PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه 90صفحه ها : 1 [2]

phoenix_i06
13-10-2011, 19:59
جالبه، قیافش اصلا تغییر نکرده!!!

گلایه
15-10-2011, 00:57
برنامه نود عالیه تنها برنامه ای هست که زوایای تاریک فوتبال را هم نشان میده

Nasser_ZRE
16-10-2011, 22:36
همه چیز درباره عادل فردوسی پور


[فردوسی‌پور] ۹۰: آمار می‌گوید اکثر دوشنبه شب‌ها، آمار جرم و جنایت کاهش پیدا می‌کند. ارقام می‌گویند که برق مصرفی در نیمه‌های شب دوشنبه به نسبت بقیه روزهای هفته افزایش پیدا می‌کند. دوشنبه‌ شب‌ها پر از دردسر است برای والدین دانش‌آموزان! چرا که مجبورند فرزندان خود را به زور بخوابانند.

*ظرفیت کلاس‌های فردوسی‌پور
در کمتر از یک ساعت پر می‌شود
*۹۵ درصد از شاگردان ‌عادل
از او نمره قبولی می‌گیرند
*چند دست لباس در صندوق عقب زانتیا
*برای ورلد ساکر مطلب می‌نویسد
*خارج از استودیودی ۹۰
فردی ساکت و درون‌گراست
*جواب رد فردوسی‌پور به یک مدیرعامل و چند دلال:
نمی‌توانم در نود هوای بازیکنان شما را داشته باشم

مهدی مرتضویان

دوشنبه‌ شب‌ها پر از دردسر است برای والدین دانش‌آموزان! چرا که مجبورند فرزندان خود را به زور بخوابانند.
دوشنبه‌ شب پر از خاطره است. خاطره‌هایی که یکی از برنامه‌های تلویزیونی برایمان به ارمغان آورده است. اکثر روزهای سه‌شنبه نیز در مورد این برنامه مردمان کوچه و بازار صحبت می‌کنند.
صحبت از برنامه نود است. برنامه‌ای که به خاطر اجرای فوق‌العاده تهیه کننده‌اش تبدیل به بهترین برنامه دهه اخیر تلویزیون کشورمان شده است.
مدتی طولانی که قصد داشتیم نگاهی به ابعاد شخصیتی این مجری توانمند و گزارشگر محبوب فوتبال بیاندازیم. پس از چندین روز جستجو به نکاتی از زندگی او رسیدیم که برای همگان جالب توجه خواهد بود.
عادل فردوسی‌پور! همین کلمه کافی است تا بدانید در مورد چه شخصیتی صحبت خواهیم کرد. آنچه در پی می‌خوانید نگاهی به جذاب‌ترین نکاتی است که در مورد این مجری پیش آمده است.
متولد ماه مهر
عادل فردوسی‌پور متولد مهرماه سال ۱۳۵۳ در شهر تهران است. وی در محله شهرآرای تهران و در خانواده‌ای کرمانی الاصل به دنیا آمد. فردوسی‌پور نخستین فرزند این خانواده است و یک برادر و یک خواهر نیز دارد.
خانواده‌ای متوسط
پدر عادل متولد شهر رفسنجان است تحصیلات عالیه خود را در رشته برق گذرانده است. گفته می‌شود وضعیت مالی خانواده عادل، در حد متوسط بوده است که کمتر پیش می‌آمده که با مشکل مالی روبرو شوند.
تحصیلات
گزارشگر محبوب کشورمان دوره ابتدایی را در مدرسه «ذوقی»، دوره راهنمایی را در مدرسه «طالقانی» و دوره متوسطه را در دبیرستان معروف «البرز» گذرانده است. عادل فردوسی‌پور تحصیلات عالیه‌اش را در دانشگاه صنعتی شریف و تا مقطع فوق‌لیسانس ادامه داده است.
مدرس دانشگاه
بلافاصله پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد به تدریس در دانشگاه صنعتی شریف مشغول شد. فردوسی‌پور به دلیل آنکه معدل بالای ۱۷ داشته جزو دانشجویان زرنگ زمان خود محسوب می‌شد!
وی در حال حاضر به عنوان استاد درس زبان تخصصی رشته مهندسی صنایع در این دانشگاه مشغول به کار است.
استادی خو‌ش‌اخلاق و جدی
هنگام انتخاب واحد، دانشجویانی که قصد دارند درس زبان تخصصی بردارند در همان دقایق ابتدایی شروع انتخاب واحد، درس را با استاد عادل فردوسی‌پور انتخاب می‌کنند. گفته می‌شود در کمتر از یک ساعت؛ ظرفیت کلاس استاد فردوسی‌پور، تکمیل می‌گردد.
دانشجویان عادل علاوه بر محبوبیت وی درباره نود، از نمره دادن فردوسی‌پور نیز راضی‌اند! از قرار معلوم حدود ۹۰ درصد دانشجویان، نمره قبولی را از استاد فردوسی‌پور می‌گیرند.
کلاس‌های فردوسی‌پور روزهای سه شنبه برگزار می‌شود. دقیقا یک روز پس از اجرای برنامه نود، به همین خاطر همیشه کلاس‌هایش پر از بحث‌های داغ فوتبالی است. عادل معمولا در مواجهه با سئوالات دانشجویان در مورد برنامه‌هایش، صراحت کلام دارد و علاوه بر صحبت‌هایی که در برنامه‌اش انجام می‌دهد، ناگفته‌هایش را در کلاس‌ها بیان می‌کند.
البته استاد فردوسی‌پور که همواره، سر موقع در کلاس‌هایش حاضر می‌شود اجازه نمی‌دهد بیشتر از ۲۰ دقیقه در مورد برنامه نود و فوتبال در کلاس بحث شود و هنگام درس دادن، کاملا جدی است.
انرژی مثبت عادل به دانشجویان
محبوبیت عادل در کلاس‌هایش نیز کاملا مشهود است. دانشجویان می‌گویند وقتی قسمتی از درس را متوجه نمی‌شوند و فردوسی‌پور را کلافه می‌کنند! با لبخند عادل مواجه می‌شوند.
وقتی عادل لبخند می‌زند و درس را برای چندمین بار به دانشجویان تفهیم می‌کند آنان نیز رغبت بیشتری پیدا می‌کنند و متوجه موضوع درسی می‌شوند.
تنی چند از شاگردانش می‌گویند وقتی عادل لبخند می‌زند، ناخودآگاه آنها نیز می‌خندند و جو کلاس به کلی تغییر می‌کند اما وقتی هنگام درس، دانشجویان با فردوسی‌پور، مزاح می‌کنند، با چهره کاملا جدی وی مواجه می‌شوند.
زندگی در صندوق عقب
جالب است بدانید عادل در ماشین شخصی‌اش کلکسیونی از لباس دارد. او در صندوق عقب ماشینش چندین دست لباس دارد که در طول روز، آنها را عوض می‌کند.
اهل سینمای کلاسیک
فردوسی‌پور علاقه خاصی به سینما دارد و سینمای معناگرا را بیشتر می‌پسندد. او آثار کلاسیک سینمای جهان را دیده است و فیلم‌های کارگردانانی همچون؛ کوبریک، اسکورسینری، روهن پولانسکی، جیم جارموش را دوست دارد.
فردوسی‌پور به دلیل محبوبیتی که در میان افراد جامعه دارد کمتر به سینما می‌رود. البته او سعی می‌کند فیلم‌های معروف هر دوره از جشنواره فیلم فجر را در سینما ببیند. او در میان فیلم‌های ایرانی، فیلم (گاو) را به شدت دوست دارد و گارگردانانی همچون: داریوش مهرجویی، مرحوم علی حاتمی و ... را قبول دارد.
در میان بازیگران نیز استاد عزت‌اله انتظامی و علی نصیریان را می‌پسندد.
اهل کتابخوانی
اوقات فراغتش را به سه موضوع اختصاص می‌دهد: کتابخوانی، ورزش و هنر.
عادل فردوسی‌پور، کتاب‌های زیادی را می‌خواند. او علاوه بر خواندن مقالات و کتابهای ورزشی، کتب داستانی هم مطالعه می‌کند. فردوسی‌پور زندگینامه اشخاص مهم، در دنیا را نیز مورد مطالعه قرار می‌دهد.
روزنامه نگار
شروع فعالیت رسانه‌ای وی به سال ۱۳۷۲ باز می‌گردد. زمانی که فردوسی‌پور در روزنامه ابرار ورزشی در بخش خارجی‌اش، مشغول به فعالیت می‌گردد. حضور فردوسی‌پور در عرصه مطبوعات داخلی، خیلی طول نکشید چرا که وی پس از مدتی کوتاه با توجه به مشغله‌اش در صدا و سیما نتوانست در این روزنامه به فعالیت ادامه بدهد. البته فردوسی‌پور در حال حاضر به مجله معتبرورلدساکر، مطلب می‌دهد و جزو یکی از نویسندگان معتبر این مجله در سال‌های اخیر لقب گرفته است.
زانیتا سوار
فردوسی‌پور مدت‌هاست زانتیای نوک مدادی دارد و علاقه‌ای به تغییر اتومبیل شخصی‌اش ندارد و خوشبختانه تا به حال هیچگونه تصادف خطرناکی نداشته است.
زندگی در شهرک غرب
منزل وی در یکی از خیابانهای زیبای شهر تهران واقع در شهرک غرب است. خانه‌ای مجلل، بانمایی زیبا که دکوراسیون داخلی منحصر به فردی نیز دارد.
دزدی از منزل
حتما شنیده‌اید که در دی ماه سال ۸۷ از منزل فردوسی‌پور، هنگامی که همسرش برای خرید، منزل را ترک کرده بود دزدی شده بود و بعد از مدت کوتاهی، دزد منزلش دستگیر شد. در این بخش قصد نداریم مجددا به جزییات این مطلب بپردازیم بلکه می‌خواهیم به نکته‌ای جالب توجه در این باره اشاره کنیم. در آن شب قرار بود برنامه نود، طبق معمول دوشنبه شب‌ها روی آنتن برود. از این رو فردوسی‌پور که در استودیو حضور داشت مجبور به ترک محل کارش شد تا برای اطمینان از حال همسرش به منزل برود.
شاهدان می‌گویند عادل تنها به مدارک اصلی خود که سرجایشان مانده بود نگاهی انداخت و هیچ توجهی به لوازم مسروقه‌اش نداشت. او بلافاصله به استودیو پخش باز می گردد و بدون هیچ گونه تشویشی، یکی از بهترین برنامه‌هایش را طبق معمول اجرا می‌کند، بی‌آنکه کسی چیزی بفهمد!
کارهای نمایشی
مجری توانمند برنامه نود در سال ۸۴ با گروه اجرایی نمایش «فنر» همکاری کرد. او صدا پیشه گزارشگر انگلیسی را انجام داد. جالب است بدانید این نمایش درباره یک خانواده انگلیسی که عاشق فوتبال بوده‌اند نوشته شده بود.
مترجم
تا به حال توانسته است کتاب (فوتبال در برابر دشمن) را ترجمه کند و در حال حاضر نیز مشغول ترجمه کتابی دیگر است.
طرفدار لیورپول
شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند او یکی از طرفداران دو آتیشه شیاطین سرخ اولدرافورد است اما او بیشتر از منچستریونایتد، طرفدار لیورپول است. همیشه بازی‌های لیورپول را نظاره می‌کند و همچنان از این تیم طرفداری می‌کند.
تیم ملی انگلیس و فرانسه
در بین تیم‌های ملی نیز علاقه خاصی به تیم ملی انگلستان و تا حدودی نیز فرانسه دارد. همچنین فردوسی‌پور معتقد است تیم ملی اسپانیا یکی از بهترین تیم‌های حال حاضر جهان است و می‌تواند در جام ملت‌های اروپا و همچنین جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، از عنوان خود دفاع کند.

یکی از پرحاشیه‌ترین برنامه‌های زنده تلویزیون، پشت صحنه‌ای فعال دارد. گروه فنی برنامه نود برای هریک از برنامه‌هایشان حدود ۱۴ ساعت کار فشرده انجام می‌دهند. البته عادل از ظهر روز دوشنبه به اقدامات لازم برای اجرای برنامه‌هایش می‌پردازد.
هم تهیه‌کننده، هم مجری
برنامه نود جزو ۳ برنامه‌ای است که تهیه‌کننده و مجری‌اش یک فرد هستند. نود با اجرا و تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور در کنار برنامه‌های هفت و پارک ملت، در این زمره هستند. این ۳ برنامه با توجه به آنکه از اقبال عمومی برخوردار گشته‌اند از قانون صدا و سیما مبنی بر عدم فعالیت همزمان یک فرد به عنوان مجری و تهیه‌کننده، مستثنی شده‌اند.
داوری در دور تند
جالب است بدانید عادل فردوسی‌پور فیلم تمامی بازی‌ها را نگاه می‌کند. او اشتباهات و شبهه‌های داوری را در دور تند انتخاب می‌کند. اتفاقی که داور بازی در حین بازی از چشمش پوشیده می‌ماند را وی در دور تند متوجه می‌شود و آن را انعکاس می‌دهد.
غیبت در نود
وی تنها چهار بار در برنامه‌های نود حضور نداشته است. این برنامه ۲ بار با اجرای مزدک میرزایی و ۲ بار با اجرای رضا جاودانی به روی آنتن رفته است. البته فردوسی‌پور به خاطر سفرهای کاری از جمله حضور در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان و المپیک ۲۰۰۸ نتوانست برنامه‌اش را اجرا کند.
تغییر ظاهر عادل با نور پروژکتور
به شدت خجالتی و کم حرف است. او کاملا با آنچه در نود مشاهده می‌کنید متفاوت است. فردوسی‌پور که در امر مجری‌گری به حاضر جوابی و پرحرفی معروف شده است با خاموش شدن پروژکتورهای استودیو، شخصیتی کاملا درون‌گرا و ساکت پیدا می‌کند. البته مولفه‌هایی همچون نقدپذیری و صبور بودن همواره با اوست.
پیشنهاد میلیاردی ۲ تیم لیگ برتری
چند سال پیش و زمانی که کمتر کسی از شخصیت عادل، مطلع بود افرادی با وی تماس می‌گیرند و از او می‌خواهند که برای تیم ... در برنامه‌اش تعریف و تمجید کند که با واکنش شدید عادل مواجه می‌شوند. شنیده‌های ما حاکی از آن است که در سال ۸۴ نیز مدیر یکی از تیم‌های لیگ برتری از عادل می‌خواهد در ازای دریافت مبلغ هنگفتی به تعریف و تمجید از عملکرد مدیریتی آن فرد بپردازد که فردوسی‌پور بازهم آن را رد می‌کند. وی که به اکثر مراسم تیم‌ها دعوت می‌گردد برای دور ماندن از حاشیه‌ها در هیچ کدام از آنها شرکت نمی‌کند و حتی جوایز آنها را نیز قبول نمی‌کند.
مشورت با همسر
عادل فروسی‌پور علاوه بر آنکه در کارهایش با همکاران خود از جمله: فردوس کاویانی، پیمان یوسفی، مزدک میرزایی و ... مشورت می‌گیرد با همسرش نیز در هر زمینه‌ای صحبت می‌کند و از نظرات ایشان استفاده می‌کند. همسر عادل نیز همچون خودش فردی تحصیل کرده با روابط‌عمومی قوی است و نه تنها هیچ مشکلی با محبوبیت شوهرش ندارد بلکه آن را به فال نیک گرفته و معتقد است وقتی مردم کوچه و بازار، عادل را دوست دارند پس او در کارهایش موفق است.
اهل مصاحبه نیست
شماره تلفن همراه عادل، هیچ‌گاه تغییر نکرده است و از همان ابتدا برای صحبت با وی بایستی پیغام بگذارید تا جواب تلفنتان را بدهد. راستش را بخواهید او که خود، خبرنگار بوده است کمتر با روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها مصاحبه می‌کند. البته عادل همواره سعی کرده است از حقوق قشر خبرنگار حمایت کند اما علاقه‌ای به مصاحبه کردن ندارد.
اتاق کار ۶ متری
اتاقی که وی در سازمان صدا و سیما دارد، ۶ متری است. این اتاق در طبقه پنجم قرار دارد و پنجره‌اش به سمت سفارت یکی از کشورهاست. فردوسی‌پور در مدت حضورش در این اتاق، فیلم بازی‌ها را می‌بیند و به سایت‌های مختلف خبری ایران و جهان نگاهی می‌اندازد.

متنفر از سیاست
از سیاست خوشش نمی‌آید و رابطه‌ای ناسازگار با این مقوله دارد. با اینکه معتقد است؛ سیاست‌های حکومت‌ها در فوتبال جهان گاهی باعث جذابیت فوتبال می‌شود (همچون بارساورئال)، اما اعتقاد دارد نباید افراد سیاسی وارد ورزش شوند و برای تیم‌ها، تعیین تکلیف کنند. مثلا معتقد است؛ که نباید تصمیمات سیاسی در ورزش گرفته شود! چرا که باعث از بین رفتن روح ورزش می‌شود. او که در مواقع لازم، نقدی هم بر عملکرد سیاسیون انجام می‌دهد عضو هیچ حزب و باندی نیست و هیچگاه از موقعیت خود برای طرفداری از سیاسیون و کسب آرا برای آنها استفاده نکرده است.

درآمد ماهیانه عادل
فیش حقوقی‌اش از صدا و سیما حدود ۹۰۰ هزار تومان است که علاوه بر آن به خاطر تهیه‌کنندگی و اجرای برنامه نود حدود یک میلیون و چهارصد هزار تومان نیز دریافت می‌کند. همچنین استاد فردوسی‌پور به خاطر تدریس در دانشگاه صنعتی شریف ماهانه حدود یک میلیون و دویست هزار تومان دریافت می‌کند.
سفر به اسپانیا
سفر را دوست دارد و وقتی فرصت پیدا می‌کند به کشورهای مختلف می‌رود تا به استراحت بپردازد. البته این اتفاق برای عادل تقریبا یکبار در سال رخ می‌دهد. وی در میان کشورها اروپایی علاقه خاصی به کشور اسپانیا دارد و تا به حال چند بازی به این کشور سفر کرده است. عادل در سفرهای خارجی‌اش نیز بی‌خیال فوتبال نمی‌شود و معمولا برای تماشای بازی‌ها به استادیوم می‌رود.
هر هفته فوتبال بازی می‌کند
فردوسی‌پور معمولا در هفته، ۲ جلسه‌ای فوتبال بازی می‌کند و در جام‌های ورزشی صدا و سیما و برخی سازمان‌ها شرکت می‌کند.
پورمحمدی و آقا زمانی ناظر ویژه نود
به خاطر اهمیت بالا و حاشیه‌های فراوانی که نود همواره به دنبال خود داشته است آقای پورمحمدی به همراه حسین آقا زمانی تمامی برنامه‌های نود را تا حد امکان به صورت زنده می‌بینند و نقطه نظرات خود را پس از هر برنامه در اختیار فردوسی‌پور قرار می‌دهند.
مصاحبه با پروین را دوست دارد
علی‌رغم آنکه علی پروین سرمربی و بازیکن اسبق تیم‌ملی و پرسپولیس با برنامه نود مشکل دارد اما عادل فردوسی علاقه خاصی به مصاحبه با او دارد. فردوسی‌پور معتقد است؛ شخصیت پروین، دوست داشتنی است و اگر بتوان حرف دل پروین را شنید خیلی خوب است اما تا به حال موفق به این امر نشده است.
طرفدار دایی
به قول خودش رابطه‌اش در گذشته با علی دایی، خاکستری بود! اما حالا یکی از طرفداران او محسوب می‌شود. البته عادل در مواقعی نیز از کارهای دایی ایراد گرفته است ولی معتقد است؛ سرمربی و کاپیتان اسبق تیم‌ملی یکی از افرادی است که موجب شده فوتبال ایران را در جهان بشناسند.
شاکی از دلالی
او معتقد است؛ دلالی در فوتبال ایران، بیداد می‌کند و همواره سعی کرده با این موضوع مبارزه کند. فردوسی‌پور معتقد است؛ نباید افراد دلال در قالب مدیر برنامه فعالیت کنند و برند بعضی از بازی‌ها را دلالان معرفی کنند.

bordobakht

۹۰: آمار می‌گوید اکثر دوشنبه شب‌ها، آمار جرم و جنایت کاهش پیدا می‌کند. ارقام می‌گویند که برق مصرفی در نیمه‌های شب دوشنبه به نسبت بقیه روزهای هفته افزایش پیدا می‌کند. ۱۴ ساعت کار فشرده برای نود

B3HZ@D
25-10-2011, 01:33
عجب آبرو ریزی راه انداخته این استیلی...مشکلی که مربوط به خودش هست رو به همه ربط داد به غیر از خودش که دلیل اصلی همه این مشکلاته.

من به عنوان یک پرسپولیسی خجالت کشیدم که همچین شخص کوچکی شده سر مربی تیم پرسپولیس که جرات نداره از خودش مایه بذاره

واقعا آدم نمیدونه چی بگه ؟! :13:

Rastin.
25-10-2011, 17:53
با این که استیلی نمیتونه و نباید مشکلات تیمش رو به گردن دیگران بندازه اما بد نیست نگاهی به بعضی صحبتهای برنامه دیشب بندازیم:
فردوسی پور:به نظر شما در کار استیلی دخالت نمیشه؟ (بعد از اینکه رویانیان گفت هیچ دخالتی در کار سرمربی صورت نمیگیره)
حاج رضایی: نمیتونم با اطمینان بگم.
فردوسی پور:حالا فکر میکنید(:31:) دخالت میشه یا نه؟
حاج رضایی: بنظرم دخالت صورت میگیره!
.
.
فردوسی پور: و اگه شما جای استیلی بودین؟
حاج رضایی:.....!!
دوباره عادل خان: شما جای استیلی بودین چه تصمیمی میگرفتین؟؟!
حاج رضایی: استعفا میدادم..
(اصرار عجیب و البته زیرکانه عادل برای اینکه حرف مورد نظر خودش رو از زیر زبون کارشناس برنامه بیرون بکشه!!)

برای برنامه ای مثل نود که رویکرد انتقادی داره انتظار میره در مقابل انتقاد(هرچند نابجا بود) با صبر و تحمل بیشتری جواب بده نه با عناوینی مثل از جای دیگه پری , این پاچه خواریا بدردتون نمیخوره و....!
البته حالت تدافعی استیلی (بقول حاج رضایی) در این نوع برخورد بی تاثیر نبوده...مطمئنا اگه فردوسی پور با کسی مثل دایی,قلعه نویی و...طرف میبود در مقابل شدیدترین حملات هم اینطور صحبت نمیکرد...دیشبم دیدیم بعد از چند تیکه ای که عادل انداخت, استیلی حتی عذرخواهی کرد!!!

..Parsa..
25-10-2011, 20:30
دیشب یه کم واسه حمید استیلی دلم سوخت
بنده خدا چقدر فشار روشه
مخصوصا اونجایی که گفت من برادرمو از دست دادم
به نظر منم دیشب عادل یه کم زیادی رو پرسپولیس کلید کرد اونم شب قبل از بازی توی جام حذفی
برای اولین بار یه کم از عادل دلخور شدم
درسته که عادل کارشو انجام داد اما بهتر بود شب قبل از بازی پرسپولیس اینکارو نمیکرد

Nasser_ZRE
28-10-2011, 19:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عشق دهه شصتی ما ...
۹۰: دهه شصتی‌ها چقدر بداقبال‌اند! چقدر مظلوم! چقدر بی‌نوا! این نسل سوخته نبود. نسوخت. جزغاله شد! کباب کباب! چه آن زمان که از خوان پرنعمت فوتبال دودش مال آنها شد و کبابش ازآن نسل بعد و چه حالا که حافظه تاریخی این فوتبال هم آن نسل درخشان را از خاطر برده
رضا عباسی
۹۰: دهه شصتی‌ها چقدر بداقبال‌اند! چقدر مظلوم! چقدر بی‌نوا! این نسل سوخته نبود. نسوخت. جزغاله شد! کباب کباب! چه آن زمان که از خوان پرنعمت فوتبال دودش مال آنها شد و کبابش ازآن نسل بعد و چه حالا که حافظه تاریخی این فوتبال هم آن نسل درخشان را از خاطر برده. به هیچ گرفته. فراموش کرده. حافظه ای که جادوی بی‌منت و بدون اطوار ستاره‌های واقعی را از یاد برد و محسور ستارگی چهره‌هایی جذاب‌تر و بزک کرده‌تر شد...
***
اگر جنگ نبود، اگر صف‌های اجناس کوپنی همه خواب و خوراک ما نبود، اگر دار و ندار ما از جادوی ارتباطات و اطلاعات، شنبه‌های کیهان و دنیای ورزشی نبود، اگر پخش زنده تلویزیونی رویایی محال و خرمای برنخیل نبود، اگر دروازه‌های اروپا بسته نبود، اگر اوج دارندگی از این فوتبال یک پیکان جوانان خوش‌رنگ نبود و اگر خیلی از این اگرها نبود، ناصر محمدخانی را می‌شد امروز فراموش کرد؟ چگونه می‌شد؟ غزالی که خرامیدن را به همه نسل‌های بعد آموخت حتی به غزال تیزپای ملبورن. اگر این اگرها نبود سیروس را چه کسی فراموش می‌کرد؟ هان؟ چه کسی؟ آن هیبت و آن کاریزمای بی‌مثال را. سیروسی که وقتی راه می‌افتاد یک ورزشگاه به رعشه می‌افتاد. مردانگی فوتبال با او تمام نشد؟ شاعرانگی جواد و نامجو را دیگر کدام زوج تکرار کرد؟ همان زوجی که برای دیدن، چشم نمی‌خواست. چشم بسته دیگری را می‌یافت. شاهین و شاهرخ و فنونی‌ و باوی و درخشان و ضیا و چنگیز و فرشاد و مجتبی دیگر کجا پیدا شدند؟ کجا و کی؟ آن صورت‌های مردانه‌، آن ساق‌های جادویی، آن دست‌های خالی و آن قلب‌های عاشق. کجا دیگر تکرار شد؟ کجا؟ آری، دهه شصت «فوتبال برای فوتبال» بود. نه برای هیچ چیز دیگر. چه شکوهی بیش از این؟
***
درصدهای بیش‌تری که دهه هفتادی‌ها را در رفراندوم عادل برتر نشاند آرای جوانانی بود که گذشته‌ها را ندیده‌اند، فقط شنیده‌اند و شنیدن کی بود مانند دیدن! دلبستگان نسل فوتبال بی‌پولِ بامرامِ بی‌رسانه هم که سال‌هاست عرصه را به «تین‌‌ایجرها» سپرده‌اند. به جوانان عصر کمپین و فیس بوک و وبلاگ و فست‌فود و هزاره ارتباطات... برای این‌هایی که دیگر سال‌هاست طعم پیتزای پپرونی لذت‌بخش‌تر از همه قرمه سبزی‌های مادر بزرگ شده است.
جوانانی که دیوانه‌وار اهل رد شدن‌اند. رد شدن از همه چیز... سریع، بی‌مکث، بی‌تامل، بی‌خاطره...
***
چاره‌ای نیست.
به انتخاب دهه هفتادی‌ها باید حرمت گذاشت. که می‌گذاریم. حرمت می‌گذاریم و البته با همان ستاره‌های دهه شصتی خودمان عشق می‌کنیم. ابر ستاره‌هایی که موهای ژل‌زده و ابروهای برداشته و خالکوبی‌های ماهرانه و حساب‌های چاق و چله نداشتند. اما عاشق بودند و عاشقی کردند... یادشان بخیر...
آری، ما از «مسی» لذت می‌بریم اما هنوز عاشق «دن دیگو» خودمان هستیم...
بی‌اعتنایی به ستاره‌های دهه ۸۰ هم که حرف همه است. چه آنها که دهه ۶۰ را ندیده‌اند چه ما که عاشق ستاره‌های آن دهه‌ایم. خوش به حال خودمان که طعم ستاره‌های واقعی را چشیدیم... خوش به حال ما که فوتبال بامعرفت را دیدیم... فوتبال بامعرفت، مرد و مُشتی را...

Nocturne
01-11-2011, 00:06
یکی به من بگه این اتفاقی که فردوسی ازش داره حرف میزنه ولی نشون نمیدن ببینیم چیه چیه

مرسی

Nocturne
01-11-2011, 00:25
خب به لطف یوتیوب ما هم این شاهکار بازیکن پرسپولیس را دیدیم
فقط نفهمیدیم حکمتش چی بود. دشمنی شخصی یا چی؟..

Lady parisa
01-11-2011, 11:02
اینا راجع به مردم چی فکر می کنن!
اون آقای سالار کیا( اگه درست بگم) مردمو چی فرض کرده! یعنی چی که: ما گفتیم رسانه ایش نکنیم و یا اینکه عمق فاجعه با این مصاحبه ما کمتر شد! یعنی واقعا به این نتیجه می رسیم که خیلی از حرفای اونوری کم بیراه نیست! یعنی اگر مردم متوجه نمیشدند یا آبرمون توی کل جهان نمیرفت! اینا نمیخواستن توبیخ کنن!
والا کارای این شیث که همش شوک آوره!
یه هفته طول میکشه اینا فکر کنن توی مملکت اسلامی!که جلوی چشم این همه ببیننده! چند آدم در حد لیگ سه! عفت عمومی رو زیر سوال بردن! چه تصمیمی باید براشون بگیرن! خجالت آوره به خدا.
به نظر من که باید از راه قانونی پیگیر بشن! درسته توی همه اقشار هست و کسی رو نمیکنه ولی اینا باید درس عبرتی باشن ...:13:
.
.
.
.
مثلا اعدام در ملا عاااام:31:توی ورزشگاه آزادی:31:قبل از طلوع آفتاب:31:
مثلا اگ

hojjatinho
01-11-2011, 12:44
متاسفانه بازتاب بدی هم توی رسانه های خارجی داشته ...
+
یک نکته درباره دیشب نود ... نه به اتفاقهای مثل اون قضیه دو بازیکن شاهین توی یادگار امام که یک جورایی نازشون کردند و نه به سر تراشیدن فخرالدینی!
به قول عادل از این ور بوم افتادن ...

szh_1367
01-11-2011, 13:30
نظرسنجی خیلی ربتی به برنامه و موضوع برنامه نداشت با این حال من نظرم خیر بود چرا ؟؟ خب اول اینکه اون مثلا خارجی ها که اومدن توی تیم چه گلی به سر ما زدن که حالا مثلا اقای x بیاد

بعد اینکه مگه توی این جمعیت 70 میلیونی بازیکن خوب کمه که ما بریم از مثلا خارج بیاریم و پولهای انچنانی خرجشون کنیم اخرش هم هیچی

نکته مهم اش اینکه اگر این افراد به اصطلاح خارجی بیان ایران بزرگترین اشتباه زندگیشان رو انجام دادن انسان باید سرگذشت دیگران نگاه کنه و درس عبرت بگیره اون افراد به اصطلاح خارجی که اومدن ایران الان کجا هستند ؟؟؟؟

وقتی این اقای صدر صحبت میکنه دلم میخواد دو نصفش کنم اخه عادل هم رفته کارشناس پیدا کرده :19:

من برنامه هفته قبل رو ندیدم مگه عادل به استیلی چی گفته بود که اینجوری معذرت خواهی کرد !!!!!!!

در مورد تیم قرمز هم حرف نزنم بهتره چون میدونم بن میشم :27:

اون اخر برنامه عادل بدجوری سر قضیه پادگان و ....... قاطی کردا :31:

B3HZ@D
01-11-2011, 13:34
اینا راجع به مردم چی فکر می کنن!
اون آقای سالار کیا( اگه درست بگم) مردمو چی فرض کرده! یعنی چی که: ما گفتیم رسانه ایش نکنیم و یا اینکه عمق فاجعه با این مصاحبه ما کمتر شد! یعنی واقعا به این نتیجه می رسیم که خیلی از حرفای اونوری کم بیراه نیست! یعنی اگر مردم متوجه نمیشدند یا آبرمون توی کل جهان نمیرفت! اینا نمیخواستن توبیخ کنن!
والا کارای این شیث که همش شوک آوره!
یه هفته طول میکشه اینا فکر کنن توی مملکت اسلامی!که جلوی چشم این همه ببیننده! چند آدم در حد لیگ سه! عفت عمومی رو زیر سوال بردن! چه تصمیمی باید براشون بگیرن! خجالت آوره به خدا.
به نظر من که باید از راه قانونی پیگیر بشن! درسته توی همه اقشار هست و کسی رو نمیکنه ولی اینا باید درس عبرتی باشن ...:13:
.
.
.
.
مثلا اعدام در ملا عاااام:31:توی ورزشگاه آزادی:31:قبل از طلوع آفتاب:31:
مثلا اگ

خود من هم دل خوشی از این شیث ندارم و هر دفعه باید یک آبرو ریزی راه بندازه
یک نمونه بازی با استقلال که به همراه حقیقی هر چی از دهانشون بیرون میومد رو نثار همدیگه کردن
این دفعه هم به همراهی محمد نصرتی یک حرکت جدید رو ابداع کردن

عفت عمومی ؟!
این عفت عمومی موقعی که توی ورزشگاه مادر و خواهر یک شخص رو مورد اهانت قرار میدن کجاست؟!
ولی کلا افکار شما هم خیلی خشنه...درسته که حرکتشون زشت بوده
مجازات این دو برای درس عبرت بقیه یا اعدام در ورزشگاه آزادی هم از اون حرفا بود :27:

این مسئله اخلاق ورزشی اینقدر دست پایین گرفته شده که حالا هر کسی به خودش اجازه هر نوع هنرنمایی رو میده
اینا باید از همون اول به این مسائل رسیدگی میکردن...نه حالا که وضع ورزشگاه های ایران اینطوری شده و حالا هم به بازیکنان رسیده

در اصل میشه گفت عکس العمل بعد از این مسائل به نوعی نوش دارو بعد از مرگ سهراب به حساب میاد
فوتبال ایران خیلی وقته که به این درد دچار شده

nw_nk
01-11-2011, 18:31
بازتاب جهاني حركت غير اخلاقي بازيكنان پرسپوليس
"آبروريزي براي فوتبال ايران"

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

حركت غير اخلاقي بازيكنان تيم پرسپوليس در جريان شادي پس از گل اين تيم در مسابقه مقابل داماش گيلان در رسانه‌هاي جهان بازتاب داشت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حركت زننده دو بازيكن پرسپوليس در جريان ديدار با داماش در رسانه‌هاي بين المللي بازتاب پيدا كرده تا اين مسئله به يك آبروريزي براي فوتبال ايران تبديل شود.

سايت روزنامه ماركا اسپانيا عكس و فيلم اين حركت غير اخلاقي را روي سايت خود قرار داده است.

خبرگزاري فرانسه نيز با اشاره به اين موضوع ، خبر محروميت اين بازيكنان را به دليل رفتار غير اخلاقي منتشر كرده است.

اين خبرگزاري به نقل از اسماعيل حسن زاده، رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال ايران مي نويسد كه محمد نصرتي و شيث رضايي، بازيكنان خاطي پرسپوليس ، در حال حاضر از كليه فعاليت‌هاي ورزشي محروم هستند.

اين در حالي است كه به گفته اين خبرگزاري، نصرتي و رضايي تاكيد داشته‌اند كه هيچ نوع عمدي در عمل انجام شده نداشته‌اند. با وجود اين، حسن زاده تاكيد دارد كه ابعاد مساله در دست بررسي است.

بر اساس اين گزارش، سايت عربي"كوره" هم به اين موضوع پرداخته است.

انتهاي پيام

كد خبر: 9008-07211


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

1390/08/10

در برنامه «90» چه گذشت؟
با تنبيه اين دو بازيكن همه چيز حل نمي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

رفتار ناشايست دو بازيكن پرسپوليس به موضوع اصلي برنامه «90» تبديل شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، برنامه «90» اين هفته در حالي روي آنتن رفت كه بحث اصلي اين برنامه بررسي حركت ناشايست دو تن از بازيكنان پرسپوليس در بازي اين تيم برابر داماش گيلان بود پس از پخش «90 درجه» با پخش چند كليپ مساله بازيكنان ايراني تبار شاغل در اروپا مانند فريدون زندي، امير شاپورزاده، اشكان دژاگه و رضا قوچان نژاد بررسي شد و همچنين تصاويري از انتقادهاي خبرنگاران از جايگاه ويژه‌ ورزشگاه دستگردي و وضعيت بد زمين اين ورزشگاه و همچنين انتقاد تماشاگران گيلاني از وضعيت ورزشگاه سردار جنگل پخش شد.

در اين بخش همچنين تصاويري از حضور غير مترقبه استاندار گيلان در دقيقه 40 ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و داماش در كنار زمين و احوالپرسي با بازيكنان دو تيم پخش شد و پس از آن برنامه وارد بحث و بررسي حركت ناشايست بازيكنان پرسپوليس شد.

در ابتداي اين بخش حميدرضا صدر در تماسي تلفني با برنامه «90» درباره حركت غير اخلاقي دو بازيكن پرسپوليس، گفت: آن چه مي‌شود گفت اين است كه وقوع چنين مساله اي آن هم در شرايط حال حاضر فوتبال ما كه خيلي خوب نيست. تاسف بار است.

وي ادامه داد: بازيكنان ما اكثرا اخلاق مدار هستند، اما نكته اين جا است كه ما چالش هاي فرهنگي زيادي در فوتبال داشته ايم، بنابراين بايد گفت كه فضاي فوتبال ما برخواسته از ناهنجاري‌هاي جامعه است. من فكر مي‌كنم با تنبيه اين دو بازيكن همه چيز حل نمي‌شود، اما آنچه درك نمي كنم اين است كه چرا بازيكنان پرسپوليس به جاي تمركز كردن روي ديداري كه براي‌شان بسيار مهم بود، دست به چنين حركتي زده اند. لباس پرسپوليس بسيار محترم است، چرا كه انسان هاي بزرگي اين لباس را به تن كرده‌اند.

وي همچنين با بيان اين كه پيراهن پرسپوليس يك ميراث است، افزود: آنچه بيش از غير اخلاقي بودن حركت اين بازيكنان قابل بحث است، اين است كه ما انتظار داريم بازيكناني كه پول زياد و حرفه‌اي مي‌گيرند، رفتار حرفه‌اي نيز داشته باشند. اكنون نيز بايد به جاي شلاق زدن و تنبيه اين دو نفر به اصلاح مباني اخلاقي فوتبال بپردازيم و بايد از اين مساله فرصتي براي بهبود اوضاع فرهنگي ايجاد كنيم.

صدر همچنين گفت: رسانه‌ها نيز بايد در اين رابطه خود را مورد سوال قرار دهند كه چقدر روي مسايل فرهنگي تمركز و توجه داشته‌اند. آيا رسانه‌ها به ورزشكاران اخلاق مداري همچون كريم باقري و مهدي مهدوي كيا اين قدر زياد مي پرداختند؟ مگر آن‌ها ستاره تيم‌هاي‌شان نبودند؟ آيا تنها به خاطر اخلاق مدار بودن آن‌ها تيتر يك روزنامه‌ها مي شدند؟

پس از حميدرضا صدر، محمود سالاركيا رييس كميته انضباطي باشگاه پرسپوليس روي خط برنامه آمد و در اين رابطه ، گفت: در جلسه اي كه يكشنبه شب برگزار كرديم ، راي انضباطي اين دو بازيكن را صادر كرديم. در اين جلسه محمد نصرتي حضور داشت و گفت كه اصلا قصد چنين كاري را نداشته است و شيث رضايي نيز با تماس تلفني دفاعيات خود را به ما ارائه داد.

سالاركيا پس از بازي پرسپوليس و داماش مساله حركت غير اخلاقي بازيكنان تيمش را تكذيب كرده بود و در اين رابطه به «90» گفت: آن صحبتي كه در آن زمان كردم، مربوط به پيش از بازبيني فيلم بود ، در حالي كه ما از همان ابتدا قصد داشتيم با بازيكنان خاطي برخورد كنيم، اما من سعي كردم با آن صحبت‌ها اوضاع را آرام كنم تا به سوي اشاعه مطالب خلاف واقع پيش نرود.

سالاركيا همچنين درباره شايعه اخراج محمود خوردبين به دليل مسايل انضباطي از پرسپوليس نيز، گفت: آقاي خوردبين اخراج نشده است. او بزرگ فوتبال و قابل احترام براي ما است، اما اين تصميمي است كه مديريت باشگاه گرفته است و هيچ ربطي به مسايل انضباطي ندارد.

بلافاصله پس از صحبت‌هاي سالاركيا، محمود خوردبين ميهمان تلفني برنامه «90» شد و درباره مساله بركناري‌اش از تيم فوتبال پرسپوليس، اظهار كرد: صبح دوشنبه با آقاي رويانيان جلسه داشتم كه در آن جلسه ايشان به من محبت زيادي كرد و من از فحواي كلامش متوجه شدم كه او در جريان اين مساله نيست و گويا بعدا او را در جريان گذاشته اند. من تنها با قائم مقام باشگاه صحبت كرده‌ام كه او از من خواست كه در جلسه كميته انضباطي شركت كنم و من قبول نكردم و ايشان به من گفت اگر به جلسه كميته انضباطي نيايم بهتر است ديگر در تيم نباشم.

خوردبين همچنين گفت: آقاي رويانيان به من گفت صبر كنم تا آن‌ها به نتيجه‌ برسند و آن را اعلام كنند و همچنين به من گفت كه بركنار نشده‌ام. اين صحبت خوردبين در حالي بود كه مصاحبه رويانيان با ايسنا كه ساعت 19 دوشنبه انجام شده بود از برنامه «90» پخش شد كه مدير عامل پرسپوليس در آن گفته بود «خوردبين بركنار شده است و دليل بركناري‌اش نيز حضور پيدا نكردن در كميته انضباطي و كمك نكردن به باشگاه در مقطع حساس كنوني بوده است».

در طول صحبت‌هاي ميهمانان تلفني برنامه چند بار قرار شد گزارشي از حركت ناشايست پرسپوليس پخش شود كه به دلايلي اين اتفاق نيفتاد و حتي محمود سالاركيا به دليل پخش نكردن اين گزارش از مجري برنامه «90» تشكر كرد، ولي با اين حال فردوسي‌پور گفت اگر لازم باشد، اين گزارش را به صورت شطرنجي پخش خواهد كرد.

در ادامه برنامه اين گزارش به صورت محدود پخش شد و پس از آن بازتاب رسانه‌اي اين حركت مورد بررسي قرار گرفت.

پس از آن اسماعيل حسن زاده، رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال روي خط تلفن برنامه حاضر شد و در اين باره گفت: عملي كه موضوع برنامه اين هفته «90» قرار گرفته است، همه را متاثر كرده است و ما متاسفيم كه شاهد حركاتي بوديم كه اخلاق را در جامعه فوتبال خدشه‌دار كرده است.

وي ادامه داد: فعلا در دستوري موقت آن دو بازيكنان را تا اطلاع ثانوي محروم كرده‌ايم و اواسط هفته آينده نيز راي قطعي را صادر مي‌كنيم . علت اين كه شروع راي را به تعويق انداخته‌ايم اين است كه جزئياتي از اين اقدام باقي‌مانده است كه هنوز رسيدگي نشده و ما تصور مي‌كنيم در اين مساله پاي بيش از دو نفر در ميان است.

وي در ادامه با بيان اين كه از باشگاه پرسپوليس به دليل صدور راي انضباطي براي دو بازيكن اين تيم در سريع‌ترين زمان ممكن تقدير مي‌كند، افزود: من به رسانه‌ها يك تذكر اخلاقي مي دهم و آن اين است كه از اين پس از رسانه‌اي كردن و اشاعه بيش از حد اين مساله پرهيز كنند. ما دوست داريم كاري كنيم كه هم بازيكنان خاطي تنبيه شوند و هم نگويند راي ما به دليل مسايل ديگري جز قانون بوده است.

رييس كميته انضباطي همچنين درباره درگيري لفظي دو بازيكن استقلال در جريان بازي با مس سرچشمه نيز، گفت: ما اين مساله را نيز مشمول تنبيه مي دانيم، ولي فعلا منتظر رسيدن گزارش بازي هستيم تا جوانب را بسنجيم و اگر لازم شد، طرفين ماجرا را به كميته انضباطي احضار خواهيم كرد. اما معمولا گزارش‌ها دير به دست ما مي‌رسد.

حسن زاده در پايان با بيان اين كه درباره درگيري لفظي شديد مازيار زارع و افشين چاوشي نيز راي لازم صادر شده است و صبح سه‌شنبه اين راي اعلام مي‌شود، درباره حركت ناشايست نصرتي و رضايي، تاكيد كرد: اگر محرز شود كه حركت آن‌ها عفت عمومي را خدشه‌دار كرده است، ممكن است دادستاني وارد ماجرا شود.

پس از اين بخش آيتم از « 90 تا90» پخش شد كه مهم‌ترين قسمتش اختلاف حسن روشن و علي فتح‌الله‌زاده در باشگاه استقلال بود.

در ادامه رضا عنايتي ميهمان ويژه‌ برنامه نود بود و در استوديو حاضر شد. مهم‌ترين صحبت هاي رضا عنايتي در برنامه نود به اين شرح است:

* من پيش از اين كه وارد فوتبال شوم در يك شركت فرش كار مي‌كردم و اصلا قرار نبود كه فوتباليست شوم، ولي مسايلي پيش آمد كه مرا وارد فوتبال كرد.

* زماني كه در ابومسلم بازي مي‌كردم، تيم خوب و يك دستي داشتيم و من هم خوشبختانه توانستم آقاي گل ليگ شوم. در آخرين بازي آن فصل به استقلال رشت هفت گل زدم. نمي دانم چرا هر توپي كه به سمت دروازه‌ مي‌فرستادم گل مي‌شد!

* هر كاري مي‌كنم كه وزنم كمي زياد شود، اما خوشبختانه يا متاسفانه اين اتفاق رخ نمي‌دهد. من حتي اگر تمرين نكنم، وزنم به جاي بالا رفتن پايين مي‌رود.

* اگر بازيكنان ايراني تبار شاغل در اروپا مي‌توانند به تيم ملي كمك كنند، دعوت از آن‌ها به تيم ملي كار خوبي است.

* براي من خيلي تعجب آور بود كه پس از عملكرد خوبي كه در سه بازي فصل گذشته داشتم، از هفته چهارم ناگهان جو ورزشگاه فولادشهر عليه من تغيير كرد و هواداران سپاهان مرا مورد انتقاد قرار دادند.

* در سه فصلي كه براي استقلال بازي كردم، كمتر از 90 ميليون تومان از اين باشگاه پول گرفتم.

* متاسفانه برانكو ايوانكوويچ اعتقاد زيادي به بازي من نداشت وگرنه مي توانستم كمك زيادي به تيم ملي كنم.

پس از اتمام سخنان عنايتي ، غلامحسين پيرواني ميهمان تلفني برنامه شد و با رد مساله استعفاي خود از هدايت اين تيم، گفت: كساني كه در آبادان بر عليه تيم شعار مي‌دهند و اين كار را از دقايق ابتدايي بازي‌ها انجام مي‌دهند ، دشمن صنعت نفت هستند، چرا كه آن‌ها كه عاشق تيم‌شان هستند، هميشه آن را تشويق مي‌كنند.

وي ادامه داد: من را هيات مديره به باشگاه آورده است و اكنون هم كاملا از من پشتيباني مي‌كنند ، اما اگر روزي به من بگويند كه از تيم بروم، يك لحظه هم صبر نمي كنم، اما اين را بدانيد كه من با شعار چند صد تماشاگرنما ميدان را خالي نمي كنم.

پيرواني همچنين با بيان اين كه ارادت خاصي نسبت به مردم آبادان دارد و مطمئن است كه تيمش در فصل يازدهم ليگ برتر نتايج خوبي خواهد گرفت، در مورد حركت ناشايست دو بازيكن پرسپوليس نيز گفت: حركت اين دو زشت بود، اما رسانه‌ها هم بايد كمي ستارالعيوبي پيشه كنند.

پس از پيرواني علي فتح‌الله‌زاده روي خط برنامه آمد و درباره درگيري لفظي تيموريان و حنيف عمران زاده در بازي با مس سرچشمه، گفت: در ميانه‌هاي بازي بگو مگويي بين اين دو شكل گرفته بود كه منجر به درگيري لفظي آن‌ها شد و داور هم به درستي بازيكن ما را اخراج كرد.

مدير عامل باشگاه استقلال درباره «جام ولايت» كه قرار است با حضور استقلال و پرسپوليس و ناسيونال پاراگوئه برگزار شود، گفت: اگر در شرايط موجود كه بازيكنان‌مان در اختيار تيم ملي هستند، با پرسپوليس بازي كنيم مشكل خاصي نيست، چون هر دو تيم رفيق هستيم و بازي هم داخلي است، اما وقتي ما يا پرسپوليس با وجود ضعفي كه در غياب ملي‌پوشان مان پيش مي‌آيد با يك تيم خارجي بازي كنيم، ممكن است نتيجه‌ خوبي نگيريم و اين نتيجه‌ در تاريخ فوتبال ما ثبت شود. من فكر مي‌كنم بهتر است اين جام در سال‌هاي بعد با برنامه‌ريزي بهتري برگزار شود.

وي درباره رفتن يا ماندن آرش برهاني از تيمش نيز، گفت: آرش بازيكن قابل احترامي است و مطمئنم تا پايان فصل در تيم مي‌ماند، چون ما براي حضور قدرتمند در آسيا روي او حساب كرده‌ايم.

وي افزود: در باره استخدام يك بازيكن خارجي به كادر فني گفته ام كه وسواس بيشتري به خرج دهند كه اگر قرار است بازيكني به ايران بياييد ، ثابت باشد و نيمكت نشين نشود.

در ادامه، حاشيه ديدار تيم‌هاي مس كرمان و راه‌آهن پخش شد كه در جريان آن يكي از بازيكنان مس تنها در صورتي اجازه حضور در ميدان داده شده بود كه دقايقي پيش از بازي موهاي خود را كوتاه كرد.

در ادامه رييس هيات فوتبال استان تهران در تماسي تلفني گفت كه تيم ناسيونال پاراگوئه با تيم اصلي خود به تهران مي‌آيد و پس از آن حسين عسگري در تماس تلفني ديگري درباره شايعه محروم كردن نادر جعفري از حضور به عنوان ناظر داوري به دليل اين كه در برنامه «90» بر خلاف نظر كميته داوران صحبت كرده است، گفت: صحبت‌هاي جعفري بر خلاف گفته‌هاي كميته داوران نبوده است، اما مساله اي كه هست اين است كه ما به هيچ عنوان انتظار نداريم كه يك كارشناس داوري حمايت غلط از داوران كند، چون اين كار باعث مي‌شود آن داور به بيراهه برود. ما براي يك دوره داوري در خارج از كشور از چهار نفر امتحان گرفتيم كه آقايان مظفري و خسروي قبول شدند و آقاي جعفري نمره لازم را كسب نكرد. ايشان پس از اين مساله كميته داوران را متهم كرد به اين كه نتايج امتحان از پيش معلوم بوده است و به همين دليل اتهامي كه زده اند تا اطلاع ثانوي از كار محروم شده‌اند.

در ادامه رييس سازمان ليگ برتر فوتبال نيز به صورت تلفني ميهمان برنامه نود شد و درباره مساله اي كه براي بازيكن مس كرمان پيش از بازي با راه‌آهن رخ داده بود، گفت: وقتي كسي كاري كند كه به حيثيت ورزش لطمه وارد كند، با آن برخورد مي‌كنيم . موي سر اين بازيكن هم به گونه‌اي بود كه نمي بايست با آن وضع جلوي دوربين‌هاي تلويزيوني مي‌رفت، البته با آن بازيكن از ساعت 11 صبح روز قبل از بازي گفته شده بود كه بايد موي سرش را اصلاح كند، اما چون او اين كار را نكرده بود، دستور داده شد كه پيش از بازي موهاي خود را كوتاه كند و بعد وارد زمين شود.

محمدي همچنين درباره مساله پيش آمده در بازي پرسپوليس و داماش از سوي دو بازيكن قرمزپوش خطاب به رسانه‌ها گفت: اگر رسانه‌ها با امثال شيث رضايي و محمد نصرتي مصاحبه نكنند و تصاوير آن‌ها را نشان ندهند، ديگران هم به راحتي دست به كارهاي خلاف نمي‌زنند.

وي در ادامه با انتقاد شديد از برنامه «90»، اظهار كرد: برنامه نود مدام اين مساله را عنوان مي‌كند كه ما در سازمان ليگ پادگان درست كرده‌ايم و نظامي گري و ديكتاتوري به راه انداخته ايم ، در حالي كه اين گونه نيست. اين برنامه بايد جلوه‌هاي خوب كار ما را نيز نشان دهد.

پايان بخش برنامه اين هفته «90» پخش تصاوير گزيده بازي‌هاي جام حذفي و گفت و گو‌ي تلفني كوتاه با خداداد عزيزي بود.

همچنين ابراهيم ميرزابيگي كه به عنوان كارشناس داوري در برنامه ديشب حاضر شده بود، با ديدن صحنه‌هاي داوري بازي‌هاي ليگ برتر، گفت: ديدار تيم‌هاي نفت تهران و شاهين بوشهر به دليل وضعيت بد زمين ورزشگاه دستگردي نبايد برگزار مي‌شد. در بازي پرسپوليس و داماش بهتر بود محسن تركي و حسن كامراني فر كنار هم گذاشته نمي‌شدند. كميته انضباطي بايد از مازيار زارع به دليل خويشتنداري كه در برابر شعارهاي بد تماشاگران داماش از خود نشان داد، تقدير كند.

در بازي شهرداري تبريز و ذوب آهن داور بايد يك پنالتي براي تيم اصفهاني مي‌گرفت. در بازي استقلال و مس سرچشمه اخراج بازيكن مس به دليل خطا روي تيموريان صحيح بود، هر چند بازيكن استقلال روي اين صحنه بزرگ‌نمايي كرد. در بازي سپاهان و ملوان نيز گل اول ملوان آفسايد بود.

پرسش پيامكي برنامه اين هفته «90» اين بود كه آيا با استفاده تيم ملي از بازيكنان ايراني تبار شاغل در اروپا موافق هستيد يا خير؟ كه در پايان برنامه از بيش از دو ميليون شركت كننده 82 درصد موافق و 18 درصد مخالف اين مساله بودند.

انتهاي پيام

كد خبر: 9008-07080


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

1390/08/10

Lady parisa
02-11-2011, 11:00
یک قاضی دادگاه کیفری استان تهران گفت: قاعدتاً باید علیه بازیکنان متخلف پرسپولیس کیفرخواست صادر شود و بر اساس قانون مجازات اسلامی حبس تا ۲ ماه و ۷۴ ضربه شلاق مجازات رفتار خلاف عفت عمومی است.

ولی‌الله حسینی درباره رفتار غیراخلاقی بازیکنان پرسپولیس در میان بازی اظهار داشت: قاعدتا باید علیه آنها کیفرخواست صادر شود.

وی با بیان اینکه ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی در دو بخش به این موضوع می‌پردازد خاطرنشان کرد: در قسمت اول این ماده قانونی آمده است که هرکس که علنا در انظار، اماکن عمومی و معابر به عمل حرامی تظاهر کند مجازات خواهد شد.

حسینی گفت: ذکر عنوان انظار، اماکن و معابر عمومی از جنبه تمثیلی است و در حال حاضر ورزشگاه و دوربین‌های تلویزیونی هم شامل این موضوع می‌شوند.

این قاضی دادگاه کیفری استان تهران گفت: در ادامه این ماده قانونی آمده است اگر عمل این فرد دارای کیفر نباشد اما عفت عمومی را جریحه‌دار کند حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا مجازات ۷۴ ضربه شلاق برای او در نظر گرفته خواهد شد.

وی اظهار داشت: این نوع حرکات در همه کشورها تحت عنوان جرایم ضدعفت عمومی شناخته می‌شود.

قاضی دادگاه کیفری استان تهران گفت: ممکن است زن و شوهری با این توجیه که به هم محرم هستند در ملاء عام اقدام به عملی کنند که خلاف عفت عمومی باشد.

حسینی با بیان اینکه انجام رفتارهای ناشایست و خلاف عفت عمومی مقابل چشم هزاران تماشاگر و دوربین‌های تلویزیونی بسیار بدتر است گفت: باید با این افراد برخورد قضایی شود.

منبع: فارس

Nasser_ZRE
02-11-2011, 15:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

والا بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب... راستش تیتر مناسبی هم واسش پیدا نکردم...
یه حرفی هست که چند روزه تو دلم گیر کرده و وقتی امروز یه خبر خوندم که یکی از قاضی ها گفته که باید شیث رضایی و محمد نصرتی باید شلاق بخورند دیگه نتونستم تحمل کنم
حرف دل من با کسایی که دارن هم وطن خودشونو با پا های خودشون لگد مال میکنن
...
هیچ میدنی این جک درست کردناتون این ویدیو گذاشتناتون این عکس گذاشتناتون داره زندگی چند خوانواد ه رو از بین میبره؟
یه سوال :
چند لحظه خودتو جای همسر محمد نصرتی بزار یا خانوادۀ شیث ببین زندگی تو این چند روز چه قدر برات سخت میشه وقتی میری سوپر مارکت سر کوچه میبینی همه دارن از کار شوهرت حرف میزنن
یا جای بچه هاشون که یه زمانی سینه جلو میدادن میگفتن با بای ما تو تیم ملی ه ولی الان چند روزه که نمیتونن برن مدرسه
یا جای پدر مادر این دو هموطن
میگن آبروی مارو تو جهان بردن
آیا به ان فکر کردی که آبرو ی ایران همین خود تو بردی وقتی که از یه شوخی کردن ساده یه هنجار شکنی در حد تجاوز درست کردی؟
به خواهر مادر چندتا ایرانی تو استخر و باغ و هزار جای دیگه تجاوز کردن! ِانقدر رسانه ایش کردین؟
من کاری به عمل این ا ندارم چه زشت و چه خوب...
یادت رفته همین محمد نصرتی بود که با گل اش, ما بحرین ی رو که پرچم یه کشور دیگر و بعد از بردش تو ورزشگاه آزادی بلند کرده بود , بردیم
یادت نیست اون شب همه تو خیابو ن ها داشتیم شادی میکردیم نصرتی شده بود بُت کشور ما یادت نیست چه قدر بعد پیروزیمون مقابل بحرین اشک ریختیم؟
یادت نیست با گل همین جانی رفتیم جام جهانی؟
آبروی مملکت ما رو کسایی بردن که سه هزار میلیاردو بردن, نه آبروی مملکت و نههه بلکه آبروی ملت ایران و بردن چون تو دنیا میگن چه آدمایی سه هزار میلیاردشون رفته الان دارن واسش جوک میسازن و هِر هِر به خودشون میخندن!
آبرو ی کشور تورو پدری برده که ۳ تا دختر شو کشته....
آبرو ی مملکت تو رو خودت بردی وقتی که تو خونه قایم شده بودی وقتی که برادر و خواهرت و تو خیابو نا میکشتن
بزار یاهوو یا هر رسانه یه دیگه تو دنیا بگن که ایران دو بازیکن خودش و به خاطر شوخی شلاق زده و زندانی کرده
این آبروی تو رو میبره یا وقتی که همه دوباره برگردیم و این دو هموطن و بکشیم بالا؟
این نشد که تا وقتی دیدیم کسی افتاده زمین بریم هر که از راه میرسه یکیم بزنه تو سرش
بابا میگه به خدااااااا نفهمیدم!!!
اصلا فهمیده باشی حالش تو خودش نیست!
بهشون فوش مادر میدیم ,بی غیرت صدا شون میکنیم بعد انتظار داریم اعصاب شون هم سر جا باشه؟
خودتو بزار جای مادرش! پدرش! بچه اش! برادرش! خواهرش! این رسمش نیست بخدا!
دوست من نکن این کارو
این از یه ایرانی بعیده
دوست تون دارم
تموم شد.
راستی چه همه چیز از خبره ۲۰.۳۰ شبکه دولتی شروع شد! ما هم چه ساده همه جا جار زدیم! یکم فکر کنی ربطشو با اختلاسی که فراموش شد میفهمی!

سرخابی

mali.sh
02-11-2011, 17:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ferdfe
02-11-2011, 17:37
دوستان این دو بازیکن چکار کردن کسی عکس ویا کلیپ نداره !!!!

hts1369
02-11-2011, 17:47
دیروز تو یکی از روزنامه ها نوشته بودن که میثاقیان گفته: باید این دو نفر اعدام بشن:31:
بین کار به کجا رسیده که میثاقیان با اون سابقه میاد به اینها گیر میده

farshidshd
02-11-2011, 20:28
دوستان این دو بازیکن چکار کردن کسی عکس ویا کلیپ نداره !!!!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Nasser_ZRE
02-11-2011, 23:11
شکسته شدن سکوت ۵ساله شاهرخی در ۹۰


[همایون شاهرخی] پس از این‌که مسابقات جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان به پایان رسید از فوتبال و تیم‌ملی دور شد و بدون این‌که حرفی با خبرنگاران بزند در لاک خودش فرو رفت و از این فوتبال پر حاشیه فاصله گرفت. هر وقت هم که خبرنگاران از او می‌خواستند مصاحبه کند و حرفی بزند از مصاحبه کردن طفره می‌رفت

۹۰: پس از این‌که مسابقات جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان به پایان رسید از فوتبال و تیم‌ملی دور شد و بدون این‌که حرفی با خبرنگاران بزند در لاک خودش فرو رفت و از این فوتبال پر حاشیه فاصله گرفت. هر وقت هم که خبرنگاران از او می‌خواستند مصاحبه کند و حرفی بزند از مصاحبه کردن طفره می‌رفت و می‌گفت «من که دیگر در این فوتبال سمتی ندارم و نمی‌خواهم در مورد آن حرفی بزنم.» بالاخره سرپرست و سرمربی سابق تیم‌ملی به سکوت پنج ساله خود خاتمه داد و به سئوالات روزنامه ۹۰ پاسخ گفت، این مصاحبه را حتما بخوانید:
۹۰: همایون‌خان! بالاخره راضی شدید پس از مدت‌ها مصاحبه کنید؟
بر حسب اتفاق کامران احمدپور مدیر مسئول روزنامه ۹۰ را دیدم و تصمیم گرفتم با روزنامه ۹۰ مصاحبه کنم. آقا کامران چه زمانی که درپاس بودم و چه زمانی که در تیم‌ملی حضور داشتم، به طور منطقی راجع به نقاط ضعف و قوت این فوتبال قلم می‌زد و حقایق را انعکاس می‌داد که از همان زمان تصویر خوبی از او در ذهن دارم و در دیدار اخیرمان مقرر شد یک مصاحبه با شما داشته باشم.
۹۰: چرا این اندازه سکوت کردی و از فوتبال دور شدی؟
واقعیت امر این است که بعد از آن اتفاقاتی که در جام‌جهانی برای تیم‌ملی افتاد و آن تغییرات عجیب و غریب در فدراسیون رخ داد و از همه مهمتر واگذاری امتیاز پاس به استان همدان باعث شد از این ورزش بیزار شوم و دلم حسابی بشکند.
۹۰: در این مدت واقعا از فوتبال دور بودید؟
بله، فقط خودم شخصا ورزش می‌کردم و گاهی پیاده‌روی می‌رفتم و به حوادث مختلف فوتبال فکر می‌کردم و به حال و روزاین فوتبال حسرت می‌خوردم!
۹۰: به نظر شما ماشین فوتبال ما پس از مسابقات جام‌جهانی و حضور علی‌آبادی در ورزش پیشرفت داشت یا پسرفت؟
به نظر من ماشین فوتبال ما ترمز خالی کرد و به شدت تصادف کرد و داغان شد.
۹۰: یعنی عملکرد مسئولان جدید فدراسیون خوب نبود؟
ببینید بحث من عملکرد شخص خاصی نیست بلکه عملکرد یک تیم است. آن زمان تیمی در فدراسیون بودند که با همدلی، همفکری و هم‌زبانی تیم‌ملی را به مسابقات جام‌جهانی ۲۰۰۶ هدایت کردند. هدف ما شادی مردم و جوانان مملکتمان بود اما متاسفانه آقایان پس از بازی با بحرین خود آگاه یا ناخودآگاه یک مرتبه فوتبال ایران را با فوتبال هشت تیم برتر دنیا مقایسه کردند و توقعات را بالا بردند تا از حضورمان در مسابقات جام‌جهانی لذت نبریم. همان تیمی که بدون استرس و با قاطعیت بحرین را شکست داده و به جام‌جهانی رفته بود، آقایان با وعده و وعیدهای خود کام مردم را تلخ کردند. ببینید وقتی یک هوادار معمولی و آدم غیرمسئول هر جور که دلش بخواهد حرف بزند و وعده و وعید بدهد ایرادی ندارد اما حرف من این است چرا باید یک آدم مسئول این چنین با اذهان عمومی جامعه و هواداران فوتبال بازی کند. آقایان مدعی بودند تیم‌ملی باید پرتغال را له کند اما در ادامه همگان دیدید که تیم‌ملی از صعود به مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۰ بازماند تا عملکرد گروه جدید بر همه مشخص شود. خود من به دلیل این مسئله و شوک از فوتبال دلزده و بیزار شدم؛ بعدش هم که آن بلا را سر پاس آوردند و...
۹۰: قبول دارید دوری و کناره‌گیری آسان شما باعث می‌شود مخالفان تفکرات شما به راحتی اهدافشان را دنبال کنند، این در حالی است که اگر شما به اهداف و برنامه‌هایتان ایمان دارید نباید به این راحتی صحنه را ترک کنید؟
به هر حال مردم خود بهترین قاضی در مورد حوادث اخیر فوتبالمان هستند و به راحتی خوب را از بد تشخیص می‌‌دهند.
۹۰: آیا پاس تهران دوباره می‌تواند احیا شود؟
پاس از همان روز اول تیم نیروی انتظامی بود و متعلق به افسران و درجه‌داران این نیروی زحمتکش بوده و هست. پاس زمانی قطب سوم فوتبال این مملکت بود و اکثر مربیان پاس به تیم‌ملی می‌رسیدند. از مرحوم رنجبر گرفته تا مهاجرانی، حبیبی، اصغر شرفی، عزیزی، یاوری، مناجاتی، خود آقای فرکی و... همه از مکتب پاس به این فوتبال معرفی شده‌اند. مکتب پاس، بازیکن‌سازی و پرورش مربیان بااخلاق در جامعه بود و همه ورزشکاران مستعد این تیم مدارج رشد و ترقی را پله به پله از تیم‌های پایه‌ای این باشگاه طی می‌کردند.
۹۰: با حسین فرکی تماس دارید؟
من با اکثر پاسی‌ها تماس دارم و برای آنها احترام ویژه‌ای قائلم. پیوند ما پاسی‌ها از طریق فوتبال بود و حالا هم با برادری و دوستی به روابطمان ادامه می‌دهیم.
۹۰: جو فعلی فدراسیون را چطور ارزیابی می‌کنید؟
الان آرامش قبل از طوفان است. قرار است دو، سه ماه دیگر انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شود و اگر شما کمی صبر کنید می‌بینید که آقایان چطور به خاطر پست و مقام به جان هم می‌افتند. همین آقایانی که در ظاهر همدیگر را حمایت می‌کنند اما هر کدام زیرچشمی صندلی ریاست فدراسیون را نشانه رفته‌اند، آرامشی که امیدوارم با رقابت سالم و قانونمند کاندیداها به طوفان تبدیل نشود والا اگر باز هم مثل دوره قبلی بر سر صندلی ریاست فدراسیون دعوا و جنجال شود طوفانی به پا می‌شود که قادر است هم کی‌روش و هم تیم‌ملی را تا ته دره بفرستد.
۹۰: از نظر شما به عنوان یک کارشناس چه کار بایدکرد تا انتخابات فدراسیون بدون تنش و جنجال برگزار شود؟
به نظر من اصل انتخاب اعضای مجمع عمومی فدراسیون با شیوه غلطی برگزار می‌شود. مثلا روسای هیات فوتبال استان‌ها رای می‌دهند، نماینده وزارت کار، نماینده دانشگاه و... حق رای دارند. قطعا این افراد از رئیس سازمان تربیت‌بدنی یا الان از وزیر ورزش تبعیت می‌کنند و علیرغم میل باطنی‌شان به کسی رای می‌دهند که اصلح نیست و اینجاست که ما می‌توانیم بگوییم روسای فدراسیون‌ها منصوب می‌‌شوند نه انتخاب و نتیجه‌اش هم این می‌شود که در اکثر فدراسیون‌هایی که افراد شایسته از پست‌های مدیریتی دور می‌مانند، در جا می‌زنیم و رشته ورزشی در آن فدراسیون‌ها به جای پیشرفت، پسرفت می‌کند.
۹۰: یعنی در انتخابات اخیر فدراسیون هم جنجال می‌شود؟
به اعتقاد من حکایت همچنان باقیست! در این خصوص اگر مدیران ارشد و دلسوز ورزشی هوشیار نباشند و خبرگان ورزشی را جمع نکنند باز هم به بن‌بست می‌رسیم. خبرگان ورزشی باید دور هم جمع شوند و ورزش، مخصوصا فوتبال را به اهلش بسپارند تا فوتبال ما با این همه ظرفیت و پتانسیل به جای پسرفت یا در جا زدن در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرد. باور کنید ما چیزی از ژاپن، کره و استرالیا کم نداریم اما متاسفانه برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت‌ها آنها به مراتب بهتر از ماست.
۹۰: گفته می‌شود احتمال دارد دادکان در انتخابات فدراسیون کاندیدا شود، در این خصوص چه نظری دارید؟
من در مورد شخص خاصی حرف نمی‌زنم. به هر حال دادکان هم یک مدیر امتحان پس داده است اما کاندیدا شدن یا نشدن افراد ارتباطی به من ندارد و به قولی صلاح ممکت خویش خسروان دانند.
۹۰: مسابقات لیگ را دنبال می‌کنید؟
اگر بگویم بله، دروغ گفته‌ام. حقیقت امر این است که بیشتر اخبار تیم فرکی را دنبال می‌کنم و دورادور در جریان اخبار تیم شرفی و قاسمپور هم قرار می‌گیرم.
۹۰: پس از برنامه تاثیرگذار و مثبت عادل فردوسی‌پور در مورد دلال بازی به نظر می‌رسد فضا برای مربیان سالم باز شده است، در مورد اشتغال به کار مربیانی چون فرکی، قاسمپور و... چه نظری دارید؟
واقعا مربیانی چون فرکی، قاسمپور، کربکندی و.. نباید بیکار باشند. آنها مربیان سازنده و سالمی هستند ضمن این‌که مربی سالم در فوتبال ما کم نیست مربیانی چون ابراهیم‌زاده، صالح، دینورزاده و... که فقط به سلامت کار فکر می‌کنند و اخلاق و سلامت کاری‌شان را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنند. مربی جوانی مثل فرکی شاگرد شب و معلم روز است یعنی او بدون غرور و منت به خوبی پله‌های ترقی را طی می‌کند و به سلامت کاری‌اش نیز پابرجاست.
۹۰: در مورد بازگشت پروین به پرسپولیس چه نظری دارید؟
ببینید من در مورد افرادی چون پروین نباید نظر بدهم. جایگاه علی آقا در فوتبال ما مشخص است و به هر حال برای او و تیم پرطرفدار پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم.
۹۰: با این حال از نظر فنی کی‌روش را در چه سطحی از مربیگری ارزیابی می‌کنید؟
کی‌روش واقعا مربی با دانش و نظم‌گرایی است که می‌تواند با آرامش تیم‌ملی را به سر منزل مقصود برساند. اما این مربی پرتغالی باید بداند رقیبان اصلی ما بحرین، امارات، سنگاپور و مالزی نیستند. حریفان اصلی ما ژاپن، کره و استرالیا هستند. حتی عربستان هم حریف اصلی ما نیست.
۹۰: اخبار حاشیه‌ای دیدار پرسپولیس در رشت را شنیدید؟
متاسفانه از طریق اخبار شنیدم اما واقعا برایم قابل هضم نیست.
۹۰: حرف خاصی برای گفتن دارید؟
موفقیت کی‌روش موفقیت فوتبال ماست. خدا را شکر رسانه‌های نوشتاری ما از انسجام و سلامت خوبی برخوردارند اما مبادا برای تفریح و ایجاد حاشیه به او حمله کنیم. صمیمانه برای ورزش و فوتبال کشورم آرزوی موفقیت دارم.
۹۰: بالاخره همایون‌خان اگر بخواهد به فوتبال برگردد دوست دارد در سطوح مربیگری فعالیت کند یا در سطوح مدیریت؟
ظاهرا من در خدمت خانواده هستم و دوست ندارم به عرصه فوتبال برگردم. برای بازار گرمی نمی‌گویم و این حرف مرا هم ننویسید اما اول فصل هم دوستان به من لطف داشتند و پیشنهاد کار دادند اما در این فضا ترجیح می‌دهم در خدمت خانواده باشم.
۹۰: یادتان هست آن زمان پس از کسب موفقیت تیم‌هایتان می‌گفتید «شیر همان شیر است، اگرچه پیر است»!؟
باور می‌کنید من یادم نیست ناهار چه خورده‌ام!

Nasser_ZRE
05-11-2011, 11:19
چمران:کمرکاشانی واقعا درد می کرد/ فوتبال را باید چندسال تعطیل کرد / آقای فردوسی پور سابقه شما درفوتبال چیست؟

این فوتبال فقط پول زیادی داره والا از اخلاق خالی است و بهتراست چند سال آن را تعطیل کرد و با برنامه ریزی درست و حسابی بنای خوبی برای آن گذاشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل -مازیار ناظمی مجری خبر ورزشی صدا و سیما که اجرای برنامه تهران 20 را هم برعهده دارد در آخرین پست وبلاگ خود قسمتهایی از گفت و گوی خصوصی اش با رئیس شورای شهر تهران را درباره ورزش منتشر کرذه است.ناظمی در این مطلب نوشنه:
بعد از برنامه تهران ۲۰ شبکه تهران با مهندس چمران رئیس شورای شهر، یادی هم از اخلاق در جامعه کردیم و بحث بی اخلاقی برخی بازیکنان فوتبال مطرح شد و البته اشاره به واقعه اخیر! پرسپولیس.
مهندس معتقد بود این فوتبال فقط پول زیادی داره والا از اخلاق خالی است و بهتراست چند سال آن را تعطیل کرد و با برنامه ریزی درست و حسابی بنای خوبی برای آن گذاشت .
موقع رفتن گفتم آقا سلام من را به دوستمان حاج حبیب کاشانی در شورای شهر برسان ،حالا واقعا کمرش درد می کرد یا دنبال بهانه بود از پرسپولیس برود! مهندس گفت نه اینطوری نبود ، خودم بردمش بیمارستان ، واقعا درد کمر از پا انداخته بودش.
بحثمان رفت سراغ مدیریت اقای رویانیان در پرسپولیس میگفت فکر کنم ایشان در ورزش و فوتبال به لحاظ مدیریتی صدمه بخورد.
اقای چمران نقدی هم به عادل فردوسی پور داشت می گفت: ایشون از همه مدیران سوال میکنه سابقه ورزشی شما چیه ؟ یکی از ایشون سوال کنه شما که مهندسی و معلم زبان در دانشگاه شریف ،سابقه ورزشی شما چیه ؟ .


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nasser_ZRE
05-11-2011, 15:39
نقش برنامه ۹۰ و فردوسی پور در رسوایی اخلاقی


نصرتی که البته سابقه و پیشینه بهتری نسبت به شیث از نظر اخلاقی دارد در مصاحبه با یکی از روزنامه های غیر ورزشی اعلام کرده من متاهلم، فردوسی پور مرا نابود کرد! رضایی دیگر مدافع پرسپولیس که به لحاظ اخلاقی قابل تایید اهالی فوتبال و جامعه نیست و مشکلات زیادی در سالهای اخیر داشته هم پس از جریمه سنگین باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: علی دایی و فردوسی پور را به خدا واگذار می کنم! این مصاحبه ها آنقدر جالب و عجیب بود که نتوانستیم نسبت به آن موضع گیری مدافعان بی اخلاق پرسپولیس که این روزها در جامعه انگشت نما شده اند بی تفاوت باشیم.
نصرتی و شیث در این رسوایی بزرگ اخلاقی به طور مشترک عادل فردوسی پور را مقصر می دانند. باز هم طبق معمول انگار دیواری کوتاه تر از جماعت خبرنگار پیدا نمی شود و دوستان اشتباهات خود را گردن کسانی می اندازند که نقش زیادی در رشد و پیشرفت آنها داشته اند و کمک کرده اند تا اگر ستاره های فوتبال ایران هنری دارند آن را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشند. همین روزنامه نگاران و اهالی رسانه اند که دوستان فوتبالیست در هنگام نیاز ساعت ۳ بامداد هم مزاحم آنها می شوند تا به واسطه قلم و دوربین آنها مشکلاتشان را برطرف کنند یا مطرح شوند و قرارداد فصل بعدشان چرب تر شود حالا هم که رسوایی بزرگ اخلاقی به بار آورده اند، همین قشر زحمتکش را مقصر می دانند. به راستی دوستان ما رعایت انصاف را در برخورد با جامعه مطبوعات و رسانه ها دارند؟
در این ماجرا عادل فردوسی پور چه تقصیری داشت؟ حرکت زشت و غیر اخلاقی نصرتی و شیث، ساعتی پس از بازی پرسپولیس و داماش گیلان در فضای مجازی انعکاس زیادی داشت و مطبوعات و رسانه های داخلی هم به آن پرداختند و شرایط به گونه ای پیش رفت که شاهد هجمه عجیب و بسیار زیاد خبری در این رابطه بودیم به شکلی که این اتفاق تا مرز یک فاجعه بزرگ پیش رفت. در این شرایط آیا برنامه ۹۰ که همواره سعی و تلاش کرده مشکلات و معضلات فوتبال را بازگو کند تا به رشد و پیشرفت این رشته در کشورمان کمک کند مقصر است یا دوستانی که حیثیت باشگاه و طرفدارانش را برده اند؟ فردوسی پور چند روز پس از این رسوایی اخلاقی برنامه اش روی آنتن رفت و کوچکترین گناهی در این ماجرا نداشت و حالا چرا نصرتی و شیث او را مقصر می دانند سوالی است که جوابی منطقی برای آن پیدا نمی کنیم. راستی چرا دوستان ما روی رفتار خود کنترل ندارند و قبل از بروز چنین حرکاتی به آخر و عاقبت کارشان فکر نمی کنند تا امروز خبرنگاران را در این ماجرا مقصر بدانند؟


خبرگزاری ایپنا

..Parsa..
05-11-2011, 17:29
نصرتی و شیث در این رسوایی بزرگ اخلاقی به طور مشترک عادل فردوسی پور را مقصر می دانند.

بابا این حرفا چیه خودشون اشتباه کردن انداختن گردن عادل ؟
چرا این روزا همه میخوان این مسئله رو به عادل فردوسی پور ربط بدن
اون از بیانه ی قلعه نویی در حمایت از نصرتی و بر ضد فردوسی پور
اینم از این دوتا که گناه خودشون رو گردن این و اون میندازن

آقا اشتباه کردید اشتباه بدی هم کردید ، درسته که رسانه ها مخصوصا صدا و سیما توی این مسئله خیلی خیلی عجله کرد و نقش بسیاری توی انعکاس این حرکات داشت ، اما به هر حال اشباه از طرف خود بازیکنا بوده
دلیلی نداره که کسان دیگه رو بخوان محکوم کنن یا گناه رو به گردن دیگری بندازن

satttanism
05-11-2011, 22:34
نقش برنامه ۹۰ و فردوسی پور در رسوایی اخلاقی

همه میدونن که اخبار 20:30 با نشون دادن کامل و 360 درجه ای و یک نقد مفصل و حتی بررسی زاویه ورود دست! خاجه حافظ شیرازی رو هم مطلع کرد!

اینم از دیگر فرافکنی هاست

Nasser_ZRE
05-11-2011, 22:43
این روزها هر کس هر کاری دلش بخواد انجام میدهد از کار خوب و بد گرفته تا زشت و زیبا،وقتی شاد و شنگول هستند کسی جلودارشان نیست اما وقتی مرتکب کار غیر اخلاقی میشند کسی حق نداره از انها انتقاد کنه اما زمانی که رسوایی ببار می اورند ، بیچاره عادل خان!
مگر عادل گفته برید کارهای غیر اخلاقی بکنید اصلا چه ربطی به عادل داره موقع به جیب زدن پولهای کلان خبری از عادل نیست اما تا کار به جاهای باریک کشیده میشه پای عادل خان به وسط کشیده میشه.عادل خوراکش این سوژهاست

بی باک بی بال
05-11-2011, 23:58
همین جوری پیش بره چند روزدیگه کلا منکر می شنه بعداً یه چیزی هم بهشون میدان
امروز90در 90 هم خیلی با حال بود:31:

szh_1367
07-11-2011, 12:02
هفته قبل عادل گفت میخواهیم در در برنامه بعد در مورد اخلاق در فوتبال و از این دست مسائل صحبت کنیم

فکر کنم امشب مخاطب برنامه نصرتی و شیث باشند :27: باید بحث ها جالب باشه و افشاگری های دیگری رو هم شاهد باشیم

برنامه امشب رو از دست ندید :46:

..Parsa..
07-11-2011, 12:34
هفته قبل عادل گفت میخواهیم در در برنامه بعد در مورد اخلاق در فوتبال و از این دست مسائل صحبت کنیم

فکر کنم امشب مخاطب برنامه نصرتی و شیث باشند :27: باید بحث ها جالب باشه و افشاگری های دیگری رو هم شاهد باشیم

برنامه امشب رو از دست ندید :46:
کلا در باره همه ی مسائل اینچنینی که ماشاالله تو این فوتبال کم هم نیست میخواد صحبت کنه
از محسن رسولی گرفته تا شیث و نصرتی
البته امروز یه دربی مسخره هم داریم که فکر کنم درباره اونم صحبت کنه :27:

A.IvI.I.N
07-11-2011, 16:20
اقا شما هم بدتر از عادل بیخود شلوغش میکنین.
حالا این 2 تا یه غلطی کردن دیگه دلیل نمیشه که نابودشون کنیم.
تازه شیث هم که گفته قلقلک داده کسی میتونی خلافش رو اثبات کنه...؟؟؟ :31:

..Parsa..
07-11-2011, 19:24
اقا شما هم بدتر از عادل بیخود شلوغش میکنین.
حالا این 2 تا یه غلطی کردن دیگه دلیل نمیشه که نابودشون کنیم.
تازه شیث هم که گفته قلقلک داده کسی میتونی خلافش رو اثبات کنه...؟؟؟ :31:
ده نــــــــــــــه ده اگه قلقلک داده پس چرا نامه ی عذرخواهی نوشته :31:
نباید نابود بشن ولی نشون دادن که شخصیت اینو ندارن که توی سطح اول فوتبال ایران بازی کنن اونم توی تیمی مثل پرسپولیس

szh_1367
07-11-2011, 21:50
من هم صحبت شما رو قبول دارم که شیث و نصرتی نباید قربانی بشوند

اما مسائل اخلاقی فوتبال ایران مثل اتش زیر خاکستر بود که این دو بازیکن با قلقلک دادن همدیگه این اتش رو دوباره روشن کردند

حالا این موضوعی بود که به شدت رسانه ای شد اما اوضاع خیلی بدتر این قلقلک بازی هاست

..Parsa..
08-11-2011, 02:34
چقدر برنامه امشب نود دوست داشتنی بود
من واقعا از صحبت های دکتر صدر و آقای حاج رضایی لذت بردم
همین طور مجید جلالی
واقعا مشکل اخلاق چه در جامعه و چه در فوتبال ما نهادینه شده و فقط به یه جرقه نیاز داشت که همه چیز شفاف بشه
وقتی که آموزش درستی در سطح جامعه داده نمیشه وقتی که اخلاق حرفه ای بر ورزش ما حکم فرما نیست
وقتی که همه ی ماهایی که میریم استادیوم تموم دغدغه های روزمره مون رو با خودمون میبرم اونجا و اونجا اونو روی همه خالی میکنیم نباید هم از بازیکنامون انتظار اینو داشته باشیم که توی این جهنم فرشته باشن
از فقر فرهنگی گرفته تا خود سانسوری همه و همه و عواملی هستن که نه تنها فوتبال که تموم زندگی مارو خالی از اخلاق کردن
وقتی که من استقلالی پرویز برومند رو بعد از اینکه با مشت زد تو صورت بازیکن حریف قهرمان خودم میدونم و دوست پرسپولیسی من شیث رضایی رو به خاطر کاری که توی هواپیما کرد با حال ترین بازیکن ایران میدونه دیگه چه انتظاری میشه داشت
برنامه امشب نود واسه کسایی که واقعا دنبالش کردن نکات جالبی داشت
امیوارم همین جا تموم نشه
حالا اینم 2 -3 بازیکن چه یه روز چه 1سال محروم میشن اما امیدوارم این حداقل باعث بشه یه کم ماها هم به خومون بیایم

peyman_nn
08-11-2011, 15:59
دوستان تکرار برنامه نود در شبکه های دیگه کی هستش ؟

Amir..H
08-11-2011, 19:15
تا اونجایی که من میدونم تکرار نداره 90
__________

حالا این موضوعی بود که به شدت رسانه ای شد اما اوضاع خیلی بدتر این قلقلک بازی هاست تمام این برنامها مسخره بازیه
امروز اخبار یه مردیو نشون که توی امریکا به جرم تجاوز جنسی به بچه های مدرسه فوتبال دستگیرش کردن
کاشکی یه سرم به مدارس فوتبال خودمون میزدن
حرفای دوستانو خیلی قبول ندارن
یعنی چی اموزش بدن!!!!!!!!!!!!!!!
اینکه تو ورزشکار هرچی فشه حواله خواهرو مادره یه بنده خدا نکنیم اموزش میخواد
نه اینا همش بهونس
به قول صدر(انگار) همین ملت تا میرن تو یه کشور قانونمند با ادب میشن ولی اینجا دوس دارن مثل حیوون زندگی کنن(میبخشید)
به راحتی فش میدیم یقه میگیرم و هزار تا کاری که نباید میکنیم بهتره هرکی از خودش شروع کنه و با اخلاق بشه
همین

farshidshd
08-11-2011, 21:39
دوستان تکرار برنامه نود در شبکه های دیگه کی هستش ؟


جام جم 3 یکشنبه صبح ها قبلا میداد الان نمیدونم چطوریه

Nasser_ZRE
08-11-2011, 23:24
یادداشت ویژه : درباره عمیق ترین نود سال : عادل جان ، از خمیازه ها نترس !

دوستان ما اما این بار هنگام تماشای نود خمیازه پشت خمیازه کشیدند و آقا معلم که پای تخته رفت همان جا پای تلویزیون خوابیندند ! ناگهان تنها ماندیم و ما بودیم و کوله باری از فقر فرهنگی


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل - حرف و بحث و اختلاف نظر ما با عادل فردوسی پور همیشه یک چیز بوده است : این که او و برنامه نود خیلی کم به عمق می زنند ! این که نود و مجری دوست داشتنی اش لقب پرمخاطب ترین و پربیننده ترین و بهترین برنامه تلویزیونی بعد از انقلاب را از خود فوتبال بیشتر دوست دارند !
بدون تردید هیچ دیوانه ای یافت نمی شود که ادعا کند عادل عاشق فوتبال نیست ! همه می دانند و دوستانش که به او نزدیک ترند باور دارند که او این عشق را حتی در حد لیگ آزادگان و دسته چهار نروژ در نیمه شبها هم از دست نمی دهد . عادل زندگی خصوصی اش هم مختص این توپ گرد است و احتمالا همه ایران از این تخصص لذت می برند و تنها همسر و خانواده اش شاید چنین احساسی نداشته باشند .
در این جور معضلات و احساسات و عشق و علاقه با عادل احساس همذات پنداری می کنیم اما جایی که او را کمتر می فهمیم مربوط به علاقه بیش از حد برنامه اش به زردترین و عامه پسندترین حاشیه های فوتبال ایران است . بارها در گفت و گوهای خصوصی به او گفته ایم که چرا نود مانند یک رسانه مکتوب ، مثل سایت و یا روزنامه یادداشت و مقاله و تحلیل از جنس کار تلویزیونی ندارد ؟ چرا بخش کارشناسی بی رحمانه از این برنامه حذف شد ؟ چرا نود از تحلیل و موشکافی گریزان است ؟
مجوزی برای انتشار پاسخ های عادل نداریم و شاید روزی سرانجام او در یک گفت و گوی چالشی به همه این مسائل اشاره کند اما از برآیند حرفهای عادل در صحبتهای غیررسمی اش این طور بر می آید که او هم مانند همین سایت گل دغدغه تیراژ و حفظ کردن مخاطب میلیونی اش را دارد . برای او میزان اس ام اس هایی که به برنامه اش می زنند اهمیت حیاتی دارد و برای سایت گل کلیک کردن و کامنت گذاشتن . عادل در رسانه دولتی شبکه 3 که البته رقیب خصوصی ندارد با عمر بیش از 12 ساله نود به حفظ مخاطب چند میلیونی می اندیشد و سایت گل که نه عمر نود را دارد و نه در بخش خصوصی امکانات شبکه تولید کننده نود را دارد ، به افزایش مخاطب چند ده هزار نفری اش فکر می کند !
همین هدف گاهی محل بحث و جدل در بین اعضای تحریریه سایت گل و یا مخاطبان حرفه ای آن می شود . این که انتشار عکس فرهاد مجیدی با پتوی استقلال بیشتر جذب مخاطب می کند و یا پرداختن به ترکیب هیئت مدیره ، کمپ و یا حاشیه های آکادمی استقلال ؟! این که ماشین جادوگر برای مخاطب جذاب تر است یا نوع رفتار او در زندگی تیمی اش در باشگاه پرسپولیس ؟! این که تمجید و ستایش خواندن از مخاطب به خاطر تعریف از کی روش مهمتر است یا چند خط انتقاد ملو از استاد کارلوس ؟! این که عادل محبوب قابل نقد و اعتراض است حتی به قیمت ناسزا گفتن مخاطب یا نه ، هر هفته قربان عادل برویم و سیصد ، چهارصد تا کامنت نوش جان کنیم .
اینها همه فقط بخشی از دغدغه های ماست که البته عادل هم به طوری دیگر با آن کلنجار می رود اما حرف ما بعد از تماشای برنامه نود این هفته با عادل فردوسی پور فقط یک چیز است که امیدواریم بدون پاسخ نماند :
روزنامه ها و سایت های ایرانی به چند دلیل مهم و غیرورزشی امکان حیات فراوان ندارند ، بنابراین عمر آنها به طور ناجوانمردانه ای کوتاه است . رسانه های مکتوب از جنس فعال و خوش ذوق ما در حسرت عمر 10 ساله می سوزند و به همین خاطر چون از امنیت روانی و اقتصادی رسانه ای مانند صدا و سیما برخوردار نیستند کمتر می توانند در ویترین روزنامه ها و سایت های خود از حاشیه های زرد فوتبال فاصله بگیرند اما از عادل و برنامه نود این انتظار می رود و اصلا غیرمعقول هم نیست که ماهی یکبار بعد از 12 سال سابقه و پایگاه اجتماعی وسیع در بین مخاطبین خود به عمق بزند و حتی بسیار عمیق تر از برنامه این هفته خود به مسائل مهم و حیاتی فوتبال بپردازد .
نود این هفته را در کنار دوستانی تماشا کردیم که فوتبال را به خاطر نود دوست دارند . برای طنزهای فیروز کریمی ، برای دعواهای غیاثی و نصیرزاده ، برای جدل های علی دایی و حبیب کاشانی ، برای افشاگری های مایلی کهن ، برای لهجه شیرین و شعرگویی شاغلام ، برای دوربین نود و روپایی زدن خروس و ...
دوستان ما اما این بار هنگام تماشای نود خمیازه پشت خمیازه کشیدند و آقا معلم که پای تخته رفت همان جا پای تلویزیون خوابیندند ! ناگهان تنها ماندیم و ما بودیم و کوله باری از فقر فرهنگی در فوتبال ایران !
تکلمه :
بی انصافی است اگر خمیازه و خواب مخاطبان عام را به پای فقر فرهنگی آنها بنویسیم . اینجای کار هم ما مقصریم . باید بلد باشیم و ذوق به خرج بدهیم و جوری خلق کنیم که مخاطب عادی فوتبال هم حوصله شنیدن حرفهای اساسی را داشته باشد . در همه سالهایی که گذشت اشکال از هنر ژورنالیستی ما و ادبیات مدیران و کارشناسان ما بود که طوطی وار از ساختارسازی و مهندسی و اداره و تشکیلات و بسترسازی و فرهنگسازی گفتند و گفتیم و خودمان هم زودتر از مخاطب خمیازه کشیدیم ! باید و باید و باز هم باید آنقدر هنر به خرج بدهیم که دفعه های بعدی کمتر کسی خمیازه بکشد و البته از خمیازه ها هم نترسیم ! هنری که البته از عادل فردوسی پور و برنامه دوست داشتنی اش بیشتر بر می آید تا ما و دوستان !

Nasser_ZRE
08-11-2011, 23:28
یادداشت ویژه: پایان انگشت نگاری؛هوای تازه می خواهیم

درصد مهمی از افراد درگیر در حوزه فوتبال به دلایل مشخص از جمله سطح پایین دانش و اطلاعات اساسا از درک آنچه باعث شده فوتبال ایران مجبور شود چنین روزهایی را تجربه کند عاجزند


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل
1. جملات احساسی دو کارشناس این هفته برنامه 90 که البته خبره ترین کارشناسان چند سال اخیر فوتبال ایران به شمار می آیند، خیلی زود از یادها خواهد رفت. همان طور که لحظات نابی که عادل فردوسی پور از نیمه پر لیوان فوتبال ایران تدوین کرده بود، با تصاویری که از حمله بازیکنان و مسئولان تیم چوکای تالش به داور جوان یک مسابقه در دسته دوم باشگاهی ایران در اواخر برنامه پخش شد، اثرات مثبت خود را احتمالا به سرعت از دست داده است. با این وجود حالا یک روز پس از پخش ویژه برنامه 90 که مهم ترین فضای موجود فوتبال ایران برای تحلیل و بررسی اتفاقات در این حوزه محسوب می شود، می توان پرسید خروجی نزدیک به دو ساعت گفت و گو و میزگرد چه بوده است؟
2. اتفاق رخ داده در ورزشگاه سردار جنگل رشت که محور گفت و گوی ویژه برنامه 90 این هفته بود علیرغم منحصر به فرد بودن و در ویترین قرار گرفتن، حادثه اول و آخری نیست که ناگهان فوتبال ایران را تحت الشعاع قرار دهد. به همین دلیل ساده انگارانه است که انتظار داشت واکاوی این ماجرا به دستاورد مهم و ویژه ای ختم شود. اساسا فوتبال ایران سالهای سال است که با واکنش های تند و البته احساسی مقطعی، بحران هایی از این دست در بحث ناهنجاری های فرهنگی را پشت سر گذاشته است. اتفاقی که در دیگر حوزه های مهم فوتبال ایران مثل نتایج کسب شده، مدیریت های متزلزل و غیر تخصصی، عقب ماندگی های ساختاری و سخت افزاری و ... نیز با واکنش مشابهی روبرو شده است.
3. اشاره به جایگاه تولید علم در فوتبال ایران بیشتر به یک شوخی بزرگ شبیه است. در حالیکه بارها و بارها در هنگامه ناکامی های بزرگ و کوچک این نکته شنیده شده است که « فوتبال حالا دیگر در سراسر جهان به یک صنعت و علم تبدیل شده» ولی به طرز عجیبی حتی تلاشی برای نزدیک شدن به مرز تولید علم، ارائه تئوری و پیشنهاد راهکار و دستور العمل های ساده در فوتبال ایران دیده نمی شود.
رسیدن به چنین فضایی البته طبیعتا در یک برنامه پر بیننده با مختصات تلویزیونی مثل 90 که بینندگان عادی بسیاری دارد، خیلی منطقی نیست، اما این پرسش وجود دارد اگر برنامه 90 و تهیه کننده و مجری باهوش آن نتوانند مقدمات آمادگی برای ورود به چنین فضایی را فراهم کنند، اصولا کدام روزنامه یا سایت و خبرگزاری فعال در حوزه فوتبال که به هر حال به ناچار با انبوهی از اخبار حاشیه ای مواجه اند، این فرصت را خواهند یافت تا در این راه حرفی بزنند و قدمی بردارند؟
4. درصد مهمی از افراد درگیر در حوزه فوتبال به دلایل مشخص از جمله نحوه ورود به این عرصه ( که در مورد مدیران غیر ورزشی مصداق دارد ) و سطح پایین دانش و اطلاعات ( برخی از بازیکنان، مربیان و خبرنگاران ) اساسا از درک آنچه باعث شده فوتبال ایران مجبور شود چنین روزهایی را تجربه کند، عاجزند. این بخش وسیع از این جامعه روزمرگی را بهترین راه برای گذران عمر می داند و چون توانایی برای ایده پردازی و خلاقیت ندارد، پرداختن به تولید علم، تئوری سازی یا حدقل ایرانیزه کردن تئوری ها و الگوهای فوتبال های پیشرفته دنیا را جدی نمی گیرد.
مثال ساده ناهنجاری هایی است که در ورزشگاهها رخ می دهد و کسی از خود نمی پرسد قبل از آنکه انتظار احترام و برخورد مناسب از سوی تماشاگران را داشته باشیم، چرا در مورد دور ماندن ورزشگاههای ایران از قافله تکنولوژی و پیشرفت چشمگیر ورزشگاههای دنیا و عذاب و رنجی که تماشاگران ما مجبورند از حضور در ورزرشگاههای فاقد امکانات استاندارد بکشند، چیزی نمی گوییم.
چه فرمول هایی را امتحان کرده ایم تا بازیکنان در طی دوران فوتبال راه را اشتباه نروند و آموزش ها لازم برای تعاملات و ارتباطات اجتماعی را بیاموزند و تمام اتفاقاتی که حالا در فوتبال روز دنیا راهکارهایی علمی برایشان وجود دارد و ما فقط برای حرف زدن و واکنش نشان دادن درباره آن ید طولایی داریم.
5. اگر قرار باشد مثل عادل فردوسی پور نیمه پر لیوان فوتبال ایران را ببینیم، شاید هنوز توان اندکی برای پرداختن به این حوزه در بین برخی از علاقه مندان فوتبال باقی مانده باشد. خروج از این نقطه که مدت هاست در آن درجا می زنیم، البته کار ساده ای نیست.
اما می توان برای برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی که بتوان در آن خارج از کلیشه های رایج حرف تازه ای زد و ایده ها را به قضاوت و بررسی گذاشت، افتتاح آکادمی های فوتبال واقعی که در آن به غیر از فوتبال همه آن چیزی که یک فوتبالیست موفق در زندگی اش به آن نیاز دارد، تجهیز ورزشگاهها و استفاده از روش های مدرن مثل سیستم بلیط فروشی که بدون تردید حوزه های جذابی برای سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی محسوب می شود و رفاه تماشاگران را به دنبال خواهد داشت، برگزاری دورهای ویژه آموزشی با بهره گرفتن از الگوهای همین کشور همسایه، ترکیه برای مدیران رده بالا و مدیران اجرایی حوزه فوتبال، تجربه راهکارهای اقتصادی تازه برای درآمد زایی مثل رفتن استقلال و پرسپولیس برای انجام بازیهای دوستانه به شهرهایی که در سطح اول فوتبال ایران تیم ندارند و چندین و چند اتفاق دیگر کمی با انگیزه تر نشان داد. انگیزه ای که البته در این مدیران و این ساختار موجود نباید آن را جستجو کرد.

Rastin.
09-11-2011, 01:25
ضمن اینکه نقش عوامل فرهنگی غیر قابل انکاره و رسانه ها در بازتاب اتفاق اخیر زیاده روی کردن (درست برعکس موارد مشابه قبلی), اما بعضی صحبتای مطرح شده از طرف حاج رضایی (قربانی بودن دو بازیکن!) قضیه مسئولیت شخصی یک بازیکن حرفه ای (و هر انسانی!) نسبت به رفتار و اشتباهاتش رو کمی زیر سوال برد...بنظر میاد برنامه نود هم مثل همه رسانه ها و حتی مردم تا حدودی در مورد این اتفاق دچار افراط و تفریط شد( نه به اون برخورد تند اولیه.. نه به این دلسوزیهای غیر منطقی برای دو بازیکن)
+
فراموش نکنیم اجرای سلیقه ای قانون و عدم برخورد با تخلف باشگاهها و بازیکنان در گذشته نقش مهمی در هرج و مرج امروز فوتبالمون داره, امیدوارم در مورد این حادثه بدون ملاحظه کاری و توجه به جو موجود قانون اجرا بشه.

Lady parisa
09-11-2011, 09:27
دوستان تکرار برنامه نود در شبکه های دیگه کی هستش ؟

مطمئنم شبکه 20 توی ماهواره پخش می کنه اما به احتمال زیاد چهارشنبه شبها!

Lady parisa
09-11-2011, 09:33
به قول صدر(انگار) همین ملت تا میرن تو یه کشور قانونمند با ادب میشن ولی اینجا دوس دارن مثل حیوون زندگی کنن(میبخشید)
من با این حرف شما و آقای صدر موافق نیستم! این قانون و رفتار مردم بومی اون کشوره که باعث میشه فرد غریبه یا تازه وارد مثل اونا رفتار کنه!

Amir..H
09-11-2011, 20:48
من با این حرف شما و آقای صدر موافق نیستم! این قانون و رفتار مردم بومی اون کشوره که باعث میشه فرد غریبه یا تازه وارد مثل اونا رفتار کنه!
منافاتی با حرف من نداره
حرفه من اینه چیزایی ساده ای مثل فش ندادن تو ورزشگاه اموزش نمیخواد !!!!
و البته خیلی از رفتارهای ساده که ما توی جامعه انجام میدم هم نیازی به اموزش نیست
هرچند که مسئولین ما کلا کاری انجام نمیدن نه تو زمینه اموزش نه فرهنگ نه ..... بگذریم:46:

nar nia
10-11-2011, 21:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برخي رسانه هاي خبري دنياي فوتبال و شبكه هاي اجتماعي جهان طي هفته گذشته، موضوع رفتار غير ورزشي شيث رضايي و محمد نصرتي را به عنوان خبر اول خود درج كردند تا به نوعي در كنار حركت تخريبي عليه ايران، فساد هاي اخلاقي بازيكنان خود را نيز لاپوشاني كنند.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از فردا؛ اين رفتار غير حرفه اي روزنامه هايي چون ماركا و آس از يك سو و وبسايت ياهو از سوي ديگر در شرايطي صورت گرفت كه فوتبال اروپا، بارها و بارها چنين صحنه هايي را تجربه كرده و هيچ گاه به انتشار تصاوير آن اقدام نكرده است. تصوير زير نيز نمونه اي از اقدامات غير اخلاقي بازيكنان اسپانيايي است.دو پایگاه خبری معتبر آس و مارکا با انتشار خبر محرومیت نصرتی و شیث از حضور در ورزشگاه را در صدر اخبار خود قرار دادند. بسیاری از رسانه های دیگر هم با انتشار این خبر از برخورد مقامات فوتبال ایران با حرکت بازیکنان پرسپولیس نوشتند.

آس از تعلیق این دو بازیکن نوشت و فیلم آن صحنه را از شبکه 3 تلویزیون ایران ، در اختیار کاربرانش گذاشت تا این لحظه دردناک را تماشا کنند. سایت مارکا هم با اشاره به اتفاقی که در زمین رخ داده ، تصویرش را منتشر کرد .

ياهو نيز در حالي به انتشار اخبار و تصاوير ديدار تيم هاي پيروزي و داماش پرداخت كه در گزارش منتشر شده حرفي از اقدام انجام شده توسط شيث و نصرتي زده نشده و فقط به محروميت و تعليق دو بازيكن ايراني اشاره كرده است.

اين در حالي است كه واقعيت فوتبال ايران چيزي به جز اين را در بردارد. هرچند غالبا در فوتبال ايران شاهد رفتارهاي ناشايستي از سوي بازيكنان هستيم اما طي سال هاي اخير صحنه هاي عبرت آموز ديگري هم وجود داشته كه هيچ يك از رسانه هاي ورزشي جهان، به اين شكل به آنها نپرداخته اند.

به عنوان مثال سال گذشته جایزه اول بازی جوانمردانه سال 2010 ورزش جهان به امین متوسل‌زاده مهاجم تیم فوتبال باشگاه راه‌آهن اهدا شد. متوسل زاده که به واسطه رفتار جوانمردانه‌اش دربازی دو فصل گذشته تیم‌های مقاومت‌سپاسی و استیل‌آذین کاندیدای دریافت جایزه بازی جوانمردانه سال 2010 جهان شده‌ بود این جایزه را دریافت کرد.

كسب اين مقام توسط يك بازيكن ايراني نه تنها در هيچ كدام از رسانه هاي فوتبال جهان منتشر نشد، بلكه اغلب سايت ها و روزنامه هاي ورزشي كشور نيز به اندازه لازم به آن نپرداختند تا حركت شيث و نصرتي به عنوان چهره فوتبال ايران در دنيا محسوب شود.

بنابراين گزارش آنچه در هفته گذشته بيش از هر چيز ديگري مورد توجه قرار گرفت ، انتشار تصاوير اين دو بازيكن در رسانه هاي خبري جهان بود كه بي شك سوء استفاده و حركت تخريبي رسانه هاي خارجي عليه ايران را در بر داشت.

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Nasser_ZRE
10-11-2011, 23:36
من اولین قربانی حاشیه ها بودم !


من اولین قربانی حاشیه ها بودم !
علیرضا نیکبخت واحدی که چندی پیش به دلیل یک اتفاق مشخص و خارج از فوتبال با یک سال محرومیت از فوتبال روبه رو شد در گفتگویی که عصر دیروز با ما انجام داد از اتفاقات اخیر پرسپولیس، تیم ملی، پیکان و ..... سخن گفت.
قدس آنلاین: نیکی در قسمتی از صحبت هایش می گوید:«نه تنها از من حمایتی نشد، بلکه بعضی ها هم مرا زدند که بروم پایین تر... ولی من علیرضا نیکبخت واحدی بودم که تمام نشدم و الان بازی می کنم.»
*فرهاد کاظمی به عنوان سرمربی تیم پیکان نظر مساعدی روی تو دارد
آقا فرهاد نسبت به من لطف دارد. از وقتی که کنار دایی فرهاد هستم آنقدر از لحاظ روحی و روانی بالا رفته ام که خودم لذت می برم. اینکه من نسبت به ایشان ارادت دارم و او هم به من اعتقاد دارد، بهترین حالت است.

*کاظمی می گفت که مربیان تیم ملی باید به لیگ دسته اول هم توجه داشته باشند.
من کاملا با نظر ایشان موافق هستم. لیگ یک شرایط خاص خودش را دارد. هرچند خیلی ها می گویند که جای من لیگ یک نیست ولی من به خاطر آقا فرهاد به لیگ یک آمدم. این را مطمئن باشید که در لیگ یک هم خیلی از بازیکنان هستند که شرایط بازی در لیگ برتر را دارند و من امیدوارم که کی روش و مسوولان تیم ملی به لیگ یک هم توجه بیشتری داشته باشند.
*فکر می کنی بتوانی از لیگ یک به تیم ملی برسی؟

هیچ چیز بعید نیست. تیم ملی، تیمی است که از بهترین بازیکنان یک کشور تشکیل می شود و هیچ دلیلی وجود ندارد که از لیگ یک بازیکنی در تیم ملی نباشد. من علیرضا نیکبخت واحدی هستم. خودم را می شناسم و این را می دانم که آنقدر توانایی دارم که حتی از لیگ یک هم به تیم ملی دعوت شوم.
*محرومیت و دوری از فوتبال، آن هم به دلیل منشوری شدن، ضربه بدی به تو زد و باعث شد تا از جایگاه اصلی ات دور شوی و حالا این اتفاق برای شیث و نصرتی افتاد.
همانطور که گفتی این اتفاق یکبار برای من پیش آمد و ضربه بدی به من زد. من خیلی دوست داشتم در مورد این بچه ها صحبت کنم. نمی خواهم کار اینها را لاپوشانی کنم و یا یک جوری با ماست مالی همه چیز را تمام کنم. اگر حرفی می زنم فقط به این دلیل است که مثل آنها درد این موضوع را چشیده ام و می دانم که آنها چه شرایطی دارند. شک نکنید که شیث و نصرتی در حال حاضر سخت ترین روزهای زندگی شان را می گذرانند. اینها یک اشتباهی کرده اند به اندازه همان باید تنبیه شوند ولی این درست نیست که هر روز آنها را اعدام کنیم و آبرو و حیثیت شان را ببریم. حتی یک پزشک جراح هم ممکن است که روزی اشتباه کند و یک نفر جانش را از دست بدهد. اینها هم توی کار خودشان جزو خوب ها بوده اند و حالا فقط یک اشتباه داشته اند، البته نباید از کنارش به سادگی گذشت. من معتقدم که اینها باید به اندازه کارشان تنبیه شوند و این درست نیست که نابودشان کنیم. این بچه ها مثل بیمارانی هستند که به پزشک احتیاج دارند. مثل کسی که برای زندگی به هوا احتیاج دارد نباید اینها را با دور کردن از فوتبال کشت و نابود کرد.
*مثل اینکه خیلی نگران هستی؟

صحبت شما در مورد شرایطی که من داشتم درست بود. من می دانم که اینها چه دردی می کشند، من به خاطر یک مساله ای که خارج از فوتبال بود و به زندگی شخصی ام ربط داشت، یک سال محروم شدم. به هرحال من قربانی شدم؛ اولین قربانی. وقتی این اتفاق افتاد، تا یک مدت نگاه مردم به من طور دیگری بود. نگاهی روی من سنگینی می کرد و می دانستم که همه یک جور دیگر مرا نگاه می کنند. یک احساسی پیدا می کنی که انگار قاتل هستی و همه می خواهند نابودت کنند. حالت بدی است. شنیدم که نصرتی و شیث از شدت خجالت و ناراحتی حتی از خانه خارج نشده اند. مگر اینها خانواده، دوست و فامیل ندارند. مگر اینها برای این فوتبال و این مملکت زحمت نکشیده اند. من هنوز هم می گویم که توی آن ماجرا قربانی شدم. هنوز هم خجالت می کشم و نمی توانم بپذیرم که به خاطر یک اتفاق شخصی و خارج از فوتبال، یک سال از بهترین روزهای زندگی فوتبالی ام حرام شد و کلی دردسر و نگاه سنگین را تحمل کردم. در این شک نکن که اگر من نیکبخت نبودم در همان دوره نابود شده بودم و همه چیز تمام می شد. اگر نیکبخت نبودم حتی الان لیگ یک هم نمی توانستم بازی کنم و هزار و یک جور اتفاق می افتاد.
*اما با آن نیکبختی که قرار بودی بشوی هم فاصله زیادی پیدا کردی. تو می توانستی یکی از بهترین لژیونرهای آسیا باشی و در بهترین باشگاه های اروپا بازی کنی.
قبول دارم ولی قسمت این بود. یکسری بدشانسی، یکسری اشتباه و مسایلی که خودم هم در بعضی جاها مقصر بودم اما این را هم قبول کن من دچار مسایلی شدم که برای خیلی ها اتفاق نیفتاد. به قرآن توی تمام آن مدت به جز چند تا دوست کسی حالم را نپرسید و انگار روزی صد دفعه دنیا روی سرم خراب می شد.

*در برنامه نود هم راجع به همین مساله صحبت شد و در پایان فقر فرهنگی به عنوان موثرترین عامل در وجود این مسایل معرفی شد.
برنامه نود را دیدم. خیلی خوب بود. دست عادل درد نکند. کاش عادل فردوسی پور در زمانی که آن اتفاق برای من هم افتاد چنین کاری می کرد. البته در آن برهه هم عادل چند دقیقه ای در مورد این موضوع صحبت کرد ولی حمایتی که در برنامه نود از بچه ها شد عالی بود و امیدوارم که به نتیجه برسد. وقتی آن اتفاق برای من افتاد بعضی ها فقط به من لگد زدند تا بروم پایین تر، کسی دنبال کمک کردن نبود و طوری با من رفتار می کردند که انگار دزد گرفته اند. در آن زمان من خیلی چیزها یاد گرفتم. مثلا تا قبلش در مورد عزیزمحمدی چیز دیگری فکر می کردم ولی حالا در مورد او نظر دیگری دارم. عزیز محمدی انسان خوبی است و دیدید که در مورد این ماجرا هم چطور در مورد نصرتی و شیث صحبت کرد.

*تو و شیث در دورانی که در پرسپولیس همبازی بودید، ارتباط خوبی با هم داشتید و اتفاقا در همان برهه بود که آن ماجرای هواپیما پیش آمد.
کاری که شیث در هواپیما کرد، فقط یک شوخی بود. شیث بچه خوبی است. او بازیکن خوبی هم بود و به همین دلیل هم همه دوستش داشتند. من در آن سفر و در پروازی که داشتیم، با همین شیث همسفر بودم و او می خواست که با آن کارش با من شوخی کند و به قول خودش مرا بترساند، ولی هرگز فکرش را نمی کرد که این اتفاق بیفتد. شوخی که شیث فکر می کرد ساده و جالب است، ناگهان به آن اتفاق بزرگ تبدیل شد و خود او بیشتر از هر کسی از این موضوع می ترسید و ناراحت بود.

*اما اگر همان زمان یا در اتفاق های قبل با این جور مسایل برخورد درستی می شد، شاید الان این اتفاق ها نمی افتاد.
باز هم می گویم که شیث هم پسر خوبی است و هم بازیکن خوبی. برای همین هم بود که همه او را دوست داشتند. من هم این موضوع را قبول دارم و باز هم می رسیم به آن ماجرای فقر فرهنگی. باور کن که یک بازیکنی مثل من هرچه در این مدت رو کرده، خودش یاد گرفته! هرچه که الان بلد هستم، از تجربیات خودم بوده است. هیچ کس در این مدت یک فرهنگ سازی و کار آموزشی درست نداشته است. من معتقدم که اگر دنبال داشتن یک فوتبال خوب و بافرهنگ هستیم، باید برایش برنامه و آموزش داشته باشیم.
*وضعیت پرسپولیس را چطور می بینی؟

دلم نمی خواهد حرفی بزنم که کسی ناراحت شود، ولی من با ۷ سال سابقه حضور در استقلال و ۴ سال بازی در پرسپولیس، معتقدم که بعضی از بازیکن ها در حد و اندازه های این تیم نیستند. مگر می شود که یک بازیکن در داربی برای اولین بار پیراهن یکی از این تیم ها را بپوشد؟ پرسپولیس و استقلال بهترین و بزرگ ترین تیم های فوتبال این مملکت هستند و زمانی بازی کردن در این تیم ها برای گنده گنده هایش آرزو بوده است. من کوچک تر از آن هستم که بخواهم حرفی بزنم، ولی بعضی از بازیکن های این تیم در حد اسم و نام این باشگاه نیستند. خیلی از بازیکن های تیم های بزرگ در لیگ برتر و لیگ یک یا قرمز هستند یا آبی. این خیلی بد است که بازیکنان این تیم ها بدون توجه به این مسایل در پرسپولیس باشند و ضعیف کار کنند.

*دوست نداری به پرسپولیس برگردی؟
من همیشه پرسپولیس را دوست دارم و به هواداران این تیم احترام می گذارم، ولی فعلا بازیکن پیکان هستم و شرایط خوبی در این تیم دارم. خدا را شکر از لحاظ روحی و روانی در بهترین شرایط هستم و چون زندگی شخصی خوب و سالمی دارم، سرحال تر و بهتر از همیشه هستم.

سایت نود

jahanagahi
21-11-2011, 01:50
عادل فردوسی‌پور

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


عادل فردوسی پور روزنامه نگار، مترجم، تهیه کننده، مجری تلویزیونی و گزارشگر فوتبال، دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است.

عادل فردوسی پور در مهرماه ۱۳۵۳ در محله شهر آرا تهران متولد شد. وی فرزند نخست خانواده است و یک خواهر و یک برادر نیز دارد. پدرش از اهالی رفسنجان و کرمانی الاصل است. وی دوران دبستان را در مدرسه “ذوقی” گذراند. از همان زمان علاقه اش به فوتبال نیز نمود پیدا کرد، علاقه ای که بعدها خانواده را نگران کرد. عادل دوره راهنمایی را در مدرسه طالقانی گذراند و چهارسال دبیرستان را به مدرسه البرز رفت و با معدل ۱۸ دیپلم گرفت.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


وی علاقه زیادی به نشریات ورزشی داشت؛ تمام امید و آرزویم مجله “دنیای ورزش” یا “کیهان ورزشی” بود که هر هفته برای بدست آوردنش کلی تلاش می کردم. خانواده اش اهل فوتبال نیستند، وی در این باره گفته است که “هضم این موضوع که من فوتبال را دوست دارم برای خانواده ام بسیار دشوار بود، با التماس پدرم چند باری مرا به استادیوم برد، اما موضوع آن بود که آنها اصلا به فوتبال علاقه ای نداشتند.”

همزمان با آغاز دوره دبیرستان به دلیل علاقه فراوانی که به زبان انگلیسی داشت به یادگیری زبان پرداخت. با ورود به دانشگاه شریف در رشته مهندسی صنایع، توانست یادگیری زبان انگلیسی را نیز ادامه دهد و در سال سوم دانشگاه انگلیسی را بخوبی فرا بگیرد. او تحصیل را در دانشگاه شریف تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته صنایع ادامه داد و در همان دانشگاه به تدریس زبان تخصصی مشغول شد.

فردوسی پور فوتبال را دوست دارد و خوب نیز بازی می کند. شعر دوست نیز هست و با سپهری میانه ای دارد.

“راستی اگر سهراب سپهری زنده بود، می توانست در برنامه “نود” به عنوان یک کارشناس حاضر باشد. حیف شد!” او در سال ۱۳۸۴ با گروه اجرایی نمایش “فنز” به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان همکاری کرد. نمایش “فنز” درباره یک خانواده انگلیسی بود که همگی از طرفداران متعصب تیم منچستر یونایتد بوده و پرویز پرستویی در این نمایش نقش برادر بزرگ‌تر را ایفا می‌کرد که گزارشگر رادیو بود و عادل نیز به جای او گزارش انگلیسی می کرد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


در سال ۲۰۰۹ هفته نامه نیوزویک او را در فهرست پرقدرت ترین افراد در ایران در رده نوزدهم جای داد. مجله ورلدساکر به او لقب جان ماتسن ایران داده است.

وی فعالیت رسانه‌ای خود را در سال ۱۳۷۲، با روزنامه‌نگاری در اولین روزنامه ورزشی کشور، روزنامهٔ ابرار ورزشی به سردبیری اردشیر لارودی آغاز کرد. در آن زمان، سال سوم مهندسی بود.

خود وی در این باره می‌گوید:
“اردشیر لارودی در رابطه با حیطه کاری ام پرسید و پاسخ دادم ترجمه. متنی به دستم داد. صبح فردای آن روز کارم را تحویل دادم و از چند روز بعد کار را شروع کردم.” بزرگترین علاقه مندی اش حضور در صدا و سیما بود، وی در این باره می گوید: “n بار تست دادم تا در نهایت قبول شدم.

آخرین باری که تست دادم اواخر سال ۱۳۷۳ بود. اوایل هم پاسخ مثبت بود، اما می گفتند صدایت جوان است و پخته نیست.”

پس از چندین آزمون به صدا و سیما راه یافت اولین بار در سال ۱۳۷۴ در جریان بازی فوتسال جام رمضان صدایش از صدا و سیما پخش شد.

در ابتدا به گزارش برنامه منتخب ورزشی پرداخت و با گزارش بازی ها در جام جهانی ۹۸ به شهرت رسید. آن زمان کسی اسم فردوسی پور را نمی دانست، درباره اش می گفتند “همان مجری که می داند شب قبل بازیکنان لیورپول چه خورده اند!” فردوسی پور به روز بود و اطلاعات تازه ای داشت، اسامی بازیکنان خارجی را درست تلفظ می کرد و در شیوه گزارشگری و خواندن اسامی، در صدا و سیما تحولی ایجاد کرد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


هوشنگ نصیرزاده درباره وی می نویسد:
“جوانی است قد بلند، عاشق فوتبال، بسیار کم رو و خجالتی، سر به زیر، کم حرف، طرفدار انتقاد، نوگرا و دارای خانواده اصیل و معتقد به اصول.”

مازیار ناظمی در باره حضور عادل فردوسی پور در صدا و سیما می نویسد: “اگر اشتباه نکنم سال ۱۳۷۵ بود که به عنوان گوینده و تهیه کننده در گروه ورزش شبکه سه سیما فعالیت داشتم یادم می اید جوان قد بلند و موفرفری آمده بود که تست گزارشگری فوتبال بدهد. کلی مجلات “ورد ساکر” هم زیر بغلش بود و قرار شد روی یکی از فوتبالهای اروپائی صدا بگذارد وقتی کارش را شروع کرد به حدی صدایش بد و اجرایش مشکل داشت که همه می خندیدند.

کمتر کسی از بچه های حاضر در آن زمان فکر می کردند عادل بتواند با جواد خیابانی که برای خودش اسم و رسمی بهم زده بود، رقابت کند و در نهایت هم او را کنار بزند. گزارشگری تنیس، مسابقات اتومبیلرانی، نوشتن اطلاعات لازم برای برخی گزارشگران قدیمی تر و کم کم وارد شدن به عرصه گزارشگری فوتبال مسیری بود که عادل در سیما طی کرد.”

درباره همکارانش می گوید: “سعی کرده ام از همه آنها چیز یاد بگیرم؛ از وارث، شفیع، کوتی و بهروان گرفته تا جواد خیابانی که خیلی به من کمک کرد. و حتی همکاران نسل جدید مثل آقای علیفر، مزدک[میرزایی]، پیمان[یوسفی] و بقیه.” اگر برنامه های ورزشی صدا و سیما را در خاطر مرور کنیم، از جام جهانی ۹۸، عادل فردوسی پور مهمترین بازی های ایران را به همراه جواد خیابانی گزارش کرده، هرچند که این روزها، حرفه ای گری اولی موجب کسادی کار دومی شده است.

او می گوید طرفدار هیچ تیمی نیستم، با جوی که ایران دارد نمی شود طرفدار تیمی بود. اما به لیورپول انگلیس از قدیم علاقه داشته است.


وقتی برنامه “نود” کلید خورد


فردوسی پور در سال ۷۸، طرحی را از روی یک برنامه پر مخاطب ایتالیایی ارائه داد که در خرداد همان سال در قالب برنامه ۹۰ ارائه شد، برنامه ای که شهرتی برای او به ارمغان آورد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


وی درباره برنامه “نود” می گوید: “ماهیت برنامه “نود” نقد و بررسی بازی های لیگ و اتفاقات پیرامون فوتبال است. نمی توان اصل آن را تغییر داد.” فردوسی پور متاهل است و از نظرات همسرش در خصوص برنامه بهره می گیرد. او از نظرات دیگران استقبال می کند، اما برای برنامه اش اسلوبی دارد.

داور پیشکسوت فوتبال ایران در این باره می گوید: “عادل سعی می کند برنامه نود را به هیچ کس و هیچ چیز نفروشد و از بهترین دوستش هم انتقاد می کند. او مهارت دارد که وارد ماجراهایی شود که برای افکار عمومی جالب است و متخصص کشیدن مو از ماست است.”

وی همزمان با برنامه نود بزرگ شد و با آغاز دوره لیگ برتر فوتبال و برنامه های هفتگی اش که به تحلیل رویدادهای ورزش فوتبال کشور می پرداخت، چهره شد. آنچنان که برنامه هایش تاثیر مستقیمی در تیم های مطرح کشور، فدراسیون و تربیت بدنی داشت.

وی در این سال ها همیشه یک روند رو به رشد را طی کرده و سعی کرده به خطوط قرمز احترام بگذارد. به قول خودش هرگاه که کسی نیز به این خطوط احترامی نگذارد، پرچم می زنم و بالا و پایین می پرم.

در این سال ها که برنامه “نود” را ارائه می دهد، در استودیوی شماره ۱۴ به اجرای برنامه می پردازد، استودیوی کوچکی که به یمن دستگاه های دیجیتالی بسیار بزرگ به نظر می رسد.

معمولا در زمان تعطیلی لیگ، برنامه نود نیز تعطیل است. سرقفلی “نود” نیز به نام عادل زده شده، هرچند که تاکنون چهار بار مزدک میرزایی و رضا جاودانی به جای او ایفای نقش کرده اند، اما کسی آن ها را به یاد نمی آورد، همه نود را به نام فردوسی پور می شناسند.


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشنبه ۷ آبان ۱۳۹۰

Amir M.ohAma.D
21-11-2011, 07:30
دیشب برنامه موج فوتبال قلعه نوییو اورده بود .مجریه سوالایه حاشیه ای میپرسید قلعه نویی برگشت گفت ببین اقای فلانی با سوالات میخوای شیطنت کنی مجریه گنده ترو با تجربه تر از تو جلو من نشسته فیتیله پیچش کردم(قشنگ معلوم بود منظورش فردوسی پوره:31:)علایق رنگیه توام میدونم پس خلاصه حواستو جمع کن (یه همچین چیزایی)بنده خدا مجریه بعد از این دیگه ترسید هرچی میخواست بپرسه اولش میگفت به خدا این سوال شیطنت نیست:31:
اخرشم مجریه گفت 4 دقیقه بیشتر وقت نداریم قلعه نویی گفت اقای فردوسی پور که خوب بلده وقت بگیره شما هم بگیرین:31:

امیدوارم عادل تغییر تاکتیک بده دفعه بعد جلو قلعه نویی کم نیاره:27:چه رقابتی شکل گرفته:34:

szh_1367
22-11-2011, 22:24
دیشب یکی از بدترین برنامه های تاریخ نود رو دیدم خیلی حالم گرفته شد

دو نفر به خاطر کمبود امکانات پزشکی مرده بودند اون هم جلوی چشم پدرشون :41:

واقعا باشگاه ....... دیگه چه ....... هستن زمانی که 3000 میلیارد اختلاس میکنن جزء بیت المال مسلمین نیست حالا که میخواهند دیه یک نفر رو که حداکثر 40 میلیون تومان هست رو بدهند اون پول میشه پول بیت مال

زمانی که پاداش های میلیاردی به عنوان مختلف به افراد نالایق داده میشه تا اوضاع خیلی عالی فوتبال ایران رو بهتر بکنند جزء بیت المال نیست اما حالا شده جزء بیت المال

دیگه نیاز نیست از وضعیت خیلی عالی داورهای ایرانی که هر کس از راه میرسه یه نوازشی میکنه این بنده های خدا رو چیزی بنویسم

farshidshd
23-11-2011, 12:18
عادل فردوسی‌پور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] blog%2F%3Fp%3D5537)حداقل آخر کار یه نگاهی به پستت مینداختی !!

نمیشه خوند این پست رو از بس درهم شده

Nasser_ZRE
13-12-2011, 13:28
مزدك ميرزايي: شايد به اندازه فردوسي‌پور جرأت ندارم/ عادل حرف‌هايي مي‌زند كه من نمي‌توانم بزنم

بارسا يك تيم فرازميني است شايد اگر اين دو تيم 10بار با هم بازي كنند يكبار مساوي شود، يك بار رئال ببرد و 8بار هم بارسا


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سايت گل ـ اهالي ورزش و هنر يك شنبه شب به يادماندني را پشت سر گذاشتند. مطمئنا تماشاي ال‌كلاسيكو به صورت دست‌جمعي آن هم با گزارش مزدك ميرزايي آنقدر براي حاضران در اين مراسم هيجان‌انگيز بود كه تا مدت‌ها اين شب به يادماندني را فراموش نخواهند كرد. مزدك كه بارها با جملات خود حاضران در مراسم را شگفت‌زده كرد، در مورد گزارش اين بازي و مسائل مختلف ديگر به سوالات خبرنگار سايت گل پاسخ مي‌دهد.

آقاي ميرزايي، گزارشي كه در اين مراسم داشتيد با گزارشي كه در تلويزيون مي‌كنيد چه تفاوت‌هايي داشت؟

به هر حال دست آدم در اين نوع گزارش‌ها كه در تلويزيون نيست بازتر است ولي وقتي در شبكه گزارش مي‌كنيم بايد مراقب جملات و گفتار خود باشيم و همه مي‌دانند كه خط قرمزهايي وجود دارد. خوشبختانه آن شب جمع دوستانه‌اي داشتيم و اهالي ورزش و هنر با هم اين بازي زيبا را ديدند.

هيجان اين نوع گزارش از هيجان گزارش در تلويزيون بيشتر است؟

به هر حال اين فضا هم متفاوت بود و چون با جمعيت زيادي بازي را مي‌ديديم احساس مي‌كرديم كه انگار در ورزشگاه هستيم.

شما اين بازي را از شبكه الجزيره ديديد و مطمئنا نه سانسوري وجود داشت، نه پخش تصاوير تكراري. اين موضوع هيجان‌انگيز بود، درست است؟

بله، همين‌طور است و تماشاي ال‌كلاسيكو آن هم با HD در نوع خود جالب است. متأسفانه تصاويري كه از شبكه 3 پخش مي‌شود با كيفيت نيست و مونيتوري كه مقابل ما قرار دارد و بايد بازي را از آن گزارش كنيم كهنه و قديمي است و كيفيت خوبي ندارد.

در گزارش اين بازي مثل اينكه جملات جالبي را به كار برديد. به نظر مي‌رسد در تلويزيون چندان نمي‌توان از جملات كنايه‌آميز و جالب استفاده كرد، درست است؟

بله همين‌طور است. اگر به كسي برنخورد از اين جملات بيشتر استفاده مي‌شود ولي مجبوريم دست به عصا حركت كنيم.

قبول داريد جنبه بعضي از فوتبالي‌ها پايين است؟

بله، جنبه برخي از فوتبالي‌ها واقعا پايين است و اگر هر جمله‌اي بگوييم به آن طرف برمي‌خورد. بايد قبول كرد كه يك مقدار ظرفيت بعضي از فوتباليست‌ها پايين است.

خيلي‌ها معتقدند مزدك ميرزايي در قياس با عادل فردوسي‌پور براي استفاده از جملات جنجالي جرأت كمتري دارد، نظر خودتان چيست؟

من هم معتقدم كه شايد نسبت به عادل جرأت كمتري داشته باشم. گاهي او جملاتي را مي‌گويد كه من نمي‌توانم بگويم و دليلش را نمي‌دانم. البته عادل با حمايت خوب مردم مواجه است و شايد برنامه نود تأثير زيادي در گزارش او يا حرف‌هايي كه مي‌زند داشته باشد.

در مراسمي كه دور هم جمع بوديد مشكل خاصي به وجود نيامد؟

خير. مراسم نظم خيلي خوبي داشت و اگر قرار بود در يك جاي دولتي برگزار شود با هزار مشكل مواجه مي‌شديم. بچه‌هاي كار بلدي در اين مراسم حضور داشتند و همه لذت بردند.

مثل اينكه شما هم بارسايي هستيد؟

بله.

فكر مي‌كنيد چرا رئال اينقدر به بارسا مي‌بازد؟

دليلش اين است كه بارسا را هيچ تيمي نمي‌تواند ببرد. بارسا يك تيم فرازميني است شايد اگر اين دو تيم 10بار با هم بازي كنند يكبار مساوي شود، يك بار رئال ببرد و 8بار هم بارسا. من معتقدم شانس قهرماني بارسا در لاليگا و ليگ قهرمانان اروپا از رئال بيشتر است.

szh_1367
27-12-2011, 12:52
برنامه دیشب در اصل به بررسی مشکلات مالی تیم استیل اذین و اقای هدایتی پرداخت

خلاصه اش این بود که هر کس از هر جا و مکانی و پستی اقای هدایتی رو به قول معروف تیغ زده

با هرکسی هم که تماس میگرفتن و صحبت میکردن کلا منکر همه چیز از بیخ و بن میشد همه چیز ارومه ما چقدر خوشبختیم

اینجور که من احساس کردم اسم افراد خیلی معروفی در میان بود که نه عادل و نه شخص دیگری میخواست از اون صحبتی به میان بیاید

اینطور که عادل گفت برنامه هفته بعد هم به موضوع دلالی اختصاص دارد

فقط امیدوارم کمی محافظه کاری و سانسور از طرف صدا و سیما و .... کمتر شود تا واقعیت های دنیای پاک فوتبال ایران بیشتر قابل لمس باشه

Nasser_ZRE
27-12-2011, 15:47
یادداشت روز: جدایی صداقت از فوتبال


سایت گل- فیلم تحسین شده «جدایی نادر از سیمین»، روایت جدایی زوجی است که در طول فیلم، صاحب اثر آن را به جدایی نسل ها و طبقات مختلف اجتماعی تعمیم می دهد. ولی با عبور از پوسته ظاهری قصه، مقوله «جدایی» به حاشیه می رود و در لایه های عمیق تر، این «دروغ» است که تماشاگر را به فکر وا می دارد.
تمام شخصیت های فیلم «جدایی نادر....» در مقطعی ناگزیر، به هم دروغ می گویند یا لااقل حقیقت را از هم پنهان می کنند. راضیه (ساره بیات) درباره کار کردن در خانه مردی غریبه به شوهرش دروغ می گوید، نادر (پیمان معادی) به دروغ از بارداری راضیه اظهار بی اطلاعی می کند، سیمین (لیلا حاتمی) به شوهرش می گوید که می خواهد تنها به خارج از کشور مهاجرت کند، او هم دروغ می گوید! ترمه که از دروغگویی پدرش دل شکسته شده، به ناچار و برای اینکه پدرش را از مخمصه خلاص کند، به رئیس دادگاه دروغ می گوید و این دروغ های کوچک و بزرگ تا آنجایی که تماشاگر متوجه می شود سقط جنین عامل دیگری داشته، ادامه می یابد و احمد (شهاب حسینی) با اصرار از همسرش می خواهد که حقیقت را کتمان کند. در «جدایی نادر از سیمین» همه به هم دروغ می گویند و خود را برای ارتکاب این رذیله اخلاقی، محق می دانند.
***
برنامه دوشنبه شب نود که قرار بود به ابهام زدایی از موضوع «دلالی در فوتبالی» بپردازد، ناخواسته همچون فیلم جدایی «نادر از سیمین» به محلی برای آشکار شدن دروغ های ریز و درشتی و یا پنهان کردن حقیقتی تبدیل شد که هر روز در این فوتبال جاری می شود. عزیز محمدی که حرف هایش را با ستایش مجدد از طرح «منشور اخلاقی» آغاز می کند، وقتی در مواجهه با افشاگری حسین هدایتی درباره موضوع استخدام مربی برای استیل آذین غافلگیر می شود، چاره ای ندارد جز اینکه اعتراف کند، مربی خاصی را «توصیه» کرده.
هدایتی که انگار ناگفته های زیادی برای فاش کردن دارد و بارها تکرار می کند از جلسات خصوصی فیلم و عکس دارد، خشایار محسنی را به جعل و کلاهبرداری متهم می کند، ولی خود او در برابر اتهام «پیشنهاد رشوه ۲۰۰ میلیونی به داریوش مصطفوی برای استعفا از مدیرعاملی پرسپولیس» سکوت می کند. از مجموعه حرف های بهشاد یاورزاده، رحیمی و خشایار محسنی هم اینگونه استنباط می شود که لااقل یکی از دو طرف، مشغول کتمان حقیقت هستند. در ادامه برنامه علیپور با افشاگری تازه، نام علی پروین و دامادش آرش فرزین را پیش می کشد، ولی او هم در مواجهه با حسین هدایتی که مدعی است پرونده شکایتش روز پنجشنبه تحویل داده شده، و او در برنامه ورزش و مردم جمعه، این موضوع را کتمان کرده، طفره می رود.
در مرتبه ای پایین تر، تناقض در حرف های مربی سابق و مدیر عامل باشگاه نیروی زمینی هم دیده می شود؛ آنجا که حرف از چگونگی برگزاری بازی با استیل آذین در ورزشگاه دستگردی پیش می آید، معلوم نمی شود ۱۵ میلیون را استیل آذینی ها مستقیماً پیشنهاد کرده اند یا عواملی در فدراسیون برای آن ها «کارسازی» کرده اند. بعد هم نوبت مقایسه حرف های حجت زادمحمود و میثم منیعی می رسد که مشخص می شود، یکی از آن ها دروغ می گوید.
در واقع اکثریت صحنه گردانان برنامه ۹۰ این هفته، یا دروغ می گفتند یا حقیقت را پنهان می کردند که آن هم نوع خفیف دروغگویی است. شاید بهتر باشد، عادل فردوسی پوردر برنامه های آینده اش، پیش از ورود به بحث دلالی و پول های کثیف، تکلیف دروغگویی در فوتبال را روشن کند..

MoH_@_MaD
27-12-2011, 16:08
عجب برنامه ای بود برنامه ی دیشب :18:

گزارش ویژه: دادگاه اول نود برگزار شد/ برنده ها و بازنده ها چه کسانی بودند؟

علیپور نقل قولی از عادل را به زبان آورد که : «اگر من را بکشند، شهید محسوب می شوم یا نه؟» این سوال طنزآمیز رگه های تلخی در خود دارد که امیدواریم همیشه در حد همین شوخی باقی بماند.

سایت گل – آنچه که در برنامه شب گذشته نود برای بینندگان تلویزیون به نمایش گذاشته شد، تکه هایی از حقیقت مهیبی بود که در لایه های زیرین فوتبال ایران جریان دارد. حقیقتی که برخواسته از پول های بی حساب و کتاب و بی زحمت. فوتبالیست های طمعه کار و مدیران نابلد و دلالان سوداگر است. چیزی که به مرور از دلایل مهم افتی کیفی فوتبال ایران ارزیابی می شود.

در برنامه دیشب که با میانداری عادل فردوسی پور به پایان رسید، افراد زیادی در مصاحبه های تلویزیونی و حضوری اتهاماتی را نسبت به هم و دیگران به زبان آوردند و متهمین در فرصت های کوتاه و بلند به دفاع از خود پرداختند. برنامه نود هفته آینده نیز حول همین موضوع خواهد چرخید و به نظر فردوسی پور باید برنامه ریزی بهتری برای برنامه هفته آینده داشته باشد. اما برنده ها و بازنده های این شوی طولانی تلویزیونی.

ستاره: حسین هدایتی مالک باشگاه استیل اذین بیشترین زمان حضور در برنامه را به خود اختصاص داد. او نزدیک به یک ربع به صورت پلی بک (ضبط شده) و نزدیک به یک ساعت به عنوان میهمان تلفنی، اتهاماتی را علیه خشایار محسنی فعال و مدیر باشگاه دی استرادای اسلواکی مطرح کرد. هدایتی در این برنامه در لابه لای حرف ها بخشی از مکالمات شخصی خود با افرادی مثل عزیزالله محمدی را به زبان آورد که البته چندان اخلاقی نبود. هدایتی همچنین چند بار تاکید کرد که از حرف های خشایار محسنی و البته عزیزمحمدی فیلم دارد که تاکید او بر این جملات کمی عجیب بود. چراکه احتمال این فیلمبرداری ها بدون رضایت طرف مقابل انجام شده است. محسنی در بخشی از حرف هایش، هدایتی را به نزدیکی با برخی نهادها متهم کرد و گفت: فکر نمی کردم ایشان مثل کی جی بی (سرویس مخفی شوروی سابق) از شنود استفاده کند. هدایتی در صحبت هایش، به دنبال استیفای حق از دست رفته باشگاهش بود و البته نشان داد با وجود موفقیت در تجارت در فوتبال مدیر موفقی نیست.

متهم: خشایار محسنی پس از آغاز حضور بازیکنان ایرانی در لیگ اتریش آرام آرام تبدیل به یک نام آشنا در فوتبال ایران شد. این فرد که به واسطه دوستی با مهرداد میناوند و علاقه به فوتبال به مرور خود را تا حد یک فعال بازار نقل و انتقالات مطرح کرد، حالا سه سالی است که به عنوان مدیر باشگاه دی استرادای اسلواکی در صحنه مطبوعات حضور دارد. او بانی انتقالات مهمی مثل حضور آری هان در ایران بوده است و در زمانی هم مرحوم ناصر حجازی را برای مدیریت فنی تیمش به اسلواکی بود. کاری که البته هوشمندانه بوده است چراکه او شب گذشته چندین بار از نام حجازی برای پاک کردن برخی اتهامات استفاده کرد. محسنی که عادل فردوسی پور و برخی میهمانان تندترین حرف ها را علیه اش به زبان آوردند، در هفته آینده نیز محور بحث ها خواهد بود. او البته خونسردتر از آن چیزی است که این اتهامات آزارش بدهد، اما به هرحال با اوضاع پیش آمده به نظر می رسد، بخشی از سهولت کار وی در ایران به پایان خواهد رسید، چراکه گفته می شود برخی نهادهای مهم برای مقابله با فعالیت او، همین حالا هم وارد عمل شده اند.

نکته مهمی که در حرف های محسنی وجود داشت، این بود که همه اتهامات و صحبت ها باید از مسیر قانون و مدرک پیش برود که البته جمله بسیار درستی است.

دادستان: عادل فردوسی پور با صراحت ذاتی اش تنها کسی است که جرات روی آنتن بردن چنین برنامه هایی را دارد. به خاطر داشته باشید طرح اتهام به قشری که بخش مهمی از تجارت نزدیک به چهارصد میلیارد تومانی فوتبال را در اختیار دارند، چندان هم ساده و بی هزینه نیست. حجت الاسلام علیپور دبیر کمیته تخلفات لیگ حرفه ای در بخشی از جملات خود، نقل قولی از عادل را به زبان آورد که گفته بود: «اگر من را بکشند، شهید محسوب می شوم یا نه؟» این سوال طنزآمیز رگه های تلخی در خود دارد که امیدواریم همیشه در حد همین شوخی باقی بماند.

فردوسی پور در سراسر برنامه شب گذشته بدون تعارف حرف هایش درباره افراد مختلف به زبان آورد و نشان داد که در فوتبال ایران از معدود افرادی است که حاضر است برای پاکی هزینه بدهد.

قاضی: این بهترین نمایش تلویزیونی حجت الاسلام علیپور روحانی مشهور فوتبال ایران بود. او در مدت کوتاهی که روی آنتن رفت، بی واهمه از عواقب بعدی، درباره علی پروین و دامادش صحبت کرد و اتهامات استیل آذینی ها علیه این دو را مطرح ساخت. گرچه تلاش های او و عزیزمحمدی در این مدت چندان به ثمر ننشسته است و فوتبال ایران درگیر فساد مالی است، اما تعدد مراجعات نشان می دهد که بخشی از جامعه فوتبال از حضور او و عزیزمحمدی و البته خود ستاد منشور اخلاقی ناراضی نیستند و شخص علیپور را راهی برای تظلم خواهی می دانند.

بازنده: میثم منیعی بازیکن شاهین بوشهر که در ابتدای فصل نقش زیادی در عقد قرارداد بازیکنان شاهین داشت، در اواخر برنامه از طرف حجت زادمحمود بازیکن سابق استقلال اهواز که البته دیگر در فوتبال ایران چهره شاخصی تلقی نمی شود، مورد اتهام قرار گرفت که در مدت زمان کوتاهی که در اختیار داشت، موفق به به دفاع مستند از خود نشد. او گفت چون دوست نزدیکش تیم شاهین را در اختیار گرفته بوده، به او مشاوره می داده است و... و البته هزینه این مشاوره همین اتهامات تلویزیونی است که حالا ضربدر تعداد بیننده های این برنامه شده و به احتمال زیاد فضای بوشهر را برای منیعی سنگین تر می کند.

شاهد: شب گذشته همچنین اتهاماتی علیه عزیزالله محمدی به زبان آمد. او که حالا شاهد اکثر دعواهای اینچنینی فوتبال ایران است، در بخشی از حرف های هدایتی، متهم به این شد که به نفع محمود یاوری برخی از سرمربیان مشنوری را از بازار کار خارج می کرده است. عزیزمحمدی اما بخشی از اتهامات را پذیرفت. عجیب ترین و جالب ـرین لحظه این مجادله های مودبانه زمانی شکل گرفت که هدایتی به او گفت رو به دوربین مدعای وی را تکذیب کند که البته عزیزمحمدی با کمی مکث و تردید این کار را انجام داد. محمدی البته خودش تاکید کرد که برخی جملات را مشورتی به زبان می آورده و خود افرادی مثل هدایتی نباید این نظرخواهی ها را انجام بدهند.

عصبانی: محمود یاوری سرمربی باتجربه فجرسپاسی پس از آنکه نامش به عنوان مربی ای که با سفارش عزیزمحمدی سرمربی استیل آذین شده، به زبان هدایتی آمده، با برنامه نود تماس گرفت و با عصبانیت از هدایتی خواست مراقب حرف زدنش باشد و از رفتارش خجالت بکشد. او در این مکالمه کوتاه استیل آذین تیمی فاسد عنوان کرد که به دلایل مختلف موفق نشد کاری برایش انجام دهد و از سقوط برهاندش. یاوری با این یورش ناگهانی، نشان داد که همچنان خلق و خوی دانشکده افسری در رگ هایش جریان دارد. او از ابروهای برداشته بازیکنان استیل و روابط شخصی نادرست شان نکاتی را ارائه کرد که کمتر از وی شنیده بودیم.

دیگران: آرش فرزین، بهشاد یاورزاده، امید رحیمی و بهروز پاک نیت و رحمان احمدی سرمربی نیروی زمینی به فراخور در برنامه حضور داشتند. همچنین یکی از بازیکنان سابق پرسپولیس در برنامه متهم به کلاهبرداری شد که البته نام وی لو نرفت.

جمله برگزیده: آرش جان ارادتمندم!

(پس از آنکه آرش فرزین در مقابل اتهام جعل خط یونگ مربی هلندی از خود دفاع کرد، به حسین هدایتی سلام کرد و هدایتی که البته ناگهان به نفع پروین و فرزین تغییر موضع داد، با این جمله جواب آقای داماد را داد.)


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پ.ن : حرفای یاوری در مورد بازیکن استیل آذین و گرل فرندش خیلی با حال بود :27:

Ahmad
01-01-2012, 23:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


مجری برنامه نود به دلیل بیماری آنفلوانزا در بیمارستان بستری شده بود.

عادل فردوسی پور به دلیل بیماری آنفلوانزا در بیمارستان آتیه بستری شده بود. یکی از نزدیکان فردوسی پور که تلفن همراهش را جواب می دهد در این مورد به خبرآنلاین می گوید:«عادل سرما خورده است.می گویند آنفلوانزا است.از دیروز در بیمارستان بودیم. البته حال عادل بهتر است و از بیمارستان مرخص شده. او در خانه استراحت می کند تا برای اجرای برنامه فردا شب آماده شود.»

این اتفاق در حالی افتاده است که با ورود فردوسی پور به بیمارستان عده ای از فوتبال دوستان به شوخی خطاب به او می گفتند که پس از پخش برنامه هفتته گذشته که مربوط به دلالی بود،دلالان کاری کرده اند که برنامه این هفته روی آنتن نرود! گرچه با بیماری فردوسی پور این نگرانی به وجود آمده بود که برنامه فرداشب نود پخش نخواهد شد، اما عادل می خواهد هر طور شده این برنامه را اجرا کند.

منبع: خبرآنلاین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r%2Fdetail%2F192117%2Fsport%2Fpremiere-league)

پ.ن.:
عجب عکسی ازش گذاشتن. :27:
حالا اگه واقعا نتونه یه بار بیاد معلوم نیست کی میخواد اجرا کنه. احتمالا مزدک میرزایی. ولی نوده و فردوسی پورش. :31:

D3vil_A
04-01-2012, 10:05
سلام.
دوستان لینک دانلود آخرین برنامه 90 رو کسی داره؟ اگر هست لطف کنید اینجا بذارید دانلود کنیم ثواب داره :دی

پ.ن:مثل اینکه این هفته خیلی جنجالی بوده

Saeed System
04-01-2012, 10:19
سلام.
دوستان لینک دانلود آخرین برنامه 90 رو کسی داره؟ اگر هست لطف کنید اینجا بذارید دانلود کنیم ثواب داره :دی

پ.ن:مثل اینکه این هفته خیلی جنجالی بوده

فرمایید:

پارت 1 700 مگ:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F7657034884%2FClip4U.Org__Navad_90-10-12_700MB.part1.rar.html)

پارت 2 100 مگ:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F0757034884%2FClip4U.Org__Navad_90-10-12_700MB.part2.rar.html)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک منبع همراه آدرس سرورهای بیشتر برای دانلود این قسمت:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:11:

Lady parisa
04-01-2012, 12:39
"اینم گزارش متنی از نود این هفته"


برنامه نود این هفته با افشاگری‌های دیگری پیرامون دلالی همراه خواهد بود.

طبق قرار سانسور خاصی در برنامه نود این هفته صورت نگرفت مسائل پشت پرده‌ای از مربیان و مدیران فوتبال ایران پیرامون دلالی توسط خود دلالان مطرح شد، مسائلی که برملاشدن آن‌ها مسلما نکات زیادی را پیرامون یکی از بزرگترین معضلات فوتبال ایران فاش کرد.

فتح الله زاده اولین میهمان تلفنی 90/ کرار میرود

مدیر عامل باشگاه استقلال امشب وقتی روی خط برنامه نود آمد تا درباره وضعیت استقلال حرف بزند در واکنش به یکی از سوال های فردوسی پور آنجا که پرسید آیا جباری اجازه نداد تا کرار به استقلال برگردد گفت: «این چه سوالی است؟ مگر در تیم استقلال بازیکن تصمیم می گیرد؟ اصلا آقای فردوسی پور مگر من به شما می گویم چرا موهایت را فر مژه می کنی؟! یک وقت نری فر مژه بخری و موهایت را فر مژه کنی ها!

وی همچنین عنوان کرد که جاسم کرار به احتمال زیاد از استقلال می رود.

این اتفاق در حالی افتاد که فردوسی پور هم در پاسخ به این اظهار نظر گفت: نه آقای فتح الله زاده موهای من از بچگی همین طوری فر بود.


حاج آقا علیپور رئیس منشور اخلاقی میهمان برنامه 90 بود .

بازیکنانی چون هادی مهدوی کیا، سعادتی، رزاقی، محرم نژاد حرفهای جالبی در مورد مافیای فوتبال عنوان کردند. یکی از بازیکنان عنوان کرد که دلال فوتبال گفت اگر مشکلی برای شما بوجود آمد پناهنده شوید!

گفتنی است موضوع دلالی درفوتبال ایران، هفته پیش هم مبحث اصلی برنامه نود بود.

هادی مهدوی کیا در برنامه نود پرده ای دیگر از دلالی در فوتبال ایران را کنار زد.

هادی مهدوی کیا هم در برنامه نود پرده از دلالی در فوتبال برداشت و گفت: «ماه رمضان بود که همراه با یکی از دوستانم به خانه ای رفتیم که خانه یکی از دلالان بود.در این خانه من چیزهایی دیدم که باید به خاطر دیدن این صحنه ها برای فوتبال کشورمان تاسف بخورم.در این خانه بازیکنان نامی ایران رفت و آمد داشتند و من یکی از کمک داوران معروف را هم دیدم که برای مهمانان قلیان چاق می کرد!

او این را گفت و ادامه داد: «متاسفانه در این خانه دلال معروف برای اینکه ارتباطات خودش را به رخ ما بکشد با بازیکنانی تماس تلفنی برقرار می کرد که ستارگان فوتبال ایران بودند.او از روی عمد نام آنها را بلند صدا می کرد که ما متوجه بشویم دارد پشت خط با چه کسی حرف می زند. من خیلی زود به همراه دوستم از آن خانه بیرون آمدیم و در همان 10 دقیقه دیدم که چه کسانی پا به این خانه می گذارند.متاسفانه فوتبال ما اسیر دست این دلالان است.


در زمان من همه بازیکنان تیم دوپینگ می کردند!

در قسمت دوم مصاحبه هادی مهدوی کیا در برنامه نود حرف های جالبی در مورد فوتبال زد و گفت: زمانی که من فوتبال بازی می کردم به چشم خودم می دیدم که همه بازیکنان دوپینگ می کردند.آنها داروها را از یک نفر خاص می گرفتند و توسط دکتر تیم دوپینگ می کردند. آنها نیم ساعت زودتر به حمام رختکن می رفتند و دوپینگ می کردند.

سپس روزبهانی روی خط آمد و گفت: 15 میلیون تومان گرفت ولی همه 15 میلیون را به عنوان پاداش بین بازیکنان تقسیم کرد!

حرفهای سرهنگ مهرداد امیدی معاون اداره آگاهی

در ادامه با سرهنگ مهرداد امیدی معاون اداره آگاهی تماس گرفته شد، وی با تاکید به برخورد شدید با متهمان اظهار داشت: عده ای در این رابطه مراجعه کردند و از یک سری در این ارتباط فرا خوانده شدند.

پس از آن حرفهای ضبط شده بینندگان 90 پخش شد که در نوع خود جالب بود.

بعد از آن حق جویی از اصفهان مدعی شد که شخصی نام وی را جعل کرده و با نام وی مربیگری کرد!


حکم جلب یکی از دلالان صادر شد

حمید روزبهانی که هفته قبل عادل فردوسی پور چهره او را شطرنجی کرد و از او به عنوان یکی از دلالان فوتبال نام برد در برنامه نود از خودش دفاع کرد و گفت: «من 20 سال است که در فوتبال هستم و اتهاماتی را که هفته گذشته به من زده شد را قبول نمی کنم.»

هفته پیش فردوسی پور با یکی از بازیکنانی که اسیر دلال و دلالی در فوتبال شده بود حرف زد که این بازیکن ادعا کرد حمید روزبهانی آنها را به تپه های داودیه می برده و تمرینات را در کنار تاب و سرسره برگزار می کرده است. بر اساس ادعای این بازیکن او مبلغی را هم به فرد مذکور داده که حالا نه تنها به هیچ تیمی نرفته است،بلکه پولش هم از دست رفته است.

این اتفاق در حالی افتاد که حجت الاسلام علیپور دبیر ستاد رسیدگی به تخلفات اعلام کرد که حکم جلب سیار روزبهانی صادر شده و هر کجا که او را ببینند دستگیرش می کنند.


صحبتهای تکان دهنده دو دلال معروف

در ادامه دو دلال معروف در حالی که چهره آنها شطرنجی شده بود (غ-گ و ح- م ) حرفهای تکان دهنده ای از پشت پرده فوتبال زدند . غ- گ گفت: در بازی راه آهن و مس کرمان با مربیگری پرویز مظلومی یک گل سالم راه آهن بی جهت مردود اعلا م شد تا مظلومی اخراج نشود ! البته همان صحنه در برنامه 90 پخش شد سپس وی ضمن ابراز تاسف برای فوتبالیست ها گفت: واقعا بی چشم و رو هستید!یادتان رفته کجا بودید و حالا به کجا رسیده اید؟کارهایی که من برای شما کردم را فراموش کرده اید؟ایرادی ندارد اما یادتان نرود که از کجا آمدید،به کجا رسیدید و حالا دارید چه کار می کنید؟

ح- م هم عنوان کرد: مدیر عامل یک باشگاه خودش پیش من امد و از من خواست در 8 بازی با توجه به ارتباطی که با سایرین دارم کاری کنم که در قبال 800 میلیون تومان نتایج بازی به سود آنان رقم بخورد!؟

در قضیه دیگر دو بازیکن از یک تیم با برنامه ریزی قبلی در حین بازی با یکدیگر به صورت صوری درگیر می شوند و از بازی اخراج می شوند تا تیم حریف برنده بازی شود. وی در ادامه گفت: بیشتر تیمها از طریق ناسالم به رده های بالا رسیدند! به گفته وی حتی یک داور گفته بود که 3 روز دیگر داور بازی فلان تیم است و امادگی خود را برای همکاری اعلام کرد؟

فلاحی: با 5 میلیون تیم ملی را از دست دادم!

امیر فلاحی بازیکن سابق سپاسی عنوان کرد شخصی از من درخواست 5 میلیون تومان کرد ولی زیر بار نرفتم ! کاش آن پول را می دادم چون پاداش قهرمانی 100 میلیون بود!؟

حرفهای براتی کارشناس حقوقی

براتی کارشناس حقوقی ضمن دخالت ستاد منشوری در مورد رای کمیته استیناف در مورد شیث و نصرتی و تغییر نام تیم ابومسلم حرفهای جالبی زد.

پرسش و نتیجه نظرسنجی

پرسش نظر سنجي برنامه 90 در شب گذشته، این گونه بود که از بین 6 گل کدام گل برتر نیم فصل است که در پایان نزدیک دو میلیون و 300 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که 48درصد گل بادامکی را بهترین گل معرفی کردند و گل جباری در رده بعدی قرار گرفت. در ضمن گلهای کلانتری، زارعی، زنیدپور و ماچادو هم جزو گلهای انتخابی بود.

این برنامه در ساعت دو 31 دقیقه صبح به پایان رسید.

Lady parisa
09-01-2012, 13:06
مدیربرنامه‌های شیث رضایی با حضور در دادسرای رسانه از برنامه ۹۰ شکایت کرد.

وی دلیل این شکایت را بیان برخی اتهامات دانسته و گفته که در ۹۰ اجازه پاسخگویی نیافته است.

۹۰ در دو هفته گذشته مباحث متفاوتی را درباره پدیده دلالی در فوتبال کشور به روی آنتن برد."اوج نیوز"

nar nia
13-01-2012, 16:11
همه گاف‌هاي فردوسی پور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


گاف های نود شايد براي يك برنامه تلويزيوني طبيعي به نظر برسد اما اين اتفاقات براي عادل فردوسي پور هزينه بر خواهد بود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عصرایران ورزشی- برنامه پرمخاطب و در عين حال پرسر و صداي نود به‌واسطه ماهيت انتقادي اش در بين دست اندركاران فوتبال موافقان زيادي ندارد. افشاگري هاي گاه و بي‌گاه عادل فردوسي پور و تلنگرهايي كه او به افراد ريز و درشت زده باعث شده طيف قابل توجهي از اهالي فوتبال براي انتقام گرفتن از مجري كاركشته برنامه نود لحظه شماري كنند.

منتقداني كه عملكرد عادل فردوسي پور را زير نظر دارند در انتظار كوچكترين لغزش او نشسته اند تا او را ناسالم جلوه دهند. در چنين موقعيت ويژه اي مجري برنامه نود معمولا بهانه اي به دست منتقدان پرتعدادش نمي دهد و هميشه از موضع قدرت عملكرد اهالي فوتبال را زير ذره بين مي برد. به تازگي اما اتفاقات تازه اي رخ داده كه با گذشت يك دهه و اندي از گذشت عمر اين برنامه مشاهده نشده بود.

گاف ها و اشتباهات بحث برانگيز نود شايد براي يك برنامه پرسروصداي تلويزيوني طبيعي به نظر برسد اما وقتي بخش قابل توجهي از اهالي فوتبال يك كشور براي زير سوال بردن ماهيت اصلي يك برنامه تلويزيوني بسيج شده باشند اين اتفاقات براي شخص عادل فردوسي پور به عنوان مجري و تهيه كننده برنامه نود هزينه بر خواهد بود.

فردوسي پور در برنامه اين هفته نود و در كشاكش بحثش با عزيز محمدي كه بر سر جا به جايي تاريخ بازي پرسپوليس بالا گرفته بود چيزي براي عرضه كردن به مخاطب نداشت. با رئيس سازمان ليگ با ادله منطق براي او و مخاطبان تلويزيوني تشريح كرد كه بازي رفت و برگشت فينال، يك دور از بازيهاي جام حذفي محسوب شده فردوسي پور باز هم روي اظهارات قبلي اش كه در برنامه هفته قبل مطرح كرده بود پافشاري كرد اما از نگاه مخاطبان كاركشته و اهالي فوتبال يك بازنده بود.


قبل واگذار كردن قافيه به عزيز محمدي، عادل

فردوسي پور در برنامه پرسروصدايي كه دو هفته قبل درباره فساد در فوتبال ايران روي آنتن برد خبر ساز شده بود. مجري برنامه، ميثم منيعي، بازيكني كه به‌واسطه رابطه فاميلي اش با مديرعامل سابق شاهين بوشهر از سوي يكي از فوتباليستهاي ليگ برتري به زد و بند و دلالي متهم شده بود را روي خط برنامه آورد و درحاليكه از موضع قدرت با او صحبت مي كرد و توضيح مي خواست به شكل ناگهاني خودش در مظان اتهام قرار گرفت. منيعي در توضيح تماس هاي مشكوكش براي كشاندن بعضي از بازيكنان ليگ برتري پاي ميز مذاكره با شاهين خطاب به فردوسي پور گفت: من به خيلي ها از جمله مديرعامل باشگاه مشاوره مي دادم و از خيلي ها مشاوره مي گيرم. حتي اگر يادتان باشد به خود شما هم زنگ زدم و مشاوره گرفتم. بعد از پايان اظهارات منيعي فردوسي پور گفت : تا آنجا كه يادم هست شما يك بار تماس گرفتي و من جواب ندادم.

مجري برنامه بلافاصله بعد از بيان اين جمله كوتاه به شكل ماهرانه اي ارتباط تلفني را قطع كرد و روال عادي برنامه را از سر گرفت اما تا امروز مشخص نشده كه ادعاي ميثم منيعي يك لاف بزرگ براي فرار از اتهام بود يا واقعا مشاوره اي در كار بوده.

يكي ديگر از گاف هاي عادل فردوسي پور ادبيات پرخاشگرانه اي بود كه براي متهم كردن حميد استيلي نزد افكار عمومي به كار برد. نوع ادبيات مجري برنامه نود با حميد استيلي دربرهه اي كه سرمربي پرسپوليس به‌واسطه عملكرد ضعيف اين تيم در كانون انتقاد قرار داشت باعث شد تا اعتراض منتقدان او به اوج برسد. در آن برنامه حميد استيلي دركشاكش بحث با عادل فردوسي پوربابت طرح سوال هفته قبل كه صلاحيت علي پروين براي پست مدير راهبردي پرسپوليس را به نظر سنجي گذاشته بود، بي طرفي او را زير سئوال برد اما مجري برنامه مطابق معمول از موضع قدرت پاسخ داد و خطاب به استيلي گفت: من مي توانستم اول فصل در مورد انتخاب شدن يا نشدن شما به عنوان سرمربي پرسپوليس نظرسنجي بگذارم تا پرونده ات بسته شود. حملات بي محاباي فردوسي پورعليه حميد استيلي و صحبتهاي منطقي سرمربي وقت پرسپوليس باعث شد تا بعد از اين برنامه حتي دوستان رسانه اي فردوسي پورهم او را به سوء استفاده از تريبون قوي برنامه اش متهم كنند. موج انتقاد از ادبيات فردوسي پور در مواجهه با حميد استيلي باعث شد تا او در برنامه هفته بعد از مخاطبان تلويزيوني و اهالي فوتبال عذرخواهي كند.

عادل فردوسي پوربا مختصات مجري كاركشته اي شناخته مي شود كه با استفاده از اشتباهات كوچك اهالي فوتبال، معمولا آنها را به چالش مي كشد اما اين رويه هميشه براي او كارساز نبوده و در پاره اي از موارد خودش قرباني چنين شيوه اي شده. شبي كه قاضي شريفي، رئيس سابق كميته انضباطي در كشاكش بحث با مجري برنامه با يك جمله به يادماندني او را غافلگير كرد هنوز از ذهن مخاطبان برنامه نود پاك نشده. در حالي‌كه فردوسي پور سعي مي كرد احكام كميته انضباطي را مصلحت انديشانه جلوه بدهد قاضي شريفي بدون پرده پوشي به او گفت: يادت هست قبل از بازي پرسپوليس با سپاهان تماس گرفتي و به من گفتي براي اين بازي علي كريمي را ببخش. بعد از اظهار نظر بي پرده قاضي شريفي بود كه محمدرضا ساكت، مديرعامل وقت سپاهان كه مدتها در انتظار فرصتي براي زير سوال بردن ماهيت برنامه نود به سر مي برد، جنگ رسانه اي عليه فردوسي پور را آغاز كرد و او را با دست هاي پشت پرده فوتبال مرتبط دانست.

قبل از تمام اتفاقات مذكور، كمتر پيش مي آمد كه عادل فردوسي پور به‌واسطه گاف هاي بزرگ و اشتباهات گاه‌و‌بي گاه در كانون توجه قرار بگيرد. حدود هفت سال قبل بود كه بيژن ذوالفقار نسب بعد از حفظ تيم بحران‌زده سايپا در ليگ برتر به طور ناگهاني از سوي مديران وقت سايپا بركنار شد.

بعد از اين اتفاق عجيب عادل فردوسي پور تايم قابل توجه اي از برنامه اش را در اختيار مديران وقت اين باشگاه داد تا دفاعيه خود را ارائه كنند و عملكرد ذوالفقار‌نسب را زير سوال ببرند.

در لحظات‌ آخر برنامه اما ذوالفقار نسب روي خط برنامه آمد و در حالي كه عصباني به نظر مي رسيد رو به عادل فردوسي پور گفت:« من براي اينكه بتوانم از خودم دفاع كنم يك ساعت و نيم پشت خط برنامه شما بودم. قبلا شنيده بودم كه شخص فردوسي پور با مديران سايپا لابي دارد اما اين واقعيت امشب به من ثابت شد.»

فردوسي پور با اين جمله كه ما براي آقاي ذوالفقار نسب احترام قائل بوديم وهستيم از ورود به چنين بحثي امتناع كرد. ديالوگي كه در آن برهه بين فردوسي پور و ذوالفقار نسب برقرار شد بسياري از مخاطبان تلويزيوني و اهالي فوتبال را به فكر برد اما اكنون بروز اتفاقاتي از اين دست در لا به لاي برنامه نود آرام آرام در حال تبديل شدن به يك عادت نگران كننده است.

منبع: تهران امروز

hojjatinho
13-01-2012, 18:08
عادل چند وقتی می شه که نظرات شخصی و احساسی خودش رو با برنامه نود مخلوط کرده !

ولی خب یک بحث خوب که چند برنامه اخیر داشت :
برنامه نود چند وقتی می شه که به بحث دلالی فوتبال می پردازه ...
دیشب به نظرم با اینکه اتهام ها بر علیه شخص مشهوری بود ولی عادل اون رو اخر شب پخش کرد و بعد هم حرفی نزد ... من حداقل انتظار داشتم اقای ح.ا روی خط بیاد و از خودش دفاع کنه که خب نکرد!

صحبت با یک بازیکن بود که قرار بوده برای مربی یک تیم شهرستانی توی فصل پیش مهاجم جور کنه تا خودش هم که پستش وینگر بود سال بعد هر کجا که اون مربی رفت همراهش بره ... ادرسهایی که داد اسم و نشونی اون مربی رو خیلی تابلو کرد!...:

از اینکه سال پیش این مربی تیمش بعد از ناتوانی بازیکن در جذب مهاجم میره عماد رضا رو می خره (شاهین بوشهر) و امسال هم به یک تیم بزرگ پایتخت می پیونده که این تیم امسال توی بازیش با داماش جریاناتی داشته! و بعد از باخت مقابل استقلال ایشون اخراج شدند! ... خیلی مشخص فقط اسمی از حمید استیلی نبرد دیگه همه جور ادرسی رو داد:دی ...
تعجب من از اینه که چرا استیلی نیامد و از خودش دفاع نکرد .. یعنی حمید اقا هم بله؟!:دی
فردوسی پور هم زیاد به قول معروق کشش نداد!
تازه این بازیکن پا رو فراتر گذاشت و گفت : من به اقای رویانیان هشدار دادم که دلال ها توی باشگاه شما هستند :دی

اون از قضیه علوی استقلال ، که خودم نفهمیدم بلاخره پرویز خان انتخابش کرده یا نه ... اینم از قضیه این اقا!

من یکی فکر می کردم هر جا دلالی باشه توی استقلال و پرسپولیس یا نیست یا خیلی کمرنگه ولی خب ...
باید بازم منتظر قسمت های بعدی نود باشیم ... کم کم داره پای ادم های مشهوری باز می شه ... چه شود !:دی

Lady parisa
15-01-2012, 10:25
ساعاتی پس از انتشار خبر احتمال اجرای اختتامیه جشنواره فیلم فجر توسط عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 در تماسی با خبرآنلاین ، این خبر را تکذیب کرد. فردوسی پور گفت:« استاد این خبر اجرای جشنواره فیلم فجر را از طرف من تکذیب کن ؛ خبری نیست . من این مراسم را اجرا نمی کنم!»
"خبرآنلاین"

Lady parisa
17-01-2012, 01:20
با تبریکی که عادل اول برنامه بخاطر جایزه اصغر فرهادی گفت,
با توجه به اینهمه کم لطفی اقایون,خوشحال شدم که عادل واقعا عادله و اینهمه ببینده بخاطر صداقت و درستی برنامش
بیخودی نیست و...

Lady parisa
17-01-2012, 09:44
مبروسلاو بلاژویچ پس از 10 سال به ورزشگاه آزادی برگشت و توانست رکورد شکست ناپذیری اش در این ورزشگاه را ادامه دهد. تیم او هیچ وقت در این ورزشگاه نباخت حتی برابر ایرلند جنوبی .


اگرچه او با مساوی هایی که اینجا داشت ، جام جهانی را از دست داد؛ شب قبل از بازی به خبرآنلاین گفت:« من هیچ وقت در این ورزشگاه نباختم اگرچه مساوی داشتم.


برابر استقلال هم مطمئنم نمی بازم.» او بعد بازی هم گفت:« دیدید گفتم آزادی برایم خوش یمن است و اینجا نمی بازم؟ » نکته جالب دیگر بلاژ صحنه ای بود که بعد از مصاحبه پرید و فردوسی پور را بوسید.


عادل که شوکه شده بود برای لحظه ای از دست سرمربی کروات در رفت و بعد درباره این صحنه به یکی از دوستانش گفت:« نفهمیدم چه کار می کند. یکدفعه آمد سمتم و من هم حقیقتش ترسیدم و در رفتم. بعد که بوسیدم ، حسابی خندیدم! بلاژ است دیگر»
"خبرآنلاین"

alone one
17-01-2012, 12:27
در «90» چه گذشت
از برگزاري ليگ با 16 تيم تا دفاع به سمت قبله!
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

در نظرسنجي برنامه دوشنبه شب «90» نزديك به 85 درصد مخاطبين اين برنامه با برگزاري ليگ با 18 تيم مخالفت كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «90» دوشنبه شب، شب آرامي را سپري كرد و به اتفاقات هفته بيستم ليگ برتر پرداخت.

موضوعي كه باعث شده 90 در اين هفته‌ها دو بار در طول هفته اجرا شود و حتي سوال پيام كوتاه برنامه شب گذشته نيز به نوعي تحت تاثير آن بود، فشردگي بازي‌هاي ليگ در هفته‌هاي پيش رو بود. 90 در اين هفته از مخاطبانش پرسيد كه بهتر است ليگ ايران با چند تيم برگزار شود؟ كه البته پاسخ بينندگان به اين سوال نيز جالب توجه بود.

پس از آغاز پخش بازي‌هاي مختلف يكي از موضوعاتي كه چند دقيقه وقت 90را گرفت، بحث بر سر صحنه مشكوك زمين خوردن علي حمودي مدافع استقلال در ديدار مقابل مس كرمان بود كه نظرات زيادي پيرامون آن وجود داشت.

جعفري كارشناس داوري حاضر در برنامه اين صحنه را خطا مي‌دانست، اما معتقد بود كه حمودي خارج از محوطه جريمه سرنگون شده است. بعد از او مظلومي سرمربي استقلال روي خط آمد و تاكيد كرد كه باشگاه استقلال روز دوشنبه در حضور چند كارشناس اين صحنه را بازبيني كرده و همه معتقد بودند كه پنالتي بوده است. البته فردوسي‌پور براي اين كه درباره اين صحنه هيچ شك و شبهه‌اي باقي نماند، نظر هشت كارشناس داور ديگر را هم پرسيد كه پنج نفر از آن‌ها اعتقاد داشتند كه پنالتي نبوده و سه نفر ديگر گفتند داور آن ديدار بايد براي استقلال پنالتي مي‌گرفته است.

سرمربي استقلال در ادامه صحبت‌هايش درباره شعار برخي هواداران تيمش پس از ديدار مقابل مس گفت: "من از همه هواداران استقلال در سراسر ايران تشكر مي‌كنم. حالا چند نفري اين وسط پيدا مي‌شوند كه بعضي مواقع عصباني هستند، البته كارشان غير طبيعي است، كساني كه در ورزشگاه آزادي سمت راست جايگاه مي‌نشينند، انگار كمي آتشي‌تر از بقيه هواداران هستند و تحمل باخت ما را ندارند، حتي وقتي از جلوي اين جايگاه رد مي‌شويم‌، آن‌ها به ما تيكه مي‌اندازند، من نمي گويم كه آن‌ها از جايي خط مي‌گيرند، اما استقلال در اين فصل بايد چه كار مي‌كرد كه نكرده؟ "

مظلومي درباره انتقال بحث برانگيز علوي به استقلال گفت: "خواهش مي‌كنم اين قدر اين جوان را تحت فشار نگذاريد، مطمئن باشيد كه هيچ لابي براي گرفتن اين بازيكن نبود. من هم زير هيچ فشاري قرار نمي‌گيرم. اگر پورحيدري در مصاحبه‌اش گفت كه مظلومي هم اين بازيكن را نمي‌خواهد هنوز در جريان ماجرا نبود. اين بازيكن در مس هم با من بوده، اما به دليل مشكلاتي كه داشت، نمي‌توانست در شهرستان بازي كند. پدر او بيمار است و مشكل روحي ـ رواني دارد. ما بايد به او كمك كنيم. "

سرمربي استقلال در پايان صحبت‌هايش گفت: "ما در وضعيت مهمي قرار داريم و هواداران بايد بيشتر حواسشان را جمع كنند، ضمن اين كه كانون هواداران بايد با دقت بيشتري نسبت به سكوها كار كند و حتي دستش براي انجام برخي كارها بازتر باشد. "

ميهمان برنامه اين هفته‌ سهراب بختياري زاده بود، مدافع پيشين تيم ملي و فعلي صبا در صحبت‌هايش با اشاره به اين كه مي توانست خيلي بهتر از اين‌ها در زندگي فوتبالي‌اش باشد و به موفقيت‌هاي بيشتري برسد، گفت: "شايد در انتخاب تيم‌هايم بي‌دقت عمل كردم، اما اگر يك مشوق يا مدير برنامه‌هاي خوب داشتم، مي توانستم خيلي بيشتر پيشرفت كنم."

فردوسي‌پور درباره ديداري كه فصل گذشته پرسپوليس با هدايت علي دايي چهار گل از صبا خورد و اين كه صحبت‌هاي شيث رضايي را در آن بازي چه كسي به دايي منتقل كرده بود، گفت: "من خودم از مرتضي كاشي شنيدم كه شيث رضايي چه حرف‌هايي زده است. وقتي شنيدم خيلي ناراحت شدم، اما با وجود اين باز هم به دايي چيزي نگفتم."

در ادامه برنامه اعتراض‌هاي مردم بوشهر به نتايج تيم شاهين در چند هفته‌ اخير پخش شد كه در اين ميان صحبت‌هاي يك زن مسن بوشهري در انتقاد از وضعيت شاهين بسيار جالب بود. اين هوادار شاهين در صحبت‌هايش با انتقاد مدافعان تيم بوشهري گفت: "بعضي از آن‌ها به سمت راست زمين مي‌روند و بعضي از آن‌ها به سمت قبله دفاع مي‌كنند! شاهين با اين نوع بازي كردن به دسته صفر (!) سقوط مي‌كند و بازيكنانشان هم به درد بازي با خروس جنگي‌ها مي‌خورند!"

در ادامه برنامه "گزي" رييس هيات موسسين باشگاه شاهين با اشاره به اولتيماتوم دو هفته‌ باشگاه شاهين به فيروز كريمي گفت: "كادر فني دو هفته‌ فرصت دارد كه در دو بازي خارج از خانه پيش رو چهار امتياز كسب كند."

وي درباره آخرين وضعيت كرار جاسم هم گفت: "كرار با يك مصدوميت كوچك مواجه شده و در طول اين هفته‌ بخشي از قراردادش را دريافت مي‌كند و مصدوميت او هم واقعي است نه به خاطر نگرفتن پول. "

فردوسي‌پور پس از پخش بازي شهرداري و پرسپوليس به شايعه سه اخطاره بودن سعيد دقيقي مهاجم شهرداري در اين بازي پرداخت كه البته مدير روستا سرمربي شهرداري و همچنين سرپرست اين تيم معتقد بودند كه دقيقي دو اخطاره بوده و هيچ مشكلي هم براي اين بازي نداشته است، البته عزيز محمدي، درباره اين موضوع اظهار بي‌اطلاعي كرد.

در پايان برنامه نزديك به يك ميليون و 800 هزار نفر در مسابقه نظرسنجي شركت كردند كه 64 درصد آن‌ها معقتد بودند ليگ برتر بايد 16 تيم برگزار شود. 20 درصد به ليگ 14 تيمي و 16 درصد هم به ليگ 18 تيمي راي دادند.

alone one
17-01-2012, 12:48
سنت شکنی فردوسی پور: جایزه مهم جدایی نادر از سیمین از گلدن گلوب مبارک
عادل فردوسی پور دوشنبه شب کسب جایزه مهم گلدن گلاب توسط فیلم جدایی نادر از سیمین و کارگردان آن اصغر فرهادی را به مردم ایران و جامعه هنر تبریک گفت.
در شروع برنامه این هفته برنامه 90 ، عادل فردوسی پور قبل از ورود به بحث فوتبال از فیلم « جدایی نادر از سیمین» آغاز کرد و گفت: «جا دارد حالا که دارم از بهترین های فوتبال حرف می زنم ، موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در کسب جایزه مهم گلدن گلوب را به همه اهالی سینما تبریک بگویم.»

این شاید اولین تبریک تلویزیونی برای موفقیت فیلم فرهادی در کسب یکی از مهمترین رخدادهای سینمایی آمریکا و جهان بود. فردوسی پور پیش از این هم فیلم جدایی نادر از سیمین را همراه با همسرش در جشنواره سال قبل فجر تماشا کرده بود و همان زمان لب به تمجید از این فیلم گشوده بود.

فردوسی پور در زمان گفت و گو با سهراب بختیاری زاده هم گفت: «این روزها بازار اصغرها داغ است»

گفتنی است هیچ کدام از بخش های خبری صدا و سیما به کسب جایزه گلدن گلوب توسط اصغر فرهادی و جدایی نادر از سیمین اشاره نکردند و جملات فردوسی پور به نوعی سنت شکنی مجری 90 در این خصوص بود.

Lady parisa
18-01-2012, 13:47
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در حین صحبتهاش هم راجع به شیث که پرسید: با یه حالت خاصی گفت : علت جدایی شیث از دایی .........
:31:

amirkhan_0o0
25-01-2012, 22:05
بچه ها می دونین لینک دانلودد برنامه های نود رو از کجا می شه پیدا کرد؟؟
بعضی سایت ها آیتم آیتم می گذارند. ولی خوب اگه هر قسمت رو یک جا و یا در چند بخش بشه پیدا کرد خیلی عالی می شه!

satttanism
21-02-2012, 15:48
جالبه
بازیکنان پایتختی اگه دوپینگی باشند حتی محرومیت چند جلسه ای هم نخواهند داشت و کاراگاهان زود متوجه میشن که اشتباهی این مواد ممنوعه وارد بدنشون شده

اگه بازیکن دوپینگی مال تیم های دیگه بودن احتمالا یکی 2 فصل حداقل محروم بودن

این از دوپنگشون اینم از نوع انتخاب بازیکن ها برای تیم ملی!!!

Amir M.ohAma.D
21-02-2012, 16:12
جالبه
بازیکنان پایتختی اگه دوپینگی باشند حتی محرومیت چند جلسه ای هم نخواهند داشت و کاراگاهان زود متوجه میشن که اشتباهی این مواد ممنوعه وارد بدنشون شده

اگه بازیکن دوپینگی مال تیم های دیگه بودن احتمالا یکی 2 فصل حداقل محروم بودن

این از دوپنگشون اینم از نوع انتخاب بازیکن ها برای تیم ملی!!!

بازیکن دوپینگی داماش فقط اخطار کتبی گرفت

با پايان مهلت درخواست استيناف بازيکن محکوم به تخلف از قوانين دوپينگ و عدم ارائه درخواست از سوي وي،کميته پزشکي جزئيات اين پرونده را اعلام کرد.

به گزارش رجانیوز و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، به دنبال مثبت اعلام شدن نتيجه نمونه سيد علي حسيني بازيكن تيم فوتبال بزرگسالان داماش گيلان حاضر در ليگ برتر فوتبال کشور، مراحل دادرسي انجام شد و با توجه به ارائه مستندات و دلايل بازيکن، کميسيون بدوي با پذيرش اظهارات بازيکن و مدارک ارائه شده مبني براستفاده از مکمل ورزشي آلوده و اثبات اين ادعا براي اعضاي کميسيون، در نهايت بازيکن ياد شده به استناد بند 1 از ماده 75 آئين نامه ملي مبارزه با دوپينگ فوتبال، مستحق دريافت اخطار کتبي بدون دوره محروميت تشخيص داده شد.

اين اخطار به منزله يکبار سابقه تخلف از قوانين دوپينگ براي بازيکن ملحوظ و درصورت تکرار تخلف مشمول تشديد مجازات خواهد شد.

کميته پزشکي با توجه به گستردگي آلودگي مکملهاي موجود به ماده متيل هگزان آمين به کليه بازيکنان فوتبال هشدار داد تا در استفاده از مکملهاي رايج در بازار حداکثر دقت را داشته و حتي الامکان پرهيز کنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ail.asp%3Fid%3D101911)

تاریخ خبر
پنجشنبه، 24 شهريور 1390

satttanism
21-02-2012, 18:45
ای بابا
دوست عزیز این سیاه بازیا فقط واسه اینه که فقط این بازیکن (در برابر 3 4 بازیکن پایتختی!)غیر پایتختی هست و اگه کار دیگه ای باهاش میکردن دیگه خیلی انگشت نما تر از این میشدن

بازن برن خدارو شکر کنن دوپینگشون همینجا داخلی مشخص شد و اگه توی جام باشگاه ها و یا هر بازی برون مرزی دیگه رو شده بود دیگه اونا پایتختی و غیر پایتختی و انتخابات فدراسیون و فتح الله زاده و کفاشیان و امثالهم نمیشناختند

Amir M.ohAma.D
21-02-2012, 18:51
دوست عزیز این سیاه بازیا فقط واسه اینه که فقط این بازیکن (در برابر 3 4 بازیکن پایتختی!)غیر پایتختی هست و اگه کار دیگه ای باهاش میکردن دیگه خیلی انگشت نما تر از این میشدن
دوست عزیز حالا خوبه تاریخ خبرو گذاشتم.این مساله بازیکن داماش برای شهریور ماهه یعنی قبل از جریان دوپینگ این 5 بازیکن فعلی

MoH_@_MaD
22-02-2012, 01:45
دوست عزیز حالا خوبه تاریخ خبرو گذاشتم.این مساله بازیکن داماش برای شهریور ماهه یعنی قبل از جریان دوپینگ این 5 بازیکن فعلی

علاوه بر این دکنر احمد هاشمیان در تاریخ 17 دی ماه سال جاری و در زمان صدور و ابلاغ حکم محرومیت محسن بیاتی نیا به دلیل مصرف ماده ممنوعه متیل هگزان آمین، گفته بود: «بار دیگر تاکید می‌کنم که ورزشکاران و مسئولان باشگاه‌ها نباید از این حکم سوء برداشت کنند که اگر آلودگی بازیکن از طریق مکمل باشد، مشمول تخفیف می‌شود ، این مورد و مورد قبلی که درباره بازیکن داماش گیلان رخ داد، یک استثنا بود و اکنون نیز با توجه به این که دو مورد از این نوع دوپینگ مثبت اعلام و به اندازه کافی نیز درباره آن اطلاع رسانی شده است، لذا از این تاریخ به بعد مثبت شدن دوپینگ بازیکنان با ماده «متیل هگزان آمین» به هیچ عنوان مشمول حداقل مجازات نخواهد بود.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

J A C K S O N
22-02-2012, 15:35
بی شک یکی از برنامه هاییه که غیر ممکنه نبینمش روند هم عاللیه

farshidshd
27-02-2012, 15:25
انتقاد عادل فردوسي‌پور به لغو پخش «نود» انتخاباتی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


فوران آزادی بیان در جامعه مدنی
مرجع خبری پرسپولیس : عادل فردوسي‌پور به پخش نشدن برنامه‌ي امشب «نود»‌ كه قرار بود به انتخابات فدراسيون فوتبال بپردازد، ‌انتقاد كرد.

تهيه‌كننده و مجري برنامه «نود» در اين‌ زمينه‌ گفت:‌ عليرغم اين كه طبق هماهنگي و صحبتي كه با مسؤولان سازمان صداوسيما داشتيم، ‌از كانديداهاي فدراسيون فوتبال براي شركت در برنامه‌ي دعوت شده بود و آنها هم دعوت ما را پذيرفته بودند و آيتم‌هاي مربوط به انتخابات فدراسيون نيز آماده شده بود،‌ پخش برنامه ما از سوي مسؤولان صداوسيما لغو شد.

او ادامه داد:‌ طبق هماهنگي‌ با مسؤولان شبكه سه از هر سه كانديداي رياست فدراسيون فوتبال دعوت كرده بوديم و آيتم‌ها هم آماده شده بود، اما به طور ناگهاني به ما خبر دادند برنامه‌ي اين هفته، پخش نخواهد شد.

به گزارش ايسنا،‌ «نود» در حالي اين هفته روي آنتن نمي‌رود كه قرار بود در برنامه‌اي ويژه به انتخابات فدراسيون فوتبال بپردازد.

فردوسي‌پور قصد داشت در اين برنامه با دعوت از علي كفاشيان، عزيز محمدي و حسين‌علي قريب ـ سه نامزد رياست تصدي پست رياست فدراسيون فوتبال ـ برنامه‌هاي اين سه گزينه را بررسي كند.
????????????

MILAD MGH
28-02-2012, 11:10
و ناگهان اتفاق افتاد: دوشنبه بدون عادل


عادل فردوسی پور که مانند اکثر ایرانیان دیشب را بیدار مانده بود صبح زود خودش را به استودیوی شماره 14 صدا و سیما رساند تا خود را آماده برنامه ای کند که قرار بود سه کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال را به چالش بکشد هیچگاه فکرش را هم نمی کرد که ساعاتی بعد نامه ای را جلویش بگذارند که از لغو برنامه اش خبر داده بود.عادل در حالی که به صندلی های خالی مهماناش نگاهی می انداخت تمام سئوالاتی را که قرار بود از تک تک ان ها بپرسد در ذهن مرور می کرد. او حتی مشخص کرده بود که کدام کاندیدا بر روی چه صندلی ای بنشیند.فردوسی پور حتی قرار بود در ابتدای برنامه اش به سیاق گذشته نامی از اصغر فرهادی ببرد و این افتخار بزرگ را در روزهایی که فوتبال مان هیچ افتخاری برای مان به ارمغان نمی اورد با ما شریک شود.
دوشنبه بدون عادل از روزی که مشخص شد این هفته قرار است کاندیداهای فدراسیون فوتبال در برنامه نود حضور یابند این فرضیه در دل هوادران این برنامه قوت گرفت که کسانی که اجازه پخش سخنان رضا جلالی را ندادند و تلفنش را قطع کردند به همین راحتی اجازه خواهند داد تا فردوسی پور اینبار رودروی کاندیدای مورد حمایت وزارت ورزش ، سیاسیون را به چالش بکشد؟ایرانیانی که شب گذشته را به شب زنده داری گذرانده بودند تا شاهد لحظه ای باشند که هموطنشان با افتخار جایزه اسکار را بالا می برد با چشمانی خواب آلود به محل کارشان رفته بودند حالا یک شب زنده داری دیگر را نیز در پیش رو داشتند.
رودرویی علی کفاشیان ، عزیز محمدی و حسین قریب با عادل فردوسی پور آنقدر جذابیت داشت تا ایرانیان دو شب زنده داری را به جان بخرند.حالا با اعلام پخش نشدن برنامه نود هر چند ممکن است ایرانی ها زودتر از همیشه به تختخواب بروند . اما خواب در چشم هیچکسی نمی آید. سال هاست که عادت کرده ایم دوشنبه مان را با عادل سر کنیم.هر چند تمام آن سئوالاتی که قرار بود عادل فردوسی پور از مهمانانش بپرسد از زبان آن سه مرد بی پاسخ ماند اما هواداران فوتبال پاسخ تمام ان سئوال ها را فهمیدند.همان شب که تلفن عادل را قطع کردند فهمیدیم که ترس عادل بی دلیل نبوده است. خدا به خیر کند.

منبع سایت گل

MoH_@_MaD
28-02-2012, 14:52
پس از لغو ناگهاني ويژه برنامه انتخابات فدراسيون فوتبال،
فردوسي‌پور: در تلاشيم «90» را شنبه روي آنتن ببريم

تهيه‌كننده برنامه «90» از احتمال پخش ويژه برنامه انتخابات فدراسيون فوتبال در روز شنبه آينده ـ 13 اسفند ماه ـ خبر داد.

عادل فردوسي‌پور با اعلام اين خبر به خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت:‌ با توجه به اينكه انتخابات مجلس، روز جمعه تمام مي‌شود و انتخابات فدراسيون فوتبال دوشنبه آينده ـ 15 اسفند ماه ـ برگزار خواهد شد، در تلاش هستيم تا با حضور مهمان‌هايي كه پيش از اين دعوت كرده بوديم، برنامه اين هفته را شنبه شب روي آنتن ببريم.

به گزارش ايسنا‌، برنامه «90» كه قرار بود شب گذشته با حضور نامزدهاي فدراسيون فوتبال برگزار شود به طور ناگهاني از سوي شبكه سه سيما لغو شد. شبكه سه، دليل پخش نشدن اين برنامه را روي آنتن رفتن ويژه‌برنامه‌ي انتخابات مجلس اعلام كرد.


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Lady parisa
04-03-2012, 09:53
برنامه "نود" به تهیه‌کنندگی و اجرای عادل فردوسی‌ پور دوشنبه این هفته هم پخش نمی‌شود.

برنامه "نود" هفته گذشته پخش نشد. روابط عمومی شبکه سه اعلام کرد این برنامه دوشنبه این هفته 15 اسفند ماه هم روی آنتن نمی‌رود.

مسئولان شبکه سه با توجه به عدم برگزاری مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای ایران در دو هفته گذشته برنامه "نود" را پخش نمی‌کنند. در برنامه قبلی نود قرار بود که درباره انتخابات فدراسیون فوتبال صحبت شود که این اتفاق نیفتاد.


"مهر"

MOHAMMAD2010
04-03-2012, 19:14
مسئولان شبکه سه با توجه به عدم برگزاری مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای ایران در دو هفته گذشته برنامه "نود" را پخش نمی‌کنند
مطمئن نیستم دلیل پخش نکردنش این باشه !

satttanism
04-03-2012, 20:32
فردوسی پور خودش گفت اگر شنبه یا 1 شنبه نود روی آنتن نره لزومی نمیبینه 2 شنبه هم روی آنتن بره

ظاهرا برنامه های ورزشی کاملا داره از شبکه 3 حذف میشه و جفنگیات جاش رو داره میگیره

البته ما که از این اتفاقات تعجب نکردیم شما چطور؟!!!!!!

انگار قراره بازی های جام باشگاها آسیا رو نشون بدن
این چه وضعشه ؟ لطفا مسئولین رسیدگی کنن!!!

MORINIO
04-03-2012, 20:49
صدا و سیما دیگه از حد مزخرف هم کاراش گذشته !

اینجور که پیداست 90 رو دارن کامل حذف میکن ... بازیهای اروپایی هم که خبری نیست اگه هم هست 90 درصدش با تاخیر

نتایج تیمهای انگلیسیو تو اخباراشون اعلام نمیکنن

حتمآ هفته دیگه هم به یه بهانه دیگه 90 رو پخش نمیکنن و بعدش هم میخوره به عید و در سال بعد هم خبری از 90 نخواهد بود

این ضرغامی دیگه داره حالمو به هم میزنه :2:

Lady parisa
05-03-2012, 08:40
امروز ساعت 9:30 صبح تکلیف رییس فدراسیون فوتبال بین بد و بدتر باید روشن بشه!
امیدوارم کسی انتخاب بشه که یه کم دلش به حال این فوتبال بسوزه!
+
تا قبل از پایان سال باید نود پخش بشه چون توی مسابقه پیامکی نود قرار شد کسانی که 90% برنامه ها رو دیدن جایزه بگیرن!
پارسال هم یه برنامه منتخب(بهترین برنامه) از کل سال رو پخش کردن

nar nia
06-03-2012, 16:42
شکایت وزارت ورزش از عادل فردوسی‌پور!

مدیر کل حقوقی وزارت ورزش و جوانان از شکایت این وزارتخانه از عادل فردوسی پور و افرادی که به وزارت ورزش و جوانان در انتخابات فدراسیون ها اتهام زده اند خبر داد.
به گزارش مهر عادل فردوسی پور در یکی از برنامه هایش پس از اینکه تلفن حسین جلالی یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون دوومیدانی قطع شد، این قطع ارتباط را به فشار دخالت وزارت ورزش و جوانان در انتخابات دوومیدانی مرتبط کرد. به همین خاطر مدیر کل حقوقی وزارت ورزش از این فردوسی پور به مراجع قضایی شکایت کرده است.
احمد رسولی نژاد معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان ضمن تایید این خبر به خبرنگار مهر گفت: " در جریان این برنامه تلفن جلالی قطع شد که فردوسی پور بلافاصله با طعنه اعلام کرد که این ارتباط تلفنی به طور خود جوش قطع شده در حالی که طبق ادعای جلالی پس از قطع تماس تلفنی هیچگونه تلاشی از سوی عوامل برنامه نود در این خصوص انجام نشد، در واقع فردوسی پور به گونه ای با جلالی مصاحبه کرد و فضای برنامه را طوری جلوه داد که وزارت ورزش و جوانان در انتخابات فدراسیون دو و میدانی دخالت کرده، بنابراین در انتخابات فدراسیون فوتبال نیز دخالت خواهد کرد، در حالی که وزارت ورزش و جوانان در هیچ انتخاباتی دخالت نمی کند".
رسولی نژاد با بیان اینکه از افراد دیگری که در این مدت بدون مدرک، به وزارت ورزش و جوانان در خصوص دخالت این وزارتخانه در انتخابات فدراسیونها تهمت زده اند نیز شکایت کرده اند گفت: از عادل فردوسی پور نیز به خاطر این اتهامات به مراجع قضایی شکایت کرده ایم.

Lady parisa
10-03-2012, 12:10
پس از وقفه چند هفته‌‌ای در به روی آنتن رفتن برنامه زنده «نود»، شایعاتی مبنی بر حذف این برنامه در شبکه سه سیما مطرح شد، برخی هم اعلام کردند که این برنامه قرار است از شبکه ورزش به روی آنتن برود؛اما طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برنامه «نود» در هفته جاری به روال سابق خود یعنی دوشنبه شب‌ها از شبکه سه پخش می‌شود.

به نقل از فارس،همچنین مدیران صداوسیما تصمیم گرفته‌اند به دلیل مصادف شدن شب اول فروردین با دوشنبه، هفته آینده این برنامه را روز یکشنبه به روی آنتن ببرند.
"تهران 98"

Lady parisa
11-03-2012, 23:31
گویا برنامه نود هم پخش نمیشه

Kianoosh
12-03-2012, 10:51
فکر کنم پخش میشه :13:


«نود» این هفته دوشنبه روی آنتن می‌رود؛ هفته آینده یکشنبه

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، پس از وقفه چند هفته‌‌ای در به روی آنتن رفتن برنامه زنده «نود»، شایعاتی مبنی بر حذف این برنامه در شبکه سه سیما مطرح شد، برخی هم اعلام کردند که این برنامه قرار است از شبکه ورزش به روی آنتن برود؛ اما طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برنامه «نود» در هفته جاری به روال سابق خود یعنی دوشنبه شب‌ها از شبکه سه پخش می‌شود.

بنا بر این گزارش، همچنین مدیران صداوسیما تصمیم گرفته‌اند به دلیل مصادف شدن اول فروردین با دوشنبه، هفته آینده این برنامه را روز یکشنبه به روی آنتن ببرند.

به گزارش فارس، وقفه برنامه «نود» که مخاطبان بسیاری دارد، از سوی روابط عمومی شبکه سه، پخش ویژه برنامه‌های انتخاباتی مجلس نهم اعلام شده بود.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

oumadam
13-03-2012, 05:51
سلام دوستان
میدونم خیلی هاتون خیلی فردوسی پور و برنامه 90 رو قبول دارید ولی من بشخصه از خیلی کاراش ناراحت میشم
امشبم واقعا ناراحت شدم که بعد از دو هفته ممانعت از پخش برنامش چرا اینقد راحت حاضر شد برنامه رو ادامه بده
بنظر من میتونست دوباره یه مدت قهر کنه
بی شک صدا و سیما بسیار به عادل محتاجه. اگر عادل بخواد تحریمشون کنه اوضاعشون خراب میشه. اصلا فوتبال ایران لنگ میزنه. ولی این عادل خان قدر خودش رو نمیدونه و بدون اینکه هیچ اعتراضی کنه میاد بازی استقلال و راه آهن رو گزارش میکنه و امشبم که 90 رو دوباره برد روی آنتن
میدونم خیلی ها بام موافق نیستید ولی لطفا موافق ها برای اینکه خودشون رو نشون بدن یا یه پست بدن یا یه تنکس
مرسی

Lady parisa
13-03-2012, 09:56
دوستان اگه ممکنه لینک برنامه دیشب رو بذارید.
با تشکر

MORINIO
13-03-2012, 14:19
دوستان اگه ممکنه لینک برنامه دیشب رو بذارید.
با تشکر


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پسورد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک منبع :


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

satttanism
13-03-2012, 15:14
سلام دوستان
میدونم خیلی هاتون خیلی فردوسی پور و برنامه 90 رو قبول دارید ولی من بشخصه از خیلی کاراش ناراحت میشم
امشبم واقعا ناراحت شدم که بعد از دو هفته ممانعت از پخش برنامش چرا اینقد راحت حاضر شد برنامه رو ادامه بده
بنظر من میتونست دوباره یه مدت قهر کنه
بی شک صدا و سیما بسیار به عادل محتاجه. اگر عادل بخواد تحریمشون کنه اوضاعشون خراب میشه. اصلا فوتبال ایران لنگ میزنه. ولی این عادل خان قدر خودش رو نمیدونه و بدون اینکه هیچ اعتراضی کنه میاد بازی استقلال و راه آهن رو گزارش میکنه و امشبم که 90 رو دوباره برد روی آنتن
میدونم خیلی ها بام موافق نیستید ولی لطفا موافق ها برای اینکه خودشون رو نشون بدن یا یه پست بدن یا یه تنکس
مرسی
دوست من قهر کار بچه هاست
و تازه صدا سیما از خداشه که فردوسی پور برنامه رو اجرا نکنه تا بهونه دستش بیاد

همین که اول برنامه گفت 2 هفته پیش صلاح ندونستن بعد هفته پیش شنبه و یک شنبه رو هم صلاح ندونستن پس ماهم صلاح ندونستیم دوشنبه اجرا داشته باشیم خودش کلی حرف توش هست

دیشب بدجور زد توی برجکشون مخصوصا وقتی گفت کسانی که گزینه رو اشتباه فرستادن دوباره بفرستند امشب استثناست:دی

oumadam
13-03-2012, 15:32
دوست من قهر کار بچه هاست
و تازه صدا سیما از خداشه که فردوسی پور برنامه رو اجرا نکنه تا بهونه دستش بیاد

همین که اول برنامه گفت 2 هفته پیش صلاح ندونستن بعد هفته پیش شنبه و یک شنبه رو هم صلاح ندونستن پس ماهم صلاح ندونستیم دوشنبه اجرا داشته باشیم خودش کلی حرف توش هست

امشب بدجور زد توی برجکشون مخصوصا وقتی گفت کسانی که گزینه رو اشتباه فرستادن دوباره بفرستند امشب استثناست:دی

دوست عزیز در اینکه کار عادل درسته حرفی نیست
نمیدونم اطلاع دارید یا نه ولی تو فیس یه صفحه است بعنوان درخواست از فردوسی پور برای تحریم صدا و سیما
خیلی ها دوس دارن عادل حال صدا و سیما رو بگیره
فکر کن نود نباشه
عادل هم فوتبالی رو گزارش نکنن
اونوقت قراره خیابانی لابد جورش رو بکشه
بنظرمن برنامه 90 تعطیل شدنی نیست بلکه بی خاصیت شدنی هست
یعنی صدا و سیما هرگز نمیخواد این برنامه رو تعطیل کنه بلکه میخواد تضعیفش کنه و بی اثرش کنه تا محبوبیتش کاسته شه کما اینکه تا حدودی هم موفق بوده و مثلا اگر 10 برنامه گذشته رو بررسی کنی حداقلش 6 تاش مسابقه پیامکی چرتی داشته (بخاطر محدودیت) یا خیلی از دقت هایی که قبلا به مسائل داوری میشد دیگه نمیشه و ...
بهرحال در عین درستی حرف شما بازم بنظرم باید عادل عکس العمل جدی تری نشون بده

iman_s
14-03-2012, 12:13
از اول برنامه منتظر بودم که به اصغر فرهادی و جایزه اسکار اشاره کنه مخصوصا تو نود درجه ولی خبری نشد
تا اینکه در آخرین دقیقه وقتی میخواست خداحافظی کنه بهش اشاره کرد

The Auditor
19-03-2012, 01:11
این چه نودیه امشب؟؟؟؟؟؟؟!!!!! :18:

pcforlife
19-03-2012, 03:14
از آخر صحبت های مظلومی به بعد نود رو دیدم...
و تا حالا نشده بود که 90 این حد باعث خندم بشه...:31::31: کلیپ ها و حضور مهمانان سینمایی... مجموعا! بسی خندیدم (یم)!:biggrin:
البته بعضی جاها یه خورده زیادی اگزجریت میشدن مهمانا، خصوصا جوان و رضایی...
در کل شب عیدی، نود مفرح و شادی رو دیدیم، دم عادل و.... گرم:40:
یاعلی
پ.ن: این آخر سری اس ام اس 95 -5 شد خیلی باحال شد!:27:

oumadam
19-03-2012, 03:55
سلام
فکر کنم بهترین نود تو این سیزده سال اخیر بود
واقعا اونهاکه ندیدن خیلی باید تاسف بخورند

babak2002
19-03-2012, 09:54
تیکه هایی که مهمون های سینمایی هستن رو کسی نداره بذاره ؟
واقعاً دیشب حسابی خندیدم خیلی وقت بود این قدر نخندیده بودم :27:

بردیا
19-03-2012, 10:31
دیشب من تا وسطای صحبت پرویز رو دیدم و خوابیدم
فکر نمیکردم چیز خاصی داشته باشه ولی از قرار معلوم اشتباه میکردم

Bad Request
19-03-2012, 10:52
خیلی باحال بود مخصوصا رامبد :31:

aria_electric_fars
19-03-2012, 11:33
سلام

من تا آخرش رو نگاه کردم ولی زیادی داشت لوس می شد ولی خب خیلی خوب بود و دستشون درد نکنه

عادل جون سال نو مبارک

szh_1367
19-03-2012, 11:50
دیشب واقعا برنامه جالبی بود عادل دیشب کلی مردم رو شاد کرد دمش جیز :31:

کلا برنامه از اولش بوی خون میداد :31: اون بچه کوچک که به عادل گفت من یک انتقاد دارم از برنامتون عادل یهو جا خورد بعد عادل از صحبت کردن اون پسره کف بر شده بود که این ستون پنجم صدا و سیما هست یا دانش اموز

قسمتی که سه میهمان سینمایی رو دعوت کرد دیگه اخر برنامه بود

رامبد جوان- سروش صحت- حبیب رضایی


هر سه با مدلی معنی دار برنامه رو شروع کردند داشتند روی کاغذ یه سری نوشته یاداشت می کردند هون کاری که همیشه عادل انجام میده :31:


هر سه بازیگر تعجب زده شده بودند که چرا اینجا دعوت شدن اصلا براشون قابل حضم نبود که چرا اصلا به این برنامه پر طرفدار دعوت شدنرامبد و حبیب کاملا حالت طنز به برنامه داده بودند اما سروش تا اخر برنامه هنوز نمیدونست کجا اومده :31:

خلاصه که دیشب برنامه خیلی خیلی جالب بود دم عادل و تهیه کنندگان این برنامه گرم

ببخشید یادم رفت لینک دانلود در پست قبل بنویسم بنده لینک رو امتحان نکردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2F1390%2Fdownload%2F%25D8%25AF%25D8%25A7%25D9% 2586%25D9%2584%25D9%2588%25D8%25AF-%25D8%25A8%25D8%25B1%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2585 %25D9%2587-%25D9%2586%25D9%2588%25D8%25AF-%25D8%25A8%25D9%2587-%25D8%25AA%25D8%25A7%25D8%25B1%25DB%258C%25D8%25AE-28-12-1390%25D9%2588%25DB%258C%25DA%2598%25D9%2587-%25D9%2586%25D9%2588%25D8%25B1%25D9%2588%2F)

iman_s
19-03-2012, 13:46
قسمت اولش که میخواستن قرعه کشی کنن جالب بود بقیه اش داشت لوس میشد.سروش صحت هم همش داشت با گوشیش ور میرفت و اصلا بود و نبودش تو بقیه برنامه فرقی نداشت

Amir_oscar
19-03-2012, 14:36
قشنگ ترین تیکه ی نود دیشب، جایی بو که رامبد جوان با ذوق به بقیه نگاه می کرد و می گفت عادل داره با من حرف می زنه!

The Auditor
19-03-2012, 17:15
اونجا که میخواستن شماره بگن و برنده مشخص کنن، من یاد اون بنده خدا افتادم که اسمش هم یادم نیست، همش شماره رو خارج از بازه میگفت و فردوسی پور میگفت نه! نمیشه آخه! 3-4 بار شماره رو اشتباه گفت داشتم از خنده میمردم! دقیقا رامبد هم به همون مورد اشاره کرد! تا عادل بهش گفت یه شماره توی این بازه بگو، گفت یادمه یکی هی اشتباه میگفت! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(واقعا دیشب باحالترین برنامه 90 رو دیدیم! طنز 90! نودش ایهام داره ها! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم سال 90، هم برنامه 90! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

hojjatinho
19-03-2012, 18:44
اونجا که میخواستن شماره بگن و برنده مشخص کنن، من یاد اون بنده خدا افتادم که اسمش هم یادم نیست،

بنده خدا فریدون اصفهانیان بود :دی

Reza31001
19-03-2012, 19:42
یک نود بی نظیر دیگه
کم نظیر نه، بی نظیر

واقعا وقتی رامبد جوان رو دیدم یه دمت گرم به عادل گفتم
کلا رودررو شدن دو تن از محبوبترینهای من برام فوق العاده جذاب بود
اینکه میگم محبوب برای اینه که این دو نفر علاوه بر اینکه تو کارشون یک هستن هوش فوق العاده زیادی هم دارن و البته هر شخصی این طور نیست
کمتر دیده بودم که عادل کم بیاره ولی دیشب چندبار جلوی رامبد و حبیب رضایی کم آورد

واقعا چند بار توی عمرمون برنامه ای زنده، با صداقت به معنای واقعی تمام و کمال و بدون هیچ گونه برنامه ریزی قبلی و پشت پرده دیدیم؟

Majid393
20-03-2012, 01:47
بنده خدا فریدون اصفهانیان بود :دی

اشتباه میکنی :دي
ابراهیم میرزابیگی بود.

------------------------------------------------------------------------------

حضور حبیب رضایی، سروش صحت، رامبد جوان در برنامه نود :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع : تاپ گل

hojjatinho
21-03-2012, 18:28
اشتباه میکنی :دي
ابراهیم میرزابیگی بود.


مطمئنید ؟
ولی من یادمه چند سال پیش فریدون اصفهانیان هم نمی تونست شماره بگه . حالا درست یادم نیست !:دی

farshidshd
21-03-2012, 19:23
دوشنبه هفته دیگه میخاد تکرارشو بده

oumadam
21-03-2012, 23:42
مطمئنید ؟
ولی من یادمه چند سال پیش فریدون اصفهانیان هم نمی تونست شماره بگه . حالا درست یادم نیست !:دی


سلام
اونیکه اشتباه میگفت و کلیپش پخش شده میرزابیگی بود ولی ضیایی ( سرمربی قدیم صباباتری ) هم زیاد اشتباه گفت که چون کلیپش پخش نشد معروف نشد

amirjamshid
22-03-2012, 23:19
بيشترين لذت رو از اخرين برنامه 90 وقتي بردم كه فردوسي پور در جواب حبيب رضايي براي پيشنهاد بازيگري گفت كه "هر كسي را براي كاري ساختن"

Nasser_ZRE
03-04-2012, 12:55
در برنامه 90 چه گذشت؟
درگذشت حجازی مهم‌ترین اتفاق سال 90/ لب‌خوانی به قهرمانی رسید!
خبرگزاری فارس: بینندگان برنامه 90، درگذشت ناصر حجازی را مهم‌ترین اتفاق فوتبالی سال گذشته اعلام کردند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقه پیامک برنامه شب گذشته 90 به این موضوع اختصاص داشت که مهم‌ترین اتفاق فوتبال در سال 90 چیست؟ حذف تیم‌های امید و سپاهان، حضور کی‌روش در فوتبال ایران، درگذشت ناصر حجازی، قهرمانی مجدد سپاهان در لیگ و کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا گزینه‌های مطرح شده بودند که در نهایت درگذشت ناصر حجازی با 55 درصد بیشترین آراء را به خود اختصاص داد.
در ابتدا علیرضا بنانج که از 241 مسابقه پیامکی برنامه 90 در 234 برنامه شرکت کرده بود و رکورددار شرکت در برنامه 90 بود در برنامه حضور یافت. وی البته در هیچ‌کدام از قرعه‌کشی‌ها برنده نشده بود.
علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال اولین میهمان برنامه 90 در سال جدید بود که درباره مسائل مختلف و انتخابات فدراسیون فوتبال بحث و گفت‌وگو کرد.


* دعوای عابدزاده با پزشک جراحش و ممنوع‌الخروج بودن وی
دعوای عابدزاده و مددی جراح وی از مواردی بود که در این برنامه به تصویر کشیده شد. عابدزاده به دلیل عدم رضایت از جراحی پا از این پزشک شکایت کرده بود و با توجه به اظهارات مددی در هیچ کدام از جلسات دادگاه‌ حاضر نشد که در نهایت عابدزاده ممنوع‌الخروج شد.


* گلزنی با چوب

در این برنامه همچنین مردی عاشق فوتبال به تصویر کشیده شد که نمی‌توانست از پاهایش استفاده کند. وی با استفاده از عصا بازی خوبی را به نمایش می‌گذاشت و حتی با عصا گل چیپ به ثمر رساند.


* لب‌خوانی به قهرمانی رسید!
لب‌خوانی صحبت‌های قهرمانی داور دیدار داماش و ملوان حکایت از این داشت که وی می‌گفت تا زمانی که هواداران ملوان فحش بدهند برای آنها خطا نمی‌گیرم. برنامه نود چندی پیش نیز لب‌خوانی حمید سجادی معاون وزارت ورزش را به تصویر کشیده بود که طی آن وی گفته بود: "به کفاشیان بگویید رئیس نمی‌شود."


* میثاقیان؛ مربی قهرمانی تیم‌های لیگ دسته‌ اول
اکبر میثاقیان سرمربی تیم آلومنیوم هرمزگان که سابقه زیادی در صعود تیم‌های دسته اول به لیگ برتر دارد، دومین میهمان حضوری این برنامه بود. وی پیش از این با تیم ابومسلم (2 بار) شموشک و شهرداری تبریزی قهرمان لیگ دسته اول شده بود. میثاقیان با ابراز رضایت از حضورش در این تیم، گفت: بیشتر بحث فنی باعث شد آلومینیوم را انتخاب کنم نه پول. البته نمی‌گویم پول برایم مهم نبود اما بحث فنی بیشتر مطرح بود همیشه می‌گویم خدا من را به اینجا آورد کادر فنی خوبی دارم و هرمزگان تماشاگران علاقه‌مند زیادی دارد در شروع بازی مشکلات زیادی داشتیم و حتی هزار تماشاگر هم در ورزشگاه حضور نداشتند اما اکنون 10 هزار نفر تماشاگر از نزدیک مسابقات ما را نظاره می‌کنند.
وی با بیان اینکه اگر در تیم شهرداری می‌ماند، می‌توانست در لیگ برتر موفق باشد، گفت: بدون باخت به لیگ برتر آمدیم البته من هر جایی باشم با شرایط کنار می‌آیم و هنوز مشخص نیست که سال آینده در آلومینیوم باشم یا نه؟! از شکست نیز به شدت ناراحت می‌شوم و بازیکنان مجبورند که پیروز باشند.


* مجادله درخشان و جمشیدی و جریان 700 میلیونی
در این برنامه همچنین به قهر درخشان از تیم شاهین بوشهر اشاره شد که وی و جمشیدی، مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر در ارتباط تلفنی به این موضوع اشاره کردند. درخشان گفت: من قهر نکرده‌ام. با 7 نفر سر تمرین بودم در حالی که با 7 بازیکن نمی‌شود تمرین کرد این هفته با تیم نفت تهران بازی داریم. جمشیدی نیز با بیان اینکه از ابتدای سال 5 میلیارد و 200 میلیون تومان پول تزریق شده گفت: هفته گذشته نیز 700 میلیون تومان دادیم که درخشان در این‌باره گفت: آیا من باید سند بیاورم که 700 میلیون نبوده و 480 میلیون تومان داده‌اند. بازیکنان نیز حتی از سال گذشته نیز طلبکارند.
جمشیدی در ادامه گفت: این پول 700 میلیون تومان بوده و اسناد آن نیز موجود است. 100 میلیون تومان هم به درخشان داده‌ایم. این بحث به دلیل پایان وقت ناتمام ماند.

Kianoosh
03-04-2012, 15:05
دیشب وقتی کفاشیان داشت میرفت عادل گفت خب بازیهای لیگ رو میبینیم و آقای مظفری کارشناس داوری هم به جمع ما اضافه میشن کفاشیان گفت خب داوری رو هم خودمون بکنیم دیگه!:دی

یه تیکه هم عادل بهش گفت بین دور اول و دوم انتخابات فدراسیون شما رفتی چی کار می کردی؟کفاشیان گفت خب من رفتم دستشویی دیگه شما میپرسی تو دستشویی چی کار می کردم؟:دی :دی عادل از خنده ترکید :27: بهش گفت شما مثل مرد هزار چهره اشتباهی بودین :دی

کلا صحبتهای خوبی شد دیشب!ببینیم چقدر عملی میشن مخصوصا تو بحث استاندارد سازی و حرفه ای شدن لیگ و باشگاه ها بحث خصوصی سازی درآمدزایی و زیرساختهای فوتبال ...

کفاشیان درباره انتخابات این فدراسیون و مسائل پیش آمده گفت: 8 سال پیش که در پست معاون سازمان بودم و بازنشسته شدم به دولت نامه نوشتم که به کارم ادامه دهم. 4 سال قبل که به فوتبال آمدم برای انتخابات فدراسیون کاندیدا شدم و با کنار رفتن علی‌آبادی من تنها به عنوان نامزد باقی ماندم مجمع نیز اعلام کرد که با یک صلوات کفاشیان انتخاب شود.
وی اضافه کرد: عابدینی همان موقع اعتراض کرد و درست این بود که رأی‌گیری مخفی انجام شود. من به مدت 9 ماه دبیرکل کمیته ملی المپیک، رئیس فدراسیون فوتبال و بازنشسته بودم همانند مرد هزار چهره! روزهای خوبی هم نداشتم چرا که این کار در تخصص من نبود.
رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: با این پست غریبه بودم و روزهای سختی را پیش رو داشتم اما به هر صورت در این 4 سال کار را جلو بردیم. برای انتخابات دوره جدید نیز گفتم تمایلی ندارم در این پست باقی بمانم و خواهش کردم هر کسی مدنظر است بیاید با این حال از همان ابتدا گفتم هستم تا زیرمجموعه کار خود را انجام دهد.
کفاشیان با بیان اینکه محمد حسین قریب وقت کافی برای معرفی خود نداشت، تصریح کرد: وی باید حدود 2 تا 3 ماه قبل از انتخابات می‌آمد و خود را به اعضای مجمع می‌شناساند. همه از من توقع داشتند در روزهای آخر کنار بروم اما ماندم رأی‌گیری انجام شود که در نهایت انتخاب شدم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا واقعا گفته بودید که کنار می‌کشید عنوان کرد: زمان ثبت‌نام با وزارت ورزش هماهنگ کردم که برای انتخابات ثبت‌نام کنم یا نه. حتی با سجادی هم صحبت کردم که پس از ثبت‌نام دیگر نمی‌توانم کنار بکشم چرا که حیثیت 30 ساله من زیر سوال می‌رود. پس از ثبت‌نام نیز به هیچ‌وجه نگفتم کنار می‌کشم. گفتم می‌آیم اما دوست دارم که رأی نیاورم.
کفاشیان گفت: برای اینکه رئیس فدراسیون فوتبال نشوم، فشاری نبود. عباسی هیچ وقت به ما فشار نمی‌آورد و ما مستقل کار می‌کنیم. مسائل بازنشستگی را چند بار مطرح کردم و گفتند باید کنار بروی. قبل از انتخابات نیز با عباسی صحبت کردم و گفتم که با عزیز محمدی و قریب در انتخابات هستیم. وزارت اعتقاد داشت من نباید از قریب حمایت کنم اما این کار را انجام دادم. خواسته وزارت این بود که قریب بیاید و موج جدیدی در فدراسیون راه بیفتد. من هم در مجمع گفتم قریب بهتر از من است.
کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیستید که مقابل وزارت ورزش ایستاده‌اید و آیا منتقمی (نایب رئیس پیشنهادی‌اش که رای نیاورد) را وزارت تحمیل کرد گفت: من مقابل وزارت نایستادم و منتقمی را تحمیل نکردند بلکه توصیه کردند. 4 سال در فوتبال بودم و با باشگاه‌ها و هیئت‌ها ارتباط داشتم. رأی دهندگان نیز از من شناخت داشتند. آنها دیدند حضور من بهتر است و شاید دیدند خوب هست اما خوب‌تر نیامده. در هر حال باید دست به دست هم دهیم تا خواسته مردم ما که صعود به جام جهانی است برآورده کنیم.
وی درباره کارهای مثبت خود در این 4 سال به ساخت آکادمی فوتبال اشاره کرد و گفت: اگر این آکادمی را نداشتیم مطمئنا کی‌روش هدایت تیم ملی را قبول نمی‌کرد. این آکادمی تنها مرکز سنجش کم دارد که در حال ساخت است و این حداقل چیزی است که باید داشته باشیم. تنها نگرانی من امکاناتی است که نداریم. نداشتن اسپانسر و تیم ملی یکی از ضعف‌های ما است. اسپانسرها وابسته به دولت هستند و بخش‌های خصوصی سرمایه‌گذاری نمی‌کنند.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می‌شود اطرافیان وی افراد قوی نیستند و خود به راحتی از اتفاقات رخ داده مانند حذف تیم ملی امید عبور می‌کند، تأکید کرد: در عرض 3 تا 4 سال چندین مربی عوض کردیم و مشکل مدیریتی نیز مطرح بود. به تغییرات در همه اعضای کادر اعتقادی ندارم و باید اصلاحات صورت گیرد. قبول می‌کنم در بعضی از جاها از مدیریت خودمان صدمه خوردیم. در کمیته‌ها نیز باید افراد خبره بیایند و تصمیم‌گیری کنند. همچنین در نظر داریم در اعضای کمیته‌ها نیز تغییراتی ایجاد کنیم.
کفاشیان افزود: روحیه فردی نیز موثر است. اگر از تمام کمیته‌های مختلف بپرسید می‌بینید که من دخالتی نمی‌کنم. بحث مربیان نیز برای تیم امید زیاد مطرح بود که هر کسی می‌گفت فلان شخص را بیاور. من البته هیچ‌وقت مقررات را زیرپا نگذاشته‌ام. قبول دارم اشتباهاتی داشته‌ام مانند زمانی که در AFC کرسی خود را از دست دادیم و این یکی از ضعف‌های ماست.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره کنار گذاشتن عزیز محمدی یادآور شد: وی را کنار نگذاشتیم بلکه خود به خود از ترکیب هیئت رئیسه کنار گذاشته شد. برای نایب رئیسی دوم نیز وی را معرفی کردم که رأی نیاورد. این پست خالی ماند که از بهروان خواستیم به صورت موقت در این پست فعالیت کند. 20 فروردین جلسه هیئت رئیسه برگزار می‌شود که تاریخ مجمع را مشخص می‌کنیم. سازمان لیگ را خواهیم داشت و اعضای هیئت رئیسه را معرفی خواهیم کرد.
کفاشیان درباره اینکه این انتقاد به وی وجود دارد که افراد بدون نظارت هر کاری انجام می‌دادند مانند قانون دروازه‌بان‌ها و مربیان بالای 65 سال و حقوق کم به اعضای کمیته‌ها تصریح کرد: کمیته یعنی سیاست‌گذار. آن بخش اعضا حدود 400 تا 500 هزار تومان حقوق می‌گیرند. البته ما برای کمیته‌ها و پیشکسوتان خود را تعریف نکرد‌ه‌ایم و نمی‌توان زحمات را با پول سنجید. نه اسپانسر داریم و نه بودجه. البته 10 درصد درآمد سازمان لیگ به فدراسیون می‌رسد. درآمدزایی داریم اما از یک نیرو استفاده بهینه می‌کنیم. مدت زیادی است که می‌خواهیم مترجم کی‌روش را تغییر دهیم اما هنوز نتوانسته‌ایم.
کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا منشور اخلاقی منحل شده است، گفت: خیر، در فیفا نیز در نظر دارند این منشور که از دو بخش تصمیم‌گیری و تشخیص مسائل اخلاقی است را تشکیل دهند. ما همین منشور را داریم که شیوه آن با گذشته تفاوت خواهد کرد.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره انتقال تیم‌ها به شهرستان، گفت: یکی از بحث‌های ما این است که اگر باشگاه‌ها اماکن ورزشی را اصلاح نکنند آنها را حذف می‌کنیم. درباره انتقال بعضی از تیم‌ها نیز نمی‌توانیم آنها را مجبور کنیم بلکه می‌توانیم موانعی را ایجاد کرده و توصیه‌هایی را مطرح کنیم چرا که بحث حقوقی دارند و یا امتیاز را می‌فروشند.
کفاشیان درباره پرونده گسترش فولاد گفت: پرونده در کمیته استیناف است به تازگی مدرکی را آورده‌ام که کمیته استیناف در حال بررسی آن است.
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که قرارداد کی‌روش با دلار جدید است یا قدیم، گفت: دلار جدید و قدیم ندارد! دلار را به ما با نرخ دولتی می‌دهند.
وی همچنین درباره نامه به AFC و فیفا درباره اینکه آنها از دخالت دولت ابراز نگرانی کرده‌اند گفت: به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه دادیم که چیزی نیست و رسانه‌ها آن را مطرح کرده‌اند چرا که مسئولان AFC اشاره کردند که این موضوع را از رسانه‌ها شنیده‌اند.
کفاشیان درباره اینکه گفته می‌شود آیا قبول دارید کمیته بازاریابی‌تان ضعیف است تصریح کرد: بازاریابی در کشور ما تعریف نشده است. با خیلی از جاها صحبت کرده‌ایم. مارک‌های معروف نیز نمی‌توانیم بگیریم. ناچاریم یک پارچه‌ای را بگیریم و روی آن مارک بچسانیم. البته این کار برای فوتبال نوجوانان است. در زمان صفایی فراهانی دولت کمک می‌کرد و در زمان دادکان ایرانول اسپانسر بود اما الان از کجا بیاوریم؟!


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کفاشیان درباره اینکه گفته بود اسپانسر 180 میلیارد تومانی می‌آورد، تاکید کرد: این مبلغ قرار بود برای 8 سال باشد اما در حد حرف است و هنوز هم عملی نشده است.
وی در ادامه به برنامه‌هایش در 4 سال آینده اشاره کرد و گفت: طرح حقوقی شدن باشگاه‌ها و استقلال آنها را قرار است در مجلس مطرح کنیم. باشگاه‌ها نیز اگر می‌خواهند تغییری در مدیریت ایجاد کنند باید زیرنظر اعضای مجمع باشد.

titanium_zarin
03-04-2012, 19:59
عادل یه بار با محمد اخوندی دعواش شد ...
کسی اینک ویدیو اون شب رو داره ؟؟
همونی که هفته بعدش نود برگزار شد ولی خیلی زود تموم شد !

Kianoosh
09-04-2012, 02:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:18::31::thumbsup:

Alinho
10-04-2012, 05:46
ورزش۳: حسن زاده رییس کمیته انضباطی یکی از شب های جنجالی نود را رقم زد. حسن زاده که دیشب مهمان تلفنی برنامه نود وقتی روی خط آمد که فردوسی پور و رحیمی مدیر عامل سپاهان داشتند در مورد بخشش بازیکنان توسط کمیته انضباطی،به خصوص رودریگو توزی بازیکن خارجی تراکتور سازی قبل از بازی با سپاهان بحث می کردند. حسن زاده وقتی فرصت حرف زدن پیدا کرد بلافاصله از فردوسی پور و برنامه اش انتقاد کرد و گفت:«شما باید عدالت را رعایت کنید.من دوست نداشتم روی خط برنامه شما بیایم.آقای قهرمانی را ما محروم نکردیم.متاسفانه شما حرف سایت های خبری را باور می کنید و حرف من رییس کمیته انضباطی را نه .شما بدون استناد این مسائل را از طریق برنامه خود پخش می کنید.من به دو دلیل پشت خط آمدم.یکی احترام به بینندگان و دیگری احترام به خود شما.اما شما با شیطنت سعی می کنید توپ را به زمین کمیته انضباطی بیاندازید. حسن زاده در واکنش به این سوال فردوسی پود که چرا رای بازی پرسپولیس را زود اعلام کردید اما هنوز رای های اعلام نشده زیادی در کمیته انضباطی هست این جواب را تحویل داد:« ما رای پرسپولیس را زود اعلام کردیم اما شما که در رسانه ملی فعالیت می کنید اگر واقعا قصد اطلاع رسانی دارید پس چرا از این رای ها ایراد می گیرید؟شما از ابتدای برنامه تان روی این رای زوم کردید و گفتید که رای ایراد دارد.من که نمی توام برای شما کلاس آموزشی بگذارم و اشکالات حقوقی را به شما بگویم.این رای را ما داده ایم و به دیگران مربوط نیست.فقط کسانی که ذی ربط هستند می توانند در مورد این رای اعتراض کنند.شما و دوستانتان صلاحیت اظهار نظر در هر مسئله ای را ندارید. حسن زاده در حالی این حرف ها را زد که فردوسی پور در جواب او گفت:«بسیار خوب،از این به بعد از شما تعریف می کنیم و می گوییم که چه رای خوب داده اید.»این در حالی بود که حسن زاده هم گفت:«من موبایل خود را خاموش می کنم و دیگر هم روی خط برنامه نود نمی آیم.» حسن زاده که حسابی از دست فردوسی پور شاکی بود حرف هایش را این طور ادامه می دهد:«برنامه نود باید روشن گری کند.تا الان شده که شما در مورد کمیته انضباطی یک نکته مثبت نشان بدهید؟چرا فقط اطلاعات غلط می دهید؟به تیتراژ برنامه نود نگاه کنید.شما فقط خشونت را نشان می دهید.دیدگاه من و شما با یکدیگر متفاوت است.آیا شده که یک بار صحنه کارهای خوب بازیکنان مثل نماز خواندن آنها را نشان بدهید؟»که فردوسی پور هم گفت:«شما یا برنامه نود را نمی بینید یا فقط قسمت هایی از آن را می بینید.آقای حسن زاده ما هم نیمه خالی لیوان را می بینیم و هم نیمه پر آن را ولی شما این طور نیستید.»

Reza31001
10-04-2012, 06:39
دیشب رویانیان زد به سیم آخر
ورداشته میگه ثابت کنید اینا هوادارای ما بودن :16:
بعد فردوسی پور میگه قبول دارید میزبان بودین؟
رویانیان: نه ما میزبان نبودیم :18::blink:

پ ن: تنفرم از عسگری دوبرابر شد :41:

Alinho
17-04-2012, 14:12
ورزش۳: ببيندگان برنامه نود در سؤال نظرسنجي اين برنامه به قهرماني استقلال در ليگ برتر راي دادند. در بخشی از برنامه عادل فردوسی پور با اشاره به لغو دیدار دوستانه ایران و امارات گفت: با این کار آنها دست ما را در "پوست حنا" گذاشتند. مجری برنامه نود بلافاصله به اشتباهش پی برد و گفت: پوست حنا، نه پوست گردو! استقلال با پیامک قهرمان لیگ یازدهم شد. نظرسنجی برنامه این هفته به قهرمان احتمالی لیگ یازدهم اختصاص داشت که بیش از 2 میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کردند. در پایان مردم به قهرمانی استقلال با 51 درصد رای دادند، سپاهان با 37 درصد شانس دوم قهرمانی و تراکتورسازی با 12 درصد شانس سوم لقب گرفت.

titanium_zarin
24-04-2012, 21:56
دوستان ...
نود این هفته من تا اخرش ننشستم ...
قلعه نویی دعواش شد ؟؟
با عادل ؟؟

szh_1367
25-04-2012, 14:42
دوستان ...
نود این هفته من تا اخرش ننشستم ...
قلعه نویی دعواش شد ؟؟
با عادل ؟؟
نه با عادل دعواش نشد اما قلعه نویی داشت در مورد تیمش صحبت میکرد عادل وسط صحبت های قلعه نویی یه سوال پرسید
قلعه نویی همه نمیدونم از چی ناراحت بود با لحن بدی با عادل صحبت که اقا اگر ما رو دعوت کردی پشت خط اجازه بده هرچی میخواهیم بگیم و .....

البته نا گفته نمونه که بین قلعه نویی و عادل رابطه خوبی برقرار نیست

Lord Farshad
25-04-2012, 15:35
درود.


نه با عادل دعواش نشد اما قلعه نویی داشت در مورد تیمش صحبت میکرد عادل وسط صحبت های قلعه نویی یه سوال پرسید
قلعه نویی همه نمیدونم از چی ناراحت بود با لحن بدی با عادل صحبت که اقا اگر ما رو دعوت کردی پشت خط اجازه بده هرچی میخواهیم بگیم و .....

البته نا گفته نمونه که بین قلعه نویی و عادل رابطه خوبی برقرار نیست

کسی لینک بحث و جدال عادل و قلعه نویی رو اگر داره؛ ممنون میشم بده که دانلود کنیم.


شاد و پیروز و سربلند باشید

MOHAMMAD2010
26-04-2012, 17:06
درود.کسی لینک بحث و جدال عادل و قلعه نویی رو اگر داره؛ ممنون میشم بده که دانلود کنیم.


شاد و پیروز و سربلند باشید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alinho
30-04-2012, 09:57
ورزش۳: برنامه نود که اين هفته يکشنبه روي آنتن رفته بود شب آرامي را پشت سر گذاشت. برنامه 90 اين هفته به دليل پخش مستقيم ديدار منچستريونايتد و منچسترسيتي که ساعت 23:30 شب گذشته (يکشنبه) روي آنتن رفت. سوال برنامه به تعداد امتيازات کسب شده توسط 3 نماينده کشورمان در هفته پنجم ليگ قهرمانان آسيا اختصاص داشت که فردوسي‌پور براي روشن شدن سوال مجبور شد بارها درباره آن توضيح دهد. در نهايت ببيندگان اعتقاد داشتند که نمايندگان ايران در اين هفته 4 تا 6 امتياز کسب مي‌کنند. موضوع اصلي در اين برنامه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت تغيير مديريت استقلال بود که در آن فتح‌الله زاده مديرعامل و رسولي‌نژاد رئيس هيئت‌مديره باشگاه استقلال پشت خط تلفني برنامه آمدند و مطالبي را مطرح کردند. پژمان منتظري مدافع ملي‌پوش استقلال و محمدرضا طهماسبي کاپيتان پيکان، ميهمانان حضوري اين برنامه بودند. گزارشي از تبريز هم پخش شد و در آن يکي از هواداران تراکتورسازي گفت که چرا مي گويند پرسپوليس و استقلال 30 ميليون طرفدار دارد، ما ثابت مي‌کنيم تراکتورسازي 100 ميليون هوادار دارد!

Lady parisa
01-05-2012, 12:27
هويت و فرهنگ جوامع هر چند در نگاه نخست يك مقوله جامعه شناختي است ولي چگونگي تغييرها و دگرديسي ها و به ويژه دستكاري هاي آن تاثير مستقيم و بسزايي در امنيت ملي دارد. بسياري از جنگ ها و درگيري هايي كه پس از جنگ جهاني دوم رخ داد يعني بيش از پنجاه درصد آنها بر اساس مقوله هويت و تفاوت قرائت ها و روايت هاي آن شكل گرفت.

اكنون مدتي است كه رسانه هاي بيگانه از جمله صداي امريكا،دويچه وله،العربيه و... هجمه هاي سختي عليه تماميت ارضي و هويت ملي ايراني ها آغاز كرده اند و سعي دارند به نحوي از ضد انقلاب فراري خارج نشين در راستاي فروپاشي ايران از درون (كه يكي از پروژه هاي عمده جناح نومحافظه كاران تندرو بود) استفاده نمايند. در اين راستا برنامه هاي متعددي از سوي سايت هاي اينترنتي پربيننده و شبكه هاي ماهواره اي كه با هزينه كنگره امريكا و سيا اداره مي شوند، به روي آنتن ها رفت.

اما در اقدامي شگفت و سوال برانگيز برنامه نود اين هفته تبديل شد به تريبوني كه شعارهاي ضدايراني و قوم گرايانه از آن منعكس مي شود.

تصوير كودكي كه طوطي وار يك شعار ضد ايراني را به صورت سرودي كودكانه مي خواند و پخش آن از صداي و سيماي جمهوري اسلامي ايران چيزي بود كه حتي در رسانه هاي بيگانه نيز تجربه نشده بود و آنان نيز جرات چنين كاري را به خود نداده بودند.

اين اولين بار نيست كه گروه هاي تروريستي و جدايي خواه از كودكان به عنوان ابزار ارائه شعارها و اهداف شان استفاده مي كنند. بسياري از گروه هاي زير زميني تروريستي جهت مظلوم و معصوم نشان دادن خود به اين تاكتيك دست مي زنند، اما پخش اين شعار از تلويزيون كشور ما اين جاي سوال را براي مردم باقي مي گذارد كه رويه هاي ضد وحدت ملي در شرايطي كه ايران از هر سو مورد تهديد نظامي و ارضي است، چه معنايي مي تواند داشته باشد؟ در حالي كه گروهك تروريستي پژاك يكبار ديگر با شروع فصل گرما حملات ناجوانمردانه خود آغاز كرده است و از سوي ديگر كشورهاي حاشيه خليج فارس و اتحاديه عرب در يك موضع گيري كاملا آشكار و خصمانه ايران را به نابودي تهديد مي كنند پخش يك شعار ضد تماميت ارضي از صدا و سيما چه معنايي مي تواند داشته باشد؟

برنامه نود این هفته در بخش ويژه خود دقايقي را به حاشيه بازي فوتبال پيروزي تهران و تراكتورسازي تبريز اختصاص داد و در اين بين خبرنگار با بردن ميكروفون به سمت كودكي خردسال از وي خواست تا شعري (!) بخواند يا مطلبي بگويد كه او نيز با خواندن يك شعار تند ضد ايراني كه مخصوص فرقه پان ... است مورد تشويق خبرنگار قرار گرفت. حال به درستي معلوم نيست كه پخش چنين تصاويري در برنامه نود دقيقا چه سخيتي با ماهيت ورزشي اين برنامه دارد.

در حالي كه مقام معظم رهبري در آخرين ديدار خود با هيئت دولت در تابستان گذشته تاكيد كردند كه زبان فارسي يكي از عوامل مهم ايرانيت است و آذربايجاني ها بيش از همه به اين زبان خدمت كرده اند و آثار مهم آن را پديد آورده اند، صدا و سيما و برنامه نود در روز ملي خليج فارس و در حالي كه هزاران شهروند ايران اسلامي و به وي‍ژه آذربايجاني جهت دفاع از جزاير هميشه ايراني كوشش هاي متعددي را در دستور كار داشتند، به يكباره غير مسئولانه ترين تصاوير را عليه تماميت ارضي از سوي برنامه نود پخش كرد و تعجب همگان را برانگيخت.


"تابناک"پ.ن: من برنامه نود این هفته رو کامل ندیدم،اما امروز این خبر رو خوندم .
دوستان کسی اگه متوجه شد به ما هم بگه

yuseph
01-05-2012, 13:29
مگه نود پخش شد دیشب؟:eh:
ای بابا اون برنامه سانسور(ممیزی)کتاب رو گذاشته بودن:2: ما هم بی خیال شدیم!!:jealous:

Ice Pain
01-05-2012, 15:32
هويت و فرهنگ جوامع هر چند در نگاه نخست يك مقوله جامعه شناختي است ولي چگونگي تغييرها و دگرديسي ها و به ويژه دستكاري هاي آن تاثير مستقيم و بسزايي در امنيت ملي دارد. بسياري از جنگ ها و درگيري هايي كه پس از جنگ جهاني دوم رخ داد يعني بيش از پنجاه درصد آنها بر اساس مقوله هويت و تفاوت قرائت ها و روايت هاي آن شكل گرفت.

اكنون مدتي است كه رسانه هاي بيگانه از جمله صداي امريكا،دويچه وله،العربيه و... هجمه هاي سختي عليه تماميت ارضي و هويت ملي ايراني ها آغاز كرده اند و سعي دارند به نحوي از ضد انقلاب فراري خارج نشين در راستاي فروپاشي ايران از درون (كه يكي از پروژه هاي عمده جناح نومحافظه كاران تندرو بود) استفاده نمايند. در اين راستا برنامه هاي متعددي از سوي سايت هاي اينترنتي پربيننده و شبكه هاي ماهواره اي كه با هزينه كنگره امريكا و سيا اداره مي شوند، به روي آنتن ها رفت.

اما در اقدامي شگفت و سوال برانگيز برنامه نود اين هفته تبديل شد به تريبوني كه شعارهاي ضدايراني و قوم گرايانه از آن منعكس مي شود.

تصوير كودكي كه طوطي وار يك شعار ضد ايراني را به صورت سرودي كودكانه مي خواند و پخش آن از صداي و سيماي جمهوري اسلامي ايران چيزي بود كه حتي در رسانه هاي بيگانه نيز تجربه نشده بود و آنان نيز جرات چنين كاري را به خود نداده بودند.

اين اولين بار نيست كه گروه هاي تروريستي و جدايي خواه از كودكان به عنوان ابزار ارائه شعارها و اهداف شان استفاده مي كنند. بسياري از گروه هاي زير زميني تروريستي جهت مظلوم و معصوم نشان دادن خود به اين تاكتيك دست مي زنند، اما پخش اين شعار از تلويزيون كشور ما اين جاي سوال را براي مردم باقي مي گذارد كه رويه هاي ضد وحدت ملي در شرايطي كه ايران از هر سو مورد تهديد نظامي و ارضي است، چه معنايي مي تواند داشته باشد؟ در حالي كه گروهك تروريستي پژاك يكبار ديگر با شروع فصل گرما حملات ناجوانمردانه خود آغاز كرده است و از سوي ديگر كشورهاي حاشيه خليج فارس و اتحاديه عرب در يك موضع گيري كاملا آشكار و خصمانه ايران را به نابودي تهديد مي كنند پخش يك شعار ضد تماميت ارضي از صدا و سيما چه معنايي مي تواند داشته باشد؟

برنامه نود این هفته در بخش ويژه خود دقايقي را به حاشيه بازي فوتبال پيروزي تهران و تراكتورسازي تبريز اختصاص داد و در اين بين خبرنگار با بردن ميكروفون به سمت كودكي خردسال از وي خواست تا شعري (!) بخواند يا مطلبي بگويد كه او نيز با خواندن يك شعار تند ضد ايراني كه مخصوص فرقه پان ... است مورد تشويق خبرنگار قرار گرفت. حال به درستي معلوم نيست كه پخش چنين تصاويري در برنامه نود دقيقا چه سخيتي با ماهيت ورزشي اين برنامه دارد.

در حالي كه مقام معظم رهبري در آخرين ديدار خود با هيئت دولت در تابستان گذشته تاكيد كردند كه زبان فارسي يكي از عوامل مهم ايرانيت است و آذربايجاني ها بيش از همه به اين زبان خدمت كرده اند و آثار مهم آن را پديد آورده اند، صدا و سيما و برنامه نود در روز ملي خليج فارس و در حالي كه هزاران شهروند ايران اسلامي و به وي‍ژه آذربايجاني جهت دفاع از جزاير هميشه ايراني كوشش هاي متعددي را در دستور كار داشتند، به يكباره غير مسئولانه ترين تصاوير را عليه تماميت ارضي از سوي برنامه نود پخش كرد و تعجب همگان را برانگيخت.


"تابناک"پ.ن: من برنامه نود این هفته رو کامل ندیدم،اما امروز این خبر رو خوندم .
دوستان کسی اگه متوجه شد به ما هم بگه


سایت محسن رضایی چرت و پرت زیاد مینویسه :27:

Lord Farshad
01-05-2012, 18:26
درودپ.ن: من برنامه نود این هفته رو کامل ندیدم،اما امروز این خبر رو خوندم .
دوستان کسی اگه متوجه شد به ما هم بگه


سایت محسن رضایی چرت و پرت زیاد مینویسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه اتفاقا ؛ این سری رو کاملا درست گفت. حرف اصلیش، کاملا درسته؛ درسته که توی حرفاش هی استکبار و ... گفته که خب از تابناک و حرفای ... بیش از این انتظار نمیره ولی ؛
وقتی یه عده آدم جمع شدند دور یه بچه و بعدش که اون شعر میخونه مدام به خاطر حرفاش تشویقش میکنند؛ وقتی یکی همونجا شعر رو ترجمه کرد که من آذربایجانی ام و ... (حرفای پانترکیسم و ... شرم داره گفتنش واسه یه ایرانی) من به شخصه یکی از شدیدترین فحاشی زندگیم رو دادم بهشون :دی چون باید بدونند که یه ایرانی اند در درجه ی اول ؛ یه آذری زبان ایرانی اند ؛ نباید خودشون رو تافته جدابافته از این مملکت و آب و خاک و مردمش بدونند.
کاش این مساله پیگیری بشه تا به یه جایی برسه؛ چون بارهای دیگه هم پیش تر شاهد بودیم که توی ورزشگاه های تبریز (چه برای تراکتور و چه مثلا توی فینال والیبال امید ایران و تبریز) با افتخار! :41: شعار جدایی طلبانه سر دادند.


شاد و پیروز و سربلند باشید

szh_1367
01-05-2012, 20:17
ما که ترکی بلد نیستیم و متوجه نشدیم چی گفت اما یه کودک بود که داشت شعری رو با زبان شیرین کودکی میخواند بعد یه نفر اومد ترجمه کرد که من یک اذری هستم و ....

زیاد به این سایت های بوووووووق توجه نکنید

اگر یکی لطف کنه ترجمه شعر رو برای دوستان بنویسه عالی میشه البته اگر قوانین سایت اجازه بده

"R E Z A"
02-05-2012, 19:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک ویدئو از آپارات :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fv%2Fc6364ef7467cd9660d2efb5f89020a85187423)

متن شعر : (آذربایجان منیم الیم -دوغراسار دیلیم دیلیم -آنا دیلیم اولن دییل-دیلیم اولسه منده اولم - باشقا دیله دونن دیل)

ترجمه شعر: آذربایجان مردم من ، زبانم را پاره پاره کنند، زبان مادی ام نخواهد مرد و به زبانی دیگر تبدیل نخواهد شد اگر زبانم بمیرد من هم میمیرم

پ.ن : یه سری ارزش جواب دادن هم ندارن

Kianoosh
14-05-2012, 23:23
یه بخش تو برنامه دیشب نود به نظرم خیلی جالب اومد آپ کردم ببینید خودتون :دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hojjatinho
16-05-2012, 22:36
یه بخش تو برنامه دیشب نود به نظرم خیلی جالب اومد آپ کردم ببینید خودتون :دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sulzrf1)
:31:
مرسی ، مرسی ...

واقعا جالب بود . من نود رو ندیده بودم دیشب .

دوستانی که ندیدن پیشنهاد می کنم حتما ببینن :

این از همه قشنگ تر بود :

- دکتر گفت با این وضعیت می میری ! بعد از دو ماه رفتم قبر پدرم دیدم دکتره رو چالش کردند :دی

pcforlife
16-05-2012, 22:52
دیشب من نفهمیدم آخرش این بنده خدا چی گفت، ظهری ویدئو رو گرفتم، ترکیدم!:27:
+
نویدکیا واقعا پخته صحبت کرد... با وجود اینکه طرفدار سپاهان نیستم ولی واقعا لذت برم.... ولی یه حرفش خیلی ناشیانه بود و اشارش به اینکه اصفهان قطب فوتبال (ورزش) کشور رو از تهران میاره اصفهان. سپاهان حقش بود، لیاقتش رو داشت که هت تریک بکنه و در کل چهارمین قهرمانیش رو جشن بگیره... ولی فراموش هم نباید بکنه که فقط از یازده دوره لیگ برتر، اصفهان 4 بار اون رو برنده شده و 6 دوره اون جام تو تهران بود.
به هر حال، آخرین نود، نود خوبی بود... ببینیم تا دو ماه دیگه نود میاد یا دوباره...!!

dashmojtaba
14-06-2012, 07:13
این برنامه باعث پیشرفت تو فوتبال نشد و جلوی ناپاکیهارو که نگرفت هیچ کمک و تشدیدشم کرد و تو سایر ابعاد جامعه هم تأثیرات منفی زیادی گذاشت
میدونم خیلیاتون باتعصب میایید و میگید نه آقا این حرفا چیه !
اما در واقع علت بیننده زیاد این برنامه همون سرگرم شدن با شنیدن کل کل های تکراری هر هفته نود و یه سری فانتزی گویی های فردوسیپوره وگرنه هر هفته که پای این برنامه میشینید آیا ذره ای امید به تغییر مثبتی هم دارید ؟ برای مثال داوری ایران از همون اولین برنامه نود با کارشناسی بررسی میشد و نتیجش این شده که الان خیلی بدتر شده و به علاوه هر کسی از بازیکن بگیر تا مدیرعامل و خود ملت و تماشاگرا و... این روزها به خودش اجازه میده به داورها تهمت و توهین کنه و ایران میتونه تو این زمینه تو دنیا بینظیر باشه ! این گسترش بی اخلاقی با دامن زدن نود به مسئله داوری به وجود اومد و قبلش اینقدر این بدخلقی ها نبود این فقط داوریش در مورد مسائل فنی و پیشرفت فوتبال از همون شروع نود سیر نزولی فوتبالمون رو دیدیم و یک مورد نمیتونید بیارید که نود عامل مثبتی تو یه رکن ورزشمون شده باشه گاهی بعضیا میگن نود تأثیراتی هم داشته مثلاً فلان مربی ابقا شد و فلان تیم به استان دیگه انتقال نیافت خب این چیزها از نظر من کار مثبت نیست و نفس برنامه نود رو باید دید که داره چی خلق میکنه وقتی مرتب با تکرار حاشیه های روزنامه ها و بزرگتر کردنش به مشکلات قوت بیشتر میدهند و به اسم اطلاعرسانی دارن فقط و فقط یه سری افراد مظنون رو تو برنامشون میارنو بازخواست ظاهریشون میکنن و بعد هم بدون اینکه کسی مقصر شناخته بشه پروندشونو میبندن این یعنی چیزی جز بازتر کردن مسیر ناپاکی و تشویق این افراد به ادامه روند ضدفوتبال ؟؟؟ وقتی نود داره نشون میده جلوی ضدفوتبال رو نمیشه گرفت وقتی داره هر روز اشتباهات داوری رو نشون میده وقتی داره به شکلی خودش هم وارد دلالی میشه و و و ... این برنامه رو میشه دشمن فوتبال نامید
بحث رو اگر به تأثیرات منفی جامعه بکشیم خیلی نتایج دردناکتری داره و نود جامعه ما رو هم تغییر داد نمیگم فقط نود باعث شده مشکلاتی پیش بیاد ولی روحیات بدی که بین مردم هست و بی مسئولیتی ها و بی فرهنگی هایی که تو سطوح مختلف جامعه هست خیلیهاشو میشه الگوگیری از اتفاقاتی که تو نود نشون داده میشه دونست
نود خیلی خوب داره کل کل کردن و شارلاتان بودنو یاد ملت میده

D o l f i n
14-06-2012, 12:49
من کل متنت رو نخوندم از رو تعصب هم نظر نمیدم
اولا نگاه کن کجا زندگی می کنید 10 تا مثل نود هم نمیتونه اوضاع رو درست کنه ولی باید باشه و باید بگه حالا درست شدن مربوط میشه به خواستن مردم و مسئولیت پذیری و دلسوزی مسئولین که متاسفانه در خونشون همچین چیزی نیست
بعد اینکه مگه شما تا قبل نود از ناپاکی ها و ناداوری ها و ضعفهای این فوتبال خبر داشتید که حالا مقایسه می کنید که بدتر شده یا بهتر تا الانشم جلو این برنامه گرفته نشده بخاطر مخاطبین بسیار زیاد و پول بسیار هنگفتیه که صدا و سیما از تبلیغات قبل و وسط برنامه داره در میاره و گرنه این برنامه باید جلوتر از این حرفها هم می رفت
این برنامه همیشه داره تکرار میشه و باید بشه چون مشکل فوتبال ما همیناست و اونقدر که اخرش یا برنامه رو تعطیل کنن یا واقعا به داد این فوتبال برسن مگه شما فکر کردی فوتبال حال حاضر ایران از رسوایی های چند سال اخیر ایتالیا یا ترکیه بهتره بخدا اگه پیگیری بشه و بزار یه شستشو بخوره این ورزش گندش کل دنیا رو می گیره
نظر شخصی من= متاسفانه نظرات شما مثل همین پشت میز نشینهای کشور هستش و تا وقتی به جای زدن و خشکوندن ریشه ای این مشکلات به حاشیه ها بپردازیم و از این دست نظرات بکر و پرمایه بدیم همینه که هست

dashmojtaba
14-06-2012, 19:47
من کل متنت رو نخوندم از رو تعصب هم نظر نمیدم
اولا نگاه کن کجا زندگی می کنید 10 تا مثل نود هم نمیتونه اوضاع رو درست کنه ولی باید باشه و باید بگه حالا درست شدن مربوط میشه به خواستن مردم و مسئولیت پذیری و دلسوزی مسئولین که متاسفانه در خونشون همچین چیزی نیست
بعد اینکه مگه شما تا قبل نود از ناپاکی ها و ناداوری ها و ضعفهای این فوتبال خبر داشتید که حالا مقایسه می کنید که بدتر شده یا بهتر تا الانشم جلو این برنامه گرفته نشده بخاطر مخاطبین بسیار زیاد و پول بسیار هنگفتیه که صدا و سیما از تبلیغات قبل و وسط برنامه داره در میاره و گرنه این برنامه باید جلوتر از این حرفها هم می رفت
این برنامه همیشه داره تکرار میشه و باید بشه چون مشکل فوتبال ما همیناست و اونقدر که اخرش یا برنامه رو تعطیل کنن یا واقعا به داد این فوتبال برسن مگه شما فکر کردی فوتبال حال حاضر ایران از رسوایی های چند سال اخیر ایتالیا یا ترکیه بهتره بخدا اگه پیگیری بشه و بزار یه شستشو بخوره این ورزش گندش کل دنیا رو می گیره
نظر شخصی من= متاسفانه نظرات شما مثل همین پشت میز نشینهای کشور هستش و تا وقتی به جای زدن و خشکوندن ریشه ای این مشکلات به حاشیه ها بپردازیم و از این دست نظرات بکر و پرمایه بدیم همینه که هستنه من دلیلی نمیبینم برنامه مزخرفی مثل نود باشه و ده ها مثل اونم باشه همین یه دونه به اندازه کافی گند زده تو فوتبال و خیلی چیزای دیگه
والا من اوضاع هم فوتبال هم جامعه رو از دهه 60 به یاد دارم شما رو نمیدونم چند سالته
شما همین دیدت که فکر میکنی مسئولای صداسیما به خاطر دشمنی با مردم نمیخوان نود پخش بشه (بر فرض اینکه واقعاً نمیخوان) و اونا هم دلایل منطقی ندارن بدبینی بی دلیل هست و از پیش به قاضی رفتنه
این برنامه یه قسمتش رو بگو کار مثبت کرده باشه تا من صد قسمتشو بگم چقدر ضربه به فوتبال و جامعه زده
اتفاقاً من هم معتقدم با وجود دلالی هایی که نود و عواملش میکنن حالا حالاها فوتبالمون بیشتر رو به نابودی میره البته دیگه چیزی نیست که نابودم بشه !
دوست عزیز ! این جور برچسب زدن به دور از مروت و اخلاقه من یه فرد عادی هستم تا چند ماه پیش هم نود میدیدم (فقط و فقط برای خنده و سرگرمی) ولی دیگه نمیبینم و از افرادی مثل عادل و مزدک اصلاً خوشم نمیومد و نمیاد چون اصلاً در وجودشون دلسوزی نمیبینم دلسوزی رو جواد خیابانی داشت که به خاطر حذف تیممون تو جام 2006 به بیمارستان کشیده شد و موقع باخت فوتسالمون به ایتالیا جلوی دوربین نتونست جلوی اشکاشو بگیره :| اونایی که شما داری ازشون حمایت میکنی و کل برنامه هاشون داره تیشه به ریشه غیرت جامعه میزنه و مردم رو روز به روز پرروترو بیحیاتر میکنن و فحش های جدید یادشون میدن و روش های سفسطه جدید یاد مسئولا میدن و مدتهاست که روش نیشخند زدن مسئولین و بعدشم خود مردم رو اونها باب کردن (اینم به درستی یادمه که قبلاً نبود) همه این کارهارو در نهایت حمایت اون گردن کلفتای اصلی دارن انجام میدن و ککشونم نمیگزه این مزدورا پول میخوان نه پیشرفت این مملکت بلکه دارن به ثمره کاراشون نگاه میکنند و هرهر هم تو دلشون میخندند اینم نظر من
کاش جواد خیابانی هم یه حامی داشت بیچاره گناهی نداره فقط گزارش میکنه نه زیر آب کسیو زده نه مسئولیت بزرگی داره که بخواهیم گناهکار بدونیم یا حتی بهش شک کنیم ولی این مرد باید آماج فحش ها و بی تربیتی های همین ملت که عاشق نود هم احتمالاً هستن قرار بگیره !
بله من هم معتقدم مردم ایران اسلامی نود رو خیلی دوست دارن مثل علاقه ای که یه نفر رو وادار میکنه به جای رسوندن یه زخمی که تو خیابون میبینه از بدن تکه تکه شده و جالبش فیلم بگیره ! باز همین مردم از آزار رسوندن به جواد خیابانی و مسخره کردنش خیلی زیاد کیف میکنن !
اما واقعاً هر چیزی که مردم (جامعه) بپذیره یه کار درست هست ؟!
من دیگه نظرامو گفتم تو پست قبلی از نود گفتم تو این پستم هم از مخاطباش و خودم گفتم و خواستم نظر شمارو جویا بشم که ظاهراً همینه که میگید باید خبررسانی بشه تا بدتر نشه ! فقط اون لکه قرمزه رو من متوجه نشدم اگر میشه بیشتر بازش کن.

Amir M.ohAma.D
04-07-2012, 19:47
مروری بر متلک‌های ماندگار عادل فردوسی پور / خداحافظ علی دایی، خداحافظ برانکو، خداحافظ آقای بدلباس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای او فرقی نمی کند کدام بازی را گزارش می کند. سر وقت تکه اش را می اندازد. مثلا در همین فینال جام ملت های اروپا درباره کالچوپولی در ایتالیا و سقوط یوونتوس گفت: «در ایتالیا تیمی را که تبانی کرد فرستادند دسته اول ولی ما در ایران، تیمی را که در لیگ فوتسال تبانی کرده بود، فرستادیم آسیا!» یا با طعنه سراغ مهاجم های میلیاردی لیگ برتر رفت: «الان نگرانی فورودارهای میلیاردی ایران این است که نکند مربیان ما از روی دل بوسکه تقلید کنند و تیمشان را بدون مهاجم بفرستند داخل زمین!»
جنس تکه پرانی های عادل برای شنونده های تلویزیونی جذاب است. او از هر موقعیتی برای تکه پرانی استفاده می کند؛ چه در فینال اروپا و چه در فینال جام جهانی. اولین تکه ماندگار فردوسی پور در جام جهانی 98 رقم خورد؛ وقتی مایکل اوون آن گل به یادماندنی را به آرژانتین زد و عادل گفت: «چه میکنه این اوون.» از گزارش های او در سال های اخیر تکه های زیادی به یادگار مانده که در این گزارش بخشی از آنها را مرور می کنیم...
*از زوایایی، با این شکل موها بالوتلی شبیه سرندیپیتی شده!(در جریان بازی فینال اروپا بین اسپانیا و ایتالیا)
*همه آستین کوتاه پوشیدن، فقط دژاگه آستین بلند داره. همه هم می دونیم دلیلش چیه. فقط کاش واسه پشت گردنش هم یه فکری می کردن!(در بازی ایران و قطر، کنایه از خالکوبی های اشکان)
*این ماتراتزی هم اینقدر خالکوبی کرده که انگار آستین بلند پوشیده(در جریان یکی از بازی ایتالیا)
*اینجا هم تماس تلفنی خیلی خودجوش قطع می‌شه(وقتی داشت با یکی از منتقدان وزارت ورزش حرف می زد و ناگهان تماس قطع شد)
*مزدک یک رقیب حرفه ای و بسیار جدی است که ممنون دارش هستم!(کپ زدن از روی قلعه نویی در یک گفت و گو)
*حالا اونجا بازیکنی که گل زده را می‌زنند... معلوم نیست اگر گل نمی‌زد چه کارش می‌کردند!(در جریان یکی از بازی ایتالیا در جام جهانی 2006)
*قبل از شروع بازی‌ها بعضی از کامپیوترها پیش بینی کرده بودند جمهوری چک حتی تا پای قهرمانی هم بالا می‌آید. مثل اینکه چک‌ها هم از همان کامپیوترهایی استفاده کردند که مسئولان فدراسیون فوتبال ما قبل از بازیهای جام جهانی از آنها استفاده می‌کردند!(بعد از حذف چک از جام جهانی 2006)
*اگه مسولان برگزاری بازی فیلم های بازی های «ذوب آهن – ملوان» یا «ذوب آهن – فولاد» را در لیگ ما می دیدند تا حالا بازی را ادامه داده بودند ‌و دقیقه 40 , 50 اش تموم شده بود. تازه مسولان اوکراینی فرقون هم نداشتن وگرنه استفاده می کردند!(در جام ملت های اروپا و بازی اخیر اوکراین و فرانسه که به دلیل بارندگی تعطیل شد و با تاخیر انجام شد)
*آنگولایی‌ها خوب ضرباتشان را از کنار دروازه ما بیرون می‌زنند/واقعا کسی از تعویض‌های برانکو سر در نمی‌آورد/برهانی با نوک بینی توپ را کنترل می‌کند/حالا دایی توپی را که به او می‌رسد با سر از جلوی دروازه آنگولا دور می‌کند!/ در این لحظه پدیده جام(شجاعی) اجباراً وارد زمین می‌شود/دایی خیلی دوست دارد در این بازی گل بزند!(تکه های به یاد ماندنی عادل فردوسی پور در جریان بازی ایران و آنگولا در جام جهانی 2006)
*خداحافظ علی دایی، خداحافظ تیم ملی(بعد از شکست تیم ملی مقابل مکزیک در جام جهانی 2006)
*خداحافظ جام جهانی، خداحافظ برانکو(بعد از شکست تیم ملی مقابل پرتغال در جام جهانی 2006)
*می گویند سید جلال با رقمی میلیاردی به پرسپولیس پیوسته است.خیلی بالاتر از سقف قرارداد. البته سقف قرارداد چیزی است که فقط باعث خنده بازیکنانی می شود که رقم های میلیاردی می بندند (متلک او به سقف قرارداد وقتی هنگام گزارش بازی بد ایران برابر قطر سعی کرد خودش را شاد کند)
*تقریبا 90 هزار نفر به ورزشگاه آمده اند تا این بازی را از نزدیک تماشا کنند. البته ما منتظر هستیم تا مسئولان ورزشگاه یک عددی را مثل همیشه اعلام کنند و مثلا بگویند 92300 نفر! (متلک او به مسولان ورزشگاه آزادی در بازی ایران و قطر)
*آقا اجازه می دهید کله ام را روی میز بکویم؟(پاسخ خنده دار او در جواب به یکی از مسولان کمیته آموزش فدراسیون که گفت مربیان بالای 60 سال از جمله فرگوسن نباید مربیگری کنند!)
*اگر مسولان اسپانیایی هم مثل مسولان ما بودند الان در اسپانیا دو روز تعطیل عمومی اعلام می شد!(بعد از قهرمانی اسپانیا در جام جهانی 2010 و خطاب به مسولان داخلی)
*سعدی اگر بود می گفت مزد آن گرفت جان برادر که لابی سیاسی کرد (در جریان بحث های انتقال نفت تهران به اراک)
*ببخشید که مجبور شدیم مهمان سیاسی بیاوریم! ولی به هر حال این اتفاق افتاد و ما امشب مهمان نمایندگان محترم مردم هستیم که سیاسی هستند و می خواهیم اگر بشود بر سر این بحث کنیم که بگوییم آقا جون دست از سر فوتبال بردارید. (در یکی از برنامه های 90 وقتی دو نماینده مجلس میهمان بودند)
*طرفداران سپاهان خیلی خودجوش بنر درست کردن علیه ما(در یکی از برنامه های 90 وقتی که تصاویری از شعارها علیه خودش پخش می‌شد)
*چرا می خند؟(کپی برداری از سوتی طرفدار تراکتور سازی که گفته بود: چرا آقای فردوسی پور می خند)
*مشکل شما در پرتغال حل شد اما در ایران روشی هست که ناخن را در نمونه ادرار می اندازند و مشکل دوپینگ حل می شود. نگران نباشید آقای کروش،با این روش ها در ایران به زودی آشنا می شوید(وقتی با کروش درباره ماجرای اختلافاتش با کمیته دوپینگ فدراسیون پرتغال بحث می کرد)
*خوبی ال‌کلاسیکو این است که همیشه برنده دارد، برعکس بعضی دربی‌ها! (در یکی از ال کلاسیکو و به طنعه از تساوی های متعدد در دربی تهران.)
*این قدر سقوط مبارک همه را خوشحال کرده که حتی قهرمانی هم خوش اخلاق شده. (در یکی از برنامه های 90 و بعد از مشاهده کردن خنده های قهرمانی، داور همیشه بداخلاق لیگ برتر)
*محمد نصرتی وقتی به سایپا گل زد به سمت هواداران رفت و حرف هایی را به زبان آورد که فقط افراد بالای 25 سال قابلیت شنیدنش را دارند! او غیر قابل کنترل بود و ما تلاش زیادی کردیم تا مقابل دهان او را در تلویزیون شطرنجی کنیم!(در یکی از برنامه های 90)
*خداحافظ آقای بد لباس! (بعد از حذف برزیل از جام جهانی 2010 با دونگا که از ابتدای جام به نوع لباس پوشیدنش گیر داده بود)
*این پرویز مظلومی است که دارد از روی فنس می‌پرد. احتمالا دارد دنبال سبیل‌هایش می‌گردد.(بعد از نشان دادن عکسی از مظلومی که در آن پرویز خان در حال پریدن از روی فنس کنار زمین بود)
*حالا جمعیت به سرعت بارباپاپا تغییر موضع می دهند و استیلی را تشویق می کنند.(بعد از گل تساوی پرسپولیس مقابل ملوان در اولین بازی فصل قبل)
*جالب است که باران تندی می آید اما پرویز مظلومی بازی را از کنار زمین نگاه می کند و زیر باران ایستاده.(تکه بامزه عادل فردوسی پور در جریان بازی استقلال و ذوب آهن در پلی آف لیگ قهرمانان)
*اسم حنیف در لیست آسیایی استقلال سهیل است بگذارید ببینم ذوب آهنی ها در تیم شان امین یا ایمون ندارند. خوب خیال رحمتی می تواند راحت باشد.(تکه به رحمتی در همان بازی پلی آف استقلال و ذوب آهن در آسیا)
*خسرو با خوشحالی مضاعف به آغوش مظلومی می رود که سال قبل وقتی از استقلال جدا شد گفت می رود چون از مظلومی شاکی است که در تیم ملی ب بازی اش نمی داده.(در جریان یکی از بازی های استقلال)
*الان آقای کفاشیان به من یه اس ام داده که توش نوشته فیلم هندی!(بعد از پخش گزارشی درباره وضعیت ستاره های قدیمی فوتبال. عادل در برنامه 90 اس ام اس کفاشیان را برای همه خواند)
*کمیته انضباطی دایی را ممنوع المصاحبه کرده است،اما او اگر می خواهد مادام العمر محروم شود سری به همشهری اش بزند!(طعنه عادل به حسین رضازاده بعد از محرومیت سعید علی حسینی به دلیل دوپینگ در وزنه برداری)
*اینم تعویض رویایی علی پروین (بازی پرسپولیس-فجرسپاسی سال1381 که ابراهیم اسدی بلافاصله پس از ورود به زمین گل زد)
*عجب فوتبالیستیه این علی دایی، همیشه در لحظات حساس به داد تیم ما می رسه (بازی ایران-عربستان، جده،مقدماتی جام جهانی 2002، اشاره به گل مساوی ایران توسط علی دایی)
*مدل موی ماتئوس (مدافع برزیلی استیل آذین) خیلی منشوری به نظر می رسه!/ ماتئوس در نیمه دوم یکمی از حالت «جومونگی» موهاش رو کم کرده!/ سه تعویض همزمان باید انجام بشه ، انگار کمک داور بازی هم هنگ کرده!/ سوشا مکانی یجوری وقت بازی رو تلف می کنه انگار استیل آذین با این یک امتیاز در لیگ باقی خواهد ماند/سکوبرت هم حالا به زمین میاد تا جمع مو قشنگ های این بازی جمع باشه، یکیش همین سوشا مکانی/علی دایی اشاره می کنه که بازیکنان پرسپولیس توپ رو به استیل آذین ندن ، اگر اوت سپهر تبدیل به گل بشه اتفاقات عجیبی خواهد افتاد/اوه اوه چه خبره اون کنار زمین همه دارن همدیگرو می زنن!/ محمود یاوری همینطور مات و مبهوت داره اتفاقات داخل زمین رو نگاه می کنه. احتمالا تو این هفتاد سالی که از خدا عمر گرفته مثل این صحنه ها رو ندیده!/ اسپایدرکم هم مونده چجوری این تصاویر رو نمایش بده!/ اوه اوه اوه ، چقدر بد زد ماتئوس آرفی رو. این دیگه خیلی ناجوانمردانه بود/همه این اتفاقات داره در سال 2011 تو فوتبال ما اتفاق می افته!/(همه تکه های عادل فردوسی پور در بازی به یاد ماندنی پرسپولیس و استیل آذین که به کتک کاری کشید)
*ما اینجا سابقه برگزاری مسابقه همزمان داشتیم که با 8 - 9 دقیقه اختلاف اونم فقط سر یه جوراب برگزار شد.(در بازی اخیر هلند و آلمان در جام ملت ها)
*بازی دارد سرد و کسل‌کننده دنبال می‌شود. حداقل آرش برهانی هم در زمین نیست که کمی به جذابیت‌های کار اضافه کند! ( در حاشیه بازی استقلال-‌راه‌آهن در لیگ برتر)
*سپاهان خوب و قابل‌توجه بازی نکرده، البته اگر منجر به صدور بیانیه نشود!(درحاشیه پخش قسمت‌هایی از باز سپاهان در برنامه نود و با اشاره به بیانیه سپاهانی‌ها علیه او)
*البته دونگا مدعی نیست که کره‌شمالی رو مثل کف دستش می‌شناسد.(اشاره به ادعای افشین قطبی در حین گزارش بازی برزیل و کره‌شمالی در جام جهانی 2010)
*با این بازی خوبی که با‌دامکی انجام می‌دهد، شاید دیگر نیازی به تماس از طرف سازمان نباشد.(اشاره به خروج بادامکی از فهرست پرسپولیسی‌ها در داربی با تماس از سوی سازمان تربیت‌بدنی، در حین گزارش بازی پرسپولیس و مس در لیگ نهم)
*مسلما این توپ گل می‌شد، اگر دایی 5سال جوان‌تر بود.(یکی از ده‌ها متلک فردوسی‌پور به دایی در جام‌جهانی 2006، این‌بار در حین گزارش بازی ایران و آنگولا.)
*حالا بایرنی‌ها کاملا بهت‌زده شده‌اند. هیچ‌وقت در طول عمرشان با چنین پدیده‌ای مواجه نشده بودند.(اشاره به اوت دستی علی علیزاده در بازی بایرن مونیخ و پرسپولیس)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nw_nk
21-07-2012, 20:18
مشاهده نتيجه نظر خواهي: روند 90

عالی 132 57.89%
خوب 62 27.19%
متوسط 13 5.70%
بد 4 1.75%
افتضاح 17 7.46%

راي دهنده 228

تاپیک جدید: برنامه نود | سال ۹۲-۹۱
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])