PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چراویندوز 7 از cup زیاد استفاده میکنه؟

pars20
19-05-2011, 20:17
ویندوز 7 از cup زیاد استفاده میکنه..مخصوصا فایل svchost
طوریه که سرعت سیستم خیلی کم میشه و اگه این مشکل حل نشه مجبورم 7 رو بزارم کنار و از XP استفاده کنم

Hamid.dzh
19-05-2011, 23:02
برا من حل نشد رفتم XP :41:

ebicross
19-05-2011, 23:21
اگر ویندوز در حالت idle که استفاده نمیکنید ازش داره CPU مصرف میکنه باید پیگیری کنید. ویروس، خطای سیستمی یا یک دلیل منطقی وجود داره.
شاید مشکل از یک نرم افزار یا تغییر در ویندوزه. اگر نه ویندوز 7 خودش مشکلی نداره.
شما روی همون SVCHOST که مصرف زیاد داره راست کلیک و Go To Servicesر وبزنید.
بعدش یک سری سرویس انتخاب میشن. شما اسم اونها رو اینجا بنویس.

Ramin987
20-05-2011, 07:35
کاش اول می گفتی که Cpu چقدره؟
ولی در کل فکر نمی کنم ایراد از ویندز باشه احتمالا برنامه ای نصب کردی که اون باعثشه برو تو قسمت Task Manager ببین چه برنامه ای داره از قدرت cpu استفاده می کنه
می تونه از ویروسم باشه

*hamedkhatar*
20-05-2011, 09:31
همونطور که دوستمون اشاره کردند میتونه ویروس باشه
شما نرم افزار Process Explorer v14.12 رو از سایت مایکروسافت دانلود کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این برنامه یه Task Manager خیلی حرفه ای هستش
اون فایلی که CPU زیاد مصرف میکنه رو روش دو بار کلیک کن و مسیرش رو پیدا کن
اگه دیدی جایی هست که مشکوکه اون فایل رو کپی کن رو دسکتاپ یا هر جا دیگه بعد آپلودش کن تو این سایت: virustotal.com اگه آنتی ویروسها ویروس شناختندش یعنی ویروسه
بعد هم سیستمت رو محض احتیاط با نرم افزار MBAM و Hitman Pro اسکن کن که اگه ویروس داشته باشی حذف کنه

Hitman Pro به صورت آنلاین سیستم رو چک میکنه و آپدیت نمیخواد فقط قبلش به صورت 30 روزه اکتیوش کن

MBAM این رو هم باید به صورت رایگان استفاده کنی کرکش نکن و فقط آپدیتش کن و یه Quick Scan بزن

mtchabok
22-05-2011, 23:29
عزیزم معمولا آنتی ویروسها هستن که بار زیادی به cpu تحمیل میکنن .مخصوصا آنتی ویروس خود ویندوز .
اگه آنتی ویروس خاصی دارید سعی کنید که آنتی ویروس ویندوز رو خاموش کنید و سرویسش رو حتما غیرفعال کنید .

* من خودم این مشکل رو داشتم و پیگیری کردم دیدم که از آنتی ویروس خود ویندوز هس که در مواقع خاصی بار زیادی روی cpu میزاره که از زمانی که غیرفعالش کردم دیگه مشکلی ندارم .

GHAGHALEELEE
23-05-2011, 23:45
عزیزم معمولا آنتی ویروسها هستن که بار زیادی به cpu تحمیل میکنن .مخصوصا آنتی ویروس خود ویندوز .
اگه آنتی ویروس خاصی دارید سعی کنید که آنتی ویروس ویندوز رو خاموش کنید و سرویسش رو حتما غیرفعال کنید .

* من خودم این مشکل رو داشتم و پیگیری کردم دیدم که از آنتی ویروس خود ویندوز هس که در مواقع خاصی بار زیادی روی cpu میزاره که از زمانی که غیرفعالش کردم دیگه مشکلی ندارم .
مگه خود ویندوز هم انتی ویروس داره؟من سون SP1 دارم میشه لطف کنی بگی اگه ویندوز من هم داره چه جوری بهش دسترسی پیدا کنم؟:11:

mtchabok
24-05-2011, 11:01
اسم برنامه ای که در ویندوز وجود داره windows defender هس که میتونید سرویسش رو غیرفعال کنید .

pars20
25-05-2011, 20:43

چطوری میشه غیر فعالش کرد؟

jolan57
25-05-2011, 22:03

control panel=>windows Defender=>tools=>options=>Administrator=>tik use this program ro bardarid

Dew Drop
25-05-2011, 22:06

تو RUN بنویسید Services.msc و بازش کنید
تو اون لیست Windows Defender رو پیدا کنید و و بازش کنید بعد اونجا دکمه Stop رو بزنید و
قسمت Startup type اون رو بزارید رو Disabled و apply کنید و OK.

pars20
26-05-2011, 10:22
تو RUN بنویسید Services.msc و بازش کنید
تو اون لیست Windows Defender رو پیدا کنید و و بازش کنید بعد اونجا دکمه Stop رو بزنید و
قسمت Startup type اون رو بزارید رو Disabled و apply کنید و OK.

Startup type کجاست ؟ هرچی نگاه میکنم نمیبنمش

DiR3CToR
26-05-2011, 14:44
رو سرویس مورد نظر دابل کلیک کنید در قسمت Windows Defender Properties و تب Generalمیبینید این گزینه رو

Dew Drop
26-05-2011, 18:53
Startup type کجاست ؟ هرچی نگاه میکنم نمیبنمش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masoud71
26-05-2011, 19:11
حل شد با این راهی که دوستمون گفت؟

pars20
31-05-2011, 14:25
نه حل نشد.بیشتر فایل svchost از سی پی یو استفاده میکنه .حتی وقتی که هیچ استفاده ای از سیستم نمیکنم.
go to servis این فایل هم فایلیه به اسم windefened

ebicross
31-05-2011, 21:43
فایلیه به اسم windefened

سرویس Windows Defender که بهتره غیر فعالش کنید.
برنامه ی امنیتی مایکروسافت روی ویندوز ویستا و 7 که فقط حجم و منابع اشغال میکنه.

pars20
02-06-2011, 10:55
چطوری میشه ایندکس کردن هارد توسط برنامه سرچ ویندوز رو غیر فعال کرد؟ این برنامه 2پروسس داره که بعضی مواقع از سی پی یو استفاده میکنه

IranApadana
03-06-2011, 09:09
درود به دوستان
چند وقتی هست CPU ویندوز لپ تاپم (ویندوز سون) روی 100% میمونه.به شدت داغ میکنه و مجبورم خاموشش کنم.
آنتی ویروس Avira نصب دارم. تاحالا مشکلی واسش پیش نیومده اما نمیدونم چرا یکدفعه اینجوری شده.
سیستم رو فول اسکن هم کردم ویروس نداشت.
ویندوزم رو عوض کردم اما بازم همون مشکل هست. (الان ویندوز س.ن 64 بیت نصبه)
از Task Manager چک کردم برنامه cmd که تو قسمت Description نوشته Windows Cpmmand Processor ویندوز رو 22 تا 30 درصد اشغال داره.هیچ برنامه دیگه ای CPU رو درگیر نداره.
وقتی میخوام cmd رو End Process کنم از روش میپره و نمیتونم انتخابش کنم. باید سریع دکمه Delete و Enter رو بزنم تا حذفش کنه. وقتی این برنامه رو حذف میکنم CPU به حالت عادی برمیگرده..!!
اما هربار که بخوام سیستم رو دوباره راه اندازی کنم همین آش و همین کاسه...!!!
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
سپاس

IranApadana
04-06-2011, 07:41
کسی نیست راهنمایی کنه؟

ebicross
04-06-2011, 09:01
درود به دوستان
چند وقتی هست CPU ویندوز لپ تاپم (ویندوز سون) روی 100% میمونه.به شدت داغ میکنه و مجبورم خاموشش کنم.
آنتی ویروس Avira نصب دارم. تاحالا مشکلی واسش پیش نیومده اما نمیدونم چرا یکدفعه اینجوری شده.
سیستم رو فول اسکن هم کردم ویروس نداشت.
ویندوزم رو عوض کردم اما بازم همون مشکل هست. (الان ویندوز س.ن 64 بیت نصبه)
از Task Manager چک کردم برنامه cmd که تو قسمت Description نوشته Windows Cpmmand Processor ویندوز رو 22 تا 30 درصد اشغال داره.هیچ برنامه دیگه ای CPU رو درگیر نداره.
وقتی میخوام cmd رو End Process کنم از روش میپره و نمیتونم انتخابش کنم. باید سریع دکمه Delete و Enter رو بزنم تا حذفش کنه. وقتی این برنامه رو حذف میکنم CPU به حالت عادی برمیگرده..!!
اما هربار که بخوام سیستم رو دوباره راه اندازی کنم همین آش و همین کاسه...!!!
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
سپاس

از Startup مواردی که هست تخلیه کنید. برای این کار در Msconfig به سربرگ Startup برید.
بعدش اگر رفع نشد با Malware Byte اسکن کنید. حتما آپدیتیش کنید و اسکن کنید.

IranApadana
06-06-2011, 18:28
از Startup مواردی که هست تخلیه کنید. برای این کار در Msconfig به سربرگ Startup برید.
بعدش اگر رفع نشد با Malware Byte اسکن کنید. حتما آپدیتیش کنید و اسکن کنید.

برنامه CMD همیشه در Task Manager فعاله.
همه این کارها رو انجام دادم اما درست نشد.:41:

Amirrezaajalli
07-06-2011, 12:10
CMD واسه چه برنامه ایه؟؟؟؟؟؟
من همچین چیزی ندارم.نرم افزارشو پاک کن.
کارکرد CPU من حالت عادی 1 الی 2درصده.......................!

IranApadana
07-06-2011, 21:16
برنامه cmd همیشه در حال اجراست
اینم عکسش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebicross
07-06-2011, 22:09
برنامه cmd همیشه در حال اجراست
اینم عکسش:
با Malware Byte سیستم رو اسکن کنید.
حتما قبلش آپدیتیش کنید.
سیستمتون آلودس احتمالا.

ariaei_tabar
08-06-2011, 00:34
سلام
من ویندوزم رو با سی دی های کپی که بیرون میفروشن و میگن آبدیت نمیخواد نصب کردم (پولم نمیرسه 200و300ت بدم ویندوز)
ولی بعد ازچند هفته سریال می خواد و تنظیماتش به هم می ریزه قسمت ابدیتم غیر فعال هستش.چرا این طوری میشه
اگه کسی میدونه لطف کنه و جواب منو بده و 1 نسخه هم تو خوصوصی کپی کنه مرسی:41:

Amirrezaajalli
08-06-2011, 01:10
سلام
من ویندوزم رو با سی دی های کپی که بیرون میفروشن و میگن آبدیت نمیخواد نصب کردم (پولم نمیرسه 200و300ت بدم ویندوز)
ولی بعد ازچند هفته سریال می خواد و تنظیماتش به هم می ریزه قسمت ابدیتم غیر فعال هستش.چرا این طوری میشه
اگه کسی میدونه لطف کنه و جواب منو بده و 1 نسخه هم تو خوصوصی کپی کنه مرسی:41:

احتمالا ویندوزت یا کرک نشده یا کرکش پریده!

IranApadana
08-06-2011, 07:06
با Malware Byte سیستم رو اسکن کنید.
حتما قبلش آپدیتیش کنید.
سیستمتون آلودس احتمالا.

من قبلاً این برنامه رو دانلود کردم و سیستم رو اسکن کردم اما فقط یک کرک پیدا کرد و پاکش کرد.
البته آپدیت نبود.
اینبار آپدیتش میکنم دوباره اسکن میکنم نتیجه رو میگم.

pkzpkz
25-07-2012, 11:06
فایلی که فضای زیادی رو از cpu ام میگیره
dwm.exe و system idle procces /هستش که از cpu من میبره باید چطور غیر فعالشون بکنم؟؟؟