PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز دانلود شده

vipmaster
18-05-2011, 13:30
سلام دوستان
من ویندوز 8 را از پی سی ورلد دانلود کردم ولی الان نصب نمیشه.
بعد از کرک کردن و یکی کردن فایل‌ها، تمام محتویات را به طور مستقیم به دی وی دی انتقال دادم(بدون ساخت پوشه جدید). ولی باز وقتی سیستم را ریستارت میکنم فایده نداره
ترتیب بوت هم به این شکله:
CDrom
hard disc
floppy
چیکار کنم؟

Rahpooyan
18-05-2011, 13:36
دوست عزیز اگر فایل استخراج شده پسوند iso بود ان را مستقیم با Power iso یا Ultra iso رایت کنید با سرعت پایین مثلا 16 یا 8 .
در نهایت در قسمت بوت گزینه CD rom را انتخاب نمایید

vipmaster
18-05-2011, 16:52
نه. فکر نمیکنم iso باشه.
تصویر زیر محتویات فایل استخراج شده هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vipmaster
18-05-2011, 22:22
خداییش یکی یه جوابی بده ما را از بی‌جوابی دربیاره. این ویندوزه مونده رو دستمون. چیکار باید کرد؟

saeed774
18-05-2011, 22:28
مطمئنا فایل Iso بوده . شما وقتی پارت های دانلود شده رو اکسترکت کردی یه فایل با شکل و شمایل فایل فشرده دیگه ایجاد نشد ؟ منظورم اینه که ایکونش شبیه به آیکون Winrar باشه. این فایل در حقیقت فایل Iso هست که نباید اکسترکت بشه و باید با نرم افزارهای رایت ایمیج مثه الکل یا نرو یا .... رایت بشه ولی اگه دوباره اکسترکت کرده باشین به روشی که در پست زیر توضیح دادم عمل کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منتهی شما بجای اون فایل بوت که برای اکس پی هست از فایل بوت زیر که برای 7 هست استفاده کنین. ویندوز 8 در حقیقت نسخه تکامل یافته ویندوز 7 هست.

منتهی در روش بالا فایل Iso به بوتیبل تبدیل میشه ولی در مشکل شما که محتویات رو اکسترکت کردین به روش زیر عمل کنین :
محتویات فایل بوتی که گذاشتم رو رو اکسترکت کن . برنامه Ultra Iso رو باز کن . در کادر پایین برنامه یعنی local در پنل سمت چپ روی پوشه ای که فایلای ویندوز قرار دارند کلیک کن تا محتویات در پنل سمت راست دیده بشن. بعد در بالا از منوی Bootable روی load Boot File کلیک کن و مسیر همون بوت فایلی که من دادم رو بهش بده و ok کن . بعد دوباره در پایین همون پنل سمت راست که محتویات رو داری روی علامت چرخ دنده آبی رنگ که Set Boot File هست کلیک کن تا فایل بوت بهش اعمال بشه . بعد در بالا از منوی File روی Save as کلیک کن و در حالت Standard Iso یه نام بهش بده و Save رو بزن تا محتویات تبدیل به فایل Iso بشه.
بعد فایل Iso رو به روش گفته شده یعنی الکل یا نرو یا ...رایت کن.

vipmaster
19-05-2011, 13:32
دما شما گرم
ولی بخدا نمیشه!
پارتهایی که دانلود کرده بودم را یه بار دیگه استخراج کردم. فایل iso در کار نبود!
کارهایی که گفتین را انجام دادم ولی نهایتا وقتی save as میکنم یه فایل iso با حجم 50 کیلوبایت میده...
لطفا بگین مشکل از کجاست. حیف این دو گیگ دانلوده اگه نشه نصب کرد...
تصویر مراحل را براتون میذارم. ببینید درست انجام دادم؟

saeed774
19-05-2011, 14:15
شما اینکار رو انجام بده .
فایل بوتی که پسوندش img هست و من گذاشتم رو از منوی Bootable لود کن. دوباره از همون منو Save Boot file رو بزن و این بار فایل بوت رو به پسوند bif تبدیل کن .
محتویاتی که در پانل راست نمایش داده میشه ، همه اونا رو انتخاب کن و با عمل کشیدن و رها کردن به کادر بالایی وارد کن. الان گزینه سیو رو بزن و فایل Iso رو ایجاد کن. منتهی در این مرحله فایل iso هنوز بوتیبل نیست.
دوباره برنامه Ultra ISo رو اجرا کن و این بار از منوی file و انتخاب گزینه Open همون فایل Iso که خودت تولید کردی رو باز کن تا در کادر بالایی وارد بشه. به همون روش گفته شده فایل بوت رو که این بار پسوندش bif هست رو به برنامه وارد کن و در کادر بالایی روی چرخ دنده آبی کلیک کن. این بار Save as رو بزن و یه نام مثلا Windows 8 رو بهش بده و فایل Iso بوتیبل دار رو ذخیره کن. این فایل رو باید روی DVD رایت کنی.

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:11 PM ----------

راستی شما چرا برنامه رو رجیستر نکردی؟ تو همون لینک که یوزر و پسورد برای رجیستر کردن رو داده بودم

vipmaster
20-05-2011, 09:45
انجام دادم
ولی دوباره همون ارور قبلی را داد «please select boot file first»
شاید این فایل بوت خرابه؟؟؟؟

vipmaster
20-05-2011, 10:20
این فایل بوت که اینجا هست، چیه؟ همون نیست؟

saeed774
20-05-2011, 12:30
شما فايل بوت رو که از منوي Bootable وارد ميکني کار تمومه. به پيغامي که وقتي روي چرخ دنده آبي کليک ميکني توجه نکن. ولي لازمه که حتما يکبار روي چرخ دنده آبي کليک کني تا اون پيغام بظاهر اشتباه ظاهر بشه!!
روش دومي که گفتم رو اگه درست انجام داده باشي محتويات فايل ISO اي که ايجاد کردي مطمئنا بوتيبل هست. براي امتحان يکبار روي DVD رايتش کن البته با الکل يا cloneCD يا ImageBurn يا .... و با سيدي رام بوت کن مطمئنا جواب ميده.

---------- Post added at 12:30 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

این فایل بوت که اینجا هست، چیه؟ همون نیست؟

اين پوشه بوت همون فايلاي اصلي براي بوت هستن که بوت اصلي که من قرار دادم اونارو فراخواني و لود ميکنه.

vipmaster
20-05-2011, 20:32
اینم از سومین دی وی دی!
فایده نداشت...
من قبل از اینکه این بحث را اینجا باز کنم، یه ایمیل داده بودم به admin پی سی ورلد و مشکل را گزارش کردم. امروز جواب داده:
«...اشکالی در نحوه پک کردن رخ داده که قابلیت بوتیبل اون از دست رفته،
می تونید از داخل ویندوز شروع به نصب کنید...»
از داخل ویندوز چطوری میشه نصب کرد، انگار بوتیل‌کردن به ما نیومده.
بخدا دیگه خسته شدم...

4mezrab
20-05-2011, 22:59
اين فايلو دانلود كن 3KB
فايل اكستركت شده رو با اولترا ايزو باز كن
و فايلهاي ويندوز رو بذار داخلش و سيو كن
تموم ( آلبته اگه فايلهايي كه داري سالم باشه )

جاي بهتر از اين نبود آپلود كنم

saeed774
20-05-2011, 23:21
و ا.... چی بگم با این روش خیلی بوتیبل کردم نمیدونم ایراد کار از طرف منه یا شماست یا تو توضیح مشکلی هست.
فایلی که دوستمون آپ کردن هم فقط فایل مربوط به بوتیبل هست که به همون روش کشیدن و رها کردن فایلا رو به کادر اول وارد کن و بعد بصورت Iso جدید سیو کن یا مستقیم از طریق خود برنامه ultra iso به دی وی دی بزن.
انشاا... که با این روش مطمئنا حل خواهد شد.

فایلی که دوستمون آپ کردن رو نگاه کردم ، سورسش دقیقا همون فایلی هست که من براتون گذاشته بودم ولی فرقش اینه که این بار کار راحت تره و نیازی نیست که شما فایل بوت رو تعریف کنین .

برای راحتی دانلود این فایل رو در یک جای براتون آپ کردم :

vipmaster
21-05-2011, 14:49
آقا شد
دست همگی درد نکنه. از اینکه وقتتون را گرفتن شرمنده. الان با ویندوز به اصطلاح 8! دارم کامنت میدم.
خیلی دوستون دارم...