PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زیور آلات و طلا و جواهر

moslem47
09-06-2011, 00:14
سلام
برای خرید انگشتر عقیق چطور باید به اصل بودنش پی ببریم. مخصوصا نوع یمنی
در ضمن از کجا میشه خرید کرد؟(مشهد)

Doctor.Freeman
09-06-2011, 11:07
سلام
برای خرید انگشتر عقیق چطور باید به اصل بودنش پی ببریم. مخصوصا نوع یمنی
در ضمن از کجا میشه خرید کرد؟(مشهد)

سلام دوست عزیز . من انگشتر فروشی تو مشهد آشنا دارم .

یه جا معرفی میکنم برو کارش خیلی درسته

جمعه بازار از سمت 17 شهریور طبقه دوم سمت راست . پنجمین یا ششمین مغازه . آقای مسعود آهنگر .

اینم شماره موبایلش . خودت زنگ بزن هم آهنگ کن .

09361294646

ملا نصرالدین
09-06-2011, 23:27
حالا اگه کسی اشنا نداشته باشه از کجا باید فهمید؟

Doctor.Freeman
10-06-2011, 05:18
حالا اگه کسی اشنا نداشته باشه از کجا باید فهمید؟

نمیدونم . من خودم تو این کار نیستم ولی این شماره که دادم واسه خودم قابل اعتماده . میتونین زنگ بزنین بهش بگین از کجا میشه فهمید .
نمیدونم هر جور دوســـ دارین :40:

moslem47
10-06-2011, 10:27
دوستان لطفا کمک کنید.............. همچنین در مورد فیروزه ای

Doctor.Freeman
10-06-2011, 14:18
دوستان لطفا کمک کنید.............. همچنین در مورد فیروزه ای

واسه فیروزه بهتره بری نیشابور . 110 کیلومتر بیشتر راه نیست .

نیشابور : چهارراه امام . بازار سر پوش . اونجا پره .

فقط فیروزه آمریکایی & چینی نگیری که اون معجزه هایه فیروزه رو نداره چون ساخته دست انسانه - فقط فیروزه نیشابور -

گمنام90
11-06-2011, 11:22
انگشتر فروشی شوشتری در بازار رضا مشهد حرف نداره سالیان سال است که این کاره هستن یه سر بزن

mahmoodsedaghat
14-08-2011, 06:21
به قول بابابزرگم عقیق اونه که توش لکه های ابر مانند داره , یه نوعشم توش رگه رگه ست که عقیق عسگری میگن خواستی بیا مشهد بازار رضا طبقه +1 همه انگشترسازن.:20:

shabnam1986
01-09-2011, 16:06
در مورد زیور آلات بدلی یه سوال دارم باید اینجا مطرح کنم؟

Ezel
01-09-2011, 16:53
در مورد زیور آلات بدلی یه سوال دارم باید اینجا مطرح کنم؟

سلام /

نام تاپیک موقتا به زیور آلات و طلا و جواهر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تغییر کرد تا تک بعدی نباشه /

shabnam1986
01-09-2011, 20:41
برای جلا دادن دوباره بدلیجات باید چی کار کرد؟

logos
01-09-2011, 21:52
برای جلا دادن دوباره بدلیجات باید چی کار کرد؟

بستگي به جنسش داره بعضي ها رو ميندازن تو اب و سركه مي جوشونن (البته عموما نقره جات اين جوري هست )
البته يه سري از بدلي جات اصلا نميشه كاريشون كرد وقتي رنگشون تيره ميشه و بايد يه نو شونو بخريد :دي
بهتر هست بدلي جاتي كه مي خريد از جنس برنج و برنز و نقره باشه تا مشكلي نداشته باشه

فكر ميكنم يه روشي هم با استفاده از سيستم كاتاليز اب بود اما يادم نمياد اگه وقت شد سرچ ميكنم پيداش مي كنم

shabnam1986
03-09-2011, 09:08
بستگي به جنسش داره بعضي ها رو ميندازن تو اب و سركه مي جوشونن (البته عموما نقره جات اين جوري هست )
البته يه سري از بدلي جات اصلا نميشه كاريشون كرد وقتي رنگشون تيره ميشه و بايد يه نو شونو بخريد :دي
بهتر هست بدلي جاتي كه مي خريد از جنس برنج و برنز و نقره باشه تا مشكلي نداشته باشه

فكر ميكنم يه روشي هم با استفاده از سيستم كاتاليز اب بود اما يادم نمياد اگه وقت شد سرچ ميكنم پيداش مي كنم

جنس بدلیجات رو بصورت آماتور از کجا باید فهمید؟

shabnam1986
03-09-2011, 10:40
جنس بدلیجات رو بصورت آماتور از کجا باید فهمید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aria_electric_fars
03-09-2011, 14:54
سلام

می گم اگر من از دبی طلا بخرم به نظرتون بیارم ایران آیا نفع توش هست یا نه؟؟؟!!

در کل طلا یا جواهر بخرم از دبی بیارم ارزون تر در نمیاد؟؟؟

با تشکر

smhrahmati
31-01-2012, 06:51
سلام
چون نزدیک ترین مکان برای مطرح کردن موضوع این انجمن بود. پیامم رو این جا قرار دادم
اصل مطلب: بنده می خوام حدود 100 تا انگشتر نقره یا آویز یا گوشواره و یا هرچیز دیگری که ظاهر بسیار زیبا و شکیلی داشته باشه حداکثر تا قیمت 5000 تومان خریداری کنم
وزن و نگین و .... اش اصلا مهم نیست از همه مهمتر اینه که زیبا و چشمگیر باشه (در حد یک هدیه مناسب برای مادر هایی در رده های سنی جوان تا میان سال)
نقره رو انتخاب کردم چون تیتانیم زود رنگش می ره و تا حدی تابلویه و استیل هم خیلی اسپرته (ظرافت نداره) و هم گرون. می مونه نقره که هم اسم و رسم داره و هم ظاهر عابرو مند تری برای یک هدیه کوچک

شاید بگید با 5000 تومان نمی شه همچین چیزی خرید ولی من شخصا تو بازار رضای مشهد انگشتر نقره بسیار زیبایی در حدود 7000 (به قیمت خرده فروشی) دیدم.
متاسفانه الان تهرانم وگرنه از همون بازار رضا می خریدم.

حالا دوستان جایی رو سراغ دارند که شرایط خرید من رو داشته باشه؟

ممنون می شم سریع تر راهنمایی کنید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smhrahmati
31-01-2012, 22:09
چون این هدایا رو برای 17 ربیع می خوام، عجله درام که زود تر بخرم و بسته بندی کنم.:41:
کسی آشنایی، یا عمده فروش نقره تو تهران سراغ نداره؟

هر چه سریع تر راهنمایی کنه، ممنون می شم

saeed_myheart
14-05-2012, 13:23
سلام
من میخوام طلا بخرم ولی میترسم چون خیلی هاشون کلاه سر آدم میزارن
حالا میخوام ببینم روش محاسب کار مزدشون با حق ساخت طلا چطور محاسبه میشه ؟
اصلا چطوری میشه که کلی کلاه سر آدم میزارن

***دکمه تشکر رو فراموش نکنید***

Abbas.V
16-05-2012, 20:01
سلام

دوست عزیز منظورتونو کامل بفرمایید . چه نوع طلا؟ نو ؟ مستعمل؟ شکسته ؟ سکه ؟

مشخص کنید تا راهنماییتون کنم .

mmf66
16-05-2012, 20:28
اگه برای سرمایه گزاری میخوای سکه بخری بهتره ولی خوب اگه طلای تزیینی نو بخری مثلا 18 عیار قیمت طلا رو با نرخ روز محاسبه میکنن و اجرت ساخت اون قطعه رو بهش اضافه میکنن و 7 درصد هم کارمزد خودشونه 5 درصد هم میره تو ارزش افزوده جیب دولت خلاصه کلی تو پاچت میره

دکمه تشکر هم برای شماست که سوال کردی:31:

brad pitt
16-05-2012, 21:16
دوست عزیز منظورت مثلا خرید طلا برای نامزدی یا کادو برای خانمتون هست؟

اگر جهت عروسی هست هر طوری محاسبه کنه باز سرت کلاه میزاره

من رشتم اقتصاده
فرمول محاسبشو داشتم پیداش کردم میگم خدمتتون

استادمون میگفت این فرموله آخرش مثلا ضربدر 4 درصد میشه ولی برا عروس و داماد ضربدر 8 درصد میکنه

طلافروشن دیگه ه و کلاهبردار .

