PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد wireless network

StarsfurY
02-06-2011, 11:11
با سلام به دوستان عزیز
در مورد کانکشن وایرلس یه سوالی دارم که هرچی تو اینترنت گشتم به نتیجه نرسیدم
در اصل نمیدونم قضیه چیه اگه راهنمایی کنین ممنون میشم :)

من یه سرویس وایرلس دارم که آنتنش با کابل مستقیم به کامپیوتر وصله ( acces point ندارم ). قبلا" یه کانکشن PPPOE ساخته بودم با یوزر پسوورد isp که broadband connection بود و در network & sharing center هم فقط همین یک کانکشن رو می دیدم ( ویندوز 7 ).

چند وقته یه کانکشن دیگه به اسم network connection اضافه شده که در network & sharing center جدا از broadband connection قرار گرفته و در قسمت مشخصاتش هم acces type internet و
connections : local area connection
و همون لحظه که سیم رو وصل می کنم یا ویندوز میاد بالا خودش کانکت می شه. 100% مطمئنم قبلا" فقط همون broadband connection رو داشتم فقط و یه جورایی از وقتی اینطوری شده کیفیت اینترنتم هم شدیدا" افت کرده. ( توی speedtest هم ping ها بالاست هم تست upload فقط error میده :13:) و راهی هم پیدا نکردم که بصورت دستی بشه connect یا disconnect کردش.

در بالای صفحه زیر view basic informations and set up connections از pc من به multipe network وصل شده که وقتی روش کلیک می کنم یه network برام باز می کنه که چند تا کامپوتر دیگه توی شبکه شیر هستن.

به توصیه یک سایت برنامه network magic رو ریختم با اون map کانکشن رو باز کردم که غیر از کامپیوتر من چند تا کامپیوتر دیگه به یک router وصلن و این router به اینترنت.

در مورد ip هم همه ip های شبکه با 10 شروع شده و دو جفت رقم بعدی همه دستگاهها و روتر یکیه فقط جفت رقم آخر فرق داره. البته ip که broadband connection ام میگیره هربار که رادیو رو ریست می کنم عوض میشه و کاملا" با این ip که network connection داره فرق می کنه.

در ping هم وقتی yahoo.com رو میگیرم در حالتی که broadband connection کانکت هست پینگ میده ولی قطع که می کنم اون هم قطع میشه ولی پینگ 8.8.8.8 رو که isp میگه بگیرم در هر حال پینگ می ده. چه وقتی broadband وصل باشه چه disconnect باشه. قبلا" فقط در صورتی که broadband connection وصل بود پینگ می داد.

به isp هم زنگ زدم منظورمو نفهمیدن. در اصل سوالم اینه این network که جدیدا" اومده توی کانکشنم چیه که با چند تا کامپیوتر دیگه هم share هست ؟ منظور از local area connection همون دستگاه وایرلسمه ؟ و دلیل افت کیفیت اینترنتم اینه ؟ ( یکی از دوستانم احتمال می داد ip invalid باشه ) و البته magic network هر 10-15 دقیقه اعلام می کنه کانکشن قطع و وصل می شه ...

ممنون میشم راهنمایی کنین یه کم تو این زمینه n00b هستم گیج شدم :)
با تشکر