PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرز کار موتور ماشین لباسشویی چجوریه؟

moh72
28-05-2011, 19:56
ما یه لباسشویی داشتیم موتورشو در اوردم می خواستم باهاش یه چیزی درست کنم ولی دیدم ازش 8 تا سیم در اومده بعد منم اینطوری شدم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا می خوام بدونم چجوری کار میکنه؟ می خوام ازش برق بگیرم
اگه عکسی چیزی لازم بود بگید بزارم
با تشکر:11:

Ezel
28-05-2011, 23:48
سلام /

برای راهنمایی بهتر و دقیق تر میتونید از بخش برق انجمن موضوعات علمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم استفاده کنید .

موفق باشید/

moh72
29-05-2011, 11:57
خیلی ممنون تاپیکی به نظر نیمد که مناسب این موضوع باشه اینجا پرسیدم میرم اونی که شما گفتین:46:

MehranVB
29-05-2011, 15:08
اطلاعات من فقط در حد تئوری هست. موتور لباسشویی یه موتور AC تکفار هست که باید چپ گرد و راست گرد بچرخه. برای این کار هم نیاز به یه اتصال ستاره یا مثلث هست، اما چون اتصال ستاره و مثلث فقط در سیستم سه فاز انجام میشه یه خازن با یکی از سیم پیچهای اتصال، موازی میکنن و دو سر اون رو به هم وصل میکنن تا مثلاً از یه تکفاز یه سه فاز بسازن!
احتمالاً (مطمئن نیستم!) از این هشت سیم سه تاش مربوط به این چیزی بود که گفتم، یکیش هم باید نول باشه و یکی هم گراند. سه تای دیگه هم مربوط به ترانس میشه که ولتاژ رو برای موتور تغییر بده. اگه عکس بزاری بهتر میشه در موردش صحبت کرد.
این موضوع مربوط به موتورهای القایی تکفاز میشه، اگه فرصت شد روش مطالعه میکنم و مطلب رو کامل میکنم!

moh72
29-05-2011, 21:34
اطلاعات من فقط در حد تئوری هست. موتور لباسشویی یه موتور AC تکفار هست که باید چپ گرد و راست گرد بچرخه. برای این کار هم نیاز به یه اتصال ستاره یا مثلث هست، اما چون اتصال ستاره و مثلث فقط در سیستم سه فاز انجام میشه یه خازن با یکی از سیم پیچهای اتصال، موازی میکنن و دو سر اون رو به هم وصل میکنن تا مثلاً از یه تکفاز یه سه فاز بسازن!
احتمالاً (مطمئن نیستم!) از این هشت سیم سه تاش مربوط به این چیزی بود که گفتم، یکیش هم باید نول باشه و یکی هم گراند. سه تای دیگه هم مربوط به ترانس میشه که ولتاژ رو برای موتور تغییر بده. اگه عکس بزاری بهتر میشه در موردش صحبت کرد.
این موضوع مربوط به موتورهای القایی تکفاز میشه، اگه فرصت شد روش مطالعه میکنم و مطلب رو کامل میکنم!
خیلی ممنون اگه چیزی به نظرت رسید بیا اینجا بگو:40::40::11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید