PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا من هپاتيت ب دارم؟

hummer_1990
31-05-2011, 22:42
سلام
من چند وقتي بود مريض بودم آزمايش دادم امروز جوابش اومد ٤روز ديگه وقت دكتر دارم ميخاستم بدونم هپاتيت دارم يا نه؟
HBS-Ag........negative
HBS-Ab-total.........positive......100.......high
HCV-Ab........negative

hummer_1990
31-05-2011, 22:56
راستي تو قسمت HEMATOLOGY آزمايشم ٢ مورد هست كه ميزانشون از نرمال پايينتره اين ٢ تا معنيشون چيه؟

M.C.V-------LOW
M.C.H-------LOW

مهرسا1
31-05-2011, 23:42

تو این یه قسمت زده هپاتیت ب مثبت
میشه بدونم علایم بیماری شما چی بود؟

hummer_1990
01-06-2011, 08:47
٦ روز اول هر روز صبح سنگيني سر و سرگيجه و تهوع و دل ضعفه شديد و عرق سرد و لرز تا زماني كه يه غذايي چيزي ميخوردم و در طول روز حالم بهتر ميشد ولي صبح كه ميشد گرسنه بودم دوباره حالم بد ميشد روز اول دكتر درمانگاه برام مترودينازول و رانيتيدين داد و گفت عفونت معدس

hummer_1990
01-06-2011, 08:56
شك داشتم و رفتم دكتري كه خودم قبول داشتم گفتش اسيد معده بالاس و هليكوباكتر هم گرفتي و داروهاي زير و داد و يه چكاپ فوق كامل و سونوگرافي شكم و لگن برام نوشت.
اومپرازول
فاموتيدين
مترودينازول
آدي ژل اس (شربت)
اونانزيم
و يه ضد تهوع جديد به اسم ديپرو نميدونم چي چي!

hummer_1990
01-06-2011, 09:21
اينارو كه ميخورم حالم خيلي بهتر شده ولي جواب آزمايش هليكوباكتر تا اونجايي كه من سر در آوردم منفي نشون ميده و من اصلا هليكوباكتر ندارم

---------- Post added at 09:15 AM ---------- Previous post was at 09:10 AM ----------

راستي من تاحالا رابطه جنسي نداشتم مواد هم مصرف نميكنم
از كجا گرفتم خودمم نميدونم
اصلا مطمئنيد كه من هپاتيت دارم؟

---------- Post added at 09:19 AM ---------- Previous post was at 09:15 AM ----------

در ضمن اين واكسن سراسري هپاتيت ب كه هر سال ميزنن من ٢،....٣ سال پيش هر ٣ نوبتش رو زدم ولي نوبت سومش رو با ٢٥ روز تاخير زدم احتمال داره بدنم مصون نشده باشه؟

---------- Post added at 09:21 AM ---------- Previous post was at 09:19 AM ----------

شرمنده اگه پست ها قروقاطي مياد آخه با موبايل on شدم

مهرسا1
01-06-2011, 12:26
[/COLOR]

اصلا مطمئنيد كه من هپاتيت دارم؟

بله عزیزم اگه ازمایش شما صحیح باشه شما ناقل هپاتیت ب هستین البته بهتره یه بار دیگه ازمایش رو تو یه ازمایشگاه معتبر خصوصی تکرار کنین در ضمن نگران نباشین با داروهای که امروز وجود داره بیماری شما 100% درمان میشه راستی شما تحت پوشش بیمه هستین؟

مهرسا1
01-06-2011, 12:33
سلام
من چند وقتي بود مريض بودم آزمايش دادم امروز جوابش اومد ٤روز ديگه وقت دكتر دارم ميخاستم بدونم هپاتيت دارم يا نه؟
HBS-Ag........negative
HCV-Ab........negative

دوست عزیز میشه یه عکس از برگه اصلی آزمایش بندازین و اینجا بذارین چون تو گزینه اول زده هپاتیت ب منفی و بعد تو سطر دوم زده مثبت
لطفا عکس برگه اصلی ازمایش رو بذارین تا دقیق راهنماییتون کنم

morsadr
01-06-2011, 14:25
صبر کنید دوستان . بابا کشتید طرفو :19: کی گفته که ایشون هپاتیت داره ؟ :18:چرا آخه بنده خدا را نگران می کنید ؟
ایشون سالمند و هپاتیت ندارند و ناقل هم نیستند :20:
آزمایش آنتی بادی ایشون مثبته و این نشانه اینه که ایشون در برابر هپاتیت ایمن می باشند و دقیقا با شرح حال ایشون که گفتند واکسیناسیون را انجام داده اند همخوانی دارد .
HBsAg ایشون منفی می باشد و این نشانه اینه که ایشون بیمار نمی باشند .

لطفا لطفا و لطفا نظرتات غیر کارشناسانه و به این صراحت ندهید .
ممنون :11:

مهرسا1
01-06-2011, 21:34
آزمایش آنتی بادی ایشون مثبته و این نشانه اینه که ایشون در برابر هپاتیت ایمن می باشند و دقیقا با شرح حال ایشون که گفتند واکسیناسیون را انجام داده اند همخوانی دارد .

دکتر اگه سالم هستن پس چرا تو ازمایششون زده انتی بادی بر علیه هپاتیت ب وجود داره؟

morsadr
03-06-2011, 09:51
دکتر اگه سالم هستن پس چرا تو ازمایششون زده انتی بادی بر علیه هپاتیت ب وجود داره؟

خوب دوست عزیز مساله همینه که آنتی بادی بر علیه هپاتیت B مثبت می باشد و این نشانه وجود ایمنی در بدن ایشون می باشد و نه وجود ویروس فعال . این آنتی بادی احتمالا در اثر تزریق واکنس مثبت شده است . برای تشخیص وجود بیماری هپاتیت B در یک فرد مثبت شدن آنتی ژن ضروری می باشد . ( البته این مساله برای تمام بیماری ها نمی باشد !!! )

مهرسا1
03-06-2011, 10:35
خوب دوست عزیز مساله همینه که آنتی بادی بر علیه هپاتیت B مثبت می باشد و این نشانه وجود ایمنی در بدن ایشون می باشد و نه وجود ویروس فعال . این آنتی بادی احتمالا در اثر تزریق واکنس مثبت شده است . برای تشخیص وجود بیماری هپاتیت B در یک فرد مثبت شدن آنتی ژن ضروری می باشد . ( البته این مساله برای تمام بیماری ها نمی باشد !!! )

من چند ماه پیش تست دادم با اینکه واکسن هپاتیت ب رو هم زدم اما آنتی بادی تو خونم نبود یه خورده عجیب نیست؟

morsadr
03-06-2011, 16:11
من چند ماه پیش تست دادم با اینکه واکسن هپاتیت ب رو هم زدم اما آنتی بادی تو خونم نبود یه خورده عجیب نیست؟

گاهی اوقات پیش میاد که علیرغم تزریق واکنس سطح آنتی بادی به اندازه لازم بالا نمی رود . در این موارد تزریق مجدد واکسن توصیه می شود .

hummer_1990
03-06-2011, 19:24
نه خودمو دار نزدم خارج از نوبت رفتم پيش دكتر و ايشون گفتن به خاطر تزريق واكسن آنتي كر خونم بالاس و هپاتيت ندارم در هر حال خيلي ممنون از كمكتون به ويژه آقاي morsadr ولي خانم مهرسا ٤ستون بدنم رو لرزونديا!!
راستي اسيد اوريك بالا آهن پايين و اچ پيلوري فعال دارم و بايد كلي دارو بخورم:-(

FOURTH RETURN
06-06-2011, 12:41
نه خودمو دار نزدم خارج از نوبت رفتم پيش دكتر و ايشون گفتن به خاطر تزريق واكسن آنتي كر خونم بالاس و هپاتيت ندارم در هر حال خيلي ممنون از كمكتون به ويژه آقاي morsadr ولي خانم مهرسا ٤ستون بدنم رو لرزونديا!!

راستی سعی کن اصلا از تیغ استفاده نکنی الان که ممنوعه تو آرایشگاهها اما حتی اگر تیغ نو هم جلوت باز کرد نذار بزنه چون دستگاه ممکنه آلوده باشه

ehsan_update
13-06-2011, 11:32
راستی سعی کن اصلا از تیغ استفاده نکنی الان که ممنوعه تو آرایشگاهها اما حتی اگر تیغ نو هم جلوت باز کرد نذار بزنه چون دستگاه ممکنه آلوده باشه
چه ربطی داشت!

ه خودمو دار نزدم خارج از نوبت رفتم پيش دكتر و ايشون گفتن به خاطر تزريق واكسن آنتي كر خونم بالاس و هپاتيت ندارم در هر حال خيلي ممنون از كمكتون به ويژه آقاي morsadr ولي خانم مهرسا ٤ستون بدنم رو لرزونديا!!
ضمن آهن پایین میتونه در اثر همون عفونت با هلیکوباکتر پیلوری ایجاد بشه و با درمان عفونت، فقر آهنت هم خوب میشه. نگران نباش، چند ماه اون داروهایی که براتون نوشته رو مصرف کنید خوب میشید حتما.

دوست من هپاتیت B اصلا از هیچ کدوم از این راههایی که گفتی منتقل نمیشه! از راه خون و مایعات ژنیتال منتقل میشه. خواهشا بیخودی وقتی راجع به چیزی اطلاعات صحیح ندارید نظر ندید!!!! مخصوصا تو این موارد! :13:

مهرسا1
13-06-2011, 12:29
دوست من هپاتیت B اصلا از هیچ کدوم از این راههایی که گفتی منتقل نمیشه! از راه خون و مایعات ژنیتال منتقل میشه. خواهشا بیخودی وقتی راجع به چیزی اطلاعات صحیح ندارید نظر ندید!!!! مخصوصا تو این موارد!

عزیزم هپاتیت از راه لب گرفتن و بزاق دهن میتونه منتقل بشه

morsadr
13-06-2011, 14:48

خیر عزیز این مطلب اثبات نشده است :41:

faded
13-06-2011, 16:05
خیر عزیز این مطلب اثبات نشده است :41:
ایا راه های انتقال هپاتیت B همان راه های انتقال ایدز نیستند؟ هپاتیت C به چه صورت است؟

ehsan_update
13-06-2011, 19:17
تو همون پست گفتم اگه اطلاعات درست ندارید لطف کنید راجب این مسایل این طور با قطعیت نظر ندید!( با کمال احترام برای شما و همه دوستان که قصدتون کمک هست)

ایا راه های انتقال هپاتیت B همان راه های انتقال ایدز نیستند؟ هپاتیت C به چه صورت است؟
هپاتیت D,C ,B راه انتقالشون شبیه هم و تقریبا همون راههای انتقال ایدزه.
ولی هپاتیت A , E از راه گوارشی انتقال پیدا میکنن:

منبع : فصل 35 کتاب میکروبیولوژی جاوتز
اینم عکس از جدولش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهرسا1
13-06-2011, 20:49
تو همون پست گفتم اگه اطلاعات درست ندارید لطف کنید راجب این مسایل این طور با قطعیت نظر ندید!( با کمال احترام برای شما و همه دوستان که قصدتون کمک هست)

یعنی شما میگی هپاتیت از راه لب گرفتن منتقل نمیشه؟میشه همون صفحه ای که اینو نوشته اسکن کنین اینجا بذارین؟
عزیزم شما داری اطلاعات غلط میدی من از خیلی از دکترا سوال کردم گفتن هپاتیت میتونه از بذاق دهن منتقل بشه و حتی ایدز اگه بزاق دهن فرد الوده به قسمتی که زخم باشه بخوره انتقال پیدا میکنه

ehsan_update
13-06-2011, 21:30
یعنی شما میگی هپاتیت از راه لب گرفتن منتقل نمیشه؟میشه همون صفحه ای که اینو نوشته اسکن کنین اینجا بذارین؟
عزیزم شما داری اطلاعات غلط میدی من از خیلی از دکترا سوال کردم گفتن هپاتیت میتونه از بذاق دهن منتقل بشه و حتی ایدز اگه بزاق دهن فرد الوده به قسمتی که زخم باشه بخوره انتقال پیدا میکنه
نه خیر از راه بزاق منتقل نمیشه دوست من، همون جدولی که گذاشتم راههای انتقال هر کدوم رو تو اون کادر قرمز مشخص کردم اگه دقت کنید. در ضمن این من نیستم که دارم اطلاعات غلط میدم، یکی دیگست... من 12 واحد میکروب شناسی پاس کردم که 3 واحدش ویروس شناسی بوده، بیخودی توهین نکنید، اینجا هستیم تا چیزایی رو که بلد نیستیم یاد بگیریم و مشکلاتمون رو حل کنیم نه اینکه به همدیگه گیر بدیم و اطلاعات غلط به هم بدیم/ :10:

مهرسا1
13-06-2011, 21:59
نه خیر از راه بزاق منتقل نمیشه دوست من، همون جدولی که گذاشتم راههای انتقال هر کدوم رو تو اون کادر قرمز مشخص کردم اگه دقت کنید. در ضمن این من نیستم که دارم اطلاعات غلط میدم، یکی دیگست... من 12 واحد میکروب شناسی پاس کردم که 3 واحدش ویروس شناسی بوده، بیخودی توهین نکنید، اینجا هستیم تا چیزایی رو که بلد نیستیم یاد بگیریم و مشکلاتمون رو حل کنیم نه اینکه به همدیگه گیر بدیم و اطلاعات غلط به هم بدیم/

یعنی شما اعتقاد داری که از طریق بزاق منتقل نمیشه؟کاملا رو حرفتون هستین؟آدم وقتی یه حرفی میزنه باید تا سر حد مرگ بهش اعتقاد داشته باشه؟جواب منو بده تا بهت بگم

ehsan_update
13-06-2011, 22:21
یعنی شما اعتقاد داری که از طریق بزاق منتقل نمیشه؟کاملا رو حرفتون هستین؟آدم وقتی یه حرفی میزنه باید تا سر حد مرگ بهش اعتقاد داشته باشه؟جواب منو بده تا بهت بگم
ببین مثل اینکه سن و تجربت کمه. نمیدونم چه طور باید قانعت کنم، فقط بدون تو کتاب های مرجع پزشکی که من و بقیه همکارانم خوندیم نوشتن امکان انتقالش از راه بزاق و بوسه و لب گرفتن و اینا هنوز ثابت نشده، حالا شاید یه روزی تحقیق کاملی انجام بشه یا ژن ویروس دچار جهشی چیزی بشه و این راه هم اضافه بشه، علم پزشکی قرآن نیست که دست نخورده باقی بمونه، هر سال کلی چیز جدید کشف میشه و خیلی از اطلاعات کهنه جاشون رو به اطلاعات جدیدی میدن که بر پایه علم و آزمایش و تحقیق ثابت شدن. دیگه لازم نیست شما خودت رو ناراحت کنی، آروم باش :20:

مهرسا1
13-06-2011, 22:32
علم پزشکی قرآن نیست که دست نخورده باقی بمونه، هر سال کلی چیز جدید کشف میشه و خیلی از اطلاعات کهنه جاشون رو به اطلاعات جدیدی میدن که بر پایه علم و آزمایش و تحقیق ثابت شدن

خوب عزیزم تو خودت با حرف خودت خودت رو محکوم کردی این ویروس ایدزی که شما داری ازش حرف میزنی هر ثانیه هزاران جهش زنتیکی داره اگه امروز راه انتقالش اینجوریه فردا ممکنه طوری دیگه منتقل بشه

فقط بدون تو کتاب های مرجع پزشکی که من و بقیه همکارانم خوندیم

عزیزم مشکل جامعه پزشکی ما اینه که دکترامون قربونشون برم فقط به کتاب هاشون تکیه میکنن اینه که هنوز خیلی عقبیم تو این علم
در ضمن من کاملا ارومم اما جواب سوال اصلی منو پیچوندی؟ایا به این حرفت اعتقاد راسخ داری که هپایتیت از راه بزاق منتقل نمیشه؟بگو تا سوال بعدی رو بهت بگم

ehsan_update
13-06-2011, 22:56
اول راستشو بگو ببینم چند سالته؟ بعدش من جوابتو خیلی واضح دادم، و بیشتر از نمیخوام وقت تو و خودم و دیگران رو بگیرم، اگه مطلب به درد بخوری داری بگو استفاده کنیم...
(برای اینکه نگی بازم منو پیچوندی اینم جواب واضح: آره به چیزی که خوندم اعتقاد دارم)
شمام هر وقت رفتی دانشگاه و با علوم پزشکی آشنا شدی و مشکلات سر راهشون رو درک کردی اون موقع بیا از جامعه پزشکی انتقاد کن و بگو خیلی عقبیم.
آخر بحث!!!!.

مهرسا1
13-06-2011, 23:07
آخر بحث!!!!.

خوب بیینده ها میتونن تشخیص بدن چه کسی درست میگه من قضاوت رو میذارم به عهده خودشون

شمام هر وقت رفتی دانشگاه و با علوم پزشکی آشنا شدی

من فعلا میدون رو واسه شما ها خالی کردم ببینم چه گلی به سر جامعه پزشکی میزنین

morsadr
16-06-2011, 08:14
خوب عزیزم تو خودت با حرف خودت خودت رو محکوم کردی این ویروس ایدزی که شما داری ازش حرف میزنی هر ثانیه هزاران جهش زنتیکی داره اگه امروز راه انتقالش اینجوریه فردا ممکنه طوری دیگه منتقل بشه

عزیزم مشکل جامعه پزشکی ما اینه که دکترامون قربونشون برم فقط به کتاب هاشون تکیه میکنن اینه که هنوز خیلی عقبیم تو این علم
در ضمن من کاملا ارومم اما جواب سوال اصلی منو پیچوندی؟ایا به این حرفت اعتقاد راسخ داری که هپایتیت از راه بزاق منتقل نمیشه؟بگو تا سوال بعدی رو بهت بگم

این ویروس ایدزی که شما داری ازش حرف میزنی هر ثانیه هزاران جهش زنتیکی داره اگه امروز راه انتقالش اینجوریه فردا ممکنه طوری دیگه منتقل بشه

این هزاران جهش در ثانیه را شما از کجا آوردی ؟
در مورد آینده هم صحبتی نداریم هر وقت علم چیزی را اثبات کرد در موردش صحبت می کنیم ولی هنوز که ثابت نکرده . مگر اینکه شما این کار را کرده باشید :27:
دوست گرامی یک پزشک باید بر اساس کتب مرجع خود صحبت و عمل کند . نمی توان بر اساس سلائق و نظرات شخصی عمل کرد . توجه هم داشته باشید که ما در اینجا به هیچ عنوان از علم عقب نیستم و از نظر اطلاعات علمی کاملا به روز می باشیم . شما در این زمینه کاملا بدون اطلاعات و کاملا احساسی برخورد می کنید و این درست نیست . بهتره که دید خود را کمی تغییر بدهید .

ehsan_update
17-06-2011, 01:05
معلومه سن ایشون خیلی کمه که دارن اینجوری حرف میزنن، چون 2 بار ازش پرسیدم چند سالته جواب نداد، جدول مربوط به انواع هپاتیت و راه انتقالشون رو از کتاب میکروب شناسی جاوتز که مرجع هستش رو براش گذاشتم ولی باز قبول نکرد! آخرشم گفت بیننده ها (!) میتونن تشخیص بدن حق با کیه!!! (البته این آخری رو من باید میگفتم که ایشون خودش زحمتش رو کشید...) :27: