PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت توربین بادی (مشکل با جنراتور)

moh72
29-05-2011, 12:50
سلام من میخوام یه توربین بادی درس کنم(یه چیز کوچیک بیشتر واسه سرگرمی) حالا یه جا به مشکل برخوردم از موتور ماشین لباسشویی می خواستم استفاده کنم ولی دیدم هشتا سیم به موتور وصله بعد نفهمیدم چیکارش کنم (فک میکردم دو تا سیمه وصل میکنیم حل میشه:31:)لباسشویی خدا بیامرزم اتوماتیک بود :31:
و یه چیز دیگه اصلا از این موتور میتونم به عنوان جنراتور استفاده کنم؟
زود جواب بدین ممنون:10:

ata.royalfalcon
29-05-2011, 13:04
سلام
البته من متخصص نيستم ولي براي اينكه يه موتور بتونه برق توليد كنه بايد حداقل چيزي به نام آهنربا داشته باشه
من بعيد ميدونم كه اين موتور ها چيزي به نام آهنربا داشته باشن يعني اين موتورها هم قسمت ثابت و هم قسمت متحركشون سيم پيچ دارن و آهنربايي در كار نيست

خلاصه براي اينكه يه موتور بتونه برق توليد كنه بايد يه قسمتي داشته باشه بنام آهنربا

يه چيزي مثل عكس زير كه قسمت ثابتش آهنرباست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hohod
29-05-2011, 13:53
سلام
نه نمی تونی از موتور به عنوان ژنراتور استفاده کنی

mohsenfhm
29-05-2011, 14:09
ببینید برای این کار شما نیاز به ژنراتور دارید ! البته اگر بتونید موتورهای DC باقطب های آهنربای داءم پیدا کنید هم میتونید استفاده کنید . در ضمن برای استفاده از ژنراتور شما نیاز به ولتاژ تحریک دارید .

moh72
29-05-2011, 21:24
خب من فک میکردم هر موتوری جنراتور میشه و بالعکس:41:

ببینید برای این کار شما نیاز به ژنراتور دارید ! البته اگر بتونید موتورهای DC باقطب های آهنربای داءم پیدا کنید هم میتونید استفاده کنید . در ضمن برای استفاده از ژنراتور شما نیاز به ولتاژ تحریک دارید .
شاید اهنربا داره از کجا بدونم اهنربا داره چقدی اهنرباش؟
خیلی ممنون از جوابا:11:

moh72
29-05-2011, 21:40
یه چیزه دیگه اون قسمتی که تسمه بهش وصل میشه چطوری در میاد؟

mehdi_08
29-05-2011, 21:48
COLOR="Silver"]

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:46 PM ----------

[/COLOR]
یه چیزه دیگه اون قسمتی که تسمه بهش وصل میشه چطوری در میاد؟

پیچ داره دیگه
نیگاه کن پاشو موتور رو بگیر زیر بغلت برو یه تعمیر گاه اونجا می تونی تمام سوالات رو بپرسی و جواب تخصصی بگیری زودتر هم به نتیجه می رسی

moh72
30-05-2011, 09:18
پیچ داره دیگه
نیگاه کن پاشو موتور رو بگیر زیر بغلت برو یه تعمیر گاه اونجا می تونی تمام سوالات رو بپرسی و جواب تخصصی بگیری زودتر هم به نتیجه می رسی
نه بابا چه تعمیرگاهی کیفش اینه که خودم همشو درس کنم:31: ( ولی اگه ابزار خاصی میخواد میبرم ) تازه چه تعمیرکاری اونا که هیچی نمیفهمن:31:
+
اخه یه پیچ داشت باز کردم دیدم پیچ الکیه بازم در نمیاد:18:

mohsenfhm
30-05-2011, 12:42
شاید اهنربا داره از کجا بدونم اهنربا داره چقدی اهنرباش؟

موتور ماشین لباسشویی و اکثر موتورهای جریان متناوب AC فاقد آهنربای دائم هستند و از قطبهای تحریک استفاده می کنند . موتورهای DC با اون ابعادی که مد نظر شماست خیلی گرون هستند ! برای ژنراتورهای AC هم باید بهشون ولتاژ تحریک داده شود و توسط نیرویی محور روتور به گردش در بیاد تا ولتاژی در سیم پیچ های اون القا بشه :13: نا گفته نماند که فرکانس ولتاژ بوجود آمده با سرعت گردش محور رتور رابطه مستقیم دارد :18:
خیلی ممنون از جوابا:11:

MehranVB
30-05-2011, 16:39
من هنوز متوجه نشدم که شما دقیقاً میخوای چکار کنی!
اون هشت تا سیمی که گفتی، آیا همشون از یه جنسن؟ یا بعضیاش نازکترن؟
در مورد فرق موتور و ژنراتور، موتور ورودیش برقه و خروجیش حرکت، اما ژنراتور ورودیش حرکته و خروجیش برق، پس این دو تا یکی نیستن!
از لحاظ تئوری باید با چرخوندن دستی موتور در اون سرش برق تولید بشه، اما اینکه آیا با یه موتور القایی بشه ژنراتور AC تولید کرد در عمل فکر کنم یکم غیرممکنه!
اما میتونی از موتور برای چرخوندن یه ژنراتور دیگه استفاده کنی!

moh72
31-05-2011, 11:20
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
230 kB
+
اینم یه جا دیدم ولی موتورش فرق میکنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید