PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش استفاده از هارد ه ک شده و هارد X360 Fat در X360 Slim

shab_2008
27-05-2011, 13:09
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیزم.

والا همونطور که از عنوان تاپیک هم پیداست و قبلا هم قول داده بودم آموزش تعویض هارد X360 Slim با هارد X360 Fat و هارد های ه ک شده رو در این تاپیک قرار میدم! این آموزش آموزش جدیدی نیست ولی خوب به بهونه X360 Slim و اینکه جای خالیش توی انجمن حس میشد تصمیم به انجام این عملیات خطیر نمودم!:31:
هارد های ه ک شده و هارد X360 Fat ی که در X360 Slim با استفاده از این آموزش استفاده میشوند هیچ تفاوتی با هارد های اوریج ندارن .

(جا داره این مورد رو هم اشاره کنم که این آموزش برگرفته از یک منبع انگلیسی زبان میباشد که در پایان آموزش لینک آن قرار داده شده است.)

این آموزش شامل دو بخش هست که بخش اول آموزش تعوض هارد X360 Slim با هاد های ه ک شده است و بخش دوم آموزش تعویض هارد X360 Slim با هارد X360 Fat میباشد.

استفاده از هارد ه ک شده در X360 Slim

گام اول : ه ک کردن هارد

اولین قدم برای استفاده از هارد های ه ک شده در این کنسول تهیه یک فروند هارد وسترن دیجیتال میباشد. اما مدلی از این هارد رو نمیشه ه ک کرد و در این کنسول استفاده کرد و حتما میبایست یکی از مدل های زیر باشد :

WD Scorpio Series BEVS/BEAS
WD Scorpio Blue Series BEVS/BEVT/BPVT
WD Scorpio Black Series BEKT/BJKT
WD VelociRaptor Series
WD AV-25 Series BUDT

در این آموزش از هارد 250GB وسترن دیجیتال مدل ( Scorpio Blue (WD2500BEVT استفاده شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گام دوم ساخت یک Bootable USB Drive میباشد که برای این امر شما میتونید از نرم افزار Bootable USB Drive Creator Tool که در زیر لینک دانلود اون قرار داده شده استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(پس شما نیاز به یک Flash Memory و یا هر USB Drive دیگری خواهید داشت.)

در ادامه آموزش کار با این نرم افزار و ساخت Bootable USB Drive رو برای شما قرار میدم :

پس از دانلود نرم افزار اون را Unzip کنید و سپس برنامه رو اجرا کنید (اگر برنامه اجرا نشد و یا با پیغام خطایی مواجه شدین بر روی برنامه راست کلیک کرده و بر روی run as an administrator کلیک کنید)

حال USB Drive خود رو به PC وصل کرده و در برنامه قسمت Device فلش مموریتون رو انتخاب کنید.سپس در قسمت File System فرمت FAT رو انتخاب کنید و بعد از آن تیک دو گزینه quick format و Create bootable drive رو بزنید.

نتیجه نهایی به روایت عکس :

و در مرحله آخر بر روی گزینه Start کلیک کنید. پس از چند ثانیه عمملیات تمام میشه و فلش یا USB Drive شما تبدیل به یک Bootable USB Drive میشود.

اکنون دو نرم افزار HddHacker و Xbox 360 250GB Hard Drive Security Sector رو به ترتیب از لینک های زیر دانلود کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(قبل از ادامه آموزش لازم میدونم که به این نکته هم اشاره کنم که شما میتونید به جای استفاده از هارد 250 گیگ که در این آموزش استفاده شده از ظرفیت های دیگری همچون 20 و 60 و 120 گیگ هم استفاده کنید که فایل های Security Sector این هارد ها به ترتیب در لینک های زیر قابل دانلود میباشد) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از دانلود دو نرم افزار بالا هر دوی آنها رو در فلش مموری Unzip کنید . پس از آنزیپ کردن دو نرم افزار در فلش مموری فایل HDDSS_250GB.BIN رو به HDDSS.BIN تغییر نام دهید. در نهایت نتیجه کار شما در این قسمت چیزی شبیه تصویر زیر است :

(البته شما در پایان این قسمت فایل UNDO.Bin رو که در تصویر بالا موجوده نخواهید داشت پس نگران نشین!):31:

پس از انجام عملیات بالا شما میبایست PC رو خاموش کنید.

نکته بسیار مهم :

پس از خاموش کردن PC می بایست هر گونه هاردی که بر روی سیستم شما نصب میباشد رو جدا کنید. اگر به این نکته توجه نکنید و هارد های PC رو نکنید عملیات ه ک کردن هارد با موفقیت انجام نمیپذیرد.

اکنون هاردی رو که قصد ه ک کردن آن رو دارید به PC متصل کنید.

سپس PC رو روشن کنید. اما قبل از آن احتمالا شما باید در قسمت بایوس مادربورد تنظیماتی رو با توجه به مدل مادربوردتون انجام بدین. پس وارد بایوس مادربورد بشین و SATA operation رو بر روی ATA قرار داده و یا AHCI رو Disable کنید. البته در بعضی مادربورد ها ممکنه دو گزینه legacy و enhanced وجود داشته باشه که اگر مادربورد شما این چنین هست باید گزینه legacy رو انتخاب کنید. البته باید در تنظیمات بایوس گزینه بوت شدن سیستم رو بر روی HDD USB Drive ویا هر گزینه دیگری شبیه به این با توجه به آپشن های موجود در بایوس مادربوردتون قرار داده تا سیستم با USB Drive بوت بشه. در پایان تغییرات رو سیو کرده و از بایوس خارج شوید.

در بعضی مادربورد ها از بوت شدن سیستم به وسیله USB Drive پشتیبانی نمیکن و همچین گزینه ای در بایوس یافت نمیشود. برای این امر پس از روشن کردن سیستم بلافاصله چند بار F11 رو بزنید و پس از آن درایوی که USB Drive شما به آن متصل میباشد ( در این آموزش درایو USB Drive درایو I میباشد) رو انتخاب کرده تا سیستم بوت شود.

پس از بوت شدن طبق تصویر زیر عبارت hddhackr رو تایپ کرده و اینتر کنید :

نیتجه کار به صورت زیر خواهد بود :

همونطور که در تصویر بالا مشاهد میکنید تمام درایو های سیستم توسط شماره هایی از 1 تا 5 به نمایش در اومدن .(در سیستم شما ممکن است این شماره گذاری تفاوت داشته باشد)

در این جا گزینه 5 یا شماره 5 که همان هاردی میباشد که ما قصد ه ک کردن آن رو داریم موجوده. سپس شماره درایو که هارد ه ک شده با آن مشخص شده (در اینجا 5) رو میزنیم. همونطور که در پایین تصویر بالا میبینید پس از زدن شماره درایو از ما یک سوال 3 گزینه ای پرسیده میشه که شما میبایست گزینه دوم یعنی Flash رو با زدن کلید F انتخاب کنید. پس از آن شما می بایست نام security sector رو که شما قصد دارید اون رو فلش کنید تایپ کنید که در این آموزش نام اون HDDSS.BIN میباشد. سپس پیغامی ظاهر میشود که از شما سوال میکند : اطلاعات موجود در داخل HDDSS.BIN با اطلاعا فرمور درایو مطابقت ندارد ، آیا شما قصد فلش به فرمور سازگار با XBOX 360 را دارید ؟

شما میبایست کلید Y رو برای تایید و ادامه کار بزنید مانند تصویر زیر :

پس از آن سوال دیگری مبین بر ساخت پارتیشن 0/2/3 پرسیده میشه که باز هم شما باید کلید Y رو برای تجواب این سوال انتخاب کنید.

پس از پاسخ به این سوال با صفحه ای که در زیر عکس آن قرار داده شده است روبرو خواهید شد :

پس از نمایان شدن این صفحه عملیات ه ک پایان پذیرفته و هارد شما ه ک شده و آماده استفاده در کنسول X360 Slim میباشد.

همچنین لازم به ذکر است که یک نسخه از UNDO.BIN در داخل USB Drive شما ذخیره شده است که شما باید اون رو نگه دارین چرا که در هنگام باز گرداندن هارد به صورت اول نیاز به این فایل خواهید داشت.

گام دوم : اتصال هارد ه ک شده به کنسول X360 Slim

پس از ه ک کردن هارد حالا نوبت به اتصال آن به کنسول میباشد.

نیاز به خرید هیچ گونه وصیله دیگری نیست و شما با استفاده از راهنمایی های زیر قادرید هارد ه ک شده رو به کنسول متصل کنید.

ابتدا محفظه موجود بر روی جایگاه قرار گیری هارد رو خارج کنید :

همونطور که در عکس زیر مشاهده میکنید اتصالات SATA و Power در کنار یک دیگر قرار دارند :

حال هارد ه ک شده که یک Western Digital Scorpio Blue 250gb بود رو در جایگاه به صورت زیر قرار میدهیم :

سپس محفظه جایگاه هارد رو بسته و کنسول رو روشن کرده و شاهد خواهید بود که هارد ه ک شده به خوبی روی کنسول جواب میدهد :

خوب قسمت اول این آموزش در اینجا پایان میپذیره.

قسمت دوم : استفاده از هارد X360 Fat در X360 Slim

دوباره سلام![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور که قبلا هم گفتم این آموزش دارای دو قسمت هست که خوب قسمت اول رو دیروز قرار دادم و قسمت دوم رو هم چون واقعا دیروز درگیر بودم مجبور شدم امروز قسمت دوم رو توضیح بدم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هر حال...

شاید شما هم مثل یه سری از گیمر ها سری اول کنسول X360 دارید که به هر دلیلی خراب شده و دیگه درست بشو نیست! و به تازگی یه X360 Slim 4GB خریداری کردین ! از طرفی هم X360 Fat شما یک هارد داخلی (حالا با هر ظرفیتی!) داره و شاید شما حسرت این رو میخورین که ای کاش میشد از این هارد برای X360 Slim تون استفاده کنید! در این قسمت ما قصد داریم با یک راهنمایی ساده شما رو از ناراحتی خارج کنیم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پس بیش از این مقدمه چینی نمیکنیم و میریم سره توضیح کار !

اولین قدم اینه که شما هارد X360 Fat رو از داخل قاب اون خارج کنید.

برای این منظور شما نیاز به یک پیچ گوشتی Torx T6 دارید و طبق تصویر زیر میبایست پیچ هایی که مکانشون با دایره قرمز مشخص شده رو باز کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x370.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از باز کردن پیچ ها قاب رویی رو به آرامی بردارید.

پس از آن با صحنه ای مانند عکس زیر روبرو خواهید شد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همانوطر که در تصویر هم مشخص شده میبایست چهار پیچ دیگر که از نوع Torx T10 میباشد رو نیز باز کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x351.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نتیجه کار تا این مرحله :

پس از باز کردن این چهار پیچ قاب فلزی رو هم از روی هارد بر دارید. اکنون دو کابل SATA و Power رو از هارد جدا کنید و سپس هارد رو به آرامی از قاب خارج کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x345.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آوردن کابل و خارج کردن هارد :

در این زمان شما هارد X360 Fat خودتون رو به طور کامل از قاب جدا کردید :

اما نکته که واقعا جالبه و هنوز دلیلش هم مشخص نیست اینه که مایکروسافت هارد 2.5 اینچی رو در داخل قاب 4 اینچی قرار داده که خوب دلیلش رو هنوز کسی نفهمیده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا نوبت به قرار دادن هارد در X360 Slim هست!

برای این منظور محفظه روی جایگاه هارد رو باز کنید :

و هارد رو طبق قسمت اول آموزش به آرامی (به طوری که قاب فلزی رو به بالا باشه) در داخل قرار داده و فشار دهید تا صدایی مانند "کلیک" رو بشنوید!

اکنون کار تمام شده و شما میتونید به حسرت خود پایان داده و از هارد X360 Fat خود در X360 Slim 4GB استفاده کنید![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشه.

منابع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا تشکر
شهاب

flasher_for_nokia
27-05-2011, 14:00
دستتتون درد نکنه فقط سوالاتی داشتم
فقط هار وسترن پشتیبانی میشه؟
سرعت هار باید 5400 باشه؟
و ظرفیت هار چقدر میتونه باشه یعنی میشه از هارد 500 گیگ هم استفاده کرد؟
هار ه ک شده تفاوتی در عملکرد با هار ارجینال نداره؟
آیا هارد کاملاً محکم در محل نصبش روی کنسول قرار میگیره؟

SamGun
27-05-2011, 15:01
ممنون از تاپیک بسیار کارآمدت شهاب جان

مرسی عزیز

فقط شهاب جان مثل اینکه عکس ها مشکل دارن برای من باز نمیشن یه چک بکن دادا.

shab_2008
27-05-2011, 16:33
دستتتون درد نکنه فقط سوالاتی داشتم
فقط هار وسترن پشتیبانی میشه؟

خواهش میکنم دوست من.

بله تنها از مدل هایی از وسترن دیجیتال که در آموزش ذکر شده شما میتونید به عنوان هارد ه ک شده در کنسول استفاده کنید.

سرعت هار باید 5400 باشه؟

7200 هم باشه مشکلی نداره.

و ظرفیت هار چقدر میتونه باشه یعنی میشه از هارد 500 گیگ هم استفاده کرد؟

میشه استفاده کرد ولی تنها از 250 گیگ فضای هارد.

هار ه ک شده تفاوتی در عملکرد با هار ارجینال نداره؟

خیر هیچ تفاوتی نداره.

آیا هارد کاملاً محکم در محل نصبش روی کنسول قرار میگیره؟

خیلی که محکم قرار نمیگیره! ولی اگه میخواین عین هارد اوریج بشه باید محافظ زیر رو خریداری کنید :

که خوب بعیده توی ایران اومده باشه.

ممنون از تاپیک بسیار کارآمدت شهاب جان

مرسی عزیز

فقط شهاب جان مثل اینکه عکس ها مشکل دارن برای من باز نمیشن یه چک بکن دادا.

ممنون سعید جون.

والا عکسا برا من مشکلی نداره!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی خوب به هر حال عکسارو توی یه آپلود سنتر آپ کردم.

فک کنم مشکلت حل شد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

flasher_for_nokia
27-05-2011, 17:21
آخه تو اون لینک اصلی که گذاشتین دیدم که یک عکسی گذاشتن هارد 1 ترابایت رو شناسونده به کنسول جریانش چیه؟

HESAM_5700
27-05-2011, 17:39
وای دمت گرم شهاب !!!!!

عالیه !‌فردا میرم یه ۲۵۰ گیگ میخرم :دی بهترین مدل برای این کار چیه ؟‌( به فروشنده بگم چی بده ؟ :دی )‌ و قیمتش چنده ؟

سوال بعدی : برای دستگاه مشکلی پیش نمیاد ؟!؟! بنی فلگی چیزی ؟‌ خرابی ؟!؟!
بعد من یه هارد ۵۰۰ گیگ وسترن WD Caviar Green دارم ولی خیلی کلفته یعنی هیچ جوری جا نمیشه توی اونجا :دی یه ۱۶۰ گیگ هم دارم !‌ولی وسترن نیس ! مکستور ه !‌: (

HESAM_5700
27-05-2011, 17:54
یک سوال دیگه با اجازه :

۱.میشه از این هارد همزمان روی PC هم استفاده کرد ؟‌یعنی یه سیستم عامل هم روش نصب باشه وقتی کاری با کنسول نداشتیم در بیاریم بزنیم به PC ؟؟؟؟‌

+‌۲. میشه هارد رو با کابل وصل کرد به کنسول که اونجوری نره توش؟ ( میترسم گیر بکنه :دی )

۳.نمیشه از هارد External استفاده کرد ؟‌

( خارج از تاپیک :‌ فرق هارد ۵۴۰۰ و ۷۲۰۰ چیه و کدام یک برای اینکار مناسب تره ؟؟؟ )

ـــــــــــــــــــــــــ

تاپیک استیکی بشه خیلی خوبه : دی :11:

shab_2008
27-05-2011, 18:27
آخه تو اون لینک اصلی که گذاشتین دیدم که یک عکسی گذاشتن هارد 1 ترابایت رو شناسونده به کنسول جریانش چیه؟

بله عکس هایی موجود در نت هست که 500 گیگ و 1 ترا رو هم شناسوندن ولی خوب اینجوری که گفتن فقط از 228 گیگ فضای هارد میشه برای نصب کردن بازی ها استفاده کرد! خوب این کار هایی هم که ما میکنیم برای نصب بازی ها هست دیگه!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وای دمت گرم شهاب !!!!!

عالیه !‌فردا میرم یه ۲۵۰ گیگ میخرم :دی بهترین مدل برای این کار چیه ؟‌( به فروشنده بگم چی بده ؟ :دی )‌ و قیمتش چنده ؟

سوال بعدی : برای دستگاه مشکلی پیش نمیاد ؟!؟! بنی فلگی چیزی ؟‌ خرابی ؟!؟!
!‌: (

ممنون داش حسام.

در لینک اصلی آموزش اشاره شده که هر کدام از مدل هارو که ارزونتره بگیرین!

هیچ مشکلی هم برای دستگاه در هنگام استفاده از این هارد ها پیش نمیاد.

بعد من یه هارد ۵۰۰ گیگ وسترن WD Caviar Green دارم ولی خیلی کلفته یعنی هیچ جوری جا نمیشه توی اونجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه ۱۶۰ گیگ هم دارم !‌ولی وسترن نیس ! مکستور ه

نه متاسفانه این مدل هارد وسترن رو نمیشه استفاده کرد!

یک سوال دیگه با اجازه :

۱.میشه از این هارد همزمان روی PC هم استفاده کرد ؟‌یعنی یه سیستم عامل هم روش نصب باشه وقتی کاری با کنسول نداشتیم در بیاریم بزنیم به PC ؟؟؟؟‌

+‌۲. میشه هارد رو با کابل وصل کرد به کنسول که اونجوری نره توش؟ ( میترسم گیر بکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

۳.نمیشه از هارد External استفاده کرد ؟‌

( خارج از تاپیک :‌ فرق هارد ۵۴۰۰ و ۷۲۰۰ چیه و کدام یک برای اینکار مناسب تره ؟؟؟ )

ـــــــــــــــــــــــــ

تاپیک استیکی بشه خیلی خوبه : دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1: نه نمیشه!

2: شدن که میشه! ولی خوب به دردسر و کثیف کاریش نمیشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3:چرا میشه! آموزش اون رو هم به زودی میزارم.

flasher_for_nokia
27-05-2011, 18:51
هارد لپ تاپ باید بگیریم دیگه ؟ دوستان اگه جایی پیدا کردین که هار مناسب 250 رو داشته باشه خبرشو بدین بریم بگیریم

HESAM_5700
27-05-2011, 20:53
این هاردا راحت گیر میاد ؟؟؟‌

((‌قیمتشم اگه بگید عالیه ))

SamGun
27-05-2011, 21:02
آره عزیز دست گلت درد بکنه :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم جای عالی هست.

HESAM_5700
27-05-2011, 22:33
من تو نوع این هارد موندم

اینا هارد لپ تاپ 2.5 اینچه دیگه؟؟؟؟؟؟

خواهشا قیمت هم بدید چون تو بخش هارد کسی جواب میده !!!!!!!!!!!!!

80 گیگ کم نیس؟؟؟/

shab_2008
27-05-2011, 22:41
من تو نوع این هارد موندم

اینا هارد لپ تاپ 2.5 اینچه دیگه؟؟؟؟؟؟

خواهشا قیمت هم بدید چون تو بخش هارد کسی جواب میده !!!!!!!!!!!!!

80 گیگ کم نیس؟؟؟/

تو چیش موندی !؟:31:

بله دیگه اینا هارد 2.5 اینچی لپ تاپ هست.

قیمت رو هم شرمنده ندارم.

این هاردا راحت گیر میاد ؟؟؟‌

((‌قیمتشم اگه بگید عالیه ))

مدل Blue رو من توی بازار زیاد دیدم! یعنی همین مدلی که در آموزش هم استفاده شده!

هارد لپ تاپ باید بگیریم دیگه ؟ دوستان اگه جایی پیدا کردین که هار مناسب 250 رو داشته باشه خبرشو بدین بریم بگیریم

بله دوست من هارد لپ تاپه.

flasher_for_nokia
28-05-2011, 08:31
دوست عزیز لطفا روش unhack رئ هم توضیج بدین که چطور میشه هارد رو برگردوند با تشکر

shab_2008
28-05-2011, 09:36
دوست عزیز لطفا روش unhack رئ هم توضیج بدین که چطور میشه هارد رو برگردوند با تشکر

دوست من اگر شما قصد Restore کردن فرمور هارد رو دارین می بایست مثل عمل ه ک کردن هارد عملیات رو انجام بدین تا به قسمت زیر برسین :

در آموزش اگه خاطرتون باشه برای ه ک شما باید کلید F رو برای فلش کردن هارد بزنید! اما اگه شما قصد بازگرداندن هارد به حالت اول رو دارین میبایست در این قسمت کلید R رو بزنید. البته باید اون فایلی که در آموزش گفتم در پایان عمل ه ک هارد بر روی فلش مموری ذخیره میشه رو حتما روی فلشتون داشته باشین.

shab_2008
28-05-2011, 10:22
قسمت دوم : استفاده از هارد X360 Fat در X360 Slim

دوباره سلام!:31:
همونطور که قبلا هم گفتم این آموزش دارای دو قسمت هست که خوب قسمت اول رو دیروز قرار دادم و قسمت دوم رو هم چون واقعا دیروز درگیر بودم مجبور شدم امروز قسمت دوم رو توضیح بدم!:31:

به هر حال...

شاید شما هم مثل یه سری از گیمر ها سری اول کنسول X360 دارید که به هر دلیلی خراب شده و دیگه درست بشو نیست! و به تازگی یه X360 Slim 4GB خریداری کردین ! از طرفی هم X360 Fat شما یک هارد داخلی (حالا با هر ظرفیتی!) داره و شاید شما حسرت این رو میخورین که ای کاش میشد از این هارد برای X360 Slim تون استفاده کنید! در این قسمت ما قصد داریم با یک راهنمایی ساده شما رو از ناراحتی خارج کنیم!:31: پس بیش از این مقدمه چینی نمیکنیم و میریم سره توضیح کار !

اولین قدم اینه که شما هارد X360 Fat رو از داخل قاب اون خارج کنید.

برای این منظور شما نیاز به یک پیچ گوشتی Torx T6 دارید و طبق تصویر زیر میبایست پیچ هایی که مکانشون با دایره قرمز مشخص شده رو باز کنید :

پس از باز کردن پیچ ها قاب رویی رو به آرامی بردارید.

پس از آن با صحنه ای مانند عکس زیر روبرو خواهید شد!:31: همانوطر که در تصویر هم مشخص شده میبایست چهار پیچ دیگر که از نوع Torx T10 میباشد رو نیز باز کنید.

نتیجه کار تا این مرحله :

پس از باز کردن این چهار پیچ قاب فلزی رو هم از روی هارد بر دارید. اکنون دو کابل SATA و Power رو از هارد جدا کنید و سپس هارد رو به آرامی از قاب خارج کنید :

در آوردن کابل و خارج کردن هارد :

در این زمان شما هارد X360 Fat خودتون رو به طور کامل از قاب جدا کردید :

اما نکته که واقعا جالبه و هنوز دلیلش هم مشخص نیست اینه که مایکروسافت هارد 2.5 اینچی رو در داخل قاب 4 اینچی قرار داده که خوب دلیلش رو هنوز کسی نفهمیده!:31:

حالا نوبت به قرار دادن هارد در X360 Slim هست!

برای این منظور محفظه روی جایگاه هارد رو باز کنید :

و هارد رو طبق قسمت اول آموزش به آرامی (به طوری که قاب فلزی رو به بالا باشه) در داخل قرار داده و فشار دهید تا صدایی مانند "کلیک" رو بشنوید!

اکنون کار تمام شده و شما میتونید به حسرت خود پایان داده و از هارد X360 Fat خود در X360 Slim 4GB استفاده کنید!:31:

این قسمت هم به پست اول اضافه شد.

منبع :

hamed17n
28-05-2011, 11:04
اقا ما هر جا رو تو صادقیه گشتیم هاد لپ تاپ نداشت.
چی کار کنیم؟ حسش نیست تا ولی عصر بریم :19:

hamed17n
28-05-2011, 13:09
کسی امتحان کرده که جواب گرفته باشه؟

shab_2008
28-05-2011, 17:18
کسی امتحان کرده که جواب گرفته باشه؟

دوست من تمام این هارد هایی که الان توی بازار هست و مثلا 250 گیگش حدود 120 تومنه هارد های غیر اوریجینال هستن و برادران چینی با استفاده از همین روش هارد هارو ه ک کرده و راهی بازار های جهانی (مخصوصا ایران!) میکنن!

hamed17n
28-05-2011, 18:27
ما خوشحال و خندان راه افتادیم و رفتیم ولیعصر کل پاساژ ها رو گشتیم فقط یکجا بود که داشته باشه ما هم یک هارد 160 به قیمت 35 تومن خریدیم.(wd 1600bevt)(wd scorpio blue)
بعد وصلش کردیمو کلی سر بوت اعصابم خورد شد تا بالاخره بوت شد. بعد فریمور هم ریختم و وصل کردم به ایکس باکس هیچی نشده. کلی باهاش ور رفتم تا بالاخره کار کرد بعد وقتی وصل شد بعد توی داشبور نشناختش. بعدش فقط گزینه ی فرمت قابل استفاده بود اونو زدم سریال دستگاه رو خواست بهش سریال رو دادم و کنسول خاموش روشن شد. ولی اتفاق خاصی نیفتاد. دوتا سوال:
1- من فلگ شدم؟
2- چی کار کنم هارده درست شه؟ اعصابم رو خورد کرده

flasher_for_nokia
28-05-2011, 20:07
من یه هارد وسترن از مدلهای مورد نظر رو به ظرفیت 320 گرفتم -- کردم و به کنسول هم وصل کردم حالا کنسول میگه باید هار فرمت بشه سریال کنسول رو می خواد می زنم بعد فرمت میکنه ولی هارد رو بعد از فرمت توسط کنسول که می رم می بینم زده unformated l مشکل رو چطور حل کنم؟

.:PAR3A:.
28-05-2011, 20:28
می گم که اگه احیانا پروسه رو اشتباه انجام بدیم بلایی سر کنسول نمیاد؟؟؟ هارد چه طور؟؟؟ و اگه اشتباه شد می شه یه بار دیگه مراحلو از اول رفت؟؟؟ مر30 ;)

shab_2008
28-05-2011, 21:46
ما خوشحال و خندان راه افتادیم و رفتیم ولیعصر کل پاساژ ها رو گشتیم فقط یکجا بود که داشته باشه ما هم یک هارد 160 به قیمت 35 تومن خریدیم.(wd 1600bevt)(wd scorpio blue)
بعد وصلش کردیمو کلی سر بوت اعصابم خورد شد تا بالاخره بوت شد. بعد فریمور هم ریختم و وصل کردم به ایکس باکس هیچی نشده. کلی باهاش ور رفتم تا بالاخره کار کرد بعد وقتی وصل شد بعد توی داشبور نشناختش. بعدش فقط گزینه ی فرمت قابل استفاده بود اونو زدم سریال دستگاه رو خواست بهش سریال رو دادم و کنسول خاموش روشن شد. ولی اتفاق خاصی نیفتاد. دوتا سوال:
1- من فلگ شدم؟
2- چی کار کنم هارده درست شه؟ اعصابم رو خورد کرده

دوست من اگر به آموزش دقت میکردین ما برای هارد 250 گیگ اون آموزش رو گذاشتیم و فایل security sectors که قرار داده بودیم مربوط به هارد 250 گیگ بود! شما چون هاردتون کمتر از 250 گیگ هست باید از فایل security sectors زیر استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفایل بالا رو دانلود کنید و اون رو داخل فلشتون آنزیپ کنید. توجه کنید که دیگه اون فایل security sectors که در آموزش بود رو دیگه نبیاد در فلش آنزیپ کنید و باید فایل بالا رو به جای اون آنزیپ کنید!

البته تقصیر منم بود که بقیه فایل هارو قرار ندادم:31:

به هر حال شرمنده.

من یه هارد وسترن از مدلهای مورد نظر رو به ظرفیت 320 گرفتم -- کردم و به کنسول هم وصل کردم حالا کنسول میگه باید هار فرمت بشه سریال کنسول رو می خواد می زنم بعد فرمت میکنه ولی هارد رو بعد از فرمت توسط کنسول که می رم می بینم زده unformated l مشکل رو چطور حل کنم؟

مدل دقیق هارد رو لطفا ذکر کنید.

می گم که اگه احیانا پروسه رو اشتباه انجام بدیم بلایی سر کنسول نمیاد؟؟؟ هارد چه طور؟؟؟ و اگه اشتباه شد می شه یه بار دیگه مراحلو از اول رفت؟؟؟ مر30 ;)
مشکل که نه پیش نیماد! اگر هم اشتباه کردین بله میتونید دوباره مراحل رو تکرار کنید!

flasher_for_nokia
28-05-2011, 22:11
مدل هارد دقیقاً هاردی هست که عکش رو گذاشتین اما ظرفیت هارد 320 هست. انگار این مشکل رو یکی دیگه از دوستان هم دارن که میگه فرمت کن سریال کنسول رو می خواد می زنی فرمت میکنه ولی باز دوباره فرمت می خواد
WD blue BPVT

hamed17n
29-05-2011, 08:22
من موفق شدم
پیروزی :8: :26::thumbsup:

flasher_for_nokia
29-05-2011, 12:02
من موفق شدم
پیروزی :8: :26::thumbsup:
من هم مشکل شما رو داشتم ممنون می شم بگین چطور مشکل رو برطرف کردین؟ باتشکر

ضمن آموزشی که هست مربوط به ورژن1.22 hddhackr هست ولی ورژن اخر 1.3 هست و کمی در منوی -- متفاوت هست ممنون می شم بیشتر راهنمایی کنین با تشکر

hamed17n
29-05-2011, 12:22
من هم مشکل شما رو داشتم ممنون می شم بگین چطور مشکل رو برطرف کردین؟ باتشکر

بنابر ظرفیت هاردتون فایل سکتور سکیورتی مناسب را دانلود کنید.

برای هارد های 20 گیگ :

برای هارد های 60 گیگ :

برای 120 گیگ(من خودم برای 160 گیگ از این استفاده کردم ولی خوب 120 گیگش مصرف میشه):

در جا انداختن هارد در کنسول هم دقت کنید که حتما جا بره:46:
و در آخر اگر درست نشد وقتی hddhackr بالا اومد هاردتون رو انتخاب کنید و با انتخاب گزینه ی c هاردتون رو پارتیشن بندی کنید چون این ورژن جدیدش خودش پارتیشن بندی نمی کنه.

flasher_for_nokia
29-05-2011, 14:11
من هارد 320 استفاده کردم برنامه هم هارد رو -- کرد البته از فایل 250 گیگ استفاده کردم هار رو هم پارتیشن بندی کردم اما باز هم مشکل قبلی برقرار هست
البته وقتی هارد رو به کنسول وصل می کنم یه 30 ثانیه ای طول میکشه تا کنسول بیاد بالا؟؟

hamed17n
29-05-2011, 16:05
من هارد 320 استفاده کردم برنامه هم هارد رو -- کرد البته از فایل 250 گیگ استفاده کردم هار رو هم پارتیشن بندی کردم اما باز هم مشکل قبلی برقرار هست
البته وقتی هارد رو به کنسول وصل می کنم یه 30 ثانیه ای طول میکشه تا کنسول بیاد بالا؟؟

هارد رو پارتیشن بندی کردید؟
اگر نکردید تو همون منوی hddhackr وقتی چهار تا گزینه می یاد c رو اگه بزنی هارد رو پارتیشن بندی می کنه.
مطمئنی هارد به کنسولت وصل می شه؟

hamed17n
29-05-2011, 20:27
شما وقتی سکیورتی سکتور رو دانلود کردی قبلی رو دلیت کن بعد هارد رو ریستور کن و دوباره پارتیشن بندی کن بعد فریمور نصب کن بعد دیگه باید جواب بده اگه جواب نداد مشکل از هارده

Tohid
30-05-2011, 14:16
--------------------------------------------------------------------------------

یعنی اگر من 1 هارد 250 گیگا اکسترنال داشته باشم 10 تا پارتیشن بندی کنم( هر پارتیشن 16 گیگ ) 160 گیگ توی ایکس باکس به من فضا میده؟

yadam.nemiad
01-06-2011, 10:53
--------------------------------------------------------------------------------

یعنی اگر من 1 هارد 250 گیگا اکسترنال داشته باشم 10 تا پارتیشن بندی کنم( هر پارتیشن 16 گیگ ) 160 گیگ توی ایکس باکس به من فضا میده؟

دوست عزیز این تاپیک برای آموزش استفاده از هارد لپ تاپ هست بصورت internal در اسلیم که با -- کردن تقریبا کل هاردو کنسول میشناسه به نظر من اگه شما هارد اکسترنالو n تا پارتیشن هم کنی فقط یک 16 گیگ خواهی داشت البته نظر شخصی هست دوستانی که صاحب نظر هستن باید جواب بدن.:20:

flasher_for_nokia
01-06-2011, 11:57
من هر کاری کردم نشد و کنسول نتونست هارد رو فرمت کنه
هار 320 وسترن بود من از هر دو ورژن -- 1.3 و 1.25 هم استفاده کردم ولی باز هم نشد که نشد

Tohid
01-06-2011, 16:47
آقا با هارد اکسترنال نشد
طبق آموزش عمل کردم جواب گرفتم
هارد ه ک شد و 231 گیگ شناخت
ممنون

flasher_for_nokia
02-06-2011, 20:51
کلا این هارد -- شده 320 رو به هیچ عنوان کنسول نمی شناسه همه راه ها و ترفندها رو رفتم نشد که نشد

toraj
26-06-2011, 23:13
سلام بچه ها برای هاردهای 320 وسترن هنوز فایلی نیومده؟؟ الان نمیشه با همین 320 نزدیک به 250 گیگش رو استفاده کرد؟

.:PAR3A:.
26-06-2011, 23:33
اگه 320تون از همین مدلا باشه فک کنم بشه... فقط 250 گیگ در اختیارتون قرار میده نه بیشتر...

Real Madrid 9
25-07-2011, 19:57
دوستان کسی تو ولیعصر میدونه کدوم مغازه ازین وسترنای 250 گیگی میفروشه میشه تلفن و ادرسشو بگین ممنون میشم دوستان عزیز اگه میشه سریع بگین ممنون .

Real Madrid 9
26-07-2011, 17:17
من کل ولیعصرو گشتم اصلا همچین هاردایی با این مدلا نیست حتما اینا قدیمین خواهشن اگه میشه تو این هاردای جدید چند مدل 250 بگین ممنون میشم کسی به اینجا سر میزنه اصلا دوستان اگه اره یچی بگین از کی منتظر جوابم به خدا .

Real Madrid 9
27-07-2011, 22:30
دوستان کسی نیست اینجا جواب منو بده .

yadam.nemiad
08-08-2011, 08:14
سلام به همه
من دیروز کل پاساژهای رضا ایران پارسیان ولیعصر و ایرانیان زیرو رو کردم همچین هاردهایی دیگه نیست
لطفا اگه کسی اطلاعات جدیدی از هاردهای دیگری که به این روش -- میشن داره بگه بخدا زور داره 120 تومان بدی هارد 250 اسلیم. اگه سایت اصلی برنامه HDDhackr کسی میدونه بگه اونجا پیگیر بشیم شاید مدلای دیگری رو هم ساپورت کنه .
البته یکجا پیدا کردم هارد wd scorpio series 80gb (البته blue یا black روش ننوشته ) الان میشه این هاردو استفاده کرد مثلا با فایل 60 گیگ هکش کرد و از 60گیگش استفاده کرد.
ممنون

shab_2008
08-08-2011, 09:01
سلام به همه
من دیروز کل پاساژهای رضا ایران پارسیان ولیعصر و ایرانیان زیرو رو کردم همچین هاردهایی دیگه نیست
لطفا اگه کسی اطلاعات جدیدی از هاردهای دیگری که به این روش -- میشن داره بگه بخدا زور داره 120 تومان بدی هارد 250 اسلیم. اگه سایت اصلی برنامه HDDhackr کسی میدونه بگه اونجا پیگیر بشیم شاید مدلای دیگری رو هم ساپورت کنه .
البته یکجا پیدا کردم هارد wd scorpio series 80gb (البته blue یا black روش ننوشته ) الان میشه این هاردو استفاده کرد مثلا با فایل 60 گیگ هکش کرد و از 60گیگش استفاده کرد.
ممنون
سسلام

متاسفانه به جز هارد های نام برده شده هیچ هارد دیگری رو نمیشه استفاده کرد!

ظرفیت های پایینش خیلی کم گیر میاد !

باید دنبال 320 به بالا باشین.

بله میتونین.

hamidcr
11-08-2011, 18:14
سلام
من یه هارد 120 از این -- شده ها گرفتم(ایکس باکسم فت هست)دو هفته کار کرد خراب شد:41:.صدای خر خر میده و ذستگاه error e68 میده با یک چراغ قرمز .حالا چه خاکی بر سرم بریزم؟؟درست نمیشه؟؟؟هر کاری کردم درست نشد.وقتی هاردو در میاری دستگاه ردیفه و هیچ اروری نمیده.

yadam.nemiad
13-08-2011, 09:33
بالاخره بعد از تلاش فراوان تونستم یدونه هارد 160 پیدا کنم و هکش کنم 106 گیگ فضا داد . خیلی خوبه مارا بس است.
البته باید یه تشکر ویژه کرد از انصاف بعضی فروشنده ها :41::41: هارد 160 رو به قیمت 250 خریدم .

البته دوستانی که تهران هستن این مغازه هارد 80scorpio series زیاد داره بقیمت 27 تومان میده فکر کنم اگه بتونن 55 گیگ هم فضا بگیرن بصرفه تر از خرید هارد اصلی خود کنسول باشه..

برای اطلاع رسانی عرض کردم و بنده هیچ گونه ارتباطی با مغازه دار ندارم.
آدرسش هم اگه خواستم پ خ بدید براتون بفرستم.

تشکر ویژه از آموزش و راهنمایی خوب آقای shab_2008:20:

shab_2008
13-08-2011, 09:34
سلام
من یه هارد 120 از این -- شده ها گرفتم(ایکس باکسم فت هست)دو هفته کار کرد خراب شد:41:.صدای خر خر میده و ذستگاه error e68 میده با یک چراغ قرمز .حالا چه خاکی بر سرم بریزم؟؟درست نمیشه؟؟؟هر کاری کردم درست نشد.وقتی هاردو در میاری دستگاه ردیفه و هیچ اروری نمیده.

سلام

خودتون ه کش کردین یا آماده خریدین؟

hamidcr
13-08-2011, 11:25
اماده خریدم از همین همایون خان (فروشگاه سونی).همون فتحی سابق.

balak2424
13-08-2011, 16:57
همین امروز خریدم
آدرس مغازه رو میزارم خدا کنه که خلاف قوانین سایت نباشه
خیابان فلسطین - پایین تر از بلوار کشاورز - بن بست نادر - پلاک 1 - ساختمان کیمیا - واحد 1
کیمیا آنلاین
اینم لینک سایتش

من 320 گیگ bpvt رو خریدم 49 تومان

balak2424
13-08-2011, 18:52
طبق روش انجام دادم -- شد الانم دارم روش بازی اینستال میکنم
فقط اینکه اول باید هارد رو فرمت کنید بعد فریمور رو روش بریزید
البته با اجازه اساتید

shab_2008
13-08-2011, 20:58
اماده خریدم از همین همایون خان (فروشگاه سونی).همون فتحی سابق.

ممکنه کانکتورش هارد مشکل پیدا کرده باشه!

hamidcr
13-08-2011, 23:10
نه.به کامپیوتر هم وصل کردم همینطوری میشه.صدای خر خر میده و نمیشناسه.

shab_2008
14-08-2011, 10:43
نه.به کامپیوتر هم وصل کردم همینطوری میشه.صدای خر خر میده و نمیشناسه.

پس به احتمال زیاد هاردتون مرخصه!

یه روش های جالبی توی وی تیوب هست که این مشکل رو برطرف میکنه!! مثلا اگه میتونین ویدئوی زیر رو مشاهده کنید :

البته یکم عجیبه ولی خوب دیدنش ضرر نداره!:31:

hamidcr
15-08-2011, 14:07
با استفاده از این هاردها و این روش -- که در این تاپیک گفتید میشه در ایکس باکس فت هم استفاده کرد؟

shab_2008
16-08-2011, 04:01
با استفاده از این هاردها و این روش -- که در این تاپیک گفتید میشه در ایکس باکس فت هم استفاده کرد؟

بله میشه !

فقط نیاز به قاب هارد دارین!

البته بدون قاب هم میشه ولی خوب یکم بی ریخت از آب درمیاد !!:31:

hamidcr
16-08-2011, 13:09
مگه نمیشه از قاب هاردی که گفتم سوخته استفاده کرد؟
شما مطمعن هستید که میشه در فت هم استفاده کرد؟

shab_2008
16-08-2011, 15:11
مگه نمیشه از قاب هاردی که گفتم سوخته استفاده کرد؟
شما مطمعن هستید که میشه در فت هم استفاده کرد؟

چرا دیگه !:31:

من فک کردم شما قبلا کنسولتون هارد نداشته!:31:

hamidcr
16-08-2011, 21:07
ببخشید انقدر سوال میکنم:31:
اگر این هاردارو -- کنیم میشه بعدا به حالت اولیه درش اورد ودر pc ازش استفاده کرد؟
اصلا در pc کار میکنه یا فقط برای لپتاپه؟

shab_2008
16-08-2011, 21:19
ببخشید انقدر سوال میکنم:31:
اگر این هاردارو -- کنیم میشه بعدا به حالت اولیه درش اورد ودر pc ازش استفاده کرد؟

نه بابا خواهش میکنم!:31:

بله میشه! فقط طبق آموزش پیش برین و جاهایی که تاکید بر حفظ فایلی شده رو دقت کنید!

مثلا قسمتی که فایل UNDO.BIN در فلش مموری ذخیره میشه رو باید برای بازگرداندن هارد به حالت اول حتما داشته باشین! پس بعد از اتمام ه ک این فایل رو در یک جای مطمعن ذخیره کنید!

اصلا در pc کار میکنه یا فقط برای لپتاپه؟بله میشه در PC هم استفاده کرد.

hosein ati
20-08-2011, 15:00
سلام.تو رو خدا اون اموزش استفاده از هارد اکسترنال رو هم بزارید.

sony_W810i
25-08-2011, 10:09
سلام.تو رو خدا اون اموزش استفاده از هارد اکسترنال رو هم بزارید.

هارد اکسترنال که آموزش خاصی نداره:31:
شما هارد رو به FAT32 فرمت میکنی ( یا 1 پارتیشن FAT32 میسازی براش ) بعد میزنی به xbox360
اون ازت میخواد که فرمتش کنه. وقتی کرد 16 گیگ فضا بت میده ( فقط 16 تا نه بیشتر) طریقه کارشم اینجوریه که یک فولدر مخفی تو اون پارتیشن میسازه به اسم xbox360 که توش حدود 16-17 تا فایل 1 گیگ هست. اطلاعات بازی ها رو توی اون فایلها ذخیره میکنه.

حالا بعضی از دوستان گفتن اگه بعد از اینکه اون فولدر ایجاد شد، شما هارد رو به PC بزنی و اسم اون فولدر رو عوض کنی و دوباره بزنی به xbox ، اون یک فولدر دیگه به اسم xbox360 میسازه برات.
اما نمیتونی همزمان از هر 2 تاش استفاده کنی. اون فولدری که میخوای رو باید تغییر نام بدی به xbox360 بهد بزنی دستگاهت تا بشناسدش. هی باید rename کنی. به نظر من به دردسرش نمی ارزه.

hamidcr
17-09-2011, 10:55
سلام دوستان
بالاخره من هم موفق شدم یه هارد wd scorpio black 250gb bekt رو -- کنم.
فقط یه سوال:هر 10 ثانیه یه بار یه صدای خیلی خیلی کمی میاد از هارد این طبیعیه؟
با تشکر از شهاب خان:11:

shab_2008
17-09-2011, 12:46
سلام دوستان
بالاخره من هم موفق شدم یه هارد wd scorpio black 250gb bekt رو -- کنم.
فقط یه سوال:هر 10 ثانیه یه بار یه صدای خیلی خیلی کمی میاد از هارد این طبیعیه؟
با تشکر از شهاب خان:11:
سلام

خوب به سلامتی!:31:

کلا سری بلک هارد وسترن صدا زیاد میده !:31: و یکی از پر سر و صداترین هارد های بازار هست!

اگه مشکلی در اجرای بازی ها و نصب بازی ها روی هارد ندارین پس هاردتون سالمه و جای نگرانی نیست و اون صداها طبیعی هست.

en-iman
17-09-2011, 16:03
سلام.آیا این هارد ها روی آرکید هم جواب میده یا نه؟:20:

hamidcr
18-09-2011, 16:15
سلام.آیا این هارد ها روی آرکید هم جواب میده یا نه؟:20:
اره منم روی ارکید انداختم فقط باید باکس هاردو داشته باشی.

SAM_NEVADA
18-09-2011, 21:22
سلام دوستان من یک 320 گرفتم و طبق راهنمائیهاتون انجام دادم مراحل رو ...ولی الان که هارد رو بزحمت جا انداختم و روشنش کردم ارور میده! کلا دستگاه بالا نمیاد و یه صفحه سیاه و ارور و ..... شماره ارورش هم 68

البته هارد رو که برداشتم دستگاه طبیعی کار میکنه.
به نظرتون مشکل کجاست؟

hamidcr
19-09-2011, 01:35
سلام دوستان من یک 320 گرفتم و طبق راهنمائیهاتون انجام دادم مراحل رو ...ولی الان که هارد رو بزحمت جا انداختم و روشنش کردم ارور میده! کلا دستگاه بالا نمیاد و یه صفحه سیاه و ارور و ..... شماره ارورش هم 68

البته هارد رو که برداشتم دستگاه طبیعی کار میکنه.
به نظرتون مشکل کجاست؟
این ارورو وقتی که هارد قبلیم سوخته بود میداد.

SAM_NEVADA
19-09-2011, 08:51
دوست خوبم حمید جان . متوجه ام ...قبلا پستتون رو خوندم راجع به اون هارد ...ولی هارد سالمه و دوباره فلشش کردم و رو کامپیوتر درست کار میکنه!!!
ممکنه تو جا انداختن هارد مشکل داشته باشم؟ به نظرم یکمی لق میرسه اون پورتهای اتصالی که تو اکس باکسه! کلا لق میزنه و از ترس اینکه بشکنه زیاد هارد رو فشار ندادم !

shab_2008
19-09-2011, 09:15
دوست خوبم حمید جان . متوجه ام ...قبلا پستتون رو خوندم راجع به اون هارد ...ولی هارد سالمه و دوباره فلشش کردم و رو کامپیوتر درست کار میکنه!!!
ممکنه تو جا انداختن هارد مشکل داشته باشم؟ به نظرم یکمی لق میرسه اون پورتهای اتصالی که تو اکس باکسه! کلا لق میزنه و از ترس اینکه بشکنه زیاد هارد رو فشار ندادم !

سلام

دوست عزیز مشکل شما به احتمال فراوان همونطور که خودتون هم یه اشاره کوچیک کردین میتونه از اتصالات باشه!

دقت کنید که کانکتور کاملا جا رفته باشه و بعد کنسول رو روشن کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر.

SAM_NEVADA
19-09-2011, 10:44
سلام آقا شهاب عزیز...ممنون بابت سرعت پاسخگویی! اقا من چک کردم هارد بد سکتور داشت وحشتناک. دلیل اون ارور هم همین بود .مرحبا به همکاران گرامی(خودم هم دفتر خدمات کامپیوتر دارم!!!) که چک نکرده قطعه میدن و بعد هم با لبخند کلی انرژی از دست رفته ما رو به سخره میگیرن. البته طبق گفته فروشنده ...هارد باندرول بوده و بهرحال...این شد.
اما دیشب که حواس چک کردن هارد رو نداشتم به اون سایت منبع این ترفند سر زدم . یه مسئله ای رو دیدم خیلی ها باهاش مواجه هستن و اونم این که از ورژن 1.30 نرم افزار ه..ک که استفاده میکنن خصوصا تو ظرفیت بالاتر از 250...به مشکل پارتیشن نکردن هارد بر میخورن. خواستم دوستان در جریان باشن که برای ه..ک ...بهتره از ورژن 1.25 استفاده شه که خودش اتوماتیک هارد رو پارتیشن میکنه. چون در مورد همین هارد هم این مشکل پیش اومد.
یه مسئله دیگه ..اون که اگر هارد قدیمیه اکس رو بگیرم ...صد در صد جواب میده ؟ چون فروشنده های اکس ...قبول نمیکنن تستی روی هاردشون انجام بشه و فک میکنم تا حدودی هم حق دارن. هارد وسترن به شدت کم شده تو بازار و اگر همون هارد فت رو بگیرم و از کابینتش در بیارم ( با توجه به قیمت پائینترش) مطمئنا جواب میده رو اسلیم؟
یه چیز دیگه هم اینکه اگر به اون سایت سر بزنید دو خبر جالب میبینید.
1: اکس باکس جدید با لیبل Gears of War 3 میاد تا آخر این ماه که 320 گیگ ساپورت میکنه!
2: یه عکس عجیب دیدم که کنسول یه هارد 1000 گیگ رو شناخته بود!
بهرحال ...از مطلبتون ممنونم .امیدوارم پاینده باشید.

arashpr9
12-11-2011, 11:32
سلام
ببخشید دوستان میشه یه عکس از مادربورتون واسم بگیرید(از پورت هاش) من PC ام خیلی قدیمی
حتما باید با SATA وصل شه ( من ساتا ندارم) چیکار کنم؟ هاردم با IDE cable وصله . توی قسمت بوت هم USb Boot رو ندارم.
میشه راهنمایی کنید . اصلا من میتونم با IDE این کار رو انجام بدم؟

SamGun
12-11-2011, 13:47
سلام
ببخشید دوستان میشه یه عکس از مادربورتون واسم بگیرید(از پورت هاش) من PC ام خیلی قدیمی
حتما باید با SATA وصل شه ( من ساتا ندارم) چیکار کنم؟ هاردم با IDE cable وصله . توی قسمت بوت هم USb Boot رو ندارم.
میشه راهنمایی کنید . اصلا من میتونم با IDE این کار رو انجام بدم؟

سلام

عکس از چه پورتی میخوای شما ؟

برای تبدیل IDE به SATA یا بلعکس ما چند جور Converter داریم که از نوع های Kit و PCI card آنها در بازار موجود هست :

مدل PCI Card :

مدل Kit :

arashpr9
12-11-2011, 15:26
سلام

عکس از چه پورتی میخوای شما ؟

برای تبدیل IDE به SATA یا بلعکس ما چند جور Converter داریم که از نوع های Kit و PCI card آنها در بازار موجود هست :

مدل Kit :

ممنون سعید جون

یعنی من میتونم این هارد ها رو ه-ک کنم ؟
من هارد اصلی PC ام با دو کابل IDE به مادربورد و یکی دیگه به پاور کامپیوتر وصل شده. منظورم اینه که این هاردهای لپ تاپی هم اینجوری وصل میشن یا ساتا میخوان؟
او کیت رو هم که گذاشتی یکیش واسه ساتاس و اون یکی واسه چیه؟ بعد اون IDE Cable به مادر بورد وصل میشه ؟

SamGun
14-11-2011, 21:19
ممنون سعید جون

یعنی من میتونم این هارد ها رو ه-ک کنم ؟
من هارد اصلی PC ام با دو کابل IDE به مادربورد و یکی دیگه به پاور کامپیوتر وصل شده. منظورم اینه که این هاردهای لپ تاپی هم اینجوری وصل میشن یا ساتا میخوان؟
او کیت رو هم که گذاشتی یکیش واسه ساتاس و اون یکی واسه چیه؟ بعد اون IDE Cable به مادر بورد وصل میشه ؟

خواهش میکنم

ببین آرش جان چون نیمی از عملیات هـک کردن در داخل محیط DOS انجام میشه متاصفانه مبدل PCI در این محیط تشخیص داده نمیشه و در ادامه هارد شما هم شناخته نخواهد شد.

اما مبدل های KIT رو من ازشون اطلاعی ندارم چون تاحالا تست نکردم . قیمت بالایی ندارن میتونید تهیه کنید و یک هارد رو باهاش تست کنید و ببنید که در این محیط شناخته میشه یا نه.

