PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده کامل از 4 گیگ رم در ویندوز 32 بیتی

pesilium
21-05-2011, 18:46
امکانش هست؟

E.I
21-05-2011, 18:51
امکانش هست؟

نه دوست عزیزویندوزسون 32 بیتی ultimate فقط 3.5 گیگ رم ساپورت میکنه فقط مگه شما 64 بیتی نصب کنید اگر4 گیگ رم دارین:20:

mami_m2
21-05-2011, 19:02
بین بردن محدودیت 4 گیگی استفاده از رم در ویندوزهای 7 و ویستای 32 بیتی همان طور که احتمالاً می‏دانید ویندوزهای ویستا و 7 دارای دو نسخه 32 و 64 بیتی هستند. مهم‏ترین تفاوت ویندوزهای 32 و 64 بیتی در میزان رم پشتیبانی شده توسط این دو ویندوز است. به طوری که ویندوزهای 32 بیتی ویستا و 7، نهایتاً 4 گیگ رم را شناسایی و پشتیبانی می‏کنند. یعنی اگر شما بر روی سیستم خود بیش از 4 گیگ رم نصب کنید، در صورت استفاده از ویندوز 32 بیتی، تنها 4 گیگ رم از کل رم نصب شده بر روی سیستم قابل استفاده خواهد بود و مابقی آن بلااستفاده باقی می‏ماند. در نتیجه در این زمان ناچار خواهید بود تا یک ویندوز 64 بیتی تهیه کرده و نصب کنید. اما بسیاری از کاربران تمایلی به استفاده از ویندوزهای 64 بیتی ندارند. به دلایلی نظیر عدم سازگاری برخی نرم افزارها و درایورها و نبود نسخه‏های مخصوص 64 بیتی. در نتیجه گاهی پیش می‏آید که کاربر قید مابقی رم خود را می‏زند و از همان ویندوز 32 بیتی بهره می‏گیرد. در صورتی که نیک بنگریم، درخواهیم یافت که مایکروسافت در این زمینه بسیار طمع کار عمل نموده است. چرا که کاربری که از یک سیستم پیشرفته استفاده می‏کند را مجبور به استفاده از نسخه 64 بیتی ویندوز می‏کند، تنها به این خاطر که به علت استفاده از بیش از 4 گیگ رم یک نسخه 64 بیتی خریداری نماید. اما بالأخره روزی که برای این محدودیت 4 گیگی چاره‏ای پیدا شود فرا رسید! در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه از بین بردن محدودیت 4 گیگی استفاده از رم در ویندوزهای 7 و ویستای 32 بیتی بپردازیم. به طوری که می‏توانید تا 128 گیگ رم بر روی سیستم خود نصب کنید و ویندوز 32 بیتی شما تمامی این میزان رم را شناسایی خواهد کرد و می‏تواند از تمامی این مقدار رم استفاده کند! در نتیجه دیگر نیازمند نصب یک ویندوز 64 بیتی فقط به خاطر یک محدودیت آزاردهنده نخواهید بود.
برای از بین بردن این محدودیت در ویندوز ویستا و 7 نیازمند استفاده از پچ های جانبی خواهیم بود (پچ به وصله‏‏ها و اصلاح‏کننده‏های نرم افزاری اطلاق می‏شود). این پچ‏ها Kernel ویندوز را طوری تغییر می‏دهند که محدودیت یاد شده از بین خواهد رفت.
همچنین دقت کنید ممکن است این مراحل کمی پیچیده و طولانی باشد و از انجام آن بهراسید، اما ما در وب سایت ترفندستان آن را قدم به قدم و با زبان ساده برایتان شرح داده‏ایم. همچنین این کار هیچ آسیبی به ویندوز 32 بیتی محدودیت‏دار یا کامپیوتر شما نخواهد زد.

پچ شماره 1 - مخصوص ویندوز ویستا
ابتدا این پچ را از آدرس زیر دریافت نمایید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس از این کار فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
اکنون در یک درایو از کامپیوتر به دلخواه خود یک فولدر جدید با نام دلخواه بسازید.
فایل Patch-1-Windows-Vista.exe موجود در فایل دانلود شده را Copy نموده و در این پوشه جدید Paste کنید.
سپس به پوشه Windows/System32 در درایوی که ویندوز ویستای شما در آن نصب است بروید.
فایل با نام ntkrnlpa.exe را بیابید. این فایل را نیز Copy کرده و در پوشه‏ای که ساختید Paste نمایید.
هدف این بود که دو فایل Patch-1-Windows-Vista.exe و ntkrnlpa.exe در یک فولدر در کنار هم قرار بگیرند.
حال فایل Patch-1-Windows-Vista.exe را با دو بار کلیک اجرا نمایید.
سپس بر روی دکمه Patch کلیک کنید.
اکنون دکمه Exit را بزنید (ترفندستان) تا برنامه بسته شود.
پس از این کار، با راست کلیک بر روی فایل ntkrnlpa.exe و انتخاب گزینه Rename، نام آن را از ntkrnlpa به ntkr128g تغییر دهید.
حال فایل ntkr128g.exe را کپی نموده و در مسیر Paste ،Windows/System32 نمایید.
بعد از این کار نوبت به مرحله بعدی یعنی ساخت یک فایل بوت جهت ورود به ویندوز ویستای 32 بیتی بدون محدودیت می‏رسد. این کار از طریق انجام یک سری دستورات متعدد به صورت دستی در Command Prompt امکان پذیر است. اما جهت جلوگیری از طولانی شدن ترفند و همچنین رفاه حال کاربران، فایل آماده سازی اتوماتیک آن را فراهم آورده‏ایم. این فایل با نام AddBootMenu.cmd در همان فایل فشرده‏ای که در ابتدا دانلود کردید موجود است.
بر روی فایل AddBootMenu.cmd راست کلیک نموده و Run as administrator را انتخاب نمایید.
در پنجره باز شده، درصورتی که از انجام مراحل بالا اطمینان دارید کلید y را فشار داده و Enter بزنید.
مشاهده پیغام The operation completed successfully به معنای موفقیت آمیز بودن کار است. کلیدی را بزنید تا پنجره بسته شود.
اکنون در صورتی که یک بار ویندوز را Restart نمایید، در منوی انتخاب ویندوزها یک نام جدید به چشم میخورد که با انتخاب آن، وارد ویندوز ویستای 32 بیتی بدون محدودیت میزان استفاده از رم خواهید شد.

پچ شماره 2 - مخصوص ویندوز 7
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حال فایل به نام Patch-2-Windows-7.exe را با دوبار کلیک اجرا نمایید.
زبان این برنامه روسی است. اما (ترفندستان) همانطور که واضح است تنها یک دکمه بر روی مرکز برنامه وجود دارد.
بر روی این دکمه که با دو حرف PA شروع شده است کلیک کنید.
یک Load کننده طی می‏شود و سپس پیغامی نمایان می‏گردد.
بر روی دکمه OK کلیک کنید.
یک پنجره جدید سیاه رنگ با عنوان Remove Watermark X86 باز خواهد شد.
دکمه Y را بزنید.
با فشردن Enter سیستم Restart خواهد شد.
پس از Restart ویندوز، در منوی انتخاب ویندوزها یک نام جدید به چشم می‏خورد که با انتخاب آن، وارد ویندوز هفت 32 بیتی بدون محدودیت میزان استفاده از رم خواهید شد.

پچ شماره 3 (پیشنهادی ترفندستان) - مخصوص ویندوز ویستا و 7
این پچ از دو پچ دیگر کامل‏تر بوده و ما به شما استفاده از آن را پیشنهاد می‏کنیم. چرا که هر دو ویندوز را پشتیبانی می‏کند و به ویژه نسبت به پچ شماره 1 ویندوز ویستا دردسر کمتری دارد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حال فایل Patch-3-Windows-Vista-and-7.exe را با دو بار کلیک اجرا نمایید.
این برنامه اطلاعاتی نظیر میزان رم کنونی را نیز در اختیار شما قرار می‏دهد.
اکنون (ترفندستان) بر روی دکمه Apply در درون برنامه کلیک کنید.
پیغام نمایش داده شده را با Yes پاسخ دهید.
چند ثانیه صبر کنید تا پیغام جدیدی ظاهر شود. آن را OK کنید و برنامه را نیز ببندید.
اکنون فایل AddBootMenu.cmd موجود در پوشه‏ای که دانلود کرده‏اید را بیابید.
بر روی آن راست کلیک نموده و Run as administrator را انتخاب نمایید.
در پنجره باز شده، درصورتی که از انجام مراحل بالا اطمینان دارید کلید y را فشار داده و Enter بزنید.
مشاهده پیغام The operation completed successfully به معنای موفقیت آمیز بودن کار است. کلیدی را بزنید تا پنجره بسته شود.
اکنون در صورتی که یک بار ویندوز را Restart نمایید، در منوی انتخاب ویندوزها یک نام جدید به چشم میخورد که با انتخاب آن، وارد ویندوز ویستا یا هفت 32 بیتی بدون محدودیت میزان استفاده از رم خواهید شد.

در پایان ذکر چند نکته ضروری است:
پس از ورود به ویندوز بدون محدودیت، با فشردن Ctrl+Alt+Delete و ورود به Task Manager، در تب Performance و قسمت Memory می‏توانید این میزان افزایش واقعی رم را ملاحظه کنید.
همانطور که واضح است، با عملیاتی که در هر 3 پچ انجام دادیم، ویندوز 32 بیتی محدودیت‏دار شما دست نخورده باقی می‏ماند و هر زمان که بخواهید می‏توانید همانند گذشته وارد آن شوید. در نتیجه هیچ نگرانی از بابت آسیب دیدن ویندوز کنونی خود نداشته باشید.
برای ویرایش منوی بوت ویندوز و با حذف ویندوز جدید بدون محدویت، ابتدا وارد ویندوز محدودیت‏دار شوید. سپس در منوی Start عبارت msconfig را وارد نموده و Enter بزنید. در تب Boot می‏توانید ویرایش‏های لازم را صورت دهید.

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:11:

pesilium
21-05-2011, 19:47
مرسی اما واسه من فیلتره

ebicross
21-05-2011, 22:09
امکانش هست؟

همونطور که گفتند امکانش نیست ولی من برای این مطلب زیر خواستم یه توضیحی بدم:

بین بردن محدودیت 4 گیگی استفاده از رم در ویندوزهای 7 و ویستای 32 بیتی همان طور که احتمالاً می‏دانید ویندوزهای ویستا و 7 دارای دو نسخه 32 و 64 بیتی هستند. مهم‏ترین تفاوت ویندوزهای 32 و 64 بیتی در میزان رم پشتیبانی شده توسط این دو ویندوز است. به طوری که ویندوزهای 32 بیتی ویستا و 7، نهایتاً 4 گیگ رم را شناسایی و پشتیبانی می‏کنند. یعنی اگر شما بر روی سیستم خود بیش از 4 گیگ رم نصب کنید، در صورت استفاده از ویندوز 32 بیتی، تنها 4 گیگ رم از کل رم نصب شده بر روی سیستم قابل استفاده خواهد بود و مابقی آن بلااستفاده باقی می‏ماند. در نتیجه در این زمان ناچار خواهید بود تا یک ویندوز 64 بیتی تهیه کرده و نصب کنید. اما بسیاری از کاربران تمایلی به استفاده از ویندوزهای 64 بیتی ندارند. به دلایلی نظیر عدم سازگاری برخی نرم افزارها و درایورها و نبود نسخه‏های مخصوص 64 بیتی. در نتیجه گاهی پیش می‏آید که کاربر قید مابقی رم خود را می‏زند و از همان ویندوز 32 بیتی بهره می‏گیرد. در صورتی که نیک بنگریم، درخواهیم یافت که مایکروسافت در این زمینه بسیار طمع کار عمل نموده است. چرا که کاربری که از یک سیستم پیشرفته استفاده می‏کند را مجبور به استفاده از نسخه 64 بیتی ویندوز می‏کند، تنها به این خاطر که به علت استفاده از بیش از 4 گیگ رم یک نسخه 64 بیتی خریداری نماید. اما بالأخره روزی که برای این محدودیت 4 گیگی چاره‏ای پیدا شود فرا رسید! در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه از بین بردن محدودیت 4 گیگی استفاده از رم در ویندوزهای 7 و ویستای 32 بیتی بپردازیم. به طوری که می‏توانید تا 128 گیگ رم بر روی سیستم خود نصب کنید و ویندوز 32 بیتی شما تمامی این میزان رم را شناسایی خواهد کرد و می‏تواند از تمامی این مقدار رم استفاده کند! در نتیجه دیگر نیازمند نصب یک ویندوز 64 بیتی فقط به خاطر یک محدودیت آزاردهنده نخواهید بود.
برای از بین بردن این محدودیت در ویندوز ویستا و 7 نیازمند استفاده از پچ های جانبی خواهیم بود (پچ به وصله‏‏ها و اصلاح‏کننده‏های نرم افزاری اطلاق می‏شود). این پچ‏ها Kernel ویندوز را طوری تغییر می‏دهند که محدودیت یاد شده از بین خواهد رفت.
همچنین دقت کنید ممکن است این مراحل کمی پیچیده و طولانی باشد و از انجام آن بهراسید، اما ما در وب سایت ترفندستان آن را قدم به قدم و با زبان ساده برایتان شرح داده‏ایم. همچنین این کار هیچ آسیبی به ویندوز 32 بیتی محدودیت‏دار یا کامپیوتر شما نخواهد زد.

راستش این پچ ها به هیچ وجه استاندارد نیستند و فقط یک قابلیت رو به صورت نصفه و نیمه فعال میکنند.
همونطور هم که میبینید هسته ی ویندوز تغییر میکنه و گاهی DownGrade هم میشه و این موضوع وقتی خطرناکه که شما سرویس پک نصب کرده باشید.
قبل از استفاده از این ابزارها مطلب زیر رو بخونید؛ شاید به دردتون بخوره:

سیستم های مبتنی بر 32 بیت (ویندوز) به هیچ وجه قابلیت آدرس دهی در بیشتر از 4گیگابایت Physical Memory رو ندارند؛ اما چطور این پچ ها این کار رو میکنه؟
این پچ ها با تغییر در اساسی ترین بخش ویندوز نوع آدرس دهی رو از 32 بیت به 36 بیت تغییر میدن و به این صورت دسترسی به RAM از 4 گیگابایت میرسه به 64 گیگابایت.
این قابلیت رو خود ویندوز با نام Address Windowing Extensions به اختصار AWE داره و چیزی نیست که کسی ازش بی خبر باشه. با این قابلیت ویندوز به برنامه های خاصی که برای کارهای خاص هستند اجازه میده virtual address space بزرگتری داشته باشند.
یعنی توجه کنید قابلیت موجودی هست که کسی ازش خبر نداره ولی از قبل تعبیه شده.
در کل اسم اصلی این قابلیت Physical Address Extension یا به اختصار PAE هستش که در ویندوزهای 32 بیت به لحاظ لایسنس 32 بیت عملا غیر فعاله.
اما آیا شما با ایجاد یک قابلیت جدید در حقیقت باعث بهبود عملکرد سیستم میشین؟
به هیچ وجه.
در این حالت فقط هسته ی ویندوز یک مقدار رو نمایش میده و شما فکر میکنید الان سیستم داره با 6 گیگابایت رم شما (در صورت وجود) فعالیت میکنه اما این ویندوز نیست که باید این قابلیت رو داشته باشه و نرم افزارهای شما باید این قابلیت رو داشته باشند. ویندوز قادر به ایجاد محیط بزرگتر از 32 بیت نیست در حالیکه برنامه ی شما 32 بیت باشه.
توجه کنید یک برنامه ی اختصاصا 32 بیت نمیتونه در 64 بیت کار کنه و بر عکس. اما چرا برنامه های 32 بیت شما در محیط PAE دارند کار میکنند؟ چون عملا چیزی تغییر نکرده.
در صورتیکه میشه یک برنامه رو براش PAE رو با ابزارهای موجود فعال کرد و شما این کار رو بکنید میبینید که برنامه در محیط 36 بیت فعال نمیشه و خطا میده چون PAE برای ویندوز 32 بیت جوابگو نیست.
از قابلیت PAE برای ویندوزهای 64 بیت استفاده میشه تا برنامه های 32 بیت بهتر جواب بدن نه اینکه کسی بخواد از داخل لوله ی خودکار یک تانک رو عبور بده.
این پچ با تداخل در ویندوز و ایجاد PAE باعث از کار افتادن Page File و نوشته شدن مستقیم در RAM میشه که بعضی برنامه ها رو شامل میشه و تداخل میتونه باعث خطای رم و یا Blue Screen بشه.
همونطور که یک برنامه ی 32 بیت در محیط یک ویندوز 64 بیت بیشتر از 4 گیگابایت رم مصرف نمیکنه؛ برنامه های ویندوزی شما هم در محیط 36بیت باز هم در همون حالت 32 بیت فعالیت میکنند و با این پچ به سیستم خودتون آسیب زدین.

توجه کنید اگر ممکن بود مایکروسافت قابلیتی میزاشت که مثلا شما چند دلار بدین و ویندوز رو 36 بیت کنید. این در صورتیه که مایکروسافت حتی قابلیتی هم نداره که ویندوز 32 بیت به 64 بیت تبدیل بشه چون هیچ برنامه ی 32 بیت نمیتونه در 64 بیت فعال باشه و اینکه تمام برنامه های شما در 64 بیت اجرا میشن به لطف گذر از فیلتر قدرتمندی به نام Windows on Windows به اختصار WOW هستش که محیط 32 بیت رو در ویندوز 64 بیت برای برنامه های 32 بیت فراهم میکنه ولی شما هیچ وقت این ابزار رو در ویندوز 64 بیت نمیبینید.
آیا از خودتون نمیپرسید که چرا ویندوز 64 بیت چند گیگابایت از نسخه ی مشابه 32 بیت خودش حجمش بیشتره؟
حالا چطوری با چند کیلوبایت میشه همون کار رو کرد.
حتی دستورالعمل مایکروسافت برای فعال کردن PAE فقط در تغییر فایل بوت خلاصه میشه و تغییر Kernel اصلا از طرف مایکروسافت حتی عنوان نشده چون کاملا خطرناکه.
به کرات هم مایکروسافت گفته Double Buffer کردن سخت افزارها با این روش و تغییر در آدرس دهی ممکنه خطای سخت افزاری پیش بیاره و در چندین صفحه دستورالعمل داده تا بتونید از این قابلیت استفاده کنید که کلی از این دستورالعمل ها مربوط به تنظیمات آدرس دهی شبکه میشه چون به محض استفاده از LAN یا Wireless متوجه خطا و Blue Screen میشید که در بیشتر موارد بعد از فعال کردن PAE پیش میاد.
مهمترین نکته هم اینه که حتما شما باید بیشتر از 4 گیگابایت رم داشته باشید و بعد دست به این کار بزنید.
کلا ویندوز 64 بیت برای این مواقع ساخته شده دیگه. چرا برای داشتن رم بیشتر ویندوز رو خراب کنیم؟
من به شما یک بسته ی 100 هزار تومانی اسکناس میدم که روش نوشته 100 هزار تومان.
حالا من میام این 100 هزار تومان رو توی بسته ای میزارم که نوشته یک میلیون تومن. آیا با این کار من ارزش پول بیشتر شد؟ در واقع من شما رو گول میزنم ولی پول همون 100 هزار تومنی که بود هنوز هم هست.

بزارید بگم نتیجه ی این کار چیه:
سیستم 32 بیت بسیار قوی با یک CPU 4 هسته ای و 12 گیگابایت رم رو به عنوان تست در نظر گرفتیم. در حالت عادی 3 و خورده ای رم شناسایی شد (Page File غیر فعال) و با Photoshop یک عکس با حجم 4 گیگابایت Import کردم. در این حالت سیستم پیغام Low Memory داد.
دفعه ی بعد در سیستم 64 بیت همین عکس براحتی Import شد.
در سیستم Patch شده با این روش یعنی ویندوزی که 36 بیت شده بود سیستم در حین Import صفحه آبی مرگ نمایش داد.
این نتیجه ی تلاش فعال کردن چیزی هست که نمیدونیم چه کاری انجام میده.

کافیه توی گوگل و چند سایت معتبر جستجو کنید. تمام این مطالب رو با جزئیات بیشتری میتونید ببینید. حتی خود مایکروسافت هم توضیح داده.

هدف از گفتن این مطالب هم اینه که آگاهی داشته باشید از هر ترفند و مطلبی استفاده نکنید.
موفق باشید.

ynrgproject
02-12-2011, 12:59
من استفاده کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد
حالا میخواهم خذف کنم
چجوری میشه اینکارو کرد
نکته: من از start boot پاک کردم و یک کپی از user system 32 گرفتم آیاحذف شده؟

jafarian
02-12-2011, 16:26
حالا میخواهم خذف کنم
چجوری میشه اینکارو کرد

این تاپیک مال خیلی وقته پیش هست شما نباید این تاپیک بالا میاوردین میتوسنتین یک تاپیک جدا بزنید تنها کاری که این برنامه ها میکنن مثلا شما 12 گیگ رم روی سیستم خودتون بزارین بعدش از توقسمت سیستم چک کنید مثلا تو ویندوز 32 بیت همون 12 رو نمایش میدن اما در عمل شما دارین در اصل از همون 3 گیگ رم خودتون استفاده میکنید برنامه رو که اجر کنیدببینیدگزینه ای برای آنیستال داره که پاکش کنید از اون طریق میتونید از restore ویندوز هم استفاده کنید.

parsa-asrap
28-07-2013, 14:42
حالا میخواهم خذف کنم
چجوری میشه اینکارو کرد
برای حذف ویندوز باید اینکار رو کنی:
وقتی خواستی ویندوز جدید نصب کن به قسمت انتخاب پارتیشن که رسیدی باید درایوی رو که قبلا روش ویندوز بوده فورمت کنی .توجه : برای این که بتونی اینکارو کنی از حالت بوت باید نصب کنی