PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برم فنی؟!

Zaghan_13
11-06-2011, 20:30
سلام به همه ی دوستان
من سال دوم ریاضی هستم و میخوام به فنی تغییر رشته بدم.
میخواستم از دوستان خواهش کنم یک رشته ای پیشنهاد بدن که بازار کارش خوب باشه(که خیلی واسم مهمه رشته ای انتخاب میکنم بتونم راحت برم سرکار)...واسه ی تغییر رشته مشکلی نداشته باشم...و همچنین درآمد شغل آینده ی این رشته مناسب باشه.
اگه ممکنه یک رشته ای معرفی کنید که بیشتر از لحاظ بازار کار و درآمد بهترین باشه.
من خودم رشته ی خاصی مد نظر ندارم... و اینکه برای واحدهای عملی رشته به مشکلی برنمیخورم؟
اگه میتونید همه ی رشته های فنی رو با بازار کار برام بنویسید.

فقط یک سوال هررشته ی دبیرستانی توی دانشگاه به شاخه هایی تبدیل میشه؟(دراین مورد توضیح بدین)
خیلی ممنون
(ببخشید اگه اطلاعاتم کم بود)

Aref_2008
11-06-2011, 20:52
خیلی خیلی ببخشید ولی مگه دیوونه ای؟؟؟
ریاضی رو ول کنی بیای فنی؟ کی این پیشنهادو بهت داده؟
اینا که میگن داخل فنی کار هست مزخرف می گن. دوغ و کشک هم گیرت نمیاد
فقط برو همون ریاضی رو بچسب و یه مهندسی انتخاب کن. زندگیتو بکن!

Hami.PsT
11-06-2011, 21:02
رشته های مشترک پسران و دختران:

گرافیک
تربیت بدنی
نقاشی
نمایش
موسیقی
الکترونیک
صنایع دستی
چاپ
صنایع چوب
صنایع نساجی
سرامیک
کامپیوتر
نقشه کشی
نقشه برداری
سینما
صنایع شیمیایی
نقشه کشی معماری

رشته های اختصاصی پسران:

صنایع فلزی
الکتروتکنیک
تأسیسات
متالورژی
ساختمان
ساخت و تولید

رشته های اختصاصی دختران:

کودکیاری
طراحی دوخت
من کامپیوتر رو (اگه بهش علاقه داری) پیشنهاد می کنم.
منظورت از شاخه های دانشگاه چی بود؟ اگه بری رشته کامپیوتر باید تو دانشگاه هم کامپیوتر بخونی دیگه. البته بعضی رشته ها گرایش های مختلفی دارن ولی رشته ات تو دانشگاه همونیه که دیپلمش رو می گیری و کنکورش رو می دی.
موفق باشی. :46:

saeed_136915
11-06-2011, 21:04
دوستمون راست میگه ممکنه توی دبیرستان و دانشگاه یکم بیشتر از فنی زحمت بکشی ولی آخر سر مطمئن باش موقعیتت خیلی جلوتر از فنی ها میشه.

Hami.PsT
11-06-2011, 21:07
اینم شاید به دردت بخوره:

شیوه ی ادامه تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای:
دانش آموزان علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های مختلف شاخه فنی و حرفه ای پس از گذراندن سال اول متوسطه و با احراز شرایط تحصیل در شاخه فنی و حرفه ای و ضوابط که هر ساله اعلام می گردد . درصورتی کسب اولویت می توانند در یکی از هنرستان ها در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل داده وپس از دو سال ادامه تحصیل مدرک دیپلم اخذ نمایند . و در صورت تمایل به شرکت در آزمون دوره های کاردانی پیوسته وارد آموزشکده های فنی و حرفه ای دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی شده و در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند و همچنین پس از آن نیز می توانند در دوره های کارشناسی ناپیوسته به تحصیلات خویش ادامه دهند . فارغ التحصیلان شاخه فنی و رحرفه ای میتوانند در صورت تمایل جهت شرکت در آزمون سراسری با گذراندن دوره پیش دانشگاهی در یکی از دروه های(ریاضی تجربی علوم انسانی یاهنر) ادامه تحصیل دهند.

shir_farhad
11-06-2011, 21:11
اگه هدفت مهندس شدنه دور فنی رو خط بکش که مهندس نمیشی حتی اگه مدرک دکترا هم بگیری.

