PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پخش صدای ویندوز

amin7224
03-06-2011, 21:11
من داشتم یه بازی میکردم که ناگهان افت فریم کرد بعد بازی رو قطع کردم دیدم که ماوس به سختی جرکت میکنه و ویندوز سنگین شده Task Manager آوردم بعد رفتم رو Performance دیدم که CPU داره 100% استفاده میشه بعد هم رفتم رو Processes دیدم که یه برنامه ای به اسم Aduo یا Audo ولی مطمئنم Audio نبود داشت 95% از CPU استفاده میکنه اون رو قطع کردم همون End Task کردم هی دوباره بالا میومد هی هم 100% استفاده میکرد شک کردم که شاید برنامه مخرب باشه و توضیحاتش هم که مال پخش صداست و اینطور حرفا نوشته بودکامپیوتر رو Restart کردم دوباره این میومد 100% استفاده میکرد خیلی کامپیوتر سنگین میشد بعد رفتم اون برنامه اجرایی رو پیدا کردم خواستم حذف کنم که نشد میگفت که در حال استفاده است و نمیشه حذف کرد بعد میرفتم قطعش میکردم تا حذفش کنم ولی باز هم زود میومد از سرعتم استفاده کردم قطعش کردم بعد قبل از اینکه باز دوباره بیاد سریع خذفش کردم و از اون موقعی که این کار کردم دیگه صدا از سیستمم قطع شد
گفتم که شاید اون فایله مال درایور کارت صدا بود که من حذفش کردم CD مادربوردم رو گزاشتم ولی بالا نمیاد منظورم اینکه Auto Play بالا نمیا این اخطار میده که ActiveX Control کار نمیکنه و اجازه نداره اجرا بشه بعد رفتم َActiveX رو نصب کردم هنوز هم همون اخطار میداد
رفتم تو security و هر جایی که ActiveX رو Block میکرد یا بهش اجازه نمیداد درست کردم و بهش اجازه دادم ولی هنوز همون اخطار میداد
پس ناچار شدم و رفتم داخل CD مادربورد تو پوشه Audio > Realtek یه نرم افزاری بود به اسم Realtek High Definition Audio Driver اینو نصب کرد بعد Restart کردم ولی هنوز صدا نیست
رفتم اینترنت گشتم درایور صدا برای Gigabyte به نام Realtek دانلود کردم و نصب کردم ولی هنوز هم صدا نیست
HD Audio control رو کامپیوترم نصبه وقتی داخلش برم Speaker و Headphone رو تشخیص میده ولی صدا نمیاد چ
توی تنظیمات صدا رفتم جایی برای Test بود زدم که صدا پخش بشه ولی این اخطار داد Error: Failed to play test tone
چند بار درایور رو خذف و نصب کردم باز هم نشد تو یه User دیگه ای این کار رو انجام دادم باز هم نشد به عنوان Administrator هم این کار رو انجام دادم باز هم صدا نمیومد
رو کامپیوترم دوتا ویندوز Windows نصب کردم یکیWindows XP یکی هم همین Windows 7 نصب شده تو Windows Xp صدا پخش میشه و مشکلی نداره ولی تو Windows 7 صدا پخش نمیشه لطفا راهنمایی کنین و نگین که مشکل از Speaker هست یا کابل هست خواهش میکنم و فقط اگه راه حل رو میدونید راهنمایی بکنید

jafarian
03-06-2011, 21:48
شمااگرRestore سیستمتون فعاله ازاون حالت استفاده کنید به این صورت که سیستم به قبل ازاینکه این مشکل پیش بیاد برگردونید دیدین نشد ببینید صدا سیستم داخل قسمت device manager نصبه یاشایدم ناقص نصب باشه بعدش ازداخل اون قسمت پاک کنیدبعد سیستم ریست کنید وقتی که سیستم بالا اومد صدای سیستم ازداخل همون قسمت device manager به صورت دستی واسه مین خودتون تعریف کنید:20:

ebicross
04-06-2011, 09:07
شما Audiodg رو حذف کردید که مهمترین فایل ویندوز در زمینه ی صدا هستش.
علت اینکه دیگه صدا ندارید اینه که این فایل در ویندوز 7 تنها رابط بین برنامه ها و درایور کارت صدا هست.
شما کافی بود در تنظیمات صدا Enable Audio Enhancment رو غیر فعال کنید تا مشکل رفع بشه.

حالا:

در داخل DVD ویندوز به پوشه ی Source و سپس فایل Install.wim رو با 7-Zip باز کنید وسپس وارد پوشه ی ویندوز بشین و اون فایل رو پیدا کنید و سرجای خودش کپی کنید.
یا
اگر سرویس پک نصبه روی سیستم حذفش کنید و دوباره نصبش کنید.
یا
فایل رو از ویندوز مشابه خودتون کپی کنید.
یا
سیستم رو به قبل از حذفش restore کنید.
یا
با Sfc /scannow در CMD فایلهای حذف شده رو بزنید برگردونه.

jafarian
04-06-2011, 10:44
شمااگرRestore سیستمتون فعاله ازاون حالت استفاده کنید به این صورت که سیستم به قبل ازاینکه این مشکل پیش بیاد برگردونید دیدین نشد ببینید صدا سیستم داخل قسمت device manager نصبه یاشایدم ناقص نصب باشه بعدش ازداخل اون قسمت پاک کنیدبعد سیستم ریست کنید وقتی که سیستم بالا اومد صدای سیستم ازداخل همون قسمت device manager به صورت دستی واسه مین خودتون تعریف کنیددرضمن شما بخواین اگراون فایل ازcpu شمازیاد مصرف نکنه باید اینکار پایین انجام بدین:20:

1: روی آیکن صدای پایین تسکبارکلیک راست کنید

2: بعدش گزینه Playback Devices انتخاب کنید

3: توصفحه بازشده روی همون گزینه اول که تیک سبزداره دابل کلیک کنید

4: داخل صفحه بعدتپ Enhancement انتخاب کنید

5: ازآخرم تیک این گزینه Disable all enhancements رو بزنید بعدok کنید کلا بیاین بیرون

amin7224
04-06-2011, 14:12
دستتون درد نکنه صدا درست شد
فایل Audiodg رو از DVD ویندوذ Extract نمیشد ولی رفتم از اینترنت دانلودش کردم
بعد هم گفتم شاید نشه رفتم CMD همون فرمان رو بهش دادم کامپیونر رو ریست کردم صدا OK شد
اون Disable all enhancements رو تیک زدم دیگه از CPU اونقدر استفاده نمیکنه
ازتون سپاسگزارم