PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در رابطه با بستن کلید کولر آبی کمک کنید!

mostafait
02-06-2011, 09:51
سلام.

یک مقاله در رابطه با بستن کلید کولر آب خوندم حالا می خواستم !

نصب کنم!

می خواستم بدونم که چطوری باید نصب کنم!

من یک عکس گرفتم مشخص کردم می خواستم بدونم که داخل کلید فقط باید به اینها سیم وصل شه!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kelisa39
05-06-2011, 13:26
عکست کو عزیز؟

mostafait
05-06-2011, 14:35
رفیق عکس قرار گرفته دیگه!

احتمالا برای شما f ی L تر هستش!

hd2010
02-07-2011, 15:22
سلام.

یک مقاله در رابطه با بستن کلید کولر آب خوندم حالا می خواستم !

نصب کنم!

می خواستم بدونم که چطوری باید نصب کنم!

من یک عکس گرفتم مشخص کردم می خواستم بدونم که داخل کلید فقط باید به اینها سیم وصل شه!

تا اونجايي كه من امروز متوجه شدم كلا" اشتباه نوشتي
كليد كولر يك رشته سيم فاز ورودي داره به همراه نول و 3 تا رشته سيم خروجي
قسمت پمپ و روشن رو سگ در سگ اشتباه نوشتي
نقشه كليد رو پشت قاب كليد كولرهاي آبسال كشيدن
الان پيشم نيست كه عكسش رو بفرستم

NaimN2
01-08-2011, 21:30
عزیزم ورودی فاز و نول رو به کانکتورهای پایین و از کانکتورهای بالا واسه کولر خروجی میگیری

mirbod
28-05-2015, 16:29
سلام بر دوستان
من تازگي سيم كشي خونه رو عوض كردم و همچنين كليدهاشو
متاسفانه برقكاري كه كار كرده سيم هاي كليد كولر و پيشت كليد كذاشته و سربندي انجام نداده
كليد من شش تا جا براي بستن سيسم بهش هست كه از شماره يك تا شش شماره گذاري شده و شماره 5 و 6 بهم وصل شده
ضمنا 5 تا سيم هم دارم
يه قرمز كه با فاز متر تست كردم فاز بود
دوتا بنقش
يه ابي
يه زرد

دوستان لطفا راهنماي كنيد چطوري اين سيم ها رو به كليدش وصل كنم
ممنون ميشم

mirbod
28-05-2015, 22:28
از دوستان عزيزي كه تو اين بخث صاحب نظر هستن لطفا راهنماي كنن
بد جوري گير افتادم

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-05-2015, 09:29
سلام
نقشه های سیم کشی کولر آبی

mirbod
29-05-2015, 10:25
ممنون از شكل فوق
تنها چيزي كه براي سيم كشي كولر تو كل نت هست همين شكله و من چندين بار ديدمش ولي متاسفانه چيزي ازش نفهيمدم
من ميخوام بدونم كدوم سيم و بايد به كدوم پيچ ببندم
كليد من 6 تا پيچ براي بستن سيم داره در صورتي كه اين شكل 9 تا جا براي وصل كردن سيم بهش هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-05-2015, 11:10
ممنون از شكل فوق
تنها چيزي كه براي سيم كشي كولر تو كل نت هست همين شكله و من چندين بار ديدمش ولي متاسفانه چيزي ازش نفهيمدممن ميخوام بدونم كدوم سيم و بايد به كدوم پيچ ببندم
كليد من 6 تا پيچ براي بستن سيم داره در صورتي كه اين شكل 9 تا جا براي وصل كردن سيم بهش هست
سلام
در همون شکل هم 3 تا پایه بدون استفاده هست
شما دو سیم ورودی دارین که برق مثبت و منفی هست
4 هم خروجی دارین که یکیش منفی هست و یکیش مثبت پمپ و یکی مثبت برای دور کند موتور و یکی برای دور تند موتور
اگر توی کولر رو نگاه کنین خیلی راحت میتونین بفهمین که سیمهای توی کلید به کدوم قسمت در داخل کولر وصل شده
مثال :
اگر سبز در کولر وصل شده به جعبه تقسیم و سپس به پمپ وصل شده پس سیم سبز رو باید به دکمه ی پمپ وصل کنین یعنی برق پمپ
منفی هم که کاملا مشخصه
میمونه دو سیم که اگر جابجا وصلشون کنین موتور با دور کند روشن نمیشه
اگر باز واضح نیست , یک عکس واضح از پشت کلید کولر بذارین تا نحوه ی بستن سیمها رو توضیح بدم

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-05-2015, 11:33
با یک اهم متر هم میتونین تمام پیچهای کلید رو مشخص کنین که مربوط به چی هست

Masoud.Neshat
23-07-2015, 18:15
سلام. نمی دونم تا حالا سر و کارتون به کلید های کولر ساخت ترکیه افتاده؟ مثلا مارک ویکو. با کلیدهای کولر استاندارد که شماتیک اتصالش رو تو اینترنت به وفور می تونید پیدا کنید فرق داره. علتش هم ساده ست. چون تو ترکیه کولر آبی وجود نداره که بخواد کلید کولر براش ساخته بشه. اینا در اصل کلید های سه پل (روشنایی) هستن که برای بازار ایران، روی کلیدهاش علامت پمپ و موتور کشیدن :n02: پشت کلید برای اتصالات مربوطه نوشته L1 , L , 1 , 2 حالا شما پیدا کن پرتقال فروش را که کدوم فازه کدوم پمپ کدوم دور تند و کدوم کند.:n23:

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-07-2015, 09:40
سلام. نمی دونم تا حالا سر و کارتون به کلید های کولر ساخت ترکیه افتاده؟ مثلا مارک ویکو. با کلیدهای کولر استاندارد که شماتیک اتصالش رو تو اینترنت به وفور می تونید پیدا کنید فرق داره. علتش هم ساده ست. چون تو ترکیه کولر آبی وجود نداره که بخواد کلید کولر براش ساخته بشه. اینا در اصل کلید های سه پل (روشنایی) هستن که برای بازار ایران، روی کلیدهاش علامت پمپ و موتور کشیدن :n02: پشت کلید برای اتصالات مربوطه نوشته L1 , L , 1 , 2 حالا شما پیدا کن پرتقال فروش را که کدوم فازه کدوم پمپ کدوم دور تند و کدوم کند.:n23:سلام
با اهم متر میشه تشخیص داد

Delusive1
02-05-2016, 15:50
سلام
دوستان عزیز من رفتم سیم ها رو از بالا دیدم:
از سمت کولر به پایین اینا اومده:
زرد : پمپ
مشکی: کند
قهوه ای: تند
آبی: رله

حالا مشکل من اینجاست که کلید کولرم اینطوریه:
یک کلید دوپل یا تبدیل! (دقیق نمیدونم شبیه دو پل هست که سمت چپیش بالا خاموش پایین روشن آب/سمت چپیش بالا خاموش پایین کند)
یک کلید تک پل (بالا کند پایین تند)

پشت کلید دوپل یا تبدیل سه جا داریم که سیم داخلش میره! دوتا پایین یکی بالا
پشت کلید تک پل هم دوتا پایین

لطفا راهنمایی کنید که بتونم وصل کنم کولر رو :(
MOHAMMAD_ASEMOONI
03-05-2016, 12:18
سلامدوستان عزیز من رفتم سیم ها رو از بالا دیدم:از سمت کولر به پایین اینا اومده:زرد : پمپ مشکی: کندقهوه ای: تندآبی: رله
حالا مشکل من اینجاست که کلید کولرم اینطوریه:
یک کلید دوپل یا تبدیل! (دقیق نمیدونم شبیه دو پل هست که سمت چپیش بالا خاموش پایین روشن آب/سمت چپیش بالا خاموش پایین کند)یک کلید تک پل (بالا کند پایین تند)
پشت کلید دوپل یا تبدیل سه جا داریم که سیم داخلش میره! دوتا پایین یکی بالاپشت کلید تک پل هم دوتا پایین
لطفا راهنمایی کنید که بتونم وصل کنم کولر رو :(
شکر
سلام

بنده در صفحه ی قبل توضیح دادم . خوندینش ؟
اگر واضح نیست , از پشت و روی کلید عکس بذارید تا بتونیم نحوه ی وصل شدن سیمها رو بگیم

Delusive1
03-05-2016, 13:45
سلام

بنده در صفحه ی قبل توضیح دادم . خوندینش ؟
اگر واضح نیست , از پشت و روی کلید عکس بذارید تا بتونیم نحوه ی وصل شدن سیمها رو بگیم

سلام محمد جان
من راستش چون از برق سر در نمیارم اون مدار رو که برای کلید کولر های یک دست هست رو نمیتونم روی این پیاده کنم اما الان
یه مدل بستمش که نمیدونم درست هست یا نه

تصویر رو ببین

ضمن اینکه من رله رو به نول وصل کردم و این دوتا فقط یکسره به هم وصل هستن و اصلا به کلیدها متصل نیستن. (یعنی دوتا سیم به هم
وصل هستن و دورش چسب زدم و گذاشتمش توی قوطی کلید)
الان با این حالت وقتی دور تند رو میزنم یه جرقه میزنه کلید تک پلم و اینکه موتور کولرم هم گیرپاژ میکنه. یه صدای اینطوری خخخخخخخخخ
میده.
ضمن اینکه من کلا توی جای این دوتا کلید یه فاز و یه نول بیشتر ندارم
نول که به رله وصله. فاز هم چون باید به هر دو کلید تک پل و دوپل یه فاز میدادم یه سیم کوچیک 20 سانتی به فازم وصل کردم. محل اتصال اولش
رو به کلید دوپل وصل کردم و ته سیم 20 سانتیم رو به کلید تک پل.

خدا خیرت بده

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-05-2016, 10:22
سلام محمد جانمن راستش چون از برق سر در نمیارم اون مدار رو که برای کلید کولر های یک دست هست رو نمیتونم روی این پیاده کنم اما الانیه مدل بستمش که نمیدونم درست هست یا نه
تصویر رو ببین
ضمن اینکه من رله رو به نول وصل کردم و این دوتا فقط یکسره به هم وصل هستن و اصلا به کلیدها متصل نیستن. (یعنی دوتا سیم به هم وصل هستن و دورش چسب زدم و گذاشتمش توی قوطی کلید)
الان با این حالت وقتی دور تند رو میزنم یه جرقه میزنه کلید تک پلم و اینکه موتور کولرم هم گیرپاژ میکنه. یه صدای اینطوری خخخخخخخخخمیده
ضمن اینکه من کلا توی جای این دوتا کلید یه فاز و یه نول بیشتر ندارمنول که به رله وصله. فاز هم چون باید به هر دو کلید تک پل و دوپل یه فاز میدادم یه سیم کوچیک 20 سانتی به فازم وصل کردم. محل اتصال اولشرو به کلید دوپل وصل کردم و ته سیم 20 سانتیم رو به کلید تک پل.
خدا خیرت بده
سلام
شما چرا دو عکس تا کلید رو فرستادین ؟
یعنی هر دوتاش وصل میشه به کولر ؟
رله چی هست ؟ تا حالا نشنیدم و ندیدم که کولر رله داشته باشه . جدیدا رله دار شده ؟ کارش چیه ؟