PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مکینتاش MAC

S.A.M.E
02-06-2011, 13:56
سلام
چنتا سوال داشتم
1. ایا سیستم عامل مکینتاش رایگان هست یا نه ( وقتی سر زدم به سایت اپل قیمتش فکر کنم 400 خورده ای دلار بود آیا همین طور هست یا من اشتباه کردم)
2. اگر رایگان هست نسخه های اصلیشو از کجا میشه دانلود کرد.
3. آیا از لینوکس بهتره یا نه؟
ممنون

taia
03-06-2011, 12:38
سلام
چنتا سوال داشتم
1. ایا سیستم عامل مکینتاش رایگان هست یا نه ( وقتی سر زدم به سایت اپل قیمتش فکر کنم 400 خورده ای دلار بود آیا همین طور هست یا من اشتباه کردم)
2. اگر رایگان هست نسخه های اصلیشو از کجا میشه دانلود کرد.
3. آیا از لینوکس بهتره یا نه؟
ممنون

0. اینجا انجمن گنو/لینوکس هست، سوالات مربوط به مک در انجمن مربوط به خودش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما برای اینکه بی جواب نمونید :
1. خیر! چه کسی گفته سیستم عامل مک رایگان هست؟! بله! کد باز هست، ولی کد باز بودن لزوما به معنای رایگان بودن نیست، کد باز بودن، یعنی کد سورس سیستم در اختیار عموم هست (البته این رو هم بگم، لایسنس های فراوانی وجود داره برای همین مبحث کد باز بودن، که می تونه برای شما محدودیت ایجاد کنه - برای مثال فقط بخشی از کد سورس در اختیار شما باشه، یا حق ویرایش برای شما وجود نداشته باشه و ....)

2. گفتم رایگان نیست و امکان دانلود وجود نداره. کلا با توجه به یکپارچه بودن شرکت مک، سیستم عامل این شرکت فقط برای محصولات این شرکت خوب هست و شما هیچ وقت نمی تونید اون کارایی رو در روی یک پی سی معمولی داشته باشید.

3. اینقدر کلی! :46: میشه گفت ویندوز از لینوکس بهتره یا نه؟ :46: یا راحتر بگم میشه مثلا گفتم بی ام و بهتره یا بنز؟

شما باید خواستت رو از یک سیستم عامل بگی تا بشه گفت برای شما کدام سیستم عامل بهتره :20:

کلا ممکن هست برای یک نفر سیستم عامل داس بهترین باشه :46: انتظارات شما از سیستم عامل حرف اول رو می زنه :46:

S.A.M.E
03-06-2011, 14:31
ممنون
1. من یک سیستم عاملی میخوام که یا ارزان باشه یا رایگان در حین حال زیبا و راحت باشه.
ببخشید این قضیه مجوز ام پی تری لینوکس چی(لطفا اینو کامل شرح بدین چون قبلا یه چیزایی شنیدم)

yashgin128
03-06-2011, 15:34
سلام
اولا من به شما حق میدم که اینجا سوالتون رو بپرسید هرچند بر خلاف قوانین باشه.
متاسفانه بنا بر دلایلی که تقریبا موجه هم هستند در این انجمن به سیستم عامل مک خیلی کم پرداخته شده.
همین که یه تاپیک درست و حسابی نداره گویای کار هست.
یه تاپیک قبلنا تو انجمن لپتاپ بود که یکی از دوستان ساخته بود و اوایل هم خوب طرفدار داشت اما کم کم به خاموشی رفت.
ادرسشو این پایین برات نوشتم.
من خودم هم مک ندارم ولی ....
سیستم عامل مک مربوط به شرکت اپل هست که بصورت خصوصی فقط بر روی سخت افزارهایی که خود شرکت اپل از اونها حمایت میکنه نصب میشن.اما از انجاییکه هیچ کاری نشد نداره تو دنیایی کامپیوتر ،شرکت هایی پیدا شدند که توانستند مک را -- کنند و به شکلی در اورند که بشه روی سخت افزارهای معمولی هم نصب کرد.
جواب سوالات شما هم دوست عزیزمون taia جامع دادند.
اما این نکته رو هم در نظر بگیرید که مک تو مبحث گرافیک قدرت مانور بیشتری داره.هم نسبت به ویندوز گرافیکی تره(بنابراین خوشگلتره) و هم قابلیت های گرافیکی اون در نرم افزارهایش زبازنزد هست.ولی طبق معمول ویندوز بسیار راحت تر و انعطاف پذیر تره.(این شرکت مایکروسایف خیلی بر سر امثال ما حق داره)
در ضمن یه انجمن هم هست که مخصوص همین مقوله هست (به زبان فارسی )که اگه ادرسشو خواستی بهم پیام بده.
امیدوارم مفید واقع شده باشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

taia
04-06-2011, 10:43
ممنون
1. من یک سیستم عاملی میخوام که یا ارزان باشه یا رایگان در حین حال زیبا و راحت باشه.
ببخشید این قضیه مجوز ام پی تری لینوکس چی(لطفا اینو کامل شرح بدین چون قبلا یه چیزایی شنیدم)

ببینید اگر بخواهید از سیستم های کرک شده استفاده کنید که بحث جداست، ولی در این انجمن من و دوستان همیشه سعی کردیم که این قضیه رو نهادینه کنیم که اگر دزدی کار بد و نکوهش شده ای هست در هر موردی هست، نه فقط دزدی از خانه و ماشین!
گروهی برای کسب درآمد دور هم جمع میشوند و برای کسب درآمد شروع به طراحی برنامه ای می کنند، بعد از پایان آن را برای فروش قرار می دهند و بعضی با از بین بردن حق طبیعی آنها اقدام به فروش و یا پخش نسخه های به قولی کرک شده ی آنها می کنند، اگر این کار دزدی نیست چه هست؟

اگر شما با این مبحث مشکلی ندارید به سراغ کرک شده های ویندوز و یا مک برید!
اگر مشکل دارید به سراغ لینوکس برید و مخصوصا محیط گرافیکی KDE که انصافا جذاب و زیبا شده.

MP3 در لینوکس مگه مشکلی داشته؟ :46:

S.A.M.E
06-06-2011, 10:05
قیمت مک چنده؟
منضور مجوز ام پی تری
چرا ام پی تی ری تو لینوکس نمیاد (شاید فهمیدید)

IP007
06-06-2011, 10:41
قیمت مک چنده؟
منضور مجوز ام پی تری
چرا ام پی تی ری تو لینوکس نمیاد (شاید فهمیدید)

تو سایت اپل که زده!!!
کی گقته نمیاد؟ باید کدک هاش نصب شه در اکثر موارد!
ولی بیشتر لینوکس ها هم کدک ها رو دارن ، مثل دبیان، مینت، اپن سوزه

S.A.M.E
06-06-2011, 16:40
ایا توی ایران جایی مک را قانونی میفروشند؟
چرا ام پی تری تو ابونتو اجرا نمیشه؟
ایا سوزه نسخه فارسی داره؟