ببین اگه بدش هم اومد اومد بذار بگن بی کلاسی ولی حتما ازش بخواه دوباره حساب کنه
یعنی اگر شد 2 میلیون بگو میشه دوباره همینو حساب کنید ؟

اکثرا اکثرا 2 تا عدد میشه

saeed_myheart
16-05-2012, 22:34
دوست عزیز منظورت مثلا خرید طلا برای نامزدی یا کادو برای خانمتون هست؟

اگر جهت عروسی هست هر طوری محاسبه کنه باز سرت کلاه میزاره

من رشتم اقتصاده
فرمول محاسبشو داشتم پیداش کردم میگم خدمتتون

استادمون میگفت این فرموله آخرش مثلا ضربدر 4 درصد میشه ولی برا عروس و داماد ضربدر 8 درصد میکنه

طلافروشن دیگه ه و کلاهبردار .

ببین اگه بدش هم اومد اومد بذار بگن بی کلاسی ولی حتما ازش بخواه دوباره حساب کنه
یعنی اگر شد 2 میلیون بگو میشه دوباره همینو حساب کنید ؟

اکثرا اکثرا 2 تا عدد میشه

دقیقا همینو میخوام طریقه محاسبشو میگم که سرم کلاه نزارن

saeed_myheart
16-05-2012, 22:47
سلام

دوست عزیز منظورتونو کامل بفرمایید . چه نوع طلا؟ نو ؟ مستعمل؟ شکسته ؟ سکه ؟

مشخص کنید تا راهنماییتون کنم .

برای ازدواج میگم

brad pitt
17-05-2012, 11:55
1. یا همین الان بخر

2. ریسک کنی و ببینی نتیجه ی اجلاس چی میشه

ملا نصرالدین
17-05-2012, 20:14
یه طلا فروش اینو به من گفت:

اگر یه نفر بیاد از من طلا بدزده و بعد بیاد همون طلا رو به خود من بفروشه باز من سود کردم

یادم نیست ولی یه بار برای من حسابکرد دیدم اون راست میگه

در مورد خرید طلا برای اینکه برات به صرفه بیوفته
1-طلای بدون نگین بخر.چون وقت خرید طلا رو با نگین میفروشند وقت فروش نگین ها رو در می اورند بعد وزن میکنند(البته منظورم نگین های شیشه هست.در مورد جواهر اصل این طور نیست)
2- اگر همسرت راضی شد طلای بدون مزد ساخت بخر.طلای بدون مزد ساخت 2 جور هست .یا طلاهایی هست که با ماشین ساخته شده که اکثرا النگو هستند.یا طلاهای دست دوم هست.اینجوری موقع خرید مزد ساخت نمیدهی.
3-موقع خرید به طلا فروش بگو ریز قیمت را توی فاکتور بنویسد.یعنی چند گرم طلا با چه قیمت + چه مقدار مزد ساخت+ سود+....
و اخرش چانه بزن

Abbas.V
17-05-2012, 20:42
پس باید طلای نو بخرید برای عروسی که اینجوری محاسبه میشه :

وزن طلا ضربدر قیمت تابلو +5درصد مالیات + 7 درصد اجرت + کامزد که از گزمی 1000تا 15000 هست . + وزن نگین ها و نوع نگین ها که حالا اتمی باشن یا اصلی .

اما برای طلای مستعمل فقط وزن طلا + 12 درصد اجرت و مالیات میشه
برای طلای شکسته : وزن طلا ضربدر قیمت تابلو (برای سرمایه گذاری پیشنهاد میشه )

فرمول سکه هم خواستید بگم واستون .

essi4300
17-05-2012, 21:19
فرمول فروش طلا راحته، من چون مدتی کار میکردم خدمتتون میگم :

(قیمت هر گرم طلا در لحظه خرید + اجرت هر گرم + 7 درصد سود) * وزن طلا به گرم.

طلا فروش هر طوری خارج از این فرمول محاسبه کنه شما با مراجعه به اتحادیه طلافروش ها و نشان دادن فاکتور میتونین شکایت کنین.

سریعا هم رسیدگی میکنند.

طلا فروش فقط به یک طریق میتونه از شما پول بیشتر بگیره:

اجرت ساخت هر گرم رو بالاتر بزنه و در فاکتورهای خرید خودش دست ببره، که خیلی ها اینکارو میکنند.

یعنی مثلا اگه اجرت ساخت هر گرم طلا 6000 تومان باشه 7500 میزنند.

saeed_myheart
18-05-2012, 12:05
فرمول فروش طلا راحته، من چون مدتی کار میکردم خدمتتون میگم :

(قیمت هر گرم طلا در لحظه خرید + اجرت هر گرم + 7 درصد سود) * وزن طلا به گرم.

