد ببینه خوشم میاد یا نه!سفیده فقط چندتا خال خال خیلی کمرنگ قهوه ای داره!:31:
گویا 3 ماهشه اگه اشتباه نکنم!غذا چی بهش باید داد؟

من 3 ماهه یه همستر دارم .... غذا بادام زمینی رو ا زهمه چیز بیشتر دوست داره...بعدش هم کاهو..

بعد مغزهای دیگه مثل گردو ..بادام درختی..فندق و سبزی خوردن هم خیلی دوست داره..

یه خورده دستمال کاغذی براش بزار خودش بر میداره میزاره زیرش برای اینکه نرم بشه زیرش مثل تخت خواب

خیلی همستر باهوشه..

بعد هر وقت دستشویی داره یه تیکه دستمال کاغذی بر میداره روی اون جیش میکنه که پخش نشه ادرارش

بعد کلا خیلی باهوشه همش با دندون در قفس رو می خواد باز کنه بیاد بیرون

Arrowtic
02-09-2011, 19:57
عاشقش شدم حیف تا چند روز دیگه باید پسش بدم خانواده هم راضی به خرید نیستن:41:
البته اگه ماده بود عذاب وجدان میگرفتم:31: هی تو چشماش برق شیطانی بچه خوری میدیدم!

shabnam1986
02-09-2011, 20:40
خواهرم سه تا توله گربه داره به نظرتون ماده ازش بگیرم بهتره یا نر؟

rami_hemi
04-09-2011, 16:01
بستگی به روحیه خودت داره
نر و ماده گربه زیاد فرقی نمیکنه یه دوره ای میشه همشون فیلشون یاد هندوستان میکنن .
نر شیطونه و بازیگشوه ماده بیشتر ملوس و لوس و زیاد اهل بازی نیست

Arrowtic
04-09-2011, 20:55
دوستان ما هر شب یک گربه هست تو حیاطمون 6 ساعت تمام یک بند میو میو میکنه.بچه گربست.میو هاش عین نالن.به نظر شما چشه؟خیلی دلم میسوزه یک بچه گربه کوچولئه خیلی خیلی خوشگله(البته کثیفه آخه گویا تو خیابونا وله بیچاره) به نظر شما مشکلش از چیه؟گرسنگی؟آخه رفتم براش غذا بردم بازم هر شب میومیو میکنه زبون بسته!

rami_hemi
04-09-2011, 22:30
ترسیده مادرش رو احتملا گم کرده باید سعی کنید کم کم بهش با غذا دادن و حتی حرف زدن آرومش کنید فکر نکنید گربه ها محبت رو نیم فهمن من حتی چند بار دستور گرفتن گربه ها رو دیدم مثلا امروز جلوی مجتمع یکی از گربه ها داشت دنبالم می اومد بهش گفتم وایسا نیا نشست .
غذا دادن تنها کافی نیست یه کمی پیشش بشینید دستم نزدنید میشه ولی کنارش بشینید باهاش حرف بزنید . اونم موجودی محاتاج توجه هستش

Pami
04-09-2011, 22:54
درسته ، من زمانی که دانشجو بودم یه همچین مواردی رو میدیدم
یه بچه گربه تو حیاطمون بود ، وضعیت خوبی نداشت ، موهاش ریخته بود ، لاغر بود ، آوردمش تو خونه ، یه 3-4 ماهی پیشم بود ، بزرگش کردم ، روزهای آخر قبل رفتنش به راحتی باهاش حرف میزدم میفهمید منظورم رو ، صبح ها ساعت 7 بیدارم میکرد برم کلاس !
در این حد باهام خو گرفته بود که هر غذایی من میخوردم اونم میخورد ، عاشق خوراکی و تنقلات مثل چیپس و پفک و تخمه و پاستیل و اینا شده بود ! میرفتیم بیرون برای اون هم میخریدیم ! مخصوصا تخمه بسته ای مزمز !!
شبا همیشه رو تخت کنار پام میخوابید .
موقعی هم که پشت لپ تاپ میشستم میومدم نت کنار لپ تاپ میشست زل میزد به مانیتور !

روزهای آخر هم یه گربه نر اومد ، یه مدتی با هم بودن و بعدش دوتایی رفتن پی زندگیشون !

Arrowtic
04-09-2011, 22:57
آخه من اینجا امکانات نگه داری ازشو ندارم برا همینم نمیخوام بهم وابسته شه!

shabnam1986
05-09-2011, 09:31
بستگی به روحیه خودت داره
نر و ماده گربه زیاد فرقی نمیکنه یه دوره ای میشه همشون فیلشون یاد هندوستان میکنن .
نر شیطونه و بازیگشوه ماده بیشتر ملوس و لوس و زیاد اهل بازی نیست

مرسی آخه شنیدم نرها بی وفا ترن و زودتر میرن...

jak_1300
07-09-2011, 00:37
سلام دوستان من مدتهاست يه سگ كوچولو و باهوش دارم نژاد ترير ميخواستم بپرسم ازتون شنديم كه سگها رو ميگيرند شما چيزي در اين رابطه شنيدين ؟
از كسي شنيدم كه سگشون رو گرفته بودن و همونجا گردنه سگ رو ميشكونند و ميكشن شما چيزي در اين رابطه شنيديد؟

rami_hemi
08-09-2011, 18:34
نه همچین کاری نشده و نمیگیرن بکشن
یعنی کشتن ندارن فقط طرف و سگ رو میبرن پاسگاه من شنیدم یا اجازه نمیدن سگ رو توی پارکها و خیابون بگردونی ولی کشتن در کار نیست هر کی گفته دیگه از اون حرفا بود
مگه دیش ریسیور هستش؟

s-a-l-i-m
08-09-2011, 18:34
سلام دوستان من مدتهاست يه سگ كوچولو و باهوش دارم نژاد ترير ميخواستم بپرسم ازتون شنديم كه سگها رو ميگيرند شما چيزي در اين رابطه شنيدين ؟
از كسي شنيدم كه سگشون رو گرفته بودن و همونجا گردنه سگ رو ميشكونند و ميكشن شما چيزي در اين رابطه شنيديد؟
هر کی همچین حرفی زده خیلی اشتباه به عرضتون فرموده :46:
سگ ها رو نمیگیرند بلکه شما رو می گیرند :31:
سگ گردی ممنوع شده دوست عزیز بریا همین دهنت سرویسه اگه ببریش بیرون و کسی ببینه حتی توی ماشینت هم که باشه پلیس می تونه گیر بده .
من خودم با دوستم سگش رو خواستیم ببریم دامپزشکی با ترس و لرز میبردیم چن تازه اجرا شده بود و همه منتظرند گیر بدن بهت :|

rami_hemi
08-09-2011, 18:37
نه زیاد هم اینطوری نیست
گربه هر جا ببینه بد میگذره بهش نمیمونه
ولی رفتن و مندشون دست خودشونه من هم ماده داشتم هم نر بعضی از ماده ها بودن که یک سال نشده میرفتن ولی نرهایی هم داشتم که از وقت تولد تا مرگشون که تقربا تو شرایط خاصی تا 13 سال هم بود پیشم موندن .
گربه 30 سال تو شرایط عادی میگن عمر میکنه ولی به زحمت به 15 20 سال میرسه من که ندیدم گربه ای بیشتر از 15 سال عمر داشته باشه و سر حال باشه و دندون داشته باشه .

shabnam1986
10-09-2011, 13:21
نه زیاد هم اینطوری نیست
گربه هر جا ببینه بد میگذره بهش نمیمونه
ولی رفتن و مندشون دست خودشونه من هم ماده داشتم هم نر بعضی از ماده ها بودن که یک سال نشده میرفتن ولی نرهایی هم داشتم که از وقت تولد تا مرگشون که تقربا تو شرایط خاصی تا 13 سال هم بود پیشم موندن .
گربه 30 سال تو شرایط عادی میگن عمر میکنه ولی به زحمت به 15 20 سال میرسه من که ندیدم گربه ای بیشتر از 15 سال عمر داشته باشه و سر حال باشه و دندون داشته باشه .

وا...؟؟؟

یعنی دندوناش میریزه...

mohammadirani
10-09-2011, 22:07
2.3 هفته هستش میخوام کاسکو( طوطی خاکستری) دم قرمز بگیرم
البته بچه اش رو که میگن نزدیک 350 تومن هزینه اش میشه

ولی با 3.4 نفر مشورت کردم میگن اصلا نگیر که نهایتش بعد 2 سال پشیمون میشی و میخوای دکش کنی
نمیدونم چرا.

نظر شما چیه؟

من پرنده فقط مرغ عشق داشتم
به شدت مرددم که بگیرم یا نه

Alamate Soal
11-09-2011, 07:04
2.3 هفته هستش میخوام کاسکو( طوطی خاکستری) دم قرمز بگیرم
البته بچه اش رو که میگن نزدیک 350 تومن هزینه اش میشه

ولی با 3.4 نفر مشورت کردم میگن اصلا نگیر که نهایتش بعد 2 سال پشیمون میشی و میخوای دکش کنی
نمیدونم چرا.

نظر شما چیه؟

من پرنده فقط مرغ عشق داشتم
به شدت مرددم که بگیرم یا نه

کسی که 2 سال از کاسکو نگهداری کرده باشه عمرا نمیگه که پشیمون میشی و دکش میکنی !
کاسکو در 2-3 سالگی به طور کامل آمادگی یادگیری همه کلمات رو داره و شما میتونین هفته ای بیش از 20 کلمه رو بهش یاد بدین
حدود 60 سال عمر میکنه و اصلا هم پرنده ای نیست که ازش سیر بشین :20:

ملا نصرالدین
11-09-2011, 17:56

گربه رو اگر عقیم کنید هم برای سلامتیش خوبه هم همیشه پیشتون میمونه

---------- Post added at 06:55 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

موردی بوده که طرف بحث کرده با مامور ها و انها سگ را کشته اند.طرف را زندانی کرده اند.البته در بازداشتگاه.و 70 هزار تومان هم پول گلوله ازش گرفته اند.سگ گردانی فعلا ممنوع هست.تعدادی از سگ ها را هم گرفته اند.که حدود 6 تای انها مرده اند.منبع موثق دارم.اگر بذارم اینجا تبلیغ میشه

---------- Post added at 06:56 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

وا...؟؟؟

یعنی دندوناش میریزه...

دندانشان را نمیدانم ولی گربه هایی که زیاد یک جا میمانند موقع مرگشان از انجا میروند

jak_1300
11-09-2011, 18:02
گربه رو اگر عقیم کنید هم برای سلامتیش خوبه هم همیشه پیشتون میمونه

---------- Post added at 06:55 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

موردی بوده که طرف بحث کرده با مامور ها و انها سگ را کشته اند.طرف را زندانی کرده اند.البته در بازداشتگاه.و 70 هزار تومان هم پول گلوله ازش گرفته اند.سگ گردانی فعلا ممنوع هست.تعدادی از سگ ها را هم گرفته اند.که حدود 6 تای انها مرده اند.منبع موثق دارم.اگر بذارم اینجا تبلیغ میشه

---------- Post added at 06:56 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

دندانشان را نمیدانم ولی گربه هایی که زیاد یک جا میمانند موقع مرگشان از انجا میروند

چرا مردن
آدم دلش كباب ميشه واقعاااااااااااااااا متأسفم

afshin50cent
11-09-2011, 23:45
یه همستر خوب از کجا تو تهران بگیرم؟ روسی بهتره یا سوری؟ مغازه خوبی رو سراغ دارین؟:19:

t.sunami
12-09-2011, 13:45
اریا شهر یه مغازه دیدم! نمیدونم هنوز هست یا نه.ولی یه سر بزن

shabnam1986
13-09-2011, 07:39
تفاوت نژاد های همستر چیه؟

ملا نصرالدین
13-09-2011, 09:46
اریا شهر یه مغازه دیدم! نمیدونم هنوز هست یا نه.ولی یه سر بزن
کجای اریا شهر هست؟

shabnam1986
20-09-2011, 16:44
با یه رنگ لایت و جنس اعلا اگه گربم رو رنگ کنم برا سلامتیش خطر داره؟؟؟؟

ba maram
21-09-2011, 13:36
یه همستر خوب از کجا تو تهران بگیرم؟ روسی بهتره یا سوری؟ مغازه خوبی رو سراغ دارین؟:19:

میتونی بری سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید انواعش رو ببینی و بخری یا خودت حظروری بری که چه بهتر
دفترشون توی ولنجکه ! شمارشون هم توی سایت هست
توی بولینگ عبدل(کنار سینما جوان شریعتی) هم میفروشه یه مغازهه
بازار اصلیشونم که مولوی هست !
اما من جات باشم از سایت همستر ایران میگیرم
موفق باشی

p30c
21-09-2011, 13:45
براي نگهداري گربه، بايد چه واكسيناسيون هايي و چه چكاپ هايي براي حيوان انجام بشود؟

faded
21-09-2011, 14:19
توی همین قسمت متفرقه یه بحثی هست به نام حقوق حیوانات

shabnam1986
23-09-2011, 15:22
براي نگهداري گربه، بايد چه واكسيناسيون هايي و چه چكاپ هايي براي حيوان انجام بشود؟

من و گربم فقط مبندازول به مدت سه دوره خوردیم کفایت کرده؟

sara_sk
24-09-2011, 00:40
نگهداری از جوجه تیغی کوتوله آفریقایی african pygmy hedgehog

جوجه تیغی هایی که در اسارت تکثیر شده اند رفتار دوستانه ای دارند.
آن ها حیواناتی کاملا فعال هستند آن ها نمی توانند تیغ های پشت خود را پرتاب کنند و این تیغ ها آن قدر هم که به نظر می رسد تیز نیست.
طول عمر آن ها حدودا 4 تا 6 سال است.
جوجه تیغی ها شب زی هستند نگهداری از آن ها آسان است و تغذیه ی آن ها سخت نیست.
هر چقدر قفس جوجه تیغی ها بزرگتر باشد بهتر است استفاده از قفس های طبقه دار توصیه می شود.
برای بستر می توانید از کاغذ بازیافت شده استفاده کنیذ.
استفاده از چرخ های بازی و تعداد زیادی اسباب بازی توصیه می شود.
ظرف آب به همراه آب تازه و کلر زدایی شده لازم است.
یک ظرف دستشویی گربه برای آن ها مناسب است.
برای تغذیه ی آن ها می توانید از غذای گربه با کیفیت بالا استفاده کنید.
سبزیجات و میوه جات نیز به غذای آن ها اضافه کنید.
ناخن های جوجه تیغی را هر چند یکبار با ناخن گیر کوتاه کنید.

منبع :

rami_hemi
24-09-2011, 15:13
با یه رنگ لایت و جنس اعلا اگه گربم رو رنگ کنم برا سلامتیش خطر داره؟؟؟؟
به هیچ عواناین کار رو نکنید حتی برای رنگهای پایه طبیعی و گیاهی
چون گربه ها زمانی که خودشون رو لیس میزنن مقداری از این رنگها و موها وارد معده و دستگاه گوارشی اونها میشه ممکنه باعث مسمویت شدید حیوان بشه
بهتره با رنگ خودش دوستش داشته باشید
گربه اسباب بازی دست ما نیست که هر بلایی سرش بیاریم
دیگه واقعا دارم در مورد بعضی موارد عصبانی میشم
واسه سگا آرایش میکنن رنگ مو میذارن براشون لباس تانشون میکنن
مگه عروسک کردیم اونها رو
ااااااااااا
دیگه کفرم در اومد
من یه بار گربم رو به زور بغل نمیکنم چه برسه به اینکه از این کاراب بکنم
واقعا گه !!!!!
خواهشا سگ و گربه های خودتون رو کمی مثل یه موجود زنده ببینید نه یه اسباب بازی

shabnam1986
24-09-2011, 17:09
وا...
خوب من فقط در حد یه سوال پست دادم

پس این جوجه ها رو چجئری رنگ میکنن؟؟

spiky
25-09-2011, 15:40
وا...

اصلا جوجه ها با گربه قابل مقایسه نیست به خاطر این که این جوجه ها مشکل ژنتیکی دارن و رنگ بشن یا نشن بعد از نهایت 1 ماه میمیرن

ninabina
26-09-2011, 02:26
به هیچ عواناین کار رو نکنید حتی برای رنگهای پایه طبیعی و گیاهی
چون گربه ها زمانی که خودشون رو لیس میزنن مقداری از این رنگها و موها وارد معده و دستگاه گوارشی اونها میشه ممکنه باعث مسمویت شدید حیوان بشه
بهتره با رنگ خودش دوستش داشته باشید
گربه اسباب بازی دست ما نیست که هر بلایی سرش بیاریم
دیگه واقعا دارم در مورد بعضی موارد عصبانی میشم
واسه سگا آرایش میکنن رنگ مو میذارن براشون لباس تانشون میکنن
مگه عروسک کردیم اونها رو
ااااااااااا
دیگه کفرم در اومد
من یه بار گربم رو به زور بغل نمیکنم چه برسه به اینکه از این کاراب بکنم
واقعا گه !!!!!
خواهشا سگ و گربه های خودتون رو کمی مثل یه موجود زنده ببینید نه یه اسباب بازی
چه میشه کرد؟
خیلی ها یک حیوان زبون بسته رو می خرند و یه مدتی به قول شما به عنوان اسباب بازی نگه میدارند ولی بعد از مدتی خسته میشن و دیگه نه نظافتی و نه غذای مناسبی براش مهیا نمیکنند و آخر سر هم رهاش میکنند به امان خدا.
یا وقتی حیوون بیچاره بچه دار میشه یکی یکی بچه هاشو میفروشند و در به در میکنند !
---------------------------
ضمنا این دوستی که گفتند جوجه ها مشکل ژنتیکی دارند و .... اصلا اینطور نیست. کاملا سالمند ولی چون حروس هستند و تخم نمیذارند برای همین به صرفه نیست و میارنشون بازار تا زیر دست و پای بچه ها له بشن!:41:
فقط کمی از جوجه خروسها رو برای چندماه نگه میدارند و با آمپول و هورمون به یک مرغ 2 کیلویی تبدیلش میکنند!

rami_hemi
28-09-2011, 12:33
تازگی ها اینا رو هم ممنوع کردن
جوجه های رو که من دیدم میفروشن رنگی نیستن دیگه و رنگ اصلی خودشون رو دارن
ولی به نظرم کسی که جای کافی نداره نباید جوجه بخره یا اصلا حوصله نداره حویون نگهداری کنه
منم ببخشید تند حرف زدم ولی دوس ندارم حیوانات رو اذیت کنن
من چندین بار تاکید کردم گربه هایی که من نگهداری کردم همشون آزاد بودن نه براشون خونه ساختم نه زنجیر زدم
هر وقت هم سگی گربه ای ببینم غذا نیاز داره براش تهیه میکنم ولی به بند نمیکشمش
میذارم طبیعیت آزادش رو حفظ کنه.

shabnam1986
28-09-2011, 14:52
ولی به نظرم کسی که جای کافی نداره نباید جوجه بخره یا اصلا حوصله نداره حویون نگهداری کنه
منم ببخشید تند حرف زدم ولی دوس ندارم حیوانات رو اذیت کنن
من چندین بار تاکید کردم گربه هایی که من نگهداری کردم همشون آزاد بودن نه براشون خونه ساختم نه زنجیر زدم
هر وقت هم سگی گربه ای ببینم غذا نیاز داره براش تهیه میکنم ولی به بند نمیکشمش
میذارم طبیعیت آزادش رو حفظ کنه.

کسی تا حالا تونسته این جوجه ها رو بزرگ کنه؟

ملا نصرالدین
28-09-2011, 16:32
من از 5 سالگی از این جوجه ها میگرفتم.بیشتر هم رنگیشو گرفتم.2سال پیش هم باز گرفتم.کلا از 5 سالگی تا الان حدود 20 تا از اینها گرفتم که 4 یا 5 تاشون مرده اند و بقیه رو بزرگ کرده ام.
البته الان دیگه چنین کاری نمیکنم .چون جا ندارم

rami_hemi
28-09-2011, 16:54
ما قبلا که خونه بابا بزرگم بزرگ بود و همه نوه ها اونجا جمع میشدن با همکاری هم 3 تا از اینا رو تو یه سال بزرگ کردیم .
مرغ و خورس ها بیشترشون نیاز به مراقبتهای ویژه دارن بخصوص این جوجه های ماشینی که به صورت طبیعی زیر مرغ مادر نبودن.

shabnam1986
30-09-2011, 14:39
همشون سفید رنگ در میان یا توشون رنگ محلی هم داره؟

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:39 PM ----------

کسی در مورد آرمادیلو اطلاعاتی داره؟

rami_hemi
30-09-2011, 20:03
من رنگ محلی دیدم اگه سفید هم بود
------------
اینی گفتی یعنی چی؟

shabnam1986
01-10-2011, 12:30
یه نوع مارمولک منتها سایز دو ایکس لارجه

robert
01-10-2011, 12:40
میبینید چقدر خوشگله لامصب !!!!:31::31:

یدونه از اینها بخوام بخرم چنده..؟؟ خوراکش چیه...؟؟ چجوری دستشویی میره...؟؟ چقدر طول میکشه بهم عادت کنه...؟؟

واقعا عاشق این مدل میمون شدم !!:27:

Alireza SM
01-10-2011, 17:52
من یه پیشی کوچولو از کوچه اوردم که یه پاش ضرب دیده هست و دهنش هم شدید بو میده ولی دلم نمیاد رهاش کنم چون وقتی اوردمش انقدر گرسنه بود که مطمعن بودم نمتونه برای خودش غذا پیدا کنه
برای بوی دهنش و پاش چیکار کنم ؟ فقط نگین که دکتر ببرم چون اصلا برام ممکن نیست ببرمش بیرون
براش شامپوی مخصوص هم خریدم ولی میترسم اگه بشورمش سرما بخوره

غذای گریه هم گرون درمیاد یه غذای مقرون به صرفه سراغ ندارین برای گربه ؟

HESAM_5700
01-10-2011, 23:26
من یه پیشی کوچولو از کوچه اوردم که یه پاش ضرب دیده هست و دهنش هم شدید بو میده ولی دلم نمیاد رهاش کنم چون وقتی اوردمش انقدر گرسنه بود که مطمعن بودم نمتونه برای خودش غذا پیدا کنه
برای بوی دهنش و پاش چیکار کنم ؟ فقط نگین که دکتر ببرم چون اصلا برام ممکن نیست ببرمش بیرون
براش شامپوی مخصوص هم خریدم ولی میترسم اگه بشورمش سرما بخوره

پاشو كه كار دامپزكيه دهنشم من شنيدم معمولا بخاطر معدشه ، غذا هم اينجور كه شنيدم كله مرغ فكر كنم خوب باشه ، گوشت و اينام خوبه . بهترين راه اينه به دامپزشك نشون بدي !

sara_sk
02-10-2011, 17:02

اولین نمایشگاه و همایش سراسری باغ وحش ها ،موزه های طبیعی و جانوران

4-6 آبان ماه 1390 تهران - هتل استقلال

- سمینار علمی آسیب ها و چالش ها

- نمایشگاه حیات وحش

- اماکن و خدمات دامپزشکی

- حیوانات خاص ، پرندگان ، حشرات و آبزیان

- مسابقه نقاشی کودکان

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید :

بردیا
03-10-2011, 21:09

برای غذای گربه میتونی از قصابی ها،سنگدون یا جگر بگیری
هر بستش بین 1000تا 1500 تومن درمیاد و با توجه به سنش برای یه هفتش کافیه.
تازه به گربه غذای خونگی هم معمولا میتونی بدی،گربه ما ،ماکارونی،اولویه،سیب زمینی و ..... هم میخوره.

pashangparsi6
04-10-2011, 19:17
دوستان بهترین جانور برای خونه چیه؟ خب سگ و گربه احتمالا به خاطر سن کمشون در صورت مرگ انسان رو دچار دشواری می کنن. ولی جانوران دیگه هم بدبختانه هوش و وفاداری سگ رو ندارن. چه باید کرد!

Pami
04-10-2011, 19:47
دوستان بهترین جانور برای خونه چیه؟ خب سگ و گربه احتمالا به خاطر سن کمشون در صورت مرگ انسان رو دچار دشواری می کنن. ولی جانوران دیگه هم بدبختانه هوش و وفاداری سگ رو ندارن. چه باید کرد!

بهترین حیوونی که میشه داشت یه بچه گربه ماده هست ، از زمانی که دیگه شیر مادرش رو نمیخوره میتونید راحت بزرگش کنید
کلا گربه ماده نسبت به نر بهتر باهاتون میمونه
کلا لذتی که در داشتن یه گربه هست سگ نداره ، اصلا از سگ خوشم نمیاد

rami_hemi
06-10-2011, 22:21
منم نظرم روی گربه است
واقعا راحتی که با رکبه اشتم تو حیوانات دیگه ای تجربه نکردم .
اولا گربه خودش ذاتا حیوون تمیزی هست هیچوقت شما یه گربه رو که مریض نیست کثیف نمیبینید
اگه اذیتش نکنید سالها باهاتون خوب زندگی میکنه همبازی خوبی هست
ولی خواهشا نخرید یکی از این بچه گربه های تنها رو بیارید نگهداری کنید

logos
07-10-2011, 00:42
[/COLOR]کسی در مورد آرمادیلو اطلاعاتی داره؟

یه نوع مارمولک منتها سایز دو ایکس لارجه

ارماديلو نوعي پستاندار سخت پوست هست كه كلا با مارمولك كه از تيره خزندگان هست متفاوت هست ، زيستگاهشون امريكا هست و از نوع جانوران زمان دايناسورها هستند كه تونستند زنده بمونن ! نكته خيلي جالبي كه در موردشون هست اينه كه با اينكه نر و ماده دارند اما اگه ماده به مدت زيادي جفت گيري نكنه بكرزايي انجام ميده يعني سلول تخمك بدون لقاح با سلول نر تقسيم شده و رشد ميكند در اين حالت موجودي كاملا مشابه با موجود اوليه ايجاد ميشود
اما اينكه ايا به عنوان حيوان خانگي بشه نگه داشت و ايا در ايران وجود دارد اصلا اطلاعي ندارم و بعييد بدونم بر اساس روحيات و اخلاق اين موجود بشه اونو به عنوان خيوان خانگي نگه داشت

یدونه از اینها بخوام بخرم چنده..؟؟ خوراکش چیه...؟؟ چجوری دستشویی میره...؟؟ چقدر طول میکشه بهم عادت کنه...؟؟

بسته به سن و اينكه از كجا تهيه كني بين 500 تا 1 تومن قيمتشون هست
ميمونها موجودات خوبي هستند اما اگه سنشون كمي بره بالا سخت تر عادت ميكنن نكته مهمش اينه بسيار حسود و بي ادب هستن

سگ به نظر من ، گربه اصا وفاداري سگ رو نداره و خيلي بي چشم و رو هست حسود و بي نزاكت و يهو ميزاره ميره اما سگ موجودي زيبا دوست داشتي و با وفا كه صاحب خودشو هيچ وقت ول نمي كنه و اذيتش نميكنه

pashangparsi6
07-10-2011, 19:58
دوستان دو نفر گربه رو پیشنهاد کردند. من دو تا مشکل دارم

1- اینکه گربه ارتباط کلامی بر قرار نمی کنه (فکر کنم در اندازه ی سگ نیست) که بشه باهاش گفتگو کرد و اون هم حرف گوش بده (برای نمونه چیزی رو ازش بخوای بیاره و اونم بیاره یا ...) همچنین گویا وفاداری سگ رو نداره.

2- سن گربه یا سگ. سگ رو می دونم نزدیک به 25 سال عمر می کنه ولی گربه رو نمی دونم. ولی آخه یه چیزی که من رو آزار می ده اینه که این گربه یا سگ بمیرن. کسانی که جانور خانگی دارن چگونه با این موضوع کنار میان؟ حتما باید راه حلی وجود داشته باشه

ملا نصرالدین
08-10-2011, 09:11
ببین داشتن یک حیوان خانگی کاملا سلیقه ای هست.من خودم باسگ و کاسکو موافقم.کاسکو اگر اهلی باشد وفاداریش در حد سگ هست
خودت باید بری و هم سگ ها و گربه ها و...را از نزدیک ببینی.باید ببینی کدام به دلت مینشیند.

moonfairy
09-10-2011, 11:57
سلام می خواستم بدونم کسی اطلاعاتی در مورد خروج سگ از کشور داره؟ مثلا میشه سگو تو کابین برد با باکس حمل سگ؟ اگه نمیشه سگ می تونه 8 _9 یاعت پروازو بغل موتور هواپیما تحمل کنه؟

mohammadirani
09-10-2011, 13:44

توصیه میکنم که نگیریش
دو هفته داشتم
گرچه خاطره بسیار بسیار خوب و عالی ای از اون یه هفته 10 روز میمون داشتن برام به جا مونده ولی فقط برای یکی دو هفته بامزه هستن و بعد دیگه اعصابتون رو خورد میکنه

مال ما بچه بودش
به شدت وابسته و عاطفی هستن.بعد 20 روز بهتون عادت میکنه و موقع جداشدن خودش رو به زمین میکوبه و بالا پایین میپره تا جدا نشه
طوری که شب ها میرفتم بغلش میکردم تا بخوابه.دقیقا مثل بچه انسان
صبح هم ساعت 6 پا میشدم باهاش بازی میکردم
نگهداریش سخته.گستره غذاییش وسیعه.راستش دارم خیلی فکر میکنم که بهش چی میدادیم بخوره.میوه جات مختلف و سبزی و موز و نون بهش میدادیم.یه مکمل غذایی هم گرفته بودیم بهش میخوروندیم :))
مال ما تو یه پارکینگ و حیاط 120 متری بودش با طناب حدودا 4.5 متری که قشنگ ازادی داشتش
حرکات بسیار بامزه ای انجام میده
عاشق اینن که با موهای دستتون بازی کنه یا بیاد رو گردنتون
مدفوع کردنش مثل گربه هستش که خاک رو میزنه کنار ولی ادرار کردنش این جوری نیستش
گرچه با غریزه خاصی که داره هرگز هنگامی که بغل من و داداشم و یا بابام بود خراب کاری نیمکرد

کلا میگم برای نهایتا یک ماه به شدت بامزه هستن ولی بعد دیگه دردسر داره نگه داشتنش

در ضمن وقتی بزرگ بشه و به بلوغ جنسی برسه کارهای شبیه انسان در مورد بعضی موارد میکنه که به شدت تو ذوقتون میزنه و چندش اوره

کلا توصیه میکنم برای طولانی مدت نگیرین که واقعا نمیشه نگه داری کرد

mohammadirani
09-10-2011, 13:59
وا...

بزرگترین جنایت در حقشونه خدایی

99 درصد بچه جوجه ها خروس هستن
کلا مرغداری ها جوجه های ماده رو نگه میدارند و نر ها رو یا میکشند یا غذای سگ میکنند و یا رنگ میزنند و میفرستند برای فروش
جوجه هایی که خوش شانس باشند همون اول تو آب غرق میشن و جوجه هایی که بدشناس باشند رنگی میشند اونم به وحشیانه ترین شکل ممکن و تبدیل به اسباب بازی بچه های انسان میشند
شانس زنده موندن یک جوجه رنگ شده و به فروش رفته کمتر از 20 درصده طبق امار

یه کلیپ دارم از رنگ زدن جوجه ها
اگه ببینید واقعا تاسف میخورین

بردیا
10-10-2011, 14:37
دوستان دو نفر گربه رو پیشنهاد کردند. من دو تا مشکل دارم

1- اینکه گربه ارتباط کلامی بر قرار نمی کنه (فکر کنم در اندازه ی سگ نیست) که بشه باهاش گفتگو کرد و اون هم حرف گوش بده (برای نمونه چیزی رو ازش بخوای بیاره و اونم بیاره یا ...) همچنین گویا وفاداری سگ رو نداره.

2- سن گربه یا سگ. سگ رو می دونم نزدیک به 25 سال عمر می کنه ولی گربه رو نمی دونم. ولی آخه یه چیزی که من رو آزار می ده اینه که این گربه یا سگ بمیرن. کسانی که جانور خانگی دارن چگونه با این موضوع کنار میان؟ حتما باید راه حلی وجود داشته باشه

اگه دنبال یه چیز عمر دار هستی کاسکو بگیر
اگه اهلیش بتونی بکنی فوق العادست
عمرشم خیلی زیاده
دایی من یه کاسکو داشت که نزدیک 40سال عمر کرد و عمرش از عمر ازداجشم بیشتر بود،اخرشم آنفولانزا گرفت مرد وگرنه مردنی نبودش.
چندوقت پیش خوندم که کاسکوی چرچیل هنوز زنده هستش و بیشتر از 100سال عمرشه و هنوزم به نازیا و هیتلر فحش میده

logos
10-10-2011, 16:18
اگه دنبال یه چیز عمر دار هستی کاسکو بگیر
اگه اهلیش بتونی بکنی فوق العادست
عمرشم خیلی زیاده
دایی من یه کاسکو داشت که نزدیک 40سال عمر کرد و عمرش از عمر ازداجشم بیشتر بود،اخرشم آنفولانزا گرفت مرد وگرنه مردنی نبودش.
چندوقت پیش خوندم که کاسکوی چرچیل هنوز زنده هستش و بیشتر از 100سال عمرشه و هنوزم به نازیا و هیتلر فحش میده

طبق اطلاعات ويكي طول عمر كاسكو حدود 50-60 سال هست
اما نكته مهم ارتباط پيدا كردن فرد با اون موجود هست
من به شخصه با سگ ميتونم رابطه بهتري برقرار كنم تا پرندگان و گربه اصلا ، كلا بايد ديد ادم با كدام دسته مي تونه ارتباط برقرار كنه و بعد كه دسته مشخص شد دنبال طول عمر باشه

rami_hemi
10-10-2011, 22:06
بیشتر به فرد وابسطه هست تا حیوان
من با گربه بهتر کنار میام چون برام مهم نیست گربه برام چیزی رو میاره یا نه برام بیشتر مهمه که این حیوان رو تحت حمایت خودم داشته باشم و در عین حال از دیدن آزادیش لذت ببرم

saye
14-10-2011, 01:10
سلام
دوستان خوبم موجوداتی مثل سنجاب و میمون و مار و ... پت نیستن
چقدر خوبه که ادم مطالعه داشته باشه و موجودات دیگه هم براش ارزش داشته باشن

sara_sk
14-10-2011, 20:09
مار ها - میمون ها - سنجاب ها - مارمولک(سوسمار) ها و و و دارای گونه هایی هستن که در کل دنیا پت هستن. که به آنها exotic pet - حیوانات خاص خانگی گفته میشود.

حیوانی پت هست که :

1-در خطر انقراض نباشند
2-در اسارت قابل تکثیر باشند(گونه های تکثیر شده باشند و از طبیعت گرفته نشده باشند)
3-بیماری ها ی مشترک شون با انسان قابل کنترل باشه.

(پس حیواناتی که از طبیعت گرفته میشوند پت نیستن - مثل : سنجاب ایرانی ، پرنده های شکاری و و و )

امروزه هم اکثر خزندگانی که خطری ندارند در کل دنیا پت محسوب میشنود (میشه گفت تقریبا خزندگان بیماری مشترک با انسان ندارند). مطالب - قوانین - سایت های زیادی در این مورد است (به زبان انگلیسی) بنده هم انگلیسیم خیلی خوب نیست که متن ها رو ترجمه کنم و بزارم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید...

saye
15-10-2011, 04:04
بلی جزو حیوانات خاص هستن
البته تو مردم ما کمتر کسی پیدا میشه به خود حیوون فکر کنه
یا به سودجویی یا به کلاس و قشنگیش فکر میکنن
بیچاره میمون رو میگیرن و هزاری بلا سرش میارن که ...
که چی تو خیابون راه میندازن دنبالشون واسه جلب توجه؟
اینا همه ریشه از جای دیگه داره
وقتی هتوز اکثر مردم فرهنگ برخورد با حیوونای معمولی و یا حتی هم نوع خودشون رو ندارن دیگه اگزتیک پت نگه داشتنشون پیش کش.
وقتی به سادگی میرن و یه یک عمر عذاب 1 حیوون تو سیرک و ... میخندن و تشویق میکنن چی میشه گفت.
میشه گفت انسان! خودخواه
من تو اینجور چیزا بودم و با تمام وجود این چیزا رو لمس کردم و همینجوری حرف نمیزنم

saye
15-10-2011, 04:13
دوستان تو انتخاب حیوون دقت کنن
شاید خیلی از حیوونا جزو پت ها باشن
اما باز مطالعه لازمه
به طور مثال کاسکو پرنده باهوشی هست.حیوون خونگی خوبی هم محصوب میشه
خیلی ها هم شاید داشته باشن اما کدومتون از شرایط ورود این پرنده زیبا با خبره ؟
اینکه دلال ها این جوجه های بیچاره رو مثل کاسه بشقاب فله ای میریزن تو جعبه ای که براشون کوچیکه
و در مسیر خیلی هاشون به دلایل زیادی از بین میرن
اما برای دلال ها مهم نیست
چون از رابط ها خیلی ارزونتر از اون چیزی میخرن که اینا براشون مهم باشه و اینطرف به قیمت زیادی هر دونه ای رومیفروشن
مطمئن هستم برای خیلیاتون ایت قضیه مهم نبوده و نیست
پس با این شرایط چطوره ادعای انسان بودن نداشته باشیم

shabnam1986
18-10-2011, 18:39
ارماديلو نوعي پستاندار سخت پوست هست كه كلا با مارمولك كه از تيره خزندگان هست متفاوت هست ، زيستگاهشون امريكا هست و از نوع جانوران زمان دايناسورها هستند كه تونستند زنده بمونن ! نكته خيلي جالبي كه در موردشون هست اينه كه با اينكه نر و ماده دارند اما اگه ماده به مدت زيادي جفت گيري نكنه بكرزايي انجام ميده يعني سلول تخمك بدون لقاح با سلول نر تقسيم شده و رشد ميكند در اين حالت موجودي كاملا مشابه با موجود اوليه ايجاد ميشود
اما اينكه ايا به عنوان حيوان خانگي بشه نگه داشت و ايا در ايران وجود دارد اصلا اطلاعي ندارم و بعييد بدونم بر اساس روحيات و اخلاق اين موجود بشه اونو به عنوان خيوان خانگي نگه داشت

بسته به سن و اينكه از كجا تهيه كني بين 500 تا 1 تومن قيمتشون هست
ميمونها موجودات خوبي هستند اما اگه سنشون كمي بره بالا سخت تر عادت ميكنن نكته مهمش اينه بسيار حسود و بي ادب هستن

سگ به نظر من ، گربه اصا وفاداري سگ رو نداره و خيلي بي چشم و رو هست حسود و بي نزاكت و يهو ميزاره ميره اما سگ موجودي زيبا دوست داشتي و با وفا كه صاحب خودشو هيچ وقت ول نمي كنه و اذيتش نميكنه

به نظرتون آرمادیلو خطرناکه؟

Alireza SM
20-10-2011, 20:46
پیشی رو وقتی میبرم حموم بشورمش بدجوری جیغ و داد میکنه آمو میترسونه :( یه ساعت طول میکشه شستنش :(
چیکارش کنم ؟

saye
21-10-2011, 00:27
خیلی اروم و به ملایمت باید این کارو بکنید تا ترسش بریزه.
معمولا 1 حوله زیر پاش بذارید که بهش چنگ بزنه تا کمی احساس امنیت کنه.
گربتون چند وقتشه ؟

Alireza SM
21-10-2011, 23:44
گربه من بچه امسال هست . حدود 6-7 ماهشه و 2 کیلو وزن داره
همین کارو میکنم مرسی

rami_hemi
22-10-2011, 21:46
آب ولرم رو با فشار آروم رو کمرش بریزید مستقیم به صورتش نزنید
کلا جیغ و داد میکنه ولی مواظب باشید نبره رو سر و صورتتون
من که نمیشستم پیشی هامو سعی میکردم بذارم خودشون تمیز کنن
لیسیدن بدن گربه ها یه نوع درمان هم هست

Saeed System
23-10-2011, 01:29
دوستان این همستر ما همین الانم که ساعت 1شب گذشته داره قرچ قرچ این درو فشار میده با دندوناش که در بره بالا و باز بشه.

ولی نمیتونه درو باز کنه قفله..خلاصه اینکارو تا 3 صبح میکنه....

هفته پیش پدر بزرگم امده بود خونمون... بهش نگفته بودم همستر شبها زور میزنه در قفسش رو باز کنه...خلاصه نصفه شب

دیدم بلند شده میگه بچه ها صدا میاد ...دزد اومده خونه یه نفر میخواد در حیاط رو باز کنه... رفته بود تو حیاط دزد رو بگیره..

چیکا رمیشه کرد که بیخیال باز کردن در قفس بشه؟

سوال 2 - این همستر ما بعد از 4 ماه خیلی چاق شده...دیگه نمیتونه از چرخ و فلکش استفاده کنه ..

تو سرسرش هم نمیتوهه بره گیر میکنه تو سوراخش ......

چرف و فلکش رو جمع کنم ناراحت نمیشه؟

Alireza SM
23-10-2011, 16:07
کلا قفس خوب نیست بزارینش توی طرف آکواریوم ( که از فس هم ارزونتر در میاد

سوال 2 - این همستر ما بعد از 4 ماه خیلی چاق شده...دیگه نمیتونه از چرخ و فلکش استفاده کنه ..
اگه چندتا همستر دارین و این هم ماده باشه ؛ احتمالا حامله هست فقط حواستون باشه که قراره بچه هاشو بخوره از الان آماده باشین که وتی اون صحنه رو دیدین منقلب نشین

میشه

saye
23-10-2011, 19:28
همیشه همستر بچه خودش رو نمیخوره. فقط در صورتب که تغذیه نا مناسب داشته باشه این کارو میکنه اونم به خاطر کمبود بدن خودشه.
این اشتباه بزرگیه گه به همستر فقط کاهو میدنو این باعث میشه کمبود اهن بگیره.
بهتره به همستر ها ،گردو،جوانه گندم،خرما،پسته،هویج،کاهو، ذرت،ینجه و میوه ها ی مختلف.

---------- Post added at 07:28 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

گربه من بچه امسال هست . حدود 6-7 ماهشه و 2 کیلو وزن داره
همین کارو میکنم مرسی

بهتره اب رو مستقیم از شیر اب روی بدنش نریزید. و 1 تشت رو اب کنید و با دست اروم روی کمرش بریزید.
من با این روش حتی گربه های خیابانی رو هم میشورم.

gh0825
03-11-2011, 11:30
سلام من شوگر گلایدر میخوام که قیمتش پایین باشه کسی سراغ داره

mohammadirani
03-11-2011, 23:24
دوستان این همستر ما همین الانم که ساعت 1شب گذشته داره قرچ قرچ این درو فشار میده با دندوناش که در بره بالا و باز بشه.

