PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درمورد System Restore سوالی داشتم لطفاً یکی جواب بده

Emprof
18-03-2005, 09:20
با سلام به همه دوستان
من هر کاری می کنم نمی تونم System Restore رو فعال کنم .البته ظاهرا فعال است اما من تغییراتی روکه روسیستمم ایجاد می کنم از قبیل نصب برنامه و... رونمی تونم در صفحه مربوط به ان مشاهده کنم. حالا من موندم .حتی زمانی که خودم یک System RestorePoient ایجاد می کنم هم ،فرداش اثری از اون نیست .جواب می ده که مثلا در تاریخ فلان (دیروز)هیچ موردی وجود نداره.

امین.پ
18-03-2005, 10:30
احتمالا ويندوزت مشكل داره
براي اين كار برو ويندوزو تو حالت safe mode بالا بیار بعد برو ببین تو sytem restor خود ویندوز برات ریستور پوینت برداشته یا نه...
بعد اگه دیدی باز ریستور پوینت نداره اطلا عات کاملتو اینجا بنویس(چند وقته نصبش کردی،ورژنش چیه و....)
موفق باشی

Emprof
19-03-2005, 18:21
سلام
همونطور که فرموده بودید به Safe mode رفتم و مشاهده کردم که دکمه Crate a restore point نیست .پس مشخصات سیستم من این است :
از ویندوزxp(Service pack 2) استفاده می کنم.
آخرین باری که ویندوز را نصب کردم برمی گردد به اواخر بهمن ماه گذشته
از Mc afee استفاده می کنم.
در ضمن در حالت عادی زمانی که رو system restore setting کلیک می کنم با پیغام زیر مواجه می شم

واین پیامی است از طرف Mc afee وز مانی که وارد محیط system restore setting می شم قسمت Turn off…..تیک نداره تا بفرض اینکه انتخاب شده باشه من تیکش رو بردارم در Safe modeهم این قسمت وجود داره و جالب اینجاست که تیک هم نداره به عبارتی system restoreمن فعاله اما اون پیام ظاهر میشه . اگه اطلاعات دیگه ای نیاز دارید بگید تا عرض کنم.
از راهنمائی تون ممنونم.

Emprof
19-03-2005, 18:28
اون پیام اینه :
The file D:\windows\system32\restore\rstrui.exe
Contains suspicious scripting activity and has been stopped
ازطرفMc afee

Roham
19-03-2005, 19:15
سلام دوست عزيز.

هرچند من در اين مسايل اطلاعات زيدي ندارم اما با توجه به پيغامي كه به اون اشاره كردين System Restore شما توسط آنتي ويروستون غير فعال شده.

در پيغام مك افي به شما گفته شده كه فايل اجرايي System Restore شما به نحوي داراي دستورات فعاليه كه از نظر اني ويروس مشكوك شناخته شده.

به نظر من مشكل از آنتي ويروستون هست. شايد بهتر باشه اون رو با برنامه هاي جديدتري مثل Norton AntiVirus 2005 عوض كنين.

اين احتمال هم وجود داره كه فايل اجرايي System Restore شما آلوده به ويروس يا به نحوي باز نويسي يا دستخوش تغييراتي شده باشه كه باعث شده آتي ويروستون جلوي فعاليتش رو بگيره.

به نظر من قابل اطمينان ترين كار چك كردن كل هارد ديسكتون توسط يك آنتي ويروس به روز در يك كامپيوتر ديگه هست. يعني خوبه كه شما هارد ديسكتون رو به هارد ديسك يه كامپيوتر ديگه كه آنتي ويروس قوي و به روز داره و هيچ مشكلي هم نداره به اصطلاح هارد به هارد كنين و توسط اون كامپيوتر كل هارد ديسكتون رو چك كنين. حتما اون برنامه رو طوري تنظيم كنين كه ويروسها و ورمها رو از سيستم پاك كنه.

اگه مطمين شدين كه ويروس در هار ديسكتون وجود نداره آنتي ويروستون رو هم عوض كنين.

اگه باز هم به جايي نرسيدين آقاي امین.پ ديگه بايد لطف كنن و ادامه بدن... :wink:

اميدوارم مشكلتون حل بشه.

موفق باشين

هادي اميدي
19-03-2005, 19:38
من يه جا خوندم اگر سيستم ريستور غير قابل استفده باشه باشه براي يه نوع ويروسه

patal
19-03-2005, 20:20
Emprof جان، نسخه اي كه Roham عزيز براي شما تجويز كرد، [كامل] و [عالي] ست.

Emprof
19-03-2005, 22:38
به نام خدا
سلام به همه
آقا من مخلص همه شما هستم .متشکرم از اظهار نظرتون.خدمتتون عرض کنم امروز با یکی از دوستان در اینباره صحبت می کردم.دربین صحبتهام یه سری از کارهایی رو که روزانه روسیستمم انجام می دم رو هم بهش گفتم .اون رفیقم بهم گفت شاید بخاطر یکی از این کارهاست من هم فکر کردم و گفتم شاید همینطور ه .بنابراین انشاء الله یه کارهایی رو انجام میدم اگه نتیجه گرفتم به شما خبر میدم .واگرهم نگرفتم بازم به شما خبر میدم تا یاریم کنید.

Emprof
25-03-2005, 10:16
به نام خدا
سلام سال جدید رو به همه شما تبریک عرض می کنم ، امیدوارم سال پر خیر و برکت بهمراه موفقیتهای چشمگیر داشته باشید همچنین امیدوارم که این سال ،سال ظهور آقا امام زمان باشه.
خدمتتون عرض کنم که مشکل System Restore من حل شد . من همیشه وقتی می خواستم سیستم رو خاموش کنم فایلهایی رو که توی System Volume Information وجود داشت رو Delete می کردم ، اعم از سیستمی و غیر سیستمی. حالا مشخص شد که مشکل اصلی من این بود اما باید عرض کنم که کماکان Mc Afee اون پیام رو میده .اینو نمی دونم چطوری حلش کنم . اگه ممکنه یکیتون راهنمایی بکنه . در ضمن من اول فروردین سیستم رو فرمت کردم .