PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ISO یا UDF ؟

badboy2008
24-05-2011, 20:17
سلام

برای رایت بر روی DVD برنامه های رایت از انواع روش ها استفاده میکنند که رایج ترینشون استفاده از دو متد ISO و UDF هستش

حال میخواستم بدونم تفاوت این دو متد چیه؟

مثلا من میخوام یه DVD رو بصورت دیتای معمولی رایت کنم در برنام نرو سه گزینه هستش : ISO یا UDF یا UDF/ISO

کدام گزینه برای رایت انواع فایلها بصورت دیتا بهتر هستش؟

ممنون

badboy2008
25-05-2011, 11:19
یعنی کسی نیست در این مورد چیزی بدونه ؟
یا حداقل آدرس جایی رو بدید که بتونم جوابم رو بگیرم

hamidrezaj
04-09-2013, 20:10
سلام دوستان عزیز
میدونم تاپیک قدیمیه ولی دقیقا همین سوال رو من هم دارم

hamidrezaj
06-09-2013, 14:12
خودم تو سایت های مختلف یه کم اطلاعات گرفتم
ISO:
ISO 9660 به عنوان فرمت اصلی سی دی برای سال های بسیاری استفاده می شه و بیشتر دیسکها هنوز از این فرمت استفاده میکنند و خوبی این فرمت این است که اون را قابل خواندن توسط همه نوع درایو دیسک یا دستگاه پخش دیسک میکنه و می تونه بین PC و مک به اشتراک گذاشته بشه

UDF: فرمت دیسک جهانی (Universal Disk Format) یک فایل سیستم جدیدتر برای

CD و DVD developed هست و مدیریت شده توسط

Optical Storage Technology Association ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (انجمن فن آوری ذخیره سازی نوری ) به عنوان جانشین

استاندارد ISO 9660 هست, udf محدودیت های ISO رو نداره و برای اطمینان از سازگاری در سیستم عاملها،

و همچنین در سی دی و دی وی دی برنامه های مختلف استفاده می شه و با این حالت میشه دیسک دیتا

ایجاد کرد که انواع فایلها رو میشه مورد استفاده قرار داد که براساس استانداردهای

udf رایت میشه و از نرم افزار nero disk span هم برای راحتی رایت در این زمینه میشه استفاده کرد

و توی رایت نرو وقتی حالت iso/udf رو انتخاب میکنیم براساس استانداردهای هر دو رایت میشه , این حالت

برای اینه که اگه توی کامپیوتر قدیمی فرمت udf خونده نشد فرمت iso خونده بشه و بشه اون دیسک رو

اجرا کرد و در آخر نتیجه میگیریم که هر دو تقریبا شبیه هستند ولی udf

جدیدتره و همون از nero express استفاده کنیم برای عموم شاید راحت تر باشه

انشاءالله سربلند باشید:n16: