PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو مشکل در اتصال برنامه تحت Visual studio 2010 به sql server express 2008

shahinfarasystem
28-05-2011, 19:33
سلام

دو مشکل در اتصال برنامه تحت Visual studio 2010 به sql server express 2008

Visual studio 2010 رو همراه با sql server express 2008 نصب کردم و از طریق خود محیط ویژوال استادیو یه بانک اطلاعاتی ساختم که توش یه تیبل هستش حالا دو تا مشکل دارم

1) موقع اتصال به بانک توی برنامم وقتی سرورم رو کامپیوتر محلی انتخاب میکنم دیتابیسی رو که ساختم بهم نشون نمیده که بتونم انتخابش کنم و connect بشم ---- توی این صفحه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2) و از طرفی از سر ناچارا وقتی دیتا بیسم هم به برنامم attach میکنم و می خوام به بانک وصل شم این پیغام خطا رو زمان اجرا بهم میده

ممکنه کمک کنید این دو مورد رو حل کنم؟؟؟ ممنونم

shahinfarasystem
29-05-2011, 07:19
كسي جواب سوال هام رو نميدونه؟

Open-Source
29-05-2011, 18:18
1. اگه از توی محیط VS یه دیتابیس (دقت کن که پسوندش mdf هستش ، اگه sdf باشه که از SQL Compact هستش ) بسازی ، برای دسترسی به اون باید از SQL Express استفاده کنی ولی شما توی این عکس که گذاشتی از SQL Standard استفاده کردی ، خوب معلومه که نمیشناسه ، مثلا براس ساحت یه کانکشن به اون باید Microsoft SQL Server Database File رو انتخاب کنی نه Microsoft SQL Server رو.

2.کاش این عکس جوری میبود که من میتونستم ConnectionString ت رو ببینم ولی بدون شک شما ConnectionString ت رو جوری تنظیم کردی که میخواد Dtabase رو Attach کنه و با توجه به اینکه قبلا Attach کردی پیغام خطا میگیری.

یه نگا اینجا بنداز فکر کنم به کارت بیاد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahinfarasystem
29-05-2011, 22:25
برای دسترسی به اون باید از SQL Express استفاده کنی ولی شما توی این عکس که گذاشتی از SQL Standard استفاده کردی

ممکنه بهم بگی از کجا میتونم به SQL Express دسترسی پیدا کنم؟؟؟؟

از تو خود ویژوال استادیو؟؟؟
از منوی start؟؟؟

اگه بتونی با یه عکس برام توضیح بدی واقعا ممنونت میشم
من VS 2010 روی دستگاهم نصبه

2.کاش این عکس جوری میبود که من میتونستم ConnectionString ت رو ببینم .

این کدمه رفیق

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی بدون شک شما ConnectionString ت رو جوری تنظیم کردی که میخواد Dtabase رو Attach کنه و با توجه به اینکه قبلا Attach کردی پیغام خطا میگیری

آره میخواد attach کنه اما من قبلا کجا attach کردم؟؟؟؟ اینم میشه یه کم برام توضیح بدی

ممنونتم

shahinfarasystem
31-05-2011, 17:08
Open-Source عزيز ما همچنان منتظر پاسخ شما هستيم

Open-Source
06-06-2011, 13:43
برای ایجاد Connection به SQL Express مانند عکس زیر عمل کن:

مشکل اول شما این هستش که در این فرم اشتباها به جای Microsoft SQL Server Database File که برای اتصال به SQL Express هستش از Microsoft SQL Server که برای SQL Standard هستش استفاده کردی.

مشکل دوم شما هم با توحه به پیغامی که داده ، بنده گفتم که احتمالا بانک قبلا اتچ شده ؛ ولی اگر تونستی Connection بسازی 100 % مشکل دوم شما هم حل میشه (میتونی ConnectionString رو از روی Connectionی که ساختی کپی کنی).

shahinfarasystem
07-06-2011, 21:54
مشکل اول شما این هستش که در این فرم اشتباها به جای Microsoft SQL Server Database File که برای اتصال به SQL Express هستش از Microsoft SQL Server که برای SQL Standard هستش استفاده کردی.

این سوال برام خیلی مهمه چرا توی SQL express حتما باید دیتا بیس رو اتچ کنیم و مثل SQL Standard نمیشه بهش وصل شد؟؟؟؟

Open-Source
07-06-2011, 23:14
این سوال برام خیلی مهمه چرا توی SQL express حتما باید دیتا بیس رو اتچ کنیم و مثل SQL Standard نمیشه بهش وصل شد؟؟؟؟

کی این حرفو زده؟!!!!!!!!

توی هر دو مدل باید بانک اتچ شده باشه که بتونی بهش Connect بشی. ولی با Provider های متفاوت.
مشکل شما این بود که میخواستی با Provider ی که برای Sql Standard هستش به Express متصل بشی که پیغام خطا میگرفتی.:31:

shotok
08-09-2011, 18:11
کی این حرفو زده؟!!!!!!!!

توی هر دو مدل باید بانک اتچ شده باشه که بتونی بهش Connect بشی. ولی با Provider های متفاوت.
مشکل شما این بود که میخواستی با Provider ی که برای Sql Standard هستش به Express متصل بشی که پیغام خطا میگرفتی.:31:

تصور من اینکه باید فایل های mdf,ldf رو اتچ کرد و مستقیما در مسیر اجرای برنامه (bin\debug) کپی کنیم و یه کانکشن استیرینگ بسازیم
درسته؟؟؟؟؟؟

نمیدونم چرا وقتی روی بانکم راست کلیک میکنم گزینه Attach نیست!!!!!!!!!!!!!
لطفا راه صحیح اضافه کردن یه پایگاه داده از نوع sql رو به طور کامل بفرمایید

من قبلا از بانک بک آپ میگرفتم و اون رو تو مسیر فایل کپی میکردم
برای اینک فایل تو کامپیوتری که نصبش کردم اتچ بشه چه کدی باید بنویسم؟
با تشکر:11:

cnmeysam
10-07-2015, 05:28
سلام
شرمنده مزاحم شدم یکم راهنمایی میخواستم برای اتصال به SQL server من تازه کارم و یکم گیج شدم
یه پروژه با 2 فرم ساختم یکی اطلاعات SQL سرور توش وارد میشه یکی هم فرم اصلی مشکل اینه من اطلاعات سرور رو تو یک فایل متنی تکست ذخیره میکنم ولی نمیدونم چطوری تو یک کلاس فراخوانیش کنم که تو پروژه ازش استفاده کنم عکس ها و نمونه پروژه رو میذارم اگه میشه راهنماییم کنید چون از خیلی انجمنها پرسیدم ولی متاسفانه کسی جوابم رو نداد

لینک پروژه نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس فرم تنظیمات اتصال به دیتابیس
عکس فرم اصلی برنامه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg

cnmeysam
11-07-2015, 17:59
ممنون از وقتی که گذاشتین

من اطلاعات کانکشن رو از یک فرم گرفتم توی یه فایل به اسم maysam1.txt ذخیره کردم یعنی تو اون فایل خط اول نوشته شده:

Data Source=maysam;Initial Catalog=DtaConnection;Integrated Security=True

حاا نمیدونم چطور تو کلاس کانکشنم بیارمش جای کانکشن استرینگ یعنی اینجا:

public string ConnectionString = "Data Source=.;Initial Catalog=DtaConnection;Integrated Security=True";

چطور اون خط رو باید بگم همیشه بیاد جای نوشته قرمز که تو یک کلاس هستش همین