PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنید لطفا تصویر یکباره فریز میشه

amir255
24-05-2011, 09:27
سلام
دوستان عزیز من ویندوز 7 نصب کردم
حالا بعد از یه مدتی که با سیستم کار میکنم بدون اینکه فشاری به سیستم آورده باشم
تصویر فریز میشه و دیگه هیچکاری نمیشه کرد جز ریست
کسی از دوستان اگه میدونه مشکل از کجاست ممنون میشم رهنمایی کنن
اعصاب خورد کن شده دیگه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشخصات سیستمم اینه:
cpu: athlon II x4 640
main: asrock 870 extreme 3
ram: kingstone ddrIII 1333
vga: geforce 8600gt

amir255
24-05-2011, 09:35
اینم عکسش:

jafarian
24-05-2011, 09:54
1:سیستم کلاگردگیری کنیدباهوای فشرده2:یک عکس ازدمای سیستم حین کاربا برنامه hwinfo32 اینجا قراربدین ازتپ sensor برنامه 3:سیستم اسکن کنید به وسیله یک آنتی ویروس بروز4: بایوس سیستم هم آپدیت بشه بعلاوه پاورسیتم قید بشه بعدا جوابش بدین:20:

لینک دانلود hwinfo32

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

PC_Expert
24-05-2011, 09:54
با یه کارت گرافیک دیگه اگه میتونید چک کنید.

Erfan.B
24-05-2011, 09:55
سلام
اعصاب خورد کن شده دیگه
مشخصات سیستمم اینه:

شما آنتي ويروست رو به روز كن و اسكن كن ببين ويروسي نباشه.
مهم تر از اون توسط برنامه ي HWinfoيه شات از دماي قطعات بگير بذار اين جا شايد مشكل دمايي باشه كه كلاً فريز مي شه (توسط sniping خود ويندوز يه شات بگير يا برنامه ي screen cutter كه واضه بشه ديد ، با گوشي و دوربين عكس نگير لطفاً.)

amir255
24-05-2011, 10:14
پاور 330 گرین هست
اینم عکسی که فرمودین:

---------- Post added at 11:14 AM ---------- Previous post was at 11:11 AM ----------

بایوس مین هم آپدیته و کلا 3روزه مین و رم و سی پی یو گرفتم شدیدا تمیز و بدون گرد و خاکه:20:

jafarian
24-05-2011, 10:52
دمای چیپ شمالی مین شما خیلی بالا هستش یکی ازعللش همینه نرم افزاری اینکار کنید سیستم عامل چنج کنید به xp کلیه درایورهای سیستم هم آپدیت کنید سخت افزاری هم اگر کارتی داخل اسلات pci دارین دربیارین به غیرازگرافیک بعلاوه با این مدل پاورم green 380a سیستم یک تست بزنید البته قبلش رم اگر یکی دارین داخل اسلات مین جابجا کنید جوابش بدین بعد .

amir255
24-05-2011, 11:13
ممنونم دوست عزیز بررسی میکنم حتما"

BEHZAD2007
24-05-2011, 11:29
سلام دوستان منم این مشکلو دارم هم تو ویندوز xp و هم سون
اینم مشخصات سیستم
cpu:amd phonem 2 550
ram:supertalent 2 g
power:420 memonex
main:msi 770 g45

mostafa.medar
24-05-2011, 12:01
سلام
اعصاب خورد کن شده دیگه
مشخصات سیستمم اینه:

با سلام این مشکلی که گفتید برای یکی از دوستان من هم اتفاق افتاده بود مشکل شاید از هاردتون باشه چون ویندوز سون با هارد مکستور و سیگیت کمی مشکل داره انشا الله که مشکل شما هم حل بشه

ebicross
24-05-2011, 13:10
اتصالات هارد دیسک رو چک کنید. فریز شدن بدون صفحه آبی در 90 درصد مواقع از هارد دیسک هستش.

در ضمن سیستم رو اگر 3 روزه گرفتید بدون دستکاری بهتره به نمایندگی ببرید تا براتون مشکل رو حل کنند. شاید یک مشکل سخت افزاری باشه.

BEHZAD2007
24-05-2011, 18:21
اتصالات هارد دیسک رو چک کنید. فریز شدن بدون صفحه آبی در 90 درصد مواقع از هارد دیسک هستش.

در ضمن سیستم رو اگر 3 روزه گرفتید بدون دستکاری بهتره به نمایندگی ببرید تا براتون مشکل رو حل کنند. شاید یک مشکل سخت افزاری باشه.

دوست عزیز من هارد رو تازه گرفتم maxtor 500 هستش تو وین xp هم همین طوریه
ممنون میشم راهنمایی کنید

Hamid.dzh
24-05-2011, 18:46
ممنون میشم راهنمایی کنید

خب دوست عزیز مسلمه از هاردتونه چون فریز بدون صفحه مرگ آبی یعنی هارد مشکل داره!!:40::46:

ebicross
24-05-2011, 22:15
ممنون میشم راهنمایی کنید
هارد خراب نیست. اتصالات هارد منظورم کابل ساتا و مخصوصا برق هارده.
برق هاردتون باید مستقیم باشه و بینش از رابط استفاده نکرده باشید.

amir255
26-05-2011, 00:55
من همه کارایی که دوستان گفتند انجام دادم ولی بازم چند دقیقه پیش در حین تماشای یک فیلم حجیم 1080 باز هم این اتفاق افتاد
اتصالات هارد رو نگاه کردم برقش مستقیم هست فقط استفاده از پاور قویتر رو امتحان نکردم هنوز

jafarian
26-05-2011, 07:21
احتمال میدم بعدازپاوراگرجواب نداداگرقبلش سیستم عامل چنج کردین و درایورهای سیستمم آپدیت کردین مشکل ازمین باشه چون همونطورکه گفتم دمای چیپ شمالی خیلی بالایه وداغ کردن زیاد این چیپ باعث هنگ میشه شما هوای کیس خودتون به یک صورتی خنک نگه دارین درضمن شما فن گرافیک خودتون یک تمیز کنید بعد به وسیله این rivatuner دستی دور فنش تغییر بدین یکم بالاترببرین سرعتش دیدین بااین کارها مشکل حل نشد مین باید برین همونجایی که تهیه کردین درضمن شما موقعی که درحال تماشای برنامه هستین مثلا 4 تا 5 دقیقه بعد یک عکس به وسیله همون برنامه hwinfo32 ازتپ sensor برنامه اینجا قراربدین .

لینک دانلود
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

angeel
26-05-2011, 08:24
سلام دوستان منم تقریباً همچین مشکلی دارم ولی من چندین ماهه دارم با ویندوز سون کار میکنم تا حالا همچین مشکلی نبوده.الان هم این مشکل همون موقع که دسک تاپ میاد بالا بوجود میاد یعنی همین که همه برنامه ها چک و ایکن ها مرتب میشن یهو همه چی فریز میشه دیگه نه موس نه کیبرد کار نمیده و مجبور میشم از دکمه پاور کیس استفاده کنم.ولی تا حالا تو برنامه ها یا در حال انجام کاری این مسئله پیش نیومده.میشه راهنمایی کنید. یکی از دوستان میگفت مشکل از مادربوردته امیدوارم این نباشه.:41:

Amirrezaajalli
26-05-2011, 08:45
سلام
دوستان منم این مشکل رو دارم!
ولی بر خلاف این مواردی که ذکر کردین من خودم منبع مشکل رو پیدا کردم!
من سیستمم وقتی فریز میشه که yahoo messenger در حال اجراست!
دقیقا همین مشکل با همین دلیل واسه دوستم هم اتفاق افتاده بود.
هیچ دلیلی هم براش پیدا نکردم.
در حالت های دیگه عمرا گیر کنه!
البته اینم از وقتی win7 رو به sp1 آپدیت کردم به مراتب کمتر شده.
دوستانی دستگاهتون freez میشه از یاهو مسنجر استفاده میکنید؟؟

Amirrezaajalli
26-05-2011, 08:50
راستی اینم مشخصات این سیستمی که گیر میکنه:
M.B:Giga X55
CPU:Core i5 - 2.8 - 760
Ram: 4GB DDR3
VGA:GTS 450
HDD:1TB Hitachi

amir255
26-05-2011, 10:01
سلام
دوستان منم این مشکل رو دارم!
ولی بر خلاف این مواردی که ذکر کردین من خودم منبع مشکل رو پیدا کردم!
من سیستمم وقتی فریز میشه که yahoo messenger در حال اجراست!
دقیقا همین مشکل با همین دلیل واسه دوستم هم اتفاق افتاده بود.
هیچ دلیلی هم براش پیدا نکردم.
در حالت های دیگه عمرا گیر کنه!
البته اینم از وقتی win7 رو به sp1 آپدیت کردم به مراتب کمتر شده.
دوستانی دستگاهتون freez میشه از یاهو مسنجر استفاده میکنید؟؟
نه بزرگوار متاسفانه دلیل این مشکل در سیستم من این نیست
2 3سالی هست که یاهو مسنجر نصب نکردم:5:

ebicross
26-05-2011, 13:00
مشکل ازمین باشه چون همونطورکه گفتم دمای چیپ شمالی خیلی بالایه وداغ کردن زیاد این چیپ باعث هنگ میشه
دمای North Bridge رو کجا زده؟!
فقط یک دمای غیرمعمولی دارند که مربوط میشه به Auxiliary که سنسورهای متفرقه هستش که مربوط نیست به کجا متصل باشه وشاید اصلا نصب نباشه و دمای اشتباه نشون بده.
پل شمالی اگر دماش به این حد برسه عملا سیستم نباید بتونه مجدد فعالیت کنه ولی اگر واقعا این سنسور توی پل شمالی باشه که بعید میدونم به دلیل ارتباط مستقیمش با کارت گرافیک ممکنه دلیل این مشکل باشه.

از اونجایی که مادربرد شما پل شمالی و جنوبیش با هت سینک پوشیده شده شما میتونید براحتی در حین هنگ کردن با دست پل شمالی رو لمس کنید و مقدار حرارتش رو متوجه بشید. قطعا دمای بالای 100 درجه باعث سوختن دست میشه یعنی اگر انگشتتون رو کمی خیس کنید باید بخار بشه که بعید میدونم چون همچین سیستمی معمولا نمیتونه کار کنه و قطعاتش میسوزند.

برای پیدا کردن پل شمالی سیستمتون کافیه درش رو باز کنید و بخشی زیر پردازنده که در زمینه آبی نوشته شده Asrock UCC رو لمس کنید.

jafarian
26-05-2011, 13:51
سلام خدمت شما دوست عزیز ایشون میگم موقع اجرا فیلم HD درحالت 1080 یعنی فول سیستم فریزمیشه علتشم اینه که فشارزیاد به سیستم بخصوص گرافیک_مین_سی پی یو دراین مواقع وارد میشه واسه اون عکسم من خودم با 3 تا برنامه سیستم خودم تست کردم تا قهمیدم اون عدد مربوط به چیپ شمالی روی مین با فلشم عکسش مشخص کردم درضمن به این دوستمونم گفتم درخالت لود سیستم مثل همین تماشای فیلم HD بعداز2 تا 5 دقیقه به وسیله همون برنامه hwinfo32 یک عکس بگیرن اینجاقراربدن درمرحله آخرگفتم سیستم واسه مین ببرن ازهمون شرکتی که گرفتن :20:

Amirrezaajalli
26-05-2011, 16:24
سلام خدمت شما دوست عزیز ایشون میگم موقع اجرا فیلم HD درحالت 1080 یعنی فول سیستم فریزمیشه علتشم اینه که فشارزیاد به سیستم بخصوص گرافیک_مین_سی پی یو دراین مواقع وارد میشه واسه اون عکسم من خودم با 3 تا برنامه سیستم خودم تست کردم تا قهمیدم اون عدد مربوط به چیپ شمالی روی مین با فلشم عکسش مشخص کردم درضمن به این دوستمونم گفتم درخالت لود سیستم مثل همین تماشای فیلم HD بعداز2 تا 5 دقیقه به وسیله همون برنامه hwinfo32 یک عکس بگیرن اینجاقراربدن درمرحله آخرگفتم سیستم واسه مین ببرن ازهمون شرکتی که گرفتن :20:

مگه با داغ کردن CPU سیستم هنگ نمیکنه؟؟؟؟
از کارت گرافیک باشه که یا ریست میکنه یا بوق میزنه.رم هم باشه SYSTEM MEMORY DUMP میده و صفحه آبی میاد!
من که فکر میکنم این مشکل هم مثل مشکل من به نرم افزار مشخصی بستگی داره که باید پیدا کنن.(شاید هم CPU واقعا داغ میکنه)

jafarian
26-05-2011, 18:06
از کارت گرافیک باشه که یا ریست میکنه یا بوق میزنه.رم هم باشه SYSTEM MEMORY DUMP میده و صفحه آبی میاد!
من که فکر میکنم این مشکل هم مثل مشکل من به نرم افزار مشخصی بستگی داره که باید پیدا کنن.(شاید هم CPU واقعا داغ میکنه)

شماازاول این تایپیک بخونید دوست عزیز:20:

Amirrezaajalli
26-05-2011, 18:13
شماازاول این تایپیک بخونید دوست عزیز:20:

تاپیک رو از اول خوندم!!!:5:
مشکلی حل نشد...:31:
بازم سر حرفم هستم!!!!!!!!!!:27:

ebicross
26-05-2011, 21:12

تاپیک رو از اول خوندم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif
مشکلی حل نشد...:دی
بازم سر حرفم هستم!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif
:دی
نه ببینید داغ کردن هر قسمتی نشونه ی خاصی نداره.
ولی CPU اگر خیلی داغ کنه سیستم ریست میشه.
رم داغ کنه معمولا میسوزه. :دی
پل جنوبی داغ بشه گاهی اوقات با اشکال در صدای سیستم نشون میده.
کارت گرافیک هم که داغ بکنه با کندی عملکرد نشون میده.
در کل واکنش های خاص و الزامی نداره. ممکنه هرچیزی باشه.

سلام خدمت شما دوست عزیز ایشون میگم موقع اجرا فیلم HD درحالت 1080 یعنی فول سیستم فریزمیشه علتشم اینه که فشارزیاد به سیستم بخصوص گرافیک_مین_سی پی یو دراین مواقع وارد میشه واسه اون عکسم من خودم با 3 تا برنامه سیستم خودم تست کردم تا قهمیدم اون عدد مربوط به چیپ شمالی روی مین با فلشم عکسش مشخص کردم درضمن به این دوستمونم گفتم درخالت لود سیستم مثل همین تماشای فیلم HD بعداز2 تا 5 دقیقه به وسیله همون برنامه hwinfo32 یک عکس بگیرن اینجاقراربدن درمرحله آخرگفتم سیستم واسه مین ببرن ازهمون شرکتی که گرفتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
منم منظورم دقیقا همونی بود که مشخص کردین ولی هیچکس حتی خود کاربران CPUID هم نگفتند این مربوط به پل شمالی میشه و اصلا پل شمالی سنسور خاصی نداره که دماش رو حساب کنه چون کارش تولید دمای خاصی نداره.
اون عبارت مربوط به یک سنسور میشه که خیلی از کیسها دارند و یا جاشو دارند و چیزی بهش متصل نیست و عبارت نمایش داده شده ممکنه کاملا اشتباه باشه.
چون قطعات نیمه هادی که توی کامپیوتر استفاده میشن توی اون دما نمیتونند کار کنند چه برسه ده پونزده درجه بالاتر چون عکس در زمان هنگ سیستم که گرفته نشده.

در آخر همونطور که دوستمون گفت به نظرم مشکل میتونه خیلی ساده باشه. مثلا خرابی هارددیسک یا یک نرم افزار ناسازگار.

jafarian
26-05-2011, 21:24
حالا من اومدم یک راهنمایی کردم اگراین دوستمون مشکلش با این کارهایی که گفتم رفع نشد بعد کیس ببرن ازهمون فروشگاهی که گرفتن بعد بایک مین دیگه تست کنن واسه هم چیپ مین بعد معلوم میشه اینقدر روی یک موضوع کوچیک جروبحث نداره دوست عزیزم البته قبلش یک عکس با همون برنامه hwinfo32 تو حالت نمایش فیلم hd بعداز 5 تا 6 دقیقه ازهمون قسمت سنسوربزارن.

Amirrezaajalli
26-05-2011, 21:34
:دی
نه ببینید داغ کردن هر قسمتی نشونه ی خاصی نداره.
ولی CPU اگر خیلی داغ کنه سیستم ریست میشه.
رم داغ کنه معمولا میسوزه. :دی
پل جنوبی داغ بشه گاهی اوقات با اشکال در صدای سیستم نشون میده.
کارت گرافیک هم که داغ بکنه با کندی عملکرد نشون میده.
در کل واکنش های خاص و الزامی نداره. ممکنه هرچیزی باشه.

منم منظورم دقیقا همونی بود که مشخص کردین ولی هیچکس حتی خود کاربران CPUID هم نگفتند این مربوط به پل شمالی میشه و اصلا پل شمالی سنسور خاصی نداره که دماش رو حساب کنه چون کارش تولید دمای خاصی نداره.
اون عبارت مربوط به یک سنسور میشه که خیلی از کیسها دارند و یا جاشو دارند و چیزی بهش متصل نیست و عبارت نمایش داده شده ممکنه کاملا اشتباه باشه.
چون قطعات نیمه هادی که توی کامپیوتر استفاده میشن توی اون دما نمیتونند کار کنند چه برسه ده پونزده درجه بالاتر چون عکس در زمان هنگ سیستم که گرفته نشده.

در آخر همونطور که دوستمون گفت به نظرم مشکل میتونه خیلی ساده باشه. مثلا خرابی هارددیسک یا یک نرم افزار ناسازگار.

اگه پست های منو از اول بخونید به یه نرم افزار اشاره کردم.که با سیستم هماهنگ نیست.
چون خودمم این مشکل رو داشتم