ولی نمیتونه درو باز کنه قفله..خلاصه اینکارو تا 3 صبح میکنه....

هفته پیش پدر بزرگم امده بود خونمون... بهش نگفته بودم همستر شبها زور میزنه در قفسش رو باز کنه...خلاصه نصفه شب

دیدم بلند شده میگه بچه ها صدا میاد ...دزد اومده خونه یه نفر میخواد در حیاط رو باز کنه... رفته بود تو حیاط دزد رو بگیره..

تو سرسرش هم نمیتوهه بره گیر میکنه تو سوراخش ......

بر خلاف دوستمون بهترین مکان برای همستر قفس هستش نه آکواریوم.

منتها قفس مخصوص همستر که باعث میشه همستر کوچولوی ما با راه رفتن و و بالا پایین پریدن از میله هاش کمی ورزش کنه

قفس هم بهتره از نوعی باشه که درش در بالای قفس باشه نه در جلوی قفس

من خودم روزی یه بار یا یه روز در میون یه بار همسترم رو ازاد میکردم تو اتاق بچرخه تقیربا به مدت نیم ساعت
البته اتاق رو کاملا ضد همستری میکردم:)))

سرسره رو جمع کن ولی چرخ و فلک رو هرگز این کار رو نکن
من همسترم تا اخرین روز عمرش هم روی چرخ و فلکش بازی میکرد

در ضمن در مورد غذا هم فقط کاهو نده .سبزیجان دیگه هم بده حتما
2.3 روز یه بار کمی سیب هم بده
گردو رو هم بده ولی نه زیاد، هفته ای یکی دو بار بسته.دونه سیب رو هم خیلی دوست دارن
هر دو سه هفته که ماکارونی درست میکنین یکی از رشته های ماکارونی روکه پخته شده بهش بده

---------- Post added at 11:24 PM ---------- Previous post was at 11:21 PM ----------

پیشی رو وقتی میبرم حموم بشورمش بدجوری جیغ و داد میکنه آمو میترسونه :( یه ساعت طول میکشه شستنش :(
چیکارش کنم ؟

بچه گربه رو چرا میشوری
هر چی کمتر بشوری خیلی بهتره
به جاش برو اسپری های مخصوص ضد کنه و تمیز کننده از نوع خراکیش رو بگیر و هفته ای یه بار به پشت و شکمش و دمش بزن

در ضمن واکسنش رو هم بزن.

melika7
04-11-2011, 17:56
اردک برخلاف بقیه ماکیان اموزش پذیر تره. من خودم 3تا اردک رو توی اتاقم بزرگ کردم. اونا خیلی اموزش پذیرن و میدونن ک کجا دستشویی کنن. کجا غذا بخورن و حتی وقتی اسمشون رو صدا میکنی بهت ج میدن. اردکای من برام تخم هم میذاشتن البته زیر تخت ک کسی نبینتشون.
در کل خیلی حیوونای خوبین
از خریدنشون پشیمون نمیشید. اگه بازم سوالی بود من در خدمتم

milad_gta
08-11-2011, 02:35
من شدیدا به نگهداری حیوانات علاقه دارم البته فقط سگ و همستر :31: همستر که خیلی خوشگل و ناز هست آدم دوست داره ۲۴ ساعته نازش کنه و بشینه تا از سر و کول آدم بالا پایین بره ٬ سگ هم که آخر مرام ... اصلا نمیشه بهش گفت حیون ! از آدما آدم تره ٬ بیشتر عاطفه و مهربونیش مجذوبم کرده ...

واقعا نمیشه یک مدت با اینا زندگی کرد و بعد از دستشون داد . شاید بعضیا مسخره کنند ولی واقعا مثل بچه ی آدم شیرین هستن .

چی بگم از دل خونم ٬ الان نشستم کل تایپیک رو خوندم حسابی هیجان زده شدم و لذت بردم ٬ رسیدم به صفحه ۱۰ - ۱۱ ! چند وقت پیش خونده بودمشون و تب همستر گرفتن از اون موقع افتاده به جونم .

خوش به حالتون که شرایط نگهداری رو دارید و حیوانات مورد علاقتون رو نگه میدارید .

خیلی خوشحال شدم افرادی مثل شما رو دیدم که وقت و هزینه و عشق صرف میکنن تا از از یک حیوان بی پناه نگهداری کنند . واقعا زیباست ...

انشاالله موفق باشید و هر روز تواناییتون تو نگهداری از حیوانات بالاتر بره و حیوانای مورد علاقتون رو نگه دارید و لذت ببرید .

ملا نصرالدین
08-11-2011, 12:17
اقا میلاد

به هر حال زندگی های امروز جوری شده که کمتر میشه حیوان توی خانه نگه داشت
ولی از طرفی حیوانات گرسنه خیابانی هم روز به روز بیشتر میشن.اون هم توی این برف و سرما
اگر نمیشه در منزل حیوانی نگه داشت به حیوانات بیرون که میشه غذا داد.اون موقع دقیقا همون حسی به ادم دست میده که به حیوان توی خانه اش داره غذا میده.در ضمن این کار یه جور صدقه هم هست.

DoOIViD
10-11-2011, 00:30
اینجا کسی رتیل داره ؟

msm43njn
11-11-2011, 14:43
یک آدم نقطه چینی گربه‌ی نازنینم رو کشته و انداخته بود ۱۰ متری خونمون. چه گربه‌ی نازی بود. خودم بزرگش کرده بودم. خیلی حالم گرفته شد. لطفا با حیوانات مهربون باشید و اگه ضرری به شما زدند مشکل از شماست اونا فقط طبق غریزه خودشون عمل می‌کنن.

Alireza SM
11-11-2011, 18:02
یک آدم نقطه چینی گربه‌ی نازنینم رو کشته و انداخته بود ۱۰ متری خونمون. چه گربه‌ی نازی بود. خودم بزرگش کرده بودم. خیلی حالم گرفته شد. لطفا با حیوانات مهربون باشید و اگه ضرری به شما زدند مشکل از شماست اونا فقط طبق غریزه خودشون عمل می‌کنن.

وقتی کلاس سوم ابتدایی بودم یه بار یه پسر 17-18 ساله گربه منو کشته بود من رفتم با آجر زدم تو سرش و فرار کردم :27:
راستش رو بخوای الانم کسی این کار رو با گربه من انجام بده احتمالا یه همچین کاری بکنم باهاش:31:

اینجا کسی رتیل داره ؟
من رتیل دیدم . حواست به قفسی که براش میگیری باشه فقط
راستی رتیل زانو قرمز مکزیکی بگیر حتما که خیلی خوشگله:40:

Royce
12-11-2011, 01:10
سلام
بچه ها من میخوام یه همستر بگیرم ولی در موردش هیچی نمیدونم.حیوون قابل تربیت شدنی هست؟ متوسط عمرشون چقدره؟ قیمتشون چقدره؟ارزش خرید دارن؟ نگهداریشون دردسر نداره؟
ممنون میشم کسایی که تجربه دارن ما رو روووووشن کنن.

DoOIViD
12-11-2011, 01:24
وقتی کلاس سوم ابتدایی بودم یه بار یه پسر 17-18 ساله گربه منو کشته بود من رفتم با آجر زدم تو سرش و فرار کردم :27:
راستش رو بخوای الانم کسی این کار رو با گربه من انجام بده احتمالا یه همچین کاری بکنم باهاش:31:

من رتیل دیدم . حواست به قفسی که براش میگیری باشه فقط
راستی رتیل زانو قرمز مکزیکی بگیر حتما که خیلی خوشگله:40:
قفس براي رتيل ؟!؟!؟!
آكواريوم (نه چندان) مخصوص لازم داره كه نتونه ازش بيرون بياد.
زانو قرمز كه خيلي كلاسيكه :40:
تنها چيزي كه نگهداريش راحت تر از رتيله، كاكتوسه!
به جز سايت اگزاتيك پت جاي ديگه واسه فروش رتيل سارغ داريد ؟

---------- Post added at 01:24 AM ---------- Previous post was at 01:20 AM ----------

سلام
بچه ها من میخوام یه همستر بگیرم ولی در موردش هیچی نمیدونم.حیوون قابل تربیت شدنی هست؟ متوسط عمرشون چقدره؟ قیمتشون چقدره؟ارزش خرید دارن؟ نگهداریشون دردسر نداره؟
ممنون میشم کسایی که تجربه دارن ما رو روووووشن کنن.
تربيت شدنيه
2 سال. البته من همستر 4 ساله ام ديدم. اصولي بتوني ازش نگهداري كني تا 3 سال دووم مياره.
حدود 5 هزار تومن
ارزشي خريد بستگي به خودتون داره
نگهداري موجود زنده هم وقت و هزينه ميخواد و هم مسئوليت داره.
همستر جزو حيوونايي هست كه نگهداري ازش راحته.

saye
12-11-2011, 21:34
سلام.
من برای پسرم(شانتی-3ساله-هیمالین) دنبال جفت میگردم.یا هیمالین یا پرشین
....................
درمورد همستر باید بگم که لطفا به این حیوونای زبون بسته فقط کاهو ندینننننننننننننننن. و اینکه سعی کنین کاری کنین که بتونه انرژیشو تخلیه کنه تا افسرده نشه.اسباب بازی و چرخ وفلک و ... براش تهیه کنین

Mohammad_es66
16-11-2011, 20:36
سلام دوستان من میخواستم یه طوطی بگیریم ولی بیشتر از 700 تومن نمیخوام هزینه کنم البته زیاد از کاسکو خوشم نمیاد کسی کاکادو تو این رنج سراغ نداره من خودم یکی دیدم ولی کاکل سفیده من کاکل زردشو دوست دارم کسی سراغ داره ممنون میشم راهنمایی کنه جوجه هم باشه مشکلی نداره فقط خودش بتونه غذا بخوره

Amin-Nasim
17-11-2011, 08:45
سلام دوستان من میخواستم یه طوطی بگیریم ولی بیشتر از 700 تومن نمیخوام هزینه کنم البته زیاد از کاسکو خوشم نمیاد کسی کاکادو تو این رنج سراغ نداره من خودم یکی دیدم ولی کاکل سفیده من کاکل زردشو دوست دارم کسی سراغ داره ممنون میشم راهنمایی کنه جوجه هم باشه مشکلی نداره فقط خودش بتونه غذا بخوره

سام
فکر نکنم با 700 تومن بشه کاکادو خرید اونم کاکل زرد
فکر نکنم کاکادو زیر 1.5 گیر بیاد اگر هم باشه بالغ و وحشیه

Mohammad_es66
17-11-2011, 09:07
خب کاکل سفید این قیمت یعنی 700 تومان ارزش داره

faded
17-11-2011, 12:17
یعنی طوطی این قدر گرونه؟ یا فقط نوع های خاصی مثل کاسکو که سخن گو هستند؟ یه طوی معمولی که فقط جیغ بکشه قیمتش چنده؟

ملا نصرالدین
17-11-2011, 12:41
طوطی های ملنگو هم جثه کوچکتری دارند هم کمی میتوانند صحبت کنند قیمتش هم کمتر هست

Amin-Nasim
17-11-2011, 14:40
خب کاکل سفید این قیمت یعنی 700 تومان ارزش داره

اصلا کاکادو این قیمت نیست
اگر بود کسی کاسکو نمی خرید
یه بار جوجه کاکادو کاکل سفید دیدم که سرنگی بود 2 میلیون

یعنی طوطی این قدر گرونه؟ یا فقط نوع های خاصی مثل کاسکو که سخن گو هستند؟ یه طوی معمولی که فقط جیغ بکشه قیمتش چنده؟

طوطی برزیلی هست تقریبا جز دسته مرغ عشقهاست
فکر کنم حرف هم میزنه
جفتش 35 تومنه
ملنگو هست که اگه جوجه امسال باشه رام باشه 80 90 تومنه
اگر هم بالغ باشه که خریدش پیشنهادنمیشه 40 50 تومنه
دیگه همین طور میره بالا

انجمن متفرقه واسه خودش بخش پرندگان زینتی داره چرا سوالاتتون رو اینجا می پرسین

DoOIViD
17-11-2011, 15:38
كوكاتيل (عروس هلندي) بهترين گزينس ولي (مثل طوطي هاي ديگه) براي بعضي ها حساسيت زاست.
نرش رو بيگيريد كه حرف هم بتونه بزنه.

.:PAR3A:.
17-11-2011, 17:35
سلام...
دوستان متوسط عمر گربه چه قدره؟؟؟
پایین ترین قیمتش واسه یه گربه کم سن و سال (در حدی که فقط خیلی کوچیک نباشه که نگهداریش دردسر داشته باشه) و واکسن و این جور چیزا :دی هم داشته باشه چنده؟؟؟
من صبح ها خونه نیستم ، آیا امکانش هست که غذا بزارم واسش و برم؟؟؟ خرابکاری نمیکنه (مثلا بزنه چیزی رو بشکونه یا بندازه)؟؟؟ دستشویی داشته باشه چیکار میکنه؟؟؟

Eblis 2011
17-11-2011, 19:19
سلام...
پایین ترین قیمتش واسه یه گربه کم سن و سال (در حدی که فقط خیلی کوچیک نباشه که نگهداریش دردسر داشته باشه) و واکسن و این جور چیزا :دی هم داشته باشه چنده؟؟؟
من صبح ها خونه نیستم ، آیا امکانش هست که غذا بزارم واسش و برم؟؟؟ خرابکاری نمیکنه (مثلا بزنه چیزی رو بشکونه یا بندازه)؟؟؟ دستشویی داشته باشه چیکار میکنه؟؟؟

عمرشو که نمیدونم دقیق . . . اما من خودم گربه داشتم و هنوز هم زنده هست یه 6 سالی میشه از کوچیکی گرفتم بزرگش کردم . . . قیمت رو خبر ندارم اما گربه ی من کوچیک بود گرفتمش از یکی نه واکسن زدم نه چیز دیگه سرحال سرحال . . . خیلی کوچیک باشه باید غذا واسش بذاری و آب تا ظهر بسشه اما اگه یکم بزرگ باشه نیازی به آب و غذا نیست خودش پیدا میکنه . . . . خرابکاری که نه اما واسه دستشوییش باید تو خاک دستشویی کنه :31: اگه خونه ی آپارتمانی داری که نمیشه نگه داشت اما اگه حیاط دارین خودش بلده چیکار کنه . . . :31:
هر سوال بود در مورد گربه من استادم . . . :11:

Mohammad_es66
17-11-2011, 20:02
خب شما میگید چی بخرم

ملا نصرالدین
18-11-2011, 00:01
شما قبل از اینکه چیزی بخری با خودت فکر کن حیوان رو برای چی میخوای؟ برای اینکه حوصله ات سر نره.؟چون اکثر ادم ها دارند؟ فکر میکنی شاید چیز جالبی باشه؟
نگهداری همه حیوانات زحمت داره.پرنده ها که کلا زحمتشون زیاده.مرتب باید اب و غذا و زیرشون رو عوض کنی.سر و صدا دارند.موقع مسافرت رفتن باید بعضی ها رو همراه خودت ببری بعضی ها رو نباید با خودت ببری و...
خداییش اگر فکر میکنی بعد از یک ماه ممکنه دلتو بزنه هیچی نگیر.خیلی از پرنده ها رو دیدم که بعد از 1 ماه غذا به زور جلوشون میریزند و اخر هم یه بیماری میگیرند و میمیرند

بعد به بودجه ات نگاه کن .اگر واقعا حوصله داری کاسکو حیوان خوبی هست.الان کاسکو ما یه عضو خانوادمون شده.مادر من که اول حال اونو میپرسه بعد حال منو:18:
البته اگر یه کاسکو رام تو مایه های 650 بگیری خوبه.
بعد باید بودجه خودت

DoOIViD
18-11-2011, 03:08
سلام...
به گرفتن گربه ي بي سرپناه فكر كردين ؟
تو همين سايت هم واگذار ميكنن.
گربه هاي خيابوني مقاومتشون در برابر بيماري نسبت به گربه هاي دست كاري شده توسط بشر (مثل پرشين) خيلي بهتره.

Saeed System
18-11-2011, 12:36
بچه ها همستر منو ...ببینید چه نازه ..رنگشم خیلی قشنگه طوسی...:40:

بردمش تو حیاط خاکبازی کنه ... واسه خودش لونه درست میکنه...زمین رو میکنه میره پایین ...

18-11-2011, 22:08
دوستان قیمت واکسن و ضدانگل و اینای گربه چنده؟؟؟

Saeed System
19-11-2011, 02:01
درباره سگ و گربه اطلاعات می خواستم...

که چه طوری وقتی دستشویی دارن باید یاد بگیرن برن تو حیاط ؟

این فیلم آمریکایی ها که سگ دارن تو خونه ها اینا دستشوییشون رو کجا میرن ؟؟ برای صاحبشون پارس میکنن؟

مثلا من صاحب باید یه آموزشی ببینم که بفهمم سگم کی دستشویی داره ؟

یا مثلا اگر برای سگ و گربه دستشویی مخصوص بخریم چه طوری بهشون یاد بدیم که برن اونجا دستشویی کنن؟

ممنون میشم پاسخ بدید :11:

Eblis 2011
19-11-2011, 12:59
درباره سگ و گربه اطلاعات می خواستم...

که چه طوری وقتی دستشویی دارن باید یاد بگیرن برن تو حیاط ؟

این فیلم آمریکایی ها که سگ دارن تو خونه ها اینا دستشوییشون رو کجا میرن ؟؟ برای صاحبشون پارس میکنن؟

مثلا من صاحب باید یه آموزشی ببینم که بفهمم سگم کی دستشویی داره ؟

یا مثلا اگر برای سگ و گربه دستشویی مخصوص بخریم چه طوری بهشون یاد بدیم که برن اونجا دستشویی کنن؟

ممنون میشم پاسخ بدید :11:

من خودم گربه داشتم تو خونه و اتاقم هم نگهش میداشتم خیلی هم دوسش داشتم :31:( شعر گفتما ) نیاز نیست که بهش چیزی یاد بدی فقط زمانی که wc داشته باشه خودش میقراری میکنه و میو میو میکنه خودت باید متوجه شی که باید یه سر بره بیرون :31: . . . گربه من به شخصه وقتی خودش دستشویی داشت میرفت کنار در صدا میزد منم در و باز میکردم میدیدم خودش میره بیرون . . . باز سر 5 دقیقه از بیرون صدام میکرد مرفتم در و باز میکرد میومد تو :31: . . . در مورد سگ اطلاعات ندارم چون اصلا سگ نداشتم و تا دلت بخواد گربه داشتم و ازشون اطلاعات دارم

ملا نصرالدین
19-11-2011, 14:24
برای سگ اگر صاحب قبلیش بهش یاد داده باشه که کارت خیلی اسونه.باید ببینی چه جوری؟
بعضی ها مثل گربه دوستمون کلا میروند بیرون
بعضی ها روی روزنامه دستشویی کوچیک میکنند و برای دفع باید بروند بیرون

اگر تربیت شده نباشه خودت باید وقت بذاری و یادش بدی.توی اینترنت درمورد تربیت سگ برای دستشویی زیاد مطلب هست

Eblis 2011
19-11-2011, 15:51
گربه 99 درصد تو خاک دستشویی میره مگر اینکه خیلی بهش فشار بیاد تازه اگه گربه کوچیک باشه ظرفیت داشتن دستشوییش کمه و مجبوره یه جا خالی کنه

Alireza SM
19-11-2011, 16:13
گربه های خیلی خیلی کوچیک ( مثلا 3-4 ماهه ) فقط ممکنه که نره روی طرف شن . بقیه گربه ها همیشه برای دستشویی میرن روی ظرف شن
شما یه طرف کم ارتفاع رو پر کنین از شن و بزارینش یه گوشه که دسترسی بهش برای پیشی راحت باشه . حواستون هم باشه که سعی کنین شن داخلش خشک باشه همیشه و هر چند روز یه بار هم عوضش کنین

HESAM_5700
19-11-2011, 16:25
سن حدودی گربه رو چجوری بفهمیم : دی

Ezel
19-11-2011, 19:21
دوستان گرامی :

این تاپیک محل خاطره گفتن و اینکه دیشب سرکوچه چه اتفاقی افتاد و نظرخواهی در مورد حیوانات خونگی شما و .... و مسائلی از این دست نیست /

دوستانی که هم به پاک شدن پستشون توی این تاپیک اعتراض دارند از انجمن ارائه پیشنهاد / انتقاد جدید استفاده کنند و تاپیک رو منحرف نکنند /

ممنون /

Eblis 2011
20-11-2011, 00:08
سن حدودی گربه رو چجوری بفهمیم : دی
عرضم به حضورت از روی چابکی و ظاهر و قیافش میشه تشخیص داد البته کمی هم باید تو این کار با تجربه باشی
عکس بذار سنشو بگم :31:

shaghayegh kh
27-11-2011, 10:11
دوستان عزیز من خودم یه گربه پرشین ماده دارم و سن گربه رو تشخیص دادن در خصوص کار ما نیست اینو باید دکتر دامپزشک انجام بده!:thumbsup:

B3HZ@D
13-12-2011, 12:30
من یک همستر دارم که یک مدته مثل این که یکی از چشم هاش درد میکنه و از اون یکی چشمش کوچکتر شده
وقتی هم از خواب بیدار میشه برای یک مدت اون چشمش بسته است
کسی میدونه مشکلش چیه؟!