هارد های 2.5 اینچی یا لپتاپی همشون SATA Port هستن و برای برق هم اگه ورژن پاور شما زیر 2.0 باشه باید از تبدیل برق SATA to IDE
استفاده کنید

اون پاور کیت هست که به یکی از Socket های خالی پاور وصل میشه .

بله از اون ور هم IDE رو شما باید وصل کنید به Mainboard

farhad_fmg
19-11-2011, 16:49
با سلام و تشكر فراوان از اطلاعات خيلي خوبي كه در اختيار ما گذاشتين
چند سوال داشتم :
1-از هارد seagate ميشه استفاده كرد؟
2-اگه با اين روش هارد تغيير دادم روي مدل اركاد نصب ميشه يا نه؟
3-داخل اين مدل كنسول جايي براي هارد هست و يا بايد از طريق usb وصلش كنم؟

pesare1404
19-11-2011, 20:35
کنسول های ارکید با مادر فاکون ایا هارد میخورن ؟ اگه میخورن با این روش میشه هارشونو افزایش داد

SamGun
19-11-2011, 20:54
با سلام و تشكر فراوان از اطلاعات خيلي خوبي كه در اختيار ما گذاشتين
چند سوال داشتم :
1-از هارد seagate ميشه استفاده كرد؟
2-اگه با اين روش هارد تغيير دادم روي مدل اركاد نصب ميشه يا نه؟
3-داخل اين مدل كنسول جايي براي هارد هست و يا بايد از طريق usb وصلش كنم؟

سلام عزیزم

1-شرکت ماکروسافت تنها از مدل های ذکر شده در پست اول برای کنسول خود پشتیبانی میکنه و هارد های دیگه برای این کنسول قابل استفاده نیست.

2-بله , فرقی در مدل کنسول شما نداره چون در کل مهندسی مادربورد های این کنسول در سری FAT یکسان هست.

3-برای کنسول FAT شما نیاز به قاب دارید و برای کنسول Slim هم میتونید قاب رو تهیه کنید و هم اینه به صورت معمول اونو وصل کنید که در صورت نبود قاب باعث لق بودن اون در جایگاهش خواهد بود.

کنسول های ارکید با مادر فالکون ایا هارد میخورن ؟ اگه میخورن با این روش میشه هارشونو افزایش داد

بله , حتی کنسول با مادربورد های Launch و Zepyher که جزو سری اول بودن هم این قابلیت رو داشتن.

بله میتونید هارد قبلی و کم ظرفیت رو برداشته و هارد -- شده ی جدید و ظرفیت بالا رو جایگزین کرد.

farhad_fmg
20-11-2011, 08:49
با تشكر از راهنمايي و وقتي كه گذاشتين

AMINHETFIELD
19-09-2012, 19:46
با سلام خدمت دوستان.
من امروز به صورت کاملا شانسی یه هارد پیدا کردم و هکش کردم.
کنسولم slim هست.
نصبش کردم و مثل آناناس کار کرد.
فقط سوالی که برام پیش اومده اینه که ، وقتی هاردو قرار دادم داخل کنسول متوجه شدم بعد از قرار دادن کنسول به صورت افقی ، هارد به سمت پایین آویزون میشه ( به خاطر فضای خای) منم که خیلی ککرم دارم کلا دنبال راهی گشتم که این افتادگی رو کم کنم.
را حلم چی بود؟
زیر هارد چند لایه چسب (لنت)چسبوندم تا حسابی ارتفاعش بالا اومد.
حالا وقتی که کنسول رو میخوابونم ، چسب فاصله بین هارد و کنسول رو جبران میکنه و فشاره خیلی کمی به پورت های کنسول وارد میشه.
یه لنت هم به هارد زدم که هروقت خواستم هاردو در بیارم اون لنتو بکشم و هاردو در بیارم.
حالا سوالم اینه : وجود این همه لنت داخل کنسول مشکلی به و جود نیماره (با توجه به دمای بالای داخل کنسول)؟

ممنون میشم که جوابمو بدین

Squall Leonhart
19-09-2012, 21:56
یه چند تا عکس ازش بزار ببینم چی کار کردی ...

metal7933007
03-11-2013, 11:25
سلام دوستان
یکی از دوستام یه هارد لپتاپ 500 گیگ توشیبا برام فرستاد و گفت که قبلا این مدل رو به یکی داده و اون هکش کرده و رو ایکس باکس نصب کرده. منم چون قبلا این مطلب رو نخونده بودم ازش خریدم ولی الان ظاهرا فقط wd جواب میده.
به هرحال چون طرف گفته بود این مدل هم جواب میده از همین روش تست کردم ولی در مرحله ای که hddhackr رو تایپ میکنم هارم رو شناسایی نمیکنه که هکش کنم.
بعد اینکه در مرحله تغییرات بایوس من چیزی در مورد اینکه تغییر ساتا به ata پیدا نکردم و یا اینکه ahci رو disable کنم هم پیدا نکردم و خلاصه موارد اشاره شده در تغییرات بایوس در مادربورد من نبود.
حالا سوالم اینه که این عدم پیدا کردن هارد مربوط به مدل هارده یا مشکل در تنظیمات بایوسه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
مدل مادربورد: asus m5a78l

metal7933007
04-11-2013, 07:02
سلام دوستان
یکی از دوستام یه هارد لپتاپ 500 گیگ توشیبا برام فرستاد و گفت که قبلا این مدل رو به یکی داده و اون هکش کرده و رو ایکس باکس نصب کرده. منم چون قبلا این مطلب رو نخونده بودم ازش خریدم ولی الان ظاهرا فقط wd جواب میده.
به هرحال چون طرف گفته بود این مدل هم جواب میده از همین روش تست کردم ولی در مرحله ای که hddhackr رو تایپ میکنم هارم رو شناسایی نمیکنه که هکش کنم.
بعد اینکه در مرحله تغییرات بایوس من چیزی در مورد اینکه تغییر ساتا به ata پیدا نکردم و یا اینکه ahci رو disable کنم هم پیدا نکردم و خلاصه موارد اشاره شده در تغییرات بایوس در مادربورد من نبود.
حالا سوالم اینه که این عدم پیدا کردن هارد مربوط به مدل هارده یا مشکل در تنظیمات بایوسه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
up .........

metal7933007
07-11-2013, 15:18
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوستان کمکس میتونن بکنن؟

imansj
14-02-2014, 20:48
سلام چطور میشه هارد -- شده رو به حالت اول یعنی استفاده برای پی سی برگردوند؟
ممنون

viper2014
11-04-2014, 21:03
با سلام میخواستم بدونم برای -- کردن هارد رو اول چه طوری پارتیشن بندی و فرمت کنم؟

reza-vatan
27-04-2014, 02:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

reza-vatan
27-04-2014, 02:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوگند5243183
08-05-2014, 11:08
سلام من ایکس باکس 360
با هارد 250 گیگ توی هارد هم بازی زیاد داره الان میخواهم بازی روی هارد بریزم چه جوری بریزم
رنگش مشکی وکابل اچ دی داره
دودسته هم بی سیم دارد ممنون میشوم راهنمایی کنید طریقه کپی کردن را

سوگند5243183
11-05-2014, 09:09
سلام من ایکس باکس 360
با هارد 250 گیگ توی هارد هم بازی زیاد داره الان میخواهم بازی روی هارد بریزم چه جوری بریزم
رنگش مشکی وکابل اچ دی داره
دودسته هم بی سیم دارد ممنون میشوم راهنمایی کنید طریقه کپی کردن را

PORIA_FUNK
07-02-2017, 20:38
سلام داداش من یه ایکس باکی ارکید دارم مبخام روش هارد بندازم یه قاب هارد خریدم و یه هارد wdb 160 میندازم روش نمیشناسه فرمت هم fat 32 هس.دستگاه هم کپی خور lt3 هست چه کنم؟؟؟