PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی FC Barcelona | آبی اناری ها

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]

E.G_band
16-06-2012, 19:35
آقا امروز خبر ورزشی دیدین چی نوشته بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خبر از فاش شدن لیست مازاد بارسلونا از طرف روزنامه اسپورت داده بود................توروخدا نفرات رو ببینید:ابراهیم آفلای،دنی آلوز،آدریانو ، سیدو کیتا و فونتاس

پ.ن:هیچ جوری نمی تونم با خروج دنی از تیم کنار بیام:41:واقعا تیتو داره بهترین مدافع راست جهان رو از دست می ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خداکنه همش دروغ باشه.

FC.Barcelona
16-06-2012, 22:04
زیاد به این خبرها توجه نکنید!
معمولا اینا شایعات هست

nw_nk
17-06-2012, 23:16
مسی و تایید بارداری همسرش؛ فکر می کنم پسر باشد

در چند ماه اخیر شایعاتی در مورد بارداری آنتونلا روکوسو، همسر مسی منتشر شد اما او هر بار در مقابل این شایعات سکوت کرد و حتی در مورد خوشحالی بعد از گلش مقابل اکوادور هم توضیحی نداد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل- لیونل مسی، ستاره بارسا و تیم ملی آرژانتین، سرانجام شایعه بارداری همسرش را تایید کرد.

در چند ماه اخیر شایعاتی در مورد بارداری آنتونلا روکوسو، همسر مسی منتشر شد اما او هر بار در مقابل این شایعات سکوت کرد و حتی در مورد خوشحالی بعد از گلش مقابل اکوادور هم توضیحی نداد.

با این وجود، او امروز تایید کرد که همسرش باردار است و حتی پیش بنی اش در مورد جنسیت نوزاد هم اعلام کرد.

او در نشریه اله گفت:" فکر می کنم پسر باشد. ما نمی خواهیم چیزی بگوئیم زیرا هرگز نمی خواهیم در زندگی شخصی مان صحبت کنیم.

دائما در این مورد از ما سوال می شود بنابراین ما تصمیم گرفتیم شادی مان را تقسیم کنیم."

By Behnam Jafarzadeh

2012/6/17

ژاوی: در تیم ملی احساس راحتی می‌کنم/ من بسیار به تیتو اطمینان دارم

هافبک خلاق بارسا در مورد شرایطش در تیم ملی و معرفی رسمی تیتو ویلانووا به عنوان سرمربی جدید بارسا صحبت کرد

سایت گل- ژاوی، ستاره خلاق تیم ملی اسپانیا، اکنون همراه با تیم ملی کشورش در رقابت های یورو 2012 به سر می برد. آنها بعد از تساوی در دیدار ابتدایی مقابل ایتالیا، در دیدار دوم ایرلند را شکست دادند و باید فردا شب در دیدار سوم به مصاف کرواسی بروند. در آستانه این دیدار حساس، ستاره بارسا مصاحبه ای با نشریه ال موندو دپورتیوو انجام داده که آن را به نقل از سایت طرفداری می خوانید:

- اول از همه وضعیت مصدومیتت چطور است؟
عالی. همه‌چیز رفع شده است. مشکل این بود که با وجود مصدومیت بازی می‌کردم.

- به نظر می‌رسد حتی اگر مصدوم باشی در کل بازی‌های یورو بازی می‌کنی چون ژاوی دیگری وجود ندارد.
وجود دارد. بازیکنان زیادی هستند که می‌توانند در پست من بازی کنند، مانند سسک و آندرس.

- تیتو ویلانوا رسما مربی بارسلونا شده است. با او صحبت کرده‌اید؟
بله. من دیروز به او تبریک گفتم. انتخاب تیتو یک انتخاب هوشمندانه بود.

- آیا شما تصور می‌کردید که تیتو به عنوان جانشین گواردیولا تعیین شود؟
نه. ولی وقتی زوبی با ما صحبت کرد و گفت که تیتو جانشین پپ است به نظر من انتخاب عاقلانه‌ای آمد. این ادامه راه تیم است.

- چرا شما به او علاقه دارید؟
او فردی از داخل باشگاه است. سخت‌کوش و زیرک است و با ارزش‌های باشگاه آشنا است. او فردی مناسب برای باشگاه است.

- بارسای تیتو را چگونه می‌بینید؟
من بسیار به او اطمینان دارم. من او را به خوبی می‌شناسم. او انسان محترمی است و شخصیت بزرگی دارد. او ما را به خوبی می‌شناسد و دیوانه فوتبال است. از این نظر بسیار شبیه پپ است. فردی است که به خوبی روی نکات تاکتیکی کار می‌کند. من تصمیم باشگاه برای انتخاب تیتو را دوست دارم. انتخاب یک نفر از داخل باشگاه.

- آیا با حضور تیتو چیزی تغییر می‌کند؟
هر کس نظرات خودش را دارد ولی کلیت تیم بدون تغییر می‌ماند.

- او گفته است که آلوز قرار است ... (در تیم بماند)
خبر بسیار خوبی است. من با دنی رابطه خوبی در داخل و خارج زمین دارم. از نظر من او بهترین مدافع راست جهان است.

- آیا حضور آلوز برای باشگاه اهمیت زیادی دارد؟
بله، بسیار مهم است.

- آیا کمبود چنین فردی در تیم ملی هم احساس می‌شود؟
بله، ولی ما اینجا متفاوت بازی می‌کنیم. در بارسلونا دنی‌آلوز بیشتر حمله می‌کند ولی در اسپانیا این آلبا است که از سمت چپ هجومی‌تر بازی می‌کند و آربلوا تدافعی‌تر است.

- به نظر می‌رسد که یوردی آلبا به بارسلونا پیوسته است؟
به نظر می‌رسد که انتقال قطعی شده است، امیدوارم. او بازیکن بسیار خوبی است و در بارسا رشد کرده است. او خصوصیات تدافعی و تهاجمی خوبی دارد. سرعت بالایی دارد و از دید خوبی نسبت به بازی برخوردار است.

- پیکه پیش از این گفته بود که او از دیدن عملکرد آلبا شگفت‌زده شده است. آیا شما هم چنین احساسی داشتید؟
من بازی او را زیاد دیده‌ام. او بسیار آماده است، و در کنار بازیکنان قویتر سریع‌تر پیشرفت می‌کند.

- چرا سسک پس از به ثمر رساندن گل در مقابل ایرلند عصبانی بود؟
او در آمادگی کامل به سر می‌برد و از قرار نگرفتن در ترکیب اصلی ناراحت بود. او در بازی اول گل زد و در بازی دوم به عنوان ذخیره آمد و باز هم گل زد. او بازیکن مهمی برای ما است. مربی نیز همین را بعد از بازی گفت. دل‌بوسکه به او اعتماد دارد.

- آیا کمبود ویا احساس می‌شود؟
بله، او بازیکن توانمندی است.

- و پویول؟
او یک رهبر طبیعی است که خط دفاع را هدایت می‌کند. آن‌ها بازیکنان بزرگی هستند، ولی ما در سطح بالایی بازی می‌کنیم و آماده هستیم. این بسیار مهم است.

- آیا شما با خواندن انتقادات و نظرات پس از بازی مقابل ایتالیا متعجب شدید؟
من این اخبار را درک می‌کنم. مردم نتیجه می‌خواهند و مهم نیست که ما خوب بازی کرده باشیم یا بد. ما بازی خوبی کردیم. ایتالیا نیز خوب ظاهر شد. زمین نیز شرایط خوبی نداشت و نباید فراموش کرد که ایتالیا همیشه ایتالیا است.

- سپس نوبت به بازی ایرلند رسید که در آن بازی تیم ملی و خود شما خیلی خوب بودید.
من در تیم ملی احساس راحتی می‌کنم. در این‌جا هم‌بازی‌هایی مانند بارسلونا دارم. تنها بعضی از اسامی تغییر کرده است.

- در تیم ملی تلاش کردید که در کرنرها با پیکه مشابه حرکات در بارسلونا را انجام دهید.
بله. مربی در این مورد به ما گفته بود. دل‌بوسکه به انجام این حرکات در بارسلونا علاقه‌مند است.

- و حالا نوبت کرواسی است. آن را چطور می‌بینید؟
آن‌ها مانند آلمان حریف سخت‌کوشی هستند. آن‌ها بازی فیزیکی خوبی را انجام می‌دهند و حفظ توپ خوبی دارند. آن‌ها مودریچ را دارند. امیدواریم که بازی خوبی را شاهد باشیم.

- آیا شما خطری از جانب فرانسه یا انگلستان احساس می‌کنید؟
انگلستان جنگنده بازی می‌کند و به ندرت به حریف اجازه کسب موقعیت را می‌دهد. فرانسه نیز تیم بسیار خوبی است که سعی می‌کند به سبک بارسلونا بازی کند.

- و آلمان را فراموش نمی‌کنید. درست است؟
آن‌ها تیم بسیار خوبی هستند و هر سال قویتر می‌شوند. ماریو گومز و کروس بازیکنان خطرناکی هستند و دفاع بسیار خوبی نیز دارند

2012/6/17

Stream
17-06-2012, 23:32
آقا امروز خبر ورزشی دیدین چی نوشته بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خبر از فاش شدن لیست مازاد بارسلونا از طرف روزنامه اسپورت داده بود................توروخدا نفرات رو ببینید:ابراهیم آفلای،دنی آلوز،آدریانو ، سیدو کیتا و فونتاس

پ.ن:هیچ جوری نمی تونم با خروج دنی از تیم کنار بیام:41:واقعا تیتو داره بهترین مدافع راست جهان رو از دست می ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خداکنه همش دروغ باشه.

همین امسال با این همه جنجال قراردادش تمدید شد... + با این بازیهای افلای بعیده از تیم جدا بشه.. آدریانو و کیتا هم احتمالا می مونن. فقط فونتاس ممکنه جدا بشه.

مسی و تایید بارداری همسرش؛ فکر می کنم پسر باشد

در چند ماه اخیر شایعاتی در مورد بارداری آنتونلا روکوسو، همسر مسی منتشر شد اما او هر بار در مقابل این شایعات سکوت کرد و حتی در مورد خوشحالی بعد از گلش مقابل اکوادور هم توضیحی نداد

البته مسی مجرده و دوست دخترش باردار شده :دی

nw_nk
20-06-2012, 14:42
باواریایی ها، مشتری جدید پپ

سران بایرن در فکر به خدمت گرفتن گواردیولا برای سال 2013 هستند

سایت گل- طبق گزارشهای منتشره در رسانه های مختلف خبری، سران باشگاه بایرن مونیخ، با پپ گواردیولا تماس گرفتند تا برنامه های مربی سابق بارسا را برای فصل 4-2013 جویا شوند.

بنابر گزارش منتشره در هفته نامه آلمانی «اشپورت بیلد»، که خبر منتشره در روزنامه بیلد را بازتاب داده، به این نکته اشاره شده بعداز برگزاری فینال کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا)، سران بایرن درخواست خود را از طریق پره گواردیولا، برادر پپ، به گوش او رساندند.

گویا در روز فینال کوپا دل ری، کریستین نرلینگر، مدیر ورزشی بایرن مونیخ در شهر مادرید حضور داشته و این بازی را از نزدیک تماشا کرده و در این هفته نامه به این نکته اشاره شده که پره گواردیولا، در آن روز ، با کریستین نرلینگر ، دیدار کرد و بعد از آن هم تماسهای دیگری میان آن دو برقرار شده و در این تماس ها، سران بایرن ،پیشنهادشان را با جزئیات بیشتری ارائه دادند.

گواردیولای 41 ساله در سال 2008 به نوکمپ آمدو هدایت بارسا را در دست گرفت و با این تیم 14 جام قهرمانی کسب کرد و در پایان رقابتهای این فصل ، از هدایت بارسا کنار رفت. او با این تیم به سه قهرمانی لالیگا، دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و دو قهرمانی در کوپا دل ری و چندین جام دیگر دست یافت

خوشحالی یوپ هاینکس

درحالی که گواردیولا قصد دارد تا برای یک سال به استراحت بپردازد، شهر نیویورک را به عنوان محل اقامتش در طول این یک سال برگزیده است. او تاکنون به پیشنهاد بایرن مونیخ پاسخی نداده و سران باواریایی هنوز جواب «بله» یا «نه» ای از این مربی باتجربه دریافت نکرده اند.

جالب اینجاست که یوپ هاینکس، سرمربی کنونی بایرن که تا سال 2013 با این باشگاه قرارداد دارد،از حضور پپ برروی نیمکت مربیگری بایرن استقبال کرده است. این طور به نظر می رسد که سران بایرن درنظر دارند تا در صورت روی کار آمدن پپ گواردیولا در تیمشان، به او قدرت مطلقه بدهند و بدین ترتیب پپ در مسائل ورزشی باشگاه اقتدار تام خواهد داشت. البته تنها چیزی که باواریایی ها درمورد آن کوتاه نخواهند آمد، یادگیری زبان آلمانی است. آنها معتقدند که مربی تیمشان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد و در صورتی که پپ بخواهد این پیشنهاد را بپذیرد ، برای این کار یک سال فرصت خواهد داشت.

هوینس:پپ رااینجا تصور می کنم

در روز 12 ماه می گذشته بود که اولی هوینس، رئیس باشگاه بایرن مونیخ در گفتگو با مجله «فوکوس» گفت :« می توانم گواردیولا را به عنوان مربی تیمم تصور کنم.»

این درحالی است که بایرن تنها مشتری گواردیولا نیست و تا به اینجا چلسی رومن آبراموویچ و میلان برلوسکونی هم به دنبال جذب این مربی بزرگ هستند که هر دوی آنها در تلاش اول با پاسخ منفی پپ مواجه شدند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D9%BE

By Ghazal Ziari

2012/6/20

کرویف: اگر رونالدو نگران صحبتها درمورد مسی است، باید خودش را بهتر کند

اسطوره هلندی دنیای فوتبال درمورد رقابتهای یورو صحبت کرده است

سایت گل- یوهان کرویف،اسطوره سابق باشگاه بارسلونا و تیم ملی هلند در صحبتهایی درمورد رقابتهای یورو2012 نظرش راابراز کرده

او درمورد صحبتهای اخیر رونالدو درمورد مسی گفته:« اگر کریس رونالدو نگران صحبتهایی است که درمورد مسی گفته می شود، باید پیشرفت کند .»

سرمربی سابق بارسلونا که اکنون به عنوان مشاور باشگاه چیوواس مکزیک مشغول به کار است، درمورد بارسلونا و تیتو هم صحبت کرد و گفت:« من تیتو را نمی شناسم. اگر اوضاع در بارسا خوب پیش برود که او را تحسین خواهیم کرد ولی اگر اوضاع بد پیش برود....»

او همچنین درمورد اوضاع تیم ملی اسپانیا و دل بوسکه گفت:« باید دل بوسکه را آرام بگذاریم. من به بیسنته اعتماد کامل دارم.»

By Ghazal Ziari

2012/6/20

Mohammad Yek110
24-06-2012, 15:58
سلام
تولد 25 سالگی اعجوبه ی فوتبال جهان ، لیونل مسی ، رو به همه طرفداراش تبریک میگم.
به امید اینکه هرروز بهتر از دیروز باشه
موفق باشید

گرافيكار
25-06-2012, 13:00
کپی شده از پست دوست خوبم بهنام کسرا

افتخارات بزرگان تاریخ فوتبال در سن 25 سالگی

به راستی مسی در حال حاضر از هر نظر با هیچ بازیکنی در دنیای فوتبال قابل مقایسه نیست

CATALONIA
25-06-2012, 14:41
فرقی نداره بارسا خوب باشه ، بد باشه .. جام بگیره یا جام نگیره .. اول بشه یا بره دسته پایین تر ... شش جام بگیره یا از رئال ببازه ... نقطه ی مشترک همشون اینه که مسی می درخشه ... چه روز باشه چه شب !

تولدت مبارک ... مردی که بعد از همه ی گلهایش اسمان را نشان میدهد نه ران پایش را !!!!!

Masoud-Susa
25-06-2012, 15:51
آمــار جالــب پـــــــپ در مقابل رئال !:6:

رکورد بارسای گواردیولا در مقابل رئال مادرید :

15 بازی.

9 برد.

4 تساوی.

2 باخت.

در مجموع: 33 گل زده در مقابل 16 گل خورده.

میانگین 2.2 گل در هر بازی.

ف.ب هوادارای بارسا!

+
امیــدوارم ایـن روند توی دوران تیتو هم ادامه داشته باشه ! :46:

nw_nk
25-06-2012, 22:54
مسی: روزی که از فوتبال لذت نبرم، خداحافظی می کنم؛ هنوز به پنالتی از دست رفته مقابل چلسی فکر می کنم

ستاره آرژانتینی بار دیگر روی جلد تایمز رفت

سایت گل- لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا در گفت و گوی ویژه ای با مجله تایمز شرکت کرد. او دراین گفت و گو اعلام کرد که هنوز به پنالتی ای که در بازی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل قبل مقابل چلسی از دست داد فکر می کند:« هنوز هم به آن پنالتی فکر می کنم و حس خیلی بدی دارم. ازدست خودم خیلی عصبانی شدم؛چون می دانستم که در آن شرایط، دستیابی به یک مساوی، در دستان ما بود... اما الان دیگر کاری نمی توانم انجام دهم؛ گذشته ها گذشته ولی لحظات خیلی سختی بود و هنوز هم به آن لحظات فکر می کنم.»

مسی در بخش دیگری از صحبتهایش اعلام کرد که با عشق و انگیزه فراوانی فوتبال بازی می کند و اگر روزی این عشق از بین برود:« روزی که دیگر از فوتبال لذت نبرم، بازنشسته خواهم شد. نمی خواهم این عشق و شور و شوق را از دست بدهم.»

بهترین بازیکن دنیا در گفت و گویش با تایمز به بررسی شرایط زندگی اش در بارسلونا، اوضاع خانوادگی و اوضاعش در دنیای فوتبال پرداخت:« فوتبال یک بازی است . من سعی می کنم که از بازی کردن و حضور در زمین چمن لذت ببرم. به همین خاطر هم هست که فوتبال بازی می کنم. اگر روزی این اشتیاق را از دست بدهم، خداحافظی خواهم کرد. فوتبال عشق من است.»

مسی درادامه به بررسی سبک های مختلف فوتبالی تیمهای مختلف پرداخت و گفت:« این روزها، تیمها فوتبالی بدون تحرک را به نمایش می گذارندو بیش از هر چیزی به دنبال کسب نتیجه نهایی مطلوب هستند و این برایشان مهم تر از ارائه یک فوتبال خوب است. برای آنها پیروزی به مراتب مهمتر از یک بازی زیباست.ولی ما به این نیاز داریم تا به خاطر فوتبال هم که شده ، بازیکنان بیشتری با عشق و هیجان وارد زمین چمن شوند.»

دارنده توپ طلای سال2011 در بخش دیگری از صحبتهایش به زندگی ارام و ساده ای که در بارسلونا دارد اشاره کرد و گفت:« من در یکی از بهترین تیمهای تاریخ دنیای فوتبال بازی می کنم. از زندگی به خاطر هر آنچه تا به امروز به من داده، تشکر می کنم...به خاطر تمام آن چیزهایی که توانسته ام به دست بیاورم..به خاطر خانواده ای که دارم و به خاطر افرادی که دور و بر من زندگی می کنند.»

البته مسی آرزوهای زیادی هم برای آینده اش دارد:« می خواهم رشد کنم و به عنوان یک انسان به بلوغ برسم. هنوز چیزهای زیادی برای یادگرفتن دارم. هیچ وقت سعی نکردم نقش بازی کنم. اینکه خودم باشم برای من راحت تر و آسان تر است.»

دراین گزارش، تایمز با افرادی که مسی را می شناسند نیز به صحبت پرداخته و نظرشان را درمورد این ستاره آرژانتینی پرسیده. گواردیولا که تا یک ماه پیش مربی مسی بود، درمورد او گفته:« صفت های عالی برای وصف مسی مدتهاست که تمام شده اند. درمورد او ننویسید..اصلا سعی نکنید او را شرح دهید؛ فقط کافی است تماشایش کنید.»

By Ghazal Ziari

2012/6/25

چشمک نیمار به مسی: تولدت مبارک بهترین بازیکن دنیا

ستاره برزیلی با استفاده از صفحه توئیتر تولد مسی را به او تبریک گفت

سایت گل- نیمار هم با تبریک گفتن تولد 25 سالگی لیونل مسی، نام خود را به فهرست بلند بالای دوستداران این ستاره آرژانتینی اضافه کرد تا بدین ترتیب یکی از افرادی باشد که در این روز خاص تولد مسی را به او تبریک گفته باشد

نیمار در صفحه توئیتر نوشت:« تولدت مبارک بهترین بازیکن دنیا.» این ستاره برزیلی که در توئیتر به شدت فعال است در کنار این جمله عبارت «لئومسی 25» راهم نوشت.

By Ghazal Ziari

2012/6/25

Masoud-Susa
28-06-2012, 15:09
خب همیـن الان توییــتر بارسا خــبر زیـر رو اعلام کــرد:

تیم بارسلونا با جوردی آلبا(یوردی آلبا) بازیکن تیم والنسیا به توافق رسیــد.//

گفته میشـه آلبا با قراردادی بـه مبلغ 14 میلیون یورو به خدمت گــرفته شده ...

+

آلــبا تا 2005 بازیکن تیم جوانان بارسا بوده و بعد به والنسیا رفته // و الان تو سن 23 سالگی دوباره به خونه خودش بــارسا برگشــته !
بـه نظر من کــه خریـد عالــی بود ؛ آلــبا یکی از بازیکن های فوق العاده این دوره از بازی های یورو بوده تا اینجا ! :46:

ایــشالا بتونه خلاء دفاعی بارسـا تو فصل قبل رو پر کنه !

nw_nk
29-06-2012, 01:10
خیلی عالیه. تبریک میگم. فقط تست پزشکی مونده.

//////////

دعوت روژه میلا از مسی برای جشن تولد 60 سالگی اش

میلا که ماه گذشته 60 ساله شد، قصد دارد روز 29 ژوئن (فردا) جشن تولدش را برگزار کند و مسی یکی از میهمانان سرشناس این مراسم است.

سایت گل- روژه میلا، اسطوره فوتبال کامرون، از لیونل مسی، مرد سال فوتبال جهان، برای سفر به کامرون دعوت کرد.

میلا که ماه گذشته 60 ساله شد، قصد دارد روز 29 ژوئن (فردا) جشن تولدش را برگزار کند و مسی یکی از میهمانان سرشناس این مراسم است.

میلا در گفتگو با خبرنگاران گفت:" ما از مسی دعوت کردیم و او پذیرفت. اکنون باید ببنیم برنامه او اجازه سفر به کامرون را به او خواهد داد یا خیر. من مطمئنم که او به اینجا خواهد آمد.

او می تواند با جت اختصای به اینجا بیاید. کامرونی ها از دیدن مسی خوشحال خواهند شد."

ساموئل اتوئو، عابدی پله و ژرژ وه آ دیگر میهمانان جشن تولد 60 سالگی روژه میلا هستند.

By Behnam Jafarzadeh

2012/6/28

گرافيكار
29-06-2012, 02:27
آلبا رو وقتی در روز اول یورو در مقابل ایتالیا دیدم زیاد به دلم ننشست
اما رفته رفته بهتر شد تا جایی که توی دو بازی حذفی جزء چهار بازیکن برتر زمین بود

و فکر میکنم این بهتر شدنش به خاطر هماهنگی بیشتر و بهترش با اینیستا باشه

در کل من همیشه از بازگشت فرزندان لاماسیا به بارسا خوشحال میشم و همچنان معتقدم لاماسیا بهترین الگو برای جهان آینده فوتباله

Stream
29-06-2012, 12:43
آلبا رو وقتی در روز اول یورو در مقابل ایتالیا دیدم زیاد به دلن ننشست
اما رفته رفته بهتر شد تا جایی که توی دو بازی حذفی جزء چهار بازیکن برتر زمین بود

و فکر میکنم این بهتر شدنش به خاطر هماهنگی بیشتر و بهترش با اینیستا باشه

در کل من همیشه از بازگشت فرزندان لاماسیا به بارسا خوشحال میشم و همچنان معتقدم لاماسیا بهترین الگو برای جهان آینده فوتباله

من خیلی درباره قدرت تدافعی آلبا متقاعد نشدم... از نظر تهاجمی شکی نیست که خیلی خوبه ولی وقتی هر دو فول بک تیم از نظر تدافعی اونچنان تعریفی نباشن جا برای نگرانی وجود داره. به هر حال هنوز خیلی جوونه و جا برای پختگی بیشتر خیلی داره.

گرافيكار
29-06-2012, 14:37
من خیلی درباره قدرت تدافعی آلبا متقاعد نشدم... از نظر تهاجمی شکی نیست که خیلی خوبه ولی وقتی هر دو فول بک تیم از نظر تدافعی اونچنان تعریفی نباشن جا برای نگرانی وجود داره. به هر حال هنوز خیلی جوونه و جا برای پختگی بیشتر خیلی داره.
البته اینم در نظر بگیر که توی بارسا قدرت هجومی و دفاع در همون جلو بیشتر به کار میاد تا دفاع در زمین خودی و در حالت تک به تک با مهاجمین
اما در کل درست میگی و آلبا هنوز جا برای پیشرفت زیاد داره

vahidgame
29-06-2012, 19:07
آلبا چون قبلا پست اصلیش هافبک چپ بوده به خاطر همین از نظر دفاع قوی نیست و بیشتر از نظر هجومی به چشم میاد
یادمه چند سال پیش توی بازی های ویدئویی وقتی والنسیا رو برمیداشتم همیشه دوس داشتم آلبا بسیار جوون رو توی ترکیب بذارم که پیشرفت کنه و از همون موقع می دونستم جزو بازیکنای آینده داره اسپانیا ست
حالا هم با توجه به اینکه کلا اسپانیا هافبک چپ زیاد داره اینکه پستش دفاع چپ شده هم به نفع خودشه هم به نفع اسپانیا...

CATALONIA
30-06-2012, 10:56
برگشت البا خبر خیلی خوبیه ...
اینطوری از هر دو طرف فشار میاریم به حریف ... و بوسکتس هم میری توی قلب دفاع و آلوز از راست و آلبا از چپ میرن جلو ...
فقط مونده یک دفاع مرکزی و یک مهاجم نوک بیاریم .. که اولی خیلی مهم تره !
امیدوارم بتونیم خاوی مارتینز رو بیاریم چون در اصل هافبک دفاعی هست و توی دفاع هم خوب بازی میکنه ... منظورم اینه که توانایی بازی سازی رو به خوبی داره ... ولی امیدوارم کسی مثل فن پرسی به بارسا نیاد .. چون هم خرج اضافی زیادی میزاره رو دست باشگاه هم تجربه این رو داریم که یکی از بهترین مهاجم نوک های جهان یعنی ایبرا قبلا اومده و توی سیستم بارسا جواب نداده ... ما به یکی مثل اتوئو نیاز داریم که هم بتونه خوب سر بزنه و هم تمام کننده باشه و از همه مهمتر قدرت پاسکاری خوبی داشته باشه ... که البته با برگشت ویا میشه امیدوار تر بود ...
بازیکن ها که حرف ندارن ، این جا باید دید قدرت تاکتیکی تیتو چقدر است ... که من به شخصه به این مربی امیدوارم ... ( همونطوری که اعتقاد دارم فلیک دستیار یواخیم لو هم از لحاظ تاکتیک چیزی از لو کم نداره )

nw_nk
30-06-2012, 14:49
گزارش روز: قدرت نمایی لاماسیا در فینال یورو؛ 8 بازیکن آبی اناری در کیف

آکادمی فوتبال بارسلونا،ممکن است 8 نماینده در زمین چمن دیدار فینال یورو2012 داشته باشد

سایت گل- 8 بازیکن از لاماسیا، بارسلونا تیمی خواهد بود که بیشترین نماینده را در دیدار فینال یورو2012 خواهد داشت. اگر جوردی البا را جزو بازیکنان بارسلونا حساب نکنیم، تعداد ستاره های بارسا و یووه در این بازی برابر می بود ولی با بارسایی شدن جوردی آلبا و با درنظر داشتن پیشینه کاتالان او، بارسلونا ورق را به سمت خود برگردانده و 8 نماینده در فینال خواهد داشت:« والدس، پیکه، بوسکتس، جوردی آلبا، اینیستا، چابی، سسک فابرگاس و پدرو.» و از سوی دیگر بینکونری با 7 نماینده در فینال یورو2012 حضور خواهد یافت:« بوفون، کیه لینی، بارزالی، بونوچی، مارکیزیو، جیاچرینی و پیرلو.»

البته آمار و ارقام دیگری هم هست که اگر به آن توجه کنیم، اوضاع به نحو دیگری خواهد بود: می توان تعداد بارسایی های حاضر در فینال را ده بازیکن دانست، جدای از هشت بازیکنی که نام بردیم، می توانیم په په رینا، دروازه بان ذخیره تیم ملی اسپانیا که 7 سال در بارسلونا رشد کرده و تیاگو موتا، بازیکن ایتالیایی- برزیلی پاری سن ژرمن که دو سال را درآکادمی پایه ای بارسلونا سپری کرد و بعد از آن به تیم اصلی رسید را نیز بارسایی بدانیم.

هرچند که برنده فینال یورو هنوز مشخص نیست ، آما آنچه روشن است این است که آکادمی فوتبال بارسلونا را باید برنده این نبرد رو دررو دانست.

By Ghazal Ziari

2012/6/30

تعریف و تمجید بزرگان از آلبا/ کرویف: آلبا پدیده یورو است

خبر بازگشت جوردی آلبا به فوتبال بارسلونا، خود این ستاره جوان را به شدت خوشحال کرد

سایت گل- روز 5شنبه بود که خبر قطعی شدن انتقال جوردی آلبا به بارسلونا روی وب سایت های خبری منتشر شد

بعد از قطعی شدن روند این انتقال ، پدر جوردی آلبا در تماسی تلفنی این خبر را به پسرش اعلام کرد و این دقیقا درحالی بود که جوردی آلبا در حال مراجعه به هتل آی.ان.ان کیف بود تا با خانواده اش دیدار کند. آلبا بعد از اطلاع از این خبر گفت:« خوشحالم که به خانه برمی گردم.می دانستم که روند مذاکرات ، خیلی پیش رفته است.الان رضایت دو جانبه ای دارم: هم به خاطر صعود تیم به بازی فینال یورو خوشحالم و هم به خاطر قطعی شدن روند انتقالم به بارسا.»

بیسنته دل بوسکه،سرمربی تیم ملی اسپانیا هم رضایت زیادی از عملکرد این ستاره جوان دارد، او روز 5شنبه درتمجید از بازی آلبا گفت:« همه ما از او راضی هستیم. ما برای جایگزین کردن کاپدویلا، یک متخصص پیدا کردیم که او کسی نیست جز آلبا و این اصلا کار آسانی نیست. آلبا آینده درخشانی خواهد داشت. تصور کنید که او چطور مقابل بازی کرد.آلبا فوق العاده بود..»

از سوی دیگریوهان کرویف، سرمربی سابق باشگاه بارسلونا هم در تمجید از آلبل گفت:« آلبا پدیده انقلابی یورو2012 است. او تورنمنت فوق العاده ای را پشت سرگذاشت. او بازیکنی آینده دار است و پاسهای خیلی خوبی رد و بدل می کند.»

بازتاب 207248 نفری خبری

دراین میان،شرکتی که مسئولیتش آنالیز احساسات هواداران فوتبال در شبکه اجتماعی است در گزارشی اعلام کرد که بعد از اعلام خبر انتقال جوردی آلبا به بارسلونا، 207248 نفر به بازتاب این خبر پرداخته اند که 29459 نفر با دیدی مثبت این خبر را بازتاب داده و 16965 نفر با نظری منفی... 57266 هم بدون اظهار نظر شخصی ، این خبر را منعکس کرده اند. 65/83% آنها مرد بودند و 35/16 % نیز زن. جالب اینجاست که 103558 نفر از کسانی که این خبر را بازتاب دادند، به زبانی غیراسپانیایی به انعکاس این خبر پرداختند. این موسسه، این بررسی را در بازه مشخص زمانی، بعد از انتشار این خبر انجام داد.

By Ghazal Ziari

2012/6/30

گواردیولا: از گلف بازی کردن با پدرم خسته شدم؛ دلم برای فوتبال تنگ شده

مربی سابق بارسلونا که این روزها به مالزی سفر کرده، اعلام کرد که واقعا دلتنگ دنیای فوتبال است

سایت گل- پپ گواردیولا، مربی جوان بارسلونا که برای سپری کردن تعطیلات تابستانی اش به قاره اسیا سفر کرده، روز جمعه در رویدادی تجاری برای کاسترول، در هتل شانگری کولالامپور شرکت کردو به سوالاتی پاسخگو شد. او در پاسخ به این سوال که ایا دلش برای فوتبال تنگ شده یا نه گفت:« بله، واقعا دلم برای فوتبال تنگ شده؛ از گلف بازی کردن با پدرم خسته شده ام.»

گواردیولا چند هفته پیش در کرواسی دیده شده بود و الان در مالزی به سرمی برد و عکسهای یادگاری متعددی با هوادارانش گرفت. بارسلونا در قاره اسیا هم هواداران زیادی دارد و از همین رو گواردیولا در مالزی هم نتوانست به صورت ناشناسی به سپری کردن تعطیلاتش بپردازد. او روز شنبه به کشورهای دیکر منطقه اسیای جنوب شرقی سفر می کند و گفتگویی تلویزیونی خواهد داشت و ممکن است برای کانال آر.سی.تی .آی به تفسیر بازی فینال یورو2012 بپردازد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%AF%D8%B1%D9%85-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%85%D8%AF%D9%84%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84

By Ghazal Ziari

2012/6/30

E.G_band
30-06-2012, 22:04
اینو می شناسید؟؟؟

یه کم فکر کنید....................ماریو بالوتلی کسی که آلمان رو حذف کرد.به آرم روی پیرهنش دقت کنید:بارسلونا هست درسته اون در 15 سالگی در بارسلونا بوده.

انگار هر بازیکنی تو دنیا یه رابطه ای با بارسا داره.

Mohammad Yek110
02-07-2012, 16:22
اینیستا؛ بهترین بازیکن یورو

اینیستا که نقش مهمی در پیروزی 4-0 تیمش در دیدار شب گذشته مقابل ایتالیا در فینال یورو داشت، در طول رقابت ها نیز بهترین بازیکن ماتادورها بود.

سایت گل- آندرس اینیستا، هافبک خلاق تیم ملی اسپانیا، به عنوان بهترین بازیکن رقابت های یورو 2012 انتخاب شد.
اینیستا که نقش مهمی در پیروزی 4-0 تیمش در دیدار شب گذشته مقابل ایتالیا در فینال یورو داشت، در طول رقابت ها نیز بهترین بازیکن ماتادورها بود.

اندی راکسبورو، مدیر گروه فنی یوفا در گفتگو با خبرنگاران گفت:" پیرلو برای ایتالیا فوق العاده کار کرد، ژاوی در دوره گذشته عنوان بهترین بازیکن رقابت ها را به دست آورد و می توانست بار دیگر به این عنوان دست پیدا کند. ژابی آلونسو نیز فوق العاده بود اما اینیستا پیامی جدید از فوتبال خلاقانه و تاثیرگذار ارائه داد و در طول رقابت ها فوق العاده بود.

10 بازیکن اسپانیا نامزد قرار گرفتن در تیم منتخب جام هستند در حالی که از لیگ برتر به جز داوید سیلوا و بالوتلی، تنها استفن جرارد نامزد قرار گرفتن در این تیم است.

فرناندو تورس هم با به ثمر رساندن سه گل، عنوان آقای گلی و کفش طلا را به خود اختصاص داد.

تیم منتخب رقابت ها:

دروازه بان ها: بوفون، کاسیاس، نویر

مدافعان: پیکه، کوئنترائو، لام، په په، سرخیو راموس، جوردی آلبا

هافبک ها: ده روسی، جرارد، ژاوی، اینیستا، سامی خدیرا، بوسکتس، اوزیل، پیرلو، آلونسو

مهاجمان: بالوتلی، فابرگاس، رونالدو، زلاتان، داوید سیلوا

دیدار مسی و توتی در ایبیزا

دو ستاره، یکی اسطوره باشگاه رم و دیگری ستاره جوان باشگاه بارسلونا در ایبیزا به صورت اتفاقی رو در روی هم قرار گرفتند

سایت گل- جزیره ایبیزا یکی از مقصدهای جذاب برای تعطیلات تابستانی فوتبالیست هاست. بازیکنان بارسا و رئال مادرید معمولا تعطیلاتشان را دراین جزیره زیبا سپری می کنند. فرانچسکو توتی ، با قراردادن عکسی در وب سایت رسمی اش، اعلام کرده که در جزیره ایبیزا به صورت اتفاقی با لیونل مسی دیدار کرده. این دو ستاره، که یکی فصل درخشانی را دربارسا سپری کرد و دیگری از اسطوره های رم است،در حال پشت سرگذاشتن تعطیلات تابستانی شان هستند.

گواردیولا: یوردی آلبا خرید فوق العاده ای برای بارساست

آبی و اناری ها روز پنج شنبه اعلام کردند که با باشگاه والنسیا بر سر انتقال این ستاره ملی پوش به توافق رسیده اند تا به این ترتیب، شایعات در مورد آینده این بازیکن به پایان برسد

سایت گل- پپ گواردیولا، سرمربی سابق بارسا، تصمیم باشگاه کاتالانی برای خرید یوردی آلبا را مورد ستایش قرار داد.

آبی و اناری ها روز پنج شنبه اعلام کردند که با باشگاه والنسیا بر سر انتقال این ستاره ملی پوش به توافق رسیده اند تا به این ترتیب، شایعات در مورد آینده این بازیکن 23 ساله به پایان برسد.

آلبا که در رقابت های یورو 2012 نمایش های درخشانی ارائه داد، یکی از محصولات آکادمی فوتبال لا ماسیاست و گواردیولا مطمئن است که او می تواند خرید باکیفیتی برای بارسا باشد.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" یوردی آلبا خرید فوق العاده ای است. از دیدن او در بارسا در رقابت های فصل بعد لذت خواهم برد زیرا او بازیکن بسیار خوبی است."

گواردیولا سپس در مورد دوران موفقیت آمیز حضورش در نوکمپ صحبت کرد و گفت:" من بسیار خوش شانس بودم که مربی یک تیم فوق العاده شدم؛ با فلسفه ای که همه به آن اعتقاد داشتند و بازیکنانی بااستعداد فراوان که می خواستند هر روز بهتر از روز قبل کار کنند.
این راز همه موفقیت های ما بود.

بهترین بازیکن؟ همه خیلی خوب بودند. مسی، ژاوی و اینیستا بسیار بااستعداد هستند اما نباید پویول، والدس، آنری یا اتوئو را فراموش کرد.
افتخارات ما به خاطر تلاش همه بازیکنان تیم بود."

منبع:goal.com/iran

Stream
02-07-2012, 16:59
اینو می شناسید؟؟؟

یه کم فکر کنید....................ماریو بالوتلی کسی که آلمان رو حذف کرد.به آرم روی پیرهنش دقت کنید:بارسلونا هست درسته اون در 15 سالگی در بارسلونا بوده.

انگار هر بازیکنی تو دنیا یه رابطه ای با بارسا داره.

بالوتلی یه مدت بطور آزمایشی در لاماسیا بود که مورد قبول واقع نشد.. به نظرم دلیل اصلیش همون تفاوت فوتبالش با تاکتیک داینامیک بارساست که زلاتان هم باهاش مشکل داشت.

nw_nk
04-07-2012, 15:54
اینیستا؛ بهترین بازیکن یورو

سایت گل- آندرس اینیستا، هافبک خلاق تیم ملی اسپانیا، به عنوان بهترین بازیکن رقابت های یورو 2012 انتخاب شد.

اندی راکسبورو، مدیر گروه فنی یوفا در گفتگو با خبرنگاران گفت:" پیرلو برای ایتالیا فوق العاده کار کرد، ژاوی در دوره گذشته عنوان بهترین بازیکن رقابت ها را به دست آورد و می توانست بار دیگر به این عنوان دست پیدا کند. ژابی آلونسو نیز فوق العاده بود اما اینیستا پیامی جدید از فوتبال خلاقانه و تاثیرگذار ارائه داد و در طول رقابت ها فوق العاده بود.

10 بازیکن اسپانیا نامزد قرار گرفتن در تیم منتخب جام هستند در حالی که از لیگ برتر به جز داوید سیلوا و بالوتلی، تنها استفن جرارد نامزد قرار گرفتن در این تیم است.

فرناندو تورس هم با به ثمر رساندن سه گل، عنوان آقای گلی و کفش طلا را به خود اختصاص داد.

تیم منتخب رقابت ها:

دروازه بان ها: بوفون، کاسیاس، نویر

مدافعان: پیکه، کوئنترائو، لام، په په، سرخیو راموس، جوردی آلبا

هافبک ها: ده روسی، جرارد، ژاوی، اینیستا، سامی خدیرا، بوسکتس، اوزیل، پیرلو، آلونسو

مهاجمان: بالوتلی، فابرگاس، رونالدو، زلاتان، داوید سیلوا

By Behnam Jafarzadeh

2012/7/2

پی نوشت: این عکس رو پیکه گرفته.

اینیستا: برای توپ طلا بازی نمی کنم؛ برای خوشبختی به میدان می روم

ستاره تیم ملی اسپانیا در صحبتهایی اعلام کرد که فوتبال، زندگی اوست

سایت گل- آندرس اینیستا ستاره خط میانی باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا یکشنبه شب و درکنفرانسی خبری اعلام کرد که برای کسب توپ طلای بازی نمی کند

ستاره اسپانیایی در پاسخ به این سوال که ازآیا از اینکه نتوانسته در این بازی به گل برسد، ناراحت است گفت:« برای آنکه اوضاع خوب پیش رفت واقعا خوشحال و راضی هستم. برای من گلزنی، نهایت اوج در فوتبال نیست. من از اینکه توانستیم به قهرمانی برسیم خوشحالم. برایم فرقی نمی کند که چه کسی گلزنی کند. من برای کسب توپ طلا بازی نمی کنم؛ برای خوشحال و خوشبخت بودن فوتبال بازی می کنم. بعد از آن اگر افراد، بازی من را مورد ارزیابی قرار دهند که بهتر.»

ستاره اسپانیایی ادامه داد:« خیلی زیباست که دوباره قهرمان شویم. تیم ما در بازی فینال فوق العاده بود. بازیکنان ما در سطحی که از آنها توقع می رفت بودند و توانستند ایتالیا را شکست دهند. واقعا احساس خوشبختی می کنم. هر یک از ما به شیوه خاص خودمان اوضاع را دنبال می کنیم. ما برای اینکه بگوئیم که در این بازی، زیباترین بازی ممکن را ارائه داده ایم، اینجا نیستیم. هر یک از ما عملکرد تیم را به یک نحو می بینیم. ما در بازی فینال در سطح خوبی بودیم و به سبک فوتبالی همیشگی مان وفادار بودیم. از زمانی که ایتالیایی ها ده نفره کار را دنبال کردند، کار بیش از پیش برای ما آسان تر شد. این جادویی و غیرقابل تکرار است. ما بدون آنکه متوجه بزرگی این افتخار شویم، کار را دنبال می کنیم.»

اینیستا ادامه داد:« فوتبال زندگی من است. هیچ وقت تصورش را هم نمی کردم که دوباره قهرمانی در یورو را جشن بگیرم. همیشه به این فکر می کنم که از فوتبالم لذت ببرم و یک بازیکن حرفه ای باشم. امیدوارم که در سالهای آتی بتوانم به لذت بردن از این فوتبال ادامه دهم.»

By Ghazal Ziari

2012/7/2

M E S S I
04-07-2012, 18:36
بارسلونا صدرنشین برترین تیم به انتخاب IFFHS؛فلومینزه، تیم برتر ماه شد

سایت گل- فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال، تیم فلومینزه برزیل را به عنوان بهترین تیم دنیا در ماه ژوئن برگزید ولی همچنان بارسلونا، برترین تیم در لیست کلی این فدراسیون است

فلومینزه در ماه گذشته میلادی شکستی را پذیرا نشد و در طول این یک ماه 16 امتیاز کسب کرد تا در صدر جدول ماه جاری این فدراسیون جهانی قرار بگیرد. تیمهای بوکاجونیورس آرژانتین و کورینتیانس برزیل، فینالیست های جام لیبرتادورس هم صعود چشمگیری دراین جدول داشتند و برای اولین بار ، منطقه آمریکای جنوبی 6 تیم در رنکنیگ 12 تیم برتر دارد
درلیست کلی فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال، بارسلونا در صدر است. اونیورسیداد شیلی در رده دوم است و رئال مادرید و اتلتیکومادرید در رده های بعدی هستند .بایرن مونیخ تیم پنجم است و تیمهای بوکاجونیورس، چلسی، لیبرتاد د اسونسیون، ولس سارزفیلد و اتلتیک بیلبائوهم رده های بعدی را دراختیار دارند.

منبع:سایت گل

بارسلونا نيلمار را مي خواهد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

باشگاه بارسلونا قصد دارد براي تقويت خط حمله خود نيلمار مهاجم برزيلي ويارئال را به خدمت گيرد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، روزنامه الموندو ديپورتيو كاتالونيا اعلام كرد كه بارسلونا در نظر دارد نيلمار مهاجم ويارئال را در فصل نقل و انتقالات تابستاني به خدمت گيرد.
ويارئال در فصل قبلي رقابت هاي لاليگا نتايج بسيار ضعيفي گرفت و در نهايت به ليگ پائين تر صعود كرد به همين خاطر بارسلونا در نظر دارد كه از سقوط زرد پوشان نهايت استفاده را ببرد و با هشت ميليون يورو اين مهاجم ريز نقش و سرعتي را به خدمت گيرد. بارسلونا پيش از اين هم در دوران گوارديولا براي جذب اين مهاجم 27 ساله برزيلي ابراز علاقه كرده بود اما با مسئولان باشگاه ويارئال به توافق نرسيد.
قراداد نيلمار با ويارئال در ماه جون 2014 به پايان مي رسد.

منبع:ایسنا

با پيشنهادي 15 ميليون يورويي
بارسلونا مدافع رئال‌مادريد را مي‌خواهد

سران باشگاه بارسلونا پيشنهاد رسمي خود را براي به‌خدمت گرفتن رائول آلبيول مدافع رئال مادريد ارائه كردند.
به گزارش مجله اينترنتي جهان و ورزش، آلبيول با رقمي معادل 15 ميليون يورو از والنسيا به رئال آمد و حالا بارسا قصد دارد تا او را به نوكمپ منتقل كند. هنوز هيچ واكنش خاصي در اين خصوص از سوي سران رئال‌مادريد صورت نگرفته است.
ويلانوا قصد دارد خط دفاعي بارسلونا را بازسازي كرده و گام‌هاي اساسي براي قهرماني در فصل 13-2012 لاليگا بردارد.

منبع: مجله اينترنتي جهان و ورزش

Mohammad Yek110
04-07-2012, 18:41
عکس روز: آلبا در باشگاه بارسا

خرید جدید بارسا امروز وارد نوکمپ شد

سایت گل- جوردی آلبا، خرید جدید باشگاه بارسا، امروز راهی نوکمپ شد تا از امکانات این باشگاه دیدن کند. او در کنار لوگوی باشگاه که معمولا خریدهای جدید در آن معرفی می شوند، هم عکسی به یادگار گرفت.

او این هفته نیز در تست های پزشکی شرکت می کند و پنج شنبه به طور رسمی به عنوان بازیکن جدید بارسا معرفی خواهد شد.

مسی، منتظر جشن عروسی اینیستا

ستاره آرژانتینی و دارنده توپ طلا به اسپانیا بازگشت

سایت گل- لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا این روزها در اسپانیاست. او هفته گذشته در گاوا دیده شد و برای آنکه بتواند درکمال آرامش شرایط تغییرات زمانی و جغرافیایی را پشت سربگذارد، زودتراز موعد مقرر به کاتالونیا بازگشته است و این درحالی است که اردوی پیش فصل بارسلونا در روز 16 جولای آغاز خواهد شد.
البته یکی دیگر از دلایل بازگشت زودهنگام مسی، شرکت در جشن عروسی آندرس اینیستاست که روز 8 جولای در منطقه کاستیدفلس برگزار می شود است؛ با اتمام رقابتهای فصل گذشته و با ناکامی بارسا در دفاع از عنوان قهرمانی اش در رقابتهای لالیگا و پس از کسب عنوان قهرمانی کوپا دل ری، لیونل مسی، تعطیلات تابستانی اش را باسفر به مناطق مختلف دنیا آغاز کرد؛ او چند روزی در اردوی تیم ملی کشورش بود و در چند بازی دوستانه وخیریه و چند بازی رسمی دررقابتهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2014شرکت کرد و چند روزی را با خانواده اش درکنار سواحل دریا سپری کرد. مهاجم آرژانتینی چند روزی را هم در روساریو ، زادگاهش سپری کرد و بعد به اردوی آلبی سلسته پیوست؛ بعد از برد مقابل اکوادور، مسی برای دیدار دوستانه تیم ملی کشورش مقابل برزیل روانه نیویورک شد و بعد از برگزاری دومین بازی تیم ملی، تعطیلات لئو رسما آغاز شد.
او حتی در جریان تعطیلات تابستانی اش هم لحظه ای از توپ دور نبود. ایستگاه اول تعطیلات مسی، شهر کانکن مکزیک بود که او در این شهر در دیداری دوستانه تحت عنوان «ستاره های مسی مقابل ستاره های مکزیک » شرکت کرد و در این دیدار، تیم دوستان مسی با نتیجه 3-5 و با دو گل ازگلزن سرشناس ارژانتینی به پایان رسید. او بعد از آن هم چند روزی را در سواحل کانکن به استراحت پرداخت و بعد از آن روانه سفر بوگوتا (پایتخت کلمبیا) شد؛ دربوگوتا، مسی در دیدار دوستانه دیگری تحت عنوان « دوستان مسی رو درروی تیم منتخب دنیا » قرار گرفت و در مقابل 30 هزار تماشاگر، مسی کفش هایش را به پا کردو با به ثمر رساندن یک گل ، باعث شد تا بازی با تساوی 6-6 به پایان برسد. آخرین بخش تعطیلات تابستانی مسی هم با سفرش به بارسلونا به پایان رسید. او روزهای آخر تعطیلاتش را در میامی سپری کرد و در ورزشگاه سان لایف میامی، تیم دوستان مسی مقابل تیم سایر ستاره های دنیا به تساوی 7-7 رضایت داد و مسی در آن دیدار دو گل به ثمر رساند. البته لیونل در سفرش به میامی چند روزی را هم درکنار خانواده بود و باحضور درکنار خواهرزاده هایش انرژی لازم برای شروع فصلی جدید را به دست آورد و به اسپانیا و کاتالونیا بازگشت

لاپورتا: گواردیولا خسته شده بود

رئیس سابق باشگاه بارسلونا درمورد پرافتخارترین مربی باشگاه کاتالان می گوید

سایت گل- خوان لاپورتا، رئیس سابق باشگاه بارسلونا در صحبت هایی درمورد شرایط و دلایل پپ گواردیولا برای جدایی از نیمکت مربیگری تیم کاتالان نظرش را ابراز کرد. لاپورتا در این باره گفت:« گواردیولا از برعهده گرفتن مسئولیت هایی که وظیفه او نبود و وظیفه اعضای کادر مدیریتی باشگاه به سرکردگی ساندرو روسل بود، خسته شده و از همین رو تصمیم گرفت تا زودتر از زمان پیش بینی شده، از بارسلونا برود.»
رئیس سابق باشگاه بارسلونا که رابطه چندان خوبی هم با رئیس کنونی ندارد، در ادامه گفت و گویش با شبکه کام رادیو گفت:« اگر می شد که گواردیولا مربی بارسلونا می ماند و به کارش ادامه می داد، خیلی خوب می شد. ولی به خاطر دلایلی که خود او درموردش توضیح داده، این اتفاق نیفتاد. پپ خسته و ذله شده بود؛ چون مجبور بود که در طول فصل کارهایی را انجام دهد که اصلا به او مربوط نبود و همین او را بیش از حد خسته و فرسوده کرد.»
البته خود لاپورتا هم می داند که مربی بودن در تیم اصلی بارسلونا، خستگی فراوانی را به همراه دارد:« هدایت تیمی مثل بارسلونا تلاش زیادی می خواهد و خستگی بیشتری را به همراه دارد و این خستگی برای پپ، برروی نیمکت بارسلونا خیلی بیشتر بود. من همیشه این را گفته ام که او تلاش خیلی زیادی انجام می داد.»
از سوی دیگر، ساندرو روسل، رئیس کنونی باشگاه بارسلونا اخیرا در صحبتهایی اعلام کرد که بالانس تیمش، بهترین رکورد در تاریخ باشگاه بارسلونا بوده: کسب 17 جام قهرمانی برای بارسلونا در تمامی رشته ها آن هم در طول یک فصل. البته لاپورتا، نظری برعکس نظر روسل دارد:« جالب است که مسئولان باشگاه، این فصل را بهترین فصل تاریخ باشگاه بارسلونا می دانند؛ آن هم از نظر تعدد جامهای به دست آمده. شاید بهتر باشد از هواداران پرسید که آیا این فصل بهترین فصل تاریخ باشگاه بوده؟ آیا آنها این فصل را ترجیح می دهند و یا آن فصلی که تیم به قهرمانی لالیگا، کوپا دل ری، لیگ قهرمانان اروپا و تمام جامهای ممکن رسید؟»
از همین رو لاپورتا معتقد است که روسل حرفهای ناهماهنگ و نامتنجانسی را برزبان آورده:« اینها اشتباهات بزرگی هستند. سخنرانی فردی منافق و ترسو؛ رئیس کنون بارسلونا همیشه چنین سخنرانی هایی دارد. گفتن اینکه این فصل، بهترین فصل تاریخ باشگاه بارسلونا بود، حرف متنافض و نامتجانسی است.»
لاپورتا به موضع گیری اش مقابل روسل پایان نداد و با اشاره به مشکلات موجود میان او و روسای کنونی بارسلونا به این نکته اشاره کرد که تقاضای 47 میلیون یورویی برای کارهای شهری باشگاه بارسلونا از نظر او عجیب است و گفت:« گذاشتن درخواستی 47 میلیون یورویی جلوی تو، اگر اعلام جنگ نباشد پس چیست؟ شما بگوئید که این یعنی چه...اگر بخواهیم راه دوری نرویم،من به عنوان رئیس سابق باشگاه بارسلونا که مبارزات زیادی علیه خشونت انجام دادم، هفته گذشته، تهدید به مرگ شدم و همین هفته گذشته گفتند که باید فاکتوری بلند بالا را برای تقویت سیستم امنیتی منزلم بپردازم تا بدین ترتیب بتوانم بیشتر مراقب امنیت فرزندانم باشم.»

منبع:
goal.com/iran

Mohammad Yek110
05-07-2012, 10:37
مصاحبه با اینیستا: انتقادات مورینیو فرصت طلبانه است؛پاسخ به این انتقادات، وقت تلف کردن است:27:

هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم که بهترین بازیکن جام شوم. این حسی است که به حس قهرمانی دراروپا اضافه شد

سایت گل- بهترین بازیکن یورو2012، به بارسلونا بازگشته و در صحبتهایی در مورد رقابتهای یورو2012، پاسخگوی انتقادات مورینیو از بازیهای تیم ملی اسپانیا شده است

متن این گفتکورا دراین جا مطالعه کنید:

بعداز آنکه به عنوان بهترین بازیکن یورو2012 انتخاب شدی، چه احساسی داشتی؟

واقعا احساس خوشبختی می کنم. حس زیبایی است. چون الان می بینی که تلاشهایی که در داخل زمین انجام داده ای، به چشم آمده. این انتخاب، به ویژه بعد ازقهرمانی تیم، حس بهتری به تو می دهد.

فکرش را می کردی که یورو را با عنوان بهترین بازیکن جام به پایان ببری؟

نه. قبل از حضور در رقابتهای یورو احساس خیلی خوبی داشتم ولی هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم که بهترین بازیکن جام شوم. این حسی است که به حس قهرمانی دراروپا اضافه شد

این قهرمانی دریورو، برای لاروخا چطور بود؟

ما عملکرد فوق العاده ای داشتیم. به شیوه ای جادویی به جلورفتیم و همه چیز خوب پیش رفت. زمان به ما نشان خواهد داد که در مجموع به چه موفقیتهایی دست یافته ایم؛ نه فقط در این جام.. ما لحظات سختی را برای دستیابی به چیزی که کسی تا پیش از این به آن نرسیده بود، پشت سرگذاشتیم. بایداین برتری را احساس کنیم

مورینیو از سبک بازی تیم ملی اسپانیا انتقاداتی کرده بود

این انتقادات به نوعی فرصت طلبانه و نان به نرخ روز خوری با درنظر داشتن نتایج است. پاسخ دادن به این نوع صحبتها، وقت تلف کردن است. شیوه ما برای دستیابی به اهدافمان، برپایه این سبک فوتبال و این دسته بازیکنان بوده و این روشی است که هرگز نباید آن را فراموش کنیم

این صحیح است که بازیهای رئال- بارسا، تعادل و انسجام تیم ملی اسپانیا را به هم می زنند؟

چندی پیش و بعد از بازیهای ال کلاسیکو، جو موجود، جو خوبی نبود. نقش کاپیتان ها و مربی تیم درآن زمان واقعا مهم بود. به ما می گفتند که آنچه که از بیرون می آید، نباید به تیم اسیب برساند

فکر می کنی که شانس کسب توپ طلای امسال را داری؟

این سوالی است که به تصمیم یک نفر بسته نیست. تنها چیزی که مرا نگران می کند این است که خوب بازی کنم، حس خوبی داشتم باشم و از فوتبال لذت برده و باعث لذا سایرین شوم.من با کسی رقابت نمی کنم. اگر دست من بود، توپ طلا را به مسی می دادم

عملکرد جوردی آلبا تو را متعجب نکرد؟

نه.بازی کردن درکنار او افتخار بزرگی است. قطعا خرید فوق العاده ای برای بارسا خواهد بود

به خاطر مراسم ازدواجت استرس نداری؟

نه. روزی متفاوت و خاص خواهد بود. فکر می کنم که با استرس این روز بیشتر از بازی کردن در دنیای فوتبال کنار بیایم

خانم‌ها، آقايان... اين است اسپانسلونا!/ يادداشت ويژه: اسپانيا مديون بارساست، و البته ژاوي!

خیلی‌ها عقیده دارند دلیل تصاحب جام‌های فراوان این است که اسپانیا به سبک بارسلونا فوتبال می‌کند. به‌خصوص كه با وجود دروازه‌بان بزرگی چون کاسیاس تنها نقطه‌ضعف بارسا هم رفع مي‌شود

سايت گل- «تیم ملی اسپانیا تا کِی ادامه خواهد داد؟» این سوالی است که پس از قهرمانی دوباره ماتادورها در اروپا (و سه‌باره در جام‌های جهانی کوچک و بزرگ) مطرح می‌شود. آیا با ادامه این روند، جام جهانی 2014 برزیل را هم باید متعلق به اسپانیا دانست؟

هر چند ایتالیای یورو 2012 به هیچ عنوان مستحق شکستی به این سنگینی در بازی فینال نبود و انتظار بازی پایاپایی از بهترین تیم جام چهاردهم در برابر مدافع عنوان قهرمانی می‌رفت و بیان این حقیقت که بدون شک سنگینی شکست آنها به خاطر بدشانسی‌ای بود که با آن مواجه شدند اما همه اینها هم باعث نمی‌شود تا از بازی قدرتمندانه و بدون عیب و نقص اسپانیایی‌ها به سادگی بگذریم.

همان تیمی که تا چهار سال پیش افتخاراتش در برابر تیم‌های بزرگ و پرطرفداری چون ایتالیا و آلمان آنقدر ناچیز بود که به حساب نمی‌آمدند. همان‌هایی که اکنون رکوردهای فراوانی را مال خود کرده‌اند. اما علت این همه موفقیت، آن هم در این مدت زمان کوتاه چیست؟

اسپانيا يعني بارسا به اضافه كاسياس

خیلی‌ها عقیده دارند دلیل تصاحب جام‌های فراوان این است که اسپانیا به سبک بارسلونا فوتبال می‌کند. همان طور که بارسا در سال‌های اخیر قهرمانی‌های فراوانی کسب كرده و به‌علاوه با وجود دروازه‌بان بزرگی چون کاسیاس درون دروازه تنها نقطه ضعف بارسلونایی اسپانیایی‌ها هم رفع می‌شود. پس آیا می‌شود گفت اسپانیا يك تیم بدون ضعف و مهارناشدنی‌ است؟

با وجود قهرمانی‌های پیاپی اسپانیا که اسکلت اصلی تیمش را بارسایی‌ها تشکیل داده‌اند، منتقدان بارسلونای فعلی با این عقیده که آبی‌اناری‌ها بدون مسی نیمی از قدرت‌شان را هم ندارند (همان‌طور که منتقدان مسی در تیم ملی آرژانتین معتقدند مسی بدون ژاوی و اینیستا به این مشکل دچار می‌شود) به بیراهه رفته‌اند. چرا که مشاهده می‌کنیم هر دو تیم بارسلونا و اسپانیا که بی‌شک ژاوی را محور اصلی بازی خود می‌دانند در این سال‌ها موفق بوده‌اند. (هرچند مادریدی‌ها از این جمله خوش‌شان نیاید!) اما با وجود بازی‌ساز قهاری چون او این امر بسیار طبیعی است. اما نکته‌ای در ژاوی بارسا و ژاوی اسپانیا نهفته است. و آن آکادمی لاماسیاست. مدرسه فوتبالی که بازیکنان را بر پایه پاسکاری‌های پرتعداد آموزش می‌دهد. اصل و روش خاصی که نیازمند کنترل ذهنی نیز هست. باور این‌که ردّوبدل کردن تعداد این همه پاس چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد، شاید سخت‌تر از روش‌های ارسال پاس، یا چگونگی ارسال پاس صحیح است. دوست داشتن توپ و از دست ندادن آن برای داشتن مالکیت بیشتر و اینکه اراده یک بازی فوتبال با تیمی است که صاحب توپ است همگی درس‌هایی است که لاماسیا به شاگردانش می‌آموزاند.

اگر ژاوي بعدي اسپانيايي نبود، چه؟!

ژاوی از مدرسه لاماسیا آمده و چون شاگرد اول آنجا خود اوست تعجبی ندارد که بهترین فرد براي نمايش تيكي‌تاكا باشد. او همیشه در جایی جایگیری مي‌کند که امکان پاس گرفتن از هم‌تیمی را داشته باشد. اما در لاماسیا برای کاتالان‌ها بازیکن مي‌سازند و پرورش مي‌دهند. آرژانتینی، برزیلی، اروپایی و البته اسپانیایی فرق چندانی ندارند. این بسته به شاگردی است که در مدرسه حضور دارد. امروز اسپانیا به خاطر وجود ژاوی است که مي‌تواند تیکی‌تاکا را به اجرا درآورد. اما اگر بارسا همچنان پس از او، بازی‌سازی اینچنینی اما با ملیتی دیگر پروراند، ماتادورها باز هم به همین شیوه بازی خواهند کرد؟!

خیلی بعید به نظر مي‌رسد اسپانیای بدون ژاوی یا حتی يك ژاوی کم‌اثر، به این مدل و در پی آن به کسب این عناوین ادامه دهد. اگر برای این ادعا دلیلی مي‌خواهید، فینال یورو را به یاد آورید. در همین یورو 2012 اسپانیایی که بهترین بازیکنش ژاوی بود (فقط بازی فینال) را با اسپانیایی مقایسه كنید که ژاوی سرحالی در اختیار نداشت. در واقع این درخشش ژاوی است که فوتبال اسپانیا را چشم‌نواز و دلپسند مي‌کند. و به همین خاطر هم هست که الماس، جایگاه خاصی در فوتبال امروز دنیا دارد.

حمله... حمله... و باز هم حمله

گفتنی است تیکی‌تاکای بارسا همواره رو به جلو است و چیزی که این تیم را از سایر تیم‌ها متمایز مي‌كند نیز همین ویژگی منحصر به فرد است. برای آنها فرقی نمی‌کند حریف کیست. چه نتیجه‌ای برای رسیدن به اهداف‌شان کفایت مي‌کند. دقیقه چند بازی است. و در کُل هیچ بهانه‌ای برای بارسلونا و طرفدارانش قابل قبول نیست که این تیم را از حمله کردن باز دارد. آنها عقیده دارند علاوه بر کسب نتیجه، باید زیبایی را به هواداران‌شان تقدیم کنند. در حالی که در همین جام شاهد بودیم اسپانیا گاهی برای حفظ نتیجه و خسته کردن حریف در یک‌سوم میانی به حفظ توپ و پاسکاری مي‌پرداخت و میلی برای نفوذ از خود بروز نمی‌داد. تعداد کم گل‌های زده این تیم در دور حذفی جام جهانی گذشته و یورو 2012 (به استثناي بازی فینال) شاهدی بر این مدعاست. شاید همین یک نکته مهم نیز برای عده زیادی که هنوز هم اسپانیا را دوست ندارند کافی باشد. هرچه باشد بارسلونا با فلسفه همیشه برای بُردن، به همراه ارائه بازی زیبا توجه طرفداران را جلب مي‌كند.

متين و فروتن؛ مثل بارسا، مثل اسپانيا

با این وجود ویژگی‌های مشابهی نیز بین اسپانیایی‌ها و بارسایی‌ها وجود دارد. بیشتر بازیکنان اسپانیا از لحاظ اخلاقی به مراتب بهتر از همتایان‌شان در سایر تیم‌ها هستند. آنها با اینکه ستارگان بی چون و چرای چند سال اخیر دنیای فوتبال بوده‌اند اما همچنان متین و به قول ما خاکی باقی مانده‌اند که شخصیت بالای آنان را مي‌رساند. به عنوان مثال کاسیاس، کاپیتانی که محبوبیتش فراتر از تیم کشورش است در هر مسابقه‌ای هنگام ورود به میدان نگاهش به زمین است. سر به زیری نشان بارزی از فروتنی ستارگان اسپانیایی است.

به اینها مي‌توان فداکاری را نیز اضافه کرد. فرناندو تورسی را در نظر بگیرید که بخاطر آمار کم گلزنی برای چلسی در فصلی که گذشت به شدت مورد انتقاد قرار گرفته، گل سوم خودش و سوم اسپانیا را در بازی فینال زده و برای آنکه به تنهایی بر جدول گلزنان تکیه بزند تا بدین وسیله جواب دندان‌شکنی به منتقدانش بدهد تنها نیاز به زدن یک گل دیگر دارد اما در هنگامی که شانس رسیدن به این خواسته را دارد و در فرصتی که مي‌توانست با ضربه زدن به سمت دروازه بوفون به این امر دست یابد، هم‌تیمی‌اش را مي‌بیند. ماتا را صاحب توپ مي‌کند تا او به راحتی گلزنی کند. این ازخودگذشتگی، کاملاً ویژگی فردی است و مستقیما با شخصیت بازیکن در ارتباط است. طرفدار هر تیمی هم که باشی نمی‌توانی این نکات ویژه و آموزنده زیبا را نادیده بگیری.

با ژاوي يا بدون ‌ژاوي؛ مسئله اين است

در پایان این نکته ضروری است که بارسا هرچقدر هم قدرتمند باشد بی‌شک دارای نقاط ضعفی است. (نیمکت ذخیره‌های قوی و دروازه‌بان نامطمئن از آن جمله‌اند) به همین خاطر وقتی تیم ملی فوتبال اسپانیا برای پوشاندن این نقاط ضعف در تورنمنت‌های مختلفی که در آنها شرکت دارد به ستارگان باشگاه‌هايی نظیر رئال، والنسیا، بیلبائو، چلسی و... روی مي‌آورد به تیمی بی‌نقص بدل مي‌شود.

اگر اسپانیا مي‌تواند به خوبی پاسکاری کند و به سبکی شبیه (تاکید داریم که فقط شبیه) آنچه بارسا ارائه مي‌دهد به بازی بپردازد، فقط به‌خاطر وجود بازیکنی نظیر ژاوی است که هر جا و هر وقت بازی کند به اصولی که فرا گرفته وفادار مي‌ماند. این شباهت نحوه بازی به دلیل عملکرد مشابه و یکسان ژاوی در هر دو تیم است. و هماهنگی مناسب بین او و سایرین نتیجه‌بخش است. پس مادامی که لاماسیا ستارگان اسپانیایی اینچنینی تحویل دهد و این تیم لیدری چون ژاوی داشته باشد مي‌توان به موفقیت ماتادورها دل بست. اما اگر روزی مربی‌ای مانند فان‌خال، بارسا را به هلند دوم بدل كند، قدرت اسپانیا فروکش خواهد کرد. به همین علت تمام اسپانیایی‌ها و طرفدارانش که مي‌خواهند این تیم همچنان به قدرت‌نمایی ادامه دهد چشم امیدشان به لاماسیا و البته نیمکت مربیگری بارساست. چرا که صرف پرورش استعدادها کافی نیست و مربیان بارسلونا باید جرات استفاده از جوانان مستعد و خوش‌آتیه لاماسیا را داشته باشند.

مصاحبه ای متفاوت با آندرس اینیستا:فکر کنم کاسیاس موقع تولد 3 کیلو بود

سایت گل- روزنامه سیاسی ال پائیس اسپانیا ، گفت و گویی متفاوت را با بازیکنان تیم ملی اسپانیا انجام می داد وهر روز نوبت یک بازیکن است تا پاسخگوی یک سری سوال خاص شود. امروز نوبت آندرس اینیستا است؛ بازیکنی با محبت، تیز و باهوش.گفت و گویی که خواندنش را به شما توصیه می کنیم:
چه چیزی جانت را به لبت می رساند؟
بی عدالتی
مرغی که می خری چقدر است؟
فکر کنم کم و بیش حدود 2 یورو؛ البته مرغهای طعم دار گران تر هستند7، 8 یورو
دست خطتت خوب است؟
بله؛ دست کم قابل خواندن است
کروکت دوست داری؟
وای؛خیلی
می دانی داوید ویا چند گل برای تیم ملی زده؟
فکر می کنم 51. درسته؟
محله « آنتیگوئو» (به معنای قدیمی) کجاست؟
درهر شهری یک محله قدیمی هست
پدر خوان ماتا در چه پستی بازی می کرد؟
مهاجم نوک بود
درمسیر رسیدن به ورزشگاه، چه موسیقی ای گوش می دهی؟
موسیقی EStopa را دوست دارم
میل لنگ به چه کاری می آید؟
فکر می کنم که یه چیزی مربوط به اتومبیل باشد
چرا دولت تا این حد به نجات دادن بانکهابها داده و مردم را فراموش می کند؟
فکر نمی کنم که دقیقا همین طور باشد.دوست دارم همیشه این طور فکر کنم که دولت همیشه می خواهد که نهایت تلاشش را به کارگیرد
دل بوسکه چند وقت یک بار سبیل هایش را صفا می دهد؟
هیچ ایده ای ندارم
لاتو، در چه تیمی بازی می کرد؟
نمی دانم
شهر آئوسچوویتز کجاست؟
درلهستان است. خیلی سخت است که بتوان چنین منطقه ای را فراموش کرد.جایی که خاطرات خوبی از آن داریم
وجه مشترک لهستان و کاتالونیا در چیست؟
فکر می کنم شباهت هایی دارند؛ولی الان شباهت خاصی به ذهنم نمی رسد
دوست داری که برای تعطیلات کجا بروی؟
اگر به شما بگویم که این دیگر یک راز نخواهد بود
مارتینس د پیسون، نویسنده معروف اسپانیایی،طرفدار چه تیمی است
اتلتیکومادرید
لخ والسا( رئیس جمهور لهستان و برنده جایزه صلح نوبل ) کیست؟
نمی دانم. این نشانه کم اطلاعاتی من است
زخمی که روی سر نگردو است، چرا به وجود آمده؟
فکر می کنم دریک بازی فوتبال در بیلبائو
کاسیاس وقتی به دنیا آمد چند کیلو بود؟
فکر کنم 3 کیلو
چند نفر از هواداران لیورپول در فاجعه هیلزبورو در سال 1989 درگذشتند؟
فکر کنم 90 و خورده ای نفر
راز موفقیت لاروخا؟
یک دست بودن و یک تیم بودن
چه کسی سرباز «پلیچکی» را کشت؟
یکی از همکارانش
توئیتر به چه دردی می خورد؟
برای آنکه با طرفدارانت و یا کسانی که دوست دارند از تو بیشتر بدانند در تماس باشی.

منبع:
goal.com/iran

M E S S I
06-07-2012, 14:33
مسی: الکسیس درمورد مصدومیتها، واقعا بدشانس بود

مسی معتقد است که الکسیس در بارسلونا موفق خواهد بود؛البته به شرطی که مصدومیتها دست از سر او بردارند

سایت گل- لیونل مسی ستاره جوان و توانای باشگاه بارسلونا در صحبتهایی به تمجید از الکسیس سانچس پرداخته و معتقد است که او در بارسلونا موفق خواهد شد.
این درحالی است که الکسیس در اولین فصل حضورش در بارسا با مصدومیتهای متعددی روبرو شد و نتوانست در ترکیب تیم کاتالان آن طور که باید و شاید خوش بدرخشد. الکسیس در تابستان سال 2012 از اودینزه به بارسا منتقل شد و در تمامی رقابتها در 41 بازی برای بارسا به میدان رفت؛ البته در طول فصل گذشته مصدومیت های متعددی را هم پشت سرگذاشت.
مسی در صحبتهایی به تررا شیلی گفته:« تطبیق یافتن با جو جدید در یک باشگاه، برای یک بازیکن جدید کار اسانی نیست. الکسیس با هم تیمی های جدیدی روبرو شد و با سبک جدیدی مواجه شد که باید به آن عادت می کرد. به نظر من او به خوبی از پس این کار برآمد. او درمورد مصدومیتهایی که او را برای چندین بازی از میادین ورزشی به دور نگه داشت ، واقعا بدشانس بود. الان امیدوارم که او در فصل بعد به موفقیت های بیشتری برسد. الکسیس پسر مهربانی است که خیلی خوب با جو جدید دور و برش کنار آمد و به خوبی سبک بازی خاص بارسلونا را پذیرفت. »
الکسیس فصل گذشته در 25 بازی لالیگا برای بارسا به میدان رفت و 11 گل برای تیم کاتالان به ثمر رساند.

منبع:سایت گل فارسی

برنامه بازیهای پیش فصل بارسلونا به نقل از سایت رسمی باشگاه

1.بارسلونا - هامبورگ
سه شنبه 24 جولای - ساعت 20:30 در شهر هامبورگ

2.بارسلونا - منتخب مراکش
یک شنبه 29 جولای - ساعت 2:30 در شهر طنجه

3.بارسلونا - اسپانیول
سه شنبه 31 جولای - ساعت 23:15 در شهر بارسلون

4.بارسلونا - پاریس سنت ژرمن
شنبه 4 آگوست - ساعت 22:30 در شهر پاریس

5.بارسلونا - منچستر یونایتد
چهارشنبه 8 آگوست - ساعت 22:30 در شهر گوتنبرگ

لازم به ذکر است ملی پوشان اسپانیایی بارسا در تاریخ 30 جولای به تمرینات تیم اضاف میشوند ، همچنین احتمال دارد یک بازی دوستانه دیگر به این لیست اضافه شود.

ساعت بازی ها به وقت ایران است.

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

رسانه های روسی: گواردیولا مربی روسیه خواهد شد

یک روزنامه روسی در گزارشی به این نکته اشاره کرده که گواردیولا روز جمعه وارد مسکو خواهد شد تا با مسئولان فدراسیون فوتبال روسیه مذاکره کند

سایت گل- این طور به نظر می رسد که آینده پپ گواردیولا ممکن است در روسیه رقم بخورد. طبق گزارش منتشره در روزنامه اسپورت اکسپرس، سرمربی سابق بارسلونا روز جمعه وارد مسکو خواهدشد تا قراردادش را به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور به امضا برساند

طبق گزارش منتشره درروزنامه آ.اس و به نقل از این روزنامه روسی، این مربی جوان هفته گذشته،پیش قراردادی را با فدراسیون فوتبال روسیه به امضا رسانده. آن هم درزمانی که سرگی فورسنکو، هنوز رئیس اتحادیه فوتبال این کشور بود. البته فورسنکو بعد از عملکرد ضعیف روسیه در رقابتهای یورو2012 از سمت خود استعفاد داده است. الان هم شنیده می شود که گواردیولا تنها بعد از مذاکره حضوری در مسکو تصمیم نهایی اش را خواهد گرفت.

این خبر برخلاف برنامه اعلام شده از سوی گواردیولا بود. بعد از آنکه گواردیولا از تمدید قراردادش با بارسا سرباز زد، این مربی جوان اعلام کرد که قصد دارد یک سال به استراحت بپردازد و در طول این یک سال در نیویورک زندگی خواهد کرد. اما بعد از آن تیمهایی مثل چلسی، اینتر و میلان برای به خدمت گرفتن او ابراز تمایل کرده اند و بعد از انتشار این خبر، مشخص نیست که آینده این مربی جوان چطور رقم بخورد.

منبع:سایت گل فارسی

M E S S I
06-07-2012, 14:40
مراسم معارفه Jordi Alba در نیوکمپ:

منبع:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M E S S I
07-07-2012, 15:11

منبع:

M E S S I
07-07-2012, 20:17
آلبا با وجود مخالفت بارسا در تیم المپیک اسپانیا به میدان می‌رود

خبرگزاری فارس: مدافع تازه وارد بارسلونا با وجود مخالفت باشگاه در رقابت‌های المپیک لندن به میدان خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از ورلد گیم، یوردی آلبا با وجود اعتراض بارسلونا به دعوت این بازیکن به تیم المپیک اسپانیا به لندن خواهد رفت.
مدافع چپ بارسا که در پیروزی اسپانیا مقابل ایتالیا در فینال یورو 2012 موفق به گلزنی شده بود، با 14 میلیون یورو از والنسیا به بارسا پیوست و اشاره کرد که آرزو دارد در این بازی‌ها به میدان برود.
بارسلونا نگران است که حضور در یک تورنمنت دیگر این بازیکن 23 ساله را قبل از شروع رقابت‌های لیگ خسته کند.
آندونی زوبیزارتا، مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا در گفت‌و‌گو با آس اظهار داشت: یوردی در زمان بسیار کوتاهی در اختیار ما بوده است. مشخص است که او را برای تابستان به خدمت نگرفته‌ایم، بلکه در نظر داریم 5 فصل از او استفاده کنیم.
وی ادامه داد: به هر حال ما به دنبال بهترین راه حل در خصوص حضور وی در المپیک هستیم. با فدراسیون صحبت می‌کنیم و به منافع همه برای پیدا کردن بهترین انتخاب توجه می‌کنیم.
مدیر ورزشی بارسا گفت: بارسلونا باید به فکر منافع خودش در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باشد.
لوئیس میا، سرمربی تیم المپیک اسپانیا در این خصوص آسوده خاطر است و مطمئن است که آلبا یکی از 18 مرد حاضر در تیم خواهد بود که در گلاسگو به مصاف ژاپن خواهد رفت.
وی در این باره اظهار داشت: من بسیار آرام هستم. وضعیت این بازیکن مثل وضعیت ما است. من با او صحبت کردم. آلبا می‌خواهد به لندن بیاید. نمی‌خواهیم تسلیم هیچ کسی بشویم.
میا خاطرنشان کرد: ما شرایط را ارزیابی خواهیم کرد اما فدراسیون و آلبا کاملا جهت‌گیری خود در این خصوص را اعلام کرده‌اند.

منبع:

M E S S I
08-07-2012, 08:23
Improvement works in the camp nou

منبع

M E S S I
08-07-2012, 18:48
رونالدوی برزیلی: الکسیس دربارسا موفق خواهدشد

ستاره سابق بارسا به این نکته اشاره کرده که الکسیس با اراده ای که دارددر بارسا موفق خواهد شد

سایت گل- رونالدو، اسطوره سالهای نه چندان گذشته دنیای فوتبال که سابقه برتن کردن پیراهن تیمهایی همچون اینتر، میلان ، بارسا و رئال مادرید را درکارنامه ورزشی اش می بیند ، گفت و گویی اختصاصی با روزنامه «مرکوریو» ی شیلی انجام داده و در بین صحبتهایش از الکسیس سانچس، مهاجم شیلیایی بارسا هم گفته است.

رونالدو در مورد الکسیس گفته:«به نظرم می رسد که الکسیس بازیکن خیلی خوبی است و مطمئنم که الان که سال اول حضورش در بارسا سپری شده، پیشرفت خیلی زیادی خواهد داشت. به الکسیس توصیه می کنم که به حرکت درهمین مسیر ادامه دهد. با اراده ای که او دارد، قطعا در بارسلونا موفق خواهد شد. او بازیکن جذابی است، چون علاوه برسرعت بالایی که دارد، قدرت شوتزنی و گلزنی زیادی هم دارد و قطعا موفق خواهد بود.»

اسطوره برزیلی معتقد است که بارسا تیمی است که این ستاره شیلیایی به خوبی درآن جا خواهد افتاد:« بارسلونا باشگاه برزگی است؛ به ویژه در پرورش و سازماندهی بازیکنان .»

نگاهی به روزنامه های امروز اسپانیا

تیتر اصلی روزنامه های امروز اسپانیا را با هم مرور می کنیم

سایت گل- اول شدن فرناندو آلونسو در مرحله زمان گیری رقابت های گرندپری سیلوراستون و جدایی کیتا از بارسا اخبار مهم امروز روزنامه های اسپانیایی هستند

مارکا
روزنامه معتبر مارکا تیتر اصلی اش را به صدرنشینی فرناندو آلونسو در مرحله زمان گیری گرندپری سیلوراستون اختصاص داده " جادو در آب"
ادامه تنش در روابط بیلسا و باشگاه اتلتیکو مادرید و همچنین، جدایی سیدو کیتا از بارسا دیگر تیترهای روزنامه مارکا هستند

ال موندو دپورتیوو

"کیتا رفت؛ فروخته شد" تیتر اصلی نشریه ال موندو دپورتیو است که به جدایی هافبک اهل مالی بارسا اختصاص دارد
این نشریه همچنین با چاپ عکسی از اینیستا و نامزدش، خبر عروسی آنها در تنریف با حضور 700 مهمان داد

آ. اس

نشریه آ.اس مصاحبه ای اختصاصی با دینو زوف انجام داد:" خوشحال خواهم شد توپ طلا به کاسیاس برسد"
دیگر تیتر اصلی این نشریه، اول شدن آلونسو در مرحله زمان گیری گرندپری سیلوراستون است

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ

چند تا عکس:

SPOILER=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Stream
08-07-2012, 18:56
سیدو کیتا هم از بارسا جدا شد.

مشکلی که در فصل قبل داشتیم شاید این بود که نمی تونستیم نتایج رو خوب نگه داریم و اواخر بازیها زیاد گل خوردیم که شاید به خاطر این بود که کیتا کمتر بازی می کرد و البته روی فرم هم نبود.. من از رفتنش استقبال می کنم بازیکن 32 ساله که ستاره نباشه در تیم نباید جایی داشته باشه.

به هر حال به نظر من قطعا به یه جایگزین کیتا نیاز داریم، بازیکنی که همون دوندگی و کارایی Box-to-Box رو به تیم بده و بتونه برای نگه داشتن نتیجه، استراحت به بازیکن های اصلی و بالا بردن قدرت فیزیکی تیم در زمین.

یادمون نره در مقاطعی از فصل ژاوی، اینیستا، فابرگاس، الکسیس، پدرو، ویا، پیکه، پویول و آبیدال مصدومیت های نسبتا بلند مدت (یک ماهه یا بیشتر) داشتن و در اون زمان ها خستگی تیم بسیار فشار می آورد. به نظر من قطعا به همچین بازیکنی نیاز داریم به تیم اضافه بشه.

p3yman_xl
08-07-2012, 19:40
خرید بسیار خوب رو تبریک میگم.
با این کار سمتِ چپ تیم بیمه شد.
امیدوارم آلیا بتونه از لحاظ فنی مثل آبیدال بشه ؛ عملکرد عالی در بازی هجومی و هم دفاعی .

Mohammad Yek110
09-07-2012, 09:31
شب خاطره انگیز/ اینی یستا داماد شد(گزارش تصویری)

آندرس اینی یستا ستاره بارسلونا امشب در مراسمی مجلل ازدواج خود را در قلعه ای قدیمی جشن گرفت

منبع:
goal.com/iran

M E S S I
09-07-2012, 16:21
گزارش روز: ویا دوباره پدر می شود:11::31:؛ خانواده بارسا در حال گسترش

بعد از انتشار خبر بارداری نامزد مسی ، اکنون داوید ویا هم درانتظار تولد فرزند دیگری است

غزال زیاری

سایت گل- یک سال و نیم پیش بود که آندرس اینیستا، تولد دخترش والریا را جشن گرفت .الان دیگر والریا تنها فرزند کوچک خانواده بارسلونا نیست؛ چرا که 4 نفر دیگر از بازیکنان بارسلونا هم درانتظار آن هستند تا به زودی پدرشوند: لیونل مسی، ویکتور والدس، خوسه مانوئل پینتو و داوید ویا
چندی پیش، مسی به طور رسمی خبر پدرشدنش را اعلام کرد و فرزند او درماه نوامبر متولد خواهد شد. مسی در انتظار یک فرزند پسر است.
از سوی دیگر، فرزند ویکتور والدس و یولاندا کاردونا، همسر کلمبیایی اش در اواخر سال جاری میلادی متولد خواهد شد. آنها در آگوست سال 2009 هم صاحب یک پسر به نام دیلان شده بودند.
علاوه بر مسی و والدس، خوسه مانوئل پینتو، دروازه بان دوم بارسلونا هم درانتظار تولد فرزندش است و داوید ویا که دو فرزند دختر دارد، تا چند ماه دیگر برای بار سوم پدر خواهد شد. درنهایت رسانه های اسپانیایی از باردار بودن شکیرا، نامزد جرارد پیکه خبر داده اند که این خبر هنوز تکذیب یا تائید نشده است.

کریستین تئیو: هیچ جایی مثل بارسلونا نیست

مهاجم جوان بارسلونا از زندگی در کاتالونیا راضی به نظر می رسد

By Ghazal Ziari

سایت گل- کریستین تئیو، ستاره جوان باشگاه بارسلونا تصمیمی برای جدایی از این تیم ندارد و امیدوار است تا بتواند برای مدتی طولانی دراین تیم بماند.
این درحالی است که این روزها صحبتهایی مبنی بر انتقال قرضی او به اتلتیکومادرید به گوش می رسد ولی این مهاجم جوان فقط از ماندن در نوکمپ می گوید
تئیو در صحبتهایی که در خبرگزاری افه منتشر شد گفت:« شایعات مبنی برجدایی من از بارسا؟ من با بارسلونا قرارداد دارم و امیدوارم که برای سالیان سال اینجا بمانم. هیچ جایی مثل بارسلونا نمی شود.»
این مهاجم جوان در ادامه نسبت به خرید جوردی آلبا ابراز خوشنودی کرد. آلبا در رقابتهای یورو2012 نمایش خیره کننده ای داشت و در جریان این رقابتها بود که انتقالش به بارسا قطعی شد. تئیو در ادامه به این نکته اشاره کرد که جای سیدو کیتا در بارسا خالی خواهد بود.
تئیو ادامه داد:« جوردی آلبا بازیکن فوق العاده ای است. او در رقابتهای یورو خوش درخشید و ما با آغوشی باز درانتظار او هستیم. کیتا هم بازیکن مهمی برای ما،چه در داخل زمین و چه خارج از آن بود و در حفظ جو مثبت تیم هم خیلی موثر بود. برایش بهترین ها را آرزو می کنم و جایش دراینجا خالی خواهد بود.»

مصاحبه ای متفاوت با جرارد پیکه : هیچ وقت در زمین تف نمی کنم
اگر سوال بیخود بپرسی، جوابهای مضحک می دهم

By Ghazal Ziari

سایت گل- روزنامه سیاسی ال پائیس اسپانیا، گفت و گویی متفاوتی را با بازیکنان تیم ملی اسپانیا انجام داده وهر روز، یک سری سوالات را از یکی از بازیکنان تیم پرسیده. امروز نوبت جرارد پیکه است؛ مدافع جوان اسپانیایی متولد سال 1987 در بارسلونا؛ او با دقت به سوالات گوش می کند، می خندد و می گوید:" از من سوال های عجیب غریب نپرسید؛ چون آخر جوابهای مضحکی می دهم." این گفت و گویی است که خواندنش را به شما
توصیه می کنیم:

چه چیزی جانت را به لبت می رساند؟

تو و سوالهایی که می پرسی؛ دروغ و بد بودن
مرغی که می خری چقدر است؟

نمی دانم؛ سه یورو؛ خب بعضی مرغها گران تر هستند و برخی ارزان تر. تقریبا هرکیلو 5 یورو درمی آید
دست خطتت خوب است؟

بله، خیلی خوب
کروکت دوست داری؟

بله..خیلی زیاد
چرا وقتی عطسه می کنیم، چشمهایمان را می بندیم؟

به خاطر اینرسی و جبر موجود
می دانی داوید ویا چند گل برای تیم ملی زده؟

50....یا 51؟
محله « آنتیگوئو» (به معنای قدیمی) کجاست؟

نمی دانم
دست پخت اینیستا را خورده ای؟

بله؛ خیلی خوب است
پدر خوان ماتا در چه پستی بازی می کرد؟

من را دست انداخته ای. نه؟ مهاجم نوک بود
میل لنگ به چه کاری می آید؟

برای پرورش لک لک ( بازی با کلمات: کلمه میل لنگ در اسپانیایی cigüeñal است و لک لک cigüeñas)

چرا دولت تا این حد به نجات بانکهابها داده و مردم را فراموش می کند؟

این تصمیم آنهاست؛ خودشان بهتر می دانند
تونی گرانده، دستیار کنونی بیسنته دل بوسکه درتیم ملی اسپانیا..چند بازی برای تیم ملی انجام داده؟

هیچ ایده ای ندارم
دل بوسکه چند وقت یک بار سبیل هایش را صفا می دهد؟

هیچ وقت او را در حال انجام این کار ندیده ام؛ نمی دانم
لاتو، در چه تیمی بازی می کرد؟

نمی دانم. در لهستان؟
شهر آئوسچوویتز کجاست؟

درلهستان
جشن های سان فرمین در پامپلونا در چه روزی شروع می شود؟

روز 7 جولای
دوست داری تعطیلات را کجا سپری کنی؟

اگر بگویم، تعطیلات سپری نمی شود
مارتینس د پیسون، نویسنده سرشناس و صاحب نام، طرفدار چه تیمی است

ساراگوسا
آخرین باری که سوار یک هواپیمای اختصاصی و خصوصی شدی کی بود؟

یک ماه پیش
بلائوسته (یکی از بازیکنان سابق تیم ملی اسپانیا و اهل منطقه باسک) کیست؟

یک بازیکن اهل منطقه باسک
زخمی که روی سر نگردو است، چرا به وجود آمده؟

درجریان یک بازی
فلانکر چیست؟

به نظرم کلمه ای مربوط به فوتبال آمریکایی است؛ نه یک بازیکن راگبی است.
کاسیاس وقتی به دنیا آمد چند کیلو بود؟

4کیلو
چند نفر از هواداران لیورپول در فاجعه هیلزبورو در سال 1989 درگذشتند؟

96؟
راز موفقیت لاروخا؟

در لاروخا ما رازی نداریم
چرا فوتبالیست ها در طول زمان مسابقه، اینقدر آب دهانشان را روی زمین می اندازند (تف می کنند)؟

نمی دانم. من اصلا تف نمی کنم
چه کسی سرباز «پلیچکی» را کشت؟

نظری ندارم
طعم ژله موردعلاقه ات چیست؟

با طعم شکر قرمز..فوق العاده است
توئیتر به چه دردی می خورد؟

برای آنکه با هواداران در تماس باشی

دینو زوف: دوست دارم توپ طلا مال کاسیاس شود ولی فکر کنم مسی آن را ببرد

دروازه بان افسانه ای فوتبال ایتالیا معتقد است که کاسیاس یک دروازه بان کامل است

مریم جلالی

سایت گل- دینو زوف، دروازه بان اسطوره ای ایتالیا، رکورد پیرترین دروازه بانی که قهرمان جام جهانی شده را در کارنامه اش دارد: او در سال 1982 و در سن 40 سالگی به همراه آتزوری قهرمان دنیا شده است. علاوه بر این، دوم شدن در رأی گیری توپ طلای 1973 آن هم به عنوان دروازه بان، یکی دیگر از نکات درخشان پرونده او به شمار می رود. دینو زوف در گفت و گو با روزنامه اسپانیایی «آ. اس» ، از خوشحالی اش به خاطر کاندید شدن ایکر کاسیاس برای دریافت توپ طلا گفته است.

فکر می کنید کاسیاس توپ طلا را می برد؟
دوست دارم این طور شود و به خاطرش خوشحال خواهم شد اما راستش فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد. به نظرم این بار هم مسی برنده این جایزه می شود. به عقیده من مسی بهترین بازیکن دنیاست، او یک هنرمند است. او بهترین است و کریستیانو هم از این نظر به او خیلی نزدیک است. این ها دو تا از برجسته ترین فوتبالیست ها هستند. بعد از آن ها نوبت بازیکنانی مثل کاسیاس، پیرلو یا بوفون می رسد.

به خاطر این که کاسیاس دروازه بان است، شما از رسیدن این جایزه به او خوشحال می شوید؟
بله، معلوم است. خیلی خوشحال می شوم که جایزه را به کاسیاس بدهند. اما به نظرم به این آسانی ها هم نیست...

اما به هر حال برای او شانس قائل هستید...
هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. ببینید، سال 1973 در رأی گیری برای توپ طلا موفق شدم بعد از کرویف در جایگاه دوم بیاستم. به نظرم برای کاسیاس هم قرار گرفتن بعد از مسی نتیجه ای بسیار عالی باشد. به نظرم در مورد توپ طلا اوضاع برای دروازه بان ها متفاوت است. این جایزه ای است که به بازیکنانی که با توپ هنرنمایی می کنند، داده می شود.

به نظرتان ایکر شایستگی لازم برای چنین جایزه ای را دارد؟
بله او شایستگی زیادی از خودش نشان داد، اما خب مسی چیز دیگری است.

اگر کاسیاس این جایزه را ببرد، به نظرت حق دروازه بانایی مثل شما، اولیور کان و بوفون را خورده است؟
شاید این طور باشد اما واقعیتش این است که به نظرم رسیدن این جایزه به ایکر چندان هم آسان نیست.

کدامیک از ویژگی های کاسیاس را بیشتر می پسندید؟
همه ویژگی هایش مثال زدنی است. او یک دروازه بان کامل است.

یعنی هیچ عیب و ایرادی ندارد؟
هیچ عیبی. ایکر آنقدر کامل است که به سختی می شود عیب و ایرادی در او پیدا کرد.

به نظرتان کاسیاس بهترین دروازه بان دنیاست؟
هیچ شکی نیست که او یکی از بزرگان این رشته به حساب می آید. او در زمره بهترین دروازه بانان دنیا قرار دارد. البته بوفون و چک هم در دروازه واقعا عالی و درخشان عمل می کنند.

صادقي589
09-07-2012, 20:09
رازی که یوفا از تیم بارسلونا فاش کرد

بالاترین میزان مالکیت توپ در فصل قبل بوده است در جدول دوندگی جزو 2 تیم آخر است و منچستریونایتد نایب‌قهرمان هم تنها کمی بیش از بارسا دویده است.

آتی نیوز: در فصل قبل همانگونه که خارج از زمین توسط هوادارانش «فراتر از یک باشگاه» خطاب می‌شد، در داخل زمین هم از نگاه مدرسان فوتبال «فراتر از یک تیم» بود. می‌توان گفت حالا سبک بازی بارسا تبدیل به یک مدل فراگیر شده است و هرکسی دلش می‌خواهد توپ را همانطور به حرکت در بیاورد که ستاره‌های آبی و اناری به حرکت در می‌آورند.

ژوزف ونگلوش، مدرس فوتبال چک‌تبار و افسانه‌ای، صبح پس از فینال فصل پیش گفت: «اینکه می‌بینم بارسلونا اینقدر به بازی ارزش می‌دهد، موجب خوشحالی من است. تماشای آنها به تو احساسی زیبا می‌بخشد مثل وقتی که به تئاتر می‌روی. ستاره‌هایی را می‌بینی که در حال بازی خودشان هستند اما در عین حال خود را جزیی از صحنه می‌دانند و برای تیمشان بازی می‌کنند.»
در آن روز صبح قطعا بسیاری از مربیان دنیا که پس از قهرمانی رویایی بارسا از خواب رویایی بلند شده بودند آرزو می‌کردند ای کاش خودشان و تیمشان بخشی از رویای شب قبل باشند، همگی در این فکر بودند که با تیم‌شان بتوانند مثل بارسا بازی کنند یا راهی برای شکست دادن آن بیابند. یکی از مربیان دانمارکی حتی چنین جمله‌ای را به یادگار گذاشته است: «بهترین راه برای رویارویی با ژاوی و مسی بازنشستگی است.» یعنی تماشای شعبده آنها از روی سکوها نه از روی نیمکت.

* اما آیا بارسا قابل شبیه‌سازی است؟

برای پاسخ به این پرسش باید عوامل زیادی را بررسی کرد؛ مثل اینکه 11 تن از 18 بازیکنی که در روز فینال لیگ قهرمانان 11-2010 پا به محوطه بازی گذاشتند، فار‌غ‌التحصیل آکادمی باشگاه یعنی لاماسیا بودند. آنها از سنین پایین به فرهنگ فوتبال خو کرده‌اند که به قول گوآردیولا «بر پایه اصالت کار و اصالت خانواده، با هدف رشد شخصیت و کیفیت سازگار با یک بازی سریع تکنیکی در تلفیق با جابه‌جایی سریع و تفکر، بنا شده است.»

به بیان دیگر سبک بازی از آموزش جهانی فوتبالیست‌ها و ارزش‌های بشری نشأت می‌گیرد نه در خلال چند ساعت حضور در زمین تمرین.

ماسیمو آلگری، توماس شاف، هووارد ویلکینسون و فابیو کاپلو در کنار ژوزف ونگلوش در تیمی از مربیان حضور داشتند که صبح فردای فینال، به بررسی سبک بازی بارسا پرداختند.کاپلو با بیان تقسیم‌بندی‌هایی گفت: «مدل بارسلونا قابل کپی‌برداری نیست ولی می‌توانید از ویژگی‌های بازی آنها درس بگیرید. برای مثال، بارسلونا توپ را زودتر از هر تیم دیگری پس می‌گیرد و این چیزی است که می‌توان کپی‌برداری کرد.»

توماس شاف هم این را تصدیق می‌کرد: «وقتی بارسلونا توپ را از دست می‌دهد، آنها بلافاصله می‌روند و بی‌محابا حمله می‌برند تا آن را پس بگیرند. آنها در تشخیص اینکه کی، کجا و چگونه دفاع کنند عالی هستند و اینگونه هیچ فضایی برای بازی به حریف نمی‌دهند.»

ماسیمیلیانو آلگری هم خاطرنشان می‌کرد: «آنها از نظر روانی آماده ریسک و حمله با تعداد زیاد هستند».در نهایت هووارد ویلکینسون هم این ایده را کامل کرد: «این حقیقت که آنها حمایت عددی خوبی از حملاتشان دارند به این معنی است که آنها بازیکنانی در شرایط ایده‌آل دارند تا برای بازپس‌گیری توپ بلافاصله پس از دست دادن آن تلاش کنند.»

اگر بار دیگر به پرسش اولیه‌مان در این‌باره که آیا سبک بازی بارسا قابل کپی‌برداری است یا خیر؟ بازگردیم، به نکاتی دیگر می‌رسیم: «کدام عناصر فلسفه بازی بارسلونا در برنامه رشد بازیکنانش گنجانده شده‌اند؟» و «قهرمان 2011 اروپا به چه لحاظ می‌تواند الگو قرار گیرد؟»

* کمتر بدو، بیشتر پاس بده

برای رسیدن به پاسخ پرسش‌های فوق بهتر است یکی از ابعاد کاملا متفاوت سبک بازی بارسا با دیگر رقبایش در فصل 11-2010 لیگ قهرمانان را بررسی کنیم. در حالی که سایر تیم‌ها مجبورند برای مالکیت بیشتر توپ، بیشتر بدوند، آبی و اناری‌ها با کمترین میزان دوندگی به بالاترین سطح مالکیت توپ دست یافته‌اند.

در فصل گذشته لیگ قهرمانان بازیکنان در سراسر مسابقات مجموعا 14 هزار کیلومتر(و به‌طور دقیق 875/ 054/ 14 متر) دویده‌اند که این 3 برابر فاصله دورترین شهرهای غربی و شرقی این تورنمنت نسبت به یکدیگر یعنی لیسبون و غازان و 5 برابر فاصله شمالی‌ترین و جنوبی‌ترین شهرها، گلاسکو و آتن است.

به طور متوسط هر یک از 32 تیم فصل گذشته لیگ قهرمانان، 439/112 متر در هر مسابقه دویده‌اند. البته فاصله اندکی بین تیم‌ها وجود دارد، ‌‌طوری که نیمی از تیم‌های حاضر بین 110 هزار و 113 هزار متر دویده‌اند اما فاصله بین صدر و انتهای جدول دوندگی اندک نیست، طوری که غازان به عنوان دونده‌ترین تیم اروپا 14 درصد بیشتر از اینترمیلان، کم‌تحرک‌ترین تیم،‌مساحت زمین را پوشش داده است.

اما 8 تیم از 10 تیم دونده‌تر این جدول در همان مرحله گروهی حذف شده‌اند و به‌طور متوسط 16 حذف شده مرحله گروهی 476/113 متر دویده‌اند که این در مقایسه با میانگین 401/111 متری که تیم‌های صعودکننده از گروه دویده‌اند، تفاوت معناداری را نشان می‌دهد و از آن جالب‌تر اینکه میانگین دویدن 8 تیم پایانی جام از این هم کمتر است و به 240/11 متر نزول می‌کند.
در این بین بارسلونا که صاحب بالاترین میزان مالکیت توپ در فصل قبل بوده است در جدول دوندگی جزو 2 تیم آخر است و منچستریونایتد نایب‌قهرمان هم تنها کمی بیش از بارسا دویده است. به وضوح می‌توان دید نسبتی تقریبا معکوس بین میزان دوندگی تیم‌ها و میزان پاس‌‌های صحیح‌شان وجود دارد.

تیم‌هایی که به مرحله حذفی لیگ قهرمانان رسیده‌اند به‌طور میانگین 22 درصد بیش از تیم‌های حذف شده گروهی در هر بازی پاس به هم رسانده‌اند. از میان 16 تیمی که پیش از کریسمس 2011 با جام قهرمانان گذشته وداع کردند تنها آژاکس و بازل از میانگین 500 پاس در هر مسابقه فراتر رفته‌اند و از میان آنهایی که در سال 2011 به رقابت در تورنمنت ادامه دادند شالکه، تاتنهام، مارسی و رم کمتر از 500 پاس در هر مسابقه داده‌اند.

چند صباح قبل در جام‌جهانی 2002، بسیاری از بزرگان فوتبال چنین نتیجه می‌گرفتند که ملاک موفقیت تیم‌های مدرن بیشتر دویدن است اما حالا لیگ قهرمانان اروپا به عنوان یک رقابت پیشتاز باشگاهی فصل جدیدی گشوده است که در آن تیم‌‌های موفق‌تر، سطح کمتری از زمین را پوشش می‌دهند و در عوض با پاس‌های سالم بیشتری ارتباط تیمی‌شان را شکل می‌دهند. آیا این به معنای گسترش الگوی بارسا در اروپا نیست؟

کاریکاتور/ اینیستا،بهترین بازیکن یورو 2012

اینیستا توانست عنوان بهترین بازیکن جام ملت های اروپا را از آن خود کند.هافبک میانی بارسلونا با بازی های تاثیر گذارش نقش بسزایی را در قهرمانی اسپانیا ایفا کرد.

صادقي589
11-07-2012, 08:25
تبیان نیوز : زمان بازی ال کلاسیکو مشخص شد ...
پایگاه اطلاع رسانی تبیان نیوز : ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

والنسیا در هفته نخست رقابت های لالیگا رقیب رئال است و بارسایی ها هم به مصاف سوسیه داد می روند.

به گزارش خبرآنلاین، قرعه کشی لالیگای 13-2012 انجام شد و بر اساس آن بازی رئال و بارسا در هفته هفتم در روز 17 مهر در نیوکمپ برگزار می شود.

این اتفاق در حالی افتاده است که بازی برگشت در برنابئو هم در هفته بیست و ششم در روز 13 اسفند خواهد بود. نکته مهم این است که این بار طوری برنامه ریزی شد که برنامه این دو بازی با نیمه نهایی یا یک چهارم چمپیونز لیگ تداخلی نداشته باشد.
اولین حریف رئال هم برای روز 28 یا 29 مرداد، تیم والنسیاست که این بازی در برنابئو برگزار می شود. بارسا نیز در نیوکمپ با سوسیه داد بازی می کند.

تبیان نیوز : ژاوى پرافتخار ترين بازيكن تاريخ اسپانيا ...
پایگاه اطلاع رسانی تبیان نیوز : ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ژاوى ارناندس ستاره تيم ملى اسپانيا و باشگاه بارسلونا، با قهرمانى در رقابت هاى يورو ۲۰۱۲ و به دست آوردن بيست و سومين جام خود، به پر افتخارترين بازيكن اسپانيايى تاريخ تبديل شد. بعد از ژاوى، آندرس اينيستا هم تيمى اش و پاكو خنتو اسطوره باشگاه رئال مادريد با ۲۲ جام در رده دوم هستند.

به نوشته ابرار : ركورد ۲۲ جام، ۴۱ سال در اختيار خنتو بود و حالا بازيساز بارسا در حالى كه ۳۲ ساله است خنتو را پشت سر گذاشت و مى تواند اميدوار باشد كه فصل بعد تحت هدايت تيتو ويلانووا فاصله اش را با ستاره سابق رئال مادريد بيشتر كند.ژاوى تا به حال ۲۰ جام را با بارسا فتح كرده است: ۶ لا ليگا، ۳ ليگ قهرمانان، ۲ كوپا دل رى، ۵ سوپر كاپ اسپانيا، ۲ سوپر كاپ اروپا و ۲ جام باشگاههاى جهان. در لباس لاروخا هم توانسته در يورو ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ و جام جهانى ۲۰۱۰ به مقام قهرمانى دست يابد.اين در حالى است كه وى در هفت سال اولى كه در تيم اصلى بارسا بازى مى كرد تنها موفق به بردن دو جام شده بود.موفق ترين دوران ژاوى دراين چند سال، دورانى است كه گوارديولا هدايت كاتالان ها را به عهده داشته است؛ هافبك خلاق بارسا در اين ۴ سال موفق شد ۱۴ جام از ۱۹ جام ممكن را به ويترين افتخاراتش اضافه كند.

Mohammad Yek110
11-07-2012, 11:38
ال کلاسیکوی اول، در هفته هفتم لالیگا

رئال مادرید در روز 7 اکتبر به نوکمپ خواهد رفت

سایت گل- با مشخص شدن برنامه های فصل جدید رقابتهای لالیگا، تاریخ مصاف دو تیم رئال و بارسا نیز مشخص شد.

دیدار رفت دو تیم رئال و بارسا در رقابتهای فصل جدید لالیگا، در هفته هفتم این رقابتها و در روز 7 اکتبر درنوکمپ برگزار خواهد شد و دیدار برگشت دو تیم درهفته بیست و ششم و در روز سوم مارس در ورزشگاه برنابئو انجام خواهد گرفت.

برگزاری ال کلاسیکو در هفته های هفتم و بیست وششم بدان معناست که در صورت راهیابی رئال و بارسا به مراحل بالایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا و حضور آنها در بازیهای مرحله یک چهارم پایانی و نیمه نهایی، آنها دیگر سخت ترین بازیشان در لالیگا را پشت سرگذاشته اند و در زمان حضور درمراحل نهایی رقابتهای اروپایی، نگرانی ای از بابت بازی ال کلاسیکو نخواهند داشت.

بخشیده شدن محرومیت مورینیو و تیتو در سوپرکاپ اسپانیا

این تصمیم به عنوان بخشی از طرح کلی بخشودگی محرومیت توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا اتخاذ و امروز اعلام شد.

سایت گل- محرومیت های ژوزه مورینیو و تیتو ویلانووا، سرمربیان دو تیم رئال و بارسا از حضور در دیدارهای سوپرکاپ اسپانیا بخشیده شد.

این تصمیم به عنوان بخشی از طرح کلی بخشودگی محرومیت توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا اتخاذ و امروز اعلام شد.

در بیانیه ای که توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا منتشر شده، آمده است:" محرومیت از بازی ها تا چهار دیدار و محرومیت ورزشگاه ها تا دو دیدار اجرا نخواهد شد."

در دیدار سال گذشته رئال و بارسا در سوپرکاپ اسپانیا، بعد از اینکه مورینیو انگشتش را در چشم ویلانووا فرو کرد، کمک مربی آن زمان بارسا نیز ضربه ای به سر آقای خاص زد و به همین دلیل، مورینیو دو جلسه و ویلانووا برای یک جلسه از همراهی تیم های شان در سوپرکاپ اسپانیا محروم شدند.

به این ترتیب این دو مربی می توانند در دیدار سوپرکاپ امسال اسپانیا از کنار زمین تیم های شان را همراهی کنند.

روسل، رئیس باشگاه بارسا، ماه گذشته از احتمال بخشودگی مورینیو ابراز ناخرسندی کرده بود:" ما نمی توانیم بپذیریم که حمله به مربی مان هیچ جریمه نداشته باشد.

اگر این اتفاق رخ دهد، در مورد آن بحث خواهیم کرد. نمی گذاریم این اتفاق بدون جریمه بماند."

گزارش روز: مروری بر پلکان دستمزد بازیکنان بارسا

دراینجا می توانید از جزئیات ویژه ای درمورد دستمزد بازیکنان بارسا مطلع شوید

سایت گل- در اینجا می توانید مقیاسی از حقوق و دستمزد بازیکنان بارسلونا داشته باشید. دستمزدبازیکنان آبی اناری ها به 4 دسته تقسیم می شود:
دسته خاص که دستمزدی است که فقط به لیونل مسی اختصاص داده می شود
مقیاسA: چابی، ویا و اینیستا، دستمزدی تقریبا برابر دارند و بعد از لیونل مسی بیشترین دستمزد را در باشگاه کاتالان دارند
مقیاس B: سسک فابرگاس، پویول، ویکتور والدس ،جرارد پیکه و دانی آلوس بعد از گروه A بیشترین دستمزد را می گیرند
در مقیاسC بازیکنانی مثل الکسیس سانچس، خاویر ماسچرانو،سرخیو بوسکتس،آبیدال،آفلای، پدرو، آدریانو و جوردی آلبا قرار دارند.
درنهایت دستمزد پایه ای و کمترین دستمزدها که رده چهارم دستمزدهاست، به بازیکنانی مثل تیاگو آلکانتارا،پینتو، دوس سانتوس، مونیه سا، مونتویا،بارترا، کوئنکا و فونتاس اختصاص می یابد

منبع:
goal.com/iran

M E S S I
11-07-2012, 17:08

:40:کیتا:40:برای همه چیز متشکریم!!

فراموشت نمی کنیم...

ترکیب ایده آل فصل جدید بارسلونا

Mohammad Yek110
11-07-2012, 19:51
لاپورتا: چرا در عروسی اینیستا باروسل احوالپرسی نکردم؟او مثل سیب ترش بود

رئیس سابق باشگاه بارسلونا در مراسم جشن ازدواج آندرس اینیستا، به طور کلی ساندرو روسل را نادیده گرفت و بااو سلام و احوالپرسی نکرد

سایت گل- خوان لاپورتا، رئیس پیشین باشگاه بارسلونا روز سه شنبه در گفتگو با برنامه «تنیم او پونت» رادیو کاتالونیا درمورد رویارویی اش با ساندرو روسل رئیس کنونی باشگاه کاتالان در جشن ازدواج آندرس اینیستا صحبت کرد.

رئیس سابق باشگاه بارسلونا در این باره گفت:« من و روسل در عروسی اینیستا با هم سلام و احوالپرسی نکردیم. او قیافه ای شبیه سیب ترش به خود گرفته بود.» لاپورتا با استفاده از ضرب المثلی کاتالان به این نکته اشاره کرد که برخورد روسل برخوردی سرد و تلخ بوده.

لاپورتا در ادامه به این نکته اشاره کرد که از حضور در جشن ازدواج اینیستا لذت برده و خاطره ای تعریف کرد که کبوتری که به نشانه خوشبختی عروس و داماد به پرواز درآمده بود، روی میزی که او همراه با چند نفر دیگر، در گرد آن نشسته بود، خرابکاری کرد

لاپورتا: مورینیو نباید بخشیده می شد

فدراسیون فوتبال اسپانیا روز گذشته به طور رسمی محرومیت مورینیو و تیتو ویلانووا، سرمربیان رئال و بارسا، از حضور در سوپرکاپ را بخشید

سایت گل- خوان لاپورتا، رئیس سابق باشگاه بارسلونا، از تصمیم فدراسیون فوتبال اسپانیا برای بخشیدن محرومیت ژوزه مورینیو از حضور در دیدار سوپرکاپ اسپانیا، انتقاد کرد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا روز گذشته به طور رسمی محرومیت مورینیو و تیتو ویلانووا، سرمربیان رئال و بارسا، را بخشید و به این ترتیب، این دو مربی می توانند در دو دیدار سوپرکاپ اسپانیا تیم های شان را همراهی کنند.

مورینیو و ویلانووا در دیدار سوپرکاپ سال گذشته با یکدیگر درگیر شده بودند و به همین دلیل کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال اسپانیا آنها را به ترتیب، دو و یک جلسه از همراهی تیم شان در این رقابت ها محروم کرده بود.

لاپورتا از این تصمیم ناراحت است و معتقد است حرکت مورینو نباید بدون تنبیه بماند.

او در گفتگو با رادیو کاتالونیا گفت:" واضح است که مورینیو ابتدا حمله کرد اما قوانین می گوید که می توان بخشش در نظر گرفت و ما باید به آن احترام بگذاریم.

مورینیو به عمد آن حرکت را انجام داد و حمله او از پشت سر بود. حرکت او واقعا ناشایست و مضحک بود.

تنها مورینیو باید جریمه می شد زیرا واکنش تیتو طبیعی بود؛ مانند هر کسی که از پشت سر مورد حمله قرار می گیرد."

دل بوسکه: مسی را به رونالدو ترجیح می دهم

مسی و رونالدو، ستاره های بارسا و رئال مادرید، در حال حاضر بهترین بازیکنان دنیا محسوب می شوند اما سرمربی اسپانیا ستاره آرژانتینی را ترجیح می دهد.

سایت گل- ویسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، اعلام کرد به خاطر سبک بازی مسی، او را به کریس رونالدو ترجیح می دهد.

مسی و رونالدو، ستاره های بارسا و رئال مادرید، در حال حاضر بهترین بازیکنان دنیا محسوب می شوند اما سرمربی اسپانیا ستاره آرژانتینی را ترجیح می دهد.

او در گفتگو با پونتو پلوتا گفت:" مسی یا رونالدو؟ من مسی را ترجیح می دهم زیرا سبک بازی او به فوتبال خیابانی نزدیک تر است."

او در پاسخ به این سوال که دوست دارد توپ طلای امسال به چه کسی برسد، گفت:" من به توپ طلا اهمیتی نمی دهم. این جایزه یک ابزار بازاریابی است. بازیکنان اسپانیا همگی بازیکنانی خوب و انسان هایی دوست داشتنی هستند.

اگر جایزه بهترین مربی سال به من داده شود، تنها به خاطر ناراحت نشدن فیفا آن را قبول می کنم."

علی رغم اینکه دل بوسکه در سال 2010 با اسپانیا قهرمان جهان شد اما جایزه بهترین مربی سال به مورینیو رسید.

منبع:
goal.com/iran

Stream
12-07-2012, 00:33
با رفتن کیتا در فصل آینده به مشکلات زیادی بر می خوریم و قطعا نیاز به یه هافبک دیگه داریم.

یادمون باشه فصل قبل به خاطر عدم استراحت اکثر بازیکن ها در مقاطعی از فصل یا مصدوم شدن یا افت محسوس داشتن، و فصل جدید هم درسته که شرایط بازیها چون یورو نداریم بهتر خواهد بود ولی بازم وضعیت دشواره. ژاوی 32 سالش شده و دیگه نمی تونه مثل قبل 50-55 بازی در فصل رو بازی کنه و قطعا نیاز به استراحت بیشتر داره، اینیستا و فابرگاس بازیکنهایی هستن که تقریبا همه فصل ها مصدومیت های یک ماهه رو دارن و حالا با نبودن کیتا برای بوسکتس هم بکاپ نداریم.

من اوایل شک داشتم ولی جدیدا خیلی خاوی مارتینز بیلبائو رو خرید مناسبی می بینم، بازیکنیه که هم در دفاع می تونه خیلی خوب بازی کنه، هم قد بلندی داره (190)، هم هافبک دفاعی می تونه بازی کنه (بکاپ بوسکتس)، هم اون بازی Box-to-Box کیتا رو به خوبی انجام می ده و در کل بسیار بسیار به درد می خوره در شرایط فعلی که هم تعداد بازیکن های کمی داریم و هم قدرت دفاعی در مرکز زمین به خصوص برای نگهداری نتیجه بازیها نداریم. مشکل هم اینه که سیتی دنبالشه و حاضرن براش پول خوبی بدن و باشگاه هم وضع مالی خوبی نداره.

در خط حمله با برگشتن ویا و افلای شرایط خوب میشه و گزینه ها زیادتر، و میشه بیشتر به بازیکن ها (مخصوصا مسی) استراحت داد.

Mohammad Yek110
12-07-2012, 10:45

Mohammad Yek110
12-07-2012, 11:32
نگاهی به روزنامه های امروز اسپانیا

تیتر اصلی روزنامه های ورزشی مهم اسپانیا را با هم مرور می کنیم

سایت گل- تیتراصلی روزنامه های مارکا، آ.اس، ال موندو دپورتیوو و اسپورت را با هم مرور می کنیم

مارکا
روزنامه مارکا در شماره امروز خود با روی جلد بردن عکس آدریان ،بازیکن اتلتیکومادرید و مودریچ، ستاره تاتنهام تیتر زده:« تاتنهام به دنبال آدریان؛ بازیکن جوان اولین پیشنهاد تمدیدش با اتلتیکو را رد کرده.»

«و رئال قاطعیت مودریچ را می خواهد.» درتوضیح این تیتر می خواهیم رئالی ها امیدوارند تا این بازیکن کروات فشارهایش را برای جدایی ا زتاتنهام ادامه دهد.

در بخش پائین صفحه می خوانیم:« نوری شاهین تصمیم گرفته تا برای جایگاهش درترکیب تیم بجنگد؛ حتی اگر ستاره کروات به رئال بیاید.»

آ.اس

ععس اصلی و روی جلد آ.اس به رائول گونسالس اختصاص دارد. رائول در گفتگویی اختصاصی با آ.اس گفته:« دوست داشتم تا درموفقیتهای تیم ملی اسپانیا حضور می داشتم ولی زندگی این طوری است.» و این نکات را از قول رائول روی جلد می خوانیم:

*جدایی ام از رئال انتخاب خودم بود و از این بابت ناراحت نبودم و خودم تیم راترک کردم

*والدانو، کاپلو و دل بوسکه، بهترین مربیانی بودند که من داشتم

*من به شدت تحت تاثیر بازی ایکر مونیائین، بازیکن اتلتیک بیلبائو هستم

*من افسانه نیستم. با تمام توانم درتمرینات و بازیها مبارزه می کنم

و در بالای صفحه و درکنار عکس مورینیو هم می خوانیم:« بارسایی ها الان را زمان مناسبی برای آشتی کنان تیتو و مورینیو نمی دانند.»

ال موندو دپورتیوو

«آفلای کلید خرید خاوی مارتینس»

و در توضیح آن می خوانیم: فروش ستاره هلندی می تواند درها را به روی خاوی مارتینس بازکند. بارسایی ها می خواهند پیشنهاد مناسبی را به سران اتلتیک ارائه کنند و این بازیکن هم سران باشگاه را تحت فشار قرار داده

تعطیلات تابستانی مسی؛ پیشنهاد مورینیو به لورکوزن برای خرید کارواخال هم از جمله سایر خبرهایی است که روی جلد امروز موندو رفته

اسپورت کاتالونیا

آخرین روزنامه امروز، اسپورت است. در بالای جلد امروز اسپورت می خوانیم: راخوی، نخست وزیر اسپانیا، قیمت خاوی مارتینس را بالا برد

و تیتر اصلی جلد این است:« نیمار در مسیر آلبا» که به تلاش آبی اناریها برای خرید نیمار اشاره شده و در 3 نکته می خوانیم:« 1-بارسا برای جذب نیمار، استراتژی مشابهی با استراتژی خرید آلبا را دنبال می کند. 2- نیمار فقط می خواهد به بارسا بیاید و سران سانتوس نمی توانند قیمت درخواستی شان را بیشتر کنند.3- توافق با خود ستاره برزیلی حاصل شده.»

منبع:
goal.com/iran

Mohammad Yek110
12-07-2012, 18:36
دنی آلوس: مسی بهتر از نیمار است

نیمار با بازی های خوبی که در دو سال اخیر در ترکیب سانتوس به نمایش گذاشت توجهات زیادی را برانگیخت اما آلوس معتقد است مسی هنوز با فاصله بهترین بازیکن دنیاست.

سایت گل- دنی آلوس، مدافع بارسا،هموطن جوانش، نیمار، را مورد ستایش قرار داد اما تاکید کرد که ستاره سانتوس هنوز به سطح مسی نرسیده است.

نیمار با بازی های خوبی که در دو سال اخیر در ترکیب سانتوس به نمایش گذاشت توجهات زیادی را برانگیخت اما آلوس معتقد است مسی هنوز با فاصله بهترین بازیکن دنیاست.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" نیمار یک پدیده واقعی است. با این وجود، در حال حاضر، نمی توان بازیکنی را با مسی مقایسه کرد.

نیمار آینده درخشانی در پیش دارد. اما مسی در حال حاضر بی تردید بهترین است. آمار او فوق العاده است."

مسی در سه سال اخیر برنده توپ طلا شده و امسال نیز یکی از مدعیان اصلی کسب این عنوان است.

رونالد کومن: بارسا بهترین تیم تاریخ است

این در حالی است که بارسا در فصل گذشته در لالیگا عنوان قهرمانی را به رئال واگذار کردند و در لیگ قهرمانان نیز با شکست مقابل چلسی، نتوانستند از عنوان قهرمانی شان دفاع کنند.

سایت گل- رونالد کومن، مدافع سابق بارسلونا، معتقد است تیم فعلی بارسا بی نقص است و آبی و اناری ها را بهترین تیم باشگاهی در تاریخ فوتبال می داند.

این در حالی است که بارسا در فصل گذشته در لالیگا عنوان قهرمانی را به رئال واگذار کردند و در لیگ قهرمانان نیز با شکست مقابل چلسی، نتوانستند از عنوان قهرمانی شان دفاع کنند.

با این وجود کومن معتقد است 14 قهرمانی بارسا در دوران حضور گواردیولا این تیم را از سایر رقبا متمایز می کند.

این ملی پوش سابق هلندی در گفتگو با کانال پلاس گفت:" در حال حاضر، بارسا بی نقص است؛ بهترین تیم در تاریخ فوتبال."

کومن که هدایت تیم فاینورد را برعهده دارد، در مورد شرایط تیمش گفت:" تیم در شرایط فیزیکی خوبی قرار دارد؛ تقریبا همه آماده هستند و بازیکنان جدید خیلی زود با شرایط تیم آشنا شده اند.

همه بازیکنان مشتاقانه در انتظار آغاز فصل جدید هستند."

کومن در فینال لیگ قهرمانان سال 1992، تک گل بارسا را وارد دروازه سمپدوریا کرد و اولین قهرمانی کاتالان ها را در این رقابت ها رقم زد.

تیتو و اتخاذ رویه ای برخلاف گواردیولا: بارسا،سفرهای طولانی تابستانی ندارد

اولین کار برای شروع فصل جدید، پشت سرگذاشتن تستهای پزشکای است و بعد از آن جلسات تمرینی، دو بار در روز، در شهرک ورزشی سن خوان دسپی دنبال خواهد شد

سایت گل- پپ گواردیولا، مربی سابق بارسلونا تابستان گذشته و در آمریکا، در مقر آخرین کمپ تمرینی تابستانی تیمش اعلام کرده بود:« دیگر اردوی پیش فصل نخواهیم داشت و اردوهایمان را درسفرها برگزار می کنیم.»

فصل پیش،بارسا با پپ به واشنگتن، میامی و دالاس سفر کرد و با وجودی که این سفرحدود 6 میلیون یورو هزینه دربرداشت، ولی گواردیولا تمایل زیادی به انجام این کار داشت.

اما اکنون و باکنار رفتن پپ گواردیولا، اوضاع به نحو دیگری دنبال خواهد شد. در نبود پپ، تیتو ویلانووا، میراث دار، مربی جوان و صاحب نام کاتالان ،تصمیم دیگری برای تیمش گرفته: بارسا اردوی پیش فصل را درخانه برگزار می کند و سفر به آسیای جنوب شرقی برای برگزاری اردوی پیش فصل در چین و اندونزی لغو خواهد شد.

اکنون بازیکنانی که در یورو حضور نداشته اند،زودتر از سایرین تمریناتشان را شروع می کنند: (پینتو، ماسچرانو، آدریانو، آلوس، الکسیس، مسی و آفلای) و درکنار بازیکنانی مثل مونیه سا، بارترا، دوس سانتوس و بازیکنان مصدومی مثل کوئنکا، تیاگو، پویول، فونتاس و ویا هم با اتمام تعطیلاتشان در روز 16 جولای ، تمریناتشان را آغاز خواهند کرد.

اولین کار برای شروع فصل جدید، پشت سرگذاشتن تستهای پزشکای است و بعد از آن جلسات تمرینی، دو بار در روز، در شهرک ورزشی سن خوان دسپی دنبال خواهد شد.

این گروه از بازیکنان که ممکن است چندنفر از بازیکنان تیم پایه ای هم به آنها اضافه شوند، در اولین بازیهای دوستانه تیم حضور خواهند داشت.اولین بازی دوستانه بارسا در روز 24 جولای مقابل هامبورگ خواهد بود که به مناسبت جشن 125 سالگی هامبورگ برگزار خواهد شد و بازی دوستانه بعدی روز 28 جولای درتانگر و مقابل تیم مراکشی انجام خواهدشد.

در روز 30 جولای، بازیکنان حاضر در یورو2012 یعنی ویکتور والدس ، پیکه، چابی، بوسکتس، اینیستا، فابرگاس و پدرو هم به اردوی آبی اناری ها محلق خواهند شد ویک روز بعد، بازی سوپرکاپ کاتالان مقابل اسپانیول رااز روی سکوها تماشا می کنند. بعد از آن درروز 4 آگوست در دیداری دوستانه مقابل پاری سن ژرمن در پاریس، روز 8 آگوست مقابل منچستریونایتد و روز 11 آگوست در بخارست مقابل دیناموبخارست قرار خواهند گرفت تا بدین ترتیب خودشان را برای هفته اول رقابتهای لالیگا که در روزهای 18 یا 19 آگوست برگزار می شود، آماده خواهند کرد. بعد از آن هم بارسا در دو دیدار رفت و برگشت در سوپرکاپ اسپانیا مقابل رئال قرار خواهد گرفت( بازی رفت در روز 23 آگوست در نوکمپ و بازی برگشت در روز 30 ام این ماه در برنابئو انجام خواهد شد.)

جوردی آلبا، مارتین مونتویا و کریستین تئیو، بازیکنانی هستند که از رختکن بارسا در بازیهای المپیک لندن حضور خواهند یافت. درابتدا کسی انتظار نداشت که لوئیس میا، سرمربی تیم المپیک اسپانیا، آلبا را به این مسابقات ببرد و انتظار می رفت که مونتویا، تنها بازیکن ثابت بارسایی المپیک اسپانیا باشد و نام تیئو هم جزو گزینه هایی که احتمال کمی برای حضورش در بازی ها وجود داشت، دیده می شد .امااوضاع به نحو دیگری پیش رفت.هنوز تاریخ مشخصی برای بازگشت المپیکی های بارسا مشخص نشده و همه چیز بستگی به روند پیشرفت این تیم در رقابتها دارد.هرچه این بازیکنان دیرتر بازگردند، بهتر؛ چرا که ادامه حضور آنها در المپیک به منزله موفقیت دیگری برای فوتبال اسپانیا خواهد بود.

منبع:
goal.com/iran

Mohammad Yek110
13-07-2012, 09:57
مسی:تمریناتم را شروع کرده ام تا برای شروع اردوها در اوج باشم

ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا تمریناتش را شروع کرده است

سایت گل- لیونل مسی در صفحه شخصی اش در ویبو که نسخه چینی توئیتر است، هوادارانش را در جریان روند پیشروی تعطیلاتش قرار داده است. مسی دراین باره نوشته:« من حرکات و تمرینات را شروع کرده ام تا برای هفته آینده به اوج برسم.»

این درحالی است که طبق برنامه های از پیش تعیین شده، قرار است اردوی پیش فصل بارسلونا در روز دوشنبه 16 جولای آغاز شود.

جالب اینجاست که لیونل مسی در جریان تعطیلات تابستانی اش توپ را کنار نگذاشته و در جریان این تعطیلات دائما به ورزشهای مختلف می پرداخت. این ستاره آرژانتینی روزهای آخر تعطیلاتش را برای قدم زدن در سواحل کاستیدفلس انتخاب کرده و دراین منطقه از اسپانیا روزهای پایانی تعطیلات را سپری می کند. مسی با آغاز تعطیلات تابستانی به روساریو، سرزمین مادری اش رفت و بعد از آن هم بخشی از تعطیلاتش را درکانکن مکزیک ومیامی آمریکا سپری کرد. ودر برخی مراسم خیریه شرکت نمود و درنهایت به ایبیسای اسپانیا رفت.

طبق گزارش منتشره در روزنامه ال موندو دپورتیوو،لئو درمورد تعطیلات تابستانی اش گفت:« خاطرات خوبی از این تابستان دارم. در نهایت همراه با نامزدم در جشن عروسی آندرس اینیستا شرکت کردم. از شرکت دراین جشن واقعا خوشحالم. بهترین ها را برای اینیستا آرزو می کنم و امیدوارم که همیشه خوشبخت باشد.»

Mohammad Yek110
13-07-2012, 16:09
بالاتر از جوکوویچ و رونالدو؛ جایزه نمایش ورزشی بی نقص سال برای مسی

پیش از این ستاره هایی مانند راجر فدرر، ماریا شاراپووا و اوسین بولت این جایزه معتبر را از آن خود کرده بودند.

سایت گل- لیونل مسی، مهاجم بارسا، جایزه سالانه نمایش ورزشی بی نقص سال را به عنوان بهترین ورزشکار بین المللی دریافت کرد.

ستاره آرژانتینی آبی و اناری ها در رقابت های فصل 12-2011 ، در رقابت های مختلف 73 گل برای تیمش به ثمر رساند و کمک کرد تا تیم گواردیولا قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا، سوپرکاپ اروپا، جام باشگاه های جهان و کوپا دل ری را جشن بگیرد.

مسی برای رسیدن به این عنوان کریس رونالدو، ستاره رئال، نوواک جووکویچ، تنیسور صربستانی و یانی سنگ، گلف باز چینی را پشت سر گذاشت.

پیش از این ستاره هایی مانند راجر فدرر، ماریا شاراپووا و اوسین بولت این جایزه معتبر را از آن خود کرده بودند.

Mohammad Yek110
13-07-2012, 16:49
جایزه بازی جوانمردانه برای بارسلونا.

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: زینب بیژن زاده / FCBarcelona.ir

این چهارمین باری است که بارسا این جایزه را از آن خود می کند. بارسا همچنین برای دومین بار پیاپی فاتح این عنوان شده است. اف سی بارسلونا به همراه مالاگا، با 91 امتیاز مشترکا در صدر قرار گرفتند. در طول چهار سالی که گواردیولا هدایت تیم را بر عهده داشته است، بارسا سه بار برنده این جایزه شده است.

اف سی بارسلونا به دلیل ارائه پاک ترین فوتبال و ثبت رکورد کمترین خطا در لالیگا، برنده جایزه بازی جوانمردانه شد. این جایزه توسط فدراسیون اسپانیا و مجمع عمومی آن، روز سه شنبه به باشگاه بارسلونا اهدا شد. باشگاه کاتالانی برای چهارمین بار در طول 7 سالی که از بنیان گذاری این جایزه می گذرد، برنده آن می شود (2005/06, 08/09, 10/11, 11/12). در دوران مربیگری پپ گواردیولا، بارسا همیشه در ارائه بازی جوانمردانه در صدر قرار داشته است و تنها یک بار این جایزه را از دست داده است. با این حال امسال بارسا به همراه مالاگا و با 91 امتیاز مشترکا این جایزه را از آن خود کردند.

دومین سال پیاپی

اکنون بارسا تیمی است که بیشتر از هر تیم دیگری موفق به کسب این عنوان شده است. در این فصل آنها بیشتر طول فصل در صدر این جدول قرار داشتند و در نهایت به همراه مالاگا و با امتیاز مشابه 91 فصل را به پایان رساندند.

تیم، باشگاه و هوادارن، همگی نمونه هستند

سیستم نمره دهی فدراسیون فوتبال اسپانیا ( RFEF )، علاوه بر تیم ها، باشگاه و هواداران را نیز مورد ارزیابی قرار می دهد. نحوه محاسبه امتیازات به این صورت است: هر کارت زرد برای بازیکنان (1 امتیاز)، 2 کارت زرد در یک بازی (2 امتیاز) و هر کارت قرمز مستقیم (3 امتیاز). کمیته مسابقات همچنین می تواند هر زمان که صلاح بداند، مدیران باشگاه را جریمه کند. رفتار هواداران در خانه و خارج از خانه نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. با این اوصاف، باشگاه بارسلونا در همه جنبه ها، سمبل بازی جوانمردانه در این فصل بوده است.

جدول بازی جوانمردانه

1. مالاگا: 91 امتیاز
2. بارسلونا: 91 امتیاز
3. ویارئال: 115 امتیاز
4. رئال سوسیداد: 119 امتیاز
5. اتلتیک بیلبائو: 126 امتیاز
6. رئال مادرید: 128 امتیاز
7. لوانته: 135 امتیاز
8. راسینگ سانتاندر: 137 امتیاز
9. اوساسونا: 138 نقطه
10. اسپورتینگ خیخون: 142 امتیاز
11. رایو وایکانو: 143 امتیاز
12. مایورکا: 144 امتیاز
13. اتلتیکو مادرید: 146 نقطه
14. رئال بتیس: 152 امتیاز
15. والنسیا: 152 امتیاز
16. ختافه: 155 امتیاز
17. سویا: 158 امتیاز
18. اسپانیول: 159 امتیاز
19. رئال ساراگوزا: 160 امتیاز
20. گرانادا: 165 امتیاز

**

عکس روز: «ویا در میان کودکان».

M E S S I
14-07-2012, 17:59
آفلاي از بارسلونا مي رود

باشگاه بارسلونا آماده فروش ابراهيم آفلاي است و ليگ برتر انگليس محتمل ترين مقصد اوست.

بارسلونا به مدير برنامه هاي آفلاي اعلام کرده ديگر نيازي به اين بازيکن در اين تيم نيست و او در فرصت نقل و انتقالات تابستاني کاتالان ها را ترک مي کند.

به نقل از ايرنا ،بارسلونا که بدنبال جذب ژاوي مارتينز ستاره آتلتيک بيلبائو است، مشتاق فروش آفلاي است و باب جانسن مدير برنامه هاي آفلاي به اينتر و آرسنال پيشنهاد داده است.

پيشنهاد شش ميليون يوريي براي جلب نظر آفلاي کافي است و اينتر به طور جدي بدنبال جذب ستاره سابق پي اس وي آيندهوون است.

آرسنال نيز در سال 2011 علاقه مند به جذب اين هافبک بود، اما باشگاه بارسلونا موفق به انعقاد قرارداد با او شد.

آفلاي در ژانويه 2011 از باشگاه هلندي به نيوکمپ رفت و در شش ماه اول حضور خود در اين باشگاه در تمام بازيهاي تيم شرکت کرد.اما به علت مصدوميت زانو در بيشتر فصل 2011-2012 در حاشيه قرار گرفت و بازيکناني مثل ايساک کوئنسا و کريستين تلو از آن زمان به تيم اصلي آمده اند و رقابت براي پست آفلاي به طور چشمگيري افزايش يافته است.

آفلاي اوايل تابستان امسال گفته بود مشتاق اثبات ارزش خود در بارسلونا است، اما از آنجا که تيتو ويانوا سرمربي جديد بارسلونا جايي براي اين هافبک مهاجم در برنامه هاي خود درنظر نگرفته ،عزيمت او در فصل تابستان اجتناب ناپذير است و آرسنال و اينتر هر دو آماده جذب او هستند.

---------------------------------------------------------

ماسچرانو: آرژانتین نباید سبک بازی بارسا را کپی کند

شاگردان سابه یا به دنبال رسیدن به رقابت های جام جهانی 2014 هستند و کاپیتان سابق این تیم معتقد است باید روی توانایی های خودشان حساب کنند.

By Behnam Jafarzadeh

سایت گل- خاویر ماسچرانو، هافبک باتجربه تیم ملی آرژانتین، اعلام کرد این تیم نباید به دنبال کپی کردن سبک بازی بارسا باشد.

شاگردان سابه یا به دنبال رسیدن به رقابت های جام جهانی 2014 هستند و کاپیتان سابق این تیم معتقد است باید روی توانایی های خودشان حساب کنند.
او در گفتگو با رادیو 9 گفت:" آرژانتین نباید به دنبال کپی کردن سبک بازی بارسا باشد. ما زمانی برای این کار نداریم. بارسا سال ها روی این سبک کار کرد."
ماسچرانو همچنین اعلام کرد از گواردیولا بیش از سایر مربیانی که با آنها کار کرده، آموخته است و قصد دارد از این پس هم برای بارسا در خط دفاعی بازی کند.
" گواردیولا مربی ای است که بیشترین تاثیر را روی دوران حرفه ای من داشت. او شباهت های زیادی با مارسلو بیلسا دارد. بیلسا هم از توانایی کافی برای هدایت بارسا برخوردار است.
می خواهم در بارسا باز هم در مرکز خط دفاعی بازی کنم.این پستی است که از بازی کردن در آن احساس راحتی می کنم."

M E S S I
15-07-2012, 16:48
مسي: هم‌تيمي‌هايم در بارسلونا فكر مي‌كردند لال هستم!

ليونل مسي مي‌گويد در ابتداي حضورش در بارسلونا فردي خجالتي بوده به گونه‌اي كه هم تيمي‌هايش تصور مي‌كردند كه لال است.

مهاجم باشگاه بارسلونا در فصل 2011 ـ 2012 در مجموع 60 ديداري كه به ميدان رفت، 73 گل براي تيمش به ثمر رساند. اين در حالي است كه توانايي‌هاي مسي در ابتداي حضورش در بارسلونا مورد ترديد هم تيمي‌هايش قرار داشت.

اين مهاجم 25 ساله آرژانتيني در مصاحبه‌اي با نشريه مجارستاني «كپس اسپورت» گفت: سسك فابرگاس به من مي‌گويد وقتي تازه به بارسلونا رفته بودم، در گوشه‌اي لباسم را عوض مي‌كردم و آنقدر خجالتي بودم كه هم تيمي‌هايم فكر مي‌كردند كه من لال هستم.

مسي گفت: حالا خجالت را كنار گذاشته‌ام و ديگر در رختكن يك فرد ساكت و خجالتي نيستم.

اين بازيكن آرژانتيني اعلام كرد كه هيچ يك از ديدارهاي يورو 2012 را تماشا نكرده است. وي همچنين از اين كه نيمار ستاره جوان برزيلي او را «بهترين بازيكن جهان» دانسته ابراز خوشحالي كرد.

مسي گفت: از سخناني كه نيمار درباره من مطرح كرده است، خوشحالم. وقتي يك بازيكن ديگر چنين سخناني درباره شما بگويد برايتان خيلي جالب است.

مسي از روز دوشنبه تمرين‌هاي پيش فصل خود را همراه با بارسلونا آغاز خواهد كرد. آبي ـ اناري‌ها روز 24 جولاي (3 مرداد) در يك ديدار دوستانه به مصاف هامبورگ خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

nw_nk
15-07-2012, 20:28
شکایت مسی از مجله مجارستانی به خاطر انتشار مصاحبه ساختگی

در این مصاحبه که در نشریه کپس اسپورت منتشر شد، مسی اعلام کرد که هم تیمی هایش در زمان حضور در لاماسیا، به دلیل خجالتی بودن زیاد از حد او فکر می کردند که او دچار مشکل است

سایت گل- لیونل مسی، ستاره بارسا، قصد دارد از یک نشریه مجارستانی به خاطر انتشار یک مصاحبه ساختگی شکایت کند. در این مصاحبه از قول مسی عنوان شده بود که هم تیمی هایش در تیم جوانان بارسا فکر می کردند که او لال است.

در این مصاحبه که در نشریه کپس اسپورت منتشر شد، مسی اعلام کرد که هم تیمی هایش مانند فابرگاس و پیکه در زمان حضور لاماسیا، به دلیل خجالتی بودن زیاد از حد او فکر می کردند که او دچار مشکل است.

در این مصاحبه همچنین مسی از نیمار به خاطر اظهارنظر محبت آمیزش تشکر کرده اما این ستاره آرژانتینی در گفتگو با تلویزیون کشورش گفت که اصلا چنین مصاحبه ای انجام نداده است.

او در گفتگو با شبکه تلام گفت:" چنین مصاحبه ای اصلا انجام نشد. من این مصاحبه را کاملا تکذیب می کنم.

من حق اقدام قانونی علیه این نشریه را برای خودم محفوظ می دانم."

مسی از فردا در تمرینات پیش فصل بارسا حضور پیدا می کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DA%AF%DB%8C

By Behnam Jafarzadeh

2012/7/15

Mohammad Yek110
16-07-2012, 11:11
روسل: رفاقتی با فلورنتینو پرس ندارم

رئیس باشگاه بارسا وجود رابطه دوستانه با رئیس باشگاه رقیب را رد کرد

سایت گل- ساندرو روسل رییس باشگاه بارسلونا در مصاحبه‌ای با روزنامه" آرا تو" کاتالان به مسائل مختلف پرداخت.

به گزارش سایت طرفداری، وی در پاسخ به سوالی در مورد رفاقتش با فلورنتینو پرس گفت: "من تنها چهار یا پنج دوست در زندگی دارم نه بیشتر." وی همچنین در جواب اینکه با وجود مورینیو بر روی نیمکت رئال مادرید آیا باز هم سال سختی در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ در انتظار بارسلوناست یا نه نیز تاکید کرد: "همه ما می‌دانیم که فصل قبل رقابت عجیبی بود. چیزی که من می‌توانم ضمانت کنم دفاع از ارزش‌هایی است که برای یک باشگاه تعریف می‌شود. اینکه حریف ما چه کارهایی انجام خواهد داد به ما بستگی ندارد. هر اتفاقی بیفتد، ما به ادامه دادن تعهدمان به مدل بارسلونا ثابت قدم خواهیم ماند.”

فشار زمانی است که معلم دخترم را فرا میخوانم .

در مورد اینکه آیا فشاری به علت اختلاف با باشگاه رئال مادرید احساس می‌کنید نیز گفت: "فشاری نیست اما چالش هیجان انگیزی است. فشار زمانی است که من معلم دخترم را برای یک جلسه فرا می‌خوانم. وی همچنین درباره مدیریت این مجادلات تاکید کرد: "اگر این مجادله از طرف رییس باشگاه یا یک مواسسه باشد، من جواب خواهم داد. اگر لازم دانستند و از طرف مدیر باشگاه باشد زوبیزارتا واکنش نشان می‌دهد، اگر از طرف مورینیو باشد تیتو جواب می‌دهد، اگر از طرف کاسیاس باشد پویول واکنش نشان می‌دهد."

روابط با کرایف

در مورد رابطه‌اش با کرایف که چندین بار از او انتقاد کرده است نیز گفت: "من تلاش زیادی کردم که با او دوست باشم اما او چندان علاقه‌ای نشان نمی‌دهد. وی همچنین در مورد دخالت در زندگی خصوصی بازیکنان نیز گفت: " باشگاه نهایت تلاش خود را برای فراهم آوردن بهترین فضا در زندگی بازیکنان خواهد کرد.”

والدس: ممکن است در آینده در برزیل بازی کنم

دروازه بان باتجربه بارسا در صحبتهایی اعلام کرد که اگرروزی نیوکمپ را ترک کند ، در برزیل فوتبالش را ادامه خواهد داد

سایت گل- ویکتور والدس، دروازه بان باشگاه بارسلونا، در صحبتهایی اعلام کرد که از ایده بازی کردن در برزیل استقبال می کند

والدس در گفتگو با لانس در صحبتهایی از احتمال حضور در لیگ برزیل گفته است. او دراین باره گفت:« شاید در آینده . من بازی کردن در لیگ برزیل را رد نمی کنم. این موضوعی است که باید با همسرم مشورت کنم. چه کسی از آینده خبر دارد؟ خیلی خوب و زیبا خواهد بود.»

والدس در ادامه صحبتهایش به تمجید از فوتبال برزیل پرداخت و گفت:« در تیم های آمریکای جنوبی، حس فوق العاده ای دیده می شود.»

دروازه بان باتجربه بارسلونا در پاسخ به سوالی درمورد برنده آتی توپ طلا گفت:« مسی باید دوباره این جایزه را ببرد. چرا که او همیشه کارهای جدیدی انجام می دهد و به آمار و ارقام بالایی دست می یابد و رکوردهای جدیدی می زند. او هر سال رکورد می زند و همیشه مدعی است.»

درمورد صحبتهایی که راجع به احتمال انتقال نیمار به نیوکمپ مطرح می شود، والدس گفت:« نیمار بازیکنی است که می تواند در هر تیمی بازی کند و هر تیمی در دنیا رویای در اختیار داشتن بازیکنی مثل او را دارد.به خاطر مهارتهایی که دارد و برای تمام توانایی هایی که در زمین مسابقه به نمایش می گذارد. باید ببینیم که آیا او به بارسلونا خواهدآمد یا نه؛ چون در دنیای فوتبال هر اتفاقی خواهد افتاد.»

ماسچرانو در آستانه تمدید قرارداد با بارسا

براساس گزارش ها او که به تازگی برای ادامه حضور در نوکمپ ابراز تمایل کرده بود، اکنون در آستانه تمدید قرارداد با این باشگاه قرار دارد.

سایت گل- به گزارش نشریه اسپورت، خاویر ماسچرانو، هافبک آرژانتینی بارسا، در آستانه تمدید قرارداد با این باشگاه قرار دارد.

این ملی پوش آرژانتینی که در تابستان 2010 با انتقالی 22 میلیون یورویی از لیورپول به بارسا پیوست، خیلی زود به یکی از بازیکنان ثابت این تیم تبدیل شد.

او در آن زمان به عنوان جایگزینی برای یحیی توره به بارسا پیوست اما در دومین فصل حضور در بارسا بیشتر در خط دفاعی به کار گرفته شد.

براساس گزارش ها او که به تازگی برای ادامه حضور در نوکمپ ابراز تمایل کرده بود، اکنون در آستانه تمدید قرارداد با این باشگاه قرار دارد.

والتر تامر، مدیر برنامه های این بازیکن 28 ساله در دیداری که 2 ماه قبل با آندونی سوبی ساره تا، مدیر ورزشی بارسا، داشت، نشانه های مثبتی دریافت کرد و اعلام کرد شرایط برای تمدید قرارداد پیش از آغاز فصل جدید فراهم خواهد شد.

براساس گزارش این نشریه، ماسچرانو قراردادش را برای دو سال دیگر با بارسا تمدید خواهد کرد و به این ترتیب تا سال 2016 در نوکمپ خواهد ماند.

منبع:

M E S S I
16-07-2012, 17:16
شکايت لیونل مسی از مجله مجارستانی

ليونل مسي قصد دارد از يک نشريه مجارستاني به خاطر انتشار يک مصاحبه ساختگي شکايت کند. در اين مصاحبه از قول مسي عنوان شده بود که هم تيمي هايش در تيم جوانان بارسا فکر مي کردند که او لال است.

ليونل مسي، ستاره بارسا، قصد دارد از يک نشريه مجارستاني به خاطر انتشار يک مصاحبه ساختگي شکايت کند. در اين مصاحبه از قول مسي عنوان شده بود که هم تيمي هايش در تيم جوانان بارسا فکر مي کردند که او لال است.

در اين مصاحبه که در نشريه کپس اسپورت منتشر شد، مسي اعلام کرد که هم تيمي هايش مانند فابرگاس و پيکه در زمان حضور لاماسيا، به دليل خجالتي بودن زياد از حد او فکر مي کردند که او دچار مشکل است.

در اين مصاحبه همچنين مسي از نيمار به خاطر اظهارنظر محبت آميزش تشکر کرده اما اين ستاره آرژانتيني در گفتگو با تلويزيون کشورش گفت که اصلا چنين مصاحبه اي انجام نداده است.

او در گفتگويي گفت:" چنين مصاحبه اي اصلا انجام نشد. من اين مصاحبه را کاملا تکذيب مي کنم.

من حق اقدام قانوني عليه اين نشريه را براي خودم محفوظ مي دانم."

گفتني است، مسي از فردا در تمرينات پيش فصل بارسا حضور پيدا مي کند.

----------------------------------------------------------------------------------

کتاب شيطنت‌هاي مسي درفرانسه منتشر شد

يک مولف فرانسوي کتابي در مورد ليونل مسي ستاره مطرح و آرژانتيني فوتبال جهان به چاپ رساند.

به گزارش افکار نیوز به نقل از ورزش سه، خبرگزاري آلمان، کتاب « شيطنت هاي مسي » به نوشته آلکساندر ژيلار در مورد خصوصيات اخلاقي و فني فوق ستاره تيم بارسلونا نوشته شده است.

ژيلار در قسمتي از اين کتاب که در فرانسه و توسط انتشارات اسيندر به چاپ رسيده ، نوشت :« مسي بازيکني از دنيايي ديگر است. او يک ستاره است .. اما ميان مسي در زمين فوتبال و مسي در دنياي عادي تفاوتهاي زيادي وجود دارد.او در زمين مانند مارادونا هر کاري که بخواهد مي کند اما در زندگي عادي مثل او نيست.اين بزرگترين مزيت مسي است.»

در اين کتاب فابين سولديني ، مارتين مونترو و خوان خوسه والتر که در دوران کودکي و تا قبل از ترک آرژانتين در ۱۳ سالگي مسي را مي شناختند و يا مربي او بوده اند از خصوصيات و استعداد او در دوران کودکي صحبت کرده اند.

خورخه مسي پدر ليونل نيز در مورد شرايط زندگي خانواده و مشکلات بيماري فقر هورمون رشد او در سنين نوجواني صحبت کرده است.

-----------------------------------------------------------------------

بارسلونا براي نيمار 71 ميليون دلار مي پردازد

بارسلونا با پرداخت 71 ميليون دلار به سانتوس در آستانه به خدمت گرفتن "نيمار" قرار دارد.

بارسلونا اميدوار است اين بازيکن را پس از رقابت هاي المپيک به "نيوکمپ"بياورد البته بعيد است تا قبل از فصل 14-2013 اين انتقال صورت پذيرد. اين بازيکن 20 ساله به تازگي قرارداد خود را تا پس از رقابت هاي جام جهاني 2014 با سانتوس تمديد کرده است.

بر پايه گزارش سايت اينتراکونوميا، گفته مي شود که بارسلونا پيش پرداخت خريد اين بازيکن را به باشگاه برزيلي پرداخت کرده است.

اين گزارش بدين معني است که تيم هاي رئال مادريد، چلسي و يوونتوس شانسي براي به خدمت گرفتن اين بازيکن ندارند. اين قرارداد بزرگ ترين قرارداد تاريخ ورزش به حساب مي آيد.

بزرگ ترين قراردادهاي تاريخ فوتبال تا به امروز به اين شرح هستند:

1- کريستيانو رونالدو به رئال مادريد (2009) - 121 ميليون دلار

2- زين الدين زيدان به رئال مادريد (2001) - 80 ميليون دلار

3- نيمار (چنانچه قرارداد بسته شود) به بارسلونا (2012) - 71 ميليون دلار

4- لوييس فيگو به رئال مادريد (2000) - 44 ميليون دلار

5- هرنان کرسپو به لاتزيو (2000) - 41 ميليون دلار

---------------------------------------------------

يك شبكه تلويزيوني اسپانيا ادعا كرد

نيمار با 60 ميليون يورو بارسايي شد

يك برنامه ورزشي در اسپانيا مدعي شد كه نيمار ستاره سانتوس با 60 ميليون يورو به بارسلونا پيوسته است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اگرچه در دو سال اخير همواره شايعات درباره نيمار ستاره فوتبال برزيل و پيوستن او به رئال مادريد و بارسلونا زياد به گوش مي‌رسد اما همچنان انتقال او در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.

يك شبكه تلويزيوني مشهور در اسپانيا كه برنامه "نقطه توپ" را پخش مي‌كند اعلام كرد كه بارسلونا با رقم 60 ميليون يورو با نيمار ستاره سانتوس به توافق نهايي رسيد و قرارداد امضا كرد.

ساندرو راسل رييس باشگاه بارسلونا از زماني كه به جاي لاپورتا منصوب شد قول داد كه نيمار را به خدمت گيرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين شبكه تلويزيوني همچنين خبر داد قرارداد با نيمار نهايي شده است فقط تنها مساله باقي مانده زمان پيوستن او به تيم است كه آيا بعد از رقابت‌هاي المپيك خواهد بود يا بعد از فصل 2014 ـ 2013 .

E.G_band
16-07-2012, 17:26
خب بهترین خبر رو من بهتون می دم.هر چند که بارها شنیدید:

نیمار به بارسلونا می پیوندد:

بارسا با 60ميليون يورو رضايت سانتوس را گرفت
يک روزنامه چاپ آرژانتين مدعي شد مهاجم تيم ملي فوتبال برزيل پس از رقابت‌هاي المپيک لندن در ازاي 60 ميليون يورو به عضويت بارسلونا در خواهد آمد.

روزنامه لانسه گزارش کرد باشگاه بارسا موفق شده با ارائه 60 ميليون يورو نظر مقام‌هاي تصميم‌گيرنده سانتوس برزيل را براي واگذاري اين مهاجم 20ساله جلب کند. کاتالان‌ها که از ما‌ه‌‌ها قبل رقابت تنگاتنگي با رئال مادريد بر سر جذب اين مهاجم داشته‌اند، به نظر مي‌رسد در اين رقابت طاقت‌فرسا پيروز شده‌اند. آن‌ها اميدوارند بتوانند پس از رقابت‌هاي المپيک لندن پديده فوتبال برزيل را استخدام کنند.

در شرايط کنوني نيمار در تمرينات تيم کشورش براي حضور در پيکارهاي لندن 2012 حضور دارد. او با سانتوس تا سال 2014 قرارداد همکاري دارد.

گزارش فوق همچنين توسط چند رسانه بين‌المللي از جمله خبرگزاري اتريش، چين و روزنامه دو فولها برزيل مخابره شده است.

ورزش3

پ.ن:امیدوارم طبق گفته ی این سایت بعد از المپیک بیاد نیمار.

و اینکه باز با این حالم ما داریم کمبود یه مدافع رو حس می کنیم.واقعا باید یه جانشین مطمئن برای پیکه و پویول داشته باشیم.واقعا چرا تیاگو سیلوا بارسا رو ول کرد رفت پاری سن ژرمن؟؟؟؟؟

خلاصه اینکه با خرید مارتینز و یه مدافع درجه 1 تیم واقعا کامل می شه.

Mohammad Yek110
17-07-2012, 08:59
عکس روز: مودریچ با پیراهن بارسا

این ستاره کروات یکی از گزینه های اصلی رئال در بازار نقل و انتقالات تابستانی است

سایت گل- در حالی که در چند هفته اخیر شایعات زیادی در مورد پیوستن لوکا مودریچ به رئال به گوش رسید، امروز عکسی از این ستاره کروات با پیراهن بارسا در شبکه های اجتماعی منتشر شد. هرچند با توجه به اینکه پیراهنی که او در دست دارد، پیراهن دو فصل قبل بارساست و ممکن است عکس نیز مربوط به آن زمان باشد اما ممکن است در صورت پیوستن مودریچ به رئال، عواقبی برای او به همراه داشته باشد.

Mohammad Yek110
17-07-2012, 13:35
والدس:گواردیولا می تواند بازگردد و حتی رئیس باشگاه شود

سبک کاری پپ به او اجازه می دهد که تا این حد موفق باشد. او در بارسلونا واقعا محبوب است و او اسطوره بزرگی برای هواداران است

سایت گل- ویکتور والدس، دروازه بان بارسلونا و سنگربان ذخیره تیم ملی اسپانیا، در صحبتهایی از جر و بحث های موجود میان بازیکنان رئال مادرید و بارسلوناگفته و درمورد نیمار و گواردیولا هم صحبت کرد

والدس در صحبتهایی به روزنامه ورزشی برزیلی لانس درمورد موفقیت تیم ملی اسپانیا که به دومین قهرمانی متوالی اش در اروپا دست یافت،به این نکته اشاره کرد که این موفقیت، نتیجه تلاشهای پایه ای نسلی از بازیکنانی است که دائما: «قوی و قوی تر می شوند.» البته والدس ترجیح می دهد که از «انقلاب» در تیم اسپانیا صحبت نکند.

والدس امیدوار است که تیم المپیک اسپانیا بتواند مدال طلای بازیهای لندن را کسب کند.

دروازه بان بارسآ، درمورد گواردیولا،مربی سابق تیمش هم صحبت کرد و گفت:« پپ گواردیولا، به خاطر خستگی از بارسا رفت. البته کاریزما و شخصیتی که او از خود در تیم کاتالان به جای گذاشته، به او اجازه خواهد داد تا بازگردد و حتی می تواند رئیس باشگاه باشد.سخت است بخواهیم بگوئیم که آیا پپ می تواند رئیس باشگاه باشد یا خیر ولی او در سمت مربی تیم، رد پای خوبی از خود به جای گذاشت و دراینجا زندگی کرد. البته او می تواند در تیمی دیگر هم اینده داشته باشد.سبک کاری او به او اجازه می دهد که تا این حد موفق باشد. او در بارسلونا واقعا محبوب است و او اسطوره بزرگی برای هواداران است.»

ویکتور والدس با اشاره به مهارتهای نیمار،یکی از بازیکنانی که بارسا چند ماهی است که او را زیر نظر دارد، گفت:« نیمار بازیکنی است که می توانددر هر تیمی در دنیا توپ بزند.هر تیمی هم رویای دراختیار داشتن بازیکنی مثل او و با مهارت های او را دارد. نیمار می تواند کارهای زیادی در زمین چمن انجام دهد و باید منتظر بمانیم و ببینم که او به چه تیمی خواهد رفت؛ چون در دنیای فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.»

او در بخش پایانی صحبتهایش درمورد رابطه صمیمانه موجود در اردوی تیم ملی اسپانیا گفت:«کاسیاس، کاپیتان ماست و رابطه من با او فوق العاده است. او همان طوری که باید، هست..به همین خاطر، رابطه ما، 4 دروازه بان، با هم خیلی خوب است. ما احترام زیادی برای او قائلیم. ما کار کردن تیمی را دوست داریم و به عنوان هم تیمی ها، اصل اساسی ما، کار کردن برای منافع تیم ملی است.»

گزارش روز-اینها شک و تردیدی ندارند: لئو شماره 1 دنیاست

آنها مسی را شایسته کسب توپ طلای امسال می دانند تا به چهارمین توپ طلای متوالی اش برسد

سایت گل- درحالی که این روزها تمام رسانه های مادریدی، تمام همت خود را برای جلب افکار عمومی برای اهدای توپ طلای امسال فیفا به ایکر کاسیاس متمرکز کرده اند، اما این موضوع باعث نشده که چهره های سرشناس دنیای فوتبال تمرکزشان را از روی لیونل مسی بردارند. دنیای فوتبال و اسطوره های این دنیا، درمورد برترین بازیکن دنیا تردیدی ندارند و انتخاب آنها یک نفر است: لیونل مسی

آنها مسی را شایسته کسب توپ طلای امسال می دانند تا به چهارمین توپ طلای متوالی اش برسد

ایکر کاسیاس رو در روی مسی

این روزها کمپینی برای حمایت از ایکر کاسیاس برای فتح توپ طلا تشکیل شده؛ از داوید دخه آ (دروازه بان اسپانیایی یونایتد) گرفته تا په په رینا (سنگربان اسپانیایی لیورپول) و تونی گرانده (دستیار بیسنته دل بوسکه) همه درانتظار آن هستند تا سنگربان ماتادورها توپ طلا را مال خودش کند. البته خیلی ها هم کریس رونالدو را یکی از مدعیان فتح توپ طلا می دانند. ولی اگر به آنچه در همین یک ماه و نیم اخیر گذشت نگاه کنید، می بینید که تمام تمرکزها برروی ستاره آرژانتینی است و اکثریت اهالی دنیای فوتبال معتقدند که مسی در ژانویه سال 2013 توپ طلا ی چهارمش را کسب خواهد کرد.

تمجید از مسی از سرتاسر دنیا

پله، اسطوره فوتبال برزیل که سابقه سه قهرمانی در دنیا با سلسائو را دارد؛ بیسنته دل بوسکه، سرمربی تیم قهرمان دنیا و اروپا و فرانس بکن باوئر، اسطوره فوتبال آلمان معتقدند که مسی بهترین بازیکن دنیاست. روز شنبه بود که قیصر فوتبال آلمان به روزنامه تی زد گفت:« از مسی فقط همین یک دانه وجود دارد.»

حتی در میان رئالی ها، کسانی مثل مارسلو هستند که مسی را بی نظیر خوانده و او را فراتر از هم تیمی شان، رونالدو می بینند:« درحال حاضر مسی بهترین بازیکن دنیاست.» حتی رائول گونسالس، رونالدو نازاریو و یا کلاس یان هونتلار هم درانتخاب برترین بازیکن دنیا شکی ندارند.

البته تمجید از مسی فقط به دنیای فوتبال ختم نمی شود و بسکتبالیست های سرشناسی از جمله استیو ناش، کوبی برایانت و جاش اسمیث و تنیسوری مثل نوواک جوکوویچ هم به تمجید از او پرداخته اند.:

بیسنته دل بوسکه (سرمربی تیم ملی اسپانیا): من مسی را به کریس رونالدو ترجیح می دهم، چون بیشتر شبیه یک بازیکن فوتبال در کوچه و خیابان است.

پله ( اسطوره فوتبال برزیل): مسی بدون شک، بهتر از کریستیانو رونالدو است

فرانتس بکن باوئر (رئیس افتخاری بایرن مونیخ): الان تمام هواداران، بازیکنانی را برمی گزینند که مثل مسی بازی کنند ولی از مسی فقط یک عددد وجود دارد

نیمار (بازیکن سانتوس): مسی بهترین بازیکن دنیاست وهرکاری که دوست دارد درزمین انجام می دهد

مارسلو (بازیکن رئال مادرید): درحال حاضر مسی بهترین بازیکن دنیاست

رونالدو نازاریو (بازیکن سابق رئال و بارسلونا): لئو مسی بهترین بازیکن دنیاست

رائول گونسالس (اسطوره باشگاه رئال): مسی بازیکنی است که مهارتهای بی نظیری دارد

کلاس یان هونتلار( مهاجم شالکه و آقای گل فصل قبل بوندس لیگا): مسی ده برابر بهتر از رونالدوست

سرخیو آگوئرو (مهاجم منچسترسیتی): سه مهاجم برتر دنیا؟ مسی، مسی و مسی

نوواک جوکوویچ (تنیسور شماره 2 دنیا): مسی از دو سال پیش تا به حال، بهترین بازیکن کره زمین است

استیوناش (بسکتبالیست باشگاه لیکرز): مهم نیست که رونالدو 6000 تا کار عجیب و غریب انجام می دهد،او با این وجود هیچ وقت بهتر از مسی نخواهد شد

جاش اسمیث( بسکتبالیست آتلانتا هاوکس): مسی در دنیای فوتبال، مثل لبرون جیمز ان.بی.ای است.

kasra_khan2003
17-07-2012, 15:50
طرفداران آبی-اناری های عزیز، لطفاً در نوشتن تاپیک جلد دوم کمی تعجیل کنید.

با تشکر.

nw_nk
17-07-2012, 16:04
تاپیک اختصاصی FC Barcelona | بلوگرانا | جلد 2
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])