PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در کارت گرافیک لپ تاپ

ALiReZaYa
09-06-2011, 10:25
سلام دوستان

بنده جدیدا یک لپ تاپ خریدم که مدلش DELL XPS L502 هست و دارای اطلاعات سخت افزاری زیره :

Processor: Intel® Core™ i7-2630QM (2.0GHz~2.93GHz) Cache 6 MB, BUS 1333 MHz
Memory: 8.0 GB DDR3
HDD: 640 GB SATA
Graphics: NVIDIA® GeForce® GT540M 2GB up tp 4GB
Display: 15.6" LED with TrueLife™
Optical Drive: DVD-RW
Other: Lan, WiFi, Bluetooth, Web, HDMI, eSATA, USB 3.0
Genuine Windows® 7

حالا مشکلی که من دارم اینه که این لپ تاپ در حالی که انواع اقسام بازی های با گرافیک رو اجرا میکنه بازی مورد علاقه من یعنی pes 2011 رو با کیفت پایین اجرا میکنه و در آپشن بازی بهم اجازه بالا بردن گرافیک رو نمیده و اونجور که من فهمیدم میگه VRam باید 128 مگابایت باشه اما واسه من 64 مگابایت هست , بنده میخوام بدونم کارت گرافیک من امکان بالا بردن VRam رو داره؟؟ اگر نه در صورتی که بخوام رم سیستم رو که 8 گیگ هست مقداریش رو برای کارت گرافیک شیر کنم چیکار باید کنم؟؟ اینم میدونم که شیر رم به صورت خودکار انجام میشه اما من احتمال میدم شیر رم از بایوس غیر فعال شده باشه در این صور چجوری فعالش کنم؟؟

ممنون

MahdiPDS
07-07-2011, 18:17
چه جالب منم دقیقا با همین لپ تاپ و همین بازی همین مشکل رو داشتم دوستان لطفا کمک کنید.:19:

miladsence
05-10-2011, 14:54
manam daghighan hamiin moshkelo ba pes daram age vaghean vrame in config kame chetori man bahash nfd 11 bazi mikonam??????
ye masaleye jalebe dg oonam in ke vaghti ba cable hdmi be lcd vasl konid mibinid ke 2G gerafice shoma ro shenasayee mikone va bazi bedoone mishkel ejra mishe??????????????

man ye moshkele dg ham daram alan chand rooziye ke vaghti mikham vaziye call of juarez o bazi konam vaghti demo tamoom mishe az bazi partam mikone biroooon lotfan komakam konid!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

hamid.7003
09-10-2011, 14:31
راه حل مشکلتون اینجاس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammad8638520
12-11-2011, 19:26
سلام دوستان.
من لپتاپ فوجیتسو دارم که الان با این مشکل روبرو هستم . توی ستینگ بازی pes سربرگ اخر میرنه vram 64 . یعنی گرافیک انویدیا رو شناسایی نمیکنه . همه چیزا رو هم نصب کردم
کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟؟
راهنمایی کنید لطفا....

hamid.7003
13-11-2011, 14:03
سلام دوستان.
من لپتاپ فوجیتسو دارم که الان با این مشکل روبرو هستم . توی ستینگ بازی pes سربرگ اخر میرنه vram 64 . یعنی گرافیک انویدیا رو شناسایی نمیکنه . همه چیزا رو هم نصب کردم
کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟؟
راهنمایی کنید لطفا....

دوست عزیز جواب سوال شما تو جواب بالا هست!!!!!!!
اینم یه کپی ازش:

برای اجرای بازی ها با گرافیک nVidia رو لپ تاپ های دو گرافیکه باید روی آیکن بازی کلیک راست کنید و گزینه Run With Graghic Processor و اونجا گرافیک nVidia رو انتخاب کنید.
اگه که میخوای همیشه با گرافیک nVidia اجرا بشه روی دسکتاپ کلیک راست کن NVIDIA Control Panel تا پنجرش باز بشه از قسمت سمت چپ Manage 3D Settings از قسمت سمت راست توی تب Global Settings اون بالا گرافیک Nvidia رو انتخاب کن و تو تب Program settings بالا برنامه یا بازی مورد نظر رو انتخاب و پایین گرافیک Nvidia رو انتخاب کن اگر اون برنامه یا بازی تو لیست نبود با کلید Add به آدرس نصب شده بازی برو و فایل اجرایی بازی رو انتخاب کن و در آخر هم Apply!

و اما مشکل PES :
الان تو اکثر تاپیکا دیدم همه این مشکل رو دارن که نمیتونن PES رو رو گرافیک High اجرا کنن
حالا راه حل:
به همون آدرس که بالا دادم برید
Nvidia Control Panel>Manage 3D settings>Program settings
حالا اینجا کلید Add رو بزنید و برید به آدرسی که PES نصب شده و اون فایل Setting رو که تنظیمات PES هست Add کنید و پایین گرافیک Nvidia رو انتخاب کنید و Apply! حالا براحتی میشه تو Setting بازی Quality رو روی High بزارید و حال بازی رو ببرید

البته این در صورتیه که درایور های هر دو گرافیک به طور کامل نصب و آپدیت باشن

mohammad8638520
15-11-2011, 15:31
دوست عزیز جواب سوال شما تو جواب بالا هست!!!!!!!
اینم یه کپی ازش:

برای اجرای بازی ها با گرافیک nVidia رو لپ تاپ های دو گرافیکه باید روی آیکن بازی کلیک راست کنید و گزینه Run With Graghic Processor و اونجا گرافیک nVidia رو انتخاب کنید.
اگه که میخوای همیشه با گرافیک nVidia اجرا بشه ......
و اما مشکل PES :
الان تو اکثر تاپیکا دیدم همه این مشکل رو دارن که نمیتونن PES رو رو گرافیک High اجرا کنن
حالا راه حل:
......
البته این در صورتیه که درایور های هر دو گرافیک به طور کامل نصب و آپدیت باشن

----------------
ولی دوست من ، من تموم این کارا رو قبلا انجام دادم. درایور کارت گرافیک nvidia رو آخرین ورژن دانلود کردم.
فقط درایور گرافیک intel رو نمیتونم پیدا کنم. همون ورژن قبلی رو دارم.
میشه لینک دانلودش واسه ویندوز 7 و 64 بیت بذارین؟؟؟
تو سایتش رفتم حدودا 6 تا درایور دانلود کردم ولی نصب نمیشن هیچکدوم. شما لطفا یه لینک درست بهم بدین...
ممنون از کمکتون

mohammad8638520
15-11-2011, 16:32
سلام محدد
با نرم افزار driver magician یه درایور واسه کارت گرافیک اینتل پیدا کردم که وقتی میخوام نصب کنم ارور میده.
متن ارور هم اینه :

This computer dose not meet thi minimum requirements for installing the software.

لینک دانلود نرم افزار هم اینه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لطفا راهنمایی کنید....

F R E E M A N
15-11-2011, 16:46
آپدیت درایور اینتل مشکلی را حل نمیکنه باید جدیدترین درایور nvidia را نصب کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد هم به روشی که دوستمون در پست 6 گفت تنظیمات گرافیک را انجام بده
در ضمن driver genius بهترین نرم افزار برای آپدیت درایورهاست

mohammad8638520
15-11-2011, 19:21
من همین کارو کردم قبلا. الان آخرین ورژن درایور نصبه.
ولی توی قسمت nvidia control panel ، نمیتونم توی تب global setting اون گزینه رو تغییر بدم. خودش انتخاب کرده integrated graphic و نمیشه تغییر داد.
توی تب دوم بازی و ستینگش رو اضافه کردم و گرافیک رو nvidia گذاشتم.
بازم درست نشد. هنوزم نمیشه تو تنظیمات high رو انتخاب کرد
وقتی کلیک راست میکنم روی بازی گزینه run with ... خاموشه.

چیکار کنم؟؟؟؟؟
یعنی واقعا اینقدر سخته؟؟؟؟

mohammad8638520
17-11-2011, 01:33
ولی توی قسمت nvidia control panel ، نمیتونم توی تب global setting اون گزینه رو تغییر بدم. خودش انتخاب کرده integrated graphic و نمیشه تغییر داد.

چیکار کنم؟؟؟؟؟

کسی نیست این بنده خدا رو راهنمایی کنه؟؟؟
راه حلی واسه مشکلش نیست؟؟؟

Xilevens
17-11-2011, 12:27

چیکار کنم؟؟؟؟؟

من نظرم اینه اول درایور اینتل آپدیت بشه بعد درایور انویدیا

hamid.7003
17-11-2011, 14:22
هر دو گرافیک رو پاک کن ریست کن سیستم رو اول آپدیت اینتل رو نصب کن ریست کن بعد آپدیت انویدیا رو نصب کن ببین حل میشه

mohammad8638520
17-11-2011, 16:37
آپدیت اینتل رو از کجا دان کنم؟
چندتا از سایت اینتل دان کردم ولی نصب نمیشه...
میشه یه لینک دقیق بهم بدین واسه ویندوز 64 بیت؟؟؟

F R E E M A N
17-11-2011, 17:00
اول همه درایورها را آن اینستال کن (بهتره در حالت safe mode باشه)
بعد به ترتیب اینها را نصب کن (هر بار ویندوز را ری استارت کن)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد درایور nvidia را نصب کن

mohammad8638520
18-11-2011, 01:42
ممنون
فعلا مشکلم حل شد. تا ببینم دفعه بعد که سیستم ریستارت بشه برمیگرده به حالت اول یا نه؟؟؟

ALI_METALL
18-11-2011, 12:08
برای pes

باید تو قسمت nvidia control panel ، توی تب global setting . انتخاب کرده high

mohammad8638520
18-11-2011, 13:08
سلام مجدد...
کمک!!!
کارایی که گفتین انجام دادم . بعد از نصب درست شد و توی تنظیمات pes درایور nvidia رو شناخت و تونستم بازی کنم.
سیستم رو که ریستارت کردم دیگه شناسایی نکرد.
بعد از یه بار ریستارت مجدد ، برگشت به همون حالت قبل. الان توی کنترل پنل انویدیا نمیشه تغییرش داد، ده همون integrated garphic و توی منوی کلیک راست هم گزینه run with graphic processor خاموشه.

من که هنگ کردم دیگه....
چیکار کنم؟؟؟

ABACAD
18-11-2011, 13:23
کلا مدل دل حتی core i7 هاش هم مشکل دارند با این بازی ! واقعا نمیدونم چرا ؟ راه حل براش هست ها ؟ ولی وجدانا مدتهاست دیگه شرکت دل حالش خوب نیست و انگار دلش درد گرفته

برای دل 5110 جواب نمیده روش های مرسوم که دوستمونم اشاره کردند بهشون

خدایا صبر بده به ما از دست این شرکت ها که تازگیا دیگه حتی درایورهاشونم روی سی دی نیست باید بری دانلود کنی ! چشمک

Xilevens
18-11-2011, 15:00
سلام مجدد...
کمک!!!
کارایی که گفتین انجام دادم . بعد از نصب درست شد و توی تنظیمات pes درایور nvidia رو شناخت و تونستم بازی کنم.
بعد از یه بار ریستارت مجدد ، برگشت به همون حالت قبل. الان توی کنترل پنل انویدیا نمیشه تغییرش داد، ده همون integrated garphic و توی منوی کلیک راست هم گزینه run with graphic processor خاموشه.

من که هنگ کردم دیگه....
چیکار کنم؟؟؟

الان ریست شده وضعیت درایورها چجوریه؟ یعنی کدوم درایورها نصبه؟
قبلیا یا جدیدیا؟
بایوس چی آپدیته؟
ویندوز اورجیناله؟

mohammad8638520
18-11-2011, 17:13
[
الان ریست شده وضعیت درایورها چجوریه؟ یعنی کدوم درایورها نصبه؟
قبلیا یا جدیدیا؟
بایوس چی آپدیته؟
ویندوز اورجیناله؟[/QUOTE]

هر دو تا گرافیک نصبه. گرافیک انویدیا ورژن 285 و اینتل هم همون لینکی که دوستمون دادن.
هردوتاش نصب شده کامل
بایوس رو نمیدونم چجوری آپدیت کنم. ولی به نظرم آخرین ورژنشه. تو سایت هم زدم هرچند زیاد وارد نیستم به سایت فوجیتسو ولی ورژنش زد 1.0.0.2 که همین هم توی device manager هست که درست نصب شده...
ویندوز اوریجینال هم تاثیر داره مگه؟؟؟؟
ویندوز اوریجینال نیست. ویندوز 7 professional 64bit نصب کردم ولی اورجینالش نیست معمولیه
مگه ویندوز اورجینال هم تاثیر داره؟؟؟

F R E E M A N
18-11-2011, 17:23
احتمالش هست یک گیم خاص این مشکلو ایجاد کرده باشه
ببینید پچی یا آپدیتی براش نیامده

mohammad8638520
18-11-2011, 17:32
احتمالش هست یک گیم خاص این مشکلو ایجاد کرده باشه
ببینید پچی یا آپدیتی براش نیامده

من فقط دو تا بازی نصب دارم.
need for speed under cover
+ pes 2011 . چیز دیگه ای نصب ندارم
پچ یا آپدیت واسه pes2011 از کدوم سایت دانلود کنم.
ممنون

hamid.7003
20-11-2011, 11:20
سلام مجدد...
کمک!!!

من که هنگ کردم دیگه....
چیکار کنم؟؟؟

احیانا Deep freez یا یه نرم افزار اینجوری نصب نکردی؟؟

mohammad8638520
21-11-2011, 00:45
احیانا Deep freez یا یه نرم افزار اینجوری نصب نکردی؟؟

نه عزیزم. همچین چیزی نصب نکردم.

mohammad8638520
21-11-2011, 01:15
نه عزیزم. همچین چیزی نصب نکردم گلم...

bobrus
09-01-2012, 14:43
فکر کنم این مشکل مربوط به بازی میشه با جستجو هایی که من زدم تقریبا همه کسایی که لب تاب با 2تا کارت گرافیک دارن توی این بازی مشکل دارن
من خودم asus n53n دارم و همین مشکل دارم

mohammad8638520
22-01-2012, 18:33
دوستان یه راه درست و حسابی واسه حل این مشکل دو تا کارت گرافیک نیست؟؟؟
تو pes 2012 هم همین مشکل هست. نمیدونم چیکار کنم دیگه؟؟؟

haeydis
15-02-2012, 15:28
راه حل پیدا شد
سلام منم همین مشکل رو داشتم
اما حل شد
اول گرافیک رو اپدیت کردم ولی جواب نداد
خیلی ساده بود رو فایل exe کلیک راست کنید run by high perfomance graphic رو بزنید

jamshidi20
31-07-2012, 13:46
سلام
من sony vpccw دارم که تو قسمت گرافیک دو قسمت برای حجم زده که یکیش 256 و دومیش 2007 .میشه این مقدار 256 رو افزایش داد تا بتونم بازی های مثل driver یا gta iv رو اجرا کنم؟