Hami.PsT
11-06-2011, 21:13
دوستمون راست میگه ممکنه توی دبیرستان و دانشگاه یکم بیشتر از فنی زحمت بکشی ولی آخر سر مطمئن باش موقعیتت خیلی جلوتر از فنی ها میشه.

تا حد زیادی اینطوریه ها، ولی خب نمیشه گفت همه فنی ها هم اینطوری اند. هرجا بری باید زحمت بکشی.
زحمت نظری ها اولش بیشتره و بعد فارغ التحصیلی راحت تر میشن، فنی ها برعکس! مگه اینکه زرنگ باشن و زمان تحصیلشون دنبال یادگرفتن باشن و حرفه ای بشن.

rezapr2
11-06-2011, 21:25
بازم بحث رياضي و فني

ميشه يكي با مدرك ثابت كنه فني بده؟؟؟؟
جواب ميخام

Aref_2008
11-06-2011, 21:38
بازم بحث رياضي و فني

جواب ميخام

من خودم سوم هنرستان رو امسال تموم می کنم
معلم های که در هنرستان داشتم همشون بهم می گفتن مگه دیوونه بودی اومدی فنی! خودت تا تهشو برو :19:

Hami.PsT
11-06-2011, 21:56
من خودم سوم هنرستان رو امسال تموم می کنم
معلم های که در هنرستان داشتم همشون بهم می گفتن مگه دیوونه بودی اومدی فنی! خودت تا تهشو برو :19:

اینطوریا هم نیست. دوست من فنی خونده (کامپیوتر)، ترم پیش کاردانیش رو گرفت و الانم داره تو یه شرکت معتبر خصوصی کار می کنه. البته اینم بگم که مدرک معتبر شبکه و CIW رو گرفته بودا... ولی خداییش خودش خیلی زحمت کشیده بود.
هرجا بری بستگی به خودت داره که نتیجه چی بشه. :46:
موفق باشی.

rezapr2
11-06-2011, 22:03
منم سال سوم الكتروتكنيك

ولي من برعكس

ايني كه شما گفتي دليل نميشه

تو معلماي ما هم فقط يكي اين حرفو زد بقيه از فني تعريف ميكنن

h-y2009
11-06-2011, 22:14
بازم بحث رياضي و فني

جواب ميخام

نیاز به اثبات نیست
من خودم فنی هستم و فقط اینو بگم اگه مدرک برات مهمه همون رشته ریاضی رو ادامه بده ولی اگه میخوای کاری رو فنی یاد بگیری میتونی وارد هنرستان بشی ولی از من به شما نصیحت اصلا وارد هنرستان نشو که عمرت رو به باد میدی

اگر هم خیلی دوست داشتی رشته ات بصورت فنی یاد بگیری همون رشته ریاضی تو ادامه بده بعد از قبول شدن توی رشته ی مهندسی چهار تا کلاس عملی کنارش برو دیگه فکر نکنم مشکلی داشته باشی.

اگر هم قانع نشدی شما برتری فنی رو از ریاضی که در نظرت هست بگو شاید نیاز به تامل بیشتر داشته باشه

shir_farhad
11-06-2011, 22:19
خب اگه هدف اینه که کار یاد بگیری و در حد نهایتا فوق دیپلم بخای کار کنی تفاوت چندانی نمیکنه.

Zaghan_13
12-06-2011, 12:31
ممنون از همه ی دوستان
من الان درسم نسبتا خوبه ولی مشکلاتی هست:
یکی اینکه فکر میکنم نتونم توی این رشته زیاد پیشرفت کنم...میترسم بمونم... و فکر میکنم برم فنی میتونم جزء بهترین ها نه ولی میتونم جزو خوبها باشم...
و اینکه من توی شهرستان کوچک زندگی میکنم و قراره به مشهد نقل مکان کنیم فکر میکنم شاید توی ریاضی نتونم با دانش آموزانی که خیلی بیشتر از من باهاشون کار شده و سطح اونها از دانش آموزان اینجا بیشتره رقابت کنم ... طوری که بتونم بهتر از بقیه باشم ... طوری باشه که راحت بتونم رشته هایی که میخوام رو انتخاب کنم... ولی اگه برم یکی از رشته های فنی با توجه به اینکه الان یک سال ریاضی خوندم و پایم قویه براحتی میتونم توی بهترین رشته بهترین مدرک رو بگیرم.(کسانی که اینجوری بهم گفتن تحصیل کرده بودن یا اینکه جایی دیده بودن که توی فنی راحت میتونی بری سرکار و دیگه خبری از درسهای سخته ریاضی و پشت کنکور موندن نیست)

برای همین من موندم که ادامه بدم به نفع من هست یا نه؟
لطفا کمکم کنید... بعضی اوقات از درسهای ریاضی که زده میشم(هر درسی بجز ریاضی و فیزیک...من بخاطر همین دو درس اومدم ریاضی ولی فکر نمیکنم به جایی برسم چون وقتی پیچیده میشه گیج میشم ولی همیشه عاشق این دو درسم و فکر کنم بمونم) بیشتر به تغییر رشته فکر میکنم.

خیلی خیلی متشکر:40:

Zaghan_13
12-06-2011, 12:40
رشته های مشترک پسران و دختران:

گرافیک
تربیت بدنی
نقاشی
نمایش
موسیقی
الکترونیک
صنایع دستی
چاپ
صنایع چوب
صنایع نساجی
سرامیک
کامپیوتر
نقشه کشی
نقشه برداری
سینما
صنایع شیمیایی
نقشه کشی معماری

رشته های اختصاصی پسران:

صنایع فلزی
الکتروتکنیک
تأسیسات
متالورژی
ساختمان
ساخت و تولید

رشته های اختصاصی دختران:

کودکیاری
طراحی دوخت

من کامپیوتر رو (اگه بهش علاقه داری) پیشنهاد می کنم.
منظورت از شاخه های دانشگاه چی بود؟ اگه بری رشته کامپیوتر باید تو دانشگاه هم کامپیوتر بخونی دیگه. البته بعضی رشته ها گرایش های مختلفی دارن ولی رشته ات تو دانشگاه همونیه که دیپلمش رو می گیری و کنکورش رو می دی.
موفق باشی. :46:

مثلا مکانیک که من فکر میکردم یک رشته ی دبیرستانیه و وقتی وارد دانشگاه میشیم میتونیم یکی از شاخه های اونو مثلا خودرو انتخاب کنیم.(همین طوره یا نه؟)
+
از مکانیک چیزی نذاشتی... یا اگه اشتباه میکنم کدوم یکی مکانیکه؟

Zaghan_13
13-06-2011, 10:33
ممنون از همه ی دوستان
من الان درسم نسبتا خوبه ولی مشکلاتی هست:
یکی اینکه فکر میکنم نتونم توی این رشته زیاد پیشرفت کنم...میترسم بمونم... و فکر میکنم برم فنی میتونم جزء بهترین ها نه ولی میتونم جزو خوبها باشم...
و اینکه من توی شهرستان کوچک زندگی میکنم و قراره به مشهد نقل مکان کنیم فکر میکنم شاید توی ریاضی نتونم با دانش آموزانی که خیلی بیشتر از من باهاشون کار شده و سطح اونها از دانش آموزان اینجا بیشتره رقابت کنم ... طوری که بتونم بهتر از بقیه باشم ... طوری باشه که راحت بتونم رشته هایی که میخوام رو انتخاب کنم... ولی اگه برم یکی از رشته های فنی با توجه به اینکه الان یک سال ریاضی خوندم و پایم قویه براحتی میتونم توی بهترین رشته بهترین مدرک رو بگیرم.(کسانی که اینجوری بهم گفتن تحصیل کرده بودن یا اینکه جایی دیده بودن که توی فنی راحت میتونی بری سرکار و دیگه خبری از درسهای سخته ریاضی و پشت کنکور موندن نیست)

برای همین من موندم که ادامه بدم به نفع من هست یا نه؟
لطفا کمکم کنید... بعضی اوقات از درسهای ریاضی که زده میشم(هر درسی بجز ریاضی و فیزیک...من بخاطر همین دو درس اومدم ریاضی ولی فکر نمیکنم به جایی برسم چون وقتی پیچیده میشه گیج میشم ولی همیشه عاشق این دو درسم و فکر کنم بمونم) بیشتر به تغییر رشته فکر میکنم.

خیلی خیلی متشکر:40:

دوستان لطفا باتوجه به چیزهایی که گفتم کمکم کنید..
نمیدونم چیکار کنم...
تا چند روز پیش یکجورایی مطمئن بودم که برم فنی ولی وقتی با یکی از دبیرامون صحبت کردم و اینجا هم با توجه به چیزهایی که دوستان گفتن الان دودلم... چیکار کنم؟...
هرچی باشه تصمیمه مهمیه........

MOHAMMAD2010
14-06-2011, 09:42
نه اصلا نرو !
من الان بزرگترین اشتباه زندگیم تا حالا به نظرم رفتنم به رشته های فنی بود
الانم دارم تو مقطع کارشناسی ناپیوسته درس میخونم ولی بازم میگم نرو
اگه به رشته های مهندسی و اینا علاقه داری برو ریاضی همین الان
البته این نظر منم بود شاید نظر بقیه با من متفاوت باشه

نادر1368
20-06-2011, 19:50
من هم نظرم موافق با دوستان هست اموزشکده فنی شماره 1 تبریز درس میخونم و به شما پیشنهاد میکنم اگر گفتن با همان دوم دبیرستان پاشو بیاد مجانی بخون اموزشکده فنی نیا!این اشتباه رو در حق خودت نکن ارزو داشتم جای شما باشم الان دارم حسابان و هندسه میخونم:41:که یه جایی قبول بشم وگرنه عاقبت خوبی از لحاظ تحصیلات ندارم چون چیزی بلد نیستم!همه ما همینطوریم کامپیوتر و برق که خودم میخونم و الکترونیک هیچ در چنته نداریم!هیچی استادا هم همون هنرستانیا هستن که دارن بهمون درس می دن شبیه پیام نور هست!فقط جزوه میگن عین جزوه امتحان میگیرن همه میشن زیر 15:31:اقا عزیز نه تنها با شما روی صحبتمه!با همه کسانی که قصد درس خواندن دارند اگر میخواهید دیپلم داشته باشید اسون!خیال دانشگاه ندارین به فنی بیایید وگرنه دور فنی خط بکشید که به قول دوستی که گفت دکتری هم بگیرین مهندس نمی شین(البته من باب مزاح چون تا کارشناسی نمی تونین و نمی تونیم بیایم بالا!)به قول یکی از اساتید(معلم!)فنی ها تا همین تکنسین شدن تربیت میشن البته اگر ما یک هزارم امکانات دانشگاه تبریز رو داشتیم به خود میبالیدیم که یه چیزی از نزدیک دیدیم:13:نه امکانات داریم نه هیچی!کلا خط بکشین خواهشا فنی و حرفه ای رو تحریم کنید مگر این که بخواید دیپلم بگیرید میبینید زیاد تایپ کردم چون خیلی ضررش رو دیدم دلم پره!:41::13::46:

hts1369
20-06-2011, 20:20
داداش اگه نزدیکتون یه هنرستان مشتی هست هرچه زودتر برو یه رشته ی فنی بخون .ولی اگه هنرستانی که استادهای باسواد نداره نرو که الکی هست ولی اگه معلم های هنرستانتون خودشون کار بلد باشن و به قول یارو آچار بدست باشن بهترین رشته ها تو هنرستان هستن .الکتروتکنیک(برق صنعتی) _الکترونیک _صنایع خودرو (مکانیک خودرو) _ و ساخت و تولید(تراشکاری) بهترین رشته های فنی هستن عمران هم رشته ی خوبیه
ببین داداش اگه لیسانس بگیری تو بازار کار اونی که هنرستانی بوده رو خیلی بیشتر از اونی که از ریاضی اومده لیسانس گرفته تحویل میگیرن.
از طرفی هنرستان یه دوره ی فوق العاده هست چون شما دو سال تو کارگاه دارید کار میکنید و هر روز یه نفر یه اشتباهی میکنه و شما تقریبا بعد دو سال با اکثر اشتباهات متداولی که تو بازار کار پیش میاد اشنا میشید.
انتخاب با خودته ولی مطمئن باش اگه هنرستان خوب پیش محلتون داری برو هنرستان یه ذره هم شک نکن.

h!tman
20-06-2011, 20:24
عزیزان
هر چیزی علاقه دارید برید
من البرز ریاضی میرم و واقعا از ریاضی متنفرم
بهترین دبیرستان ها هم بری بازم علاقه مهم تره

Open-Source
20-06-2011, 21:01
من خودم فنی خوندم.

ضعفش:
دانشگاه هاش مفت نمی ارزه.
نمیشه توی دانشگاه های سراسری (مثل صنعتی شریف) درس بخونی.

اگه یکی پیدا میشد به من میگفت که دانشگاه های فنی جدایی از دانشگاه های نظری هستش عمرا اگه میرفتم فنی:13: چون تعداد محدودی دانشگاه به درد بخور توی ایران هست که وقتی ازش خارج میشی یه چیزی بارته.

Zaghan_13
22-06-2011, 14:00
خیلی متشکر دوستان

من وقتی که این درخواست رو از شما کردم و وقتی که چندتا از نظرات رو خوندم با یک مشاور صحبت کردم و از ایشون خواستم راهنماییم کنه که ایشون هم خیلی قاطع به من گفت:"نه...نرو...اگه نظر من رو میخوای نرو".
من هم درمورد وضعیت کار و شغل و اینکه آیا میتونم توی فنی موفق تر باشم یا نه....برام بهتره یا نه؟(ایشون از وضعیت درسی من آگاهی داره)پرسیدم....
ولی به من اینطوری جواب دادن که اگه من همینجا(یعنی نقل مکان نکنم به شهر بزرگتر{مشهد...من تربت جام زندگی میکنم})ادامه تحصیل بدم با توجه به منطقه محروم بودن اینجا توی کنکور شانس دارم تا رشته ی خوبی قبول بشم.
و همچنین یادآور شدند که معدل خیلی موثر هست برای کنکور ...

تقریبا نظرم به کلی برگشت و تصمیم گرفتم که همینجا ادامه بدم با توجه به علاقه ای که یکی از دوستانمون فرمودن باید بگم من علاقه دارم ولی دلیل اینکه اومدم این سوال رو کردم این بود که دوست دارم آینده ام تامین باشه....فقط همین.

حالا هم درصورتی که دوستان هم گفته های مشاور رو تایید کنن...من بدون هیچ شکی ادامه خواهم داد.

با تشکر فراوان از همه ی دوستان:40:

Zaghan_13
29-06-2011, 19:56
خیلی متشکر دوستان

من وقتی که این درخواست رو از شما کردم و وقتی که چندتا از نظرات رو خوندم با یک مشاور صحبت کردم و از ایشون خواستم راهنماییم کنه که ایشون هم خیلی قاطع به من گفت:"نه...نرو...اگه نظر من رو میخوای نرو".
من هم درمورد وضعیت کار و شغل و اینکه آیا میتونم توی فنی موفق تر باشم یا نه....برام بهتره یا نه؟(ایشون از وضعیت درسی من آگاهی داره)پرسیدم....
ولی به من اینطوری جواب دادن که اگه من همینجا(یعنی نقل مکان نکنم به شهر بزرگتر{مشهد...من تربت جام زندگی میکنم})ادامه تحصیل بدم با توجه به منطقه محروم بودن اینجا توی کنکور شانس دارم تا رشته ی خوبی قبول بشم.

تقریبا نظرم به کلی برگشت و تصمیم گرفتم که همینجا ادامه بدم با توجه به علاقه ای که یکی از دوستانمون فرمودن باید بگم من علاقه دارم ولی دلیل اینکه اومدم این سوال رو کردم این بود که دوست دارم آینده ام تامین باشه....فقط همین.

حالا هم درصورتی که دوستان هم گفته های مشاور رو تایید کنن...من بدون هیچ شکی ادامه خواهم داد.

خوشحال میشم کمکم کنید:40:

Zaghan_13
04-07-2011, 21:44
خیلی متشکر دوستان

دوستان نظرتون چیه؟

mohsen_gh1991
04-07-2011, 23:16
ببین اگه درسایی مث ریاضی و فیزیک و کلا درسایی اینطوری رو مشکلی نداری به نظر منم نری بهتره..چون احتمالش خیلی زیاده که اگه تغییر رشته بدی سال دوم رو هم دوباره بخونی...و این یعنی یک سال عقب افتادن.
اگه همون سال اول برای انتخاب رشته میرفتی فنی خیلی بهتر بود تا اینکه الان بخوای تغییر رشته بدی...

Zaghan_13
04-07-2011, 23:46
ببین اگه درسایی مث ریاضی و فیزیک و کلا درسایی اینطوری رو مشکلی نداری به نظر منم نری بهتره..چون احتمالش خیلی زیاده که اگه تغییر رشته بدی سال دوم رو هم دوباره بخونی...و این یعنی یک سال عقب افتادن.
اگه همون سال اول برای انتخاب رشته میرفتی فنی خیلی بهتر بود تا اینکه الان بخوای تغییر رشته بدی...

آخه من میترسم بعدا به مشکل بخورم:41:(سال سوم و پیش)

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

البته این که دوم رو دوباره بخونم که خیلی به ضررم میشه...یک سال کم نیست:41:

Zaghan_13
10-07-2011, 16:29
:41::41::41::41::41::41::41: