PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه بهترین گیرندهای دیجیتال 100 تومن +Blusens T14 یا Viuna 6110

صفحه ها : [1] 2

sezareta
07-06-2011, 21:05
سلام
حدود 2 ماه برای خرید گیرنده دیجتال تحقیق کردم و در رنج 100 تومن بین 2 گزینه رسیدم
Blusens T14+
Viuna 6110
و انتخاب بینشون یکم سخت شده
فروشندگان ویونا معتقدند که به علت تایوانی بودن گیرنده ویونا و چینی بودن بلو سنس گیرنده ویونا از بلو سنس بهتر هست و معتقد هستند بلو سنس داغ میکنه و عمر مفیدش میاد پایین و اگر چند ساعت یکضرب کار کنه تصویر فریز میشه
و فروشندگان بلو سنس معتقدند هرچند بلوسنس چینی هست اما تحت لیسانس شرکت اسپانیایی تولید میکنه و از محصولات با کیفیت هست و به همین خاطر یک سال گارانتی تعویض و یک سال گارانتی تعمیر داره مجموعا 2 سال
از لحاظ کیفیت و امکانات هر دو برند تقریبا یکسان هستند
البته به گفته نمایندگی های خودشون
از دوستان هرکسی هر اطلاعاتی ویا نظری داره لطف کنه بگه تا به بقیه دوستان هم کمک کنه
این دو تا لینک هم کاملا در مورد امکانتشون توضیح داده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با تشکر

mr_rayan
07-06-2011, 23:13
من با دستگاه viuna کار نکردم ولی به نظرم اینکه یک دستگاه تحت لیسانس تولید بشه خیلی بهتره تا شرکتی که اصلا معلوم نیست چه نظارتی روش هست و یا اصلا نظارتی هست یا خیر.

mehdi n73
07-06-2011, 23:22
100 درصد بلوسنس بگیر این مدلش رو خود اسپانیا با ایران هماهنگ کرده و درست گفتن برای اسپانیا هست این هم سایتش

مدل ویونا هم هرچی گشتم سایت تایوانیش رو پیدا نکردم ولی فکر کنم یکی از شرکت های کوچیک باشه.

isfahaneshop
10-06-2011, 19:01
viuna
asli1

11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
--------------------------------------------------------------------------------------
asli-viu1

11
---------------------------------------------------------------------------------------
cable&Anten1

11
---------------------------------------------------------------------------------------
dakhel dastgah1

11
dastgah1

11
ghab1

11
HDMI1

11
ir1

11
jabeh1

11
kenar jabeh1

11
panel1

11
power1

11
power-viu1

11
viu1

11
-----------------------------------------------------------------------------------------
back-viu1

11
----------------------------------------------------------------------------------------

blusens
blu1

11
-----------------------------------------------------------------------------------------
blu-board1

11
----------------------------------------------------------------------------------------
blu-takta1

11
board1

11
board-blu1

11
panel1

11
power.back1

11
power1

11

Lumexy 3601
1

11

isfahaneshop
10-06-2011, 19:43

8842421024
13-06-2011, 11:50
سلام دوستان این سوالی رو که شما مطرح کرده بودید من توی کرمانشاه برام پیش اومد و کلی گشتم و پرسو جو کردم تا ویونا 5110 رو که مدل فبلی همین مدلی 6110 بود رو خریدم کیفیتش خیلی خوب بود دو هفته پیش هم مدل6110رو برای یکی از دوستام خریدم واقعا پیشرفت شرکت خیلی خوب بوده که توی این مدت کم تونسته یه همچین دستگاهی را واسه ایران بیاره البته این نظر منه توی فامیل هرکی یه مدلی خریده اکثرشون مشکلات زیر رو داره اما ویونا که منو دوستم داریم این مشکل رو نداره در ضمن ویونا مال m STAR تایوان هستش به همین دلیل از بقیه سر تره چون تایوانی بودنش خودش کلی مزایا داره مثل یه مادربرد چینی و تایوانی که تایوانی همیشه بهتر کار میکنه و خرابی هم نداره ویونا هم به همین خاطره که بهتر شده و الان داره یواش یواش تو بازار شناخته میشه و وضیفه منه مصرف کننده هست که ازش تعریف کنم چون واقعا خوبه
حالا برسیم به مشکلاتی که من توی گیرنده های دیگه دیدم و باعث شد ویونا رو به اونا هم پیشنهاد کنم
1-فریز شدن تصویر 2-هنگ کردن در اثر استفاده (این مدلی که من دیدم حدا کثر دوساعت کار میکرد و بعدش تصویر سیاه میشد و باید خاموش میکردن و نیم ساعت بعد روشنش میکردن )3-حافظه های بالا رو ساپورت نمیکرد(حد اکثر 8گیگ)4-گارانتی و پاسخ گویی خیلی ضعیف 5-قاطی کردن صداو تصویر شبکه ها باهم6-محو کردن زیر نویس 7-عدم پشتیبانی از زبان فارسی وتله تکس و صدت مشکل دیگه که عذاب آوره و موقع دیدن فیلم و فوتبال سرتون میاد:19::19::2::41:
ماکه هیچ کدوم اینارو تو ویونای 5110 خودمون ندیدیم و تو ویونا6110 هم که دوستم داره از 5110 بهتر بود و کلی امکانات بهش اضافه شده بود واسه همینه که میگم بهتره
در ضمن من تو سایت دیجی کالا هم دیدم که این دستگاه استاندارد هایCE,ISO9001,ISO9002,FCC رو داره
و در ضمن مادر بردش و تیونر دستگاهش هم تایوانیه و تو چین مونتاژ میشه اموز که رفتم تو سایتش دیدم که چند تا نمایندگی هم توی شهرستان های دیگه زدن
امید وارم مطلبم خوب بوده باشه و از سردرگم نجاتت داده باشه ویونا فقط شناخته شده نیست به نظر من اگر شناخته بشه و شما اطلاعاتت در رابطه باهاش کامل بشه بازار رو می ترکونه مثل همینجا کرمانشاه خودمون
موفق باشید

8842421024
13-06-2011, 12:21
اقا در ضمن ویونا 1080I\1080Pرو هردوتاش رو داره شما باید بری توی تنظیمات تصویر و Iیا P بودن و یا حالت نمایش تصویر مخصوص تلویزیون هایCRTرو انتخاب کنی من دانشجو هستمو تو دانشگاه اصفهان با گیرندهUSBو آنتنی که روی خودشه تلویزون میبینم اونوقت که کرمانشاه بودم برای کامپیوترم خریدم30000تومان و دو هفته پیش هم برای یکی از دوستام که اصفهانه از نمایندگی ویونا تو اصفهان خریدم 26000تومان چون جشنواره بود جشنوارشون هم تا 20تیر ماه ادامه داره
مدل6110رو هم تو مدت جشنواره میدن69000تومان اما توی تهران79000و توی کرمانشاه هم بین80000تا95000بسته با جایی که شما میخرین مردم براش پول میدن و مشتریش هم زیاده عجیبه که توی اصفهان نمایندگیش تازه شروع به کار کرده ولی بخواطر کاراییش مشتر جذب میکنه
در ضمن گارانتی ویونا یک سال تعویض بدون قید و شرط و لی گارانتی بلوسنس یک سال تعویض مادر برد دستگاه و سال دوم تعمیر رایگانه اینو تو سایت خودش نوشته

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

با توجه به ادعای هر دوشرکت مبنی بر 1080p بودن دستگاه ویونا 6110 و بلوسنس تی 14+
و مشاهده عینی من، بر روی کارتن دستگاه ویونا نوشته بود 1080p ولی خود دستگاه 1080i بود!

تفاوت ویونا و بلوسنس با توجه به مشاهدات من

مزایای ویونا نسبت به بلوسنس

ضبط دو تصویر بصورت همزمان و قابلیت مشاهده کانال سوم
کابل روی دستگاه RCA (قیمت 1000 تومان)
قیمت کمتر نسبت به بلوسنس ( با توجه به مشخصاتش به نظر کاملا شخصی من! ویونا ، از نظر امکانات همون تکویژن شرکت تکتا است با تفاوت یک تیونر اضافه! و قیمت هر دوتاش 79 است)

مزایای بلوسنس نسبت به ویونا

رزولیشن 1080p
طراحی و لیسانس اسپانیا و ساخت چین (به سفارش اسپانیا ساخته شده نه ایران! و از نظر من کیفیت خیلی خوبی دارد)
مدیا پلیر قوی دارد و فرمتهای بیشتری نسبت به مابقی دستگاه های موجود ساپورت می کند
یک سال گارانتی تعویض و یک سال بعدش گارانتی تعمیر دارد
محصول شرکت بلوسنس اسپانیا است

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

,ویونا 6110[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بلوسنس تی 14+
راستی اگه سوالی داشتین زنگ بزنین به نمایندگی خود ویونا من از تو سایتش شمارش رو برداشتم

3378509-0311 و 09130087448 (نمایندگی فروش ویونا در اصفهان)
ولی مطمئنم کهIوPرو ساپورت میکنه خودم دیدم

8842421024
13-06-2011, 15:10
با توجه به ادعای هر دوشرکت مبنی بر 1080p بودن دستگاه ویونا 6110 و بلوسنس تی 14+
و مشاهده عینی من، بر روی کارتن دستگاه ویونا نوشته بود 1080p ولی خود دستگاه 1080i بود!

تفاوت ویونا و بلوسنس با توجه به مشاهدات من

مزایای ویونا نسبت به بلوسنس

کابل روی دستگاه RCA (قیمت 1000 تومان)
قیمت کمتر نسبت به بلوسنس ( با توجه به مشخصاتش به نظر کاملا شخصی من! ویونا ، از نظر امکانات همون تکویژن شرکت تکتا است با تفاوت یک تیونر اضافه! و قیمت هر دوتاش 79 است)

مزایای بلوسنس نسبت به ویونا

رزولیشن 1080p
طراحی و لیسانس اسپانیا و ساخت چین (به سفارش اسپانیا ساخته شده نه ایران! و از نظر من کیفیت خیلی خوبی دارد)
مدیا پلیر قوی دارد و فرمتهای بیشتری نسبت به مابقی دستگاه های موجود ساپورت می کند
یک سال گارانتی تعویض و یک سال بعدش گارانتی تعمیر دارد
محصول شرکت بلوسنس اسپانیا است

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

,ویونا 6110[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بلوسنس تی 14+
در ضمن دوستان روی گیرنده دیجیتال ویونا یه کابل1.5متریhdmi هست که فک کنم قیمتش بین8000تا15000 تومان باشه البته کابلش کیفیت خیلی خوبی داره من یه کابل یک متریش رو 7500خریدم همیشه هم نویز داره اما این کابلی که همراه دستگاه هستش خیلی کیفیتش بالاتره
در ضمن ویونا رو با این تکویژن مقایسه نکنید یکی از بچه ها فقط به اسم تکتا خریدتش و ازش ناراضیه قیافه هم نداره فقط چون مال خود شرکت تکتا هست فروش داره

ali_phd71
13-06-2011, 18:14
با سلام خدمت دوستان
میخواستم در مورد این گیرنده های دیجیتال راهنماییم کنید
استان ما که خوزستان باشه شبکه هاش هنوز دیجیتال نشدن ما واسه شبکه ها از م..اه..وا..ره استفاده میکنیم البته فقط استانیش یعنی به غیر از شبکه های استانی نیاز دیگه ای نداریم میخواستیم یه ----- دیگه بخریم که با این گیرنده های دیجیتال اشنا شدم خواستم بدونم ارزش داره صبرکنم تو استانم راه بییفته.تصاویرش نصبت به این رسیورا بهتره؟میتونه شبکه هایی مثل جام جم و دنا رو پخش کنه؟میتونم به عنوان یه پلییر خوب روش حساب کنم که دیگه نیازی نباشه پلییری مثل وسترن دیجیتال بگیرم؟قطع و وصلیش چطوره ما با این رسیورای معمولی شبکه های استانی رو بدونی مشکل میگیریم.و چطور راش میندازن بازم نیازه به انتن وصل بشه؟
دوستان ممنون میشم کمکم کنید
باتشکر

moslem47
13-06-2011, 18:16
جناب 8842421024 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این جور که شما بیان کرد ید از قیمت ها و شماره تماس و ادرس نمایندگی ها و......... انشالله که تبلیغ نکرده باشید

isfahaneshop
13-06-2011, 22:25
ویرایش شد !

rasoooli
14-06-2011, 07:23
بعد از اينهمه دعوا

يكي بگه :

اگه بخواهيم بيشتر هزينه كنيم چه گيرنده ديجيتالي بگيريم بهتره ؟

باتشكر

isfahaneshop
14-06-2011, 09:46
ویرایش شد !

aliasl
14-06-2011, 11:18
با سلام

ببخشید دیدم بحث داغه منم وارد شدم چون کار تخصصی من در این ضمینه است
باید خدمتتون بگم از تبلیغات که بگذریم و به بحث تخصصی مراجعه کنیم به این نکته توجه کنیم که:
VIUNA6110 فرمت 1080P را به صورت واقعی ساپورت میکنه حتی فریم های اونو جدا کرده که این نشان از صحت عملکرد دستگاه در این مد را میدهد( 25 -30 -40 -50-60 فریم)
- ضبط دو تصویر همزمان رو داره که نشان از تکنواوژی جدید رو داره
- کابل موجود روی دستگاه هم RCA است و هم یک کابل با کیفیت بالا HDMI که تو بازار 7000 تومان به بالاست
- دستگاه اگر گارنتی شو رعایت کتید تعویض میکنن بدون قیدو شرط
- این شرکت فقط یه محصول نداره و برای این که برند ویونا خراب نشه همه دستگاه ها رو با کیفیت بالا می زنه
- فروش فوقالعاده داره که قیمت اونواز تمام دستگاه ها مناسب تر کرده
- دستگاه بسیار زیبایی یه
- دیجی کالا به عنوان پیشنهاد ویژه محصولات ویونا رو داره میفروشه
در جمع خیلی عالیه مشخصات دستگاه رو تو سایتشون می تونی ببینی و زیاد به حرف تبلیغی توجه نکنی
سایتشون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است

moslem47
14-06-2011, 19:17
این طوری فایده نداره......... چون این اطلاعات اصلا ملاک برتری را نشون نمیده
باید دنبال یه ادم بی طرف گشت که هر دو دستگاه را داشته باشه اونوقت بتونه چند روزی باهاشون کار کنه تا معلوم بشه کدوم بهتره

isfahaneshop
14-06-2011, 19:21
ویرایش شد !

isfahaneshop
15-06-2011, 10:35
دوستان لطفا یکی هم جواب مارو بده.منتظریم راهنمایی دوستانتون هستیم

این سیستم فعلا به دلیل نوپا بودن 15 تا شبکه داره (شبکه 1و 2و 3و 4و تهران و خبر و آموزش و قرآن و جام جم 1و مستند و استانی و العالم و پرس تی وی و الکوثر و توی شهرهای غیر از تهران شبکه همون شهر هم پخش میشه)

آنتن پشت بام را فعلا نیاز داره و نسبت به ماهواره از نظر قطع و وصل شدن و پارازیت خیلی بهتره

moslem47
15-06-2011, 18:49
بزودی با اطلاعات جدید ویرایش میشود
در حال بررسی تخصصی گیرنده ویونا و بلوسنس

کسی فیلم 1080P نداره به دست من برسونه یا لینک دانلود بدهد؟

برای تست دوتا دستگاه می خوام. اگه حجمش بالا باشه که خیلی بهتره.
کیست مرا یاری کند؟
دمت گرم ...... میشه از سایر جهات هم مقایسه کنید
داغ کردن
ضبط کردن
فریز شدن
...........

javad 61
16-06-2011, 14:06
دوست عزیز جدا از بحث مدیا پلیر گیرندگی کانلهای بلوسنس چطوره؟چون کسی که میخواد دستگاه دیجیتال بگیره در درجه اول گیرندگی و عدم فریز کانالها و هنگ نکردن دستگاه براش مهمه و در درجه بعد داشتن یه مدیا پلیر خوب.
ممنون میشم نظرتونو در مورد قدرت گیرندگی بلوسنس بدید؟

esfahan-viuna
16-06-2011, 18:54
سلام دوستان خسته نباشید اقا یه سوال برام پیش اومده بنده برای8842421024گزارش تخلف ارسال کردم ولی کامنت های خودمم پاک شده من گفتم که حواسشو جمع کنه و به همکار های ما بی احترامی نکنه چون یه کامنت گذاشته بود و یه کمی هم کوری خونده بود و حرفای بی جا زده بود واقعا جالبه برام من از یکی دیگه شاکی هستم اونوقت خودم هم محاکمه میشم و کامنت هام پاک میشه

isfahaneshop
16-06-2011, 19:02
ویرایش شد!

esfahan-viuna
16-06-2011, 19:13
با توجه به اینکه قرار بود عصر 4شنبه دستگاه به دستم برسه و این دوروزه تست کنم ولی متاسفانه به دلیل تاخیر در تهیه دستگاه و ارسال از تهران، نرسید!
انشالله روز شنبه میرسه و از همه جهات تست می کنم و نتیجه را در اختیار همه می گذارم.
هر دوستی هم که تمایل داره خودش هر دوتا دستگاه را تست بکنه می توانه پیغام خصوصی بدهد و با هماهنگی از روز یکشنبه (صبح ها) بیاد خودش تست بکنه.

با توجه به اینکه قبلاً دستگاه های گیرنده را من تست نمیکردم و مسئول فنی مون تست کرده بعد از اینکه خودم شخصاً روز شنبه هر دوتا دستگاه را تست کردم نتیجه کامل تمام مشاهداتم را همینجا در اختیار دوستان می گذارم.
دستگاه بلوسنس رو ندارید؟

isfahaneshop
16-06-2011, 19:21
ویرایش شد!

esfahan-viuna
16-06-2011, 19:53
با سلام خدمت شما دوست عزیز

تا دیروز من فکر می کردم که دستگاه ویونا 6110 دو تیونره است و دوتا شبکه متفاوت را ضبط می کنه و یکی هم پخش می کنه ولی همین الان با مطالعه ایمیل دوستم که تهران توی همین کار گیرنده هاست متوجه شدم که این دستگاه درسته که دوتا شبکه را ضبط می کنه ولی لزوم این کار اینه که دوتا شبکه روی یک فرکانس باشه!!!!
با توجه به اینکه همه گیرنده هایی که یک شبکه را ضبط می کنه و یکی را نشون میده حتماً باید هردوتا شبکه هم فرکانس باشند و این خبری که به من رسیده این هم اینجوری که شما تعریف می کنید خوب هست ولی خیلی عالی نیست.
یعنی اگه شما شبکه یک راداری ضبط می کنی، دیگه نمی توانی شبکه مستند ، جام جم و یا استانی را ضبط بکنی! چون فرکانسش با هم فرق داره شما در یک زمان می توانی مثلاً شبکه یک و دو را ضبط کنی و شبکه 3 راببینی.

شبکه های هم فرکانس
شبکه یک، دو ، سه ، چهار ، تهران، خبر ، آموزش و قرآن با هم توی یک فرکانس هستند.
شبکه جام جم 1 ، مستند ، استانی ، العالم ، الکوٍثر و پرس تی وی و شبکه استانی شهر محل اقامت شما هم توی یک فرکانس هستند.

دوستم نوشته بود کابل و متعلقات هر دو گیرنده با هم خیلی تفاوتی نداره!

منظور از گارانتی شو رعایت کردن چی است؟

بقیه محصولاتشون چی است؟

دیجی کالا معیار خوب یا بد بودن یک جنس است؟!
خوب دوستان من به عنوان نماینده اصفهان باید مطلبی رو عرض کنم
1-از کابل و متعلقات بلوسنس هیچ اطلاعاتی ندارم و راجع به دستگاه هم یکی دو بار با مدیر فروش شرکت عرشیان تجارت سما تلفنی صحبت کردم و قتی هم ایشون گفتند که توی اصفهان نماینده عمومی دارند من از خیر داشتن نمایندگی این شرکت گذشتم چون یه نفر دیگه زود تر از من کار رو شروع کرده حق اونه که سود کار رو هم ببره
2-منظور از رعایت شرایط گارانتی این است که دستگاه آب ندیده باشد به ولتاژ برق غیر استاندارد وصل نشده باشه ضربه نخورده باشه و اسیبی توسط شخص ثالث اعمال نشده باشه
3-بقیه محصولات به زودی وارد بازار میشه که به موقع شما میتونید توی سایت توضیحات رو ببینید(تمام محصولاتی که برای عرضه با برند ویونا در نظر گرفته شده الان در شرکت موجود است اما در حال اعمال آخرین تغییرات بر روی آنها هستیم تا به ایده آل ترین محصول برسیم دقیقا مانند گیرنده 6110که یک سال تو خود همین ایران خودمون روش کار شد تا با محصولات دیگه قابل رقابت باشه )
4-هم ما و هم بیشتر کسانی که با اینترنت سروکار داریم و از طریق اینترنت خرید می کنیم دیجی کالا رو به عنوان یه فروشگاه معتبر می شناسیم که هم قیمت هاش درسته و هم دستگاه هاش سالم این باز خوردیه که من طی این چند سالی که ازشون خرید داشتم دیدم سایتشون هم یه سایت تخصصیه من تاحالا چند بار از دیجی کالا خرید داشتم و این حرف رو بدون در نظر گرفتن اینکه الان دیجی کالا محصول ما رو خریده و داره براش تبلیغ میکنه میگم
5-در باره ضبط کانال هم بگم که این مشکل در آپدیت های دستگاه حل میشه در این صورت شما می تونید دو کانال رو از دو فرکانس متفاوت یا یک فرکانس مشترک ضبط کنید و کانال سوم رو از هر فرکانس دیگه ای مشاهده کنید(چون تیم نرم افزاری شرکت همزمان تهیه نرم افزار برای 5 شرکت دیگه رو هم به عهده گرفته یکمی این کار عقب افتاده که از مشتریان و خریداران ویونا از همین جا عذر خواهی میکنیم)
در ضمن بگم که تا چند وقت دیگه یا بهتره بگم خیلی زود تمام شبکه های استانی در اصفهان به نمایش در میاد و اونوقت ضبط دو کانال جوابگو هست
اگه سوال دیگه ای هست تماس بگیرید تا راهنماییتون کنم

moslem47
16-06-2011, 22:45
با توجه به اینکه قرار بود عصر 4شنبه دستگاه به دستم برسه و این دوروزه تست کنم ولی متاسفانه به دلیل تاخیر در تهیه دستگاه و ارسال از تهران، نرسید!
انشالله روز شنبه میرسه و از همه جهات تست می کنم و نتیجه را در اختیار همه می گذارم.
هر دوستی هم که تمایل داره خودش هر دوتا دستگاه را تست بکنه می توانه پیغام خصوصی بدهد و با هماهنگی از روز یکشنبه (صبح ها) بیاد خودش تست بکنه.

با توجه به اینکه قبلاً دستگاه های گیرنده را من تست نمیکردم و مسئول فنی مون تست کرده بعد از اینکه خودم شخصاً روز شنبه هر دوتا دستگاه را تست کردم نتیجه کامل تمام مشاهداتم را همینجا در اختیار دوستان می گذارم.
بابت اطلاعات و زحمات شما تشکر
در ضمن این بحث دو تیونر بودن در ویونا را هم چک کنید. سایت شرکت سازنده ایا به این موضوع اشاره ای کرده؟

isfahaneshop
17-06-2011, 11:47
ویرایش شد!

isfahaneshop
17-06-2011, 12:04
ویرایش شد!

esfahan-viuna
17-06-2011, 14:04
به انتهای این تاپیک مراجعه کنید

moslem47
17-06-2011, 14:12
با توجه به سایت زیر

و اطلاعات دوست عزیز آقای قائدی
که هیچگونه صحبتی از تیونر دوم در میان نیست و حرف از آپدیت جدید است من بعید می دونم تیونر دومی در کار باشه و مسئله کاملاً نرم افزاری است
به نظرتون امکان پذیر هست که با نرم افزار دو فرکانس مختلف را گرفت. پس اینطوری بقیه دستگاه ها هم می تونند به این قابلیت برسند

isfahaneshop
17-06-2011, 14:51
ویرایش شد!

isfahaneshop
17-06-2011, 15:50
ویرایش شد!

moslem47
18-06-2011, 17:42
جناب اصفهان شاپ دستگاه رو گرفتید............. ما منتظر تست شما هستیم

esfahan-viuna
18-06-2011, 17:49
به نظرتون امکان پذیر هست که با نرم افزار دو فرکانس مختلف را گرفت. پس اینطوری بقیه دستگاه ها هم می تونند به این قابلیت برسند
نه عزیز با نرم افزار خالی نمیشه این کار رو انجام داد نیاز به یه سخت افزار داره
این سخت افزار در دستگاه وجود داره و برنامه نویسی نرم افزاری برای فعال شدنش در حال انجامه که وقتی نرم افزار تست شد روی سایت قرار میگیره و همه میتونن با استفاده از شماره سریال دستگاه اونو دانلود کنن
(چون این چیپ جدیده بار اوله که داره برنامه نویسی میشه به همین دلیل کمی طول میکشه)

rasoooli
18-06-2011, 19:21
نه عزیز با نرم افزار خالی نمیشه این کار رو انجام داد نیاز به یه سخت افزار داره
این سخت افزار در دستگاه وجود داره و برنامه نویسی نرم افزاری برای فعال شدنش در حال انجامه که وقتی نرم افزار تست شد روی سایت قرار میگیره و همه میتونن با استفاده از شماره سریال دستگاه اونو دانلود کنن
(چون این چیپ جدیده بار اوله که داره برنامه نویسی میشه به همین دلیل کمی طول میکشه)

با سلام

تـا جـناب اصـفـهان شاب دارند روی تست این دو دستگاه کار می کنند
بگذارید 3 تا سوال از آقای ویونا- اصفهان بپرسم :

جناب آقای ویونا-اصفهان
1- اصالت این دستگاه ویونا از کدوم شرکت است ( مثلا بلوسنس از شرکت بلوسنس اسپانیا است که تولیداتش همه در همین زمینه است و این یک مزیت محسوب می شود )

2- حال که دارید روی برنامه نویسی این دستگاه کار میکنید ( که برای من خیلی جالب و عجیب است ) می توانید در مورد سایز فونت ها هم روی زیر نویس کار کنید یا اینکه همزمان 2 زیر نویس را نمایش دهد ( برای آموزش زبان بسیار عالیه )

3 - برای دوستان اینکه چه فرمتهایی را این دستگاه نمایش می دهد خیلی مهم است ( هر چه تنوع بیشتر ، بهتر ) و در تبلیغ ویونا انواع آن به جزئیات مشخص نشده است ( یعنی من خریدار نمی دانم دقیقا این دستگاه چه فایلهایی را به صورت سخت افزاری و چه فایلها یی را به صورت نرم افزاری دیکود می کند .)

باتشکر

isfahaneshop
18-06-2011, 20:24
ویرایش شد!

moslem47
18-06-2011, 22:33
جناب اصفهان شاپ پیشاپیش از زحماتی که می کشید تشکر میکنم
فقط خواهش دارم که تست تون را فقط به پلیر دستگاه معطوف نکنید چون اینا در درجه دوم قرار دارند ضمن اینکه مثل خود من فکر نکنم اصلا یک بار هم بتونم با بخوام باهاش فیلم فول اچ دی ببینم و ......
اون چیزی که برای من مهمه قدرت گیرندگی شبکه ها - کیفیت تصویر و صدا - کیفیت ضبط کردن - usb - کیفیت قطعات و بدنه - داغ کردن و مخصوصا از لحاظ اینکه اگه چند ساعت مدام روشن باشه مشکلی پیش نمیاد
esfahan-viuna
19-06-2011, 09:31
با سلام

تـا جـناب اصـفـهان شاب دارند روی تست این دو دستگاه کار می کنند
بگذارید 3 تا سوال از آقای ویونا- اصفهان بپرسم :

جناب آقای ویونا-اصفهان
1- اصالت این دستگاه ویونا از کدوم شرکت است ( مثلا بلوسنس از شرکت بلوسنس اسپانیا است که تولیداتش همه در همین زمینه است و این یک مزیت محسوب می شود )

2- حال که دارید روی برنامه نویسی این دستگاه کار میکنید ( که برای من خیلی جالب و عجیب است ) می توانید در مورد سایز فونت ها هم روی زیر نویس کار کنید یا اینکه همزمان 2 زیر نویس را نمایش دهد ( برای آموزش زبان بسیار عالیه )

3 - برای دوستان اینکه چه فرمتهایی را این دستگاه نمایش می دهد خیلی مهم است ( هر چه تنوع بیشتر ، بهتر ) و در تبلیغ ویونا انواع آن به جزئیات مشخص نشده است ( یعنی من خریدار نمی دانم دقیقا این دستگاه چه فایلهایی را به صورت سخت افزاری و چه فایلها یی را به صورت نرم افزاری دیکود می کند .)

باتشکر
1- اصالت دستگاه مال شرکتALIتایوان هست که کارش ساخت گیرنده های دیجیتال(----TوDVB-SوDVB-C)است
این شرکت یک کارخانه در تایوان یک کارخانه در کره و سه کارخانه در چین داره که تیونر و مادربرد دستگاه هارو در تایوان و کره میسازند و بقیه کارها در چین انجام میشه که صرفه اقتصادی بیشتری داشته باشه
2-اینکه برنامه نویسی توی ایران انجام میشه عجیبه؟
سایز فونت ها و اینکه بشه دو تا زیر نویس همزمان پخش بشه کار خیلی جالبیه روش فکر میکنم اما شدنیه چون این جور کارا کاملا نرم افزاریه و سخت افزار خاصی نمی خواد فقط یه مدت باید روش کار بشه تا یه کار ایده آل از آب دربیاد
3-توی فرمت هایی که من تست کردم dat و mkvرو نمیشناخت و از صدایac3هم پشتیبانی نمیکرد البته روی آپدیت جدید دستگاه این مشکل ها حل شده است اما برای اطلاعات دقیق تر باید بشنم و باconvertor های مختلف فرمت های مختلف رو بسازم و تست کنم اونوقت جوابتون رو دقیقا و موبه مو میدم حدود23فرمت رو تا حالا تست کردم و مشکلی رو نداشته اما اطلاعات دقیق تر رو هم همین جا میزارم
آدرس سایت کارخانه علی تایوان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
اطلاعات دیگه راجع به کارخانه علی:
[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

samira_googleOne
19-06-2011, 10:01
دوستان عزیز
چرا زحمتی که یک بار یک شرکت دیگه شکیده را می خواهید مجدد تکرار کنید
الان ----t های ایکس ویژن که خدایی کیفیت خوبی هم دارند، اومدن کلی برنامه نویس گرفتن و مردم نیاز هاشون را در وبلاگ maadiran.mihanblog.com اعلام می کنن و گروه مادیران برنامه مورد نیاز دستگاه رو می نویسه
چه کاریه همه چی رو میخواهید از اول شروع کنین
به نظر من یکی از مهمترین گزینه ها برای چنسن دستگاه هایی ساپورت و خدمات هست. چون دائما تغییرات در فرکانس صدا و سیما ایجاد میشه و باید شرکتی باشه که تغییرات را در ورژن های جدید روی دستگاه ها اعمال کنه

hrezaei
19-06-2011, 10:23
کاریر محترم : ...... ساپورت و خدمات هست. چون دائما تغییرات در فرکانس صدا و سیما ایجاد میشه و باید شرکتی باشه که تغییرات را در ورژن های جدید روی دستگاه ها اعمال کنه[/QUOTE]

با سلام
صداوسیما تو تهران تا حالا چندبار فرکانس شو تغییر داده که شما میگی دائما در حال تغییر است ؟!!!!!!!

یه سئوال درباره قیمت ویونا : چرا تو سایت خودش قیمت 79000 تومان است ولی تو سایت دیجی کالا با یه کول دیسک هدیه 75000 تومان ؟!

و یه مورد دیگه : اینکه میگن دستگاهها وقتی داغ میکنن تصویر فریز میشه و چرا من تا حالا شاهد نبودم من هم پرویژن دارم و هم ایرانتا ولی اصلا اینجوری نیست و از صبح تا شب هم روشنه ؟

sezareta
19-06-2011, 12:18
سلام
فکر نمیکردم این فروم و کلا مقایسه بین ویونا و بلو سنس انقدر بگیره و اش استقبال بشه
از همه دوستان که لطف داشتند و راهنمایی کردند کمال تشکر رو دارم و ببخشید که یکی یکی دکمه تشکر براتون نمیزنم :D
دوستان عزیز هر دو دوستان که نمایندگی ویونا و بلوسنس در اصفهان دارند رو میشناسم ویونا طرفای خیابون 5 رمضان و بلوسنس اول طالقانی سعی میکنم در کمال صداقت و بی طرفی توضیح بدم
این که دنبال ایده آل ها هستید و در حالت ایدهآل مقایسه میکنید هم خوبه و هم بی فایده خوبیش برای اینه که در آخر سر بهترین دستگاه رو میگیرید و بی فایده بودش اینه که اکثرا راجع چیزایی بحث مشه که اصلا نمیشه ازش استفاده کرد حداقل در ایران و حداقل تا چندین سال دیگه
فرض کنیم که همه تلویزیون Full HD داشته باشند اولا فیلم های شبکه های تلویزیونی حالا حالا ها فول اچ دی نمیشه
بعد فیلم های سینمایی و کلا فیلم هایی که تو ایران ساخته میشه (فیلم هایی که از تلویزیون پخش نمیشه) اون ها هم حالا حالا فول اچ دی نمیشه و بخوای دانلود کنی فقط فیلم خارجی و یک فیلم 1 ساعته حدود 4 گیگ حجمش!!! اونم با سرعت اینترنت ایران
باید الان بزاری رو دانلود بعدش رو خدا بزرگه انشالله دانلود میشه چند سال بعد
این همه حاشیه گفتم که این فول اچ دی بودن رو در آخرین گزینه های مقایسه قرار بدید
خودم یه بلوسنس 14+ بگرفتم از همین رفیقمون آقا مجید که مغازش طالقانی اونم تازه برام نگه داشته بود چون توی همون 1 روز اول همش رو بردند این اصلا تبلیغ نیست واقعا همه رو برده بودند و اگر ویونا هم مثل بلوسنس براش تبلیغ شده بود الان اون هم نایاب میشد
در مورد حرف دوستمون که میگند دی جی کالا ویونا رو برا فروش گذاشته باید بگم که 14+ رو هم برای فروش گذاشته بود تا قبل از این که نایاب بشه
اما در مورد داغ کردن و یک ضرب کار کردن دستگاه باید بگم که ما در 24 ساعت 16 ساعت از گیرنده استفاده میکنیم و در زمان های 4 ساعت هم یکضرب روشن بوده و مشکلی در کیفیت صدا و تصویر نداشته و به گفته آقا مجید اون پلاستیک روی دستگاه رو که مردم فکر میکنند برای نو بودن دستگاه نباید اون رو بردارند برش داشتم تا تبادل هوا بهتر باشه فقط حواستون باشه برچسب هلوگرامش باش برداشته نشه بعد راجع به مدیا پلیر بودنش باید بگم بسیار عالی هست و اصلا نگران مدیا پلیر بودنش نباشید همه فرمت های رایج و حتی چند تا غیر رایج رو پخش میکنه قیافه دستگاه هم کوچکتر ار اون چیزی هست که در عکس هاش نشون از لحاظ گیرندگیش هم خوبه اگر توی خود اصفهان باشی با آنتن معمولی خودش میگیره و اگر از شهر دور باشی و اون رو به آنتن روی پشت بام که تا قبل از این ازش استفاده میکردید وصل کنید تقریبا قدرت دریافتش 90% هست و هیچ مشکلی نداره با کنترلش یکم مشکل دارم دکمه هاش خیلی روون نیست کلا کنترلش خوش دست نیست شبکه رو که عوض میکنم حدود 4 ثانیه بعد میاره
خداییش ویونا هم ندیدم وگر نه از ویونا هم مزایاش رو میگفتم هم معایبش رو اما در تماسی که با نمایندگی اصفهانش داشتم این طور که دستم اومد از لحاظ نرم افزار های پشتیبانی تیم فعالی دارند در کل هم ویونا و هم بلوسنس هر دو عالی هستند و اگر هر کدوم رو بخرید ضرر نکردید فقط بلوسنس مدیا پلیر بودنش رو جواب پس داده اگر خواستید ویونا بخریو فلش ببرید دم مغازه چند تا فورمت پخش رو باش امتحان کنید
اگر طولانی شد ببخشید

با تشکر

esfahan-viuna
19-06-2011, 15:16
سلام
فکر نمیکردم این فروم و کلا مقایسه بین ویونا و بلو سنس انقدر بگیره و اش استقبال بشه
از همه دوستان که لطف داشتند و راهنمایی کردند کمال تشکر رو دارم و ببخشید که یکی یکی دکمه تشکر براتون نمیزنم :D
دوستان عزیز هر دو دوستان که نمایندگی ویونا و بلوسنس در اصفهان دارند رو میشناسم ویونا طرفای خیابون 5 رمضان و بلوسنس اول طالقانی سعی میکنم در کمال صداقت و بی طرفی توضیح بدم
این که دنبال ایده آل ها هستید و در حالت ایدهآل مقایسه میکنید هم خوبه و هم بی فایده خوبیش برای اینه که در آخر سر بهترین دستگاه رو میگیرید و بی فایده بودش اینه که اکثرا راجع چیزایی بحث مشه که اصلا نمیشه ازش استفاده کرد حداقل در ایران و حداقل تا چندین سال دیگه
فرض کنیم که همه تلویزیون Full HD داشته باشند اولا فیلم های شبکه های تلویزیونی حالا حالا ها فول اچ دی نمیشه
بعد فیلم های سینمایی و کلا فیلم هایی که تو ایران ساخته میشه (فیلم هایی که از تلویزیون پخش نمیشه) اون ها هم حالا حالا فول اچ دی نمیشه و بخوای دانلود کنی فقط فیلم خارجی و یک فیلم 1 ساعته حدود 4 گیگ حجمش!!! اونم با سرعت اینترنت ایران
باید الان بزاری رو دانلود بعدش رو خدا بزرگه انشالله دانلود میشه چند سال بعد
این همه حاشیه گفتم که این فول اچ دی بودن رو در آخرین گزینه های مقایسه قرار بدید
خودم یه بلوسنس 14+ بگرفتم از همین رفیقمون آقا مجید که مغازش طالقانی اونم تازه برام نگه داشته بود چون توی همون 1 روز اول همش رو بردند این اصلا تبلیغ نیست واقعا همه رو برده بودند و اگر ویونا هم مثل بلوسنس براش تبلیغ شده بود الان اون هم نایاب میشد
در مورد حرف دوستمون که میگند دی جی کالا ویونا رو برا فروش گذاشته باید بگم که 14+ رو هم برای فروش گذاشته بود تا قبل از این که نایاب بشه
اما در مورد داغ کردن و یک ضرب کار کردن دستگاه باید بگم که ما در 24 ساعت 16 ساعت از گیرنده استفاده میکنیم و در زمان های 4 ساعت هم یکضرب روشن بوده و مشکلی در کیفیت صدا و تصویر نداشته و به گفته آقا مجید اون پلاستیک روی دستگاه رو که مردم فکر میکنند برای نو بودن دستگاه نباید اون رو بردارند برش داشتم تا تبادل هوا بهتر باشه فقط حواستون باشه برچسب هلوگرامش باش برداشته نشه بعد راجع به مدیا پلیر بودنش باید بگم بسیار عالی هست و اصلا نگران مدیا پلیر بودنش نباشید همه فرمت های رایج و حتی چند تا غیر رایج رو پخش میکنه قیافه دستگاه هم کوچکتر ار اون چیزی هست که در عکس هاش نشون از لحاظ گیرندگیش هم خوبه اگر توی خود اصفهان باشی با آنتن معمولی خودش میگیره و اگر از شهر دور باشی و اون رو به آنتن روی پشت بام که تا قبل از این ازش استفاده میکردید وصل کنید تقریبا قدرت دریافتش 90% هست و هیچ مشکلی نداره با کنترلش یکم مشکل دارم دکمه هاش خیلی روون نیست کلا کنترلش خوش دست نیست شبکه رو که عوض میکنم حدود 4 ثانیه بعد میاره
خداییش ویونا هم ندیدم وگر نه از ویونا هم مزایاش رو میگفتم هم معایبش رو اما در تماسی که با نمایندگی اصفهانش داشتم این طور که دستم اومد از لحاظ نرم افزار های پشتیبانی تیم فعالی دارند در کل هم ویونا و هم بلوسنس هر دو عالی هستند و اگر هر کدوم رو بخرید ضرر نکردید فقط بلوسنس مدیا پلیر بودنش رو جواب پس داده اگر خواستید ویونا بخریو فلش ببرید دم مغازه چند تا فورمت پخش رو باش امتحان کنید
اگر طولانی شد ببخشید

با تشکر

راسیاتش برای خود ما هم عجیب بود آخه به خاطر یه سرس مسائل که اصلا هم ربطی به پول نداره تبلیغات ما عقب افتاد و با عث شد همچنان بعد از حدوددو ماه توی اصفهان مطرح نشیم اما خوب الان داریم یه کارایی میکنیم که مردم ما را هم بشناسند
این که گفته بودی دنبال ایده آل ها هستیم چیز خاصی نیست بلکه وظیفه ما ست که بهترین هارو اراعه بدیم وقتی که ویونا تاسیس شد یه شعار برای خودش داشت (ارائه محصولاتی با کیفیت بالا در خور شان ایرانی)چیزی که خیلی وقته توسط تولید کننده های ما فراموش شده و خیلی هاشون حتی مفهوم محصول با کیفیت رو ازیاد بردند و فقط به پول فکر میکنند و بس اما ارائه محصول ایده آل و با کیفیت بیهوده نیست چون مشتری از خریدش راضیه و بزرگ ترین تبلیغ رضایت مشتری است و بس
گفته بودی کیفیتFULL HDبودن دستگاه بی هوده است اما عزیز این بیهوده نیست اگر قرار بود این کیفیت پخش نشه هیچ وقت گیرنده دیجیتال با کیفیتFULL HD رو عرضه نمیکردیم عزیز تا یکی دو سال دیگه کیفیت تصویر صدا و سیماFULL HDمیشه و انوقت فقط کسایی میتونن تلوویزیون ببینند که تیونر دستگاهشون ازFULL HD پشتیبانی کنه اما این موضوع توسط شرکت ها عنوان نمیشه چون از این طریق پول بیشتر نسیبشون میشه به عنوان مثال اکثر شرکت ها در ابتدا دستگاهSDوارد کردن حالا همه دارنHDمیارن و احتمالا یکی و دو سال دیگه همFULL HD وارد میکنن تا مردم مجبور به خرید چند باره گیرنده های دیجیتال بشن و این از نظر ما بی انصافی کامل و بس این رو گفتم که اطلاع داشته باشین خیلی از شرکت ها این مسئله رو کتمان میکنند اما حاصل اعتماد مردم به این شرکت ها ضرر چند باره هست وبس.(در ضمن ارائه کیفیت های تصویر بالا هزینه های کمتر رو اعمال میکنه به عنوان مثال در MPEG4ازیک سوم فضای مصرف شده توسط MPEG2استفاده میشه اما کیفیت تصویر و صدا بهترهبنابر این برای صداو سیما نیز استفاده از کیفیت های تصویر بالا تر منطقیه)
در باره مدیا پلیر دستگاه ویونا هم باید بگم چون ورود دستگاه به بازار برخلاف برنامه ریزی های ما بود توی برنامه نویسی تاخیر پیدا کردیم چون هم باید چیپ جدید رو برنامه نویسی میکردیم و هم برنامه دوتا دستگاه خودمون همچنین باید به فکر اون چند تا شرکت دیگه هم باشیم که برنامه هاشون عقب و جلو نشه به همین خواطر برنامه ای که برای مدیاپلیر نوشته شد یکم ناقصه که داره حل میشه و تا چند وقته دیگه توی سایت قرار میگیره اونوقت مدیا پلیر ما هم کامل تر میشه
در مورد بلوسنس هم باید بگم که این دستگاه رو جزو دستگاه های خوب میدونم چون وی شرکت عرشیان تجارت سما واقعا خوب برخورد میکنند و در ضمن این شرکت از معدود شرکت هایی که امار خرابی خیلی پایینی داره (من وقتی که میخواستم نمایندگی ویونا رو برای اصفهان بگیرم با تموم این شرکت های ارائه دهنده گیرنده دیجیتال صحبت کردم و با دستگاه هاشون کار کردم اما تو این تعداد شرکت فقط 4شرکت از نظر من درست کار میکردن و یه برنامه درستی داشتن که بشه بهش اعتماد کرد شرکت سما هم یکی از اونا بود اما تو اصفهان نمایندگی داشت بقیه شرکت ها رو هم کم کم تو اصفهان اسمشون رو میشنوید صبر کنید)
امید وارم توی این چند وقت از دست ما و این کانت های طولانی ما ناراحت نشده باشین قصد ما فقط شفاف سازیه وبس
درمورد قیمت دستگاه توی سایت دیجی کالا باید این نکته رو اضافه کنم که دیجی کالا هم مثل ما به یه نوعی جشنواره های خودش رو داره اگر که ما قیمت دستگاهها مون توی یه مدت پایین میاد و به صورت مناسبتی عرضه میشه دیجی کالا هم توی همین مناسبت ها دستگاه هارو با هدیه و قیمت پایین تر ارائه میکنه در ضمن توجه داشته باشین که قیمت 69000تومن یمت فروش سراسری ویونا است و قطعا جاهایی که کرایه بار کمتری به دستگاه خورده فروشنده هم جای مانور بیشتری داره
یکی از دوستان هم گفته بود که چرا ما کار بیهوده انجام میدیم و خودمون برنامه مینویسیم دوست عزیز هیچ وقت یه شرکت دوست نداره مثل بقیه شرکت ها باشه وگرنه این جوری تنوعی وجود نخواهد داشت و مشتر دل زده میشه در ضمن اونوقت معنی امکانات چی میشد در ضمن ما خیلی از ایده هامون رو از مصرف کننده ها میگیریم به عنوان مثال همین ضبط دو کانال همزمان یا چیزایی که خود شما ها توی این کانت هاتون ذکر میکنید
:10:

moslem47
19-06-2011, 18:33
راسیاتش برای خود ما هم عجیب بود آخه به خاطر یه سرس مسائل که اصلا هم ربطی به پول نداره تبلیغات ما عقب افتاد و با عث شد همچنان بعد از حدوددو ماه توی اصفهان مطرح نشیم اما خوب الان داریم یه کارایی میکنیم که مردم ما را هم بشناسند
این که گفته بودی دنبال ایده آل ها هستیم چیز خاصی نیست بلکه وظیفه ما ست که بهترین هارو اراعه بدیم وقتی که ویونا تاسیس شد یه شعار برای خودش داشت (ارائه محصولاتی با کیفیت بالا در خور شان ایرانی)چیزی که خیلی وقته توسط تولید کننده های ما فراموش شده و خیلی هاشون حتی مفهوم محصول با کیفیت رو ازیاد بردند و فقط به پول فکر میکنند و بس اما ارائه محصول ایده آل و با کیفیت بیهوده نیست چون مشتری از خریدش راضیه و بزرگ ترین تبلیغ رضایت مشتری است و بس
گفته بودی کیفیتFULL HDبودن دستگاه بی هوده است اما عزیز این بیهوده نیست اگر قرار بود این کیفیت پخش نشه هیچ وقت گیرنده دیجیتال با کیفیتFULL HD رو عرضه نمیکردیم عزیز تا یکی دو سال دیگه کیفیت تصویر صدا و سیماFULL HDمیشه و انوقت فقط کسایی میتونن تلوویزیون ببینند که تیونر دستگاهشون ازFULL HD پشتیبانی کنه اما این موضوع توسط شرکت ها عنوان نمیشه چون از این طریق پول بیشتر نسیبشون میشه به عنوان مثال اکثر شرکت ها در ابتدا دستگاهSDوارد کردن حالا همه دارنHDمیارن و احتمالا یکی و دو سال دیگه همFULL HD وارد میکنن تا مردم مجبور به خرید چند باره گیرنده های دیجیتال بشن و این از نظر ما بی انصافی کامل و بس این رو گفتم که اطلاع داشته باشین خیلی از شرکت ها این مسئله رو کتمان میکنند اما حاصل اعتماد مردم به این شرکت ها ضرر چند باره هست وبس.(در ضمن ارائه کیفیت های تصویر بالا هزینه های کمتر رو اعمال میکنه به عنوان مثال در MPEG4ازیک سوم فضای مصرف شده توسط MPEG2استفاده میشه اما کیفیت تصویر و صدا بهترهبنابر این برای صداو سیما نیز استفاده از کیفیت های تصویر بالا تر منطقیه)
در باره مدیا پلیر دستگاه ویونا هم باید بگم چون ورود دستگاه به بازار برخلاف برنامه ریزی های ما بود توی برنامه نویسی تاخیر پیدا کردیم چون هم باید چیپ جدید رو برنامه نویسی میکردیم و هم برنامه دوتا دستگاه خودمون همچنین باید به فکر اون چند تا شرکت دیگه هم باشیم که برنامه هاشون عقب و جلو نشه به همین خواطر برنامه ای که برای مدیاپلیر نوشته شد یکم ناقصه که داره حل میشه و تا چند وقته دیگه توی سایت قرار میگیره اونوقت مدیا پلیر ما هم کامل تر میشه
در مورد بلوسنس هم باید بگم که این دستگاه رو جزو دستگاه های خوب میدونم چون وی شرکت عرشیان تجارت سما واقعا خوب برخورد میکنند و در ضمن این شرکت از معدود شرکت هایی که امار خرابی خیلی پایینی داره (من وقتی که میخواستم نمایندگی ویونا رو برای اصفهان بگیرم با تموم این شرکت های ارائه دهنده گیرنده دیجیتال صحبت کردم و با دستگاه هاشون کار کردم اما تو این تعداد شرکت فقط 4شرکت از نظر من درست کار میکردن و یه برنامه درستی داشتن که بشه بهش اعتماد کرد شرکت سما هم یکی از اونا بود اما تو اصفهان نمایندگی داشت بقیه شرکت ها رو هم کم کم تو اصفهان اسمشون رو میشنوید صبر کنید)
امید وارم توی این چند وقت از دست ما و این کانت های طولانی ما ناراحت نشده باشین قصد ما فقط شفاف سازیه وبس
درمورد قیمت دستگاه توی سایت دیجی کالا باید این نکته رو اضافه کنم که دیجی کالا هم مثل ما به یه نوعی جشنواره های خودش رو داره اگر که ما قیمت دستگاهها مون توی یه مدت پایین میاد و به صورت مناسبتی عرضه میشه دیجی کالا هم توی همین مناسبت ها دستگاه هارو با هدیه و قیمت پایین تر ارائه میکنه در ضمن توجه داشته باشین که قیمت 69000تومن یمت فروش سراسری ویونا است و قطعا جاهایی که کرایه بار کمتری به دستگاه خورده فروشنده هم جای مانور بیشتری داره
یکی از دوستان هم گفته بود که چرا ما کار بیهوده انجام میدیم و خودمون برنامه مینویسیم دوست عزیز هیچ وقت یه شرکت دوست نداره مثل بقیه شرکت ها باشه وگرنه این جوری تنوعی وجود نخواهد داشت و مشتر دل زده میشه در ضمن اونوقت معنی امکانات چی میشد در ضمن ما خیلی از ایده هامون رو از مصرف کننده ها میگیریم به عنوان مثال همین ضبط دو کانال همزمان یا چیزایی که خود شما ها توی این کانت هاتون ذکر میکنید
:10:
بابت توضیحات تشکر
دو تا سوال داشتم
1. این قضیه ضبط دو کانال از دو فرکانس متفاوت چه موقع دقیقا مشخص میشه؟
2. شما ادرس نمایندگی ویونا در مشهد را دارید برام پیغام کنید؟

sezareta
19-06-2011, 21:24
یه نکته راجع به فول اچ دی شدن تصاویر صدا و سیما گفتند این آقای اصفهان ویونا که تا 2 سال دیگه صدا و سیما تصاویر دیجیتال با کیفیت فول اچ دی میفرسته صدا و سیما با تهیه فیلم فول اچ دی مشکلی نداره اما ارسال این فیلم ها و تکنولوژی ارسال به طوری هست که ایستگاه های فرستنده و ماهواره ایی باید یکسری استاندارد هایی را دارا باشند مثلا یک فیلم 1 ساعته فول اچ دی حدود 4 گیگ هست یعنی در 1 ساعت باید 4 گیگ دیتا فرستاده بشه وفقط برای یک شبکه و اگر 15 شبکه باشه یک فرستنده باید در یک ساعت 60 گیگ دیتا ارسال کنه !!!! و فقط بحث ارسالش نیست و کلی چیزای دیگه از مباحث قانونی و تصویب در مجلس و بودجه و تا ..... که اصلا جای بحثش اینجا نیست در کل باید چند تا از این 2 سال ها که میفرمایید بیاد تا صدا و سیما تصاویر فول اچ دی ارسال کنه انشالله نوه های شما بتونند استفاده کنند D:

htk
19-06-2011, 21:57
با سلام
دوست عزیز من بالاخره متوجه نشدم که آیا 6110 mkv پخش میکنه و زیر نویس فارسی؟

isfahaneshop
20-06-2011, 09:26
ویرایش شد!

sezareta
20-06-2011, 10:22
بلوسنس mkv پخش میکنه

moslem47
20-06-2011, 11:32
لینک هر عکسی با کیفیت بالاتر از این در بالای هر عکس موجود است
سلام
تست و مقایسه بلوسنس و ویونا چی شد؟
در ضمن من متوجه این پست شما نشدم

esfahan-viuna
20-06-2011, 13:22
بابت توضیحات تشکر
دو تا سوال داشتم
1. این قضیه ضبط دو کانال از دو فرکانس متفاوت چه موقع دقیقا مشخص میشه؟
2. شما ادرس نمایندگی ویونا در مشهد را دارید برام پیغام کنید؟
فک کنم حد اکثر دو ماه طول بکشه البته آپدیت برای ضبط دو کانال از دو فرکانس (متفاوت یا یکسان )یکم زود تر اماده میشه خبر دقیقش رو بهتون میدم.
نمایندگی مشهد تازه راه افتاده اما من شماره و آدرس ازشون ندارم ولی همین جا اعلامش میکنم

esfahan-viuna
20-06-2011, 13:29
یه نکته راجع به فول اچ دی شدن تصاویر صدا و سیما گفتند این آقای اصفهان ویونا که تا 2 سال دیگه صدا و سیما تصاویر دیجیتال با کیفیت فول اچ دی میفرسته صدا و سیما با تهیه فیلم فول اچ دی مشکلی نداره اما ارسال این فیلم ها و تکنولوژی ارسال به طوری هست که ایستگاه های فرستنده و ماهواره ایی باید یکسری استاندارد هایی را دارا باشند مثلا یک فیلم 1 ساعته فول اچ دی حدود 4 گیگ هست یعنی در 1 ساعت باید 4 گیگ دیتا فرستاده بشه وفقط برای یک شبکه و اگر 15 شبکه باشه یک فرستنده باید در یک ساعت 60 گیگ دیتا ارسال کنه !!!! و فقط بحث ارسالش نیست و کلی چیزای دیگه از مباحث قانونی و تصویب در مجلس و بودجه و تا ..... که اصلا جای بحثش اینجا نیست در کل باید چند تا از این 2 سال ها که میفرمایید بیاد تا صدا و سیما تصاویر فول اچ دی ارسال کنه انشالله نوه های شما بتونند استفاده کنند D:
عزیز وقتی فرستنده و تجهیزات خریداری شده به این استاندارد ها توجه شده استاندارد های پخش مثل ارسال اروپایی هست و همه بر اساس فناوریDVB-Tهستش در ضمن چون MPEG4هست حجم اطلاعات یک سوم میشه شما مطمئن باش که دو سال یا شایدم زود تر این کار اتفاق می افته در ضمن خیلی مسائل توی صدا و سیما هست که اینجا ها نمیشه گفت ولی شما مطمئن باش

esfahan-viuna
20-06-2011, 13:34
[QUOTE=htk;6193381]

isfahaneshop
20-06-2011, 14:19
ویرایش شد!

esfahan-viuna
20-06-2011, 15:02
فکر میکنم منظورشون این بوده که تا دوسال دیگه کل ایران دیجیتال میشه و دیگه بدون تلویزیون با قابلیت گیرندگی دیجیتال و یا دستگاه گیرنده دیجیتال شما قادر به تماشای برنامه های صدا و سیما نخواهید بود
قابلیت پخش MKV را هم بلوسنس تی 14+ داره و هم ویونا 6110 ولی دامنه پوشش انواع MKV و غیره در بلوسنس کمی بیشتر است و ویونا محدودتر است
یک عیب ویونا عدم ساپورت فایل DAT. است!

عزیز فایلDATحد اکثر تا هفته دیگه آپدیتش ارائه میشه و مشکلش کاملا حل میشه
در ضمن حد اکثر تا سال2015کل ایران تلویزون رو دیجیتال دریافت میکنند (یعنی کل شهر های ایران و حتی کل روستاها و در تمام جاده های ایران)
اما منظور اصلی ارائه تصویر دیجیتالFULL HDدر تمام نقاط بود که برای دریافت چنین تصویری نیاز به گیرنده FULL HDهست
بابت بررسی دستگاه ویونا هم ازت ممنونم این کارت کلی برای ما فایده داشت شنبه صبح یا پنج شنبه عصر هم میام طالقانی که یه سری صحبت باهم بکنیم و نظراتت رو راجع به دستگاه بدونم تا توی نرم افزار و خودش بتونیم عمال کنیم چون شما با مصرف کننده سروکار داری اما من فقط با مغازه دار پس لطفا این نظراتت رو اگه میشه بنویس که یادت بمونه قبل از اینکه بیام باهاتون هماهنگی میکنم باز هم یک دنیا ممنون

htk
20-06-2011, 19:11
سلام مجدد
من امروز با مشاور فنی دیجی کالا تماس گرفتم , گفت mkv پخش میکنه ولی زیرنویس فارسی نه فردا میخوام برم t14+ بگیرم

sezareta
20-06-2011, 21:19
عزیز وقتی فرستنده و تجهیزات خریداری شده به این استاندارد ها توجه شده استاندارد های پخش مثل ارسال اروپایی هست و همه بر اساس فناوریDVB-Tهستش در ضمن چون MPEG4هست حجم اطلاعات یک سوم میشه شما مطمئن باش که دو سال یا شایدم زود تر این کار اتفاق می افته در ضمن خیلی مسائل توی صدا و سیما هست که اینجا ها نمیشه گفت ولی شما مطمئن باش

ای بابا اصلا هدف بررسی و مقایسه ویونا با بلوسنس هست شاید شما چیزایی میدونید که ما نمیدونیم
اما من بر اساس اطلاعات عمومیم که تا حدی هم مربوط به تخصصم هست (برق و مخابرات و این چیزا)
و شنیده هام از دوستان (اونا هم رشتشون برق و مخابرات و ... هست) اینا رو گفتم
احتمالا شما اطلاعاتت در این زمینه بیشتر هست انشالله شما درست بگید
ما که از خدامون هم هست تصاویر ایران خودمون رو فول اچ دی ببینیم
و دیگه هم راجع به این موضوع سعی میکنم مانوور ندم و چیزی ننویسم چون دوستان اینجا میاند برای تحقیق در خرید
بین ویونا و بلوسنس که خدا رو شکر هر دو شون فول اچ دی هستند
فقط 1 سوال ویونا آخرش 1080i هست یا 1080p ؟
خواهشا کسی که تست کرده بگه
و یه سوال دیگه حالا که بحث مقایسه در حالت ایده آل هست ویونا 3 بعدی پخش میکنه؟
بلوسنس که میگند پخش میکنه؟ درسته؟
ویونا هارد اکسترنال حد اکثر تا چند گیگ ساپورت میکنه؟
t14+ که میگند 1.5 ترابایت درسته؟

esfahan-viuna
21-06-2011, 07:01
ای بابا اصلا هدف بررسی و مقایسه ویونا با بلوسنس هست شاید شما چیزایی میدونید که ما نمیدونیم
اما من بر اساس اطلاعات عمومیم که تا حدی هم مربوط به تخصصم هست (برق و مخابرات و این چیزا)
و دیگه هم راجع به این موضوع سعی میکنم مانوور ندم و چیزی ننویسم چون دوستان اینجا میاند برای تحقیق در خرید

ویونا از هردو فرمت نمایش تصویر1080iو1080pساپورت میکنه و تا60فریم برثانیه نمایش میده که البته این فریم ها از هم جداشده چون همه تلویزیون ها که قابلیت نمایش تا60فریم برثانیه رو ندارند و کاربر باید در تنظیمات دستگاه همiوpو هم فریم های دستگاه رو بر اساس نوع تلویزیونش انتخاب کنه و یک حالت هم مخصوص تلویزیون های لامپی قرار داده شده.
در مورد 3بعدی من تا حالا فیلم سه بعدی گیر نیاوردم که روش تست کنم اگه شما داری بیار تا ما تست کنیم ازت هم ممنون میشیم (اگه فرمتش رو بتونی بگی چیه هم خوبه اما تا تست نکنم جواب قطعی نمیدم چون باید از این قابلیت هایی که میگیم رو واقعا ساپورت کنه)
ویونا چون دو کانال رو ضبط میکنه تا هارد 2ترا بایتی رو ساپورت میکنه فلش هم هرچقدر که بزنی براش فرقی نمیکنه
در مور بلوسنس هم تا اونجایی که من توی سایت خودش دیدم حداکثر5/1ترابایت رو ساپورت میکنه اما این نکته رو اصفهان ای شاپ جواب بده خیلی بهتره چون اونا نمایندگیش رو دارن و با دستگاه ها کار کردن

---------- Post added at 08:01 AM ---------- Previous post was at 07:56 AM ----------

سلام مجدد
من امروز با مشاور فنی دیجی کالا تماس گرفتم , گفت mkv پخش میکنه ولی زیرنویس فارسی نه فردا میخوام برم t14+ بگیرم
زیر نویس فارسی رو پخش میکنه با اطمینان میگم چون خودم بایه فیلم که سه سری زیر نویس داشت روش تست کردم جواب داد و زیر نویس هارو هم پخش کرد اما هنوز صداوسیما خودش برنامه زیر نویس هاش رو توی مدار قرار نداده که دستگاه بتونه زیر نویس فارسی رو برای برنامه های دیگه هم پخش کنه

rasoooli
21-06-2011, 08:50
با سلام مجدد

یک درخواست

میشه یک نفر از زیرنویس فارسی در هر دو دستگاه تصویر قرار بده .

تا بتونیم نوع و سایز فونت زیرنویس رو ببینیم . ( اگه مثل ایکس ویژن و بقیه مارکها باشه ، اصلا جالب نیست )

---------------------
این هم قابل توجه دوستمون esfahan-viuna

اگه یادتون باشه ، قبلا در مورد 2 زیرنویس صحبت کردیم ،

من فیلم ها رو اینطور میبینم ( البته خیلی دیگه از افراد هم همینطور )

لينك تصوير بزرگتر :

یعنی با دو زیرنویس ، با فونت و سایز و رنگ مناسب ( جهت مطالعه سریع )

اینطوری به آموزش زبان خودمون هم کمک می کنیم .

اگر شما همچین کاری در سیستم نرم افزاری تون انجام بدهید خیــلــی عـــالــیــه میشه

در مورد فرمت های قابل بخش هم :

امیدوارم هر روز دیکودر های نرم افزاری بیشتری به دستگاه ویونا اضافه بشده ( بعد از خبر خوب DAT )

قابلیت های سخت افزاری که تغییر نمیکنند ،
اما حال که شما تیم نرم افزاری برای اینکار دارید می توانید با شناسایی نیـــاز کابران بهترین و کاملترین دستگاه رو داشته باشید .

با تشکر
رسولی

isfahaneshop
21-06-2011, 11:21
با سلام مجدد

باعرض معذرت از تاخیر در ارسال تست دستگاه های بلوسنس و ویونا
لینک هر عکسی با کیفیت بالاتر از این در بالای هر عکس موجود است

مقایسه بلوسنس T14+ و ویونا 6110
که زین پس بلوسنس و ویونا نامیده میشوند!

مشخصات
بلوسنس 3.8 * 164 * 220 میلی متر و با وزن 650 گرم
ویونا 40 * 184 * 257 میلی متر، وزنش را روی جعبه ننوشته بود

از نظر ظاهر و کیفیت ساخت ظاهری زیاد تفاوت خاصی ندارند!
دوتا مکعب مستطیل فلزی که سمت چپ و راستش سوراخهایی برای تهویه هوای دستگاه ایجاد شده
و در ویونا علاوه بر اونها چندتا شیار هم روی قسمت بالایی هست که فکر نکنم خیلی کار مفیدی
برای کم کردن گرما بکنه آخه خیلی کوچک است.
تفاوت اصلی ظاهر دوتا دستگاه پنل جلوش است که انگار بلوسنس را یک بچه دبستانی با خط کش
طراحی! کرده و کیفیت خیلی دلچسبی نداره، ولی ویونا چون ظاهراً از قالب پنل یک مدل ریسیور ماهواره
استفاده کرده کیفیتش بهتره (به این دلیل این حرف را میزنم که کنار جای USB دستگاه یک جای کارت خور
وجود داره که مسدود شده)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدویونا
سمت راست عکس محل قرارگیری فلش و کارت (جای کارت خور مسدود شده)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشیارهای جانبی و بالایی دستگاه به همراه پنل جدا شده از مابقی قسمتها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبدنه فلزی دستگاه ویونا

پنل جلو و بدنه فلزی به همراه متعلقات دستگاه بلوسنس

متعلقات همراه دستگاه
بلوسنس
گیرنده T14+، کنترل و باطری ، کابل HDMI، آنتن سیار مغناطیسی، دفترچه راهنمای فارسی، کارت ضمانت

ویونا
گیرنده 6110، کنترل و باطری ، کابل HDMI ، کابل AV، دفترچه راهنمای فارسی، کارت ضمانت

هر دوتا دستگاه را روشن کردم و برای یک مدت حدود 6 ساعت گذاشتم کار بکنه تا ببینم با اولین مسئله ای که توی این دستگاه ها وجود داره "گرما" چه اتفاقی براش می افته
چون این دستگاه ها برق 220 ولت واردش میشه و توی برد پاور دستگاه این برق کاهش پیدا می کنه توی قطعاتی مثل چوک و دیودهای موجود توی دستگاه حرارت بوجود میاد و سمت چپ هر دوتا دستگاه (بالای برد پاورش) داغ میشه (اگه توجه کنید سمت راستش خنک تر مونده)
حرارتی که بوجود میامد توی هردوتا دستگاه با شرایط کار عادی و یکسان هم اندازه هم بود و کاملاً عادی بود
تنها مسئله ای که توی این حالت پیش اومد دستگاه ویونا اولین باری که تست کردم (چند بار تستشون کردم) هارد اکسترنالی که بهش متصل بود را میشناخت ولی فیلمهای داخلش را که تا چند لحظه قبل پخش می کرد، دیگه پیدا نمی کرد. این اتفاق فقط یک بار افتاد و با خارج کردن هارد و ورود دوباره برطرف شد.
دیگه از لحاظ کار کردن دائمی مشکل خاصی ندیدم

از لحاظ گیرندگی و تصویر چون اینها سیستم هردوتاش دیجیتال است و با یک آنتن هردوتاش را تست کردم، تقریباً توی یک رنج بود با این تفاوت که
توی اصفهان شبکه های 9 تا 15 یک مقدار ضعف سیگنال داره و با آنتنی که کاملاً تنظیم نشده باشه یک مقدار با مشکل میشه شبکه ها را گرفت
من از همین گزینه استفاده کردم و آنتن مورد آزمایش را که مشکل داشت نرفتم تنظیمش کنم، اول دوتا دستگاه را تست کردم بعد رفتم تنظیم کردم و دوباره تست کردم
که با این مسئله روبرو شدم:
بلوسنس شبکه های 9 تا 15 را بدون مشکل گرفت ولی وقتی دکمه ضبط را زدم که شروع به ضبط کردن بکنه تصویر قاطی کرد و با حالتی مثل یک سی دی خش دار ضبط کرد
ویونا از اول با همون حالتی که مثل سی دی خش دار است تصویر را نشون داد و موقع ضبط کردن تصویر بیشتر مشکل پیدا کرد
بعدش هردوتا دستگاه را بعد از تنظیم کردن آنتن دوباره چک کردم که بدون مشکل شروع به نمایش و ضبط کردند

امکانات هر دوتاش را از توی سایت توزیع کننده تهرانیش برداشته و به شرح زیر تست کردم

ادامه دارد....

moslem47
21-06-2011, 13:04
جناب اصفهان شاپ ممنون
تست هنوز ادامه داره یا نه ؟
در مورد ضبط کردن هم تست بفرماید از بابت کیفیت و درست اجرا شدن ضبط خوکار در حالت برنامه ریزی و....

isfahaneshop
21-06-2011, 13:26
بلوسنس

مولتی مدیا پلیر و گیرنده دیجیتال شبکه های تلویزیونی و رادیویی ایران

با آنتن معمولی

طراحی و لیسانس از اسپانیا دارای استاندارد CE اروپا و مجوز سازمان تنظیم

مقررات و ارتباطات رادیویی و تاییدیه رسمی سازمان صدا و سیمای جهوری

اسلامی ایران (شرکت تحقیق و تولید وسایل الکترونیک - تکتا)

بلوسنس +T14 فقط با هولوگرام تکتا و کارت گارانتی و هولوگرام (FAH)

شرکت عرشیان تجارت سما

امکان بروز رسانی نرم افزار از طریق وب سایت این شرکت

دارای 12 ماه ضمانت تعویض شامل برد اصلی و منبع تغذیه

و 12 ماه ضمانت تعمیر بدون اجرت

تفاوت های دستگاه +T14 و T14:

1- حذف پورت Scart و اضافه شدن پورت Component و Composite

2- جا به جا شدن پورت USB از پشت دستگاه به جلو

3- اضافه شدن 4 کلید کنترل کانال و ولوم در جلوی دستگاه

4- اضافه شدن نمایشگر شماره کانال در جلوی دستگاه

دستگاه +T14 بلوسنس از دو قسمت گیرنده دیجیتال و مولتی مدیا پلیر تشکیل شده است

مشخصات قسمت مولتی مدیا پلیر

** پورت اتصال انواع فلش مموری و هارد اکسترنال FAT و NTFS بدون نیاز به منبع تغذیه مجزا تا حجم 2 ترا بایت

» پخش فیلم از فلش مموری و هارد اکسترنال با فرمت هایMPG , VOB , M2TS , DivX , AVI , MKV 3GP , MP4 , TP , TS , DAT , AVCHD , ...

» پخش زیر نویس فیلم با فرمت SRT و به صورت فارسی

** قابلیت پخش فیلم های سه بعدی 3D

» پخش فرمت های صوتی WMA , MP3

» پخش فرمت های عکس PNG , BMP , JPG

» نمایش عکس ، همزمان با پخش موزیک بصورت Slideshow

» خروجی HDMI و Component و Composite

» خروجی صدای دیجیتال S/PDIF

» وضوح تصویر بسیار بالا (Full HD) و پشتیبانی از 576i,576P,720P,1080i,1080P

** تنها دستگاه گیرنده دیجیتال با پشتیبانی از سیستم اسکن تصویر Progressive در رزولیشن 1080*1920 (1080P)

تفاوت اسکن تصویر Progressive و Interlaced ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشخصات قسمت گیرنده دیجیتال

» قابلیت دریافت و پخش دیجیتال صدها شبکه تلویزیونی و رادیویی با کیفیت عالی (در حال حاضر 14 شبکه تلویزیونی و 10 شبکه رادیویی توسط سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فعال گردیده است)

» منو فارسی و تلتکست فارسی 1000 صفحه ای

» دارای راهنمای برنامه الکترونیکی (EPG)

» ضبط شبکه های تلویزیونی و رادیویی و نمایش فایل ضبط شده در تلویزیون و کامپیوتر

** ضبط یک کانال هنگام مشاهده کانال دیگر در یک باند فرکانس مشترک

** مشاهده و امکان جلو و عقب بردن تصاویر ضبط شده ی یک برنامه ی درحال ضبط، بطور همزمان (Time Shift)

» تنظیم و برنامه ریزی زمان های مختلف برای ضبط اتوماتیک چند برنامه تلویزیونی و رادیویی مورد علاقه

» دارای قفل کودک با تعیین رمز عبور دلخواه

» دارای تایمر خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه

لوازم جانبی همراه دستگاه

» کابل HDMI Version 1.3 / 1080P

» آنتن سیار مغناطیسی

» ریموت کنترل
» طراحی و لیسانس شرکت بلوسنس اسپانیا، ساخت چین

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ویونا

دارای تاییدیه رسمی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
منوی گرافیکی بسیار زیبا به زبان فارسی و انگلیسی
تلتکست به زبان فارسی و انگلیسی
تقویم فارسی جهت ضبط کانالهای شبکه های رادیویی و تلویزیونی
رزولوشن تصاویر 1080P / 1080i
قابلیت دریافت تصاویر با کیفیت پخش FULL HD
قابلیت پخش فیلم و موسیقی با فرمت های بسیار متنوع
قابلیت ضبط کانال های تلویزیونی طبق زمانبندی های مشخص
قابلیت ضبط تصاویر بر روی حافظه فلش و هاردیسک تا حجم 2000 گیگا بایت ( 2 ترابایت )
قابلیت بروز رسانی اتوماتیک تغییرات فرستنده از طریق سیستم پخش و درگاه usb
ورودی و خروجی های A/V, HDMI, YUC, DIGITAL AUDIO, USB
استانداردهای CE, FCC, ISO9002, ISO9001 گارانتی تعویض یکساله
همراه با : کابل HDMI، کابلRCA

سایت ویونا اشاره ای به کشور سازنده نکرده است.
ولی بر اساس صحبت های نمایندگی IC دیجیتال دستگاه ساخت کارخانه ALI تایوان است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

isfahaneshop
21-06-2011, 13:37
تست امکانات

با توجه به اینکه هارد 500 فقط داشتم نمی توانم بگم که کدومش تا چه سطحی ساپورت می کنه
بلوسنس با فرمت TS ضبط میکنه ولی ویونا موقع زدن دکمه ریکورد از شما سوال میکنه که با TS یا با TP ضبط بکنه
نرم افزاری که برای پخش فرمت ضبط شده این دستگاه ها مناسب است نرم افزار VLC مدیا پلیر است
اینم لینک دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبلوسنس با هارد تقریباً اکثر فرمتهای موجود من را پخش کرد به جز فرمت WMV که خود شرکت حرفی ازش نزده است و فرمت AVCHD که امروز یک نفر برام آورد و تست کردم (شرکت گفته پخش می کنه ولی امروز نشناختش، باید بپرسم ببینم ایراد از روش تست کردن من است یا دستگاه)

ویونا هم با همون هارد نصف فایلها را خواند و نکته قابل تامل این بود که بلوسنس یک فایل MPG داشتم نخوند ولی ویونا خوند و یکی دیگه داشتم هردوتا دستگاه خوند!

از 29 تا فیلم تست شده توسط من ویونا 16 و بلوسنس 4 تاش را پخش نکرد (بعضی از پسوندها تکراری بود و مثلا ویونا این دستگاهی که من داشتم DAT را نمیشناخت و 3 تا از فایلهایی که نشناخت DAT بود، بنابراین تا اعلام لیست پسوندهای تست شده لطفاً صبر نمایید.)

فرمتهای پخش شده با بلوسنس و ویونا
بزووووووووووودی

پخش آهنگ (بعداً کاملتر تست میشه)
بلوسنس
فرمت دیگه ای مد نظرتون است برام پیام خصوصی بدهید
MP3پخش کرد
WAV پخش نکرد
WMA را نامفهوم پخش می کرد، یکی دیگه اش را تست کردم پخش کرد (فکر کنم کیفیتش با هم فرق داشت که اون یکی را پخش نکرد.)

پخش عکس
فرمت دیگه ای مد نظرتون است برام پیام خصوصی بدهید
MP3پخش کرد
WAV پخش نکرد
WMA را نشناخت

پخش SLIDESHOW
بلوسنس
وقتی وارد قسمت آهنگ میشی و شروع به پخش آهنگی می کنی ، می توان با برگشت به قسمت پخش عکس دستگاه
همزمان با پخش موسیقی با زدن دکمه PLAY عکس های خود را به صورت Slideshow تماشا کرد.

ویونا
قابلیت پخش همزمان نداره ولی به عکس بدون آهنگ را به راحتی یکی یکی پشت سرهم نمایش می دهد

تله تکست دوتاش تقریاً توی یک مایه بود

ویونا چندتا بازی هم داشت که مثل بازی های قدیم "آتاری" علیه الرحمه است! ولی بلوسنس بازی نداره.

esfahan-viuna
21-06-2011, 13:43
با سلام مجدد

یک درخواست

میشه یک نفر از زیرنویس فارسی در هر دو دستگاه تصویر قرار بده .

تا بتونیم نوع و سایز فونت زیرنویس رو ببینیم . ( اگه مثل ایکس ویژن و بقیه مارکها باشه ، اصلا جالب نیست )

---------------------
این هم قابل توجه دوستمون esfahan-viuna

اگه یادتون باشه ، قبلا در مورد 2 زیرنویس صحبت کردیم ،

من فیلم ها رو اینطور میبینم ( البته خیلی دیگه از افراد هم همینطور )

لينك تصوير بزرگتر :

یعنی با دو زیرنویس ، با فونت و سایز و رنگ مناسب ( جهت مطالعه سریع )

اینطوری به آموزش زبان خودمون هم کمک می کنیم .

اگر شما همچین کاری در سیستم نرم افزاری تون انجام بدهید خیــلــی عـــالــیــه میشه

در مورد فرمت های قابل بخش هم :

امیدوارم هر روز دیکودر های نرم افزاری بیشتری به دستگاه ویونا اضافه بشده ( بعد از خبر خوب DAT )

قابلیت های سخت افزاری که تغییر نمیکنند ،
اما حال که شما تیم نرم افزاری برای اینکار دارید می توانید با شناسایی نیـــاز کابران بهترین و کاملترین دستگاه رو داشته باشید .

با تشکر
رسولی
این پیشنهاد عالیه حتما توی جلسه ای که با شرکت دارم مطرح میکنم با تشکر از لطف شما و پیشنهاد خوبتون
قابلیت های سخت افزاری عمو ما تغییر نمیکنند اما این پیشنهاد هم میشه روش کارکرد
خودمونیم با یه کامنت چند تا ایده توپ به ما دادی که میشه روش کار کرد ای کاش همه مثل شما بودن

esfahan-viuna
21-06-2011, 15:15
اکثر امکانات تست شده ولی چون فردا صبح دانشگاه امتحان دارم نتونستم تا حالا تمامش را بنویسم

ویونا چطوری ضبط برنامه ریزی شده داره؟ من هر کاری کردم نتونستم پیداش کنم. توی سایت ویونا نوشته داره

توی منو در قسمت تنظیم سیستم قسمت تنظیم تایمر رو انتخاب کنید

regedit021
21-06-2011, 16:50
دوستان به نظر شما اين كانكتور3پين واسه چيه؟
توي پروويژن هم من اينو ديدم!
به نظر من واسه فنه كه روي هيتسينك پردازندش باشه! نظر شما چيه؟
اصفهان شاپ, يه فن 3پين به اين كانكتور وصل كن ببين كار ميكنه يا نه!؟

regedit021
21-06-2011, 17:37
بزودی با اطلاعات جدید ویرایش میشود
در حال بررسی تخصصی گیرنده ویونا و بلوسنس

کسی فیلم 1080P نداره به دست من برسونه یا لینک دانلود بدهد؟

برای تست دوتا دستگاه می خوام. اگه حجمش بالا باشه که خیلی بهتره.
کیست مرا یاری کند؟
بيا اينو دان كن7.5گيگه!

shararehhamidi
22-06-2011, 10:05
با عرض سلام خدمت همه
من یک بلوسنس تی 14+ خریدم (با توجه به مطالعه مطالب این سایت)
حالا هم ازش کاملا راضی هستم، فقط یک نفر بگه آپدیتش را از کجا باید تهیه کنم؟
اگه خراب شد نمایندگی های خدماتش کجان؟ چون من فقط نمایندگی فروش دیدم! اسمی از خدمات توش نبود!
چرا پنل جلوش فقط شماره کانال داره و در حالت استند بای ساعت نداره؟
پنل جلوش خیلی بی ریخت است ولی بقیه امکانتش راضی کننده بود!
زیرنویس فیلم را نمیشه سایزش را بزرگتر از اینی که هست بکنی؟
چرا این برچسب گارانتی اش را روی پلاستیکش چسبوندن! وقتی پلاستیکش را می کندم هواسم نبود نصف برچسب کنده شد!!
این تکتا که روش است چی است؟ همون برچسب استاندارد است؟ یا چیز دیگه است؟ اصلاً به درد می خوره!
یک تلویزیون قدیمی داریم با خروجی SCART فقط کار می کنه چطوری می توانم بهش وصلش بکنم؟
میشه به یک تلویزیون ال ای دی و یک تلویزیون با ورودی اسکارت همزمان وصلش کرد و دوتاش کار بکنه؟
چقدر اینجا تبلیغ می کنید! اینجا یعنی فروم گفتگو است نه سایت تبلیغاتی!

mehryazdan
22-06-2011, 11:41
آقا سلام یک سوال این دو دستگاه که شما میفرمایین 1080 فول اچ دی رو ساپورت میکنن یعنی من اگه یک فیلم فول اچ دی به فلش یا هارد اکسترنال بزارم اون میخونه اگه بخونه که من الان میخرم تلوزیون دیجیتالش واسم مهم نیست اگه بتونه فیلمهای فول اچ دی رو بخونه بهم بگید
اگر میخونه پس چرا وسترن پلیر قیمتش بالای 150 تومانه و این کمتر از 100 ؟ من که واقعا گیج شدم یعنی کار وسترن رو انجام میده ؟
من فیلمهای فول اچ دی خیلی دارم واسه همین دنبال راهی هستم که ارزون باشه و بدون کامپیوتر بشینم ببینم

isfahaneshop
22-06-2011, 13:44
آقا سلام یک سوال این دو دستگاه که شما میفرمایین 1080 فول اچ دی رو ساپورت میکنن یعنی من اگه یک فیلم فول اچ دی به فلش یا هارد اکسترنال بزارم اون میخونه اگه بخونه که من الان میخرم تلوزیون دیجیتالش واسم مهم نیست اگه بتونه فیلمهای فول اچ دی رو بخونه بهم بگید
اگر میخونه پس چرا وسترن پلیر قیمتش بالای 150 تومانه و این کمتر از 100 ؟ من که واقعا گیج شدم یعنی کار وسترن رو انجام میده ؟
من فیلمهای فول اچ دی خیلی دارم واسه همین دنبال راهی هستم که ارزون باشه و بدون کامپیوتر بشینم ببینم

من با چیزهایی که از اینها دیدم تقریباً می توانم بگم احتمال اینکه کامل تمام فیلمهات را پخش بکنه کم است
برای اطمینان بیشتر ، پسوندهای متفاوت فیلم را توی هارد اکسترنال ببر توی مغازه ای که این برندها را داشته باشه و تست کن تا مطمئن بشی
بعضی از پسوندها را با کیفیت 1080P ساپورت میکنه ولی بعضی هاش را نه!

isfahaneshop
22-06-2011, 14:34
با عرض سلام خدمت همه
من یک بلوسنس تی 14+ خریدم (با توجه به مطالعه مطالب این سایت)
حالا هم ازش کاملا راضی هستم، فقط یک نفر بگه آپدیتش را از کجا باید تهیه کنم؟
اگه خراب شد نمایندگی های خدماتش کجان؟ چون من فقط نمایندگی فروش دیدم! اسمی از خدمات توش نبود!
چرا پنل جلوش فقط شماره کانال داره و در حالت استند بای ساعت نداره؟
پنل جلوش خیلی بی ریخت است ولی بقیه امکانتش راضی کننده بود!
زیرنویس فیلم را نمیشه سایزش را بزرگتر از اینی که هست بکنی؟
چرا این برچسب گارانتی اش را روی پلاستیکش چسبوندن! وقتی پلاستیکش را می کندم هواسم نبود نصف برچسب کنده شد!!
این تکتا که روش است چی است؟ همون برچسب استاندارد است؟ یا چیز دیگه است؟ اصلاً به درد می خوره!
یک تلویزیون قدیمی داریم با خروجی SCART فقط کار می کنه چطوری می توانم بهش وصلش بکنم؟
میشه به یک تلویزیون ال ای دی و یک تلویزیون با ورودی اسکارت همزمان وصلش کرد و دوتاش کار بکنه؟
چقدر اینجا تبلیغ می کنید! اینجا یعنی فروم گفتگو است نه سایت تبلیغاتی!

آپدیت 1.4 در سایت شرکت سما

تا یک سال تعویض میشه و نیازی به تعمیر نداره و سال دوم هم خودشون تعمیر می کنند! (مگه اونجایی که خریدید به شما نگفتن؟!)
فعلاً ساعت نداره، قابلیتش را داره و میگن با آپدیت حل میشه ولی من نمی تونم روی حرف مردم به شما قول بدهم که ساعت اضافه میشه!
خوب هر چیزی را باید کچلیش را بذاری کم آواز خوشش!!!
توی آپدیت 1.4 این قابلیت اضافه شده ، فقط باید توی تنظیمات تصویر، بذاریش روی تمام صفحه تا زیرنویس را کامل بهت نشون بدهد.
دیگه اون مشکل از تهرانه ! باید بهشون بگم
نمی دونی چی است؟! چطوری این فروم ها را خوندی و تاحالا متوجه نشدی؟
تکتا شرکتی است که به گیرنده های دیجیتال تاییدیه میده (نماینده صدا و سیما است)
اونی که روش است هولوگرام شرکت تکتا است که اکثر گیرنده ها ندارند!

یکی از این دوتا را تهیه بکن تا مشکلت حل بشه

این پایینی را خود شرکت سما (توزیع کننده بلوسنس) داره

میشه به دوتاش وصل کرد ولی چون شبکه ها با گیرنده عوض میشه نه با تلویزیون! هردوتاش یک تصویر را نشون میده!