Saeed System
15-12-2011, 11:06
من یه همسترنر دارم م یخوام یه همستر ماده بخرم ولی 1 نفر پشیمانم کرد گفت همستر ماده بو میدهد.. و کل خونه بو می

گیره... و من پشیمان شدم..آیا راست میگه؟

saye
17-12-2011, 19:39
من یک همستر دارم که یک مدته مثل این که یکی از چشم هاش درد میکنه و از اون یکی چشمش کوچکتر شده
وقتی هم از خواب بیدار میشه برای یک مدت اون چشمش بسته است
کسی میدونه مشکلش چیه؟!

بهترین راه مراجهخ به دامپزشکه
کوتاهی نکنید

---------- Post added at 07:39 PM ---------- Previous post was at 07:35 PM ----------

من یه همسترنر دارم م یخوام یه همستر ماده بخرم ولی 1 نفر پشیمانم کرد گفت همستر ماده بو میدهد.. و کل خونه بو می

گیره... و من پشیمان شدم..آیا راست میگه؟

کلا بستر همستر رو باید زود زود عوض کرد، و فرقی نمیکنه
اما موردی که اینجا هست
اینه که شما ایا میدونین نمیشه همیشه همستر های نر و ماده رو با هم یکجا نگه داشت؟
باید بعد از جفت گیری ،نزدیک به دنیا اوردن بچه ها از هم جدا نگهداشته بشن
و به همین ترتیب بچه ها که به دنیا اومدن و بزرگ شدن و .....
بهتره یک مطالعه دقیق داشته باشین

Saeed System
18-12-2011, 09:08
سلام..من پنج شنبه یه همستر ماده کوچولو خریدم...فکر کنم 2-3 هفتش بود وزنش حدود 20 گرم بود نمیدونم ولی خیلی سبک بود.... خلاصه همون روز اول خیلی سر حال بود بازی می کرد بالا پایین میفرت تو قفسش و چرخ و فلک بازی....

دیشب دیدم نصفه جونه و نمیتونه راه بره دیگه..

همین الان امروز صبح هم دیدم مرده...:45:

می خواستم بدونم از نظر شما دلیل مرگ همستر چی میتونه باشه؟ چه کوتاهی از من سر زده که همستر مرد...

من یه همستر 6 ماهه بزرگ نر هم دارم...ولی برای این همستر ماده یه قفس جداگانه خریدم... براش هم چند نوع غذا گذاشتم

بادام درختی.. بادام زمینی.. مغز تخمه آفتابگردان ومغز تخمه کدو و مغز تخمه هندونه و برای آب بدنش کاهو ..آبخوری مخصوص جوندگان هم که داره قفسش...سیب و خیار و انگور هم براش گذاشتم.

دستمال کاغذی هم برای گرم و نرم کردن گذاشتم که خودش ریزش میکرد و میزاشت زیرش که نرم بشه...

ولی واقعا امروز صبح ناراحت شدم دیدم مرد...فقط دوست دارم بدونم دلیلش چی بوده ؟

دمای هوا هم 26 درجه بود ( جایی که قفسش بود) ....اصلا عجیبه برام چرا مرد....

saye
22-12-2011, 11:05
سلام..من پنج شنبه یه همستر ماده کوچولو خریدم...فکر کنم 2-3 هفتش بود وزنش حدود 20 گرم بود نمیدونم ولی خیلی سبک بود.... خلاصه همون روز اول خیلی سر حال بود بازی می کرد بالا پایین میفرت تو قفسش و چرخ و فلک بازی....

دیشب دیدم نصفه جونه و نمیتونه راه بره دیگه..

همین الان امروز صبح هم دیدم مرده...

می خواستم بدونم از نظر شما دلیل مرگ همستر چی میتونه باشه؟ چه کوتاهی از من سر زده که همستر مرد...

من یه همستر 6 ماهه بزرگ نر هم دارم...ولی برای این همستر ماده یه قفس جداگانه خریدم... براش هم چند نوع غذا گذاشتم

بادام درختی.. بادام زمینی.. مغز تخمه آفتابگردان ومغز تخمه کدو و مغز تخمه هندونه و برای آب بدنش کاهو ..آبخوری مخصوص جوندگان هم که داره قفسش...سیب و خیار و انگور هم براش گذاشتم.

دستمال کاغذی هم برای گرم و نرم کردن گذاشتم که خودش ریزش میکرد و میزاشت زیرش که نرم بشه...

ولی واقعا امروز صبح ناراحت شدم دیدم مرد...فقط دوست دارم بدونم دلیلش چی بوده ؟

دمای هوا هم 26 درجه بود ( جایی که قفسش بود) ....اصلا عجیبه برام چرا مرد....

احتمالاتی که من میدم اینه که
یا از چیزی ترسیده
و یا اینکه یک بیماری داشته که متوحه نشدین[COLOR="Silver"]

samansalari1
24-12-2011, 17:35
من دانشجو هستم و تنها زندگی میکنم.
اکثرا دانشگاهم ولی بعضی روزها بیکاریمه و خونه هستم.
خیلی دوست دارم یک حیوون رو نگهداری کنم.
اولا یک خرگوش داشتم ، اینقدر میخورد و میخورد و کثیف کاری داشت و این آخریا خیلی خیلی زود به زود غذا میخواست که خلاصه ردش کردم رفت...
بعدش یدونه ســـگ گرفتم. اونم ازبس پارس کرد و تربیتش مشکل بود واسم و همسایه ها هم اعتراض کردن دادم رفتــــــ!:18:
حالا میخوام یک حیوان کم خوراک و زیبا و کم خرج بگیرم که نگهداریش مشکل نباشه . اگه تو خونه تنها باشه خرابکاری به بار نیاره...
به نظرتون چی خوبه؟:11:

Mohammad_es66
24-12-2011, 18:50
مرغ عشق بگیر البته هر حیوونی رسیدگی میخواد ولی بعضیا کمتر میخوان به نظر من یه چیزی بگیر که مدفوعش هم چندش اور نباشه به نظر من پرنده بهتر از سگ و گربه و .. هست البته وفایی که سگ داره فکر نمیکنم حیوونی داشته باشه ولی مشکل زیاد داره من خودم چند وقت پیش یه کاسکو گرفتم واقعا نگهداریش سخته دائم یکی از اعضا خوانواده داره باهاش حرف میزنه ولی خب هر چی بیشتر با حیوانان باشی بیشتر باهات انس میگیرن و بیشتر عاشقشون میشی یادمه تو این تاپیک یکی نوشته بود حیوون ها اسباب بازی ما نیستند

ملا نصرالدین
26-12-2011, 18:58
مرغ عشق که دوستمون گفتند خوبه.ولی اگه بخای هفته ای 1 بار کلا جای حیوان رو عوض کنی و اگر فکر میکنی واقعا روزهایی میشه که اصلا بهش سر نزنی کلا هیچی نگیر.چون همون مرغ عشق هم یهو دیدی ابش تموم شد.یا مثلا یکیشون مریض شد یا موقع جفت گیریشون شد. یا...کلا هیچ حیوانی بی زحمت نیست.حیوانات وسایل ما نیستند که هر وقت ازش خسته شدیم یا دلمون رو زد ولش کنیم بره.بندازیمش دور

ولی اگر میتوانی هر روز بهش سر بزنی و هر 2 -3 روز یک بار جاشو تمیز کنی و(مثل اینکه باید ارزنشم تمیز کرد .دقیق اطلاع ندارم) همون مرغ عشق یا یه دونه سره بگیری خوبه...البته از غذای سره هم اطلاعی ندارم ولی به نظر نمی امد نگهداریش خیلی سخت باشه

Mohammad_es66
04-01-2012, 10:19
از دوستان کسی میدونه چه طور به کاسکو اموزش بدم رو دست بیاد یا همون step up هر کاری میکنم نمیشه هی دست میده و یه پاشو میاره و فقط با انگشت دست میده وقتی دستم رو میبرم همین جور نگاه میکنه بعد هم سرش رو میاره پایین تا نازش کنم هر کاری میکنم نمیفهمه میخواستم روش صحیح رو یاد بگیرم اگه با عکس یا فیلم بگذاردی ممنون میشم

ملا نصرالدین
04-01-2012, 22:41
من نمیدونم
فقط از یه پرنده باز شنیدم که میگفت اگر کاسکو حرف نمیزنه دستیش نکنید.لوس میشه دیگه خیلی سخت یاد میگیره.بذار اول یه کمی حرف یاد بگیره

تحقیق کن.

ok
05-01-2012, 20:12
کاسکو از زندگی میندازت
چون همیشه باید باهات باشه و خیلی خیلی خیلی رسیدگی می خواد
قبل از کاسکو داشتن حتما تمام جوانب رو بررسی کن

roteal2007
06-01-2012, 12:22
دوستان میتونن به عروس هلندی هم فکر کنن اما توصیه میشه اگر برای جوجه کشی نمیخواین پس همون یکی رو بخرید چون نصبتا صداشون زیاده و لی خیلی بانمکن این عکسو ببینید

Amin-Nasim
06-01-2012, 17:18
سلام فکر کنم این قدر سر کاسکوتون رو خاروندید که به این کار عادت کرده به نظر من هر وقت رو فرش اومد گوشه دیوار هدایتش کنید بعد جوری دو دستتون رو طرفش ببرین که راهی جز اومدن رو دست نداشته باشه شاید این راه جواب بده

Iᄃ乇 乃Ծリ
06-01-2012, 20:32
آقا یه سوال من عشق گربم:40:فقط چنتا سوال:
کارای معمولیشو کجا میکنه؟!:دی اصن تو آپارتمان میشه گربه نگه داشت؟!:دی
جدی این کاراشو کجا انجام میده؟؟؟

shervin_r
07-01-2012, 00:42

منم مثل شما عشق گربم، الان هم یه گربه دارم و تو آپارتمان زندگی میکنم
گربه بطور غریزی کاراشو فقط در خاک انجام میده و هیچ جا غیر از داخل خاک انجام نمیده (مگر اینکه خاک براش در دسترس نباشه و دیگه به حد انفجار برسه)
بهتره وقتی گربه تو خونه دارید یک لگن متوسط رو توش خاک بریزید، البته نه خاک معمولی، بهتره برید از دامپزشکی ها خاکهای مخصوص گربه بگیرید که بسیار بهداشتی هست، هم برای خود حیوون خیلی خوبه و هم برای ما، بهتره لگن خاکش رو هم یه جای دنج تو خونه بذارید که زیاد محل رفت و آمد نباشه، چون گربه جلوی چشم دیگران کاراشو نمیکنه، جای خاکش رو هم خیلی زود یاد میگیره

faded
07-01-2012, 18:15
یک چیزی شبیه چوب , کنده درخت مثلا هم براش بذارید که پنجولاش رو بهش بکشه چون بلند میشه احتیاج داره که اونهارو به جایی بکشه.

roteal2007
07-01-2012, 19:50
یک چیزی شبیه چوب , کنده درخت مثلا هم براش بذارید که پنجولاش رو بهش بکشه چون بلند میشه احتیاج داره که اونهارو به جایی بکشه.

یه تشت که توش خاک بریزی منظورم از خاک خاک مخصوص گربست.
میتونی از شن هم استفاده کنی اما خوب باید تمیزش کنی.
یه کنده درخت خشک شده یه یه تیکه الوار کار راه میوفته

D4Rk knight
17-01-2012, 12:50
من سگ رو بیشتر میپسندم تا این چیزا رو
اردکم خیلی دوست دارم ولی حیف که خرابکاریش زیاده :D
سلام آره همینطوره.منم اردک دارم دهنمو سرویس کردن.

D4Rk knight
17-01-2012, 12:57
مرغ عشق بگیر البته هر حیوونی رسیدگی میخواد ولی بعضیا کمتر میخوان به نظر من یه چیزی بگیر که مدفوعش هم چندش اور نباشه به نظر من پرنده بهتر از سگ و گربه و .. هست البته وفایی که سگ داره فکر نمیکنم حیوونی داشته باشه ولی مشکل زیاد داره من خودم چند وقت پیش یه کاسکو گرفتم واقعا نگهداریش سخته دائم یکی از اعضا خوانواده داره باهاش حرف میزنه ولی خب هر چی بیشتر با حیوانان باشی بیشتر باهات انس میگیرن و بیشتر عاشقشون میشی یادمه تو این تاپیک یکی نوشته بود حیوون ها اسباب بازی ما نیستند
من هم 2 جفت مرغ عشق و 2 جفت هم فنچ دارم.مرغ عشقام 8 تا جوجه دارن و فنچها 4 تا.البته بهشون میرسم.یه لونه 3،4 متری براشون درست کردم داخلش درخت گذاشتم خیلی باحال شده.

jak_1300
17-01-2012, 20:53
آقا كسايي كه سگ دارن خواهشاً سگاتون رو بيرون نبرين تو خيابون هاي اصلي به محض اينكه پليس ببينه ميره هيچ كاري هم نميتوني بكني تو پارك قيطريه جلويه صاحبش سگشو كشتن به غير از اين مورد چندين بار شنيدم كه گردنشونو همونجا جلو چشت ميشكونن حواستون باشه خلاصه از ما گفتن بود

Master89
18-01-2012, 21:52
خب برید طوطی بخرید !
هم حرف میزنه ، هم حرکت نمایشی میزنه براتون و هم همه جا باهاتون میاد.
تازه اصلام ترسناک نیست !

Steps-Rap
20-01-2012, 20:46
آقا كسايي كه سگ دارن خواهشاً سگاتون رو بيرون نبرين تو خيابون هاي اصلي به محض اينكه پليس ببينه ميره هيچ كاري هم نميتوني بكني تو پارك قيطريه جلويه صاحبش سگشو كشتن به غير از اين مورد چندين بار شنيدم كه گردنشونو همونجا جلو چشت ميشكونن حواستون باشه خلاصه از ما گفتن بود

این قانون همیشه اجرا میشه؟؟
آخه این مسخره بازیا ینی چی؟؟
کلا با اینوضع ینی نمیشه سگارو بیرون از خونه برد؟؟

AMIR-AIRGUNNER
21-01-2012, 18:22
خب برید طوطی بخرید !
هم حرف میزنه ، هم حرکت نمایشی میزنه براتون و هم همه جا باهاتون میاد.
تازه اصلام ترسناک نیست !
تایید میشه !!
فقط طوطی سبز یا ملنگو نخرین که یاد دادنش کار حضرت فیله و خیلی سخته و اگه به ادم عادت نکنه بعد از مدتی به معنای واقعی وحشی میشه !
فقط کاسکو :40:

Master89
22-01-2012, 15:15
تایید میشه !!
فقط طوطی سبز یا ملنگو نخرین که یاد دادنش کار حضرت فیله و خیلی سخته و اگه به ادم عادت نکنه بعد از مدتی به معنای واقعی وحشی میشه !
نمیدونم دلیل اینکه همه کاسکو میخرن چیه ؟
آره ، جالبه. آرومه. حرف میزنه و مهربونه
اما همه دارن !!!!

نظر من طوطی های آمازونه ، خیلی شبیه کاسکو هستن ولی در عوض کسی نداره و خیلی جدیده :27:

ملا نصرالدین
22-01-2012, 22:00
کاسکو اگر میخرید وحشی نخرید.اصلا.چون ادم بیچاره میشه تا رامش کنه.
یه هزینه کنید اهلیشو بخرید و درست باهاش رفتار کنید تا وحشی نشه دوباره

دلیل اینکه همه کاسکو میخرند اینه که مد شده.همین

تا چند وقت پیش همه سگ میخریدند.سگ ها را توی خیابان ول میکنند یا میفروشند کاسکو میخرند.

saraironi
25-01-2012, 14:31
تایید میشه !!

من ملنگو دارم . حق با شماست یاد دادن و اهلی کردنش خیلی سخته.اما به شدت دوسش دارم.
با اینکه وقت خوندن بیشتر جیغ میزنه تا بخونه اما عالیه.پرنده کلا عالیه.:40::40:

shabnam1986
04-02-2012, 03:04
واسه بیش فعالی گربه باید چی کار کرد؟

Master89
04-02-2012, 10:48
قالبا عقیم میکنند. البطه نه به اون صورت قدیمی. الان قرص هایی هست که عقیم میکنه.
اما به نظر من در کل کار غیر انسانی هست.

Aref_2008
20-02-2012, 14:43
آقا چرا گربه های ایرانی اینقدر اعصاب خورد کنند؟ من هر وقت یه عکسی از این گربه داخل اینترنت می بینم اعصابم خورد میشه

آخه گربه اینقدر پخمه؟ :31:

نگاهاش منو کشته!

shabnam1986
23-02-2012, 14:13
قالبا عقیم میکنند. البطه نه به اون صورت قدیمی. الان قرص هایی هست که عقیم میکنه.
اما به نظر من در کل کار غیر انسانی هست.

یعنی ازدیاد هورمون جنسی دلیلشه؟

D4Rk knight
23-02-2012, 18:58
آقا چرا گربه های ایرانی اینقدر اعصاب خورد کنند؟ من هر وقت یه عکسی از این گربه داخل اینترنت می بینم اعصابم خورد میشه

آخه گربه اینقدر پخمه؟ :31:

نگاهاش منو کشته!

قیمت اینطور گربه ها چقدر هست

roteal2007
23-02-2012, 20:34
قیمت اینطور گربه ها چقدر هست

پرشین ها از 500 به بالا قیمت دارن.

saye
23-02-2012, 20:50
پرشین سوپر فلت 700-800 و ..
اما میتونین پرشین کلاسیک دور و بر 500 پیدا کنید

---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:49 PM ----------

البته این عکسی که گذاشتین نژادش هیمالین هست که همون قیمت پرشین رو داره

---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:50 PM ----------

البته این عکسی که گذاشتین نژادش هیمالین هست که همون قیمت پرشین رو داره

saye
23-02-2012, 21:03

گربه های دی اس اچ کلا نسبت به گربه های پرشین بازیگوشتر هستن و در دوران جفتگیری کمی پر سرو صداتر میشن
میشه ببرینش جفتگیری کنه

HESAM_5700
23-02-2012, 23:59
کجا ببریم جفت گیری کنه ؟! جوره دیگه راه نداره ؟!

saye
24-02-2012, 00:44
ببرین پیش کسانی که اون ها هم گربه دارن
گربتون چیه ؟
چند سالشه؟

shabnam1986
24-02-2012, 17:46
گربه های دی اس اچ کلا نسبت به گربه های پرشین بازیگوشتر هستن و در دوران جفتگیری کمی پر سرو صداتر میشن
میشه ببرینش جفتگیری کنه

از کجا نژادش رو بفهمم؟

آخه در ضمن با هیچ ماده ای نمیسازه

roteal2007
24-02-2012, 19:46
از کجا نژادش رو بفهمم؟

اکثر dsh ها رو شما تو کوچه و خیابون میبینید ببینید اونطوری هست ؟

saye
24-02-2012, 21:36
از کجا نژادش رو بفهمم؟

عکسش رو میتونید بذارید؟
گربتون همیشه تو خونه هست؟
اگر بیقراری گربه ی شما به خاطر جفت گیری باشه با هر گربه ی ماده ای کنار میاد شاید تا یکی 2روز گربه ی ماده باهاش کنار نیاد

shabnam1986
25-02-2012, 16:08
عکساش تو پروفایلم هست اینجا هم میذارم
آره همیشه تو خونست..

saye
25-02-2012, 20:53
اگر مطمعن هستید که بیتابی که داره برای جفت گیری هست من مغرفیتون کنم به دوستان دیگه
فقط یک مشکل این میون هست
اینکه بچه هایی که به دنیا میان رو میخاین چیکار کنین ؟
میتونین نگهشون دارین ؟
اگر نه که پیشنهاد میدم این دوره ی یک هفته ای رو تحمل کنید تا از تب و تاب جفت گیری بیافته

shabnam1986
28-02-2012, 22:08
ممنون

ریزش موی گربم خیلی شدید شده اینو چی کار کنم؟

AlexanderMahone
04-03-2012, 00:16
اقا من برای نگهداری از سگ بین سه تا گزینه موندم کدوم رو پیشنهاد میدید؟
1باکسر
2 دوبرمن
3پیتبول
ممنون میشم جواب بدید:11:

shabnam1986
10-03-2012, 13:58
گربه ی من یه عادت بدی که پیدا کرده توی جایی که برای کثیف کاریش گذاشتم کارش رو نمیکنه

چی کار کنم؟؟؟؟

Saeed System
16-03-2012, 22:34
دوستان یک پماد چرک خشک کن معرفی کنید سریعا لطفا....همسترم پاش ذخم شده چرک کرده داره باد میکنه

میترسم خدایی نکرده.........

خواهش میکنم :11:

22-03-2012, 23:07
دوستان چند وقته یه سگ به شدت غول و خفن میاد جلوی خونه ما می ایسته... به نظر خیلی اوضاعش خرابه و واقعا دلم واسش میسوزه... 2 تا سوال داشتم ، اگر به این بیچاره غذا بدم یه وقتی موندگار نمیشه همین جلو؟! به این خاطر میگم که واقعا میترسم از این سگ ، خیلی خفنه لامصب :دی البته فک نکنم با خودم کاری داشته باشه ، نگران بقیه هستم :دی یه وقتی یه کاری بکنن مثلا سعی کنن فراریش بدن یا ... قاطی نکنه یه بلایی سرشون بیاره...
+
چی بدم بهش؟!