طلا فروش هر طوری خارج از این فرمول محاسبه کنه شما با مراجعه به اتحادیه طلافروش ها و نشان دادن فاکتور میتونین شکایت کنین.

سریعا هم رسیدگی میکنند.

طلا فروش فقط به یک طریق میتونه از شما پول بیشتر بگیره:

اجرت ساخت هر گرم رو بالاتر بزنه و در فاکتورهای خرید خودش دست ببره، که خیلی ها اینکارو میکنند.

یعنی مثلا اگه اجرت ساخت هر گرم طلا 6000 تومان باشه 7500 میزنند.

میشه مثلا برای 10 گرم طلا حساب کنید!

Abbas.V
07-06-2012, 12:08
میشه مثلا برای 10 گرم طلا حساب کنید!

امروز هرگرم طلای 18 عیار 69700 تومان هست . خب شما میخواید 10 گرم طلا بفروشید >>>>10*69700 میشه 697000تومان شما باید از فروشنده پول بگیرید .
حالا فرض کنید میخواید 10 گرم طلای مستعمل بخرید >>>> 697000+7% اجرت +5% مالیات =780.640 تومان باید پرداخت کنید .
حالا فرض کنید میخواید 10 گرم طلای نو بخرید >>>> 780640 تومان +ما برای هرگرم میانگین 5000 تومان (در بهترین حالت،دیگه خیلی آدم منصفی باشه طرف)=830640 تومان باید پرداخت کنید .
سوالی باشه در خدمتم .

salar_aziz
30-06-2012, 03:33
سلام دوستان
من میخوام انگشتر طلا زرد مردونه بخرم
تقریبا چند گرم میخوره به انگشترهای مردونه؟منظورم اینه که تقریبا انگشتر مردونه ها چند گرمی اند؟(پرسیدم بخاطر اینکه خشنتر و سنگینتر از زنونه هاست دیگه)
دست دوم رو از کجاها میشه خرید؟ و درکل پیشنهاد میدید نو بخرم یا دست دوم؟(ترجیحا بدون نگین یا با حداقل نگین)

ممنون

Ezel
30-06-2012, 10:20
سلام دوستان
من میخوام انگشتر طلا زرد مردونه بخرم
تقریبا چند گرم میخوره به انگشترهای مردونه؟منظورم اینه که تقریبا انگشتر مردونه ها چند گرمی اند؟(پرسیدم بخاطر اینکه خشنتر و سنگینتر از زنونه هاست دیگه)
دست دوم رو از کجاها میشه خرید؟ و درکل پیشنهاد میدید نو بخرم یا دست دوم؟(ترجیحا بدون نگین یا با حداقل نگین)

ممنون

سلام /

حلقه های اسپرت مردونه هست که معمولا اکثرشون وزنی ( به عبارت درست تر جرمی :دی) بین 4-5 گرم تا 7-8 گرم دارند ، نگین برلیان البته سنگین تر از نگینهای اتمی هست و به همین علت موقع فروش افت قیمت انگشتر و حلقه با نگین برلیان به مراتب بیشتر از انگشتر و حلقه با نگین اتمی هست .

اگر هم انگشتر های سنگین مردونه مد نظرتون هست ( نظیر کارهایی که روی رکابشون طرح هایی نظیر لنگر و شیر و ... دارند ) وزن اونها بالغ بر 13-14 گرم هست .

معمولا اکثر طلافروشی کارهای دست دوم هم دارند و خوبی اونها اینه که اجرت ساخت به طلاهای دست دوم تعلق نمیگیره و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هست و نهایتا با یک آبکاری ساده میشه جرم های طلا رو پاک کرد و ظاهری تازه به اون بخشید .

salar_aziz
30-06-2012, 10:52
سلام /

حلقه های اسپرت مردونه هست که معمولا اکثرشون وزنی ( به عبارت درست تر جرمی :دی) بین 4-5 گرم تا 7-8 گرم دارند ، نگین برلیان البته سنگین تر از نگینهای اتمی هست و به همین علت موقع فروش افت قیمت انگشتر و حلقه با نگین برلیان به مراتب بیشتر از انگشتر و حلقه با نگین اتمی هست .

اگر هم انگشتر های سنگین مردونه مد نظرتون هست ( نظیر کارهایی که روی رکابشون طرح هایی نظیر لنگر و شیر و ... دارند ) وزن اونها بالغ بر 13-14 گرم هست .

معمولا اکثر طلافروشی کارهای دست دوم هم دارند و خوبی اونها اینه که اجرت ساخت به طلاهای دست دوم تعلق نمیگیره و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هست و نهایتا با یک آبکاری ساده میشه جرم های طلا رو پاک کرد و ظاهری تازه به اون بخشید .
نه در حد حلقه و نه در حد اونی که گفتید بزرگ.مثه کارایی که توی سایت zar.ir هست(ولی خداییش خیلی گرون اند!!)
خوب حالا بفرمایید که طلا که الان شده حدود80تومن هرگرمی حدود یکماه پیش که بازار آروم بود و ارزون بود تا چند اومده بود پایین؟
نسبت به قیمت الان میفرمایید که تقریبا یه کم وزنش تو مایه های 10 گرم دست دوم و نو چند میشه حدودا؟
(به نظرت دست دومش راه خوبی برای سرمایه گذاری هم هست؟چون تو فکر این جنبه اش هم بودم)

ممنون

Ezel
30-06-2012, 11:35
نه در حد حلقه و نه در حد اونی که گفتید بزرگ.مثه کارایی که توی سایت zar.ir هست(ولی خداییش خیلی گرون اند!!)
خوب حالا بفرمایید که طلا که الان شده حدود80تومن هرگرمی حدود یکماه پیش که بازار آروم بود و ارزون بود تا چند اومده بود پایین؟
نسبت به قیمت الان میفرمایید که تقریبا یه کم وزنش تو مایه های 10 گرم دست دوم و نو چند میشه حدودا؟
(به نظرت دست دومش راه خوبی برای سرمایه گذاری هم هست؟چون تو فکر این جنبه اش هم بودم)

ممنون

البته حلقه های اسپرت که گفتم اکثرشون تقریبا شبیه همون کارهای سایت فوق هستند ولی علت اصلی قیمتهای جواهرات اون سایت ، نگینهای گران قیمت اون انگشتر هاست .

فکر میکنم طلا تا حدود 59 هزارتومان بابت هر گرم پایین اومده بود ، برای محاسبه ی قیمت طلا ی ساخته شده طبق فرمول زیر عمل میشه :

قیمت خام ( ارزش هر گرم ضربدر مقدار عددی گرم ) + اجرت ساخت (بسته به نوع کار - حداقل 3-4 هزار تومان) ضربدر مقدار عددی هر گرم + 4% از قیمت بدست آمده از مرحله ی قبل به عنوان مالیات بر ارزش افزوده + 7 درصد سود خالص فروشنده از قیمت بدست آمده تا این مرحله

فرمول فوق برای طلای نو هست ، برای طلای دست دوم فقط مقدار اجرت ساخت از فرمول فوق حذف میشه .

در رابطه با سرمایه گذاری هم من نظر خاصی ندارم چون شرایط غیرقابل پیش بینیه .

SNOOP DOGG
03-07-2012, 10:00
سلام من بتازگی ازدواج کردم و حلقه پلاتین خریدم خیلی گرون دراومد
میخوام بفروشم طلا سفید بخرم 
شهرستان ما خیلی سخت پلاتین میخرن 
میخوام بدونم کجای تهران میتونم براحتی و نرخ روز بفروشم 

SNOOP DOGG
11-07-2012, 10:35
سلام من بتازگی ازدواج کردم و حلقه پلاتین خریدم خیلی گرون دراومد
میخوام بفروشم طلا سفید بخرم 
شهرستان ما خیلی سخت پلاتین میخرن 
میخوام بدونم کجای تهران میتونم براحتی و نرخ روز بفروشم 
کسی چیزی نمیدونه؟؟

J@viD
11-07-2012, 10:57
بازار تهران
با مترو برو ایستگاه 15 خرداد پیاده شو فقط کاغذ خریدشم با خودت ببر که بز نخرن ازت
میتونی قبل از اینکه انگشتر رو بفروشی همونجا قیمت روز پلاتین رو بگیری

sansigold
03-11-2023, 21:12
ممنون از سایت خوبتون. در رابطه با خرید و فروش طلا می تونید به وب سایت سانسی گلد گالری سر بزنید. در سانسی گالری پر از طلاهای کم اجرت هستش کی می تونید به همسر و یا کسی که دوستش دارید هدیه بدید. ممنون از سایت خوب پی سی ورلد.