باعرض معذرت تمام پستهای خودم که حس کردم یک جورایی تبلیغاتی شده را پاک کردم! می تونی به صفحات قبلی برگردی و ببنی

sezareta
22-06-2011, 14:46
آقای shararehhamidi مطلب شما رو نقل قول نکردم چونکه متن پیام زیاد میشد
از همونجا که خریدی باید راجع به نمایندگی خدماتش بپرسی چونکه من از همونجایی که خریدم بم گفت تا یک سال اگر خراب شد بیار همینجا برات عوض میکنیم و تا یک سال بعدش هم اگر خراب شد بیار همینجا برات تعمیر بدون اجرت میکنیم
آپدیتش توی سایت شرکت وارد کنندش که فعلا نبود فقط وقتی که میری ازت ایمیل و تلفن میگیره که بعدا برات ایمیل کنه که من بعید میدونم باید بری خود سایت بلوسنس که من رفتم و فعلا هیچ آپدیتی برا T14+ روش نبود و همش برای T14 بود
اگر کسی متوجه شد که آیا میشه پنل جلوش ساعت داشته باشه یا کلا نداره به ما هم بگه
منم مثل شما تا اومدم پلاستیکش رو بکنم نزدیک بود برچسب گارانتیش رو بکنم فقط خدا رحم کرد
برچسب تکتا یعنی اینکه مورد تعید صدا و سیما هست

برای ورودی SCART باید از تبدیل های زیر استفاده کنی

اگر تلویزیون LED شما ورودی HDMI داشته باشه که به احتمال 100% داره میتونید خروجی HDMI دستگاه رو به ورودی HDMI تلویزیون وصل کنید و همزمان ازش برای 2 تلویزیون استفاده کنید
و یا حتی از ورودی های سبز سفید و قرمز (نه اون سه تای زرد سفید قرمز) که اگر اشتباه نکنم روش نوشته Y CX CY البته این سه تا ورودی فقط تصویر رو منتقل میکنه و برای انتقال صدا باید از خروجی سفید و قرمز پاین Y CX CY دستگاه
دو تا فیش به یکی از ورودی های سفید و قرمز تلیویزیون وصل کنی البته اگر خواستی کامل تر متوجه بشی یه عکس از پشت دو تا تلویزیون و دستگاه بفرست تا بهتر راهنماییت کنند دوستان

یه نکته جالب وقتی که تصمیم به نوشتن این مطلب گرفتم مطلب آقای isfahaneshop هنوز ارسال نشده بود و در مدتی که من داشتم این مطلب رو مینوشتم ایشون هم جواب شما رو ارسال کردند پس اگر جواب ها تکراری هست ببخشید
با تشکر

isfahaneshop
22-06-2011, 16:57
شما ایمیلت را بده توی همون سایت برات میفرستند به ایمیلت
تا چند روز دیگه که مسئول سایتمون بیاد ، توی سایت خودمون هم میتونی ورژن 1.4 را دانلود کنی

regedit021
22-06-2011, 18:12
و یا حتی از ورودی های سبز سفید و قرمز (نه اون سه تایزرد سفید قرمز) که اگر اشتباه نکنم روش نوشته Y CX CY البته این سه تا ورودی فقط تصویر رو منتقل میکنه و برای انتقال صدا باید از خروجی سفید و قرمز پاین Y CX CY دستگاه
دو تا فیش به یکی از ورودی های سفید و قرمز تلیویزیون وصل کنی البته اگر خواستی کامل تر متوجه بشی یه عکس از پشت دو تا تلویزیون و دستگاه بفرست تا بهتر راهنماییت کنند دوستان

یه نکته جالب وقتی که تصمیم به نوشتن این مطلب گرفتم مطلب آقای isfahaneshop هنوز ارسال نشده بود و در مدتی که من داشتم این مطلب رو مینوشتم ایشون هم جواب شما رو ارسال کردند پس اگر جواب ها تکراری هست ببخشید
با تشکر

ورودي سبز آبي قرمز ميشه كامپوننت :11:
ورودي زرد سفيد قرمز ميشه كامپوزيت
---------
اين مورد زياد پيش مياد واسه منم چند بار پيش امده!:27:

regedit021
22-06-2011, 18:23
1080پي رو ساپورت ميكنه!
من فايل هاي مختلف حتي با بيت ريت 24هم تست كردم راحت پخش كرد!:8:
فقط يه فايل 1080بافرمت aviرو دادم بهش پخش نكرد!:13:
فرمت صدا يdtsرو ساپورت نمي كنه!
فايل هاي با فرمتMKVرو خيلي كم پيش مياد كه نتونه پخش كنه!من هر چي گذاشتم راحت پخش كرد!
در ضمن وسترن معمولي 100تومن ولايودوربر135تومن هست نه 150!
مدل معمولي هم يه چيزي تو همين مايه هاي مديا پلير بلوسنس هست!
اگر گيرندگي ديجيتال واسه شما مهم نيست پيشنهاد مي كنم وسترن معمولي بگيريد كه امكانات بيشتري داره نسبت به مديا پلير بلوسنس!:10::27:

htk
22-06-2011, 19:44
زیر نویس فارسی رو پخش میکنه با اطمینان میگم چون خودم بایه فیلم که سه سری زیر نویس داشت روش تست کردم جواب داد و زیر نویس هارو هم پخش کرد اما هنوز صداوسیما خودش برنامه زیر نویس هاش رو توی مدار قرار نداده که دستگاه بتونه زیر نویس فارسی رو برای برنامه های دیگه هم پخش کنه
دوست عزیز مطمنی پخش میکنه . چه فرمتی رو پخش میکنه srt ؟

moto7752
22-06-2011, 23:56
سلام
دستگاه های زیر این امکان رو دارند که به تلویزیون های قدیمی که تک فیش هستند وصل بشن . چون تلویزیون ما فقط ورودی تک فیش داره (برای انتن ) , نه سه فیش.
ویونا 6110
بلوسنس +t14
ایکس ویژن 131
منتظرم هاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا لطفا

sezareta
23-06-2011, 13:24
سلام
دستگاه های زیر این امکان رو دارند که به تلویزیون های قدیمی که تک فیش هستند وصل بشن . چون تلویزیون ما فقط ورودی تک فیش داره (برای انتن ) , نه سه فیش.
ویونا 6110
بلوسنس +t14
ایکس ویژن 131
منتظرم هاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا لطفا

شما الان سوال پرسدید یا کلا راهنمایی کردید؟

یعنی میخواهید بدونید اینا به تلویزیونتون وصل میشه؟
یا کلا منظورتون اینه که راهنمایی کردیند و میگید اینا کلا به تلویزیون تک فیش وصل میشه!!!

tahlili
23-06-2011, 16:18
آقا اگه کسی نرم افزاره t14+ ver1.4 جایی آپلود کرده لطفا لینک بده

regedit021
23-06-2011, 18:49
اينا هم مسخره بازي درآوردن!
يعني چي كه ايميل بديد بدم بهتون!:13:
مثل آدم بزاريد دان كنيم ديگه!
----------
دوست عزيز ايميل درست داديد؟
بعد از تقريبا 4ساعت واسم فرستادند!
ميفرستند مشكلي نيست

isfahaneshop
23-06-2011, 20:54
آقا اگه کسی نرم افزاره t14+ ver1.4 جایی آپلود کرده لطفا لینک بده

اينا هم مسخره بازي درآوردن!
يعني چي كه ايميل بديد بدم بهتون!:13:
مثل آدم بزاريد دان كنيم ديگه!
----------
دوست عزيز ايميل درست داديد؟
بعد از تقريبا 4ساعت واسم فرستادند!
ميفرستند مشكلي نيست

از سایت خودمون دانلود کن (اصفهان ایشاپ)
به تدریج آپدیت تمام گیرنده های توی بازار را از همونجا دانلود بکن!

sezareta
24-06-2011, 20:47
الان روی خود دستگاه که خریداری میشه چه ورژنی از نرمک افزار هست؟
اصلا چرا باید با ورژن 1.4 آپدیت بشه؟!!!
چه ویژگی هایی داره 1.4 که نرم افزاری که الان روش هست نداره؟ و یا به عبارتی برتری آپدیت 1.4 نسبت به نرم افزار اصلی خودش چیه؟
دستگاه برای من wmv پخش نمیکنه !! آیا اصلا گیرنده ایی هست که wmv پخش کنه؟
یا کلا مشکل از فایل خودم هست؟

Reza31001
24-06-2011, 21:13
پست اشتباهی!
پاک شود

regedit021
25-06-2011, 18:37
الان روی خود دستگاه که خریداری میشه چه ورژنی از نرمک افزار هست؟
اصلا چرا باید با ورژن 1.4 آپدیت بشه؟!!!
چه ویژگی هایی داره 1.4 که نرم افزاری که الان روش هست نداره؟ و یا به عبارتی برتری آپدیت 1.4 نسبت به نرم افزار اصلی خودش چیه؟
دستگاه برای من wmv پخش نمیکنه !! آیا اصلا گیرنده ایی هست که wmv پخش کنه؟
یا کلا مشکل از فایل خودم هست؟
1.3هست!
دوست عزيزورژن1.3اصلي نيست اصلي زيان فارسي نداره!
برتري1.4نسبت به 1.4طبق گفته شركت

تغییرات ورژن 1.4 نسبت به 1.3:

1- تنظیم ساعت به صورت دستی (که در تهران بهتر است ساعت توسط فرستنده و به صورت اتوماتیک تنظیم شود)
2- چشمک زدن چراغ قرمز پنل دستگاه در هنگام رکورد شبکه
3- درست شدن جهت ولوم هنگام کم و زیاد کردن آن
4- حل چند مشکل نوشتاری

البته چند چيز ديگه هم تغييرات داشته مثل:
5.امكان تغيير سايز زير نويس
wmv رو فعلا دستگاه هاي زير100تومن نميتونند پخش كنند!فكر كنم نرم افزاري باشه!

isfahaneshop
25-06-2011, 20:52
متاسفانه به دلایل ... ویرایش شد.

rasoooli
26-06-2011, 05:47
سخت افزارهای دستگاه های زیر 100 هزار نمیکشه که پخشش بکنه!
من خودم خیلی دنبالش بودم ولی نبود
یک دستگاه خودم دارم همه فرمتها را با کیفیت فول اچ دی 1080P ساپورت میکنه و به اینترنت متصل میشه، شبکه های .م.ا.ه.... را با اینترنت می گیره، گیرنده دیجیتال هست و با اون و تلویزیون میشه رفت توی سایت های اینترنتی! و کلی کار دیگه ولی قیمتش 300.000 تومانه (مارک بلوسنس است با ضمانت)

اگه منظورت WebTV هست ،
بايد بگم دستگاه خيلي خوبيه .

isfahaneshop
26-06-2011, 09:10

isfahaneshop
26-06-2011, 11:14

esfahan-viuna
26-06-2011, 13:12
باشه اقا این اپدیت جدید رو حتما بهتون میدم توی سایت هم قرار میگیره

isfahaneshop
26-06-2011, 13:54

در صورت امکان، مشکلاتی که با این آپدیت برطرف میشه را هم بنویسید

moslem47
27-06-2011, 10:31
جناب اصفهان شاپ خسته نباشید
اگه امکانش هست ایت تست ها و نکات و اموزش ها را یکجا جمع اوری کنید تا از سردر گمی در بیاد

---------- Post added at 11:31 AM ---------- Previous post was at 11:30 AM ----------

قضیه ضبط دو کانال به کجا رسید؟

isfahaneshop
27-06-2011, 21:12

aliasl
28-06-2011, 08:07
من با دستگاه viuna کار نکردم ولی به نظرم اینکه یک دستگاه تحت لیسانس تولید بشه خیلی بهتره تا شرکتی که اصلا معلوم نیست چه نظارتی روش هست و یا اصلا نظارتی هست یا خیر.

بلوسنس میگه دستگاه میزنه تحت لیسانس اسپانیا!!! خب صداقت اینو میگه اگه چینییه نگیم ایرانی است یا اسپانیایی جون کل اروپا دستگاشو از چین تهیه می کنه چون تولید آن ارزان و کیفیتش هم بد نیست
تو این بحث که نگاه می کنی اصلا موضوع کیفیت گم شده دعوا مربوط به دوستان اصفهانی و رقابت تجاری است
اینم جای تعجبه چون ویونا مربوط به استان اصفهانه چون به لفظ محلی خودشون میگن میشه ابیانه که اونم تو استان اصفهانه

isfahaneshop
28-06-2011, 12:02

hes99
28-06-2011, 12:51
بلوسنس میگه دستگاه میزنه تحت لیسانس اسپانیا!!! خب صداقت اینو میگه اگه چینییه نگیم ایرانی است یا اسپانیایی جون کل اروپا دستگاشو از چین تهیه می کنه چون تولید آن ارزان و کیفیتش هم بد نیست
تو این بحث که نگاه می کنی اصلا موضوع کیفیت گم شده دعوا مربوط به دوستان اصفهانی و رقابت تجاری است
اینم جای تعجبه چون ویونا مربوط به استان اصفهانه چون به لفظ محلی خودشون میگن میشه ابیانه که اونم تو استان اصفهانه
بلوسنس یک شرکت معتبر اسپانیایی است و کارش تولید همین چیزها است
من ویونا خریدم امازیرنویس و DAT را شناسایی نکرد!
مارک مارشال که جنس با کیفیت نداره این ها را شناسایی کرد
چرا وقتی برای ضبط اقدام می کنم نصف شبکه ها را نشان نمیده؟؟؟:19:

isfahaneshop
28-06-2011, 18:15
بلوسنس یک شرکت معتبر اسپانیایی است و کارش تولید همین چیزها است
من ویونا خریدم امازیرنویس و DAT را شناسایی نکرد!
مارک مارشال که جنس با کیفیت نداره این ها را شناسایی کرد
چرا وقتی برای ضبط اقدام می کنم نصف شبکه ها را نشان نمیده؟؟؟:19:
چون روی یک فرکانس نیست عزیزم

regedit021
28-06-2011, 22:33
كيفيت بلوسنس بد نيست اما خيلي خوب هم نيست متوسط هست!
فقط همينو ميگم كه اينقدر به خودشون زحمت ندادن usbرو درست وتميز جاي گذاري كنند!
همينطوري كج كوله زدند رفته!
صد رحمت به كيفيت پروويژن شنزن!
البته كنترل پرو ويژن خيلي بي كيفيت بود چون با گذاشتنش توي سلفون پوستش جدا ميشد!
اما كيفيت ساخت خود دستگاه عالي بود!

isfahaneshop
29-06-2011, 13:42

aliasl
29-06-2011, 14:25
من به سایت بلو سنس رفتم متوجه شدم اصلا نماینده در ایران نداره بلکه نماینده خاورمیانه در امارات داره و در نتیجه بنظر می یاد محصول از دبی می یاد

isfahaneshop
29-06-2011, 21:08

sezareta
29-06-2011, 21:09
سلام
اقای REGEDIT دم شما گرم آخه چرا پرو ویژن!!!
فروم عنوان به این بزرگی داره به اسم مقایسه بین ویونا و بلوسنس نه پرو ویژن
انصافا بلو سنس یه سر و گردن از پروویژن سر تره
منظورتون رو از این که میگید پورت USB درست جایگذاری نشده رو متوجه نشدم!!
برا من که جلو دستگاه سمت راستش هست و صاف صاف هم هست؟
نکنه منظورتون اینه که باید 180 درجه بچرخه؟
از لحاظ کیفیت (بلوره شدن و قطع صدا و یا تصویر به علت داغ شدن دستگاه) که تا حالا باش مشکلی نداشتم روزی حدودا 18 ساعت کار میکنه در 3 تا زمان 4 ساعتی و یه زمان 6 ساعتی حدودا

kautuver
01-07-2011, 00:45
سلام دوستان ، من چند روزی ميشه که دستگاه viuna 6110 رو گرفتم تقريبن ازش رازی هستم فقط يه مشکلی داره اينکه فايل های رکورد رو وقتی با کامپوتر پخش ميکنم صدا ندارن ، با چند تا برنام و لپ تاپ تست کردم اما فرقی نداشت کسی ميدونه چراشو ؟

regedit021
01-07-2011, 01:57
این مشکل فقط توی پنل جلوش است عکس داخل بلوسنس را ببین

ببین پنل جلو از بقیه جداست، یک کیت جداگانه داره

بله منظور من هم فقط پنل جلوهست!
برد دستگاه هم چون با دستگاه هاي پيشرفه جاي گذاري ميشه خيلي تميز كار شده!
راستي چرا فقط براي ايران؟
اگه فقط براي ايران باشه ممكنه زياد با كيفيت نزنن!
راستي اون كانكتور 3پين رو تست كردي ببيني مال فن هست يا نه؟
راستي اين قضيه باتري چيه؟
توي هيچ كدوم از جعبه هاش نداره؟
واسه من نداشت تعجب كردم!
--------
شما كه با شركت در ارتباط هستيد اين فريمور جديد رو هم يه پيگيري بكن !
يه مشكلي كه خيلي رو اعصابه سرعت تعويض كانال هاست 4ثانيه طول ميكشه

isfahaneshop
01-07-2011, 10:29

mohamad369
01-07-2011, 16:31
شما که میگی چیپست ویونا ALI چین است
چیپست خود بلوسنس چی است؟
جان من این دستگاهی که نود هزار تومان پولش است یک باطری برای کنترل توش نداره؟
واقعاً این شرکت سما خیلی دست و دل باز است که یک باطری روی دستگاه نمی ده:18:
آخه دلیل برداشتن یک کابل AV که برای این وارد کننده ها 200تومان هم نمیشه چی است؟:31:
حیف این محصول بلوسنس که دست این شرکت ... ایرانی است

Creative1
01-07-2011, 23:10
من به سایت بلو سنس رفتم متوجه شدم اصلا نماینده در ایران نداره بلکه نماینده خاورمیانه در امارات داره و در نتیجه بنظر می یاد محصول از دبی می یاد

دوست عزیز برای جلوگیری از گمراهی و بدست آوردن اطلاعات درست و واقعی به دو لینک زیر مراجعه و بدقت مطالعه فرمایید:

در لینک بالا و در قسمت ME&AFRICA برای ایران شرکت عرشیان تجارت سما و برای امارات (UAE) شرکت ام ویژن جی تی معرفی شده است که طبق لینک زیر این دو شرکت شریک هستند:

شما که میگی چیپست ویونا ALI چین است
چیپست خود بلوسنس چی است؟
جان من این دستگاهی که نود هزار تومان پولش است یک باطری برای کنترل توش نداره؟
واقعاً این شرکت سما خیلی دست و دل باز است که یک باطری روی دستگاه نمی ده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخه دلیل برداشتن یک کابل AV که برای این وارد کننده ها 200تومان هم نمیشه چی است؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حیف این محصول بلوسنس که دست این شرکت ... ایرانی است

چیپست بلوسنس MStar 7828 و برنامه نویسی شده توسط خود شرکت بلوسنس اسپانیا است. آنچه که مسلم است همان طور که خودتان مطرح کردید باطری و کابل AV ارزش ریالی قابل توجهی ندارد که یک شرکت با دادن خدماتی به این گستردگی نیاز داشته باشد برای کسب منافع بیشتر این دو قطعه را حذف نماید. چرا که اگر هدف این بود آنتن و کابل HDMI که دارای ارزش بیشتری بودند حذف می کرد.

VOLVO
02-07-2011, 15:00
سلام دوستان

من هم بعد خوندن مطالب این تایپیک و سایت های دیگه T14+ بلوسنس رو خریدم . ( 3-4 روز پیش )

ایراداتی که تو این چند وقت ازش دیدم :

1- یک بار چندین مرتبه پشت سر هم کانال ها رو عوض کردم دستگاه خود به خود خاموش شد .

2- دیشب هم چند تا فیلم روی فلش داشتم وقتی زدم پخش کنه فیلم صدا نداشت . ولی وقتی دستگاه رو خاموش و روشن کردم و فلش رو روش قرار دادم درست شد . ( این مشکل چندین بار روی فیلم های مختلف اتفاق افتاد - فلش هم کاملا سالمه )

3- یه سوال هم دارم - وقتی دکمه تله تكست رو روی کانال های 1-2-3 میزنم می نویسه اطلاعات پیام نما موجود نیست ؛ من تو زنجان زندگی می کنم ممکنه که تله تکست فعلا فعال نشده باشه ؟ ( شما در شهرهای دیگه تله تکست رو دارین ؟ )

* درصد کیفیت هم روی 82 قرار داره .

regedit021
02-07-2011, 23:48
واسه منم رو ي 82هست درصد سيگنال!
تلتكست فقط روي شبكه هاي 2و3هست كه ما كه تهران هستيم داريم!
منم شبكه هارو تند تند بعضي وقتها عوض ميكنم اما خاموش نميشه!
فريمور رو به 1.4ارتقا دادين؟

VOLVO
03-07-2011, 00:22
واسه منم رو ي 82هست درصد سيگنال!
تلتكست فقط روي شبكه هاي 2و3هست كه ما كه تهران هستيم داريم!
منم شبكه هارو تند تند بعضي وقتها عوض ميكنم اما خاموش نميشه!
فريمور رو به 1.4ارتقا دادين؟

من این دستگاه رو تازه 3-4 روز خریدم و فعلا ارتقا ندادم ولی فردا پس فردا حتما ارتقا می دم .

راستی وقتی زبان دستگاه رو هم عوض می کنم دکمه ای صدا ( دو طرف دکمه ok ) هم برعکس عمل می کنند و همینطور موقع عقب و جلو بردن فیلم آیکونشون بر عکس نشون داده می شه .

Creative1
03-07-2011, 07:23
من این دستگاه رو تازه 3-4 روز خریدم و فعلا ارتقا ندادم ولی فردا پس فردا حتما ارتقا می دم .

راستی وقتی زبان دستگاه رو هم عوض می کنم دکمه ای صدا ( دو طرف دکمه ok ) هم برعکس عمل می کنند و همینطور موقع عقب و جلو بردن فیلم آیکونشون بر عکس نشون داده می شه .

شما ورژن دستگاه رو به 1.4 ارتقا بدید بیشتر این مشکل ها حل میشه.

sezareta
06-07-2011, 18:54
هنگام ضبط بلوسنس قابلیت وقفه در ضبط رو داره؟
وقتی که دکمه ضبط رو میزنم و ضبط میکنم فقط با دکمه استپ میشه ضبط رو متوقف کرد اما با زدن دکمه PAUSE اتفاقی نمیفته و به ضبطش ادامه میده
آیا برای وقفه باید کار دیگه ایی بکنم یا کلا وقفه نداره؟

Creative1
07-07-2011, 12:07
اگر در حالت ضبط دکمه "Play" رو بزنید وارد حالت تایم شیفت میشه. در این حالت میتونید ضبط را "Pause" کنید یا روی فایل در حال ضبط جلو و عقب بروید. اگر در این حالت دکمه "Stop" را بزنید دستگاه از حالت تایم شیفت خارج شده و به ضبط ادامه می دهد.

majid.jon
07-07-2011, 16:55
ببخشید بی مقدمه وارد صحبتهاتون میشم
به عنوان یک نفر که نه فروشنده این گیرنده هاست و نه سودی از فروشش می بره و نه از اینها خوشش میاد یکمی اطلاعات به شما میدم
بابای من وارد کننده یکسری لوازم الکترونیکی به ایران است و از کره و چین دستگاه میاره (چه دستگاهی است را فعلاً به دلایل حفاظتی نمی تونم بگم) یکسری از مطالبی که نوشتین را اینطوری اصلاح میکنم
قبلاً از همه کسانی که ازشون انتقاد میکنم معذرت خواهی می کنم و امیدوارم کسی ناراحت نشه و همه انتقاد پذیر باشند

خوب دوستان من به عنوان نماینده اصفهان باید مطلبی رو عرض کنم
1-از کابل و متعلقات بلوسنس هیچ اطلاعاتی ندارم و راجع به دستگاه هم یکی دو بار با مدیر فروش شرکت عرشیان تجارت سما تلفنی صحبت کردم و قتی هم ایشون گفتند که توی اصفهان نماینده عمومی دارند من از خیر داشتن نمایندگی این شرکت گذشتم چون یه نفر دیگه زود تر از من کار رو شروع کرده حق اونه که سود کار رو هم ببره
2-منظور از رعایت شرایط گارانتی این است که دستگاه آب ندیده باشد به ولتاژ برق غیر استاندارد وصل نشده باشه ضربه نخورده باشه و اسیبی توسط شخص ثالث اعمال نشده باشه
3-بقیه محصولات به زودی وارد بازار میشه که به موقع شما میتونید توی سایت توضیحات رو ببینید(تمام محصولاتی که برای عرضه با برند ویونا در نظر گرفته شده الان در شرکت موجود است اما در حال اعمال آخرین تغییرات بر روی آنها هستیم تا به ایده آل ترین محصول برسیم دقیقا مانند گیرنده 6110که یک سال تو خود همین ایران خودمون روش کار شد تا با محصولات دیگه قابل رقابت باشه )
4-هم ما و هم بیشتر کسانی که با اینترنت سروکار داریم و از طریق اینترنت خرید می کنیم دیجی کالا رو به عنوان یه فروشگاه معتبر می شناسیم که هم قیمت هاش درسته و هم دستگاه هاش سالم این باز خوردیه که من طی این چند سالی که ازشون خرید داشتم دیدم سایتشون هم یه سایت تخصصیه من تاحالا چند بار از دیجی کالا خرید داشتم و این حرف رو بدون در نظر گرفتن اینکه الان دیجی کالا محصول ما رو خریده و داره براش تبلیغ میکنه میگم
5-درباره ضبط کانال هم بگم که این مشکل در آپدیت های دستگاه حل میشه در این صورت شما می تونید دو کانال رو از دو فرکانس متفاوت یا یک فرکانس مشترک ضبط کنید و کانال سوم رو از هر فرکانس دیگه ای مشاهده کنید(چون تیم نرم افزاری شرکت همزمان تهیه نرم افزار برای 5 شرکت دیگه رو هم به عهده گرفته یکمی این کار عقب افتاده که از مشتریان و خریداران ویونا از همین جا عذر خواهی میکنیم)
در ضمن بگم که تا چند وقت دیگه یا بهتره بگم خیلی زود تمام شبکه های استانی در اصفهان به نمایش در میاد و اونوقت ضبط دو کانال جوابگو هست
اگه سوال دیگه ای هست تماس بگیرید تا راهنماییتون کنم

داشتن نماینده عمومی خیلی بهتر از یک نماینده انحصاری است
چون نماینده انحصاری خیالش راحت است که کسی قیمت را نمی تونه بی اجازه اون تغییر بده یا کسی نمی تونه ارزانتر از اون بفروشه و به همین دلیل هر کاری دلش خواست میکنه و هر قیمتی دوست داشت توی بازار می فروشه (تجربه شخصی پدرم از نمایندگی هاش توی شهرهای مختلف)
داشتن چند نماینده در یک شهر بهترین فرصت برای یک مصرف کننده است چون قیمتهاشون را شرکت براشون معلوم می کنه و معمولاً مناسبتر از حالت انحصاری است

شماره 2 شما نوشتی شرایط تعویض ولی قبلاً اینجا خونده بودم بی قید و شرط (خیلی وقته دنبال خرید این گیرنده ها هستم و این فرومها را زیر و رو کرده بودم)
جنسی که گارانتی بی قید و شرط داشته باشه دیگه شرطی نداره که بر اساس اون تعویض بشه (من این را بیشتر شبیه بازی با جملات می بینم.)
پدر من هم مثل اکثر شرکتها محصولاتش را گارانتی کرده ولی هیچ شرکت معتبری محصول را بی قید و شرط گارانتی نمی کنه و در اکثر موارد مثل شرکت سما (منظورم این نیست که سما معتبر است یا نیست) برد اصلی گارانتی میشه چون معمولاً متعلقات و کاور دستگاه در معرض ضربه و شکستگی و .... است بنابراین بهترین کار گارانتی برد اصلی است
فکر نکنم شرکت محترم ویونا هم دستگاهی که فقط یک قطعه کوچک داخلش خرابه را بندازه دور و به شما یک دستگاه نو بدهد! (از نظر اقتصاد ایرانی ! اشتباه است)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3-میشه دقیقاً لطف کنید و بگید دستگاهی که چند صفحه عقب تر توی همین فروم عکس کارتنش با MADE IN CHINA روی کنار جعبه نوشته شده توی ایران درست شده؟
اکثر این گیرنده ها یا کپی برداری مستقیم یا با تغییر روی پنل جلوی ریسیور ماهواره است، و خیلی شما خودت را خسته نکن که محصول ما تک است و محصول ما ...... و محصول ما ....
محصول شما را با کمی پول به راحتی زیر قیمت شما میشه از چین وارد کرد و با همین مشخصات فروخت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4-درمورد دیجی کالا هم بگم که دیجی کالا هم مثل بقیه یک فروشنده است و هرچی براش سود داشته باشه می فروشه مثل ایکس ویژن و فراسو که میفروشه
شما صدتا مارک دیگه هم که بدی بهشون و سودش مناسب باشه به عنوان محصول ویژه می فروشن
همونطور که عقل حکم میکنه یک فروشنده بیکار نیست که یک فلش با یک تحویل رایگاه روی یک دستگاه بذاره و اون را بدون سود بفروشه؟ اگه این کار را بکنه من به عقلش شک می کنم
می تونم بگم به احتمال زیاد 8000 تومان برای فلش ،حدود 4هزار تومان برای تحویل رایگانش و حدود 8 هزار تومان هم سود خود فروشنده را از 75000 تومان کم بکنی این محصول را به احتمال زیاد حدود 52 تا 56 میخره و توی فروشگاه میفروشه

5-درباره نرم افزار باید بگه که ما وقتی جنسی را می خریم، در صورت داشتن خرید فوق العاده بالا نرم افزار دستگاه را با پکیج کامل در اختیار پدرم میگذارند و در خرید های زیر 1.000.000 میلیون عدد(که معمولاً خریدها زیر این مقدار است، آدم خیییییییللللللللی گردن کلفت میخواد تا اینقدر خرید بکنه) ما با شرکت تماس میگیریم و مشکلات را به زبان فارسی براشون ایمیل میکنیم و اونها فوری برامون ترجمه می کنند و آپدیت را درست کرده و ارسال میکنند (دستگاه ضبط .... میفروشیم و بعضی مواقع به مشکل بر میخوریم) و از تیم نرم افزاری توی ایران خبری نیست!
وجود داره ولی توی چین)

سوال
چرا این چیپست اصلی دستگاهتون توی سایت هایی که معرفی کردید نیست؟

با سلام
دوست عزیز من بالاخره متوجه نشدم که آیا 6110 mkv پخش میکنه و زیر نویس فارسی؟

شما نمیتونی بگی که MKV پخش میکنه یا نه چون این یک ظرف است و با انواع قالبها توش میشه چیز ریخت
خیلی تخصصی بلد نیستم ولی میدونم هر روز پسوندهای جدیدی میاد توی بازار و بیشتر پسوندهای قدیمی هم آپدیت شده و فشرده سازیشون تغییر میکنه. بنابراین بعضی از انواع MKV را میخونه و بعضی هاش را نه
با آپدیت شدن دستگاه قابلیت ساپورتش را پیدا میکنه
حالا داره یا نه نمیدونم
ولی زیرنویس فارسی و پسوند DAT را چندجا شنیدم که مشکل داره

فک کنم حد اکثر دو ماه طول بکشه البته آپدیت برای ضبط دو کانال از دو فرکانس (متفاوت یا یکسان )یکم زود تر اماده میشه خبر دقیقش رو بهتون میدم.
نمایندگی مشهد تازه راه افتاده اما من شماره و آدرس ازشون ندارم ولی همین جا اعلامش میکنم

دقیقاً به همین دلیل میگم که آپدیت از چین میاد که 2 ماه طول میکشه
آپدیت اومد یا نه؟
از دوتا فرکانس بالاخره ضبط میکنه یا در حد تبلیغ برای فروش است؟

تی14 قبلاً تا دو بود ولی من از سما پرسیدم خانم ... که تلفن را جواب میداد گفت با آپدیت 1.4 تا 2 را ساپورت میکنه
من نمیدونم راست و دروغش گردن خود بلوسنس و ویونا

ویونا از هردو فرمت نمایش تصویر1080iو1080pساپورت میکنه و تا60فریم برثانیه نمایش میده که البته این فریم ها از هم جداشده چون همه تلویزیون ها که قابلیت نمایش تا60فریم برثانیه رو ندارند و کاربر باید در تنظیمات دستگاه همiوpو هم فریم های دستگاه رو بر اساس نوع تلویزیونش انتخاب کنه و یک حالت هم مخصوص تلویزیون های لامپی قرار داده شده.
در مورد 3بعدی من تا حالا فیلم سه بعدی گیر نیاوردم که روش تست کنم اگه شما داری بیار تا ما تست کنیم ازت هم ممنون میشیم (اگه فرمتش رو بتونی بگی چیه هم خوبه اما تا تست نکنم جواب قطعی نمیدم چون باید از این قابلیت هایی که میگیم رو واقعا ساپورت کنه)
ویونا چون دو کانال رو ضبط میکنه تا هارد 2ترا بایتی رو ساپورت میکنه فلش هم هرچقدر که بزنی براش فرقی نمیکنه
در مور بلوسنس هم تا اونجایی که من توی سایت خودش دیدم حداکثر5/1ترابایت رو ساپورت میکنه اما این نکته رو اصفهان ای شاپ جواب بده خیلی بهتره چون اونا نمایندگیش رو دارن و با دستگاه ها کار کردن

صرف وجود 1080P توی منوی دستگاه نمی تونه که دلیل ساپورت کردنش باشه
خیلی راحت میشه توی منوی دستگاه اضافه کرد و مشتری هم نفهمه!
شما باید وصلش بکنی به ال سی دی و ببینی تلویزیون مینویسه که داره 1080P دریافت میکنه یا نه؟
اونم تا 60 فریم بر ثانیه 1080P بودن شاید باشه ولی این حرف را به این دلیل میگم که بلوسنس دستگاهش تا 24 فریم بر ثانیه را ساپورت می کنه، رفته همه اینترنت را پکونده که دستگاه ما 1080P است اونوقت با عقل جور در میاد که ویونا تا 60 فریم بر ثانیه ساپورت بکنه و در حد بودن توی منوی دستگاه باشه و اصلاً روش مانور تبلیغاتی ندن
اونم با این قیمت ویونا
به نظر من (دستگاه را تا حالا ندیدم ولی به حکم عقلم فکر کنم سرکاری بیش نیست)
من خودم چند مدل دیدم که روش 1080P نوشته بود ولی فروشنده گفت الکی است

[QUOTE=regedit021;6201674]1080پي رو ساپورت ميكنه!
من فايل هاي مختلف حتي با بيت ريت 24هم تست كردم راحت پخش كرد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط يه فايل 1080بافرمت aviرو دادم بهش پخش نكرد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فرمت صدا يdtsرو ساپورت نمي كنه!
فايل هاي با فرمتMKVرو خيلي كم پيش مياد كه نتونه پخش كنه!من هر چي گذاشتم راحت پخش كرد!
در ضمن وسترن معمولي 100تومن ولايودوربر135تومن هست نه 150!
مدل معمولي هم يه چيزي تو همين مايه هاي مديا پلير بلوسنس هست!
اگر گيرندگي ديجيتال واسه شما مهم نيست پيشنهاد مي كنم وسترن معمولي بگيريد كه امكانات بيشتري داره نسبت به مديا پلير بلوسنس![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خداراشکر یک نفر تست شده حرف زد و همینطوری به صرف داشتن نمایندگی طرفداری نکرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Customized
دستگاه T14 را به سفارش ایران اصلاح کردند و فرستادند اینجا
شد T14+
تفاوت های دستگاه +T14 و T14:
1- حذف پورت Scart و اضافه شدن پورت Component و Composite

2- جا به جا شدن پورت USB از پشت دستگاه به جلو

3- اضافه شدن 4 کلید کنترل کانال و ولوم در جلوی دستگاه

4- اضافه شدن نمایشگر شماره کانال در جلوی دستگاه

به دلیل اینکه دستگاهی که بازش کردم دیگه در دسترس نیست شرمنده فعلاً امکان تست نیست
قبلاً فقط باطری نداشت و الان کابل AV هم از دستگاه حذف شده ولی قیمتش 2000 تومان ارزانتر شده (کابل AV از 400 تا 1500 تومانی توی بازار به وفور یافت میشه)
باطری هاش را طبق گفته شرکت به دلیل آمدن دستگاه با هواپیما همونجا توی مقصد بر میدارند
جان من شما بیکاری!
هی میشینی دستگاه ها را باز میکنی و گارانتی اش را نابود میکنی
فقط برای اینکه عکس بگیری ببینی کجایی است؟!
مدل بده تا بدم بابام عکس و مشخصاتش را برات با تمام قابلیتهاش از کارخانه هاش توی چین بیاره تا بیخودی خودت را خسته نکنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته درکت میکنم من هم یک جورایی مثل شما علاقه دارم که به خاطر رشته تحصیلیم است و به احتمال زیاد شما هم یا قبلاً تعمیرکار بودی که دست به آچارت حرف نداره و یا رشته ات است

چرا پست هات را پاک کردی ؟ می خواستم یکم ازت انتقاد کنم اما فکر کنم بچه زرنگ محله تونی! قبل از هر اقدامی بر علیه ات برداشتی تمام پستهایی که قابلیت انتقاد داشت را منحدم کردی و نوشتی ویرایش!!!

isfahaneshop
07-07-2011, 19:56
آقا مجید گل
شما که هنوز نرسیده من و بقیه را شستی و گذاشتی روی بند آفتاب بخوریم:18:
بذار از راه برسی بعد بیا اینجوری پست بده و همه را به باد انتقاد بگیر
در مورد حدست باید بگم که درسته، من قبلاً از کار برقکاری ساختمان گرفته تا تعمیر:32: ترازو دیجیتال، موبایل، پول شمار، لوازم خانگی ، فروشگاه لوازم برقی ، طراحی سایت، دوربین مداربسته، تایپ ، تعمیر موتور! ، وکالت!!! :34:، و... انجام دادم
حالا خودت ببین اگه یک نفر بهت بگه درب دستگاه من را باز کن ببین مال شرکت .... است یا یکی دیگه بگه دستگاه ما مال کشور .... است یا دستگاه من مشخصاتش .... است (حدود 7 مدل دستگاه را این کار را باهاش کردم)،با این سابقه تعمیرات همه چیز و رشته کنترل صنعتی و ابزار دقیق:22:
(مدلهایی که باز کردم و توش را دیدم : ایکس ویژن، تکویژن، شاتل ، دی ویژن، لومکسی ، بلوسنس، الکومکس، ویونا و ...)
جان من بازش نمی کنی و همونجا دستگاه را به طرفت نشون بدی که گوش من پشمالو نیست؟
شما که همه چیز را گفتی ولی بذار بهت بگم که بنابر مشورت با همکارم این پستها را پاک کردم
چون اولاً هدف جنگ نیست که بخواهیم همدیگه را مثل شما به باد انتقاد بگیریم
دوماً من باز می کنم ببینم توش چی هست و چی دارم به مردم می فروشم تا فردا بهم فحش و ناسزا ندن و بگن آشغال به ما داد.

moridsl
08-07-2011, 02:20
من قبلا از isfahanshop یه لومکسی ا ای 1000 خریدم.بعد از دو ماه فریز شد و هر کاری که بگید کردم ولی درست نشد.این اتفاق برای یه نفر دیگه تو همین انجمن افتاد.اون هم بعد از دو ماه. الان تصمیم گرفتم که بین وینا و بلونسنس یکی رو بگیرم.شما کدوم رو پیشنهاد میکنید.کسانی که این دو دستگاه رو دارن بگن که تا حالا دستگاشون فریز شده یا نه؟چون من نمیخوام یه اشتباه رو دو بار تکرار کنم؟

moridsl
08-07-2011, 02:39
یه مشکل خیلی خیلی مهم دارم.یه لومکسی دارم که بعد از دو ماه فریز شد.مطمئن هستم مشکل از انتن و از این حرفها نیست.چون دو تا انتن خریدم بهتر که نشد هیچ بدترم شد.یه نفر دیگه هم تو یکی از فرومهای دستگاه دیجیتال همین اتفاق براش رخ داد.حالا میخوام یکی دیگه بخرم(لومکسی یا ویونا).ایا کسی تضمین میکنه که دیگه فریز نشه .دوستان تا حالا کسی مشکل فریز شدن داشته.چون مال من مثلا وقتی یه کانال رو نگاه میکنی اوایل یه کم فریز میشه و هر چی زمان میگذره فریزش بیشتر میشه.به نظر من مشکل از دستگاه لومکسی بود نه انتن .چون انتن خریدم .کابل انتن عوض کردم .(همه کار کردم)ولی بازم درست نشد
کسی میتونی بهم تضمین کنه که فریز نشه.چون نمیخوام یه اشتباه رو دو بار تکرار کنم

esfahan-viuna
08-07-2011, 10:33
هدف از نوشتن این پست پایان دادن و شفاف سازی در باره شرکت ویونا و محصولات ما است
ویونا ساخت چین وگرید تولید دستگاه A(وقتی که شروع کننده تاپیک با من تماس گرفتن بهشون عرض کردمو بعدش گفتم که چیپ مال شرکتaliتایوان هستش)
2-به دلیل سیاست های شرکت و ارائه محصولی با کیفیت شرکت قسمت های اصلی دستگاه رو به شرکت های غیر چینی سفارش میده که کیفیتی بالاتر از قطعه های چینی داره و طول عمر بیشتری هم داره (چیپ5110به شرکتm starسفارش داده شده بود و چیپ6110به شرکتALI کار هردو شرکت هم در همین زمینه ها هست در ضمن چیپ تولیدی شرکت ali از m star بهتر و گرون تر هم هست)
در حال حاظر و در بازار ایران از سه نوع چیپ متداول استفاده میشود NEC،MSTAR،ALI
3-کیفیت تصویر ویونا 5110 و 6110 هردوfull hdهست چون سیاست صدا و سیما ارائه تصویرfull hdهست بنابراین از همون اول دستگاهی به فروش رسید که کیفیت و کارایی دراز مدت برای اون در نظر گرفته شده بود
ویونا5110:کیفیت تصویرfull hdکه از حالت نمایش تصویر1080iپشتیبانی میکنه
ویونا6110:کیفیت تصویرfull hdکه از هر دو حالت نمایش تصویر10801iو1080pپشتیبانی میکنه و فریم های اون هم از هم جدا شده تا تلویزیون های با کیفیت تر و بزرگتر که قابلیت پشتیبانی از تعداد فریم بالاتر را دارند بتوانند کیفیت تصویر بالاتر را هم به نمایش دراورند و همچنین یک حالت برای تلویزیون های لامپی در آن قرار داده شده است.
4-روی جعبه ویونا6110 اصلا حرفی ازiیاpبودن سیستم نمایش تصویر به میان نیامده و فقط نوشته شدهFULL HD
5-قابلیت ضبط دو کانال و نمایش کانال سوم از یک فرکانس مشترک
10-دارای خروجی های USB،HDMI،AV،YUC،DIGITAL AUDIO،OPTICAL
11- دارای گواهی نامه ها و استاندارد های:ISO9001 ،ISO9002 ،FCC ،استاندارد اوروپا CE،استاندارد ملی ایران،و سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی و تائیدیه صدا و سیما(مجموع این سه گزینه تائیدیه تکتا میشه)
12-قابلیت پخش با تاخیر زمانی و ضبط برنامه ریزی شده پخش زیر نویس
13-دارای سیگنال یاب
14-پشتیبانی از دو ترابایت حافظه جانبی بدون نیاز به منبع برق جداگانه با فرمت هایNTFS وfat و همچنین قابلیت فرمت هارد و فلش با این دو فرمت
15-پشتیبانی از زبان و تله تکس فارسی
مدیا پلیر برای نمایش فیلم و عکس و موزیک با قابلیت نمایش اسلاید شو
نمایشگر کانال-زوم بر روی تصاویر-لیست شبکه های دلخواه- قفل محافظت والدین،نمایش زیر نویس،اجرای بازی،تقویم فارسی،برنامه ریزی زمانی TimeShift،قابلیت آپدیت نرم افزار از طریقUSB وآنتنOTA ،راهنمای الکترونیکی برنامه EPG
یک سال گارانتی تعویض به همراه کابلHDMI
شرایطی که باعث لغو گارانتی تعویض می شود:
شکستگی،صدمات ناشی از ضربه،سقوط،حمل و نقل و نصب غلط و اعمال وزن سنگین بر بروی دستگاه،
هرگونه عیب ناشی از تاثیرات مکانیکی،مواد شیمیایی غیر مجاز،ورود مایعات به داخل دستگاه،اتش یا حرارت زیاد نوسانات غیر متعارف برق و حوادث طبیعی
دستکاری توسط افراد غر مجاز،دستکاری و خدشه دار شدن شماره سریال روی دستگاه و ضمانت نامه و یا کنده شدن هولوگرم
(تمام شرایط پشت برگه گارانتی ذکر شده و با توجه به نصب رایگان دستگاه (فعلا در شهر اصفهان) این شرایط به مشتری توضیح داده میشه)
پلیر دستگاه هنوز اپدیتی براش ارائه نشده اما اپدیتش تقریبا آماده هست
طراحی دستگاه وکارای فنی توسط شرکتALIانجام میشه که کارش طراحی و تولید هست و همون طور که قبلا اشاره کرده بودم 5 کارخانه داره و کارش فقط DVBاست کارش هم نسبت به بقیه شرکت های چینی توی تولید --- بهتره .
در مورد پنل دستگاه هم بگم که این پنل برای هیچ دستگاه دیگه ای تا الان استفاده نشده و جای کارت خور هم فقط بخواطر صحبت های درون سازمانی صداو سیما بود که تا چندین سال دیگه منتفی است و قراره روی سیستمDVB-Cپیاده سازی بشه به همین خواطر قسمتی که برای استفاده از تلویزیون های پولی درون دستگاه قرار گرفته بود حذف شد.

esfahan-viuna
08-07-2011, 11:01
حرف های من برای دوست عزیزم مجید جون
من یه مدتی هست که توی این زمینه دارم کار میکنم و باید راجع به شرکت ویونا که بنده مسئول فروش اون توی اصفهان هستم یه سری توضیحات بدم:
شرکت ویونا18سال سابقه داره تو زمینه سیستم های حفاظتی در های اتو ماتیک وخدمات شبکه و... و سه سالی هم میشه که در زمینه گیرنده دیجیتال هم فعالیت میکنه
در باره دفتر فروش اصفهان هم بگم که ویونا قبلا در اصفهان نمایندگی انحصاری فروش داشت که ما بودیم اما حالا دفتر فروش ویونا در اصفهان دست ماست و قیمت هامون هم با تهران برابره(چه حالا چه قبلا) و هرچی که شرکت بهمون بگه قیمت دستگاه رو میدیم چه عمده چه خرده و این کار برای کل ایران هم انجام میشه و با توجه به نوع خرید و... قیمت ها توسط شرکت تایین شده.
دوست عزیز با این حرف شما مخالفم که وقتی که نمایندگی انحصاری باشه بده. عزیز چرا بده؟اتفاقا خیلی بهتره چون طرف هرکاری برای نمایش و معروف شدن جنسش میکنه و توی هیچ کاری هم کم نمیزاره البته این عقیده منه چون طرف این جور تازه واسه کارش حدف درستی داره و میدونه از کارش چی میخواد این که میگی نماینده انحصاری قیمت هارو بالاتر میده اشتباه چون شرکت ها روشون نظارت دارن(البته بستگی به شرکت ها داره که اصلا اهل نظارت باشن یا نه)
در مورد گارانتی هم بگم که قبلا این دستگاه فقط گارانتی تعمیر داشت اما چون واقعا هیچ خرابی نداشت شرکت گارانتیش رو تعویض کرد و اگر هم دستگاه فروخته شده مشکلی داشته باشد بدون قید و شرط تعویض میشه چه یک مقاوت مشکل داشته باشد چه کل دستگاه و بقیه دستگاه هم دور ریخته میشه حتی اگر از نظر اقتصاد ایرانی اشتباه باشد اگه تو دستگاه رو خریدی و دیدی مشکلی داره بیا یه نوش رو بگیر و ببین که جلوی خودت همین جا دستگاه به بازیافت سپرده میشه یا نه یا میتونی دستگاه خرابت رو با خودت ببری که خیالت جمع باشه که دستگاه دوباره تعمیر نمیشه و به یه مشتری دیگه داده نمیشه
دستگاه که توی ایران ساخته نمیشه چون ارزش اقتصادی نداره اونایی که دارن می سازن از چین میخرن و اینجا مونتاژ میکنن و چندین برابر هم هزینه باربری میکنند
گفتی که صرف وجود 1080Pتوی منوی دستگاه نمی تونه که دلیل ساپورت کردنش باشه
اخه عزیز من مگه میشه پخش نکنه و اونوقت بیاد از یه شرکت خارجی که تو ایران نماینده هم داره گواهی کیفیت بگیره(ویونا رو میگم)و قرار باشه اون شرکت که خودش به راحتی میتونه این دستگاه رو بسازه این مدل و برند رو تو فروشگاه هاش بفروشه(البته به زودی این شرکت هم معرفی میشه)
با این حرفت که میگی ( دستگاه یه قابلیت رو داشته باشه و روش تبلیغ نشه دروغه و قابلیتش سرکاریه)مخالفم چون سیستم تبلیغاتی شرکت ها با هم فرق میکنه و هرکی به یه صورت تبلیغ میکنه
یه دفاعیه دو طرفه:بلوسنس و ویونا و ... از چین میره دوبی و بعد میاد ایران چون اگه دستگاه قرار باشه برای ایران تولید بشه کیفیت خوبی براش لحاظ نمیشه و طبق معمول این چینی ها ........(نشون دستگاه هایی که این کار براشون میشه اینه که روی کارتن اصلی آدرس یه شرکت یا جای دیگه ای تو دبی قرار داده شده الان چند تا شرکت دیگه هم این کار رو انجام میدن)
این کاریه که شرکت ها برای بهتر شدن کیفیت جنسشون انجام میدن و غیر عادی هم نیست برداشته شدن باطری ها هم به همین دلیل انجام میشه(بخاطر مسائل فرودگاهی)
این قسمت هم جواب بعضی از دوستان
درباره سرعت تعویض کانال هم باید بگم این کار بخاطر این طول میکشه که تصویر و صدا باید پردازش بشه و سپس با هم مچ بشه تا دستگاه اونو پخش کنه اما توی بعضی از مدل ها اول تصویر با کیفیت پایین میاد و بعد کیفیتش درست میشه و آخر کار صداش هم درمیاد اما چون این سه مرحله خیلی بیشتر از 4ثانیه طول میکشه بنابر این بهتره که تصویر با یه مقدار تاخیر نمایش داده بشه تا بیننده شاکی نشه(این رو من به صورت عملی دیدم و زمان هم نگرفتم اما خیلی طول میکشید تا کیفیت تصویرش درست بشه و عموما بخاطر این سریع عوض شدن کانال ها صدا و تصویر با هم هماهنگ نیست و مدتی هم طول میکشه تا این دو با هم مچ بشن به همین دلیل این تاخیر در نظر گرفته شده تا بعد از تعویض کانال و از زمان شروعش تصویر و صدای با کیفیت پخش بشه)
در مورد دیجی کالا هم بگم که توی این شرکت تا اونجایی که من باهاشون بخورد داشتم اول کیفیت دستگاه مد نظر قرار گرفته میشه و دستگاه تست میشه و بعد میاد تو سیستم فروش قرار میگیره و چون وقتی محصولی را خریداری میکنه رو تعداد بالای1000تا خرید داره قیمت خوبی میخره و یه هدیه هم روش میده

---------- Post added at 12:01 PM ---------- Previous post was at 11:56 AM ----------

یه مشکل خیلی خیلی مهم دارم.یه لومکسی دارم که بعد از دو ماه فریز شد.مطمئن هستم مشکل از انتن و از این حرفها نیست.چون دو تا انتن خریدم بهتر که نشد هیچ بدترم شد.یه نفر دیگه هم تو یکی از فرومهای دستگاه دیجیتال همین اتفاق براش رخ داد.حالا میخوام یکی دیگه بخرم(لومکسی یا ویونا).ایا کسی تضمین میکنه که دیگه فریز نشه .دوستان تا حالا کسی مشکل فریز شدن داشته.چون مال من مثلا وقتی یه کانال رو نگاه میکنی اوایل یه کم فریز میشه و هر چی زمان میگذره فریزش بیشتر میشه.به نظر من مشکل از دستگاه لومکسی بود نه انتن .چون انتن خریدم .کابل انتن عوض کردم .(همه کار کردم)ولی بازم درست نشد

عزیزه من لومکسی دستگاهش خوبه این که میگی تصویرش فریز میشه احتمال80درصد مال تنظیم آنتن هست و 20در صد بقه هم مال کابل و اتصالات اول آنتنت رو تنظیم کن و سیم آنتن رو هم چک کن جاییش خرابی نداشته باشه بایه تستر یا مولتی متر میتونی انجام بدی اگر هم درست نشد دستگاه رو توی منطقه دیگه ای تست کن چون الان تو اصفهان یکم این سیگنال هارو ریختن به هم و جاهایی که سیگنال قوی بوده ضعیف شده و یه سری جاهای دیگه هم سیگنالش قوی شده و احتمال داره شما هم جزو این مناطق باشی

moridsl
08-07-2011, 14:05
من در بندرعباسم.الان بهترین کانالی که کمتر فریز میشه شبکه 1 هست که سیگنالش رو 60 هست و بقیه شبکه ها بعد از یه مدتی همشون فریز میشن.انتن رو هم چک کردم .ولی درست نشد؟

isfahaneshop
08-07-2011, 17:12
من قبلا از isfahanshop یه لومکسی ا ای 1000 خریدم.بعد از دو ماه فریز شد و هر کاری که بگید کردم ولی درست نشد.این اتفاق برای یه نفر دیگه تو همین انجمن افتاد.اون هم بعد از دو ماه. الان تصمیم گرفتم که بین وینا و بلونسنس یکی رو بگیرم.شما کدوم رو پیشنهاد میکنید.کسانی که این دو دستگاه رو دارن بگن که تا حالا دستگاشون فریز شده یا نه؟چون من نمیخوام یه اشتباه رو دو بار تکرار کنم؟

میشه لطف کنید تاریخ خرید و اسمتون را برام بفرستید؟
دستگاهی که شما خریدی گارانتی داره و اگه واقعاً مشکلی داشته باشه به راحتی برای شما تعویض میشه
شما به همین راحتی دستگاهی که بالای 70هزار تومان پولش را دادید، انداختی اونطرف و رفتی یکی دیگه خریدی؟

شما اگه یک نگاه از شیارهای بالای سر دستگاهت، به تیونر دستگاه و داخلش باندازی MADE IN MALASIA را توش میبینی
ومتوجه میشی دستگاهی که خریدی از این آشغال های چینی نیست
مارک لومکسی تازه وارد بازار نشده عزیزم، از قبل از دیجیتال شدن ایران TV BOX لومکسی توی بازار بوده و مانیتورهای قدیمی شما را به تلویزیون آنالوگ تبدیل میکرده
محصولات دیگه ای هم داره که به زودی وارد بازار اصفهان میشه(توی تهران توزیع شده)

من در بندرعباسم.الان بهترین کانالی که کمتر فریز میشه شبکه 1 هست که سیگنالش رو 60 هست و بقیه شبکه ها بعد از یه مدتی همشون فریز میشن.انتن رو هم چک کردم .ولی درست نشد؟
اگه دستگاه شما مشکل داشته باشه هیچ شبکه ای را درست نمیتونی در یافت بکنی و اینکه شبکه 1 را بدون مشکل میگیری خودش نشون میده که دستگاهت سالم است و آنتن شما معیوب است، حدود 70% مشکلات این سیستم از تنظیم نبودن آنتن و معیوب بودن سیم آنتن است.
در این سیستم همانند ماهواره باید از یک سیم آنتن جنس مرغوب استفاده کرد
عمر سیم آنتن کم است و جنس اکثر سیمهای موجود در بازار افتضاح است.

sezareta
08-07-2011, 23:11

سلام
من بلوسنس دارم روزی حدود 16 ساعت کار میکنه
مثل همه وسایل برقی داغ میکنه
اما حرارتش طبیعیه
برای من تا حالا فریز نکرده
اما 7 الی 8 باری داشتم تلویزیون میدیدم تصویر حالت پارازیت شد که 1 الی 2 ثانیه طول میکشید و این کار چند بار کرار میشد مطمین هستم ماله فرستنده بود نه دستگاه چون سریع تصویر درست میشد و با عوض کردن شبکه دیگه این اتفاق نمی افتاد
یه بار همون روزای اول تصویرش رفت بعد شبکه عوض کردم باز هم تصویر نیاورد بعد خاموشش کردم و کمتر از 10 ثانیه روشنش کردم چون میخواستم مطمین شم ماله حرارت دستگاه و .. اینا نیست که درست شد و شبکه رو هم نشون داد و دیگه هم این اتفاق براش نیفتاد
مدیا پلیر و سیستم زیرنویسش که کلا ازش راضیم
هر کدوم رو هم بخری ضرر نکردی
کلا گیرنده دیجیتال دستگاه عجیبی نیست و تکنولوژی بالای و محیر العقولی نداره که فقط یه شرکت در حد مثلا سونی بتونه خوبش رو بسازه
اما این که لومکس ضد حال بت زد دیگه از خوش شانسیته
اما دفعه بعد یا بلوسنس بخر یا ویونا اگه نظر شخصی رو میخوای پیغام خصوصی بده تا تبلیغ نشه:31:
با تشکر

moridsl
08-07-2011, 23:55
sezareta همینجا بگو.فعلن نمیتونم پیام خصوصی بدم . چون 10 تا پست ندادم(تبلیغ نمیشه).موندم بلونسنس بگیرم یا وینا .ولی من بیشتر دوست دارم بلونسنس بگیرم.چون همه میشناسنش . ولی ویونا تازه اومده تو بازار.حالا از کدوم فروشگاه اینترنتی بهتره بخرم.

moridsl
09-07-2011, 02:11
.بین بلونسنس و ویونا یکی رو انتخاب کردم. یه وینونا خریدم.نظر شما چیه. انتخابم خوب بود؟

Creative1
09-07-2011, 15:56
من همه این بحثارو خوندم و چنتا سوال و نکته به ذهنم رسید:

طبق این صفحه از سایت ویونا:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشرکت ویونا که میگه 3 سال هست که وارد بحث گیرنده دیجیتال شده چرا توی هیچ فروشگاهی دستگاهش نیست و چرا تعداد نماینده هاش انقد کمه؟!

شرکت ویونا18سال سابقه داره تو زمینه سیستم های حفاظتی در های اتو ماتیک وخدمات شبکه و... و سه سالی هم میشه که در زمینه گیرنده دیجیتال هم فعالیت میکنه اصلا مگه 3 سال پیش تلویزیون دیجیتال در ایران راه اندازی شده بود؟!!

طراحی دستگاه وکارای فنی توسط شرکتALIانجام میشه که کارش طراحی و تولید هستشرکت ALI اصلا ----T تولید نمیکنه و فقط کارش تولید چیپسته. این سایت شرکت ALI
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصلاً یدونه دستگاه گیرنده هم توش پیدا نمیشه! مگر اینکه به صورت خصوصی برای ویونا تولید کنه!!

در مورد دیجی کالا هم بگم که توی این شرکت تا اونجایی که من باهاشون بخورد داشتم اول کیفیت دستگاه مد نظر قرار گرفته میشه و دستگاه تست میشه و بعد میاد تو سیستم فروش قرار میگیره و چون وقتی محصولی را خریداری میکنه رو تعداد بالای1000تا خرید داره قیمت خوبی میخره و یه هدیه هم روش میده
پس اینکه دیجی کالا میاد و یک دستگاه رو به قیمت پایین میخره ، معلوم میشه قیمت براش مهم تره تا کیفیت! چون قبل از ویونا خیلی دستگاه های دیگه بودن که هم کیفیتشون بهتر بوده هم اصل و نسب و خدماتشون.

moridsl
09-07-2011, 23:48
بالخره یه وینا از دیجیکالا خریدم.به نظر شما انتخابم خوب بوده.بین بلونسنس و ویونا .وینا رو انتخاب کردم؟

isfahaneshop
10-07-2011, 09:31

majid.jon
10-07-2011, 13:07
ویونا ساخت چین وگرید تولید دستگاه A(وقتی که شروع کننده تاپیک با من تماس گرفتن بهشون عرض کردمو بعدش گفتم که چیپ مال شرکتaliتایوان هستش)

از کجا میشه گرید دستگاه شما را دید؟ A:31:
توی سایتی که نوشتید مال شرکت ALI است، رفتم ، نوشته بود فقط دفتر کارخانه توی تایوان، کارخانه توی چین (در نتیجه جنس تولید چین ، نه تایوان)
شرکت ALI کارش تولید چیپست ریسیور است نه ----T
توی سایتش بگرد و شماره چیپست ویونا6110 را بزن ببین اونجا نیست!

majid.jon
10-07-2011, 13:08
2-به دلیل سیاست های شرکت و ارائه محصولی با کیفیت شرکت قسمت های اصلی دستگاه رو به شرکت های غیر چینی سفارش میده که کیفیتی بالاتر از قطعه های چینی داره و طول عمر بیشتری هم داره (چیپ5110به شرکتm starسفارش داده شده بود و چیپ6110به شرکتALI کار هردو شرکت هم در همین زمینه ها هست در ضمن چیپ تولیدی شرکت ali از m star بهتر و گرون تر هم هست)

کجاش چینی نیست؟
جان مجید جون بگو ببینم، منبع این حرفت کجاست؟
اون شغل بابام که ننوشتم دلیلش همین بود!
(فروشنده ----S ! که متاسفانه مادرم اجازه ورودش به خانه و اجازه دخالت من توی کار پدرم را نداده و به همین دلیل دنبال ----T هستم)
توی پست بعدی توضیحات کاملتری میدم

-کیفیت تصویر ویونا 5110 و 6110 هردوfull hdهست چون سیاست صدا و سیما ارائه تصویرfull hdهست بنابراین از همون اول دستگاهی به فروش رسید که کیفیت و کارایی دراز مدت برای اون در نظر گرفته شده بود
ویونا5110:کیفیت تصویرfull hdکه از حالت نمایش تصویر1080iپشتیبانی میکنه
ویونا6110:کیفیت تصویرfull hdکه از هر دو حالت نمایش تصویر10801iو1080pپشتیبانی میکنه و فریم های اون هم از هم جدا شده تا تلویزیون های با کیفیت تر و بزرگتر که قابلیت پشتیبانی از تعداد فریم بالاتر را دارند بتوانند کیفیت تصویر بالاتر را هم به نمایش دراورند و همچنین یک حالت برای تلویزیون های لامپی در آن قرار داده شده است.

خوب 80 درصد دستگاه های توی بازار فول اچ دی است و روی خیلی از مارکهاش نوشته 1080P
خیلی از فروشنده ها که نمی دونستند اصلاً 1080 چی هست؟! حالا i و P بودن، دیگه بماند!
یکیشون میگفت دستگاه 8 کانالی می خوای یا 15 کانالی:27:
یعنی فروشنده بود:19: ولی از من خریدار کمتر چیز می دونست.

4-روی جعبه ویونا6110 اصلا حرفی ازiیاpبودن سیستم نمایش تصویر به میان نیامده و فقط نوشته شدهFULL HD
خوب همین نشان از چی داره؟
یعنی اینقدر سرشون نمیشه که بنویسند 1080P هم ساپورت میکنه؟

5-قابلیت ضبط دو کانال و نمایش کانال سوم از یک فرکانس مشترک
چه عجب توی این فروم این حرف را از شما کامل شنیدم:40:

majid.jon
10-07-2011, 13:13
شرکت ALI کارش تولید CPU دستگاه است نه خود دستگاه
از سالها پیش (حدود 15 سال پیش) فقط چیپست اصلی ریسیور و گیرنده دیجیتال تولید میکرده است و توی چیپست های موجود توی رده ضعیف ترین هاست، دفتر شرکت توی تایوان است و تمام کارخانه هاش توی چین ولاغیر
لطفاً به دلیل عدم داشتن سایت کارخانه سازنده ، روی سایت ALI مانور تبلیغاتی ندهید.
من دستگاه بلوسنس را ندیدم ولی طبق نوشته های دوستان و خود شما، چیپست بلوسنس M-Star است ولی شرکت سما آدرس ام استار که چیپستش مال اون است را نزده! آدرس بلوسنس را به عنوان تولید کننده زده است.
شرکت M-Star از خود بلوسنس بیشتر اعتبار داره و توی ایران جا افتاده است و معروفتر هم هست، ولی زیاد ازش حرفی نیست، در صورتی که بلوسنس هم خوب می تونه روی اون شرکت مانور بدهد.

طبق آخرین اطلاعاتم
لزوم ضبط همزمان دو فرکانس داشتن
دو تیونر
یا داشتن
یک دیکودر و رم جداگانه است
که با این قیمت ویونا صرفه اقتصادی نداره توی ایران توزیع بشه
(آقای ای شاپ) شما هم توی یکی از پست هات اشتباهی نوشته بودی 3 راه داره! ولی در حقیقت دوتاست، برو اصلاحش کن.

میشه بپرسم تعداد خرید ویونا برای بازار ایران چندتا بوده است؟
شما باید خرید بالای یک میلیون چیپست داشته باشی تا با پکیج کامل بهت بدهند و نرم افزارش را بدهند دست تیم نرم افزاری شما!
پس لطفاً حرف ها را 2 پهلو نزنید
بلوسنس که شما میگی را من رفتم توی سایت این دوست اصفهانی مون، برای هر دستگاه 2 تا آپدیت تا حالا داده است، ولی شما که به قول خودت تیم نرم افزاری داری، هیچی آپدیت نداری.
دستگاهی که با پکیج کامل خریداری بشه از محیط منوی متفاوتش با بقیه دستگاه ها کاملاً مشخص است
ولی اکثر دستگاه ها را توی این تلویزیون های لامپی فروشنده ها دیدم منوی یکسانی داشتند.

"در مورد دیجی کالا هم بگم که توی این شرکت تا اونجایی که من باهاشون بخورد داشتم اول کیفیت دستگاه مد نظر قرار گرفته میشه و دستگاه تست میشه و بعد میاد تو سیستم فروش قرار میگیره و چون وقتی محصولی را خریداری میکنه رو تعداد بالای1000تا خرید داره قیمت خوبی میخره و یه هدیه هم روش میده "
دیجی کالا اگه هزارتا از این دستگاه توی هر سفارش می خرید و می فروخت که دیگه نیازی به فروش چیز دیگه ای توی فروشگاهش نداشت!
اونم با این وضع خراب بازار ایران
به همچنین ویونا!

جان من این دوتا شرکت همه چیز را ول کردند و رفتن با کابل HDMI چینی سه دلاری مانور میدهند؟
حالا باز به بلوسنس که کابلش با مارک خودش و ورژن 1.3 HDMI است

آقای moridsl
جان مجید جون موقع پست زدن موضوع را بخون
اینجا مال بلوسنس و ویونا است
نه بقیه دستگاه ها
نیا بحث را منحرف کن
حدود 80% مشکل شما از اتصال آنتن برقی به این دستگاه ها است
شاید دوست عزیزمون اصفهان ایشاپ نمی دونه که این دستگاه ها با آنتن برقی فوق العاده مشکل پیدا می کنند و خیلی روش اثرات منفی داره
به نظر من همون دستگاه آقای ... هم که یکبار براشون عوض کرده از آنتن برقی استفاده کردند که دستگاه دومشون هم مشکل پیدا کرده
آنتن برقی را با آنتن UHF شاخه ای تعویض بکن ببین مشکلت حل میشه؟
سیم آنتن هم مثل ریسیور ماهواره باید نو و جنس خوب باشه.

آقای ایشاپ
این سامسونگ را از کجا کردی تو بلوسنس!!!!
سر کاری است؟

esfahan-viuna
10-07-2011, 13:32
طبق این صفحه از سایت ویونا:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشرکت ویونا که میگه 3 سال هست که وارد بحث گیرنده دیجیتال شده چرا توی هیچ فروشگاهی دستگاهش نیست و چرا تعداد نماینده هاش انقد کمه؟!
یه سوال؟اگه خودت یه برند داشته باشی میای و دست هرکسی بدیش خود من که حاظر نیستم
اینی که میگی چرا هر فروشگاهی ندارتش یه مقدار به سیاست شرکت بر میگرده اما به طور عادی ما در هر محدوده حد اکثر به دو نفر نمایندگی میدیم
در ضمن الان توی یه سری از شهر ها نماینده داریم اما هنوز کارشون ردیف نشده

اصلا مگه 3 سال پیش تلویزیون دیجیتال در ایران راه اندازی شده بود؟!!
بله عزیزم از سال 88 تلویزیون دیجیتال قابل در یافت بود و اولین شهر هم تهران بود

شرکت ALI اصلا ----T تولید نمیکنه و فقط کارش تولید چیپسته. این سایت شرکت ALI
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصلاً یدونه دستگاه گیرنده هم توش پیدا نمیشه! مگر اینکه به صورت خصوصی برای ویونا تولید کنه!!
شرکت ali یک مجموعه کارخانه هستش عزیزم 3تاش هم توی چینه که قطعه هارو میسازن واون دوتای دیگه هم قطعه های اصلی دستگاه ها رو طراحی میکنن

پس اینکه دیجی کالا میاد و یک دستگاه رو به قیمت پایین میخره ، معلوم میشه قیمت براش مهم تره تا کیفیت! چون قبل از ویونا خیلی دستگاه های دیگه بودن که هم کیفیتشون بهتر بوده هم اصل و نسب و خدماتشون.[/QUOTE]
عزیز من ویونا برای دیجی کالا از خیلی دستگاه های دیگه گرون تر در میاد لیست قیمت 1000تایی دارم اونم از بیشتر شرکت ها چون من قبل از اینکه با ویونا کار کنم امار خرابی بیشتر شرکت های این کار و قیمت تیراژ بالاشون رو داشتم ویونا بلوسنس و دیجی باکس کارشون توی شرکت ها شون هم بهتر بود

esfahan-viuna
10-07-2011, 13:53

از کجا میشه گرید دستگاه شما را دید؟ A:31:
توی سایتی که نوشتید مال شرکت ALI است، رفتم ، نوشته بود فقط دفتر کارخانه توی تایوان، کارخانه توی چین (در نتیجه جنس تولید چین ، نه تایوان)
شرکت ALI کارش تولید چیپست ریسیور است نه ----T
توی سایتش بگرد و شماره چیپست ویونا6110 را بزن ببین اونجا نیست!

گرید تولید دستگاه موقع سفارش توسط سفارش دهنده تعیین میشه در ضمن دستگاههایی که توسط صدا و سیما تایدیه میگیرن روی سفارش دادن هاشون هم نظارت می شه
توی همون سایت نوشته چیپDVB-T دقیقا زیرDVB-Sقرار داده شده و بالایDVB-C ببین که تولید میکنه

majid.jon
10-07-2011, 14:12
گرید تولید دستگاه موقع سفارش توسط سفارش دهنده تعیین میشه در ضمن دستگاههایی که توسط صدا و سیما تایدیه میگیرن روی سفارش دادن هاشون هم نظارت می شه
توی همون سایت نوشته چیپDVB-T دقیقا زیرDVB-Sقرار داده شده و بالایDVB-C ببین که تولید میکنه
----T را دیدم ولی این را ندیدم:31:
کجاش است؟ من ندیدم؟

majid.jon
10-07-2011, 14:17
isfahaneshop جون
خداییش بیکاری که دستگاه را اینجوری داغون کردی!

majid.jon
10-07-2011, 15:19
چرا 2تا از پستهای من پاک شد؟
نیم ساعت توضیح توش نوشته بودم
خوشم نیامد! و خیلی هم حالم گرفته شد، فیلترینگ صحبت اونم توی فروم گفتگوی آزاد!
اونها که حرف دو پهلو میزندد آزاد و حرفهای سریح و رک من پاک میشه؟

Creative1
11-07-2011, 00:16
طبق آخرین اطلاعاتی که من از منابع موثق دریافت کردم چند شرکت مقام پیشکسوتی قدم گذاشتن در عرصه ست تاپ باکس رو در ایران دارن. مثل ایکس ویژن ، دنای ، پروویژن ، بلوسنس و مارشال که از نیمه دوم سال 88 تا نیمه اول سال 89 تاییدیه تکتا رو گرفتن و بقیه شرکت هایی که تاییدیه گرفتن از نیمه دوم سال 89 تا امروز بوده که فکر می کنم آخریش ویونا بوده! حالا من روی این ادعا مبنی بر اینکه "سه سالی هم میشه که در زمینه گیرنده دیجیتال هم فعالیت میکنه" سوال برام پیش اومده که چطور یک شرکت از سه سال پیش یعنی سال 87 که موضوع ست تاپ باکس به صورت عمومی در ابتدای راه بود گیرنده دیجیتال میفروخته و تا همین یکی دو ماه پیش دنبال گرفتن تاییدیه از صدا و سیما نبوده و هیچ جا هم صحبتی ازش نبوده!!! عجب شرکت متواضعی بوده این ویونا که عرصه رو خالی گذاشته برای رقبا!! ولی جدا از شوخی خدا وکیلی بهتر نیست با واقع گویی همه در کنار هم باشن و کار کنن و به مردم خلاف واقع نگن و بذارن مردم با دونستن واقعیت ها خودشون انتخاب کنن؟ به قول معروف ماه پشت ابر نمی مونه...

moridsl
11-07-2011, 23:33
امروز وینونایی رو که سفارش داده بودم.به دستم رسید.فقط یه مشکل دارم باهاش وقتیکه میخوام ضبط کنم مینویسه حجم کم است .در صورتی که فلش خالی بود

isfahaneshop
12-07-2011, 16:53
امروز وینونایی رو که سفارش داده بودم.به دستم رسید.فقط یه مشکل دارم باهاش وقتیکه میخوام ضبط کنم مینویسه حجم کم است .در صورتی که فلش خالی بود
یکبار با خود دستگاه فرمت بشه مشکل حل است
موقع ضبط هم لیست شبکه هات تغییر میکنه و شبکه های غیر هم فرکانس حذف میشه (بعداً که مشکل اولت حل شد این سوال دومت است!) علتش توانایی ضبط شبکه های هم فرکانس است که توی این دستگاه به صورت ناقص به مشتری گفته میشه.

moridsl
12-07-2011, 17:17
الان فلشو پاک پاک کردم.بعد گذاشتم تو دستگاه .خیلی راحت شبکه 1 و 2 رو ضبط کرد.ممنون

isfahaneshop
12-07-2011, 18:09
طبق آخرین اطلاعاتم
لزوم ضبط همزمان دو فرکانس داشتن
دو تیونر
یا داشتن
یک دیکودر و رم جداگانه است
که با این قیمت ویونا صرفه اقتصادی نداره توی ایران توزیع بشه
(آقای ای شاپ) شما هم توی یکی از پست هات اشتباهی نوشته بودی 3 راه داره! ولی در حقیقت دوتاست، برو اصلاحش کن.

دیجی کالا اگه هزارتا از این دستگاه توی هر سفارش می خرید و می فروخت که دیگه نیازی به فروش چیز دیگه ای توی فروشگاهش نداشت!
اونم با این وضع خراب بازار ایران
به همچنین ویونا!

آقای ایشاپ
سر کاری است؟
امر دیگه ای؟ نان اضاف! نوشابه ! سالاد!
چشم پست قبلی که اشتباه نوشتم را برات ویرایش می کنم

خداییش این دیجی کالا را قشنگ اومدی! با این اوضاع خراب اقتصادی!

این عکس برد اصلی بلوسنس است و من فقط دکمه دوربین را فشردندوندی! و عکس بگرفتموندی!
و برای شما گذاشتم اینجا تا حالش را ببری!
داخل ایکس ویژن، دی ویژن، شاتل، بلوسنس و ویونا را عکس دارم،خواستی بگو برات بذارم حال کنی!

rasoooli
13-07-2011, 17:45
آقای ایشاپ
سر کاری است؟

با اجازه اصفهان شاب .

دوست عزيز اين هم يك قطعه الكترونيكيه مثل بقيه قطعات ، كه سامسونگ و خيلي از شركت هاي ديگه اينها رو توليد مي كنند

بهر حالK4T51163QI-HCF7 يك قطعه Semiconductor است كه اينجا Consumer Memory است .

توضيحات فني اش رو ببين :

باتشكر
رسولي

regedit021
13-07-2011, 19:51
ممنون ميشم عكس از داخل هر دستگاهيكه داري واسم بفرستي!يا اينجا بزاري
فقط اين آرم وسط نباشه يه گوشه كناري چيزي بزارش جلو ديدو گرفته!:5:

moridsl
14-07-2011, 15:11
کسی فایل بروز رسانی ویونا رو نداره.از خود سایتش که گرفتم موقع اکسترکت ارور میداد

"nima"
14-07-2011, 19:31
با سلام خدمت همه دوستان
چرا ویونا فیلمهای من را که اکثراً پسوندش DAT است را نمیشناسه؟
زیرنویس و MKV هم کلاً مشکل داره؟
تورا خدا یکی کمکم کنه
وقتی هم شروع به ضبط کردن میکنم شبکههاش غیب میشه؟:41:

sezareta
16-07-2011, 11:05
بالخره یه وینا از دیجیکالا خریدم.به نظر شما انتخابم خوب بوده.بین بلونسنس و ویونا .وینا رو انتخاب کردم؟

سلام
شرمنده که تو پست های قبلی جوابت رو ندادم
ADSL ام تموم شده الان هم از کافی نت دارم پست میدم
شک نکن چه بلوسنس میخریدی چه حالا که ویونا خریدی کار درستی کردی

isfahaneshop
24-07-2011, 15:54

irtaha
25-07-2011, 10:42
سلام.
عرض شه بزرگترین مشکلی که فعلا هست و کسی هم حل نکرده و نمیشه حل شه (فکر کنم!) مشکل تنظیم تاریخ و ساعت بلوسنس تی 14+ هست.

من هر راهی رو امتحان کردم نشد! حتی آپدیت هم که تنظیم ساعت داره با خاموش روشن می پره!

isfahaneshop
25-07-2011, 17:55

moridsl
25-07-2011, 20:44
اتفاقا ویونا هم خیلی خوبه.و به دوستان پیشنهاد میکنم یا ویونا بخرم یا بلونسنس

mr_rayan
25-07-2011, 21:10
سلام.
عرض شه بزرگترین مشکلی که فعلا هست و کسی هم حل نکرده و نمیشه حل شه (فکر کنم!) مشکل تنظیم تاریخ و ساعت بلوسنس تی 14+ هست.

من هر راهی رو امتحان کردم نشد! حتی آپدیت هم که تنظیم ساعت داره با خاموش روشن می پره!

بلوسنس قابلیت تنظیم داره.من چند سری امتحان کردم و طبق برنامه ای که می دی سر ساعت ضبط می کنه.حتی روزانه سر ساعتی که می دی ضبط می کنه.

moslem47
26-07-2011, 00:32
این قضیه ضبط دو کاناله ویونا چی شد؟..............

regedit021
26-07-2011, 02:00
ممنون ميشم عكس از داخل هر دستگاهيكه داري واسم بفرستي!يا اينجا بزاري
فقط اين آرم وسط نباشه يه گوشه كناري چيزي بزارش جلو ديدو گرفته!:5:
اصفهان شاپ نميخواي جواب بدي؟!:13:

isfahaneshop
27-07-2011, 13:08

فقط روی یک فرکانس

اصفهان شاپ نميخواي جواب بدي؟!:13:
دوست عزیز دلم می خواد عکس ها را بذارم ولی متاسفانه دوربینم شکسته و توی تعمیرگاه است ، در اولین فرصتی که به دستم برسه براتون میگذارم.

moridsl
27-07-2011, 16:33
من ویونا دارم

شبکه های 1.2.3.4.5.و شما و شبکه استانیو تهران رو با هم ضبط میکنه
درسته ساعتش تنظیم نیست.ولی میشه با همون ساعت خرابش ضبط اتوماتیک کرد
من تنظیم کردم و دستگاه رو خاموش کردم.وقتی زمان ضبط شروع شد .خودش روشن شد و برنامه رو ضبط کرد و در زمان مقرر خاموش شد

isfahaneshop
28-07-2011, 21:36
من ویونا دارم

شبکه های 1.2.3.4.5.و شما و شبکه استانیو تهران رو با هم ضبط میکنه
درسته ساعتش تنظیم نیست.ولی میشه با همون ساعت خرابش ضبط اتوماتیک کرد
من تنظیم کردم و دستگاه رو خاموش کردم.وقتی زمان ضبط شروع شد .خودش روشن شد و برنامه رو ضبط کرد و در زمان مقرر خاموش شد
این شبکه ها که شما فرمودید همه اش روی یک فرکانس است
یعنی شبکه 1 را با شبکه مستند نمیشه ضبط کرد چون روی 2 تا فرکانس است

SHAM2
29-07-2011, 15:51
سلام
دوستان تو سایت هر دو تا رفتم
مشخصات فرمت های پخش میکنم را خوندم از ویونا که اصلا هیچ فرمتی ننوشته بود
از بلوسنس هم نوشته ولی توضیح نداده

فقط یک پسوند برام مهمه اونم M2TS که فرمت ضبط کردن دوربین های FullHD سونی است
میخوام ببینم آیا این 2 تا هیچ کدوم قابلیت پخش ای فرمت را دارند کامل با صدا
آخه روی یک دستگاه که تو مشخصاتش نوشته بود پخش میکنه امتحان کردم پخش میکرد اما بی صدا
اگر دستگاه دیگریم سراغ دارین لطفاً بگین

مرسی ممنون:11:

omdtjk
29-07-2011, 16:03
سلام
دوستان تو سایت هر دو تا رفتم
مشخصات فرمت های پخش میکنم را خوندم از ویونا که اصلا هیچ فرمتی ننوشته بود
از بلوسنس هم نوشته ولی توضیح نداده

فقط یک پسوند برام مهمه اونم M2TS که فرمت ضبط کردن دوربین های FullHD سونی است
میخوام ببینم آیا این 2 تا هیچ کدوم قابلیت پخش ای فرمت را دارند کامل با صدا
آخه روی یک دستگاه که تو مشخصاتش نوشته بود پخش میکنه امتحان کردم پخش میکرد اما بی صدا
اگر دستگاه دیگریم سراغ دارین لطفاً بگین

مرسی ممنون:11:
بلوسنس T14+ که نوشته پشتیبانی میکنه.
» پخش فیلم از فلش مموری و هارد اکسترنال با فرمت هایMPG , VOB , M2TS , DivX , AVI , MKV 3GP , MP4 , TP , TS , DAT , ...
تو این صفحه:

isfahaneshop
29-07-2011, 18:50

SHAM2
29-07-2011, 18:59
بلوسنس T14+ که نوشته پشتیبانی میکنه.
» پخش فیلم از فلش مموری و هارد اکسترنال با فرمت هایMPG , VOB , M2TS , DivX , AVI , MKV 3GP , MP4 , TP , TS , DAT , ...
تو این صفحه:

مرسی از دو دوست عزیز که جواب دادن

ولی تو پستم نوشتم که در سایتش هست وی توضیح کاملی درباره اش نداده که این M2TS در چه قالبی است فقط نوشته ساپورت میکنه

اگر دوستان که این دستگاه دارن یک محبتی بکنن من یک فیلم چند ثانیه ای با دوربین بگیرم و آپلود کنم شما بزارید روی دستگاه ببینید پخش میکنه یا نه

بازم ممنون:40:

majid.jon
29-07-2011, 19:46
اتفاقا ویونا هم خیلی خوبه.و به دوستان پیشنهاد میکنم یا ویونا بخرم یا بلونسنس

من دوتاش را دیدم و یکمی باهاش کار کردم
خداییش تفاوت داشت
شما moridsl
خودت ویونا را دیدی؟

چیزی که من دیدم ، ضبط 2 کانال و نشان دادن یک کانال ولی روی یک فرکانس بود
، لیست شبکه ها موقع ضبط نصف میشد.

---------- Post added at 08:46 PM ---------- Previous post was at 08:45 PM ----------

ولی تو پستم نوشتم که در سایتش هست وی توضیح کاملی درباره اش نداده که این M2TS در چه قالبی است فقط نوشته ساپورت میکنه

اگر دوستان که این دستگاه دارن یک محبتی بکنن من یک فیلم چند ثانیه ای با دوربین بگیرم و آپلود کنم شما بزارید روی دستگاه ببینید پخش میکنه یا نه

بفرست تا من تست کنم برادر

sezareta
31-07-2011, 08:53
فعلا آپدیت ورژن 2 T14+ رو دانلود کنید تا بعد

amamoosavi
31-07-2011, 14:16
با سلام
می خواستم از دوستانی که ویونا دارند یا اطلاع دارند بپرسم که زمان تعویض بین کانال ها چقدر است؟
ممنون.

shm744
31-07-2011, 14:23
من دیروز بالاخره بعد از کلنجارهای بسیار و تحقیق کردن درمورد گیرنده های دیجیتال ، یک ویونا سفارش دادم از نمایندگی اصفهان تا برام بیارن
بردم خونه تست کردم
ولی به چند تا مشکل خوردم خواهشا یکی برام این مشکلات رو توضیح بده
1ـ توی سرچ کردن توی دوتا فرکانس مختلف من چند تا کانال پیدا کردم ولی تو فرکانس ( اگه اشتباه نکنم ) 634 ( همون فرکانسی که کانالهای العالم و مستند و ... رو داره ) کانالها تمام خش خشین . با اینکه کوالیتی روی 78 یا 80 هست ولی شبکه ها شطرنجین
فقط توی فرکانس 618 هست که کانالهای 1 تا 6 و ... رو داره صاف هستن . در ضمن کانالهای استانی رو ندارم می شه بگین چرا ؟ یعنی فرستنده اصفهان کانالهای استانی رو ساپورت نمی کنه ؟
2ـ وقتی فلش رو وصل می کنم به سیستم ، همون کانالهایی هم که صاف هستن شطرنجی می شن و امکان ضبطشون اصلا وجود نداره .فلشم هم سالمه و هیچ مشکلی نداره . با 2 تا فلش امتحان کردم . درضمن با خود دستگاه هم فرمت کردم . ( یه وقت نگین فرمت کن با دستگاه درست می شه !!! )
درضمن باکسی که برام آوردن کارتنش همچین سالم سالم نیست نمی خوام اینطور بگم ولی به نظرم هرکی ببینه می گه حتما دست دوم بوده. این جناب آقای اصفهان ویونا که مسئول فروش این باکس ها هست سئوالای منو جواب بدن لطفا .
درضمن همراه با خود باکس یه تبلیغ هم برام فرستادن که تبلیغات درباره خود ویوناست . الی و بلا توش نوشته ضبط همزمان دو کانال از دو فرکانس مختلف همراه با تماشای کانال سوم از فرکانس دیگر !!!

amamoosavi
31-07-2011, 14:29
با سلام
می خواستم از دوستانی که ویونا دارند یا از ویونا اطلاع دارند بپرسم که زمان تعویض شدن کانال ها چند ثانیه است؟
ممنون.

shm744
31-07-2011, 16:05
با سلام
می خواستم از دوستانی که ویونا دارند یا از ویونا اطلاع دارند بپرسم که زمان تعویض شدن کانال ها چند ثانیه است؟
ممنون.

مال من که بین 5 تا 8 ثانیه طول می کشه کانال عوض بشه ... بقیه دوستان رو نمی دونم ...

isfahaneshop
31-07-2011, 17:47
مال من که بین 5 تا 8 ثانیه طول می کشه کانال عوض بشه ... بقیه دوستان رو نمی دونم ...
ویونا را فروشنده اش میگه حدود 3 تا 4 ثانیه! شما میگی 5 تا 8!

دستگاه ویونای من دیگه روی فلش ضبط نمی کنه! علتش چی است؟ کسی خبر داره؟
فلش 1.7 گیگ فضای خالی داره ولی میگه فضا کم است!!!:18:

لطفاً اگه کسی کاری بلده راهنمایی کنه!

هرچه بگندد نمکش می زنند! وای به روزی که بگندد نمک!

هرکی سوال داشت من جواب دادم! وای به روزی که من سوال داشته باشم!

کمک

salarfahami
31-07-2011, 21:14
ویونا را فروشنده اش میگه حدود 3 تا 4 ثانیه! شما میگی 5 تا 8!

دستگاه ویونای من دیگه روی فلش ضبط نمی کنه! علتش چی است؟ کسی خبر داره؟
فلش 1.7 گیگ فضای خالی داره ولی میگه فضا کم است!!!:18:

لطفاً اگه کسی کاری بلده راهنمایی کنه!

هرچه بگندد نمکش می زنند! وای به روزی که بگندد نمک!

هرکی سوال داشت من جواب دادم! وای به روزی که من سوال داشته باشم!

کمک

معمولاً در این مورد شما به همه گفتی فلش را با گیرنده یک بار فرمت کنید:27: حالا خودت به روز این مشتری های بیچاره دچار شدی:27:

shm744
01-08-2011, 07:57
کوری عصا کش کور دگر شده است !!!!
دروغ که ندارم بگم 5 تا 8 ثانیه طول می کشه

isfahaneshop
01-08-2011, 09:01
معمولاً در این مورد شما به همه گفتی فلش را با گیرنده یک بار فرمت کنید:27: حالا خودت به روز این مشتری های بیچاره دچار شدی:27:

تشکر از پاسخ رندانه شما دوست عزیز!:31:
دستگاه من گارانتی نداره! چون درش را باز کردم، مهم نیست خودم امروز درستش می کنم
درست هم نشد ضررش 60 هزار تومانه!:18: می اندازمش توی سطل:31:

کوری عصا کش کور دگر شده است !!!!
دروغ که ندارم بگم 5 تا 8 ثانیه طول می کشه
درصد سیگنال دریافتی شبکه های شما پایین نیست؟
دکمه info روی کنترل را دوبار بزن و درصدش را ببین
در صورت پایین بودن باید با چرخاندن آنتن در جهتی که بیشترین درصد سیگنال را با بالا ترین کیفیت دریافت کنید
مشکل شما برطرف میشه
در صورت عدم رفع مشکل به نمایندگی مراجعه کنید

shm744
01-08-2011, 09:10
تشکر از پاسخ رندانه شما دوست عزیز!:31:
دستگاه من گارانتی نداره! چون درش را باز کردم، مهم نیست خودم امروز درستش می کنم
درست هم نشد ضررش 60 هزار تومانه!:18: می اندازمش توی سطل:31:

درصد سیگنال دریافتی شبکه های شما پایین نیست؟
دکمه info روی کنترل را دوبار بزن و درصدش را ببین
در صورت پایین بودن باید با چرخاندن آنتن در جهتی که بیشترین درصد سیگنال را با بالا ترین کیفیت دریافت کنید
مشکل شما برطرف میشه
در صورت عدم رفع مشکل به نمایندگی مراجعه کنید

اگه سیگنال بین 78 تا 85 درصد ضعیفه برم آنتن رو بچرخونم !!!!

isfahaneshop
01-08-2011, 11:38
اگه سیگنال بین 78 تا 85 درصد ضعیفه برم آنتن رو بچرخونم !!!!
شما برو بچرخون ولی نه به دلیل ضعیف بودن!
به دلیل ثابت نبودن!
سیگنال باید بالای حدوداً 40% باشه و ثابت باشه، یعنی سیگنال اگه 78% است دیگه نباید تغییر بکنه و دائم باید 78% بمونه
تغییر در سیگنال بین 78 تا 85 باعث بوجود آمدن مشکل میشه.:31:

moridsl
01-08-2011, 12:37
اره من یه ویونا دارم که تا امروز مشکلی در پحش به وجود نیومده.کلا راضیم

sezareta
01-08-2011, 17:18
یه سوال از دوستان داشتم
اگر محصول NOVATRON در ایران نمایندگی خوبی داشته باشه حاضرید به خرید NOVATRON فکر کنید؟
نواترون هم شرکت بی سابقه ایی نیست در عرصه ساخت گیرنده دیجیتال و مشکلی که داره اینه که قیمتش بالا هست و یه چیزی تو مایه های WEB TV بلوسنس هست و دستگاه کاملیه اما مثل اینکه یک سری هم گیرنده نواترون زده که در حدود همون 100 تومن هست و امکاناتش تو مایه های t14+ هست

amamoosavi
01-08-2011, 21:06
با سلام
ماه مبارک رمضان را به خددمت دوستان عزیز تبریک می گویم.
چند سوال داشتم
1 اگر کسی بلوسنس داره می خواستم بدونم زمان تعویض کانال ها چقدر است؟
2 آپدیت ویونا که در مباحث قبلی از آن صحبت شده بود و قرار بود امکاناتی نظیر ضبط دو کانال در دو فرکانس را داشته باشه اومده یانه؟
اگر اومده کار می کنه یانه؟
اگر نیامده کی میاد؟
وامکان داره آپدیت جدید ویونا زمان تعویض کانال ها را کم کنه؟

regedit021
01-08-2011, 23:42

m2tsبا بيت ريت24مگ رو من روي بلوسنس تست كردم راحت پخش كرد!
ممكنه فرمت صدايي كه دوربين شما ضبط ميكنه رو دستگاه نميشناسه كه نميتونه پخش كنه كه بدون صدا پخش ميكنه!
حالا شما چند ثانيه ضبط كن كه حجمش از 10مگ بالاتر نره بده من تست كنم!

sezareta
02-08-2011, 15:42
با سلام
چند سوال داشتم
2 آپدیت ویونا که در مباحث قبلی از آن صحبت شده بود و قرار بود امکاناتی نظیر ضبط دو کانال در دو فرکانس را داشته باشه اومده یانه؟
اگر نیامده کی میاد؟
سلام
التماس دعا توی این ماه مبارک به همگی
من بلوسنس دارم و زمان تعویض برای من 4 الی 5 ثانیه هست و در حالت رادیو حدودا 2 ثانیه
و اگر این زمان به مقدار آنتن دهی بستگی داره باید بگم که بین 70% تا 82% میزان آنتن دهی اون هست و اگر هم ربطی نداره که چه بهتر

regedit021
02-08-2011, 23:27
سلام دوستان
ميخواستم بدونم چطوري با بلو سنس فايلهاي داخل otaرو نگاه كنم كه ببينم فايلي امده يا نه؟؟؟؟
اصفهان شاپ اين عكس ها چي شد؟دوربينت درست شد؟:31:

loosari2
06-08-2011, 17:20

هم اکنون می توانید آپدیت جدید نرم

افزار(v2.2) ، نسخه احتمالا نهایی سال

90 را از وبلاگ ویونا دانلود کنید!

---------->>دانلود ورژن 2.2<<--------- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------->>دانلود ورژن 2.1<<--------- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایت سازنده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منبع:

isfahaneshop
06-08-2011, 19:52

هم اکنون می توانید آپدیت جدید نرم

افزار(v2.2) ، نسخه احتمالا نهایی سال

90 را از وبلاگ ویونا دانلود کنید!

---------->>دانلود ورژن 2.2<<--------- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------->>دانلود ورژن 2.1<<--------- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایت سازنده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منبع:

چه تفاوتی با قبل می کنه؟
2.1 با ورژن دیفالت؟
2.2 با 2.1؟
ضبط دو کانال روی 2 فرکانس کجاست؟ اضافه نشد !
چرا موقع ضبط همه هارد را نمیشناسه؟
فلش من را کلاً نمیشناسه و هاردم را 60 گیگ را خالی میشناسه!
علتش چی است؟
---------------------------------------------------------------------
من تفاوت خاصی با ورژن قبلی ندیدم! چه تغییراتی کرده؟

loosari2
07-08-2011, 09:53
چه تفاوتی با قبل می کنه؟
2.1 با ورژن دیفالت؟
2.2 با 2.1؟
ضبط دو کانال روی 2 فرکانس کجاست؟ اضافه نشد !
چرا موقع ضبط همه هارد را نمیشناسه؟
فلش من را کلاً نمیشناسه و هاردم را 60 گیگ را خالی میشناسه!
علتش چی است؟

متاسفانه من هنوز 2.2 رو تستش نکردم اما وقتی با 2.1 آپدیت کرده بودم حدود 5-6 تا بازی جدید روش نصب شده بود از جمله بازیهای بیلیارد 2 نفره-تانک-جابه جایی جعبه ها و... اسم یک منو که قبلا فارسی بود به media player تبدیل شده بود فکر کنم رو این قسمت زیاد کار کرده باشن که فرمت های جدیدو بشناسه...
فعلا که فقط میشه رو یه فرکانس 2 کانالو ضبط کرد و یکی رو تماشا کرد...فکر کنم اگه بخوان رو 2 فرکانس مختلف این کارو انجام داد به 2 تا تیونر نیاز باشه...
من سعی میکنم تا چند روز دیگه اطلاعات کاملتری رو بدست بیارم...:5:

isfahaneshop
07-08-2011, 12:41
متاسفانه من هنوز 2.2 رو تستش نکردم اما وقتی با 2.1 آپدیت کرده بودم حدود 5-6 تا بازی جدید روش نصب شده بود از جمله بازیهای بیلیارد 2 نفره-تانک-جابه جایی جعبه ها و... اسم یک منو که قبلا فارسی بود به media player تبدیل شده بود فکر کنم رو این قسمت زیاد کار کرده باشن که فرمت های جدیدو بشناسه...
فعلا که فقط میشه رو یه فرکانس 2 کانالو ضبط کرد و یکی رو تماشا کرد...فکر کنم اگه بخوان رو 2 فرکانس مختلف این کارو انجام داد به 2 تا تیونر نیاز باشه...
خود شرکت نگفته چکار میکنه؟!!!
من تفاوت خاصی توی مدیا پلیرش ندیدم؟
با وجود ابزارهای بازی که الان توی بازار فراوانه و با این کیفیتهایی داره فکر نمی کنم بازی هایی مثل ... خیلی طرفدار داشته باشه که ارزش ساختن یک آپدیت را فقط به خاطر بازی را داشته باشه؟
در کل من تفاوتش را نفهمیدم
ممنون میشم اطلاعات کاملتری در اختیارم بذارید.
دستگاه من دیگه فلش ها را نمیشناسه و هارد را یک شش ام اش را میشناسه! مشکل نرم افزاری داره؟
چکارش باید بکنم؟
فلش را هم خیلی جزیی میشناسه و نمی تونه روش ضبط کنه! مینویسه محدودیت حجم داره ولی فلش خالی است
چندین بار فرمتش کردم ، با کامپیوتر و دستگاه ولی تفاوتی نکرد؟

esfahan-viuna
07-08-2011, 13:49
سلام
التماس دعا توی این ماه مبارک به همگی
من بلوسنس دارم و زمان تعویض برای من 4 الی 5 ثانیه هست و در حالت رادیو حدودا 2 ثانیه
و اگر این زمان به مقدار آنتن دهی بستگی داره باید بگم که بین 70% تا 82% میزان آنتن دهی اون هست و اگر هم ربطی نداره که چه بهتر
زمان تعویض کانال ربطی به میزان فرکانس شما نداره بلکه به رم و چیپ دستگاه شما مربوطه
ممکنه با بازگشت به تنظیمات کارخانه مشکلت حل بشه اگه سیگنالت متغیره آنتنت رو بچرخون درست میشه

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:47 PM ----------

چی کار کردی که 5تا8ثانیه طول میکشه در بدترین شرایط بین3تا4ثانیه هستش یه زنگ بزن تا راهنماییت کنم

shm744
07-08-2011, 13:56
چی کار کردی که 5تا8ثانیه طول میکشه در بدترین شرایط بین3تا4ثانیه هستش

مرد مومن من دستگاه رو خریدم بردم خونه وصلش کردم . دیگه می خواستم چی کارش کنم در ضمن باکسی که به من تحویل داده شد یه باکس با قوطی درب و داغون بود . در ضمن الان کیفت سیگنال من رو 90 ولی وقتی فلش رو وصل می کنم اینقدر شطرنجی می شه که قید ضبط کردن رو می زنم . دو تا فرکانس هم همزمان خوب نشون نمی ده . می شه بگین مشکل از کجاست ؟ دستگاه من خرابه یا من بیسوادم و نمی تونم از دستگاه استفاده کنم ؟!!!

esfahan-viuna
07-08-2011, 14:14
[QUOTE=majid.jon;6306196]من دوتاش را دیدم و یکمی باهاش کار کردم
خداییش تفاوت داشت
شما moridsl
خودت ویونا را دیدی؟

چیزی که من دیدم ، ضبط 2 کانال و نشان دادن یک کانال ولی روی یک فرکانس بود
، لیست شبکه ها موقع ضبط نصف میشد.

کاری ندارم که دستگاه ما چیه و چی کار میکنه ولی لااقل توی ضبط کانال هاش یه قابلیت اضافی تر هست
تو بلوسنس هم باید یا لیست شبکه ها نصف بشه یا نشون نده پس زیاد با هم تفاوت ندارن پس الکی جو سازی نکن
در مورد فرمت ها هم بگم که کم کم داریم ردیفشون میکنیم و تو هر اپدیت یکی دو تا از فرمت ها مون درست میشه

esfahan-viuna
07-08-2011, 14:40
من دیروز بالاخره بعد از کلنجارهای بسیار و تحقیق کردن درمورد گیرنده های دیجیتال ، یک ویونا سفارش دادم از نمایندگی اصفهان تا برام بیارن
بردم خونه تست کردم
ولی به چند تا مشکل خوردم خواهشا یکی برام این مشکلات رو توضیح بده
1ـ توی سرچ کردن توی دوتا فرکانس مختلف من چند تا کانال پیدا کردم ولی تو فرکانس ( اگه اشتباه نکنم ) 634 ( همون فرکانسی که کانالهای العالم و مستند و ... رو داره ) کانالها تمام خش خشین . با اینکه کوالیتی روی 78 یا 80 هست ولی شبکه ها شطرنجین
فقط توی فرکانس 618 هست که کانالهای 1 تا 6 و ... رو داره صاف هستن . در ضمن کانالهای استانی رو ندارم می شه بگین چرا ؟ یعنی فرستنده اصفهان کانالهای استانی رو ساپورت نمی کنه ؟
2ـ وقتی فلش رو وصل می کنم به سیستم ، همون کانالهایی هم که صاف هستن شطرنجی می شن و امکان ضبطشون اصلا وجود نداره .فلشم هم سالمه و هیچ مشکلی نداره . با 2 تا فلش امتحان کردم . درضمن با خود دستگاه هم فرمت کردم . ( یه وقت نگین فرمت کن با دستگاه درست می شه !!! )
درضمن باکسی که برام آوردن کارتنش همچین سالم سالم نیست نمی خوام اینطور بگم ولی به نظرم هرکی ببینه می گه حتما دست دوم بوده. این جناب آقای اصفهان ویونا که مسئول فروش این باکس ها هست سئوالای منو جواب بدن لطفا .
درضمن همراه با خود باکس یه تبلیغ هم برام فرستادن که تبلیغات درباره خود ویوناست . الی و بلا توش نوشته ضبط همزمان دو کانال از دو فرکانس مختلف همراه با تماشای کانال سوم از فرکانس دیگر !!!

اینکه میگی کانال هات خش خشیه با توجه به تاریخ پستت مال اینه که توی همون روز هایی که خریدی فرستنده سیگنال634مشکل پیدا کرده بود(خود مسئول فرستنده صدا و سیما به من گفت )
اصفهان 9 فرستنده داره که 2تاش روشنه که این 15 کانال را میفرسته
در ضمن پخش شبکه های استانی باید با توجه به دستورات سازمان صدا و سیما انجام میشه
در باره فلشت هم فلش خود من هم همین طوری بود اما وقتی که با یه فلش دیگه تست کردم درست شد و مشکل فلشت احتمالا مثل فلش خودم بدسکتور هست که با کامپیوتر رفع میشه
در باره کارتن ها هم بگم که معمولا چون با اتوبوس میاد برای بسته بندی با دستگاه لبه بعضی از کارتن ها خراب میشه که مشکلی نداره و این هم فقط به دلیل خالی بودن فضای کارتن هاست چون برای جلوگیری از ضربه خودن بزرگ تر ساخته شده
در باره ضبط دو کانا باید بگم میشه ردیفش کرد چون میشه با یه رم بالا+دو چیپ +1تیونر این کار را انجام داد که ویونا هم رم بالایی داره و هم دوتا چیپ
در ضمن شما هر مشکلی که داشتی یه زنگ بزنی راهنماییت میکنیم یا اوپراتور هامون میان مشکلتون رو رفع میکنن
در ضمن ما به خودمون اجازه نمیدیم که یه گیرنده دست دوم رو دوباره بفروشیمش به همین دلیل حتی وقتی گیرنده ای مشکل داره اوراق میشه و لوازمش رو برای خدمات پس از فروش نگه میداریم(برای بعد اون یک سال تعویض)

---------- Post added at 03:32 PM ---------- Previous post was at 03:27 PM ----------

با سلام
چند سوال داشتم
اگر نیامده کی میاد؟
عزیز من خوندنepgرو میدونی یعنی چی؟ که میخوای این کار تو زمان کمتر انجام بشه شما نتایج تست دستگاه رو ببین اون وقت تصمیم بگیر
درباره اپدیت این آپدیت جدید فقط برای فرمتvobهستش اگه اشتباه نکنم

---------- Post added at 03:35 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

این اپدیت مال فرمتvobهستش تا اونجایی که من اطلاع دارم هنوز تستش نکردم امروز گرفتم و رو دستگاه ها هست

---------- Post added at 03:40 PM ---------- Previous post was at 03:35 PM ----------

خود شرکت نگفته چکار میکنه؟!!!
من تفاوت خاصی توی مدیا پلیرش ندیدم؟
با وجود ابزارهای بازی که الان توی بازار فراوانه و با این کیفیتهایی داره فکر نمی کنم بازی هایی مثل ... خیلی طرفدار داشته باشه که ارزش ساختن یک آپدیت را فقط به خاطر بازی را داشته باشه؟
در کل من تفاوتش را نفهمیدم
ممنون میشم اطلاعات کاملتری در اختیارم بذارید.
دستگاه من دیگه فلش ها را نمیشناسه و هارد را یک شش ام اش را میشناسه! مشکل نرم افزاری داره؟
چکارش باید بکنم؟
فلش را هم خیلی جزیی میشناسه و نمی تونه روش ضبط کنه! مینویسه محدودیت حجم داره ولی فلش خالی است
با این همه بلا که شما سر این دستگاه اوردی حق داره همه جاش رو که باز کردی و جایش رو دست نخورده باقی نذاشتی
احتمالا پیچی چیزی رو درست نبستیش و اضافی اوردی کابل هاش سرجاشه جابه جا نزدی
این که میگی فلش رو نمیشناسه احتمالا مال کانکتورش هست اومدم اون طرف بهت میگم

esfahan-viuna
07-08-2011, 14:47
مرد مومن من دستگاه رو خریدم بردم خونه وصلش کردم . دیگه می خواستم چی کارش کنم در ضمن باکسی که به من تحویل داده شد یه باکس با قوطی درب و داغون بود . در ضمن الان کیفت سیگنال من رو 90 ولی وقتی فلش رو وصل می کنم اینقدر شطرنجی می شه که قید ضبط کردن رو می زنم . دو تا فرکانس هم همزمان خوب نشون نمی ده . می شه بگین مشکل از کجاست ؟ دستگاه من خرابه یا من بیسوادم و نمی تونم از دستگاه استفاده کنم ؟!!!
حتما با من تماس بگیر . مگه روی جعبه شماره پشتیبانی و مرکز گارانتی اصفهان رو نزدن یه لیبله که شماره دفتر اصفهان روشه(هم برای دستگاه و هم کسی که دستگاه رو ازش خریدین)
3378509-0311 و09130087448

simorgh_m3
07-08-2011, 22:38
آقایون من میخوام تو رنج 100 تومن یه ستاپ باکس بگیرم
بلاخره نتونستم بفهمم کدوم دستگاه خوبه
اونایی که خریدن یه راهنمایی بکنن
اگه برند دیگه ای هم میشناسید بگین ممنون

isfahaneshop
08-08-2011, 09:32
با این همه بلا که شما سر این دستگاه اوردی حق داره همه جاش رو که باز کردی و جایش رو دست نخورده باقی نذاشتی
این که میگی فلش رو نمیشناسه احتمالا مال کانکتورش هست اومدم اون طرف بهت میگم

یعنی اگه یک دستگاه الکترونیکی باز بشه و چندتا عکس از داخلش گرفته بشه ، دیگه نباید کار کنه؟!
با توجه به این که دستگاه سه تا فیش داره به نظر شما من کدوم را اشتباه زدم؟

اگه اشتباه زده بودم که اصلاً نمیشناختش!

تا یک ماه بعد از باز کردن دستگاه کاملاً میشناختش ولی یک بار که میخواستم یک شبکه را ضبط کنم، فلش را زدم داخلش و دکمه ریکورد را زدم اما ضبط نکرد و نوشت فضا کم است
فلش را وصل کردم به کامپیوتر و دیدم 1.7 گیگ فضای خالی داره
فلش را فرمت کردم و باز وصلش کردم، همچنان نوشت فضا کم است
گفتم احتمالاً مشکل از فلش است، با دستگاه فرمتش کردم ولی باز هم همون مشکل را داشت، با هارد شروع به ضبط شبکه کردم.
فلش را روی چندتا دستگاه دیگه تست کردم و مشکلی نداشت
با دستگاه های مختلف فرمتش کردم و روی این دستگاه تست کردم ولی باز هم جواب نداد
رفتم داخل منوی دستگاه و دیدم که هارد 500 گیگ را در حدود 80 گیگ شناخته و داره روش ضبط میکنه!

نکته
فلش من را کامل میشناخت و حجم دقیقش را می نوشت ولی نمی تونست روش ضبط کنه!
هارد را هم کامل میشناخت و از روش فیلم پخش می کرد ولی فقط 80 گیگ را برای ضبط شناسایی می کرد.

باز هم با توجه به حرف شما اتصالاتش را تست کردم ولی درست نشد.
اون کابل که مال پورت USB است را هم تست کردم ولی مشکلی نداشت.

esfahan-viuna
09-08-2011, 15:36
اقا شما فیوز و قطعاتی که به کانکتور وصل شده رو چک کن و در ضمن پشت برد رو هم نگاه کن که چیزی بین قطعات اتصال بررقرار نکرده باشه
در ضمن اگه دستگاه رو باز نکرده بودی حق داشتی بگی که خرابه و ... نه حالا این کار شما مثل اینه که شما با .....................

isfahaneshop
09-08-2011, 19:32
اقا شما فیوز و قطعاتی که به کانکتور وصل شده رو چک کن و در ضمن پشت برد رو هم نگاه کن که چیزی بین قطعات اتصال بررقرار نکرده باشه
در ضمن اگه دستگاه رو باز نکرده بودی حق داشتی بگی که خرابه و ... نه حالا این کار شما مثل اینه که شما با .....................
یعنی چون من درش را باز کردم نباید بگم خرابه؟!
فقط گارانتی نداره، ولی شرکت خدمات پس از فروش نداره؟!
باشه آقا سالم است

من در کل 6 تا پیچ از این دستگاه باز کردم و یک هیت سینگ را از روی IC اصلیش کندم!!!
بعد هم مثل روز اول بستم

اگه این اشکالاتی که شما میگی داشت اصلاً فلش را نمی شناخت یا کلاً فلش یا هارد بهش می زدی ، می سوخت.
ولی این مشکل نرم افزاری است.
فلش را کامل میشناسه و نمی سوزونه ، اما برای ضبط یک جزیی از فلش را میشناسه
هارد را هم به همون نسبت کم میشناسه، روی حدود 1/5 هارد می تونه ضبط کنه
موقع پخش کاملاً سالم هارد را شناخته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsenimahmood58
10-08-2011, 20:12
آقایون محححترم هر موقع صحبت و گفتمان تون حل شد جواب ما را هم بدهید:31:
این آپدیتهای جدید ویونا چه تفاوتی داره با ورژن پایه؟
اصولاً این که دوستان توی تبلیغ ایکس ویژن می گن آپدیت های زیادشون مال تغییرات سیگنال ارسالی صدا و سیما است درسته؟
یعنی این سیستم اینقدر ... است که بعد از افتتاح رسمی هم اینقدر تغییرات داره؟

hamed_mi80
12-08-2011, 02:09
چکارش باید بکنم؟
منم همچی مشکلی با ویونا داشتم, timeshift اشو خاموش کردم درست شد
فک کنم وقتی روشنه بیشتره فضایه فلشو میزاره واسه اون که نمیتونه ضبط کنه

isfahaneshop
12-08-2011, 13:14

منم همچی مشکلی با ویونا داشتم, timeshift اشو خاموش کردم درست شد
فک کنم وقتی روشنه بیشتره فضایه فلشو میزاره واسه اون که نمیتونه ضبط کنه

:40:با تشکر از شما دوست عزیز:40:
از کجا میتونم خاموشش کنم؟

hamed_mi80
12-08-2011, 16:07
از کجا میتونم خاموشش کنم؟

Menu
Rec (تب آخره)
PVR Setting
TimeShift
Off

isfahaneshop
13-08-2011, 10:25
Menu
Rec (تب آخره)
PVR Setting
TimeShift
Off

ورژن اصلی نرم افزار این دستگاه را نداری؟
از وقتی آپدیتش کردم اینطوری شده است و میخوام از تایم شیفت هم استفاده کنم، در نتیجه باید نرم افزارش را به دیروز رسانی:31: کنم:40:

hamed_mi80
13-08-2011, 14:05
برادر ورژن اصلی نرم افزار این دستگاه را نداری؟
از وقتی آپدیتش کردم اینطوری شده است و میخوام از تایم شیفت هم استفاده کنم، در نتیجه باید نرم افزارش را به دیروز رسانی:31: کنم:40:
نه ندارم
برا منم بعد آپدیت اینجوری شد:24:
اگه پیدا کردی بزار مام استفاده کنیم

shm744
13-08-2011, 16:22
آقا مال من که کلا ریخته به هم این ویونا ما
یعنی از اول اینطوری بود
چرا من نمی تونم دوتا فرکانس رو همزمان بگیرم
اگه فرکانس 618 فعال باشه نمی تونم فرکانس 634 رو بگیرم و برعکس
حتما باید برم تو تنظیمات سیگنال و قدرت سیگنال رو خاموش و روشن کنم
وقتی خاموش می کنم 618 رو نمی گیرم وقتی روشن می کنم 634 رو نمی تونم بگیرم
یکی خداوکیلی راهنمایی کنه .
اینا به جای خود ...
ضبط هم که نمی تونم بکنم .
دیگه دارم کم کم قید دستگاه رو می زنم به خودم می گم برم یه آنتن ثابت بگیرم بزنم سر پشت بوم تا مشکلم حل بشه ...
این دستگاه واقعا عجب چیز مذخرفیه ...

isfahaneshop
13-08-2011, 19:14
نه ندارم
برا منم بعد آپدیت اینجوری شد:24:
اگه پیدا کردی بزار مام استفاده کنیم

اگه همچین چیزی وجود خارجی داشت برات همینجا میذارم

شما که احیاناً در دستگاهت را باز نکردی؟
چون این جواب من بود

""با این همه بلا که شما سر این دستگاه اوردی حق داره همه جاش رو که باز کردی و جایش رو دست نخورده باقی نذاشتی
این که میگی فلش رو نمیشناسه احتمالا مال کانکتورش هست اومدم اون طرف بهت میگم""

یعنی از اول اینطوری بود
اینا به جای خود ...
دیگه دارم کم کم قید دستگاه رو می زنم به خودم می گم برم یه آنتن ثابت بگیرم بزنم سر پشت بوم تا مشکلم حل بشه ...
خوب زنگ بزن نمایندگی اش برات حلش بکنه
یا خرابه که باید عوض کنه و یا سالم است که راهنمایید میکنند چکارش کنی

hamed_mi80
14-08-2011, 14:13
شما که احیاناً در دستگاهت را باز نکردی؟
چون این جواب من بود

""با این همه بلا که شما سر این دستگاه اوردی حق داره همه جاش رو که باز کردی و جایش رو دست نخورده باقی نذاشتی
این که میگی فلش رو نمیشناسه احتمالا مال کانکتورش هست اومدم اون طرف بهت میگم""

:31:
نه خوشبختانه دست بهش نزدم

hosein_mic
14-08-2011, 14:20
اگه گارانتی داره ببر برای سرویس ببخشید من فقط این صفحه رو خوندم ولی فکر کنم مشکل نرم افزاری هست/

isfahaneshop
14-08-2011, 18:41
با سلام خدمت آقایون محترم shm744 و hamed_mi80
به دلیل یک سوء تفاهم که احتمالاً پیش اومده در صورت امکان سریال دستگاه، آدرس محل خرید و تاریخ خرید خودتون را به لینک زیر بفرستید تا سوء تفاهم احتمالی برطرف بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا تشکر

hamed_mi80
14-08-2011, 22:21
با سلام خدمت آقایون محترم shm744 و hamed_mi80
به دلیل یک سوء تفاهم که احتمالاً پیش اومده در صورت امکان سریال دستگاه، آدرس محل خرید و تاریخ خرید خودتون را به لینک زیر بفرستید تا سوء تفاهم برطرف بشه.
با تشکر

سلام
این وضعه منه:
"شما قبل از ارسال 10 مطلب ( گفتگو) در انجمن ،امکان ارسال پیغام خصوصی را ندارید !"

gilase_tanha
14-08-2011, 23:14
دوستان دستگاه بلوسنس هم HDMi سرطلایی داره . راستی قیمت این کابل به طول 1.8 متری قیمتش 3900 تومن هست(خودم دارم پخش میکنم ) . این قیمت واسه کابل های سرطلایی با لول 1.8 هستش . پس شما دارین گرون می خرین . farzad-t.blogfa.com

esfahan-viuna
15-08-2011, 05:01
آقایون محححترم هر موقع صحبت و گفتمان تون حل شد جواب ما را هم بدهید:31:
اصولاً این که دوستان توی تبلیغ ایکس ویژن می گن آپدیت های زیادشون مال تغییرات سیگنال ارسالی صدا و سیما است درسته؟
یعنی این سیستم اینقدر ... است که بعد از افتتاح رسمی هم اینقدر تغییرات داره؟
اصلا آپدیت هیچ ربطی به تغییرات فرستنده نداره چون دستگاه شما میتونه هرباری که روشن میشه خودشو با فرستده مچ کنه البته اگر این قابیت در فرستنده باشه الان فقط تو تهران هست که فرستنده هاش ردیف شدن اما به مرور کل فرستنده ها این قابلیت رو پشتیبانی میکنند جون تموم فرستنده ها سخت افزار های تقریبا مشابهی دارنده و فقط برد پوششی شون متفاوته

esfahan-viuna
15-08-2011, 05:09
یعنی از اول اینطوری بود
اینا به جای خود ...
شما فقط بگو از کجا و چه تاریخی خرید کردی نوع آنتنت چیه ؟تا راهنماییت کنم در ضمن شرکت هم پشتیبانی داره هم خدمات پس از فروش مشکلت رو زنگ بزن و بگو تا راهنماییت کنن
در ضمن اگه اصفهان هستی باید بگم بنا به گفته خود مسئولین صدا و سیما فرستنده ها مشکل پیدا کرده

mohsenimahmod58
15-08-2011, 09:59
اصلا آپدیت هیچ ربطی به تغییرات فرستنده نداره چون دستگاه شما میتونه هرباری که روشن میشه خودشو با فرستده مچ کنه البته اگر این قابیت در فرستنده باشه الان فقط تو تهران هست که فرستنده هاش ردیف شدن اما به مرور کل فرستنده ها این قابلیت رو پشتیبانی میکنند جون تموم فرستنده ها سخت افزار های تقریبا مشابهی دارنده و فقط برد پوششی شون متفاوته
از اینکه به سوالم پاسخ دادید سپاسگذارم
در صورت امکان به این سوال هم پاسخ بدهید
ظاهراً دوستان آپدیت کردند و به مشکل بر خوردند؟! من چیکار کنم؟
مشکلشون هم فکر می کنم نرم افزاری باشه.

esfahan-viuna
15-08-2011, 11:33
من خودم مشکلی ندیدم ولی دارم چندتا دستگاه هارو تست میکنم اگه واقعا مشکلی باشه که حتما آپدیت جدیدمون رو ارائه میکنیم تا مشکل حل بشه ولی من خودم هنوز به مشکلی برنخوردم و هیچ کس دیگه ای هم به جز دونفری که اینجا گفتن با ما تماس نداشته اگه دوستان دیگه هم به مشکلاتی برخورد کرده اند لطفا با ما درمیان بگذارند تا هرچه سریع تر رفع بشه ممنون میشم
در آپدیت ها هم باگ های نرم افزاری دستگاه رفع میشه اما عموما مصرف کننده ها به عنوان مثال اضافه شدن بازی رو میبینند و میگن تغییری نکرده دوست عزیز یکم صبر کن تا ببینم این دستگاه های آپدیت شده و نشده مشکل دارن یا نه دارم تست میکنم و حتما خبر میدم به شما هم پیغام خصوصی میدم

regedit021
15-08-2011, 18:39
اصفهان شاپ دوربينت درست نشد عكسهارو بزاري؟!:31::27:

isfahaneshop
15-08-2011, 18:52
اصفهان شاپ دوربينت درست نشد عكسهارو بزاري؟!:31::27:
برادر دوربینم درست شد و عکس ها را هم برات گزاشتم ارسال کنم، فقط یک مشکل هست و اینه که حجمش بالا است 221 MB (سه برابر این بود، یکمی اش که کیفیتش خوب نبود انتخاب نکردم)
همین الان می زنم آپلود بشه و لینکش را برات ارسال می کنم

isfahaneshop
15-08-2011, 20:13
برادر کجا می تونم یک فایل RAR 211 MB را آپلود کنم؟ چندجا رفتم نشد!

sezareta
15-08-2011, 21:02

سلام به همه دوستان
یه مدت ADSL ام تمام شده بود از دستم همتون راحت بودیدا

شما میتونی با نرم افزار WINRAR اونا رو به چند تکه تیدیل کنی مثلا 12 تا 20 مگابایتی و در راپیدشیر آپ کنی
یا اگر خواستی لینکش مستقیم باشه توی پرشین گیگ و یا پیکو فایل آپلود کن

---------- Post added at 10:02 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

برادر ورژن اصلی نرم افزار این دستگاه را نداری؟

با بازگشت به تنظیمات کارخانه مگر نباید ورژن دستگاه هم به حالت اولیه برگرده؟
مگر ورژن اصلی روی ROM دستگاه نیست؟

regedit021
18-08-2011, 15:07
به امضاي من نگاه ميكردي متوجه ميشدي!
از اين لينك ثبت نام كن وهمونجا آپ كن!

isfahaneshop
18-08-2011, 20:10
به امضاي من نگاه ميكردي متوجه ميشدي!
از اين لينك ثبت نام كن وهمونجا آپ كن!

برادر رفتم، حجمش زیاد بود، روی صفر درصد موند!
الان دوباره میرم ببینم میشه یا نه؟

isfahaneshop
18-08-2011, 20:32
برادر ایمیل فعال سازی اکانت برام نمیفرسته

regedit021
19-08-2011, 17:02
برادر ایمیل فعال سازی اکانت برام نمیفرسته
نگاه كردم شما ثبت نام كرديد !
ايميلتون رو دوباره چك كنيد100%ميفرسته مشكلي نيست!

isfahaneshop
20-08-2011, 09:21
نگاه كردم شما ثبت نام كرديد !
ايميلتون رو دوباره چك كنيد100%ميفرسته مشكلي نيست!
الان هم دوباره چک کردم
نیومده

regedit021
21-08-2011, 13:51
حتما ايميل رو اشتباه وارد كرديد!
دوباره ثبت نام كن
اگر باز نشد برو مديا فاير آپلود كن!

esfahan-viuna
22-08-2011, 09:56
دوستان عزیز که با اپدیت جدید ویونا به مشکل برخورده بودن توجه فرمایید:
با توجه به تست دستگاه ها هیچ مشکلی پیدا نشد و اپدیت مشکلی ندارد بنابر این دوستان میتوانند به راحتی و با خیال راحت دستگاه را اپدیت کنند
دوستان اگر کسی به مشکل برخورد فقط به ایمیل خود شرکت یک ایمیل بزنید تا مشکل شما دوباره بررسی بشه
info@eae.ir

isfahaneshop
23-08-2011, 12:45
دوستان عزیز که با اپدیت جدید ویونا به مشکل برخورده بودن توجه فرمایید:
با توجه به تست دستگاه ها هیچ مشکلی پیدا نشد و اپدیت مشکلی ندارد بنابر این دوستان میتوانند به راحتی و با خیال راحت دستگاه را اپدیت کنند
دوستان اگر کسی به مشکل برخورد فقط به ایمیل خود شرکت یک ایمیل بزنید تا مشکل شما دوباره بررسی بشه
info@eae.ir

علت اینکه دستگاه موقعی که تایم شیفت روشن است ضبط نمی کنه چی است؟
مشکل که مطمئن شدم سخت افزاری نیست، راه حل ما چی است؟

hosseingrami
25-08-2011, 07:08
سلام دوستان بعد از این همه مدت که گدشته شما بازم کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟الان رقیبی برا این بلوسنسه نیومده؟

Devil_Hunter
25-08-2011, 07:32
من میخواستم یه گیرنده‌ی دیجیتال و یکی از این HD پلیرهای WD که همه‌چی پخش میکنن بگیرم،
چشمم خورد به این گیرنده‌ی دیجیتال بلوسنس که دیدم مدیپلیرش انگار قویه و فرمتای زیادی رو ساپورت میکنه.
حالا اگه یکی از اینا بگیرم، هر دو نیازم مرتفع میشه دیگه ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

esfahan-viuna
25-08-2011, 09:06
علت اینکه دستگاه موقعی که تایم شیفت روشن است ضبط نمی کنه چی است؟
مشکل که مطمئن شدم سخت افزاری نیست، راه حل ما چی است؟
من تست کردم هم دستگاه های با اپدیت جدید و هم با اپدیت قبلی رو هردو یکسان بود و اطلاعات فلش رو هم در همه یکسان نشون میداد این موارد برای هرسه حالت rec و time shift و rec&time..یکسان بود

hosseingrami
25-08-2011, 23:19
سلام دوستان بعد از این همه مدت که گدشته شما بازم کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟الان رقیبی برا این بلوسنسه نیومده؟

سلام دوستان اگه کسی هست جواب بده.من منتظرم و نیاز به اطلاعات دارم.

hamid_wairless
27-08-2011, 06:04
دوستان به نظر شما اين كانكتور3پين واسه چيه؟
توي پروويژن هم من اينو ديدم!
به نظر من واسه فنه كه روي هيتسينك پردازندش باشه! نظر شما چيه؟
اصفهان شاپ, يه فن 3پين به اين كانكتور وصل كن ببين كار ميكنه يا نه!؟

سلام
اگه دقت کنید زیرش نوشته DEBUG

که فکر کنم واضح هست واسه چه کاریه ( برسی قسمت های مختلف دستگاه توسط کارخونه . اشکال یابی رفع اشکال . یا حتی برنامه نویسی و .... )

isfahaneshop
27-08-2011, 09:27

regedit021
27-08-2011, 21:53
سلام
اگه دقت کنید زیرش نوشته DEBUG

که فکر کنم واضح هست واسه چه کاریه ( برسی قسمت های مختلف دستگاه توسط کارخونه . اشکال یابی رفع اشکال . یا حتی برنامه نویسی و .... )
چه تيز بين!:27:
دقت نكرده بودم به نوشته هاي روي pcb

الان هم دوباره چک کردم
نیومده
چي شد آپ نكردي؟

اين سايت مثل سايت آپلود فا هست با اين تفاوت كه ديگه ايميل فعال سازي نميخواد!
اينجا ثبت نام كن آپ كن!

isfahaneshop
28-08-2011, 09:39
چه تيز بين!:27:
دقت نكرده بودم به نوشته هاي روي pcb

چي شد آپ نكردي؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداين سايت مثل سايت آپلود فا هست با اين تفاوت كه ديگه ايميل فعال سازي نميخواد!
اينجا ثبت نام كن آپ كن!
شما لطف کن آدرس بده تا برات روی سی دی با پست بفرستم!
خیلی به صرفه تر است
هر کاری می کنم روی 0% می مونه و آپلود نمی شه
چطوری میشه با Win rar یک فایل 200 MB را چند تا تکه 20 MB کرد؟

sshahbazi36
28-08-2011, 20:17
دوستان گرامی
کسی گیرنده دیجیتال ارزان قیمت که فقط بشه شبکه های استانی را باهاش دید سراغ نداره؟!
برای پدربزرگم می خوام
اصلاً نمی دونه ضبط چی است و پخش چی است:31:
فقط می خواد شبکه تهران را ببینه
ولی 70 هزار تومان براش زیاده.
با تشکر

isfahaneshop
29-08-2011, 15:07
دوستان گرامی
کسی گیرنده دیجیتال ارزان قیمت که فقط بشه شبکه های استانی را باهاش دید سراغ نداره؟!
برای پدربزرگم می خوام
اصلاً نمی دونه ضبط چی است و پخش چی است:31:
فقط می خواد شبکه تهران را ببینه
ولی 70 هزار تومان براش زیاده.
با تشکر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک بالا گیرنده دیجیتال با ارزارنترین قیمت است فقط ...

hamid_wairless
30-08-2011, 17:55
سلام .
دوستان ....

منم مثل هر کدوم از شما برای انتخاب تو خرید این کالا به این قسمت اومدم از اول تا اخریش رو نگاه کردم.

یه چند مورد هست اگه اجازه بدین از برخی از دوستان انتقاد بکنم.

من چیزی که از اول تا به اینجا دیدم بیشتر شبیه بحث و جدل دو یا چند تا فرشنده سر کالایی که داشتن می خواستن بفروشن بود.
( چیزی که هست هیچ ماست بندی نمی یاد بگه ماست من ترشه )

این فروم ها بیشتر برای بحث ها ی تخصصی هست تا تبلیغی . چه بهتر بود هر کدوم از این دوستانی که قصد داشتن جنس خوب رو معرفی کنن ریز مشخصات سخت افزاری دستگاهشون رو ارایه می دادن .

چیزی که همه احتیاج دارن اینه که بدونن اولا این دستگاه پردازندش چقدر قدرت داره فرکانس کاریش چیه رمش چقدره دقیقا مدل و اسم کارخونه سازنده قطعات اصلی تشکیل دهنده و قدرت اون قطعه و حتی رتبه آن نسبت به دیگر مدل ها میزاشتن.

دقیقا مثل یه سیستم کامپیوتر که وقتی شما میخواین با هم مقایسه کنین . چون این دستگاها هم واسه خودشون از این چنین قسمت های تشکیل شده و حتی از یه سیستم عامل مبتنی بر لینوکس استفاده می برن. ( مودم های adsl هم سیستم عامل لینوکس دارن) فریم وری که شما بروز رسانی می کنید درواقع نرم افزار پخش کننده این دستگاه ها چیزی شبیه به مثلا kmplayer ویندوز مدیا پلیر و ....

براحتی می تونید بفهمید که در درجه اول چیزی که تو کارایی این دستگاه ها تاثیر گذارن سخت افزار و سیستم عامل این دستگاه هست . بعد نرم افزار های که نوشته میشه و روی این دستگاه استفاده میشه .

هر دستگاهی که نرم افزار نوشته شده برای اون سبک تر و خالی از ایراد باشه برنده است.

دوستان عزیز در نظر داشته باشن بروز کردن و اضافه کردن هر قابلیت پخش فرمت های جدید برابر است با افزایش فشار بر روی پردازنده و حافظه ... نسبت به دستگاهاییی که از اول برای پلیر بودن تعریف شدن.

کلا هر چقدر پول بدی آش می خوری.

تنها موردی که واقعا از کارش خوشم اومد کسایی بودن که عکس های از درون خود دستگاه میزاشتن.
چه بهتر بود واسه هر کدوم از محصولات ارایه شده این چنین کاری انجام می گرفت.

با تشکر از تمامی دوستان که مطالب مفید در این رابطه ارایه کردن. :11:

isfahaneshop
01-09-2011, 17:45
سلام .
دوستان ....

منم مثل هر کدوم از شما برای انتخاب تو خرید این کالا به این قسمت اومدم از اول تا اخریش رو نگاه کردم.

یه چند مورد هست اگه اجازه بدین از برخی از دوستان انتقاد بکنم.

من چیزی که از اول تا به اینجا دیدم بیشتر شبیه بحث و جدل دو یا چند تا فرشنده سر کالایی که داشتن می خواستن بفروشن بود.
( چیزی که هست هیچ ماست بندی نمی یاد بگه ماست من ترشه )

این فروم ها بیشتر برای بحث ها ی تخصصی هست تا تبلیغی . چه بهتر بود هر کدوم از این دوستانی که قصد داشتن جنس خوب رو معرفی کنن ریز مشخصات سخت افزاری دستگاهشون رو ارایه می دادن .

چیزی که همه احتیاج دارن اینه که بدونن اولا این دستگاه پردازندش چقدر قدرت داره فرکانس کاریش چیه رمش چقدره دقیقا مدل و اسم کارخونه سازنده قطعات اصلی تشکیل دهنده و قدرت اون قطعه و حتی رتبه آن نسبت به دیگر مدل ها میزاشتن.

دقیقا مثل یه سیستم کامپیوتر که وقتی شما میخواین با هم مقایسه کنین . چون این دستگاها هم واسه خودشون از این چنین قسمت های تشکیل شده و حتی از یه سیستم عامل مبتنی بر لینوکس استفاده می برن. ( مودم های adsl هم سیستم عامل لینوکس دارن) فریم وری که شما بروز رسانی می کنید درواقع نرم افزار پخش کننده این دستگاه ها چیزی شبیه به مثلا kmplayer ویندوز مدیا پلیر و ....

براحتی می تونید بفهمید که در درجه اول چیزی که تو کارایی این دستگاه ها تاثیر گذارن سخت افزار و سیستم عامل این دستگاه هست . بعد نرم افزار های که نوشته میشه و روی این دستگاه استفاده میشه .

هر دستگاهی که نرم افزار نوشته شده برای اون سبک تر و خالی از ایراد باشه برنده است.

دوستان عزیز در نظر داشته باشن بروز کردن و اضافه کردن هر قابلیت پخش فرمت های جدید برابر است با افزایش فشار بر روی پردازنده و حافظه ... نسبت به دستگاهاییی که از اول برای پلیر بودن تعریف شدن.

کلا هر چقدر پول بدی آش می خوری.

تنها موردی که واقعا از کارش خوشم اومد کسایی بودن که عکس های از درون خود دستگاه میزاشتن.
چه بهتر بود واسه هر کدوم از محصولات ارایه شده این چنین کاری انجام می گرفت.

با تشکر از تمامی دوستان که مطالب مفید در این رابطه ارایه کردن. :11:
با این جمله ات کاملاً موافقم
اینم عکس ببین حال کن
برای هر کدوم از عکس ها قید گارانتی یک دستگاه را زدم و ازش عکس گرفتم! چون درش باز شده
پس خودت ببین در کل چقدر ضرر کردم! فقط جهت اطلاع رسانی!!!
در ضمن یک نگاه به نظرسنجی بالای صفحه بکنی می فهمی که من بیخودی از جنسی طرفداری نمی کنم.

isfahaneshop
01-09-2011, 17:57
بالاخره موفق به آپلود این عکس ها شدم
دوستان بفرمایید استفاده کنید و متخصصان نظر بدهید.
فقط لطفاً دکمه تشکر فراموش نشه! انصافاً خیلی ضرر گرفتن این عکس ها را دادم.:31:
از خریدن دستگاه و باز کردن اش و بی مصرف شدن دستگاه گرفته تا شکستن دوربینم و خرج تعمیراتش!

برای دیدن هر عکس، لینک مربوط به عکس را سلکت ! (انتخاب) کرده و راست کلیلک کنید ، با گزینه Open Link In New Tab یا New Window عکس مورد نظر را در پنجره جدید یا TAB جدید مشاهده کنید.
به دلیل حجم بالای عکس ها به این صورت قرار داده شده است.

مرحوم مغفور بلوسنس تی 14+

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدایکس ویژن 121
خدابیامرز خیلی دستگاه ... بود!

isfahaneshop
01-09-2011, 18:42
مرحوم D-Vision که آبروی اسم فیلیپس روی خودش را برده!

isfahaneshop
01-09-2011, 19:06
مرحوم ویونا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمرحوم شاتل که پدر پدر پدر پدر پدر جد من را در آورد!
یک دستگاه شاتل 2500 خودشون از تهران برام آوردند! برای تست تا براشون پخش کنم
همون زیر تست اولیه! (مرحله روشن کردن دستگاه!) سوخت! الان چند ماه است رفته تهران برای تعویض، هرچی زنگ می زنم میگه 3 روز دیگه زنگ بزن تا برات یک نو بفرستم!

در صورتی که عکس جدید گرفتم ، همینجا می تونید ببینید.

You Were Mine
04-09-2011, 10:42
دوستان سلام .

من 1 دستگاهی میخوام ک بتونم باهاش انواع فرمت فیلم هارو خیلی راحت و روان از روی هارد اکسترنال اجرا کنم . قبلا تو فکر hd مدیا پلیر ها بودم ک هرکدوم 1 مشکلی داشتن .
شما چی پیشنهاد میدید ؟ این شرایط برام مهمه :

1 - پخش انواع فرمت ها
2 - اجرای زیرنویس فارسی srt , sub-idx
3 - زیر نویس را بشه عقب جلو کرد ( تنظیم دستی ) و همچنین تنظیم سایز

این دستگاه بلوسنس چطوره ؟ نیاز های منو رفع میکنه ؟ هارد اکسترنال پرتابل میخوره بهش ؟ میشناستش ؟اگه usb 3 باشه چی ؟

regedit021
05-09-2011, 00:35
اصفهان شاپ عزيز ممنون ولي عكس ها باز نميشه!:13:

isfahaneshop
05-09-2011, 11:59
اصفهان شاپ عزيز ممنون ولي عكس ها باز نميشه!:13:
دوباره برو اولین پست که عکس ها توش است ادیت شد.
بخونش
قبل از ادیت هم تست شد و مشکلی نداشت!

araz1991
11-09-2011, 10:40
سلام به همه ی استاید
من حدود یک ماه پیش این دستگاه (t14+)رو خریدم از همه ی امکاناتش راضیم.حتی با آنتن خودش تا 82% رو گرفتم.
فقط یه مشکلی دارم اینه که وقتی فیلم با fps های کمتر 25fps بهش میدم صدا عقب میمونه و وقتی فیلم با fps بیشتر 25 fps بهش میدم صدا جلو میزنه.
میخواستم از دوستان و آقای isfahaneshop بپرسم مشکل از دستگاه منه یا همه اینطوریه؟راهی هست صدا و تصویر با هم یکسان بشن؟تو 25 fps هیچ مشکلی نداره.در ضمن آپدیت 2 رو هم نصب کردم روش
با تشکر

Ali_Wm
13-09-2011, 11:04
سلام دوستان در مشهد کسی سرغ نداره میشه از کجا دستگاه بلوسنس رو تهیه کرد.

Ali.Rahbari
13-09-2011, 21:46
این همه صفحه ما بالاخره نفهمیدیم که

ویونا MKV پخش می کنه؟
زیرنویس فارسی SRT پخش می کنه؟
زیرنویس فارسی SUB پخش می کنه؟

bluesnes که گویا همرو ساپورت می کنه!

خواهشن این 3 تا سئوال من رو کسی که داره سریعتر جواب بده، میخوام از یکی بردارم. خسته شدم از بس گشتم.

user2011
17-09-2011, 12:15
نمایندگی های عرشیان تجارت سما برگرفته از سایت این شرکت

vhdarj
20-09-2011, 17:45
سلام . دوستان لطف میکنن راهنمایی کنن
قیمت برام مهم نیست . مهم کیفیت تصویر و پشتیبانب خوب فرمت های تصویری و زیرنویس فارسی است
کدام بهترین است؟
PEGASUS SETTOPBOX T9
denay STB236HD
provision t8
provision TK-120HD
takvision tk 110 hd
Blusens t14+
Viuna 6110T

مرسی

araz1991
21-09-2011, 18:03
سلام . دوستان لطف میکنن راهنمایی کنن
قیمت برام مهم نیست . مهم کیفیت تصویر و پشتیبانب خوب فرمت های تصویری و زیرنویس فارسی است
کدام بهترین است؟
PEGASUS SETTOPBOX T9
denay STB236HD
provision t8
provision TK-120HD
takvision tk 110 hd
Blusens t14+
Viuna 6110T

مرسی

من t14+ رو دارم و راضیم.به جز flv و wmv هر چی تست کردم رو خوند
بقیه دستگاه ها رو نمیدونم:21::27:

vhdarj
21-09-2011, 21:30
من t14+ رو دارم و راضیم.به جز flv و wmv هر چی تست کردم رو خوند
بقیه دستگاه ها رو نمیدونم:21::27:
flv که یکی از فرمت های مهمه! نمیشه اینطوری که flv اجرا نکنه:18:

araz1991
22-09-2011, 23:19
flv که یکی از فرمت های مهمه! نمیشه اینطوری که flv اجرا نکنه:18:

نگران نباش خیلی راحت میشه با نرم افزار jet audio یا vlc به فرمت های قابل اجرا تبدیلش کرد
نمیدونم شاید تو آپدیت های بعدی این پسوند ها رو :5:هم ساپورت کنه

Advanced Ali-001
23-09-2011, 13:37
نگران نباش خیلی راحت میشه با نرم افزار jet audio یا vlc به فرمت های قابل اجرا تبدیلش کرد
نمیدونم شاید تو آپدیت های بعدی این پسوند ها رو هم ساپورت کنه
راجع به تبدیل فرمتها بهترین گزینه:
Format Factory
هست شما هرچی رو میتونی به چیز دیگه تبدیل کنی مخصوصاًفایلهای تصویری رو به صوتی!!!!!!!!!!!!!!!!!
لینک دانلود باحجم41مگ:

موفق وپیروز باشید.

Advanced Ali-001
23-09-2011, 14:20
سلام.
آقا راستش من کامل گیج شدم....
راستش مایه dvdپلیر میخوایم بخریم یه دونه هم گیرنده دیجیتال البته برای دومکان مختلف راستش منم به سه گزینه:
Viuna 6110

Blusens T14+

الکومکس MV200

موندم.....
فقط یه دونه میخوام که ازهمه نظرok باشه تا110هم دارم.....
منظورم اینه که از همه نظر کیفیت تصویر طول عمر و......خوب باشه والبته کابلhdmiکه ازهمه برام مهمتره!
خواهشاًراهنمایی کنین بادلیل!چون من همه تایپیک رو خوندم وباتوجه به تایپیک زیر ومشکلاک بلو سنس:

کاملاًگیج شدم....

srh124
04-10-2011, 19:54
آقا اين ويونا همراهش انتن هم داره مثل بلوسنس؟

morteza_k
05-10-2011, 19:06
بلوسنس + T14 قيمت 90 هزار تومان.
مشهد.
7640814

kautuver
05-10-2011, 19:31
آقا اين ويونا همراهش انتن هم داره مثل بلوسنس؟

نه دوست عزيز
:41:

srh124
06-10-2011, 20:21
گيرنده خوب كه سرعت تعويض كانالش در حد آنالوگ باشه چه قيمتي هست و چه ماركي؟

New-P30world
07-10-2011, 18:24
گيرنده خوب كه سرعت تعويض كانالش در حد آنالوگ باشه چه قيمتي هست و چه ماركي؟

.

. مطمئنا از بلوسنس +T14 بهتر نمیتونی پیدا کنید.. زمان تعویض کانال حدود 3 تا 4 ثانیه... :5:

. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

. خوش باشید

.

srh124
07-10-2011, 20:39
.

. مطمئنا از بلوسنس +T14 بهتر نمیتونی پیدا کنید.. زمان تعویض کانال حدود 3 تا 4 ثانیه... :5:

. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

. خوش باشید

.

ممنون دوست عزيز
ولي يكي از دوستان گفته بود با پرداخت مبلغي بالاتر ميشه گيرنده اي خريد كه اين مشكل رو نداشته باشه

hamid_wairless
07-10-2011, 21:51
سلام.
دوستان من یک گیرنده دیجیتال بلوسنس T14+ خریدم . این ریزه مشکلات رو توش دیدم. البته دوستان عزیز این مسئله رو به عنوان خراب کردن یک مارک نسبت به مارک دیگه نزارین. چون بر اساس تحقیق و بررسی خریداری کردم. ولی خب در عمل آدم به یه سری از مسائل روبرو میشه دیگه ... :20:

1- اینکه آیا بایستی همراهش آنتن هم باشه یا نه ؟ چون مال من نداشت . احتمالا فراموش کردن بزارن روش !
2- دستگاه جایی واسه تنظیم تاریخ نداره.
3- آیا موقعی که دستگاه در حالت آماده بکار هست . روی پنل جلوش باید ساعت دستگاه رو نشون بده.
4- بعد از تنظیم ساعت بعد از خاموش شدن چه در حالت آماده بکار و چه برسد به قطع برق دستگاه ... ساعت دستگاه به حالت اولیه کارخونه بر می گرده. 2000-6-2 03:30
5- آیا دستگاه اطلاعات ساعت و تاریخ رو از سیگنالهایی که از طرف صدا و سیما ارسال می شود دریافت می کنه و خودشو با اون هماهنگ می کنه ؟ مثلا از روی سیگنال تله تکست

* جایی که من هستم EPG کانال ها ارسال نمیشه . یا اینکه ...

من دستگاه رو به تلوزیون LCD SONY - KLV-40S550A وصل کردم و تویه تنظیمات تلویزیون گذاشتم رو حالت 1080P ولی تلویزیون 1080i رو نشون می ده.
بهترین حالت تصویر 1080P چیه ؟ FULL Screan ، 16:9 vertical cut و ...