PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لينوكس فارسي ... هياهو براي هيچ

mahan
17-03-2005, 19:38
عدم موفقيت در توسعه لينوكس فارسي

ايرنا: دبير شوراي عالي انفورماتيك اعلام كرد: نتوانستيم پروژه هاي مورد نظر را براي سازگاري سيستم عامل لينوكس با زبان فارسي انجام دهيم و به اين ترتيب در توسعه اين سيستم عامل موفق نبوده ايم.
محمد سپهري راد افزود: يكي از دلايل اين عدم موفقيت، كمبود منابع اعتباري است اما عامل مهمتر محدوديت شديد در زمينه نيروي متخصص در زمينه سيستم عامل لينوكس براي اجراي پروژه هاي مرتبط است.
به گفته وي در زمينه فرهنگسازي نيز از آنچه كه پيشي بيني مي كرديم عقب تر هستيم.
سپهري راد كارهاي انجام شده توسط شوراي عالي انفورماتيك را شامل تدوين استانداردهاي توليد و توسعه نرم افزار كه به تصويب موسسه استاندارد رسيده و سازگار با استاندارد يوني كد (استاندارد مديريت حفاظت اطلاعات ) است، عنوان كرد.
سپهري راد افزود: از ديگر فعاليت هاي اين شورا تشكيل نظام صنفي كامپيوتري است كه بر اساس قانون حمايت از پديدآورندگان نرم افزارهاي كامپيوتر اي انجام شده است.
وي يكي ديگر از اقدامات شوراي عالي انفورماتيك را تدوين نظام ارجاع كارهاي انفورماتيكي عنوان كرد و گفت: اين تدوين توسط سازمان مديريت و برنامه ريزي تحت عنوان نماتن منتشر شده است.
به گفته وي در نماتن سعي شده براي اجراي پروژه هاي انفورماتيكي يك قالب منسجمي ارائه شود كه انجام پروژه هاي انفورماتيكي با ضريب موفقيت بالاتري مواجه باشد.
به گفته وي اين اقدام توسط رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور انجام و به دستگاه هاي اجرايي بخشنامه شده است.
وي يكي ديگر از اقدامات سال جاري شوراي عالي انفورماتيك را دنبال كردن پروژه سيستم عامل ملي بر مبناي لينوكس كه در مسايل فني كار با زبان فارسي آماده تر شود، ذكر كرد.
او افزود: تدوين ضوابط جديد احراز صلاحيت كه اوايل سال ۸۴براي اجرا عملياتي مي شود، مطالعات حقوقي انفورماتيكي مطابق گذشته و ترجمه كتابي در رابطه با قانون حق مولف در فرانسه و آلمان كه در حال انتشار است از ديگر اقدامات شوراي عالي انفورماتيك است.
به عقيده وي ساماندهي وضعيت آي تي كشور از مهمترين وظايف اين شوراست كه روزگاري اقتضائاتي داشته اما اكنون بيشتر جنبه زير ساختي پيدا كرده است.
وي تاكيد كرد: مطالعه پروژه هاي انفورماتيكي، فراهم كردن بستر عمومي براي آي تي و ارائه گزارش وضعيت ديجيتالي كشور در سال جاري از ديگر فعاليت هاي شورا در سال جاري است.
هماهنگي و نظارت بر امور شركت ها و سازمان هاي كامپيوتري به ويژه در زمينه چگونگي تامين قطعات يدكي و تعمير و نگهداري تجهيزات كامپيوتري و انجام بررسي هاي لازم براي وحدت امور آمار و انفورماتيك كشور از ديگر وظايف انجمن شركت هاي انفورماتيك عنوان شده است.

Arashi
18-03-2005, 19:19
لينوكس فارسي حالا به چه دردي ميخوره--- به نظر من اصلا هيچكدوم از برنامه هاي فارسي بدرد نميخورن چون (در بيشتره موارد) از كارايي برنامه كم مي كنند :wink: :wink: :wink:

mahan
19-03-2005, 02:09
لينوكس فارسي حالا به چه دردي ميخوره--- به نظر من اصلا هيچكدوم از برنامه هاي فارسي بدرد نميخورن چون (در بيشتره موارد) از كارايي برنامه كم مي كنند :wink: :wink: :wink:

منم فكر ميكنم كه همينطوره... اكثره برنامه هائي كه من ديدم فارسي بودن خلاصه يه جاهائي گير دارن
البته همه نه

Navid
19-03-2005, 16:04
فارسی کردن تو لینوکس هیچ مشکلی رو پیش نمی یاره چون بر مبنای کد باز است !!!

mahan
19-03-2005, 16:51
يكي از دلايل اين عدم موفقيت، كمبود منابع اعتباري است اما عامل مهمتر محدوديت شديد در زمينه نيروي متخصص در زمينه سيستم عامل لينوكس براي اجراي پروژه هاي مرتبط است.
به گفته وي در زمينه فرهنگسازي نيز از آنچه كه پيشي بيني مي كرديم عقب تر هستيم..

بفرمائيد تو ميدون
:twisted:

Navid
19-03-2005, 16:54
چی رو بگم ؟! مشکل چیزی نیست جز پول !!!

Arashi
19-03-2005, 23:06
Mahan جان من تو كف اين اسمه تاپيك هستم--بابا خيلي باحالي
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Navid
20-03-2005, 00:20
من یکی از طرفدارای لینوکسم ! پس از این حرفها جلوی من ... :wink:

30naa
20-03-2005, 09:07
نتوانستيم پروژه هاي مورد نظر را براي سازگاري سيستم عامل لينوكس با زبان فارسي انجام دهيم و به اين ترتيب در توسعه اين سيستم عامل موفق نبوده ايم.
فارسیش ممکنه بکنن ولی کو نرم افزار و سخت افزار سازگار؟

Arashi
20-03-2005, 11:33
سلام 30naa جان چطوري چند وقت پيش ذكرخيرت بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Navid
20-03-2005, 14:59
در نرم افزار که تو سایتهای لینوکس ریخته ولی در مورد سخت افزار هم بگم که لینوکس فقط با مودم مشکل داره و بقیه رو خوب می شناسه !